hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.06.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 14 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Drzewo migdałowe (Michelle Cohen Corasanti), na drugim Brakujący element (Harlan Coben). Kolejny produkt to Dogman. Tom 1 (Dav Pilkey) oraz Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA (Alexander Lowen).
1
Drzewo migdałowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo migdałowe
Dostępny
4 szt.

Siła miłości, cena nienawiści i droga do odkupienia. Młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie. Napisana z rozmachem opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt od pół wieku wyniszczający krainę drzew migdałowych. Książka przetłumaczona na kilkanaście języków. Setki tysięcy poruszonych czytelników na całym świecie!

44,99 zł
31,04 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

29 osób kupiło
2
Brakujący element - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brakujący element
Dostępny
10215 szt.

Nowa powieść Harlana Cobena, w której powraca Wilde, bohater bestsellerowego Chłopca z lasu. Kolejna porywająca i pełna zwrotów akcji książka współczesnego arcymistrza thrillerów. Szokujące dopasowanie genetyczne ujawnia najmroczniejszą rodzinną tajemnicę… Wilde jako małe dziecko został porzucony w lesie. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, postanawia dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Rejestruje się na stronie internetowej, która na podstawie nadsyłanych próbek materiału genetycznego kojarzy spokrewnionych ze sobą ludzi. Dzięki portalowi udaje mu się odnaleźć biologicznego ojca, ale spotkanie z nim rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Wilde dowiaduje się jednak o jeszcze jednym krewnym. Peter Bennett, gwiazda popularnego reality show, próbuje się z nim skontaktować, ale po jednej nieudanej próbie znika jak kamień w wodę. Nękany wyrzutami sumienia Wilde zaczyna go szukać.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

20 osób kupiło
3
Dogman. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dogman. Tom 1
Dostępny
848 szt.

W czasach mroku i rozpaczy, gdy pojawiają się dziwne czarne charaktery… Tylko gliniarz z psim łbem może ocalić świat! George i Harold wykreowali nowego herosa, który wygrzebuje spod ziemi ścierwo korupcji, chwyta za portki zmykających złoczyńców, rabusiom pokazuje kły wymiaru sprawiedliwości. Gdy policyjny pies Buras i aspirant Nać ulegli wypadkowi podczas pełnienia służby, epokowy zabieg chirurgiczny zmienił bieg dziejów: tak oto narodził się Dogman. Ten niestrudzony tropiciel występku ma prawdziwego nosa do trudnych śledztw! Tylko czy jego psi instynkt zdoła podkulić ogon wobec powołania, jakim jest służba prawu?

32,90 zł
21,39 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 11,51 zł

18 osób kupiło
4
Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA
Dostępny
274 szt.

Czy jesteś narcyzem? A może znasz kogoś, kto nim jest? Wbrew obiegowemu przekonaniu narcyz nie kocha ani siebie, ani nikogo innego. To człowiek, który nie potrafi zaakceptować swojego prawdziwego Ja i w jego miejsce tworzy trwałą maskę, mającą skrywać niezdolność do doznawania uczuć. W tej przełomowej pracy Alexander Lowen, psychoanalityk światowej sławy, wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie kliniczne, by pokazać, jak można przywrócić takiemu pacjentowi uczucia i pomóc w odzyskaniu integralności jaźni. Podstawowy przekaz Narcyzmu jest tyleż doniosły, co niemożliwy do zakwestionowania: uczucia i ich wyrażanie to bez żadnych wątpliwości sprawa najwyższej wagi. "Jesteśmy tym, co czujemy, a nie tym, co robimy". Alexander Lowen (1910-2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, zwane bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną, której poświęcił ponad 60 lat życia. Lowen napisał kilkanaście książek czytanych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

16 osób kupiło
5
Przechodząc przez próg, zagwiżdżę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

16 osób kupiło
6
Najgłębsze Południe. Opowieści z Natchez, Missisipi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najgłębsze Południe. Opowieści z Natchez, Missisipi
Dostępny
111 szt.

Bestseller „New York Timesa” W Natchez, niewielkim mieście nad rzeką Missisipi, czas jakby się zatrzymał. We wspaniałych rezydencjach wzniesionych przed wojną secesyjną matrony w krynolinach opowiadają gościom o historii tego miejsca, a potem oprowadzają ich po imponujących posiadłościach. Uważny słuchacz będzie jednak zdezorientowany – a co z niewolnikami? Dlaczego prawie zniknęli z tych opowieści? Czy to nie tu mieścił się drugi co do wielkości na Południu targ, na którym kupowano i sprzedawano ludzi? Nie chodzi o wojnę, rasizm, niewolnictwo – odpowiedzą mu – chodzi o piękno naszych domów, celebrowanie naszej spuścizny! Dumni ze swojej ekscentryczności, mieszkańcy miasta pielęgnują stare rytuały – coroczne przedstawienia w dość wybiórczy sposób prezentujące przeszłość miasta, świąteczną paradę, w czasie której pijani kierowcy pod ochroną policji rozdają podarki dzieciom z ubogich rodzin… Natchez nie jest jednoznaczne. Podczas wojny secesyjnej opowiedziało się po stronie Unii. Miało cieszącego się ogromnym poparciem czarnego burmistrza i czarną większość wśród radnych. Wielu ludzi nie chce podziałów. W końcu tutejsi biali i czarni to często całkiem dosłownie – siostry i bracia. Ale jak żyć razem, mając tak odmienne doświadczenia? Jak znaleźć słowa, żeby opowiedzieć wspólną historię?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

7 osób kupiło
7
Pan Samochodzik i kapitan Nemo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i kapitan Nemo
Dostępny
172 szt.

Pan Samochodzik zamienia swoje ciepłe biuro w Ministerstwie Kultury i Sztuki na namiot i brodzenie nocami w chłodnych mazurskich jeziorach. Wie, że podczas II wojny światowej właśnie tędy uciekały hitlerowskie ciężarówki wyładowane polskimi skarbami. Jedno z aut wpadło pod lód. Pan Samochodzik ma je odnaleźć. Szybko okazuje się, że nie jest jedyną osobą, która chce tego dokonać. Kto będzie pierwszy?

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

7 osób kupiło
8
Nie tacy sami. Tosia i Julek czekają na brata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie tacy sami. Tosia i Julek czekają na brata
Dostępny
149 szt.

Mama Tosi i Julka jest w ciąży. To wymagający czas nie tylko dla niej. Jak dzieci zareagują na to, że mama nie ma już tyle sił, by się z nimi bawić? Jak poradzą sobie z emocjami, które w nich narastają? Seria „Nie tacy sami” powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy. To pierwsza na rynku seria książek dla najmłodszych dzieci, pisana w duchu Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Treści, które prezentujemy w książkach wspierają rodziców w budowaniu z dziećmi relacji opartych na bliskości, empatii i zaufaniu, a także na szacunku i bezwarunkowej miłości, które pozwolą im wzrastać w zdrowym poczuciu własnej wartości. Przypominają o tym, jak ważne jest przyjęcie dzieci takimi, jakie są, z całym wachlarzem indywidualnych cech, postaw i emocji. Towarzyszenie im w ćwiczeniu nowych umiejętności bez stawiania zbyt wysokich wymagań i ciągłego pospieszania. To niełatwe zadanie w świecie pełnym napięć, wyzwań i oczekiwań. W serii „Nie tacy sami” ukazały się tomy: Tom I – Tosia i Julek robią siku Tom II – Tosia i Julek się kąpią Tom III – Tosia i Julek idą do przedszkola Tom IV – Tosia i Julek uczą się dzielić Tom V – Tosia i Julek myją zęby TomVI – Tosia i Julek idą do lekarza Tom VII – Tosia i Julek czekają na brata

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

6 osób kupiło
9
Pan Samochodzik i Winnetou - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i Winnetou
Dostępny
282 szt.

Pan Samochodzik, badając sprawę zagrożonego rozbiórką zamku nad jeziorem Zmierzchun, trafia w sam środek konfliktu między żeglarzami i motorowodniakami. Z pomocą nowo poznanych przyjaciół – Winnetou i Milczącego Wilka, którym tak samo mocno leży na sercu obrona mazurskiej przyrody – wypowiada wojnę podejrzanemu i cynicznemu Putrakowi. Czy wspólnymi siłami zdołają pokrzyżować plany miejscowego bandziora i odzyskać spokój na jeziorze?

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

5 osób kupiło
10
Herito nr 46-47 Dusza Gruzji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Herito nr 46-47 Dusza Gruzji
Dostępny
7 szt.

Prowadzone w Gruzji, na terenie starożytnego regionu Kolchidy, badania archeologiczne potwierdzają nieprzerwane istnienie miasta Kutaisi od 3400 lat. W mitologii greckiej to właśnie do Kolchidy - krainy niebezpiecznej, zamieszkanej przez wiedźmy i smoki - udają się Argonauci pod wodzą Jazona w poszukiwaniu złotego runa. Korzenie gruzińskiej kultury sięgają czasów antycznych, a jednak wiemy o niej bardzo niewiele. Warto uzupełnić te braki, chociażby ze względu na wspólną historię: w XIX wieku Polacy byli jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych na Kaukazie, a Polska stała się dla Gruzinów wzorem walki z rosyjskim imperializmem. Dziś Polacy są największą grupą turystów w Gruzji. Teksty opublikowane w HERITO opowiadają o tym, jak Gruzini zaczęli myśleć o oddzieleniu się od Rosji, na jakich fundamentach instalowano w kraju komunizm i jakie były relacje między inteligencją a władzą. Na plan pierwszy wysuwa się jednak historia sztuki, literatura i muzyka. Redakcja zaprosiła do numeru specjalistów od rozwoju myśli narodowej, znawców kaligrafii, muzykologów, historyków, archeologów i dyplomatów. Dzięki ich zróżnicowanym perspektywom łatwiej zrozumieć duszę Gruzji i poznać jej dziedzictwo kulturowe.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

5 osób kupiło
11
Arka odkupienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arka odkupienia
Dostępny
2056 szt.

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi, uczestników zbiorowej świadomości, zbudowanej na modłę ula. Czterysta lat później, w końcowej fazie brutalnej wojny międzyplanetarnej, coś wywołało panikę wśród tajnego kierownictwa Hybrydowców. Gdy zrozumiano przyczynę nowego zagrożenia, Clavain planuje ponowną ucieczkę. Szuka dawno zaginionej infernalnej broni, która może wpłynąć na bieg wydarzeń. Wraz z grupą sprzymierzeńców Clavain leci na Resurgam - kolonię archeologiczną, która przeżywa kryzys. Dla dobra ludzkości zamierza odzyskać broń. Jego rozgoryczona rywalka Skade postawiła sobie inny cel i by go zrealizować, gotowa jest zmienić nawet samą rzeczywistość.

59,00 zł
47,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

6 osób kupiło
12
Karnet ślub DL-121 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub DL-121
Armin Style
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

9,99 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
13
Cube Head Model Velociraptor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cube Head Model Velociraptor
Dostępny
152 szt.

Cube Head Dino kolorowanka składanka. Wymiary produktu 24,5 x 14 x 14cm Gramatuta papieru 235g Wymiary opakowania 32,5 x 25 Seria Cube Head Dino to nie tylko kreatywne kolorowanki, to również wspaniała okazja, aby poznać świat 3D. Cube Head Dino to również wspaniała podróż w prehistoryczny świat dinozaurów, które rządziły światem aż przez sto sześćdziesiąt milionów lat! Z tej serii dotępne też są inne dinuzaury.

16,99 zł
4 osoby kupiły
14
Karnet ślub DL-120 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub DL-120
Armin Style
Dostępny
13 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

9,99 zł
4 osoby kupiły
15
Fortnite x Marvel. Wojna zerowa 1/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fortnite x Marvel. Wojna zerowa 1/2022
Dostępny
41 szt.

Tego lata fani Marvela i Fortnite mogą szykować się na kolejną, międzywymiarową bitwę z miniserią "FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA", która zadebiutuje już w czerwcu br. Składający się z pięciu zeszytów komiksowy crossover jest wynikiem współpracy między wydawnictwem Marvel i odpowiedzialnym za Fortnite studiem Epic Games. Każdy zeszyt będzie zawierał kod, pozwalający odblokować cyfrowe przedmioty w grze Fortnite. Czytelnicy będą mogli śledzić losy mieszkańców Wyspy uwięzionych w pozornie niekończącej się wojnie, a jedyną rzeczą, zdolną przeważyć szalę na korzyść którejś ze stron, okaże się skrystalizowany fragment punktu zerowego zagubiony w uniwersum Marvela. Spider-Man i Wolverine połączą siły z Shuri oraz kilkorgiem najbardziej lubianych postaci z Fortnite, aby odnaleźć zaginiony odłamek. Czy uda im się powstrzymać nadchodzącą katastrofę zanim będzie za późno? Czy światy Marvela i Fortnite zdołają stawiać opór Urojonemu Reżimowi dostatecznie długo, by dać bohaterom szansę na wypełnienie zadania?

13,49 zł
9,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 3,50 zł

4 osoby kupiły
16
Karnet ślub DL-119 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub DL-119
Armin Style
Dostępny
4 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

9,99 zł
4 osoby kupiły
17
Mistrz i Małgorzata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata
Dostępny
108 szt.

Mistrz i Małgorzata to najbardziej znana powieść Bułhakowa, po raz pierwszy wydana w 1969r, książka rozsławiła pośmiertnie jej autora na świecie i została przetłumaczona na wiele języków. Utwór należy do epiki, jego złożona, niejednolita struktura oraz ciekawa, szkatułkowa kompozycja, przynoszą szereg możliwości interpretacyjnych, definiując go jako dzieło wielogatunkowe i paraboliczne. Mistrz i Małgorzata to wichrzycielska i kontestacyjna powieść o wkroczeniu diabelskiej ekipy do moskiewskich realiów życia, która łączy w sobie wątki komediowe i dramatyczne, Moskwy w totalitarnej rzeczywistości, odnajdujemy również wątek wierności samemu sobie i swemu powołaniu, ale też motyw miłości oraz mocy Boga i szatana.

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

3 osoby kupiły
18
Maskotka Wąż 100cm 03759 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
19
Wieczny Ayrton Senna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczny Ayrton Senna
Dostępny
41 szt.

Kierowca wszech czasów. Tragiczny wypadek. Śmierć, która wstrząsnęła światem Formuły 1. „Nie zostałem stworzony, by być drugi lub trzeci. Zostałem stworzony do wygrywania”. Nie umiał jeszcze dobrze chodzić, a już kartem napędzanym silnikiem z kosiarki pokonywał pierwsze zakręty wokół domu. „To przyszły mistrz świata”, powiedział o nim kilkanaście lat później Emerson Fittipaldi, przedstawiając 22-latka najważniejszym ludziom w Formule 1. A później… Nie tylko został trzykrotnym mistrzem świata, ale przez wielu jest do dziś uważany za najlepszego kierowcę, jaki kiedykolwiek zasiadł za kierownicą bolidu F1. Jego tragiczny wypadek i śmierć na torze Imola w 1994 roku wstrząsnęły całym światem. I zbudowały legendę Ayrtona Senny – wielkiego na zawsze. Ta książka jest wartka, wciągająca, pełna kontrastów. Zupełnie jak życie Brazylijczyka, który spychał rywali z toru, potrafił uderzyć sędziego czy przegrać rzut monetą wart półtora miliona dolarów. Ale przed każdym wyścigiem zaczytywał się w Biblii, a gdy sięgnął po swój pierwszy mistrzowski tytuł, powiedział: „Na niebie zobaczyłem Boga”. Jeździł tak, jak żył – zawsze na pełnej prędkości. Przeczytaj o tym, jaki był. Poznaj historię wielkiego mistrza Formuły 1, który zapadł w wieczny sen…

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
20
My z Koszutki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My z Koszutki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Piąta klasa niby zbliżała się do końca, niby stopnie w ostatniej kolumnie dziennika zostały wpisane, promocje do następnej klasy postanowione, niby wszyscy powinni już szykować się do wakacji, dmuchać gumowe materace i piłki plażowe, sprawdzając, czy nie straciły przez zimę szczelności, oddychać przez rurki do nurkowania przy brzegu, czy się nie zapchały, przymierzać kostiumy kąpielowe, buty traperskie i anoraki, czy aby już nie są za małe. Ale... Ale pod koniec maja wydarzyło się coś, co zburzyło spokój i rytm szkolnego życia i wakacyjnych przygotowań. W połowie miesiąca Karolina przyniosła do szkoły wiadomość, którą usłyszała w swojej części Koszutki. [Fragment]

29,00 zł
27,84 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,16 zł

3 osoby kupiły
21
Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mor...
Dostępny
136 szt.

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime! Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze. Każdej przewróconej stronie towarzyszy zimny dreszcz, bo czy tak naprawdę znamy naszych bliskich? Ted Bundy był jednym z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej trzydziestu sześciu młodych kobiet na terenie całego kraju. Skazano go na śmierć za trzy zabójstwa. Korzystając z prywatnej korespondencji z Bundym, prowadzonej aż do jego egzekucji, Rule kreśli fascynującą opowieść rozpiętą między osobistą perspektywą a zawodowym profesjonalizmem dziennikarki będącej na tropie seryjnego mordercy, charyzmatycznego i inteligentnego człowieka, którego miała za przyjaciela. Oto jego historia podwójnego życia, magnetycznej mocy, bezwzględnego przymusu i bezbronnych ofiar bestii. Spisana skrupulatnie przez kobietę, która myślała, że zna Teda Bundy’ego, dopóki nie zaczęła łączyć wszystkich dowodów i wyłonił się z nich przerażający obraz… „Gdyby tę historię wymyślił powieściopisarz, uznano by ją za zbyt nieprawdopodobną. Ann Rule chciała opisać serię niewyjaśnionych brutalnych zabójstw młodych, atrakcyjnych kobiet, a okazało się, że sprawcą morderstw jest jej sympatyczny przyjaciel. Jako autorka dostała jedną na sto milionów szansę od losu i potrafiła ją godnie wykorzystać bez uciekania się do tanich efektów. Niesamowita literatura faktu. Klasyka gatunku” – Marcin Meller.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

3 osoby kupiły
22
Notre Dame. Serce Paryża, dusza Francji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notre Dame. Serce Paryża, dusza Francji
Dostępny
136 szt.

Dzień, w którym zamilkł Paryż… Wieczorem 15 kwietnia 2019 roku świat obiegła zatrważająca informacja: w płomieniach stanęła katedra Notre Dame. Miliony osób na całym globie z przerażeniem śledziły walkę z ogniem i odetchnęły z ulgą, gdy udało się go opanować. Dlaczego pożar wywołał tak silne emocje? Co sprawiło, że katedra Marii Panny stała się fundamentem europejskiej kultury i symbolem francuskiej duszy? Agnès Poirier, odwołując się do najważniejszych momentów w dziejach Francji, pokazuje, jak w świadomości narodu umacniała się obecność świątyni. Notre Dame – będąca świadkiem koronacji Napoleona, wyzwolenia w 1944 roku czy pogrzebu generała Charles’a de Gaulle’a – stała się symbolicznym sercem Paryża. Wzbudzająca zachwyt budowla, wraz z Quasimodem, Esmeraldą i gargulcami zdobiącymi jej fasadę, jest też od lat ikoną popkultury. Pożar zmieni oblicze 850-letniej katedry, a batalia o odbudowę dopiero się zaczyna. Agnès Poirier uzmysławia nam, że w tej walce ścierają się liberalizm i konserwatyzm, tradycja i nowoczesność, ateizm i wiara. Czy Notre Dame wyjdzie cało z tego starcia? Zobaczymy!

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
23
Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać
Dostępny
45 szt.

Franek i Felek to dwa bardzo wesołe urwisy. Franek ma nieprawdopodobnie zabawne pomysły, a Felek zawsze chętnie dołącza się do zabawy, bo lubi robić to, co brat. Razem są jak dwa wulkany energii. Mama i tata ledwo za nimi nadążają. A wieczorem nie łatwo zagonić chłopców do łóżek, nie łatwo… Dlatego właśnie rodzice chłopców wymyślili niezwykłą zabawę na dobranoc. Teraz, co wieczór, gdy słońce chowa się pod kołdrą nocy, a na niebie uśmiecha się księżyc i rozbłyskuje pierwsza gwiazdka, w domu zaczyna się SZALONA GRA W RÓB TO, CO JA.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
24
Wrzos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzos
Dostępny
1848 szt.

Międzywojenna Warszawa. Andrzej Sanicki bryluje wśród śmietanki towarzyskiej stolicy. Chcąc spełnić ostatnią wolę matki, musi ograniczyć hulaszczy tryb życia i wreszcie się ożenić. Ma się związać ze spokojną, dobrą i skromną panną z wiejskiego dworku. Mężczyzna u jej boku powoli dojrzewa do prawdziwego uczucia i małżeństwa, kobieta zaś poświęca się pomocy charytatywnej, wciąż jednak wspominając młodzieńczą miłość. Czy ich związek ma szansę przetrwać?

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

3 osoby kupiły
25
Cube Head Model Pterodactylus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cube Head Model Pterodactylus
Dostępny
133 szt.

Cube Head Dino kolorowanka składanka. Wymiary produktu 24,5 x 14 x 14cm Gramatuta papieru 235g Wymiary opakowania 32,5 x 25 Seria Cube Head Dino to nie tylko kreatywne kolorowanki, to również wspaniała okazja, aby poznać świat 3D. Cube Head Dino to również wspaniała podróż w prehistoryczny świat dinozaurów, które rządziły światem aż przez sto sześćdziesiąt milionów lat! Z tej serii dotępne też są inne dinuzaury.

16,99 zł
3 osoby kupiły
26
Iluzjonista, wydanie specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iluzjonista, wydanie specjalne
Dostępny
52 szt.

W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw. Z racji ich tajemniczego charakteru, w kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą – długo zwodził śledczych, a zabójstw dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Jego ofiar nie łączyło nic poza tym, że na ich skórze znajdował się wypalony znak zapytania. Ponad trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Prowadzenie dochodzenia utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby z nią związane albo milczą, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Jedynym, który może pomóc prokuraturze, jest wydalony ze służby Edling, skrywający własne tajemnice związane z dawnymi wydarzeniami… Misterna, porywająca i genialna historia... Czego chcieć więcej? - Alex Marwood Iluzjonista mistrza kryminału przeraża, niepokoi i fascynuje. - JP Delaney

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
27
Martwiec. Lipowo. Tom 13 wyd. specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

3 osoby kupiły
28
Szóste wymieranie Historia nienaturalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
29
Nerf Super Soaker. Wyrzutnia na wodę DinoSquad Raptor Surge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerf Super Soaker. Wyrzutnia na wodę DinoSquad Raptor Surge
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Wspaniała pełna dynamiki i rywalizacji zabawa z wyrzutniami na wodę Nerf! „Nerf Super Soaker” to całkowicie bezpieczne pistolety i wyrzutnie, które strzelają strumieniami wody. Doskonała alternatywa zabawy wyrzutniami Nerf w ciepłe, letnie dni. Rozpocznij zabawę z wodnymi wyrzutniami! To ulubiony sprzęt do zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci i dorosłych, więc napełnij je i baw się dobrze. Połącz siły z legendarnymi dinozaurami, jako członek elitarnej drużyny DinoSquad! Zawładnij nadzwyczajną siłą najpotężniejszych dinozaurów i przygotuj się na niesamowite przygody. Wyrzutnia wodna wygląda jak prawdziwy welociraptor i nadaje się do szalonej zabawy na świeżym powietrzu w ciepłe, letnie dni. Obierz swój cel i wystrzel strumień wody prosto z paszczy dinozaura! Otwórz korek i napełnij zbiornik wodą, zamknij korek i pociągnij za spust, aby wystrzelić!

60,30 zł
54,27 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,03 zł

2 osoby kupiły
30
Moje litery. Piszę na A. Podręcznik dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Moje litery. Piszę na A. Podręcznik dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Dostępny
56 szt.

Podręcznik Moje litery. Piszę na A jest zbiorem ćwiczeń do nauki pisania po polsku na poziomie A czyli podstawowym. Przeznaczony jest głównie dla dzieci polonijnych. Zawartość podręcznika odzwierciedla wymagania podstawy programowej przygotowanej przez MEN dla dzieci uczących się poza granicami Polski. Książka dzieli się na dwie części – pierwsza poświęcona jest głoskom, literom, sylabom i ortografii polskiej. Druga część zawiera ponad 200 ćwiczeń w pisaniu, obejmujących takie techniki jak: pisanie po śladzie, podpisywanie, przepisywanie, uzupełnianie oraz dokończanie zdań i krótkich tekstów. Znajdują się tu też ćwiczenia, tzw. „otwarte”, czyli nastawione na kreatywność uczących się. Ponadto w podręczniku znajdziemy: • ćwiczenia słownikowe, • ćwiczenia w pisaniu drobnych form użytkowych, • ćwiczenia wspomagające kreatywność dziecka, • ćwiczenia przybliżające wiedzę o Polsce i sławnych Polakach.

89,00 zł
43,61 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 45,39 zł

2 osoby kupiły
31
Opowieści kota jaśniepana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści kota jaśniepana
Dostępny
53 szt.

Koty… Gdzie nie spojrzeć: wszędzie koty! Przyzwyczailiśmy się do kotów zalegających w łóżkach, kotów na fotelach, kotów na szafkach, ogólnie – kotów w domach (i słusznie, bo to właściwe miejsce bytowania kota domowego). Ale spróbujmy sobie wyobrazić koty na okrętach bojowych sunących przez fale, koty na pokładach sterowców i koty w kosmosie. Bo i tam owe niezwykłe istoty bywały, wiernie towarzysząc swoim ludzkim poddanym! Oto niesamowite historie niesamowitych kotów zgrabnie przeplatane pełnymi humoru komiksami Magdy Gałęzi z kotem Jaśniepanem w roli głównej, znane z profilu Milozwierz na Facebooku. Magda Gałęzia – urodzona na początku lat osiemdziesiątych, w grudniu po południu w Kielcach, zamieszkała jedną nogą we Wrocławiu, a drugą na zboczu Ślęży. Miłośniczka przyrody i wszelakiej magii. Ilustratorka, graficzka, rysowniczka, fanka gór, horrorów oraz amatorskiej fotografii, wierna poddana i oddana służąca trzech kotów: dwóch żywych i jednego w głowie. Autorka profilu Milozwierz na Facebooku, na którym powołała do życia kota Jaśniepana.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
32
Pakiet Millennium. Tomy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Millennium. Tomy 1-3
Dostępny
76 szt.

Przełomowa trylogia, która odmieniła oblicze światowego kryminału. Niezwykłą historię kryminalną Stieg Larsson napisał z ogromnym wyczuciem współczesności, rozległą wiedzą i równie wielką przenikliwością. Udało mu się stworzyć porywający i wielowątkowy kryminał, będący jednocześnie szczerym do bólu komentarzem na temat dzisiejszego świata. Seria sprzedała się w ponad 60. milionach egzemplarzy! Te książki można czytać na wielu płaszczyznach: jak kryminały pełne mrocznych i nierzadko politycznych tajemnic, jak doskonałe, wielowątkowe powieści współczesne, pełne prawdziwych zdarzeń i osób i w końcu jak thrillery psychologiczne. Wciągające i jedyne w swoim rodzaju! W skład pakietu wchodzą 3 tomy trylogii: 1.Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Dziennikarz i wydawca magazynu „Millennium” Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej. 2.Dziewczyna, która igrała z ogniem W kolejnej części trylogii Millennium śledzimy dalsze emocjonujące przygody dwójki bohaterów, Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, których losy ponownie się splatają. Lisbeth na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności jest podejrzana o popełnienie ciężkiego przestępstwa i ścigana przez policję. Mikael nie wierzy w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem... 3.Zamek z piasku, który runął Życiu Lisbeth Salander znów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Mikael Blomkvist sięga w mroczną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Wywołuje tym samym trzęsienie ziemi w rządzie i służbach bezpieczeństwa.

129,99 zł
97,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 32,50 zł

2 osoby kupiły
33
Bezmiłość. O czułych wyznaniach w listach, grypsach i wspomnieniach z Majdanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bezmiłość. O czułych wyznaniach w listach, grypsach i wspomnieniach z ...
Dostępny
120 szt.

Miłość to ostatnia rzecz, o której się myśli, gdy padają słowa: obóz koncentracyjny. A jednak setki zachowanych listów, tych oficjalnych i tych przekazywanych gdzieś ukradkiem z narażeniem życia, są najlepszym dowodem na to, że miłość za drutami istniała i była ludziom skazanym na obóz bliższa niż może się wydawać. Pragnęli normalności, która nagle przestała być normą. Pragnęli wolności, bo każdy powinien być równy. Pragnęli wreszcie dzielić się miłością, bo to ludzkie, odruchowe, dające nadzieje. A jej poczucie często było tożsame z wolnością. Sylwia Winnik napisała reportaż na podstawie ponad 200 listów, a także grypsów i przekazów ustnych byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego w Lublinie, potocznie nazywanego Majdankiem. Z korespondencji wyłania się nie tylko ogólny obraz okrucieństwa wojny, lecz także historia konkretnych osób, rodzin. Wśród nich losy: Zofii Kołeckiej-Fugiel, Danuty Brzosko-Mędryk, rodziny Kozerów oraz Leokadii i Kurta Szczudło. Jest też historia chłopca, który w obozie zakochał się w dziewczynie. Nie znamy ich imion ani szczegółów pobytu. Jest jednak pamięć obukiecie chabrów wrzuconym przez okno baraku. Ostatni przejaw zauroczenia. Treści listów dotyczące samego obozu były najczęściej fragmentem prawdy albo jej przeinaczeniem. Oficjalne treścibyły cenzurowane przez SS, a informacje, które uznano za niewłaściwe – wymazywane lub zaciemniane. Więźniowie często szyfrowali słowa w sposób zrozumiały tylko dla odbiorcy. Dziś ich znaczenia można się jedynie domyślać lub szukać prawdopodobieństwa w wydarzeniach historycznych czy relacjach świadków. To proste słowa o głębokim znaczeniu. Pisane w ciszy i strachu, krzyczące w przekazie. To książka o czasach „bezmiłości”, w których miłości wcale nie brakowało. Chociaż często była ona kwestią wyboru.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

2 osoby kupiły
34
Spray Dye - Kapelusz STNUX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spray Dye - Kapelusz STNUX
Stnux
Dostępny
12 szt.

Wyraź swój styl, baw się kolorami i stwórz samodzielnie niepowtarzalny kapelusz. Zestaw zawiera: bawełniany kapelusz, spray do tkanin w 3 kolorach, szablony - 3 arkusze, samoprzylepne dekoracje.

52,39 zł
46,10 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,29 zł

2 osoby kupiły
35
Cube Head Model Brontosaurus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cube Head Model Brontosaurus
Dostępny
70 szt.

Cube Head Dino kolorowanka składanka. Wymiary produktu 24,5 x 14 x 14cm Gramatuta papieru 235g Wymiary opakowania 32,5 x 25 Seria Cube Head Dino to nie tylko kreatywne kolorowanki, to również wspaniała okazja, aby poznać świat 3D. Cube Head Dino to również wspaniała podróż w prehistoryczny świat dinozaurów, które rządziły światem aż przez sto sześćdziesiąt milionów lat! Z tej serii dotępne też są inne dinuzaury.

18,99 zł
2 osoby kupiły
36
UNIKANIE, WYCOFANIE, IZOLACJA Zacznij żyć życiem, którego pragniesz, dzięki technikom terapii TBT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
37
Jestem żoną szejka wyd.specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem żoną szejka wyd.specjalne
Dostępny
101 szt.

Poruszająca opowieść Polki, która poślubiła jednego z najbogatszych szejków. Laila Shukri przerywa milczenie i opowiada o swoim tajemniczym życiu. Kim była, zanim zaczęła pisać książki? Jak została żoną szejką? Jak dziś wygląda jej życie? Amerykańska firma farmaceutyczna otwiera swoją filię w Dubaju. Isabelle wraz ze swoją przyjaciółką wyjeżdża na zagraniczny kontrakt. Tam bardzo szybko zwraca na siebie uwagę jednego z najbogatszych szejków Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który proponuje jej małżeństwo. Czy przestroga matki okaże się prawdziwa? Jak wygląda życie żony bogatego szejka? Czy istnieje granica luksusu? Opowieść o tym, jaką cenę trzeba zapłacić, żeby kochać, pisać i pozostać sobą w dalekim kraju i zupełnie obcej kulturze. My, żony szejków, dobrze znałyśmy swoje sekrety, mimo że prywatne życie członków rodzin panujących w siedmiu emiratach Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz innych krajach Zatoki Perskiej obejmowała ścisła tajemnica, a nawet uważane było w nich za tabu. Kiedy sporadycznie udało nam się spotkać na różnego rodzaju bardziej lub mniej oficjalnych imprezach czy rodzinnych uroczystościach, szeptałyśmy o traumatycznych wydarzeniach, które niekiedy stawały się naszym udziałem. Fragment książki

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
38
Cube Head Model Parasaurolophus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cube Head Model Parasaurolophus
Dostępny
145 szt.

Cube Head Dino kolorowanka składanka. Wymiary produktu 24,5 x 14 x 14cm Gramatuta papieru 235g Wymiary opakowania 32,5 x 25 Seria Cube Head Dino to nie tylko kreatywne kolorowanki, to również wspaniała okazja, aby poznać świat 3D. Cube Head Dino to również wspaniała podróż w prehistoryczny świat dinozaurów, które rządziły światem aż przez sto sześćdziesiąt milionów lat! Z tej serii dotępne też są inne dinuzaury.

16,99 zł
2 osoby kupiły
39
Afryka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afryka
Dostępny
104 szt.

Wielka podróż przez kontynent, który był świadkiem narodzin pierwszych istot ludzkich i doświadczył tragedii niewolnictwa. Od stolic po pustynie, od dzikich sawann po wioski rybackie, od futurystycznych dzielnic po gęste dżungle, odkryjesz zapierające dech w piersiach krajobrazy, różnorodne ludy i sposoby życia, niezwykłych bohaterów, pomniki, majestatyczne zwierzęta i niezwykłe historie. Podróż pełna kolorów przez różnorodność kultur i piękno afrykańskiego świata.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
40
Pęknięte połówki mlecznego słońca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,00 zł
23,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
41
Na marginesie życia wyd. specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
42
Karnet ślub KP-113 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub KP-113
Armin Style
Dostępny
4 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

14,99 zł
1 osoba kupiła
43
Cube Head Model Stegosaurus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cube Head Model Stegosaurus
Dostępny
192 szt.

Cube Head Dino kolorowanka składanka. Wymiary produktu 24,5 x 14 x 14cm Gramatuta papieru 235g Wymiary opakowania 32,5 x 25 Seria Cube Head Dino to nie tylko kreatywne kolorowanki, to również wspaniała okazja, aby poznać świat 3D. Cube Head Dino to również wspaniała podróż w prehistoryczny świat dinozaurów, które rządziły światem aż przez sto sześćdziesiąt milionów lat! Z tej serii dotępne też są inne dinuzaury.

16,99 zł
1 osoba kupiła
44
Narzeczona nazisty wyd. specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
45
Buzz Astral. Opowieść filmowa. Disney Pixar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buzz Astral. Opowieść filmowa. Disney Pixar
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
228 szt.

"Buzz Astral" to emocjonująca opowieść o przygodach dzielnego astronauty, który stał się pierwowzorem słynnej zabawki. Tytułowy bohater jest nieustraszonym Strażnikiem Kosmosu, który za wszelką cenę pragnie dokończyć powierzoną mu misję i umożliwić swojej załodze powrót do domu. Piętrzące się przeciwności i niebezpieczeństwa pokazują mu jednak, że nie zdoła tego uczynić sam... Pełna efektownych ilustracji książka, powstała na motywach filmu o tym samym tytule, opowiada o odwadze, odpowiedzialności, wytrwałości, potędze współpracy i sile przyjaźni.

32,99 zł
26,06 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

1 osoba kupiła
46
Organizacja transportu. Zbiór zadań. Kwalifikacja SPL.04. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizacja transportu. Zbiór zadań. Kwalifikacja SPL.04. Część 1
Dostępny
340 szt.

Zbiór zadań stanowi uzupełnienie podręcznika Organizacja transportu. Kwalifikacja SPL.04. Część 1. Zadania w zbiorze zadań zostały opracowane zgodnie z wymaganiami podstawy programowej 2019 oraz na podstawie zadań pojawiających się na egzaminach zawodowych ostatnich lat. Zadania podzielone tematycznie i uporządkowane w zależności od stopnia ich trudności. Uzupełnieniem zadań są załączone dokumenty do wypełnienia. Zbiór obejmuje takie zagadnienia, jak: BHP, podstawy logistyki w dziedzinie transportu oraz związane z nim przepisy prawa, w tym procedury celne i czas pracy, charakterystykę procesu transportowego i wykorzystywane w nim formuły handlowe, organizowanie zadań transportowych i sporządzania harmonogramu procesu transportowego, ładunki transportowe, opakowania w transporcie, transport ładunków ponadnormatywnych i niebezpiecznych, transport szybko psujących się artykułów żywnościowych oraz transport żywych zwierząt. Dopełnieniem zbioru zadań są zadania typu egzaminacyjnego, zamieszczone na końcu publikacji. Zbiór zadań pomoże w przygotowaniach do części praktycznej egzaminu zawodowego z kwalifikacji SPL.04 oraz pozwoli nabyć umiejętności poszukiwane na rynku pracy. W Klubie Nauczyciela zamieszczone zostały rozwiązania wraz z omówionymi wynikami i komentarzami wyjaśniającymi.

47,10 zł
41,92 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,18 zł

1 osoba kupiła
47
Woda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Woda
Dostępny
83 szt.

Wszystko, co dzieci powinny wiedzieć o wodzie Woda we wszystkich postaciach ma kluczowe znaczenie dla naszego życia, bo woda to życie. Czy na pustyni jest woda? Dlaczego łzy są słone? Co się dzieje w wodociągach? Na czym polega obieg wody? Ile wody zawiera ciało człowieka? Na te i wiele innych pytań płynnie i przekonująco odpowiada Susanne Orosz. Autorka w osiemnastu ciekawych historiach ukazała różne zagadnienia związane z wodą. Celem publikacji jest pobudzenie zainteresowania problematyką wody i przekazanie informacji w pouczającej, ale lekkiej formie. Opowieści zawarte w tej wartościowej książce pokazują, jak ważny dla ludzi, zwierząt i przyrody jest błękitny żywioł. I że zajmowanie się nim przysparza mnóstwa radości. Towarzysząc głównym bohaterom w ich przygodach, dzieci będą między innymi: razem z Sarą zastanawiać się, gdzie jest woda, skoro ciągle pada deszcz? Z Leonem skakać z trampoliny do basenu. A nawet zatroszczą się o strumień, który płynie w pobliżu szkoły Friedricha. Daj się ponieść nurtowi tych opowieści!

44,99 zł
40,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
48
Getto park - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Getto park
Dostępny
53 szt.

Powieść Getto Park przedstawia budowę parku rozrywki, w którym odwiedzający mogliby zanurzyć się w okrutnym świecie getta i wykorzystującym najbardziej zaawansowane technologie cyfrowe. Fikcja ta, w dużej mierze inspirowana współczesnym polskim kontekstem społeczno-politycznym, oparta jest na podwójnym podejściu: w przestrzeni - od Warszawy do Łodzi; w czasie - poprzez odwołanie się do archiwów kilku gett.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
49
Bitwa o Warszawę 1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa o Warszawę 1944
Dostępny
3 szt.

Oddaję w Państwa ręce książkę niezwykłą. Napisał ją polski oficer rezerwy, major Zbigniew Sujkowski, syn rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, geolog, autor licznych prac z tej dziedziny. W maju roku 1944 został rozkazem naczelnego dowództwa, odesłany z Warszawy do Londynu. Sądził, że uda mu się wrócić do Polski, ale wcześniej wybuchło Powstanie. Zbigniew Sujkowski, słuchając meldunków z Warszawy, czytając raporty i rozmawiając z ludźmi, którzy przybywali ze zniszczonego miasta napisał swoją książkę. Jest to druga napisana przez polskiego autora monografia Powstania Warszawskiego. Została wydana raz jeden tylko, w roku 2013, staraniem córki Sujkowskiego, Danuty Francki, która wykonała tytaniczną pracę przygotowując do druku zapiski ojca. Książka ta jednak nie trafiła do masowej dystrybucji. W zasadzie pozostaje nieznana. Dziś przed Państwem drugie wydanie, przygotowane do druku po konsultacjach ze spadkobierczynią praw autorskich, Danutą Francki, zamieszkałą dziś w Kanadzie. Gdybym miał jednym zdaniem podsumować pracę Sujkowskiego powiedziałbym, że jest to wielka ilość dokładnych prezentacji multimedialnych, które powstały zanim w ogóle wynaleziono komputer. Monografia liczy sobie 645 stron, zawiera mapy, wykresy o unikalnym charakterze i zestawienia liczbowe.

94,50 zł
68,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 26,46 zł

1 osoba kupiła
50
Traktat o sztuce dobrego umierania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktat o sztuce dobrego umierania
Dostępny
19 szt.

Jakub z Paradyża (ok. 1380–1464) był jednym z najwybitniejszych teologów moralistów późnego średniowiecza. Z dziedziną teologii pastoralnej, połączonej z teologią mistyczną, związany jest jego traktat De arte bene moriendi, omawiający zarówno sztukę dobrego życia, jak i łączącą się z nią sztukę umierania. Traktat ten powstał w Erfurcie około 1450 roku, a jego wydania inkunabułowe pojawiły się u schyłku XV wieku w Lipsku (ok. 1492, 1495). Dotąd nie było polskiego przekładu tego dzieła. Publikowane tutaj tłumaczenie oparto na lipskiej edycji z około 1492 roku. Przekład został poprzedzony wstępem, w którym przypomniano życie i dzieło Jakuba z Paradyża, przedstawiono informacje o kształtowaniu się i rozwoju traktatów dotyczących „dobrego umierania”, a wreszcie scharakteryzowano De arte bene moriendi Jakuba, przeanalizowano treść i wykorzystanie źródeł (Biblia, tradycje patrystyczna i monastyczna), omówiono styl i zastosowane środki retoryczne. Pozwala to stwierdzić, że wspomniany traktat jest dziełem oryginalnym, wyróżniającym się powiązaniem „sztuki dobrej śmierci” ze „sztuką dobrego życia”, zachętą do życia ascetycznego i rezygnacji ze „światowych rozkoszy” oraz zaszczytów, zwróceniem się ku teologii mistycznej.

44,10 zł
36,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
51
Cube Head Model Spinosaurus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cube Head Model Spinosaurus
Dostępny
203 szt.

Cube Head Dino kolorowanka składanka. Wymiary produktu 24,5 x 14 x 14cm Gramatuta papieru 235g Wymiary opakowania 32,5 x 25 Seria Cube Head Dino to nie tylko kreatywne kolorowanki, to również wspaniała okazja, aby poznać świat 3D. Cube Head Dino to również wspaniała podróż w prehistoryczny świat dinozaurów, które rządziły światem aż przez sto sześćdziesiąt milionów lat! Z tej serii dotępne też są inne dinuzaury.

18,99 zł
1 osoba kupiła
52
Karnet ślub KP-115 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub KP-115
Armin Style
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

14,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
53
Nieznana historia ewolucji miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
104,00 zł
74,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 29,12 zł

1 osoba kupiła
54
Diabli dykcjonarz (wydanie 2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabli dykcjonarz (wydanie 2)
Dostępny
31 szt.

Diabli dykcjonarz (1911) to klasyka amerykańskiej satyry, leksykon przeszło półtora tysiąca haseł wyjaśnionych cynicznie, z obfitością diablego, czarnego humoru. Błyskotliwym, napisanym skrzącym stylem aforyzmom towarzyszy humorystyczna poezja, a erudycja, nieprzebrane literackie tropy i nawiązania do światowego kanonu czynią z książki barwną i za każdym razem odkrywczą lekturę. Diabli dykcjonarz prezentuje bezceremonialnie wywrotowe myślenie, obala schematy i obnaża hipokryzję ludzi. Niektóre z haseł weszły na stałe do użytku potocznego w języku angielskim, a sam pomysł na „słownik cynika” był później wielokrotnie powielany przez innych autorów. Fragmenty książki publikowano również w Polsce: hasła m.in. w „Cyruliku Warszawskim” przed wojną, a po wojnie w „Przekroju” i antologii „No tak, ale...” (1977). Ha!art po raz pierwszy prezentuje dzieło w całości, a zestaw haseł oparto o najbardziej kompletne wydanie, The Unabridged Devil's Dictionary pod redakcją S.T. Joshiego i Davida E. Schultza z 2000 roku, gdzie do pierwszego wydania z 1911 roku dodano wiele spośród wpisów rozproszonych po gazetach, pomijając te, których autorstwo w poprzednich zbiorczych edycjach niesłusznie przypisywano Bierce'owi. Niniejsze wydanie tłumacz opatrzył licznymi komentarzami, obszernym wstępem oraz szczegółową bibliografią autora.

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

1 osoba kupiła
55
Moja krew ma moc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja krew ma moc
Dostępny
125 szt.

Adaś jest wesołym przedszkolakiem: uwielbia dinozaury, swojego psa Szalika i grę w piłkę. Ale pewnego dnia zauważa, że brakuje mu sił. Zaniepokojona mama idzie z nim do lekarza, który stawia diagnozę: chłopiec ma anemię. To dlatego, że jadł za dużo słodyczy. Co zrobić, żeby jego krew odzyskała utraconą moc? Jest na to sposób: dieta bogata w produkty zawierające żelazo. „Moja krew ma moc” to doskonała książka dla wszystkich przedszkolaków, ale przede wszystkim dzieci ze złymi nawykami żywieniowymi. W szczegółowy, ale bardzo przyjazny i humorystyczny sposób przeprowadza najmłodszych czytelników przez takie etapy jak: pobieranie krwi, wizyta u lekarza, spotkanie z dietetykiem aż do trwałej zmiany jadłospisu. Książka nie straszy, ale uczy. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak istotną funkcję pełnią czerwone krwinki, jak ważne dla organizmu jest żelazo, a jak bezwartościowe – śmieciowe jedzenie. Kolorowe ilustracje sprawią, że nawet te dzieci, które nie lubiły warzyw, wykorzystają zawarte w książce przepisy i zamienią bezwartościowe produkty na pyszne i zdrowe kule mocy! Z żelazem, oczywiście.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
56
Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty
Dostępny
43 szt.

„Za parę minut przelecimy równik. (...) Widzę, jak horyzont jaśnieje. Kończy się zaledwie 33-minutowa noc kosmiczna. Lecimy w stronę Słońca. Krzywizna Ziemi jest wyraźnie zaznaczona pasem czerwieni i błękitu nad nią. Wskutek prędkości orbitalnej obraz zmienia się. Jak pod pędzlem artysty horyzont rozjaśnia się, barw przybywa, zwiększa się ich intensywność. Pierwszy kosmiczny poranek ofiarowuje mi jeszcze bogatszy zestaw barw i kształtów. Miejsce, gdzie spodziewam się zobaczyć Słońce, nasyca się amarantem i purpurą. Szeroko otwartymi oczyma widzę, jak wyłania się jakby lustrzane odbicie Słońca, jednak o kształcie połowy średnicy, po to, by za chwilę znów zniknąć za horyzontem. Faktycznie Słońce jest poza horyzontem, pojawiło się na moment dzięki refrakcji - załamaniu promieni w atmosferze. Wtem wychyla się gwałtownie spoza horyzontu jako ognista, gigantyczna kula w otoczeniu całej gamy kolorów. Słońce, wznosząc się, maleje, traci czerwień. Nasyca się kolorem złocistym, jaśnieje. W kabinie robi się jasno, aż zaczynają boleć nas oczy, gasimy oświetlenie. Zjawisko wschodu Słońca oczarowuje. Jest niezwykłe i fantastyczne, kojarzy się z narodzinami Nowego. Niezwykłe jest także to, że można je przeżywać aż szesnaście razy w ciągu doby. Wrażenie to wzbogaca uczucie nieważkości i świadomość ogromnej prędkości. Weszliśmy na oświetloną część orbity, a na Ziemi panowała jeszcze głęboka noc. Słońce powoli wznosiło się, oświetlając stopniowo Ziemię. Znikała czerń, szarość bladła, pojawiała się biel chmur i błękit powierzchni planety, rozkoszowaliśmy się niezwykłym, wspaniałym widokiem. Znalazłem się w innym, nieznanym mi wymiarze. Zaczynam wątpić, czy mój mózg zarejestruje mnogość zjawisk, które postrzegam, czy potrafię je zinterpretować i zapamiętać. Pod nami terminator - granica między dniem i nocą, która przesuwa się wraz ze Słońcem. Niebawem Ziemia została całkowicie oświetlona”.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

1 osoba kupiła
57
Mania dziewczyna inna niż wszystkie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mania dziewczyna inna niż wszystkie. Audiobook
Julita Grodek, Aleksandria
Dostępny
78 szt.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. Dwukrotna zdobywczyni Nagrody Nobla! Kobieta naukowiec, jedna z pierwszych kobiet na świecie, które zrobiły prawo jazdy, a jednocześnie matka dwóch uzdolnionych córek, czyli o Marii Skłodowskiej-Curie mowa! Jedno z jej ulubionych powiedzeń brzmiało: Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń. Ta książka pomaga poznać bliżej Marię i jej życie od najmłodszych lat, aż do momentu, kiedy poświęcając swoje zdrowie dokonała wielkiego odkrycia, które do dziś pomaga ludziom w walce z rakiem. W uznaniu za osiągnięcia, jej imieniem nazwana została niejedna szkoła i instytucja naukowa, a jej wizerunek znajduje się na wielu banknotach i znaczkach pocztowych. Sam Albert Einstein mawiał: Pani Curie jest – ze wszystkich ludzi na świecie – jedynym niezepsutym przez sławę człowiekiem. Nic więc dziwnego, że tak łatwo wpaść w manię na temat Manii! Co to była za kobieta, jedyna taka na świecie! Mania – dziewczyna inna niż wszystkie. Książka znajduję się na liście lektur dla klas I-III szkoły podstawowej.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
58
Wojenne drogi rotmistrza P - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojenne drogi rotmistrza P
Dostępny
50 szt.

Pionierska książka ukazująca losy oficera dowództwa ekspozytury "Francja" polskiej organizacji wywiadowczej rtm. Jerzego Pietraszewskiego seniora o pseudonimie PIT No. 734 działającego na rzecz wywiadu brytyjskiego w latach pożogi wojennej 1940-1945. Wojenne wspomnienia rotmistrza P. wydobywają na światło dzienne nieznane fakty z pracy polskiego wywiadu na terenie okupowanej przez Niemców Francji i kolaborujących z Hitlerem Francji Vichy, utworzonej i działającej pod rządami marszałka Petaina. Czytelnicy znajdą w książce fascynujące, a zarazem tragiczne losy rotmistrza Jerzego Pietraszewskiego i jego towarzyszy broni i niedoli, przekazane przez autora w rzetelny i jednocześnie ciekawy sposób. jest to prawdziwa opowieść, która przybliża i pozwala zrozumieć tamte trudne czasy. Opowiada o zwykłych ludziach, którzy oddaleni tysiące kilometrów od Polski zachowali godność, przyzwoitość i patriotyczną postawę. "Kim był Rotmistrz P? Czy jego życie było tak barwne i ważne, aby poświęcić temu książkę? Tak To najważniejszy gatunek literatury historycznej, wydobywającej z zapomnienia ludzi, których życie wypełniła historia, a tak było w przypadku rotmistrza P. Szczególnie cenię takie książki, gdyż zawierają relacje z pierwszej ręki, niepoddane późniejszemu dopasowywaniu do mody, czy charakteru tzw. polityki historycznej, która zawsze prowadzi na manowce. Pasjonująca książka oparta na wspomnieniach tytułowego rotmistrza P., jego refleksji, opowieści o ważnych czasach i ważnych działaniach." Bogusław Wołoszański "Polecając czytelnikom tę skondensowaną opowieść, powstałą na podstawie odziedziczonych dokumentów oraz przekazów ustnych, pełną historycznych faktów i bardzo żywotnych ludzi, ufam, że przyjęta zostanie jako świadectwo człowieczego losu. Droga do wolności, jaką pokonał mój ojciec i bohater wojennej epopei, to nieprzemijający symbol niedoli polskiego żołnierza oraz zła przybierającego często ludzką twarz." Jerzy Pietraszewski

119,00 zł
107,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

1 osoba kupiła
59
Enzo Ferrari. Wizjoner z Maranello - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enzo Ferrari. Wizjoner z Maranello
Dostępny
14 szt.

Legendarny twórca Ferrari oczami syna Piera Miał dwie wielkie miłości: piękne kobiety i szybkie samochody. Tajemnice miłosnych podbojów zabrał do grobu. Ale stworzona przez niego marka spod znaku wierzgającego rumaka zachwyciła cały świat, sprawiając, że jej mocy, szybkości i elegancji nie mógł się oprzeć nawet Jan Paweł II. Poznaj niezwykły życiorys Enza Ferrariego, człowieka, który prowadził towarzyskie konwersacje z Benitem Mussolinim, ale uratował przed faszystami swojego żydowskiego przyjaciela. Geniusza, który odrzucił ofertę Henry’ego Forda, ale nie spodziewał się nagłego rozstania z Nikim Laudą. Nikt nie mógł opowiedzieć tej historii lepiej niż jego syn. Bo choć w życiu Enza Ferrariego nie wszystko było idealne, już na zawsze pozostanie on kimś niezwykłym – wizjonerem z Maranello, który stworzył motoryzacyjną potęgę, mimo że nie wydał na marketing ani lira. „Marka Ferrari jest znana chyba pod każdą szerokością geograficzną. Ta motoryzacyjna potęga przeżyła mnóstwo wzlotów i upadków, chwile wielkich triumfów i straszliwych tragedii w sporcie wyścigowym. Jej założyciel, legendarny Enzo Ferrari, był postacią niezwykle enigmatyczną. Rządził twardą ręką, wikłał się w polityczne spory, jednych kierowców uwielbiał, innymi gardził. Fascynujące tajemnice Scuderii i zakochanego w technicznej doskonałości ojca ujawnia syn Enza, Piero Ferrari.” – Mikołaj Sokół, dziennikarz i komentator F1 w Eleven Sports „Legenda widziana oczami syna. Il Commendatore (wódz), Cavaliere (rycerz), The Drake (smok), The Great Old Man (wielki starzec), Furia... Miał wiele przydomków oddających jego niezłomny, twardy charakter, pasję, upór i wielkie życiowe sukcesy. Sam wolał być nazywany L’Ingegnere (inżynier). Uwielbiał jeździć, jeszcze bardziej kochał samochody, lecz ponad wszystko umiłował wyścigi. Stworzył coś znacznie większego niż jeżdżące piękno, wcielenie prędkości, perfekcji, synonim Formuły 1 oraz szczyt marzeń każdego chłopca i niejednej dziewczynki. On stworzył religię! Kult Ferrari.” – Cezary Gutowski, dziennikarz motoryzacyjny „Bernie Ecclestone twierdzi, że Ferrari to synonim słowa „motorsport”. Oto opowieść o człowieku, który swoją obsesję uczynił naszą obsesją. Bo Ferrari kocha się od pierwszego wejrzenia, choć Al Pacino udowodnił w Zapachu kobiety, że to miłość, w której wzrok jest zbyteczny.” – Filip Kapica, komentator F1 w Eleven Sports

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
60
Straż przednia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

1 osoba kupiła
61
Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy wyd. specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy wyd. specj...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Zapomniany obóz III Rzeszy na Dolnym Śląsku. Eksperymenty na więźniach w tajnym komandzie SS. Broń, która miała odmienić losy II wojny światowej. Mała miejscowość Dyhernfurth na Dolnym Śląsku. Niemcy budują tu ogromny zakład przemysłowy, który rozpoczyna produkcję śmiercionośnej broni. Hitler marzy bowiem o Wunderwaffe, która zapewniłaby mu szybkie zwycięstwo. Jednak to nie rakiety V1 i V2 czy bomba atomowa mają zapewnić Führerowi triumf, a broń chemiczna produkowana przez więźniów obozu ukrytego w lesie na rubieżach Rzeszy. Naukowcy syntetyzują dla Wehrmachtu tabun i sarin, bojowe środki trujące. Testują je najpierw na małpach w ściśle tajnym laboratorium, a następnie na więźniach obozu, których nazywają elfami. Skutki oddziaływania tych substancji na organizmy są przerażające. Użyte na froncie mogą zapewnić zwycięstwo III Rzeszy. Produkowane są ich tysiące ton. Bomby i pociski wypełnione toksycznym gazem czekają na właściwy moment wojny. Jak wielkie spustoszenie ta broń siała wśród więźniów? Ile zabrakło, by II wojna światowa zakończyła się inaczej? Jakie tajemnice ujawnili Ci, którzy przetrwali te nieludzkie eksperymenty oraz marsze śmierci, które wyruszyły z obozu ukrytego w dolnośląskim lesie? Jaką karę ponieśli ludzie odpowiedzialni za te zbrodnie? Tomasz Bonek, dziennikarz i autor reportaży historycznych, przeprowadza śledztwo, w którym odkrywa nieznane karty wojennej historii i przytacza przerażające wspomnienia więźniów. O tajnym obozie i eksperymentach, o których wszyscy chcieliby zapomnieć. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

29,90 zł
23,02 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

1 osoba kupiła
62
Między ustami a brzegiem pucharu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między ustami a brzegiem pucharu
Dostępny
2069 szt.

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba - gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze Chrząstkowskiej, postanawia wrócić w rodzinne strony, a w jego postawie następuje powolna przemiana

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

1 osoba kupiła
63
Wzór na miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzór na miłość
Dostępny
219 szt.

Autorki bestsellerów Podróż nieślubna i Miłość na święta – duet tworzący prawdziwe hity, które szturmem zdobyły serca czytelniczek – Christina Lauren, powracają z nową powieścią, którą pokochała Jodi Picoult. Jak znaleźć drugą połówkę? Samotna mama Jess Davis jest specjalistką od analizy danych, ale musiała zaakceptować fakt, że nie ma matematycznej formuły na miłość i namiętność. Z trudem łączy wychowywanie córki z pracą, nic więc dziwnego, że jej życie uczuciowe nie istnieje. Kiedy kolejna randka kończy się katastrofą, Jess jest gotowa się poddać i zrezygnować z wyczerpujących poszukiwań. Nieoczekiwanie Jess dowiaduje się o istnieniu prężnej nowej firmy zajmującej się dobieraniem ludzi w pary na podstawie kodu DNA. To rozwiązanie ma odmienić świat randkowania i może być szansą dla Jess. Nagle bowiem znalezienie drugiej połówki nie wydaje się być poza jej zasięgiem… Poprawiająca nastrój i inteligentna powieść o tym, że naszym przeznaczeniem może okazać się ostatnia osoba, którą o to podejrzewamy.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
64
Cube Head Model Triceratops - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cube Head Model Triceratops
Dostępny
200 szt.

Cube Head Dino kolorowanka składanka. Wymiary produktu 24,5 x 14 x 14cm Gramatuta papieru 235g Wymiary opakowania 32,5 x 25 Seria Cube Head Dino to nie tylko kreatywne kolorowanki, to również wspaniała okazja, aby poznać świat 3D. Cube Head Dino to również wspaniała podróż w prehistoryczny świat dinozaurów, które rządziły światem aż przez sto sześćdziesiąt milionów lat! Z tej serii dotępne też są inne dinuzaury.

16,99 zł
1 osoba kupiła
65
Hymn demokratycznej młodzieży, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hymn demokratycznej młodzieży, wydanie 2
Dostępny
222 szt.

Sześć lirycznych opowieści o okrutnej, a niekiedy zabawnej rzeczywistości postradzieckiej Ukrainy. Bohaterowie tych splecionych historii są niczym armia herosów nowego porządku – żywiołowi, ekscentryczni, twardzi. Nie zastanawiają się nad geopolityką, przerażeni trzydziestką na karku usiłują okopać się w zmiennej codzienności własnego miasta. Jedni próbują sił w biznesie rozrywkowym. Drudzy chcą być razem w miłości, w korporacji czy w ruchu związkowym. Jeszcze inni starają się zmienić branżę – z gangsterki na usługi pogrzebowe. Czy młodzież w nowym porządku politycznym może być demokratyczna? Czy wciąż rozbrzmiewa jej stary hymn? A może samo słowo „demokracja” stało się kolejnym znakiem towarowym? Hymn demokratycznej młodzieży to korowód outsiderów nowej Ukrainy po raz pierwszy smakujących kapitalizmu. Surrealistyczny, buntowniczy i piekielnie pociągający.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

1 osoba kupiła
66
Karnet ślub GM-857 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślub GM-857
Armin Style
Dostępny
7 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

9,99 zł
2 osoby kupiły
67
Świat według Anny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat według Anny
Dostępny
153 szt.

Kiedy szesnastoletnia Anna zaczyna odbierać obrazy i myśli z innej rzeczywistości z przyszłości, rodzice wysyłają ją do doktora Benjamina – psychiatry. Mężczyzna nie widzi jednak u dziewczyny żadnych nieprawidłowości, wręcz przeciwnie, wierzy, że może być trochę prawdy w tym, co widzi Anna. Annę nękają wizje opustoszałego świata z 2082 roku. Widzi swoją prawnuczkę, Novę, wędrującą przez pustkowia z grupą ocalałych po tym, jak wszystkie zwierzęta i rośliny wymarły. Im więcej Anna widzi, tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że musi działać, aby przyszłość z jej wizji nie stała się rzeczywistością. Czy potrafi jednak działać wystarczająco szybko? Porywający, zapadający w pamięć i magiczny Świat według Anny to baśń na nasze czasy. Fabuła wykracza poza granice możliwości, jednocześnie ukazując, jak sprawy mogą się potoczyć dla Ziemi, jeśli nie opamiętamy się i nie poczujemy odpowiedzialności za nasza planetę.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

68
Czerwona wilczyca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona wilczyca
Dostępny
87 szt.

Pewnej ciemnej zimowej nocy w wypadku samochodowym w Lulea, na północy Szwecji, ginie dziennikarz miejscowej gazety. Jego śmierć budzi zainteresowanie Anniki Bengtzon, która ostatnio współpracowała z dziennikarzem w związku ze sprawą pewnego ataku na bazę lotniczą w latach 60. ubiegłego wieku. Szybko okazuje się, że wypadek był upozorowany, a dziennikarz został zamordowany. Annika zostaje wciągnięta w sieć intryg. Podejrzewa, że zabójstwo ma coś wspólnego ze sprawą, którą razem się zajmowali, ale nikt nie chce jej wierzyć. Kiedy jej szef wręcz zakazuje jej zajmowania się sprawą, Annika postanawia działać na własną rękę. Ślady prowadzą do działającej wówczas grupy maoistycznej. Sprawa nabiera przyspieszenia, gdy odkrywa, że jedna z ówczesnych członkiń grupy, tytułowa Czerwona Wilczyca, jest ministrem w obecnym rządzie. Annika walczy teraz nie tylko z terrorystami sprzed lat, ale i z obecnym politycznym establishmentem.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

69
Mleko i głód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mleko i głód
Dostępny
104 szt.

Rachel, młoda Żydówka, nie wierzy w żadnego Boga. To jedzenie daje jej ukojenie i pocieszenie, zaspokaja potrzebę rytuału. Na pamięć zna liczbę kalorii ulubionego batonika, a wolny czas upływa jej na fantazjach o potrawach, których nie je ze strachu przed dodatkowymi kilogramami i utratą kontroli. W to uporządkowane, pełne nakazów i zakazów życie wkracza ortodoksyjna Żydówka Miriam. Rachel z zaskoczeniem odkrywa, że to właśnie ona, mimo dużej nadwagi i – zdawałoby się – krępujących więzów wiary, potrafi czerpać przyjemność z ciała. Jest pewna siebie, nie odmawia sobie jedzenia ani alkoholu, pali papierosy. Ma tylko jedną, najważniejszą zasadę, której nie wolno jej złamać: nie może związać się z kobietą. Mleko i głód to prowokacyjna, odważna powieść o naszych pragnieniach i potrzebach. Melissa Broder bezpruderyjnie pisze o pożądaniu, apetycie i seksie, całość doprawiając sarkazmem i licznymi odniesieniami do kultury i religii. To także ważny głos we wciąż aktualnej dyskusji o kobiecych ciałach, zmieniającym się kanonie piękna i o tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić, by czuć się akceptowani przez otoczenie.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

70
Python. Uczenie maszynowe w przykładach (wyd. 2022) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python. Uczenie maszynowe w przykładach (wyd. 2022)
Dostępny
26 szt.

Systemy oparte na uczeniu maszynowym są coraz bardziej wyrafinowane. Spośród wielu narzędzi służących do implementacji algorytmów uczenia maszynowego najpopularniejszy okazał się Python wraz z jego bibliotekami. Znajomość tych narzędzi umożliwia sprawne tworzenie systemów uczących się, jednak uzyskanie spektakularnych wyników wymaga doświadczenia i wprawy. Konieczne są więc ćwiczenia i praktyka w samodzielnym rozwiązywaniu problemów. To trzecie wydanie popularnego podręcznika, który ułatwi Ci zdobycie praktycznej wiedzy o uczeniu maszynowym w Pythonie. Zapoznasz się z różnymi technikami implementacji algorytmów uczenia maszynowego. Przeanalizujesz rzeczywiste przykłady techniki eksploracyjnej analizy danych, inżynierii cech, klasyfikacji danych, regresji, klastrowania i przetwarzania języka naturalnego. To wydanie uzupełniono o najnowsze zagadnienia ważne dla biznesu, takie jak tworzenie systemu rekomendacji, rozpoznawanie twarzy, prognozowanie cen akcji, klasyfikowanie zdjęć, prognozowanie sekwencji danych i zastosowanie uczenia przez wzmacnianie w podejmowaniu decyzji. Dzięki książce poznasz omawiane zagadnienia od strony praktycznej i zdobędziesz wiedzę potrzebną do skutecznego rozwiązywania problemów z systemami uczącymi się. W książce między innymi: gruntowne podstawy uczenia maszynowego i nauki o danych techniki eksploracji i analizy danych za pomocą kodu Pythona trenowanie modeli za pomocą Apache Spark przetwarzanie języka naturalnego przy użyciu bibliotek Pythona praktyczne wdrażanie modeli i algorytmów uczenia maszynowego korzystanie z bibliotek Pythona: TensorFlow 2, PyTorch i scikit-learn Wypróbuj najlepsze praktyki uczenia maszynowego z Pythonem! O autorze książki Yuxi (Hayden) Liu rozwija modele uczenia maszynowego w Google. Wcześniej pracował naukowo nad zastosowaniami uczenia maszynowego w takich dziedzinach jak reklama internetowa i cyberbezpieczeństwo. Jest entuzjastą edukacji i autorem wielu książek o uczeniu maszynowym. Pierwsze wydanie tego podręcznika zajmowało wiodącą pozycję w rankingu Amazona w latach 2017 i 2018.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

71
Krótka historia archeologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

72
Macierz/Matrix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Macierz/Matrix
Dostępny
19 szt.

„Zalążek niniejszego tomu powstał już w maju 2018 roku, a jego kamieniem węgielnym była poświęcona kobietom w akademii akcja performatywna Macierz/Matrix, organizowana przez Kolektyw Kuratorski w Librarii Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w kwietniu 2018 roku. Książkę poprzedzał długi proces namysłu i dyskusji, a także „stawania się kobietami w akademii”, dochodzenia do kobiecego doświadczania akademii z pozycji zewnętrznych obserwatorek. Autorkami zebranych tekstów są akademiczki artystki, profesorki, doktorantki, studentki i absolwentki, nauczycielki, a także byłe akademiczki i byłe doktorantki – wszystkie poszukują medium, by opowiedzieć o doświadczeniu patriarchalnej hegemonii akademii i o często partyzanckich sposobach kobiecego „hakowania” tego systemu w duchu feministycznej etyki odpowiedzialności i troski, ale też wspólnej pracy. Takich głosów nam trzeba, bo to niemal monumentalny tom, na granicy teorii i sztuki, to ciekawe głosy łączące dążący do opisu dyskurs nauki z prywatnym głosem, usytuowanym, konkretnym, odważnym. Niezwykle śmiała i ważna to książka, która ostatecznie proponuje – w swojej formie i wymowie – rozważenie naszych sztywnych standardów dyskursu i uprawiania nauki, tworzenia i publikowania tekstów.” – Dr hab. Urszula Chowaniec, prof. Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

46,20 zł
38,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

73
Młot na czarownice Tom III - Język współczesny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,00 zł
40,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,12 zł

74
The Bridge, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Bridge, 2 CD
Sting, Universal Music Polska
Dostępny
306 szt.

Nowa rozszerzona wersja piętnastego studyjnego albumu „The Bridge” Stinga z dodatkową płytą, zawierającą nagrania z koncertu z okazji 50. rocznicy francuskiej rozgłośni radiowej FIP w paryskim Panteonie. Album „The Bridge” został napisany w trakcie pandemii. Sting opowiada na nim o osobistych stratach, zakłóceniach, zamknięciu oraz nadzwyczajnej sytuacji społecznej i politycznej. Odkrywając mnogość koncepcji i teamtów, „The Bridge” reprezentuje trwałe i stale ewoluujące połączenie między ideami, kulturami, kontynentami, a nawet brzegami rzeki. To także spojrzenie na przeszłość – Sting rozważa nad swoją muzyką oraz miejscami, które go stworzyły i które są osadzone w jego DNA. – Piosenki na „The Bridge” są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami – politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu – opowiada Sting. „The Bridge” to między innymi pop-rockowe „Rushing Water”, utrzymane w indie-popowej stylistyce „If It’s Love”, elektroniczna ballada „Loving You”, romantyczne „For Her Love” (które może skojarzyć się z okresem „Fields of Gold”) czy wreszcie „The Book of Numbers”, „Harmony Road” i „The Bells of St. Thomas” nagrane z prawą i lewą ręką artysty, Dominikiem Millerem. Album został nagrany ze znakomitymi muzykami – na krążku pojawiają się m.in. Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Branford Marsalis (saksofon), Manu Katché (perkusja), Martin Kierszenbaum (klawisze), Fred Renaudin (syntezatory), chórki – Melissa Musique, Gene Noble, Jo Lawry, Laila Biali. Sting, pisząc album, miał bardzo szerokie inspiracje: od Cecila Sharpe’a, przez J. Roberta Oppenheimera, historię Nortumbrii, poprzez Saint Thomas. Wszystkie utwory na „The Bridge” zostały wyprodukowane przez Stinga i Martina Kierszenbauma, poza „Loving You” wyprodukowanym przez Stinga, Mayę Jane Coles i Martina Kierszenbauma. Za miks odpowiada Robert Orton, inżynierią zajęli się Donal Hodgson oraz Tony Lake, a za master odpowiada Gene Grimaldi z Oasis Mastering. CD 1 1. Rushing Water 2. If It's Love 3. The Book of Numbers 4. Loving You 5. Harmony Road 6. For Her Love 7. The Hills on the Border 8. Captain Bateman 9. The Bells of St. Thomas 10. The Bridge 11. Waters of Tyne 12. Captain Bateman's Basement 13. (Sittin' On) The Dock of the Bay CD 2 1. Shape of My Heart (FIP Session Live in Paris at the Pantheon ) 2. Fragile (FIP Session Live in Paris at the Pantheon ) 3. Message in a Bottle (FIP Session Live in Paris at the Pantheon ) 4. If It’s Love (FIP Session Live in Paris at the Pantheon ) 5. Rushing Water (FIP Session Live in Paris at the Pantheon) 6. For Her Love (FIP Session Live in Paris at the Pantheon ) 7. Por Su Amor feat. KURT

82,90 zł
81,24 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,66 zł

75
The Bridge, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Bridge, 2 LP
Sting, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

Nowa rozszerzona wersja piętnastego studyjnego albumu „The Bridge” Stinga z dodatkową płytą, zawierającą nagrania z koncertu z okazji 50. rocznicy francuskiej rozgłośni radiowej FIP w paryskim Panteonie. Album „The Bridge” został napisany w trakcie pandemii. Sting opowiada na nim o osobistych stratach, zakłóceniach, zamknięciu oraz nadzwyczajnej sytuacji społecznej i politycznej. Odkrywając mnogość koncepcji i teamtów, „The Bridge” reprezentuje trwałe i stale ewoluujące połączenie między ideami, kulturami, kontynentami, a nawet brzegami rzeki. To także spojrzenie na przeszłość – Sting rozważa nad swoją muzyką oraz miejscami, które go stworzyły i które są osadzone w jego DNA. – Piosenki na „The Bridge” są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami – politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu – opowiada Sting. „The Bridge” to między innymi pop-rockowe „Rushing Water”, utrzymane w indie-popowej stylistyce „If It’s Love”, elektroniczna ballada „Loving You”, romantyczne „For Her Love” (które może skojarzyć się z okresem „Fields of Gold”) czy wreszcie „The Book of Numbers”, „Harmony Road” i „The Bells of St. Thomas” nagrane z prawą i lewą ręką artysty, Dominikiem Millerem. Album został nagrany ze znakomitymi muzykami – na krążku pojawiają się m.in. Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Branford Marsalis (saksofon), Manu Katché (perkusja), Martin Kierszenbaum (klawisze), Fred Renaudin (syntezatory), chórki – Melissa Musique, Gene Noble, Jo Lawry, Laila Biali. Sting, pisząc album, miał bardzo szerokie inspiracje: od Cecila Sharpe’a, przez J. Roberta Oppenheimera, historię Nortumbrii, poprzez Saint Thomas. Wszystkie utwory na „The Bridge” zostały wyprodukowane przez Stinga i Martina Kierszenbauma, poza „Loving You” wyprodukowanym przez Stinga, Mayę Jane Coles i Martina Kierszenbauma. Za miks odpowiada Robert Orton, inżynierią zajęli się Donal Hodgson oraz Tony Lake, a za master odpowiada Gene Grimaldi z Oasis Mastering. Lista utworów: LP 1 Strona A: 1. Rushing Water 2. If It's Love 3. The Book of Numbers 4. Loving You Strona B: 5. Harmony Road 6. For Her Love 7. The Hills on the Border 8. Captain Bateman 9. The Bells of St. Thomas 10. The Bridge LP2 Strona A: 1. Shape of My Heart (FIP Session Live in Paris at the Pantheon) 2. Fragile (FIP Session Live in Paris at the Pantheon) 3. Message in a Bottle (FIP Session Live in Paris at the Pantheon) 4. If It’s Love (FIP Session Live in Paris at the Pantheon) Strona B: 5. Rushing Water (FIP Session Live in Paris at the Pantheon) 6. For Her Love (FIP Session Live in Paris at the Pantheon) 7. Por Su Amor feat. KURT

191,90 zł
188,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

76
The Platinum Collection, 6 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Platinum Collection, 6 LP
Queen, Universal Music Polska
Dostępny
102 szt.

Fani Queen po raz pierwszy otrzymają obszerne wydawnictwo „The Platinum Collection” na winylu. Zestaw, który ukaże się 17 czerwca zawierać będzie wszystkie trzy kompilacje „Greatest Hits” legendarnej grupy, na które składają się największe klasyki rocka i popu. Czterej autorzy piosenek w zespole - Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor i John Deacon - stworzyli wspaniały katalog hymnów wszech czasów, które z powodzeniem rozbrzmiewają w kolejnych dekadach. Wydana po raz pierwszy na winylu kompilacja „The Platinum Collection” zawiera wszystkie trzy płyty „Greatest Hits” zespołu Queen, czyli „QUEEN Greatest Hits” (z przebojami z lat 1974-1980), "QUEEN Greatest Hits II" (obejmującą szlagiery nagrane między 1981 a 1991 rokiem) oraz „QUEEN Greatest Hits III” (z piosenkami z ostatnich dni działalności zespołu, solowymi nagraniami muzyków oraz kooperacjami z takimi artystami, jak Elton John, Montserrat Caballé, George Michael czy Wyclef Jean). Czterej autorzy piosenek w zespole - Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor i John Deacon - stworzyli wspaniały katalog hymnów wszech czasów, które z powodzeniem rozbrzmiewają w kolejnych dekadach. „The Platinum Collection” to składający się z 6 kolorowych, winylowych płyt zestaw, ozdobiony nowa okładką. Każdy z analogowych krążków jest innego koloru i każdy znajduje się w indywidualnie zaprojektowanej kopercie. Całość uzupełnia 24-stronicowa, 12-calowa książeczka z fotografiami. Wydawnictwo „The Platinum Collection”, od wznowienia w 2011 roku, rozeszło się w Wielkiej Brytanii w nakładzie 2,4 miliona egzemplarzy, co oznacza aż ośmiokrotną platynę. Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Bohemian Rhapsody 2. Another One Bites The Dust 3. Killer Queen 4. Fat Bottomed Girls Strona B 1. Bicycle Race 2. You’re My Best Friend 3. Don’t Stop Me Now 4. Save Me LP 2 Strona A 1. Crazy Little Thing Called Love 2. Somebody To Love 3. Now I’m Here 4. Good Old Fashioned Lover Boy Strona B 1. Play The Game 2. Flash 3. Seven Seas Of Rhye 4. We Will Rock You 5. We Are The Champions LP 3 Strona A 1. A Kind Of Magic 2. Under Pressure (Queen + David Bowie) 3. Radio Ga Ga 4. I Want It All 5. I Want To Break Free Strona B 1. Innuendo 2. It's A Hard Life 3. Breakthru 4. Who Wants To Live Forever LP 4 Strona A 1. Headlong 2. The Miracle 3. I'm Going Slightly Mad 4. The Invisible Man Strona B 1. Hammer To Fall 2. Friends Will Be Friends 3. The Show Must Go On 4. One Vision LP 5 Strona A 1. Queen + Elton John - The Show Must Go On (Live, Theatre National de Chaillot, Paris, 1997) 2. Queen + David Bowie - Under Pressure (Rah Mix) 3. Freddie Mercury + Montserrat Caballé - Barcelona (Single Version) 4. Queen - Too Much Love Will Kill You Strona B 1. George Michael + Queen - Somebody To Love (Live, The Freddie Mercury Tribute Concert For AIDS Awareness, Wembley, April 1992) 2. Queen - You Don't Fool Me 3. Queen - Heaven For Everyone 4. Queen - Las Palabras De Amor (The Words Of Love) LP 6 Strona A: 1. Brian May - Driven By You 2. Freddie Mercury - Living On My Own 3. Queen - Let Me Live 4. Freddie Mercury - The Great Pretender 5. Queen - Princes Of The Universe Strona B 1. Queen + Wyclef Jean - Another One Bites The Dust (Remix) 2. Queen - No One But You (Only The Good Die Young) 3. Queen - These Are The Days Of Our Lives 4. Queen - Thank God It's Christmas

663,90 zł
650,62 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 13,28 zł

77
Ostatni Taniec, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni Taniec, CD
Kizo, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

„Ostatni Taniec” jest kontynuacją ścieżki, którą Kizo kroczy już od jakiegoś czasu. Z tą różnicą, że tym razem jest jeszcze bardziej imprezowo i tanecznie. Data premiery płyty nie jest przypadkowa – Kizo zamierza podbić wakacje i wywiesić własny szyld na każdej imprezie w Polsce. Artysta w spójny ze sobą sposób podaje fanom krążek, który nie wyjdzie im z głowy przez długi czas. Za produkcję warstwy muzycznej odpowiada BeMelo. Lista utworów: 1. Lot feat. Wac Toja 2. Huragan 3. Jetlag feat. Masny Ben 4. Zielony Szmaragd gość. Rafał Pacześ 5. Slow-mo 6. Tortuga feat. Borixon 7. Kuchnia Polska feat. Polski Bandyta 8. Myto 9. To Jak feat. Oliwka Brazil 10. Kizo Mood feat. Oki 11. Insomnia 12. Popstar 13. Ostatni Taniec 14. Huragan DJ Hazel Remix

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

78
Money for Nothing, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Money for Nothing, 2 LP
Dire Straits, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Największe przeboje Dire Straits po raz pierwszy w wydaniu winylowym. Składanka, która oryginalnie miała premierę w 1988 roku, zawiera utwory z pięciu pierwszych studyjnych płyt rockowego zespołu, w tym takie szlagiery, jak „Sultans of Swing”, który promował wydawnictwo, „Tunnel of Love”, „Romeo and Juliet” i „Private Investigations”, a także nagrany z udziałem Stinga hit „Money for Nothing” czy jeden z największych przebojów wszech czasów - „Brothers in Arms”. Na winylową reedycję „Money For Nothing” trafił utwór „Telegraph Road (Live Remix)”, który wcześniej był dostępny tylko na oryginalnym formacie CD. Ponadto, zestaw wzbogacono o zupełnie nowy miks nagrania „Portobello Belle (Live)”. Za nowy mastering odpowiadał Bob Ludwig, a nad tłoczeniem czuwał Bernie Grundman. Oryginalna okładka doczekała się reprodukcji, a wewnętrzna grafika została wydrukowana na dwustronnej, 12-calowej wkładce. Brytyjska grupa Dire Straits powstała w Londynie w 1977 roku z inicjatywy braci Marka i Davida Knopflerów, a także Johna Illsleya i Picka Withersa. Już pierwszy singiel formacji, „Sultans of Swing” (promujący tak samo zatytułowany debiutancki album) dotarł do top 10 list przebojów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Największy sukces przyszedł z drugą płytą kapeli, „Brothers in Arms” (1985), która rozeszła się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Później, było to pierwsze kompaktowe wydawnictwo, którego sprzedaż przekroczyła milion kopii. Dire Straits powszechnie uważane jest za jeden z największych brytyjskich rockowych zespołów w historii, czego dowodem ponad 120 milionów płyt sprzedanych na całym świecie. Na pożegnalną trasę koncertową bandu, która odbyła się w latach 1991 - 1992, sprzedano ponad 7 milionów biletów. W 2018 roku Dire Straits wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame. Lista utworów: Strona A: 1. Sultans Of Swing 2. Down To The Waterline 3. Portobello Belle (Live: Alternative Out-take) (4:33) – wcześniej niewydane Strona B: 1. Twisting By The Pool 2. Tunnel Of Love 3. Romeo And Juliet Strona C: 1. Where Do You Think You're Going 2. Walk Of Life 3. Private Investigations Strona D: 1. Telegraph Road (Live Remix) 2. Money For Nothing (wersja singlowa) 3. Brothers In Arms (Edit)

169,90 zł
166,50 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,40 zł

79
Polska wieś 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,70 zł
49,90 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,80 zł

80
Graco Fotelik Slimfit Deep Sky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Graco Fotelik Slimfit Deep Sky
Graco, Graco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

1 421,90 zł
1 208,62 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 213,28 zł

81
Graco Skoczek Bumper Jumper Bear Tales - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
290,90 zł
247,27 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 43,63 zł

82
ALBERO MIO Fotelik Basic PRINT Króliczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Fotelik Basic PRINT Króliczek
Albero mio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

135,90 zł
125,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,87 zł

83
Gra wodna jednorożec BGR6994 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wodna jednorożec BGR6994
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

15,50 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,51 zł

84
Balony z pompką BBAL4656 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony z pompką BBAL4656
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

13,99 zł
Powiadomienie
85
Siatka teleskopowa do łapania owadów 85cmm BGR2897 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siatka teleskopowa do łapania owadów 85cmm BGR2897
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.07

8,99 zł
Powiadomienie
86
Tra Gen Studio Series Figurka Podst Astra F3135 W8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tra Gen Studio Series Figurka Podst Astra F3135 W8
Hasbro, Zabawki ChŁopiĘce
Dostępny
27 szt.

Wyobraź sobie, że możesz odtworzyć słynne momenty z film oacute w Transformers z 8,5-centymetrowymi figurkami Transformers Generations br / Studio Series Core Class. Fani mogą cieszyć się swoją własną kolekcją figurek Studio Series z filmowego uniwersum br / Transformers. Figurki mają realistyczne zdobienia czerpiące inspirację z filmu i można je przekształcać w pojazdy i tryby alternatywne, kt oacute re są br / wierne wersjom filmowym. Dołączono dodatkowe akcesoria. Każde opakowanie ma numer, aby ułatwić kolekcjonowanie Figurki są inspirowane br / postaciami z filmu i mają nowy rozmiar, aby fani mogli kolekcjonować mini wersje swoich ulubionych postaci

88,90 zł
80,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,89 zł

87
Mlp Magiczna Latarnia F3329 Wb4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mlp Magiczna Latarnia F3329 Wb4
Hasbro, Zabawki DziewczĘce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Odkryj migoczącą niespodziankę z nbsp Sunny Starscout i nbsp jej słynną latarnią Umieść figurkę Sunny w nbsp latarni, aby zobaczyć wspaniałą projekcję światła Odkryj niespodzianki ukryte wewnątrz i odmień Sunny przy użyciu lśniących dodatk oacute w - rogu jednorożca, skrzydeł Pegaza i nbsp naklejek Latarnią i nbsp akcesoriami możesz bawić się, łącząc je także z innymi 8 cm figurkami z filmu My Little Pony Nowe Pokolenie. Nie zapomnij przyozdobić r oacute wnież siebie - w zestawie znajdziesz akcesoria dla dzieci.

83,90 zł
75,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,39 zł

88
Clue T.1 Zagadka salamandry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clue T.1 Zagadka salamandry
Niedostępny
Brak

CLUE to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników. CLUE to angielskie słowo oznaczające wskazówkę lub trop prowadzący d rozwiązania zagadki. CLUE to również pierwsze litery imion czworga bohaterów serii: Cecilii, Leo, Une i psa Egona.Cecilia Gaathe mieszka w pensjonacie Perła nad idylliczną zatoką Skutebukta. Razem ze swoimi przyjaciółmi, Leo, Une i psem Egonem, odkrywa, że w szacownym pensjonacie, którego właścicielem i zarządcą jest jej ojciec, zatrzymało się kilku podejrzanych typów. Czy mają oni jakiś związek z mężczyzną, którego ciało woda wyrzuciła na pobliską plażę?CLUE to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników.Cecilia Gaathe mieszka w pensjonacie Perła razem ze swoim ojcem, Alanem W. Gaathe, który jest jego właścicielem i dyrektorem. Matka Cecilii, Iselin, w niewyjaśnionych okolicznościach utopiła się zeszłego lata w wodach Zatoki Okrętów.Leo Bast właśnie wprowadził się nad Zatokę Okrętów. Mieszka razem ze swoją matką Rebekką, która niedawno objęła stanowisko kierownika pensjonatu. Rodzice Leo są rozwiedzeni. Ojciec jest dziennikarzem i mieszka na stałe w Dubaju.Une Flaker od urodzenia mieszka w starym domu pilota morskiego we wschodniej części Zatoki Okrętów razem z rodzicami i dwoma braćmi. Ojciec jest rybakiem, a matka nauczycielką w szkole w mieście.Egon jest psem Une. Swoje imię zawdzięcza temu, że jest uparty, robi, co chce i ma rozbuchane ego. Sięga Une do kolan, ma brązową kręconą sierść, długi ogon i mokry pysk. Jest mieszańcem, ale niektórzy twierdzą, że w jego żyłach płynie krew psa policyjnego

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

89
Bańki mydlane Ciasteczka 14cm BBAŃ3306 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane Ciasteczka 14cm BBAŃ3306 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

3,99 zł
Powiadomienie
90
Wózek widłowy BA7434 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

91
Traktor z przyczepą 33cm śwaitło, dźwięk BA6208 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z przyczepą 33cm śwaitło, dźwięk BA6208
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

50,90 zł
47,85 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,05 zł

92
Traktor z maszyną 40cm BA8158 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z maszyną 40cm BA8158
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

24,90 zł
23,41 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,49 zł

93
Auto koparka - spychacz BA4648 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto koparka - spychacz BA4648 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

94
Traktor z maszyną 50cm światło, dźwięk BA9668 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z maszyną 50cm światło, dźwięk BA9668
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

72,90 zł
68,53 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,37 zł

95
Traktor z przyczepą 40cm BA5424 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z przyczepą 40cm BA5424
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

31,90 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,91 zł

96
Traktor z drewnem 33cm światło, dźwięk BA1708 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
47,85 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,05 zł

97
Traktor z maszyną 50cm światło, dźwięk BA5035 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z maszyną 50cm światło, dźwięk BA5035
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

72,90 zł
68,53 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,37 zł

98
Miś beżowy z brązową kokardką mały 03445 DEEF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś beżowy z brązową kokardką mały 03445 DEEF
Deef
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

29,90 zł
27,21 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,69 zł

99
Miś beżowy z brązową kokardką średni 03446 DEEF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,90 zł
35,40 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,50 zł

100
Maskotka Bernardyn mały 237512 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Bernardyn mały 237512
Deef
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

21,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

Wróć do góry