hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.06.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 17 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wojownicy. Nowela. Osąd Czarnej Stopy (Erin Hunter), na drugim Rzeka (Emilia Kiereś). Kolejny produkt to Pluszak smok wawelski 22 cm (Deef) oraz Pluszak Smok 16cm De Siedzacy Krakowski (Deef).
1
Wojownicy. Nowela. Osąd Czarnej Stopy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowela. Osąd Czarnej Stopy
Dostępny
748 szt.

Klan Gwiazdy nigdy nie zapomina… Bitwa przeciwko Klanowi Krwi zakończyła się triumfem leśnych wojowników. Dla wielu kotów zwycięstwo oznacza powrót do normalności, jednak dla Czarnej Stopy, przyszłego przywódcy Klanu Cienia, to dopiero początek zmian. Nim przodkowie obdarzą wojownika dziewięcioma żywotami i powierzą mu opiekę nad klanem, postawią go przed ostatecznym wyzwaniem. Kocur będzie musiał na nowo stawić czoła swojej mrocznej przeszłości oraz spojrzeć w oczy kotom, które zdradził i zawiódł. Ta próba pokaże, czy Czarna Stopa w pełni zasłuży na miano przywódcy Klanu Cienia oraz na przebaczenie Klanu Gwiazdy i swoich ofiar.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

12 osób kupiło
2
Rzeka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeka
Dostępny
35 szt.

Długa wojna dobiegła końca. Wojownicy wrócili do domów, ale jeden z najlepszych dowódców wciąż nie daje znaku życia. Kilian postanawia wspiąć się na Najwyższy Szczyt, żeby stamtąd wypatrywać ojca. Nie spodziewa się, że będzie to dopiero początek pełnej pułapek i niebezpieczeństw wyprawy wzdłuż rzeki, której źródło bije u stóp góry. Dokąd doprowadzi go rzeka? Czy Kilian odnajdzie ojca? Czy dokona właściwych wyborów i ocali dobre imię? Piękna, mądra opowieść rycerska o dorastaniu, pamięci i przebaczeniu.

34,99 zł
23,79 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,20 zł

9 osób kupiło
3
Pluszak smok wawelski 22 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak smok wawelski 22 cm
Deef, Deef
Dostępny
21 szt.

Smok wawelski jest świetnym pomysłem na pamiątkowy prezent z Krakowa. Pluszak ma wyraziste kolory i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
4
Pluszak Smok 16cm De Siedzacy Krakowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
5
Łacina dla początkujących, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łacina dla początkujących, wydanie 2
Dostępny
69 szt.

Rozbudowane lekcje: słówka, gramatyka i teksty z tłumaczeniami Nagrania MP3 tekstów oraz sentencji! Łacina dla początkujących to kurs przeznaczony dla uczniów, studentów oraz wszystkich, którzy chcą samodzielnie poznać podstawy łaciny. Kurs uczy słów, zwrotów i konstrukcji gramatycznych niezbędnych do swobodnego poruszania się w świecie języka łacińskiego. Podręcznik zawiera 12 lekcji uczących łacińskiego słownictwa, najważniejszych sentencji i konstrukcji gramatycznych. W każdej lekcji znajdują się ćwiczenia gramatyczne oraz leksykalne, m.in. uzupełnianie luk w zdaniach, łączenie w pracy, krzyżówki oraz wykreślanki. W książce znajduje się dodatkowo wybór 20 tekstów - fragmentów klasycznych dzieł w języku łacińskim (m.in. Wojna galijska Juliusza Cezara, Metamorfozy Owidiusza, Kronika Galla Anonima). Na końcu książki zamieszczono tabele gramatyczne, pełne tłumaczenie tekstów oraz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

4 osoby kupiły
6
Mary Poppins otwiera drzwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mary Poppins otwiera drzwi
Dostępny
3 szt.

Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17 – w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Pod Numerem Siedemnastym wszystko idzie nie tak. Zrozpaczona Pani Banks zastanawia się nawet, czy nie posłać po Eulalię Andrzejek, przerażającą guwernantkę jej męża! Lecz wtedy, podczas puszczania sztucznych ogni w parku, z nieba sfruwa maleńka iskra: to Mary Poppins! Za jej sprawą dzieci poznają historię Kota, Który Patrzył Na Króla, biorą udział w Święcie Przypływu, a w chwili, która dzieli Stary Rok od Nowego, zawierają znajomość z Robinsonem Crusoe i Piętaszkiem. Janka i Michałek wiedzą już jednak, że Mary znów ich zostawi, gdy drzwi się otworzą. O które drzwi chodzi…? I czy można przez nie wrócić?

49,99 zł
27,49 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 22,50 zł

3 osoby kupiły
7
Wakacje z Sigge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje z Sigge
Dostępny
52 szt.

Po fantastycznym obozie jeździeckim Elina i jej młodsza siostra Linnea jadą do babci i dziadka. Zwykle Elina nie mogła doczekać się letniego tygodnia na wsi, ale tym razem jest inaczej. Tak bardzo chciałaby zostać w domu i móc spotykać się z Sigusiem! Ale wygląda na to, że babcia i dziadek mają dla niej niespodziankę… Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
8
Ozdabiam naklejkami. Służby ratunkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdabiam naklejkami. Służby ratunkowe
Dostępny
167 szt.

Wypadek, napad, pożar – oni poradzą sobie w każdej sytuacji! Na tych bohaterów zawsze możesz liczyć. Zobacz, jak działają służby ratunkowe! „Ozdabiam naklejkami” to niesamowicie kolorowe książki z dużymi ilustracjami i mnóstwem naklejek. Dziecko poznaje otaczający je świat: kosmos, dzikie zwierzęta, maszyny na placu budowy. Strony z miejscem na naklejki przeplatają się z ciekawostkami i zadaniami do wykonania, typu: Doprowadź; Wskaż; Dopasuj; Odszukaj.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
9
Czary codzienności. Tom 2. Przyjaciele i rywale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Czary codzienności. Tom 2. Przyjaciele i rywale
Dostępny
119 szt.

Niech uwiedzie Was magia małego miasteczka w górach, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk. Beztroskie i pełne niezmąconego szczęścia dni w Zmysłowie dobiegają końca – życie sióstr Niemirskich wkrótce bardzo się zmieni. Agata odkrywa bowiem starannie tajoną przez matkę tożsamość ojca swej najmłodszej siostry, Tosi. Czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie – źródło poważnych kłopotów? Dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Najważniejsze, że Agatę, Danielę i Tosię otaczają życzliwi ludzie. Obok przyjaciół pojawią się jednak rywale, a nawet – wrogowie. Nic już nie będzie tak proste i oczywiste jak dawniej.

44,90 zł
23,80 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 21,10 zł

4 osoby kupiły
10
Logozabawy. Łamańce językowe. Jeże na kaloryferze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logozabawy. Łamańce językowe. Jeże na kaloryferze
Dostępny
77 szt.

Odkryj tajemnice języka polskiego i postaraj się przy tym… nie pęknąć ze śmiechu! „Łamańce językowe” to zbiór kolorowych zadań, które poprzez zabawę zachęcą najmłodszych do wykonywania ćwiczeń językowych. Łamańce wzbogacone o kolorowanki, labirynty i zagadki sprawią, że po tę książkę będzie chciało sięgnąć każde dziecko. Uwaga! Podczas uzupełniania zadań można… śmiać się do łez! „Logozabawy” to nowa seria książek pełna językowych zabaw słownych na każdą okazję. Oryginalne zadania ćwiczące język i mowę wzbogacą słownictwo dziecka i pozytywnie wpłyną na jego koncentrację.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
11
Trąbka do roweru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trąbka do roweru
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Trąbka do roweru z uchwytem, który pozwala na łatwe zaczepienie akcesorium na kierownicy. Dźwięk uruchamiamy, naciskając na gruszkę z gumy. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

6,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
12
Auta. Zadania do zmazywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Zadania do zmazywania
Dostępny
47 szt.

Co tam słychać u Zygzaka i ferajny? Odpalaj silnik i razem z nimi ruszaj na przejażdżkę! Po drodze czeka cię mnóstwo przygód zagadki, zadania, zakręty ale przecież dla takiego rajdowca jak ty to pestka! Do książki dołączony jest ścieralny mazak niezbędne wyposażenie podczas przygody. Dzięki niemu zawsze możesz zmazać wszystkie odpowiedzi i zacząć zabawę od początku! Gotowy? No to start! Zabawa w zmazywanie z bohaterami Disneya.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
13
Złe uroki. Rozpoznawanie, oczyszczanie i uzdrawianie z klątw oraz odpieranie czarów i ataków psychicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złe uroki. Rozpoznawanie, oczyszczanie i uzdrawianie z klątw oraz odpi...
Dostępny
83 szt.

Magia niezbędna do zarządzania wszystkimi rodzajami klątw! Każdy może stać się celem ataku parapsychicznego – niezależnie od tego, czy jest to zamierzony atak, czy przypadkowe działanie. W tej książce znajdziesz skuteczne techniki i praktyki, które pomogą ci uwolnić się od ataków parapsychicznych i ochronić się przed nimi w przyszłości. Katrina Rasbold wyjaśnia, jak rozpoznać różne rodzaje ataków na podstawie ich symptomów, i udziela wskazówek, jak radzić sobie z atakiem za pomocą technik IOB (Identify, Objectify and Banish). Znajdziesz tu m.in.: instrukcje dotyczące urządzenia uzdrawiającej przestrzeni, sposoby przygotowania rytualnych kąpieli oraz metodę oczyszczania jajem. Dowiesz się także, jak przeprowadzić kontrolę czakr i pracować z narzędziami duchowymi, takimi jak świece, kamienie i kadzidła. Autorka oferuje również porady dotyczące oczyszczania domu, co jest ważnym krokiem w dochodzeniu do siebie po wielu rodzajach intencjonalnych przejść. Dzięki wskazówkom Katriny uwolnisz się od celowych ataków psychicznych i przypadkowych infiltracji bytów, przeszłych i obecnych traum, niezdrowych związków i destrukcyjnych nawyków, które tworzą przeszkody na drodze do sukcesu. Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu klątwy, czarów czy nawet przypadkowego zauroczenia, ta książka jest potężnym przewodnikiem do uzdrowienia i wyzdrowienia.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
14
Piłka gumowa 23cm Kropki BPIŁ4366 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
3 osoby kupiły
15
Aksjologiczne podstawy kryminalizacji w społeczeństwie ponowoczesnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aksjologiczne podstawy kryminalizacji w społeczeństwie ponowoczesnym
Dostępny
9 szt.

Książka Aksjologiczne podstawy kryminalizacji w społeczeństwie ponowoczesnym jest dziełem nowatorskim, otwierającym nowe przestrzenie refleksji nad prawem karnym […]. Autorka nie wykorzystuje bowiem utartych schematów, nie podąża utartymi ścieżkami, lecz tworzy i wyznacza nowe. Określone przez Autorkę pole badawcze jest szerokie, a cele pracy i stawiane hipotezy są ambitne. […] Praca ma przemyślaną strukturę. Autorka ułożyła analizowane problemy od najbardziej fundamentalnych po szczegółowe. […] Praca jest przydatna dla studentów różnych kierunków studiów szeroko pojętych nauk społecznych i prawnych. Korzystać z niej będą pracownicy nauki, a także praktycy wymiaru sprawiedliwości”. – Z recenzji dr. hab. Wojciecha Zalewskiego, prof. UG

58,80 zł
46,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,35 zł

2 osoby kupiły
16
Zostań ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostań ze mną
Dostępny
1050 szt.

Przejmująca historia opowiedziana na przestrzeni lat. O tym, jak niepowodzenia mogą kształtować charakter, a walka z nimi przynosić nieprzewidywalne korzyści. W otoczeniu pięknych podlaskich krajobrazów, gdzie przyroda wyznaczała rytm każdego dnia, dorasta Maria, której życie dotąd nie rozpieszczało. Kiedy spotyka wymarzonego mężczyznę, przystojnego szanowanego lekarza, wydaje jej się, że los w końcu się do niej uśmiechnął. Okazuje się jednak, że jest on brutalnym despotą, a Maria musi zdecydować o przyszłości swojej i swoich dzieci. Czy odważy się przeciwstawić i wziąć sprawy w swoje ręce?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
17
Ozdabiam naklejkami. Plac budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdabiam naklejkami. Plac budowy
Dostępny
7 szt.

Koparki, dźwigi, maszyny – praca wre na placu budowy! Sprawdź, jak powstają ogromne budowle! „Ozdabiam naklejkami” to niesamowicie kolorowe książki z dużymi ilustracjami i mnóstwem naklejek. Dziecko poznaje otaczający je świat: kosmos, dzikie zwierzęta, maszyny na placu budowy. Strony z miejscem na naklejki przeplatają się z ciekawostkami i zadaniami do wykonania, typu: Doprowadź; Wskaż; Dopasuj; Odszukaj.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
18
Afgańska perła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afgańska perła
Dostępny
205 szt.

Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta najlepszym debiutem 2014 roku. Afgańska perła przedstawia historię wyjątkową, łączącą „smaki” kulturowe oraz głęboką emocjonalność charakterystyczną dla dzieł takich twórców jak Khaled Hosseini, Jhumpa Lahiri czy Lisa See. Oto dzieje dwóch afgańskich kobiet, którym udało się zmienić własne przeznaczenie. Kabul, rok 2007. Rahima i jej siostry sporadycznie mogą uczęszczać do szkoły i bardzo rzadko wychodzą z domu. Nie mają braci, a ich ojciec jest uzależniony od narkotyków. Jedyną nadzieję na zmianę sytuacji, w której się znajdują, pokładają w pradawnym zwyczaju zwanym bacza posz, polegającym na przebraniu dziewczynki za chłopca. Rahima, udając przedstawiciela płci męskiej, zyskuje wolność i swobodę, o jakich wcześniej nawet nie śniła. Jej dotychczasowe życie zmienia się diametralnie. Niemal sto lat wcześniej podobnie postąpiła jej prababka Szekiba. Dzięki temu odważnemu posunięciu z małej afgańskiej wioski przeniosła się do pełnego przepychu kabulskiego pałacu. Afgańska perła opisuje losy tych dwóch odważnych kobiet, które podzielił czas, ale połączyły te same marzenia i niezłomna siła pozwalająca zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem. Obie postanowiły bowiem oderwać się od własnych korzeni i całkowicie odmienić swój los.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
19
Karty Memo. Tajemnice Różańcowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Memo. Tajemnice Różańcowe
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
Dostępny
5 szt.

Gra edukacyjna idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz o specjalnych potrzebach intelektualnych. Rozwija wyobraźnię, uczy koncentracji. Zestaw zawiera ilustracje do 20 tajemnic różańcowych. Opakowanie zawiera: • 40 karty memo (20 par) o wymiarach: 6x6 cm + kod QR do gry w wersji elektronicznej, dostępnej on-line • instrukcję z zasadami gry

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

1 osoba kupiła
20
Zabij to i wyjedź z tego miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabij to i wyjedź z tego miasta
Dostępny
57 szt.

Książka, którą oddajemy w ręce czytelników, została wydana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej przy okazji wystawy Mariusza Wilczyńskiego Zabij to? w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki. Nie jest jednak katalogiem wystawy ani opracowaniem krytycznym filmu - w ciągu ostatnich dwóch lat powstało o nim wiele tekstów w Polsce i za granicą. Zabij to i wyjedź z tego miasta dzięki swojej złożoności formalnej i konstrukcji czasoprzestrzennej pozwala odbiorcom podążać różnymi ścieżkami, skupić się na plastyce, muzyce, postaciach, dialogach, miejscach, głosach, fantazjach i realiach. Z inspirującą siłą tego obrazu zmierzyła się trójka pisarzy, którzy mieli całkowitą wolność w doborze tematu i formy literackiej, w interpretowaniu filmu lub wejściu z nim w dialog. Dorota Masłowska w eseju Pamiętnik znaleziony w skórze zwraca uwagę na cielesność animacji Wilczyńskiego. Jakub Żulczyk w Kilku refleksjach o bluesie podąża za muzyką jako ważną inspiracją dla autora i podkreśla jej znaczenie jako elementu konstrukcji filmu. Maciek Bielawski w opowiadaniu Najlepszy kolega przywołuje własną historię, w literackiej formie oddając czasoprzestrzenną płynność wspomnień. Jednak zasadniczą część tej książki artystycznej, zaprojektowanej przez Annę i Magdalenę Piwowar, stanowią obrazy i sceny ze świata wykreowanego przez Mariusza Wilczyńskiego, z jego charakterystyczną kreską i niezapomnianym światłem. Mamy możliwość przyjrzeć się bliżej bohaterom jego wspomnień i wyobraźni. A przede wszystkim dostajemy szansę, by w każdej chwili móc powrócić do filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta w zupełnie innym medium. ze wstępu Marty Miś

80,00 zł
56,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

1 osoba kupiła
21
Mity medyczne. Tom 4. Hormony, Hashimoto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity medyczne. Tom 4. Hormony, Hashimoto
Dostępny
208 szt.

Kontynuacja bestsellerowej serii „Mity medyczne”, która rozeszła się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. W kolejnym tomie autorka, praktykujący lekarz pierwszego kontaktu, namawia nas do przemyślenia kolejnych zagadnień, które mogą decydować o naszym zdrowiu i życiu. Choroba Hashimoto stała się prawdziwą plagą. Jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy w krajach rozwiniętych, a tyroksyna (hormon tarczycy) jednym z najczęściej wypisywanych leków. Czy jedynym sposobem na poprawę samopoczucia pacjenta jest uzupełnianie hormonów tarczycy kiedy już ich zaczyna brakować? Tak przynajmniej mówią oficjalne rekomendacje medyczne. A jak jest w świetle dowodów naukowych? Okazuje się, nie jesteśmy skazani na bezrefleksyjne łykanie lekarstw. Niedobór testosteronu u mężczyzn w średnim wieku i późniejszym to temat tabu. Mimo, że ten stan może sprzyjać depresji, otyłości, osteoporozie, pogorsza jakość życia, najczęściej nie jest diagnozowany ani leczony. W rozdziale „Testosteron do odczarowania” przytaczamy aktualne wytyczne towarzystw naukowych. Warto się z nimi zapoznać by ewentualnie poszukać pomocy u lekarza a nie błądzić po internetowych forach w gąszczu niesprawdzonych opinii. Wiele osób cierpi na zaburzenia nastroju lub depresję, jednak mało kto wie, że naszą dietą możemy manipulować nastrojem i równowagą psychiczną. W rozdziale „Jedzenie na lepsze myślenie. Walka z depresją to nie tylko leki” przytaczamy badania z ostatnich lat. Nowe i obiecujące. Zanosi się na małą rewolucję w psychiatrii. Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, mieszkam i prowadzę praktykę lekarską w pięknym mieście na Pomorzu Zachodnim. Od lat staram się przekonywać swoich pacjentów i czytelników mojej strony http://katarzynaswiatkowska.pl/, że dbałość o zdrowie nie polega na gonitwie za modnymi suplementami i magicznej wierze, że lekarz załatwi za nas wszystko. Zależy mi niezwykle, by najnowsze doniesienia naukowe dotarły do jak najszerszego kręgu odbiorców. Przyznaję, że traktuję to jako moją misję życiową. Dlatego w książce znajdziecie tyle przypisów i odnośników. Każda podana w niej wiadomość została zweryfikowana, możesz sam odnaleźć źródło informacji i wyrobić własne zdanie. Ta książka nie leczy – jak wiele „medycznych” pozycji, które powinny raczej wylądować na półce obok grzechotki szamana i łapacza snów. Ta książka przybliża Cię do prawdy – o Tobie i Twoim zdrowiu. I mam na to twarde dane. – Katarzyna Świątkowska

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
22
Substancja i atrybut. Studium z ontologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Substancja i atrybut. Studium z ontologii
Dostępny
44 szt.

Zdaniem Louxa, zadanie metafizyka jest relatywnie proste: przedstawić spójne i zgodne z przedfilozoficznymi intuicjami wyjaśnienie ontologicznej struktury świata danego nam w doświadczeniu. Rzeczywistość filozoficzna jest jednak nieco bardziej skomplikowana i pojęciu metafizyki od zarania jej dziejów towarzyszą poważne kontrowersje. Jak powszechnie wiadomo, sam termin zawdzięczamy Arystotelesowi i tytułowi jego słynnego traktatu, choć sam Arystoteles traktatu tego tak nie nazwał, a tytuł ma raczej związek z ułożeniem jego treści (po fizyce) niż z jego specyfiką przedmiotową. Niezależnie od autorskich intencji termin ten jednak zakorzenił się w europejskiej kulturze filozoficznej tak głęboko i mocno, że proponowane przez Arystotelesa w „Metafizyce” określenia tej dyscypliny, jako filozofii pierwszej lub teologii, albo niemal w ogóle nie są używane, albo też używane są w zupełnie innym znaczeniu. Jak przekonuje nas Loux, Arystotelesa w „Metafizyce” interesowały pierwsze przyczyny, co czyni z niej „dyscyplinę dotyczącą Boga”, czyli nieruchomego poruszyciela. Ale to wąskie, jak byśmy powiedzieli dzisiaj, teologiczne znaczenie metafizyki nie definiowało, zdaniem Arystotelesa, tej dziedziny w wystarczający sposób, ponieważ uważał on także, że jest to dyscyplina, która zajmuje się „bytem jako bytem”. W ten sposób metafizyka przestaje być wąską dziedziną nauki dotyczącą pierwszej przyczyny resp. pierwszych przyczyn, a staje się nauką uniwersalną w najbardziej ogólnym sensie: nauką „badającą wszystko, co istnieje”. Ale jest oczywiste, że tak pojmowana metafizyka może krzyżować się dziedzinowo z innymi naukami, które z definicji – jeśli ich wytworem ma być episteme – zajmują się raczej tym, co istnieje, a nie tym, co nie istnieje. Żeby zrozumieć specyfikę przedmiotu metafizyki, trzeba zatem koniecznie dookreślić, że zajmuje się ona bytami i próbuje określić własności bytów jako istniejących właśnie (a nie na przykład jako użytecznych, dobrych czy pięknych), i dlatego usiłuje „nie tylko zrozumieć pojęcie bytu, ale także najbardziej ogólne pojęcia, takie jak jedność czy tożsamość, różnica, podobieństwo czy brak podobieństwa, które stosują się do wszystkiego, co istnieje”. Jak metaforycznie, a zarazem doskonale precyzyjnie puentuje to Loux, zadanie, jakie stoi przed metafizykiem, da się wyrazić następująco: ma on narysować nam mapę struktury wszystkiego, co istnieje.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
23
Miłość ma smak halloumi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miłość ma smak halloumi
Dostępny
23 szt.

Weź szczyptę słońca, zmieszaj z urokiem cypryjskiej wyspy, a całość przypraw solidną dawką poczucia humoru i gorącego uczucia. Miłość ma smak halloumi to idealny przepis na letnią lekturę! Freya pracuje w restauracji A Taste of the Mediterranean, ale nie czuje się tam doceniana. Gdy sernik według jej autorskiego przepisu pojawia się w menu podpisany imieniem kolegi, wściekła i zawiedziona Freya rzuca pracę, a przy okazji również chłopaka. W tym samym czasie dostaje wiadomość, że zakwalifikowała się do wymarzonego konkursu kulinarnego. Wyrusza na nieziemsko piękną cypryjską wyspę, gdzie w towarzystwie sześciorga współzawodników może oddawać się pasji kulinarnej w lokalnej tawernie. Słońce, piękna roślinność, szmaragdowa woda i pyszne potrawy – niczego więcej jej nie trzeba. Z całą pewnością żadnego mężczyzny! I mimo że jeden z braci prowadzących restaurację wywołuje w niej niespodziewanie silne emocje, Freya nie chce się im poddać. Jej celem jest zwycięstwo w konkursie. Czy to jednak możliwe, aby kierować się rozsądkiem? Miłość ma smak halloumi to przezabawny, pełen ciepła i smakowitych zwrotów akcji wakacyjny romans. Koniecznie wrzuć go do walizki, jeśli lubisz powieści Emily Henry czy Beth O’Leary.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

2 osoby kupiły
24
Logozabawy. Potyczki sylabowe Chrząszcze w gąszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logozabawy. Potyczki sylabowe Chrząszcze w gąszczu
Dostępny
87 szt.

Odkryj tajemnice języka polskiego i postaraj się przy tym… nie pęknąć ze śmiechu! „Potyczki sylabowe” to zbiór labiryntów i zagadek, które udoskonalą umiejętność czytania. Rozwiązując zadania wzbogacone o kolorowanki dziecko poznaje kolejne sylaby, które pomogą w odczytywaniu nowych wyrazów. „Logozabawy” to nowa seria książek pełna językowych zabaw słownych na każdą okazję. Oryginalne zadania ćwiczące język i mowę wzbogacą słownictwo dziecka i pozytywnie wpłyną na jego koncentrację.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
25
Plecak neoprenowy 25cm Psi Patrol PAW PATROL PW19850 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
111,91 zł
100,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,19 zł

1 osoba kupiła
26
Teatr 6/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr 6/2022
Dostępny
1 szt.

W magazynie publikowane są recenzje i omówienia premier w teatrach polskich oraz niektórych zagranicznych, festiwali teatralnych oraz książek poświęconych teatrowi, a także eseje i felietony o tematyce teatralnej.

10,00 zł
8,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
27
Minnie. Zadania do zmazywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Zadania do zmazywania
Dostępny
57 szt.

Czas zacząć zabawę z Minnie w jej słodkim świecie! Każda strona zaskoczy Cię różnorodnością gier, łamigłówek i zadań. Towarzyszem w podróży, dzięki któremu pokonasz każde wyzwanie, będzie ścieralny mazak. Szykuje się zabawa bez końca! Zabawa w zmazywanie z bohaterami Disneya.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
28
Miłość duszy. Żyj miłością, którą zaplanowałeś, zanim się urodziłeś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość duszy. Żyj miłością, którą zaplanowałeś, zanim się urodziłeś
Dostępny
76 szt.

W swojej pierwszej, przełomowej książce Odważne dusze Robert Schwartz wprowadził koncepcję planowania przedurodzeniowego do głównego nurtu. W drugiej książce, „Dar duszy”, zagłębił się w temat jeszcze bardziej, analizując przedurodzeniowe planowanie innych typowych wyzwań życiowych. Tym razem autor bada przedurodzeniowe planowanie wyzwań związanych z romantycznymi związkami lub ich brakiem: niewiernością, impotencją, samotnym wychowywaniem dzieci po śmierci partnera, byciem singlem i związkami w celibacie. Współpracując ponownie z kilkoma utalentowanymi medium i channelerami oraz włączając regresję duszy pomiędzy życiami, którą przeprowadza jako wykwalifikowany hipnotyzer, Schwartz wydobywa wielką mądrość i miłość z „drugiej strony”, aby wyjaśnić, dlaczego planujemy takie doświadczenia jeszcze przed narodzinami. Dzięki opowieściom zawartym w tej książce dowiesz się, jak: wzbudzić większą miłość i szacunek zarówno do partnera, jak i do siebie samego; głębiej współczuć swojemu partnerowi; wybaczyć swojemu partnerowi i sobie wszelki ból, co pozwoli uzdrowić związek; romantyczny związek wspiera ewolucję twoją i twojego partnera; zastąpić opór i cierpienie trwałą radością i pokojem. Robert Schwartz to autor bestsellerowych książek Odważne dusze i Dar duszy o planowaniu przedurodzeniowym. Udowadnia w nich, że wszystko, co spotykamy na swojej drodze, nie dzieje się przypadkiem i prowadzi do uzdrowienia. Zanim zajął się pisaniem książek, długo szukał sensu życia. W 2003 roku po raz pierwszy zdecydował się na konsultację z medium. Dzięki temu zaczął odkrywać zaskakującą uniwersalną prawdę o życiu, którą dzieli się z czytelnikami na całym świecie.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

29
Dbaj. Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dbaj. Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą?
Dostępny
50 szt.

Autorka bestsellerowych Prostoty i Powoli z nowym, przełomowym poradnikiem! Jak nigdy wcześniej świat potrzebuje twojej życzliwości i uwagi. Chcąc pomagać innym, najpierw zatroszcz się o własny dobrostan. W relacjach z samą sobą i w związkach z innymi, postaw na czułość, uważność i łagodność. W przełomowym poradniku Brooke McAlary wyjaśnia, że dbanie o siebie korzystnie wpływa na ludzi, których znamy i kochamy, na pracę, którą wykonujemy, i społeczność, w której żyjemy. Odkryj, jak: · Pielęgnować swój spokój, by obdarzyć nim innych · Zadbać o swój sen, by móc czuwać nad snem bliskich · Odpoczywać, by móc twórczo myśleć i skutecznie działać Autorka zapozna czytelnika z dziewięcioma efektywnymi metodami pomocnymi w dbaniu o siebie i wyjaśni, na czym polega sztuka prawdziwego relaksu. I niezależne, jak dużo czasu potrafimy na to wygospodarować – pół minuty, pół godziny czy pół dnia – w poradniku McAlary znajdziemy konkretne wskazówki, dzięki którym życie może stać się szczęśliwsze i pełniejsze.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

30
Purpurowe rzeki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Purpurowe rzeki
Dostępny
60 szt.

Straszliwa zbrodnia prowadzi dwóch niezależnych detektywów w skute lodem francuskie Alpy. Niegościnny, pełen ostrych jak brzytwy skał krajobraz, stanie się dla nich miejscem, w którym zmierzą się z granicami ludzkiego zła. W górskiej szczelinie zostają odnalezione potwornie okaleczone zwłoki mężczyzny. Śledztwo ma poprowadzić wysłany z Paryża ex-komandos Pierre Niémans. Tymczasem w mieście w południowo-zachodniej Francji młody policjant Karim Abdouf próbuje dowiedzieć się, dlaczego ktoś zbezcześcił grób dziecka, przed laty zmarłego w wypadku samochodowym. Kiedy wysoko na lodowcu zostaje odnalezione drugie ciało, ścieżki dwóch funkcjonariuszy łączą się w poszukiwaniu zabójców oraz w drodze do rozwikłania mrocznej tajemnicy sprzed lat...

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

31
Termoopakowanie na termos/butelkę 350ml - śródziemnomorskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Termoopakowanie na termos/butelkę 350ml - śródziemnomorskie
Miniland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

62,40 zł
54,91 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,49 zł

32
Maska do pływania z Rurka Bestway 24029 Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
68,90 zł
33
Materac Plazowy Dmuch 130x90 Bestway 52290 pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,90 zł
34
WOOPIE 43704 Krokodyl łopatka zbierak do piasku i wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WOOPIE 43704 Krokodyl łopatka zbierak do piasku i wody
WOOPIE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Łopatka Zbierak do Piasku od marki WOOPIE z serii GREEN to świetny dodatek do piaskownicy, a nawet ogrodu. Piękny pastelowy design. Łopatka może transportować piasek oraz wodę. Jest to super zabawka na wyjazdy ponieważ może pełnić funkcje łopatki i wiaderka. Zabawka ma najmodniejszy pastelowy design oraz został wykonany z organicznego biodegradowalnego (podlegającemu samoistnemu rozkładowi) materiału. Dodatkowo podlega kompostowaniu. Produkt bezpieczny dla dzieci - dezynfekowany w 120 stopniach. Gwarancja super zabawy w piaskownicy, na plaży, a nawet w ogrodzie! Produkt przyjazny środowisku! Charakterystyka: - od 3 roku życia - ORGANICZNY MATERIAŁ - wykonany z pszenicy, która pozostawiona w ziemi ulegnie samoistnemu rozkładowi przyczyniając się do ochrony środowiska. - w pełni biodegradowalny - podlega kompostowaniu - przyjazny środowisku - bezpieczny dla dzieci - dezynfekowany w 120 stopniach - najmodniejszy trend - pastelowy design - do zabawy w piaskownicy, na plaży, a nawet w ogrodzie! Zabawka rozwija: - koordynacje wzrokowo-ruchową, - wyobraźnię, - myślenie przestrzenne, - umiejętności społeczne, - motorykę, - zdolności manualne. SERIA WOOPIE GREEN - DBAMY O ŚRODOWISKO I DLATEGO ZWRACAMY SZCZEGÓLN UWAGĘ, ABY JAK NAJWIĘCEJ PRODUKTÓW, KTÓRE SPRZEDAJEMY, BYŁO PRZYJAZNYCH DLA ŚRODOWISKA I BIODEGRADOWALNYCH!

20,70 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,71 zł

35
WOOPIE 43674 Zestaw do piasku Ciężarówka wiaderko 7 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WOOPIE 43674 Zestaw do piasku Ciężarówka wiaderko 7 el.
WOOPIE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Zestaw do Piasku od marki WOOPIE to świetny dodatek do piaskownicy, a nawet ogrodu. Zestaw zawiera 7 elementów: ciężarówka z której można wyjąć wiaderko i łopatkę , konewkę, 3 foremki. Wiaderko ma wygodny uchwyt do przenoszenia. Zestaw ma najmodniejszy pastelowy design oraz został wykonany z organicznego biodegradowalnego (podlegającemu samoistnemu rozkładowi) materiału. Dodatkowo podlega kompostowaniu. Produkt bezpieczny dla dzieci - dezynfekowany w 120 stopniach. Gwarancja super zabawy w piaskownicy, na plaży, a nawet w ogrodzie! Produkt przyjazny środowisku! Charakterystyka: - od 3 roku życia - ORGANICZNY MATERIAŁ - wykonany z pszenicy, która pozostawiona w ziemi ulegnie samoistnemu rozkładowi przyczyniając się do ochrony środowiska. - w pełni biodegradowalny - podlega kompostowaniu - przyjazny środowisku - bezpieczny dla dzieci - dezynfekowany w 120 stopniach - najmodniejszy trend - pastelowy design - do zabawy w piaskownicy, na plaży, a nawet w ogrodzie! Zestaw zawiera: - ciężarówka - konewkę - 3 foremki Zabawka rozwija: - koordynacje wzrokowo-ruchową, - wyobraźnię, - myślenie przestrzenne, - umiejętności społeczne, - motorykę, - zdolności manualne. SERIA WOOPIE GREEN - DBAMY O ŚRODOWISKO I DLATEGO ZWRACAMY SZCZEGÓLN UWAGĘ, ABY JAK NAJWIĘCEJ PRODUKTÓW, KTÓRE SPRZEDAJEMY, BYŁO PRZYJAZNYCH DLA ŚRODOWISKA I BIODEGRADOWALNYCH!

56,50 zł
50,85 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,65 zł

36
Rozgwiazda ze światłem BZES1810 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozgwiazda ze światłem BZES1810 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

9,99 zł
Powiadomienie
37
Piłeczki do ping-ponga 12szt cena za opakowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
Powiadomienie
38
Piasek kinetyczny Cukiernia BPLA8290 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny Cukiernia BPLA8290
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.18

37,90 zł
35,63 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,27 zł

39
Rakietki Żabka BGR6822 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki Żabka BGR6822
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

21,90 zł
20,59 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,31 zł

40
Pistolet na pociski z pianki BBRO2132 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na pociski z pianki BBRO2132
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

26,90 zł
25,29 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,61 zł

41
Karty Memo. Wielcy Święci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Memo. Wielcy Święci
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
Dostępny
2 szt.

Karty memo - Wielcy Święci. Nowa, poszerzona wersja. Gra edukacyjna idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz o specjalnych potrzebach intelektualnych. Rozwija wyobraźnię, uczy koncentracji, pozwala poznać wybranych świętych Kościoła katolickiego. Opakowanie zawiera: • 40 kart memo (20 par) o wymiarach: 6x6 cm + kod QR do gry w wersji elektronicznej, dostępnej on-line • instrukcję z zasadami gry

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

42
Kalendarz trójdzielny 2023. Św. Michał Archanioł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz trójdzielny 2023. Św. Michał Archanioł
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru. Wymiar po rozłożeniu: 31.2 x 61.0 cm.

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

43
Kalendarz trójdzielny 2023. Słonecznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz trójdzielny 2023. Słonecznik
Dostępny
1 szt.

Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru. Wymiar po rozłożeniu: 31.2 x 61.0 cm.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

44
Kalendarz trójdzielny 2023. Serce Jezusa, Serce Maryi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz trójdzielny 2023. Serce Jezusa, Serce Maryi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.03

Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru. Wymiar po rozłożeniu: 31.2 x 61.0 cm.

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

45
Kalendarz trójdzielny 2023. Niechaj Cię strzegą Anioły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz trójdzielny 2023. Niechaj Cię strzegą Anioły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru. Wymiar po rozłożeniu: 31.2 x 61.0 cm.

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

46
Kalendarz trójdzielny 2023. Kapliczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz trójdzielny 2023. Kapliczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru. Wymiar po rozłożeniu: 31.2 x 61.0 cm.

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

47
Kalendarz trójdzielny 2023. Abp Fulton J. Sheen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz trójdzielny 2023. Abp Fulton J. Sheen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru. Wymiar po rozłożeniu: 31.2 x 61.0 cm.

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

48
Slime brokatowy BPLA4104 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slime brokatowy BPLA4104 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

9,99 zł
Powiadomienie
49
Piasek kinetyczny 480g BPLA4582 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny 480g BPLA4582
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

50
Piłka gumowa 23cm Tęczowa BPIŁ9334 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka gumowa 23cm Tęczowa BPIŁ9334 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

10,99 zł
Powiadomienie
51
Slime Zwierzątka BPLA1325 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
Powiadomienie
52
Rakietki 37cm BGR0786 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki 37cm BGR0786
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

21,90 zł
20,59 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,31 zł

53
Piłka gumowa 23cm Kropki BPIŁ0188 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
54
Pistolet na pociski Dinozaur BBRO0134 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na pociski Dinozaur BBRO0134
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

33,90 zł
31,87 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,03 zł

55
The Storm Before The Calm, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Storm Before The Calm, 2 CD
Alanis Morissette, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1 1. Light-the Lightworker s Lament - Alanis Morissette (7.32) 2. Heart-power of a Soft Heart - Alanis Morissette (5.19) 3. Explore-the Other Side of Stillness - Alanis Morissette (11.31) 4. Space-pause On Violence - Alanis Morissette (12.33) 5. Purification-the Alchemical Crunch - Alanis Morissette (8.45) 6. Restore-calling Generation X - Alanis Morissette (9.43) CD 2 1. Awakening-in Between Thoughts - Alanis Morissette (9.26) 2. Ground-i Want to Live. - Alanis Morissette (11.17) 3. Safety-empath in Paradise - Alanis Morissette (10.38) 4. Mania-resting in the Fire - Alanis Morissette (7.19) 5. Vapor-amplified in Stillness - Alanis Morissette (9.42)

57,99 zł
Powiadomienie
56
Mathematics 7. MYP 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mathematics 7. MYP 2
Dostępny
7 szt.

Mathematics 7 (MYP 2) third edition has been designed and written for the International Baccalaureate Middle Years Programme (IB MYP) Mathematics framework, providing complete coverage of the content and expectations outlined.

325,70 zł
57
Deskorolka BZES7977 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deskorolka BZES7977
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

62,90 zł
59,13 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,77 zł

58
Piłka gumowa 23cm Gwiazdki BPIŁ1109 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka gumowa 23cm Gwiazdki BPIŁ1109 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

7,99 zł
Powiadomienie
59
Pistolet na pociski z pianki BBRO7461 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na pociski z pianki BBRO7461
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

12,99 zł
Powiadomienie
60
Ustroń i Wisła. Miniprzewodnik turystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustroń i Wisła. Miniprzewodnik turystyczny
Niedostępny
Brak

Przewodnik został przygotowany z myślą o rodzinach, osobach starszych spędzających urlop w Wiśle lub Ustroniu. Zawiera propozycję spacerów po i wokół tych kurortów. W przewodniku zaprezentowano 18 łatwych tras, idealnych na rodzinne wycieczki. Większość proponowanych wycieczek mierzy do 10 km długości i można je pokonać w ciągu 2-3 godzin. Część ustrońska zawiera 8 szczegółowo opisanych tras, a wiślańska - 10. Wszystkie wycieczki stanowią pętle, w miarę możliwości niepowtarzające przejść tymi samymi drogami.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

61
Uczymy się modlitwy. Ojcze nasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczymy się modlitwy. Ojcze nasz
Dostępny
6 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych w serii „Uczymy się modlitwy”, która poprzez zabawę ułatwia poznawanie najważniejszych modlitw. Doskonała pomoc dla katechetów przedszkolnych i dla rodziców, którzy pragną wychować swoje dzieci w duchu religijnym. Dzięki tym książeczkom maluchy ćwiczą i rozwijają swoją pamięć, zdolności manualne oraz kreatywność. Kolorowanie obrazków o tematyce religijnej to świetne uzupełnienie uczestnictwa w nabożeństwach!

5,12 zł
3,99 zł

Rabat 22,1%
oszczędzasz 1,13 zł

62
Schowek
GAMA Kaftan baw/sito 92/98
UBRANKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

10,99 zł
Powiadomienie
63
Notatnik A5 Psi Patrol PAW PATROL PW19853 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,83 zł
19,99 zł

Rabat 8,4%
oszczędzasz 1,84 zł

64
Pistolet pompa na wodę 41cm BZW1784 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet pompa na wodę 41cm BZW1784 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

65
Zestaw piśmienniczy w saszetce 7el. Sweet Dreams KL11228 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,50 zł
31,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,55 zł

66
Portfelik Sweet Dreams KL10640 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portfelik Sweet Dreams KL10640 Kids Euroswan
KIDS EUROSWAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

22,90 zł
20,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

67
PiÓro Wieczne Pixel Game Display 10 szt. Starpak 491404 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PiÓro Wieczne Pixel Game Display 10 szt. Starpak 491404
Starpak
Dostępny
143 szt.

Zalety produktu Pi oacute ro wieczne Pixel Game STARPAK pakowane w display po 10 szt. to niezbędny element wyposażenia twojego dziecka. Pi oacute ro wieczne na naboje, o oryginalnym, atrakcyjnym kształcie i wykończeniach. Grubość pi oacute ra dostosowana do dłoni dziecka. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami dedykowanymi biurze i szkole W pi oacute rze znajduje się miejsce na zapasowy wkład, dzięki czemu Twojemu dziecku nigdy nie zabraknie atramentu w trakcie pisania. Pi oacute ro w dziecięcej, kolorowej grafice zainteresuje każdego szkolnego zucha. Pi oacute ra pakowane w przeźroczysty display po 10 szt. Wykonane z trwałego plastiku. Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat. Wymiary produktu pi oacute ro 13 cm. Wymiary opakowania-display wys. x szer. cm 15z13. Waga opakowania-display kg. 0,18 kg. href 39 39 39 39 gt STARPAK prezentuje Wyprawka szkolna - YouTube /p p nbsp

89,90 zł
85,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,49 zł

68
Mgła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mgła
Dostępny
130 szt.

Chłopiec i wilk – to spotkanie zapoczątkuje piękną przyjaźń, która odmieni życie każdego z nich Na ulicach dziewiętnastowiecznego Londynu nic nie jest za darmo. Wie o tym Clay, od najmłodszych lat walczący o przetrwanie. Jego domem są baraki nad Tamizą, a sposobem na zdobycie kilku drobnych jest handel przedmiotami znalezionymi w błocie przy rzece. Pewnego dnia ścieżki chłopca przetną się w zaskakujący sposób z niezwykłym zwierzęciem. Kiedy Clay pozna w cyrku Mgłę – dzikiego i uwięzionego w klatce wilka – jego serce zapłonie tylko jednym pragnieniem. Odtąd zwrócenie wolności temu niebezpiecznemu zwierzęciu stanie się największym marzeniem Claya.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

69
Jurassic World. Tyranozaur rex - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurassic World. Tyranozaur rex
Jurassic World, Mattel
Niedostępny
Brak

Mikrofigurki dinozaurów hese Jurassic World mogą być małe, ale zapewniają świetną zabawę! Przeżyj ponownie przygodę w Jurassic World z ulubionymi dinozaurami inspirowanymi filmem! Każda figurka dinozaura stoi osobno, dzięki czemu świetnie nadają się nie tylko do odtwarzania akcji bitewnych, ale także do wyświetlania! Fani pokochają kolekcjonowanie ich wszystkich w celu odtworzenia scen filmowych lub wymyślenia własnych przygód. Świetny prezent dla dzieci w wieku 3 lat i starszych, zwłaszcza tych, którzy kochają grę akcji i Jurassic World!

7,99 zł
Powiadomienie
70
Wokół historii (i) komunikacji. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Włodzimierzowi Michowi z okazji czterdziestolecia pracy naukowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wokół historii (i) komunikacji. Księga pamiątkowa dedykowana Profesoro...
Dostępny
3 szt.

„Obszerny tom (a złożyło się na niego ponad trzydzieści tekstów) to owoc naukowego namysłu najwyższej próby badaczy, którzy od lat śledzą związki historii i komunikacji, w niniejszej publikacji zaś umiejętnie łączą go z dyscypliną, z jaką przez tyle lat związany był Profesor Włodzimierz Mich. W kolejnych wątkach – czy to z zakresu badań stricte historycznych, czy to historyczno-medioznawczych, aż po najnowszą tematykę tyczącą się pandemii, od której z powodu otaczającej nas rzeczywistości społecznej wręcz nie sposób uciec – można odnaleźć bliższe lub nieco dalsze echa twórczości naukowej Jubilata. To z pewnością wyraz szacunku dla wybitnej postaci, która jest ważna dla pracowników naukowo-badawczych UMCS, ale i szerzej – dla całego środo-wiska naukowego z wielu ośrodków w kraju. Rangę twórczości Profesora doceniła Profesor Iwona Hofman, dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS oraz prezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Przedstawiając jakże precyzyjnie poszczególne etapy rozwoju dyscypliny nauk o komunikacji społecznej i mediach w lubelskim środowisku UMCS, a także pozytywnie wartościując rolę Jubilata, zauważyła i podkreśliła dominanty wyznaczające wpływ Profesora Włodzimierza Micha na Zespół, Instytut i Wydział oraz cały Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Także uczniowie i współpracownicy Jubilata docenili wprost w przedstawionych tekstach znaczenie twórczości naukowej, ale też elementy określane w dyscyplinie mianem komunikacji interpersonalnej. Jej przejawem jest bliski kontakt ze współautorami i współredaktorami poszczególnych tomów, który powstawał w kolejnych dziesięcioleciach, pomoc w tworzeniu prac dyplomowych, dyskusje i debaty prowadzone w trakcie konferencji i sympozjów. – Z recenzji dr hab. Klaudii Cymanow-Sosin

73,50 zł
45,57 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 27,93 zł

71
Wpływ międzykanałowego różnicowania cen na wybór kanału zakupu przez konsumentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wpływ międzykanałowego różnicowania cen na wybór kanału zakupu przez k...
Dostępny
1 szt.

„Przedmiot przedstawionej do recenzji monografii jest z pewnością niebanalny i to z kilku powodów. Po pierwsze, dotyczy różnicowania cen, które nie doczekało się, jak dotąd, opracowania monograficznego w języku polskim. Po drugie, Autorka przedstawia problem różnicowania cen w kontekście wielokanałowości, które jest zjawiskiem nowym, dynamicznie rozwijającym się i wyraźnie bardziej zaawansowanym praktycznie niż literaturowo/badawczo/teoretycznie”. – Z recenzji dr hab. Barbary Borusiak, prof. UEP „Tematyka monografii dotyczy różnicowania cen w kanałach sprzedaży i należy ją uznać za wartościową i aktualną. Monografia […] koncentruje się na kwestiach teoretycznych oraz jest oparta na badaniach empirycznych w zakresie różnicowania cen w środowisku wielokanałowym. Książka jest opracowaniem wartościowym i obszernym, nowatorskim i pożądanym na krajowym rynku wydawniczym”. – Z recenzji dr. hab. inż. Dariusza Dąbrowskiego, prof. PG

46,20 zł
28,18 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 18,02 zł

72
Authors of Their Own Develpoment. Montessori school graduates - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Authors of Their Own Develpoment. Montessori school graduates
Dostępny
2 szt.

The Author undertook the difficult task which is both the multidimensional formulation and the integral revelation of the main issues of contemporary school education in the light of the title problem of the book. This volume allows us to get familiar with the theoretical conception presenting an independent and autonomous person, as well as the part of education in assisting the development of an individual, particularly one of the educational projects – that of the Italian pedagogue, Maria Montessori. Based on the own research results, the Author shows: 1) the way in which the self-authoring personality developed among the graduates of one of the Montessori schools in Poland, particularly its standard and the meanings associated with the authorship by the participants of the study, as well as the way in which the structure of self-authoring personality can be described (Chapter V), 2) the experiences of the examined graduates associated with their development also the meanings they attribute to the experiences in terms of the emotions, feelings, and their changeability regarding the modification of the spatio-temporal prospects (Chapter VI), 3) the content and the manner of the personal distant tasks implementation, including the developmental prospects of the individual superior task and operational ones as well as the affective pattern of superior tasks of the Montessori school graduates (Chapter VII). – Prof. dr hab. Joanna Madalińska-Michalak

46,20 zł
28,18 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 18,02 zł

73
Nowe Książki 6/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Książki 6/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.27

Pismo krytyki literackiej i naukowej wydawane przez Instytut Książki. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy oraz użytkowników bibliotek, wydawców, księgarzy mówiąc najogólniej: do wszystkich miłośników książek. Zawiera recenzje, rozmowy, materiały publicystyczne, informacje o ruchu wydawniczym, kronikę wydarzeń i bibliografię. Komentowane książki reprezentują rozmaite dziedziny; na łamach pisma powstaje obraz stanu piśmiennictwa w Polsce, a przynajmniej jego najistotniejszej części. Do tego sylwetki autorów, również tych, którzy - choć zasłużeni dla kultury i nauki - są mniej znani. Każdy numer przynosi omówienie około osiemdziesięciu książek w recenzjach czy notach. Osobny dodatek Kurier dopełnia treść informacyjną pisma krótkimi, pochodzącymi od wydawców notami o zapowiedziach i nowościach.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

74
Disney Maluch. Maluj rączkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Maluch. Maluj rączkami
Dostępny
48 szt.

Dziś się szykuje nowa przygoda – wiedzą już o tym wszystkie maluszki! Maluj rączkami – wystarczy woda, a zamiast pędzli twoje paluszki! Maluj rączkami to idealna propozycja dla ciekawych świata maluszków, które rozpoczynają swoją twórczą aktywność. Wystarczy zamoczyć rączki w wodzie i zwilżyć wybrany element obrazka, żeby nabrał koloru. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Książki wykonane są z bezpiecznych i przetestowanych materiałów, co sprawia, że rodzice bez obaw mogą przekazać je do rączek swoich pociech. Malowanie rączkami to świetna zabawa!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

75
Disney Maluch. Maluj rączkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Maluch. Maluj rączkami
Dostępny
54 szt.

Dziś się szykuje nowa przygoda – wiedzą już o tym wszystkie maluszki! Maluj rączkami – wystarczy woda, a zamiast pędzli twoje paluszki! Maluj rączkami to idealna propozycja dla ciekawych świata maluszków, które rozpoczynają swoją twórczą aktywność. Wystarczy zamoczyć rączki w wodzie i zwilżyć wybrany element obrazka, żeby nabrał koloru. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Książki wykonane są z bezpiecznych i przetestowanych materiałów, co sprawia, że rodzice bez obaw mogą przekazać je do rączek swoich pociech. Malowanie rączkami to świetna zabawa!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

76
Schowek
Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Łodzi.
Dostępny
8 szt.

Mija właśnie 200 lat, od kiedy Łódź przeistoczyła się z zapomnianego miasteczka w osadę przemysłową, która miała z czasem wyrosnąć na największy ośrodek włókiennictwa w tej części Europy. Jubileusz ten stał się podstawą do zorganizowania debaty naukowej nad historią przemysłową i przyszłością naszego miasta, a pokłosiem cyklu spotkań zorganizowanych przez Interdyscyplinarne Centrum Studiów Miejskich w roku jubileuszowym jest niniejsza publikacja. W podtekście debaty postawiliśmy sobie kilka pytań. Jak przemysłowa przeszłość determinuje przyszłość? W jaki sposób jest ona przenoszona do przyszłości? Jak wygląda pamięć społeczna i pisana? Jaką rolę odgrywa stereotyp i co z tego wynika dla przyszłości miasta? Nie jest to całkiem spójna narracja, ale nie jest to także celem publikacji, bowiem spoglądając na miasto z różnych perspektyw chcieliśmy, aby każde spojrzenie odbywało się poprzez pryzmat dyscypliny naukowej autora. Dzięki temu uważamy, że prezentujemy ? tak potrzebne ? nowe, interdyscyplinarne podejście do studiów miejskich i przekazujemy bogatszą wiedzę mieszkańcom Łodzi i wszystkim zainteresowanym jej rozwojem.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

77
Schowek
Materac PlaŻowy Dmuchany 156x144 Bestway 43159
Bestway, Bestway
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

72,90 zł
Powiadomienie
78
Squish-a-Boos Fluffy biały baranek 22 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,19 zł
30,53 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,66 zł

79
Antoni Sygietyński - inicjator i współtwórca przełomu naturalistycznego w polskiej estetyce i krytyce artystycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antoni Sygietyński - inicjator i współtwórca przełomu naturalistyczneg...
Dostępny
5 szt.

Przedmiotem książki jest rekonstrukcja i analiza poglądów na temat sztuki zawartych w publikacjach Antoniego Sygietyńskiego najbardziej wszechstronnego, płodnego i nowatorskiego pisarza o sztuce ostatniej ćwierci XIX wieku w kulturze polskiej. Dokonania Sygietyńskiego ujęte są w kontekście dominujących przekonań w zakresie estetyki i krytyki artystycznej epoki, w której Sygietyński był aktywny. Wykazana jeat jego prekursorska rola w procesie głębokich przemian w społecznej świadomości metaartystycznej, określanych w literaturze naukowej mianem przełomu naturalistycznego. Analizie poddane są także polemiki, jakie w obronie swych poglądów stoczył z oponentami, w tym ze swym wcześniejszym najbliższym współpracownikiem i sojusznikiem w dziele przełomu naturalistycznego Stanisławem Witkiewiczem. Zbadana jest także paradoksalna rola, jaką koncepcja naturalistyczna odegrała w następnym przełomie w polskiej myśli metaartystycznej przełomie antynaturalistycznym który rozpoczął się pod koniec lat tysiąc dziewięćsetnych, a dopełnił się po I wojnie światowej, i który ukształtował polską estetykę oraz krytykę artystyczna, jak również sztukę, w okresie międzywojennym. Analizy przywołanych tekstów dokonane są przy użyciu opracowanej przeze mnie nowatorskiej metodologii koncepcji dyskursów konstatywnych i performatywnych, prezentowanej przeze mnie w ostatnich latach na konferencjach naukowych i publikowanej w materiałach pokonferencyjnych.

31,50 zł
28,98 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

80
Franciszkanie w Gdańsku w XVXVI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franciszkanie w Gdańsku w XVXVI wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

Klasztor franciszkanów na Przedmieściu został ufundowany w 1419 roku jako trzecia, po dominikanach i karmelitach, placówka zakonów mendykanckich w kompleksie osadniczym średniowiecznego Gdańska. Mimo to bracia mniejsi zdołali wznieść do początku XVI wieku największy kościół klasztorny w mieście, co jest pośrednim świadectwem ich roli w ówczesnym życiu religijnym i społecznym. Kryzys w funkcjonowaniu konwentu nastąpił w okresie rozwoju reformacji. W późniejszym czasie nie zdołano go przełamać, skutkiem czego przełożony kustodii pruskiej zakonu przekazał w 1555 roku klasztor i kościół władzom miasta. Franciszkanie powrócili do niego dopiero w 1945 roku. Książka stanowi próbę całościowego przedstawienia dziejów gdańskiego klasztoru w XV i XVI wieku.

63,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,04 zł

81
Mini Boos zawieszka Biały pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Boos zawieszka Biały pies
Meteor
Dostępny
3 szt.

Brelok biały pies na łańcuszku.

19,70 zł
18,99 zł

Rabat 3,6%
oszczędzasz 0,71 zł

82
Angielski. Krok po Kroku wyd. 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Krok po Kroku wyd. 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

83
Gombrowicz na językach. Lekcje tłumaczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gombrowicz na językach. Lekcje tłumaczy
Dostępny
53 szt.

Gombrowicz na językach to książka przynosząca refleksję nad mozołami przekładu dzieł autora Ferdydurke, który - z uwagi na swoją językową wynalazczość - sprawia tłumaczom wielkie trudności, wymaga bowiem od nich ogromnej wyobraźni i odważnych decyzji tam, gdzie trzeba się poruszać na granicy pojmowalności tłumaczonego tekstu albo naruszając bariery tego, co w języku dozwolone. Świadectwem nieuniknionego przekraczania tego rodzaju barier są zamieszczone w tym tomie teksty. Jednocześnie Gombrowicz bulwersuje jako wielki bluźnierca i buntownik, praca nad przekładem często więc wiąże się z zaangażowaniem w kontestację polityczną lub obyczajową, która zwierzenia translatorów czyni świadectwem epoki. – Jerzy Jarzębski

50,00 zł
35,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

84
Wacław Dawidowicz Pisma wybrane Gdańska koncepcja prawa administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

85
Andy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andy
Dostępny
34 szt.

Ten wizualny majstersztyk opowiada o tym, jak mały Andrew Warhol przeszedł drogę od chorowitego dziecka w przemysłowym Pittsburghu do Andy'ego Warhola, enfant terrible nowojorskiego świata sztuki i supergwiazdy światowej popkultury. Nie poprzestając na stworzeniu spektakularnego ilustrowanego portretu Warhola-artysty i Warhola-człowieka, Typex przedstawia również oszałamiający przegląd popkultury XX wieku. Andy Warhol został okrzyknięty mistrzem sztuki, jako produkcji masowej; człowiekiem, który doskonale zdawał sobie sprawę z siły konsumpcjonizmu i przewidział współczesną obsesję na punkcie przepychu i sensacji. Chwalony i pogardzany za swoją fiksację na punkcie wizerunku, powierzchowności i sławy, Warhol - twórca wyrażenia piętnaście minut sławy - jawi się w tej biografii, jako prorok naszej skupionej na celebrytach kultury selfie. Andy składa się z dziesięciu rozdziałów poświęconych różnym okresom w życiu Warhola, z których każdy zilustrowany jest w radykalnie odmiennym stylu, co odzwierciedla nieustanne dążenie Warhola do odnowy. W swojej pracy i w życiu osobistym Warhol wielokrotnie uwalniał się od stylów, miejsc i ludzi: na przestrzeni ponad 500 stron widzimy, jak kolejno wciela się w pop-art, flower power, punk i hip-hop, by następnie ruszyć dalej zostawiając je za sobą. Andy: Opowieść faktograficzna to powieść graficzna o monumentalnej skali: wielowarstwowa, zabawna i poruszająca. To także wizualne widowisko, pełne ukłonów w stronę sztuki i muzyki z czasów życia i twórczości Warhola.

210,00 zł
151,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 58,80 zł

86
Metanoia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

Wróć do góry