hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.06.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 1 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tamara Łempicka. Zeszyt do kolorowania (praca zbiorowa), na drugim Puzzle Pucio. Czego brakuje? (Nasza Księgarnia - gry). Kolejny produkt to Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny (Małgorzata Czyńska) oraz Marcysia czuje za dużo (Allison Edwards).
1
Tamara Łempicka. Zeszyt do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tamara Łempicka. Zeszyt do kolorowania
Dostępny
227 szt.

Tamara Łempicka (1898–1980) została okrzyknięta królową art déco. Dorastała w środowisku elit towarzyskich i kulturalnych Warszawy i Sankt Petersburga. Pod czujnym okiem babki, Klementyny Dekler, zwiedzała europejskie muzea i chłonęła wiedzę o mistrzach sztuki renesansu oraz ich arcydziełach. Po ucieczce z ogarniętej rewolucją bolszewicką Rosji, razem z mężem Tadeuszem Łempickim i córką Kizette, zamieszkała w Paryżu. Łempicka szybko odnalazła się w nowym środowisku. Zapisała się do Académie Ranson oraz Académie de la Grande Chaumière. Była tytanem pracy, utalentowaną, nowoczesną i wyzwoloną kobietą, która czerpała z życia pełnymi garściami. Sławę przyniosły jej wspaniałe portrety o świetlistych barwach, które wyróżniał jej niepowtarzalny styl. Z tego okresu pochodzą najbardziej znane obrazy artystki, m.in. Portret pani Boucard, Saint Moritz, Dziewczęta i Muzykantka. Tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej Łempicka opuściła Paryż przeprowadzając się do Stanów Zjednoczonych. Przez całe życie malowała i brała udział w wystawach. Zmarła w swoim domu w Cuernavace, a jej prochy, zgodnie z ostatnią wolą, zostały rozsypane nad wulkanem Popocatépetl.

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

60 osób kupiło
2
Puzzle Pucio. Czego brakuje? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Pucio. Czego brakuje?
Nasza Księgarnia - gry, 20
Dostępny
310 szt.

Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z Puciem! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki! Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Na obrazkach jest Pucio w sytuacjach, w których… czegoś brakuje. Dziecko powinno przyjrzeć się obrazkowi głównemu, zastanowić się, czego brakuje, i dopasować do obrazka drugi element, na którym widnieje właściwy obiekt. To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka. Wyprodukowano w Polsce.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

42 osoby kupiły
3
Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny
Dostępny
1410 szt.

Nie był monogamistą, nie był wierny, nie obiecywał miłości po grobową deskę. Nie rozumiał słowa zdrada. Braterstwo dusz cenił na równi z rozkoszami cielesnymi. Niezwykły pisarz, malarz i skandalista, ale także wyjątkowy kobieciarz. Stanisław Ignacy Witkiewicz miał błysk w oku, wielką słabość do płci pięknej i równie wielki temperament. Arystokratki i podlotki, aktorki i poważne matrony. Demoniczne i uległe. Znane dziś z kart jego powieści, portretów malarskich, fotografii oraz… listów do żony. Kochał i portretował je wszystkie. Eugenię Wyszomirską, Ewę Tyszkiewiczównę, Irenę Solską, Helenę Czerwijowską, Jadwigę Janczewską, Zofię Żeleńską (żonę Boya), Marię Pawlikowską z Kossaków i oczywiście Nenę Stachurską. Wszystkie też musiała zaakceptować żona Nina – jednocześnie najdalsza i najbliższa. Historia związków Witkacego z kobietami nie tylko pozwala prześledzić burzliwe koleje jego życia i małżeństwa, lecz także dogłębnie poznać bogatą osobowość artysty. W nowym, uzupełnionym wydaniu książki o kobietach w życiu Witkacego Małgorzata Czyńska odsłania kulisy jego biografii oraz twórczości – pomaga czytać między wierszami i dostrzec historię uwiecznioną na słynnych obrazach.

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

28 osób kupiło
4
Marcysia czuje za dużo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marcysia czuje za dużo
Dostępny
32 szt.

Marcysia jest wrażliwą dziewczynką, która najbardziej na świecie pragnęła być szczęśliwa. Jednak czuła w sobie wszystkie emocje: gniew, zakłopotanie, smutek, lęk, zazdrość. I jakby tego było mało, emocje pojawiały się w najmniej odpowiednich momentach. Kiedy stały się tak głośne i przytłaczające, że aż nie do zniesienia, Marcysia kazała im zniknąć. O dziwo, to wcale nie pomogło. Dziewczynka przestała czuć cokolwiek, a to było nawet gorsze! Na szczęście dokonała pewnego ważnego odkrycia: nie warto uciekać przed emocjami, lepiej wyjść im naprzeciw i bliżej się im przyjrzeć. Poznała też dwóch innych członków emocjonalnego zespołu: turkusowa wyglądała na asertywną i pewną siebie, a żółta miała niezwykły zmysł równowagi... To spotkanie zmieni wszystko! Ta fantastycznie zilustrowana bajka potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Genialnie obrazuje zespoły zaburzeń nastroju, wysoką wrażliwość, przeciążenie emocjonalne, podstawowe i złożone emocje, pierwsze objawy depresji, poczucie własnej wartości i wewnętrzny pokój. Książki Allison zaczepiają w dziecku wiarę w siebie i zasadzają ziarenko samoakceptacji. "Marcysia czuje za dużo" jest książką psychoedukacyjną, dołączone są do niej cyfrowe karty pracy i zabawy psychologicznej. W serii ukazał się również poradnik "Trafiony, zatopiony. Jak pomóc dziecku przejść przez powódź emocji" i oparta na nim psychoedukacyjna bajka dla dzieci "Diego czuje za mocno", o orzeszku w naszym mózgu zwanym amygdalą i strategiach regulacji napięcia emocjonalnego. Allison Edwards jest psycholożką, pedagożką, terapeutką, praktykiem Play Therapy. Prowadzi szkolenia dla psychologów i pedagogów.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

16 osób kupiło
5
Druga. Najbardziej niezwykła podróż ku sobie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga. Najbardziej niezwykła podróż ku sobie
Dostępny
46 szt.

Swoje szczęście lokowałam raczej między karierą korporacyjną a pracą naukową. Ewentualnie z jakimś sensownym mężem u boku. Naprawdę byłam przekonana, że kompletnie nie nadaję się do roli mamy, że wszystko we mnie przeczy instynktowi macierzyńskiemu i jedyne dzieci, na jakie powinnam sobie pozwolić, to te, które będą wołać do mnie „ciociu”. Wcale nie zostałam wysadzona na peronie zapomnienia, ale wsiadłam do najwłaściwszego pociągu życia – postawiłam na miłość, czyli zdecydowałam się być druga. Nie jest to poradnik psychologiczny, lecz wciągający, pełen humoru i autoironii pamiętnik z „podróży ku sobie”. Świeży, wyrazisty, katolicki głos w temacie poszukiwania wewnętrznej siły, piękna i spełnienia. To książka, która można dać w prezencie sobie samemu. O odkrywaniu sensu życia, wymarzonej pracy i zwykłego-niezwykłego szczęścia. Otwiera na Miłość, odważna i uwalniająca. Co znajdziesz w tej książce? • poruszający, bardzo osobisty zapis dojrzewania do akceptacji siebie • autentyczną historię „transformacji bidula w bohatera, cherlaka w mocarza, kurczaka w nieustraszonego orła” • dowód, że marzenie o świadomym i satysfakcjonującym życiu może się ziścić • 0% dydaktyzmu, 100% autopsji • nowe spojrzenie na macierzyństwo

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

16 osób kupiło
6
Anne z Redmondu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anne z Redmondu
Dostępny
1683 szt.

Trzeci tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej. Anne ma już osiemnaście lat. W końcu zostawia za sobą rodzinny dom – a w nim Marillę oraz bliźnięta, Dorę i Davy’ego – i wyjeżdża na studia w Redmond College. Wpada w wir nauki, ale ciężka praca nie uchroni jej przed niespodziewanymi zdarzeniami. W ciągu tych czterech lat czeka ją mnóstwo wyzwań: nowe przyjaźnie, spośród których najważniejsza okazuje się ta z Philippą, walka o stypendium Thornburna czy pierwsze próby literackie. Pojawia się także nowy adorator, Roy Gardner, mężczyzna jak żywcem wyjęty z romantycznych marzeń Anne. Znajomość coraz bardziej się zacieśnia, lecz gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Gilberta…? Droga do dorosłości potrafi być niezwykłą próbą sił. Na szczęście Anne nie opuszcza poczucie humoru, bogata wyobraźnia i odrobina szaleństwa. Powieść ukazała się w 1915 roku – na ten tom czytelnicy musieli czekać aż pięć lat od wydania Anne z Avonlea, spotkała się jednak ze znakomitym przyjęciem.

54,90 zł
34,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,86 zł

16 osób kupiło
7
Pewnego dnia zbiorę wszystkie słowa i wejdę.. MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego dnia zbiorę wszystkie słowa i wejdę.. MIX
Dostępny
109 szt.

"Pewnego dnia zbiorę wszystkie słowa i wejdę do lasu" jest pierwszą powieścią belgijskiej pisarki Veroniki Mabardi. To poetycka historia dziewczynki, która po śmierci matki przestaje mówić i zostaje wysłana do kobiety mieszkającej blisko lasu na czas powrotu do świata. Las odgrywa ważną rolę w dojrzewaniu bohaterki i w wejściu w dorosłość na jej własnych zasadach. Veronika Mabardi snuje opowieść o znaczeniu słów, o dzieciństwie, o relacjach międzyludzkich i o subtelnych związkach człowieka z przyrodą.Veronika Mabardi, ur. 1962 w Lowanium, belgijska pisarka tworząca w języku francuskim, autorka sztuk teatralnych, tomików poezji i powieści. Regularnie współpracuje z zespołami teatralnymi i z artystami różnych dziedzin, tworzy też dla radia i prowadzi warsztaty pisania. Mieszka w Brukseli. Jej dramat Loin de Linden (2014) został nagrodzony Prix Triennal de la Littrature Dramatique de la Fdration Wallonie Bruxelles i Prix Georges Vaxelaire de l'Acadmie des Lettres de Belgique. Za powieść Les Cerfs otrzymała w 2016 roku Prix Triennal de Littrature de la Ville de Tournai.Książka posiada 3 wersje okładki, towar wysyłany losowo.

39,00 zł
25,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,65 zł

9 osób kupiło
8
"Nie!" dla kompromisów. Krytyka, estetyka, solidarność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
"Nie!" dla kompromisów. Krytyka, estetyka, solidarność
Dostępny
24 szt.

Jestem pirotechnikiem. Wytwarzam coś, co posłuży ostatecznie do oblężenia, wojny i destrukcji. Nie znaczy to, że opowiadam się za destrukcją – jestem kimś, kto chce usunąć wszystkie przeszkody, zburzyć wszystkie mury i w ten sposób wciąż torować sobie drogę naprzód. Pirotechnik musi mieć w sobie coś z geologa. Jego praca polega najpierw na analizie warstw terenu, jego wszystkich szczelin [les plis] i wgłębień. Gdzie można łatwo zrobić przekop? Co będzie stawiało opór? Geolog obserwuje wznoszenie i osadzanie fortyfikacji, szczegółowo bada rzeźbę terenu, aby wykorzystać ją do ukrycia się lub przypuszczenia szturmu. Po analizie sytuacji jego praca wciąż naznaczona jest eksperymentowaniem – to metoda prób i błędów. Pirotechnik czeka na sygnały stójkowych i raporty zwiadowców. Dopiero wtedy ustala rodzaj taktyki. Czy będzie to ciche podejście wroga, bez wzniecania alarmu? Czy może walne oblężenie? Podkop czy też może bezpośrednie natarcie? Ostatecznie metoda walki bierze się właśnie z takiego planowania i obranej strategii. Miałem zamiar napisać coś, co zdmuchnie wszystko, i poniekąd wciąż tak tę książkę postrzegam: jako rzeczywisty, materialny wręcz podmuch eksplozji, zmiatający okna i drzwi. Moim marzeniem było napisanie książki skutecznej jak dynamit i zarazem pięknej niczym pokaz ogni sztucznych. Absolutnie tak! Prawdą jest również i to, że aby książka stała się dla naszego czytelnika czymś pożytecznym, i on powinien czerpać z niej przyjemność. Przedmiot, ten rzemieślniczy wyrób, jakim jest książka, musi posiadać ten element. Książka musi dostarczać radości! Tak. Bardzo podoba mi się ta oto myśl: niech te wszystkie zabiegi stylistyczne dają przyjemność zarówno piszącemu, jak i czytającemu. Nie ma żadnego powodu, abym odmawiał sobie w pisaniu przyjemności, nie ma także żadnego powodu, abym pozbawiał jej tych, którzy zasiądą nad moją książką. Chodzi o to, aby to wszystko, o czym będzie traktował tekst, było absolutnie transparentne, a przy tym żeby sam tekst był rodzajem błyszczącej powierzchni, która sprawia, że się go pieści, używa, myśli o nim, i w końcu z przyjemnością do niego powraca. Oto jest niejako moja „moralność” książki. Nie mówimy tu jednak o „pisarstwie”. Nie darzę sympatią pisarstwa. Bycie pisarzem wydaje mi się czymś śmiesznym. Jeśli miałbym się zdefiniować, podać choćby jakąś pretensjonalną definicję, zarazem ośmieszającą i taką, która miałaby być od tej pory moją wizytówką, jeśli miałbym określić siebie samego w jakiś pretensjonalny sposób w dziedzinie pisania, stanąć obok siebie i samemu sobie nadać jakieś miano, powiedziałbym, że jestem rzemieślnikiem oraz, jeszcze raz to powtórzę, sztukmistrzem ognia. Uważam, że moje książki to miny, ładunki wybuchowe… Mam nadzieję, że nimi są! Moje książki mają i we mnie samym wywołać pożądany efekt, dlatego też, jeśli mogę sobie pozwolić na niewyszukane określenie, chciałbym je wypychać trotylem. Sama książka, niczym ładunek wybuchowy, powinna wywołać efekt, po czym zniknąć. Tak samo jest z pisaniem – podobnie jak książka jest tylko środkiem do celu. Sytuowanie którejś z mych książek w szeregu innych i określenie takiego zbioru w kategoriach jednego, kompletnego dzieła, byłoby nieporozumieniem.

120,00 zł
60,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 60,00 zł

6 osób kupiło
9
Sąd wojenny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sąd wojenny
Dostępny
18 szt.

Mroczny, szokujący wgląd w okrucieństwo nazistowskiego reżimu. Hassel i jego towarzysze zostają rzuceni w wir walk na froncie fińskim. Stawiają czoło arktycznej zimie, okrutniejszej niż wszystko, z czym przyszło im się do tej pory zmagać. Zdają sobie sprawę, że śmierć depcze im po piętach. Ceną przetrwania będzie jednak odsiadka w surowym więzieniu Torgau – centrum hitlerowskiego systemu karnego. Trafiają tam dezerterzy i właściwie każdy, kto wykazuje poglądy antynazistowskie. Pobyt tam może przynieść wszystko – sąd wojenny i egzekucję albo głód i tortury. Twórczość Hassela, w tym także powieść Sąd wojenny, przedstawia zmagania wojenne na niemal wszystkich frontach II wojny światowej. To oparta w dużej mierze na osobistych przeżyciach autora, doskonale skonstruowana, zapadająca w pamięć książka, od której trudno się oderwać!

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

5 osób kupiło
10
Zosia i jej zoo. Gadatliwy tygrys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i jej zoo. Gadatliwy tygrys
Dostępny
2 szt.

Mały gadatliwy tygrys uwielbia zabawy i popisy przed zwiedzającymi! Czy Zosia weźmie z niego przykład, znajdzie w sobie odwagę i pokona tremę, żeby wystąpić przed całym Azylem Zoologicznym? Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego - słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki - Zosia rozumie mowę zwierząt.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

5 osób kupiło
11
Więcej niż klub - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej niż klub
Dostępny
179 szt.

Filip (ksywka: Messi) i Marek (ksywka: Ronaldo) żyją piłką. Drużyna jest ich drugą rodziną, trener drugim ojcem, a wtykająca we wszystko nos menedżerka Ewa (z ich klasy) byłaby nawet całkiem dobrym materiałem na… dziewczynę? Niestety – te szczere uczucia nie wpływają na grę osiedlowego klubu Fruteksu Pięknogóra. Drużyna jest słaba. Kolejni trenerzy rozkładają ręce, sponsor się wycofuje, a wyniki meczów wołają o pomstę do nieba. I właśnie w tym momencie wszędobylski nos Ewki bardzo się przydaje. Czy nowy trener poprowadzi chłopaków do zwycięstwa? Czy naprawdę zna tego prawdziwego Messiego? I czy pomoże chłopakom spełnić marzenia o grze w hiszpańskiej lidze? Zapraszamy do lektury pierwszej od czasów Do przerwy 0:1 genialnej powieści dla dzieci o piłce nożnej.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

5 osób kupiło
12
Na tropach Smętka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropach Smętka
Dostępny
105 szt.

Na tropach Smętka – słynny bestseller Melchiora Wańkowicza – to ponadczasowa relacja z wyprawy, jaką pisarz odbył w 1935 roku do ówczesnych Prus Wschodnich, czyli między innymi na tereny dzisiejszej Warmii i Mazur. Obok Ziela na kraterze i Bitwy o Monte Cassino to jedna z najlepszych książek mistrza polskiego reportażu. W podróży towarzyszyła pisarzowi nastoletnia córka Marta, a efektem wyprawy była pasjonująca relacja o mieszkańcach tych ziem i ich życiu, uzupełniony historycznymi i politycznymi odniesieniami, sięgającymi niekiedy paru stuleci wstecz. I choć od premiery książki minęło ponad osiem dziesięcioleci, niewiele straciła ze swojej atrakcyjności. Można powiedzieć, że przewidział to sam autor, pisząc po latach, że „reportaż dobrze napisany zrasta się z duszą czytelnika”. Na tropach Smętka doczekało się wielu wznowień. Niestety wszystkie powojenne edycje poddano ostrej cenzurze i nieuprawnionej redakcji. W obecnym wydaniu staramy się przywrócić dawną formę tekstu i pełną, przedwojenną warstwę graficzną reportażu. W książce zostały wprowadzone liczne przypisy i objaśnienia, ukazujące kontekst historyczny, polityczny czy literacki wielu opisywanych wydarzeń, współcześnie nie zawsze już znanych i zrozumiałych dla Czytelnika. Zapraszamy w nostalgiczną podróż w czasie po niezwykłej krainie.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

4 osoby kupiły
13
Diccionario de palabras frecuentes Espanol-polaco Hiszpańsko-polski słownik frekwencyjny (wyd. 2022) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

3 osoby kupiły
14
Nazywam się Czerwień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
15
Gniotek Jednorożec BPIŁ3604 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
3 osoby kupiły
16
Jagiełło pod prysznicem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagiełło pod prysznicem
Dostępny
107 szt.

Jagiełło pod prysznicem to pełna humoru opowieść o polskich władcach, która zaciekawi nawet tych, którzy dotąd uważali, że historia jest nudna jak flaki z olejem. Przekonają się, że prawdziwa historia Polski obfituje w wydarzenia, których nie wymyśliliby scenarzyści „Gry o tron”, pełna jest zdrad, ucieczek, braterskich kłótni, przemyślnych forteli i krwawych bitew. Dowiedzą się, że nasi królowie i książęta byli ludźmi z krwi i kości, że zdarzali się wśród nich bohaterowie i tchórze, grzesznicy i święci, patrioci i zwyczajni zdrajcy. To lektura dla tych, którzy nie lubią wkuwania dat, ale chcą wiedzieć, dlaczego Bolesław Chrobry kazał swoim poddanym wyrywać zęby, z jakiego powodu Bolesław Krzywousty kazał oślepić brata, po co Zygmunt August spotykał się z czarnoksiężnikiem Twardowskim, czy Jan Sobieski lubił kawę po wiedeńsku i co łączyło Jana Kazimierza z więźniem w żelaznej masce. Dzięki tej książce przekonacie się, że historia da się lubić!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4 osoby kupiły
17
Zapiski z Rosji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski z Rosji
Dostępny
68 szt.

„Kończę Zapiski w pierwszych dniach bestialskiego ataku Władimira Putina na Ukrainę. [...] Wśród straszliwych obrazów bestialstwa, barbarzyństwa, okrucieństwa, wobec aktów cierpienia, które zapierają oddech, widząc szaleństwo i bezwzględność przywódcy, przeraziła mnie wiadomość o wielkim społecznym poparciu dla wywołania tej wojny. [...] Z tego właśnie powodu wspominanie Moskali, którzy stali mi się bliscy, przedstawicieli rosyjskiej inteligencji, reprezentujących najwyższą kulturę, wrażliwość, ciekawość innych i tolerancję, okazało się potrzebą jeszcze silniejszą niż na początku prowadzenia Zapisków. To o nich myślę w tych pełnych grozy dniach, przekonany, że, gdyby żyli, byliby, równie jak my, przerażeni, ale przede wszystkim pełni wstydu i bólu, najgłębiej rozgoryczeni, widząc obraz dzisiejszego Rosjanina, który kolejny raz staje naprzeciw cywilizowanego świata”.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

3 osoby kupiły
18
Rzeź Woli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeź Woli
Dostępny
58 szt.

„Obok Holocaustu jest to największa zbrodnia wojenna, o wszelkich cechach ludobójstwa, dokonana na ziemiach polskich. Według różnych szacunków na małym obszarze jednej tylko dzielnicy w ciągu zaledwie kilku dni zostało zamordowanych od 30 do 60 tysięcy całkowicie bezbronnych ludzi. Pod względem liczby ofiar tę hekatombę – Rzeź Woli – „przewyższa” tylko Rzeź Wołyńska. Uwzględniwszy jednak czynnik czasu i miejsca, nie było drugiego takiego wydarzenia w dziejach Polski. I to nie tylko podczas II wojny światowej – to największa znana jednorazowa masakra, która dotknęła Polaków w całych ich zapisanych dziejach, a rozpatrując jej wymiar w czasie II wojny światowej na terenie Europy, należy ją uznać za największą popełnioną zbrodnię tego rodzaju. Najbardziej jednak zaskakuje i zdumiewa fakt, że ta zbrodnia pozostała do dziś nieukarana i niezadośćuczyniona...” Ze wstępu

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

3 osoby kupiły
19
Vademecum survivalowe. Wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum survivalowe. Wydanie II
Dostępny
64 szt.

Przetrwać w każdej sytuacji Survival - dla jednych hobby, dla innych narzędzie samodoskonalenia, a dla wielu sposób na życie. Definicje survivalu można mnożyć, ale pewne jest jedno: to coraz popularniejsza forma spędzania czasu. Pomaga pokonywać własne słabości, umożliwia zdobywanie nowych umiejętności, uczy poruszać się pewnie w każdym terenie - czy są to równie piękne jak niebezpieczne góry, czy miejska dżungla. Łączący elementy sportu, nauki, techniki i psychologii survival pozwala na naprawdę wszechstronny rozwój. Ale uwaga: może być niebezpieczną dyscypliną, jeżeli zabierzemy się do niego bez przygotowania. Dzięki tej książce, przeznaczonej zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wielbicieli survivalu, wrócisz cały i zdrowy z każdej wyprawy! Z książki dowiesz się między innymi, jak: - przygotować się do wyjścia w teren, - nie zgubić się w lesie, - wydostać się z bagna, - przetrwać w czasie burzy, - przeżyć upadek windy, - uzyskać naturalną aspirynę, - zachować się w czasie napaści i przetrwać zamieszki, - uwolnić się w razie uwięzienia. Poznasz też wiele innych umiejętności pozwalających wyjść cało z przeróżnych opresji. Bo choć sytuacji niebezpiecznych na ogół nie szukamy, one niestety czasem wybierają nas. Przytrafiają się nagle i niespodziewanie. Dobrze jest wiedzieć, co wtedy zrobić, by przetrwać. Paweł Frankowski - z wykształcenia prawnik i informatyk, z zamiłowania głodny survivalowej wiedzy badacz. Uwielbia naturę. Jest trenerem etyki outdooru oraz fanem rozwiązań w stylu MacGyvera. Członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Kiedy może, przemierza Polskę rowerem. Autor popularnych książek o survivalu miejskim (preperingu), survivalu zielonym (leśnym), bushcrafcie, a także poradnika dotyczącego bikepackingu. Publikuje artykuły w Biuletynie Surwiwalowym. Witold Rajchert - zwolennik poznawania świata przez doświadczenie. Gdy pasjonował go monastycyzm chrześcijański, przez rok mieszkał i żył jak mnich we włoskim Lanuvio. By poznać południe globu, zamieszkał na kilka miesięcy w Buenos Aires. Na Kołymie wcielił się w rolę uciekiniera z łagru podczas wyprawy (symulacji) survivalowej. Na północy, w Skandynawii, trenował zimową sztukę przetrwania. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, w wolnych chwilach tłumacz. Współautor książek Sztuczki survivalowe oraz Bushcraft weekendowy.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

3 osoby kupiły
20
Bibliomania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibliomania
Dostępny
218 szt.

?Niewinna i urocza gorączka bibliofila u bibliomana jest ostrą chorobą posuniętą do obłędu? ? twierdzi Charles Nodier. I w tym zawiera się sedno bibliomanii ? w obłędzie czytelnika, który bierze do ręki książkę i nie potrafi jej odstawić, chyba że na własną półkę. Gdzie nas ten obłęd zaprowadzi? Do kompulsywnego zbieractwa? Do zbrodniczych czynów? A może sprawi, że przekroczymy granicę szaleństwa i zejdziemy do piekła bibliofila? Kreśląc w zebranych w niniejszym tomie opowiadaniach groteskowe portrety miłośników książek, Charles Nodier, Gustave Flaubert i Charles Asselineau starają się dociec istoty bibliomanii. Ich dociekaniom towarzyszą ilustracje Alfreda Kubina i Léona Lebegue?a, będące swoistym komentarzem tego niezwykłego zjawiska.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

3 osoby kupiły
21
Foremki do piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foremki do piasku
Swede
Dostępny
1 szt.

Zestaw czterech foremek do piasku z motywem morskim razem z wałkiem. Zabawka odpowiednia dla dzieci w wieku powyżej pierwszego roku życia.

16,20 zł
14,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 1,21 zł

3 osoby kupiły
22
Bańki pistolet światło SP83782 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,30 zł
23,67 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,63 zł

2 osoby kupiły
23
DZIENNIKI Tom II: 1939-1949 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DZIENNIKI Tom II: 1939-1949
Dostępny
104 szt.

Dzienniki Stanisława Ossowskiego, wydawane ponad pół wieku po jego śmierci, obejmują niemal całe życie autora, splecione z historią Polski. Pisane były, z przerwami, od 1905 do 1963 roku. Są zbiorem zapisków z życia codziennego, wojen i podróży, obserwacji środowiskowych, notatek z lektur i przemyśleń; łączy je uważność i refleksyjność. Stanowią materiał do biografii intelektualnej Ossowskiego i źródło do historii życia umysłowego w Polsce. Bogaty aparat naukowy ułatwia zrozumienie zapisków i umieszcza je w kontekście ludzi, miejsc i czasów. ?W kręgu Stanisława Ossowskiego? to projekt naukowy realizowany przez Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego celami są: dokumentacja dorobku Ossowskiego i jego środowiska, badania nad twórczością i znaczeniem tego kręgu oraz publikacja niedrukowanych pism uczonego. Tom drugi Dzienników jest piątą książka powstałą w ramach projektu. Tom I objął lata 1905?1939, tom II lata 1939?1949, tom III obejmie okres 1949?1963.

52,50 zł
46,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2 osoby kupiły
24
Barbie Chelsea. Laleczka z króliczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Chelsea. Laleczka z króliczkiem
Barbie, Mattel
Dostępny
3 szt.

Zestawy lalek i zwierzaków Barbie® Chelsea™ zachęcają do słodkich opowieści dzięki 6-calowej lalce Chelsea™, przyjacielowi zwierzaka i zabawnym, tematycznym elementom! Ten zestaw zawiera lalkę Chelsea™ w uroczym stroju z króliczkami i marchewką, a także opaskę na głowę z uszami królika, która pasuje do jej króliczka. Lalka Chelsea™ może opiekować się swoim kumplem królikiem, korzystając z pięciu akcesoriów: legowisko dla zwierząt, torebka, miska na jedzenie i wegetariańskie przysmaki.

52,99 zł
47,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,30 zł

2 osoby kupiły
25
Auto z napędem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto z napędem
Swede
Dostępny
16 szt.

Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki. Kolorowe autko budowlane z miękkiego plastiku z ruchomymi elementami. Zbierz całą kolekcję. Zabawka dla dzieci od 18 miesiąca życia. Produkt zapakowany w kartonowe opakowanie z przezroczystym okienkiem. Podane wymiary są wymiarami opakowania.

17,70 zł
15,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
26
Droga mojego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga mojego życia
Dostępny
164 szt.

Wspomnienia byłego chasyda? ? intrygujący tytuł zapowiada nam autora niepokornego. Czytelnik przetłumaczonej na język polski książki, opublikowanej po niemiecku w 1874 roku, nie zawiedzie się, bowiem Josef R. Ehrlich (1842-1899) w barwny sposób, opisał swoje smutne, wręcz tragiczne dzieciństwo i młodość spędzone w przygranicznym sztetlu, w galicyjskich Brodach, będących w połowie XIX wieku wolnym miastem handlowym. Najbliższa rodzina Josefa pragnęła, by został uczonym w Piśmie, on jednak bardziej niż Talmud, chedery i chasydzki dom modlitwy, umiłował przyrodę i astronomię oraz język i kulturę niemiecką. Pomimo braku wykształcenia i środków, po wielkim pożarze Brodów, opuścił miasto i wyjechał do Wiednia. Zarabiał tam na utrzymanie, udzielając lekcji, a także pisząc prognozy pogody dla niemieckojęzycznych gazet. Usiłował również zaistnieć jako literat, tworząc dzieła różnego gatunku, które nie spotkały się z większym uznaniem. Interesował się filozofią i mistyką chrześcijańską, a u schyłku życia przyjął chrzest w Kościele rzymskokatolickim. Jako pisarz został niemalże zapomniany, obecnie jednak badacze niemieckojęzycznej literatury i kultury żydowskiej odkryli na nowo jego najlepsze dzieło ? Wspomnień byłego chasyda. Z tej książki dowiesz się zatem, jak w połowie XIX wieku wyglądało życie Żydów w Brodach, kim byli kadisz i kore. Przeczytasz o chasydach Jollesa i o tym, jakie były ich wierzenia i zwyczaje, jak koszerowali noże, do czego potrzebny był im czosnek, jak rzucali klątwy oraz w jaki sposób bronili się przed wpływami złych duchów ? szejdim i lejcim, a także, czy młodym Ehrlichem zawładnął dybuk. W serii ukazały się: Ludwig Kalisch, Obrazki z moich lat chłopięcych Jecheskiel Kotik, Moje wspomnienia, TOM I Najstarsze pamiętniki Żydów krakowskich: Meir ben Jechiel Kadosz z Brodu, Zwój pana Meira, Jom Tow Lipmann Heller, Zwój nienawiści Jecheskiel Kotik, Moje wspomnienia, TOM II Estera Rachela Kamińska, Boso przez ciernie i kwiaty. Memuary ?matki teatru żydowskiego? Mordechaj Aron Gincburg, Awiezer. Wyznania maskila Beniamin R., ?Płonęli gniewem?. Autobiografia młodego Żyda Rachela Fajgenberg, Dziewczęce lata. Młodość w poleskim sztetlu Kadia Mołodowska, Spadek po pradziadku. Opowieść Natan Sternharz, Dni Natana

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

2 osoby kupiły
27
Kolorowanki na każdą pogodę. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki na każdą pogodę. Dinozaury
Dostępny
39 szt.

Wybierzcie się na wyprawę do fantastycznego świata dinozaurów! Do zabawy z kolorami zapraszają sympatyczne gady, które zamieszkiwały Ziemię dawno, dawno temu. Kolorujcie obrazki, przyklejajcie naklejki i poczujcie się jak prawdziwi artyści. Pora szykować kredki!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
28
Marzycielka z Ostendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzycielka z Ostendy
Dostępny
953 szt.

Opowieść o pięknie, które jest w każdej z nas. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej, ani nigdy później. Pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. I nie miało znaczenia, kim był. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca. Ale czy ta historia wydarzyła się naprawdę? Czy to wspomnienia, wciąż powracające ze zdwojoną siłą, czy tylko fantazje schorowanej kobiety? W Marzycielce z Ostendy Éric-Emmanuel Schmitt z właściwą sobie czułością bada kruchą naturę wspomnień, impresji, wyobrażeń. Bo to dzięki nim odbywamy najpiękniejsze podróże do krainy zmysłowości. Dzięki nim uczymy się kochać siebie.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
29
Barbie. HBV40 Modne ubranko dla Kena. Koszulka, spodnie, buty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HBV40 Modne ubranko dla Kena. Koszulka, spodnie, buty
Barbie, Mattel
Dostępny
1 szt.

Ubierz lalkę Kena na dzień lub na wieczór w te fantastyczne ubranka zgodne z najnowszymi trendami. Różnorodne części garderoby dobrane w oryginalne, tematyczne zestawy zachwycają kolorami, wzorami i akcentami. Zbierz wszystkie niesamowite ubranka dla Kena i łącz je na różne sposoby, aby czerpać maksimum radości z zabawy w tworzenie opowieści! Modne, stylowe kreacje to uniwersalne stroje dla lalki Ken na każdą okazję.

31,40 zł
28,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,14 zł

2 osoby kupiły
30
Locke & Key. Złoty wiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Locke & Key. Złoty wiek
Dostępny
53 szt.

Przez pokolenia Locke’owie przemierzali mroczne korytarze Keyhouse, uwalniając jego cuda i tajemnice. W pięciu wyjątkowych historiach Joe Hill oraz Gabriel Rodriguez odkrywają przed czytelnikami minioną epokę, sprzed sagi Locke & Key, wrzucając zupełnie nowych bohaterów w objęcia niepojętej grozy. Zwieńczeniem tego albumu jest przebojowy crossover z serią Sandman. W Złotym wieku zostało zaprezentowane pięć prequelowych opowieści. Mały świat, Otwórz księżyc oraz Dźwięki muzyki stanowią wprowadzenie dla nakreślonych z prawdziwym rozmachem, połączonych ze sobą historii: Blady batalion oraz Piekła kres. W ostatniej z nich, będącej crossoverem z uniwersum Sandmana, pojawią się również Sen, Lucyfer, a także inne znane postaci. Każdy z tych rozdziałów daje czytelnikom wgląd w życie przodków rodziny Locke z początku XX wieku. Korzystając z kluczy, muszą oni toczyć swoje mniejsze i większe walki. Czy to na potępieńczych polach Europy podczas I wojny światowej, czy w najgłębszych czeluściach piekieł, rodzina Locke desperacko stara się ochronić swój świat przed napływem mrocznych sił.

115,00 zł
90,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 24,15 zł

2 osoby kupiły
31
Rak piersi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rak piersi
Dostępny
203 szt.

Książka dostarcza rzetelnej wiedzy medycznej weryfikowanej w toku wielu lat pracy i rozmów z pacjentami. Autor przybliża w niej najważniejsze zagadnienia związane z rakiem piersi, od profilaktyki i czynników ryzyka zachorowania, poprzez diagnostykę i leczenie, aż do metod rekonstrukcji. Dopełnieniem tej tematyki są inne nowotwory złośliwe, guzy łagodne, choroby infekcyjne, wady i defekty piersi. Publikacja łączy w całość zagadnienia medyczne, moralne i egzystencjalne. Jednym z jej głównych motywów jest perspektywa etyczna przeżywania choroby, a ściślej ? przetransponowanie trudu i cierpienia na wartość pozytywną. Autor doradza, jak przygotować się do batalii z rakiem, żeby zwycięsko przejść poszczególne bitwy i powrócić z tarczą. Zaleca potraktowanie tej wojny jako cennego doświadczenia, które może w pozytywny sposób oddziaływać na dalsze życie. ? ze Wstępu dr n. hum. Ewy Sławińskiej DARIUSZ MICHALIK, doktor nauk medycznych, chirurg onkolog z trzydziestoletnim doświadczeniem klinicznym zdobytym w szpitalach publicznych. Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi (1990). Uzyskał specjalizacje z chirurgii ogólnej (1998) i chirurgii onkologicznej (2003). Ukończył studia podyplomowe z chirurgii onkologicznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej piersi (2015?2017) na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie. Doktorat obronił na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (2003). Uczestniczył w licznych konferencjach i szkoleniach, głównie za granicą, poświęconych leczeniu raka piersi (m.in. Mediolan, Barcelona, Paryż, Londyn, Waszyngton, Miami). Odbył staż w St. Thomas Hospital w Londynie, L?Institut Gustave-Roussy w Paryżu, Istituto Europeo di Oncologia w Mediolanie oraz w Klinik Pyramide w Zurychu.

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
32
Niewolnicy z Socorro. Tom 4. Drużyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewolnicy z Socorro. Tom 4. Drużyna
Dostępny
1044 szt.

Kiedy Czaple zostają wysłane do Araluenu, cała drużyna jest podekscytowana perspektywą nowej przygody. Niebawem jednak okazuje się, że dawni wrogowie nie śpią, i młodzi żeglarze mogą zapomnieć o spokojnej przeprawie. Czaple zostają wplątane w niebezpieczną intrygę i zmuszone do wzięcia udziału w wyprawie, której celem jest uratowanie porwanych Aralueńczyków, którzy mają zostać sprzedani na targu niewolników w Socorro. Tym razem Hal i spółka mają do pomocy jednego z królewskich zwiadowców. Ale nawet takie wsparcie może okazać się niewystarczające.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
33
Rosyjskie narodowe bajki z podręcznym słownikiem rosyjsko-polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjskie narodowe bajki z podręcznym słownikiem rosyjsko-polskim
Dostępny
207 szt.

Nie tylko baśnie braci Grimm bawią i uczą najmłodsze pokolenia. Rosyjskie bajki ludowe, choć trochę zapomniane, śmiało mogą z nimi w tej dziedzinie konkurować. Rosyjskie opowieści zakorzeniły się w naszej świadomości dawno, dawno temu, tak więc najwyższy czas, by do nich powrócić. Wspólnie z małymi czytelnikami warto docenić uniwersalny przekaz historii o Kurze pstrokatce, Lisiczce z wałkiem albo Maszy i niedźwiedziu, która doczekała się nawet swojego filmowego, animowanego odpowiednika. Rosyjskie bajki ludowe to zbiór najpiękniejszych opowiadań od naszych wschodnich sąsiadów - tak pełnych humoru i magii, że nie powinno ich zabraknąć na żadnym regale w dziecięcym pokoju.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
34
Twister gra rodzinna 6733228 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twister gra rodzinna 6733228
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
35
Kredki dwustronne, 12 sztuk, 24 kolory, pastel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki dwustronne, 12 sztuk, 24 kolory, pastel
St. Majewski, 12
Dostępny
12 szt.

12 kredek dwustronnych w kolorach pastelowych, 24 kolory. Uwaga! Różne kolory pudełek, towar wysyłany losowo.

14,70 zł
13,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
36
Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957-1993) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957-1993)
Dostępny
4 szt.

Monografia autorstwa Sławomira W. Malinowskiego Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957-1993). Historia niczym baśń z innego świata to książka niezwykła. Mimo że jej tytuł sugeruje kronikarskie opracowanie na temat jednej z redakcji polskiej telewizji publicznej, to w rzeczywistości jest to opowieść (auto) biograficzna. Posiłkując się fragmentami wywiadów, publikacji oraz dokumentów związanych z programami telewizyjnymi i audycjami radiowymi, autor przedstawia okoliczności, w których działania i doświadczenia redaktorów Telewizji Dziewcząt i Chłopców (TDC) wzbogaciły życie tysięcy dzieci i młodzieży, ich rodzin, znajomych, podopiecznych w masowych akcjach. Jest to więc wielobarwna mozaika osobistych historii, podana w formie gawędy, którą charakteryzuje przystępność języka, lekkość stylu i czytelność przykładów. Strukturę treści książki współtworzą dwie komplementarne części. Na pierwszą z nich składają się rozdziały, w których mowa o pracy edukacyjnej zespołów oraz współpracowników TDC, Świata Młodych, społecznych efektach ich wysiłku, a także o ich recepcji w różnych środkach masowego komunikowania. Autor przypomina niewątpliwie unikalne okoliczności realizacji programów dla dzieci takich jak: „Ekran z Bratkiem”, „Klub Pancernych”, „Latający Holender”, „Niewidzialna Ręka”, „Zwierzyniec” i innych mniejszych produkcji.

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

2 osoby kupiły
37
Odzyskana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odzyskana
Dostępny
90 szt.

Aneta Bogusz w popłochu ucieka z lasu, w którym przed momentem doszło do dramatycznych wydarzeń, zmieniających całe jej dotychczasowe życie. Musi zapewnić bezpieczne schronienie sobie oraz czteroletniej podopiecznej. Kaja Tomczyk uporała się z traumą po tragicznej śmierci męża, ale z trudem wypracowany spokój niespodziewanie burzy anonimowa wiadomość. Jej nadawca twierdzi, że Wojtek zataił przed żoną pewne ważne informacje na swój temat. W poszukiwaniu prawdy Kaja wraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Krystian Kaczmarek próbuje pogodzić się z nową rzeczywistością. Półtora roku wcześniej jego ukochana zniknęła bez wieści. Mężczyzna traci już nadzieję na szczęśliwe zakończenie, gdy niespodziewanie odbiera telefon z informacją, że w stołecznym szpitalu wybudziła się ze śpiączki kobieta, wyglądająca jak jego zaginiona żona. Co wyniknie, gdy losy tych trojga bohaterów nagle się splotą? Czy powroty okażą się trudniejsze niż rozstania? Pozwól wciągnąć się w wir dalszych losów bohaterek „Fikcji” oraz „Ludzi niczyich”.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
38
Pamiętniki z Miłosnej. Pamiętnik z getta warszawskiego. Miłość w cieniu śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki z Miłosnej. Pamiętnik z getta warszawskiego. Miłość w cieni...
Dostępny
36 szt.

„Ulica Wolność, a raczej jej połowa przedzielona murem, prowadzi na cmentarz żydowski. Jedyna wolność, jaką jeszcze mają Żydzi w getcie, to wolność śmierci. Zresztą dla Niemców nawet sama nazwa tej ulicy jest zbyt rewolucyjna, zmienili więc ją na Zegarmistrzowską – Uhrmacherstrasse”. – Henryk Makower „Chciałabym przeżyć tę wojnę i mieć jeszcze dzieci z moim kochanym Mańkiem. Dzieci, które nigdy nie widziały pożogi, mordów i zezwierzęcenia ludzkiej natury, dzieci, które tego nie zobaczą, które będą żyły w szczęśliwym kraju bez wojen i antagonizmów rasowych. Piszę to, co czuję, ale wiem, że to niemożliwe. Po pierwsze dlatego, że mało prawdopodobne jest nasze przetrwanie, a po drugie czyż jest na świecie kraj, w którym nie będzie już w przyszłości wojny? Wojna tak się sprzęgła z historią ludzkości, że chyba zniknie z powierzchni ziemi razem z życiem tej ludzkości”. – Noemi Makower

56,00 zł
40,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,68 zł

2 osoby kupiły
39
Na sygnale. Z życia ratownika medycznego, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na sygnale. Z życia ratownika medycznego, wydanie kieszonkowe
Dostępny
22 szt.

Prawdziwe historie z życia ratownika medycznego. Na chodniku leży nastolatek, wykrwawiający się z rany kłutej. Zrozpaczona i zszokowana matka patrzy oniemiała, jak jej córka przechodzi bardzo silny atak astmy. Młody mężczyzna rzuca się pod pociąg w Sylwestra o północy. Niewielu ludzi wyobraża sobie życie w świecie, w którym takie sytuacje należ do codzienności. Dla ratowniczki medycznej Lysy Walder te i tysiące innych wezwań są częścią pracy. Lysa często widzi tragedie, przerażenie i stratę. Jest świadkiem wszystkich skutków dzwonienia pod numer 112, do największego i najbardziej zapracowanego serwisu pogotowia ratunkowego na świecie. Lysa jest pielęgniarką na ostrym dyżurze i ratowniczką medyczną od ponad 15 lat. W tej książce opowiada historie kryjące się za wyjącymi syrenami i migoczącymi niebieskimi światłami karetek oraz zdradza, jak to naprawdę jest mieć pracę, w której nieustannie staje się twarzą w twarz ze śmiercią i przeznaczeniem. Fascynujące i przyprawiające o dreszcze historie, opowiadające o gwałtownie przerwanych życiach, złamanych sercach, ale także o nadziei.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
40
Irytujący przystojniak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Irytujący przystojniak
Dostępny
150 szt.

Klara wiedzie dobre życie w wielkim mieście. Wszystko zmienia się w dniu, kiedy w wyniku nieporozumienia traci pracę. To sprawia, że musi zrezygnować z tego, co dotychczas udało jej się zbudować, i wrócić w rodzinne strony - do miejsca, którego z całego serca nienawidzi. Sytuacja komplikuje się, gdy Klara przypadkowo spotyka swoją pierwszą miłość. Wraz z pojawieniem się Fabiana ożywają wszystkie wspomnienia. Dziewczyna musi zmierzyć się z przeszłością, od której uciekła, i z uczuciami, których sądziła, że się wyzbyła. Jakby tego było mało, na jej drodze staje Karina - dawna rywalka, a obecna partnerka Fabiana - oraz tajemniczy Mikołaj. Klara traci kontrolę i nieświadomie wplątuje się w podwójny trójkąt miłosny. Nawiązane relacje wciągają ją w spiralę niebezpieczeństwa, aż dociera do punktu, kiedy musi dokonać wyboru. Da drugą szansę Fabianowi czy postanowi tworzyć przyszłość z Mikołajem? A może zrezygnuje ze wszystkiego i po raz kolejny wyjedzie? I jaką rolę odegra Karina - kobieta wzgardzona?

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
41
Kaprysy Losu. Tom 2. Zawsze i na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaprysy Losu. Tom 2. Zawsze i na zawsze
Dostępny
72 szt.

Niezwykle empatyczna powieść o relacjach rodzicielskich, młodzieńczej miłości oraz przewrotności losu. Tata Natalii i mama Wojtka postanawiają razem zamieszkać. Dwoje młodych ludzi poznaje się podczas jednego ze spotkań ich rodziców i od razu przypadają sobie do gustu. Czy Natalii i Wojtkowi będzie dane zakosztować miłości? Czy może na ich drodze staną nieoczekiwane wydarzenia? Zawsze i na zawsze to historia obyczajowa z wątkiem romantycznym. Jak zwykle w książkach Pauliny Cicheckiej i tym razem nie zabraknie plastycznych opisów krajobrazów i miejsc odwiedzanych przez bohaterów.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
42
Wielka księga idiomów. Angielski w.2 PONS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga idiomów. Angielski w.2 PONS
Dostępny
10 szt.

Wielka księga idiomów. Angielski to podręcznik, w którym czytelnik znajdzie idiomy, popularne zwroty, zabawne powiedzonka, a także wulgaryzmy. Naszym celem jest nauczenie, jak radzić sobie w codziennych rozmowach po angielsku, jak nie tylko rozumieć, ale i zawsze wiedzieć, co odpowiedzieć. Książka ta będzie nieocenioną pomocą w zrozumieniu, a także swobodnym stosowaniu najpopularniejszych angielskich idiomów i zwrotów używanych w codziennym życiu. Zapewne często odnosisz wrażenie, że ani opanowana przez ciebie gramatyka, ani słownictwo, które znasz, nie pozwalają ci mówić naturalnie i swobodnie, z użyciem wyrażeń, które tak często słyszysz w filmach i piosenkach. Zastanawiasz się więc dlaczego po tylu latach nauki języka twoje wypowiedzi wciąż nie są swobodne, nie-książkowe i nie-szkolne. Większość podręczników do angielskiego powstaje dla szerokiej, międzynarodowej grupy czytelników. Tę samą książkę możesz kupić w Bangkoku, Bejrucie, Berlinie, Barcelonie i Białymstoku. W takiej sytuacji niemożliwe jest stworzenie kursu skierowanego bezpośrednio do Polaków, wyjaśniającego zawiłości języka angielskiego, ale z polskiego punktu widzenia. Fakt, że książka skierowana jest wyłącznie do polskiego czytelnika, czyni tę pozycję wyjątkowo przydatną. Pozwala ona porównać język polski z angielskim, a polskie wyrażenia z tymi, których używa się w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii... Znajdziesz tu także informacje o pochodzeniu różnych zwrotów, ich zastosowaniu w codziennych rozmowach, a ponadto: informacje kulturowe, synonimy i przykłady kontekstów, w jakich każde wyrażenie powinno lub nie powinno być użyte. Wszystko to podajemy w lekkiej, nienapuszonej formie, z humorem, a często i z przymrużeniem oka. US or UK English? Najważniejsze różnice między amerykańskim a brytyjskim angielskim tkwią w języku potocznym. Różnice leksykalne są niewielkie (mniejsze niż 2%), a gramatyczne ? jeszcze mniejsze. Mniej rozbieżności zauważysz w standardowych zwrotach i wyrażeniach, więcej w rozmowach, które usłyszysz na ulicy, w klubie, na uczelni... Jak zorganizowana jest ta książka? Staraliśmy się pogrupować, na ile to możliwe, zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla określonych sytuacji i tematów, np.: ?Radość i smutek?, ?Zmęczenie i energia?, ?Dobre maniery lub brak manier?, ?Miłość i nienawiść?, ?Rady i sugestie?, ?Wyzwania i problemy? itd. W podtytułach znajdziesz słowa-klucze, które pomagają jeszcze lepiej zorganizować każdy rozdział.

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

1 osoba kupiła
43
Pociąg z cyferkami Klocki edukacyjne 53el - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociąg z cyferkami Klocki edukacyjne 53el
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

63,90 zł
57,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,39 zł

1 osoba kupiła
44
Wojna informacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna informacyjna
Dostępny
755 szt.

Clausewitz naszych czasów. John S. Gardner "Guardian" *** TAJNA HISTORIA DEZINFORMACJI I WOJNY POLITYCZNEJ. XX wiek był wielkim laboratorium testowym dla dezinformacji i profesjonalnego, zorganizowanego kłamstwa, szczególnie w latach międzywojennych i okresie zimnej wojny. Rid odsłania szokujące tajemnice wywiadów, opisuje dzieje profesjonalnego, zorganizowanego kłamstwa. Wiele z ujawnionych, tajnych operacji wydaje się wręcz niewiarygodnych. Autor ukazuje choćby, jak służby wywiadowcze zaczęły wykorzystywać rozwijającą się kulturę internetową na wiele lat przed WikiLeaks, a także, rzuca nowe światło na wybory prezydenckie w USA, w 2016 roku, zwłaszcza na rolę niesławnej "farmy trolli" w Petersburgu, a także na znacznie niebezpieczniejszy atak, zadany z ukrycia. *** Żyjemy w wieku dezinformacji. Prywatna korespondencja jest wykradana i wycieka do prasy, aby komuś zaszkodzić - w Internecie rozpalane są namiętności polityczne, których celem jest wbicie klinów w widoczne już szczeliny liberalnej demokracji. Ich sprawcy sieją wątpliwości i publicznie negują wrogość owych poczynań, przenosząc je jednocześnie do działań zakulisowych. *** Znakomita! Rid odsłania kulisty dezinformacji od jej początków po współczesne nam polityczne rozgrywki. Pokazuje jak prowadzona była rosyjska kampania dezinformacyjna w 2016 roku podczas wyborów prezydenckich w USA. "The Washington Post"

89,90 zł
71,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,98 zł

1 osoba kupiła
45
Siatka na motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siatka na motyle
Swede
Dostępny
8 szt.

Produkt występuje w kilku wersjach wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki. Zabawka do łapania motyli. Podane wymiary są wymiarami zabawki.

12,40 zł
11,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
46
Co mnie otacza? Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co mnie otacza? Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami eduk...
Dostępny
41 szt.

Niniejsza publikacja powstała, aby pomóc w codziennej terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikacji. Materiał prezentowany na kartach pracy jest spójny i nie obejmuje zbędnych, zakłócających percepcję treści. W każdym dziale wprowadzono kilka najważniejszych słów i jedną cyfrę. Ponadto na każdej karcie znajdują się miniaturki obrazków niepozwalające zapomnieć o przerobionym już materiale. Wszystkie działy zakończone są sprawdzianami wiadomości, które pozwolą dorosłemu ocenić, czy przedstawione treści zostały przez dziecko wystarczająco dobrze zrozumiane i zapamiętane.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
47
Od fascynacji partnerstwem do obowiązku rodzicielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od fascynacji partnerstwem do obowiązku rodzicielskiego
Dostępny
14 szt.

Docere (z języka łacińskiego) znaczy nauczać, czyli dzielić się myśleniem, rozumieniem i doświadczeniem. Książki zbiorowe są jedyną okazją, aby współdziałać z innymi autorami, jednocześnie myśleć, rozumować i doświadczać w zaciszu indywidualnych pomysłów i badań. Redaktorki, zafascynowane współczesnymi relacjami i rodzinnością, uznały, że podjęty temat jest wielowersyjny. To oznacza bogactwo pytań o przyszłość relacji międzyludzkich w różnych meandrach nauk społecznych. Prezentowany czytelnikom zbiór, zdaje się, osiągnął cel wieloaspektowego podejścia do relacji, co z kolei ujawniło różnorodny obraz rodzin i zapoczątkowało debatę akademicką. Mamy nadzieję, że posłuży ona praktykom wychowania i nauczania.W prezentowanych pięciu częściach książki autorki zaczynają od doświadczenia partnerstwa, które uwidacznia współczesną nerwicę dotyczącą samodoskonalenia oraz inwestycji w siebie, dewaluując pojęcie wspólnotowości. W dalszych partiach publikacji wyłaniają się te aspekty życia rodzinnego, które mogą okazać się zbyt trudne i bolesne dla relacji rodzinnych na linii zlęknieni lub obojętni rodzice i pragnące bezwarunkowej miłości dzieci.

74,00 zł
51,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,20 zł

1 osoba kupiła
48
Potwory i ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Potwory i ludzie
Dostępny
14 szt.

Finalna część słynnej trylogii Patricka Nessa, w której rozegra się ostateczne starcie o przyszłość planety Trzy armie maszerują na Nowe Prentisstown. Rdzenni mieszkańcy planety, Szpakle, zmobilizowali się, by pomścić lata upokorzeń. Zdesperowani osadnicy próbują za wszelką cenę bronić swojego rozdzieranego wojną domową miasta, do którego nieuchronnie zbliża się z kosmosu konwój nowych kolonistów. A ponieważ niemilknący Szum obnaża myśli wszystkich żywych stworzeń, każde niewypowiedziane słowo może zaważyć na losie planety. Todd i Viola znajdą się w samym centrum zdarzeń i staną przed potwornie trudnymi decyzjami. Podążyć za tyranem czy za terrorystą? Ocalić życie ukochanej osoby czy tysięcy nieznajomych? Jak zachować człowieczeństwo, skoro wojna czyni z ludzi potwory?

49,00 zł
28,42 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 20,58 zł

1 osoba kupiła
49
Wojenna miłość, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojenna miłość, wydanie kieszonkowe
Dostępny
2 szt.

Prawdziwa historia miłości, która wbrew wszystkiemu rozkwitła między dwojgiem ludzi z dwóch krańców świata, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolność. W sercu okupowanej przez nazistów Europy następuje przypadkowe, przelotne spotkanie dwóch osób. Jedną z nich jest bojowniczka ruchu oporu; drugą jeniec wojenny. Wymięty liścik, który trafił do jego rąk, kieruje tych dwoje nieznajomych na kurs, który na zawsze odmieni ich życie. Wojenna miłość to prawdziwa historia Josefine Lobnik i Bruce’a Murraya, którzy dzięki niemal niemożliwym zbiegom okoliczności, pośród brutalnej wojny, odkrywają miłość. To opowieść o wielkiej odwadze, brawurowych ucieczkach, zdradzie, torturach i odwecie. To niezwykła historia ich miłości, która przetrwała na przekór wszystkiemu. To niezwykła relacja dwojga zwykłych ludzi żyjących w niewyobrażalnie barbarzyńskim reżimie Hitlera.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
50
Lotki do badmintona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotki do badmintona
Swede
Dostępny
43 szt.

Zestaw piórkowych lotek do badmingtona 3 sztuki. Produkt zapakowany w przezroczyste, plastikowe opakowanie. Produkt dla osób od 3 lat. Podane wymiary stanowią wymiar opakowania.

13,40 zł
12,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
51
Instrumenty muzyczne Bigtoys BZG7893 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
52
Zamek Zwierzęcy. Tom 2. Zimowe Margerytki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamek Zwierzęcy. Tom 2. Zimowe Margerytki
Dostępny
58 szt.

Zima przybywa do Zamku Zwierzęcego. Surowy klimat nęka jego mieszkańców szczególnie że „prezydent” Silvio wzmaga terror… Przedstawiamy drugi tom serii mistrzowsko napisanej przez Xaviera Dorisona z zapierającymi dech w piersi ilustracjami Felixa Delepa.

60,00 zł
47,40 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
53
Dekoracja ścienna Psi Patrol - Everest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna Psi Patrol - Everest
Nickelodeon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Piękne, kolorowe dekoracje z wizerunkami głównych bohaterów bajki Psi Patrol, dzięki którym pokój dziecka stanie się przytulny i wyjątkowy, a dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas. Dekoracje doskonale nadają się do dekoracji pokoju, kącika zabaw i innych miejsc, w których przebywają nasze pociechy. dekoracje wykonane są z miękkiej, bezpiecznej i nietoksycznej, podwójnej pianki EVA proste do zawieszenia oraz do usunięcia montowane na taśmie dwustronnej

9,10 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
54
Jak ocalić życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak ocalić życie
Dostępny
8 szt.

Nigdy nie wiesz, co to znaczy naprawdę kogoś ocalić. Kerry i jej najbliższy przyjaciel Tim chcą ratować ludzkie życie – teraz muszą zdać egzaminy wstępne na medycynę. Czeka ich jednak decydująca próba. Na zabawie sylwestrowej u ich szkolnego kolegi dochodzi do zatrzymania akcji serca i to wydarzenie przewraca życie całej trójki do góry nogami. Przez niemal osiemnaście minut Joel, wschodząca gwiazda futbolu, pozostaje w stanie śmierci klinicznej. Przez niemal osiemnaście minut Kerry reanimuje człowieka, w którym od lat się podkochuje, Tim przeżywa zaś taki szok, że nie jest w stanie pomóc. I choć jeszcze o tym nie wiedzą, tych osiemnaście minut odmieni osiemnaście kolejnych lat ich życia. Okazuje się bowiem, że ocalenie komuś życia nie oznacza jeszcze szczęśliwego zakończenia. Bohaterowie tej porywającej powieści odkrywają, co znaczy miłość, przebaczenie i odnajdywanie własnego powołania. Udowadniają też, że człowieka można odratować na wiele sposobów, a do odnalezienia sensu życia wiedzie więcej niż jedna droga. Tę książkę czytałam do późna w nocy. Porwała moje serce, rozdarła je na strzępy, a na koniec wlała w nie otuchę. Clare Pooley, autorka bestsellera Cała prawda o miłości Jak ocalić życie to przebogata, przemyślnie skonstruowana, porywająca opowieść o odwadze i wielkiej miłości. Od pierwszej strony pochłonęła mnie bez reszty! Wspaniała. Ocena dziesięć na dziesięć! Josie Silver, autorka bestsellera Jeden dzień w grudniu Ta powieść całkowicie mnie uwiodła, istny balsam dla duszy. Piękna książka, pełna dramatyzmu, namiętności i szczerości. Rowan Coleman, autorka Słów pamięci Ta historia odmieni też ciebie. Wyjątkowa książka o wyjątkowych bohaterach. Julie Cohen, autorka Drogiego maleństwa

44,90 zł
23,35 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 21,55 zł

1 osoba kupiła
55
Obiecuję ci szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obiecuję ci szczęście
Dostępny
138 szt.

Myślała, że szczęście nie istnieje. Ta dziewczynka pokazała jej, że to nieprawda. Kalina jest zatwardziałą singielką. Piastuje stanowisko dyrektora w dużej gdańskiej firmie. Prowadzi swobodne życie, nie stroni od alkoholu. Nie planuje dzieci. Z domu nie wyniosła dobrych wzorców, więc nie widzi siebie w roli żony i matki. Bronka, który stara się o jej względy, traktuje jedynie jak kolegę. Jednak przewrotny los płata jej figla. Po śmierci siostry zmuszona jest zaopiekować się jej córką, kilkuletnią Tosią. To prawdziwa rewolucja w życiu Kaliny, ale dzięki temu zaczyna weryfikować swoje podejście do wielu spraw i inaczej postrzegać małżeństwo. Postanawia również rozprawić się ze swoim cichym nałogiem. Czy dzięki Tosi i Bronkowi Kalina będzie miała szansę na prawdziwe rodzinne szczęście?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
56
Księga idiomów, czyli: Das kannst du laut sagen! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga idiomów, czyli: Das kannst du laut sagen!
Dostępny
11 szt.

DAS KANNST DU LAUT SAGEN to podręcznik, w którym czytelnik znajdzie idiomy, popularne zwroty, zabawne powiedzonka. Naszym celem jest nauczenie, jak radzić sobie w codziennych rozmowach po niemiecku, jak nie tylko rozumieć, ale i zawsze wiedzieć, coodpowiedzieć.Książka ta będzie nieocenioną pomocą w zrozumieniu, a także swobodnym stosowaniu najpopularniejszych niemieckich idiomów i zwrotów używanych w codziennym życiu. Najpierw nauczysz się je rozpoznawać. Będziesz zaskoczony, jak wiele idiomów po dosłownym przetłumaczeniu brzmi identycznie jak ich polskie odpowiedniki. Weźmy choćby mit dem Feuer spielen igrać z ogniem czy jemandem den Kopf waschen zmyć komuś głowę. Są jednak i takie, których znaczenia nie da się odgadnąć za żadne skarby. Możemy usłyszeć na przykład: Von Jrgen kannst du dir eine Scheibe abschneiden. (Niby dlaczego miałbyś odkrawać sobie plaster od Jrgena?). Można by pomyśleć, że nasz niemiecki rozmówca postradał zmysły. Tymczasem chodzi tu po prostu o branie z kogoś przykładu! Ten idiom to nie jest odosobniony przypadek, dlatego, DAS KANNST DU LAUT SAGEN będzie dla ciebie wspaniałym przewodnikiem po meandrach ciekawych i nierzadko zabawnychpowiedzonek i zwrotów.Wiele idiomów jest bardzo podobnych w obu językach, a różnią się tylko niewielkim szczegółem. Kiedy go jednak zignorujemy, wypowiedź może okazać się niezrozumiała. W języku niemieckim jemanden hinters Licht fhren (dosłownie: prowadzić kogoś za światłem) to wcale nie wyprowadzać kogoś z ciemności , jak mogłoby nam się wydawać. W rzeczywistości idiom ten znaczy wywieść kogoś w pole/ wyprowadzić kogoś na manowce.Książka zawiera też najpopularniejsze niemieckie przysłowia, takie jak, na przykład: Wer nicht hren will, muss fhlen (Kto nie chce słuchać, musi poczuć na własnej skórze, rzecz jasna!) lub: Kommt Zeit, kommt Rat (Przyjdzie pora, znajdzie się rada).DAS KANNST DU LAUT SAGEN zawiera wyłącznie wyrażenia z codziennego, standardowego języka; nie braliśmy pod uwagę wariantów występujących w dialektach. I choć znajdziesz tu szeroką gamę zwrotów od bardzo grzecznych po wulgarne staraliśmy się zamieszczać jak najmniej wyrażeń charakterystycznych wyłącznie dla języka literackiego i tym samym rzadko stosowanych. Zdecydowana większość pochodzi z codziennego, swobodnego, współczesnego języka, jaki możesz usłyszeć dziś na ulicach, w filmach, w piosenkach, na jakinatkniesz się w gazetach i w internecie.W miarę możliwości staraliśmy się pogrupować wszystkie wyrażenia, umieszczając je w dużych blokach tematycznych. Niektóre z nich zawierają kilka pojęć: początek i koniec, wybaczenie lub zemsta, łatwe i trudne sprawy. Inne opisaliśmy pojedynczymi określeniami, na przykład: położenie czy szybkość.Na końcu książki znajduje się także indeks alfabetyczny, który pozwoli łatwo odnaleźćszukane pojęcia.Podobnie jak słownik, DAS KANNST DU LAUT SAGEN jest pozycją, której nie trzeba koniecznie przeczytać od A do Z, polecamy jednak czytanie jej rozdziałami tematycznymi. Pozwoli to umieścić każde z wyrażeń w odpowiednim kontekście i łatwiej je zapamiętać.Unikając wkuwania na pamięć zamieszczonych w naszej książce idiomów i zwrotów, nauczysz się ich w bardziej naturalny i intuicyjny sposób; nie wiedząc nawet kiedy opanujesz je szybko i skutecznie, a następnie włączysz do swoich wypowiedzi.Każdemu wyrażeniu, oprócz tłumaczenia na język polski, towarzyszy wyczerpujący i ciekawy komentarz, poparty w każdym przypadku przykładem w języku niemieckim. W opisach idiomów znajdziesz ciekawostki i anegdoty, dzięki którym nauka stanie się przyjemna i interesująca.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

1 osoba kupiła
57
Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki w...
Dostępny
117 szt.

Marketing to sztuka wyboru... właściwych rozwiązań na drodze do budowania marki Chcesz, by Twoja marka była wielka? Chcesz, by konsumenci ją lubili, by chcieli z nią obcować i by - co tu dużo mówić - ją kupowali? W takim razie czas wziąć się do pracy i po prostu to zrobić. Wielu powie, że aby zbudować silną markę, trzeba mieć ogromny budżet. Oczywiście, z grubymi milionami w portfelu dużo łatwiej i szybciej można wykreować brand, ale nie jest to ani jedyny, ani, co więcej, niezbędny czynnik sukcesu. Wszystko zależy od Ciebie - i od tego, czy budowanie marki zaczniesz od podstaw. Od tego, jak dobrze poukładasz klocki i czy będą one do siebie pasować. Tak samo jak dom budowany bez fundamentów, tak samo brand bez porządnej strategii przejdzie do historii, gdy tylko silniej zawieje wiatr. Chyba nie tego oczekujesz? Każdego dnia marki krzyczą do nas z reklam: wspaniała jakość, produkty premium, najwyższa klasa obsługi klienta... Tylko co z tego, jeśli za tymi przekazami zupełnie nic nie stoi. Jeśli to tylko wydmuszka, stworzona, by krzyczeć, bez pomysłu, bez podstaw... bez fundamentów. Ty je zbuduj. I przekonaj się, jak wiele korzyści może przynieść dobrze skonstruowana strategia marki. Nie idź na skróty. Nie powielaj schematów. Znajdź swoją drogę. Stwórz brand, który zajmie określone miejsce w świadomości konsumentów, dzięki czemu zdystansuje konkurencję i będzie czytelny, akceptowany, wreszcie - wybierany przez konsumentów. O tym właśnie jest ta książka. Celem tego poradnika jest przeprowadzenie Cię - krok po kroku - przez cały proces, w którym Ty podejmiesz decyzję, o czym powinna opowiadać Twoja marka. Nie ma to jednak być jedynie myśl czy pomysł. Ma to być wynikowa Twojej pracy, poznania rynku, konsumenta, konkurencji, swojej marki. Autor książki, doświadczony marketer, psycholog i trener biznesu, pokaże Ci, jak stworzyć brand, jak opracować zapis jego pozycjonowania. Odkryje przed Tobą, czym jest insight, przeprowadzi Cię przez świat archetypów, wskaże, kiedy warto pomyśleć o rebrandingu i dlaczego nie ogranicza się on wyłącznie do zmiany logo. Przekonasz się, jak ważna jest strategia marki i jaki ma wpływ na system identyfikacji wizualnej, a także strategię komunikacji. Zdobędziesz więc kompleksową wiedzę, dzięki której do budowania własnej marki podejdziesz przygotowany, z planem działania, ze świadomością, które rozwiązania są właściwe, a których należy unikać w procesie budowania marek i ich przekształcania - z małych w wielkie. O autorze książki Krzysztof Wadas - marketingowiec, praktyk, psycholog i trener biznesu. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętym marketingiem, działaniami promocyjnymi i budowaniem silnych brandów. Od kilku lat dzieli się swoim doświadczeniem, prowadząc zajęcia ze studentami na Uniwersytecie SWPS w ramach specjalności psychologia biznesu, a także w Wyższej Szkole Bankowej, gdzie uczy strategii marki. ?Otwieranie drzwiczek w głowie? to jego pasja. Wolny czas najchętniej spędza ze swoją wspaniałą rodziną, lubi czytać książki popularnonaukowe, a od czasu do czasu dosłownie zatraca się w grach RPG typu Wiedźmin czy Final Fantasy.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
58
Park Narodowy Gór Stołowych. Mapa kieszonkowa laminowana1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Park Narodowy Gór Stołowych. Mapa kieszonkowa laminowana1:35 000
Dostępny
29 szt.

Park Narodowy Gór Stołowych - mapa turystyczna w wersji laminowanej w wygodnym formacie kieszonkowym. Mimo niewielkich rozmiarów na mapie zamieściliśmy cały obszar Parku Narodowego Gór Stołowych w dużej skali – 1:35 000. Mapa prezentuje obszar od Radkowa na północy po Duszniki-Zdrój na południu oraz od Kudowy-Zdroju na zachodzie do Wambierzyc na wschodzie. Park Narodowy Gór Stołowych to jedyny park narodowy w naszym kraju, którego głównym celem jest ochrona przyrody nieożywionej. Uformowane w niezwykły sposób przez naturę skały piaskowcowe rozbudzają wyobraźnię. W tworach skalnych można zobaczyć ludzkie postacie, zwierzęta, rośliny, budynki czy różne przedmioty. W części opisowej znajdują się: informacje o parku, opisy miejsc wartych zwiedzenia, opisy grup skalnych oraz informacje o szlakach rowerowych znajdujących się na terenie parku narodowego i w jego najbliższej okolicy. Całość uzupełniają fotografie.

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
59
Jadzia Pętelka czuje złość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka czuje złość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.04

Dopada Cię złość? Da się ją poskromić! Złość w przypadku maluchów pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Tak jest też w przypadku Jadzi Pętelki, która przechodzi tzw. „bunt dwulatka”. Czy pod wpływem złości zachowa się niegrzecznie? Czy tupanie lub krzyk pomoże? Jadzia spróbuje poskromić swoje emocje. Jak poradzi sobie ze złością? To zadanie wcale nie jest takie proste… „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
60
Kolorowanki na każdą pogodę. Jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki na każdą pogodę. Jednorożce
Dostępny
60 szt.

Wybierzcie się na wyprawę do cudownego świata jednorożców! Do zabawy z kolorami zapraszają śliczne, przyjacielskie koniki. Kolorujcie obrazki, przyklejajcie naklejki i poczujcie się jak prawdziwi artyści. Pora szykować kredki!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
61
Księga idiomów, czyli: Acqua in bocca w.3 PONS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga idiomów, czyli: Acqua in bocca w.3 PONS
Dostępny
13 szt.

W Acqua in bocca! Zebraliśmy około 500 idiomów i podzieliliśmy je według 30 kategorii, odpowiadających polom semantycznym i zakresom tematycznym, jak np. Radości i smutki, Bliscy i dalecy czy Łatwe lub trudne. Przy każdym idiomie znajdziesz jasny komentarz dotyczący jego użycia oraz rejestru języka, jak również kilka słów na temat pochodzenia danego wyrażenia lub zwrotu oraz jeden lub dwa przykłady zastosowania idiomu w kontekście, które ułatwią ci jego zrozumienie.Mówiąc po włosku, z pewnością często miałeś wrażenie, że nie możesz wysłowić się w całkowicie naturalny i spontaniczny sposób, nawet jeśli dobrze znasz gramatykę i posiadasz bogaty zasób słownictwa.Przypomina to sytuację, kiedy nie udaje ci się danie na podstawie przepisu: myślisz, że masz wszystkie potrzebne składniki, ale jest coś, co nie wychodzi, czegoś ci brakuje. Na przykład, znasz znaczenie słow acqua, in i bocca, ale najprawdopodobniej nie wiesz, co znaczy acqua in bocca. Być może umiesz doskonale liczyć do 1000, znasz wszystkie kolory i ich odcienie, znasz nazwy wszystkich zwierząt, ale znaczenia wyrażeń i zwrotow takich, jak fare tredici, andare in bianco czy stare da cani umykają ci i to właśnie jest uczucie, kiedy czegoś ci brakuje.W wielu tekstach zamieszczonych w książkach do nauki języka włoskiego na pewno znajdziesz ciekawe informacje na temat pizzy i Świąt Wielkanocnych we Włoszech. Ale czy uczyli cię tego, w jaki sposób używać wyrażeń i zwrotów takich, jack che pizza! czy essere felice come una Pasqua? Jeśli ktoś powie ci: sei una testa di rapa lub: hai poco sale in zucca, wydaje ci się, że ma on na myśli sposób, w jaki gotujesz? A jeśli mówią ci, że dana osoba porta iella, w jaki sposób reagujesz?Tego wszystkiego dowiesz się z Acqua in bocca!

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

1 osoba kupiła
62
Jak przeżyć koniec świata. Plan na niepewne czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przeżyć koniec świata. Plan na niepewne czasy
Dostępny
1364 szt.

Pandemia. Atak terrorystyczny. Katastrofa naturalna. Globalne załamanie finansowe. Czasem wystarczy jedno wydarzenie, aby odwrócić nasz świat do góry nogami. Czy jesteśmy na to przygotowani? Czy damy radę stawić czoła niespodziewanym problemom: od ogromnego bezrobocia, drastycznego spadku wartości pieniądza, niedoboru żywności po odcięcie dostaw energii lub wody? Na ile pomoże nam w tym rząd, a na ile będziemy musieli liczyć tylko na siebie? Ta książka przygotuje Cię na największe katastrofy. Przybliży też sposoby na to, jak zabezpieczyć się przed ich skutkami. James Rawles, były oficer wywiadu armii Stanów Zjednoczonych i założyciel SurvivalBlog.com, w Jak przeżyć koniec świata, wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby chronić siebie i swoją rodzinę w najtrudniejszych sytuacjach. Rawles dzieli się taktykami i technikami przetrwania na własną rękę. Bardzo konkretnie podpowiada ile jedzenia powinniśmy zabezpieczyć w domu, jak filtrować wodę deszczową oraz jak chronić własne pieniądze. Przeczytaj i przygotuj się na Koniec świata jaki znamy.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
63
Wszystkiemu winny książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkiemu winny książę
Dostępny
304 szt.

Wielkie nieba, jak ja gardzę tą całą próżniaczą arystokracją! Alice Perpetua Felicity - te imiona nadano mi na cześć męczennic Kościoła anglikańskiego. Chyba po to, bym zawsze pamiętała, że rolą kobiety jest trwanie przy mężu. Ale ja nie chcę być żoną. Odrzucałam zalotników przez trzy sezony i kimkolwiek będzie nowy konkurent, uporam się z nim równie szybko jak z pozostałymi. Jednak nie spodziewałam się, że kolejnego kandydata na mojego męża mój ojciec wygra w karty! Przecież to niedorzeczne! Ku mojemu zdziwieniu przyszły książę zaproponował mi udawane małżeństwo. Choć to szalone i niemoralne, może okazać się korzystne dla nas obojga. Muszę tylko zapanować nad uczuciami. Nie mogę oddać serca rozpustnikowi! Ale jaka kobieta oprze się spojrzeniu srebrzystych oczu pełnych pożądania… „Czy można wygrać męża w karty? W dodatku markiza? W świecie angielskiej society wszystko jest możliwe. Tylko że Alice Tombs wcale nie pragnie ślubu, a już na pewno nie z takim rozpustnikiem jak Nick Hatherly. Odważna, wyzwolona kobieta i mężczyzna bez uczuć? To mieszanka wybuchowa. NAMIĘTNA mieszanka wybuchowa. Takiej historii jeszcze nie było! Absolutny must-read dla wszystkich fanów romansów historycznych”. – Paulina Jurga, autorka serii „Matrioszka”

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
64
Kampania Franklin-Nashville 18 IX-27 XII 1864 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kampania Franklin-Nashville 18 IX-27 XII 1864
Dostępny
36 szt.

Wojna secesyjna, która wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi Ameryki wlatach 1861–1865, obfitowała wkrwawe bitwy idramatyczne zwroty akcji. Kampania jednak, októrej opowiemy na kartach tej książki, była pod wieloma względami wyjątkowa. Oto jesienią 1864 r., kiedy wojna domowa wydawała się już zmierzać ku końcowi, pewien konfederacki generał zabrał swoją armię na ostatnią desperacką wyprawę wgłąb okupowanego przez wojska federalne stanu Tennessee. Kampania ta miała przynieść Skonfederowanym Stanom Zjednoczonym Ameryki oczekiwane zutęsknieniem zwycięstwo lub całkowitą zagładę. Stojący wobec przeciwnika liczniejszego ilepiej wyposażonego, żołnierze Johna Bella Hooda, rzecz jasna, mieli niewielkie szanse na wygraną. Już sam fakt, że udało im się po wielu trudach dotrzeć do stolicy stanu Tennessee ipodjąć próbę oblężenia tamtejszego federalnego garnizonu, zakrawał na cud. Pod Nashville jednak Hood, niezwykle agresywny dowódca, którego los okaleczył fizycznie ipsychicznie, napotkał równego sobie przeciwnika. Dowodzący siłami Unii wregionie generał George H. Thomas był bowiem mistrzem strategii obronnej, który wciągu dwóch tygodni potrafił zamienić się zobleganego woblegającego... Michał Leszczyński (1985). Dziennikarz i copywriter pochodzący z Gniezna. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie zawodowo związany z Warszawą oraz branżą gier komputerowych. Hobbystycznie pochłania seriami książki z zakresu wojny secesyjnej, rewolucji amerykańskiej, a także konfliktów na Dalekim Wschodzie.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

1 osoba kupiła
65
Foremki do piasku TechnoK 6757 p38 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foremki do piasku TechnoK 6757 p38
Technok
Dostępny
99 szt.

Zestaw czterech foremek do piasku w kształcie zwierzątek. Każda z nich odznacza się innym kolorem. Na powierzchni wytłoczono kształty, które odwzorowują podstawowe cechy zwierząt (oczy misia, pióra sowy, łapki żaby, skrzydła motyla). Wymiary opakowania: 12x10x10cm Wiek: 1+

8,40 zł
7,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
66
CD MP3 O moim życiu i pracach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
CD MP3 O moim życiu i pracach
Maria Skłodowska-Curie, StoryBox
Dostępny
1 szt.

29,95 zł
16,47 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,48 zł

2 osoby kupiły
67
Ostatni gwóźdź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni gwóźdź
Dostępny
707 szt.

Numer 1 na szwedzkich i norweskich listach bestsellerów Mroczny i zaskakujący thriller pióra jednego z najciekawszych współczesnych skandynawskich pisarzy. Szantażował. Molestował. Gwałcił. Szedł po trupach, aż wspiął się na szczyt. Jest podłym człowiekiem. Nazywa się Kim Sleizner i pracuje jako szef wydziału zabójstw kopenhaskiej policji. Dunja Hougaard zeszła do podziemia, by na własną rękę prowadzić śledztwo w sprawie swojego byłego szefa. Z pomocą swoich ludzi miesiącami gromadziła informacje. A gdy pewnego dnia na dnie morza u wybrzeży Kopenhagi zostają znalezione uwięzione w samochodzie zwłoki wysokiego urzędnika wywiadu operacyjnego policji oraz nieznanej młodej kobiety, nareszcie nadchodzi czas na zastawienie sideł. Najważniejsze pytanie brzmi, kto w nie wpadnie. Tymczasem w Helsingborgu, po drugiej stronie cieśniny Sund, szwedzki policjant Fabian Risk otrzymuje wiadomość, która wszystko odmienia. Ostatni gwóźdź to szósta – i ostatnia – część w serii o Fabianie Risku i jego walce ze szwedzką przestępczością, kontynuująca wątki podjęte w X sposobach na śmierć. Poprzednie tomy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy i zostały wydane w ponad trzydziestu krajach.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
68
Undertaker. Tom 6. Salvaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Undertaker. Tom 6. Salvaje
Dostępny
43 szt.

Szósty tom mistrzowskiej serii westernowej Xaviera Dorisona i Ralpha Meyera. Komiks stanowi zamknięcie dyptyku rozpoczętego tomem Biały Indianin.

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

1 osoba kupiła
69
Medalion z perłą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medalion z perłą
Dostępny
109 szt.

Wiktoria jest urocza, bardzo młoda i właśnie przeżywa pierwszą miłość. Zakochana i zapatrzona w swojego ukochanego nie może jeszcze wiedzieć, że los potraktuje ją bardzo okrutnie: jej serce zostanie zranione, a ona zdradzona. Ale na razie życie jest piękne. Podobnie jak polskie lata 20., znaczone narodzinami gwiazd teatru, kabaretu i niemego kina, coraz piękniejszymi kawiarniami, szykownymi toaletami pań i elegancją mężczyzn. W tle słychać pomrukiwania wojny z Bolszewikami, w Warszawie można spotkać kobiety-szpiegów, a dylematy wielkiego formatu mieszają się z małymi, życiowymi spawami. Jak to w życiu. Autorka oddając w nasze ręce drugą cześć sagi, opisującej typowe i nieproste losy polskich rodzin szlacheckich, tak dobrze nam znane z klasycznej literatury, nie ukrywa, że inspirowały ją dzieje jej bliskich. Kreśląc pełne emocji obrazy, pozwala dostrzec i urok tamtej epoki, ale i jej niebezpieczeństwa.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

1 osoba kupiła
70
Wróciło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróciło
Dostępny
297 szt.

Życie Ewy Dębskiej skomplikowało się, kiedy otrzymała starą willę, gdzie w ogrodzie znaleziono szkielet kobiety. To uruchamia całą lawinę tragicznych wydarzeń, których początek sięga do czasów epidemii ospy w 1963 roku. Giną kolejne kobiety, a sama doktor Dębska zostaje napadnięta w ogrodowej alejce przed willą. Bezradna policja w celu ustalenia tożsamości ofiary w końcu przekazuje komunikaty do mediów. Z ogromnej liczby zgłoszeń Wolski i Mrówa wybierają dwie kobiety, najbardziej pasujące do rysopisu sporządzonego przez eksperta. Odpowiedź daje analiza porównawcza DNA. Ale to dopiero pierwszy krok na drodze do odkrycia sprawcy. Co łączy pochowaną przy fontannie kobietę z obecnymi morderstwami młodych kobiet? Justyna Stanisz (ur. 1974 r.) ? dwukrotna laureatka konkursu na opowiadanie kryminalne i uczestniczka warsztatów literackich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu w latach 2015 i 2016. Wrocławianka z wyboru. Z wykształcenia pielęgniarka i historyk. Zawodowo aktywna w branży medycznej.

46,50 zł
39,53 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,97 zł

71
Król ringu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król ringu
Dostępny
162 szt.

Podczas pobytu w Tajlandii Harper wdaje się w romans z tajemniczym Ezrą. Choć zaczynają pałać do siebie głębszym uczuciem, ich drogi się rozchodzą. Kiedy dziewczyna wraca do Miami, chłopak całkowicie zrywa z nią kontakt i kończy znajomość. Żeby wyleczyć się z utraconej miłości, Harper nawiązuje relację z poznanym na imprezie Gunnarem ? kickbokserem. Gdy wydaje jej się, że zapomniała o Ezrze, ten ponownie wkracza w jej życie jako przeciwnik Gunnara w walce ? oficjalnie mają zmierzyć się w ringu, nieoficjalnie rozpoczynają pojedynek o serce Harper. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się również niejaka Nancy, która znacząco komplikuje i tak niełatwą sytuację. Kogo ostatecznie wybierze Harper? Podąży za sercem czy za rozumem? Co zyska, a co straci w wyniku tego, co się wydarzy?

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

72
Terminarz katechetki na rok szkolny 2022/2023 (wzór w kwiaty) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz katechetki na rok szkolny 2022/2023 (wzór w kwiaty)
Niedostępny
Brak

Kalendarz w układzie roku szkolnego z czytaniami mszalnymi. Zawiera wiele informacji i tekstów przydatnych w pracy katechetycznej: • noty o świętych i błogosławionych, • modlitwy wiernych na niedziele i święta, • medytacje i błogosławieństwa, • myśli i aforyzmy, • rozważania i wiersze nawiązujące do wydarzeń roku liturgicznego, • cenne informacje z zakresu teologii, biblistyki, liturgii i historii Kościoła, • wiele miejsca na listy uczniów i oceny.

39,00 zł
28,86 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

73
Terminarz katechety 
na rok szkolny 2022/2023 (wzór w kratę) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz katechety 
na rok szkolny 2022/2023 (wzór w kratę)
Niedostępny
Brak

Kalendarz w układzie roku szkolnego z czytaniami mszalnymi. Zawiera wiele informacji i tekstów przydatnych w pracy katechetycznej: • noty o świętych i błogosławionych, • modlitwy wiernych na niedziele i święta, • medytacje i błogosławieństwa, • myśli i aforyzmy, • rozważania i wiersze nawiązujące do wydarzeń roku liturgicznego, • cenne informacje z zakresu teologii, biblistyki, liturgii i historii Kościoła, • wiele miejsca na listy uczniów i oceny.

39,00 zł
28,86 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

74
Źródło mrozu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródło mrozu
Dostępny
32 szt.

Andrzej prowadzi typowy kawalerski żywot. Pewnego dnia spostrzega, że pomimo usilnych prób nie może opuścić Lublina ? miasta, w którym mieszka. Telefon odmawia posłuszeństwa, do mężczyzny nie docierają żadne informacje z zewnątrz, wydaje się, że rzeczywistość uwzięła się na niego i postanowiła go odizolować od życia, które dotychczas znał. Dziwna sytuacja ma też swoje dobre strony ? Andrzej wszystko dostaje za darmo. Jednak po pewnym czasie panujący stan rzeczy zaczyna mu ciążyć. Wizyta w barze ?Tawerna? daje możliwość wyjaśnienia, co się stało z jego życiem i powrotu do status quo. Należy tylko znaleźć punkty zakreślone na pewnej tajemniczej mapie? Czy Andrzej skorzysta z danej mu szansy? Jaką rolę odegra Monika ? dziewczyna, która na swoje nieszczęście dała się wciągnąć w tę niebezpieczną przygodę? Źródło mrozu to powieść, która buduje atmosferę niezwykłości i lęku. Porusza kwestie braku szczerości wobec bliskich w obliczu walki o przetrwanie, a wnikliwego czytelnika zostawia z niewygodnymi pytaniami dotyczącymi moralności oraz stanu psychicznego ludzi. Przede wszystkim jest to wciągający horror, który zaskakuje, wywołuje emocje i straszy niepokojącym, ciężkim klimatem.

47,00 zł
39,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,05 zł

75
Kalendarz Dyrektora Szkoły 2022/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Dyrektora Szkoły 2022/2023
Dostępny
2 szt.

Kalendarz Dyrektora Szkoły 2021/2022 to praktyczny i funkcjonalny terminarz roku szkolnego (wrzesień 2021 ? wrzesień 2022). Kalendarz Dyrektora Szkoły 2021/2022 to praktyczny i funkcjonalny terminarz roku szkolnego (wrzesień 2021 ? wrzesień 2022). Publikacja składa się z trzech części: kalendarzowej ? zawierającej przejrzysty i funkcjonalny układ ?dzień na stronie? pozwalający na swobodne zapisanie wszystkich informacji oraz spotkań; informacyjnej ? zawierającej takie informacje, jak: organizacja roku szkolnego i terminy m.in.: rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, przerw świątecznych oraz ferii zimowych w poszczególnych województwach, egzaminów ósmoklasisty i maturalnych, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe; zadania dyrektora szkoły ? w podziale na poszczególne miesiące roku szkolnego oraz z wyszczególnieniem zadań związanych m.in. ze sprawami organizacyjnymi i administracyjnymi, finansowymi i budżetowymi, kadrowymi, procesem nauczania, awansem zawodowym, egzaminami, współpracą z uczniami i rodzicami, czy udostępnianiem informacji. Poszczególne zadania zawierają informację o terminach ich realizacji oraz podstawę prawną; wykaz najważniejszych aktów prawnych z zakresu oświaty wraz z publikatorami: ustawy, rozporządzenia Rady Ministrów i MEN, sprawy kadrowe, zatrudnienia i wynagrodzenia; wykaz Placówek Doskonalenia Nauczycieli, Komisji Egzaminacyjnych, Kuratoriów Oświaty oraz organizacji nauczycieli ? wraz z aktualnymi danymi adresowymi; wykaz olimpiad przedmiotowych i interdyscyplinarnych; telefony zaufania; numery kierunkowe w Polsce i w Europie; miejsce na notatki; organizacyjnej, dedykowanej głównie nauczycielom i zawierającej dodatkowe elementy, takie jak: plan roku szkolnego; plan konferencji i wyjazdów; tygodniowy plan lekcji; dane kontaktowe uczniów i rodziców; tabele ocen; składki i ubezpieczenia. Kalendarz będzie przydatny w codziennej pracy dyrektorów wszystkich typów szkół oraz nauczycieli.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

76
Obrazowanie natury w nowożytnym Gdańsku. O kulturze kolekcjonerskiej miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazowanie natury w nowożytnym Gdańsku. O kulturze kolekcjonerskiej m...
Dostępny
169 szt.

Od początku nowożytności zaczynają w Gdańsku powstawać kolekcje prywatne. Aż do XIX wieku domy przede wszystkim uczonych mieszczan gdańskich zapełniają się ozdobnymi naczyniami, cennymi tkaninami, trofeami myśliwskimi, bronią, a także obrazami, rysunkami i grafikami oraz ? zbieranymi z nie mniejszą pasją ? naturaliami. W owym czasie zainteresowanie przedmiotami kolekcjonerskimi różnego typu stało się jednym z wyznaczników kultury miasta. Gdańscy zbieracze i naukowcy w XVII i XVIII wieku gromadzili malarskie, rysunkowe i graficzne przedstawienia kwiatów, owoców czy zwierząt, których autorami byli zarówno artyści obcy, jak i miejscowi. Kolekcjonowali i klasyfikowali muszle, skamieliny i okazy bursztynu. Tworzyli zielniki, budowali ogrody i zlecali wykonanie ilustracji naukowych w celu dopełnienia swoich rozpraw. Źródła odnalezione między innymi w Gdańsku, Amsterdamie, Berlinie, Dreźnie, Florencji, Gocie, Hadze, Hamburgu, Marburgu, Monachium i Wolfenbüttel pozwoliły zrekonstruować opowieść o zapomnianych gdańskich kolekcjonerach i zbieranych przez nich naturaliach i artefaktach.

95,00 zł
79,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,20 zł

77
Pokolenie (nie)obecne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokolenie (nie)obecne
Dostępny
20 szt.

Dotychczasowe ustalenia dotyczące poziomu, przejawów i powodów uczestnictwa obywatelskiego tracą swoją moc wyjaśniającą przede wszystkim dlatego, że ewoluująca demokracja od lat jest w kryzysie. Nieuchronnie powoduje to, że także przestrzeń publiczna, a wraz z nią sfera obywatelska ulega coraz większej komplikacji i stawia nowe zadania. Są przesłanki, by sądzić, iż doświadczamy daleko idącej emergencji nowej sfery publicznej i nowych wzorów zachowania obywatelskiego. Jaką rolę w tym procesie będzie miała młodzież i młodzi dorośli, dziś ?patologicznie bierni?? Młodzi dorośli to niestabilni i niedojrzali obywatele. Określani są, podobnie jak młodzież, jako indyferentni, bierni, apatyczni politycznie, ?biernie wrodzy wobec polityki? i formujący ?demokrację odmowy?. Jeśli jednak zmienimy perspektywę rozumienia obecności tego pokolenia w sferze publicznej, dostrzeżemy, że wyłania się ?jakiś? nowy publiczny dyskurs, przynajmniej w odniesieniu do kwestii ważnych dla tego pokolenia. Jaki? Chodzi tu przede wszystkim o ?lepsze? (bo świeże) recepty na to, jak reagować i jak stawiać czoła publicznym sprawom. Autorka szuka potencjału obywatelskości wśród młodych ludzi, ale także odpowiedzi na pytanie, co powoduje, że jest on dziś uśpiony, i co może sprawić, że się ujawni. Książka jest bardzo ważnym projektem, który wpisuje się w zapotrzebowanie nauk społecznych, zarówno socjologii, psychologii, jak i pedagogiki oraz społecznej praktyki. dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM (z recenzji) Znakomita monografia, ukazująca w świetle wyników badań obszary i przyczyny wycofania i nieobecności młodej generacji w sferze publicznej, a także rzeczywiste i potencjalne źródła wycofania z aktywności obywatelskiej młodzieży i młodych dorosłych o charakterze systemowym, kulturowym i socjalizacyjnym. Wyróżnia się szerokim polem rozważań, interdyscyplinarnością, doskonałym warsztatem badawczym, a także wnikliwością i złożonością wnioskowania. Autorka nie udziela prostych odpowiedzi, ukazując badany przez nią obszar rzeczywistości społecznej w całej jego złożoności, antycypując zarazem, co może wydarzyć się w przyszłości. dr hab. Barbara Galas, prof. UKSW (z recenzji)

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

78
31 kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31 kości
Dostępny
248 szt.

Kiedy Effie Coulston pada martwa na podłogę swojego baru podczas spotkania biznesowego w małym hiszpańskim miasteczku, jej córka Daniella czuje, że powrót na pogrzeb matki jest jej obowiązkiem. Mimo że nie utrzymywała z nią kontaktów od dwudziestu lat, a życie Effie w Hiszpanii było bardziej niż tajemnicze. Zwłaszcza, gdy bar Effie odwiedzają podejrzani obcokrajowcy, żądając od Danielli zwrotu gigantycznej kwoty, pochodzącej z wielomilionowego przekrętu na rynku nieruchomości. Ale pieniądze zniknęły… Tymczasem detektyw, który prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Effie jest przekonany, że Daniella wie więcej, niż mówi… Tylko czy wyjdzie z tej ponurej afery cało?

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

79
Uwolnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwolnienie
Dostępny
167 szt.

Ramsey Stewart naznaczył moją duszę tak, że czas jej nigdy nie uleczy. Mając dwanaście lat, zostałam jego dziewczyną. W wieku trzynastu skradł mi pierwszy pocałunek. Gdy skończyłam szesnaście lat, zakochaliśmy się w sobie. Zaplanowaliśmy wspólne życie i z optymizmem patrzyliśmy w przyszłość. Przecież miłość nigdy nie zawodzi, prawda? W przypadku Ramseya ? nie do końca. Miłość go zawiodła. Ja go zawiodłam. Zawiódł go cały świat. W wieku siedemnastu lat Ramsey został skazany za zabicie chłopaka, który mnie napadł. ?Nie czekaj na mnie?, napisał w swoim pierwszym i jedynym liście z więzienia. ?Zacznij nowe życie?, zachęcał. ?Już Cię nie kocham?, skłamał. Ale w moim słowniku nie istnieje słowo ?rezygnacja?. A już na pewno nie rezygnacja z Ramseya. Miłość mogła być naszym przekleństwem, ale on był mój. Więc oto jestem, ponad dwanaście długich lat później, i czekam, aż mężczyzna, dziś zupełnie mi obcy, wyłoni się zza bramy więzienia.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

80
Shrine, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shrine, CD
Bleed From Within, Mystic Production
Dostępny
19 szt.

Lista utworów: 1. I Am Damnation 2. Sovereign 3. Levitate 4. Flesh And Stone 5. Invisible Enemy 6. Skye 7. Stand Down 8. Death Defined 9. Shapeshifter 10. Temple Of Lunacy 11. Killing Time 12. Paradise

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

81
Verkligheten, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Verkligheten, CD
Soilwork, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Verkligheten 2. Arrival 3. Bleeder Despoiler 4. Full Moon Shoals 5. The Nurturing Glance 6. When the Universe Spoke 7. Stålfågel 8. The Wolves Are Back in Town 9. Witan 10. The Ageless Whisper 11. Needles and Kin (feat. Tomi Joutsen) 12. You Aquiver (feat. Dave Sheldon)

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

82
Maintain, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maintain, CD
Downset, Mystic Production
Dostępny
19 szt.

Lista utworów: 1. Maintain 2. Blackest of Days 3. New Respect 4. Won't Forget 5. Wreck It 6. On Lock (Only the Defest) 7. The Place to Be 8. Your Power 9. Positive Mind 10. Hear Me Now 11. Deeper 12. Ready for This

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

83
W kręgu rynku pracy i polityki społecznej. Księga jubileuszowa dedykowana profesorowi Zenonowi Wiśni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu rynku pracy i polityki społecznej. Księga jubileuszowa dedykow...
Dostępny
4 szt.

"W kręgu rynku pracy i polityki społecznej. Księga jubileuszowa dedykowana profesorowi Zenonowi Wiśniewskiemu z okazji 50-lecia pracy akademickiej" Niniejsza monografia składa się z dwóch części. Pierwsza jej odsłona poświęcona jest Profesorowi Zenonowi Wiśniewskiemu. Przebieg Jego kariery naukowej naszkicowała prof. Agata Sudolska, której Jubilat jesienią 2021 r. przekazał kierowanie Katedrą Gospodarowania Zasobami Pracy na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Oosobisty tekst upamiętniający dziesięciolecia współpracy z Profesorem Wiśniewskim przygotował dr Edward Dolny. Następnie przedstawiliśmy chronolicznie dorobek publikacyjny Jubilata i listę Jego naukowych wychowanków. Część druga-zasadnicza-niniejszej publikacji ma charakter naukowy. Ze względu na obszar zainteresowań badawczych Jubilata publikacja dotyka współczesnych problemów rynku pracy, polityki społecznej i zarządzania zasobami ludzkimi. Ze wstępu

74,70 zł
71,71 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,99 zł

84
Autopsja lustracji t.w. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autopsja lustracji t.w.
Dostępny
11 szt.

Zapraszam czytelnika do przebycia intrygującej drogi, w czasie której zbieram argumenty na rzecz uwolnienia o. Stefana Filipowicza SJ od zmazy wspólpracy z tajną milicją PRL w latach 1965-1969/1970. Zastosowana procedura badawcza uwalniania go od ciężaru niezasłużonej winy, jest najskuteczniejszą formą autopsji jego pierwszej lustracji. Wartość mojej metody oraz jej rezultaty będzie mógł czytelnik sam zweryfikować dzięki umieszczeniu w aneksie źródłowym zawartości obydwu teczek t.w. "Janiszewski". Fragment wstępu

63,50 zł
60,96 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,54 zł

85
No Wow, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Wow, Winyl
The Kills, Sonic
Dostępny
11 szt.

Z okazji 17-lecia istnienia zespołu Brytyjsko-amerykański duet rockowy The Kills wydaje limitowaną edycję deluxe drugiego albumu zatytułowanego "No Wow", na której znajdą się dwa krążki - oryginalne nagranie oraz nowy miks autorstwa wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy, Tchada Blake`a (The Black Keys, Fiona Apple, Arctic Monkeys), który wnosi świeże spojrzenie na 11 utworów. "No Wow" został pierwotnie wydany w 2005 roku i od razu zdobył uznanie za swoją pierwotną, wybuchową energię. Burzliwe połączenie mroku i muzyki na parkiet znalazło odzwierciedlenie w utworach takich jak "Love Is a Deserter" ("You got one eye as white as a bride / The other eye, as black as the devil"), a "Good Ones" promieniowały żarem i desperacją ("You got to burn down your house, keep your dreaming alive"). Pitchfork stwierdził: "Ten przyspieszony proces nadaje "No Wow" surową bezpośredniość, która pasuje do burzliwości i napięcia seksualnego zespołu." The Kills udowodnili, że są czymś więcej niż tylko kol

117,90 zł
112,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,89 zł

86
Everyone Into Position, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everyone Into Position, Winyl
Oceansize, Sonic
Dostępny
34 szt.

2011 roku. Prasa porównywała ich do takich zespołów jak Mogwai, Tool, Nirvana, Jane`s Addiction, My Bloody Valentine, Can i Faith No More. "Everyone Into Position" (2005) był ich drugim studyjnym albumem i już 3 czerwca ukaże się jego reedycja na podwójnym żółtym winylu (Limited Edition Splatter Yellow Vinyl) wydana nakładem Beggars Arkive. Na "Everyone Into Position" zespół wzniósł się na swoje wyżyny dzięki eterycznej i porywającej muzyce, która jest mroczna, ciemna, kosmiczna, potężna, rozległa i momentami anielska. Tytuł wziął się z obserwacji zespołu na temat apatii świata w 2005 roku. "Everyone Into Position" to płyta, która eksploruje każdą emocję, ogarniając słuchacza swoim pięknem i muzyczną potęgą. Album został nagrany i wyprodukowany przez Dana Austina w The Works Studio w Stockport w Wielkiej Brytanii, a zmiksowany w Sarm Studios w Londynie przez producenta Coldplay, Dantona Supple.

154,90 zł
147,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,74 zł

87
No Wow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Wow, CD
The Kills, Sonic
Dostępny
15 szt.

Z okazji 17-lecia istnienia zespołu Brytyjsko-amerykański duet rockowy The Kills wydaje limitowaną edycję deluxe drugiego albumu zatytułowanego "No Wow", na której znajdą się dwa krążki - oryginalne nagranie oraz nowy miks autorstwa wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy, Tchada Blake`a (The Black Keys, Fiona Apple, Arctic Monkeys), który wnosi świeże spojrzenie na 11 utworów. "No Wow" został pierwotnie wydany w 2005 roku i od razu zdobył uznanie za swoją pierwotną, wybuchową energię. Burzliwe połączenie mroku i muzyki na parkiet znalazło odzwierciedlenie w utworach takich jak "Love Is a Deserter" ("You got one eye as white as a bride / The other eye, as black as the devil"), a "Good Ones" promieniowały żarem i desperacją ("You got to burn down your house, keep your dreaming alive"). Pitchfork stwierdził: "Ten przyspieszony proces nadaje "No Wow" surową bezpośredniość, która pasuje do burzliwości i napięcia seksualnego zespołu." The Kills udowodnili, że są czymś więcej niż tylko kol

73,90 zł
70,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,69 zł

88
No Wow (Limited Edition), Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Wow (Limited Edition), Winyl
The Kills, Sonic
Dostępny
5 szt.

okazji 17-lecia istnienia zespołu Brytyjsko-amerykański duet rockowy The Kills wydaje limitowaną edycję deluxe drugiego albumu zatytułowanego "No Wow", na której znajdą się dwa krążki - oryginalne nagranie oraz nowy miks autorstwa wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy, Tchada Blake`a (The Black Keys, Fiona Apple, Arctic Monkeys), który wnosi świeże spojrzenie na 11 utworów. "No Wow" został pierwotnie wydany w 2005 roku i od razu zdobył uznanie za swoją pierwotną, wybuchową energię. Burzliwe połączenie mroku i muzyki na parkiet znalazło odzwierciedlenie w utworach takich jak "Love Is a Deserter" ("You got one eye as white as a bride / The other eye, as black as the devil"), a "Good Ones" promieniowały żarem i desperacją ("You got to burn down your house, keep your dreaming alive"). Pitchfork stwierdził: "Ten przyspieszony proces nadaje "No Wow" surową bezpośredniość, która pasuje do burzliwości i napięcia seksualnego zespołu." The Kills udowodnili, że są czymś więcej niż tylko kole

124,90 zł
118,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

89
Dekoracja ścienna - miś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna - miś
MARKO - Dekoracje Ścienne
Niedostępny
Brak

Subtelne i piękne, kolorowe dekoracje, dzięki którym pokój dziecka stanie się przytulny i wyjątkowy, a dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas. Dekoracje doskonale nadają się do dekoracji pokoju, kącika zabaw i innych miejsc, w których przebywają nasze pociechy. Dekoracje wykonane są z miękkiej, bezpiecznej i nietoksycznej, podwójnej pianki EVA. Proste do zawieszenia oraz do usunięcia, montowane na taśmie dwustronnej.

6,99 zł
Powiadomienie
90
Dekoracja ścienna - konik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna - konik
MARKO - Dekoracje Ścienne
Niedostępny
Brak

Subtelne i piękne, kolorowe dekoracje, dzięki którym pokój dziecka stanie się przytulny i wyjątkowy, a dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas. Dekoracje doskonale nadają się do dekoracji pokoju, kącika zabaw i innych miejsc, w których przebywają nasze pociechy. Dekoracje wykonane są z miękkiej, bezpiecznej i nietoksycznej, podwójnej pianki EVA. Proste do zawieszenia oraz do usunięcia, montowane na taśmie dwustronnej.

6,99 zł
Powiadomienie
91
Dekoracja ścienna Psi Patrol - Skye, Chase, Marshall - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna Psi Patrol - Skye, Chase, Marshall
Nickelodeon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Piękne, kolorowe dekoracje z wizerunkami głównych bohaterów bajki Psi Patrol, dzięki którym pokój dziecka stanie się przytulny i wyjątkowy, a dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas. Dekoracje doskonale nadają się do dekoracji pokoju, kącika zabaw i innych miejsc, w których przebywają nasze pociechy. dekoracje wykonane są z miękkiej, bezpiecznej i nietoksycznej, podwójnej pianki EVA proste do zawieszenia oraz do usunięcia montowane na taśmie dwustronnej

14,40 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,41 zł

92
Dekoracja ścienna Psi Patrol - Everest, Skye, Marshall - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna Psi Patrol - Everest, Skye, Marshall
Nickelodeon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Piękne, kolorowe dekoracje z wizerunkami głównych bohaterów bajki Psi Patrol, dzięki którym pokój dziecka stanie się przytulny i wyjątkowy, a dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas. Dekoracje doskonale nadają się do dekoracji pokoju, kącika zabaw i innych miejsc, w których przebywają nasze pociechy. dekoracje wykonane są z miękkiej, bezpiecznej i nietoksycznej, podwójnej pianki EVA proste do zawieszenia oraz do usunięcia montowane na taśmie dwustronnej

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

93
Dekoracja ścienna - żyrafka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna - żyrafka
MARKO - Dekoracje Ścienne
Dostępny
18 szt.

Subtelne i piękne, kolorowe dekoracje, dzięki którym pokój dziecka stanie się przytulny i wyjątkowy, a dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas. Dekoracje doskonale nadają się do dekoracji pokoju, kącika zabaw i innych miejsc, w których przebywają nasze pociechy. Dekoracje wykonane są z miękkiej, bezpiecznej i nietoksycznej, podwójnej pianki EVA. Proste do zawieszenia oraz do usunięcia, montowane na taśmie dwustronnej.

6,99 zł
94
Dekoracja ścienna - kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna - kotek
MARKO - Dekoracje Ścienne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Subtelne i piękne, kolorowe dekoracje, dzięki którym pokój dziecka stanie się przytulny i wyjątkowy, a dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas. Dekoracje doskonale nadają się do dekoracji pokoju, kącika zabaw i innych miejsc, w których przebywają nasze pociechy. Dekoracje wykonane są z miękkiej, bezpiecznej i nietoksycznej, podwójnej pianki EVA. Proste do zawieszenia oraz do usunięcia, montowane na taśmie dwustronnej.

6,99 zł
Powiadomienie
95
VOICES Advanced Student's Book with Online Practice and Student's eBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VOICES Advanced Student's Book with Online Practice and Student's eBoo...
Dostępny
19 szt.

Voices to nowy kurs dla młodzieży i dorosłych, dla których język angielski jest oknem na świat, a nauka języka obcego stanowi okazję do poszerzania horyzontów. Poprzez intensywny trening wymowy, ćwiczenia mediacyjne, czytanie ze zrozumieniem połączone z ćwiczeniami na myślenie krytyczne, słuchacz aktywnie buduje szeroki wachlarz kompetencji komunikacyjnych, a także systematyczne ćwiczy struktury leksykalno-gramatyczne.

219,00 zł
96
EWA 906496 Czapka Smerfetka szary 068 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EWA 906496 Czapka Smerfetka szary 068
UBRANKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

11,99 zł
Powiadomienie
97
EWA 906298 Czapka Smerfetka róż 068 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
98
EWA 906434 Czapka Smerfetka biały 062 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EWA 906434 Czapka Smerfetka biały 062
UBRANKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

11,99 zł
Powiadomienie
99
Autobus na radio z ładowarką na radio BAR7828 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobus na radio z ładowarką na radio BAR7828
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

62,90 zł
59,13 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,77 zł

100
Auto przewrotka Drift na radio z ładowarką BAR1647 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto przewrotka Drift na radio z ładowarką BAR1647
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.19

135,90 zł
127,75 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,15 zł

Wróć do góry