hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.04.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 20 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Przekraczanie poziomów świadomości (David R. Hawkins), na drugim Tajemnice Fleat House (Lucinda Riley). Kolejny produkt to 7 nawyków skutecznego działania (Stephen R. Covey) oraz TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka (Beata Sabała-Zielińska).
1
Przekraczanie poziomów świadomości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przekraczanie poziomów świadomości
Dostępny
350 szt.

„Każda osoba doświadcza, postrzega i interpretuje świat zgodnie ze swoim przeważającym poziomem świadomości. Przeszkody, które wydają się trudne czy nawet niemożliwe do pokonania na niższych poziomach wiadomości, omija się całkiem łatwo na wyższych”. Autor opisuje szczegółowo siedemnaście poziomów świadomości, omawiając dynamikę ego każdego z nich oraz pułapki i pokusy, które należy przekroczyć na drodze osobistego rozwoju. Przekraczanie poziomów świadomości powraca do badań przejawów ego oraz jego wrodzonych ograniczeń, jest źródłem szczegółowych wyjaśnień oraz instrukcji podpowiadających, jak te ograniczenia przekroczyć. W książce wyłonione zostają jasne zasady wspierające duchową ewolucję. W miarę przekraczania naszych barier stajemy się bardziej świadomi, lepiej poznajemy siebie, odrzucamy blokujące nas schematy i w pełni możemy realizować nasz potencjał. „Poziomy świadomości zostaną tutaj przebadane szczególnie na użytek adeptów duchowości, jej miłośników oraz uczciwych osób, zainteresowanych samodoskonaleniem jako celem samym w sobie. Dzięki analizie różnorakich przeszkód i poziomów, które muszą zostać przekroczone, pewne zasady wspierające duchową ewolucję ujawnią się same. Książka ta jest zatem raczej praktycznym przewodnikiem niż całościową analizą, którą przedstawiono w poprzednich pracach. Pomimo że odsyła ona do wcześniejszych książek, podstawowe zasady zostaną w niej przedyskutowane ponownie. Ten materiał nadaje się także dla sfrustrowanego poszukiwacza, który przeczytał wszystko i był wszędzie, brał udział w najróżniejszych warsztatach, a wciąż czuje, że tkwi w miejscu ('Mój umysł jest jak gąbka, wchłonął już wszystkie informacje, a ja nadal tkwię w tym samym miejscu!')”. – David R. Hawkins

59,00 zł
38,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,65 zł

67 osób kupiło
2
Tajemnice Fleat House - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Fleat House
Dostępny
9990 szt.

Niepublikowana dotąd powieść Lucindy Riley. To szczególna pozycja, którą autorka udowodniła, że potrafi wykraczać poza ramy powieści obyczajowej, i zrobiła to w doskonałym stylu. Tajemnice Fleat House to powieść kryminalna i choć nasuwają się przy niej oczywiste skojarzenia z Agathą Christie, z resztą twórczości Lucindy Riley łączy ją sposób splatania aktualnych wydarzeń z przeszłością. Prywatna szkoła z internatem na angielskiej prowincji. Podejrzana śmierć jednego z uczniów. Kolejny zgon osoby związanej ze szkołą, który nie może być przypadkowy. Zniknięcie małego chłopca. A wszystko to owiane całunem tajemnicy. Kiedy w internacie Szkoły Świętego Szczepana umiera jeden ze starszych uczniów, wszystko wskazuje na to, że nie doszło do przestępstwa. Wpływowy ojciec chłopca domaga się jednak wszczęcia śledztwa.

45,90 zł
36,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,18 zł

30 osób kupiło
3
7 nawyków skutecznego działania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 nawyków skutecznego działania
Dostępny
287 szt.

Biblia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak – kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne – doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań. Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

28 osób kupiło
4
TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka
Dostępny
1681 szt.

Zosia i Franek po raz pierwszy przyjeżdżają z rodzicami do Zakopanego. Dziewczynka ma dopiero siedem lat, ale wie, czego chce i jak postawić na swoim. Jej starszy o trzy lata brat jest bardziej nieśmiały. Ferie w Tatrach to dla nich wszystkich niezła lekcja. Los chce, że wynajmują pokoje w rodzinie ratowników TOPR-u. Gospodarz, pan Stanisław Gąsienica, jest już na emeryturze. Jego syn, Jędrzej, aktywnie działa w Pogotowiu. A wnuk, jedenastoletni Jaś, pójdzie pewnie kiedyś w ich ślady. Rodzina z Warszawy niewiele wie o górach. Jednak jedenaście dni z ratownikami wiele zmieni. „Mieszczuchy” nauczą się na własnych błędach, jak bezpiecznie zdobywać Tatry, poznają prawdziwe akcje TOPR-u i historię Pogotowia. Dowiedzą się, co to są lawiny, dlaczego zimą, idąc w góry, warto mieć ze sobą detektor, sondę i... łopatkę. Jak pracują psy lawinowe. Jak chodzić po górach, żeby się nie męczyć. W tej książce znajdziecie niewiarygodne, zaskakujące, czasami smutne, lecz częściej dobrze kończące się historie, które - uwaga! - zdarzyły się naprawdę. Także te o niedźwiedziach, świstakach, kłusownikach i Janie Krzeptowskim Sabale, który potrafił oczarować swoimi opowieściami nawet wielkich pisarzy. Książkę wzbogacają zdjęcia, również z akcji ratowniczych, i krótkie filmy o TOPR-ze, do których odsyłają specjalne kody. Takiej książki o Tatrach, Zakopanem, ratownikach górskich i niesfornych turystach - dla czytelników od 9 do 100 lat - jeszcze dotąd nie było. Beata Sabała-Zielińska – rodowita góralka, publicystka i dziennikarka radiowa, przez lata związana z Radiem ZET. Autorka i współautorka książek o Zakopanem. Zajmuje się głównie tematyką górską. Jej książki TOPR. Żeby inni mogli przeżyć, Pięć Stawów. Dom bez adresu i TOPR2. Nie każdy wróci przez kilka tygodni nie schodziły z list bestsellerów. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi studencką rozgłośnię UJOT FM.

56,00 zł
35,84 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 20,16 zł

27 osób kupiło
5
Stowarzyszenie umarłych poetów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stowarzyszenie umarłych poetów
Dostępny
280 szt.

Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira, w którym rolę Johna Keatinga zagrał Robin Williams. Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i… nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, Stowarzyszeniu Umarłych Poetów. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

27,90 zł
20,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,97 zł

25 osób kupiło
6
Żadanica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żadanica
Dostępny
243 szt.

Daniel Podgórski stara się ułożyć życie od nowa. Otwiera małą firmę agroturystyczną i oczekuje pierwszych gości. Ci przyjeżdżają z nieoczekiwaną propozycją. Chcą, żeby Daniel wziął udział we wspólnym wywoływaniu duchów. Księżyc w pełni i szalejąca wichura tworzą doskonałą atmosferę, by spróbować. Podgórski podejrzewa, że ta propozycja ma jakiś dodatkowy, ukryty cel. Wkrótce wychodzi na jaw, że się nie mylił. Podczas seansu ginie człowiek, a wydarzenia zaczynają wymykać się spod kontroli. Tymczasem matka Daniela, Maria, razem z byłą komisarz Klementyną Kopp starają się pielęgnować wspomnienia młodości i - jak za dawnych lat - rozbijają obóz w pobliskim lesie. Nie tylko wichura sprawia, że zaczynają się bać. Podejrzewają, że ktoś krąży wokół ich namiotu. Dlaczego nie ujawnia się i podrzuca szmacianą laleczkę? W sąsiedniej wsi wichura zmusza dwie inne kobiety do nieoczekiwanego postoju. Szukają pomocy w samotnym gospodarstwie, jednak wygląda na to, że w dziwacznym domu stało się coś strasznego. Czy zdążą uciec, zanim będzie za późno? Ile może wydarzyć się przez jedną noc? Zegar tyka. Czy da się zatrzymać zło? Żadanica to czternasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction Policjanci. Ulica, Policjanci. Bez munduru i Policjanci. W boju, w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze. W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński Media przeprowadziła z sukcesem charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki Policjanci. Ulica i Policjanci. Bez munduru otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”.

45,00 zł
29,70 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,30 zł

22 osoby kupiły
7
101 ćwiczeń, gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ćwiczeń, gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i ...
Dostępny
1001 szt.

W książce 101 ćwiczeń, gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej doświadczona terapeutka zajęciowa Tara Delaney podpowiada, jakie rodzaje aktywności sprzyjają rozwojowi dzieci i jak można się uczyć, świetnie się przy tym bawiąc. Zajęcia proponowane w książce zapewnią dziecku rozrywkę oraz prawidłową stymulację – a wiele z ćwiczeń można wykonywać zarówno w domu, jak i na dworze!

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

18 osób kupiło
8
Moje ciało jest okej! Książka o ciele, emocjach i samoakceptacji. Do czytania, odkrywania i bazgrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ciało jest okej! Książka o ciele, emocjach i samoakceptacji. Do c...
Dostępny
661 szt.

Jak polubić swoje ciało i poczuć się w nim dobrze? Kiedy ma się 9 czy 12 lat, nie jest łatwo dogadać się z ciałem. Może nogi wydają się za długie? Włosy są mysim kolorze lub zbyt kręcone? Uśmiech nie tak ładny jak u innych? Dopadają nas kompleksy, możemy doświadczyć hejtu czy poczucia inności. Jak zaakceptować siebie i poczuć się dobrze w swoim ciele? Jak ogarnąć wszystkie emocje, które pojawiają się, gdy o nim myślę? Co zrobić z tym, czego w sobie nie lubię? Twoje ciało jest jedyne w swoim rodzaju. Właśnie dlatego, że jest twoje. I jest naprawdę okej! PS Nie bój się bazgrać, pisać, mazać po tej książce, dzięki temu możesz odkryć w sobie mnóstwo absolutnie wyjątkowych rzeczy. Do lubienia! „Czemu napisałyśmy tę książkę? Znasz to uczucie, kiedy masz jakąś super informację – na przykład dowiedziałaś/dowiedziałeś się o spotkaniu z ulubionym youtuberem albo właśnie zobaczyłaś/zobaczyłeś świetny filmik – i nie możesz się doczekać, aż pokażesz go przyjaciołom i przyjaciółkom? Kiedy wiesz coś, co jest według ciebie naprawdę fajne, często nie chcesz tego trzymać tylko dla siebie, ale dzielić się tym z innymi. Właśnie tak czujemy się, kiedy myślimy o sprawach związanych z ciałem i z pozytywnym podejściem do niego. Kiedy miałyśmy tyle lat co ty, nie było książek na ten temat. Żeby nauczyć się, jak akceptować swoje ciało, odbyłyśmy mnóstwo rozmów, chodziłyśmy na różne warsztaty, spotykałyśmy się z terapeutami, odkrywałyśmy pewne rzeczy razem ze znajomymi albo poznawałyśmy je z zagranicznych filmów. Zajęło nam to wiele lat. Dlatego teraz chcemy się zdobytą wiedzą i umiejętnościami podzielić jak skarbem z innymi – tak, żebyście ty i twoi znajomi wiedzieli to już dziś, a nie dopiero, kiedy będziecie dorośli!”. Ze wstępu autorek Anna Natasza Górecka – promotorka ciałopozytywności i zdrowia psychicznego, z wykształcenia psycholożka. Wierzy, że wiedza o tym, jak się ze swoim ciałem dogadać i jak o nie emocjonalnie dbać, jest podstawowym prawem należnym każdemu od najmłodszych lat. Fascynuje ją terapeutyczne wykorzystanie ruchu, w ramach swojej działalności w tym zakresie prowadziła m.in., wraz z Aleksandrą Górecką, warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W wolnym czasie lubi jeździć rowerem, a dalsze wyprawy (np. po Azji Środkowo-Wschodniej) dają jej szansę obserwowania, jak postrzeganie cielesności różni się w zależności od kultury. Aleksandra Górecka – z zawodu edukatorka i animatorka kulturalna, z wykształcenia pedagożka. Obecnie współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Narodowym w Warszawie. Prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży, ciągle odkrywa świat na nowo. Lubi uczyć się nowych rzeczy związanych z twórczością plastyczną i poznawać nowe sporty, jak polobike czy wspinaczka. Uwielbia piec i gotować, dużo eksperymentuje z kuchnią wegetariańską i wegańską. Temat ciała i emocji jest jej osobiście bliski, pierwsze kompleksy pożegnała, pozując jako modelka na w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a jej praca z ciałopozytywnością trwa.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

14 osób kupiło
9
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i Stara Szafa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i Stara Szafa. Audiobook
C.S. Lewis, Media Rodzina
Dostępny
38 szt.

Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do Narnii lwa Aslana – „kraju przebudzonycyh zwierząt i widzialnych najad, kraju faunów i satyrów, karłów i olbrzymów, centaurów i różnych zwierząt”. I tak rozpoczęła się przygoda, którą wymyślił pewien profesor uniwersytetu w Cambridge, zainspirowany obrazem fauna idącego przez zasnieżony las z parasolem i paczkami.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

11 osób kupiło
10
Pieski. Minialbum z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieski. Minialbum z naklejkami
Dostępny
106 szt.

Książeczki polecane dzieciom, które lubią wyklejanki oraz interesują się zwierzętami. Główne zalety serii to atrakcyjne zdjęcia zwierzaków, a także ciekawe łamigłówki do rozwiązania z użyciem naklejek. Zapraszamy do zabawy wszystkich małych miłośników zwierząt.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

11 osób kupiło
11
Hurra!!! Po Polsku 1. Zeszyt ćwiczeń. Nowa Edycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurra!!! Po Polsku 1. Zeszyt ćwiczeń. Nowa Edycja
Dostępny
349 szt.

HURRA!!! PO POLSKU 1 Zeszyt ćwiczeń. Nowa Edycja zawiera: • ćwiczenia gramatyczne i leksykalne wspomagające aktywne opanowanie słownictwa, a w efekcie swobodną komunikację, • klucz z rozwiązaniami ćwiczeń, • płytę CD mp3 z nagraniami do każdej lekcji i możliwością pobrania plików online, • transkrypcje tekstów nagrań, • listę nowych słów i zwrotów w każdej lekcji, • wszystkie nagrania Audio dostępne w telefonie, w aplikacji PROLOG Augmented App dostępnej do pobrania bezpłatnie w Google Play i App Store. Zeszyt ćwiczeń pozwala na samodzielną pracę z materiałem leksykalnym i gramatycznym omawianym w podręczniku studenta PO POLSKU 1. „Hurra!!!” to pierwsza na rynku seria podręczników do nauczania języka polskiego jako obcego i jedyna, jak dotychczas, przygotowująca od podstaw do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1. Powstała w ramach projektu UE Lingua 2 w programie Socrates w oparciu o „Europejski system kształcenia językowego” i standardy wymagań egzaminacyjnych. Serię charakteryzuje podejście komunikacyjne oraz promowanie nauczania języka polskiego po polsku. Podręczniki „Po polsku” do dziś wyznaczają trendy w polskiej glottodydaktyce, a w publikacjach naukowych podkreśla się ich innowacyjność, spójność, bogactwo elementów krajo- i kulturoznawczych oraz uwzględnienie polskich realiów. Z podręcznikami mogą pracować lektorzy i uczniowie z każdego kręgu kulturowego, nie tylko dorośli, ale także młodzież polonijna. Seria „Hurra!!!” jest kompletnym narzędziem do nauki języka polskiego, prowadzącym studenta od początku tego procesu do poziomu B1. Zarówno doświadczeni, jak i początkujący nauczyciele mogą korzystać ze wszystkich elementów serii, określając poziom uczących przy pomocy testu kwalifikacyjnego oraz korzystając ze wskazówek, gier i propozycji dydaktycznych z podręczników nauczyciela. Podręczniki studenta przewidziane są do pracy na lekcji, a zeszyty ćwiczeń, dzięki zamieszczonym kluczom, płytom i tekstom nagrań, do pracy indywidualnej. Dopełnieniem serii są podręczniki do nauki gramatyki opracowane w trzech wersjach językowych. W Nowej Edycji „Hurra!!!” do każdej lekcji dodano scenki filmowe, które wraz z opracowanymi do nich ćwiczeniami uatrakcyjniają naukę. Zaprojektowano także nową szatę graficzną. Pierwszą część poszerzono o listy słownictwa i ponownie opracowane tabele gramatyczne. W drugiej części dodano zadania rozwijające sprawność pisania, a w trzeciej sprawność mediacji. Dodatkowo opracowano dydaktycznie fragmenty tekstów literackich oraz artykułów prasowych. Podręczniki nauczyciela zostały poszerzone m.in. o dodatkowe plansze i gry językowe. Rozbudowane zeszyty ćwiczeń, w nowej odsłonie, w pełnym kolorze, są bogatą bazą materiału ćwiczeniowego, rekomendowanego nauczycielom do wykorzystania również w czasie zajęć. Aplikacja PROLOG Augmented App (Android, IOS) pozwala na łatwy dostęp do audio i video za pomocą smartfona bezpośrednio z podręczników studenta i zeszytów ćwiczeń.

59,90 zł
57,50 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,40 zł

9 osób kupiło
12
Wyspa wolności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa wolności
Dostępny
67 szt.

Wyspa Wolności to druga część cyklu dla dzieci pt. „Sowie opowieści”. Jest to przepiękna seria książek autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta, autora Oskara i pani Róży. Lila i Danek, rodzeństwo niesfornych króliczków, nie słucha rodziców i za nic ma wszelkie zakazy. Sowa Minerwa zabiera je pewnego razu na Wyspę Wolności, gdzie na ma żadnych zasad i wszyscy są wolni. Rychło okazuje się, że to tak naprawdę nikomu nie służy. Skruszone króliczki chętnie wracają do domu. Książki w serii „Sowie opowieści” znanego francuskiego pisarza i filozofa Érica-Emmanuela Schmitta pomagają dzieciom dorastać i lepiej rozumieć świat.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

9 osób kupiło
13
Kostka magiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka magiczna
M&Z
Dostępny
99 szt.

Plastikowa, magiczna kostka Rubika zapewni długie chwile emocjonującej zabawy.

7,40 zł
6,99 zł

Rabat 5,5%
oszczędzasz 0,41 zł

9 osób kupiło
14
Puzzle drewniane zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle drewniane zwierzęta
M&Z
Dostępny
101 szt.

Drewniane puzzle w kształtach zwierząt mogą być układane w ramce lub służyć do nauki nazw.

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

8 osób kupiło
15
LEGO Classic 90 lat zabawy 11021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Classic 90 lat zabawy 11021
LEGO
Dostępny
71 szt.

Dzieci, dorośli i dziadkowie mogą czerpać radość podczas wielogodzinnej, nostalgicznej zabawy zestawem LEGO® Classic 90 lat zabawy (11021). Zestaw ten stanowi hołd dla kreatywnej frajdy minionych czasów – zawiera wiele różnokolorowych klocków LEGO, 15 minimodeli stanowiących repliki słynnych zestawów LEGO z poprzednich lat oraz dodatkowe klocki do swobodnego budowania. Zabawa konstrukcyjna dla dzieci w wieku od pięciu lat Do każdego z 15 miniaturowych modeli w zestawie dołączone są szczegółowe ilustrowane instrukcje, więc nawet zupełni nowicjusze będą mogli poczuć dumę i radość z samodzielnego budowania własnych zabawek LEGO. Zabawki, które rozwijają wyobraźnię i kluczowe umiejętności W zestawach LEGO Classic czekają niezwykłe modele do zbudowania, które dostarczają dzieciom pomysły i inspiracje zachęcające do swobodnej zabawy rozwijającej kreatywność na całe życie. Zawartość i cechy zestawu: • Zabawa w budowanie dla każdego – dzieci w wieku od pięciu lat mogą wspólnie z dorosłymi i dziadkami budować klasyczne zabawki LEGO® dzięki zestawowi konstrukcyjnemu LEGO Classic 90 lat zabawy (11021) • Co jest w środku? – wszystko, czego potrzeba do zbudowania 15 minimodeli nawiązujących do klasycznych zabawek LEGO®: od statku piratów po słonia lub żółty zamek. W zestawie są też dodatkowe klocki LEGO do swobodnego budowania • Świętuj 90 lat nauki przez zabawę – zestaw pozwala zbudować 15 minimodeli inspirowanych klasycznymi zestawami, takimi jak Sekret Sfinksa z 1998 roku, Tahu LEGO® BIONICLE z 2001 roku lub Złoty smok LEGO NINJAGO® z 2013 roku • Prezent na każdą okazję – ten zestaw to doskonały prezent urodzinowy, pod choinkę i z innej okazji dla pięciolatków, starszych dzieci i wszystkich konstruktorów LEGO® • Mnóstwo kolorowych klocków LEGO® – dzięki temu 1100-elementowemu zestawowi LEGO dzieci, dorośli i dziadkowie mogą budować wszystko, co podsunie wyobraźnia • Więcej zestawów do zebrania i połączenia – ten zestaw można połączyć z innymi zestawami z serii LEGO® Classic, aby kreatywna zabawa była jeszcze lepsza • Proste ilustrowane instrukcje – do każdego z 15 modeli w zestawie dołączone są szczegółowe instrukcje, więc nawet zupełni nowicjusze będą mogli poczuć radość z samodzielnego zbudowania własnych zabawek LEGO®Nauka przez zabawę – zestawy konstrukcyjne LEGO® Classic pomagają dzieciom rozwijać kreatywne umiejętności na całe życie • Jakość jest najważniejsza – elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują – i tak jest niezmiennie od 1958 roku • Bezpieczeństwo potwierdzone testami – wszystkie zabawki konstrukcyjne LEGO® przechodzą gruntowne testy, aby można było mieć pewność, że spełniają światowe wymogi bezpieczeństwa

229,99 zł
197,79 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 32,20 zł

8 osób kupiło
16
Sztuka stawiania baniek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka stawiania baniek
Dostępny
234 szt.

Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowaną w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, gdy doskwierał niedostatek leków i technicznego wyposażenia medycznego, bardzo często wracano do tego prastarego sposobu leczenia. W miarę poprawy sytuacji materialnej, stawianie baniek szło jednak stopniowo w zapomnienie, mimo że – umiejętnie stosowane – stanowi skuteczną i często bardzo szybko działającą metodę leczenia. Można ją stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami medycyny naturalnej, a w wielu przypadkach także jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego. Żyjemy w czasach, w których alarmująco rośnie liczba drobnoustrojów opornych nawet na najsilniejsze antybiotyki. Wielu uczonych uważa, że przyczyną tego jest nadmierne stosowanie antybiotyków, a w związku z opisanym zjawiskiem często muszą być one zastępowane innymi, coraz silniejszymi medykamentami. Wady tej nie posiada stawianie baniek, które jest metodą prostą w użyciu, pewną w stosowaniu i nie wymagającą zażywania leków.

32,90 zł
22,37 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 10,53 zł

8 osób kupiło
17
LEGO ICONS Orchidea 10311 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO ICONS Orchidea 10311
LEGO
Dostępny
170 szt.

Projekt konstrukcyjny dla dorosłych LEGO® Orchidea (10311) to nie tylko trening uważności, ale i możliwość zbudowania pięknej rośliny do ozdoby domu. Bez pośpiechu złóż z klocków wszystkie szczegóły biało-różowych kwiatów i wazonu. Inspirowany prawdziwymi orchideami model ma pięć liści u podstawy oraz dwa ruchome korzenie powietrzne, które nadają roślinie realistyczny wygląd. Niebieski żłobkowany wazon złożony z klocków można wypełnić brązowymi elementami LEGO przedstawiającymi podłoże z kory, w którym rosną prawdziwe orchidee. Twoja własna dekoracja Orchideę można ustawić na różne sposoby, przesuwając do woli jej łodygi, kwiaty, korzenie i liście. Łodygi można też całkowicie przebudować, tworząc nowe układy kwiatów. Budowanie kreatywności klocek po klocku Znajdź chwilę na relaks i ćwiczenie uważności podczas składania modeli do zbudowania z kolekcji botanicznej LEGO przeznaczonej dla dorosłych. Zawartość i cechy zestawu: • Zbuduj własną orchideę – wykonaj satysfakcjonujący projekt, budując zestaw konstrukcyjny LEGO® Orchidea (10311) z dekoracyjną rośliną, która będzie ozdobą Twojego domu lub biura • Twój własny model – łodygi, kwiaty, korzenie i liście można obracać, by zmienić wygląd dekoracji. Łodygi można też przebudować, tworząc nowe układy kwiatów • Inspirowana prawdziwymi orchideami – projektanci LEGO® z wielką starannością i dbałością o szczegóły przygotowali model, który wygląda niemal jak prawdziwa roślina • Odprężające budowanie – znajdź chwilę dla siebie, by zająć się tym projektem konstrukcyjnym. Zestaw LEGO® Orchidea przeznaczony dla dorosłych miłośników budowania może być prezentem dla Ciebie i dla każdego wielbiciela roślin • Część kolekcji botanicznej LEGO® – model należy do kolekcji zestawów konstrukcyjnych inspirowanych realistycznymi roślinami i kwiatami, które przeznaczone są dla dorosłych budowniczych • Nowe wykorzystanie elementów LEGO® – w zestawie ukryte są elementy LEGO inspirowane innymi zestawami, takie jak tarcze dla minifigurek i ogony dinozaurów służące tutaj za działki kielicha orchidei i jej korzenie • Wymiary – ten model do zbudowania ma ok. 39 cm wysokości, 30 cm szerokości i 24 cm głębokości • Zajęcie dla dorosłych – model LEGO® Orchidea jest częścią serii zestawów konstrukcyjnych stworzonych dla dorosłych miłośników budowania, którzy lubią piękne wzornictwo i starannie oddane szczegóły • Wysokiej jakości materiały – klocki konstrukcyjne LEGO® powstają z wysokiej jakości materiałów. Są spójne, zawsze do siebie pasują i można je z łatwością połączyć i rozdzielić – i tak jest niezmiennie od 1958 roku • Bezpieczeństwo przede wszystkim – bezpieczeństwo i jakość klocków LEGO® są dla nas najważniejsze. Rygorystycznie testujemy wszystkie elementy, więc możesz mieć pewność, że kolekcjonerski model orchidei jest solidny

269,99 zł
232,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 37,80 zł

8 osób kupiło
18
Hajland. Jak ćpają nasze dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hajland. Jak ćpają nasze dzieci
Dostępny
280 szt.

Cała prawda o narkomanii non-fiction. Czy miękkie narkotyki to ściema? Co robić, gdy znajdziesz w plecaku dziecka jointa lub biały proszek? Co to jest bad trip i dlaczego psychodeliki to zabawa dla dorosłych. Kim są dzieciaki-mrówki i dlaczego kobiety ćpają leki na receptę? Co to znaczy, że na Tinderze króluje chemseks? Czy od jedzenia lub związku można się uzależnić? Jak (wy)leczyć narkomana i co dzieje się za drzwiami Monaru? Narkotyki to odpowiedź na nasze czasy – są szybkie, agresywne, sztuczne i powszechnie dostępne. Wystarczy zamówić dowolny towar w internecie, a kurier przywiezie paczkę do domu lub paczkomatu. Ostatecznie dilerzy nie wiedzą, co sprzedają, dzieciaki nie wiedzą, co ćpają, a lekarze nie wiedzą, jak ratować, gdy na SOR trafi pacjent pod wpływem nieznanych, toksycznych substancji. A rodzice i nauczyciele w ogóle nie wiedzą, co się dzieje. Dziennikarka i psychoterapeutka uzależnień rozmawiają o tym, kim jest i co ćpa współczesny narkoman. Porzućmy stereotypy – to od dawna nie jest dzieciak ze społecznego marginesu wąchający klej. Dziś pacjentami Monaru są także lekarze, dzieci prawników, prezesi największych korpo i wysoko funkcjonujące młode matki. Ale to nie narkotyki uzależniają! Stają się groźne, gdy trafią na podatny grunt emocjonalnych deficytów, niskiej samooceny i poczucia pustki. Dlatego jedni zaczynają i kończą przygodę z używkami na eksperymentach, a inni wpadają w wir, który ciągnie ich na samo dno, odbierając pracę, rodzinę, przyjaciół, zdrowie i rozum.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

7 osób kupiło
19
Kraków. Plan miasta 1:20 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków. Plan miasta 1:20 000
Dostępny
121 szt.

Najnowszy Plan Krakowa. Jest to mapa dwustronna, obejmująca cały Kraków w granicach administracyjnych wraz z obrzeżami oraz część Wieliczki, Skawiny, Zabierzowa. Aktualny, uzupełniony plan miasta Krakowa przedstawiono w skali 1:20'000, natomiast centrum miasta w jeszcze dokładniejszej skali – 1:10'000. Plan prezentuje aktualną sieć komunikacji publicznej oraz spis wszystkich ulic. Na mapie zaznaczono sieć tras rowerowych. Przejrzysta szata graficzna znacznie ułatwia orientowanie się na mapie. Legenda objaśniona została w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Zastosowanie odpowiedniej gradacji symboli i ekspozycji ciągów komunikacyjnych na mapie pozwalają na łatwe planowanie przejazdów przez miasto, a jednocześnie precyzyjny rysunek układu ulic pozwala na wyszukanie najmniejszych zakamarków miasta. Niezwykle przydatna publikacja do nauki geografii miasta, poznawania nazw i położenia dzielnic i osiedli. Pozwala odkrywać tereny zielone i rekreacyjne. Niezwykle przydatna mieszkańcom Krakowa, niezbędna dla turystów zapuszczających się znacznie dalej poza centrum miasta.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

7 osób kupiło
20
Mistrzowie opowieści. Skandynawskie lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie opowieści. Skandynawskie lato
Dostępny
65 szt.

Latem świat jest piękniejszy, a codzienność bardziej intensywna. „Bo latem mało się musi, a wszystko może”. Skandynawowie kochają światło. A let­nie światło na Północy nie przypomina żadnego innego – dłużej trwa, jest ostrzejsze, przejrzystsze, a jednocześnie nasycone błęki­tem morza, wszędobylskich jezior oraz zielenią gęstych lasów. Więc gdy dzień staje się choć odrobinę dłuższy, zaczyna się święto prostej radości i wyzwolenia. Skandynawskie lato to fascynujący przegląd mistrzów literatury pochodzących z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji. Od autorów znanych polskim czytelnikom od czasów dzieciństwa, jak Tove Jansson, Astrid Lindgren lub Hans Christian Andersen, przez noblistów, jak Selma Lagerlöf i Halldór Kiljan Laxness, po tych, z którymi zetkną się po raz pierwszy, jak Naja Marie Aidt czy Mikkel Bugge. Można otworzyć ten zbiór na dowolnej stronie i od razu zanu­rzyć się w jeziorze, morzu, wejść do lasu lub posiedzieć w ogro­dzie, powędrować ulicami opustoszałego miasta, wystawić twarz do słońca i poczuć na policzku pocałunek jego promieni.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

7 osób kupiło
21
Owoce i warzywa do krojenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce i warzywa do krojenia
M&Z
Dostępny
89 szt.

Plastikowe warzywa i owoce podzielone na połowy, spięte rzepami. Dziecko może udawać, że je kroi, jednocześnie ucząc się nazw i kolorów.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
22
100 okienek. Ludzkie ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 okienek. Ludzkie ciało
Dostępny
71 szt.

Dzieci chłoną nowe słowa niczym gąbka wodę. Dzięki zabawom w tej książeczce nauczą się 100 nowych słów i prawidłowych skojarzeń – osadzą słowa we właściwym kontekście. Wskazówki i sto okienek będą zaciekawiać dzieci wciąż na nowo. Zmień naukę w zabawę!

32,99 zł
26,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

5 osób kupiło
23
Midrasze. Księga nad księgami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midrasze. Księga nad księgami
Dostępny
1004 szt.

„Godzinami rozmawiałem z moją matką o Biblii. Ta rozmowa trwa we mnie i gdy piszę, moim pierwszym odruchem jest zadzwonić do niej, spotkać się i chwilkę pogadać. Czuję jej nieobecność i brak dotkliwie. Od niej nauczyłem się najwięcej. Ciągle wracała do Księgi. Pragnęła ją poznać swoją mądrością, modlitwą, poetycką wrażliwością. Midrasze bywają zarówno poważne, jak i zabawne. Niektóre rodzą się nie z potrzeby religijnej, lecz z potrzeby opowiadania i słuchania historii. Tej samej potrzeby, którą odnajdujemy w Odysei czy w Zimowych opowieściach Karen Blixen. Uwielbiam czytać midrasze. Bez nich suchy tekst Tory przypomina jesienne drzewo. Nabiera barwy, gęstości, głębi, gdy obrasta midraszami. Midrasze wdzierają się w niedomówienia i w skrót, zawsze zadając sobie pytanie pierwsze: dlaczego? Pierwsze dlaczego odsyła do kolejnego. Z każdym pytaniem odsłania się inna warstwa tekstu. Aż w wreszcie pada pytanie, na które nie ma odpowiedzi. Midrasz milknie. I on okazuje się bezradny. Nieskończone okazuje się znów niedostępne”. Księga nad księgami. Midrasze Pawła Śpiewaka to zbiór niezwykłych rozważań dotyczących pierwszej księgi Biblii, a zarazem pierwszej księgi żydowskiej Tory – Bereszit, czyli Księgi Rodzaju. Równocześnie jest to podróż przez historię Żydów i judaizmu. Nowe uzupełnione wydanie.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
24
Żołnierzyki, pojazdy + plansza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żołnierzyki, pojazdy + plansza
M&Z
Dostępny
100 szt.

Zestaw 2 drużyn żołnierzyków z pojazdami i samolotami oraz planszą do bitwy.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
25
Trylogia z Korfu. Tom 1. Moja rodzina i inne zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia z Korfu. Tom 1. Moja rodzina i inne zwierzęta
Dostępny
65 szt.

Długo oczekiwane nowe wydanie bestsellerowej autobiograficznej książki Geralda Durrella, opisującej lata spędzone przez jego rodzinę na greckiej wyspie Korfu. Ekscentrycy, artyści, lekkoduchy. Brytyjczycy nie znający żadnych konwenansów. Durrellów poznajemy oczami najmłodszego członka rodu, który, wiedziony przyrodniczą pasją, wzbogaca ich codzienność prawdziwą plejadą zwierzęcych podopiecznych. Czym byłby rodzinny obiad bez znajdowanych w pudełkach zapałek skorpionów? I czy chęć wieczornej kąpieli to wystarczający powód, by eksmitować spokojnie żyjące w wannie zaskrońce? Opowieści Geralda Durrella o zwierzętach nie mają jednak wyłącznie anegdotycznego charakteru. Choć nigdy nie chodził do szkoły, a lekcji udzielali mu nieraz bardzo osobliwi nauczyciele, jego miłość do przyrody inspirowała go do wciąż nowych poszukiwań. Dzięki nim, ten ambitny samouk wiele lat później stanie na czele naukowych ekspedycji i będzie właścicielem własnego zoo. Książka obfituje nie tylko w uważne opisy wyspiarskiej przyrody, ale jest też prawdziwym pomnikiem na cześć uroków wyspy Korfu i jej mieszkańców. Ich życie poznajemy w krótkich i zabawnych opowieściach przyjaciół rodziny – nauczyciela młodego Geralda, doktora Teodora Stephanidesa i taksówkarza Spirosa Amerikanosa. To zarazem pierwsza część trylogii, na którą składają się również Ptaki zwierzaki i krewni oraz Ogród bogów, które także zostaną wznowione nakładem Noir sur Blanc.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

5 osób kupiło
26
Pachnące minipisaki, 8 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnące minipisaki, 8 sztuk
M&Z, 8
Dostępny
181 szt.

8 pisaków pachnących owocami uprzyjemni tworzenie prac plastycznych.

11,99 zł
10,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
27
Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach
Dostępny
141 szt.

Wraca długo wyczekiwany tytuł - błyskotliwy reportaż biograficzny poświęcony parze polskich architektów-wizjonerów, którym przyszło tworzyć w epoce PRL-u. Losy Oskara Hansena i jego rodziny mogłyby posłużyć za scenariusz niejednego filmu. Syn Norwega i Rosjanki wojnę spędza w Wilnie, gdzie przyłącza się do polskiej partyzantki. Po wojnie studiuje architekturę i wyjeżdża na stypendium do Paryża. Tam trafia do pracowni Jeannereta i odwiedza wielkich malarzy, m.in. Picassa, któremu udziela kilku cennych rad. Pomimo propozycji pozostania na Zachodzie, wraca do kraju, gdzie wraz z żoną, Zofią, pracuje jako architekt i tworzy koncepcję Formy Otwartej. Projekty Hansenów są śmiałe, niestandardowe i dostosowane do potrzeb zwykłych ludzi – kto nie chciałby mieć mieszkania skrojonego na własną miarę? Niestety, w szarej rzeczywistości PRL-u pomysły te ulegają pewnym modyfikacjom, na co architekci nie mają już wpływu. Rezultat to m.in. owiane złą sławą warszawskie osiedle Przyczółek Grochowski, miejsce, którego się nie wybiera, lecz na które jest się skazanym… Tam właśnie decyduje się zamieszkać autor książki, Filip Springer. Chce on na własnej skórze poczuć, jak żyje się w miejscu urzeczywistnienia teorii Hansenów i zrozumieć, dlaczego ich nowatorskie pomysły nie najlepiej sprawdziły się w rzeczywistości. Książka Filipa Springera to opowieść o niebanalnych osobowościach, niezwykłych ludzkich losach, odważnej architekturze, ale także – a może przede wszystkim – o naszej mentalności. I o tym, jak bardzo brakuje nam dziś wizji naprawy świata, która – jak u Hansenów – opierałaby się na wierze w człowieka i poczuciu powinności wobec innych. Rzecz wciągająca, dająca do myślenia i po prostu mądra. Książka została wydana wspólnie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

4 osoby kupiły
28
LEGO Friends Kosmiczna akademia Olivii 41713 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Friends Kosmiczna akademia Olivii 41713
LEGO
Dostępny
16 szt.

Zestaw LEGO® Friends Kosmiczna akademia Olivii (41713) dla dzieci od ósmego roku życia zachwyci małych astronautów, którzy mogą teraz przygotować się na spotkanie kosmicznej przygody. Jest w nim mnóstwo realistycznych elementów, od silników wahadłowca kosmicznego po symulator wirtualnej rzeczywistości, a poza zabawą dzieci znajdą tu też okazję do przyjemnej nauki – wszystkie elementy przedstawione w akademii są naukowo poprawne, a na tablicy w sali znajdują się prawdziwe równania dotyczące lotów kosmicznych. Zabawka edukacyjna dla małych dzieci Ten model wahadłowca LEGO spodoba się dzieciom, które uwielbiają zabawkowe statki kosmiczne. Ładownia ma drzwi z zawiasami, tak jak w prawdziwym promie kosmicznym, a minilaleczki można zamocować do zabawkowego ramienia Canadarm, aby mogły badać kosmos. Po powrocie na Ziemię na dzieci czeka teleskop, wieloosiowy trenażer, centrum dowodzenia i kosmiczna galeria ze Słońcem oraz orbitującą Ziemią i Księżycem. Nowy wymiar budowania W komplecie z tą naukową zabawką dzieci znajdą interaktywny przewodnik na miarę ery cyfrowej – są w nim funkcje przybliżania, obrotu i trójwymiarowego wizualizowania postępów w budowaniu. Zawartość i cechy zestawu: • Podaruj dzieciom nieziemską frajdę – zestaw konstrukcyjny Kosmiczna akademia Olivii (41713) rozbudzi w nich pasję badania kosmosu i pozwoli poznać program kosmiczny • Zabawkowy statek kosmiczny z realistycznymi detalami – zestaw nawiązuje do programu wahadłowców kosmicznych i zawiera budynek akademii, teleskop oraz cztery postacie LEGO® Friends • Inspiracja dla wyobraźni – dzieci mogą bawić się w szkolenie astronautów i lot zabawkowym promem kosmicznym, odbyć kosmiczny spacer i poszukać na niebie nowych galaktyk • Kreatywny podarunek dla fanów kosmicznej zabawy – ten naukowy zestaw przyniesie dużo frajdy dzieciom od ósmego roku życia, pozwalając im zbudować kolekcjonerski model promu kosmicznego • Duża dawka wiedzy o kosmosie – zestaw zawiera wiele elementów zgodnych z wiedzą naukową, więc dzieci mogą dowiedzieć się więcej o kosmosie i szkoleniu astronautów • Wymiary: budynek akademii ma ok. 26 cm wysokości, 21 cm szerokości oraz 10 cm głębokości, a wymiary promu kosmicznego took. 8 cm wysokości, 23 cm długości i 15 cm szerokości • Kosmicznie fajne budowanie – w aplikacji LEGO® Building Instructions młodzi naukowcy mogą przybliżać, obracać i wizualizować cyfrową wersję powstającego modelu • Zabawa stymulująca do nauki – zabawki LEGO® Friends zostały pomyślane tak, aby pomóc dzieciom w zgłębianiu zainteresowań i poznawaniu świata w towarzystwie postaci, z którymi mogą się identyfikować • Najwyższa jakość bez kompromisów – zestawy LEGO® spełniają surowe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki za każdym razem mocno się łączą i umożliwiają budowanie solidnych modeli • Gwarancja bezpieczeństwa – dokładnie testujemy zestawy LEGO® Friends, więc mamy pewność, że spełniają one wymagające światowe standardy bezpieczeństwa

329,99 zł
237,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 92,40 zł

4 osoby kupiły
29
Brzezina i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzezina i inne opowiadania
Dostępny
125 szt.

Triada Jarosława Iwaszkiewicza: przemijanie, erotyzm i śmierć nie ma sobie równych w literaturze światowej. Jeżeli uzupełnimy ją o wyrafinowaną zmysłowość, która u tego autora pozostaje w ciągłej kontrze wobec bezprawia istnienia, to w przedstawionym tomie pisarz osiągnął mistrzowskie spełnienie. Przede wszystkim w Brzezinie, gdy do owej triady dołącza i okrucieństwo życia, i jego banał w bezdyskusyjnym pięknie świata. Zakończenie uwodzicielskich Panien z Wilka jest niezapomniane w swym spokoju, oczywistości, dyskrecji, niczym podpowiedziane przez Absolut. A Matka Joanna od Aniołów to wielka historia miłosna z egzotycznej i jednocześnie prawdziwej, można by rzec udokumentowanej, rzeczywistości. Renoma pozostałych opowiadań nie dorównuje wymienionym trzem, nie z powodu jakości, ale szczęścia. Utwory jak ludzie jedne mają go więcej, inne mniej. Zachęcam do przeczytania wszystkich, bo to nieredukowalny kanon polskiej literatury XX wieku. Jego wytworną prostotę odczuwamy tym mocniej, im głębiej tkwimy w wycwanionych i pyskatych czasach. Iwaszkiewicz nie jest sposobem na ich ekscesy, gdyż jak każdy olimpijczyk jest ponad i obok, ale okazją, by przynajmniej na chwilę o nich zapomnieć. To, oczywiście, tylko jeden z powodów, aby Brzezinę i inne opowiadania poznać lub do nich wrócić. Eustachy Rylski

52,00 zł
37,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

4 osoby kupiły
30
Koniki. Minialbum z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniki. Minialbum z naklejkami
Dostępny
81 szt.

Książeczki polecane dzieciom, które lubią wyklejanki oraz interesują się zwierzętami. Główne zalety serii to atrakcyjne zdjęcia zwierzaków, a także ciekawe łamigłówki do rozwiązania z użyciem naklejek. Zapraszamy do zabawy wszystkich małych miłośników zwierząt.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
31
Sandman. Tom 5. Zabawa w ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandman. Tom 5. Zabawa w ciebie
Dostępny
154 szt.

Kolejny, piąty już tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów, w którym wymyślone światy z dzieciństwa zamieniają się w pole bitwy dla śmiertelnej walki woli. Gdy w murze oddzielającym realny świat od Śnienia pojawiają się pęknięcia, grupa młodych nowojorczyków zostaje wciągnięta przez szczeliny do dawno zapomnianego zakątka królestwa Króla Snów – miejsca, które jest zarówno niezwykle znajome, jak i niepokojąco wrogie. Cykl „Sandman” to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów – istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale ma władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć – rządzi ludzkimi snami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasami je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Shawn McManus („Aquaman”), Colleen Doran („Lucyfer”) czy Bryan Talbot („Baśnie”).

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

4 osoby kupiły
32
Kroniki Ambhy. Tom 1. Cesarstwo Piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Ambhy. Tom 1. Cesarstwo Piasku
Dostępny
1408 szt.

„Fascynująco mroczna, łamiąca serce i absolutnie oryginalna opowieść”. – R.F. Kuang Mehr jest półsierotą, nieślubną córką cesarskiego urzędnika. Jest cicha, na pozór pokorna i ma macochę, która robi co może, by zamienić jej życie w piekło. Ale, wbrew pozorom, to nie jest kolejna wersja baśni o Kopciuszku. Bo Mehr ma też moc, którą odziedziczyła po wygnanej matce. W jej żyłach płynie pradawna magia, przekazywana z pokolenia na pokolenie od czasów, gdy bogowie stąpali po ziemi między ludźmi. I wcale nie jest pokorna. Kiedy historia zatoczy koło, a ludzka nienawiść sięgnie po krew Mehr, dziewczyna będzie musiała wykorzystać wszystkie swe zdolności, siłę woli i błyskotliwy umysł, by ratować swoje życie i przyszłość ukochanej, młodszej siostry. W świecie, w którym cierpienie jest nieodłączną częścią życia, w którym nienawiść karmi ludzi niczym chleb, a mówienie prawdy wiąże się z nieuchronnymi konsekwencjami, dziewczyna taka jak Mehr ma tylko dwie drogi: może wygrać albo umrzeć. Przy czym w drugim przypadku, nikt nie uroni po niej choćby jednej łzy.

62,90 zł
50,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,58 zł

3 osoby kupiły
33
Pupile. Minialbum z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pupile. Minialbum z naklejkami
Dostępny
63 szt.

Książeczki polecane dzieciom, które lubią wyklejanki oraz interesują się zwierzętami. Główne zalety serii to atrakcyjne zdjęcia zwierzaków, a także ciekawe łamigłówki do rozwiązania z użyciem naklejek. Zapraszamy do zabawy wszystkich małych miłośników zwierząt.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
34
Kotki. Minialbum z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotki. Minialbum z naklejkami
Dostępny
178 szt.

Książeczki polecane dzieciom, które lubią wyklejanki oraz interesują się zwierzętami. Główne zalety serii to atrakcyjne zdjęcia zwierzaków, a także ciekawe łamigłówki do rozwiązania z użyciem naklejek. Zapraszamy do zabawy wszystkich małych miłośników zwierząt.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
35
W Paryżu możesz być kim chcesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Paryżu możesz być kim chcesz
Dostępny
90 szt.

Historia miłości, która zmienia życie. Do słynnego miasta miłości przywiodło ją uczucie. Narzeczonego, który na co dzień mieszka pod Paryżem, poznała tuż przed pandemią. Zakochała się i kilka miesięcy później postanowiła wywrócić wszystko do góry nogami. Porzuciła poukładane życie, etat, ukochany Kraków. Spakowała swojego wiernego towarzysza, kota Piekło, i przeprowadziła się do Francji, o której zawsze marzyła. Od tego momentu z wielką ciekawością, zachwytem i czułością eksploruje Paryż. Odwiedza zakątki, których nie ma w przewodnikach turystycznych. Rozmawia z ludźmi podobnie jak ona zafascynowanymi miastem miłości. Jeśli dopiero planujesz podróż do Paryża, ta książka pozwoli ci poczuć jego magiczną atmosferę. A jeśli zdarzyło ci się już odwiedzić miasto świateł – da szansę na powrót do najwspanialszych chwil. W Paryżu możesz być kim chcesz to opowieść o miłości i o mieście, w którym wszystko jest możliwe. Agnieszka Łopatowska (ur. 1979) – mentalna paryżanka, dziennikarka obecna w mediach od ponad dwóch dekad. Kierowała redakcjami informacyjnymi i lifestyle'owymi. Uczy studentów dziennikarstwa internetowego. Uwielbia opowiadać o jedzeniu, podróżach i dobrych książkach. Zakochana w Paryżu i narzeczonym.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
36
Jeszcze dziwniejsza matematyka. Na granicy poznania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze dziwniejsza matematyka. Na granicy poznania
Dostępny
27 szt.

Zrozumienie matematyki wymaga wysiłku. Warto go jednak podjąć. Matematyka dała nie tylko podstawy wielu dziedzinom nauki i techniki, ale także sztuce i różnym aspektom otaczającego nas świata. Jest więc częścią naszej rzeczywistości. Niektóre elementy tej codziennej matematyki są proste i dobrze nam znane, inne można porównać do krętych zawiłości, które wymykają się umysłom większości ludzi. Są w tej dziedzinie również obszary, które mogą szokować, fascynować i przerażać, ale kiedy je poznasz i zrozumiesz, przekonasz się, że matematyka jest bardzo podobna do człowieka: bywa zabawna, ma swoje słabostki i bogactwo przedziwnych szczegółów. Ta książka stanowi kontynuację Dziwnej matematyki. Także tutaj znajdziesz wiele niezwykłych, interesujących i istotnych idei matematycznych, przedstawionych w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego czytelnika. Wybierzesz się na poszukiwanie idealnego labiryntu, zagłębisz się w „matematykę baniek”, poznasz najdziwniejszych matematyków w historii i odnajdziesz matematykę w dziełach sztuki. Zrozumiesz, czym są kwanty, i dowiesz się, jak niesamowite figury można otrzymać dzięki królowej nauk. A kiedy już się przekonasz, że jesteś w stanie zrozumieć każde zagadnienie matematyczne, nauczysz się odnajdywać matematykę w swoim codziennym życiu i... powędrujesz ku krawędzi możliwości ludzkiego rozumienia! Przekonaj się: • jak fascynujące mogą być labirynty, • ile liczb rządzi wszechświatem, • jak wygląda świat po drugiej stronie lustra, • którzy matematycy byli naprawdę dziwnymi ludźmi, • ile zabawy można znaleźć w matematyce, • czy mogłaby istnieć matematyka alternatywna. Matematyka: przekonaj się, jak daleko umiesz się zapuścić!

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
37
Zwierzęta świata. Minialbum z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta świata. Minialbum z naklejkami
Dostępny
55 szt.

Minialbumy z naklejkami "Zwierzęta świata" polecamy dzieciom, które lubią zabawę z użyciem naklejek oraz interesują się zwierzętami. Zaletą serii są ciekawostki, atrakcyjne zdjęcia zwierząt oraz mozaikowe kompozycje do wyklejenia. Zapraszamy do zabawy wszystkich miłośników przyrody.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
38
Ćwiczenia na pamięć i koncentrację cz.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia na pamięć i koncentrację cz.3
Dostępny
43 szt.

Ćwiczenia na pamięć i koncentrację dla każdego. Ciekawe ćwiczenia na każdy dzień miesiąca. Co robisz, by zachować dobrą kondycję i pamięć? Jeśli nie robisz wiele zacznij ćwiczyć. Czy wiesz że po 28 roku życia twój mózg zaczyna zwalniać i stopniowo traci zapał jaki miał wcześniej. Należy coś z tym zrobić. Najlepsze jest zacząć dostarczać nowych bodźców do mózgu, pobudzać go do ćwiczeń. Stąd pomysł na książkę która będzie pomocą dla każdego. Dzięki temu że będziemy nasz mózg zmuszać do ćwiczeń zacznie on tworzyć nowe połączenia między neuronami a to dzięki nim będziemy lepiej zapamiętywać, będziemy sprawniej uczyć się nowych rzeczy i lepiej będziemy mogli się skoncentrować na rzeczach bieżących. Ćwiczenia są świetnie dobrane dla tych który po udarach, wylewach, osobach chorych na Alzheimera, w afazji muszą podjąć walkę o swoje normalne życie. Dzięki publikacji i ćwiczeniu na co dzień będziemy mogli szybko zauważyć różnicę w naszym lepszym funkcjonowaniu. ćwiczenia na pamięć ćwiczenia na koncentrację ćwiczenia na spostrzegawczość.

21,00 zł
18,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
39
Pistolet na miękkie strzałki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na miękkie strzałki
M&Z
Dostępny
78 szt.

Solidnie wykonany pistolet z 5 strzałkami w komplecie sprawi dużo radości i dobrej zabawy każdemu.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
40
Mattel. HHL33 UNO All - Wild Dzikie karty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. HHL33 UNO All - Wild Dzikie karty
Mattel, od 7 lat
Dostępny
469 szt.

W grze karcianej UNO All Wild każda karta jest dzika, co oznacza szybką, jeszcze bardziej nieprzewidywalną wersję tego rodzinnego ulubionego! Nie ma dopasowania liczby ani koloru, jak w przypadku zwykłego UNO, ale nie jest to tak proste, jak się wydaje. Karty akcji specjalnych naprawdę zmieniają grę! Jest karta Wild Skip Two, w której gracze pomijają dwóch innych graczy zamiast tradycyjnej karty, Wild Forced Swap, w której gracze zmieniają ręce i nie tylko! Ta edycja jest równie wciągająca, co emocjonująca i jest świetnym prezentem dla graczy w wieku 7 lat i starszych. Kolory i dekoracje mogą się różnić. • Każda karta jest dziką kartą w UNO All Wild! • Gra jest szybka i nie wymaga pasujących kolorów ani liczb, jak w klasycznym UNO. • Bardziej zaskakujące są również karty akcji w talii Wild Reverse, Wild Skip and Skip 2, Wild Draw 2 i 4, • Wild Forced Swap oraz Wild Targeted Draw 2. • Nie zapominaj, że kiedy gracze schodzą do jednej karty, muszą krzyknąć UNO! • To świetny prezent dla fanów UNO w wieku 7 lat i starszych.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

3 osoby kupiły
41
NOrWAY. Półdzienniki z emigracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NOrWAY. Półdzienniki z emigracji
Dostępny
58 szt.

Życie według trzech P - pracować, płacić, przeżyć. Litry wódki z przemytu, słoiki z musztardą, w których lądują niedopałki papierosów wypalanych jeden za drugim przez Króla Mirasa. Zmęczeni emigranci walczący o norweskie korony. Na ulicach Oslo szczury i bezdomni, krążący po zaułkach pachnącej trawą dzielnicy Grünerløkka. Gdzieś miedzy tym wszystkim cytowanie Franka Herberta, nadwrażliwość i nauczanie religii. To też Norwegia, choć próżno szukać takich obrazów pod hasztagiem #norway. Ta książka nie jest reportażem ani zapiskami z osobliwych zarobkowych „wakacji”. Nie jest też próbą odmalowania portretu polskiego emigranta w Norwegii. To opowieści o tych, dla których kraina fiordów miała być lekiem na całe zło, gwarantem dobrobytu. Zapis obserwacji kogoś, kto - aby przetrwać - musiał zacząć marzyć na nowo, przytłumić wrażliwość, rozszerzyć zasoby ironii i spojrzeć na wszystko z dystansem. NOrWAY. Półdzienniki z emigracji to wspomnienia z trzyletniego pobytu w jednym z najszczęśliwszych państw świata. To opowieść o zmaganiach z depresją, długami i samotnością. O pobycie w miejscu, które może łatwo zdusić i połknąć. O doświadczaniu raju - ale tylko przez tych, którzy będą w stanie go dostrzec i zrozumieć.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
42
Mały wirtuoz 2 - Król Gitary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały wirtuoz 2 - Król Gitary
Dostępny
54 szt.

Od gitary akustycznej do elektrycznej: naciśnij przycisk, by usłyszeć, jak Miś Muzykant gra na gitarze!

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
43
Wytnij i dopasuj. Ćwiczenia rozwijające sprawność manualną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytnij i dopasuj. Ćwiczenia rozwijające sprawność manualną
Dostępny
44 szt.

Wytnij i dopasuj to układanki rozwijające sprawność manualną i percepcję wzrokową. Posłużą uczniom klas I–III do pracy na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, plastycznych, a także w świetlicy i w domu. Kolejne układanki różnią się poziomem trudności. Jak korzystać z publikacji? 1. Dziecko wybiera z teczki dowolną układankę. 2. Na kartach z puzzlami do wycięcia odnajduje właściwe elementy (jeśli ma trudności, dorosły może mu pomóc). Bardzo dokładnie rozcina odpowiedni fragment karty, aby uzyskać potrzebne puzzle. 3. Układa puzzle na pustych miejscach na układance. 4. Przykleja je w odpowiednich okienkach. 5. Opowiada, co jest na powstałej ilustracji.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

2 osoby kupiły
44
Ten inny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten inny
Dostępny
119 szt.

Książka Ten inny Ryszarda Kapuścińskiego to zbiór sześciu wykładów słynnego reportera, wygłoszonych w Wiedniu, Krakowie i Grazu, a poświęconych naszym relacjom z ludźmi różniącymi się od nas językiem, kolorem skóry, religią oraz naszemu pojmowaniu „inności” – zarówno w dawnych epokach, jak i dziś. Konieczność akceptacji i zrozumienia wielokulturowości współczesnego świata, a wcale nie jest on, dowodzi Kapuściński, globalną wioską, stanowi zawsze aktualne i głęboko humanistyczne przesłanie tej publikacji. Inni… to zwierciadło, w którym się przeglądam, które uświadamia mi, kim jestem. Ryszard Kapuściński zawsze próbuje rozumieć istnienie Innego jako istnienie kogoś nam bliskiego i podobnego. Myślę, że właśnie stąd płynie moc jego pisarstwa, jako że staje się ono opowieścią o nas samych, postawionych co najwyżej wobec obcych dla nas, czasem niemożliwych i niewyobrażalnych sytuacji. Czytając o innych, czytamy więc o sobie w szerokich ramach ludzkiego „My”. W świecie dominujących i bezwzględnych rządów „Ja” ta perspektywa uczy pokory i nieskończenie poszerza naszą świadomość. Olga Tokarczuk (marzec 2020)

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
45
Książeczka wodna z mazakiem. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka wodna z mazakiem. Pojazdy
M&Z
Dostępny
81 szt.

Książeczka z pojazdami do rysowania za pomocą wody. Pisak wodny dołączony do zestawu.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
46
8-elementowe historyjki obrazkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8-elementowe historyjki obrazkowe
Dostępny
69 szt.

Są to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 8 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastikowych kieszonek. Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków. Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię. Część historyjek dodatkowo ułatwi dziecku poznanie pewnych procesów mających miejsce w przyrodzie (np. jak rosną pomidory lub owoce) i nauczy zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. pomagania chorym zwierzętom). Pomoże również poznać niektóre zawody (np. rolnika) i procesy (np. budowania domu, pisania i wysyłania listu).

44,00 zł
36,52 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,48 zł

2 osoby kupiły
47
Lalka Barbie Szykowna Brunetka w niebieskiej sukience w motylki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,90 zł
44,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

1 osoba kupiła
48
Avengers. Tom 4. Wojna światów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers. Tom 4. Wojna światów
Dostępny
4 szt.

Czwarty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh! Czarnoksiężnik Malekith Przeklęty dotarł na Ziemię, a jego okrutne armie obległy Górę Avengers. Jednak najpotężniejsi ziemscy bohaterowie nie poddadzą się bez walki: Blade stawi czoło superżołnierzom korporacji Roxxon, a She-Hulk zmierzy się nie tylko z trollami, ale i z własną legendą. Czy wspólnie zdołają odeprzeć przeważające siły szalonego elfa? Tymczasem odmieniony agent Coulson wysyła do obrony Ziemi własną drużynę superbohaterów… a Tony Stark trafia do miejsca bardzo, bardzo odległego od domu. Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli Stefano Caselli („Avengers: Czas się kończy”), Jason Masters oraz Ed McGuinness („Superman/Batman”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #18–21 serii „Avengers” oraz we „Free Comic Book Day 2019”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
49
Rakiety ze świecącą obręczą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakiety ze świecącą obręczą
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Mix wozrów, towar wysyłany losowoW ZESTAWIE: 2 RAKIETKI Z KOLOROWYM ŚWIATŁEM 57 X 26 CM., 2 LOTKI Z TĘCZOW GŁÓWK, WYM. OPK: 57 X 26 X 6 CM., BATERIE: 3 X LR 44/AG 13, DOŁCZONE DO ZESTAWU, 3+

43,20 zł
37,58 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,62 zł

1 osoba kupiła
50
Poradnik metodyczny do pracy z dzieckiem.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik metodyczny do pracy z dzieckiem..
Dostępny
19 szt.

Poradnik skierowany jest do rodziców i terapeutów, zajmujących się opieką iterapią dzieci w przedziale 1. - 24. miesiąc życia. Przedstawia on normyrozwojowe oraz przykłady zalecanych ćwiczeń spostrzegania słuchowego oraznabywania mowy w poszczególnych miesiącach życia dla dzieci zdroworozwijających się. Wprowadzenie terapii na tym etapie rozwoju ma za zadanieograniczyć deficyty występujące u dziecka, całkowicie je wyeliminować i wkonsekwencji uratować dziecko przed niepełnosprawnością, przejawiającą sięna różnych sferach jego rozwoju. Zawarte w tym poradniku ćwiczenia możnarównież stosować u dzieci zdrowo rozwijających się, by jeszcze lepiej pobudzićich rozwój.

60,00 zł
1 osoba kupiła
51
Długopis Roller Tip Pen Grand na blistrze 3 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
1 osoba kupiła
52
Karnet B6 Ślub Para w kwiatach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Ślub Para w kwiatach
Henry
Dostępny
51 szt.

Karnet w formacie B6. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze, złocony. W zestawie koperta.

7,99 zł
2 osoby kupiły
53
Szkło, śnieg i jabłka oraz inne historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkło, śnieg i jabłka oraz inne historie
Dostępny
35 szt.

Zbiór komiksowych adaptacji trzech opowiadań słynnego pisarza Neila Gaimana: Trollowy most, Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach i Szkło, śnieg i jabłka. Jack od dziecka wierzył w potwory i do dziś prześladuje go jeden z nich: żarłoczny, monstrualny troll... Piętnastoletni Enn nie ma śmiałości do dziewczyn – i chyba jeszcze długo nie będzie miał po tym, jak na pewnej prywatce pozna grupę bardzo dziwnych piękności… Wdowa po królu postanawia pozbyć się swojej pasierbicy, ale czyni to nie dla władzy, a dla dobra poddanych... Opowiadania Neila Gaimana, twórcy niezapomnianej serii „Sandman”, zostały przygotowane w wersji komiksowej przez amerykańską rysowniczkę i scenarzystkę, zdobywczynię aż pięciu Nagród Eisnera, Colleen Doran („Sandman”, „A Distant Soil”) oraz brazylijskich grafików i scenarzystów, braci Fábia Moona i Gabriela Bá („Daytripper”, „Two Brothers”, „BBPO”), laureatów nagród Eisnera i Harveya."

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
54
Karnet KW koperta z kółkiem Ślub Granat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet KW koperta z kółkiem Ślub Granat
Henry
Dostępny
22 szt.

Karnet kwadratowy w formacie 15 x 15 cm , rozkładany w poziomie. Złocony, teksy życzeń w środku. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze. W zestawie koperta.

10,99 zł
1 osoba kupiła
55
Alone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alone
Galakta, od 14 lat
Dostępny
5 szt.

Alone nie jest zwyczajną grą z gatunku dungeon crawler. Jeden z graczy wciela się w niej w Bohatera, osamotnionego astronautę badającego nieznaną mapę pełną niebezpieczeństw i próbującego realizować misje, podczas gdy maksymalnie trzech skrywających się wśród ciemności agentów Zła planuje, jak go zabić. Zależnie od wybranej przez gracza strony, rozgrywka wygląda zupełnie inaczej. Bohater widzi tylko na tyle daleko, na ile pozwala mu jego latarka - jedynie kilka sektorów mapy na raz. Jest całkiem sam i pozbawiony wsparcia, a jego życie jest w ciągłym niebezpieczeństwie, dlatego musi zachować ostrożność na każdym kroku. Zbieranie wskazówek i unikanie pułapek często może okazać się ważniejsze niż walka. Gracze Zła, stojący po przeciwnej stronie barykady i ukryci za swoją zasłonką, widzą wszystko. Cała mapa jest dla nich cały czas dostępna i widoczna. Będą oni zagrywać karty, aby rozstawiać i poruszać okropne potwory oraz zastawiać podstępne pułapki, aby możliwie jak najbardziej utrudnić życie Bohaterowi. Wcielisz się w Bohatera i spróbujesz zawalczyć o przetrwanie czy dołączysz do sił Zła, aby go pokonać? Zawartość gry: 3 instrukcje,1 księga scenariuszy,1 arkusz Bohatera1 zasłonka Zła,8 kości,2 arkusze mapy,21 kart przedmiotów,4 karty postaci,104 karty reakcji,24 karty misji,4 karty pomocy,1 kompas,10 drzwi z podstawkami,1 żeton Lidera Zła,ponad 100 żetonów,ponad 30 kafelków,23 plastikowe figurki.

379,90 zł
353,31 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 26,59 zł

1 osoba kupiła
56
Bańki mydlane w pistolecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane w pistolecie
M&Z
Dostępny
100 szt.

Bańki mydlane w pistolecie z 2 butelkami w komplecie.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
57
Wojna światów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna światów
Dostępny
4 szt.

Tylko jeden spośród Dziesięciu Światów oparł się czarnoksiężnikowi Malekithowi Przeklętemu – Midgard, królestwo superbohaterów i ludzi. Jego obrońcy zostali jednak zepchnięci do defensywy, a Thor, który jako jedyny mógłby je ocalić, utknął w krainie lodowych olbrzymów. W obliczu zagłady do walki włączają się Spider-Man, Daredevil, Punisher, Ghost Rider, Blade, Czarna Pantera, Wolverine i wielu innych obrońców Ziemi. Czy zdołają powstrzymać inwazję mrocznych elfów i położyć kres okrucieństwom szalonego maga? Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzył Russell Dauterman. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii „War of the Realms” i stanowi punkt kulminacyjny wielkiej sagi o Thorze autorstwa Jasona Aarona, na którą składają się również serie: „Thor Gromowładny” i „Thor” (z linii wydawniczej Marvel Now), „Potężna Thor” (Marvel Now 2.0) oraz „Thor” (Marvel Fresh).

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
58
Naczynia z kuchenką na suszarce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naczynia z kuchenką na suszarce
M&Z
Dostępny
31 szt.

Zestaw naczyń, garnków, sztućców z suszarką i kuchenką.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
59
Wypalenie zawodowe. Źródła, mechanizmy, zapobieganie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypalenie zawodowe. Źródła, mechanizmy, zapobieganie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Trafna diagnoza wypalenia zawodowego, oparta na rzetelnym zrozumieniu jego istoty oraz determinant, zwiększa szansę skutecznej profilaktyki na wszystkich jej poziomach. Póki jednak sama istota wypalenia i mechanizmy jego rozwoju nie zostaną w pełni poznane, a spór wokół rozumienia pojęcia i postępujących objawów tego procesu nie zostanie rozstrzygnięty, trudno będzie wspierać osoby doświadczające wypalenia, a jeszcze trudniej – zapobiegać mu. Niniejsze opracowanie stanowi próbę ukazania z jednej strony aktualnego stanu wiedzy o wypaleniu zawodowym, szczególnie zaś podkreślenia obszarów zgodnych oraz różniących badaczy, z drugiej strony zmierza do pełniejszego wyjaśnienia zjawiska, przedstawiając istotne mechanizmy, na mocy których dochodzi do jego rozwoju.

36,00 zł
28,44 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,56 zł

1 osoba kupiła
60
Powrót do życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do życia
Dostępny
35 szt.

Doktor Jim Tucker spędził ponad dziesięć lat, badając przypadki dzieci, które twierdzą, że pamiętają swoje dawne życia. W książce Powrót do życia przedstawia relacje z pierwszej ręki ze spotkań z tymi niezwykłymi dziećmi, głównie w Ameryce, prezentując ich historie rodzinne, a także własne poszukiwania. Jego celem jest rzetelne ustalenie faktów – co mówi dziecko, jak reagują na to rodzice, czy słowa dziecka pasują do wydarzeń z życia rzeczywistych osób zmarłych i czy dziecko mogło pozyskać wiedzę na ich temat tradycyjnymi sposobami. Tucker dotarł do przypadków, które stanowią przekonujące dowody na to, że niektóre dzieci naprawdę pamiętają swoje życie z okresu, gdy były inną osobą, w innym czasie. Czytelnicy poznają chłopca, który opisuje dawne życie na małej wyspie. Gdy Tucker zabiera go na tę wyspę, znajduje szczegóły, które dokładnie pasują do jego słów. Inny chłopiec pokazuje fotografię z lat 30. XX wieku, na której rozpoznaje sam siebie. Po wielu wysiłkach zmierzających do identyfikacji mężczyzny ze zdjęcia okazało się, że liczne wspomnienia chłopca odpowiadają elementom życiorysu tego mężczyzny. Inny chłopiec wkrótce po swoich drugich urodzinach zaczyna dzielić się wspomnieniami pilota z II wojny światowej, którego udało się zidentyfikować. Prowokująca i fascynująca książka Powrót do życia to propozycja nowego spojrzenia na kwestię życia po śmierci.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
61
Urocze malowanki. Śliczne zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urocze malowanki. Śliczne zwierzaki
Dostępny
170 szt.

„Urocze malowanki” to seria idealna dla miłośników kotów, słodyczy, owoców i innych obrazków z ujmującymi buźkami. Prześliczne ilustracje sprawią, że kolorowanie stanie się prawdziwą frajdą! Książka zawiera zestaw przesłodkich naklejek, którymi można ozdobić rysunki lub zeszyty. Tak słodko jeszcze nie było! Sprawdź sam!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
62
Ekspozytura "Rygor". Goście hotelu Arago - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspozytura "Rygor". Goście hotelu Arago
Dostępny
8 szt.

Algier, lato 1941 roku. Stolica francuskiej kolonii w Afryce Północnej cieszy się względnym spokojem, jakiego próżno szukać w targanej wojną Europie. W hotelu Arago przecinają się ścieżki kilku tajemniczych postaci. Niemiecki prowokator, francuscy agenci i... polscy szpiedzy rozpoczynają bezwzględną walkę o najcenniejsze informacje, które zdecydują o losach tej części świata. Dla szefa polskiej ekspozytury wywiadowczej – Mieczysława Słowikowskiego – to kolejna odsłona walki z hitlerowcami, ale dla jego angielskich sojuszników to jedyne źródło wiedzy na terenach całkowicie opanowanych przez wroga. Historia szpiegowskiej organizacji „Rygor” to inspirowana faktami komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie ludzi Słowikowskiego, którym udało się stworzyć siatkę wywiadowczą obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę... fabrykę płatków owsianych. Autorami są dwaj znani polscy twórcy: scenarzysta Tobiasz Piątkowski („48 stron”, „Pierwsza Brygada”, „Bradl”) i rysownik Marek Oleksicki („Odmieniec”, „Hardkorporacja”, „Frankenstein’s Womb”). Komiks swoim patronatem objęła Agencja Wywiadu, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie działania.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
63
100 okienek 2 - Słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 okienek 2 - Słowa
Dostępny
26 szt.

Dzieci chłoną nowe słowa niczym gąbka wodę. Dzięki zabawom w tej książeczce nauczą się 100 nowych słów i prawidłowych skojarzeń - osadzą słowa we właściwym kontekście. Wskazówki i sto okienek będą zaciekawiać dzieci wciąż na nowo. Zmień naukę w zabawę!

32,99 zł
26,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
64
Karnet B6 Ślub Lamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Ślub Lamy
Henry
Dostępny
36 szt.

Karnet w formacie B6. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze, złocony. W zestawie koperta.

8,99 zł
2 osoby kupiły
65
Księgarnia pod Flisakiem. Tom 1. Zostań ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgarnia pod Flisakiem. Tom 1. Zostań ze mną
Dostępny
61 szt.

Długo wyczekiwana kontynuacja historii, której nie sposób zapomnieć… Matka i jej niemal czterdzieści lat temu oddana do adopcji córka zaczynają się do siebie zbliżać. Ale w życiu nic nie jest proste. Droga do pojednania, zrozumienia i wybaczenia okazuje się wyboista, tym bardziej że każda z kobiet, tak bliskich i tak dalekich sobie jednocześnie, boryka się z własnymi problemami. Bożena jest poważnie chora i uwikłana w skomplikowane relacje z adopcyjną córką. Dagmara stara się utrzymać przejętą w spadku księgarnię i posklejać życie rodzinne, przeżywając jednocześnie uczuciowe wzloty i upadki. Czy uda im się odnaleźć drogę do siebie? Ile zależy od losu, a ile od nas samych?, pyta autorka, prowadząc czytelnika krętą drogą ludzkich uczuć i charakterów. Zostań ze mną to powieść nie tylko o Bożenie i Dagmarze, ale i o ich rodzinach i przyjaciołach. Czy wystarczą dobre chęci, żeby posadzić wszystkich przy wspólnym stole? Może jednak los nie okaże się łaskawy? Zostań ze mną to drugi tom cyklu „Księgarnia pod Flisakiem”. Pierwszy tom, Odnajdę Cię, na wiele tygodni podbił listy bestsellerów. Anna Karpińska - z wykształcenia politolog, z zamiłowania pisarka. Zadebiutowała Chorwacką przystanią, która po dziesięciu latach doczekała się kontynuacji. Od kiedy dla pisania książek porzuciła dotychczasowe zajęcia, do rąk czytelników trafiło siedemnaście powieści. Lubi tworzyć dwutomowe powieści i oddawać w nich głos kobietom. Zagląda do ich domów, serc, rodzin. Wartka fabuła książek nie pozwala oderwać się od nich do ostatniej strony. „Każda z czytelniczek znajdzie w którejś z bohaterek własne odbicie – twierdzi autorka. – Zależy mi, żeby podejmowana przeze mnie tematyka była bliska życia, ale jednocześnie nie zapominam, by książka była ciekawa, dawała relaks, pozwalała choć na chwilę zapomnieć o codzienności i wzbudzała emocje”.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

2 osoby kupiły
66
moja ciemność. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
moja ciemność. CD
bryska, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

1 osoba kupiła
67
Karnet B6 Ślub Para na rowerze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Ślub Para na rowerze
Henry
Dostępny
70 szt.

Karnet w formacie B6. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze, złocony. W zestawie koperta.

8,99 zł
1 osoba kupiła
68
Wojownik Trzech Światów. Części I-V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownik Trzech Światów. Części I-V
Dostępny
6 szt.

Wojownik Trzech Światów cz. I - Elohim Zwykły chłopak, spokojny uczeń. Chodzi do szkoły terroryzowanej przez gang bezkarnych dresiarzy. Haracze, wymuszenia, w końcu handel narkotykami to codzienność. Konfrontacja jest nieunikniona, ucieczka pozostaje jedynym wyjściem. Nie zawsze skutecznym. Pomoc nadchodzi z innego świata. Tajemniczy wojownik, oficer Armii Zwierzchności w służbie u samego Elohima wyciąga Tomka z tarapatów. I zabiera w niezwykłą podróż w czasie. Cofając się o trzy tysiące lat zaciągają się do armii jednego z najwaleczniejszych królów starożytności. Tomasz mężnieje. Z czasem zaczyna rozumieć, że został wyznaczony do wypełnienia niezwykle ważnej misji. Powierzono im Tajemny Plan Ostatecznego Uderzenia, który może pokonać samego Lucyfera. A ten zrobi wszystko, by przejrzeć największą tajemnicę wszechczasów i wygrać decydującą bitwę o nasz świat. Wojownik Trzech Światów cz.II - Pościg "On zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz Mu piętę". To prastare proroctwo spędza sen z powiek Lucyfera, który za wszelką cenę chce utrzymać władzę nad ludzkością. W jaki sposób zaatakuje Elohim? Czym będzie ostateczne uderzenie i jaka jest tu rola Dawida? Tego tajemnego planu strzeże drużyna Elezara, dlatego szatan będzie ich ścigał z zaciętą wściekłością. Zaprzęgnie do tego celu nawet króla Saula wraz z jego armią. Czy nasi bohaterowie zdołają ocalić los ludzkości? Twoje życie znajduje się w samym centrum tej wojny. Wojownik Trzech Światów cz.III- Tata Tomasz wraca do swego domu. Musi znów iść do szkoły. Czy Polak odnajdzie tu żyjącego Jakubowicza? W jaki sposób drużyna Elezara walczy teraz z Lucyferem o nasz świat? Jaką moc dzisiaj ma Tajemny Plan Ostatecznego Uderzenia? Czy wróg zdoła w końcu zniszczyć Dawida, gdy nie ochronią go już przybysze z nowych czasów? W tę gigantyczną wojnę trzech światów zostaje wciągnięty nawet tata Tomka. Czy jest on tylko biurowym mięczakiem, czy może zamaskowanym, pradawnym wojownikiem? Czas rozstrzygnięcia jest już blisko. Sprawdź, jak nowy oddział Elezara wypełnia swą niebezpieczną misję. Życzę Ci super wrażeń. Wojownik Trzech Światów cz.IV - Strażnicy Pan Grzegorz Jakubowicz musi spłacić swój dług, w przeciwnym razie jego dni są już policzone. Zrozpaczeni Jozue i Osa próbują wyciągnąć tatę z potrzasku. Jest z nimi inspektor Elezar Cherub. Czy Stary Skinol zostanie uratowany od śmiertelnie niebezpiecznego gangu? Jednocześnie Tomasz i jego ojciec pełnią swą tajną misję w starożytnym Izraelu. Moce ciemności knują najpodlejsze intrygi, aby wydobyć z pana Polaka Tajemny Plan Ostatecznego Uderzenia. Czy Dawid w końcu zostanie królem całego Izraela? Czy jego Wszechwładny Potomek ocali ludzkość od zagłady? Strażnicy Elohima zrobią wszystko, aby pradawne proroctwo zostało wypełnione. Niech nadejdzie czas rozstrzygnięcia! Wojownik Trzech Światów cz.V - Początek Jest rok 1986, młody Szymon Polak przechodzi przez portal czasu i cofa się o 3000 lat. Saul nie zasiada jeszcze na tronie. Polak nie tylko pomaga mu stać się władcą Izraela, ale podejmuje się tajnej misji ochrony słynnej Arki Przymierza przed Filistynami. Jednak Szymona spotyka tam jeszcze większa niespodzianka. Zakochuje się w pięknej dziewczynie i wcale nie chce wracać do domu... Poznaj nieznany początek historii Wojownika Trzech Światów.

100,35 zł
72,25 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,10 zł

1 osoba kupiła
69
Piłka PVC 23cm Zółta Buźka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka PVC 23cm Zółta Buźka
Artyk
Dostępny
11 szt.

PIŁKA PVC,ŚREDNICA PIŁKI PO NAPOMPOWANIU 23 CM,NADRUK JEDNOSTRONNY,WAGA 80 G.

9,45 zł
8,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,46 zł

1 osoba kupiła
70
Gramatyka? Ależ tak! Ćwiczenia gramatyczne dla poziomu A2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka? Ależ tak! Ćwiczenia gramatyczne dla poziomu A2
Dostępny
178 szt.

Ćwiczenia gramatyczne dla poziomu A2 Gramatyka? Ależ tak! stanowią kontynuację ćwiczeń gramatycznych dla poziomu A1 Gramatyka? Dlaczego nie?! wydanych w 2010 roku. Konstrukcja podręcznika Gramatyka? Ależ tak! nawiązuje swoim układem do poprzedniego zbioru ćwiczeń, jest on jednak poszerzony o nowe zagadnienia gramatyczne i leksykę. Liczne ilustracje, krzyżówki, tabelki, diagramy i teksty pomagają utrwalić reguły polskiej gramatyki. Warto podkreślić, ze w niniejszej publikacji między poszczególnymi rozdziałami prezentującymi oddzielne zagadnienia gramatyczne nie ma powiązania. Nie muszą być one przedstawiane w układzie takim, w jakim występują w książce, ale mogą być realizowane w dowolnej kolejności. Gramatyka? Ależ tak! to przydatna, a jednocześnie interesująca pomoc dla nauczycieli pracujących na poziomie A2 oraz dla studentów, którzy mogą korzystać z niniejszego zbioru, zarówno ucząc się na kursach, jak i samodzielnie, książka zawiera bowiem klucz do zadań.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

2 osoby kupiły
71
Niezwykłe zwierzęta. Minialbum z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe zwierzęta. Minialbum z naklejkami
Dostępny
98 szt.

Minialbumy z naklejkami "Niezwykłe zwierzęta" polecamy dzieciom, które lubią zabawę z użyciem naklejek oraz interesują się zwierzętami. Zaletą serii są ciekawostki, atrakcyjne zdjęcia zwierząt oraz mozaikowe kompozycje do wyklejenia. Zapraszamy do zabawy wszystkich miłośników przyrody.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
72
Urocze malowanki. Słodkie kotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urocze malowanki. Słodkie kotki
Dostępny
581 szt.

„Urocze malowanki” to seria idealna dla miłośników kotów, słodyczy, owoców i innych obrazków z ujmującymi buźkami. Prześliczne ilustracje sprawią, że kolorowanie stanie się prawdziwą frajdą! Książka zawiera zestaw przesłodkich naklejek, którymi można ozdobić rysunki lub zeszyty. Tak słodko jeszcze nie było! Sprawdź sam!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
73
Kołakowski i poszukiwanie pewności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołakowski i poszukiwanie pewności
Dostępny
764 szt.

Hubert Czyżewski śledzi intelektualną wędrówkę autora Głównych nurtów marksizmu: od żarliwych filipik antykościelnych z czasów stalinowskich do początku XXI w., gdy filozof deklarował, że „stoi po stronie chrześcijaństwa”. Autor przekonuje, że przez całe życie to myśl religijna stanowiła jądro refleksji Kołakowskiego. Jego ojczyzną duchową był świat XVII-wiecznych mistyków, a nie XX-wiecznych rewolucjonistów czy liberalnych demokratów. Kołakowski przechodzi od prób zbudowania moralnej pewności na samym człowieku do uznania, iż potrzebuje on zewnętrznego, transcendentnego oparcia dla etyki. Potrzebuje hipotezy Boga, który jednak niekoniecznie jest opiekuńczym chrześcijańskim Ojcem. Ale czy fakt, że Bóg jest ludziom potrzebny, może być dowodem na Jego istnienie? Kołakowski zostawia nas z pytaniami, które wciąż niepokoją naszą wyobraźnię religijną.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
74
Refleksologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Refleksologia
Dostępny
49 szt.

Inge Dougans w swoim podejściu do refleksologii, terapii polegającej na masowaniu i uciskaniu odpowiednich punktów na stopach, łączy wiedzę Wschodu i Zachodu. W książce tej można znaleźć m.in. wyjaśnienie teorii meridianów i jej powiązań z chińskimi Pięcioma Elementami; rady, jak łączyć wadliwą budowę i zmiany patologiczne stóp z zaburzeniami równowagi pozostałych części ciała; ilustrowane terapie refleksologiczne i przykłady wspomagające praktykę. Jest to praktyczny przewodnik zarówno dla doświadczonych refleksologów, jak i dla amatorów tej dziedziny. Inge Dougans jest autorką wielu znanych prac na temat refleksologii, np. The Complete Illustrated Guide to Reflexology oraz The Big Little Book of Reflexology. W języku polskim zaś ukazała się Refleksoterapia: leczniczy masaż stóp poprawia zdrowie i wpływa na dobre samopoczucie. Dougans szefuje Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianów z siedzibą w RPA i filiami na całym świecie, w tym Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Danii i Polsce.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
75
Rousseau sędzią Jana Jakuba Dialogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rousseau sędzią Jana Jakuba Dialogi
Dostępny
150 szt.

Stan ducha Jana Jakuba w tych ostatnich latach wyraża się w coraz bardziej minorowej tonacji. Wszystkie jego siły twórcze skupiają się na podejmowaniu prób obrony swego dobrego imienia wobec nawałnicy oszczerstw, bądź na demaskowaniu niegodziwych intencji autorów tychże oszczerstw ? znajduje to wyraz w tekstach autobiograficznych, do których należy ?Rousseau sędzią Jana Jakuba?. Jest to tekst przedziwny. Wszystko tu tonie w gęstej atmosferze niejasności i tajemnicy przybierającej momentami charakter koszmaru ? jak w ?Procesie? Kafki, gdzie oskarżony nie zna ani aktu oskarżenia, ani sędziów i gdzie kat i ofiara zanurzeni są w takim samym absurdzie.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

2 osoby kupiły
76
Thor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thor
Dostępny
13 szt.

Thor, gromowładny bóg i książę upadłego Asgardu, powraca na ukochaną Ziemię. Szuka bogów, którzy odrodzili się w ludzkim świecie, i buduje dla nich nowy dom na amerykańskiej prowincji. Tylko czy prości ludzie z miasteczka Broxton zaakceptują ekscentrycznych Asgardczyków jako swoich nowych sąsiadów? Jaki los czeka miejscowego chłopaka, który pokocha złotowłosą boginię? Czy podstępnemu Lokiemu uda się zniszczyć marzenie Thora… i raz na zawsze przegnać go z nowego domu? Autorem tej opowieści jest J. Michael Straczynski, twórca serialu „Babilon 5” i słynny scenarzysta „Amazing Spider-Mana”, a rysunki stworzyli Marko Djurdjević(„Thunderbolts”) i Olivier Coipel („Oblężenie”, „Ród M”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Fantastic Four” #536–537, „Thor” #1–12 i #600–603 oraz „Thor Giant-Size Finale”.

199,99 zł
153,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 46,00 zł

1 osoba kupiła
77
100 okienek. Gospodarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 okienek. Gospodarstwo
Dostępny
48 szt.

Dzieci chłoną nowe słowa niczym gąbka wodę. Dzięki zabawom w tej książeczce nauczą się 100 nowych słów i prawidłowych skojarzeń – osadzą słowa we właściwym kontekście. Wskazówki i sto okienek będą zaciekawiać dzieci wciąż na nowo. Zmień naukę w zabawę!

32,99 zł
26,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
78
Księga nadziei. Poradnik przetrwania w trudnych czasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga nadziei. Poradnik przetrwania w trudnych czasach
Dostępny
59 szt.

Księga nadziei. Poradnik przetrwania w trudnych czasach – Jane Goodall, najsłynniejsza na świecie żyjąca przyrodniczka, w niezwykle ciekawej i aktualnej publikacji na temat kondycji naszej planety. Kiedy patrzymy na nagłówki gazet – pogłębiający się kryzys klimatyczny, globalna pandemia, utrata różnorodności biologicznej, polityczne zawirowania – trudno o optymistyczne nastawienie. A mimo to jeszcze nigdy nadzieja nie była nam tak bardzo potrzebna. W tej niezwykle ważnej książce Jane Goodall oraz Douglas Abrams (współautor międzynarodowego bestsellera Wielka księga radości) prowadzą intymny i skłaniający do rozważań dialog na temat jednego z najbardziej pożądanych i najmniej poznanych aspektów ludzkiej natury – NADZIEI. W Księdze nadziei Jane skupia się na „czterech powodach do nadziei”: wspaniałym intelekcie, wytrzymałości natury, mocy młodych ludzi oraz niezłomnym duchu ludzkim. Pokazuje, że pomimo wielu problemów, z jakimi zmaga się ludzkość, nadal możemy marzyć i stworzyć lepszy świat. Ta nadzieja szczególnie dziś jest nam bardzo potrzebna.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
79
Karnet B6 Ślub Czarne koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Ślub Czarne koty
Henry
Dostępny
72 szt.

Karnet w formacie B6. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze, złocony. W zestawie koperta.

8,99 zł
1 osoba kupiła
80
Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec MP3
Lewis C.S., Media Rodzina
Dostępny
22 szt.

W piątym tomie śledzimy pasjonującą historię ucieczki z Kalormenu do Narnii dzielnego chłopca Szasty, pięknej księżniczki Arawis oraz ich niezwykłych towarzyzyszy, mówiących koni: Briego i Hwin. Dla wszytskich będzie to niezwykła przygoda, podczas której dowiedzą się wiele o sobie...

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

1 osoba kupiła
81
Kulostrefa duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulostrefa duża
M&Z
Dostępny
50 szt.

Rozkładana kolorowa kula będzie idealną zabawką dla każdego. Wspomaga rozwój odruchu chwytania, zręczności.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
82
Nicolai Hartmann. Etyka wartości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nicolai Hartmann. Etyka wartości
Dostępny
24 szt.

Jednymi z najważniejszych pytań, jakie sobie zadajemy, są pytania: Jak żyć? Jak należy żyć, aby nie zmarnować życia? Na czym polega dobre życie?. Autor pisze: „Uważam – pisze Autor – że podobnie jak między innymi Arystoteles i Paul Ricoeur istnieje elementarna intuicja etyczna związana z faktem, że jesteśmy ludźmi, osobami. Można nawet powiedzieć, że intuicja ta jest stróżem człowieczeństwa”. Nicolai Hartmann za życia był uważany za najwybitniejszego, obok Heideggera i Jaspersa, filozofa niemieckiego. Myśliciel ten, podobnie jak między innymi Ingarden, uprawiał filozofię realistyczną i obiektywistyczną. Inspirując się klasyczną filozofią dobra, zwłaszcza Arystotelesa, etyką Kanta, a przede wszystkim myślą Schelera, wypracował własną odmianę etyki wartości. Jest jednym z największych etyków w dziejach, a jego imponujące dzieło Ethik (Etyka) nie ma sobie równych. Książka Jana Galarowicza, autora prac o M. Schelerze, D. von Hildebrandzie, M. Heideggerze oraz R. Ingardenie, K. Wojtyle i J. Tischnerze, przedstawia aksjologiczno – etyczną myśl Hartmanna w sposób klarowny i przystępny. Od Wydawnictwa

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
83
Conan Barbarzyńca. Tygiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conan Barbarzyńca. Tygiel
Dostępny
4 szt.

W dalekim mieście Garchall, gdzie rządzą tradycja i tajemnica, Conan staje do walki w świętym turnieju zwanym Tyglem. Pokonanie najeżonego pułapkami labiryntu, pełnego przerażających potworów, może mu zapewnić miejsce u boku boga znanego nie bez przyczyny jako Mnoga Śmierć. Dla Barbarzyńcy nie liczy się jednak nic poza przetrwaniem. Musi połączyć siły ze starym szamanem, honorową złodziejką, budzącym grozę niemową i innymi uczestnikami turnieju… lecz nie wie jeszcze, że wśród nich czai się zdrajca. Scenariusze do tego tomu napisał Jim Zub, a rysunki stworzyli Rogê Antônio, Robert Gill i Luca Pizzari. Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan the Barbarian” #13–18.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
84
Mały wirtuoz 2 - Król Fortepianu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały wirtuoz 2 - Król Fortepianu
Dostępny
45 szt.

Od boogie do rock and rolla: naciśnij przycisk, by usłyszeć, jak Kogucik Muzykant gra na fortepianie!

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
85
Wojna z Korpusem Sinestro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna z Korpusem Sinestro
Dostępny
3 szt.

Jedna z najważniejszych opowieści z uniwersum DC, przełomowe wydarzenie w historii Strażników Wszechświata! Korpus Zielonych Latarni, kosmiczna policja istniejąca od zarania dziejów, zostaje zaatakowany przez armię używającą mocy strachu. Na czele tej armii, Korpusu Sinestro, stoi były członek Korpusu Zielonych Latarni – Sinestro. Aby zwyciężyć byłych współtowarzyszy przeciągnął na swoją stronę najstraszliwsze i najpotężniejsze istoty z różnych zakątków multiwersum, w tym uosobienie strachu – potwornego pasożyta Parallaxa, Antymonitora, Pierwszego Supermana czy Cyborga Supermana. Korpus Sinestro nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć Zielone Latarnie i zaprowadzić własny, oparty na strachu porządek. Tylko najpotężniejsi, dysponujący największą siłą woli członkowie korpusu Zielonych Latarni mogą stawić mu czoła. Autorami tej niezwykłej historii są jedni z największych współczesnych twórców komiksowych – Geoff Johns („Liga Sprawiedliwości”, „Najczarniejsza noc”), Dave Gibbons („Strażnicy”) i Peter J. Tomasi („Najczarniejsza noc”, „Ostatni kryzys”) oraz najwybitniejsi rysownicy: Ivan Reis („Najczarniejsza noc”), Patrick Gleason („Batman & Robin”) i Ethan Van Sciver („Superman/Batman”, „Flash”).

229,99 zł
177,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 52,90 zł

86
Gry nie tylko miłosne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry nie tylko miłosne
Dostępny
513 szt.

Julia Blenda, jest dziewczyną stuprocentową. Bo i nowoczesną - inżynier informatyk - i rozkosznie staroświecką zarazem: najlepiej by się czuła w silnych męskich ramionach, najchętniej sławnego i przystojnego aktora. Julia oczywiście na to wszystko zasługuje - tyle że mieszka we Włocławku. To zaś oznacza pokój przy rodzicach, etat za grosze w szemranej firmie na krawędzi bankructwa i żadnych aktorów w zasięgu wzroku. A w pracy - tylko pomaganie sekretarce i wyręczanie sprzątaczki... Słowem, życie w nieupiększonej rzeczywistości Polski początku XXI wieku, przyprawionej zbrodnią, szantażem i dobrze nam znanym brudem. W takich warunkach Julia, wyposażona w oręż wydawałoby się archaiczny - wierność wartościom - walczy o ocalenie tego, co najcenniejsze: przyjaźni i miłości. Irena Matuszkiewicz - z wykształcenia filolog, przez wiele lat dziennikarka, obecnie popularna autorka powieści obyczajowych.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

87
Pod osłoną nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod osłoną nocy
Dostępny
433 szt.

Niezwykle aktualna opowieść o piętnie, jakie przeżycia wojenne odciskają na duszy i sercu. Pod osłoną nocy to historia czworga londyńczyków - trzech kobiet i młodego mężczyzny o burzliwej przeszłości. Intymna i prawdziwa aż do bólu, ukazuje ich losy od traumatycznej II wojny światowej do trudnych lat po niej. Kay, która w czasie wojny żyła pełnią życia, dziś nosi się jak mężczyzna i nie ustaje w poszukiwaniach czegoś, co wciąż jej się wymyka. Helen, pełna wdzięku i powszechnie lubiana, skrywa bolesną tajemnicę. Viv dochowuje wierności kochankowi, na przekór cierpieniu, którego przez niego doświadczyła. Na pozór niewinny Duncan ma za sobą walkę z własnym demonem. Życie i sekrety tych czworga łączą się i zaskakująco przeplatają ze sobą. Wojna prowadzi do dziwnych sojuszów… „Subtelna, bezinteresowna, szczera i pozbawiona morału powieść Sarah Waters o poszukiwaniu szczęścia i smaku rozczarowania. Tak pisałaby Virginia Woolf, gdyby dożyła rewolucji obyczajowej”. – Ignacy Karpowicz „Pod osłoną nocy to piękna, szczera opowieść, która nie potrzebuje żadnych sztuczek, by chcieć przeczytać ją ponownie”. – „The Observer” Sarah Waters (1966) - popularna i wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkami homoerotycznymi. Nakładem wydawnictwa Prószyński Media ukażą się wkrótce wznowienia wszystkich jej książek w nowej szacie graficznej.

65,00 zł
48,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,25 zł

88
Mozaikowe kolorowanki. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaikowe kolorowanki. Pojazdy
Dostępny
1936 szt.

Seria „Mozaikowe kolorowanki” to nie tylko fantastyczne malowanki, lecz także pomysł na kreatywne spędzenie czasu. Książka zawiera ponad 800 kwadratowych naklejek, dzięki którym stworzysz niesamowite obrazki. Koloruj! Ozdabiaj! Baw się! – twórz niepowtarzalne projekty!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

89
Urocze malowanki. Zwariowane obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urocze malowanki. Zwariowane obrazki
Dostępny
939 szt.

„Urocze malowanki” to seria idealna dla miłośników kotów, słodyczy, owoców i innych obrazków z ujmującymi buźkami. Prześliczne ilustracje sprawią, że kolorowanie stanie się prawdziwą frajdą! Książka zawiera zestaw przesłodkich naklejek, którymi można ozdobić rysunki lub zeszyty. Tak słodko jeszcze nie było! Sprawdź sam!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

90
Urocze malowanki. Pyszne jedzonko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urocze malowanki. Pyszne jedzonko
Dostępny
1935 szt.

„Urocze malowanki” to seria idealna dla miłośników kotów, słodyczy, owoców i innych obrazków z ujmującymi buźkami. Prześliczne ilustracje sprawią, że kolorowanie stanie się prawdziwą frajdą! Książka zawiera zestaw przesłodkich naklejek, którymi można ozdobić rysunki lub zeszyty. Tak słodko jeszcze nie było! Sprawdź sam!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

91
Mozaikowe kolorowanki. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaikowe kolorowanki. Na wsi
Dostępny
2153 szt.

Seria „Mozaikowe kolorowanki” to nie tylko fantastyczne malowanki, lecz także pomysł na kreatywne spędzenie czasu. Książka zawiera ponad 800 kwadratowych naklejek, dzięki którym stworzysz niesamowite obrazki. Koloruj! Ozdabiaj! Baw się! – twórz niepowtarzalne projekty!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

92
Mozaikowe kolorowanki. Wesołe zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaikowe kolorowanki. Wesołe zwierzaki
Dostępny
3388 szt.

Seria „Mozaikowe kolorowanki” to nie tylko fantastyczne malowanki, lecz także pomysł na kreatywne spędzenie czasu. Książka zawiera ponad 800 kwadratowych naklejek, dzięki którym stworzysz niesamowite obrazki. Koloruj! Ozdabiaj! Baw się! – twórz niepowtarzalne projekty!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

93
Mozaikowe kolorowanki. Małe syrenki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaikowe kolorowanki. Małe syrenki
Dostępny
3149 szt.

Seria „Mozaikowe kolorowanki” to nie tylko fantastyczne malowanki, lecz także pomysł na kreatywne spędzenie czasu. Książka zawiera ponad 800 kwadratowych naklejek, dzięki którym stworzysz niesamowite obrazki. Koloruj! Ozdabiaj! Baw się! – twórz niepowtarzalne projekty!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

94
Combat Rock + The Peoples Hall. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Combat Rock + The Peoples Hall. CD
The Clash, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

57,90 zł
Powiadomienie
95
Combat Rock + The Peoples Hall. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Combat Rock + The Peoples Hall. Winyl
The Clash, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

195,90 zł
Powiadomienie
96
Entre Eux Deux. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Entre Eux Deux. Winyl
Melody Gardot, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

77,90 zł
76,34 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,56 zł

97
Prawo w czasie pandemii COVID-19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo w czasie pandemii COVID-19
Dostępny
150 szt.

Epidemia COVID-19 wywarła głębokie skutki w różnych dziedzinach życia społecznego, miała też (i ma) głęboki wpływ na prawo ? jego tworzenie i stosowanie. Jest to z pewnością nowy, oryginalny i bardzo perspektywiczny obszar badań naukowych. Niniejsza praca ? jako jedna z pierwszych monografii na rynku wydawniczym poświęcona badaniom nad prawem i jego zmianami w czasie epidemii ? ma szanse stać się ważnym przyczynkiem do dalszych badań w tym obszarze. Składające się na nią opracowania stoją bowiem na wysokim poziomie merytorycznym, są oryginalne, nowatorskie i ciekawe. dr hab. Monika Latos-Miłkowska, prof. ALK Autorzy niniejszej monografii przyjmują perspektywę naukową i społeczną, zadając fundamentalne pytania, na ile poszczególne regulacje prawne związane przeciwdziałaniem COVID-19 mieszczą się w ramach ustalonych zasad demokracji, międzynarodowego porządku prawnego i praworządności. Nie boją się stawiać tez oryginalnych, twórczych i prowokujących do dalszej dyskusji. dr hab. Paweł Nowik

48,30 zł
42,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,80 zł

98
Forrest Gump (The Soundtrack), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Forrest Gump (The Soundtrack), 2 LP
różni wykonawcy, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Lista utworów: LP 1 Strona A 1 Elvis Presley – Hound Dog 2 Duane Eddy – Rebel Rouser 3 Clarence “Frogman” Henry – (I Don’t Know Why) But I Do 4 The Roof Top Singers – Walk Right In 5 Wilson Pickett – Land Of 1000 Dances 6 Joan Baez – Blowin’ In The Wind 7 Creedence Clearwater Revival – Fortunate Son 8 The Four Tops – I Can’t Help Myself (Sugar Pie Honey Bunch) 9 Aretha Franklin – Respect Strona B 1 Bob Dylan – Rainy Day Women #12 & 35 2 The Beach Boys – Sloop John B. 3 The Mamas & The Papas – California Dreamin’ 4 Buffalo Springfield – For What It’s Worth 5 Jackie Deshannon – What The World Needs Now Is Love 6 The Doors – Break On Through (To The Other Side) 7 Simon & Garfunkel – Mrs. Robinson 8 Jefferson Airplane – Volunteers LP 2 Strona C 1 The Youngbloods – Let’s Get Together 2 Scott Mckenzie – San Francisco (Be Sure To Wear Flowers In Your Hair) 3 The Byrds – Turn! Turn! Turn! (To Everything There Is A Season) 4 The Fifth Dimension – Aquarius / Let The Sunshine In (The Flesh Failures) 5 Harry Nilsson – Everybody’s Talkin’ (From “Midnight Cowboy”) 6 Three Dog Night – Joy To The World 7 The Supremes – Stoned Love 8 B.J. Thomas – Raindrops Keep Falling On My Head 9 Randy Newman – Mr. President (Have Pity On The Working Man) Strona D 1 Lynyrd Skynyrd – Sweet Home Alabama 2 The Doobie Brothers – It Keeps You Runnin’ 3 Gladys Knight & The Pips – I’ve Got To Use My Imagination 4 Willie Nelson – On The Road Again 5 Bob Seger & The Silver Bullet Band – Against The Wind 6 Alan Silvestri – Forrest Gump Suite

143,90 zł
Powiadomienie
99
Lost Not Forgotten Archives Falling Into Infinity Demos 1996-1997, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost Not Forgotten Archives Falling Into Infinity Demos 1996-1997, 2 C...
Dream Theater, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1: 1. Raise the Knife 2. Where Are You Now? 3. Take Away My Pain 4. You Or Me 5. Anna Lee 6. Burning My Soul 7. The Way it Used to Be 8. Lines in the Sand CD 2: 1. Just Let Me Breathe 2. Peruvian Skies 3. Trial of Tears 4. Cover My Eyes 5. Hollow Years 6. New Millenium 7. Speak to Me 8. Metropolis Pt. 2

82,90 zł
Powiadomienie
100
Lost Not Forgotten Archives Falling Into Infinity Demos 1996-1997, 3 LP + 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost Not Forgotten Archives Falling Into Infinity Demos 1996-1997, 3 L...
Dream Theater, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Raise the Knife 2. Where Are You Now? 3. Take Away My Pain 4. You Or Me 5. Anna Lee 6. Burning My Soul 7. The Way it Used to Be 8. Lines in the Sand 9. Just Let Me Breathe 10. Peruvian Skies 11. Trial of Tears 12. Cover My Eyes 13. Hollow Years 14. New Millenium 15. Speak to Me 16. Metropolis Pt. 2

176,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry