hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.06.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?, wydanie 2 (Anita Głowińska), na drugim Dziennik cwaniaczka. Tom 12. No to lecimy (Jeff Kinney). Kolejny produkt to Pucio Pierwsze zabawy (Marta Galewska-Kustra) oraz Za zamkniętymi drzwiami (B.A. Paris).
1
Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?, wydanie 2
Dostępny
703 szt.

Trzecia książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Tym razem jest ich 38. Każde kryje coś ciekawego, ponieważ Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na ciekawą wycieczkę do lasu. Będą poznawać jego mieszkańców, a na koniec urządzą wspaniały piknik!

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

63 osoby kupiły
2
Dziennik cwaniaczka. Tom 12. No to lecimy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka. Tom 12. No to lecimy
Dostępny
189 szt.

Co? Gwiazdka w tropikach? Greg jest załamany szalonym pomysłem rodziców. I bardzo słusznie, bo miejsce reklamowane jako raj na ziemi już wkrótce się okaże prawdziwym piekłem na wrotkach! Jesteście gotowi na jaszczurki olbrzymki, wielkie pająki, pchły piaskowe, jadowite meduzy, pijane małpy i hordy małych dzieci? Tak? No to lecimy! Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek Dziennik cwaniaczka, numeru jeden na liście bestsellerów ?New York Timesa?. W 2009 roku czasopismo Time umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według Time. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.

34,90 zł
23,03 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,87 zł

41 osób kupiło
3
Pucio Pierwsze zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio Pierwsze zabawy
Dostępny
308 szt.

Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach edukacyjnych! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki! Pudełko zawiera 20 obrazków, 20 kartoników z podpisami oraz propozycje 6 zabaw z dziećmi rocznymi i starszymi. Zestaw składa się z dwóch rodzajów kartoników. Na jednych znajdują się obrazki z wyrażeniem dźwiękonaśladowczym, a także obiektem lub zwierzęciem wydającym dany dźwięk oraz wizerunkiem Pucia ? ulubionego bohatera maluchów. Na drugich są wyłącznie teksty ? te same onomatopeje, które występują na kartonikach z obrazkami. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze są wypowiadane już przez roczne dzieci i stanowią bardzo istotny element rozwoju mowy. Zebrane w estetycznym pudełku obrazki dają okazję do rozmaitych zabaw, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka: nauki nazywania obiektów, powtarzania i rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, wyszukiwania wskazanych przez rodziców obiektów spośród kilku wybranych kartoników i wielu innych gier (opisanych w dołączonej do zestawu instrukcji). Zabawka może także stanowić pomoc w stawianiu pierwszych kroków w nauce czytania. Wyprodukowano w Polsce.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

34 osoby kupiły
4
Za zamkniętymi drzwiami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za zamkniętymi drzwiami
Dostępny
4267 szt.

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? śWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo? "Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem" San Francisco Book Review "Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału" Publishers Weekly "Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów" Margaret Madden, Bleach House Library "Psychologiczny thriller w stylu Hitchcocka" Woman "Mrożący krew w żyłach thriller, który nie pozwoli ci zasnąć" Mary Kubica, autorka "Grzecznej dziewczynki"

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

30 osób kupiło
5
Matematyka z plusem 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Nowa edycja 2022-2024 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

25 osób kupiło
6
26-piętrowy domek na drzewie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26-piętrowy domek na drzewie
Dostępny
142 szt.

Drugi tom najśmieszniejszej serii od czasów ?Dziennika cwaniaczka?! Andy i Terry mieszkają w dwudziestosześciopiętrowym domku na drzewie (mieli trzynastopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu arenę do zapasów w błocie, komorę antygrawitacyjną, obsługiwaną przez robota Edwarda Łyżkorękiego lodziarnię z lodami w siedemdziesięciu ośmiu smakach, a także Labirynt Śmierci ? tak skomplikowany, że nikt z niego dotąd nie wrócił? przynajmniej do teraz. No, na co czekacie? Właźcie! Terry Denton urodził się w Melbourne jako jeden z pięciu braci. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego ? parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci.Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Andy Griffiths też pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Uwielbia zwierzęta, toteż jego kot został sportretowany w serii ?Domek na drzewie?. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy jego uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.

39,99 zł
26,79 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

23 osoby kupiły
7
Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania. Pirat Tom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,50 zł
5,99 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 4,51 zł

16 osób kupiło
8
Nick i Charlie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nick i Charlie
Dostępny
1359 szt.

Opowiadanie ze świata Heartstoppera Alice Oseman! Marzenia i miłość nie zawsze chodzą w parze… Czy pierwsza miłość może być tą na całe życie? Bohaterowie, których poznawaliśmy w kolejnych tomach bestsellerowego cyklu komiksowego Heartstopper Alice Oseman, wracają w nowej odsłonie gatunkowej. Nick i Charlie to nowela opisująca moment kryzysowy dla każdego szkolnego związku: ten, w którym drogi zakochanych się rozchodzą. Chłopcy są razem od dwóch lat i spędzają wspólnie niemal każdą wolną chwilę, przychodzi jednak koniec roku szkolnego, który dla Nicka oznacza całkowite pożegnanie ze szkołą. Chłopak jest podekscytowany perspektywą wyjazdu na uniwersytet, nowy etap w jego życiu oznacza jednak wyprowadzkę i rozstanie z Charliem. Forma prozatorska pozwala jeszcze lepiej poznać Nicka i Charliego – dojrzalszych, bogatszych o wiele doświadczeń, ale wciąż w sobie zakochanych. Ilustracje schodzą tym razem na drugi plan, a autorka bliżej przygląda się temu, co dzieje się w głowach bohaterów. W Netflixie można obejrzeć 8-odcinkowy serial na podstawie komiksu. Scenarzystką serialu jest Alice Oseman. W rolach głównych: Kit Connor (jako Nick) oraz Joe Locke (jako Charlie).

32,90 zł
21,39 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 11,51 zł

15 osób kupiło
9
Sztauwajery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sztauwajery
Dostępny
25 szt.

Po bestsellerowych Paprocanach i Chechle intrygująca prawniczka prezentuje kolejny tom serii – Sztauwajery. Na czytelników czekają bezbłędne dialogi, wyraziste postaci i niespodziewane zwroty akcji! Julia Czerny nie nadaje się do tych wszystkich gier i podchodów. Zawsze dobrze o tym wiedziała, dlatego nie zajęła się prawem karnym, a przejrzystym i jasnym prawem gospodarczym. W tej dziedzinie wszystko oparte jest na liczbach i dokumentach. I to ceniła w tej robocie najbardziej. I pewnie wiodłaby wyjątkowo spokojne życie, gdyby na jej drodze znów nie stanął on. Lucjan „Luca” Złocki – samiec alfa, zło w czystej postaci. I teraz dopiero zacznie się prawdziwe życie. Przekonają się o tym nie tylko Julka, ale też Marcin, Zośka i Paulina. Wszyscy podejrzewali, że prędzej czy później przyjdzie pora, by wyrównać rachunki z Lucą. Wyjątkowo mocne przeczucie podpowiada im, że ten moment nadszedł właśnie teraz. I że nieuniknionym jest, że ktoś pożegna się z życiem. Luca „uwzględnił to w kosztach” całej operacji. Planu, nad którym pracował połowę swojego życia… W co Luca zamierza ich wmanewrować? I jak to się może dla nich skończyć? Zajrzyjcie do Doliny Trzech Stawów i przekonajcie się sami!

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

14 osób kupiło
10
Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania. Ola i koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,50 zł
5,99 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 4,51 zł

12 osób kupiło
11
Szklane dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklane dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Nastoletnia Billie nie wierzy w duchy. Ale z jej domem naprawdę jest coś nie tak! Czasem słychać dziwne odgłosy, stukanie w okno, a lampa w salonie buja się tam i z powrotem bez żadnego powodu? Billie, szukając wraz z przyjaciółmi poprzednich lokatorów domu, wpada na trop niewiarygodnych wydarzeń sprzed lat. ?Szklane dzieci? to pierwszy tom serii o tajemniczych i niesamowitych przygodach trójki nastolatków ze szwedzkiego miasteczka.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

12 osób kupiło
12
Czarne narcyzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne narcyzy
Dostępny
78 szt.

Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy, żeby jak najszybciej zapomniał o zamkniętej już sprawie śmierci trójki bezdomnych. Przy każdym z ciał z jakiegoś powodu pozostawiono niewielkie wahadełko. Pewna dziennikarka sugeruje policjantowi, żeby szukał odpowiedzi w opuszczonym domu ukrytym w leśnej gęstwinie. Miejscowi wierzą, że to miejsce nawiedzane przez diabła. Kobieta wkrótce znika bez śladu, a Podgórski wraz z byłą komisarz Kopp odnajduje kolejne ciało. Co ma z tym wspólnego niepokojąca wiadomość, którą Weronika Nowakowska otrzymuje od nieznanego nadawcy? Dlaczego drobny złodziejaszek ginie tego samego dnia, kiedy wychodzi z więzienia? I jakie znaczenie dla sprawy mają czarne narcyzy? Czarne narcyzy to ósmy tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

45,00 zł
30,15 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

12 osób kupiło
13
Mądra Mysz. Maks nie rozmawia z obcymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maks nie rozmawia z obcymi
Dostępny
64 szt.

Do znanej już serii książeczek o zawodach i o Zuzi dochodzą teraz książeczki o przygodach Maksa. Maks czeka na mamę na placu zabaw. Trochę to trwa. Na dodatek zaczyna padać! Czy Maks powinien posłuchać mężczyzny, który go zagaduje i pójść za nim? Maks wie, co robić...

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

11 osób kupiło
14
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery. Zwierzęta domowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery. Zwierzęta domowe
Dostępny
98 szt.

Książka do pierwszych prób w czytaniu oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o zwierzętach napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i zostań znawcą zwierząt!

9,50 zł
5,99 zł

Rabat 36,9%
oszczędzasz 3,51 zł

12 osób kupiło
15
Smoczki silikonowe dynamiczne 3-6 m, Harmony Girl (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki silikonowe dynamiczne 3-6 m, Harmony Girl (2 sztuki)
Lovi
Dostępny
16 szt.

Dynamiczne smoczki uspokajające Lovi zostały opracowane w wyniku badań z udziałem lekarzy i neurologopedów. Mają symetryczny kształt inspirowany kształtem brodawki sutkowej. Szczególne rozwiązanie polegające na zastosowaniu niejednorodnej warstwy silikonu umożliwia ssanie w indywidualnym rytmie. Zastosowane rozwiązania powodują, że smoczek uspokajający Lovi: • nie zaburza odruchu ssania, • zapobiega odruchowi zagryzania smoczka, • zapewnia swobodne oddychanie i połykanie śliny, • nie zaburza prawidłowego rozwoju mowy i zgryzu. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki.

32,99 zł
30,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

10 osób kupiło
16
Skradzione lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Skradzione lato
Dostępny
17 szt.

Co musi się zdarzyć, by przeszłość spotkała się z teraźniejszością i dalej poszły jedną drogą? Gdy pewnej zimy we wsi Rogoże rodzice Rajki i Weronki topią się pod lodem, opiekę nad sierotami przejmuje babka Klotylda. Surowa, nieprzystępna, nieznosząca ludzi (w tym również dzieci) kobieta zaczyna rządzić twardą ręką, wywracając do góry nogami dotychczasowe beztroskie życie wnuczek. Zmuszone przez babkę do ciężkiej pracy, wiecznie głodne, zahukane, próbują jakoś przetrwać w nowej rzeczywistości. Siedmioletnia Rajka ucieka w świat nieposkromionej wyobraźni, trzynastoletnia Weronka natomiast rozgląda się za kandydatem na męża, który wyrwie ją i jej młodszą siostrę z tego koszmaru. Pół wieku później młoda dziennikarka, szukając materiałów do nowego tekstu, znajduje w starej gazecie notatkę o zaginionych przed laty w Rogożach dwóch dziewczynkach, które przepadły bez wieści tej samej nocy. Pod wpływem impulsu młoda kobieta, zbuntowana i skłócona ze światem, jednego dnia pozbawiona miłości, pracy i dachu nad głową, kupuje za ostatnie pieniądze starego kampera i jedzie do Rogożów, postanawiając wyjaśnić zagadkę sprzed pół wieku. Grażyna Jeromin-Gałuszka - znana i ceniona autorka powieści obyczajowych, łączących romans, kryminał oraz magię. Jej książki to zaproszenie do podróży w głąb ludzkich serc i poszukiwania prawdy o życiu. Od wielu lat zafascynowana jest powieściami Gabriela Garcii Marqueza. Otoczona przez rodzinę i zwierzęta mieszka i tworzy pośród przepięknych krajobrazów podradomskiej wsi. Absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwa w PWSFTViT w Łodzi. Wcześniej publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz antologiach poetyckich. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy, zorganizowanego przez Agencję Scenariuszową i tygodnik Film. Współautorka scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Jej debiutancka powieść Złote nietoperze (2007) otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim Kolory życia. Niedawno wydana saga Dwieście wiosen podbiła serca polskich czytelniczek.

45,00 zł
30,15 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

10 osób kupiło
17
Scarlet Luck. Tom 1. Lonely Heart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Scarlet Luck. Tom 1. Lonely Heart
Dostępny
28 szt.

Muzyka to język miłości, ale czy może istnieć uczucie bez dotyku? Rosie nie może uwierzyć, że będzie mogła przeprowadzić wywiad z grupą Scarlet Luck dla swojej internetowej audycji radiowej. Nie tylko śledzi od lat działalność zespołu, ich piosenki towarzyszyły jej również w najtrudniejszych momentach życia. Fascynuje ją szczególnie Adam, perkusista, w dużym stopniu dlatego, że wiadomo o nim jedynie, że od lat nie toleruje bycia dotykanym – przez nikogo. W końcu zespół pojawia się w małym studiu Rosie – a wszystko kończy się jedną wielką klapą. Wywiad musi zostać przerwany, a w sieci zalewa Rosie fala hejtu. Kiedy dochodzi nawet do tego, że zostaje zaatakowana na ulicy przez fanki zespołu, Scarlet Luck zapraszają ją na swój koncert, jako znak, że chcą zostawić całą tę sprawę za sobą. I nagle Rosie stoi powtórnie przed Adamem. Adamem, w którego oczach dostrzega niewyobrażalny ból – i do którego nie wolno jej się zbliżyć, nie wolno go dotknąć ani przytulić…

54,90 zł
35,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,76 zł

9 osób kupiło
18
Jestem twoją córką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem twoją córką
Dostępny
644 szt.

Czy jesteśmy gotowi na to, że zatajona prawda odmieni nasze życie? Testament Sambora Jeremy wywołuje rodzinne trzęsienie ziemi. Zmarły - oprócz trojga dorosłych dzieci z legalną żoną - miał córkę, którą postanowił uwzględnić w ostatniej woli. Niełatwo ją odnaleźć, a kiedy rodzeństwo trafia na jej trop, powiązania rodzinne okazują się bardziej skomplikowane, niż mogło się wydawać. Na jaw wychodzą skrywane tajemnice, które mogą poróżnić bohaterów. Nic nie jest oczywiste… Czy Weronika, córka z prawego łoża, i Dobrosława, ta druga, nieoczekiwanie powołana do spadku, odnajdą się w tej sytuacji? Czy zaakceptują przeszłość i odkryją drogę do porozumienia? Anna Karpińska - jak zawsze w swoich książkach - prowadzi obie bohaterki przez gąszcz wątpliwości, emocji i zdarzeń, które wpływają na ich życie. I trzyma czytelnika w napięciu do ostatniego rozdziału. Anna Karpińska - autorka poczytnych książek obyczajowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Dziesięć lat temu porzuciła dotychczasowe życie zawodowe, całkowicie oddając się pisaniu powieści. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci i troje wnucząt. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory. Nie wyobrażam sobie życia bez moich bohaterów, ale tworzę dla czytelników. To ich zainteresowanie stanowi dla mnie źródło satysfakcji i motywuje do pracy.

44,00 zł
29,04 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,96 zł

9 osób kupiło
19
Diego czuje za mocno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diego czuje za mocno
Dostępny
152 szt.

Regulacja emocji jest ważna. Ale może być trudna, kiedy myślimy o sobie źle i nie rozumiemy tego, co tak naprawdę się dzieje w naszym mózgu i umyśle. A dzieje się dużo! Wszystko za sprawą orzeszka, który znalazł dla siebie miejsce w każdej małej i dużej głowie. Ta wspaniała pomoc została stworzona z myślą o dzieciach, które czują emocje całym sobą: stresują się, martwią, wpadają w złość albo paraliżujące poczucie winy czy smutku. Rekomendujemy ją również dzieciom, które obawiają się wizyty u lekarza czy psychologa albo po prostu ciekawskim, którzy chcą poznać podstawy neurobiologii emocji. Warto bowiem wiedzieć, że kiedy czujemy się zagrożeni, zestresowani albo przytłoczeni emocjami, nasz mózg przełącza się w jeden z trzech trybów alarmowych: walka, ucieczka, zamrożenie. Niektórzy ludzie miewają napady złości, inni kłamią i zamykają się w sobie albo odczuwają silny lęk z objawami psychosomatycznymi. To nie zła wola ani świadome postępowanie. Biologicznie dowiedziono, że kiedy jesteśmy w stresie, nasz umysł doświadcza stanu, który można porównać do powodzi... Na przykład Diego nie radzi sobie z emocjami, zwłaszcza ze stresem i złością. Przez to myśli o sobie źle i wpędza się w poczucie winy. Rodzice wysyłają go do psychologa. Doktor B. opowiada mu o Czerwonych Rycerzach i zestresowanym orzeszku w jego mózgu. Z pomocą metafory tłumaczy mu neurobiologiczne procesy i niewidzialną powódź, która rozlewa się w jego umyśle. Dzięki temu Diego przestaje wierzyć w to, że jest złym dzieckiem. Wystarczy, że nauczy się kilku metod uspokajania zestresowanego orzeszka i zostanie dowódcą Czerwonych Rycerzy. Wtedy zacznie podejmować lepsze decyzje. Do książki dołączone są cyfrowe karty pracy i odpoczynku, które uczą regulacji emocji. Książki Allison Edwards nie tylko edukują, przede wszystkim zaszczepiają w dziecku wiarę w siebie i miłość do siebie. "Diego czuje za mocno" jest bajką popularnonaukową i materiałem profilaktycznym opartym na książce dla dorosłych "Trafiony, zatopiony".

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

9 osób kupiło
20
Tatuaże zestaw  p20 Z6448 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
9 osób kupiło
21
Mądra Mysz. Maks jedzie do babci i dziadka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maks jedzie do babci i dziadka
Dostępny
55 szt.

Maks jedzie na weekend do babci i dziadka. Będzie pomagał dziadkowi w warsztacie samochodowym i gotował z babcią spaghetti. Noc spędzi w dawnym pokoju jego mamy! A rodzice przyjadą po niego zdecydowanie za szybko!

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
22
Nazywam się Albert Einstein - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazywam się Albert Einstein
Dostępny
16 szt.

Einstein, urodzony w Ulm, mieście w południowych Niemczech słynącym ze wspaniałej katedry, został przez magazyn "Time" ogłoszony człowiekiem XX wieku. Dlaczego tak się stało? Choć nie był wzorowym uczniem, szybko wykazał się umiejętnością rozważania istotnych zagadnień współczesnej fizyki. Później jego prace na temat światła, elektrodynamiki, energii, przestrzeni i czasu rozsławiły go na całym świecie, ponieważ stanowiły potwierdzenie dawnych teorii lub też odkrywały pasjonujące zagadki fizyki. Choć jego wkład w rozwój wiedzy był tak doniosły, był on człowiekiem z krwi i kości, co pokazuje lektura tej książki.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

7 osób kupiło
23
Siddhartha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siddhartha
Dostępny
86 szt.

Niezapomniana powieść o inspirującej duchowej podróży jest wyrazem fascynacji noblisty Hermana Hessego orientalnymi Indiami. Młody Siddhartha próbuje nadać wartość swoim życiowym doświadczeniom, podejmując wysiłki pogodzenia kontemplacyjnych skłonności i cielesnych potrzeb. Porzuca dom rodzinny w poszukiwaniu spełnienia, jednak zdaje się nie odnajdywać go ani w ramionach pięknej kurtyzany, ani w otoczeniu kupieckiego bogactwa. Czy trud poszukiwania wewnętrznego spokoju doprowadzi go w końcu do osiągnięcia prawdziwej, uniwersalnej mądrości? Mistrzowska prostota i urzekające piękno języka sprawiają, że ta wyjątkowa historia od lat pozostawia niezatarte wrażanie na czytelnikach sięgających do najlepszych dzieł klasyki literatury światowej.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7 osób kupiło
24
Zniewolone dzieciństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniewolone dzieciństwo
Dostępny
27 szt.

W ?Zniewolonym dzieciństwie? Alice Miller demaskuje mechanizm przemocy obecny w metodach wychowawczych stosowanych wobec naszych rodziców i dziadków (tzw. czarna pedagogika), który również dziś nie budzi wątpliwości w wielu krajach świata. Analizując dzieciństwo pewnej narkomanki (Christiany F.), pewnego przywódcy politycznego (Adolfa Hitlera) i pewnego dzieciobójcy (Jürgena Bartscha), którzy jako dzieci padli ofiarą niegodziwości i licznych upokorzeń, autorka kreśli sugestywny obraz zniszczeń, jakich dokonuje w człowieku przemoc, i wynikających stąd zagrożeń społecznych. Póki cała ludzka społeczność nie zda sobie sprawy z faktu, że codziennie popełnia się niezliczone morderstwa duchowe na dzieciach, morderstwa, od których skutków cierpieć będzie cała ludzkość, będziemy błądzić w ciemnym labiryncie ? mimo wszystkich podejmowanych w najlepszej wierze planów rozbrojeniowych.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7 osób kupiło
25
Wszyscy jesteśmy wyjątkowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy jesteśmy wyjątkowi
Dostępny
5 szt.

Dziewięć opowiadań o dziewięciu zwierzętach obdarzonych ludzkimi cechami. Wyobraź sobie mrówkę tańczącą z nosorożcem, który na dodatek nieco się obawia, by nie nadepnęła mu na odcisk. Lub owcę w mini i na platformach. Czy takie sytuacje są możliwe? Jak te duże i małe zwierzęta się porozumiewają? Celem opowiadań jest pokazanie, że często ci, którzy w siebie nie wierzą, są postrzegani przez innych jako osoby bardzo interesujące i wartościowe. Że nieraz mamy kompleksy, które przeszkadzają nam czerpać radość z życia, a tak naprawdę są to bariery stworzone przez nas samych. I że każdy jest potrzebny taki, jaki jest ? bo z tym, co otrzymaliśmy w życiu, możemy zrobić wiele wartościowych rzeczy. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Te pełne dowcipu opowieści o zwierzętach pięknie zilustrowała Ewa Beniak-Haremska.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6 osób kupiło
26
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery. Zwierzęta Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery. Zwierzęta Polski
Dostępny
40 szt.

Książka do pierwszych prób w czytaniu oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o zwierzętach napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i zostań znawcą zwierząt!

9,50 zł
7,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 1,51 zł

6 osób kupiło
27
Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości
Dostępny
1220 szt.

Porywająca opowieść o jednej z największych wirtuozek wszech czasów. Lipsk, 1835 rok: szesnastoletnia pianistka Clara gra przed pełną salą. Od pięciu miesięcy jest na tournée. Towarzyszy jej ojciec. To, co wydaje się harmonijną współpracą, w rzeczywistości jest dla dziewczyny piekłem. Apodyktyczny Friedrich Wieck traktuje życie i karierę córki jak dochodowy projekt. Sytuacja się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że Clara jest zakochana w dawnym uczniu ojca, Robercie Schumannie – nowatorskim kompozytorze, którego pan Wieck ceni jako artystę, ale zupełnie nie szanuje jako człowieka. Kiedy więc okazuje się, że ktoś taki miałby zaprzepaścić jego wieloletnie starania, zabrania młodym się spotykać. Ale Clara postanawia walczyć o tę miłość i prawo do kształtowania własnego życia. Z biegiem czasu jednak nie jest już pewna, czy przyszłość z Schumannem to spełnienie jej marzeń, czy jedynie przejście z zależności od jednego mężczyzny w zależność od drugiego. Czy wielki talent i jeszcze większa miłość do muzyki pozwolą Clarze odrzucić konwenanse epoki i mimo licznych głosów sprzeciwu występować na najważniejszych europejskich scenach?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

5 osób kupiło
28
Tatuaże zestaw  p10 Z6450 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
5 osób kupiło
29
Góry Sowie. Mapa w skali 1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Sowie. Mapa w skali 1:35 000
Dostępny
68 szt.

Góry Sowie - mapa turystyczna w skali 1:35'000. Przedstawia region Sudetów Środkowych, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Wałbrzycha. Zasięg mapy wyznaczają: Wałbrzych na północnym-zachodzie, Broumov na zachodzie, Radków na południu, Srebrna Góra na południowym-wschodzie. Góry Sowie dzięki swemu położeniu, budowie geologicznej, przyrodzie oraz bogatym dziejom zagospodarowania przez człowieka należą do jednych z najbardziej interesujących pasm górskich w Polsce. Prawdziwą osobliwością tego obszaru są podziemne obiekty militarne. Gęsta sieć dróg i szlaków turystycznych ułatwia dostęp do praktycznie każdego zakątka tego regionu. Jest to atrakcyjny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Są tu dobre warunki dla miłośników MTB, narciarstwa zjazdowego i biegowego, jazdy konnej, a także amatorów paralotni. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie, w części opisowej, możemy znaleźć charakterystykę Gór Sowich, historię tego regionu, informator krajoznawczy, a także unikalne plany i opisy podziemnych kompleksów Riese (Olbrzym), położonych w okolicach Walimia.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

5 osób kupiło
30
Gra w ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w ludzi
Dostępny
519 szt.

Najpierw szkoła, potem studia i praca - dobra i dobrze płatna - taki plan na życie miała Anna. Ale jej olśniewająca, nietypowa uroda wcale jej w tym nie pomogła. Zwróciła na nią uwagę niewłaściwych ludzi. Anna zakochuje się w swoim wykładowcy i idąc za głosem serca, spełnia wszystkie jego żądania. Bardzo szybko jednak romantyczny związek, który wydawał się wielką miłością, a którego owocem jest syn, okazuje się więzieniem. Dziewczyna otrzymuje szansę na rozpoczęcie życia od nowa, gdy policja składa jej propozycję wniknięcia w strukturę nieformalnej międzynarodowej grupy bogatych mężczyzn, którzy szukając podniet, wykorzystują naiwność młodych kobiet, traktując je jak pionki w swojej grze. Anna wkracza więc do świata blichtru, płatnego seksu i grupowych orgii, by wziąć odwet na dawnym ukochanym i uwolnić od tego koszmaru inne kobiety. Tylko że tym razem zna już reguły tej gry… Eva Minge ogląda życie medialnych gwiazd od podszewki i stworzyła opowieść, która toczy się na skrzyżowaniu świata mody, wielkich pieniędzy i wyrafinowanych gustów. Czasami przygląda się losom swoich bohaterów z zadziwieniem, czasami z niesmakiem, prowadząc czytelników przez kolejne salony, luksusowe hotele i wielkie imprezy. Pokazuje im przy tym, że za każdą z tych atrakcji ktoś musiał zapłacić - nie tylko majątkiem, ale i zdrowiem, a nawet swoją przyszłością. Udowadnia, że świat może się zmienia, ale ciągle obowiązuje w nim stara prawda, że nie ma niczego za darmo. Eva Minge - jedna z najbardziej znanych na świecie polskich projektantek mody. Artystka, miłośniczka piękna. Na swoim profilu na Instagramie komentuje ważne zjawiska społeczne i staje w obronie osób atakowanych medialnie. Działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. W 2015 roku założyła fundację Black Butterflies, która stawia sobie za cel pomoc osobom chorym na choroby przewlekłe i nowotwory. Karierę kreatorki mody zaczynała na początku lat 90. Jej kolekcje prezentowane były na pokazach w Mediolanie, Nowym Jorku, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Moskwie czy Dubaju. W 2003 roku jako jedyna projektantka z Polski zaprezentowała swoją kolekcję na słynnych Schodach Hiszpańskich w Rzymie podczas Donna sotto le stelle.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

5 osób kupiło
31
Smoczki silikonowe dynamiczne 0-3 m, Harmony Boy (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki silikonowe dynamiczne 0-3 m, Harmony Boy (2 sztuki)
Lovi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Dynamiczne smoczki uspokajające Lovi zostały opracowane w wyniku badań z udziałem lekarzy i neurologopedów. Mają symetryczny kształt inspirowany kształtem brodawki sutkowej. Szczególne rozwiązanie polegające na zastosowaniu niejednorodnej warstwy silikonu umożliwia ssanie w indywidualnym rytmie. Zastosowane rozwiązania powodują, że smoczek uspokajający Lovi: • nie zaburza odruchu ssania, • zapobiega odruchowi zagryzania smoczka, • zapewnia swobodne oddychanie i połykanie śliny, • nie zaburza prawidłowego rozwoju mowy i zgryzu. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki.

32,99 zł
30,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

5 osób kupiło
32
Polska. Poland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Poland
Dostępny
142 szt.

W tym albumie pragniemy zaprezentować niewątpliwe piękno kraju leżącego nad Wisłą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od wybrzeża Morza Bałtyckiego wraz z szerokimi plażami i nadmorskim kurortami, poprzez malownicze krajobrazy mazurskich jezior, zabytkowe miasta i urocze miasteczka, średniowieczne zamki i parki narodowe, a kończąc na południu wśród niesamowitych górskich pejzaży Karkonoszy, Tatr czy Bieszczadów. Polska skrywa mnóstwo niezwykłych miejsc do odkrycia!

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

5 osób kupiło
33
Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej d...
Dostępny
38 szt.

We współczesnym świecie umiejętność efektywnego uczenia się jest niezwykle istotna. Proces edukacji nie kończy się na otrzymaniu świadectwa czy dyplomu ukończenia szkoły - chcesz czy nie chcesz, musisz się uczyć przez całe życie. Gorzej, jeśli nie umiesz skutecznie przyswajać wiedzy. W efekcie odkładasz naukę w nieskończoność, a gdy się już zmusisz do otwarcia podręcznika, bardzo szybko dopada Cię znużenie i dekoncentracja. Niewiele też pamiętasz z przeczytanych fragmentów. Czy to oznacza, że musisz się pożegnać z nadzieją na poprawę wyników uczenia się? Absolutnie nie! Dzięki tej książce nauczysz się metod pomocnych w opanowaniu dowolnego materiału. Techniki te opracowano na bazie osiągnięć neuronauki i psychologii kognitywnej, aby w maksymalny sposób wykorzystać cechy ludzkiego mózgu i jego naturalne możliwości. Poszczególne metody zostały dodatkowo przetestowane i wzbogacone o doświadczenia licznych mistrzów uczenia się. Zawarty tu materiał pozwoli Ci na błyskawiczne zgłębienie dowolnej dziedziny: matematyki, języka obcego, programowania, karate czy gotowania. Nawet jeśli uważasz, że jakaś konkretna dyscyplina wykracza poza Twoje możliwości, szybko się przekonasz, że dzięki podanym tu praktycznym wskazówkom możesz ją poznać na wybitnym poziomie! W książce między innymi: koncentracja i myślenie rozproszone wychodzenie z impasów metody motywowania się i pokonywania prokrastynacji techniki efektywnego czytania i usprawniania myślenia skuteczne przygotowywanie się do egzaminów i ich zdawanie Zoptymalizuj swój proces uczenia się! O autorach książki Dr inż. Barbara Oakley jest wykładowczynią na Oakland University. W 2018 roku zdobyła prestiżowy tytuł Michigan?s Distinguished Professor. Prowadzi popularne internetowe kursy szybkiego uczenia się. Olav Schewe prowadzi firmę Educas ? startup z branży edukacyjnej. Jest również konsultantem do spraw kształcenia w Kahoot!, technologicznym przedsiębiorstwie edukacyjnym.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
34
Modelki i manicure. Z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
35
Wielka gramatyka niemiecka z ćwiczeniami w.3 PONS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka niemiecka z ćwiczeniami w.3 PONS
Dostępny
30 szt.

Wielka gramatyka niemiecka z ćwiczeniami" nauczy cię zasad gramatycznych, pokaże je na przykładach, pozwoli na przećwiczenie ich w praktyce - po to, byś mógł zdać każdy test językowy! Przeznaczona jest dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Zagadnienia gramatyczne prezentowane są na poziomach od A1 do C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Każde z nich możesz poznać i przećwiczyć na wybranym przez siebie poziomie trudności. Dzięki książce przygotujesz się do każdego egzaminu, zarówno matury (na poziomie podstawowym i rozszerzonym), jak i egzaminów międzynarodowych TELC oraz Instytutu Goethego. Możesz także uczyć się teorii oraz wykonywać praktyczne ćwiczenia, by pogłębiać satysfakcje z rosnącej wiedzy i umiejętności językowych. Książka zawiera czytelny podział na kategorie, zagadnienia i poziomy, a przejrzysta struktura rozdziałów ułatwia nawigację po treściach gramatycznych.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

4 osoby kupiły
36
Z woli Cesarza i dla odzyskania państwa. Kwestie wojskowe w pracach Komisji Rządzącej z 1807 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Z woli Cesarza i dla odzyskania państwa. Kwestie wojskowe w pracach Ko...
Dostępny
20 szt.

Praca niniejsza poświęcona jest działaniom polskiego rządu tymczasowego zwanego Komisją Rządzącą w kwestiach związanych z wojskowością. Jej głównym celem jest przedstawienie wysiłku organizacyjnego Komisji i podległych jej organów administracji, który skutkował utworzeniem polskiego wojska w pamiętnym 1807 roku. W oparciu o bogaty materiał archiwalny starano się przeanalizować proces podejmowania decyzji rządu tymczasowego w kwestiach powoływania administracji wojskowej, tworzenia jednostek, ale też organizacji zaplecza i logistyki dla powstającej armii narodowej. Na kartach książki zaprezentowano również efekty działań Komisji Rządzącej, które dały fundament pod utworzenie, z woli zwycięskiego cesarza Napoleona I, zaczątku odrodzonej polskiej państwowości – Księstwa Warszawskiego. Przemysław Gorzałka – urodził się w Częstochowie w 1977 r. Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (stopień uzyskany na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie). Jego zainteresowania badawcze skupiają się głównie na okresie wojen rewolucyjnej Francji i wojen napoleońskich oraz historii rodzinnej Częstochowy wXIX i XX wieku. Ponadto jest fanem dobrej muzyki (najlepiej mocnej) i szeroko pojętej fantastyki. Od ponad dwudziestu lat pracuje jako nauczyciel. Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.

45,00 zł
22,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,50 zł

4 osoby kupiły
37
Czekolada i kapuśniak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekolada i kapuśniak
Dostępny
102 szt.

Od siedmiu lat Paweł Bravo częstuje czytelników „Tygodnika Powszechnego” felietonami o polityce, kulturze i sztuce. Pretekstem do ich pisania jest kuchnia – gotowanie, smakowanie, karmienie. Są te teksty dowodem na to, że przez żołądek do serca, ale też do mózgu. Książka Czekolada i kapuśniak. Felietony do czytania przy zagniataniu masy na ciasto albo karmelizowaniu cebuli jest esencją tych ponad 400 tekstów opublikowanych na łamach „Tygodnika”. Zbiór otwiera wstęp Tessy Capponi-Borawskiej, którą z autorem łączy włoskie pochodzenie i miłość do polskiej kuchni. Osiemdziesiąt trzy felietony i nieco więcej przepisów na ulubione potrawy Pawła Bravo wybrała Paulina Bandura. Teksty zostały ułożone w rytmie pór roku, by pozostać wiernym ideom, które głosi autor – lokalności i sezonowości właśnie. Felietonowy kalendarz zaczyna się więc w styczniu, gdy w piwnicach zostały ostatnie korzenie buraków, przez nowalijki, majowe szparagi, letnie czereśnie i szprycery, jesienne kapuśniaki i ogórkowe, aż po zimowy comfort food. Smacznego! I miłej lektury!

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
38
Kryzys republiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryzys republiki
Dostępny
46 szt.

Władza nie potrzebuje żadnego usprawiedliwienia, będąc przecież czymś zasadniczym dla istnienia wspólnot politycznych; tym, czego potrzebuje, jest uprawomocnienie. Powszechne traktowanie obu tych słów zamiennie wydaje się zwodnicze i powoduje zamieszanie, tak samo jak zrównywanie posłuszeństwa z poparciem. Władza rodzi się wszędzie tam, gdzie ludzie zbierają się razem i działają wspólnie, przy czym swą prawomocność czerpie ona bardziej z inicjalnego gromadzenia się aniżeli z działania, które następuje potem. Prawomocność, gdy się ją podważa, odwołuje się do przeszłości, natomiast usprawiedliwienie odnosi się zawsze do celu leżącego w przyszłości. Przemoc można starać się usprawiedliwiać, jednak nigdy nie będzie ona prawomocna. Władza i przemoc to przeciwieństwa. Gdy jedna panuje absolutnie, druga jest nieobecna. Przemoc pojawia się tam, gdzie władza jest zagrożona, gdy zaś zostaje pozostawiona samej sobie, kończy się to zanikiem władzy. Nie jest więc prawdą - i to jest wniosek poprawny - że przeciwieństwem przemocy jest brak przemocy. Pojęcie władzy bez przemocy - nonviolent power - wydaje się całkowicie redundantne. Przemoc może zniszczyć władzę, natomiast nie potrafi jej wytworzyć. – z rozdziału O przemocy Konsekwencją radykalnej przemocy jest śmierć będąca doświadczeniem apolitycznym, umiera się bowiem zawsze w głębokiej samotności i niemocy. To jej egzystencjalny, jednostkowy wymiar. Natomiast istnieje jeszcze polityczny wymiar śmierci, polegający na poświęceniu życia za zbiorowość, do której się należy, której się broni i z którą się utożsamia. Na tym polega patriotyzm w chwilach najcięższej próby. Dzięki poświęceniu własnego życia aktualizuje się i odnawia istnienie całej wspólnoty. Wspólnota polityczna - grecka, polska, każda - żywi się śmiercią pojedynczych osób; jest to jej nieodmiennie upiorny, zarazem wzniosły wymiar i charakter. – z Przedmowy Piotra Nowaka

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

4 osoby kupiły
39
Nazywam sie Leonardo da Vinci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazywam sie Leonardo da Vinci
Dostępny
32 szt.

Leonardo, urodzony w Vinci, małym miasteczku w Toskanii, w samym sercu Włoch, był malarzem, rzeźbiarzem, inżynierem, architektem, wynalazcą, a więc wzorem człowieka Renesansu. Malarstwo i rzeźba były dziedzinami, w których szczególnie się wyróżnił. Wprowadził naprawdę genialne rozwiązania w zakresie techniki światłocienia, perspektywy, ekspresji i precyzji rysunku. Mało kto wie jednak, że genialny Leonardo zajmował się także bardziej przyziemnymi sprawami ? był wynalazcą młynka do pieprzu, korkociągu, a nawet ?sznureczków z ciasta?, czyli makaronu! Z zamiłowania był także kucharzem i cukiernikiem i potrafił wymyślać wspaniałe potrawy. Przekonajcie się, dlaczego jeszcze przeszedł do historii. Polecamy także inne książki z serii ?Nazywam się??, które w przystępnej i ciekawej formie przybliżają młodym czytelnikom postaci zasłużone dla kultury, nauki i historii.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
40
Smoczki silikonowe dynamiczne 3-6 m, Harmony Boy (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki silikonowe dynamiczne 3-6 m, Harmony Boy (2 sztuki)
Lovi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Dynamiczne smoczki uspokajające Lovi zostały opracowane w wyniku badań z udziałem lekarzy i neurologopedów. Mają symetryczny kształt inspirowany kształtem brodawki sutkowej. Szczególne rozwiązanie polegające na zastosowaniu niejednorodnej warstwy silikonu umożliwia ssanie w indywidualnym rytmie. Zastosowane rozwiązania powodują, że smoczek uspokajający Lovi: • nie zaburza odruchu ssania, • zapobiega odruchowi zagryzania smoczka, • zapewnia swobodne oddychanie i połykanie śliny, • nie zaburza prawidłowego rozwoju mowy i zgryzu. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki.

32,99 zł
30,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

3 osoby kupiły
41
Książka z naklejkami 500 sztuk Botanical - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z naklejkami 500 sztuk Botanical
Peter Pauper Press
Dostępny
12 szt.

Zestaw ponad 500 naklejek firmy Peter Pauper Press. Naklejki jakości premium znajdują się w książce o wymiarach 16,5 x 16,5 cm na 50 stronach. Naklejki nadają się do scrapbookingu, indeksowania, rękodzieła oraz do personalizacji plannerów i kalendarzy. Kolekcja zawiera ilustracje roślinne, kwiatowe z całego świata - znajdziesz tu dekoracje na każdą okazję.

54,55 zł
3 osoby kupiły
42
Prawo zamówień publicznych w pigułce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo zamówień publicznych w pigułce
Dostępny
10 szt.

Specjalista ds. zamówień publicznych powinien mieć głowę w ustawie, nie zaś ustawę w głowie. Dlatego oddajemy w Państwa ręce Prawo zamówień publicznych w wersji kieszonkowej. Ta forma wydania umożliwi Państwu sprawną weryfikację przepisów bez konieczności posiadania dostępu do komputera podłączonego do Internetu, a miejsce na notatki sprawi, że żadne spostrzeżenie albo problem do zgłębienia Państwu nie umkną.

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

3 osoby kupiły
43
Beskid Niski. Mapa w skali 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Niski. Mapa w skali 1:50 000
Dostępny
98 szt.

Beskid Niski mapa turystyczna, to dwustronna mapa w skali 1:50'000. Prezentuje obszar najrozleglejszego z polskich Beskidów. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz Gorlice na północy po polsko-słowackie pogranicze na południu. Beskid Niski to najniższe pasmo górskie w całych Karpatach – maksymalne wysokości wynoszą ok. 1'000 m n.p.m. Najwyższy szczyt po stronie polskiej to Lackowa (997 m n.p.m.). Są to najdziksze i najmniej zagospodarowane turystycznie polskie góry, które w niewielkim stopniu zostały zmienione przez człowieka. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc ze śladami dawnych wsi i dziewiczą przyrodą górską, dość liczne pamiątki po mieszkańcach tych ziem (Łemkach) w postaci pięknych drewnianych cerkwi, są dodatkowym powodem, dla którego warto tu przyjechać. Jest to wymarzone miejsce na wyprawy rowerowe. Niewiele tu uciążliwych podjazdów, za to mnóstwo długich, łagodnie wznoszących się i zupełnie bezludnych dolin. Turysta znajdzie na mapie zaktualizowane szlaki turystyczne, szlaki rowerowe, atrakcje turystyczne Beskidu Niskiego. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

14,28 zł
10,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 3,29 zł

3 osoby kupiły
44
Nauka, zabawa i spotkania w bibliotece - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka, zabawa i spotkania w bibliotece
Dostępny
23 szt.

Coraz większa liczba informacji, szybkie tempo ich przetwarzania oraz rozwój wiedzy i technologii informacyjnych zmieniły oblicze biblioteki. Nadal gromadzi ona, przechowuje i udostępnia zbiory. Ale to nie wystarczy. Czytelnik ma obecnie inne potrzeby, inaczej nabywa wiedzę i nie zawsze bezpośrednio w bibliotece. Sprawdź, jak zbudować ofertę, która byłaby atrakcyjna dla kolejnych pokoleń. Bajkoterapia, planszówki, konkursy, kody QR, sketchnoting, wolontariat ? poznaj pomysły, które sprawdziły się w konkretnych bibliotekach. Od bibliotekarzy, którzy pracują zarówno w bibliotekach szkolnych, jak i publicznych dowiedz się: ?Jak postępować z trudnym czytelnikiem ?Dlaczego warto budować markę biblioteki ?Jak przyciągnąć do biblioteki najmłodsze dzieci, nastolatków, a jak licealistów i studentów ?Co nastolatkowie i studenci mówią o współczesnych polskich bibliotekach ?Co biblioteka powinna oferować seniorom ?Skąd wziąć pieniądze na zajęcia ?Jak zarządzać projektami ?Jak pisać skuteczne prośby o wsparcie finansowe ?Jak powinna wyglądać współpraca, gdy prywatne przedsiębiorstwo chce wspierać bibliotekę

89,90 zł
75,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,38 zł

3 osoby kupiły
45
InwestyGatory. Pełne zanurzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
InwestyGatory. Pełne zanurzenie
Dostępny
8 szt.

Mango i Brasz ponownie podróżują kanałami i starają się uratować miasto przed powodzią wywołaną knowaniami Krakerdyla, byłego agenta T.R.O.P.-u. W wyniku niefortunnej pomyłki wina za wszystko spada na nich… InwestyGatory wracają z porcją nowych przygód! Tym razem czeka ich ,,pełne zanurzenie’’! Mango i Brasz ponownie podróżują kanałami, starając się uratować miasto przed powodzią wywołaną knowaniami Krakerdyla, byłego agenta T.R.O.P.-u., ale w wyniku niefortunnej pomyłki sami zostają obarczeni winą za wybijające toalety. W czasie, kiedy krokodyl o formie krakersa z drugiego wypieku szuka zemsty, spod kontroli wymyka się zaawansowany technologicznie robot i zaczyna siać spustoszenie w laboratoriach Świata Nauki. Zdegradowani detektywi zmuszeni są działać pod przykrywką w przebraniach hydraulików, by odzyskać swoje dobre imię, powstrzymać robota i schwytać prawdziwych winowajców, zanim całe miasto zniknie pod wodą, a oni sami zostaną zastąpieni przez Drużynę-B(orsuków). Druga część InwestyGatorów to jeszcze więcej śmiechu, jeszcze więcej akcji i jeszcze więcej słownych gagów w wykonaniu dynamicznego duetu detektywów!

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

3 osoby kupiły
46
Puzzle drewniane Z5683 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
47
Notatnik Szyty Złoty lot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Szyty Złoty lot
Peter Pauper Press
Dostępny
18 szt.

Elegancki notatnik marki Peter Pauper Press ? Złoty Lot (Golden Flight). W serii Bookbound Journal każda okładka odwzorowuje dzieło sztuki - ten notes odzwierciedla dzieło Ruth Winding. Szczegóły: - okładka sztywna, wytłaczana, opalizująca - notes jest zszywany - złocone brzegi stron - wewnątrz wstążka jako zakładka - kartki wykonane z wysokiej jakości papieru bezkwasowego - niezwykle trwałe, z cechami gwarantującymi długi czas użytkowania - gramatura 120 gsm - zadruk w linie dwustronny - wymiary: 15,9 cm x 21,59 cm - format zbliżony do A5 - ilość stron: 160

58,91 zł
3 osoby kupiły
48
Przyszłość inteligencji i inne pisma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyszłość inteligencji i inne pisma
Dostępny
5 szt.

Książka ta to bardzo reprezentatywna prezentacja twórczości Charlesa Maurrasa. Jego najważniejsze wypowiedzi w dziedzinie polityki, estetyki i poezji oraz wprowadzenie do nich przez najlepszych znawców tematu. Charles Maurras (1868-1952) to francuski myśliciel polityczny, filozof, krytyk literacki, poeta i polityk. Twórca nacjonalizmu integralnego i przywódca monarchistycznego ruchu Action Française. Urodził się w Martigues koło Marsylii. Lata młodzieńcze poświęcił przede wszystkim twórczości literackiej. W 1891 roku ogłosił artystyczny Manifest Szkoły Romańskiej odwołujący się do średniowiecznej poezji trubadurów i truwerów oraz renesansowego klasycyzmu. Od połowy lat 90. jego głównym polem aktywności była polityka. W 1899 roku założył Action Française - ruch polityczny o charakterze monarchistycznym, nacjonalistyczny i kontrrewolucyjnym, który przez następne 40 lat był głównym reprezentantem francuskiej antyliberalnej prawicy. Nie zaniechał też pracy literackiej. W roku 1938 został członkiem Akademii Francuskiej. W wyniku swojej działalności był kilkakrotnie aresztowany, skazany i odbywał kary więzienia - między innymi po demonstracjach w obronie profanowanych kościołów i czci Joanny d'Arc. W czasie okupacji niemieckiej poparł rząd marszałka Pétaina. W związku z tym w 1944 roku został aresztowany pod niesprawiedliwym zarzutem kolaboracji, a następnie skazany na karę dożywocia oraz wykluczony z Akademii Francuskiej. Więzienie opuścił w 1952 roku ze względu na wiek i zły stan zdrowia. Kilka miesięcy później umarł, z odzyskaną wiarą i opatrzony sakramentami.

179,00 zł
130,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 48,33 zł

3 osoby kupiły
49
Mądra Mysz Maksowi wypada ząb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz Maksowi wypada ząb
Dostępny
111 szt.

Do znanej już serii książeczek o zawodach i o Zuzi dochodzą teraz książeczki o przygodach Maksa. Aby stać się prawdziwym Szczerbaczem, trzeba mieć w zębach więcej niż jedną szczerbę. Szkoda, że Maksowi rusza się tylko jeden ząb, który wyraźnie nie chce wypaść! Nie pomagają ani dobre rady Feliksa, ani wizyta u dentysty. Maks musi po prostu poczekać... aż ząb sam mu wypadnie!

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

3 osoby kupiły
50
Masyw Śnieżnika Mapa turystyczna 1: 40 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masyw Śnieżnika Mapa turystyczna 1: 40 000
Dostępny
7 szt.

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich oraz Krowiarek, z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Znajdują się tu takie atrakcje jak Wodospad Wilczki i Jaskinia Niedźwiedzia. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Przy szlakach pieszych podano także orientacyjny czas przejścia. Zaznaczono wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m i dodatkowo zastosowano cieniowanie. Mapa zawiera aktualne plany Lądka-Zdroju, Stronia Śląskiego, Międzygórza, Międzylesia oraz Złotego Stoku. Strona opisowa zawiera bogato ilustrowany fotografiami opis miejscowości, krain geograficznych, parków i rezerwatów z obszaru mapy.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

3 osoby kupiły
51
Modelki i fryzury. Z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
52
Lasy Janowskie. Mapa w skali 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lasy Janowskie. Mapa w skali 1:50 000
Dostępny
25 szt.

Lasy Janowskie to dwustronna mapa w skali 1:50'000. Obejmuje cały obszar Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie, fragment Puszczy Sandomierskiej oraz tereny przyległe. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Janów Lubelski, Goraj i Zawichost na północy, Nisko i Rudnik nad Sanem na południu, Sandomierz na zachodzie i Biłgoraj na wschodzie. Łączy nasze dwie inne mapy - Roztocze środkowe i Wyżynę Sandomierską. Skala mapy pozwoliła na dokładne naniesienie dróg, ścieżek, szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, dydaktycznych i spacerowych. Na mapie pokazano w sposób czytelny różne elementy infrastruktury turystycznej oraz miejsca związane z walkami partyzanckimi podczas II wojny światowej.

14,28 zł
10,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
53
Środkowa Warmia - Lidzbark Warmiński, Bartoszyce i okolice. Mapa w skali 1:75 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Środkowa Warmia - Lidzbark Warmiński, Bartoszyce i okolice. Mapa w ska...
Dostępny
36 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:75 000. Przedstawia część województwa warmińsko-mazurskiego z Bartoszycami, Lidzbarkiem Warmińskim i Dobrym Miastem. Obejmuje niemal całą Nizinę Staropruską po stronie polskiej i część po stronie rosyjskiej. W skład tego makroregionu wchodzą: Wzniesienia Górowskie (Wzgórza Stablaku), Równina Ornecka i Nizina Sępopolska. Dodatkowo mapa obejmuje północną część Pojezierza Olsztyńskiego i Mrągowskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska od północy, Orneta na zachodzie, Jeziorany na południu, Święta Lipka na wschodzie. Jest to teren wyjątkowo atrakcyjny turystycznie ze względu na: zróżnicowaną rzeźbę terenu, jeziora i rzeki (sływy kajakowe rzeką Łyną, Guber, Symsarną i Wałszą) oraz charakterystyczną warmińską zabudowę, w tym gotyckie kościoły i zamki. Mapa posiada zaktualizowaną treść topograficzną: zweryfikowane przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych (z kilometrażem i prezentacją nowych przystani kajakowych na Łynie) i lokalizację najważniejszych atrakcji turystycznych. Na odwrocie znajduje się obszerny przewodnik turystyczno-krajoznawczy wzbogacony licznymi fotografiami. Informator zawiera także dokładne plany wybranych centrów miast (Bartoszyce, Dobre Miasto, Górowo Iławieckie, Lidzbark Warmiński, Orneta, Pieniężno, Reszel). Mapę opracowano we współpracy z Oddziałem Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie.

14,28 zł
10,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
54
Piu scrivo piu parlo (A1-A2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piu scrivo piu parlo (A1-A2)
Dostępny
8 szt.

Pi? scrivo pi? parlo 1 si rivolge a studenti d?italiano adolescenti, giovani e adulti, di livello A1-A2 in linea con le direttive del Quadro Comune Europeo di Riferimento per le Lingue (QCER). Ideale per chi desidera sviluppare le competenze necessarie nell?abilit? di scrittura e produzione orale e/o a prepararsi a sostenere un esame di Certificazione (Celi, Cils, Plida, ecc.). Il volume comprende 20 unit? tematiche ? 10 unit? per ogni livello, accompagnate da un?unit? introduttiva ? che possono essere utilizzate per affiancare un manuale di lingua italiana per stranieri, oppure in maniera autonoma o in autoapprendimento, grazie alle soluzioni presenti in appendice. Per permettere allo studente una corretta produzione scritta e orale su diversi argomenti ogni unit? comprende: lessico specifico composizioni svolte varie attivit? di comprensione esercizi lessicali e morfosintattici finalizzati suggerimenti pratici e utili esercizi ludici attivit? comunicative di riutilizzo creativo immagini e grafica accattivante e stimolante Come si ricava dal titolo, obiettivo di questo libro ? di incoraggiare ogni tipo di studente, anche il pi? timido, attraverso l?attivit? di scrittura, a riflettere sulla lingua, organizzando il pensiero con chiarezza e coesione, e ad esprimersi con fluenza, senza esitazioni nei quotidiani contesti comunicativi.

106,00 zł
95,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,60 zł

2 osoby kupiły
55
Generał broni Władysław Anders 1892-1970 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generał broni Władysław Anders 1892-1970
Dostępny
26 szt.

Generał Władysław Anders zajął trwałe miejsce w panteonie narodowym wśród najwybitniejszych wodzów polskich XX w. Sławę przyniosła mu kampania włoska trwająca kilkanaście miesięcy. Droga do chwały wiodła przez I Korpus Polski w Rosji, powstanie wielkopolskie, wojnę z bolszewikami, boje wrześniowe 1939 r. Znaczyły ją Krzyże Walecznych, Virtuti Militari i liczne rany odniesione w walce. Wielu jego zwycięstwom nie towarzyszył bitewny zgiełk, ale ich waga była nie mniejsza od tych orężnych, choćby wyprowadzenie z nieludzkiej ziemi armii wraz z tysiącami dzieci i kobiet. Do końca życia pozostał strażnikiem pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Ostatni raz wystąpił publicznie w 1970 r., w 30. rocznicę mordu popełnionego przez NKWD. Po 1945 r. przyszło mu jeszcze przez ćwierć wieku toczyć zmagania na emigracji. Generał stał się jednym z symboli walki i niezłomnego trwania - wbrew realiom politycznym - przy idei suwerenności Polski.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

2 osoby kupiły
56
Beskid Żywiecki, cz. zach. Mapa turyst. 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Żywiecki, cz. zach. Mapa turyst. 1:25 000
Dostępny
10 szt.

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. Na mapie zastosowano cieniowanie dla plastycznego ukazania rzeźby terenu.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

2 osoby kupiły
57
Living in Japan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Living in Japan
Dostępny
6 szt.

Today?s most exceptional Japanese homes So rich and unique is traditional Japanese architecture that it?s nearly impossible to improve upon. Yet contemporary Japanese designers and architects keep finding fresh approaches to refurbish and take inspiration from the ways of old. Whether it?s a pristinely preserved traditional house or a sleek modern apartment, the best Japanese homes share a love of cleverly designed spaces and warm materials like wood, brick, and bamboo. From a thatched roof farmhouse occupied by a Zen priest to Tadao Ando?s experimental 4x4 House, from Shigeru Ban?s conceptual Shutter House to a beautiful domestic homage to bamboo, this elegant compendium traverses the multifaceted landscape of Japanese living today. Enriched by 170 brand new, unpublished photographs, this edition takes you on breathtaking journey through the Land of the Rising Sun?complete with a list of addresses, should you wish to undertake this journey to Japan?s most fascinating inns and homes yourself. An insightful glossary of key terms, such as tatami, shoji, and noren, will also help you come to grips with all elements of Japan?s unique aesthetic of Eastern minimalism.

121,00 zł
2 osoby kupiły
58
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Dostępny
86 szt.

Szlak Rowerowy Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju. Cieszy się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki rowerowej. Nic dziwnego, bo to jeden z pierwszych szlaków rowerowych w Polsce, przebiegający przez niezwykle atrakcyjny krajobrazowo-przyrodniczy region Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pragnąc ułatwić planowanie, jak również sam przejazd trasą szlaku Wydawnictwo Compass we współpracy ze Związkiem Gmin Jurajskich przygotowało niniejszy przewodnik, uwzględniający wszelkie zmiany w przebiegu szlaku, jakich dokonano w ostatnim czasie. Aktualny na rok 2022 i szczegółowy przebieg szlaku pokazano na mapach w skali 1:50 000. Mapy, poza pełną treścią turystyczną, uwzględniają istotne dla rowerzystów informacje dotyczące rodzaju nawierzchni dróg, którymi przebiega szlak. Ukształtowanie terenu wymuszające podjazdy i zjazdy ilustrują profile trasy. Informacje o trasie uzupełniają zwięzłe opisy techniczne. Prezentację szlaku wzbogacają oczywiście treści krajoznawcze, wplatane w opis szlaku zgodnie z kierunkiem poruszania się rowerzystów. Całość trasy została podzielona na 13 arkuszy map (plus powiększenie fragmentu trasy w rejonie Złotego Potoku), tworzących jakby umowne odcinki. Przy czym podział ten wynika wyłącznie z zasięgu poszczególnych arkuszy, i nie należy go kojarzyć z realnymi etapami przejazdu. Żeby ułatwić czytanie mapy, poszczególne arkusze map zostały tak poobracane, aby były ułożone przed użytkownikiem zgodnie z kierunkiem jazdy. W związku z tym północ, wyraźnie oznaczona na mapach, wskazuje różne kierunki, a nie górę mapy, jak ma to miejsce przy klasycznych mapach. W przewodniku prezentujemy przejazd z Częstochowy do Krakowa. Szlak w terenie jest oczywiście oznakowany także w przeciwnym kierunku, z Krakowa do Częstochowy. Prezentacje poszczególnych odcinków mają identyczną strukturę: zaczynają je mapa z trasą, następnie jest metryczka z parametrami: długość, przewyższenie, profil odcinka, dalej opisy tekstowe wraz z fotografiami, i na końcu wykaz preferowanych noclegów. Przy czym opisy krajoznawcze są w tekście graficznie wyróżnione. Opomiarowanie dystansu na mapie odnajduje odzwierciedlenie w tekście, i ułatwia identyfikację opisywanych miejsc na mapie. Ostatni punkt pomiarowy na danym arkuszu ma zawsze powtórzenie na mapie kolejnego odcinka. W kolorze niebieskim przedstawiamy kilometraż trasy w kierunku przeciwnym. Przygotowanie przewodnika poprzedzone zostało przejazdem przez autora całej trasy szlaku, połączone ze zbieraniem aktualnych danych. Dzięki temu czytelnik znajdzie w nim wiele praktycznych informacji i uwag. Żeby ułatwić planowanie przejazdu zaproponowaliśmy gotowe rozwiązania podziału trasy szlaku na etapy dzienne, wskazując miejscowości wraz z listą noclegów, gdzie najlepiej zrobić odpoczynek. Mając na uwadze nastawienie i możliwości kondycyjne rowerzystów - od sportowego po zupełnie rekreacyjną turystykę rowerową- zaproponowaliśmy do wyboru podział trasy na: 2-3-4-5 etapów dziennych. Życzymy udanej wyprawy i wiele radości z poznawania Jury.

33,00 zł
23,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

5 osób kupiło
59
Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu. Wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu. Wydanie 3
Dostępny
51 szt.

Twórz teksty blogowe jak profesjonalny autor Od czasu, gdy powstał jako osobna gałąź copywritingu i dziennikarstwa, webwriting przeszedł prawdziwą ewolucję. Kilkanaście lat temu autorów tekstów blogowych uczulało się przede wszystkim na to, by uwzględniali możliwości botów wyszukiwarki, które sczytują słowa klucze i na podstawie tego, jak wiele razy i w jaki sposób zostały użyte, pozycjonują stronę internetową. Odkąd zostały ustalone główne zasady webwritingu, internet niesamowicie się rozwinął, udoskonalono boty eksplorujące sieć, a rynek pisania do internetu z jednej strony się sprofesjonalizował, z drugiej - wyszedł poza wirtualny świat. Treści drukowane bowiem coraz mocniej przypominają artykuły, które czytamy w sieci. Dzieje się tak, ponieważ, przyzwyczajeni do stylu postów blogowych, oczekujemy podobnego w tekstach drukowanych. Dlatego też, jeśli piszesz artykuły dla jakiegokolwiek medium, koniecznie musisz się zapoznać z zasadami współczesnego webwritingu. Dzięki zastosowaniu jego zasad Twoje teksty będą lepiej pozycjonowane, a czytelnicy - bardziej usatysfakcjonowani treścią, jaką chcesz im przekazać. W książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zaplanować, napisać i zoptymalizować perfekcyjny artykuł poradnikowy, który zostanie doceniony zarówno przez czytelnika, jak i wyszukiwarkę. O autorze książki Joanna Wrycza-Bekier ? doktor nauk humanistycznych, absolwentka filologii polskiej i germańskiej. Jest autorką 7 książek odsłaniających tajniki pisania, w tym bestsellera Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy (Onepress, 2014 i 2018). Pod pseudonimem Emilia Becker opublikowała 8 książek beletrystycznych, głównie dla dzieci i młodzieży, m.in. Marcel i czas, Siedem kolorów wspomnień, Pamiętniki marzeń, Szklanka z koszyczkiem. Jej blog Poradnik Pisania (http://poradnikpisania.pl) ma kilka tysięcy czytelników, których łączy pasja pisania.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

2 osoby kupiły
60
Heaven - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heaven
Dostępny
5 szt.

From the bestselling author of Breasts and Eggs and international literary sensation Mieko Kawakami comes a sharp and illuminating novel about a fourteen-year-old boy subjected to relentless bullying. In Heaven, a fourteen-year-old boy is tormented for having a lazy eye. Instead of resisting, he chooses to suffer in silence. The only person who understands what he is going through is a female classmate, Kojima, who experiences similar treatment at the hands of her bullies. Providing each other with immeasurable consolation at a time in their lives when they need it most, the two young friends grow closer than ever. But what, ultimately, is the nature of a friendship when your shared bond is terror? Unflinching yet tender, sharply observed, intimate and multi-layered, this simple yet profound novel stands as yet another dazzling testament to Mieko Kawakami?s uncontainable talent. There can be little doubt that it has cemented her reputation as one of the most important young authors at work today.

52,00 zł
46,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,20 zł

2 osoby kupiły
61
Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić?
Dostępny
53 szt.

Bushcraft oznacza umiejętność radzenia sobie bez większego trudu na łonie natury. Przydaje się niezależnie od tego, czy chodzi o rekreacyjny weekendowy wyjazd, czy też o sytuację awaryjną, kiedy trzeba walczyć o przetrwanie. Jedną z ważniejszych kwestii jest dostęp do pożywienia. Co prawda można wytrzymać bez posiłku dzień lub dwa, jednak lepszym pomysłem jest pożywić się jadalnymi roślinami, które można przyrządzić za pomocą kilku prostych narzędzi. Jeszcze ważniejsza jest wiedza o tym, jak pozyskać wodę, którą można bezpiecznie pić. Oto przewodnik po sprzęcie, technikach i produktach, które są niezbędne do przygotowania pożywienia w dziczy. Opisano w nim, jak na łonie natury zapewnić sobie smaczne i pożywne posiłki i dzięki temu lepiej docenić każdą chwilę spędzoną z dala od cywilizacji. Omówiono chyba każdy aspekt tego zagadnienia: od potrzebnego ekwipunku i prowiantu, przez techniki wytwarzania potrzebnych narzędzi w dziczy i odnajdywanie pożywienia na łonie natury, po metody gotowania w sytuacjach ekstremalnych, gdy do dyspozycji pozostaje kilka przedmiotów i własna pomysłowość. Znalazły się tu również podpowiedzi, w jaki sposób gromadzić, konserwować i przechowywać znalezioną żywność. Bardzo ciekawym uzupełnieniem tych wskazówek są przepisy, które warto wypróbować podczas własnych wędrówek po dziczy! W książce: jaki ekwipunek, narzędzia i prowiant warto zabrać na wyprawę jak zapewnić sobie wodę zdatną do picia jak gotować na łonie natury bez kuchenki turystycznej skąd brać żywność w dziczy które rośliny zbierać i jak przygotowywać z nich posiłki Dzika natura. Poznaj ją, a ona Cię nakarmi! O autorze książki Dave Canterbury jest instruktorem sztuk przetrwania i współwłaścicielem jednej z najlepszych amerykańskich szkół survivalu, Pathfinder School w Ohio. Jest też redaktorem naczelnym pisma Self Reliance Illustrated i autorem książek o bushcrafcie. Kiedyś był zawodowym wojskowym, dziś jest uważany za jednego z najlepszych instruktorów survivalu.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
62
Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera
Dostępny
475 szt.

Alicja wyszła za mąż za socjopatę, który szybko osaczył ją zazdrością, stosował wobec niej przemoc oraz gwałcił ją, gdy była pod wpływem środków nasennych. Marta żyła z alkoholikiem. Rozwód był względnie szybki, ale dochodzenie do siebie już nie. Julia rozwodziła się z manipulatorem, który niemalże doprowadził ją do samobójstwa. Adela przeżyła rozwód jako osobistą klęskę, Diana wciąż usiłuje stanąć na nogi, choć od uzyskania decyzji sądu minęło dużo czasu, a Sylwia nadal spłaca kredyt zaciągnięty, by pokryć długi byłego męża. Trudne emocje, paraliżujący stres, potężna zmiana, a w oczach społeczeństwa – porażka. Cena, jaką przychodzi kobietom zapłacić za wolność, jest często zbyt wysoka, by od razu zacząć nowe, lepsze życie. Historie bohaterek tej książki to tak naprawdę opowieści wielu kobiet, które postanowiły odejść od mężów. Ta książka niczego Wam nie doradzi, ale być może zawarte w niej przykłady okażą się wsparciem, zmotywują do działania czy po prostu dodadzą siły. Mam już dość opowiada o tym, co spotyka rocznie ponad sześćdziesiąt tysięcy par małżeńskich w Polsce – o piekle rozwodu. O tym, jak to jest walczyć na sali sądowej, i co dzieje się później, kiedy zapada wyrok, a rzeczywistość przypomina zgliszcza.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
63
Kalendarz 2023 A5 Tygodniowy Vivella czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 Tygodniowy Vivella czarny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

oprawa: Vivella - nr 216 układ: tygodniowy papier 70g; biały lub kremowy format bloku: 143 x 204 mm ilość stron: 168

41,33 zł
23,52 zł
Powiadomienie

Rabat 43,1%
oszczędzasz 17,81 zł

2 osoby kupiły
64
Głębokie uczenie przez wzmacnianie. Praca z chatbotami oraz robotyka, optymalizacja dyskretna i auto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głębokie uczenie przez wzmacnianie. Praca z chatbotami oraz robotyka, ...
Dostępny
49 szt.

Głębokie uczenie przez wzmacnianie rozwija się bardzo dynamicznie. Dziedzinę tę charakteryzuje niewyczerpany potencjał rozwiązywania trudnych problemów. Zajmuje się tym co najmniej kilka grup badawczych, koncentrujących się na wdrażaniu głębokiego uczenia przez wzmacnianie w różnych branżach. Niestety, opisy najnowszych osiągnięć są trudne do zrozumienia i zbyt abstrakcyjne, aby można było je łatwo zastosować w praktycznych implementacjach, a przecież poprawne działanie aplikacji jest uwarunkowane gruntownym zrozumieniem problemu przez projektanta. To zaktualizowane i rozszerzone wydanie bestsellerowego przewodnika po najnowszych narzędziach i metodach związanych z uczeniem przez wzmacnianie. Zawiera wprowadzenie do teorii uczenia przez wzmacnianie, a także wyjaśnia praktyczne sposoby kodowania samouczących się agentów w celu rozwiązywania praktycznych zadań. W tym wydaniu dodano sześć nowych rozdziałów poświęconych takim osiągnięciom technologii jak dyskretna optymalizacja, metody wieloagentowe, środowisko Microsoft TextWorld czy zaawansowane techniki eksploracji. Opisano również inne zagadnienia, między innymi głębokie sieci Q, gradienty polityk, sterowanie ciągłe i wysoce skalowalne metody bezgradientowe. Poszczególne kwestie zostały zilustrowane kodem wraz z opisem szczegółów implementacji. W książce między innymi: związki między uczeniem przez wzmacnianie a głębokim uczeniem różne metody uczenia przez wzmacnianie, w tym entropia krzyżowa, sieć DQN, a także algorytmy: aktor-krytyk, TRPO, PPO, DDPG, D4PG i inne praktyczne zastosowanie dyskretnej optymalizacji w celu rozwiązania problemu kostki Rubika trenowanie agentów przy użyciu oprogramowania AlphaGo Zero chatboty oparte na sztucznej inteligencji zaawansowane techniki eksploracyjne, w tym metody destylacji sieci Witaj, świecie prawdziwej sztucznej inteligencji! O autorze książki Maxim Lapan jest niezależnym badaczem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie programowania i architektury systemów. Gruntownie poznał takie zagadnienia jak duże zbiory danych, uczenie maszynowe i rozproszone systemy obliczeniowe o wysokiej wydajności. Obecnie zajmuje się zastosowaniami uczenia głębokiego, w tym głębokim przetwarzaniem języka naturalnego i głębokim uczeniem przez wzmacnianie.

149,00 zł
104,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,70 zł

1 osoba kupiła
65
Półarabski Ogier maści szaroczarnej 1:12 Deluxe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Półarabski Ogier maści szaroczarnej 1:12 Deluxe
Collecta
Dostępny
36 szt.

Collecta to wyjątkowa seria figurek kolekcjonerskich, która dzięki realnemu oddaniu prawdziwego wyglądu doskonale sprawdzą się jako materiał edukacyjny. Potwierdza to wiele rodziców i dzieci, które w swoich domach posiadają kolekcje składające się z wielu figurek. Cała kolekcja obejmuje ponad 500 różnych gatunków, jednak producent co roku wprowadza do sprzedaży nowe, nieustannie zaskakując proponowanymi przez siebie gatunkami zwierząt w rozmaitych pozach. Figurki dostępne są w 4 grupach cenowych związanych z ich wymiarami (S, M, L, XL). W ofercie dostępne są również wyjątkowe figurki z serii deluxe i akcesoria, które gwarantują dodatkowe opcje aktywnej zabawy.

96,31 zł
84,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,56 zł

1 osoba kupiła
66
Obrus plastikowy Frozen 2: Wind Spirit 120x180cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus plastikowy Frozen 2: Wind Spirit 120x180cm
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Obrus plastikowy Frozen 2: Wind Spirit, 120x180 cm Wymiary: 120 x 180 cm Wzór: Frozen 2: Wind Spirit Kolor: różnokolorowy Materiał: plastik Ilość sztuk w opakowaniu: 1 Producent: Procos Plastikowy obrus z FROZEN 2: Wind Spirit ? Kraina Lodu. Zaskocz swoją córeczkę organizując urodziny z jej ukochanymi bohaterami! Dzieci lubią poszaleć przy stole, ale podczas ich zabawy Ty nie powinnaś się martwić o ulubione nakrycia stołu. Obrus z Frozen 2 jest plamoodporny i nie straszne mu żadne zabrudzenia! Świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Po skończonej imprezie nie musisz go prać, wystarczy jedynie przetrzeć szmatką.

22,73 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,14 zł

1 osoba kupiła
67
Zaproszenia Cars 3 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenia Cars 3 6szt
Godan
Dostępny
3 szt.

" Wymiary zaproszenia: Wysokość: 11,5 cm Szerokość: 11 cm Wymiary koperty: Wysokość: 12 cm Szerokość: 12 cm Ilość sztuk w opakowaniu: 6 Materiał: papier "

15,65 zł
14,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,66 zł

1 osoba kupiła
68
Japanese Woodcuts - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japanese Woodcuts
Dostępny
21 szt.

Rozwinięta w epoce Edo w Japonii technika barwnego drzeworytu stworzyła niepowtarzalny język wizualny. Obrazy przepływającego świata (ukiyo-e) budziły zachwyt daleko poza granicami Japonii. Inspirowały francuskich impresjonistów i do dziś urzekają różnorodnością form i motywów. Album zawiera duże reprodukcje 40 artystów tworzących w epoce Edo, w tym dwóch najsławniejszych twórców Utagawy Hiroshige i Katsuchiki Hokusai.

129,90 zł
109,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 20,78 zł

1 osoba kupiła
69
Słownik frazeologiczny PWN z Bralczykiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik frazeologiczny PWN z Bralczykiem
Dostępny
14 szt.

Najnowszy, obszerny słownik frazeologiczny z komentarzami autorskimi prof. Jerzego Bralczyka, przeznaczony dla osób, które chcą mówić i pisać nie tylko poprawnie, lecz także barwnie i atrakcyjnie. Także dla tych, którzy chcą towarzyszyć profesorowi Bralczykowi w jego lingwistycznych wycieczkach i spojrzeć jego oczami na nasz język. Słownik zawiera: - około 13 000 związków wyrazowych, w tym te, które w języku pojawiły się niedawno, np. parcie na szkło, moherowe berety, zrobić dym, jechać po bandzie; - wybrane związki frazeologiczne i grupy tematyczne związków, np. bieda, bogactwo, duma, wstyd, kobieta, mężczyzna, opisane lub skomentowane przez profesora Jerzego Bralczyka; - prawie 500 przysłów opatrzonych definicjami, wyodrębnionych ze słownika i ułożonych alfabetycznie; - cytaty z różnorodnych tekstów literackich i prasowych, wybrane z liczącego 100 milionów słów Korpusu Języka Polskiego PWN; - alfabetyczne indeksy ułatwiające odnalezienie związków frazeologicznych opisanych w słowniku.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

1 osoba kupiła
70
Pozytywka ośmiokątna Motylki 133BG Pecoware - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywka ośmiokątna Motylki 133BG Pecoware
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

42,90 zł
39,04 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,86 zł

1 osoba kupiła
71
Obrus niebieski 137x275cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus niebieski 137x275cm
Godan
Dostępny
4 szt.

Obrus NIEBIESKI, 137 x 275 cm Wymiary: 137 x 275 cm Kolor: niebieski Materiał: plastik

12,31 zł
11,99 zł

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
72
Rurki słomki papierowe czarne 6x197mm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rurki słomki papierowe czarne 6x197mm 100szt
Godan
Dostępny
10 szt.

Długość: 19,7 cm Średnica: 0,6 cm Kolor: czarny Materiał: papier Ilość sztuk w opakowaniu: 100 Kolekcja: GoGreen

12,31 zł
11,99 zł

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
73
Kalendarz 2023 A5 Tygodniowy Vivella czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 Tygodniowy Vivella czerwony
Dostępny
1 szt.

oprawa: Vivella - nr 216 układ: tygodniowy papier 70g; biały lub kremowy format bloku: 143 x 204 mm ilość stron: 168

41,30 zł
23,52 zł

Rabat 43,1%
oszczędzasz 17,78 zł

1 osoba kupiła
74
Poradnik dla krótkowidza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik dla krótkowidza
Dostępny
162 szt.

Zagadnienia: anatomia gałki ocznej, definicja i podział krótkowzroczności, przebieg kliniczny, profilaktyka, wyrównanie krótkowzroczności,ćwiczenia wzroku, leczenie zachowawcze, laserowa korekcja i leczenie operacyjne, specyficzne odmienności: ciąża, uprawianie sportu, zakażenia SARS-CoV-2.

69,00 zł
1 osoba kupiła
75
Mroczna melodia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna melodia
Dostępny
25 szt.

Melodia, której on ją uczy, jest oparta na skali, o której bała się myśleć. Ivory ma wielki talent i jeszcze większą nadzieję, że prestiżowa szkoła muzyczna pozwoli jej go rozwijać. Choć nie jest łatwo, bo w przeciwieństwie do innych uczniów pochodzi z biednej, patologicznej rodziny, nie załamuje się i ciężko pracuje na swój sukces. Emeric to arogancki, autorytarny i piekielnie przystojny nauczyciel muzyki. Jego pojawienie się w szkole zachwieje światem Ivory i sprawi, że wygrywane przez nią melodie od tej pory będą w tonacji pożądania. Uczennicę i nauczyciela połączy mroczna relacja, w której tylko muzyka pozostanie bez skazy.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
76
Wesoły pilot TV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wesoły pilot TV
BAM BAM, Bam Bam
Dostępny
105 szt.

Wesoły pilot TV BAM BAM to zabawka interaktywna, zapewniająca dziecku na długi czas zabawę, wspierającą rozwój jego zdolności intelektualnych na wielu płaszczyznach. Zabawka będąca odwzorowaniem realnego pilota poprzez mnogość przycisków i funkcji rozbudza w dziecku ciekawość i skłania do odkrywania wszystkich funkcji i zastosowań zabawki. Możliwość naciskania kolorowych guziczków, o zróżnicowanej fakturze, kształcie, a przy tym wydających różnorakie dźwięki czy też melodie, bądź też świecących, fantastycznie aktywizuje percepcję dziecka, rozwój jego zmysłów, motorykę czy zdolności manualne. Atrybuty Wesołego pilota BAM BAM: - przycisk wł./wył., - kolorowe przyciski emitujące dźwięki, melodie, śmiech dziecka, - okrągłe przyciski oznaczone cyframi od 0 do 9, - okrągły przycisk mrugający żółtym światełkiem. Zalety zabawki Wesoły Pilot Bam Bam: - aktywizuje zmysł wzroku, słuchu , dotyku, - ćwiczy sprawność manualną i motorykę małą, - wspiera naukę liczb, kolorów, kształtów, - rozwija logiczne myślenie i wyobraźnie, - uczy zależności „przyczyna- skutek”. Zabawka wykonana z wysokiej jakości plastiku zgodnie z norma EN – 71, przeznaczona od 12 miesiąca. Wymiary produktu: 7x17x4 cm. Wymaga zasilania bateriami-2x AALR06 - załączonymi do zestawu.

43,90 zł
36,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,02 zł

1 osoba kupiła
77
Ai Wei Wei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ai Wei Wei
Dostępny
17 szt.

The definitive monograph on Ai Weiwei As his personal circumstances move in constant flux, Ai Weiwei remains a cultural magnet. Renowned for his political activism and social media activity almost as much as for his social interventions, contemporary approach to the readymade, and knowledge of Chinese traditional crafts, Ai?s fame extends throughout and beyond the art world. Drawn from TASCHEN?s limited Collector?s Edition, this monograph explores each of Ai?s career phases up until his release from Chinese custody. It features extensive visual material to trace Ai?s development from his early New York days right through to his recent practice. Focus moments include his international breakthrough in the early 2000s, his porcelain Sunflower Seeds at the Turbine Hall of the Tate Modern, his response to the Sichuan earthquake of 2008, and his police detention in 2011. With behind-the-scenes studio pictures, production shots, and numerous statements derived from exclusive interviews with Ai, we gain privileged access to the artist?s process, influences, and importance.

121,00 zł
1 osoba kupiła
78
Obrus plastikowy Budowa 137x213cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus plastikowy Budowa 137x213cm
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

" OBRUS Sprawdzi się zarówno na party w domu i w plenerze Wymiary: 137 x 213 cm Ilość sztuk w opakowaniu: 1 Materiał: plastik "

19,80 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
79
Operacje na wodach północnoafrykańskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacje na wodach północnoafrykańskich
Dostępny
99 szt.

Kolejny tom "Historii US Navy w II wojnie światowej. Operacja ?Torch? to najbardziej niedoceniana operacja w drugiej wojnie światowej. Jednak to nigdy przedtem nie użyto jednostek desantowych na tak wielką skalę. Doświadczenie zdobyte w tej operacji stało się też krokiem milowym do otworzenia drugiego frontu. I w końcu powodzenie operacji ?Torch? stało się początkiem końca Rommla w Afryce. Zaskakujące zwroty akcji na wszystkich polach walki - na morzu, lądzie i w powietrzu - w oparciu o relacje z pierwszej ręki zebrane przez autora na miejscu walk.

49,90 zł
40,42 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,48 zł

1 osoba kupiła
80
Sterowanie programowalne. Od mikrokontrolera do sterownika PLC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sterowanie programowalne. Od mikrokontrolera do sterownika PLC
Dostępny
32 szt.

Urządzenia elektryczne pod Twoją kontrolą Sterowanie jest procesem, w którym sygnały wejściowe odpowiednio oddziaływują na wyjścia ? zgodnie z regułami sterowania, czyli odpowiednimi algorytmami. Owe algorytmy można realizować na wiele różnych sposobów, m.in. przez bramki logiczne i układy mikrokontrolerów, z czym wiąże się pojęcie sterowników swobodnie programowalnych PLC. Na nich właśnie skupia się autor niniejszej książki. Poradnik zapozna Cię m.in. z podstawami programowania w języku LD. Podpowie też kilka ciekawych projektów programów w tym języku. Znajdziesz tu ogólny opis technik sterowania ? w szczególności sterowania programowalnego. Przydać może Ci się także zawarta w książce dokumentacja programów na sterowniki PLC w języku LD, stanowiąca listę przyporządkowań i schemat podłączeń elektrycznych do sterownika. UWAGA ? ta książka stanowi świetne uzupełnienie wiedzy dla uczniów kształcących się w zawodach elektryk, technik elektryk, mechatronik, technik mechatronik i technik automatyk! O autorze książki Dr inż. Witold Krieser - nauczyciel akademicki, trener oświaty i nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży elektryczno-mechatronicznej. Pasjonat automatyki i robotyki, robotyki edukacyjnej, aktywny egzaminator OKE. Autor wielu publikacji technicznych oraz podręczników do mechatroniki. Pomysłodawca trendu roboinformatyki oraz właściciel szkółki projektowania i programowania robotów ROBOBOBO. Zajmuje się również zagadnieniami automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, opartych na automatyce i robotyce przemysłowej oraz mechatronice.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
81
Modelki i biżuteria. Z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
82
Testowanie i jakość oprogramowania. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testowanie i jakość oprogramowania.
Dostępny
28 szt.

Testowanie, choć kluczowe dla powodzenia projektów IT, jest wciąż niedocenianą dziedziną inżynierii oprogramowania. Jednym z powodów jest brak solidnych, rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji o tej dyscyplinie. Niniejsza pozycja stanowi nowoczesne, obszerne kompendium wiedzy w zakresie testowania i jakości oprogramowania. Wykorzystanie opisanych w książce metod pozwala na znaczne usprawnienie i profesjonalizację procesu testowego, czyniąc go bardziej efektywnym w znajdowaniu defektów. Pierwsze wydanie ?Testowania i jakości...? zostało bardzo życzliwie przyjęte przez społeczność testerską w Polsce. W niniejszym, drugim wydaniu książki, usunięto wiele błędów z I wydania oraz dodano trzy nowe rozdziały (testowanie a architektura oprogramowania, testowanie systemów specyficznych, rozwój zawodowy testera). Podręcznik w szczególności przeznaczony jest dla: ? początkujących testerów ? aby mogli szybko zapoznać się z podstawami testowania, ? zawodowych testerów ? aby ugruntowali i poszerzyli swoją wiedzę o zaawansowane techniki testowania, ? inżynierów jakości ? aby nauczyli się skutecznie wykorzystywać wartościowe modele i narzędzia zapewniania jakości, ? kierowników i menedżerów testów ? aby poznali techniki sprawnego i efektywnego zarządzania procesem testowym w organizacji oraz metody jego doskonalenia, ? osób przygotowujących się do egzaminów ISTQB na wszystkich poziomach (podstawowym, zaawansowanym i eksperckim) ? aby dostarczyć im zwarte źródło materiałów pomocnych w nauce do egzaminu, ? pracowników naukowych prowadzących badania lub zajęcia dydaktyczne w obszarze inżynierii jakości. Zaletą książki jest bardzo duża liczba praktycznych przykładów. Ilustrują one zastosowanie wprowadzonych metod i narzędzi m.in. w takich obszarach jak: projektowanie testów, analiza ryzyka, dokumentowanie procesu testowego, zarządzanie zespołem testerów, automatyzacja testów, doskonalenie procesu testowego, raportowanie, pomiar i zapewnianie jakości oprogramowania. W wielu książkach poświęconych testowaniu fundamentalne pojęcia czy techniki wprowadzane są często w sposób niejasny, niedbały lub wręcz błędny. Autor niniejszej pozycji dokłada szczególnej staranności w precyzyjnym ich definiowaniu. Stają się przez to dla Czytelnika zrozumiałe, a dzięki dobrze dobranym przykładom ? łatwe do zastosowania w praktyce. Książka zdobyła nagrodę na Najlepszą Książkę Akademicką w 2017 roku w konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, oraz nagrodę na Najlepszą Książkę Naukową na Targach Książki Naukowej i Akademickiej Academia 2016.

159,00 zł
139,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,08 zł

1 osoba kupiła
83
Marzenia lorda Trevethowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzenia lorda Trevethowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Cassian kocha rodzinną Kornwalię. Chce ożywić ten region, snuje śmiałe plany. Marzy mu się park atrakcji z pawilonami pełnymi ciekawostek z całego świata. To przyciągnęłoby gości, a miejscowi zyskaliby miejsca pracy. Nie brak mu funduszy, niestety właściciel ziemi, którą sobie upatrzył, nie chce jej sprzedać. W tej sytuacji najlepiej byłoby poślubić córkę tego upartego arystokraty. Cassian nie wie, że panna, o którą zamierza się starać, to ta sama tajemnicza piękność, z którą od dawna prowadzi ekscytującą grę. Szczęśliwy zbieg okoliczności? Raczej niedogodność, o ile Cassian nie przekona lady Penrose, że jej miłość jest dla niego jedynym marzeniem, z którego nigdy nie zrezygnuje.

18,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,3%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
84
Wkład do organizera A5/czysta biała ANTRA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wkład do organizera A5/czysta biała ANTRA
Antra
Dostępny
2 szt.

Wkład do org.A5/czysta biała

9,70 zł
5,92 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 3,78 zł

1 osoba kupiła
85
Introducing Modernism - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introducing Modernism
Dostępny
2 szt.

Modernism is usually thought of as a shock wave of innovations hitting art, architecture, music, cinema and literature - the work of Picasso, Joyce, Schoenberg, movements like Futurism and Dada, the architecture of Le Corbusier, T.S. Eliot's The Wasteland and the avant-garde theatre of Bertolt Brecht or Samuel Beckett. But what really defines modernism? Why did it begin and how long did it last? Is Modernism over now? Chris Rodriguez and Chris Garratt's brilliant graphic guide is a brilliant exploration of the last century's most thrilling artistic work - and what it's really all about.

49,00 zł
47,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

1 osoba kupiła
86
Torebka Na RamiĘ Koala Starpak 483903 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka Na RamiĘ Koala Starpak 483903
Starpak
Dostępny
153 szt.

Zalety produktu Mała, poręczna, pluszowa torebka Koala na ramię w kolorze popielatym, torebka posiada jedną komorę zasuwaną na zamek błyskawiczny ozdobiony miękkim pomponem, posiada regulowany pasek zakładany ma ramię. Mini torebeczka na ramię Koala STARPAK. Torebka jest niezbędnym elementem stylizacji każdej księżniczki i miejscem przechowywania jej skarb oacute w i drobiazg oacute w. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami STARPAK. Torebka jest wyrobem tekstylnym. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys. x szer. x gł. cm 16xz20x3, długość paska cm maksymalna 104 cm, minimalna 52 cm, waga produktu kg 0,07 kg. Torebka pakowana w folijkę. Pakowanie iner 6 szt. Karton zbiorczy 24 szt.

33,90 zł
32,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,69 zł

1 osoba kupiła
87
Od 1 do 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od 1 do 10
Dostępny
349 szt.

Wesoła książeczka do nauki liczenia, dzięki której dzieci bez trudu opanują liczby od 1 do 10. Pomoże im w tym gromada rozbrajająco narysowanych zwierzaków i dziesięć łatwo wpadających w ucho wierszyków. Od 1 do 10 to orzeźwiający książkowy koktajl ze świeżych kolorów, dowcipnej kreski i dużej ilości dobrego humoru.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
88
Bushcraft dla zaawansowanych Sztuka przetrwania w dziczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bushcraft dla zaawansowanych Sztuka przetrwania w dziczy
Dostępny
46 szt.

Bushcraft, czyli umiejętność radzenia sobie bez większego trudu na łonie natury, łatwo staje się pasją. Dłuższe wyprawy do lasu, dokąd nie dociera cywilizacja, mają niezwykły urok. Można się przekonać, że nocowanie wśród drzew, przyrządzanie posiłków w kociołku czy po prostu wieczór spędzony przy ognisku i wsłuchiwanie się w odgłosy natury dają ogromną radość i satysfakcję. Początkujący adept bushcraftu może bez obaw wybrać się na weekendową wycieczkę na łono natury, jednak dłuższa, wielodniowa wyprawa wymaga głębszej wiedzy i starannego przygotowania. Ta książka bazuje na podstawach zawartych we Wprowadzeniu do bushcraftu. Pokazano w niej bardziej zaawansowane umiejętności survivalowe, takie jak nawigowanie bez mapy i kompasu, wytwarzanie improwizowanych narzędzi czy przygotowywanie leków z roślin. Opisano techniki rozpalania ognia, a także sposoby, w jakie można wykorzystywać surowce dostępne w lesie i zapewnić sobie wartościowe pożywienie. Dużo uwagi poświęcono kompletowaniu ekwipunku i metodom transportowania sprzętu. Nie zabrakło specjalistycznych wskazówek dotyczących obrabiania drewna i metalu. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak zapewnić sobie wysoki poziom samowystarczalności w lesie - co zdecydowanie zwiększy satysfakcję z pobytu na łonie natury. W książce między innymi: kompletowanie ekwipunku rozpalanie ognia dla zaawansowanych zapewnianie sobie bezpiecznego schronienia zbieranie i konserwowanie żywności w dziczy wytwarzanie narzędzi, naczyń i łodzi Dzika natura. Zapuść się głębiej! O autorze książki Dave Canterbury jest instruktorem sztuk przetrwania i współwłaścicielem jednej z najlepszych amerykańskich szkół survivalu, Pathfinder School w Ohio. Jest też redaktorem naczelnym pisma Self Reliance Illustrated i autorem książek o bushcrafcie. Kiedyś był zawodowym wojskowym, dziś jest uważany za jednego z najlepszych instruktorów survivalu.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
89
Obrus srebrny 137x274cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus srebrny 137x274cm
Godan
Dostępny
6 szt.

Obrus SREBRNY, 137 x 274 cm Wymiary: 137 x 274 cm Ilość sztuk w opakowaniu: 1 Kolor: srebrny Materiał: folia

12,31 zł
11,99 zł

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
90
Anatomia intrygi. Opowieść o spisku wartym miliony dolarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia intrygi. Opowieść o spisku wartym miliony dolarów
Dostępny
232 szt.

Książka roku 2018 według NPR! Rzecz o tym, jak działa współczesna władza - niezwykła opowieść, którą New York Times uznał za "niesamowicie wciągającą", a The Sunday Times określił jako "porywającą... niesamowitą współczesną historię medialną, którą świetnie się czyta". Przeczytaj książkę, o której wszyscy mówią! To opowieść o zemście, władzy, spisku i wielkich pieniądzach. Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony historia intrygi zorganizowanej przez miliardera, właściciela serwisu PayPal Petera Thiela - z udziałem najbardziej znanego na świecie zapaśnika Hulka Hogana - udowadnia, że tam, gdzie w grę wchodzi żądza zemsty w połączeniu z milionami dolarów, nic nie jest takie, jakie się pozornie wydaje. Autor pokazuje, że chęć rewanżu za coś tak teoretycznie błahego jak plotka może doprowadzić do zniszczenia imperium medialnego. Rozmawia z osobami biorącymi udział w spisku i odsłania kulisy niezwykle drobiazgowego podstępu, w który zamieszani są milionerzy, miliarderzy, gwiazdy sportu i kina. Stawia pytania z jednej strony o kwestię wolności prasy i wypowiedzi we współczesnym społeczeństwie, z drugiej - o etykę postępowania mediów i najbogatszych ludzi na świecie. Czy pieniądze pozwalają miliarderom na przekraczanie granic? Czy prywatność jest wartością, której naruszenie kosztuje setki milionów dolarów? Jaką rolę odgrywa w tym swoboda wypowiedzi? To tylko niektóre kwestie pojawiające się w książce brawurowo opisującej pełną kontrowersji intrygę zakończoną jednym z najsłynniejszych procesów sądowych w dziejach USA. Zawiła intryga zaplanowana i zrealizowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły Wartka akcja oparta na przenikliwej narracji i rozmowach z uczestnikami spisku, a także jego ofiarami Opis trwających kilkanaście lat przygotowań do rewanżu, który zakończył się wielomilionowym wyrokiem skazującym Historia konfliktu pomiędzy miliarderem a wydawcą mediów internetowych, które naruszyły jego prywatność O autorze książki: Ryan Holiday jest strategiem medialnym, który współpracuje z wieloma znanymi osobistościami, w tym Tuckerem Maksem czy Dovem Charneyem. Po tym, jak w wieku dziewiętnastu lat rzucił college i terminował u Roberta Greene, autora 48 praw władzy, doradzał wielu pisarzom, którzy doskonale się sprzedają, oraz muzykom, którzy zdobywają platynowe płyty. Obecnie jest dyrektorem marketingu w American Apparel, którego dokonania są znane na całym świecie. Kampanie reklamowe opracowane przez Ryana Holidaya były wykorzystywane jako ?studia przypadków? przez takich gigantów jak Twitter, YouTube czyGoogle oraz omawiane w między innymi w AdAge, New York Times, Gawker czy FastCompany. Ryan Holiday mieszka w Nowym Orleanie i prowadzi stronę RyanHoliday.net. "Gdy miałem 19 lat, wyczuwając zaskakujące i przełomowe możliwości, zrezygnowałem ze studiów. Mentorzy rywalizowali o moją uwagę i traktowali mnie jak swojego protegowanego. Postrzegany jako wschodząca gwiazda, byłem tym dzieciakiem. Sukces przyszedł szybko. Gdy stałem się najmłodszym dyrektorem w agencji promocji talentów w Beverly Hills, uczestniczyłem w podpisywaniu kontraktów z wieloma popularnymi zespołami rockowymi i pracowałem z nimi. Doradzałem w temacie książek, które później sprzedawały się w milionach egzemplarzy i tworzyły nowe gatunki literackie. W wieku 21 lat odpowiadałem za strategię firmy American Apparel, wówczas jednej z najpopularniejszych marek modowych na świecie. Wkrótce zostałem dyrektorem ds. marketingu. W wieku 25 lat opublikowałem pierwszą książkę. Stała się ona natychmiastowym, choć kontrowersyjnym bestsellerem." Więcej informacji na temat autora dostępnych na jego stronie: https://ryanholiday.net/

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
91
Microsoft Excel 365 Formulas and Functions (Office 2021 and Microsoft 365) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
199,86 zł
177,88 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 21,98 zł

1 osoba kupiła
92
Proza poetycka. Pentalogia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proza poetycka. Pentalogia
Dostępny
31 szt.

A może być, że jestem tylko meteorem, który na chwilę zabłyśnie, na chwilę ludzkość straszy i przeraża, a potem nagle ginie ? szczęśliw byłbym, gdyby tak było. Droga meteorom wyznaczona jest miliard razy dłuższa aniżeli zwykłym gwiazdom. Te ostatnie jawią się w ściśle obliczonych czasach ? nie chciałbym być gwiazdą! ? być meteorem to istotna moja tęsknota: zniszczyć na swej drodze kilka światów, roztopić je w sobie, wzbogacić się nimi i po miliardach lat znowu powrócić, stokroć razy gorętszym blaskiem rozjaśnieć, wieścić nowe przemiany i wywroty i znowu zaniknąć ? to to, co w moich najkosztowniejszych snach przeżywam? Niech zgasnę, czym prędzej zgasnę, bym mógł tylko we wzmożonej potędze powrócić? A wrócę ? wrócę! S. Przybyszewski, W zwierciedle, 1917 Po niemal stu latach wraca Stanisław Przybyszewski! Ogólnopolski zespół uczonych pod kierunkiem prof. dr hab. Gabrieli Matuszek-Stec z Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowuje 11?tomową krytyczną edycję Dzieł literackich Przybyszewskiego, w ramach ministerialnego ?Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki?. To edycja długo wyczekiwana. Dzieła zebrane przywódcy polskiego modernizmu nigdy nie ukazały się w języku polskim (w latach 20.tych XX w. takie przedsięwzięcie realizował Instytut Wydawniczy Lektor, ale śmierć pisarza je przerwała), choć Niemcy udostępnili w ośmiotomowej edycji niemieckie utwory ?genialnego Polaka? w latach 90.tych XX wieku. Stanisław Przybyszewski to jeden z najbardziej wyrazistych twórców modernistycznych, który zaznaczył swe miejsce w polskiej i niemieckiej literaturze. Już za życia stał się legendą ? przez Strindberga nazwany ?genialnym Polakiem?, w środowisku berlińskim określany mianem ?króla bohemy? i ?nowego Mesjasza literatury?, w Polsce uznany został za inicjatora modernistycznego zwrotu w literaturze, wielką sławą cieszył się w Rosji i krajach słowiańskich. Edycja, która wychodzi w Wydawnictwie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod redakcją naukową prof. Gabrieli Matuszek-Stec, obejmuje wszystkie utwory literackie Przybyszewskiego powstałe w języku polskim: poematy prozą, powieści, opowiadania, dramaty oraz towarzyszące tym utworom autorskie wstępy, a także inedita i drobne przekłady. W przypadku niemieckich pierwodruków przeprowadzono porównanie obu wariantów utworów, fragmenty zmienione lub opuszczone w polskich wydaniach zostały przetłumaczone na język polski i zamieszczone w aparacie krytycznym. Każdy tom zwiera rozbudowany dodatek krytyczny i obszerny wstęp historycznoliteracki, ale edycja jest przyjazna dla każdego czytelnika, zarówno znawcy, jak i zwykłego fana literatury. Pierwszy tom, Proza poetycka. Pentalogia, zawiera utwory, która w sposób najbardziej wyrazisty realizują postulowaną przez autora ?Confiteor? ?sztukę wykrzyku duszy?. Dzieła te wyróżniają się spośród obfitości prozy poetyckiej, jaka pojawiła się w literaturze polskiej i europejskiej przełomu XIX/XX w., Łączą ze sobą formy narracyjne i liryczne, chłodny dyskurs naukowy i uczuciowe eksplozje. Zapowiadają sztukę ekspresjonistyczną i strumień świadomości oraz podejmują podstawowy dla filozofii Przybyszewskiego problem płci (chuci).

73,50 zł
61,01 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,49 zł

1 osoba kupiła
93
Kalendarz 2023 A5 Tygodniowy Vivella szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 Tygodniowy Vivella szary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

oprawa: Vivella - nr 216 układ: tygodniowy papier 70g; biały lub kremowy format bloku: 143 x 204 mm ilość stron: 168

41,30 zł
22,31 zł
Powiadomienie

Rabat 46,0%
oszczędzasz 18,99 zł

1 osoba kupiła
94
Talerzyki papierowe żółte 23cm 8szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerzyki papierowe żółte 23cm 8szt
Godan
Dostępny
3 szt.

Talerzyki papierowe, żółte, 23 cm, 8 szt. (plastic-free) Średnica: 23 cm Materiał: 100% papier Kształt: okrągły Kolor: żółty Nadruk: brak W opakowaniu: 8 szt. Producent: Unique Party Żółte talerze papierowe są świetne zarówno do ciepłych, jak i zimnych dań. Użyj ich na urodzinach, grillu, pikniku, sylwestrze i ciesz się ich zaletami. Talerzyki papierowe Unique są odpowiednio usztywnione, dzięki czemu jedzenie nie zsunie się na podłogę, gdy będziesz podawać je gościom :) Talerzyki nie zawierają ani grama plastiku. Jedz ze smakiem i dbaj o Naturę.

14,23 zł
13,99 zł

Rabat 1,7%
oszczędzasz 0,24 zł

1 osoba kupiła
95
Edito B2 Podręcznik + wersja cyfrowa + zawartość online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edito B2 Podręcznik + wersja cyfrowa + zawartość online
Dostępny
8 szt.

Podręcznik do języka francuskiego Edito B2 (czwarta edycja) to: zanurzenie we frankofońskiej rzeczywistości, dzięki dokumentom autentycznym dostosowanym do poziomu znajomości języka, łatwe i elastyczne dopasowanie trybu pracy do klasy/grupy, szybkie opanowanie języka dzięki przejrzyście wyjaśnionej gramatyce, systematyczne przygotowanie do egzaminu DELF/DALF, pomoc w opanowaniu nowego słownictwa dzięki stronom "vocabulaire" (kreatywne podejście), nabywanie kompetencji w zakresie mediacji dzięki "atelier-médiation" w każdej jednostce, możliwość kontynuacji nauki na stronie https://savoirs.rfi.fr/ Podręcznik zawiera kod, który daje dostęp do wersji cyfrowej podręcznika.

125,90 zł
118,35 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,55 zł

1 osoba kupiła
96
Następca tronu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Następca tronu
Dostępny
61 szt.

Zakochać się w księciu to nie bajka, jeśli ukrywasz sekret, o którym nikt nie może się dowiedzieć. Następca tronu to współczesna historia o miłości, o ponoszeniu konsekwencji za popełnione błędy, o przezwyciężaniu strachu – oraz o tym, jak to jest rządzić w mediach społecznościowych. Siedemnastoletnia Lena przeprowadza się z rodzicami do Oslo, by zacząć wszystko od nowa. Nauka w liceum Elisenberg okazuje się sporym wyzwaniem. Na najsłynniejszym w całym kraju szkolnym dziedzińcu rządzą bliźnięta z rodziny królewskiej, Kalle i jego siostra Magrethe. Lena nawiązuje nowe przyjaźnie w kręgu ich znajomych, ale musi też mierzyć się z niechęcią ze strony Margrethe. No i oczywiście zakochuje się w księciu po uszy – z wzajemnością – ale boi się, że jej przeszłość może wszystko zniweczyć. Lena skrywa bowiem pewne tajemnice i nie chce, by dowiedzieli się o nich jej nowi znajomi. Jednak, pod wpływem przełomowego wydarzenia, jakim jest zawał serca jej mamy, zdobywa się na odwagę i wyznaje światu prawdę… Kopciuszek spotyka księcia, a pełen blichtru świat Plotkary zderza się z nastoletnim światem SKAM! Jeszcze w tym roku ekranizacja Netflix!

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

1 osoba kupiła
97
Elektronika Od praktyki do teorii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektronika Od praktyki do teorii
Dostępny
40 szt.

Ludzie uważają, że elektronika jest bardzo trudną dziedziną i że wymaga zarówno znajomości skomplikowanych zagadnień teoretycznych, jak i umiejętności manualnych. Trzeba biegle poruszać się w świecie rezystorów, tranzystorów, przełączników... Tymczasem w rzeczywistości elektronika jest pasjonującą zabawą, sprawiającą radość i satysfakcję licznym entuzjastom na całym świecie. Trzeba tylko wiedzieć, jak zacząć przygodę z elektroniką i co należy przygotować, aby już wkrótce zrozumieć jej zasady i bez trudu radzić sobie nawet z bardzo złożonymi zadaniami. To trzecie, ulepszone i uzupełnione wydanie kultowego podręcznika dla początkujących pasjonatów elektroniki. Dzięki tej książce nauczysz się elektroniki przez odkrywanie, zabawę i doświadczenia. Znajdziesz tu, poza praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przygotowania własnego warsztatu i skompletowania potrzebnych urządzeń i komponentów, opis trzydziestu eksperymentów na różnym poziomie zaawansowania. Zaczniesz od sprawdzenia prawideł rządzących napięciem, natężeniem, oporem, pojemnością elektryczną i indukcyjnością, a potem zapoznasz się z układami logicznymi, działaniem radia i mikrokontrolerów. Zbudujesz tester refleksu, alarm antywłamaniowy, zamek szyfrowy i wiele innych gadżetów. Wszystkie eksperymenty wymagają jedynie bezpiecznych niskich napięć, a większość z nich przeprowadzisz bez lutowania. Dzięki książce: przygotujesz własny warsztat i odpowiednio go wyposażysz zrozumiesz prawidła rządzące elektroniką nauczysz się prawidłowej pracy z lutownicą zastosujesz w pracy układy scalone i poznasz podstawy logiki cyfrowej własnoręcznie zbudujesz i przetestujesz przydatne gadżety elektroniczne Baw się. Buduj. Psuj. Odkrywaj. Nauczysz się! O autorze książki Charles Platt ? redaktor prowadzący magazynu MAKE. Jego zainteresowanie światem komputerów i informatyki sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jest autorem licznych książek poświęconych informatyce, ale pisał również powieści science fiction, na przykład The Silicon Man czy Protektor. Przestał jednak pisać powieści po rozpoczęciu współpracy z magazynem Wired w roku 1993. Kilka lat później został jednym z trzech redaktorów prowadzących tego czasopisma. Platt ma jeszcze jedną pasję: projektowanie i budowę prototypów urządzeń medycznych w warsztacie położonym w odludnej części północnej Arizony.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

1 osoba kupiła
98
Druga fundacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga fundacja
Dostępny
32 szt.

Ósmy tom cyklu Fundacja Po latach umacniania władzy Muł postanawia odkryć wreszcie położenie Drugiej Fundacji i rozprawić się ze swoim największym wrogiem. Generał Pritcher wpada jednak w pułapkę i wciąga w nią również mutanta. Druga Fundacja triumfuje, lecz nie na długo. O jej istnieniu dowiadują się konspiratorzy z Pierwszej Fundacji i decydują się walczyć o suwerenność. Na przeszkodzie stają im jednak nie tylko mentaliści, lecz także następca Muła – Stettin. Rozpoczyna się krwawa wojna...

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
99
Grzechotka serduszko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Grzechotka serduszko
BAM BAM, Bam Bam
Dostępny
121 szt.

Grzechotka przeznaczona dla niemowląt od 3 miesiąca. W intensywnej kolorystyce, o zróżnicowanej fakturze materiałów, jak i różnorodnej formie. Posiada elementy interaktywne zachęcające malucha do zabawy, stymulując rozwój jego zmysłów wzroku, słuchu oraz zdolności motorycznych. Uchwyt gwarantuje łatwe chwytanie i utrzymanie grzechotki w małych rączkach. Dodatkowe elementy, jak kolorowe, obracające się kuleczki we wnętrzu obręczy uatrakcyjniają zabawę.

9,90 zł
8,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,58 zł

1 osoba kupiła
100
Wschodzące słońce na Pacyfiku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wschodzące słońce na Pacyfiku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Od Pearl Harbor do Colombo ? pasmo niewiarygodnych sukcesów Japończyków w pierwszej fazie wojny i jedyny sukces Amerykanów: słynny nalot na Tokio pułkownika Doolitla. Morison jak zwykle przedstawia wojnę z różnych punktów widzenia. Fantastyczna analiza ośrodków władzy Japonii w drodze do wojny. Czy Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za wybuch wojny z Japonią? Dlaczego doszło do tak spektakularnej klęski w Pearl Harbor? Jak to się stało, że Japonia odniosła tak wiele sukcesów w tak krótkim czasie? Na te i na wiele innych pytań odpowiada ta książka. A do tego fantastyczne relacje uczestników walk z obu stron. Nagroda Pulitzera, przede wszystkim za to, że autor udowodnił, jak pasjonująca może być literatura historyczna! SAMUEL E. MORISON - Profesor historii na uniwersytecie w Harwardzie, którego dziełem życia jest 14-tomowa historia uS Navy w drugiej wojnie światowej. Na polecenie prezydenta Roosevelta miał nieograniczony dostęp do annałów wszystkich pól walk i uczestników wydarzeń. Dwukrotny laureat nagrody Pulitzera.

54,90 zł
44,47 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,43 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry