hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.07.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 12 lipca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się ADHD. Mózg łowcy i inne supermoce (Kristin Leer), na drugim Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę (Sylwia Czubkowska). Kolejny produkt to Absolutnie fantastyczne łamigłówki (William Potter) oraz Puzzle 2000 elementów. Wakacyjna przystań (Trefl).
1
ADHD. Mózg łowcy i inne supermoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
ADHD. Mózg łowcy i inne supermoce
Dostępny
2641 szt.

Trudno ci się skupić na jednym zadaniu, robisz sto rzeczy naraz i masz problem z dotrzymaniem deadline'ów? To nie musi być lenistwo ani prokrastynacja. To może być ADHD. Dawniej sądzono, że z tego zaburzenia stopniowo się wyrasta. Najnowsze badania wskazują jednak na to, że może się ono utrzymywać przez całe życie. Dorośli z ADHD uchodzą często za ludzi impulsywnych, leniwych, niecierpliwych, nerwowych, mających trudności z koncentracją i utrzymaniem porządku. Jednak Kristina Leer, lekarka psychiatrii ze zdiagnozowanym ADHD, przekonuje, że zaburzenie to nie musi być wyrokiem - to może być twoja supermoc! Osoby z ADHD mają tak zwany mózg łowcy, cechują się kreatywnością i spontanicznością, a także emanują pozytywną energią, którą potrafią zarażać innych. Mają zdolność do osiągania niezwykłego stanu hiperskupienia i potrafią przyswoić niezwykłą ilość wiedzy w bardzo krótkim czasie. Autorka książki pokazuje ADHD z nowej perspektywy, sięga do współczesnych badań i teorii oraz proponuje techniki i strategie radzenia sobie z tym zaburzeniem w dorosłym życiu, a także omawia zalety posiadania nieneurotypowego mózgu. Poznaj swoją supermoc i żyj lepiej z ADHD! Kristin Leer to doświadczona norweska lekarka psychiatrii, u której w wieku 44 zdiagnozowano ADHD, a także mama dwójki dzieci, w tym jednego z tym samym zaburzeniem.

44,99 zł
29,69 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,30 zł

128 osób kupiło
2
Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolon...
Dostępny
646 szt.

Śledztwo Sylwii Czubkowskiej o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę. Wabią pieniędzmi, perspektywą ogromnego rynku zbytu i tanimi rozwiązaniami technologicznymi. Wykorzystują niezależność samorządów i uczelni, a także szkół wojskowych do nawiązywania niekontrolowanej przez nikogo współpracy i zdobywania technologicznego know-how. Przejmują fabryki, legendarne marki motoryzacyjne, media. Pozyskują informacje o naszym życiu z mediów społecznościowych, telefonów, komputerów, a nawet odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza. Korumpują władze na wszystkich szczeblach, a do wyciszania skandali zatrudniają najlepsze agencje PR. Zjednują sobie polityków, naukowców, celebrytów i miliony zwykłych ludzi. Chińczycy w Europie działają niepostrzeżenie, ale na masową skalę. Chińczycy trzymają nas mocno. Śledztwo o chińskich wpływach, które wprawi cię w osłupienie „To nie tylko wnikliwe dziennikarskie śledztwo, lecz także wciągająca opowieść, dzięki której rozsypane puzzle zaczynają układać się w wyraźny i niepokojący obraz: chińskiego smoka moszczącego się w byłych europejskich demoludach”. – Dariusz Ćwiklak, „Newsweek Polska” „Obserwowałem, jak Chiny przejmują kontrolę nad Afryką, jak wchodzą do Ameryki Łacińskiej, jak broni się przed nimi Australia. Ale najciemniej jest pod latarnią. Sylwia Czubkowska kreśli świetnie udokumentowany i atrakcyjnie podany obraz dyskretnej i planowanej na dziesięciolecia inwazji na nasz świat, na Europę Środkową, w tym na Polskę. Czyta się jak powieść sensacyjną ze świadomością, że to wszystko prawda. Tak rodzi się przyszłość”. – Marcin Meller „Książka Sylwii Czubkowskiej to pasjonujące, napisane z godnym podziwu rozmachem śledztwo o zionącym ogniem smoku kryjącym się pod niewinną maską pociesznej pandy”. – Michał Potocki, „Dziennik Gazeta Prawna” Sylwia Czubkowska – uznana dziennikarka, która od lat bada chińskie wpływy w Europie – prowadzi pierwsze takie śledztwo dotyczące sposobu, w jaki Chiny przejmują naszą część świata, w tym Polskę. Ujawnia nieznane fakty, analizuje metody działań Państwa Środka, obnaża korupcję i demaskuje olbrzymią machinę dezinformacyjną.

49,99 zł
32,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,00 zł

128 osób kupiło
3
Absolutnie fantastyczne łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Absolutnie fantastyczne łamigłówki
Dostępny
247 szt.

Ponad 100 kapitalnie łamiących głowę zadań! Chwyć w dłoń ołówek i przygotuj się na absolutnie fantastyczną zabawę. Książka pęka w szwach od kolorowych łamigłówek obrazkowych, językowych i matematycznych, labiryntów, a także zadań typu: znajdź różnice, połącz kropki, dopasuj, wyszukaj szczegóły i wielu innych.

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

69 osób kupiło
4
Puzzle 2000 elementów. Wakacyjna przystań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Wakacyjna przystań
Trefl, 2000
Dostępny
98 szt.

Puzzle 2000 elementów i zostały stworzone z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach układanek. Szukasz pomysłu na miły wieczór w domowym zaciszu? Układanie puzzli to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny a do tego rewelacyjny trening dla mózgu. Puzzle Trefl wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów podlegających recyclingowi. Zastosowanie specjalnego papieru o strukturze włókna lnu ogranicza odbicia światła i ułatwia układanie, dając jeszcze więcej radości.

44,00 zł
38,28 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,72 zł

38 osób kupiło
5
Patoposłuszeństwo. Jak szkoła, rodzina i państwo uczą nas bezradności i co z tym zrobić? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patoposłuszeństwo. Jak szkoła, rodzina i państwo uczą nas bezradności ...
Dostępny
2061 szt.

Epoka buntu zaczyna się właśnie teraz. Czy wiesz, że słowa dom i dominacja mają ten sam rdzeń, a łacińska familia (rodzina) pochodzi od słowa famulus oznaczającego niewolnika? Czy wiesz, że praktyki wychowawcze wykorzystywane dziś w szkołach i przedszkolach mają swój początek w badaniach nad zachowaniami i tresurą zwierząt? Czy wiesz, że na każdym etapie życia jesteśmy uczeni bezmyślnego patologicznego posłuszeństwa? System, w którym tkwimy od narodzin, wmawia nam, że dla naszego dobra musimy się mu podporządkować. Ograniczyć pewnymi ramami swoją wyobraźnię, nie wychylać się, nie odzywać bez pytania. Im dłużej w nim tkwimy, tym bardziej przyzwyczajamy się do tego, że tak musi być. Zaczynamy wierzyć, że takie posłuszeństwo jest normalne i naturalne. A co, jeśli wcale tak nie jest? Co jeśli rządząca naszym światem ekonomia oparta jest na XIX-wiecznych spostrzeżeniach, które już dawno zostały podważone? Co jeśli szkoła ma za zadanie nauczyć nas między innymi akceptowania różnych form przemocy systemowej, jakie spotkamy w dorosłym życiu? Co jeśli katastrofy klimatyczne, kryzys gospodarczy, ogólnoświatowa pandemia i konflikty zbrojne to efekty bezrefleksyjnego powielania wzorców wymyślonych przeszło 200 lat temu i mających na celu stworzenie społeczeństwa całkowicie podległego sprawującym władzę? Mikołaj Marcela pokazuje, że nie jesteśmy skazani na trwanie w tym systemie. Już dziś są dostępne alternatywne opcje. Musimy tylko znaleźć w sobie odwagę, by się na nie zdecydować. Kiedyś zostaliśmy nauczeni, że świat musi wyglądać tak, jak wygląda. Teraz przyszedł czas, by się tego oduczyć.

46,99 zł
31,48 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 15,51 zł

32 osoby kupiły
6
Ciekawe dlaczego wybuchają wulkany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego wybuchają wulkany
Dostępny
600 szt.

Ta książka to interesujące kompendium wiedzy i kataklizmach, jakie dręczą ludzkość. Przedstawia ona jednak nie tylko złe strony tych zjawisk, ale i korzyści, jakie mogą one nieść ze sobą. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

6,99 zł
4,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 2,00 zł

31 osób kupiło
7
Ciekawe dlaczego gwiazdy migoczą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego gwiazdy migoczą
Dostępny
12 szt.

Książka dla dzieci, które fascynują się kosmosem. W interesujący i zrozumiały sposób przedstawia wiadomości o wszechświecie, planetach Układy Słonecznego, kometach i gwiazdach. Mały czytelnik pozna tajemnicze czerwone olbrzymy i białe karły, powędruje Drogą Mleczną i zajrzy do wnętrza czarnej dziury. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

7,00 zł
4,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,01 zł

21 osób kupiło
8
O miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O miłości
Dostępny
941 szt.

Potrzeba nam tylko jednego. Miłości! Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jak nikt przed nim potrafił mówić o miłości. Jego słowa zmuszały do zastanowienia się nad naszymi relacjami, umacniały je i cementowały. Nierzadko dawały też motywację, by na nowo o nie zawalczyć lub pracować nad ich uzdrowieniem. Teraz w osobistych i jak zwykle nieco humorystycznych słowach, po raz pierwszy publikowanych, tłumaczy to chyba najbardziej skomplikowane, ale i najważniejsze w życiu uczucie. Przyjaźń, zakochanie, narzeczeństwo, małżeństwo, rodzicielstwo - większość z nas choć raz doświadczyła którejś z tych rzeczywistości. Każda z nich ma swoje jaśniejsze i ciemniejsze strony. W żadnej relacji nie można spocząć na laurach. W każdej zadajemy sobie mnóstwo pytań. Kim powinna być żona dla męża, a kim mąż dla żony? Jaka jest rola przyjaciół? Kiedy się kocha? Skąd wiadomo, że dobrze wybraliśmy? I dlaczego czasem warto się od siebie odsunąć?

46,99 zł
31,48 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 15,51 zł

19 osób kupiło
9
Ostatnie lata polskiego Lwowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie lata polskiego Lwowa
Dostępny
67 szt.

Czy Polska może istnieć bez Lwowa? Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że jest to możliwe, ale polska dusza mocno straciła na tej separacji. Jak magię miasta, porównywanego nieraz do Florencji, legendę stolicy polskiej przedwojennej kultury i elegancji przełożyć na język zrozumiały dla współczesnego pokolenia? Wehikuł czasu prowadzony wprawną ręką znanych popularyzatorów historii; Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka zaprasza na pokład. Panorama Racławicka widziana ze Lwowa Najlepsze trunki – tylko z firmy Baczewski Wesoła Lwowska Fala - Szczepcio, Tońcio i lwowski bałak Wielkie zbrodnie z namiętności i sprawa Gorgonowej Początki polskiej piłki nożnej Polski dramat sceniczny i lwowskie lata Gabrieli Zapolskiej Legenda cmentarza Łyczakowskiego Lwowscy pogromcy tyfusu Hemar i Lem. Lwów to wielka tęsknota Skandal w Galicyjskiej Kasie Oszczędności Obrona Lwowa 1939 Wygnanie z polskiego Lwowa Pożoga wojenna spowodowała, że Lwów, jedno z trzech najważniejszych polskich miast (obok Warszawy i Krakowa), pozostało poza granicami Rzeczypospolitej. Większość literatury o Lwowie to nostalgiczne wspomnienia, jego dawnych mieszkańców lub ich potomków. Nic więc dziwnego, że malują oni obraz wyidealizowany, pozbawiony wad, jak wspomina się kraj szczęśliwej młodości czy dzieciństwa. Autorzy poszli inną drogą, przedstawili ostatnie półwiecze polskiego Lwowa z punktu widzenia historyków. To ostatnie lata, fascynującego i wspaniałego miasta, ale również sceny na której miały miejsce wydarzenia które czasami lepiej wyrzucić ze zbiorowej pamięci. Nie zmieniło to jednak ciepłych uczuć jakie Autorzy żywią do tego cudownego grodu. Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk

74,90 zł
43,44 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 31,46 zł

18 osób kupiło
10
Towarzyskie przypały Lottie Brooks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towarzyskie przypały Lottie Brooks
Dostępny
1267 szt.

Świetnie. Mam pryszcza. Nazwałam go wulkanem Barbarą… Lottie Brooks wróciła do szkoły po feriach wiosennych i jest gotowa stawić czoła wszystkiemu. Koniec z próbami zaimponowania wrednej Amber. I koniec z przezwiskiem ogórek. Gdy Lottie dostaje jedną z głównych ról w szkolnym przedstawieniu – jako śpiewający krab! – widzi w tym szansę, żeby olśnić talentem Daniela, w którym totalnie się podkochuje. Czyżby miała zaliczyć kolejny epicki towarzyski przypał? Drugi tom bestsellerowej serii, która podbija serca dziewczyn (i chłopaków!) na całym świecie!

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

18 osób kupiło
11
Wybór matki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór matki
Dostępny
101 szt.

Płock, 1946 rok. Michalina powraca do rodzinnego miasta z bagażem konspiracyjnej działalności, córeczką i nadzieją, że po wojennej zawierusze zdoła odnaleźć upragniony spokój. Szybko jednak się okazuje, że walka jeszcze nie dobiegła końca, a niebezpieczeństwo czyha również i tutaj. Misternie budowane na nowo szczęście w jednej chwili może przysłonić cień demonów z przeszłości, a także tych nowych, rodzących się na podatnym gruncie Polski Ludowej. Czy młodemu i przystojnemu lekarzowi uda się uleczyć serce Miśki? Czy ona zdoła ocalić człowieka, dzięki któremu zyskała sens życia? Ile będą musieli poświęcić, żeby osiągnąć coś pozornie tak prozaicznego jak namiastka szczęścia? Wybór matki to opowieść z historią w tle, o tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla miłości, oraz o trudnych wyborach i ich konsekwencjach, na które nie zawsze jesteśmy gotowi. Los jednak nigdy nie czeka na sprzyjający moment...

44,90 zł
34,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,78 zł

17 osób kupiło
12
Franklin i ciasteczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i ciasteczka
Dostępny
155 szt.

Tom z serii Czytamy z Franklinem Franklin z misiem postanawiają upiec ciasteczka, by obdarować nimi bliskich. Są one jednak tak pyszne, że przyjaciołom trudno się powstrzymać przed ich schrupaniem. Czy siostra Franklina i misia oraz rodzice zostaną poczęstowani smakołykami? W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie.

9,99 zł
5,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,00 zł

17 osób kupiło
13
Odyseja kosmiczna 2001 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyseja kosmiczna 2001
Dostępny
77 szt.

Scenariusz Clarke’a i Kubricka do kultowego filmu Odyseja kosmiczna 2001 nominowano do Oscara. Na sawannach Afryki u zarania ludzkości pojawia się tajemniczy monolit. Mija czas… W XX wieku na Księżycu zostaje odkryty podobny artefakt, który emituje sygnał w głąb kosmosu. Ludzie postanawiają nawiązać kontakt z innymi inteligentnymi istotami i organizują wyprawę. Ku pierścieniom Saturna wyrusza statek kosmiczny Discovery, którego załoga nie zna jednak prawdziwego celu misji. Ten jest znany jedynie pokładowemu superkomputerowi HAL 2000. Wkrótce dochodzi on do wniosku, że ludzie przeszkadzają mu w realizacji zadania… To niesamowita opowieść o odwiecznym pragnieniu ludzkości dotyczącym eksplorowania wszechświata, ale też o reakcji wszechświata na ludzkość oraz o niszczącej rywalizacji ludzi z innymi inteligentnymi bytami.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

17 osób kupiło
14
Franklin detektywem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin detektywem
Dostępny
161 szt.

Tom z serii Czytamy z Franklinem Franklin uwielbia bawić się w detektywa. W długim płaszczu i kapeluszu, z lupą i notatnikiem w ręku pomaga rodzinie odnaleźć zagubione rzeczy. Czy mały detektyw sprosta jednak trudnemu zadaniu odnalezienia piłki bejsbolowej, która przepadła bez śladu? W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie.

9,99 zł
5,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,00 zł

16 osób kupiło
15
Puzzle 200 elementów. Dinozaury z Parku Jurajskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Dinozaury z Parku Jurajskiego
Trefl, 200
Dostępny
95 szt.

Precyzyjnie wykonane i idealnie dopasowane elementy oraz wysoka jakość nadruku sprawiają, że układanie jest łatwe i przyjemne, a sam obrazek po sklejeniu specjalnym klejem do puzzli Trefl może stać się wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju.

19,00 zł
16,99 zł

Rabat 10,6%
oszczędzasz 2,01 zł

15 osób kupiło
16
Ciekawe dlaczego pająki tkają sieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego pająki tkają sieci
Dostępny
15 szt.

Oto książka, która w łatwy i ciekawy sposób wyjaśnia zagadki dotyczące świata owadów. Dziecko dowie się z niej, dlaczego ćmy gromadzą się wokół lampy, czemu pszczoły żyją w ulach i czemu robaczki świętojańskie świecą. Pozna też tajemnice muzykalnych koników polnych i hałaśliwych komarów. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

14 osób kupiło
17
Tweet cute - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tweet cute
Dostępny
770 szt.

Pepper – kapitanka drużyny pływackiej, perfekcjonistka, która musi mieć wszystko pod kontrolą. Obecnie czuje się rozdarta. Jej rodzina się rozpada, ale ich fastfoodowy biznes kwitnie, głównie dzięki Pepper, która prowadzi ogromne konto Big League Burger na Twitterze. Jack – klasowy klaun i sól w oku Pepper. Pracuje w małym rodzinnym biznesie, a jednocześnie próbuje nie wchodzić w drogę swojemu popularnemu bliźniakowi. Kiedy Big League Burger kradnie kultowy przepis jego babci, chłopak postanawia zniszczyć fast food, tweet po tweecie. W miłości i gotowaniu wszystkie chwyty dozwolone – dopóki kłótnia Pepper i Jacka nie przekształci się w viralową wojnę na Twitterze. Nie wiedzą jednak, że kłócąc się w social mediach, jednocześnie piszą ze sobą w anonimowej aplikacji, którą stworzył chłopak…

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

14 osób kupiło
18
Ciekawe dlaczego wieje wiatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego wieje wiatr
Dostępny
813 szt.

Książka ta w interesujący sposób przedstawia naszą planetę i świat natury. Zawiera mnóstwo interesujących informacji o budowie Ziemi, w przystępny sposób wyjaśnia także, jakie są przyczyny rożnych zjawisk atmosferycznych. Dzięki niej dziecko lepiej pozna i zrozumie otaczający je świat. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych! Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
4,99 zł

Rabat 37,6%
oszczędzasz 3,01 zł

14 osób kupiło
19
Detektyw słuchowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw słuchowy
Dostępny
75 szt.

Detektyw słuchowy to zestaw ćwiczeń w formie zabaw, które można wykorzystać zarówno w czasie wolnym w domu, na zajęciach szkolnych, jak i w gabinetach terapeutyczno-logopedycznych. Ćwiczenia rozwijają percepcję słuchową i wzrokową oraz umiejętności językowe dziecka, usprawniając w ten sposób zdolność czytania i pisania. Dziecko bawiąc się, trenuje także koncentrację uwagi, wzbogaca słownik, ćwiczy syntezę słuchową oraz doskonali słuch fonemowy i pamięć słuchową.

19,50 zł
13,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 5,51 zł

12 osób kupiło
20
Ciekawe dlaczego wschodzi słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego wschodzi słońce
Dostępny
615 szt.

Książka ta w interesujący i zrozumiały dla dziecka sposób przedstawia ważne informacje na temat czasu. Dowie się ono, w jaki sposób co roku mamy jesień, zimę, wiosnę, a potem lato. Będzie wiedziało, po co śpi i dlaczego niektóre zwierzęta zasypiają aż na całą zimę. Pozna tajemnicę nocy polarnej i nie tylko tę. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

11 osób kupiło
21
Ciekawe dlaczego morze jest słone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego morze jest słone
Dostępny
425 szt.

Książka ta w interesujący sposób przedstawia życie w morzach i oceanach. Pokazuje, co znajduje się tysiące kilometrów pod wodą i jak ludzie badają tak niedostępne dla nich tereny. A do tego mnóstwo ciekawostek o zwierzętach, które żyją w głębinach, w wiecznych ciemnościach. Oczywiście będzie też kilka słów o piratach i poszukiwaczach skarbów Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

13 osób kupiło
22
Ciekawe dlaczego zbudowano piramidy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego zbudowano piramidy
Dostępny
963 szt.

Książka dla dzieci, które fascynują się starożytnym Egiptem i marzą, by kiedyś odwiedzić to magiczne miejsce. Oto zbiór interesujących wiadomości o faraonach, piramidach i mumiach. Dziecko pozna nie tylko tajemnice życia w Egipcie przed tysiącami lat, ale dowie się także, jak dziś naukowcy badają ten kraj. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

11 osób kupiło
23
Ciekawe dlaczego samoloty mają skrzydła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego samoloty mają skrzydła
Dostępny
877 szt.

Dlaczego okręty nie toną? Który samolot mógł machać dziobem? Które samochody mają skrzydła? Książka ta w interesujący i zrozumiały sposób odpowiada na pytania dotyczące środków transportu. Wyjaśnia zasadę działania silnika spalinowego, opisuje różne pojazdy lądowe, powietrzne i morskie, przedstawia ciekawostki związane z transportem. Zawiera także sporo informacji o historii i rozwoju tego działu techniki. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych! Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

12 osób kupiło
24
Belcanto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Belcanto
Dostępny
1793 szt.

Najbardziej romantyczna powieść ostatnich lat. Intrygująca, magiczna, doskonała. – San Francisco Chronicle Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Kiedy na koniec koncertu gaśnie światło, akompaniator całuje śpiewaczkę. Kto wie, co by się między nimi wydarzyło, gdyby w tym momencie do willi nie wdarła się grupa uzbrojonych mężczyzn, a wszyscy obecni nie zostali zakładnikami. W miarę upływu kolejnych tygodni, w dusznej, tropikalnej atmosferze południowoamerykańskiej rezydencji między uwięzionymi a napastnikami tworzą się zaskakujące więzi. Czy po kilku miesiącach ktoś jeszcze będzie chciał odzyskać wolność? Ann Patchett tworzy hipnotyzującą historię o sile i kruchości, a także o odnajdywaniu miłości tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał. Mistrzowska i pełna liryzmu powieść autorki Domu Holendrów. Powieść nagrodzona m.in. Orange Prize i PEN/Faulkner Award for Fiction teraz w nowym przekładzie Anny Gralak. Ann Patchett - wielokrotnie nagradzana amerykańska pisarka, autorka m. in. Stanu zdumienia i Dziedzictwa. Powieścią Belcanto szturmem zdobyła literackie salony. Jej książki przetłumaczone zostały na 30 języków, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ich ponad milion egzemplarzy. Urzekająca mieszanka thrillera, komedii romantycznej i nowatorskich pomysłów. Świetnie napisana, nienagannie poprowadzona i często bardzo zabawna; należy do tych rzadkich powieści, których nie sposób odłożyć. – The Times Belcanto z elegancją meandruje w swoim tempie; zarówno porywacze, jak i porwani odnajdują najbardziej nieuchwytną formę wolności: do bycia tym, kim się chce. – New York Daily News Belcanto łączy w sobie wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od klasycznej powieści Ann Patchett: wdzięk, piękno, elegancję i magię. – Madison Smartt Bell

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

12 osób kupiło
25
Ciekawe dlaczego drzewa mają liście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego drzewa mają liście
Dostępny
420 szt.

Dzięki tej książce dzieci lepiej poznają ogromny i fascynujący świat roślin. Znajdą w niej zarówno praktyczne informacje, jak i zabawne ciekawostki. Poznają odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: Czy grzyby są roślinami? oraz Dlaczego owoce są słodkie i soczyste? Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

10 osób kupiło
26
Tajemnica willi Sielanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica willi Sielanka
Dostępny
1322 szt.

Niestrudzonym bohaterom wydawało się, że wyplątali się z mafijnych rozgrywek, a tymczasem wpadli z deszczu pod rynnę. Dosięga ich zemsta niesłusznie rozżalonego na nich męża policjatnki. A i mafia chyba ostatecznie nie odpuściła... Olka i Joszka na pewien czas muszą zniknąć, a skalpele zamienić na… noże kuchenne. Mają nadzieję, że wszystkie nieporozumienia szybko się wyjaśnią, a oni będą mogli powrócić do swojego życia. Jednak czas płynie, a tak się nie dzieje. Para kardiologów przystosowuje się więc do nowego zawodu: otwierają bistro, które przebojem wdziera się na bydgoski rynek gastronomiczny. Mimo sukcesów odnoszonych w nowym zawodzie Aleksandra i Joachim tęsknią do Starego Morsa, swojego ordynatora oraz do zabiegów i operacji kardiochirurgicznych. Ordynator obiecał im, że niedługo do niego wrócą i ze wszystkich sił stara się ten powrót przyspieszyć. A Olka i Joszka mają jeszcze jeden atut – najpotężniejszą broń. Jest nią przyjaciel ze studiów, pewien tajemniczy policjant, członek tajnej jednostki specjalnej, specjalizującej się w walkach z mafią. Wszyscy razem starają się urwać diabłu łeb. Czy im się uda?

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

10 osób kupiło
27
Farina. Kuchnia śródziemnomorska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farina. Kuchnia śródziemnomorska
Dostępny
1410 szt.

Kuchnię śródziemnomorską można opisać za pomocą zaledwie kilku słów. Mąka, wino, ryba i oliwa - składniki najlepszej jakości, z których wyczarujesz niezwykłe bogactwo smaków, zapachów i feerię barw. Dzięki tej książce dowiesz się, jak produkty tak proste, że aż wysublimowane, tworzą pomost między cucina povera a couisine gourmound, między włoską trattorią zarządzaną niepodzielnie przez charyzmatyczną włoską mammę a restauracjami prowadzonymi przez wielkich szefów kuchni wykształconych w słynnej Le Cordon Bleu, między lazurowym morzem a rozgrzanym w słońcu gajem oliwnym. Monika Turasiewicz i Bartek Kieżun zabiorą cię w śródziemnomorską podróż i zaproszą na wystawną ucztę. Skosztujesz potraw, których smaku nie da się zapomnieć. Zachwycą cię: • cappuccino kalafiorowe z truflą, • ravioli z jagnięcym ragù, • krem z kalarepki z pesto z młodego szczawiu, • chrupiące kwiaty cukinii z salsą z pomidorów i awokado, • chłodnik z szyjkami raków, • krewetki w miodzie z chili, • homar à la thermidor, • wątróbka drobiowa z pomidorami, wiśniówką i szałwią, • lawendowa panna cotta. Z proponowanych trzynastu menu stwórz niezapomniane przyjęcie, zadziw znajomych i rozpieść nawet najbardziej wymagające podniebienia. Poznaj zasady idealnego wine pairingu i dobierz wino, które dopełni twoją ucztę.

99,99 zł
67,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 32,00 zł

9 osób kupiło
28
Ciekawe dlaczego burczy mi w brzuchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego burczy mi w brzuchu
Dostępny
592 szt.

Książka, która w łatwy i ciekawy sposób wyjaśnia zagadki dotyczące ciała ludzkiego i jego funkcjonowania. Dziecko dowie się, jak oddycha, dlaczego może chodzić, po co je i jak się urodziło. Odkryje tajemnice swojego organizmu oraz pozna odpowiedzi na trudne i krępujące dla rodziców pytania. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

9 osób kupiło
29
Lektury w teleGRAFICZNYM skrócie dla klas 7-8. Rysunkowe karty pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lektury w teleGRAFICZNYM skrócie dla klas 7-8. Rysunkowe karty pracy
Dostępny
37 szt.

Lektury w teleGRAFICZNYM skrócie dla klas 7–8. Rysunkowe karty pracy to zestaw 63 arkuszy wspomagających proces czytania ze zrozumieniem utworów literackich omawianych na lekcjach w klasach 7–8. Praca z graficznymi kartami ułatwi uczniom zrozumienie tekstów, usprawni proces uważnego i krytycznego czytania dzieł literackich, pomoże dostrzec związki przyczynowo-skutkowe między wydarzeniami, zrozumieć i odtworzyć relacje między bohaterami, intencje postaci, a także formułować własne sądy na temat osób oraz wydarzeń. Materiały można wykorzystać do pracy na lekcji, w domu i na zajęciach dodatkowych. Doskonale sprawdzą się podczas pracy z uczniem z dysfunkcjami. Uniwersalność kart sprawia, że mogą być one wykorzystywane w toku różnorodnych oddziaływań edukacyjnych, zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

39,50 zł
31,21 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,29 zł

9 osób kupiło
30
Ciekawe dlaczego nie każdy władca Polski był królem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego nie każdy władca Polski był królem
Dostępny
1415 szt.

Książka w przystępny sposób prezentuje władców Polski oraz podaje liczne fakty i ciekawostki dotyczące naszej historii. Dzięki niej można się dowiedzieć, dlaczego Mieszko I nie został koronowany, kto był pierwszym królem Polski, jak przebiegała wolna elekcja. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

9 osób kupiło
31
Ciekawe dlaczego triceratops miał rogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego triceratops miał rogi
Dostępny
599 szt.

Książka ta opisuje fascynujący świat dinozaurów. Można tu znaleźć zarówno rzeczowe informacje dotyczące dinozaurów i innych gadów prehistorycznych, jak i zaskakujące ciekawostki. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

8 osób kupiło
32
Ciekawe dlaczego konie noszą podkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego konie noszą podkowy
Dostępny
168 szt.

Książka ta przedstawia wiele faktów i praktycznych informacji dotyczących koni, jak również opisuje konie, które znamy tylko z książek i filmów. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

8 osób kupiło
33
Ciekawe dlaczego węże zrzucają skórę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego węże zrzucają skórę
Dostępny
1296 szt.

Książka ta w interesujący sposób przedstawia świat gadów. Pokazuje, jak zbudowana jest skóra tych zwierząt, co jedzą i jak bronią się przed swoimi wrogami. A do tego zawiera mnóstwo ciekawostek o wężach, jaszczurkach, żółwiach i krokodylach. Nie zabraknie też kilku słów o tym, dlaczego i jak powinniśmy chronić te stworzenia. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

8 osób kupiło
34
Mini-wykłady o maxi-sprawach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini-wykłady o maxi-sprawach
Dostępny
766 szt.

Książka, która daje przyjemność myślenia. Znakomity filozof, pierwszy laureat prestiżowej Nagrody im. Johna Klugego - amerykańskiego Nobla w dziedzinie nauk humanistycznych - zajmuje się w swoich miniwykładach także zagadnieniami z pozoru mało filozoficznymi: sławą, podróżami, długami, zabobonami, terroryzmem i… nicnierobieniem. Przenikliwość i poczucie humoru Autora pozwalają mu na zaskakujące i celne obserwacje dotyczące zarówno życia codziennego, jak i odwiecznych praw ludzkiej natury; gwarantują jednocześnie chwilę refleksji i prawdziwą czytelniczą przyjemność. Trzy serie w jednym tomie.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

8 osób kupiło
35
Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie, część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie, część 3
Dostępny
89 szt.

Najbardziej niewygodne prawdy o niemieckiej historii, kontynuacja bestsellerowych Żydów i Sowietów. Trzecia po bestsellerowych Żydach i Sowietach książka z niepoprawnego politycznie cyklu autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck. W Niemcach Piotr Zychowicz jak zwykle zmusza czytelnika do przemyślenia i ponownej oceny spraw – jak nam wmawiano – nie podlegających dyskusji. Burzy mit Hitlera ultraprawicowca, w rzeczywistości zatwardziałego lewaka. Pisze o fatalnych błędach Niemców we wschodniej Europie, gdzie początkowo witani jak wyzwoliciele, swoją ludobójczą polityką zaprzepaścili szansę na błyskawiczne pokonanie Sowietów. Szuka źródeł niemieckiego rasizmu w południowej Afryce i spiera się z Davidem Irvingiem, historykiem skazanym za negowanie Holokaustu. Pisze o Polakach w Afrikakorps, domu publicznym w Auschwitz oraz o hinduskich esesmanach. Prowadzi czytelnika przez pola bitew i obozy śmierci, zagląda do gabinetów nazistowskich ideologów i sztabów sił zbrojnych. A nade wszystko zastanawia się, jak do tego wszystkiego mogło dojść…

59,90 zł
38,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 21,56 zł

7 osób kupiło
36
Cinderella Is Dead - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cinderella Is Dead
Dostępny
1136 szt.

Kopciuszek nie żyje. Nadszedł czas, by napisać baśń na nowo. Jak nakazuje tradycja w królestwie, każda dziewczyna musi wziąć udział w dorocznym balu - tak jak niegdyś Kopciuszek, wzór dla wszystkich kobiet w królestwie - i zaprezentować się jak najlepiej, by przyciągnąć uwagę kawalera. Jeśli nie zostanie wybrana na trzech kolejnych balach, staje się wyrzutkiem społeczeństwa i... znika w tajemniczych okolicznościach. Szesnastoletnia Sophia chciałaby poślubić swoją sekretną miłość, Erin, ale pod rządami despotycznego króla nie jest to możliwe. Gdy podczas balu spełnia się jej najgorszy koszmar, Sophia decyduje się na desperacki krok i ucieka... Czy znajdzie w sobie siłę, by zawalczyć w obronie własnego ja? Kalynn Bayron nie pisze baśni na nowo... Ona rozbija ją na części i tworzy z niej całkowicie oryginalną historię, w której to dziewczyny decydują o tym, kto będzie żył długo i szczęśliwie. – Brigid Kemmerer, autorka serii Listy do utraconej

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

7 osób kupiło
37
Ciekawe dlaczego na szczytach gór leży śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego na szczytach gór leży śnieg
Dostępny
1160 szt.

Książka ta opisuje fascynujący świat gór. Opowiada o procesach geologicznych, dzięki którym powstają góry, o ludziach, którzy związali swe życie z górami, o zdobyczach techniki, które pozwalają nam podziwiać piękno gór. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

7 osób kupiło
38
Franklin ma czkawkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin ma czkawkę
Dostępny
180 szt.

Tom z serii Czytamy z Franklinem Czasami Franklin zbyt szybko zjada posiłki, robi to wręcz ekspresowo, czego wynikiem jest bardzo nieprzyjemna i długotrwała czkawka. Czy wypróbowanie wszystkich możliwych sposobów, aby się jej pozbyć przyniesie efekt? W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

7 osób kupiło
39
Ciekawe dlaczego kangury mają torby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego kangury mają torby
Dostępny
1254 szt.

W książce tej dzieci znajdą mnóstwo interesujących informacji dotyczących życia i wychowania młodych zwierząt. Niektóre z tych informacji z pewnością zaskoczą, inne rozśmieszą. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

7 osób kupiło
40
Ciekawe dlaczego mydło się pieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego mydło się pieni
Dostępny
825 szt.

Książka ta w interesujący i zrozumiały sposób przedstawia ważne informacje z zakresu nauki. Prowokuje wyobraźnię i uzmysławia czym jest energia, jak powstaje tęcza, dlaczego trawa jest zielona. Dzięki niej dziecko zrozumie, czemu światło słoneczne jest ciepłe i czym jest dźwięk. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

6 osób kupiło
41
Magiczne formuły. Jak wzmocnić siłę swych czarów, tworząc i stosując własne, niepowtarzalne zaklęcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Magiczne formuły. Jak wzmocnić siłę swych czarów, tworząc i stosując w...
Dostępny
5 szt.

Magiczne formuły Arin Murphy-Hiscock, autorki bestsellera Green Witch, wykraczają poza podstawowe księgi zaklęć. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć unikalną magię i dogłębnie łączyć się z potęgą natury. Nauczysz się, jak wzmocnić osobistą energię przed użyciem zaklęcia, jak korzystać z sieci energetycznej, jak dostroić i rozszerzyć zaklęcie, które stosowałaś w przeszłości. Zrozumiesz złożoność sztuki czarostwa i dowiesz się, jak wykorzystywać ją do zaspokajania własnych niepowtarzalnych potrzeb. W miarę jak twoja magia będzie rosła w siłę, zauważysz, że spersonalizowane posługiwanie się zaklęciami wzmacnia cię jeszcze bardziej, odzwierciedla twoje pozytywne wewnętrzne zmiany i pomaga ci w rozwijaniu coraz lepszego ja.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

6 osób kupiło
42
Franklin i małe kaczątko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i małe kaczątko
Dostępny
126 szt.

Tom z serii Czytamy z Franklinem Franklin wie, że nie może mieć w domu jeszcze jednego zwierzaka oprócz rybki, ale kiedy na spacerze znajduje małe kaczątko nie może się powstrzymać od zabrania go z sobą. Kiedy kaczątko zamienia jego pokój w mini staw, Franklin musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę chce mieć w domu kolejnego pupilka? W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
43
Świnka morska, nasz mały przyjaciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka morska, nasz mały przyjaciel
Dostępny
30 szt.

Książka pt. Świnka morska nasz mały przyjaciel autorstwa Kamili Brodowskiej jest to propozycja wydawnictwa Mako Press dla początkujących i średniozaawansowanych hodowców tych niewielkich gryzoni. Zawiera szereg cennych informacji dotyczących opieki nad tymi zwierzętami, ich cech charakterystycznych, sposobu rozmnażania oraz odpowiedniej diecie. Szczególnie polecana pozycja przed zakupem pierwszej świnki morskiej. Zalety produktu: - jest przystępnie napisana, zwięźle i prosto przekazuje najważniejsze informacje dotyczące świnek morskich, - jest profesjonalna, zawiera cenne porady dotyczące hodowli, opieki nad świnkami morskimi, ich żywieniem, - zapobiega popełnianiu błędów w wychowaniu świnki morskiej, - szczególnie polecana dla początkujących hodowców lub osób zastanawiających się nad zakupem w celu lepszego poznania zwierzęcia, - przekazuje informacje w ciekawy sposób, zawiera dużą ilość zdjęć i kolorowych obrazków.

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

6 osób kupiło
44
Franklin i guma balonowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i guma balonowa
Dostępny
142 szt.

Tom z serii Czytamy z Franklinem Od czasu do czasu Franklin wpada w kłopoty. Oczywiście, mały żółw nigdy nie robi tego celowo - to dzieje się samo. A kiedy kłopoty już się pojawią, trzeba im stawić czoło... W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
45
Ciekawe dlaczego zamki błyskawiczne mają zęby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego zamki błyskawiczne mają zęby
Dostępny
2035 szt.

Które rowery mają żagle? Kto wynalazł płaszcz przeciwdeszczowy? Książka ta zawiera mnóstwo interesujących informacji i ciekawostek o wynalazkach, których używamy teraz na co dzień. Opisuje także mniej udane pomysły oraz te, które zostaną dopiero zrealizowane w przyszłości. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych!

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

6 osób kupiło
46
Ciekawe dlaczego cytryny są kwaśne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego cytryny są kwaśne
Dostępny
1266 szt.

Książka przedstawia fascynujący świat zmysłów, zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych. Udziela odpowiedzi na trudne pytania, takie jak: `Dlaczego skunks śmierdzi?` albo `Jaki bębenek pomaga słyszeć?`. Omawia te zagadnienia w przystępny dla dzieci sposób, rozbudzając ciekawość i wyobraźnię młodych czytelników oraz rozwijając ich umiejętność czytania. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

7 osób kupiło
47
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 6 szkoły podstawowej, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 6 szkoły podstawowej, część...
Dostępny
47 szt.

Nowa Edycja 2022-2024. Podręcznik Matematyka z kluczem dla klasy 6 szkoły podstawowej, część 2, zgodny z zapisami nowej podstawy programowej, ułatwia naukę i odkrywanie świata matematyki. - Pozwala dostrzec prawa matematyki dzięki interesującym wprowadzeniom Na dobry początek. - Wspiera rozwijanie umiejętności dzięki przykładom szczegółowo rozwiązanych zadań. - Każdy uczeń może pracować w indywidualnym tempie, rozwiązując specjalnie przygotowane zadania z kluczem. - Ułatwia naukę dzięki praktycznym wskazówkom w ramkach Dobra rada. - Rozwija zainteresowania matematyczne dzięki zadaniom z pucharem, treściom Dla dociekliwych i zestawom Zadania na deser. - Pomaga systematycznie utrwalać wiadomości i umiejętności dzięki zestawom zadań Powtórzenie przed klasówką oraz Zadania na temat…, zamieszczonym na końcu każdego działu. - Ułatwia systematyczne utrwalanie nabytych wcześniej umiejętności dzięki znajdującym się na końcu każdego tematu zadaniom dotyczącym treści omawianych we wcześniejszych działach lub klasach.

20,50 zł
19,99 zł

Rabat 2,5%
oszczędzasz 0,51 zł

6 osób kupiło
48
Kodowanie przez wzmacnianie. Ćwiczenia do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych dla klas 4-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie przez wzmacnianie. Ćwiczenia do zajęć korekcyjno-kompensacyj...
Dostępny
22 szt.

Zadania polegające na kodowaniu i szyfrowaniu to doskonały pomysł na urozmaicenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych. Dzięki ponad 60 ćwiczeniom dla uczniów klas IV-VIII można w przyjemny sposób pracować nad usprawnieniem: - funkcji percepcyjno-motorycznych, - percepcji wzrokowej, - spostrzegawczości, - koordynacji wzrokowo-ruchowej, - funkcji językowych, - zdolności koncentracji. Materiał można wykorzystać zarówno w czasie wolnym w domu, na zajęciach świetlicowych, jak i w gabinetach terapeutycznych. Ćwiczenia polegają na odkodowywaniu najpierw poszczególnych haseł, a później motywatorów (wzmocnień). Wykorzystane słownictwo pochodzi z bliskich uczniom kręgów tematycznych - szyfry odnoszą się zarówno do slangu młodzieżowego, jak i terminów utrwalanych podczas lekcji geografii czy tytułów szkolnych lektur. Po odkodowaniu słów występujących w danym zadaniu można także zachęcić uczniów do: - ułożenia wyrazów w kolejności alfabetycznej, - ułożenia zdań z wybranymi wyrazami, - stworzenia krzyżówki przy użyciu tych wyrazów, - samodzielnego zakodowania wyrazów o podobnej tematyce, - zaznaczenia samogłosek lub spółgłosek w powstałych wyrazach, a następnie ich policzenia, - napisania krótkiego opowiadania z wykorzystaniem odkodowanych wyrazów.

29,50 zł
23,31 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,19 zł

5 osób kupiło
49
Ciekawe dlaczego zamki miały fosy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego zamki miały fosy
Dostępny
1491 szt.

W książce tej można znaleźć zarówno rzeczowe informacje o średniowieczu w Europie i na świecie, jak i mnóstwo ciekawostek dotyczących tego okresu. Dzięki nim średniowiecze może dla wielu czytelników nabrać zupełnie nowego wymiaru. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

6 osób kupiło
50
Kolorowanka maluszka. Pieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka maluszka. Pieski
Dostępny
54 szt.

Kolorowanka maluszka to seria kolorowanek skierowana głownie do najmłodszych dzieci - to zbiór ilustracji o prostych kształtach i z grubym obrysem, których kolorowanie będzie nie tylko wspaniałym treningiem manualnym, ale sprawi maluchowi niemałą frajdę. Odkryj świat koników, małpek, misiów i wiele, wiele innych - zbierz całą kolekcję książeczek i pokaż dziecku, że malowanie to świetna i twórcza zabawa!

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
51
Ciekawe dlaczego wielbłądy mają garby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego wielbłądy mają garby
Dostępny
1501 szt.

Książka ta w przystępny i interesujący sposób przedstawia świat zwierząt. Dziecko dowie się z niej, dlaczego pantery mają cętki, ile mrówek może zjeść mrówkojad i jak nietoperze orientują się w ciemnościach. Nie zabraknie informacji o rekordzistach zwierzęcego świata. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
52
Tolkien. Człowiek, który stworzył Śródziemie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tolkien. Człowiek, który stworzył Śródziemie
Dostępny
1803 szt.

Wydaje ci się, że świat Śródziemia znasz od podszewki? Ekscytuje cię mroczny Mordor? Ciekawi słoneczne Shire? Poznaj historię życia mistrza literatury fantastycznej, zanurz się w stworzonym przez niego uniwersum i odnajdź korzenie zła. Wyrusz w biograficzną podróż po życiu pisarza – od lat jego dzieciństwa w Wolnym Państwie Orania, przez nauczanie domowe, aż po strzeliste wieże Oksfordu i płomienny romans u progu krwawej wojny. Przeżyj spektakularny sukces naukowy Tolkiena i zobacz, jak powstawał świat, który do dziś porusza serca czytelników. Triumfy i tragedie, szalona miłość, ważne przyjaźnie, miejsca – te bliskie i te egzotyczne. Nieoczekiwane inspiracje i żmudne, wieloletnie badania. Wszystko to ukształtowało świat znany milionom ludzi z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Poznaj życie Tolkiena – pisarza genialnego. Czytaj wnikliwie, ale uważaj, by nie dostrzegło cię czujne oko Saurona.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

5 osób kupiło
53
Ostatnie lata polskiego Wilna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie lata polskiego Wilna
Dostępny
122 szt.

Barwny życiorys legendarnego miasta. Foto-plastikon historyczny, ciekawostki i nieznane szczegóły wielkich wydarzeń. Obrazy zapadające w pamięć. Galeria pomnikowych postaci, które ożywają pod drapieżnym piórem tandemu Koper-Stańczyk. Czy Polska może istnieć bez Wilna? Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że jest to możliwe, ale polska dusza mocno straciła na tej separacji. Jak magię miasta, porównywanego do Paryża i Jerozolimy, jedną ze stolic polskiej przedwojennej kultury i elegancji przełożyć na język zrozumiały dla współczesnego pokolenia? Wehikuł czasu prowadzony wprawną ręką znanych popularyzatorów historii; Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka zaprasza na pokład. 1. Młodość Piłsudskiego w Wilnie 2. Bunt na rozkaz generała Żeligowskiego i Litwa Środkowa. Lata 1920-1922 3. Wileńskie nekropolie i wileńska mafia przestępcza (największa w II RP) 4. Stanisław Cat Mackiewicz i ogólnopolski sukces prowincjonalnego Słowa 5. Teatr Reduta w Wilnie i Juliusz Osterwa 6. Wileńscy literaci i grupa poetycka „Żagary” 7. Siostra Faustyna, święta i inne wileńskie mistyczki 8. Ponary - "ludzka rzeźnia", masowe rozstrzeliwania Żydów i Polaków 9. Operacja Ostra Brama 1944 r. , więzienie na Łukiszkach i represje wobec AK-owców 10. Exodus Polaków z Wilna Sarmacka gawęda historyczna o kresowej stolicy i reporterskie śledztwo w jednym. Imponujący zestaw zdjęć i ilustracji. Plotki i skandale. Polskie Wilno powraca triumfalnie na kartach książki Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka.

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

5 osób kupiło
54
Percepcja wzrokowa. Karty korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Percepcja wzrokowa. Karty korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze spec...
Dostępny
74 szt.

Dwie części kart pracy Percepcja wzrokowa to ponad 100 zadań przygotowanych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z: - niepełnosprawnością intelektualną, - niepełnosprawnością sprzężoną, - autyzmem, - dysleksją, - innymi deficytami rozwojowymi. Karty korekcyjno-kompensacyjne zawierają zadania, dzięki którym uczeń doskonali percepcję wzrokową poprzez ćwiczenie: - spostrzegawczości, - dostrzegania logicznych związków, - posługiwania się kolorami, - posługiwania się liczbami, - orientacji przestrzennej. Zadania polegają m.in. na: - przeliczaniu elementów, - kolorowaniu według kodu, - łączeniu zbiorów, - dopasowywaniu elementów, - dorysowywaniu brakujących części rysunków. Publikację można wykorzystać przede wszystkim na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, jako pomoc dydaktyczną w placówkach edukacyjnych, na każdym poziomie nauczania (w przedszkolach masowych i specjalnych, klasach integracyjnych, oddziałach edukacyjno-terapeutycznych), ale też podczas pracy w domu jako dodatkowy materiał dla rodziców.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

5 osób kupiło
55
Paddington na wycieczce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Paddington na wycieczce
Dostępny
1227 szt.

Opowieść, w której Paddington przekonuje się, że spełnianie marzeń innych jest równie przyjemne, co zjedzenie kanapki z marmoladą. Tuż przed rozpoczęciem Wielkiej Parady samochód pana Grubera nagle się zepsuł. Przecież bez jednego koła nie ruszy z miejsca! Udział w tym wydarzeniu był największym marzeniem pana Grubera. Czyżby wszystko było stracone? Czy wycieczka, którą zaplanowali z Paddingtonem, miała się nie udać? Niedźwiadek od razu wziął sprawy w swoje łapki, bo pozostało niewiele czasu. A jeśli coś dotyczy przyjaciół, Paddington zawsze staje na wysokości zadania! Nawet jeśli w tym samym czasie bardzo burczy mu w brzuchu… Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom. Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu. A szczególnie dla dzieci w wieku 4+.

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

5 osób kupiło
56
Hello Explorer 3. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello Explorer 3. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
31 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca podręcznik, a w niej: - ćwiczenia pisania i czytania zgodne z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej, - ćwiczenia do lekcji Opener, które pozwalają na przeprowadzenie pełnej, 45-minutowej lekcji, - sekcje More Fun – dodatkowe ćwiczenia dla zdolnych uczniów, wykorzystujące inne techniki pracy, - sekcje Wonderful World w lekcjach interkulturowych, pozwalają na rozszerzanie słownictwa bazowego i zachęcają do poznawania świata, - lekcje filmowe.

28,90 zł
27,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

4 osoby kupiły
57
Tarot przy kuchennym stole. Pogaduszki o przyszłości zapisanej w kartach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tarot przy kuchennym stole. Pogaduszki o przyszłości zapisanej w karta...
Dostępny
4 szt.

Wszystkie karty na stół, czyli pogaduchy o tarocie. Dlaczego twój tarot się nie sprawdza? Doświadczona tarocistka doradzi, co zrobić, aby było inaczej! Przez wiele lat Melissa Cynova pracowała nad właściwą interpretacją kart tarota. Zna doskonale wszystkie błędy, jakie mogą popełnić zarówno początkujący, jak i zaawansowani tarociści. W swojej książce obala mity na ten temat i udowadnia, że nie trzeba wiele, by prawidłowo korzystać z kart tarota. Dzięki temu poradnikowi poznasz tajniki doboru właściwej talii, rozkładów tarota i odczytywania symboli. Dowiesz się, od czego zacząć, i jak sprawić, aby przygoda z kartami tarota prowadziła do odkrywania nie tylko przyszłości, ale i siebie.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

4 osoby kupiły
58
Piękność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękność
Dostępny
1025 szt.

Nieoczekiwana podróż w poszukiwaniu siebie. Veronique jest jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek - pojawia się na okładkach prestiżowych magazynów i chodzi po wybiegach pokazów haute couture na całym świecie. Niespodziewanie tragiczny atak terrorystyczny na lotnisku w Brukseli na zawsze odmienia jej życie. W eksplozji giną dwie osoby, które kochała najbardziej, a ona sama doznaje ciężkich obrażeń, w wyniku których zostaje oszpecona. Dziewczyna musi zmierzyć się ze swoim nowym wyglądem i przyzwyczaić do swojego odbicia w lustrze. Gdy zaszywa się w odosobnieniu, żeby dojść do siebie, przemysł modowy uznaje, że wypadła z obiegu. Veronique traci wszystko, co było dla niej ważne - najbliższe jej osoby i karierę, na którą ciężko pracowała. Testament jej matki pozwala jej odkryć trudną prawdę o sobie. Stopniowo Veronique otwiera się na nowe możliwości i relacje. Odnajduje spokój w niesieniu pomocy innym. Musi przy tym przewartościować swoje życie i na nowo zdefiniować czym jest piękno i co tak naprawdę znaczy być piękną. Piękność to poruszająca historia młodej kobiety, której wytrwałość i wewnętrzna siła mogą stać się inspiracją dla innych.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

4 osoby kupiły
59
Tylko przetrwaj noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko przetrwaj noc
Dostępny
301 szt.

Dziewczyna. Morderca. Samochód. Listopad 1991 roku. George H. W. Bush jest prezydentem, w radiu leci Nirvana, a Charlie Jordan jedzie w samochodzie mężczyzny, który najprawdopodobniej jest seryjnym mordercą. Nie znali się wcześniej. Po prostu oboje zmierzali w stronę Ohio. Widocznie on też miał powód, by opuścić uniwersytet w połowie semestru. Po drodze rozmawiają, ostrożnie unikając dominującego w wiadomościach tematu – Kampusowego Zabójcy. Coraz bardziej zaniepokojona Charlie ma wątpliwości. W Joshu jest coś podejrzanego… Kiedy mkną pustą autostradą w środku nocy, pasażerka zaczyna podejrzewać, że podróżuje razem z mordercą z kampusu. A to znaczy, że może skończyć jako jego następna ofiara.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
60
Śnieg w kwietniową niedzielę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śnieg w kwietniową niedzielę
Dostępny
42 szt.

Philip Arthur Larkin - urodzony w 1922 roku. Angielski poeta, pisarz i krytyk jazzowy. Absolwent St. John's College w Oxfordzie. Przez większość życia pracował jako bibliotekarz. Członek Library Association, uhonorowany przez królową Złotym Medalem za Poezję (za tom The Whitsun Weddings). Doktor honoris causa kilku uniwersytetów, m.in. w Belfaście, Leicesterze, Ulsterze i Oxfordzie. W 1975 roku odznaczony tytułem Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego oraz nagrodą CBE, zaś w 1976 roku Nagrodą Szekspirowską w Hamburgu. Zmarł w 1985 roku w Londynie.Tłumaczenie: Dehnel Jacek

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

4 osoby kupiły
61
Skradzione dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skradzione dziecko
Dostępny
555 szt.

Plymouth, 1941 rok. Wokół wyją syreny i rodzina Shawbrooków chowa się w zatłoczonym zbiorowym schronie. Bomby zaczynają już spadać z nocnego nieba, gdy Shawbrookowie uświadamiają sobie, że w pośpiechu zapomnieli o swoim synku, Freddiem, który został w łóżeczku. Matka chłopca, Vera, wybiega ze schronu, aby go odnaleźć. Następnego ranka sierżant Colin Peterson słyszy płacz dziecka dochodzący ze zrujnowanego domu. Z narażeniem życia wynosi stamtąd kilkumiesięcznego chłopca. W mieście pełnym rannych i pozbawionych dachu nad głową ten maluch nie otrzymałby należytej opieki, więc Colin zabiera go do siebie. Niespełna rok wcześniej Colin i jego żona Maggie stracili dziecko zaraz po porodzie. Kiedy kobieta bierze teraz w ramiona cudem uratowanego chłopca, dostrzega w nim swojego syna. Od tej pory zaczyna go traktować jak własnego i nikt jej nie przekona, że jest inaczej. Skradzione dziecko Diney Costeloe to wciągająca powieść oparta na prawdziwej poruszającej historii, pokazująca, jak silna może być matczyna miłość.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
62
Baw się i ucz! Szlaczki. Marvel Spidey i Super-kumple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się i ucz! Szlaczki. Marvel Spidey i Super-kumple
Dostępny
3133 szt.

Seria książek `Baw się i ucz... z Marvelem` przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki różnorodnym, konsultowanym z pedagogami zadaniom o zwiększającym się stopniu trudności maluchy rozwijają umiejętności ważne na dalszych etapach nauki. Doskonalą koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie, szukając różnic i podobieństw, przygotowują się do nauki pisania, rysując po śladzie, ćwiczą małą motorykę, dopasowując i przyklejając elementy, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, rysując i kolorując. Uczą się liter i cyfr. W serii: `Kształty`, `Szlaczki`, `Cyferki`, `Litery`.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

4 osoby kupiły
63
Kolorowanka maluszka. Małpki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kolorowanka maluszka. Małpki
Dostępny
11 szt.

Kolorowanka maluszka to seria kolorowanek skierowana głownie do najmłodszych dzieci - to zbiór ilustracji o prostych kształtach i z grubym obrysem, których kolorowanie będzie nie tylko wspaniałym treningiem manualnym, ale sprawi maluchowi niemałą frajdę. Odkryj świat koników, małpek, misiów i wiele, wiele innych - zbierz całą kolekcję książeczek i pokaż dziecku, że malowanie to świetna i twórcza zabawa!

7,99 zł
3,60 zł

Rabat 54,9%
oszczędzasz 4,39 zł

3 osoby kupiły
64
Star Wars. The Mandalorian. Grogu. Dziennik zadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. The Mandalorian. Grogu. Dziennik zadań
Dostępny
740 szt.

Dzięki tej książce fani przebojowego serialu Star Wars. The Mandalorian wyruszą z łowcą nagród i jego sympatycznym podopiecznym w ekscytującą galaktyczną podróż. Znajdą tu prawdziwe wyzwania: zagadki, ciekawostki, wciągające gry i pełne pułapek labirynty. Wspaniała zabawa gwarantowana!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
65
Ostatnie lata polskich Kresów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie lata polskich Kresów
Dostępny
94 szt.

Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że Polska może istnieć bez Kresów, ale polska dusza mocno straciła na tej separacji. Po rynkowym sukcesie Ostatnich lat polskiego Lwowa i Ostatnich lat polskiego Wilna oddajemy do Państwa rąk tom poświęcony mniejszym ośrodkom kresowym. Znajdą tu Państwo egzotykę, wielkie miłości, skandale, celebrytów, a nawet walkę wywiadów. Znani popularyzatorzy historii Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk udowadniają po raz kolejny, że magię miejsc, urodę przyrody, słynną otwartość mieszkańców i legendę Kresów można przełożyć na język zrozumiały dla współczesnego pokolenia. • Bandyci, którzy zostali premierami. Wielki napad na pociąg w Bezdanach • Polski Teksas. Borysław i gorączka naftowa • Młodość marszałka Śmigłego w Brzeżanach • Ciche Grodno nie znosi skandalistki Elizy Orzeszkowej • Polska Amazonia. Bajeczne rozlewiska Polesia • Kresowa Reduta Juliusza Osterwy • Co robił rezydent angielskiego wywiadu Carton de Viart w dawidgródeckiej Ordynacji • Druskienniki i Truskawiec – najsłynniejsze uzdrowiska Rzeczpospolitej • Kresowa kraina Półksiężyca. W świecie Karaimów i Tatarów • Pani na Hruszowej – niezwykłe losy Marii Rodziewiczównej • Polski ryż i pomarańcze. Tropiki nad Dniestrem. Zaleszczyki • Kuty. Zachwycająca stolica polskich Ormian. • Marszałek i piękna lekarka. Piłsudski i Eugenia Lewicka. • Nie tylko dla grubasów. Lecznica doktora Tarnawskiego • Czarna karta pogranicznej krainy. Bereza Kartuska • Kresowa bandera wojenna. Z dziejów flotylli pińskiej • Nie chciał doczekać „Szewców”. Ostatnie dni Stanisława Ignacego Witkiewicza. • Bohaterska obrona Grodna w 1939 r. • Odyseja Korpusu Ochrony Pogranicza • Ostatnia szansa Września. Przedmoście rumuńskie • Kres Kresów – zmiany granic wschodnich Polski w latach 1944 – 1951.

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

3 osoby kupiły
66
Druciarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druciarz
Dostępny
153 szt.

Śmierć zawsze zostawia po sobie ślad. Puławami wstrząsa kolejna popełniona z najwyższym okrucieństwem zbrodnia. Na terenie Zakładów Azotowych policjanci znajdują bestialsko okaleczoną, martwą, nagą kobietę. Mimo oczywistego, seksualnego motywu zabójstwa oraz nietypowego miejsca kaźni, śledczy z Komendy Powiatowej Policji nie mają łatwego zadania. Morderca jest na wolności i w każdej chwili może uderzyć drugi raz. Czy Ewa Jędrczyk wraz z Hubertem Zaniewskim rozgryzą w porę misterną zagadkę z przeszłości, która popcha mordercę do kolejnych zabójstw? Jaką rolę gra tutaj miejsce zbrodni?

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

3 osoby kupiły
67
Franklin i duch z jeziora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i duch z jeziora
Dostępny
150 szt.

Tom z serii Czytamy z Franklinem Franklin i jego przyjaciele z przejęciem czekają na pojawienie się ducha mieszkającego ponoć w jeziorze. Pewnego popołudnia pojawia się tajemnicza zjawa, ale czy to na pewno jest duch? Czy zwierzątkom uda się rozwiązać tajemniczą zagadkę? W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
68
Kolorowanka maluszka. Owocki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kolorowanka maluszka. Owocki
Dostępny
10 szt.

Kolorowanka maluszka to seria kolorowanek skierowana głownie do najmłodszych dzieci - to zbiór ilustracji o prostych kształtach i z grubym obrysem, których kolorowanie będzie nie tylko wspaniałym treningiem manualnym, ale sprawi maluchowi niemałą frajdę. Odkryj świat koników, małpek, misiów i wiele, wiele innych - zbierz całą kolekcję książeczek i pokaż dziecku, że malowanie to świetna i twórcza zabawa!

7,99 zł
3,60 zł

Rabat 54,9%
oszczędzasz 4,39 zł

3 osoby kupiły
69
Korostyń – Szełoń 1471. Kres "Pana Nowogrodu Wielkiego" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korostyń – Szełoń 1471. Kres "Pana Nowogrodu Wielkiego"
Dostępny
26 szt.

Zawarty w lutym 1456 roku pokój w Jażełbicach między Wielkim Księstwem Moskiewskim a Nowogrodem Wielkim nie rozwiązał wszystkich problemów, lecz je zaostrzył. Przede wszystkim ze względu na istnienie dwóch wersji traktatu pokojowego. Ale wielki książę moskiewski Wasyl II Ślepy nie mógł liczyć na więcej. Wyraźnie brakowało mu sił wojskowych. Pewną rolę odegrało nieoczekiwane wsparcie Nowogrodu Wielkiego ze strony Pskowa. Ponadto były też inne przyczyny. Wiosną tego samego roku zmarł wielki książę Riazania Iwan Fiodorowicz, który przed śmiercią, wplątał się w konflikt z polskim królem Kazimierzem IV Jagiellończykiem. Aby rozwiązać spór, z Wilna do Riazania zostało wysłane poselstwo, na którego czele stał Wasyl Chreptowicz. Król skarżył się, że wiosną, w przeddzień dnia Mikołaja” poddani władcy riazańskiego napadli na miasto Mcensk. „Miejsce zostało spalone, wsie zawojowane”. Dokument datowany jest na „9 czerwca, indykcja 4”. Datowanie jest łatwe do ustalenia. Najbardziej poprawna indykcja przypada na okres od 1 września 1455 roku do 31 sierpnia 1456 roku. W poprzedniej indykcji od 1 września 1440 roku do 31 sierpnia 1441 roku Kazimierz Jagiellończyk nie był jeszcze królem [królem Polski został w 1447 roku]. Dzień wiosennego św. Mikołaja obchodzony jest 9 maja. Można zatem założyć, że książę Iwan Fiodorowicz umarł prawdopodobnie dopiero w maju 1456 roku. Natomiast swoje oddziały wysłał do Mcenska, jeszcze za życia, prawdopodobnie pod koniec kwietnia, tj. po powrocie do Moskwy (7 marca) zwycięskiego wielkiego księcia Wasyla II Ślepego... Dmitrij Seliwerstow, ur. w 1957 roku w Moskwie. Ukończył Moskiewski Państwowy Uniwersytet im. Baumana. Od 2008 roku aktywnie uczestniczy w Radzie Problemowej Państwowego Muzeum Historycznego. W obszarze jego zainteresowań naukowych pozostaje sztuka wojenna Rusi moskiewskiej XV i początku XVI wieku. Publikował w zbiorach „Wojennoje dieło Zołotoj Ordy”, „Zołotoordyńskaja ciwilizacja”, „Wojennoje dieło Ułusa Dżuczi”, „Wojennaja Archeołogija” oraz w zasobach elektronicznych www.milhist.info/laws/.

31,00 zł
23,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,75 zł

3 osoby kupiły
70
Baw się i ucz! Kształty. Marvel Spidey i Super-kumple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się i ucz! Kształty. Marvel Spidey i Super-kumple
Dostępny
3346 szt.

Seria książek `Baw się i ucz... z Marvelem` przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki różnorodnym, konsultowanym z pedagogami zadaniom o zwiększającym się stopniu trudności maluchy rozwijają umiejętności ważne na dalszych etapach nauki. Doskonalą koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie, szukając różnic i podobieństw, przygotowują się do nauki pisania, rysując po śladzie, ćwiczą małą motorykę, dopasowując i przyklejając elementy, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, rysując i kolorując. Uczą się liter i cyfr. W serii: `Kształty`, `Szlaczki`, `Cyferki`, `Litery`.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
71
Linijka plastikowa 15 cm Panda Starpak 491023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka plastikowa 15 cm Panda Starpak 491023
Starpak
Dostępny
180 szt.

Zalety produktu Linijka wykonana z trwałego plastiku o zaokrąglonych zakończeniach dla większego bezpieczeństwa Twojego dziecka. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami STARPAK. Zawartość opakowania linijka 15 cm Panda. Produkt wykonany z plastiku. Wymiary/waga wymiary produktu dł. cm 15 cm, wymiary opakowania dł. x wys. cm 7x27, waga produktu w opakowaniu kg 0,017 nbsp kg. Nie odpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. Pakowana w woreczek z zawieszką. Pakowanie iner 40szt, karton 240szt. /p p nbsp

5,99 zł
3 osoby kupiły
72
Hello Explorer 3. Język angielski. Podręcznik + 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello Explorer 3. Język angielski. Podręcznik + 3 CD
Dostępny
66 szt.

Nowa Edycja 2022-2024. Podręcznik został dostosowany do wymogów nowej podstawy programowej i gwarantuje nauczycielowi realizację wszystkich jej założeń. A w nim: - Autentyczne materiały z zasobów National Geographic – filmy i zdjęcia, które ukazują dzieciom inne kultury i tradycje. - Atrakcyjni bohaterowie – papuga Chatty, niedźwiedź Honey i krokodyl Snap łączą świat realny ze światem fantazji i umilają naukę małym uczniom. - Rytmiczne piosenki oraz przyjazna grafika zachęca dzieci do nauki przez zabawę. - Do podręcznika dołączone są 3 płyty audio z nagraniami.

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

3 osoby kupiły
73
Ta kobieta. Wallis Simpson - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta kobieta. Wallis Simpson
Dostępny
1221 szt.

Kim była kobieta, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu? Poznali się na przyjęciu. Czterdziestoletni książę Edward przyszedł na nie ze swoją kochanką. Wallis Simpson znalazła się tam przypadkiem. Ta szczupła brunetka o niewyparzonym języku jako jedyna wprost mówiła to, co myśli, nie zasłaniając się przy tym dworską etykietą. Na nieszczęście przyszłego króla i całej Wielkiej Brytanii była mężatką i - o zgrozo - Amerykanką. W życie Edwarda wniosła powiew świeżości i energię, której nie znały przywiązana do tradycji brytyjska monarchia i ród Windsorów. Królowa nie mówiła o niej inaczej niż ta kobieta. Król nie chciał widzieć jej na swoim dworze i nalegał, by syn zerwał z nią wszelkie kontakty. Książę tymczasem zabierał ją w zagraniczne podróże i obsypywał najdroższą biżuterią. Oskarżana o bycie czarownicą, kobietą lekkich obyczajów, a nawet nazistowskim szpiegiem. Czy naprawdę kochała Edwarda, czy była pionkiem w politycznej intrydze? Co takiego miała w sobie ta kobieta, że przygotowywany od dnia narodzin do bycia królem Edward wyrzekł się swojego przeznaczenia? Anne Sebba na podstawie wywiadów, dotąd nieznanych listów i niepublikowanych materiałów, a nawet prywatnych notatek króla Jerzego VI przybliża biografię Wallis Simpson i przedstawia kulisy największego skandalu obyczajowego XX wieku. Lektura obowiązkowa dla fanów serialu The Crown.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
74
Percepcja wzrokowa. Karty korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Percepcja wzrokowa. Karty korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze spec...
Dostępny
44 szt.

Dwie części kart pracy Percepcja wzrokowa to ponad 100 zadań przygotowanych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z: - niepełnosprawnością intelektualną, - niepełnosprawnością sprzężoną, - autyzmem, - dysleksją, - innymi deficytami rozwojowymi. Karty korekcyjno-kompensacyjne zawierają zadania, dzięki którym uczeń doskonali percepcję wzrokową poprzez ćwiczenie: - spostrzegawczości, - dostrzegania logicznych związków, - posługiwania się kolorami, - posługiwania się liczbami, - orientacji przestrzennej. Zadania polegają m.in. na: - przeliczaniu elementów, - kolorowaniu według kodu, - łączeniu zbiorów, - dopasowywaniu elementów, - dorysowywaniu brakujących części rysunków. Publikację można wykorzystać przede wszystkim na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, jako pomoc dydaktyczną w placówkach edukacyjnych, na każdym poziomie nauczania (w przedszkolach masowych i specjalnych, klasach integracyjnych, oddziałach edukacyjno-terapeutycznych), ale też podczas pracy w domu jako dodatkowy materiał dla rodziców.

33,00 zł
26,07 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

2 osoby kupiły
75
W poszukiwaniu miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu miłości
Dostępny
1294 szt.

Kiedy młoda dziewczyna, Maja Bogacka, rozczarowana swoim życiem i dotychczasowym partnerem, w pośpiechu opuszcza rodzinne miasto, szukając miejsca, gdzie będzie mogła zacząć wszystko od nowa, zupełnie nie spodziewa się, co na nią czeka. Niespodziewanie jej ścieżkę życiową przetną dwaj mężczyźni bliscy jej sercu. Maja wyjeżdża do Rabki, uciekając przed Filipem, który ją zranił. Podejmuje pracę recepcjonistki w nowo powstałym hotelu. Tam poznaje Huberta. Wbrew swoim planom i rozsądkowi, zakochuje się w nim. Razem urządzają zakupiony przez niego stary dom we wsi Żegutkowo, położonej niedaleko Rabki. Jednak Filip nie odpuszcza, chce Maję za wszelką cenę zatrzymać przy sobie.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
76
Pióro kulkowe na naboje College Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe na naboje College Game
Cresco
Dostępny
4 szt.

Świetne do pierwszych ćwiczeń ładnego pisania. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

7,99 zł
2 osoby kupiły
77
Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta
Dostępny
252 szt.

Tacy jak on nigdy nie rezygnują. Taka miłość zdarza się raz na milion. Chiara zapłaciła wysoką cenę za uczucie, którym zapałała do niebezpiecznego gangstera – wbrew konwenansom, woli rodziny i dzielącej ich różnicy wieku. Czy w jej sercu znajdzie się miejsce na nową miłość? Przekonana, że ukochany Fabio nie żyje, osamotniona i zmuszona do niechcianego związku – Chiara czuje, że nie ma już dla niej nadziei. Mimo to próbuje uwolnić się z siedziby samozwańczego dona rodu Candeloro. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi jej tajemniczy Vittorio. Jak wiadomo, nic nie łączy silniej niż wspólny wróg i vendetta, ale czy dziewczyna może zaufać temu niebezpiecznie pociągającemu mężczyźnie w masce? Dlaczego nowy sojusznik nie chce jej pokazać swojej twarzy? Czy teraz nic już nie powstrzyma krwawej wojny na pięknej Sardynii? Chiara ani na chwilę nie może zapomnieć, że trafiła do brutalnego świata mafii, a mężczyźni, których tu spotyka, może nie są skorzy do okazywania uczuć, ale kiedy już kochają – kochają na śmierć i życie.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

2 osoby kupiły
78
Nasze życzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nasze życzenie
Dostępny
1076 szt.

Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur. Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej, nie liczy na możliwość ponownego spotkania z dziewczyną. I z pewnością nie spodziewa się, że myśl o niej utkwi w jego głowie, niczym nieustannie powtarzająca się piosenka. Dla Bonnie Farraday muzyka jest całym życiem. Dziewczyna zapisuje każdą nutę w sercu. Dostrzega, że Cromwell ucieka przed swoją przeszłością. Próbuje trzymać się od niego z daleka, ale coś sprawia, że ciągle do niego wraca. Bonnie jest kolorem w jego ciemności, Cromwell jest biciem jej serca. Kiedy na jej życie pada cień, chłopak musi zdecydować, czy zostać jej światłem. Tylko on umie to zrobić. Musi pomóc dziewczynie odnaleźć dawno zaginioną w jej kruchym sercu melodię. Musi dodać jej sił za pomocą symfonii, którą tylko on potrafi skomponować. Symfonii nadziei. Symfonii miłości. Symfonii przeznaczonej tylko dla niego i dla niej.

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

2 osoby kupiły
79
Polska 1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 1939
Dostępny
501 szt.

Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni, nasza przewaga daje nam wszystkie prawa. - ostatnie przemówienie Hitlera przed atakiem na Polskę. Stanęliśmy tedy nie po raz pierwszy w naszych dziejach w obliczu nawałnicy, zalewającej nasz kraj z zachodu i wschodu. (…) Na każdego z was spada dzisiaj obowiązek czuwania nad honorem Naszego Narodu w najcięższych warunkach. - orędzie Prezydenta RP Ignacego Mościckiego po napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Roger Moorhouse w dynamicznej narracji przedstawia jak Polska we wrześniu 1939 r. stawiała opór najeźdźcy, którego obawiała się cała Europa. Rok 1939. II RP istnieje na mapie świata od zaledwie dwóch dekad. Ludzie, którzy wywalczyli dla niej niepodległość, patrzą z niepokojem, jak za granicami kraju rosną w siłę znane im od wieków wrogie potęgi. Polska ma silną i bitną armię. Ma sojuszników, którzy w razie hitlerowskiej napaści przyjdą jej z pomocą. Naczelny wódz odgraża się, że wrogowi nie oddamy nawet guzika. Pokolenie wolnej Polski właśnie wchodzi w dorosłość. Nie zamierza zginać karku przed żądaniami Hitlera. Nadchodzi wrzesień. Czas próby. I choć przewaga niemiecka okaże się miażdżąca, Anglia i Francja nie zrobią nic, by pomóc swojemu sojusznikowi, a Sowieci 17 września wbiją nam nóż w plecy, będziemy walczyć. Osamotnieni, w beznadziejnym boju na dwa fronty. Tej wojny nie wygramy, lecz ocalimy to, co najcenniejsze. Nasz honor. Polska 1939 to nie pierwsze zetknięcie się Rogera Moorhouse'a z historią Rzeczpospolitej. Polecamy także: Pakt diabłów oraz Mikrokosmos.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

2 osoby kupiły
80
Pióro kulkowe na naboje College Pastel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pióro kulkowe na naboje College Pastel
Cresco
Dostępny
1 szt.

Doskonałe do pierwszych ćwiczeń ładnego pisania. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

7,59 zł
5,69 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 1,90 zł

2 osoby kupiły
81
Żółwie lądowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółwie lądowe
Dostępny
8 szt.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą hodowli żółwi, zwłaszcza lądowych, jest to propozycja idealna dla ciebie. Krótki poradnik zawiera podane w przystępny i zrozumiały sposób najważniejsze informacje dotyczące wychowania, pielęgnacji oraz prawidłowego żywienia żółwi lądowych. Dodatkowo treść wzbogacona została o ciekawe zdjęcia i ilustracje, które pomogą w lepszym zrozumieniu przekazywanych wiadomości. Zalety produktu: - mini poradnik zawierający najważniejsze informacje dotyczące żółwii lądowych, - zawiera praktyczne porady dotyczące zapewnienie właściwych warunków bytowych żółwiom, prawidłowego żywienia oraz pielęgnacji, - zawiera krótką charakterystykę gatunku pozwalającą na lepsze poznanie specyficznych cech zwierzaka, - przeznaczona dla doświadczonych jak i początkujących hodowców, szczególnie polecana dla osób zastanawiających się nad zakupem żółwia lądowego.

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

3 osoby kupiły
82
Jeżeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeżeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim s...
Dostępny
33 szt.

Jak sobie poradzić, JEŻEli jesteś inny? Doskonale wiedzą o tym JEŻE! Takie jak malutka Ada, która pewnego dnia zawitała w ogródku pewnego przedszkola... Jej perypetie zostały przedstawione w formie ilustrowanej historyjki o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. Opowieść z pewnością zainteresuje nauczycieli, pedagogów i rodziców, ale przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które: - przeżywają lęk związany z różnymi sytuacjami dnia codziennego, - chcą nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i je nazywać, - pragną zdobyć umiejętność akceptacji siebie i innych, - potrzebują, by złagodzić ich smutek, - borykają się z poczuciem odmienności i osamotnienia. Książka może też stać się dobrą podpowiedzią, jak rozmawiać z dziećmi o ich lękach i trudnościach. Zadanie to ułatwia dołączony do każdej części barometr emocji - pracując z nim, mali czytelnicy szybko nauczą się, jak określać stany emocjonalne i jak sobie z nimi radzić. Mierząc się na co dzień ze zmorami, które zaburzają beztroski, dziecięcy świat, zainspirowałam się do stworzenia czegoś w rodzaju pomostu pomiędzy strachem, złością i smutkiem a rozmową z dorosłym i poczuciem bezpieczeństwa. Powstała w ten sposób opowieść bawi, a przede wszystkim uczy, mówi o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. To historia, w której na kolorowych kartach przeplatają się barwne postacie, momenty niepewności, chwile radości i emocje spotykane przez nas w świecie realnym. Fragment wstępu

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
83
Żarna niebios - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żarna niebios
Dostępny
958 szt.

Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają nasze słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż czujący niechęć do człowieka, którym przyszło mu się opiekować czy anioł zagłady, który nieszczególnie lubi niszczyć. Nie inaczej z mieszkańcami piekieł. I oni są do bólu ludzcy. Nic dziwnego, skoro wyszliśmy spod ręki tego samego Boga.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
84
Historia 3. Ślady czasu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia 3. Ślady czasu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres pod...
Dostępny
274 szt.

Podręcznik przygotowany do obowiązującej podstawy programowej z 2018 roku. Ślady czasu to jedyna seria, która realizuje w jednym podręczniku treści dla podstawy i rozszerzenia. Bierzemy pod uwagę zarówno potrzeby uczniów, którzy nie zamierzają zdawać matury z historii, jak i pasjonatów tego przedmiotu. Dla obu tych grup opracowaliśmy materiały, które są ciekawe i atrakcyjnie zaprezentowane. Od czasu, kiedy historii nauczano w szkole średniej w cyklu czteroletnim, zmianie uległy zainteresowania uczniów, ich przyzwyczajenia i możliwości percepcyjne. Zmienić musiał się też sposób budowania narracji historycznej, który młodzi ludzie są w stanie przyjąć, zrozumieć i wykorzystać. To wyzwanie dla autorów podręcznika, dlatego Ślady czasu tworzyli aktywni zawodowo nauczyciele i pracownicy naukowi. Wysoki poziom merytoryczny książki idzie w parze z przystępnością. Treści podajemy w skondensowany, ale zrozumiały sposób - po prostu wyjaśniamy, dlaczego. Tom trzeci serii obejmuje lata 1815-1939.

52,90 zł
46,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,35 zł

1 osoba kupiła
85
Siedem królestw. Tom 2. Iskra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem królestw. Tom 2. Iskra
Dostępny
717 szt.

Uroda to skuteczna broń – i Iskra zamierza jej użyć… Ta niezwykła dziewczyna obdarzona MOC zawładnie wyobraźnią młodych czytelników. To nowoczesna bohaterka na niespokojne czasy. Akcja nowej powieści Kristin Cashore dzieje się w świecie Wybrańców, ale kilkadziesiąt lat wcześniej. Tym razem autorka zabiera czytelników do kraju leżącego za górami, na wschód od siedmiu królestw, do górzystej, targanej wojnami krainy zwanej Dolinami. Nastał tam niespokojny czas. Młody król Nash z trudem utrzymuje się na tronie, a zbuntowani lordowie na północy i południu gromadzą armie, by go obalić. Góry i lasy roją się od szpiegów, złodziei i rozbójników. Główna bohaterka, Iskra, mieszka w leśnej głuszy. Obdarzona dziką i niezwykłą urodą dziewczyna, z włosami koloru ognia, jest ostatnim żyjącym potworem w ludzkiej postaci. W równej mierze nienawidzona, co uwielbiana, posiada zdolność kontrolowania umysłów, jednak ze wszystkich sił stara się nie korzystać z tej mocy, by nie wydzierać tajemnic niewinnym ludziom. Zwłaszcza że sama skrywa niejeden sekret. Któregoś dnia w domu Iskry pojawia się książę Brigan. Królewska rodzina prosi ją o wsparcie: ma pomóc w odnalezieniu spiskowców knujących przeciw władcy. Iskra zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej zdolności sięgają dalej, niż sobie kiedykolwiek wyobrażała. Jej moc może ocalić królestwo. Gdyby tylko nie paraliżował jej lęk, że nadużywając swej mocy, stanie się takim samym potworem, jakim był jej ojciec… Iskra będzie teraz musiała zmierzyć się nie tylko z wrogami króla, ale także z samą sobą. Kristin Cashore należy do grona tych utalentowanych autorów, którzy potrafią nadać powieści fantasy prawdziwa głębię. Liczne zwroty akcji w opowieści o Iskrze sprawiają, że aż chce się przewracać kolejne strony. Ten prequel jest tak dobry, że spodoba się nawet czytelnikom, którzy nie znają Wybrańców. „Drugi tom trylogii Kristin Cashore jest nawet lepszy niż Wybrańcy. Nowa bohaterka, Iskra, to jedna z tych silnych dziewcząt, które chcą aktywnie kształtować swój los. Ta książka jest NAPRAWDĘ dobra. Lektura sprawiła mi frajdę i dała dużo radości.” – Tamora Pierce, autorka serii książek o Alannie

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
86
Saszetka Na SzyjĘ Psi Patrol Starpak 485972 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka Na SzyjĘ Psi Patrol Starpak 485972
Starpak
Dostępny
185 szt.

Zalety produktu pojemna, mocny materiał, zamykana na zamek błyskawiczny, posiada sznureczek do zawieszenia na szyję. Praktyczna, zamykana na zamek saszetka STARPAK świetnie sprawdza się podczas spacer oacute w i wycieczek. Dzięki zamykanej na zamek błyskawiczny kieszonce można w niej bezpiecznie przechowywać pieniążki. Mocny materiał i łatwa w czyszczeniu poszewka gwarantują że saszetka będzie mogła być użytkowana przez długi czas. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami z serii Psi Patrol. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu dł. x wys. x gł. cm 10x15x1, długość sznurka cm 95 cm, waga produktu kg 0,03 kg. Saszetka pakowana w folijkę.

22,20 zł
21,09 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
87
Notes Classic 13x21 gładki - czerwony MOLESKINE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Classic 13x21 gładki - czerwony MOLESKINE
Moleskine
Dostępny
5 szt.

Notes o wymiarach 13x21 (rozmiar L) w klasycznym czerwonym kolorze. Jest to absolutny klasyk wśród produktów Moleskine. Posiada dodatkową kieszonkę na luźne kartki, czy wizytówki. Zamykany na gumkę oraz wyposażony w przydatną materiałową zakładkę, w pasującym do okładki kolorze. Notes wypełniony jest bezkwasowym gładkim papierem. Miękka oprawa o charakterystycznych dla Moleskine zaokrąglonych rogach minimalnie wystaje poza grzbiet kartek. Zapewnia odpowiednio stabilne podłoże do komfortowego notowania nawet w niesprzyjających warunkach. Dodatkowo twarda oprawa gwarantuje bezpieczeństwo samemu notatnikowi jak i jego zawartości. zaokrąglone rogi, zamykany na elastyczną gumkę, materiałowa zakładka, wyjątkowy, bezkwasowy papier Moleskine, kieszonka z tyłu na luźne notatki, załączona historia Moleskine.

135,30 zł
121,77 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,53 zł

1 osoba kupiła
88
Und so weiter extra 3. Język niemiecki. Szkoła podstawowa klasa 6. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,60 zł
44,64 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
89
Kanarek w naszym domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kanarek w naszym domu
Dostępny
18 szt.

Książka Kanarek w naszym domu napisana przez Beatę Kisiel to kompendium wiedzy o hodowli, pielęgnacji i o rasach kanarków. Jest to publikacja od dawna oczekiwana, zarówno przez hodowców, jak i osoby pragnące dopiero zająć się hodowlą. W niewielkiej objętości zawiera wszystkie niezbędne informacje, które wydawca podparł pięknymi kolorowymi ilustracjami i duża liczbą kolorowych zdjęć. Kanarek jest mało uciążliwym domownikiem, opieka nad nim nie zajmuje tyle czasu co np. nad psem, mniej też absorbuje naszą uwagę, ale niewątpliwie wymaga pewnych zasobów naszego czasu i portfela, więc zastanówmy się, czy jest zwierzątkiem dla nas. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarczy nam Beata Kisiel. Obowiązkowa lektura dla fanów kanarków.

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
90
Ciekawe dlaczego rybom wyrosły nogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego rybom wyrosły nogi
Dostępny
1393 szt.

Książka opisuje fascynujący świat prehistorii. Można tu znaleźć zarówno ważne informacje o dziejach naszej planety, jak i zabawne ciekawostki dotyczące rozwoju poszczególnych gatunków. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych. Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
91
Szynszyla w naszym domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szynszyla w naszym domu
Dostępny
9 szt.

Książka ta, to praca autorstwa Beaty Kisiel stanowiąca kompendium wiedzy dla początkującego oraz zaawansowanego właściciela tego małego gryzonia. Zawiera informacje niezbędne w hodowli a także szersze spektrum informacji na temat tego małego ssaka. Przekazuje niezbędne informacje na temat cech tych zwierząt, zasad ich pielęgnacji, optymalnych warunków życiowych. Ponadto, w książce można znaleźć szeroki zakres informacji dotyczący ich żywienia, rozrodu oraz pochodzenia. Całość wzbogacona o kolorowe ilustracje stanowi idealną pozycje dla każdego fana tych zwierząt. Spis treści: I. Podstawowe wiadomości o szynszylach II. Charakterystyka szynszyli III. Stajemy się właścicielem IV. Mieszkanie dla szynszyli V. Żywienie szynszyli VI. Pielęgnacja VII. Rozmnażanie i wychów potomstwa VIII. Choroby

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
92
Damy mata. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
93
Ikonografia ulicy Szpitalnej, placu Ducha Św... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ikonografia ulicy Szpitalnej, placu Ducha Św...
Dostępny
9 szt.

Książka jest ósmym tomem serii wydawniczej pod nazwą Katalog Widoków Krakowa, stawiającej sobie za cel edycję i opracowanie źródeł ikonograficznych dotyczących naszego miasta. Prezentuje 332 widoki północno-wschodniej części Śródmieścia wykonane w okresie od 1800 do 1918 roku. Reprodukowane widoki pokazują nie tylko różnorodność tej części miasta, ale też wyraźny proces zanikania pewnych instytucji i służących im budowli oraz powstawania w ich miejscu zupełnie nowej zabudowy. Przy tętniącej życiem ulicy Szpitalnej wznosiły się zabudowania klasztorne Duchaczek, bank, hotel i liczne mieszczańskie kamienice. Po wyburzeniu zespołu szpitalno-klasztornego Duchaków, pełniącego funkcję przytułku, plac Ducha Św. przeobraził się w elegancką przestrzeń z takimi dominantami jak monumentalny gmach Teatru Miejskiego i kościół Św. Krzyża z wyniosłą wieżą.

89,00 zł
81,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,12 zł

1 osoba kupiła
94
Terapia przestępców seksualnych. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia przestępców seksualnych.
Dostępny
6 szt.

Recenzowana monografia staje się bardzo ważnym i istotnym wkładem poznawczym w aktualną wielowątkowa dyskusją na temat ludzkiej seksualności, jej poznania, ukierunkowywania dla dobra rozwoju osoby ludzkiej i społeczeństw. Autor ukazując osiągnięcia psychologii w rozpoznaniu mechanizmów ludzkiego działania, granice własnych możliwości i wpływu czynników sytuacyjnych daje równocześnie wiedzę i wskazówki metodyczno-praktyczne dla tych wszystkich, którzy nie tylko realizują programy naprawcze (resocjalizują i prowadzą terapię sprawców przestępstw), ale także prowadzą prace wychowawczą i profilaktyczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. (z recenzji prof. Krystyny Ostrowskiej) Pracę Pana Profesora Kazimierza Pospiszyla oceniam jako bardzo ważną i cenną publikację, która dostarcza erudycyjnej wiedzy na temat leczenia sprawców. Zawiera ona informacje mało znane w polskim piśmiennictwie. Szczególnie dotyczy to: analizy fantazji przestępców, znaczenia środowiska lokalnego, znaczenia koncepcji psychoanalitycznych. Dla terapeutów bardzo duże znaczenie mają opisy programów terapeutycznych, zasady diagnozowania, Skale Marschalla. Uważam, że publikacja będzie wysoko ceniona przez terapeutów zajmujących się leczeniem przestępców seksualnych dostarczając im warsztat pracy. (z recenzji prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza)

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

1 osoba kupiła
95
Główny Szlak Świętokrzyski plus, wydanie 3 rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główny Szlak Świętokrzyski plus, wydanie 3 rozszerzone
Dostępny
22 szt.

Z myślą o coraz większej ilości zwolenników wędrowania szlakami długodystansowymi dwa lata temu przygotowaliśmy już trzeci przewodnik z serii Główny Szlak?. Był to Główny Szlak Świętokrzyski autorstwa Elżbiety i Marka Wołoszyńskich. Wprawdzie to najkrótszy z tych trzech prezentowanych szlaków, bo niespełna stukilometrowy, ale niezwykłe nagromadzenie atrakcji turystycznych wzdłuż trasy powoduje, że wędrówka po Górach Świętokrzyskich staje się bardzo ciekawa. Duże zainteresowanie pierwszym wydaniem skłoniło nas do wznowienia tego interesującego przewodnika. Został gruntownie zaktualizowany, wzbogacony nowymi fotografiami i ... znacząco poszerzony. W nowym wydaniu zaproponowaliśmy przedłużenie wędrówki o Szlak dwóch zamków (Ujazd - Chęciny), prowadzący południowymi pasmami Gór Świętokrzyskich. W ten sposób zamykając pętlę, wracamy w pobliże początku GSŚ. Ten dodatkowy PLUS trasy jest przedstawiony w przewodniku w tym samym stylu co Główny Szlak Świętokrzyski, a więc szczegółowy przebieg na mapie, opisy nawigacyjne, dystans, czas marszu, profil wysokościowy trasy i opisy krajoznawcze. W większości ta część trasy biegnie istniejącymi szlakami. Pokonanie tego plusa umożliwi poznanie prawie całych Gór Świętokrzyskich, a i punktów GOT też się uzbiera? Długość dodatku to 125 km, czyli łącznie wyjdzie ponad 220 km. To już poważna wyprawa, na którą serdecznie zapraszamy. W przewodniku znajdziecie: - mapę poglądową trasy; - szczegółową mapę GSŚ w skali 1:50 000, podzielonego na 6 odcinków; - szczegółowe mapy dodatkowego wariantu (Szlaku dwóch zamków) w skali 1:50 000, podzielonego na 4 odcinki (8 map); - szczegółowy opis techniczny trasy przejścia; - obszerne opisy mijanych miejscowości, zabytków i pozostałych atrakcji; - ciekawostki historyczne i krajoznawcze; - profile wysokościowe; - charakterystykę Gór Świętokrzyskich; - prezentację głównych atrakcji turystycznych Kielc; - historia Głównego Szlaku Świętokrzyskiego; - ponad 200 fotografii.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
96
Relacje państwo-wspólnoty religijne we współczesnym świecie. Wybrane zagadnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacje państwo-wspólnoty religijne we współczesnym świecie. Wybrane z...
Dostępny
7 szt.

Przemiany zachodzące we współczesnym świecie skłoniły autorów publikacji do refleksji nad relacjami między państwem i wspólnotami religijnymi. Publikacja składa się z czterech części: pierwsza z nich jest zatytułowana Relacje państwo?wspólnoty religijne: zagadnienia ogólne, druga Relacje państwo?wspólnoty religijne w wymiarze polskim: wybrane problemy, trzecia Relacje państwo? wspólnoty religijne w wymiarze europejskim: wybrane problemy, czwarta Relacje państwo?wspólnoty religijne w wymiarze pozaeuropejskim: wybrane problemy Większość tekstów osadzona jest w politologii religii, co pozwala na ukazanie wielorakich uwarunkowań relacji między władzami publicznymi a wspólnotami religijnymi, wykraczających poza konstytucyjne modele ?stosunków państwo?kościół?. Uwarunkowania te mają charakter zarówno polityczny (rodzaj reżimu politycznego, system partyjny, dominujący w danym państwie typ kultury politycznej), historyczny (tradycyjna pozycja organizacji religijnych), teologiczny (poglądy danej wspólnoty religijnej na pożądany charakter relacji z państwem czy obecności w sferze publicznej), prawny (przepisy prawa wyznaniowego) czy społeczny (struktura etniczna i wyznaniowa społeczeństwa). Dzięki temu praca zyskuje na spójności, wyłania się z niej bowiem wszechstronny obraz tytułowego zagadnienia z perspektywy ogólnoświatowej. Praca bez wątpienia przyczynia się do głębszego zrozumienia ogólnych trendów w kształtowaniu się relacji polityczno-wyznaniowych na świecie, a zarazem zawiera wiele interesujących analiz poszczególnych przypadków.

63,00 zł
56,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
97
Szafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szafa
Dostępny
203 szt.

Świat niepokojącej wyobraźni Olgi Tokarczuk. Trzy mistrzowskie opowiadania, uznawane za kwintesencję krótkiej formy w twórczości noblistki.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
98
Spark - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spark
Dostępny
265 szt.

Za pierwszym razem wystarczyła jedna iskra, by wywołać pożar, którego nie mogli ugasić. Czy pozwolą, by to wydarzyło się ponownie? Jaka jest szansa, że walizka zabrana omyłkowo z lotniska okaże się należeć do mężczyzny tak przystojnego, że aż zapiera dech? Autumn przekonała się, że filmowe scenariusze czasem przydarzają się również zwykłym dziewczynom. Między nią a tajemniczym Donovanem, właścicielem walizki pełnej drogich ciuchów, iskrzy od razu, a wspólnie spędzony weekend okazuje się elektryzującą przygodą, której finałem może być tylko… ucieczka! Co może zrobić dziewczyna, która spotka przystojnego, bystrego i zabawnego faceta ze swoich snów? Oczywiście wyjść bez pożegnania, gdy tylko ten ideał pójdzie pod prysznic. W Nowym Jorku mieszka przecież osiem milionów ludzi, więc jakie są szanse, że znowu na niego wpadnie? I to tuż po tym, kiedy zacznie spotykać się z jego szefem?

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
99
Super Heroes. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 3 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Heroes. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 3 szkoły podst...
Dostępny
24 szt.

Nowość! Edycja 2022-2024 Dzięki kolorowemu zeszytowi ćwiczeń zapewnisz swoim uczniom: efektywną naukę dzięki regularnym powtórkom po rozdziale i kumulatywnie co dwa rozdziały,sprawną pracę dzięki wykorzystaniu bardzo różnorodnych ćwiczeń, w tym znanych z edukacji wczesnoszkolnej,równomierny rozwój umiejętności językowych,wysoką motywację, dzięki wykorzystaniu naklejek i wypychanek,rozwijanie kompetencji cyfrowych, dzięki wykorzystaniu zadań z sekcji IT Masters,samoocenę własnych umiejętności,możliwość ćwiczenia w domu, dzięki wygodnemu dostępowi do nagrań i tekstów piosenek.

28,90 zł
27,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

1 osoba kupiła
100
Prosto do matury 4. Matematyka. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosto do matury 4. Matematyka. Podręcznik dla liceum i technikum. Zak...
Dostępny
771 szt.

Prosto do matury do klasy 4 dla zakresu podstawowego to podręcznik opracowany z myślą o wszystkich przygotowujących się do obowiązkowej matury z matematyki. Pomaga skutecznie powtórzyć i uporządkować treści z całego cyklu nauczania przed obowiązkowym egzaminem maturalnym  dzięki działowi  Powtórzenie, zawierającemu uporządkowane tematycznie najważniejsze definicje, twierdzenia i zadania typu egzaminacyjnego.Umożliwia samodzielną naukę  dzięki rozwiązanym przykładom oraz około 1000 zadaniom różnego typu, które pozwalają przećwiczyć algorytmy i strategie matematyczne.Umożliwia samodzielne rozwiązywanie zadań  dzięki odpowiedziom i wskazówkom do większości zadań.

48,00 zł
43,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry