hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.05.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 14 maja 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie (Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski), na drugim Sprawa pułkownika Miasojedowa (Józef Mackiewicz). Kolejny produkt to Księga gaju laurowego i inne eseje (Bela Hamvas) oraz LEGO Ninjago. Niespodziewany atak (Steve Behling).
1
Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono...
Dostępny
1887 szt.

Słowa, które niszczą. Słowa, które budują Od początku swojego życia funkcjonujemy wśród słów. To one nas stwarzają i kształtują, kiedy jesteśmy małymi i większymi dziećmi - istotami najbardziej wrażliwymi i bezbronnymi wobec przekazu ze strony rodziców, dziadków, opiekunów w przedszkolu i szkole. Słowa nadają nam tożsamość, słowami jesteśmy ubierani albo w siłę i poczucie własnej wartości, albo w oczekiwania społeczne, które wynikają z lęku, unieruchamiają. Słowa tworzą wzorce myślenia i działania, z którymi każdy z nas nieświadomie idzie przez życie. Takie słowa są jak zaklęcia. Mogą odebrać głos, bo „dzieci i ryby głosu nie mają”. Mogą zamrozić emocje, bo „chłopaki nie płaczą”. Mogą zasłonić potrzeby - „nie rób kłopotu”. Mogą zabrać odwagę wyrażania siebie, gdy wciąż słychać „nie wydziwiaj”. Mogą uśpić w nas życie na długie lata. Na szczęście wobec tych słów-zaklęć nie jesteśmy bezbronni. Uświadomiwszy sobie, które fatalne sformułowanie steruje akurat nami, możemy je z siebie zrzucić, odwołując się do innych, uzdrawiających słów; możemy stworzyć dla siebie nową rzeczywistość i stać się w pełni sobą. Bo słowa mają moc. Niszczącą lub uzdrawiającą. I tylko od nas ostatecznie zależy, do których się odwołamy Agnieszka Kozak - psycholog, psychoterapeuta, trener. Wierzy, że to, co mówimy i jak mówimy, kształtuje relacje zarówno ze sobą, jak i z innymi. Tworzy programy rozwojowe oparte na idei porozumienia bez przemocy. Wartości, które ceni, to zaufanie, szczerość i akceptacja. Marzy o świecie, w którym ludzie będą umieli się zrozumieć i porozumieć. Kocha to, co robi, i robi to, co kocha. Współautorka książek: Dogadać się z innymi. Porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji, Dogadać się z nastolatkiem. Szacunek i dojrzałość w relacji, W poszukiwaniu siebie. Bajki terapeutyczne dla dorosłych. Jacek Wasilewski - socjolingwista zajmujący się tym, w jaki sposób język wpływa na ludzi i relacje między nimi. Projektował język do różnych procesów w firmach, tworzył strategie komunikacji, badał wpływ reklam na emocje, a także sposób, w jaki język kształtuje myślenie o sprawiedliwości, zaufaniu, wspólnocie. Pracuje na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autor książek: Retoryka dominacji, Prowadzeni słowami, Opowieści o Polsce, Baśnie wolnego rynku. Występował na TEDx z tematyką dotyczącą wpływu języka na zdrowie i bezpieczeństwo.

54,90 zł
34,59 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,31 zł

259 osób kupiło
2
Sprawa pułkownika Miasojedowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa pułkownika Miasojedowa
Dostępny
670 szt.

Powiem panu, przyznaję się do grzechu, ale nie bardzo ja wierzę w boskość Pisma Świętego. Według wszystkiego, wygląda, że pisali je tylko ludzie... Ale jest tam jeden ustęp naprawdę boski, ten o rzucaniu chlebem w odwet na rzucony kamień. To coś więcej niż prosta formuła: kochaj bliźniego. Jest to formuła przecinająca raz na zawsze, nigdy nie kończący się łańcuch krzywdy izemsty, ciosu i kontrciosu, wyzysku i żądzy odwetu, słowem złego uczynku, który pociąga za sobą ogniwa nowych złych uczynków. W ten sposób słowa te można by uważać za idealny program, rozwiązujący za jednym zamachem zagadnienia wszelkich systemów socjalnych. Ale właśnie boski jest przez to, że jest najbardziej: nie-ludzki, i trudno sobie wyobrazić, by go człowiek mógł wymyślić. Nie-ludzki, bo natura ludzka nie nadaje się do tego programu, jak nie nadaje się wróbel do ciągnienia wozu, a koń do latania po dachach.

76,00 zł
64,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,40 zł

29 osób kupiło
3
Księga gaju laurowego i inne eseje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga gaju laurowego i inne eseje
Dostępny
7 szt.

Bela Hamvas (1897-1968) stoi osobno, nie ma poprzedników ani następców. Należał do najbardziej oczytanych, najgłębiej i najśmielej myślących ludzi na Węgrzech. Po II wojnie światowej skazany na milczenie, wykluczony z kręgu publikujących, największe dzieła napisał pracując jako robotnik i magazynier na wielkich budowach socjalistycznych. Pozostawił bogatą i cenną spuściznę. Jej cechą jest powaga, dociekliwość i wiedza filozofa, piszącego swobodnie, lekko, jak poeta. Ciekawiło go niemal wszystko, co ważne, bez względu na czas i miejsce. Są u niego starożytni Grecy, autorzy ksiąg niepokoju, jak Montaigne, Kierkegaard czy Rilke, są malarze, jak Brueghel, a także letnie i zimowe krajobrazy. W jego szkicach, jak w wyjątkowym lustrze, ustawionym tak, aby można było widzieć ostrzej, przegląda się dawny i współczesny świat.

59,00 zł
38,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,65 zł

24 osoby kupiły
4
LEGO Ninjago. Niespodziewany atak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Niespodziewany atak
Dostępny
72 szt.

Fantastyczna, zupełnie nowa historia ze świata LEGO® NINJAGO®. Mistrz Wu pragnie zbadać potencjał i moce Mistrzów Ognia – Kaia i jego ojca, Raya. Obaj są jednak bardziej zainteresowani są grami wideo niż doskonaleniem swoich umiejętności! Co w końcu sprawi, że ojciec i syn zejdą z kanapy? Nieznane przygody ulubionych bohaterów, dynamiczne ilustracje i pełna humoru fabuła to doskonały sposób na rozbudzenie czytelniczej pasji. Ukryte w historii fanowskie niespodzianki oraz dodatki w postaci dyplomu, quizu i słowniczka sprawią, ze lektura będzie znakomitą rozrywką. Ta książka to idealna propozycja dla najmłodszych czytelników.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

21 osób kupiło
5
LEGO Ninjago. Tajemnica zaginionej mocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Tajemnica zaginionej mocy
Dostępny
50 szt.

Wojownicy ninja zapraszają do poznania ich nowych niesamowitych przygód. Co tym razem wydarzy się świecie Ninjago? Gdy pewnego dnia okazuje się, że Nya traci swoją moc, na pomoc ruszają dziennikarka Gayle Gossip, która bada niepokojące zjawiska wodne, oraz mama Nyi, była Mistrzyni Wody. Zrezygnowani ninja myślą, że już nie może być gorzej, ale wtedy odkrywają, że klucz do rozwikłania zagadki ukryty jest głęboko na dnie oceanu… Pełne akcji i humoru opowiadania podzielone zostały na trzy niezależne historie. Przejrzysty układ tekstu na stronie i kolorowe ilustracje ułatwiają dziecku uchwycenie sensu fabuły, a intrygujące, pełne akcji historie pozwalają więcej się dowiedzieć o przygodach ulubionych bohaterów. Na końcu książki znajduje się słowniczek z opisem postaci, miejsc, pojazdów, które pojawiają się w opowiadaniach.

20,00 zł
13,99 zł

Rabat 30,1%
oszczędzasz 6,01 zł

18 osób kupiło
6
Urodzony piłkarz, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urodzony piłkarz, wydanie 2
Dostępny
83 szt.

Czy zostać piłkarzem, to marzenie wszystkich chłopców? No cóż, nie wszystkich. Radek o piłce nożnej nie chce nawet słyszeć. Nie potrafi jednak przeciwstawić się swojemu tacie, który chce z niego zrobić mistrza. Nieustannie jest wypychany na boisko. Musi się mierzyć z wyczerpującymi treningami, trenerem rodem z epoki kamienia łupanego, a także z tajemnicami piłkarskich transferów. Nie wspominając o torturach, od których nigdy nie udaje się uciec - o szkole! Jednak futbol przynosi mu sporo niespodzianek... Nowi przyjaciele, nieoczekiwanie objawione talenty i zaskakujące wydarzenia sprawiają, że życie Radka nigdy już nie będzie takie jak wcześniej. Gianfranco Liori urodził się w Cagliari we Włoszech. Pracuje w wydawnictwach szkolnych. Napisał dwanaście książek dla dzieci, a kilka z nich poświęcił swoim pasjom: muzyce i komiksom.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

12 osób kupiło
7
Jak pisać i redagować? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pisać i redagować?
Dostępny
45 szt.

Jak pisać i redagować to drugie wydanie tego tytułu, zaktualizowane i poszerzone o nowe przykłady treści wzorów użytkowych. Poradnik składa się z dwóch części. Pierwsza z nich pt. Poradnik redaktora. Zasady opracowania edytorsko-typograficznego tekstów w języku polskim to kompendium wiedzy z zakresu edytorstwa i typografii. Jak piszą autorzy w jej wstępie: Warunkiem tworzenia poprawnych publikacji jest wszakże nabycie stosownej wiedzy z zakresu edytorstwa i typografii, która to wiedza była do niedawna domeną środowisk profesjonalnie związanych z branżą wydawniczo-poligraficzną ? redaktorów merytorycznych i technicznych, korektorów, łamaczy tekstu, grafików itd. Wiedzę tę przybliża niniejsze opracowanie, które stanowi swego rodzaju kodyfikację norm wydawniczych w zakresie opracowania redakcyjnego tekstu. Druga część pt. Wzory tekstów użytkowych zawiera opisy struktury i przykłady realizacji 55 gatunków tekstów użytkowych występujących we współczesnej polszczyźnie publicznej. W drugim wydaniu autorzy rozszerzyli dobór przykładów w różnych gatunkach tekstów o te treści, które w ostatnich latach zaczęły pojawiać się częściej. Są więc nawiązania do korespondencji przez internet i w mediach społecznościowych, do prezentacji w formie slajdów; podane są nowe wzory np. listu motywacyjnego, scenariusza przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej czy budowy treści komunikatu poczty głosowej w telefonie komórkowym. Niektóre wzory tekstów użytkowych zostały wzbogacone o przykładowe treści szczególnie przydatne i wykorzystywane w ostatnim czasie. Dotyczy to m.in. postu w mediach społecznościowych, wątku na forum czy opinii pisanych przez kupujących produkt w sklepie internetowym.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

5 osób kupiło
8
Aqua Gelz Zestaw Deluxe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqua Gelz Zestaw Deluxe
Simba Toys
Dostępny
14 szt.

Aqua Gelz Zestaw Deluxe. Z zestawem Aqua Gelz stworzysz kolorowe, zabawne i plastyczne dzieła w kilka sekund!

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

4 osoby kupiły
9
Dziękuję kartka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziękuję kartka
Nadwyraz
Dostępny
18 szt.

?Dziękuję? to obok ?dzień dobry? najważniejsze i najbardziej magiczne słowo w języku polskim. Nic tak nie łączy ludzi jak wdzięczność za okazaną dobroć! Z myślą o osobach, które chciałyby podziękować komuś za pomocą listu lub upominku, stworzyliśmy uniwersalną kartkę okolicznościową ze słowem DZIĘKUJĘ. Klasyczny wzór z bukietem polskich kwiatów poleca się jako dodatek do prezentu dla osoby, której należą się podziękowania. Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Twojego serca! Kartka okolicznościowa z podziękowaniami Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

4 osoby kupiły
10
Skarbonka klocek zielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka klocek zielona
MCD
Dostępny
19 szt.

Skarbonka klocekwymiary: 9,2 x 8,9 x 8,9 cmmateriał: tworzywo sztuczne

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

3 osoby kupiły
11
Dietetyka w chorobach nowotworowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dietetyka w chorobach nowotworowych
Dostępny
164 szt.

Podręcznik Dietetyka w chorobach nowotworowych to kompendium wiedzy poruszające cały kompleks zagadnień związanych z szeroko pojętą problematyką dieta-nowotwory. Stanowi niezbędne w codziennej praktyce wytyczne dotyczące dietoterapii u chorych na nowotwory, będąc zbiorem przydatnych wskazówek do udzielania porad dietetycznych, które z jednej strony pozwolą zminimalizować ryzyko wystąpienia nowotworu (dietoprofilaktyka pierwotna), a z drugiej strony pozwolą na udzielenie porad dotyczących właściwego odżywiania po leczeniu onkologicznym (dietoprofilaktyka wtórna) . Książkę kierujemy do wszystkich lekarzy różnych specjalizacji, oraz dietetyków i pielęgniarek, a więc personelu wchodzącego w skład zespołów leczniczych pacjentów chorych na nowotwory.

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

4 osoby kupiły
12
Nuragiczna Sardynia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuragiczna Sardynia
Dostępny
5 szt.

Sardyńska kultura nuragiczna stworzyła charakterystyczną architekturę, nie spotykaną gdzie indziej, zachowując trwałość form i ciągłość rozwoju. Odcisnęła ona trwałe piętno na krajobrazie wyspy, znacząc go liczbą ponad 7 tysięcy zachowanych nuraghes - kamiennych wież w kształcie stożka z komorami o tolosowej konstrukcji. Książka stanowi poprawione i poszerzone drugie wydanie opracowania poświęconego epokom brązu i żelaza na Sardynii. Autor przedstawia kulturę materialna, architekturę, gospodarkę oraz strukturę społeczną na terenie wyspy w okresie rozwoju kultury nuragicznej.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
13
Kubek klockowy niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek klockowy niebieski
MCD
Dostępny
2 szt.

Cechy produktu: • wymiary: 13.0 x 10.0 x 14.0 cm • pojemność: 350 ml • materiał: tworzywo sztuczne (PP) • kubek zawiera zestaw klocków

44,30 zł
42,09 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,21 zł

2 osoby kupiły
14
Galeria spełnionych marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galeria spełnionych marzeń
Dostępny
43 szt.

Dwie siostry po zmarłej ciotce otrzymują stary lokal przy zamojskiej starówce. Aby spełnić wolę zmarłej, muszą otworzyć w nim galerię artystyczną.Podejmują się tego wyzwania.Jedna z sióstr ma kłopoty małżeńskie, a druga nieustannie szuka prawdziwej miłości, chociaż tak naprawdę w nią nie wierzy.Książka o spełnianiu marzeń, o przyjaźni i zdradzie. Co jest w życiu najważniejsze? Czy szczęście można kupić?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
15
Gratulacje kartka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gratulacje kartka
Nadwyraz
Dostępny
12 szt.

W życiu piękne są tylko chwile, i warto te dobre chwile celebrować! Tym bardziej jeśli nie przydarzyły się przypadkiem, lecz są owocem czyjegoś wzmożonego wysiłku i wieloletniej pracy. Z myślą o takich okazjach stworzyliśmy kartkę GRATULACJE! Uniwersalna kartka GRATULACJE poleca się na prezent dla bliskiej osoby z okazji osiągnięcia sukcesu lub rozpoczęcia bądź zakończenia jakiegoś rozdziału w życiu. Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Twojego serca! Uniwersalna kartka okolicznościowa z gratulacjami Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Poleca się jako dodatek do prezentu z okazji obrony pracy magisterskiej czy licencjatu Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

3 osoby kupiły
16
Brat Mikołaja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brat Mikołaja
Dostępny
4 szt.

Mikołaj Konorski ma poważny problem z bratem. Maurycy jest kryminalistą, to typowa czarna owca w rodzinie, nieraz sprowadzał kłopoty na Mikołaja, podając się za niego. Niedawno wyszedł z więzienia i istnieje poważne ryzyko, że znowu wplącze brata w ciemne interesy. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do Polski przyjeżdża bogaty wuj Konorskich, Joachim Zelbert, który zawsze krytykował postawę Maurycego i teraz na pewno zechce przeprowadzić z nim wychowawczą rozmowę twarzą w twarz. Kilka dni po przylocie do kraju Zelbert pada ofiarą morderstwa, a Maurycy znika bez śladu, co oczywiście czyni go głównym podejrzanym. Ale czy naprawdę sprawcą jest brat Mikołaja?

26,00 zł
13,78 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 12,22 zł

2 osoby kupiły
17
Skarbonka klocek żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka klocek żółta
MCD
Dostępny
8 szt.

Skarbonka klocekwymiary: 9,2 x 8,9 x 8,9 cmmateriał: tworzywo sztuczne

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

2 osoby kupiły
18
Dzieła. Tom 34. Listy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła. Tom 34. Listy
Dostępny
80 szt.

Jeszcze mały traktat o ptakach. Oswojenie, jakie bywałosensacją dla nas w Londynie, to zero w porównaniu do Monachium. Nagle, od roku (kto zaczął pierwszy naturalnie nie wiadomo) wszystkie trzy gatunki sikor (bogatka, modra i czarno główka) zaczęły jeść z ręki. Wchodzisz do parku (my mamy olbrzymi: Nymphenburg), a niektóre wprost nalatują na ciebie i nie dają przejść. Naturalnie trzeba znać ich charakter: to dla nich sport, bo żarcia mają o tej porze pod dostatkiem i są owadożerne. Ale nie! One muszą koniecznie jeść z ręki bułkę, albo konopie. Doszły do tego, że konopie, które jak wiesz nie łuszczą, jak ziarnojady, lecz kują kujątobie w palcach. Moja żona zrobiła się entuzjastką ptaków. Dla niej to też największy sport, a rekord dotychczasowy: sześć sikorek jednocześnie na jednym ręku! Trochę ociągając się, poszły za sikorkami kowaliki. Ale te jak krokodyle: nie ruszy się z dłoni, dopóki nie nabierze 4-5 ziarnek konopi i wtedy dopiero odlatuje na drzewo, aby je kuć.

86,00 zł
2 osoby kupiły
19
Koralikowa zawieszka do telefonu II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koralikowa zawieszka do telefonu II
MCD
Dostępny
8 szt.

KORALIKOWA ZAWIESZKA DO TELEFONUwymiary: 30,0 cmmateriał: tworzywo sztuczne

21,70 zł
20,62 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,08 zł

2 osoby kupiły
20
Zarządzanie motywacją pracowników, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie motywacją pracowników, wydanie 4
Dostępny
15 szt.

Proces motywacyjny stanowi szereg świadomych oddziaływań na zachowania pracowników poprzez stwarzanie możliwości i sytuacji niezbędnych do realizacji ich własnych celów oraz do osiągnięcia celów organizacji. Niniejsza publikacja prezentuje najważniejsze zagadnienia związane z procesem motywowania pracowników, m.in. tworzenie skutecznych systemów motywacyjnych, technik i narzędzi oddziaływania na motywację pracowników.Omówione w książce narzędzia analizy motywacji stanowią próbę odpowiedzi na dwa podstawowe pytania:- Co motywuje ludzi do działania?- Dlaczego ludzie wybierają takie, a nie inne zachowania, np. wydajniej pracują, wykazują większe zaangażowanie, tworzą przyjazną atmosferę, poprawia się praca w zespołach itp.?Motywacja pracowników ma znaczne przełożenie na sprawność i efektywność organizacji. Istotnym wyzwaniem w organizacji jest nadążanie za wzrostem wymagań i oczekiwań pracowników z jednoczesnym zachowaniem efektywności ekonomicznej organizacji.Oprócz aspektów behawioralnych ważną kwestią jest przełożenie motywacji na wskaźniki ekonomiczne, takie jak: wydajność, produktywność, fluktuacja, poprawa jakości obsługi klienta itp.Książka jest przeznaczona dla kadry menedżerskiej, specjalistów HR, studentów nauk ekonomicznych i wszystkich chcących zrozumieć istotę motywacji.

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

2 osoby kupiły
21
Zestaw specjalny kartka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw specjalny kartka
Nadwyraz
Dostępny
11 szt.

Zestaw specjalny, a raczej zestaw do zadań specjalnych! Bo od teraz każda codzienna i jak dotąd banalna czynność będzie wymagała specjalnych umiejętności. Spróbuj się wyspać i wypić ciepłą kawę! Kartka okolicznościowa ZESTAW SPECJALNY poleca się jako dodatek do prezentu dla przyszłych rodziców. Idealna z okazji baby shower. Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Twojego serca! Kartka ZESTAW SPECJALNY z okazji narodzin dziecka Idealna jako dodatek do prezentu dla młodych rodziców Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
22
Wypukła malowanka Kucyk Appaloosa + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Appaloosa + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
7 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

1 osoba kupiła
23
LEGO City. Niezwykłe przebranie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO City. Niezwykłe przebranie
Dostępny
25 szt.

Fantastyczna, zupełnie nowa historia ze świata LEGO City.Pewnego dnia okazuje się, że zaginął ulubiony kostium burmistrza LEGO City kolba kukurydzy. Kiedy próbuje pracować w normalnym ubraniu nikt go nie rozpoznaje! Uprzejmi mieszkańcy próbują pomóc nieznajomemu i przynoszą mu różne stroje. Czy burmistrzowi uda się znaleźć odpowiednie przebranie, w którym będzie mógł pełnić swoje obowiązki?Nieznane przygody ulubionych bohaterów, dynamiczne ilustracje i pełna humoru fabuła to doskonały sposób na rozbudzenie czytelniczej pasji. Ukryte w historii fanowskie niespodzianki oraz dodatki w postaci dyplomu, quizu i słowniczka sprawią, ze lektura będzie znakomitą rozrywką. Ta książka to idealna propozycja dla najmłodszych czytelników.

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
24
Krótki kurs Pamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótki kurs Pamięć
Dostępny
28 szt.

Seria Krótki kurs to popularnonaukowe książki wydawane przez Oxford University Press, które w przystępny sposób przedstawiają szereg tematów z niemal każdej dziedziny. Omawiając z entuzjazmem fakty, analizy, perspektywy i nowe koncepcje autorzy-eksperci sprawiają, że tematy trudne stają się przystępne w lekturze. Pamięć. Krótki kurs to przewodnik po najważniejszych informacjach dotyczących funkcjonowania ludzkiej pamięci. Czytelnik dowie się z niego: Jak pierwsze, przełomowe badania doprowadziły do sformułowania najwcześniejszych modeli pamięci i jak te modele zostały przekształcone wskutek nowszych odkryć. W jaki sposób powstają wspomnienia i dlaczego są tak podatne na zniekształcenia. Czy można zaszczepić komuś wspomnienie lub odzyskać takie, które się utraciło. Na ile wiarygodne są zeznania świadków i co należy wiedzieć o ludzkiej pamięci, gdy się je analizuje. Na czym polegają zaburzenia pamięci i jaką wiedzę o zapamiętywaniu, przechowywaniu i odtwarzaniu informacji uzyskali naukowcy, badając pacjentów z uszkodzeniami mózgu. Jak rozwijają się zdolności pamięciowe człowieka i na czym polegają zmiany w pamięci związane ze starzeniem się. Jak usprawniać zdolności pamięciowe, planować uczenie się nowych rzeczy i ułatwiać sobie zdawanie egzaminów.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

1 osoba kupiła
25
Jaś i Janeczka 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Janeczka 4
Dostępny
165 szt.

Czwarty tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków ? Patrz. ? Pokazuje Janeczka. ? Takie jabłko kupiła Królewna Śnieżka od złej handlarki. Żółta część nie była zatruta. Tylko czerwona. ? Tak ? mówi Jaś. Wchodzi mama i mówi: ? Możecie zjeść po jednym jabłku. Jaś zaczyna jeść. Ale je tylko żółtą część. Czerwonej nie. ? Ta jest zatruta ? mówi. Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat. Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie. Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku ?Het Parool? w latach 1952?1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł ?Julek i Julka?.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
26
Supersmyki. Poziom A Trzylatek Pakiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supersmyki. Poziom A Trzylatek Pakiet
Dostępny
63 szt.

Supersmyki. Poziom A. Pakiet. Sugerowana grupa wiekowa: Trzylatek Dane produktu:Seria Supersmyki została stworzona w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli, którzy poszukują kreatywnych rozwiązań oraz inspiracji do codziennej pracy z przedszkolakami.Publikacje przeznaczone są dla tych nauczycieli, którzy cenią sobie rzetelne metodyczne wsparcie, a jednocześnie chcą korzystać z własnego doświadczenia i sprawdzonych sposobów uczenia i wychowania.Materiał przygotowany został w duchu pedagogiki twórczości i pedagogiki zabawy.Połączenie tych dwóch metod wspiera holistyczny rozwój dziecka.Takie podejście opiera się na teraźniejszych możliwościach dzieci, ich potrzebach i preferencjach oraz na dążeniu do przygotowania najmłodszych do wyzwań przyszłości. W skład pakietu dla przedszkolaka wchodzą:- Karty pracy, cz. 1-2- Wyprawka plastyczna- Zeszyt Supersmyka Karty pracy, cz. 1-2Dla grupy wiekowej trzylatków przygotowane są 2 części kart pracy.Podczas pracy z jedną częścią kart pracy dzieci sukcesywnie poznają bohaterów Supersmyków.Fantastyczna postać Supersmyka towarzyszy dzieciom podczas rozwiązywania niektórych zadań, całą grupę Supersmyków dzieci poznają bliżej na wybranych rozkładówkach wprowadzających do tematu tygodnia.Supersmyki mają swoje zainteresowania oraz pory roku, które szczególnie kochają!Zadania w kartach pracy cechuje narastanie poziomu trudności oraz cykliczność w utrwalaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności.Przedszkolak przyswaja sobie wiedzę i umiejętności w tempie zgodnym z jego aktualnymi możliwościami poznawczymi. W kartach pracy znajduje się wiele zdjęć, które ukazują realizm otaczającego nas świata. W zależności od tego, co jest prezentowane w serii Supersmyki spotkać można kilka rodzajów graficznego ujęcia omawianych zagadnień.Okazy naturalne (np. zwierzęta), zjawiska znane z codziennego życia to materiały doskonale prezentujące się na zdjęciach.Barwne, ciepłe ilustracje wspaniale obrazują treści opowiadań lub baśni.Sprzyja to rozwijaniu spostrzegawczości u dzieci, kształtuje umiejętność interpretowania zdarzeń, logicznego myślenia, kojarzenia faktów i stanowi pretekst do kształcenia umiejętności wypowiadania się. Wyprawka plastycznaWyprawka to zbiór kart służących rozwijaniu twórczego i logicznego myślenia, percepcji wzrokowej, słuchowej, umiejętności matematycznych oraz sprawności manualnych. Zawartość wyprawki:- Karta Supersmyka- Dyplom Supersmyka- Karty 1-29: prace plastyczno-techniczne, kolorowanki, historyjki obrazkowe, karty pracy do grafomotoryki- Karty A-L: prace plastyczno-techniczne (elementy do wypchnięcia)- Instrukcja dla nauczyciela- 3 karty naklejek- 1 kolorowanka wodna- Wypychanki: liczmany, puzzle, memory Zeszyt SupersmykaZeszyt Supersmyka to zbiór różnorodnych ćwiczeń grafomotorycznych, które są uzupełnieniem ćwiczeń zawartych w kartach pracy.W pakiecie dla 3-latka zdecydowanie położony został akcent na rozwijanie umiejętności grafomotorycznych.Praca z publikacją wpływa na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej dziecka oraz rozwija kompetencje niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole.

115,68 zł
1 osoba kupiła
27
Skarbonka klocek fioletowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka klocek fioletowa
MCD
Dostępny
11 szt.

Skarbonka klocekwymiary: 9,2 x 8,9 x 8,9 cmmateriał: tworzywo sztuczne

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

1 osoba kupiła
28
Śniadaniówka Next Level PP22GA-3022 PASO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadaniówka Next Level PP22GA-3022 PASO
Paso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Kolorowe pudełko śniadaniowe. Pojemność 750 ml. Produkt posiada certyfikat jakości - jest nietoksyczny i bezpieczny dla dzieci.

26,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
29
Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie
Dostępny
142 szt.

Obecne drugie wydanie podręcznika uzupełniono i zaktualizowano. Niektóre rozdziały, np. te dotyczące ginekologii i ginekologii onkologicznej, przygotowali inni autorzy. Dołączono nowy podrozdział, dotyczący badania ultrasonograficznego w diagnostyce wysiłkowego nietrzymania moczu. Materiał graficzny w wielu miejscach wymieniono lub wzbogacono o nowe ryciny. W obecnym wydaniu każdy rozdział poprzedzono wykazem słów kluczowych oraz krótkim streszczeniem. W nowym wydaniu, tak jak poprzednio, omówiono: anatomię i fizjologię narządu rodnego, procesy patologiczne zachodzące w tym narządzie (m.in. zespoły bólowe miednicy mniejszej, nietrzymanie moczu, niepłodność i choroby onkologiczne), przebieg prawidłowej ciąży, porodu i okresu połogowego oraz możliwe powikłania, a także znaczenie profilaktyczne i lecznicze fizjoterapii w ginekologii i położnictwie oraz zabiegi i przykłady ćwiczeń, które zostały bogato zilustrowane rycinami. Podręcznik przeznaczony jest głównie dla studentów kierunku fizjoterapia. Będzie jednak również przydatny dla lekarzy, pielęgniarek i położnych.

139,00 zł
129,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

2 osoby kupiły
30
Krótki kurs Energetyka odnawialna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótki kurs Energetyka odnawialna
Dostępny
143 szt.

Seria Krótki kurs to książki popularnonaukowe wydawane przez Oxford University Press, które w przystępny sposób przedstawiają wiele tematów z niemal każdej dziedziny. Autorzy-eksperci z entuzjazmem omawiają fakty, analizy, pespektywy i nowe koncepcje, dzięki czemu trudne często trudne tematy stają się przystępne w lekturze. Niniejsza książka przedstawia w ciekawy i atrakcyjny wizualnie sposób zagadnienia dotyczącenowoczesnej energetyki ? energetyki odnawialnej. Książka ta przedstawia treści tak, aby każdy Czytelnik, bez przygotowania naukowego, mógł zapoznać się ze wszystkimi aspektami energii odnawialnej. Autor książki ? Nick Jelley, emerytowany profesor Uniwersytetu Oxfordu ukazuje Czytelnikom dynamicznie rozwijający się rynek OZE, czyli nowoczesne rozwiązania w energetyce i przemyśle w postaci energetyki wiatrowej, fotowoltaiki, biomasy i wielu innych źródeł niskoemisyjnych. Publikacja szybko i zwięźle odpowiada na pytania, czemu te rozwiązania są niezbędne dla dalszego istnienia ludzkości na ziemi i dla dobrostanu samej planety, w jaki sposób działają oraz jakie są ich perspektywy rozwoju. Dlaczego rozwój OZE jest tak ważny? Odpowiedź można znaleźć już na samym początku tej książki: ?W życiu codziennym wykorzystujemy energię przez cały czas: gdy dzwonimy, gotujemy wodę lub prowadzimy samochód. Energia ma istotne znaczenie dla dobrej jakości życia: zapewnia ciepło, produkcję żywności i technologię zasilania; w ostatnich 200 latach do jej produkcji coraz bardziej wykorzystywaliśmy paliwa kopalne. Jednak spalanie węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego powoduje uwalnianie ogromnych ilości dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery, a także wytwarza zanieczyszczenia, niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia i dla środowiska naturalnego. Mimo to najprościej byłoby dalej tak postępować, tym bardziej że zasoby paliw kopalnych wystarczą na kolejnych kilkaset lat. Jednak taki poziom dwutlenku węgla w atmosferze, który już w tej chwili poważnie zaburza równowagę klimatyczną, spowodowałby dramatyczne zmiany związane z globalnym ociepleniem i naraziłby na niebezpieczeństwo wiele milionów istnień ludzkich jeszcze przed końcem XXI w. A już w tej chwili zanieczyszczenie powietrza powoduje co roku 7 milionów przedwczesnych zgonów.?

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

1 osoba kupiła
31
Źródła muzułmańskie o Jezusie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła muzułmańskie o Jezusie
Dostępny
41 szt.

Jak muzułmanie widzieli Pana Jezusa?Zgromadzone w tym tomie pisma dają nam ciekawy wgląd w to, jak były chrześcijanin, historyk arabski oraz teologowie i mistycy muzułmańscy postrzegali postać Chrystusa. Na potrzeby książki opracowano indeksy: biblijny, koraniczny, osobowy oraz dzieł starożytnych cytowanych lub wzmiankowanych. Ułatwiają one poruszanie się po tym obszernym dziele.„Gdy Jezus wypowiedział te słowa, oto anioł Gabriel stanął przy nim i rzekł: Nie lękaj się, Jezu, bo miliony milionów tych, którzy zamieszkują niebo, strzegą twoich szat. Nie umrzesz, zanim nie wypełnią się wszystkie rzeczy i świat nie dojdzie do końca. Jezus upadł na twarz i powiedział: O wielki Panie Boże, jak wielkie jest Twoje miłosierdzie względem mnie. Cóż Ci oddam, Panie, za wszystko, co mi dałeś?”.Fragment Ewangelii BarnabyKs. prof. Marek Starowieyski (ur. 1937) profesor emeryt Instytutu Filologii Klasycznej UW i profesor Akademii Katolickiej w Warszawie, patrolog i historyk kultury. Główne dzieła: Apokryfy Nowego Testamentu (5 tomów), Muza chrześcijańska (3 tomy). Męczennicy, poezje Prudencjusza (2 tomy), Karmię was tym, czym sam żyję (4 tomy), Tradycje Biblijne i inne.Dr Łukasz Piątak (ur. 1986) wykładowca, pracuje w Katedrze Studiów Azjatyckich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szczególnie interesuje się mistycyzmem muzułmańskim, filozofią islamu, klasyczną literaturą arabską oraz kodykologią arabską.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

1 osoba kupiła
32
Pierwsze słowa. Polski i ukraiński dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze słowa. Polski i ukraiński dla dzieci
Dostępny
115 szt.

Pierwsze słowa. Polski i ukraiński dla dzieci to edukacyjny zestaw wspierający dzieci w nauce języków obcych. W pakiecie 100 ilustrowanych fiszek z podstawowymi słówkami w językach: polskim i ukraińskim, książeczka z pomysłami na zabawy oraz specjalne karty do gry w bingo. Zestaw ułatwi dzieciom poznanie pojęć niezbędnych do codziennej komunikacji w przedszkolu, parku czy na placu zabaw. Najmłodsi z łatwością postawią pierwsze kroki w nauce polskiego i ukraińskiego, poćwiczą prawidłową wymowę i osłuchają się z językiem.Wśród 100 barwnych fiszek zawarliśmy 10 najważniejszych tematów, m.in. rodzina, park, kolory, zwierzęta czy jedzenie, które rozbudzą zainteresowanie dziecka nauką języków obcych. Na każdej karcie transkrypcje słówek, pomocne podczas ćwiczeń poprawnej wymowy.Dołączony poradnik to wsparcie i pomoc edukacyjna dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Zawiera pomysły na zabawy oraz dialogi z wykorzystaniem kart, które pomogą dzieciom nauczyć się zadawania pytań i odpowiadania w języku obcym. Jeszcze więcej zabawy czeka na dzieci, dzięki specjalnym dwustronnym kartom do gry w bingo! Podczas rozgrywek dziecko utrwali znajomość słownictwa.O wesołe i przyciągające wzrok dzieci ilustracje zadbała Gabriela Bieniek-Zaremba.Pierwsze słowa. Polski i ukraiński dla dzieci to:100 fiszek do nauki polskich i ukraińskich słóweksłówka z transkrypcjąksiążeczka z propozycjami zabawGRATIS: fiszki do gry w bingo

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
33
Major Downar przechodzi na emeryturę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Major Downar przechodzi na emeryturę
Dostępny
97 szt.

Major Downar przechodzi na emeryturę. Z tej okazji udaje się na wycieczkę do Włoch, które od dawna chciał zwiedzić. Jednak spokojny odpoczynek nie będzie mu dany. Najpierw dosiada się do niego gadatliwy współpasażer, Teodor Więckowski, który zostaje także jego współlokatorem w pokoju hotelowym; następnie kierownik wycieczki prosi o radę: żona jednego z turystów obawia się, że mąż ją zabije we śnie! Potem ktoś postanawia uzupełnić orbisowski program o najbardziej zaskakujący element: jeden z wycieczkowiczów zostaje postrzelony. Downar musi wrócić do milicyjnego munduru.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
34
Droga krzyżowa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga krzyżowa. Audiobook
Michał Olszewski SCJ, Michał Legan OSPPE, PROFETO
Dostępny
19 szt.

Droga Krzyżowa lamentacje z głową opartą o ścianę...Książka z płytą MP3Autor zainspirowany pielgrzymowaniem do Jerozolimy ujął kolejne stacje Męki Pańskiej w poetycką formę.Rozważania czytają Dominika Figurska i Marcin Kwaśny, a ilustruje muzyka Eweliny Zamojskiej i Grzegorza Różyckiego.Ja myślę, że jest to poezja. Bo jest w tych wierszach coś głęboko, indywidualnie przeżytego. A co mówi do nas i to rozumiemy.Przeżywamy. Jest myśl niebanalna, zaskakująca, prowokująca. Bo Przyzwyczajamy się, obojętniejemy tak szybko.„Nawet starając się - choć z daleka - być przy Drodze Krzyżowej. I ten nagły głos innego, głębszego choć trochę, niepokojącegospojrzenia, ta próba zrozumienia przez wiersz - jest zawsze budząca. Kłaniam się. Teraz przyjdzie czas na przeróżne wydziwianiateoretyków poezji i administratorów mistyki”. – Ernest Bryll

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
35
Przewlekła obturacyjna choroba płuc. Nowe spojrzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewlekła obturacyjna choroba płuc. Nowe spojrzenie
Dostępny
150 szt.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc. Nowe spojrzenie to kolejne wydanie z serii W gabinecie lekarza specjalisty. Alergologia i pulmonologia przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Janusza Milanowskiego oraz dr hab. n. med. Barbary Mackiewicz. Publikacja w zwięzły i klarowny sposób omawia kliniczną stronę POChP - etiologię, patogenezę choroby oraz jej diagnostykę. Autorzy z dużą dokładnością nakreślają również nowe możliwości terapeutyczne POChP - w tym leczenie farmakologiczne, operacyjne oraz tlenoterapię. Monografię zamyka rozdział poświęcony profilaktyce i rehabilitacji pacjentów z przewlekłą obturacyjna choroba płuc. Publikacja adresowana jest zarówno do specjalistów chorób płuc, jak i lekarzy rodzinnych. Gorąco polecamy tę lekturę także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

36
Chirurgia Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chirurgia Tom 4
Dostępny
100 szt.

Podręcznik przybliża w kompletny oraz nowoczesny sposób najnowszą wiedzę i aktualne trendy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w chirurgii. W czterech tomach zawarto najświeższe informacje wzbogacone doświadczeniem własnym Autorów ? uznanych ekspertów reprezentujących praktycznie wszystkie chirurgiczne dyscypliny zabiegowe. Bogaty materiał graficzny ? prawie 1200 rycin ? doskonale ilustruje omawiane zagadnienia. W książce przedstawiono wiadomości z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii stanów nagłych, podstaw chirurgii i skojarzonego leczenia nowotworów, wybranych dziedzin chirurgii, a także zasad kompleksowego, wielospecjalistycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Najbardziej rozbudowaną częścią publikacji są rozdziały poświęcone chirurgii układów narządów z uwzględnieniem zasad tzw. chirurgii wielonarządowej i chirurgii wisceralnej. Nowością w polskim piśmiennictwie jest poruszenie problemów przywództwa czy nabywania tzw. umiejętności nietechnicznych, w tym umiejętności kierowania zespołami chirurgów, współpracy wielodyscyplinarnej czy krytycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego opartego na zasadach EBM i GCP. Autorzy dołożyli starań, aby podręcznik dobrze spełniał swoją funkcję edukacyjną w szkoleniu podyplomowym absolwentów kierunku lekarskiego oraz rezydentów realizujących szkolenie specjalizacyjne w chirurgii i jednocześnie był pomocny w codziennej praktyce klinicznej.

289,00 zł
268,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 20,23 zł

37
Karta Praw Podatnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta Praw Podatnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

System ochrony praw podatnika w Polsce wymaga wzmocnienia. W toku stanowienia i stosowania prawa niestety nadal dochodzi do istotnych naruszeń tych praw. Dojrzałą i skuteczną formą ich ochrony we współczesnych państwach jest Karta Praw Podatnika, czyli akt normatywny lub dokument deklaratywny w zwięzły sposób określający podstawowe prawa podatników i środki ich ochrony, którym odpowiadają obowiązki organów podatkowych. Celem publikacji jest ukazanie potrzeby wprowadzenia do polskiego systemu podatkowego karty o charakterze normatywnym jako nowego instrumentu ochrony praw podatnika, a także przedstawienie projektu ustawy Karta Praw Podatnika. Książka jest adresowana do osób zainteresowanych zagadnieniem ochrony praw podatnika, uczestniczących w procesach tworzenia, stosowania, analizy i oceny prawa podatkowego.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

38
Wojciecha Poliwody szkic do biografii konsula Malhomme'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojciecha Poliwody szkic do biografii konsula Malhomme'a
Dostępny
2 szt.

Prace nad szkicem poświęconym działalności Konsula RP na Śląsku Opolskim rozpoczął Wojciech Poliwoda jeszcze w latach 60. Maszynopis datowany jest na luty 1972 r., a jego oryginalny tytuł brzmiał: Orzeł Biały na opolskiej Pasiece. Praca poświęcona Leonowi Malhomme, byłemu Polskiemu Konsulowi Generalnemu w Bytomiu-Opolu. Depozytariuszem tego maszynopisu jest jego najmłodszy syn Jerzy Poliwoda, który przyszedł na świat wiosną 1938 roku w budynku opolskiego konsulatu. Wojciech pracował w opolskiej placówce konsularnej od wiosny 1920 r. Po wybuchu wojny ukrywał się m.in. w Krakowie. Po wyzwoleniu wrócił do Opola, gdzie zmarł w 1979 roku. Prezentowany dokument, zaopatrzony w liczne przypisy i objaśnienia, to swoisty ?kawałek? historii międzywojennego Śląska Opolskiego i skomplikowanych historii rodziny Poliwodów, Hajduków, Demarczyków, a nade wszystko działalności polskiej służby konsularnej w Opolu.

35,00 zł
31,15 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,85 zł

39
TABU. Miłość zakazana. Antologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TABU. Miłość zakazana. Antologia
Dostępny
2 szt.

Pożądanie, seks i miłość. W różnych konfiguracjach Nie każdy romans wygląda tak: młoda, piękna i niewinna dziewczyna spotyka przystojnego chłopca, który marzy wyłącznie o tym, by zdobyć jej serce. Nie zawsze oboje są bogaci, pełnosprawni i zakochani. Czasem chodzi im tylko o seks. Bywa, że brutalny. Czasem różnica wieku między nimi jest spora. Czasem większa jest różnica możliwości fizycznych. Czasem on jest panem, a ona mu służy. Czasem jest na odwrót. Może być też tak: ich jest dwóch, trzech, czterech, a ona jedna... Jak głęboko jesteś w stanie wejść w świat, w którym bez oporów przełamuje się seksualne TABU? Jak wiele mrocznych tajemnic pragniesz poznać? Autorki tego zbioru opowiadań wykreowały dla Ciebie bardzo różnych bohaterów. Niektórych pokochasz. Niektórych niekoniecznie. Ale wszystkich będziesz śledzić z zapartym tchem na ich drodze do miłości zakazanej. Czy jesteś na to gotowa?

44,90 zł
24,70 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,20 zł

40
Bezkrólewia ksiąg ośmioro czyli Dzieje Polski Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezkrólewia ksiąg ośmioro czyli Dzieje Polski Tom 2
Dostępny
6 szt.

Świętosław Orzelski herbu Dryja (1549?1598), potomek rodu szlacheckiego wywodzącego się z Borzejowic koło Żnina, starosta radziejowski, poseł sejmowy i historyk był autorem dzieła Acta interregni post obitum nimirum Sigismundi Augusti przełożonego na język polski i wydanego przez Włodzimierza Spasowicza w latach 1856?1858. Wydane przez Włodzimierza Spasowicza dzieło Świętosława Orzelskiego, ze względu na wykazane przez recenzentów błędy merytoryczne występujące w edycji, jak również opuszczenia w tłumaczeniu tekstu, nie spełniło wymogów stawianych przed edytorem przez historyków. W obecnie przygotowanej edycji Bezkrólewia? dokonano weryfikacji polskiego tekstu w oryginalnej wersji (nie uzupełniono go o fragmenty opuszczone przez Spasowicza), poprawiono zniekształcone nazwiska, nazwy miejscowości itp. Edycję wzbogacono również o przypisy rzeczowe zawierające szczegółowe informacje na temat poszczególnych faktów historycznych, osób oraz nazw geograficznych ? celem udostępnienia po raz pierwszy czytelnikom dowartościowanego pod względem naukowym dzieła, które pozostaje znaczącym zabytkiem piśmiennictwa historycznego XVI w. i ważnym źródłem do dziejów Rzeczypospolitej Obojga Narodów po śmierci Zygmunta Augusta. Nowa edycja Bezkrólewia? składa się z trzech tomów: tomy pierwszy i drugi obejmują po trzy księgi, na tom trzeci składają się dwie księgi. W tomie pierwszym czytelnik mógł zapoznać się z przebiegiem wydarzeń w Rzeczypospolitej Obojga Narodów od śmierci Zygmunta Augusta w 1572 r. do koronacji i sejmu koronacyjnego Henryka Walezego w 1574 r. Tom drugi zawiera opis wydarzeń okresu interregnum od opuszczenia przez Henryka Walezego Rzeczypospolitej w 1574 r. do zakończenia sejmu elekcyjnego w 1575 r. ? rozdwojonej elekcji Maksymiliana II Habsburga i Stefana Batorego. Świętosław Orzelski, kończąc swoje dzieło, zwrócił się m.in. z przesłaniem do przyszłego czytelnika: ?Ufamy, że bezstronny czytelnik będzie najsprawiedliwszym sędzią wszystkich tych wydarzeń i że więcej będzie zważał na kolej i następstwo wypadków niż na piękność i gładkość słowa, tym bardziej że napisaliśmy niniejsze dzieło nie dla czczej zabawy, lecz dla pamięci, że nie szczędziliśmy pracy dla zbadania prawdy i że nikomu, nawet najbardziej nam sprzyjającemu, nie folgowaliśmy więcej, niż rzecz sama i prawda kazały?.

106,00 zł
94,34 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,66 zł

41
Bocian kartka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bocian kartka
Nadwyraz
Dostępny
10 szt.

Bocian biały jest zwiastunem dobrej nowiny ? oto przesyłka została dostarczona! W dodatku nie byle jaka, bo od tej pory już nic nie będzie takie samo. Ten berbeć wprowadzi nowy ład i zmieni wszystko! Kartka GRATULACJE poleca się jako dodatek do prezentu z okazji narodzin dziecka. Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Twojego serca! Kartka GRATULACJE z okazji narodzin dziecka Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Oryginalna kartka na narodziny dziecka Idealny dodatek do prezentu z okazji baby shower Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

42
Kartka Morze 100 Lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Morze 100 Lat
Nadwyraz
Dostępny
16 szt.

Starość też radość. I możliwość! A po przekroczeniu kolejnego magicznego progu tych możliwości otwiera się tak wiele, że można się w nich zatopić. Na szczęście zawsze można skorzystać z koła ratunkowego w postaci telefonu do przyjaciela. Humorystyczna kartka urodzinowa STARY CZŁOWIEK, A MOŻE nawiązująca do kultowego opowiadania Ernesta Hemingwaya poleca się jako dodatek do prezentu od przyjaciół dla solenizanta. Przekaz jest prosty: z nami nie utoniesz! Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Waszych serc! Kartka urodzinowa STARY CZŁOWIEK, A MOŻE nawiązująca do prozy Hemingwaya Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Idealna uniwersalna kartka urodzinowa inspirowana literaturą Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

43
Świeżoo upieczeni rodzice kartka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeżoo upieczeni rodzice kartka
Nadwyraz
Dostępny
11 szt.

Co mają wspólnego narodziny dziecka z pieczeniem? Każdy z tych procesów poprzedza etap dokładnych przygotowań, sporządzania listy zakupów, wybierania tego, co najlepsze. Ale żaden z nich nie sprawia, że da się uniknąć wielkiej niewiadomej! Kartka GRATULACJE DLA ŚWIEŻO UPIECZONYCH RODZICÓW poleca się na prezent dla młodej mamy i młodego taty. Zwłaszcza tych, którzy uwielbiają piec i gotować! Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Twojego serca! Kartka gratulacyjna z okazji narodzin dziecka Uniwersalny dodatek do prezentu dla świeżo upieczonych rodziców Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

44
Nowy Ład kartka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Ład kartka
Nadwyraz
Dostępny
9 szt.

Idzie zmiana, ale czy to będzie dobra zmiana? Już wkrótce nastanie NOWY ŁAD w Twoim domu! Jakie będą tego konsekwencje? Kartka okolicznościowa NOWY ŁAD poleca się z okazji narodzin dziecka jako dodatek do prezentu dla młodych rodziców. Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Twojego serca! Uniwersalna kartka okolicznościowa z gratulacjami z okazji narodzin dziecka Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Idealna jako dodatek do prezentu z okazji baby shower Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

45
Powiedz to po polsku / Say it the Polish Way. Ćwiczenia rozwijające sprawność rozumienia ze słuchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedz to po polsku / Say it the Polish Way. Ćwiczenia rozwijające sp...
Dostępny
23 szt.

Powiedz to po polsku / Say it the Polish Way. Ćwiczenia rozwijające sprawność rozumienia ze słuchu to książka przeznaczona dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z językiem polskim, a więc na poziomie A1 według skali Rady Europy. Podręcznik zawiera 10 lekcji - scenek ilustrujących użycie języka polskiego w wybranych sytuacjach komunikacyjnych. Wszystkie dialogi jak i wyrażenia są przetłumaczone na język angielski. Pliki z nagranymi dialogami oraz ćwiczeniami dostępne na stronie wydawnictwa pozwalają na szybkie opanowanie elementarnych zwrotów i wyrażeń oraz podstawowego słownictwa - samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela. Uczący się może słuchać dialogów, wykonywać ćwiczenia polegające na słuchaniu i powtarzaniu wybranych fragmentów lub „odgrywaniu” roli jednej z osób, które w nich występują. Może też ćwiczyć podstawowe zwroty i wyrażenia służące komunikacji w języku polskim. W książce znajduje się także krótka informacja na temat kontekstu, z którego wywodzi się podręcznik - projektu ONENESS, czyli platformy multimedialnej do uczenia się i nauczania języków: polskiego, fińskiego, litewskiego, estońskiego i portugalskiego - wraz z informacją o instytucjach partnerskich tego projektu i o programie Komisji Europejskiej Socrates-Lingua.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

46
Ludwik i Zelia Martin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludwik i Zelia Martin
Dostępny
34 szt.

Ta ciekawa i wciągająca książka przybliża nam historię życia i duchowość Ludwika i Zelii Martin. W młodości oboje myśleli o podjęciu życia zakonnego, jednak z czasem odkryli, że Bóg przygotował dla nich inną drogę. Wspólne życie Zelii i Ludwika rozpoczęło się 13 lipca 1858 roku w kościele Najświętszej Maryi Panny w Alençon. Mimo iż przed ślubem znali się zaledwie trzy miesiące, byli pewni, że ich małżeństwo jest zgodne z wolą Bożą. Małżonkowie przeżyli wspólnie wiele chwil pełnych radości i szczęścia. Życie nie szczędziło im także trudnych i bolesnych doświadczeń. Każdy dzień przeżywali w przyjaźni z Bogiem i Jemu zawierzali się całkowicie. 16 października 2008 roku Zelia i Ludwik zostali beatyfikowani, odtąd Kościół uznaje i wskazuje współczesnym małżonkom ich życie chrześcijańskie i rodzinne za wzór godny naśladowania.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

47
Między przełomami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między przełomami
Dostępny
6 szt.

Teza sformułowana przez gen. Józefa Kuropieskę, że - "...jedynym pożytecznym zadaniem, które spełniało wojsko ludowe, było odstraszanie Związku Sowieckiego od interwencji" (za A. Uziembło) jest bardzo prawdopodobna, Jej zasadność wynikała z przekształceń dokonanych w systemie edukacji kadr zawodowych Wojska Polskiego między 1956 a 1968 rokiem. Zakres tych zmian oraz uzyskane tą drogą skutki wyrażające się w postawach społecznych ówczesnych podoficerów i oficerów WP stanowią tematykę prezentowanej książki. Można je ująć w pojęciu "desowietyzacji", jak zrobił to Adam Uziembło lub potraktować jako efekt rewolucji międzypaździernikowej i jej wydłużonych skutków w perspektywie całej gomułkowskiej dekady. Znaczenie dokonanych wówczas zmian w sferze edukacji żołnierzy zawodowych wykraczało poza Siły Zbrojne PRL. Była to składowa zmian mentalnościowych zachodzących w społeczeństwie polskim, które w ostatecznym bilansie uniemożliwiły całkowite zwasalizowanie Polski przez ZSRR. W tym kontekście treść rozważań autora ksiązki znacząco przekracza jej tytuł44

59,80 zł
57,41 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

48
Postępy w nefrologii i nadciśnieniu tętniczym tom XX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępy w nefrologii i nadciśnieniu tętniczym tom XX
Dostępny
31 szt.

XX tom ?Postępów w nefrologii i nadciśnieniu tętniczym? zawiera opracowania wybranych wykładów wygłoszonych podczas 20. Katowickiego Seminarium - Postępy w nefrologii i nadciśnieniu tętniczym. W jubileuszowym tomie znajduje się także wspaniałe podsumowanie 20 lat Katowickich Seminariów, przygotowane i wzbogacone licznymi zdjęciami. Wśród licznych opracowań znajdą Państwo m.in. najbardziej aktualne zagadnienia związane z pandemią SARS-CoV-2 w odniesieniu do ryzyka wystąpienia powikłań ze strony nerek oraz rokowania u chorych leczonych dializami. Inne poruszone tematy to: postępy w leczeniu toczniowego zapalenia nerek, nowe wytyczne dotyczące przetok tętniczo żylnych u chorych leczonych powtarzanymi hemodializami, nefropatia IgA ? nowe aspekty patogenetyczne i lecznicze czy rytuksymab w leczeniu pierwotnych i wtórnych kłębuszkowych zapaleń nerek.

80,00 zł
49
Eurypides Innowator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eurypides Innowator
Dostępny
24 szt.

Publikacja jest pokłosiem konferencji naukowej poświęconej Eurypidesowi, zorganizowanej przez Ośrodek Praktyk Teatralnych ?Gardzienice?, której 3 sesje odbyły się w latach 2016-2018. Praca poddaje naukowej analizie twórczość tego starożytnego dramaturga oraz dokonuje refleksji nad współczesną, artystyczną wizją jego sztuk. Eurypides to już od IV wieku p.n.e. (chociaż nie za życia) poeta najbardziej ceniony i popularny w starożytności, przez Arystotelesa uznany za ?najbardziej tragicznego?, będący wzorem dla kolejnych pokoleń zafascynowanych nim naśladowców ? od Seneki do Racine?a. Nic zatem dziwnego, że w naszych czasach nie słabnie zainteresowanie uczonych filologów jego twórczością ani fascynacja artystów teatru inscenizowaniem jego sztuk. Chyba żaden inny z wielkich twórców antyku nie dorównuje mu popularnością w teatrze współczesnym. Publikacja przeznaczona jest dla filologów, teatrologów i twórców teatru, a także dla studentów filologii klasycznej, nauk o kulturze i teatrologii. Tom ten przynosi plon niezwykłego przedsięwzięcia, jakim była konferencja naukowa poświęcona Eurypidesowi, rozłożona na trzy sesje w latach 2016-2018, prowadzone przez Ośrodek Praktyk Teatralnych ?Gardzienice?. Trudno przecenić znaczenie tego wydarzenia o podwójnym charakterze: naukowej analizy twórczości Eurypidesa i zarazem refleksji nad współczesną, artystyczną wizją jego sztuk. Był to poeta już od IV wieku p.n.e. (chociaż nie za życia) najbardziej ceniony i popularny w starożytności, przez Arystotelesa uznany za ?najbardziej tragicznego?, będący wzorem dla kolejnych pokoleń zafascynowanych nim naśladowców ? od Seneki do Racine?a. Nic zatem dziwnego, że w naszych czasach nie słabnie zainteresowanie uczonych filologów jego twórczością ani fascynacja artystów teatru inscenizowaniem jego sztuk. Chyba żaden inny z wielkich twórców antyku nie dorównuje mu popularnością w teatrze współczesnym. [...] Nie mam [...] wątpliwości, że tom "Eurypides Innowator" będzie wydarzeniem w środowisku naukowym i artystycznym. Ta książka, merytorycznie znakomita, stanie się z pewnością lekturą filologów, teatrologów i twórców teatru. Będzie inspiracją, pomocą i przewodnikiem dla jednych i drugich. Powinna być lekturą dla studentów filologii klasycznej, nauk o kulturze i teatrologii. (Prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer)

68,00 zł
57,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,88 zł

50
Samochody Service car - mix w pudełku 02424 Cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
46,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,07 zł

51
Homo cooperativus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homo cooperativus
Dostępny
162 szt.

Książka Homo cooperativus to ambitna monografia naukowa, która naświetla problematykę kooperacji międzyludzkiej w ujęciach socjologicznych, antropologicznych, organizacyjnych, psychologicznych, ale także filozoficznych i ekonomicznych. Praca jest erudycyjna i swobodnie korzysta z dorobku współczesnej literatury, bez zbędnych popisów bibliograficznych, za to z umiejętnym skonfrontowaniem różnych dzieł. To pozycja wartościowa naukowo, solidnie opracowana i wypełniająca istotną lukę w polskiej literaturze z obszaru nauk społecznych”. – Prof. Dariusz Jemielniak Alina Landowska - doktorka nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, wykładowczyni SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Absolwentka i stypendystka uczelni krajowych i zagranicznych, m.in. Instytutu Ekumenicznego Tantur w Jerozolimie (Uniwersytet Notre Dame, USA) i The Baltic University Program (Uppsala, Szwecja). Prowadzi badania nad mechanizmami transmisji kulturowej w mediach cyfrowych, moralnością w cyfrowym świecie oraz retoryczną teorią kultury. Współpracuje z laboratorium badawczym The New Ethos. Członkini The Cultural Evolution Society przy Uniwersytecie w Durham.

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

52
Bańki  mydlane Syrenka 38cm BBAŃ5073 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane Syrenka 38cm BBAŃ5073
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

6,99 zł
Powiadomienie
53
Schowek
Długopis zamykany Bc Cristal Fine czarny Pbh Op4szt
BIC
Niedostępny
Brak

Długopis ze średnią końcówką 0.8mm. Przezroczysta obudowa umożliwia kontrolę zużycia tuszu. Długość linii pisania 2200 M

10,99 zł
Powiadomienie
54
Studia Regionalne i Lokalne 1 (87) 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Regionalne i Lokalne 1 (87) 2022
Dostępny
22 szt.

Darina Dvornichenko Assessing the Correlation Between Women's Civic Engagement and Elected Political Patricipation: A Case Study of Six Polish Cities Borce Trenovski, Gunter Merdzan, Filip Peovski Municipal Revenue Determinants in the South-Eastern European Economy: Evidence from North Macedonia Abdul Nadjib, Oemar Madri Bafadhal, Anang Dwi Santoso Social Capital, Bureaucratic Neutrality, and Regional Head Election in Indonesia Marcin Wajda Alokacja środków na programy regionalne - analiza i ocena propozycji zawartych w projekcie Umowy Partnerstwa dla realizacji polityki spójności 2021-2027 w Polsce Maria Bednarek-Szczepańska Siła protestu w grze o przestrzeń. Wpływ społeczności lokalnej na decyzje środowiskowe dla obiektów hodowli i chowu zwierząt Mariusz E. Sokołowicz Wartościowanie niejednoznacznego dziedzictwa modernizmu w mieście na przykładzie stacji kolejowej Warszawa Ochota

21,00 zł
18,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

55
Umieralność mieszkańców wsi kujawskiej w latach 1815-1914 na tle zmian społeczno-gospodarczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umieralność mieszkańców wsi kujawskiej w latach 1815-1914 na tle zmian...
Dostępny
5 szt.

Analizy, jakie zostały podjęte w ramach niniejszej pracy, miały umożliwić prześledzenie ewentualnych powiązań pomiędzy liczbą zgonów a czynnikami społeczno-ekonomicznymi i politycznymi w populacji kujawskiej, zamieszkującej obszar parafii Kowal na Kujawach Wschodnich w Królestwie Polskim (lata 1815?1914). Dzięki nim możliwa stała się rekonstrukcja zmian poziomu umieralności mieszkańców wsi kujawskiej w XIX w. W pierwszych dziesięcioleciach badanego okresu modelowały ją głównie kolejne, charakteryzujące się wyraźną sezonowością, fale epidemii, których wpływ selekcyjny z czasem jednak tracił na znaczeniu. Skalę strat spowodowanych chorobami epidemicznymi potęgowały okresy niedożywienia, będące pochodną kryzysów polityczno-społecznych i zawirowań ustrojowych, ale też wywołane po prostu niekorzystnymi warunkami klimatycznymi (m.in. suszami lub długotrwałymi mroźnymi zimami). Osłabiona nimi populacja w dalszej perspektywie była bardziej narażona na choroby, o charakterze zarówno endemicznym, jak i epidemicznym.

64,00 zł
56
Teczka z rączką A4 XL mix II BAMBINO PREMIUM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z rączką A4 XL mix II BAMBINO PREMIUM
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

25,90 zł
24,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

57
Teczka z rączką A4 XL mix I BAMBINO PREMIUM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z rączką A4 XL mix I BAMBINO PREMIUM
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

25,90 zł
24,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

58
Aqua Gelz Zamek Rycerski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqua Gelz Zamek Rycerski
Simba Toys
Dostępny
184 szt.

Aqua Gelz Zamek Rycerski. Z zestawem Aqua Gelz stworzysz kolorowe, zabawne i plastyczne dzieła w kilka sekund!

157,00 zł
141,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,70 zł

59
Aqua Gelz Zestaw uzupełniający specjalny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqua Gelz Zestaw uzupełniający specjalny
Simba Toys
Dostępny
117 szt.

Aqua Gelz Zestaw uzupełniający specjalny. Z zestawem Aqua Gelz stworzysz kolorowe, zabawne i plastyczne dzieła w kilka sekund!

66,20 zł
59,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,62 zł

60
Aqua Gelz Zestaw XXL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqua Gelz Zestaw XXL
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Aqua Gelz Zestaw XXL. Z zestawem Aqua Gelz stworzysz kolorowe, zabawne i plastyczne dzieła w kilka sekund!

120,90 zł
108,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,09 zł

61
Truciciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Truciciel
Dostępny
39 szt.

Wyobraź sobie, że kończysz związek jednym zdaniem.. a potem latami rozrywa Ci serce z tęsknoty...„Czasem wyobrażałem sobie Ona jęczy z podniecenia i krzyczy z bólu. Ale ten ból jej się podoba. Po wszystkim zostawiam ją rozpaloną i samotną. Nigdy potem nie wracam, no chyba że w następnym marzeniu, ale to się nie liczy, bo scena jest taka sama. Truciciel rozsiał w moim organizmie truciznę, która pomału mnie zabija”.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

62
Aqua Gelz Zestaw startowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqua Gelz Zestaw startowy
Simba Toys
Dostępny
171 szt.

Aqua Gelz Zestaw startowy. Z zestawem Aqua Gelz stworzysz kolorowe, zabawne i plastyczne dzieła w kilka sekund!

34,80 zł
31,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,48 zł

63
Aqua Gelz Zamek Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqua Gelz Zamek Księżniczki
Simba Toys
Dostępny
61 szt.

Aqua Gelz Zamek Księżniczki. Z zestawem Aqua Gelz stworzysz kolorowe, zabawne i plastyczne dzieła w kilka sekund!

157,00 zł
141,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,70 zł

64
Aqua Gelz Zestaw Kreatywny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqua Gelz Zestaw Kreatywny
Simba Toys
Dostępny
3 szt.

Aqua Gelz Zestaw Kreatywny. Z zestawem Aqua Gelz stworzysz kolorowe, zabawne i plastyczne dzieła w kilka sekund!

87,20 zł
78,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,72 zł

65
Poradnik kosmetyczny czyli jak prosto wyglądać bos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik kosmetyczny czyli jak prosto wyglądać bos
Dostępny
41 szt.

Z poradnika dowiesz się, jak być piękną przez 365 dni w roku, nie ponosząc większych kosztów finansowych. Znajdziesz tu porady dotyczące pielęgnacji różnych części ciała, metody walki z cellulitem, sposoby relaksacji oraz wiele cennych wskazówek, byś czuła się wspaniale każdego dnia. W środku dodatkowo planer oraz zdanie motywacyjne na każdy dzień tygodnia! Całość książki zdobią piękne ilustracje ręki Marysi Wojewodzic. Zaktualizuj siebie :)

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

66
Jeż beżowy 18cm WWF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeż beżowy 18cm WWF
WWF Plush Collection
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Pluszowe zabawki WWF to najwyższej jakości maskotki wiernie odzwierciedlające postacie dzikich zwierząt. Wszystkie zwierzątka, dopracowane w najdrobniejszym szczególe wyglądają jak żywe. Wykonane są z delikatnych, przyjemnych i miłych w dotyku tkanin. Pluszaki WWF można prać nie powodując utraty jakości. Marka WWF plusz jest ceniona i znana na całym świecie.

90,90 zł
86,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,54 zł

67
Leniwiec 28cm WWF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leniwiec 28cm WWF
WWF Plush Collection
Dostępny
2 szt.

Pluszowe zabawki WWF to najwyższej jakości maskotki wiernie odzwierciedlające postacie dzikich zwierząt. Wszystkie zwierzątka, dopracowane w najdrobniejszym szczególe wyglądają jak żywe. Wykonane są z delikatnych, przyjemnych i miłych w dotyku tkanin. Pluszaki WWF można prać nie powodując utraty jakości. Marka WWF plusz jest ceniona i znana na całym świecie.

143,60 zł
136,42 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,18 zł

68
Poświęcenie rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poświęcenie rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa
Dostępny
10 szt.

Książka zawiera Nowennę przed poświęceniem rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa oraz sam obrzęd poświęcenia. Tekst nowenny jest oparty na pismach apostoła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinie, o. Matea Crawleya-Boeveya. Jego pragnieniem było, aby obraz Najświętszego Serca Jezusowego znalazł się w każdym domu, umieszczony był w ważnym miejscu, by Jezus Chrystus królował w naszych rodzinach i je uświęcał.

10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

69
Neuro-trening. Ćwiczenia ruchowe z terapią zajęciową, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neuro-trening. Ćwiczenia ruchowe z terapią zajęciową, część 2
Dostępny
2 szt.

NEURO-trening to publikacja składająca się z dwóch części. Pierwsza, językowo-poznawcza zawiera ćwiczenia umysłowe, natomiast druga część: ćwiczenia ruchowe z terapią zajęciową.Książka została opracowana i wydana w 2020 roku dzięki środkom PFRON będącym w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

73,50 zł
66,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,35 zł

70
Neuro-trening. Ćwiczenia językowo-poznawcze, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neuro-trening. Ćwiczenia językowo-poznawcze, część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

NEURO-trening to publikacja składająca się z dwóch części. Pierwsza, językowo-poznawcza zawiera ćwiczenia umysłowe, natomiast druga część: ćwiczenia ruchowe z terapią zajęciową.Książka została opracowana i wydana w 2020 roku dzięki środkom PFRON będącym w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

73,50 zł
66,15 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,35 zł

71
Puchacz 25cm WWF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puchacz 25cm WWF
WWF Plush Collection
Dostępny
4 szt.

Pluszowe zabawki WWF to najwyższej jakości maskotki wiernie odzwierciedlające postacie dzikich zwierząt. Wszystkie zwierzątka, dopracowane w najdrobniejszym szczególe wyglądają jak żywe. Wykonane są z delikatnych, przyjemnych i miłych w dotyku tkanin. Pluszaki WWF można prać nie powodując utraty jakości. Marka WWF plusz jest ceniona i znana na całym świecie.

115,80 zł
110,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,79 zł

72
Ilustrowany przewodnik po Warszawie z 1893 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany przewodnik po Warszawie z 1893
Dostępny
31 szt.

Wznowienie jednego z najlepszych przewodników po Warszawie w historii. Niezwykła dokładność może być wzorem dla wielu współczesnych przewodników. Opis miasta ulica po ulicy i budynek po budynku. Łącznie 8 dzielnic i dodatkowo cmentarze i okolice Warszawy. Przewodnik zawiera 132 grafiki, głównie słynnego Michała Elwiro Andriollego. Na końcu zamieszczony indeks budynków, ulic, a także nazw zwyczajowych.

42,70 zł
30,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,96 zł

73
Stadion X. Miejsce, którego nie było - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stadion X. Miejsce, którego nie było
Dostępny
2 szt.

Książka jest w założeniu readerem - a więc wyborem tekstów, które tworzą wielowątkowy obraz tego "miasta w mieście" - ostatnich lat funkcjonowania Stadionu Dziesięciolecia i otaczającego go bazaru. Obszar przedstawiony jest m.in. z perspektywy historii Land-Artu, jako widowiskowa ruina, dziki las, królestwo tymczasowości i tanich zakupów, miejsce pracy archeologów i botaników, miasteczko wietnamskie, zjawisko akustyczne, perła architektury czy źródło legend miejskich. Reader dokumentuje także projekty performatywne Podróż do Azji - spacer akustyczny po Stadionie X-lecia oraz Finisaż Stadionu X-lecia stwarzając im kontekst teoretyczny. Połączenie socjalistycznego mauzoleum, azteckiej świątyni i systemu bunkrów z siecią ogródków, drzewek owocowych i niezliczonych straganów - oto jeden z możliwych obrazów zrujnowanego Stadionu Dziesięciolecia i otaczającego go bazaru Jarmarku Europa. Stadion wybudowano w 1955 roku z gruzów miasta po II Wojnie Światowej. Przez czterdzieści lat miał służyć dobremu imieniu komunizmu. W połowie lat osiemdziesiątych obiekt przestał ostatecznie pełnić funkcje sportowe. Popadł w ruinę. Na początku lat dziewięćdziesiątych "ożywili" go międzynarodowi kupcy, pionierzy kapitalizmu, którzy ustawili na koronie Stadionu łóżka polowe z towarem. Po dwudziestu latach fantomowej obecności w środku miasta to miejsce znika z mapy Warszawy. Panowały tam inne prawa, inny klimat, inna strefa czasowa, waluta i język: sklepy otwierane były o trzeciej w nocy, a zamykane w południe, tłum mówił azjatyckimi językami, boisko porastała dzika roślinność, a trybuny przetrząsali archeolodzy w poszukiwaniu śladów średniowiecznej Warszawy. Reader adresowany jest do użytkowników miasta, dla których Stadion Dziesięciolecia stanie się z czasem odległą planetą, a książka ta, dzięki pasjonującym i głębokim esejom zaproszonych autorów oraz dokumentacji fotograficznej, zyska być może status nierealnej opowieści o miejscu, którego przecież nigdy nie było.

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

74
Lemur afrykański Gelago 23cm WWF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lemur afrykański Gelago 23cm WWF
WWF Plush Collection
Dostępny
3 szt.

Pluszowe zabawki WWF to najwyższej jakości maskotki wiernie odzwierciedlające postacie dzikich zwierząt. Wszystkie zwierzątka, dopracowane w najdrobniejszym szczególe wyglądają jak żywe. Wykonane są z delikatnych, przyjemnych i miłych w dotyku tkanin. Pluszaki WWF można prać nie powodując utraty jakości. Marka WWF plusz jest ceniona i znana na całym świecie.

122,40 zł
116,28 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,12 zł

75
Lemur 23cm WWF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lemur 23cm WWF
WWF Plush Collection
Dostępny
4 szt.

Pluszowe zabawki WWF to najwyższej jakości maskotki wiernie odzwierciedlające postacie dzikich zwierząt. Wszystkie zwierzątka, dopracowane w najdrobniejszym szczególe wyglądają jak żywe. Wykonane są z delikatnych, przyjemnych i miłych w dotyku tkanin. Pluszaki WWF można prać nie powodując utraty jakości. Marka WWF plusz jest ceniona i znana na całym świecie.

122,40 zł
116,28 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,12 zł

76
Day-VII Architecture. A Catalogue of Polish... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Day-VII Architecture. A Catalogue of Polish...
Dostępny
7 szt.

Anglojęzyczna, zmodyfikowana wersja popularnej "Architektury VII Dnia". Over 3,000 churches were built in Poland between 1945 and 1989, despite the socialist state's hostility towards religion. We call this Day-VII Architecture. Built by parishioners from scavenged or pinched materials, the churches were at once an expression of faith and a form of anti-government protest. Their fantastic designs broke with the state's rigid urbanism. Neither legal nor prohibited, the construction of churches in Poland during this period engaged the most talented architects and craftspeople, who in turn enabled parish communities to build their own houses of worship. These community projects eventually became crucial sites for the democratization of Poland. Unearthing the history of these churches through photography and interviews with their designers, this catalogue of polish churches sheds new light on the architectural dimension of Poland's transformation from state socialism to capitalism. Jeśli interesują Cię inne książki o architekturze w Polsce tego okresu, zapoznaj się z innymi naszymi pozycjami takimi jak Architektura w Polsce 1945-1989.

85,00 zł
60,35 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 24,65 zł

77
Wypukła malowanka Kucyk Tinker + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Tinker + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
22 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

78
Wypukła malowanka Kucyk Mustang + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Mustang + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
17 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

79
Wypukła malowanka Kucyk Quarter + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Quarter + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
19 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

80
Wypukła malowanka Kucyk Islandzki + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Islandzki + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
23 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

81
Wypukła malowanka Kucyk Arab + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Arab + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
28 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

82
Wypukła malowanka Kucyk Holsztyński + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Holsztyński + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
13 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

83
Wypukła malowanka Kucyk Fryzyjski + gra memory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła malowanka Kucyk Fryzyjski + gra memory
Mirage Hobby
Dostępny
14 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, 6 farbek wodnych, pędzelek, ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia oraz schemat mieszania kolorów. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu.

38,40 zł
34,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

84
Ruach moc Miłości. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruach moc Miłości. Audiobook
Michał Olszewski SCJ, PROFETO
Dostępny
18 szt.

To już czwarta pozycja w całości poświęcona Duchowi Świętemu.Jednak zupełnie inna od Żyć w Duchu Świętym, Bóg daje charyzmaty czy Jezus działa w mocy Ducha, które ukazały się nakładem wydawnictwa eSPe.Dlaczego inna? Gdyż ma być dla każdego. Nie tylko dla wspólnot Odnowy, nie tylko dla charyzmatyków, nie tylko dla wielkich posług w Kościele, ale dla każdego człowieka zaproszonego do życia w Duchu Świętym.Mam nadzieję, że odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie tutaj i już na stałe zrobicie dla Parakleta miejsce w sercu i życiu.Ja zrobiłem. Nie żałuję!

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

85
The Happy Prince SB MM PUBLICATIONS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Happy Prince SB MM PUBLICATIONS
Dostępny
12 szt.

Piękna, ale zarazem smutna opowieść o niezywykłej przyjaźń pomnika księcia z jaskółką. Rozdarta między potrzebą cieplejszego klimatu a miłością do księcia, Jaskółka o miękkim sercu zgadza się zostać posłańcem księcia i pomaga biednym ludziom w mieście. Czytelnika bardzo wzruszy dobroć księcia i oddanie mu przez Jaskółkę...Oryginalne i klasyczne powieści dla młodzieży i dorosłych. Wspomagają samodzielne doskonalenie języka angielskiego. Rozwija umiejętności językowe i komunikację dla danego poziomu językowego CEFR. Zawiera szeroki zasób słownictwa. Do każdej powieści dodatkowo dokupić można zeszyt ćwiczeń "Activity book" w celu utrwalenia i sprawdzenia swojej wiedzy. Poziom: 1, ilość słów ok.: 400-500, poziom wg skali CEFR/egzamin: A1.1 - A1.2

22,00 zł
86
Komentarze i protokoły z przebiegu zawodów konnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komentarze i protokoły z przebiegu zawodów konnych
Dostępny
38 szt.

Niezbędnik dla każdego sędziego zawodów jeździeckich! Protokoły i komentarze sporządzone podczas zawodów konnych służą ocenie przejazdów, uzasadnieniu przyznanych not oraz przekazaniu zawodnikom istotnych wskazówek szkoleniowych. Poradnik powinien stać się lekturą obowiązkową w procesie szkolenia jeźdźców, trenerów i sędziów jeździectwa.

65,00 zł
63,05 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,95 zł

87
U źródeł obozu stańczykowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

88
Strefa przedszkol. Poziom B+ Sześciolatek Pakiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strefa przedszkol. Poziom B+ Sześciolatek Pakiet
Dostępny
93 szt.

Strefa przedszkolaka. Poziom B+. Pakiet. Sugerowana grupa wiekowa: Sześciolatek Dane produktu:Strefa przedszkolaka powstała w oparciu o badania rynkowe i oczekiwania nauczycieli.To cykl interesujący dla dziecka i satysfakcjonujący dla nauczyciela.Pozwala na prowadzenie zajęć w sposób ciekawy i korzystny z punktu widzenia małego człowieka.Pakiet przeznaczony do pracy z grupami dzieci 5 i 6 letnich, który idealnie sprawdzi się podczas pracy z grupami łączonymi.Tematy i treści realizowane wspólnie dla 5 i 6 latków oraz zagadnienia dostosowane dla poszczególnych grup wiekowych. W skład pakietu dla przedszkolaka wchodzą:- Karty pracy, cz. 1-4- Wyprawka plastyczna- Zeszyt Litery i liczby- Kodowanie w przedszkolu Karty pracy, cz. 1-4Dla każdej grupy wiekowej przygotowane są 4 części kart pracy.Każda część umownie odpowiada jednej porze roku.Zadania w kartach pracy cechuje narastanie poziomu trudności oraz cykliczność w utrwalaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności.Przedszkolak przyswaja sobie wiedzę i umiejętności w tempie zgodnym z jego aktualnymi możliwościami poznawczymi. Charakterystyka kart pracy:- okładki dostosowane do pór roku, nawiązujące do strefy jako miejsca w przedszkolu- zadania rozwijające: logiczne myślenie, percepcję wzrokową, sprawność manualną- nauka czytania w oparciu o znaną i cenioną metodę sylabową- zadania, które pozwolą dziecku polubić matematykę i stosować ją w codziennym życiu- ćwiczenia o zwiększonym poziomie trudności w odwołaniu do kart pracy z poziomu B- 96 stron w każdej części kart pracy Wyprawka plastycznaWyprawka to zbiór kart służących rozwijaniu twórczego i logicznego myślenia, percepcji wzrokowej, słuchowej, umiejętności matematycznych oraz sprawności manualnych. Zawartość wyprawki:- Prace plastyczno-techniczne wraz z instrukcjami ich wykonania- Pomoce służące rozwijaniu twórczego myślenia, percepcji wzrokowej, percepcji słuchowej, sprawności manualnej oraz mowy- Reprodukcje- Wypychanki, w tym m.in.: litery, liczby, znaki działań- Zestaw papierów potrzebnych do prac plastycznych- Karta przedszkolaka- Naklejki Zeszyt Litery i liczbyZeszyt Litery i liczby to zbiór różnorodnych ćwiczeń grafomotorycznych, które są uzupełnieniem ćwiczeń zawartych w kartach pracy.W pakiecie dla 6-latka zdecydowanie położony został akcent na pisanie litery i cyfr po śladzie, a potem samodzielnie.Praca z publikacją wpływa na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej dziecka oraz rozwija kompetencje niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole. Kodowanie w przedszkoluZestaw do kodowania dla dzieci 6-letnich.Zestaw ten zawiera: matę, bloczki i obrazki do kodowania oraz karty do indywidualnej pracy dziecka.W przewodnikach metodycznych dla nauczycieli zostały zawarte scenariusze zajęć, wprowadzające dzieci w świat kodowania i programowania. Utrwalając wiedzę zdobytą na zajęciach, dziecko pracuje z kartami pracy przypisanymi do każdego tematu. Każda karta zawiera szereg bogatych i różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym dzieci będą rozwijać spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Poziom trudności kart pracy z kodowania został dostosowany do poszczególnych grup wiekowych.W kartach przeznaczonych dla dzieci 5 i 6 letnich znajdziemy podobne treści, ale o różnym poziomie trudności.Karty pracy są kontynuacją scenariusza zamieszczonego w przewodniku metodycznym.

163,10 zł
89
Supersmyki. Poziom A+ Czterolatek Pakiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supersmyki. Poziom A+ Czterolatek Pakiet
Dostępny
20 szt.

Supersmyki. Poziom A+. Pakiet. Sugerowana grupa wiekowa: Czterolatek Dane produktu:Seria Supersmyki została stworzona w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli, którzy poszukują kreatywnych rozwiązań oraz inspiracji do codziennej pracy z przedszkolakami.Publikacje przeznaczone są dla tych nauczycieli, którzy cenią sobie rzetelne metodyczne wsparcie, a jednocześnie chcą korzystać z własnego doświadczenia i sprawdzonych sposobów uczenia i wychowania.Materiał przygotowany został w duchu pedagogiki twórczości i pedagogiki zabawy.Połączenie tych dwóch metod wspiera holistyczny rozwój dziecka.Takie podejście opiera się na teraźniejszych możliwościach dzieci, ich potrzebach i preferencjach oraz na dążeniu do przygotowania najmłodszych do wyzwań przyszłości. W skład pakietu dla przedszkolaka wchodzą:- Karty pracy, cz. 1-2- Wyprawka plastyczna- Zeszyt Supersmyka Karty pracy, cz. 1-2Dla grupy wiekowej trzylatków przygotowane są 2 części kart pracy.Podczas pracy z jedną częścią kart pracy dzieci sukcesywnie poznają bohaterów Supersmyków.Fantastyczna postać Supersmyka towarzyszy dzieciom podczas rozwiązywania niektórych zadań, całą grupę Supersmyków dzieci poznają bliżej na wybranych rozkładówkach wprowadzających do tematu tygodnia.Supersmyki mają swoje zainteresowania oraz pory roku, które szczególnie kochają!Zadania w kartach pracy cechuje narastanie poziomu trudności oraz cykliczność w utrwalaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności.Przedszkolak przyswaja sobie wiedzę i umiejętności w tempie zgodnym z jego aktualnymi możliwościami poznawczymi. W kartach pracy znajduje się wiele zdjęć, które ukazują realizm otaczającego nas świata. W zależności od tego, co jest prezentowane w serii Supersmyki spotkać można kilka rodzajów graficznego ujęcia omawianych zagadnień.Okazy naturalne (np. zwierzęta), zjawiska znane z codziennego życia to materiały doskonale prezentujące się na zdjęciach.Barwne, ciepłe ilustracje wspaniale obrazują treści opowiadań lub baśni.Sprzyja to rozwijaniu spostrzegawczości u dzieci, kształtuje umiejętność interpretowania zdarzeń, logicznego myślenia, kojarzenia faktów i stanowi pretekst do kształcenia umiejętności wypowiadania się. Wyprawka plastycznaWyprawka to zbiór kart służących rozwijaniu twórczego i logicznego myślenia, percepcji wzrokowej, słuchowej, umiejętności matematycznych oraz sprawności manualnych. Zawartość wyprawki:- Karta Supersmyka- Dyplom Supersmyka- Karty 1-29: prace plastyczno-techniczne, kolorowanki, historyjki obrazkowe- Karty A-L: prace plastyczno-techniczne (elementy do wypchnięcia)- Instrukcja dla nauczyciela- 3 karty naklejek- 1 kolorowanka wodna- Wypychanki: liczmany, puzzle, memory Zeszyt SupersmykaZeszyt Supersmyka to zbiór różnorodnych ćwiczeń grafomotorycznych, które są uzupełnieniem ćwiczeń zawartych w kartach pracy.W pakiecie dla 4-latka zdecydowanie położony został akcent na rozwijanie umiejętności grafomotorycznych.Praca z publikacją wpływa na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej dziecka oraz rozwija kompetencje niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole.

126,21 zł
90
Modelowanie ryzyka inwestycyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelowanie ryzyka inwestycyjnego
Dostępny
12 szt.

Modelowanie ryzyka inwestycyjnego staje się podstawowym punktem odniesienia w zakresie podejmowania decyzji względem różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych. Problematyka modelowania ryzyka jest szczególnie bliska inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym, umiejętność budowania modeli w celu oceny ryzyka inwestycyjnego ma dziś szczególnie istotne znaczenie dla osób z banków, przedsiębiorstw, funduszy inwestycyjnych, firm konsultingowych, instytucji publicznych realizujących programy i projekty inwestycyjne ze środków UE w związku z rosnącą niepewnością i nieprzewidywalnością przyszłych wydarzeń gospodarczych w kraju i na świecie.Książka w sposób przystępny i umiejętny przedstawia najważniejsze metody i techniki w obszarze modelowania oraz oceny ryzyka inwestycyjnego. Autor przedstawia na trafnie dobranych przykładach zasady działania symulacji Monte Carlo przy ocenie ryzyka inwestycyjnego wraz z uwzględnieniem koncepcji Value at Risk - wartości zagrożonej. Prezentuje możliwości zastosowań arkusza kalkulacyjnego dla potrzeb prognozy i oceny ryzyka z wykorzystaniem modeli ekonometrii klasycznej oraz możliwości zastosowania darmowego programu GRETL przy budowie modeli szeregów czasowych - AR, MA, ARMA, ARIMA, ARCH, GARCH. W ostatniej części książki autor przedstawia możliwości zastosowań wyceny opcji realnych w ramach oceny ryzyka opłacalności inwestycji, a także przedstawia sposoby optymalizacji dyskretnej za pomocą narzędzia zamieszczonego w arkuszu kalkulacyjnym - SOLVER. Jest to pierwsza pozycja w Polsce, w której można znaleźć praktyczne zastosowania większości metod umożliwiających ocenę ryzyka inwestycyjnego. Dzięki zastosowaniu arkusza kalkulacyjnego wraz z darmowym programem GRETL w książce położono główny nacisk na przystępne przekazanie wiedzy dotyczącej metod oceny ryzyka, tak by można było od razu stosować przyswojony materiał w praktyce.

87,00 zł
70,47 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 16,53 zł

91
Bezpieczeństwo finansów publicznych, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo finansów publicznych, wydanie 2
Dostępny
10 szt.

Waga i aktualność podjętej w niniejszej monografii problematyki bezpieczeństwa finansów publicznych wynika przede wszystkim z powszechności i trwałości zjawiska nierównowagi budżetowej oraz systematycznego wzrostu zadłużenia publicznego w większości współczesnych państw, którego rozmiary w warunkach ostatniego globalnego kryzysu finansowego zaczęły wymykać się spod kontroli władz publicznych, sprowadzając niektóre państwa na skraj bankructwa.Zakres poruszanych problemów badawczych jest szeroki i obejmuje trzy płaszczyzny: krajową na szczeblu sektora rządowego i na poziomie jednostek samorządu terytorialnego oraz ponadnarodową (tj. unijną).Choć obecnie (w 2017 r.) Polska wydaje się zachowywać kontrolę nad poziomem nierównowagi finansów publicznych zasadniczo przestrzegając unijnych i krajowych reguł fiskalnych, to jednak będące następstwem wieloletnich zaniedbań błędy w polityce dochodowej oraz ekspansywna polityka wydatkowa związana z finansowaniem wydatków emerytalnych oraz programów socjalnych może wpłynąć na naruszenie bezpieczeństwa finansów publicznych w przyszłości.Dla utrzymywania stabilności finansów publicznych istotne jest nie tylko zapewnienie wypłacalności państwa, ale przede wszystkim zagwarantowanie dostarczania przez władze publiczne odpowiedniego poziomu usług publicznych oraz dostosowania polityki fiskalnej do nowych wyzwań związanych z nadawaniem impulsów rozwojowych gospodarce. Monitorowanie prognoz deficytu i długu publicznego oraz ryzyka związanego ze stabilnością finansów publicznych jest kluczowe dla określenia niezbędnych do podjęcia działań po stronie dochodów i wydatków, jak również dla utrzymania wiarygodności gospodarczej i zaufania rynków.Choć zadłużenie sektora samorządowego ogółem stanowi obecnie jedynie ok. 8% państwowego długu publicznego, niemniej to na jednostkach samorządowych ciąży obowiązek wykonywania bardzo wielu ważnych, a przy tym kosztochłonnych i problematycznych zadań publicznych (takich jak: oświata, czy ochrona zdrowia). JST pozostają przy tym najpoważniejszym inwestorem w sektorze publicznym, a realizowane przez nie inwestycje stanowią swoiste koło zamachowe polskiej gospodarki i jeden z kluczowych czynników sprawczych wzrostu PKB. Tymczasem system finansowania zadań samorządowych JST opiera się w przeważającej części na transferach (w formie dotacji i subwencji) przekazywanych z budżetu państwa, często z naruszeniem konstytucyjnej reguły adekwatności.Postępująca globalizacja oraz wzrost zakresu integracji ekonomicznej i finansowej w państwach Unii Europejskiej wymagają, by kwestie bezpieczeństwa finansów publicznych odnieść także na szczebel międzynarodowy (unijny). Europa to kontynent o najwyższej ingerencji sektora finansów publicznych w gospodarkę, a więc najwyższych podatkach i wydatkach publicznych w relacji do PKB oraz silnej przez długie lata ekspansji fiskalnej, której efektem są wysokie długi publiczne większości państw UE. Skutkiem tego jest wzrost ryzyka inwestycyjnego, droższy kapitał i mniej swobodny dostęp do niego, odczuwane zwłaszcza przez mniej wiarygodne państwa, co dodatkowo obniża ograniczaną już względnie wysokimi daninami publicznymi zyskowność działalności gospodarczej w UE.

75,00 zł
60,75 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,25 zł

92
Marketing usług zdrowotnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing usług zdrowotnych
Dostępny
15 szt.

W warunkach konkurencji same umiejętności medyczne mogą być niewystarczające, by pozyskać i utrzymać pacjentów, dlatego coraz szersza grupa lekarzy szuka możliwości wyróżnienia się na tle konkurencji. Renoma placówki to całokształt korzystnych wyobrażeń związanych z danym podmiotem umożliwiających pozytywne nastawienie pacjentów. Dlatego tak ważnym staje się kompleksowe przygotowanie personelu do budowania wizerunku placówki zdrowotnej w oczach pacjentów.Książka ta nie wchodzi w obszar medycznego sacrum, zajmuje się problematyką funkcjonowania zakładu opieki zdrowotnej w obszarze profanum, tj. szeroko pojętej komunikacji z pacjentem - nabywcą usługi zdrowotnej. Jej celem jest wskazanie lekarzom sposobów budowania pozytywnego wizerunku placówki, którą zarządzają czy w której pracują, w oczach aktualnych i potencjalnych nabywców. Jest to marketingowym kierunkowskazem" możliwych do podjęcia działań.Biorąc pod uwagę polskie realia, głównym adresatem tej książki są lekarze prywatnie praktykujący, dostrzegający zależność między satysfakcją pacjenta a wynikiem ekonomicznym prowadzonej przez siebie placówki. Jednak lekarze pracujący w państwowej służbie zdrowia, studenci ostatnich lat studiów medycznych czy personel pomocniczy powinni również w niej znaleźć narzędzia do budowania pozytywnych relacji z pacjentami, a tym samym budowania lepszego wizerunku w oczach pacjentów.

75,00 zł
60,75 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,25 zł

93
Dyplom z internetu. Jak korzystać z Internetu.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyplom z internetu. Jak korzystać z Internetu..
Dostępny
14 szt.

Niniejsza książka w sposób przejrzysty poprowadzi Cię przez wszystkie etapy na drodze od stworzenia własnej pracy dyplomowej, wykorzystując przy tym potencjał zasobów internetowych. Autorzy udowadniają, że w Internecie znaleźć można wiele wartościowych opracowań i materiałów źródłowych. Tradycyjne biblioteki są nadal ważnym źródłem informacji naukowej, ale nawet i one współcześnie wiele swoich zasobów udostępniają w Internecie.Dzięki książce dowiesz się m.in.:- Jakiego rodzaju materiały można znaleźć w Internecie i w jaki sposób z nich efektywnie korzystać?- Co robić, by nie popełniać plagiatu?- W jaki sposób zorganizować sobie pracę, by niepotrzebnie nie ślęczeć przed monitorem komputera?- Jak cytować publikacje znalezione w Internecie?- W jaki sposób umieszczać swoje prace w Internecie, by nie narażać się na oskarżenia o naruszenie praw autorskich oraz by samemu nie paść ofiarą niedozwolonych prawem działań osób trzecich.Autorzy niniejszego opracowania doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że liczne grono piszących prace naukowe nie ma możliwości spędzania wielu godzin w bibliotece, a koszt zakupu poszczególnych książek i czasopism przekracza ich możliwości finansowe. Do nich zatem w pierwszej kolejności adresowana jest niniejsza publikacja. Uczmy się mądrze korzystać z Internetu.

45,00 zł
36,45 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,55 zł

94
Kubek klockowy czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek klockowy czerwony
MCD
Dostępny
2 szt.

Kubek Klockowy - nowe kolory!!! Ta sama zabawa!wymiary: 13,0 x 10,0 x 14,0 cmpojemność: 350 mlmateriał: tworzywo sztuczne (PP)KUBEK ZAWIERA ZESTAW KLOCKÓW

44,30 zł
42,09 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,21 zł

95
Orzecznictwo Sądu Najwyższego 5/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orzecznictwo Sądu Najwyższego 5/2022
Dostępny
3 szt.

Jedyny na polskim rynku urzędowy zbiór orzeczeń Izby Cywilnej Sądu Najwyższego (tzw. ,,zielone orzecznictwo"), tłoczony z polecenia Prezesa Sądu Najwyższego.Każdy z numerów miesięcznika zawiera: zbiór najważniejszych i najnowszych orzeczeń, skorowidz artykułowy, skorowidz przedmiotowy, wykaz orzeczeń.Od 2009 roku są wydawane cztery zbiory dodatkowe, dołączone do numerów 3, 6, 9, 12 OSNC. Zbiór jest jedynym tego typu czasopismem na rynku, które ułatwia bieżące śledzenie zmian judykatury w sprawach cywilnych.

90,00 zł
81,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

96
Koralikowa zawieszka do telefonu IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koralikowa zawieszka do telefonu IV
MCD
Dostępny
7 szt.

KORALIKOWA ZAWIESZKA DO TELEFONUwymiary: 30,0 cmmateriał: tworzywo sztuczne

21,70 zł
20,62 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,08 zł

97
Koralikowa zawieszka do telefonu VI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koralikowa zawieszka do telefonu VI
MCD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

KORALIKOWA ZAWIESZKA DO TELEFONUwymiary: 30,0 cmmateriał: tworzywo sztuczne

21,70 zł
20,62 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,08 zł

98
Skarbonka klocek czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka klocek czerwona
MCD
Dostępny
12 szt.

Skarbonka klocekwymiary: 9,2 x 8,9 x 8,9 cmmateriał: tworzywo sztuczne

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

99
Koralikowa zawieszka do telefonu V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koralikowa zawieszka do telefonu V
MCD
Dostępny
7 szt.

KORALIKOWA ZAWIESZKA DO TELEFONUwymiary: 30,0 cmmateriał: tworzywo sztuczne

21,70 zł
20,62 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,08 zł

100
Zegarek cyfrowy LED hobby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegarek cyfrowy LED hobby
MCD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Zegarek cyfrowy LED - pasek świecący w ciemnościwymiary: 22,5 x 3,2 x 0,6 cmmateriał: silikonbateria: CR2016 (w zestawie)6 wersji kolorystycznych

35,40 zł
33,63 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,77 zł

Wróć do góry