hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.05.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 5 maja 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Przetaina (Andrzej Pilipiuk), na drugim Samoleczenie metodą B.S.M. (książka + CD) (Piotr Lewandowski). Kolejny produkt to Sapiens. Od zwierząt do bogów (Yuval Noah Harari) oraz Żona (Shalini Boland).
1
Przetaina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przetaina
Dostępny2978 szt.

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie im podzielić los Przodków, których cywilizację zmiótł z powierzchni ziemi olbrzymi kataklizm. Jedynym ratunkiem wydaje się ucieczka w głąb kontynentu, na nieznane ziemie zamieszkiwane przez obce i być może wrogie plemiona. W poszukiwaniu nowego miejsca do życia wyrusza wyprawa złożona ze śmiałków wskazanych przepowiednią. Być może połączenie na powrót dwóch zwaśnionych plemion odwróci los. Zadanie nie będzie jednak ani proste, ani bezpieczne, a na ścieżkach prowadzących przez góry pozostaną nie tylko ślady stóp, ale i ślady krwi. Ale w bogach nadzieja. Wszak oni zawsze prowadzą nas właściwą drogą, a jeśli się na niej potykamy, to o własne nogi. Fantastyka według Andrzeja Pilipiuka – z tej opowieści nauczycie się więcej, niż ze szkolnych podręczników.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

2
Samoleczenie metodą B.S.M. (książka + CD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Samoleczenie metodą B.S.M. (książka + CD)
Dostępny336 szt.

1993 - 2018 - Statystyki GUS wykazują poprawę zdrowotności Polaków. 1993 - 2018 - Wydawana od 1993 r. książka pt. Samoleczenie metodą B.S.M." rozeszła się w nakładzie ponad 1.150.000 egzemplarzy. Słowo BSM służy zarówno za nazwę jak i skrót, który należy czytać: Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem. NIE PRZEKONASZ SIĘ DOPÓKI NIE SPRAWDZISZ NA SOBIE ALBO NIE OBEJRZYSZ 70 MINUTOWEGO FILMU O METODZIE BSM NA PŁYTCE CD! Biemanacja oznacza promieniowanie żywych organizmów. FRAGMENT LISTU EDMUNDA MALINY z NORYMBERGI: `Opisy sposobów leczenia są wręcz niewiarygodne - graniczące niemal z baśniową fantazją, a jednak skuteczne i sprawdzone. W pierwszej kolejności eksperymentowałem na sobie, z dobrym skutkiem, potem żona moja też `zaryzykowała`. Efekty były równie dobre, jak zresztą u wszystkich nie dowierzających znajomych, którzy mimo wszystko spróbowali metody`. Jak działa metoda B.S.M.? Zabiegi metody BSM polegają na przykładaniu dłoni (ciała) do czaszki nad ośrodkami kory mózgowej, zawiadującymi chorymi częściami ciała. Promieniowanie wysyłane przez żywą tkankę komórkową dłoni pobudza te ośrodki do rozpoczęcia procesów samoleczenia. Metodę BSM może stosować każdy. Nie trzeba w nią wierzyć ani mieć specjalnych właściwości. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak trzymać dłonie na głowie. Jest to opisane w książce i pokazane na filmie video.

40,00 zł
26,00 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3
Sapiens. Od zwierząt do bogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sapiens. Od zwierząt do bogów
Dostępny721 szt.

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka – od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.

69,90 zł
45,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,46 zł

4
Żona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona
Dostępny402 szt.

Zoe zemdlała w dniu ślubu. Nie wiedziała dlaczego, przeczuwała jednak, że stało się coś złego. Pewnego dnia dowie się… To miał być najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Ubrana w piękną białą suknię Zoe siedziała w pokoju hotelowym, nie mogąc doczekać się chwili, kiedy miły i przystojny Toby zostanie jej mężem. A potem pustka. Rodzina uznała, że straciła przytomność z powodu nadmiaru emocji. Ale dlaczego nic nie pamiętała? Co takiego wydarzyło w tym krótkim czasie? Po dziesięciu latach Toby i Zoe mają dwoje ślicznych dzieci i wiodą szczęśliwe życie. Z okazji rocznicy ślubu planują przyjęcie dla rodziny i przyjaciół. Wysłali już zaproszenia i wybrali menu. Myśl o powrocie do hotelu, w którym się pobrali, wprawia oboje w ekscytację. Ale im bliżej uroczystości, tym bardziej staje się jasne, że nie wszyscy wyczekują jej z taką samą niecierpliwością. Zoe przyłapuje Toby’ego na kłamstwie. Najlepsza przyjaciółka unika z nią kontaktu. W dodatku ktoś rozpowszechnia plotki, które mogą doprowadzić do odwołania imprezy. Zoe utwierdza się w swoich podejrzeniach, że najbliżsi coś przed nią ukrywają. Ale czy jest gotowa, aby poznać prawdę, która może zniszczyć wszystko, co dla niej najdroższe? Shalini Boland sprzedała już dwa miliony książek. Jej nowy fascynujący thriller psychologiczny wciąga od pierwszej strony po ostatni totalnie nieprzewidywalny zwrot akcji. Obowiązkowa lektura dla miłośników Dziewczyny z pociągu, Zaginionej dziewczyny i Żony między nami.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

5
Nauczyciel z getta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczyciel z getta
Dostępny308 szt.

Warszawa, 1939 roku Agnieszka Ignaciuk z synem Henrykiem na krótko przed wybuchem II wojny światowej szuka schronienia. Oboje trafiają do sierocińca, gdzie poznają Janusza Korczaka. Agnieszka zostaje opiekunką dzieci. Towarzyszy nauczycielowi w codziennej pracy. Rozpoczyna się redukcja getta warszawskiego. Naziści zamierzają się pozbyć ponad pół miliona jego mieszkańców. Janusz Korczak wraz z Agnieszką do ostatniej chwili próbuje znaleźć ocalenie dla wychowanków domu sierot. Nauczyciel z getta to świadectwo heroizmu człowieka, który jako lekarz, pedagog i pisarz w pełni poświęcił się dzieciom. Do końca był wierny swojemu powołaniu i stał się symbolem męczeńskiej śmierci bezbronnych ofiar Holocaustu. Mario Escobar po mistrzowsku łączy fikcję z faktami historycznymi, wprowadzając czytelnika w tragiczną sytuację polskich Żydów walczących o przetrwanie w warszawskim getcie.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

6
Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy
Dostępny463 szt.

Wiele dialogów z jego filmów na stałe weszło na naszego języka, w dzisiejszej rzeczywistości tropimy bareizmy, lub wzdychamy: jak u Barei! Stanisław Bareja to nasze dobro narodowe. Jego talent zrealizował się najpełniej w komedii, poprzez takie filmy jak „Miś”, „Brunet wieczorową porą”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, czy serial „Alternatywy 4”, które w pełni zasługują na miano kultowych. Katarzyna Bareja, córka Stanisława, filmoznawczyni, psychoterapeutka, z wielką czułością, za pomocą niepublikowanych nigdy fragmentów pamiętników rodzinnych i prywatnych listów maluje portret słynnego twórcy jako ojca, syna, brata, męża, przyjaciela, a nade wszystko człowieka. Pisze o jego świecie widzianym od kuchni nomen omen ulubionym jego miejscu w domu. Prezentuje portret ukochanego ojca, chwilami tak urywkowy jak migawki wspomnień, ale bezcenny i jedyny w swoim rodzaju.

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

7
Jaki to pająk? Atlas dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaki to pająk? Atlas dla dzieci
Dostępny187 szt.

Jaki to pająk? Atlas dla dzieci przedstawia 62 bardziej i mniej znane gatunki pająków świata. Oprócz charakterystyki wyglądu i trybu życia oraz informacji o występowaniu znajdziesz tu również ciekawostki i mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi poznasz m.in. jadowitego karakurta, sprytną mrówczynkę czy przepięknie barwnego pająka pawiego.

29,95 zł
17,07 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 12,88 zł

8
Laurowy pean - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laurowy pean
Dostępny351 szt.

Miłość, medycyna i dar od losu, który okazuje się przekleństwem… Schyłek lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Doktor Laura Kader, której małżeństwo przeżywa kryzys, niespodziewanie otrzymuje w spadku wiekową rezydencję położoną na wyspie Sylt. Postanawia wykorzystać szansę od losu. Pakuje dotychczasowe życie do walizek i wraz z dwiema córkami wyrusza do północnej Fryzji, by tam szukać szczęścia. Wszystko się jednak komplikuje. Nad nowym domem Laury ciąży klątwa. Krewna, która spisała testament, zginęła w niejasnych okolicznościach, a miejscowy inspektor badający sprawę podejrzewa morderstwo. Dodatkowo w życiu bohaterki pojawia się intrygujący doktor Arens. Jakie jeszcze tajemnice skrywa wyspa i położona na niej osobliwa posiadłość? Czy Laura odnajdzie na Sylcie to, czego pragnie? Julia Gambrot – na co dzień zajmuje się badaniem i leczeniem oczu i uważa, że największym szczęściem dla okulisty jest oślepnąć z miłości. Właścicielka dwóch kotów oraz psa, towarzyszących jej podczas pisania, które jest jej pasją. Autorka wydanych nakładem wydawnictwa Lira powieści: Różany eter i Liliowe opium.

46,99 zł
24,43 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 22,56 zł

9
Piekło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekło
Dostępny1378 szt.

Śmierć czeka mnie bez względu na rozwój wydarzeń. Jak zresztą każdego z nas. W Lublinie ktoś morduje w bestialski sposób pozornie przypadkowe osoby. Zapisy tortur są transmitowane do sieci. Co lub kto łączy te zbrodnie? Czy to możliwe by łączyła je sama Śmierć? Tymczasem Tamara Haler znika, a komisarz Deryło decyduje się na podróż do samego piekła, by ją odnaleźć. Szaleniec zniżył głos do demonicznego syku. Nie możemy zrozumieć bólu, o ile sami go nie czujemy…

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

10
Mali Bogowie. Tom 5. Z wizytą w piekle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Bogowie. Tom 5. Z wizytą w piekle
Dostępny165 szt.

Piąty album wesołych przygód kandydatów na bogów i herosów. Orfeusz postanawia uwolnić swoją kumpelę Eurydykę z piekła. Niestety okazuje się nieco gamoniowaty... Pojawia się też nowa postać – Tezeusz, który ma misję zgładzenia wszystkich potworów świata. Nasi bohaterowie będą również mieli do czynienia z gniewem Posejdona, zmasowanym szturmem komarów i atakami szaleństwa Dionizosa, na pewno jednak poradzą sobie z zagrożeniami! Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

29,99 zł
20,09 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,90 zł

11
Droga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga
Dostępny204 szt.

Droga to postapokaliptyczna powieść Cormaca McCarthy'ego. Świat bez nadziei, zgliszcza oraz ciemność, a pośród nich wędrujący ojciec z synem. To katastroficzna wizja przyszłości, której realizm przerazi i ściśnie za gardła wszystkich czytelników. Nagły kataklizm niszczy cały świat, a tym samym wszystkie cywilizacje. Ogromny mróz, który następuje po destrukcji, pozbawia życia zwierzęta oraz roślinność. Wśród martwych istot można dostrzec jedynie ostatnich, dogorywających kanibali. Przerażający, pusty i ciemny pejzaż nie pozostawia nadziei na odrodzenie planety. Pomimo tego idący na południe ojciec i syn nie poddają się, pozostawiając za sobą dotknięte apokalipsą przestrzenie. Przemierzają zniszczony świat, wędrując w nieznane i chroniąc się przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Syn próbuje postrzegać przyszłość z dozą młodzieńczego optymizmu, natomiast ojciec za wszelką cenę stara się chronić swoje dziecko, walcząc o przeżycie kolejnych dni. Ich wędrówka to wystawienie na próbę nie tylko humanistycznych wartości, ale również miłości między najbliższymi członkami rodziny. Droga to dojmująca wizja apokalipsy, której nadejście może nastąpić w każdym momencie. Uhonorowana Nagrodą Pulitzera powieść została napisana pięknym, poetyckim językiem ukazującym destrukcję i zniszczenie, a także ostatnie dni naszej planety. Cormac McCarthy w rzetelny i rozważny sposób dokonał analizy ludzkiej psychiki w obliczu ostatecznej zagłady. To skłaniające do refleksji dzieło, które poruszy wszystkich odbiorców.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

12
Fibi i jednorożec. Tom 7. Czapki z głów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fibi i jednorożec. Tom 7. Czapki z głów
Dostępny169 szt.

Siódmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Marigold to nie tylko istota o magicznych zdolnościach, ale też autorka publikacji naukowych, w tym pracy na temat wyższości migotania nad połyskiwaniem! Jakby tego było mało, za pomocą jej rogu można połączyć się z internetem. Czapki z głów! W tym zbiorze krótkich opowieści o miłej nerdce Fibi i jej nieparzystokopytnej przyjaciółce zobaczymy, jak nasze bohaterki zostały szkolnymi szychami, jakie kostiumy założyły na kolejne przyjęcie halloweenowe i co sprawiło, że jeszcze bardziej doceniły siłę łączącej ich przyjaźni. Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This"" i „Raine Dog”."

39,99 zł
26,79 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

13
Dłoń Króla Słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dłoń Króla Słońca
Dostępny1846 szt.

Kiedy wszyscy chcą, żebyś był spełnieniem ich oczekiwań, tym czego pragniesz najmocniej jest odnalezienie swojej drogi i życie według własnych zasad. Nazywam się Wen Olcha. Nazywam się też Głupi Kundel. Ojciec szykował dla mnie przyszłość w elitarnym gronie Sieneńczyków służących cesarzowi. Babcia, która sama porzuciła wszystko i dołączyła do nayeńskiego ruchu oporu, przygotowywała mnie do walki z cesarskim imperium. Matka, ślepa na okrucieństwo, chciała tylko tego, co bezpieczne i wygodne. Mogłem spełniać cudze marzenia, mogłem walczyć wraz z jednymi albo przyłączyć się do drugich. Mogłem patrzeć, jak ich wojna pochłania kolejne ofiary. Ale nie mogłem przestać marzyć o magii. Wolnej, przerażającej, fascynującej, dającej moc i potęgę. Przez całe życie zmagałem się z ograniczeniami na ścieżkach, które zostały wybrane za mnie. Opór był jedyną drogą ku wolności. Ta historia może skończyć się na tysiąc sposobów – ja mam za nic je wszystkie.

64,90 zł
46,08 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,82 zł

14
Odpowiedź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedź
Dostępny355 szt.

Nowa rzeczywistość. Wojny. Zmiany klimatyczne. Histeria transpłciowości. Pandemia. Odpowiedź to książka dla tych, którzy widzą, że świat zmierza w kierunku katastrofy. David Icke, człowiek od dziesięcioleci szukający prawdy, przyczyn światowych konfliktów i powszechnej manipulacji, w swojej nowej książce daje odpowiedź na pytania będące kluczem do zrozumienia czasów, w których żyjemy. Kolejne wydarzenia, których wszyscy doświadczamy, zdają się potwierdzać jego głośne i kontrowersyjne teorie, za które był wielokrotnie wyśmiewany, uciszany, banowany w sieci. Tymczasem elementy układanki coraz szybciej wskakują na swoje miejsca.

99,90 zł
59,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 39,96 zł

15
Niewłaściwa rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewłaściwa rodzina
Dostępny223 szt.

Czy kiedykolwiek myliłeś się co do kogoś? Juno myliła się co do Winnie Crouch. Zanim z nimi zamieszkała, Juno – emerytowana terapeutka – myślała, że Crouchowie tworzą idealną rodzinę. Bogate kochające się małżeństwo, mieszkające w pięknym domu i wychowujące nastoletniego syna. Jednak to z pozoru idealne życie pełne jest mrocznych, głęboko skrywanych tajemnic. Juno wie, że nie powinna mieszać się w ich sprawy. Naprawdę nie powinna. Ale to silniejsze od niej – widzi w tym szansę na zadośćuczynienie, naprawienie błędów z przeszłości. Bo Juno też ma swoje sekrety. Autorka Żon – bestsellera „New York Timesa” – stworzyła niezwykle porywający thriller psychologiczny. Tym, co wyróżnia powieść Tarryn Fisher, jest nie tylko oryginalna skomplikowana intryga czy szokujące tajemnice, ale przede wszystkim połączenie napięcia i niuansów psychologicznych oraz świetnie nakreślone postaci głównych bohaterów. To wszystko sprawia, że od lektury Niewłaściwej rodziny trudno się oderwać.

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

16
Usagi Yojimbo Saga. Tom 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usagi Yojimbo Saga. Tom 9
Dostępny162 szt.

Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”. Dziewiąta księga zbiera historie wydane w tomach „Tajemnice” i „Ukryci”. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. Usagi dociera do dużego miasta, gdzie funkcję inspektora straży pełni jego stary przyjaciel, pan Ishida. Już pierwszego dnia Usagi wplątuje się w niebezpieczną rozgrywkę, w której stawką jest życie małej dziewczynki. Dzięki wsparciu inspektora ratuje dziecku życie, ale to dopiero początek serii niespodziewanych wydarzeń. Z pomocą ronina Ishida rozwiązuje kolejne zagadki dotyczące morderstw, fałszerstw i kradzieży. W pewnym momencie okazuje się jednak, że wszystkie te sprawy łączą się ze sobą – i dopiero wtedy dwaj bohaterowie stają przed prawdziwą tajemnicą... W drugiej opowieści nasz długouchy bohater nadal przebywa w tym samym mieście. Pewnej nocy dochodzi do brutalnej zbrodni, jej ofiarami padają dwaj znamienici samurajowie, którzy dopiero co wrócili z odległego portu. Czy przywieźli coś niebezpiecznego i dlatego zostali zabici? Ishida i Usagi rozpoczynają zawiłe śledztwo, które zaprowadzi ich z dzielnicy magazynów, przez bandyckie zaułki, do książęcego pałacu i rezydencji kupca zajmującego się przemytem. Okaże się jednak, że afera sięga znacznie wyższych sfer władzy. Co więcej, może być związana z przenikaniem do Japonii obcej i zakazanej przez szogunat religii – chrześcijaństwa. Seria „Usagi Yojimbo Saga” to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest wybitny twórca Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

69,99 zł
47,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 22,40 zł

17
Z zimną krwią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z zimną krwią
Dostępny176 szt.

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Niny. Stało się inaczej. Gdy porzucona przez narzeczonego w dniu ślubu zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Zaraz potem ktoś próbuje zepchnąć samochód Niny z drogi i podkłada bombę w jej mieszkaniu. Nie ma wątpliwości – Nina miała zginąć. Nigdy nie złamała prawa, nigdy nie miała wrogów, a jednak ktoś uznał ją za śmiertelne zagrożenie i próbuje zabić.

37,99 zł
22,79 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,20 zł

18
Teczka z gumką A4 ST.RIGHT mix II - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,10 zł
5,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,61 zł

19
Agatha Christie. Herkules Poirot. Morderstwo na polu golfowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agatha Christie. Herkules Poirot. Morderstwo na polu golfowym
Dostępny179 szt.

Kolejna niezwykła komiksowa adaptacja powieści Królowej Kryminału – Agaty Christie. Herkules Poirot otrzymuje telegram od milionera Paula Renaulda, który prosi detektywa o przybycie do jego posiadłości we Francji. Jednak kiedy detektyw z nieodłącznym kapitanem Hastingsem pojawiają się tam następnego dnia, okazuje się, że milioner został zamordowany, a jego ciało odnaleziono na polu golfowym. Żona Renaulda utrzymuje, że został on porwany przez tajemniczych Chilijczyków. Jej wersja wydaje się jednak Poirotowi niespójna i rozpoczyna śledztwo, które jak zwykle doprowadzi go do rozwikłania niezwykle skomplikowanej tajemnicy. Autorem scenariusza tego tomu jest znany już z wcześniejszych albumów tej serii Alberto Zanon, a rysunki wykonał laureat nagrody Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême – Frédéric Brémaud.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

20
Zaklinacz tygrysów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinacz tygrysów
Dostępny311 szt.

Ari, wędrowny mistrz fletu, trafia do Najdalszej Zatoki – miejsca, w którym kończy się świat. Pewnej nocy, gdy wprawia całe miasto w zachwyt swą muzyką, na jednym z dachów nagle pojawia się ogromny tygrys. Zwierz zaczyna pustoszyć ulice, a gdy dostrzega Ariego, rzuca się ku niemu, szczerząc kły. Skąd w Najdalszej Zatoce wziął się ten wielki kot? I dlaczego tak bardzo rozjuszył go grajek? Zaklinacz tygrysów to malownicza opowieść o przyjaźni, zaufaniu, poszukiwaniu prawdy i wybaczaniu. Roch Urbaniak zaprasza nas do zanurzenia się w bogactwie barw i doznań, urzeka czarującym liryzmem i delikatnie popycha ku refleksjom o tym, co w życiu najważniejsze.

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

21
Świat Mitów. Edyp - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Mitów. Edyp
Dostępny112 szt.

Kolejny tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii oraz wybitnych dziełach starożytności. W tym tomie poznamy opowieść o Edypie, królu Teb. Chcąc uniknąć przepowiedzianego przez bogów upadku Teb, który miałby być wywołany przez ich nowo narodzonego syna, król Lajos i jego żona Jokasta porzucają noworodka na śmierć na Górze Kitajron. Mały Edyp zostaje jednak uratowany i przyjęty przez króla Koryntu. Dorasta nieświadomy tragicznej tajemnicy swojego pochodzenia. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest adoptowany. Po poradę udaje się do wyroczni delfickiej, gdzie poznaje swoje straszne przeznaczenie: zabije ojca i poślubi matkę. Uciekając przed przepowiednią, przyspieszy tylko jej katastrofalne urzeczywistnienie... Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonał włoski rysownik Diego Oddi.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

22
Garfield. Tom 12. Tłusty koci trójpak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garfield. Tom 12. Tłusty koci trójpak
Dostępny61 szt.

To już dwunasty album z tym leniwym kotem. Garfield nigdy nie odkłada na jutro tego, co może zjeść dzisiaj. Korpulentny kot lubi lazanię, adoruje anchois, nie biczy się na bekon. Przekąski pożera na pełny etat, wciąż jednak potrafi w ciasny rozkład dnia wcisnąć jedną czy drugą maratońską drzemkę. Czy kiedykolwiek się zmieni? Oczywiście, jeśli tylko Jon umówi się na randkę z supermodelką, a Odie dostanie Nagrodę Nobla. Garfieldowy cykl Tłustych kocich trójpaków stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym kolorowym wydaniu w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, bo nigdy dosyć zabawy.

89,99 zł
61,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 28,80 zł

23
Star Wars. Doktor Aphra. Tom 2. Niezwykła maszyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Doktor Aphra. Tom 2. Niezwykła maszyna
Dostępny70 szt.

Tom 2 z cyklu „Doktor Aphra". Aphra musi uciekać, żeby ratować życie, próbując zgubić wszystkich depczących jej po piętach łowców nagród. Ale wśród nich jest także rozgniewana była partnerka Aphry, Sana Starros, dla której sprawa ma wymiar osobisty! Aphra nie może przechytrzyć Dominy ani uciec Sanie... Jaki zatem wybór jej pozostaje? Może znalezienie tajemniczej maszyny sprzed wieków, która zachwiałaby równowagę sił w galaktycznej wojnie domowej? Rozpaczliwe poszukiwanie wiedzie Aphrę na Korelię i... pod próg domu Sany. Ale nie tylko zdeprawowana pani doktor upatrzyła sobie tę zdobycz! Teraz, gdy Klan Niepokonanych podąża ich śladem, Aphra i Sana znalazły się na kursie kolizyjnym z kolejnym groźnym łowcą. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Star Wars: Doctor Aphra (2020)” #6–10, a następnie zebrane w tomie „Star Wars: Doctor Aphra vol. 2: The Engine Job”.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

24
Na zawsze, Sigge - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na zawsze, Sigge
Dostępny148 szt.

Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

25
Przerwana kołysanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przerwana kołysanka
Dostępny4691 szt.

W szeregowcu na jednym z poznańskich osiedli zostaje odnalezione ciało młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak szybko okazuje się, że brał w tym udział ktoś trzeci. O zamordowanej niewiele wiadomo, a kolejno odkrywane informacje okazują się coraz bardziej szokujące. Kim była? Przed czym uciekała? Czego lub kogo szukała? Do akcji wkracza policjantka śledcza Florentyna, która własne dramaty skrywa pod różowymi sukienkami i nietypowym podejściem do kolegów z pracy. I która posiada zaskakujący dar.

31,90 zł
22,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,93 zł

26
E.E. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E.E.
Dostępny343 szt.

Inicjacyjna powieść, dzięki której Olga Tokarczuk zyskała uznanie krytyki i czytelników. Historia piętnastoletniej dziewczyny o zdolnościach mediumicznych, dojrzewającej w Breslau na początku XX wieku.Nieśpieszna uczta czytelnicza. JAN ASKELUND, STAVANGER AFTENBLADPowieść Tokarczuk dotykająca zagadnienia nieświadomego staje się opowieścią o dramacie języków, wielości dyskursywnych i epistemologicznych punktów widzenia. Żaden z nich nie jest adekwatny, żaden nie dotyka istoty rzeczy, bo to, co próbują opisać, ma naturę przedjęzykową. KATARZYNA KANTNER

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

27
Balwierz, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balwierz, wydanie kieszonkowe
Dostępny118 szt.

Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata. Kto to zrobił? Hubert Meyer szuka odpowiedzi. Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy zaszywa się w leśnej głuszy na Podlasiu, w chacie Domana w Narwi. Szuka spokoju, ale los nie da mu tej szansy. Okolicą wstrząsa właśnie seria krwawych zbrodni. W środku lasu, w kapliczce świętego Huberta – niczym złożone w ofierze – leży ciało kilkuletniego Tymka, syna miejscowej femme fatale. W tym samym czasie od strzału snajpera ginie ksiądz Donat Giza, zapalony myśliwy, prominentny członek koła łowieckiego. Potem dochodzi do kolejnych morderstw… Doświadczony profiler postanawia włączyć się w działania miejscowych śledczych. Zadanie nie jest łatwe, bo lokalna społeczność ma swoje tajemnice, mroczne sekrety, niejasne powiązania i interesy. I pilnie strzeże ich przed obcymi! Czy Meyerowi uda się rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni? Kim jest morderca i co go łączy z miejscowymi notablami?

17,00 zł
10,54 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 6,46 zł

28
Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności
Dostępny943 szt.

Książka autorstwa cenionego wykładowcy i mentora w zakresie psychologii wydajności, m.in. w biznesie i sporcie, zachęca do zmiany życia poprzez wejście na ścieżkę uważności (ang. mindfulness). Kompetentnym przewodnikiem na tej ścieżce uczynił autor Kubusia Puchatka, prawdziwego mistrza w byciu tu i teraz. Ważne lekcje, jakich Kubuś udziela, dotyczą życzliwości, troskliwości, pewności siebie, miłości, wdzięczności, przyjaźni, wreszcie umiejętności czerpania wszystkimi zmysłami z dobrodziejstw świata przyrody, które ma decydujący wpływ na psychiczny i fizyczny dobrostan każdego człowieka. Prostym historiom z jasno wyrażonym przesłaniem towarzyszą komentarze, zawierające cytaty m.in. z mistrzów zen, a także propozycje nieskomplikowanych ćwiczeń. Pozwolą one czytelnikom skompletować narzędzia, dzięki którym postawią pierwsze kroki na drodze do spokojniejszego, bardziej satysfakcjonującego życia.

29,99 zł
20,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

29
Emma i Wioletta. Tom 3. Kiedy mija zachwyt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma i Wioletta. Tom 3. Kiedy mija zachwyt
Dostępny87 szt.

Trzeci tom wciągającej opowieści o dwóch siostrach, z których jedna chce zostać primabaleriną, a druga widzi swoją przyszłość w tańcu nowoczesnym. Wioletta przygotowuje się do spektaklu, który Opera Paryska ma wystawić w Londynie, ale dziewczyna nie jest pewna swoich możliwości. Tymczasem Emma ciężko ćwiczy, aby wraz z zespołem hip-hopowym wziąć udział w castingu do teledysku. Robi postępy, a jednak kierujący grupą taneczną Jake wciąż nie jest zadowolony z jej stylu. Czy siostry zdołają sprostać wyzwaniom? Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

30
Niewidzialni. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialni. Tom 1
Dostępny135 szt.

Legendarna seria Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Młody bohater umieszczony w ośrodku resocjalizacyjnym szybko się orientuje, że dzieje się tam coś dziwnego, a nawet złowieszczego. Z pomocą przychodzi mu tajemniczy mężczyzna, który proponuje chłopakowi wstąpienie do grona Niewidzialnych. Kim są członkowie tej grupy i o co walczą? I czy prawdą jest to, co mówią niektórzy, że światem rządzą okrutne stwory z innego wymiaru? Odpowiedzi poznamy stopniowo, wraz z kolejnymi krwawymi i niewiarygodnymi przygodami grupy bohaterów. Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Siedmiu Żołnierzy”, „Doom Patrol”, „Animal Man” i „Multiwersum”, a także opowieści o Batmanie i Supermanie. Za rysunki odpowiada wielu grafików, w tym Steve Yeowell, wieloletni współpracownik brytyjskich magazynów komiksowych „2000 AD” i „Judge Dredd Megazine” (m.in. serie „Zenith”, „Red Razors”, „Judge Dredd”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Invisibles” #1-12 i „Absolute Vertigo” #1. Komiks dla dorosłych.

139,99 zł
95,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 44,80 zł

31
Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci
Dostępny201 szt.

Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych pojazdów – i takich które można spotkać codziennie na ulicy, i tych budowlanych, wojskowych czy kosmicznych.

29,95 zł
17,37 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 12,58 zł

32
Klinika chorób duchowych według Ewagriusza z Pontu i Ojców Pustyni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klinika chorób duchowych według Ewagriusza z Pontu i Ojców Pustyni
Dostępny103 szt.

Kościół dokładnie rozeznał choroby sfery duchowej człowieka, opisał je, ukazał symptomy i zaproponował sposób ich leczenia. Nie były to działania przypadkowe, nieprzemyślane, lecz podejmowane w ramach solidnie zbudowanego systemu. W czasach Ojców Pustyni (od IV wieku) nastąpił rozkwit takiej posługi, a jej kontynuacje znajdujemy w klasztorach, diecezjach, a nawet w parafiach. Mimo że mijają wieki, konieczność uzdrawiania i przychodzenia z pomocą chorym wciąż jest paląca. Stąd zrodziło się pragnienie, aby zgłębić i ukazać solidnie opisaną posługę uzdrawiania chorych pełnioną przez ojca pustyni, Ewagriusza z Pontu, którą podejmował pod koniec IV wieku w osadzie mniszej w Kellia, na pustyni egipskiej, prowadząc razem ze swoimi uczniami swoistą klinikę chorób duchowych. Ewagriusz opisał osiem podstawowych chorób sfery duchowej naszej osobowości, która jest najgłębiej ukryta: obżarstwo, nieczystość, chciwość, gniew, smutek, acedia, próżna chwała i pycha. Następnie pokazał symptomy każdej z nich oraz zalecał sposób leczenia.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

33
Pozytywka. Tom 4. Zagadkowe zniknięcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywka. Tom 4. Zagadkowe zniknięcie
Dostępny85 szt.

Czwarty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Dziewczynka znajduje wśród rzeczy mamy tajemniczy klucz. Domyśla się, że jego zagadkę zdoła wyjaśnić tylko w Pandorii. Od razu wplątuje się w sprawę dotyczącą złamania jednego z tamtejszych praw. Wraz z przyjaciółmi wpada w kłopoty, ale nie waha się stanąć w obronie istot pragnących po prostu miłości. Czy odwaga Noli wystarczy, aby zmieniono niesprawiedliwe prawo? Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneill), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika zwanego Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

34
Zeszyt A4 32 kartki w linie, podwójne, St. Right - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4 32 kartki w linie, podwójne, St. Right
St. Majewski
Dostępny91 szt.

Cechy produktu: - format – A4, - ilość kartek – 32, - liniatura – linia, - czerwony margines, - zaokrąglone rogi, - wkładka adresowa, - wkład zeszytu - papier offset, gramatura – 70 g/m2, - okładka - kredowa, laminowana, - modna grafika okładek koresponduje z wzornictwem artykułów tekstylnych ST.RIGHT. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

5,40 zł
4,86 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,54 zł

35
Pojemn Na Wode z Blokada Pp Starpak B/c 1/12 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,90 zł
3,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,39 zł

36
Chąśba, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chąśba, wydanie kieszonkowe
Dostępny101 szt.

Fascynująca powieść fantasy autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Przenieś się do świata, w którym mitologia słowiańska odgrywa kluczową rolę i rozwiąż niejedną zagadkę. Chąśba to książka pełna kryminalnych zagadek, rozgrywających się w starosłowiańskich realiach. W pewnej świątyni dochodzi do kradzieży tarczy, którą mieszkańcom podarował Jarowit, gwałtowny i bezkompromisowy bóg wiosny i wojny. Nieubłaganie nadciąga równonoc wiosenna, co oznacza, że na odszukanie i odebranie przedmiotu pozostało naprawdę niewiele czasu. Do tych kłopotów dochodzi jeszcze odnalezione ciało kobiety, która najprawdopodobniej musiała zostać zabita. Najprawdopodobniej zbrodnia ma jakiś związek z niespodziewanym wyjazdem, a także obietnicą, do której niemal zmusiła męża. Być może kluczem do wszystkiego jest chromy chłopiec z lasu. Jedno jest pewne: jeśli mieszkańcy nie podejmą odpowiednich działań, wszystkim będzie groziło potworne niebezpieczeństwo.

17,00 zł
12,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,25 zł

37
Teczka z gumką A4 BAMBINO premium mix II - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,10 zł
5,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,61 zł

38
Francuski. Gramatyka z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski. Gramatyka z ćwiczeniami
Dostępny21 szt.

Francuski. Gramatyka z ćwiczeniami to praktyczne repetytorium adresowane zarówno do osób, które rozpoczynają naukę języka francuskiego, jak i do maturzystów czy studentów. Jest też doskonałym wsparciem dla wszystkich, którzy uczą się francuskiego w celu zdobycia certyfikatów TELC, DELF i DALF.Podręcznik szczegółowo opisuje 90 najważniejszych zagadnień gramatycznych, m.in. następstwo czasów i trybów, użycie rodzajników, przyimków oraz zaimków. Teoretyczne wyjaśnienia opatrzone są licznymi przykładami.Ponad 100 ćwiczeń na różnym poziomie trudności wraz z kluczem odpowiedzi oraz testy końcowe dają możliwość na zweryfikowanie zdobytej wiedzy. W książce znajdują się również tabele koniugacyjne prezentujące odmianę czasowników regularnych i nieregularnych.Z podręcznikiem Francuski. Gramatyka z ćwiczeniami:- poznasz zasady budowy zdań oraz zastosowania czasów i trybów,- opanujesz użycie przyimków, rodzajników, partykuł,- przygotujesz się do egzaminów językowych,- dzięki licznym ćwiczeniom nabędziesz umiejętność poprawnego posługiwania się językiem w praktyce!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

39
Smerfy i świat emocji. Tom 8. Smerf, który śmiecił - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i świat emocji. Tom 8. Smerf, który śmiecił
Dostępny73 szt.

Ósmy tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków oraz w zapoznaniu się z problemami współczesnego świata, takimi jak ekologia. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi i dnia codziennego. W słoneczne dni Smerfy lubią urządzać zabawy na łonie natury, ale jeden z małych bohaterów wszędzie śmieci, brudzi i wyrzuca niebezpieczne przedmioty, gdzie popadnie. Nic sobie nie robi z uwag innych Smerfów, szybko jednak się przekona, do czego może doprowadzić jego nieodpowiedzialne zachowanie... Dzięki temu komiksowi dowiesz się, dlaczego trzeba dbać o przyrodę! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

19,99 zł
13,79 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 6,20 zł

40
Uncanny X-Men. Tom 2. Cyclops i Wolverine - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uncanny X-Men. Tom 2. Cyclops i Wolverine
Dostępny111 szt.

Drugi tom przygód Uncanny X-Men z serii wydawniczej „Marvel Fresh”! X-Men zaginęli. Jedyną nadzieją dla mutantów są teraz Cyclops i Wolverine, którzy we dwóch muszą odbudować drużynę, i to w obliczu nieustannie rosnącej nienawiści do ich gatunku. Na drodze staną im nie tylko odwieczni wrogowie, ale i rządy wielu państw, próbujące na zawsze zniszczyć gen X. Na dodatek działaniami grupy Cyclopsa i Wolverine’a bardzo interesuje się Hellfire Club i jego tajemniczy Czarny Król… a na Ziemi wybucha wojna światów z czarnoksiężnikiem Malekithem. Jaką rolę odegrają w niej nowi X-Men? I czy po wszystkim wciąż będą nieść nadzieję mutantom? Scenariusz napisał Matthew Rosenberg („Punisher”), a rysunki stworzyli Salvador Larroca („Iron Man: Pięć koszmarów”, „Uncanny Avengers”), Pere Pérez („Spider-Woman”) i Carlos Villa („Black Cat”). Album zawiera zeszyty „Uncanny X-Men” (2018) #11–22 i „War of the Realms: Uncanny X-Men” #1–3.

119,99 zł
82,79 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 37,20 zł

41
Armada. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armada. Tom 3
Dostępny106 szt.

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne... Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych, poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Trzeci album zbiorczy zawiera oryginalne tomy: „Pułapka”, „Odzyskane wspomnienia”, „Niestały świat” i „Wolna strefa”.

99,99 zł
68,99 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 31,00 zł

42
Star Trek. Rok piąty. Nic słabszego od człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Trek. Rok piąty. Nic słabszego od człowieka
Dostępny99 szt.

Kolejny, piąty już tom komiksowej wersji kultowego serialu „Star Trek”! Album, będący kontynuacją tomu „Star Trek – Rok Piąty” przedstawia finał ostatniej, pięcioletniej misji załogi statku kosmicznego U.S.S. Enterprise. Po odwiedzeniu obcych planet i rozwiązaniu niezwykłych, kosmicznych problemów załoga kapitana Jamesa T. Kirka wreszcie powróciła na terytorium Federacji. Ale nie jest to już ta Federacja, którą opuścili przed pięcioma laty. Kirk, Spock, Bones, Uhura, Sulu, Scotty i Chekov ujawnią straszliwe tajemnice i zmierzą się z wyzwaniem zagrażającym powodzeniu ich całej pięcioletniej misji! Album zawiera zeszyty „Star Trek: Year Five” #13–25 oraz „Star Trek: Year Five: Valentine’s Day Special”.

99,99 zł
68,99 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 31,00 zł

43
Miasto mafii, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto mafii, wydanie kieszonkowe
NiedostępnyBrak

Książka Miasto mafii, czyli debiut pisarski Kingi Litkowiec, jest jednocześnie pierwszym tomem cyklu „Miasto mafii”. Sięgnij po tę książkę i przeżyj gorący i namiętny romans w małym miasteczku tuż obok Nowego Jorku. Publikacja Miasto mafii jest pierwszą powieścią autorstwa Kingi Litkowiec. Ten osadzony w brutalnym świecie mafii gorący romans opowiada historię pewnej kobiety o imieniu Emma Green, która próbuje odnaleźć upragniony spokój w małym amerykańskim miasteczku, w pobliżu Nowego Jorku. Jednak władzę nad okolicą przejmuje mafia, na której czele stoją bracia Rossi. Jeden z nich, nieziemsko przystojny Arthur, wzbudza zainteresowanie kobiety. Emma jest przyciągana przez roztaczaną przez mężczyznę aurę tajemniczości oraz charyzmy. Arthur również pragnie zbliżyć się do Emmy i tak właśnie rodzi się namiętny oraz niebezpieczny romans. Kinga Litkowiec jest polską autorką, która pisze powieści romantyczne. Pisarka urodziła się na Lubelszczyźnie 23 grudnia 1994 roku. Debiutem autorki była wydana w 2020 roku powieść Miasto mafii, która rozpoczęła jak na razie dwutomowy cykl „Miasto mafii”.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

44
Lulu i Nelson. Tom 1. Kierunek Afryka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lulu i Nelson. Tom 1. Kierunek Afryka
Dostępny71 szt.

Początek przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany. Rodzice Lulu są cyrkowymi treserami lwów. Zarówno oni, jak ich córka kochają zwierzęta, którymi się zajmują. Niestety, najpierw ginie matka dziewczynki, a zaraz potem cyrkowe drapieżniki... Bohaterka postanawia wyruszyć do Afryki po nowe lwy do oswojenia. Ale czy dziesięciolatka sprosta takiemu zadaniu? I czy naprawdę wyobraża sobie, że lwy lubią żyć w niewoli? Także ludzie pragną wolności, co Lulu sobie uświadomi, kiedy dotrze do Afryki Południowej i pozna prawdę o systemie segregacji rasowej. Historia o niebezpiecznej wyprawie na kraniec świata w prosty i piękny sposób ukazuje, jak dobro może zwyciężać zło. Scenarzystami serii są Charlotte Girard i Jean-Marie Omont, którzy wcześniej wspólnie tworzyli niezwykle wysoko oceniany przez czytelników cykl mangowy „La balade de Yaya”. Rysunki są dziełem Aurélie Neyret, ilustratorki pism dziecięcych i współautorki znanej także w Polsce serii „Pamiętniki Wisienki”.

44,99 zł
31,04 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

45
Marina, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marina, wydanie kieszonkowe
Dostępny4 szt.

Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynująca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzającą co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać...

17,00 zł
9,69 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 7,31 zł

46
Pacjent, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pacjent, wydanie kieszonkowe
NiedostępnyBrak

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez wieści? Kolejny telefon jest niczym ziszczenie się najgorszego koszmaru. Szaleniec twierdzi, że uprowadził Haler i uwolni ją tylko pod jednym warunkiem. Deryło musi wykonać pewne zadanie. Jest ono nie tylko czystym szaleństwem, ale co gorsze, komisarz dostaje na nie jedynie dwanaście godzin. Rozpoczyna się przerażająca walka z czasem. Zaskakujący kres jest coraz bliżej...

17,00 zł
12,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

47
Zeszyt A5 16k kratka laminowany BAMBINO premium - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,00 zł
1,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,20 zł

48
Splątani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Splątani
Dostępny289 szt.

Na autostradzie łączącej Katowice z Krakowem grupa zamaskowanych postaci zatrzymuje luksusowe bmw i porywa kierowcę. Ofiarą okazuje się profesor Jan Potocki, milioner ze Śląska, pionier nowoczesnych technologii nad Wisłą. Sprawa przypadkiem trafia na biurko Wilhelma Borsztajna, kiedyś obiecującego detektywa, dzisiaj zdegradowanego aspiranta sztabowego w katowickiej drogówce, który na własną rękę rozpoczyna śledztwo i rusza tropem porywaczy. Czy sprawa Potockiego okaże się przepustką do wielkiego powrotu i zaspokojenia uśpionych ambicji? Borsztajnowi pomaga Zuzanna Fuchs – analityczka finansowa, której niezwykła intuicja jest czymś więcej niż tylko szczęśliwym przypadkiem. Tropy prowadzą do ultranowoczesnej siedziby firmy Quantum-Fuel, której właścicielem jest porwany Potocki. To właśnie tu pod okiem budzącego grozę Maksymiliana Kutza przeprowadzane są eksperymenty z komercyjnym wykorzystaniem fenomenu splątania, zjawiska, które łamie reguły otaczającego nas świata, nazywanego przez Alberta Einsteina „upiornym oddziaływaniem na odległość”… Literacki debiut Łukasza Szustera to thriller z elementami kryminału, który strona po stronie odsłania mroczne zakamarki ludzkiej duszy. Aż do wybuchowego finału.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

49
Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci
Dostępny102 szt.

Siedem uroczych opowiastek, których bohaterami są: Raduś, Strachuś, Smutasek, Złośniś, Wstydek, Zdziwuś i Wstrętek. Sympatyczne potworki, sportretowane na każdej stronie książeczki, w zabawny i przystępny sposób pomogą dziecku zidentyfikować i nazwać emocje. To idealna lektura do wspólnego czytania. „Emocje kilkulatka dynamicznie się zmieniają. Żebyśmy my, dorośli, mogli zrozumieć dziecko i mu pomóc, musi ono umieć je nazywać. Pomoże mu w tym odnosząca się do codziennych sytuacji książka Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci”. – Marcelina Ziętek, mgr pedagogiki

19,00 zł
13,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,70 zł

50
Sami. Tom 3. Klan Rekina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sami. Tom 3. Klan Rekina
Dostępny108 szt.

Trzeci tom cieszącego się we Francji niezwykłą popularnością niezwykłego komiksu fantasy o pięciorgu dzieciach, które pewnego poranka zostały w swoim mieście całkiem same. Dodji, Leïla, Yvan, Camille i Terry opuszczają Fortville, aby sprawdzić, czy w innych miastach również wszyscy zniknęli, czy może życie toczy się tam normalnie. Po dłuższych poszukiwaniach natykają się na inne dzieci, które mieszkają w opuszczonym parku rozrywki i nazywają się Klanem Rekina. Na ich czele stoi tajemniczy jedenastolatek o imieniu Saul, który czuje się zagrożony przybyciem pięciorga nowych mieszkańców. Czy uda im się zaaklimatyzować i czy uda im się odkryć tajemnicę Zniknięcia? Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

Wróć do góry