hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.04.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 28 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się To, o czym dorośli Ci nie mówią. Sztuczna inteligencja (Max Skorwider, Boguś Janiszewski), na drugim To, o czym dorośli Ci nie mówią. Sex (Max Skorwider, Boguś Janiszewski). Kolejny produkt to Od... do. Jak powstają różne rzeczy (Liliana Fabisińska) oraz Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików (Robert J. Ackerman).
1
To, o czym dorośli Ci nie mówią. Sztuczna inteligencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
To, o czym dorośli Ci nie mówią. Sztuczna inteligencja
Dostępny
293 szt.

Dzięki tej książce nie nauczysz się pisać algorytmów ani kodować, ale dowiesz się, co to jest sztuczna inteligencja, skąd wziął się pomysł tworzenia myślących maszyn, ile one potrafią dziś, a ile będą potrafiły wkrótce. I czy należy się tego obawiać. Odkryjesz też, jak myśli i jak uczy się komputer i czy sztuczna inteligencja jest lepsza od ludzkiej? Wyrusz w fascynującą podróż po świecie nowych technologii i sprawdź, jak wkrótce będzie wyglądała nasza rzeczywistość. Dla fanów smartfonów, komputerów i robotów od 9 do 113 lat! Co wiedzą o nas aplikacje? W czym jesteśmy jeszcze lepsi od robotów? Czy roboty mogą nauczyć się za bardzo? Czy da się nas wymienić na nowszy model? Kto lepiej kłamie – maszyny czy ludzie? Czym się zajmiemy, gdy maszyny będą już robić za nas wszystko? Co z nami zrobi superinteligencja? Uważaj na swój cyfrowy ślad!

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

62 osoby kupiły
2
To, o czym dorośli Ci nie mówią. Sex - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, o czym dorośli Ci nie mówią. Sex
Dostępny
214 szt.

To nie jest książka o tym, o czym myślisz, tylko o czymś zupełnie innym. Nie będziemy nią gorszyć, tylko edukować, odpowiadając na różne pytania dotyczące płci. Na przykład takie: • Czy da się żyć bez rozmnażania? • Skąd się wziął wynalazek płci i jak życie dawało sobie radę bez niego przez 2 miliardy lat? • Jak to jest mieć na raz 3 miliony dzieci, skoro nam, ludziom, z jednym bywa trudno? • Ile w końcu jest płci? Dwie czy więcej? I co ma wspólnego płeć z cebulą? • Czy orientacji płciowej można się nauczyć? • Czy można umrzeć z miłości?

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

34 osoby kupiły
3
Od... do. Jak powstają różne rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od... do. Jak powstają różne rzeczy
Dostępny
272 szt.

Dzieci pytają: co? jak? dlaczego? Seria „Od...do...” odpowiada. Skąd się bierze chleb? Jak powstaje samochód? Co trzeba zrobić, żeby zbudować dom? Skąd się biorą książki? Pokazujemy i objaśniamy, jak powstają rzeczy, które otaczają nas na co dzień. Pytajcie śmiało! samochód • samolot • szkło • dom • krzesło • książka • klocki • spodenki • plaster • chleb • żółty ser • czekolada • lody Pełne szczegółów ilustracje, na których dziecko odnajdzie fascynujące elementy. Przystępnie napisany, zrozumiały tekst. Do tego trwałe, kartonowe strony. Książka, z którą trudno się rozstać.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

29 osób kupiło
4
Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików
Dostępny
179 szt.

Mam nadzieję, że ta książka oraz spostrzeżenia dorosłych córek alkoholików będą dla ciebie pomocą. Zasługujesz na to. • Czy wciąż zdarza ci się rezygnować z własnych potrzeb na rzecz cudzych? • Za wszelką cenę dążysz do perfekcji w tym, co robisz? • Szukasz u innych potwierdzenia swojej wartości? • Wciąż czujesz niewyjaśnione napięcie i niepokój? Dorastanie w rodzinie alkoholowej odciska głębokie piętno na psychice. By jakoś poradzić sobie w dzieciństwie, musiałaś wypracować sztywne schematy reagowania. Dzięki nim stałaś się „mistrzynią przetrwania”. Dziś te mechanizmy są już niepotrzebne, ale tobie trudno się od nich uwolnić i wciąż odgrywasz dawną rolę… Doktor Robert J. Ackerman, który od kilkudziesięciu lat pomaga dorosłym córkom alkoholików zrozumieć siebie, zaakceptować skomplikowaną przeszłość i rozpocząć proces zdrowienia, przekonuje, że mają one wystarczająco dużo siły i wytrwałości, by poradzić sobie z dawnymi zranieniami i prowadzić satysfakcjonujące życie. Dowodzą tego bezpośrednie relacje jego pacjentek. Dzielą się one w tej książce swoimi trudnymi przeżyciami i na własnym przykładzie pokazują, że choć niełatwo jest „na nowo poskładać wartości, zaufanie i miłość”, to można nauczyć się rozumieć i akceptować własne emocje oraz odzyskać wiarę w siebie i świat.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

19 osób kupiło
5
To, o czym dorośli Ci nie mówią. Klimat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, o czym dorośli Ci nie mówią. Klimat
Dostępny
292 szt.

Najnowsza książka Bogusia Janiszewskiego z ilustracjami Maxa Skorwidera z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią” porusza zagadnienia związane z kryzysem klimatycznym. Opowieść rozpoczyna się od objaśnienia, skąd się wzięło życie i czego życie potrzebuje do życia. Dowiadujemy się, skąd się bierze tlen, a skąd dwutlenek węgla; co to jest atmosfera, co się aktualnie z nią dzieje oraz czy człowiek zawsze tak mieszał w naturze. Poznajemy sposoby, w jaki pozyskuje się energię (węgiel, ropa), oraz skutki zwiększenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze. Przeczytamy o nowych pomysłach na produkcję energii i o tym, które z nich dają efekty. Sprawdzimy także, co z kryzysem robią państwa i organizacje międzynarodowe, a co może zrobić każdy z nas.

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

18 osób kupiło
6
Czytanki naklejanki. Mam supermoce! Marvel Spider-Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Mam supermoce! Marvel Spider-Man
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
17 szt.

Peter Parker był zwyczajnym nastolatkiem, świetnie sobie raził w szkole, miał dobre stopnie, które nie przysparzały mu kolegów. Petera ciągle dręczył szkolny osiłek. Pewnego dnia to się zmieniło Chcesz wiedzieć, jak Peter Parker został Spider-Manem, zaczął wspinać się na budynki, ronić supertrwałe pajęczyny? Oto początki Spider-Mana. W każdym tytule serii "Czytanki naklejanki" młody czytelnik znajdzie opowiadanie oraz arkusz z 30 naklejkami. Część z nich przyda się do zabawy, a część można umieścić w odpowiednich miejscach na stronach, tak by uzupełnić czytaną historię. Resztę można wykorzystać do zabawy. Idealne rozwiązanie, by zachęcić dziecko do aktywnego czytania. Zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą dzieciom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość, koordynację ręka-oko oraz ćwiczyć pamięć. I najważniejsze - aktywnie czytać i słuchać.

9,79 zł
6,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 2,80 zł

15 osób kupiło
7
Reguły pożądania. Tom 2. Prokurator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguły pożądania. Tom 2. Prokurator
Dostępny
159 szt.

Niezwykle wyczekiwana kontynuacja Korepetytora! Dwa lata. Tyle minęło od ich ostatniego spotkania. Życie Isabelli teoretycznie ruszyło do przodu. Dziewczyna ma chłopaka, stała się bardziej niezależna, a kariera prawnicza stoi przed nią otworem. W Kalifornii grasuje seryjny morderca, co przysparza Hoganowi o wiele więcej pracy niż dotychczas. Kiedy Isabella zostaje przydzielona do odbycia stażu w prokuraturze, ziemia usuwa jej się spod nóg. Jednak kobieta wie, że nie może się wycofać. Wrogie spojrzenia, jakie posyła jej Hogan podczas wspólnego spotkania, utwierdzają ją w przekonaniu, że ich rozstanie było właściwe, choć obecność byłego kochanka ma na nią nieuchronny wpływ. Teraz Hogan jest bardziej bezwzględny. Bardziej oschły. I niestety bardziej uwodzicielski. Pół roku u boku prokuratora będzie dla Isabelli sporym wyzwaniem.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

15 osób kupiło
8
Koniberki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniberki
Dostępny
141 szt.

Nic tak nie działa na dzieci, jak dobra bajka na dobranoc. Jeśli chcecie odpocząć od Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Koniberki są dobrym pomysłem. Nie ma tu jednego bohatera. Jest ich wielu, bo koniberki to przede wszystkim społeczność. Mamy m.in. próżną Filipinkę, łobuza Węgielka, przyjacielskiego Szafirka, ale też seniorkę Rozetkę. Ta baśń to odbicie ludzkich spraw małych dzieci. Pod płaszczykiem przygód sympatycznych stworzeń z motylimi skrzydełkami, dzieci uczą się odróżniać dobro od zła, czy mądrość od głupoty. To po prostu mądra i ciepła opowieść.

45,90 zł
28,92 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,98 zł

15 osób kupiło
9
Między jeziorami. Tom 1. W sercu wroga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między jeziorami. Tom 1. W sercu wroga
Dostępny
280 szt.

Pierwszy tom nowej, rozdzierającej serce sagi Magdaleny Wali Jest wiosna 1944 roku. W cieniu wojny wśród mazurskich jezior rodzi się uczucie, które może kosztować życie… Amalia Heyn to córka bogatych mazurskich gospodarzy, lecz od dnia ślubu z Niemcem należy do rodziny nazistów. Dziewczyna jest świadoma okrucieństwa wojny, martwi się o życie walczącego na froncie męża, ale nie umie się odnaleźć wśród ludzi ślepo wierzących w potęgę Hitlera i Rzeszy… Do gospodarstwa Heynów trafia Piotr Liszkiewicz, polski robotnik przymusowy. Tajemniczy mężczyzna pała nienawiścią do Niemców. Marzy o zemście. Nie zdaje sobie sprawy, że jedyną osobą, która dobrze mu życzy, jest Amalia. Mimo początkowej niechęci między Amalią a Piotrem nawiązuje się nić porozumienia. Oboje wiedzą, że ich przyjaźń jest zakazana, jednak z czasem serca przestają słuchać rozumu… Co zrobić z rodzącą się miłością, za którą grozi śmierć?

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

14 osób kupiło
10
Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem
Dostępny
326 szt.

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! „Miś Tuliś to współczesna klasyka!” - pisze „Guardian”. To najnowszy – dziewiąty – tom kultowej serii opierwszej wyprawie Misia Tulisia ijego przyjaciół pod namiot io tym, jak bajki wpływają na wyobraźnię. Miś Tuliś jest bardzo przejęty, bo pierwszy raz jedzie zprzyjaciółmi na biwak. Wieczorem wskakują wpiżamki, ale czyż można zasnąć bez bajki na dobranoc? Zbierają się więc wokół Bajkowego Kamienia. Owieczka opowiada historię, która przyprawia przyjaciół odreszcze. Zaczynają słyszeć dziwne głosy… Przyjaciół czekają niespodziewane, zabawne przygody. • Ta książka przekonuje dziecko, że strach przed wytworem wyobraźni ma wielkie oczy. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie.Ma do podarowania tyle dobroci iczułości, i„tyle przytuleń-że-aż”.Rozczula, wzrusza, bawi irozśmiesza. Łagodnie iz humorem wkipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych znowymi doświadczeniami iprzeżyciami osilnym ładunku emocjonalnym.Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg imagia Gwiazdki, pierwszy dzień wprzedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy niemoże sobie zczymś poradzić igdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nieudaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości iszuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą izachęcą, by nigdy się niezniechęcał. Seria oMisiu Tuliaiu pokazuje, jak pełna życzliwości iwzajemnej akceptacji umiejętność bycia wgrupie daje radość, poczucie własnej wartości ipomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym.W AMBERKU ukazało się już 9 tomów wtwardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i– jak pisze „Times” –idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa jewspółczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Mellingto jeden znajbardziej znanych ilubianych na świecie brytyjskich autorów iilustratorów książek dladzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami ipełnym ciepła iczułości przesłaniem.Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii odzielnym rycerzu:Umykający całusek,Śpij dobrze, dobry rycerzu,Trzy życzenia. David Melling serię oMisiu Tulisiu napisał dlaswoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” itak powstała zabawa wprzytulenia. Wtedy miał już wszkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami iprzeżyciami zżycia Mellinga ijego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość iuniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się zTulisiem ijego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

42,90 zł
25,31 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 17,59 zł

11 osób kupiło
11
Popołudnie chrześcijaństwa. Odwaga do zmiany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popołudnie chrześcijaństwa. Odwaga do zmiany
Dostępny
89 szt.

Nadszedł czas odmienionego Kościoła • Czy na naszych oczach umiera chrześcijaństwo? • Co się stało z ideami, które przez wieki dawały siłę i dynamikę wyznawcom Chrystusa? • Czy żyjemy w przełomowym dla naszej wiary i religijności momencie historii? Tomáš Halík, jeden z najbardziej przenikliwych współczesnych teologów, zastanawia się nad przyszłością naszej wiary. Wydaje się, że wkroczyliśmy w jej popołudnie, kiedy znika świeżość i zaangażowanie charakterystyczne dla poranka. A może to jednak okazja i nadzieja na dokończenie trwającego całe życie procesu dojrzewania, którego nadejście może przynieść pogłębienie wiary, mądrość, zdolność do panowania nad emocjami i pokonywania egocentryzmu. Ta książka to prawdziwe opus magnum ks. Tomáša Halíka. Dogłębna psychologiczna, socjologiczna i teologiczna analiza współczesnego Kościoła i naszej cywilizacji. Wyzwanie rzucone naszej religijności i próba zaradzenia kryzysowi. Już starożytni pustelnicy wiedzieli o „demonie południa”, o strzale, która leci w środku dnia. Ostrzegali przed występkiem, który zwie się acedia. To słowo oznacza coś więcej niż lenistwo, jakkolwiek tak się je zwykle przekłada. Chodzi raczej o utratę energii i chęci życia, o duchową gnuśność, otępienie – dziś sięgnęlibyśmy prawdopodobnie do takich pojęć, jak depresja czy syndrom wypalenia (burn out syndrom). Ten kryzys jest jednak również szansą. Popołudnie życia to kairos, czas odpowiedni dla rozwoju życia duchowego.

46,90 zł
33,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

10 osób kupiło
12
Bolek i Lolek. W poszukiwaniu polskich skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolek i Lolek. W poszukiwaniu polskich skarbów
Dostępny
1453 szt.

Skarby są tylko po to, żeby ich szukać. Bolek i Lolek oraz ich dzielna kompanka Cysia ruszają w Polskę, żeby wypchać swoje kieszenie złotem. Przedrą się przez jaskinie, tajemne przejścia i tunele. Odwiedzą dwa zamki, jedną piramidę, bagno i dżunglę (no dobra, tak naprawdę to palmiarnię). Na drodze staną im alchemik, duch i jeden nadęty rycerz. Ale nic to dla nich! SKARBY czekają! • Jak wyłowić złoto w Złotoryi i czy przydadzą się do tego… barany? • Kto dawno, dawno temu ukrył najbardziej egzotyczny skarb w Niedzicy? • Czy polskie piramidy skrywają prawdziwe mumie? • Jak wyturlać się z labiryntu w Zamku Czocha? Kultowi bohaterowie najbardziej znanej bajki na tropie polskich skarbów! Pakujcie plecaki i ruszajcie po przygodę razem z Bolkiem, Lolkiem i Cysią! Skarby i przygody, które na Was czekają: • Skarby Smoka Wawelskiego • Złoto z kopalni złota • Złoty pociąg w Wałbrzychu • Złoto w strumieniu – Złotoryja • Chwarszczany i templariusze • Biała Dama z Niedzicy • Piramida w Rapie • Zamek Czocha • Skarb Talleyrandów • Skarby ze Środy Śląskiej • Tajemnica studni w Srebrnej Górze • Skarby archeologiczne w Biskupinie • Współczesne skarbce • Depozyty i kapsuły czasu Nasi bohaterowie weszli w końcu do swojego wymarzonego skarbca i aż przymknęli oczy od blasku. Na wózku górniczym leżały piękne sztaby złota. Jedna na drugiej. Tylko czekały, aż ktoś je weźmie. Lolek ruszył pierwszy i w biegu już otwierał swój pusty do tej pory plecak. Bolek pędził tuż za nim, depcząc mu po piętach. Równocześnie dopadli wózek, złapali po jednej sztabce i…. – Są przyklejone – powiedział zaskoczony Bolek. – Nie da się ich podnieść. – Nie są przyklejone, tylko są bardzo, bardzo ciężkie – zaśmiała się Cysia. – Jedna taka sztabka ważny dwadzieścia kilogramów… – Czyli dwie sztabki ważą tyle co ja – powiedział zszokowany Lolek. – Nie uniosę jej, stwierdził ze smutkiem i zaczął zamykać plecak. – Hej, nie martwcie się! Chcieliśmy znaleźć skarbiec i go znaleźliśmy, chcieliśmy mieć przygody i je mamy! A to jeszcze nie jest koniec naszej wyprawy! Nagle zza wózka wystawił główkę dziwny zielony stworek, którego poznali już jako gnoma. Popatrzył w oczy smutnych i zawiedzionych chłopców, powiedział coś po gnomowemu i wyciągnął na dłoni malutkie grudki złota. Bo nawet gnomy nie lubią, kiedy ktoś jest smutny, i zaraz chcą poprawić każdemu humor. – fragment książki Bolek i Cysia wyszli zmarznięci i zdrętwiali z rzeki, na dnie ich talerzy leżało zaledwie kilka okruszków złota. Nagle szczęki opadły im do samych kaloszy! Oto na słoneczku wygrzewa się Lolek, obok niego leży baran, a między nimi – cała sterta złota! – Zawodów w płukaniu złota nie wygram, ale może ktoś by zrobił zawody w grzebaniu w baraniej sierści? Wtedy na pewno bym wygrał! – Lolek! To przecież złote runo! Owcza sierść nazywana jest runem, a skoro cała pokryta była złotem, to znalazłeś złote runo! – Tak, znalazłeś złote runo i wynalazłeś sposób, jak się nie narobić, a zarobić – zaśmiała się Cysia, podczas gdy chłopcy już pakowali drobinki złota do Lolkowego plecaka. – fragment książki

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

9 osób kupiło
13
Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX
Dostępny
2924 szt.

Bestsellerowa biografia człowieka, który zmienia świat na naszych oczach. Steve Jobs chciał waszych pieniędzy. Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów. Elon Musk zamierza uratować świat przed zagładą. Wizjoner, geniusz, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Człowiek stawiany w jednym szeregu z Thomasem Edisonem, Henrym Fordem i Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto. Stworzył PayPala, koncern samochodowy Tesla Motors, a także SpaceX – firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się, mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego. Żeby przekonać rząd, że pojawił się nowy gracz w wyścigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzibą Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie. Gdy po auta Tesli ustawiały się kolejki chętnych, Leonardo DiCaprio błagał Elona o egzemplarz elektrycznego Roadstera. Musk oczywiście odmówił. Ashlee Vance, publicysta specjalizujący się w nowoczesnych technologiach, przeprowadził dziesiątki wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i pracownikami Elona Muska. Dotarł także do jego wrogów. Sam Musk przyrzekł, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do publikacji tej książki. Nagle zmienił zdanie – oto ona.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

9 osób kupiło
14
Wysoko wrażliwi w toksycznej relacji. Wykorzystaj techniki CBT i DBT, aby stawiać granice, radzić sobie z manipulacją i zadbać o swoją wyjątkowość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysoko wrażliwi w toksycznej relacji. Wykorzystaj techniki CBT i DBT, ...
Dostępny
819 szt.

Skoro sięgasz po tę książkę, to jest bardzo prawdopodobne, że przytłaczają cię toksyczni ludzie w twoim otoczeniu. Niezależnie od tego, czy chodzi o apodyktycznego współpracownika, który stale krytykuje, o członka rodziny, który tylko bierze, nie dając nic w zamian, czy też o partnera, który regularnie obraża i poniża, relacje z toksycznymi ludźmi wyciskają swe piętno na umyśle, ciele i duszy. Zwłaszcza w przypadku wysoko wrażliwych osób, które wszystko przeżywają intensywniej, głębiej. Takie osoby stanowią wyjątkowo łatwy cel dla manipulatorów, narcyzów, psychopatów i socjopatów. Wrażliwość, dobroduszność, życzliwość, empatia, sumienność czy chęć dawania to cechy, których toksyczne osoby szukają u innych i które skwapliwie wykorzystują. Ponieważ patrzysz na świat i na ludzi w prostolinijny, życzliwy sposób, możesz nie zauważać złych intencji i sygnałów ostrzegawczych. Warto jednak pamiętać, że relacja WWO i osoby toksycznej nie może być zdrowa – jest to układ typu pasożyt i żywiciel. Pasożyt będzie cię wykorzystywał, wysysał z ciebie energię, bezwzględnie korzystał z twoich zasobów. Sprawi, że zaczniesz odczuwać dyskomfort, stres, irytację, lęk. Wzbudzi w tobie poczucie przybicia, przytłoczenia, zagubienia, dezorientacji. Jak zatem radzić sobie z toksycznymi ludźmi, gdy jest się osobą wysoko wrażliwą? Shahida Arabi wyjaśnia to niezwykle szczegółowo. Opierając się na wynikach badań naukowych i na własnym doświadczeniu w pracy terapeutycznej, tłumaczy, dlaczego osoby wysoko wrażliwe są tak podatne na wykorzystanie, a także pokazuje, jak wyzwolić się z niezdrowego układu. Ten poradnik do lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce odzyskać swoje życie i uwolnić się z toksycznej relacji, aby w pełni wykorzystać własny potencjał. W książce znajdziesz praktyczne strategie i porady przedstawione w jasny, zrozumiały sposób. Dowiesz się z niej, jak: • przeciwdziałać taktykom manipulacji, wykorzystując narzędzia wywodzące się z terapii poznawczo-behawioralnej i dialektyczno-behawioralnej; • rozpoznać różne typy toksycznych ludzi i ochronić się przed nimi; • odzyskać równowagę i dojść do siebie po toksycznej relacji; • stawiać zdrowe granice i dbać o siebie; • wykorzystać swoje „supermoce”, aby rozkwitnąć.

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

7 osób kupiło
15
Disney Nasze magiczne Encanto. Czytanki naklejanki. Magiczny dar Antonia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Nasze magiczne Encanto. Czytanki naklejanki. Magiczny dar Anton...
Dostępny
38 szt.

Antonio Madrigal w dniu piątych urodzin ma otrzymać magiczny dar i zaczarowany pokój. W jego rodzinie każdy ma jakiś wyjątkowy talent: świetny słuch, nadludzka siłę… Jaki talent przypadł chłopcu? Przeczytaj, powiemy tylko że Madrigalowie są nim zachwyceni! W każdym tytule serii „Czytanki naklejanki” młody czytelnik znajdzie opowiadanie oraz arkusz z 30 naklejkami. Część z nich przyda się do zabawy, a część można umieścić w odpowiednich miejscach na stronach, tak by uzupełnić czytaną historię. Idealne rozwiązanie, by zachęcić dziecko do aktywnego czytania. Zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą dzieciom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko. I najważniejsze – aktywnie czytać i słuchać!

8,99 zł
7,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
16
Czytanki naklejanki. Poznaj naszą drużynę. Marvel Spidey i Super-kumple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Poznaj naszą drużynę. Marvel Spidey i Super-kumpl...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Miles, Gwan i Peter grają w grę komputerową, gdy nagle rozlega się Pajęczy Alarm. Ktoś w sąsiedztwie ma kłopoty! Przyjaciele wskakują w kostiumy superbohaterów: Spider-Mana, Ghost-Spidera i Spina. Są gotowi, by nieść pomoc. Nosorożec, Doc Ock ani Zielony Goblin nie mają z nimi szans! Opowiastka "Spidey. Poznaj naszą drużynę" powstała na motywach serialu animowanego. „Czytanki naklejanki” to nie tylko obietnica udziału w fascynujących przygodach ulubionych bohaterów, ale również okazja, by aktywnie uczestniczyć w czytaniu. W każdym tytule serii „Czytanki naklejanki” młody czytelnik znajdzie opowiadanie oraz arkusz z 30 naklejkami. Część z nich przyda się do zabawy, a część można umieścić w odpowiednich miejscach na stronach, tak by uzupełnić czytaną historię. Resztę można wykorzystać do zabawy. Idealne rozwiązanie, by zachęcić dziecko do aktywnego czytania. Zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą dzieciom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość, koordynację ręka-oko oraz ćwiczyć pamięć. I najważniejsze - aktywnie czytać i słuchać.

8,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
17
Czytanki naklejanki. Złomek szeryfem. Disney Pixar Auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Złomek szeryfem. Disney Pixar Auta
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
136 szt.

Poznaj kolejną przygodę ulubionych bohaterów kultowej animacji "Auta" - Zygzaka i jego przyjaciół. Tym razem przeczytasz o tym, w jaki sposób Złomek został zastępcą Szeryfa i od czego zaczął porządki w Chłodnicy Górskiej. Zaciekawiony? W każdym tytule serii "Czytanki naklejanki" młody czytelnik znajdzie opowiadanie oraz arkusz z 30 naklejkami. Część z nich przyda się do zabawy, a część można umieścić w odpowiednich miejscach na stronach, tak by uzupełnić czytaną historię. Idealne rozwiązanie, by zachęcić dziecko do aktywnego czytania. Zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą dzieciom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko. I najważniejsze - aktywnie czytać i słuchać!

8,99 zł
7,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

6 osób kupiło
18
Terapia schematów dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia schematów dzieci i młodzieży
Dostępny
341 szt.

Terapia schematów stworzona przez doktora Jeffreya E. Younga to nowatorskie podejście terapeutyczne wywodzące się z tradycyjnego nurtu poznawczo-behawioralnego. Łączy aspekty terapii poznawczo-behawioralnej z innymi modelami terapeutycznymi, między innymi z teorią przywiązania, z koncepcją psychodynamiczną oraz z modelami terapeutycznymi skoncentrowanymi na emocjach. Celem terapii schematów jest pomoc pacjentom w rozpoznaniu ich podstawowych potrzeb emocjonalnych i wskazanie, jak mogą je zaspokoić. Terapia ta znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku pacjentów z długotrwałymi, utrwalonymi problemami emocjonalnymi, także z zaburzeniami osobowości. Doktor Christof Loose idzie o krok dalej i prezentuje zastosowanie terapii schematów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z ich rodzicami. Podręcznik pod jego redakcją został napisany przez klinicystów dla klinicystów. W sposób niezwykle przystępny prezentuje teoretyczne i praktyczne zasady pracy psychoterapeutycznej z dziećmi na różnych etapach rozwoju (od narodzin do wczesnego okresu dorosłości) oraz z ich opiekunami. Czytelnik, dzięki przedstawionym przykładom klinicznym, dowie się, jak: • zaangażować dziecko i rodziców w obserwację i zrozumienie problemu, który pojawił się w rodzinie; • opisać i zilustrować problem dziecka i systemu w ujęciu terapii schematów i frustracji potrzeb; • zbudować relację terapeutyczną, w której terapeuta wciela się w rolę troskliwego rodzica, przy jednoczesnym zastosowaniu innych technik terapeutycznych, w tym także silnie oddziałujących na przeżycia i emocje oraz je aktywizujących. Dodatkowo autorzy dzielą się z nami gotowymi do użycia kartami pracy dostępnymi online.

89,90 zł
80,01 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,89 zł

6 osób kupiło
19
Poradnik małego skauta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik małego skauta
Dostępny
274 szt.

Niezbędnik dzielnych łowczyń i łowców przygód! Oto poradnik dla dzieci, który odpowiada na to pytanie. W przystępny i dowcipny sposób pomaga radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Uczy, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności. Porady, informacje, ciekawostki. Jak posprzątać pokój, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innych? Poradnik małego skauta: • uczy samodzielności • pomaga być koleżeńskim i pomocnym • podpowiada sposoby na zdobycie różnych ?sprawności? • ćwiczy odpowiedzialność Książka podzielona na 6 części: m.in. Na wycieczce i na wakacjach, W szkole i po szkole, Jak się nie zgubić). W każdej części kilka do kilkunastu rozdziałów (m.in. Jak przejść przez jezdnię i przeżyć na ruchliwej ulicy, Jak się nie zgubić w tłumie, Jak być wzorowym gościem). Rozdziały zawierają zabawnie opisane w tekście głównym sytuacje i porady, a także specjalnie wyróżnione w ramkach wskazówki typu Uważaj na czy Zapamiętnik. Kluczowe umiejętności podkreślone są śmiesznymi wierszykami. Tekstowi towarzyszą kolorowe ilustracje i fotografie pomagające np. rozpoznać rodzaje chmur i przewidzieć pogodę. Książka wyróżniona w konkursie Małego Donga, organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
20
Play Doh, ciastolina Kolorowe wiaderko, 23414 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

5 osób kupiło
21
Puzzle 60 elementów. Classic. Ginger Kittens - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Classic. Ginger Kittens
Castorland, 60
Dostępny
5 szt.

Puzzle zapewnią wspaniałą rozrywkę i wyzwanie dla całej rodzinny na długie wieczory i weekendy. Puzzle przedstawiają zdjęcia lub obrazy. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub pod szybą na stole. Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Idealne zajęcie zarówno dla dorosłych i dzieci. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm

12,19 zł
9,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,20 zł

5 osób kupiło
22
Powiedz "tak" księciu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedz "tak" księciu
Dostępny
80 szt.

Nowy bestseller „New York Timesa” o miłosnych perypetiach zawsze zakochanej do szaleństwa, ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde’ów z Lindow Castle. Panna Viola Astley, przyrodnia córka i wychowanka charyzmatycznego księcia Lindow, Hugona Wilde’a – w przeciwieństwie do wszystkich członków rodu, pełnych pewności siebie i animuszu – jest chorobliwie nieśmiała. Już sama myśl o tańcu z nieznajomym mężczyzną budzi w niej przerażenie. A myśl o nadchodzącym sezonie towarzyskim w Londynie, podczas którego ma zadebiutować, to dla niej istna udręka. Czuje ulgę, gdy poznaje przystojnego, spokojnego pana Marlowe’a, który stroni od wystawnego życia salonów. Ale wtedy dochodzi do niespodziewanego spotkania w bibliotece z pewnym księciem… Devin Lucas Augustus Elstan, książę Wynter, bynajmniej nie jest święty, a tym bardziej nie jest spełnieniem marzeń dziewczyny. Książę, przyzwyczajony do szybkich podbojów, nie zważając na nic, postanawia poślubić Violę. A na dodatek pragnie zdobyć nie tylko jej rękę, ale także serce... Eloisa James osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: gwiazdy romansów historycznych i profesorki literatury. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara), i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów, a prywatnie jest żoną prawdziwego włoskiego księcia.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
23
Ala ma kota. Naturalna nauka czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ala ma kota. Naturalna nauka czytania
Dostępny
125 szt.

Książka do nauki czytania. Naturalna nauka czytania opiera się na wywołaniu w dziecku radosnego przeżycia związanego ze wspólnym czytaniem. Małe dziecko słucha tekstu, patrzy na ilustracje, odpowiada na pytania, a następnie spontanicznie powtarza określone słowa i przy okazji je zapamiętuje. Tak rodzi się chęć poznawania liter, wyrazów oraz motywacja do samodzielnego czytania. Książka zawiera krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zadania zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze. Autorka - Małgorzata Swędrowska - to pedagożka, przyjaciółka dzieci i książek, mama dwóch córek i dwóch synów, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego. Naturalna nauka czytania - znakomita na starcie!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

4 osoby kupiły
24
Od... do... Jak rosną zwierzęta blisko nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od... do... Jak rosną zwierzęta blisko nas
Dostępny
242 szt.

Dzieci pytają: co? jak? dlaczego? Seria „Od...do...” odpowiada. Które zwierzę wygląda jak kwiat? Po co dżdżownicy siodełko? Jak pływa flądra? Czy jeżyki rodzą się z kolcami? Dlaczego króliki muszą jeść twarde rośliny? Pokazujemy i objaśniamy, jak rosną zwierzęta blisko nas – te, które możecie spotkać nawet na spacerze. Pytajcie śmiało! meduza • dżdżownica • pająk krzyżak • mrówka • pszczoła • flądra • jaszczurka zwinka • sikora bogatka • kaczka krzyżówka • jeż • kot • królik • dzik Pełne szczegółów ilustracje, na których dziecko odnajdzie fascynujące elementy. Przystępnie napisany, zrozumiały tekst. Do tego trwałe, kartonowe strony. Książka, z którą trudno się rozstać.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

4 osoby kupiły
25
7 razy dziś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 razy dziś
Dostępny
114 szt.

Jeśli wylałaś morze łez przy Naszym ostatnim dniu i Opowiem o tobie gwiazdom, ta powieść jest dla ciebie! Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj… Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę... Umarłam? A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Jedyne czego chcę, to odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
26
Julka mała weterynarka. Tom 3. Przyjaciele z farmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julka mała weterynarka. Tom 3. Przyjaciele z farmy
Dostępny
52 szt.

Edukacyjna seria o przygodach Julki, która pomagając mamie weterynarce, zdobywa wiedzę o zwyczajach wielu gatunków zwierząt. „Cześć! Jestem Julka. Mam dziesięć lat. I jestem już prawie weterynarką! Moja mama leczy zwierzęta, a ja przyglądam się jej pracy i często w niej pomagam. Razem z moją najlepszą przyjaciółką, Chelsea, kochamy zwierzęta.” Julka ma zostać przez cały tydzień na farmie Maisy i nie może się doczekać. Nie ma pojęcia o karmieniu brzydko pachnących świnek, narodzinach owieczek czy ratowaniu cielaczka. Tak naprawdę życie na farmie wygląda zupełnie inaczej, niż Julka to sobie wyobrażała…

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

4 osoby kupiły
27
Robótki na drutach. 350 porad, technik i sekretów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robótki na drutach. 350 porad, technik i sekretów
Dostępny
200 szt.

Książka to kompendium wiedzy dla wszystkich amatorów robótek na drutach. Początkujący zapoznają się z podstawami – od wyboru drutów oraz włóczek, przez czytanie wzorów i schematów, po proste techniki. Natomiast zaawansowani poszerzą swoje umiejętności o bardziej skomplikowane ściegi czy projektowanie. Wszystkie ściegi i techniki zilustrowano poglądowymi fotografiami, diagramami bądź ilustracjami: od ściegu pończoszniczego po koronkowe wykończenie, od warkoczy po wzory żakardowe czy wrabiane. Wyjaśniono niezbędne techniki, przedstawiając je w kolejności, w jakiej będą potrzebne podczas pracy: od nabierania oczek przez narzucanie i spuszczanie po wykonanie dziurek, kieszeni i ściągaczy. W ramkach umieszczono dodatkowe pomysły oraz sugestie, w jaki sposób radzić sobie z najczęściej pojawiającymi się kłopotami i jak unikać błędów.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
28
Czytanki naklejanki. Szafa grająca. Disney Pixar Auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Szafa grająca. Disney Pixar Auta
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
215 szt.

Oto kolejna przygoda ulubionych bohaterów kultowej animacji "Auta". Złomek skonstruował fantastyczna szafę grającą. Problem w tym, że nikt w Chłodnicy Górskiej nie ma czasu, by zapoznać się z nowym dziełem Złomka. A wszystko przez psotne traktory W każdym tytule serii "Czytanki naklejanki" młody czytelnik znajdzie opowiadanie oraz arkusz z 30 naklejkami. Część z nich przyda się do zabawy, a część można umieścić w odpowiednich miejscach na stronach, tak by uzupełnić czytaną historię. Resztę można wykorzystać do zabawy. Idealne rozwiązanie, by zachęcić dziecko do aktywnego czytania. Zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą dzieciom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość, koordynację ręka-oko oraz ćwiczyć pamięć. I najważniejsze - aktywnie czytać i słuchać.

8,99 zł
7,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
29
Vera. Tom 3. Ukryta głębia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Vera. Tom 3. Ukryta głębia
Dostępny
22 szt.

Światowy bestseller zekranizowany jako serial telewizyjny! Seria „Vera” została zekranizowana z Brendą Blethyn – dwukrotnie nominowaną do Oscara laureatką Złotego Globu i Złotej Palmy – jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce. Seria „Vera” to powieści i filmy o niepowtarzalnym nastroju smutku, pustki i samotności. Tu strach trzyma za gardło od pierwszej chwili, a do ostatniej nie sposób odgadnąć, kto zabijał. Małe miasteczko na wybrzeżu Northumbrii. Matka znajduje piętnastoletniego syna w wannie. Luke leży martwy w wodzie udekorowanej kwiatami… Wkrótce grupa ornitologów znajduje na plaży ciało młodej nauczycielki Lily - w pozostawionej przez odpływ wodzie pełnej kwiatów... Morderca dusi swoje ofiary i robi ze śmierci swoiste dzieło sztuki. Dlaczego? Stylizacja miejsc zbrodni staje się tropem dla inspektor Very Stanhope. Nie daje jej spokoju, kiedy przesłuchuje świadków, kiedy stara się wczuć w ich motywacje i psychikę. I kiedy wieczorem samotnie patrzy w okno, aż zrobi się ciemno, a w butelce pokaże się dno… Verę najbardziej nurtują ptasiarze, którzy znaleźli Lily. Nie tylko dlatego, że przypominają jej ojca, którego ciągle widzi siedzącego w kuchni, preparującego kolejny okaz… Co ci ludzie mieli wspólnego z zamordowaną dziewczyną? Co naprawdę łączy tych czterech mężczyzn i żonę jednego z nich? Czy rzeczywiście są bliskimi przyjaciółmi? Śledztwo Very odsłania powoli prawdziwe życie mieszkańców spokojnego miasteczka i ich mroczne sekrety. Czas ucieka. Tymczasem ktoś czeka na odpowiednią chwilę, by wznieść następny ołtarz z wody i kwiatów… Ann Cleeves to jedna z najwyżej cenionych brytyjskich autorek kryminałów wydawanych w 23 krajach. Jej misternie skonstruowane po­wieści odsłaniają sekrety zamkniętej społeczności, a każda ze znako­micie sportretowanych postaci jest odrębną zagadką psychologiczną.

44,90 zł
20,21 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 24,69 zł

4 osoby kupiły
30
Talisman: Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talisman: Harry Potter
Galakta, od 11 lat
Dostępny
22 szt.

W grze Talisman: Harry Potter Lord Voldemort oczekuje od wiernych mu najpotężniejszych czarownic i czarodziejów dowodów na ich całkowite posłuszeństwo! Wcielcie się w role odważnych członków Zakonu Feniksa lub bezwzględnych Śmierciożerców i postarajcie się jako pierwsi dotrzeć do Mrocznego Pana! Niezachwiana lojalność poprowadzi znane postaci ze świata czarodziejów aż do Wielkiej Sali Hogwartu, gdzie dzięki pozyskanym po drodze Sprzymierzeńcom, Przedmiotom i Zaklęciom staną twarzą w twarz z Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wypowiadać. Podaruj mu jedno z Insygniów Śmierci, aby wzmocnić jego potęgę... lub użyj go, aby raz na zawsze pokonać Mrocznego Pana! Powstrzymaj Mrocznego Pana jako członek Zakonu Feniksa lub stań u jego boku jako lojalny Śmierciożerca. Zawartość: 1 plansza, 1 instrukcja, 4 sześciościenne kości, 9 kart postaci, 2 karty fretki, 21 kart ekwipunku, 100 kart spotkań, 24 karty zaklęć, 3 karty insygniów śmierci, 1 żeton przewagi, 36 żetonów losu, 6 plansz statystyk, 20 żetonów galeonów, 9 figurek postaci.

351,90 zł
327,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 24,63 zł

3 osoby kupiły
31
Manifest nosorożca. Rozprawa z liberalizmem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manifest nosorożca. Rozprawa z liberalizmem
Dostępny
72 szt.

Szanowni Państwo, prezentujemy pierwsze polskie tłumaczenie książki Manifest nosorożca. Rozprawa z liberalizmem autorstwa Adama Gopnika - amerykan´skiego pisarza, eseisty, publicysty, autora międzynarodowych bestsellerów! Bronia?c liberalnego stylu życia, Adam Gopnik umiejscawia życzliwość u podstaw wartości liberalnych. „The Guardian” Na przestrzeni wieków myśl liberalną łaczyły „liberalny temperament”, akceptacja pluralizmu i reform oraz sceptyczne podejście do wszelkich utopii. Liberalizm, jak elokwentnie dowodzi Gopnik, nieustannie walczy o stworzenie społeczeństwa, którego niezachwiane fundamenty stanowią wolność i równość. „Foreign Affairs” Gopnik asymiluje to, co kiedyś było radykalne i wciela do własnego rozumienia liberalizmu. Tym samym pragnie udowodnic´ współczesnym postępowcom, że mogą stać się świadomymi społecznie orędownikami idei typowych dla XXI wieku, jednocześnie nie wyrzekając się liberalnego dziedzictwa wolności słowa, rządów prawa, osiągnięć naukowych i pozostać w zgodzie z indywidualnych sumieniem. „The New York Times” Nowa książka Adama Gopnika jest krótką, lecz poruszającą obroną niezmiennej aktualności tradycji filozoficznej liberalizmu w obliczu krytyki zarówno ze strony lewicy, jak i prawicy. „The New York Magazine” Adam Gopnik - amerykański pisarz, eseista, autor międzynarodowych bestsellerów i publicysta. Od 1986 roku związany z magazynem „The New Yorker”. Za swoje eseje i teksty krytyczne trzykrotnie uhonorowany nagrodą National Magazine Award.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

3 osoby kupiły
32
Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc
Dostępny
206 szt.

Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej o porach dnia. Dla tych, którzy chcą poznawać świat. Dla tych, którzy cieszą się, wyszukując szczegóły na kolorowych, pełnych detali ilustracjach. 11 plansz ukazujących dziesiątki sytuacji z codziennego życia. Obok każdej planszy krótkie, przystępne informacje o przedstawionym miejscu oraz nazwy pojedynczych elementów przy obrazkach zachęcających do zabawy w wyszukiwanie. Kartonowa, trwała książka dla maluchów i przedszkolaków.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
33
Cienie między nami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienie między nami
Dostępny
572 szt.

„Ciała pierwszego i jedynego chłopca, który złamał mi serce, nigdy nie znaleziono. I nikt go nigdy nie znajdzie”. Alessandra Stathos, druga córka lorda Masisa, ma dość bycia ignorowaną, dlatego opracowała doskonały plan, jak zdobyć władzę: 1) uwieść Króla Cieni, 2) poślubić go, 3) zabić go i zagarnąć jego królestwo dla siebie. Nikt nie wie, na czym dokładnie polega moc niedawno koronowanego Króla Cieni. Niektórzy twierdzą, że potrafi on nakłonić wirujące wokół niego cienie, by wykonywały jego rozkazy. Inni zaś utrzymują, że te cienie do niego mówią, szepcząc mu na ucho myśli jego wrogów. Tak czy owak, Alessandra wie, że zasługuje na to, by zostać królową, i zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Jednak nie tylko ona usiłuje zabić króla. W obliczu kolejnych prób zamachu na Króla Cieni, Alessandra postanawia za wszelką cenę dopilnować, by pozostał przy życiu, dopóki ona nie zostanie jego żoną, równocześnie ze wszystkich sił starając się nie stracić głowy i… serca. Odkrywa bowiem, że nie tylko ona byłaby dla niego idealną królową, lecz także on byłby idealnym partnerem dla niej. Oboje są równie podstępni, ambitni, bezwzględni, a także… samotni i spragnieni miłości. „Najnowsza książka Tricii Levenseller, Cienie między nami, to dekadencka i diabelnie uzależniająca opowieść fantasy, pełna podstępnych intryg na królewskim dworze oraz zachwycających opisów jedzenia, które osobiście uwielbiam”. Kendare Blake, autorka Trzech mrocznych koron, bestsellera „New York Timesa” „Ta piekielnie rozrywkowa historia, pełna gorsetów i sztyletów o wysadzanej szlachetnymi kamieniami rękojeści, rozgrzeje do czerwoności strony książki i wasze serca”. Emily R. King, autorka Setnej królowej „Cienie między nami to mój ulubiony rodzaj fantastyki: mroczna, hipnotyzująca i wciągająca bez reszty. Trzymająca w napięciu akcja, wielowymiarowi bohaterowie, błyskotliwa opowieść o miłości i pogoni za władzą. Krótko mówiąc: historia miłosna rodem ze Slytherinu, na którą wszyscy czekaliśmy”. Kerri Maniscalco, autorka Trylogii klątwy, bestsellerowej serii „New York Timesa” i „USA Today”

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
34
Śpij, dziecinko, śpij - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpij, dziecinko, śpij
Dostępny
53 szt.

Choć akcja horroru z wątkami powieści psychologicznej i obyczajowej dzieje się współcześnie, to mury starego miasta są przesiąknięte dawnymi dziejami. Główna bohaterka Alicja Rogowska spełnia swoje marzenie i kupuje mieszkanie w starej kamienicy. Jest w ostatnich tygodniach ciąży. Przeprowadza gruntowny remont, żeby do nowego gniazdka wprowadzić się zanim na świecie pojawi się jej dziecko. Ale już pierwszej nocy budzi ją przeraźliwy płacz, którego nie słyszy nikt poza nią. Kobieta obawia się, że oszalała i mogłaby zrobić krzywdę własnemu dziecku. Pod domem rosną tajemnicze krzewy róż, rosną w tempie astronomicznym. Z piwnicy dolatuje XIX-wieczna kołysanka: „Śpij, dziecinko, śpij”. Szuka pomocy u psychologa. Wkrótce okazuje się, że musi odkryć dawno zapomnianą historię kamienicy. Alicja ściga się z czasem, którego nie ma zbyt wiele. Za każdymi otwartymi drzwiami, kryje się kolejna tajemnica. Wkrótce okazuje się, że walczy nie tylko z jednym wrogiem. Czy kobieta nie oszalała? Czy jej odczucia są prawdziwe? I czy zdąży poznać dawno zapomnianą historię, której nikt nie chce wyjawić?

44,90 zł
35,47 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

3 osoby kupiły
35
Ponad wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad wszystko
Dostępny
94 szt.

Choroba nastoletniej Macddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi... jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Obserwuje go z oddali. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wie, że to będzie katastrofa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
36
Polish in pictures. Polski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish in pictures. Polski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka, w...
Dostępny
87 szt.

Polski w obrazkach (Polish in pictures). Słówka, rozmówki, gramatyka Ucz się polskiego metodą wizualną! Polski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to kurs leksykalno-gramatyczny z ilustracjami na poziomie podstawowym dla osób, które chcą utrwalić podstawy oraz tych, którzy rozpoczynają przygodę z językiem polskim. Poznaj 1000 najpotrzebniejszych słów i zapamiętaj znaczenie pojęć dzięki kolorowym i ciekawym ilustracjom w tematycznie podzielonych słowniczkach. Wydanie zawiera wiele podstawowych zwrotów konwersacyjnych, które poznasz dzięki rozmówkom. Nauczysz się ich wykorzystywać w praktyce i utrwalisz gramatykę wyjaśnioną na przykładach. Dodatkową pomocą będą wskazówki w rozdziale poświęconym fonetyce, dzięki którym poćwiczysz poprawną wymowę. Na bieżąco sprawdzisz swoje umiejętności, rozwiązując ćwiczenia obrazkowe i porównując odpowiedzi z dołączonym kluczem. Z kursem nauczysz się podstaw języka polskiego i lepiej poznasz kulturę tego kraju. Polski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to: 1000 słów z ilustracjami do codziennej komunikacji rozmówki z wykorzystaniem najpopularniejszych zwrotów gramatyka objaśniona licznymi przykładami wskazówki do poprawnej wymowy ćwiczenia z gotowym kluczem odpowiedzi dodatkowa wiedza o polskiej kulturze i tradycji

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

3 osoby kupiły
37
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 27. Diabelska stopa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 27. Diabelska stopa
Dostępny
14 szt.

Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 27. Watson po cichu liczył na miły i spokojny urlop w towarzystwie Holmesa, ale niestety były to płonne nadzieje. Gdy Brenda Tregennis zostaje znaleziona martwa przy stole w jadalni, a nikt nie potrafi odgadnąć, jak i dlaczego zginęła, uwaga wszystkich skupia się na dwójce detektywów. Tylko oni są w stanie rozwiązać tę zagadkę. Czy coś łączy ryzykowne eksperymenty, zabójcze trucizny i tajemniczego podróżnika? Nie czas na relaks, trzeba działać, Watsonie!

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
38
Akcja Specjalna "Wisła" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcja Specjalna "Wisła"
Dostępny
93 szt.

Nowe, poprawione i uzupełnione wydanie bestsellerowej, bogato ilustrowanej monografii akcji ,,Wisła” Niniejsze wydanie zostało uzupełnione o rozdział poświęcony działaniom wojskowym przeciwko podziemiu ukraińskiemu oraz akcjom przesiedleńczym przeprowadzanym po formalnym zakończeniu operacji. Przez ponad dwa lata władze lekceważyły problem podziemia ukraińskiego. Dopiero wiosną 1947 roku, po rozprawieniu się z podziemiem polskim, zdecydowały się na skierowanie do południowo-wschodniej Polski ponad 20 tysięcy żołnierzy, nie licząc podporządkowanych dowództwu Grupy funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa, milicji i innych służb. Pośpiesznie sformowana Grupa Operacyjna „Wisła” 20 kwietnia rozpoczęła w południowo-wschodnim krańcu Polski największą po wojnie operację, nazywaną w dokumentach tego okresu akcją specjalną „Wisła”. Jej celem była likwidacja podziemia ukraińskiego. Jednocześnie, na polecenie rządzących komunistów przeprowadzono przymusowe przesiedlenie tamtejszej ludności ukraińskiej oraz rodzin mieszanych na poniemieckie tereny na północy i zachodzie kraju, również z obszarów, gdzie podziemie ukraińskie nie operowało. Do 31 lipca 1947 r. przesiedlono ponad 135 tysięcy osób, w tym wielu Polaków. Działania Grupy przeciwko podziemiu doprowadziły do jego znacznego osłabienia i w konsekwencji do demobilizacji. Kilka tysięcy osób umieszczono w Centralnym Obozie Pracy w Jaworznie. „Problematyka operacji „Wisła” od lat budzi wiele emocji. […] Pomimo to, jak dotąd, nie powstała monografia, która próbowałaby całościowo zająć się operacją „Wisła” i prowadzonymi w jej trakcie działaniami wojskowymi (wysiedleńczymi i przeciwpartyzanckimi). Wydane dotąd zbiory dokumentów oraz tomy studiów, mimo ich niekwestionowanej wartości, tylko częściowo zapełniały tę lukę. Rozprawa Jana Pisulińskiego niewątpliwie pozwala więc uzupełnić istniejące braki w naszej wiedzy. Fakt iż autor wcześniej zajmował się szczegółowo wysiedleniami na Ukrainę w latach 1944–1946, w sposób naturalny predysponował go do podjęcia również tego wyzwania. Praca została przygotowana w oparciu o szerokie kwerendy źródłowe i gruntowną, budzącą szacunek, lekturę literatury przedmiotu (polską i zagraniczną). […] Sprawnie buduje też narrację, tworząc interesującą panoramę wysiedleń i zwalczania oddziałów ukraińskiego podziemia, jakie miały miejsce pomiędzy kwietniem a końcem lipca 1947 roku […]”. – Z recenzji wydawniczej prof. Grzegorza Motyki

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

3 osoby kupiły
39
PRL Słynne pary. Jędrusik i Dygat, Komedowie, Holoubkowie i inni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PRL Słynne pary. Jędrusik i Dygat, Komedowie, Holoubkowie i inni
Dostępny
264 szt.

Słynne pary PRL. Jędrusik i Dygat, Komedowie, Holoubkowie i inni Losy sławnych par PRL – aktorów, muzyków, polityków, artystów, literatów – z zapartym tchem śledziła niemal cała Polska. O ich szalonym życiu, romansach i skandalach, ślubach i rozwodach, podróżach, strojach oraz samochodach szeptano w kawiarniach, plotkowano w biurach. Otwarty związek bezpruderyjnej Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata wzbudzał niemałą sensację. Kompozytora Krzysztofa Komedę przytłaczała zaborcza miłość Zofii – jego żony, menedżerki, muzy i opiekunki. Tajemnicą udanego małżeństwa Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka była wzajemna umiejętność kompromisu, zaś Maryla Rodowicz wprawdzie często zmieniała partnerów, ale każdego z nich szczerze kochała. Barwne opowieści o peerelowskich celebrytach, wspomnienia, nieznane ciekawostki i anegdoty – Sławomir Koper, autor bestsellerów, zabiera nas w podróż do czasów PRL-u.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3 osoby kupiły
40
Memos Maxi. Bing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memos Maxi. Bing
Trefl, od 3 lat
Dostępny
150 szt.

Memos Maxi to świetna pierwsza gra pamięciowa dla Twojego dziecka. Celem gry jest zebranie jak największej ilości takich samych par kafelków. Zawartość to 24 duże kafelki i instrukcja.

49,90 zł
43,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,49 zł

2 osoby kupiły
41
Arsene Lupin dżentelmen włamywacz. Tom 8. Król brylantów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin dżentelmen włamywacz. Tom 8. Król brylantów
Dostępny
5 szt.

Zupełnie nowe przygody dżentelmena włamywacza, postaci stworzonej ponad sto lat temu przez Maurice'a Leblanca, czyli adaptacje klasycznych kryminałów w wersji dla dzieci. Tom 8. „Król brylantów”. Monako, ach Monako! Ileż tu atrakcji! Ileż kasyn, wykwintnych restauracji i ekskluzywnych hoteli! Panie skropione najdroższymi perfumami i panowie w swych wyjątkowych limuzynach. No i przede wszystkim najsłynniejszy na świecie wyścig samochodowy – Rajd Monte Carlo. Z racji jego piątej edycji wypada zorganizować coś wyjątkowego. Pomóc może Raymond Walters, południowoafrykański król brylantów, który zamierza zaprezentować w Monako swoje najznakomitsze kamienie. Takiej gratki Arsene Lupin przepuścić nie może! Ale jak dostać się do tych wartych miliony błyskotek, skoro hotelu strzeże pluton specjalny gwardii księcia Ludwika?

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

2 osoby kupiły
42
Puzzle 180 elementów. Classic. Tiger Family - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 180 elementów. Classic. Tiger Family
Castorland, 180
Dostępny
40 szt.

Klasyczne puzzle dziecięce. Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe oraz dzikie zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach. Puzzle dedykowane dzieciom powyżej 7 roku życia. Wymiary obrazka po ułożeniu: 32.0 x 23.0 cm

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
43
Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Pasjonująca książka autora militarnych bestsellerów sprzedanych w Polsce w ponad 185 tysiącach egzemplarzy! 100 najbardziej zagadkowych epizodów, niewytłumaczalnych faktów i osobliwych zbiegów okoliczności: zadziwiające zdarzenia, nierozwiązane zagadki, ludzie którzy zniknęli, niesamowite przeczucia i dziwne spotkania. • Próba generalna przed Pearl Harbor? • Kto podpalił „Normandie” w nowojorskim porcie? • Duch w bazie Scapa Flow. • Japoński próbny alarm przeciwlotniczy nie w porę. • Ameryka podsłuchuje Hitlera. • Samolot widmo z Kienou. • Przejażdżka wierzchem na U-Boocie. • Czy był plan porwania zwłok Hitlera? • Czy Frau Goebbels chciała zdradzić Trzecią Rzeszę? • Sekret Reinharda Heydricha. • Widmowy głos w Ardenach. • Zagłada 19. Eskadry. • Przeczucie Churchilla ocaliło mu życie. Na podstawie nieznanych relacji, niepublikowanych wspomnień i tajnych raportów wojskowych ta książka odkrywa najdziwniejsze epizody lat 1939-45, które dowodzą, że podczas wojny logika rządzi się często niezwykłymi prawami. William Breuer to jeden z najpopularniejszych amerykańskich historyków wojskowości, autor nieustannie wznawianych na świecie bestsellerów, m.in.: Największe oszustwa w II wojnie światowej, Tajne bronie w II wojnie światowej, Szalone misje w II wojnie światowej, Tajne epizody II wojny światowej, Ściśle tajne w II wojnie światowej. W swoich książkach, napisanych żywo i z rozmachem, dociera zawsze do niepublikowanych informacji i przedstawia je w tempie najlepszej powieści sensacyjnej.

42,90 zł
30,03 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

2 osoby kupiły
44
Tove Jansson. Mama Muminków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tove Jansson. Mama Muminków
Dostępny
1043 szt.

Muminki to nie całkiem bajka... Tove Jansson, młoda fińska pisarka szwedzkojęzyczna, obiecująca malarka, ilustratorka książek dla dzieci i uznana rysowniczka politycznych karykatur. Jej ojciec Viktor Jansson był rzeźbiarzem, a matka, Signe projektantką. Jej bracia również byli artystami. Mieszkała w Helsinkach, ale większość czasu spędzała z dala od swojego atelier, na wyspie Klovharu w Zatoce Fińskiej, która stała się tłem dla jej książek. Życie Tove zmieniło się, gdy w 1945 roku wydała pierwszą powieść o małych trollach, które pokochali dorośli i dzieci. Stworzyła Dolinę Muminków szczęśliwą krainę, o której marzyła podczas wojennych nalotów pełną ciepła, przyjaźni i koloru, choć niewolną od mroku i problemów. Przez czterdzieści lat, aż do śmierci, żyła ze swoją partnerką, graficzką Tuulikki Pietil, pierwowzorem Too-tiki. Ich podróże oraz pobyt na wyspie zostały utrwalone na taśmach filmowych, które stały się podstawą kilku filmów o ich życiu. Intymne dzienniki z niemal całego życia, tysiące listów i szpargałów, ale przede wszystkim wieloletnia zażyłość z Tove pozwoliły Boel Westin, profesorce ze Sztokholmu, napisać fascynującą opowieść o twardo stąpającej po ziemi artystce i fenomenie jej Muminków.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

2 osoby kupiły
45
Księga Całości. Tom 8. Żeglarze i jeźdźcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 8. Żeglarze i jeźdźcy
Dostępny
3600 szt.

Świat, czy to ten pod niebiem Szereru czy jakikolwiek inny, jest pełen zła. W opowieściach starych ludzi wciąż trwają okrutne wojny, łupieskie wyprawy, łzy kobiet i krew mężczyzn. Ale żadna z tych opowieści nie mówi o krzywdach wyrządzanych bez żadnego powodu, dla samej tylko zabawy. Niektóre mówią o podłych zdradach popełnianych z szalonej miłości, przyjaźni zmienionej w zaciekłą nienawiść i bólu, który wydaje się nie do zniesienia. Istnieją też inne opowieści, te które dają nadzieję. Opowieści o miłości, przyjaźni silniejszej niż śmierć i o niezrozumiałej łasce. Wszystkie je można usłyszeć przy ogniskach pod niebem Szereru. I właśnie zostały spisane.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
46
Julka - mała weterynarka. Tom 1. Piżama party dla zwierząt. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julka - mała weterynarka. Tom 1. Piżama party dla zwierząt. Audiobook
Rebecca Johnson, StoryBox
Dostępny
16 szt.

Cześć! Jestem Julka. Mam dziesięć lat. I jestem już prawie weterynarką! Moja mama leczy zwierzęta, a ja przyglądam się jej pracy i często w niej pomagam. Obie z moją najlepszą przyjaciółką, Chelsea, kochamy zwierzęta. Mam psa Lokiego i dwie świnki morskie, ale potrzebujemy więcej różnych podopiecznych, żeby zdobyć doświadczenie. Dziś wpadłyśmy na świetny pomysł – zorganizujemy piżama party dla zwierząt! Oczywiście nie ma po co mówić o tym rodzicom… Bo czy coś może pójść nie tak, gdy w domu przenocuje trochę więcej zwierzaków? Edukacyjna seria o przygodach Julki, która pomagając mamie weterynarce, zdobywa wiedzę o zwyczajach wielu gatunków zwierząt.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

2 osoby kupiły
47
Homo sapiens. Ludzie są lepsi, niż myślisz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homo sapiens. Ludzie są lepsi, niż myślisz
Dostępny
51 szt.

Jeżeli istnieje jedno przekonanie, które połączyło lewicę i prawicę, psychologów i filozofów, myślicieli starożytnych i współczesnych, to jest nim milczące założenie, że ludzie są źli. Bardzo często trafia ono do nagłówków gazet i kształtuje życie całych społeczeństw. Od Machiavellego do Hobbesa, od Freuda do Pinkera – korzenie tego przekonania przeniknęły głęboko do naszej kultury. A jeśli to nie jest prawda? W światowym bestsellerze Rutger Bregman przedstawia nowe spojrzenie na ostatnie 200 000 lat ludzkiej historii, udowadniając, że jesteśmy nastawieni na życzliwość i współpracę, a nie na współzawodnictwo, że naszą cechą jest ufność, a nie jej brak. W rzeczywistości ów instynkt ma solidne podstawy ewolucyjne sięgające początków Homo sapiens. Jeśli więc sami w siebie uwierzymy, nastąpi prawdziwa społeczna przemiana, o czym Bregman opowiada w sposób przekonujący, dowcipny, szczery i zapadający w pamięć.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

2 osoby kupiły
48
Kresy utracone dzieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy utracone dzieje
Dostępny
54 szt.

Opowieść o niezwykle barwnych dziejach Kresów Ukrainnych dawnej Rzeczypospolitej. Nie tylko tej Obojga Narodów, bo opowieść doprowadzona została do czasu ich zagłady w dotychczasowej formule. O krainie niosącej ze sobą radość i smutek, wielkie sukcesy i porażki, o ziemi rodzącej gigantów i karły zarazem.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
49
Farewells Pożegnania - Polish Songs. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

2 osoby kupiły
50
Latające bronie imperium Ramy i Atlantydy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latające bronie imperium Ramy i Atlantydy
Dostępny
84 szt.

Słynny badacz tajemnic przeszłości ujawnia zdumiewające fakty. Przed tysiącami lat starożytni budowali wimany – statki powietrzne do prowadzenia wojen na ogromną skalę. Atlantyda iimperium Ramy stworzyły niezwykłe technologie umożliwiające loty iwalki wpowietrzu. David Hatcher Childress, niezależny archeolog ipodróżnik, to jeden znajsławniejszych – obok Ericha von Dänikena iGrahama Hancocka – kontrowersyjnych badaczy historii ludzkości. Nazywany jest prawdziwym Indianą Jonesem. Szuka odpowiedzi na pytania dotyczące zagadkowych odkryć, pomijanych przezoficjalną naukę, iodsłania niezwykły świat wynalazków sprzed tysięcy lat. Na podstawie pochodzących zIndii starożytnych tekstów, wktórych zawarto precyzyjne instrukcje budowy izasady działania wiman, Childress dowodzi, że oba imperia toczyły wojny zużyciem pojazdów poruszających się wpowietrzu zogromną szybkością imających kilkusetosobową załogę. Były wśród nich niezniszczalne machiny znapędem antygrawitacyjnym isamoloty onapędzie opartym na wirze rtęciowym. Manuskrypty opisywały też radary pozwalające zlokalizować wrogi pojazd zodległości kilkuset kilometrów oraztechniki fotografowania wnętrza wiman wroga ipozbawiania świadomości ludzi znajdujących się na pokładzie. Machiny latające zastosowano wopisanych weposach Ramajana i­Mahabharata wojnach, które stały się przyczyną upadku cywilizacji ich twórców. Starożytne legendy mówią jednak, że niewszystkie wimany zostały zniszczone... Wielu historyków zajmujących się tematyką II wojny światowej jest przekonanych, że te wimany były wzorcem do naśladowania dlahitlerowskich naukowców pracujących dlaLuftwaffe. W Geniuszu techniki bogów Childress udowadnia, że elektrownie, rakiety, statki powietrzne, broń atomowa, komputery – to zdobycze nauki prehistorycznych cywilizacji.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
51
Puzzle 500 Kocie życie XXL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 Kocie życie XXL
Eurographics
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16
54,80 zł
52,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,74 zł

1 osoba kupiła
52
Kubek porcelanowy Jednorożec Ylvi 300ml 11956A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek porcelanowy Jednorożec Ylvi 300ml 11956A
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Kubek z uszami, rogiem i ogonkiem Jednorożec Ylvi, pojemność 300ml, nie należy wkładać do mikrofalówki, ani myć w zmywarce. Tekturowe opakowanie. Napis Born to be a Unicorn.

53,75 zł
40,31 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,44 zł

1 osoba kupiła
53
Jak zwyciężali wielcy dowódcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zwyciężali wielcy dowódcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Od Scypiona Afrykańskiego do MacArthura „Sztuka wojny oparta jest na oszustwie. Dlatego, kiedy możesz atakować, sprawiaj wrażenie, że jesteś do tego niezdolny; kiedy wykorzystujesz siły, powinni uważać cię za bezczynnego; gdy jesteś blisko, spraw, by wróg myślał, że jesteś daleko” – napisał w swej Sztuce wojny słynny strateg Sun Tzu. Wielcy generałowie nie wysyłają do bitwy wojska, na które czeka przygotowany nieprzyjaciel. Wielcy generałowie uderzają tam, gdzie są najmniej spodziewani. Ogromne postępy w technice wojskowej na przestrzeni dziejów nie zmieniły tej fundamentalnej prawdy. Bevin Alexander maszeruje przez 2000 lat historii i pokazuje wybitnych wodzów, którzy wygrywali nie dzięki przewadze liczebnej i atakowi frontalnemu, lecz błyskotliwej strategii i mistrzowskiej taktyce, zaskoczeniu i podstępowi. Ich geniusz polegał nie na sile, lecz wyobraźni: • Scypion Afrykański – rzymski wódz, który pokonał Hannibala. • Czyngis-chan – szybkość i podstęp: tajemnica strategii mongolskiego zdobywcy. • Napoleon Bonaparte i pochód Wielkiej Armii. • Stonewall Jackson – „zadziwić, zwieść i zaskoczyć”: motto generała konfederatów. • William Tecumseh Sherman – generał, który wygrał wojnę secesyjną. • Lawrence z Arabii i generał Allenby – błyskotliwa kampania w Palestynie. • Mao Zedong – Długi Marsz ku zwycięstwu chińskiej rewolucji. • Heinz Guderian i Erich von Manstein – Blitzkrieg we Francji. • Erwin Rommel – przebiegły „Lis Pustyni” na czele Afrika Korps. • Douglas MacArthur – genialny manewr w Korei. Bevin Alexander to znany amerykański historyk, autor książek poświęconych historii wojen m.in. Jak Hitler mógł wygrać wojnę.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
54
Puzzle 3000 elementów. Hobby. Floral Impressions - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Hobby. Floral Impressions
Castorland, 3000
Dostępny
30 szt.

Puzzle zapewnią wspaniałą rozrywkę i wyzwanie dla całej rodzinny na długie wieczory i weekendy. Puzzle przedstawiają zdjęcia lub obrazy. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub pod szybą na stole. Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Idealne zajęcie zarówno dla dorosłych i dzieci. Opakowanie zawiera 2 worki z puzzlami. Puzzle można układać mieszając wszystkie elementy z 2-ch worków jednocześnie – wariant trudniejszy zabawy, lub fragmentami: układając część obrazka z pierwszego worka, a następnie z drugiego. Drugi wariant jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą podjąć wyzwanie ułożenia puzzli wieloelementowych, a brakuje im miejsca do układania. Wymiary obrazka po ułożeniu: 92.0 x 68.0 cm

62,59 zł
48,82 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,77 zł

1 osoba kupiła
55
Moja pierwsza kolorowanka różańcowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza kolorowanka różańcowa
Dostępny
57 szt.

Ksiądz Teodor, który na co dzień w internecie głosi Dobrą Nowinę, kolejny raz - po Różańcu dla dzieci z barankiem Teosiem - przedstawił propozycję skierowaną do najmłodszych. Tym razem jest to kolorowanka poświęcona jednej z najpiękniejszych modlitw - różańcowi. Moja pierwsza kolorowanka różańcowa to książeczka, która pomoże przybliżyć dzieciom najważniejsze wydarzenia z życia Pana Jezusa i Matki Bożej, a także zachęcić je do modlitwy różańcem.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
56
Worek na obuwie Cars 50 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie Cars 50
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. Wymiar: 41 x 35 cm

22,60 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
57
Badania kliniczne - wyzwania i perspektywy rozwoju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badania kliniczne - wyzwania i perspektywy rozwoju
Dostępny
12 szt.

Najnowsza publikacja w sposób kompleksowy przedstawia obowiązujące regulacje prawne dotyczące badań klinicznych produktów leczniczych w EU oraz Polsce. Postawione pytania oraz zakres zgromadzonego materiału obrazują złożoność problemów, przed którymi stoi środowisko związane z projektami R&D prowadzonymi w Polsce. Dużą wartością opracowania jest uwzględnienie wielu punktów widzenia interesariuszy badań klinicznych. Przeanalizowano zarówno opinie uczestników badań, jak i podmiotów inicjujących lub nadzorujących przebieg takich projektów. opartych o aktualne dane pochodzące z rynku polskiego. Bardzo istotne są wnioski, na podstawie których Autorzy proponują kierunki działań oraz zmian w otoczeniu prawnym i biznesowym w Polsce, mające służyć dalszemu rozwojowi rynku badań. Książka ma dużą wartość naukową, przez co może być uznana za źródło danych i wniosków przydatne kształceniu lub samokształceniu kadry naukowo-badawczej oraz osób zainteresowanych swoim rozwojem w obszarze badań klinicznych.

120,00 zł
97,20 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 22,80 zł

1 osoba kupiła
58
Tatuaże Zestaw brokatów 3 kolory złoty czerwony i niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże Zestaw brokatów 3 kolory złoty czerwony i niebieski
TyToo
Dostępny
35 szt.

Tytoo to brokatowe pyły do samodzielnego wykonywania niezwykłych, tematycznych i brokatowych tatuaży! Zestaw zawiera 3 opakowania z brokatami w kolorach: złoty, niebieski, i czerwony.

24,46 zł
22,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,45 zł

1 osoba kupiła
59
Zestaw geometryczny mały (linijka 20cm, kątomierz, ekierka 10,5cm, ekierka 15cm) DONAU - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
1 osoba kupiła
60
Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały!
Dostępny
557 szt.

Nowa książka twórców kultowej współczesnej klasyki Żyrafy nie umieją tańczyć w Amberku równocześnie z premierą światową! Radosna, olśniewająca kolorami opowieść o tym, jak wiele jest sposobów, by BYĆ DZIELNYM. Zachęta do samoakceptacji, wiary w siebie i pochwała indywidualności. Delwi, mały niedźwiadek, nadaremnie stara się być taki jak jego starszy brat, Klarens: duży, silny imężny. Taki jak – myśli Delwi – każdy niedźwiedź grizzly być powinien. Aż pewnego dnia odkrywa swój wyjątkowy talent, który daje mu radość ipoczucie własnej wartości. Czy Delwi znajdzie siłę iodwagę, by pokazać swoje dzieła wszystkim? • Ta książka to wspaniała inspiracja dladzieci, które – wbrew własnym możliwościom ipredyspozycjom – usiłują naśladować przywódców grupy lub starsze rodzeństwo. • Zachęta do realizacji marzeń zgodnych zwłasnymi zainteresowaniami. Giles Andreae– poeta iGuy Parker-Rees– ilustrator są twórcami światowego fenomenu wydawniczegoŻyrafy nieumieją tańczyć. Od 23 lat książka ta nieschodzi zczołówki list bestsellerów, wydawana jest w36 językach, sprzedana wponad10 milionach egzemplarzy. Zachwyca wyjątkowymi, energetyzującymi ilustracjami, pięknymi rymami iinspirującym przesłaniem, podanym wmetaforyczny, wzruszający sposób. Dodaje otuchy dzieciom, które różnią się od innych. Kolejne dzieła tych wybitnych brytyjskich twórców:Bądź dzielny, pingwinku,Słonik, który polubił być sobą,Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały!też pomagają dzieciom nabrać poczucia własnej wartości iwalczyć zuprzedzeniami istereotypami myślenia.Uczą spełniać marzenia, przełamywać lęk przed nieznanym. Pokazują, że każdy jest ważny, tylko musi po prostu być sobą, a wtedy pozostali go zaakceptują. Te książki inspirują ipodnoszą na duchu każde dziecko. Uczą odwagi ipokazują, że nikt niemusi czuć się gorszy.

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

1 osoba kupiła
61
Memos Maxi. Zwierzęta na farmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memos Maxi. Zwierzęta na farmie
Trefl, od 2 lat
Dostępny
125 szt.

Memos Maxi to świetna pierwsza gra pamięciowa dla Twojego dziecka. Celem gry jest zebranie jak największej liczby takich samych par kafelków. Zawartość: 24 duże kafelki oraz instrukcja.

49,90 zł
43,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,49 zł

1 osoba kupiła
62
Boskie dziewczyny. Tom 2. Obłudna Persefona. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boskie dziewczyny. Tom 2. Obłudna Persefona. Audiobook
Joan Holub, Suzanne Williams, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Persefona ma już dość uszczęśliwiania innych... Mama nieustannie zachęca ją, by „szła ludziom na rękę”, a to przecież nie oznacza realizowania prawdziwych marzeń i pragnień boskiej dziewczyny. Kiedy bohaterka poznaje Hadesa, „bad boya” z Akademii Olimpijskiej, czuje, że wreszcie znalazła kogoś, przy kim może być sobą. On pierwszy naprawdę jej słucha i dziewczyna zaczyna go lubić, chociaż inne uważają go za gbura. Skoro jednak Persefona czuje się przy nim tak swobodnie, czy on może być aż taki zły? Spojrzenie na mity greckie okiem współczesnej nastolatki. Cztery przyszłe gwiazdy Olimpu – Atena, Persefona, Afrodyta i Artemida – uczą się w Akademii Olimpijskiej, w której elita ateńskiej młodzieży szkoli swe boskie umiejętności. Boskie dziewczyny bardzo przypominają współczesne rówieśniczki. Choć czeka je mityczna przyszłość, teraz stawiają czoła typowym nastoletnim problemom – z jednej strony koleżanka dokucza, z drugiej u drzwi stoi pierwsza miłość.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
63
Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz
Dostępny
1087 szt.

Uspokój umysł Wyostrz zmysły Poczuj więź z naturą Bez względu na to, czy wychodzisz rano na balkon, wracasz po pracy do domu, spacerujesz po parku, czy wybierasz się na wielodniową wędrówkę po górach, liczy się świadomość, że droga, którą masz do pokonania, może być istotniejsza niż cel, do którego zmierzasz. Ważne, by doceniać każdy krok. Christopher Ives zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż, która pomoże poczuć wewnętrzny spokój, a także dostrzec i docenić niepowtarzalne piękno otaczającego świata. Czerpiąc z wielowiekowej tradycji buddyzmu zen i własnego doświadczenia, autor pokazuje nam, jak bardzo koncentracja na tu i teraz – każdym geście, kroku i spojrzeniu, pozwala pozbyć się niepotrzebnych napięć, spowolnić gonitwę myśli i odkryć znaczenie przynależności do natury, poczuć się jej integralną częścią.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
64
Zestaw z naklejkami Dino World 11160A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z naklejkami Dino World 11160A
DEPESCHE
Dostępny
5 szt.

Zestaw kreatywny z naklejkami Dino World, 20 stron z planszami do wyklejania, do tego 12 stron z naklejkami - 190 naklejek. Wiek: +5

37,15 zł
27,86 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,29 zł

1 osoba kupiła
65
Puzzle 3000 elementów. Hobby. Tiger Sanctuary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Hobby. Tiger Sanctuary
Castorland, 3000
Dostępny
10 szt.

Puzzle zapewnią wspaniałą rozrywkę i wyzwanie dla całej rodzinny na długie wieczory i weekendy. Puzzle przedstawiają zdjęcia lub obrazy. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub pod szybą na stole. Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Idealne zajęcie zarówno dla dorosłych i dzieci. Opakowanie zawiera 2 worki z puzzlami. Puzzle można układać mieszając wszystkie elementy z 2-ch worków jednocześnie – wariant trudniejszy zabawy, lub fragmentami: układając część obrazka z pierwszego worka, a następnie z drugiego. Drugi wariant jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą podjąć wyzwanie ułożenia puzzli wieloelementowych, a brakuje im miejsca do układania. Wymiary obrazka po ułożeniu: 92.0 x 68.0 cm

62,59 zł
48,82 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,77 zł

1 osoba kupiła
66
Strega - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strega
Dostępny
84 szt.

W górskim hotelu Olympic przycupniętym nad fikcyjną włoską wioską o nazwie Strega, wśród gęstych lasów i jadeitowych jezior, pracuje sezonowo grupa młodych kobiet, dziewiętnastoletnia Rafa i jej osiem koleżanek. Każdego dnia wietrzą pokoje, prasują prześcieradła i gotują posiłki dla gości, którzy nigdy się nie pojawiają. Wypełniają nieustannie te same obowiązki, aż granice między identycznymi dniami zaczynają się zacierać, a wspaniały hotel okazuje się przedziwną pułapką, zawieszoną pomiędzy snem a jawą. Co to za miejsce i kto nim zarządza? Co się stało z Cassie, która zaginęła podczas jedynej uczty, kiedy hotel zapełnił się gośćmi? Historia, kojarząca się z kultowym filmem „Piknik pod Wiszącą Skałą”, atmosferą nawiązuje do książek Stephena Kinga, budząc w czytelniku jednocześnie niepokój i chęć ponownej lektury. Czytając, nieustannie sprawdzamy, czy jakiś szczegół nam nie umknął, czy w opisach codzienności nie kryje się jakaś podpowiedź zdradzająca losy zaginionej. Z pozoru senna, ta klimatyczna narracja nieusytuowana w żadnym konkretnym czasie osiąga punkt kulminacyjny w momencie katastrofy. Sposób pisania Lykke Holm zaskakuje nieoczywistym doborem słów, wizualnym, niezwykle zmysłowym i nieposkromionym sposobem opisu. Rytuały przejścia, tajemnice, niezwykłe miejsce akcji, bogactwo symboli i dramatyczne wydarzenia sprawiają, że każda scena ożywa w wyobraźni czytelników. „Wiedziałam, że życie kobiety w każdej chwili może zmienić się w miejsce zbrodni” – myśli narratorka na początku książki, zapowiadając nadciągającą tragedię. Pomimo wszechobecnego napięcia kobiecy świat przedstawiony przez Johanne Lykke Holm zachwyca i fascynuje. „Dagens Nyheter”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
67
Narodziny Floty. Tom 3. Zwycięstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny Floty. Tom 3. Zwycięstwo
Dostępny
313 szt.

Mieszkańcy młodej kolonii, Glenlyon, przekonali się już, że są silniejsi, współdziałając z sąsiednimi układami gwiezdnymi, niż próbując samodzielnie zażegnać niebezpieczeństwo. Jednak udzielając wsparcia leżącej niedaleko Kosatce, Glenlyon sam staje się celem ataku. Wrogowie planują zneutralizować Glenlyon przed ponownym uderzeniem. Atak na stację orbitalną Glenlyonu jest zbyt potężny, by Rob Geary mógł odeprzeć go z pomocą jedynego pozostałego niszczyciela. Oddziały piechoty kosmicznej pod dowództwem Mele Darcy muszą odpierać kolejne fale ataków, podczas gdy genialna hakerka usiłuje włamać się do systemów nieprzyjaciela, aby dać ostatniemu glenlyońskiemu okrętowi wojennemu szansę na walkę. By przetrwać, Glenlyon potrzebuje większej siły ognia, a posiada ją jedynie sąsiednia Kosatka oraz systemy do tej pory zachowujące neutralność. Jednak na Kosatce nadal trwają walki z niedobitkami nieprzyjacielskich wojsk, a wysyłając na pomoc jedyny ocalały niszczyciel, planeta pozostanie bezbronna wobec kolejnego najazdu. Carmen Ochoa walczy o wolność dla Kosatki, zaś Lochan Nakamura musi ujść zabójcom dybiącym na jego życie jednocześnie starając się przekonać inne światy, by przyłączyły się do, jak się wydaje, beznadziejnej sprawy. Czy mieszkańcy Kosatki, Glenlyonu i innych układów, pragnący wolności i autonomii przezwyciężą głębokie obawy przed oddaniem władzy w ręce innych? Czy suwerenne systemy zjednoczą się w nowym Sojuszu, czy też upadną jako pojedyncze kolonie?

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
68
Anglia powojenna i jej polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anglia powojenna i jej polityka
Dostępny
8 szt.

Broszura "Anglia powojenna i jej polityka" (1926 r.) jest rozwinięciem myśli zawartych w słynnym memoriale napisanym w Londynie w 1917 roku. Autor ukazuje stosunek Anglii - ówczesnego hegemona europejskiego i silnego zawodnika na rynku handlu światowego do kwestii europejskiej i polskiej. Dmowski w sposób konkretny i rzetelny porusza temat kwestii żydowskiej w angielskiej polityce, jej sojuszników kontynentalnych i zainteresowania Bliskim Wschodem. Dodatkowym plusem tej pozycji są zestawienia produkcji przemysłowej ukazujące potencjał poszczególnych obszarów. "Wielu ludzi za Polskę cierpiało, ale Dmowski może o sobie z dumą powiedzieć, że za Polskę myśli."

14,70 zł
11,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
69
Spidey. Spidey, maskotka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spidey. Spidey, maskotka
Jazwares, Spidey
Dostępny
662 szt.

Wszyscy uwielbiają Spidey’ego, przyjaznego superbohatera z sąsiedztwa! Ten milutki, pluszowy Spidey ma 20 cm wysokości i chętnie zostanie nowym najlepszym przyjacielem Twojego dziecka, dlatego koniecznie musi znaleźć się w Waszej kolekcji! Spidey jest idealnym towarzyszem podróży i ma odpowiedni rozmiar, aby wziąć udział w każdej nowej przygodzie Twojego dziecka – nieważne, czy będzie to lot samolotem, podróż samochodem, nocleg u przyjaciół czy pełne wrażeń popołudnie w domu! Mały pluszowy Spidey to superbohater, którego Twoje dziecko polubi i od którego nauczy się, jak być małym bohaterem również w codziennym życiu! Przedstaw bohaterów kultowego serialu „Spidey i super-kumple” nowemu pokoleniu fanów! Będą zachwyceni zupełnie tak, jak kiedyś Ty. Do zebrania jest jeszcze więcej postaci, idealnych do odtwarzania niesamowitych przygód znanych z serialu!

62,00 zł
49,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,40 zł

1 osoba kupiła
70
Bieszczadzkie opowieści Siekierezady + najnowsze opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczadzkie opowieści Siekierezady + najnowsze opowiadania
Dostępny
69 szt.

Nowe wydanie bestsellerowych Bieszczadzkich opowieści Siekierezady. Autor, najsławniejszy wiejski pisarz z Cisnej (jak sam siebie określa), zza kontuaru kultowej Siekierezady współuczestniczy w tworzeniu etosu bieszczadników. W swoich opowiadaniach bez zbędnego literackiego retuszu oddaje jego groteskowość i dramatyzm. Tchnące autentyzmem szkice, niczym soczewki skupiają absurd istnienia, rozdarcie pomiędzy pragnieniami i możliwościami ich spełnień, ale także pogodną zadumę nad sensem ludzkiej egzystencji.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
71
Klasyka dla dzieci. William Szekspir. Antoniusz i Kleopatra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Klasyka dla dzieci. William Szekspir. Antoniusz i Kleopatra
Dostępny
1 szt.

Antoniusz i Kleopatra; to wybitny dramat o miłości i wojnie, oparty na prawdziwych wydarzeniach z historii Rzymu. Jest uznawany za jedną z najlepszych tragedii Szekspira. Akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie i Egipcie. Główni bohaterowie to rzymski generał Antoniusz oraz Kleopatra, królowa Egiptu. Antoniusz zakochuje się w Kleopatrze, ale jest rozdarty między miłością a obowiązkami. Krótka narracyjna wersja sztuki została dostosowana do potrzeb młodego czytelnika. Może być czytana samodzielnie przez dzieci lub na głos przez rodziców, którzy chcą zapoznać swoje pociechy z dziełami Szekspira. Prosta narracja i komiksowe ilustracje zainteresują dziecko i rozwiną jego umiejętności czytania. Ta wersja jest też polecana dla nauczycieli jako pomoc w nauce.

24,95 zł
13,72 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 11,23 zł

1 osoba kupiła
72
Profesjonalny coaching Zasady i dylematy etyczne w pracy coacha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesjonalny coaching Zasady i dylematy etyczne w pracy coacha
Dostępny
10 szt.

utorka opisuje, jakie zasady i standardy etyczne muszą być przestrzegane, aby proces profesjonalnego coachingu przebiegał prawidłowo, autentycznie wspierając rozwój jednostek i zespołów. W książce omówiono m.in.: ? istotę i rodzaje coachingu; ? relacje między coachingiem a innymi formami wspierania rozwoju, takimi jak mentoring, konsulting, szkolenia; ? różnice między coachingiem a psychoterapią; ? najważniejsze zasady zawarte w kodeksach etycznych coachingu. Ciekawe i praktyczne uzupełnienie treści stanowi część, w której kilkunastu coachów wywodzących się z różnych nurtów i szkół omawianej profesji dzieli się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Omawiają oni dylematy etyczne pojawiające się w codziennej pracy coachów oraz propozycje ich rozstrzygania. Wydanie II zostało rozszerzone o wiele nowych opinii oraz zaktualizowane. Czytelnik otrzymuje więc przegląd najnowszych uregulowań dotyczących profesji coacha.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

1 osoba kupiła
73
Kolorowanka wodna Dino World watercolour 11881A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka wodna Dino World watercolour 11881A
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Zestaw Watercolour Dino z pędzlem, ok.30 stron. Wystarczy zanurzyć pędzelek w wodzie i pomalować linie, by pojawiły się ukryte kolory. Wiek: +5

30,10 zł
22,58 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,52 zł

1 osoba kupiła
74
Tatuaże Zestaw brokatów 3 kolory czarny szary biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże Zestaw brokatów 3 kolory czarny szary biały
TyToo
Dostępny
22 szt.

Tytoo to brokatowe pyły do samodzielnego wykonywania niezwykłych, tematycznych i brokatowych tatuaży! Zestaw zawiera 3 opakowania z brokatami w kolorach: czarnym, szarym i białym.

16,84 zł
15,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,85 zł

1 osoba kupiła
75
Zamki i pałace Dolnego Śląska. Mapa samochodowo-turystyczna, 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki i pałace Dolnego Śląska. Mapa samochodowo-turystyczna, 1:250 000
Dostępny
45 szt.

Mapa województwa dolnośląskiego w dwóch wersjach językowych (polskiej i niemieckiej). Naniesiono na niej wszystkie zamki, pałace, dwory (z podziałem na w dobrym stanie i zniszczone), wieże mieszkalne i twierdze. Zaznaczono również obiekty, które można zwiedzać i te w których są hotele. Ponad 120 z nich przedstawiono za pomocą ilustracji. Na drugiej stronie umieszczono obszerny opis wybranych budowli (122 obiekty) wraz z fotografiami.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

2 osoby kupiły
76
Stan przedcukrzycowy: dieta i plan działania. Jak ustrzec się przed cukrzycą i żyć zdrowiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stan przedcukrzycowy: dieta i plan działania. Jak ustrzec się przed cu...
Dostępny
124 szt.

Odzyskaj zdrowie dzięki praktycznym wskazówkom i planowi żywienia opracowanym z myślą o stanie przedcukrzycowym! Diagnoza stanu przedcukrzycowego, która pociąga za sobą konieczność zmiany stylu życia oraz odżywiania, każdemu może wydać się przytłaczająca. Ta książka ułatwi ci poradzenie sobie ze wszystkim przy zachowaniu pozytywnego podejścia do własnego zdrowia. Dowiesz się, jak zmodyfikować sposób żywienia, wyrobić zdrowe nawyki, znaleźć motywację do ruchu i wyciszyć umysł. Świadome i uważne jedzenie oraz dieta bogata w produkty roślinne pomogą ci uchronić się przed cukrzycą. Najważniejsze fakty. Poznasz przyczyny stanu przedcukrzycowego oraz czynniki ryzyka. Cenne wskazówki. Dzięki poradom i ćwiczeniom oraz dietetycznym przepisom wypracujesz zdrowy styl życia. Pomocne narzędzia. Korzystając z zamieszczonych w książce list, przeliczników, tabel i wykresów, nauczysz się kontrolować swoją dietę i zdrowie oraz planować zakupy spożywcze. Alice Figueroa – dyplomowana dietetyczka, specjalistka z dziedziny zdrowego żywienia, trenerka i edukatorka programu zapobiegania cukrzycy. Wielokrotnie nagradzana mistrzyni naturalnego odżywiania, konsultantka i krytyczka międzynarodowych publikacji z tej dziedziny. Autorka bloga www.aliceinfoodieland.com, na którym można znaleźć dietetyczne treści, przepisy i plany żywieniowe.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
77
Karton IRIS 70x100 240g 25ark  21 - lazurowy HAMELIN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karton IRIS 70x100 240g 25ark 21 - lazurowy HAMELIN
Hamelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

6,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
78
F.A.C.E. the Challenge. Jak pokonywać kryzysowe sytuacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
F.A.C.E. the Challenge. Jak pokonywać kryzysowe sytuacje
Dostępny
424 szt.

W obliczu niespodziewanych kryzysów – działaj! Władimir Kliczko, ukraiński wojownik, bokser i naukowiec, uczy, jak stawiać czoła wyzwaniom. Metoda F.A.C.E., którą opracował, odnosi się do zwrotu „face the challenge”. Jej podstawy to: • focus – skupienie, • agility – zwinność, • coordination – koordynacja, • endurance – wytrzymałość. Czyli cechy niezbędne dobrym bokserom. To jednak w ogóle nie jest książka o boksie, lecz poradnik o tym, jak wymienione kompetencje przydają się w codziennym życiu i w obliczu kryzysu! Te cztery kluczowe kompetencje składają się na filozofię sukcesu byłego mistrza świata w boksie i wojownika broniącego swojego kraju. Władimir Kliczko udowadnia na przykładach, że – stosowana konsekwentnie – jego metoda pozwala rozwiązywać największe problemy i mierzyć się z najtrudniejszą rzeczywistością. Życie to walka! Przekonaj się, jak lekcje wyniesione z ringu pomagają radzić sobie z przeciwnościami. Władimir Kliczko – biznesmen, były bokser, młodszy brat Witalija, mera Kijowa od 2014 roku. Był mistrzem świata federacji IBF, WBO i IBO oraz superczempionem WBA. Jest rekordzistą pod względem liczby przeciwników pokonanych w walce o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej (23). Obronił doktorat z metodyki treningu. Swoje pasje przekuł w metodę pokonywania kryzysów i osiągania sukcesów, nazwaną akronimem F.A.C.E.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

79
Przetrwanie w XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetrwanie w XXI wieku
Dostępny
187 szt.

Viktoras Kulvinskas (ur. 23 lutego 1939 roku w Kownie (Litwa)) to naturopata, holistyczny lekarz, promotor zdrowego odżywiania, zwolennik surowej żywności i autor bestsellera Survival In the 21st Century. Po II wojnie światowej wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Jest współzałożycielem, razem z Ann Wigmore, Instytutu Zdrowia Hipokratesa, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. badań. O działalności Viktorasa Kulvinskasa pisali w swoich książkach Steve Meyorowitz i Paul Nison. Gdy w 1975 r. ukazała się pierwsza edycja Survival In the 21st Century, książka była najbardziej imponującym naukowym zbiorem udokumentowanych dowodów na życiową rolę niegotowanego pożywienia w diecie człowieka. Do dziś jest uznawana przez szanowanych liderów w dziedzinie zdrowia za ?biblię witarianizmu?. V.Kulvinskas był pierwszą osobą, która spopularyzowała dawno niepublikowane prace badacza enzymów dra Edwarda Howella (Enzymy dla zdrowia i długowieczności) Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy są gotowi lub chcą spożywać wystarczającą ilość surowej żywności, aby mieć pozytywny wpływ na poziom zdrowia, autor dodał kolejny pionierski wymiar do swojego opus magnum, kontynuując badania, rozwój i marketing suplementów diety. Twierdzi on, że suplementy diety, takie jak algi, trawa pszeniczna, wegetariańskie preparaty enzymatyczne i ziołowe, mogą w znacznym stopniu zminimalizować skutki gotowanej żywności, toksyn środowiskowych. Z nowych tematów, niespotkanych przez wiernych czytelników Wydawnictwa AST w publikacjach innych autorów, pojawia się między innymi szczegółowo omówiony bardzo ważny aspekt spożywania soku z trawy i roli chlorofilu w regeneracji krwi człowieka. W rozdziale Wiele ciał, jedna dusza autor porusza kwestię ciał energetycznych człowieka, co także zostało szczegółowe omówione w książce A. Suworina Leczenie głodowaniem, wydanej przez Wydawnictwo AST w 2022 r.

199,50 zł
165,59 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,91 zł

80
Jeden, dwa, trzy, idziemy na party! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden, dwa, trzy, idziemy na party!
Dostępny
748 szt.

Olśniewająca intensywnymi barwami fantazyjnych baśniowych ilustracji, pięknie rymowana książka łączy zabawę wliczenie iwyszukiwanie zpoznawaniem flory ifauny zczterech stron świata. Bawiąc izachwycając, uczy irozwija spostrzegawczość, wyobraźnię ipoczucie piękna. Ruszaj wpodróż po egzotycznych krainach, tropikalnych dżunglach ipiaszczystych pustyniach. Kogo spotkasz po drodze na to party magiczne? Znajdź te wszystkie stworzenia, co nazwy mają tak śliczne! Oto pełna kolorów ikształtów zwierząt parada. Nie dostrzec ich inie policzyć – po prostu niewypada! • Ta oryginalna rymowana wyliczanka iwyszukiwanka, bawiąc izachwycając, uczy irozwija spostrzegawczość, wyobraźnię ipoczucie piękna.

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

81
Nożownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożownik
Dostępny
217 szt.

Światowy bestseller mistrza powieści przygodowych z cyklu Isaac Bell Isaac Bell ściga być może największego potwora wszech czasów w wybuchowej powieści przygodowo-sensacyjnej. Rok 1911. Isaac Bell, główny śledczy w Agencji Detektywistycznej Van Dorn, prowadził wiele niezwykłych dochodzeń. Ale to przekroczy jego wyobraźnię. Ma odszukać młodą kobietę, Annę Pape, która uciekła z domu, marząc o karierze aktorskiej. Lecz oto zostają znalezione jej okaleczone zwłoki. Wtedy Bell przysięga postawić zabójcę przed obliczem sprawiedliwości. Rozpoczyna pościg, który doprowadza go do coraz straszliwszych odkryć. Anna Pape nie była jedyna... Zabójstwa łączy nie tylko fizyczne podobieństwo ofiar, lecz również niepokojąco znajomy sposób popełniania zbrodni, który przeraża nawet człowieka, który widział tyle zła, co Isaac Bell. Clive Cussler to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater – Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w 105 krajach – przez prawie pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler nazwany został Wielkim Mistrzem Przygody, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

82
Mrukol i Żeglarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrukol i Żeglarz
Dostępny
597 szt.

Wzruszająca, zabawna, pięknie ilustrowana przeztwórcę m.in.Bajkołapka na dobranocopowieść oniezwykłej przyjaźni. Zachęca do nawiązywania kontaktów idzielenia się zinnymi. Pokazuje, jak wielką daje to radość ijak pomaga przezwyciężyć lęk przed nieznanym. Mrukole lubią być same imieć wszystko dlasiebie. Mrukole nieprzyjmują gości. I Mrukole przede wszystkim nieznają inie chcą zaznać przygód. Ale pewnego wieczora PUK! PUK! PUK! – u drzwi Mrukola staje niespodziewany przemoczony gość. To Żeglarz, który chce schronić się, ogrzać ipożywić. I opowiedzieć oswoich niezwykłych przygodach. Czy życie Mrukola zmieni się tak, jak nigdy nawet nieumiał inie śmiał marzyć? Czy Mrukol odważy się wyruszyć zdomu wposzukiwaniu przygód? • Ta książka zachęca do nawiązywania kontaktów idzielenia się zinnymi. • Pokazuje, jak wielką radość daje przyjaźń ijak pomaga przezwyciężyć lęk przed nieznanym. Thomas Docherty– ilustrator współczesnej klasyki, bestsellerów wydawanych w20 krajach, m.in.Bajkołapek na dobrano,tworzy niepowtarzalne, malarskie ilustracje, które wypełniają zwierzątka, rycerze isympatyczne dziwne istoty. Jego wyobraźnia, wrażliwość plastyczna ikolorystyczna wprowadza nas wprawdziwie baśniowe światy.

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

83
Zimna sprawa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimna sprawa. Audiobook
Katarzyna Bonda, Muza
Dostępny
297 szt.

To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych (tytułowy cold case). Śledczy wszczynają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny – Gustawa Garbarczyka, który, jak wynika z nieoficjalnych informacji, był członkiem sekty. Hubert Meyer po strzelaninie w Narwi nie ma spokojnego sumienia. By zagłuszyć poczucie winy ucieka w pracę. Pionierski Wydział Wsparcia Dochodzeń, który doświadczony profiler ma za zadanie stworzyć, przyciąga najzdolniejszych detektywów z całego kraju. Jeden z nich – aspirant Grzegorz Kaczmarek – jest zaangażowany osobiście w sprawę zaginięcia Garbarczyków. Znał Gustawa i nie wierzy w jego winę. Prosi Huberta o pomoc w rozwikłaniu zagadki masakry na Sołaczu. Kiedy profilerzy przyjeżdżają do Poznania, okazuje się, że to dopiero wierzchołek góry tajemnic. Siostra poszukiwanego Gustawa Garbarczyka otrzymuje przesyłkę z odciętymi dłońmi. Tajemnicze zgromadzenie religijne, które łączy wszystkie ofiary, okazuje się być zarazem rodzajem syndykatu. Meyer z Kaczmarkiem napotykają mur milczenia, a kolejni przesłuchiwani giną w rytualnych kokonach. Czy profiler jest w stanie doprowadzić tę sprawę do końca, skoro świadkowie wolą śmierć niż ujawnienie prawdy?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

84
Europa skok w nieznane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Europa skok w nieznane
Dostępny
1 szt.

Europa ? skok w nieznane to opowieść o dekadzie (1948?1957), w czasie której narodziły się Wspólnoty Europejskie, z czasem przekształcone w Unię Europejską. Nie jest to jednak ?kolejna książka o Unii, prawie unijnym i traktatach europejskich?, których znajdziemy na rynku mnóstwo. To książka pełna faktów, ale przede wszystkim napisana z pasją. To historia przelana na papier lekkim piórem autorki, która przed rozpoczęciem pracy w instytucjach unijnych zdobywała szlify dziennikarskie m.in. w tygodniku ?Tiempo?. Europa ? skok? to przede wszystkim książka, która w ciekawym, miejscami zabawnym stylu ukazuje sylwetki ?ojców założycieli? UE (Jeana Monneta, Roberta Schumana, Konrada Adenauera, Alcide?a De Gasperi, Paula-Henriego Spaaka). Przytacza prawdziwe dialogi i sytuacje, które często są kluczem do zrozumienia, w jaki sposób i dlaczego podejmowano wówczas decyzje, które dziś mają wpływ na życie 500 milionów Europejczyków. Autorka łączy w swej pracy lekki, przystępny język z mocnym trzymaniem się faktów historycznych i zapisków archiwalnych. Nie ma tu miejsca na fantazję ? ale Victoria Martin de la Torre potrafi przedstawić genezę Unii tak, że żadne ?upiększenie? nie jest potrzebne. Ogromną wartością książki są liczne wywiady, które autorka przeprowadziła z osobami znającymi bezpośrednio jej bohaterów ? z rodzinami, współpracownikami, doradcami. Victoria Martín de la Torre (ur. 1973 w Madrycie) od 2008 roku pracuje jako doradczyni do spraw komunikacji Grupy Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. Uzyskała tytuł magistra dziennikarstwa na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (Stypendium Fulbrighta, 1999) i magistra polityki europejskiej w Kolegium Europejskim w Brugii. Przed rozpoczęciem pracy w Brukseli była dziennikarką tygodnika ?Tiempo?. W 2007 roku w oficynie Barrabes ukazała się jej pierwsza książka, Viaje a la ciudad de Belén (?Podróż do miasta Betlejem?). W 2009 roku założyła stowarzyszenie Forum Abrahama dla Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego, którego jest prezeską. Potrzebujemy przekonującej opowieści o tym, jak to się stało, że powstała Unia Europejska, dlaczego jej powstanie zmieniło historię Europy i dlaczego jest takie ważne, abyśmy jej nie stracili ? przez głupotę polityczną, czy przez przypadek. Książka Victorii daje nam taką opowieść. Jest ona napisana rzetelnie, na podstawie faktów, ale nie jest to książka, która chciałaby stać się jednym z wielu zakurzonych tomów w bibliotekach. Prof. Danuta Hübner Są takie książki, które mają swój smak, od samego początku aż do ostatniej strony ? i to jest jedna z nich. A porusza ona dość surowy temat ? narodzin Wspólnot Europejskich. Na pierwszy rzut oka nie jest to tematyka atrakcyjna czy szczególnie pociągająca. Ale oto wkracza talent autorki ? tak ogromny, że ta książka to prawdziwa perełka, dopieszczona w najdrobniejszych szczegółach, którą czyta się niczym powieść pełną zwrotów akcji. Michel Theys, ?Bulletin Quotidien Europe?

60,00 zł
43,80 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

85
How Religion Evolved - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Religion Evolved
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.24

When did humans develop spiritual thought? What is religion's evolutionary purpose? And in our increasingly secular world, why has it endured? Every society in the history of humanity has lived with religion. In How Religion Evolved, evolutionary psychologist Professor Robin Dunbar tracks its origins back to what he terms the 'mystical stance' - the aspect of human psychology that predisposes us to believe in a transcendent world, and which makes an encounter with the spiritual possible. As he explores world religions and their many derivatives, as well as religions of experience practised by hunter-gatherer societies since time immemorial, Dunbar argues that this instinct is not a peculiar human quirk, an aberration on our otherwise efficient evolutionary journey. Rather, religion confers an advantage: it can benefit our individual health and wellbeing, but, more importantly, it fosters social bonding at large scale, helping hold fractious societies together. Dunbar suggests these dimensions might provide the basis for an overarching theory for why and how humans are religious, and so help unify the myriad strands that currently populate this field. Drawing on path-breaking research, clinical case studies and fieldwork from around the globe, as well as stories of charismatic cult leaders, mysterious sects and lost faiths, How Religion Evolved offers a fascinating and far-reaching analysis of this quintessentially human impulse - to believe.

119,00 zł
110,67 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,33 zł

86
Brave New World: A Graphic Novel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brave New World: A Graphic Novel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

The graphic novel adaptation of the classic dystopian masterpiece. From Fred Fordham, graphic novelist behind the sensational TO KILL A MOCKINGBIRD graphic novel. Originally published in 1932, Brave New World is one of the most revered and profound works of twentieth century literature. Touching on themes of control, humanity, technology, and influence, Aldous Huxley's enduring classic is a reflection and a warning of the age in which it was written, yet remains frighteningly relevant today. With its surreal imagery and otherworldly backdrop, Brave New World adapts beautifully to the graphic novel form. Fred Fordham's singular artistic flair and attention to detail and color captures this thought-provoking novel as never before, and introduces it to a new generation, and countless modern readers, in a fresh and compelling way.

113,00 zł
Powiadomienie
87
Richard III (Penguin Monarchs) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Richard III (Penguin Monarchs)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

No English king has so divided opinion, both during his reign and in the years since, more than Richard III. He was loathed in his own time for the never-confirmed murder of his young nephews, the Princes in the Tower, and died fighting his subjects on the battlefield. This is the vision of Richard we have inherited from Shakespeare, villainous and hunchbacked. Equally, he inspired great loyalty in his followers, who saw him as a victim of circumstance, backed into a corner by his brother's in-laws, the self-aggrandizing Woodville family. In this enlightening, even-handed study, Rosemary Horrox builds a complex picture of a king who by any standard metric failed as a monarch. He was killed after only two years on the throne, without an heir, and brought such a decisive end to the House of York that Henry Tudor was able to seize the throne, despite his extremely tenuous claim. Whether Richard was undone by his own fierce ambition, or by the legacy of a Yorkist dynasty which was already profoundly dysfunctional, the end result was the same: Richard III destroyed the very dynasty which he had spent his life so passionately defending.

45,00 zł
41,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

88
Franch: Plays Franck. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franch: Plays Franck. CD
Franch Elisabet, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

66,90 zł
89
Zabawianki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawianki
Dostępny
189 szt.

Po uwielbianych przez dzieci &#Zasypiankach, Klasyce dla smyka, Zwierzakach wierszakach iPrzytulankach przyszedł czas na Zabawianki. Zabaw swoje dziecko klasycznymi, pełnymi humoru wierszami najbardziej znanych polskich autorów. W tomie m.in. wiersze Agnieszki Frączek, Danuty Gellnerowej, Joanny Papuzińskiej, Marcina Przewoźniaka, Małgorzaty Strzałkowskiej i Juliana Tuwima. Pobudzające wyobraźnię ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Kartonowe wydanie, przyjazne w dotyku, odporne na rosnące ząbki i ciekawskie paluszki, umili wspólnie spędzane chwile.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

90
Lśniące dziewczyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lśniące dziewczyny
Dostępny
300 szt.

Dziewczyna, która nie chciała umrzeć. Zabójca, który nie powinien istnieć… Lśniące dziewczynyLauren Beukesto unikatowy i wciągający thriller. To emocjonująca podróż w czasie i w głąb mrocznego umysłu odrażającego psychopaty. Jest każdym. Jest nikim. Jest zawsze… On PRZENOSI SIĘ w czasie! Harper to psychopatyczny morderca, który przez dziesięciolecia tropi lśniące dziewczyny – błyskotliwe, inteligentne, młode kobiety. Gasi ich potencjał. Morduje jedną po drugiej, zostawiając przy zwłokach pamiątkę z przeszłości… Już je kiedyś nawiedził. Wypatrzył, gdy były dziećmi. Czekał na właściwy moment, śledził… 9 kobiet – jego lśniące ofiary. Kirby jest błyskotliwa i pewna siebie. Lśni. Miała nie mieć przyszłości, ale udało jej się niemożliwe – przeżyła próbę brutalnego morderstwa. Jest zdeterminowana i postanawia odnaleźć napastnika. Pomaga jej reporter „The Chicago Sun-Times”, który kilka lat wcześniej opisywał jej sprawę. Prawda i dowody, które odnajdą, będą przerażające i… niemożliwe! W 2013 roku Lśniące dziewczyny znalazły się na krótkiej liście nagrody Goldsboro Gold Dagger Award, a rok później książka zdobyła trofeum Brytyjskiego Stowarzyszenia Fantasy August Derleth Award za najlepszy horror. Książka Beukes została brawurowo zekranizowana, a w serialu AppleTV+ występuje wielokrotnie nagradzana Elizabeth Moss, laureatka dwóch Złotych Globów oraz Primetime Emmy dla najlepszej aktorki za rolę June Osborne w dystopijnym serialu„Opowieść podręcznej”. Leonardo DiCaprio i Elisabeth Moss są producentami wykonawczymi serialu.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

91
Kolorowa Strona Lustra Laboratorium Smartbee Club - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa Strona Lustra Laboratorium Smartbee Club
Smartbee Club
Niedostępny
Brak

W tym eksperymencie uczniowie poznają pierwsze zagadnienia z dziedziny optyki. Konstruują swój własny kalejdoskop, dowiadują się jak działają lustra i jakie są ich ich rodzaje. W trakcie eksperymentowania dzieci dowiadują się kiedy powstało pierwsze lustro oraz dlaczego są montowane w windach. Zaznajamiają się również z pojęciem zwierciadła i ich rodzajach, czyli wypukłych i wklęsłych na przykładzie łyżki. W zakresie rozwiązań technologicznych dziecko wykorzystuje aplikacje mobilną, aby sprawdzić jak w rozszerzonej jak działa pryzmat. Dodatkowo tworzy hologram i dowiaduje się czym jest projekcja holograficzna. Zestaw przeznaczony dla przedszkoli i nauczania wczesnoszkolnego.

499,00 zł
464,07 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 34,93 zł

92
When The World Was One, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
When The World Was One, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

1.When The World Was One 2.A Far Away Place 3.Falling Water 4.Patterns 5.Kiyomizu-Dera 6.Sagano Bamboo Forest 7.Tribute To Alice Coltrane

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

93
Old Dreams New Planets, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Old Dreams New Planets, CD
Stuff, Kudos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

1.Slug 2.Strata 3.Colibri 4.Delta 5.Fulina 6.Galapagos 7.Spinning Leaf 8.Axlotl 9.Vault

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

94
Salute To The Sun, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Salute To The Sun, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

1.Harmony with Nature 2.Joyful Spirits of the Universe 3.Canopy & Stars 4.Mindfulness Meditations 5.Tropical Landscapes 6.Salute to the Sun 7.The Energy of Life

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

95
Floa LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Floa LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

A1.Quiet Fire A2.Hillum A3.Hourglass A4.Think Anything B1.In The Treetops B2.Eyes That Saw The Mountain B3.Kudu B4.The Falling Dream B5.Shift

110,90 zł
99,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

96
Next Stop EP ORANGE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Next Stop EP ORANGE
Dostępny
1 szt.

A1.Captured Time A2.Next Stop B1.Procession B2.Youth

86,90 zł
78,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,69 zł

97
Salute To The Sun LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Salute To The Sun LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

A1.Harmony with Nature A2.Canopy & Stars B.Joyful Spirits of the Universe C1.Mindfulness Meditations C2.Tropical Landscapes D1.Salute to the Sun D2.The Energy of Life

110,90 zł
99,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

98
Fletcher Moss Park LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fletcher Moss Park LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

1.Cherry Blossom 2.Fletcher Moss Park 3.Mary Emma Louise 4.Sailing Out To Sea 5.Wee Lan (Little Orchid) 6.The Sun In September 7.Finding My Way

110,90 zł
99,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

99
Fletcher Moss Park, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fletcher Moss Park, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

1.Cherry Blossom 2.Fletcher Moss Park 3.Mary Emma Louise 4.Sailing Out To Sea 5.Wee Lan (Little Orchid) 6.The Sun In September 7.Finding My Way

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

100
Into Forever LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Into Forever LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

110,90 zł
99,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

Wróć do góry