hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.04.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 24 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wokół straty i żałoby. Jak sobie poradzić? (Piotr Krakowiak), na drugim Egipcjanin Sinuhe. Audiobook (Mika Waltari). Kolejny produkt to Szatan z siódmej klasy. Audiobook (Kornel Makuszyński) oraz Przegląd Humanistyczny 2021/4 (475).
1
Wokół straty i żałoby. Jak sobie poradzić? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół straty i żałoby. Jak sobie poradzić?
Dostępny
17 szt.

Co zrobić, gdy umrze ktoś bliski? Jak poinformować, wysłuchać i wspierać? W jaki sposób złożyć kondolencje i co w ogóle można mówić? Jak pomóc osobom po stracie i w żałobie, by ich nie dotknąć i nie zranić? Co to są grupy wsparcia i grupy samopomocowe i dlaczego warto skorzystać z ich pomocy? Kiedy należy skierować osobę przeżywającą stratę do pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej? Jak pomóc osieroconym po pandemii lub w wyniku katastrof czy działań wojennych? Książka Wokół straty i żałoby. Jak sobie poradzić? Jak pomóc innym? Dostarcza odpowiedzi na te pytania i zawiera przykłady rozwiązań.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

4 osoby kupiły
2
Egipcjanin Sinuhe. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egipcjanin Sinuhe. Audiobook
Mika Waltari, Aleksandria
Dostępny
29 szt.

Jedna z najsłynniejszych powieści historycznych XX wieku.Przetłumaczona na 40 języków.W USA równie popularna jak Imię róży Umberto Eco.Zekranizowana i nominowana do Oscara.Faraon Echnaton przeprowadza w Egipcie rewolucyjne reformy religijne i społeczne. Zmiany, które burzą stary porządek wywołują zamieszki i prowadzą kraj ku przepaści. U stóp słuchaczy rozsypuje się mit o wspaniałym państwie, a wyłania prawdziwa twarz faraona oraz sieć intryg knutych przez kapłanów żądnych władzy.W te wydarzenia nierozerwalnie wplecione są losy Sinuhe królewskiego trepanatora i biegłego lekarza. Przychodzi na świat w tajemniczych okolicznościach, a los stawia go u boku najbardziej wpływowych postaci. Przemierza znany wówczas świat jako podróżnik i wywiadowca. Namiętnie kocha, zdobywa bogactwa i uczestniczy w wojnach, niestrudzenie poszukuje prawdy o swoim pochodzeniu i przeznaczeniu.Ze spisanej przez Sinuhe historii życia przebija przesłanie, że mimo upływu tysięcy lat ludzie nie zmienili się i kierują nimi te same namiętności, tęsknoty i ambicje, a każda władza deprawuje, unieszczęśliwia i sprawia, że człowiek pozostaje samotny.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
3
Szatan z siódmej klasy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szatan z siódmej klasy. Audiobook
Kornel Makuszyński, Aleksandria
Dostępny
28 szt.

Wygrałeś, szatanie! Jeśli cię nie powieszą za zbytek sprytu, możesz okazać się pożytecznym człowiekiem.Ukochana lektura kilku pokoleń Polaków przemówi do Was ulubionymi głosami aktorów polskiej sceny. Pierwsza superprodukcja Wydawnictwa Aleksandria. Nowy wymiar znanej i popularnej książki dla młodzieży.Szatan z siódmej klasy to kryminał dla młodzieży w najlepszym stylu. Bez morderstw, tryskającej krwi, za to z tajemnicami, starymi pamiętnikami, zaszyfrowanymi informacjami, łamigłówkami i barwnymi postaciami. Powieść została trzykrotnie zekranizowana, wielokrotnie przenoszona na scenę teatralną i do tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
4
Przegląd Humanistyczny 2021/4 (475) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przegląd Humanistyczny 2021/4 (475)
Dostępny
22 szt.

W numerze spotykają się dwa zasadnicze wątki. Pierwszy z nich wyznaczają artykuły literaturoznawcze poświęcone wciąż nie dość rozpoznanej dramaturgii Jarosława Iwaszkiewicza (kanonicznym utworom dramatycznym pisarza). Drugim wątkiem jest refleksja nad zagadnieniem różnych form seksualności (rozważanym w perspektywie socjologicznej i filmowej).

30,86 zł
25,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,94 zł

5
Środki trwałe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Środki trwałe
Dostępny
60 szt.

Poradnik praktyczny dla wszystkich firm i jednostek prowadzących: księgi rachunkowe, podatkową księgę przychodów i rozchodów, ewidencję przychodów (do podatku zryczałtowanego). Zasady i metody: klasyfikacji, ewidencji, amortyzacji, inwentaryzacji i dokumentacji, stosowane w roku bieżącym z uwzględnieniem nowych przepisów o VAT. Wzory ewidencji i zbiór przepisów.

65,00 zł
45,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

6
Klasyfikacja środków trwałych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyfikacja środków trwałych
Dostępny
32 szt.

KLASYFIKACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH (KŚT-2016) została wprowadzona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 3 października 2016 r. Klasyfikacja obejmuje wszystkie środki trwałe w podziale na grupy, podgrupy i rodzaje, oznaczone symboliką cyfrową. Istotne są objaśnienia wstępne z uwagami ogólnymi, schemat klasyfikacji, objaśnienia szczegółowe i klucze powiązań z ostatnią klasyfikacją (KŚT-2010). Główny trzon nowej klasyfikacji stanowi schemat trójpodziału środków trwałych z rocznymi stawkami amortyzacyjnymi. Wszyscy użytkownicy nowej klasyfikacji mogą korzystać z tych stawek, dostosowując je do warunków danej branży i rodzaju działalności na podstawie przepisów ustaw podatkowych i rachunkowości, które dają wiele możliwości w ustaleniu rzeczywistych stawek amortyzacyjnych (umorzeniowych). Niniejsze wydanie jest adresowane do podatników podatku dochodowego od osób fizycznych i osób prawnych oraz pozostałych przedsiębiorców, firm, jednostek organizacyjnych sfery budżetowej i samorządowej, a także innych jednostek ewidencjonujących środki trwałe i powinno ono ułatwić znalezienie poszukiwanego rodzaju środka trwałego i ustalenia stawki amortyzacyjnej (umorzeniowej).

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

7
Pisać światłem. Tom 4. Muzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisać światłem. Tom 4. Muzy
Dostępny
140 szt.

Czwarty tom poświęcony Muzom jest najnowszym tomem wydanym w ramach projektu wydawniczego Vittorio Storaro: Pisać światłem i dotyczy filozoficznej i wizualnej interpretacji obrazu. Jak mówi Storaro: „Pisanie światłem to nie tylko seria książek, ale projekt, który realizuję przez całe swoje życie. Postrzegam ten zbiór jako encyklopedię wizjonera, badacza, który analizuje to, co odkryli filozofowie, naukowcy, malarze i artyści na całym świecie, zgłębiając tajemnice widzenia. Każda książka jest zbiorem przemyśleń filozoficznych, pism, obrazów i fotografii z efektem podwójnej ekspozycji. Jestem wiecznym studentem, a te publikacje są owocem pięćdziesięciu lat mojej pracy i nauki”. Autor, jeden z największych operatorów filmowych wszechczasów, opisuje swoje źródła inspiracji i sposób postrzegania obrazu, które znalazły odzwierciedlenie we wszystkich filmach, przy których pracował z takimi reżyserami jak Bernardo Bertolucci, Francis Ford Coppola, Warren Beatty, Carlos Saura, Woody Allen i wielu innych. Vittorio Storaro otrzymał wiele międzynarodowych nagród, w tym trzy Oscary za zdjęcia do „Czasu apokalipsy” (1979), „Czerwonych” (1981) i „Ostatniego cesarza” (1987).

349,00 zł
300,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 48,86 zł

8
Heads Up - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Heads Up
Spin Master, od 8 lat
Dostępny
18 szt.

Zagraj w Heads Up! karcianą wersję popularnej aplikacji, która pojawiła się w programie The Ellen DeGeneres Show! Dwie drużyny rywalizują ze sobą w szybkim odgadywaniu słów w oparciu o wskazówki i podpowiedzi kolegów z drużyny. Wybierz kategorię spośród 4 wymagających talii kart i włóż 6 kart do opaski na głowie (bez patrzenia!). Odwróć klepsydrę i odgadnij tak wiele słów, ile tylko zdołasz, dzięki podpowiedziom kompanów z drużyny. Zdobądź żeton za każdą poprawną odpowiedź. Drużyna, która będzie miała najwięcej żetonów, wygrywa! Wybieraj sposób 4 kategorii kart: Przeboje kinowe, Odegrajcie to, dzieciaki!, Zwierzęta oszalały i Pomieszanie - wyjątkowy zestaw kart dostępny tylko w tej edycji gry. Czy potrafisz odgadnąć, co to za film, jeśli nie padnie żadne nazwisko aktora? Umiesz opisać zwierzę, bez wydawania żadnego dźwięku?

129,40 zł
73,76 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 55,64 zł

9
Puzzle 1000 Zozoville, Dwa tygodnie kwarantanny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Zozoville, Dwa tygodnie kwarantanny
Heye
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Puzzle Heye składają się z 1000el. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 50 x 70 cm

78,93 zł
63,14 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,79 zł

10
Stacja Matematyka. Wyzwania dla uczniów klas 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja Matematyka. Wyzwania dla uczniów klas 3
Dostępny
111 szt.

Dlaczego "wyzwania"? Ponieważ w tym zeszycie znajdują się nieszablonowe zadania wymagające tworzenia własnych strategii oraz większej kreatywności ucznia. Nie brakuje tu także zadań o typowej konstrukcji, ale w ciekawszej formie, czasem o większym stopniu trudności. Publikacja skierowana jest do dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności matematyczne. Autorki położyły nacisk na to, aby treść wielu zadań odnosiła się do sytuacji wziętych z życia codziennego uczniów.

17,10 zł
15,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 1,11 zł

11
TUPIKO, Zestaw do piasku ciasteczka z lodami i babeczkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,10 zł
47,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,31 zł

12
Złota Karrota. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Karrota. CD
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

44,90 zł
44,00 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

Wróć do góry