hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.05.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 12 maja 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kulawa kaczka i ślepa kura (Ulrich Hub, Jorg Muhle), na drugim Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka (Milne A.A.). Kolejny produkt to Mądra Mysz. Mam przyjaciela kolejarza, wydanie 3 (Ralf Butschkow) oraz Agla. Alef (Radek Rak).
1
Kulawa kaczka i ślepa kura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulawa kaczka i ślepa kura
Dostępny
352 szt.

Trafiła się ślepej kurze… kaczka. I to kulawa! Ulrich Hub, mistrz zabawnych i mądrych zwierzęcych historii, powraca z przewrotną opowieścią o podążaniu za marzeniami. Wielki świat jest bardzo niebezpieczny. Dlatego samotna kulawa kaczka nigdy dotąd nie wypuszczała się poza swoje podwórko. Ale pewnego dnia niespodziewanie pojawia się u niej ślepa kura. Nowa znajoma okazuje się pełna animuszu, a na dodatek ma śmiały plan: chce odnaleźć miejsce, gdzie spełniają się sekretne marzenia. Co więcej, proponuje, żeby kaczka towarzyszyła jej w tej wyprawie jako przewodniczka! Tylko czy kaczka znajdzie w sobie dość odwagi, żeby wybrać się w nieznane? Jak przystało na książkę Ulricha Huba, Ślepa kura i kulawa kaczka to nie tylko zabawni zwierzęcy bohaterowie, błyskotliwe dialogi i zaskakujące zwroty akcji. To także opowieść o samotności, o sile wyobraźni i o niezwykłej przyjaźni, która dodaje skrzydeł i otwiera oczy. A dzięki pełnym wyrazu rysunkom Jörga Mühlego przygody dwóch pierzastych bohaterek bawią i poruszają jeszcze bardziej!

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

37 osób kupiło
2
Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka
Dostępny
189 szt.

Zajrzyjcie do Stumilowego Lasu, gdzie najsłynniejszy miś na świecie przeżywa fascynujące przygody ze swoimi przyjaciółmi. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży. Alan Alexander Milne (1882–1956) – pisarz angielski, najbardziej znany jako autor książek: Kubuś Puchatek (1926) oraz Chatka Puchatka (1928). Urodził się w Londynie jako trzeci syn dyrektora prywatnej szkoły dla chłopców Henley House. Po jej ukończeniu z wysokimi notami podjął studia na Uniwersytecie Cambridge, gdzie pod wpływem nauczyciela, znanego autora s-f Herberta George’a Wellsa, postanowił zostać pisarzem. Po ukończeniu szkoły próbował się utrzymywać z pisania artykułów. Zaczęło mu się lepiej wieść, gdy w 1906 roku rozpoczął regularną współpracę z czasopismem „Punch”. W 1913 roku wziął ślub z chrześnicą właściciela, Dorothy De Selincourt. Po wojnie, podczas której Milne walczył na froncie i z której wyniósł jak najgorsze wspomnienia, rozpoczął się okres sukcesów literackich pisarza. W 1920 roku zaczęto wystawiać jego sztuki teatralne, w październiku zaś urodził się jego jedyny syn Christopher Robin, polskim czytelnikom „Kubusia Puchatka” znany jako Krzyś. Ernest Howard Shepard (1879–1976) urodził się Lodsworth w Sussex, dzieciństwo spędził w Londynie. Idąc w ślady dziadka, zaczął rysować, odkąd nauczył się trzymać ołówek. Kiedy miał 10 lat, jego matka zmarła i rodzina przeprowadziła się do Hammersmith. Tam uczęszczał do St. Paul’s School. Później, dzięki stypendium, kontynuował naukę w Royal Academy Schools, gdzie poznał swoją pierwszą żonę, Florence Chaplin. Podczas I wojny światowej dosłużył się stopnia majora i medalu za odwagę na polu bitwy. Wkrótce po powrocie z wojny został zaproszony do stałej współpracy z tygodnikiem „Punch”, gdzie poznał Alana Alexandra Milne’a. Najlepiej pamiętamy go dzięki ilustracjom do książek dla dzieci, takich jak Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka, Kiedy byliśmy bardzo młodzi, Już mamy sześć lat (A.A. Milne), O czym szumią wierzby (Kenneth Grahame) i wielu innych.

89,90 zł
59,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 30,57 zł

24 osoby kupiły
3
Mądra Mysz. Mam przyjaciela kolejarza, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciela kolejarza, wydanie 3
Dostępny
133 szt.

Franek ma ciekawy zawód - jest maszynistą. Potrafi prowadzić zarówno nowoczesną lokomotywę pociągu InterCity, jak i lokomotywę manewrową z wagonami towarowymi. Dlatego Franek tak chętnie opowiada o swojej pracy wszystkim dzieciom, które chciałyby w przyszłości zostać kolejarzami.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

20 osób kupiło
4
Agla. Alef - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agla. Alef
Dostępny
643 szt.

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o odnajdywaniu siebie i stawaniu się człowiekiem w pełni znaczenia tego słowa. Sofja Kluk jest osobą upartą, wygadaną i konsekwentnie dążącą do celu. Mieszka na uniwersytecie w mieście, w którym panują dziewiętnastowieczne porządki społeczne, sklepy bławatne z ulicy Krokodyli spotykają się z mrocznym Urzędem Bezpieczeństwa i tajemniczym Carem, a zawodowi zabójcy cieszą się szacunkiem i zaufaniem. Świat bohaterów podbija rozbuchana wizja przyrody, a koncepcja owadziego przeobrażenia, którą niesie Agla, ma w powieści niebagatelne znaczenie. Radek Rak pisze sugestywnymi obrazami, działającymi na wyobraźnię. Tajemnicami i mrokiem, intertekstualnością i zmysłowością swojej literatury, wdziękiem Sofji i jej bezkompromisową cielesnością, dowcipem języka i okrucieństwem świata Agli autor uwodzi czytelnika w zupełnie nowej literackiej zabawie. Rak kreuje oryginalną i hipnotyzującą rzeczywistość, w której ostry niczym fotografia realizm sąsiaduje z okrutną baśnią. To powieść, od której nie sposób się oderwać – odważna, smakowita, seksowna i niepodobna do żadnej innej książki.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

19 osób kupiło
5
Etui silikonowe na pióro Albik, różowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui silikonowe na pióro Albik, różowe
Albi
Dostępny
5 szt.

Silikonowe etui pozwoli, aby elektroniczne pióro Albik było bezpieczne przed upadkami i zadrapaniami. A może chcesz zmienić jego wygląd lub zasłonić miganie? W każdym przypadku kolorowe silikonowe etui zapewni ochronę przed uszkodzeniami zewnętrznymi!

32,14 zł
28,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,21 zł

13 osób kupiło
6
Gry i zabawy mindfulness: 50 ćwiczeń, aby być uważnym, poprawić koncentrację, kochać siebie bardziej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry i zabawy mindfulness: 50 ćwiczeń, aby być uważnym, poprawić koncen...
Dostępny
122 szt.

Cukiereczek wśród książek. W dodatku z "witaminami". Bo czy nie byłoby cudownie poczuć się SILNIE, PEWNIE i BEZPIECZNIE? Odpocząć od zmartwień i się WYCISZYĆ? A wszystko to osiągnąć poprzez... GRY!! Mindfulness zazwyczaj kojarzy się z byciem obecnym tu i teraz. Ta książka ma o wiele więcej. Otworzy cię na nowe DOŚWIADCZENIA psychologiczne i nauczy BEZCENNYCH UMIEJĘTNOŚCI. Jest BAJECZNA - za jej sprawą poczujesz się miękki i delikatny jak płatek śniegu, silny i odważny jak lew. A w dodatku, możesz się DOBRZE BAWIĆ: użyjesz magicznego zmieniacza myśli i pobawisz się w chowanego. Poznasz takie gry jak: Detektyw zmysłów, Bezpieczne miejsce w mojej dłoni, Rentgen do badania myśli, Oddech pszczółki, Mrówki zazdrości, Moje bezpieczne wybory, Myśli głodnego dinozaura, i wiele, wiele innych! Możesz grać samodzielnie lub z innymi. Wracaj do książki, kiedy tylko jej potrzebujesz. Daj się porwać do świata HARMONII I SPOKOJU! To nie jest książka dla niegrzecznych dzieci. To książka dla każdego, kto chce zadbać o umysł i serce, dobrze się przy tym bawiąc. Dla DZIECI, RODZICÓW, SPECJALISTÓW: książka zawiera 50 ćwiczeń opartych na zasadach III fali terapii-poznawczo-behawioralnej, w tym mindfulness. Wszystkie gry zostały opracowane przez certyfikowaną terapeutkę. Jest WYJTKOWA dzięki CIEPŁYM I SUBTELNYM ilustracjom @ladykbuzz. Niektóre ilustracje zajmują nawet całą kartkę. Możesz je wyciąć i wykorzystać jako relaksujący obrazek.

47,90 zł
33,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,37 zł

14 osób kupiło
7
Strach. Opowiadania kresowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach. Opowiadania kresowe
Dostępny
22 szt.

Wszelkie podobieństwa nazw, nazwisk i postaci do nazw, nazwisk i postaci realnych są dziełem przypadku. Ale historie są prawdziwe, zdarzyły się rzeczywiście. *** „Najważniejszy Ukrainiec wrzucał teraz po kolei do czarnej jamy części munduru, spodnie, bluzę i na koniec czapkę. Ale zanim ją wrzucił, demonstracyjnie zerwał z niej orzełka, splunął na niego i cisnął nim o ziemię, a kilku jego kompanów ze wściekłymi wyrazami twarzy deptało go, łamało, gniotło butami, a potem kopnęło do dołu, szyderczo się przy tym uśmiechając”. *** „Obrócili księdza twarzą do ziemi i kazali wyciąć mu na plecach dużą polską flagę. ?Na kolor czerwony krwi nie zabraknie?, szydzili. Dziewczyny cięły skórę i rysowały. Mężczyźni w tym czasie przekazywali sobie z ust do ust butelkę samogonu i pili. Po każdym cięciu bili brawo. Ksiądz ociekał krwią. Gdy flaga była już gotowa, podnieśli księdza i przybili gwoździami do starych, walających się nieopodal drzwi. Ksiądz coś mamrotał, musiał być w gorączce, miał suche usta i raz czy dwa razy szarpnął się, ale po chwili zamarł i tylko cicho poruszał wargami. Mężczyźni przenieśli drzwi z nagim ciałem na pusty plac, ułożyli na czterech dużych kamieniach, dokoła drzwi i pod nimi poukładali suche gałęzie, polana i chrust, po czym podpalili. Ogień płonął, rozległa się skoczna muzyka akordeonu, a dziewczęta rozpoczęły dokoła księdza szybki taniec. A kiedy płomienie pożerały drzwi, zobaczyły unoszące się z ognia nagie ramię. Przestały tańczyć i patrzyły osłupiałe, jak ksiądz czyni w powietrzu znak krzyża”.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

11 osób kupiło
8
Słonecznikowa 5. Tom 2. Przygody piratów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słonecznikowa 5. Tom 2. Przygody piratów
Dostępny
855 szt.

Poznajcie sympatyczne rodzeństwo – przedszkolaki Krzysia i Lilkę oraz ich młodszego braciszka Adasia. Maluchy mieszkają w domu z ogródkiem na ulicy Słonecznikowej z mamą, tatą i kudłatym urwisem – pieskiem Zadziorem. Są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań i nie potrafią się nudzić. Nadeszło słoneczne lato! Krzyś, Lilka i Adaś mają wciąż nowe przygody! Dzieciom nie brakuje wyobraźni, dlatego łowienie ryb w stawie w piaskownicy nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Wodospad w ogrodzie? Proszę bardzo! Nie mówiąc już o pirackich przygodach i poszukiwaniach pewnego… skarbu.

34,99 zł
23,09 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

10 osób kupiło
9
Sekretne życie autorów lektur szkolnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie autorów lektur szkolnych
Dostępny
27 szt.

Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był! Autorzy lektur szkolnych przedstawiani są jako posągowe postacie pozbawione wad i namiętności. Niewiele wiemy o ich prawdziwym życiu, które często było znacznie bardziej dramatyczne i urozmaicone, niż dzieła, które po sobie pozostawili. A ze względów wychowawczych nie wypadało informować dziatwy, że ich podręcznikowe wzorce umierały na wstydliwe choroby, były uzależnione od alkoholu czy narkotyków, albo miewały nieszablonowe skłonności intymne. * Słowacki wielkim inwestorem był! Finanse boskiego Juliusza. * Dżuma i uprzedzenie. Tajemnica śmierci Adama Mickiewicza * Nie-Boskie problemy rodzinne Zygmunta Krasińskiego * Aleksander hr. Fredro. Mizantrop o wielkim sercu (do sztuki) * Bluszcz. Wolny związek Elizy Orzeszkowej * Samotność szpiega. Trudny los pracoholika. Józef Kraszewski. * ?To jak się do Pani zwracać?? Życie osobiste Marii Konopnickiej * Cyborg nie tańczy na weselu. Wielkie obsesje Stanisława Wyspiańskiego * Rysy i przełęcze. Tragedia Kazimierza Przerwy ? Tetmajera * Sezonowe zdrady. Gabriela Zapolska i jej mężczyźni * ?Serce serc?. ? i tylko wątroba się przewraca. Fobie i pasje Bolesława Prusa * Powinowactwo z wyboru. Sprawa orientacji seksualnej Marii Rodziewiczówny * Dzieje grzechu w szklanych domach. Skrywane problemy Stefana Żeromskiego * Wszystkie kobiety hazardzisty. Notariusz geniuszu. Bolesław Leśmian * Łoże z portalem do sławy. Zofia Nałkowska. Uzależniona od partnerów. * Olimpijski laur poezji. Sportowe fascynacje Kazimierza Wierzyńskiego * Pisma i uczucia rozproszone. Najtrudniejsza miłość Marii Dąbrowskiej * Bachus demokracji. Małżeńskie perypetie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego * Ego, homo, hedo. ?i odrobina hipochondrii Witolda Gombrowicza * Tajemnicze wyprawy Tomka nie kończą się dobrze. Dramat Alfreda Szklarskiego. * Pan Samochodzik i agentura. Skandaliczne życie Zbigniewa Nienackiego * Msza udającego wędrowanie. Demony i nałogi Edwarda Stachury Bonus: Janina Broniewska, ostatecznie też była w spisie lektur.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

10 osób kupiło
10
Ośmiornica Zośka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Ośmiornica Zośka
Dostępny
130 szt.

Niecodzienni bohaterowie, niespodziewana przyjaźń i niebezpieczna misja, od której zależą losy Słonecznej Zatoki. Zośka to świetna dziewczyna. Bystra, wesoła i bardzo ciekawa świata. Mieszka sobie spokojnie na dnie oceanu – jak na ośmiornicę przystało – w otoczeniu innych morskich zwierząt. Co się stanie, kiedy pewnego dnia nie posłucha przestrogi Pana Gołoskrzelka i przekroczy granicę Rafy, docierając do styku wody i lądu? Spotka tam dziwne stworzenie – równie ciekawe świata i spragnione przyjaźni jak ona. Jednak radość Zośki z nowej znajomości nie trwa długo. Wkrótce ośmiornicę i jej przyjaciół czeka wielkie wyzwanie. Czy uda im się ocalić Słoneczną Zatokę? Ceniona i nagradzana reporterka Katarzyna Boni debiutuje powieścią dla dzieci, zabierając czytelniczki i czytelników w daleką podróż w podmorskie głębiny. Hipnotyzujące feerią barw ilustracje do książki stworzył Marcin Minor. Książkę polecają: Czas Dzieci, WWF Polska Ośmiornica Zośka to już 8. tytuł w serii „Zwierzaki”, w ramach której znani i lubiani autorzy i ilustratorzy prezentują fascynujące trzymające w napięciu opowieści z życia zwierząt, przybliżając dzieciom wiedzę przyrodniczą, ale i zachęcając do namysłu nad uniwersalnymi wartościami.

44,99 zł
24,74 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,25 zł

9 osób kupiło
11
Hashimoto na widelcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hashimoto na widelcu
Dostępny
86 szt.

Wiesz już, że jesteś „motylkiem” - zdiagnozowano u ciebie chorobę Hashimoto. Nie masz pojęcia, co właściwie powinnaś jeść, a czego nie? Czujesz się przytłoczona zmianami, które powinnaś wprowadzić? Masz problem z utrzymaniem prawidłowej wagi? Jeśli na którekolwiek z tych trzech pytań odpowiedziałaś „tak”, ten poradnik jest właśnie dla ciebie. Znana i lubiana dietetyczka-hedonistka, Magdalena Makarowska, która pomogła już tysiącom pacjentów, tym razem bierze na warsztat chorobę Hashimoto. Dzięki jej książce zrozumiesz swoje schorzenie, nauczysz się samodzielnie dokonywać właściwych wyborów dietetycznych oraz prowadzić odpowiedni styl życia i przekonasz się, że nie jest to szczególnie trudne ani nie wymaga wielu poświęceń. Podczas lektury dowiesz się także ważnych rzeczy na temat insulinooporności i jelita wrażliwego, które często współwystępują z chorobą Hashimoto. Dodatkowym wsparciem dla czytelników jest część napisana przez psycholożkę, która na co dzień pracuje z „motylkami”. Ponad 300 przepisów, także w wersji wege. Jadłospisy dzienne na 2 miesiące. Porady psychologa wspomagające osoby chore na Hashimoto.

52,90 zł
38,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

7 osób kupiło
12
Etui silikonowe na pióro Albik, fioletowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui silikonowe na pióro Albik, fioletowe
Albi
Dostępny
53 szt.

Silikownowe etui pozwoli, aby elektroniczne pióro Albik było bezpieczne przed upadkami i zadrapaniami. A może chcesz zmienić jego wygląd lub zasłonić miganie? W każdym przypadku kolorowe silikonowe etui zapewni ochronę przed uszkodzeniami zewnętrznymi!

32,14 zł
28,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,21 zł

6 osób kupiło
13
Elżbieta II. Ostatnia taka królowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elżbieta II. Ostatnia taka królowa
Dostępny
191 szt.

Kiedy w 1952 roku jako młodziutka kobieta wstępowała na tron, dała umęczonym wojną Brytyjczykom iskierkę nadziei, że znów będą wielkim narodem. I rzeczywiście tak się stało. Tak narodził się mit Elżbiety II, dla której zawsze liczyła się przede wszystkim jej „Firma”, a życiową dewizą stały się słowa: „Nigdy się nie poddawaj!”. Jak naprawdę wygląda życie królowej i jej monarchii? Co sprawia, że fascynuje nie tylko Brytyjczyków, a jej losy śledzi niemal cały świat? Co przez wszystkie lata jej panowania działo się za kulisami teatru Windsorów? Czym kieruje się w swoich decyzjach ostatnia prawdziwa monarchini Zachodu? Co ją motywuje? Czemu temat abdykacji jest dla niej tak trudny? Książka Marka Rybarczyka nie tylko odpowiada na pytania, które stawiają sobie obecnie wszyscy Brytyjczycy i wielbiciele monarchii, ale przede wszystkim szkicuje sylwetkę Elżbiety II, jakiej dotąd nie znaliśmy: fanki kryminałów o Herkulesie Poirot, żony, która z żarliwej szczenięcej miłości szybko przeszła do chłodnego małżeństwa z rozsądku, czy matki, która chyba nigdy nie rozumiała własnego dziecka. Autor analizuje jej życiowe wybory, konflikty, popełnione błędy i skrywane dramaty. To próba pewnego rysopisu psychologicznego i politycznego królowej zmierzająca do ukazania choćby niektórych cech złożonego charakteru Elżbiety II na tle dziejów jej monarchii. To w końcu dążenie do zrozumienia tej postaci, symbolu historycznej ciągłości Zachodu, władczyni, która z żelazną wolą broni monarchii i tradycyjnych wartości.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

6 osób kupiło
14
Między posiłkami. Apetyt na Paryż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między posiłkami. Apetyt na Paryż
Dostępny
126 szt.

A. J. Liebling (1904-1963) twierdził, że sens w życiu mają tylko dwie rzeczy - jedzenie i miłość (w tej kolejności). W Między posiłkami... oddaje się tym dwóm pasjom. Współcześni foodies nie mają szans dorównać mu w sztuce spożycia, a dietetycy z pewnością umieściliby ten tom na liście ksiąg zakazanych. Ilość i różnorodność zjadanych przez Lieblinga mięs, oceniana z dzisiejszej perspektywy, graniczy z absurdem. Jest to jednak przede wszystkim skrząca się lekko sarkastycznym humorem książka opowiadająca o Paryżu, jego mieszkańcach i końcówce fin de sicle'u, której to epoce Liebling oddaje cześć podczas coraz obfitszych uczt.Z posłowia tłumaczki:Koledzy z New Yorkera nieraz o świcie zastawali go w redakcyjnej łazience: rozebrany do pasa odprawiał poranne ablucje, po nocy stukania w maszynę. Wszystkiego ciekawy, fantastycznie oczytany, Liebling był gawędziarzem, nie zaś popisującym się, nudnym erudytą. W latach 19261927 pod pretekstem studiów na Sorbonie odbywał własny staż w świetnych, choć zwykle niedrogich restauracjach. Jak pisał James Salter, niczym kawałki wstążek i błyskotki, które sroka przynosi do gniazda, Liebling gromadził rzeczy odrzucone, które niosą emocjonalny ładunek, fragmenty fantastycznego i znikającego miasta, tego samego, które pokochali Hemingway i Gertrude Stein, miasta w latach dwudziestych wyczerpanego po czterech latach krwawej wojny i zmęczonego pomimo ostatecznego zwycięstwa. Twarz miało jeszcze czarującą, ale cera straciła świeżość, a na czole i wokół ust pojawiły się delikatne zmarszczki.Fragment książki:W okresie heroicznym, przed pierwszą wojną światową, zdarzali się panie i panowie, którzy oprócz sutego obiadu i wspaniałej kolacji, spożywali jeszcze obfite souper po teatrze albo innych wieczornych rozrywkach. Znałem kilku ostatnich świadków tej epoki, osiemdziesięciolatków, którzy zachowali doskonały apetyt, a dobry humor ich nie opuszczał byli żywotni, uszczypliwi i nie skarżyli się na wrzody, których można się nabawić od zamartwienia się o zdrową dietę ale we Francji nie mieli naśladowców, odkąd lekarze odkryli istnienie ludzkiej wątroby. Od tej pory życie we Francji w coraz większym stopniu kręci się wokół tego organu, a małostkowa ostrożność zastąpiła dawną dezynwolturę; wątroba okazała się ostoją mentalności Maginota.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

6 osób kupiło
15
Tasiemka satynowa, 25mm/25m, zielone jabłuszko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tasiemka satynowa, 25mm/25m, zielone jabłuszko
PartyDeco
Dostępny
43 szt.

Tasiemka satynowa to uniwersalny i efektowny element dekoracyjny. Posiadają wiele zastosowań – można wykorzystać ją do mocowania, wykańczania, tworzyć z niej kokardy i wiele więcej. Szerokość tasiemki: 2.5 cm Długość tasiemki: 250 cm

6,99 zł
3,50 zł

Rabat 49,9%
oszczędzasz 3,49 zł

6 osób kupiło
16
Wspomnienia z wędrówki dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia z wędrówki dusz
Dostępny
180 szt.

Co by było, gdybyśmy mogli pamiętać prawdziwy cel naszej duszy?Dr Michael Newton autor bestsellerów Wędrówka dusz, Przeznaczenie dusz i Życie między wcieleniami powraca z książką będącą zwieńczeniem serii poświęconej tematyce życia po życiu. W tym zbiorze relacji zebranych i opisanych przez hipnoterapeutów pracujących w Instytucie Newtona, ze wstępem i komentarzami dr. Newtona, poznajemy kolejne dowody na głęboki wpływ duchowej regresji na codzienne ludzkie życie.W trakcie sesji pacjenci wyruszyli w duchowe podróże, które na zawsze odmieniły ich życie. Dzięki temu zrozumieli sens przeciwności losu, uzdrowili emocje i dostrzegli prawdziwy sens istnienia.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

6 osób kupiło
17
Etui silikonowe na pióro Albik, niebieskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui silikonowe na pióro Albik, niebieskie
Albi
Dostępny
1 szt.

Silikonowe etui pozwoli, aby elektroniczne pióro Albik było bezpieczne przed upadkami i zadrapaniami. A może chcesz zmienić jego wygląd lub zasłonić miganie? W każdym przypadku kolorowe silikonowe etui zapewni ochronę przed uszkodzeniami zewnętrznymi!

32,14 zł
28,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,21 zł

6 osób kupiło
18
Memo. Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memo. Harry Potter
Clementoni, od 3 lat
Dostępny
133 szt.

Gra ćwicząca pamięć i kojarzenie, dla dużych i małych, którzy lubią towarzystwo Harry'ego Pottera i jego przyjaciół! • Celem gry jest połączenie kart w pary, aktywując pamięć wzrokową. Zwycięża ta osoba, która zbierze najwięcej par. • 48 kart ozdobionych postaciami Minionków, tak bardzo lubianych przez dzieci.

21,99 zł
19,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
19
Etui silikonowe na pióro Albik, żółte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui silikonowe na pióro Albik, żółte
Albi
Dostępny
55 szt.

Silikonowe etui pozwoli, aby elektroniczne pióro Albik było bezpieczne przed upadkami i zadrapaniami. A może chcesz zmienić jego wygląd lub zasłonić miganie? W każdym przypadku kolorowe silikonowe etui zapewni ochronę przed uszkodzeniami zewnętrznymi!

32,14 zł
28,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,21 zł

4 osoby kupiły
20
Fatima. Stuletnia tajemnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fatima. Stuletnia tajemnica
Dostępny
10 szt.

Dlaczego Łucja słyszała wszystkie proroctwa, a Franciszek tylko niektóre? Jak wygląda piekło? Skąd możemy mieć pewność, że wszystko co czytamy o Fatimie to prawda, a nie zmyślone historie? Na te i inne pytania odpowiada książka, w której kompleksowo omówiono okoliczności objawień fatimskich, mających miejsce w 1914 r. Dokumentacja, w której opisano objawienia liczy kilkanaście grubych tomów. Samych listów Siostry Łucji jest ponad dwa tysiące. Do tej pory nikt nie zadał sobie trudu ich całościowego zbadania i rzeczowej analizy. Były pomijane ze względu na to, że okazały się zbyt obszerne, aby omówić je w jednej książce. Wielu twierdziło także, że nie wnoszą nic istotnego do naszej wiedzy o tych niesamowitych wydarzeniach. Rzeczywiście, choćby pobieżne przejrzenie dokumentacji budziło dużo wątpliwości i nie pozwalało do końca odtworzyć przebiegu wydarzeń. Wiele zmieniło się po opublikowaniu fragmentów duchowego dzienniczka Siostry Łucji. Po lekturze wszystkich dostępnych dokumentów równolegle z dzienniczkiem Siostry Łucji okazuje się, że nie stajemy przed naukową fortecą. Wystarczyło dokonać prostego, chociaż wymagającego dużej pracy zabiegu: przedstawienia wszystkich dokumentów mówiących o objawieniu z Fatimy i uzupełnienia ich stosownym komentarzem. Tego zadania podjął się autor niniejszej książki - dr Wincenty Łaszewski, międzynarodowy autorytet w dziedzinie objawień. Zrozumienie objawień maryjnych jest drogą do radykalnej zmiany historii, także tej jednostkowej. Dla każdej wierzącej osoby lektura tych dokumentów stanie się medytacją, w której zachwyt podaje dłoń poczuciu pokoju, którego nic i nikt nie jest w stanie zabrać. Warto przy tym pamiętać, że Bóg wybrał sobie na proroków trójkę biednych dzieci, których prostota okazała się dla Niego ich największą cnotą. Opisywane w książce ich proste i szczere relacje niekiedy wywołują uśmiech na twarzy czytelnika. Po raz pierwszy polski czytelnik otrzymuje dostęp do tak bogatej skarbnicy wiedzy o wydarzeniach sprzed ponad 100 lat.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
21
Mały inwestor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały inwestor
Kapitan Nauka - gry, od 7 lat
Dostępny
226 szt.

Gra, która uczy przedsiębiorczości! Gra Mały inwestor to emocjonująca rozrywka dla całej rodziny, w której liczy się spryt i dobry plan, jak zdobyć pieniądze na wakacje marzeń! Zadaniem graczy jest tak zaplanować działania, by oszczędzać i zarobić na wstęp do sześciu z 24 superatrakcji, takich jak park dinozaurów, lunapark czy obserwatorium astronomiczne. Aby wygrać, konieczne są umiejętność zarządzania, zwycięska taktyka w inwestowaniu oraz łut szczęścia. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie pieniądze na atrakcje i uniknie długów. Mały inwestor to proste zasady z dodatkowymi wariantami szybszej rozgrywki dla niecierpliwych biznesmenów. Przy okazji energicznej zabawy gracze uczą się przedsiębiorczości. Jakie umiejętności rozwija gra Mały inwestor? - przedsiębiorczość, - dodawania i odejmowanie, - myślenie logiczne, - koncentrację, - kreatywność. Jaka jest fabuła gry? Masz mnóstwo pomysłów na podróże? Skąd wziąć na nie pieniądze? Jak zarabiać, oszczędzać i inwestować? Mały inwestor to kopalnia pomysłów na zarobkowanie! Gracze kombinują, co może przynieść im dochód, np. zakup hulajnogi, którą można rozwozić paczki sąsiadom, wzięcie udziału w wielkiej wyprzedaży garażowej i sprzedaż zabawek, założenie lokaty w banku czy chwilowa pożyczka na dobrych warunkach. Wszystko po to, by przeżyć wspaniałą przygodę podczas wakacji. Miejsca zostały dostosowane do zainteresowań współczesnych dzieci. Można zatem wybrać się na obóz żeglarski, odwiedzić farmę iluzji lub wesołe miasteczko z największą kolejką górską albo ścigać się na torze gokartami. A przy okazji poczuć dreszczyk emocji, gdy ryzykuje się oszczędności, i radość zwycięstwa, gdy uda się zebrać bajońską sumę pieniędzy. Okiem Eksperta Interesująca gra, która wprowadza dzieci w podstawy zarządzania finansami domowymi. Wszystko jest jak w życiu – można inwestować i zarabiać, a także trzeba ponosić koszty stylu życia czy zdarzeń losowych. Mały inwestor pomaga rozwijać odpowiedzialność finansową u dzieci i uczy, jak gospodarować swoimi pieniędzmi. Kasia Iwanoska, autorka bloga finansoweodkuchni.pl, strateżka biznesu, trenerka, inwestorka. Bajeczne ilustracje Anny Kalicińskiej zachęcają do podróżowania i aktywnego wypoczynku, pokazując, jak wiele miejsc warto odwiedzić. Plansza została wykonana z grubej tektury, co gwarantuje wytrzymałość podczas emocjonującej zabawy. Zawartość: plansza, 42 karty, 100 banknotów, 40 żetonów w 5 kolorach, pionki i kostka

64,89 zł
50,61 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,28 zł

4 osoby kupiły
22
Szczawnica i Pieniny. Przewodnik po zabytkach i atrakcjach Szczawnicy oraz najpiękniejszych miejscach Pienin wyd. 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczawnica i Pieniny. Przewodnik po zabytkach i atrakcjach Szczawnicy ...
Dostępny
75 szt.

Kieszonkowy przewodnik po zabytkach i atrakcjach Szczawnicy oraz najpiękniejszych miejscach Pienin. Bogato ilustrowany, zawiera dużo kolorowych zdjęć, mapy i profile wysokościowe oraz propozycje wycieczek. Pierwsza część przewodnika, poświęcona Szczawnicy, przedstawia jej historię, uzdrowiskowy charakter oraz opis najciekawszych miejsc, w postaci trzech proponowanych tras wycieczkowych po mieście. Druga część przewodnika przedstawia propozycje wycieczek w Pieniny oraz opisy miejscowości z okolic Szczawnicy i Jeziora Czorsztyńskiego. Ponadto, na końcu przewodnika, znajduje się informator turystyczny zawierający zestawienie telefonów alarmowych oraz wykaz ważnych służ, instytucji i placówek wraz z numerami telefonów, a także wykaz kościołów i kaplic z opisywanego regionu, z podanymi godzinami niedzielnych i świątecznych mszy świętych. Do przewodnika dołączona jest dwustronna mapa, zawierająca plan Szczawnicy w skali 1:8 000 oraz mapę Pienin w skali 1:65 000.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
23
Nadchodzi kres - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadchodzi kres
Dostępny
15 szt.

Obrazowy opis dni ostatecznych, które według znaków na niebie i ziemi są coraz bliżej nas. Autor daje praktyczne rady jak je przetrwać. Co powinniśmy robić poza modlitwą? Czy wolno nam spać? Czy powinniśmy czuwać? Czy możemy otworzyć drzwi przyjacielowi, który szuka schronienia? Dlaczego podstawowym atrybutem, który zapewni nam przetrwanie jest gromnica? Kiedy zło przenika do wszystkich tkanek organizmu świata, by nie zwyciężyło Bóg decyduje się na interwencję. W to przesilenie swoją mocą angażuje naturę, poprzez którą przypomina nam o swoim istnieniu, a w razie potrzeby sięga po bardziej radykalne środki... Kiedy dojdzie do ostatecznego starcia sił dobra z siłami zła powinniśmy zadbać przede wszystkim o siebie. Boskie przesłanie jest radykalne ? tylko nawrócenie i gorliwość mogą nam pomóc ocalić skórę. Wszystko co osiągnęliśmy materialnie na tym świecie, powinniśmy powierzyć Bogu i z biblią, różańcem i gromnicą w dłoni zamknąć drzwi swoich mieszkań i przetrwać zawieruchę. Brzmi groźnie, ale Ci którzy z wiarą w Słowo Boże przeczytają ten wyjątkowy, apokaliptyczny poradnik nie mają się czego obawiać. Ratunkiem jest Maryja, która w objawieniach fatimskich wskazała, że dzięki modlitwie możemy wyprosić miłosierdzie - nie tylko dla siebie, ale także dla całego świata. Niewykluczone zatem, że Bóg oszczędzi ludzkość, jeśli wystarczająca liczba osób odpowie na prośby Maryi. Lepiej być jednak przygotowanym na każdy, nawet najgorszy scenariusz...

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
24
Ture Sventon w Sztokholmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ture Sventon w Sztokholmie
Dostępny
210 szt.

Sztokholmski tom serii o przygodach słynnego detektywa Ture Sventona w nowym wydaniu – po raz pierwszy z oryginalnymi ilustracjami szwedzkiego mistrza Svena Hemmela. Zbliża się Boże Narodzenie. Z nieba sypie śnieg, mieszkańcy Sztokholmu szykują świąteczne podarki. Nagle w sklepie jubilerskim pana Erikssona następuje seria dziwnych wypadków. Tajemnicze ślady na podłodze, zaginione klucze, podejrzani klienci... Co to wszystko znaczy? Czy sklepowe kosztowności są zagrożone? To sprawa dla Ture Sventona – najsprytniejszego detektywa w Szwecji! – Pan jest jubilerem? – powiedział nagle Sventon. Pan Eriksson podskoczył i o mało nie zaprzeczył. Nie dlatego, żeby coś było nie w porządku, jeśli chodzi o ten zawód, ale nikt nie lubi być przejrzany na wylot tak od razu. Jeżeli ktoś jest jubilerem, woli raczej sam to powiedzieć. Cykl pełnych humoru książek o przygodach Ture Sventona to klasyka powieści detektywistycznej dla dzieci – w Szwecji jest to postać nie mniej znana niż Sherlock Holmes. Polecamy także pozostałe części cyklu: Latający detektyw, Detektyw na pustyni, Ture Sventon w Paryżu, Ture Sventon w Londynie, Ture Sventon i Izabella. Seria „Mistrzowie Światowej Ilustracji” prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
25
Zrozumieć siebie, odkryć Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć siebie, odkryć Boga
Dostępny
37 szt.

Czy od religii można się uzależnić? Czym różni się depresja od nocy duchowej? Czy w naszym postępowaniu częściej kierujemy się sumieniem, czy raczej niezdrowym poczuciem winy? Czy diabeł zsyła choroby? Jacek Prusak, jezuita, psycholog i psychoterapeuta przygląda się tym obszarom w naszym wnętrzu, gdzie sfery psychiczna i duchowa się ze sobą przenikają. Pokazuje motywacje naszej - nie zawsze zdrowej - religijności, zastanawia się nad emocjami, które towarzyszą nam w wierze bądź zwątpieniu, odkrywa przyczyny religijnych kryzysów, również wśród osób duchownych. Wreszcie uświadamia, jak wiele naszych wyobrażeń o Bogu, tak naprawdę nie mówi o Nim nic, za to wiele o nas samych. Zrozum siebie, by odkryć Boga, który w tobie mieszka. Wielu ludzi, mówiąc, że doświadcza boskich natchnień, opisuje tak naprawdę porywy swoich emocji. Żeby być wrażliwym na natchnienia Boga, który działa delikatnie, także przez nasze uczucia, trzeba się najpierw do nich dostroić. Żeby móc rozpoznać w naszych uczuciach działanie Boga, trzeba najpierw wiedzieć, jakie uczucia w sobie nosimy.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

4 osoby kupiły
26
Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
Dostępny
3020 szt.

Poznaj wesoły i kolorowy świat niezwykłych pojazdów bestsellerowego autora Richarda Scarry'ego. Jego książki rozeszły się w ponad 100 mln egzemplarzy na całym świecie!AUTA, MASZYNY, POJAZDY I WSZYSTKO DO JAZDY to niesamowita kolekcja samochodów, ciężarówek, koparek, maszyn budowlanych, cystern, kombajnów oraz maszyn całkowicie fantazyjnych (m.in. ogórkowóz, miotłonoga, młotkowóz, chrząszczobuldożer, ciasteczkowóz). Jest tu też historia, bohaterowie i trochę tekstu do poczytania. W tej książce możesz też szukać bohaterów z animowanego serialu TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+). Polecamy dla dzieci od 4 lat. Dotychczas nakładem wydawnictwa Babaryba ukazały się następujące książki Richarda Scarry'ego: Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy (2016), Mój najlepszy elementarz (2017), Zawodowy zawrót głowy (2018), Kiedy przychodzi święty Mikołaj? (2020)

44,90 zł
36,82 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,08 zł

3 osoby kupiły
27
Literatura na świecie 3-4/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie 3-4/2022
Dostępny
1 szt.

Miesięcznik „Literatura na Świecie” powstał w roku 1971. Pierwszym redaktorem naczelnym był Wacław Kubacki. Od początku roku 1994 pismo prowadzi Piotr Sommer. „Literatura na Świecie” ukazuje się w dużym formacie i w nowej szacie graficznej. Prezentuje najcelniejsze rzeczy z literatur światowych – od klasyki po awangardę. Obok przekładów zamieszcza krytyczne rozprawy, dyskusje, autokomentarze i omówienia twórczości translatorskiej. Proponuje też przekładowe ponowienia kanonu (Proust, Kafka, Flaubert). Stałe działy informacyjne obejmują „Noty o autorach”

18,00 zł
15,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

3 osoby kupiły
28
Szpiedzy i sufrażystki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiedzy i sufrażystki
Dostępny
133 szt.

Twarzą w twarz z demonami przeszłości Königsberg, początek 1896 roku. Detektyw Stanisław Berg podejmuje się prowadzenia kolejnej sprawy. Ma śledzić emerytowanego majora, o którego niepokoi się żona. Jednocześnie Polak odnawia romantyczną relację z piękną Ursulą, którą poznał kilka miesięcy wcześniej. Wkrótce kobieta znika, a śledzony oficer ginie w tajemniczych okolicznościach, w co zostaje wplątany nastoletni pomocnik Stacha, Oskar. Na domiar złego przy wyjściu z miejscowej katedry ktoś strzela do francuskiego ambasadora, który przybył do miasta z oficjalną wizytą. Czy te trzy zdarzenia mają ze sobą coś wspólnego? Czy szykuje się międzynarodowy skandal? Krzysztof Beśka - prozaik, twórca tekstów piosenek i słuchowisk radiowych. Autor kilkunastu książek kryminalnych i przygodowych, w tym cyklu o przygodach dziewiętnastowiecznego detektywa Stanisława Berga oraz powieści sensacyjno-historycznych o dziennikarzu Tomaszu Hornie. Laureat Literackiej Nagrody Warmii i Mazur Wawrzyn 2009 za Fabrykę frajerów, czyli wspomnienia ze szkoły wojskowej". Członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

50,00 zł
38,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

3 osoby kupiły
29
Tasiemka satynowa, 25mm/25m, biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tasiemka satynowa, 25mm/25m, biała
PartyDeco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Tasiemka satynowa to uniwersalny i efektowny element dekoracyjny. Posiadają wiele zastosowań – można wykorzystać ją do mocowania, wykańczania, tworzyć z niej kokardy i wiele więcej. Szerokość tasiemki: 2.5 cm Długość tasiemki: 250 cm

6,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
30
Escape Room. Zamek Drakuli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Room. Zamek Drakuli
FoxGames / GW Foksal, od 12 lat
Dostępny
1136 szt.

Zamek Draculi to 9 tytuł z serii gier kooperacyjnych inspirowanych prawdziwymi escape roomami. Gra karciana jest przeznaczona dla grupy przyjaciół, bądź samotnego śmiałka. Późnym wieczorem, kilka dni przed Halloween, wchodzisz na strych w poszukiwaniu przebrania. Zamiast niego wśród zakurzonych pudeł znajdujesz zapomnianą księgę. Kiedy po nią sięgasz, słyszysz dzwonek do drzwi. Cóż za dziwny zbieg okoliczności! Listonosz podaje ci pożółkły list od hrabiego Vlada D. Okazuje się, że księga to jego własność i żąda, byś zwrócił ją osobiście. Czy jesteś gotowy na przygodę w Transylwanii?

49,99 zł
38,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

3 osoby kupiły
31
Etui silikonowe na pióro Albik, zielone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui silikonowe na pióro Albik, zielone
Albi
Dostępny
40 szt.

Silikonowe etui pozwoli, aby elektroniczne pióro Albik było bezpieczne przed upadkami i zadrapaniami. A może chcesz zmienić jego wygląd lub zasłonić miganie? W każdym przypadku kolorowe silikonowe etui zapewni ochronę przed uszkodzeniami zewnętrznymi!

32,14 zł
28,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,21 zł

3 osoby kupiły
32
Portugalia do zjedzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalia do zjedzenia
Dostępny
2923 szt.

Po sukcesie, jakim okazała się Italia do zjedzenia, Bartek Kieżun wyruszył do Portugalii gnany potrzebą kolejnej opowieści o malowniczych miejscach oraz kuchni niezwykłej w swej prostocie. Portugalia do zjedzenia to połączenie książki kulinarnej i przewodnika po jednym z najczęściej odwiedzanych europejskich krajów. Znajdują się w niej zarówno fantastyczne przepisy, jak i pasjonujące opowieści o historii i sztuce, które sprawiają, że bacalhau, francesinha i pieczone sardynki smakują jeszcze lepiej.

99,99 zł
71,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

3 osoby kupiły
33
Escape room. Kryminalne zagadki. W lustrzanym odbiciu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape room. Kryminalne zagadki. W lustrzanym odbiciu
FoxGames / GW Foksal, od 12 lat
Dostępny
2321 szt.

„W lustrzanym odbiciu” to gra detektywistyczna przeznaczona dla grupy przyjaciół, bądź samotnego śmiałka. Danielle Dove została porwana! Na szczęście kobiecie udało się zostawić wam kilka wskazówek. Podążajcie za nimi i działajcie szybko, by uratować Danielle! Przeprowadźcie śledztwo, zwracając baczną uwagę na wszelkie możliwe ślady: wycinki z gazet, zdjęcia i zeznania świadków. Dyskutujcie o swoich teoriach i odkryjcie, kto stoi za porwaniem kobiety. Czy potraficie połączyć zebrane dowody i rozwikłać tajemnicę zanim będzie za późno?

49,99 zł
38,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

3 osoby kupiły
34
Książka do kolorowania. Koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka do kolorowania. Koty
Dostępny
113 szt.

Książeczki do kolorowania są wypełnione ilustracjami uroczych zwierzaków: zabawnych piesków i słodkich kotków. To świetna zabawa dla wszystkich małych miłośników naszych pupili.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
35
Plecak 4-komorowy, w jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 4-komorowy, w jednorożce
St. Majewski
Dostępny
6 szt.

Ten plecak spodoba się wszystkim fanom jednorożców. Jest funkcjonalny i pojemny. Szczegóły: • 4 komory, • 2 boczne, elastyczne kieszenie zewnętrzne, • uchwyt do wieszania plecaka, • 2 kieszenie wewnętrzne: specjalna kieszonka na smartfona oraz zamykana na suwak kieszeń na ładowarki, • kieszeń na smartfona pokryta ochronnym polarem, • wyjście na słuchawki, • dodatkowa praktyczna przegroda wewnętrzna, • organizer z zawieszką na klucze, • profilowane, ergonomiczne i oddychające plecy z dodatkowym usztywnieniem, • miękkie szelki z regulacją długości, • pas mostkowy, • boczny pas ściągający, • ergonomicznie wzmocniona rączka, • duże, wygodnie zakończone końcówki suwaków, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalające na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • miejsce na podpisanie plecaka, • wzmocniony gąbką spód plecaka, • ochronne stopki na spodzie plecaka, • materiał wodoodporny. Wymiary: • wysokość: 43.0 cm, • szerokość: 32.0 cm, • głębokość: 21.0 cm. Pojemność: 23 litry

177,97 zł
169,07 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,90 zł

2 osoby kupiły
36
WELLY Samolot Boeing 747 02920 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

2 osoby kupiły
37
Rosja carów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosja carów
Dostępny
139 szt.

To klasyczna praca prof. Richarda Pipesa (1923-2018), wybitnego amerykańskiego historyka i politologa pochodzenia żydowsko-polskiego (urodził się w Cieszynie), w latach 80. XX wieku doradcy prezydenta Ronalda Reagana. Pierwsza część monumentalnej trylogii poświęconej dziejom Rosji – w jej skład wchodzą także tomy Rewolucja rosyjska i Rosja bolszewików. Pipes opisuje narodziny i rozwój Rusi, a potem Rosji od IX do końca XIX wieku. Nie jest to jednak proste wyliczenie faktów, dat i postaci, ale przede wszystkim analityczne studium relacji pomiędzy autorytarną, sprawowaną twardą ręką władzą wielkich książąt i carów a społeczeństwem ruskim/rosyjskim. Ta książka pozwala lepiej zrozumieć współczesną Rosję i mentalność Rosjan. Jej atutem jest też przejrzysty, bardzo przystępny dla czytelnika styl autora.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2 osoby kupiły
38
Zawsze będę Cię strzec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawsze będę Cię strzec
Dostępny
851 szt.

Wkraczająca w dorosłość Maria odkrywa mroczny sekret ojca z przeszłości Luty 1939 roku. Europę zasnuwa widmo wojny, a niemieccy żołnierze lada dzień mogą przekroczyć granice. Tymczasem siedemnastoletnią Marię Karską najmocniej zaprząta zniknięcie matki przed kilkunastu laty, tym bardziej, że ojciec Marii mocno strzeże związanej z tym tajemnicy. Dominik Karski, ceniony krakowski lekarz, całe życie poświęcił córce, jednak dręczą go wybory, których dokonał, by ją chronić. Teraz, w obliczu zagrożenia, także musi podjąć mocno kontrowersyjną decyzję…

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
39
Cykl Siedem sióstr. Tom 2. Siostra burzy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Siedem sióstr. Tom 2. Siostra burzy. Audiobook
Lucinda Riley, Albatros
Dostępny
358 szt.

Druga część bestsellerowego cyklu „Siedem Sióstr” – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej. Poznaj historię Siedmiu Sióstr w brawurowym wykonaniu najlepszych polskich lektorek – teraz także na płytach CD, w eleganckim opakowaniu! Ally D'Apliese długo będzie sobie wyrzucać to, że kiedy ojciec umierał, spędzała upojne chwile z ukochanym. Intryguje ją wprawdzie zagadka związana z jej pochodzeniem, ale na razie musi się skupić na regatach żeglarskich, na których wystartuje u boku swojego partnera. W najczarniejszej godzinie podąży jednak za wskazówkami Pa Salta i pozna historię fascynującej kobiety, która żyła przed ponad wiekiem. Historię Anny Landvik, dziewczyny z norweskiej wsi, mającej niebiański głos, który znali tylko ludzie z miejscowego kościoła i… krowy na pastwisku. Dopóki nie odkrył jej „łowca talentów” i nie zabrał do Christianii – dzisiejszego Oslo – by zaśpiewała na premierze „Peer Gynta” z muzyką Edwarda Griega. Im więcej Ally dowiaduje się o Annie, tym bardziej desperacko pragnie odkryć własne korzenie. Zwłaszcza że ma ku temu nowy powód… O cyklu „Siedem Sióstr”: Sześć sióstr adoptowanych przez tajemniczego Pa Salta dorastało razem w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Każdej z nich nadano imię jednej z mitycznych Plejad. Ułożyły sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu sprowadza je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił im listy i wskazówki, mające pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. Wszystkie należące do serii powieści zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać – i słuchać ich – w dowolnej kolejności. Tym razem w rolach głównych usłyszymy: Aleksandrę Zawadzką, Annę Kerth i Joannę Derengowską. „Nie ma drugiej tak czarującej, tak utalentowanej i tak niezwykłej pisarki jak Lucinda Riley. Jej książki nigdy nie są puste, przelukrowane ani powtarzalne. Często mam wrażenie, że autorka napisała coś specjalnie dla mnie; jakby jej proza była odpowiedzią na problemy, które noszę w sercu”. – Anna Stasiuk, Dla Lejdis

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

2 osoby kupiły
40
Cztery misie i ten piąty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery misie i ten piąty
Dostępny
90 szt.

Spędźcie dzień pełen przygód z czterema kolorowymi misiami! Wznowienie uroczej książki sprzed lat z elementami do wycięcia i sklejenia. W małym kolorowym domku mieszkały cztery kolorowe misie. Misie lubiły swój domek. Kiedy się zmęczyły zabawą, słuchały bajek swojej mamy albo patrzyły przez okno na ulicę. Tylko ten czarny ciągle biegał, wychodził na podwórko, spóźniał się na kolację, a kiedy wracał, tupał głośno po schodach. Cztery misie – czarny, żółty, niebieski i czerwony – właśnie wyszły na spacer. Dołączcie do nich! Wytnijcie elementy ilustracji z ostatnich stron książki, a potem wędrujcie z misiami i przeżywajcie razem z nimi kolejne przygody. Przed wami spotkanie z pszczołami, przejażdżka wózkiem ciągniętym przez osiołka, podróż łódką, nauka w szkole i poszukiwanie zaginionego brata! W serii „Bajki z Okienkami” wznawiamy pomysłowe książki z elementami do samodzielnego wycięcia i złożenia lub sklejenia. To hity z lat 60., 70. i 80. – urzekające prostotą, wysmakowane graficznie, zachęcające do aktywnej lektury i twórczej zabawy. Cztery misie... po raz pierwszy ukazały się w 1967 roku.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
41
Lekarz z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lekarz z Auschwitz
Dostępny
1 szt.

Styczeń 1945 r. W Auschwitz-Birkenau pozostaje 4800 więźniów, którzy nie nadawali się nawet do pędzenia na zachód w marszach śmierci. Komory gazowe wysadzono w powietrze, a wojska sowieckie wdzierają się w głąb obrony hitlerowskiej w takim tempie, że obozowi SS-mani nie zdążyli zabić garstki ocaleńców. 5 lutego Józef Bellert wraz z grupą ponad trzydziestu krakowskich lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do Oświęcimia. Przez osiem miesięcy prowadzi prawdopodobnie największy szpital polowy w Europie. Mimo braku kanalizacji, wody, jedzenia i leków niesie pomoc medyczną wyzwolonym więźniom. Jego pacjenci ważą średnio 25-30 kg. Zapadają na dur brzuszny i gruźlicę, nękają ich biegunki głodowe, obrzęki i odleżyny. Boją się ludzi w kitlach i strzykawek, które kojarzą im się z zastrzykami z fenolu, którymi niemieccy zwyrodnialcy uśmiercali chorych więźniów. Trudno w to uwierzyć, ale z 4800 chorych wróciło do życia i zdrowia 4620 pacjentów. Józef Bellert - cichy bohater, którego biografią można obdzielić kilkanaście osób. Konspirator PPS, żołnierz Legionów i sanitariusz brygady Piłsudskiego, działacz niepodległościowy i społeczny, żołnierz września 1939 i Powstaniec Warszawski. Skromny lekarz powiatowy z Pińczowa. „Odznaczeń wojskowych nie posiadam, gdyż o nie nie dbałem, ani nie starałem się”. „Jeszcze pod koniec życia samotnym chorym robił zakupy lub palił w piecu”. Lekarz, który ocalonym z piekła przywrócił godność, zdrowie i wiarę w człowieka.

49,90 zł
23,95 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 25,95 zł

2 osoby kupiły
42
Słynne ucieczki Polaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne ucieczki Polaków
Dostępny
25 szt.

Uwięzieni a niepokonani. Uciekali z obozów czy więzień, skąd często nikt przed nimi nawet nie próbował uciekać. Aby dotrzeć do tych, którzy czekali na ich powrót, potrafili przejść przez wrogie kraje tysiące kilometrów. Maurycy Beniowski ? skradzionym okre?tem z tajnymi aktami z Kamczatki do Europy. Ferdynand Ossendowski ? z bolszewickiego piekła przez Mongolie? i Chiny do Polski. Gotowy scenariusz hollywoodzkiego filmu. Książkową relację z wyprawy komuniści wyszukiwali w bibliotekach i palili na stosach. Jędrzej Giertych ? brawurowa ucieczka jeńca ze ściśle strzeżonej twierdzy w Srebrnej Górze. Kazimierz Piechowski, Gienek Bendera, Józef Lempart i Stanisław Jaster. Fałszywe komando uciekające z obozu zagłady. Więźniowie przebrani w mundury SS wymykają się z Auschwitz ? przy okazji wywożąc na zewnątrz słynny raport Pileckiego. Wielka ucieczka z Sobiboru ? największa ucieczka z obozu śmierci w czasie II wojny światowej. Bronisław Szeremeta ? z sowieckiego łagru przez dziką tajgę do polskiej konspiracji we Lwowie.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
43
Wypukłe naklejki. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Pojazdy
Dostępny
60 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
44
Fontenoy 841 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fontenoy 841
Dostępny
1720 szt.

Kolejna publikacja Roberta F. Barkowskiego w serii „Historyczne Bitwy” dotyczy konfliktu wewnętrznego w imperium Franków pomiędzy potomkami Karola Wielkiego. Podłożem walk o władzę było ścieranie się koncepcji jedności cesarstwa oraz frankijskiego prawa dziedziczenia. Z jednej strony cesarz miał sprawować władzę zwierzchnią nad prowincjami imperium. Z drugiej zaś, na mocy zasad sukcesji, należało podzielić państwo pomiędzy prawowitych spadkobierców z rodu Karolingów i obdarzyć ich godnościami królewskimi, co sprzyjało emancypacji. Najpierw cesarz Ludwik I Pobożny zmagał się ze zbuntowanymi synami: Ludwikiem II Niemieckim, Lotarem I i Pepinem I Akwitańskim (a potem jego synem Pepinem II). Następnie, po śmierci Ludwika Pobożnego w 840 roku, rozpętała się wojna domowa pomiędzy braćmi: Ludwikiem II, Lotarem I i Karolem II Łysym. Punktem przełomowym tych zmagań była bitwa stoczona 25 czerwca 841 roku pod Fontenoy-en-Puisaye w Burgundii. Armie Ludwika II i Karola Łysego pobiły w niej połączone siły Lotara I i Pepina II. Była to jedna z najważniejszych batalii europejskiego średniowiecza.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
45
Sing 2, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sing 2, DVD
Garth Jennings, 2021
Dostępny
212 szt.

Ulubieni bohaterowie filmu „Sing” powracają w roztańczonej i rozśpiewanej produkcji studia Illumination! Optymistyczny koala Buster Moon i jego ekipa mają nowe, wielkie marzenie. Chcą zorganizować olśniewające show w światowej stolicy rozrywki, Redshore City. Jest tylko jeden haczyk: muszą przekonać największego rockowego outsidera, Claya Callowaya, aby do nich dołączył. Rosita, Ash, Johnny, Meena i Gunter powracają w nowym towarzystwie, wraz ze spektakularnymi przebojami w porywającym „Sing 2”! Poznaj niezwykłą moc muzyki, która potrafi uleczyć każde serce!

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

2 osoby kupiły
46
Otwórz okienko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otwórz okienko
Dostępny
71 szt.

Puk, puk? Kto tam? To ja, otwórz okienko! Wznowienie hitu z lat 70. z elementami do samodzielnego rozcięcia. W okieneczko pukam, podróżnika szukam! Kto tu mieszka, niech otwiera, niech w świat ze mną się wybiera! Ahoj, przygodo! Krasnal Michałek zbudował statek i szuka śmiałka, który razem z nim popłynie po morzach i oceanach. Czy znajdzie się ktoś taki? Poszukajcie go razem z Michałkiem! Rozetnijcie strony we wskazanych miejscach, wędrujcie z krasnalem i pukajcie w okienka kolejnych jego przyjaciół. Otwierajcie je i sprawdzajcie, kto za nimi mieszka! W serii „Bajki z Okienkami” wznawiamy pomysłowe książki z elementami do samodzielnego wycięcia i złożenia lub sklejenia. To hity z lat 60., 70. i 80. – urzekające prostotą, wysmakowane graficznie, zachęcające do aktywnej lektury i twórczej zabawy. Otwórz okienko po raz pierwszy ukazało się w 1969 roku.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
47
Mity medyczne, które mogą zabić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity medyczne, które mogą zabić
Dostępny
97 szt.

Czy leki przeciwbólowe zabijają ludzi? Nieznane metody zwalczania bólu. Groźne oblicze suplementów. Szkodliwe leki przeciwbólowe. Walka z katarem kosztem układu krążenia. Czy grejpfruty mogą zabić? Kawa jest zdrowa, a czekolada broni przed powstawaniem skrzeplin. Gorzka prawda o cukrze. Hot-dog - twój wróg. Twarde dane wynikające z najnowszych badań zadają kłam wielu przesądom pokutującym przez lata w medycynie prewencyjnej.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
48
W okowach lodu. Willem Barents na krańcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W okowach lodu. Willem Barents na krańcu świata
Dostępny
64 szt.

Historia ludzkości niemal zawsze koncentrowała się wokół przetrwania – zwykle na przekór przeciwnościom. Jedną z najbardziej zdumiewających opowieści o przetrwaniu jest historia szesnastowiecznego odkrywcy Willema Barentsa i jego załogi, z którą wyruszył na północ dalej niż poprzednie pokolenia Europejczyków i w trzeciej ekspedycji polarnej stracił statek – skuty lodem przy zamarzniętym brzegu Nowej Ziemi. Przez kolejny rok jego ludzie, z kurczącymi się zapasami pożywienia i niewielką ilością broni, walczyli z niedźwiedziami polarnymi, głodem i niekończącą się zimą. Willem Barents na krańcu świata Andrei Pitzer to znakomite połączenie opowieści o przetrwaniu z historią wielkiej epoki eksploracji – czasu nadziei, przygody i z pozoru nieskończonych granic ziemi. W centrum opowieści znajduje się Barents, jeden z największych nawigatorów XVI wieku, którego ambicje i obsesyjne dążenie do wytyczenia szlaku przez najodleglejsze zakątki Arktyki zakończyły się tragicznie i zarazem chwalebnie. Losy jego załogi stały się ostrzeżeniem i jednocześnie zachętą dla kolejnych pokoleń polarników. Rekonstrukcja wyprawy Barentsa w wykonaniu Andrei Pitzer, stanowiąca „głębokie rozmyślania nad ludzką pomysłowością, odpornością i nadzieją” („The New Yorker”), opowiada o funkcjonowaniu człowieka w ekstremalnie niskiej temperaturze, o historii buntu, astronawigacji oraz meandrach budowy schronień, ale przede wszystkim zapewnia wgląd w prawdziwą naturę odwagi. Andrea Pitzer – 1994 roku uzyskała licencjat w School of Foreign Service Uniwersytetu Georgetown. Studiowała w MIT oraz na Uniwersytecie Harvarda jako członek Nieman Foundation for Journalism. Wykładowca dziennikarstwa w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jej dwie poprzednie -książki: Noc, która się nie kończy. Historia obozów koncentracyjnych oraz Ukryta historia Vladimira Nabokova spotkały się z uznaniem krytyków.

69,99 zł
48,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

2 osoby kupiły
49
Kamienie lecznicze w litoterapii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamienie lecznicze w litoterapii
Dostępny
49 szt.

W tym wyjątkowym poradniku znajdziesz przegląd i sposób działania ponad 500 kamieni szlachetnych, kryształów i minerałów. Poznasz terapeutyczne działanie popularnych kamieni, takich jak agat, kryształ górski czy jadeit. Prawdopodobnie chociaż jeden z tych kamieni jest w twoim domu! Dowiesz się, jakich kryształów użyć w przypadku astmy, depresji, alergii, mdłości, żylaków, wrzodów, zaburzeń odżywiania, bólu brzucha czy gardła, a także regulacji hormonów tarczycy, ochrony czy zwiększenia poziomu energii. A przede wszystkim będziesz wiedział, w jaki sposób je zastosować, aby w 100% wykorzystać ich właściwości.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
50
Auto strażackie P/b 20x12x7 Mc Mix2 Pbx 96/192. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto strażackie P/b 20x12x7 Mc Mix2 Pbx 96/192.
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
129 szt.

10,90 zł
8,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
51
Rewolwerowcy. Najsłynniejsze strzelaniny Dzikiego Zachodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rewolwerowcy. Najsłynniejsze strzelaniny Dzikiego Zachodu
Dostępny
5 szt.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych obrazów z Dzikiego Zachodu jest pojedynek, w którym dwaj stojący naprzeciwko siebie mężczyźni na dany sygnał wyszarpują broń z kabur i strzelają do siebie. Niektórzy historycy twierdzą, że takie zdarzenia nigdy (!) nie miały miejsca. Źródła z tamtego okresu świadczą o czymś zupełnie innym. Pojedynki uliczne nie były oczywiście tak częste, jak sugeruje to współczesna fikcja, ale jeśli nawet są mitem, to niepozbawionym ziarna prawdy…

49,99 zł
26,49 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 23,50 zł

1 osoba kupiła
52
Edukacja muzyczna dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja muzyczna dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Publikacja poświęcona jest edukacji muzycznej, która jest jednym z elementów niezbędnych do prawidłowego wzrostu dzieci. Edukacja to proces. Nie ma gotowej recepty na zaspokojenie dziecięcej potrzeby muzyki, tym bardziej, że każdy mały człowiek ma swoje indywidualne tempo rozwoju. Jeśli zadbamy o ten rozwój i zainteresujemy dziecko otoczeniem muzycznym, to efekty będą widoczne w całym życiu człowieka od dzieciństwa po dojrzałość. Wczesna edukacja muzyczna może korzystnie oddziaływać na kolejne fazy życia dziecka. Zaproponowana monografia wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu nauczycieli, terapeutów, którzy poszukują różnych rozwiązań naukowo-metodycznych i rozumieją potrzebę kształcenia muzycznego. Przez wiele lat, gdy pracowałam z dziećmi, studentami, nauczycielami, terapeutami, sama poszukiwałam rozmaitych skutecznych i atrakcyjnych rozwiązań, aby edukacja muzyczna była ważna i spełniała swoje wielowymiarowe zadania.Publikacja składa się z dwóch głównych części opartych o pedagogiczne i profilaktyczno-terapeutyczne założenia edukacji muzycznej. Na rynku wydawniczym brakuje jeszcze opracowań, które prowokowałyby czytelnika do dyskursu, działań artystycznych i terapeutycznych, nowych rozwiązań, programów, projektów. Ważne są tu przygotowanie merytoryczne, podejście metodyczne i twórcze do promowania znaczących walorów muzyki. Ona może i powinna odnaleźć swoje miejsce w różnych przedmiotach dydaktycznych, w otoczeniu wychowawczym każdego dziecka.

44,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

1 osoba kupiła
53
Zmierzch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmierzch
Dostępny
16 szt.

Profesor X nie żyje! Alternatywny świat, który powstał w następstwie tej tragedii, jest mrocznądystopią rządzoną przez wiecznegoApocalypse'a i jego akolitów. Liczy się w nim jedynie przetrwanie najsilniejszych mutantów, ludzkość zaś skazana jest na wyginięcie.Jest jednak nadzieja na naprawienie historii szalony plan Magneto, który nabiera kształtów dzięki uporowi ipoświęceniu X-Men. Niestety, obłąkany despota krzyżuje im szyki, więżąc Magneto w swojej cytadeli. Zdesperowani X-Men przypuszczają atak na centrum władzy Apocalypse'a, aby uwolnić swojego przywódcę, wysłać Bishopa do przeszłości i przywrócić pierwotną rzeczywistość, zanim dosięgnie ich nuklearna zagłada zgotowana przez Wysoką Radę Ludzi. W tym rozpaczliwym wyścigu z czasem X-Men ryzykują nie tylko życiem, ale także losem całego wszechświata. Pytanie, kogo zniszczą w pierwszej kolejności Apocalypse'a czy siebie samych? Świat mutantów już nigdy nie będzie taki sam!Zmierzch to czwarty i ostatni tom przełomowej dla uniwersum mutantów historii z lat dziewięćdziesiątych i prawdziwa wizytówka największych talentów pracujących w amerykańskiej branży komiksowej tamtych lat.Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach The Astonishing X-Men #4, Generation Next #4, Gambit and the X-Ternals #4, X-Man #4, X-Calibre #4, Factor X #4, Weapon X #4, The Amazing X-Men #4 oraz X-Men Omega.

139,00 zł
125,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

1 osoba kupiła
54
Tygrys Eugy Eko Układanka 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrys Eugy Eko Układanka 3D
Qelements
Dostępny
5 szt.

Tygrys Eugy Eko Układanka 3D. Eugy zaprojektowane w Nowej Zelandii są wykonane z przyjaznego dla środowiska kartonu pochodzącego z recyklingu i farby na bazie ryżu. Zestaw zawiera ponumerowane elementy układanki, nietoksyczny klej oraz instrukcję do zbudowania tygrysa. Zbierz całą serię zwierząt, ptaków, dinozaurów i wiele innych. Dla dzieci w wieku 6 lat+. Tygrysy są największymi dzikimi kotami, mogą ważyć nawet 300 kg! Tygrysy mają unikalny wzór pasków, podobnie jak ludzkie odciski palców. Paski te są także na skórze tygryna, nawet jeśli zgolonoby futro tygrysa zobaczymy te same paski co były na jego futrze. Tygrys Eugy Eko Układanka 3D: Edukacyjna układanka 3D do samodzielnego złożenia tygrysa. Wykonany z kartonu. Charyzmatyczna poza tygrysa gotowego do skoku. Zawiera ponumerowane elementy oraz nietoksyczny klej. Rozwija wyobraźnię, planowanie, motorykę. Zestaw zawiera instrukcję do złożenia tygrysa. Dla dzieci w wieku 6 lat +.

54,12 zł
1 osoba kupiła
55
Krwawiące sąsiedztwo. Polacy, Moskale i Kozacy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawiące sąsiedztwo. Polacy, Moskale i Kozacy
Dostępny
2812 szt.

Książka ta jest opowieścią o trudnych relacjach między Polską i Litwą a państwem moskiewskim i Kozakami do czasów rozbiorów Rzeczypospolitej. Novum tej pozycji polega na tym, że autor próbuje spojrzeć na wzajemne stosunki, wojny, podstępy, religijne spory, akty niebywałego okrucieństwa, masakry, makiaweliczną grę władców, szpiegów i chrześcijańskie odruchy nie tylko z polskiego punktu widzenia. Uwzględnia także poglądy sąsiadów na polskie poczynania zawarte w rosyjskiej i ukraińskiej literaturze przedmiotu. Usiłuje też przybliżyć inną mentalność, fobie, sylwetki władców i religię sąsiadów, która bywała kamieniem wzajemnego nierozumienia, nienawiści i pogardy.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

1 osoba kupiła
56
Francuski łącznik, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski łącznik, Blu-ray
William Friedkin, 2021
Dostępny
300 szt.

„Popeye” Doyle (Gene Hackman) i jego partner Buddy Russo (Roy Scheider) to policjanci z nowojorskiego wydziału narkotykowego. Inwigilują właściciela małego sklepu ze słodyczami, sądząc, że jest on powiązany z przemytnikami narkotyków i może ich zaprowadzić do francuskiego łącznika. Oparty na faktach thriller został nagrodzony w 1971 roku aż 5 Oscarami: za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, montaż i dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Hackman).

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

1 osoba kupiła
57
Gudu i Gwai - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gudu i Gwai
Dostępny
272 szt.

Po co obawiać się, co pomyślą o nas inni? Imponująca niesamowitą wyobraźnią plastyczną książka obrazkowa o przełamywaniu kompleksów i lęków. • Czy czujecie czasem, że nikt was nie rozumie? • A może zdarza wam się myśleć, że jesteście dziwni? • Albo że wolelibyście być kimś innym? Poznajcie Gudu i Gwaia – dwie niezwykłe istoty, które mieszkają w zakamarkach wielkiej muszli ślimaka i nigdy z nich nie wychodzą. Gudu boi się, że nikt go nie zrozumie. Gwai – że dziwacznie wygląda. Pewnego dnia jednak się spotkają – i od tej pory wszystko potoczy się inaczej. Zwięzły tekst i oryginalne, pobudzające wyobraźnię ilustracje przenoszą czytelnika w niezwykły, fantastyczny świat, by przekazać mu uniwersalne treści. Książka zdobyła wyróżnienie jury wydawniczego w IV edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE. „Pierwszoplanową rolę odgrywa tu galeria przedziwnych postaci jak ze snu, których plastyczna niesamowitość świetnie współgra z treścią opowieści. Cała ta niezwykłość służy dobitnemu wyrażeniu uniwersalnego przekazu. Każdemu czasem wydaje się, że jest dziwny, ale jeśli wszyscy są na swój sposób dziwni, to i my, jako dziwni wśród dziwnych, nie musimy się tym przejmować – to w końcu całkowicie normalne.” – z werdyktu jury wydawniczego

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
58
Ćwicz z nami... dzikimi zwierzętami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ćwicz z nami... dzikimi zwierzętami
Dostępny
5 szt.

Ćwicz z nami… dzikimi zwierzętami! Też to potrafisz! „Ćwicz z nami...” to seria barwnie ilustrowanych książeczek zachęcająca do aktywności ruchowej. Kolorowe zwierzęta i zabawne rymowanki motywują najmłodszych do wspólnej gimnastyki. Dołącz do tupiących, skaczących, biegających i wyginających się zwierzaków. Sprawdź, jak wiele rzeczy umiesz zrobić!

16,99 zł
8,33 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 8,66 zł

1 osoba kupiła
59
Książka do kolorowania. Psy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka do kolorowania. Psy
Dostępny
47 szt.

Książki do kolorowania są wypełnione ilustracjami uroczych zwierzaków: zabawnych piesków i słodkich kotków. To świetna zabawa dla wszystkich małych miłośników naszych pupili.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
60
WELLY Samolot Boeing 777 02922 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

1 osoba kupiła
61
Zwierzęta, ludzie, bogowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta, ludzie, bogowie
Dostępny
261 szt.

Zwierzęta, ludzie, bogowie to przedwojenny światowy bestseller, tłumaczony na 19 języków, co zapewniło książce zagraniczną popularność porównywalną jedynie z Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
62
Boży szaleńcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boży szaleńcy
Dostępny
26 szt.

Widzieli więcej, potrafili obcować z duszami czyśćcowymi, rozmawiać z samym Bogiem, wkradać się za zasłony Nieba, gdzie nie zaglądał nikt. Słyszeli głosy, których nikt nie słyszy. Widzieli wspaniałości Zbawienia nieznane innym. Przeżywali ekstazy, dysponowali darem bilokacji i unoszenia się nad ziemią. Byli sekretarzami Bożego Miłosierdzia i heroldami Chrystusa Króla. Albo po prostu nauczycielami ciszy, ukrycia i cichej wierności. Wizje, których wielu z nich doświadczyło, podtrzymywały Polaków na duchu w czasach upadku Rzeczypospolitej. Kapłani, siostry zakonne, osoby świeckie. Mistycy. Z Polski rodem. Każdy z nich zaskakuje i zdumiewa W książce znajdziemy nie tylko świętych i osoby dopiero wędrujące na ołtarze, ale i postaci zapomniane i dla wielu kontrowersyjne za życia. Są wśród nich także tacy, którzy dali o sobie znać dopiero po śmierci i zasłynęli spektakularnymi cudami. Pozostawili po sobie notatki i dzienniczki duchowe.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
63
Miłość ponad czasem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość ponad czasem
Dostępny
1440 szt.

Clare, urocza studentka sztuk pięknych, i Henry, niekonwencjonalny bibliotekarz, spotkali się po raz pierwszy, gdy ona miała sześć lat, a on trzydzieści sześć. Kiedy Clare skończyła dwadzieścia trzy, a Henry trzydzieści jeden lat- zostali małżeństwem. Choć wydaje się to niemożliwe, jednak jest prawdziwe. Henry bowiem to jedna z pierwszych osób na świecie, u których wykryto rzadkie zaburzenie genetyczne: od czasu do czasu jego biologiczny zegar uruchamia się na nowo i Henry przemieszcza się w czasie. Znika nieoczekiwanie, pozostawiając po sobie tylko stosik ubrań. Nigdy nie wie, gdzie się znajdzie i jaka będzie otaczająca go rzeczywistość. Odmierzając swoją miłość kolejnymi spotkaniami, oboje za wszelką cenę próbują wieść normalne życie. Ale czy może liczyć na normalność człowiek, który jest niewolnikiem własnego ciała, a przede wszystkim nagłych podróży w czasie?

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
64
Wzorzec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzorzec
Dostępny
113 szt.

Przypadkowa śmierć. Zaplanowane zabójstwo. W co wierzysz? W trójmiejskim mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny. Ślady na jego szyi wskazują na uduszenie, ale wokół jest pełno krwi. Adam Hinz był notowany, miał wrogów, mieszkanie opłacała mu fundacja wspierająca osoby doświadczające przemocy. Na policję zgłasza się Sawa Bogucka, prezeska fundacji, twierdząc, że zabiła Hinza w obronie własnej. Mężczyzna miał mieć na jej punkcie obsesję. Czy Sawa jest psychopatką, czy niewinną ofiarą, która przypadkiem stała się sprawcą?

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
65
Występne pragnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Występne pragnienia
Dostępny
32 szt.

Po przyjeździe do Kalifornii, Thomas Hopewell poznaje w barze charyzmatyczną blondynkę Alyssę i spędza z nią noc. Kiedy po jakimś czasie ich drogi znowu się krzyżują, namiętność wybucha ze zdwojoną siłą. Mężczyznę intryguje nie tylko oryginalna uroda kobiety, ale również jej osobliwe szaleństwo. Thomas szybko przekonuje się, że Alyssa z nieprawdopodobną łatwością przyciąga kłopoty. Jest jednak w niej coś, co każe mu ją z nich ratować. Nawet wtedy, kiedy kłopoty są znacznie większe, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, stawka przewyższa wszystko, o co do tej pory grał w życiu, a czasu jest tyle co na lekarstwo…

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

1 osoba kupiła
66
Psi Patrol komplet do piasku, 6 elementów, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol komplet do piasku, 6 elementów, różowy
Wader
Dostępny
17 szt.

Czy lubicie bohaterów bajki „Psi Patrol” (Paw Patrol)? Jeżeli tak, to teraz mogą oni Wam towarzyszyć podczas zabawy w piaskownicy lub na plaży, bo ich wizerunki odnajdziecie na kompletach letnich od marki Wader. Z taką ekipą dacie radę każdemu plażowemu wyzwaniu, więc ruszajcie do budowania zamków, fos, przekopów i wszystkiego, co tylko podpowie Wam wyobraźnia. Komplet letni sprawdzi się podczas wakacji nad morzem lub jeziorem oraz w piaskownicy. Zestaw składa się z: wiaderka, łopatki, grabek, młynka, sitka i foremki. Barwna i atrakcyjna grafika z wizerunkami bohaterów „Psiego Patrolu”, która została zamieszczona na wiaderku i foremce, wykonana została w technologii IML co znaczy, że jest trwale wtopiona w tworzywo, zatem nie ma ryzyka, że się zniszczy lub odklei. Zestawy letnie od marki Wader są odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy słońce zatem pozostawienie elementów zestawu w piaskownicy lub na balkonie nie grozi zniszczeniem ani odbarwieniem kolorów. Komplet letni składa się z 6 elementów: wiaderka o dużej pojemności bo aż 3,4 litra, łopatki, grabek, sitka, młynka i foremki.

32,50 zł
29,90 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
67
Day-Glo Based On A True Story, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Day-Glo Based On A True Story, CD
Erasure, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1. Based on a True Story 2. Bop Beat 3. Pin-Prick 4. The Conman 5. Now 6. Inside Out 7. Harbour of My Heart 8. 3 Strikes and You're Out 9. The Shape of Things 10. The End

58,90 zł
68
Found Light, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Found Light, LP
Laura Veirs, Bella Union / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Lista utworów: 1.Autumn Song 2.Ring Song 3.Seaside Haiku 4.Naked Hymn 5.My Lantern 6.Signal 7.Can't Help But Sing 8.Eucalyptus 9.New Arms 10.Sword Song 11.Time Will Show You 12.T & O 13.Komorebi 14.Winter Windows

106,90 zł
Powiadomienie
69
Deus Arrakis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deus Arrakis, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

1. Osiris 2. Seth 3. Der Hauch des Lebens

68,90 zł
Powiadomienie
70
Bloodmoon I, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bloodmoon I, 2 LP
Converge, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

Lista utworów: 1.Blood Moon 2.Viscera of Men 3.Coil 4.Flower Moon 5.Tongues Playing Dead 6.Lord of Liars 7.Failure Forever 8.Scorpion's Sting 9.Daimon 10.Crimson Stone 11.Blood Dawn

145,90 zł
134,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,67 zł

71
In Search of the Dark Ages - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Search of the Dark Ages
Dostępny
3 szt.

In Search of the Dark Ages is an unrivalled exploration of the origins of English identity, and the bestselling book that established Michael Wood as one of Britain's leading historians. Now, on the book's 40th anniversary, this fully revised and expanded edition illuminates further the fascinating and mysterious centuries between the Romans and the Norman Conquest. Alongside portraits of Boadicea, King Arthur, Alfred the Great, Athelstan, and William the Conqueror, the story of England is expanded further to include new voices, with all-new chapters on fascinating characters such as Penda of Mercia, Aethelflaed Lady of the Mercians, Hadrian the African, Eadgyth of England, and Wynflaed. It's an altogether richer, more varied, and inclusive study on the creation of Britain. Just as it did when it first published 40 years ago, In Search of the Dark Ages overturns preconceptions of the Early Middle Ages as a shadowy and brutal era, showing them to be a richly exciting and formative period in the history of Britain.

139,00 zł
125,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

72
The Book of Jewish Food - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Book of Jewish Food
Dostępny
4 szt.

A result of 16 years of research, The Book of Jewish Food was originally published in 1997 when Jewish cuisine was overlooked by the food industry and enjoyed instead behind closed doors around the world. In this revolutionary book, Roden shone a light on the diverse flavours and cultural origins of those dishes, revealing the beauty and simplicity of traditional Ashkenazi and Sephardi food on the page for the first time. In doing so, she put Jewish food on the map and changed the modern culinary landscape for good. This beautiful 25th anniversary edition with new content and recipes is a celebration of the food that has transformed our world, and will make the perfect gift for any home cook.

170,00 zł
158,10 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,90 zł

73
The Book About Getting Older - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Book About Getting Older
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Now more than ever, we need to talk about getting older. Many of us are living to a very great age. But how do we give those we love, and eventually ourselves, long lives that are as happy and healthy as possible? Dr Lucy's book gives us answers to the questions we can voice - and those that we can't. A long life should be embraced and celebrated, but it's not all easy. Yet even the most challenging situation can be helped by the right conversation. How do we start? How do we ask whether it's worth taking seven different medicines? Is it normal to find you're falling out of love with someone, as they disappear into dementia? Should Dad be driving, and if not, who can stop him? What are the secrets of the best care homes? When does fierce independence become bad behaviour? How do you navigate near-impossible discussions around resuscitation and intensity of treatments? And who decides what happens when we become ill? Serious, funny, kind and knowledgeable, this readable book helps guide us through essential conversations about getting older that go straight to the heart of what matters most.

57,00 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,99 zł

74
The Little Book of Calm for New Mums - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Little Book of Calm for New Mums
Dostępny
2 szt.

The Little Book of Calm for New Mums will share advice and support on issues that new mothers face, from A for Anger, to I for Insomnia, providing an empowering pep talk for those days when new mothers need it most. Psychotherapist and mother of three, Anna Mathur, will support readers through the rollercoaster of feelings that come with being a new mum and provide expert advice based on her own professional and personal experiences. Whether you need some quick grounding, a note of compassion, or you want to untangle a feeling, flick to a page for a quick, uplifting moment of much-needed support. There are quick takeaway mantras and action tips for those tight on time, and further reading should you want to explore topics more deeply. This comprehensive A-Z covers everything from baby blues and anxiety to guilt, insomnia, stress, your inner critic and maintaining friendships.

74,00 zł
68,82 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,18 zł

75
Warfront, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warfront, CD
Wind Rose, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Of War and Sorrow 2. Army of Stone 3. Tales of War 4. Fellows of the Hammer 5. Together We Rise 6. Gates of Ekrund 7. One Last Day 8. The Battle of the Five Armies 9. I Am the Mountain 10. Tomorrow Has Come

75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

76
Upright Animals, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upright Animals, CD
Dostępny
20 szt.

1. Upright Animals 2. All of Us 3. Never Enough 4. Weather 5. Long Live the King 6. Words for Hire 7. No Place Like Home 8. Suffer 9. Crooked Halos 10. See You Alive 11. Brainwash Broadcast 12. This Is the End 13. A Million Reasons

65,90 zł
77
Nauczanie czy nie tylko? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczanie czy nie tylko?
Dostępny
104 szt.

Elżbieta Furdyna zdobywała doświadczenia pedagogiczno-wychowawcze najpierw w Związku Harcerstwa Polskiego, pełniąc szereg funkcji, począwszy od zastępowego, aż po komendanta; drużyny, szczepu czy obozu. Następnie pracowała w szkołach podstawowych w Warszawie jako wychowawca w klasie zerowej oraz nauczyciel matematyki. Za swoją pracę w szkole została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 2003 roku, z inicjatywy NSZZ ?Solidarność?. W uzasadnieniu czytamy: ?Pani Elżbieta Furdyna jest nietypowym nauczycielem, zaangażowanym w nauczanie iwychowanie powierzonych jej uczniów?. Dobro drugiego człowieka jest jej mottem życiowym. Kieruje się tą zasadą zarówno w życiu rodzinnym, jak i w każdej pracy zawodowej czy społecznej. Czerpie nieustannie z dorobku wielkich pedagogów: Marii Grzegorzewskiej czy Janusza Korczaka. Dewizą swojego postępowania wobec innych uczyniła zawołanie ?człowiek jest tyle wart, ile zechce ofiarować innym?. To hasło w XX wieku było w sposób szczególny eksponowane przez wielkiego lekarza humanistę, profesora Juliana Aleksandrowicza. To właśnie wierność jego zawołaniu w codziennym życiu pozwoliła przez dziesiątki lat i nadal pozwala ofiarować niezliczoną ilość czasu i sił, by służyć; własnej rodzinie, wychowankom szkolnym, dzieciom z domów dziecka, dobrą radą, celnymi rozwiązaniami problemów i wieloraką pomocą, która zawsze jest natychmiastowa i skuteczna. Obdarzona została niezwykłą wrażliwością na krzywdę, ktokolwiek by jej potrzebował. Gdy to rozpoznaje, z pasją staje do walki o prawdę isprawiedliwość. Nie zważając na układy i niechęci, dla których pozostaje wyrzutem sumienia, zawsze choćby po długim czasie, takie walki wygrywa. Uczy młodych i starszych potrzeby dzielenia się dobrem i wzrastania duchowego poprzez budowanie więzi rodzinnych, społecznych, poprzez szacunek i miłość Ojczyzny, jej wzniosłej historii i tradycji. Jan Furdyna

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

78
Feel This, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feel This, CD
Crobot, Mascot
Dostępny
12 szt.

1. Electrified 2. Dizzy 3. Set You Free 4. Better Times 5. Golden 6. Without Wings 7. Livin' on the Streets 8. Into the Fire 9. Dance with the Dead 10. Holy Ghost 11. Never Break Me 12. Staring Straight Into the Sun

65,90 zł
79
The Return Of The Shadow CD LIMITED, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Return Of The Shadow CD LIMITED, CD
Battlelore, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1.Chambers of Fire 2.Elvenking 3.Firekeeper

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

80
Przypał i cała reszta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypał i cała reszta
Dostępny
2739 szt.

Bella Fisher wraz z przyjaciółkami zdają ostatnie egzaminy w szkole. Niestety – jak to w życiu Belli – nie wszystko idzie tak jak powinno, dlatego dalsza edukacja dziewczyny staje pod znakiem zapytania. Na razie jednak dzieją się rzeczy niepomiernie ważniejsze, jak festiwal RebelRocks, na którym mają wystąpić: The Session – światowej sławy zespół, którego Bella i jej przyjaciółki są wielkimi fankami; oraz grupa chłopaka Belli, Adama. Ponieważ Belli nie stać na bilet, zatrudnia się jako członkini ekipy sprzątającej na festiwalu, co niezmiernie ją cieszy – najważniejsze, że będzie mogła uczestniczyć w koncertach. Przed festiwalem The Session wypuszczają serię ubrań z seksistowskimi napisami. Bella i przyjaciółki zdecydowanie nie mogą tego tak po prostu zostawić, dlatego organizują bojkot zespołu. Czy trzem przyjaciółkom uda się przekonać fanów grupy, że ta postępuje bardzo niewłaściwie? Jak na to wszystko zareaguje Adam, któremu Bella w końcu wyznaje miłość?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

81
Star Wars: Brotherhood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars: Brotherhood
Niedostępny
Brak

Obi-Wan Kenobi and Anakin Skywalker must stem the tide of the raging Clone Wars and forge a new bond as Jedi Knights. The Clone Wars have begun. Battle lines are being drawn throughout the galaxy. With every world that joins the Separatists, the peace guarded by the Jedi Order is slipping through their fingers. After an explosion devastates Cato Neimoidia, the jewel of the Trade Federation, the Republic is blamed and the fragile neutrality of the planet is threatened. The Jedi dispatch Obi-Wan Kenobi, one of the Order's most gifted diplomatic minds, to investigate the crime and maintain the balance that has begun to dangerously shift. As Obi-Wan investigates with the help of a heroic Neimoidian guard, he finds himself working against the Separatists who hope to draw the planet into their conspiracy-and senses the sinister hand of Asajj Ventress in the mists that cloak the planet. Amid the brewing chaos, Anakin Skywalker rises to the rank of Jedi Knight. Despite the mandate that Obi-Wan travel alone-and his former master's insistence that he listen this time-Anakin's headstrong determination means nothing can stop him from crashing the party, and bringing along a promising but conflicted youngling. Once a Padawan to Obi-Wan, Anakin now finds himself on equal-but uncertain-footing with the man who raised him. The lingering friction between them increases the danger for everyone around them. The two knights must learn a new way to work together-and they must learn quickly, to save Cato Neimoidia and its people from the fires of war. To overcome the threat they face they must grow beyond master and apprentice. They must stand together as brothers.

79,00 zł
Powiadomienie
82
Flicted LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flicted LP, Winyl
HORNSBY, BRUCE, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1. Sidelines (with Ezra Koenig and featuring Blake Mills) 2. Tag 3. The Hound 4. Too Much Monkey Business 5. Maybe Now 6. Bucket List 7. Days Ahead (featuring Danielle Haim) 8. Lidar 9. Is This It 10. Had Enough 11. Simple Prayer II (featuring Z. Berg, Ethan Gruska and Rob Moose) 12. Point Omega

110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

83
Abgott, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abgott, CD
Dostępny
10 szt.

1.Abgott 2.Thronebreaker 3.Project Hellfire

65,90 zł
84
Flicted, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flicted, CD
HORNSBY, BRUCE, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

1. Sidelines (with Ezra Koenig and featuring Blake Mills) 2. Tag 3. The Hound 4. Too Much Monkey Business 5. Maybe Now 6. Bucket List 7. Days Ahead (featuring Danielle Haim) 8. Lidar 9. Is This It 10. Had Enough 11. Simple Prayer II (featuring Z. Berg, Ethan Gruska and Rob Moose) 12. Point Omega

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

85
Free Time LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Free Time LP, Winyl
PAPER, JERRY, Stones Throw / Pias
Niedostępny
Brak

1.Kno Me 2.Just Say Play 3.Second Skin 4.Shaking Ass 5.Myopitopia 6.Duumb 7.Second Place 8.DREEMSCENES 9.Gracie III 10.Flower, A Square

97,90 zł
Powiadomienie
86
Heart Under LP BLUE INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart Under LP BLUE INDIE, Winyl
Just Mustard, Partisan / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

1. 23 2. Still 3. I Am You 4. Seed 5. Blue Chalk 6. Early 7. Sore 8. Mirrors 9. In Shade 10. Rivers

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

87
Free Time LP COLORED INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Free Time LP COLORED INDIE, Winyl
PAPER, JERRY, Stones Throw / Pias
Niedostępny
Brak

1.Kno Me 2.Just Say Play 3.Second Skin 4.Shaking Ass 5.Myopitopia 6.Duumb 7.Second Place 8.DREEMSCENES 9.Gracie III 10.Flower, A Square

106,90 zł
Powiadomienie
88
Heart Under LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart Under LP BLACK, Winyl
Just Mustard, Partisan / Pias
Dostępny
14 szt.

1.23 2.Still 3.I Am You 4.Seed 5.Blue Chalk 6.Early 7.Sore 8.Mirrors 9.In Shade 10.Rivers

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

89
Time Robber & Skyrover, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
82,90 zł
90
Sing 2, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sing 2, Blu-ray
Garth Jennings, 2021
Dostępny
95 szt.

Ulubieni bohaterowie filmu „Sing” powracają w roztańczonej i rozśpiewanej produkcji studia Illumination! Optymistyczny koala Buster Moon i jego ekipa mają nowe, wielkie marzenie. Chcą zorganizować olśniewające show w światowej stolicy rozrywki, Redshore City. Jest tylko jeden haczyk: muszą przekonać największego rockowego outsidera, Claya Callowaya, aby do nich dołączył. Rosita, Ash, Johnny, Meena i Gunter powracają w nowym towarzystwie, wraz ze spektakularnymi przebojami w porywającym „Sing 2”! Poznaj niezwykłą moc muzyki, która potrafi uleczyć każde serce!

88,90 zł
84,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,44 zł

91
Klorofil Magiczne Drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klorofil Magiczne Drzewo
Qelements
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Klorofil Magiczne Drzewo. Natura to magia. Każdego ranka słońce wstaje w magicznym świecie Klorofilu, w którym urocze zwierzątka żyją w harmonii z naturą. Najlepsze miejsce na relaks i zabawę to Magiczne Drzewo. Naciśnij przycisk na szczycie korony drzewa i POP - drzewo otwiera się ukazując ukryty w liściach drzewa przytulny dom. Klorofil Magiczne Drzewo: Przenośny plac zabaw w kształcie drzewa pełnego przyjaznych stworzeń. Rozwija umiejętności motoryczne, zachęca do kreatywnej zabawy, opowiadania historii. Zawiera windę wbudowaną w pień drzewa. Na niższym poziomie znajduje się huśtawka, krzew z kryjówką. Zawiera domek drzewo, 2 zwierzątka, samochód, miejsce do odpoczynku, huśtawka, 2 łóżka, stół, 4 krzesła, ławkę, fotel, naklejki. Zestaw wymaga montażu. Wszystko łatwo mieści się w wierzchołku drzewa. Jest uchwyt do łatwego przenoszenia zabawki. Zabawka od producenta Żyrafki Sophie. Dla dzieci w wieku 18 miesięcy +.

199,00 zł
Powiadomienie
92
Jednorożec Różowy Eugy Eko Układanka 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jednorożec Różowy Eugy Eko Układanka 3D
Qelements
Dostępny
4 szt.

Jednorożec Różowy Eugy Eko Układanka 3D. Eugy zaprojektowane w Nowej Zelandii są wykonane z przyjaznego dla środowiska kartonu pochodzącego z recyklingu i farby na bazie ryżu. Zestaw zawiera ponumerowane elementy układanki, nietoksyczny klej oraz instrukcję do zbudowania ślicznego, magicznego, różowego jednorożca. Zbierz całą serię zwierząt, ptaków, dinozaurów i wiele innych. Dla dzieci w wieku 6 lat +. Jednorożec heraldyczny jest symbolem Szkocji. Legenda mówi, że jednorożec ma moc boskiej prawdy i może przebić serce kłamcy. Słodki jednorożec Eugy ma grzywę "powiewającą" na wietrze, okrągłe kopyta i paski na rogu, które dają efekt spiralności rogu. Jednorożec Różowy Eugy Eko Układanka 3D Eko układanka 3D do samodzielnego złożenia jednorożca. Wykonana z kartonu. Jednorożec ma grzywę powiewająca na wietrze, okrągłe kopytka i "spiralny" róg. Zawiera 28 ponumerowanych elementów, oczka oraz nietoksyczny klej. Rozwija wyobraźnię, planowanie, motorykę. Zestaw zawiera instrukcję do złożenia jednorożca. Dla dzieci w wieku 6 lat +.

44,00 zł
93
Żółwia Chatka (domek w drzewie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółwia Chatka (domek w drzewie)
Qelements
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Każdego ranka słońce wstaje w magicznym świecie Klorofilu, w którym urocze zwierzątka żyją w harmonii z naturą mając wiele przygód. Żółwia Chatka to przytulny domek w drzewie dla żółwia Liama. Przyjaciele lubią do niego wpadać aby pobawić się z nim na huśtawce. Drzwi otwierają się i zamykają, a po naciśnięciu małej gałęzi - POP! - jeden pokój zamienia się w dwa! Dodatkowo, na dużej gałęzi, wisi urocza huśtawka dodając perfekcyjnego akcentu zabawie. Żółwia Chatka: Przenośny mały domek dla żółwia. Rozwija umiejętności motoryczne, zachęca do kreatywnej zabawy, opowiadania historii. Naciśnij gałązkę drzewa aby pojawił się dodatkowy pokój. Zestaw zawiera: chatkę z huśtawką i jedno zwierzątko. Montaż zabawki wymagany jest przez osobę dorosłą. Chatka ma uchwyt dzięki, któremu zabawka jest łatwa do przenoszenia i zabrania w podróż. Zabawka od producenta Żyrafki Sophie. Dla dzieci 18 miesięcy +. Zalecamy przetarcie powierzchni zabawki wodą z mydłem i wilgotną ściereczką.

67,99 zł
Powiadomienie
94
Pingwin Eugy Eko Układanka 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pingwin Eugy Eko Układanka 3D
Qelements
Dostępny
4 szt.

Niebieski Pingwin Eugy Eko Układanka 3D. Eugy zaprojektowane w Nowej Zelandii są wykonane z przyjaznego dla środowiska kartonu pochodzącego z recyklingu i farby na bazie ryżu. Zestaw zawiera ponumerowane elementy układanki, nietoksyczny klej oraz instrukcję do zbudowania pingwina. Zbierz całą serię zwierząt, ptaków, dinozaurów i wiele innych. Dla dzieci w wieku 6 lat+. Niebieskie pingwiny, znane również jako ?małe pingwiny?, są najmniejszym ze swojego gatunku, dorastając do 43 cm. Niebieskie pingwiny nie są zwierzętami arktycznymi i można je znaleźć tylko na wybrzeżach Australii i Nowej Zelandii Niebieski Pingwin Eugy Eko Układanka 3D: Edukacyjna układanka 3D do samodzielnego złożenia pingwina. Wykonany z kartonu. Uroczy niebieski pingwin ze skrzydłami. Zawiera ponumerowane elementy oraz nietoksyczny klej. Rozwija wyobraźnię, planowanie, motorykę. Zestaw zawiera instrukcję do złożenia pingwina. Dla dzieci w wieku 6 lat +.

42,00 zł
95
Elastyczna Kostka InnyBin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elastyczna Kostka InnyBin
Qelements
Dostępny
3 szt.

Fascynujące doświadczenie odkrywania kształtów! Pożegnaj nudny sorter! Elastyczna Kostka to piękna zabawka, cudownie prosta, niesamowicie stymulująca zmysły dziecka. Sześć kolorowych elastycznych ścian i sześć dużych klocków, każdy w innym kolorze, kształcie o innej fakturze zaprojektowanych tak by zachwycić malucha. Ale to tylko początek? kiedy dziecko będzie wkładać i wyjmować klocki z kostki, przeciskając elementy przez kolorowe gumki ? ściany sortera, rodzi się ciekawość, a młody umysł uczy się, odkrywa, eksperymentuje. Zestaw zawiera kostkę (6 elastycznych ścian) oraz 6 klocków. Zalecamy przetarcie powierzchni zabawki wodą z mydłem i wilgotną ściereczką Elastyczna Kostka. InnyBin: Innowacyjny sorter. Główna nagroda targów Kielce - Kids' Time Star. Zabawka Roku 2020 portalu Zabawkowicz.pl. Rozwija umiejętności motoryczne dziecka, zachęca do eksperymentowania, nauki kształtów i kolorów, pobudza zmysły. 6 elastycznych, kolorowych ścian kostki. Dotykowe wyzwanie dla najmłodszych. 6 kolorowych kształtów: kostka, diament, piłka, trójkąt, kwiatek, logo Fat Brain Toy Co. Nie zawiera BPA. Dla dzieci od 10 miesiąca życia.

135,90 zł
96
Cukiernia Słodkie Jabłuszko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukiernia Słodkie Jabłuszko
Qelements
Dostępny
4 szt.

Cukiernia Słodkie Jabłuszko. Natura do magia. Każdego ranka słońce wstaje w magicznym świecie Klorofilu, w którym urocze zwierzątka żyją w harmonii z naturą mając wiele przygód. Najlepsza cukiernia w Klorofilu już otwarta. Szop Emy zaprasza na pyszne ciasta i ciasteczka. W dużym oknie cukierni kręci się karuzela pełna pysznych smakołyków. Naciśnij duży zielony przycisk na górze jabłuszka, aby kręciła się dookoła, zachęcając klientów do wejścia do środka. Otwórz cukiernię i zaproś wszystkich do środka. Zorganizuj dla wszystkich zwierzątek przyjęcie urodzinowe w jadalni na piętrze. Cukiernia Słodkie Jabłuszko: Przenośna cukiernia w kształcie czerwonego jabłuszka. Rozwija umiejętności motoryczne, zachęca do kreatywnej zabawy, opowiadania historii. Naciśnij przycisk aby kręcić karuzelą z ciastami. Zestaw zawiera: Cukiernię Słodkie Jabłuszko ze schodami i wysuwanym blatem z kasą, dwa ciasta, dwa stoliki, jedno zwierzątko. Montaż zabawki wymagany jest przez osobę dorosłą. Jabłuszko ma uchwyt dzięki, któremu zabawka jest łatwa do przenoszenia i zabrania w podróż. Zabawka od producenta Żyrafki Sophie. Dla dzieci 18 miesięcy +. Montaż zabawki wymagany jest przez osobę dorosłą. Zalecamy przetarcie powierzchni zabawki wodą z mydłem i wilgotną ściereczką.

99,00 zł
97
Domek Orzeszek laskowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek Orzeszek laskowy
Qelements
Dostępny
3 szt.

Domek Orzeszek Laskowy. Natura do magia. Każdego ranka słońce wstaje w magicznym świecie Klorofilu, w którym urocze zwierzątka żyją w harmonii z naturą mając wiele przygód. Orzeszek Laskowy to przytulny domek... cóż może być bardziej magicznego? Otwórz duże drzwi z oknem, a w środku zobaczysz trzy urządzone pomieszczenia: kuchnia, łazienka i sypialnia. Naciśnij przycisk aby zmienić pokój. Kuchnia ma otwieraną lodówkę, zlew, kuchenkę oraz wyciągany stolik. W przytulnej sypialni jest łóżko, a w łazience wanna z prysznicem. Jest wszystko czego potrzebuje do szczęścia mały szop Ellie. Domek Orzeszek Laskowy: Przenośny domek w kształcie orzeszka laskowego. Rozwija umiejętności motoryczne, zachęca do kreatywnej zabawy, opowiadania historii. Naciśnij przycisk aby zmienić pokój. Zestaw zawiera: Domek Orzeszek, jedno zwierzątko, łóżeczko, lodówkę, kuchenkę. Montaż zabawki wymagany jest przez osobę dorosłą. Orzeszek ma uchwyt dzięki, któremu zabawka jest łatwa do przenoszenia i zabrania w podróż. Zabawka od producenta Żyrafki Sophie. Dla dzieci 18 miesięcy +. Zalecamy przetarcie powierzchni zabawki wodą z mydłem i wilgotną ściereczką. Montaż zabawki wymagany jest przez osobę dorosłą.

99,00 zł
98
Kameleon Eugy. Eko Układanka 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kameleon Eugy. Eko Układanka 3D
Qelements
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Eugy zaprojektowane w Nowej Zelandii są wykonane z przyjaznego dla środowiska kartonu pochodzącego z recyklingu i farby na bazie ryżu. Zestaw zawiera ponumerowane elementy układanki, nietoksyczny klej oraz instrukcję do ułożenia kameleona. Zbierz całą serię zwierząt, ptaków, dinozaurów i wiele innych. Dla dzieci w wieku 6 lat +. Kameleon to cud natury? kameleon zmienia kolory! Ten Eugy jest wyjątkowy zaprojektowano go tak, aby można go było umieścić w rogu laptopa, biurka lub zaczepić na kablu tak aby mieć swojego dzikiego przyjaciela zawsze ze sobą. Śliczny, kolorowy kameleon rozchmurzy każdy dzień. Ciekawostka. Kameleony zmieniają kolor, aby komunikować się z innymi, a nie jako kamuflaż. Jak myślisz, co sygnalizuje nasz kameleon Eugy? Kameleon Eugy Eko Układanka 3D: Eko układanka 3D do samodzielnego złożenia kameleona. Wykonana z kartonu. Śliczny, kolorowy kameleon. Zawiera ponumerowane elementy oraz nietoksyczny klej. Rozwija wyobraźnię, planowanie, motorykę. Zestaw zawiera instrukcję do złożenia kameleona. Dla dzieci w wieku 6 lat +.

39,00 zł
Powiadomienie
99
Ptak Kardynał Szkarłatny Eugy Eko Układanka 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptak Kardynał Szkarłatny Eugy Eko Układanka 3D
Qelements
Dostępny
2 szt.

Eugy zaprojektowane w Nowej Zelandii są wykonane z przyjaznego dla środowiska kartonu pochodzącego z recyklingu i farby na bazie ryżu. Zestaw zawiera ponumerowane elementy układanki, nietoksyczny klej oraz instrukcję do zbudowania ptaszka. Zbierz całą serię zwierząt, ptaków, dinozaurów i wiele innych. Dla dzieci w wieku 6 lat+. Kardynał szkarłatny jest najpopularniejszym ptakiem w Ameryce. Ptaki te łączą się na całe życie i nie migrują, co oznacza, że nie mieszkają dalej niż 1,5 km od miejsca urodzenia. Kardynał Szkarłatny Eugy Eko Układanka 3D: Edukacyjna układanka 3D do samodzielnego złożenia ptaka Wykonany z kartonu. Czerwony ptak jest samcem, samice mają brązowe piórka. Zawiera ponumerowane elementy oraz nietoksyczny klej. Rozwija wyobraźnię, planowanie, motorykę. Zestaw zawiera instrukcję do złożenia ptaka. Dla dzieci w wieku 6 lat +.

42,00 zł
100
Ptak Modrosójka Eugy. Eko Układanka 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptak Modrosójka Eugy. Eko Układanka 3D
Qelements
Dostępny
4 szt.

Eugy zaprojektowane w Nowej Zelandii są wykonane z przyjaznego dla środowiska kartonu pochodzącego z recyklingu i farby na bazie ryżu. Zestaw zawiera ponumerowane elementy układanki, nietoksyczny klej oraz instrukcję do zbudowania modrosójki. Zbierz całą serię zwierząt, ptaków, dinozaurów i wiele innych. Dla dzieci w wieku 6 lat+. Przyjaciel czy wróg? Modrosójki Błękitne to niezwykle inteligentne i hałaśliwe ptaki, które potrafią naśladować dźwięki, takie jak nawoływanie jastrzębi, aby odstraszyć inne ptaki z ich terytorium lub pomóc innym ptakom, alarmując je, że w pobliżu są drapieżniki! Chociaż ptaki te mogą mieć ?złą reputację?, są ptakami opiekuńczymi i rodzinnymi, tym miłośnikom żołędzi przypisuje się pomoc w sadzeniu i rozprzestrzenianiu dębów od czasu ostatniego zlodowacenia! Modrosójka Błękitna Eugy Eko Układanka 3D: Edukacyjna układanka 3D do samodzielnego złożenia modrosójki Wykonany z kartonu. Śliczny niebieski ptaszek. Zawiera ponumerowane elementy oraz nietoksyczny klej. Rozwija wyobraźnię, planowanie, motorykę. Zestaw zawiera instrukcję do złożenia modrosójki. Dla dzieci w wieku 6 lat +.

42,00 zł
Wróć do góry