hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.05.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 11 maja 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sycylijskie lwy (Stefania Auci), na drugim Kodowanie dla przedszkolaka (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Droga do pełni życia. Podręcznik ćwiczeń bioenergetycznych (Alexander Lowen, Leslie Lowen) oraz Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu (Nicholas Kristof, Sheryl WuDunn).
1
Sycylijskie lwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sycylijskie lwy
Dostępny
153 szt.

Pierwszy tom bestsellerowej sagi rodziny Florio! Rodzina, która rzuciła wyzwanie światu. Rodzina, która zdobyła wszystko. Rodzina, która stała się legendą. Marsala to proste, mało wyrafinowane wino. Tylko wytrwałość, talent i palące pragnienie awansu były w stanie zamienić je w nektar godny królewskiego stołu. Bracia Paolo i Ignazio Florio przybywają do Palermo w 1799 roku. Są obcy i wzbudzają pogardę wśród mieszkańców miasta, jednak wrogość Sycylijczyków jeszcze bardziej motywuje Floriów. Ci niezwykle sprytni, odważni, często bezwzględni mężczyźni wspierani przez wyjątkowe i wytrwałe kobiety szybko wspinają się po drabinie lokalnej hierarchii. Przechodzą drogę od sprzedawców przypraw do „niekoronowanych królów Sycylii”. Życie ich samych i ich rodzin to fascynująca historia sławy, bogactwa, romansów, władzy i mrocznych tajemnic. Tłem dla sagi rodziny Floriów jest najbardziej burzliwy okres w XIX wiecznej Italii. Od powstania przeciwko władzy Burbonów z 1819 roku, po lądowanie Garibaldiego na Sycylii w 1860. Historyczna pasja i drobiazgowość autorki w oddawaniu realiów sprawiają, że książkowe uniwersum jest żywe i pulsujące. „Rodzinna saga w najlepszym wydaniu! Wielkie namiętności, rodzinne spory i niespełnione miłości, a do tego burzliwa historia, która za nic nie chce być słodka jak pachnące cynamonem sycylijskie cannolo. Idealna książka na lato!” – Bartek Kieżun „Od walącej się na głowy wiejskiej chaty po pałace i książęce koneksje – oto opowieść o XIX-wiecznym awansie rodziny Florio, z miłością i historią w tle. Znakomita lektura na włoskie, zwłaszcza sycylijskie wakacje”. – Manuela Gretkowska „Rodzina jak z baśni. Fascynujący przekrój publicznej i prywatnej historii i obyczajów”. – „Vanity Fair” „Tak mnie wciągnęła lektura, że spóźniłem się na samolot. Choć siedziałem przed samą bramką, nie mogłem się oderwać od tej powieści. W pewnym sensie to spóźnienie jest moją najlepszą recenzją”. – Pietrangelo Buttafuoco, Il Fatto Quotidiano

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

101 osób kupiło
2
Kodowanie dla przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kodowanie dla przedszkolaka
Dostępny
2541 szt.

To książeczka, w której każdy przedszkolak znajdzie różne wesołe i ciekawe krzyżówki. Rozwiązując je i kolorując obrazki, twórczo i przyjemnie spędzi czas. A kolorowe naklejki dodatkowo uatrakcyjnią zabawę.

10,50 zł
5,99 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 4,51 zł

55 osób kupiło
3
Droga do pełni życia. Podręcznik ćwiczeń bioenergetycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do pełni życia. Podręcznik ćwiczeń bioenergetycznych
Dostępny
164 szt.

Bioenergetyka to stworzona przez Alexandra Lowena teoria psychologiczna, która łączy terapię analityczną z pracą z ciałem. Droga do pełni życia to zestaw ćwiczeń cielesnych stosowanych w praktyce bioenergetycznej, których wspólnym celem jest rozluźnienie napięć mięśniowych blokujących doznawanie emocji u pacjenta. Każde zadanie, opatrzone rysunkiem, zawiera szczegółowe instrukcje umożliwiające czytelnikowi ich samodzielne wykonywanie. Autorzy zawarli też w książce szereg komentarzy ułatwiających interpretację pojawiających się podczas pracy doznań, a także pozwalających na wybór ćwiczeń najbardziej przydatnych dla danej osoby. Kilka rozdziałów poświęcono technikom masażu bioenergetycznego oraz organizacji ćwiczeń grupowych. Alexander Lowen (1910–2008) – wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta. W młodości studiował ekonomię i prawo. W tej drugiej dziedzinie uzyskał tytuł magistra, a następnie doktora. Później jednak zainteresował się związkami między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Uczęszczał na kursy prowadzone przez głośnego psychoanalityka Wilhelma Reicha, u niego też odbył własną psychoterapię, po której rozpoczął samodzielną praktykę. W 1951 roku ukończył studia medyczne na uniwersytecie w Genewie. Wspólnie z Johnem Pierrakosem rozwinął własne podejście terapeutyczne, tak zwaną analizę bioenergetyczną. Opierała się ono na założeniu, że problemy psychologiczne mają znaczący wpływ na stan fizyczny organizmu i vice versa. W terapii łączył więc interwencje psychologiczne ze specjalnym systemem ćwiczeń fizycznych. Napisał szereg książek z tej dziedziny, z których znaczna część została opublikowana w polskim przekładzie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej, założonego w 1956 roku w Nowym Jorku.

34,99 zł
22,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

30 osób kupiło
4
Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu
Dostępny
143 szt.

W sondażu przeprowadzonym niedawno w Stanach Zjednoczonych poproszono respondentów, by znaleźli słowo, które ich zdaniem najlepiej opisuje obecne czasy. Wśród ośmiu najczęściej wymienianych określeń znalazły się: „niepokojące”, „chaotyczne”, „wyczerpujące” i „nerwowe”. Jak to możliwe, że Amerykanie stracili wiarę w przyszłość? Co sprawiło, że w jednym z najbogatszych krajów świata nierówności społeczne są porównywalne do tych, z którymi mierzono się w XIX wieku? I dlaczego „amerykański sen” coraz częściej staje się „amerykańskim mirażem”? By to zrozumieć, dziennikarskie małżeństwo – Nicholas Kristof i Sheryl WuDunn – prowadzi nas przez kolejne kręgi amerykańskiego piekła: bezrobocie, uzależnienia, problemy z edukacją i opieką zdrowotną, utrata majątku, ubóstwo wśród wielodzietnych rodzin, przeludnienie. Z reporterską precyzją pokazują, że rzesza ciężko pracujących Amerykanów czuje się niezauważana i nierozumiana, co pogłębia polaryzację, rasizm i nietolerancję i stopniowo zżera tkankę społeczną. Biedni w bogatym kraju to rzetelne studium problemów, z którymi mierzy się amerykańska klasa robotnicza, oraz wyzwań stojących przez rządem USA. To również próba odpowiedzi na pytania o źródła kryzysu i powody, dla których państwo przestało interesować się obywatelami.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

28 osób kupiło
5
Krzyżówki dla przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżówki dla przedszkolaka
Dostępny
592 szt.

To książeczka, w której każdy przedszkolak znajdzie różne wesołe i ciekawe krzyżówki. Rozwiązując je i kolorując obrazki, twórczo i przyjemnie spędzi czas. A kolorowe naklejki dodatkowo uatrakcyjnią zabawę.

10,50 zł
6,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 3,51 zł

24 osoby kupiły
6
Tysiąc pocałunków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Tysiąc pocałunków
Dostępny
1028 szt.

Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia… Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. Chłopak i dziewczyna. Wielka miłość, która miała przetrwać na zawsze. A przynajmniej tak zakładali. Kiedy Rune wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko przyjaźnił się z Poppy, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przysięgała czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia? Serce Rune’a zostało złamane, gdy Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak gdy odkryje prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo. Ten słoiczek jest dla ciebie, byś wypełniła go pocałunkami. Chowaj w nim te naprawdę wyjątkowe. Te, które będziesz chciała pamiętać.

49,90 zł
27,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 22,45 zł

25 osób kupiło
7
Zosia i jej zoo. Przyjacielska lama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i jej zoo. Przyjacielska lama
Dostępny
106 szt.

Zosia jest zachwycona pojawieniem się w azylu małej lamy. Zwierzę ma być gwiazdą zimowego pokazu, ale lama wciąż wygląda na smutną. Najwyraźniej tęskni za swoim stadem. Czy Zosi uda się znaleźć dla niej przyjaciół? Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego - słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki - Zosia rozumie mowę zwierząt.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

22 osoby kupiły
8
Zaklinanie węży w gorące wieczory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinanie węży w gorące wieczory
Dostępny
308 szt.

Książka przeznaczona dla czytelników pełnoletnich Odważna, nieobliczalna opowieść o młodej kobiecie, która wędruje przez surrealistyczną Warszawę w podartej sukni ślubnej. Jest umazana złotą farbą, zamiast torebki trzyma butelkę wina, a w gorsecie chowa skradziony przedmiot. Powrót do domu utrudniają jej apokaliptyczny upał i chmura czarnego dymu, która zmierza nad miasto. Osoby, które spotyka po drodze, zaskakują nawet bardziej niż pogoda w stolicy. Ambroży chce stworzyć arcydzieło, choć brakuje mu talentu. Ramona zajmuje się dłońmi klientek kompleksowo: robi manicure i wróży z ręki. Stefan zapewnia, że jest albinosem – a przynajmniej jedna z części jego ciała jest. Rozmowy z nimi stanowią pretekst, by opowiedzieć o sobie i swoich doświadczeniach. A może raczej: o osobie, w którą się teraz wciela, bo prawdziwe imię bohaterki do końca pozostaje tajemnicą. Znamy jedynie jej pseudonim – to jako cam girl Violet Love występuje przed mężczyznami, którzy płacą jej za spełnianie ich fantazji, nie tylko seksualnych. Zaklinanie węży w gorące wieczory to brawurowy debiut prozatorski i wciągająca zabawa konwencjami. W tej apokaliptycznej wędrówce przez Warszawę są kicz, katastrofizm, groza i pornografia. A pod ironią i złotą farbą – prześmiewczy portret naszych czasów.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

20 osób kupiło
9
Nic się nie działo. Historia życia mojej babki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic się nie działo. Historia życia mojej babki
Dostępny
110 szt.

To babka wprowadziła mnie w świat opowieści. Gdy brakło jej innych historii, którymi mogła pobudzać moją wyobraźnię, zaczynała mówić o czasach swojego dzieciństwa spędzonego w górskiej wiosce. Rzeczy fantastyczne, jak zjawy bez głów, mieszały się tam z przyziemnymi: pierwsza podróż pociągiem, sklecanie obłącków z bibuły, pasanie krów, wyjazd za pracą. Jak to zwykle bywa, dopiero gdy dorosłem i na dobre opuściłem swoje środowisko, czyli polską wieś, zrozumiałem, że z niego wyrastam. Zacząłem widzieć opowieści babki nie jako zbiór anegdot przyprawionych szczyptą nadprzyrodzoności, ale jako historię trochę innej Polski niż ta, której uczyłem się z podręczników. Albo może tej samej – ale widzianej z odmiennej perspektywy. Postanowiłem wrócić do tych opowieści: usłyszeć je na nowo i poznać ciąg dalszy. Zrozumieć własną przeszłość. – Autor

37,90 zł
23,88 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,02 zł

19 osób kupiło
10
Głęboki sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głęboki sen
Dostępny
132 szt.

Pierwsza powieść współtwórcy i najwybitniejszego pisarza kryminału noir, Raymonda Chandlera. Nowe tłumaczenie Bartosza Czartoryskiego w końcu pozwala docenić dowcip, błyskotliwość i nieprzeciętną inteligencję głównego bohatera. Los Angeles u progu lat czterdziestych. Prywatny detektyw, Philip Marlowe, próbuje rozwiązać sprawę szantażu córki bogatego przemysłowca. Wpada w sam środek lawiny wydarzeń, która zagarnia coraz to nowe osoby: eleganckich tuzów półświatka, gorzkie kobiety porzucone przez mężów, cwaniaczków i zwyczajnych ludzi, którym się nie poszczęściło. Ikona gatunku: ta pełna zwrotów akcji, napisana niepodrabialnym językiem powieść to więcej niż kryminalna intryga. To portret bezwzględnego nowoczesnego świata i próba zrozumienia, jak powinien się w nim zachować człowiek.

42,00 zł
26,88 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,12 zł

17 osób kupiło
11
Bagno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bagno
Dostępny
229 szt.

A co, jeśli sprawiedliwość postanowi wymierzyć ktoś inny? Audycję radiową przerywa telefon od tajemniczego człowieka, który przedstawia się jako Sędzia. Jednocześnie w internecie pojawia się transmisja, w trakcie której mężczyzna w katowskim kapturze torturuje bliskiego współpracownika władzy. Przed egzekucją wyjawia wszystkie grzechy i przewinienia swojej ofiary. Służby zostają postawione w stan najwyższej gotowości. Policja odnajduje ciało straconego na wizji mężczyzny na terenie dawnego sierocińca sióstr hieronimek. Na miejsce zdarzenia wezwany zostaje komisarz Igor Brudny. Człowiek, którego już nigdy nie chciał spotkać, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Brudny i Zawadzka muszą odnaleźć się w kompletnie obcym im świecie wielkiej polityki, zgniłych układów i tajnych służb. Kolejne działania Sędziego skutecznie paraliżują państwo, a wzburzeni ludzie wychodzą na ulice. W całym tym chaosie, po raz kolejny tropiąc psychopatycznego mordercę, Brudny po raz pierwszy nie wie, czy stoi po właściwej stronie.

44,99 zł
29,69 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,30 zł

14 osób kupiło
12
Habsburgowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Habsburgowie
Dostępny
2060 szt.

Habsburgowie zaliczali się do najważniejszych dynastii Europy, byli pierwszymi władcami, których posiadłości obejmowały cały świat. Osiągnęli wielkość dzięki szczęściu i sile. Rządzili nieprzerwanie świętym Cesarstwem Rzymskim po 1273 roku i niemal bez przerwy od 1438 aż do upadku cesarstwa w 1806 roku. Wczesne dzieje rodu przypominają dreszczowce, w których fakty mieszają się ze spekulacjami, sięgają bowiem V wieku naszej ery i prowadzą przez tajemniczą alzacką rodzinę Etichonidów do francuskich Merowingów, których mitycznym protoplastą był Kwinotaur czyli byk z pięcioma rogami. W XIII wieku Habsburgowie uzyskali znaczne obszary w Europie środkowej, odpowiadające z grubsza terytorium dzisiejszej Austrii i Słowenii. Następnie, w okresie zaledwie pół wieku, poczynając od lat siedemdziesiątych XV wieku, posiadłości Habsburgów znacznie się powiększyły - aby objąć Niderlandy, Hiszpanię, Czechy, Węgry i większą część dzisiejszych Włoch. Najcenniejszą zdobyczą stanowiła Hiszpania, ponieważ wraz z nią przyszedł Nowy świat i przedsięwzięcia kolonialne obejmujące Ocean Spokojny i Azję. Posiadłości Habsburgów były pierwszym imperium, nad którym nigdy nie zachodziło słońce.

79,90 zł
59,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,77 zł

14 osób kupiło
13
Mój ostatni miesiąc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Mój ostatni miesiąc
Dostępny
1000 szt.

Wzruszająca powieść o wielkiej przyjaźni i prawdziwej miłości autora bestsellerów o liceum Freuda. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek omal nie doprowadza do tragedii, zmartwiony ojciec podejmuje wobec niego stanowcze kroki. Mężczyzna nakłania syna do odbycia wakacyjnego wolontariatu w podwarszawskim hospicjum. Wierzy, że opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi pomoże zbuntowanemu Sebastianowi na nowo docenić życie. Wkrótce chłopak poznaje chorego na raka Mateusza. Ten wyjawia Sebastianowi, że zdaniem lekarzy został mu miesiąc życia. Zamierza jednak oszukać śmierć, a nowy znajomy ma mu w tym pomóc. Rozpoczyna się pełen humoru, wzruszeń i cennych życiowych lekcji wyścig, w którym stawką jest każdy dodatkowy dzień. W jego trakcie Sebastian i Mateusz nie tylko odkrywają prawdę o sobie, ale i przekonują się, że miłość i pamięć mają dużo większą moc niż śmierć. Miłość jest najważniejsza, czyż nie?

44,90 zł
17,96 zł

Rabat 60,0%
oszczędzasz 26,94 zł

14 osób kupiło
14
Zosia i jej zoo. Wesoła żyrafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i jej zoo. Wesoła żyrafa
Dostępny
126 szt.

Małe żyrafiątko o imieniu Kostek uwielbia psoty, którymi rozśmiesza wszystkich wokół! Problem w tym, że jego figle nie wszystkim się podobają. Zbliża się Konkurs na najlepsze zoo, a Azyl Zoologiczny bierze w nim udział. Czy Zosia zdoła okiełznać psotne żyrafiątko? Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego - słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki - Zosia rozumie mowę zwierząt.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

14 osób kupiło
15
Pandrioszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandrioszka
Dostępny
109 szt.

Pandrioszka Krystyny Kurczab-Redlich, autorki bestsellerowej książki Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, powraca! To książka, w której reportażystka w przejmujący i fascynujący sposób kreśli obraz Rosji lat 90. XX wieku i zmian politycznych, obyczajowych oraz społecznych. W zetknięciu z Rosją na początku pojawiają się zachwyt i zauroczenie: sztuką i kulturą, pięknymi cerkwiami i folklorem, śpiewnym językiem. Potem włącza się opamiętanie, bo okazuje się, że zderzenie z rosyjską codziennością jest bolesne, a życie ma gorzki smak. Na końcu pojawia się niezrozumienie – dla inności ludzi, ich bierności i braku wewnętrznej wolności, dla ich zgody na cierpienie. Spod pięknych barw matrioszki zaczynają wyzierać nieszczęścia i strach, a każda kolejna cząstka malowanej zabawki to kolejny dramat. Matrioszka po otwarciu jest jak puszka Pandory, hybryda Dobra i Zła: PANDRIOSZKA. „Pandrioszka jest książką ważną i w wielu swoich fragmentach bardzo przejmującą. Czuje się za nią duży zapas wiedzy autorki, zgromadzony podczas długich lat pobytu w Rosji, zapas przeżyć i doświadczeń. (...) Autorka ma nie tylko bystre, czujne oko, ale i równie ważny dla reportera – dobry słuch. (...) Krystyna Kurczab-Redlich stara się przekazać rosyjską rzeczywistość tak, jak ją widzi człowiek myślący po rosyjsku, rozumujący po rosyjsku”. – Ryszard Kapuściński „Takiej książki o Rosji jeszcze nie było. Niezwykle interesująca i – momentami, w niemal poetyckiej prozie reportażu z Czeczenii – nowatorska”. – Czesław Miłosz „Pandrioszka odznacza się na tle wszystkiego, co publikuje się na temat Rosji i Czeczenii, i dlatego uważam, że zasługuje na jak największy rezonans”. – Jerzy Giedroyc „Wiosną 2000 roku książka wyszła w Warszawie. Jest próbą uświadomienia, pojęcia rozumem i sercem kraju, narodu. Rezultat: krytyczny raport o Rosji, o „niepojętej, odpychającej i przyciągającej inności”. Autorka – sądząc po książce – lubi Rosjan, lubi bez lizusostwa, lecz bezapelacyjnie nie lubi władzy. Pandrioszka Krystyny Kurczab-Redlich opisuje Rosję i Rosjan z taką przenikliwością i głębią, z jaką nie może się równać klasyczna w tej materii książka Rosjanie Hedricka Smitha”. – Lew Rojtman, Radio Swoboda

42,99 zł
33,53 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,46 zł

14 osób kupiło
16
Lego Ninjago. Spinjitzu Brothers. Labirynt Sfinksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Spinjitzu Brothers. Labirynt Sfinksa
Dostępny
124 szt.

Trzeci tom opowieści z cyklu Spinijtzu Brothers to kolejna nowa historia opowiadająca o młodości Wu i Garmadona w czasach, gdy chcieli zostać Mistrzami Spinjitzu. Tym razem bracia utknęli we wnętrzu tajemniczej piramidy. Jedynym sposobem, by się z niej wydostać, jest pokonanie niebezpiecznego labiryntu i powrót do komnaty potężnego Sfinksa, czego nikt jeszcze nie dokonał. Czy Wu i Garmadon będą pierwszymi śmiałkami, którym się to uda? Ta książka to 144 strony fascynującej lektury dla fanów LEGO. Opowieść podzielona jest na krótkie rozdziały, co ułatwia dziecku przerwanie lektury w wybranym przez siebie momencie. Czarno-białe, pełne akcji i humoru ilustracje z ulubionymi bohaterami dają poczucie lektury dla wyższej grupy wiekowej, a ukryte w historii niespodzianki sprawią, że będzie ona atrakcyjna nie tylko dla zapalonych czytelników.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

13 osób kupiło
17
Wycinanki dla przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki dla przedszkolaka
Dostępny
515 szt.

To książeczka, dzięki której każdy przedszkolak będzie mógł poćwiczyć swoją spostrzegawczość i precyzyjne kolorowanie. Zamalowując odpowiednie fragmenty rysunku według podanego klucza, twórczo i przyjemnie spędzi czas.

9,80 zł
6,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,81 zł

12 osób kupiło
18
Nikola Tesla. Władca piorunów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikola Tesla. Władca piorunów
Dostępny
64 szt.

Człowiek, który wymyślił wiek dwudziesty. Bez jego wynalazków nie byłoby prądu przemiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilota do telewizora, robotów przemysłowych, a nawet radia czy telefonii komórkowej.Genialny i zazdrosny, skonfliktowany z Marconim o wynalazek radia, z Edisonem o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Nominowany do nagrody Nobla, nigdy jej nie otrzymał. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców.Wierzył w teorię płaskiej Ziemi i eter - tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.Jego twarz gościła na okładce „Time'a”, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.Pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach wraz z cenną dokumentacją badań. Nigdy nie odnaleziono sprawców.Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim.Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów.Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany „Sprawy rządowe”. Wszystkie posiadłości należące do Tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie Powiernictwo Majątków Obcokrajowców, pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych. Zapomniany geniusz. Wizjoner. Tesla.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

14 osób kupiło
19
Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody
Dostępny
137 szt.

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp. Seria zawiera tomy specjalne z gumką oraz tomy zdjęciowe, które świetnie się sprawdzą podczas wycieczek w teren. Dzięki nim łatwiej będzie zidentyfikować napotykane zwierzęta i rośliny. Rozszerzenie serii „Młodzi Przyrodnicy”, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Lato to drugi z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć latem. Dziecko dowie się, od czego pochodzą nazwy letnich miesięcy, co można zbierać na polu i w lesie, a jakie owoce, choć pięknie wyglądają, są trujące. Nauczy się rozpoznawać motyle, ważki, mrówki i gąsienice oraz zbierać leśne grzyby. Dowie się, dlaczego pokrzywy parzą, a owady żądlą. Pozna ekosystem morza, rzeki, jeziora i oczka wodnego, nauczy się rozpoznawać ryby i ślady w błocie. Przyjrzy się pierzącym się ptakom i zajrzy pod napotykane kamienie. Będzie wiedziało, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę. Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak zachować się na rybach czy zrobić zielnik.

34,99 zł
23,09 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

12 osób kupiło
20
Żegnaj, laleczko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żegnaj, laleczko
Dostępny
140 szt.

Nowe tłumaczenie Bartosza Czartoryskiego! Ponadczasowy klasyk kryminał. Powieść, która znajduje się w każdej dziesiątce najlepszych powieści kryminalnych wszechczasów. Czas płynie powoli, a wiosnę na ulicach Los Angeles przesyca melancholią. Proste zlecenie, którego podejmuje się Philip Marlowe, przybiera nieoczekiwany obrót, gdy jego pracodawca zostaje zamordowany. Wbrew skorumpowanym policjantom, szarlatanom sprzedającym narkotyki gwiazdom Hollywood, bossom podziemia, Marlowe szuka zaginionej piosenkarki. I nikt mu za to nawet nie płaci. „Galahad z wyprzedaży”: Philip Marlowe nie do końca przypomina rycerzy Okrągłego Stołu. Dostaje po łbie, popełnia błędy, walczy ze swoim strachem i zmęczeniem, ale nie ustępuje. A Chandler, jak nikt inny, potrafi z kryminału stworzyć opowieść o świecie dookoła nas.

42,00 zł
27,30 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,70 zł

11 osób kupiło
21
Wysokie okno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysokie okno
Dostępny
175 szt.

Słabi nie mają szans. Ubodzy, z prowincji, trafiają do wielkiego miasta, gdzie łatwo padają ofiarą ludzi bogatych, możnych, pozbawionych uczuć. A zaczyna się od skradzionej monety. Philip Marlowe ma ją odzyskać. Dzięki temu wchodzi w świat przesycony niewypowiedzianymi groźbami, znużeniem, słabością i siłą. I robi co może, żeby ocalić niewinną osobę. Chandler to mistrz nastroju i języka. Nikt, tak jak on, nie potrafi w jednym zdaniu opisać istoty rzeczy. Od chropawych zawołań mieszkańców przemysłowych przedmieść po mdło gładkie słówka bogatych próżniaków - wszystkie tony i rejestry brzmią prawdziwie. Po raz pierwszy możemy je docenić dzięki nowemu tłumaczeniu Bartosza Czartoryskiego!

42,00 zł
27,30 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,70 zł

11 osób kupiło
22
Koparka i kaczuszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Koparka i kaczuszka
Dostępny
29 szt.

Koparka i inne duże maszyny uwielbiają pracę na budowie. Kiedy zbłąkana kaczuszka trafia na plac robót, Koparka i jej przyjaciele przekonują się, że ich praca nie jest najważniejsza – i uczą się, jak być rodziną. Piękne książkowe wprowadzenie do rozmów o tym, jak dbać o świat, który nas otacza! Joseph Kuefler – autor i ilustrator książek dla dzieci. Mieszka w Minnesocie z żoną i dziećmi. „Efektowne graficznie i wyraziste w przekazie książki, które uczą empatii i uwrażliwiają na przejawy piękna – nawet te najmniejsze – w otaczającym nas świecie. Będziecie czytali je na okrągło!” – Emilia Kiereś

39,90 zł
13,97 zł

Rabat 65,0%
oszczędzasz 25,93 zł

10 osób kupiło
23
Kolorowanki według klucza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki według klucza
Dostępny
304 szt.

To książeczka, dzięki której każdy przedszkolak będzie mógł poćwiczyć swoją spostrzegawczość i precyzyjne kolorowanie. Zamalowując odpowiednie fragmenty rysunku według podanego klucza, twórczo i przyjemnie spędzi czas.

10,49 zł
6,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 3,50 zł

11 osób kupiło
24
Magiczny quiz 7-latka. Potrzyj i sprawdź! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

9 osób kupiło
25
Saga rodu Quinnów. Tom 3. Spokojna przystań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Quinnów. Tom 3. Spokojna przystań
Dostępny
3862 szt.

Trzecia część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Przed laty Raymond i Stella Quinnowie adoptowali trzech dorastających chłopców, którzy jako mężczyźni nadal borykają się ze wspomnieniami bolesnej przeszłości. Wszyscy mają za sobą trudne dzieciństwo w biedzie i upokorzeniu. Krótko przed śmiercią Ray przygarnął też Setha i zobowiązał starsze rodzeństwo do opieki nad najmłodszym z synów. Philip – trzeci z braci Quinnów – prowadzi wygodne i dostatnie życie, pracuje w agencji reklamowej i pomaga w rodzinnej firmie. Żyje intensywnie i pracuje intensywnie. Ale teraz nadchodzi jego kolej, by zająć się nieufnym Sethem. Kiedy poznaje Sybill, nawet nie podejrzewa, jak wielkie zmiany kobieta wprowadzi w jego życie... I jak bardzo zmieni obraz przeszłości. Uwielbiana przez polskie czytelniczki Nora Roberts to autorka ponad dwustu powieści, nieodmiennie zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów „New York Timesa”, sprzedanych w ponad pięciuset milionach egzemplarzy. „Nora Roberts należy obecnie do najpopularniejszych powieściopisarek”. – Washington Post Book World

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

9 osób kupiło
26
Memo. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memo. Psi Patrol
Clementoni, od 3 lat
Dostępny
118 szt.

Gra ćwicząca pamięć i kojarzenie, dla dużych i małych, którzy lubią towarzystwo Piesków Ratowników! • Celem gry jest połączenie kart w pary, aktywując pamięć wzrokową. Zwycięża ta osoba, która zbierze najwięcej par. • 48 kart ozdobionych postaciami Minionków, tak bardzo lubianych przez dzieci.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

8 osób kupiło
27
Ogród Kleopatry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród Kleopatry
Dostępny
141 szt.

W tym tomie Dawid i Larisa przyjechali wraz z Melchiorem do Rzymu, by wysłuchać wykładu o najnowszych odkryciach archeologicznych. Odnaleziono fragmenty starożytnej mapy miasta ukazujące nieznaną wcześniej lokalizację letniej willi Cezara. Podobno Kleopatra kazała tam zakopać ogromne ilości złota. Ktoś jednak chce dotrzeć do skarbu przed naukowcami. Dawid i Larisa zostają podstępnie wciągnięci do tego spisku… „Dawid i Larisa” Martina Widmarka — autora bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” — to seria przeznaczona dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań. „Dawid i Larisa” to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

8 osób kupiło
28
Ture Sventon. Latający detektyw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ture Sventon. Latający detektyw
Dostępny
141 szt.

Pierwszy tom przygód słynnego latającego detektywa w nowym wydaniu – po raz pierwszy w Polsce z oryginalnymi ilustracjami szwedzkiego mistrza Svena Hemmela. Ture Sventon jest zapewne najsprytniejszym detektywem w Szwecji. Niestety, wie o tym tylko on sam, a dzwonek do drzwi w jego biurze zapowiada zwykle sprzedawcę sznurowadeł. Pewnego dnia wszystko się jednak zmienia: Sventon nieoczekiwanie otrzymuje zlecenie rozwiązania intrygującej zagadki i wchodzi w posiadanie latającego dywanu. Czy niezwykły przedmiot pomoże mu schwytać złoczyńców? — Odziedziczyłem po moim ojcu dwa dywany — powtórzył nieznajomy — i oto jeden z nich. — Tak, widzę — rzekł Sventon. — Niewielu ludzi posiada dwa dywany — mówił dalej nieznajomy, nie zwracając uwagi na słowa Sventona. — Och, znam takich, co ich mają siedem lub osiem. — Niewątpliwie — odparł człowiek o niezgłębionych oczach. — Lecz nie mają dywanów latających. — Skłonił się niemal do ziemi. Cykl pełnych humoru książek o przygodach Ture Sventona to klasyka powieści detektywistycznej dla dzieci – w Szwecji jest to postać nie mniej znana niż Sherlock Holmes. Polecamy także kolejne części cyklu: Detektyw na pustyni, Ture Sventon w Paryżu, Ture Sventon w Sztokholmie, Ture Sventon w Londynie i Ture Sventon i Izabella. Seria „Mistrzowie Światowej Ilustracji” prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

8 osób kupiło
29
Ateny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ateny
Dostępny
228 szt.

Ateny. Historia w otoczeniu magicznych plażGdzie serwują najlepsze ouzo?Jak brzmi grecki blues?Ile wzgórz jest w Atenach?Jak daleko na plażę?Podczas podróży z Pascalem pofilozofujesz!Tuż pod bajkowym osiedlem Anafiotika znajdują się uliczki wypełnione kawiarniami i tawernami. Są to bardzo specyficzne miejsca, ponieważ krzesła i ewentualnie poduchy, na których siadają klienci lokali usytuowane są na wąskich schodach. Jedną z ciekawszych kawiarni jest Cafe Melina, której wystrój poświęcony jest Melinie Mercouri, aktorce i minister kultury, która mocno przyczyniła się do rozwoju kulturowego kraju. Właśnie w tym miejscu, na rogu kawiarni, znajduje się jeden z najbardziej fotogenicznych punktów miasta, z fioletowymi bugenwillami.Joanna Barska, autorka bloga podakropolem.pl: „Budowle Akropolu pierwotnie były pomalowane na jaskrawe kolory. Polichromia pełniła funkcję estetyczną, gdyż idealnie współgrała ze stylem i charakterem poszczególnych gmachów. Miała również wymiar praktyczny kolory chroniły oczy patrzących przed jaskrawym światłem słonecznym odbitym od białego, lśniącego kryształkami kwarcu marmuru pentelickiego”.

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

8 osób kupiło
30
Ekologia na co dzień. Poradnik małego ekologa 7-10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologia na co dzień. Poradnik małego ekologa 7-10
Dostępny
176 szt.

Jak nie marnować żywności, jak oszczędzać wodę i energię, jak segregować śmieci? Jak korzystać z dóbr Ziemi, by służyły nam jak najdłużej? Jak być przyjacielem przyrody i dbać o otaczający nas świat? Ta książka to doskonały wybór zrozumiałe dla dziecka informacje oraz dużo ilustracji pomogą mu zrozumieć, jak na co dzień możemy dbać o planetę. Przyswojone za młodu nawyki będą procentować w dorosłym życiu.

13,99 zł
8,99 zł

Rabat 35,7%
oszczędzasz 5,00 zł

8 osób kupiło
31
Energia i cywilizacja. Tak tworzy się historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Energia i cywilizacja. Tak tworzy się historia
Dostępny
46 szt.

Energia jest warunkiem wszystkiego. Energia ukształtowała Ziemię przez ruchy płyt tektonicznych i doprowadziła do bujnego rozwoju niezliczonych form życia. Wszystkie te ekosystemy i układy troficzne zależały od przepływu energii i ona modyfikowała je w ograniczonym stopniu. Ten prastary układ został zmieniony przez człowieka: jedyną istotę, która, używając intelektu, systematycznie ujarzmiała i wykorzystywała różne formy energii. Epokowe odkrycia niemal zawsze miały związek z energią i konsekwentnie wpływały na rolnictwo, przemysł, wojny, ekonomię, urbanizację, sposób życia, politykę czy środowisko. W tej książce - monumentalnym dziele wybitnego myśliciela - znajdziemy dogłębne, szczegółowe i równocześnie panoramiczne wyjaśnienie znaczenia ludzkich zdolności przetwarzania energii w odniesieniu do działania mechanizmów kulturowego i cywilizacyjnego postępu w ciągu ostatnich 10 tysięcy lat. Przedstawiono tutaj szeroką gamę metod, których użyła ludzkość, aby zmusić energię do napędzania rozwoju, i zarazem konsekwencje tych procesów: wpływ rosnących możliwości wykorzystania coraz większych ilości energii na życie człowieka. Publikacja ta w oryginalny, a przy tym mądry sposób poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć na historię ludzkiej cywilizacji z zupełnie innej perspektywy. W książce: - rozwój wiedzy o pozyskiwaniu, przekształcaniu i wykorzystywaniu energii, - kontrola zasobów i przepływów energii a kontrola społeczeństw, - różne drogi intensyfikacji produkcji energii na przestrzeni cywilizacji, - innowacje w pozyskiwaniu energii a konsekwencje społeczne, polityczne i środowiskowe, - ery i transformacje energetyczne w historii świata. Energia i cywilizacja: poznaj fascynującą historię świata! Prof. Vaclav Smil prowadzi interdyscyplinarne badania w dziedzinie zmian środowiskowych, produkcji żywności, innowacji technicznych, oceny ryzyka i polityki publicznej. Napisał 40 książek i prawie 500 artykułów. Jest emerytowanym profesorem University of Manitoba oraz członkiem Royal Society of Canada. Uważany za jednego ze 100 najbardziej znaczących światowych myślicieli, pracował jako konsultant dla instytucji międzynarodowych, wykładał też na wielu uczelniach na całym świecie.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

8 osób kupiło
32
Gra Neo-lina OMBRE pomarańczowo-żółto-różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

7 osób kupiło
33
Koparka i kwiat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Koparka i kwiat
Dostępny
1004 szt.

Każdego dnia duże maszyny wyruszają do pracy na budowie. Dźwigają, kopią, walcują. Pewnego razu Koparka zauważa na gruzowisku roślinkę. Wydarzenia, które pociągnie za sobą to odkrycie, odmienią nie tylko Koparkę, ale i całe miasto. Piękne książkowe wprowadzenie do rozmów o tym, jak dbać o świat, który nas otacza! Joseph Kuefler – autor i ilustrator książek dla dzieci. Mieszka w Minnesocie z żoną i dziećmi. „Efektowne graficznie i wyraziste w przekazie książki, które uczą empatii i uwrażliwiają na przejawy piękna – nawet te najmniejsze – w otaczającym nas świecie. Będziecie czytali je na okrągło!” – Emilia Kiereś

39,90 zł
13,97 zł

Rabat 65,0%
oszczędzasz 25,93 zł

7 osób kupiło
34
Opowieści z Białej Doliny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Białej Doliny
Dostępny
228 szt.

Ktoś chce ukraść las! A to dopiero początek wielu przygód czekających na was w Białej Dolinie! Dołączcie do swoich nowych ulubionych bohaterów i razem z dziewczynkami, Mią i Anaszką, oraz gapowatym, ale sympatycznym Leśniczym Gałązką rozwiążcie tajemnicę znikającego lasu, zagadkę ducha gór, odwiedźcie niby-restaurację z niby-jedzeniem, odnajdźcie białego łosia albinosa i przekonajcie się, jak zachwycający potrafi być świat. A to i tak tylko połowa czekających na Was opowiadań! Opowieści z Białej Doliny to zbiór historii dla dzieci i dorosłych, które są pochwałą dla przyjaźni, miłości, odwagi, ciekawości, natury i podstawowego prawa do indywidualności i bycia innym. A także – mierząc się z dorosłymi problemami – są dowodem na to, że rodzinę można sobie stworzyć. Nie będziecie mogli się oderwać! I uwaga: pod żadnym pozorem nie dokarmiać lisa!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

8 osób kupiło
35
Magiczny quiz 5-latka. Potrzyj i sprawdź! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
36
Krąg polarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krąg polarny
Dostępny
68 szt.

Grupa nastolatek na początku lat 80. XX wieku zakłada dyskusyjny klub książki Krąg polarny. Lolita. Korzenie. Ptaki ciernistych krzewów. Zabójca policjanta. Przygody Tomka Sawyera – to eklektyczna mieszanka tytułów, które odzwierciedlają pięć różnych osobowości na granicy dorosłości, kobiecości i śmiertelności. Nieoczekiwanie jedna z dziewczyn znika. Po czterdziestu latach jej bezgłowe ciało zostaje odnalezione zamurowane w fundamencie mostu. Szefem policji i prowadzącym śledztwo jest Wiking Stormberg – mężczyzna, w którym przed laty kilka z dziewcząt było zakochanych. Mężczyzna zostaje wciągnięty w dramatyczną sytuację, która ukształtowana życie kobiet. Czy ujawnienie skrywanych przez dziesięciolecia bolesnych tajemnic grozi druzgocącymi konsekwencjami? W 2021 roku książka nominowana była do Nagrody Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminalnych w kategorii Najlepsza Powieść Kryminalna Roku.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

7 osób kupiło
37
Zielony sekret zdrowia. Uzdrawianie przez roślinne gotowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielony sekret zdrowia. Uzdrawianie przez roślinne gotowanie
Dostępny
444 szt.

Jeśli szukasz sposobu na rozwiązanie problemów zdrowotnych, chcesz o siebie zadbać i oczyścić organizm, poznaj kuchnię Ullenki. Zielony sekret zdrowia to poradnik na temat zdrowego odżywiania zawierający ponad 130 przepisów na apetyczne dania z prostych składników, zgodnych z ludzkim metabolizmem i nieobciążających nadmiernie trawienia. Ullenka tworzy je od wielu lat. Podstawą receptur są owoce i warzywa, które wzmacniają organizm i chronią go przed negatywnymi skutkami współczesnego życia. Dzięki tej książce dowiesz się, jak przyrządzić świeże potrawy, tak aby były zdrowe i smaczne.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

6 osób kupiło
38
Kot Winston. Agent pod przykrywką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Winston. Agent pod przykrywką
Dostępny
226 szt.

Kot Winston powraca! Kolejny tom fantastyczno-przygodowej serii o kocie detektywie. Daria i jej rodzina jadą na wycieczkę do wielkiego parku rozrywki. Jedzie z nimi oczywiście - przemycony w plecaku - kot Winston! Wszyscy się świetnie bawią, aż nagle Winston znika. Ale dla takiego światowca jak on to nie jest oczywiście żaden problem. Wkrótce pojawia się na cyrkowej arenie jako kot-kaskader. Skacząc przez płonące opony odrobinkę się wprawdzie obawia o swe piękne futerko, ale o wycofaniu się absolutnie nie ma mowy. A kiedy na jego kolegów z areny pada cień podejrzenia o kradzież, Winston znajduje się znowu w swoim żywiole i prowadzi śledztwo na własną łapę.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

6 osób kupiło
39
Rebusy dla przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rebusy dla przedszkolaka
Dostępny
273 szt.

To książeczka, w której każdy przedszkolak znajdzie różne wesołe i ciekawe krzyżówki. Rozwiązując je i kolorując obrazki, twórczo i przyjemnie spędzi czas. A kolorowe naklejki dodatkowo uatrakcyjnią zabawę.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

6 osób kupiło
40
Cztery muzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery muzy
Dostępny
4034 szt.

Każdy obraz opowiada jakąś historię, ale gdyby kobiety z portretów mogły przemówić… Cztery muzy. Cztery nieopowiedziane historie. Nowość w Serii Butikowej! Nieznana historia czterech niezwykłych kobiet − muz charyzmatycznego i kontrowersyjnego malarza, Egona Schielego. Wiedeń, początek XX wieku. Miasto jest stolicą sztuki. Kwitnie w nim życie towarzyskie i artystyczne, rodzą się nowe, przełomowe idee. Wszystkie oczy zwrócone są na Gustava Klimta, bo to on wyznacza trendy w sztuce. Do czasu, gdy powszechną ciekawość wzbudza jego protegowany, skandalista Egon Schiele. Każda z czterech kobiet z jego otoczenia będzie miała do opowiedzenia własną historię… Adele: pochodząca z burżuazyjnej wiedeńskiej rodziny, namiętna, gwałtowna, uparta; buntująca się przeciwko ograniczeniom swojej klasy i tęskniąca za wolnością. Gertrude: siostra początkującego kontrowersyjnego artysty Egona Schielego, porywcza, zdecydowana, zaborcza, tęskniąca za ekscytującym życiem z dala od rodzinnego domu. Vally: zdeterminowana, niezależna, dumna modelka znanego artysty Gustava Klimta, która wydobyła się z ubóstwa i wytycza dla siebie nową, śmiałą ścieżkę. Edith: cicha, konwencjonalna i lojalna (czy aby na pewno?) młodsza siostra Adele, pozostająca w jej cieniu i niewiedząca jeszcze, jaką kobietą mogłaby się stać. Cztery płomienie; cztery dzikie, rozpalone serca, które pragną, by poznał je świat. Każda z nich, na innym etapie swojego życia, stanie się muzą charyzmatycznego, choć kontrowersyjnego artysty Egona Schielego. Ale gdy Europa stanie na krawędzi wojny, jeden akt zdrady odmieni wszystko.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

6 osób kupiło
41
Magiczny quiz 6-latka. Potrzyj i sprawdź! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

7 osób kupiło
42
Obietnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obietnica
Dostępny
172 szt.

Republika Południowej Afryki, okolice Pretorii. Rodzina Swartów, zamożnych Afrykanerów, prowadzi tu sporą farmę. Z pozoru nic ich nie wyróżnia. Z czasem okazuje się jednak, że ich losy zostały naznaczone śmiercią i obietnicą. Swartów poznajemy w 1986 roku, w dniu pogrzebu Rachel. Ta na łożu śmierci wyjawia ostatnie życzenie – pragnie, by jej mąż Manie przekazał Salome – ich oddanej czarnej służącej – prawo własności domu, w którym kobieta mieszka wraz z nastoletnim synem. Swart zgadza się, lecz po śmierci żony nie kwapi się, by dopełnić formalności. Jak złamane słowo wpłynie na losy Maniego, jego trójki dzieci i czarnych pracowników farmy? Galgut po mistrzowsku prowadzi nas przez trzy dekady historii Swartów, splatając ich dzieje z najważniejszymi wydarzeniami w historii RPA – końcem apartheidu, powołaniem Komisji Jedności i Pojednania, inauguracją prezydentury Mbekiego i odejściem prezydenta Zumy. Z uwagą przygląda się międzyludzkim i międzyklasowym relacjom oraz małym wielkim dramatom, które dotykają wszystkich, bez względu na pochodzenie. „Czy to saga rodzinna, czy opowieść o farmie? […] Czy to komedia, czy tragedia?” Nagrodzona Bookerem powieść Galguta to przenikliwa historia o skomplikowanej naturze rodzinnych relacji. To również znakomita opowieść o degradacji klasy wyższej oraz o jej dominacji – symbolicznej, fizycznej i majątkowej.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
43
Sztuczne raje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuczne raje
Dostępny
163 szt.

Pisząc w roku 1851 szkic Wino i haszysz Baudelaire wierzył jeszcze, że z wina może się zrodzić poezja, ale wiedział już, że haszysz jedynie obezwładnia. Twierdził, że wino pobudza wolę, a haszysz ją unicestwia, że wino czyni człowieka towarzyskim, a haszysz go izoluje. Dziewięć lat później wszystkim środkom pobudzającym stawia ten sam kardynalny zarzut: paraliżują wolę, najcenniejszą ze wszystkich władz. Łudzą wspaniałymi wizjami, których nie udaje się przekształcić w trwałe piękno. Nie sposób jednakowoż nie odnieść wrażenia, że te wizje go zachwycają. W swych dociekaniach dochodzi do wniosku, że pociąg do środków pobudzających wynika ze szlachetnej pobudki: głodu nieskończoności. (Ze Wstępu) W komentarzach Czytelnik znajdzie wszystkie dane, które pozwolą mu rozstrzygnąć, czy Baudelaire był narkomanem. A także prawdę o Klubie Haszyszystów.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
44
Księżycowe Miasto. Tom 2. Dom Nieba i Oddechu. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżycowe Miasto. Tom 2. Dom Nieba i Oddechu. Część 2
Dostępny
94 szt.

Bryce Quinlan i Hunt Athalar próbują wrócić do normalności. Bohaterowie, którzy uratowali Księżycowe Miasto, są zmęczeni. Po dramatycznych wydarzeniach marzą o normalnym życiu. Pragną zwolnić tempo. Pomyśleć o sobie. O przyszłości. Asteri do tej pory dotrzymywali słowa, zostawiając tych dwoje w spokoju. Jednakże w miarę narastania buntu przeciwko Asteri władcy nasilają represje. Kiedy Bryce, Hunt i ich przyjaciele zostają wciągnięci w plany rebeliantów, stają przed wyborem: milczeć, gdy inni są uciskani, albo walczyć o to, co słuszne. Pokorne milczenie nigdy nie było ich specjalnością… W krwistej, zmysłowej i pełnej akcji kontynuacji bestsellerowego Domu Ziemi i Krwi Sarah J. Maas snuje porywającą opowieść o świecie bliskim eksplozji oraz o jego mieszkańcach, którzy zrobią wszystko, aby go ocalić.

54,99 zł
47,29 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,70 zł

5 osób kupiło
45
Gra Neo-lina OMBRE błękitno-niebiesko-fioletowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
10,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
46
Sodoma i Gomora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sodoma i Gomora
Dostępny
172 szt.

Na dziedzińcu stał sobie kwiatek i czekał na trzmiela, który by go zapylił. To się nie mogło wydarzyć, a jednak się wydarzyło. Potem jest już tylko ciekawiej. Proustowski bohater marzy o tym, aby przedstawiono go księciu de Guermantes, a zarazem lęka się, że głośno wypowiedzą jego imię. Swann jest już bardzo chory, więc ustępuje miejsca baronowi de Charlus. To brat diuka de Guermantes gra tu bowiem pierwsze skrzypce, chociaż potrzebuje do tego prawdziwego skrzypka. Bohater po raz drugi odwiedza Balbec, dogłębnie poznając hotelowy personel, a przede wszystkim – „klan” Verdurinów. Spędza coraz więcej czasu z Albertyną, lecz pośród „wahań serca” powraca też myślami – i we śnie – do śmierci babki. Podróże po okolicy okraszone są etymologicznymi tyradami profesora Brichota, które sprawiają, że magia imion nabiera nowego znaczenia. A, i jeszcze miłość – także cielesna – okazuje się nie tak oczywista, jak to się zdawało. I w ogóle wszyscy są tu jakby sobą i zarazem swoją odwrotnością. Świat jest w ciągłym ruchu, niczym lokalna kolejka obwożąca pasażerów po normandzkich plażach. To świat Sodomy i Gomory – najbardziej powieściowego, „przygodowego” tomu Proustowskiego cyklu „W poszukiwaniu utraconego czasu”. To także tom najbardziej chyba autonomiczny, pozwalający – choć wbrew woli autora – na lekturę w oderwaniu od pozostałych części. Teraz w nowym przekładzie Tomasza Swobody.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

5 osób kupiło
47
Szewczyk Dratewka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szewczyk Dratewka
Dostępny
316 szt.

Pewien szewczyk był biedny, ale miał dobre serce. Zdarzyło się, że pomógł wydostać się z tarapatów malutkim zwierzątkom - mrówkom, pszczołom, a potem jeszcze kaczkom. Niczego w zamian nie oczekiwał, lecz okazało się, że wdzięczność nowych przyjaciół wkrótce odmieniła jego życie! Jak to się stało i co miała z tym wspólnego pewna bardzo zła czarownica? Przeczytajcie tę piękną baśń, a dowiecie się!

6,45 zł
4,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 1,46 zł

4 osoby kupiły
48
Świat Frankie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Frankie
Dostępny
1118 szt.

Książka dla wszystkich, którym się wydaje, że z jakiegoś powodu nie pasują do reszty. „Cześć, mam na imię Frankie i mam jedenaście lat. Uwielbiam sztukę, pizzę i rocka. Jestem najniższa w klasie i podobno za dużo gadam. Nie lubię szkoły, szpitali i popu! Czego bym nie zrobiła, nie potrafię ukryć tego, że różnię się od innych. Może jestem kosmitką? Jeśli uda mi się odszukać mojego tatę, na pewno wydobędę od niego odpowiedzi na to i wiele innych pytań, które nie dają mi spokoju”. Szczera, zwariowana i wypełniona ciętym – czasem czarnym – humorem powieść graficzna opisująca niełatwy i złożony proces dorastania autystycznej nastolatki. „Czytelnicy, którzy lubią niebanalnych, nieco nieprzystosowanych bohaterów, z radością sięgną po tę ciepłą, zabawną i oryginalną powieść graficzną Dooley, opartą na jej własnych doświadczeniach związanych z autyzmem i problemami okresu dorastania”. – „The Guardian” „Wspaniały i ostry jak brzytwa humor!” – „The Irish Times”

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

4 osoby kupiły
49
Zosia i jej zoo. Odważny leniwiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i jej zoo. Odważny leniwiec
Dostępny
131 szt.

W zoo pojawia się nowe zwierzątko – leniwiec o imieniu Sonia. Zosia chciałaby się dowiedzieć o nim jak najwięcej, ale niestety Sonia ciągle śpi. Jednak w dniu wielkiego otwarcia Lasu Deszczowego w azylu leniwiec niespodziewanie robi coś niesamowitego… Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego - słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki - Zosia rozumie mowę zwierząt.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
50
Saga rodu Tyszkowskich. Tom 1. Aptekarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Tyszkowskich. Tom 1. Aptekarka
Dostępny
109 szt.

Aptekarka, pierwszy tom serii, to znakomita powieść historyczno-obyczajowa Magdy Skubisz, autorki nominowanej do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza za powieść Dżus&Dżin. Katja jest zielarką. Najlepszą w okolicy, a może i całej Galicji. Rośliny do niej mówią (nie naprawdę, rośliny przecież nie potrafią mówić), dziewczyna ma instynkt medyczny, a od romansów woli zielniki. I to jej przysparza kłopotów, bo w XIX wieku nawet lekarz nie potrafi docenić wiedzy i logiki. Zwłaszcza taki arogancki wieprzek jak doktor Roztworowski. Gdy do tego dodać charakterek i cięty język, łatwo sobie wyobrazić, przez co Katja przechodzi na pańskich dworach albo w chałupach chorych, gdzie rządzi szeptucha. Żeby było trudniej, dziewczyna odebrała wyprzedzające epokę feministyczne wychowanie od przybranego ojca, zielarza Batki, który na stronach poradników dla dobrze wychowanych panien zwykł suszyć grzyby. Słowem: Katja często musi w duchu odmawiać modlitwę do patronki cierpliwych, żeby nie trafił ją zwykły, ludzki szlag. A ten trafia ją najczęściej w towarzystwie pewnego zadufanego, złośliwego i przystojnego szlachcica. Jego dowcip jest równie ostry jak jej inteligencja, a jej zadziorny charakter równie twardy co jego wojskowe obycie. Jaki los czeka biedną dziewczynę w takim świecie? Zastrzeżenie: niektóre postacie występujące w książce nie są fikcyjne i można je spokojnie mylić z historycznymi, a zawarte w książce treści medyczno-zielarskie nie zastępują fachowej porady lekarskiej, choć mogą pomóc. Magda Skubisz ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Zawodowo zajmuje się emisją głosu, a także współpracuje z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. W 2020 r. w plebiscycie dziennika „Nowiny” Magda Skubisz znalazła się w gronie „TOP 15 Najbardziej Wpływowych Kobiet Podkarpacia”. Kilka lat temu autorka napisała serię książek „LO Story” – „o młodzieży, ale niekoniecznie dla młodzieży” – opowiadającą o przemyskich licealistach. Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście autorki. Do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki. Oskarżono w nim Magdę o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”. Na potrzeby swej ostatniej książki Magda „odkopała” zapomniane dzieje rodziny Tyszkowskich. Ukończyła także kurs zielarski, otrzymując dyplom z rąk dra Henryka Różańskiego.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

4 osoby kupiły
51
Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy, wydanie 3
Dostępny
174 szt.

Lato 1915 roku. Armia rosyjska pod naporem wroga wycofuje się z Królestwa Polskiego i zachodnich krańców Imperium. „Niemiec będzie babom cycki obcinał” – niesie się po wsiach. Spod Lublina, Chełma, Łomży, Ostrołęki, a nawet Warszawy obładowane wozy ruszają w głąb Rosji. Z obszarów na wschód od Białegostoku wyjeżdża nawet osiemdziesiąt procent mieszkańców. Wędrują w skwarze, bez wody i jedzenia. Niemieckie samoloty bombardują wojsko, nie szczędząc uciekinierów. Przy drogach zostają mogiły, część ciał leży niepogrzebana. Wybuchają epidemie. Masowo umierają dzieci. Bieżeńcy – tak po rosyjsku nazywają uciekinierów carskie władze – są rozwożeni po całej Rosji. Gdy we wsiach gdzieś na Syberii czy nad Donem z trudem budują nowe życie, wybucha rewolucja, niszcząc pozostałe filary „odwiecznego porządku”: carską władzę i religię. Bieżeńcy znowu ruszają w drogę, teraz w drugą stronę, do odrodzonego Państwa Polskiego. Powrót przynosi kolejne „końce świata”. Z terenu Polski wyjechać mogły ponad dwa miliony osób, ale o bieżeństwie milczą podręczniki. Opowieść ocalają potomkowie bieżeńców. To historia, którą można opowiadać z wielu perspektyw: ludzi postawionych w ekstremalnej sytuacji, chłopów, których świat ginie na ich oczach, wreszcie – uchodźców, uciekinierów, ofiar kolejnych wojen.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
52
Przytul mnie. Terapia poprzez czułość, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przytul mnie. Terapia poprzez czułość, wydanie 2
Dostępny
79 szt.

Przytulenie. Sprawia, że czujemy się kochani, działa terapeutycznie. Jest dostępnym dla każdego, prostym gestem o nadzwyczajnej sile wyrazu. Nie brakuje kultur i ludów, u których przytulenie stanowi podstawową formę spotkania, dzięki któremu poznajemy się i wchodzimy w relacje z innymi. Wydaje się, że w świecie zachodnim przytulenie nie jest jednak szczególnie doceniane. We współczesnym społeczeństwie mamy do czynienia z tak licznymi formami komunikacji wirtualnej, że możemy zapomnieć o bliskości, wyalienować się i odzwyczaić od kontaktu z żywym człowiekiem. Carlo Rocchetta odkrywa przed czytelnikiem piękno i dobroczynną moc tego gestu, poprzez ukazanie go jako znaku spotkania i zapowiedź nowej kultury: kultury serca i wspólnoty. „Ta książka odkrywa prostotę tego, co zrobić może każdy z nas, by dać więcej miłości i więcej miłości otrzymać”. – Marlena i Łukasz Paliwodowie, www.MamySie.pl „Autor daje wskazówki jak stawać się bardziej człowiekiem. Kluczem jest czułość, a najlepszą drogą do jej osiągnięcia przytulanie. To właśnie za pomocą przytulania możemy najpełniej komunikować naszą miłość i uczyć się jak dawać bezinteresowny dar z siebie”. – Marta i Mateusz Rezlerowie, www.trojcadopary.pl Carlo Rocchetta – włoski kapłan, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Duszpasterz rodzin, małżeństw, narzeczonych. Autor wielu publikacji poświęconych tematyce relacji nie tylko małżeńskiej. Sprawdź również jego inną książkę: Pochwała kłótni małżeńskiej oraz Pieśń nad Pieśniami. Polifonia oblubieńczej czułości.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
53
Złapię cię! Tutu i pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złapię cię! Tutu i pojazdy
Dostępny
288 szt.

Gdzie jest Tutu? To tu, to tam! Mnóstwo pojazdów, zwariowana pogoń i sympatyczny bohater w pełnej akcji i humoru książce kartonowej dla najmłodszych. Poznajcie Tutu – sympatycznego posiadacza czterech łap, wielkich oczu i długiego czarnego ogona. Właśnie rusza w zwariowaną gonitwę. Hop! Z roweru na kajak, z lotni na samolot, ze statku na motorówkę, z auta na koparkę, z karetki na radiowóz, z pociągu do wyścigówki… Nie ma chwili do stracenia – trzeba korzystać z każdej okazji do przesiadki. Za kim Tutu tak goni? Przekonajcie się sami! Na trasie zabawnej pogoni Tutu maluchy spotkają ponad dwadzieścia najróżniejszych pojazdów – jeżdżących, pływających i latających. Każda rozkładówka tej pełnej kolorów książki to nowy pojazd, nowe miejsce i nowe zaskoczenie. Dajcie się porwać w szaloną podróż i spróbujcie dogonić Tutu!

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
54
Fiszki. Egzamin ósmoklasisty. Angielski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki. Egzamin ósmoklasisty. Angielski
Dostępny
89 szt.

Prezentowany tytuł obejmuje wszystkie zagadnienia obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty - zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dzięki temu kursowi uczeń poszerzy swoje słownictwo, usystematyzuje wiadomości z gramatyki, nauczy się najważniejszych czasowników frazowych oraz powtórzy niezbędne zwroty konwersacyjne i sformułowania pisemne. Dodatkowo pozna różne typy zadań egzaminacyjnych i sprawdzi swoją wiedzę w teście kontrolnym.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

3 osoby kupiły
55
Przetrwać Belize - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetrwać Belize
Dostępny
169 szt.

SEKRETY SZKOLENIA OPERATORÓW GROM-u Przetrwać Belize to opowieść Navala o morderczym kursie, jaki przeszedł w belizeńskiej dżungli. Nowe wydanie zostało wzbogacone o osiem KONSPEKTÓW TAKTYCZNYCH opracowanych na potrzeby realnego szkolenia dla sił specjalnych z całego świata. Konspekt taktyczny to zbiór zasad, norm i procedur obowiązujących podczas szkolenia. Ich przestrzeganie pozwala przetrwać w ekstremalnych warunkach, jakie panują w dżungli. Naval niczego nie ukrywa, przedstawia wprost zasady walki obowiązujące w zielonym piekle. SPECJALNY DODATEK W TEJ EDYCJI! Konspekty taktyczne, nowe zdjęcia i wspomnienia z Belize jednego z norweskich przyjaciół Navala. *** Zabieram was do dżungli w Belize. To nie jest bezpieczne miejsce. Wokół duszne, zielone piekło. Wszystko, co lata, chce się dobrać do waszej krwi. Wszystko, co pełza i syczy, może was zaatakować. Poznacie sekrety tropienia wroga w dżungli i budowania pułapek, a także przetrwania w ekstremalnych warunkach, gdzie jeden błąd może kosztować życie. Trzy tygodnie w najbardziej dzikim miejscu na ziemi skutkują utratą 15 procent wagi ciała. Ale te trzy tygodnie szkolenia dają przepustkę do świata GROM-u. NAVAL Służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego i Złotą Odznaką GROM-u. Był pierwowzorem postaci GROM-owca do gry komputerowej Medal of Honor. Warfighter. Prowadził program survivalowy ?Ekspedycja ? odkrywcy drugiej natury? oraz autorski program ?Strzelnica Navala? w POLSAT Sport. Jest autorem książek: Przetrwać Belize, Ostatnich gryzą psy, Zatoka, Camp Pozzi, Chłopaki z Marsa oraz poradników: Ekstremalnie. Poradnik treningowy, Ekstremalna Strzelnica Navala i Świat na celowniku.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
56
Na jagody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na jagody
Dostępny
1087 szt.

Pewnie na lekcjach języka polskiego słyszeliście co nieco o Marii Konopnickiej. Że była poetką, autorką słynnej Roty i baśni, którą wszyscy znają: O krasnoludkach i sierotce Marysi. Być może kojarzycie ją też z czarno-białych zdjęć – poważną panią w kapeluszu i z monoklem… Ale czy wiecie, że Konopnicka wyprzedzała swoją epokę pod każdym względem? Ta niezwykle śmiała, odważna, często kontrowersyjna kobieta nie bała się stanowczo wygłaszać swoich opinii, a to, co pisała i mówiła, nie wszystkim się podobało. Jednocześnie była bardzo popularna, a wiele z jej książek stało się prawdziwymi bestsellerami! Ktoś taki jak ona na pewno nie chciałby, by jego dzieła kurzyły się na ciemnych półkach bibliotek. Dlatego oddajemy w wasze ręce piękne nowe wydanie Na jagody – popularnej „leśnej książeczki”, którą wspaniale – nowocześnie, ale z wielkim szacunkiem dla tekstu, zilustrowała Katarzyna Minasowicz. #odkurzmykonopnicką

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
57
Wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia
Dostępny
1 szt.

Opracowali - Magdalena Bizior-Dombrowska, Marcin Wołk i Maria Woźniak Wspomnienia Barbary Czerwijowskiej to coś znacznie więcej niż tylko nieocenione źródło wiedzy o dzieciństwie jej słynnej siostry, Kazimiery Iłłakowiczówny. Specyficzna pozycja społeczna memuarystki jako sieroty z nieformalnego związku, nad którą opiekę sprawowało kilka rodzin różniących się statusem materialnym i towarzyskim, spowodowała, że relacjonując swoje życie, może Czerwijowska opowiedzieć przy okazji o tym, jak w ostatniej ćwierci XIX i na początku XX wieku żyło się wśród najuboższej inteligencji, ziemiaństwa i arystokracji, w domach miejskich i wiejskich, litewskich, inflanckich, podlaskich i warszawskich. Dzięki znakomitej pamięci, sprawności językowej oraz nastawieniu na odtwarzanie przeszłości, nie zaś jej komentowanie, udało się Czerwijowskiej przekazać rozległy obraz życia codziennego różnych środowisk, ich obyczajów, przekonań i wyobrażeń o rzeczywistości. Jest to świat niemal bez wyjątku żeński: środowisko kobiet samodzielnych, zazwyczaj osobiście zarządzających domem i mniej lub bardziej rozległymi interesami nawet w tych nielicznych rodzinach, w których mężczyzna jest obecny. Owa kobiecość środowiska, w połączeniu z dziewczęcą perspektywą bohaterki i kobiecą narratorki sprawia, że Wspomnienia układają się w szczególną herstory Polski przełomu XIX i XX wieku.

46,00 zł
3 osoby kupiły
58
Mapa - Rudawy Janowickie 1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Rudawy Janowickie 1:35 000
Dostępny
75 szt.

Rudawy Janowickie - mapa turystyczna w skali 1:35'000 z informatorem na odwrocie. Przedstawia niewielkie, ale jakże urokliwe pasmo górskie we wschodniej części Sudetów Zachodnich. Mapa główna sięga po Jelenią Górę na północy, Karpacz i Kamienną Górę na południu. Na zachodzie zasięg wyznaczają Sosnówka i Staniszów, a na wschodzie Marciszów. Dodatkowo publikacja zawiera mapy okolic Cieplic-Zdroju i Dolinę Bobru oraz plany centrum Cieplic-Zdroju i Jeleniej Góry.Rudawy Janowickie słyną z malowniczych formacji skalnych. Takie nazwy jak Sokoliki, Starościńskie Skały, Lwia Góra czy Skalny Most znane są nie tylko wśród wspinaczy. W czasie krótkiej wycieczki po Rudawach zobaczymy imponujące panoramy z tarasów widokowych, odwiedzimy ruiny zamku Bolczów oraz odpoczniemy w klimatycznym schronisku Szwajcarka. A to nie wszystko, bo na aktywnych, oprócz wspomnianej wspinaczki czekają piękne trasy rowerowe oraz dolina Bobru, po której można spłynąć kajakiem lub pontonem.W części opisowej przygotowano krótki informator o Rudawach Janowickich, wspomniano o możliwościach aktywnego wypoczynku w regionie. Znajduje się tu również wykaz najciekawszych tras pieszych z opisem miejsc, które warto odwiedzić. Dopełnieniem są krótka wzmianka o dolinie pałaców i ogrodów oraz podpowiedzi, co jeszcze ciekawego warto zobaczyć / robić w okolicy?Na osobną uwagę zasługują przedstawione na mapie rejony wspinaczkowe. Dla lepszego podglądu zaprezentowano je dodatkowo w dużej skali 1:10'000. Umożliwiło to bardziej dokładną prezentację lokalizacji skał oraz dodanie ich nazw.

13,37 zł
9,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 3,38 zł

3 osoby kupiły
59
Znak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak
Dostępny
265 szt.

https://wspieram.to/znak-ukraina - wesprzyj powstanie Znaku. Oszałamiająca formalnie publikacja prezentująca najciekawsze osiągnięcia ukraińskiego projektowania znaków graficznych. Opowiada o historii tej dziedziny, czerpiącej garściami z awangardy lat dwudziestych, i o jej rozkwicie, który przypadł na lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte XX wieku, kiedy to ukształtował się wyrazisty styl szkoły charkowskiej. Autorki i autorzy tekstów sięgają do radzieckich archiwów, opisują społeczno-polityczny kontekst, w jakim tworzyli projektanci, wyjaśniają ich praktyczne i estetyczne założenia, analizują także wpływ, jaki wywarła na ich pracę zachodnia estetyka. Książka ma charakter wizualnego kolażu, w którym tekst i obrazy – litery, fotografie i znaki graficzne – istnieją na równych prawach i wzajemnie się uzupełniają. Jedna z ostatnich części to współczesna wizualna reinterpretacja znaków autorstwa kolektywu U,N,A tworzonego przez trzy projektantki książki, które eksplorują w niej niewyczerpaną potencjalność formy graficznej omawianych znaków.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

3 osoby kupiły
60
Zestaw szablonów do tatuaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw szablonów do tatuaży
TyToo
Dostępny
23 szt.

Szablony do robienia tatuaży brokatowych. Natychmiastowe i łatwe w użyciu. Poza skórą przylegają również do metalu, drewna, plastiku i szkła.

16,84 zł
15,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,85 zł

3 osoby kupiły
61
Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu
Dostępny
78 szt.

Diagnozy chorób ciała i umysłu mnożą się z roku na rok. Coraz częściej słychać też narzekania na zmęczenie, przebodźcowanie czy brak energii. Oto jednak dobra wiadomość: naturalne olejki eteryczne są potężnym narzędziem do samoopieki, które może zmienić Twoje życie i uzdrowić na wielu poziomach. Mogą one: • łagodzić stres, niepokój i depresję, • poprawić sen, • wyciszyć ból i stan zapalny, • zwiększyć energię i poprawić pamięć, • wspomóc trawienie i utratę wagi, • wzmocnić układ odpornościowy. Dzięki krokom proponowanym przez autorkę będziesz mógł rozpocząć własne doświadczenie z olejkami eterycznymi i znaleźć się na dobrej drodze do zdrowszego ciała i mózgu. Jodi Cohen jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką, która wykorzystała swoje szkolenia i doświadczenie w zakresie terapii żywieniowej oraz aromaterapii, aby stworzyć unikalną, zastrzeżoną mieszankę olejków eterycznych. Pomogła jej ona wyleczyć własny niepokój i bezsenność oraz wspomóc odporność.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
62
Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944, z wyobraźni Pap...
Dostępny
30 szt.

Album zawiera 36 plansz z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka w czasie Powstania Warszawskiego. Tym albumem twórca kultowego Tytusa postanowił ukoronować i zakończyć swoją komiksową, 52-letnią pracę twórczą. Każda plansza jest samodzielną historią, małą anegdotą dowcipnie opowiadającą historię z typowym dla Papcia Chmiela poczuciem humoru. Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) był grafikiem, rysownikiem i publicystą, mistrzem polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w „Świecie Przygód”, a następnie w „Świecie Młodych”. Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Był Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszkał i pracował w Warszawie. Zmarł 22 stycznia 2021 roku w wieku 97 lat.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
63
Magiczny quiz 4-latka. Potrzyj i sprawdź! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
64
Moje pierwsze naklejki. W ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze naklejki. W ogrodzie
Dostępny
2825 szt.

„Moje pierwsze naklejki” to 4 kolorowe, rozwijające zeszyty dla maluszków. W każdym zeszycie czekają: duże i okrągłe naklejki idealnie dopasowane do małych rączek, sympatyczne polecenia, a także wybrane obrazki do pokolorowania.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
65
Magiczny domek na drzewie. Tom 28. Wielki przypływ na Hawajach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny domek na drzewie. Tom 28. Wielki przypływ na Hawajach
Dostępny
79 szt.

Łapanie fal! To właśnie robią Jacek i Ania, kiedy magiczny domek przenosi ich na hawajską wyspę. Uczą się surfować i świetnie się bawią – dopóki nie zaczną się dziać dziwne rzeczy. Jacek i Ania wkrótce odkrywają przyczynę: nadciąga fala przypływu! Czy zdołają na czas ocalić swoich nowych przyjaciół? Numer jeden listy bestsellerów „New York Timesa” – „Magiczny domek na drzewie” to przygodowo-edukacyjna seria dla początkujących czytelników. Od 25 lat dzieci na całym świecie podróżują w czasie i przestrzeni z Anią i Jackiem.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
66
Hongkong. Powiedz, że kochasz Chiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hongkong. Powiedz, że kochasz Chiny
Dostępny
112 szt.

Historia współczesnego Hongkongu rozpoczyna się w połowie XIX wieku wraz z przybyciem Brytyjczyków. Od tego momentu kilka rybackich wiosek przekształca się stopniowo w gospodarczą metropolię, którą znamy. Piotr Bernardyn, długoletni korespondent i komentator spraw azjatyckich, był naocznym świadkiem wielomilionowych demonstracji, które wybuchły w Hongkongu w 2019 roku. Opisuje, jak protestujący niszczyli symbole chińskiej władzy w mieście, jak głosowali przez internet podczas ulicznych zamieszek i jak diametralnie zmienił się ich stosunek do policji, którą uważali dotąd za swoją. Aby wyjaśnić przyczyny tych wydarzeń, przybliża nam sto pięćdziesiąt lat historii Hongkongu, pokazując inne oblicze miasta kojarzonego z pragmatyzmem i zarabianiem pieniędzy. Wszystko po to, by uchwycić charakter miejsca, które – jak by się zdawało – ma w swojej naturze tymczasowość. Bernardyn tworzy niezwykły obraz metropolii, ale przede wszystkim jej mieszkańców, którzy wciąż zmagają się z odpowiedzią na pytanie o to, co to znaczy być Hongkończykiem.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
67
Ścienna historyczna mapa Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścienna historyczna mapa Polski
Dostępny
19 szt.

Polska - mapa historyczna - to wyjątkowa mapa, zawierająca mapy administracyjne Polski, od Polski pierwszych Piastów, poprzez Jagiellonów, rozbiory, II Rzeczpospolitą aż do Polski współczesnej. Mapa II Rzeczpospolitej (podział administracyjny z 1930) jest nałożona na obecną mapę Polski, obie w skali 1:2 000 000.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
68
Bardzo dobry fachowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo dobry fachowiec
Dostępny
63 szt.

Włoski gangster wynajmuje płatnego mordercę, by zlikwidował jego byłego sekretarza, który wykradł kompromitujące dokumenty i szantażuje nimi swego byłego szefa. Mister Rolson udaje się do Polski tropem Henryka Moderskiego. Ten jednak spodziewa się, że ktoś będzie nastawał na jego życie i angażuje młodego chłopaka, oczywiście nie mówiąc mu o niebezpieczeństwie, by go udawał, co pozwoli mu zyskać przewagę nad zabójcą. Tymczasem włoscy przeciwnicy jego byłego chlebodawcy wysyłają swoją agentkę, aby zdobyła owe krępujące materiały, których oni z kolei chcą użyć do szantażu. Bezwzględny zabójca, piękna kobieta, niewinny młodzieniec i szantażysta. Czy major Downar zdoła połączyć te elementy układanki? Wszak to bardzo dobry fachowiec?

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

2 osoby kupiły
69
Łamigłówki obrazkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki obrazkowe
Dostępny
270 szt.

To książeczka, w której każdy przedszkolak znajdzie różne wesołe i ciekawe krzyżówki. Rozwiązując je i kolorując obrazki, twórczo i przyjemnie spędzi czas. A kolorowe naklejki dodatkowo uatrakcyjnią zabawę.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

2 osoby kupiły
70
Mały ekolog. Akademia przyjaciela przyrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały ekolog. Akademia przyjaciela przyrody
Dostępny
462 szt.

Jak i dlaczego segregować odpady? Co zrobić ze zużytymi bateriami? Co to jest smog? Na czym polega recykling i dlaczego warto go stosować? Jak być przyjacielem przyrody? Jak oszczędzać wodę i energię? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książeczce "Mały ekolog". Zrozumiałe dla dziecka informacje oraz dużo ilustracji zachęcą do bycia "eko" na co dzień. Polecamy do nauki, miłego spędzania czasu i do kształtowania proekologicznych postaw u najmłodszych. Przyswojone za młodu nawyki będą procentować w dorosłym życiu.

13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
71
Dolina Środkowej Pilicy. Mapa laminowana 1:75 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina Środkowej Pilicy. Mapa laminowana 1:75 000
Dostępny
10 szt.

Pilica to lewy dopływ Wisły o długości 325 km, płynący z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i wpadający do Wisły koło Góry Kalwarii pod Warszawą. Jest osią prezentowanej mapy Dolina Środkowej Pilicy. Niniejsza mapa obejmuje środkowy odcinek rozległej doliny rzeki Pilicy od Szczekocin do Nowego Miasta nad Pilicą. Zasięg mapy wyznaczają: Rokiciny Kolonia na północy, Piotrków-Trybunalski na zachodzie, Szczekociny na południu i Nowe Miasto, Drzewica, Małogoszcz na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Jezioro Sulejowskie, parki krajobrazowe: Sulejowski, Spalski i Przedborski oraz miasta: Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Sulejów, Przedbórz, Włoszczowa, Koniecpol. Pilica idealnie nadaje się do uprawiania turystyki kajakowej. Szlak kajakowy Pilicy to jeden z bardziej popularnych spływów w Polsce. Rzeka na tym odcinku jest spokojna, malowniczo meandruje tworząc liczne wysepki, łachy i ławice piasku. Koryto Pilicy ma tu szerokość 100-150 m i łączy się z licznymi starorzeczami. W rejonie Przedborza rzeka opływa zachodnie krańce Pasma Przedborsko-Małogoskiego, a głębokość doliny sięga nawet do 50 m. Pod Smardzewicami wody środkowej Pilicy spiętrza zapora ziemna, tworząc Zalew Sulejowski. Dolinie Pilicy towarzyszą lasy, których największe kompleksy występują w okolicach Przedborza (Przedborski Park Krajobrazowy), w widłach Pilicy i Luciąży oraz w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego (dawna Puszcza Pilicka). Na mapie zaznaczony został szlak kajakowy Pilicy oraz jej dopływów wraz z punktami odległościowymi. Dolina Pilicy tworzy także doskonałe warunki do uprawiania ich form turystyki, a szczególnie turystyki rowerowej i konnej. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tutaj duże kompleksy leśne, w których wyznaczono wiele atrakcyjnych szlaków rowerowych. Niniejsza mapa doskonale nadaje się do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej. Polecamy ją również osobom zmotoryzowanym. Użytkownik znajdzie na niej wszystkie atrakcje, polecane do zwieszania. Jest to mapa dwustronna w skali 1:75'000.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
72
Modlitewnik do św. Józefa - najlepszego opiekuna rodzin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik do św. Józefa - najlepszego opiekuna rodzin
Dostępny
48 szt.

Zbiór najważniejszych modlitw do Świętego Józefa: akty oddania i ofiarowania, hymny, litanie, prośby w różnych intencjach (np. o dobrego męża i żonę), akty oddania i ofiarowania św. Józefowi, a także modlitwy świętych do Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef, Oblubieniec Matki Bożej, był przewodnik ziemskich dróg naszego Zbawiciela, a może być też naszym przewodnikiem. Prośmy go, aby zechciał być patronem naszego wzrastania ku pełnej dojrzałości ludzkiej, ku coraz lepszej, bardziej sumiennej pracy, ku głębszej wierze i bardziej żarliwej modlitwie. „Niech św. Józef wyprasza Kościołowi, światu i każdemu z nas, błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego” (św. Jan Paweł II). Poręczny format modlitewnika ułatwia korzystanie z niego i zachęca do częstej modlitwy. Publikacja z łatwością zmieści się w każdej damskiej torebce, w kieszeni koszuli lub marynarki.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
73
Szczytowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczytowanie
Dostępny
178 szt.

Nina to młoda, sympatyczna dziewczyna. Dziewczyna, która ma w życiu szczęście - mieszka w Krakowie z fantastycznym chłopakiem, kończy studia i widzi swoją przyszłość w jasnych barwach. W pewnym momencie wpada na szalony pomysł: „A może by tak zmienić temat pracy magisterskiej?” Jak myśli, tak czyni. By zrealizować swój cel opuszcza Kraków i Filipa, i wraca do rodzinnej miejscowości. Stamtąd pójdzie w góry. Wędrując po Tatrzańskim Parku Narodowym, będzie przypatrywać się sytuacjom na szlakach, aby jak najlepiej opisać kwestie bezpieczeństwa i wypadków, które przydarzają się turystom. W górach Nina spotka Jaśka - ratownika medycznego TOPR, który całkowicie odmieni jej życie. Ta dwójka znajdzie się jednocześnie w idealnym miejscu, ale w niewłaściwym momencie. Ona straci w ciągu jednej sekundy to, co najważniejsze, a on złoży obietnicę, która nigdy nie powinna zostać wypowiedziana. I chociaż obydwoje są dla siebie obcymi ludźmi, to jednak los połączy ich drogi... Debiutancka książka Katarzyny Paciorek to opowieść przepełniona uczuciami: szczęściem, smutkiem, strachem, pożądaniem i miłością. Także opisami pięknych górskich krajobrazów miejsca, które przywołuje autorka, istnieją naprawdę, tak jak TOPR, gotów nieustannie nieść pomoc miłośnikom tatrzańskich szlaków.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
74
Jej ostatnie wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej ostatnie wakacje
Dostępny
528 szt.

Kompleksy? Nuda? Depresja? Czy może być na to lepsze lekarstwo niż wakacje z porywającym i seksownym trenerem motywacyjnym? No chyba że… facet jest bezwzględnym mordercą. Dwa lata temu Jenna wyjechała na małą wyspę, żeby zmierzyć się z traumami z przeszłości na specjalnym obozie motywacyjnym. Ale terapeutyczne wakacje szybko przerodziły się w koszmar. Dwoje uczestników straciło życie w nieszczęśliwym wypadku. Charyzmatyczny organizator wyjazdu trafił do więzienia jako człowiek odpowiedzialny za ich śmierć. A Jenna… rozpłynęła się w powietrzu. Teraz okryty niesławą Lekarz Duszy wychodzi na wolność, a jego przedsiębiorcza i apodyktyczna żona Kate usiłuje za wszelką cenę pomóc mu wznowić działalność – i zarobić na otaczających go kontrowersjach więcej pieniędzy. Wyleczcie swoje dusze… i nie dajcie się zabić.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
75
Władczyni dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Władczyni dusz
Dostępny
1054 szt.

Jestem słusznym wyborem. Jedynym wyborem. I będę chronić swoje królestwa. Amora Montara zostanie królową. Księżniczka królestwa wysp Visidia całe życie spędziła na ćwiczeniach, by zostać Władczynią dusz. Wszyscy, prócz niej, mogą wybrać rodzaj magii, którą będą się posługiwać. Aby zapewnić sobie tytuł następczyni tronu, musi udowodnić, że potrafi panować nad niebezpieczną magią dusz. Podczas ostatecznej próby ponosi porażkę i zostaje zmuszona do ucieczki. Zawiera układ z tajemniczym piratem, Bastianem. Musi udowodnić, że zdolna jest rządzić. Żeglowanie pośród wysp jest jednak bardziej niebezpieczne, niż się księżniczce zdawało. Destrukcyjna nowa magia rośnie w siłę, a jeśli Amora chce ją zwyciężyć, będzie musiała stawić czoła legendarnym potworom i mściwym syrenom. W przeciwnym wypadku zaryzykuje losy królestwa i na zawsze straci szansę na koronę. Niebezpieczne morskie królestwo, magia i straszliwa zemsta – Władczyni dusz to porywająca powieść fantasy dla fanów cyklu „Szklany Tron” Sary J. Maas oraz „Córki Króla Piratów” Tricii Levenseller!

49,90 zł
23,95 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 25,95 zł

2 osoby kupiły
76
Rytm Harlemu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytm Harlemu
Dostępny
4971 szt.

Błyskotliwa i trzymająca w napięciu powieść o szemranych interesach, barwnym nowojorskim półświatku i zwyczajnym facecie, który po prostu pragnie szczęścia. A także o problemach rasowych, władzy i burzliwych wczesnych latach 60. Dla swoich klientów i sąsiadów ze Sto Dwudziestej Piątej Ulicy w Harlemie Ray Carney jest uczciwym sprzedawcą niedrogich mebli, prowadzącym przyzwoite życie i dbającym o żonę, która właśnie spodziewa się drugiego dziecka. I nawet jeśli zamożni rodzice Elizabeth nie akceptują ani zięcia, ani jego ciasnego lokum naprzeciw stacji metra, on właśnie tutaj czuje się jak w domu. Niewiele osób wie, że Ray trzyma sztamę z grupą bandytów i oszustów z przedmieścia. Czasy są trudne, z kasą jest cienko, interes z sofami na raty kręci się raczej niemrawo, więc jeśli jego kuzyn Freddie od czasu do czasu podrzuca mu jakiś pierścionek czy naszyjnik, Ray nie wnika, skąd się wzięły. Zna dyskretnego jubilera, który też nie zadaje pytań. Czołowa kandydatka do Nagrody Pulitzera (autor otrzymałby to wyróżnienie już po raz trzeci!). Jedna z najlepszych powieści 2021 roku według „New York Timesa” i Baracka Obamy.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
77
Naklejki ozdobne Minerały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki ozdobne Minerały
Appree
Dostępny
12 szt.

Naklejki ozdobne Minerały. Niezwykle realistyczne naklejki, które doskonale odwzorowują detale otoczenia. Zostały wykonane z tworzywa PET zapewniającego wysoką trwałość i precyzyjne kształty. Perfekcyjne cieniowanie i matowe wykończenie dają naturalny efekt po naklejeniu. Wykorzystasz je w domu, biurze, w planerach, książkach. W fantastyczny i kreatywny sposób można je również wykorzystać do scrappbookingu oraz bullet journalingu. Arkusz ma wymiar 195x67 mm.

14,40 zł
12,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,41 zł

2 osoby kupiły
78
Sfora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfora
Dostępny
62 szt.

Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że została ona odgryziona przez człowieka.Atmosfera niepokoju w mieście narasta. W mediach pojawiają się pogłoski o grasującym w okolicach wilkołaku. Niedługo potem śledczy trafiają na zmasakrowane zwłoki zaginionej niedawno zakonnicy ofiara została zamordowana, a jej ciało rozszarpały wilki. Inspektor Romuald Czarnecki powołuje specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, w skład której wchodzą również Igor Brudny i Julia Zawadzka ze stołecznej policji. Talent i trudna przeszłość komisarza Brudnego po raz kolejny mogą okazać się nieocenione.Mimo zdecydowanych działań śledztwo komplikuje się coraz bardziej. Brudny musi ustalić, czy sprawca ma jakiś związek z sierocińcem sióstr hieronimek, w którym sam się wychowywał. Łowy dopiero się zaczynają.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
79
Rumunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rumunia
Dostępny
254 szt.

Rumunia. Zamki, cerkwie i karpackie szczytyKtóre wino wybrać?Kim naprawdę był Drakula?Jak wyglądają rumuńskie fiordy?Do czego miała służyć Trasa Transfogaraska?Podczas podróży z Pascalem odkryjesz karpackie tajemnice!Przecinające kraj na pół majestatyczne Karpaty to dla turystów przede wszystkim gwarancja zapierających dech w piersiach widoków. Dla Rumunów natomiast góry są ważnym elementem tożsamości, m.in. ze względu na tradycje pasterskie (w ok. dwudziestomilionowej Rumunii hoduje się ponad dziesięć milionów owiec!). Wołoscy pasterze przez wieki przemierzali Karpaty, ich osady pojawiły się także na terenie Polski. Pamiątką są m.in. góralskie stroje i niektóre słowa, jak gazda czy bryndza, które na trwałe przeniknęły do naszego języka. Być może stąd tak nam bliska wydaje się rumuńska kultura.Michał Torz, autor przewodnika: „Wesoły Cmentarz położony w niewielkiej miejscowości Spna, przyciąga barwnymi krzyżami, nagrobkami i epitafiami. Drewniane dzieła sztuki ustawione są pionowo, a zmarłych uwieczniono w scenach obrazujących zawód wykonywany za życia, hobby, ulubiony sposób spędzania wolnego czasu lub przyczynę śmierci. Umieszczone poniżej rymowane epitafia streszczają życie zmarłego. Radosny stosunek do śmierci i pogodne godzenie się z wyrokami losu to wyjątek na skalę europejską”.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

3 osoby kupiły
80
Modlitewnik do św. Rity - w trudach i przeciwnościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik do św. Rity - w trudach i przeciwnościach
Dostępny
67 szt.

Modlitewnik, będący skarbczykiem modlitw za przyczyną św. Rity. Umieściliśmy w nim także krótki życiorys świętej. Rita z Cascii jest mistrzynią modlitwy, kształtującą w nas swoim przykładem i pouczeniami cześć wobec sakramentów, zwłaszcza do spowiedzi i Eucharystii. W jej szkole z pewnością ubogacimy serca i jeszcze bardziej przylgniemy do Chrystusa. Niech św. Rita, którą św. Jan Paweł II nazwał za Leonem XIII „drogocenną perłą Umbrii”, prowadzi nas, swoich czcicieli, drogami zawierzenia, miłości bliźniego i pojednania. Niech wyprasza te łaski, których najbardziej potrzebujemy. Przede wszystkim zaś, niech dodaje odwagi w stawianiu czoła trudnościom życiowym, niepowodzeniom i codziennym dramatom, w jakie obfituje nasze życie. Poręczny format modlitewnika ułatwia korzystanie z niego i zachęca do częstej modlitwy. Publikacja z łatwością zmieści się w każdej damskiej torebce, w kieszeni koszuli lub marynarki.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
81
Brzechwa. Poeta w adwokackiej todze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzechwa. Poeta w adwokackiej todze
Dostępny
23 szt.

Jan Brzechwa zapisał się w świadomości zbiorowej głównie jako poeta. Był on jednak nie tylko błyskotliwym literatem, ale także prawnikiem międzynarodowego formatu, cenionym specjalistą z zakresu prawa autorskiego w Polsce i na świecie, zwłaszcza jako aktywny działacz ZAiKS-u. Monografia jest pierwszym opracowaniem spuścizny Brzechwy jako prawnika. Przedstawia jego dorobek piśmienniczy w języku polskim, francuskim i włoskim oraz wpływ działalności Jana Brzechwy na treść i doktrynę prawa w Polsce. Autorzy starają się przybliżyć wątki prawnicze w biografii artysty i podkreślić jego rolę w kształtowaniu się systemu prawnego, a także świadomości prawnej w Polsce i na świecie. Książka zawiera także analizę międzywojennego orzecznictwa i sporów sądowych dotyczących prawa autorskiego, przeprowadzoną na podstawie publikacji Jana Brzechwy, oraz źródeł o sporach, w których reprezentował strony jako adwokat. W publikacji przedstawiono: • biografię J. Brzechwy jako adwokata; • analizę krytyczną dorobku J. Brzechwy – w szczególności jego niewydanego, czasowo zaginionego w związku z wybuchem II wojny światowej, komentarza do ustawy o prawie autorskim, a także analizę publikacji Brzechwy dotyczących nowych technologii okresu międzywojennego oraz międzynarodowych i zagranicznych aspektów prawa autorskiego, w tym opisywanego przez niego przed II wojną światową zagranicznego orzecznictwa prawnoautorskiego; • charakterystykę J. Brzechwy jako prawnika na tle epoki zawierającą krytyczne przedstawienie polskiego orzecznictwa autorskiego z okresu 1929–1939, badanego przez pryzmat wydanych przez niego publikacji, opis stanowiska Jana Brzechwy w sprawie praw autorskich do filmu dźwiękowego oraz sporu, jaki prowadził na ten temat z innymi prawnikami z epoki, wnikliwą relację z procesu pomiędzy Zenonem Przesmyckim i prof. Tadeuszem Pinim o spuściznę po Cyprianie Norwidzie oraz sylwetkę J. Brzechwy na tle sporu Związku Nauczycielstwa Polskiego z „Ilustrowanym Kurierem Codziennym" (słynna sprawa o propagandę bolszewicką w czasopiśmie dla młodzieży szkolnej „Płomyk"); • wybrane sprawy powojenne – w tym charakterystykę działalności prawniczej J. Brzechwy w okresie PRL-u oraz analizę sytuacji prawnej jego niewydanego komentarza do pierwszej polskiej ustawy o prawie autorskim. Książka jest adresowana nie tylko do szerokiego kręgu osób zainteresowanych życiem i twórczością Jana Brzechwy, ale także do prawników zainteresowanych rozwojem prawa autorskiego, do rozwoju którego J. Brzechwa znacząco się przyczynił, oraz historyków. Dzięki połączeniu wątków biograficznych z prawniczymi i historycznymi publikacja ma uniwersalny charakter i z pewnością będzie niezwykle interesującą pozycją dla czytelników.

89,00 zł
73,87 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 15,13 zł

2 osoby kupiły
82
Balon MegaBalon różowo-zielone paski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Balon MegaBalon różowo-zielone paski
Epee
Dostępny
9 szt.

Wymiary: Długość: 300 cm

20,90 zł
14,42 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
83
Odlotowe łamigłówki z naklejkami. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlotowe łamigłówki z naklejkami. Kosmos
Dostępny
3 szt.

Kolorowa seria łamigłówek rozwijająca różnorodne umiejętności: małą motorykę, koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Różnorodna tematyka i aż 6 stron naklejek. Odlotowe łamigłówki, których motywem przewodnim jest KOSMOS, pozwolą dziecku ćwiczyć rozmaite umiejętności w formie zabawy. Najmłodsi znajdą tu labirynty, zagadki i sudoku, poszukają różnic, połączą kropki, odnajdą elementy ukryte na ilustracji i pokolorują obrazki. Poćwiczą logiczne myślenie podczas pierwszych zabaw z kodowaniem i kolorowaniem według klucza. Wysłuchają głosek w wyrazach i poćwiczą liczenie. A do tego dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o kosmosie. Zadania uatrakcyjniono aż 6 stronami naklejek.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
84
Co robi Pucio? Що робить Діма? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robi Pucio? Що робить Діма?
Dostępny
757 szt.

Na kartach tej małej książeczki znajdziecie ulubionego bohatera dzieci w codziennych sytuacjach. Każda z nich to okazja do zapoznania się z najbardziej podstawowymi rzeczownikami i czasownikami w językach ukraińskim i polskim. Czytając książkę z dzieckiem, wskazujcie palcem obiekty, powtarzajcie zastosowane słowa, wyraźnie intonujcie i zabarwiajcie emocjonalnie swoje wypowiedzi. Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na pomoc naszym ukraińskim sąsiadom za pośrednictwem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Z zysków z tytułu niniejszej publikacji zrezygnowali: autorka Marta Galewska-Kustra, ilustratorka Joanna Kłos, tłumaczki, drukarnia Leyko, partnerzy handlowi i Wydawnictwo "Nasza Księgarnia", Sp. z o.o. Nabywców tej książki zachęcamy do przekazywania jej ukraińskim dzieciom przebywającym w Polsce za pośrednictwem szkół, bibliotek, świetlic czy rodziców. Dwujęzyczne wydanie będzie dla maluchów okazją do poznania pierwszych słów w języku polskim, co ułatwi im adaptację w polskich placówkach edukacyjnych. На сторінках цієї маленької книжки ви знайдете улюбленого героя дітей у повсякденних ситуаціях. Кожна з них – це можливість вивчити основні іменники та дієслова українською та польською мовами. Читаючи з дитиною книгу, показуйте пальцем на предмети, повторюйте використані слова, чітко вимовляйте та емоційно забарвлюйте свої висловлювання. Усі кошти від продажу книги будуть передані на допомогу нашим сусідам-українцям через Асоціацію "SOS Wioski Dziecięce". Відмовилися від отримання прибутку від цього видання: автор Marta Galewska-Kustra, ілюстратор Joanna Kłos, перекладачі, друкарня Leyko, ділові партнери та видавництво "Nasza Księgarnia". Ми закликаємо покупців цієї книги передавати її українським дітям, які перебувають у Польщі, через школи, бібліотеки, будинки культури чи батьків. Двомовне видання стане нагодою для дітей вивчити перші слова польською мовою, що полегшить їх адаптацію в польських навчальних закладах.

10,99 zł
2 osoby kupiły
85
Akademia jednorożców. Tom 11. Wiola i Migotka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia jednorożców. Tom 11. Wiola i Migotka
Dostępny
350 szt.

Seria opowiada różne historie dziewczynek, które przyjaźnią się z jednorożcami. Wyobraź sobie szkołę, w której ty i twój jednorożec przeżywacie razem wspaniałe przygody. Wyobraź sobie Akademię jednorożców. Akademia Jednorożców to najlepszy rodzaj szkoły z internatem, gdzie uczniowie są połączeni w pary z niesamowitymi jednorożcami. Dziewczyny z akademika są zdeterminowane, by związać się z jednorożcami i nauczyć się bycia opiekunami ich wspaniałego domu na wyspie. Niestety, ktoś chce ich powstrzymać. Kim jest tajemnicza postać, która próbuje wszystko zepsuć? Nic nie zatrzyma dziewczyn i ich jednorożców, aby się tego dowiedzieć! W serii jest już dziesięć książek, pełnych przygód, magii i jednorożców. Wiola i Migotka kochają Akademię Jednorożców. Jedyne czego pragną, to opiekować się szkołą i piękną Wyspą Jednorożców. Gdyby tylko Migotka odkryła wreszcie swoją moc! Perypetie prowadzą Wiolę, Migotkę oraz ich przyjaciół do wielkiego niebezpieczeństwa na zamarzniętej lagunie. Czy pod presją czasu Migotce uda się znaleźć swoją magię i uratować przyjaciół?

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
86
Łamigłówki z lewkiem. Książeczka z naklejkami 4+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki z lewkiem. Książeczka z naklejkami 4+
Dostępny
92 szt.

Rozwiązywanie łamigłówek to doskonały sposób na kształcące spędzenie wolnego czasu. Ciekawy zestaw ćwiczeń na spostrzegawczość, labirynty, łączenie w pary, kolorowanki połączone z zabawą naklejkami to prawdziwa gratka dla miłośników łamigłówek i test sprawdzenia umiejętności przedszkolaka.

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
87
Sztuka prowadzenia cyberkonfliktu. Atak i obrona w czasie rzeczywistym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka prowadzenia cyberkonfliktu. Atak i obrona w czasie rzeczywistym
Dostępny
39 szt.

Cyfrowe konflikty stały się codziennością. Organizacja, która chce przetrwać w tym wrogim świecie, nie może szczędzić sił ani środków na cyberbezpieczeństwo. Napastnicy prowadzą wyrafinowane ataki z rosnącą skutecznością. Nawet jeśli Twój system komputerowy jest dobrze zabezpieczony, a procedury cyberbezpieczeństwa zostały wdrożone i są stosowane, musisz się przygotować do ataku. Innymi słowy: musisz dobrze wiedzieć, co robić, kiedy prawdziwi hakerzy wtargną do Twojego systemu. Ta niezwykła książka pozwoli Ci dobrze zrozumieć, jak wygląda prowadzenie cyberataku z perspektywy agresora i odpieranie napaści z perspektywy obrońcy. Znajdziesz w niej mnóstwo przydatnych porad i wskazówek, dzięki którym zdołasz przejąć kontrolę nad sytuacją. Opisane tu techniki i sztuczki okazują się przydatne podczas całego łańcucha ataku. W każdym rozdziale poruszono tematy ważne dla zespołów ataku lub zespołów obrony. Pokazano świat antagonistycznych operacji, a także zasady oszustwa, człowieczeństwa i ekonomii, będące podstawą prowadzenia konfliktów komputerowych. Przedstawiono wszelkie niezbędne informacje dotyczące planowania operacji, instalacji infrastruktury i narzędzi. Omówiono również zalety prowadzenia zaawansowanych badań i wyciągania wniosków z zakończonych konfliktów. W książce między innymi: - wstrzykiwanie kodu do procesów i wykrywanie wstrzykniętego kodu, - aktywne środki obrony, - manipulacja sensorami obrońców podczas ataku, - wprowadzanie tylnych drzwi do programów i używanie serwerów-pułapek, - techniki stosowane w zespołach czerwonych i niebieskich, - najlepsze metody pozwalające wygrać konflikt cyberbezpieczeństwa. Przygotuj się. Cyberwojna nadchodzi! Dan Borges jest programistą specjalizującym się w zagadnieniach bezpieczeństwa. Zajmował się między innymi testami penetracyjnymi, symulacją ataków, a także analizami w operacyjnych centrach bezpieczeństwa. Przez osiem lat był członkiem zespołu czerwonego konkursu National Collegiate Cyber Defense Competition, a przez pięć lat prowadził konkurs Global Collegiate Penetration Testing Competition.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

2 osoby kupiły
88
Jak opowiadać historie dzieciom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak opowiadać historie dzieciom
Dostępny
62 szt.

Rewolucyjny poradnik o tym, jak nauczyć się opowiadać własne historie Opowiadanie historii (storytelling) jest jedną z najstarszych i najważniejszych umiejętności znanych ludzkości. To ponadczasowe narzędzie, które pomaga celebrować radość życia i stawiać czoła wyzwaniom. Dzięki niemu dzieci łatwiej będą radzić sobie z emocjami, nauczą się empatii czy lepiej zrozumieją świat, w którym żyjemy. Ponadto opowiadanie historii kultywuje znaczenie więzi między opowiadającym a słuchaczem oraz budowanie intymności i zaufania między rodzicem czy opiekunem a dzieckiem. W tej zachwycającej książce Silke Rose West i Joseph Sarosy – nauczyciele wczesnoszkolni z wieloma godzinami doświadczenia w opowiadaniu historii – prezentują kluczowe elementy storytellingu. Ich zaskakująco prosta metoda układania oryginalnych i pomysłowych historii uczyni z każdego eksperta gawędziarstwa. Za sprawą tej intuicyjnej techniki wykorzystującej elementy zaczerpnięte z życia codziennego opowiadanie historii będzie wyjątkowo łatwe. Przenosząc punkt ciężkości z tworzenia narracji na wzmocnienie relacji z dzieckiem, książka ta obudzi umiejętności, o których istnieniu nie wiedzieliście. W komplecie z praktycznymi poradami i odrobiną nauki wyjaśnia, w jaki sposób historie wzbogacają nasze życie. To lektura obowiązkowa dla rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów. Książka pomoże ci odkryć historie, które już są w tobie, tylko czekają na opowiedzenie.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
89
Depeche Mode, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depeche Mode, wydanie 2
Dostępny
110 szt.

Z chaosu transformacyjnej codzienności powoli wyłania się biznesowy i religijny układ. Choć państwowy komunizm upadł, młodzi wciąż hołdują ideałom społecznej sprawiedliwości i pochuizmu. Ale w powietrzu buzuje już nowe – marketing, niuejdżowe kaznodziejstwo, zapach marihuany, Depeche Mode w publicznym radiu. Charków zasnuty jest ziołowym dymem, zalany wódką i keczupem. Poszukiwania kolegi prowadzą do odnalezienia czegoś nienazywalnego. Być może jest to poezja, być może przyjaźń, ale niewykluczone, że po prostu bardzo piękne delirium. „Życie jest jak rakieta kosmiczna i jeśli wlazłeś do niej, to siedź i niczego nie ruszaj, po prostu bądź gotów na to, że życie twoje ostro się zmieni”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
90
Droga do raju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do raju
Dostępny
5026 szt.

Powieść znakomitej autorki kultowego Jeźdźca miedzianego! Obyczajowa powieść drogi. Poruszająca historia kobiecej przyjaźni, lojalności, miłości i poszukiwania celu w życiu. Shelby kończy szkołę i dostaje od ciotki kultowego, jaskrawożółtego mustanga. Zamierza jechać nim do Kalifornii, by odnaleźć tam swą matkę. Dołącza do niej Gina, pragnąca odszukać byłego chłopaka i naprawić związek. Po drodze zabierają Candy: nieznośną, tajemniczą dziewczynę, która przeszła w życiu prawdziwe piekło i wyraźnie przed czymś ucieka... Niezwykła podróż przez cały kraj odmieni ich życie na zawsze. Książki Paulliny Simons szturmem zdobywają serca i umysły czytelników na całym świecie.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
91
Tomek i tata w podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tomek i tata w podróży
Dostępny
3 szt.

20 krótkich historyjek, które opowiadają o codziennym życiu rodzinnym przedszkolaka Tomka i jego taty. – Dzisiaj niebo jest wyjątkowo pogodne – powiedział tata, wskazując na wieżowiec w oddali. Jak co wieczór Tomek i tata stali przy oknie i wyglądali na zewnątrz. Przed pójściem spać Tomek uwielbiał obserwować z tatą pociągi. Przejeżdżały tuż obok ich domu. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc!

29,90 zł
15,25 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 14,65 zł

2 osoby kupiły
92
Balon MegaBalon pomarańczowo-żółte zygzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Balon MegaBalon pomarańczowo-żółte zygzaki
Epee
Dostępny
13 szt.

Wymiary: Długość: 300 cm

20,90 zł
14,42 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
93
Naklejki ozdobne kwiaty Lawenda morska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki ozdobne kwiaty Lawenda morska
Appree
Dostępny
10 szt.

Naklejki ozdobne kwiaty Lawenda morska. Niezwykle realistyczne naklejki, które doskonale odwzorowują zasuszone rośliny. Zostały wykonane z tworzywa PET zapewniającego wysoką trwałość i precyzyjne kształty. Perfekcyjne cieniowanie i matowe wykończenie dają naturalny efekt po naklejeniu. Wykorzystasz je w domu, biurze, w planerach, książkach. W fantastyczny i kreatywny sposób można je również wykorzystać do scrappbookingu oraz bullet journalingu. Arkusz ma wymiar 150x94 mm.

18,50 zł
16,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 1,51 zł

2 osoby kupiły
94
Mądre dziecko. Kształty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądre dziecko. Kształty
Dostępny
3070 szt.

Seria książek pt. „Mądre dziecko” przekazuje dziecku podstawową wiedzę na wesoło, w prosty, nienachalny sposób. Książki z puzzlami zawierają 4 duże puzzle, a pod każdymi puzzlami znajduje się kolorowanka! Książki przekazują wiedzę, rozwijają mięśnie dłoni i dokładność, a także bawią! Dzięki książce Mądre dziecko. Kształty dziecko pozna przeróżne kształty.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
95
Mapa - Podhale, Tatry, Orawa, Spisz 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Podhale, Tatry, Orawa, Spisz 1:50 000
Dostępny
50 szt.

Jest to dwustronna mapa laminowana w skali 1:50'000. Obejmuje swym zasięgiem Podhale region niezwykle bogaty kulturowo i przyrodniczo oraz najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Na mapie znajdują się także: Orawa (polska), usytuowana w "cieniu" Babiej Góry - królowej Beskidów, Spisz (polski) - położony u północno-zachodnich podnóży Tatr oraz południowa część Gorców.Zasięg mapy wyznaczają: Rabka-Zdrój i Gorczański Park Narodowy na północy, Zawoja i Babia Góra na zachodzie, granica polsko-słowacka na południu, Czorsztyn i Jezioro Czorsztyńskie na wschodzie.Jest to idealny teren na piesze wędrówki, ale także wycieczki rowerowe i wspinaczkę. Okolice Bukowiny Tatrzańskiej to popularny rejon narciarstwa zjazdowego i basenów termalnych. Położone na tym obszarze: Białka, Bukowina Tatrzańska, Małe Ciche, Jurgów i Murzasichle to jedne z bardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce.Obszar ten znany jest także z doskonałej kuchni regionalnej, żywego folkloru i tradycyjnego rzemiosła.Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Zaznaczono również obszary "Zanocuj w lesie". Mapa zawiera plan Zakopanego (1:18'500) i centrum Nowego Targu (1:15'000).

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
96
Karteczki samoprzylepne Klon czerwony S - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,26 zł
11,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,27 zł

1 osoba kupiła
97
Koloruję dinozaury i smoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję dinozaury i smoki
Dostępny
92 szt.

Kolorowanki o lubianej przez dzieci tematyce. Duże i nieskomplikowane ilustracje z pewnością przypadną do gustu najmłodszym odbiorcom.Dzięki kolorowaniu dziecko:ćwiczy sprawność manualną,rozwija kreatywność,uczy się odróżniać kolory,uspokaja się i wycisza,ćwiczy koncentrację i cierpliwość.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
98
Spacerem po Bieszczadach, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacerem po Bieszczadach, część 1
Dostępny
46 szt.

Publikacja to część pierwsza serii przewodników „Spacerem po Bieszczadach"”. Znajdziemy w nim 22 propozycje tras turystycznych wybranych i świetnie opisanych przez legendę tych terenów: Stanisława Orłowskiego - przewodnika turystycznego, który niejeden szlak w Bieszczadach przetarł jako pierwszy. A kto był z nim na wycieczce ten wie, jak potrafi opowiadać! Poza ciekawymi i barwnymi opisami miejscowości, zabytków i innych atrakcji turystycznych, na przewodnik składają się dokładne i aktualne mapy każdej z proponowanych tras, a także liczne zdjęcia. Świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą urozmaicić sobie urlop nad bieszczadzkimi jeziorami o interesujące i relaksujące wędrówki po najciekawszych miejscach regionu.Przewodnik zawiera: - 22 trasy spacerowe; - opisy miejscowości; - opisy atrakcji turystycznych; - szczegółowe mapy.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
99
Neurologia. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neurologia. Tom 3
Dostępny
6 szt.

Spis treści Wady wrodzone i choroby układu nerwowego u noworodków Zaburzenia rozwojowe układu nerwowego Urazy okołoporodowe Choroby metaboliczne i uwarunkowane genetycznie Choroby lizosomalne i spichrzeniowe Zaburzenia przemiany metali Porfirie Choroby spowodowane zaburzeniami przemiany aminokwasów Choroby spowodowane zaburzeniami oksydacji kwasów tłuszczowych Zaburzenia budowy i liczby chromosomów Choroby skórno-nerwowe (fakomatozy) Choroby demielinizacyjne CUN Stwardnienie rozsiane Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego Stwardnienie rozlane (choroba Schildera) Spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia (neuromyelitis optica spectrum disorders, choro-ba Devica) Stwardnienie koncentryczne (Baló) Ostre rozlane zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego Poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego Choroba Marchiafavy-Bignamiego Centralna mielinoliza mostu Zespoły ataktyczne Ataksje dziedziczne Padaczka i napadowe zaburzenia przytomności lub pamięci Postępowanie diagnostyczne w napadowych zaburzeniach przytomności Padaczka Drgawki gorączkowe Omdlenie Przemijająca amnezja całkowita Choroby krążków międzykręgowych i korzeni rdzeniowych Choroby krążków międzykręgowych i korzeni rdzeniowych Spondylopatia szyjna Spondylopatia lędźwiowa Syringomyelia Choroby mięśni Miopatie Miastenia i zespół miasteniczny Lamberta-Eatona Dystrofie mięśniowe Kanałopatie Miopatie wrodzone Choroby mitochondrialne Mioglobinuria Miopatie zapalne Kostniejące zapalenie mięśni Kurcze i sztywność mięśni Choroby układu autonomicznego Rodzinna dysautonomia Bóle głowy Wprowadzenie do bólów głowy Migrena Trójdzielno-autonomiczne bóle głowy Napięciowy ból głowy Piorunujący ból głowy Przewlekłe bóle głowy Kręgopochodny ból głowy Zaburzenia odżywiania i zatrucia Podstawowe objawy zatruć układu nerwowego i ich patogeneza Wpływ alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy Zaburzenia układu nerwowego spowodowane przez substancje psychoaktywne Zatrucia metalami ciężkimi Zatrucia rozpuszczalnikami organicznymi Zatrucia substancjami lotnymi Zatrucia pestycydami Zaburzenia układu nerwowego w chorobach wewnętrznych Objawy neurologiczne w układowych chorobach tkanki łącznej Zaburzenia układu nerwowego w endokrynopatiach Zaburzenia czynności układu nerwowego w cukrzycy Zaburzenia układu nerwowego w przewlekłej chorobie nerek Zaburzenia układu nerwowego w chorobach serca Zaburzenia układu nerwowego w chorobach płuc Encefalopatia wątrobowa Leczenie bólu Wprowadzenie do diagnostyki i leczenia bólu Bóle krzyża i mięśni Leki przeciwpadaczkowe stosowane w zwalczaniu bólu neuropatycznego Ból neurogenny Ważne zagadnienia neurologiczne Rehabilitacja neurologiczna Orzecznictwo lekarskie i rehabilitacja w systemie zabezpieczenia społecznego następstw chorób Podstawy intensywnej terapii w praktyce neurologicznej Neuropsychiatria Neurogeriatria Zawroty głowy

240,00 zł
1 osoba kupiła
100
Karteczki samoprzylepne Lotos różowy S - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Lotos różowy S
Appree
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

10,21 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,22 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry