hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.04.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 9 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Słownik interpunkcyjny języka polskiego (Podracki Jerzy), na drugim Bizancjum (Sarris Peter). Kolejny produkt to Uśmiech dla Żabki (Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak) oraz Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Nauka (Chatterton Crystal).
1
Słownik interpunkcyjny języka polskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik interpunkcyjny języka polskiego
Dostępny
143 szt.

Słownik interpunkcyjny języka polskiego z zasadami przestankowania PWN W nowym, zaktualizowanym wydaniu publikacji trudne zagadnienia przestankowania przedstawiono w postaci słownika (podobnie jak w słownikach ortograficznych). Jest to pierwsza w Polsce próba takiego ujęcia interpunkcji. Ponieważ jednak funkcje znaków interpunkcyjnych są inne niż funkcje pisowni, inne też jest opracowanie poszczególnych haseł i ich zestaw. Słownik zawiera około 600 wyrazów i wyrażeń. Są to: przede wszystkim spójniki, zaimki oraz inne słowa łączące zdania i składniki wypowiedzeń, wykrzykniki oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze, najważniejsze znaki nieliterowe, różne inne wyrażenia i zwroty. Pierwsza część książki zawiera wiadomości ogólne: najważniejsze przepisy z zakresu interpunkcji oraz wyjaśnienie pojęć składniowych, niezbędnych do formułowania i rozumienia zasad przestankowania. W części drugiej ? przy poszczególnych hasłach ? uwzględniono sprawy szczegółowe, a także subtelności interpunkcyjne. Jerzy Podracki, prof. dr hab. (językoznawstwo polonistyczne), em. prof. zwyczajny na Uniwersytecie Warszawskim (Katedra Języka Polskiego, potem Instytut Języka Polskiego, następnie Instytut Polonistyki Stosowanej). Autor wielu publikacji z zakresu składni języka polskiego, ortografii oraz interpunkcji, dydaktyki języka polskiego, kultury języka.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

11 osób kupiło
2
Bizancjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bizancjum
Dostępny
26 szt.

> KRÓTKIE WPROWADZENIE - książki, które zmieniają sposób myślenia! Publikacja stanowi syntezę dziejów i znaczenia Bizancjum, które po przetrwaniu upadku zachodnioeuropejskiego Cesarstwa Rzymskiego w V w. rozkwitało jako jedna z najpotężniejszych sił gospodarczych, kulturalnych i militarnych w Europie przez tysiąc lat. Peter Sarris przedstawia wyjątkowe połączenie rzymskiej kultury politycznej, greckiej tradycji intelektualnej i wiary chrześcijańskiej, które złączyły się w cesarskiej stolicy Bizancjum za panowania cesarza Konstantyna i jego spadkobierców. Analizując wpływ wojny ze światami perskimi i islamskimi, bada kreatywność bizantyńskiego państwa i jego strategii. * Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. ? od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie. Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje. Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

34,90 zł
30,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

9 osób kupiło
3
Uśmiech dla Żabki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśmiech dla Żabki
Dostępny
145 szt.

Mama Żabki zna prosty i skuteczny sposób na poprawę humoru swojej córeczki. Jest nim czuły i promienny uśmiech, który niczym serdeczne zaklęcie potrafi przemienić smutek w radość. Ta wzruszająca i zabawna opowieść o Żabce, jej leśnych przyjaciołach i wielkiej mocy jednego uśmiechu rozweseli każdego z Was. Sprawdźcie sami!

42,00 zł
26,88 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,12 zł

10 osób kupiło
4
Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Nauka
Dostępny
53 szt.

Witaj w świecie wspaniałych eksperymentów naukowych dla dzieci! Książka ta dostarczy niespodzianek, frajdy i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 105 zabawnych eksperymentów przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Przy okazji mali naukowcy dowiedzą się o koncepcji STEAM. Ten skrót pochodzi od angielskich słów: science (nauka), technology (technologia), engineering (inżynieria) , art (sztuka) i mathematics (matmatyka). Wszystkie te dziedziny są ze sobą powiązane na wiele sposobów. Projektowanie struktur zawiera w sobie elementy sztuki i inżynierii. Stworzenie robota wymaga znajomości technologii, inżynierii i nauk przyrodniczych, a pomiar wyników dowolnego doświadczenia naukowego nie może się obejść bez narzędzi matematycznych. Ta książka ma być jak prawdziwe życie ? pokazywać zależności między wszystkimi dziedzinami STEAM-u. Opisy wszystkich doświadczeń zaczynają się od pytań i krótkich wprowadzeń w temat. Każdy z nich zawiera listę potrzebnych materiałów i proste instrukcje, które przeprowadzą przez eksperyment krok po kroku. Opisom doświadczeń towarzyszą również sugestie obserwacyjne oraz pytania pobudzające dzieci do głębszego zastanowienia nad tym, co widzą. Każdy eksperyment zakończony jest propozycją jego rozszerzenia lub modyfikacji. Pobudza to dzieci do formułowania hipotez, czyli naukowych domysłów, dotyczących przebiegu doświadczeń. Większość doświadczeń zakłada, że dziecko będzie bawiło się z osobą dorosłą. Jednak starsze dzieci mogą wykonywać wiele opisanych eksperymentów w pełni samodzielnie. A co najważniejsze, większość eksperymentów można przeprowadzić korzystając z materiałów, które posiadasz w domu lub kupisz w sklepie. Wyjątkowo użytecznymi dydaktycznie elementami książki są uwagi pt. Jak i dlaczego, występujące na końcu opisu każdego doświadczenia. To proste objaśnienia zjawisk zachodzących na poziomie molekularnym. W ten sposób dziecko dowiaduje się, dlaczego eksperymenty przebiegają w określony sposób i jak się to dzieje. Wiedza ta może być podstawą do projektowania własnych doświadczeń. Zapraszamy do eksperymentowania, które ? niezależnie od wyników ? jest wspaniałą wspólną zabawą dzieci i dorosłych!

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

8 osób kupiło
5
Jumanji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jumanji
Spin Master, od 8 lat
Dostępny
116 szt.

Gra na podstawie hitowego filmu zapewni długie, emocjonujące rozgrywki. W pudełku z grą znajduje się: - 1 plansza - 1 zielona kopuła, - 100 kart wyzwań, - 4 pionki w kształcie nosorożców, - 12 żetonów życia, - 2 zwykle kości, - 4 kości wyzwań, - 1 klepsydra odliczająca 45 sekund, - 1 instrukcja.

129,01 zł
116,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

8 osób kupiło
6
Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Chemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Chemia
Dostępny
47 szt.

Witaj w świecie wspaniałych doświadczeń chemicznych dla dzieci! Książka ta dostarczy rozrywki i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 40 ciekawych doświadczeń do wykonania, wraz z wyjaśnieniami, jak powstają nieoczekiwane wonie, barwy i inne zaskakujące zjawiska. Chemia jest niezwykle ważną częścią wielu innych nauk przyrodniczych. Zaawansowana chemia jest w biologii, geologii, astronomii, fizyce i biochemii, i to w bardzo istotnym i szerokim zakresie. Właściwie, reakcje chemiczne są wszędzie! We współczesnym świecie funkcjonuje akronim STEAM (od słów angielskich: science, technology, engineering i mathematics) symbolizujący syntezę teoretycznej i praktycznej wiedzy przyrodniczej. Dodając do tego zestawu sztukę (ang. art), mamy rozszerzony skrót STEAM. Chemia wykorzystuje wszystkie te przedmioty, nawet sztukę z chemią kolorów lub kształtów cząsteczek. Tak czy inaczej, po prostu nie ma ucieczki od chemii, która jest wszędzie wokół ciebie, każdego dnia. Każde doświadczenie opisane w tej książce można wykonać w domu, posługując się przedmiotami i substancjami ogólnodostępnymi lub łatwymi do nabycia w handlu detalicznym i w internecie. Doświadczenia te będą zabawne i intrygujące, ale mają wam dać coś więcej niż atrakcyjne, lecz powierzchowne przeżycia. Każde z nich uczy czegoś z chemii – wyjaśnia, jak coś się dzieje i dlaczego. Zapraszamy do bezpiecznego eksperymentowania i poznawania cudownego świata chemii!

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

5 osób kupiło
7
Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Inżynieria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Inżynieria
Dostępny
63 szt.

Witaj w świecie wspaniałych eksperymentów naukowych dla dzieci! Książka ta dostarczy wyzwań, wspaniałej zabawy i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 52 zabawnych konstrukcji przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Przy okazji mali konstruktorzy dowiedzą się sporo o inżynierii i jej związkach z koncepcją STEAM. Ten skrót pochodzi od angielskich słów: science (nauka), technology (technologia), engineering (inżynieria) , art (sztuka) i mathematics (matmatyka). Propozycje konstrukcyjne dla dzieci opierają się na różnych elementach tej idei. Inżynierowie mechanicy używają wiedzy przyrodniczej i matematyki podczas projektowania pasów bezpieczeństwa w kolejkach górskich. Projektanci komputerów wykorzystują w codziennej pracy najnowsze technologie i zaawansowaną matematykę. Wznoszenie mostów wymaga znajomości fizyki i wyższej matematyki, a jednocześnie wizji artystycznych, dlatego niektóre budowle są nie tylko funkcjonalne, ale i piękne. Realizacja niektórych instrukcji będzie wymagała pomocy osób dorosłych, ale wiele projektów dzieci mogą wykonać samodzielnie, co da im poczucie niezależności i dumę z wykonanej pracy. Opis każdej konstrukcji zawiera zarówno odniesienia do STEAM-u, jak i objaśnienia naukowe, dzięki którym dziecko wie, dlaczego buduje się właśnie w taki sposób. Teksty są napisane językiem łatwo zrozumiałym, dzięki czemu przekazana w nich wiedza przyda się dzieciom podczas wznoszenia innych obiektów w przyszłości. Większość potrzebnych materiałów można znaleźć prawie w każdym domu, a to, co trzeba będzie dokupić, jest łatwo dostępne i tanie. Opisom ciekawych konstrukcji dziecięcych towarzyszą wypowiedzi prawdziwych inżynierów odnoszące się tematycznie do ich pracy. Dają one wgląd w problemy zawodowe inżynierów i ich ulubione projekty, w merytorycznym powiązaniu z wiedzą przyswojoną przez dzieci. Umiejętności konstrukcyjne są ważne nie tylko dla dzieci pragnących w przyszłości zostać inżynierami. Formułowanie pytań, tworzenie w wyobraźni możliwych rozwiązań, kreatywne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów przydadzą się każdemu, niezależnie od wybranego zawodu. Nie zapominajcie jednak, że nasze propozycje to przede wszystkim dobra zabawa!

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

5 osób kupiło
8
Reranie. Profilaktyka, diagnoza, korekcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reranie. Profilaktyka, diagnoza, korekcja
Dostępny
14 szt.

Praca adresowana jest do szerokiego grona czytelników - logopedów, studentów pedagogiki, psychologii i logopedii oraz rodziców i nauczycieli, a także do wszystkich tych, których łączy chęć poznania zjawiska znanego prawie wszystkim ze słyszenia, czyli rerania, nazwanego też rotacyzmem. Książka zawiera informacje o tym, dlaczego r jest głoską trudną do wymówienia, kiedy dźwięk ten powinien pojawić się w wymowie dziecka i jakie czynniki mogą ten proces zakłócić, czym charakteryzuje się wadliwa artykulacja r oraz na czym polega korekcja rerania.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

4 osoby kupiły
9
Psi Patrol. Pojazd patrol cruiser Chase - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pojazd patrol cruiser Chase
Spin Master, Psi Patrol
Dostępny
105 szt.

Pojazd do patrolowania okolicy z figurką ulubionego bohatera bajki.

89,65 zł
80,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,96 zł

4 osoby kupiły
10
Nadzieja od zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja od zwierząt
Dostępny
79 szt.

Powrót do świata tajemnic i głosów przeszłości. Kontynuacja Florentyny od kwiatów historia naznaczona śmiercią, miłością i szaleństwemJest rok 1968, w radiu rozbrzmiewa głos Niemena, a kraj wrze od niepokojów. Również w Sokołowie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Coś złowieszczego budzi się w lasach, nad drzewami unosi się magiczna melodia cygańskich skrzypiec.Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Nadzieja właśnie rozpoczyna studia na wydziale weterynarii. Dziewczyna widzi i czuje więcej, rozumie mowę zwierząt, a jej życie to historia o tym, co ukryte i niezwykłe. Ścieżki życia rudowłosej Dziubówny prowadzą od rodzinnego Sokołowa, przez Poznań, aż do mrocznej Puszczy Białowieskiej. To tam, w szeleście liści i wśród drżenia ćmich skrzydeł, Nadzieja próbuje odnaleźć szczęście.Nowa powieść Agnieszki Kuchmister to pełna empatii gawęda o upływającym czasie, przemijaniu i naszym miejscu w świecie, który dzielimy z innymi czującymi istotami.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

4 osoby kupiły
11
Psi Patrol. Rycerze. Helikopter Skye - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Rycerze. Helikopter Skye
Spin Master, Psi Patrol
Dostępny
10 szt.

Połącz siły ze Skye w ekscytujących misjach z jego Psim Patrolem, przekształcając pojazd Deluxe! Pojazd Skye zawiera detale i stylizację inspirowane smokami oraz ekscytującą transformację narzędzia ratunkowego. Ubrany w zbroję Rescue Knights, Skye (w zestawie figurka kolekcjonerska) jest gotowy, aby uratować dzień w Barkingburgu. Gdy przyjaciel smoka ma kłopoty, posadź Skye za kierownicą i ruszaj na ratunek! Naciśnij turbinę wiatrową, a z tyłu wyskoczy wyrzutnia! Eksploruj swoją wyobraźnię, aby tworzyć niesamowite średniowieczne akcje ratunkowe, takie jak te z popularnego programu telewizyjnego.

87,90 zł
79,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,79 zł

3 osoby kupiły
12
Psi Patrol. Pojazd Marshall - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pojazd Marshall
Spin Master, Psi Patrol
Dostępny
33 szt.

Pojazd i figurka wiernie odwzorowujące ulubionego bohatera bajki.

75,90 zł
68,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,59 zł

3 osoby kupiły
13
Łopatka spychacz TechnoK 1202 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,00 zł
7,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
14
Psi Patrol. Helikopter Skye - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Helikopter Skye
Spin Master, Psi Patrol
Dostępny
8 szt.

Helikopter posiada trzy ruchome kółka, dzięki którym bez problemu może poruszać się po powierzchniach płaskich. Szczeniaka Skye można umieścić w kokpicie za sterami pojazdu.

75,90 zł
68,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,59 zł

2 osoby kupiły
15
Psi Patrol. Pojazd śnieżny Everest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pojazd śnieżny Everest
Spin Master, Psi Patrol
Dostępny
159 szt.

Figurka i pojazd wiernie odwzorowujący ulubioną bohaterkę bajki.

75,90 zł
68,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,59 zł

2 osoby kupiły
16
Psi Patrol. Rycerze. Rocky pojazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Psi Patrol. Rycerze. Rocky pojazd
Spin Master, Psi Patrol
Dostępny
1 szt.

Połącz siły z Rockym w ekscytujących misjach z jego Psim Patrolem, przekształcając pojazd Deluxe! Pojazd Rocky'ego ma detale i stylizację inspirowane smokami oraz ekscytującą transformację narzędzia ratunkowego. Ubrany w zbroję Rescue Knights Rocky (w zestawie figurka kolekcjonerska) jest gotowy, aby uratować dzień w Barkingburgu. Gdy przyjaciel smoka ma kłopoty, posadź Rocky'ego za kierownicą i ruszaj na ratunek! Naciśnij spojler, aby aktywować jego przegubowe narzędzie ratownicze i użyć go do usunięcia przeszkód! Eksploruj swoją wyobraźnię, aby tworzyć niesamowite średniowieczne akcje ratunkowe, takie jak te z popularnego programu telewizyjnego.

105,90 zł
81,54 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 24,36 zł

2 osoby kupiły
17
Hotel Bertram - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel Bertram
Dostępny
51 szt.

Hotel Bertram to miejsce staroświeckie, podobnie jak jego goście. Codzienne rytuały bywalców zakłóca ciąg niezwykłych zdarzeń: zamach na dziedziczkę fortuny, powtarzające się kradzieże, napad na pociąg, wypadek roztargnionego kanonika. Podejrzanych przybywa, a wszystkie ślady prowadzą do hotelu, który pogrąża się we mgle... także mylnych tropów! Panna Marple jest wprawdzie w podróży sentymentalnej, ale pilnie obserwuje, a zdarza się, że i podsłuchuje... Jej intuicja oraz celne wnioski pomogą policji rozwikłać skomplikowaną intrygę.Thriller z przenikliwymi obserwacjami dotyczącymi postępu oraz nieuniknionych zmian pokoleniowych i obyczajowych.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
18
Psi Patrol. Rycerze. Rubble pojazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Rycerze. Rubble pojazd
Spin Master, Psi Patrol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Połącz siły z Zumą w ekscytujących misjach z jego Psim Patrolem, przekształcając pojazd Deluxe! Pojazd Zumy zawiera detale i stylizację inspirowane smokami oraz ekscytującą transformację narzędzia ratunkowego. Ubrany w zbroję Rescue Knights, Zuma (w zestawie figurka kolekcjonerska) jest gotowy, aby uratować dzień w Barkingburgu. Gdy przyjaciel smoka ma kłopoty, posadź Zumę za kierownicą i ruszaj na ratunek! Naciśnij turbinę wiatrową, a z tyłu wyskoczy wyrzutnia! Eksploruj swoją wyobraźnię, aby tworzyć niesamowite średniowieczne akcje ratunkowe, takie jak te z popularnego programu telewizyjnego.

105,90 zł
95,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,59 zł

1 osoba kupiła
19
Barwny świat pigmentów mineralnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barwny świat pigmentów mineralnych
Dostępny
3 szt.

Badania pigmentów i warstw malarskich dotyczą mineralogii, historii sztuki, konserwacji zabytków i archeologii. Ich celem jest uzyskanie informacji o warsztacie malarza - m.in. o tym, jakich używał pigmentów i skąd one pochodziły. Interesujące są powiązania między szkołami artystycznymi i pojedynczymi twórcami, zasięg sieci handlowych w obrocie materiałami malarskimi oraz stopień rozpoznania i eksploatacji złóż oraz wystąpień surowców pigmentów. Można rozpoznać moment wprowadzenia pigmentu do obiegu i czas zaprzestania jego używania. Pomocne jest to w datowaniu malowideł. Pojawienie się kosztownych pigmentów wskazuje na wzrost upodobania do luksusu. Badania pigmentów w dziełach sztuki, których data powstania jest znana, pozwalają na uściślanie niejednoznacznego ich nazewnictwa stosowanego w dawnych traktatach. Wiadomo, że istnieją nietypowe, zaskakujące sytuacje wykorzystania materiałów malarskich antyku do zdobień dużo późniejszych. Współcześni konserwatorzy dzieł sztuki poszukują optymalnych odpowiedników materiałów używanych przez dawnych mistrzów i rzemieślników. Identyfikowane są pierwotne barwy substancji, które wskutek różnych czynników uległy przemianom kolorystycznym - chemicznym i mineralnym. Historycy sztuki i kryminolodzy ustalają rodzaj materiałów malarskich (w tym pigmentów), co umożliwia odkrywanie fałszerstw oraz bywa dowodem innych przestępstw.

14,99 zł
1 osoba kupiła
20
It Ends with Us - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
It Ends with Us
Dostępny
114 szt.

In this ?brave and heartbreaking novel that digs its claws into you and doesn?t let go, long after you?ve finished it? (Anna Todd, New York Times bestselling author) from the #1 New York Times bestselling author of All Your Perfects, a workaholic with a too-good-to-be-true romance can?t stop thinking about her first love. Lily hasn?t always had it easy, but that?s never stopped her from working hard for the life she wants. She?s come a long way from the small town where she grew up?she graduated from college, moved to Boston, and started her own business. And when she feels a spark with a gorgeous neurosurgeon named Ryle Kincaid, everything in Lily?s life seems too good to be true. Ryle is assertive, stubborn, maybe even a little arrogant. He?s also sensitive, brilliant, and has a total soft spot for Lily. And the way he looks in scrubs certainly doesn?t hurt. Lily can?t get him out of her head. But Ryle?s complete aversion to relationships is disturbing. Even as Lily finds herself becoming the exception to his ?no dating? rule, she can?t help but wonder what made him that way in the first place. As questions about her new relationship overwhelm her, so do thoughts of Atlas Corrigan?her first love and a link to the past she left behind. He was her kindred spirit, her protector. When Atlas suddenly reappears, everything Lily has built with Ryle is threatened.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

2 osoby kupiły
21
Wielki sennik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki sennik
Dostępny
1051 szt.

Czy wyśnione obrazy są przypadkowe i bezcelowe? A może zawierają przekazy, które, odpowiednio zinterpretowane, pomagają rozumieć siebie i ukryte motywy postępowania? Czy da się dzięki snom znaleźć odpowiedzi na dręczące pytania, zrozumieć swoje pragnienia i lęki? Jak skutecznie przypominać sobie sny, które umykają zaraz po przebudzeniu? Wielki sennik składa się z dwóch części. Teoretyczna w fascynujący sposób przedstawia wiedzę o snach: od starożytności, przez średniowiecze i nauki Freuda, po najnowsze odkrycia nauki związane z fizjologią snu. Autor podpowiada, jak sny mogą nam pomóc odzyskać harmonię, rozwiązać konflikty, rozwijać zdolności. Daje także proste ćwiczenia i uczy prowadzenia dzienniczka snów. Wyjaśnia, jak rozwijać umiejętność interpretacji i unikać przy tym błędów, jak pokonywać wewnętrzne opory przed analizowaniem nieraz trudnych do zaakceptowania przekazów, a nawet ? jak pośrednio sterować przebiegiem snów. Część praktyczna to ułożony w porządku alfabetycznym leksykon zawierający opis znaczeń symboli sennych. Pochodzą one i ze źródeł historycznych, i opierają się na wynikach nowoczesnych badań. Co to znaczy, gdy śni nam się duch, raj, jabłko lub żaba? Które znaki są pozytywne, a które zapowiadają kłopoty? To i wiele więcej znajdziecie w tym międzynarodowym bestsellerze.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
22
Stany nagłe u psów i kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stany nagłe u psów i kotów
Dostępny
15 szt.

Spis Treści:1. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa Magdalena Kalwas-Śliwińska2. AFAST badanie FAST jamy brzusznej Anna Kosiec-Tworus3. TFAST badanie FAST klatki piersiowej Anna Kosiec-Tworus4. Anafilaksja Magdalena Kalwas-Śliwińska5. SIRS i sepsa Magdalena Kalwas-Śliwińska6. Wstrząs hipowolemiczny Magdalena Kalwas-Śliwińska7. Udar cieplny Monika Januchta-Kurmin8. Arytmie zagrażające życiu Agnieszka Noszczyk-Nowak9. Tamponada serca Agnieszka Noszczyk-Nowak, Magdalena Kalwas-Śliwińska10. Kardiogenny obrzęk płuc Magdalena Kalwas-Śliwińska11. Drgawki i stan padaczkowy Magdalena Kalwas-Śliwińska12. Pourazowe uszkodzenie mózgu Magdalena Kalwas-Śliwińska13. Sód, potas zaburzenia stężenia w surowicy Magdalena Kalwas-Śliwińska14. Wapń, fosfor zaburzenia stężenia w surowicy Magdalena Kalwas-Śliwińska15. Wodobrzusze i krwawienie do jamy brzusznej Magdalena Kalwas-Śliwińska16. Hipoalbuminemia Magdalena Kalwas-Śliwińska17. Hipoglikemia Magdalena Kalwas-Śliwińska18. Cukrzycowa kwasica ketonowa Magdalena Kalwas-Śliwińska19. Przełom nadnerczowy Magdalena Kalwas-Śliwińska20. Astma kotów (alergiczny nieżyt oskrzeli) Roman Lechowski, Joanna Bonecka21. Niedrożność górnych dróg oddechowych Magdalena Kalwas-Śliwińska22. Niedrożność cewki moczowej Marcin Bojarski23. Ostre uszkodzenie nerek Agnieszka Neska-Suszyńska24. Ostre zapalenie trzustki Roman Lechowski, Joanna Bonecka25. Rozszerzenie i skręt żołądka Marcin Bojarski26. Parwowiroza psów Tadeusz Frymus27. Ostra niewydolność wątroby Magdalena Kalwas-Śliwińska28. Oparzenia Magdalena Kalwas-Śliwińska29. Dermatologiczne stany nagłe Joanna Karaś-Tęcza, Joanna Dawidowicz30. Ukąszenie przez żmiję zygzakowatą (Vipera berus) Magdalena Kalwas-Śliwińska31. Zatrucie rodentycydami antykoagulacyjnymi Magdalena Kalwas-Śliwińska32. Tężec Magdalena Kalwas-Śliwińska

169,00 zł
1 osoba kupiła
23
Korektor GRIP w długopisie metalowa końcówka p24 88753 Patio   cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
1 osoba kupiła
24
Live At Esterhazy Palace. CD + Blu-ray Disc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
132,90 zł
1 osoba kupiła
25
UA Zestaw do pieczenia TechnoK art.5033 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,56 zł
14,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,57 zł

1 osoba kupiła
26
Poznajmy się - tablice edukacyjne pol.-ukr. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Poznajmy się - tablice edukacyjne pol.-ukr.
Dostępny
7 szt.

Unikatowa na rynku! Książka dla dzieci z podstawowymi słówkami i zwrotami po polsku i ukraińsku. Ułatwia porozumiewanie się w szkole, w przedszkolu i podczas zabawy. Zawiera fonetyczny zapis wymowy w obu językach. Fajne, kolorowe ilustracje i dodatkowo - strony do kolorowania.

10,70 zł
5,03 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 5,67 zł

2 osoby kupiły
27
Psi Patrol. Rycerze. Zuma pojazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Psi Patrol. Rycerze. Zuma pojazd
Spin Master, Psi Patrol
Dostępny
3 szt.

Połącz siły z Zumą w ekscytujących misjach z jego Psim Patrolem, przekształcając pojazd Deluxe! Pojazd Zumy zawiera detale i stylizację inspirowane smokami oraz ekscytującą transformację narzędzia ratunkowego. Ubrany w zbroję Rescue Knights, Zuma (w zestawie figurka kolekcjonerska) jest gotowy, aby uratować dzień w Barkingburgu. Gdy przyjaciel smoka ma kłopoty, posadź Zumę za kierownicą i ruszaj na ratunek! Naciśnij turbinę wiatrową, a z tyłu wyskoczy wyrzutnia! Eksploruj swoją wyobraźnię, aby tworzyć niesamowite średniowieczne akcje ratunkowe, takie jak te z popularnego programu telewizyjnego.

99,90 zł
80,92 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 18,98 zł

1 osoba kupiła
28
Świadek oskarżenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadek oskarżenia
Dostępny
125 szt.

Zbiór dwunastu ulubionych przez Agatę Christie historii, w których pisarka „zagląda do innego świata”. Tropi tajemnice zjawisk nadprzyrodzonych i głosy z zaświatów, zajmuje się szaleństwem oraz intuicją. Zaświaty używają do komunikacji radia, błękitnej wazy albo kostiumu. Pisarka demaskuje ludzki strach przed nieznanym oraz naiwność. Przewrotnych tricków i nastrojowych scen grozy nie brakuje, a literacki kunszt Christie pozwala powrócić bezpiecznie do świata, który ma trzy wymiary.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
29
Best Of Blues, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Best Of Blues, Winyl
Various Artists, Legendary Artists
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Płyta Best of Blues to zestaw 16 przebojów bluesowych leged na czarnym wosku, wydana w serii Legendary Artists. Wykonawca: VARIOUS ARTISTS, Gatunek: BLUES, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2022, Dźwięk: STEREO, Kolor: BLACK, Nagrane strony: 2, Rozmiar: 12", Prędkość: 33 1/3 RPM, Gramatura: 180 GRAM / 12", Kraj: Zagraniczna, Wydawca: LEGENDARY ARTISTS, Compilation: YES

84,90 zł
76,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

1 osoba kupiła
30
Cenzorskie lekcje literatury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cenzorskie lekcje literatury
Dostępny
11 szt.

Cenzorskie lekcje literatury zawierają niezwykle cenne ustalenia w dwóch ? powiązanych ze sobą ? obszarach: historii literatury i historii peerelowskiej cenzury. Obydwie te sfery w czasach PRL wzajemnie się dopełniają, dopowiadają i komentują. Marzena Woźniak-Łabieniec ukazuje związki ideologii i sztuki, analizuje najróżniejsze formy oddziaływania, w których tekst poetycki i prozatorski podlega modyfikacji, lecz także wchodzi w interakcję z zaleceniami urzędników z Mysiej. Śledzenie tych zależności jest zadaniem, przed jakim staje badaczka. Do najtrudniejszych zaś należy tropienie zjawiska autocenzury. W tym zakresie funkcjonowanie Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk poczyniło być może największe szkody. Cenzorskie lekcje literatury śledzą zatem to, co można wypatrzeć w archiwach GUKPPiW, ale też notatkach samych pisarzy, w których komentują oni uwagi pracowników komunistycznego ministerstwa prawdy. [?] Rzecz jest napisana z filologiczną wnikliwością i rzetelnością, jaka winna cechować badacza tematyki cenzury peerelowskiej. Rozważania analityczne Marzena Woźniak-Łabieniec wspiera kwerendą archiwalną oraz rozległą lekturą literatury przedmiotowej (dotyczącą dorobku pisarzy aktywnych twórczo w czasach PRL). Z recenzji prof. dr. hab. Sławomira Buryły (Uniwersytet Warszawski) Zdumiewa pasja, z jaką autorka wydobywa z przepastnych archiwów ?po-PRL-owskich? oraz z archiwów pisarzy nieznane fakty, wydarzenia oraz nigdy niepublikowane fragmenty, które ? tak bywa ? zmieniają konteksty interpretacyjne wielu utworów, a w przypadku omawianej książki ? Parnickiego, Rymkiewicza, Nowakowskiego, Różewicza i Miłosza. To są po prostu badania ważne dla historyków literatury (i szerzej ? historyków PRL) oraz interpretatorów literatury. Dlatego bardzo wysoko oceniam poziom merytoryczny prezentowanej książki, jej ważność w obrębie dyscypliny literaturoznawstwa, doceniam też uważność i skrupulatność autorki w odniesieniu do stanu badań. Z recenzji prof. dr. hab. Józefa Olejniczaka (Uniwersytet Śląski)

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

31
Stanisław Bareja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Bareja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.26

Stanisława Bareję można uznać chyba za najbardziej konsekwentnego reżysera działającego w okresie PRL. Realizował wyłącznie filmy i seriale należące do gatunków rozrywkowych. W jego dorobku są przede wszystkim komedie, ale też kryminały. Brak dramatów społecznych, wojennych, historycznych? Już ta niezwykła konsekwencja jest wystarczającym powodem, aby przyjrzeć się bliżej Stanisławowi Barei. Gdyby bowiem żył i tworzył w tym samym okresie historycznym, lecz w jakimś innym zachodnim kraju, nie byłoby niczego dziwnego w tym, że specjalizował się on w kinie rozrywkowym, które w dodatku przynosi zyski. Jednak w PRL niekoniecznie musiało to być najłatwiejsze i oczywiste. Od sztuki i jej twórców wymagano zaangażowania i stosownej powagi. Gatunków rozrywkowych ? w filmie, ale również w literaturze ? nie ceniono. Jednocześnie nieustannie apelowano i nawoływano do tworzenia socjalistycznej kultury masowej, do produkcji utworów rozrywkowych, które jednak będą wierne ideologicznym pryncypiom. Później, jakże często, narzekano na gotowe już komedie czy kryminały. Ze Wstępu

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

32
Ukulele Songs (Reedycja). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukulele Songs (Reedycja). Winyl
Eddie Vedder, Universal Music Polska
Dostępny
10 szt.

154,90 zł
151,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,10 zł

33
Poszukiwanie tożsamości w kraju (nie)pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwanie tożsamości w kraju (nie)pamięci
Dostępny
2 szt.

Publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą filmom austriacko-żydowskiej reżyserki Ruth Beckermann. Jej dzieła zostały opisane w odniesieniu do tradycji artystów nazywanych Nestbeschmutzerami. Książka pokazuje, jak dokumentalna twórczość stała się dla Beckermann formą poszukiwania własnej tożsamości jako Żydówki wychowanej i mieszkającej w powojennej Austrii. Czytelnik ma również okazję zapoznać się z kontekstem kulturowym, historycznym oraz politycznym, który ukształtował jej postawę. Analizy filmów, wzbogacone o odwołania do teorii z zakresu culture studies i memory studies, pozwalają pokazać, jak Austrię oraz jej mieszkańców postrzega Beckermann ? artystka, która ? podobnie jak skandalista Thomas Bernhard czy noblistka Elfriede Jelinek ? ?kala własne gniazdo?, ale jednocześnie nieustannie szuka w nim miejsca dla siebie.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

34
Techniki położnicze i prowadzenie porodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki położnicze i prowadzenie porodu
Dostępny
150 szt.

Nowa odsłona serii Biblioteka Położnej Bogato ilustrowane kompendium dla położnych, studentów kierunku położnictwo i ratowników medycznych. W książce szczegółowo i starannie opisano takie zagadnienia jak: opieka położnicza podczas porodu, anatomiczne i fizjologiczne podstawy porodu, badanie podmiotowe i przedmiotowe rodzącej, monitorowanie stanu płodu, poród prawidłowy, postępowanie z noworodkiem, powikłania przebiegu porodu, opieka nad rodzącą i dzieckiem podczas porodu w przypadku współistnienia chorób matki, standard organizacji opieki okołoporodowej w warunkach szpitalnych i pozaszpitalnych, zasady postępowania z ciężarną i rodzącą biorącą udział w katastrofie, czy wypadku komunikacyjnym. Treści są zgodnie z zaleceniami WHO, wytycznymi ICM, FIGO, PTGiP oraz zasadami opieki okołoporodowej opartej na dowodach naukowych czy też w ujęciu transkulturowym. ?Techniki położnicze i prowadzenie porodu? to obowiązkowa lektura zarówno dla doświadczonych praktyków, jak i osób rozpoczynających kształcenie w dziedzinie położnictwa.

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

35
Broń Wojska Polskiego 1939-1945. Lotnictwo i Marynarka Wojenna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broń Wojska Polskiego 1939-1945. Lotnictwo i Marynarka Wojenna
Dostępny
862 szt.

W leksykonie przedstawiono 55 typów najważniejszych samolotów używanych na wszystkich frontach II wojny światowej przez Polskie Siły Powietrzne. Wiele uwagi poświecono samolotom przygotowanym do produkcji w IV kwartale 1939 r. i na początku 1940 r. Książka zawiera opisy nie tylko samolotów bojowych, ale także łącznikowych, sanitarnych, szkolno-treningowych i transportowych. Przedstawiono ponadto 36 okrętów Polskiej Marynarki Wojennej i 24 jednostki Flotylli Rzecznej (do 1931 r. Flotylla Pińska) Marynarki Wojennej. Każdy opis ilustrowany jest kolorową sylwetką boczną i zdjęciem. Jednostki Flotylli Rzecznej MW, działające w 1939 r. na Wiśle i na rzekach Polesia zostały omówione tak szeroko po raz pierwszy w literaturze polskiej.

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

36
Dmuchane SPA Jacuzzi 4 osobowe 180 cm x 66 cm Bestway 60009 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dmuchane SPA Jacuzzi 4 osobowe 180 cm x 66 cm Bestway 60009
Bestway
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

2 870,90 zł
Powiadomienie
37
Klej w płynie Crystal Glue z aplikatorem 50ml PVA p24 36247 Patio   cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
38
Klej w płynie Crystal Glue z aplikatorem 125ml PVA p12 36261 Patio   cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
39
Klej w płynie Patio 40ml Liquid Glue p12 17367   cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
40
Zestaw geometryczny 3 elementy tęcza/pastel 03270 Colorino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw geometryczny 3 elementy tęcza/pastel 03270 Colorino
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.22

13,99 zł
Powiadomienie
41
Kredki świecowe Jumbo 8 kolorów 34746 Colorino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
42
ABAKUS ANGELCARE Pojemnik na pieluchy Dress Up - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABAKUS ANGELCARE Pojemnik na pieluchy Dress Up
Abakus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.07

Pierwszy taki pojemnik, który pozwala rodzicom na dopasowanie jego wyglądu do wystroju i kolorystyki pokoju dziecięcego. Pojemnik jest w kolorze białym i nakładając na niego specjalny materiałowy rękaw można dopasować go do swojego stylu. Konstrukcja pojemnika zapewnia prostą obsługę i higieniczne opróżnianie. Podczas opróżniania pojemnika nie ma kontaktu z brudnymi pieluszkami, a nieprzyjemne zapachy nie wydostają się na zewnątrz. Zabezpieczony nożyk wewnątrz pojemnika ułatwia odcinanie worka. Wielowarstwowy worek foliowy zapewnia nieprzepuszczalność powietrza, bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Wkłady foliowe przeznaczone do używania z pojemnikiem Dress Up mają ośmiokątny kształt, co ułatwia wrzucanie do pojemnika większych pieluszek. W komplecie z pojemnikiem jeden wkład foliowy (kolorowe rękawy i dodatkowe wkłady do kupienia osobno) Wyprodukowany we Francji.

114,80 zł
103,32 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,48 zł

43
Temperówka z gumką 2w1 p24 39116 Patio   cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
44
Psi Patrol. Pojazd Recycle Truck Rocky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pojazd Recycle Truck Rocky
Spin Master, Psi Patrol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.17

Zestaw składa się z figurki Rocky'ego, odważnego bohatera z bajki. Jego nieodzownym atrybutem jest duża śmieciarka. Produkt idealny na prezent.

75,90 zł
68,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,59 zł

45
Zestaw upominkowy mini 15721 Colorino Kids - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw upominkowy mini 15721 Colorino Kids
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

32,90 zł
Powiadomienie
46
Pieczątki Minionki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki Minionki
Multiprint
Dostępny
82 szt.

Pieczątki na licencji Minionki. W skład zestawu wchodzą: 4 pieczątki, 1 poduszeczka do tuszu i 7 pisaków.

45,41 zł
47
Frecuencias A2 Przewodnik metodyczny + Extension Digital + eBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frecuencias A2 Przewodnik metodyczny + Extension Digital + eBook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.13

Przewodnik metodyczny dla nauczycieli, który ułatwia korzystanie z podręcznika z serii Frecuencias A2 w klasie, wersja papierowa i cyfrowa (działa przez 3 lata od momentu aktywacji). Obejmuje: dostęp do systemu ELEteca: materiały do wyświetlania na ekranie lub do druku, nagrania i transkrypcje zadań, aneksy i dodatkowe zasoby edukacyjne, filmy z serii Hostal Babel wraz z ich transkrypcjami, propozycje sposobów eksploatacji wiedzy wraz z przykładami dodatkowych aktywności, klucz odpowiedzi do ćwiczeń z serii, użycie dydaktyczne, odpowiedzi do kart pracy, tablice czasowników i słowniczek, załącznik z ćwiczeniami do pracy z tekstami Hiszpańskiej Akademii Królewskiej.

146,00 zł
132,86 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,14 zł

48
Pieczątki Animal Crossing Box - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki Animal Crossing Box
Multiprint
Dostępny
155 szt.

Pieczątki na licencji Animal Crossing. W skład zestawu wchodzą: 4 pieczątki, 1 poduszeczka do tuszu i 7 pisaków.

45,41 zł
49
Kolorowe piksele pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe piksele pod wodą
Avenir
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.28

Piksele to nowy wymiar zabawy z Avenir. Do dyspozycji dziecka jest niesamowity gigantyczny plakat wydrukowany w żywych kolorach i z interesującą grafiką bajkowego, podwodnego świata. Zadaniem dziecka jest dopasować małe naklejki do odpowiednich ponumerowanych kwadratów, aby ukończyć pikselową mozaikę. Zabawa wspomaga koordynację ruchową i uczy rozpoznawania liczb oraz cierpliwości. Kolorowy obrazek spodoba się dzieciom, zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. W zestawie: - plakat (wymiary: 84 x 29 cm) - 800 naklejek z pianki EVA

37,70 zł
33,93 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,77 zł

50
Piramidka / wieża edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Piramidka / wieża edukacyjna
BAM BAM
Dostępny
42 szt.

Multikolorowa piramidka dostarczy dziecku całą gamę wrażeń sensorycznych aktywnie wspierających jego rozwój. Małe palce z wielkim zaangażowaniem będą odkrywać różnorodność kształtów i powierzchnię obręczy – szpulek, których bajeczne, kontrastujące kolory przyciągają wzrok i stymulują percepcję wzrokową. Możliwość układania obręczy piramidki na różne sposoby, w tym i poprzecznie, jak i możliwość turlania nimi, podrzucania, czy swobodnego układania, poza rozwojem zdolności manualnych i motorycznych rozwija także kreatywne i abstrakcyjne myślenie. Tych 6 pierścieni piramidki uczy dziecko także rozróżniania kształtów i wielkości, a połączone razem na statywie tworzy piękną kompozycję. Zabawka wykonana z najwyższej jakości materiałów, bez ftalanów, certyfikowana zgodnie z normą EN-71 oraz CE.

57,90 zł
48,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,26 zł

51
Teczka Kopertowa Pp A4 Zatrz Wpin Przez A 12/28 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

52
Pieczątki Psi Patrol w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki Psi Patrol w walizce
Multiprint
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Zawartość: 7 pieczątek, 3 zmywalne pisaki, 1 notes, 1 plastikowe pudełko z gabką nasączoną tuszem Wiek: 3+

76,51 zł
Powiadomienie
53
UA Hustawka TechnoK 1660 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
74,48 zł
67,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,45 zł

54
UA Sorter Bus TechnoK 5903 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,37 zł
31,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,54 zł

55
Łopatka + Grabie TechnoK 2391 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,89 zł
26,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

56
UA Taczka 2 TechnoK 1059 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
82,96 zł
74,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,30 zł

57
Zabawka młyn 5 TechnoK art.1387 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

58
Łamigłówki mądrej główki. Mój pierwszy zeszyt aktywizujący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki mądrej główki. Mój pierwszy zeszyt aktywizujący
Dostępny
2 szt.

Lubisz zagadki logiczne? Lubisz bawić się cyframi i liczbami? Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek i zadań logicznych! Weź do ręki ołówek oraz kredki i zaproś do zabawy szare komórki. Szybko przekonasz się, że myślenie może być przygodą - pasjonującą i kształcącą. Baw się dobrze!

23,99 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,00 zł

59
Wiersze dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej wpisały się do kanonu polskiej literatury. Należą do tych wierszy, które dzieci uwielbiają słuchać, dorośli czytać, a piosenkarze śpiewać. Od pokoleń oczarowują najmłodszych czytelników bliską dziecięcej wyobraźni tematyką i urzekającą melodią polskiego języka. W wierszach mowa jest o bocianach, krasnoludkach, dzieciach bawiących się w ogrodzie, dojrzewających w sadzie owocach. Wsłuchując się w utwory Marii Konopnickiej, dzieci oddychają pięknem polskiej przyrody, uczestniczą w dziecięcych zabawach, uczą się polskich obyczajów. Lektura dla klasy I szkoły podstawowej

23,50 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,7%
oszczędzasz 6,51 zł

60
Twórczość 3/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 3/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Najstarsze polskie czasopismo literackie. Jego redaktorami byli m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wyka czy Adam Ważyk. Publikuje poezję, prozę i eseje wybitnych pisarzy, przede wszystkim polskich. Pozostaje otwarte również na interesujące debiuty. Na każdy numer składają się stałe działy, m.in. o nowościach wydawniczych i krótkie eseje o teatrze, filozofii, sztukach plastycznych i literaturze obcej. Stali współpracownicy tytułu to Małgorzata Baranowska, Jan Błoński, Tomasz Burek, Janusz Głowacki, Michał Głowiński, Jerzy Kwiatkowski, Włodzimierz Paźniewski, Edward Stachura i Henryk Waniek.

9,80 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

61
Kalliope. Austria II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalliope. Austria II
Dostępny
3 szt.

Kobieta postrzegana jest często jako przedstawicielka tak zwanej słabej płci. Ów stereotyp mógł się przyjąć z uwagi na jej z pozoru słabsze uwarunkowania fizyczne. Drobna budowa ciała, mniejsza siła oraz brak chęci dominacji sprawiły, że kobieta z założenia znalazła się na nieuprzywilejowanej pozycji. Jednak przyjęcie na siebie trudów życia codziennego plasuje ją niekwestionowanie na najwyższym stopniu podium, przeznaczonym dla zawodników walczących na ringu codzienności wbrew wpajanym już od dzieciństwa utartym wzorcom społecznym. Nie bez przyczyny zwykło się nazywać kobiety siłaczkami. Ich siła przejawia się bowiem w niezwykle stabilnej i mocnej konstrukcji psychicznej, pewności siebie, samodzielności, darze przekonywania, gotowości podjęcia najtrudniejszych wyzwań. Polega ona również na umiejętności pogodzenia życia rodzinnego z zawodowym, zręczności w dyskretnym kierowaniu mężczyznami, zdolności objęcia sterów na statku płynącym w nurcie codzienności - a przy tym potrafią pozostać jednocześnie w cieniu silniejszej płci. Historia docenia takie „żelazne damy” dnia powszedniego, tym bardziej że wciąż dominujący pozostaje patriarchalny wzór społeczny, z którego przejawami ciągle mamy do czynienia na przykład w systemie zatrudniania kobiet i ich awansu oraz wynagradzania, który dopuszcza próby molestowania czy mobbingu, a także poniżania przez płeć przeciwną. Niestety ciągle jeszcze kobiety mówią słabszym głosem w polityce, a na polu naukowym są często zagłuszane przez silniejszy tubalny głos płci męskiej. Oddając więc w ręce czytelnika drugą część naszej publikacji, pragniemy przedstawić sylwetki takich właśnie siłaczek, austriackich „żelaznych ladies”, kobiet mocujących się z przeciwnościami losu, niezależnych i nieustępliwych. Kobiet, dzięki którym zmieniało się oblicze kraju. One - jak wyraźnie pokazała to wystawa „Kalliope Austria”. Kobiety w społeczeństwie, kulturze i nauce, która była inspiracją do powstania tej publikacji - potrafiły zbuntować się przeciwko niesprawiedliwości społecznej i stawać w obronie wolności i praw kobiet, które wstępując na drogę wiodącą do sfery publicznej, tworzyły ruchy kobiece. Kobiety te opowiadały się za człowieczeństwem i występowały przeciwko wojnie, zasilając szeregi ruchu oporu, a po wojnie współtworzyły nową rzeczywistość. To kobiety, które wyszły z cienia mężczyzn i odnalazły swoje powołanie na polu zastrzeżonym wówczas dla silniejszej płci - w nauce. Nie należy zapominać o kobietach mających zdecydowany wpływ na kształtowanie życia społecznego, politycznego czy kulturalnego przełomu wieków. Z czasem kobiety zapragnęły zdobyć uznanie i podbić świat. O takich kobietach jest ta książka. Agata Borek

33,00 zł
31,68 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,32 zł

62
Przekład wobec estetyk i poetyk awangardowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekład wobec estetyk i poetyk awangardowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Przekład wobec estetyk i poetyk awangardowych pod redakcją Aliny Świeściak, Piotra Fasta.

33,00 zł
31,68 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,32 zł

63
Taryfikator mandatow i punktów karnych - III 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taryfikator mandatow i punktów karnych - III 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Stan prawny 1 marca 2022 r. Taryfikator mandatów i punktów karnych to publikacja, która zawiera zestawienie w jednej tabeli naruszenia przepisu ruchu drogowego z punktami karnymi, wysokością grzywny i kodem. Pozycja określa także grzywny określone w załączniku do Ustawy o transporcie drogowym. Ponadto najnowsze wydanie zostało wzbogacone o kategorie usterek pojazdów, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego. Wyszukiwanie ułatwia przejrzysty układ (w tym wizualizacja w postaci kolorowych znaków drogowych). Pozycja warta do nabycia m. in. przez policjantów, strażników miejskich i kierowców.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

64
Nowe Książki 3/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Książki 3/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Pismo krytyki literackiej i naukowej wydawane przez Instytut Książki. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy oraz użytkowników bibliotek, wydawców, księgarzy mówiąc najogólniej: do wszystkich miłośników książek. Zawiera recenzje, rozmowy, materiały publicystyczne, informacje o ruchu wydawniczym, kronikę wydarzeń i bibliografię. Komentowane książki reprezentują rozmaite dziedziny; na łamach pisma powstaje obraz stanu piśmiennictwa w Polsce, a przynajmniej jego najistotniejszej części. Do tego sylwetki autorów, również tych, którzy - choć zasłużeni dla kultury i nauki - są mniej znani. Każdy numer przynosi omówienie około osiemdziesięciu książek w recenzjach czy notach. Osobny dodatek Kurier dopełnia treść informacyjną pisma krótkimi, pochodzącymi od wydawców notami o zapowiedziach i nowościach.

10,80 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,81 zł

65
Dialog 3/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dialog 3/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Miesięcznik "Dialog" poświęcony jest dramaturgii współczesnej - teatralnej, filmowej, radiowej i telewizyjnej. Został założony w 1956 roku przez Adama Tarna, dramatopisarza i tłumacza, który kierował pismem do 1968 roku. Ogromny wpływ na kształt miesięcznika miał Konstanty Puzyna, krytyk, który współzakładał pismo a potem był jego redaktorem naczelnym od 1972 roku aż do śmierci w 1989 roku. Naczelnymi byli także Stanisław Stampf'l (1968-1971), Jerzy Koenig (1989-1990). Od 1991 roku "Dialogiem" kieruje Jacek Sieradzki.

10,80 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,81 zł

66
Zabawka niespodzianka - tuba z konfetti mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka niespodzianka - tuba z konfetti mix
Artyk
Dostępny
8 szt.

Miks, towar wysyłany losowo, cena dotyczy jednej sztuki! Zabawka niespodzianka - tuba z konfetti. 12 ZABAWEK - 6 ZABAWEK DZIEWCZĘCYCH I 6 ZABAWEK CHŁOPIĘCYCH.

15,38 zł
13,99 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,39 zł

67
Teatr 3/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr 3/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

W magazynie publikowane są recenzje i omówienia premier w teatrach polskich oraz niektórych zagranicznych, festiwali teatralnych oraz książek poświęconych teatrowi, a także eseje i felietony o tematyce teatralnej.

10,80 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,81 zł

68
Niezwykłe dzieci, nieobce język - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe dzieci, nieobce język
Dostępny
11 szt.

Książka kompetentnie i przekrojowo ujmuje niezwykle ważną problematykę dotyczącą najistotniejszych aspektów uczenia się i nauczania języków obcych, a szczególnie potrzeb dzieci z deficytami języka, mowy i komunikacji. [...] Autorka prezentuje nowoczesne, oparte na najnowszych badaniach, a zarazem praktycznie przydatne rozwiązania, łączące naukę języka pierwszego z nauką języka obcego i nadające się do natychmiastowego zastosowania w szkolnej nauce języka obcego, jaka odbywa się w toku inkluzyjnego podejścia do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szczególnie warta podkreślenia jest umiejętność dobierania przykładów w sposób eliminujący wszelkie wątpliwości co do rodzaju braków i ułatwiająca diagnozowanie funkcjonowania komunikacyjnego ucznia.[...] Książce towarzyszy materiał filmowy ilustrujący praktyczne aspekty szkolnej nauki języka dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

69
W szkole i przedszkolu - tablice... pol.-ukr. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W szkole i przedszkolu - tablice... pol.-ukr.
Dostępny
14 szt.

Unikatowa na rynku! Książka dla dzieci z podstawowymi słówkami i zwrotami po polsku i ukraińsku. Ułatwia porozumiewanie się w szkole i w przedszkolu. Zawiera fonetyczny zapis wymowy w obu językach. Fajne, kolorowe ilustracje i dodatkowo - strony do kolorowania.

10,70 zł
5,03 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 5,67 zł

70
Ojcze nasz - malowanka dla dzieci pol.-ukr. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz - malowanka dla dzieci pol.-ukr.
Dostępny
24 szt.

Kolorowanka dla dzieci z modlitwą "Ojcze nasz" po polsku i ukraińsku z fonetycznym zapisem poprawnej wymowy, z której można nauczyć się słów modlitwy i to aż w dwóch językach! Dobra zabawa dla dzieci polskich i ukraińskich. Bawmy się, uczmy i poznawajmy wzajemnie! Gwarancja znakomitej zabawy. Książeczka ćwiczy koncentrację i precyzję, uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię.

7,04 zł
5,99 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,05 zł

71
Zdrowaś Maryjo - malowanka dla dzieci pol.-ukr. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowaś Maryjo - malowanka dla dzieci pol.-ukr.
Dostępny
32 szt.

Kolorowanka dla dzieci z modlitwą "Zdrowaś Maryjo" po polsku i ukraińsku z fonetycznym zapisem poprawnej wymowy, z której można nauczyć się słów modlitwy i to aż w dwóch językach! Dobra zabawa dla dzieci polskich i ukraińskich. Bawmy się, uczmy i poznawajmy wzajemnie! Gwarancja znakomitej zabawy. Książeczka ćwiczy koncentrację i precyzję, uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię.

7,04 zł
5,99 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,05 zł

72
Pakiet Ach, śpij, kochanie + CD + poduszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Ach, śpij, kochanie + CD + poduszka
Dostępny
8 szt.

Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga, choć, opowiem ci bajeczkę, bajka będzie długa. Najpiękniejsze chwile dziecka to te spędzone wspólnie z rodzicem. Rozkołyszcie maleństwo w rytm znanych i lubianych kołysanek, takich jak "Stary niedźwiedź", "Dorotka" i "Na Wojtusia z popielnika". Wpadające w ucho miłe dźwięki kołysanki pomogą dziecku wyciszyć się przed snem i zasnąć. Książka zawiera płytę CD z najbardziej znanymi polskimi kołysankami zaśpiewanymi przez utalentowaną artystkę Marię Holkę. Całość uzupełniona jest pięknie zilustrowanymi tekstami piosenek, a także bajką na dobranoc dla maluchów. A także piękną i wygodną poduszką.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

73
Pakiet: Król Maciuś pierwszy / Podróże Guliwera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
71,80 zł
51,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,10 zł

74
Podstawka pod telefon FlexiStand Blue Dots - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka pod telefon FlexiStand Blue Dots
Thinking Gifts
Niedostępny
Brak

Podstawka pod telefon FlexiStand Blue Dots. Flexistand to opatentowany ultra-cienki, bardzo elastyczny, przenośny uchwyt na telefony komórkowe (smartphony), e-czytniki oraz małe tablety. Telefon można umieścić pionowo lub poziomo pod dowolnym kątem. Idealnie sprawdza się do czatów wideo, oglądania filmów, czytania i pisania, robienia selfie i nie tylko.

31,44 zł
27,04 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,40 zł

75
Pakiet: Tajemnicza wyspa. Tomy 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Tajemnicza wyspa. Tomy 1-2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Pakiet składa się z dwóch tomów. Jedna z najpopularniejszych powieści Juliusza Verne’a z cyklu „Niezwykłe podróże”, zaliczana do klasyki literatury światowej. Wchodzi w skład trylogii, na którą składają się także: Dzieci kapitana Granta oraz 20 000 mil podmorskiej żeglugi. Pięciu rozbitków i jedna bezludna wyspa. Opowieść o żołnierzach, którzy podejmują dramatyczną decyzję o ucieczce przed wojną i jej przykrymi konsekwencjami. Niespodziewanie docierają na tajemniczą wyspę. Czy uda im się przetrwać bez dostępu do narzędzi i wynalazków współczesnego człowieka? Okazuje się, że wyspa kryje pewną tajemnicę… Czy rozbitkom uda się ją rozwikłać?

59,80 zł
43,06 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,74 zł

76
Koloruj i przyklejaj. Smoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruj i przyklejaj. Smoki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Smocza kolorowanka z naklejkami dla najmłodszych.

5,60 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,9%
oszczędzasz 0,61 zł

77
Płace od A do Z w pigułce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płace od A do Z w pigułce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

,,Płace od A do Z w pigułce" przedstawiają zasady naliczania obligatoryjnych składników wynagrodzenia pracownika: wynagrodzenia pomniejszonego, wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, wynagrodzenia chorobowego, zasiłków i innych obligatoryjnych składników wynagrodzenia. Syntetycznie prezentują zasady uwzględniania zmiennych składników wynagrodzenia tj: premie uznaniowe, dodatki za godziny nadliczbowe czy dodatki za pracę w porze nocnej w podstawach naliczania poszczególnych składników wynagrodzenia. W czytelny sposób, na wielu przykładach, przedstawione są zasady prawidłowego naliczania wynagrodzenia od brutto do netto, w tym dokonywania potrąceń, dla pracownika i zleceniobiorcy. Uwzględnione są również przepisy wprowadzone na czas pandemii oraz zasady rozliczania wpłat do PPK na liście płac. Osobny rozdział jest poświęcony ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu. ,,Płace od A do z w pigułce" zawierają: przestawienie zmian wprowadzonych Polskim Ładem, a także innymi nowelizacjami, które weszły w życie po 1 stycznia 2022 r. i zrewolucjonizowały zasady obliczania wynagrodzeń dla pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów zlecenia i umów o dzieło, szczegółowe omówienie zasad naliczania poszczególnych obligatoryjnych składników wynagrodzenia przysługujących pracownikom, jak i ich opodatkowania i oskładkowania, omówienie podstaw prawnych i mechanizmów naliczania wynagrodzenia z umowy zlecenia (umowy o świadczenie usług) i umowy o dzieło, wraz z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez Polski Ład, tabele i schematy, które w jasny i przystępny sposób ukazują i systematyzują prezentowane zagadnienia, pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe, podsumowanie najważniejszych zagadnień pod koniec każdego rozdziału.

231,00 zł
219,45 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,55 zł

78
Klucz znajdziesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucz znajdziesz
Dostępny
226 szt.

Metoda ta opiera się na wieloletnim doświadczeniu terapeutycznym autorki, działa na zasadzie nieosądzania i braku jakiejkolwiek interwencji, a jedynie na włączaniu neutralnej świadomości. Długo skrywane, tłumione uczucia zostają wydobyte na powierzchnię i mogą płynąć do serca, które może się wreszcie o nie zatroszczyć. Emocjonalne blokady, które utrudniają nasze relacje z samym sobą i innymi, zostają uwolnione i energia może znów swobodnie płynąć. Stając się w coraz większym stopniu sobą możemy dokonywać, czasem po raz pierwszy w życiu, naprawdę własnych wyborów, w pełni stanowić o sobie samych. Takie wyzwolenie pozwoli nam także tworzyć w przyszłości o wiele bogatsze relacje z innymi.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

79
Milczenie Gai - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milczenie Gai
Dostępny
119 szt.

Milczenie Gai to opowieść wielowymiarowa. Główna bohaterka Gaja próbuje odzyskać równowagę, zrozumieć siebie oraz poczuć pełnię szczęścia. Czy uda się jej to osiągnąć? Równolegle z jej transformacją, przemianie energetycznej ulega nasza piękna, zielona planeta. Kim są Pracownicy Światła, bohaterowie Nowej Ziemi? W książce gościnnie występują niezwykłe osoby, które swoim działaniem na rzecz człowieka i przyrody przyczyniają się do tworzenia pięknego świata. Nietypowa wiedza, obrazy malowane światłem, wspierające i optymistyczne słowa sprawią, że książka na długo pozostanie w naszej pamięci.

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

80
Szkoła na fortepian cz.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na fortepian cz.3
Tomasz Trojanowski, Impresariat Muzyczny Pro Arte
Dostępny
7 szt.

Niniejsza publikacja wprowadza w dalszy etap gry na instrumentach klawiszowych. Poprzez wybrane utwory i ćwiczenia uczeń znacząco rozwinie technikę gry. W niniejszej pozycji znajdują się utwory w różnym stylu: klasycznym i rozrywkowym - w sumie 10 utworów, ponadto wiele ćwiczeń, zadań pisemnych, tematów teoretycznych i ćwiczeń z zakresu kształcenia słuchu.

47,50 zł
42,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,75 zł

81
Żywioł i duch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywioł i duch
Dostępny
54 szt.

Książka Żywioł i Duch. O wyobraźni pneumatoforycznej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dotyczy tych wymiarów poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, które ujawniają się szczególnie w jego późnych wierszach i prowokują do podjęcia badań z pogranicza literaturoznawstwa i teologii. Pneumatoforyczność (zgodnie z greckim źródłosłowem pneumatoforyczny oznacza niosący ducha) okazuje się szczególną jakością wyobraźni poetyckiej drugiego Słowackiego, znajdującą swój wyraz na różnych poziomach organizacji tekstu. Zawarte w wierszach Baczyńskiego obrazy doświadczenia świętości w sytuacji tragicznej pozwalają na nowo odkryć jednego z najważniejszych polskich poetów XX wieku dzięki wyzwoleniu się spod wpływu legendy unieśmiertelniającej, ale i zniekształcającej obraz człowieka poszukującego odpowiedzi na najważniejsze egzystencjalne pytania. Obrazy Ducha Świętego okazują się kluczem do zrozumienia złożonej i nieortodoksyjnej, często zniekształcanej w procesie recepcji twórczości Jana Bugaja religijności poety oraz uchwycenia istoty sanctum rodzącego się w ruchu między żywiołem i Duchem.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

82
Język polski. Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

Zbliża się egzamin ósmoklasisty. Ostatnie miesiące warto wykorzystać na intensywną naukę. Rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych to najlepszy sposób, by utrwalić informacje i przećwiczyć umiejętności w praktyce Pakiet Tak zdam! Arkusze z odpowiedziami 2022 to jeszcze więcej zadań egzaminacyjnych dostosowanych do wymagań obowiązujących w tym roku szkolnym. Uczniowie mogą powtarzać dokładnie to, co naprawdę będzie potrzebne. Arkusze zawierają wyraźnie zaznaczone zadania wymagane na egzaminie ósmoklasisty w 2022 roku. Są one zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pozycja zawiera też zadania, które z uwagi na pandemię nie będą wymagane. Ta publikacja TO KLUCZ DO ZDANEGO EGZAMINU! Arkusze ósmoklasisty z odpowiedziami z języka polskiego Wydawnictwa Operon to kompleksowy zbiór arkuszy z Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu z Operonem z lat 2018–2020 wraz z odpowiedziami. Rozwiązując je, można w praktyce sprawdzić i utrwalić wiedzę przed egzaminem. Zbiór zawiera arkusze prezentowane na egzaminie ogólnopolskim, a także materiały wcześniej nieupublicznione. To jeszcze więcej zadań i testów niezbędnych podczas przygotowań. Odkryj dodatkowe arkusze do przećwiczenia przed egzaminem ósmoklasisty! Co znajdziesz w środku? • szczegółowy opis zmian na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego w 2022 roku, • arkusze zgodne z wymaganiami CKE, • karty odpowiedzi ucznia do każdego z arkuszy, • zadania egzaminacyjne sprawdzone przez ekspertów i testowane wśród uczniów, • modele odpowiedzi wraz z rozwiązaniami, • wyróżnione treści nieobowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w związku z COVID-19.

21,80 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,81 zł

83
Oporne komunikaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Oporne komunikaty
Dostępny
1 szt.

Oporne komunikaty. Strategie znaczenia w poezji współczesnej to krytycznoliteracki zbiór recenzji, esejów i artykułów poświęconych polskiej poezji współczesnej, opublikowanych w latach 20192021. Chociaż szkice z książki były wcześniej publikowane, to z poszczególnych omówień dotyczących niektórych z najważniejszych głosów w nowej polskiej poezji, jak Anna Adamowicz, Kacper Bartczak, Konrad Góra, Kamila Janiak, Radosław Jurczak, Szczepan Kopyt, Andrzej Sosnowski, Ilona Witkowska i inni wyłania się spójna krytyczna narracja. Oporne komunikaty to próba zestawienia i prze- analizowania sposobów, na jakie współcześni poeci i poetki definiują i ustalają scenę wypowiedzi swoich wierszy: miejsce, z którego mówią, bądź podstawowe ramy sytuacji komunikacyjnej. Na bazowym poziomie książka stanowi próbę odpowiedzi na niektóre z zasadniczych pytań krytyki współczesnej: czego potrzebuje wiersz, by naprawdę znaczyć w nietrywialnym sensie? W jaki sposób wiersze wysuwają swoje roszczenia do znaczeń w świecie nowoczesnym, zwłaszcza w społeczeństwie rynkowym?

30,00 zł
16,20 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 13,80 zł

84
Matematyka. Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Zbliża się egzamin ósmoklasisty. Ostatnie miesiące warto wykorzystać na intensywną naukę. Rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych to najlepszy sposób, by utrwalić informacje i przećwiczyć umiejętności w praktyce Pakiet Tak zdam! Arkusze z odpowiedziami 2022 to jeszcze więcej zadań egzaminacyjnych dostosowanych do wymagań obowiązujących w tym roku szkolnym. Uczniowie mogą powtarzać dokładnie to, co naprawdę będzie potrzebne. Arkusze zawierają wyraźnie zaznaczone zadania wymagane na egzaminie ósmoklasisty 2022. Są one zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Możesz też zobaczyć zadania, które z uwagi na pandemię nie będą wymagane. Ta publikacja TO KLUCZ DO ZDANEGO EGZAMINU! Arkusze ósmoklasisty z odpowiedziami z matematyki Wydawnictwa Operon to kompleksowy zbiór arkuszy z Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu z Operonem z lat 2018–2020 wraz z odpowiedziami. Rozwiązując je można w praktyce sprawdzić i utrwalić wiedzę przed egzaminem. Zbiór zawiera arkusze prezentowane na egzaminie ogólnopolskim, a także materiały wcześniej nieupublicznione. To jeszcze więcej zadań i testów niezbędnych podczas przygotowań. Odkryj dodatkowe arkusze do przećwiczenia przed egzaminem ósmoklasisty! Co znajdziesz w środku? • szczegółowy opis zmian na egzaminie ósmoklasisty z matematyki w 2022 roku, • arkusze zgodne z wymaganiami CKE, • karty odpowiedzi ucznia do każdego z arkuszy, • zadania egzaminacyjne sprawdzone przez ekspertów i testowane wśród uczniów, • modele odpowiedzi wraz z rozwiązaniami, • wyróżnione treści nieobowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w związku z COVID-19.

21,70 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,9%
oszczędzasz 1,71 zł

85
Egzamin ósmoklasisty 2022. Angielski. Arkusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin ósmoklasisty 2022. Angielski. Arkusze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.01

Zbliża się egzamin ósmoklasisty. Ostatnie miesiące  warto wykorzystać na intensywną naukę. Rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych to najlepszy sposób, by utrwalić informacje i przećwiczyć umiejętności w praktyce.Pakiet Tak zdam! Arkusze z odpowiedziami 2022 to jeszcze więcej zadań egzaminacyjnych dostosowanych do wymagań obowiązujących w tym roku szkolnym.Uczniowie mogą powtarzać dokładnie to, co naprawdę będzie potrzebne. Arkusze zawierają wyraźnie zaznaczone zadania wymagane na egzaminie ósmoklasisty w 2022 roku. Są one zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pozycja zawiera też zadania, które z uwagi na pandemię nie będą wymagane.Ta publikacja TO KLUCZ DO ZDANEGO EGZAMINU!Arkusze ósmoklasisty z odpowiedziami z języka angielskiego Wydawnictwa Operon to kompleksowy zbiór arkuszy z Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu z Operonem z lat 2018-2020 wraz z odpowiedziami. Rozwiązując je, można w praktyce  sprawdzić i utrwalić wiedzę przed egzaminem. Zbiór zawiera arkusze prezentowane na egzaminie ogólnopolskim, a także materiały wcześniej nieupublicznione.To jeszcze więcej zadań i testów niezbędnych podczas przygotowań.Odkryj dodatkowe arkusze do przećwiczenia przed egzaminem ósmoklasisty!Co znajdziesz w środku? szczegółowy opis zmian na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego w 2022 roku arkusze zgodne z wymaganiami CKE karty odpowiedzi ucznia do każdego z arkuszy zadania egzaminacyjne sprawdzone przez ekspertów i testowane wśród uczniów modele odpowiedzi wraz z rozwiązaniami adres strony internetowej z nagraniami do odsłuchania wyróżnione treści nieobowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w związku z COVID-19

21,80 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,81 zł

86
Orły imperium. Tom 6. Przepowiednia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 6. Przepowiednia
Dostępny
119 szt.

Początek 45 roku naszej ery. Centurionowie Macro i Katon od kilku miesięcy oczekują w Rzymie na przeniesienie do nowej jednostki. Ich przyszłość w legionach nie jest jednak pewna, ponieważ pada na nich podejrzenie o zabójstwo dowódcy kohorty. Sekretarz cesarza Klaudiusza wykorzystuje tę sytuację dla swoich celów - zleca dwóm legionistom odszukanie skradzionych przez piratów tajemniczych zwojów, od których zależy bezpieczeństwo rzymskiego imperium. Macro i Katon nie wahają się ani chwili, mimo że tym razem nie mogą liczyć na swoich towarzyszy z Drugiego Legionu, a jedynie na własną odwagę i spryt. Gdy trafiają do rzymskiej floty pod rozkazy dwulicowego Witeliusza, zdają sobie sprawę, że posłano ich na pewną śmierć.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

87
Zygzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygzaki
Dostępny
93 szt.

W obskurnym, tanim pensjonacie spotykają się dwa młode talenty: Leon Wolski inżynier-chemik, którego wynalazek zrewolucjonizuje przemysł. Właśnie podpisał kontrakt z ogromną korporacją, co pozwoli mu zarobić miliony i rozwinąć swój pomysł; Krystyna Łęcka piękna, niezwykle zdolna skrzypaczka, zwyciężczyni krajowego konkursu, przed którą otwierają się drzwi kariery.Pomimo młodego wieku oboje noszą ciężkie brzemiona: on weteran wojny, z której wyniósł rany fizyczne oraz duchowe, ale także siłę i determinację do walki o swoje. Ona, sierota, cierpiała skrajną biedę, gdy jednocześnie studiowała i opiekowała się bratem hulaką i bawidamkiem, bezlitośnie ją wykorzystującym.Wolski wyjeżdża za granicę, Łęcka koncertuje w kraju. Jednak pokładają zaufanie w niewłaściwych osobach, co prowadzi do upadku zarówno twardego i zaradnego mężczyznę, jak i wrażliwą i delikatną kobietę. Nie poddają się jednak, a ich losy przecinają się niczym tytułowe zygzaki. Czy uda im się dotrzeć do szczęśliwego finału?

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

88
Pieśni Polskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśni Polskie
Dostępny
17 szt.

Zbiór Pieśni Polskie (A Ty ciągle o tych wierszach) jest rodzajem sztambucha, do którego wpisywałem swoje utwory, odnosząc się w nich do spraw, do których odnieść się, wedle mego przekonania, powinienem. W lirycznych wypowiedziach nie mogło zabraknąć spraw, którymi żyję, ważnych dla mnie, człowieka wychowanego w duchu miłości do Polski, ale i katolika, noszącego w sercu tradycję, wspomnienia domu rodzinnego, ślady historii, pamiętającego o ludziach niezłomnych. Zapisując, dostrzegam rzeczy, zjawiska, tendencje, niosące ze sobą zagrożenia, czuję się zobowiązany, aby te zagrożenia opisać, poddać czytelnikowi pod rozwagę. Stąd pragnienie, by wiersze zawarte w tym zbiorze dotarły do Czytelników, aby stawały się pomocne, by stały się pocieszeniem, współodczuwaniem, rozmową, milczeniem we wspólnym przeżywaniu.Cezary Maciej Dąbrowski

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

89
Łódka na baterie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódka na baterie
Icom
Dostępny
4 szt.

ŁÓDKA NA BATERIE 20 CM.

27,05 zł
25,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

90
Dwudziestolecie pomiędzy. Miniatury o Wolnym Mieście Gdańsku (1920-1939) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwudziestolecie pomiędzy. Miniatury o Wolnym Mieście Gdańsku (1920-193...
Dostępny
36 szt.

Mimo że okres Wolnego Miasta trwał bardzo krótko, do dziś jest żywą legendą również poza granicami Gdańska. Było to miejsce wyjątkowe, lecz na co dzień toczyło się tutaj przeciętne życie: rosły i upadały biznesy, kwitł handel, rozwijała się turystyka, ludzie szukali rozrywki w sportach czy zabawie. Emocje wzbudzało powstanie nowych obiektów, takich jak stacja radiowa, lotnisko i pierwsze centra hadlowe, oraz niezwykłe wydarzenia: przelot Grafa Zeppelina czy Światowy Kongres Esperantystów. Ta książka to obraz codzienności i niecodzienności Wolnego Miasta miejsca na granicy języków, narodów i epok.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

91
Pixie Crew Piórnik silikonowy tuba - różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pixie Crew Piórnik silikonowy tuba - różowy
Pixie Crew
Dostępny
9 szt.

Różowy silikonowy piórnik z panelem silikonowym o wymiarach 27 x 35 punktów silikonowych pikseli. Oznacza to, że jest 675 miejsc do ułożenia swoich pomysłów .Piórnik zamyka się na zamek. Pomieści wszystko co jest potrzebne w szkole: ołówki, długopisy, flamastry, linijka.Wraz z piórnikiem otrzymujesz zestaw ok. 100 kolorowych silikonowych klocków w rozmiarze S.

82,99 zł
70,54 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,45 zł

92
Reelin' And Rocking', Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reelin' And Rocking', Winyl
Chuck Berry, Legendary Artists
Dostępny
6 szt.

Legenda szeroko pojetęgo rock and rolla. Człowiek, który zrewolucjonizował cały gatunek. Był pomysłodawcą i twórcą słynnego Duck Walk [Kaczy chód]. Do inspiracji jego twórczością przyznawały się największe gwiazdy The Beatles, The Rolling Stones czy Jimmy Hendrix. Płyta Reelin'and Rocking' to zestaw 16 przebojów Arethy na czarnym wosku, wydana w serii Legendary Artists. Wykonawca: BERRY, CHUCK, Gatunek: ROCK & ROLL, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2022, Dźwięk: STEREO, Kolor: BLACK, Nagrane strony: 2, Rozmiar: 12", Prędkość: 33 1/3 RPM, Gramatura: 180 GRAM / 12", Kraj: Zagraniczna, Wydawca: LEGENDARY ARTISTS, Compilation: YES

84,89 zł
76,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

93
Mess Around, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mess Around, Winyl
Charles Ray, Legendary Artists
Dostępny
9 szt.

Człowiek, który uważany jest za ojca rhythm and bluesa. Nazwany przez Franka Sinatrę "jedynym prawdziwym geniuszem". Płyta Mess Around to zestaw 16 przebojów Raya na czarnym wosku, wydana w serii Legendary Artists. Wykonawca: CHARLES, RAY, Gatunek: JAZZ/POP, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2022, Dźwięk: STEREO, Kolor: BLACK, Nagrane strony: 2, Rozmiar: 12", Prędkość: 33 1/3 RPM, Gramatura: 180 GRAM / 12", Kraj: Zagraniczna, Compilation: YES, Wydawca: LEGENDARY ARTISTS

84,90 zł
76,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

94
Both Sides Of Elvis, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Both Sides Of Elvis, Winyl
Presley, Elvis, Legendary Artists
Dostępny
4 szt.

Jedna z ikon popkultury. Piosenkarz, aktor, jeden z najpopularniejszych muzyków popowych w całej historii. Aloha from Hawaii z roku 1973 był pierwszym koncertem transmitowanym przez satelitę. Płyta Both Sides Of Elvis to zestaw 16 przebojów Elvisa na czarnym wosku, wydana w serii Legendary Artists. Wykonawca: PRESLEY, ELVIS, Gatunek: POP/ROCK, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2022, Dźwięk: STEREO, Kolor: BLACK, Nagrane strony: 2, Rozmiar: 12", Prędkość: 33 1/3 RPM, Gramatura: 180 GRAM / 12", Kraj: Zagraniczna, Wydawca: LEGENDARY ARTISTS, Compilation: YES

84,90 zł
76,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

95
Respect, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Respect, Winyl
Franklin, Aretha, Legendary Artists
Dostępny
7 szt.

Królowa soulu, laureatka 18 nagród Grammy i pierwsza kobieta przyjeta do Rock and Roll Hall of Fame. Stawiana w jednym rzędzie z legendami pokroju Ray Charles, Nina Simone, Marvin Gaye czy Stevie Wonder. Płyta Respect to zestaw 16 przebojów Arethy na czarnym wosku, wydana w serii Legendary Artists. Wykonawca: FRANKLIN, ARETHA, Gatunek: JAZZ/POP, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2022, Dźwięk: STEREO, Kolor: BLACK, Nagrane strony: 2, Rozmiar: 12", Prędkość: 33 1/3 RPM, Gramatura: 180 GRAM / 12", Kraj: Zagraniczna, Wydawca: LEGENDARY ARTISTS, Compilation: YES

84,90 zł
76,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

96
Beethoven: Diabelli Variations. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

97
Przekłałady prozy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekłałady prozy
Dostępny
22 szt.

Jerzy Pleśniarowicz (1920–1978) - poeta, tłumacz literatury białoruskiej, czeskiej, słowackiej, rosyjskiej, ukraińskiej, reżyser teatralny i radiowy, dramaturg, animator kultury. Autor Ballady o ułanach i innych wierszy (1987), antologii IWiersze z Rzeszowskiego (1974), monografii Kartki z dziejów rzeszowskiego teatru (1985), współautor Antologii poezji ukraińskiej (1978), autor Wierszy i przekładów wierszy (2018). Tom Przekłady prozy gromadzi całość prozatorskiego dorobku translatorskiego Jerzego Pleśniarowicza – ponad 120 krótkich opowiadań i „wierszy prozą” ogłaszanych na łamach prasy w latach 1956-1978 oraz dwie przełożone pod koniec życia Tłumacza i opublikowane powieści: Wakacje ze stryjem Rafaelem Vincenta Šikuli (1976) i Powrót Emila Kardina (1978). Jerzego Pleśniarowicza szczególnie interesowały małe formy prozatorskie w literaturze słowackiej, czeskiej, a przede wszystkim – rosyjskiej. „Jakkolwiek utwory te nie przekraczają na ogół kilku stron (niekiedy bywają jeszcze krótsze) – pisał Tłumacz – nie należą wcale do form łatwych, ponieważ lakoniczność i zwartość małej formy stawia przed pisarzem znaczne wymagania. (…) dobre opowiadanie potrafi ze szczególną wyrazistością ukazać tę czy inną stronę życia, przedstawić zdarzenie lub charakter – w sposób przekonywający, głęboki i sugestywny zarazem.”

60,00 zł
54,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

98
Wschodni dramat absurdu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wschodni dramat absurdu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

„Odnotowując konwencyjny charakter absurdu i postępujący proces „gatunkowienia” pojęcia, Krzysztof Pleśniarowicz rysuje różnice między absurdem zachodnio- i wschodnioeuropejskim, wskazuje na podobieństwa i przyległości. Kolejne rozdziały ujawniają umiejętność modelowego myślenia autora, którą zademonstrował już w książce Przestrzenie deziluzji. Teraz ukazuje preabsurdalny model Czechowowski, który jest zarazem wyjściowym modelem dla naszej współczesności, pokazuje funkcję, spełnianą przez absurd na wchodzie Europy, pozwalający na przedstawienie dramatu człowieka pozbawionego wolności. Dokonując przeglądu zawartości tej ważnej książki, pragnę podkreślić, że jej autor dążył do pokazania specyficznej roli absurdu w dramatach lat osiemdziesiątych jako jedynej możliwości dramatyczno-teatralnego „wcielenia” realizmu. Absurd bowiem wydaje się wtedy posiadać wymiar sfunkcjonalizowanego realizmu i walor metafory rzeczywistości”. – Z recenzji profesor Dobrochny Ratajczakowej „Pojęcie „teatru absurdu", spopularyzowane niegdyś przez Martina Esslina, do dziś jest przedmiotem sporów pomiędzy uczonymi. Książka Krzysztofa Pleśniarowicza włącza się w tę dyskusję nader interesująco. Autor najpierw relacjonuje dotychczasowe spory, aby w kilku rozdziałach tworzących zasadniczy zrąb dzieła opisać szczegółowo wybrane teksty dramatyczne pochodzące z kilku postkomunistycznych krajów, a napisane w przeważającej mierze w ostatnim dziesięcioleciu trwania politycznego systemu. Te dramaty, pióra dwunastu pisarzy: Erdmana, Jerofiejewa, Gubariewa, Pitínskiego, Kohouta, Havla, Mrożka, Słobodzianka, Koterskiego, Spiró, Kornisa i Göncza, służą autorowi książki do wykazania, że tak zwany „absurd wschodnioeuropejski” jest przede wszystkim zjawiskiem wywodzącym się bezpośrednio z politycznej rzeczywistości”. – Z recenzji profesora Jerzego Jarzębskiego Krzysztof Pleśniarowicz: profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i kierownik Katedry Kultury Współczesnej UJ, współtwórca Instytutu Kultury UJ. W latach 1994-2000 dyrektor Cricoteki, Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, w latach 2008-2016 prodziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

50,00 zł
45,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

99
O poezji i recytacji. O dramacie i teatrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O poezji i recytacji. O dramacie i teatrze
Dostępny
50 szt.

Jerzy Pleśniarowicz (1920–1978) – poeta, tłumacz literatury białoruskiej, czeskiej, słowackiej, rosyjskiej, ukraińskiej, reżyser teatralny i radiowy, dramaturg, animator kultury. Autor Ballady o ułanach i innych wierszy (1987), antologii Wiersze z Rzeszowskiego (1974), monografii Kartki z dziejów rzeszowskiego teatru (1985), współautor Antologii poezji ukraińskiej (1978), autor Wierszy i przekładów wierszy (2018), Przekładów prozy (2019), Przekładów dramatów cz. 1–3 (2020–2021). Kolejny tom Pism Jerzego Pleśniarowicza: O poezji i recytacji, o dramacie i teatrze gromadzi ponad 120 rozproszonych szkiców powstałych w Lublinie (1936–1939; 1945–1949) oraz w Rzeszowie (1952–1977) na temat współczesnej literatury polskiej, ukraińskiej, białoruskiej, słowackiej, czeskiej oraz o repertuarze rzeszowskiego teatru – plon ćwierćwiecza pracy kierownika literackiego. Są tu również refleksje o wizytach innych teatrów, uwagi historyczne i metodyczne na temat teatru i dramatu oraz notatki teatralne z pobytów w Paryżu, Moskwie, Lwowie, Bratysławie i Pradze. A także obszerne opracowanie teoretyka i praktyka ruchu recytatorskiego, zatytułowane: Praca nad żywym słowem.

60,00 zł
54,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

100
a estranha beleza da vida (Signed Edition). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
a estranha beleza da vida (Signed Edition). Winyl
Leao Rodrigo, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

Wróć do góry