hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.04.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 21 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Julka mała weterynarka. Tom 2. Wielki pokaz (Rebecca Johnson), na drugim Good Economics. Nowe rozwiązania globalnych problemów (Esther Duflo, Abhijit V. Banerjee). Kolejny produkt to Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia (Szatrawska Ishbel) oraz Zimna sprawa (Katarzyna Bonda).
1
Julka mała weterynarka. Tom 2. Wielki pokaz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julka mała weterynarka. Tom 2. Wielki pokaz
Dostępny
78 szt.

Cześć! Jestem Julka. Mam dziesięć lat. I jestem już prawie weterynarką! Moja mama leczy zwierzęta, a ja przyglądam się jej pracy i często w niej pomagam. Razem z moją najlepszą przyjaciółką, Chelsea, kochamy zwierzęta. Tym razem pomagamy naszej przyjaciółce Maisy przygotować kucyka do pokazu koni. Ale Mucha woli jeść niż uczyć się skakać (ech...). Szkolenie kucyka jest trudniejsze, niż myślałyśmy! Edukacyjna seria o przygodach Julki, która pomagając mamie weterynarce, zdobywa wiedzę o zwyczajach wielu gatunków zwierząt.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

12 osób kupiło
2
Good Economics. Nowe rozwiązania globalnych problemów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Good Economics. Nowe rozwiązania globalnych problemów
Dostępny
100 szt.

Fascynująca opowieść o naszej rzeczywistości i głos, którego potrzebujemy, by odzyskać wiarę w przyszłość. Świat, jaki znamy, na naszych oczach gwałtownie się zmienia. Masowe migracje powodowane wojną i biedą. Rosnące ceny podstawowych produktów. Katastrofy ekologiczne. Rewolucja technologiczna. Jak sobie z nimi radzić? Gdzie szukać perspektywy, która pomoże uporządkować poplątany obraz? W ekonomii? Gdy w Wielkiej Brytanii i USA zapytano ludzi, której grupie zawodowej ufają najmniej, ekonomiści uplasowali w czołówce niechlubnego wyścigu. Tylko politycy wypadli gorzej. Być może dlatego, że ekonomia rodem z Wall Street już dawno przestała służyć ludziom – to oni mieli służyć ekonomii. Ta książka ma szansę wreszcie to zmienić. Abhijit Banerjee i Esther Duflo, laureaci ekonomicznego Nobla, przywracają należne miejsce prawdziwym ludzkim potrzebom, a podszyte ideologią fake newsy zastępują rzetelnymi dowodami. Czy niekontrolowany rozwój technologiczny to szansa czy zagrożenie? Co z oddziaływaniem gospodarki na katastrofę klimatyczną? Jak naprawdę napływ imigrantów odbija się na lokalnych pracownikach? Good Economics ustawia te dyskusje w nowym świetle i jednocześnie przywraca wiarę w misję i znaczenie ekonomii.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

11 osób kupiło
3
Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia
Dostępny
196 szt.

Ocalały z Shoah emigrant z Polski przybywa do Stanów Zjednoczonych, by robić karierę w Hollywood. Wygrywa casting organizowany przez wytwórnię Metro-Goldwyn-Mayer i zostaje aktorem. Wygląda na to, że ziszcza się amerykański sen. Sprawy komplikują się jednak, gdy przeszłością Hersha zaczynają interesować się agenci FBI. Czy nie jest on przypadkiem uczestnikiem międzynarodowego, komunistycznego spisku?

39,90 zł
27,53 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,37 zł

11 osób kupiło
4
Zimna sprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimna sprawa
Dostępny
1816 szt.

To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych (tytułowy cold case). Śledczy wszczynają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny – Gustawa Garbarczyka, który, jak wynika z nieoficjalnych informacji, był członkiem sekty. Hubert Meyer po strzelaninie w Narwi nie ma spokojnego sumienia. By zagłuszyć poczucie winy ucieka w pracę. Pionierski Wydział Wsparcia Dochodzeń, który doświadczony profiler ma za zadanie stworzyć, przyciąga najzdolniejszych detektywów z całego kraju. Jeden z nich – aspirant Grzegorz Kaczmarek – jest zaangażowany osobiście w sprawę zaginięcia Garbarczyków. Znał Gustawa i nie wierzy w jego winę. Prosi Huberta o pomoc w rozwikłaniu zagadki masakry na Sołaczu. Kiedy profilerzy przyjeżdżają do Poznania, okazuje się, że to dopiero wierzchołek góry tajemnic. Siostra poszukiwanego Gustawa Garbarczyka otrzymuje przesyłkę z odciętymi dłońmi. Tajemnicze zgromadzenie religijne, które łączy wszystkie ofiary, okazuje się być zarazem rodzajem syndykatu. Meyer z Kaczmarkiem napotykają mur milczenia, a kolejni przesłuchiwani giną w rytualnych kokonach. Czy profiler jest w stanie doprowadzić tę sprawę do końca, skoro świadkowie wolą śmierć niż ujawnienie prawdy?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

10 osób kupiło
5
Kosiarka Bańki mydlane z muzyką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosiarka Bańki mydlane z muzyką
Madej
Dostępny
1 szt.

Wymiary: 46 x 28 x 17 cm

57,90 zł
52,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

9 osób kupiło
6
Wojna Idei. Myśl po swojemu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Idei. Myśl po swojemu
Dostępny
562 szt.

My kontra oni. Prawica vs. lewica. Liberałowie przeciwko konserwatystom. Linie kolejnych podziałów wyznaczają rytm naszego życia. Coraz częściej okopujemy się na z góry przyjętych pozycjach, gotowi bronić ich za wszelką cenę. Przekonani przekonują tylko przekonanych, a ci, którzy wychodzą z propozycją dialogu, traktowani są w najlepszym razie jak pożyteczni idioci. Czy faktycznie jesteśmy skazani na polsko-polskie przepychanki? To zależy. Bo jeśli przyjrzymy się sobie bliżej, okazuje się, że jesteśmy do siebie zaskakująco podobni. Podatni na manipulację, skłonni do emocjonalnego reagowania, chętniej ufamy „swoim” niż „innym” – zwłaszcza w sieci. Padamy ofiarami nie własnych krwiożerczych instynktów, ale akcji umiejętnie rozkręcanych przez polityków, spin doktorów i wszystkich, którzy chcą nas wykorzystać do własnych celów. Jak się przed tym bronić? Szymon Pękala, publicysta i twórca kanałów Wojna Idei oraz Szymon mówi, podaje bardzo prosty sposób. Na trudne pytania nie bój się odpowiadać: to zależy… – a potem dokładnie przemyśl sprawę. Trzymaj się faktów. Nie ulegaj emocjom. Nie szufladkuj. Rozmawiaj z ludźmi, z którymi się nie zgadzasz. Nie podążaj za tłumem. I, no właśnie – myśl po swojemu.

47,99 zł
36,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,04 zł

9 osób kupiło
7
Chwila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwila
Dostępny
946 szt.

Każdy z utworów zgromadzonych w tomie Chwila to krystalicznie czysty, precyzyjny i zwarty minitraktat: filozoficzny, metafizyczny, egzystencjalny. Szymborska mówi o sprawach najważniejszych w sposób skłaniający do odkrywczych medytacji i przemyśleń. Edycja specjalna tomu ilustrowana jest skanami rękopisów i maszynopisów poetki.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

9 osób kupiło
8
Angry Goddess - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angry Goddess
Dostępny
382 szt.

Mijają dwa lata, od kiedy Oliver Sanclair i Violet McMillan widzieli się po raz ostatni. Ich drogi znów się skrzyżują, choć teraz przyjdzie im stanąć po przeciwnych stronach sądowej barykady. Violet obiecała sobie, że uczyni wszystko, by zostać pierwszą osobistą porażką Olivera. Skupiając się na pracy, ma tylko jeden cel – wygrać sprawę, aby jak najszybciej opuścić Nowy Jork. Ponowne pojawienie się Violet w życiu Olivera, utwierdza mężczyznę w przekonaniu, że to, co poczuł przed dwoma laty, miało większe znaczenie, niż chciałby przyznać. Przyjdzie mu stanąć przed wyborem – albo odpuści i pozwoli Violet znowu zniknąć, albo zrobi wszystko, żeby ją przy sobie zatrzymać. Kobieta jednak skrywa kilka sekretów, które mogą zaważyć nie tylko na wygraniu sądowej batalii, ale także na jej przyszłości. Czy zgodzi się, aby Oliver Sanclair po raz drugi zawładnął jej sercem?

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

9 osób kupiło
9
Karkonosze. Atlas turystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karkonosze. Atlas turystyczny
Dostępny
220 szt.

Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat Karkonoszy. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

8 osób kupiło
10
Atlas dzikich roślin jadalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas dzikich roślin jadalnych
Dostępny
176 szt.

Dzikie rośliny w kuchni? Tak, bo to niezwykle tanie i smaczne rozwiązanie, a nade wszystko zdrowy sposób na codzienne posiłki. Babka, brzoza, ruta, skrzyp i szczaw to dostępne na wyciągnięcie ręki dziko rosnące rośliny zawierające niezwykłe bogactwo cennych składników pokarmowych. Prezentowany atlas zawiera wiele przydatnych informacji na temat występowania poszczególnych gatunków i sposobów ich wykorzystania w kuchni wraz z konkretnymi przepisami.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

9 osób kupiło
11
Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Jak nakłonić kogoś do zmiany sposobu postępowania? Jak zachęcić innych ludzi do zmiany decyzji? Jak sprawić, by takiej zmiany zapragnęli? Jak obronić się przed ich wpływem na nasze decyzje? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, sięgnij po bestseller światowej sławy psychologa społecznego. Znajdziesz tu przejrzysty opis mechanizmów, dzięki którym ludziom udaje się przekonać innych do swoich racji. Robert Cialdini w niezwykle zajmujący sposób tłumaczy tajniki postępowania człowieka. Wyjaśnia nie tylko, jak skutecznie wpływać na ludzi, ale także jak obronić się przed niepożądanym wpływem. Opierając się na własnym doświadczeniu, wieloletniej praktyce oraz udokumentowanych wynikach badań psychologicznych, opisuje fascynujący świat ludzkich zachowań. Książka jest niezwykle przydatna dla psychologów, menedżerów, trenerów, specjalistów od sprzedaży i marketingu. Przyda się jednak każdemu, kto chce wpływać na innych lub obronić się przed manipulacją. Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka zyskała sobie ogromną popularność nie tylko wśród psychologów, ale także specjalistów od marketingu i wśród szerokiej publiczności. Została przetłumaczona na 26 języków i sprzedana w milionach egzemplarzy, zaś anglojęzyczny jej oryginał był cytowany ponad 3 tysiące razy. Przyczyną niezwykłej popularności tej pracy jest nie tylko fakt, że odkrywa ona czytelnikowi dość proste mechanizmy psychiczne odpowiedzialne za złożone i nieraz trudne do zrozumienia przypadki ludzkiego postępowania. Niepoślednią przyczyną jest też niezwykły dar jasnej i angażującej odbiorcę komunikacji – Robert Cialdini potrafi wyjaśniać złożone zjawiska w sposób powszechnie zrozumiały i fascynujący. Zarówno kiedy pisze, czego świadectwem omawiana książka, jak i kiedy mówi, czego świadectwem są jego kilkakrotne wystąpienia w murach Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

79,90 zł
71,11 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,79 zł

7 osób kupiło
12
Mowa ciała w sztuce. Pozy i gesty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa ciała w sztuce. Pozy i gesty
Dostępny
57 szt.

Bogato ilustrowana książka autorstwa Desmonda Morrisa jest pionierską i ożywczą analizą znaczenia mowy ciała w rozumieniu sztuki. Za każdym razem, gdy artysta portretuje człowieka, musi podjąć decyzję o postawie postaci. Czy będą stać, siedzieć czy leżeć? Uśmiechać się, krzyczeć czy płakać? Morris dowodzi, że pozy i gesty odzwierciedlają obyczaje danego okresu historycznego, zwyczaje określonej kultury lub modę w stylach artystycznych. Badając je z mistrzowskim wyczuciem, Morris, znany artysta i antropolog, dokonuje fascynujących spostrzeżeń na temat zmieniających się postaw i społecznych konwencji na przestrzeni wieków, znajdując zarówno zaskakujące podobieństwa, jak i znaczące różnice. Szeroki wybór gestów dokonany przez Morrisa – od uścisku dłoni po rzucenie rękawicy – jest analizowany w kontekście kulturowych form komunikacji: pozdrowienia, groźby, obelgi i innych. Wszystkie omówienia ilustrowane są kolorowymi dziełami, od prehistorycznych masek i greckich posągów po współczesne obrazy i rzeźby. Mowa ciała w niepowtarzalny sposób łączy erudycję autora z dziedzin artystycznych i nauk społecznych, przez co rzuca zupełnie nowe światło na nawet najbardziej znane obrazy.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

7 osób kupiło
13
Atlas turystyczny Chorwacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas turystyczny Chorwacji
Dostępny
102 szt.

Atlas turystyczny Chorwacji to doskonała pomoc w planowaniu udanych wakacji! Książka zawiera najważniejsze informacje na temat kraju: jego historii, geografii, kuchni i kultury. Jej niebywałym atutem są propozycje gotowych tras zwiedzania, alfabetycznie uporządkowany wykaz miejsc godnych szczególnej uwagi, a także praktyczne wskazówki i mapy ułatwiające poruszanie się po tym przepięknym kraju.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

7 osób kupiło
14
Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a true crime - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a ...
Dostępny
636 szt.

Agatha Christie to jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów na świecie. Okazuje się, że była również ekspertem kryminalistyki. W Morderstwo nie jest takie proste technik patologii Carla Valentine odsłania rozległą wiedzę Agathy Christie, kreując ją niejako na pionierkę kryminalistyki. Christie, tworząc legendarne dziś zagadki kryminalne, korzystała z najnowszych w tamtych czasach technik kryminalistycznych: od balistyki przez toksykologię po analizę odcisków palców, interpretację odcisków stóp lub śladów opon, analizę plam krwi i na etapie autopsji – samych ofiar. W niektórych dziedzinach, zwłaszcza w technice analizy odcisków palców, wprowadzała w fabułę innowacje, zanim zostały one formalnie przyjęte. Agatha Christie była zagorzałą czytelniczką doniesień prasowych o sprawach kryminalnych, śledziła nowe techniki śledztw i angażowała się w debaty z innymi wybitnymi pisarzami kryminalnymi, wymieniając się pomysłami i informacjami na ich temat. W książce Morderstwo nie jest takie proste Carla udowadnia, jak wielką wiedzą dysponowała jedna z najbardziej uwielbianych pisarek w historii. Książka ta rzuca nowe światło na metody i badania Christie i przybliża kryminalistykę, która wpłynęła na pokolenia pisarzy i naukowców.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
15
Tutaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tutaj
Dostępny
1388 szt.

Zdumiewające, ile światów pomieścić można w dziewiętnastu wierszach! Wiersze Szymborskiej uderzają nagromadzeniem szczegółów widzialnego i niewidzialnego świata, który jest źródłem nieustannego zdumienia. W każdym niemal wierszu kryje się bogactwo niespodzianek i odkryć.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
16
Niewidzialne biblioteki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialne biblioteki
Dostępny
43 szt.

Literacka podróż po świecie wyobrażonych książek i bibliotek Ścisły finał Nagrody Literackiej im. Jana Michalskiego 2017 Biblioteki stworzone z ciszy, wycięte w lodzie, wyjęte z sennych koszmarów, z tomami ułożonymi według zapachów, w których za zakładkę służy oddech. Zbiory składające się z książek na wpół zjedzonych, na wpół porzuconych przez wybredne literacko mole… Każda z ponad sześćdziesięciu opowieści zaskakuje – są wśród nich listy miłosne, łamigłówki, świadectwa nieograniczonej wyobraźni, z dużą dozą szaleństwa, groteskowych żartów i zaskoczeń. Intertekstualne wskazówki, nowe tropy, tajemnicze powiązania pełne literackich duchów. Inspiracji dostarczyli autorom przede wszystkim Italo Calvino oraz ojciec licznych intelektualnych zabaw J.L Borges i jego noty o książkach urojonych. Znajdziemy tu zmysłowy, enigmatyczny i estetyczny świat, a autorzy tych opowieści, idąc w ślad Itala Calvina i jego Niewidzialnych miast, badają bibliofilię, zwłaszcza to, jak przejawia się ona w naszych romansach z bibliotekami.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
17
Jadłospisy. Niski indeks glikemiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadłospisy. Niski indeks glikemiczny
Dostępny
301 szt.

Z tą książką bez wysiłku wdrożysz w życie optymalne dla zdrowia nawyki żywieniowe. Poznasz zasady prawidłowego komponowania posiłków, dowiesz się, czym są indeks i ładunek glikemiczny, jak się je oblicza i dlaczego warto jeść potrawy o niskim IG. Co więcej, w poradniku znalazły się kompletne tygodniowe jadłospisy z przepisami na apetyczne, smaczne, zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy. Książka zawiera także przydatne tabele z wartościami indeksu glikemicznego poszczególnych produktów, porady dotyczące mądrych zakupów i mnóstwo innych wskazówek, które pomogą przyrządzać smaczne, wartościowe posiłki oraz utrzymywać dobrą kondycję fizyczną, znakomite samopoczucie i zdrowy wygląd.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

6 osób kupiło
18
Wrocławskich krasnali historie prawdziwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocławskich krasnali historie prawdziwe
Dostępny
5 szt.

Skąd nagle wzięło się we Wrocławiu tyle krasnali? Znikąd, one były tu zawsze! Można o tym przeczytać w księdze opisującej dzieje wrocławskich skrzatów, która jest starsza niż najstarsze księgi ludzi. Napisano w niej, że kiedy tysiąc lat temu, w miejscu, gdzie powstał Wrocław i pojawili się ludzie, to skrzaty wskazały im bród miedzy wyspami na Odrze. Właśnie wtedy ludzie postanowili się tu osiedlić. Uznali, że skoro tak małe istoty potrafią pokonać szeroką rzekę, to im też na pewno się uda. Wrocławskie krasnale pojawiają się jak grzyby po deszczu. Czy jednak potrafimy o nich ciekawie opowiedzieć dzieciom? Książka WROCŁAWSKICH KRASNALI HISTORIE PRAWDZIWE Mariusza Urbanka trafia do dzieci. Fantazja autora miesza się z rzeczywistością do tego stopnia, że nawet dorośli mają problemy z rozpoznaniem, co jest prawdą, a co wymysłem ludzkiej wyobraźni. Zaskakujące zwroty akcji, czas i miejsce oraz przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że po książkę sięgają zarówno mieszczkańcy Wrocławia jak i turyści. Książka do nabycia w księgarniach, punktach informacji turystycznej oraz sklepach z pamiątkami. Można ją również zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym wydawnictwa (przesyłka bezpłatna).

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

6 osób kupiło
19
Pachan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachan
Dostępny
150 szt.

Igor odpokutował winy względem bratwy i dostał drugą szansę. Życie w mafijnej rodzinie ze świadomością tego, co zrobił ukochanej, jest dla niego udręką, a mimo to – zgodnie z ostatnią wolą swojego brata Jurija – Igor staje na czele mafii. Niespodziewanie jego rządy zakłóca pojawienie się pięknej Czeczenki Aiszy, skrywającej wiele tajemnic. Początkowa podejrzliwość Igora zaczyna przeradzać się w fascynację – taką, która kiedyś niemal przyniosła mu zgubę… Czy tym razem Igor będzie w stanie zapanować nad uczuciami?

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
20
Trzecia szansa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia szansa
Dostępny
96 szt.

Koniec października, kiedy zbliża się święto zmarłych, to zwykle zwiększony ruch przy grobach bliskich. Tymczasem po warszawskich cmentarzach zaczyna grasować zabójca, zręczny i nieuchwytny. Dwoje obcych sobie ludzi ginie od strzałów z broni snajperskiej, w pobliżu rodzinnych grobów. Młodsza aspirant Karolina Nowak, przeniesiona do komendy stołecznej z niewielkiego mazurskiego posterunku, wpada na ślad zaskakującego powiązania z przeszłości. Na wniosek Karoliny do zespołu śledczego włączony zostaje Krzysztof Rozmus, do niedawna znakomicie zapowiadający się historyk z uniwersytetu, obecnie na życiowym zakręcie. Wspólna wędrówka tropem tajemnic zza grobu zaprowadzi ich w miejsce, gdzie zapomniane tragedie przeplatają się z przerażającą teraźniejszością, a jedynym ponadczasowym uczuciem jest nienawiść.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

5 osób kupiło
21
Wołanie do Yeti - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołanie do Yeti
Dostępny
722 szt.

Trzeci tom w twórczości Wisławy Szymborskiej, przez wielu uważany za jej właściwy debiut poetycki, ukazał się przed sześćdziesięcioma pięcioma laty, w 1957 roku. Jego tytuł nawiązuje do wiersza Z nieodbytej wyprawy w Himalaje – poetyckiego spojrzenia na relację człowieka z potęgą przyrody. Wiele spośród 23 wierszy weszło do kanonu polskiej poezji – Nic dwa razy, Martwa natura z balonikiem, Atlantyda, Dwie małpy Bruegla. Utwory zgromadzone w tomie Wołanie do Yeti są refleksją nad przemijaniem, naturą ludzką i otaczającym nas światem. Edycja wzbogacona jest o rękopisy Noblistki.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
22
LEGO Creator. Urodzinowy niedźwiedź 30582 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Creator. Urodzinowy niedźwiedź 30582
LEGO
Dostępny
32 szt.

Zestawy LEGO inspirują chłopców i dziewczynki do budowania, tworzenia i wymyślania własnych konstrukcji. Niezliczone możliwości swobodnej zabawy i kreatywnego wyrażania siebie pozwalają im doskonalić wartościowe zdolności, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Zestaw 30582 Urodzinowy niedźwiedź jest idealny, aby rozpocząć przygodę z LEGO, w dodatku może być wspaniałym dodatkiem do urodzinowego prezentu.

30,99 zł
26,65 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,34 zł

5 osób kupiło
23
Ulubione wierszyki 2-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubione wierszyki 2-latka
Dostępny
149 szt.

Bogaty wybór wyliczanek i rymowanek znanych od wielu pokoleń. Zamieszczone w zbiorze utwory są krótkie, wesołe i łatwe do zapamiętania, a ich recytowanie stwarza doskonałą okazję do nauki i zabawy. Barwne ilustracje rozbudzą wyobraźnię maluchów i sprawią, że lektura rymowanek stanie się dla nich wyjątkową przygodą.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
24
Atlas turystyczny Toskanii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas turystyczny Toskanii
Dostępny
99 szt.

Atlas turystyczny Toskanii to doskonała pomoc w planowaniu udanych wakacji! Książka zawiera najważniejsze informacje na temat tego magicznego regionu Włoch: jego historii, geografii, kuchni i kultury. Niebywałym atutem atlasu są propozycje gotowych tras, praktyczne wskazówki, przydatne mapy i piękne fotografie.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
25
Bieszczady. Atlas turystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Atlas turystyczny
Dostępny
18 szt.

Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat polskich Bieszczadów i okolicznych miejscowości. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
26
Toppi. Kolekcja. Tom 1: Zaczarowany świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toppi. Kolekcja. Tom 1: Zaczarowany świat
Dostępny
10 szt.

Oto zbiór dzieł mistrza ilustracji, Sergia Toppiego. Ten artysta samouk powszechnie uważany jest za jednego z największych na świecie wizjonerów sztuki sekwencyjnej. Sugestywny, szczegółowy styl rysunków piórkiem Toppiego śmiało wykracza poza granice tego, co przed nim uważano i przyjmowano za komiksy. Jego twórczość miała wielki wpływ na pokolenia zachwycających się nim współczesnych mistrzów, takich jak: Frank Miller, Walt Simonson, Bill Sienkiewicz, Denys Cowan, Ashley Wood i wielu, wielu innych. Uważany powszechnie za wielkiego mistrza komiksu, włoski ilustrator i autor Sergio Toppi wprowadził do świata sztuki sekwencyjnej niewyobrażalny wcześniej artyzm. Jego twórczość, pełna inspirujących, błyskotliwych, wyjątkowych rozwiązań, wywarła ogromny wpływ na wielu najsłynniejszych twórców w tej branży. W swoich dziełach nawiązywał do najrozmaitszych okresów historycznych i kultur, które ożywiał, opierając się na zbieranych pracowicie informacjach dzięki swojemu niezwykłemu zmysłowi filmowości. Pierwszy tom obejmuje jedenaście fantastycznych opowieści, wydanych pierwotnie w trzech zbiorach – „Black and Tans”, „Krull” i „Dieu mineur”.

100,00 zł
4 osoby kupiły
27
Do głębi intrygujący kraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do głębi intrygujący kraj
Dostępny
46 szt.

Boliwijczycy równą cześć oddają Chrystusowi i Pachamamie. Boliwia jest najbardziej indiańskim krajem w Ameryce Południowej – ponad 60 procent ludności to Indígenas. Burmistrzem La Paz, nieformalnej stolicy tego kraju, chciał zostać sam Cervantes… Bo Boliwia przyciąga jak magnes. Kiedyś przyciągała awanturników chcących szybko się wzbogacić, umożliwiła im to konkwista. Czerpali pełnymi garściami z bogatych złóż złota, srebra, cyny, ołowiu, litu. Na szczęście zostały jeszcze gaz i ropa, dzięki którym ten wyzwolony kraj szybko rośnie w dobrobyt i siłę, a niepowtarzalna przyroda – bujna zieleń, lasy, góry, doliny – przyciąga dziś turystów. Nieodpartemu diabelnemu urokowi Boliwii nie oprze się nikt – twierdzi Arkady Fiedler. Czas więc na podróż. Arkady Radosław Fiedler – poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji, podróżnik z zamiłowania, współtwórca i współwłaściciel (z bratem Markiem) Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera wraz z Ogrodem Kultur i Tolerancji w Puszczykowie pod Poznaniem (www.fiedler.pl). Jest współautorem wydawnictw National Geographic: Między niebem a piekłem, Wyprawy na koniec świata i Świat na talerzu oraz autorem książek: Barwny świat Arkadego Fiedlera, Wabiła nas Afryka Zachodnia, Najpiękniejszy ogród świata, Majowie. Reaktywacja, Chwała Andów, Dolina stuletnich młodzieńców, Sumienie Amazonii.

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

4 osoby kupiły
28
Sudety. Atlas turystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety. Atlas turystyczny
Dostępny
236 szt.

Kompendia wiedzy na temat najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Polski. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
29
Sto pociech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto pociech
Dostępny
42 szt.

Piąty w twórczości Wisławy Szymborskiej tom rozpoczyna jeden z najbardziej znanych liryków poetki: Radość pisania. W liczącym dwadzieścia siedem wierszy zbiorze znalazły się również takie utwory, jak: Spis ludności, Tomasz Mann i tytułowe Sto pociech. Szymborska snuje refleksję nad aktem artystycznej kreacji, pochyla się nad złożonością ludzkiej egzystencji. Sto pociech jest ósmym tomem ukazującym się w prestiżowej kolekcji poezji Wisławy Szymborskiej. Edycję wzbogaca sześć rękopisów noblistki.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
30
Kaszuby. Atlas turystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaszuby. Atlas turystyczny
Dostępny
45 szt.

Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat Kaszub. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
31
Demony śmierci. Zbrodniarze z Gross-Rosen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demony śmierci. Zbrodniarze z Gross-Rosen
Dostępny
845 szt.

– Auschwitz? W Auschwitz w porównaniu z tym, co działo się w Gross-Rosen, było jak... w sanatorium – opowiada były więzień „kamiennego piekła”. Lekarze z SS zabijający zastrzykami z benzyny i fenolu. Polowanie obozowych strażników na więźniów ze złotymi koronami zębowymi. Mordercza praca w kamieniołomach. Przeraźliwy głód i epidemie chorób zakaźnych. To wszystko dziesiątkowało zesłanych do KL Gross-Rosen, jednego z najcięższych obozów III Rzeszy. Tutejszymi kapo i blokowymi zostawali przede wszystkim niemieccy recydywiści: gwałciciele, złodzieje i mordercy. To oni wraz ze zwyrodnialcami z SS znęcali się nad uwięzionymi. Tomasz Bonek, reporter, dokumentalista i autor reportaży historycznych, dociera do zeznań więźniów niemal już zapomnianego kacetu założonego pod dolnośląską Rogoźnicą. Każdy z kolejnych analizowanych dokumentów jest bardziej przerażający. Wszystkie układają się w przejmującą opowieść o demonach śmierci – oprawcach z KL Gross-Rosen.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

4 osoby kupiły
32
Podlasie. Atlas turystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podlasie. Atlas turystyczny
Dostępny
58 szt.

Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat Podlasia. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
33
Aquabeads - Aplikator Aquabeads - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquabeads - Aplikator Aquabeads
Epoch, Aquabeads
Dostępny
22 szt.

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
34
Wszelki wypadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszelki wypadek
Dostępny
243 szt.

„Nie umiem się nadziwić” Nieustannie doświadczają nas miłość i sympatia. Czy to poważne? Czy pożyteczne? Wisława Szymborska dziwi się przypadkom rządzącym światem. Kwestionuje, co zdarzyć się mogło, a co musiało. Podaje w wątpliwość uczucia i myśli, porządki rzeczywistości. W liczącym dwadzieścia siedem wierszy zbiorze znalazły się ukochane przez czytelników wiersze poetki, takie jak Fotografia tłumu, Przemówienie w biurze znalezionych rzeczy i Wywiad z dzieckiem. Wszelki wypadek to szósty w twórczości Noblistki tom poezji. Edycję ilustrują maszynopisy i rękopisy wierszy noblistki.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
35
Momo (książka audio) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Momo (książka audio)
Michael Ende, Jung-off-ska
Dostępny
1802 szt.

Pewnego dnia w ruinach starego amfiteatru pojawia się tajemnicza dziewczynka - Momo. Szybko zaprzyjaźnia się z okolicznymi mieszkańcami. Dzieci uwielbiają się z nią bawić, a dorośli dzielą swoimi kłopotami. Jedno spotkanie z Momo wystarczy, żeby w ich życiu zapanował spokój i radość. Jednak wkrótce całe miasto opanowują bezwzględni szarzy panowie, którzy kradną ludziom wolny czas i zatruwają ich serca śmiertelną szarą nudą. Czy Momo uda się uratować swoich przyjaciół? Czy mając do pomocy jedynie żółwia i zagadkowego mistrza Horę pokona szarych panów? Posłuchajcie

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

4 osoby kupiły
36
Leksykon zamków w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon zamków w Polsce
Dostępny
75 szt.

W Polsce wciąż są miejsca wolne od wpływu człowieka. Trudno dostępne, położone w nieoczywistych miejscach, w pełni poddane rytmowi zjawisk przyrodniczych i nieustającym wędrówkom zwierząt. To właśnie te miejsca poza zasięgiem ludzkiego oka stają się sceną odwiecznych spektakli przyrody: czy to rykowiska jeleni, rytualnego tańca godowego albo zakwitania rzadkich roślin. Grzegorz Bobrowicz ze znawstwem i entuzjazmem opowiada o tym, co dzieje się w tym równoległym, trudno dostępnym świecie, szczegółowo wyjaśniając znaczenia poszczególnych zjawisk ze świata fauny i flory. Poza poetyckim, bogatym językiem książkę wzbogacają starannie wyselekcjonowane fotografie, które są nieraz owocem wielodniowych czatów autora i planowania perfekcyjnego kadru. Przez to album opowiada o tej niezwykłej rzeczywistości, mówiąc z samego jej wnętrza. In Poland there are still some natural areas intact by human: difficult to access, located in non-obvious places, fully merged with the rhythm of nature. It’s those areas that become the stage for the eternal spectacles of nature: deer rutting, ritual mating dances or the blooming of rare plants. Using his knowledge and experience, Grzegorz Bobrowicz talks about what is happening in this parallel, hard-to-reach world, explaining in detail the meaning of individual phenomena from the world of fauna and flora. In addition to the poetic text, the book is enriched with carefully selected photographs, which are often the fruit of the long hours of watching and perfect frame planning. The book shows this extraordinary world, speaking from within it.

189,00 zł
139,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 49,14 zł

4 osoby kupiły
37
Przerwana lekcja muzyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przerwana lekcja muzyki
Dostępny
147 szt.

Wrażliwość to nie choroba! Jeśli miałeś szczęście – jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha – jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz – lądowałeś w domu wariatów. Wrażliwa, mająca problemy emocjonalne, nie potrafiąca odnaleźć się w otaczającym ją świecie Susanna po próbie samobójczej zostaje umieszczona przez swoich rodziców w szpitalu psychiatrycznym. Rozpoznane zostaje u niej występowanie osobowości borderline. Początki szpitalnego życia są dla Susanny bardzo trudne, nie potrafi się pogodzić z rygorem, który zostaje jej narzucony już pierwszego dnia. Dziewczyna spotyka tu całą gamę barwnych charakterów i zaburzeń – od kleptomanki Giorginy przez molestowaną seksualnie, uzależnioną od valium i kurczaków Daisy, oszpeconą w trakcie pożaru Polly, aż po dominującą, żywiołową socjopatkę Lisę. Susanna szybko orientuje się, że bycie wzorową pacjentką nie jest tu mile widziane – kwitnie nielegalny handel valium, niesfornej Lisie zdarzają się ucieczki, a pielęgniarka Val lubi przymykać oko, na niektóre przewinienia. Na podstawie książki nakręcono kultowy film pod tym samym tytułem z Winoną Ryder, Angeliną Jolie, Brittany Murphy i Whoopi Goldberg.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
38
Szkoła fotografii Bryana Petersona. Twórz lepsze zdjęcia - warsztaty z mistrzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła fotografii Bryana Petersona. Twórz lepsze zdjęcia - warsztaty z...
Dostępny
30 szt.

Ta książka jest jak warsztaty z mistrzem! Doskonały fotograf, autor bestsellerowych podręczników i uznany nauczyciel Bryan Peterson pokazuje w niej, jak doskonalić swoje umiejętności fotograficzne w oparciu o dokładne omówienie realnych przykładów z warsztatów, które prowadził. Zamieszczone tu zdjęcia typu „przed” i „po” ułatwiają lepsze zrozumienie, jaki wpływ na ostateczny wynik mają takie zagadnienia jak czas otwarcia migawki, balans bieli i pomiar światła. Szczególną wagę Peterson przywiązuje do kompozycji obrazów – mówi, jak dostrzegać okazje fotograficzne i wykorzystywać występujące w naszym otoczeniu linie, kształty, fakturę oraz kolor. Ważne jest także odpowiednie tło, kąt padania światła i punkt widzenia fotografującego. Szeroko omówione zostało również wykorzystanie programu do edycji zdjęć. Bryan dzieli się tu też swoimi sposobami na doskonalenie rzemiosła za pomocą wyboru odpowiedniej pozycji aparatu, przysłony, obiektywu i filtrów. Dzięki tej książce poczujesz się, jakbyś brał udział w zajęciach dostępnych wcześniej jedynie dla uczniów słynnej Szkoły Fotografii Bryana Petersona.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

3 osoby kupiły
39
Wolność albo śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
79,91 zł
59,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,78 zł

3 osoby kupiły
40
Atlas roślin leczniczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas roślin leczniczych
Dostępny
24 szt.

Atlas obejmuje opisy 230 gatunków roślin leczniczych. W większości są to rośliny dziko rosnące na terenie Polski. Pozostałe są uprawiane lub też sprowadzane w postaci gotowego surowca. W książce umieszczono tylko te gatunki, które w Polsce nie są objęte ochroną gatunkową.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

3 osoby kupiły
41
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 16. Skok kozi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 16. Skok kozi
Dostępny
25 szt.

Kolejny tom cyklu, w którym małe żubry zwiedzają polskie parki narodowe. Pompik i Polinka są zauroczeni Tatrami. Jednak nie bardzo dają radę wejść na najbardziej malownicze skalne półki. Jest jednak zwierzę, któremu udaje się to bez trudu – kozica popisuje się pięknymi skokami, kiedy nagle… zapada się jej noga! Okazuje się, że to nie pierwszy raz ktoś kopie pod nią dołki. Pompik oferuje pomoc w rozwiązaniu zagadki, a kozica podsuwa mu nawet głównego podejrzanego: niedźwiedzia. Żubrzych detektywów czeka jednak zaskoczenie…

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
42
Po wielu latach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po wielu latach
Dostępny
1196 szt.

Nowy przekład powieści, za którą pisarz otrzymał prestiżową i najstarszą brytyjską nagrodę literacką James Tait Black Memorial Prize. Książka jest satyrą na społeczeństwo amerykańskie z jego pędem do bogacenia się i obsesją na punkcie młodości. Dotyka także wciąż aktualnych kwestii filozoficznych i społecznych związanych z sytuacją gospodarczą i polityczną. Ta opowieść o zdradzie, pożądaniu bogactwa i młodości za wszelką cenę trafnie nawiązuje do współczesnej kondycji człowieka i zmusza do głębokiej refleksji nad światem i własnym życiem. Przekład został uzupełniony przypisami, ponieważ w powieści tej pojawiają się już elementy późniejszej „filozofii wieczystej” autora, a właśnie ta filozofia wywarła głęboki wpływ na kontrkulturę lat 60.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
43
Testament rabbiego Izraela Baal Szema - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testament rabbiego Izraela Baal Szema
Dostępny
16 szt.

Dwujęzyczna edycja najważniejszego i najbardziej znanego zbioru nauk i pouczeń religijnych Izraela ben Eliezera, zwanego Baal Szem Towem (1700-1760). Ten charyzmatyczny mistyk plebejski i cudotwórca ? uznany przez tradycję żydowską za założyciela i pierwszego nauczyciela chasydyzmu na ziemiach polskich ? nie pozostawił po sobie żadnych własnych pism. Nauczanie Baal Szema znamy jedynie ze świadectw i notatek jego słuchaczy, publikowanych wiele lat po śmierci mistyka. Wszyscy wielcy cadycy i nauczyciele chasydyzmu drugiej połowy XVIII wieku uważani są za uczniów Izraela ben Eliezera lub uczniów jego uczniów. Dr hab. Jan Doktór jest pracownikiem naukowym Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma i redaktorem naczelnym ?Kwartalnika Historii Żydów?. Zajmuje się duchowością żydowską, starymi drukami żydowskimi oraz chrześcijańskimi misjami wśród polskich żydów. Jest autorem wielu publikacji i opracowań, m.in.: Początki chasydyzmu polskiego (2004), Misjonarze i żydzi w czasach mesjańskiej zawieruchy 1648?1792 (2012), Słowa Pańskie. Nauki Jakuba Franka z Brna i Offenbachu (2017), Bracia, obcy czy współobywatele. Debaty chrześcijańskie na temat judaizmu i jego wyznawców w Europie do początków XIX wieku (2019). Tłumaczy prace religioznawcze i filozoficzne. W 2021 roku został uhonorowany Nagrodą im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

3 osoby kupiły
44
Sól - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sól
Dostępny
210 szt.

Sól, czwarty tom Wisławy Szymborskiej, ukazał się w 1962 roku. Swoją uwagę kieruje poetka w stronę relacji międzyludzkich, zwłaszcza miłości. Mimo żartobliwego tonu snuje refleksję uniwersalną. Znajdziemy tutaj wiersze mniej znane, ale i te, które stanowią kanon polskiej poezji: Konkurs piękności męskiej, Wieczór autorski czy Nagrobek. Sól jest siódmym tomem ukazującym się w prestiżowej kolekcji poezji Wisławy Szymborskiej. Edycja wzbogacona jest o maszynopisy Noblistki.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
45
AlaAntkowe BLW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AlaAntkowe BLW
Dostępny
177 szt.

Nowe wydanie najpopularniejszej książki kucharskiej dla rodziców! Chcesz, aby Twoje dziecko jadło nie tylko chętnie, ale też różnorodnie i zdrowo? Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w gotowaniu, czy dopiero zaczynasz kucharską przygodę, razem z dzieckiem możecie cieszyć się smacznymi posiłkami na każdym etapie rozszerzania diety. W tej domowej książce kucharskiej znajdziesz: • Przepisy, które możesz zastosować od samego początku rozszerzania diety, i takie, które zasmakują starszemu dziecku i rodzicom; • Potrawy tradycyjne, a także wegańskie, bezglutenowe czy bez nabiału; • Pomysły na smaczne śniadania i obiady oraz dania, które możesz zabrać ze sobą na wycieczkę; • Pyszne desery, które – jeśli chcesz – możesz przygotować bez dodatku cukru. Każdą z tych potraw przyrządzisz szybko i łatwo z dostępnych składników. Odkryj radość gotowania razem z dzieckiem. Smacznego! Joanna Anger – psychodietetyczka, pedagożka, mama Alicji i Zuzi; Anna Piszczek – pedagożka, mama Antka i Toli – edukatorki żywieniowe, propagatorki metody BLW. Są autorkami kilku bestsellerowych książek kucharskich.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
46
Aquabeads - Koraliki podstawowe zestaw uzupełniający - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

3 osoby kupiły
47
Dobry Rok LUCRUM GAMES - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry Rok LUCRUM GAMES
Lucrum Games
Dostępny
13 szt.

Oto nadeszła piękna, słoneczna wiosna! Jednak w Klonowej Dolinie nigdy nie jest zbyt wcześnie, żeby rozpocząć przygotowania do zimy! W ciepłej i pełnej uroku rozgrywce pokierujesz działaniami swojej zwierzęcej rodzinki. Wyrusz po zbiory i dzięki nim przygotuj całą masę przyjemnostek: pysznych przetworów, milutkich ciepłych ubrań, ciekawych książek oraz... najlepszych gier planszowych - słowem wszystko, co pozwoli ci radośnie i przytulnie spędzić długie zimowe wieczory w swym rodzinnym domostwie. Wioska naszych zwierząt jest pełna możliwości i dla każdego starczy miejsca do pracy. Jest jednak jedno "ale" - aby skutecznie wykonać akcję, potrzebujesz przydzielić pracownikowi kość o odpowiedniej wartości... a przed wyznaczeniem zadań swym pracownikom znasz wyniki tylko niektórych z nich. Czy będziesz w stanie wykazać się wystarczającą elastycznością w modyfikowaniu strategii? Stworzenie ze swojego domu najwygodniejszej strefy komfortu będzie wymagało sporo uczciwej pracy. Zacznij zatem już teraz. Niech to będzie Dobry rok!

229,90 zł
195,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 34,48 zł

2 osoby kupiły
48
Saszetka nerka  BACKUP 4 model S 68 Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,25 zł
2 osoby kupiły
49
Pudelko Sniadaniowe Moro Df30 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudelko Sniadaniowe Moro Df30 Derform Fol
Derform
Dostępny
60 szt.

Pojemnik kanapkowy zamykany na jeden wygodny zatrzask. Wykonany z wysokiej jakości plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością.

18,99 zł
2 osoby kupiły
50
Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto rozwijać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto ro...
Dostępny
12 szt.

Książka dr Borby ukoi niejeden rodzicielski niepokój o to, co zrobić, żeby wychować zdrowe, szczęśliwe i odnoszące w życiu sukcesy. Niesie optymistyczne przesłanie, że możliwe jest nauczenie dziecka empatii czy optymizmu, że nigdy nie jest za późno, żeby wyrosło na spełnionego dorosłego. Autorka wprowadza rozróżnienie między dziećmi nastawionymi na oceny i testy, a tymi, które mają szanse w pełni i swobodnie rozwinąć drzemiące w nich możliwości. Dr Borba uważa, że w XXI wieku stopnie czy wyniki testów wcale nie gwarantują odniesienia życiowego sukcesu, dlatego proponuje, żeby dla dobra dziecka, w procesie wychowawczym stawiać na rozwój siedmiu tzw. miękkich kompetencji, na: pewność siebie, empatię, samokontrolę, prawość, ciekawość, wytrwałość i optymizm. Dzieci skoncentrowane na tym, aby dobrze wypaść na egzaminach, są zestresowane, przemęczone i nieszczęśliwe. Mają problemy psychologiczne, często zmagają się z depresją i stanami lękowymi. Czują się puste w środku, choć na zewnątrz lśnią na licznych kursach i zajęciach dodatkowych, które dobrze wypadają w CV. Natomiast dzieci nastawione na wewnętrzny rozwój, łatwiej adaptują się we współczesnym niesamowicie zmiennym świecie.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

4 osoby kupiły
51
Mnogość rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnogość rzeczy
Dostępny
46 szt.

Chcieli przeżyć wielką miłość. Dostali coś więcej… Kiedy Mariusz, student fizyki, udaje się na występ teatralny adeptów aktorstwa, nie wie, że ten wieczór wszystko zmieni. Zapamiętany głos tajemniczej aktorki towarzyszy mu od tej pory każdego dnia. Ona ma na imię Marta. W jej życiu świat teatru przenika się z tym prawdziwym. Gdy na drodze Marty pojawia się Mariusz, dziewczyna nie potrafi mu się oprzeć. Nieubłagana konieczność popycha ich ku sobie. Jednak mroczna przeszłość, ciągnąca się latami przemoc domowa i niszczące relacje postawią tych dwoje przed wyborami, jakich wcześniej żadne z nich nie brało pod uwagę… Marcin Pilis uchyla przed nami drzwi do pełnego emocji i czułości świata dwojga ludzi, których bliskość przekracza zarówno umowne, jak i realne granice.

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2 osoby kupiły
52
Wrzaskun. Tom 1. Piękna i brzydal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzaskun. Tom 1. Piękna i brzydal
Dostępny
130 szt.

Wrzaskun się nie patyczkuje: kroi, tnie i skraca o głowę wszystko, co może stanąć mu na drodze do pocałunku księżniczki. Dopiero potem się zastanawia. Pierwsza księżniczka, którą ratuje z opresji, okazuje się niezwykle kapryśna i trudno mu z nią znaleźć wspólny język, nie wspominając o buziakach. Kiedy więc ratuje drugą, postanawia nie wypuścić jej z rąk, zwłaszcza że tak wiele ich łączy! Niestety pewnego dnia zostaje ona porwana do mrocznego zamku na wyspie i Wrzaskun, nie wahając się ani chwili, rusza by uratować ją ponownie! Tebo, scenarzysta i rysownik komiksu, z nieukrywaną przyjemnością przepisuje na nowo stare bajki. Przejmując klasyczne kody gatunku, tworzy opowieść zadziorną, pełną akcji, humoru, słownej szermierki i barwnych, nieoczywistych postaci.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
53
Czas po Iris. Pamiętniki Bluebell Gadsby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas po Iris. Pamiętniki Bluebell Gadsby
Dostępny
112 szt.

Minęły trzy lata, odkąd siostra bliźniaczka 13-letniej Blue, Iris, zginęła w strasznym wypadku. Blue czuje, że tylko ona wciąż pamięta Iris. Ma wrażenie, że życie jej rodzeństwa toczy się dalej jak gdyby nigdy nic – starsza siostra Flora codziennie zmienia kolor włosów; młodsze rodzeństwo, Jasmine i Twig, ma obsesję na punkcie swoich szczurów. Jednak oni po prostu ukrywają swój smutek i na różne sposoby usiłują radzić sobie z traumą. Cała czwórka pozostaje pod opieką przytłoczonego emocjami młodego opiekuna, bośniackiego imigranta Zorana. Mimo trudnego tematu nie otrzymujemy jednak przygnębiającej książki, lecz uroczą, słodko-gorzką opowieść o rodzinie, która stara się odbudować po tragedii. Ta napisana w ciepłym stylu cudowna rodzinna historia, pełna dziwacznego humoru i fascynującej dynamiki, czasem bywa zabawna, a czasem rozdziera serce.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
54
Ortodoksja. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortodoksja. Audiobook
Gilbert Keith Chesterton, StoryBox
Dostępny
23 szt.

Uznawana za kamień milowy w rozwoju myśli chrześcijańskiej, arcydzieło retoryki i jedną z najważniejszych książek XX w., cieszy się niesłabnącą popularnością i jest wznawiana nieprzerwanie od czasu pierwszej publikacji w 1908 r. Chesterton, zaskakując trafnością i aktualnością spostrzeżeń, zaprasza czytelnika do jedynej w swoim rodzaju podróży – z domu wariatów do świata pełnego codziennych cudów i z dziecinnego pokoju na Kalwarię – poprzez wszystkie zawiłości, paradoksy i rewelacje chrześcijaństwa.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
55
Tajemnica Edwina Drooda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Edwina Drooda
Dostępny
85 szt.

Ostatnia książka Charlesa Dickensa, która dała początek mrocznej legendzie. Rzeczywistość sprawiła, że powieść ta owiana została aurą większej tajemniczości, niż zakładał sam autor. Tytułowy bohater, młody architekt Edwin Drood, od dzieciństwa przyrzeczony jest pięknej Rosie Bud. Mimo że ich uczucia dawno wygasły, nadal pozostają ze sobą związani. O serce dziewczyny ubiegają się wszak także inni mężczyźni, co dodatkowo komplikuje sytuację W tle unosi się duszny klimat epoki wiktoriańskiej, majaczą opiumowe wizje i dwuznaczny erotyzm. Pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach Drood znika i ślad po nim ginie… Na początku 1870 roku Charles Dickens, pisarz spełniony, ceniony przez krytykę i uwielbiany przez czytelników, zdecydował się podjąć wyzwanie i… napisać kryminał. Powieść ukazywała się w odcinkach, lecz na zawsze pozostała bez zakończenia. Dickens zmarł bowiem w trakcie jej powstawania. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele spekulacji dotyczących związków książki ze śmiercią autora. Stąd też doczekała się wielu interpretacji i przypisywanych jej teorii spiskowych. Stworzono dla niej też wiele alternatywnych, zaskakujących zakończeń. W niniejszym wydaniu zamieszczone zostały trzy wersje możliwego finału powieści i rozwiązania tajemnicy Edwina Drooda. Twórcą jednego z nich jest Gilbert Keith Chesterton, słynny autor opowiadań kryminalnych

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
56
Gucci. Historia kultowego domu mody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gucci. Historia kultowego domu mody
Dostępny
20 szt.

Od powstania we Florencji w 1921 roku jako firma oferująca bagaże dla elit do współczesnej pozycji marki jako producenta kultowych akcesoriów i kolekcji couture, dom mody Gucci stał się gigantem w branży mody luksusowej. Na przestrzeni ostatniego stulecia charakterystyczne skórzane wyroby Gucci i dekadencka odzież w elegancki sposób łączyły skromność z przepychem, a wszystko to pod pożądanym logo podwójnej litery „G”. Książka przedstawia historię początków firmy jako producenta luksusowych bagaży i odzieży jeździeckiej opisując, w jaki sposób rodzina przezwyciężyła konflikty i wojenne trudności by ostatecznie odrodzić się jako gigant haute couture lat 90. XX wieku, a pod obecnym kierownictwem Alessandra Michelego zaznaczyć swoją obecność w świecie mody ulicznej i zyskać nowe pokolenie fanów. Ponad 100 doskonale wyselekcjonowanych zdjęć prezentuje odważne, a zarazem zmysłowe projekty marki Gucci potwierdzając jej pozycję najbardziej wpływowej marki dzisiejszych czasów.

59,00 zł
30,68 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 28,32 zł

2 osoby kupiły
57
Dobry człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry człowiek
Dostępny
249 szt.

Więzienne cele pełne są skazanych „za niewinność”. Różnica między nimi a Sławkiem polega na tym, że on rzeczywiście nie powinien się tu znaleźć, a już na pewno nie sam. Za swoją lekkomyślność zapłacił najwyższą cenę. Stracił rodzinę, mieszkanie i firmę. Zabrali mu wszystko, a on nie może się teraz z tym pogodzić. Tymczasem komisarz Zuzanna Widacka, odstawiona na boczny tor przez komendanta, dostaje na odczepne, wydawałoby się, prostą sprawę. Jednak tam, gdzie inni widzą zwykły wypadek, ona odkrywa zło w najczystszej postaci. Odsłaniając powoli tło tragicznej śmierci mężczyzny i chłopca, dociera do mrocznych zakamarków ludzkiej duszy. Sama też nie uniknie trudnych wyborów, które wpłyną na całe jej życie...

44,00 zł
39,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,40 zł

2 osoby kupiły
58
LEGO Speed Champions. Mercedes-AMG F1 W12 E Performance i Mercedes-AMG ONE 76909 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Speed Champions. Mercedes-AMG F1 W12 E Performance i Mercedes-AMG...
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Dla dzieci i fanów samochodów przygotowaliśmy dwa kolekcjonerskie modele wiodących samochodów wyścigowych w jednym zestawie konstrukcyjnym: LEGO® Speed Champions Mercedes-AMG F1 W12 E Performance i Mercedes-AMG ONE (76909). Te zabawkowe auta to marzenie każdego kolekcjonera, budowanie ich to wspaniała frajda, a do tego nadają się zarówno do ustawienia na półce, jak i do wygrywania emocjonujących udawanych wyścigów. Cyfrowe instrukcje budowania Do tego zestawu Speed Champions dołączona jest broszura z instrukcjami oraz cyfrowy przewodnik po budowaniu dostępny w bezpłatnej aplikacji Instrukcje budowania LEGO na smartfony i tablety. Ten interaktywny przewodnik oferuje funkcje powiększania i obracania, dzięki którym można obejrzeć powstający model z każdej strony. Dla fanów wspaniałych aut Zestawy konstrukcyjne LEGO Speed Champions zawierają realistyczne modele najbardziej innowacyjnych i najbardziej znanych pojazdów świata. Kolekcjonerskie pojazdy z tej serii są doskonałymi ozdobami i świetnie nadają się do zabawy w wyścigi z innymi autami Speed Champions. Zawartość i cechy zestawu: • Modele LEGO® aut Mercedes-AMG F1 W12 E Performance oraz Mercedes-AMG ONE – dwie repliki samochodów dla dzieci i wielbicieli aut wyścigowych, które wytyczają szlaki innowacyjności • Zawartość pudełka – w środku jest wszystko, czego potrzeba do zbudowania modeli LEGO® aut Mercedes-AMG F1 W12 E Performance oraz Mercedes-AMG ONE oraz dwie minifigurki kierowców z kaskami, włosami i kluczami • Do kolekcjonowania, zabawy i ustawienia na półce – dwa zwycięskie samochody doskonale sprawdzą się jako dekoracja oraz pozwolą urządzać niezapomniane wyścigi w stylu Speed Champions • Prezent na każdą okazję –zestaw konstrukcyjny LEGO® Speed Champions Mercedes-AMG F1 W12 E Performance i Mercedes-AMG ONE (76909) złożony z 564 elementów przeznaczony jest dla dziewięcioletnich i starszych miłośników aut oraz wyścigów • Łatwo przenieść i przechować – model Mercedes-AMG F1 W12 E Performance ma ok. 4 cm wysokości, 19 cm długości i 7 cm szerokości • Zestaw nie wymaga baterii – siłą napędową wyścigówek jest dziecięca wyobraźnia, więc w czasie zabawy nie trzeba będzie robić przerw serwisowych! • Interaktywny cyfrowy przewodnik – w aplikacji Instrukcje budowania LEGO® na smartfony i tablety można powiększać i obracać oba powstające modele, by obejrzeć je z każdej strony • Innowacyjność i design przede wszystkim – dzięki zestawom LEGO® Speed Champions dzieci i miłośnicy samochodów mogą poznać budowę najbardziej innowacyjnych pojazdów świata • Nacisk na jakość – elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością • Bezpieczeństwo potwierdzone testami – wszystkie zabawki konstrukcyjne LEGO® przechodzą dokładne testy, więc możesz mieć pewność, że spełniają surowe wymogi bezpieczeństwa

276,90 zł
238,13 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 38,77 zł

2 osoby kupiły
59
Boskie dziewczyny. Tom 2. Obłudna Persefona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boskie dziewczyny. Tom 2. Obłudna Persefona
Dostępny
26 szt.

Persefona ma już dość uszczęśliwiania innych... Mama nieustannie zachęca ją, by „szła ludziom na rękę”, wcale nie oznacza to jednak realizowania prawdziwych marzeń i pragnień boskiej dziewczyny. Kiedy jednak bohaterka poznaje Hadesa, „bad boya” z Akademii Olimpijskiej, czuje, że wreszcie znalazła kogoś, przy kim może być sobą. On pierwszy naprawdę jej słucha i dziewczyna zaczyna go lubić, chociaż inne uważają go za gbura. Skoro jednak Persefona czuje się przy nim tak swobodnie, czy on może być aż taki zły? Spojrzenie na mity greckie okiem współczesnej nastolatki. Cztery przyszłe gwiazdy Olimpu – Atena, Persefona, Afrodyta i Artemida – uczą się w Akademii Olimpijskiej, w której elita ateńskiej młodzieży szkoli swe boskie umiejętności. Boskie dziewczyny bardzo przypominają współczesne rówieśniczki. Choć czeka je mityczna przyszłość, teraz stawiają czoła typowym nastoletnim problemom – z jednej strony koleżanka dokucza, z drugiej u drzwi stoi pierwsza miłość.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

2 osoby kupiły
60
Dolina tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina tajemnic
Dostępny
61 szt.

Co skrywa sielska dolina? Kiedy pewnego dnia Hania dowiaduje się, że ojciec zniknął z domu, przeżywa wstrząs. Niedługo potem przychodzi list, w którym ojciec prosi o przebaczenie i obiecuje, że za jakiś czas się odezwie. Po kilku latach Hania odbiera od niego telefon. Okazuje się, że ojciec mieszka w beskidzkiej wiosce i zaprasza córkę do siebie. Pomimo wątpliwości kobieta ostatecznie przyjeżdża do malowniczej Świątkowej Małej w Beskidzie Niskim, nie mając pojęcia, jakie zagadki i tajemnice na nią czekają. W czasie pobytu na wsi poznaje jej mieszkańców oraz zaprzyjaźnia się z dwójką turystów: Joanną - miłośniczką cerkwi, i Jonem, rowerzystą z Belgii. Sielankową, letnią atmosferę beskidzkich wakacji psuje tajemnicze zniknięcie Joanny. Kilka dni później miejscowe dzieciaki natrafiają w lesie na plecaczek Joanny, a niedługo potem zostają odnalezione jej zwłoki…

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

2 osoby kupiły
61
Moje pierwsze Monopoly. Polska wersja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze Monopoly. Polska wersja
Hasbro, od 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

„Moje pierwsze Monopoly” to wprowadzenie do kultowej gry. Zestaw daje możliwość skorzystania z 2 trybów gry, dzięki dwustronnej planszy. Poprzez wykorzystanie prostej formy rozgrywki i lokacjom przyjaznym dzieciom, gra umożliwia łatwe i przyjemne zapoznanie z zasadami klasycznej gry „Monopoly”. Dwustronna plansza sprawia, że gra rośnie wraz z Twoimi dziećmi! Jedna strona przeznaczona jest dla młodszych dzieci (4+), a druga strona zapewnia bardziej zaawansowaną rozgrywkę dla starszych przedszkolaków. Zestaw zawiera 2 zestawy kart, po jednym na każdy poziom, a także 2 talie pieniędzy: młodsze dzieci mogą grać banknotami o wartości 1, a starsze dzieci mogą korzystać z talii banknotów o wartości 5. Zawartość opakowania: • dwustronna plansza do gry, • 6 pionków, • 6 kart postaci, • 16 kart własności, • 20 kart szansa poziomu 1, • 20 kart szansa poziomu 2, • 72 znaczki (po 12 dla każdego pionka), • 1 kość do gry, • zestaw banknotów (90 o wartości 1, 90 o wartości 5), • instrukcja do gry.

138,90 zł
125,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,89 zł

2 osoby kupiły
62
Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny
Dostępny
269 szt.

Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat najciekawszych miejsc na polskim Wybrzeżu. Informacje o malowniczych zakątkach oraz interesujących atrakcjach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są zwięzłe informacje o regionie, jego historii, tradycjach i mieszkańcach, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i piękne fotografie.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

2 osoby kupiły
63
Nadzieja i honor. Tom 2. Pozłacana dama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja i honor. Tom 2. Pozłacana dama
Dostępny
58 szt.

Caroline Delacroix obraca się wśród elit Waszyngtonu jako sekretarka pierwszej damy Stanów Zjednoczonych. Ukrywa jednak szokującą tajemnicę – jeśli nie rozwikła sieci szpiegowskich powiązań, jej brat może zostać skazany na śmierć za zdradę stanu. Nathaniel Trask, nowo zatrudniony szef tajnych służb, natychmiast nabiera podejrzeń wobec Caroline, mimo że pociąga go jej błyskotliwość i urok osobisty. Chcąc chronić głowę państwa, nie może pozwolić sobie na to uczucie, zwłaszcza gdy wokół prezydenta narasta zagrożenie. Wśród blichtru złotej ery Waszyngtonu na próbę zostanie wystawione wszystko, co Caroline i Nathaniel wiedzą o miłości i poświęceniu.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
64
Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie
Dostępny
2184 szt.

Zimna wojna zaczęła się nad płonącą Warszawą. W południe 18 września 1944 roku niebo nad płonącą stolicą Polski wypełniły klucze Latających Fortec. 110 bombowców B-17 zrzuciło 1300 pojemników z bronią i zaopatrzeniem dla walczących powstańców. Mimo że morale załóg było wysokie – ładownie zamiast bomb wypełniała pomoc humanitarna i broń dla sojuszników – skuteczność akcji była znikoma. Większość zasobników trafiła w ręce Niemców bądź zatonęła w Wiśle. Amerykańskie maszyny nie wróciły na zachód, a wylądowały na lotniskach pod Połtawą. Sowieci udostępnili je aliantom dla realizacji wahadłowych misji bombowych o kryptonimie „Frantic”. W leżących na ukraińskiej ziemi bazach Jankesi początkowo witani byli jak bohaterowie. Rosjanie uczyli ich pić wódkę, czerwonoarmistki umawiały się z nimi na randki, a całości przyglądali się wysłani z Moskwy szpiedzy. Już od pierwszych dni powstania Churchill i Roosevelt nakłaniali Stalina, by ten zgodził się na niesienie pomocy walczącej Warszawie. Dyktator wolał jednak utopić miasto w morzu krwi. Narosłe wówczas nieporozumienia były początkiem kolejnej, tym razem zimnej wojny.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

3 osoby kupiły
65
Puzzle 1000 elementów. Mity i legendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Mity i legendy
Ravensburger, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Puzzle 1000 elementów Ravensburger z motywem: Mity i legendy. Są przeznaczone dla osób powyżej 14. roku życia. Ravensburger jest największym producentem puzzli na świecie, które wytwarza od ponad 120 lat. Cechy produktu: • Puzzle marki Ravensburger posiadają antyrefleksyjną powłokę – są wykonane z opatentowanego, grubego kartonu z miękką podściółką (obrazek nadrukowany jest na papierze o strukturze włókna lnu, które ogranicza odbijanie światła, ułatwia układanie, a sam obrazek, niezależnie od wielkości puzzli, jest wyraźniejszy). • Ponadto dzięki opatentowanej technologii SoftClick każdy pojedynczy element puzzli Ravensburger ma unikalny kształt i pasuje wyłącznie w jedno miejsce. • Kształty puzzli są różnorodne dzięki ręcznie wykonanej sztancy. • Puzzle Ravensburger są odporne na zginanie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

67,07 zł
60,36 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,71 zł

1 osoba kupiła
66
Ta noc jest nasza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ta noc jest nasza
Dostępny
4 szt.

Chcę ciebie. Chcę tego. Chcę nas. Nie jestem typem kobiety, która sypia z kim popadnie. A już na pewno nie jestem kobietą, która upiłaby się na koncercie tylko po to, by wylądować w łóżku ze swoim idolem z dzieciństwa, Elim Walshem. A jednak tak właśnie się stało. Co ma począć dziewczyna, która ma na koncie taki wybryk? Powinna natychmiast uciec. W pośpiechu zbieram więc swoje rzeczy i zostawiam tego niezwykle pociągającego, charyzmatycznego mężczyznę, z którym uprawiałam swój najlepszy seks. W moim poplątanym życiu nie ma miejsca dla jego przepięknych oczu, zawadiackiego uśmiechu i umięśnionego ciała. Mam dość problemów. Zapomniałam mu o tym powiedzieć. Eli jednak okazuje się nieugięty w swych staraniach. Dobija się do zatrzaśniętych na głucho wrót mojego serca i robi wszystko, by udowodnić, że wbrew temu, co myślałam, jest mężczyzną moich marzeń. Gdy mój świat legnie w gruzach, pomoże mi poskładać go na nowo. Zupełnie wbrew sobie zakochuję się w nim na zabój. Eli sprawił, że uwierzyłam, że nic nas nie rozdzieli. Pragnę, by tamta noc trwała wiecznie...

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

1 osoba kupiła
67
Jak korzystać z magicznej energii Ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak korzystać z magicznej energii Ziemi
Dostępny
1 szt.

W naturze kryje się energia, która jest niewidoczna gołym okiem. Jednak odpowiednie wyczulenie zmysłów pozwoli ją dostrzec i czerpać z niej spokój, szczęście i satysfakcję. Książka autorstwa Sarah Bartlett, astrolożki i autorki kilkunastu międzynarodowych bestsellerów o tematyce ezoterycznej, to przewodnik nie tylko dla miłośników ezoterycznych rytuałów, ale również i dla tych, którzy dzięki kontaktowi z naturą chcą przywrócić w swoim życiu spokój i równowagę. Autorka uczy, jak oczyszczać umysł dzięki technikom medytacyjnym, pracy z oddechem, oraz w jaki sposób otworzyć zmysły.

42,00 zł
21,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
68
Piękna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna
Dostępny
65 szt.

Piękna. Budzi fascynację i zazdrość. Pożądanie i obsesję. Piękna. Błogosławieństwo i przekleństwo w jednym. Młoda wiejska dziewczyna o odpychającej brzydocie dzięki zaklęciu wróżki staje się absolutną pięknością. Niemożliwy do odparcia urok pozwala jej szybko wspinać się po szczeblach społecznej drabiny. Nagle wszystkie drzwi stoją przed nią otworem, wszystko jest możliwe. Nie ma mężczyzny, który potrafiłby się jej oprzeć, gdziekolwiek się pojawi rozpala namiętności, które prowadzą do wojen Dziewczyna powoli odkrywa, że piękno to także straszliwe przekleństwo... Niezwykły komiks duetu Kerascoet (współautorzy Pięknej ciemności) i scenarzysty Huberta.

99,90 zł
73,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,97 zł

1 osoba kupiła
69
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 26. Diadem z berylami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 26. Diadem z berylami
Dostępny
36 szt.

Gdy z drogocennego diademu, który pan Holder zobowiązał się bezpiecznie przechować, znika odłamany kawałek, życie bankiera wywraca się do góry nogami. Policyjne śledztwo utknęło, a jedynym podejrzanym jest syn pana Holdera. Teraz cała nadzieja w wybitnych zdolnościach Sherlocka Holmesa. Czy genialny detektyw zdoła odnaleźć zaginione beryle, zanim będzie za późno? Tom dwudziesty szósty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
70
Segregator A4/2R Penmate czerwony pastelowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/2R Penmate czerwony pastelowy
Penmate
Dostępny
3 szt.

Wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona folią polipropylenową. Szerokość grzbietu: 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 26 x 31,5. Kolor czerwony pastelowy

28,64 zł
1 osoba kupiła
71
Słoń pod łóżkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń pod łóżkiem
Dostępny
14 szt.

Похмурого дня хлопчик Саня знаходить під ліжком Слона. Слон цілеспрямований, має рідкісне забарвлення й харчується здобою. Разом вони дізнаються, чому трапляється форс-мажор, навіщо для кохання зуби й що кладуть у похідну валізу. Загалом, украй важливі речі. А з ними зрозуміють, як багато значать Турбота й Родина.

31,05 zł
27,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

1 osoba kupiła
72
Wejście w wibracje. Narodziny szamanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wejście w wibracje. Narodziny szamanki
Dostępny
152 szt.

Pasjonująca historia życia szamanki, która jako dziecko widzi i słyszy to, czego jej otoczenie nie dostrzega lub nie rozumie. W wieku trzydziestu trzech lat sparaliżowana trafia do szpitala, gdzie przeżywa doświadczenie bliskie śmierci. Podejmuje wtedy decyzję o wykorzystaniu swojego daru dla dobra innych. Paraliż nieoczekiwanie mija i Rambaud wypisuje się do domu na własne życzenie. Wraca do intuicyjnych, energetycznych praktyk. Wielokrotnie podróżuje do Indii, Nepalu i Ameryki Południowej, gdzie trafia pod skrzydła szamanów i nauczycieli duchowych. Od tamtej pory organizuje seminaria w różnych zakątkach świata, m.in. we Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Egipcie, Maroku oraz Indiach. W książce Wejście w wibracje opowiada o swoim niebywale bogatym życiu i ponaddwudziestopięcioletnim doświadczeniu w pomaganiu ludziom. „Zrozumiałam, że rytuały są niezbędne, aby pozostać w kontakcie z naszą duchową istotą. Zrozumiałam, iż każda ścieżka życia jest święta i wszystko zaczyna się od siebie samego. Zobowiązałam się do przekazywania swoich nauk drogą serca, ponieważ głęboko wierzę, że te przebudzenia świadomości zmienią świat, zapewniając pokój, szacunek i życzliwość”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
73
Obraz Malowanie po numerach - Ptasie królestwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz Malowanie po numerach - Ptasie królestwo
Symag
Dostępny
2 szt.

Wymiary: 40 x 50 cm

78,42 zł
73,71 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,71 zł

1 osoba kupiła
74
O niewielości cywilizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
O niewielości cywilizacji
Dostępny
12 szt.

Gatunek Homo sapiens istnieje od ponad 200 tys. lat. Jednak ludzka cywilizacja, datowana od wynalezienia rolnictwa, nie obejmuje więcej niż kilka procent, a doliczywszy, także używających narzędzi, bezpośrednich przodków człowieka – Homo heidelbergensis i Homo erectus, nawet kilku promili ich historii. Co decyduje o rozwoju cywilizacji? Czy jest jakieś prawidło, uniwersalna reguła, która sprawia, że każda z cywilizacji przeżywa swój wzrost, okres świetności i upadek? Przecież ludzie sprzed 200 tys. lat byli dokładnie tacy sami jak my i tym samym potencjalnie zdolni do zbudowania komputera, reaktora jądrowego czy samolotu. Dlaczego zatem ich nie zbudowali? A dlaczego Dzieci Lodu pokonały Dzieci Lasu? Czy nasza cywilizacja upadnie jak wiele innych przed nią? Odpowiedzi na pytania znajda Państwo w książce O niewielości cywilizacji autorstwa Marcina Adamczyka, autora m.in. Mitów globalnego ocieplenia. Marcin Adamczyk – od 20 lat publikuje artykuły naukowe w „Najwyższym CZAS!-ie”. Rocznik 1970, absolwent Politechniki Warszawskiej. Z zawodu inżynier i analityk biznesowy, z zamiłowania ekolog i astrofizyk, publikował artykuły z tej dziedziny. Fascynacja termodynamiką przywiodła go do zainteresowania się kwestią zmian ziemskiego klimatu, co opisał w pracy Mity globalnego ocieplenia. Badacz szeroko pojętego fenomenu cywilizacji jako zjawiska ekologicznego i termodynamicznego, co opisuje właśnie w niniejszej książce.

45,90 zł
22,49 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 23,41 zł

1 osoba kupiła
75
Mozaika Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika Psi Patrol
BRANDED.ŚLIWIŃSKI
Dostępny
39 szt.

Dzieci mogą ćwiczyć swoje umiejętności plastyczne wraz z bohaterami uwielbianej bajki Psi Patrol! W zestawie znajdują się: 4 samoprzylepne arkusze, z których kształty i kolory należy przyporządkować do 3 rysunków! Taka forma zabawy pomaga rozwijać koncentrację i dokładność. Kolorowe rysunki i ulubieni bohaterowie zachęcają do wspólnej zabawy. Skończone prace będą wyjątkowa ozdobą dziecięcego pokoju lub doskonałym podarunkiem dla bliskiej dziecku osoby np. babci!

14,62 zł
13,99 zł

Rabat 4,3%
oszczędzasz 0,63 zł

1 osoba kupiła
76
Mocno mnie przytul. Jak zbudować i utrzymać silną więź w rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocno mnie przytul. Jak zbudować i utrzymać silną więź w rodzinie
Dostępny
76 szt.

Razem z dzieckiem rodzi się więź, ale i wiele pytań: Dlaczego niemowlęta nie chcą spać same, dlaczego płaczą, skąd nagłe napady złości, dlaczego ciągle czegoś od nas chcą? Carlos González, uznany autorytet pediatryczny, autor m.in. popularnej również w Polsce książki Moje dziecko nie chce jeść, mocno wierzy (co więcej – udowadnia to!), że dzieci są dobre, szczere, towarzyskie, wyrozumiałe i że z całą pewnością zasługują na tyle miłości, ile tylko jesteśmy im w stanie zaofiarować. Mocno mnie przytul to pełen rzeczowych argumentów głos przeciwko teoriom samozwańczych ekspertów, którzy niemal obsesyjnie propagują konieczność przestrzegania harmonogramów i planów, drobiazgowych systemów kar i nagród, a czasem nawet izolacji dziecka od rodziców. Żartobliwie i z humorem autor komentuje zakorzenione mity i teorie wychowawcze, pokazując jednocześnie, że najważniejsze, co można zrobić dla dziecka, znajduje się nie w umysłach teoretyków wychowania, ale w naszych sercach.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
77
Ulubione wierszyki 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubione wierszyki 3-latka
Dostępny
394 szt.

Bogaty wybór wyliczanek i rymowanek znanych od wielu pokoleń. Zamieszczone w zbiorze utwory są krótkie, wesołe i łatwe do zapamiętania, a ich recytowanie stwarza doskonałą okazję do nauki i zabawy. Barwne ilustracje rozbudzą wyobraźnię maluchów i sprawią, że lektura rymowanek stanie się dla nich wyjątkową przygodą.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
78
Johnny poszedł na wojnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Johnny poszedł na wojnę
Dostępny
93 szt.

Pełna grozy i bólu powieść. Niezwykłe, żywe doświadczenie dla każdego, kto po nią sięgnie. John Bonhaim jest młodym człowiekiem, który jako ochotnik zaciąga się do wojska, aby walczyć za demokrację podczas Wielkiej Wojny. Zostaje ciężko okaleczony – traci twarz, ręce, nogi i większość zmysłów. Pozostaje jednak w pełni władz umysłowych, czego na początku nie dostrzegają lekarze – utrzymując pacjenta przy życiu głównie w celach naukowych. Pomimo iż odkrywają, ze Bonhaim jest świadomy swojego stanu i sytuacji, nie traktują poważnie niemych błagań o szybką śmierć i zostawiają go w świecie jego własnych myśli. Johnny poszedł na wojnę to wstrząsająca antywojenna historia, na podstawie której powstał kultowy film pod tym samym tytułem. Książka zebrała szereg prestiżowych nagród, w tym National Book Award, a historia Johnego Bonhaima zainspirowała między innymi zespół Metallica do napisania jednego z ich najpopularniejszych utworów – One.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
79
Bajki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki. Audiobook
Beata Krupska, StoryBox
Dostępny
17 szt.

Jedenaście niezwykłych bajek, przy których świetnie będą się bawić i dzieci, i rodzice. Z humorem o miłych smokach, dżdżystych dżdżownicach, rybakach, którzy niczego nie chcą od złotej rybki, o bezsenności królewny i o tym, dlaczego barany powinny zmienić się w węgorze. Ale przede wszystkim o tym, że każdy dziadek jest królem, że w domu każdy powinien być Dobrą Wróżką, że lepiej mieć przyjaciela niż ciepły posiłek i że trzeba żyć w zgodzie z dźwiękami. Audiobook zawiera 11 bajek: 1. Księżniczka i smok 2. Król szczur 3. Mały chłopak i duża kula 4. Bajka o rycerzu i królu 5. Dżdżownice w dżdżysty dzień 6. Bajka o rybaku i złotej rybce 7. Mucha i pająk 8. Miasto ptaków 9. Bajka o królewnie, która nie mogła spać 10. Kozy i barany 11. Szklany człowiek

27,90 zł
22,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,58 zł

1 osoba kupiła
80
Segregator A4/2R Penmate żółty pastelowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/2R Penmate żółty pastelowy
Penmate
Dostępny
6 szt.

Wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona folią polipropylenową. Szerokość grzbietu: 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 26 x 31,5. Kolor żółty pastelowy.

15,99 zł
1 osoba kupiła
81
Teczka z gumką A4 Penmate top koralowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4 Penmate top koralowa
Penmate
Dostępny
6 szt.

Teczka wykonana z tektury o zwiększonej gramaturze i sztywności (600 g). Format A4 powiększony 25,6 cm x 34,2 cm. Dwustronnie barwiona, powlekana elastyczną folią. Zamykana mocną gumką wykonaną w kolorzeteczki.

8,99 zł
1 osoba kupiła
82
Modlitwa niewiernej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Modlitwa niewiernej
Dostępny
13 szt.

Śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa nastolatki w zamożnej dzielnicy Buenos Aires szybko staje w martwym punkcie. Jednak ekscentryczny śledczy – Juánez – nie daje za wygraną. Czuje, że dziewczyna mogła ukrywać więcej, niż początkowo zakładał... Emocjonująca powieść o dziedziczonej przez pokolenia traumie i podziałach klasowych argentyńskiego społeczeństwa. Autorka zmusza nas do zadania sobie pytania, czy grzechy współczesnych nie są następstwem wykroczeń ich przodków. Znana z zaangażowania w sprawy społeczne Etcheves opisuje w swoich książkach świat wyścigu po władzę i wpływy, poddając krytyce wszechobecną chciwość i korupcję.

42,90 zł
22,31 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 20,59 zł

1 osoba kupiła
83
Monopoly Wrocław reedycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly Wrocław reedycja
Winning Moves
Dostępny
55 szt.

Reedycja popularnej gry Monopoly w wydaniu Wrocław! Gra Monopoly edycja Wrocław to niesamowita podróż po znanych wrocławskich obiektach. Bez wątpienia Wrocław urzeka niepowtarzalną aurą chwilami leniwą, chwilami pełną wrażeń, ale zawsze wyjątkową i inspirującą. Miasto to pełne jest zagadek i urokliwych miejsc, które sprawiają, że zabiegani mieszkańcy oraz goście ze wszystkich stron świata mają niezliczone okazje, aby zwolnić, przystanąć, popatrzeć Ty także zatrzymaj się na moment. Wsłuchaj się w odgłosy Odry, zachwyć się pięknem Ogrodu Botanicznego, pójdź na spacer po Starym Mieście i odkryj uroki wrocławskich dzielnic. Nie czekaj, rzuć kostką, wykonaj ruch, dokonaj transakcji i zbij fortunę w najnowszej wrocławskiej edycji gry Monopoly!

153,62 zł
132,11 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 21,51 zł

1 osoba kupiła
84
W ramionach mafii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W ramionach mafii
Dostępny
19 szt.

Mafijny romans wypełniony nieokiełznanym pożądaniem. W trakcie ucieczki przed policją Mojra włamuje się do przypadkowego mieszkania, gdzie trafia na imprezę gangu motocyklowego. Pod wpływem impulsu dołącza do pokerowej rozgrywki. Jej przeciwnikiem okazuje się Vincenzo Gambino - mroczny książę podziemia, który zapewnia bogatym najbardziej grzeszne rozrywki. Nazywają go Złotoustym, a w jego żyłach płynie podstęp i pożądanie. Mojra zrobi wszystko, żeby z nim wygrać. Gotowa jest postawić na szali nawet swój ukochany motocykl. Nie wie jednak, że dla niej to dopiero początek niebezpiecznej gry. Złotousty, który pod nieobecność starszego brata rządzi całym półświatkiem, wciąga ją w układ, który z każdą chwilą bardziej się komplikuje. Do tego w Warszawie pojawia się zagadkowa grupa spod znaku złoto-czerwonego Feniksa.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

2 osoby kupiły
85
Saszetka nerka BACKUP 4 model A 18 Wiosenny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka nerka BACKUP 4 model A 18 Wiosenny
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Pastele i romantyczny, czarodziejski ogród pełen kwiatów to bajkowe połączenie stworzone dla wszystkich romantyczek i marzycielek. Dalie, fiołki, lilie, malwy, piwonie, szafirki i powoje wplecione zostały w naszą girlandę kwiatów i pokazują słodkie czary natury. Przywodzą na myśl najpiękniejsze chwile lata i najlepsze wspomnienia z wakacji. Kwiecisty motyw w odcieniach różu, błękitu, zieleni i fioletu wprowadzą Cię w radosny nastrój każdego dnia. Z torbą na biodra BackUP świat nabierze wyjątkowych kolorów! Torba na biodra BackUP posiada: - Dwie pojemne komory na zamek. - Z tyłu małą kieszonkę również zabezpieczoną suwakiem. - Wygodny pasek z możliwością regulacji. - Rozmiar: 25x12x6 cm. - Waga: 100 g.

36,97 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
86
Kronika Thietmara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika Thietmara
Dostępny
41 szt.

To jeden z najcenniejszych zabytków historiografii europejskiej z przełomu X i XI wieku. Starannie wykształcony, krytyczny i samodzielny w sądach biskup merseburski Thietmar (975–1018) stworzył wybitne dzieło, ukazujące dzieje Niemiec, Słowiańszczyzny połabskiej, Polski, Czech oraz Węgier. Sporo uwagi poświęcił w nim stosunkom polsko-niemieckim w czasach Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a także sprawom wewnętrznym państwa polskiego. Kronika jest jednak przede wszystkim wspaniałą panoramą panowania na tronie cesarskim Ottonów I, II i III oraz Henryka II.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

1 osoba kupiła
87
Duchy minionych lat. Tom 4. Zimowy sen. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy minionych lat. Tom 4. Zimowy sen. Audiobook
Joanna Jax, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Po euforii związanej z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstaniem Solidarności nadchodzi ponura i trudna rzeczywistość. Polski rząd wprowadza reglamentację towarów, sklepy świecą pustkami, a premierem zostaje generał Wojciech Jaruzelski. Atmosfera roku 1981 sprawia, że niektórzy poważnie rozważają ucieczkę z Polski, zanim dojdzie do najgorszego. W grudniu zostaje ogłoszony stan wojenny, który wiele zmienia w życiu bohaterów. Dochodzi do aresztowań, a kraj pogrąża się w coraz większym chaosie, zaś marzenia o wolnej Polsce pękają jak bańka mydlana. Bez względu na poglądy i orientację polityczną wszyscy żyją w niepewności i strachu. Bohaterowie zmagają się także z dramatami i problemami osobistymi, których rozwiązanie muszą odłożyć na później, a jedyne, czego pragną, to spokój, stabilizacja i względna normalność. Do tej ostatniej jest jednak jeszcze bardzo daleko.

32,95 zł
26,36 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
88
Puzzle 1500 elementów. Dom z fantazją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Dom z fantazją
Ravensburger, 1500
Dostępny
40 szt.

Puzzle Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi.

90,82 zł
81,74 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,08 zł

1 osoba kupiła
89
Pudelko Sniadaniowe Piłka 17 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudelko Sniadaniowe Piłka 17 Derform Fol
Derform
Dostępny
28 szt.

Pojemnik kanapkowy zamykany na jeden wygodny zatrzask. Wykonany z wysokiej jakości plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością.

18,99 zł
1 osoba kupiła
90
Przygody Euzebiusza. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Euzebiusza. Audiobook
Beata Krupska, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Pełna ciepłego humoru opowieść o przygodach zwierzątka - Euzebiusza, który przyszedł na świat pod liściem łopianu jako pierwszy Euzebiusz na świecie. Podczas swoich wędrówek poznaje nowych przyjaciół i ich problemy, jednocześnie dowiadując się wiele o sobie. Audiobook zawiera 9 krótkich opowieści: 1. Narodziny Euzebiusza 2. Euzebiusz i lekcja pływania 3. Euzebiusz i Lis 4. Euzebiusz i Niedźwiedź 5. Euzebiusz i Kret 6. Euzebiusz przegląda się w kałuży 7. Euzebiusz myśli o przyjęciu urodzinowym 8. Euzebiusz i Gąsienica 9. Przyjęcie urodzinowe

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
91
Encyklopedia w pytaniach i odpowiedziach. Polska i świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia w pytaniach i odpowiedziach. Polska i świat
Dostępny
128 szt.

Encyklopedia to obszerne kompendium wiedzy o Polsce i świecie. Znajdziesz tu informacje z różnych dziedzin nauki, kultury i sztuki. Ciekawostki geograficzne, techniczne, historyczne czy przyrodnicze zostały zilustrowane wspaniałymi zdjęciami. Dowiedz się więcej o świecie, w którym żyjesz – tym bliskim i tym dalekim.

69,95 zł
51,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,89 zł

1 osoba kupiła
92
Nowe przygody Nuki. Owczarek węgierski rozrabia na polskich nizinach. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe przygody Nuki. Owczarek węgierski rozrabia na polskich nizinach. ...
Maciej Dobosiewicz, StoryBox
Dostępny
13 szt.

g dalszy przygód Nuki, owczarka węgierskiego, który z małej wsi trafił do wielkiego miasta. Nuka ma już rok i mimo że dobrze poznała życie z nową rodziną, wciąż spotykają ją niespodzianki. Odpiera atak porywaczy i latającego agresora, ale też zyskuje nowych przyjaciół. Jak Nuka spędzi sylwestra i czy będzie to dla niej spokojny czas? Świat widziany oczami Nuki jest jednocześnie wielki i tajemniczy oraz pełen fascynujących przygód – czasem zabawnych, czasem strasznych, ale zawsze prowadzących do szczęśliwego finału. Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników psów – małych i dużych.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
93
Kalendarz ścienny A3 2023. Zdzisław Beksiński, wzór 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny A3 2023. Zdzisław Beksiński, wzór 6
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Wyjątkowy kalendarz prezentujący najbardziej znane i cenione dzieła Zdzisława Beksińskiego. 13-kartkowy kalendarz ścienny, spiralowany, w formacie A3 (42.0 x 29.7 cm) wydrukowany został na kredowym papierze o gramaturze 170 g.

45,40 zł
24,50 zł
Powiadomienie

Rabat 46,0%
oszczędzasz 20,90 zł

1 osoba kupiła
94
Segregator A4/2R Penmate zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/2R Penmate zielony
Penmate
Dostępny
3 szt.

Wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona folią polipropylenową. Szerokość grzbietu: 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 26 x 31,5. Kolor zielony.

28,64 zł
1 osoba kupiła
95
Niedźwiadek się boi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiadek się boi
Dostępny
272 szt.

Niedźwiadek i jeżyk miło spędzają czas, wędrując po lesie. Nagle niebo zasnuwają ciemne chmury. To znak, że zbliża się burza. Podczas szukania bezpiecznej kryjówki okaże się, że każdy z przyjaciół boi się czegoś innego. To wzruszająca opowieść o tym, że strach czują wszyscy: i mali, i duzi. Najważniejsze, żeby dzielić go z kimś bliskim, bo wtedy staje się jakby mniejszy. W serii ukazały się już: • Niedźwiadek szuka przyjaciół • Niedźwiadek chce pomagać

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
96
Saszetka nerka BACKUP 4 model A 97 Moro green - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka nerka BACKUP 4 model A 97 Moro green
Derform
Dostępny
5 szt.

Każde wojsko na świecie ma swój indywidualny wzór moro, ten projekt składa się ze stonowanej zieleni, beżu i brązu. To wzór używany przez U.S. Air Force, U.S. Army, the U.S. Space Force oraz inne jednostki specjalne USA. Wiesz, że moda na moro rozpoczęła się już w latach 80.? Po dziś dzień projektanci chętnie sięgają po ten motyw i przenoszą go na różne elementy garderoby i akcesoria! Dlatego nie mogło go zabraknąć w kolekcji nerek Backup. Torba na biodra BackUP posiada: - Dwie pojemne komory na zamek. - Z tyłu małą kieszonkę również zabezpieczoną suwakiem. - Wygodny pasek z możliwością regulacji. - Rozmiar: 25x12x6 cm. - Waga: 100 g.

43,49 zł
1 osoba kupiła
97
Sztuka zdobywania pieniędzy. Złote zasady zarabiania. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka zdobywania pieniędzy. Złote zasady zarabiania. Audiobook
P. T. Barnum, StoryBox
Dostępny
21 szt.

Sztuka zdobywania pieniędzy. Złote zasady zarabiania to klasyczny już bestseller z zakresu rozwoju osobistego i literatury na temat budowania fortuny, pełen praktycznych rad, których zastosowanie ma ułatwić odbiorcy osiągnięcie biznesowego sukcesu. Autor nie ogranicza się przy tym do suchych wskazówek budowanych w formie nakazów i zakazów, lecz wzbogaca je licznymi anegdotami ze swojego barwnego życia. To one czynią z podręcznika wciągającą opowieść o niezwykłym człowieku. P.T. Barnum – biznesmen i założyciel słynnego objazdowego cyrku – przez historię oceniany jest jako jeden z prekursorów reklamy i przemysłu rozrywkowego. Podejmowane przez niego działania zapewniły mu nie tylko bogactwo, ale też przyniosły sławę i rozpoznawalność. Być może nie osiągnąłby ich z takim rozmachem i na ogromną skalę, gdyby nie wyjątkowe zdolności oratorskie połączone z siłą perswazji. Autor dzieli się bogatym doświadczeniem, przekuwając je w uniwersalny zbiór zaleceń mogących stanowić inspirację dla współczesnych przedsiębiorców.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
98
Segregator A4/2R Penmate kobaltowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/2R Penmate kobaltowy
Penmate
Dostępny
8 szt.

Wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona folią polipropylenową. kratka lub różne kolory okleiny w zależności od zastosowanego papieru. Szerokość grzbietu: 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 26 x 31,5. Kolor kobaltowy.

15,99 zł
1 osoba kupiła
99
Klejnot z Bizancjum. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klejnot z Bizancjum. Audiobook
Weronika Umińska, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Dynastia rzymskich jubilerów, sycylijska arystokratka, która... uciekła z domu, polski żołnierz z 2 Korpusu, młoda archeolog z Krakowa... A w ich losy wpleciony należący do ostatnich bizantyjskich cesarzy z dynastii Paleologów niezwykły klejnot, który ostatnio widziany był w 1453 roku, w pamiętną noc upadku Konstantynopola. Co się z nim działo przez 500 lat? Czy wciąż istnieje? A jeżeli tak - to gdzie jest ukryty? Czy dawna miłość pomoże odkryć tę tajemnicę?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
100
Segregator A4/2R Penmate kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/2R Penmate kosmos
Penmate
Dostępny
4 szt.

Cechy produktu: • wykonany z tektury 1.9 mm, • okleina uszlachetniona folią polipropylenową, • szerokość grzbietu: 4 cm, • mechanizm dwuringowy, • wymiary 26.0 x 31.5 cm.

15,99 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry