hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.04.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 29 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kaligrafia. Klasa 1-3 (Maria Zagnińska), na drugim Kroniki świętych (Jen Murvin Edwards, Terry Collins). Kolejny produkt to Słońca bez końca. Biografia Kory (Beata Biały) oraz Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze (Anita Głowińska).
1
Kaligrafia. Klasa 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kaligrafia. Klasa 1-3
Dostępny
617 szt.

Książeczka Kaligrafia zawiera starannie przemyślane i opracowane ćwiczenia, które sprawią, że każde dziecko nauczy się pięknie i czytelnie pisać. Każda strona poświęcona jest jednej literce. Ćwiczenia rozpoczynają się od szlaczków, które pomyślane są w ten sposób, by rzeczywiście odwzorowywały jakiś fragment literki i przygotowywały rączkę do jej pisania - gwarantuje to, że korzystanie z nich jest przydatne. Następnie dziecko może poćwiczyć pisanie konkretnej literki - najpierw większej, a potem wielkości takiej, jak w szkolnych zeszytach. Strzałki we wzorze literki pokazują, jak należy poprawnie prowadzić długopis. Dodatkowo na każdej stronie dziecko znajdzie przykład występowania danej literki w słowach - na początku, na końcu i w środku, wraz z estetycznymi ilustracjami.

6,99 zł
3,99 zł

Rabat 42,9%
oszczędzasz 3,00 zł

57 osób kupiło
2
Kroniki świętych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki świętych
Dostępny
348 szt.

Droga do świętości to epicka przygoda. Na kartach tego wyjątkowego komiksu ożywają najpiękniejsze historie świętych. W życiu kierowali się miłością i pokorą, by ostatecznie poświęcić się Bogu i oddać jego tajemniczym planom. Każdy z nich doświadczył daru powołania. Każdemu Bóg powierzył niezwykłą misję i dał tu na ziemi konkretne zadania do wykonania pełne wyrzeczeń i niezwykle trudnych wyborów. Na swojej drodze spotykali wrogich ludzi, niebezpieczeństwa i pokusy. Żadne przeszkody jednak nie były w stanie ich zatrzymać i złamać. Choć kult katolickich świętych rozprzestrzenił się na cały świat, mało o nich wiemy. Poznajcie świętego Stanisława, Franciszka z Asyżu, Joannę d'Arc, Antoniego z Padwy, Bernardetę i wielu innych niezłomnych bohaterów wiary, którzy uczą, jak pokonać trudności i budować ufność we własne siły w drodze do świętości.

59,00 zł
37,76 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 21,24 zł

31 osób kupiło
3
Słońca bez końca. Biografia Kory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słońca bez końca. Biografia Kory
Dostępny
191 szt.

Kora. Piosenkarka, poetka, artystka. Charyzmatyczna i nietuzinkowa. Niedająca się zaszufladkować. Wzbudzająca skrajne emocje. Ikoniczna. Sama o sobie mówiła: „Nie jestem taka, jaką mnie opisują". Jaka zatem była? Jaka droga poprowadziła ją z ubogiego krakowskiego mieszkania w suterenie na największe polskie sceny? Co ją ukształtowało? Beata Biały z uwagą i czułością składa portret Kory niczym obraz z setek puzzli. Z rozmów z jej bliskimi, przyjaciółmi. Z zapisków i wspomnień, ze słów samej Kory kreśli fascynujący obraz tej wyjątkowej artystki i wyjątkowej kobiety.

69,00 zł
45,54 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 23,46 zł

20 osób kupiło
4
Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze
Dostępny
471 szt.

"Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze" to kolejna książka w bestsellerowej serii serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Dzięki tekturowym stronom jest idealna dla najmłodszych dzieci. Kicia Kocia zabiera braciszka na przechadzkę. Jaki ciekawy jest świat! Nunuś jest bardzo spostrzegawczy, widzi auta, bawiące się dzieci, psa i huśtawkę. O wszystkim opowiada i ze wszystkiego się cieszy!

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

23 osoby kupiły
5
Minerały, kamienie szlachetne, skały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minerały, kamienie szlachetne, skały
Dostępny
166 szt.

"Minerały, kamienie szlachetne, skały - Spotkania z przyrodą"to szczegółowy przewodnik po kamieniach i minerałach. Dzięki dokładnymzdjęciom oraz wyczerpującym opisom rozpoznawanie skał, minerałów orazkamieni nie będzie problemem.Jaspis, celestyn, tyrolit, diament, granit... czyli ponad 700 minerałów, kamieni szlachetnych i skał.W przewodniku tym znajdziesz wszystko, co powinien wiedziećkolekcjoner:rysunki kryształów, ponad 800 zdjęć wszystkich opisanych minerałów,kamieni szlachetnych i ozdobnych, skał orazmeteorytów;niezbędne wyposażenie poszukiwacza kamieni, najlepsze miejscaposzukiwań, savoir-vivre zbieracza, rady dotyczące zakupu lub wymiany okazów;praktyczne porady, jak uniknąć pomyłek przy rozpoznawaniukamieni;niezawodny klucz do oznaczania oparty na barwie rysy, twardości iwarunkach powstania minerałów i skał;zasady tworzenia kolekcji, najlepsze metody przechowywaniaokazów

75,00 zł
47,25 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 27,75 zł

20 osób kupiło
6
Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami...
Dostępny
859 szt.

Kurs 100 dni życiowej przemiany Życie zależy od tego jakie podejmujesz decyzje. To jakie podejmujesz decyzje zależy od tego jak postrzegasz siebie, życie i świat. To jak postrzegasz siebie, życie i świat zależy od twoich podświadomych przekonań. Podświadome przekonania to twój wewnętrzny program wgrany w dzieciństwie. To twoje życiowe kody. Jeśli wierzysz podświadomie w to, że nie można cię kochać, że nie masz prawa do szczęścia i jesteś gorszy, twoja życiowa droga będzie wiernym odbiciem tych przekonań. Jeśli chcesz wreszcie stanąć na nogi i uwierzyć w siebie, ta książka jest dla ciebie. To jest praktyczny kurs życiowej przemiany, który pomaga zmienić podświadomy życiowy program i wgrać w jego miejsce nowe kody. Poprzez codzienne ćwiczenia rozwiniesz wiarę we własne siły, odzyskasz emocjonalną wolność, poprawisz relacje z innymi ludźmi, zbudujesz poczucie własnej wartości, staniesz na własne nogi i wreszcie rozpoczniesz nowe życie! Książka poprowadzi cię przez sto dni życiowej przemiany. Wyrusz w tę podróż razem ze mną!

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

21 osób kupiło
7
Stalking Jack the Ripper. Tom 1. Jak podejść Rozpruwacza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalking Jack the Ripper. Tom 1. Jak podejść Rozpruwacza
Dostępny
130 szt.

Jak podejść Rozpruwacza to pierwszy tom bestsellerowej serii „Stalking Jack the Ripper” autorstwa Kerri Maniscalco. Nieodkładalna historia o miłości i zbrodni, przyciąganiu i chemii, która z mieszkania angielskiego lorda prowadzi do sal sekcyjnych laboratorium i do ciemnych zaułków londyńskich ulic XIX wieku. Cudownie feministyczna, świeża, niepokorna. Od pierwszego rozdziału pokochasz Thomasa i Audrey Rose oraz ich zaczepne dialogi. Siedemnastoletnia Audrey Rose Wadsworth to córka angielskiego lorda, której pisane jest życie w bogactwie i luksusach. Mało kto wie jednak, że coś fascynuje ją bardziej niż eleganckie podwieczorki i przymiarki sukni z jedwabiu. Jej prawdziwa pasja pozostaje ukryta przed światem. Wbrew życzeniom surowego ojca i konwenansom Audrey Rose często wymyka się do laboratorium stryja, żeby pod jego okiem odbywać ponure i krwawe praktyki z medycyny sądowej. Dzięki pracy przy zwłokach Audrey Rose dołącza do poszukiwań seryjnego mordercy, a tropy w śledztwie prowadzą do osób z jej własnego, zamkniętego świata, który już w chwili urodzenia przeznaczył ją do roli matki i żony. Szokujące zwroty akcji okraszone mrożącymi krew w żyłach zdjęciami z epoki sprawiają, że ten oszałamiający bestseller debiutującej Kerri Maniscalco pozostaje w pamięci na zawsze.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

15 osób kupiło
8
Mój książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój książę
Dostępny
384 szt.

Czy może być większe wyzwanie dla ambitnych mam córek na wydaniu w Londynie roku 1813 niż książę kawaler? Daphne Bridgerton jest urocza i inteligentna, z jakiegoś powodu jednak mężczyźni traktują ją tylko jako przyjaciółkę i nie widać wokół niej roju zalotników. Żaden z londyńskich amantów nie poprosił jeszcze o jej rękę, o czym Daphne skrycie od dawna marzy... Za to książę Hastings nie zamierza się rychło żenić, tyle że liczne panny na wydaniu (a zwłaszcza ich natrętne mamy) nie ustają w próbach nakłonienia go do zmiany zdania. Książę Simon proponuje więc Daphne niezwykle korzystną dla obu stron tajną umowę – on będzie udawał jej adoratora, dzięki czemu uwolni się od natrętek, a ona z pewnością zyska pretendentów do swojej ręki, skoro sam książę uznał ją za pożądaną partię... Plan wydaje się niemal doskonały, pod warunkiem że oboje zachowają go w sekrecie. I faktycznie działa znakomicie - na początku... Kiedy pląsają z gracją po sali balowej, ona z rumieńcem na policzkach, on zaś wpatrzony w nią płomiennym spojrzeniem, trudno uwierzyć, że ich zaloty to tylko fikcja… Trudno, bo pośród pełnego blichtru, plotek i intryg świata elity Londynu jest tylko jedna stała rzecz: miłość, która złamie każde reguły… Miłosne kłamstwa i prawdziwa namiętność w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów.

44,90 zł
31,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

12 osób kupiło
9
Dziewczyna z sąsiedztwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z sąsiedztwa
Dostępny
47 szt.

Absolutnie przerażająca. Nie tylko stanowi zapowiedź horroru, jest horrorem w czystej postaci. – Stephan King Oparta na prawdziwej historii Dziewczyna z sąsiedztwa Jacka Ketchuma to jedna z najsłynniejszych powieści grozy ostatnich lat, zaliczana do najbardziej wstrząsających książek w historii literatury. Autor takich tytułów jak Jedyne dziecko, Poza sezonem czy Straceni na kartach Dziewczyny z sąsiedztwa przesuwa granicę literackiej bezkompromisowości do rejonów niedostępnych innym autorom. Dziewczyna z sąsiedztwa to legendarna już opowieść o szaleństwie rodzącym się w ludzkim umyśle i o tym, jak to szaleństwo zaraża wszystkich wokół, jak infekuje niewinne umysły i prowadzi do eskalacji cierpienia, bólu i nienawiści. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. Dziewczyna z sąsiedztwa wstrząsa czytelnikiem do granic wytrzymałości i pozostawia w emocjonalnym szoku jeszcze przez długi czas po przeczytaniu ostatniej strony. Wstęp do książki napisał sam Stephen King, co jest jego hołdem złożonym twórczości Jacka Ketchuma i wielką gratką dla licznych fanów Króla. Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki Ruth, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów oraz całą okolicę. Tylko jeden zatroskany chłopiec spróbuje oprzeć się złu infekującemu niewinne umysły. Musi podjąć bardzo dorosłą decyzję i dokonać wyboru między miłością i współczuciem a pożądaniem i złem... Którą drogę wybierze?

43,90 zł
27,66 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,24 zł

11 osób kupiło
10
Ozdabiam naklejkami. Dzikie zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdabiam naklejkami. Dzikie zwierzęta
Dostępny
262 szt.

Poznaj dzikich mieszkańców równin, tropikalnych rozlewisk czy sawanny! Dowiedz się, czy hipopotamy potrafią pływać i jak długa jest anakonda! Ozdabiam naklejkami to niesamowicie kolorowe książki z dużymi ilustracjami i mnóstwem naklejek. Dziecko poznaje otaczający je świat: kosmos, dzikie zwierzęta, maszyny na placu budowy. Strony z miejscem na naklejki przeplatają się z ciekawostkami i zadaniami do wykonania, typu: Doprowadź; Wskaż; Dopasuj; Odszukaj.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
11
Twój uśmiech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Twój uśmiech
Dostępny
39 szt.

Los bywa kapryśny. Raz nam daje, raz zabiera. Obsypuje szczęściem, by po chwili odebrać ostatnie okruchy nadziei. Przekonała się o tym Lena Mazur, która na co dzień wiedzie spokojne życie. Jest atrakcyjną kobietą, mieszka w Warszawie, prowadzi dział finansów znanej firmy, samotnie wychowuje jedenastoletnią córkę Basię. Na swój sposób jest szczęśliwa, chociaż coraz częściej doskwiera jej samotność. Lena doskonale pamięta dzień, w którym rozpadły się jej marzenia i plany. Musiała przejść przyspieszony kurs dorastania. Przetrwała, stała się silniejsza. Jednak los ponownie wystawia ją na próbę. Po latach wraca Borys – jej dawna miłość. Ponadto jest zmuszona do zmiany pracy, wplątuje się w gorący romans z szefem, ma problemy wychowawcze z córką. Pomocy szuka wśród przyjaciół oraz w spokojnym domu w niewielkiej miejscowości Zalesie. Bo historia lubi się przecież powtarzać… Szczególnie wtedy, gdy nie zamknęło się spraw z przeszłości. Intrygująca, pełna emocji i zaskakująca powieść o tym, że nic w życiu nie jest nam dane raz na zawsze. Miłość, zdrowie, rodzina, szczęście – o nie należy zabiegać każdego dnia. Najważniejsze to zamknąć przeszłość i wybaczyć tym, którzy nas skrzywdzili. Bo nawet najmniejsza zmiana to szansa na lepsze jutro.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

7 osób kupiło
12
Mój szef. Tom 3. Mój AS 2 i pół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój szef. Tom 3. Mój AS 2 i pół
Dostępny
469 szt.

Trzeci tom fenomenalnej, bestsellerowej serii „Mój szef”. Dowcipne dialogi, zabawne sytuacje, namiętne sceny, moc wzruszeń i niepowtarzalni bohaterowie. Kontynuacja komedii romantycznej, jakiej jeszcze nie było!„Ten, kto uznał, że ciąża to stan błogosławiony, musiał być naprawdę mocno wstawiony. Huśtawki nastrojów, nadwrażliwość węchowa, nudności, jadłowstręt - Jan dostał wszystkiego! A niedługo po nim ja.Rozpoczęliśmy nowy rozdział przypominający mityczne narodziny świata. Na początku był chaos, z którego wyłoniły się dwa potężne bóstwa - tak, to my! Po wielu trudach, dramatach i sporach uporządkowaliśmy jednak emocjonalny bałagan, ufając, że najgorsze za nami.Jak to mówią: teraz to już tylko z górki!Rollercoasterem. Prosto w przepaść.Ten wielki dzień był zaplanowany od A do Z. Miało być jak w janowym zegarku: dokładnie w ustalonym terminie, zgodnie z harmonogramem. Mieliśmy całość dopiętą na ostatni guzik: mieszkanie wyremontowane, wysprzątane, dopieszczone, wychuchane. Ubranka wyprasowane, akcesoria i gadżety kupione. Miejsce w prywatnej klinice zarezerwowane, położna opłacona. Pełen relaks, wszystko pod kontrolą.O, my naiwne istoty. Bóstwa życiowo upośledzone.Cały ten idealny plan runął jak domek z kart. Ale że Jan i Maria to para zarąbista (rzecz to oczywista!), połączyliśmy siły i razem pokazaliśmy, na co nas stać.Nie umniejszając zasług Jana, mój wkład był nieporównywalnie większy. Przebiłam oryginalnością i hardcorem najsłynniejszy poród świata. Będą o mnie krążyć legendy! Panie i panowie, oklaski dla tej laski. Niech się cud narodzin niesie po świecie, a wszystkim opada kopara na wieść o tym, jaki poród miała Maria Gabara.Teraz to już musi być z górki!Tylko żadnego rollercoastera!A co, jeśli w życiu inaczej się nie da?”

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
13
Owoce i charyzmaty Ducha Świętego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce i charyzmaty Ducha Świętego
Dostępny
51 szt.

Książka Owoce i charyzmaty Ducha Świętego koncentruje się na łaskach, które wynikają z powierzenia swojego życia prowadzeniu przez Ducha Świętego. Czym się różnią codzienne dobre uczynki czy dobre cechy charakteru jak np. dobroć czy cierpliwość od tych, które są owocem działania Ducha Świętego? Dlaczego ludzka miłość, choć tak potężna, jest niewystarczająca? W świetle jego wyjaśnień zaczynamy rozumieć, dlaczego czasem wieloletnie nasze starania, walki ze słabościami, postanowienia, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zamiast być bliżej Boga, odczuwamy coraz większą pustkę i zniechęcenie. Brakuje nam tej perspektywy naszych działań, którą może nadać jedynie Duch Święty. To dlatego tracimy siły, upadamy, popadamy w rutynę. Brakuje nam orzeźwiającego, świeżego, żywego tchnienia Ducha Świętego. Jak się jednak na niego otworzyć? Ks. Dolino jest niezwykle precyzyjny w swoich wskazówkach. Tworzy swoisty przewodnik, który krok po kroku pokazuje, co robić, a czego się wystrzegać na tej drodze. Ks. Dolino podejmuje również kontrowersyjny temat charyzmatów Ducha Świętego – tłumaczy, jak należy je rozumieć, z jakiego powodu Duch Święty nimi obdarza i jak nimi posługiwać. Posługuje się przy tym licznymi obrazami i porównaniami, aby łatwiej nam było zrozumieć te trudno przestrzeń duchowej rzeczywistości.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

7 osób kupiło
14
Splątane winorośle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Splątane winorośle
Dostępny
193 szt.

Słodki smak winogron, urzekający zapach kwiatów, ciepłe promienie słońca na skórze, szum wiatru między cyprysami… Do tego rodzinne tajemnice z przeszłości, spadek, zazdrość, romans i zdrada. A to wszystko pod słońcem Toskanii…Julianne MacLeanstworzyła powieść idealną! Wyrusz razem z Fioną, bohaterką książkiSplątane winorośle, w podróż do Włoch po szczęście. Splątane winorośleto przesycona romantyzmem i słońcem Toskanii opowieść o podróży w soczystą zieleń włoskich winnic, która staje się wyprawą w gąszcz skrywanych przez lata tajemnic i rodzinnych dramatów.Przygotowując się do napisania romantycznej opowieści o rodzinnych tajemnicach, zdradzie i wielkich pieniądzach, MacLean zwiedzała romantyczne toskańskie miasta, odbyła niezliczone wędrówki wokół uroczego miasteczka Montepulciano. Jeśli jakąś umiejętność Fiona opanowała do perfekcji, to z pewnością było to utrzymywanie sekretów. Tylko ona wiedziała, że matka nawiązała w młodości romans w Toskanii i po jej śmierci zrobiła wszystko, by nadal utrzymać to w tajemnicy. Szczególnie przed ukochanym ojcem. Sprawa się komplikuje, gdy Fiona dostaje wiadomość, że jej biologiczny ojciec zmarł. Młoda kobieta wybiera się w podróż do Włoch, gdzie zastaje rodzinę zszokowaną faktem jej istnienia i… zdeterminowaną, by pozbawić Fionę udziału w spadku. Podczas gdy sekretny romans matki powoli wychodzi na światło dzienne, dziewczyna próbuje radzić sobie z licznymi pułapkami życia rodzinnego i pełną napięcia rywalizacją z nowo poznanym rodzeństwem.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

6 osób kupiło
15
Obłęd na krańcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obłęd na krańcu świata
Dostępny
53 szt.

Obłęd na krańcu świata. Wyprawa statku Belgica w mrok antarktycznej nocy to w równej mierze marynistyczny thriller, jak i gotycki horror, zapewniający niezapomnianą podróż w otchłań grozy. Niezwykle rzetelna i głęboko wstrząsająca, prawdziwa historia walki o przetrwanie jednej z wczesnych – XIX-wiecznych – ekspedycji polarnych, której losy bardzo się skomplikowały, gdy lód uwięził statek wraz z załogą na całą antarktyczną, pozbawioną słońca zimę. W sierpniu 1897 roku belgijski komendant Adrien de Gerlache, marząc o zdobyciu chwały, wyruszył na trzyletnią ekspedycję na pokładzie wiernego statku Belgica. Jego celem były nieopisane jeszcze krańce Ziemi – pokryty lodem kontynent Antarktydy. Szybko jednak okazało się, że plany de Gerlache’a, który zamierzał jako pierwszy człowiek zdobyć południowy biegun magnetyczny, są niemożliwe do zrealizowania. Po serii kosztownych opóźnień w stosunku do harmonogramu wyprawy komendant mógł wybierać między dwiema złymi opcjami: przyznać się do porażki i wrócić na tarczy, oszczędzając swoim ludziom doświadczenia wyniszczającej antarktycznej zimy, lub lekkomyślnie dalej podążać za sławą, wpływając coraz głębiej w zamarzające wody. De Gerlache nie zawrócił, przez co już wkrótce Belgica utknęła w objęciach lodu Morza Bellingshausena. Niedługo potem promienie słońca po raz ostatni padły na uwięziony w lodzie statek i polarny krajobraz dookoła, by za chwilę zniknąć na nieskończenie długie miesiące antarktycznej zimy. W ciemności, dręczeni tajemniczą chorobą i ogłupieni monotonią, członkowie ekspedycji zaczęli pogrążać się w obłędzie.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

7 osób kupiło
16
Stwórz swoją przygodę. Klątwa pirackiej mgły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stwórz swoją przygodę. Klątwa pirackiej mgły
Dostępny
93 szt.

Ta książka różni się od innych. Tylko ty decydujesz o tym, co się w niej wydarzy. Twój wujek pisze bestsellery o wielkich przygodach i żyje jak bohaterowie jego powieści szybko i intensywnie. Towarzyszysz mu w podróżach. Wasza ostatnia wyprawa prowadzi do Gujany, gdzie spróbujecie odnaleźć zatopiony statek, na którym znajduje się skarb. Jego historia spowita jest tajemnicą. Krążą opowieści o mgle pochłaniającej tych, którzy zbliżą się do skarbu. Czy wraz z wujem zdobędziecie sławę, a przy okazji pomysł na następną powieść? Tej przygody nie zapomnisz nigdy! Zła decyzja niesie za sobą opłakane skutki może prowadzić nawet do śmierci. Ale nie popadaj w rozpacz. W każdej chwili możesz wybrać inną z dróg, zmienić bieg historii i jej zakończenie.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
17
Nowa Justyna. Początki opłakanej kariery. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Justyna. Początki opłakanej kariery. Tom 1
Dostępny
73 szt.

Amatorzy mocnych wrażeń znajdą tu dla siebie obfitość łakomych kąsków. Ale zasadniczo nie jest to książka ku lubieżnej uciesze czy satysfakcji pornografów. Chodzi o coś poważniejszego, jeśli uznać za to odwieczną, i wciąż eksploatowaną jako topos, walkę dobra ze złem. Oryginalność Sade’a polega na tym, że wybitnie miesza szyki. Z reguły w enuncjacjach, odpowiednio w kulturze znobilitowanych, staje się po stronie dobra. Sade również tak czyni, oddając głos cnotliwej Justynie. Ale wprowadza też na scenę tabuny negatywnych protagonistów, seksualnych aberrantów i persekutorów cnoty, których prezentuje afirmatywnie, otoczonych nie tylko nimbem powodzenia, ale wraz prestiżu i świetności. Ich wigor entuzjazmuje, a argumentacja zakłóca psychiczną homeostazę opartą na aprobacie konwenansów, gdyż nie zawsze wydaje się tylko rezonerstwem nie do przyjęcia. Do rąk polskiego czytelnika trafia wreszcie arcydzieło światowej literatury (La Nouvelle Justine z 1797 roku, spuszczona ze smyczy wszelkiej oględności trzecia wersja przygód emblematycznej bohaterki Sade’a), niegdyś inkryminowane i funkcjonujące tylko w podziemnym obiegu, w 1956 roku zwolnione we Francji z cenzury, a pod koniec XX wieku oficjalnie uświęcone edycją w renomowanej kolekcji „Pléiade” u Gallimarda. Rzecz do czytania z użyciem jednej ręki i rewelacyjna powieść gotycka, nie tylko kunsztownie mnożąca, ale i efektownie eskalująca przekroczenia. Niewykluczone, że Sade jest moralistą, patrzącym na ludzkie sprawy bardziej globalnie niż zalecają to rozmaite, zredukowane do partykularnych interesów i ciasne światopoglądowo ideologie. Ale warto też u tego zamkniętego w stereotypie autora dostrzec niepodejrzewane zrazu walory, jakimi operuje po mistrzowsku – humor i liryzm. Ambiwalencję i blask tego dzieła ujawnia może oksymoron, którym określić by się dało jego gatunkową specyfikę – dolorystyczna komedia. A uwzględniając znak firmowy Sade’a – wyobraźnię – adekwatna wydaje się jeszcze i taka kwalifikacja: roller coaster ekscesu i transgresji. „Jeżeli czytałeś Justynę, to bez wątpienia wierzysz, że najbardziej zdeprawowane serce, najbardziej zdegradowany umysł, najbardziej dziwacznie nieprzyzwoita wyobraźnia nie mogą wymyślić niczego, co tak oburzałoby rozsądek, skromność i humanizm. Otóż pomyliłbyś się, albowiem to arcydzieło wszelkiego zepsucia właśnie zostało przekroczone, a raczej autor prześcignął samego siebie, aktualizując La Nouvelle Justine, rzecz jeszcze obrzydliwszą od pierwszej”. Oto oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom Nowej Justyny Donatiena Alphonse’a François’a de Sade’a, znanego wszystkim jako markiz de Sade, pisarza, który w ostatnich latach nie miał w Polsce szczęścia do tłumaczy i wydawców, mimo że jego starsze teksty, dobrze znane polskim czytelnikom, są nadal wznawiane – ma więc może szczęście do pasjonatów i wyznawców. Prawdziwie Sadyczne teksty, czyli 120 dni Sodomy czy Filozofia w buduarze od dawna wielbione jako istne perły – zarówno literatury jak i ekscesu – są już przetłumaczone i zapełniają półki miłośników pisarza. Po długim namyśle, po wielu rozmowach z tłumaczem i znawcą D.-A.-F. Sade’a, Krzysztofem Matuszewskim, postanowiliśmy przedstawić Państwu to właśnie dzieło, ukazujące pisarza w jego najwyższej formie. Sade nie napisał niczego, co jakkolwiek dałoby się porównać z tymi stronicami. Nasza alternatywa względem trzonu dzieł wielkiego Francuza to kilka dzieł wciąż nie znanych polskim czytelniczkom i czytelnikom, które stanowią zarazem absolutne dopełnienie sadystycznej, analnej eksplozji, która nie zna jutra… Mamy nadzieję, że niniejszy tom stanie się zaczątkiem pierwszego przekładu na język polski nie tylko La Nouvelle Justine (700 stron w edycji Pléiade), ale i innych pism markiza, w tym Histoire de Juliette (1100 stron w edycji Pléiade). Dlaczego wybraliśmy akurat te dwa literackie, gargantuiczne, sadyczne olbrzymy? Otóż nietłumaczone dotąd na polski utwory Sade’a są bardzo obszerne. Ponadto pisał on dużo dzieł nielibertyńskich, a nam właśnie Sade-libertyn chodził od początku po głowie, i to on jest nam dziś potrzebny – jako granat rzucony w polską kulturę, a jeśli nie granat to petarda, albo choćby kapiszon… Propozycja rzucona niczym rękawica przez redakcję w stronę tłumacza odniosła oczekiwany skutek. Trzeba mu było dać zastrzyk adrenaliny, żeby już, już, szukał, żeby znalazł! Niechby się poczuł jak prorok boskiego Markiza, jak Jan Chrzciciel, jak Mahomet, jak Engels! Niechby i wreszcie porzucił depresję, albowiem to jest właśnie ten moment! Ta oto myśl nie dawała nam spokoju, niby jakaś konieczność dziejowa szukająca ujścia. […] Tak czy inaczej jesteśmy pewni, że to właśnie Ostrogi powinny dołożyć coś od siebie do libertyńskiej biblioteczki i wydawać dziś le sieur Sade’a, może nawet dwa albo trzy nieznane dotąd po polsku tytuły, jest bowiem boski Marquis pisarzem przekraczającym wszelkie możliwe granice doświadczenia, pisarzem transgresywnym, a do tego w swym dążeniu do określonego, formalnego i pisarskiego wyrazu, kojarzonego z pojęciem „sadyzmu”, ze wszech miar – absolutnie doskonałym! Poczekajcie więc – drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy – jeszcze chwilę na dalsze ekscesy. Albowiem jak pisał inspektor Marais w swoim raporcie z 1764 roku: „Wkrótce usłyszymy więcej o okropnościach hrabiego de Sade”. Ze Wstępu Kajetana Marii Jaksendera

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

5 osób kupiło
18
Tytoo Brokatowe tatuaże zestaw piękny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tytoo Brokatowe tatuaże zestaw piękny
TyToo
Dostępny
49 szt.

Tytoo to brokatowe pyły do samodzielnego wykonywania niezwykłych, tematycznych i brokatowych tatuaży! Za pomocą pędzelka kosmetycznego dołączonego do zestawu, należy nałożyć pył na powierzchnię skóry, gdy klej stanie się przezroczysty. Zestaw zawiera 36 tematycznych szablonów. Opakowanie zawiera również brokaty w 4 różnych kolorach. Dla dzieci w wieku od 3 lat

122,02 zł
109,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,20 zł

5 osób kupiło
19
Baby Ono Okrycie kąpielowe frotte z uszkami HEDGEHOG SPINES 100x100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,39 zł
39,05 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

4 osoby kupiły
20
Starsze dziecko z autyzmem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starsze dziecko z autyzmem
Dostępny
59 szt.

Autorka opowiada o swoich doświadczeniach szkolnych, okresie dojrzewania i pierwszych krokach na rynku pracy z perspektywy osoby z zaburzeniami z ASD. Doświadczenia własne autorki stanowią pretekst do przekazania Czytelnikowi rad dotyczących kierowania karierą adolescenta z autyzmem. W książce skupiono się na sposobie funkcjonowania poznawczo-społecznego osób ze spektrum. Grandin używa prostego języka, a jej narracja nie przytłacza nadmiarem faktów naukowych.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

4 osoby kupiły
21
Elegie bukowskie i inne wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elegie bukowskie i inne wiersze
Dostępny
75 szt.

Ta książka to wspaniałe odkrycie! Wspaniałe – bo mówimy o wierszach jednego z najważniejszych pisarzy niemieckich minionego wieku w wyborze i przekładzie jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich. Odkrycie – bo mówimy o książce, która istniała od lat czterdziestu, tyle że niedostępna dla czytelników. Ukazała się dwukrotnie, w późnych latach siedemdziesiątych, w jednym z podziemnych wydawnictw poznańskich, a następnie, w roku 1980, w warszawskiej NOW-ej. Bertold Brecht pamiętany jest dziś przede wszystkim jako dramaturg, zwłaszcza autor arcydzielnej Opery za trzy grosze i równie świetnej Matki Courage, a songi z Opery... we wspaniałym spolszczeniu Władysława Broniewskiego pozostają najbardziej znanymi u nas wierszami Brechta. Ryszard Krynicki pokazuje w swoim wyborze Brechta jako znakomitego, a chwilami wielkiego liryka, mistrza krótkiej formy, nawiązującego do poezji chińskiej w taki sposób, że nigdy nie wiemy, czy odnosi się do rzeczywistych postaci, czy raczej chodzi o mistyfikację. Pokazuje go także jako poetę politycznego – który, trzeba koniecznie dodać, okazuje się dzisiaj bardziej może aktualny niż przed czterdziestu laty, kiedy te przekłady powstawały.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

4 osoby kupiły
22
Ziemia Kłodzka. Kolorowanka dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia Kłodzka. Kolorowanka dla dzieci
Dostępny
15 szt.

Kolorowanka zawiera 21 wybranych atrakcji z Ziemi Kłodzkiej i okolic. Oprócz pięknych ilustracji do pokolorowania na każdej stronie znajduje się krótki opis danego miejsca, a na ostatniej stronie tematyczna krzyżówka.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

4 osoby kupiły
23
Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 4. Berserkowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 4. Berserkowie
Dostępny
35 szt.

Berserkowie to czwarty album z serii Thorgal - Młodzieńcze lata, która opowiada o wydarzeniach poprzedzających fabułę słynnego cyklu stworzonego przez Van Hamme'a i Rosińskiego. Ten tom kontynuuje historię z poprzedniej części zatytułowanej Runa. Córka króla Gandalfa Aaricia została porwana, łupem napastników padła również korona władcy wikingów. W pościg za okrętem porywaczy, czyli dziewicy wojowniczki i oddziału berserków, rusza wyprawa pod wodzą walecznego Sigurda. Dołączają do niej także młodziutki skald Thorgal oraz jego rówieśnik Nigürd. Wkrótce los zawiedzie ich na dalekie wyspy zaludnione przez zbiegów, wyrzutków i niebezpiecznych przestępców. Tymczasem król Gandalf stara się ukryć przed sędziami z rady Althingu decydującej o przyszłości wszystkich wikingów, jaką katastrofą zakończyło się świętowane na jego ziemi powitanie lata. Okrutny władca nie cofnie się przed niczym, by pozbyć się świadków swojej hańby... Twórcami serii o młodzieńczych przygodach Thorgala są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Nie jest to ich pierwszy wspólny komiks. Współpraca artystów zaczęła się od innej serii powiązanej ze światem Thorgala - spin-offu Louve o przygodach córki wikinga, który zstąpił z gwiazd.

34,98 zł
25,89 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,09 zł

4 osoby kupiły
24
Wyprawa do El Dorado. Demony dżungli (dodatek) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa do El Dorado. Demony dżungli (dodatek)
Nasza Księgarnia - gry, od 10 lat
Dostępny
81 szt.

Dodatek do najlepszej rodzinnej gry 2020 roku! Jesteście gotowi na wyprawę bogatszą o nowe przygody i zagrożenia? Na waszej drodze czyha jeszcze więcej niebezpieczeństw! Zatrudnijcie do swoich ekspedycji nieustraszonych bohaterów pomogą wam pokonać mroczną dżunglę pełną demonów. Do gry dołączony jest prezent dla graczy: zestaw dodatkowych 10 kart niedostępny nigdzie indziej! Demony dżungli to dodatek do gry Wyprawa do El Dorado, która zdobyła polską nagrodę Rodzinna Gra Roku 2020! Kategoria: strategiczne

84,90 zł
61,98 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 22,92 zł

4 osoby kupiły
25
Dobble Star Wars. Mandalorian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobble Star Wars. Mandalorian
Rebel, od 6 lat
Dostępny
153 szt.

Szukaj par wśród postaci z serialu „The Mandalorian”! Zabierz bohaterów takich jak Mandalorian, Grogu, Ahsoka Tano czy Kuiil gdzie tylko zechcesz i baw się, szukając par w popularnej grze towarzyskiej! Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny obrazek, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie karty zawsze łączą się dokładnie jednym symbolem! Na czym to polega? Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie karty zawsze łączą się dokładnie jednym symbolem! W „Dobble” można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw grafik związanych ze światem Star Wars i serialu „The Mandalorian”. Dlaczego pokochasz tę grę? Przyjrzyj się obrazkom, znajdź parę, przejdź do kolejnej karty. Wydaje się proste, prawda? Ale pary nie są tak oczywiste: obrazki na kartach są różnej wielkości, odwrócone, a przede wszystkim otoczone zupełnie innymi grafikami, co potrafi zmylić nawet najbardziej spostrzegawczych graczy! Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak „Dobble”. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, a przy stole dużo się dzieje, gdy każdy próbuje wyprzedzić innych uczestników w wyścigu do zwycięstwa. Poza tym: Tylko „Dobble” tłumaczy się w minutę! Gra ukryta jest w solidnej, metalowej puszce, która z powodzeniem wytrzyma transport gdzie tylko zapragniemy. Okrągłe, solidne karty są bardzo wygodne podczas zabawy, nawet dla niewielkich dziecięcych rączek. Dzięki nawiązaniu do popularnej serii, tytuł nada się nie tylko dla najmłodszych. Również dorośli, fani serialu, chętnie zasiądą do gry i przypomną sobie charakterystyczne postaci i symbole. Zawartość opakowania: • 55 okrągłych kart, • puszka, • instrukcja.

69,95 zł
61,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,39 zł

4 osoby kupiły
26
Przeczarowując świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeczarowując świat
Dostępny
8 szt.

Katalog towarzyszący wystawie Przeczarowując świat Małgorzaty Mirgi-Tas w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki 2022. W publikacji pod redakcją Wojciecha Szymańskiego i Joanny Warszy, obok tekstów kuratorów znalazły się eseje zaproszonych pisarzy Ali Smith i Damiana Le Basa, uczonej Ethel Brooks, a także wiersze Teresy Mirgi i Jana Mirgi.

100,00 zł
70,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 30,00 zł

4 osoby kupiły
27
Rwa kulszowa. Skuteczna pomoc w nagłych przypadkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rwa kulszowa. Skuteczna pomoc w nagłych przypadkach
Dostępny
190 szt.

Co to jest rwa kulszowa, czym może być spowodowana, jakie są jej objawy i jak je rozpoznać, a przede wszystkim, jak pomóc sobie z nagłym, silnym bólem kręgosłupa lędźwiowego dowiesz się z książki Rwa kulszowa. Skuteczna pomoc w nagłych przypadkach. Dr Andrzej Kondratiuk, praktykujący lekarz, prowadzi czytelnika krok po kroku, opisując proste i skuteczne sposoby, które w domowych warunkach pozwolą choremu wrócić do zdrowia lub przynieść mu ulgę w bólu. Rwa kulszowa. Skuteczna pomoc w nagłych przypadkach to praktyczny, napisany prostym językiem poradnik dla każdego, kto ma problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Andrzej Kondratiuk – lekarz medycyny, specjalista rehabilitacji medycznej, doktor nauk medycznych. Ukończył Akademię Medyczną w Odessie w 1984 roku, tytuł naukowy doktora nauk medycznych zdobył w Instytucie Rehabilitacji Medycznej i Medycyny Uzdrowiskowej w Odessie w 1988 roku. Zainteresowania i praca zawodowa doktora związane są z rehabilitacją i usprawnianiem pacjentów. Ukończył specjalizację z Fizjoterapii i Medycyny Uzdrowiskowej w Akademii Medycznej w Odessie w 1988 roku, specjalizację z Rehabilitacji Medycznej w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Dzierżążnie w 2016 roku. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach z rehabilitacji, kinezyterapii, fizjoterapii i medycyny uzdrowiskowej, w tym w kursach specjalizacyjnych, kursie terapii manualnej wg K. Levitt, szkoleniach z akupunktury i refleksologii. Dodatkowo pomaga pacjentom z chorobami przewlekłymi i nieuleczalnymi. Kurs medycyny paliatywnej ukończył w Warszawskim Hospicjum Onkologicznym w 2016 roku. Pracę zawodową dr Andrzej Kondratiuk kontynuuje w Poradni Rehabilitacyjnej Etermed w Gdańsku, współpracuje ze Szpitalem Rehabilitacyjnym Medpharma w Starogardzie Gdańskim oraz Szpitalem Rehabilitacyjnym w Dzierżążnie.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

4 osoby kupiły
28
Baby Ono Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS grey 100x100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS grey 100x100
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS grey Zapakowane w ozdobny kartonik miękkie okrycie kąpielowe BUNNY EARS z elementami 3D - uszkami królika - zapewni komfort wrażliwej skórze małego dziecka po kąpieli. Okrycie świetnie wchłania wilgoć i chroni dziecko przed wychłodzeniem. NAJWYŻSZA JAKOŚĆ Okrycie uszyto z najwyższej jakości bawełny, dbając o każdy aspekt wykończenia. Dla komfortu dziecka kapturek jest podszyty dodatkową warstwą. Haczyk przy kapturku daje możliwość zawieszenia okrycia, co ułatwia jego wysychanie. NOWOCZESNY DESIGN Wzór i kolory zastosowane na okryciu powstały w oparciu o najnowsze trendy modowe, wnętrzarskie. OZDOBNE OPAKOWANIE Produkt zapakowany został w elegancki kartonik, dzięki czemu może stać się idealnym prezentem dla młodych rodziców. MIĘKKOŚĆ I PUSZYSTOŚĆ Okrycie jest niezwykle miękkie i puszyste, działa łagodząco na skórę. ELEMENTY 3D Kapturek wzbogacony został o elementy 3D - uszy królika. 100% BAWEŁNY Użycie materiału wykonanego w 100% z bawełny typu frotte sprawia, że produkt idealnie absorbuje wodę, nie podrażniając przy tym delikatnej skóry dziecka. Właściwości techniczne Materiał: 100% bawełna Zalecenia prania: nie należy używać środków zmiękczających, prać w 40%; przed rozpoczęciem używania produktu zalecane jest pranie wstępne. Waga : 0,46 kg Gramatura: 330 gsm Przeznaczone dla dzieci już od pierwszych chwil po urodzeniu (0m+) wymiary okrycia 100 x 100 cm wymiary opakowania 34 x 26 x 3 cm

43,39 zł
39,05 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

4 osoby kupiły
29
Ozdabiam naklejkami. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdabiam naklejkami. Dinozaury
Dostępny
222 szt.

Poznaj świat prehistorycznych gadów! Dowiedz się, kim są Ceropady, Hadrozaury czy Stegozaury! „Ozdabiam naklejkami” to niesamowicie kolorowe książki z dużymi ilustracjami i mnóstwem naklejek. Dziecko poznaje otaczający je świat: kosmos, dzikie zwierzęta, maszyny na placu budowy. Strony z miejscem na naklejki przeplatają się z ciekawostkami i zadaniami do wykonania, typu: Doprowadź; Wskaż; Dopasuj; Odszukaj.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
30
Mikołaj Kopernik. Nowe oblicze geniusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołaj Kopernik. Nowe oblicze geniusza
Dostępny
90 szt.

Kopernikański przewrót w badaniach nad losami Kopernika. Biografia oparta na źródłach, a nie spekulacjach i hipotezach. Mimo, iż po wielkim astronomie zachowało się sporo dokumentów, w tym jego listy, Kopernik pozostaje wielką zagadką. Data urodzin podawana w encyklopedii nie jest w istocie prawdziwa. Ciągle nie wiemy, kim byli jego przodkowie? Niemieccy biografowie starają się stworzyć wrażenie, że astronom był Niemcem i praktycznie nie miał związków z Polską. Jakie tytuły osiągnął na uczelniach, na których pobierał naukę? Czy w Krakowie został magistrem sztuk wyzwolonych? Czy możliwe były młodzieńcze romanse Kopernika w Krakowie, Bolonii i Padwie? Śledztwo w sprawie zagadek związanych z genialnym astronomem. Autor zweryfikował wszystkie dostępne fakty, bazując na dokumentach, biografiach, znajomości epoki. Ocenił rzetelność pracy autorów dotychczasowych biografii, konfrontując ich karkołomne tezy z faktami, realiami i ówczesnymi obyczajami. Przedstawił ostateczne argumenty rozstrzygające wieloletni spór, czy Kopernik miał święcenia kapłańskie. A wreszcie - zaprezentował nowe spojrzenie na kwestię domniemanego romansu doktora Kopernika. Kim był wszechstronnie uzdolniony toruńczyk, który zrewolucjonizował nowożytny światopogląd Europejczyków? Był kanonikiem fromborskim, scholastykiem wrocławskim, człowiekiem Kościoła i humanistą, tłumaczem, astronomem, lekarzem, prawnikiem z dyplomem doktora prawa. W kapitule warmińskiej pełnił obowiązki kanclerza i administratora. Napisał traktaty o monecie i zaproponował reformę uzdrowienia finansów w Prusach Królewskich i w Polsce. Został nominowany do godności biskupa, lecz nie chciał poświęcić się karierze kościelnej. Jako lekarz przychodził z pomocą zarówno ubogim mieszkańcom Warmii, jak i możnym tego świata. Gdzie został pochowany i jak naprawdę wyglądał Kopernik? Pierwsza od wieli lat kompleksowa biografia wielkiego astronoma

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

4 osoby kupiły
31
Kontroler ruchu lotniczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontroler ruchu lotniczego
Dostępny
402 szt.

Są trochę jak z innego świata, do którego dostęp ma niewielu. Codziennie biorą na siebie absurdalnie dużą ilość stresu i odpowiedzialności. Już podczas szkolenia uczą się, że muszą poradzić sobie ze wszystkim. KONTROLERZY RUCHU LOTNICZEGO. Jak oszacowano, predyspozycje do tego zawodu ma tylko około 4 procent populacji. W Polsce pracuje około 600 kontrolerów. To zawód pełen sprzeczności, bez wątpienia elitarny i nie dla każdego. Ta praca potrafi być zarówno pasjonująca, jak i koszmarna. Potrafi wyniszczać, ale i dawać trudną do zdefiniowania satysfakcję. Zmienia ludzi, podbijając ich ego i utrudniając funkcjonowanie poza stanowiskiem operacyjnym. To zawód, który nie pozwala na błędy, chwile słabości. Tu najmniejszy błąd może kosztować życie setek, jak nie tysięcy osób. Ta świadomość bywa przytłaczająca. Na czym tak naprawdę polega praca kontrolera ruchu lotniczego? Jak wygląda szkolenie i kurs, i dlaczego są tak kosztowne? Co robi kontroler, kiedy pilot zgłasza sytuację awaryjną? Jak wygląda zwyczajny dzień pracy, a jak ten, który dodaje siwych włosów? Czego pasażerowie samolotów nie wiedzą i lepiej, żeby tak pozostało? Jakie problemy trapią ten zawód w Polsce? To śmiała wypowiedź kontrolera (tu pod pseudonimem p.o. Autora), który nie boi się odważnych tematów. Opowiada o świecie, spowitym mitami i często dalekimi od rzeczywistości wyobrażeniami, który wypełniony jest niezwykłymi zdarzeniami i ekstremalnymi emocjami.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
32
Prakticznij slovnik pol's'ko-ukrains'kij, ukrains'ko-pol's'kij. Praktyczny słownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prakticznij slovnik pol's'ko-ukrains'kij, ukrains'ko-pol's'kij. Prakty...
Dostępny
124 szt.

Oddajemy do Państwa rąk słownik polsko-ukraiński i ukraińsko-polski. Adresowany jest on przede wszystkim do osób ukraińskojęzycznych uczących się języka polskiego. Jednak ze względu na dwustronne tłumaczenia będzie on także przydatny wszystkim zainteresowanym językiem ukraińskim.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
33
Ukryte przyczyny refluksu i zgagi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte przyczyny refluksu i zgagi
Dostępny
23 szt.

Trudna diagnoza problemów związanych z trawieniemPrawda jest szokująca: większość lekarzy nie potrafi rozpoznać objawów refluksu, takich jak duszący kaszel, cieknący nos czy nawet uczucie ucisku w gardle. Jeżeli zastanawiasz się, czy Twoje dolegliwości powodowane są przez alergię, problemy płucne, czy może jednak żołądkowe i do jakiego specjalisty się z tym udać - dobrze trafiłeś! W pierwszej części swojej książki autor - chirurg i otolaryngolog - wyjaśnia, jak samodzielnie zrozumieć objawy nadkwasoty i podjąć z nią skuteczną walkę, a także co powiedzieć lekarzowi podczas wizyty. Tylko w ten sposób uzyskasz skuteczną diagnozę i leczenie.Dlaczego powinniśmy się obawiać kwasu żołądkowego?Zgaga i nadkwaśność mogą być bagatelizowane latami, a w rezultacie wywoływać groźne choroby, takie jak rak przełyku, ale nie tylko. Autor dowodzi również, że istnieje związek pomiędzy nadkwasotą, stanem zapalnym i przybieraniem na wadze. Zniszczenia powodowane przez kwas żołądkowy mogą być nieodwracalne, a wielu z nas ma problem z profilaktyką jego nadmiernego wydzielania. Co więcej, dowodzi, że niektóre produkty spożywcze powszechnie uważane za zdrowe szkodzą naszemu żołądkowi. Warto poznać prawdę, zanim będzie za późno.Skorzystaj z uzdrawiającego programuPrzedstawiona w tej książce dobrze zbilansowana dieta oparta na nowoczesnych zasadach zdrowego odżywiania pomoże Ci racjonalnie wykorzystać białka, węglowodany i tłuszcze w walce z nadkwasotą. Nie tylko kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie, ale uzupełnisz również brak błonnika w diecie i zerwiesz z nawykami żywieniowymi, które wywołują zgagę i niestrawność. W zamian wprowadzisz zaś produkty, które zmniejszają wydzielanie kwasu żołądkowego i neutralizują jego działanie. Poprzez trwający 28 dni program uzdrawiania autor poprowadzi Cię ku ostatecznemu utrwaleniu nowego, zdrowego sposobu odżywania się, aż ku życiu totalnie wolnemu od nadkwasoty.Uwolnij się od refluksu i zgagi na dobre!

89,80 zł
65,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,25 zł

3 osoby kupiły
34
Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

4 osoby kupiły
35
Baby Ono Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS pink 100x100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS pink 100x100
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS pink Zapakowane w ozdobny kartonik miękkie okrycie kąpielowe BUNNY EARS z elementami 3D - uszkami królika - zapewni komfort wrażliwej skórze małego dziecka po kąpieli. Okrycie świetnie wchłania wilgoć i chroni dziecko przed wychłodzeniem. NAJWYŻSZA JAKOŚĆ Okrycie uszyto z najwyższej jakości bawełny, dbając o każdy aspekt wykończenia. Dla komfortu dziecka kapturek jest podszyty dodatkową warstwą. Haczyk przy kapturku daje możliwość zawieszenia okrycia, co ułatwia jego wysychanie. NOWOCZESNY DESIGN Wzór i kolory zastosowane na okryciu powstały w oparciu o najnowsze trendy modowe, wnętrzarskie. OZDOBNE OPAKOWANIE Produkt zapakowany został w elegancki kartonik, dzięki czemu może stać się idealnym prezentem dla młodych rodziców. MIĘKKOŚĆ I PUSZYSTOŚĆ Okrycie jest niezwykle miękkie i puszyste, działa łagodząco na skórę. ELEMENTY 3D Kapturek wzbogacony został o elementy 3D - uszy królika. 100% BAWEŁNY Użycie materiału wykonanego w 100% z bawełny typu frotte sprawia, że produkt idealnie absorbuje wodę, nie podrażniając przy tym delikatnej skóry dziecka. Właściwości techniczne Materiał: 100% bawełna Zalecenia prania: nie należy używać środków zmiękczających, prać w 40%; przed rozpoczęciem używania produktu zalecane jest pranie wstępne. Waga : 0,46 kg Gramatura: 330 gsm Przeznaczone dla dzieci już od pierwszych chwil po urodzeniu (0m+) wymiary okrycia 100 x 100 cm wymiary opakowania 34 x 26 x 3 cm

43,39 zł
39,05 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

3 osoby kupiły
36
Schwytać szczęście, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schwytać szczęście, wydanie kieszonkowe
Dostępny
9 szt.

Czy można schwytać szczęście i zatrzymać na zawsze? Optymistycznie nastawiona do życia Hana próbuje tego dokonać od wielu lat. Utrata pracy i niedoszłego narzeczonego sprawiają, że na chwilę przestaje wierzyć w szczęście. Jednak na jej drodze natrafia na przyjaznych ludzi i nowe wyzwania. Na horyzoncie pojawi się też mężczyzna, a nawet kilku, choć tylko jeden z nich przyśpieszy jej puls i rozbudzi w niej chęć do zmiany. Pytanie, kim jest, skoro wciąż ukrywa swoją tożsamość? Czy Hanie uda się zamknąć przeszłość i na nowo ułożyć życie? Czy tajemniczy, skory do pomocy mężczyzna, w końcu zdecyduje się ujawnić? Powieść o trudnościach, jakie podsuwa los, a także o dążeniu do szczęścia, zachowania balansu i pojawieniu się szansy na miłość.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
37
Psi żywot najemnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi żywot najemnika
Dostępny
21 szt.

Zawitaj śmiało w daleką przeszłość, gdzie ludzkim losem igrały demony, gdy każdy szelest w pobliskim lesie zwiastował przybycie leszego. Gdzie czarty zsyłały na człowiecze osady nieszczęścia, a chowańce kryły się pod strzechą chałup i strzegły reszty domowników. Przed Tobą dzieje z kart historii Królestwa Polskiego stojącego w ogniach wojny domowej po śmierci księcia Władysława I Hermana. Uświadcz, jak Lechowe plemię rzuciło się sobie do gardeł, mordując sąsiadów i dawnych towarzyszy broni. Poznaj rzeczywistość, gdzie honor zmieszał się z okrucieństwem, bohaterstwo z łajdactwem, a godność z błotem. W takich oto czasach przyszło żyć trzem bohaterom tej opowieści. A poznali się oni, a jakże – w szeregach armii księcia Bolesława! Pierwszy zwał się Uniemir i uwierz mi na słowo, nie chciałbyś spotkać go na swojej drodze. Trwożył bowiem nawet najbardziej kamienne serca i mordował bez litości. Znaleźliby się i tacy, co nie uważali go nawet za człowieka. Zwano go „Czaszkogłowym” ze względu na, doprawy, nieludzką aparycję. Drugiemu z kolei na tym świecie przyświecał już tylko jeden cel. Zamierzał zabić tych, którzy pozbawili go ukochanej żony. I, przysięgam jakem żyw, ów człek zdolny był do wszystkiego, aby oddać jej sprawiedliwość. Ostatnim, ale i spajającym pozostałych w jedną grupę, był najbardziej irytujący mężczyzna, jakiego będziesz sobie w stanie wyobrazić. Sambor, bo tak się zwał, ze względu na swoją natarczywość i manierę głosu zyskał sobie pseudonim „Hałaśliwy”. Do dziś nie wiadomo, jakimi pobudkami kierował się, scalając ich trójkę w jedną grupę. Czy maczało w tym palce zrządzenie losu… czy też tylko jego głupota? Wszyscy wymienieni stanowili mały człon w armii księcia Bolesława; zostali wrzuceni w konflikt między braćmi reprezentującymi kompletnie odmienne wizje na przyszłość państwa. Ale nie im rozważać było słuszności stron. Im pozostawało jedynie żyć z konfliktu i liczyć na dotrwanie do następnego dnia. Jak sobie poradzili? Nie lękaj się, śmiało, sięgnij po tę opowieść i poznaj ich losy, poznaj… psi żywot najemnika!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
38
Przedszkolak. Wielki mały człowiek. Rozwój, wychowanie, zabawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak. Wielki mały człowiek. Rozwój, wychowanie, zabawa
Dostępny
618 szt.

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Coraz bardziej samodzielny maluch intensywnie rozwija się fizycznie, emocjonalnie i społecznie. Nie ma niezawodnych recept wychowawczych skutecznych wobec każdego dziecka. Można jednak mądrzej i efektywnie wpływać na jego rozwój poprzez zrozumienie mechanizmów odpowiadających za postępowanie dziecka na różnych etapach jego rozwoju. Z poradnika dowiesz się m.in.: • jak zmienia się dziecko między trzecim a siódmym rokiem życia, • jak się nie dać „małemu despocie”, • jak zabawa wpływa na rozwój malucha, • czy edukacja przedszkolna jest korzystniejsza od domowej, • dlaczego dzieci zmyślają, • czy warto uczyć dzieci wartości pieniądza, • jakie korzyści i zagrożenia stwarzają urządzenia cyfrowe, • jak budować poczucie własnej wartości dziecka i nauczyć je samodzielności. Dr Aleksandra Piotrowska w rozmowach z Ireną A. Stanisławską w przystępny sposób przybliża rodzicom zagadnienia związane z wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym. Pokazuje nie tylko przyczyny, ale też skutki niektórych zachowań dzieci. Pomaga zrozumieć, jak bardzo pociechy zmieniają się w tym okresie i co rodzic może zrobić, by wspomóc je na tym niezwykle ważnym etapie życia.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
39
As pik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
As pik
Dostępny
52 szt.

As pik to głośny debiut Faridah Àbíké-Íyímídé, w którym dwoje bohaterów, Devon i Chiamaka, walczy z anonimowym hejterem. Ekscytująca rozgrywka, zaskakujące zwroty akcji i społecznie ważkie tematy tworzą w tej książce wybuchową mieszankę. Mówi się, że As pik to połączenie Uciekaj! i serialu „Plotkara”. Kiedy dwoje uczniów Prywatnej Akademii Niveus, Devon Richards i Chiamaka Adebayo, zostaje wybranych do elitarnego grona prefektów, wydaje się, że to wspaniały początek jeszcze lepszego roku. Taka funkcja nie tylko świetnie wygląda w podaniu o przyjęcie na studia. Daje też szansę na wystąpienie przed rekruterami i zapewnia wysoką pozycję w szkolnej hierarchii. Krótko po nominacji ktoś zaczyna rozsyłać anonimowe wiadomości i ujawnia sekrety głównych bohaterów, podpisując się „As”. Życie Devona i Chiamaki wywraca się do góry nogami. Sytuacja w szkole staje się groźna dla nich samych i dla ich starannie zaplanowanej przyszłości. To, co z początku wydawało się chorym dowcipem, szybko zmienia się w niebezpieczną grę, w której Devon i Chiamaka nie mają dobrych kart. Czy uda im się powstrzymać hejtera, zanim stawką stanie się ich życie?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
40
Memory. Wesołe zwierzątka. Mały miś to lubi! Gra + książeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
41
Miecz i habit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miecz i habit
Dostępny
2 szt.

„Zabijajcie w imię Boga, w obronie Ziemi Świętej” – to słowa opata cystersów w Clairvaux, który wymyślił powiązanie miecza z krzyżem i utworzył zakon mnichów-rycerzy. Kim byli rycerze krzyża i miecza? Jakie skutki społeczne, ekonomiczne i militarne wywołały ich podboje? Na te i inne pytania stara się znaleźć odpowiedź Andrzej Zieliński, dziennikarz i historyk, autor wielu książek poświęconych dziejom średniowiecznej Polski i Europy.

33,60 zł
16,80 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
42
Księga dobrych myśli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga dobrych myśli
Dostępny
157 szt.

Niech to będzie najlepszy rok twojego życia! 365 dni i 365 pozytywnych tekstów, które pomogą ci spojrzeć na świat, ludzi i siebie samego w dobry, życzliwy, konstruktywny sposób. Siła, nadzieja, cierpliwość, wyrozumiałość, wytrwałość, wyznaczanie i osiąganie celów, konsekwencja w działaniu, akceptacja, przyjaźń do samego siebie, poczucie własnej wartości, spokój serca, wewnętrzna równowaga, rozwój duchowy, radość, optymizm, pozytywne nastawienie, wolność - tego nauczysz się z tej książki. 365 nowych życiowych kodów na cały rok.

54,90 zł
42,82 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,08 zł

2 osoby kupiły
43
Squishville. Mini Squishmallow Fairy Lotus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishville. Mini Squishmallow Fairy Lotus
Jazwares, Squishville
Dostępny
185 szt.

Otwórz swoje wewnętrzne oko z Caeli, fioletowo-różową kotką! Ten niezwykły zestaw akcesoriów zawiera 5 cm maskotkę Squishmallows – kotkę Caeli – i wszystko, czego potrzebuje, by dokończyć medytację i odnaleźć wewnętrzny spokój. Kiedy będzie gotowa, by badać swoje duchowe wnętrze, umieść ją w jej poduszce z lotosem, aby mogła oderwać się od codziennych zmartwień. A później, gdy wejdzie w stan najgłębszej medytacji, doczep jej skrzydła wróżki, by mogła latać po świecie marzeń. Pojazdy, zestawy do zabawy i Twoje ulubione pluszowe maskotki Squishmallows sprawiają, że świat zabawek Squishville jest pełen różnych możliwości doskonałej zabawy! Czakra kotki Caeli Otwórz swoje wewnętrzne oko razem z Caeli, fioletowo-różową kotką! Maskotka w wyjątkowym rozmiarze Ten niezwykły zestaw akcesoriów zawiera 5 cm maskotkę Squishmallows – kotkę Caeli – i wszystko, czego potrzebuje, by odnaleźć wewnętrzny spokój! Poduszka z lotosem Kiedy będzie gotowa, by badać swoje duchowe wnętrze, umieść ją w jej poduszce z lotosem, aby mogła oderwać się od codziennych zmartwień. Skrzydła wróżki A później, gdy Caeli wejdzie w stan najgłębszej medytacji, doczep jej skrzydła wróżki, by mogła latać po świecie marzeń. Zbierz więcej Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! • Otwórz swoje wewnętrzne oko razem z Caeli, fioletowo-różową kotką! • Znajdziesz tu 5 cm maskotkę Squishmallows – kotkę Caeli – i dwa wspaniałe akcesoria! • Umieść Caeli w jej poduszce z lotosem, aby mogła oderwać się od codziennych zmartwień! • Doczep jej skrzydła wróżki i pozwól latać po świecie marzeń! • Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! • Zabawki należy prać ręcznie i rozwiesić do wyschnięcia. W zestawie: • 5 cm maskotka Squishmallows – fioletowo-różowa kotka Caeli • pluszowa poduszka z lotosem • skrzydła wróżki

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
44
Nic wam nie jestem winna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic wam nie jestem winna
Dostępny
12 szt.

Nic wam nie jestem winna to feministyczna, świeża, inspirująca i śmieszna do bólu opowieść Laury Steven o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę, ale to naprawdę postanawia być sobą. Takie książki zmieniają świat. Izzy O’Neill jest bohaterką, jakiej nie znacie. Odważna, szczera, o ciętym języku i humorze ostrym jak brzytwa, którym broni się przed fakapami, jakie zgotowało jej życie. A było ich niemało, choć największy ma dopiero nadejść. Jako aspirująca standuperka nie boi się obnażenia, ośmieszenia ani zawstydzenia. Tymczasem świat nie jest na nią gotowy. Rządzi się podwójnymi standardami, a obnażanie, ośmieszanie i zawstydzanie to jego codzienne narzędzia pracy. Prywatność Izzy kończy się w momencie, gdy w Internecie pojawiają się jej nieodpowiednie zdjęcia z udziałem syna wpływowego polityka, wywołujące ogólnokrajowy skandal. Oraz lawinę osądzania, zwłaszcza przez mężczyzn. Wstrząsająca historia o slut-shamingu, feminizmie i prawdziwej przyjaźni. Nieprawdopodobnie aktualna krytyka podwójnych standardów obowiązujących w XXI wieku, odnoszących się do kobiet, ubogich i społeczeństwa LGBTQ+, zaprezentowana w łamiący serca sposób. Slut-shaming przybiera wiele form. Od zgryźliwego komentowania zachowania czy ubioru, przez plotki i wyzwiska, aż po publikowanie nagich zdjęć (revenge porn). Każda z nich może prowadzić do zaniżonej samooceny, depresji czy samobójstw. Jeśli jesteś ofiarą slut-shamingu, nie wahaj się skorzystać z pomocy psychologicznej. Pamiętaj też, że revenge porn to przestępstwo, ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Laura Steven jest brytyjską dziennikarką, scenarzystką i pisarką znaną w Polsce z powieści Zauroczona, zwariowana, zakochana. Ma tytuł magistra kreatywnego pisania, a w roku 2018 zdobyła nagrodę Northern Writers Award. Swoją dziennikarską karierę Laura rozpoczęła od pracy w magazynie lifestylowym. W 2015 roku przeniosła się do Mslexia, organizacji charytatywnej wspierającej pisarki. Laura Steven w błyskotliwy i prześmieszny sposób zgłębia świat kompleksów współczesnych nastolatek, przez co jej książki trafiają prosto do serc czytelniczek.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

2 osoby kupiły
45
Ozdabiam naklejkami. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdabiam naklejkami. Kosmos
Dostępny
228 szt.

Planety, rakiety, satelity, gwiazdy – co jeszcze znajdziesz w kosmosie? „Ozdabiam naklejkami” to niesamowicie kolorowe książki z dużymi ilustracjami i mnóstwem naklejek. Dziecko poznaje otaczający je świat: kosmos, dzikie zwierzęta, maszyny na placu budowy. Strony z miejscem na naklejki przeplatają się z ciekawostkami i zadaniami do wykonania, typu: Doprowadź; Wskaż; Dopasuj; Odszukaj.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
46
Saga o Date Masamune. Tom 1. Księżycowe blizny. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Saga o Date Masamune. Tom 1. Księżycowe blizny. Audiobook
Katarzyna Clio Gucewicz, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Date Masamune był jednym z najbardziej charyzmatycznych dowódców okresu jednoczenia Japonii (1568–1603)... ... ale w roku 1571 ma pięć lat i jest całkiem zwyczajnym chłopcem – jeśli nie liczyć faktu, że jest synem daimyo w prowincji Mutsu. Tymczasem nad jego głową powoli gromadzą się czarne chmury, tym bardziej, że w kraju, od lat pogrążonym w wojnie, rozpoczął się proces ustalania nowego układu sił, wyłaniania zwycięzców i przegranych, a na dodatek w okolicy wybucha zaraza. Aby przetrwać trudne chwile, mały Bontenmaru – bo tak brzmiało dziecięce imię Masamune – będzie potrzebował wiernego i lojalnego towarzysza i opiekuna. Czy piętnastoletni Kagetsuna podoła tej odpowiedzialności? Księżycowe blizny to nie tylko fabularyzowana biografia młodego Masamune; to także dopracowany w najmniejszych szczegółach obraz Japonii z czasów, gdy kraj był podzielony na wiele zwalczających się nawzajem księstw, władza szogunatu Ashikaga dogorywała, a w umysłach ludzi choroby były dziełem demonów.

32,95 zł
18,12 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 14,83 zł

2 osoby kupiły
47
Zestaw szablonów do tatuaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw szablonów do tatuaży
TyToo
Dostępny
22 szt.

Zestaw szablonów 15 sztuk Szablony do robienia tatuaży brokatowych. Natychmiastowe i łatwe w użyciu. Poza skórą, przylegają również do metalu, drewna, plastiku i szkła.

16,84 zł
15,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,85 zł

2 osoby kupiły
48
Squishville. Mini Squishmallow Paint Party - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishville. Mini Squishmallow Paint Party
Jazwares, Squishville
Dostępny
148 szt.

Uwolnij swoją artystyczną duszę dzięki temu fantastycznemu zestawowi Squishville, w którym znajdziesz pluszową maskotkę Squishmallows w uroczej, 5 cm wersji, oraz akcesoria do „malowania”. Fioletowy lew Francis chętnie przeprowadzi Cię przez tę cudownie miękką, artystyczną oazę, więc przygotuj się na naprawdę doskonałą zabawę! Chwyć wiaderko z farbą i znajdź inspirację, by zapełnić puste płótno. Co namalujesz? Dzięki sześciu filcowym naklejkom, które pomogą Ci rozwinąć wyobraźnię, możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło! Pojazdy, zestawy do zabawy i Twoje ulubione pluszowe maskotki Squishmallows sprawiają, że świat zabawek Squishville jest pełen różnych możliwości doskonałej zabawy! Doskonała zabawa dla małego artysty! Postaw na kreatywność i znajdź inspirację, by stworzyć własne, niepowtarzalne dzieło sztuki. Maskotka w wyjątkowym rozmiarze Ten niezwykły zestaw akcesoriów dla małych artystów zawiera 5 cm pluszową maskotkę – lwa Francisa – oraz wszystko, czego potrzebuje, by być wspaniałym artystą! Marzenie artystów „Namaluj” na czystym płótnie to, co chcesz, używając wiaderka z farbą! Pluszowe akcesoria Wykorzystaj filcowe naklejki i wiaderko z farbą, by stworzyć piękne arcydzieło na pluszowej sztaludze! Zbierz więcej Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! ● Postaw na kreatywność dzięki temu uroczemu zestawowi z artystyczną oazą. ● Znajdziesz tu 5 cm maskotkę Squishmallows – lwa Francisa – i dwa wspaniałe akcesoria! ● „Maluj” na czystym płótnie, ile tylko chcesz, używając wiaderka z farbą! ● Dołącz do fioletowego lwa Francisa i razem z nim przeżyj artystyczną przygodę! ● Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! ● Zabawki należy prać ręcznie i rozwiesić do wyschnięcia. W zestawie: ● 5 cm maskotka Squishmallows – fioletowy lew Francis ● pluszowe wiaderko z farbą ● pluszowa sztaluga ● 6 filcowych naklejek

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
49
Kolorowanka ze smokami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka ze smokami
Dostępny
99 szt.

Wspaniała seria książeczek dla maluchów, w której znajduje się mnóstwo zabawy. Kolorowanki, szlaczki, naklejki oraz jedna - złota naklejka w prezencie. Smoki, Księżniczki oraz Kucyki i jednorożce to idealne rozwiązanie na nudę dla chłopców i dziewczynek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
50
Tajemnica zaginionej korony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica zaginionej korony
Dostępny
88 szt.

Afera na zamku królewskim! Kto ostatni widział zaginioną koronę króla? Czy Bibliotekarz i Czarny Kot oraz Królewski Łowczy i Chart Angielski pomogą w śledztwie Ali i Tomkowi – dwojgu małym detektywom z zamku? Dziecięca powieść detektywistyczno-przygodowa wciągnie do świata tajemnic, zagadek, ale i nauki, bo Ala i Tomek przy okazji dowiedzą się na przykład, gdzie mieszka grawitacja. Więc jak, poszukamy razem korony?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
51
Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów?
Dostępny
164 szt.

Kryzys to naturalna część życia. Ważne by umieć się z nimi uporać. W życiu każdego człowieka pojawiają się kryzysy. Nie sposób ich uniknąć. I nie o tym zresztą jest ta książka. Kasia na kryzys to poradnik na czasy życiowych zakrętów, których czasami jest mniej, a czasami – bardzo wiele. Psychoterapeutka Katarzyna Miller i dziennikarka Joanna Olekszyk rozmawiają m.in. o tym jak zachowywać się w obliczu kryzysu i spowodować, by został rozwiązany w sposób dla nas korzystny. Dlaczego warto pokonywać lęk i stawiać czoła problemom. I wreszcie jak postępować tak, by życiowy bilans był dodatni.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
52
Koparka Bigtoys BA2652 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
1 osoba kupiła
53
W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwy...
Dostępny
117 szt.

W dzisiejszym świecie, obdarzeni bystrym umysłem idealiści często doświadczają rozczarowania, co skłania ich do poszukiwania sensu życia. Łaknienie odpowiedzi nierzadko prowadzi do depresji egzystencjalnej. W poszukiwaniu sensu to książka, która może pomóc im zrozumieć z czym się zmagają i proponuje różne sposoby radzenia sobie z duchowym kryzysem oraz opisuje działania pozwalające pielęgnować idealizm, nadzieję, zadowolenie a nawet szczęście. W książce przeczytasz m.in. o tym: • skąd się bierze idealizm • dlaczego wnikliwe umysły chcą wiedzieć • czym jest rozczarowanie i depresja • czym jest sens życia • jak rodzi się świadomość i samoakceptacja • jakie metody stosować, by żyć spokojnie • czy można odnaleźć swoją drogę i żyć szczęśliwie. Poradnik Jamesa T. Webba pomoże ci znaleźć odpowiedzi na trudne pytania: jak żyć w trudnych czasach? Jak nie ulegać złudzeniom? Czy znalezienie szczęścia jest możliwe? Wyrusz w drogę poszukiwania sensu swojego życia.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
54
Iglica: miasto musi upaść - podręcznik główny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iglica: miasto musi upaść - podręcznik główny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Iglica wznosi się ku niebu na ponad półtora kilometra, ty zaś ukrywasz się w zrujnowanych świątyniach, pełnym bezprawia podmieście, labiryntach tuneli i gnijącej wyrwie w rzeczywistości, która pulsuje w samym centrum miasta. Twoi władcy spędzają swoje dni w bogactwie, okrucieństwie i promieniach słońca. Iglica to jedyny świat, jaki znasz, lecz musi on upaść. Co zrobisz dla rewolucji? Co poświęcisz, żeby ponownie zobaczyć drowy u władzy? Iglica: Miasto musi upaść - Podręcznik główny zawiera wszystkie zasady, które są potrzebne do poprowadzenia rozgrywki oraz szczegółowe opisy poszczególnych dzielnic i frakcji Iglicy.

180,00 zł
162,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,00 zł

1 osoba kupiła
55
Seria arabska. Tom 4. Jego głosem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seria arabska. Tom 4. Jego głosem
Dostępny
177 szt.

Jego wysokość ma głos. O co poprosi Izę, swoją największą miłość? Izabella przestała się bać, odetchnęła. Miała żyć długo i szczęśliwie: ona, Dawid, ich dzieci. Jednak los ma wobec niej inne plany. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, teraźniejszość staje się bolesna i smutna, a przyszłość niknie w mgle. W życie Izy ponownie wkroczy książę Omar al-Saud. Czego od niej oczekuje? Czy coś może go usprawiedliwić? Jakie były motywy jego działań? Między złem a dobrem, między rozumem a sercem, gniewem i wybaczeniem... Czwarty, ostatni tom bestsellerowej sagi arabskiej udowadnia, że nie wszystko jest takie, jak może się wydawać. Historia opowiedziana tylko z jednej strony często prowokuje niesprawiedliwy osąd. Ostatni raz daj się porwać w świat Izabelli i księcia Omara i zobacz, jak potoczą się ich dalsze losy. Tym razem opowiedziane również jego głosem…

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
56
Hormony w równowadze. Dieta i styl życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hormony w równowadze. Dieta i styl życia
Dostępny
81 szt.

Nadmierny przyrost masy ciała, wahania nastrojów, bóle głowy, problemy skórne, kłopoty ze snem to jedne z wielu problemów, których przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Hormony zarządzają wieloma procesami chemicznymi w organizmie, dlatego ich równowaga musi być zachowana, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. Każdy organizm ma określony potencjał zdrowotny i stale dąży do zachowania harmonii. Tę harmonię można niezwykle łatwo zaburzyć, za to bardzo trudno ją przywrócić. Jednak masz na nią olbrzymi wpływ! Dowiedz się zatem, jak przywrócić równowagę hormonalną, zmieniając swoje życie na lepsze! W książce znajdziesz: - test diagnozujący objawy hormonalne, - informacje o objawach niektórych zaburzeń na tle hormonalnym, - praktyczne porady i wskazówki dotyczące przywracania równowagi hormonalnej w organizmie za pomocą diety, - przepisy na smaczne, proste i zdrowe posiłki wspomagające pracę gruczołów wydzielających hormony. Milena Nosek – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetyk Polskiego Baletu Narodowego, wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Często gości w mediach jako ekspert w zakresie zdrowia, dietetyki i wellness. Entuzjastka podróży, teatru i tańca. Admiratorka kuchni śródziemnomorskiej.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
57
Szpital na peryferiach, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpital na peryferiach, wydanie kieszonkowe
Dostępny
13 szt.

Co połączyło parę narzeczonych, dość nietypowo próbujących zażegnać kryzys w związku, bogatego biznesmena w średnim wieku, policjanta głęboko rozczarowanego swoim życiem zawodowym i dwójkę złodziei-pechowców, z których jeden marzy o pracy w zoo? Przypadek? Nie sądzę. Na skutek przedziwnego zbiegu okoliczności (czy na pewno?) cała szóstka trafia na ten sam szpitalny oddział, ale tu ich kłopoty dopiero się zaczynają. Huragan nieprzewidzianych wydarzeń przetacza się przez szpital, pochłaniając wszystkich wraz z bezgranicznie zdumionym szpitalnym personelem. Na dodatek ktoś gdzieś ukrył skradzione diamenty, stawka w grze jest więc naprawdę wysoka. I gdy wydaje się, że już nic nie może bardziej skomplikować sytuacji, na scenę wkracza ośmioletni Tadzio. To był plan doskonały. Co mogło pójść nie tak? Gdy dzieje się coś szalonego, to musi chodzić o Wrocław.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
58
Klocki Kostki Matematyczne Zestaw MathLink Cubes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Kostki Matematyczne Zestaw MathLink Cubes
Learning Resources
Dostępny
3 szt.

 Klocki, Kostki Matematyczne, Zestaw Edukacyjny, MathLink Cubes, Fantazja Nauka przez zabawę! Learning Resources to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki Learning Resources są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata! STEM DLA NAJMŁODSZYCH! Zestawy zabawek od Learning Resources pobudzają wyobraźnię i wprowadzają w świat małej inżynierii i mechaniki. Wyjątkowo zaprojektowane elementy zaciekawią każde dziecko, pobudzą umysł do pracy oraz pozwolą nabyć nowe umiejętności takie jak: logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność. Wszystkim zestawom zabawek przyświeca idea STEM, która łączy w sobie cztery dziedziny: naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Oznacza to, że twój młody naukowiec nauczy się budowania, projektowania oraz rozwinie wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Licz i ucz się z MathLink Cubes! Specjalny zestaw, który pomaga przedszkolakom opanować podstawowe umiejętności matematyczne poprzez praktyczną zabawę. Twoje bajkowe przygody z matematyką zaczynają się teraz ! Zabawka edukacyjna która łączy proste działania matematyczne z zabawnym zestawem wyzwań o tematyce bajkowej, które rosną wraz z umiejętnościami dziecka. Zaprojektowana specjalnie do nauki matematyki dla przedszkolaków. Dzieci uczą się dodawania, odejmowania, modelowania i innych gotowych do szkoły umiejętności matematycznych dzięki praktycznym łamigłówkom, działaniom matematycznym znajdującym się w MathLink Cubes Early Years Maths Activity Set: Fantasticals. Zestaw zawiera 15 dwustronnych kart ćwiczeń do pisania i czyszczenia, dzieci używają swoich kostek do nauki podstaw matematyki, w tym sekwencjonowania, dodawania i odejmowania oraz innych. Oprócz kart, ten zestaw zawiera przewodnik z jeszcze większą liczbą pomysłów na naukę i zabawnych zajęć. Każde wyzwanie matematyczne zamienia się w praktyczną zabawę za pomocą 100 dołączonych kostek MathLink w 10 kolorach o tematyce ze świata fantazji. Możesz zbudować: czarodziejską różdżkę, królewski zamek, jednorożca, karocę i wiele innych. Szczegółowe informacje o produkcie: Zestaw MathLink Cubes Fantasticals zawiera 100 kostek w 10 bajkowych kolorach. Zawiera również 15 lakierowanych dwustronnych kart z ćwiczeniami oraz przewodnik w języku angielskim. Kostki w 10 kolorach i wymiarach: 2 cm x 2 cm x 2 cm, mogą być połączone ze sobą każdym z boków. Dzieci zdobywają umiejętności matematyczne, poznają kolory i kształty. Dzieci rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową oraz zdolności motoryczne. Dzieci mogą budować własne trójwymiarowe bajkowe kreacje tj. czarodziejska różdżka, królewski zamek, jednorożec, karoca lub inne. Kostki są idealne i łatwe do łączenia i rozdzielania dla małych rączek. Wszystkie zestawy MathLink Cubes można łączyć ze sobą. Wymiary kart z ćwiczeniami: 21,5 cm x 14 cm. Wymiary opakowania: 24 cm x 23 cm x 3,5 cm. Kategoria wiekowa: 5+.Dostępny jest również zestaw Klocki, Kostki matematyczne, Zestaw edukacyjny MathLink Cubes Mathsmobiles, oraz MathLink Cubes Dino Time.

159,99 zł
123,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 36,80 zł

1 osoba kupiła
59
Thorgal. Tom 37. Pustelnik ze Skellingaru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 37. Pustelnik ze Skellingaru
Dostępny
31 szt.

Trzydziesty siódmy tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy, stworzonej przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego! Dalsze przygody Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów. Thorgala cały czas prześladuje jego dawne wcielenie, kiedy jako Shaigan był postrachem Północy i dokonywał straszliwych zbrodni... Do osady Thorgala przybija statek z mieszkańcami odległych szkockich wysp. Jedna z pasażerek rozpoznaje w bohaterze Shaigana Bezlitosnego, który niegdyś wyrżnął jej rodzinę. Postanawia się zemścić... W efekcie czarnowłosy wiking będzie musiał wyruszyć w daleką drogę, aby raz na zawsze rozprawić się ze zmorami przeszłości. Będzie też musiał zawrzeć nowy pakt z bogami... Scenariusz najnowszego tomu Thorgala napisał Yann Le Pennetier, współautor innych serii z tego samego uniwersum - Louve i Thorgal: Młodzieńcze Lata, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.

34,98 zł
25,89 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,09 zł

1 osoba kupiła
60
Tom Ripley. Tom 1. Utalentowany pan Ripley - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom Ripley. Tom 1. Utalentowany pan Ripley
Dostępny
20 szt.

Powrót mistrzyni psychologicznego thrillera! Utalentowany pan Ripley to pierwsza powieść pięciotomowego cyklu, którego głównym bohaterem jest Tom Ripley. Tego ambitnego dwudziestoparolatka, przekonanego, że jest stworzony do wygodnego, dostatniego życia i tylko chwilowo nie wiedzie mu się najlepiej, poznajemy w jednym z nowojorskich barów, gdzie spotyka się z bogatym biznesmenem Howardem Greenleafem. Mężczyzna zleca mu nietypowe zadanie, które wiąże się z dłuższym wyjazdem do Europy. Próba jego realizacji przyniesie wiele nieoczekiwanych zmian w życiu Toma i stworzy liczne okazje, by mógł się wykazać swoimi talentami, a głównie zdolnościami do oszukiwania ludzi i manipulowania nimi, w czym przydatne będą umiejętności łatwego zmieniania tembru głosu, stylu bycia, a nawet wyglądu zewnętrznego, dzięki którym idealnie może się podszywać pod inne osoby. Dokąd zaprowadzi go finezyjna, acz bezwzględna gra, którą sam zaaranżuje? Czy wystarczy mu zimnej krwi i pomysłowości, by wielokrotnie poradzić sobie z przeciwnościami losu i uniknąć zdemaskowania?

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
61
Anubis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
62
Prawo cywilne. Część ogólna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo cywilne. Część ogólna
Dostępny
69 szt.

W podręczniku kompleksowo zaprezentowano wiedzę z zakresu prawa cywilnego i stosunków cywilnoprawnych. Omawiane zagadnienia autorzy zilustrowali wieloma przykładami funkcjonowania poszczególnych instytucji prawa z praktyki kontraktowej i orzecznictwa. Przygotowując niniejszy podręcznik, wykorzystali doświadczenia dydaktyczne wynikające z prowadzenia zajęć kursowych i seminariów. W książce w przystępny sposób przedstawiono m.in.: • pojęcia osoby fizycznej i osoby prawnej, • stosunek cywilnoprawny oraz prawo podmiotowe, • oświadczenie woli i czynności prawne, • ochronę dóbr osobistych, • przedstawicielstwo (ze szczególnym uwzględnieniem pełnomocnictwa i prokury), • przedawnienie i terminy zawite. Piąte wydanie podręcznika uzupełniono o najnowsze zmiany legislacyjne w Kodeksie cywilnym. Uwzględniono również aktualne poglądy doktryny i najciekawsze wypowiedzi judykatury. Publikacja jest przeznaczona dla studentów wydziałów prawa i administracji, a także dla praktyków – w szczególności, ale nie tylko – sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy oraz aplikantów sądowych, prokuratorskich, radcowskich i adwokackich.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
63
Grzechotka biedronka Bigtoys BG9125 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
64
Batman, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Batman, DVD
Matt Reeves, 2022
Dostępny
299 szt.

Batman – wielki hit kinowy z Robertem Pattinsonem w roli głównej! Zabójca bierze na cel elitę Gotham. Zmuszony do podjęcia śledztwa Batman zbiera dowody i jednocześnie zawiązuje nowe sojusze. Wszystko po to, by zdemaskować zbrodniarza i wymierzyć sprawiedliwość przesiąkniętej korupcją władzy.

31,90 zł
27,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,15 zł

1 osoba kupiła
65
Moja ciemność, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja ciemność, LP
bryska, Universal Music Polska
Dostępny
71 szt.

Lista utworów: Strona A 1. ciemność 2. odbicie (Mark Neve Remix) 3. bajek deszcz 4. na legalu 5. kręgi w zbożu 6. mam kogoś lepszego (Skytech Remix) 7. Antarktyda (prod. sedguy) Strona B 1. Burn This Love (bryska x HAUZ) 2. Narkotyk (Jordan Banks Remix ) 3. jagodowe oczy 4. drama (MANDEE Remix) 5. guma balonowa 6. Lollipop 7. ABC (Gabi Producent dla )

99,90 zł
97,90 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
66
Re-enchanting the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Re-enchanting the World
Dostępny
6 szt.

Katalog towarzyszący wystawie Przeczarowując świat Małgorzaty Mirgi-Tas w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki 2022. W publikacji pod redakcją Wojciecha Szymańskiego i Joanny Warszy, obok tekstów kuratorów znalazły się eseje zaproszonych pisarzy Ali Smith i Damiana Le Basa, uczonej Ethel Brooks, a także wiersze Teresy Mirgi i Jana Mirgi.

149,00 zł
104,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,70 zł

1 osoba kupiła
67
Squishville. Mini Squishmallow Little Plant Shop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishville. Mini Squishmallow Little Plant Shop
Jazwares, Squishville
Dostępny
87 szt.

Hoduj rośliny i dbaj o nie razem z kogutem Toddem! Ten soczysty, zielony zestaw akcesoriów zawiera 5 cm maskotkę Squishmallows – koguta Todda, a także kolorowy kaktus i doniczkę z sukulentem. Wciśnij Todda do kaktusa (nie martw się, nic mu nie będzie!), a następnie umieść go w jego doniczce z sukulentem, aby mógł tam uwić gniazdko ze swoimi kwiatkami. Może się jednak okazać, że jest zbyt przywiązany do swoich roślin, by faktycznie je sprzedawać! Pojazdy, zestawy do zabawy i Twoje ulubione pluszowe maskotki Squishmallows sprawiają, że świat zabawek Squishville jest pełen różnych możliwości doskonałej zabawy! Hoduj rośliny i dbaj o nie! Hoduj rośliny i dbaj o nie razem z kogutem Toddem. Maskotka w wyjątkowym rozmiarze Ten piękny zestaw akcesoriów zawiera 5 cm maskotkę Squishmallows – koguta Todda, a także kolorowy kaktus i doniczkę z sukulentem. Kolorowy kaktus Wciśnij Todda do kaktusa. Nie martw się, nic mu nie będzie! Doniczka z sukulentem Następnie umieść go w jego doniczce z sukulentem, aby mógł tam uwić gniazdko ze swoimi kwiatkami. Zbierz więcej Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! • Hoduj rośliny i dbaj o nie razem z kogutem Toddem! • Znajdziesz tu 5 cm maskotkę Squishmallows – koguta Todda – i dwa wspaniałe akcesoria! • Wciśnij Todda do kaktusa! • Umieść go w jego doniczce z sukulentem, aby mógł tam uwić gniazdko ze swoimi kwiatkami! • Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! • Zabawki należy prać ręcznie i rozwiesić do wyschnięcia. W zestawie: • 5 cm maskotka Squishmallows – kogut Todd • pluszowy kaktus • pluszowa doniczka z sukulentem

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
68
Nożyczki szpiczaste Sweet Berry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szpiczaste Sweet Berry
Pelikan AG
Dostępny
3 szt.

Nożyczki ergonomiczne Griffix: rozmiar uniwersalny, ergonomiczne uchwyty, tytanowe ostrze 3 razy mocniejsze od stali, dla osób praworęcznych,umieszczona na uchwytach buźka, wskazuje prawidłowe ułożenie nożyczek w dłoni,niewielka waga sprawia, że świetnie nadają się do prac dziecięcych.

21,01 zł
1 osoba kupiła
69
Batman, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Batman, Blu-ray
Matt Reeves, 2022
Dostępny
304 szt.

Batman – wielki hit kinowy z Robertem Pattinsonem w roli głównej! Zabójca bierze na cel elitę Gotham. Zmuszony do podjęcia śledztwa Batman zbiera dowody i jednocześnie zawiązuje nowe sojusze. Wszystko po to, by zdemaskować zbrodniarza i wymierzyć sprawiedliwość przesiąkniętej korupcją władzy.

58,90 zł
51,24 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,66 zł

1 osoba kupiła
70
Gdyż jest nas wielu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyż jest nas wielu. Audiobook
Dennis E. Taylor, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Bob Johansson nie wierzył w życie po śmierci, więc zszokowało go, że obudził się po tym, jak zginął w wypadku samochodowym. A jeszcze bardziej to, że był teraz inteligentnym komputerem sterującym sondą von Neumanna. Bob i jego kopie od czterdziestu lat rozprzestrzeniają się po gwiazdach wokół Ziemi w poszukiwaniu planet nadających się do zamieszkania. Ale to jedyny element pierwotnego planu, który przetrwał. W wyniku ogólnoukładowej wojny zginęło 99,9% ludzkości a Ziemia powoli przestaje nadawać się do życia wskutek nuklearnej zimy radykalna grupa terrorystyczna pragnie wykończyć resztkę ludzi brazylijskie sondy wciąż czają się w kosmosie i nadal próbują wysadzić wszelką konkurencję. A do tego Bobowie odkryli podbijający kosmos gatunek istot, które wszelkie inne życie uznają za pożywienie. Bob opuszczał Ziemię, licząc na życie pełne eksploracji i błogiej samotności. A został bogiem z nieba dla pewnego pierwotnego gatunku, jedyną nadzieją na znalezienie ludzkości nowego domu oraz być może jedyną siłą, która może zapobiec pożarciu wszelkiego życia w poznanym kosmosie.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
71
Chipsy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chipsy
Rebel, od 8 lat
Dostępny
50 szt.

Chrupiąca gra imprezowa! Obserwuj pojawiające się elementy, analizuj sytuację i zdecyduj, na który cel warto postawić. Tylko nie przesadź z chciwością, bo szybko możesz wszystko stracić! „Chipsy” to wciągająca niczym najpyszniejsza przekąska i doprawiona emocjami gra imprezowa, w której próbujemy oszacować prawdopodobieństwo zrealizowania kart celu. Na początku gry uczestnicy otrzymują ich po 6, a każdy związany jest z układem lub kolejnością pojawiania się kolejnych przekąsek. W toku gry będziemy odrzucali kolejne karty, zastanawiając się, czy warto postawić na bardziej wartościowy, ale ryzykowny cel. A może pewne punkty to dobre punkty, niezależnie od okoliczności? Na czym to polega? 1. Rozgrywka trwa kilka rund. W każdej z nich 4 razy losowane są kolorowe żetony chipsów. 2. Na początku każdej rundy gracze otrzymują po 6 kart zadań. Są one związane z układem i kombinacją kolorystyczną chipsów na koniec gry. 3. Po każdym z trzech pierwszych losowań żetonów uczestnicy odrzucają karty zadań, które uznają za zbyt trudne. 4. Po czwartym dobraniu podliczamy punkty, a gracze otrzymują otrzymują żetony nagród. Jeśli ktoś z graczy zdobył łącznie co najmniej 4 żetony nagród, wygrywa. Dlaczego pokochasz tę grę? 1. Dynamiczna, angażująca i emocjonująca – taka właśnie jest zabawa z Chipsami! Ta niepozorna gra imprezowa wciąga już od pierwszej rundy i sprawa, że chcemy rozgrywać partię za partią. 2. Zasady są ekstremalnie proste, a pojedyncza partia trwa kilkanaście minut, dzięki czemu możesz poczęstować Chipsami nawet najbardziej początkujących znajomych. 3. Gra naprawdę jest zapakowana jak paczka pysznych przekąsek! Czy to nie wspaniałe? 4. Uwaga. Istnieje ryzyko, że przy wyciąganiu żetonów z torebki, nabierzesz ochoty na prawdziwą, słoną przekąskę! Zawartość opakowania: • 25 żetonów chipsów, • 36 kart, • 16 żetonów zwycięstwa, • 4 planszetki, • broszura z zasadami gry.

49,95 zł
43,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
72
Szepty ze snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szepty ze snów
Dostępny
145 szt.

Niespełnione pragnienia z dzieciństwa, porzucone młodzieńcze plany… Każde wydarzenie jest jak fala. Może odbić się echem. Powrócić. Nawet po wielu latach. Ida pracuje w korporacji. W niesprzyjającej atmosferze, zmaga się z ciągłym osłabieniem oraz z rozczarowaniem ze strony partnera, który jest jej przełożonym. Presja osiągania coraz wyższych wyników sprawia, że Ida zamiast piąć się w górę, popada w tęsknotę i roztargnienie. Adrian uważa, że jego przyjaciółka powinna odpocząć. W dniu urodzin wręcza jej zaproszenie na kilkudniowy wyjazd do spa. Ida przyjmuje prezent, jednak okazuje się, że przyjaciel nie był z nią do końca szczery, a miejsce, do którego ją przysłał, niebezpiecznie skłania do wyciszenia i przemyśleń. Nie tego chce dziewczyna wiecznie zabiegana i uciekająca od marzeń, które wiele lat temu musiała porzucić. A czego potrzebuje? Co tak naprawę może ją uzdrowić? W tej powieści istotną rolę odgrywają symbole, sny oraz intuicja. To właśnie ona może się okazać najważniejszym głosem, który nie tylko pomaga podjąć decyzje, ale też wybrzmiewa tłumionymi pragnieniami i skrywaną głęboko prawdą.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
73
Długopis wymazywalny Gel-ocity illusion niebieski BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis wymazywalny Gel-ocity illusion niebieski BIC
BIC
Dostępny
41 szt.

Wymazywalny długopis. Tusz niebieski, żelowy wymazywalny BIC Gel-ocity Illusion znika bez śladu dzięki gumce umieszczonej na końcu pióra. Średniej grubości końcówka 0,7 mm kreśli precyzyjne linie o grubości 0,3 mm. Opakowanie zawiera 1 niebieski wymazywalny długopis żelowy.

12,99 zł
2 osoby kupiły
74
Bestia z Buchenwaldu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bestia z Buchenwaldu. Audiobook
Max Czornyj, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Człowiek jest zdolny do wszystkiego. Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu w wyjątkowo bestialski sposób znęcała się nad więźniami, była jedną z najbardziej odrażających sadystek w historii. W willi Kochów odnaleziono wyroby z ludzkiej skóry. Co sprawiło, że urocza dziewczyna stała się wyrafinowaną sadystką? Zaskakujące, jak łatwo człowiek adaptuje się do zmian.

42,90 zł
23,60 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,30 zł

1 osoba kupiła
75
Praktyczny kucharz warszawski. Poradnik dla młodych gospodyń zawierający 1503 różnych przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczny kucharz warszawski. Poradnik dla młodych gospodyń zawierają...
Dostępny
58 szt.

Książka, którą trzymasz w dłoni, drogi Czytelniku, jest poradnikiem kulinarnym, kierowanym na początku XX wieku do pań domu, jako praktyczna pomoc w prowadzeniu gospodarstwa. Obok przepisów potraw prostych aż do najwykwintniejszych, podane są sposoby pieczenia ciast, przyrządzania wędlin, konfitur i rozmaitych konserw oraz różnych porządków domowych, mając na względzie, aby książka ta była również pożyteczna dla pań mieszkających na wsi, jak i w mieście. W wydaniu obecnym zawarta jest nowość, jak na tamte czasy - 4 kolorowe tablice, odtwarzające różne rodzaje mięs, co młodym paniom domu ułatwi zapoznanie się z gatunkami i świeżością tychże.

86,00 zł
62,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 23,22 zł

1 osoba kupiła
76
Ludzie i rzeczy. Zapis socjologiczny Zofii Rydet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie i rzeczy. Zapis socjologiczny Zofii Rydet
Dostępny
43 szt.

Zofia Rydet (1911-1997) prace nad projektem znanym później jako Zapis socjologiczny rozpoczęła w roku 1978. Zbiór fotografii ludzi i zamieszkiwanych przez nich wnętrz rozrósł się do rozmiarów olbrzymiego archiwum, liczącego ponad 20 tysięcy negatywów. To przedsięwzięcie całkowicie pochłonęło jedną z najwybitniejszych polskich fotografek - zdjęcia z tej serii Rydet robiła do końca życia, nigdy nie nadając jej skończonej formy wystawy czy publikacji. Ludzie i rzeczy to zbiór tekstów polskich i zagranicznych badaczy, którzy na wiele sposobów analizują to niezwykłe dzieło, wprowadzając polską fotografkę do międzynarodowego kanonu dwudziestowiecznej sztuki. Zapis socjologiczny jest tu pokazany w kontekście fotografii niemieckiej i amerykańskiej, na szerszym tle polskiej fotografii socjologicznej lat 70. i 80. XX wieku, jest interpretowany w swej materialności i poddawany refleksji teoretycznej. Pokazuje niezwykłą siłę fotografii jako sposobu patrzenia na świat i jako nieoczywistej metody jego archiwizowania. Wśród autorów tekstów są m.in.: Anna Beata Bohdziewicz, Régis Durand, Ewa Klekot, Adam Mazur, Agnieszka Pajączkowska, Helen Petrovsky, Abigail Solomon-Godeau. Esejom towarzyszą obszerne autorskie wybory zdjęć Rydet i osobna wkładka - niepublikowana dotąd makieta niewydanej nigdy książki Zofii Rydet pt. Wieś (1957-1961). Publikacja wydana dzięki współpracy z Fundacją Zofii Rydet, w koedycji z wydawnictwem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

1 osoba kupiła
77
Runy słowiańskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Runy słowiańskie
Dostępny
48 szt.

Wykorzystaj potęgę run, by osiągnąć szczęście i ochronić się przed negatywnymi wpływami.

64,60 zł
48,45 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,15 zł

1 osoba kupiła
78
Squishville. Mini Squishmallow Tiptop Treehouse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishville. Mini Squishmallow Tiptop Treehouse
Jazwares, Squishville
Dostępny
8 szt.

Najnowsze miejsce spotkań w Squishville już jest otwarte… Witamy w domku na drzewie Deluxe TipTop! Ten zestaw z 5 cm niebieską sójką Babs, dwoma akcesoriami i tematycznym miejscem do zabawy spełni wszystkie Twoje marzenia. Najpierw ubierz Babs w sukienkę z biedronkowym wzorem i pozwól jej pobawić się na huśtawce z opony. A następnie umieść ją w ptasim gnieździe, aby mogła radośnie ćwierkać swoim dwóm małym ptaszkom. A na koniec wyślij ją na sam wierzchołek jabłoni, gdzie będzie mogła podziwiać błękitne niebo i piękne widoki. Wypróbuj ten zestaw Squishville i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! Domek na drzewie TipTop Ten zestaw z 5 cm niebieską sójką Babs, dwoma akcesoriami i tematycznym miejscem do zabawy spełni wszystkie Twoje marzenia! Pluszowe miejsce do świetnej zabawy W tym zestawie znajdziesz najbardziej pluszowe i przytulne miejsce zabaw! Najlepsze gniazdko Najpierw ubierz Babs w sukienkę z biedronkowym wzorem i pozwól jej pobawić się na huśtawce z opony. A następnie umieść ją w ptasim gnieździe, aby mogła radośnie ćwierkać swoim dwóm małym ptaszkom. Błękitne niebo A na koniec wyślij ją na sam wierzchołek jabłoni, gdzie będzie mogła podziwiać błękitne niebo i piękne widoki. Zbierz więcej Wypróbuj ten zestaw Squishville i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! ● Zestaw Deluxe zawiera domek na drzewie TipTop z huśtawką z opony! ● W zestawie jest też 5 cm pluszowa maskotka Squishmallows – niebieska sójka Babs! ● Ubierz Babs w sukienkę z biedronkowym wzorem i pozwól jej ćwierkać z przyjaciółmi w ptasim gniazdku! ● Wypróbuj ten zestaw Squishville i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! ● Zabawki należy prać ręcznie i rozwiesić do wyschnięcia. W zestawie: ● domek na drzewie Deluxe TipTop z huśtawką z opony ● 5 cm maskotka Squishmallows – pluszowa niebieska sójka Babs ● sukienka z biedronkowym wzorem ● ptasie gniazdo

179,99 zł
170,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
79
Cyrkiel Griffix Sweet Berry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel Griffix Sweet Berry
Pelikan AG
Dostępny
9 szt.

Cyrkiel szkolny z serii Griffix. Cyrkiel Griffix jest idealny dla dzieci zaczynających przygodę z geometrią, Daje możliwość wykonania precyzyjnego i dokładnego co do milimetra koła. Innowacyjne zabezpieczenie chroni przed skaleczeniem, podczas przenoszenia lub przechowywania cyrkla. Posiada ergonomiczną, przyjemną w dotyku powierzchnię antypoślizgową, która poprawia komfort podczas pracy. W uchwycie trzy zapasowe grafity o twardości H oraz temperówka do ich ostrzenia. Wysokość cyrkla to 15 cm, dzięki czemu bez problemu mieści się w szkolnym piórniku. Obudowa wykonana jest z bezpiecznych materiałów, bez ostrych krawędzi. Dwustopniowa regulacja jest bardzo prosta - za pomocą dużego pokrętła. Średnica rysika: 2 mm.

19,99 zł
1 osoba kupiła
80
Batman, 2 Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Batman, 2 Blu-ray 4K
Matt Reeves, 2022
Dostępny
300 szt.

Batman – wielki hit kinowy z Robertem Pattinsonem w roli głównej! Zabójca bierze na cel elitę Gotham. Zmuszony do podjęcia śledztwa Batman zbiera dowody i jednocześnie zawiązuje nowe sojusze. Wszystko po to, by zdemaskować zbrodniarza i wymierzyć sprawiedliwość przesiąkniętej korupcją władzy.

124,90 zł
108,66 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 16,24 zł

1 osoba kupiła
81
Błękitny dom nad jeziorem, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błękitny dom nad jeziorem, wydanie kieszonkowe
Dostępny
87 szt.

Wzruszająca powieść o poszukiwaniu swojej drogi w otoczeniu pięknych mazurskich krajobrazów. Antonina niespodziewanie dziedziczy stary dom na Mazurach. Chce założyć w nim pensjonat. Spotyka Jakuba, mężczyznę mającego za sobą trudną przeszłość. Pewnej nocy ratuje go, samotnie żeglującego podczas mazurskiego sztormu. Kuba pomaga Tosi remontować dom. Zawiązuje się między nimi nić sympatii, która powoli przeradza się w głębsze uczucie. Z czasem do pensjonatu wprowadzają się inne zagubione dusze. Samotna Zosia, która leczy rany po nieudanym związku oraz Paulina, ciężarna studentka. Kolejny raz okaże się, że los dla wszystkich przewiduje szczęśliwe zakończenia, trzeba tylko zdobyć się na odwagę, by podążyć nieznaną ścieżką.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
82
Baby Ono Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS cream 100x100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS cream 100x100
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Okrycie kąpielowe frotte z uszkami BUNNY EARS pink Zapakowane w ozdobny kartonik miękkie okrycie kąpielowe BUNNY EARS z elementami 3D - uszkami królika - zapewni komfort wrażliwej skórze małego dziecka po kąpieli. Okrycie świetnie wchłania wilgoć i chroni dziecko przed wychłodzeniem. NAJWYŻSZA JAKOŚĆ Okrycie uszyto z najwyższej jakości bawełny, dbając o każdy aspekt wykończenia. Dla komfortu dziecka kapturek jest podszyty dodatkową warstwą. Haczyk przy kapturku daje możliwość zawieszenia okrycia, co ułatwia jego wysychanie. NOWOCZESNY DESIGN Wzór i kolory zastosowane na okryciu powstały w oparciu o najnowsze trendy modowe, wnętrzarskie. OZDOBNE OPAKOWANIE Produkt zapakowany został w elegancki kartonik, dzięki czemu może stać się idealnym prezentem dla młodych rodziców. MIĘKKOŚĆ I PUSZYSTOŚĆ Okrycie jest niezwykle miękkie i puszyste, działa łagodząco na skórę. ELEMENTY 3D Kapturek wzbogacony został o elementy 3D - uszy królika. 100% BAWEŁNY Użycie materiału wykonanego w 100% z bawełny typu frotte sprawia, że produkt idealnie absorbuje wodę, nie podrażniając przy tym delikatnej skóry dziecka. Właściwości techniczne Materiał: 100% bawełna Zalecenia prania: nie należy używać środków zmiękczających, prać w 40%; przed rozpoczęciem używania produktu zalecane jest pranie wstępne. Waga : 0,46 kg Gramatura: 330 gsm Przeznaczone dla dzieci już od pierwszych chwil po urodzeniu (0m+) wymiary okrycia 100 x 100 cm wymiary opakowania 34 x 26 x 3 cm

43,39 zł
39,05 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

1 osoba kupiła
83
Squishville. Mini Squishmallow Pool Party - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishville. Mini Squishmallow Pool Party
Jazwares, Squishville
Dostępny
250 szt.

Lemur Lance zaprasza Cię na fantastyczną imprezę przy basenie! W tym zestawie znajdziesz 5 cm maskotkę – zielononiebieskiego lemura – i wszystko, czego potrzebuje, aby rozkoszować się odpoczynkiem nad wodą. Zabierz go na basen w wielkim stylu, wkładając go do torby plażowej z tęczowym wzorem. Kiedy będzie gotowy do kąpieli, wciśnij go w uroczy pontonik, który ma kształt różowego flaminga. A pod koniec dnia możesz spakować lemura z powrotem do torby. Pojazdy, zestawy do zabawy i Twoje ulubione pluszowe maskotki Squishmallows sprawiają, że świat zabawek Squishville jest pełen różnych możliwości doskonałej zabawy! Zabawa przy basenie Zielononiebieski lemur Lance zaprasza Cię na fantastyczną imprezę przy basenie! Maskotka w wyjątkowym rozmiarze Ten piękny zestaw akcesoriów na imprezę przy basenie zawiera 5 cm maskotkę – zielononiebieskiego lemura Lance’a – i wszystko, czego potrzebuje, aby rozkoszować się odpoczynkiem nad wodą! Impreza przy basenie Zabierz go na basen w wielkim stylu, wkładając go do pięknej torby plażowej z tęczowym wzorem! Pontonik w kształcie flaminga A kiedy Lance będzie gotowy do kąpieli, wciśnij go w uroczy pontonik, który ma kształt różowego flaminga. Zbierz więcej Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i wypatruj nowych, które pojawią się już wkrótce! • Zielononiebieski lemur Lance zaprasza Cię na fantastyczną imprezę przy basenie! • Znajdziesz tu 5 cm maskotkę Squishmallows – lemura Lance’a – i dwa wspaniałe akcesoria! • Zabierz Lance’a na basen w wielkim stylu, wkładając go do torby plażowej z tęczowym wzorem. • Wciśnij go w pontonik, który ma kształt różowego flaminga! • Zbierz wszystkie sześć zestawów Squishville z akcesoriami i czekaj na nowe, które pojawią się już wkrótce! • Zabawki należy prać ręcznie i rozwiesić do wyschnięcia. W zestawie: • 5 cm maskotka Squishmallows – lemur Lance • torba plażowa z tęczowym wzorem • pluszowy pontonik w kształcie flaminga

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
84
Warszawa kryminalna. Tom 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa kryminalna. Tom 2. Audiobook
Helena Kowalik, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Tom drugi reportaży sądowych z najgłośniejszych rozpraw sądowych w sprawach kryminalnych dotyczących wyłącznie stołecznej metropolii. Pitaval, w którym sprawy z wokandy zostały tak dobrane, aby tworzyły panoramę charakterystycznych przestępstw w Warszawie dziesięć lat po transformacji ustrojowej. Są więc korupcyjne przestępstwa wysokich urzędników ministerialnych szufladkowane w sądzie jako tzw. sprawy białych kołnierzyków. Są strzelające do siebie gangi (w niektórych przywódczą rolę pełnią kobiety), lekarze oskarżeni na skutek intrygi politycznej i wiele innych, niezwykłych spraw sądowych. Obecność autorki na rozprawach pozwoliła jej odtworzyć klimat sali sądowej, dotrzeć też do niektórych poszkodowanych czy rodzin oskarżonych w ich domach. Polecamy dla wszystkich zainteresowanych kryminalistyką, prawem i sądownictwem w Polsce.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
85
Thorgal. Tom 33. Statek miecz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 33. Statek miecz
Dostępny
26 szt.

W najnowszym tomie Thorgal wciąż szuka swego syna Aniela, porwanego przez Czerwonych Magów. Aby dotrzeć do ich położonej daleko na wschodzie siedziby, zostaje najemnikiem na statku kupieckim, płynącym rzekami Rusi ku krajom Arabów. Po drodze będzie musiał walczyć ze stepowymi bandytami oraz drużyną pewnego wikińskiego króla. Spotka też znajdującą się w opałach dawno niewidzianą znajomą. Aby ją ratować, zdecyduje się na samobójczą misję.

34,98 zł
25,89 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,09 zł

1 osoba kupiła
86
L.O.L. Surprise OMG Minis in PDQ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise OMG Minis in PDQ
MGA, L.O.L. Surprise
Dostępny
3 szt.

33,90 zł
31,87 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,03 zł

1 osoba kupiła
87
Pol'skij rozmovnik (Rozmówki ukraińsko-polskie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pol'skij rozmovnik (Rozmówki ukraińsko-polskie)
Dostępny
20 szt.

Seria naszych nowoczesnych Rozmówek łączy w sobie wysoką jakość oraz przystępną cenę. Umożliwiają one swobodne porozumiewanie się podczas podróży i w życiu codziennym. W Rozmówkach szczególny nacisk położono na praktyczną komunikację oraz przejrzysty układ tekstu. Są one doskonałą pomocą dla tych, którzy już posługują się językiem obcym oraz dla tych, którzy go jeszcze nie znają.

14,90 zł
7,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 7,45 zł

1 osoba kupiła
88
Podejrzany bez dwóch zdań. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Podejrzany bez dwóch zdań. Audiobook
Jacek Getner, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Basia Kotula wciąż wierzy, że „kryminał to taki romans, tyle że z trupem w tle”. Dlatego gdy ktoś na szyi dyrektora działu personalnego zacisnął krawat w różowe słonie, jest przekonana, że za zbrodnią czai się zawiedzione uczucie. Inaczej uważa podkomisarz Martuś, który szuka mordercy wśród kandydatów do zwolnienia z pracy. W trakcie śledztwa musi dodatkowo opierać się zakusom samotnych pracownic korporacji, które nie mają pojęcia, że podkomisarz jest związany z ich szefową. Tymczasem Martuś nie wie, że sam jest podejrzewany przez Basię o chęć porzucenia jej… Czy szukanie mordercy nie zagrozi ponownie ich związkowi? Co kryje się w kieszeni denata i skąd podkomisarz Rafał Martuś wie, co to jest? I czy uda się oczyścić Basię Kotulę z podejrzeń, kiedy okazuje się, że to ona jest tą pierwszą do zwolnienia z pracy?

32,95 zł
18,12 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 14,83 zł

1 osoba kupiła
89
Bajki i powiastki dla dzieci ukr-pol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki i powiastki dla dzieci ukr-pol
Jachowicz Stanisław, Wydawnictwo Naukowe UMK
Dostępny
9 szt.

Stanisław Jachowicz ? Bajki i powiastki dla dzieci Wybór i redakcja: Marcin Lutomierski Przekład i adaptacja: Lubow Żwanko Ilustracje: Filip Pręgowski ????????? ?????? ? ????? ?? ???????? ??? ????? ????? ?????? ?? ????????: ?????? ???????????? ????????? ?????????: ????? ?????? ??????????: ????? ???????????? Inicjujemy cykl książek literackich adresowanych do ukraińskich dzieci i młodzieży. Zapraszamy do lektury dwujęzycznych edycji klasyki literatury polskiej dla młodego odbiorcy. W ten sposób chcielibyśmy pomóc w poznawaniu zarówno naszego języka, jak i kultury. Niniejszy tomik zawiera wybór wierszowanych historyjek Stanisława Jachowicza ? pierwszego polskiego bajkopisarza dla dzieci, opatrzonych współczesnymi ilustracjami Filipa Pręgowskiego. ??? ???????? ????????? ???? ???????? ?????? ??????????? ??? ??????????? ????? ?? ??????. ?????????? ????? ?????? ???????????? ?? ????????? ??????? ??????? ????????? ??????????. ????? ????? ?? ?????? ????????? ??? ??????? ???? ???? ? ????????. ?? ????? ??????? ??????? ?????? ?????????? ??????? ? ??????? ?????????? ???????? ??????? ? ????????? ?? ????????? ???????????? ?????? ????????????.

24,00 zł
1 osoba kupiła
90
Piórnik kosmetyczka Trapez Greenline Blue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik kosmetyczka Trapez Greenline Blue
Herlitz
Dostępny
5 szt.

Piórnik kosmetyczka etui. Komora główna i kieszeń boczna na zamek błyskawiczny.

33,41 zł
31,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,67 zł

1 osoba kupiła
91
Kolorowanka z księżniczkami. Wersja ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kolorowanka z księżniczkami. Wersja ukraińska
Dostępny
26 szt.

Wspaniała seria książeczek dla maluchów, w której znajduje się mnóstwo zabawy. Kolorowanki, szlaczki, naklejki oraz jedna - złota naklejka w prezencie. Smoki, Księżniczki oraz Kucyki i jednorożce to idealne rozwiązanie na nudę dla chłopców i dziewczynek.

9,99 zł
5,00 zł

Rabat 49,9%
oszczędzasz 4,99 zł

1 osoba kupiła
92
Box: The Complete RCA Album Collection. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
189,90 zł
Powiadomienie
93
Podziały nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziały nocy
Dostępny
150 szt.

?Eliza Korpalska stworzyła oryginalną postać niezależnej kobiety. A może szalonej? Tę powieść czyta się jednym tchem?. (Mikołaj Krawczyk) Aurelia ? ofiara niedostosowania czy niebezpieczna psychopatka? ?Podziały nocy? wymykają się schematom, wątki sensacyjne i kryminalne przeplatają się tu w z obyczajowymi. Eliza Korpalska tworzy postać nieoczywistej, tajemniczej kobiety z bagażem doświadczeń, postrzegającej świat w niezwykle specyficzny sposób. W szpitalu psychiatrycznym, gdzie poznajemy bohaterkę, dochodzi do okrutnego morderstwa. Kto jest winny? Pacjent Fiodor, lekarz-stażysta, czy może ktoś z zewnątrz? Czy Aurelia ciepli na narcystyczne zaburzenie osobowości, czy może jednak jest ofiarą okrutnego świata bezdusznych ludzi? W czym tkwi sedno jej szaleństwa? Ta powieść mnoży pytania, na które czytelnik musi odpowiedzieć sobie sam.

39,99 zł
29,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

94
Batman, 2 Blu-ray (Steelbook) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman, 2 Blu-ray (Steelbook)
Matt Reeves, 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Batman – wielki hit kinowy z Robertem Pattinsonem w roli głównej! Zabójca bierze na cel elitę Gotham. Zmuszony do podjęcia śledztwa Batman zbiera dowody i jednocześnie zawiązuje nowe sojusze. Wszystko po to, by zdemaskować zbrodniarza i wymierzyć sprawiedliwość przesiąkniętej korupcją władzy.

95,90 zł
91,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,79 zł

95
Pucked. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pucked. Tom 1
Dostępny
35 szt.

Pierwsza powieść z cyklu „Pucked”, z którą chętnie pójdziesz do łóżka! Mając za brata przyrodniego słynnego gracza NFL, Violet Hall jest bardzo dobrze zaznajomiona z reputacją playboya, którą posiada wiele gwiazd hokeja. Jest na tyle mądra, aby omijać tych gorących, dobrze zbudowanych, posiadających niezrównaną wytrzymałość chłopaków. Tak jest do dnia, kiedy spotyka legendarnego kapitana drużyny – Aleksa Watersa. Violet nie jest zainteresowana jego przystojną, poobijaną twarzą ani jego wspaniałym, twardym sześciopakiem na brzuchu. Ale kiedy Alex przypadkowo zmienia poprzednią opinię Violet dotyczącą niezbyt wysokiego intelektu zawodników hokejowych, staje się czymś więcej niż tylko gorącym ciałem z pasującą do niego twarzą. Biorąc pod uwagę, że to może być kompletną pomyłką, Violet dowiaduje się, jak dobrze Alex radzi sobie ze swoim kijem hokejowym, który ma w spodniach. Ale to, co zaczyna się jednonocną przygodą, szybko przekształca się w coś więcej. Po nocy pełnej orgazmów Alex zaczyna wydzwaniać, pisać, mailować i wysyłać ekstrawaganckie, dziwaczne prezenty, co sprawia, że trudno go ignorować, a jeszcze trudniej nie lubić. Problem w tym, że media przedstawiają Aleksa jako playboya, a Violet nie chce być częścią tej gry.

41,90 zł
20,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 20,95 zł

96
Pucked. Tom 2. Pucked Up - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pucked. Tom 2. Pucked Up
Dostępny
34 szt.

Druga powieść z cyklu „Pucked”, z którą chętnie pójdziesz do łóżka! Miller „Buck” Butterson przechodzi przez życie, bzykając laski, odkąd hokejowy krążek rozwalił mu przednie zęby, naprawiając tym samym jego fatalny zgryz. Po pięciu latach spędzonych w NHL na odpieraniu ataków przeciwników na lodzie i zdobywaniu bramek z hokejowymi króliczkami, Miller postanowił, że jest gotowy mieć dziewczynę. Prawdziwą dziewczynę, a nie kogoś w stylu hokejowego króliczka. Taką, którą zabierze na randki, i z którą nie wskoczy po chwili do łóżka. Miller myśli, że siostra kolegi z drużyny jest tą odpowiednią kobietą. Tylko że w odróżnieniu od Aleksa Watersa, kapitana drużyny i ogólnie miłego faceta – i który, tak się składa, spotyka się z jego przyrodnią siostrą – reputacja Millera w mediach jako dziwkarza jest w pełni zasłużona. Poza tym drobnym szczegółem, Miller nie ma żadnego pojęcia o związkach ani o czasie i wysiłku, jakich one wymagają. Miller przekonuje się, ale nie tak szybko, że jeśli chce, aby Sunshine „Sunny” Waters się w nim zakochała, będzie musiał zrobić o wiele więcej, niż pokazać jej sypialniane umiejętności swojego kijka.

41,90 zł
20,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 20,95 zł

97
Postępowanie w wybranych zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie w wybranych zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzież...
Dostępny
120 szt.

Publikacja Postępowanie w wybranych zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzieży to pozycja, w której grono wybitnych specjalistów z obszaru psychiatrii dziecięcej przedstawia postępowanie diagnostyczne i nowoczesne leczenie zaburzeń lękowych, obsesyjno-kompulsywnych, adaptacyjnych czy afektywnych, jak również innych schorzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Adresatami kompendium wiedzy są nie tylko lekarze, ale także studenci medycyny, szczególnie zainteresowani obszarem psychiatrii dziecięcej.

74,00 zł
68,82 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,18 zł

98
Scooby Doo! I... Zgadnij kto?, Sezon 1, Część 4, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby Doo! I... Zgadnij kto?, Sezon 1, Część 4, DVD
różni, 2022
Dostępny
101 szt.

„Scooby Doo! I… zgadnij kto?” produkcji Warner Bros. Animation czerpie z najlepszych tradycji serii, tryskając przy tym niesamowitą dawką humoru. W obliczu najbardziej zawiłych zagadek, Fred, Daphne, Velma, Kudłaty i Scooby-Doo łączą siły z największymi celebrytami i sławami popkultury. Tym razem zatańczą ze zjawą i posłuchają muzycznego skowytu wilkołaka – a ty razem z nimi! Wskocz do Wehikułu Tajemnic, żeby przeżyć zupełnie nowe, zabawne przygody, w których największą zagadką jest to, kto tym razem pomoże sprytnym dzieciakom!

42,99 zł
40,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,15 zł

99
Dark Empire - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dark Empire
Dostępny
67 szt.

Choć Valentina Gilardi urodziła się w potężnej rodzinie mafijnej, to jednak nie żyje w świecie przemocy i nielegalnych interesów. Przynajmniej do dnia pogrzebu ojca. Valentina dowiaduje się, że zgodnie z jego ostatnim życzeniem, ma przejąć władzę nad mafijnym imperium. Trzy lata później jest już zupełnie inną kobietą: silną, niezależną i budzącą postrach. Doskonale radzi sobie w nowej roli, ale na horyzoncie pojawia się wróg, który poprzysiągł zniszczyć nie tylko ród Gilardich, ale także równie potężną rodzinę Margante. Cascio Margante wierzy, że najlepszym rozwiązaniem będzie ślub z Valentiną, który przypieczętuje mafijny sojusz. Czy to wystarczy, żeby pozbyć się zagrożenia?

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

100
Selfie z Katalonią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Selfie z Katalonią
Dostępny
50 szt.

Nic tak nie przytłacza Agnieszki, jak zimna i deszczowa pogoda w Anglii, gdzie od jedenastu lat pracuje jako pielęgniarka. Jej dobry nastrój i cierpliwość dodatkowo zostają nadwyrężone przez fatalne w skutkach, zwłaszcza dla niej, nieporozumienie z chłopakiem. Pod wpływem impulsu postanawia rozstać się z nim na jakiś czas, by nabrać dystansu i przemyśleć dalsze losy ich związku. A nie ma lepszego miejsca na przemyślenia i oderwanie się od szarej rzeczywistości niż słoneczna, ciepła i pachnąca paellą Katalonia! A jeśli Agnieszce towarzyszyć będą dawno niewidziane przyjaciółki ze studiów, o nudnych wakacjach nie może być mowy! Duża dawka humoru, nagłe zwroty akcji, niecodzienne spotkania i wydarzenia, które dziwnym trafem nigdy nie chcą się pokryć z planami. A wszystko zaczęło się przez wędzoną makrelę z polskiego sklepu pana Władka!

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

Wróć do góry