hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.06.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 2 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Radosław Żbikowski opowiada o skałach i minerałach (Radosław Żbikowski), na drugim LEGO Jurassic World. Dinozaury nieznane historie (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Prawdziwe przyjaciółki (Shannon Hale, LeUyen Pham) oraz LEGO Jurassic World. Dinozaury atakują! (praca zbiorowa).
1
Radosław Żbikowski opowiada o skałach i minerałach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radosław Żbikowski opowiada o skałach i minerałach
Dostępny
96 szt.

Książka ta wprowadza nas do świata skał i minerałów. O tajemnicach skał, ich przemianach, miejscach, gdzie powstają, z czego się składają oraz o tym, jak rozpoznawać podstawowe minerały i skały występujące na Ziemi, a także o osobliwych formach skalnych wyrzeźbionych przez wodę, wiatr i promienie słoneczne, wspaniałych budowlach wykonanych w skałach ręką człowieka oraz świętych kamieniach czczonych przez ludzi i wielu innych zagadnieniach związanych ze światem skał opowiada dr Radosław Żbikowski. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami.

55,00 zł
33,55 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 21,45 zł

25 osób kupiło
2
LEGO Jurassic World. Dinozaury nieznane historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Jurassic World. Dinozaury nieznane historie
Dostępny
49 szt.

Poznaj zupełnie nowe, przygody ulubionych bohaterów w niesamowitej, pełnej akcji i humoru książce z serii LEGO Jurassic World! Pierwszy dzień Owena Grady'ego w nowej pracy niezupełnie wygląda tak, jak sobie wyobrażał. Specjalista od zachowań zwierząt zupełnie się nie spodziewał, że będzie musiał uciekać przed prawdziwymi dinozaurami, chroniąc cztery drogocenne jaja! Czy sobie z tym poradzi i wyjdzie cało z wszystkich tarapatów? Ta książka to 128 strony fascynującej lektury dla fanów LEGO(R) i dinozaurów. Opowieść podzielona jest na krótkie rozdziały, co ułatwia dziecku przerwanie lektury w wybranym przez siebie momencie. Kolorowe, pełne akcji i humoru ilustracje oraz ukryte w historii niespodzianki sprawią, że tytuł będzie atrakcyjny nie tylko dla zapalonych czytelników. Dla LEGO® czytaczy!

24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

18 osób kupiło
3
Prawdziwe przyjaciółki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe przyjaciółki
Dostępny
1051 szt.

Graficzna opowieść o tym, jak trudno jest znaleźć swoich prawdziwych przyjaciół i dlaczego warto próbować. Kiedy najlepsze przyjaciółki nie są na zawsze... Shannon i Adrienne przyjaźnią się od wczesnego dzieciństwa. Ale pewnego dnia Adrienne zaczyna spędzać coraz więcej czasu z Jen, najbardziej lubianą dziewczyną w klasie. Jen ma swoją paczkę i wszystkie dziewczynki chcą być jej najlepszą przyjaciółką, za wszelką cenę... nawet jeśli to oznacza prześladowanie innych. W życiu Shannon każdy dzień przypomina teraz przejażdżkę na rollercoasterze. Czy dalej zdoła przyjaźnić się z Adrienne? Czy potrafi walczyć o siebie? I czy należy do paczki, czy jednak nie? Shannon Hale i LeUen Pham łączą siły w prawdziwej opowieści o tym, jak trudno znaleźć prawdziwą przyjaźń - i dlaczego to zadanie warte zachodu.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

16 osób kupiło
4
LEGO Jurassic World. Dinozaury atakują! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Jurassic World. Dinozaury atakują!
Dostępny
62 szt.

Dołącz do Owena Grady'ego, Claire Dearing oraz Vica Hoskinsa i poznaj sekrety parku Jurassic World. Dla turystów to wymarzone miejsce rozrywki, ale z punktu widzenia pracowników wygląda to zupełnie inaczej. Ucieczka małych dinozaurów, dzień bez wypadku, nocny spacer z najmniej spodziewanym gościem sprawdź, czy dino-ekipa poradzi sobie z tymi wyzwaniami. Pełne akcji i humoru opowiadania podzielone zostały na trzy niezależne historie. Przejrzysty układ tekstu na stronie i kolorowe ilustracje ułatwiają dziecku uchwycenie sensu fabuły, a intrygujące, pełne akcji historie pozwalają więcej się dowiedzieć o przygodach ulubionych bohaterów. Na końcu książki znajduje się słowniczek z opisem postaci, miejsc, pojazdów, które pojawiają się w opowiadaniach. Dla LEGO®czytaczy!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

8 osób kupiło
5
Iliada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iliada
Dostępny
14 szt.

Tłumaczenie: Chodkowski Robert Roman

109,20 zł
80,81 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 28,39 zł

7 osób kupiło
6
Długopis automatyczny 1.0 Rose Gold Int Displ A 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
8 osób kupiło
7
Pszczoły miodne i niemiodne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczoły miodne i niemiodne
Dostępny
42 szt.

Książka Pszczoły miodne i niemiodne napisana została z myślą o młodym czytelniku, ale także starsi znajdą w niej wiele ciekawych informacji o tych niezwykłych owadach. Jest więc świetna do wspólnego rodzinnego czytania i poznawania świata przyrody. W tej zabawnie ilustrowanej książce znajdują są odpowiedzi na wiele pytań, na przykład • Jak pszczoła miodna produkuje miód i skąd wie, gdzie kwitną kwiaty bogate w nektar? • Gdzie mieszkają trzmiele i dlaczego nie boją się chłodu? • Co to są pszczoły samotne i jak żyją? • Po co zbierają pyłek? • Czy wszystkie pszczoły są pracowite? • Jak zbudować dom dla samotnicy? Autorka z wykształcenia jest biologiem, a z zamiłowania rysownikiem, obecna jest też w mediach społecznościowych (www.justynakierat.wordpress.com), gdzie dzieli się swoją wiedzą przyrodniczą.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

6 osób kupiło
8
Psi Patrol. Bajki do poduszki, część 6. O małym pingwinku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Bajki do poduszki, część 6. O małym pingwinku
Dostępny
70 szt.

Atrakcyjna książka w dużym formacie zawierająca pięknie zilustrowane historie ulubionych bohaterów. Na pierwszej stronie specjalnie miejsce przeznaczone na podpis właściciela książki. Mnóstwo niesamowitych historii, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
9
Jak dbać o ogród marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak dbać o ogród marzeń
Dostępny
22 szt.

Danuta Młoźniak – projektantka i właścicielka ogrodów – proponuje niezwykle praktyczny roczny harmonogram prac, który ma pomóc wszystkim wielbicielom „grzebania w ziemi” dobrze zaplanować czas poświęcony swojemu ogrodowi marzeń. W książce znajdują się ułożone chronologicznie wskazówki dotyczące wielu aspektów prac ogrodowych oraz rozmaitych roślin. Czytelnik może wybierać spośród proponowanych niezawodnych rad według własnych potrzeb i zainteresowań. Bardzo ciekawym uzupełnieniem książki są rozdziały o roślinach modnych w danym miesiącu, czyli tych, które koniecznie należy mieć na rabatach, gdyż nie tylko najpiękniej zdobią ogród w czasie pełni swego kwitnienia, ale także w pozostałych porach roku. Stosując rady Autorki możemy mieć pewność, że nasz ogród marzeń pozostanie piękny przez cały rok.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

4 osoby kupiły
10
Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach świata
Dostępny
41 szt.

Autor – znany ornitolog i dyrektor warszawskiego zoo Andrzej Kruszewicz – przedstawia fascynujący i niezwykle różnorodny świat ptaków żyjących na wszystkich kontynentach naszej planety. Opowiada o gatunkach zwyczajnych i bardzo osobliwych, maleńkich i ogromnych, latających na długie dystanse i tych nie potrafiących latać. W książce opisani zostali skrzydlaci przedstawiciele krain wiecznego lodu, jak pingwiny, i tropików, w tym bajecznie kolorowe rajskie ptaki. Nie zabrakło przedstawicieli środowisk wodnych, np. pelikanów, jak i ptaków preferujących tereny suche, chociażby nandu. Czytelnik dowie się wielu ciekawostek z życia ptaków o niewielkich rozmiarach, jak chociażby kolibrów i nektarników, jak też prawdziwych olbrzymów, do których należą kondory i strusie. Pozna zwyczaje albatrosów, które potrafią godzinami szybować bez odpoczynku nad powierzchnią oceanu, jak też kazuarów i kiwi, niepotrafiących wzbić się w powietrze. W książce przedstawionych jest ponad 40 gatunków ptaków, ich wygląd, zwyczaje, przystosowanie do życia, zachowania godowe, sposoby zakładania gniazd i wychowywania młodych, a wszystkie opisy zostały zilustrowane licznymi barwnymi zdjęciami.

55,00 zł
40,15 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,85 zł

4 osoby kupiły
11
Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem
Dostępny
113 szt.

Dziś produktywność jest kluczową sprawą. W teorii bycie produktywnym powinno być łatwe, w praktyce współczesne zdobycze technologiczne skutecznie to utrudniają. W natłoku newsów, e-maili i emocjonujących nagłówków trudno skupić się na tym, co najważniejsze w życiu zawodowym i prywatnym. Dochodzi do swoistego paradoksu: mamy za dużo rzeczy do zrobienia i za mało czasu na nie. Rozpraszamy się zaś sprawami, które są najzwyczajniej nieistotne. Okazuje się, że umiejętność wyboru najważniejszego zadania i jego sprawnej realizacji w największym stopniu określa, czy osiągniemy sukces, czy nie. Ta książka pokazuje, że produktywność rządzi się twardymi zasadami. Przedstawia też fakty i mity na jej temat oraz podsuwa liczne pomysły, dzięki którym będziesz lepiej kształtować swoje życie. Omówiono tu rozmaite podejścia, umiejętności i strategie pozwalające w odpowiednim czasie wybrać właściwe zadanie i terminowo je zrealizować. Zaprezentowano najlepsze metody oszczędzania czasu i samoorganizowania się i wyjaśniono, dlaczego planowanie każdego dnia jest ważne. Opisano różnicę pomiędzy złym odwlekaniem, którego lepiej unikać, a tym kreatywnym oraz mnóstwo sztuczek pozwalających zwiększać produktywność w domu i w pracy. W tej książce: dlaczego skupianie się na rzeczach ważnych ma znaczenie współczesne obietnice i pułapki produktywności ważniejsze elementy psychologii produktywności skuteczne techniki podkręcania produktywności jak ostatecznie pokonać prokrastynację co łączy produktywność i związki Zorganizuj się i pozostań zorganizowany! Brian Tracy to fenomen na skalę światową. Świetnie wykształcony, odnoszący spektakularne sukcesy, charyzmatyczny mówca i motywujący trener. Jest autorem inspirujących książek, które raz po raz podbijają rankingi bestsellerów księgarni Amazon.com, Merlin.pl czy EMPiK. W Polsce znany m.in. dzięki takim tytułom, jak: Zjedz tę żabę, Punkt zwrotny czy Sposób na sukces. Teraz nareszcie szykuje szturm na listę przebojów w onepress.pl. Brian Tracy to ekspert w zakresie rozwoju osobistego oraz sukcesu zawodowego, charyzmatyczny mówca, przemawiający co roku do ponad 450 tysięcy osób. Ma rzadką umiejętność prowadzenia szkoleń w sposób, który pobudza słuchaczy do bezzwłocznego wdrażania w praktyce poznawanych technik i wartości. ?Nieważne kim się urodziłeś, ważne kim chcesz zostać? Brian Tracy

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
12
Zacznij od kropki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacznij od kropki
Dostępny
94 szt.

Potrafisz narysować kropkę? To znaczy, że możesz wyruszyć w twórczą podróż! Peter H. Reynolds, autor bestsellerowej Kropki, pokazuje, jak dotrzeć do krainy, gdzie rozkwitają kreatywność i wyobraźnia. Na kolejnych stronach narysujesz jedną kropkę, podpiszesz się, a później… Kropki małe i duże, uporządkowane i rozproszone, kropki zakręcone i proste, włochate i kraciaste. Użyjesz ołówka, flamastra, a nawet własnych palców! Ta książka łączy kreatywność i uważność, pokazując, że niezależnie od umiejętności plastycznych w każdym z nas drzemie artystyczna dusza. Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem, czy masz lat kilka, kilkanaście, czy o wiele więcej! Peter H. Reynolds – obsypywany nagrodami kanadyjski autor i ilustrator książek dla dzieci. W Polsce znany przede wszystkim jako twórca „Kropki”, która zapoczątkowała obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności i odwagi w odkrywaniu talentów.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
13
Jak stworzyć niezwykły warzywnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak stworzyć niezwykły warzywnik
Dostępny
78 szt.

Jak stworzyć niezwykły warzywnik Danuty Młoźniak to kolejna znakomita i niezwykle praktyczna książka twórczyni portalu Ogrodowisko i firmy Gardenarium i właścicielki ogrodów pokazowych w Przypkach. Pięknie ilustrowana i pełna pomysłowych rad publikacja pokazuje miłośnikom ogrodnictwa, jak uprawiać warzywa razem z roślinami ozdobnymi, aby ogród był użyteczny i piękny jednocześnie. Autorka kładzie nacisk na ekologiczną uprawę warzyw, z zastosowaniem własnoręcznie przygotowanego kompostu i wywarów z roślin, które chronią nasze uprawy przed atakami niepożądanych gości. Przekazuje praktyczne informacje o uprawie warzyw na podwyższonych grządkach i w skrzyniach oraz w przydomowych niedużych szklarniach. Książkę wyróżnia zwięzłość i konkretność porad, a jej wielkim atutem są piękne zdjęcia i autorskie projekty ogródków warzywnych.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

3 osoby kupiły
14
Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt
Dostępny
59 szt.

Michael Ende (1929-1995), którego ojciec, Edgar, był znanym malarzem surrealistą, był „dzieckiem wojny”, której brutalny koniec przeżył bardzo mocno jako15-letni chłopiec. Po studiach w szkole aktorskiej parał się dziennikarstwem, pisał też teksty piosenek, skeczy, scenariuszy, krótkich opowiadań. Po opuszczeniu Niemiec i wyjeździe do Włoch rozwinął swoją twórczość literacką, z czasem stając się uznanym pisarzem, uchodzącym głównie za autora „książek dla dzieci” z gatunku fantasy, takich jak Niekończąca się historia, Momo, Kuba Guzik i wiele innych, które tłumaczone na 40 języków sprzedały się do dziś na całym świecie w liczbie ponad 30 mln egzemplarzy. W rzeczywistości jednak, ja sam wyraźnie niejednokrotnie to podkreślał, uważał się za autora „książek dla dziecka, które tkwi w każdym z nas”. Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt jest książką, z której Ende był najbardziej dumny, uważając ją za swoje największe dokonanie, mimo że za jego życia pozostawała ona w cieniu jego „książek dla dzieci” i była na ogół niedoceniana lub po prostu nieznana. Stanowi ona zbiór 30 krótkich surrealistyczno-onirycznych opowiadań, z których każde w taki czy inny sposób wiąże się z pozostałymi, koniec staje się początkiem, a całość spaja szereg powracających tematów i lejtmotywów literackich. Autor stara się w poetycki sposób odpowiedzieć na pytanie: „Co widać w zwierciadle, które odbija się w innym zwierciadle?”, zapraszając czytelnika w fascynującą podróż labiryntem fantazji - nowych, niespodziewanych znaczeń, sensów i symboli. Jak pisze w posłowiu znakomity polski Jungista, gnostyk Jerzy Prokopiuk: „Opowiadania Michaela Endego w tomie Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt stanowią feerię imaginacji, czyli symboli. Dla ludzi, którzy jeszcze zachowali lub pracują jeszcze nad odzyskaniem zdolności poznawania imaginacji, mogą one stanowić tematy wysiłku medytacyjnego. Cóż jednak zrobić z ludźmi którzy zdolność taką już utracili na rzecz poznania racjonalnego, czyli pojęciowego? Zbiór trzydziestu komentarzy do poszczególnych opowiadań Endego stanowi próbę sui generis przekładu z języka imaginacji na język pojęć. Być może jest to zubożenie całego bogactwa imaginacji Autora, ale taka jest już natura imaginacji i pojęć, że te drugie są tylko cieniem pierwszych”. Książka Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt doczekała się przekładów na 13 języków, m.in. na angielski, francuski, włoski, hiszpański, portugalski, szwedzki, hebrajski, japoński. Tłumaczenie: Korpanty Jerzy

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
15
Śpiewnik 40-lecia Shanties - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewnik 40-lecia Shanties
Dostępny
6 szt.

Śpiewnik wydany z okazji 40-lecia Festiwalu Shanties. Przez 7 ostatnich lat, które minęły od poprzedniego wydania, powstało wiele nowych piosenek wartych zebrania w jedno miejsce. W nowym wydaniu śpiewnika znajdziecie ponad 500 utworów, zarówno tych od dawna dobrze znanych, jak i około 130 nowych, których nie było jeszcze w naszym śpiewniku. Wśród nich są te, które zdobyły Nagrody za Najlepszą Premierę na Festiwalach Shanties. Są tu utwory z repertuar takich wykonawców jak m. in.: Atlantyda, Banan Boat, EKT Gdynia, Flash Creep, Formacja, Jan i Klan, Marta Kania, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Mechanicy Shanty, Waldemar Mieczkowski Band, Mietek Folk Olsztyn, The Nierobbers, Perły i Łotry, Orkiestra Samanta, Jakub Paluszkiewicz, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Sąsiedzi, Stara Kuźnia, Stare Dzwony, Marek Szurawski, Marta Śliwa, Roman Tkaczyk, Trzecia Miłość, Trzy Majtki, Grzegorz Tyszkiewicz, Własny Port, Witek Zamojski, Zejman i Garkumpel, Znienacka Project.

58,00 zł
40,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

3 osoby kupiły
16
LEGO Jurassic World. Ponad 800 naklejek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Jurassic World. Ponad 800 naklejek
Dostępny
74 szt.

Czas połączyć siły z niesamowitymi bohaterami LEGO Jurassic World w tej pełnej akcji książce z naklejkami. Zmierz się z zadaniami, wykonaj misje i złap zbiegłe dinozaury, a w nagrodę dostaniesz naklejki od pracowników parku!

18,99 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
17
Wielkie bitwy morskie - Bismarck - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie bitwy morskie - Bismarck
Dostępny
15 szt.

Kolejny album z serii „Wielkie Bitwy Morskie”. Poświęcony jednemu z najbardziej znanych epizodów bitwy o Atlantyk, zatopieniu największego pancernika faszystowskiej floty... Historię poznajemy z punktu widzenia niemieckich marynarzy służących na okręcie, którego los zdaje się być przesądzony wraz z pierwszym i jedynym sukcesem, czyli zatopieniem przez Bismarcka i krążownik Prinz Eugen, dumy brytyjskiej marynarki, okrętu liniowego Hood.

65,00 zł
52,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,00 zł

2 osoby kupiły
18
Jak założyć szkołę niepubliczną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak założyć szkołę niepubliczną
Dostępny
3 szt.

Książka stanowi praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy chcieliby otworzyć własną szkołę, przedszkole, żłobek lub inną niepubliczną placówkę edukacyjną. Zebrano w niej obowiązujące przepisy prawne z zakresu edukacji, zatrudniania, finansów, a także prawa pracy ? potrzebne do prowadzenia placówki niepublicznej. Omówiono również podstawowe sytuacje, z którymi na początku pracy spotyka się zarówno przedsiębiorca działający w branży edukacyjnej, jak i dyrektor szkoły. Z publikacji czytelnik dowie się m.in.: ? kto może założyć szkołę niepubliczną; ? czy można zatrudnić nauczycieli bez kwalifikacji pedagogicznych; ? jakie dokumenty są potrzebne, żeby założyć szkołę niepubliczną; ? o czym trzeba pamiętać, likwidując ją; ? jakie wymogi techniczne powinien spełniać budynek szkoły, aby móc prowadzić w nim zajęcia dydaktyczne. Publikacja jest przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy planują rozwinąć działalność w branży edukacyjnej. Będzie przydatna dla menedżerów i pracowników działów kadr w placówkach oświaty publicznej i niepublicznej.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

2 osoby kupiły
19
Orędzia i proroctwa Maryi z San Damiano - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orędzia i proroctwa Maryi z San Damiano
Dostępny
7 szt.

Książka przedstawia niebiańskie przesłania Matki Bożej, otrzymane przez Rosę Quattrini w San Damiano Piacentino pod koniec lat 60. XX wieku. Objawienia od pewnego czasu są już zakończone, ale namacalna obecność Matki Bożej Różanej nadal zadziwia. Maryja spełnia obietnice, dokonuje cudów, jest znakiem pomocy wobec tych, którzy zwracają się do Niej z wiarą. Jest to również miejsce wielu cudów, jak choćby cudu słońca, który powtórzył się tutaj wielokrotnie, co poświadcza wielka liczba świadków. W San Damiano Maryja ukazała też Rosie Quattrini wizję piekła: ogień, katusze, lament i udręki. Rosa była tak przerażona, że mimo siły ducha przez miesiąc nie mogła wyjść z domu.W swoich objawieniach w San Damiano Matka Boża naucza nas, że miłość jest bronią, którą wypełnia nam serce, aby przezwyciężyć trudne przejścia końca czasów. Będą to czasy wielkiego ucisku, ale i zalewu miłości, czasy, które wiążą się z interwencją Matki Bożej. Maryja w San Damiano zapowiada straszne kary, jeśli Jej słowa nie zostaną wysłuchane. Mamy jednak pewność, że w końcu Niepokalane Serce Maryi zatriumfuje.Siła i pociecha płynące z czytania i rozważania orędzi Matki Bożej w San Damiano są potężne. W tekstach tych jaśnieje bogactwo i piękno chrześcijańskich tajemnic, przynosząc pocieszenie i zachętę niespokojnym sumieniom. W obliczu zagubienia i cierpienia tak wielu żyjących w zamęcie wiernych, orędzia z San Damiano są najwyższym świadectwem, świecą blaskiem wiary i nadziei:Przyszłam, ponieważ posłał mnie Ojciec Przedwieczny. Przyszłam, by stanąć po waszej stronie, aby udzielić wam mocy, aby dać wam siłę, ponieważ wałka już się rozpoczęła. Bądźcie silni. Wałczcie z różańcem w ręku, a wygracie!orędzie z 13 lipca 1967.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

2 osoby kupiły
20
Gra Mattel Uno Jurassic World 3 Gxd72 Pud8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Mattel Uno Jurassic World 3 Gxd72 Pud8
Mattel
Dostępny
255 szt.

Klasyczna gra UNO w dobieranie kart, ale z grafiką i specjalnymi zasadami zainspirowanymi przez Jurassic World Dominion.

33,99 zł
30,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

2 osoby kupiły
21
Aktywuj swoją intuicję. 21 praktycznych technik, które rozbudzą intuicję i ułatwią wykorzystanie jej na co dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktywuj swoją intuicję. 21 praktycznych technik, które rozbudzą intuic...
Dostępny
56 szt.

Intuicja każdego z nas jest inna. Jedni mówią o przeczuciach, inni o formie trudnej do wytłumaczenia głębokiej wiedzy lub fizycznego odczucia. To właśnie wewnętrzne przeczucia mają niezwykły wpływ na codzienne decyzje związane z rozwojem duchowym, rodziną czy pracą. Jak ćwiczyć intuicję, jak umożliwić świadomości dostęp do jej głębi? Pomogą ci w tym medytacje, pytania, manifestacje i inne praktyki duchowe, które znajdziesz w tej książce. Dowiesz się, jak zyskać pewność siebie i wyczuć, że coś jest dobrym lub złym pomysłem. W tej książce znajdziesz autorskie techniki, dzięki którym rozbudujesz duchowość i zyskasz samoakceptację. Zaufaj swojej intuicji i przeczuciom! Zyskaj pewność siebie i realizuj marzenia!

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

2 osoby kupiły
22
Psychoseksuologia. Metody diagnostyczne i terapeutyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychoseksuologia. Metody diagnostyczne i terapeutyczne
Dostępny
574 szt.

Książka pod redakcją profesora Zbigniewa Lew-Starowicza to pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym, w której tak kompleksowo omówiono zagadnienia z zakresu psychoseksuologii. Autorzy - uznani eksperci w swojej dziedzinie - prezentują aktualne koncepcje diagnostyczne i terapeutyczne oraz ich zastosowanie w praktyce klinicznej, powołując się na wyniki najnowszych badań naukowych. W części pierwszej czytelnik znajdzie omówienie zastosowania klasyfikacji ICD-11w diagnostyce problemów zdrowotnych związanych z seksualnością. Zapozna się także z zagadnieniami dotyczącymi diagnozowania, opiniowania i leczenia sprawców przestępstw seksualnych w świetle zasad etyki zawodu seksuologa. Część druga jest poświęcona metodom diagnostycznym wykorzystywanym w terapii problemów seksualnych. Zawiera informacje na temat: wywiadu seksuologicznego, narzędzi służących do oceny cyklu reakcji seksualnych, skal i kwestionariuszy przydatnych w pracy terapeutycznej, metod oceny czynników ryzyka i skuteczności leczenia w seksuologii sądowej oraz zalet i kontrowersji związanych ze stosowaniem testów projekcyjnych. W ostatniej części książki omówione zostały różne aspekty diagnozy i terapii psychoseksuologicznej. Czytelnik znajdzie tu przegląd substancji psychoaktywnych wraz z konsekwencjami ich zażycia dla funkcjonowania psychoseksualnego, a także opis metod leczenia zaburzeń seksualnych, w tym wskazań i przeciwskazań do terapii, postępowania w przypadku konkretnych problemów oraz najczęściej spotykanych błędów w diagnostyce i leczeniu. Osobne rozdziały poświęcono psychopatii, zaburzeniu kompulsywnych zachowań seksualnych, pedofilii, duchownym w roli sprawców, przemocy seksualnej w postaci gwałtu oraz pracy klinicznej z osobami LGB. Książka stanowi nieocenione źródło wiedzy dla psychologów rozpoczynających studia specjalizacyjne w zakresie psychoseksuologii i będących w trakcie specjalizacji.

119,90 zł
106,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,19 zł

2 osoby kupiły
23
Pokemon. Surprise Attack Game. Charmander vs. Riolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon. Surprise Attack Game. Charmander vs. Riolu
Jazwares, Pokemon
Dostępny
262 szt.

Wybierz swojego Pokemona oraz wykorzystaj strategię i swoje umiejętności, aby wygrać każdą bitwę.

155,00 zł
147,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,75 zł

2 osoby kupiły
24
Tato, no weź. Kupa i inne radości z tacierzyństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tato, no weź. Kupa i inne radości z tacierzyństwa
Dostępny
57 szt.

Rodzice wszystkich krajów świata – trzymajcie się! Bycie ojcem przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Z tą różnicą, że kiedy wagonik osiąga najwyższy punkt i za sekundę wszyscy zaczną krzyczeć: „Ja nie chcę, ja nie chcę”, zdajesz sobie sprawę, że masz zepsute pasy. Pod twoimi butami siedzi mały krokodyl, a ty przypominasz sobie, że zostawiłeś czajnik na gazie. – Kamil Baleja Czego lepiej nie mówić ciężarnej kobiecie swojego życia? Jak uczestniczyć w zajęciach w szkole rodzenia i przeżyć? I czy w ogóle w naturze występują normalni rodzice? Popularny dziennikarz radiowy z właściwym sobie biglem i lekkością opisuje blaski i cienie ojcostwa, i wszystkie absurdalne sytuacje, jakie czekają faceta, gdy staje się TAT. Czytając tę pełną zwariowanych scenek opowieść, nieraz popłaczecie się ze śmiechu. A może nawet wzruszycie. W końcu Tato, no weź to samo życie! Patron medialny: Radio Złote Przeboje Kamil Baleja - jedni mówią o nim: „ten pozytywny głos z radia”, inni widzą w nim zwariowanego ojca z Internetu. Wiecznie uśmiechnięty i notorycznie bujający w obłokach. Zawodowo – dziennikarz radiowy i telewizyjny, konferansjer. Prywatnie – mąż i tata, ciągle wierzący w to, że kiedyś zostanie ojcem roku!

44,99 zł
25,19 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,80 zł

2 osoby kupiły
25
Księga Gomory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Gomory
Dostępny
6 szt.

„Co to jest, pytam was, o potępienia godni ludzie cieleśni, że z taką żarliwą ambicją pożądacie szczytów kościelnych godności? Co to jest, że tak usilnie staracie się lud Boży usidlić we wnykach własnej zguby? Nie dość, że samych siebie pogrążacie w głębokich odmętach własnych bezeceństw, to jeszcze innych pętacie we własną zagładę!”św. Piotr Damiani„Księga Gomory nie jest krucjatą antygejowską, lecz jednym z przejawów prowadzonej przez świętego Piotra Damianiego, kardynała i doktora Kościoła, systematycznej i wytrwałej walki o czystość seksualną kleru. To niezmiernie ważny i dla wielu niezmiernie niewygodny tekst kamień milowy w walce o oczyszczenie Kościoła. Mamy tu do czynienia z pierwszym znanym nam dossier dotyczącym nadużyć seksualnych, jakich mieli dopuszczać się duchowni, boleśnie raniący nie tylko ofiary, ale i samo zaufanie istniejące dotąd między pasterzami a owieczkami, zwłaszcza tymi młodymi. Autor tej niezwykłej książki był jednym z prekursorów potężnej reformy gregoriańskiej, dzięki której Kościół odzyskał swój średniowieczny splendor. Był pierwszą osobą, która w dziejach Kościoła usiłowała zwrócić uwagę papieża i innych pasterzy na ów dziejący się w zaciszach klasztorów i plebanii niezwykle bulwersujący problem. Damiani uważał sodomię za grzech o wiele bardziej niebezpieczny dla Kościoła niż inne popełniane przez duchownych i świeckich katolików występki. Uważał go za grzech, który może zagrozić porządkowi świata. Dante w swej Boskiej komedii umieścił Piotra Damianiego w niebie, wśród dusz kontemplujących Boże oblicze. Przedstawił go jako kogoś bezgranicznie oddanego walce z zepsuciem kleru i miłośnika modlitwy. (...) Narzędziem walki Piotra były kolana i pióro. Jedną z największych batalii życiowych podjął o odzyskanie przez Kościół świętości. W naszych czasach dobrze jest sięgnąć po to szczególnie ważne dzieło. Może posłużyć jako miernik i współrzędna w walce z aktualnymi chorobami toczącymi naszą czcigodną, sędziwą matkę Kościół”.ks. Robert Skrzypczak

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

2 osoby kupiły
26
Baw się naklejkami. Buzz Astral - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się naklejkami. Buzz Astral
Dostępny
40 szt.

3…2…1… Rakieta w kosmos wystartowała i tak szybko się nie zatrzyma! Wyrusz w przestworza razem z Buzzem – rozwiązuj zadania, uzupełniaj strony naklejkami. Zapowiada się naprawdę niezła zabawa. No to fruuu! Zabawa w naklejanie nigdy się nie znudzi!

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
27
Projektowanie wybranych stalowych konstrukcji specjalnych z przykładami obliczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektowanie wybranych stalowych konstrukcji specjalnych z przykładam...
Dostępny
45 szt.

W książce przedstawiono podstawy projektowania wybranych, stalowych konstrukcji przemysłowych i specjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych konstrukcji, których modelem obliczeniowym jest ustrój prętowy. W rozdziale wprowadzającym, skupiono się na teoretycznych podstawach projektowania konstrukcji na zmęczenie, które dotyczą różnych, stalowych konstrukcji przemysłowych i specjalnych. W kolejnych rozdziałach, uwzględniono zasady projektowania wybranych konstrukcji przemysłowych i specjalnych, takich jak belki podsuwnicowe, konstrukcje wież, masztów oraz kominów. W odniesieniu do belek podsuwnicowych, uwzględniono przypadki suwnic natorowych i podwieszonych. Omawiając zasady projektowania wież i masztów, skupiono się na stalowych konstrukcjach kratowych. W zakresie kominów, szczególną uwagę zwrócono na wpływy od dynamicznego oddziaływania wiatru, a także na sposoby prowadzące do zabezpieczenia kominów przed niebezpiecznymi drganiami. Niniejszy przewodnik projektowania powstał w ramach działalności statutowej Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk i został przygotowany przez pracowników akademickich, projektantów i rzeczoznawców specjalizujących się w projektowaniu i ocenie stanu technicznego stalowych konstrukcji budowlanych i inżynierskich. W recenzji książki wskazano, że „odbiorcami jej będą nie tylko osoby zajmujące się zawodowo projektowaniem stalowych konstrukcji specjalnych, ale również studenci i doktoranci wydziałów budownictwa wyższych uczelni technicznych”.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

2 osoby kupiły
28
Peppa Pig. Bajki do poduszki, część 6. George i jego dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Bajki do poduszki, część 6. George i jego dinozaury
Dostępny
92 szt.

Atrakcyjna książka w dużym formacie zawierająca pięknie zilustrowane historie ulubionych bohaterów. Na pierwszej stronie specjalnie miejsce przeznaczone na podpis właściciela książki. Mnóstwo niesamowitych historii, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
29
Dinozaury. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury. Tom 4
Dostępny
78 szt.

Kolejny tom frankofońskiego bestsellera o przygodach mezozoicznych gadów. Album zawiera kilkanaście krótkich satyrycznych opowiadań z dinozaurami w roli głównej. Każda z historii koncentruje się na przedstawicielu jednego z gatunków, a jej uzupełnieniem jest notka encyklopedyczna.- To więcej niż zwykły komiks humorystyczny: dowcipy są tu oparte na najnowszych ustaleniach paleontologicznych.- Zabawne historie uzupełnione są informacjami na temat znanych i mniej znanych dinozaurów!- Dodatkowe ekskluzywne dossier: paleontolog Andy Farke opowiada o odkryciu nowego dinozaura!

65,00 zł
52,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,00 zł

1 osoba kupiła
30
Zakładka do książki Zajęte Noce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Zajęte Noce
Peter Pauper Press
Dostępny
18 szt.

Zakładka do książki firmy Peter Pauper Press. Każda zakładka ma dopasowaną kolorystycznie wstążkę z frędzlem oraz koralik. Barwne, trwałe, zabawne lub motywujące nadruki sprawią, że czytanie będzie jeszcze ciekawsze. Każda zakładka jest drukowana na trwałym, powlekanym kartonie i pakowana z przezroczystą osłonkę. Uniwersalny wymiar 6,4 x 18,1 cm.

16,99 zł
1 osoba kupiła
31
Rośliny kserotermiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rośliny kserotermiczne
Dostępny
33 szt.

książce przedstawiono 250 gatunków roślin ogólniestepowych, stepu ostnicowego, stepu kwietnego, muraw naskalnych, okrajków oraz ciepłolubnych synatropów. Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie, także status i inne ciekawe informacje w akapicie „warto wiedzieć”. Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. W części ogólnej znajduje się charakterystyka roślinności stepowej w Europie i w Polsce, historia muraw kserotermicznych, ich zróżnicowanie, sposoby ochrony oraz kryteria podziału.

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

1 osoba kupiła
32
Kolorowanka Misie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Misie
Dostępny
319 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych przedstawiająca urocze misie.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
33
Epifanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Epifanie
Dostępny
2 szt.

Piękna, melancholijna proza, sięgająca reminiscencjami czasów dawnych wojen, której wymowa stała się niesłychanie aktualna. Sam autor nie kryje swoich fascynacji Brunonem Schulzem, Gustawem Meyrinckiem czy Stefanem Zweigiem a także historią wschodniej Europy oraz zapomnianymi zakątkami Wielkiej Brytanii. „Niektóre z historii zawartych w tym zbiorze powstały pod wpływem wielkich pisarzy wschodnioeuropejskich, tworzących w okresie między dwiema wojnami światowymi, ale także w oparciu o powojenne opracowania poświęcone miastom i szeroko pojętym obiektom przyrody, które emanują tak ogromną magią, że książki im poświęcone stają się wręcz ich biografiami” – pisze w posłowiu do wydania Epifanii Colin Insole. Bohaterowie tej poetyckiej prozy żyją na krawędzi świata realnego, na który ogromny wpływ wywiera świat inny, pogrzebany w odmętach wspomnień i sennych majaków. Twórczość Insole’a zadowoli jednocześnie miłośników symbolizmu oraz szczycących się wyrafinowanym gustem koneserów opowieści nadprzyrodzonych. Colin Insole mieszka w Lymington, na skraju New Forest, w Anglii. Jest autorem wielu opowiadań zebranych w tomach autorskich, jak i antologiach poświęconych m.in. Brunonowi Schulzowi, Arthurowi Machenowi i Emilowi Cioranowi. Jego pierwszy zbiór opowiadań, Elegies and Requiems, został opublikowany przez Side Real Press w 2013 roku, a drugi, „Valerie and Other Stories”, przez Snuggly Books w 2018 roku.

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

1 osoba kupiła
34
Co robią ryby przez cały dzień w wodzie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robią ryby przez cały dzień w wodzie?
Dostępny
4 szt.

Książeczka jak torebeczka! Gdy się wybieram na wycieczkę, na spacer, do dziadków albo do Pana doktora, moja ulubiona książeczka koniecznie chce iść ze mną! Wtedy po prostu rozkładam jej okładkę, a ona - hokus pokus! - od razu zamienia się w wygodną do niesienia torebkę. W serii: 18 książek edukacyjnych ze świata kosmosu, zwierząt, roślin, liczb i rekordów.

7,96 zł
6,99 zł

Rabat 12,2%
oszczędzasz 0,97 zł

1 osoba kupiła
35
Obrus foliowy 137x274 cm, złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus foliowy 137x274 cm, złoty
Godan, 1 sztuka
Dostępny
2 szt.

Obrus w kolorze złotym, podkreśli elegancje przyjęcia zarówno w plenerze jak i w domu Super dodatek na Sylwestra, Karnawał czy eleganckie przyjęcie w biurze. Wymiary: 137.0 x 274.0 cm

12,31 zł
11,99 zł

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
36
Magiczny eliksir czarownicy Felicji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny eliksir czarownicy Felicji
Dostępny
69 szt.

Czarownica Felicja ma bardzo ważne zadanie: musi stworzyć eliksir, który pomoże dzieciom pokonać strach. Nie jest to łatwe, ponieważ przeszkadza jej w tym mały, wredny nietoperz, który nie lubi dzieci. Czy ma ku temu powody? Felicja odkrywa, że jeśli połączy odpowiednie składniki i wypowie przy tym zaklęcie, jej eliksir będzie w stanie zdziałać cuda.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
37
Baw się naklejkami. Barbie Dreamtopia. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się naklejkami. Barbie Dreamtopia.
Dostępny
21 szt.

Czas zanurzyć się w podwodnym świecie Barbie i jej przyjaciółek. Uzupełniaj strony naklejkami, rozwiązuj zadania i odkrywaj kolorowy świat Barbie! Czeka Was niezła przygoda. Dokąd tym razem popłyniecie? Zabawa w naklejanie nigdy się nie znudzi!

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
38
Postaw na siebie. Siedem kroków do osobistego sukcesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postaw na siebie. Siedem kroków do osobistego sukcesu
Dostępny
70 szt.

POSTAW NA SIEBIE! JUŻ DZIŚ! "Godny podziwu poradnik, jak odnaleźć ścieżkę do sukcesu i nią podążać!" D. G. WILD Czy marzysz, by odmienić coś w swoim życiu? Czy chcesz wiedzieć, jaki powinien być twój następny krok? Czy zamierzasz pewnego dnia założyć własną firmę? Czy żałujesz, ze nie ćwiczysz regularnie? Jeśli twoje odpowiedzi są twierdzące, potrzebujesz mocy, której dostarczy ci ta książka. Dzięki skutecznej analizie swego sposobu myślenia i dokonywania wyborów, osiągniesz samoświadomość, określisz swoje silne i słabe strony, nauczysz się dostosowywać wykonywaną pracę do własnych celów. Jeszcze dziś postaw na siebie i rozpocznij działania, które wesprą twoje dążenie do tego, co uznajesz za sukces. Jak zamierzasz kształtować twoją historię? Upragnione życie tworzy się decyzja za decyzją, rozpoczynając od postanowienia, by wejrzeć w siebie i nauczyć się czegoś o sobie. Ta książka ci w tym pomoże. Postępuj zgodnie z proponowanymi w niej krokami, a zyskasz moc i dołączysz do innych osób, które już postawiły na siebie: dążą do samoodkrywania, mierzą się z wyzwaniami, działają pomimo dyskomfortu i wykorzystują wiedzę o sobie, by żyć takim życiem, o jakim marzą!

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
39
Poproś jeszcze raz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poproś jeszcze raz
Dostępny
176 szt.

Wciągająca opowieść o miłości i tragedii, którą czyta się jednym tchem Francis Gleeson i Brian Stanhope, koledzy z nowojorskiej policji, mieszkają po sąsiedzku na obrzeżach Nowego Jorku. To, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich domów na zawsze zmieni życie obu rodzin. Poproś jeszcze raz to poruszające studium miłości, jaka rozkwita między najmłodszą córką Francisa, Kate, a synem Briana, Peterem. Młodzieńczy romans przerywa nagle tragedia, do której doprowadza chora psychicznie matka Petera. Młodzi tracą ze sobą kontakt, a próby nadrobienia straconego czasu po latach postawią dziecięce traumy w nowym światle. Buzująca od emocji powieść Mary Beth Keane to wciągającelove story, ale także głęboko uniwersalna opowieść o tym, jak zmieniamy się wraz z upływem czasu i jak postrzegamy nasze przeżycia z dzieciństwa, gdy jako dorośli nie boimy się już ludzi, którzy nam zagrażali i przestajemy wierzyć w bezgraniczną niewinność pozostałych. Na podstawie książki powstaje serial HBO. „Już po pierwszych rozdziałach wiedziałam, że Mary Beth Keane stanie się jedną z moich ulubionych autorek. Przeczytam wszystko, co wyjdzie spod jej pióra.” — Liane Moriarty, autorka bestsellerowych Wielkich kłamstewek, na podstawie, których powstał serial HBO. „Poproś jeszcze raz to przejmująca, wzruszająca powieść o rodzinie, o traumach z przeszłości i o ważnych momentach, które kształtują człowieka na całe życie. Mary Beth Keane posiada niesamowity dar pisania – na uwagę zasługują jej ogromne wyczucie i błyskotliwość. Czytelnicy będą zachwyceni, tak samo jak ja.” – Meg Wolitzer, autorka powieści, m.in. Ich siła i Żona

46,99 zł
35,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

1 osoba kupiła
40
David Bowie w komiksie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
David Bowie w komiksie
Dostępny
11 szt.

Biografia artysty w powieści graficznej. Pierwszy z albumów z cyklu poświęconym największym gwiazdom muzyki przełomu XX/XXI wieku. Zbiór nowel opowiadających o życiu i karierze Bowiego, autorstwa kilkunastu zaproszonych franko-belgijskich autorów, różniących się przez to kreską i kadrowaniem. Całość dopełniają liczne komentarze i zdjęcia.

119,99 zł
95,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

1 osoba kupiła
41
Jezus i Ja. Moje ciało, mój świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus i Ja. Moje ciało, mój świat
Dostępny
18 szt.

Książeczka jak torebeczka! Gdy się wybieram na wycieczkę, na spacer, do dziadków albo do Pana doktora, moja ulubiona książeczka koniecznie chce iść ze mną! Wtedy po prostu rozkładam jej okładkę, a ona - hokus pokus! - od razu zamienia się w wygodną do niesienia torebkę. W serii: 18 książek edukacyjnych ze świata kosmosu, zwierząt, roślin, liczb i rekordów.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
42
Jestem święty Andrzej Bobola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem święty Andrzej Bobola
Dostępny
8 szt.

Oto opowieść o niezwyciężonym bohaterze Chrystusowym, zamęczonym w okrutny sposób przez Kozaków, świętym jezuicie, księdzu Andrzeju Boboli, o świętym, który zapomniany po śmierci, sam upomniał się o swój kult, obiecując swoje wstawiennictwo i opiekę w najtrudniejszych sprawach dla Polski i Polaków. Dzieje jego kultu i relikwii związane są z najważniejszymi wydarzeniami w naszej historii. To on zapowiedział odzyskanie przez Polskę niepodległości, a w 1920 roku miał swój udział w zwycięskiej Bitwie Warszawskiej. Wiele razy we właściwy sobie sposób przypominał o swoim nieprzerwanym orędownictwie za nami. Aby zaczęto go czcić w Strachocinie, gdzie się urodził, długi czas objawiał się na miejscowej plebanii, aż został rozpoznany 30 lat temu. Jak potężna jest przed Bogiem jego modlitwa, przekonują nas ostatnie wydarzenia w Polsce, w których jego pośrednictwo nie budzi wątpliwości.

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

1 osoba kupiła
43
LEGO Jurassic World. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Jurassic World. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
60 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

10,90 zł
8,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
44
Wzorowy maluch. Zabawy dla 2-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzorowy maluch. Zabawy dla 2-latka
Dostępny
132 szt.

„Wzorowy maluch” to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wcześniejszym. Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój dzieciom, które dzięki nim poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację oraz wprawiają rękę, przygotowując się do rozpoczęcia procesu edukacji szkolnej. Specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę.

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
45
Bańki skaczące z rękawicą blister 186850B HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
1 osoba kupiła
46
Mermaid Project. Wydanie zbiorcze. Tomy 1-5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mermaid Project. Wydanie zbiorcze. Tomy 1-5
Dostępny
15 szt.

Wydanie zbiorcze komiksu autorstwa popularnego na polskim rynku brazylijskiego klasyka komiksu sci-fi. Połowa XXI wieku. Wyraźne zmiany klimatyczne, ekonomiczne i polityczne zachwiały ustalonym porządkiem świata, doprowadzając do nowej równowagi: to kraje określane wcześniej jako rynki wschodzące stały się potęgami. Stara Europa, symbol zamożnego zachodniego świata, mocno podupadła i musi stawić czoła wyczerpywaniu się tradycyjnych źródeł energii. Romane, młoda inspektor policji z niszczejącego Paryża, jest zaangażowana w śledztwo w sprawie zaginionego ciała, które to śledztwo zaprowadzi ją aż do Nowego Jorku. Tam bowiem znajduje się siedziba firmy Algapower, potentata zajmującego się w największej tajemnicy modyfikacjami genetycznymi przekraczającymi ludzkie pojęcie. Ten tajny program nosi nazwę Mermaid Project - projekt Syrena!

159,99 zł
127,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 32,00 zł

1 osoba kupiła
47
Praktyczne uczenie maszynowe w języku R - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczne uczenie maszynowe w języku R
Dostępny
17 szt.

WPROWADZENIE DO UCZENIA MASZYNOWEGO Z WYKORZYSTANIEM INTUICYJNEGO JĘZYKA PROGRAMOWANIA R Uczenie maszynowe i analiza danych pełnią coraz ważniejszą rolę w tworzeniu wartości dodanej. Uczenie maszynowe pozwala znajdować ukryte w danych zależności, wnosząc nowe pomysły i wiedzę, którą trudno byłoby osiągnąć bez tej zaawansowanej techniki. Książka Praktyczne uczenie maszynowe w języku R to wstępne przygotowanie do pracy z dużymi zbiorami danych w języku programistycznym R, który jest łatwy w zrozumieniu i został opracowany specjalnie z myślą o analizie statystycznej. Nawet osoby bez doświadczenia w programowaniu mogą skorzystać z tej książki, dowiadując się, w jaki sposób praktyczne zastosowania uczenia maszynowego pozwalają analitykom danych pozyskiwać strategiczne informacje biznesowe, solidne prognozy i podejmować trafniejsze decyzje. W odróżnieniu od innych książek na ten temat, Praktyczne uczenie maszynowe w języku R oferuje zarówno teoretyczne, jak i techniczne wprowadzenie do uczenia maszynowego. W przykładach i ćwiczeniach wykorzystywany jest język programowania R oraz najnowsze narzędzia analizy danych, co pozwala zacząć pracę bez nadmiernego zagłębiania się w zaawansowaną matematykę. Dzięki tej książce techniki uczenia maszynowego - począwszy od regresji logistycznej po reguły asocjacyjne i analizę skupień - są w zasięgu ręki. Jedyna publikacja, która łączy intuicyjne wprowadzenie do uczenia maszynowego z opisami zastosowań technicznych krok po kroku. Książka Praktyczne uczenie maszynowe w języku R pokaże jak: przyswoić koncepcje różnych typów uczenia maszynowego, odkrywać wzorce ukryte w dużych zbiorach danych, pisać i wykonywać skrypty R za pomocą RStudio, używać języka R w połączeniu z pakietami Tidyverse do zarządzania danymi i ich wizualizacji, stosować podstawowe techniki statystyczne, takie jak regresja logistyczna czy naiwny klasyfikator Bayesa, oceniać i ulepszać modele uczenia maszynowego. DR FRED NWANGANGA jest profesorem uczelni na wydziale Business Analytics w Mendoza College of Business na uniwersytecie Notre Dame. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w pełnieniu roli lidera technicznego. DR MIKE CHAPPLE jest profesorem uczelni na wydziale Technology, Analytics, and Operations w Mendoza College of Business. Mike jest autorem ponad 25 poczytnych książek i pełni funkcję dyrektora naukowego programu studiów magisterskich z analizy biznesowej.

89,99 zł
67,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,50 zł

1 osoba kupiła
48
O bracie, który nie opowiadał bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O bracie, który nie opowiadał bajek
Dostępny
9 szt.

Bohaterami opowiadania są dwaj bracia: Piotrek i Paweł. Pasją 16-letniego Pawła są zwierzęta, szczególnie te z dalekich krajów. Zna przeróżne ciekawostki na ich temat, a "w przyszłości chce zostać lekarzem od małp, słoni, pewnie też malajskich niedźwiedzi i afrykańskich okapi". Marzy o podróży na Madagaskar, w którą najchętniej wybrałby się ze swoim młodszym bratem Piotrkiem. To jemu opowiada zazwyczaj historie o egzotycznych stworzeniach żyjących gdzieś daleko na świecie, które często przypominają niewiarygodne bajki. Kiedy Paweł zaczyna chorować, Piotrek ma coraz mniej okazji do ich wysłuchania. Pewnego dnia Paweł trafia do szpitala. Wszystko się zmienia. Piotrkowi brakuje Pawła, ale też rodziców, którzy poświęcają całą uwagę coraz bardziej choremu bratu. Kiedy Paweł umiera, Piotrek nie potrafi oswoić się z jego odejściem, reagując złością na to, że go zostawił, że nie opowie mu już żadnej historii. Powrót do zwykłej codzienności nie jest łatwy, ale dzięki troskliwym rodzicom, wyrozumiałej nauczycielce i przyjacielowi z klasy w końcu jest możliwy. Na horyzoncie znów pojawia się marzenie o wyprawie na Madagaskar, którego spełnienie jest bliższe niż by się wydawało.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

1 osoba kupiła
49
Tablice miąższości drewna okrągłego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice miąższości drewna okrągłego
Dostępny
35 szt.

Praca zawiera tablice miąższości drewna okrągłego oraz tablice dodatkowe. • tablice miąższości drewna okrągłego, • tablice dodatkowe zawierające współczynniki zamienne dla sortymentów cienkich i stosowanych, • miąższość drewnianych słupów teleenergetycznych, • tablice do obliczania średnicy i powierzchni przekroju z obwodu W książce Tablice miąższości drewna okrągłego podano miąższość drewna okrągłego grubego w m3 z dokładnością do dwóch znaków dziesiętnych. Miąższość obliczono stosując wzór środkowego przekroju. średnicę środkową podano od 1 do 100 cm w odstopniowaniu co 1 cm. Długość drewna podano od 1 m w odstopniowaniu co 10 cm. Długość zróżnicowano zależnie od grubości drewna, mianowicie dla najcieńszych i najgrubszych sztuk przyjęto mniejszą długość, a dla średnich grubości przyjęto długość większą. Długość drewna umieszczono pośrodku tablic dla ułatwienia odczytów i zmniejszenia możliwości popełnienia błędu przy wyszukiwaniu miąższości. Tablice dodatkowe zawierają współczynniki zamienne dla sortymentów cienkich i stosowych oraz miąższość drewnianych słupów teleenergetycznych. Podane współczynniki zamienne zgodne są z obowiązującymi normami branżowymi i innymi. Tablice dodatkowe zawierają również tablice powierzchni przekroju oraz tablice do obliczania średnicy i powierzchni przekroju z obwodu. W tablicach powierzchni przekroju uwzględniono średnice drzew od 1 do 100 cm w odstopniowaniu co 1 mm. W tablicach do obliczania średnicy i powierzchni przekroju z obwodu podano zależność wielkości średnicy, powierzchni przekroju i obwodu dla drzew o średnicy od 101 do 200 cm. średnice podano w odstopniowaniu co 1 cm. Tablice dotyczą drewna okrągłego o średnicy od 1 do 10 cm.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

1 osoba kupiła
50
Plan pozytywnego działania Napoleona Hilla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan pozytywnego działania Napoleona Hilla
Dostępny
96 szt.

Najdłuższa podróż zaczyna się od pojedynczego kroku. Pierwszy krok w kierunku doskonalenia siebie jest tak prosty jak otwarcie tej książki, przewrócenie kartki, by odnaleźć datę rozpoczęcia marszu w kierunku wytyczonego celu. Wszystkim, którzy pragną przemienić swe marzenia i nadzieje w rzeczywistość, N. Hill zapewnia nieocenioną inspirację i motywację na każdą porę dnia, każdy dzień miesiąca i każdy miesiąc roku. Napoleon Hill uważał, że aby pomóc czytelnikowi w najlepszy sposób skorzystać z zawartych w jego książkach intelektualnych zasobów, nie wystarczy powiedzieć mu, co ma zrobić, lecz jak to zrobić. „Zasady zdobywania sukcesu, które Hill uczynił nieśmiertelnymi w swych poczytnych książkach, wytrzymały próbę czasu, ponieważ dają się zrealizować. Autor nie powiedział nam po prostu co robić; wyjaśnił nam jak to robić. Ludzie na całym świecie zgromadzili wielkie majątki i zdobyli prawdziwe bogactwa życia, stosując jego filozofię sukcesu. (...) W niniejszej książce zebraliśmy 365 cytatów, epigramów i haseł motywacyjnych Napoleona Hilla - po jednym na każdy dzień roku - i podzieliliśmy je na kategorie, które naszym zdaniem mogą być najbardziej przydatne. Następnie każdy z cytatów zinterpretowaliśmy i przeanalizowaliśmy, trzymając się filozofii Napoleona Hilla, a także zaproponowaliśmy sugestie i zalecenia dla wdrażania idei zawartych w tych przesłaniach”. – Fragment Napoleon Hill urodził się w jednopokojowej chacie w Pound River w hrabstwie Wise County w Wirginii. Swą karierę pisarską rozpoczął w wieku trzynastu lat jako prasowy „reporter górski” w małym miasteczku. Był pierwszym autorem amerykańskim, który wydał podręcznik filozofii osobistych osiągnięć. Stał się najbardziej poczytnym autorem motywacyjnym naszych czasów. Jego książka Myśl! ...i bogać się została sprzedana w ponad dwudziestu milionach egzemplarzy i przetłumaczona na kilka języków obcych. Zmarł w Południowej Karolinie w 1970 roku, w wieku osiemdziesięciu siedmiu lat.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
51
Joga wzmacniająca czary. Proste asany, które spotęgują twoje zaklęcia, zwiększą intuicję i ułatwią podróże astralne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga wzmacniająca czary. Proste asany, które spotęgują twoje zaklęcia,...
Dostępny
87 szt.

Czy joga i magia się uzupełniają? Czy praktykowanie jogi może wzmocnić twoje czary, rytuały i zaklęcia? Tak! Udowodni to autor, który od ponad dwudziestu lat łączy jogę z praktyką magiczną. W tej książce przestawia ponad sześćdziesiąt asan, które odblokują i oczyszczą twoje czakry, a także aktywują bandhy w twoim ciele. Dzięki temu twoja energia będzie bez skrępowania przepływać przez każdą komórkę twojego ciała. Poznasz również sekwencje i ćwiczenia, które zwiększą twoją intuicję, zdolności parapsychiczne i połączenie z Wyższym ja. Dowiesz się jak okiełznać żywioły i wykorzystać je podczas sesji jogi. A praktyki duchowe, takie jak medytacje i wizualizacje, pomogą ci osiągnąć nowy etap rozwoju duchowego! Joga, która wzmocni twoje zdolności magiczne!

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

52
Flamingo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamingo, CD
PlanBe, Warner Music Polska
Dostępny
300 szt.

„Flamingo” to pierwszy wspólny album duetu PlanBe & Sir Mich. Na płycie usłyszeć można doskonale już znane single takie jak „Marsjanin”, „Balon” (z gościnnym udziałem Young Igiego) czy „Bling Bling”, który w samym Spotify odsłuchany został już prawie 5 milionów razy, a także zupełnie nowe produkcje. Album „Flamingo” to materiał różnorodny, a zarazem spójne muzycznie dzięki współpracy na linii jeden raper + jeden producent. Gościnnie udzielają się Klaudia Szafrańska, Young Igi, Wac Toja, CatchUp, Mr. Polska, Siles oraz Miętha. Wydanie fizyczne zawiera dwa dodatkowe utwory, które nie znajdą się w serwisach streamingowych. Lista utworów: 1. Marsjanin 2. Nietrwałe (feat. Klaudia Szafrańska) 3. LA 4. Balon (feat. Young Igi) 5. Kuloodporny 6. Bling Bling 7. Złe autorytety (feat. Wac Toja) 8. Vandale (feat. CatchUp) 9. Kameleon (feat. Mr. Polska) 10. Drogi gust (feat. Siles) 11. Warzone 12. Słodkie kłamstwa 13. Flash FM 14. Chłopaki z ferajny (feat. Miętha) 15. Gogeththem$$ (BONUS) 16. Blizny (BONUS)

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

53
Anatomia treningu funkcjonalnego. Ilustrowany przewodnik po ćwiczeniach na wzmocnienie i stabilizację ciała, poprawę kondycji i skuteczną ochronę przed kontuzjami, urazami czy bólami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia treningu funkcjonalnego. Ilustrowany przewodnik po ćwiczeniac...
Dostępny
47 szt.

Dzięki temu przewodnikowi, łączącemu w sobie wiedzę medyczną i atlas anatomiczny, pogłębisz wiedzę na temat anatomii treningu funkcjonalnego. Nowatorskie ilustracje anatomiczne, opracowane przez światowych ekspertów, pozwolą ci dokładnie zrozumieć cel każdego przeprowadzonego treningu. Od razu zauważysz, jakie mięśnie napinają się podczas prawidłowego wykonywania danego ćwiczenia. A dodatkowo odkryjesz sposoby na stres i plany treningów, w tym ćwiczenia na stawy. A także masaż powięzi, który poprawi twoje zdrowie, wzmacniając przy tym mięśnie, stawy oraz kości. Dzięki tej aktywności fizycznej zwiększysz swoją siłę funkcjonalną i zmniejszysz ryzyko kontuzji. Trening funkcjonalny kluczem do sprawności.

99,90 zł
72,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

54
Księgi wieczyste i hipoteka Komentarz Tom 2 Hipoteka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi wieczyste i hipoteka Komentarz Tom 2 Hipoteka
Dostępny
3 szt.

W publikacji w sposób kompleksowy i pogłębiony omówiono wszystkie instytucje polskiego prawa hipotecznego, unormowane w przepisach ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Odwołano się do powiązanych z nimi regulacji prawa bankowego, podatkowego, procedury egzekucyjnej i upadłościowej oraz aktualnych rozporządzeń wykonawczych. W książce skomentowano art. 65?128 ustawy o księgach wieczystych i hipotece dotyczące hipoteki oraz przepisy intertemporalne niezwykle istotnej ustawy nowelizującej z 26.06.2009 r. Obszerne rozważania obejmują zawarte w ustawie konstrukcje prawne, m.in. akcesoryjność hipoteki, administratora hipoteki, rozporządzanie opróżnionym miejscem hipotecznym. Liczne przykłady, praktyczne wskazówki, a także wnikliwa analiza orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych oraz dorobku nauki prawa to dodatkowe atuty tej publikacji. Ze względu na to, że ustawa o księgach wieczystych i hipotece to podstawowy akt prawny w obrocie nieruchomościami, komentarz zainteresuje sędziów i referendarzy sądowych, notariuszy, adwokatów, radców prawnych, pracowników banków oraz wszystkie osoby zajmujące się obsługą obrotu nieruchomościami.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

55
Księgi wieczyste i hipoteka Komentarz Tom 1 Księgi wieczyste - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi wieczyste i hipoteka Komentarz Tom 1 Księgi wieczyste
Dostępny
3 szt.

W publikacji w sposób kompleksowy i pogłębiony omówiono wszystkie instytucje polskiego prawa hipotecznego, unormowane w przepisach ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Odwołano się do powiązanych z nimi regulacji prawa bankowego, podatkowego, procedury egzekucyjnej i upadłościowej oraz aktualnych rozporządzeń wykonawczych. Książka obejmuje 1?64 ustawy dotyczące ksiąg wieczystych. Autor wnikliwie omawia zawarte w ustawie konstrukcje prawne, m.in. rękojmię wiary publicznej ksiąg wieczystych, podstawy wpisu do księgi wieczystej. Swoje wywody uzupełnia licznymi przykładami oraz praktycznymi wskazówkami. Szeroka analiza orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych oraz skrupulatne przedstawienie dorobku nauki prawa to dodatkowe atuty tej publikacji. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone m.in. ustawami: ? z 20.05.2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (wchodzą w życie 1.07.2022 r.); ? z 7.04.2022 r. o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw (wchodzą w życie 8.07.2022 r.). Komentarz zainteresuje sędziów i referendarzy sądowych, notariuszy, adwokatów, radców prawnych oraz wszystkie osoby zajmujące się obsługą obrotu nieruchomościami w praktyce zawodowej oraz naukowo.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

56
Przeszkoda opisowości w praktyce udzielenia praw na znaki towarowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeszkoda opisowości w praktyce udzielenia praw na znaki towarowe
Dostępny
2 szt.

Opisowość jest jednym z najczęściej podnoszonych zarzutów w procesie uzyskiwania praw na znaki towarowe zarówno przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, jak i Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). W publikacji autor uporządkował szerokie spektrum zagadnień związanych z oceną opisowości oznaczenia, dając czytelnikowi przystępny i praktyczny materiał umożliwiający szybkie dotarcie do wielu kluczowych kwestii. Problematyka ta występuje niezwykle często na etapie rejestracji, jak również sądowej realizacji prawa do znaku towarowego. Autor szczegółowo wyjaśnia występujące w praktyce problemy, które przejawiają się w braku jasnego ustalenia granic opisowości oznaczenia, a także różnice w ocenie poszczególnych kategorii oznaczeń. Publikacja zawiera też analizę poglądów wyrażonych w orzecznictwie sądów krajowych (Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych), unijnych (Sądu oraz Trybunału Sprawiedliwości), jak również Urzędu Patentowego RP oraz EUIPO. Książka jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, rzeczników patentowych, sędziów oraz pracowników Urzędu Patentowego. Zainteresuje także przedstawicieli nauki zajmujących się prawem własności intelektualnej.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

57
Hawking, Hawking. Geniusz i celebryta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hawking, Hawking. Geniusz i celebryta
Dostępny
213 szt.

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowcami Isaaca Newtona i Karola Darwina? Powszechnie postrzegano go jako uosobienie geniuszu. Przykuty do wózka inwalidzkiego, niezdolny do wypowiedzenia jednego słowa, Hawking stał się symbolem władzy rozumu nad materią, międzynarodowym celebrytą, który zapisał się w zbiorowej wyobraźni jako najlepszy na świecie fizyk i najbardziej błyskotliwy umysł. Nie był ani jednym, ani drugim. W książce Hawking, Hawking Charles Seife pokazuje zupełnie nowy portret wielkiego fizyka. O tym, że zasłużył na miejsce w panteonie naukowych sław i wywarł wpływ na życie tak wielu ludzi, nie zdecydowały ani jego osiągnięcia - niezależnie od ich znaczenia - ani jego rozdzierająca serce historia życia. Hawking był nadzwyczajnym geniuszem, ponieważ chcieliśmy, żeby nim był. Podzieliśmy jego pragnienie. Hawking, Hawking to doskonałe demaskatorskie dzieło zrywające warstwy mitu otaczającego renomowanego fizyka, rzucające światło na prawdziwą naturę sławy i oszałamiający wpływ geniuszu. Seife umieszcza wkład Hawkinga do nauki w kontekście i sięga głębiej niż inspirująca, lecz tragiczna opowieść o geniuszu uwięzionym w nieprzydatnym ciele. Bardzo potrzebna książka. Sabine Hossenfelder, autorka książki Lost in Math Przez 30 ostatnich lat swojego życia Stephen Hawking był najsłynniejszym naukowcem na świecie. Ta niezwykle absorbująca, momentami niepojąca opowieść pokazuje, dlaczego tak było. Kreślone przez autora, znakomite objaśnienie prac naukowych Hawkinga sprawia, że otrzymujemy pierwszorzędną biografię znaczącej postaci świata nauki, ale Seife daje nam też wyjątkowo niepokojący obraz rozmyślnie tworzonego mitu. To niezbyt pochlebna, aczkolwiek wybitna biografia giganta dwudziestowiecznej fizyki.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

58
Równoległa polis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Równoległa polis
Dostępny
47 szt.

Zbiór tekstów jednego z najwybitniejszych czeskich myślicieli politycznych i polityków XX w. Filozof, który został cybernetykiem, bo dzięki temu nie musiał wstąpić do Partii. Konserwatywny katolik, który stworzył czeski ruch dysydencki wraz z trockistami i przedstawicielami kontrkulturowego undergroundu. Polityk, który budował zręby czeskiej demokracji po 1989 r. Myśliciel, którego pisma stały się w ostatnich latach odkryciem w amerykańskich środowiskach konserwatywnych. Václav Benda (1946-1999) był obok Václava Havla i Jana Patočki najbardziej znanym myślicielem czeskiej opozycji antykomunistycznej. Jego koncepcja ?równoległej polis? stała się obok ?siły bezsilnych? Havla i polskiej ?solidarności? najczęściej przywoływanym wkładem ruchów opozycyjnych Europy Środkowej w zachodnią myśl polityczną. Teksty zawarte w tym tomie mogą inspirować refleksję nie tylko nad naturą i praktyką działania komunizmu, ale i nad wolnością, niezależnością myślenia oraz potrzebą i sposobami dbania o tradycję i wiarę w niesprzyjających im okolicznościach, co czyni je lekturą bardzo pożyteczną także obecnie. ?[?] aktualne zadania równoległej polis to: dziurawić lub korodować [?] miniaturowe żelazne kurtyny, przełamywać blokadę informacyjną i społeczną, nawracać się na prawdę, sprawiedliwość, sensowny ład wartości, ponownie docenić niezbywalność ludzkiej godności i nieodzowność wspólnoty ludzi opartej na wzajemnej miłości i odpowiedzialności. Konkretnie oznacza to: zająć na potrzeby równoległej polis każdą przestrzeń, którą władza tymczasowo opuściła lub o zajęciu której nie pomyślała; pozyskać dla wsparcia wspólnych celów wszystko, co żywe w społeczeństwie i jego kulturze w najszerszym tego słowa znaczeniu, wszystko, co w jakiś sposób przetrwało przeciwności czasu (np. Kościoły) lub to, co zdołało się narodzić wbrew niesprzyjającym czasom?.

56,70 zł
39,69 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,01 zł

59
Sweeny wśród drzew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sweeny wśród drzew
Dostępny
82 szt.

?Sweeny wśród drzew? Flanna O?Briena, powieść opublikowana po raz pierwszy w roku 1939, uznawana jest za początek literatury postmodernistycznej. To precyzyjnie skonstruowany pastisz, literacki żart, książka-pajęczyna, której nitki biegną we wszystkich kierunkach, łącząc się i tworząc niezwykły wzór. Zastosowanie kompozycji szkatułkowej umożliwiło autorowi ciągłe obnażanie tworzonej fikcji, poszczególne warstwy kilku opowieści przeplatają się bez przerwy, przechodząc jedna w drugą w iście kalejdoskopowym tempie, tak że nie wiadomo kiedy, stają się jedną historią. ?Sweeny wśród drzew? to jednak przede wszystkim książka o potędze wyobraźni, o jej mocy przekształcania rzeczywistości, ale i o jej słabości. Wyobraźnia bowiem musi stale pozostawać pod kontrolą ? w przeciwnym razie autor może wpaść w sidła wykreowanych przez siebie bohaterów.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

60
Alert - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Alert
Dostępny
76 szt.

Nie ma przypadków, są tylko znaki. Czy doświadczeni dziennikarze wzięli się za sprawę, która ich przerasta? Czy prawnicy zatrudnieni przez bywalców klubu nocnego zatopią lokalny serwis, którego dziennikarze przyłapali miejską elitę z nastolatkami? Czy Robert Pruski słyszy głos porwanej dziewczynki? Ma urojenia? Zwariował? Wydawca lokalnego serwisu, Robert Pruski, prowadzi śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystywania nastolatek w toruńskim klubie nocnym. Jedna z dziewczynek zaginęła. Jej ojciec, bogaty Rom, podpala się w proteście przeciw bezczynności policji. Przed śmiercią najpewniej dostał nagranie z torturami córki. Niemiecka reporterka Gelerda Gast bada rynek makabrycznej pornografii, rozpowszechnianej przez romską mafię heroinową. Filmy produkują i udostępniają w darknecie budzący postrach „porządkowi” mafii, których inni Romowie uważają za wcielenie potworów ze starożytnej legendy. Robert i Gelerda ruszają w Karpaty śladem kolejnej porwanej dziewczynki, tymczasem znika syn marszałek Senatu, a policja ogłasza child alert…

45,00 zł
25,20 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,80 zł

61
Upstream. Rozwiązuj problemy, nim się pojawią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upstream. Rozwiązuj problemy, nim się pojawią
Dostępny
102 szt.

Idea, która legła u podstaw modelu upstream, jest bardzo prosta. Zamiast rozwiązywać problemy, należy do nich nie dopuszczać. Downstream, odmiennie od upstream, oznacza reagowanie na problemy i ich rozwiązywanie. Łatwo zrozumieć, że taki model wymaga wysiłku, generuje większe koszty, jest też bardziej ryzykowny pod względem ewentualnych strat. Mimo to ludzie częściej działają zgodnie z modelem downstream: skupiają się na rozwiązywaniu problemów. Gaszą pożary, usuwają awarie, ale jakoś nie zabierają się do tego, co jest ich przyczyną. Dzięki tej książce dobrze poznasz zasady postępowania w modelu upstream. Nie jest to łatwe, gdyż wymaga pogodzenia się z niejednoznacznością i podjęcia wysiłku myślenia systemowego. Trudniej też zobaczyć skutki takich działań i zmierzyć ich efektywność: jak oszacować koszt i skutki czegoś, co się nie wydarzyło? Znajdziesz tu przystępne wyjaśnienie, jak zacząć myśleć i postępować zgodnie z zasadami upstream, a także kilka praktycznych rozwiązań, które można wdrożyć i zastosować zarówno w codziennym życiu, jak i w biznesie. Najpierw musisz zrozumieć, jak wyglądają psychologiczne mechanizmy, wpychające nas w działania typu downstream. Później zadasz sobie siedem pytań, dzięki którym łatwiej podejmiesz właściwe decyzje i unikniesz problemów - nawet tych, które na pozór wydają się nieuniknione. Dowiedz się, jak: myśleć w modelu upstream pokonać niedowidzenie problemów i brak odpowiedzialności zjednoczyć właściwych ludzi i zmienić system dostrzegać pierwsze symptomy problemów unikać wyrządzania szkód i rozpoznawać sukcesy Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd! Zbigniew Herbert O autorze książki Dan Heath jest amerykańskim autorem bestsellerów i rozchwytywanym prelegentem, a także konsultantem i trenerem rozwoju osobistego w biznesie. Pracuje w CASE (Center for the Advancement of Social Entrepreneurship) Uniwersytetu Duke?a, gdzie wspiera przedsiębiorców w ich staraniach na rzecz rozwoju wartości ważnych dla całego społeczeństwa. Obecnie mieszka w Durham w Karolinie Północnej.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

62
Dzielni ratownicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzielni ratownicy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co zabiera ze sobą strażak, gdy rusza gasić pożar? Albo jakich narzędzi używa chirurg, by przeprowadzić operację ratującą życie? Albo jakiego sprzętu potrzebuje ratownik górski na szczycie o wysokości ponad czterech tysięcy metrów? Przeżyj dzień z dwunastoma pracownikami służb ratowniczych z całego świata. Pielęgniarka, policjant, chirurg, strażaczka i wielu innych prawdziwych bohaterów, którzy dbają o nasze zdrowie i życie każdego dnia.

34,99 zł
25,54 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

63
Zrozumieć marketing. Wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć marketing. Wydanie 2
Dostępny
54 szt.

Zajrzyj za kulisy najskuteczniejszych kampanii marketingowych i naucz się marketingu od praktyków! Oto pozycja, która zbiera doświadczenia dwóch specjalistów działających marketingowo na 67 rynkach i w kilkunastu językach. Ich kampanie wygenerowały łącznie 200 000 000 złotych i setki tysięcy leadów, czyli kontaktów do potencjalnych klientów. Gdy Artur Jabłoński i Marek Piasek podejmują się odpowiedzieć na pytanie o to, jak efektywnie prowadzić działania marketingowe, warto zainteresować się tym, co mają do powiedzenia. Książka Zrozumieć marketing jest skierowana zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w branży, jak i do doświadczonych marketerów. Jej autorzy dzielą się nie tylko najważniejszą wiedzą, bez której nie sposób prowadzić skutecznej kampanii, ale także przytaczają konkretne case studies, podają wydane kwoty i opowiadają o osiągniętych rezultatach - słowem, odsłaniają przed czytelnikami tajniki marketingowej kuchni, w której powstają sprawdzone przepisy na udaną promocję firm, marek, produktów i usług. Dowiedz się, jak: Wprowadzić potencjalnego klienta w świat Twoich produktów i usług Sprawić, by nawiązał z Tobą stałą współpracę Przygotować analizę rynku i określić odpowiednią grupę docelową Zaprojektować idealną kampanię marketingową w oparciu o tworzenie treści i kampanie płatne (Google, Facebook, LinkedIn) o autorach: Artur Jabłoński ? konsultant ds. e-marketingu i szkoleniowiec. Prowadzi szkolenia, doradza i realizuje kampanie dla firm i instytucji różnego typu, od korporacji przez MŚP po instytucje kultury czy urzędy. Pracował m.in. dla: TVN, naTemat, Otomoto, Otodom, Allegro, SKANSKA, NEUCA, Sphinx, Województwa Pomorskiego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Instytutu Matki i Dziecka. Na sali szkoleniowej spędził już ponad 2000 godzin, edukując przedsiębiorców i marketerów w zakresie content marketingu i reklamy w mediach społecznościowych. Autor jednego z najpoczytniejszych polskich blogów o marketingu: www.ArturJablonski.com. Wykłada na studiach podyplomowych WSB w Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku, WSAiB w Gdyni oraz Politechniki Białostockiej. Prelegent na licznych konferencjach w całej Polsce. Marek Piasek - przedsiębiorca zafascynowany efektami, jakie daje skuteczny marketing. W szkole nie był prymusem, na drugim roku zrezygnował ze studiów marketingowych, aby uczyć się od praktyków; do tej pory wydał ponad 500 tysięcy złotych na swoją edukację. W zaledwie kilka lat w Wolves Summit pozyskał 20 000 klientów z 67 krajów. Stworzył największy festiwal dla twórców internetowych - See Bloggers. Konsultant i strateg doradzający przedsiębiorcom w skalowaniu firm za pomocą efektywnych działań marketingowych. Odpowiedzialny za wiele kilkumilionowych kampanii. Jako pierwszy Polak otrzymał prestiżową nagrodę Two Comma Club od Russella Brunsona za wygenerowanie 1 mln dolarów w mniej niż rok za pomocą reklam i lejków marketingowych. Inwestor, twórca narzędzi i usług wspierających na co dzień tysiące przedsiębiorców, sprzedawców i marketerów, takich jak Evenea, Wolves Ventures, Web To Learn, Wilki.pl, agencja reklamowa Webmetro. Razem z Arturem Jabłońskim tworzy Instytut Marketingu, którego celem jest szkolenie, dostarczanie oprogramowania i projektowanie kampanii dla przedsiębiorców i marketerów. Więcej informacji na stronie www.marekpiasek.com.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

64
Piekielna intryga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekielna intryga
Dostępny
356 szt.

Trzydziestoletni Alexander Evans ma niemal wszystko, o czym mógłby marzyć mężczyzna w tym wieku: jest bogaty, prowadzi świetnie prosperujący biznes, kobiety zabiegają o jego uwagę. Zdaniem jego babci do szczęścia brakuje mu jeszcze żony, jednak on niechętnie angażuje się w związki. Tylko jak to wytłumaczyć despotycznej kobiecie, która posiada większość udziałów w firmie? W końcu Alexander wpada na pewien pomysł. Poleca swojemu asystentowi znaleźć dziewczynę, która mogłaby towarzyszyć mu na balu charytatywnym i poudawać jego partnerkę. To powinno załatwić sprawę. Agencja zamiast profesjonalnej panny do towarzystwa przysyła Amelię Wilson, byłą pracownicę Alexandra, którą ten zaledwie dzień wcześniej zwolnił z pracy. Pech, a może przeznaczenie, sprawi, że tych dwoje zostanie na siebie skazanych. Ona na egoistycznego Pana Dupka, a on na uszczypliwą Pannę Jadowitą.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

65
25-lecie wejścia w życie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25-lecie wejścia w życie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsc...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

W monografii podjęto próbę krytycznej oceny standardu ochrony praw człowieka, określonego w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Rozważania koncentrują się na analizie literalnej treści Konwencji i praktyk jej stosowania. Autorzy ustalają, czy rozbieżności w interpretacji praw i wolności, o których mowa w Konwencji i w traktatach przyjętych pod egidą ONZ: 1) pozwalają na poszukiwanie ochrony przed Komitetami ONZ po uzyskaniu niekorzystnej dla skarżącego decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, 2) mogą być ograniczone dzięki wyznaczaniu przez organy Rady Europy standardów zalecanych lub przez częstsze włączanie dorobku organów ONZ do orzecznictwa Trybunału. Interpretacja Konwencji musi być dostosowana do współczesnych realiów technicznych, społecznych i kulturowych. Problemem jest jednak wyznaczenie ścisłych ram dopuszczalnej ingerencji państwa związanej z tak aktualnymi wyzwaniami, jak np. z 1) ograniczeniem korzystania z wolności słowa w przypadku kolizji tej swobody z dopuszczalnością wykonywaniu praktyk religijnych, 2) ochroną absolutnego charakteru prawa do życia, w kontekście dopuszczalności legalnej aborcji, 3) reformowaniem wymiaru sądownictwa w kierunku zapewniania jego niezależności, 4) zasadnością uznania za uchodźców osób opuszczających swoje kraje z powodu łamania praw II generacji, a nawet praw środowiskowych, 5) rozwijaniem przez podmioty prywatne nowoczesnych technologii (tzw. Internet Rzeczy) oraz kilku innych podobnych dylematów.

38,00 zł
Powiadomienie
66
Architektura kościoła św. Jakuba w Toruniu jako przedmiot badań naukowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura kościoła św. Jakuba w Toruniu jako przedmiot badań naukow...
Dostępny
6 szt.

Książka powstała w przekonaniu, że dzieje badań - zwłaszcza nad obiektem, któremu przyznawano status arcydzieła - warte są refleksji jako takie, zwłaszcza gdy mają długą tradycję i ? jak się wydaje ? wpływają dziś na pewne zaniechania badawcze, choćby brak monografii zabytku. Tak się złożyło, że czas, kiedy podjęto naukowe rozważania nad kościołem św. Jakuba, zbiega się z początkiem istnienia historii sztuki jako dyscypliny akademickiej. To wręcz modelowa sytuacja, by stwierdzić, czy i na ile różne kierunki badań podejmowane przez kolejne pokolenia historyków sztuki, a także pozanaukowe uwarunkowania społeczno-polityczno-kulturowe wpływały na badania nad tym dziełem architektury. Rozpoznanie istniejącego dorobku na tyle, by uruchomiło ono potencjał do dalszych badań, na jakie kościół św. Jakuba w Toruniu w pełni zasługuje, jest zasadniczym celem publikacji.

38,00 zł
67
Christian Saint - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Christian Saint
Dostępny
390 szt.

Ostatnią osobą, którą pielęgniarka Grace Malley spodziewa się spotkać w miejscu pracy, jest jej ojciec. Kobieta widziała go zaledwie dwa razy w życiu. Szybko okazuje się, że mężczyzna skontaktował się z nią, ponieważ potrzebuje pomocy. Pożyczył pieniądze, a ona stała się ważną częścią umowy, którą zawarł ze swoim wierzycielem Christianem Saintem. Obiecał mu, że Grace zostanie jego żoną na dwa miesiące. Tyle czasu Saint potrzebuje, żeby przejąć rodzinną firmę. Kobieta miałaby nie być stratna na tym układzie: Christian nie tylko daruje dług jej ojcu, ale też spłaci zaciągnięty przez nią kredyt studencki. Wydaje się, że ta umowa dla Grace będzie również szansą. Jednak ojciec zapomniał wspomnieć dziewczynie, że Christian Saint jest niebezpiecznym mężczyzną, którego wielu ludzi się boi. Gangsterem otoczonym przez swoich podwładnych w rezydencji, która stanie się więzieniem.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

68
Kocham dzikie zwierzęta. Podnieś klapkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham dzikie zwierzęta. Podnieś klapkę
Dostępny
79 szt.

Kocham dzikie zwierzęta to angażująca, pełna niespodzianek książka, która odpowie na ponad 60 dociekliwych pytań i wprawi w zachwyt miłośników zwierząt. Dowiedzą się oni, czy ośmiornice są mądre, które zwierzę jest najwspanialszym tatusiem i jak relaksują się niedźwiedzie. Dzieci będą oglądać, podnosić klapki i śmiać się z ilustracji oraz ciekawostek! Poznają zwierzę, które nigdy nie umiera, będą podziwiać roztańczone głuptaki niebieskonogie i dowiedzą się, które zwierzęta są zagrożone i jak można im pomóc. Pozostałe książki w serii: Kocham koty Kocham psy

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

69
Torba listonoszka na ramię TOPModel tropical 10423A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba listonoszka na ramię TOPModel tropical 10423A
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.06

  Torba listonoszka Top Model Tropical, mieści format A4, wymiary 30x36x13 cm. Pod klapą dwie kieszenie, z tyłu kieszeń na suwak. Regulowany pasek.

134,70 zł
101,03 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 33,67 zł

70
Msza święta koncelebrowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Msza święta koncelebrowana
Dostępny
12 szt.

„Treść tej książki, w zamierzeniu autora, pomoże Czytelnikowi lepiej poznać dzieje koncelebry do Soboru Watykańskiego II, jego prace nad rozszerzeniem możliwości koncelebry Mszy, podstaw teologii zasad koncelebrowanej Eucharystii. Mszę świętą koncelebrowaną należy uznać za cenny dar Soboru Watykańskiego II dla całego Kościoła, a zwłaszcza dla wszystkich kapłanów, którzy w tej formie jej sprawowania mogą przeżywać i doświadczyć jedności kapłaństwa i sakramentalnego braterstwa z biskupem oraz z innymi kapłanami”. – Z recenzji ks. prof. dr. hab. Mirosława Kowalczyka

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

71
Ufność i posłuszeństwo w postawie dziecka w Królestwie Bożym jako wzór relacji Jezusa z Ojcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ufność i posłuszeństwo w postawie dziecka w Królestwie Bożym jako wzór...
Dostępny
16 szt.

„W swojej nowej książce ks. dr Andrzej Banaszek w sposób wyważony i merytoryczny przeprowadza analizy filologiczne, egzegetyczne i teologiczne dotyczące postawy dziecka w Królestwie Bożym jako wzoru relacji Ojca i Syna. Na podkreślenie zasługuje precyzyjne i trafne ukazanie badanych tekstów ewangelii synoptycznych w szerszym kontekście pism Starego i Nowego Testamentu oraz literatury międzytestamentalnej i rabinicznej. Konkluzje zawarte w niniejszej książce mają swoje merytoryczne uzasadnienie oraz są bardzo aktualne dla wielu toczących się debat na temat roli i znaczenia dzieci we współczesnym społeczeństwie. Książka stanowi także zachętę do odkrywania tożsamości dziecka Bożego w relacji z Wszechmocnym i ma duży wpływ na głębsze rozumienie chrześcijańskiej duchowości”. – Z recenzji ks. prof. dra hab. Mirosława S. Wróbla, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

84,00 zł
62,16 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 21,84 zł

72
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Xiaomi 12 Pro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Xiaomi 12 Pro
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Xiaomi 12 ProTyp: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

39,00 zł
Powiadomienie
73
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Samsung Galaxy S22 Ultra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Samsung Galaxy S2...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.13

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Samsung Galaxy S22 UltraTyp: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

39,00 zł
Powiadomienie
74
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Samsung Galaxy S22+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Samsung Galaxy S2...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Samsung Galaxy S22+Typ: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

39,00 zł
Powiadomienie
75
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Samsung Galaxy S22 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocolo 3D UV Glass - Szkło ochronne UV na cały ekran Samsung Galaxy S2...
Mocolo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Funkcjonalność: Ochrona ekranuKompatybilność: Samsung Galaxy S22Typ: Szkło ochronneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

39,00 zł
Powiadomienie
76
Schowek
zz HB - Gramatyczne Powtórki z j.angielskiego - R. Swigon OOP
Niedostępny
Brak

Książka adresowana do szerokiego grona odbiorców: uczniów gimnazjów, szkół ponadpostawowych oraz studentów. Książka w przejrzysty sposób przedstawia najistotniejsze zagadnienia gramatyki angielskiej: czasy, mowę zależną, stronę bierną, czasowniki modalne i okresy warunkowe. Książka zawiera także część ćwiczeniową z kluczem.

13,99 zł
Powiadomienie
77
WOOPIE 41113 Foremki Fun Ice Cream - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WOOPIE 41113 Foremki Fun Ice Cream
WOOPIE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Foremki do piasku lody rożki renomowanej marki Woopie Idealny do zabaw w piaskownicy, ogrodzie, parku czy też na plaży, a nawet w domu. Smacznie wyglądające lody pobudzą wyobraźnie twojego dziecka i zachęcą do zabawy w upalne dni! Intensywne kolory na pewno spodobają się najmłodszym (kolory lodów. Produkt wyprodukowany w Polsce z bezpiecznych materiałów najwyższej jakości. Charakterystyka: - Wysokość złożonego loda: 16(cm), - Wykonany z lekkiego tworzywa, - Wykonany z bezpiecznych materiałów najwyższej jakości, - Żywa kolorystyka przyciągająca uwagę dziecka. Zabawka rozwija: - kreatywność i wyobraźnię, - zdolności motoryczne, - zmysły dziecka. Zabawki marki Woopie mają jeden cel - wzbudzać radość dzieci! Pośród bogatego asortymentu, Woopie posiada między innymi stroje karnawałowe i przebrania dla dzieci, ale także huśtawki zawieszane, zabawki piankowe, różnego rodzaju zabawki ogrodowe, oraz dużo więcej! Daj się ponieść zabawie - daj się ponieść Woopie! Wymiary produktuwysokość foremki: 16 (cm) Wymiary opakowania: 19 x 7 x 26 (cm) Waga: 0,1 kg

9,40 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,41 zł

78
Naczynia kuchenne Runmao talerze + akcesoria 1004044 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
72,90 zł
69,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,64 zł

79
Bateria Panasonic LR6 EVOLTA ultimate long lasting energy 6szt blister / cena za blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
80
Bateria Panasonic LR03 EVOLTA ultimate long lasting energy 6szt blister / cena za blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,99 zł
81
Bateria DURACELL MN21 A23 V23GA 12V 2szt na blistrze / cena za blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
Powiadomienie
82
Barbie. Megakolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Megakolorowanka
Dostępny
17 szt.

Megakolorowanka to prawdziwe wyzwanie w dużym formacie. Pamiętaj, że gotowe obrazki możesz wyrwać z książki i udekorować nimi swój pokój. W książce znajdziesz też naklejki do samodzielnego pokolorowania. Czas na zwariowaną zabawę i szaleństwo barw w świecie Barbie! Dobrej zabawy! Czas zacząć kolorowe szaleństwo!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

83
Minnie. Megakolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Megakolorowanka
Dostępny
55 szt.

Megakolorowanka to prawdziwe wyzwanie w dużym formacie. Pamiętaj, że gotowe obrazki możesz wyrwać z książki i udekorować nimi swój pokój. W książce znajdziesz też naklejki do samodzielnego pokolorowania. Czas na świetną zabawę i szaleństwo w towarzystwie ulubionych bohaterów ze świata Disneya. Czas zacząć kolorowe szaleństwo!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

84
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KEY NAVY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KEY NAVY
Caretero
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Łóżeczko turystyczne KEY to dobre rozwiązanie w podróży, jak iw domu. Łóżeczkomaprostą, solidną konstrukcję, co wpołączeniu złatwym użytkowaniem iniewielką wagą produktu, sprawdzi się wkażdej sytuacji. Łóżeczko wyposażone jest wmateracyk owymiarach 120x60cmoraztorbę transportową, które idealnie sprawdzą się wwarunkach turystycznych. - łóżeczko turystyczne odpowiednie dla dzieci ważących do15kg - dołączony składany materacyk typu turystycznego - łóżeczko jest stabilne dziękisolidnym nóżkom - wzestawie wygodnatorba do przenoszeniazłożonego łóżeczka - nylonowa tapicerka w3 kolorach jest łatwa wkonserwacji - łóżeczko zgodne znormą europejskąEN 716 Wymiary zewn. 125 x 64 x 73 cm Wymiary wewn. 120 x 60 x 60 cm Wymiary po złożeniu 20 x 20 x 73 cm Wymiary opakowania 21 x 21 x 73 cm Waga netto 8,3 kg Waga brutto 8,7 kg

245,90 zł
221,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,59 zł

85
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KEY GREY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KEY GREY
Caretero
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Łóżeczko turystyczne KEY to dobre rozwiązanie w podróży, jak iw domu. Łóżeczkomaprostą, solidną konstrukcję, co wpołączeniu złatwym użytkowaniem iniewielką wagą produktu, sprawdzi się wkażdej sytuacji. Łóżeczko wyposażone jest wmateracyk owymiarach 120x60cmoraztorbę transportową, które idealnie sprawdzą się wwarunkach turystycznych. - łóżeczko turystyczne odpowiednie dla dzieci ważących do15kg - dołączony składany materacyk typu turystycznego - łóżeczko jest stabilne dziękisolidnym nóżkom - wzestawie wygodnatorba do przenoszeniazłożonego łóżeczka - nylonowa tapicerka w3 kolorach jest łatwa wkonserwacji - łóżeczko zgodne znormą europejskąEN 716 Wymiary zewn. 125 x 64 x 73 cm Wymiary wewn. 120 x 60 x 60 cm Wymiary po złożeniu 20 x 20 x 73 cm Wymiary opakowania 21 x 21 x 73 cm Waga netto 8,3 kg Waga brutto 8,7 kg

245,90 zł
221,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,59 zł

86
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KEY GRAPHITE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KEY GRAPHITE
Caretero
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Łóżeczko turystyczne KEY to dobre rozwiązanie w podróży, jak iw domu. Łóżeczkomaprostą, solidną konstrukcję, co wpołączeniu złatwym użytkowaniem iniewielką wagą produktu, sprawdzi się wkażdej sytuacji. Łóżeczko wyposażone jest wmateracyk owymiarach 120x60cmoraztorbę transportową, które idealnie sprawdzą się wwarunkach turystycznych. - łóżeczko turystyczne odpowiednie dla dzieci ważących do15kg - dołączony składany materacyk typu turystycznego - łóżeczko jest stabilne dziękisolidnym nóżkom - wzestawie wygodnatorba do przenoszeniazłożonego łóżeczka - nylonowa tapicerka w3 kolorach jest łatwa wkonserwacji - łóżeczko zgodne znormą europejskąEN 716 Wymiary zewn. 125 x 64 x 73 cm Wymiary wewn. 120 x 60 x 60 cm Wymiary po złożeniu 20 x 20 x 73 cm Wymiary opakowania 21 x 21 x 73 cm Waga netto 8,3 kg Waga brutto 8,7 kg

245,90 zł
221,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,59 zł

87
WOOPIE 42851 Zabawka wodna Pingwin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WOOPIE 42851 Zabawka wodna Pingwin
WOOPIE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Zabawka Wodna Pingwin od marki WOOPIE zapewni ciekawy czas dla dziecka podczas kąpieli. Dziecko za pomocą kubeczka wlewa do czapki pingwina wodę. Podczas wlewania wody element na brzuchu (płatek śniegu) obraca się w kółko, niżej położona rybka również, a woda trafia do wody poprzez 2 kraniki oraz kręcący się kołowrotek. Kubeczek posiada funkcję przelewowego, który skupia uwagę oraz rozwija zmysły malucha. Dodatkowo posiada 2 przyssawki, dzięki czemu można przyczepić ja do ściany w łazience lub do wanny. Zabawka nie tylko umili czas podczas kąpieli, ale również rozwinie wyobraźnię u dziecka oraz rozwinie świadomość otaczającego go świata, a przede wszystkim pozwoli skoncentrować dziecko i zająć podczas mycia. Charakterystyka: - zabawka od 18 miesiąca życia - zestaw umili i skoncentruje dziecko podczas brania kąpieli - podczas wlewania wody różne elementy obracają się i wylatują z kraników oraz kręcącego się kołowrotka wprost do wody - kubeczek posiada funkcje przelewowego - skupia i rozwija zmysły - zabawka na plecach posiada 2 przyssawki, dzięki czemu można przyczepić ja do ściany w łazience lub do wanny - wykonanie najwyższej jakości - dopracowane szczegóły Wymiary opakowania: 20 x 10,5 x 35,5 (cm)

50,50 zł
45,45 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,05 zł

88
WOOPIE 29672 Akcesoria Tort owoce 40 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WOOPIE 29672 Akcesoria Tort owoce 40 el.
WOOPIE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Tort urodzinowy od renomowanej marki Woopie to idealna propozycja na spotkania z przyjaciółmi. Zestaw będzie idealnym atrybutem każdej małej gospodyni do zorganizowania niezapomnianego przyjęcia. W zestawie znajdziemy pięknie udekorowany tort, który możemy pokroić na 6 kawałków i poczęstować swoich gości. Dziecko może dekorować tort według własnych pomysłów, dzięki dołączonych do zestawu świeczek, ozdoby w kształcie króliczka i owoców. Na środku tortu znajduje się świeczka, która po naciśnięciu przycisku zapala się. Z takim zestawem zabawie nie będzie końca! Charakterystyka: - od 3 roku życia, - zestaw zawiera 40 elementów - świeczka na torcie świeci, - zestaw daje możliwość własnego komponowania i strojenia tortu, - idealny produkt do zabawy w grupie, - idealnie odwzorowane akcesoria, - wykonane z bardzo dobrego materiału. Zestaw zawiera: - tort urodzinowy(dzieli się na 6 kawałków), - nóż do krojenia, - talerzyk, - kartka urodzinowa z życzeniami, - ozdoby do strojenia. Zabawka rozwija: - kreatywność, - wyobraźnię, - zdolności manualne, - umiejętność pracy w grupie. Zabawki marki Woopie mają jeden cel - wzbudzać radość dzieci! Pośród bogatego asortymentu, Woopie posiada między innymi stroje karnawałowe i przebrania dla dzieci, ale także huśtawki zawieszane, zabawki piankowe, różnego rodzaju zabawki ogrodowe, oraz dużo więcej! Daj się ponieść zabawie - daj się ponieść Woopie! Wymiary opakowania21 x 10 x 20,5 (cm)

35,10 zł
31,59 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,51 zł

89
ALBERO MIO Przewijak nadstawka długa 413 OH BABY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Przewijak nadstawka długa 413 OH BABY
Albero mio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Przewijak niemowlęcy twardy / Hard changing mat Rozmiar / size: 80x47 (+/-2 cm) do montowania na łóżeczku 140x70cm, posiada stópki zabezpieczające przed zsunięciem się z ramy łóżka / 80x47 (+/- 2 cm) for mounting on a cot in size 140x70 cm, it has feet to prevent it from sliding off the bed frame Przewijak służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. Pokryty jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, nie zawierającą ftalanów. Jego boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć Maluszka przed zsunięciem się z przewijaka The changing mat is used for the daily care of the baby. It's covered with a foil that is safe for the child's skin and doesn't contain phthalates. Its sides are specially profiled to protect the baby from sliding off the changing mat Wypełnienie / refill: pianka poliuretanowa / polyurethane foam, MDF

89,90 zł
82,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,19 zł

90
Schowek
Zestaw akcesoriów do włosów Minnie Mouse WD21274 Kids Euroswan
KIDS EUROSWAN, Minnie Mouse
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

91
Schowek
Zestaw akcesoriów do włosów Minnie Mouse WD21275 Kids Euroswan
KIDS EUROSWAN, Minnie Mouse
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.15

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

92
Album Polska dla każdego B5 wer. angielska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album Polska dla każdego B5 wer. angielska
Niedostępny
Brak

Nieprzypadkowo nasz album o Polsce został zadedykowany dla każdego! Zawarte w nim różnorodne zagadnienia pozwolą wybrać coś interesującego nawet wybrednemu odbiorcy. Trochę historii i geografii, ciut folkloru i odrobina aromatu tradycyjnej kuchni polskiej to dobry początek do dalszej degustacji Zapraszamy do zwiedzenia miast, kurortów, tajemniczych zamków, wykwintnych pałaców i ziemiańskich dworów. Na naszym szlaku odwiedzimy kościoły i sanktuaria, pomniki historii i obiekty z listy UNESCO. Wejdziemy na szczyty i zejdziemy pod ziemię. A więc: ad operam!

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

93
W kręgu konserwatywnej utopii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu konserwatywnej utopii
Niedostępny
Brak

Omówione tematy : "Stara" i "nowa" Rosja w koncepcjach historyków - konserwatystów, Klasycy słowianofilstwa - Iwan Kiriejewski, Aleksy Chomiakow, Konstanty Aksakow, Słowianofilstwo a filozofia heglowska, Dezintegracja słowianofilstwa - kontynuacje i inspiracje.

99,00 zł
87,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

94
Buszewicz. Plakaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buszewicz. Plakaty
Dostępny
51 szt.

Buszewicz. Plakaty to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem traktująca o dorobku artystycznym Macieja Buszewicza, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

95
Gawron. Rzeźba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gawron. Rzeźba
Dostępny
58 szt.

Piotr Gawron (ur. 1943) – rzeźbiarz i pedagog, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zofii Demkowskiej i Tadeusza Łodziany (1966–1972), później wykładowca, a od 1994 roku profesor ASP.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

96
Plecak HEAD GAME ON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak HEAD GAME ON
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

226,89 zł
215,55 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,34 zł

97
Piórnik pojedynczy dwuklapkowy bez wyposażenia ASTRABAG DINOS, AC1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
27,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

98
Plecak ASTRABAG NEON EFFECT SKATE, AB330 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak ASTRABAG NEON EFFECT SKATE, AB330
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

226,90 zł
215,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,34 zł

99
Etherfields: Talia Kart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
63,53 zł
57,18 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,35 zł

100
PLAYMOBIL ® Action 9322. Gokart, skrzyneczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Action 9322. Gokart, skrzyneczka
Playmobil ®
Dostępny
30 szt.

Zestaw z serii Action w przenośnej walizeczce Moje przenośne zabawki to innowacyjna forma opakowania zabawek firmy Playmobil. Wszystkie zabawki pochodzące z tej kolekcji w całości się składają. Dzięki tej funkcji, każdy z dziewięciu zestawów jest w pełni mobilny. Wygodna rączka i prosty mechanizm rozkładania zabawki są idealnie przygotowane dla najmłodszych dzieci. Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

60,90 zł
53,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,31 zł

Wróć do góry