hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.06.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 25 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Karolcia (Maria Kruger), na drugim Szkice malajskie (Saat Alfian). Kolejny produkt to Kulisy manipulacji (Jarosław Kornaś, Marcin Rola ) oraz Wyglądy i wglądy (Aleksander Fiut).
1
Karolcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karolcia
Dostępny122 szt.

Najpopularniejszą polską powieścią przygodową dla dzieci 7-9 letnich jest urocza książka Marii Kruger zatytułowana Karolcia. Powieść jest wpisana do podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej jako lektura obowiązkowa dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Karolcia i jej rówieśnika i przyjaciela Piotrusia. Karolcia znajduje cudowny koralik, który ma tę czarodziejską właściwość, że spełnia każde życzenie dziewczynki. Kiedy Karolcia i Piotr odkrywają magiczne działanie zaczarowanego koralika, decydują, że wykorzystają ją by pomagać innym, uczynić świat lepszym, a także... żeby spełnić swoje najśmielsze marzenia. Ale rzeczywistość szybko ich zaskoczy. Pochopnie wypowiadając nieprzemyślane do końca życzenia, Karolcia prowokuje liczne kłopotliwe sytuacje - a to komiczne, a to niebezpieczne, takie, z których bardzo trudno wybrnąć. Na dodatek, czarowny koralik przyciąga niebezpiecznego intruza - podstępną i pomysłową czarownicę Filomenę. Dzieciom nie będzie łatwo poradzić sobie z jej zasadzkami. Emocjonujące, często zabawne przygody Karolci i Piotra dostarczą dzieciom nie tylko rozrywki. Dla bohaterów powieści - a także dla czytelników, perypetie z czarodziejskim koralikiem stają się prawdziwą lekcją życia; uczą ich odpowiedzialności za decyzje i czyny, a także sztuki planowania i przewidywania skutków własnych działań. Pełna humoru i mądrości powieść Marii Kruger cieszy się od pierwszego wydania - czyli już od ponad pięćdziesięciu lat, niemalejącą popularnością. Dla pokoleń młodych czytelników Karolcia jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci literackich. Stałą się ikoną polskiej kultury dziecięcej, do tego stopnia, że niejedna młoda mama nazwała swoją córeczkę Karolcią. Na prośbę tysięcy wielbicieli Karolci, Maria Kruger napisała w 1970 roku drugą część przygód swojej bohaterki, Witaj Karolciu! Ta nowa książka dla dzieci szybko stała się bestsellerem i do dzisiaj gości w każdej księgarni dla dzieci. Zarówno Karolcia, jak Witaj Karolciu! są doskonałymi prezentami na Dzień dziecka, na urodziny, na Mikołajki czy na Boże narodzenie. Są też doskonałą nagrodą na koniec roku dla uczniów klasy I.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2
Szkice malajskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice malajskie
Dostępny164 szt.

Szkice malajskie swoją nazwę zaczerpnęły od książki z anegdotami gubernatora brytyjskiej kolonii na półwyspie malajskim, Franka Swettenhama, z 1895 roku. W rękach Alfiana Sa?ata szkice te przeobrażają się w mikroopowiadania - migawki ze społeczeństwa malajskiego w Singapurze i rodzinnej Malezji. Tu mały chłopiec zasypia w autobusie z paczką chrupiącego keropoku na kolanach, a parę stron dalej ojciec wspomina syna, trzymając w dłoniach jego dowód osobisty z symboliczną dziurką, przekłutą w urzędzie. Młoda kobieta szuka pracy, wierząc, że znajdzie miejsce, w którym z dumą będzie mogła nosić swój tudung. Zegar odmierza godziny, zaglądamy na kolejne ulice, ale nawet nocami życie toczy się dalej - w Singapurze nocną porą opowieści jest bez liku. Alfian Sa?at pozwala nam dostrzec w nich prawdziwych Malajów i Malajki, pokazuje, jak żyją, o czym marzą i z jakimi trudnościami mierzą się na co dzień.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

3
Kulisy manipulacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulisy manipulacji
Dostępny55 szt.

Kto zaplanował i przeprowadził Operację Okrągły Stół? Dlaczego przez ponad dekadę mafia terroryzowała obywateli, a policja i służby nie były w stanie zapanować nad chłopcami z bronią? Jak powstawały wielkie finansowe dynastie i co miał z tym wspólnego FOZZ? Dlaczego Polska uważana jest za organizatora i wykonawcę Holokaustu? Czy Operacja Pandemia jest początkiem otwarcia nowej rzeczywistości? Jak przebiega proces manipulacji oraz dlaczego hasłem teoria spiskowa przykrywa się rzeczywistość? Na te i inne pytania odpowiadają Marcin Rola i Jarosław Kornaś w książce, w której ujawniają czyste fakty w sprawie tematów celowo wyciszanych przez mainstreamowe media. Bez znieczulenia, bez brania jeńców, bez politycznej poprawności.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

4
Wyglądy i wglądy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyglądy i wglądy
Dostępny96 szt.

Zachwycające i intymne spojrzenie w głąb świata literatury. Sienkiewicz i Białoszewski, Miłosz i Gombrowicz, Szymborska i Herbert, Josif Brodski i Andrzej Busza, Barańczak, Krynicki i Zagajewski – to zaledwie niektórzy z pisarzy, na których, dzięki Aleksandrowi Fiutowi, możemy spojrzeć z nowej, odkrywczej, nierzadko zaskakującej perspektywy. Przystępność w tłumaczeniu często niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka znaczeń, a zarazem umiejętność umieszczania dzieł literackich w wielorakich kontekstach sprawiają, że czytelnik Wyglądów i wglądów zmuszony zostaje do zrewidowania wielu utrwalonych przekonań. Osobista w tonie książka Aleksandra Fiuta daje możliwość przyglądania się wyglądom dawnego, ale i obecnego świata. Zarazem proponuje odmienne wglądy we wpisane w literaturę doświadczenia historyczne, ukryte przemiany psychiki indywidualnej i zbiorowej, postępującą ewolucję świadomości społecznej, mało uchwytne transformacje systemów kulturowych, a także zmieniające się z biegiem czasu znaczenie nadawane polskiej tożsamości narodowej. Pozwala to z większym zrozumieniem spojrzeć nie tylko na naszą przeszłość, ale, może przede wszystkim, na czasy obecne. Sienkiewicz w stylu amerykańskim, Miłosz jako ekolog i feminista, barokowa Szymborska? Tych portretów raczej nie zobaczymy na lekcjach polskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

5
Luiza Zagórska. Tom 2. Rytuał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luiza Zagórska. Tom 2. Rytuał
Dostępny218 szt.

Krew i tajemnica. Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Morderstwo popełnione w noc świętojańską wciąż pozostaje zagadką. Tymczasem z Wisły zostają wyłowione zwłoki młodej kobiety, rozpoznane jako ciało pokojówki Waltera von Offenberga. Pruski oficer niemal zaraz po przybyciu do Torunia stał się obiektem plotek. Na dodatek Luiza Zagórska, córka poprzednich właścicieli majątku, który nabył Walter, rozpływa się w powietrzu. Nikt jej oficjalnie nie szuka, z wyjątkiem zakochanego w niej Waltera. Na jaw wychodzą okoliczności, które rzucają światło na dawne tajemnice. Mnożą się znaki zapytania. Jak poradzą sobie policjanci z toruńskiego komisariatu? Jednocześnie toczy się wojna rosyjsko-japońska, rosyjskie społeczeństwo wrze, domagając się swoich praw, a Polacy dostrzegają szansę na odrodzenie państwa. Kamila Cudnik – pisarka, autorka powieści Historie miłosne (2019), Zgadnij, kim jestem (2020) i W cieniu twierdzy (2021). Rytuał jest kontynuacją historii przedstawionej w powieści W cieniu twierdzy.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6
Dlaczego mnie zabiłaś? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dlaczego mnie zabiłaś?
Dostępny151 szt.

DLACZEGO MNIE ZABIŁAŚ? Marcela ma sporo kłopotów, jednak niespodziewane zdarzenie sprawia, że wszystkie jej problemy w jednej chwili znikają, a młoda kobieta zaczyna uczestniczyć w śledztwie dotyczącym? jej własnej śmierci. Ta książka to nie tylko kryminał, to także ?opowieści niesamowite?. Prawie wszystkie składające się na powieść historie wydarzyły się naprawdę, autor zbierał je przez wiele lat, słuchając zwierzeń osób, które w tych wydarzeniach uczestniczyły. Jest kryminał, jest morderstwo, jest trup, jest policjant, jest duch... Zaraz, zaraz, co?! Tak, jest duch. Bo to nie do końca zwyczajny kryminał. Za to znakomity. I do tego bardzo zabawny. (Wojciech Chmielarz) Dowcipnie i inteligentnie. Miejscami śmiertelnie poważnie. Plangmanowski sznyt. (Hubert Klimko-Dobrzaniecki) Wzruszająca - choć to nie romantyczny wyciskacz łez. Zabawna - mimo że to nie komedia. Pełna obserwacji codziennego życia - chociaż to wcale nie literatura społecznie zaangażowana. Taka jest zaskakująca powieść Andrzeja Grabowskiego. A poza tym rzadko się zdarza, by nieboszczka prowadziła śledztwo we własnej sprawie. (Piotr Kofta) Wiedziałem, że lata pracy dla dzieci i wśród dzieci odbiją się na psychice Andrzej Marka Grabowskiego... - dobrze że odreagował na postaciach literackich. Dobrze dla milusińskich, a jeszcze lepiej dla czytelników! (Grzegorz Kasdepke)

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

7
O wychowaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wychowaniu
Dostępny66 szt.

W publikacji poznają Państwo system wychowania naszych wybitnych pedagogów, ich pracę zdziećmi imłodzieżą wogniskach wychowawczych, wtrudnych czasach przedwojennych, wczasach wojny iw powojennym PRL-u. Książkę przekazuję pedagogom, wychowawcom pracującym wszkołach, wświetlicach miejskich, wogniskach, wdomach dziecka, wkażdej placówce oświatowej iwychowawczej, którym na sercu leży dobro dzieci imłodzieży, ich rozwój psychofizyczny, wychowanie ku wartościom. Niniejsza publikacja nie ma ambicji podręcznika akademickiego dla studentów pedagogiki, jednak może być zachętą do poznania polskich ieuropejskich autorytetów wdziedzinie wychowania. Dla obecnych wychowawców, pracujących wróżnych ośrodkach oświatowych iwychowawczych, będzie przewodnikiem po meandrach wychowania. Zawiera bowiem podstawowe praktyczne zasady pedagogiki isposoby radzenia sobie zdziećmi imłodzieżą wróżnych sytuacjach wychowawczych.

27,30 zł
22,66 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,64 zł

8
Spanish Painting 1665-1920 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spanish Painting 1665-1920
Dostępny4 szt.

From the lavish abundance of the late Baroque court and epoch-making painters like Bartolomé Esteban Murillo and Francisco de Goya to the appearance of Romanticism and Classicism in the age of the art academies and the innovative and sometimes scandalous achievements of modernism, Spanish painting offers an extraordinary panorama of outstanding artists, styles, and themes. With around 450 illustrations, Spanish Painting (1665-1920) illuminates the developments from the end of the Golden Age in the 17th century to the early 20th century, and thus serves as a companion to the equally opulent volume Spanish Painting 1200-1665 from Romanesque to the Baroque.

179,90 zł
151,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 28,78 zł

9
Pojemnik Na Dlug Kart Piłka 17 Derf - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
14,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,74 zł

10
Egon Schiele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egon Schiele
Dostępny6 szt.

Egon Schiele uchodzi za ekscentryka bezlitosnego w traktowaniu siebie i innych bezkompromisowego w swej sztuce niepohamowanego w swym życiu. Dwanaście wybranych obrazów i ich zwięzłe charakterystyki przedstawiają jednego z wielkich artystów XX wieku. Na półkę i na ścianę to seria albumów zawierających 12 całostronicowych reprodukcji w dużym formacie. Wysokiej jakości druk pozwala dostrzec wszystkie detale a format umożliwia oprawienie ulubionego dzieła.

29,90 zł
25,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,78 zł

11
Pojemnik Na Dlug Kart Konie 23 Derf - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
13,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,69 zł

12
Naklejki świecące w ciemności Gwiazdy, zielone - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
13
Kredki Wosk 4 kolory Dinozaury Derform Kidea B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,10 zł
10,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,55 zł

14
Hinc Omnia Zbiory XIX-wieczne Organizacja, terminologia, metodyka badań, konserwacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hinc Omnia Zbiory XIX-wieczne Organizacja, terminologia, metodyka bada...
Dostępny167 szt.

Tom przedstawia materiały pierwszej z serii konferencji pod zbiorczym tytułem "Hinc Omnia. Zbiory historyczne, artystyczne i specjalne w bibliotekach oraz innych instytucjach kultury". Artykuły w dwóch (polsko-angielskiej) lub trzech (polsko-angielsko-rosyjskiej) wersjach językowych poświęcone są traktowaniu, ochronie i udostępnianiu XIX-wiecznych kolekcji, m.in. artystycznych, muzycznych, rękopiśmiennych i specjalnych, np. albumów z fotografiami i zielników. ****** Hinc Omnia. Nineteenth-Century Collections. Organisation, Terminology, Research Methodology, Conservation The volume presents materials from the first instalment of a series of conferences under the collective title "Hinc Omnia. Historical, Artistic and Special Collections in Libraries and Other Cultural Institutions". The bilingual (Polish-English) and trilingual (Polish-English-Russian) articles are devoted to the curation, preservation, and circulation of nineteenth-century collections, including collections of books, art, music, and manuscripts, as well as special collections, like those of photographic albums or herbaria.

68,00 zł
57,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,88 zł

15
Kredki woskowe Kayroad - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki woskowe Kayroad
PBS Connect
Dostępny32 szt.

16,90 zł
16
Gumka KEYROAD Roofix, trójkątna, mix kolorów p24 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1,80 zł
17
Pojemnik Na Dlug Kart Cleo I Frank 34 Derf - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
14,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,74 zł

18
South Africa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
South Africa
Dostępny3 szt.

In South Africa, at the southern tip of the African continent, one finds extreme deserts in the Kalahari at the border to Namibia, subtropical forests in the southeast, but also mountain ranges like the Drakensberg parallel to the Indian Ocean. Beaches, lush vineyards, and rugged cliffs at the Cape of Good Hope mark the diversity of the country. The Kruger National Park is home to large game in the interior. Namibia, located in southwestern Africa, is characterized by the Namib Desert along the Atlantic coast. To the north is the Etosha National Park, whose salt pan attracts numerous wild animals such as rhinos and giraffes. The landscape of Botswana, a landlocked country in South Africa, is desert on the one hand and a huge river delta with seasonal flooding on the other, a habitat for lush vegetation and many animals. This volume presents these three states in more than 500 pictures. The natural spectacle and animal world could not be more contrasting.

179,90 zł
151,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 28,78 zł

19
Pióro kulkowe SCHNEIDER Voyage p30 mix kolorów cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
20
Rodzina (nie)idealna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina (nie)idealna
Dostępny26 szt.

Najwyższy czas, by odkryć prawdę, że Bóg kocha wszystkie rodziny. Także te niedoskonałe, niepełne, z konfliktami i trudnościami. Wysokie wymagania zawarte w Biblii są po to, by rodzinę jednoczyć, a nie dzielić. Joël Pralong - szwajcarski kapłan i jednocześnie doradca rodzinny z dużym doświadczeniem. Ma sprawdzone sposoby reagowania, kiedy na rodzinę spadają różne problemy: bunt dzieci, kryzys wieku dojrzewania, nieporozumienia małżeńskie, separacja, rozwód, homoseksualizm dziecka, uzależnienia czy próby samobójcze nastolatków. Edycja Świętego Pawła wydała wcześniej dwie książki tego autora, które cieszą się popularnością wśród ludzi młodych: Co gryzie nastolatka? Rozmowy bez tajemnic oraz Z nastolatkami o miłości. Rozmowy bez tajemnic.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

21
Walizka TechnoK 6108 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

22
Klej w sztyfcie Pritt original 20g biały - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
23
Pies rasy jamnik - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies rasy jamnik
Collecta
Dostępny152 szt.

PIES RASY JAMNIK to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

13,30 zł
11,70 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,60 zł

24
Wieczny powrót Dreyfusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczny powrót Dreyfusa
Dostępny34 szt.

[...] Sprawa Dreyfusa [...] to historia niezłomności człowieka w obliczu osobistej tragedii, opowieść o jego godności i wytrwałej obronie własnej w klimacie zmasowanych oszczerstw i kłamstw. Ale sprawa Dreyfusa to znacznie więcej. Zapowiadała ona bo-wiem wiele znaczących wydarzeń i zjawisk XX wieku: rozdział Kościoła od państwa, wagę uniwersalnych praw człowieka, rozwój silnej i niezależnej prasy, ale także narastanie antysemityzmu, którego kulminacją były ustawy antyżydowskie reżimu Vichy i, de facto, jego współudział w Zagładzie. I choć afera Dreyfusa rozgrywała się na przełomie wieków we Francji, to jej historia jest ponadczasowa i globalna. A pytania, jakie stawia, nie przestają do nas przemawiać. Od autorki Dreyfus był francuskim nacjonalistą, czym nie różnił się od innych oficerów sztabu generalnego. Jednak ? zdaniem historyka Francji Marka Sobolewskiego ? ?był Żydem, a w sztabie, zwłaszcza w kontrwywiadzie, siedzieli oficerowie reakcyjni wychowani w szkołach zakonnych, gwałtowni antysemici?. Ta koalicja korpusu oficerskiego z duchowieństwem tworzyła potężny obóz polityczny. [...] O tym wszystkim opowiada książka Jolanty Kurskiej. Reakcje prawicy nacjonalistycznej i dużej części opinii klerykalnej autorka pokazuje w sposób sugestywny i ciekawy, bowiem poznajemy niektóre aspekty historii Francji od podszewki. Każdy naród ma zapewne takie skrywane obszary, które przypominają otwartą ranę. W Polsce swoistym odpowiednikiem sprawy Dreyfusa była sprawa zabójstwa pierwszego prezydenta II RP Gabriela Narutowicza. Jego wrogowie sięgali po ten sam repertuar argumentów, co wrogowie Dreyfusa. Adam Michnik Jolanta Kurska to doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce, romanistka, absolwentka Sorbony, była prezeska Fundacji im. prof. Bronisława Geremka, autorka esejów i artykułów publikowanych we francuskich pismach naukowych, tłumaczka książek, autorka m.in książki ?Rozmowy w Awinionie?, która ukazała się także we francuskiej wersji językowej.

54,00 zł
46,44 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,56 zł

25
Teczka z gumką Pap A4 Kraina Lodu 31 Derform 1/10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,20 zł
5,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,31 zł

26
Życie Duchowe nr 111/2022 (Lato) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Duchowe nr 111/2022 (Lato)
Dostępny2 szt.

31 lipca 2022 roku kończy się Jubileuszowy Rok Ignacjański trwający od 20 maja 2021 roku, a ogłoszony z okazji pięćsetnej rocznicy nawrócenia św. Ignacego Loyoli i czterechsetnej rocznicy jego kanonizacji. "Z owoców tych wydarzeń korzystamy do dziś" - czytamy we wstępie do letniego numeru "Życia Duchowego", którym chcemy włączyć się w jubileuszowe obchody, ukazując naszym Czytelnikom nieco szerzej postać św. Ignacego. Nie tylko jego życie i dzieło, ale także wpływ duchowości ignacjańskiej na kolejne pokolenia. W numerze teksty między innymi jezuitów: Roberta Danieluka, Tadeusza Kotlewskiego, Wojciecha Ziółka, Bogusława Steczka i Dariusza Kowalczyka, a także Marii Faustyny Ciborowskiej ISMM, Ewy Dybowskiej i Krystyny Sztuki. Ponadto świadectwa osób, dla których św. Ignacy stał się przewodnikiem i orędownikiem, a podążanie jego śladami przyniosło w ich życiu nieraz zaskakujące owoce. Wierności podążaniu za św. Ignacym poświęcony jest też wywiad z Jacques'em Servais SJ, jednym z najlepszych specjalistów nie tylko od św. Ignacego, ale także od Hansa Ursa von Balthasara. Ojciec Servais mówi w nim o niezwykłym wpływie św. Ignacego Loyoli na życie i twórczość Balthasara, zaliczanego do najwybitniejszych teologów XX wieku. Mamy nadzieję, że artykuły zawarte w numerze staną się zachętą do skorzystania "z owego niezwykłego bogactwa, którym zostaliśmy obdarowani poprzez osobę i dzieło naszego jubileuszowego Patrona".

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

27
Paranoia Bebop - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

28
Słowiańskie Boginie Ziół. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiańskie Boginie Ziół. Z autografem
NiedostępnyBrak

Słowiański zielnik, jakiego do tej pory nie było! Poznaj magiczną moc ziół i ich patronek. Którą Boginią jesteś? Na początku były Trzy. Trzy Boginie. Ta, która stwarza. Ta, która nagradza. I ta, która niszczy. Biała, czerwona i czarna. Biała (dziewczyna) przynosi światło. Jest początkiem i nowym życiem. Czerwona (matka) to kreacja i pełnia. I czarna (starucha), która spycha nas w mrok, byśmy następnie mogły się odrodzić. Na początku były Trzy. A tak naprawdę Jedna. Trójbogini wpisana w Koło Życia. Słowiańskie Boginie Ziół to nie tylko historia trzech Bogiń: Dziewanny – Bogini wiosny i życia, Mokosz – Bogini Matki i Matki Ziemi oraz Marzanny – Bogini zimy i śmierci. To przede wszystkim słowiański zielnik. Każdej z Bogiń były poświęcone szczególne zioła z wyjątkowymi właściwościami. Dlaczego nasięźrzał był zwany miłośnicą, dziewanna – dziwoszką, a bylica zielem zapomnienia? Co dziurawiec miał wspólnego z boginkami, a jarzębina z rusałkami? Każda ze słowiańskich bogiń została w wyjątkowy sposób sportretowana przez Martę Jamróg – artystkę z Jasielskiej Pracowni Ikon.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

29
Pakiet: Chłopi. Tomy 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Chłopi. Tomy 1-2
NiedostępnyBrak

Najbardziej znana powieść Władysława Reymonta, epopeja chłopska, ukazująca polską wieś na przełomie XIX i XX wieku. Autor portretuje cały rok pracy na roli, wprowadzając czytelnika w świat wiejskiego folkloru. Życie mieszkańców Lipiec toczy się w zgodzie z rytmem pór roku, wpisanych w nie tradycji, obrzędów oraz codziennych obowiązków. Akcja koncentruje się wokół rodziny Borynów i związanej z nimi młodej dziewczyny Jagny. Wszyscy bohaterowie Chłopów to ludzie z krwi i kości, obdarzeni namiętnym temperamentem i targani gwałtownymi uczuciami, co rodzi wiele konfliktów i dramatycznych wydarzeń. Powieść powstawała w latach 1901-1908 i pierwotnie publikowana była na łamach „Tygodnika Ilustrowanego”. Nagrodzona Noblem w 1924 roku doczekała się adaptacji filmowej i serialu.

120,00 zł
96,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

30
Szkolenia kierowców zawodowych zmiany 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolenia kierowców zawodowych zmiany 2022
Dostępny33 szt.

Najnowsze zmiany, dotyczące kodu 95, kwalifikacji wstępnej oraz szkoleń okresowych kierowców zawodowych, wchodzą w życie. Oznaczają dla kierowców, właścicieli firm transportowych i zarządzających transportem dużą rewolucję. Szkolenia będą przeprowadzane w inny sposób niż dotychczas, dokumenty będą przekazywane elektronicznie, dla każdego kierowcy będzie zakładany profil, zmienią się zasady dotyczące zwolnień z obowiązku zaliczania szkolenia, w obiegu pojawi się też zupełnie nowy dokument związany ze szkoleniami - karta kwalifikacyjna.

89,90 zł
75,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,38 zł

31
Notatnik A6/40K linia Live By The Sun Cloth... - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik A6/40K linia Live By The Sun Cloth...
Designworks Ink
Dostępny6 szt.

Zabawny, niewielki notatnik firmy DESIGNWORKS INK to świetny sposób poprawę humoru.Jego, błyszcząca, twarda oprawa pokryta jest złotym nadrukiem. Nie tylko wygląda fantastycznie ale jest też wyjątkowo funkcjonalny jego kartki rozkładają się pod kątem 180 stopni. Notatnik zawiera 80 stron z papieru w linie.Idealny pomysł na uniwersalny prezent dla osób wymagających i otaczających się unikalnymi produktami najwyższej jakości.Szczegóły notatnika:okładka ze złotym nadrukiem80 stronStrony zadrukowane w linieRozkładany na płaskoDrukowany tuszami sojowymiWykonany z papieru bezkwasowegoWymiary : 8.9 cm x 14.6 cm

30,00 zł
27,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

32
Długopis Saphire czerwony (12szt) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Saphire czerwony (12szt)
Fandy
Dostępny4 szt.

Metalowy długopis, automatyczny, srebrne dodatki, wymienny wkład F-411, niebieski kolor tuszu, grubość linii 0,7 mm

35,50 zł
31,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,55 zł

33
Pióro kulkowe SCHNEIDER Voice p30 mix kolorów cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
34
Notatnik Guided Wellness. Come As You Are - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Guided Wellness. Come As You Are
Designworks Ink
Dostępny6 szt.

Kolorowy, gruby notatnik Guided Wellness Come As You Are' firmy DESIGNWORKS INK to świetny sposób dla zapisania kart pełnych pieknych wspomnień naszego życia.Jego błyszcząca,kolorowa oprawa pokryta jest złotym nadrukiem. Nie tylko wygląda fantastycznie ale jest też wyjątkowo funkcjonalny jego kartki rozkładają się pod kątem 180 stopni. Notatnik zawiera aż 200 stron z papieru w linie. Dodatkowym wielkim atutem jest przewodnik na stronach. Papeteria premium zadba o zachowanie wspomnień. Natomiast papier bezkwasowy jest odporny na żółknięcie i rozpadanie się z wiekiem.Idealny pomysł na uniwersalny prezent dla osób wymagających i otaczających się unikalnymi produktami najwyższej jakości.Cechy charakterystyczne:Rozmiar 19 cm x 26 cm200 stron z wewnętrznym przewodnikiemDrukowany tuszami sojowymiWykonany z papieru bezkwasowegoZłote zdobienia na okładce z punktowym połyskiemNa każdym wyjątkowy duchowy przekazMocne złote łącze wykonane z drutu

140,00 zł
126,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,00 zł

35
Zestaw do kąpieli TechnoK 7617 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

36
Skinhead Moonstomp Revisited, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skinhead Moonstomp Revisited, CD
NiedostępnyBrak

Klasyczny, żeby nie powiedzieć, kultowy album ska wydany oryginalnie w 1970 roku, tutaj w wersji nagranej na nowo m.in. z udziałem oryginalnego wokalisty zespołu, Roya Ellisa (Mr. Symarip). Całość zarejestrowana w wersji stereo i uzupełniona dwoma nagraniami w wersjach z 12" wydań winylowych. Album z 1969 roku to jedna z najbardziej lubianych płyt w historii skinhead reggae - klasyczny i kultowy już album ska. Tym razem w wersji nagranej na nowo m.in. z udziałem oryginalnego wokalisty zespołu, Roya Ellisa (Mr. Symarip). Całość zarejestrowana w wersji stereo i uzupełniona dwoma nagraniami w wersjach z 12" wydań winylowych. Gatunek: REGGAE/SKA/ROCK, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2017, Dźwięk: STEREO, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: SYMARIP

84,90 zł
37
Holistyczne podejście do przedsiębiorczości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holistyczne podejście do przedsiębiorczości
Dostępny3 szt.

Przedsiębiorczość w ujęciu holistycznym jest kategorią moralną. Termin ten, choć nie jest nowy, to współcześnie ma zgoła inne znaczenie niż dawniej. Zawiera w sobie elementy inkluzji w biznesie i prezentuje rolę menedżera w tworzeniu etycznego zespołu pracowników. We współpracy lidera z ludźmi ważnym aspektem jest postrzeganie pracowników jako podmiotu organizacji. Ludzie stający się przedsiębiorcami powinni mieć na uwadze, iż każde działanie mające na celu osiągnięcie zysku powinno być wykonane w harmonii i zgodzie z naturą. Stąd nowa, dotychczas nieprzedstawiana definicja holistycznego podejścia do przedsiębiorczości, która zakłada wszystkie ważne aspekty tej nauki, łącząc ze sobą tak wiele wątków: ekonomicznych, socjologicznych, psychologicznych, etycznych i religijnych. To wszystko pozwala nam spojrzeć na temat przedsiębiorczości w nieco szerszej perspektywie i daje możliwości do przeprowadzania coraz to nowszych badań naukowych tej dyscypliny. Mam nadzieję, że moja książka zachęci Was do podjęcia dyskursu na temat przedsiębiorczości w ujęciu holistycznym i przyczyni się do powstania ciekawych prac

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

38
Klej w sztyfcie Pritt original 40g biały - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
39
Plecak z trzema kieszeniami - Gorjuss Sparkle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak z trzema kieszeniami - Gorjuss Sparkle
Santoro
NiedostępnyBrak

Love Grows to seria ze szkolnej kolekcji Sparkle & Bloom, utrzymana w odcieniu koralowym, z wizerunkiem dziewczynki Gorjuss otoczonej czerwonymi serduszkami i kwiatami, wzbogacona mgiełką brokatu. Wyjątkowo praktyczny i piękny plecak z dodatkową gąbką na plecy.Spód plecaka zabezpieczony usztywnionymi wypustkami. Ma miękkie i wygodne uchwyty do założenia na plecy z regulacją długości. Kieszenie zamykane na suwaki ozdobione zawieszkami w kształcie serduszka. Przestronne wnętrze ozdobione stylowymi paskami podzielono na trzy kieszenie. Pierwsza, podwójna z miękką przegrodą. Druga, płaska na teczki, zeszyty i książki. Trzecia zawiera kieszonki i schowki na długopisy, piórniki,portfele i praktyczny uchwyt na klucze. Rozmiar: 45 cm x 29 cm x 17 cm.

339,99 zł
254,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 85,00 zł

40
Notatnik Guided Wellness. Come As You Are - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Guided Wellness. Come As You Are
Designworks Ink
Dostępny6 szt.

Gruby notatnik Guided Wellness Live Well' firmy DESIGNWORKS INK to świetny sposób dla zapisania kart pełnych pięknych wspomnień naszego życia.Jego błyszcząca,kolorowa oprawa pokryta jest złotym nadrukiem. Nie tylko wygląda fantastycznie ale jest też wyjątkowo funkcjonalny jego kartki rozkładają się pod kątem 180 stopni. Notatnik zawiera aż 200 stron z papieru w linie. Dodatkowym wielkim atutem jest przewodnik na stronach. Nasza papeteria premium zadba o zachowanie wspomnień. Nasz papier bezkwasowy jest odporny na żółknięcie i rozpadanie się z wiekiem.Idealny pomysł na uniwersalny prezent dla osób wymagających i otaczających się unikalnymi produktami najwyższej jakości.Cechy charakterystyczne:Rozmiar 19 cm x 26 cm200 stron z wewnętrznym przewodnikiemDrukowany tuszami sojowymiWykonany z papieru bezkwasowegoZłote zdobienia na okładce z punktowym połyskiemNa każdym wyjątkowy duchowy przekazMocne złote łącze wykonane z drutu

140,00 zł
126,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,00 zł

41
Korektor w taśmie Pritt mini flex Myszka 4,2mmx7m blister - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
42
Plecak z trzema kieszeniami - Gorjuss Sparkle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak z trzema kieszeniami - Gorjuss Sparkle
Santoro
Dostępny2 szt.

Catch a Falling Star to seria ze szkolnej kolekcji Sparkle & Bloom, wzbogacona mgiełką brokatu, utrzymana w odcieniach fioletu, z wizerunkiem dziewczynki Gorjuss na tle gwieździstego nieba łapiącej spadające gwiazdy. Wyjątkowo praktyczny i piękny plecak z dodatkową gąbką na plecy. Spód plecaka zabezpieczony usztywnionymi wypustkami. Ma miękkie i wygodne uchwyty do założenia na plecy z regulacją długości. Kieszenie zamykane na suwaki ozdobione zawieszkami w kształcie serduszka. Przestronne wnętrze ozdobione stylowymi paskami podzielono na trzy kieszenie. Pierwsza, podwójna z miękką przegrodą. Druga, płaska na teczki, zeszyty i książki. Trzecia zawiera kieszonki i schowki na długopisy, piórniki,portfele i praktyczny uchwyt na klucze. Rozmiar: 45 cm x 29 cm x 17 cm.

340,00 zł
255,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 85,00 zł

43
Opowiadania, które otworzą twoje serce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania, które otworzą twoje serce
Dostępny4 szt.

Bajki dla dzieci opowiadające przygody piątki przyjaciół. Bajki opowiedziane są w języku polskim i angielskim.

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

44
Korektor w taśmie Pritt refill flex Myszka 4,2mmx12m - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
45
Plecak z trzema kieszeniami - Gorjuss Sparkle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak z trzema kieszeniami - Gorjuss Sparkle
Santoro
NiedostępnyBrak

Cherry Blossom to seria ze szkolnej kolekcji Sparkle & Bloom, utrzymana w odcieniach turkusu, z wizerunkiem dziewczynki Gorjuss otoczonej różowymi motylami i kwiatami, wzbogacona mgiełką brokatu. Wyjątkowo praktyczny i piękny plecak z dodatkową gąbką na plecy. Spód plecaka zabezpieczony usztywnionymi wypustkami. Ma miękkie i wygodne uchwyty do założenia na plecy z regulacją długości. Kieszenie zamykane na suwaki ozdobione zawieszkami w kształcie serduszka. Przestronne wnętrze ozdobione stylowymi paskami podzielono na trzy kieszenie. Pierwsza, podwójna z miękką przegrodą. Druga, płaska na teczki, zeszyty i książki. Trzecia zawiera kieszonki i schowki na długopisy, piórniki,portfele i praktyczny uchwyt na klucze. Rozmiar: 45 cm x 29 cm x 17 cm.

339,99 zł
254,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 85,00 zł

46
Zestaw geometryczny elastyczny Keyroad Rainbow Deco liniijka 20cm, ekierka 18cm kątomierz 10cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
47
Piórnik bez wyposażenia Boys mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik bez wyposażenia Boys mix
Herlitz
NiedostępnyBrak

Piórniki bez wyposażenia. 2 wkłady, zapinany na zamek błyskawiczny, 2 klapki z gumowymi uchwytami na akcesoria szkolne. Szerokość: 13,5 cm, wysokość: 19,3 cm, grubość: 3,5 cm.

38,30 zł
34,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,83 zł

48
Schowek
9,00 zł
8,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,90 zł

49
Farby plakatowe 6 kolorów 25ml Keyroad z kubeczkiem na wodę, podstawką i pędzelkiem - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
50
Zasoby endogeniczne w rozwoju regionu... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasoby endogeniczne w rozwoju regionu...
Dostępny4 szt.

Monografia zawiera dojrzałą i oryginalną myśl autora, jest solidnie oparta na starannie wyselekcjonowanej literaturze przedmiotu, posiada rzetelnie sformułowane założenia metodyczne i konstrukcyjne. Jej praktyczny wymiar wzbogacony jest przez szerokie spektrum doświadczeń zawodowych i życiowych autora publikacji znanego przedsiębiorcę. Opracowanie zawiera walor poszerzenia wiedzy i może stanowić źródło wiedzy dla studentów, uczestników studiów podyplomowych i doktoranckich, a także wszystkich zainteresowanych rozwojem regionalnym na poziomie krajowym i Unii Europejskiej.dr hab. Andrzej Pawlik, profesor UJK dr Paweł Dziekański

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

Wróć do góry