hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.06.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pucio mówi pierwsze słowa (Marta Galewska-Kustra), na drugim Długopis Slim Nude (Interdruk). Kolejny produkt to Imię róży (Umberto Eco) oraz Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam (Colleen Hoover).
1
Pucio mówi pierwsze słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pucio mówi pierwsze słowa
Dostępny
1007 szt.

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem posługuje się już prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać. Dla starszych dzieci książka będzie doskonałym materiałem do pierwszych prób samodzielnego czytania. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami książka w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka. Pucio mówi pierwsze słowa to piąta po Wierszykach ćwiczących języki, Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, Zeszytowym treningu mowy oraz Pucio uczy się mówić książka z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.

54,90 zł
35,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,76 zł

110 osób kupiło
2
Długopis Slim Nude - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Długopis Slim Nude
Interdruk
Dostępny
28 szt.

Grubość pisania: 1.0 mm. Niebieski wkład żelowo-olejowy. Metalowa, elegancka obudowa o matowym wykończeniu. Smukły kształt obudowy. Dostępny w 4 kobiecych kolorach nude. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

6,99 zł
5,80 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 1,19 zł

34 osoby kupiły
3
Imię róży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imię róży
Dostępny
86 szt.

Nowe wyjątkowe wydanie wzbogacone rysunkami autorstwa Umberta Eco! Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż za kilka dni w opactwie ma się odbyć ważna debata teologiczna, w której wezmą udział dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele. Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Przenikliwy Anglik orientuje się, że wyjaśnienia mrocznego sekretu należy szukać w klasztornej bibliotece. Bogaty księgozbiór, w którym nie brak dzieł uważanych za niebezpieczne, mieści się w salach tworzących labirynt. Intruz może tam łatwo zabłądzić, a nawet - jak krążą słuchy – postradać zmysły. Powieść ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku. Jej sukces czytelniczy był wielkim zaskoczeniem dla teoretyków i krytyków literatury. Dziś Imię róży zalicza się powszechnie do arcydzieł XX wieku.

65,00 zł
44,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 20,80 zł

22 osoby kupiły
4
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam
Dostępny
952 szt.

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej dziecka. Jedyną osobą, która nie skreśliła Kenny, jest Ledger Ward, właściciel lokalnego baru. Między nimi rodzi się nić porozumienia, a potem fascynacja. Jednak romans wiąże się ryzykiem - relacja z Ledgerem może zadecydować o przyszłości Kenny i jej córki. Kenna będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce przeciwstawić się uczuciu i osiągnąć swój cel… Reminders of him to odważna i głęboka opowieść o stracie i nadziei, żalu i przebaczeniu. Dzięki tej historii przekonacie się, że miłość leczy nawet największe rany. „Hoover stworzyła wielowymiarową historię o smutku i odkupieniu win. To opowieść o ludziach, którzy walczą tak samo zaciekle, jak mocno kochają. Fani autorki nie będą zawiedzeni”. – „Publishers Weekly”

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

17 osób kupiło
5
Festung Krakau. Kraków w cieniu twierdzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Festung Krakau. Kraków w cieniu twierdzy
Dostępny
58 szt.

Kraków w twierdzy czy twierdza w Krakowie? Nowa książka wybitnego historyka Z fortu Kościuszko nadaje popularna rozgłośnia radiowa, w forcie Kleparz publiczność bawi się na koncertach, w Skale mieści się obserwatorium astronomiczne, a w forcie Krzesławice – dom kultury. Jednak większość z około stu obiektów składających się na dawną Twierdzę Kraków budzi przede wszystkim zainteresowanie miłośników historii wojskowości, a szkoda, bo jest to fenomen na skalę europejską. Twierdza powstała w drugiej połowie XIX wieku na rozkaz cesarza Franciszka Józefa. W swojej najnowszej książce Andrzej Chwalba pasjonująco opisuje otoczony wieńcem habsburskich murów Kraków na tle innych europejskich miast warownych (Antwerpii, Breslau czy Wilna), podkreślając jednocześnie jego wyjątkowy charakter – ze względu na bogate kulturowe i historyczne dziedzictwo dawnej stolicy. Czy faktycznie miasto pozostawało w cieniu twierdzy, czy było wręcz przeciwnie? Czy możliwe było bezkonfliktowe wpasowanie jej militarnego charakteru – z dobrodziejstwem inwentarza: znaczną liczbą żołnierzy i ich obyczajami, rozrywkami wyższych i niższych lotów – w krakowską tkankę kulturową? Czy krakowianie potrafili odkryć korzyści z symbiozy z twierdzą, czy też stale była drzazgą w ich oku?

69,90 zł
47,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 22,37 zł

14 osób kupiło
6
Elementarz księdza Twardowskiego dla najmłodszego, średniaka i starszego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz księdza Twardowskiego dla najmłodszego, średniaka i starsze...
Dostępny
69 szt.

Elementarz księdza Twardowskiego - pełen ciepła i humoru przewodnik, skupiony wokół cyklu życia: dzieciństwa, dojrzewania, nawrócenia, modlitwy, miłości, rodziny, świąt, kapłaństwa, tworzenia, przemijania. Przybliżający przy tym postać samego Autora. Lektura Elementarza może być pomocą w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

15 osób kupiło
7
Dzienniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki
Dostępny
52 szt.

„Po co nam kolejny Kafka? Choćby po to, by przekonać się, że wbrew pozorom wcale go dobrze nie znaliśmy. Przygotowując Dzienniki do druku, po raz pierwszy, wydawcy pośmiertnej spuścizny pisarza znacząco zmodyfikowali wszystko, co ich zdaniem „psuło” tekst. Co zaś wydawało się błahe, banalne, nieistotne - po prostu usuwali. Kompletne niemieckie wydanie Dzienników, w wersji zgodnej z rękopisami, ukazało się dopiero w 1990 roku. Niniejszy przekład jest pierwszym, który konsekwentnie podąża za tamtą edycją. Uzupełniają go przypisy i komentarze. W październiku 1921 roku Kafka notował: „Ten, kto za życia nie potrafi się z życiem uporać, potrzebuje ręki, by trochę odganiać rozpacz z powodu własnego losu, (...) lecz drugą ręką może zapisywać, co widzi pod gruzami, albowiem widzi inaczej i więcej od innych”. Być może właśnie taka jest główna funkcja Dzienników, gromadzić „zapiski spod gruzów”. Zgoda, życie ulega dla Kafki niepowstrzymanej erozji. Kończy się porażką, a porażka zawsze jest bolesna. Lecz porażka praktykowana starannie i troskliwie (w tym zaś, przyznajmy, pisarz osiągnął prawdziwe mistrzostwo) bywa przecież dla literatury ciekawszym zakończeniem. Znacznie ciekawszym. Literacką wartość Dzienników dostrzeżono późno. Obecnie coraz częściej uznaje się je za ważny element twórczości Kafki; za niezbywalną część jego pośmiertnej rozmowy z czytelnikami, wyjątkowo intymnej. Oto jesteśmy świadkami, jak Kafka przekształca własne życie w literaturę”. Łukasz Musiał

69,90 zł
46,83 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 23,07 zł

13 osób kupiło
8
Shantaram - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shantaram
Dostępny
870 szt.

Shantaram to czytelniczy Święty Graal. To nagroda za setki i tysiące przeczytanych rzeczy średnich. To osiemset stron czytelniczego raju, zasysającej i hipnotyzującej lektury, w trakcie której jedyne co nam przeszkadza, to świadomość, że musi się skończyć. „Nigdy w życiu nie kupiłem tak wielu egzemplarzy jakiejś książki na prezenty dla przyjaciół. Wszyscy są wdzięczni. To jak przypadek ciężkiego uzależnienia: jeżeli przeczytasz kilka pierwszych stron, jesteś stracony dla bliskich i pracy na nadchodzący czas”. – Marcin Meller

69,90 zł
46,13 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 23,77 zł

10 osób kupiło
9
Zagadki logiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki logiczne
Dostępny
27 szt.

"Zagadki logiczne" to zbiór ośmiu grup zadań, które dotyczą np. matematycznych żartów, zabaw liczbą, geometrycznych psikusów czy procentowych igraszek. Może brzmią śmiesznie i łagodnie, ale nic bardziej mylnego! Niektóre zadania są trudne, trzeba się naprawdę nakombinować, żeby je rozgryźć. Czasem zdarzyło się, że kilka dobrych godzin myślałam nad rozwiązaniem jednego z nich. Kilka zagadek jest typowo matematyczna, powiedzmy taki poziom podstawowej matury z matematyki. Inną grupę stanowią zadania, których rozwiązanie jest nie do wymyślenia, ale im dalej idziemy tym poznajemy więcej schematów, więc jest troszkę łatwiej i przewidywalnie. Na szczęście autor pozostawił nam na końcu rozwiązania. Lubicie sobie czasem "pogłówkować"? Ćwiczenie logicznego myślenia może być z tą książką niezłą zabawą. Spędziłam z mężem kilka ciekawych chwil wymieniając się pomysłami na rozwiązanie danej zagadki. Często okazywało się, że te bezsensowne myśli były strzałem w dziesiątkę. Wiecie jak z połowy zabrać pół i mieć więcej niż jeden?

27,00 zł
18,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 8,01 zł

8 osób kupiło
10
Akita. Różańcowe przesłanie Matki Bożej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akita. Różańcowe przesłanie Matki Bożej
Dostępny
38 szt.

W 2023 roku Kościół obchodzić będzie pięćdziesiątą rocznicę objawień Matki Bożej w Akicie, które wydarzyły się w 1973 roku i po dzień dzisiejszy są ważnym przesłaniem skierowanym do całego świata. Wiarygodność tych objawień potwierdził w 1984 roku biskup Jan Shojiro Ito, ordynariusz diecezji Niigata. Prawdziwość przekazanego przesłania potwierdziła także sama Matka Boża, dwukrotnie spełniając wcześniej zapowiedziane uzdrowienie z głuchoty siostry Agnieszki Sasagawy, głównej bohaterki wszystkich nadprzyrodzonych wydarzeń, które miały miejsce w klasztorze Sióstr Służebnic Eucharystii w Akicie w latach 1973-1982. Matka Boża w Akicie potwierdziła prawdę o rzeczywistej obecności Jezusa w Eucharystii, a także objawiła się jako nauczycielka modlitwy. Podobnie jak w Fatimie, Kibeho czy Gietrzwałdzie, wzywała do codziennego odmawiania Różańca, który ukazała jako ratunek dla świata. Maryja zachęcała usilnie do modlitwy różańcowej w intencji papieża, biskupów i kapłanów, ponieważ - jak zapewniała - szatan obiera za cel swego działania przede wszystkim dusze poświęcone Bogu. Przesłanie Matki Bożej w Akicie ukazuje znaczenie modlitwy różańcowej i jej potęgę wobec zapowiadanych wydarzeń: "Jedyną bronią, która nam wtedy pozostanie, będzie różaniec".

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

6 osób kupiło
11
Małe przygody Antka i Amelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe przygody Antka i Amelki
Dostępny
352 szt.

Krótkie opowiastki, które mają niezwykły urok. Idealne do wspólnego czytania. Napisane prostym, zrozumiałym dla małych dzieci językiem. Pełne ciepłego humoru i zabawnych dialogów. Pokazują codzienne radości i smutki Amelki i Antka. Dzieci zobaczą w nich swój świat, a dorośli siebie samych sprzed lat. To jedna z tych książek, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego kilkulatka.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

5 osób kupiło
12
Odzyskać nadzieję. Powieść o odnalezieniu miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odzyskać nadzieję. Powieść o odnalezieniu miłości
Dostępny
249 szt.

Im bliżej nieba się wspinamy, tym piękniejszy widok się przed nami rozpościera Szlaki ludzkiego życia bywają wymagające. Na jednych odcinkach trzeba się mozolnie wspinać, a na drugich uważać na wystające kamienie i błotniste ścieżki. Na szczęście Bóg stawia na nich bezpieczne schroniska i ludzi, którzy wyczerpującą wędrówkę pomagają nam zamienić w najpiękniejszą przygodę życia. Na taki trudny szlak po raz kolejny wchodzą bohaterowie książki Małgorzaty Lis. Po bolesnych doświadczeniach kilku ostatnich lat znane z powieści Wybrać miłość Alicja i Julia decydują się na wyprowadzkę z Warszawy i kontynuowanie swej życiowej podróży w małej podbeskidzkiej wiosce. Niebawem okazuje się, że agroturystyczne Gospodarstwo pod Górką to nie tylko początek ich nowej drogi, lecz także miejsce, w którym można odzyskać straconą dawno nadzieję i odnaleźć zupełnie niespodziewaną miłość. Małgorzata Lis tym razem zaprasza czytelników na wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim i niczym doświadczony górski przewodnik pokazuje jego najpiękniejsze miejsca. Stały się one scenerią dla pełnej emocji opowieści o ludziach, którzy w pewnym momencie spotkali się na ścieżce życia. Czy odważą się na trud wspólnej wędrówki pod górę, by razem móc zachwycić się widokiem, który można zobaczyć tylko ze szczytu?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

5 osób kupiło
13
Rumunia. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

5 osób kupiło
14
Adopcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adopcja
Dostępny
15 szt.

W najnowszej powieści kryminalnej Donna Leon opisuje historię pewnej adopcji i jej tragiczne konsekwencje. Ponieważ sprawa dotyczy bardzo zamożnego przyjaciela rodziny Falierów, Gonzalo Rodrigueza de Tejedy, który postanowił usynowić dorosłego mężczyznę, komisarz na prośbę hrabiego, swojego teścia, próbuje dowiedzieć się czegoś więcej. Gonzalo, sędziwy homoseksualista, niespodziewanie umiera na ulicy, a jedna z jego przyjaciółek, która przybywa na pogrzeb do Wenecji, niedługo potem zostaje uduszona w swoim hotelowym pokoju. Komisarz Brunetti niechętnie stara się poznać długo ukrywane tajemnice z życia Gonzala, które ostatecznie doprowadziły do zabójstwa. Śledztwo w tej sprawie przyniesie mu więcej bólu niż satysfakcji z rozwiązania kryminalnej zagadki.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4 osoby kupiły
15
Wojownicy. Nowela. Tom 5. Omen Mglistej Gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowela. Tom 5. Omen Mglistej Gwiazdy
Dostępny
955 szt.

Zaufaj instynktom, a przyjaźń pójdzie ich śladem. Gdy Lamparcia Gwiazda traci dziewiąte życie, jej wierna zastępczyni, Mglista Stopa, musi udać się do Księżycowej Sadzawki, aby otrzymać od przodków dziewięć żywotów oraz objąć przywództwo w Klanie Rzeki. Jednak ceremonia w Klanie Gwiazdy nie przebiega tak, jak się tego spodziewała. Nowa przywódczyni — Mglista Gwiazda — odkrywa druzgocący sekret, którego ujawnienie uderzy w samo serce Klanu Rzeki. Ciężar tej tajemnicy podważy nie tylko pozycję Mglistej Gwiazdy, ale również jej przyjaźń z medyczką, Ćmim Skrzydłem. Co okaże się ważniejsze dla nowej przywódczyni: dobro klanu czy odwieczne zasady kodeksu wojownika?

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

4 osoby kupiły
16
Jakub Sobieski. Rokowania dyplomatyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakub Sobieski. Rokowania dyplomatyczne
Dostępny
15 szt.

Książka o polsko-szwedzkich rokowaniach dyplomatycznych przeprowadzonych w Prabutach i Altmarku w latach 1628-1629.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
17
Dusza. Skąd wiemy, że istnieje, i dlaczego ... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dusza. Skąd wiemy, że istnieje, i dlaczego ...
Dostępny
61 szt.

Czy w dzisiejszym świecie, zdominowanym przez podejście naukowe, jest jeszcze miejsce na wiarę w duszę? Czy neuronauka nie wyjaśniła już każdego aspektu ludzkiego zachowania, zaprzeczając jednocześnie istnieniu niematerialnego umysłu? Wbrew powyższym wątpliwościom J.P. Moreland w błyskotliwy i zrozumiały sposób udowadnia, że Pismo Święte, rzetelna argumentacja filozoficzna i codzienne doświadczenie człowieka wskazują na istnienie jego niematerialnej duszy. Autor powołuje się przy tym nie tylko na autorytet Biblii, ale także na klasyczne argumenty filozoficzne, wyjaśniając pojęcia dualizmu i materializmu. Wskazuje ponadto, iż neuronauka i dusza nie są pojęciami konkurencyjnymi w wyjaśnianiu natury ludzkiej. Na koniec, autor wyjaśnia, jakie znaczenie dla każdego z nas ma posiadanie niematerialnej duszy. Przybliża w ten sposób Czytelnikowi chrześcijańską naukę o życiu po śmierci i zmartwychwstaniu ciał. „Wielu uważa, że nauka wyparła duszę. Nic bardziej mylnego! W niniejszej książce Moreland, w typowy dla siebie sposób, przedstawia przekonujące dowody na istnienie duszy i pokazuje, dlaczego kwestia ta ma tak ogromne znaczenie dla naszego codziennego życia. Rozważania Morelanda na temat duszy zmieniły moje życie osobiste i akademickie. Z radością polecam jej lekturę i namysł nad nią pastorom, dydaktykom, a także apologetom i teologom”. - Sean McDowell, Adiunkt na Uniwersytecie Biola, współautor książki Is God Just a Human Invention? „Jednym z najważniejszych, a zarazem najmniej rozumianych aspektów chrześcijańskiego nauczania, jest istnienie i natura ludzkiej duszy. J. P. Moreland przedstawia konkretną filozoficzną i teologiczną obronę duszy oraz, co równie ważne, pokazuje, dlaczego zrozumienie natury duszy ma kluczowe znaczenie dla wielu współczesnych sporów kulturowych. Moreland oferuje nam rzadkie połączenie: filozoficzną przenikliwość i precyzję oraz techniczną przystępność. Gorąco polecam tę książkę każdemu!” - Mike Erre, Pastor Naczelny EvFree Fullerton, autor książek Jesus of Suburbia oraz Astonished „Świecka myśl coraz częściej zaprzecza istnieniu ludzkiej duszy. W tej fenomenalnej książce J. P. Moreland ponownie stawia duszę w centrum naszej tożsamości jako istot stworzonych na obraz Boga. Autor jest pierwszorzędnym filozofem umysłu i najwyższej klasy chrześcijańskim apologetą znanym z rygorystycznej argumentacji. Jednak w tej publikacji jego styl jest prosty i przystępny nawet dla laika. Najpierw jasno definiuje wszystkie kluczowe terminy, a następnie przedstawia biblijne, teologiczne i filozoficzne argumenty przemawiające za istnieniem duszy. Obrona przedstawiona przez Morelanda jest odważna i bardzo na czasie. Doda otuchy każdemu, kto podejrzewa, że dusza została skazana bez sprawiedliwego procesu”. - Angus Menuge, Prezes Ewangelickiego Towarzystwa Filozoficznego J.P. Moreland - amerykański doktor filozofii, teolog i apologeta chrześcijański. Po uzyskaniu dyplomów z filozofii, teologii i chemii zajmował się nauczaniem filozofii w wielu amerykańskich szkołach. Przez 10 lat służył w Campus Crusade for Christ i przemawiał na ponad 200 uniwersyteckich kampusach. Specjalizuje się w metafizyce, filozofii umysłu i filozofii chrześcijańskiej. Napisał na ten temat, jako autor i współautor, kilkadziesiąt książek i artykułów. Obecnie jest profesorem filozofii na Biola University.     Seria „Apologetyka” Objawienie jest niezmienne, ponieważ odsłania wieczne prawdy dotyczące natury wszechświata, ludzi, a nade wszystko Boga. Zmienia się jednak kontekst intelektualny, społeczny i kulturowy, w którym rozbrzmiewa słowo Boga. Dlatego, by prawda chrześcijańska mogła być rozumiana, trzeba wyrażać ją i głosić wciąż na nowo. W niniejszej serii ukazują się książki prezentujące właściwe rozumienie i uzasadnienie wiary. Powstaje ona z myślą każdym, kto chce poznać racjonalnie uzasadnione argumenty za prawdziwością objawienia.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
18
Zwyczajne cuda, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwyczajne cuda, wydanie kieszonkowe
Dostępny
10 szt.

Ogłoszenie powieszone na osiedlowej tablicy daje początek niezwykłym wydarzeniom. Pozornie niezwiązane ze sobą nitki różnych historii zaczynają się splatać w jedną opowieść o miłości, bo przecież przed świętami każdy jeszcze mocniej pragnie kochać i być kochanym. Losy bohaterów przecinają się w najmniej oczekiwanych momentach i miejscach. Przypadek, przeznaczenie, pomyłka, praca nad sobą czy rozmazana cyfra w ogłoszeniu – co sprawi, że w końcu każdy z nich powie: „To właśnie miłość?”. Słodko-gorzka, wzruszająco-zabawna opowieść o tym, jak wypatrując gwiazdki na niebie, nie przegapić cudów, które są na wyciągnięcie ręki. Całkiem zwyczajnych i jednocześnie najwspanialszych.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
19
Ciało i krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało i krew
Dostępny
68 szt.

Zło jest bliżej niż ci się wydaje… Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni. Grzegorz Sobal, kiedyś ambitny, pełen energii, krakowski dziennikarz, przyjeżdża na prowincję, by znaleźć sensacyjne informacje na temat miejscowych księży. Jedyne co czuje to frustracja, gniew i niechęć do przełożonych. Nie spodziewa się, że jego wizyta przerodzi się w pogoń za mordercą. Dziennikarskie śledztwo komplikuje mu dociekliwy nadkomisarz Wincenty Zborowski wraz z przenikliwą policjantką Sarą Halicką. Czy upór dziennikarza okaże się silniejszy od zmowy milczenia miejscowych? Wciągająca akcja, zagadkowa śmierć, zaskakujący cud. Prawda musi ujrzeć światło dzienne. Podlasie jeszcze nigdy nie skrywało tylu tajemnic. Marta Łysek – dziennikarka i teolog, blogerka, autorka warsztatów oraz szkoleń dla piszących. Debiutowała w 2014 roku powieścią Na uwięzi. Współautorka pięciu książek z komentarzami do Ewangelii i poradnika pisania dla fundraiserów (Fundraising. Jak pisać, by zbierać pieniądze i pozyskiwać Darczyńców). Była naczelna i recenzentka Portalu Kryminalnego. Prywatnie żona i matka, z sercem podzielonym między Bałtyk i Tatry.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
20
Roboty. Tom 2. Nagie słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roboty. Tom 2. Nagie słońce
Dostępny
42 szt.

Trzeci tom cyklu „Roboty” Isaaca Asimova! To miała być po prostu kolejna sprawa Elijaha Baleya. Co prawda embriolog Rikaine Delmarre zginął w niezwykłych okolicznościach i nie odnaleziono narzędzia zbrodni, ale zamordować go mogła tylko jedna osoba - jego żona Gladia. Okazuje się jednak, że Delmarre był Przestrzeńcem, że śledztwo trzeba przeprowadzić na dalekiej Solarii i że nowojorskiemu detektywowi raz jeszcze towarzyszyć będzie humanoid Daneel Olivaw. Sytuację komplikuje dodatkowo fakt, że Baleyowi powierzono tajną misję, która może pogorszyć i tak już napięte stosunki Ziemian z Przestrzeńcami. Czy rozwiązanie zagadki morderstwa na odległym Świecie Zaziemskim może zaważyć na przyszłości Ziemi?

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
21
Pobudka. Jak rozpocząć dzień modlitwą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pobudka. Jak rozpocząć dzień modlitwą
Dostępny
50 szt.

Być coraz bliżej Boga znaczy codziennie od samego rana pielęgnować więź z Nim poprzez modlitwę! Wiele osób ma mocne pragnienie praktykowania codziennej modlitwy porannej, ale zadanie to – na pierwszy rzut oka proste i nieskomplikowane – niekiedy okazuje się zbyt trudne. Jak znaleźć czas dla Boga w chwili, gdy przed nami cały dzień zadań i gdy trzeba sprawnie ogarnąć siebie, najbliższych i dom? Jak wykrzesać kilka minut na modlitwę w ciszy, zanim jeszcze wpadniemy w rytm codziennych spraw? Ksiądz Piotr Śliżewski proponuje w tej książce prostą, ale niezwykle praktyczną metodę modlitwy porannej. Podobnie jak ignacjański rachunek sumienia, który składa się z kilku konkretnych punktów, praktyka modlitwy porannej zaproponowana przez księdza Piotra to pięć ustalonych kroków, które – jeśli staną się naszym dobrym nawykiem i przyzwyczajeniem – pomogą nam rozpoczynać każdy dzień naszego życia w obecności Boga. Najważniejszy z nich to modlitwa słowem Bożym, w której wsparciem będą zaproponowane przez autora rozważania kilkudziesięciu fragmentów Biblii. Ks. Piotr Śliżewski – założyciel portali ewangelizuj.pl i gregorianka.pl. Prowadzi kanał na YouTubie, na którym komentuje słowo Boże, odpowiada na pytania internautów oraz tłumaczy prostym językiem trudne definicje teologiczne. Autor książki Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej wydanej nakładem Wydawnictwa eSPe.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
22
Mały słownik łacińsko-polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały słownik łacińsko-polski
Dostępny
60 szt.

Mały słownik łacińsko-polski to godny następca kultowego Słownika łacińsko-polskiego pod red. K. Kumanieckiego i skrócona wersja dwutomowego, pełnego wydania. Prezentowana publikacja została opracowana zgodnie z zasadami nowoczesnej leksykografii z myślą o uczniach i studentach uczęszczających na zajęcia z zakresu języka łacińskiego. Ten słownik: jest skróconą wersją standardowego słownika ?łacińsko-polskiego? ? jego zakres został dostosowany do specyfiki tzw. ?szkolnych autorów łacińskich?, a więc czytanek wykorzystywanych w podręcznikach dla szkół ponadpodstawowych i studentów mających lektoraty z łaciny, jest w pełni przekładowy ? przy jego pomocy uczeń może z łatwością wykonać tłumaczenie szkolnych tekstów, a także przełożyć popularne sentencje, przysłowia oraz cytaty z łaciny na polski, to doskonała pomoc dydaktyczna na lekcje łaciny w liceach oraz na lektoratach uniwersyteckich, wyróżnia się przejrzystym układem, który umożliwia szybkie odnalezienie kluczowych słów i wyrażeń, jest adekwatną pomocą dydaktyczną dla uczniów realizujących różnorodne programy nauczania łaciny i kultury antycznej ? w wymiarze podstawowym oraz rozszerzonym.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

2 osoby kupiły
23
Ajurweda w praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ajurweda w praktyce
Dostępny
56 szt.

Niektórzy być może zastanawiają się czy starożytna indyjska nauka może im coś zaoferować. Czy to, że powstawała ponad 2000 lat temu, nie stanowi przeszkody w stosowaniu jej współcześnie?Czy nie będzie nam obca kulturowo? Otóż - nawet po stosunkowo pobieżnym przestudiowaniu tego tematu okazuje się? że ajurweda jest zaskakująco uniwersalną dziedziną. Jest to związane z faktem, że tak naprawdę nic nam nie narzuca, a jedynie pokazuje pewne prawidłowości, związki pomiędzy różnymi uwarunkowaniami, jak również narzędzia do zmiany, ale to my decydujemy, czy i jakie środki stosujemy. Wiele osób narzeka, że żyje w pośpiechu. Zapewne dlatego większość ludzi, w wypadku złego samopoczucia, poszukuje pigułki, która szybko usunie jego objawy. Okazuje się zazwyczaj, że nie ma takich uniwersalnych recept, że nie ma prostych, a zarazem długotrwałych rozwiązań. W ajurwedzie, jako specyficznej filozofii życia, podkreśla się rolę uważności, obserwacji, kształtowania odpowiednich postaw i zachowań. Nie wynika z niej, że istnieje uniwersalne rozwiązanie danego problemu, ale jej stosowanie pozwala spojrzeć na to, jakie właściwości zostały zaburzone, gdzie powstała nierównowaga i uczy, jak ją usuwać. Nie wymaga stosowania skomplikowanych zabiegów, tajnych indyjskich ziół, a zamiast tego pozwala nam dokonywać prostych zmian w życiu codziennym. Podstawową zasadą ajurwedy jest niejako uproszczenie sobie życia. Einstein ponoć mawiał, że wszystko trzeba robić tak prosto, jak to jest możliwe, ale nie prościej. Niech nauka ajurwedy stanie się dla Was inspiracją do poszukiwań, do poznania własnych potrzeb i nauczenia się siebie. I z tej samowiedzy niech wynika stosowanie prostych rozwiązań. Jeśli w Waszym życiu przyszedł czas na zmianę, ale czujecie, że nie ma na nią miejsca, to spośród wszystkich zaleceń, jakie ajurweda ma do zaoferowania, wybierzcie te, na które możecie sobie pozwolić w danym momencie Waszego życia. Niech Wasze decyzje nie wywrócą dotychczasowego życia do góry nogami. W wielu wypadkach takie rewolucyjne podejście wcale nie jest zdrowe. Na wszystko przychodzi właściwy czas, dlatego trzeba zaczynać od małych zmian, a gdy pojawi się odpowiednia przestrzeń? wprowadzać kolejne. Każdy z Was ma swój rytm i należy do niego dobrać tempo i rodzaj zmiany. Istotną sprawą jednakże jest systematyczność, regularność i niezmienność w podejmowanych decyzjach. Jednakże pamiętajmy, że proces zmian musimy dostosować do swojego życia. Jeśli ktoś wraca z pracy o 22, to trudno mu będzie trzymać się tego, by jeść stosunkowo wczesne kolacje. W procesie budowania swojej świadomości i ajurwedyjskiego leczenia musimy wykazywać się elastycznością, byle tylko nie była ona pretekstem do usprawiedliwiania przed sobą rozmaitych aktów pobłażania swoim złym nawykom. Niektórzy zalecają, aby spośród wielu rzeczy, które należy zmienić, wybrać dwie - trzy proste, od których łatwo Wam będzie zacząć. Gdy stosuje się je przez jakiś czas, dostrzega się, że nie wymagają już wysiłku. Wówczas można przystąpić do wprowadzenia kolejnych przeobrażeń.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
24
Wystawiam język - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wystawiam język
Dostępny
19 szt.

Poezja pomaga wtedy, gdy poczujemy na nią głód. Od pierwszych słów tomik Magdaleny Sadowskiej ten głód w czytelniku wywołuje. I nie sposób przestać czytać dalej. Nie pytaj dlaczego, zajrzyj, pozwól sobie na głębokie zanurzenie. I sprawdź, co weźmiesz dla siebie. A potem wystaw język, niech bawi cały świat. Magda Sadowska-Maciejewska urodziła się w 1977 r. w Krasnymstawie. Od 19 lat mieszka w stolicy. Od ponad 20 lat uczy języka polskiego. Nie należy do żadnej grupy literackiej. Nie publikuje w czasopismach literackich. Nie odbywa dalekich ani egzotycznych podróży (chociaż jej się marzą). Nie ma biografii literackiej (ale chciałaby to zmienić). Nie ma także wyszukanych pasji. Kocha czytać i pisać, rozmawiać (na każdy temat) i pić kawę. Na jej koncie poetyckim znajduje się kilka wyróżnień i kilka głównych miejsc w różnych konkursach poetyckich oraz literackich o zasięgu ogólnopolskim.

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

2 osoby kupiły
25
Krystyna Skarbek. Wciąż tajemnicza agentka. W 70. rocznicę śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krystyna Skarbek. Wciąż tajemnicza agentka. W 70. rocznicę śmierci
Dostępny
38 szt.

Fascynująca opowieść o losach jednej z najwybitniejszych kobiet wśród szpiegów w czasie II wojny światowej. Autor ujawnia nieznane epizody z tego okresu i wypełnia niektóre „białe plamy”, m.in.: kto wykradł dla brytyjskiego wywiadu tajemnice II RP? Po co SOE i NKWD zawarły tajny pakt wywiadowczy? Czy wiedza Skarbek o katastrofie gibraltarskiej mogła być powodem jej śmierci?

54,60 zł
38,22 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,38 zł

2 osoby kupiły
26
Tamta kobieta, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamta kobieta, wydanie kieszonkowe
Dostępny
41 szt.

Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego lekarce tak bardzo zależało na tym, aby nie zostać odnalezioną? Co ukrywa i co łączy ją z przybyłym? Jaką rolę w tej tajemniczej historii odegrała tamta kobieta? Anna H. Niemczynow ponownie udowadnia, że nie wszystko musi być takie, na jakie wygląda, a pozory potrafią mylić. Z wyczuciem kreśli obraz współczesnej kobiety podążającej za marzeniami. Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię ich realizacji i czy to, co zwiemy sukcesem, daje gwarancję szczęścia? Ta powieść na długo pozostaje w pamięci.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
27
Geometria analityczna. Rozszerzony program matematyki w liceum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geometria analityczna. Rozszerzony program matematyki w liceum
Dostępny
62 szt.

Oddaję w ręce Czytelnika trzecią książkę z cyklu „Rozszerzony program matematyki w liceum”. Po Arytmetyce i algebrze oraz Geometrii i trygonometrii przyszła kolej na geometrię analityczną. Ten dział geometrii pojawił sie w polskiej szkole w końcu lat 60-tych XX wieku. Zadania z geometrii analitycznej są obecnie na egzaminie maturalnym (na obu poziomach podstawowym i rozszerzonym). Z mojego doświadczenia dydaktycznego wiem, że takie zadania często sprawiają uczniom kłopot. W tej książce pokazuję, w jaki sposób uczyłem geometrii analitycznej w liceach i chcę przekonać Czytelników (uczniów i nauczycieli), że naprawdę ona nie jest taka straszna i że może się przydać nie tylko na maturze, ale również na Olimpiadzie Matematycznej i na studiach wyższych.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

2 osoby kupiły
28
Miesięcznik Znak 805 06/2022 Moje duchowe miejsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miesięcznik Znak 805 06/2022 Moje duchowe miejsce
Dostępny
3 szt.

Moje duchowe miejsce Krajobraz religijny Polski zmienia się szybko, zwłaszcza w najmłodszym pokoleniu. Według badań CBOS-u 30 lat temu jako wierzący deklarowało się 93% osób między 18. a 24. rokiem życia. W zeszłym roku było to już tylko 71%. Jeszcze szybciej postępuje zanik praktyk religijnych. Odsetek regularnie chodzących do kościoła spadł w tej grupie aż trzykrotnie: z 69% w 1992 r. do 23% w 2021 r. Jednocześnie pozostają w nas pewne duchowe potrzeby: wspólnoty, autotranscendencji, wykroczenia poza bieg codziennych spraw. W tym numerze przyglądamy się, w jakich obszarach - w tradycji religijnej i poza nią - próbujemy te potrzeby realizować. Jakie historie stoją za decyzją o apostazji? Gdzie szukamy duchowego schronienia? Jak budować dojrzałą religijność? Odpowiadają: Michał Rogalski, Małgorzata Szumowska, Andrzej Muszyński, Katarzyna Rodacka i Andrzej Molenda Ponadto w numerze: Aktywizm to nie zawody. Anna Alboth o mądrym pomaganiu Lepiej już było. Długofalowe konsekwencje wojny w Ukrainie Elena Ferrante: "Pizza mi szkodzi, nienawidzę mafii i nie wykrzykuję mamma mia" "Nasza mała apostazja" - opowiadanie Mateusza Pakuły Michał Jędrzejek: Dlaczego Europejczycy przestają wierzyć? Felietony Olgi Gitkiewicz, Filipa Springera i Janusza Poniewierskiego

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

1 osoba kupiła
29
Dobra Nowina dla każdego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra Nowina dla każdego
Dostępny
30 szt.

Dobra Nowina jest dla każdego, bez wyjątku! Alfred Cholewiński SJ, legendarny założyciel Drogi Neokatechumenalnej w Polsce, kreśli wizję chrześcijaństwa aktualną dla dzisiejszych wierzących. Jakiego Kościoła pragnął Chrystus? W jaki sposób Pismo Święte może stać się księgą niosącą życie? Co to znaczy „być uczniem Jezusa Chrystusa”? Jak głosić kerygmat? Na te i inne pytania autor odpowiada, odwołując się nie tylko do swojej bogatej wiedzy biblijnej, ale także do praktyki duszpasterskiej. Jedynie Bóg może dotknąć naszego serca i nawrócić nas. Nawrócenie dokonuje się w obliczu słowa głoszącego śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to dla Kościoła słowo fundamentalne. Jest to kerygmat – najcenniejsze, co ma Kościół, «abc» Ewangelii. On sprawia, że Ewangelia jest Dobrą Nowiną. Alfred Cholewiński SJ (1936–1988) – był biblistą, wykładowcą, autorem wielu książek i artykułów naukowych, a także jednym z inicjatorów polskiego wydania Biblii Jerozolimskiej. Został zapamiętany zwłaszcza jako twórca Neokatechumenatu w Polsce.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
30
Magnesy Psi Patrol Dino Rescue ML4034-35 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnesy Psi Patrol Dino Rescue ML4034-35
MAKSIK, Psi Patrol
Dostępny
56 szt.

Zestaw magnesów Psi Patrol to super prezent dla dziecka! W znajduje się 22 magnetycznych figurek. Jak się bawić? Wybierz postacie, ich pojazdy, budynki, emblematy i umieść je na teren, wymyślanie historii!Nowy dzień - nowa gra, bo magnesów jest tyle.Zabawa figurkami rozwija koordynację ruchową, mowę, wyobraźnię, uwagę i pamięć.Zestaw możesz zabrać ze sobą na wakacje, bo wszystko czego potrzebujesz jest zawsze pod ręką. Magnesy są trwałe, wygodne dla dziecięcych dłoni i bezpieczne. Dla dzieci od 3 roku życia. Opakowanie: 22 magnesów. Rozmiar pudełka: 12 × 17 × 3,7 cm.

58,84 zł
52,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
31
Extreme English. Angielski. System Intensywnej Nauki Słownictwa (poziom A1-C2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Extreme English. Angielski. System Intensywnej Nauki Słownictwa (pozio...
Dostępny
1 szt.

Poznaj ponad 27 tysięcy najważniejszych słów angielskich na poziomie podstawowym i średnim (A1-B2) oraz zaawansowanym i biegłym (C1-C2) i zapamiętaj je na zawsze dzięki metodzie inteligentnych powtórek SuperMemo. Extreme English. Angielski. System Intensywnej Nauki Słownictwa zapewni Ci najlepsze wsparcie dla intensywnej i skutecznej nauki: kiedy przygotowujesz się do egzaminów językowych, takich jak matura, B2 First (FCE), CAE, CPE lub TOEFL, albo szlifujesz ogólną znajomość języka. Do Twojej dyspozycji oddajemy zawierające łącznie 456 stron podręczniki, obejmujące kluczowe słownictwo ze znacznie obszerniejszych multimedialnych wersji kursów, podzielone na 12 kategorii tematycznych, z tłumaczeniami i przykładami użycia. Tematy przewodnie w podręcznikach i kursach multimedialnych to: 1. Body, life, living creatures and nature ? Ciało, życie, istoty żywe i przyroda 2. People, family and society ? Ludzie, rodzina i społeczeństwo 3. Buildings, home, clothes and personal care ? Budowle, dom, odzież i higiena osobista 4. Feelings, emotions, attitudes and sensations ? Uczucia, emocje, postawy i odczucia 5. Thought, communication and language ? Myśl, komunikacja i język 6. Substances, objects, equipment and food ? Substancje, przedmioty, wyposażenie i żywność 7. Arts, industry, education and technology ? Sztuka, przemysł, edukacja i technologia 8. Measurements, money and commerce ? Miary, pieniądze i handel 9. Entertainment, games and sport ? Rozrywka, gry i sport 10. Appearance, time and space ? Wygląd, czas i przestrzeń 11. Movement, location, travel and transport ? Ruch, położenie, podróżowanie i transport 12. General and abstract terms ? Pojęcia ogólne i abstrakcyjne Kupując książki, otrzymujesz kod dostępu do ich rozszerzeń multimedialnych w SuperMemo.com: nagrań MP3 oraz ćwiczeń wspieranych oryginalną metodą inteligentnych powtórek SuperMemo, w serwisie i aplikacji SuperMemo. Jednocześnie zwracamy uwagę, że zawartość podręczników może odbiegać od materiału kursów w SuperMemo.com ? w kursach mogą wystąpić dodatkowe/inne zadania lub ćwiczenia, których nie ma w książkach. Niezbędne wymagania dotyczące korzystania z dodatków multimedialnych znajdują na stronie SuperMemo.apps. SuperMemo.com to między innymi: - indywidualny dostęp do platformy internetowej i aplikacji (Windows, Android, iOS), online i offline - synchronizacja postępów nauki między Twoimi urządzeniami - nagrania MP3 - rozpoznawanie mowy, które interpretuje Twoją odpowiedź i motywuje Cię do wypowiadania się na głos podczas wykonywania ćwiczeń - oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana metoda SuperMemo, pozwalająca zapamiętywać tysiące słów z blisko 100% skutecznością.

199,90 zł
131,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 67,97 zł

1 osoba kupiła
32
Jak zszedłem na psy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zszedłem na psy
Dostępny
11 szt.

Czasem zejście na psy to najlepsze, co może się zdarzyć. Jak to się stało, że sfrustrowany początkujący pijak zmienił się w pełnego pozytywnej energii sportowca i podróżnika? Po prostu... zszedł na psy! A może to psy przyszły do niego? W każdym razie miłość do tych niezwykłych zwierząt odmieniła jego życie. Podczas długich górskich wędrówek i wypraw na bezludne tereny autorowi na każdym kroku towarzyszył karelski pies na niedźwiedzie zwany Karelczykiem. Razem pokonali tysiące kilometrów, budując przyjaźń, która pozwala na nowo odkryć piękno otaczającego świata. Jak zszedłem na psy to pełna ciepła opowieść o pokonywaniu własnych granic i walce ze słabościami. To również hołd dla najwierniejszego przyjaciela i dowód na to, jak silna może być więź człowieka ze zwierzętami - jeśli tylko odważy się otworzyć przed nimi serce.

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

1 osoba kupiła
33
Lean dla bystrzaków, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lean dla bystrzaków, wydanie 2
Dostępny
47 szt.

W prostocie tkwi siła Otwórz własną firmę na podstawie metody lean Dostarczaj produkty najwyższej jakości i zyskaj przewagę Skutecznie prowadź swoją działalność Niech lean będzie z Tobą! Lean jest nowoczesną metodą pozwalającą przedsiębiorstwom intensywnie działać na rynku, rozwijać się i osiągać zyski. Firmy lean wymagają mniejszego wysiłku od pracowników, zużywają mniej materiału i energii do wytworzenia produktów lub usług, potrzebują mniej czasu i przestrzeni do ich opracowania oraz wyprodukowania. Potrafią lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, którym oferują produkty i usługi wysokiej jakości wytworzone w możliwie najbardziej wydajny i ekonomiczny sposób. Ten praktyczny przewodnik pokaże Ci, jak zastosować sprawdzone techniki lean, aby wyeliminować straty i zmaksymalizować skuteczność Twoich zasobów.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
34
Edukacja wyzwolenia szkoły i nauczycieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

1 osoba kupiła
35
Słomki papierowe tęczowe MIX 197x6mm 250szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe tęczowe MIX 197x6mm 250szt
Godan
Dostępny
6 szt.

Długość: 19,7 cm Średnica: 0,6 cm Kolor: Tęczowy mix Materiał: Papier Ilość sztuk w opakowaniu: 250 Kolekcja: GoGreen. Producent: Godan S.A. Tęczowe słomki papierowe do picia nadają się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów. Niezastąpione przez cały rok, papierowe słomki to absolutny must-have w każdym domu! Nasze słomki z papieru nie zmieniają smaku pitych napojów, nie rozmakają podczas picia i nie barwią ust.

27,95 zł
26,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

1 osoba kupiła
36
Biesiada. Najpiękniejsze utwory biesiadne, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biesiada. Najpiękniejsze utwory biesiadne, CD
Dostępny
105 szt.

Najpiękniejsze utwory biesiadne w akordeonowym wykonaniu Pawła Piotrowskiego. Lista utworów: 1. Osiemnaście wiosenek miała 3:18 2. Głęboka studzienka 3:21 3. Skrzypeczki 2:15 4. Dwanaście listeczków 3:40 5. Przyśpiewki weselne (1) – 4:02 6. Hej bystro woda 2:54 7. Mazury – Hej z góry z góry 3:42 8. Idzie dysc 3:35 9. Słoneczko na zachodzi 5:52 10. Jestem młoda wdowa 3:40 11. Hej! Sokoły 3:22 12. Siedziała Cyganka poza lasem 2:09 13. Dolineckom płynie bystro wodzicka 2:01 14. Sarna – Hej przez żywieckie pola 2:06 15. Jarzębino czerwona 3:21 16. Przyśpiewki weselne (2) – 3:40

34,00 zł
30,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

1 osoba kupiła
37
Wkład do długopisu 0.7 Cze Parker M Eco Op2szt B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
1 osoba kupiła
38
Obsydianowa Twierdza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsydianowa Twierdza
Dostępny
84 szt.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak potoczyłyby się losy grupy polskich żołnierzy, która wtargnęła do świata fantasy, to w tej książce znajdziecie odpowiedź. Rok 2019, pierwsza polska ekspedycja wojskowa przez Bramę Światów. Kraina do której trafiają jest bardzo wroga i niebezpieczna. Jak poradzą sobie w nowym świecie? Czy i kiedy dotrze do nich wsparcie?Główny bohater nie znalazł się na tej wyprawie przypadkowo wszystko zaplanował. Dokąd zaprowadzą uczestników jego plany? Kim tak naprawdę jest jego żona? Jaką rolę w tym wszystkim odegra nowo poznana wróżka?Jest wiele tajemnic, które stopniowo zostaną odkryte. To wartka książka z dynamiczną akcją. Złożony świat pełen polityki, seksu oraz nieustannych sporów. Nie brakuje bogów, demonów ani nowych ras istot, których wygląd oraz intencje bywają zupełnie inne, niż można by się tego spodziewać.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
39
Jasna Góra. Duchowa stolica Polski. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jasna Góra. Duchowa stolica Polski. Biografia
Dostępny
106 szt.

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy? Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących. Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto namalował ikonę Czarnej Madonny? Czy był to Łukasz Ewangelista? Kto tak naprawdę zranił najważniejszy dla Polaków obraz, pozostawiając na nim dwie rysy – Tatarzy, Czesi, a może sami Polacy? Jak w rzeczywistości wyglądała obrona przed Szwedami, o której opowiada Potop? Znany dziennikarz Tomasz Terlikowski opowiada o Jasnej Górze jak nikt wcześniej – z dociekliwością badacza i z nieskrywaną fascynacją odkrywa kolejne zapomniane fakty o tym świętym miejscu, które papież Jan Paweł II nazwał „sanktuarium narodu”. Świat ma Jerozolimę, Polska ma Częstochowę Tomasz P. Terlikowski – znany dziennikarz, autor biografii wielu wybitnych postaci (m.in. Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę czy Alicja Lenczewska. Świadectwo życia), tym razem napisał biografię najbardziej niezwykłego miejsca w Polsce – Jasnej Góry. Odbrązowił zbyt upiększane historie. Opowiedział dzieje klasztoru i Czarnej Madonny, opierając się na prawdziwych, porywających zdarzeniach.

46,90 zł
33,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

1 osoba kupiła
40
Wdzięczność. Serce modlitwy. Droga do pełni życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wdzięczność. Serce modlitwy. Droga do pełni życia
Dostępny
28 szt.

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą a poczuciem wdzięczności, który rodzi się z miłości, wdzięczności za wszystko, co nas otacza. Błogosławić wszystko, co istnieje, bez żadnego innego powodu, ale po prostu dlatego, że jest – oto, do czego zostaliśmy stworzeni jako istoty ludzkie. Kiedy błogosławimy rzeczy po prostu dlatego, że są, żyjemy pełnią życia. Niezwykle ważna jest także świadomość i umiejętność wglądu w rzeczywistość, odkrywania łaski w codziennym życiu i życie w nieustannym kontakcie z Bogiem. W dzisiejszych, trudnych i pełnych niepokoju czasach ta książka przynosi prawdziwe wytchnienie. Bądź wdzięczny i osiągaj pokój. Każdego dnia. David Steindl-Rast OSB, benedyktyński mnich, nauczyciel modlitwy kontemplacyjnej. Urodził się 12 lipca 1926 roku w Wiedniu. Studiował sztukę, antropologię i psychologię. Wstąpił do benedyktyńskiego klasztoru Mount Saviour w Elmira w stanie Nowy Jork, gdzie jest zaangażowany w odnowę monastyczną i dialog międzyreligijny. Obecnie posługuje w światowej sieci Grateful Living (Wdzięczne Życie) za pośrednictwem Gratefulness.org.

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

1 osoba kupiła
41
Przewodnik po stanach pokusy. 20 rozważań o codziennych wyborach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po stanach pokusy. 20 rozważań o codziennych wyborach
Dostępny
49 szt.

20 rozważań o codziennych wyborach „Jako osoby wolne żyjemy w napięciu między stanem łaski a stanami pokusy i grzechu. Dzisiejszy świat próbuje przemilczeć to napięcie. Lansuje modele życia bez napięć i bez walki. (…) W Przewodniku po stanach pokusy skorzystamy z mądrości słowa Bożego, ponieważ to ono najpełniej udziela światła w rozeznawaniu działania szatana oraz w oddzielaniu fałszu od prawdy. Słowo Boże pozwala nam z wnikliwością dostrzegać stany pokus, którym podlegamy, a także proces kuszenia, w który nieustannie jesteśmy wciągani”. – fragment wprowadzenia Krzysztof Wons SDS (ur. 1959) – dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, redaktor zeszytów Formacji Duchowej, autor książek poświęconych formacji do modlitwy Słowem Bożym.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
42
Pióro kulkowe Griffix Blue blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe Griffix Blue blister
Pelikan AG
Dostępny
7 szt.

Pióro kulkowe Griffix. Dwie wersje: dla dzieci prawo- i leworęcznych. Posiada specjalną strefę chwytu, dzięki czemu dziecko trzyma instrument piśmienniczy w odpowiedni sposób tzw. "chwytem szczypcowym". Pióro trzymane jest wówczas przez trzy palce: kciuk, wskazujący i podparty palec środkowy. Tylko ten chwyt jest gwarancją łatwego i poprawnego pisania. Oznakowanie w formie uśmiechniętej buźki, wskazujące prawidłowe ułożenie pióra kulkowego w dłoni.

65,12 zł
1 osoba kupiła
43
Drużyna Nowego Testamentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drużyna Nowego Testamentu
Dostępny
35 szt.

Drużyna Nowego Testamentu to sympatyczna książka, dzięki której Twoje dziecko pozna ciekawe historie, będzie mogło ćwiczyć pisanie, kolorować ilustracje, a 22 karty memo pomogą w ćwiczeniu pamięci. W książce znajdziesz: • ciekawe historyjki • kolorowanki • pytania sprawdzające • 22 karty memo

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
44
Nożyczki Met 135 Okr z Etui Derform Kidea D pudełko A24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
143,90 zł
1 osoba kupiła
45
Planes, Trains And Eric - Mid and Far East Tour 2014, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planes, Trains And Eric - Mid and Far East Tour 2014, Blu-ray
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1.Tell The Truth 2.Pretending 3.Crossroads 4.Driftin' Blues 5.I Shot The Sheriff 6.Little Queen Of Spades 7.Layla 8.Wonderful Tonight 9.Key To The Highway 10.Before You Accuse Me 11.Tears In Heaven 12.Cocaine 13.Hoochie Coochie Man 14.High Time We Went (Credits - Audio Only) 15.Nobody Knows You (When You're Down And Out) 16.Alabama Woman Blues

47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
46
Rock For The Rising Sun, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rock For The Rising Sun, DVD
Aerosmith, Edel
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Draw The Line 2. Love In An Elevator 3. Livin' On The Edge 4. Hangman Jury 5. No More No More 6. Mama Kin 7. Monkey On My Back 8. Toys In The Attic 9. Listen To The Thunder 10. Sweet Emotion 11. Boogie Man 12. Rats In The Cellar 13. Movin' Out 14. Last Child 15. S.o.s. (Too Bad) 16. Walk This Way 17. Train Kept A Rollin' (Credits) 18. Lick And A Promise 19. One Way Street

40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

47
Rock For The Rising Sun BR, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rock For The Rising Sun BR, Blu-ray
Aerosmith, Edel
Dostępny
20 szt.

1. Draw The Line 2. Love In An Elevator 3. Livin' On The Edge 4. Hangman Jury 5. No More No More 6. Mama Kin 7. Monkey On My Back 8. Toys In The Attic 9. Listen To The Thunder 10. Sweet Emotion 11. Boogie Man 12. Rats In The Cellar 13. Movin' Out 14. Last Child 15. S.o.s. (Too Bad) 16. Walk This Way 17. Train Kept A Rollin' (Credits) 18. Lick And A Promise 19. One Way Street

47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

48
Dębowa kołyska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dębowa kołyska
Dostępny
3 szt.

Leśniczy Piątek ma codziennie pełne ręce roboty. W jego lesie mieszkają nie tylko zwykłe zwierzęta, ale i utopce, dziwożony i licha leśne. Każde z nich ma swoje zwyczaje i tajemnice, a Piątek wciąż uczy się od nich czegoś nowego i przeżywa niezwykłe przygody. Jeśli i Wy chcecie je przeżyć – zajrzyjcie do najbliższego lasu. Spójrzcie w korony starych drzew, weźcie głęboki oddech, pachnący igliwiem i leśnym wiatrem, zanurzcie się w ciszy… Zaraz – jakiej ciszy? Słyszycie szmery, szepty, pomruki i śpiewy? To las mówi do Was! Zapraszamy na niezwykłą wyprawę. Niech las Was zachwyci i urzeknie, jak nas, leśników. Leśnicy, www.lasy.gov.pl Leśniczy Piątek został tatą! Jednak okazuje się, że złotowłosa Anielka nie jest zwyczajnym dzieckiem. Czy mogło być inaczej w Dolinie Bagiennej Trawy przepełnionym pradawną magią?

29,90 zł
14,05 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 15,85 zł

49
Na tropie Sześcioptaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Na tropie Sześcioptaka
Dostępny
3 szt.

Leśniczy Piątek ma codziennie pełne ręce roboty. W jego lesie mieszkają nie tylko zwykłe zwierzęta, ale i utopce, dziwożony i licha leśne. Każde z nich ma swoje zwyczaje i tajemnice, a Piątek wciąż uczy się od nich czegoś nowego i przeżywa niezwykłe przygody. Jeśli i Wy chcecie je przeżyć – zajrzyjcie do najbliższego lasu. Spójrzcie w korony starych drzew, weźcie głęboki oddech, pachnący igliwiem i leśnym wiatrem, zanurzcie się w ciszy… Zaraz – jakiej ciszy? Słyszycie szmery, szepty, pomruki i śpiewy? To las mówi do Was! Zapraszamy na niezwykłą wyprawę. Niech las Was zachwyci i urzeknie, jak nas, leśników. Leśnicy, www.lasy.gov.pl Wszyscy w Dolinie Bagiennej Trawy pomagają leśniczemu Piątkowi w tropieniu egzotycznego sześcioptaka. Z tropieniem fascynującej Klotyldy radzi sobie sam!

29,90 zł
14,05 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 15,85 zł

50
O czym szumi las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O czym szumi las
Dostępny
131 szt.

Leśniczy Piątek ma codziennie pełne ręce roboty. W jego lesie mieszkają nie tylko zwykłe zwierzęta, ale i utopce, dziwożony i licha leśne. Każde z nich ma swoje zwyczaje i tajemnice, a Piątek wciąż uczy się od nich czegoś nowego i przeżywa niezwykłe przygody. Jeśli i Wy chcecie je przeżyć – zajrzyjcie do najbliższego lasu. Spójrzcie w korony starych drzew, weźcie głęboki oddech, pachnący igliwiem i leśnym wiatrem, zanurzcie się w ciszy… Zaraz – jakiej ciszy? Słyszycie szmery, szepty, pomruki i śpiewy? To las mówi do Was! Zapraszamy na niezwykłą wyprawę. Niech las Was zachwyci i urzeknie, jak nas, leśników. Leśnicy, www.lasy.gov.pl

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

51
Saturday Night In San Francisco, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saturday Night In San Francisco, CD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Bill Graham Introduction 2. Splendido Sundance 3. One Word 4. Trilogy Suite 5. Monasterio de Sal 6. El Pañuelo 7. Meeting of the Spirits 8. Orpheo Negro

61,90 zł
55,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

52
The European Invasion Doom Troopin. Live, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The European Invasion Doom Troopin. Live, Blu-ray
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Stoned And Drunk 2. Destruction Overdrive 3. Been A Long Time 4. Funeral Bell 5. Suffering Overdue 6. In This River 7. Suicide Messiah 8. Demise Of Sanity 9. Spread Your Wings 10. Solo Acoustic Jam 11. Spoke In The Wheel 12. Fire It Up 13. Stillborn 14. Genocide Junkies 15. Been A Long Time 16. Suicide Messiah 17. Stillborn 18. Genocide JunkiesÊ 19. Backstage Pass (50 Minute Featurette - Bonus Material) 20. Suicide Messiah (Video - Bonus Material) 21. The Making Of The Suicide Messiah Promo Video (Bonus Material) 22. Fire It Up (Video - Bonus Material) 23. In This River (Video - Bonus Material)

47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

53
Boozed Broozed & Broken Boned DVD, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boozed Broozed & Broken Boned DVD, DVD
Dostępny
20 szt.

1. Demise Of Sanity 2. Graveyard Disciples 3. Bleed For Me 4. 13 Years Of Grief 5. Stronger Than Death 6. Genocide Junkies 7. Spoke In The Wheels 8. Born To Lose 9. World Of Trouble 10. Guitar Solo 11. The Star Spangled Banner 12. Band Intro 13. All For You 14. Superterrorizer 15. Berserkers 16. The Star Spangled Banner 17. Demise Of Sanity 18. Graveyard Disciples 19. Live No More 20. Stillborn 21. Stillborn 22. I Thank You Child 23. Demise Of Sanity 24. Stoned And Drunk 25. Superterrorizer 26. Counterfeit God 27. The Beginning... At Last 28. Way Beyond Empty 29. Losing Your Mind 30. Interview 31. Lesson 32. Stupid Shit

40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

54
Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Interne...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Monografia Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie jest zbiorem tekstów uczestników konferencji, którzy omawiali tematy związane m.in. z manipulacją wizerunkiem, prozodycznością operatorów oraz przekazywaniem informacji na portalach społecznościowych. Publikacja ma na celu zwrócenie uwagi na pogłębiającą się utratę zaufania wobec mediów masowych ze względu na działania o charakterze manipulacyjnym, a także problem doszukiwania się sedna prawdy w świecie fake newsów. * Prezentowana pozycja wydawnicza ma oryginalny charakter. Jest przykładem nowatorskiego, interesującego ujęcia problemu, istotnie pogłębia naukową perspektywę oglądu zjawiska. Z recenzji dr. hab. Arkadiusza Dudziaka, prof. UWM Deklarowanym przez redaktorów i autorów celem publikacji jest ukazanie różnych odmian działalności medialnej z wykorzystywaniem technik perswazyjnych oraz manipulacyjnych [?]. Cel ten został dobrze zrealizowany przez młodych badaczy w siedmiu artykułach, składających się na całość tomu, co odnotowuję z satysfakcją. W mojej opinii książka może zainteresować czytelników oraz zachęcić do podejmowania dalszych badań. Z recenzji prof. dr. hab. Dariusza Rotta

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

55
Upadłość konsumencka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadłość konsumencka
Dostępny
9 szt.

Książka jest unikatowym na rynku opracowaniem tematyki dotyczącej upadłości osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, tzw. upadłości konsumenckiej, w ujęciu praktycznym. Przedstawia zagadnienie z punktu widzenia postępowania przed sądem, co ułatwi orientację w znowelizowanych przepisach oraz wypracowanie właściwych technik postępowania. Drugie wydanie publikacji zawiera omówienie nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych, w szczególny sposób uwzględniając wierzytelności wynikające z tzw. kredytów frankowych. Szczegółowo zaprezentowano również zagadnienie zgłoszenia wierzytelności z tytułu kredytów indeksowanych kursem franka szwajcarskiego. Obecne wydanie zostało ponadto wzbogacone o wzory dokumentów sporządzanych w toku postępowania (postanowień i wniosków). Opracowanie będzie przydatne w codziennej pracy związanej z obsługą prawną zarówno dłużników i upadłych, jak i wierzycieli, a także w praktyce orzeczniczej, zwłaszcza w rozwiązywaniu problemów proceduralnych powstających przy zbiegu prowadzonych procesów z postępowaniami upadłościowymi.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

56
Apostoł Paweł na temat relacji homoseksualnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apostoł Paweł na temat relacji homoseksualnych
Dostępny
34 szt.

Spośród wszystkich autorów Nowego Testamentu święty Paweł poświęca związkom natury homoseksualnej najwię­cej miejsca, odnosząc się do nich krytycznie w Rz 1,26–27, 1 Kor 6,9–10 oraz 1 Tm 1,8–10. Dlaczego Paweł krytyku­je relacje homoseksualne? Czy odrzuca on tylko związki oparte na przemocy oraz wykorzystywaniu drugiego? Czy jego argumentacja w tym względzie pozostaje normatywna dla współczesnych? Książka ta wypełnia dotkliwą lukę, jaką w polskim środowisku stanowi brak opracowań dotyczą­cych biblijnych podstaw nauki Kościoła na temat homosek­sualizmu. Zrozumienie nauczania Pawła Apostoła na te­mat relacji homoseksualnych pozwala odkryć zamysł Boży związany z płciowością, włączoną w nowe życie w Chrystu­sie. Ewangelia, którą głosi Apostoł, zawiera wciąż aktualne, uniwersalne przesłanie na temat natury człowieka, będące podstawą etyki chrześcijańskiej i zachęcające nas do wraż­liwego i opartego na słowie Bożym towarzyszenia ducho­wego osobom o skłonnościach homoseksualnych. Marcin Kowalski (ur. 1977 r.) – prezbiter diecezji kieleckiej, członek Papieskiej Komisji Biblijnej, doktor nauk biblijnych (Papieski Instytut Biblijny, Rzym), doktor habilitowany teologii, profesor KUL, wykładowca Pisma Świętego (KUL i Urbaniana, Rzym), redaktor kwartalnika „The Biblical Annals”, autor Transforming Boasting of Self into Boasting in the Lord (Lanham, MD 2013), Drugi List do Koryntian (Katowice 2018), trzech tomów Jutro Niedziela. Rok A, B, C (Kraków 2019–2021), ponad siedemdziesięciu artykułów i recenzji naukowych oraz ponad stu scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych popularyzujących Biblię.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

57
World of Warcraft. Dzień smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of Warcraft. Dzień smoka
Dostępny
464 szt.

Wyjątkowa opowieść o magii, wojnie i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii gier firmy Blizzard Entertainment. Dawno temu, w spowitych mgłą niepamięci czasach, Azeroth zamieszkiwały najprzeróżniejsze niezwykłe stworzenia. Tajemnicze elfy i śmiałe krasnoludy współistniały z plemionami ludzi w harmonii, ciesząc się pokojem. Było tak do chwili, w której przybycie demonicznej armii, znanej jako Płonący Legion, na zawsze zburzyło porządek świata. Dziś orkowie, smoki, gobliny i trolle toczą walkę o dominację nad rozproszonymi, skłóconymi królestwami. W ten oto sposób realizuje się złowieszczy plan, który zadecyduje o losach świata Warcraft. W wyniku niepokojących napięć między najwyżej postawionymi czarodziejami świata, buntowniczy mag Rhonin wyprawia się w niebezpieczną podróż na opanowane przez orków ziemie Khaz Modan. Podczas swojej ekspedycji Rhonin odkryje zatrważający spisek, mroczniejszy niż wszystko, z czym do tej pory się zetknął. Jeśli w świecie Azeroth ma nastać kolejny świt, Rhonin będzie musiał zawrzeć niebezpieczny sojusz z pradawnymi istotami powietrza i ognia. Blizzard Entertainment prezentuje serię Blizzard Legends Po 25 latach tworzenia znakomitych, wielokrotnie nagradzanych gier, takich jak World of Warcraft, StarCraft i Diablo, Blizzard Entertainment ponownie wydaje swoje najlepsze książki, tym razem w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Wśród nich znajdują się bestsellerowe powieści z listy „New York Timesa”, które wciągną każdego miłośnika fantastyki – nie tylko fanów gier Blizzarda. Zaś ci ostatni – starsi i młodsi – będą mieli okazję poznać wykraczające poza ramy gier historie ich ulubionych bohaterów.

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

58
Obserwacja w służbie SB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obserwacja w służbie SB
Dostępny
43 szt.

Publikacja jest zbiorem artykułów poświęconych działalności pionu obserwacji (Biura ?B? MSW i wydziałów ?B? w województwach) oraz roli obserwacji w pracy operacyjnej Służby Bezpieczeństwa na konkretnych przykładach, czyli case studies. Bogaty materiał zdjęciowy pokazuje zarówno kulisy działań obserwacyjnych, jak i ich efekty. Książka stanowi pogłębienie dotychczasowych ustaleń dotyczących tej problematyki.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

59
Legal English - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legal English
Dostępny
7 szt.

Podręcznik będzie stanowić idealne narzędzie do doskonalenia praktycznej znajomości języka angielskiego prawniczego, w szczególności w obszarach prawa cywilnego, handlowego, administracyjnego i pracy. Zakresem tematycznym obejmuje także wprowadzenie do prawa polskiego. Książka zawiera uporządkowaną prezentację terminologii dotyczącej tych dziedzin prawa i zestaw ćwiczeń ułożonych według poszczególnych zagadnień. Glosariusze na końcu każdego rozdziału ułatwiają poruszanie się w ramach omawianych pojęć, zaś zamieszczone na końcu książki słowniczki polsko-angielski i angielsko-polski służą szybkiemu odnalezieniu interesującego terminu. Wszystkie teksty i ćwiczenia zostały przygotowane tak, aby były przydatne do celów tłumaczenia polskich terminów prawniczych i wyjaśniania polskiego prawa w języku angielskim. Książka doskonale zda egzamin podczas nauki własnej, będzie też pomocna podczas codziennej pracy. Publikacja jest przeznaczona głównie dla prawników, studentów prawa, tłumaczy i osób przygotowujących się do egzaminu na tłumacza przysięgłego.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

60
Ashes & Bones, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ashes & Bones, CD
Devil's Train, Soulfood
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1.The Devil & the Blues 2.Girl of South Dakota 3.Rising on Fire 4.You Promised Me Love 5.Ashes & Bones 6.More 7.In the Heat of the Night 8.Smell Sex Tonight 9.Rock & Roll Voodoo Child 10.Hold the Line 11.Man with a Gun 12.Word Up (Cameo Cover)

73,90 zł
61
Inhuman Spirits, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inhuman Spirits, CD
Darkane, Massacre Records
Dostępny
20 szt.

65,90 zł
56,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,88 zł

62
Dotknąć tego, co święte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dotknąć tego, co święte
Dostępny
1 szt.

Doświadczaj świętości w tym, co zwyczajne! W czasach, w których ceni się wysoko to, co niezwykłe, Robert J. Wicks dowodzi, że właśnie to, co proste może stać się przestrzenią spotkania z Bogiem oraz okazją do objawiania się Jego świętości. Autor – psycholog kliniczny i doświadczony terapeuta – zachęca czytelników, by odkrywać bliskość Boga i doceniać Jego dary w codzienności życia. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje akceptacja samego siebie i przyjaźń. Nie musimy mieć wyjątkowych talentów lub osiągać wielkich rzeczy, by mieć zdrowe poczucie własnej wartości, wierność w przyjaźni lub by znajdować drogę do Boga w codziennym życiu. Potrzebujemy natomiast nieustannego dążenia do odkrywania, kim naprawdę jesteśmy i kim się stajemy w oczach naszego miłującego Boga. Robert J. Wicks (ur. 1946) – psycholog kliniczny, pisarz, terapeuta. Od wielu lat wykłada na uniwersytetach i uczelniach psychologicznych, medycznych i teologicznych. Jest emerytowanym profesorem na Loyola University Maryland. Został uhonorowany papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice.

36,90 zł
18,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,45 zł

63
Skryta misja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skryta misja
Dostępny
1 szt.

Sprawiedliwość jest szlachetną cnotą, ale to egzekucja kary stanowi o jej wartości. Kiedy Michael Wood spotyka w nowojorskiej strzelnicy bojowej dziewczynę z Tybetu, której uroda oraz celność strzałów nie muszą obawiać się żadnej konkurencji, to jeszcze nie wie, że los rozpoczął właśnie ich wspólną przygodę ? pośród okrucieństwa oraz chciwości członków gabinetu władzy na dalekich Filipinach. Delegowany do Manili w celu wyjaśnienia technicznych kłopotów w wytwórni wodoru Michael ponownie spotyka piękną Tybetankę, ale tym razem już w roli profesor prestiżowego instytutu KIST w Seulu. Profesor Lasya Kang oraz Michael, pod auspicjami ambasady USA, brną w meandry zleconego zadania. Ich odkrycia drażnią rządzącą ekipę i kiedy w tajemniczy sposób ginie kandydat na prezydenta republiki oraz pojawia się najmniej spodziewany przeciwnik? Lasya i Michael już nie mogą uniknąć ostatecznej konfrontacji. Powieść z gatunku prozy Toma Clancy?ego oraz Nelsona DeMille?a. Z sensacyjną akcją, z niepospolitymi bohaterami oraz z błyskotliwymi dialogami. Warto przeczytać.

39,00 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,50 zł

64
Echoes Of An Era, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echoes Of An Era, CD
DRIVE AT NIGHT, Soulfood
Dostępny
13 szt.

1. The 80 s Calling 2. The Youth of Today 3. Partners in Crimet 4. Weekend Fun 5. Endless Kind of Love 6. One 7. Wake Up - Drive At Night 8. Kings of Kings - Drive At Night 9. Wild in the Streets - Drive At Night 10. Time - Drive At Night 11. High Enough - Drive At Night 12. United - Drive At Night

73,90 zł
65
Over The Horizon Radar, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Over The Horizon Radar, CD
Jorn, Mystic Production
Dostępny
23 szt.

1. Over The Horizon Radar 2. Dead London 3. My Rock And Roll 4. One Man War 5. Black Phoenix 6. Special Edition 7. Ode To The Black Nightshade 8. Winds Of Home 9. In The Dirt 10. Believer 11. Faith Bloody Faith (Extended Album Version)

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

66
Eat Your Heart Out, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eat Your Heart Out, CD
Vypera, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

1 Slow me down 2 Standing on the edge 3 Spellbound 4 Sierra 5 Rock n' roll 6 Fantasy 7 Straight for the kill 8 Danger 9 Fool for the night 10 Cold as ice 11 Wingborne

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

67
Second Skin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Second Skin, CD
Iconic, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

1.Run (As Fast As You Can) 2.Ready for Your Love 3.Second Skin 4.All I Need 5.Nowhere to Run 6.Worlds Apart 7.All About 8.This Way 9.Let You Go 10.It Ain't over 11.Enough of Your Love

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

68
Let's Hear It For The King, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Let's Hear It For The King, CD
Dostępny
20 szt.

1. Pretty Karma 2. The Ghost Inside 3. Starlight 4. Supernova 5. Let's Hear It for the King 6. I See Angels 7. Homegrown 8. Stumble 9. Just Might Get It 10. Where's the Revolution 11. Are You Ready 12. Unfuck My World 13. Last Day on Saturn

65,90 zł
69
Emerge, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emerge, CD
CHAOS MAGIC, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

70
Extremes Deutsch. Niemiecki. System Intensywnej Nauki Słownictwa (poziom A1-C2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extremes Deutsch. Niemiecki. System Intensywnej Nauki Słownictwa (pozi...
Dostępny
56 szt.

Poznaj ponad 25 tysięcy najważniejszych słów niemieckich na poziomie podstawowym i średnim (A1-B2) oraz zaawansowanym i biegłym (C1-C2) i zapamiętaj je na zawsze dzięki metodzie inteligentnych powtórek SuperMemo! Extremes Deutsch. Niemiecki. System Intensywnej Nauki Słownictwa zapewni Ci najlepsze wsparcie w intensywnej i skutecznej nauce: kiedy przygotowujesz się do egzaminów językowych, takich jak matura lub Goethe-Zertifikat, albo szlifujesz ogólną znajomość języka. Do Twojej dyspozycji oddajemy zawierające łącznie 456 stron podręczniki, obejmujące kluczowe słownictwo ze znacznie obszerniejszych multimedialnych wersji kursów, podzielone na 12 kategorii tematycznych, z tłumaczeniami i przykładami użycia. Tematy przewodnie w podręczniku i kursach multimedialnych: 1. Körper, Leben und Lebewesen ? Ciało, życie i istoty żywe 2. Menschen und Familie ? Ludzie i rodzina 3. Gebäude, Zuhause, Kleidung und persönliche Pflege ? Budowle, dom, odzież i higiena osobista 4. Gefühle, Emotionen, Einstellungen und Empfindungen ? Uczucia, emocje, postawy i odczucia 5. Gedanken und Kommunikation ? Myśl, komunikacja i język 6. Stoffe, Gegenstände und Ausstattung ? Substancje, przedmioty i wyposażenie 7. Kunst, Industrie, Bildung und Technologie ? Sztuka, przemysł, edukacja i technologia 8. Zahlen, Maße, Geld und Handel ? Liczby, miary, pieniądze i handel 9. Unterhaltung, Spiele und Sport ? Rozrywka, gry i sport 10. Aussehen, Raum und Zeit ? Wygląd, czas i przestrzeń 11. Bewegung, Lage, Reisen und Transport ? Ruch, położenie, podróżowanie i transport 12. Allgemeine und abstrakte Begriffe ? Pojęcia ogólne i abstrakcyjne Kupując książki, otrzymujesz kod dostępu do ich rozszerzeń multimedialnych w SuperMemo.com: nagrań MP3 oraz ćwiczeń wspieranych oryginalną metodą inteligentnych powtórek SuperMemo, w serwisie i aplikacji SuperMemo. Jednocześnie zwracamy uwagę, że zawartość podręczników może odbiegać od materiału kursów w SuperMemo.com ? w kursach mogą wystąpić dodatkowe/inne zadania lub ćwiczenia, których nie ma w książkach. Niezbędne wymagania dotyczące korzystania z dodatków multimedialnych znajdują na stronie SuperMemo.apps. SuperMemo.com to między innymi: - indywidualny dostęp do platformy internetowej i aplikacji (Windows, Android, iOS), online i offline - synchronizacja postępów nauki między Twoimi urządzeniami - nagrania MP3 - rozpoznawanie mowy, które interpretuje Twoją odpowiedź i motywuje Cię do wypowiadania się na głos podczas wykonywania ćwiczeń - oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana metoda SuperMemo, pozwalająca zapamiętywać tysiące słów z blisko 100% skutecznością.

199,90 zł
161,92 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 37,98 zł

71
Français Extr?me. Francuski. System Intensywnej Nauki Słownictwa (poziom A1-C2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Français Extr?me. Francuski. System Intensywnej Nauki Słownictwa (pozi...
Dostępny
55 szt.

Poznaj ponad 25 tysięcy najważniejszych słów francuskich na poziomie podstawowym i średnim (A1-B2) oraz zaawansowanym i biegłym (C1-C2) i zapamiętaj je na zawsze dzięki metodzie inteligentnych powtórek SuperMemo. Français Extreme. Francuski. System Intensywnej Nauki Słownictwa zapewni Ci najlepsze wsparcie dla intensywnej i skutecznej nauki: kiedy przygotowujesz się do egzaminów językowych, takich jak matura lub DELF, albo szlifujesz ogólną znajomość języka. Do Twojej dyspozycji oddajemy zawierające łącznie 456 stron podręczniki, obejmujące kluczowe słownictwo ze znacznie obszerniejszych multimedialnych wersji kursów, podzielone na 14 kategorii tematycznych, z tłumaczeniami i przykładami użycia. Tematy przewodnie w podręcznikach i kursach multimedialnych to: 1. Vie et nature, faune et flore ? Życie i przyroda, fauna i flora 2. Corps, santé et mort ? Ciało, zdrowie i śmierć 3. Gens et famille ? Ludzie i rodzina 4. Bâtiments, maison et meubles ? Budynki, dom i meble 5. Caractere, émotions et sentiments ? Charakter, emocje i uczucia 6. Gens et société ? Ludzie i społeczeństwo 7. Éducation, opinions et communication ? Edukacja, poglądy i komunikacja 8. Culture et histoire ? Kultura i historia 9. Vetements, objets et substances ? Ubrania, przedmioty i substancje 10. Science et technologies, agriculture ? Nauka i technologia, rolnictwo 11. Économie, commerce et banque ? Ekonomia, handel i bankowość 12. Temps qu?il est et espace ? Czas i przestrzeń 13. Transport et voyages ? Transport i podróże 14. Notions générales et abstraites ? Pojęcia ogólne i abstrakcyjne Kupując książki, otrzymujesz kod dostępu do ich rozszerzeń multimedialnych w SuperMemo.com: nagrań MP3 oraz ćwiczeń wspieranych oryginalną metodą inteligentnych powtórek SuperMemo, w serwisie i aplikacji SuperMemo. Jednocześnie zwracamy uwagę, że zawartość podręczników może odbiegać od materiału kursów w SuperMemo.com ? w kursach mogą wystąpić dodatkowe/inne zadania lub ćwiczenia, których nie ma w książkach. Niezbędne wymagania dotyczące korzystania z dodatków multimedialnych znajdują na stronie SuperMemo.apps. SuperMemo.com to między innymi: - indywidualny dostęp do platformy internetowej i aplikacji (Windows, Android, iOS), online i offline - synchronizacja postępów nauki między Twoimi urządzeniami - nagrania MP3 - rozpoznawanie mowy, które interpretuje Twoją odpowiedź i motywuje Cię do wypowiadania się na głos podczas wykonywania ćwiczeń - oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana metoda SuperMemo, pozwalająca zapamiętywać tysiące słów z blisko 100% skutecznością.

199,90 zł
161,92 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 37,98 zł

72
Espa?ol Extremo. Hiszpański. System Intensywnej Nauki Słownictwa (poziom A1-C2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Espa?ol Extremo. Hiszpański. System Intensywnej Nauki Słownictwa (pozi...
Dostępny
51 szt.

Poznaj ponad 25 tysięcy najważniejszych słów hiszpańskich na poziomie podstawowym i średnim (A1-B2) oraz zaawansowanym i biegłym (C1-C2) i zapamiętaj je na zawsze dzięki metodzie inteligentnych powtórek SuperMemo. Espanol Extremo. Hiszpański. System Intensywnej Nauki Słownictwa zapewni Ci najlepsze wsparcie dla intensywnej i skutecznej nauki: kiedy przygotowujesz się do egzaminów językowych, takich jak matura lub DELE, albo szlifujesz ogólną znajomość języka. Do Twojej dyspozycji oddajemy zawierające łącznie 456 stron podręczniki, obejmujące kluczowe słownictwo ze znacznie obszerniejszych multimedialnych wersji kursów, podzielone na 14 kategorii tematycznych, z tłumaczeniami i przykładami użycia. Tematy przewodnie w podręcznikach i kursach multimedialnych to: 1. Vida y mundo natural, flora y fauna ? Życie, świat naturalny, flora i fauna 2. Cuerpo, rasgos físicos, salud y muerte ? Ciało, cechy fizyczne, zdrowie i śmierć 3. Gente y la familia ? Ludzie i rodzina 4. Edificios, la casa, muebles y aparatos ? Budynki, dom, meble i wyposażenie 5. Carácter, emociones y actitudes ? Charakter, emocje i postawy 6. Gente y la sociedad ? Ludzie i społeczeństwo 7. Educación, pensamiento y comunicación ? Edukacja, myślenie i komunikacja 8. Cultura e historia ? Kultura i historia 9. Ropa, materiales y objetos ? Odzież, materiały i przedmioty 10. Ciencia y tecnología, medicina, agricultura ? Nauka i technika, medycyna, rolnictwo 11. Economía, banca y dinero ? Gospodarka, bankowość i pieniądze 12. Tiempo y espacio ? Czas i przestrzeń 13. Movimiento, transportación y viajes, caminos ? Ruch, transport i podróże, drogi 14. Términos generales y abstractos ? Pojęcia ogólne i abstrakcyjne Kupując książki, otrzymujesz kod dostępu do ich rozszerzeń multimedialnych w SuperMemo.com: nagrań MP3 oraz ćwiczeń wspieranych oryginalną metodą inteligentnych powtórek SuperMemo, w serwisie i aplikacji SuperMemo. Jednocześnie zwracamy uwagę, że zawartość podręczników może odbiegać od materiału kursów w SuperMemo.com ? w kursach mogą wystąpić dodatkowe/inne zadania lub ćwiczenia, których nie ma w książkach. Niezbędne wymagania dotyczące korzystania z dodatków multimedialnych znajdują na stronie SuperMemo.apps. SuperMemo.com to między innymi: - indywidualny dostęp do platformy internetowej i aplikacji (Windows, Android, iOS), online i offline - synchronizacja postępów nauki między Twoimi urządzeniami - nagrania MP3 - rozpoznawanie mowy, które interpretuje Twoją odpowiedź i motywuje Cię do wypowiadania się na głos podczas wykonywania ćwiczeń - oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana metoda SuperMemo, pozwalająca zapamiętywać tysiące słów z blisko 100% skutecznością.

199,90 zł
161,92 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 37,98 zł

73
Jednostka rodzina i struktury społeczne w perspektywie historycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jednostka rodzina i struktury społeczne w perspektywie historycznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Cezaremu Kukli z okazji 45-lecia pracy naukowej

309,90 zł
247,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 61,98 zł

74
Od zwoju do e-booka Kulturotwórcza rola tekstów religijnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od zwoju do e-booka Kulturotwórcza rola tekstów religijnych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Od zwoju do e-booka. Kulturotwórcza rola tekstów religijnych

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

75
White Hot Reflection, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
76
Succumb To Rot, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Succumb To Rot, CD
Corpsessed, Soulfood
Niedostępny
Brak

1. Succumb to Rot 2. Relentless Entropy 3. Death-Stench Effluvium 4. Spiritual Malevolence 5. Calling Void 6. Sublime Indignation 7. Profane Phlegm 8. Pneuma Akathartos

73,90 zł
Powiadomienie
77
Ten Years Of Crap Live, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten Years Of Crap Live, CD
Nitrogods, Massacre Records
Dostępny
9 szt.

65,90 zł
56,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,88 zł

78
Hope, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hope, CD
Grace, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Atreyu 2. The nowhere man 3. Blind love 4. The sinner 5. Snow white (At the end of the world) 6. Evergarden 7. Fiona 8. Together 9. Atomic heart 10. Invincible 11. Hope

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

79
SiN69, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SiN69, CD
SIN69, Soulfood
Dostępny
15 szt.

73,90 zł
80
Death And The Twilight Hours, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
81
Automaton, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Automaton, CD
Crashdiet, Soulfood
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Automaton, 2. Together Whatever 3. Shine On 4. No Man's Land, 5. Darker Minds, 6. Dead Crusade 7. Powerline (feat. Michael Starr) 8. Resurrection of the Damned 9. We Die Hard 10. Shell Shock 11. Unbroken, 12. I Can't Move On (Without You)

65,90 zł
82
The Testament, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Testament, CD
Seventh Wonder, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. Warriors 2. The Light 3. I Carry The Blame 4. Reflections 5. The Red River 6. Invincible 7. Mindkiller 8. Under A Clear Blue Sky 9. Elegy

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

83
Fuel For My Soul, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fuel For My Soul, CD
Last Temptation, Soulfood
Dostępny
7 szt.

1.Ashes and Fire 2.I Believe 3.Stronger Than Fate 4.I Don't Wanna Be Your God 5.Fuel for my Soul 6.Carousel of Hell 7.Free, Strong and Loud 8.In the Mirror 9.Main Attraction 10.The Answer 11.Going Crazy

65,90 zł
84
Everglow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everglow, CD
STOKER, BOBBY, Soulfood
Dostępny
14 szt.

73,90 zł
85
So Good You Should, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
73,90 zł
86
Lifeline, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lifeline, CD
LAZARUS DREAM, Soulfood
Dostępny
20 szt.

1. Dead End Symphony 2. Dont Look Down 3. Mind Like A Windmill 4. Freedoom 5. Overdose Of Paradise 6. Your Voice Inside My Head 7. Love Without A Net 8. Crack The Hourglass 9. Save Our Souls 10. Modern Lies 11. Still Running 12. Lonely Is The Night 13. Surrounded By Strangers (Bonus) 14. I Engineer (Bonus)

73,90 zł
87
Nova Vita, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nova Vita, CD
NOVA LUNA, Massacre Records
Dostępny
14 szt.

65,90 zł
56,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,88 zł

88
Rotten Romance, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rotten Romance, CD
Bloody Heels, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. Dream Killers 2. Rotten Romance 3. The Velvet 4. Distant Memory 5. Hour Of Sinners 6. Mirror Mirror 7. When The Rain And I Meet 8. Crow’s Lullaby 9. Burning Bridges 10. Angels Crying 11. Oblivion

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

89
Days Of Wine, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Days Of Wine, CD
DAYS OF WINE, Soulfood
Dostępny
11 szt.

1 Seven days in love 2 Devil's bill 3 Spread your wings 4 Healerman 5 Like the others 6 Never stop believing 7 Angels in disguise 8 My last kiss 9 Paint the sky 10 Days of wine

73,90 zł
90
Dreamland Behind The Shades, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreamland Behind The Shades, CD
Deep Sun, Massacre Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.22

1.PrologueDeep Sun 2.Behind the shadesDeep Sun 3.DreammasterDeep Sun 4.Living the dreamDeep Sun 5.Killer in a dreamDeep Sun 6.In silenceDeep Sun 7.Secret gardenDeep Sun 8.MitternachtstanzDeep Sun 9.Hands angerDeep Sun 10.Rogue [Dreaming Leprechaun Part II]Deep Sun 11.EuphoriaDeep Sun

65,90 zł
56,02 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,88 zł

91
Censored, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Censored, CD
Gwendydd, Drakkar
Dostępny
10 szt.

01 Awakening 02 Martyrdom 03 This Is A War 04 Rape 05 One Step More 06 A Hypocrite In A Child's Eyes 07 We Are The New Order 08 Spider 09 Dreadful 10 It's All Up To You

65,90 zł
92
Venus 5, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Venus 5, CD
VENUS 5, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

93
Ra Pariah, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ra Pariah, CD
Apollo Ra, Soulfood
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Crimson Steets 2. Out of the Night 3. Heaven's Just Another Way 4. Obsession (The Liar's Dream) 5. The Challenge 6. Creating Zero 7. Ra Pariah 8. Bane of the Black Sword 9. Coming of Age / Rukus 10. March of Fire 11. To Be a Hero 12. Winds of Time

128,90 zł
94
Sowietyzacja Wołynia 1944-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowietyzacja Wołynia 1944-1956
Dostępny
40 szt.

Historia Wołynia nie skończyła się w 1945 r., wraz z wyjazdem ocalałych z wojennej pożogi Polaków, lecz miała swoją burzliwą kontynuację. Powojenne dzieje Wołynia są historią Ukraińców ? dawnych sąsiadów zza miedzy i współobywateli Rzeczypospolitej, dla których zakończenie drugiej wojny światowej nie oznaczało końca problemów i początku nowego życia, lecz było tylko niezauważalnym epizodem w ciągu tragicznych wydarzeń rozpoczętych we wrześniu 1939 r. Masowe represje, deportacje i migracje ludności, kolektywizacja, sowietyzacja życia codziennego oraz trwająca kilka lat brutalna wojna domowa doszczętnie zniszczyły dawny Wołyń, ustanawiając na jego zgliszczach nową sowiecką prowincję. Autor nie tylko wypełnia poważną lukę w rodzimej i ukraińskiej historiografii, ale także podejmuje próbę oceny zmian, jakie zaszły na Wołyniu w pierwszym powojennym dziesięcioleciu.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

95
Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej Tom 1
Dostępny
4 szt.

Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej autorstwa Torstena Liema jest pierwszym wydaniem tego dzieła w języku polskim. Nie tylko zawiera kompendium współczesnej wiedzy na temat osteopatycznych technik czaszkowo-krzyżowych, lecz także obszernie przedstawia zagadnienia diagnostyki i dysfunkcji w obszarze czaszki oraz przylegających struktur, które mogą mieć powiązania z odległymi cześciami w całym ciele. Autor prezentuje nowatorskie podejście terapeutyczne oparte jednak na niezmiennych, fundamentalnych założeniach i koncepcji osteopatii, wyrażonych przez Andrew Taylora Stilla, Williama Garnera Sutherlanda i Violę M. Frymann. Ze względu na to, że człowiek jest jednością, osteopatia czaszkowo-krzyżowa odgrywa ważną rolę w integracji podczas leczenia osteopatycznego. Każdy z czterech tomów zawiera dużą dawkę wiedzy teoretycznej, a także opis praktycznych umiejętności. W niniejszej publikacji znalazły się też istotne informacje dotyczące diagnostyki i dysfunkcji osteopatycznej oraz stosowania technik. Tomy są bogato ilustrowane, co zapewnia dużą przejrzystość i znacznie ułatwia zrozumienie oraz opanowanie zawartych w niej treści. Mamy nadzieję, że wszystkie tomy Praktyki osteopatii czaszkowo-krzyżowej staną się istotną pomocą nie tylko dla osteopatów, lecz także dla osób reprezentujących inne specjalności zawodów medycznych.

160,00 zł
96
Mocolo 3D Glass Full Glue - Szkło ochronne na ekran Apple Watch 7 45 mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D Glass Full Glue - Szkło ochronne na ekran Apple Watch 7 45 m...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Apple Watch 45 mmTyp: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

29,00 zł
Powiadomienie
97
Mocolo 3D Glass Full Glue - Szkło ochronne na ekran Apple Watch 7 41 mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D Glass Full Glue - Szkło ochronne na ekran Apple Watch 7 41 m...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Apple Watch 41 mmTyp: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

29,00 zł
Powiadomienie
98
Mocolo 3D 9H Full Glue - Szkło ochronne na cały ekran Xiaomi 12 Pro (Black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D 9H Full Glue - Szkło ochronne na cały ekran Xiaomi 12 Pro (B...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Xiaomi 12 ProTyp: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

39,00 zł
Powiadomienie
99
Mocolo 3D 9H Full Glue - Szkło ochronne na cały ekran Xiaomi 12 / 12X (Black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D 9H Full Glue - Szkło ochronne na cały ekran Xiaomi 12 / 12X ...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Xiaomi 12 / 12XTyp: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

39,00 zł
Powiadomienie
100
Mocolo 3D 9H Full Glue - Szkło ochronne na cały ekran Samsung S22 Ultra (Black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D 9H Full Glue - Szkło ochronne na cały ekran Samsung S22 Ultr...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Samsung Galaxy S22 UltraTyp: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

47,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry