hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.04.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 22 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Łopatka TechnoK 2186 (MAKSIK), na drugim Czując. Rozmowy o emocjach (Agnieszka Jucewicz). Kolejny produkt to Mopsik, który chciał zostać wróżką. Tom 7 (Bella Swift) oraz Caraval. Tom 1 (Stephanie Garber).
1
Łopatka TechnoK 2186 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
30 osób kupiło
2
Czując. Rozmowy o emocjach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czując. Rozmowy o emocjach
Dostępny
54 szt.

Autorka bestsellerowej serii Żyj wystarczająco dobrze, Kochaj wystarczająco dobrze i Wybieraj wystarczająco dobrze bierze na warsztat emocje i uczucia. W mądrych i poruszających rozmowach z najwybitniejszymi ekspertami od tematu – psychologami i psychoterapeutami (Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Boomem, Cezarym Żechowskim i Andrzejem Depko) wychodzi daleko poza stereotypowe rozumienie roli konkretnych emocji i uczuć w naszym życiu i relacji z innymi, odkrywając ich prawdziwe, głębokie i często nie uświadamiane przyczyny, uwarunkowania i objawy. Poznajemy poczucie winy/krzywdy, radość, lęk, wdzięczność, złość, zazdrość/zawiść, pokorę, nudę, lęk przed bliskością, wstyd, miłość, przyjemność, poczucie straty, namiętność, euforię, współczucie i smutek z perspektywy jaką daje wiedza i doświadczenie znawców ludzkiej psychiki i, co najważniejsze, w sposób, który pozwala na odkrywczy wgląd we własne przeżycia i emocje. Doskonała lektura będąca również użytecznym narzędziem rozwoju osobistego, samoświadomości i inteligencji emocjonalnej. „To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało”. Mikołaj Grynberg

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

18 osób kupiło
3
Mopsik, który chciał zostać wróżką. Tom 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mopsik, który chciał zostać wróżką. Tom 7
Dostępny
42 szt.

Pomachaj ogonem, jeśli wierzysz we wróżki! Peggy szuka wróżki, który spełni jej życzenie! Poznaj ciąg dalszy przygód mopsika Peggy! Peggy jest załamana, kiedy dowiaduje się, że park, do którego codziennie chodzi ze swoją opiekunką, a zarazem najlepszą przyjaciółką Chloe, ma zostać zamknięty. Dziewczynka ma plan, jak uratować skwer – planuje letni jarmark i sprzedaż wypieków. Peggy wpada jednak na lepszy pomysł. Wystarczy tylko znaleźć wróżkę, która spełni marzenie Chloe!

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

12 osób kupiło
4
Caraval. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Caraval. Tom 1
Dostępny
377 szt.

Witajcie w świecie Caravalu, wciągającej powieści Stephanie Garber o siostrzanej więzi i grze, która skrywa mnóstwo tajemnic… To, co słyszałaś o Caravalu, nie wytrzyma porównania z rzeczywistością. To coś więcej niż tylko gra czy przedstawienie teatralne. Na tym świecie nie znajdziesz niczego równie magicznego. Scarlett nie opuściła dotąd wyspy, na której mieszka z ukochaną siostrą Tellą i okrutnym ojcem. Zaaranżował on dla Scarlett małżeństwo, przez które może nie ziścić się jej wielkie marzenie, by obejrzeć Caraval, niezwykłe przedstawienie z udziałem publiczności, wystawiane raz w roku w odległej krainie. Niespodziewanie Scarlett otrzymuje długo wyczekiwane zaproszenie. Z pomocą tajemniczego żeglarza Tella zabiera siostrę na przedstawienie. Jednak gdy tylko przybywają na miejsce gry organizowanej przez genialnego Mistrza Legendę, Tella znika. Czy Scarlett znajdzie siostrę, zagra w Caravalu i spełni marzenia? Stephanie Garber uwielbia Disneyland, bo tylko tam wydaje jej się, że pisane przez nią fantastyczne historie mogłyby rozegrać się naprawdę. Jest autorką trylogii „Caraval” i powieści Once Upon a Broken Heart, które trafiły na szczyt rankingu „New York Timesa” i stały się światowymi bestsellerami. Przetłumaczono je na ponad trzydzieści języków. Jej Caraval to najlepsza w tej dekadzie powieść dla młodzieży według pisma „School Library Journal” i książka roku według „Teen Vogue”. Książka zdobyła nagrodę Flying Start „Publishers Weekly” i znalazła się na liście najlepszych książek Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy.

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

12 osób kupiło
5
Amelia i Kuba. Tajemnica celebryckiej wanny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amelia i Kuba. Tajemnica celebryckiej wanny
Dostępny
533 szt.

Wersja polska - aby dzieci polskie zrozumiały opowieść, a ukraińskie mogły się uczyć polskiego. I wersja ukraińska - aby dzieci ukraińskie zrozumiały opowieść, a polskie mogły się uczyć ukraińskiego! Syreny nie istnieją? Jak nie, skoro tak! Jedna nawet pojawiła się w wannie. I to nie byle jakiej, bo w wannie pewnej Celebrytki, która jest znana z tego, że jest znana! Tajemnica celebryckiej wanny Rafała Kosika to współczesna wersja legendy o warszawskiej Syrence. Jedenastolatkowie Amelia i Kuba oraz ich rodzeństwo, superinteligentny dziewięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi, ratują Syrenkę uwięzioną w wannie warszawskiego apartamentowca. Jak przetransportują ją z powrotem do Wisły? Czy syrenka spełni ich trzy życzenia? A co, jeśli to wcale nie jest bajka? Zabawna i pełna uroku opowieść o wolności i empatii, pokazująca siłę współpracy w grupie.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

11 osób kupiło
6
Python dla nastolatków. Projekty graficzne z Python Turtle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Python dla nastolatków. Projekty graficzne z Python Turtle
Dostępny
48 szt.

Czy wiesz, czym się zajmuje programista? To ktoś, kto, używając swojego umysłu i odpowiedniego języka programowania, rozwiązuje rozmaite problemy. Programista to taki współczesny superbohater. Przychodzi, siada do komputera, szybko przebiega palcami po klawiaturze i proszę - działa. Oczywiście, to pewne uproszczenie, ale... Brzmi ciekawie? Słusznie. Bo praca programisty, kodera, developera jest ciekawa. I fajna. I daje dużo satysfakcji. A najlepsze jest to: podstaw programowania można się szybko nauczyć, po prostu się bawiąc. We własny, ulubiony sposób. Choć Twoim przewodnikiem po świecie programowania w Pythonie będzie żółw, obiecujemy - praca pójdzie Ci w mig. Na początek nauczysz się konfigurować środowisko pracy, czyli uruchomisz na komputerze wszystko, co przyda się Tobie i żółwiowi. Potem zapoznasz się z językiem Python, z jego zmiennymi, funkcjami i klasami. Następnie zajrzysz do biblioteki turtle i dowiesz się, jak sterować swoim żółwiem. Wreszcie najlepsze: algorytmy. Przekonasz się między innymi, jak za pomocą kodu języka Python i elementów biblioteki turtle wygenerować niesamowite figury geometryczne.

39,90 zł
22,74 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 17,16 zł

10 osób kupiło
7
Księgi Jakubowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi Jakubowe
Dostępny
168 szt.

NAGRODA NOBLA 2018 NAGRODA LITERACKA NIKE 2015 Rzeczpospolita w przededniu rozbiorów, wielokulturowa, wieloetniczna kraina bliższa Stambułowi niż Paryżowi i człowiek znikąd, który zmieni los wielu tysięcy ludzi. Wielka podróż od chłopskich chat poprzez magnackie dwory aż do cesarskich komnat. Na Podolu pojawia się młody, przystojny i charyzmatyczny Żyd – Jakub Lejbowicz Frank. Tajemniczy przybysz z odległej Smyrny zaczyna głosić idee, które szybko dzielą społeczność żydowską. Dla jednych heretyk, dla innych zbawca zgromadzi już niebawem wokół siebie krąg oddanych sobie uczniów, wywołany zaś przezeń ferment może odmienić bieg historii i zmienić kształt tej części świata. „Przewrotne i wielopoziomowe dzieło, które wymyka się wszelkim prawdom ostatecznym”. „Svenska Dagbladet” „W niezwykle żywy sposób Tokarczuk ukazuje złożoność i różnorodność Europy Środkowej u zarania epoki Oświecenia. To warte przypomnienia zwłaszcza dziś, gdy różnorodność neguje się w imię mitologii nacjonalistycznych”. „Le Temps” „Nagrodzona książka jest wspaniałą pochwałą różnorodności i bogactwa mówiącego świata, który nie ma kulturowego centrum, do którego każdy skądś przybył i ma do opowiedzenia swoją historię. Nie ma wiodącego narratora, nie ma głównego bohatera, każdy ma swoją wersję. Świat puchnie i trzeszczy od nadmiaru opowieści. Nie sprosta im encyklopedia, rozsadzą każdą historyczną narrację. Jedynie ucho Boga może je pomieścić, zrozumieć i nadać sens uniwersalny”. Ryszard Koziołek, Laudacja, Nagroda Literacka Nike 2015

89,90 zł
67,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,47 zł

10 osób kupiło
8
Taśma dwustronna UHU montażowa extra mocna 19mmx1.5m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma dwustronna UHU montażowa extra mocna 19mmx1.5m
UHU
Dostępny
24 szt.

Taśma dwustronna, montażowa, mocna.1,5m x 19 mm. Gładkie powierzchnie Odporna na wilgoć

15,19 zł
13,99 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 1,20 zł

9 osób kupiło
9
Bella, ciao - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bella, ciao
Dostępny
215 szt.

Obrazoburcza, śmiało czerpiąca z popkultury, powieść o woli życia i pragnieniu śmierci na gruzach zrujnowanego świata. Bezlitosne spojrzenie na Europę, nie tylko ubiegłego wieku. A także komentarz do dzisiejszej Polski: podzielonej, wrogiej „obcym”, rządzonej resentymentem i pozbawionej wizji przyszłości. Koniec wojny, polskie „ziemie odzyskane”. Tropiony przez nową władzę pułkownik Szest zawiera swoisty pakt z diabłem, by ocalić nadmorskie miasteczko i uwięzionych tam ludzi. Staje na czele bojówki uformowanej z wyklętych i ludowców, ale wspólny triumf nie odwraca biegu historii. Co gorsza, nikt nie wie, jaki będzie świat, który wyłoni się z wszędobylskich zniszczeń. Wycofujące się armie, uchodźcy i przesiedleńcy, przemoc i strach. W tej infernalnej scenerii pojawia się jednak nadzieja: niemiecka branka, polska wyklęta i „tutejsze” dziecko łączą się w rodzinę, dla której z ruin dawnego świata warto odzyskać jedno – miłość.

44,90 zł
30,98 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,92 zł

9 osób kupiło
10
Giełda. Podstawy inwestowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giełda. Podstawy inwestowania
Dostępny
185 szt.

Giełda od A jak „akcja” do Z jak „zysk” Ta książka to skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Podstawowych, czyli takich, które powinien koniecznie poznać początkujący inwestor, zanim zdecyduje się na ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Brak tej wiedzy może mieć bardzo negatywne skutki dla portfela osoby rozpoczynającej przygodę z rynkiem akcji. Wydaje się zresztą, że luki w edukacji giełdowej na poziomie podstawowym wykazują także gracze o dłuższym stażu. Problemy światowego systemu finansowego w latach 2007 – 2009 oraz późniejszy kryzys zadłużeniowy w strefie euro dotknęły również GPW i uszczupliły portfele krajowych inwestorów o niewyobrażalne wcześniej kwoty. Krach z ostatnich lat porażał skalą, jednak przecież kryzysy na rynkach akcji to nie nowość w świecie wielkich pieniędzy. To, co uderza najbardziej, to fakt, że przecież przynajmniej strat można było uniknąć. Inwestorom w okresie galopującej hossy często wydaje się, że gra na giełdzie to łatwa i przyjemna droga do fortuny. Niestety, większość z nich nawet nie przypuszcza, jak bardzo się myli. Nim więc rzucisz się na fale oceanu giełdowych wzrostów i spadków, dowiedz się: - jakie opłaty czekają na Ciebie, - z jakimi rodzajami ryzyka musisz się liczyć i jak się przed nimi ustrzec, - co jest ważne w kwestii giełdowych zleceń, - czym są i jak należy czytać indeksy giełdowe, - w co możesz inwestować - akcje, obligacje, kontrakty terminowe, opcje, produkty strukturyzowane, - jak skutecznie analizować wartość spółek, - jak powinien wyglądać poprawnie zbudowany portfel inwestycyjny.

54,90 zł
37,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,57 zł

9 osób kupiło
11
Poławiacz cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Poławiacz cieni
Dostępny
27 szt.

Bajki są niezwykle intrygującą i – w przeciwieństwie do wierszy – mniej znaną częścią twórczości literackiej Erny Rosenstein – malarki, poetki. Poławiacz cieni to zbiór niemal wszystkich bajek, które udało się odnaleźć w archiwum domowym artystki. W większości pochodzą najprawdopodobniej z lat czterdziestych i pięćdziesiątych, ale kilka z nich zostało napisanych w kolejnych dekadach. Dziecięca ciekawość świata, kwestionowanie logicznego porządku rzeczywistości były bliskie Ernie Rosenstein nie tylko w sztuce. Ważny był dla niej świat zwierząt, który traktowała na równi ze światem ludzi. Przywiązywała wagę do tego, co odrzucone i zapomniane. Rzeczy były dla niej materialnym śladem pamięci i elementem przemijania. Jej pracowania – niewielki pokój, w którym spędzała najwięcej czasu w ostatnich latach życia – była miejscem wręcz magicznym, bajkowym. Poławiacz cieni pozwala się odczytywać i interpretować na wiele sposobów. Obecny jest tu bliski malarce duch surrealizmu, wizje z pogranicza jawy i snu, pojawiają się echa świata doświadczanego wojną i zagładą, walka dobra ze złem. To książka przeznaczona zarówno dla starszych dzieci, jak i tych, którzy tęsknią za światem dzieciństwa. Bajkom towarzyszą znakomite ilustracje Katarzyny Walentynowicz, a teksty zebrał i opracował Jarosław Borowiec. Publikacja powstała we współpracy z synem artystki Adamem Sandauerem oraz Fundacją Galerii Foksal, która w ostatnich latach dokumentuje i opiekuje się twórczością Erny Rosenstein. Poławiacz cieni to zaproszenie do niezwykłego świata wyobraźni jednej z wybitnych artystek wizualnych XX wieku. Erna Rosenstein (1913–2004) – malarka, artystka wizualna, poetka, autorka tekstów literackich. Studiowała w Wiedniu w Wiener Frauenakademie (1932–1934), a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1934–1937). Współtworzyła wraz z Marią Jaremą, Jonaszem Sternem i Jadwigą Maziarską I Grupę Krakowską. Traumatyczne doświadczenia z czasów wojny naznaczyły całą jej późniejszą biografię i twórczość. W okresie socrealizmu (lata 1949–1955) wycofała się z życia artystycznego. W ramach sprzeciwu wobec narzuconych przez stalinizm dogmatów tworzyła poza oficjalnym nurtem sztuki. W 1957 roku znalazła się w grupie artystów, którzy zawiązali II Grupę Krakowską. Wielokrotnie reprezentowała polską sztukę na wystawach międzynarodowych – Salonie Międzynarodowym w Monte Carlo (1964, 1965); Salonie Malarstwa Surrealistycznego i Fantastyki w ramach Biennale Sztuki w São Paulo (1965); Festiwalu Sztuki w Edynburgu (1969, 1978). Jej prace znajdują się w zbiorach największych muzeów w Polsce i za granicą. Przez wiele lat pisała teksty literackie – wiersze, bajki, rymowanki dadaistyczne, scenariusze teatralne. Za namową męża – krytyka i pisarza Artura Sandauera – zdecydowała się opublikować swoje zapisy. W 1972 roku ukazał się jej pierwszy tom poetycki Ślad, następnie Spoza granic mowy (1976), Wszystkie ścieżki (1979), Czas (1986), Trochę z archiwum (1993), Jeszcze z archiwum (1994) i Płynie rzeka (1998). Za swoją twórczość została uhonorowana m.in. Nagrodą Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida (1977) oraz Nagrodą im. Jana Cybisa (1996).

65,00 zł
41,60 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 23,40 zł

9 osób kupiło
12
Psychologia dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
30,98 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,92 zł

9 osób kupiło
13
Dzieci kontra Rodzice. Tajemnice Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra Rodzice. Tajemnice Polski
Kangur, od 7 lat
Dostępny
96 szt.

Odkryj tajemnice kraju nad Wisłą! Podejmij się wyzwania i sprawdź swoją wiedzę. Czym są oczepiony? Co znajdziemy na Giewoncie? Kto zrezygnował z królewskiej korony? Dzieci rywalizują z rodzicami. Odpowiadaj na pytania, rozwiązuj zadania i wygrywaj! Zawartość opakowania: • 54 karty do gry, • 2 karty pułapki, • 156 pytań, • instrukcja

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

8 osób kupiło
14
Łopatka mała z drewnianym uchwytem TechnoK 2896 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
8 osób kupiło
15
Owoce zatrutego drzewa. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce zatrutego drzewa. Tom 1
Dostępny
81 szt.

Gdy wzywa cię wolność, nie wahaj się podążać za jej głosem Warszawa, druga połowa XIX wieku. Kinga, choć mieszka z ciotką i wujem oraz dwojgiem kuzynów, nie czuje się u nich dobrze dusi się w atmosferze mieszczańskiej kamienicy i czegoś jeszcze Młoda dziewczyna nie potrafi zrozumieć, dlaczego ciotka Maria Burgiewiczowa tak bardzo jej nienawidzi. Jedynym wyjściem jest wyprowadzka z domu wujostwa. Kinga decyduje się na ten odważny krok i wyjeżdża do Krakowa, gdzie zamierza odnaleźć jedyną żyjącą krewną swojego ojca, o której istnieniu jeszcze niedawno nie miała pojęcia. Wkrótce przekona się, że droga do niezależności bywa dłuższa i bardziej skomplikowana, niż podejrzewała „Dzisiejszy wieczór także się nie powtórzy, pomyślała, rozglądając się ze smutkiem po ulicy. Widziała uśmiechniętych, zajętych rozmową ludzi. Zapewne wybierali się do kawiarni, cukierni, może do teatru, byli wolni. Zazdrościła im z całego serca. Czuła się jak skazaniec, który dostał szansę, aby raz jeszcze popatrzeć na piękny świat, zanim zatrzasną się za nim bramy więzienia. Oczywiście zdawała sobie sprawę, że nie powinna snuć podobnych rozważań, że być może ciężko grzeszy, myśląc w taki sposób, ale perspektywa nudnego wieczorku w salonie ciotki Marii wywoływała w niej przewrotną ochotę do grzechu. Na razie musiała poprzestać na ochocie”.

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

7 osób kupiło
16
Moja przyjaźń z Chrystusem. Rozmowy od serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja przyjaźń z Chrystusem. Rozmowy od serca
Dostępny
4 szt.

Seria medytacji, w których Chrystus zwraca się do ludzkiej duszy, uświadamia nam na nowo bezgraniczną łagodność i miłość, jaką darzy nas Zbawiciel. To dzieło przejmujące, a zarazem przepiękne i przystępne, cechujące się literackim kunsztem i głębią pobożności. Czytelnicy zauważą nawiązania do klasyki literatury duchowej, jak też do wizerunku Chrystusa Miłosiernego, ku któremu kierujemy słowa zawierzenia: Jezu, ufam Tobie. Kluczem do zrozumienia treści jest właśnie ufność będąca konieczną odpowiedzią na miłość, jaką obdarza nas Stwórca. Dzięki niej wchodzimy w osobistą relację z Chrystusem, stając się odbiciem Zbawiciela. Clarence J. Enzler (1910–1976), ojciec trzynaściorga dzieci, uzyskał doktorat na Catholic University of America; posługiwał jako diakon stały w Waszyngtonie, był redaktorem Catholic News Service, publikował w czasopismach, takich jak „Ave Maria”, wydał trzy książki cieszące się ogromną popularnością.

28,90 zł
20,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,09 zł

7 osób kupiło
17
Tron Jagiellonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tron Jagiellonów
Dostępny
683 szt.

Bezwzględna gra o polską koronę. Niespokojny XV wiek to czasy soboru w Konstancji, husyckiej rewolucji i zmagań z zakonem krzyżackim. Król Władysław Jagiełło wciąż nie doczekał się męskiego potomka. Jesienią 1413 roku spiskowcy postanawiają osadzić na polskim tronie potomka rodu Hohenzollernów. Tymczasem w różnych częściach Korony dochodzi do okrutnych zabójstw, które łączy jeden element: pozostawione przy ciałach ofiar litery. Tropy wiodą do mrocznego zdarzenia sprzed dwóch dekad. Okazuje się, że wyjawienie prawdy z przeszłości może skompromitować jedną z najważniejszych osób w państwie. W grę o polski tron zostają wplątani arystokratka Konstancja z Szafrańców oraz Zawisza Czarny.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

6 osób kupiło
18
Zestaw pirata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw pirata
Dostępny
27 szt.

Zestaw piracki z akcesoriami na blistrze.

10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

6 osób kupiło
19
Owoce zatrutego drzewa. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
20
Każdy czasem choruje. Jak poradzić sobie z chorobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy czasem choruje. Jak poradzić sobie z chorobą
Dostępny
28 szt.

Choroby są częścią naszego życia. Tak to już jest. Nikt z nas nie chce chorować, ale takie sytuacje wciąż się zdarzają. Dagmar Geisler, ceniona autorka książek wspierających dzieci w czasie dorastania, w zrozumiały i empatyczny sposób przedstawia bardzo różne doświadczenia młodych bohaterów i stwarza doskonałą okazję do szczerej rozmowy o chorobach, ich skutkach i przede wszystkim o radzeniu sobie w sytuacjach, gdy dotkną one nas i naszych bliskich.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

6 osób kupiło
21
Owoce zatrutego drzewa. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce zatrutego drzewa. Tom 3
Dostępny
67 szt.

Prawdziwa miłość nie boi się iść pod prąd. Czy inspirująca atmosfera rodzącej się właśnie światowej stolicy mody może okazać się lekarstwem na złamane serce? Za namową kuzyna Zbyszka, Kinga decyduje się wykonać kolejny w swoim życiu ryzykowny krok. Wyjeżdża do Paryża, gdzie znajduje zatrudnienie w pracowni mody. Zupełnie nowe otoczenie, środowisko barwnych artystów i osobowości coraz bardziej ją fascynuje i przyciąga. Jest zdeterminowana, by odnaleźć własną drogę do szczęścia. Aby to osiągnąć, będzie jednak musiała uporządkować własne życie, a zarazem stawić czoła sprawom, które położyły się cieniem na przeszłości i teraźniejszości całej jej rodziny.

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

6 osób kupiło
22
Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci, część 1
Dostępny
44 szt.

Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci to seria pomocy dla dzieci z afazją, które mają problem z rozumieniem i nadawaniem komunikatów językowych. Składa się z zestawów ćwiczeń kształtujących rozumienie, powtarzanie, słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie. Część 1 zawiera ćwiczenia usprawniające: rozumienie wyrazów (frekwencyjnie częste rzeczowniki, czasowniki, prymarne przyimki), zdań prostych i rozwiniętych (konstrukcje z dopełniaczem, biernikiem, miejscownikiem, narzędnikiem); trening wskazywania osób, przedmiotów i czynności; zapamiętywanie samogłosek oraz sylab otwartych w paradygmatach, a następnie sylab otwartych ze spółgłoską P w izolacji i w sekwencjach. Do każdego zaproponowanego zadania dołączone są szczegółowe instrukcje dla terapeuty/rodzica.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

6 osób kupiło
23
Ostatni śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ostatni śnieg
Dostępny
5 szt.

Nowa powieść Rafała Paczesia, najsłynniejszego polskiego stand-upera! Robert „Pająk” Pajączkowski ma 21 lat, mieszka w Łodzi i próbuje pogodzić zaoczne studia z groszową pracą w pizzerii. Jego matka nie żyje, ojciec przebywa w zakładzie psychiatrycznym, a dziewczyna właśnie rzuciła go dla chłopaka z bogatego domu. Jak się odkuć? Udany występ stand-upowy na wieczorze open-mic w Warszawie daje Pająkowi wstęp najpierw na małe sceny w pubach, a z czasem przepustkę do świata wielkiego show-biznesu. Robert z kumplami tworzy łódzką scenę stand-upową, ale szybko okazuje się, że sława i pieniądze to nie wszystko. Pająk wpada w nałogi, a wielki hajs szybko weryfikuje przyjaźnie i znajomości. W Ostatnim śniegu Pacześ pod płaszczykiem czarnego humoru opowiada współczesną historię „od pucybuta do…” – no właśnie, do kogo? Gwiazdora? Ofiary własnego talentu? A może oszusta, który sam już zapomniał, kim właściwie jest? Przewrotna powieść o kulisach przemysłu rozrywki i losie chłopaka z łódzkiej ulicy w brutalnych realiach polskiego kapitalizmu.

44,99 zł
25,19 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,80 zł

6 osób kupiło
24
Cień sułtana. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
25
Uspokój swoje hormony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uspokój swoje hormony
Dostępny
46 szt.

Książka dla dziewczyn w każdym wieku, które mają problemy z wagą, płodnością, infekcjami intymnymi. A przede wszystkim – z emocjami i z samopoczuciem. Problemy, których korzenie zaskakująco często tkwią w ciele. Ściślej: w pracy hormonów. Nie myślimy o hormonach, kiedy działają poprawnie i „bezszmerowo”. Jak są ważne, dociera do nas dopiero wtedy, gdy coś zaczyna się psuć i pojawiają się dolegliwości wynikające z ich dysfunkcji. - Dlaczego ciągle tyję, mimo że jem zdrowo? - Co sprawia, że nie mogę zajść w ciążę? - Dlaczego przed menstruacją pragnę, by wszyscy zeszli mi z drogi? - Jakie moje nawyki niszczą hormonalny ład?

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
26
Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci, część 2
Dostępny
69 szt.

Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci to seria pomocy dla dzieci z afazją, które mają problem z rozumieniem i nadawaniem komunikatów językowych. Składa się z zestawów ćwiczeń kształtujących rozumienie, powtarzanie, słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie. Część 2 zawiera ćwiczenia usprawniające: rozumienie wyrazów (frekwencyjnie częste rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, prymarne przyimki), zdań prostych i rozwiniętych (konstrukcje z dopełniaczem, biernikiem, miejscownikiem, narzędnikiem); zapamiętywanie zdań prostych i rozwiniętych; zapamiętywanie sylab otwartych w izolacji i sekwencjach; czytanie wyrazów o schemacie: samogłoska i sylaba otwarta (np. APA, AMA, ABA, ALA) i identyfikowanie sylab otwartych; planowanie ruchów ręki (rysowanie po śladzie i według wzoru). Do każdego zaproponowanego zadania dołączone są szczegółowe instrukcje dla terapeuty/rodzica.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
27
Beskid Śląski laminowana mapa turystyczna 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Śląski laminowana mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny
35 szt.

Beskid Śląski Wędrówki przez pasmo Czantorii i do źródeł Wisły, wspaniałe widoki z Baraniej Góry, Muzeum Browaru Żywiec i słynący z koronek Koniaków to tylko niektóre atrakcje Beskidu Śląskiego. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna tego regionu pomoże odnaleźć ich znacznie więcej. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna dla turysty skala 1:50 000 (1 cm ? 500 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: ? szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, ? wyciągi i trasy narciarskie, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, bazy i pola namiotowe, hotele, pensjonaty i sanatoria, ? parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
28
Mozaika diamentowa 5D kit 20x20 cm DOG  89742 CENTRUM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D kit 20x20 cm DOG 89742 CENTRUM
Panta Plast
Dostępny
82 szt.

Zestaw mozaiki diamentowej. Akrylowe cyrkonie. Rozmiar płótna: 200 x 200 mm. Mozaika diamentowa to ciekawa, nowa forma spędzania czasu, która polega na przyklejaniu diamencików na płótno z przygotowanym wcześniej wzorem. Pozwala się zrelaksować i stworzyć niepowtarzalne dzieło. Czas spędzony przy uzupełnianiu mozaiki pozwoli pozbyć się stresu i zapewni doskonałą zabawę na długie tygodnie. Elementy zawarte w zestawie pozwolą stworzyć kompletny obraz z niepowtarzalnym motywem. Wiek: +7

24,59 zł
20,41 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,18 zł

4 osoby kupiły
29
Wazowie na polskim tronie. Romanse, intrygi i wielka polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wazowie na polskim tronie. Romanse, intrygi i wielka polityka
Dostępny
84 szt.

Polscy królowie ze szwedzkiej dynastii Wazów budzą do dziś gorące emocje, a ich rządy nie poddają się jednoznacznej ocenie. Poznaj losy króla Zygmunta III, przyjrzyj się burzliwemu życiu jego dwóch synów, Władysława IV i Jana Kazimierza. Wszystkim trzem przyszło panować w wyjątkowych dla Rzeczpospolitej czasach. Polska była wówczas potęgą, ale pojawiały się pierwsze syndromy upadku. O losach państw decydowały nie tylko układy, wojny czy traktaty, ale również i to, co działo się za zamkniętymi drzwiami sypialni władców. W swojej książce Iwona Kienzler przybliża nam prywatne życie polskich Wazów, ich perypetie miłosne i rolę, jaką u ich boku odegrały kobiety. Iwona Kienzler – znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie znanych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki. Wazowie na polskim tronie to kolejny tytuł tej poczytnej autorki, wydany nakładem wydawnictwa Lira.

46,99 zł
33,83 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

4 osoby kupiły
30
Masturbacja dziecięca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masturbacja dziecięca
Dostępny
45 szt.

Masturbacja dziecięca ? jedna z powszechnych postaci ekspresji seksualnej ? jest źródłem wielu kontrowersji i burzliwych debat. Po pierwsze dlatego, że należy do praktyk seksualnych uprawianych samotnie, wykluczających funkcję prokreacyjną i obecność partnera i z tego powodu nierzadko uznawanych za patologiczne. Po drugie, ponieważ dotyczy dzieci ? istot, które uznawane są za aseksualne. Ten podwójnie umocowany niewiedzą lęk o los dziecka rodzi niepokój dorosłych i skutkuje poszukiwaniem rozwiązań. Celem tej publikacji jest dostarczenie rzetelnej wiedzy, opartej na koncepcjach teoretycznych i wynikach badań empirycznych, pozwalających opisać, wyjaśnić i przewidzieć zjawiska związane z seksualnością człowieka. Autorka opisała zjawisko masturbacji dziecięcej i podała kryteria pozwalające odróżnić zjawiska należące do normy rozwojowej od takich, które od tej normy odbiegają. W kolejnych rozdziałach czytelnik znajdzie charakterystykę masturbacji dziecięcej na każdym etapie dzieciństwa. Książkę wieńczą rozdziały o postępowaniu diagnostycznym oraz planowaniu interwencji. Ostatecznie pomysł napisania książki zawdzięczam dziennikarzom zadręczającym mnie pytaniem: Co należy mówić rodzicom, których dziecko się masturbuje? i cierpliwie przyjmującym moje sakramentalne Nie wiem. Gwoli sprawiedliwości jednak dodam, że tym, którzy wytrzymywali rozczarowanie specjalistą nieumiejącym błysnąć medialną radą, wyjaśniałam: Wiem jednak, jak postąpić w tej sprawie: zebrać informacje, postawić diagnozę, zaplanować interwencję i ją wdrożyć. Niezmiennie bowiem uważam, że to jedyna skuteczna forma pomocy, jeśli masturbacja dziecięca stwarza problem. Z tekstu

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

4 osoby kupiły
31
Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości
Dostępny
172 szt.

Kiedy budzą się geniusze...Zastanawiasz się, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś urodził się geniuszem? Może wówczas udałoby Ci się stworzyć coś, co zadziwiłoby cały świat... Chwileczkę! Czy uważasz, że z Twoją inteligencją nie jesteś do tego zdolny? Powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza, nie jest tylko czczą gadaniną, więc jeśli rzeczywiście masz apetyt na sukces, nadszedł właściwy moment, by wstać z kanapy i dokonać wielkich rzeczy.Nie działaj jednak pochopnie. Potrzebujesz długofalowego planu, by Twój geniusz nie był kolosem na glinianych nogach. Ta książka dostarczy Ci kompletu praktycznych wskazówek, które wesprą Twoje działania na drodze do wielkości. Pomoże Ci też odnaleźć własne powołanie, podpowie, jak rozbudzić aktywność i kreatywność Twojego umysłu oraz w jaki sposób odkryć pełnię własnego potencjału. Dzięki niej wzmocnisz swoją inteligencję społeczną oraz poznasz historie wybitnych ludzi, którzy osiągnęli wielkość właśnie w taki sposób. Nie czekaj dłużej - odkryj w sobie pasję i zostań mistrzem!

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

4 osoby kupiły
32
Kołozeszyt B5 80 kartek w kratkę, Oxford Campus Pastel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt B5 80 kartek w kratkę, Oxford Campus Pastel
Hamelin
Dostępny
96 szt.

Pastelowe okładki z aksamitnym wykończeniem, dzięki zastosowaniu folii soft touch, miękka, laminowana okładka z kartonu sprawia, że zeszyt jest elastyczny i lekki do noszenia. Uwaga Różne kolory, towar wysyłany losowo.

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
33
Melville. Ostatki tożsamości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melville. Ostatki tożsamości
Dostępny
99 szt.

„Dość powszechnie uważa się, że «Moby Dick», «Kopista Bartleby», «Benito Cereno» i «Billy Budd» to najważniejsze utwory Hermana Melville - pisze Adam Lipszyc - ja zaś chętnie przystaję na te tradycyjne wartościowania. Niemal każdy utwór Melville’a wydaje mi się jednak ważny lub zwyczajnie wspaniały”. Daje temu dowód w zbiorze przenikliwych, pełnych pisarskiej swady tekstów, które niejako oświetlają i dopełniają piwowską edycję dzieł Melville'a. Przygląda się Lipszyc przebogatej twórczości Melville'a z różnych stron, okiem świeżym i czujnym. A to przemierza rozmaite Melville'owskie utwory, by wydobyć na jaw zasadnicze dla nich doświadczenie metafizyczne, to analizuje je w porządku chronologicznym, to znów bierze pod lupę kilka naraz i śledzi konkretny motyw, który domyka wcześniejsze rozważania.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

3 osoby kupiły
34
Technok, zabawki do piasku, zestaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, zabawki do piasku, zestaw
Technok, Technok
Dostępny
228 szt.

12,71 zł
11,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,72 zł

3 osoby kupiły
35
Joga piękna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga piękna
Dostępny
87 szt.

Chcemy i potrafimy zadbać o kondycję własnego ciała. W tym zakresie funkcjonujemy coraz lepiej, coraz bardziej świadomie. Wykonujemy specjalne zestawy ćwiczeń zbawiennych dla mięśni brzucha, ud, ramion i pośladków. Pocimy się na siłowniach, w klubach fitness, praktykujemy pod czujnym okiem trenerów personalnych. Wszystko po to, by czuć się dobrze. By dobrze wyglądać. By jak najdłużej zachować w zdrowiu młode, piękne i sprężyste ciało. Dlaczego jednak w tych staraniach skupiamy się na wszystkich jego partiach poza twarzą? Przecież to właśnie na niej oznaki zmęczenia, stresu i przemijającego czasu odbijają się najmocniej. Zmarszczki, poszarzała cera, oczy bez blasku - nie trzeba się z tym godzić! Sama natura wyposażyła nas w doskonałe narzędzie pomagające w zachowaniu młodości - są nim mięśnie twarzy. Jest ich ponad pięćdziesiąt i - podobnie jak inne mięśnie - można i trzeba je ćwiczyć, rozwijać, relaksować. Marta Kucińska, konsultantka ajurwedy oraz twórczyni bloga Joga Piękna, stworzyła autorską, holistyczną metodę pozwalającą naturalnymi metodami zadbać o zdrowy i świeży wygląd. Łączy w niej ćwiczenia mięśni twarzy z treningiem oddychania, elementami diety czy nauką świadomej mimiki. Dzięki praktykowaniu Jogi Piękna zredukujesz zmarszczki, zlikwidujesz podwójny podbródek, poprawisz owal twarzy, a nawet do pewnego stopnia zmienisz jej wygląd poprzez uwydatnienie kości policzkowych czy ust. Brzmi zbyt pięknie? A jednak. Promienny, młodzieńczy wygląd jest teraz w Twoim zasięgu, trzeba tylko zacząć, a potem konsekwentnie ćwiczyć. Do dzieła! O autorze Marta Kucińska ? certyfikowana nauczycielka jogi twarzy według metody Face Yoga Method, joginka, konsultantka ajurwedy III stopnia, biolog, chodzący wulkan energii, zabiegana mama trójki dzieci, a przede wszystkim - kobieta. Niezwykle ważne jest dla niej zachowanie równowagi między ciałem, duszą i umysłem. Jest ogromną zwolenniczką medycyny naturalnej, ziołolecznictwa, medycyny ajurwedyjskiej, diety wegetariańskiej, naturalnej pielęgnacji ciała, psychologii wedyjskiej, jogi oraz ćwiczeń i masaży twarzy. Za cel stawia sobie pomaganie innym kobietom w zachowaniu przez długie lata urody, promiennej cery, uśmiechu i zadowolenia z siebie. Więcej informacji o autorce na stronie: https://jogapiekna.com/

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

3 osoby kupiły
36
Techniki negocjacji i wywierania wpływu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki negocjacji i wywierania wpływu
Dostępny
55 szt.

Porozmawiajmy...Prowadzenie biznesu bez umiejętności negocjowania jest prawie niemożliwe. Negocjować muszą właściciele firm, menedżerowie i kierownicy oraz pracownicy każdego działu, który ma kontakt z klientami lub dostawcami. Zdolność do uważnego wysłuchania potrzeb drugiej strony, a następnie do wypracowania rozwiązania korzystnego i dla nas, i dla partnera biznesowego stanowi warunek budowania owocnych, długotrwałych relacji, pozwalających w efekcie zwiększać wpływy i zyski przedsiębiorstwa. Ta książka wyczerpująco wyjaśnia, na czym polegają profesjonalnie prowadzone negocjacje, oraz podpowiada, z których technik negocjacyjnych warto korzystać i o jakich zasadach negocjatorskich należy zawsze pamiętać. Wskazuje, które tematy warto poruszać w rozmowie biznesowej, a które lepiej pominąć. Pozwala zrozumieć wagę planowania procesu negocjacyjnego i dobrze przygotować się do dyskusji. Nie zabrakło omówienia najważniejszych metod wywierania wpływu oraz skutecznych sposobów na nawiązywanie szczerych i długotrwałych relacji, a także wskazówek, jak radzić sobie z własnymi emocjami i niwelować pojawiające się przy okazji negocjacji konflikty.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
37
Nasza nerwowa planeta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza nerwowa planeta
Dostępny
38 szt.

Czy podobnie jak Neo w filmie Matrix czujesz czasem, że z tym światem coś jest nie tak? Tak jakby wszystko dookoła: społeczeństwo, postęp techniczny i cała nasza planeta, sprzysięgło się, aby namieszać nam w głowach, skołować nas i unieszczęśliwić. Miało być łatwiej, lepiej i bliżej ideału. Jest nerwowo, szybko i coraz bardziej niespokojnie. Nawet groźnie. Niepokoimy się wszystkim: wielką polityką, kryzysem klimatycznym, przyszłością dzieci i swoją nadwagą. Mimo że niemal bez przerwy pozostajemy w kontakcie z innymi ludźmi, czujemy się coraz bardziej osamotnieni.Ta książka nie rozwiąże wszystkich tych problemów, ale pomoże Ci zachować spokój. Opowiada o komplikacjach współczesnej ludzkości i o tym, jak łatwo unieszczęśliwiają nas rzeczy i technologie, które z założenia miały nas zadowolić. Pokazuje też, jak w tym morzu szaleństwa odnaleźć siebie i swoje prawdziwe pragnienia. Dzięki temu ciepłemu, mądremu i wnikliwie napisanemu przewodnikowi przypomnisz sobie, że jesteś wystarczająco dobrą osobą, że zasługujesz na własną wyrozumiałość i nie musisz doprowadzać się do załamania nerwowego w toksycznej pracy. A jeśli jeszcze zrozumiesz, na czym polegają i czym są spowodowane te wszystkie negatywne wpływy współczesnego świata, łatwiej się im przeciwstawisz. I dlatego właśnie powstała ta książka: aby pomóc Ci odzyskać spokój, wrócić do równowagi i poczuć zadowolenie z życia.Czy jeszcze można... ...zachować zdrowe zmysły, gdy świat zalewa nas szaleństwem? ...ocalić swoją ludzką naturę, gdy postęp zalewa nas odczłowieczoną technologią? ...czuć się szczęśliwym, gdy dookoła królują niepokój i rywalizacja?A może po prostu żyć dobrze i szczęśliwie?

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

4 osoby kupiły
38
Rozsuwanki-niespodzianki. Zawody. Strażak czy artysta? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozsuwanki-niespodzianki. Zawody. Strażak czy artysta?
Dostępny
112 szt.

Każda strona książki Strażak czy artysta? jest podzielona na pół i po rozsunięciu odkrywa przed małym czytelnikiem ukrytą ilustrację. Kto pracuje w przychodni? Lekarz. Kto obsługuje gości w kawiarni? Kelner. A kto biega na stadionie? Sportowiec. Rozsuwając strony książeczki i obserwując jej bohaterów, najmłodsi będą poznawać nowe słowa i rozwijać mowę.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

3 osoby kupiły
39
Statek piracki na baterie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
40
Pan Strach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Strach
Dostępny
22 szt.

Czy w świecie udawania istnieją jeszcze prawdziwe emocje? Czy potrafimy tak naprawdę czuć? W Trenton mieszka Amelia ? pewna siebie i czasami bezczelna copywriterka. Podkochuje się w niej Anton, sąsiad, który nie ma za grosz charakteru, ale za to lubi podglądać kobiety. Mężczyzna instaluje w jej domu kamery, które pewnego wieczora rejestrują coś bardzo niepokojącego. Dziewczyna zostaje uprowadzona, a wkrótce wszystkie podejrzenia padają właśnie na Antona. Czy słusznie? Czy w przeszłości Amelii zdarzyło się coś, co może jej zagrażać? Młoda kobieta budzi się związana i z workiem na głowie. Od teraz jej towarzystwem będzie jedynie cisza, za którą kryje się prawdziwe niebezpieczeństwo.

40,90 zł
34,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,13 zł

3 osoby kupiły
41
Polska foliowana mapa samochodowa 1:700 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska foliowana mapa samochodowa 1:700 000
Dostępny
110 szt.

Polska Z dwustronnie foliowaną, trwałą mapą samochodową Polski podróż po kraju będzie prawdziwą przyjemnością. Publikacja zawiera m.in.: ? aktualny stan dróg, ? 10 kategorii dróg, autostrady i drogi ekspresowe wraz z węzłami, ? płatne odcinki autostrad, budowane autostrady, drogi ekspresowe i krajowe, ? odległości drogowe w kilometrach, szczegółową numerację dróg, ? przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze, ? parki narodowe, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, ? skorowidz ponad 13 500 miejscowości.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
42
Dewolucja. Odkrycia naukowe dotyczące DNA BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dewolucja. Odkrycia naukowe dotyczące DNA BR
Dostępny
114 szt.

Zdaniem Michaela J. Behego, autora przełomowej książki Czarna skrzynka Darwina, ostatnie odkrycia stanowią poważne wyzwanie dla darwinizmu i wzmacniają argumenty na rzecz teorii inteligentnego projektu. Na podstawie rzetelnej analizy naukowej Behe argumentuje, że proces ewolucji, który występuje w przyrodzie, nie daje takich efektów, jakich spodziewali się Darwin i jego następcy. Losowe mutacje i dobór naturalny nie prowadzą do wzrostu informacji genetycznej. Ewolucja nie jest procesem kreatywnym, lecz mechanizmem oportunistycznym, który najczęściej skutkuje degeneracją genomu. Dlatego precyzyjniej jest mówić o dewolucji niż ewolucji w przyrodzie.Ta napisana w bardzo przejrzysty i przystępny sposób publikacja jest skierowana do czytelników, którzy są zainteresowani nauką i próbują zrozumieć ten fascynujący temat, jakim jest powstanie życia na Ziemi.Dewolucja to lektura obowiązkowa. Behe szeroko i przekonująco argumentuje, że redukcja genomu prowadzi do licznych, powszechnie znanych przykładów adaptacji w obrębie gatunku i tym samym podważa pogląd, że to darwinowski mechanizm działający na zasadzie mutacji i doboru stanowi podstawę różnorodności życia.Scott A. Minnich, profesor mikrobiologii, University of IdahoNajnowsze arcydzieło Behego analizuje świadectwa zebrane w obronie idei o nieograniczonej mocy ślepej ewolucji i prowadzi do przeciwnego wniosku: ewolucja jest z założenia samoograniczająca się!Douglas Axe, autor książki NiepodważalneMICHAEL BEHE profesor nauk biologicznych na Lehigh University. Stopień doktora biochemii uzyskał na University of Pennsylvania w 1978 roku. Autor Granicy teorii ewolucji i Czarnej skrzynki Darwina, w której omówił zagadnienie nieredukowalnej złożoności. Obecnie Behe prowadzi badania dotyczące wyznaczenia ścisłej granicy między skutkami projektu i doboru naturalnego w strukturach białkowych. Mieszka w Bethlehem w stanie Pensylwania.Seria Inteligentny Projekt to pierwsza tak ambitna i bogata propozycja na polskim rynku wydawniczym, w ramach której ukazują się książki dotyczące teorii inteligentnego projektu Intelligent Design (ID).Autorzy zastanawiają się: czy różnorodność życia na Ziemi może być wyjaśniona wyłącznie przez procesy czysto przyrodnicze? Czy złożone struktury biologiczne mogły powstać drogą przypadku i konieczności, bez udziału inteligencji? Czy Ziemia jest tylko jedną z wielu niczym niewyróżniających się planet?Teoria inteligentnego projektu jest ogólną teorią rozpoznawania projektu. Rozpoznawanie projektu ma szerokie zastosowanie w takich dziedzinach nauki, jak kryminalistyka, historia, kryptografia, astronomia i inżynieria. Seria Inteligentny Projekt pokazuje, że koncepcja ID powinna być stosowana również w zagadnieniach pochodzenia i rozwoju różnych form życia, a także w próbie zrozumienia nas samych.

44,90 zł
2 osoby kupiły
43
Biblia handlowca. Najbogatsze źródło wiedzy o sprzedaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia handlowca. Najbogatsze źródło wiedzy o sprzedaży
Dostępny
119 szt.

Jeffrey Gitomer jest jedną z tych zadziwiających osób, którym udało się wejść na szczyt bez stosowania różnych brudnych sztuczek. Od lat tłumaczy, że klient w oczach sprzedawcy powinien być najcenniejszym, najbardziej godnym szacunku partnerem, a nie frajerem do oskubania. Że klienta należy posłuchać i pomóc mu wybrać to, czego naprawdę potrzebuje, a nie to, co ciśnie w kąt tuż po dokonaniu transakcji. Że klient potraktowany z pełną szczerością i zaangażowaniem wróci do swojego ulubionego sprzedawcy i nawiąże z nim długoterminowe relacje ku obopólnej satysfakcji.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

2 osoby kupiły
44
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Stan prawny na 2 kwietnia 2022 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
45
Latawiec foliowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec foliowy
M&Z
Dostępny
112 szt.

Latawiec wykonany z lekkiej i bardzo wytrzymałej folii PE. Latawiec w żywych kolorach, w zestawie mocna, nylonowa linka z uchwytem, wymiar latawca 114.0 x 61.0 cm. Doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

14,56 zł
12,99 zł

Rabat 10,8%
oszczędzasz 1,57 zł

2 osoby kupiły
46
Folwark zwierzęcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy
Dostępny
128 szt.

George Orwell (1903-1950) - angielski pisarz, dziennikarz, uczestnik wojny hiszpańskiej po stronie republikańskiej (swoje doświadczenia z tych czasów opisał w doskonałej reporterskiej ale i głęboko socjologiczno-filozoficznej książce W hołdzie Katalonii), socjalista z przekonań, ale zarazem radykalny przeciwnik systemów totalitarnych. Uznawany za twórcę najwybitniejszej dystopii XX wieku - 1984. Najważniejszą (oprócz 1984) i chyba najsłynniejszą książką Orwella jest Folwark zwierzęcy. Napisany w formie ezopowej bajki jest genialnym ostrzeżeniem przed każdym totalitaryzmem, który początkowo wywodząc się ze szlachetnych ideałów, wkrótce zmienia się w swoje przeciwieństwo - ponurą, krwawą dyktaturę, zmieniającą znaczenie pojęć, słów. I choć autor napisał tę książkę jako alegorię rozwoju stalinizmu czy szerzej rewolucji i systemu komunistycznego w Rosji Sowieckiej pozostaje jednak Folwark zwierzęcy zawsze aktualnym ostrzeżeniem przed różnego rodzaju dyktaturami. Musicie kupić tę książkę, bo może już niedługo - jak za czasów PRL - będzie zakazana!

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
47
Co to jest szkoła? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co to jest szkoła?
Dostępny
73 szt.

Szkoła to otwarta przestrzeń, nawet gdy znajduje się w budynku. Jest to miejsce pełne słów i pomysłów, gdzie wszyscy mogą wymieniać się myślami, długopisami, przekąskami, a czasem uściskami. Gdzie nauczycielki i nauczyciele uczą marzyć, popełniać błędy, żyć. To cenny skarb, który należy chronić i kochać. Piękna poetycka książka obrazkowa opowiadająca o otwartej, wolnej i autentycznej szkole, w której dzieci i nauczyciele są tak samo szanowani i w której jest miejsce na emocje.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
48
Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub ...
Dostępny
28 szt.

Marka zaczyna się w głowie konsumenta, a do jej zbudowania potrzebna Ci przemyślana strategia. Na medycynie, polityce i marketingu znają się, jak wiadomo, wszyscy. I pewnie właśnie dlatego większość potencjalnie świetnych biznesów upada w ciągu pierwszych kilku lat działalności... Po prostu ich właściciele nie wiedzieli, zapomnieli albo pominęli rzeczy, na które obowiązkowo powinni zwrócić uwagę, budując swoją firmę. Na szczęście jest Paweł Tkaczyk. Napisał tę książkę, opierając się na swoich doświadczeniach wieloletniego praktyka marketingu. Przyprawił ją dużą dawką najaktualniejszej wiedzy na światowym poziomie.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

2 osoby kupiły
49
Leśny niezbędnik rodzinny. Poradnik survivalu... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leśny niezbędnik rodzinny. Poradnik survivalu...
Dostępny
80 szt.

Jak przetrwać w lesie... i dobrze się bawićWypad z dziećmi do lasu połączony z noclegiem? Brzmi jak doskonały przepis na przygodę! Tym bardziej że dziś, w cyfrowych i sterylnych czasach, każdy kontakt z żywą przyrodą jest bezcenny. Leśne biwakowanie to wymarzona okazja do świetnej zabawy i zarazem nauki. By jednak móc w pełni cieszyć się spotkaniem z naturą, uniknąć stresu i wykorzystać wszystkie możliwości tej formy wypoczynku, warto wszystko zaplanować i właściwie się przygotować.Tylko co to znaczy "właściwie"? Odpowiedź przynosi właśnie ta książka. Począwszy od kwestii zupełnie podstawowych, takich jak co, w jaki sposób i do czego spakować, poprzez propozycje biwakowych gier i zabaw, skończywszy na zaawansowanych poradach dotyczących przetrwania w lesie znajdziecie tu wszystko.Czytajcie, pakujcie się i w drogę las czeka!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
50
Elementarz rysowania i malowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz rysowania i malowania
Dostępny
150 szt.

Ta książka nauczy małych artystów stawiać pierwsze kroki w świecie sztuki. Dzięki wesołym wierszykom i opisom - dzieci bez trudu przyswoją sobie, krok po kroku, zasady rysowania i malowania. Z prostych podstawowych figur: koła, trójkąta, kwadratu, prostokąta narysują krasnala i księżniczkę, klauna i pirata, czarownicę i czarodzieja, zwierzęta na wsi i w zoo, ciężarówkę i traktor, śmigłowiec i żaglówkę i wiele innych rysunków.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
51
Morderstwo na polu golfowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo na polu golfowym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
52
Wędka z rybkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędka z rybkami
M&Z
Dostępny
111 szt.

Wędka z kolorowymi rybkami będzie wspierać ćwiczenie zręczności i celności, a także zapewni długie chwile świetnej zabawy.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
53
Mozaika diamentowa 5D kit 20x20 cm UNICORN 89744 CENTRUM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D kit 20x20 cm UNICORN 89744 CENTRUM
Panta Plast
Dostępny
19 szt.

Zestaw mozaiki diamentowej. Akrylowe cyrkonie. Rozmiar płótna: 200 x 200 mm. Mozaika diamentowa to ciekawa, nowa forma spędzania czasu, która polega na przyklejaniu diamencików na płótno z przygotowanym wcześniej wzorem. Pozwala się zrelaksować i stworzyć niepowtarzalne dzieło. Czas spędzony przy uzupełnianiu mozaiki pozwoli pozbyć się stresu i zapewni doskonałą zabawę na długie tygodnie. Elementy zawarte w zestawie pozwolą stworzyć kompletny obraz z niepowtarzalnym motywem. Wiek: +7

24,59 zł
20,41 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,18 zł

2 osoby kupiły
54
Miejsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miejsce
Dostępny
2 szt.

Miejsce Piotra Szewca to nowe wiersze uznanego poety, prezentowane w serii „mozaikowej”. W nowym tomie fascynuje różnica między rzeczywistością artystycznie przetworzoną a tym, co można by nazwać światem ludowości bądź wsi. Szewc przetwarza w wierszach wspomnienia z dzieciństwa, odnosi się do ważnego dla siebie dziedzictwa – miejsca, z którego pochodzi, powraca do doświadczeń młodości spędzonej w Zamościu. Próbuje odpowiedzieć sobie samemu i czytelnikowi na pytanie, co oznaczają w jego pisarstwie takie zagadnienia, jak „ludowość”, „wieś” czy „folklor”. Jest kontynuatorem takich poetów jak Tadeusz Nowak czy Jerzy Harasymowicz - wyrasta z tej samej tradycji poetyckiej. Andrzej Zawada napisał o poezji Szewca, że poeta „znalazł dla wypowiedzenia swojej wiedzy własną dykcję, rozumiejąc literaturę jako medium minionych pokoleń”.

29,00 zł
15,37 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 13,63 zł

1 osoba kupiła
55
FRUITY SQUAD pachnące długopisy żelowe/pompon 12 szt. FS60384 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FRUITY SQUAD pachnące długopisy żelowe/pompon 12 szt. FS60384
Canenco, Fruity Squad
Dostępny
116 szt.

Długopisy żelowe FRUITY SQUAD mają przyjemny, owocowy zapach. Zestaw zawiera aż 12 długopisów, dzięki którym wykonasz najpiękniejsze rysunki lub opisy. Każdy kolor to inny zapach, między innymi: winogron, banana, mango, jagody, limonki, truskawki, maliny, brzoskwini, ananasa, arbuza oraz jeżyny. Który zapach będzie Twoim ulubionym? Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

35,81 zł
32,23 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,58 zł

1 osoba kupiła
56
Odkrywam królestwo Boże. Teczka pomocy dla klasy 2 szkoły podstawowej część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,00 zł
19,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
57
Układanka logiczna Magic ball - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka logiczna Magic ball
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Magic ball to kostka logiczna. Zabawa polega na wciskaniu kolorowych kulek i przestawianiu je w inne otwory. Kulki można przesuwać za pomocą pustej dziury, co pozwala na pomieszanie układanki. Przenieś wszystkie piłki z powrotem w odpowiednie miejsca, aby rozwiązać zagadkę tęczy!Kula układanki może początkowo wyglądać prosto, ale ta zabawna, wciągająca łamigłówka sprawi, że dzieci będą zajęte przez długi czas. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
58
Szpice niemieckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpice niemieckie
Dostępny
17 szt.

Szpice niemieckie to praca autorstwa Andrzeja Kuncewicz oraz Joanny Milewskiej-Kuncewicz stanowiąca kompendium wiedzy dla początkującego oraz zaawansowanego właściciela psa tej rasy. Zawiera informacje niezbędne w hodowli a także szersze spektrum informacji na temat tego zwierzaka. Książka Szpice niemieckie przekazuje niezbędne informacje na temat cech tych zwierząt, zasad ich pielęgnacji, optymalnych warunków życiowych. Ponadto, w książce można znaleźć szeroki zakres informacji dotyczący ich żywienia, rozrodu oraz pochodzenia. Co więcej, zawiera bardzo bogato rozwinięty opis wzorca tej rasy oraz zasad ich wychowania. Całość wzbogacona o kolorowe ilustracje stanowi idealną pozycje dla każdego fana tych zwierząt.

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
59
Na sprzedanej wojnie, misja Afganistan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na sprzedanej wojnie, misja Afganistan
Dostępny
36 szt.

Pierwsza książka nawiązująca do porażki misji NATO w Afganistanie. To nie jest opowieść komandosa rodem z filmu. To prawdziwa wojna widziana oczami żołnierza, dowódcy. Historia chłopaków od czarnej roboty, do których należał mozół wojny. Niezliczone patrole, budowa i obrona baz, konwoje i wojenna codzienność. Marcin Szymański spędził w Afganistanie ponad rok. Dowodził grupą bojową i pracował jako doradca wojskowy z afgańskimi oficerami. W swoich dziennikach prezentuje wielopoziomowe spektrum wojny w Hindukuszu. Dynamikę zmagań z talibami relacjonuje z perspektywy żołnierza, lidera i bacznego obserwatora ludzkich zachowań. To nasycony osobistymi refleksjami autentyczny przekaz, który pomaga zrozumieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Zdecydowanie lektura dla tych, którzy nie tylko oczekują barwnej relacji, ale również pragną zrozumieć, jak doszło do fiaska kampanii NATO w Afganistanie.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
60
Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu
Dostępny
69 szt.

Odnoszenie imponujących sukcesów i zdobywanie wielkich pieniędzy wydaje się wyjątkowo skomplikowane. Zdecydowanej większości ludzi to się po prostu nie udaje! Trzeba mieć sporo szczęścia i dobre znajomości, a i tak nie gwarantuje to pomyślnego rezultatu. Owszem, czasami słyszy się o przeciętniakach, którzy mozolnie, krok po kroku pięli się w górę, aby w końcu dzięki nadludzkiemu wysiłkowi osiągnąć swój cel. Czy naprawdę nie ma jakiejś prostszej ścieżki do sukcesu?Taka prostsza ścieżka istnieje i została dokładnie opisana w tej książce. Zaprezentowane tu reguły mają uniwersalny charakter i każdy może je z powodzeniem zastosować. Są rezultatem badań nad nawykami i cechami wybitnych ludzi. Dzięki analizie ich strategii życiowych można było wyodrębnić niewielkie, łatwe do wprowadzenia zmiany w nawykach, które mają moc odmieniania życia na lepsze. Jeśli sprawisz, by nawyki sprzyjające sukcesom były Twoją drugą naturą, droga do życia pełnego bogactwa i satysfakcji stanie przed Tobą otworem. W tym poradniku dokładnie pokazano, w jaki sposób, prostymi środkami, dzięki niewielkim zmianom codziennych nawyków osiągać cele. Przekonasz się, że niewielkim wysiłkiem i bez większego stresu możesz odmienić swoje życie!Dzięki tej książce: łatwiej określisz, jaki jest Twój rzeczywisty cel i dlaczego chcesz się rozwijać odblokujesz swoją produktywność zrozumiesz własne możliwości i zaczniesz je w pełni wykorzystać podejmiesz 30-dniowe wyzwanie "Lepsze życie" zaczniesz przemieniać swoje życie na takie, o jakim marzyszPodejmij wyzwanie i zacznij żyć na własnych warunkach!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
61
Traktorek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktorek
M&Z
Dostępny
71 szt.

Traktory to jedne z ulubionych pojazdów maluchów. Doskonale nadają się do zabawy w piaskownicy, na plaży, a także w domu czy na podwórku.

10,05 zł
8,99 zł

Rabat 10,5%
oszczędzasz 1,06 zł

1 osoba kupiła
62
Andromedianki. Tom 4. Viridiana i pszczoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andromedianki. Tom 4. Viridiana i pszczoły
Dostępny
46 szt.

Ta książka należy do przedziwnego nowego nurtu literatury - fantastyki metafizycznej dla wrażliwych kobiet i mężczyzn. Czy to baśń? Też ją tak można odbierać mimo, że jest niepodobna do niczego. Może film pt.„Incepcja” byłby tu w podobnym klimacie. Jest to opowieść o istocie ludzkiej z innego świata, która poprzez uwolnienie młodej dziewczyny - Viridiany z totalitarnego systemu władzy poznaje wraz z nią ziemski świat i jego uwarunkowania. Książka o pracy nad uwolnieniem się z zależności i tworzeniem swojego własnego szczęśliwego życia. Czy Viridiana uwolniłaby bez spotkania Avii? Czy Avi umiałaby tworzyć swoje życie bez spotkania Viridiany?Czy żołnierze Darii umieliby powrócić do swojego świata bez spotkania z Viridianą? Ważność spotkań, które otwierają różne przejścia , bramy, dają klucze do wolności. Pojawia się tu znowu „Szkoła Majo” prowadzona przez plejadiańską cywilizację. Jaka jest prawdziwa intencja jej istnienia?

58,00 zł
41,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,24 zł

1 osoba kupiła
63
Mydło do rąk Pidżamersi, 500 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mydło do rąk Pidżamersi, 500 ml
EDG
Dostępny
16 szt.

Przebadane dermatologicznie, wegańskie mydło do mycia rąk dla dzieci w wygodnej butelce z pompką oraz z wizerunkiem popularnych postaci z bajki Pidżamersi! Kosmetyk zawiera przyjazne dla skóry środki myjące i aż 95,7% składników pochodzenia naturalnego oraz składniki aktywne takie jak aloes, panthenol i gliceryna. Łagodnie się pieni i łatwo spłukuje. Produkt nie zawiera: SLS, SLES, parabenów, sztucznych barwników, oleju parafinowego i silikonu. Słodki zapach gumy balonowej i ulubiona bohaterka zachęcają do mycia małych rączek. Mydło nie podrażnia i nie wysusza skóry. Przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia. Opakowanie w 100% nadaje się do recyclingu oraz ponownego przetworzenia. Pojemność: 500 ml

14,99 zł
10,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
64
Puzzle sensoryczne - zwierzęta hodowlane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle sensoryczne - zwierzęta hodowlane
RUSSELL
Dostępny
2 szt.

Poznaj nowe słowa i faktury! Puzzle sensoryczne dają dziecku możliwość rozwinięcia zmysłu dotyku, nauki grupowania zdjęć i obiektów oraz poszerzenia słownictwa. Opakowanie zawiera cztery 4-elementowe drewniane układanki z elementami dotykowymi. Kolorowe plansze ze zwierzątkami spodobają się maluchom. Przedszkolaki będą chętnie uczyły się rozpoznawać i nazywać zwierzęta oraz przedmioty. Zawartość: 4 drewniane układanki. Wiek: 3+.

86,90 zł
78,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,69 zł

1 osoba kupiła
65
Andromedianki T.1 Oriana i Wilki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andromedianki T.1 Oriana i Wilki
Dostępny
48 szt.

"Moje imię to Ariadna, czyli tkająca świetlną nić... ...Jestem podróżniczką. W czasie i przestrzeni. Tam, gdzie czas nie płynie liniowo, a przestrzeń jest wielokrotnie zakrzywianą strukturą, podróże są łatwe. Nie wiedziałam o tym od początku. To wiedza ukryta pod blokadą pojęcia - niemożliwe. Tak jak na Ziemi - ukryta dla wszystkich niegotowych na podróżowanie. Nie pamiętam początku mojej wędrówki. Nie pamiętam też wszystkich imion, którymi byłam nazywana w trakcie podróży. Te imiona przenikają się w kolorach i kształtach. Są mieszaniną wibracji różnie rozumianych i czytanych w poszczególnych cywilizacjach. W każdej z podróży przyjmowałam imię dostosowane do percepcji mieszkańców planet, na których istniałam. Świat, który darzę wielką miłością, to ogromna wodna planeta Tiamo w galaktyce Andromedy. Z niej niegdyś narodziła się Ziemia. Została oddzielona i umieszczona w Układzie Słonecznym. Z tego powodu świat Ziemi jest podobny do naszego w swoim podstawowym programie istnienia, z podobną atmosferą i warunkami życia. Historia tego rozdzielenia została opisana w sumeryjskich mitach. Przybyłam tu z misją pokojową do Waszej przyszłości. Nie znaliśmy prawdziwej wersji Waszego świata, gdyż wizja, która pokazywana jest oficjalnie na zewnątrz jest inna niż realne życie tu, na Ziemi. Nie mogłam wrócić już na rodzinną planetę, ponieważ została ona przejęta przez technologiczne imperium. Gdy rozmawiam z Drzewami, twierdzą one, że droga powrotu rozpoczyna się tu, na Ziemi. Ziemia, tak jak i moja rodzinna planeta Tiamo, pozostaje pod okupacją cywilizacji śmierci zbudowanej na fałszywych podstawach, na kradzieży energii żywych istot. Chciałabym byście Wy, Czytelnicy tej książki, pomogli mi odnaleźć drogę powrotu do świata, z którego przybyłam. W Waszej mocy jest też wyzwolenie pradawnego świata Andromedy z rąk okupanta. W Waszej mocy jest wyzwolenie Ziemi. W Waszej mocy jest wyzwolenie wszystkich ludzkich i nieludzkich światów z władzy zbudowanej na fałszu technologicznej wampirycznej inteligencji.

58,00 zł
41,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,24 zł

1 osoba kupiła
66
Moje pierwsze zadania do wyklejania. League of Super-Pets - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Moje pierwsze zadania do wyklejania. League of Super-Pets
Dostępny
5 szt.

Zadania do wyklejania to nowa, fantastyczna seria pełna prostych łamigłówek i kolorowych naklejek! Z wykonaniem zadań poradzą sobie nawet młodsze dzieci, a towarzystwo superpsa Krypto, jego czworonożnych przyjaciół oraz superbohaterów z Ligi Sprawiedliwości to dodatkowy atut książeczki. Łamigłówki, do rozwiązania których można wykorzystać naklejki, zostały opracowane z myślą o dzieciach obdarzonych różnymi talentami i znajdujących się na różnych etapach rozwoju. Są tu zarówno prościutkie zadania, których szybkie rozwiązanie przyniesie dziecku frajdę, satysfakcję i poczucie sukcesu, jak i nieco trudniejsze aktywności, w których wykonaniu mogą pomóc rodzice. Łamigłówki pozwalają kształtować sprawność manualną, zdolność logicznego myślenia i koncentrację– wszystkie te umiejętności przydadzą się maluchowi na pierwszym etapie edukacji. Książka przygotowana dla wielbicieli przygód superbohaterów z Ligi Sprawiedliwości i ich przyjaciół została zilustrowana rysunkami z najnowszego filmu kinowego.

12,99 zł
7,40 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
67
Latawiec w kształcie orła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec w kształcie orła
M&Z
Dostępny
100 szt.

Latawiec o oryginalnym kształcie orła. W zestawie znajduje się mocna linka wraz z uchwytem T.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
68
Klej UHU Super Glue Control 3g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej UHU Super Glue Control 3g
UHU
Dostępny
4 szt.

Rozpuszczalnikowy klej o silnej mocy wiązania i błyskawicznym działaniu. Produkt posiada wygodny aplikator ułatwiający precyzyjne nakładanie kleju. Twardnieje już po 20-120 sekundach, prędkość twardnienia uzależniona jest od od materiału, ilości nałożonego kleju i wilgotności. Łatwy w użyciu i niebrudzący. Produkt wyposażony w technologię Direct-Stop: nie kapie, efekt zasysania. Klej o strukturze żelu, idealny jest do powierzchni pionowych i porowatych. Wodoodporny, sklejone przedmioty można myć w zmywarce Przeznaczony do klejenia: - skóry - wielu tworzyw sztucznych np. PVC, ABS, PS - żywicy akrylowej - poliwęglanu - żywicy fenolowej (bakelit) - porcelany - ceramiki - drewna - metalu - korka - filcu - tkaniny (najpierw wykonać test) - gumy

10,60 zł
9,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
69
Polacy. Skąd przyszliśmy. Poszukiwanie korzeni narodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polacy. Skąd przyszliśmy. Poszukiwanie korzeni narodu
Dostępny
38 szt.

Przedstawiamy autorską rekonstrukcję głównego nurtu naszych narodowych dziejów, które zaczynają się w odległym czasie prehistorycznym. Są to nasze domniemania dotyczące starożytnych przodków naszego polskiego plemienia, począwszy od epoki lodowcowej aż po czasy pierwszego historycznie zapisanego władcy ludu Polan. Stajemy tu w opozycji do modnej obecnie metody badawczej polegającej na wyrzucaniu do lamusa najstarszych opisów wczesnych dziejów naszego państwa. Badacze rozczłonkowują źródła historyczne na drobne elementy i następnie sklejają je według nowo wymyślonych algorytmów, przy czym nie uzasadniają w sposób przekonujący, dlaczego ten i ów nowy algorytm jest bardziej słuszny, niż wersje, które stworzyli dziejopisowie kilkaset lat temu. Więc w naszych poszukiwaniach postanowiliśmy ominąć rafy tych nowych recept na rekonstrukcję dziejów i spróbować spojrzeć na nasze korzenie przez pryzmat najstarszych zapisków kronikarskich. Zadajemy pytanie: dlaczego informacje sprzed kilkuset lat mają być mniej wiarygodne, niż nowe algorytmy rekonstrukcyjne? Wszak tamci dziejopisowie byli bliżsi czasowo owym zdarzeniom, niż my – więc dlaczego przekazana przez nich wiedza ma być mniej wiarygodna, niż rekonstrukcyjne pomysły dzisiejszych uczonych?

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
70
Pidżamersi.  Chusteczki higieniczne (60 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pidżamersi. Chusteczki higieniczne (60 sztuk)
EDG
Dostępny
10 szt.

Chusteczki PJ Masks to chusteczki wykonane z 100% celulozy, biodegradowalne i trzywarstwowe. Ich miękkość zapewnia delikatne wycieranie. Odpowiednie dla osób z alergią i skórą wrażliwą. Chusteczki nie uczulają i są produktem vegańskim. Jeśli Twoje dziecko nie lubi dmuchać noska, to chusteczki PJ sobie z tym poradzą! Ich delikatna budowa nie drapie i nie podrażnia skóry dziecka.

6,99 zł
4,96 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,03 zł

1 osoba kupiła
71
Metamorfozy Imperium Rosyjskiego 1721-1921. Geopolityka, ody i narody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metamorfozy Imperium Rosyjskiego 1721-1921. Geopolityka, ody i narody
Dostępny
25 szt.

Rosja przeciwko Polsce, Europie, światu Książka, dzięki której łatwiej zrozumieć współczesną Rosję Idea Trzeciego Rzymu, ukrócenie polskiej anarchii, poskromienie tyrana Napoleona, panslawizm, walka cywilizacji, imperium a nacjonalizm, bolszewicka utopia, heart-land i modny do dziś euroazjanizm. Fascynująca panorama kilkuset lat rozwoju rosyjskiej myśli politycznej daje jedyną w swoim rodzaju możliwość spojrzenia na świat z perspektywy Moskwy. Sięgając do rosyjskiej historii, literatury, filozofii i sztuki, wybitny znawca Imperium, profesor Andrzej Nowak, kreśli niezwykłą, erudycyjną syntezę myśli geopolitycznej naszego potężnego sąsiada. Poznanie rosyjskiego punktu widzenia, nawet jeśli bardzo głęboko się z nim nie zgadzamy, jest kluczem do zrozumienia wyzwań stojących przed Polską. Szczególnie inspirujące jest obserwowanie, jak mocno przez wieki na rosyjskie myślenie wpływała „sprawa polska”. Dlaczego warto zestawić losy Rzeczpospolitej i Krymu? Jak „połykano i rozrzedzano” w ogromnym imperialnym organizmie „polską truciznę”? Dlaczego „Judasze Słowiańszczyzny” nie zasługiwali na żadną litość?

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

1 osoba kupiła
72
Andromedianki. Tom 2. Ariadna i Smoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andromedianki. Tom 2. Ariadna i Smoki
Dostępny
49 szt.

Przedstawiamy czytelnikom drugie wydanie seriii pt „Sekrety Wszechświata”, która wpisuje się idealnie w aktualną rzeczywistość świata. Są to fabularyzowane pamiętniki, opowieści o historii istnienia istot ludzkich na Ziemi. Bohaterki należące do cywilizacji istot czujących, pochodzące z idealnego świata doświadczają ziemskiej rzeczywistości - absurdu wojen, rożnych poziomów zniewolenia ziemian i przedziwnych, niezgodnych z naturą ludzką systemów cywilizacyjnych. Każda z nich znajduje metodę wyjścia z różnych zniewoleń umysłu ludzkiego, a także wyprowadzenia ze zniewoleń innych istot czujących. Wielu czytelników dostrzega w nich własne historie i dramaty. Historie dzieją się szybko, jakby w formie filmu, w którym uczestniczymy aktywnie jako główna bohaterka. Miłośnicy filmu pt „Avatar” znajdą tu wiele wspólnych wątków. Książka pełna poezji i duchowych wglądów. Gdyby zapytać o czym są te powieści, to można powiedzieć, że są to historie przemiany świadomości człowieka czującego w samoświadomego. Książki mają wiele warstw i nadają się do wielokrotnego czytania. Każde czytanie pokazuje nową warstwę opowieści, od pasjonującej baśni poprzez romans fantasy, aż do warstwy metafizycznych wglądów bohaterek. Mimo że czyta się je dobrze, jednym tchem, to pełni przyjemności z ich czytania doświadczy tylko czytelnik posiadający wysoki poziom inteligencji emocjonalnej.

58,00 zł
41,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,24 zł

1 osoba kupiła
73
Wielki Martwy T.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Martwy T.3
Dostępny
639 szt.

Po serii trzęsień ziemi zniszczenia pogłębiają wichury i nasilające się opady. Ludność ze zdewastowanych miast ucieka przed chorobami i głodem na wieś.Pauline i Gaelle w drodze do Bretanii napotykają szereg przeciwności i niebezpieczeństw. Na szczęście mieszkańcy prowincji zdają sobie sprawę, że przetrwanie zależy tylko od nich są bardziej zorganizowani i skorzy do pomocy.Erwan czekając na Pauline pomaga sąsiadom odnaleźć się w nowej sytuacji. Jednak jego los komplikuje się kiedy Blanche nawiązuje kontakt z Małym Światem, w którym Macare - kapłanka będąca ojcem Blanche i jednocześnie matką Sombre ujawnia swój plan...Wielki Martwy to jedna z najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat na francuskim rynku. Dzięki zaskakująco dobrej sprzedaży cykl zaplanowany na 4 albumy będzie liczyć 8 części. Ostatni 8 tom będzie powiększonej objętości.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

1 osoba kupiła
74
The Hoodie Girl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Hoodie Girl
Dostępny
147 szt.

81 milionów odsłon na WattpadzieWren Martin była rozsądną dziewczyną. Miała jasne priorytety. Najważniejsze to skończyć szkołę i dostać się na studia. A także uniknąć problemów. Dotychczas się to udawało. Kaptur czerwonej bluzy skutecznie ją ukrywał, bycie niewidzialną zapewniało bezpieczeństwo. Nie miała więc zamiaru wychodzić z cienia. Aż któregoś dnia spojrzały na nią najbardziej niebieskie oczy świata...Asher Reed był kapitanem drużyny hokejowej i najprzystojniejszym chłopcem w szkole. Dla niego jednak najważniejsze były hokej i treningi. Zawsze dawał z siebie wszystko. Sprawy się skomplikowały, kiedy wpadł na niewysoką brunetkę w bluzie z kapturem. Coś sprawiło, że nie mógł przestać o niej myśleć. Była tajemnicza. Trudno się było nawet dowiedzieć, jak ma na imię.Wren zdawała sobie sprawę, że w prawdziwym życiu nie ma baśniowych zakończeń. Jej sposobem na życie było pozostawać w ukryciu. Z drugiej strony coś ją ciągnęło do Ashera. I wcale nie chodziło o jego urodę czy popularność. Asher miał w sobie to nienazwane coś, czego od zawsze pragnęła. Jeśli chciała to dostać, musiała wyjść z cienia i zdjąć kaptur.Tylko że nie była na to gotowa.Co się stanie, gdy zdejmiesz kaptur?

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
75
Festung Glogau 1945. Ku niemieckim liniom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Festung Glogau 1945. Ku niemieckim liniom
Dostępny
13 szt.

Książka Festung Glogau 1945. Ku niemieckim liniom to kolejna pozycja Wydawnictwa Archiwum System, która ukazała się w serii Śląsko-łużyckie Bitwy i Kampanie. Celem niniejszej pracy była próba odtworzenia epizodu przebicia się żołnierzy niemieckich z oblężonego Głogowa. Publikacja oparta jest głównie na materiałach radzieckich, przechowywanych w Centralnym Archiwum Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej w Podolsku. Wykorzystani również dokumenty jednostek NKWD oraz 1 Frontu Ukraińskiego, radzieckie wnioski nagrodowe oraz wspomnienia kapitana Fedora Samsonowa.

54,60 zł
38,22 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,38 zł

1 osoba kupiła
76
Gra Let's talk - The date - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,85 zł
1 osoba kupiła
77
Parmenides - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Parmenides
Dostępny
8 szt.

Platoński Parmenides należy do późnego okresu twórczości Platona. Uznawany jest za jeden z najtrudniejszych jego dialogów (zarówno w formie jak i w treści). Zajmuje się w nim Platonpokazem swej dialektycznej metody rozumowania. Jest bowiem dla Platona oczywistością, iż jedynym źródłem poznania jest skrajny racjonalizm, oparty na rozumie, badania idei, zaś wiedza empiryczna służyć może jedynie do badania rzeczy, ni zaś idei. Obserwacja nie jest zatem metodą naukową. Do ideału nauki zbliża się teoretyczna matematyka, zaś najwyższą formą jest dialektyka służąca właśnie badaniu idei ale też wyjaśniająca zjawiska. W Parmenidesie przedstawia Platon koncepcje eleatów (w skrócie: wszystko jest zmienne) i przeciwstawia je koncepcji Parmenidesa (do którego pojęcia niezmienności, stałości oczywiście mu bliżej) rozwijając pojęcie Jedna (Zatem i całością nie może być Jedno pośród innych rzeczy, ani cząstek jego nie ma, jeżeli ono istnieje poza innymi rzeczami i części nie ma).

21,00 zł
10,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
78
Fruity Squad. Pachnące kredki (12 kolorów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fruity Squad. Pachnące kredki (12 kolorów)
M&Z, 12 kolorów
Dostępny
190 szt.

Zestaw 12 pachnących kredek w 12 kolorach. Każda kredka posiada owijkę z owocowym wzorem.

11,99 zł
10,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
79
Traktor, spychacz, koparka TechnoK 3671 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,04 zł
37,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

1 osoba kupiła
80
Andromedianki. Tom 3. Avia i Lotni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andromedianki. Tom 3. Avia i Lotni
Dostępny
45 szt.

Opowieść o podróży przez Wszechświat w poszukiwaniu swojego domu. Sierota z Tiamo, rozbitej i zamrożonej planety wodnej w gwiazdozbiorze Andromedy poszukuje świata, w którym może znaleźć warunki do życia i bliskich. Doświadczamy percepcji istoty ludzkiej z innego świata poznającej różne gatunki ludzi i różne ludzkie cywilizacje. Różne gęstości, różne style istnienia, aż do zagubienia w pustce i powrocie z niej do stanu miłości. Stan ten jest specyficzny z punktu widzenia praistoty z praświata. Podróżując z bohaterką, poznajemy „inny świat”, czyli punkt widzenia istot o galaktycznej świadomości. O tym czym jest miłość we wszechświecie.

58,00 zł
41,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,24 zł

1 osoba kupiła
81
You & Me, pomarańczowy LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
You & Me, pomarańczowy LP
Joe Bonamassa, Provogue
Niedostępny
Brak

Lista utworów: High Water Everywhere Bridge To Better Days Asking Around For You So Many Roads I Don't Believe Django Tea For One Palm Trees Helicopters And Gasoline Your Funeral And My Trial Tamp Em Up Solid Torn Dow

134,90 zł
128,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,74 zł

82
The Crackdown, LP (szary) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Crackdown, LP (szary)
Voltaire Cabaret, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. 24-24 (Remastered) 2. In The Shadows (Remastered) 3. Talking Time (Remastered) 4. Animation (Remastered) 5. Over And Over (Remastered) 6. Just Fascination (Remastered) 7. Why Kill Time (When You Can Kill Yourself) [Remastered] 8. Haiti (Remastered) 9. Crackdown (Remastered) 10. Diskono (Remastered) 11. Theme From Doublevision (Remastered) 12. Moscow (Remastered)

106,90 zł
83
Justitia. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Justitia. CD
Baest, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

52,90 zł
84
Justitia. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Justitia. Płyta Analogowa + CD
Baest, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

88,90 zł
Powiadomienie
85
Planet Her. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planet Her. Winyl
Doja Cat, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

143,90 zł
Powiadomienie
86
Heart Under, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart Under, CD
Just Mustard, Partisan / Pias
Dostępny
20 szt.

1. 23 2. Still 3. I Am You 4. Seed 5. Blue Chalk 6. Early 7. Sore 8. Mirrors 9. In Shade 10. Rivers

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

87
Stoned Side Of The Mule, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stoned Side Of The Mule, CD
Mule Gov't, Provogue
Dostępny
20 szt.

1. Under My Thumb 2. Monkey Man 3. Doo Doo Doo Doo Doo (Heartbreaker) 4. Paint It Black 5. Angie 6. Ventilator Blues 7. Shattered 8. Wild Horses 9. Bitch 10. Slave 11. Play With Fire 12. Can't You Hear Me Knocking 13. Brown Sugar

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

88
Beautiful Shade Of Grey. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beautiful Shade Of Grey. CD
Labrie James, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

59,90 zł
Powiadomienie
89
Beautiful Shade Of Grey. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
88,90 zł
Powiadomienie
90
Void LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Void LP, Winyl
Scalping, Pias
Niedostępny
Brak

1.Tether 2.Flashforward 3.Remain in Stasis

106,90 zł
Powiadomienie
91
Black Nights. Tom 1. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Nights. Tom 1. Część 1
Dostępny
150 szt.

Aurora Black jest gwiazdą rocka. Prawdopodobnie powinna być szczęśliwa i wdzięczna, bo nie każdemu udaje się utrzymać na wyboistej drodze do wiecznej sławy, ale? Nic z tego. Zamiast mieć poczucie spełnienia, Aurora cierpi na depresję i coraz częstsze napady paniki. Sytuacji nie poprawia fakt, że ma też problemy, o których bardzo nie lubi myśleć, za to z wielką wprawą stosuje metodę polegającą na ich zapijaniu. Jedna dziwna noc powoduje, że ta niesforna dziewczyna dostaje drugą szansę i obiecuje zadbać o siebie. Co tu dużo mówić? Aurora naprawdę kiepsko radzi sobie z dotrzymywaniem obietnic. Być może nie wszystko jest jednak stracone, zwłaszcza że pojawia się mężczyzna dostrzegający coś więcej niż jej uroda, sława i trudny charakter.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

92
Teoria gier Podstawy matematyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria gier Podstawy matematyczne
Dostępny
43 szt.

Teoria gier jest dziedziną matematyki zajmującą się decyzjami interaktywnymi. Z jednej strony tworzy modele reprezentujące sytuacje, w których kilka podmiotów, zwanych graczami, dokonuje wyborów, zaś zbiór wszystkich tych indywidualnych zachowań determinuje pewien wynik, mający z kolei wpływ na każdego z nich. Z drugiej strony, skoro gracze mogą dokonywać w różny sposób oceny możliwych wyników, teoria gier bada również racjonalne zachowanie w tak wytyczonych ramach. Niniejsza publikacja jest kompleksowym podręcznikiem omawiającym podstawowe typy i rodzaje gier, wraz z najważniejszymi twierdzeniami dotyczącymi omawianych zagadnień oraz szeregiem ćwiczeń i zadań. Stanowi cenny podręcznik dla pracowników naukowych, doktorantów, studentów matematyki, ekonomii, biologii, prawa, nauk społecznych i innych zainteresowanych ścisłym wykładem z teorii gier.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
93
Teija 2. Krótko i nieszczęśliwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teija 2. Krótko i nieszczęśliwie
Dostępny
150 szt.

Kontynuacja Teija. Czarna róża Dotychczasowe spokojne życie May w Charleston wali się niczym domek z kart. Kiedy Teija - tajemnicza zakapturzona postać w masce - zabija jej najlepszą przyjaciółkę, May nie potrafi poradzić sobie ze stratą i niebezpieczeństwem, które czai się za rogiem. Promykiem słońca w jej codzienności jest Jase, który za wszelką cenę próbuje chronić ukochaną. Teija to nie jedyny problem spoczywający na barkach May. Sekrety z przeszłości i ciągnąca się za nimi trauma nie dają o sobie zapomnieć. Pomimo wsparcia Jasego zaufanie komukolwiek staje się dla niej coraz trudniejszym wyzwaniem. Jest zdania, że ciężar, który dźwiga, może okazać się dla niego zbyt przytłaczający, a głęboko skrywana tajemnica przyczynić się do zniszczenia rodzącego się między nimi uczucia. Obydwoje muszą pokonać długą, pełną przeszkód drogę, by w końcu zyskać swoje „długo i szczęśliwie”. Nieprzewidywalna Teija udowadnia im jednak, że takie zakończenie nie jest im pisane. Zaczyna się walka z czasem, a jej stawka to życie lub śmierć.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

94
Complete Control, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Complete Control, 2 CD
Misery Index, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Administer the Dagger 2. The Eaters and the Eaten 3. Complete Control 4. Necessary Suffering 5. Rites of Cruelty 6. Conspiracy of None 7. Infiltrators 8. Reciprocal Repulsion 9. Now Defied!

143,90 zł
Powiadomienie
95
Complete Control. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Complete Control. CD
Misery Index, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

59,90 zł
Powiadomienie
96
Complete Control, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Complete Control, LP
Misery Index, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Administer the Dagger 2. The Eaters and the Eaten 3. Complete Control 4. Necessary Suffering 5. Rites of Cruelty 6. Conspiracy of None 7. Infiltrators 8. Reciprocal Repulsion 9. Now Defied!

88,90 zł
Powiadomienie
97
Vol. 1, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vol. 1, LP
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Bella 2. Oya Ka Jojo 3. Mercenariat Africa 4. Gbemeho

106,90 zł
98
Termodynamiczny model pomiaru kapitału ludzkiego w zastosowaniach do kształtowania wynagrodzeń za pracę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Termodynamiczny model pomiaru kapitału ludzkiego w zastosowaniach do k...
Dostępny
3 szt.

W monografii przedstawiono termodynamiczny model kapitału ludzkiego i godziwych wynagrodzeń, który dzięki respektowaniu fundamentalnych zasad pozwala na rozwiązanie wybranych problemów mikro- i makroekonomicznych. Głęboka analiza podstawowej dla rachunkowości zasady dualizmu pozwoliła ustalić, że nie pozwala ona, aby kapitał w gospodarowaniu powstawał z niczego, co jest fundamentalnym nawiązaniem do stosowanej w naukach przyrodniczych pierwszej zasady termodynamiki. Ponadto, ustalenie abstrakcyjnej natury kapitału oraz identyfikacja procesu jego losowego i spontanicznego rozpraszania pozwoliły ujawnić przejawy drugiej zasady termodynamiki w naukach ekonomicznych. W związku z tym postawiono hipotezę, że istotą płacy godziwej jest wyrównanie pracownikowi naturalnej stratności jego personalnego kapitału ludzkiego. Jak wykazały przedstawione w monografii badania poziom tej stratności jest określony przez stałą ekonomiczną w rozmiarze 0,08 [1/rok] i jest powiązany funkcyjnym związkiem przyczynowo-skutkowym z wartością kapitału ludzkiego. W wyniku został przedstawiony model godziwego wynagradzania, który chroni kapitał ludzki zatrudnionych od deprecjacji. W monografii przedstawiono także liczne modele płacowe ilustrujące specyfikę pomiaru i opłacania indywidualnego kapitału ludzkiego pracowników. Omówiono problematykę godziwych płac minimalnych. Scharakteryzowano pomiar specyficznych kwalifikacji pracownika w następstwie kontynuacji kształcenia, a także zgodny z fundamentalnymi zasadami system opodatkowania wynagrodzeń. Przedstawiono problematykę raportowania poziomu opłacania kapitału ludzkiego w organizacji, a także omówiono istotę funkcji aktywności ekonomicznej i związanego z nią wskaźnika produktywności pracy. W ostatniej części opracowania znalazły się przykłady rozwiązania na podstawie prezentowanego modelu wybranych problemów makroekonomicznych.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

99
Above Cirrus. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
88,90 zł
Powiadomienie
100
Paint This Town LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paint This Town LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

1.Paint This Town 2.Bombs Away [feat. Molly Tuttle] 3.Gloryland 4.Lord Willing and the Creek Don't Rise 5.Honey Chile 6.Reasons To Run 7.Painkiller 8.Used To Be A Mountain 9.DeFord Rides Again 10.New Mississippi Flag 11.John Brown's Dream 12.Hillbilly Boy

106,90 zł
101,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,34 zł

Wróć do góry