hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.05.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 18 maja 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lato. Tom 2. Bez Ciebie nie ma lata (Jenny Han), na drugim Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski (Marcinowski Marek). Kolejny produkt to Encyklopedia dla dzieci (praca zbiorowa) oraz Gumka do mazania - zwierzaki (Derform).
1
Lato. Tom 2. Bez Ciebie nie ma lata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Lato. Tom 2. Bez Ciebie nie ma lata
Dostępny
43 szt.

Drugi tom wakacyjnej trylogii Lato napisanej przez Jenny Han – autorkę bestsellerowej serii Do wszystkich chłopców, których kochałam. Nigdy więcej nie będę w stanie patrzeć na ciebie w ten sam sposób. Nigdy więcej nie będę tą dziewczyną. Dziewczyną, która wraca za każdym razem, gdy ją odpychasz. Dziewczyną, która mimo wszystko i tak cię kocha. Kiedyś Belly nie mogła się doczekać powrotu do letniego domu, który należał do rodziny Conrada i Jeremiaha. Jednak to lato będzie inne. Problemy rodziny Fisherów narastają. Susannah, matka chłopców, walczy z nawrotem choroby, a jej najstarszy syn nie radzi sobie z tą sytuacją. Wszystko, co sprawiało, że warto było czekać cały rok na wakacje, przestało istnieć. Dla Belly już nie ma lata. Jednak gdy Jeremiah dzwoni do dziewczyny, by powiedzieć, że Conrad zniknął, Belly wie, że tylko ona może naprawić to, co się rozpadło. Musi zebrać całą trójkę w domku na plaży. Jeśli to lato naprawdę ma być ich ostatnim, powinno zakończyć się tak, jak się zaczęło – w Cousins Beach. Bez ciebie nie ma lata przywoła emocje przeżywane podczas lektury Tego lata stałam się piękna. Wzruszy, rozbawi i przypomni o tym, co w życiu jest najważniejsze.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

148 osób kupiło
2
Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski
Dostępny
1 szt.

W czasach, gdy aktywność fizyczna przegrywa starcie z wszechobecnymi ekranami laptopów i tabletów, niniejsza książka zaprasza na wyprawę w góry! Młodzi czytelnicy będą towarzyszyć Julce, Krzysiowi i ich rodzicom w zdobywaniu kolejnych szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Lekkie, zabawne, a jednocześnie pouczające historyjki okraszone kolorowymi ilustracjami pomogą rozbudzić w dzieciach ciekawość świata i zachęcić całe rodziny do aktywnego spędzania czasu. Próba skompletowania Korony Gór Polski będzie fascynującą przygodą!

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

40 osób kupiło
3
Encyklopedia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci
Dostępny
1357 szt.

Encyklopedia dla dzieci to propozycja dla wszystkich młodych odkrywców. Informacje z różnych dziedzin zostały ujęte w formie krótkich rymowanek. Wierszykom towarzyszą liczne ciekawostki, kolorowe grafiki i zdjęcia, a także ciekawe mapy i wykresy. Dzięki Encyklopedii... można poznać między innymi polskie miasta, światowe krajobrazy i różne gatunki zwierząt (a nawet dinozaurów!). Mały czytelnik dowie się, jakie zachowania pomagają planecie, czym różni się halny od bryzy i jaki jest związek między podażą i popytem. Atrakcyjna forma i interesująca treść Encyklopedii dla dzieci to połączenie idealne, by rozbudzić w dziecku ciekawość świata!

39,98 zł
22,39 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,59 zł

41 osób kupiło
4
Gumka do mazania - zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do mazania - zwierzaki
Derform
Dostępny
331 szt.

Uwaga. Dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

1,99 zł
35 osób kupiło
5
Ołówek trójkątny z gumką z nadrukiem Kidea mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
28 osób kupiło
6
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2
Dostępny
260 szt.

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom z rodziny Jaszich trafiają się jedynie ulotne chwile szczęścia. A mimo to kochają, podsycają w sobie nadzieję, żyją… na przekór wszystkiemu. Ósme życie to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl. „Ósme życie wskoczyło na szczyt mojej subiektywnej listy powieści życia. Sprawdźcie sami”. – Marcin Meller „Najlepsza powieść roku!” – „Der Spiegel”

54,99 zł
37,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,60 zł

14 osób kupiło
7
Edulatki. Ćwiczenia 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edulatki. Ćwiczenia 3-latka
Dostępny
63 szt.

Baw się i zdobywaj wiedzę! Szukasz ciekawych pomysłów na zabawy edukacyjne ze swoim dzieckiem? Koniecznie sięgnij po ćwiczenia z serii „Edulatki”. Znajdziesz tu wiele różnorodnych zadań, dzięki którym Twoje dziecko pozna otaczający je świat, poszerzy swoją wiedzę, rozwinie spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz udoskonalali sprawność manualną.

9,99 zł
5,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,00 zł

14 osób kupiło
8
Tomasz Niefart. Tom 3. Strach się bać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Tomasz Niefart. Tom 3. Strach się bać
Dostępny
9 szt.

„Nazywam się Niefart. Tomasz Niefart. I jestem naznaczony KLTW NAZWISKA. W konsekwencji moje życie jest pasmem nieustających nieszczęść. Nie ma dnia, w którym nie musiałbym się mierzyć z jakąś POTWORN KASZAN. Do tego moje porażki zwykle są publiczne. A wydawać by się mogło, że życie nastolatka to bułka z masłem. Całkiem możliwe, że u niektórych tak to wygląda. Ale ja mam kompletnie inne doświadczenia w tej materii. Moje raczej przypomina kłębek… kolczastego drutu! I szczerze mówiąc, nie wiem, jak to wszystko się dla mnie skończy. Ostatnio nawet moja mama zauważyła, że coś jest ze mną nie tak. „Oj, Tomasz, Tomasz, co z ciebie wyrośnie… Strach się bać…” powiedziała po jednym z moich UPIORNYCH BLAMAŻÓW. Jestem pewien, że gdybym nazywał się inaczej, to miałbym szanse na świetlaną przyszłość. A tak, to powiem wam, że sam się boję. Boję się każdego dnia. I nie o to, co ze mnie wyrośnie, ale czy w ogóle dane mi będzie to sprawdzić. Szczerze wątpię, że dociągnę choćby do pełnoletności”. Kolejna pełna humoru historia o przygodach tytułowego bohatera. Będziesz mu kibicować zarówno w szkole i w domu, jak i podczas jego spotkań z przyjaciółmi. Wszystkie przygody łączy wspólny mianownik – są totalną porażką Tomka. Chłopiec, jak typowy nastolatek, odbiera każde niepowodzenie jako koniec świata i śmierć towarzyską. Przekonaj się, czy rzeczywiście tak jest.

26,99 zł
16,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,80 zł

13 osób kupiło
9
Marker Do Tatuazu 3kol Szablony Derform Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
14 osób kupiło
10
A kuku! Krowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku! Krowa
Dostępny
221 szt.

Książka z ruchomymi elementami dla wszystkich miłośników zabawy w akuku.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

12 osób kupiło
11
A kuku! Słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku! Słońce
Dostępny
221 szt.

Książka z ruchomymi elementami dla wszystkich miłośników zabawy w akuku.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

11 osób kupiło
12
Cudowna moc miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowna moc miłości
Dostępny
4841 szt.

Niezwykła powieść uwielbianej w świecie autorki Słowika Mikaela, piękna żona doktora Liama Campbella, matka dwojga dzieci, zapada w śpiączkę na skutek doznanego podczas jazdy konnej urazu głowy. Lekarze nie dają jej szans na przeżycie, ale mąż nie przyjmuje do wiadomości gorzkiej prawdy. Wierzy, że miłość potrafi dokonać cudu, gdy zawodzi medycyna. Dniem i nocą czuwa przy łóżku żony, mówi do niej, robi wszystko, żeby tylko dotrzeć do podświadomości Mikaeli. Mijają tygodnie. Pewnego dnia chora kobieta drgnieniem powiek reaguje na imię swojego pierwszego męża, Juliana, znanego gwiazdora. Liam, boleśnie zraniony, uświadamia sobie, że tylko tamten mężczyzna, prawdziwa miłość Mikaeli, może przywrócić ją do życia. Czy jednak Liam kocha żonę aż tak, że gotów jest ją nawet stracić i oddać innemu? „Powieść, która przyciąga serdecznością i szczerą, prawdziwą wizją małżeństwa.” All About Romance

44,90 zł
30,98 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,92 zł

11 osób kupiło
13
Na tropie Vermeera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie Vermeera
Dostępny
38 szt.

Co charakteryzuje obrazy Vermeera? Ograniczona paleta kolorów. Piękne tkaniny, obicia, faktury. Mapy i okna. Perły. Postaci kobiet. Ale przede wszystkim - są praktycznie niemożliwe do podrobienia. A jednak kiedy na świecie szaleje wojna, mieszczącą się w Berlinie pracownię malarską odwiedza oficer SS. Ma dla właściciela zlecenie z gatunku niewykonalnych - skopiować „Alegorię malarstwa” Vermeera. Jacob Wolf, fałszerz i Żyd z pochodzenia, znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Sprawa obrazu wraca pięćdziesiąt lat później. Z Lucasem Allardem, paryskim dziennikarzem, kontaktuje się były więzień obozu koncentracyjnego. Jeśli wierzyć jego słowom, Wolf sporządził nie jedną, lecz dwie kopie arcydzieła. Tylko co w takim razie stało się z oryginałem? Jednocześnie profesor Sorbony Maxime Oiseau otrzymuje od tajemniczego kolekcjonera zadanie odnalezienia oryginału. W śledztwo wciąga swoją doktorantkę, ale im więcej odkrywają i im dalej podążają tropami Vermeera, tym bardziej zaczyna interesować ich inna zagadka: kim jest ich zleceniodawca? Agnieszka Ptak (ur. 1973 w Krakowie), absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, była adwokat, aktualnie prokurator. Wolny czas poświęca na podróże po Francji śladami latarń morskich (Bretania i Normandia) i komandorii templariuszy. Estetka, miłośniczka sztuki plakatu, w szczególności o tematyce marynistycznej, z zamiłowania fotograf. Na tropach Vermeera jest jej drugą książką po Zagadce (wyd. 2021).

46,99 zł
32,42 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 14,57 zł

10 osób kupiło
14
Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę
Dostępny
319 szt.

Ogród bez konewki i na długie lata Co oznacza dla nas ogród? Czy chcemy, rwąc włosy z głowy, ciągnąć za sobą wąż ogrodowy i nosić ciężkie konewki z wodą? Czy też raczej wolimy stworzyć oazę spokoju, w której rządzą piękne zapachy, różnorodność i życie? W tej książce znajdziesz pomysły na efektowne kompozycje z traw i bylin, okryte zielenią murki i nowoczesne aranżacje ogrodów. Będziesz mógł według sprawdzonego planu posadzić na rabatach rośliny o nieprzemijającej urodzie, które nie zwiędną podczas pierwszych letnich upałów. Sięgnij po mistrzów sztuki przetrwania wśród krzewów, drzew, traw, roślin cebulowych, jednorocznych i wieloletnich. Susza latem już nie da ci się we znaki. Za to będziesz mieć więcej czasu, by cieszyć się swoim ogrodem.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

9 osób kupiło
15
Bajki do poduszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki do poduszki
Dostępny
325 szt.

Nie ma lepszego sposobu na sen niż bajka na dobranoc! Krótkie historie z sympatycznymi bohaterami, pełne dobrych emocji i pozytywnego przesłania, wyciszą dziecko, uspokoją i ułatwią mu zaśnięcie. Czas spędzony razem podczas czytania bajek to bezcenne chwile w relacjach rodzic-dziecko. Zbiór bajek dla najmłodszych, dostosowany fabułą i objętością opowieści do możliwości poznawczych oraz stopnia koncentracji dzieci w tym wieku.

46,99 zł
28,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,80 zł

10 osób kupiło
16
Bardzo cichy rozwód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo cichy rozwód
Dostępny
1021 szt.

To miało być spokojne rozstanie. Niestety, nie wyszło. Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem i świata poza sobą nie widzieli. Jednak po kilku wspólnych latach Zuzanna i Kacper z całego serca mają siebie dość. Każde z nich nie może się też doczekać chwili, kiedy powie drugiemu: „Chcę rozwodu!”. A kiedy wreszcie ów upragniony moment nadchodzi, szybko okazuje się, że… rozstanie to ostatnie, co będzie zaprzątać ich głowy. Wplątani w morderstwo, uciekający przed policją i gangsterami, małżonkowie zdani są tylko na siebie. Pytanie tylko: czy aby na pewno mogą sobie wzajemnie ufać? Bardzo cichy rozwód to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

8 osób kupiło
17
Anioł Stróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł Stróż
Dostępny
1152 szt.

Romans, który chwyta za serce od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego zakończenia. Nicholas Sparks po raz kolejny w mistrzowski sposób opowiada o różnych odcieniach miłości. Julie została wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża otrzymała nieoczekiwany prezent. Mąż Julie Barenson przed śmiercią zostawił jej szczeniaka doga niemieckiego o imieniu Singer i obietnicę, że zawsze będzie nad nią czuwał. Po czterech latach dwudziestodziewięcioletnia Julie, wciąż mieszkająca w małym miasteczku Swansboro w Karolinie Północnej, jest emocjonalnie gotowa, by ponownie z kimś się związać. O jej względy usilnie zabiega przystojny i pewny siebie Richard, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę mimo że ukochany pies go nie akceptuje. Natomiast ona darzy wielką sympatią nieśmiałego Mike zakochanego w Julie najlepszego przyjaciela jej zmarłego męża. Kiedy Julie odtrąca jednego z mężczyzn, zaniepokojona jego nietypowym zachowaniem, jej życie zamienia się w prawdziwe piekło. Wciągająca historia miłosna z elementami rasowego thrillera. Książka, od której nie sposób się oderwać!

41,90 zł
30,59 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

8 osób kupiło
18
Pełnia tajemnic. Tom 2. Za cenę śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pełnia tajemnic. Tom 2. Za cenę śmierci
Dostępny
318 szt.

Drugi tom cyklu „Pełnia tajemnic”! Za co jesteś w stanie zapłacić najwyższą cenę? Upalne lato w Pełni. Do pensjonatu nad jeziorem przyjeżdżają turyści. Nie wszyscy mają zamiar wypoczywać. Niektórzy zjawiają się tam w poszukiwaniu skarbu – bezcennego zestawu zabytkowej porcelany. I nie cofną się przed niczym, by go zdobyć. Podkomisarz Monika Gniewosz znajduje w miasteczku swój azyl. Po pierwszym zakończonym sukcesem śledztwie czas płynie jej spokojnie, do momentu gdy dochodzi do zabójstwa jednego z letników. W pogoni za mordercą Monika będzie musiała ponownie stawić czoło przeszłości i zawalczyć o to, co w jej życiu najważniejsze.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

8 osób kupiło
19
Gimnastyka słowiańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gimnastyka słowiańska
Dostępny
205 szt.

Gimnastyka słowiańska ma wiele wspólnego z jogą, lecz wywodzi się z naszego kręgu kulturowego. To praktyka, która przez wieki była przekazywana z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę. Przez lata zapomniana, obecnie została odkryta na nowo. Pomaga kobietom odnaleźć wewnętrzny spokój, siłę i poczucie wspólnoty, nawiązać więź z naturą i swoją rodzinną ziemią. Dzięki tej książce dowiesz się, jakie są korzyści z jej regularnego uprawiania oraz jak ułożyć zestaw ćwiczeń dopasowany do indywidualnych potrzeb twojego ciała i umysłu! Ty również możesz skorzystać dobrodziejstw gimnastyki słowiańskiej: ·poprawisz postawę ciała i wysmuklisz sylwetkę, ·zniwelujesz bóle pleców, szyi i kręgosłupa, ·uregulujesz działanie układu hormonalnego oraz złagodzisz związane z nim dolegliwości, ·wzmocnisz mięśnie dna miednicy, ·zredukujesz stres, ·odkryjesz na nowo swoją kobiecość! Sięgnij po nasze słowiańskie rozwiązania, by zachować zdrowie i dobre samopoczucie!

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

7 osób kupiło
20
Królik po islandzku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królik po islandzku
Dostępny
155 szt.

Łajdackie opowieści z żarciem w tle Lektura będzie nie lada zaskoczeniem dla czytelników przyzwyczajonych do pióra autorów. Tym razem połączyli siły, talenty, pasję i poczucie humoru, aby stworzyć wartką prozę WYŁCZNIE DLA DOROSŁYCH! Anegdoty, wspomnienia i portrety – wszystko opowiedziane językiem lekkim, czasem ironicznym, czasem refleksyjnym, a miejscami nawet zaskakująco sprośnym. Mówią o smakowaniu życia całym sobą i o pierwszych razach doświadczanych wszystkimi zmysłami. Przywołane historie wieńczą przepisy na dania, które kojarzą się Autorom z najważniejszymi momentami w ich życiu. Podczas lektury Królika po islandzku poczujemy smak agrestu na Islandii i pierwszych brzoskwiń w puszce kradzionych podczas pracy w OHP. Wrócimy do barów mlecznych, przejedziemy się autostopem, zachłyśniemy towarami eksportowymi z zachodu, które były jak kolorowe papugi wśród szarych wróbli – zagraniczne papierosy, kolorowy alkohol i pierwsze komercyjne filmy na taśmach VHS. Te opowieści tworzą literacką przystawkę dla dania głównego. A jest w czym wybierać: Pierś indyka – director’s cut, Carbonnade a la Flamande, Dziwkarski makaron oraz autorski Hummus z dworca Wien Sudbanhoff. To dla zaostrzenia apetytu czytelników, więcej w Króliku po islandzku.

49,99 zł
31,49 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,50 zł

6 osób kupiło
21
Ponidzie Szlak kajakowy Nidy Mapa laminowana Wyd 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

6 osób kupiło
22
Rummikub NGT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Rummikub NGT
TM Toys, od 8 lat
Dostępny
735 szt.

Gra Rummikub opiera się na standardowych zasadach gry Rummikub, różni się jedynie wielkością opakowania. Pozbądź się wszystkich kostek i zawołaj „rummikub”, zdobywając największą liczbę punktów. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kostek ze swojej tabliczki wykładając na stół utworzone przez siebie serie albo grupy kostek, minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone kostki - w swojej kolejce możesz je dowolnie przesuwać i modyfikować.

81,43 zł
65,14 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 16,29 zł

6 osób kupiło
23
Naklejki na zeszyt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyt
Derform
Dostępny
134 szt.

Naklejki na zeszyty zachwycą fanów gier komputerowych. Na jednym arkuszu jest 8 naklejek. Uwaga. Dostępne są różne wzory. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

1,99 zł
5 osób kupiło
24
Tak gotuje TikTok. Ekskluzywne przepisy od ponad 40 twórców i ulubione dania fanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tak gotuje TikTok. Ekskluzywne przepisy od ponad 40 twórców i ulubione...
Dostępny
29 szt.

Pierwsza oficjalna książka kucharska wprost z TikToka, z przedmową Gordona Ramsaya i jego córki Tilly! Najpopularniejsze trendy kulinarne z rozrywkowej platformy z miliardem użytkowników na całym świecie! Wnieś radość do swojej kuchni dzięki przepisom, które znasz i kochasz, i baw się dobrze przy testowaniu nowych. Ponad sześćdziesiąt przepisów od najpopularniejszych twórców – w twojej kuchni pojawią się The Korean Vegan, Cooking with Shereen, Cooking with Lynja, a także Newt i ScheckEats. Poznasz też wskazówki i techniki od najlepszych szefów kuchni z TikToka: pojawią się między innymi Ming Tsai, Alex Guarnaschelli i The Pasta Queen. Każdy przepis został nie tylko przetestowany i sprawdzony pod kątem domowej kuchni, ale zawiera również kod QR do zeskanowania, dzięki czemu możesz przejść bezpośrednio do strony twórcy. To jak wspólne przygotowywanie posiłku w twojej kuchni!

59,90 zł
30,55 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 29,35 zł

5 osób kupiło
25
To jest MOJE drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest MOJE drzewo
Dostępny
48 szt.

Wiewiórka kocha SWOJE drzewo. To jest JEJ drzewo i to są JEJ szyszki. Musi chronić SWOJE drzewo. Zamontować bramę albo postawić płot, a najlepiej zbudować mur! Tak, długi i wysoki mur będzie najlepszy. Pięknie ilustrowana, mądra opowieść dla najmłodszych o zachłanności, egoizmie i o tym, że skupiając się wyłącznie na sobie, stajemy się samotni.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

5 osób kupiło
26
Złota Kolekcja. Tom 4. Kajko i Kokosz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Tom 4. Kajko i Kokosz
Dostępny
101 szt.

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Złota Kolekcja to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom czwarty kolekcji zawiera cztery komiksy: Szkoła latania, Wielki turniej, Na wczasach i Zamach na Milusia. Komiks poprzedza wstęp Sławomira W. Malinowskiego, przyjaciela Janusza Christy, dziennikarza, podróżnika i autora filmu dokumentalnego o rysowniku. Posłowie omawia przejście Janusza do „Świata Młodych” i „Relaxu”, dzięki którym poznała go cała Polska.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

5 osób kupiło
27
Rośnij - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

5 osób kupiło
28
Zrozumieć sygnały sensoryczne dziecka, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć sygnały sensoryczne dziecka, wydanie 2
Dostępny
29 szt.

Zachowanie dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego nierzadko dziwi, a nawet niepokoi ich bliskich. W tej przystępnie napisanej książce terapeutka Angie Voss podpowiada, jak poradzić sobie z konkretnymi objawami – sygnałami sensorycznymi wysyłanymi przez dziecko. Omówienie każdego sygnału składa się z dwóch części: krótkiego wyjaśnienia przyczyn nietypowego zachowania oraz szczegółowych wskazówek dla rodziców. Dzięki poradom czytelnicy mogą się szybko dowiedzieć, jak dostosować informacje sensoryczne docierające do dziecka – i kiedy należy to zrobić. Na końcu książki omówiono podstawowe zagadnienia dotyczące integracji sensorycznej.

39,50 zł
31,21 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,29 zł

5 osób kupiło
29
Mały Książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Mały Książę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Poznaj pilota, który utknął na pustyni. Poznaj też mieszkańca niezwykłej planety, Małego Księcia, pielęgnującego swoją różę. Podążaj za chłopcem o magicznej wyobraźni i wyrusz w cudowną podróż do tajemniczych nowych planet. Czy Małemu Księciu uda się odkryć naturę miłości? Bohaterowie Małego Księcia podbili serca pokoleń czytelników. Teraz ta magiczna opowieść Antoine'a de Saint-Exupéry'ego została zaadaptowana przez wielokrotnie nagradzaną poetkę Louise Greig i dostosowana do wieku najmłodszych czytelników. Zachwycające ilustracje Sarah Massini nadają Małemu Księciu klimat pełen uroku, tworząc tę opowieść jeszcze bardziej hipnotyzującą.

44,99 zł
26,99 zł
Powiadomienie

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

6 osób kupiło
30
Długopisy zapachowe z figurką 5 szt Kidea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopisy zapachowe z figurką 5 szt Kidea
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

10,99 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
31
Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym
Dostępny
2153 szt.

Napisana z humorem i przystępna książka, która pomoże młodym czytelnikom nabrać pewności siebie i wykształcić pozytywne nastawienie do pieniędzy. Lektura dla całej rodziny! Chcielibyście założyć kiedyś BIZNES? Mądrze robić ZAKUPY? Myślicie o OSZCZĘDZANIU? A może chcecie WYDAĆ większą kwotę na coś fajnego? Tak czy owak przyda się wam FORSA w kieszeni! Razem z Rashmi Sirdeshpande – prawniczką i autorką popularnych w wielu krajach książek dla dzieci – odkryjecie fascynujący świat pieniędzy. Dowiecie się, czym naprawdę są, dlaczego się LICZ, jak je WYDAWAĆ i jak zrobić z nich najlepszy UŻYTEK. Korzystając z FORSY w dobrym celu, zyskujecie moc zmieniania nie tylko własnego życia, lecz także świata! FORSA to sześć wciągających rozdziałów, z których dowiecie się, jak zarabiać pieniądze i co dalej z nimi robić. Poznacie historię pieniądza: od starożytnych form płatności po kryptowaluty. Zakumplujecie się z odsetkami i podatkami i opanujecie skuteczne sposoby oszczędzania i tworzenia prostego domowego budżetu. W tej zwięzłej, bogato ilustrowanej książce znajdziecie całą wiedzę potrzebną do tego, by zrozumieć świat finansów i nabrać zdrowych nawyków w zarządzaniu pieniędzmi. Ta książka to inwestycja na całe życie.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

5 osób kupiło
32
Epoka hipokryzji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Epoka hipokryzji
Dostępny
207 szt.

O skrywanej stronie przedwojennej Polski. W Drugiej Rzeczpospolitej trwa rewolucja seksualna. Kraj nieskazitelnych dżentelmenów, pełnych gracji dam i bohaterów, którzy wywalczyli o niepodległość był jednocześnie niekwestionowaną ojczyzną seksualnego wyzwolenia. Tylko jakoś samo słowo „seks” niezbyt często padało. Nie pozwalała na to cenzura. Epoka hipokryzji - książka bestsellerowego autora, Kamila Janickiego, odmalowuje wielkie zderzenie światopoglądów i spór obyczajowy, który dzielił przedwojenną Polskę. Przeczytamy w niej o ówczesnym seksie z każdej perspektywy: od prawa i obyczajów, przez erotyczne gusta (jak kobieta powinna zachowywać się w łóżku? jak mężczyzna?), fantazje (dlaczego przedwojenne Polki marzyły o seksie z Afrykańczykami?), antykoncepcję (sprzedawano już nawet prezerwatywy z wypustkami mającymi potęgować doznania), seksualne problemy (jak walczyć z impotencją?), aż po szeroko rozumiany seksbiznes. Nie zabrakło tematów trudnych i kontrowersyjnych: sprawy aborcji, handlu żywym towarem, czy wreszcie głębokiej nietolerancji wobec każdego rodzaju inności.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

5 osób kupiło
33
Lewa ręka rysuje i pisze. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lewa ręka rysuje i pisze. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzie...
Dostępny
68 szt.

Jest to pierwsza część zestawu ćwiczeń dla dzieci leworęcznych przeznaczona dla 5- i 6-latków. Ćwiczenia służą usprawnieniu motorycznemu ręki oraz współpracy ręki i oka (koordynacji wzrokowo-ruchowej). Jeśli dziecko osiągnie taką sprawność ruchową lewej ręki, by mogło swobodnie rysować i wykonywać zadania graficzne, to bez trudu opanuje umiejętność pisania. Jest to dla niego trudniejsze zadanie niż dla dziecka używającego prawej ręki, bo nasza cywilizacja jest nastawiona na praworęczność. Autorki w części teoretycznej szeroko omówiły warunki, jakie powinny zostać spełnione, by dziecko mogło się swobodnie rozwijać, wskazały, jak trzymać ołówek, jaka jest prawidłowa pozycja dziecka leworęcznego przy stole (biurku). Dokładnie też opisały, jak wykorzystywać opracowane przez nie ćwiczenia.

26,00 zł
20,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,46 zł

4 osoby kupiły
34
Wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

4 osoby kupiły
35
Szczwane sztuczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczwane sztuczki
Dostępny
215 szt.

Cyrk Jutrzenka Baltazara Bączka ponownie zaskakuje nas nierzeczywistymi zdarzeniami. Magiczne lisy, wiecznie głodne trolle, szydercze gryfy i smok Sznurówka – czy jesteście na to gotowi? Franek i Finka spędzają wakacje w nietypowym cyrku swojego ekscentrycznego dziadka. To właśnie tam bliźniaki po raz pierwszy poznają swoje magiczne zdolności i uczą się, jak z nich korzystać. Ich niezwykły talent okazuje się niezbędny, by pokonać niebezpieczne istoty, które zagrażają magicznej krainie. Czy i tym razem rodzeństwu uda się powstrzymać zło? Aneta Jadowska zaprasza do świata magii! Wstąp za Bramę do cyrkowego świata i wyrusz na przygodę z Frankiem i Finką!

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
36
Wielki Gatsby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Gatsby
Dostępny
1491 szt.

Powieść uznana za jedną z najważniejszych w XX wieku. Autor, Francis Scott Fitzgerald, czołowy twórca tzw. straconego pokolenia pisarzy amerykańskich, ukazał desperację i zagubienie młodych Amerykanów w okresie prosperity po I wojnie światowej. Właśnie barwny obraz obyczajów, romanse, miłości i tragedie oraz szybkie fortuny z prohibicją w tle stanowią o nieprzemijającym uroku książki.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

4 osoby kupiły
37
Dramaty. Pisma wybrane. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

4 osoby kupiły
38
Plan miasta. Sandomierz i okolice, skala 1:11 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan miasta. Sandomierz i okolice, skala 1:11 000
Dostępny
16 szt.

Publikacja zawiera aktualizowany w terenie szczegółowy plan Sandomierza z powiększonym odcinkiem centralnej części w skali 1:5000. Na rewersie znajduje się mini przewodnik po najważniejszych atrakcjach miasta.

12,61 zł
9,99 zł

Rabat 20,8%
oszczędzasz 2,62 zł

4 osoby kupiły
39
Koło Czasu. Tom 8. Ścieżka sztyletów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło Czasu. Tom 8. Ścieżka sztyletów
Dostępny
90 szt.

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie Seanchańscy najeźdźcy opanowują Ebou Dar. Nynaeve, Elayne i Aviendha jadą do Caemlyn, gdzie Elayne ma zasiąść na tronie. Po drodze natrafiają jednak na wroga o wiele groźniejszego niż Seanchanie... Rand składa przysięgę w Illian, że przegna Seanchan, tak jak już to kiedyś zrobił, ale niestety, oznaki szaleństwa pojawiające się wśród Ashamanów skłaniają go do podjęcia decyzji, która może się okazać fatalna w skutkach. Tymczasem zbuntowane Aes Sedai pod wodzą ich młodej Zasiadającej na Tronie Amyrlin, Egwene al'Vere, stawiają czoło armii, która staje im na drodze do Białej Wieży. Egwene jest jednak zdeterminowana obalić uzurpatorkę Elaidę i na nowo zjednoczyć Aes Sedai. Ciągle jeszcze nie wie, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić...

79,90 zł
63,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,78 zł

4 osoby kupiły
40
Kwiat paproci. Tom 2.  Noc Kupały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat paproci. Tom 2. Noc Kupały
Dostępny
64 szt.

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka? Zbliżają się obchody Nocy Kupały. Niedługo wypełni się przeznaczenie Gosi, a tymczasem w związek jej i Mieszka wkrada się... zazdrość. Wszystko przez Ote, dawną miłość mężczyzny. Nic ich nie łączy od bagatela! blisko tysiąca lat, ale okazuje się, że mimo upływu czasu uczucie Ote nie osłabło. Kobieta nie cofnie się przed niczym, by zemścić się na Gosi...

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

4 osoby kupiły
41
Rummikub Alpine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Rummikub Alpine
TM Toys, od 7 lat
Dostępny
119 szt.

Doskonale znana i lubiana na całym świecie gra dla całej rodziny stworzona na zasadach gry w popularnego remika. Prosta, wciągająca i nieprzewidywalna - tu właśnie tkwi tajemnica sukcesu tej gry. Teraz w nowych odsłonach!!!

83,90 zł
71,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,58 zł

4 osoby kupiły
42
Causae et curae O przyczynach i leczeniu chorób - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Causae et curae O przyczynach i leczeniu chorób
Dostępny
67 szt.

Causae et curae. O przyczynach i leczeniu chorób jest dzisiaj najbardziej znanym i najczęściej czytanym dziełem Hildegardy z Bingen (1098-1179). Ta wielka benedyktynka w swej fascynującej medycynie kreśli szczegółowy obraz zdrowego i chorego człowieka oraz wskazuje konkretne drogi prowadzące do osiągnięcia zdrowego ładu i trybu życia. Świat i człowiek, dusza i ciało, szczęście i uzdrowienie to według Hildegardy pojęcia, które stanowią nierozerwalną całość. Choroba jako przykład wszystkich nieszczęśliwych zrządzeń losu jest dla niej jednocześnie próbą wytrzymałości i zadaniem, zyskując tym samym osobisty sens w każdym życiu. Na tle ludzkiej grzeszności Hildegarda wciąż akcentuje kosmiczne reperkusje każdego działania. W ten sposób nałożono na człowieka odpowiedzialność nie tylko za samego siebie i swoje zdrowie, lecz także za całe dzieło stworzenia.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

4 osoby kupiły
43
Paddington wyrusza do miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Paddington wyrusza do miasta
Dostępny
529 szt.

Opowieść o tym, że puchate serce niedźwiadka może poruszyć nawet najbardziej zatwardziałego gbura. Ma naburmuszoną minę, zrzędzi pod nosem i często zdarza mu się wystrychnąć Paddingtona na dudka. To pan Curry, sąsiad państwa Brownów, u których mieszka niedźwiadek. Gdy pewnego dnia zaprosił misia na turniej golfowy, z pewnością miał w tym jakiś interes. Sprawy zaczęły się jednak komplikować w chwili, gdy na polu golfowym pan Curry pośliznął się na… kanapce z marmoladą. Jak udobruchać wściekłego sąsiada i wygrać w zawodach? Tylko miś o wielkim sercu to potrafi! Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom. Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu. A szczególnie dla dzieci w wieku 4+.

39,99 zł
16,00 zł

Rabat 60,0%
oszczędzasz 23,99 zł

4 osoby kupiły
44
Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie, wydanie 4
Dostępny
23 szt.

Wszelkie patenty (których liczbę nie sposób podać) pojawiające się w Sztuce wędrowania zostały dokładnie przetestowane przez facetów, którzy większą część swojego życia spędzili, włócząc się po odludnych rejonach z ciężkim plecakiem. Dlatego ta książka to świetne wprowadzenie dla absolutnych nowicjuszy, ale i tych znających się na rzeczy - na pewno znajdą w niej coś nowego, co sprawi, że wędrówki i biwak będą jeszcze przyjemniejsze. Allen O'Bannon - dorastał w Portland, w stanie Oregon. Narciarstwa i zimowych biwaków zakosztował w pobliskich Górach Kaskadowych (Oregon), a niedługo potem, pod koniec lat 80., przeniósł się na górzyste tereny Wyoming i Idaho, gdzie jego zainteresowanie przerodziło się w życiową pasję. Allen od 1987 roku pracuje w szkole NOLS (National Outdoor Leadership School); spędził cztery sezony, pracując dla Programu Antarktycznego Stanów Zjednoczonych (United States Antarctic Program). Zdecydowanie woli zimno od ciepła i traci humor, gdy słyszy o globalnym ociepleniu. Mike Clelland nigdy nie chodził do szkoły plastycznej, za to uczył się rysunku, pilnie studiując czasopismo Mad. Wychowywał się na płaskich równinach Michigan, potem spędził 10 lat w Nowym Jorku jako yuppie! W 1987 roku pomyślał, że mógłby się dobrze bawić zimą w Wyoming jako narciarski włóczęga. To był moment przełomowy. Po okresie spędzonym w Górach Skalistych nie wyobrażał sobie powrotu do dawnego życia w wielkim mieście. Obecnie mieszka w górskiej chacie w Idaho, gdzie dzieli swój czas pomiędzy pracę ilustratora i instruktora szkoły NOLS.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
45
Cartaventura Winlandia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cartaventura Winlandia
Muduko
Dostępny
85 szt.

CARTAVENTURA. WINLANDIA . Interaktywna gra karciana.Skandynawia, rok 998. Jesteś Leifem Eriksonem, synem słynnego wikinga Eryka Rudego. Właśnie wybierasz się do Althing, wielkiego zgromadzenia klanów. Tam musisz udowodnić niewinność swojego ojca, wygnanego z Islandii za morderstwo, którego nie popełnił. Być może, gdy tego dokonasz los pokieruje Cię w kierunku zachodnich ziem, o których wspominał Ci ojciec...Może udasz się w morską podróż, a może wcale nie opuścisz swojej kolonii na Grenlandii? Czy w obliczu niebezpieczeństwa pozostaniesz wierny nordyckim bogom? Niech siła Tyra i przebiegłość Lokiego prowadzą Cię w podróży, a Twoja saga rozbrzmiewa chwałą na przestrzeni wieków!CARTAVENTURA to seria interaktywnych gier karcianych, w których gracze wspólnie lub w pojedynkę doświadczają przygód osadzonych w realiach historycznych, dokonując po drodze szeregu wyborów. Rozgrywkę cechują proste zasady, które poznaje się w trakcie zabawy - nie trzeba studiować instrukcji. Mechanika polega na odkrywaniu kart, które na stole tworzą rodzaj mapy miejsc, wydarzeń i opowieści, symulując prawdziwą podróż.Ponieważ decyzje graczy mają wpływ na zakończenie gry, CARTAVENTURĘ można przechodzić kilkukrotnie, by odkryć wszystkie możliwe ścieżki. Całość zamknięta jest w kompaktowym pudełku, do którego dołączona jest także broszura uzupełniająca wiedzę historyczną.Dlaczego warto:proste zasady - siadasz i grasz,gra sprawdzi się zarówno w trybie solo jak i kooperacji,fabuła osadzona w realiach historycznych,akwarelowe ilustracje,kompaktowe pudełko,gra rozwija wyobraźnię, kulturoznawstwo i historię.Liczba graczy: 1-6.Czas rozgrywki: 60 minut.Wiek: 10+.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

3 osoby kupiły
46
Neandertalczyk. Odkryty na nowo. Współczesna nauka pisze nową historię neandertalczyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neandertalczyk. Odkryty na nowo. Współczesna nauka pisze nową historię...
Dostępny
163 szt.

Nasze postrzeganie neandertalczyków - dzięki przełomowym odkryciom i coraz większym możliwościom nauki - nieustannie się zmienia. Okazuje się, że neandertalczycy wykazywali zachowania zaskakująco podobne do zachowań współczesnych ludzi: chowali swoich zmarłych, dbali o chorych, polowali na duże zwierzęta, pozyskiwali owoce morza, a także porozumiewali się ze sobą za pomocą mowy. Nie byli wcale istotami prymitywnymi, nie mieli nic wspólnego z naszymi wcześniejszymi wyobrażeniami o nich. Skoro jednak tak dobrze sobie radzili, to dlaczego wymarli, a przetrwał Homo sapiens? W tej ważnej i niezwykle ciekawej książce autorzy prowadzą nas przez świat neandertalczyków, jakim go postrzegamy dzisiaj. Zgłębiając jego tajemnice, zgłębiają też jedno z najważniejszych stojących przed nami pytań: co to właściwie znaczy być człowiekiem? Dimitra Papagianni napisała doktorat o stanowiskach neandertalskich w północno-zachodniej Grecji (skąd sama pochodzi). Specjalizuje się w paleolicie. Prowadzi wykłady na uniwersytetach w Southampton, Cambridge, Oxfordzie oraz Bath. Michael A. Morse obronił doktorat w dziedzinie historii nauki, specjalizuje się w archeologii Wielkiej Brytanii. W swoich badanich zajmuje się m.in. neandertalczykami, a także Celtami.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

3 osoby kupiły
47
Physica Uzdrawiające dzieło stworzenia w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Physica Uzdrawiające dzieło stworzenia w.2
Dostępny
53 szt.

Hildegardowe przyrodnicze dzieło o właściwościach rzeczy, zazwyczaj określane krótkim tytułem Physica, pod względem budowy reprezentuje typowo średniowieczny gatunek tekstu. Dziewięć ksiąg o ziołach, żywiołach, drzewach, kamieniach, rybach, ptakach, zwierzętach lądowych, gadach i metalach pozwala dostrzec dążenie Hildegardy do kompletności, które jest charakterystyczne dla encyklopedii Tekst napisano z perspektywy medycznej, zaś motywacją jego autorki nie jest ukierunkowanie się na historię zbawienia w sensie duchowej interpretacji przyrody, lecz zastosowanie wiedzy o przyrodzie w medycynie, przy czym ta obejmuje nie tylko leczenie chorób, lecz także zapobieganie im (zwłaszcza w aspekcie zdrowego odżywiania). Zatem niniejsza książka jest pomyślana raczej jako zorientowany na praktykę medyczny leksykon i stanowi prawdziwe, niezależne uzupełnienie zarówno Hildegardowych pism teologicznych, jak również skupionej na antropologii medycyny przedstawionej w dziele Causae et curae.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

3 osoby kupiły
48
Gramatyka dla Praktyka Składnia Funkcjonalne ćwiczenia  z języka polskiego dla obcokrajowców A1/B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,00 zł
3 osoby kupiły
49
Tato, popłyńmy na wyspę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tato, popłyńmy na wyspę
Dostępny
60 szt.

Gdy tata wraca do domu w rozchełstanej kurtce i z torbą, z której sterczą papiery i skarpetki na zmianę, czeka na niego trójka dzieci żądnych czynu: Olaf, Konstanty i Anna Maria. Tata obiecał, że gdzieś ich zabierze, a co słowo, to słowo! Czas spakować wszystko, co najpotrzebniejsze i skierować się w stronę portu , bo zdaniem taty właśnie tam mają swój początek wszystkie największe przygody Markus Majaluoma jest popularnym skandynawskim pisarzem i ilustratorem książek, w których z humorem portretuje życie współczesnej rodziny. Jeszcze w żadnej książce dla dzieci rodzice nie był TAK zapracowani a dzieci TAK pełne energii i wyobraźni. Znana i lubiana na świecie seria książek o rodzinie Różyczków jest idealną lekturą dla niemogących usiedzieć w miejscu kilkulatków oraz ich zabieganych, ale zawsze skorych do zabawy z pociechami rodziców.

39,00 zł
37,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,95 zł

3 osoby kupiły
50
Poematy. Pisma wybrane. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

4 osoby kupiły
51
Dom na skraju lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom na skraju lasu
Dostępny
204 szt.

Max Langer, bogaty szwajcarski profesor polskiego pochodzenia, przyjeżdża do Polski, by odkryć, jaką tajemnicę kryje przeszłość jego ukochanej żony Christine. Wie, że sprawa łączy się z pewnym domem pod Łodzią, w którym w 1946 roku doszło do zbrodni. Chcąc poznać sekret Christine, Max nawiązuje współpracę z młodą pracownicą uniwersytetu, Dorotą Wiśniewską, której zleca napisanie książki o podłódzkich willach. W toku prac nad tekstem Dorota śledzi losy ludzi mieszkających w Łodzi w latach 1945-1946. Z powodu zniszczeń Warszawy, to Łódź została nieformalną „czwartą stolicą”. Tam tworzono struktury nowego państwa, powstawały pierwsze urzędy. W tajemniczym domu pod lasem mieszkała gorliwa pracownica wydziału propagandy, Michalina Starska, ze swoim kochankiem, majorem Wojska Ludowego, Antonim Gołąbkiem. Oboje mieli wiele do ukrycia i oboje wiedzieli, że mogą za swoją działalność zostać surowo ukarani. Jednak postanowili żyć normalnie, tworząc w domu pod Łodzią coś w rodzaju patchworkowej rodziny. Zmęczeni wojną, liczyli na to, że odbudują spokój i znajdą szczęście. Chcieli żyć tu i teraz, zanim dosięgnie ich piekło. Jaką cenę przyjdzie zapłacić za dwa piękne miesiące wakacji we wspólnym domu? Natalia Bieniek urodziła się i wychowała w Łodzi. Z wykształcenia anglistka, obecnie pracuje jako copywriter. Debiutowała w 2002 na łamach „Esensji” opowiadaniem Diabeł Morski, które ukazało się również w języku angielskim oraz hiszpańskim. Autorka powieści obyczajowych Uśpione marzenia i Dom sekretów. Mieszka z mężem i córką w Warszawie. Jej ulubieni pisarze to Camilla Läckberg, Carlos Ruiz Zafón, Edgar Allan Poe i Katarzyna Puzyńska.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
52
Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol
Dostępny
123 szt.

Pierwsza biografia zbrodniarki wojennej z obozu dla dzieci, która w PRL-u pracowała w żłobku. Nikt na tej sali nie jadł żywych myszy i wesz, a ja jadłam w obozie. Na apelu zapytano nas, kto czuje głód, i nas wystąpiło czworo. Dano nam żywe myszy i wpychano w usta - zeznawała Maria Gapińska, w obozie Pawłowska. Maria Delebis-Jakólska zapamiętała: Kiedyś wylałam farbę i za to Pol mnie skatowała. Pod budynkiem była piwnica i tam zrobiono karcer. Jak mnie zamknięto, to szczury mi nogi obgryzły. Jan Prusinowski zeznawał pod przysięgą: Polecił mi zebrać kał do miski, w której przyniesiono mi jedzenie, i siłą podniósł mi ją do ust. Pol uderzyła mnie z tyłu głowy tak, że twarz wpadła mi do miski, a kał do ust. Pilnowali, żebym zjadł, co wydaliłem Eugenia Pol ukończyła siedem klas szkoły podstawowej. Jak to możliwe, że stała się jedną z najokrutniejszych strażniczek z obozu dla dzieci i młodzieży na Przemysłowej? A po wojnie przez kilkanaście lat pracowała jako intendentka w żłobku? Do końca życia nie przyznała się do zarzucanych jej zbrodni. Proces był poszlakowy. Do dziś budzi wątpliwości. Śledztwo biograficzne szukające prawdy o kacie, który zabijał polskie dzieci na raty. Błażej Torańsk - publicysta, pisarz. Specjalizuje się w literaturze faktu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował m.in. we „Wprost”, „Prawie i Życiu”, „Rzeczpospolitej”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, sekretarzem jego łódzkiego oddziału. W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach "Do Rzeczy" i "Odry". Autor zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze Knebel. Cenzura w PRL-u (2016), współautor (wraz z Marcinem Jakubem Szymańskim) książki Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców (2016) oraz bestsellerowego Małego Oświęcimia (2020).

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
53
Zełenski. Poza scenariuszem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zełenski. Poza scenariuszem
Dostępny
7 szt.

Opowieść o życiu, które wykracza poza wszelkie scenariusze. Pierwsza biografia Wołodymyra Zełenskiego, napisana przez ukraińskiego dziennikarza Serhija Rudenkę. Od 24 lutego 2022 roku uwaga całego świata skupiła się na Ukrainie i jej prezydencie. To wtedy z dnia na dzień Wołodymyr Zełenski dołączył do grona najważniejszych postaci ostatnich dziesięcioleci i stał się ponadnarodowym symbolem. Ale kim jest człowiek ze zrodzoną na wojnie legendą? Jak to się stało, że aktor komediowy stanął na czele narodu, który przeciwstawił się Władimirowi Putinowi i podjął nierówną walkę z brutalnym agresorem? Co uczyniło człowieka bez politycznego doświadczenia wzbudzającym podziw przywódcą? Ukraiński dziennikarz Serhij Rudenko opowiada historię życia Zełenskiego ze znawstwem i pasją, jednocześnie zachowując niezależne spojrzenie uczciwego reportera. To nie jest książka napisana z zewnątrz – Rudenko przygląda się Zełenskiemu z bliska, rozmawia z jego najbliższymi współpracownikami i przeciwnikami, bada jego młodość i przebieg kariery w show-biznesie. Nie jest to też laurka ani demaskatorski proces. To polityczna i osobista biografia człowieka, który pragnął być prezydentem niosącym swojemu narodowi pokój – a został prezydentem czasu wojny. Rudenko doprowadza swoją opowieść tak daleko, jak to możliwe: ostatnie rozdziały książki zostały napisane w schronie, w czasie pierwszych rosyjskich nalotów bombowych na Ukrainę.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

3 osoby kupiły
54
Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury
Dostępny
12 szt.

Misia spędza wakacje u dziadków na Mazurach. Na wycieczce kajakowej spotyka chorego bobra. Zwierzę bardzo się jednak boi i nie chce pozwolić Misi, aby mu pomogła. Po gwałtownej burzy Popik odnajduje małego bociana, który wypadł z gniazda. Czy Misia wyleczy jego chore skrzydło i znajdzie dla niego bezpieczne schronienie? Czy dziewczynce uda się uratować jelenia, który zaplątał się w siatkę ogrodzeniową i bardzo cierpi?

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

3 osoby kupiły
55
Trylogia tatrzańska, wydanie 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia tatrzańska, wydanie 6
Dostępny
8 szt.

Zebrane w jednym tomie klasyczne już opowiadania wybitnego taternika przed- i powojennego, Wawrzyńca Żuławskiego. Odkrywają przed czytelnikami sedno taternictwa i miłości do gór. Wskrzeszają lata, które odeszły w niepamięć. Pierwsze przejścia tatrzańskich ścian zimą i latem, pełne poświęcenia akcje ratunkowe, samotne włóczęgi wśród skalnych szczytów, schroniska z rodzinną atmosferą, braterstwo liny… Po lekturze opowiadań Żuławskiego chciałoby się, żeby te czasy wróciły. Sygnały ze skalnych ścian zawierają wspomnienia Żuławskiego z tatrzańskich akcji ratunkowych, w których brał udział już jako bardzo młody wspinacz. Opowiadania mają niesamowity klimat, smutek przeplata się ze śmiechem, śmierć z życiem. Na ich kartach ożywają wielcy wspinacze tamtych lat. Tragedie tatrzańskie kontynuują ten temat, autor w barwny sposób przywołuje najbardziej znane i jednocześnie najtragiczniejsze wypadki tatrzańskie, również te do dziś niewyjaśnione. Ofiarność i śmierć Klimka Bachledy w ścianach Małego Jaworowego, tajemnicza tragedia w Dolinie Jaworowej, krwawa historia Zamarłej Turni… W Skalnym lecie Żuławski wraca do początków swojego taternictwa, kiedy jego mistrzem był m.in. Zbigniew Korosadowicz, a wspinaczka z nim miała miejsce tylko w marzeniach. Nowe wydanie wzbogacono niepublikowanymi zdjęciami z archiwum Żuławskiego oraz fotografiami znanego tatrzańskiego fotografa, Jana Sunderlanda. Zostało również opracowane tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

3 osoby kupiły
56
Glatz. Goliat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Glatz. Goliat
Dostępny
2 szt.

1923 rok to czas kryzysu, z którego Republika Weimarska wciąż nie potrafi się podnieść po wielkiej wojnie. Inflację i bezrobocie szczególnie odczuwają najbiedniejsi mieszkańcy Glatzu. Społeczne niepokoje przenoszą się na ulice miast. W Republice do głosu dochodzą ci, którzy mówią o konieczności budowy silnej i zjednoczonej Rzeszy, a w Hrabstwie Kłodzkim – organizacje przestępcze próbujące wykorzystać kryzys dla własnych korzyści. Kraj Pana Boga czeka okres chaosu i rozliczeń z przeszłością. W marcu 1923 roku ksiądz Paul Reiser skacze z wieży kościoła Wniebowzięcia NMP w Glatzu. Jego samobójstwo, wydawałoby się, przechodzi bez echa, jednak kilka miesięcy później ujawniane są obrazy przedstawiające wizje, którymi ksiądz dzielił się przed śmiercią z wiernymi. Malowidła stają się zapowiedzią kolejnych morderstw. Czy za drastycznymi wydarzeniami stoją wyznawcy Reisera? A może berlińska organizacja przestępcza, która właśnie pojawiła się w Glatzu? Zdegradowany wachmistrz Franz Koschella ściera się z nowym przeciwnikiem. Wraz z kapitanem Wilhelmem Kleinem natrafiają na zagmatwaną sieć intryg, której nici prowadzą w stronę kłodzkiego magistratu, ciemnych uliczek Glatzu, a nawet dalej, w kierunku stolicy. Czego szukają w mieście berlińskie ringvereiny? Czy wizje Reisera dotyczące Pasji Chrystusa urzeczywistniły się właśnie w Hrabstwie Kłodzkim? Kryzys Republiki Weimarskiej przenosi się na ulice miasta. W cieniu kłodzkiej twierdzy rozpoczyna się krwawa walka o wpływy.

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

3 osoby kupiły
57
Pan Brumm wchodzi na boisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Brumm wchodzi na boisko
Dostępny
64 szt.

Pan Brumm ma przed sobą nowe wyzwanie: mecz piłki nożnej! I to z nie byle kim, bo z siostrzeńcami Rolnika Ryjka, którzy przygotowują się do występu w kadrze narodowej wydr. Ale wcześniej juniorzy chcieliby zmierzyć się z drużyną złożoną z przyjaciół Pana Brumma, których uważają za cieniasów. Mogą się jednak nieźle zdziwić Jak poradzą sobie z zagrywkami Rolnika Ryjka Pan Brumm, jeż Igiełka, bóbr Bobi i Borsuk? Czy Kaszalot jest dobrym piłkarzem? I na czym polegają trzy złote zasady złotej rybki, dzięki którym można wygrać każdy mecz?

35,00 zł
33,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

4 osoby kupiły
58
Proza. Pisma wybrane. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

3 osoby kupiły
59
Wiersze. Pisma wybrane. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

3 osoby kupiły
60
Gra Neo-lina OMBRE niebiesko-biało-różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
10,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
61
Impreza sąsiedzka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Impreza sąsiedzka
Dostępny
1136 szt.

Ava zostawiła swoją córkę w wózku tylko na pięć minut. Pasy były zapięte i była przekonana, że córeczka jest bezpieczna. Ale kiedy zeszła na dół, drzwi były otwarte, a Abi nie było. Rok później Lovegoodowie planują swoje długo oczekiwane przyjęcie z okazji przebudowy domu. Ava nie chce iść. Nie może znieść widoku końca drogi, miejsca, w którym zniknęła Abi, nie chce spędzać czasu z ludźmi, którzy nie podzielają jej żalu. Jej mąż Matt namawia ją: martwi się o nią. Noc poza domem może jej dobrze zrobić. Ale w trakcie rozmowy z przyjaciółmi i sąsiadami, przy drinku i plotkach, Ava dowiaduje się czegoś nowego o dniu, który przeżywała tysiące razy. Rzucony niedbale komentarz, który może wszystko zmienić. Ava myślała, że zna każdy szczegół tamtego dnia. Wkrótce przekona się, że była w błędzie.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
62
Układanka drewniana Smily Play - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,50 zł
2 osoby kupiły
63
Listy. Pisma wybrane. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

2 osoby kupiły
64
Mapa - Krutynia - Warpuny, Jabłoń, 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Krutynia - Warpuny, Jabłoń, 1:50 000
Dostępny
15 szt.

Szczegółowa mapa szlaku kajakowego na Krutyni, niezastąpiona podczas spływu kajakowego. Zawiera informacje o utrudnieniach na szlaku, wykaz stanic wodnych i innych miejsc noclegowych na trasie spływu oraz krótki informator krajoznawczy. Na mapie oprócz szlaku kajakowego zaznaczono również szlaki piesze i rowerowe oraz atrakcje turystyczne w pobliżu rzeki. Mapa jest laminowana, dzięki czemu jest odporna na działanie wody.Ukta, Warpuny, Dłużyc, Głogno, Jabłoń, Rosocha, Wejsuny, Ruciane-Nida.

13,99 zł
12,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
65
Momenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Momenty
Dostępny
31 szt.

Niepokojące i przejmujące świadectwo niegodzenia się z tym, co nieuchronne kto mi to zrobił za co że straciłam głowę i serce - została mi tylko szara bura pamięć sztywna i goła jak jakiś nieboszczyk Momenty to poruszające, a nierzadko wręcz wstrząsające elegie o różnych stopniach i etapach samotności, odchodzenia, wygasania relacji między człowiekiem a teraźniejszością. Codzienność staje się jałowa i obca dlatego, że prawdziwy świat przeminął – istniał w relacjach z ludźmi, którzy już odeszli. To być może najbardziej autobiograficzny, a zarazem najmroczniejszy tom Urszuli Kozioł, a przez to autentyczny i boleśnie realistyczny, ustawiający się w kontrze wobec stoicyzmu.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

2 osoby kupiły
66
Kraków. Złota księga wer. włoska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków. Złota księga wer. włoska
Dostępny
2 szt.

Doskonały przewodnik dla turystów zainteresowanych historią i sztuką. Piękne ilustracje, kilkaset wspaniałych zdjęć oraz świetny tekst. Znakomicie wprowadza w niepowtarzalny klimat miasta, w jego historię, architekturę i sztukę. Niezastąpiony jako towarzysz wędrówek po Krakowie, jak i współtowarzysz zimowych wieczorów przy kominku.

44,00 zł
39,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,40 zł

2 osoby kupiły
67
Mapa zamków Polski Wyd 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa zamków Polski Wyd 4
Dostępny
18 szt.

Mapa samochodowa Polski z zaznaczonymi zamkami. Na mapę naniesiono wszystkie zachowane tego typu zabytki naszego kraju, także te z których do dziś zostały tylko fundamenty. Obszary, na których występuje duże skupisko zamków, zostały dodatkowo przedstawione w większej skali. Wydanie bogato ilustrowane rysunkami i zdjęciami warowni i pałaców. Najważniejsze obiekty zostały opisane w informatorze znajdującym się na odwrocie mapy.

13,90 zł
9,99 zł

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
68
Powrót do harmonii BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do harmonii BR
Dostępny
54 szt.

Alfreda Walkowska doktor nauk teologicznych; tytuł naukowy otrzymała na podstawie dysertacji o św. Hildegardzie przedstawionej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu; twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy z siedzibą w Legnicy; wydawca, tłumaczka i konsultantka książek o Hildegardzie, pierwsza praktykująca terapeutka medycyny Hildegardy w Polsce; inicjatorka i prezes pierwszego polskiego Stowarzyszenia Centrum św. Hildegardy w Polsce (R).Dr Alfreda Walkowska od 1992 roku popularyzuje w naszym kraju i za granicą wiedzę o św. Hildegardzie z Bingen. Od 2007 roku jest związana z Benedyktyńskim Instytutem Kultury w Tyńcu poprzez zainicjowanie i prowadzenie warsztatów oraz rekolekcji z postem według św. Hildegardy. Działalność naukową wiąże z prowadzeniem Polskiego Centrum św. Hildegardy(R), w którym system leczenia Świętej znajduje praktyczne zastosowanie poprzez przywracanie harmonii ciała i ducha przy użyciu w pełni naturalnych, autentycznych metod średniowiecznej wizjonerki.

32,00 zł
28,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

2 osoby kupiły
69
Ludzie, ludzie. Jacy jesteśmy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie, ludzie. Jacy jesteśmy?
Dostępny
72 szt.

Jak pokochać „trudne charaktery”, budować dobre relacje i rozumieć siebie Ewa Woydyłło – znawczyni ludzkiej psychiki przedstawia wyjątkową galerię „trudnych” ludzi, z którymi przychodzi nam dzielić życie. Opisuje ich po mistrzowsku, z wyrozumiałością i tolerancją. Inspirując nas do odpowiedzi na pytanie: Jacy jesteśmy?

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
70
Podkład oklejany na biurko Piłka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
2 osoby kupiły
71
Niepożądani goście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepożądani goście
Nasza Księgarnia - gry, od 12 lat
Dostępny
47 szt.

Gra detektywistyczna – dostępnych ponad 1000 śledztw na 7 poziomach trudności! Jesteście detektywami wezwanymi do rezydencji Woodruffa Waltona. Milioner został znaleziony martwy w swoim gabinecie! Przesłuchujcie gości Waltona, rozmawiajcie ze służbą, badajcie miejsce zbrodni, zapoznawajcie się z raportami policyjnymi. Zdobytą wiedzą możecie dzielić się z rywalami w zamian za nowe informacje na temat zbrodni. Wygra osoba, która rozwiąże zagadkę śmierci Waltona i prawidłowo odpowie na pytania: • Kto zabił Waltona? • Dlaczego go zabił? • Czym go zabił? • Czy miał wspólnika?

169,99 zł
124,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 45,90 zł

2 osoby kupiły
72
Władcy Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władcy Polski
Dostępny
27 szt.

Książka poświęcona historycznym władcom Polski, których poczet zapoczątkował Mieszko I. Wśród nich znalazło się miejsce dla Bolesława Zapomnianego (Okrutnego), którego istnienie przez wielu badaczy jest kwestionowane. Wspomniani zostali też carowie moskiewscy, Aleksander I i Mikołaj I, koronowani również na polskich królów. Książęta dzielnicowi zostali opisani na tle konfliktów zbrojnych oraz towarzyszących im procesów politycznych i społecznych.

44,10 zł
30,87 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,23 zł

2 osoby kupiły
73
Podróż ludzkości. O pochodzeniu bogactwa i nierówności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż ludzkości. O pochodzeniu bogactwa i nierówności
Dostępny
55 szt.

Jeśli dążymy do lepszej przyszłości, czas na nowo przeanalizować podróż ludzkości od samych jej początków. Co więziło ludzkość w ubóstwie przez większość naszego istnienia? Co spowodowało ogromną metamorfozę standardu życia w ciągu ostatnich dwóch stuleci? I wreszcie co doprowadziło do pojawienia się ogromnych nierówności między poszczególnymi regionami świata? Odpowiedzi na te pytania mogą zmienić nasz sposób postrzegania przeszłości i kształtowania przyszłości. W okresie, w którym nasz gatunek stoi w obliczu największego kryzysu ekologicznego w dziejach człowieka, książka przedstawia ważne i ponadczasowe prawdy, a także uniwersalne i głęboko humanistyczne zalecenia, które dają nadzieję na lepszą przyszłość: równość płci, inwestycje w edukację oraz godzenie różnorodności ze spójnością społeczną to warunki nie tylko rozkwitu naszego gatunku, ale także jego przetrwania. „Ta głęboko uargumentowana książka znakomicie splata wątki globalnej historii gospodarczej – technologii, demografii, kultury, handlu, kolonializmu, geografii, instytucji międzynarodowych – aby zdekonstruować bogaty gobelin, jakim jest współczesny świat.” – Dani Rodrik, autor Rządów ekonomii

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

2 osoby kupiły
74
Puk puk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puk puk
Dostępny
1849 szt.

Trzy dni pełne emocji i śmiertelnych niebezpieczeństw − elektryzująca historia inspektora policji i byłego policyjnego informatora, którzy ścigają się z czasem, próbując rozwikłać tajemnice z przeszłości i nie dopuścić do tragedii w teraźniejszości. Masz nadzieję, że jesteś bezpieczny. Dopóki do drzwi nie zapuka przeszłość… Blisko dwadzieścia lat temu inspektor Ewert Grens został wezwany na miejsce brutalnej zbrodni. Zamordowano całą rodzinę, pozostawiając przy życiu tylko pięcioletnią córkę. Dziewczynka została objęta programem ochrony świadków, a sprawa morderstwa, którego nigdy nie wyjaśniono, trafiła na półkę. Jednak Grens przez wszystkie te lata nie przestał o niej myśleć. Kiedy w mieszkaniu, w którym wydarzyła się tamta tragedia, dochodzi do tajemniczego włamania, Grens obawia się, że morderca wrócił i zamierza dokończyć robotę. Musi odnaleźć jedynego ocalałego świadka zbrodni, zanim zrobi to jej bezwzględny sprawca.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

2 osoby kupiły
75
Rainbow High. Fashion Doll, Seria 4, Lila Yamamoto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Fashion Doll, Seria 4, Lila Yamamoto
MGA, Rainbow High
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

164,40 zł
154,54 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,86 zł

1 osoba kupiła
76
Historie i powiastki do wykorzystania w szkole i parafii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie i powiastki do wykorzystania w szkole i parafii
Dostępny
26 szt.

Opowieści to najstarszy dorobek intelektualny i duchowy ludzkości. Człowiek od zawsze potrzebował historii i mimo upływu wieków i nowych technologii wciąż ich potrzebuje. Zmieniają się formy przekazu, ale samo pragnienie pozostaje niezmienne… Niniejsza książka, autorstwa włoskiego salezjanina i wybitnego pedagoga, wykorzystuje właśnie historię i opowiadanie jako skuteczne narzędzia wychowawcze i katechetyczne. Publikacja zawiera 77 opowieści (pogrupowanych w bloki tematyczne, opatrzone wskazówkami dydaktycznymi i ćwiczeniami do zaproponowania w grupie), a każda z nich uczy, bawi, wspiera, wyjaśnia świat, rozwija wyobraźnię i zachęca do intelektualnych podróży w głąb siebie. Jesteśmy przekonani, że prezentowany zbiorek przykuje uwagę dzieci, stanie się dla pedagogów i katechetów nieocenioną pomocą dydaktyczną i terapeutyczną, a rodziców zainspiruje do czytania dzieciom pokrzepiających historii.

33,00 zł
24,42 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
77
Podkład oklejany na biurko Cleo & Frank Kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
78
Jesteśmy zmianą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteśmy zmianą
Dostępny
315 szt.

Amanda Gorman, młoda amerykańska poetka i aktywistka, zarówno swoją działalnością, jak i twórczością pokazuje nam, że wszystko jest możliwe, gdy odnajdziemy w sobie siłę i razem z innymi zaczniemy zmieniać świat na lepsze. Każdy nawet najmniejszy krok może być początkiem ogromnej, trwałej zmiany. W tej wyjątkowej książce zmiana zaczyna się od jednego dźwięku, od piosenki, którą nuci główna bohaterka. Dziewczynka szybko przestaje być sama – przyłączają się do niej inne dzieci i wkrótce melodię słychać już wszędzie. A tam, gdzie rozbrzmiewa piosenka, pojawia się też pewność, że to my, razem naprawdę jesteśmy zmianą. Słowom Amandy Gorman towarzyszą piękne, malarskie ilustracje cenionego artysty Lorena Longa, dzięki którym treść nabiera nowych znaczeń. To książka dla dzieci (i dorosłych), którzy wierzą, że możemy zmienić świat!

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

1 osoba kupiła
79
Podkład oklejany Kraina Lodu 31 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
1 osoba kupiła
80
Dezinformacja międzynarodowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dezinformacja międzynarodowa
Dostępny
151 szt.

Książka zainteresuje badaczy stosunków międzynarodowych, sekurytologów, dyplomatów i politologów, a także medioznawców. Wszystkich tych, którzy na co dzień stykają się z potrzebą rozszyfrowywania różnych komunikatów z kraju i ze świata lub mierzą się z potrzebą selekcji informacji z mediów społecznościowych i odróżniania tych prawdziwych od fałszywych. W sumie przyda się ona każdemu z nas jako jeden z kluczy do lepszego zrozumienia świata. dr hab. Agnieszka Legucka Książka Dezinformacja międzynarodowa ukazuje się w niezwykle ważnym momencie historycznym. Co najmniej od kilku lat wyraźnie nasila się bowiem agresywna polityka państw rewizjonistycznych, Rosji i Chin, które dążą do wymuszenia zmiany w systemie międzynarodowym. Dezinformacja ułatwia im umacnianie autorytarnych rządów, opartych na manipulowaniu poglądami własnych obywateli. (?) Nasilenie się zagrożeń związanych z dezinformacją doprowadziło do zwiększenia zapotrzebowania na rzetelne analizy tego rodzaju oddziaływań, tak aby można je było wykrywać i zwalczać w praktyce. Publikacja nie tylko wpisuje się w coraz większe zainteresowanie dezinformacją wśród teoretyków i praktyków zajmujących się polityką, ale wypełnia lukę, jaka istniała w tym obszarze badawczym w polskim piśmiennictwie. dr Wojciech Lorenz dr hab. Robert Kupiecki ? zawodowy dyplomata, m.in. zastępca ambasadora RP przy NATO (1999?2004), dyrektor Departamentu Polityki Bezpieczeństwa MSZ (2004?2008), ambasador RP w Waszyngtonie (2008?2012) oraz wiceminister obrony narodowej (2012?2015). Profesor Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. dr Filip Bryjka ? analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych ds. bezpieczeństwa. Adiunkt na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Tomasz Chłoń ? filolog i politolog, zawodowy dyplomata, m.in. ambasador RP w Estonii (2005?2010) i na Słowacji (2013?2015), dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie (2017?2020). Wykładowca i edukator w dziedzinie zwalczania dezinformacji. This publication is supported by NATO?s Public Diplomacy Division

44,10 zł
38,81 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,29 zł

2 osoby kupiły
81
Arkusz kalkulacyjny Excel od podstaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusz kalkulacyjny Excel od podstaw
Dostępny
25 szt.

Arkusz kalkulacyjny Excel od podstaw to czwarta i ostatnia z książek wprowadzających w tajniki pracy na komputerze. Część czwarta skupia się wokół zagadnień związanych z obliczeniami z wykorzystaniem komputera.Książka napisana z myślą o czytelnikach z różnymi stopniami zaawansowania. Przedstawione zostały tutaj podstawowe pojęcia i nazwy związane z obliczeniami i ich wizualizacją za pośrednictwem wykresów. Po przeczytaniu książki będzie można zapomnieć o obliczeniach które wykonuje się na kalkulatorze z wykorzystaniem kartki. Teraz będzie można łatwo wykonać je na komputerze. Dzięki arkuszom do obliczeń można wracać, poprawiać i modyfikować formuły oraz funkcje, nie zaczynając obliczeń od początku. Każde działanie może być odpowiednio opisane i posiadać atrakcyjny wygląd.

62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

1 osoba kupiła
82
Pompka Do Balonow Go Fol A 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
2 osoby kupiły
83
Światło błyskawicy za górą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło błyskawicy za górą
Dostępny
20 szt.

Charles Bukowski w nowym wydaniu! Kolejny pośmiertny tom poetycki Charlesa Bukowskiego przynosi wiersze, które coraz precyzyjniej opisują zmory atakujące pisarza z zewnątrz i od środka. To zapis wciąż powracających koszmarów dzieciństwa i młodości, to egzorcyzmowanie okrucieństw ojca, któremu – jak wiemy z autobiograficznych opowiadań autora, a zwłaszcza powieści Z szynką raz! – nigdy nie wybaczył brutalnego, poniżającego traktowania. A jednocześnie jest to książka pełna witalności i sardonicznego poczucia humoru. Czasem zaś alkohol, kobiety i gra na wyścigach konnych pozwalają uwierzyć bohaterowi tych wierszy w sens, piękno i radość życia. Ale tylko czasem i raczej na krótko.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
84
Szkoła jako przestrzeń budowania edukacyjnego dialogu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła jako przestrzeń budowania edukacyjnego dialogu
Dostępny
17 szt.

Publikacja odpowiada na ciągle aktualną i niezaspokojoną potrzebę budowania edukacyjnego dialogu w polskiej szkole. Fundamentem i podstawowym warunkiem niezbędnym dla realizacji w środowisku szkolnym procesu uczenia się jako obiecującej perspektywy kształcenia są bowiem właściwe relacje uczestników tego procesu, oparte na szeroko rozumianym, budującym i wartościowym dialogu, w obszarze którego wzajemne oddziaływania nauczyciela i ucznia przeplatają się, uzupełniają oraz wzbogacają. Relacje takie są niezbędne dla organizowania procesu wszechstronnego rozwoju wychowanków oraz budowania solidnych podstaw umożliwiających ich wartościowe, świadome i racjonalne przyszłe uczestnictwo społeczne. Autorzy publikacji zaprezentowali problematykę budowania dialogu edukacyjnego z perspektywy społecznej, aksjologicznej i epidemicznej, wskazując na liczne szanse, ale także bariery występujące w procesie rozwijania wartościowych, dialogowych relacji szkolnych. Treści monografii mogą być pomocne w budowaniu wśród wszystkich uczestników procesu edukacyjnego otwartości na zmiany, w dążeniach do nieustannego kreowania i współtworzenia nowych, znaczących dla procesu wychowania młodego pokolenia sytuacji edukacyjnych oraz w podejmowaniu krytycznej refleksji nad przebiegiem i rezultatami dialogu w środowisku szkolnym, służącej nieustannemu jego doskonaleniu.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
85
Przedsiębiorczość w nietypowym kryzysie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsiębiorczość w nietypowym kryzysie
Dostępny
8 szt.

Pojawienie się pandemii COVID-19 było wydarzeniem zaskakującym, ale nie nieprzewidywalnym. Od wielu lat uczeni ostrzegali przed możliwością wystąpienia takiego szybko rozprzestrzeniającego się wirusa - nie wiadomo było tylko, kiedy dokładnie to nastąpi, jakiego typu to będzie wirus i jak będą na niego reagować dotknięte nim społeczeństwa. Wybuch pandemii zaskoczył więc wszystkich, także sprawujących władzę. Nie było gotowych procedur, odpowiednich instytucji mogących natychmiast podjąć działania. Można nawet zaryzykować tezę, że rządy stosowały metodę prób i błędów, kierując się jednym nadrzędnym celem - powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Te reakcje z jednej strony przynosiły pozytywne rezultaty, ograniczając liczbę ofiar i chroniąc narodowe systemy opieki zdrowotnej przed zapaścią, ale z drugiej strony wywołały recesję ze wszystkimi niekorzystnymi, towarzyszącymi jej efektami ekonomicznymi i społecznymi. Podstawą do powstania tej publikacji stała się próba odpowiedzi na pytania: czy pandemia to nietypowy kryzys, a jeśli tak, to jak go badać? Czy to doświadczenie wnosi coś nowego do naszej wiedzy teoretycznej? Czy pomaga w tym spojrzenie na kryzys z różnych perspektyw? Książkę podzielono na dwie części: teoretyczną i empiryczną. W części teoretycznej autorki przedstawiły kategorie analityczne oraz koncepcje, które okazały się najbardziej nośne w badaniach, to jest konceptualizację kryzysu w przedsiębiorczości, poczucie niepewności w sytuacjach kryzysowych i odporność na nie, czyli rezyliencję. Część empiryczna obejmuje spojrzenie na kryzys ekonomiczny wywołany pandemią przez pryzmat gospodarki globalnej, ale także z punktu widzenia Polski i samych doświadczających go przedsiębiorców. W ostatnim rozdziale znajduje się opis badania, które autorki przeprowadziły wśród małych i mikroprzedsiębiorców w czasie pierwszego lockdownu oraz po upływie trzech miesięcy, gdy część obostrzeń została zniesiona.

18,99 zł
1 osoba kupiła
86
Heroes of Goo Jit Zu. Jurassic World. Pyro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes of Goo Jit Zu. Jurassic World. Pyro
TM Toys
Dostępny
4 szt.

Wejdź do świata Jurassic World w zupełnie nowy sposób! Twórcy Heroes of Goo Jit Zu przedstawiają najbardziej rozciągliwe dinozaury, które wyskakują z dużego ekranu! Jurassic World Stretch Heroes to niesamowicie rozciągliwa zabawa! Poznaj Pyro! Chwyć i rozciągnij ręce i nogi Pyro. Ta niewiarygodnie realistyczna, elastyczna prehistoryczna istota może rozciągnąć się do 3 razy od swoich normalnych rozmiarów! Kiedy puścisz go, wraca do swojego pierwotnego kształtu i rozmiaru! Super rozciągliwe i super mocne, Jurassic World Stretch Heroes zapewniają chłopcom i dziewczynkom zupełnie nowy, GOOEY sposób na zabawę figurkami akcji bez bałaganu.

120,52 zł
108,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,05 zł

1 osoba kupiła
87
Zestaw śniadaniówka+bidon Konie 23 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,45 zł
1 osoba kupiła
88
Pojazd Ambulans ze światłem i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Ambulans ze światłem i dźwiękiem
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

31,90 zł
28,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
89
Polska. Złota księga wer. włoska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Złota księga wer. włoska
Dostępny
12 szt.

Piękny album o Polsce z serii bogato ilustrowanych przewodników ZŁOTA KSIĘGA.

44,00 zł
39,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,40 zł

1 osoba kupiła
90
Perska wytrwałość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perska wytrwałość
Dostępny
452 szt.

Znana z Perskiej niepewności Joanna wciąż tkwi w swoim nieszczęśliwym małżeństwie z Alim. Pandemia ciągle trwa i życie pod jednym dachem z gnębiącym ją na każdym kroku mężem robi się coraz trudniejsze do zniesienia. Niespodziewaną propozycję Alego, żeby razem z córkami towarzyszyła mu w jego biznesowym wyjeździe na Malediwy, na początku przyjmuje z dużą rezerwą. Jednak gdy już znajduje się na emanującej nieodpartym urokiem prześlicznej wyspie, to w turkusie oceanicznych fal, zieleni bujnej roślinności i bieli piasków bezkresnych plaż odnajduje trochę wewnętrznego spokoju. Kiedy nagle na tropikalnej wyspie pojawia się dużo młodszy, przystojny Dżasim, z którym wcześniej nawiązała sekretny, euforyczny romans, rzuca się w jego ramiona, aby ponownie przeżyć z nim szaloną miłość i namiętność. Na jak wielkie niebezpieczeństwo się naraża, plamiąc honor zdradzanego męża? Czy uda jej się uciec i rozpocząć nowe życie u boku ukochanego mężczyzny? Laila Shukri w kolejnej niezwykle barwnej powieści skłania czytelnika do refleksji nad tym, jak w nieprzewidywalnym i pełnym chaosu świecie odnaleźć siebie - i to, co najważniejsze. Laila Shukri - ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. Debiutowała w 2014 roku, od tego czasu każda z jej książek podbija listy bestsellerów.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

1 osoba kupiła
91
Białe i czarne duchy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Białe i czarne duchy
Dostępny
22 szt.

Białe i czarne duchy kolejna książka Jana Łady – autora znakomitej powieści historycznej będącej prologiem do Trylogii Sienkiewicza z elementami fantasy „W nawiedzonym zamczysku”. W skład antologii wchodzą trzy utwory: powieść pod tym samym tytułem, której akcja toczy się w 1921 roku i opisuje nadzieje i uwikłania grupy osób, które utraciły bliskich w czasie wojny i próbują nawiązać z nimi kontakt na seansach spirytystycznych. Dalej, mini powieść, „Lucyfer” oraz opowiadanie „Ostatnia msza”. W Białych i czarnych duchach zapalony spirytysta i hipnotyzer Żarnowicz gromadzi na seansach grupkę ludzi, dla których świat nadprzyrodzony jest jedyną ucieczką od rozpaczliwej rzeczywistości życia. Marszałkowa Stężyńska, która straciła syna jedynaka w czasie wojny z Rosjanami, zbolały od nieszczęść starzec Oświeyka i cała galeria osób wydziedziczonych i zmarnowanych w czasie I wojny światowej. Jedynym zdrowym typem w tym psychopatycznym środowisku jest Oświeyko-junior, dzielny porucznik marynarki, rozkochany, na śmierć i życie, w pannie Jadwidze, którą wybrał sobie szatan z pomocą rozkochanego w niej hipnotyzera Żarnowicza. Kto wygra tę walkę o duszę i serce Jadwigi? „Lucyfer” to opowieść o księdzu, który porzucił kapłaństwo, oddając się całkowicie sztuce i Lucyferowi. Autor nie mówi wprost, czy kryzys wiary i kult Lucyfera skierował bohatera ku sztuce, czy to sztuka doprowadziła do rezygnacji kapłaństwa i odejścia od wiary… Antologię kończy „Ostatnia msza” przedstawiająca historię zamknięcia klasztoru przez władze carskie. Ładę jak zawsze interesuje tu walka między dobrem i złem. Zło dysponuje siłą, ale nie jest w stanie pokonać mocy dobry, nie jest w stanie wywołać lęku, który by spowodował, że ofiary złożą mu hołd. Łada łączy grozę z nadzieją.

49,90 zł
28,94 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 20,96 zł

1 osoba kupiła
92
Mowy nie ma! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowy nie ma!
Dostępny
55 szt.

O życiowych zakrętach i nowych początkach Małgorzata to kobieta spełniona. A przynajmniej tak by się wydawało na pierwszy rzut oka. Żona, matka, nauczycielka w liceum, lubiana przez uczniów. Mało kto domyśliłby się, że jej małżeństwo przechodzi kryzys. W świąteczny wieczór Małgorzata przyłapuje męża na zdradzie. Świadkiem kłótni jest nowy sąsiad Adam, który cudem unika uderzenia iPadem, wyrzuconym w afekcie z trzeciego piętra. Na szczęście Małgorzata może liczyć na swoją przyjaciółkę i – dość nieoczekiwanie – na nowego sąsiada. Niespodziewanie wracają demony przeszłości. Małgorzata będzie musiała odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań…

42,90 zł
33,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,01 zł

1 osoba kupiła
93
To, czego szukasz, szuka także ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, czego szukasz, szuka także ciebie
Dostępny
135 szt.

Na przemyślenie swojego życia, a co ważniejsze na zmiany nigdy nie jest za późno! Poznajcie Barbarę - "polską Danielle Steel", królową romansideł, autorkę bestsellerów, których nakłady znikają z półek księgarskich w mgnieniu oka. Po trzydziestu paru latach nieprzerwanej passy właśnie dociera ona do przysłowiowej ściany. A może to nie ściana, tylko zakręt, za którym życie oferuje zupełnie nowe wartości...? Wraz z Barbarą wyruszymy do domu pracy twórczej i w górskiej scenerii spotkamy kolejne pisarki: reportażystkę Rysię, dziennikarkę Mirę, poetkę Zosię i... Kim będzie ta piąta? Dość powiedzieć, że jej przyjazd szczerze oburzy Barbarę i wielokrotnie podniesie jej ciśnienie. Zmiana otoczenia wywoła jednak wiele dobrego. Spacery, obcowanie z przyrodą, rozmowy z mądrymi kobietami i porównanie ich doświadczeń do własnych - to wszystko sprzyja refleksji i potrzebnym zmianom, na które przyszła już najwyższa pora. Bo czasem na swoje życie trzeba spojrzeć z innej pespektywy, aby je naprawdę docenić.

51,90 zł
37,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,53 zł

1 osoba kupiła
94
W swoim czasie. 27 historii o odzyskiwaniu życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W swoim czasie. 27 historii o odzyskiwaniu życia
Dostępny
118 szt.

Wyobraź sobie swój idealny dzień. Taki, w którym nie ma ani pośpiechu, ani nudy, za to na wszystko jest czas. Na samą myśl o presji czasu, wydajności, kontroli i perfekcyjnej organizacji dostajemy zadyszki. Niektórzy radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej, ale wobec trudności z brakiem czasu wszyscy jesteśmy równi. A zarazem każdy z nas jest inny. Bożena Kowalkowska nie proponuje więc uniwersalnych rozwiązań ani magicznych sztuczek, które pomogą wszystkim tak samo. Zebrała 27 historii osób borykających się z bardzo różnymi wyzwaniami – w pracy i w życiu prywatnym. Agatę przytłoczył nadmiar obowiązków domowych, Marcin stracił kontrolę nad wydawaniem pieniędzy, Dagny kieruje małym zespołem, ale nie umie nad nim zapanować. Autorka do każdej historii podchodzi indywidualnie, analizuje ją, a na koniec proponuje receptę: zestaw sprytnych pomysłów na przezwyciężenie impasu. Nie znajdziesz tu jednej recepty skrojonej idealnie dla ciebie. Ale na podstawie proponowanych wskazówek samodzielnie napiszesz własną. Bo jesteś jedyną osobą na świecie, która może naprawdę pomóc ci w zmienieniu tego, co chcesz zmienić.

39,99 zł
29,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

1 osoba kupiła
95
Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje ...
Dostępny
43 szt.

Jak dorastać w ekstrawertycznym świecie? Pamiętaj, że spokojny temperament to ukryta supermoc! Introwertycy dokonują niewiarygodnych wyczynów z powodu swojego spokojnego temperamentu, a nie wbrew niemu. Akceptuj i ceń siebie – takim, jakim jesteś. Świat cię potrzebuje. Istnieje mnóstwo sposobów, na jakie twój spokojny styl może się w pełni wyrażać, trafiać i przemawiać do innych. Niech ta książka będzie dla ciebie rodzajem podręcznika, który pomoże ci lepiej wykorzystywać cudowne właściwości i zdolności, jakie posiadasz. „W gimnazjum wpadałam w przerażenie za każdym razem, kiedy musiałam zabierać głos przed całą klasą. Kiedy miałam omówić treść jakiejś książki, w nocy nie mogłam spać ze zdenerwowania. Pewnego razu byłam tak przestraszona, że stanąwszy przed klasą zamarłam w bezruchu i nie potrafiłam wydobyć z siebie ani słowa. Tymczasem dziś, występując w roli adwokata wszystkich introwertyków, pojawiam się na ekranach telewizorów i komputerów, a także na scenach i estradach w różnych miejscach na całym świecie, wygłaszając wykłady i przemawiając do tysięcy osób zgromadzonych w wielkich salach. (…) Różni ludzie często pytają mnie, czy stałam się ekstrawertykiem, teraz, kiedy już czuję się tak swobodna i pewna siebie podczas publicznych wystąpień i udzielania komentarzy w mediach. Ja jednak przez te wszystkie lata wcale nie zmieniłam się w jakiś fundamentalny sposób. Nadal czuję się czasami skrępowana i onieśmielona. No i niezmiennie uwielbiam swoje ciche i spokojne, refleksyjne ja. Udało mi się odkryć w sobie, uwolnić i wykorzystywać moc bycia cichym i spokojnym. Ty też możesz tego dokonać!” [fragment] Susan Cain woli słuchać niż mówić, a nad grupowe posiedzenia przedkłada pogawędki w wąskim gronie. Realizuje jednak wielkie marzenia i stawia przed sobą bardzo śmiałe cele, nie widząc żadnej sprzeczności między nimi a swoją cichą i spokojną naturą. Absolwentka Princeton University i Harvard Law School, Cain jest współzałożycielką firmy Quiet Revolution oraz autorką Ciszej proszę…, książki, która została już przełożona na czterdzieści języków i od ponad czterech lat utrzymuje się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jej wystąpienie na forum TED obejrzało w internecie już ponad 12 milionów osób.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

1 osoba kupiła
96
Wampiry nie starzeją się nigdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wampiry nie starzeją się nigdy
Dostępny
26 szt.

Mroczny humor i przerażające historie dla fanów wampirów w każdej możliwej odsłonie Wyśmienity zbiór mrożących krew w żyłach opowieści, napisanych przez najpopularniejszych autorów literatury dla młodzieży. W Rodzie Czarnych Szafirów Dhonielle Clayton odkrywa sekretny świat wampirów oraz magię kryjące się za drzwiami Nowego Orleanu. Poznajmy Chłopców z Krwawej Rzeki Rebekki Roanhorse oraz ich kuszącą moc i straszliwe ofiary. A w Pierwszym zabójstwie V.E. Schwab bądźmy świadkami wielowiekowej walki wampirów z ich zabójcami oraz zakazanej miłości wywołującej dreszcz emocji. Wampiry czające się w mediach społecznościowych, wampiry głodne czegoś więcej niż krwi, wampiry ujawniające się i szykujące do pierwszego zabójstwa – ten fantastyczny zbiór daje nową interpretację wiekowej klasyki. Oto ewolucja wampira – i rewolucja na kartach papieru! „Fani wampirów, zatopcie zęby w tym pożywnym zbiorze!”. – „Kirkus Reviews” „Ta książka to dowód na to, że wampiry nigdy nie wychodzą z mody… Idealna pozycja dla wszystkich miłośników wampirów, bez względu na to, czy są fanami Zmierzchu, klasycznego Drakuli czy Księgi czarownic”. – „The Nerd Daily”

49,90 zł
28,94 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 20,96 zł

1 osoba kupiła
97
Peppa Pig. Zakręcone labirynty, nr 4. Jak to przejść? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Zakręcone labirynty, nr 4. Jak to przejść?
Dostępny
298 szt.

Labirynty to doskonały trening spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej dziecka. Ćwiczą nie tylko precyzję ruchów i sprawność manualną, ale również koncentrację uwagi. Rozwiązywanie labiryntów z ulubionymi bohaterami to nauka i przyjemność w jednym!

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
98
Podkład oklejany na biurko Cleo & Frank Pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
99
Podkład oklejany na biurko Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
100
Zestaw Do Malowania Kpl11szt Derform Kidea Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,29 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry