hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.06.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 15 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Komiksy są super! Koń by się uśmiał. Tom 1. Ale jazda (Laurent Dufreney, Miss Prickly), na drugim Co kryje ciało? (Aina Bestard). Kolejny produkt to Patyczki kreatywne Color 50szt (Fandy) oraz Nasze magiczne Encanto, DVD (Jared Bush, Byron Howard).
1
Komiksy są super! Koń by się uśmiał. Tom 1. Ale jazda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksy są super! Koń by się uśmiał. Tom 1. Ale jazda
Dostępny
46 szt.

Pierwsza część humorystycznej serii dla dzieci o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Co koń wyskoczy, Ale jazda! i Co za tupet!. Czworonożni bohaterowie komentują życie, śmieją się z ludzi, a nawet są przesądni! Poznajemy pełen przegląd końskich charakterów – od miłych kucyków, przez pewne swej piękności klacze po dumne ogiery. Nie brakuje też pechowców, złośliwców ani brudasków. Przedstawiamy pełne humoru opowieści nie tylko dla miłośników koni! Scenarzystą serii jest Laurent Dufreney, autor tekstów do cyklu humorystycznego „Les Cochons dingues” i twórca ilustracji do opowieści komediowej „Zoé Super”. Rysunki są dziełem Miss Prickly (właśc. Isabelle Mandrou), która współpracuje z pismami dziecięcymi i odpowiada za grafiki do takich serii jak „Mordercza Adelka”, „Animal Jack” czy już wymieniona „Les Cochons dingues”.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

20 osób kupiło
2
Co kryje ciało? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co kryje ciało?
Dostępny
139 szt.

Ludzki organizm jest bardzo skomplikowany, delikatny. Jesteśmy świadomi własnego ciała niemalże od chwili narodzin. Odczuwamy zimno, ciepło, burczy nam w brzuchach, a czasem nawet coś boli. Kolejna ilustrowana książka Ainy Bestard z serii Co kryje? odsłania przed nami tajemniczy świat ludzkiego ciała. Ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo po użyciu kolorowych filtrów – trzech magicznych szkieł powiększających. Do każdej książki dołączony jest plakat na ścianę. Edukacyjna książka o tajemnicach ludzkiego ciała, idealna na prezent już dla pięciolatków.

68,00 zł
42,16 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 25,84 zł

19 osób kupiło
3
Patyczki kreatywne Color 50szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki kreatywne Color 50szt
Fandy
Dostępny
56 szt.

Rozmiar 12 x 1 cm, grubość 2 mm, kolorowe, 50 szt.

4,99 zł
15 osób kupiło
4
Nasze magiczne Encanto, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze magiczne Encanto, DVD
Jared Bush, Byron Howard, 2021
Dostępny
304 szt.

Witaj w „Naszym magicznym Encanto", pełnym porywających do tańca piosenek nagradzanego Lin-Manuela Mirandy! Ta bajecznie kolorowa produkcja Walt Disney Animation Studios przeniesie Cię w góry Kolumbii, gdzie w magicznym domu mieszka niezwykła rodzina Madrigal. Gdy zaczyna jej zagrażać nieznane niebezpieczeństwo ostatnią nadzieją okaże się Mirabel – jedyna z rodziny nieposiadająca magicznego talentu.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

12 osób kupiło
5
Louca. Tom 3. Oby się udało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Louca. Tom 3. Oby się udało
Dostępny
58 szt.

Trzeci tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu duchu. Nadszedł mecz decydujący o przyszłości drużyny Liceum im. Quanfrina. Louca zdaje sobie sprawę, że potrafi strzelać bramki tylko dzięki pomocy Nathana, a tymczasem jego widmowy przyjaciel... odszedł, aby dowiedzieć się, co słychać u jego rodziny. Równocześnie splot okoliczności sprawia, że zaczyna się powoli wyjaśniać tajemnica śmierci Nathana... Autorem opowieści jest francuski rysownik i animator Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Despicable Me”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.

34,99 zł
24,84 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

11 osób kupiło
6
Tyłem do kierunku jazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyłem do kierunku jazdy
Dostępny
1108 szt.

Najnowsza powieść Sylwii Chutnik, laureatki Paszportu Polityki. Staśka zawsze była krewka. Spryciula, cwaniara, fryga.W PRL-u była jak kolorowy ptak. Biegała ulicami Warszawy w ufarbowanych pepegach.Zawsze dwa kroki do przodu. Tu biznes, tam flirt, na boku wódeczka. Magda właśnie to kocha w swojej babci najbardziej. Sama też nie mieści się w szablonie i walczy o siebie wspierana przez queerową grupę znajomych. Ale czasem nawet przyjaciele nie są w stanie pomóc i wtedy Magda próbuje po prostu utrzymać się na powierzchni.Mimo zrzędzenia matki i kolejnej nieudanej randki. Ma w końcu mieszkanie do spłacenia, no i ciągle wierzy, że może być szczęśliwa. Przewrotna,zabawna i dająca nadzieję opowieść o przebojowej Staśce, która pokochała pięknego Rumuna, i o Magdzie, dziewczynie po przejściach. O babci i wnuczce, które łączy to, co najważniejsze – potrzeba wolności i życia pełną piersią. Zawsze tyłem do kierunku jazdy. Najnowsza, długo wyczekiwana powieść Sylwii Chutnik, laureatki Paszportu „Polityki”, autorki m.in. Kieszonkowego atlasu kobiet i Cwaniar. „Nareszcie! Kocham Sylwię Chutnik, ten brawurowy, czasem surrealistyczny styl pisania, więc bardziej niż bardzo czekałam na tę powieść! Tyłem do kierunku jazdy to pochwała buntu i odwagi w realizacji własnej, czasem nieoczywistej drogi życiowej. To przypomnienie, że mamy tylko jedno życie i że warto być szczęśliwym. Niezależnie od tego, czy świat jest z nami, czy przeciwko nam. To także szalona opowieść o poszukiwaniu tożsamości i cenie, jaką trzeba zapłacić za własną wolność. Polecam, bo to nie tylko jazda tyłem do kierunku jazdy, ale też bez trzymanki. Warto!”. Martyna Wojciechowska

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

11 osób kupiło
7
Korektor Dominic 5mm x 12m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor Dominic 5mm x 12m
Fandy
Dostępny
62 szt.

Szer. taśmy 5 mm, dł. taśmy 12 m, mocno kryjąca, bez rozpuszczalników chemicznych

5,50 zł
4,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,51 zł

10 osób kupiło
8
Dziennik roku zarazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik roku zarazy
Dostępny
88 szt.

Bez tej książki nie byłoby ani Dżumy Alberta Camusa, ani Innego świata Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Napisana jak reportaż, położyła podwaliny pod literaturę, która stawia człowieka twarzą w twarz z problematyką zagłady. Ale Dziennik roku zarazy Daniela Defoe to nie tylko dokument o zarazie, która nawiedziła Londyn w 1665 roku, to również powieść historyczno-obyczajowa, której bohaterem jest City. To powieść-metafora, z zapowiedzią kolejnej zarazy. Właśnie dlatego badacze Defoe dopatrują się w niej kontynuacji Robinsona Cruzoe.

55,00 zł
35,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,25 zł

9 osób kupiło
9
Notes B6 MetPremium 03 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes B6 MetPremium 03
Fandy
Dostępny
17 szt.

notes z gumką, oprawa szyta, atrakcyjny motyw, metaliczne zdobienie, 128 kartek w linie, papier beżowy 70 g, format notesu 11,5 x 17 cm

10,73 zł
9,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,74 zł

8 osób kupiło
10
Lato do wynajęcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lato do wynajęcia
Dostępny
7 szt.

Seniorzy do wynajęcia? To nie reality show, ale pomysł żywiołowych staruszków! Gdy grupa absolwentów uniwersytetu trzeciego wieku kończy rok akademicki, ma zdecydowanie zbyt wiele czasu. Dziarscy seniorzy potrzebują zajęcia, które wypełni ich letnie dni. Jeden z nich wpada na pomysł, by dać ogłoszenie w lokalnej prasie. Do wynajęcia w okresie wakacyjnym oferują… siebie. Swoją energię, doświadczenie życiowe, mądre rady i dużo, dużo więcej. Co wyniknie z tej nietypowej oferty? Czy bohaterowie są świadomi, czego się podejmują? I najważniejsze… Czy znajdą się chętni, by wypożyczyć dziadków? Daj się wciągnąć w klimatyczną opowieść, w której różnice pokoleniowe nie stanowią żadnej bariery, a takie wartości jak troska, dobro i miłość okazują się ponadczasowe.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

8 osób kupiło
11
Praga. Plan miasta w skali 1:10 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praga. Plan miasta w skali 1:10 000
Dostępny
24 szt.

Praga - plan miasta Skala 1:10 000 Format 98 x 67 cm Wydanie II, 2022 Aktualizowany w terenie plan Pragi z bogatym opisem krajoznawczym ze zdjęciami. Dodatkowo na planie umieszczono schemat metra i mapę dojazdową z Polski.

17,85 zł
12,99 zł

Rabat 27,2%
oszczędzasz 4,86 zł

7 osób kupiło
12
Nieszczęście w szczęściu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieszczęście w szczęściu
Dostępny
792 szt.

Nikt bardziej niż Tekla nie jest zaskoczony odmianą losu. Wygrana w Lotka, zakochany mężczyzna, świetna praca. Towarzyszący jej od lat pech przepadł, a w jego miejsce pojawiło się wreszcie szczęście. Zdaniem Dominiki, jej kuzynki i przyjaciółki, nikt bardziej od niej nie zasłużył na tę zmianę. Niestety, tylko ona wydaje się być tego zdania. Wokół – jak grzyby po deszczu – zaczynają wyrastać zazdrośnicy, uważający, że Tekla zabiera szczęście innym ludziom. Zawistni sąsiedzi, zawistne koleżanki z pracy i szefowa, która wierzy, że Tekla poluje na jej stołek, próbując podstawić jej nogę, a to jeszcze nie koniec. Tekla również zaczyna zauważać, że co jej los dopisze, to komu innemu zabierze, ale próba morderstwa? Czy to nie lekka przesada? Na szczęście, bo jakżeby inaczej, w jej życiu znów pojawia się komisarz Gawron… Olga Rudnicka – znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

7 osób kupiło
13
Wiedźmin. Tom 1. Ziarno prawdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmin. Tom 1. Ziarno prawdy
Dostępny
210 szt.

Komiksowa adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Czy w bajkach kryje się ziarno prawdy? Geralt w poszukiwaniu zlecenia trafia do tajemniczego starego dworu położonego w odludnej okolicy. Wita go tam bardzo nietypowy gospodarz – Nivellen. Mimo początkowej niechęci postanawia on ugościć wiedźmina i opowiedzieć mu o swojej rodzinie, przeszłości i o… klątwie, którą na niego rzucono. Za swoje niecne występki Nivellen został zamieniony w bestię. Żeby je odkupić i odzyskać dawną postać, próbuje – jak to w bajkach – zdobyć serce pięknej dziewczyny. Czy to jednak wystarczy, żeby zdjąć urok? A może jest jakiś inny powód, dla którego Nivellena nie udaje się odczarować? Autorem scenariusza jest Jacek Rembiś, a rysunki stworzył Jonas Scharf.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

7 osób kupiło
14
Nożyczki 23,5 cm Casual - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki 23,5 cm Casual
Fandy
Dostępny
24 szt.

wysokiej jakości nożyczki ze stali nierdzewnej, długość nożyczek 23,5 cm, miękkie asymetryczne ergonomiczne uchwyty

6,62 zł
5,99 zł

Rabat 9,5%
oszczędzasz 0,63 zł

7 osób kupiło
15
Smerfy i śnieżyca. Tom 39 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i śnieżyca. Tom 39
Dostępny
52 szt.

Kolejna opowieść o wesołych Smerfach, małych mieszkańcach wioski zagubionej w ogromnym lesie. Smerfy dobrze przygotowały się do zimy – zebrały zapasy żywności i drewna na opał. Nie przewidziały tylko jednego: najstraszliwszej od lat śnieżycy! Naszym bohaterom grozi wielkie niebezpieczeństwo – ich wioska może zostać całkowicie zasypana. Co gorsza, w chwili nadejścia zawiei kilka Smerfów znalazło się poza domem. Czy uda im się znaleźć jakieś schronienie? A nawet jeśli, to jak poradzą sobie bez jedzenia? Czy ktokolwiek im pomoże? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
16
Klamerki ozdobne Color małe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klamerki ozdobne Color małe
Fandy
Dostępny
66 szt.

Rozmiar 25 x 3 mm, grubość 7 mm, kolorowe, 50 szt.

6,25 zł
5,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,26 zł

6 osób kupiło
17
Save Us - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Save Us
Dostępny
1243 szt.

Wielki finał bestsellerowej trylogii! Czy Ruby i James zdołają ocalić swoje uczucie? A może zniszczą się wzajemnie? Ruby jest w szoku. Zawieszono ja w prawach uczennicy Maxton Hall. Najgorsze, że wszystko wskazuje na to, że to sprawka Jamesa. Ruby nie wierzy. Nie po tym, co razem przeszli. Wydawało jej się, że poznała prawdziwego Jamesa, marzyciela, który potrafi ją rozbawić i przyprawia ją o szybsze bicie serca. Dziewczyna rozpaczliwie walczy o prawo do ukończenia szkoły, James tymczasem kolejny raz zmaga się z brzemieniem rodzinnych obowiązków. Po raz kolejny muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy światy, w których żyją, nie dzieli jednak zbyt głęboka przepaść.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

6 osób kupiło
18
Klamerki ozdobne Natural małe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klamerki ozdobne Natural małe
Fandy
Dostępny
25 szt.

Rozmiar 25 x 3 mm, grubość 7 mm, naturalne, 50 szt.

6,06 zł
5,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,07 zł

6 osób kupiło
19
Arkusz magnetyczny A4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusz magnetyczny A4
Fandy
Dostępny
20 szt.

folia magnetyczna, format A4, samoprzylepna, gruność folii 1 mm, w opakowaniu 2 arkusze

12,66 zł
11,99 zł

Rabat 5,3%
oszczędzasz 0,67 zł

6 osób kupiło
20
Śmierci ulotny woal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Śmierci ulotny woal
Dostępny
4 szt.

Poznań, kwiecień 1930 roku. Podczas seansu spirytystycznego przywołana z zaświatów postać pułkownika Hermana von Zanthiera wieszczy śmierć jednego z uczestników spotkania. Można by było uznać to za żart, gdyby nie fakt, że niedługo później, wskazany przez ducha, wicekonsul Albrecht von Pieskow znika bez śladu. Czy przepowiednia się spełniła, czy powodów absencji należy szukać gdzie indziej? Jeśli jest w Poznaniu ktoś, kto może rozwiązać tę zagadkę, to jest nim bez wątpienia komisarz Antoni Fischer. Dramaty rozgrywają się nie tylko na salonach. Stróża gospody Pod Świńskim Uchem znaleziono martwego w jego własnym łóżku. Śmiertelny cios zadano profesjonalnie, prosto w serce. Motyw i sprawca pozostają nieznani. Tymczasem szef złodziejskiej szajki, Tolek Grubiński, przyjmuje zlecenie, które wymaga od niego opuszczenia kraju i wizyty w Stettinie. Musi się dostać do sejfu znajdującego się w miejscu, do którego włamać się niełatwo. Waga tego zadania jest spora, a ryzyko warte podjęcia. Ryszard Ćwirlej gawędziarskim stylem snuje opowieść, która przenosi w przeszłość i ożywia ją na oczach czytelników. Jako przemytnik historii dba o to, by fikcyjnych bohaterów osadzić w międzywojennych realiach. W tle coraz bardziej napięte stosunki polsko-niemieckie, a na pierwszym planie kryminalne intrygi i bohaterowie, z którymi nie sposób się nudzić.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

7 osób kupiło
21
Turecki honor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Turecki honor
Dostępny
3 szt.

Kiedy serce nie potrafi zapomnieć… Basia próbuje zbudować w Turcji nowe życie bez Demira. Znajduje pracę z Samsunie i przeprowadza się nad Morze Czarne. Dzieli mieszkanie z przyjaciółką i za jej radą ignoruje telefony od zdesperowanego mężczyzny. Czy jednak zaufała właściwej osobie? A może za niechęcią Arife do ukochanego Basi kryje się coś więcej? Czy kochankowie jeszcze kiedyś będą razem? Czy po niespodziewanym powrocie na wschód Turcji Basi uda się uchronić niewinną dziewczynę przed zabójstwem w imię honoru? Kontynuacja poruszającej Tureckiej nadziei to coś więcej niż romans. Mira Hafif kolejny raz zabiera czytelniczki w niesamowitą podróż po Turcji, pokazując nie tylko jej barwne obyczaje i orientalny klimat, ale też ciemne strony, które sami Turcy woleliby przemilczeć. Mira Hafif - ukrywająca się pod pseudonimem Polka, która dzieli życie między Turcję, gdzie mieszka, a Polskę, która jest jej rodzinnym domem. W 2019 roku, w dramatycznych dla siebie okolicznościach, postanowiła opisać swoją turecką historię na jednym z forów internetowych. Gdy tylko może, udziela w internecie porad kobietom, które zastanawiają się nad porzuceniem wszystkiego dla wakacyjnej miłości. Zadebiutowała powieścią Turecka rozkosz. W 2022 roku ukazała się kontynuacja: Tureckie nadzieje.

42,00 zł
22,26 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,74 zł

6 osób kupiło
22
Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Tom 1. Bracia szantażyści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Tom 1. Bracia szantażyści
Dostępny
29 szt.

Nowa seria detektywistyczna dla młodzieży. Filipina to nastolatka, która w przyszłości chciałaby zostać detektywem. Mimo młodego wieku już wdraża się do tego zawodu, pomagając rozwiązywać problemy rówieśnikom – i nie tylko. W swoich śledztwach nie waha się stosować drastycznych środków, czasami sama narażając się na niebezpieczeństwo. Na szczęście zawsze może liczyć na wsparcie przyjaciół – właściciela złomowiska Gégé i lokalnego gangstera Moka. Pomysłodawcą i scenarzystą tej wciągającej serii jest francuski autor Greg Blondin, natomiast autorem rysunków jest Dominique Zay. Przygody Filipiny Lomar zostały docenione na wielu festiwalach komiksowych – m.in. Imagin’Artois, Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême i Targach Książek Kryminalnych w Nemours.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

6 osób kupiło
23
Mapa świata. Dinozaury. Kolorowanka XL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa świata. Dinozaury. Kolorowanka XL
Dostępny
43 szt.

Ze składaną kolorowanką "Mapa świata. Dinozaury" dzieci mogą wyruszyć w fascynującą podróż do dawnego świata tych ciekawych stworzeń. Dowiedzą się przy tym, jakie gatunki zostały odkryte na poszczególnych kontynentach. Kredki w dłoń! Ogromny, ilustrowany arkusz prehistorycznego świata o wymiarach 100 x 60 cm jest do dyspozycji małego artysty. Kolorowanie zapewnia doskonałą rozrywkę, a przy tym rozwija zdolności manualne, staranność oraz koordynację wzrokowo-ruchową. To znakomite przygotowanie do szkoły, a także możliwość wyciszenia.

9,70 zł
8,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 0,71 zł

5 osób kupiło
24
Dziennik włoski. Apulia. Abruzja. Rzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik włoski. Apulia. Abruzja. Rzym
Dostępny
90 szt.

Oto kolejny tom dziennika monumentalnej podróży po Włoszech, którą Grzegorz Musiał odbywał w latach 2002-2007. Po opublikowanym w 2021 r. tomie Dziennik włoski. Sycylia, nadszedł czas na najmniej znaną część Włoch: górską, skalistą Abruzję, odnogę Apeninów oraz Apulię, rozciągniętą wzdłuż Adriatyku, aż po Bazylikatę, najmniej odwiedzaną przez turystów i prawie zapomnianą na Południu włoskiego buta. Grzegorz Musiał prowadzi czytelnika przez pejzaże skalistych Abruzów z miasteczkami zagubionymi w dolinach i na szczytach gór, z ich niebywale pięknymi a nieznanymi światu katedrami, przez Apulię, z jej nadmorskimi uzdrowiskami ale też wspaniałymi sanktuariami katolickimi, jak Manoppello czy Gargano a także zamkami normańskich i andegaweńskich królów i templariuszy. Nad wszystkim góruje Rzym - tam autor każdorazowo rozpoczyna i kończy swą wędrówkę i temu miastu poświęca strony pełne miłości i zachwytu. W podróży - podobnie, jak na Sycylii - towarzyszy mu niepowtarzalny Livio. Groteskowy, śmieszny i wzruszający potomek starego włoskiego rodu, znawca włoskiej sztuki i włoskiej kuchni, nasuwający myśl o Sancho Pansie z powieści Cervantesa. W przygotowaniu kolejny tom: Dziennik włoski. Toskania i Umbria.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

5 osób kupiło
25
Gumki 250 różowe do robienia bransoletek.  p12   HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
5 osób kupiło
26
Magnesy 10 mm 48 szt. kolorowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnesy 10 mm 48 szt. kolorowe
Fandy
Dostępny
21 szt.

magnesy ferytowe, średnica 10 mm, wysokość 5 mm, lakierowane

9,85 zł
8,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 0,86 zł

6 osób kupiło
27
Brokat Twinkle 04 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brokat Twinkle 04
Fandy
Dostępny
22 szt.

Brokat i cekiny w 6 wzorach, w połączeniu z klejem stanowi doskonały dodatek do wszelkich działań twórczych, scrapbookingu i cardmakingu, Przeznaczony do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni.

6,08 zł
5,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,09 zł

5 osób kupiło
28
Last Minute. Prawo cywilne cz.1 1.06.2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute. Prawo cywilne cz.1 1.06.2022
Dostępny
160 szt.

Metoda na egzamin z Kodeksu cywilnego Cenisz czas spędzony nad podręcznikami? Nie możesz doczekać się nocnego wkuwania do egzaminu z cywila? Drżysz z radości na myśl o gąszczu przepisów, przez które będziesz się przedzierał? W takim razie omijaj tę książkę z daleka: to pozycja zarezerwowana wyłącznie dla studentów, którzy wybierają skuteczne oraz szybkie rozwiązania i zdają egzamin w pierwszym terminie.

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

5 osób kupiło
29
Mamy tylko lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamy tylko lato
Dostępny
286 szt.

Czy wakacyjna miłość zawsze kończy się wraz z początkiem września? Ona – zwyczajna dziewczyna. On – sławny wokalista. Dwa kompletnie różne światy, które spotykają się pewnego gorącego lata. Alicja jest świeżo upieczoną studentką weterynarii. Chcąc zarobić na przeprowadzkę do dużego miasta, zatrudnia się jako kelnerka w malowniczym ośrodku wypoczynkowym nad jednym z mazurskich jezior. W tym samym miejscu członkowie popularnego zespołu Follow Your Dreams organizują obóz muzyczny dla swoich fanów. Znani muzycy nie robią co prawda na Ali wrażenia, ale ona na nich jak najbardziej. A szczególnie na Natanielu. Leader grupy nie może przestać o niej myśleć od chwili, gdy po raz pierwszy zobaczył ją, kiedy plotła wianek na łące rozgrzanej popołudniowym słońcem. Dziewczyna długo wzbrania się przed nową relacją, ale w końcu daje chłopakowi szansę. Stawia jednak warunek – ich związek skończy się wraz z ostatnim dniem wakacji. Ala bowiem nie wierzy, że dwójka ludzi z tak różnych światów ma szansę na wspólną przyszłość. Ale czy da się z dnia na dzień przestać kogoś kochać?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

5 osób kupiło
30
Gumki 250 morskie do robienia bransoletek.  p12   HIPO/ cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
5 osób kupiło
31
Od upadku do sukcesu. Jak porażkę przekuć w złoto, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Od upadku do sukcesu. Jak porażkę przekuć w złoto, wydanie 2
Dostępny
19 szt.

Życie często daje kopniaka w tyłek. Ale wszystko zależy od tego, czy ten kopniak cię powali, czy popchnie do przodu. Bywają chwile, gdy czujemy, że spotykają nas same porażki. W drodze do pracy wdeptujesz w psią kupę, spóźniasz się na autobus, szef akurat tego dnia przyszedł wcześniej, a pendrive z najważniejszą w twoim życiu prezentacją został na stole w kuchni. Trudno wtedy uwierzyć, że nie ma tego złego – nic, tylko strzelić sobie w łeb. Możesz jednak sprawić, by przeciwności losu stały się doświadczeniem, które poprowadzi cię do wygranej. Nie mamy kontroli nad wszystkim, co nas spotka, ale możemy nauczyć się budować z przeszkód trampolinę do sukcesu. Dość zrzędzenia i szukania wymówek dla swoich błędów. Naucz się rozpoznawać konkretne sygnały ostrzegawcze i spójrz na swoje porażki jak na najcenniejsze doświadczenie, które doprowadzi cię na podium. Zaprawiony w bojach długo na nim zostaniesz. Unikanie przeszkód i osiąganie sukcesów wiążą się z zaakceptowaniem faktu, że każdy z nas kieruje własnym życiem. Ta teoria nie należy do nowych i nie wszyscy się z nią zgadzają, ale pozwól, że pokażę ci kilka przykładów. Gdy twierdzę, że wszystko jest efektem twoich działań, chodzi mi o to, że każdy twój ruch wpływa na ogólną sytuację. Jeśli w środku nocy wejdziesz do pubu w podejrzanej dzielnicy, zbliżysz się do czterech dobrze zbudowanych, ogolonych na łyso, wytatuowanych po samą twarz kolesi, którzy piją piwo od szesnastej, i powiesz, że w życiu nie widziałeś nic bardziej szkaradnego, na pewno zrozumiesz, dlaczego właśnie leżysz w szpitalu.

44,99 zł
24,29 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 20,70 zł

5 osób kupiło
32
Śmierć na Nilu, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć na Nilu, DVD
Kenneth Branagh, 2021
Dostępny
103 szt.

Niezawodny belgijski detektyw Hercules Poirot (Kenneth Branagh) planuje spędzić egzotyczne egipskie wakacje na pokładzie luksusowego parowca. Jednak, gdy ponure zdarzenia przerywają sielankowy nastrój miodowego miesiąca pewnej pary, jego podróż zamienia się w gorączkowe poszukiwania mordercy. Osadzona w pustynnej scenerii Śmierć na Nilu, zachwycająca widokiem piramid i gwiazdorską obsadą, to adaptacja ponadczasowej powieści Agathy Christie. Mroczna opowieść o obsesyjnej miłości i zazdrości wije się zagadkowo niczym rzeka, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do szokującego finału.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

4 osoby kupiły
33
Włochy pełne wrażeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy pełne wrażeń
Dostępny
280 szt.

Zaplanuj podróż do Włoch i przeżyj niezapomniane chwile! Włochy – ten przewodnik jest inny niż wszystkie! Nie znajdziesz w nim szczegółowego spisu obiektów, godzin otwarcia, numerów telefonów, które i tak lepiej sprawdzić online. Jest za to wyselekcjonowany zbiór niezapomnianych doświadczeń, by stworzyć wyjątkową podróż, pasującą do indywidualnych upodobań. - Stwórz własną podróż – zaplanuj wyjątkowe przygody, wybierz najciekawsze atrakcje - Odkrywanie i reset – odkryj nieznane miejsca i nową perspektywę - Rusz wyobraźnią – znajdź własną ścieżkę z podpowiedziami miejscowych przewodników - Podróżuj odpowiedzialnie– bądź ostrożny, wspieraj lokalną, społeczność i miej pozytywny wpływ na otoczenie Obietnica Lonely Planet Mówimy, jak jest. To nasza praca, by każda podróż była niezwykłym doświadczeniem. To, co polecamy, opiera się na niezależnych wyborach, i nie mają na to wpływu zewnętrze czynniki. Nasze porady pochodzą z pierwszej ręki, więc możesz na nas polegać – pomożemy ci spędzić niezapomniane wakacje!

74,90 zł
55,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 19,47 zł

4 osoby kupiły
34
Artyści '44 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Artyści '44
Dostępny
28 szt.

Gwiazdy w Powstaniu Warszawskim Mieczysław Fogg w otwartej trumnie zobaczył martwą dziewczynę w wieku 16–17 lat o ślicznej twarzy. Była ubrana w granatowy fartuch, ramię opinała biało-czerwona opaska. Młoda bohaterka powstania sprawiała wrażenie istoty pogrążonej w głębokim śnie. Nie mógł powstrzymać łez. Hance Brzezińskiej towarzyszył nieustanny lęk. Bała się o trzynastoletniego syna. Żeby tylko na wieść o tym, że matka walczy, nie próbował do niej dołączyć. I żeby nie zginął tak jak ci ośmiolatkowie, co to z butelkami na czołgi chodzili. Jan Ekier na chwilę tylko stracił rezon, gdy koło jego ucha świsnęła kula, najpewniej rykoszet. Sala wypełniona po brzegi żołnierzami chciała dalej słuchać Etiudy rewolucyjnej. Wokół trwał nieustanny ostrzał. Chopin dziwnie inaczej brzmi przy akompaniamencie wybuchów i drżeń szyb. Artyści '44 przedstawiają prawdziwe losy gwiazd kina, teatru i estrady w Powstaniu Warszawskim. Byli żołnierzami i walczyli z bronią w ręku. Służyli, dając koncerty i organizując przedstawienia. Wielu po prostu próbowało przeżyć i ochronić bliskich. Tracili przyjaciół, rodziny, dzieci. Widzieli zniszczenie ukochanych miejsc. Ich losy są tak różne, jak i ich artystyczne talenty. Znamy ich twarze i role. Widzieliśmy przedstawienia, słuchaliśmy śpiewu. Podziwialiśmy i oklaskiwaliśmy. Teraz – dzięki Agnieszce Cubale – dowiadujemy się, że łączy ich jeszcze jedno: straszne doświadczenie Powstania Warszawskiego.

49,99 zł
25,99 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 24,00 zł

4 osoby kupiły
35
Koraliki 5 mm metaliczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki 5 mm metaliczne
Fandy
Dostępny
21 szt.

Rozmiar 5 mm, w opakowaniu 40 g

7,31 zł
6,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,32 zł

4 osoby kupiły
36
Gumki 250 czerwone do robienia bransoletek.  p12   HIPO/ cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
4 osoby kupiły
37
Star Wars Darth Vader. Wojna łowców nagród. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Darth Vader. Wojna łowców nagród. Tom 3
Dostępny
20 szt.

Darth Vader, przywołany do porządku po swoim buncie przeciwko Imperatorowi, przeżywa koszmar odbudowy w tajnym laboratorium na Coruscant. Czy po utracie przytomności pod nożem operacyjnym Mroczny Lord Sithów śni o zemście na swoim mistrzu? A może jego myśli podążają ku synowi... i przyjaciołom, przez których Luke Skywalker naraża się na szwank? Nie przegap kluczowego nowego rozdziału trwającej ewolucji Dartha Vadera – w tym momencie, w którym Mroczny Lord pierwszy raz poznał nazwisko Hana Solo! Vader i Ochi ruszają na poszukiwanie zamrożonego w karbonicie ciała Solo. Ale kim jest tajemnicza Umbaranka? I co się stanie, gdy wyłoni się z ciemności?

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
38
Dziewczyna ze słonecznikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna ze słonecznikiem
Dostępny
43 szt.

Łucja ma 25 lat i prowadzi warsztaty artystyczne w domu kultury. Poznaje tam Kacpra, który jest malarzem i jego przyjaciela - Bonia, muzyka. Zauroczony Łucją Bonio proponuje jej, by pozowała do okładki jego pierwszej płyty. Prosi Kacpra o namalowanie portretu dziewczyny. Praca nad obrazem zbliża do siebie Łucję i młodego malarza. Dziewczyna spotyka się z Boniem, jednak po pewnym czasie odkrywa, że to właśnie Kacper zajmuje coraz częściej jej myśli. Młody artysta nie ma łatwego życia. Jego ojciec, znany malarz, jest w stosunku do syna apodyktyczny i zawsze krytykuje jego prace. To sprawia, że wrażliwy chłopak całkowicie traci wiarę w siebie i zamyka się w sobie. Jednak Łucji udaje się w jakiś sposób do niego dotrzeć. Nadchodzi moment, kiedy dziewczyna musi podjąć decyzję, z którym z przyjaciół chce się związać...

44,95 zł
32,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,59 zł

4 osoby kupiły
39
Notes B6 MetPremium 06 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes B6 MetPremium 06
Fandy
Dostępny
41 szt.

Notes z gumką, oprawa szyta, atrakcyjny motyw, metaliczne zdobienie, 128 kartek w linie, papier beżowy 70 g, format notesu 11,5 x17cm

10,73 zł
9,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,74 zł

4 osoby kupiły
40
Grecja po mojemu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecja po mojemu
Dostępny
326 szt.

Witajcie w Helladzie! - 15 tysięcy kilometrów wybrzeża - 18 obiektów na liście UNESCO - 120 milionów drzew oliwnych - 1290 winiarni - 6 tysięcy wysp i wysepek - 250 słonecznych dni w roku Grecja po mojemu to relaks na złotym wybrzeżu Chalkidiki z setkami kilometrów piaszczystych plaż, to modlitwa i medytacja w zawieszonych w powietrzu Meteorach, to wizyta w krainie kontrastów, gdzie zaledwie kilka mil morskich dzieli ekskluzywną wyspę Mykonos od antycznej Delos. To w końcu smak macedońskiego koziego sera, oliwek z Mesenii i aromatycznego ouzo prosto z Lesbos. Jeśli chcę kogoś zarazić miłością do Grecji, to przywożę go do Starego Pantelejmonu na obiad lub kolację. Znam każdą tawernę, jednak własny żołądek powierzam Kathodon. W tawernie od wielu lat podają pyszny saganaki (twardy żółty ser smażony na patelni) i chrupiące jagnięce żeberka. Grillowane boczniaki lub gotowane bakłażany w pomidorach to dobry wybór na przystawkę. Dopełnieniem uczty jest czerwone wytrawne wino, kryjące w sobie nutę róży. - Marcin Pietrzyk Marcin Pietrzyk mieszka w Grecji od ponad 25 lat, jest absolwentem Szkoły Przewodników w Salonikach, której dyplom pozwala oprowadzać po całym kraju. Zaraża pasją do swojej drugiej ojczyzny w mediach oraz na blogu Moja Hellada. Jako członek projektu Przewodnicy bez granic aktywnie promuje zawód przewodnika turystycznego.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

4 osoby kupiły
41
Korektor Dominic 5mm x 8m MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor Dominic 5mm x 8m MIX
Fandy
Dostępny
58 szt.

Szer. taśmy 5 mm, dł. taśmy 8 m, mocno kryjąca, bez rozpuszczalników chemicznych. Miks wzorów wysyłany losowo.

4,99 zł
4 osoby kupiły
42
Klamerki ozdobne Natural duże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klamerki ozdobne Natural duże
Fandy
Dostępny
4 szt.

Rozmiar 35 x 7 mm, grubość 10 mm, naturalne, 20 szt.

5,13 zł
4,99 zł

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,14 zł

4 osoby kupiły
43
Utwory zebrane. Tom 15. Dokładane treści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Utwory zebrane. Tom 15. Dokładane treści
Dostępny
7 szt.

Dokładane treści to pierwsza, najobszerniejsza (obejmująca lata 1975-78) część dziennika, nazywanego przez późniejszych spadkobierców tych zapisów, Jadwigę Stańczakową oraz Annę i Tadeusza Sobolewskich, tajnym dziennikiem. W swojej domowej epopei Białoszewski przygląda się ludziom, znanym i nieznanym. Przygląda się również sobie, odsłania bujne życie towarzyskie, artystyczne, prywatne. Białoszewski opowiada o przygodzie swojego życia trochę jak przybysz, który został wstawiony w ten świat. Jawa, sen i wspomnienia - wszystko to, przywołane z niesamowitą wyrazistością, splątane w jeden węzeł tworzy rodzaj wielowątkowej powieści o sobie samym. Zapis ma szczególną cechę pisarstwa Białoszewskiego: naoczność. Ten dziennik d z i e j e się przed nami. Cała twórczość Białoszewskiego jest pewnego rodzaju dziennikiem, tu jednak może się wreszcie ludziom przyglądać bez skrupułów. Stara się nikogo nie sądzić, choć zdarza mu się przytaczać plotki. Głównie jednak patrzy i słucha. I jak to on, potrafi zgodzić nawet z tymi, co go atakują. Za jego leceniem do ludzi kryje się wielka samotność. Poza imperatywem pisania jest odczucie pustki. Poza euforią - wyobcowanie. To przyglądanie się sobie z zewnątrz i walka o siebie, o uznanie tego, kim się jest.

59,00 zł
30,09 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 28,91 zł

5 osób kupiło
44
Notes B6 MetPremium 02 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes B6 MetPremium 02
Fandy
Dostępny
5 szt.

notes z gumką, oprawa szyta, atrakcyjny motyw, metaliczne zdobienie, 128 kartek w linie, papier beżowy 70 g, format notesu 11,5 x 17 cm

10,73 zł
9,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,74 zł

4 osoby kupiły
45
Islamskie fatum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islamskie fatum
Dostępny
403 szt.

Kulisy zakazanych związków to nowa seria powieści autorstwa Igora Kaczmarczyka, której pierwsza część to Islamskie fatum. Autor przenosi czytelnika w świat Orientu i ukazuje życie w krajach muzułmańskich oczami polskiego konsula. Miłość i pożądanie, tortury i okrutne zabójstwa, sekretne życie dyplomatów, zderzenie dwóch kultur i obyczajowości, pełna szalonego tempa i wielowątkowej akcji powieść oparta na faktach. W Islamskim fatum autor opisuje jedyną w swoim rodzaju zakazaną afgańsko-polską miłość, która musi pokonać mnóstwo przeszkód, by móc rozkwitnąć. Polski żołnierz, który w 2001 roku wyjechał na misję do Afganistanu, poznaje w ekstremalnych warunkach piękną Faridę. Decyduje się na mieszany chrześcijańsko-muzułmański związek. Włodek naraża swoje życie, bo rodzina panny młodej nie jest zachwycona tym wyborem. Wybranka jego serca też może ponieść konsekwencje romansowania z farangiem. Jak Polak i Afganka zrealizują swoje marzenie, by być razem? Oprócz polsko-afgańskiego romansu czytelnik, którego przewodnikiem po świecie orientu jest konsul, pozna codzienne życie polskiej ambasady, smak dyplomacji oraz jej ciemne i jasne strony, o których mało kto wie. Autor dobitnie ukazuje nie tylko polskie, ale międzynarodowe dyplomatyczne bagno. Powieść Islamskie fatum jest oparta na osobistych przeżyciach autora. Igor Kaczmarczyk to absolwent arabistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i stosunków międzynarodowych i współczesnej dyplomacji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako tłumacz języka arabskiego w firmach eksportowych w Libii, a następnie dyplomata w polskich placówkach w Trypolisie, Rijadzie i Dżakarcie w funkcji konsula RP oraz radcy politycznego i radcy ekonomicznego. Długoletni zastępca szefów placówek. Mieszkał ponad dwadzieścia pięć lat w krajach muzułmańskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. W 2018 roku zakończył dyplomatyczną karierę i wrócił do Polski. Jego pasją są tłumaczenia z arabskiego, angielskiego i rosyjskiego oraz nauka egzotycznych języków obcych, w tym na przykład japońskiego.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
46
Star Trek metalowa zakładka do książki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Trek metalowa zakładka do książki
IF
Dostępny
170 szt.

Metalowa zakładka do książki z klipsem z motywem z filmu Star Trek.

8,99 zł
3 osoby kupiły
47
Naklejki piankowe 3D 3-6cm 7szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,02 zł
4,99 zł

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,03 zł

3 osoby kupiły
48
Zwiadowcy. Wczesne lata. Tom 2. Bitwa na wrzosowiskach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Wczesne lata. Tom 2. Bitwa na wrzosowiskach
Dostępny
794 szt.

Drugi tom cyklu Zwiadowcy: Wczesne lata. Pozbawiony tytułu barona Morgarath uciekł z Zamku Gorlan, by uniknąć kary za zdradę stanu. W Araluenie zapanował względny pokój. Jednakże ukrywający się Czarny Lord planuje już swój kolejny ruch i gromadzi armię złożoną z tajemniczych bestii, zwanych wargalami. Duncan, który niedawno zasiadł na królewskim tronie, musi się szykować na wojnę, lecz nie zna dokładnie siły przeciwnika. Halt podejmuje się trudnej misji. Zamierza wspiąć się na groźne, nieujarzmione dotychczas urwiska Gór Deszczu i Nocy, by zapuścić się na terytorium wroga i poznać jego plany. W tej wojnie każdy fałszywy ruch może zadecydować o zwycięstwie lub porażce. Stawką w bitwie na wrzosowiskach Hackham są losy całego królestwa.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
49
Gumki 250 żółte do robienia bransoletek.  p12   HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
50
Muminki. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muminki. Tom 4
Dostępny
22 szt.

W tym ostatnim zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Larsa Janssona! Młodszy brat Tove Jansson był pisarzem, tłumaczem, fotografem lotniczym, pierwowzorem Włóczykija, a także – z czego zasłynął najbardziej – artystą komiksowym. Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków. Czwarty tom zawiera dziesięć czarno-białych opowiadań komiksowych: „Nadmorskie letnisko Ryjka”, „Bratanek komisarza”, „Dama w opałach”, „Nieborak nowożeńcem”, „Sklep sportowy Ryjka”, „Diament Mimbli”, „Muminek i wampir”, „Muminek i telewizor”, „Zacofane Muminki” i „Muminki i ciocia Jane”.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

3 osoby kupiły
51
Star Wars. Wojna łowców nagród. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Wojna łowców nagród. Tom 3
Dostępny
24 szt.

Do Chewbakki odezwał się stary przyjaciel z informacjami na temat miejsca pobytu osławionego łowcy nagród – Boby Fetta, który jest w posiadaniu zamrożonego w karbonicie Hana Solo. Razem z Lukiem Skywalkerem, lojalny Wookiee wyrusza na poszukiwanie zaginionego przyjaciela, a przygoda czeka na nich na Nar Shaddaa, znanym jako Księżyc Przemytników. Ale ta misja powstrzyma rezolutnego droida astromechaniczego R2-D2 przed przekazaniem Luke’owi ważnej wiadomości, od której może zależeć los całego Zakonu Jedi! Kiedy z powodu jego zaginionego przyjaciela rozpętuje się wojna łowców nagród, Luke wyrusza na pełną przygód misję u boku Wedge’a Antillesa i dzielnych pilotów z Eskadry Gwiezdny Blask. Tymczasem Leia, Chewie i Lando poszukują Boby Fetta. Plus: pokłosie pierwszej misji Gwiezdnego Blasku!

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

3 osoby kupiły
52
Guziki plastikowe samoprzylepne 01 color - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guziki plastikowe samoprzylepne 01 color
Fandy
Dostępny
28 szt.

Plastikowe guziki samoprzylepne, mix kolorów, średnica 12 mm, na blistrze 66 szt.

5,99 zł
3 osoby kupiły
53
Lucja Słotka. Mężczyzna, który zjadł orzeszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucja Słotka. Mężczyzna, który zjadł orzeszki
Dostępny
13 szt.

Poznajcie Lucję Słotką – rozwiązującą zagadki kryminalne przebojową Home Disaster Manager – która wkrótce szturmem wtargnie do waszych domów. Kryminalny duet Marty Guzowskiej i Leszka Talko przygotował dla czytelników coś specjalnego. Mężczyzna, który zjadł orzeszki to pierwszy odcinek brawurowego serialu literackiego z Lucją Słotką w roli głównej. Audiobook książki przeczyta Agnieszka Dygant, a okładkę zaprojektowała Magda Danaj (Porysunki). Co miesiąc nowy odcinek kryminalnych przygód Lucji, która wcale nie jest taka słodka, gdy na jej drodze pojawia się trup… Jak wspomniałam w rozmowie, jestem Home Disaster Manager. A pan powiedział, że to się świetnie składa, bo nadciąga katastrofa”. Zaczyna się niewinnie. Lucja przybywa do domu wpływowego producenta filmowego, Tadeusza Walentego, aby pomóc w przygotowaniu jego hucznych sześćdziesiątych urodzin. Ale nie dość, że zjeżdża się filmowa śmietanka towarzyska, to jeszcze co najmniej troje z gości śmiertelnie się nienawidzi. Wśród zaproszonych pojawia się humorzasta i nieobliczalna właścicielka kilku stacji telewizyjnych, krytyk filmowy, który podpadł już niejednej osobie, gwiazda filmowa gotowa usunąć ze swojej drogi do kariery niemal każdą przeszkodę oraz aktorka, która według plotek ma romans z gospodarzem domu, ale tym razem pojawiła się w towarzystwie nowego partnera. Gdy pod jednym dachem znajdzie się tak wiele wybuchowych osobistości, zbrodnia jest niemal nieunikniona. I tak też się dzieje.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
54
Supersi. Tom 1. Mała gwiazda tuż pod Tsih - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supersi. Tom 1. Mała gwiazda tuż pod Tsih
Dostępny
10 szt.

Lili, Mat i Benji nie są zwykłymi ludźmi. W dramatycznych okolicznościach tracą rodziców i uciekają na Ziemię ze swojej kosmicznej stacji umieszczonej na orbicie małej planety w gwiazdozbiorze Kasjopei. Ziemianie nie przyjmują uciekinierów z otwartymi ramionami. Rodzeństwo na każdym kroku zderza się z murem obojętności, a nawet wrogości. Zagrożone dzieciaki muszą ukrywać swoją odmienność, pochodzenie oraz supermoce, którymi są obdarzone. Starają się więc za wszelką cenę wtopić się w tłum, przyjmując ludzki styl życia, co nie jest łatwe. W efekcie ciągle zmieniają miejsca pobytu i szkoły. Czy przeprowadzka do dużego miasta i rozpoczęcie nauki w nowej placówce edukacyjnej, gdzie nie wszystko układa się według starego schematu, odmieni ich smutne życie na lepsze? Supersi to pierwszy komiks o superbohaterach francuskich twórców Frédérica Maupomé i Dawida. W 2021 roku został wyróżniony młodzieżową nagrodą przyznawaną przez francuskie Stowarzyszenie Krytyków i Dziennikarzy Komiksowych (ABCD).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
55
Pakiet: Doktor Strange. Część 1-2, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Pakiet: Doktor Strange. Część 1-2, 2 DVD
Scott Derrickson, Sam Raimi
Dostępny
104 szt.

Kolekcja dwóch filmów z Doktorem Strange’em, jednym z głównych bohaterów filmowego uniwersum Marvela, w roli głównej. Poznaj historię przemiany światowej sławy neurochirurga w potężnego, broniącego świata czarnoksiężnika. W części drugiej wraz z Doktorem Strange'em wyrusz w podróż w nieznane po różnych rzeczywistościach Multiwersum. Dołącz te niewiarygodne widowiska wizualne, pełne niesamowitych zwrotów akcji do swojej filmowej kolekcji.

46,90 zł
40,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,10 zł

3 osoby kupiły
56
Notes B6 MetPremium 04 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes B6 MetPremium 04
Fandy
Dostępny
12 szt.

notes z gumką, oprawa szyta, atrakcyjny motyw, metaliczne zdobienie, 128 kartek w linie, papier beżowy 70 g, format notesu 11,5 x 17 cm

10,73 zł
9,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,74 zł

3 osoby kupiły
57
Guziki drewnianie 02 natural - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guziki drewnianie 02 natural
Fandy
Dostępny
16 szt.

Drewniane guziki ozdobne, mix rozmiarów - 10 x 1 cm, 10 x 1,5 cm, 10 x 2 cm, w opakowaniu 30 szt.

5,99 zł
3 osoby kupiły
58
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a, DVD
David Yates, 2021
Dostępny
309 szt.

Fantastyczne Zwierzęta powracają w wielkim stylu! Profesor Albus Dumbledore prosi magizoologa Newta Skamandera, by stanął na czele nieustraszonej drużyny złożonej z czarodziejów, czarownic i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. Powierza im niebezpieczną misję powstrzymania potężnego Gellerta Grindelwalda i coraz liczniejszych zastępów jego zwolenników. Jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wysoka?

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

3 osoby kupiły
59
Cocomelon. Pociąg z figurką JJ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cocomelon. Pociąg z figurką JJ
Jazwares
Dostępny
1163 szt.

Inspirowany ulubionym bohaterem dzieci z serii Cocomelon.

128,88 zł
122,44 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,44 zł

3 osoby kupiły
60
Pompony poliestrowe 40mm MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony poliestrowe 40mm MIX
Fandy
Dostępny
12 szt.

Puszyste kulki, mix kolorów, do produkcji figurek lub innych dekoracji, wielkość kulek 40 mm, 12 szt.

4,99 zł
3 osoby kupiły
61
Karnet ślub KP-117 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub KP-117
Armin Style
Dostępny
10 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

14,99 zł
3 osoby kupiły
62
Intymności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intymności
Dostępny
110 szt.

Rozgrywające się między innymi w Belfaście i Londynie opowiadania to przede wszystkim historie kobiet tworzące mozaikę, w której narracja budowana jest przez złe decyzje, tragiczne wydarzenia, konflikty społeczne i polityczne, jak również najtrudniejsze, osobiste. Bohaterki często wikłają się w słodko-gorzkie, tragikomiczne i dramatyczne sytuacje, z determinacją próbując przetrwać, rozwijać i stać się takimi kobietami, jakimi pragną być. Bohaterki Caldwell to studentka, która zażywa zamówioną online „pigułkę dzień po”, Amerykanka w podróży z kościelną grupą do Dublina przed referendum aborcyjnym, młode matki… Caldwell to ważny literacki głos we współczesnej literaturze irlandzkiej, nie musi uciekać się bowiem do lingwistycznych fajerwerków, woli czasem niedopowiedzianą, konwersacyjną prozę, czułą na język potoczny. Jest pisarką zainteresowaną codziennymi smutkami i uważną obserwatorką. To opowiadania o miłości, utracie, wygnaniu, o nowych początkach i życiu z dala od domu, a także o matkach i dzieciach, o których autorka pisze w czuły, przejmujący sposób. „Momenty, nienazwania, chybotanie. To słowa-klucze tego tomu opowiadań, który czyta się jak powieść. Jest tu bowiem główny zbiorowy bohater – Dziwne Uczucia. Tak delikatne, że staramy się je ignorować. Lucy Caldwell natomiast starannie je kolekcjonuje i w ten sposób powstało jej opus magnum: książka o nieuchwytnościach codzienności”. – Małgorzata Halber

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
63
Mapa świata. Kolorowanka XL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa świata. Kolorowanka XL
Dostępny
66 szt.

Ze składaną kolorowanką "Mapa świata" dzieci mogą wyruszyć w swoją pierwszą podróż dookoła globu. Poznają przy tym zwierzęta, rośliny, symbole i postacie charakterystyczne dla poszczególnych kontynentów. Kredki w dłoń! Ogromny, ilustrowany arkusz o wymiarach 100 x 60 cm jest do dyspozycji małego artysty. Kolorowanie zapewnia doskonałą rozrywkę, a przy tym rozwija zdolności manualne, staranność oraz koordynację wzrokowo-ruchową. To znakomite przygotowanie do szkoły, a także możliwość wyciszenia.

9,70 zł
8,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 0,71 zł

3 osoby kupiły
64
Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2
Dostępny
22 szt.

Czarodzieje i ich dzieje (oryg. „Wizards of Mickey”) to włoski cykl komiksowy, publikowany od 2006 roku w słynnym tygodniku „Topolino” („Myszka Miki”). Bestsellerowa seria tłumaczona na kilkanaście języków przedstawia przygody znanych disnejowskich bohaterów, tyle że w zupełnie nowych rolach i w zupełnie nowym otoczeniu – w pełnym magii, legend, przygód i mitycznych stworów świecie fantasy. W tomie drugim główni bohaterowie wciąż zbierają elementy wielkiej zbroi, która pozwoli ocalić Minnie i położyć kres mrocznej erze. Ale nawet powodzenie tej misji nie oznacza końca kłopotów, w głębi podziemnych jaskiń drzemie bowiem groźna pradawna istota. Jeśli się przebudzi, Miki i przyjaciele będą musieli podróżować do innych wymiarów w czasie i przestrzeni, żeby się jej przeciwstawić. A taka walka może nie do poznania odmienić oblicze świata…

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

3 osoby kupiły
65
Torebka papierowa Craft duża Ornament MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka papierowa Craft duża Ornament MIX
Fandy
Dostępny
64 szt.

Torebka papierowa z papieru ekologicznego, rozmiar 16 x 8 x 16 cm, nadająca się do nadruku reklamowego Wzory wysyłane są losowo.

5,46 zł
4,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 0,47 zł

3 osoby kupiły
66
Notes B6 MetPremium 07 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes B6 MetPremium 07
Fandy
Dostępny
11 szt.

Notes z gumką, oprawa szyta, atrakcyjny motyw, metaliczne zdobienie, 128 kartek w linie, papier beżowy 70 g, format notesu 11,5 x17cm

10,73 zł
9,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,74 zł

2 osoby kupiły
67
Ciche wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciche wody
Dostępny
351 szt.

Nominowana do Orwell Prize, nazywana najlepszą jak dotąd powieścią Sarah Moss, trzymająca w napięciu historia, która rozgrywa się w ciągu 24 godzin. Szkocja. Lato. Od kilku dni pada bez przerwy. Pogoda jest dziwna, nawet jak na Szkocję, a zasnute chmurami niebo nie zwiastuje szybkiej zmiany. Dwanaście osób, które wraz z rodzinami spędzają wakacje na kempingu, jest coraz bardziej znudzonych i zirytowanych bezczynnością. Kobieta, która biegnie, jakby przed kimś uciekała, rodzeństwo spacerujące po plaży, para emerytów wspominająca dawnych sąsiadów, nastolatek samotnie wiosłujący w swoim czerwonym kajaku. Dotychczas zajęci tylko sobą zaczynają zwracać uwagę na matkę i córkę, które wyróżniają się od pozostałych. Kim są i dlaczego z ich domku co noc dobiegają dźwięki zakłócające spokój pozostałym?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
68
Pędzel okrągły nr 04 (12szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pędzel okrągły nr 04 (12szt)
Fandy
Dostępny
3 szt.

Opakowanie zbiorcze 12 sztuk. Pędzel okrągły nr 04 pędzel okrągły, naturalny włos, drewniana rączka, metalowe okucie

17,39 zł
15,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 1,40 zł

2 osoby kupiły
69
Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji
Dostępny
301 szt.

Już kiedyś przyjmowaliśmy uciekających przed wojną… Po drugiej wojnie światowej w Polsce znalazła się liczna grupa greckich i macedońskich uchodźców, którzy uciekli z ojczyzny przed wojną domową. Docierali do Polski statkami, pociągami i w bydlęcych wagonach – dorośli i dzieci oraz ranni partyzanci. Wśród przybyszów byli też dziadkowie i ojciec Dionisiosa Sturisa, reportera, który sześćdziesiąt lat później podjął próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, jak przyjęła ich komunistyczna Polska. Grecy szybko się w niej zadomowili, ich społeczności powstawały w wielu miastach, także w podkarpackim Krościenku, gdzie Grecy założyli swoją spółdzielnię rolniczą. Nazwali ją „Nowe Życie”. Potomkowie tamtych uchodźców żyją z nami do dziś. Jednak to wciąż nieznany epizod naszej powojennej historii. „Nowe życie” to czuła próba odtworzenia tamtej księgi ludzkich losów, teraz, pięć lat po pierwszym wydaniu, bogatsza o kolejne rozdziały i nowe historie, budujące nieoczekiwane połączenia między uchodźcami z końca lat czterdziestych a tymi, którzy pojawiają się u naszych granic dzisiaj, kiedy na świecie toczą się nowe wojny.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
70
Magiczna 7. Tom 2. Przeciwko wszystkim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna 7. Tom 2. Przeciwko wszystkim
Dostępny
19 szt.

Kontynuacja młodzieżowej serii o przygodach współczesnych czarowników ze szkoły średniej. Leo i inni młodzi magowie dostrzegają, że w ich mieście dzieje się coś dziwnego: rodzice stają się bardzo opiekuńczy, nauczyciele strasznie wymagający, a kolejne wprowadzane w mieście prawa – coraz bardziej restrykcyjne. O co chodzi? Bohaterowie przeprowadzą śledztwo, po którym czeka ich pierwsza poważna walka. I zdaje się, że to dopiero początek ich misji jako obrońców Ziemi i ludzkości... Serię tworzą belgijski redaktor, tłumacz i scenarzysta Kid Toussaint (m.in. kryminalny cykl „40 éléphants” czy przygodowa opowieść „Animal Jack”) oraz różni rysownicy, m.in. włoski grafik komiksowy i ilustrator książkowy Giuseppe Quattrocchi (przygodowo-ezoteryczna historia „Codex Sinaiticus”, historyczna seria „L’aigle et la salamandre”).

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
71
Lucky Luke. Tom 23. Daltonowie wciąż uciekają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 23. Daltonowie wciąż uciekają
Dostępny
26 szt.

Kolejny album o legendzie Dzikiego Zachodu autorstwa dwóch sław: Morrisa i Goscinnego! Daltonowie ciągle są ośmieszani przez Lucky Luke’a, który łapie ich zawsze, gdy uciekają z więzienia. Zawsze? Cóż, z okazji wyboru nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych wydarza się coś, dzięki czemu tym razem to czterej bracia zakpią z Samotnego Kowboja... Chyba jednak niezbyt długo będą górą, bo ich bandyckie ciągoty znów sprowadzą ich na drogę występku. A że Luke nie spuszcza ich z oka, szykuje się kolejny ciąg podstępów i pościgów! Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
72
Zwierzęta w Trzeciej Rzeszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta w Trzeciej Rzeszy
Dostępny
276 szt.

W nazistowskich Niemczech rasa była kategorią, która odgrywała kluczową rolę nie tylko w odniesieniu do ludzi, ale także do zwierząt. Paradoksalnie, to właśnie zwierzęta zasługiwały – w odczuciu nazistów – na bardziej humanitarne traktowanie niż większość ludzi. Jan Mohnhaupt intrygująco wyjaśnia, skąd brało się wówczas to zamiłowanie, zarówno do dzikich i egzotycznych zwierząt, jak i do psów, świń, kotów, jeleni, koni oraz owadów. Jak się okazuje, ta specyficzna postawa była nie tylko wyrazem sympatii, lecz kolejnym, skrupulatnie przemyślanym mechanizmem w wojennej maszynie Trzeciej Rzeszy, dopełniającym jej zbrodniczą ideologię. Czym były zwierzęta totemiczne, a czym totalne? Czy Hitler rzeczywiście był miłośnikiem psów? Co symbolizowały wówczas świnie? Dlaczego konie odgrywały tak znaczącą rolę w ideologii narodowego socjalizmu? To tylko część pytań, na które w nieoczywisty sposób odpowiada Mohnhaupt.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
73
Patyczki kreatywne Natural konstrukcyjne 50szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki kreatywne Natural konstrukcyjne 50szt
Fandy
Dostępny
23 szt.

Rozmiar 11,5 x 1 cm, grubość 2 mm, naturalne z wycięciami, możliwość tworzenia różnych płotków, pudełek, itp., 50 szt.

6,00 zł
5,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
74
Drucik metalowy 20m złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drucik metalowy 20m złoty
Fandy
Dostępny
27 szt.

Drucik metalowy, łatwo formowalny, średnica 0,3 mm, długość 20 m

6,99 zł
2 osoby kupiły
75
Pozłacany wiek, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozłacany wiek, 3 DVD
Michael Engler, Salli Richardson-Whitfield, 2021
Dostępny
100 szt.

Zdobywca Oscara®* i nagrody Emmy® Julian Fellowes, twórca Downton Abbey, przedstawia pełen przepychu serial HBO®, ukazujący konflikt między starą i nową klasą nowojorskich elit, u progu XX stulecia. W czasach wielkich przemian gospodarczych, w których błyskawicznie budowano i tracono gigantyczne fortuny, Marian Brook, osierocona córka generała Unii, przenosi się na Manhattan. Trafia w sam środek konfliktu społecznego pomiędzy jej arystokratycznymi ciotkami oraz ich nowobogackimi sąsiadami. Czy wkraczając w nowy świat, Marian będzie przestrzegać ustalonych społecznych reguł, czy pójdzie własną drogą?

80,90 zł
76,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,04 zł

2 osoby kupiły
76
Dziurkacz ozdobny kombinerki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz ozdobny kombinerki
Fandy
Dostępny
20 szt.

Wysokiej jakości szczypce do wykrawania w całości z metalu, do wykrawania małych wzorów, stalowa główka przebija papier, plastik, skórę, filc i cienki metal, okrąg wycięcia 6 mm

6,31 zł
5,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,32 zł

2 osoby kupiły
77
Karnet ślub KP-124 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub KP-124
Armin Style
Dostępny
5 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

14,99 zł
2 osoby kupiły
78
Szablon Silhouette Bombki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablon Silhouette Bombki
Fandy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Plastikowy szablon rysunkowy do różnych zastosowań - farby, tusz, farby do stempli, flamastry, farby ścienne, odpowiedni do papieru, tekstyliów i innych materiałów, rozmiar szablonu 13 x 13 cm

7,10 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,11 zł

2 osoby kupiły
79
To jest fajka. Wiersze z lat 1999-2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest fajka. Wiersze z lat 1999-2020
Dostępny
23 szt.

Tom wierszy Tadeusza Dąbrowskiego To jest fajka ukaże się w „serii emblematycznej” na jubileusz 25-lecia twórczości poety uznanego i nagradzanego. Dąbrowski to nie tylko poeta, ale także eseista i krytyk literacki. Redaktor dwumiesięcznika literackiego „Topos”. Dyrektor artystyczny festiwalu Europejski Poeta Wolności. Poeta jest stypendystą m.in. Literaturhaus Zürich (2016), Yaddo (USA, 2015), Omi International Arts Center (USA, 2013), Vermont Studio Center (USA, 2011), Literatur Lana (Włochy, 2011), Ministra Kultury RP (2007, 2010), Baltic Centre for Writers and Translators w Visby (Szwecja, 2004, 2010). Tłumaczony m.in. na angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, hebrajski, szwedzki, duński, norweski, rosyjski, ukraiński, węgierski, gruziński, słoweński, serbski, chorwacki, estoński, litewski, łotewski i czeski. Między innymi jest laureatem Horst-Bienek-Preis für Lyrik (2014), Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (2014), Sztormu Roku (2010), nagrody Splendor Gedanensis (2007), Nagrody Artystycznej Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Od Tadeusza Różewicza otrzymał „Małe Berło” Fundacji Kultury Polskiej (2006). W 2009 roku otrzymał Nagrodę Kościelskich za zbiór wierszy Czarny kwadrat. Został wyróżniony za „oryginalność poetycką, wyrażającą się odwagą w traktowaniu trudnych zagadnień artystycznych i światopoglądowych”. Obecny tom obejmuje wiersze wybrane z lat 1999–2020. O wierszach z tego tomu, tak pisze we Wstępie Adriana Szymańska: „poznawczy rozmach, intensywość przeżywanych sytuacji i zdarzeń, empatia w stosunku do wszelkich istnień, ale też niepewność i wątpliwości w odczytywaniu tajników bytu, to stany świadomości przewijające się przez całą twórczość Dąbrowskiego i świadczące o uważnym wnikaniu poety w egzystencjalne, moralne i metafizyczne kłopoty z istnieniem w naszej doczesności, a także w sferze przeczuć nadprzyrodzonych”.

55,00 zł
40,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

2 osoby kupiły
80
Skąd i dokąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skąd i dokąd
Dostępny
108 szt.

Wszechświat nigdy nie stoi w miejscu. Ruch jest naturalny: Ziemia, woda, atmosfera, kontynenty, ludzie i zwierzęta są w ciągłej aktywności. Chodzimy, biegamy, skaczemy, pływamy i latamy. Transport, turystyczne wycieczki, podróże w poszukiwaniu lepszego życia, ekspedycje naukowe i pielgrzymki. Książka serwuje dużą porcję wiedzy o otaczającym nas świecie w zachwycającej oprawie graficznej. To zasługa znakomitego ukraińskiego duetu Agrafka. Dzięki nim czytamy opowieść o migracjach, mapach, nawigacji, ale przede wszystkim o odnalezieniu własnej życiowej ścieżki. Pytania, które najczęściej słyszą podróżnicy podczas swoich wędrówek: skąd jesteś, dokąd idziesz? Ta książka to wizualna i intelektualna wyprawa przez tysiące lat ruchu w poszukiwaniu odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Książkę Skąd i dokąd? wyróżniono nagrodami na całym świecie: m.in. Srebrnym Medalem w konkursie European Design Award 2021, Best Book Design from all over the World, Sharjah Children’s Book Award i wpisano na listę White Raven 2021. Romana Romanyszyn i Andrij Łesiw to artystyczny duet z Ukrainy, twórcy studia Agrafka. Projektują, ilustrują i piszą książki, za które zdobywają najważniejsze międzynarodowe nagrody: Bologna Ragazzi Award, European Design Award, Premio Andersen, Best Book Design from all over the World. Mieszkają i pracują we Lwowie. Ich prace można zobaczyć na stronie studioagrafka.com

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
81
King's Man: Pierwsza misja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
King's Man: Pierwsza misja, DVD
Matthew Vaughn, 2021
Dostępny
304 szt.

King's Man: Pierwsza misja, którego akcja rozgrywa się w czasach I wojny światowej, opowiada ekscytującą historię początków pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej. Najgorsi tyrani i zbrodniarze w historii spiskują, by wywołać wojnę, której ofiarą padną miliony ludzi. I tylko jeden człowiek może ich powstrzymać.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

2 osoby kupiły
82
Kredki Wosk 12 kolorów Safari Starpak 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
83
Szablon Silhouette Wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablon Silhouette Wróżki
Fandy
Dostępny
9 szt.

Plastikowy szablon rysunkowy do różnych zastosowań - farby, tusz, farby do stempli, flamastry, farby ścienne, odpowiedni do papieru, tekstyliów i innych materiałów, rozmiar szablonu 17 x 26 cm

5,02 zł
4,99 zł

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,03 zł

2 osoby kupiły
84
Schronienia. Biwakowanie i improwizowane noclegi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schronienia. Biwakowanie i improwizowane noclegi
Dostępny
226 szt.

Kluczem do napisania tej książki było wyłącznie moje doświadczenie. Nie brałem na warsztat tematów, których nie udało mi się zgłębić. Nie będę więc pisał o nocowaniu w afrykańskim buszu czy na kole podbiegunowym, bo byłoby to nieuczciwe. Po prostu opowiem ci, jak zacząć bezpieczną przygodę. Po co w ogóle budować schronienia? Schronienia naturalne. Schronienia wykorzystujące zastaną infrastrukturę. Schronienia budowane z ekwipunku. Schronienia budowane z wykorzystaniem prostych narzędzi. Wskazówki i porady dotyczące biwakowania oraz wyboru sprzętu. Jak zachowywać się w świecie przyrody? Zanim wyruszysz na wyprawę. Na czym spać. Jak nocować w terenie? Gdzie nie warto biwakować? Rozpoznanie terenu. Znalezienie miejsca do obozowania. Załatwianie potrzeb fizjologicznych. Mycie się w terenie. Pranie w lesie. Odpady higieniczne. Jak się spakować, by nie produkować odpadów? Co jeść i jak przechowywać/zabezpieczać prowiant? Rozpalanie ognia. Gotowanie. Niewidzialni. Leave no trace.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
85
Turbogalop. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turbogalop. Tom 2
Dostępny
14 szt.

Stadnina koni, zarządzana mocną ręką przez szefową Monikę, przyciąga prawdziwych pasjonatów. Przy takiej skali emocji nietrudno o miłość, zarówno wśród ludzi, jak i… koni. Romeo, syn Moniki, lubi być adorowany przez wszystkich. Alfred, nowy uczeń, wzdycha na przemian do Celiny i Madzi. Niestety bez skutku, bo dziewczyny nie mogą oderwać oczu od superciacha Pedra, gwiazdy polo, który razem z ekipą filmową kręci klip reklamowy. Stajenny Albercik, niczym prawdziwy rycerz, marzy o damie swojego serca, którą jest ostra jak brzytwa Monika. Nie ma szans, aby spojrzała na niego łaskawszym okiem. Za to niepozorny konik Maskotek na widok pięknej klaczy Śnieżki przeżywa prawdziwy szał uniesień. Łatwo nie będzie, ale prawdziwa miłość nie zna przeszkód! Twórcą cyklu jest francuski rysownik Benoît Du Peloux. Jego talent został doceniony przez tak wybitnych autorów komiksów francuskich jak Godard i Ribera. Od 1995 r. asystował im przy tworzeniu różnych projektów, m.in. „Le Vagabond des Limbes”. Pelou jest autorem trylogii fantasy „Eliksir wieczności”. Jednak dopiero nawiązanie współpracy z pisarzem Michelem Rodrigue’em („Clifton”, „Sybil”, „Cubitus”) przyniosło mu sławę i uznanie. To właśnie razem z nim stworzył pierwsze tomy pełnej humoru komiksowej opowieści o codziennym życiu w pewnej stadninie – „Turbogalop”.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
86
Koraliki ABC 04 złote - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki ABC 04 złote
Fandy
Dostępny
14 szt.

Koraliki w kształcie kostek z literami, rozmiar 6 mm, w opakowaniu 30 g

6,99 zł
2 osoby kupiły
87
Islandia pełna wrażeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islandia pełna wrażeń
Dostępny
210 szt.

Zaplanuj podróż do Islandii i przeżyj niezapomniane chwile! Islandia – ten przewodnik jest inny niż wszystkie! Nie znajdziesz w nim szczegółowego spisu obiektów, godzin otwarcia, numerów telefonów, które i tak lepiej sprawdzić online. Jest za to wyselekcjonowany zbiór niezapomnianych doświadczeń, by stworzyć wyjątkową podróż, pasującą do indywidualnych upodobań. - Stwórz własną podróż – zaplanuj wyjątkowe przygody, wybierz najciekawsze atrakcje - Odkrywanie i reset – odkryj nieznane miejsca i nową perspektywę - Rusz wyobraźnią – znajdź własną ścieżkę z podpowiedziami miejscowych przewodników - Podróżuj odpowiedzialnie – bądź ostrożny, wspieraj lokalną, społeczność i miej pozytywny wpływ na otoczenie Obietnica Lonely Planet Mówimy, jak jest. To nasza praca, by każda podróż była niezwykłym doświadczeniem. To, co polecamy, opiera się na niezależnych wyborach, i nie mają na to wpływu zewnętrze czynniki. Nasze porady pochodzą z pierwszej ręki, więc możesz na nas polegać – pomożemy ci spędzić niezapomniane wakacje!

74,90 zł
55,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 19,47 zł

2 osoby kupiły
88
Czekanie na smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekanie na smoka
Dostępny
1002 szt.

Wojna Róż wyniosła na tron Edwarda IV, dwór Wawrzyńca Medyceusza kwitnie, książę Galeazzo Maria Sforza intryguje w Mediolanie. Ale to jest zmieniony świat, w którym zagrożenie dla średniowiecznej Europy stanowi Cesarstwo Bizantyjskie. Sforza, książę wampir, szykuje swoje wojska do od dawna planowanego ataku na Florencję, Bizancjum dokonuje ekspansji. Wydaje się, że najemnik, wygnany dziedzic tronu bizantyjskiego, młoda lekarka zmuszona do ucieczki z Florencji i walijski czarnoksiężnik, bratanek Owaina Gly Dwra, nie mają wspólnego celu, ale razem prowadzą pełną intryg kampanię przeciwko potędze Bizancjum, starając się zdobyć angielski tron dla Ryszarda księcia Gloucester i uczynić go Ryszardem III.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
89
Notes B6 MetPremium 01 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes B6 MetPremium 01
Fandy
Dostępny
25 szt.

notes z gumką, oprawa szyta, atrakcyjny motyw, metaliczne zdobienie, 128 kartek w linie, papier beżowy 70 g, format notesu 11,5 x 17 cm

10,73 zł
9,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,74 zł

2 osoby kupiły
90
Blok magnetyczny Coffe mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok magnetyczny Coffe mix
Fandy
Dostępny
41 szt.

blok magnetyczny z ołówkiem, 40 kartek, rozmiar kartki 9 x 17 cm, rozmiar bloku 10,5 x 27 cm, mix 3 wzorów

6,38 zł
5,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,39 zł

2 osoby kupiły
91
To nie wypanda, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie wypanda, DVD
Domee Shi, 2021
Dostępny
301 szt.

Dorastanie to potworność. To nie wypanda, najnowsza produkcja Disneya i Pixara, to przezabawna opowieść o Mei Lee, zwariowanej trzynastolatce, która jest rozdarta pomiędzy byciem grzeczną córeczką a swoim burzliwym dojrzewaniem. Na nieszczęście dla nastolatki, jej nadopiekuńcza i nieco natrętna mama Ming nie odstępuje jej na krok. Jakby tego było mało, zawsze, gdy Mei odczuwa silne emocje, zamienia się w… wielką rudą pandę!

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

2 osoby kupiły
92
Naklejki piankowe 3D 3cm 7szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki piankowe 3D 3cm 7szt
Fandy
Dostępny
31 szt.

mix piankowych naklejek 3D, rozmiar ok. 3 cm, grubość 2 mm, 7szt.

5,02 zł
4,99 zł

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,03 zł

2 osoby kupiły
93
Rodzinny sekret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny sekret
Dostępny
16 szt.

Jeden sekret skrywany przez dekady może odmienić życie całej rodziny Marta Wielgórska przez wiele lat żyła w przekonaniu, że jest jedynaczką. Jej matka dopiero na łożu śmierci wyjawiła szokującą tajemnicę: dziecko nie zmarło w trakcie porodu, ale zostało przez nią porzucone w szpitalu. Dobiegająca osiemdziesiątki Marta postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć swojego brata lub siostrę. Wspierana przez wnuka, zleca sprawę Adamowi Floriańskiemu, który prowadzi cieszące się renomą biuro genealogiczne. Poszukiwania prowadzone nowatorską metodą przynoszą efekty, jakich żadne z nich nigdy by się nie spodziewało. Czy odkrycie bolesnej rodzinnej historii przyniesie Marcie ukojenie? A może stanie się dla niej trudnym do zniesienia echem przeszłości, które od tej pory będzie jej towarzyszyć na każdym kroku?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

2 osoby kupiły
94
Portugalia pełna wrażeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalia pełna wrażeń
Dostępny
278 szt.

Zaplanuj podróż do Portugalii i przeżyj niezapomniane chwile! Portugalia – ten przewodnik jest inny niż wszystkie! Nie znajdziesz w nim szczegółowego spisu obiektów, godzin otwarcia, numerów telefonów, które i tak lepiej sprawdzić online. Jest za to wyselekcjonowany zbiór niezapomnianych doświadczeń, by stworzyć wyjątkową podróż, pasującą do indywidualnych upodobań - Stwórz własną podróż – zaplanuj wyjątkowe przygody, wybierz najciekawsze atrakcje - Odkrywanie i reset – odkryj nieznane miejsca i nową perspektywę - Rusz wyobraźnią – znajdź własną ścieżkę z podpowiedziami miejscowych przewodników - Podróżuj odpowiedzialnie – bądź ostrożny, wspieraj lokalną, społeczność i miej pozytywny wpływ na otoczenie Obietnica Lonely Planet. Mówimy, jak jest. To nasza praca, by każda podróż była niezwykłym doświadczeniem. To, co polecamy, opiera się na niezależnych wyborach, i nie mają na to wpływu zewnętrze czynniki. Nasze porady pochodzą z pierwszej ręki, więc możesz na nas polegać – pomożemy ci spędzić niezapomniane wakacje!

74,90 zł
55,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 19,47 zł

2 osoby kupiły
95
Zrób z życia dzieło sztuki. Miłość, spełnienie, pasja. W rok może wydarzyć się dosłownie wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób z życia dzieło sztuki. Miłość, spełnienie, pasja. W rok może wyda...
Dostępny
906 szt.

Stwórz życie, na jakie zasługujesz, niezależnie skąd startujesz… Jesteś w idealnym miejscu, by zacząć! Nasze życie to dzieło sztuki – to od nas zależy, czy będzie to przepiękny obraz, czy bohomaz, który chowa się za szafą, bo wstyd pokazać go nawet sobie. Jak stworzyć piękne życie – krok po kroku, dzień za dniem? Bestsellerowa książka Barbary Pasek Odzyskaj błysk w oku podbiła serca tysięcy czytelników, jednak to był dopiero początek. Dziś autorka na własnym przykładzie pokazuje, że wystarczy rok, by wejść na drogę spełnienia i zacząć oddychać pełną piersią. - Zacznij podążać za głosem serca, a nie za tym, co podpowiada ci strach czy presja otoczenia! - Otwórz się na miłość i przyciągnij ją do swojego życia! - Obudź w sobie kreatywność i odwagę tworzenia! - Martwienie zamień na marzenie i zacznij czerpać radość z codzienności – nawet jeśli jest daleka od ideału! - Przestań biernie przyjmować to, co cię spotyka, i znajdź w sobie odwagę do zmian! Uwolnij swoją moc! Pora rozpocząć magiczny proces twórczy, dzięki któremu twoje życie stanie się arcydziełem. Weź głęboki oddech i poczuj, dlaczego ta książka znalazła się właśnie w twoich rękach. W życiu nie ma przypadków…

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

2 osoby kupiły
96
Taśma klejąca dwustronnie 8mm x 10m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma klejąca dwustronnie 8mm x 10m
Fandy
Dostępny
49 szt.

Przezroczysta taśma dwustronnie klejąca, szerokość 8 mm, rolka 10 m

4,07 zł
3,99 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,08 zł

2 osoby kupiły
97
Hajle Syllasje. Ostatni cesarz Etiopii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hajle Syllasje. Ostatni cesarz Etiopii
Dostępny
43 szt.

Hajle Selasje. Ostatni cesarz Etiopii to pierwsza dostępna na polskim rynku biografia ostatniego cesarza Etiopii Hajle Syllasje I, który rządził państwem od 1916 do 1974 roku (najpierw jako regent, później, od 1930 roku jako cesarz). Władca tego jedynego nieskolonizowanego, a przy tym chrześcijańskiego państwa afrykańskiego był postacią wielce intrygującą, o niezmiernie ciekawej biografii, naznaczonej i wielkością, i tragedią, niestety w Polsce na ogół znaną tylko z książki Ryszarda Kapuścińskiego Cesarz. Autor niniejszej biografii, Asfa-Wossen Asserate, jest uznanym niemieckim pisarzem, a także etiopskim arystokratą, synem rasa Asserate Kassy, zarządcy etiopskiej prowincji Erytrea w latach sześćdziesiątych XX wieku, a także wnukiem innego wpływowego możnowładcy – rasa Kassy Hajlu, wywodzącym się z rodziny szeuańskich arystokratów, z której to linii wywodził się także cesarz Hajle Syllasje. To wszystko sprawia, że opisana przez niego historia ostatniego cesarza Etiopii jest w dużej mierze historią znaną mu z rodzinnych opowiadań, przekazów, a także zapamiętaną przez niego samego, co jednak w niczym nie umniejsza znakomitego warsztatu historyka - dokładnego przytaczania źródeł i poddawania ich krytycznej ocenie. Przedstawione przez Asfa-Wossena Asserate spojrzenie na historię Etiopii od narodzin Hajle Syllasjego do czasu jego obalenia, obejmuje niemal sto lat (od lat osiemdziesiątych XIX wieku do rewolucji, która wybuchła w 1974 roku). Opowieść ta nie tylko obfituje w interesujące i wnikliwe analizy sytuacji w kraju i na cesarskim dworze oraz wyjaśnienia skomplikowanych kulturowych i historycznych uwarunkowań Etiopii, lecz jest także barwnym przedstawieniem burzliwej epoki i samej postaci cesarza – ostatniego cesarza Etiopii i zarazem ostatniego cesarza w Afryce.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

2 osoby kupiły
98
Coś nie tak. Kobiecość i wstręt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś nie tak. Kobiecość i wstręt
Dostępny
119 szt.

Pierwszy esej Eimear McBride, wielokrotnie nagradzanej autorki powieści Pomniejsi wędrowcy. Mizoginia, seksualne uprzedmiotawianie kobiet, „shaming” i przerzucanie winy, Debbie Harry, Kardashianki i Kościół katolicki – autorka szuka odpowiedzi na pytanie, jak możemy dać naszym córkom (i synom) niczym nieograniczoną przyszłość? Jak w końcu znaleźć drogę wyjścia w labiryncie stereotypów, uprzedzeń i nienawiści nieustannie wzmacnianym choćby przez współczesne media? Esej McBride czyta się niemal jak historię science fiction albo dystopijny, gotycki horror, ale z każdej jego strony emanuje wściekłość zmęczonej, znudzonej i poirytowanej sytuacją feministki, jak autorka samą siebie opisuje. Ten prowokacyjny, intymny tekst to wykrzyczany głos niezliczonych „za szczupłych, za grubych, owłosionych, głupich, inteligentnych, niewdzięcznych, pijanych, sztywnych, puszczalskich, oziębłych, płodnych, niezainteresowanych czasem pozostałym im na reprodukcję, zbyt albo niedostatecznie wykształconych, za ambitnych, zainteresowanych karierą, zbyt męskich, androginicznych lub zbyt kobiecych” kobiet, nieustannie zawstydzanych z powodu swojego ciała. Skoro kobiety stanowią niemal połowę ludzkości, jak to możliwe, że tak często uznaje się je za „obrzydliwe”? Dlaczego wciąż uznaje się je za niegodne równej płacy, równego traktowania i postrzega w kategorii przedmiotu? Posłowie tego eseju powstało wkrótce po wstrząsającym zabójstwie Sary Everard w Londynie i stanowi jego dramatyczną konkluzję.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
99
Horizon Zero Dawn. Tom 2. Wyzwolenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horizon Zero Dawn. Tom 2. Wyzwolenie
Dostępny
14 szt.

Nowa przygoda Aloy w świecie Horizon Zero Dawn. Odkryj pełen bujnego piękna świat odbudowany po globalnym kataklizmie. Rządzi nim dominujący gatunek ogromnych, przypominających zwierzęta, maszyn. W tym ekosystemie ludzie żyją niczym preindustrialne plemiona, walcząc o przetrwanie. Podczas wydarzeń znanych z gry Horizon Zero Dawn Aloy przyłącza się do swojego przyjaciela Erenda i razem ruszają w pogoń za rabusiem, który jest wspólnikiem mordercy jego ukochanej siostry. Po drodze Erend snuje epicką opowieść o Wyzwoleniu Południka, odkrywając, jak jego siostra uporała się z przytłaczającymi przeciwnościami losu i ściągnęła na siebie gniew jednego z najświetniejszych i najbardziej mściwych wojowników z plemienia Oseramów. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach drugiej serii Horizon Zero Dawn # 1–4.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
100
To właśnie my - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To właśnie my
Dostępny
337 szt.

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej A jeśli to my! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z ojcem – jeszcze gorsza, a Dylan, jego najlepszy przyjaciel, zachowuje się dziwnie. Jedynym jasnym punktem w życiu Bena jest Mario, jego kompan w pisaniu, który udziela mu lekcji hiszpańskiego i daje mnóstwo całusów. Wielkie hollywoodzkie marzenia Mario sprawiają, że Ben zaczyna śnić o swoich pragnieniach jeszcze intensywniej, a wybory, których dokonuje, mogą być kluczem do zmiany przyszłości. Tylko dlaczego nie może przestać myśleć o pewnym chłopaku ze swojej przeszłości? Arthur powraca do Nowego Jorku po raz pierwszy od dwóch lat, gotów szturmować świat teatru jako najlepszy na świecie… stażysta asystenta reżysera off-broadwayowskiego. Oczywiście spędzanie lata z dala od swojego słodkiego, niezawodnego chłopaka Mikeya jest beznadziejne, ale on wie, że ich związek jest wystarczająco silny, by przetrwać rozłąkę. Dlatego to nic wielkiego, gdy jego były chłopak Ben wpada z powrotem na scenę jego życia. I to zdecydowanie w porządku, że Ben jest szczęśliwy z jakimś tajemniczym Mario. Pierwsze miłości zawsze są wyjątkowe, ale już o wiele za późno na kolejne „co jeśli”, prawda? Nawet gdy chłopcy próbują uciekać od tego, co było, nieustannie na siebie wpadają. Czy wszechświat próbuje im powiedzieć, że w ich życiach jednak nastąpi zmiana? Czy to właśnie teraz nadszedł ich czas?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry