hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.05.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 maja 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Służące do wszystkiego (Joanna Kuciel-Frydryszak, Maciej Jakubowiak, Anna), na drugim Homo deus. Krótka historia jutra (Yuval Noah Harari). Kolejny produkt to Royal (Sylwia Zandler) oraz Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem (Tosatti Marco, Gabriele Amorth).
1
Służące do wszystkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Służące do wszystkiego
Dostępny
519 szt.

Przejmujące losy białych niewolnic, kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej. Tych, których w przedwojennej Polsce było najwięcej. Zatrudniane przez mieszczaństwo wiejskie dziewczęta zaczynały służbę mając często 15 lat. Nie miały prawa do urlopu i wypoczynku, pracowały od świtu do nocy za grosze. Joanna Kuciel-Frydryszak zagląda do ich maleńkich pokoików w eleganckich kamienicach, przypatruje się, co robią, gdy mają wychodne, obserwuje je przy kuchennej pracy, współczuje, gdy muszą oddać swoje często nieślubne dzieci. Ale praca służącej to mimo wszystko awans i dotknięcie lepszego świata. Dla niektórych służba stanie się przygodą życia. Inne w rodzinie chlebodawców znajdą przyjaciół i opiekunów. W galerii służących pojawiają się zarówno te, które zapisały się w historii: Anna Kaźmierczak, prababcia kanclerz Angeli Merkel, Teosia Pytkówna, żona Stanisława Wyspiańskiego, Aniela Ciemna, która wymyśliła końcówkę Ferdydurke, komunistka Etla Bomsztyk, jak i te bezimienne. Zobaczymy je także podczas drugiej wojny światowej, gdy heroicznie będą pomagać swoim chlebodawcom.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

198 osób kupiło
2
Homo deus. Krótka historia jutra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
46,13 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 23,77 zł

44 osoby kupiły
3
Royal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Royal
Dostępny
269 szt.

Ta dziewczyna pokaże, że nieokrzesany książę nie może mieć każdej. Amerykanka Vivian Jones, dwudziestoletnia studentka, otrzymała szansę, o jakiej marzy wielu młodych ludzi. W ramach rocznego stażu może studiować ekonomię w Londynie. Wszystko zapowiada się wspaniale, dopóki dziewczyna nie uświadamia sobie, że życie w stolicy Wielkiej Brytanii będzie bardzo drogie. Na szczęście z pomocą przychodzi jej przyjaciółka, dzięki której Vivian dostaje pracę w kuchni – to nie byle gdzie, bo w pałacu królewskim. Mimo początkowych obaw okazuje się, że rodzina królewska jest bardzo przyjazna i traktuje pracowników z szacunkiem. Prawie cała…

41,90 zł
27,24 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,66 zł

23 osoby kupiły
4
Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem
Dostępny
274 szt.

Przejmująca, szokująca, a nade wszystko fascynująca rozmowa z najbardziej znanym egzorcystą na świecie Jak poznać, że szatan zaczyna interesować się człowiekiem? Jak mocno złe duchy potrafią wpływać na nasze życie? Jak się bronić przed demonem? Wreszcie – kto może zostać egzorcystą? Włoski paulista, ksiądz Gabriele Amorth, przez ponad 30 lat pełnił funkcję oficjalnego egzorcysty Watykanu. W niniejszej książce zdradza kulisy swej posługi, szczerze opowiadając o sprawach, które przez lata owiane były tajemnicą lub znane jedynie połowicznie. Przybliża czytelnikowi szczegóły wielu przypadków opętań, ujawnia przebiegłość diabła, prezentuje także problem oddziaływania złych mocy na duchowieństwo. Wspomnienia egzorcysty to poruszający wywiad z księdzem, który niejednokrotnie wypędzał demony, stawał oko w oko z samym szatanem, pomagając dręczonym i opętanym. To lektura zmuszająca do zastanowienia nad wydarzeniami znanymi z horrorów, które niekiedy przenikają do prawdziwego życia.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

23 osoby kupiły
5
Lizbona. Królowa mórz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lizbona. Królowa mórz
Dostępny
103 szt.

Barwny przewodnik po przeszłości Lizbony Jej urok jest legendarny, ale niewiele osób zna fascynującą historię Lizbony, jednego z najstarszych miast europejskich. W labiryncie uliczek odnajdujemy ślady zarówno rzymskiego panowania, jak i stulecia pod rządami Maurów. Po renesansowym bruku, ku zachwytowi mieszkańców, maszerowały w królewskim orszaku słonie i nosorożce. Jakie były koleje losu tego niezwykłego miasta? Barry Hatton w swojej zajmującej opowieści o barwnej przeszłości i teraźniejszości Lizbony wydobywa zapomniane okruchy historii. Ożywia pamięć o oblężeniu w 1147 roku, zamachu na króla, utworzeniu republiki i mrokach współczesnej dyktatury. Opisuje trzęsienie ziemi, które w 1755 roku obróciło całe miasto w gruzy, ale też zapoczątkowało nowoczesną odbudowę. Przytaczana przez niego historia miejsc, wspaniałych budowli i wyjątkowych mieszkańców ukazuje drogę, którą przeszła Lizbona od portowego miasteczka do stolicy Portugalii. Dla wielu podróżników Lizbona to miłość od pierwszego wejrzenia. Dzięki książce Lizbona. Królowa Mórz zrozumiecie, co stoi za magią tego królewskiego miasta. Lizbona. Królowa Mórz to pejzaż złożony z wielu nieoczywistych odcieni, jak portugalskie azulejos. Są tu więc mała i duża historia, królowie i poeci, robotnicy kładący lizbońskie chodniki i pani Fernanda z Alfamy. Ta intrygująca, dociekliwa historycznie mieszanka została smakowicie przyprawiona szczyptą humoru, poezji i ponadczasowego zachwytu, który gwarantuję udzieli się każdemu, kto po książkę sięgnie.

49,99 zł
37,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

22 osoby kupiły
6
Odpowiedz mi!. Dzieci pytają o intymne sprawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

19 osób kupiło
7
Dla mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla mnie
Dostępny
51 szt.

Od narodzin i wypowiedzianego po raz pierwszy słowa „tata”, poprzez nieporadne pierwsze kroki, aż po wspólne zabawy – „Dla mnie” to opowieść o wszystkich wzruszających chwilach, które łączą ojca i dziecko. Ta opowieść spisana przez ojca dla i dla ojców poruszy czułe struny w Waszych sercach.

34,99 zł
29,90 zł

Rabat 14,5%
oszczędzasz 5,09 zł

16 osób kupiło
8
Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących
Dostępny
104 szt.

Rozpocznij przygodę z igłą i muliną. Haftowanie to niezwykle wciągające zajęcie. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, zwolnić tempo, wyciszyć się i skupić na konkretnej czynności, a efektem jest piękny, własnoręcznie wykonany przedmiot. Nie wymaga wielu przygotowań ani kosztownych materiałów. Haft możesz powiesić na tamborku na ścianie albo ozdobić nim serwetę, torbę czy ubranie. Zaproponowane w książce wzory są nowoczesne, niosą ze sobą pozytywne przesłanie i podkreślają więź z naturą. Wyszywając, możesz celebrować piękno otaczającego świata, korzystać z terapeutycznych właściwości prac artystycznych i cieszyć się procesem twórczym. W poradniku znajdziesz: • 12 nowoczesnych projektów inspirowanych światem przyrody ułożonych według stopnia trudności – od najprostszych po nieco bardziej wymagające • szczegółowe instrukcje wykonania projektów krok po kroku • zdjęcia ilustrujące każdy etap haftowania • informacje o ściegach oraz kolorach nici wykorzystanych przy każdym projekcie • praktyczne wskazówki ułatwiające pracę • bibliotekę ściegów hafciarskich wraz z opisem i schematem ich wykonania • zapiski z dziennika hafciarskiego, które przybliżają naturę każdego projektu, zawierają cytaty, przemyślenia oraz tematy do refleksji • wzory wszystkich projektów w skali 1:1, gotowe do przeniesienia na tkaninę.

54,90 zł
37,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,57 zł

15 osób kupiło
9
Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Wciągająca i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza. Gdy pewnego dnia ze szkolnej biblioteki znika bezcenny rękopis Czesława Miłosza, grupka rezolutnych dzieciaków postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Kasia, Karol i Wojtek zakładają prywatne biuro detektywistyczne i rozpoczynają śledztwo. Czy ktoś celowo zabrał dzieło? Kim jest tajemniczy mężczyzna w ciemnych okularach? I dlaczego dyrektor Bębenek nerwowo zbierał kartki rozsypane przed budynkiem szkoły? Detektywi z podstawówki zrobią wszystko, by doprowadzić sprawę do końca! Alicja Sinicka – autorka mrocznych thrillerów – napisała pełną humoru książkę, która rozbawi i wciągnie nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

13 osób kupiło
10
Szczelinami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczelinami
Dostępny
786 szt.

założenie jest czysto powieściowe: spisać życie - autoportret poetki lecz zrobić to z założenia za pomocą form niepowieściowych krótkich i pełnych przemilczeń a potem czytelnika zaprosić do niezwykłej gry w sklejanie życia narratorki z okruchów jej najintymniejszych doświadczeń: dojrzewania, miłości i rozstań rozczarowań i macierzyństwa trudnych relacji rodzinnych długiego cienia przeszłości losu kobiety w świecie rządzonym przez mężczyzn zmysłowa i cielesna niedopowiedziana i bezkompromisowa nieoczywista i prawdziwa ta książka jest jak kobieta

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

12 osób kupiło
11
Sisters. Tom 16. Uda się czy się nie uda? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisters. Tom 16. Uda się czy się nie uda?
Dostępny
44 szt.

Najnowszy tom pełnej gagów i niespodziewanych sytuacji serii o przygodach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Marine powoli dorasta – i choć nie robi się mądrzejsza, to na pewno jest coraz sprytniejsza. Jej podstępy zadziwiają Wendy, ale też działają jej na nerwy. Starszej siostrze coraz trudniej utrzymać Marine w ryzach, a kiedy szalona mała blondynka zacznie się bawić w „uda się czy się nie uda”, śmiesznym i strasznym sytuacjom nie będzie końca... Autorami cyklu są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który, oprócz ilustrowania „Sisters”, zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych opowieści.

29,99 zł
21,29 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

11 osób kupiło
12
Lokomotywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa
Dostępny
212 szt.

Książeczka zawiera pełen tekst arcydzieła poezji dla dzieci z dynamicznym opisem stojącej lokomotywy i ruszającego, a następnie pędzącego pociągu. Poeta odtworzył po mistrzowsku elementy ruchu i wrażenia dźwiękowe. Wykorzystano ilustracje Jana Marcina Szancera. Książka rozkłada się jak harmonijka.

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

11 osób kupiło
13
Najwybitniejsi Naukowcy. Galileusz. Posłaniec gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwybitniejsi Naukowcy. Galileusz. Posłaniec gwiazd
Dostępny
10 szt.

Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Jego bohaterem jest Galileusz, astronom, eksperymentator, dociekliwy i uparty badacz, którego obserwacje potwierdziły to o czym ponad 100 lat wcześniej pisał Mikołaj Kopernik – że Ziemia krąży wokół Słońca, a nie odwrotnie. W albumie znajdują się również krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału „Nauka To Lubię”, oraz kalendarium odkryć Galileusza. Twórcą serii „Najwybitniejsi Naukowcy” jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal „Nauka To Lubię Junior”.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

10 osób kupiło
14
Najwybitniejsi Naukowcy. Ada Lovelace. Czarodziejka liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwybitniejsi Naukowcy. Ada Lovelace. Czarodziejka liczb
Dostępny
10 szt.

W tym tomie kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii, poznamy angielską matematyczkę Adę Lovelace. Ada była córką lorda Byrona, znanego poety. Wychowywała ja matka, która chciała dać jej jak najlepsze wykształcenie, dlatego skierowała jej zainteresowania ku matematyce i logice. Dzięki matce Ada poznała Charlesa Babbage`a, twórcę maszyny analitycznej, zwanej często pierwszym komputerem. Chcąc przybliżyć jego pracę innym, Ada przetłumaczyła z włoskiego artykuł o wynalazku Babbage`a i dodała do niego obszerny komentarz z algorytmem do wykonania na maszynie analitycznej. Z tego powodu uznaje się ją za pierwsza programistkę. W albumie znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału „Nauka To Lubię”, oraz kalendarium odkryć bohaterki. Twórcą serii „Najwybitniejsi Naukowcy” jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

9 osób kupiło
15
Losing Hope - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Losing Hope
Dostępny
202 szt.

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym, gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od tego czasu uparcie jej szukał, nie spodziewając się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia. Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić, jednak nie każde z nich wybrało życie… „Dopiero po przeczytaniu Losing Hope zrozumiałam w pełni dramat przeżyć Sky i Holdera. Przygotuj się na to, że ich historia wyłączy cię z życia na wiele godzin - będziesz przeżywać ją razem z bohaterami jeszcze długo po odłożeniu książki na półkę. Polecam wszystkim, których oczarowało Hopeless”. – Eliza Wydrych-Strzelecka

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

7 osób kupiło
16
Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum aut...
Dostępny
247 szt.

Karty pracy, przeznaczone dla uczniów w wieku 8–15 lat, przygotowują do zmierzenia się z zagadnieniem wchodzenia w interakcje społeczne. Książka została opracowana z myślą o terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz wszystkich tych, którzy borykają się z poczuciem osamotnienia i niezrozumienia. Materiały pozwalają uczniom znaleźć odpowiedzi na pytania: • po czym można poznać, że ktoś chciałby być twoim przyjacielem? • jakie cechy powinien mieć przyjaciel? • jakie mogą być przeszkody w znalezieniu przyjaciela? • jak postępować w sytuacjach problemowych? • jak rozpocząć rozmowę z rówieśnikiem? Podejmowane tematy dotyczą spraw bliskich młodym ludziom, którzy mają problemy z powodu niewystarczających kompetencji społecznych, emocjonalnych i komunikacyjnych. Kolejne karty pracy poświęcone zostały takim zagadnieniom, jak: • przyjaźń – koleżeństwo – znajomość; • sposoby znajdowania przyjaciół; • przykładowa rozmowa z kolegą za pomocą SMS-ów; • przeszkody w nawiązywaniu znajomości; • sposoby rozwiązywania konfliktów; • cechy dobrego przyjaciela. Dodatkowo publikacja zawiera: • kalendarz relacji przyjacielskiej – pomoc do wizualnego przedstawienia procesu budowania relacji; • ponad 500 naklejek do wypełnienia kalendarza. Karty mogą być wykorzystane przez pedagogów, nauczycieli oraz terapeutów podczas zajęć indywidualnych, a także grupowych. Publikacja wchodzi w skład cyklu, który tworzą również tytuły Poznaję emocje i Buduję poczucie własnej wartości. Wszystkie trzy książki łączy motyw przewodni klocków, do którego odwołuje się oryginalne i atrakcyjne opracowanie graficzne tych kart pracy.

39,50 zł
32,79 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,71 zł

7 osób kupiło
17
Fetor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fetor
Dostępny
187 szt.

Zło może skryć się wszędzie. Nie oszczędza nawet zakonu złożonego z grupy sióstr związanych ślubami milczenia. Kobiety są zamknięte ? dosłownie ? w małej społeczności, żyją swoimi wspomnieniami, pragnieniami. Tęsknią za światem zewnętrznym i jednocześnie oddane są bóstwu do granic możliwości. Wśród nich mieszka tajemniczy chłopiec o twarzy naznaczonej bliznami. Wygląd dziecka nie pozostawia zakonnicom wątpliwości, iż jest on owocem szatana. Aleksander, schowany przed światem w najdalszym zakamarku północnej wieży, kończy siedem lat, wtedy to Tekla ? jedyna z sióstr, która obdarowała go wsparciem i troską ? znika bez śladu. Kolejnego dnia chłopiec we framudze drzwi odnajduje kartkę z napisem Musisz uratować Laurę. Wykonując swoją misję, odkrywa coraz bardziej brutalne sekrety zakonu? Niepokojąco wciągająca, zaprawiona mrokiem nie tylko w duszy, ale i w miejscu, gdzie się go nie spodziewasz. Nie pozwoli się odłożyć aż do ostatniej kropki. - Ewelina Kasiuba, autorka m.in. powieści ?Władcy ciemności? Często podczas czytania powieści już na samym początku wiem, jak ona się zakończy. Zagłębiając się w ?Fetor?, z każdą stroną zdawałam sobie sprawę, że? nic nie wiem. Historia, którą stworzyła Catherine Reiss, tak mną wstrząsnęła, że początkowo musiałam rozłożyć ją sobie na kilka dni, bo ogrom emocji mnie przytłaczał, a ostatecznie nie chciałam, by się skończyła. Autorka stopniowała napięcie w taki sposób, że wydarzenia wpływały na moje samopoczucie. Książka zdecydowanie warta poznania, ale ostrzegam? po przeczytaniu już nic nie będzie takie jak wcześniej. - Aleksandra Palasek (z domu Rozmus), autorka m.in. cyklu Okrutnik Jeśli całe twoje życie okazałoby się kłamstwem, jak byś się poczuł? A jeśli jedyny dom, który znasz, miałby stać się piekłem? ?Fetor? to zdecydowanie więcej niż książka. ?Fetor? to przelanie na papier nietypowej podróży w głąb ludzkiej duszy i ludzkiego umysłu. To łamiąca, dusząca, momentami lepka historia o pragnieniu odkupienia i zaznaniu innego życia. To próba ucieczki z mentalnego więzienia, nie zawsze kończąca się powodzeniem. To brutalna pokuta za grzechy, która wbrew pozorom nie oczyszcza, nie czyni lepszym, nie przynosi ukojenia. Wręcz odwrotnie ? staje się czymś złym, czymś wyniszczającym. I udowadnia nam, że czyściec jest tak naprawdę przedsionkiem piekła. Autorka zgrabnie łączy metafizykę z realnym światem, sacrum i profanum, zewnętrzną brzydotę z wewnętrznym pięknem. Umiejętnie przelewa na papier uczucia nieoczywiste, powodując, że nawet opisy z pozoru normalnych, codziennych czynności przyprawiają o ukłucie w klatce piersiowej. Mały Aleks ? główny bohater ? jest metaforą walki o lepsze jutro, próbą zrzucenia jarzma cudzych grzechów. Pozycja zostawia czytelnika w stanie zawieszenia, w lekkim dyskomforcie emocjonalnym, i to jest w niej najpiękniejsze. Gratuluję stworzenia historii, którą czytałam z grymasem bólu na twarzy. O to właśnie chodziło! Morze łączy się z niebem, a mury z piekłem. - Anna Falatyn, autorka serii Prawniczka Camorry CATHERINE REISS Autorka thrillerów psychologicznych, w których za pomocą nawiązań do mitologii i baśni przekazuje traumatyczne uczucia, mechanizmy obronne, a w rezultacie skłania do głębszych refleksji. Ważne są dla niej zagadnienia zdrowia psychicznego, wspieranie go i kultywowanie tolerancji dla osób chorych. Urodziła się w Kozienicach. Aktualnie jest mocno związana z województwem warmińsko-mazurskim, przede wszystkim z gminą Rybno. W wolnym czasie w pełni angażuje się w kontakt z czytelnikiem przez autorskie media społecznościowe: https://www.instagram.com/catherine_reiss.autorka/ https://www.facebook.com/Catherine-Reiss-strona-autorska-104598245448844

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

6 osób kupiło
18
Poznaję emocje. Karty pracy doskonalące umiejętności rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję emocje. Karty pracy doskonalące umiejętności rozpoznawania emo...
Dostępny
559 szt.

Karty pracy, przeznaczone dla uczniów w wieku 8–15 lat, przygotowują do zmierzenia się z zagadnieniem rozumienia emocji – własnych i innych osób. Książka została opracowana z myślą o terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz wszystkich tych, którzy borykają się z trudnościami w sferze emocjonalnej. Materiały pozwalają uczniom znaleźć odpowiedzi na pytania: • kiedy ludzie czują radość? • jak może wyglądać osoba, która czuje wstyd? • co może myśleć osoba, która odczuwa smutek? • co można powiedzieć osobie, która czuje strach? • jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami? Materiały pozwalają uczniom zdobywać wiedzę, jak zrozumieć intencję drugiej osoby, a podejmowane tematy dotyczą spraw bliskich młodym ludziom, którzy mają problemy z powodu niewystarczających kompetencji emocjonalnych i komunikacyjnych. Kolejne karty pracy poświęcone zostały takim zagadnieniom, jak: • sposoby radzenia sobie ze złością; • wczuwanie się w emocje innych • sytuacje wywołujące wstyd/strach; • odczytywanie emocji z twarzy; • formy okazywania radości/smutku. Dodatkowo publikacja zawiera: • dziennik emocji – pomoc do wizualnego przedstawienia procesu nauki rozpoznawania i nazywania uczuć; • ponad 500 naklejek do wypełnienia dziennika. Karty mogą być wykorzystane przez pedagogów, nauczycieli oraz terapeutów podczas zajęć indywidualnych, a także grupowych. Publikacja wchodzi w skład cyklu, który tworzą również tytuły Znajdę przyjaciela i Buduję poczucie własnej wartości. Wszystkie trzy książki łączy motyw przewodni klocków, do którego odwołuje się oryginalne i atrakcyjne opracowanie graficzne tych kart pracy.

39,50 zł
32,79 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,71 zł

7 osób kupiło
19
Kumpelki. Tom 2. I kto jest najlepszy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kumpelki. Tom 2. I kto jest najlepszy?
Dostępny
42 szt.

Drugi tom humorystycznej serii dla nastolatek o perypetiach Jessiki i jej najbliższych kumpelek. Dziewczyny wszystko robią razem – chodzą na zakupy, do kina czy na imprezy, wspólne też próbują sobie radzić z codziennymi kłopotami i oczywiście chłopakami. Ale czasami ma się dość nawet najlepszych koleżanek! Scenarzystą „Kumpelek” jest Christophe Cazenove, znany jako autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

5 osób kupiło
20
Puzzle 300el XXL Pokemon 132454 RAVENSBURGER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,48 zł
45,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,05 zł

5 osób kupiło
21
Świnka Peppa. Chrum... Chrum Na zielonej trawce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Chrum... Chrum Na zielonej trawce
Dostępny
156 szt.

Seria książek Chrum Chrum to propozycja zabawy ze świnką Peppą, jej rodzinką i przyjaciółmi. Książka zawiera różnorodne aktywności, zadania, kolorowanki, które mają na celu pobudzanie dziecięcej wyobraźni, rozwijanie spostrzegawczości oraz umiejętności plastycznych. W środku także naklejki, dzięki którym zabawa będzie jeszcze ciekawsza.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

5 osób kupiło
22
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Książeczka z okienkami do otwierania dla wszystkich miłośników Kici Koci iNunusia.Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na spacer. Nunuś chce zabraćpluszowego szczurka, ale szczurka nigdzie nie ma: ani w łóżeczku, ani wkomodzie, ani w żadnym innym miejscu. Dzieci zabierają się do szukania. Mają dootwarcia aż 57 okienek!

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6 osób kupiło
23
Saga Skrzydła ognia. Księga 1. Smocze proroctwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Skrzydła ognia. Księga 1. Smocze proroctwo
Dostępny
645 szt.

Smocze proroctwo to pierwszy tom serii Skrzydła ognia. Łupek dorastał z przyjaciółmi pod górą. Zostali wychowani w tajemnicy przez Szpony Pokoju, aby wypełnić tajemniczą przepowiednię. Piątce małych smocząt pisane jest zakończyć wojnę, która rozszalała się między plemionami zamieszkującymi Pyrrię. Niestety, nikt nie wie, w jaki sposób mają tego dokonać. Nie każde smoczę marzy o wielkim przeznaczeniu. Kiedy jednemu z piątki grozi niebezpieczeństwo, Łupek i jego przyjaciele postanawiają uciec. Może zdołają odzyskać wolność i zarazem zakończyć wojnę. A może wręcz przeciwnie: zawiodą wszystkie pokładane w nich nadzieje.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

5 osób kupiło
24
Mały Geniusz - Elektryczność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Geniusz - Elektryczność
Lisciani
Dostępny
222 szt.

Wesoły zestaw naukowy, dzięki któremu opanujesz i odkryjesz wszystkie sekrety elektryczności, elektryczności statycznej i działania żarówki. Wiele prostych, zabawnych i bezpiecznych eksperymentów przy użyciu elementów z zestawu i przedmiotów, które łatwo można znaleźć w każdym domu.

122,26 zł
108,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,45 zł

5 osób kupiło
25
W samą północ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W samą północ
Dostępny
1 szt.

Przypadek chodzi po ludziach, czyli kolejna komedia kryminalna z genialnym detektywem Jackiem Przypadkiem w roli głównej! Jacek powoli staje się wrogiem numer jeden warszawskich salonów. Nie przeszkadza mu to dowiedzieć się, kto stoi za pomysłem prywatyzacji polskich rzek oraz nagonką na dziennikarza, który wykrył inną aferę. Jednak pętla wokół Przypadka się zaciska, gdyż jego główny przeciwnik, lichwiarz Klempuch, postanawia wykorzystać medialną koniunkturę i zrobić z niego mordercę. Ich pojedynek rozegra się w samą północ... Czy Jackowi i tym razem uda się wyjść z tych tarapatów obronną ręką? Nie może być inaczej, wszak łączy on w sobie przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora House’a. Ta wybuchowa mieszanka powoduje, że może liczyć na sympatię wielu kobiet i szczerą nienawiść rosnącej rzeszy swoich wrogów, którzy za jego sprawą trafili za kratki. W samą północ to kolejna część z cyklu doskonałych komedii kryminalnych, w których nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystko dzieje się z Jackiem Przypadkiem! Jacek Getner Wicehrabia polskiej komedii kryminalnej. Autor m.in. książek o genialnym detektywie Jacku Przypadku, pomysłodawca i fundator corocznej nagrody „Zbrodnia z przymrużeniem”, laureat nagród dramaturgicznych, w tym Nagrody im. Rolanda Topora. Wyznaje zasadę, że o wszystkim, nawet o morderstwie, najlepiej opowiadać od tej śmieszniejszej strony. Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od tworzenia zabawnych reklam, by potem stać się współscenarzystą serialu „Daleko od noszy”.

39,99 zł
17,20 zł

Rabat 57,0%
oszczędzasz 22,79 zł

5 osób kupiło
26
Saga Skrzydła ognia. Księga 2. Zaginiona sukcesorka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Skrzydła ognia. Księga 2. Zaginiona sukcesorka
Dostępny
2290 szt.

Saga Skrzydeł Ognia trwa - tym razem czeka nas podwodna przygoda i tajemnica, która wszystko odmieni! Tsunami z Morskoskrzydłych nie posiada się z radości, mogąc wrócić do pobratymców - smoków żyjących w morzu. Po raz pierwszy w życiu czuje, że znalazła swoje miejsce. Jednakże nie wszystko jest takie idealne, jak to się wydaje pod wodą. Tsunami i pozostałe smoczęta przeznaczenia w żaden sposób nie przybliżają się do zakończenia wojny w Pyrrii. W dodatku ktoś w królestwie Morskoskrzydłych chce ich śmierci, zanim choćby spróbują tego dokonać. Tsunami pragnie zostać ze swoim plemieniem Morskoskrzydłych, ale czy zdoła jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo przyjaciołom?

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
27
Mała Syrenka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Syrenka
Dostępny
17 szt.

Komiksowa adaptacja kinowego hitu „Mała Syrenka”! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak „Król Lew”, „Mulan” czy „Zakochany kundel”. Arielka to syrenka, która wbrew zakazowi ojca postanawia poznać świat znajdujący się nad powierzchnią oceanu. Podczas jednej z takich wypraw zakochuje się w przystojnym księciu. Aby stać się człowiekiem, Arielka zawiera pakt z przebiegłą morską wiedźmą Urszulą, przez co naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też całą podmorską krainę rządzoną przez jej ojca, króla Trytona. Czy Arielka znajdzie w sobie dość odwagi, żeby stawić czoło złu i spełnić marzenia? Wzruszający komiks o determinacji, odwadze, poświęceniu i miłości, która wszystko zwycięża.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

5 osób kupiło
28
100 wierszy wolnych z Ukrainy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 wierszy wolnych z Ukrainy
Dostępny
67 szt.

Kolejna z serii „stu wierszy” antologia Biura Literackiego tym razem gromadzi utwory poetek i poetów z Ukrainy przełożone i wybrane przez Bohdana Zadurę. Podobnie jak w poprzednim zbiorze poezji ukraińskiej stworzonym przez tłumacza (Wiersze zawsze są wolne z 2004 roku), także i teraz najważniejszym słowem jest „wolność”. Tym razem słowo to wybrzmiewa jeszcze silniej i tragiczniej, zwłaszcza że ostateczny kształt antologia uzyskała już po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Czytając ułożone w dramatyczną opowieść wiersze 39 autorek i autorów, czujemy, że walka o wolność tkwi u źródeł każdej, nie tylko ukraińskiej poezji. W książce prócz wojny znajdziemy jednak sporo podróży, marzeń, miłości (nie tylko do ojczyzny), codzienności i historii, zachwytu i goryczy, wielkiego serio i poczucia humoru. I jaskółek, jak w wierszu Żadana, które trzeba policzyć i żadnej nie można zapomnieć, bo prawdziwa poezja zawsze opiera się na dokładności.

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

4 osoby kupiły
29
Labirynty. Początek drogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynty. Początek drogi
Nasza Księgarnia - gry, od 7 do 107 lat
Dostępny
60 szt.

Udaj się na wyprawę po 7 tajemniczych światach. W każdym z nich musisz pokonać labirynt i dotrzeć do wyjścia. Po drodze będziesz mieć do wykonania różne zadania (np. odnalezienie przedmiotów lub uruchomienie jakiejś maszyny). • Graj w pojedynkę lub z przyjaciółmi! • Czeka na ciebie 7 wypraw w nieznane! • Wyprawy są na różnych poziomach trudności! • Do każdej wyprawy możesz wracać!

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

4 osoby kupiły
30
Kosmosmerf. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmosmerf. Tom 6
Dostępny
39 szt.

Szósty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera dwie opowieści: „Kosmosmerf” oraz „Smerfozmieniacz pogody”. Pewien Smerf marzy o poznaniu innych planet, dlatego zaczyna budować pojazd kosmiczny. Czy uda mu się zrealizować szalone pragnienie? Gdy ma się przyjaciół, wszystko jest możliwe. Później Pracuś postanowi uprzyjemnić życie Smerfom dzięki urządzeniu, które kontroluje pogodę. Ale czy siły natury naprawdę można ujarzmić? Nasi bohaterowie boleśnie się o tym przekonają! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
31
Cząstka mojego serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Cząstka mojego serca
Dostępny
4 szt.

Zbliża się najszczęśliwsza chwila w ich życiu… i wtedy zaczyna się najgorszy koszmar. Producentka znanego telewizyjnego programu śledczego Laurie Moran i jej narzeczony, prawnik Alex Buckley, za kilka dni mają wziąć ślub. Niestety, sytuacja komplikuje się, gdy siedmioletni bratanek Alexa w środku dnia znika z plaży. Rozpoczynają się poszukiwania - świadkowie pamiętają, że Johnny bawił się w wodzie i zbierał muszle, ale później nikt go już nie widział. Kiedy słońce zachodzi, do brzegu dopływa należąca do chłopca deska surfingowa. Wtedy właśnie cała rodzina zdaje sobie sprawę, że mogło dojść do tragicznego wypadku... albo czegoś jeszcze. Mary Higgins Clark (1927-2020) urodziła się w Nowym Jorku, z pochodzenia była Irlandką. W wieku 17 lat rozpoczęła pracę jako stewardesa w znanych liniach lotniczych Pan American, co pozwoliło jej spełnić marzenie o podróżach po całym świecie. Po śmierci męża samotnie wychowała pięcioro dzieci, a gdy podrosły, w wieku prawie 50 lat rozpoczęła studia filozoficzne. Pisać zaczęła tuż po ślubie, ale pierwszą książkę - powieść biograficzną o Jerzym Waszyngtonie - opublikowała wiele lat później. Jej późniejszy thriller Gdzie są dzieci? okazał się bestsellerem i punktem zwrotnym w jej karierze. Przez wiele lat pisarkę nazywano królową suspensu - tylko w Stanach wydrukowano ponad 45 milionów egzemplarzy jej książek. Alafair S. Burke (ur. 1969) – amerykańska pisarka i autorka powieści kryminalnych. Po ukończeniu prestiżowej Stanford Law School pracowała jako prokurator. Specjalizowała się w sprawach dotyczących przemocy domowej, była również łącznikiem z policją. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

42,00 zł
22,26 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,74 zł

4 osoby kupiły
32
Wielka Magia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Magia
Dostępny
35 szt.

Wielka Magia to zdaniem m.in. „USA Today” i „Vanity Fair” najgorętsza książkowa premiera tej jesieni! Autorka Jedz, módl się, kochaj i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy. Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji – Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości. Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób. „Gilbert odziera z tajemnicy proces tworzenia, opisuje praktyki wielkich twórców i pokazuje nam, jak czerpać natchnienie z codzienności”. – „Harper's Bazaar” „Gilbert to empatyczny i inspirujący coach dla wszystkich, którzy pragną więcej od życia”. – „Library Journal”

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
33
Góra Skorpiona. Seria Drużyna. Księga 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góra Skorpiona. Seria Drużyna. Księga 5
Dostępny
1059 szt.

Piaty tom cyklu "Drużyna". Hal, jego towarzysze z Drużyny i Gilian uwolnili dwudziestu Aralueńczyków sprzedanych jako niewolnicy. Po powrocie do Araluen Gilian otrzymuje nową misję od króla Duncana: chronić życie jego córki. Księżniczka Cassandra ocalała już z jednego zamachu, a teraz w królestwie krążą pogłoski o rychłej kolejnej próbie skrytobójstwa za którą stoi sekta wymarłego kultu Skorpiona. Nie czekając na pierwsze uderzenie przeciwnika, Drużyna ponownie łączy siły by uchronić Giliana i księżniczkę. W piątej części Drużyny starzy przyjaciele zmierzą się z nowymi wrogami i wypróbują swoje umiejętności idąc ramię w ramię do bitwy!

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
34
Obrona niedorzeczności, pokory, romansu brukowego i innych rzeczy wzgardzonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
35
Diabeł w przebraniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł w przebraniu
Dostępny
222 szt.

Nowy namiętny romans od najważniejszej autorki romansów historycznych. Lady Merritt Sterling, młoda wdowa o silnej woli, prowadząca firmę transportową swojego zmarłego męża, wie, że londyńskie towarzystwo tylko czeka na kolejny skandal. Do tej pory była zbyt rozsądna, by stać się pożywką dla arystokratycznych plotek… ale teraz na jej drodze pojawił się Keir MacRae. Przystojny wytwórca whisky wprost z dzikiej Szkocji sprawia, że wszystkie plany kobiety odchodzą w zapomnienie. Nie mogliby bardziej się od siebie różnić, ale wzajemne przyciąganie jest zbyt silne, by mu się oprzeć. Od momentu przybycia do Londynu Keir MacRae ma dwa postanowienia. Po pierwsze - uniknąć zagrożenia, które na niego czyha. Po drugie - nie zakochać się w olśniewającej lady Merritt. Jak dotąd żadnego z nich nie udało się zrealizować. Keir nie wie, kto chce się go pozbyć, dopóki los nie ujawni jego sekretnego związku z jedną z najpotężniejszych rodzin w całej Anglii. Gdy świat, który znał, pogrąża się w chaosie, zaufać może już tylko pięknej lady. Wzajemne uczucie z każdą chwilą staje się silniejsze, a Merritt zaczyna tęsknić za tym, czego Keir nie może jej dać: szczęśliwego zakończenia. Kiedy sytuacja robi się niebezpieczna, lady Sterling postanawia zrobić wszystko, by uratować ukochanego mężczyznę… Ale czy się nie załamie, gdy dotrze do niej, że być może jest on diabłem w przebraniu? Lisa Kleypas (ur. 1964) - amerykańska pisarka, której romanse stały się bestsellerami na całym świecie. Tworzy opowieści historyczne i współczesne, a grono ich wiernych czytelniczek powiększa się z każdą nową książką. Mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

3 osoby kupiły
36
Warszawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa
Dostępny
134 szt.

To wyjątkowe, dwujęzyczne wydanie prezentuje niebywałe miasto na mapie Europy, stolicę Polski ? Warszawę. Burzliwa historia i bogata tradycja w zaskakujący sposób łączą się tutaj z nowoczesnością. Warszawa to nie tylko urokliwe Stare Miasto, Trakt Królewski czy Łazienki. Odkryjesz tu również liczne muzea, zamki, pałace, bazyliki i teatry oraz wiele innych atrakcyjnych miejsc. Wszystko to składa się na przepełnione niesamowitą energią i prężnie rozwijające się centrum położone nad Wisłą. This unique, bilingual book presents an extraordinary city on the Europe?s map, the capital of Poland ? Warsaw. The turbulent history and rich tradition blends here with the modernity in a surprising way. Warsaw does not only consist of the Old Town, the Royal Route and Łazienki. You can also discover here numerous museums, castles, palaces, basilicas, theatres and a lot of other attractive places. All of this creates a full of unusual energy and rapidly developing centre located on the Vistula.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

3 osoby kupiły
37
Kto zabił mamusię? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zabił mamusię?
Dostępny
87 szt.

Podobno dobra teściowa to była teściowa. Ale czy na pewno? Kto zabił mamusię to klasyczna komedia kryminalna nawiązująca w formie do książek Joanny Chmielewskiej. Główna bohaterka zostaje wplątana w sprawę zabójstwa byłej teściowej, z którą nie miała kontaktu od dwudziestu lat. Tymczasem zamordowana kobieta zostawiła dla Małgoni list, a w nim liczne zagadki, których rozwikłanie doprowadzi do znalezienia mordercy, a przy okazji rozwiązania tajemniczej sprawy sprzed wielu lat. Początkowo pisana wraz z czytelnikami na Facebooku jako powieść w odcinkach do Państwa rąk trafia publikacja, z której część dochodu zostanie przekazana na rzecz fundacji humanitarnych wspomagających Ukrainę.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
38
Największa tajemnica Guadalupe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największa tajemnica Guadalupe
Dostępny
41 szt.

Zagadkowy wizerunek Matki Bożej, który nie został wymalowany ludzką ręką. Kawałek zgrzebnego płótna, który w ciągu kilku lat nawrócił na wiarę katolicką całą rdzenną populację Meksyku. Aztecki kodeks. Rdzenni mieszkańcy Meksyku na fałdach płaszcza Maryi odnajdowali astronomiczną mapę nieba i mapę lokalizacji wulkanów w ich kraju. Zgrzebne płótno z agawy, na którym widnieje Wizerunek, powinno rozpaść się już kilkaset lat temu, a jednak ma się świetnie; nie zabrudziły go dymy kadzideł i nie uszkodził kwas azotowy, wylany nieopatrznie na wizerunek przez konserwatorów. Nie został wymalowany żadnymi ziemskimi farbami, przypomina zdjęcie z polaroida – zwykłe włókna z agawy w niewytłumaczalny sposób zostały zabarwione od wewnątrz za pomocą techniki nieznanej do dzisiaj. Zdjęcia rentgenowskie nie wykazują żadnych pociągnięć pędzla na płótnie. W źrenicach oczu Obrazu – które mają zaledwie po kilka centymetrów średnicy – utrwaliła się z detalami scena z XV wieku, w której Juan Diego prezentuje biskupowi Zumarraga płaszcz z cudownym wizerunkiem. Widać dostojników Kościoła, księży, służących, czarnoskórą niewolnicę. Matematycy odnaleźli w Obrazie złote proporcje i ciąg Fibonnacciego, a muzycy – medytacyjną muzykę sfer niebieskich. Podobno kiedyś Maryja przyznała się jakiemuś wizjonerowi, że Fatimę czy Medjugorie odwiedza, ale mieszka – w Guadalupe. Dziś wizerunek Morenity z Guadalupe można znaleźć w każdym domu, sklepie i urzędzie w Meksyku. A Bazylikę w Guadalupe odwiedza corocznie 9 milionów pielgrzymów.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

3 osoby kupiły
39
Huggy Wuggy, 98767 pluszowa zabawka, niebieska 40cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Huggy Wuggy, 98767 pluszowa zabawka, niebieska 40cm
WKS
Dostępny
32 szt.

Pluszowa zabawka Huggy to idealnie odwzorowana maskotka z popularnej gry „Poppy Playtime”. Parametry zabawki: - Przyjemna w dotyku, trwała tkanina. - Wysokość 40 cm. - Kolor niebieski. - Wytrzymałe rzepy na rękach.

42,00 zł
39,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

2 osoby kupiły
40
Pola dawno zapomnianych bitew: Bukowski. Tom 2. Uderzenie wyprzedzające - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola dawno zapomnianych bitew: Bukowski. Tom 2. Uderzenie wyprzedzając...
Dostępny
73 szt.

Czy uda się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości? Robert Bukowski, legendarny kosmiczny pionier, z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Odległa o prawie dwieście lat przyszłość jest bowiem równie mroczna, a może nawet mroczniejsza od czasów, z których wyruszył. Korporacje, potężniejsze niż kiedykolwiek, przygotowują się do zadania wolnej ludzkości ostatecznego ciosu. Ich orężem w tym starciu ma być najokrutniejsza z wynalezionych kiedykolwiek broni. Wystarczy kilka godzin, by każdy człowiek poddany jej działaniu stawał się ślepym wykonawcą rozkazów, który nie cofnie się przed największą niegodziwością. Robert, wbrew swojej woli, zostaje brutalnie wrzucony w sam środek walki o przetrwanie cywilizacji. Kim jest tajemniczy Wergiliusz? Kim są ludzie, twierdzący, że mogą odwrócić bieg zdarzeń? Czy wspomnienia Bukowskiego są prawdziwe, czy pamięta tylko to, co zaimplementowano mu podczas eksperymentów w Instytucie? Czy uda się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości? Najnowszy tom epickiej space opery „Pola dawno zapomnianych bitew” wydanej w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike’a Resnicka, Jacka Campbella, Kevina J. Andersona.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
41
Mały Geniusz - Laboratorium piany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Geniusz - Laboratorium piany
Lisciani
Dostępny
186 szt.

Jedyny w swoim rodzaju, wspaniały zestaw edukacyjny, który pozwoli Ci odkryć świat piany dzięki prostym, bezpiecznym i zabawnym eksperymentom! W opakowaniu znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do czystego eksperymentowania. Wykonasz aż 15 typów różnych pian, uważnie stosując się do instrukcji i ilustrowanego podręcznika. Dzięki elementom znajdującym się w zestawie, stworzysz prawdziwy pistolet do piany!

101,30 zł
90,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,14 zł

2 osoby kupiły
42
Pojazdy. Zabawa wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
43
Pojazdy piesków. Wyzwania dla malucha. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy piesków. Wyzwania dla malucha. Psi Patrol
Dostępny
74 szt.

Książka, dzięki której przedszkolak poznaje alfabet oraz uczy się liczyć do 10. To łatwe, jeśli nauce towarzyszy zabawa z ulubionymi bohaterami!

11,62 zł
8,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,63 zł

2 osoby kupiły
44
I'm a Genius - Nauka w domu Magnetyzm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I'm a Genius - Nauka w domu Magnetyzm
Lisciani, Mały Geniusz
Dostępny
179 szt.

122,26 zł
108,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,45 zł

2 osoby kupiły
45
Szczegóły. Rzecz o Gruzji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczegóły. Rzecz o Gruzji
Dostępny
45 szt.

Długo czekaliśmy na książkę w której ładne opisy z przewodników i gładkie opowieści o wyjątkowości Gruzji ustąpiły miejsca opowieści, która pozwala poczuć prawdę, życie, historię, zwyczaje, które tworzą Gruzję taką jaka ona jest. Wnikliwe spojrzenie na rzeczywistość pozwala odkrywać nowe miejsca, które tworzą klimat i smak Gruzji. W szczegółach tkwi to co pozwala nam wracać po wielokroć do tego kraju i mówić, że jeszcze coś musimy odkryć i zrozumieć.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
46
Pan Kotek był chory i inne wierszyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Kotek był chory i inne wierszyki
Dostępny
97 szt.

Znane wierszyki naszych praprababek, okraszone humorem z myszką. Piętnują łakomstwo i inne przywary; uczą szacunku dla zwierząt i przyrody.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
47
Obłęd '44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obłęd '44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powst...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Książka Piotra Zychowicza, autora bestsellera Pakt Ribbentrop-Beck, nagrodzona tytułem Książki Roku 2013 „Magazynu Literackiego Książki”. „Polskie Państwo Podziemne nie zdało egzaminu”, twierdzi autor Paktu Ribbentrop–Beck, książki, która zachwiała świadomością historyczną Polaków. Swoje koncepcje, zamiast na realiach, kierownictwo naszego podziemia oparło na złudzeniach i pobożnych życzeniach. Nakazując wspierać oddziałom AK wkraczającą do Polski Armię Czerwoną, dopuściło się kolaboracji z wrogiem. Był to obłęd. Komenda Główna AK wydała bowiem w ten sposób swoich żołnierzy w ręce sowieckiej bezpieki. Tysiące z nich zapłaciły za to najwyższą cenę. Apogeum tego obłędu była decyzja o wszczęciu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie Warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin. „Dlaczego Polskie Państwo Podziemne, z którego tak jesteśmy dumni, nie uchroniło 130 tysięcy naszych rodaków wymordowanych przez Ukraińców? Dlaczego zbrojne ramię tegoż państwa – Armia Krajowa – nie obroniło przed hitlerowskimi mordercami 150 tysięcy Polaków w Powstaniu Warszawskim? Dlaczego w ramach akcji Burza ta sama AK dopuściła się kolaboracji z sowieckim okupantem? Obłęd ’44 Piotra Zychowicza wywoła falę świętego oburzenia. Nie zaszkodzi ona jednak tej książce, której autor – późny wnuk Józefa Mackiewicza – rozprawia się z mitami narosłymi w ciągu ostatnich 70 lat. Mitami wyjątkowo trwałymi i równie wyjątkowo szkodliwymi” – Krzysztof Masłoń. „Jeden z najwybitniejszych polskich polityków, pułkownik Ignacy Matuszewski, pisał, że podczas drugiej wojny światowej «poniżaliśmy się w oczach Francuzów, a następnie pozwoliliśmy się zepchnąć do roli narzędzia polityki angielskiej». Po z górą półwieczu Piotr Zychowicz miał odwagę tę gorzką diagnozę rozwinąć. Obłęd ’44 to opowieść o polskiej naiwności, brutalnej wojnie i zagładzie polskiego narodu. O polityce, która nie zna pojęcia honoru i «moralnego zwycięstwa», a także o agenturach, które trawiły nasze życie zbiorowe w chwilach decydujących dla narodowego bytu. Warto rozdrapywać zabliźnione rany, by już nigdy nie doprowadzić Rzeczypospolitej do samobójstwa i dziejowej katastrofy” – dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
48
Giganci. Tom 3. Bora i Leap - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giganci. Tom 3. Bora i Leap
Dostępny
49 szt.

Kolejny, trzeci tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągającą je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić. Bohaterami trzeciego tomu są Bora i Leap – rodzeństwo mieszkające w niewielkiej kambodżańskiej wiosce. Pewnego dnia Leap odkrywa, że rozumie mowę kamieni i odnajduje ukrytą w dżungli gigantkę Kymę, mówiącą skałę. Okazuje się, że również brat Leap, Bora, ma podobne zdolności. Wspólnie muszą uratować Kymę przed tajemniczą organizacją należącą do miliardera Calvina Crosslanda, który uzyskał już władzę nad gigantem zniszczenia Alypharem. Autorem scenariusza serii jest Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
49
Star Wars. Wojna łowców nagród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Wojna łowców nagród
Dostępny
16 szt.

Osławiony łowca nagród, Boba Fett, ma wreszcie w swoich rękach najcenniejszą zdobycz: Hana Solo, zamrożonego w karbonicie dla ułatwienia transportu. Fett zamierza zawieźć przemytnika na Tatooine, żeby odebrać sowitą nagrodę za jego głowę z rąk przerażającego przestępczego bossa – Jabby Hutta. Tylko jedna przeszkoda stoi między Fettem a zapłatą... za to dość spora. Nic jednak nie powstrzyma Fetta przed osiągnięciem celu! Przygotujcie się na zadziwiające, epickie spotkanie, które wstrząśnie galaktyką! Udział wezmą: powracający Szkarłatny Świt, Darth Vader, Luke Skywalker, Leia Organa, Valance, doktor Aphra ora z Huttowie rywalizujący o miano największych łotrów galaktyki – a pomiędzy nimi utknie Boba Fett!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
50
Zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zoo
Dostępny
70 szt.

Słynny wierszowany zwierzyniec pana Brzechwy (książeczka rozkładana). Świetne i zwięzłe perełki humoru. Poeta oprowadza niejako małe dziecko po zoo, zagaduje zwierzaki, barwnie i wesoło określa ich najważniejsze cechy.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
51
Star Wars Wielka Republika. Tom 2. Serce Drengirów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Wielka Republika. Tom 2. Serce Drengirów
Dostępny
24 szt.

Tom 2 cyklu „Wielka Republika". Kiedy galaktyka przygotowuje się do świętowania Festiwalu Republiki na Valo, w głębi Dzikiej Przestrzeni toczy się zaciekła bitwa, a Jedi z Latarni Gwiezdny Blask muszą połączyć siły ze swoim największym wrogiem, by stawić czoło hordzie Drengirów. A gdy Avar Kriss i jej nowi sojusznicy walczą z koszmarnymi stworzeniami w surowym wulkanicznym świecie, młoda Jedi Keeve Trennis kładzie wszystko na szali, żeby ocalić swojego byłego mistrza przed ciemnością. Tymczasem kim – lub czym – jest Wielka Protoplastka? Czy Jedi znajdą inne siły działające w świecie Drengirów? Co więcej, nikczemni Nihilowie może i są w odwrocie, ale rzucają długi cień!

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
52
Kill Switch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kill Switch
Dostępny
122 szt.

Seria ,,Devil's Night" powraca! Winter zrozumiała, że przyczynienie się do tego, że Damon trafił do więzienia, było najgorszą rzeczą, jaką zrobiła w życiu. I nie miało to żadnego związku z tym, czy był winny i zasłużył na karę. Myślała, że kiedy on będzie odsiadywał wyrok, jej uda się ukryć tak, aby nigdy jej nie znalazł. Miała nadzieję, że Damon się uspokoi i opamięta, a może nawet o niej zapomni. Trzy lata za kratkami minęły zdecydowanie zbyt szybko. Damon powrócił już nie jako chłopak, ale mężczyzna. Wbrew temu, na co liczyła Winter, nie opanował się. W dodatku opracował plan zemsty. I gdy Winter uświadomiła sobie, że jego zemsta jednak nadejdzie, nie spodziewała się, że będzie ona wyglądała właśnie tak. Nie sądziła, że Damon postanowi odebrać jej wszystko.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

1 osoba kupiła
53
Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów
Dostępny
68 szt.

W 1420 roku Anglia była najpotężniejszym państwem w zachodniej Europie, jej król uchodził za ozdobę świata, a jej przyszłość rysowała się w świetlanych barwach. W tych czasach za niedorzeczność uznano by stwierdzenie, że w ciągu jednego pokolenia kraj ten pogrąży się w chaosie nieporównywalnym z żadnym innym na kontynencie. Jak wiele tragedii, także ta rozpoczyna się w momencie triumfu… Współcześni historycy uznają, że wojna Dwóch Róż wrzeczywistości była czymś znacznie bardziej złożonym, niż sugeruje jej kusząca nazwa. Sama wojna iwygaśnięcie dynastii Plantagenetów nie były karą za grzech obalenia RyszardaII. Za całym złem XVwieku nie stał nikczemny RyszardIII, amałżeństwo HenrykaVII zElżbietą York nie przyniosło natychmiastowego wybawienia. Był to brutalny itrudny do zrozumienia okres destabilizacji politycznej, wynikły zupadku autorytetu królewskiego iutraty panowania angielskiego nad Francją. W systemie, wktórym prawo, porządek, sprawiedliwość ipokój wtak ogromnej mierze zależały od króla imajestatu korony, panowanie HenrykaVI okazało się prawdziwą katastrofą… Dan Jones jest uznanym historykiem i zdobywcą dziennikarskich nagród; absolwentem historii na Pembroke College w Cambridge. W 2014 roku na polskim rynku ukazała się jego pozycja Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii. Jest prowadzącym serialu dokumentalnego „Plantageneci – krwawa dynastia”, zrealizowanego dla Viasat History; a także scenarzystą i prowadzącym serii „Tajemnice brytyjskich zamków” – serialu dokumentalnego wyprodukowanego dla Netfliksa.

69,99 zł
48,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
54
Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji
Dostępny
97 szt.

Słowa… są w Tobie i wokół Ciebie. Mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo. Słowami kochasz i nienawidzisz. To dzięki nim kształtujesz rzeczywistość — wpływasz na innych i samego siebie. Czy wiesz, że na świecie — Twoim świecie — trwa odwieczna walka? Walka o Twoje myśli, Twoje uczucia i Twój portfel. Do wygrania tej batalii nie wystarczą zwykłe sztuczki. Tutaj konieczna jest prawdziwa sztuka! Sztuka perswazji! Zdajesz sobie sprawę z tego, że słowa mają dostęp do ludzkiej podświadomości? I że codziennie bywasz… hipnotyzowany? Właśnie tak — hipnotyzowany! Najskuteczniejsze techniki wpływania na Twój umysł ukryte są między z pozoru niewinnymi słowami. Czy jesteś gotów poznać nowe narzędzia, które dadzą Ci ogromną władzę nad umysłami, uczuciami i zachowaniami innych ludzi? Czy jesteś na to wystarczająco dojrzały? Wyobraź sobie, że już posiadasz umiejętność porywania ludzi do działania tak, aby byli przekonani o słuszności swoich decyzji, a jednocześnie podejmowali je zgodnie z Twoim życzeniem. Masz dar napełniania ich serc pozytywną energią. Zdobywasz ich sympatię i akceptację dla Twoich propozycji. Teraz masz jeszcze większe szanse to osiągnąć. Czyż ta perspektywa nie jest kusząca? Z kolejnej odsłony tej bestsellerowej książki dowiesz się:- w jaki sposób szybko opanować techniki perswazji i z powodzeniem je stosować - czy każdy jest tak samo podatny na hipnozę - jak kotwiczyć stany emocjonalne - kiedy manipulacja staje się nieetyczna - czy techniki perswazji sprawdzają się także w zarządzaniu samym sobą.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
55
Zabawa. Moje szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa. Moje szlaczki
Dostępny
101 szt.

Moje ulubione szlaczki to seria czterech zeszytów edukacyjnych dla przedszkolaków, które chcą ćwiczyć pozycję ręki i sztukę pisania i dobrze się przy tym bawić! Ale nie tylko! Książki mogą być także dobrym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli.

12,99 zł
11,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
56
Autoboyography - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoboyography
Dostępny
301 szt.

Najbardziej queerowa historia miłosna XXI wieku. Trzy lata temu rodzina Tannera Scotta przeprowadziła się z Kalifornii do mormońskiego Provo, przez co biseksualny nastolatek zdecydował się wrócić do szafy. Teraz, mając przed sobą ostatni semestr liceum i widoki na wolność, Tanner chce już tylko zaliczyć brakujące przedmioty i raz na zawsze opuścić znienawidzony stan Utah. Ale kiedy jego przyjaciółka Autumn rzuca mu wyzwanie w postaci udziału w prestiżowych zajęciach, w ramach których najwybitniejsi uczniowie z ich szkoły mają za zadanie napisać własną książkę, chłopak postanawia zaryzykować. Choćby po to, by udowodnić wszystkim, jak głupi jest to pomysł. Napisanie książki w cztery miesiące brzmi prosto. Cztery miesiące to przecież wieczność. Problem w tym, że czas jest rzeczą względną – szczególnie dla zakochanych. Bo Tannerowi wystarczy sekunda, by stracić głowę dla Sebastiana Brothera, przystojnego mentora jego kursu i jednocześnie konserwatywnego mormona. Pytanie jednak, czy uczucie zostanie odwzajemnione… A także czy taka miłość ma szansę przetrwać w świecie, gdzie lista uczuć zakazanych jest bardzo, ale to bardzo długa. Autoboyography to historia jednocześnie daleka i bliska – w tej dziejącej się w amerykańskich realiach opowieści odnajdzie się każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z światopoglądem własnym i otaczającego świata. Pełna pasji, słodko-gorzka opowieść o miłości… Unikając demonizowania jakichkolwiek wspólnot religijnych, przedstawia ona zawiłości relacji między seksualnością i zorganizowaną religią w intensywny, a ostatecznie też inspirujący sposób. Lauren dobrze udało się oddać ważki temat, ze współczuciem ukazując go w całym jego okrucieństwie. Booklist Pod pseudonimem Christina Lauren kryją się dwie przyjaciółki, Christina Hobbs i Lauren Billings, które pewnego dnia stwierdziły, że zaczną razem pisać. Ich powieści dla dorosłych i młodzieży opublikowano już w ponad 30 językach, a gdy tylko pojawiają się nowe, natychmiast zaczynają okupować pierwsze miejsca list bestsellerów. Autoboyography to ich najważniejsza powieść YA, wielokrotnie nagradzana i kochana przez miliony czytelników na całym świecie. W Polsce wydana zostaje po raz pierwszy nakładem Prószyński i S-ka.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

1 osoba kupiła
57
Mój pierwszy komiks 5+. Pan Borsuk i pani Lisica. Tom 4. Ani chwili wytchnienia! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy komiks 5+. Pan Borsuk i pani Lisica. Tom 4. Ani chwili wy...
Dostępny
20 szt.

Nadchodzi zima! Borsuki gromadzą zapasy, robią się senne i coraz częściej poszukują spokoju. Borek marzy o ciepłym łóżku w przytulnej norce, tymczasem Róża woli hasać w głębokim śniegu. Czy tak różne potrzeby da się ze sobą pogodzić? Przecież jakoś trzeba przetrwać tę zimę! Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
58
Pościg. Seria Drużyna. Księga 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pościg. Seria Drużyna. Księga 3
Dostępny
1054 szt.

Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu "Zwiadowcy". Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel - powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hall wie, że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego - walka, w której zwycięży, albo zginie.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
59
Amerykańskie więzienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykańskie więzienie
Dostępny
1370 szt.

Istnieją w Stanach prywatne więzienia. Oto odważny reportaż ukazujący brutalną prawdę o jednym z nich. Shane Bauer zatrudnił się na stanowisku strażnika w prywatnym więzieniu w Luizjanie. Ten dziennikarz śledczy i laureat wielu nagród zgłosił się pod własnym nazwiskiem i nikt nie sprawdził jego przeszłości. W ciągu czterech miesięcy zdołał dokładnie przyjrzeć się funkcjonowaniu zakładu, zachowaniu personelu różnego szczebla, a także samym więźniom. Był świadkiem brutalnych bójek, próbowano wciągnąć go w nielegalne układy, grożono śmiercią. Widział, jak obojętność strażników doprowadza do kolejnych zgonów i jak niewielkie znaczenie miało dla zwierzchników dobro ludzkie w obliczu zysku. Ze zgrozą dostrzegł, że z biegiem czasu sam staje się agresywny. Ponieważ nie można w pełni zrozumieć aktualnego stanu rzeczy bez sięgnięcia do początków, głęboko zakorzenionych w niechęci do rezygnacji z dalszego wyzysku Afro-Amerykanów po zniesieniu niewolnictwa, Bauer przedstawia historię systemu prywatnego więziennictwa, od jego narodzin aż po czasy współczesne. Amerykańskie więzienie to wstrząsający akt oskarżenia systemu prywatnych więzień i napędzających go potężnych sił. Relacja o prawdziwym obliczu amerykańskiej sprawiedliwości. Czasami, żeby poznać całą prawdę, trzeba stać się dziennikarzem penetrującym. Shane Bauer chciał dowiedzieć się więcej o więzieniach prowadzonych dla zysku, więc zatrudnił się w jednym jako klawisz i w sposób pasjonujący przedstawia swoje doświadczenia, wplatając w nie czynniki społeczne i gospodarcze, które rodzą ten koszmar. Odsłania wiele spraw, o których wolelibyśmy nie wiedzieć i o których nie da się już zapomnieć. Barbara Ehrenreich, autorka Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć Przejmujące oskarżenie amerykańskiej praktyki biznesu więziennego, a także świetna lektura. W tym splocie historii i reportażu Bauer ujawnia zbrodniczą naturę prywatnych więzień, świat cierpienia, który jest też źródłem zysku. To piękna furia. Ted Conover, nominowany do nagrody Pulitzera Bauer w tej odkrywczej relacji z przemysłu zarabiania na więźniach nie markuje ciosów. W rezultacie otrzymujemy pasjonujące oskarżenie podłej branży Publishers Weekly Po zakończeniu wojny secesyjnej niewolnictwo nadal istniało w części stanów, tyle że pod inną nazwą – więźniów przymuszano do zbierania bawełny i wykonywania innych ciężkich robót, przysparzających zysków zarządom zakładów karnych. Amerykańskie więzienie to potężny cios prosto w amerykańskie więziennictwo. Kirkus Reviews

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
60
Shade - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shade
Dostępny
177 szt.

Seria motocyklowa autorki Krwawych obowiązków! Brutalny, krwawy świat motocyklistów, w którym kobiety są traktowane przedmiotowo. Dwudziestotrzyletnia Sonia Lebowski była zmuszona zrezygnować z wyjazdu na studia i zostać w miasteczku Savannah. Zaciągnięte przez jej matkę długi oraz zaginięcie siostry zmusiły dziewczynę do podjęcia pracy w miejscowej księgarni. Codziennie obserwowała przez okno przejeżdżające po ulicy motocykle i za każdym razem czuła wściekłość. Nie rozumiała, dlaczego ci kryminaliści panoszą się w mieście, siejąc postrach. Nikt nie miał odwagi im się przeciwstawić. Sonia nie spodziewała się, że niedługo pozna ich świat lepiej niż przez okno księgarni. Gdy jej przyjaciółka Amy nagle oznajmiła, że ma pieniądze na swoje studia, w głowie Sonii zapaliło się czerwone światło. Przecież Amy nie było stać na kontynuację edukacji. Wkrótce okaże się, że przyjaciółka wiele przed nią ukrywała. Od jakiegoś czasu Amy należała do pełnego rozpusty świata bikerów. Dodatkowo jeden z motocyklistów, wyjątkowo niebezpieczny Shade, już od dawna miał Sonię na oku.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
61
Prądy przestrzeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prądy przestrzeni
Dostępny
59 szt.

Cykl „Imperium Galaktyczne” – część druga. Nad planetą Florinia mieszkają w luksusowych warunkach Posiadacze z Sarku. Sami jednakże Florińczycy bytują na powierzchni ojczystej planety, gdzie nieustannie harują, wytwarzając cenny kyrt, który zapewnia bogactwo ich sarkańskim panom. Pracownicy nie myślą nawet o buncie czy rewolucji, bo już nie znają pojęcia wolności. W ich społeczności żyje także uważany za głupka Rik, który najwyraźniej z jakiegoś powodu stracił pamięć. Niespodziewanie zaczynają do niego wracać wspomnienia i informacje, które wcześniej ktoś zapewne celowo usunął z jego umysłu. Rik uświadamia sobie stopniowo, że Florinia skazana jest na zagładę, co z kolei może wywołać chaos w całej Galaktyce…

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
62
Kosmos. Kropka w kropkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos. Kropka w kropkę
Dostępny
101 szt.

    Stwórz swoje własne obrazki, używając okrągłych naklejek w różnych kolorach ! Dorysuj wymyślone elementy ! Koloruj według własnej fantazji ! Baw się !Naklejaj! Rysuj! -Twórz przepiękne naklejkowe obrazki ! 

12,99 zł
11,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
63
Zwierzęta. 100 pierwszych słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. 100 pierwszych słów
Dostępny
52 szt.

Książki te zostały stworzone z myślą   o małych dzieciach, które poznają otaczający ich świat. Dzięki kolorowym obrazkom dzieci szybko przyswoją nowe słowa i nauczą się rozpoznawać różne przedmioty.

12,99 zł
11,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
64
Apollo 8. Pierwsza misja na księżyc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apollo 8. Pierwsza misja na księżyc
Dostępny
87 szt.

W grudniu 1968 roku załoga Apollo 8 wsiadła do nieprzetestowanego statku kosmicznego zamontowanego na szczycie nieprzetestowanej rakiety, aby okrążyć Księżyc podczas najbardziej ryzykownej misji NASA. Nigdy wcześniej ludzie nie polecieli w kosmos dalej niż na kilkaset kilometrów, nie widzieli ciemnej strony Księżyca i nie narażali się na śmierć tak daleko od domu. Teraz to wszystko miało się wydarzyć po raz pierwszy. Autor opowiada o pierwszej misji księżycowej – Apollo 8. Historia rozpoczyna się wiele lat przed startem w 1968 roku i skupia się na załodze: Franku Bormanie, Jimie Lovellu i Billym Andersie. Według pierwotnego planu astronauci mieli wziąć udział w misji Apollo 9, jednak przydział ten zmieniono, próbując sprostać ambitnym terminom wyznaczonym przez prezydenta Kennedy’ego. Apollo 8 to pierwsza misja, która wyniosła człowieka poza orbitę okołoziemską i podczas której człowiek okrążył Księżyc. Trwała sześć dni i trzy godziny, a w trakcie dwudziestu godzin lotu wokół Księżyca załoga okrążyła satelitę dziesięć razy. Celem misji było między innymi zebranie informacji o miejscach na Księżycu odpowiednich do lądowania. Z modułu załogowego astronauci Apollo 8 wykonali pierwsze w historii fotografie całej Ziemi. Jeffrey Kluger wplata osobiste historie załogi w opowieść o wyścigu kosmicznym, wczesnych latach NASA i misji Gemini 7. Ukazuje znakomite portrety takich postaci, jak Christopher Kraft i rodziny załogi. Spora dawka wywiadów dodaje autentyczności dialogom i postaciom. Znakomite pióro Klugera przenosi też napięcia polityczne tamych lat i skomplikowane koncepcje techniczne, przedstawiając je w powieściowej formie. Jeffrey Kluger (ur. 1954) jest redaktorem działu w „Time” odpowiedzialnym za informacje dotyczące nauki i technologii. Jest autorem lub współautorem ponad 40 reportaży. Obok Jima Lovella jest współautorem książki Lost moon: The Perilous Voyage of Apollo 13, a także autorem siedmiu innych książek. Przed podjęciem pracy w „Time” Kluger był redaktorem w czasopiśmie „Discover”. Jako redaktor pracował także w „New York Times Business World Magazine”, „Family Circle” i „Science Digest”. Kluger jest adwokatem, był także wykładowcą dziennikarstwa naukowego na Uniwersytecie Nowojorskim.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

1 osoba kupiła
65
Mapa tur. - Jezioro Rożnowskie i okolice 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa tur. - Jezioro Rożnowskie i okolice 1:25 000
Dostępny
5 szt.

Zasięg mapy okolic wyznaczają: Jezioro Rożnowskie na zachodzie, Czchów i Gromnik na północy, Ciężkowice na wschodzie oraz Wielogłowy na południu.

9,03 zł
8,99 zł

Rabat 0,4%
oszczędzasz 0,04 zł

1 osoba kupiła
66
Ktokolwiek, tylko nie ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ktokolwiek, tylko nie ja
Dostępny
39 szt.

Książka Hałyny Kruk to zbiór różnorodnych formalnie i gatunkowo „ćwiczeń z utraty”. Bohaterki i bohaterowie Ktokolwiek, tylko nie ja, oglądani w zwyczajnym życiu, tracą ukochane osoby, muszą opuścić ojczysty kraj, wymykają im się młodość, zdrowie i miłość, uszkodzona zostaje zdolność komunikacji, wreszcie – w sytuacji pandemii – odebrana im zostaje nawet możliwość swobodnego wychodzenia z domu. Autorka, skrzętnie szkicując „szczeliny tracenia”, nie popada jednak w patos ani w melancholię. Przeciwnie – jej opowiadania są żywe, pełne namiętności i humoru, skupione na detalach zdarzeń i emocji, rozpisane w różnych rejestrach stylistycznych. Powieść Kruk otwiera nowe drogi do rozmowy o współczesnej kobiecości oraz stwarza przestrzeń do dialogu między bohaterkami, które pozornie bardzo wiele różni, jednak w czasie lektury trudno oprzeć się wrażeniu, że mogą one stać się odpowiedzią dla siebie nawzajem. Tym, co łączy je wszystkie, jest bowiem dojmująco odczuwana samotność, której nie są w stanie ukoić w relacjach z mężczyznami.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
67
Mój pierwszy komiks 5+. Opowieści z Bukowego Lasu. Tom 3. Wyprawa po skarb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy komiks 5+. Opowieści z Bukowego Lasu. Tom 3. Wyprawa po s...
Dostępny
26 szt.

Wyprawa po skarb to pierwszy album, który powstał we współpracy Loïca Jouannigota z Michelem Plessixem. Zapada wieczór i cała rodzina Rabatków zasiada przy kominku, żeby posłuchać mrożącej krew w żyłach opowieści Narcyza o skarbie zakopanym przez bezlitosnego pirata Krasnorosta. Następnego dnia wczesnym rankiem pięcioro króliczątek postanawia wyprawić się nad rzekę w okolice słynnej Zatoki Życzliwości, gdzie według rodzinnej legendy jest ukryty skarb. Nagle… Niesłychane! W piasku odnajdują butelkę, w której ktoś umieścił tajemniczą mapę. Dzielna drużyna Rabatków natychmiast postanawia ruszyć na poszukiwanie cennego skarbu piratów. Czy w starym, opuszczonym młynie straszy duch? Czy mech na drzewach chce nam coś powiedzieć? I co mogą oznaczać tajemnicze symbole w podziemnym tunelu pod skałą? Wyprawa po skarb poniesie was ku wspaniałej przygodzie w towarzystwie nieustraszonego rodzeństwa Rabatków!

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
68
Atomowa przygoda profesora Astrokota, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atomowa przygoda profesora Astrokota, wydanie 2
Dostępny
118 szt.

Włączcie myślenie i trzymajcie się mocno profesor Astrokot zabiera was w podróż po fascynującym świecie fizyki!Dowiecie się, jak działa łódź podwodna, skąd się bierze prąd elektryczny i dlaczego widzicie kolory. Razem z waszym przyjacielem - superbystrym kotem - przeżyjecie fantastyczną atomową przygodę.Druga część bestsellerowej serii edukacyjnej o profesorze Astrokocie.

67,00 zł
48,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,76 zł

1 osoba kupiła
69
Na łące. Moje szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na łące. Moje szlaczki
Dostępny
101 szt.

Moje ulubione szlaczki to seria czterech zeszytów edukacyjnych dla przedszkolaków, które chcą ćwiczyć pozycję ręki i sztukę pisania i dobrze się przy tym bawić! Ale nie tylko! Książki mogą być także dobrym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli.

12,99 zł
11,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
70
Pokemon. Kubek zmieniający kolor 320 ml, Pikachu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon. Kubek zmieniający kolor 320 ml, Pikachu
ABYstyle, 1 sztuka
Dostępny
5 szt.

Pikachu iskrzy się na tym magicznym kubku od ABYstyle! Pojemność: 320 ml Wykonany w całości z ceramiki. Kubek nie jest przeznaczony do mycia w zmywarce i używania w kuchence mikrofalowej

58,99 zł
56,04 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,95 zł

1 osoba kupiła
71
Pozwól dziecku być - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól dziecku być
Dostępny
23 szt.

Jako rodzice i opiekunowie stajemy przed wieloma dylematami, jak postępować. Czasami miotamy się i trudno nam podjąć decyzję albo nie jesteśmy pewni jej słuszności. Poznanie zdroworozsądkowych porad RIE (czytaj: raj) może ci przynieść spokój i pewność, że podążasz właściwą drogą. Jeśli widzisz w swoim dziecku istotę godną szacunku od urodzenia, posiadającą olbrzymi potencjał i wrodzoną zdolność do uczenia się sztuki życia, a sam chcesz wejść w rolę przewodnika, który pomaga maluchowi ten potencjał rozwinąć, to RIE - podobnie jak mnie - może Cię wciągnąć i zafascynować. Twoja intuicja spotka się wtedy z solidną wiedzą, bazującą na naukowej obserwacji małych dzieci od ponad 75 lat. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o RIE, byłem przekonany, że ta pomocna filozofia rodzicielska jest powszechnie znana w naszym kraju. Okazało się jednak, że blog TastyWayOfLife.com, który założyłem w dniu narodzin Tosi, stał się szybko podstawowym źródłem praktycznej wiedzy o RIE w języku polskim. Niemniej ciągle brakowało w naszym kraju publikacji, która przybliżałaby w sposób kompletny najważniejsze aspekty i założenia tego nurtu. Pozwól dziecku być wypełnia tę lukę. Mimo poradnikowego charakteru, książka jest też historią wielu rodziców, którzy RIE z powodzeniem stosują. Znajdziesz w niej opisy wielu sytuacji z życia. Dzięki jej osobistemu charakterowi nie tylko dowiesz się, czym RIE jest, ale przekonasz się, jak przekłada się na codzienne bycie z dzieckiem. Wielu rodziców utożsamia zaangażowane rodzicielstwo z poświęceniem się dla dobra malucha. Tworzyłem tę publikację również z intencją dodania czytelnikowi otuchy. Pokazuję, że codzienna dbałość o pomyślność i rozwój dziecka może być znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza dla opiekuna, niż się często wydaje. Mam nadzieję, że dzięki wskazówkom zawartym w tej książce odnajdziesz w rodzicielstwie większą satysfakcję i radość.

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

1 osoba kupiła
72
Koty i myszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty i myszy
Adamigo
Dostępny
85 szt.

Koty i myszy. Sprytne myszki próbują dostać się do spiżarni pełnej zapasów. Muszą być czujne i uważać na dwa koty, które próbują je złapać. Kuchnia jest w trakcie sprzątania, więc myszki mogą schować się za wiadrem czy szczotą i... siedzieć cicho jak mysz pod miotłą. Czy myszkom uda się przechytrzyć kocury i dostać się do spiżarni? Proste zasady, strategia i rywalizacja pomiędzy graczami zapewnią emocjonującą zabawę! Zawartość gry: plansza do gry,2 pionki kotów,12 pionków myszy,instrukcja.

47,28 zł
38,77 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,51 zł

1 osoba kupiła
73
Niespodziewani goście. Pokochaj mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
74
Sprytne myszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytne myszki
Adamigo
Dostępny
233 szt.

Sprytne myszy postanowiły zakraść się po ser. Nie jest to jednak proste! Za rogiem czają się koty oraz liczne pułapki. wykaż się sprytem, logicznym myśleniem, aby zdobyć przysmaki i przeszkodzić pozostałym graczom! Wygrasz, jeżeli twoje myszy zbiorą najwięcej sera i nie dadzą się złapać. Jak grać? Weź do ręki trzy tafelki i wyłóż jeden z nich na pole gry.Układaj swoje myszy blisko sera, natomiast pułapki oraz koty ustawiaj obok myszy innych graczy.Dobierz jeden tafelek ze swojego stosu, tak aby mieć pod koniec ruchu zawsze trzy w ręce. Zestaw zawiera: 96 tafelków o wym. 50 x 50 mm,instrukcję.

32,36 zł
26,54 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,82 zł

1 osoba kupiła
75
Sixtine. Tom 2. Pies z mroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sixtine. Tom 2. Pies z mroku
Dostępny
15 szt.

Od śmierci ojca Sixtine mieszka z matką... i trzema duchami piratów, które nad nią czuwają! Zmuszona do przeprowadzki licealistka i jej matka znajdują wśród kartonów pudło pełne starych książek i filmów o duchach. Jeszcze o tym nie wiedząc, Sixtine zbliża się pomału do tajemnic swojej rodziny ze strony ojca… Frédéric Maupomé, scenarzysta „Sixtine”, jest również autorem serii „Supersi”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

76
Hellblazer. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellblazer. Tom 3
Dostępny
21 szt.

Kolejny tom opowiadający o Johnie Constantine, magu i okultyście; ostatni autorstwa Jamiego Delano. Po raz pierwszy od dłuższego czasu John Constantine przeżywa okres spokoju. Jego egzystencji nie zakłócają żadne demony ani duchy. Ostatnia sprawa, którą się zajmował – morderstwa dokonywane przez szaleńca nazywanego Domatorem – nie miała nadprzyrodzonego charakteru, ale bardzo nim wstrząsnęła. Zresztą John nie uważa jej za zakończoną – nadal nie odnalazł mordercy. A skoro kłopoty nie pojawiają się same, to czemu ich nie wywołać? I jak potem się z nich wydostać? „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria imprintu Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. Jamie Delano (ANIMAL MAN) był pierwszym scenarzystą serii. Ukazał postać Johna Constatineʼa na tle wydarzeń politycznych lat 80. XX wieku i zdefiniował tę postać, uwydatniając jej problemy i niejednoznaczność. Zapoczątkował karierę Hellblazera, trwającą niemal 30 lat. Autorami rysunków do tego tomu są m.in. Mark Buckingham (BAŚNIE) i Dave McKean (CZARNA ORCHIDEA).

199,99 zł
153,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 46,00 zł

77
Dceased. Martwa planeta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dceased. Martwa planeta
Dostępny
4 szt.

Minęło pięć lat od wydarzeń opisanych w albumie DCEased – Nieumarli w świecie DC, kiedy na świecie wybuchła epidemia spowodowana równaniem antyżycia. Ci, którzy przeżyli, zostali ewakuowani i zamieszkali na Ziemi-2. Wszystko się zmieniło, gdy nowa Liga Sprawiedliwości otrzymała wezwanie z Ziemi. Czy na tej martwej planecie nadal może istnieć życie? Liga, dowodzona przez Damiana Wayne’a, Jona Kenta i Cassie Sandsmark – nowych Batmana, Supermana i Wonder Woman – musi wrócić do domu. Kto lub co czyha na nieustraszonych bohaterów? Autorzy bestsellerów z listy „New York Timesa” Tom Taylor („Injustice”, „Suicide Squad. Zła krew”) i Trevor Hairsine („Judge Dredd”) powracają, aby opowiedzieć kolejny rozdział tej niezwykłej sagi! Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „DCeased: Dead Planet” #1–7.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

78
Książęta Demony. Tom 2. Malagate, zwany Potworem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książęta Demony. Tom 2. Malagate, zwany Potworem
Dostępny
6 szt.

Drugi tom opowieści science fiction o Kircie Gersonie, który od dzieciństwa był przygotowywany do dokonania zemsty rodowej. Tropienie Książąt Demonów, pięciu zbrodniarzy odpowiedzialnych za śmierć jego bliskich, rozpoczął od Attela Malagate’a, istoty należącej do zmiennokształtnej rasy książąt gwiazd. Sytuacja się skomplikowała, kiedy Malagate kazał porwać przyjaciółkę Gersena. Teraz bohater, aby uratować uprowadzoną i rozprawić się z przeciwnikiem, będzie musiał wysilić całą swoją inteligencję... Seria komiksowa o Kircie Gersenie powstała na podstawie cyklu powieści science fiction „Demon Princes”, słynnego amerykańskiego pisarza Jacka Vance’a, twórcy klasycznej trylogii fantasy „Lyonesse”. Scenariusz napisał Francuz Jean-David Morvan, zdobywca nagród festiwali komiksowych w Angoulême i Saint-Michel, współautor setek albumów z wielu serii, w tym doskonale znanej polskim czytelnikom sagi „Armada”. Rysunki są dziełem Paola Traisciego, włoskiego grafika, dla którego „Książęta Demony” to pierwszy duży projekt ilustracyjny.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

79
Sound Of The Morning, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sound Of The Morning, CD
Katy J. Pearson, Heavenly / Pias
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1.Talk Over Town 2.Game Of Cards

58,90 zł
80
Zaburzenia rozwoju płci a sport wyczynowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaburzenia rozwoju płci a sport wyczynowy
Dostępny
150 szt.

Zaburzenia rozwoju płci a sport wyczynowy to kompendium wiedzy na temat zagadnień identyfikacji płci u sportowców w ujęciu biologiczno - medycznym. Monografia przedstawia problematykę różnicowania cielesno ? płciowego, która jest ze swej natury dość skomplikowana i nie zawsze zrozumiała dla wielu osób. Wynika to między innymi z coraz bardziej agresywnego podejścia do kwestii płci, w którym dominuje społeczno ? kulturowe ujęcie zagadnienia płci. Wynikające z tego ?nowe postrzeganie płci w sporcie, przyniosło wiele zamieszania i chaosu, które niestety nasilają się i jak można sądzić zmierzają do całkowitej negacji płci w tradycyjnym ujęciu. Wiele z tych tematów zostało w książce poruszonych. Znajdziecie tam Państwo zagadnienia dotyczące miedzy innymi: - Weryfikacji płci w sporcie wyczynowym - Transseksualizmu w sporcie - Hiperandrogenizmu - Zaburzeń rozwoju płci w spocie wyczynowym - Oznaczania i roli testosteronu w sporcie - Oraz wiele innych? Książkę dedykujemy lekarzom, sportowym, endokrynologom, andrologom, działaczom sportowym, trenerom, a także zainteresowanym tą tematyką studentom Akademii Wychowania Fizycznego.

104,00 zł
96,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,28 zł

81
Żywienie w chorobach serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie w chorobach serca
Dostępny
120 szt.

Choroby układu krążenia (ChUK) są dla współczesnego świata ważnym wyzwaniem zdrowotnym. Są najważniejszą przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych. Oddajemy do rąk czytelników jedną z pierwszych na polskim rynku wydawniczym książkę kompleksowo traktującą o żywieniu osób z chorobami serca i naczyń. W książce poruszono szereg ważnych zagadnień, w tym zaprezentowano najbardziej wartościowe diety zalecane pacjentom z chorobami serca. Złożony z wybitnych osób ze świata dietetyki, pielęgniarstwa, farmacji i medycyny, będących autorytetami w swoich dziedzinach, zespół autorski daje gwarancję rzetelnego podejścia do omawianych zagadnień. Zapewnia także wysoką jakość merytoryczną prezentowanych poglądów i rekomendacji. Połączenie szerokiej wiedzy z doświadczeniem klinicznym gwarantuje czytelnikom wysoką jakość podręcznika. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje, porady i rekomendacje okażą się wartościowe i będą wykorzystywane w codziennej praktyce. Książkę kierujemy zarówno do dietetyków, specjalistów różnych dziedzin medycyny, jak również adeptów nauk medycznych, którzy poszukują wiarygodnej wiedzy uznanych ekspertów w tej tematyce.

209,00 zł
194,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 14,63 zł

82
Live From The Royal Albert Hall Y'All, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live From The Royal Albert Hall Y'All, 2 LP
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1.Again (Live) 2.Ringin' In My Head (Live)

128,90 zł
83
Live From The Royal Albert Hall Y'All CDBR, CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live From The Royal Albert Hall Y'All CDBR, CD + Blu-ray
Niedostępny
Brak

1.Again (Live) 2.Ringin' In My Head (Live)

97,90 zł
Powiadomienie
84
Voodoo Nation, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voodoo Nation, CD
Dostępny
20 szt.

1. Money 2. Too Late 3. Coming thru 4. You And Me (feat. King Solomon Hicks) 5. Get It Done (feat. Josh Smith) 6. 8 Ball Lucy (feat. Sonny Landreth) 7. Devil At The Doorstep (feat. Eric Gales) 8. Is It All (feat. Joe Louis Walker) 9. Do It Again (feat. Ana Popovic) 10. I Will Let Go (feat. Kirk Fletcher) 11. Voodoo Nation 12. All Our Love (feat. Charlie Starr)

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

85
Labyrinthitis, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labyrinthitis, LP
Destroyer, Bella Union / Pias
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. In Your Heart Now 2. Suffer 3. June 4. All My Pretty Dresses 5. For You 6. Labyrinthitis 7. Eat The Wine, Drink The Bread 8. It Takes A Thief 9. The States 10. The Last Song

106,90 zł
86
Soul Food Cooking With Maceo LP PURPLE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soul Food Cooking With Maceo LP PURPLE, Winyl
PARKER, MACEO, Mascot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

1.Cross The Track 2.Just Kissed My Baby 3.Yes We Can Can 4.M A C E O 5.Hard Times 6.Rock Steady 7.Compared To What 8.Right Place Wrong Time 9.Other Side Of The Pillow 10.Grazing In The Grass

128,90 zł
Powiadomienie
87
Micro-Phonies LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Micro-Phonies LP, Winyl
Voltaire Cabaret, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1.Do Right (Remastered) 2.The Operative (Remastered) 3.Digital Rasta (Remastered) 4.Spies In The Wires (Remastered) 5.Theme From Earthshaker (Remastered) 6.James Brown (Remastered) 7.Slammer (Remastered) 8.Blue Heat (Remastered) 9.Sensoria (Remastered)

106,90 zł
88
The Covenant The Sword And The Arm Of The Lord LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Covenant The Sword And The Arm Of The Lord LP, Winyl
Voltaire Cabaret, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

Side A: 1. L21ST 2. I Want You 3. Hells Home 4. Kickback 5. The Arm of the Lord Side B: 1. Warm 2. Golden Halos 3. Motion Rotation 4. Whip Blow 5. The Web

106,90 zł
89
Colleen Cosmo Murphy presents Balearic Breakfast. Vol 1, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colleen Cosmo Murphy presents Balearic Breakfast. Vol 1, LP
V/A, Heavenly / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.27

Lista utworów: 1. Sa Fosca Joan Bibiloni 2. The Mountain (Coyote Remix)Cantoma 3. We've Got Tonight, Boy Fragile 4. Miles Away Linkwood Family 5. The Cosmic Laws (Phil Asher Restless Soul Vocal)P'Taah 1. Vapour (Cosmodelica Remix)Mildlife 2. Velo Friendly Fires and the Asphodells 3. Beware the Stranger (Ashley Beedle's 'North Street West' Vocal Remix)Lady Blackbird 4. Hazme Sonar (Ambient Remix By Peter Vriends) Morenas 5. Paths Caoilfhionn Rose 6. Henry's Spacewalk

106,90 zł
Powiadomienie
90
Nad rzekę, której nie ma. Podróż przez Amerykę Południową od Miraflores do Rio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nad rzekę, której nie ma. Podróż przez Amerykę Południową od Miraflore...
Dostępny
15 szt.

Od Pacyfiku, przez Andy, świętą Dolinę Inków, Machu Picchu, Cuzco, Jezioro Titicaca, aż do atlantyckich plaż Rio de Janeiro… Nad rzekę, której nie ma to relacja z wyprawy w poprzek Ameryki Południowej. Jej bohater, w obliczu bezlitosnej skończoności ludzkiego życia, wyrusza w podróż. Mierzy się z lękiem przed nieznanym. Aby przetrwać, musi doświadczyć bezradności człowieka okradzionego ze wszystkiego, co potrzebne do życia. Odkrywa, że lęk ma swoje dobre strony – jest przecież bratem przygody. Poznaj pasjonujący reportaż Grzegorza Kapli, który z mistrzowską zwięzłością i błyskotliwością, zaraża czytelnika swoją pasją życia i podróżowania. Grzegorz Kapla – autor powieści i książek z gatunku literatury faktu. Publikował w: „National Geographic Polska”, „Travelerze”, „Poznaj Świat”, „Zwierciadle”, „Twoim Stylu”, „Tatrach”, „Gazecie”, „Tygodniku Powszechnym” czy „ElleMAN”. Dotarł na Bora Bora, Borneo, Nową Gwineę i Ziemię Ognistą, w Andy i do Wąwozu Skaczącego Tygrysa. Spotkał Dalajlamę w Himalajach, jadł obiad z Georgem Clooneyem i poznał osobiście astronautów, którzy wylądowali na Księżycu. Odkrył, że każdy człowiek nosi jakąś niesamowitą historię, ale nie każdy ma ją komu opowiedzieć. Dlatego słuchaniem innych zajmuje się zawodowo.Swoją własną podróż przez życie spisuje na facebookowym profilu Kapla w drodze.

54,99 zł
25,30 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 29,69 zł

91
Feel This, LP (czerwony) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feel This, LP (czerwony)
Crobot, Mascot
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. Electrified 2. Dizzy 3. Set You Free 4. Better Times 5. Golden 6. Without Wings 7. Livin on the Streets 8. Into the Fire 9. Dance with the Dead 10. Holy Ghost 11. Never Break Me 12. Staring Straight into the Sun

110,90 zł
92
Bez strachu. Jaka jest siła marzeń i ile człowiek jest w stanie zaryzykować, aby dopiąć swego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez strachu. Jaka jest siła marzeń i ile człowiek jest w stanie zaryzy...
Dostępny
814 szt.

Ile byłbyś w stanie zaryzykować, aby spełnić swoje marzenia? Inez Janiak-Molęcka dziesięć lat temu postanowiła, że zostanie tatuatorką, a teraz wykonuje tatuaże w najlepszych studiach na całym świecie. Od dziecka kochała śpiewać, więc wydała epkę. Pewnego dnia wyszła z domu, żeby pobiegać, a niedawno została czwartą i najmłodszą Polką, która przebiegła maratony na siedmiu kontynentach. Jak tego wszystkiego dokonała? Dla autorki nie ma celów niemożliwych do osiągnięcia, są tylko mniejsze i większe wyzwania. Jednym z nich okazał się maraton na Antarktydzie. Aby tam dotrzeć, podjęła duże ryzyko, bo jej plan mógł mieć finał nie na mecie, tylko w zupełnie innym miejscu! Co mają z tym wspólnego pumy i chilijscy karabinierzy? Dowiedz się, wyruszając razem z autorką w ekscytującą podróż jej życia! Ta książka udowadnia, że marzenia należy realizować... bez strachu! Bo nawet z pozornie beznadziejnej sytuacji, da się znaleźć wyjście – mniej lub bardziej szalone. Szczególnie, gdy ma się wsparcie ukochanej osoby.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

93
Black, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black, CD
Ablaze My Sorrow, Sound Pollution
Dostępny
20 szt.

65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

94
Spencer Gets It Lit LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spencer Gets It Lit LP, Winyl
Dostępny
20 szt.

1.Junk Man 2.Get It Right Now 3.Death Ray 4.The Worst Facts 5.Primary Baby 6.Worm Town 7.Bruise 8.Layabout Trap 9.Push Comes To Shove 10.My Hit Parade 11.Rotting Money 12.Strike Three

97,90 zł
95
Stoned Side Of The Mule LP COLORED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stoned Side Of The Mule LP COLORED, Winyl
Mule Gov't, Provogue
Dostępny
13 szt.

1.Under My Thumb 2.Monkey Man 3.Doo Doo Doo Doo Doo (Heartbreaker) 4.Paint It Black 5.Angie 6.Ventilator Blues 7.Shattered 8.Wild Horses 9.Bitch 10.Slave 11.Play With Fire 12.Can't You Hear Me Knocking 13.Brown Sugar

128,90 zł
122,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,44 zł

96
Resan, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Resan, CD
Urferd, Black Lodge
Dostępny
20 szt.

65,90 zł
97
Resan LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Resan LP, Winyl
Urferd, Black Lodge
Dostępny
10 szt.

110,90 zł
98
The Haunted House, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Haunted House, CD
Wasted, Sound Pollution
Dostępny
6 szt.

1.The Haunted House 2.Mr. Black 3.Watch Out 4.Nailed to the Cross 5.Coffin Maker 6.Metal Snack 7.Resurrection 8.Candy Cane 9.Wasted Attack 10.The King

65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

99
Until The End LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
100
Charlatans, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charlatans, CD
The DEFACED, Sound Pollution
Dostępny
7 szt.

1.Monochromatic Void 2.Bleeding Ore 3.Charlatan 4.Celestial Display 5.Gilded Hands 6.Son Of The Sun 7.Wreck 8.Enter The Stage 9.Fangs 10.No More Diamonds

65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

Wróć do góry