hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.05.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 9 maja 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Jak dawniej żyły dzieci (Ben Hubbard, Christiane Engel), na drugim Mistrzowie piłki nożnej (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Pogo (Jakub Sieczko) oraz Pojechałam do brata na południe. Tom 1 (Karin Smirnoff).
1
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Jak dawniej żyły dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Jak dawniej żyły dzieci
Dostępny
679 szt.

Ta książka jest jak wehikuł czasu, który zabierze was w przeszłość, gdzie spotkacie dzieci z innych epok. Na tej wycieczce poznacie dawne cywilizacje i kultury, które ukształtowały nasz świat. Żyjąca w paleolicie Mat pokaże wam fascynujące malowidła naskalne i zaprezentuje najnowszą kolekcję ubrań ze skór mamutów. Hanisz oprowadzi was po sumeryjskim mieście Ur i nauczy grać w jedną z pierwszych gier planszowych. Z Arą ze starożytnego Egiptu poznacie świat faraonów – zwiedzicie piramidy i nauczycie się czytać hieroglify. Ki z plemienia Olmeków wyjaśni, skąd się wzięła gumowa piłka i jak przyrządzić pitną czekoladę. Suiko przedstawi cię szogunowi i samurajom na dworze cesarza Japonii, a Freya zaprosi na ucztę wikingów. To będzie niesamowita, zabawna i pouczająca podróż w czasie! Bohaterowie bogato ilustrowanej książki Jak dawniej żyły dzieci opowiadają o swoich domach, zajęciach i rodzinach. Poznajemy kulturę oraz styl życia ludzi z różnych stron świata i odległych epok. Jak dawniej żyły dzieci to kolejna propozycja serii „Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka”, skierowanej do starszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów. To tematy, które fascynują dzieci, nowoczesne ilustracje, które w przyjazny sposób przedstawiają różne zagadnienia i ułatwiają zrozumienie treści. Książki doskonale wpisują się w popularny nurt współczesnej edukacji – edutainment (od słów education – edukacja i entertainment – rozrywka), z którego czerpiemy, rozbudowując Akademia Mądrego Dziecka o pozycje dla starszych dzieci. Zaspokajamy ciekawość w sposób, który gwarantuje dobrą zabawę – a zdobywanie wiedzy jest jej częścią.

34,99 zł
22,39 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,60 zł

89 osób kupiło
2
Mistrzowie piłki nożnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mistrzowie piłki nożnej
Dostępny
548 szt.

Najlepsi piłkarze na świecie cieszą się niezwykłą popularnością. Nie tylko brylują na boiskach największych stadionów, zdobywając medale i puchary, ale coraz częściej grają też w reklamach, zyskując olbrzymią rozpoznawalność. W końcu kto dziś nie kojarzy chociażby Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo czy Lionela Messiego? W tej książce prezentujemy ponad 300 zawodników z całego świata. Przeczytasz tu o wybitnych gwiazdach, triumfujących w najbardziej prestiżowych turniejach, jak i młodych talentach, które już zachwycają swoimi osiągnięciami, stając się wzorem dla dzieci i młodzieży. Poza podstawowymi danymi znajdziesz tu rozmaite ciekawostki i liczne zdjęcia. To wydanie z pewnością pozwoli Ci zaspokoić głód piłkarskiej wiedzy i przygotować się do śledzenia najważniejszych rozgrywek.

69,99 zł
37,09 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 32,90 zł

77 osób kupiło
3
Pogo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pogo
Dostępny
300 szt.

Dwa słowa są w tej pracy zakazane: powołanie i bohaterstwo. Jakub Sieczko, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, przez sześć lat pracował w stołecznym pogotowiu ratunkowym. To osiem tysięcy godzin na dyżurach, tysiące twarzy, setki tragedii – raczej nie tych z pierwszych stron gazet. Kilka spektakularnych sukcesów i żadnego cudu, bo siły nadprzyrodzone mają na warszawskim Grochowie wolne. Ludzie jeżdżący karetką i nazywani czasem bogami – wcale nimi nie są. Próbują przetrwać w pogotowiu, nie popaść w obojętność lub samodestrukcję. Nie każdemu się to udaje. Obcują z miastem bez filtra i pudru – z Warszawą śmierci, klubów ekskluzywnych i podrzędnych, brudu, głupich porachunków, złamanych serc i przede wszystkim niewidowiskowego, cichego cierpienia. Robią w nieszczęściu, które przytrafia się starym i młodym, bogatym i biednym, sławnym i anonimowym. Wszyscy są równi. I pogo też nie wybiera – jeździ do każdego. Trzech ubranych na pomarańczowo trzydziestolatków musi patrzeć na rozpadające się cudze życia, choć często woleliby odwrócić wzrok. Taka praca, że patrzeć trzeba. Niekiedy udają przed sobą, że wcale nie chce im się płakać. Lekarzowi czasem „bandaż się rozwija”, a czasem ma overbooking nieszczęść. Jednak gdy trzylatek nie zostaje półsierotą, nieszczęście staje się szczęściem. I to jest piękna chwila – zdradliwa, ale najpiękniejsza.

39,00 zł
22,62 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,38 zł

68 osób kupiło
4
Pojechałam do brata na południe. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojechałam do brata na południe. Tom 1
Dostępny
333 szt.

Objawienie szwedzkiej prozy. Oddziałująca na wyobraźnię, zaskakująca opowieść o powrocie i mierzeniu się z przeszłością. Sprzątałam lęki brata tak samo jak swoje. Przypominało to grę w tetrisa. Klocki trafiały w odpowiednie miejsca odpędzając wszelkie próby myślenia o czymś innym. Janakippo przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby pomóc bratu, który ma problemy z alkoholem. Wizyta, po latach nieobecności, sprawia, że odżywają mroczne wspomnienia z dzieciństwa naznaczonego przemocą i niewyjaśnione sprawy z przeszłości, przed którymi nie ma już ucieczki. Jana wikła się w romans, znajduje pracę, a jednocześnie próbuje zrozumieć, kim tak naprawdę są otaczający ją ludzie i czy skrywane przez nich tajemnice dają odpowiedzi na pytania, które ona nosi w sobie od lat. „To straszna historia, ale świetna powieść. Taka, która wywraca człowiekowi bebechy i zostaje z nim na długo. Mądrze skonstruowany, skomplikowany obraz traumy opowiedziany niepowtarzalnym językiem.” – Dominika Słowik

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

20 osób kupiło
5
Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy
Dostępny
162 szt.

Hej, lubicie patrzeć w gwiazdy?! Profesor Astrokot i jego przyjaciele właśnie wyruszają w kosmos i zapraszają was na wyprawę! Poznacie tajemnice gwiazd i dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o Wszechświecie. To będzie świetna przygoda! Najnowszy tytuł w serii edukacyjnej „Mały Astrokot”, w której przewodnikiem jest najmądrzejszy kot na świecie. Seria „Mały Astrokot” – wiedza podana w przystępny i zabawny sposób! Pozostałe tytuły w serii: Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

16 osób kupiło
6
Świat w obrazkach. Domowe zwierzątka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w obrazkach. Domowe zwierzątka
Dostępny
1745 szt.

Czy znasz wszystkie zwierzęta domowe? Jakich mamy ulubieńców? Skąd pochodzą psy? Jak dbać o kota? Czy trudno opiekować się chomikiem? Jakie warunki zapewnić królikowi, a jakie szczurowi? Jakie wybrać rybki do domowego akwarium? Przeczytaj tę książkę, a wszystkiego się dowiesz!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

16 osób kupiło
7
Świat w obrazkach. Ludzkie ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w obrazkach. Ludzkie ciało
Dostępny
1390 szt.

Dzięki przystępnym opisom oraz barwnym obrazkom dziecko odkryje strona po stronie, jak działa jego organizm. Zrozumie, dlaczego musi jeść, myć się, spać lub uprawiać sport. Dowie się też, jak w łonie matki rozwija się życie.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

15 osób kupiło
8
Sprzedawca szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzedawca szczęścia
Dostępny
138 szt.

Mówią, że szczęście jest najważniejsze. Pan Gołąb sprzedaje je w słoikach. Ale czy szczęście można kupić? A gdyby tak rozejrzeć się wokół…

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

13 osób kupiło
9
Świat w obrazkach. Góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w obrazkach. Góry
Dostępny
69 szt.

Dzięki przystępnym tekstom i wspaniałym obrazkom dziecko odkryje fascynujący świat gór. Pozna najwyższe szczyty Ziemi i mieszkańców trudno dostępnych obszarów. Dowie się także, jak w górach można spędzić czas.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

11 osób kupiło
10
Auta. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
166 szt.

Czas na fascynującą przygodę w towarzystwie Zygzaka i jego przyjaciół. Kolorowanka z Naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Kolorowanie i naklejanie = świetna zabawa!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

12 osób kupiło
11
Świat w obrazkach. Przyroda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w obrazkach. Przyroda
Dostępny
2271 szt.

Dzięki przystępnym tekstom i wspaniałym obrazkom dziecko odkryje fascynujący świat przyrody. Nauczy się nazywać drzewa i kwiaty, pozna ciekawostki na temat zwierząt, przeprowadzi proste doświadczenia. Dowie się także, jak cenna jest otaczająca nas przyroda.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

10 osób kupiło
12
Miecze Watykanu. Refleksje i polemiki świadka zła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miecze Watykanu. Refleksje i polemiki świadka zła
Dostępny
62 szt.

Miecze Watykanu Seweryna Ashkenazego to książka niezwykła, w której łączą się i splatają się trzy opowieści. Pierwsza z nich to mroczna historia prześladowań, pogromów, wypędzeń i innych ludobójczych praktyk, jakich Watykan i jego sojusznicy - tytułowe „miecze”, dopuszczali się wobec Żydów, ale także innowierców, heretyków i wszystkich, którzy faktycznie lub rzekomo zagrażali potędze Kościoła. To historia obejmująca XVI wieków, począwszy od roku 339 n.e. gdy na mieszane małżeństwa Żydów i chrześcijan w Cesarstwie Rzymskim nałożono karę śmierci, aż do czasów najnowszych: sojuszu z faszyzmem i nazizmem, udziału w prześladowaniach buddystów w Wietnamie, poparcia, jakiego Jan Paweł II udzielał reżimom w Chile i w Argentynie oraz czynnego udziału wielu księży katolickich w rzezi w Rwandzie, gdzie w ciągu kilku miesięcy wymordowano ok. 800 tys. ludzi. To także przejmująca opowieść o osobistych losach Severyna Ashkenazego i jego rodziny, ocalałych z Holokaustu dzięki polskiej rodzinie, która ukrywała Ashkenazych przez długie miesiące pod podłogą swojego mieszkania w Tarnopolu. To częć o niezwykłym wręcz emocjonalnym ładunku. To wreszcie szczególnie ciekawa dla polskiego czytelnika opowieść o narodzie i kulturze żydowskiej, tak jak ją widzi i ocenia progresywny Żyd – patriota, ale nie chwalca, człowiek niereligijny, który naprawdę martwi się o byt swojego narodu i dlatego nie szczędzi krytycznych uwag wobec tych cech kultury i obyczajowości żydowskiej, które pogłębiają podziały społeczne i to w kraju, którego byt wciąż jest zagrożony.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

8 osób kupiło
13
Moja walka. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja walka. Tom 1
Dostępny
38 szt.

Moja walka — precyzyjna, wciągająca i bardzo mocna. Autobiograficzna powieść, w której rzeczywistość przeraża bardziej niż najmroczniejsze skandynawskie kryminały. Wszystko zaczęło się w Malmö, nocą 27 lutego 2008 roku, gdy trzydziestodziewięcioletni Karl Ove Knausgård rozpoczął analizę swojego życia. Po publikacji pierwszego tomu Mojej walki świat czytelniczy wstrzymał oddech… Autobiograficzna książka — opisująca intymne życie rodzinne i najbliższych — wzbudziła tak ogromne zainteresowanie i wywołała taki skandal, że wiele norweskich firm wywieszało oficjalne tablice zakazujące rozmawiania na temat tej powieści w pracy. Prawa do wydania Mojej walki zakupiło dziewiętnaście krajów, a krytyka światowa uznała ją za arcydzieło. Powieść otwiera opis śmierci, od którego może zakręcić się w głowie. Dalej pisarz Karl Ove — i jednocześnie bohater powieści — opowiada o swoim siłowaniu się z życiem, z samym sobą i własnymi ambicjami literackimi oraz o konfrontacji z ludźmi, którzy go otaczają. Bohater jego opowieści nieustannie toczy dwie walki. Pierwszą — z przeszłością, okresem niemal całkowicie zdominowanym przez despotycznego ojca, ale także czasem dorastania, własnych poszukiwań i marzeń o niezależnym życiu. Druga to ciągła szarpanina z codziennością, wymagającą jednoczesnego bycia ojcem, mężem i pisarzem. Poza tym jest to etap pierwszych podsumowań i życiowych porządków, ściśle związanych ze śmiercią ojca. Ta opowieść — pełna dociekliwych obserwacji i oryginalnych przemyśleń — przedstawia życie w świecie, który wydaje się kompletny, skończony, zamknięty. Ukazuje codzienność, fascynacje, ból, miłość, przyjaźń. Dotyka tego, co dobre, wrażliwe i przykre. W tajemniczy sposób buduje przestrzeń, w której można się zanurzyć.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

7 osób kupiło
14
Noce na Miodowej 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Noce na Miodowej 4
Dostępny
10 szt.

Pełna emocji historia o ucieczce przed błędami przeszłości i wierze w piękne jutro. Zapach kobiecych perfum na koszuli, późne powroty do domu, weekendowe delegacje… – Natalia nadal ma tak wiele powodów, by nie wierzyć mężowi. Dominik stara się za wszelką cenę udowodnić, że jeden błąd nie przekreślił życia, które wspólnie zbudowali, i nadal jest tym samym mężczyzną, w którym zakochała się przed laty. Przeprowadzka do nowego domu miała być dla nich drugą szansą. Obiecali sobie, że tym razem będzie inaczej: żadnych kłamstw oraz sekretów. Nowe miejsce to przecież najlepszy sposób, aby zacząć jeszcze raz. Jednak zaufanie jest bardzo kruche i niełatwo je odbudować. Szczególnie gdy do głosu dochodzą dawne słabości i nie sposób oprzeć się pokusie… Czy mimo obaw Natalia zaufa mężowi i uwierzy, że są w stanie tworzyć szczęśliwą rodzinę? Czy zapomni o tym, co się wydarzyło, zanim zamieszkali na Miodowej? Jak wiele można poświęcić w imię miłości?

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

7 osób kupiło
15
Seven Husbands of Evelyn Hugo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seven Husbands of Evelyn Hugo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

SUNDAY TIMES BESTSELLER AND TIKTOK SENSATION Riveting, heart-wrenching and full of Old Hollywood glamour' BuzzFeed This wildly addictive journey of a reclusive Hollywood starlet and her tumultuous Tinseltown journey comes with unexpected twists and the most satisfying of drama' PopSugar From the author of Daisy Jones & The Six in which a legendary film actress reflects on her relentless rise to the top and the risks she took, the loves she lost, and the long-held secrets the public could never imagine.Aging and reclusive Hollywood movie icon Evelyn Hugo is finally ready to tell the truth about her glamorous and scandalous life. But when she chooses unknown magazine reporter Monique Grant for the job, no one is more astounded than Monique herself. Why her? Why now?Monique is not exactly on top of the world. Her husband has left her, and her professional life is going nowhere. Regardless of why Evelyn has selected her to write her biography, Monique is determined to use this opportunity to jumpstart her career.Summoned to Evelyn's luxurious apartment, Monique listens in fascination as the actress tells her story. From making her way to Los Angeles in the 1950s to her decision to leave show business in the '80s, and, of course, the seven husbands along the way, Evelyn unspools a tale of ruthless ambition, unexpected friendship, and a great forbidden love. Monique begins to feel a very real connection to the legendary star, but as Evelyn's story near its conclusion, it becomes clear that her life intersects with Monique's own in tragic and irreversible ways.The Seven Husbands of Evelyn Hugo is a mesmerizing journey through the splendour of old Hollywood into the harsh realities of the present day as two women struggle with what it means and what it costs to face the truth.

49,00 zł
36,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

8 osób kupiło
16
Jak przeżyć w starożytnym Egipcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przeżyć w starożytnym Egipcie
Dostępny
201 szt.

Teby są wyraźnie przedzielone Nilem - żywi zajmują wschodni brzeg, a martwi zachodni. W małym, czteropokojowym domu o powierzchni 40 metrów kwadratowych żyje nawet 12 osób. Mało tego - większość osób ma w domu jeszcze osobną kaplicę. Wybór różnych rodzajów chleba jest niemal tak bogaty, jak współcześnie. Kobiety, mężczyźni, królowe i bogowie w Egipcie używają na co dzień wielu kosmetyków. Starożytny Egipt fascynuje od wielu lat. Nie tylko za sprawą monumentalnych piramid, ale również dzięki swoim hieroglifom. Dzięki tej książce dowiecie się jak wyglądało życie zwykłych ludzi w starożytnym Egipcie. Dowiecie się nie tylko tego, w co byśmy wierzyli, ale też gdzie zrobilibyśmy zakupy, co moglibyśmy zjeść, na co moglibyśmy zachorować i jak chowalibyśmy zmarłego. Wspaniała podróż w czasie!

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

7 osób kupiło
17
Burza słoneczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza słoneczna
Dostępny
34 szt.

Pierwsze śledztwo Rebeki Martinsson W świątyni zboru Źródła Mocy zostaje bestialsko zamordowany Wiktor Strandgård, aktywny działacz religijny. Zmasakrowane zwłoki znajduje siostra ofiary, która niezwłocznie zawiadamia policję i… znika. Rytualny mord? Walka o wpływy w zborze? Prywatne porachunki? W śledztwo angażuje się komisarz Anna Maria Mella. W tym samym czasie w Kirunie pojawia się Rebeka Martinsson, prawniczka ze Sztokholmu, którą jeden telefon zmusił do powrotu w rodzinne strony. Wkrótce zaczynają wychodzić na jaw mroczne tajemnice rodzin pastorów…

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
18
Wystrzeliwane piłeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wystrzeliwane piłeczki
M&Z
Dostępny
103 szt.

Gra zręcznościowa polegająca na wystrzeliwaniu piłeczek i łapaniu ich do koszyczka. Zestaw dla 2 osób.

8,49 zł
7,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,50 zł

5 osób kupiło
19
Mamusiu, nie złość się! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamusiu, nie złość się!
Dostępny
167 szt.

„Opowiastki familijne” znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz „Opowiastki familijne” pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata „Opowiastek familijnych” świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
20
Gekony i felsumy, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gekony i felsumy, wydanie 3
Dostępny
450 szt.

Poradnik dla miłośników gekonów. W książce m.in. omówiono: wygląd gekonów, systematykę, zakup i hodowlę gekonów, żywienie, zdrowie oraz opisano wybrane gatunki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
21
Zamalowane okna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamalowane okna
Dostępny
493 szt.

To może być dom z dwuskrzydłowymi drzwiami. Stoi na uboczu, kawałek na wschód od Pereł. W pokoju z drewnianą podłogą czerwonoarmiści trzymali konie. Z sypialni rodziców widać sad. Na prawo od wejścia był gabinet taty. A obok niego, tam, gdzie jest posadzka z betonu, jedli jeńcy. Może nie być w tym domu nic ważniejszego niż rozpadająca się szafa z koszulami ojca na wieszakach. To może być również ceglany czworak, dom wcale nie z wyboru, ale z przymusu, za który po wojnie otrzymało się odszkodowanie – i lalkę po córce bauera. To może być most w nie swoim kraju. Rzeka, której brzegi spinał, wciąż płynie, chociaż on istnieje już tylko na mapach – i niemieckich, i polskich. To może być jezioro, które zamieszkiwały kormorany, po nich gawrony, potem krzyczące mewy, a wreszcie − łabędzie nieme. I to właśnie tych ptaków mogło później być żal najbardziej, gdy przyszło uciekać przed nacierającym frontem. Zamalowane okna to książka o tym, że miejsce człowieka nie zawsze jest tam, gdzie się urodził i gdzie mieszka. Trudno wytłumaczyć, dlaczego go tu ciągnie, dlaczego chce to miejsce ocalić albo dlaczego tęskni za nim przez całe życie. W tych opowieściach z terenu dzisiejszych Mazur mieszają się losy: polskie, niemieckie, ukraińskie, ale nie ma w nich wielkiej polityki. Są ludzie obciążeni niedopowiedzianą przeszłością. Anna Liminowicz – laureatka pierwszej edycji Konkursu Fotograficznego im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia i zdobywczyni grantu National Geographic Society, fotografuje dla takich tytułów, jak „The New York Times”, „The Globe and Mail”, „The Guardian” – buduje historie ze słów i z obrazów. Pisze, kiedy zdjęcia nie mogą pokazać wszystkiego. Sięga po aparat wtedy, gdy trzeba zamilknąć. Ta opowieść rozgrywa się między literaturą a fotografią.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

4 osoby kupiły
22
Bajeczki na dzień dobry. Masza i Niedźwiedź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki na dzień dobry. Masza i Niedźwiedź
Dostępny
47 szt.

Czy przed psotną Maszą można ukryć się na biegunie północnym? Jak mała rozrabiaka poradzi sobie w urządzonej przez Niedźwiedzia szkole? Czy zakochany miś zamieni się dla swej wybranki w gwiazdę rocka? Trzy pełne uroku, krótkie opowieści o przygodach Maszy i Niedźwiedzia rozbawią nie tylko fanów popularnego serialu! Zawarte w tej książeczce historie to pomysł na dobre rozpoczęcie każdego dnia i niezawodny sposób na zajęcie kilkulatka podczas podróży, w kolejce na poczcie albo w supermarkecie! Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się do dziecięcego plecaka, dzięki czemu młody czytelnik może mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie go nuda. W książce znalazły się opowiadania napisane na podstawie odcinków uwielbianego przez maluchy serialu: „Hokus-pokus”, „Pierwsza klasa” i „Przebój sezonu”.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

4 osoby kupiły
23
The Lord of the Rings. The Return of the King - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lord of the Rings. The Return of the King
Dostępny
27 szt.

The armies of the Dark Lord are massing as his evil shadow spreads even wider. Men, Dwarves, Elves and Ents unite forces to battle against the Dark. Meanwhile, Frodo and Sam struggle further into Mordor in their heroic quest to destroy the One Ring.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

3 osoby kupiły
24
Małżeństwo. Czego oczekiwaliście? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Małżeństwo. Czego oczekiwaliście?
Dostępny
32 szt.

Prędzej czy później każde małżeństwo staje się polem bitwy. Każde małżeństwo w końcu zmienia się w coś, czym nigdy nie miało się stać. Na pewnym etapie zaczniecie potrzebować czegoś znacznie bardziej solidnego niż powiew uczuć. Będziecie potrzebować czegoś głębszego niż wspólne zainteresowania i pociąg fizyczny. Będziecie potrzebować zmiany oczekiwań i radykalnych zobowiązań oraz – co najważniejsze – będziecie potrzebować łaski. Paul David Tripp jest przewodniczącym Paul Tripp Ministries oraz dyrektorem wykonawczym Center for Pastoral Life and Care w Fort Worth w Teksasie. Wykładał w różnych cenionych instytucjach edukacyjnych na całym świecie. Jest autorem wielu książek, w tym Łaska na co dzień, oraz Zachwyt. Paul od ponad czterdziestu lat jest mężem Luelli, z którą ma czworo dorosłych dzieci. Więcej informacji oraz materiałów dodatkowych znajdziesz na stronie: www.paultrippministries.org.

79,90 zł
40,75 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 39,15 zł

3 osoby kupiły
25
Folwark zwierzęcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy
Dostępny
123 szt.

George Orwell (1903-1950) - angielski pisarz, dziennikarz, uczestnik wojny hiszpańskiej po stronie republikańskiej (swoje doświadczenia z tych czasów opisał w doskonałej reporterskiej ale i głęboko socjologiczno-filozoficznej książce W hołdzie Katalonii), socjalista z przekonań, ale zarazem radykalny przeciwnik systemów totalitarnych. Uznawany za twórcę najwybitniejszej dystopii XX wieku - 1984. Najważniejszą (oprócz 1984) i chyba najsłynniejszą książką Orwella jest Folwark zwierzęcy. Napisany w formie ezopowej bajki jest genialnym ostrzeżeniem przed każdym totalitaryzmem, który początkowo wywodząc się ze szlachetnych ideałów, wkrótce zmienia się w swoje przeciwieństwo - ponurą, krwawą dyktaturę, zmieniającą znaczenie pojęć, słów. I choć autor napisał tę książkę jako alegorię rozwoju stalinizmu czy szerzej rewolucji i systemu komunistycznego w Rosji Sowieckiej pozostaje jednak Folwark zwierzęcy zawsze aktualnym ostrzeżeniem przed różnego rodzaju dyktaturami. Musicie kupić tę książkę, bo może już niedługo - jak za czasów PRL - będzie zakazana!

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
26
Zeszyt A4 60 kartek w linie, Metallic Satin Gold, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4 60 kartek w linie, Metallic Satin Gold, cena za 1 szt
Interdruk
Dostępny
57 szt.

Format: A5. Liczba kartek: 16. Zadruk w kratkę. Zaokrąglone rogi. Okładka wyróżnia się modnym wycięciem, które stanowi zarys graficzny, a wraz z kolorową kartką umieszczoną pod okładką tworzy estetyczny i kolorowy obrazek. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

7,99 zł
3 osoby kupiły
27
Wstęp do metafizyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęp do metafizyki
Dostępny
170 szt.

Niewątpliwie najważniejszą książką Henri Bergsona jest "Ewolucja twórcza" jednak książka, którą przedstawiamy czyli "Wstęp do metafizyki" napisana o 4 lata wcześniej to pierwszy skrótowy zarys jego koncepcji, a owa "Ewolucja twórcza" to jedynie rozwinięcie myśli zawartych już tu zawartych. Jak pisze Irena Wojnar w niezmiernie wnikliwym opracowaniu na temat autora `Materii i pamięci` niezaprzeczalna odkrywczość Bergsonizmu `emocja twórcza` znajdująca się u podstaw jego idei, związane są z koncepcją trwania, które właściwe jest istocie żywej. Tam gdzie jest życie, wykazał Bergson, tam jest nowość nieprzewidywalna, nie odkrycie potencjalnie istniejących możliwości, ale pełny akt twórczy wywodzący się ze świadomości. W ten sposób Bergson podważał sensowność zasady przyczynowości, wedle której nie ma w skutku niczego więcej ponad to, co jest w przyczynie, nawiązywał do poglądu, iż duch to rzeczywistość zdolna do wydobywania z samej siebie więcej niż ona w sobie zawiera. Tak można ująć w największym skrócie rozważania zawarte we `Wstępie do metafizyki`.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
28
Zabawę czas zacząć. Marvel Spider-Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawę czas zacząć. Marvel Spider-Man
Dostępny
293 szt.

Trzy w jednym, czyli teczka Zabawę czas zacząć, w której mały czytelnik znajdzie: historyjkę Bardzo dziwna noc ze Spider-Manem w roli głównej, kolorowanki z ulubionymi postaciami z oraz arkusze z naklejkami z ilustracjami z książki, ale nie tylko. W Bardzo dziwnej nocy Petera Parkera dręczą nocne koszmary. Na szczęście wie, do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc. Doktor Strange, korzystając z mocy magicznego amuletu, bada umysł przyjaciela i odkrywa, że to złowrogi Nightmare zawładnął snami Spider-Mana. Rozpoczyna się niezwykły pojedynek. Czy bohaterom uda się pokonać podstępnego łotra i uwolnić Spider-Mana od jego potężnej mocy?

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

3 osoby kupiły
29
The Poppy War - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Poppy War
Dostępny
26 szt.

A brilliantly imaginative epic fantasy debut, inspired by the bloody history of China's twentieth century and filled with treachery and magic.When Rin aced the Keju - the test to find the most talented students in the Empire - it was a shock to everyone: to the test officials, who couldn't believe a war orphan from Rooster Province could pass without cheating; to Rin's guardians, who had hoped to get rich by marrying her off; and to Rin herself, who realized she was finally free from a life of servitude. That she got into Sinegard - the most elite military school in Nikan - was even more surprising.But surprises aren't always good.Because being a dark-skinned peasant girl from the south is not an easy thing at Sinegard. Fighting the prejudice of rival classmates, Rin discovers that she possesses a lethal, unearthly power - an aptitude for the nearly-mythical art of shamanism. Exploring the depths of her gift with the help of psychoactive substances and a seemingly insane teacher, Rin learns that gods long thought dead are very much alive - and that mastering these powers could mean more than just surviving school.For while the Nikara Empire is at peace, the Federation of Mugen still lurks across a narrow sea. The Federation occupied Nikan for decades after the First Poppy War, and only barely lost the continent in the Second. And while most people calmly go about their lives, a few are aware that a Third Poppy War is just a spark away...

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

3 osoby kupiły
30
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Lubię być miły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Lubię być miły
Dostępny
110 szt.

Nowa seria książeczek „Poznaj uczucia i emocje” pomaga zrozumieć dziecku emocje i uczucia, które odczuwa. Książeczka Lubię być miły pokazuje czytelnikom co znaczy być miłym. Na każdej rozkładówce znajduje się przykład współpracy między dziećmi: brat pomaga siostrze znaleźć misia, dziewczynka na plaży dzieli się zabawkami z innymi, którzy ich nie mają. Książeczka pokazuje, że bycie miłym dla innych zbliża ludzi. Na jednej z ostatnich stron znajduje się ruchomy suwak, na którym czytelnik może zaznaczyć ile miłych rzeczy zrobił danego dnia. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje.

32,99 zł
25,07 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

3 osoby kupiły
31
The Lord of the Rings. The Two Towers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lord of the Rings. The Two Towers
Dostępny
2 szt.

The company of the Ring is torn asunder. Frodo and Sam continue their journey alone down the great River Anduin - alone, that is, save for the mysterious creeping figure that follows wherever they go.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

3 osoby kupiły
32
Bajeczki na dzień dobry. Tomek i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki na dzień dobry. Tomek i przyjaciele
Dostępny
53 szt.

Czy Tomek zawsze dotrzymuje słowa danego przyjaciołom? Czy mała lokomotywa poradzi sobie z największym wyzwaniem w życiu i dostarczy na czas najważniejszy element rakiety? Jak elektryczna, superszybka Kana odnajdzie się w powolnej podróży z Tomkiem przez wyspę Sodor? Trzy pełne uroku, krótkie opowieści o przygodach pracowitych lokomotyw to najlepszy początek każdego dnia! Niewielka, poręczna książeczka ilustrowana kadrami z najnowszych odcinków serialu może towarzyszyć młodemu czytelnikowi w każdej podróży, w sklepie albo w kolejce na poczcie, będzie niezbędna wszędzie tam, gdzie malucha dopada nuda. Mała i lekka książka o przygodach Tomka idealnie zmieści się do dziecięcego plecaka. Zbiór zawiera trzy nowe, niepublikowane wcześniej opowieści stworzone na podstawie najnowszych odcinków serialu „Tomek i przyjaciele”: „Kana zwalnia”, „Słowo Tomka” oraz „Ważna misja”.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

3 osoby kupiły
33
Latawiec orzeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec orzeł
M&Z
Dostępny
98 szt.

Latawiec w kształcie orła o rozpiętości skrzydeł 110 cm będzie świetną zabawką dla całej rodziny w wietrzny dzień oraz odstraszaczem dla innych ptaków na działce.

6,60 zł
5,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,61 zł

3 osoby kupiły
34
Gdzie jest Emma? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gdzie jest Emma?
Dostępny
17 szt.

We Włodawie, objętej stanem wyjątkowym ze względu na napiętą sytuację na granicy z Białorusią, zaginęła młoda dziewczyna. Emma Denis jest celebrytką, finalistką dziejącego się na rajskich plażach telewizyjnego show. Sprawą zajmuje się dwoje policjantów, Weronika Herman i Maksymilian Bałucki. W toku śledztwa okazuje się, że dziewczyna ze względu na swoją popularność miała tylu samo fanów, ilu wrogów. Czy Emma żyje? Komu zależało na jej zniknięciu? A może to tylko celowe zagranie, żeby zwiększyć popularność? Przecież skandal napędza sukces. Kto z przesłuchiwanych kłamie, a kto mówi prawdę? śledczy nie mają łatwego zadania, a finał będzie zaskakujący.

31,90 zł
18,50 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 13,40 zł

3 osoby kupiły
35
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Kiedy czuję radość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Kiedy czuję radość
Dostępny
235 szt.

Nowa seria książeczek „Poznaj uczucia i emocje” pomaga zrozumieć dziecku emocje i uczucia, które odczuwa. Książeczka Kiedy czuję radość pokazuje czytelnikom co znaczy być szczęśliwy. Na każdej rozkładówce znajduje się przykład pozytywnych chwili, które wywołują radość: wspólna zabawa, tańczenie, śpiewanie. Na jednej z ostatnich stron znajduje się ruchomy suwak, na którym czytelnik może zaznaczyć ile rzeczy sprawia nam radość. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje.

32,99 zł
25,07 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

3 osoby kupiły
36
Dinozaur w skamielinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur w skamielinie
M&Z
Dostępny
130 szt.

Świetny prezent dla każdego fana dinozaurów. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
37
Tiger & Friends 3. Książka ucznia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
2 osoby kupiły
38
Tablica suchościeralna z mazakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica suchościeralna z mazakiem
M&Z
Dostępny
100 szt.

Świetna zabawka dla dzieci, rozwijająca kreatywność, ćwicząca rękę, zajmie je na wiele godzin.

7,80 zł
6,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 0,81 zł

2 osoby kupiły
39
Solitaire - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solitaire
Dostępny
24 szt.

The acclaimed debut novel from Alice Oseman, the author of the 2021 YA Book Prize winning Loveless. Solitaire features the characters that inspired the beloved webcomic and graphic novel series Heartstopper - soon to be a major Netflix series."The Catcher in the Rye for the digital age" The TimesMy name is Tori Spring. I like to sleep and I like to blog. Last year - before all that stuff with Charlie and before I had to face the harsh realities of A-Levels and university applications and the fact that one day I really will have to start talking to people - I had friends. Things were very different, I guess, but that's all over now.Now there's Solitaire. And Michael Holden.I don't know what Solitaire are trying to do, and I don't care about Michael Holden.I really don't.This incredible debut novel by outstanding young author Alice Oseman is perfect for fans of John Green, Rainbow Rowell and all unflinchingly honest writers.

57,99 zł
43,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,50 zł

2 osoby kupiły
40
Samodzielne usuwanie bólu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samodzielne usuwanie bólu
Dostępny
31 szt.

Dzięki tej książce poznasz technikę łagodzenia bólu głowy, w tym migreny, najczęstszej dolegliwości na jaką uskarżają się ludzie. W 90% przypadków jest on jedynie ostrzeżeniem dla organizmu. Aby się go pozbyć, wystarczy wykonać ćwiczenia rozluźniające kark. Nauczysz się również skutecznych metod na skurcze, wypadający dysk, rwę kulszową czy bóle stawów. Pozbędziesz się blokad w stawie krzyżowo-biodrowym, kręgosłupie i kolanach. Dzięki prezentowanym ćwiczeniom przejmiesz kontrolę nad własnym zdrowiem. Część z nich możesz wykonywać gdziekolwiek: w kolejce do kasy, w tramwaju lub autobusie, w przerwie podczas jazdy samochodem lub w biurze. Regularnie pracując z mięśniami i powięziami doprowadzisz do ich rozluźnienia oraz wydłużenia, i na stałe pozbędziesz się dolegliwości.

39,30 zł
29,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

2 osoby kupiły
41
Cynowy rycerzyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cynowy rycerzyk
Dostępny
58 szt.

Książka jest kontynuacją powieści Miedziany listek.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

2 osoby kupiły
42
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Czasami się martwię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Czasami się martwię
Dostępny
138 szt.

Nowa seria książeczek „Poznaj uczucia i emocje” pomaga zrozumieć dziecku emocje i uczucia, które odczuwa. Książeczka Czasami się martwię pokazuje czytelnikom co oznacza zmartwienie i jak je oswoić. Uczucie niepokoju rośnie jak mały kwiatek – w taki sposób autorka próbuje pokazać dziecku co to znaczy, gdy ktoś się martwi. Najważniejsze jest, by wiedzieć jak sobie poradzić. W książeczce dziecko znajdzie wskazówki co zrobić, by się wyciszyć i uspokoić. Na przykład budując pudełko zmartwień i wrzucając tam karteczki z namalowanymi myślami. Na jednej z ostatnich stron znajduje się ruchomy suwak, który dziecko może przesuwać, by zobrazować swoje emocje. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje.

32,99 zł
25,07 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

2 osoby kupiły
43
The Lord of the Rings. The Fellowship of the Ring - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lord of the Rings. The Fellowship of the Ring
Dostępny
14 szt.

In a sleepy village in the Shire, a young hobbit is entrusted with an immense task. He must make a perilous journey across Middle-earth to the Cracks of Doom, there to destroy the Ruling Ring of Power - the only thing that prevents the Dark Lord Sauron's evil dominion.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

2 osoby kupiły
44
Death on the Nile - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Death on the Nile
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Agatha Christie's most exotic murder mystery, reissued with a striking new cover to tie in with the highly anticipated film adaptation.The tranquillity of a cruise along the Nile is shattered by the discovery that Linnet Ridgeway has been shot through the head. She was young, stylish and beautiful, a girl who had everything - until she lost her life.Hercule Poirot recalls an earlier outburst by a fellow passenger: 'I'd like to put my dear little pistol against her head and just press the trigger.' Yet in this exotic setting nothing is ever quite what it seems...

49,00 zł
36,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

2 osoby kupiły
45
Smerfy na tropie. Nowe przygody. Szukaj i znajdź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy na tropie. Nowe przygody. Szukaj i znajdź
Dostępny
58 szt.

Jak zapewnić dziecku rozrywkę i urozmaicić nudne popołudnia, kiedy maluch wykorzystał do zabawy już wszystkie swoje pluszaki? Na ratunek przychodzi książka Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź autorstwa Marty Stochmiałek. Twoje dziecko z pewnością pokocha te sympatyczne, niebieskie stworki! Smerfy kocha i zna już chyba każdy. Mieszkańcy niewielkiej wioski, wyróżniający się charakterystycznym, niebieskim kolorze skóry, bawią dzieci już od 1963 roku, gdy po raz pierwszy ukazał się komiks o przygodach tych stworków. Polskojęzyczne wydanie pojawiło się dopiero w 1990 roku, ale od tego czasu Smerfy zdążyły zawładnąć wieczornym czasem stacji telewizyjnych jako bajki na dobranoc. Ludzie tak mocno pokochali bohaterów z wioski Smerfów, że wkrótce ich nowe przygody zaczęły nawet trafiać na ekrany kin. Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź to książeczka skierowana do najmłodszych odbiorców. Mali odkrywcy dzięki tej edukacyjnej pozycji mogą poznać świat od zupełnie innej strony. Książeczka nie tylko przedstawia wydarzenia z życia Smerfów, ale także uczy maluchy spostrzegawczości i logicznego myślenia. Na każdej stronie przedstawione są ilustracje, jednak nie są one zwykłymi obrazkami. Wszystkie bez wyjątku posiadają drobne, ale istotne szczegóły, które można zauważyć tylko przy najwyższym skupieniu. Te zabawne elementy nie tylko sprawią dziecku sporo radości przy szukaniu i odkrywaniu ich, ale także nauczą je koncentracji. Dzięki takiej zabawie maluch nauczy się wytężać wzrok i zwracać uwagę nawet na tak drobne i z pozoru nieistotne rzeczy. To świetne ćwiczenie na spostrzegawczość, a taka forma nauki przez zabawę jest najlepszą formą dla najmłodszych.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
46
O Ani, której nie wolno było się brudzić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Ani, której nie wolno było się brudzić
Dostępny
147 szt.

„Opowiastki familijne” znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz „Opowiastki familijne” pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata „Opowiastek familijnych” świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
47
Historia głupich idei albo duch narodu w świątyni nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia głupich idei albo duch narodu w świątyni nauki
Dostępny
97 szt.

Czy naukowcy dążą do poznania świata? Z pewnością tak, ale na tej drodze czeka ich tyle przeszkód i pułapek, że cel rzadko zostaje osiągnięty. Prawda naukowa budzi ogromne emocje, i to nie zawsze zdrowe. Potrafi zapewnić prestiż, pieniądze i władzę nad umysłami. Raz ustanowiona, obrasta w katedry, etaty i publikacje, a armia ludzi, którzy związali z nią swoje życie, broni jej jak niepodległości i coraz rzadziej pyta, czy faktycznie jest prawdą. Rasowa, narodowa i płciowa wyższość, wypisana na twarzy skłonność do występku, minerały, drzewa i skorupiaki wyznaczające naturalny zasięg występowania narodów - nie ma idiotyzmu, który trafiwszy na sprzyjające okoliczności, nie urośnie do rangi naukowego pewnika. Historia głupich idei to panorama zbiorowych obłędów nowoczesnej Europy, które kwitły w majestacie nauki swojego czasu. Spotkamy tu patriotów-mizoginów oskarżających wrogie państwa o niestałość uczuć, histerię i zdradę. Antropologów mierzących czaszki jeńców wojennych, aby pogrążyć wroga także na polu rasowym. Psychiatrów diagnozujących niebezpieczną chorobę pacyfizmu i próbujących leczyć ją elektrowstrząsami. Przedstawicieli nauki zobaczymy w sztabach armii szykujących się do inwazji, na konferencjach pokojowych dzielących terytoria podbitych państw, w organach administracji terytoriów okupowanych i w gronie planistów zbrodni przeciw ludzkości.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
48
Na tropie. Szukaj i znajdź. My Little Pony na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie. Szukaj i znajdź. My Little Pony na tropie
Dostępny
51 szt.

Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku zdrowo się rozwijać, My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź jest na to doskonałym sposobem! Odkrywajcie sekrety Ponyville i rozwiązujcie skomplikowane zagadki, aby trenować, uczyć się i bawić jednocześnie! W tej magicznej książce przygotowano wiele interesujących zadań i wyzwań dla młodych Czytelników. Wszystko to w towarzystwie uroczych i zabawnych przyjaciółek prosto z Ponyville! Fluttershy, Rainbowdash, Twilight Sparkle, Clarity i Applejack doskonale wiedzą, jak można produktywnie i przyjemnie spędzić czas. Szukanie zabawnych szczegółów na bogatych i starannych ilustracjach to interesujące zajęcie, które pomaga trenować spostrzegawczość. Jest też dość czasochłonne, ponieważ im dłużej przygląda się kolorowym obrazkom, tym więcej detali można dostrzec. A niektóre z nich rozbawią do łez! Rezolutne kucyki pomogą także w nauce kształtów, nazw przedmiotów, nowych słów, kolorów oraz liczenia na poziomie podstawowym. Wszystko to w formie wspaniałej zabawy i doskonałego humoru! Marta Stochmiałek jest autorką licznych książek dla dzieci, które pomagają im zdrowo się rozwijać. Bajki dla młodych Czytelników przeważnie nawiązują do uwielbianych przez dzieci bohaterów animacji, takich jak „My Little Pony”, „Smerfy” czy „Mustang z Dzikiej Doliny”. Książki przedstawiają dobre wzorce zachowań, a także uczą nowych słów, kolorów i kształtów, jednocześnie rozwijając spostrzegawczość i motorykę małą. Marta Stochmiałek jest także autorką takich książek jak: Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź, Spirit Riding Free. Bajki 5 minut przed snem, Tomek i przyjaciele. Koloruj i naklejaj czy My Little Pony. Koloruj i naklejaj.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
49
The Burning God - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Burning God
Dostępny
10 szt.

The exciting end to The Poppy War trilogy, R.F. Kuang's acclaimed, award-winning epic fantasy that combines the history of 20th-century China with a gripping world of gods and monsters, to devastating, enthralling effect.After saving her nation of Nikan from foreign invaders and battling the evil Empress Su Daji in a brutal civil war, Fang Runin was betrayed by allies and left for dead.Despite her losses, Rin hasn't given up on those for whom she has sacrificed so much - the people of the southern provinces and especially Tikany, the village that is her home. Returning to her roots, Rin meets difficult challenges - and unexpected opportunities. While her new allies in the Southern Coalition leadership are sly and untrustworthy, Rin quickly realizes that the real power in Nikan lies with the millions of common people who thirst for vengeance and revere her as a goddess of salvation.Backed by the masses and her Southern Army, Rin will use every weapon to defeat the Dragon Republic, the colonizing Hesperians, and all who threaten the shamanic arts and their practitioners.As her power and influence grows, will she be strong enough to resist the Phoenix's voice, urging her to burn the world and everything in it?

59,00 zł
44,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,75 zł

2 osoby kupiły
50
Szkoła po japońsku. Jak przetrwałam elitarną edukację mojego syna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła po japońsku. Jak przetrwałam elitarną edukację mojego syna
Dostępny
155 szt.

Poznaj prawdziwe oblicze japońskiej edukacji. Elitarna, prywatna szkoła to szczyt marzeń wielu rodziców. Kumiko Makihara była dumna, gdy po przebrnięciu przez trudne egzaminy wstępne jej syn Taro wstąpił do klasy małych geniuszy, a ona sama dołączyła do towarzystwa doskonałych matek. W japońskiej edukacji liczą się dyscyplina, perfekcjonizm i konformizm, a rywalizacja odbywa się na wielu poziomach. Niezależna matka i jej niesforny syn z trudem odnajdują się w tych realiach. Kumiko lawiruje między gniewem, miłością, wyrzutami sumienia a czasami rozpaczą, podejmując próby wytyczenia drogi dla swojego dziecka pośród niezliczonych norm rodzinnych i szkolnych. Szkoła po japońsku to niezwykle osobista, ciepła i poruszająca kronika przeżyć samotnej matki i jej dziecka, próbujących odnaleźć się w hiperkonkurencyjnym środowisku szkolnym. To opowieść, która przemówi zarówno do osób zainteresowanych Japonią, jak i do wszystkich rodziców próbujących zrozumieć, co tak naprawdę leży w interesie ich dzieci. „Japońska szkoła to w oczach Zachodu wysoki poziom nauczania, zdyscyplinowani uczniowie i wychowanie w atmosferze poszanowania wspólnoty. Książka Makihary otwiera oczy na realia japońskiej edukacji i cenę, jaką płacą dzieci za narzucane im od najmłodszych lat wygórowane standardy”. – Adrianna Wosińska, redaktor naczelny TORII „Wspomnienia, od których trudno się oderwać, straszne i śmieszne zarazem. Ta historia, będąca jednocześnie ostrzeżeniem, mówi bardzo wiele o Japonii i o macierzyństwie”. – Barbara Demick, autorka Światu nie mamy czego zazdrościć „Wspomnienia Kumiko Makihary – pełne udręki, wyzywające, zabawne i niezłomnie szczere – czyta się trudno, ale jeszcze trudniej je odłożyć. W naszej, coraz bardziej hybrydowej, globalnej kulturze jest to ważna opowieść”. – Janice P. Nimura, autorka Daughters of the Samurai

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
51
The Dragon Republic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dragon Republic
Dostępny
5 szt.

The searing follow-up to 2018's most celebrated fantasy debut - THE POPPY WAR. Rin is on the run ... Haunted by the terrible choices she had to make to save her people, Rin's only reason for living is to take revenge on the traitorous Empress who sold her homeland to its enemies. Forced to ally with the powerful Dragon Warlord in his plan to unseat the Empress, Rin throws herself into the struggle using the fearsome power bestowed on her by the vengeful god Phoenix After all, making war is all she knows how to do ...The searing follow-up to 2018's most celebrated fantasy debut - THE POPPY WAR.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

2 osoby kupiły
52
Mapa Góry Opawskie w skali 1 : 25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Góry Opawskie w skali 1 : 25 000
Dostępny
30 szt.

Mapa obejmuje obszar całych Gór Opawskich tak po stronie polskiej jak i czeskiej, jest to Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Zawiera aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami i czasami przejść oraz tras rowerowych i ścieżki przyrodnicze. Pokazano na niej powstałe o ostatnich latach wiatrołomy. Miejsca atrakcyjne podświetlono żółtym kolorem. Mapa jest cieniowana. W części opisowej znajdują się bogato ilustrowane atrakcje turystyczne. Znajdują się tu też planiki: Głuchołaz i Prudnika.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

2 osoby kupiły
53
Na tropie. Szukaj i znajdź. Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie. Szukaj i znajdź. Przygody Misia Paddingtona. Paddington na ...
Dostępny
45 szt.

Ta książka to zaproszenie do wspólnej zabawy z jednym z najbardziej znanych misiów na świecie – Paddingtonem – oraz jego przyjaciółmi – rodziną Brownów, panią Bird i Dziubingtonem. Paddington na tropie. Szukaj i znajdź to duża, wytrzymała kartonowa książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
54
Piekło, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekło, CD
Strachy Na Lachy, SP Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Pierwszy od kilku lat album studyjny Strachów na Lachy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych. Grabaż i jego formacja na nowym wydawnictwie sięgają do elektronicznych inspiracji, ciekawych brzmień i intrygujących rytmów. Nie zabraknie także poetyckich, pełnych subtelności tekstów, które stanowią znak firmowy zespołu. Wykonawca: STRACHY NA LACHY, Wydawca: SP RECORDS, Gatunek: ROCK, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2022, Dźwięk: STEREO, Kraj: Polska

49,99 zł
44,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
55
Jedyna na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jedyna na świecie
Dostępny
8 szt.

Są wydarzenia, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Są tajemnice, które już na zawsze pozostaną nieujawnione. Po odejściu z policji Damian dostaje pracę w renomowanej agencji detektywistycznej. Pierwsze zlecenie jest dla niego ogromnym wyzwaniem. Zaginęła Agnieszka, jego młodsza siostra. Krótko po maturze po prostu rozpłynęła się w powietrzu. Dokąd zaprowadzi Damiana śledztwo? Jaki sekret skrywa Aga? Czy uda się ją odnaleźć? Maja przybywa na Wybrzeże, by pracować jako animatorka w nadmorskim hotelu. Z początku nieufna, z czasem coraz lepiej odnajduje się w nowej roli. Z każdym dniem bliższy staje jej się też syn pracodawców, Hubert. Co łączy te dwie historie? Komu pisane jest szczęście i co ono tak naprawdę oznacza? Agata Przybyłek w pełnej sekretów historii o ludzkich decyzjach wpływających na całe nasze życie.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

1 osoba kupiła
56
Jedyne takie miejsce. Tom 5. Niebo nad jej głową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyne takie miejsce. Tom 5. Niebo nad jej głową
Dostępny
277 szt.

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował za niego w jakiejkolwiek sprawie. Mężczyzna pragnął uwolnić się od ran zadanych mu w przeszłości i dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Ale czy już to odkrył? Blanka dopiero co skończyła osiemnaście lat i wkracza w dorosłe życie. Wychowana w domu dziecka nauczyła się pokonywać przeciwności. Los zaś zmusił ją do podjęcia wielu trudnych decyzji. Naznaczona stratą chce odnaleźć własną ścieżkę. Niespodziewanie na jej drodze staje pewien nieznajomy. Dziewczyna nie wie, czy komukolwiek pozwoli się dotknąć naprawdę – czule i z namiętnością. Niektóre bariery trudno przełamać. Jedno miejsce połączy losy tej dwójki. Jedno spojrzenie zmieni ich przeznaczenie. Jeden pocałunek sprawi, że niebo nad ich głowami przyjmie kolory szczęścia!

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
57
Wiaderko do piasku BiBio - PoBi Fiolet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiaderko do piasku BiBio - PoBi Fiolet
BiBio / AME GROUP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

37,99 zł
34,19 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

1 osoba kupiła
58
Costello Brothers. Tom 2. Odwet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Costello Brothers. Tom 2. Odwet
Dostępny
76 szt.

Czasem żądza zemsty potrafi zranić tych, których kochamy Życie sióstr Moretti, Annabelle i Jessiki, nigdy nie było łatwe. Żyjąc pod dyktando despotycznego ojca, pełnią rolę pionków w brutalnej grze o przejęcie władzy w nowojorskim półświatku. Dzień, w którym Annabelle wbrew swojej woli wchodzi w związek małżeński z Matteo Costello, staje się początkiem koszmaru dla Jessiki. Porwana i zgwałcona, traci nadzieję na to, że kiedykolwiek uda się jej znaleźć odrobinę prawdziwego szczęścia i miłości. A jednak jest obok niej ktoś, dzięki komu młoda dziewczyna odżywa na nowo. Przewrotny los sprawia, że tym kimś jest Marcello, członek znienawidzonej rodziny Costello… Nie mając nic do stracenia, Jessica postanawia za wszelką cenę zemścić się na tych, od których wszystko się zaczęło. Do czego będzie musiała się posunąć, by sprawiedliwości stało się zadość?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
59
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe
Dostępny
23 szt.

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe is the beloved cult classic about family, friendship and first love, from award-winning author Benjamin Alire Saenz. This lyrical novel will enrapture readers of John Green, Love, Simon and Call Me by Your Name.Aristotle is an angry teen with a brother in prison.Dante is a know-it-all who has a unique perspective on life.When the two meet at the swimming pool, they seem to have nothing in common. But as the loners start spending time together, they develop a special friendship - the kind that changes lives and lasts a lifetime. And it is through this friendship that Ari and Dante will learn the most important truths about the universe, themselves and the kind of people they want to be.This incredibly moving and powerful Printz Honor Book follows two teen boys learning to open themselves up to love, despite the world being against them.'A tender, honest exploration of identity' - Publishers Weekly

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

2 osoby kupiły
60
Pistolet na wodę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na wodę
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Pistolet na wodę z dużym zbiornikiem. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
61
Trzy życzenia dla Bartka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy życzenia dla Bartka
Dostępny
146 szt.

„Opowiastki familijne” znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz „Opowiastki familijne” pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata „Opowiastek familijnych” świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
62
Quokka Ice - Butelka na wodę z tritanu 840 ml (Camo) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Ice - Butelka na wodę z tritanu 840 ml (Camo)
Quokka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Typ: Bidon / butelka na wodęRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

38,00 zł
34,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

1 osoba kupiła
63
Talerzyki papierowe 20 cm, Psi Patrol (8 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerzyki papierowe 20 cm, Psi Patrol (8 sztuk)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
11 szt.

Talerze papierowe są odpowiednie zarówno do ciepłych, jak i zimnych dań. Wysokiej jakości nadruk przyciąga wzrok i wyróżnia się wśród zastawy stołowej. Te urodzinowe talerzyki z myszką Minnie powstały w 100% z papieru. Nie zawierają ani grama plastiku. Jedz i imprezuj w zgodzie z Naturą. • średnica: 20 cm • materiał: 100% papier (bez plastiku) • kształt: okrągły • kolor: różowy • nadruk: bohaterowie Psiego Patrolu • w opakowaniu: 8 szt.

17,99 zł
1 osoba kupiła
64
Skakanka sznurkowa z licznikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skakanka sznurkowa z licznikiem
M&Z
Dostępny
101 szt.

Skakanka wykonana z solidnego sznurka z licznikiem będzie świetną zabawką zachęcającą do aktywności na świeżym powietrzu. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
65
Łopatka do piasku BiBio - DiBi Turkus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łopatka do piasku BiBio - DiBi Turkus
BiBio / AME GROUP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

29,99 zł
26,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
66
Aristotle and Dante Dive Into the Waters of the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aristotle and Dante Dive Into the Waters of the World
Dostępny
14 szt.

The highly anticipated sequel to the beloved cult classic about family, friendship and first love, from award-winning author Benjamin Alire Saenz. This lyrical novel will enrapture readers of Love, Simon, John Green and Call me by your Name.A love story like no other.In Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe, two boys fell in love. Now they must discover what it means to stay in love and build a relationship in a world that seems to challenge their very existence.Ari has spent all of high school hiding who he really is, staying silent and invisible. He expected his senior year to be the same. But something in him cracked open when he fell in love with Dante, and he can't go back. Suddenly he finds himself reaching out to new friends, standing up to bullies and making his voice heard. And, always, there is Dante - dreamy, witty Dante - who can get on Ari's nerves and fill him with desire all at once.The boys are determined to forge a path for themselves in a world that doesn't understand them. But when Ari is faced with a shocking loss, he'll have to fight like never before to create a life that is truthfully, joyfully his own.

58,00 zł
43,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,50 zł

1 osoba kupiła
67
Sprawy, na które przyszedł czas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawy, na które przyszedł czas
Dostępny
41 szt.

Alice i Richard: praskie małżeństwo jakich wiele, siedemnaście lat razem, dwoje dzieci. Rzadko są wobec siebie szczerzy, namiętność wyparowała, a wspólne spędzanie czasu od dawna nie sprawia im większej radości, mimo to dalej ciągną ten wózek, bo przecież żadnemu z nich tak naprawdę nie dzieje się krzywda. Przychodzi jednak czas, kiedy muszą zastanowić się, czy dotychczasowe życie jeszcze im wystarczy, i dokonać wyboru. Petra Soukupová, „specjalistka od krojenia rodziny”, po kilku powieściach skupionych na relacjach między rodzeństwem czy rodzicami a dziećmi w swojej najnowszej książce, Sprawy, na które przyszedł czas, pierwszy raz bierze pod pisarski skalpel parę małżeńską. Wiwisekcję ich związku przeprowadza od pierwszej randki, poprzez fazę urządzania się „na swoim”, narodziny dzieci, codzienne przepychanki o bzdury i o sprawy istotne, aż do przełomu. Napisana charakterystycznym dla autorki, lekko niechlujnym i pozbawionym ozdobników stylem historia buzuje od emocji i udowadnia, że najtrudniej być blisko z kimś, kto jest tuż obok. Petra Soukupová (ur. 1982) prozaiczka i scenarzystka, jedna z najbardziej wyrazistych autorek czeskich. Za swój debiut, powieść K moři (Nad morze), otrzymała w 2008 nagrodę Jiřiego Ortena. Jej druga książka, Zniknąć zdobyła w 2010 najważniejszą czeską nagrodę literacką, Magnesia Litera, w kategorii Książka Roku. W kolejnych latach ukazały się jej kolejne, entuzjastycznie przyjęte przez czytelników, powieści obyczajowe oraz książki dla dzieci. W książkach Petry Soukupovej dominuje problematyka relacji rodzinnych, a oryginalność autorki polega nie tylko na chłodnym, analitycznym sposobie relacjonowania wydarzeń, lecz także na niezwykłej umiejętności zaglądania w głowy bohaterów. Petra Soukupová jest absolwentką praskiej szkoły filmowej FAMU, współpracuje z twórcami popularnych seriali telewizyjnych. Mieszka w Pradze.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

1 osoba kupiła
68
Gabrysia szuka przyjaciela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabrysia szuka przyjaciela
Dostępny
152 szt.

„Opowiastki familijne” znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz „Opowiastki familijne” pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata „Opowiastek familijnych” świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
69
Pistolet na wodę, dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na wodę, dinozaur
M&Z
Dostępny
100 szt.

Pistolet na wodę w kształcie dinozaura będzie idealnym prezentem dla fana tych gadów, by spędzał czas na świeżym powietrzu z przyjemnością.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
70
Quokka Ice - Butelka na wodę z tritanu 720 ml (Crab) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Ice - Butelka na wodę z tritanu 720 ml (Crab)
Quokka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Kolor bazowy: TurkusowyMateriał główny: TrytanTyp: Bidon / butelka na wodęRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceMateriał dodatkowy: DrewnoKolor dodatkowy: FioletowyPojemność: 720 ml

35,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

1 osoba kupiła
71
Karnet C6 Zabawa w chmurach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet C6 Zabawa w chmurach
Belle&Boo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Karnet okolicznościowy Belle and Boo - Zabawa w chmurach. Kartki uosabiają istotę dziecięcych zabaw, przygód i marzeń. Przedstawiają dzieciństwo w czystych przyjemnościach, takich jak pluskanie się w kałużach, zabawy w piasku, puszczanie latawców, przebieranki za ulubione postaci czy przyjęcia urodzinowe. Na Kartka otwieranach odzwierciedlone są pierwsze przyjaźnie, również te z pupilami, świat zabaw, a przede wszystkim wyobraźnia dzieci. Kartka otwierana pionowa A6, bez zadruku wewnątrz (do samodzielnego wypisania), o gramaturze 400 gsm w zestawie z kopertą. Całość w folii ochronnej o wymiarze 16,5 x 12 cm.

15,24 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,2%
oszczędzasz 1,25 zł

1 osoba kupiła
72
Łopatka do piasku BiBio - DiBi Róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
73
Butla z balonami wodnymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butla z balonami wodnymi
M&Z
Dostępny
100 szt.

Zestaw butli do napełniania balonów wodą z balonami. Będzie świetną zabawką do spędzania czasu na zewnątrz.

37,90 zł
33,35 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,55 zł

1 osoba kupiła
74
Spidey. Miles Morales, maskotka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spidey. Miles Morales, maskotka
Jazwares, Spidey
Dostępny
367 szt.

Maskotka w kształcie Milesa Moralesa dla każdego fana Marvela i Spidermana. Wysokość: 20 cm

62,00 zł
58,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

1 osoba kupiła
75
Pearly Pods. Zwierzątko morskie w muszli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pearly Pods. Zwierzątko morskie w muszli
Simba Toys
Dostępny
2 szt.

Miękkie zwierzątka morskie schowane w etui w kształcie muszli. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

1 osoba kupiła
76
Temperówka metalowa podwójna, Pastel, różne kolory, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka metalowa podwójna, Pastel, różne kolory, cena za 1 szt
Interdruk
Dostępny
23 szt.

Temperówka podwójna ze stalowym ostrzem mocowanym wkrętem. Przystosowana do dwóch grubości kredek. Uwaga! Kolor wybierany losowo.

3,99 zł
1 osoba kupiła
77
Superblok. Magiczne jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superblok. Magiczne jednorożce
Dostępny
2 szt.

Seria bloków z tematycznie dobranymi obrazkami do kolorowania. Duży format i wyraźne kontury ułatwią dzieciom zabawę. Dodatkową atrakcją są dołączone naklejki, którymi można uzupełnić powstałe prace plastyczne.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
78
Imieniny Mamusi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imieniny Mamusi
Dostępny
140 szt.

„Opowiastki familijne” znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz „Opowiastki familijne” pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata „Opowiastek familijnych” świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
79
Zestaw Tubi Pianek (4 x 200 ml) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Tubi Pianek (4 x 200 ml)
Tuban
Dostępny
13 szt.

Zestaw kolorowych Tubi Pianek zamieni codzienną kąpiel w ekscytującą przygodę. Pianki nawilżają skórę, posiadają również właściwości emoliencyjne. Na tym jednak nie kończą się ich zalety. Kolorowa i miła w dotyku konsystencja zachęca do zwariowanej i kreatywnej kąpieli! Można ich używać do malowania na ciele, wannie czy innych zmywalnych powierzchniach oraz formowania dowolnych kształtów. Idealnie nadają się również jako dodatek do uwielbianego Fluffy Slime. Zalety Tubi Pianki: • w codziennej kąpieli sprawia, że skóra dziecka jest nawilżona • pianka posiada działanie emoliencyjne • zapewnia świetną zabawę • dostępna w 5 kolorach • została wyprodukowana w Polsce. Z TUBI Pianką kąpiel będzie ekscytującą przygodą! Zaprzyjaźnij się z naszymi piankowymi stworkami:-) Krysia, Zenek, Ala, Rozi czy Edek – będą świetnymi kompanami w trakcie radosnej kąpieli Twojego Dziecka!

87,90 zł
77,35 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,55 zł

1 osoba kupiła
80
Lilu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lilu
Dostępny
4 szt.

Lilu jest powieścią inicjacyjną dla dzieci w wieku od 9 lat. Tytułowa misia Lilu, niesiona młodzieńczym buntem, wyrusza w pełną przygód zamorską podróż, która zawiedzie ją do wielu egzotycznych krajów basenu Morza Śródziemnego. Bohaterka pragnie nie tylko poczuć smak przygody, szuka swojego miejsca na ziemi. Jej zmagania zafascynują każdego młodego czytelnika, który poszukuje tego, co jest trwałe i godne przeżycia w dzisiejszym świecie wciąż zmieniającym się i pędzącym do przodu. Powieść utrzymana jest w konwencji baśniowej, nie tylko zaskakuje pełną zwrotów akcją i głębokim przesłaniem moralnym, potrafi także oczarować oryginalną i pełną tajemniczego wdzięku konwencją, literackim stylem, wreszcie piękną szatą graficzną. Stefan Potocki, z wykształcenia inżynier, a w sercu humanista, w miarę potrzeb porusza się między niebem a ziemią, między wyobraźnią a konkretem. Urodził się w 1965 r. w Kanadzie, ukończył studia w Montrealu, uzyskując tytuł inżyniera. Mieszkał i pracował w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Anglii i Francji. Po licznych podróżach po świecie osiadł w Warszawie, gdzie mieszka od 20 lat. W 2007 roku Stefan Potocki wydał swoją pierwszą książkę dla dzieci zatytułowaną Miodal i łabędź, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród małych czytelników. Lilu jest drugą książką autora z serii „Droga miodowa”.

49,50 zł
23,76 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 25,74 zł

1 osoba kupiła
81
Miedziany Listek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miedziany Listek
Dostępny
57 szt.

Kontynuacja Srebrnego dzwoneczka i Złotej gwiazdki. Tereska bardzo chce mieć przyjaciółkę. I bardzo chce mieć rodzeństwo. Co robić, kiedy nie ma się ani jednego, ani drugiego? Miedziany Listek, tak jak dwie pierwsze części serii, to ciepła, rodzinna opowieść doprawiona szczyptą czarów, w delikatny sposób poruszająca sprawy ważne dla każdego dziecka. Co robić, kiedy nie ma się ani jednego, ani drugiego?

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
82
Długopis, seria Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis, seria Game
Cresco, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Stylowy długopis marki Cresco dla wielbicieli gamingowych gadżetów. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
83
Wiki i jej Sekret, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiki i jej Sekret, DVD
Denis Imbert, 2021
Niedostępny
Brak

Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią. Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy? Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

34,99 zł
33,24 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

84
Dancing With The Lion LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dancing With The Lion LP, Winyl
Dostępny
14 szt.

1.Unto the Burning Circle (feat. Walter Keiser, Pedro Haldemann, Christoph Stiefel, Matthias Ziegler, Margaretha Zorbala, Mark O'Connor) 2.Dancing with the Lion (feat. Walter Keiser, Pedro Haldemann, Christoph Stiefel, Matthias Ziegler, David Lindley, Dodo Hug, Lucy Novotny, Natasha Otrinow) 3.Hippolyte (feat. Margaretha Zorbala) 4.Dance of the Masks (feat. Walter Keiser, Pedro Haldemann, Christoph Stiefel, Janne Schaffer, Fernando Fantini, Hans Bergström, Charly Fässler, Hanspeter Haas, Beat Briner, Daniel Pezzotti) 5.Pearls and Tears (feat. Mark O'Connor, Vanesse Thomas, Lani Groves, Diva Gray, Patti Austin, Walter Keiser, Pedro Haldemann, Christoph Stiefel, Max Lässer, David Lindley) 6.Garden of My Childhood (feat. Walter Keiser, Pedro Haldemann, Christoph Stiefel, Matthias Ziegler, The Zurich Mandolin Orchestra, Horst Hagemann, Fernando Fantini) 7.Still Life (feat. Walter Keiser, Pedro Haldemann, Burhan Oeçal, Christoph Stiefel, David Lindley, Matthias Ziegler, Christian Ostermeyer, Nina Hennessey, Anthony Crivello, Steve Gorn) 8.And the Long Shadows (feat. Walter Keiser, Pedro Haldemann, Christoph Stiefel, Nina Hennessey, Janne Schaffer, Roman Schmid, Dodo Hug, Lucy Novotny, Natasha Otrinowa, Matthias Ziegler, Bernhard Banse, Barry Brandes, Hans-Jürgen Frank, Eric Johnson, Kartmut Kriszun, James Moellenhoff) 9.See, My Love... (feat. Mark O'Connor) 10.Silver Dew, Golden Grass (feat. Luis Perez) 11.Ascent from the Circle (feat. Walter Keiser, Pedro Haldemann, Christoph Stiefel, Matthias Ziegler, Steve Gorn)

104,90 zł
85
Bajeczki na dzień dobry. Przygody Misia Paddingtona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki na dzień dobry. Przygody Misia Paddingtona
Dostępny
45 szt.

Czy Paddington pomoże pani Brown poradzić sobie z jej twórczym kryzysem? Jak należy opiekować się ptakiem ze złamanym skrzydełkiem? Czy Paddingtonowi uda się zastąpić w kuchni Panią Bird? Trzy pełne uroku, krótkie opowieści o przygodach Paddingtona i jego przyjaciół rozbawią nie tylko fanów popularnego serialu! Zawarte w tej książeczce historie to pomysł na dobre rozpoczęcie każdego dnia i niezawodny sposób na zajęcie kilkulatka podczas podróży, w kolejce na poczcie albo w supermarkecie! Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się do dziecięcego plecaka, dzięki czemu młody czytelnik może mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie go nuda. W książce znalazły się opowiadania napisane na podstawie odcinków uwielbianego przez maluchy serialu: Paddington i obraz, Paddington i gołąbek oraz Paddington i naleśniki.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

86
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Czasami się złoszczę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje. Czasami się złoszcz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Nowa seria książeczek „Poznaj uczucia i emocje” pomaga zrozumieć dziecku emocje i uczucia, które odczuwa. Książeczka Czasami się złoszczę pokazuje czytelnikom, co oznacza złość i jak sobie z nią radzić. Złość może wywołać zburzenie klocków przez kolegę czy to, że koleżanka dostała balonika, dokładnie tego, którego my chcieliśmy. Najważniejsze jest, by wiedzieć jak sobie ze złością poradzić. W książeczce dziecko znajdzie wskazówki co zrobić, by się wyciszyć i uspokoić. Na jednej z ostatnich stron znajduje się ruchomy suwak, który dziecko może przesuwać, by rozładować negatywne emocje. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje.

32,99 zł
25,07 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

1 osoba kupiła
87
Pamiętnik z kłódką 3D włochacz A5 96k AVOCATO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką 3D włochacz A5 96k AVOCATO
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Pamiętnik z kłódką z futrzaną okładką to wspaniałe miejsce na przechowywanie dziewczęcych tajemnic. Wnętrze pamiętnika wypełniają kartki z ozdobnymi motywami. Włochata okładka jest bardzo miła w dotyku i wykonana z najwyższą jakością. Pamiętnik zamykany na kłódkę, posiada 2 kluczyki oraz tasiemkę do przekładania kartek.

28,90 zł
27,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

88
In Defence of a Dynamic View of Reality - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Defence of a Dynamic View of Reality
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

This collection of papers defends a dynamic view of reality which is founded on the assumption of the objective existence of the flow of time. The vindication makes use of a metaphysical theory of the flow of time developed by the author which is based on the notion of dynamic existence. “The topics covered in the book are presented in an exhaustive and complete way. The defended position is presented in many aspects — ontological, methodological and scientific (physical). (…) It will certainly be a valuable contribution to the ongoing discussions on the passage of time, the problem of time asymmetry, and the relationship between the ontology of time and modern physics.” From the review by Prof. Tomasz Bigaj

42,00 zł
34,86 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,14 zł

89
Strach się bać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach się bać
Dostępny
81 szt.

Strach się bać, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to kolejny bogato ilustrowany leksykon, tym razem poświęcony słowom i wyrażeniom wywołującym lęk. Przechodząc od A do Z, autor przedstawia czytelnikom szereg stanów, zjawisk, działań, chorób, ale też zwierząt i postaci, które straszą ludzkość od zarania dziejów. Opowieści te, obfitujące w językoznawcze ciekawostki, choć przyprawiają o gęsią skórkę, podszyte są sporą dawką (czarnego) humoru. To wspaniałe źródło wiedzy dla wszystkich, którzy kochają język polski, horrory i literaturę grozy. Co ważne, tekstowi pełnemu strachów towarzyszą równie makabryczne wizualizacje ludzkich lęków uwiecznione przez najwybitniejszych twórców malarstwa europejskiego, m.in. Rembrandta i Goyę.

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

90
Rashomon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rashomon, CD
Ibaraki, Mystic Production
Dostępny
22 szt.

01. Hakanaki Hitsuzen 02. Kagutsuchi 03. Ibaraki-Doji 04. Jigoku Dayu 05. Tamashii No Houkai 06. Akumu (Nergal) 07. Komoreb 08. Ronin (Gerard Way) 09. Susanoo No Mikoto (Ihsahn) 10. Kaizoku

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

91
Rashomon LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rashomon LP, Winyl
Ibaraki, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Side A 01. Hakanaki Hitsuzen 02. Kagutsuch 03. Ibaraki-Doji Side B 04. Jigoku Dayu 05. Tamashii No Houkai 06. Akumu (Nergal) Side C 01. Komorebi 02. Ronin (Gerard Way Side D 03. Susanoo No Mikoto (Ihsahn) 04. Kaizoku

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

92
The Flame Of The Past, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Flame Of The Past, CD
Schismatic, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Ancient God 2. Against the Principles 3. Outer Space 4. Perpetual Deception 5. Fate Unknown 6. The Flame of the Past 7. Unleashed 8. Stargaze 9. Wind of Destination 10. Broken Trust

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

93
Mówimy po polsku. Ilustrowany słownik języka polskiego ze słowniczkiem ortograficznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówimy po polsku. Ilustrowany słownik języka polskiego ze słowniczkiem...
Dostępny
120 szt.

Ilustrowany słownik Mówimy po polsku zawiera starannie dobrane słownictwo pogrupowane tematycznie w 26. rozdziałach, a także widoczne pod ilustracją zdania zachęcające do interaktywnej zabawy. Przy każdym słówku i zdaniu znajduje się realistyczna ilustracja. Książka łączy naukę z zabawą dzięki wierszykom, wyliczankom, rymowankom, przysłowiom i piosenkom, a proste czytanki służą utrwaleniu słownictwa. Dodatkowo na końcu książki znajduj się słowiczek ortograficzny z informacjami gramatycznymi. Słownik jest doskonałą pomocą dydaktyczną dla dzieci uczących się języka polskiego.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

94
Wesołe przedszkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe przedszkole
Dostępny
48 szt.

Wesołe przedszkole – jedna z najpiękniejszych książek Marii Kownackiej – jest idealną lekturą dla każdego przedszkolaka i dla dzieci, które chcą się dowiedzieć, jak wesoło i pożytecznie płynie czas w przedszkolu. – Plastusiu, nowina wesoła! – Jaka, misiu, nowina? – Przedszkole się zaczyna! Maria Kownacka (1894–1982) zadebiutowała na łamach „Płomyka” w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich – Plastusia. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci – Orderem Uśmiechu.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

95
Nieuchwytni. Tom 3. Odzyskaj mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieuchwytni. Tom 3. Odzyskaj mnie
Dostępny
115 szt.

Kontynuacja historii Igi i Piotra ze Złap mnie. Hakerka, która zakochała się w policjancie. Podkomisarz CBŚ, który nie może o niej zapomnieć. Iga nosi pod sercem dziecko. Kobieta przeżywa trudny okres – nie dość, że ciąża jest zagrożona, to jeszcze nie ma u jej boku Piotra. Mimo że policjant tak bardzo ją zranił, ona nie potrafi przestać o nim myśleć. W jej życiu pojawia się Maciek, kolega z pracy Piotra. Dziewczyna nie ma pojęcia, że otrzymał polecenie służbowe, aby jej pilnować, i nie wie, że… jest w niej zakochany. Gdyby była tego świadoma, zrozumiałaby, że nie powinna mu ufać. Tymczasem Piotrowi również trudno pogodzić się z rozstaniem. Dodatkowo nie poinformowano go, że zostanie ojcem. Sprawy prywatne spędzają mu sen z powiek. Jakby tego było mało, rozpracowywanie łomżyńskiej grupy przestępczej sprawia, że mężczyzna znajduje się w niebezpieczeństwie. Piotr nie wie, że Iga też nie jest już bezpieczna.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

96
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 360 ml (Marble) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 360 ml (Ma...
Quokka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: Stal nierdzewnaTyp: Lunchbox termiczny / termos obiadowyRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: GranatowyWysokość [mm]: 105Szerokość [mm]: 86Pojemność: 360 ml

74,99 zł
67,49 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,50 zł

97
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 360 ml (Tropical) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 360 ml (Tr...
Quokka
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: BiałyMateriał główny: Stal nierdzewnaTyp: Lunchbox termiczny / termos obiadowyRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: ZielonyWysokość [mm]: 105Szerokość [mm]: 86Pojemność: 360 ml

89,90 zł
Powiadomienie
98
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 360 ml (Blue Garden) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 360 ml (Bl...
Quokka
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: BiałyMateriał główny: Stal nierdzewnaTyp: Lunchbox termiczny / termos obiadowyRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: RóżowyWysokość [mm]: 105Szerokość [mm]: 86Pojemność: 360 ml

89,90 zł
Powiadomienie
99
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 600 ml (Autumn) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 600 ml (Au...
Quokka
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: BiałyMateriał główny: Stal nierdzewnaTyp: Lunchbox termiczny / termos obiadowyRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: ZłotyWysokość [mm]: 115Szerokość [mm]: 107Pojemność: 600 ml

94,90 zł
Powiadomienie
100
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 600 ml (Marble) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Whim Food Jar - Lunchbox termiczny / termos obiadowy 600 ml (Ma...
Quokka
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: Stal nierdzewnaTyp: Lunchbox termiczny / termos obiadowyRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: GranatowyWysokość [mm]: 115Szerokość [mm]: 107Pojemność: 600 ml

94,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry