hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.04.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 8 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szachy drewniane 489692 (Mega Creative), na drugim Pax, wydanie 2 (Sara Pennypacker). Kolejny produkt to Lokomotywa i inne wierszyki dla dzieci (Julian Tuwim) oraz Ciekawski George odkrywa dinozaura (Margret Rey, H.A. Rey).
1
Szachy drewniane 489692 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy drewniane 489692
Mega Creative, od 14 lat
Dostępny
43 szt.

Zalety produktu: szachy to strategiczna gra planszowa rozgrywana przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy za pomocą pionków-figurek. Gra w szachy rozwija umysł i uczy logicznego myślenia Do dyspozycji mamy dwa zestawy figurek białe i czarne. W skład każdego wchodzi 16 figurek: król, hetman, dwa gońce, dwa skoczki, dwie wieże oraz siedem pionków. Zawartość zestawu: plansza do gry, pionki. Gra oraz pionki wykonana z drewna, górna część planszy laminowana. Wymiary produktu: 24x24x2 cm, wymiary opakowania: 24x12x4 cm.

30,90 zł
23,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,72 zł

15 osób kupiło
2
Pax, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pax, wydanie 2
Dostępny
2987 szt.

Peter jest bardzo samotny po śmierci matki. Podczas spaceru po lesie znajduje małego liska, który staje się mu bardzo bliski. Postanawia nadać mu imię i zabrać do siebie, co jest początkiem wyjątkowej przyjaźni. Chłopiec spędza wiele czasu z Paxem, próbuje go udomowić i opiekuje się nim najlepiej jak potrafi. Niestety, rodząca się przyjaźń zostaje przerwana wybuchem wojny. Nadchodzi czas ważnych decyzji, które mogą złamać niejedno serce.Ojciec dwunastolatka zostaje powołany do wojska i z braku innego wyboru zostawia syna pod opieką dziadka. Peter jest zrozpaczony - musi porzucić swojego towarzysza i zamieszkać z dziadkiem, którego nie darzy sympatią. Senior rodu również nie jest w stanie okazać wnukowi ciepłych uczuć. Chłopiec godzi się z losem, jednak po krótkim czasie zaczyna odczuwać ogromne wyrzuty sumienia, że porzucił swojego przyjaciela i zostawił go na pastwę okrutnego losu. Bardzo tęskni za Paxem i boi się, że lisek nie poradzi sobie bez jego opieki. Decyduje się wyruszyć w podróż, aby odnaleźć swojego czworonożnego druha. Podczas tej wędrówki spotka tajemniczą weterankę wojenną, która udzieli mu cennych życiowych lekcji.Mały lisek jest przerażony życiem na wolności. Nie zna leśnego świata i boi się, że na każdym kroku czyha na niego niebezpieczeństwo. Próbuje nauczyć się, jak przetrwać w dziczy, ale wciąż w jego serduszku tli się nadzieja, że Peter znów pojawi się, aby go uratować. Czy marzenie o powtórnym spotkaniu się ziści?Pax to wzruszająca, pełna ciepła i nadziei opowieść o sile przyjaźni, odpowiedzialności i dorastaniu, ukazująca jak niszczycielską siłą jest wojna i jak ważne jest, aby za wszelką cenę dążyć do zachowania pokoju.„- Co to jest wojna?Szary zamyślił się.- Jest taka choroba, która czasem dopada lisy. Sprawia, że przestają być sobą i atakują obcych. Wojna to taka choroba, tylko u ludzi.'”

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

13 osób kupiło
3
Lokomotywa i inne wierszyki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa i inne wierszyki dla dzieci
Dostępny
191 szt.

Jeden z najwspanialszych utworów wierszowanych dla dzieci - słynna Lokomotywa z klasycznymi, najbardziej znanymi ilustracjami Jana Marcina Szancera, a na okrasę: Rzepka i Ptasie radio.

32,90 zł
19,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 12,91 zł

12 osób kupiło
4
Ciekawski George odkrywa dinozaura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawski George odkrywa dinozaura
Dostępny
150 szt.

Ciekawski George uwielbia odwiedzać różne ciekawe miejsca. Tym razem niesforna małpka, razem z panem w żółtym kapeluszu, trafia na teren wykopalisk i pomaga w poszukiwaniu szczątków dinozaura. Oczywiście nie obejdzie się bez problemów, kiedy George postanowi wziąć sprawy w swoje łapki... Fascynująca przygoda, która kończy się jeszcze bardziej fascynującym odkryciem.

14,70 zł
8,99 zł

Rabat 38,8%
oszczędzasz 5,71 zł

11 osób kupiło
5
Magnes Serce 30mm Starpak Op6szt B/c 24/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
10 osób kupiło
6
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC czarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC czarna
Dostępny
3 szt.

Jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i Apostołów. Większość polskich przekładów Starego Testamentu została zrealizowana w oparciu o teksty masoreckie, które są o tysiąc lat późniejsze niż manuskrypty, których użyto do przekładu Biblii pierwszego Kościoła. Dodatkową cechą wyróżniającą to wydanie Biblii spośród innych jest to, że teksty deuterokanoniczne wyróżnione zostały drukiem w kolorze niebieskim, a słowa Jezusa wydrukowano kolorem czerwonym. Starochrześcijański znak ΦΩΣ-ΖΩΗ (FOS-DZOE) znajdujący się na okładce i stronie tytułowej tej Biblii znaczy ŚWIATŁO-ŻYCIE. Symbolicznie odnosi się on do Jezusa Chrystusa, który tymi właśnie słowami określał sam siebie (por. J 8,12; J 12,46 oraz J 11,25; J 14,6). Znak ten był znany i używany już w IV w. przez chrześcijan na terenach Syrii.

176,00 zł
114,40 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 61,60 zł

8 osób kupiło
7
Rok w lesie. Znajdź zwierzaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w lesie. Znajdź zwierzaka
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny
238 szt.

Leśne zwierzęta ponownie zapraszają do swojego domu. Wyjątkowego, bo trójwymiarowego, a w takim lesie z łatwością można się schować! Hej, czy przypadkiem nie stał tu przed chwilą łoś? Gdzie on się podział? „Rok w lesie. Znajdź zwierzaka” to wspaniała gra ćwicząca pamięć i refleks. Celem jest wskazanie zwierzęcia, które ukryło się w lesie lub dopiero co się w nim pojawiło. Forma gry przestrzennej angażuje wszystkich uczestników zabawy. W pudełku znajdują się: • trójwymiarowe elementy gry (6 drzew, 3 krzaki, 12 zwierząt), • 12 dużych żetonów z ilustracjami zwierząt • 25 żetonów żołędzi (punktacji).

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

7 osób kupiło
8
Bańki Mydlane 55 ml Queen My Bubble 486755 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki Mydlane 55 ml Queen My Bubble 486755
Mc Bańki Mydlane, Banki Mc
Dostępny
124 szt.

Bańki mydlane Queen od My Bubble ucieszą nie tylko bawiące się dziecko ale i wszystkich wok oacute ł. Idealne r oacute wnież do wykorzystywania podczas r oacute żnego rodzaju imprez plenerowych, przyjęć urodzinowych czy festyn oacute w Pojemniczki wypełnione są specjalnym płynem do robienia baniek. Należy zamoczyć końc oacute wkę w gotowym płynie, a po wyjęciu podmuchać. Każdy pojemniczek na zakrętce posiada gierkę labirynt z kulką. Bańki o pojemności 55 ml. Wymiary/waga wymiary produktu wys. cm 11 cm, wymiary opakowania zbiorczego DISPLAY dł. x wys. x gł. cm 23x12x23, waga produktu bez opakowania kg 0,07 kg, waga produktu w opakowaniu DISPLAY kg 2,66 kg. nbsp Bańki przeznaczone dla dzieci w wieku 3 . Pakowane w display po 36 szt.

2,99 zł
6 osób kupiło
9
Nie ma i nie będzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma i nie będzie
Dostępny
72 szt.

To nie jest podróż śladem Polski B czy Polski C, bo nie ma sensu dodawać kolejnych liter. To po prostu Polska – oszukana przez Balcerowicza, zachłyśnięta wczesnym kapitalizmem, łatana bez ładu i składu przez kolejne ekipy polityczne. W Nie ma i nie będzie autorka jedzie do miast, o których wszyscy słyszeli, ale nikt ich nie odwiedza. Pyta o przemysł, pracę, ale przede wszystkim po prostu o życie. Opowiada o Polsce, która tkwi pomiędzy dawnym a nowym.

45,99 zł
33,11 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

6 osób kupiło
10
Planowanie lekcji języka obcego. Podręcznik i poradnik dla nauczycieli jezyków obcych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planowanie lekcji języka obcego. Podręcznik i poradnik dla nauczycieli...
Dostępny
19 szt.

Tematyka publikacji wpisuje się w szeroki kontekst zagadnień związanych z przygotowaniem się nauczyciela do zajęć z języka obcego. Część teoretyczna omawia istotę i rolę planowania dydaktycznego w odniesieniu do działu programowego, jednostki metodycznej, lekcyjnej i zadaniowej. W części drugiej zamieszczono propozycję planu wynikowego oraz przykłady konspektów lekcji języka polskiego jako obcego. Publikacja pokazuje praktyczny aspekt nauczycielskich działań planistycznych opartych na zasadach podejścia zadaniowego ESOKJ. Adresowana jest do nauczycieli języków obcych oraz studentów przygotowujących się do podjęcia pracy w tym zawodzie.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

5 osób kupiło
11
Trash Story - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trash Story
Dostępny
37 szt.

Trash Story to kołysanka dla epoki telewizji i pępkowe społeczeństwa katastrofy. Historię zaczyna opowiadać Mati, chłopak z małego miasteczka na Śląsku, który pragnie wyjść poza mówienie „ja” i rozsadzić dostępne mu formy snucia opowieści. Narrację przechwytują więc przedmioty, śmieci, postaci z kreskówek i filmowe konwencje. Toster opowiada o dojrzewaniu, brudna fałdka na pościeli o miłości, Krowa żegna się z Kurczakiem, paranoiczny detektyw prowadzi dochodzenie dotyczące konkursu na esej katyński dla podstawówek, a Walduś Kiepski fantazjuje o wielkim wybuchu. Logiką tej fikcji literackiej są nieustające zmiany perspektywy, a recykling, wywrotowy humor i kulturowe przechwycenia pracują na rzecz strategii czułościowych.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

5 osób kupiło
12
Poznajemy litery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy litery
Jawa, od 4 lat
Dostępny
101 szt.

Poznajemy Litery JAWA. Litery to podstawowa wersja alfabetu dla najmłodszych dzieci. Przygotowane karty i litery wspierają proces nauki alfabetu. Do obrazka należy dopasować odpowiednie litery, aby powstała nazwa przedmiotu. Układanka pomaga najmłodszym w poznaniu i przyswajaniu podstawowych nazw liter. Pomocna w nauce czytania i pisania.

25,26 zł
18,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 6,27 zł

4 osoby kupiły
13
Boginie z Žítkovej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boginie z Žítkovej
Dostępny
47 szt.

Wysoko w Białych Karpatach, na pograniczu Moraw i Słowacji, w odciętej od świata wsi Žítková żyły wyjątkowe kobiety. Potrafiły leczyć ziołami, przepowiadać przyszłość, poskramiać żywioły. Nazywano je boginiami, a ich tajemniczą sztukę – bogowaniem. Dora Idesová należy do ostatnich z rodu bogiń, nie chce jednak praktykować magii. Opuszcza rodzinne strony, kończy etnografię i postanawia zgłębiać fenomen bogiń od strony naukowej. Pewnego dnia odkrywa, że wśród materiałów tajnych służb StB znajduje się teczka jej ciotki, bogini Surmeny. Dora krok po kroku poznaje zdumiewającą historię kilku rodów bogiń z Žítkovej, historię, która prowadzi od siedemnastowiecznych krwawych procesów o czary przez drugą wojnę światową i czasy surowego komunizmu aż do końca lat dziewięćdziesiątych. Podczas fascynującej i niepokojąco mrocznej podróży śladami swoich bliskich Dora zaczyna rozumieć, że nie zawsze możemy odciąć się od przeszłości... Boginie z Žítkovej – zgrabne połączenie powieści historycznej z fikcją – spotkały się w Czechach z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. Powieść młodej autorki, Kateřiny Tučková, została obsypana nagrodami (m.in. Nagroda Josefa Škvoreckiego, Nagroda Czytelników – Magnesia Litera, Nagroda Czytelników – Česká Kniha) oraz otrzymała tytuł Czeski Bestseller jako najlepiej sprzedająca się książka w 2012 roku. Na podstawie książki Boginie z Žítkovej zrealizowano przedstawienie pod tym samym tytułem, grane przez Teatr Miejski w Zlínie. Trwają także przygotowania do ekranizacji, film powstanie w polskiej koprodukcji. Kateřina Tučková (ur. 1980); – czeska pisarka i kuratorka wystaw, absolwentka historii sztuki i bohemistyki Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie oraz świeżo upieczona doktor historii sztuki. Za swoją debiutancką powieść Vyhnání Gerty Schnirch (Wypędzenie Gerty Schnirch, 2009), w której porusza temat wysiedlenia z kraju brnieńskich Niemców, otrzymała Nagrodę Czytelników Magnesia Litera. Jej druga powieść, Boginie z Žítkovej (Žitkovské bohyně, 2012) przyniosła jej wiele wyróżnień (m.in. Nagrodę Josefa Škvoreckiego, tytuł Czeski Bestseller 2012, Nagrodę Czytelników – Magnesia Litera, Nagrodę Czytelników – Česká Kniha) oraz uczyniła z niej najlepiej sprzedającą się czeską autorkę ostatnich lat. Kateřina Tučková w unikalny sposób łączy w sobie cechy zagrzebanej w dokumentach skrupulatnej badaczki dziejów i kreatorki barwnych postaci, których czasem prawdziwe, czasem zmyślone, ale zawsze fascynujące losy wplata w autentyczne karty historii Czech i Moraw.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3 osoby kupiły
14
U nas, w Auschwitzu… - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U nas, w Auschwitzu…
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Opowiadanie Tadeusza Borowskiego zatytułowane U nas, w Auschwitzu… należy do najbardziej wstrząsających literackich świadectw o drugiej wojnie światowej i nieludzkim traktowaniu Polaków i Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Oparte na doświadczeniach autora opowiadanie napisane jest w formie listów adresowanych do ukochanej Marii. Jak w kalejdoskopie pojawiają się przed oczami sceny z życia obozowego: ocean milczących ludzi, którzy z pokorą idą do krematoriów, obozowy puff – dom publiczny, w którym zabawiają się oprawcy i więźniowie, „klinika” dla kobiet, gdzie robi się na nich eksperymenty medyczne, a w tle tego życia na coniedzielnym koncercie symfonicznym po apelu rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Relacja rozmowy przytoczonej w liście do Marii z Żydem pełniącym funkcję sonderkomado w krematorium, który dla rozrywki podpalał dzieci, pokazuje obojętność na życie i śmierć nawet dzieci: „…my musimy bawić się, jak umiemy. Jak by szło inaczej wytrzymać?”. Doświadczenie zła absolutnego jest dla autora przedmiotem refleksji nad upadkiem humanizmu europejskiego i degeneracją wszelkich wartości w systemie totalitarnym. Lektura dla szkół średnich

11,99 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
15
Puzzle 15 Wesołe rekiny TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 15 Wesołe rekiny TREFL
Trefl
Dostępny
75 szt.

Puzzle stworzone specjalnie z myślą o dzieciach powyżej 3. roku życia. Zabawa rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i daje radość samodzielnego tworzenia. Puzzle przyjazne dziecku! Do produkcji puzzli dedykowanych młodszym dzieciom, użyliśmy materiałów ekologicznych i płótnowanego papieru eliminującego odbijanie światła, co gwarantuje bezpieczeństwo i radość zabawy.

11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
16
Biblia dla dzieci, duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Biblia dla dzieci, duża
Dostępny
12 szt.

Biblia dla dzieci to zbiór tekstów Starego i Nowego Testamentu, który ma na celu przybliżyć dzieciom jedno z najważniejszych dzieł, do którego odwołuje się kultura Zachodu w codziennym życiu. To doskonałe wprowadzenie dzieci w świat Biblii.

59,95 zł
29,38 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 30,57 zł

3 osoby kupiły
17
Rosyjska wizja wojny przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rosyjska wizja wojny przyszłości
Dostępny
29 szt.

Wstęp I Rosyjska koncepcja wojny nowej generacji w kontekście przeobrażeń form i metod prowadzenia walki zbrojnej II Wpływ doświadczeń z wojny z Gruzją na przeobrażenia koncepcji wykorzystania sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej III Ewolucja koncepcji działań hybrydowych IV Formuła prowadzenia działań hybrydowych wobec Ukrainy V Modyfikacja koncepcji wojny nowej generacji po opanowaniu Półwyspu Krymskiego i w wyniku doświadczeń z wojny w Donbasie VI Reformy sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej jako konsekwencja doświadczeń z działań wobec Ukrainy Zakończenie Bibliografia Wykaz tabel Wykaz schematów Powszechnie znaną prawidłowością w rozwoju sztuki wojennej jest fakt, że poznanie specyfiki przyszłych konfliktów wymaga analizy i oceny zdarzeń z przeszłości, a następnie w oparciu o uzyskane rezultaty, sformułowania wniosków na przyszłość. Szczególne znaczenie ma to w odniesieniu do zagrożeń hybrydowych i wojen nieliniowych, spośród których za najbardziej charakterystyczne uznaje się działania prowadzone przez Federację Rosyjską na wschodzie Ukrainy. Są one wymierzone zarówno przeciwko samej Ukrainie, jak i szeroko rozumianemu Zachodowi. Pojęcie działań hybrydowych stało się stosunkowo popularne dopiero w XXI w., po zajęciu przez Rosję Krymu i eskalacji działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Sytuacja jaka zaistniała, okazała się dla społeczności międzynarodowej trudna do zdefiniowania i uzmysłowiła jej gwałtowne zmiany, jakie zaszły w środowisku międzynarodowym. Za poważne zagrożenie uznano odrodzenie się rosyjskiego imperializmu, powstanie nowej doktryny militarnej i uzyskanie przez Federację Rosyjską nowych zdolności operacyjnych. Rosyjskie działania stanowiły realizację strategii, którą należy postrzegać poprzez pryzmat interesów państwa. Głównym filarem tej strategii stała się koncepcja wojny nowej generacji, stanowiąca perfekcyjnie zsynchronizowane połączenie kinetycznych i niekinetycznych metod oddziaływania. Tematem niniejszej monografii jest zagadnienie koncepcji wojny nowej generacji, stanowiące swoistą rosyjską wizję wojny przyszłości. Autor, obierając taki temat pracy, kierował się przede wszystkim aktualnością analizowanego problemu. Rosyjska koncepcja wojny nowej generacji jest bowiem nowatorską wizją wykorzystania sił zbrojnych do osiągania celów politycznych. Praktyczna implementacja jej założeń to działania prowadzone wobec Ukrainy. Pozwoliły one na weryfikację przyjętej koncepcji kompleksowego, wieloaspektowego oddziaływania na wrogie państwo i wskazały na konieczność dokonania zmian w strukturze organizacyjnej oraz na przygotowaniu bojowym sił zbrojnych...

56,00 zł
28,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 28,00 zł

3 osoby kupiły
18
Biblia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Biblia wyjaśnia dzieciom niezwykłą historię zbawienia. Najmłodsi znajdą tu blisko 60 najważniejszych opowiadań ze Starego i Nowego Testamentu. Opowiadania zostały przygotowane tak, aby pomóc dzieciom w poprawnym zrozumieniu tekstu biblijnego i zachęcić ich do życia na co dzień tym, co Bóg proponuje. Każde opowiadanie składa się z czterech części: Czytam, Rozumiem, Modlę się i Działam. W pierwszej części młodzi czytelnicy zapoznają się z opisami wydarzeń biblijnych, w drugiej odkrywają sens tych wydarzeń i ich znaczenie, w trzeciej znajdują modlitwę inspirowaną słowem Bożym, czwarta zaś część jest zachętą do podjęcia konkretnych czynów. Nieocenioną pomocą w spotkaniu z Bogiem i Jego słowem są ilustracje Zbigniewa Freusa.

60,00 zł
54,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
19
Duży, większy, największy. Marvel Spidey i Super-kumple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duży, większy, największy. Marvel Spidey i Super-kumple
Dostępny
1612 szt.

Wyjątkowa miarka w formie harmonijki z twoim ulubionym bohaterem i historyjką o nim na odwrocie! Przeczytaj opowiastkę, a potem powieś miarkę w swoim pokoju i obserwuj, dzień po dniu, jak szybko rośniesz. Dołączone do miarki naklejki pomogą ci zaznaczyć na podziałce, ile masz wzrostu: 70, 100, a może już 160 cm?

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

3 osoby kupiły
20
Ariol. Królicze zęby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ariol. Królicze zęby
Dostępny
54 szt.

Ariol polewa wodą Petulę i Naftalinę, Ramono wskakuje do telewizora, a Babcia nie chce jeść buły na oczach całego miasta. Kolejna część przygód Ariola i jego zwariowanych kumpli.

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

3 osoby kupiły
21
Saszetka Na Pas Starpak Plusz Unicorn2 Pb12/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

3 osoby kupiły
22
Malowanie po numerach Pieski pod drzewem 40 x 50cm 6376 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach Pieski pod drzewem 40 x 50cm 6376
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

50,90 zł
48,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

2 osoby kupiły
23
Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi
Dostępny
28 szt.

Kiedy tłumaczka Sonia przeprowadzała się do osady Białe, leżącej w Kotlinie Kłodzkiej, spodziewała się ciszy i spokoju. Stary dom oczarował ją atmosferą, a dziki ogród dawał iluzję harmonii z przyrodą. Jednak już kilka dni później okolica zaczęła odkrywać przed nową mieszkanką swoje sekrety. Karina to młoda policjantka, która po znajomości dostała pracę w kłodzkim wydziale kryminalnym. Trafia do zespołu niezbyt pracowitych samców alfa. Jeden z nich postanawia zawładnąć jej życiem. Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi. Bo nie wszystkie historie mają dobre zakończenie. „Nieoczywiste rozwiązania fabularne, zaskakujące zwroty akcji i kontrowersyjna bohaterka – wszystko to sprawia, że książka jest świetnym debiutem. Polecam serdecznie, ale uprzedzam, że tej lektury nie da się odłożyć, dopóki nie doczyta się do ostatniej strony”. – Hanna Greń „Kotlina Kłodzka pełna sekretów, pełna tajemnic... Ina Nacht z niezwykłą wrażliwością i wnikliwością połączyła tradycyjny kryminał z opowieścią o najgorszej możliwej przemocy. Polska kryminałem stoi, a ten smakowity debiut jest tego najlepszym przykładem!” – Olga Kowalska z WielkiBuk.com „Rodzinne sekrety, pogańskie rytuały i przeklęty hotel w dziczy Kotliny Kłodzkiej. Polecamy!” – Magazyn literacko-kryminalny POCISK

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
24
Malowanie po numerach Bukiet słoneczników 40 x 50 5694 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
48,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

2 osoby kupiły
25
Nowy Testament BPK kieszonkowy granat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament BPK kieszonkowy granat
Dostępny
21 szt.

Do książki z tytułem Nowy Testament można mieć stosunek taki, jak do każdego pisanego dzieła: czytać, aby poznaćtreść, naukowo badać metodami filologicznymi, pytać o autora i o czas napisania, określać gatunek literacki, język istyl, oceniać sposób wydania, lub tylko trzymać na półce obok woluminów klasyki światowej. Zupełnie inne jestpodejście do niej z pozycji wiary. Ona sama zresztą, czytana z uwagą, prowadzi do religijnej wiary i ją umacnia. Dlachrześcijan jest to księga święta. Katechizm Kościoła Katolickiego i Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu BożymSoboru Watykańskiego II pouczają, że Bóg jest jej autorem tak samo jak Starego Testamentu, gdyż obydwa Testamentystanowią jedną całość. To, co w nich jest zawarte w kwestiach wiary i moralności, powstało pod natchnieniem DuchaŚwiętego. Ludzie zapisujący Słowo Boże byli powołani przez Boga. Nazywamy ich zwykle hagiografami, redaktoramilub nawet autorami, ale w ograniczonym sensie. Tak zredagowane teksty święte zostały przekazane przez BogaKościołowi. Ze względu na Autora i ze względu na treść Stary i Nowy Testament nazywane są także Pismem świętym,Biblią, Objawieniem lub księgami świętymi (grecki wyraz biblia znaczy zwoje, księgi, biblioteka). W gruncie rzeczycałe Pismo święte mówi o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, który stał się człowiekiem dla zbawienia ludzi. Objawiamiłość Boga do ludzi, ukazuje godność i ostateczne powołanie człowieka, uczy go drogi do wiecznej chwały i radości,bo w Chrystusie, według tejże Biblii, człowiek otrzymuje od Boga możliwość uwolnienia się z niewoli grzechów, czylizła etycznego, które skaziło nawet jego naturę, oraz możliwość zmartwychwstania, wniebowstąpienia i uwielbieniaprzy Bogu. Tę drogę zbawienia objawia przede wszystkim Nowy Testament.Niniejszy przekład Nowego Testamentu powstał z okazji jubileuszowego roku łaski, to jest dwutysięcznego rokuod narodzenia się w ciele Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W przeciwieństwie do innych polskich przekładów, niewyróżnia się w nim tytułami logicznych cząstek ksiąg, gdyż nie ma ich także w oryginale.(ks. prof. Remigiusz Popowski SDB)

70,00 zł
51,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

2 osoby kupiły
26
Brokaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brokaty
Dostępny
30 szt.

Ja tej wojny nie wywołałem, ba, pewnie byłbym jej przeciwny! Robiłem, co mogłem: urodziłem się, gdy zdawało się, że jest już po wszystkim, w kwietniu 1947 roku, więc było dosyć czasu, żeby ruiny uprzątnąć, poległych pochować, a winnych złapać i ukarać. Byłem jedynakiem, moi poprzednicy, czy może poprzedniczki zostały usunięte, bo mamie­‑Różyczce ciąża wciąż groziła śmiercią. Lekarze odradzali, zresztą mama­‑Różyczka dobrze wiedziała, że po getcie krakowskim, obozie w Płaszowie, Auschwitzu, Ravensbrücku i Malhoffie noszenie ciąży mogłoby mieć tragiczne konsekwencje. Dopiero dr Konstantynowicz, ginekolog­‑legenda krakowska, człowiek głębokiej wiary i dobroci, którego miałem poznać dużo później i grać z nim w brydża, dał, nie bez wahania, zielone światło, by zachować ciążę. Czyli mnie. Ułożony byłem poprzecznie, poród był trudny, za to los obdarzył mnie czepkiem. Na krótko, rzecz jasna, i bez spodziewanych przywilejów losu. [fragment]

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

2 osoby kupiły
27
Sieć narcyza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieć narcyza
Dostępny
156 szt.

Sieć narcyza to książka autorstwa Agaty Zych, dziennikarki i redaktorki, która od lat pracuje w mediach, spełniając w ten sposób swoje pasje i zamiłowania, a także pomagając innym jako psycholog i coach. Historia ta, mocno osadzona w realiach współczesności, ukazuje trudne relacje damsko-męskie. Jej główna bohaterka, Emilia, zwana przez wszystkich Emi, przechodzi przez zawiłą i niejednokrotnie naznaczoną trudnościami drogę, aby w końcu poznać samą siebie, zdobyć umiejętność właściwego rozeznawania własnych potrzeb, a przede wszystkim uświadomić sobie swój potencjał i możliwości. Związki z mężczyznami, którzy niejednokrotnie mają na nią destrukcyjny wpływ, a także wyraźny emocjonalizm bohaterki sprawiają, że jej przeżycia mogą stanowić świetną i mądrą lekcję dla niejednej z czytelniczek szukających swojego miejsca na świecie i próbujących zawalczyć o same siebie, zwłaszcza tych pragnących wyrwać się z toksycznej sieci narcyza. *** Emi ot każda z nas. Uwaga! Narcyz to wieczny łowca i może dopaść też Ciebie. Cieszę się, że Agata napisała tę książkę. Dziewczyny, ostrzegajmy się przed dupkami i nie pozwólmy im manipulować naszymi emocjami. Nastawmy radary i uczmy się kochać siebie i fajnych facetów. Jesteśmy tego warte. Olga Bołądź *** Historia Emilii Rosłaniec jest niezwykłą inspiracją, by zwrócić się w swoją stronę. Nie ma bowiem innej drogi, by wpłynąć na naszą rzeczywistość, jak poprzez zmianę siebie. Doświadczenie bohaterki może być właśnie tym impulsem, by podjąć decyzję i zacząć działać. Emilia Komarniacka-Klynstra *** Od lat jestem wierna sobie i swoim pasjom. Piętnaście lat pracuje w mediach jako redaktor i dziennikarz, przez pięć lat byłam właścicielką startupu, pierwszego autorskiego sklepu internetowego, i sieci sklepów stacjonarnych z kolekcjami polskich projektantów Full of Style. W swoim życiu zawodowym miałam przyjemność współtworzyć takie tytuły jak In Style Polska, Fashion Magazine, gazeta.pl, kobieta.pl, byłam również brand managerem magazynu Elle. Przez trzy lata pracowałam jako wydawca magazynu VIVA. Obecnie jestem Content Marketing Leaderem w Allegro. Oprócz wielkiej przyjemności, jaką wynoszę z pracy w redakcji, jestem również psychologiem i coachem. Zyskując pewność swoich umiejętności, pokonując własne granice i słabości, zdobyłam doświadczenie oraz naturalną chęć pomagania innym. Tylko szacunek dla samej siebie gwarantuje sukces, a ja przeszłam taką właśnie drogę! To ona spowodowała, że nadal się rozwijam, stawiam sobie nowe wyzwania i przekazuje moją wiedzę innym! Zapraszam do lektury mojej książki! Agata Zych

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

2 osoby kupiły
28
Młot na czarownice. Pars Tertia. Malleus Maleficarum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młot na czarownice. Pars Tertia. Malleus Maleficarum
Dostępny
222 szt.

Najsłynniejszy w dziejach traktat o walce z mocami zła – Młot na czarownice – po raz pierwszy w całości w języku polskim! Oto ostatnia, trzecia część Malleus Maleficarum, której dotychczas brakowało. Część ta składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym znajdziemy dokładnie omówione przesłanki i sposoby wszczynania postępowań przeciwko czarownicom. W drugim autorzy przedstawiają zasady prowadzenia procesu, a w trzecim przybliżają sposoby wydawania wyroku. Wszystko to czynią z rozwagą, bardzo szczegółowo, w zależności od rodzaju i ciężaru rozpatrywanego przypadku. Ten swoisty kodeks postępowania w sprawach przeciwko czarownicom stanowi ważne i dotąd mało znane dopełnienie całości dzieła Kramera i Sprengera. Jest zarazem cennym dokumentem epoki objaśniającym zasady działania ówczesnego prawa. Jego treść niejednokrotnie okazuje się zaskakująca, gdyż w swej istocie przeczy wielu uproszczeniom i narosłym stereotypom przypisywanym działalności Inkwizycji oraz jej trybunałom i procesom.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
29
Bańki Mydlane 120 ml Miecze Hot Wheels My Bubble 485318 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki Mydlane 120 ml Miecze Hot Wheels My Bubble 485318
Mc Bańki Mydlane, Banki Hw
Dostępny
966 szt.

Zalety produktu Bańki mydlane w kształcie miecza z licencją Hot Wheels nbsp od MY BUBBLE ucieszą nie tylko bawiące się dziecko ale i wszystkich wok oacute ł. Idealne r oacute wnież do wykorzystywania podczas r oacute żnego rodzaju imprez plenerowych, przyjęć urodzinowych czy festyn oacute w Miecze wypełnione są specjalnym płynem do robienia baniek. Należy zamoczyć końc oacute wkę w gotowym płynie, a po wyjęciu pomachać nią lub podmuchać. Miecz o pojemności 120 ml. Wykonany z plastiku. Wymiary/waga wymiary produktu dł. cm 37 cm, wymiary opakowania zbiorczego dł. x wys. x gł. cm 20x37x14, waga produktu kg nbsp 0,17 nbsp kg, waga produktu w opakowaniu zbiorczym kg 4,15 kg. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Bańki pakowane w display po 24 szt.

5,99 zł
2 osoby kupiły
30
Malowanie po numerach Koń kolorowy 40 x 50cm 5572 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
48,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

3 osoby kupiły
31
Nieparki JAWA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieparki JAWA
Jawa
Dostępny
126 szt.

Nieparki JAWA. Instrukcja polska i ukraińska. Rodzinna gra karciana z błyskawiczną rozgrywką. Tu liczy się refleks i spostrzegawczość. Każda karta ma co najmniej jeden wspólny element z dowolną inną. Należy znaleźć podobne cechy u postaci znajdującej się na wyłożonej karcie oraz na jednej ze swoich kart: Też ma skrzydełka!!! Też ma jedno oko!!! Też ma dwie łapki!!! Też ma grzywkę!!! Też ma wzorki na brzuszku!!! Wyjątkowa grafika sprawia, że nic nie jest oczywiste a poszukiwanie wspólnych cech rozbawi wszystkich graczy - bez względu na wiek.

42,64 zł
30,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,94 zł

2 osoby kupiły
32
Nowy Testament i Psalmy NPD pełnokolorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament i Psalmy NPD pełnokolorowa
Dostępny
2 szt.

Niniejsze wydanie Dobrej Wiadomości o ratunku w Chrystusie jestskróconym, kompaktowym wydaniem tekstu Nowego Testamentu bezkomentarzy i marginaliów, jakie znajdują się w pełnej, studyjnej wersjitej publikacji. Zostało ono pomyślane jako podróżna wersjakieszonkowa dla osób, które mają już studyjne wydanie NT (NPD).Osoby, które nie mają pełnego wydania z komentarzami, mogą byćczytając ten tekst czasem zaskoczone innym brzmieniem znanych imwcześniej wersetów. Objaśnienia i wytłumaczenia innego sposobuprzekładu znajdują się w pełnej, studyjnej wersji tej publikacji. Wwersji kieszonkowej nie było na to miejsca.Nowy Przekład Dynamiczny Pisma św. jest przeznaczony dla osób,które nie są objęte jakąkolwiek opieką eklezjalną. Z tego powodu maszczególną postać i jest dość nietypowy, jak na polskie warunkikulturowe.Publikacja została wzbogacona o Księgę Psalmów. W przekładzieNPD zależało nam na przekazaniu owego szczególnego piękna, którymcharakteryzują się hebrajskie psalmy, jednak nadrzędną wartościąbyło dla nas wierne zachowanie prawdziwości przekazu Słowa Bożegoprzy użyciu łatwego i zrozumiałego współczesnego języka.

100,00 zł
74,00 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 26,00 zł

2 osoby kupiły
33
Troll 2. Język duński: teoria i praktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Troll 2. Język duński: teoria i praktyka
Dostępny
167 szt.

Troll 2 obejmuje średnio zaawansowany poziom gramatyki języka duńskiego. Kolejne rozdziały rozwijają problematykę omówioną w pierwszej części Trolla, ale także wprowadzają nowe zagadnienia. Książka łączy funkcję teoretyczną i praktyczną ? na stronach parzystych znajduje się opis poszczególnych zagadnień gramatycznych, na stronach nieparzystych zaś odnoszące się do nich ćwiczenia. Zagadnienia gramatyczne zostały wyjaśnione w języku polskim, zilustrowane licznymi przykładami i nierzadko przedstawione za pomocą schematów i tabel, tak aby nauka języka duńskiego była prosta i przyjemna. Każdy rozdział kończy się powtórkowym testem, a podsumowaniem nauki jest obszerny test obejmujący zawartość wszystkich rozdziałów. Klucz do ćwiczeń i testów, który zamyka podręcznik, pozwala zweryfikować zdobytą wiedzę. Klucz do zadań znajduje się na końcu książki.

50,00 zł
42,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
34
Nowy Testament i Psalmy NPD czerń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament i Psalmy NPD czerń
Dostępny
28 szt.

Niniejsze wydanie Dobrej Wiadomości o ratunku w Chrystusie jestskróconym, kompaktowym wydaniem tekstu Nowego Testamentu bezkomentarzy i marginaliów, jakie znajdują się w pełnej, studyjnej wersjitej publikacji. Zostało ono pomyślane jako podróżna wersjakieszonkowa dla osób, które mają już studyjne wydanie NT (NPD).Osoby, które nie mają pełnego wydania z komentarzami, mogą byćczytając ten tekst czasem zaskoczone innym brzmieniem znanych imwcześniej wersetów. Objaśnienia i wytłumaczenia innego sposobuprzekładu znajdują się w pełnej, studyjnej wersji tej publikacji. Wwersji kieszonkowej nie było na to miejsca.Nowy Przekład Dynamiczny Pisma św. jest przeznaczony dla osób,które nie są objęte jakąkolwiek opieką eklezjalną. Z tego powodu maszczególną postać i jest dość nietypowy, jak na polskie warunkikulturowe.Publikacja została wzbogacona o Księgę Psalmów. W przekładzieNPD zależało nam na przekazaniu owego szczególnego piękna, którymcharakteryzują się hebrajskie psalmy, jednak nadrzędną wartościąbyło dla nas wierne zachowanie prawdziwości przekazu Słowa Bożegoprzy użyciu łatwego i zrozumiałego współczesnego języka.

60,00 zł
44,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

2 osoby kupiły
35
Gra wodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wodna
Mega Creative, od 3 lat
Dostępny
194 szt.

Zalety produktu: dba o rozw oacute j ruchowo-myślowy, rozwija kreatywność dziecka. Gra zręcznościowa polegająca na umieszczeniu wszystkich kolorowych obręczy na dwóch słupkach, posługując się dwoma przyciskami, które wprawiają obręcze w ruch dyktowany przez znajdującą się w środku wodę. Zawartość zestawu gra wodna. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

10,40 zł
7,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
36
Życie Guastavina i Guastavina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Guastavina i Guastavina
Dostępny
203 szt.

Nowa książka Andrésa Barby, znanego z powieści Małe rączki i Świetlista republika. Brawurowa quasi-biografia jednego z wielkich budowniczych Nowego Jorku, Rafaela Guastavina, i jego syna, także Rafaela Guastavina, w której wszystko jest prawdopodobne, ale nic pewne. Nazwiska, daty i wydarzenia się zgadzają. Faktycznie, Guastavino senior, hiszpański zbieg i wizjoner architektury, opatentował w Ameryce system konstrukcji znany w Europie od średniowiecza i odmienił oblicze sławnego miasta. Ale co z dniem powszednim bohatera? Jego szaleństwem i pasją? I co nam powiedzą dokumenty o zmaganiach Guastavina juniora z cieniem potężnego ojca? Barba łączy biografistykę z fikcją, relacjonuje fakty i puszcza wodze fantazji. Robi to tak, że twarze Guastavinów już zawsze będą miały rysy, które im nadał, cokolwiek powiedzą o tym encyklopedie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
37
Podróże i polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże i polityka
Dostępny
27 szt.

Stanisław Koźmian (1836–1922), jeden z najważniejszych polskich myślicieli konserwatywnych, w swych relacjach z podróży odbytych między 1868 a 1900 r. do Holandii, Czech, Austrii, Francji, Grecji, Turcji, Bułgarii, Serbii, Włoch oraz na Węgry i Ukrainę jest błyskotliwym komentatorem wielkiej, często zakulisowej polityki, erudycyjnym znawcą i krytykiem dzieł malarstwa i sztuk teatralnych, niestroniącym od ironii bywalcem salonów i wnikliwym obserwatorem przemian kulturowych. Kreśli inspirującą opowieść o świecie, który uwierzył w swą wielkość, budując ją na ideach, wiodących go, jak wkrótce się okazało, do samozagłady. Dzięki Koźmianowi możemy ten świat lepiej poznać i zrozumieć. Cały dzisiejszy liberalizm na tym polega, że średnie warstwy stały się uprzywilejowanymi i wyzyskują na swoją wyłączną korzyść: u dołu dobroduszność ludu, u góry zniedołężnienie arystokracji i słabość władzy, tak jak kapitał i pieniądze wyzyskują ziemię. Oto cały liberalizm; jest to w kierunku społecznym i politycznym wielka krzycząca niesprawiedliwość, z której jeden stan korzysta ze szkodą innych; w kierunku gospodarczym jest to fałsz i nadużycie, gdyż nie rzeczywista wartość, lecz to co ją przedstawia, mniej lub więcej zmyślenie jej, ciągnie wszystkie zyski; bezpośrednim skutkiem tego fałszu są i muszą być krachy, jak rewolucje są i muszą być skutkiem złamania równowagi politycznej i społecznej między stanami; krachy i rewolucje, które stają się stanem chronicznym społeczeństw.

47,30 zł
33,11 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,19 zł

1 osoba kupiła
38
Obcy - Niszczyciel Światów GALAKTA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy - Niszczyciel Światów GALAKTA
Dostępny
3 szt.

Przedstawiamy oficjalną grę fabularną OBCY - uniwersum wszechobecnej grozy i korporacyjnych gierek, gdzie syntetyczni ludzie bawią się w Boga, a załoganci statków kosmicznych i żołnierze piechoty kolonialnej stają się nosicielami dla przerażających stworów. To brutalny i bezlitosny wszechświat, w którym urodziłeś się spisany na straty. Zasady gry oparto na wysoko cenionym Silniku Roku Zerowego, wykorzystanym w wielu nagrodzonych grach, takich jak Tajemnice Pętli, Zakazane Ziemie i Mutant: Rok Zerowy. Zaadaptowano go jednak i rozwinięto, aby sprostał wymaganiom i tematyce OBCEGO: horrorowi oraz dynamicznej akcji dziejących się w zimnej i mrocznej przestrzeni kosmicznej.

151,20 zł
140,62 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 10,58 zł

1 osoba kupiła
39
Józef Jerzy Hylzen. Studium kariery magnackiej w XVIII wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Jerzy Hylzen. Studium kariery magnackiej w XVIII wieku
Dostępny
7 szt.

Książka jest całościową biografią żyjącego w latach 1736-1786 wojewody mścisławskiego Józefa Jerzego Hylzena. Rodzina Hylzenów w XIII wieku przybyła do Inflant z Rzeszy Niemieckiej, a w końcu XVII stulecia spolonizowała się i powróciła do katolicyzmu. Wówczas ród wypłynął na szersze wody polityczne i osiągnął wysoki status nie tylko wśród elit zamieszkujących tzw. Inflanty Polskie, ale również wśród szlachty Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Mimo to ani Józef Jerzy, ani Hylzenowie nie byli dotąd bohaterami żadnej monografii. Dzięki obszernej kwerendzie i odkryciu źródeł egodokumentalnych (dwa dzienniki, brulion listów czy korespondencja rozproszona) życiorys Hylzena został przedstawiony na tle przemian czasów saskich oraz stanisławowskich. Praca pokazuje, jak Józef Jerzy Hylzen, wychowywany przez Jana Augusta Hylzena - sarmatę i zwolennika Wettynów, z konserwatywnego światopoglądowo szlachcica stał się oświeconym sarmatą - członkiem lóż masońskich, kosmopolitą i zwolennikiem oczynszowania chłopów. Celem pracy nie było jedynie przedstawienie klasycznej, erudycyjnej biografii, ale opracowanie biografii pretekstowej. Ta na przykładzie życiorysu Hylzena miała ukazać życie magnaterii w XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej oraz wyróżnione przez Adama Kerstena elementy konstytuujące szlachecką elitę: właściwe pochodzenie (ród), odpowiednie wykształcenie, sprawowanie funkcji politycznych, posiadanie wielkiego majątku i tworzenie własnego i rodowego prestiżu. Wszystkimi tymi cechami odznaczał się Józef Jerzy Hylzen, a opis każdej z nich stanowi osobny rozdział pracy. Tym samym studium biograficzne Hylzena jest oryginalnym wkładem w badania nad magnaterią epoki nowożytnej.

44,00 zł
1 osoba kupiła
40
Polska. Ucieczki z miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Ucieczki z miasta
Dostępny
41 szt.

Przewodnik Polska. Ucieczki z miasta to zbió,r 75 propozycji wycieczek po całej Polsce - jednodniowych i weekendowych. Skorzystaj z pomysłó,w na wypady za miasto w ciekawe, niebanalne i rzadko odwiedzane miejsca, do któ,rych można dotrzeć często w zaledwie kilkadziesiąt minut. Ile masz czasu? W przewodniku znajdziesz propozycje wycieczek jednodniowych i weekendowych. Wybierz taką, któ,ra akurat Ci odpowiada! Co chcesz robić? Możesz wybierać spośró,d wielu ró,żnorodnych pomysłó,w na spędzenie czasu za miastem. Są tu propozycje zaró,wno dla miłośnikó,w zabytkó,w i muzeó,w, jak i dla spragnionych odpoczynku na łonie natury, dla rodzin z dziećmi i dla amatoró,w pieszych wędró,wek, jazdy na rowerze czy pływania kajakiem. Ruszaj! Niczego więcej nie potrzebujesz, by ruszyć w drogę. W przewodniku odnajdziesz opisy tras wycieczek i zakątkó,w, któ,re warto zobaczyć, a także informacje o dojazdach i godzinach otwarcia obiektó,w, miejscach noclegowych i lokalach gastronomicznych.

77,00 zł
55,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,56 zł

1 osoba kupiła
41
InfluHeroes. Lalka Martyna Zabawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
InfluHeroes. Lalka Martyna Zabawa
TopKiz
Dostępny
264 szt.

InfluHeroes to całkowita nowość na polskim rynku zabawek. Ta wyjątkowa linia produktów została przygotowana we współpracy z topowymi influencerami: Martyną Zabawą, Pawłem Malinowskim i Miss Agą, których średnia ilość wyświetleń na kanale YouTube łącznie wynosi ponad 18 milionów miesięcznie! Polska kolekcja InfluHeroes to część międzynarodowego projektu, angażującego najbardziej znanych influencerów z kategorii zabawek. Martyna Zabawa, Paweł Malinowski i Miss Aga są pierwszymi polskimi YouTuberami zaproszonymi do udziału w tak wyjątkowym projekcie. InfluHeroes to nowatorskie produkty, wykonane z niezwykłą dbałością o najdrobniejsze szczegóły, sygnowane przez znanych i lubianych influencerów młodego pokolenia, które z pewnością ucieszą wielu subskrybentów YouTube. Lalka Martyna inspirowana jest wyglądem popularnej influencerki Martyny Zabawy. Została wykonana z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dopracowany styl, idealnie odwzorowane detale twarzy i charakterystyczna fryzura z pewnością zachwycą wszystkich fanów Martyny. Akcesoria i dodatki zapewnią każdemu dziecku doskonałą zabawę i przeniosą je w magiczny świat mediów społecznościowych i Internetu. - Wysokość: 23 cm. - Ruchome ręce i nogi. - Stylowe akcesoria w zestawie. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
42
Diamentowa mozaika Zamek w Alpach zimą 6423 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
43
Księżniczki. Wesołe łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki. Wesołe łamigłówki
Dostępny
3486 szt.

Labirynty, kolorowanki, znajdowanie różnic, łączenie kropek i wiele innych zadań - a bohaterkami wszystkich są księżniczki. Książeczka to zbiór ćwiczen dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki doskonalą umiejętności grafomotoryczne, ćwicza koncentracje oraz rozwijają kreatywne myślenie.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
44
Zbyt szalony na męża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbyt szalony na męża
Dostępny
22 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Bestseller ?New York Timesa? Tom 2 zabawnej i romantycznej serii o miłościach niebywale ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde?ów? Przystojny i zawadiacki dziedzic książęcego tytułu lord Roland Northbridge wyjechał z Anglii dwa lata temu, porzucony na przyjęciu zaręczynowym przez pannę Dianę Belgrave. Po powrocie North zastaje Dianę w rodzinnym zamku, gdzie pracuje jako guwernantka jego młodszego rodzeństwa. Zdziwiony odkrywa, że w kraju otacza go zła sława: w eleganckim towarzystwie panuje opinia, że jest zbyt szalony, by nadawał się na męża. North daje jasno do zrozumienia, że mimo skandalu wciąż pragnie Diany i gotów jest podjąć każde ryzyko, by ją zdobyć. Teraz jest już zaprawionym w bojach wojownikiem ? a bitwę o serce swej damy postanowił wygrać. Diana stoczyć musi trudną walkę, by nie stracić głowy dla mężczyzny, którego wciąż przecież nie zamierza poślubić. ?Zdobywczyni nagrody RITA, Eloisa James, wznosi romans historyczny na nowe wyżyny subtelności dzięki urzekającej elegancji stylu swojego pisarstwa, wyjątkowemu talentowi do tworzenia bogato zniuansowanych postaci oraz umiejętności zgrabnego łączenia potężnej zmysłowości z uroczym poczuciem humoru?. ?Booklist? ELOISA JAMES osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: poważnego profesora literatury i gwiazdy romansów historycznych. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara), i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów. Eloisa James prywatnie jest żoną włoskiego księcia.

49,90 zł
1 osoba kupiła
45
Nowy Testament i Psalmy NPD granat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament i Psalmy NPD granat
Dostępny
22 szt.

Niniejsze wydanie Dobrej Wiadomości o ratunku w Chrystusie jestskróconym, kompaktowym wydaniem tekstu Nowego Testamentu bezkomentarzy i marginaliów, jakie znajdują się w pełnej, studyjnej wersjitej publikacji. Zostało ono pomyślane jako podróżna wersjakieszonkowa dla osób, które mają już studyjne wydanie NT (NPD).Osoby, które nie mają pełnego wydania z komentarzami, mogą byćczytając ten tekst czasem zaskoczone innym brzmieniem znanych imwcześniej wersetów. Objaśnienia i wytłumaczenia innego sposobuprzekładu znajdują się w pełnej, studyjnej wersji tej publikacji. Wwersji kieszonkowej nie było na to miejsca.Nowy Przekład Dynamiczny Pisma św. jest przeznaczony dla osób,które nie są objęte jakąkolwiek opieką eklezjalną. Z tego powodu maszczególną postać i jest dość nietypowy, jak na polskie warunkikulturowe.Publikacja została wzbogacona o Księgę Psalmów. W przekładzieNPD zależało nam na przekazaniu owego szczególnego piękna, którymcharakteryzują się hebrajskie psalmy, jednak nadrzędną wartościąbyło dla nas wierne zachowanie prawdziwości przekazu Słowa Bożegoprzy użyciu łatwego i zrozumiałego współczesnego języka.

60,00 zł
44,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

2 osoby kupiły
46
Nowy Testament BPK kieszonkowy szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament BPK kieszonkowy szary
Dostępny
23 szt.

Do książki z tytułem Nowy Testament można mieć stosunek taki, jak do każdego pisanego dzieła: czytać, aby poznaćtreść, naukowo badać metodami filologicznymi, pytać o autora i o czas napisania, określać gatunek literacki, język istyl, oceniać sposób wydania, lub tylko trzymać na półce obok woluminów klasyki światowej. Zupełnie inne jestpodejście do niej z pozycji wiary. Ona sama zresztą, czytana z uwagą, prowadzi do religijnej wiary i ją umacnia. Dlachrześcijan jest to księga święta. Katechizm Kościoła Katolickiego i Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu BożymSoboru Watykańskiego II pouczają, że Bóg jest jej autorem tak samo jak Starego Testamentu, gdyż obydwa Testamentystanowią jedną całość. To, co w nich jest zawarte w kwestiach wiary i moralności, powstało pod natchnieniem DuchaŚwiętego. Ludzie zapisujący Słowo Boże byli powołani przez Boga. Nazywamy ich zwykle hagiografami, redaktoramilub nawet autorami, ale w ograniczonym sensie. Tak zredagowane teksty święte zostały przekazane przez BogaKościołowi. Ze względu na Autora i ze względu na treść Stary i Nowy Testament nazywane są także Pismem świętym,Biblią, Objawieniem lub księgami świętymi (grecki wyraz biblia znaczy zwoje, księgi, biblioteka). W gruncie rzeczycałe Pismo święte mówi o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, który stał się człowiekiem dla zbawienia ludzi. Objawiamiłość Boga do ludzi, ukazuje godność i ostateczne powołanie człowieka, uczy go drogi do wiecznej chwały i radości,bo w Chrystusie, według tejże Biblii, człowiek otrzymuje od Boga możliwość uwolnienia się z niewoli grzechów, czylizła etycznego, które skaziło nawet jego naturę, oraz możliwość zmartwychwstania, wniebowstąpienia i uwielbieniaprzy Bogu. Tę drogę zbawienia objawia przede wszystkim Nowy Testament.Niniejszy przekład Nowego Testamentu powstał z okazji jubileuszowego roku łaski, to jest dwutysięcznego rokuod narodzenia się w ciele Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W przeciwieństwie do innych polskich przekładów, niewyróżnia się w nim tytułami logicznych cząstek ksiąg, gdyż nie ma ich także w oryginale.(ks. prof. Remigiusz Popowski SDB)

70,00 zł
51,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
47
Cytaty św. Jana Pawła II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Cytaty św. Jana Pawła II
Dostępny
3 szt.

Cytaty św. Jana Pawła II to wybór najważniejszych myśli zaprezentowanych w homiliach i przemówieniach papieża Polaka. Niektóre z nich miały kluczowe znaczenie dla historii Kościoła i świata, a także wpłynęły na życie niejednej osoby.

54,95 zł
26,93 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 28,02 zł

1 osoba kupiła
48
Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny
Dostępny
18 szt.

Na gruncie dziejów oraz wiary i pobożności starożytnego Izraela wyrosły i okrzepły dwie religie: chrześcijaństwo i judaizm rabiniczny. Największy paradoks polega na tym, że są one całkowicie autonomiczne, a zarazem nierozerwalnie ze sobą złączone rozlicznymi więziami. Innym paradoksem jest to, że przez prawie dwa tysiące lat, które upłynęły od narodzin chrześcijaństwa i judaizmu rabinicznego, wyznawcy obydwu religii skutecznie współdziałali... we wzajemnym oddalaniu się od siebie. Dlatego trzeba cierpliwie wydobywać i przypominać to, co nas łączy, a zarazem uświadomić sobie, jak wiele wykopano głębokich i dzielących nas przepaści. Proces separacji został zapoczątkowany jeszcze za życia Jezusa i w początkach istnienia Kościoła apostolskiego, a następnie był ustawicznie pogłębiany w pierwszych stuleciach ery chrześcijańskiej. Właśnie tej zapalnej problematyki dotyczą rozważania zamieszczone w niniejszej książce. Stanowi ona kontynuację poprzedniej, opatrzonej tytułem Starożytny Izrael. Od Abrahama do zburzenia świątyni jerozolimskiej przez Rzymian, która zawierała syntetyczny wykład historii i religii biblijnego Izraela. Na jej podłożu, o czym przesądziła sprawa mesjańskiej i Boskiej tożsamości Jezusa, dokonało się rozejście dróg Kościoła i Synagogi.Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar ChrostowskiUniwersytet Kardynała Stefana WyszyńskiegoPrzewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

99,99 zł
73,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 26,00 zł

1 osoba kupiła
49
Malowanie po numerach Akt kobieta tyłem 40 x 50cm 6343 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach Akt kobieta tyłem 40 x 50cm 6343
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

50,90 zł
48,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

1 osoba kupiła
50
Balony w pastelowych kolorach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony w pastelowych kolorach
MK TRADE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Zestaw klasycznych balonów w pastelowych kolorach.

23,99 zł
22,79 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

1 osoba kupiła
51
InfluHeroes. Lalka Paweł Malinowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
InfluHeroes. Lalka Paweł Malinowski
TopKiz
Dostępny
509 szt.

InfluHeroes to całkowita nowość na polskim rynku zabawek. Ta wyjątkowa linia produktów została przygotowana we współpracy z topowymi influencerami: Martyną Zabawą, Pawłem Malinowskim i Miss Agą, których średnia ilość wyświetleń na kanale YouTube łącznie wynosi ponad 18 milionów miesięcznie! Polska kolekcja InfluHeroes to część międzynarodowego projektu, angażującego najbardziej znanych influencerów z kategorii zabawek. Martyna Zabawa, Paweł Malinowski i Miss Aga są pierwszymi polskimi YouTuberami zaproszonymi do udziału w tak wyjątkowym projekcie. InfluHeroes to nowatorskie produkty, wykonane z niezwykłą dbałością o najdrobniejsze szczegóły, sygnowane przez znanych i lubianych influencerów młodego pokolenia, które z pewnością ucieszą wielu subskrybentów YouTube. Lalka Paweł inspirowana jest wyglądem popularnego influencera Pawła Malinowskiego. Została wykonana z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dopracowany styl, idealnie odwzorowane detale twarzy i charakterystyczna fryzura z pewnością zachwycą wszystkich fanów Pawła. Akcesoria i dodatki zapewnią każdemu dziecku doskonałą zabawę i przeniosą je w magiczny świat mediów społecznościowych i Internetu. - Wysokość: 30 cm. - Ruchome ręce i nogi. - Stylowe akcesoria w zestawie.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
52
Karty Tarot Mlle Lenormand Blue Owl GB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
73,90 zł
60,60 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,30 zł

1 osoba kupiła
53
Malowanie po numerach Wilk z różą 40 x 50cm 5578 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,90 zł
57,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,04 zł

1 osoba kupiła
54
Kot, który mówi. Czerwone opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kot, który mówi. Czerwone opowieści
Dostępny
30 szt.

„Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać.” – Autor Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej.

22,50 zł
10,58 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 11,92 zł

1 osoba kupiła
55
Baby Nurse. Krzesełko do karmienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Nurse. Krzesełko do karmienia
Smoby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Wysokość ok 65 cm, w komplecie stoliczek, łyżeczka i talerzyk. Dla lalek do 42 cm (brak lalki w zestawie). Wymiary 34x46x65 cm.

99,90 zł
91,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,99 zł

1 osoba kupiła
56
Saszetka Na Pas Starpak Plusz Unicorn1 Pb12/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

1 osoba kupiła
57
Biblia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci
Dostępny
34 szt.

Biblia dla dzieci pozwoli najmłodszym poznać świat Starego i Nowego Testamentu. Napisane przystępnym językiem i przepięknie ilustrowane opowieści przedstawiają najważniejsze wydarzenia biblijne: od stworzenia świata, poprzez historie patriarchów i proroków, wędrówkę Izraelitów do Ziemi Obiecanej, po nauczanie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
58
Nowy Testament i Psalmy NPD bordo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament i Psalmy NPD bordo
Dostępny
25 szt.

Niniejsze wydanie Dobrej Wiadomości o ratunku w Chrystusie jestskróconym, kompaktowym wydaniem tekstu Nowego Testamentu bezkomentarzy i marginaliów, jakie znajdują się w pełnej, studyjnej wersjitej publikacji. Zostało ono pomyślane jako podróżna wersjakieszonkowa dla osób, które mają już studyjne wydanie NT (NPD).Osoby, które nie mają pełnego wydania z komentarzami, mogą byćczytając ten tekst czasem zaskoczone innym brzmieniem znanych imwcześniej wersetów. Objaśnienia i wytłumaczenia innego sposobuprzekładu znajdują się w pełnej, studyjnej wersji tej publikacji. Wwersji kieszonkowej nie było na to miejsca.Nowy Przekład Dynamiczny Pisma św. jest przeznaczony dla osób,które nie są objęte jakąkolwiek opieką eklezjalną. Z tego powodu maszczególną postać i jest dość nietypowy, jak na polskie warunkikulturowe.Publikacja została wzbogacona o Księgę Psalmów. W przekładzieNPD zależało nam na przekazaniu owego szczególnego piękna, którymcharakteryzują się hebrajskie psalmy, jednak nadrzędną wartościąbyło dla nas wierne zachowanie prawdziwości przekazu Słowa Bożegoprzy użyciu łatwego i zrozumiałego współczesnego języka.

60,00 zł
44,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

1 osoba kupiła
59
Malowanie po numerach Latarnia morska 40 x 50 5667 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,60 zł
56,62 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,98 zł

1 osoba kupiła
60
Vert Azur. Moja pierwsza kuchnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Vert Azur. Moja pierwsza kuchnia
Smoby
Dostępny
3 szt.

Kuchnia z piekarnikiem, zlewem i 18 akcesoriami, w tym patelnia z jajkiem, brytfanka z kurczakiem, naczynia, sztućce, kubeczki. Seria Vert Azur powstała z odpadów po produkcji zabawek Ecoiffier, opakowanie w 100% pochodzi z recyklingu. Wymiary: 43,5 x 27 x 60 cm.

120,00 zł
96,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

1 osoba kupiła
61
Nowy Testament BPK kieszonkowy czerń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament BPK kieszonkowy czerń
Dostępny
22 szt.

Do książki z tytułem Nowy Testament można mieć stosunek taki, jak do każdego pisanego dzieła: czytać, aby poznaćtreść, naukowo badać metodami filologicznymi, pytać o autora i o czas napisania, określać gatunek literacki, język istyl, oceniać sposób wydania, lub tylko trzymać na półce obok woluminów klasyki światowej. Zupełnie inne jestpodejście do niej z pozycji wiary. Ona sama zresztą, czytana z uwagą, prowadzi do religijnej wiary i ją umacnia. Dlachrześcijan jest to księga święta. Katechizm Kościoła Katolickiego i Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu BożymSoboru Watykańskiego II pouczają, że Bóg jest jej autorem tak samo jak Starego Testamentu, gdyż obydwa Testamentystanowią jedną całość. To, co w nich jest zawarte w kwestiach wiary i moralności, powstało pod natchnieniem DuchaŚwiętego. Ludzie zapisujący Słowo Boże byli powołani przez Boga. Nazywamy ich zwykle hagiografami, redaktoramilub nawet autorami, ale w ograniczonym sensie. Tak zredagowane teksty święte zostały przekazane przez BogaKościołowi. Ze względu na Autora i ze względu na treść Stary i Nowy Testament nazywane są także Pismem świętym,Biblią, Objawieniem lub księgami świętymi (grecki wyraz biblia znaczy zwoje, księgi, biblioteka). W gruncie rzeczycałe Pismo święte mówi o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, który stał się człowiekiem dla zbawienia ludzi. Objawiamiłość Boga do ludzi, ukazuje godność i ostateczne powołanie człowieka, uczy go drogi do wiecznej chwały i radości,bo w Chrystusie, według tejże Biblii, człowiek otrzymuje od Boga możliwość uwolnienia się z niewoli grzechów, czylizła etycznego, które skaziło nawet jego naturę, oraz możliwość zmartwychwstania, wniebowstąpienia i uwielbieniaprzy Bogu. Tę drogę zbawienia objawia przede wszystkim Nowy Testament.Niniejszy przekład Nowego Testamentu powstał z okazji jubileuszowego roku łaski, to jest dwutysięcznego rokuod narodzenia się w ciele Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W przeciwieństwie do innych polskich przekładów, niewyróżnia się w nim tytułami logicznych cząstek ksiąg, gdyż nie ma ich także w oryginale.(ks. prof. Remigiusz Popowski SDB)

70,00 zł
51,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
62
Puzzle 20 Edukacyjne Cyferki Świnka Peppa TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
22,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,37 zł

1 osoba kupiła
63
Wielkie nadzieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie nadzieje
Dostępny
163 szt.

Wielkie nadzieje to historia, z którą każdy czytelnik może się utożsamiać. To piękna opowieść o miłości trawiącej wnętrze, niszczącej siły pieniądza oraz poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Charles Dickens postawił przed bohaterem swojej książki przeszkody niemal nie do pokonania, tworzy mu bardzo trudny los. Czy historia Pipa może mieć szczęśliwe zakończenie? Pip jest sierotą. Wychowuje go siostra wraz ze swoim mężem. Kobieta nie traktuje go łagodnie - zachowuje się despotycznie, czasem nawet dopuszcza się bicia chłopca. Jej mąż jest za to człowiekiem o dobrym sercu i stara się okazać maluchowi jak najwięcej dobroci i ciepła. Pip jest nieszczęśliwy i stłamszony. Któregoś dnia spotyka zbiegłego więźnia i mu pomaga. Zbieg zostaje jednak schwytany, a chłopiec zapomina o całej sprawie. Po latach dorosły już Pip poznaje dziwną kobietę i jej wnuczkę, którą obdarza głębokim uczuciem. Jego życie zmienia się na skutek niespodziewanych wydarzeń. Pip ma szansę na zdobycie wykształcenia i życie w bogactwie. Czy nieszczęśliwemu chłopcu uda się odmienić swój los? Jak zawirowania życiowe wpłyną na jego charakter? Dickens stworzył niesamowitą historię z mrocznym tłem i plejadą barwnych postaci drugoplanowych, nadających niesamowitego wydźwięku całej historii. Powieść Dickensa wciąż pozostaje aktualna. Nie traci na wartości nawet mimo upływu lat, które minęły od czasu jej napisania.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
64
Kraina Lodu. Toaletka 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Toaletka 2w1
Smoby
Dostępny
13 szt.

Toaletka z lustrem z wizerunkiem Elsy i stołeczkiem. W zestawie z 10 akcesoriami, w tym pojemniczki, grzebyk, opaski do włosów. Wymiary: 49x36x87 cm.

290,90 zł
267,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 23,27 zł

1 osoba kupiła
65
Pieczątki Rainbow High w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki Rainbow High w walizce
Multiprint
Dostępny
64 szt.

Pieczątki na licencji Rainbow High. W skład zestawu wchodzą: 7 pieczątek, 3 pisaki, 1 poduszeczka do tuszu i 1 notatnik.

53,90 zł
1 osoba kupiła
66
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S22 Ultra (zielony) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S22 Ultra (zielony)
Crong
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Kolor bazowy: ZielonyMateriał główny: SilikonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Samsung Galaxy S22 UltraTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: Mikrofibra

49,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
67
Najsłynniejsze Dinozaury multipack z naklejkami 1 sztuka mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najsłynniejsze Dinozaury multipack z naklejkami 1 sztuka mix
Blue Ocean
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Fascynująca kolekcja naklejkowa Najsłynniejsze Dinozaury prezentuje ekscytujący świat prehistorycznych gadów, przedstawiając powszechnie znane i nieznane gatunki dinozaurów oraz ciekawe fakty o ich życiu. W sprzedaży pojawią się: saszetki z naklejkami, album na naklejki, multipack i blister. W skład kolekcji wchodzi łącznie 216 naklejek, w tym 24 naklejki holograficzne i 48 naklejek puzzle. Serię dodatkowo wzbogacają mapa świata przedstawiająca gdzie żyły pradawne olbrzymy, plakat oraz album na naklejki zapewniający dużą dawkę informacji i ciekawostek ze świata dinozaurów. Naklejki dostępne ekskluzywnie z wybranymi produktami kolekcji i czasopismami Najsłynniejsze Dinozaury oraz National Geographic Kids. Multipack zawiera 8 saszetek z naklejkami. Wiek: +3 UWAGA: Wysyłka produktu losowa.

20,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
68
Szybcy i wściekli 1995. Toyota Supra 1:24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybcy i wściekli 1995. Toyota Supra 1:24
Dickie Toys
Dostępny
5 szt.

Metalowy pojazd oparty na serii filmów o szybkich samochodach Fast&Furious. Posiada otwierane drzwi oraz bagażnik. To idealna propozycja dla fanów oraz kolekcjonerów metalowych pojazdów. Skala 1:24.

181,70 zł
165,35 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 16,35 zł

1 osoba kupiła
69
Tramwaj nr 1852 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tramwaj nr 1852
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Wyobraźcie sobie, że... W 1934 roku słynny autor opowieści grozy H.P. Lovecraft został poproszony o napisanie pod nikomu nieznanym pseudonimem opowiadania dla wywrotowego, niszowego magazynu. Honorarium jest dość wysokie, Bóg wie, że pisarz potrzebuje pieniędzy; zatem... zgadza się. Jest jeden haczyk. To ma być opowiadanie pornograficzne... Wsiadajcie do tramwaju nr 1852! Poprzez spowite nocnym mrokiem trzewia Nowego Jorku przemyka ze stukotem kół na szynach zdezelowany tramwaj, jego osamotnione, żółte światło rozjaśnia jedną opustoszałą aleję i zaśmieconą ulicę po drugiej, pojazd mija podupadłe dzielnice, wciska się pomiędzy ponure wieżowce i labirynty gmachów – w najgłębsze zaiste trzewia pogrążonej w depresji metropolii. Do środka tramwaju wpuszczani są tylko wybrani pasażerowie, jadący w bardzo konkretne miejsce... Klub 1852 Cóż skrywa zagadkowa liczba, jakąż prawdę zna tylko zmysłowa madame? Klub 1852 jest tak naprawdę burdelem, wyróżniającym się makabryczną różnorodnością oferowanych usług. Zubożały nauczyciel akademicki, Morgan Phillips, pozna wszystkie jego jadowite sekrety, lecz wpierw będzie musiał przejść przez niewysłowione akty upodlenia i degradacji, po czym jego ciało i dusza zostaną rzucone w bagno erotycznego zapamiętania, perwersji i przyprawiających o mdłości oraz urągających zdrowemu rozsądkowi potworności, tak niesłychanych, że prawie niepodobna je opisać... Dołączcie do weterana makabrycznych historii, Edwarda Lee, w tym odważnym hołdzie dla ulubionego pisarza: H.P. Lovecrafta. Tym razem Lee wykorzystuje mało znany tekst pisarza pt. Rzecz w świetle księżyca, przerabiając go w minipowieść, w której stara się naśladować niepowtarzalny i kwiecisty styl Mistrza, dodając do niego swoje makabryczne wizje...

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
70
Minecraft. 18-pack, wersja 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. 18-pack, wersja 8
Simba Toys
Dostępny
18 szt.

Metalowe figurki kolekcjonerskie stworzone na bazie popularnej gry komputerowej Minecraft. Zestaw zawiera 18 postaci z serii 8, które z pewnością zachwycą każdego fana. Wysokość figurek 4 cm

165,80 zł
149,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,58 zł

1 osoba kupiła
71
Nowy Testament BPK kieszonkowy bordo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament BPK kieszonkowy bordo
Dostępny
24 szt.

Do książki z tytułem Nowy Testament można mieć stosunek taki, jak do każdego pisanego dzieła: czytać, aby poznaćtreść, naukowo badać metodami filologicznymi, pytać o autora i o czas napisania, określać gatunek literacki, język istyl, oceniać sposób wydania, lub tylko trzymać na półce obok woluminów klasyki światowej. Zupełnie inne jestpodejście do niej z pozycji wiary. Ona sama zresztą, czytana z uwagą, prowadzi do religijnej wiary i ją umacnia. Dlachrześcijan jest to księga święta. Katechizm Kościoła Katolickiego i Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu BożymSoboru Watykańskiego II pouczają, że Bóg jest jej autorem tak samo jak Starego Testamentu, gdyż obydwa Testamentystanowią jedną całość. To, co w nich jest zawarte w kwestiach wiary i moralności, powstało pod natchnieniem DuchaŚwiętego. Ludzie zapisujący Słowo Boże byli powołani przez Boga. Nazywamy ich zwykle hagiografami, redaktoramilub nawet autorami, ale w ograniczonym sensie. Tak zredagowane teksty święte zostały przekazane przez BogaKościołowi. Ze względu na Autora i ze względu na treść Stary i Nowy Testament nazywane są także Pismem świętym,Biblią, Objawieniem lub księgami świętymi (grecki wyraz biblia znaczy zwoje, księgi, biblioteka). W gruncie rzeczycałe Pismo święte mówi o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, który stał się człowiekiem dla zbawienia ludzi. Objawiamiłość Boga do ludzi, ukazuje godność i ostateczne powołanie człowieka, uczy go drogi do wiecznej chwały i radości,bo w Chrystusie, według tejże Biblii, człowiek otrzymuje od Boga możliwość uwolnienia się z niewoli grzechów, czylizła etycznego, które skaziło nawet jego naturę, oraz możliwość zmartwychwstania, wniebowstąpienia i uwielbieniaprzy Bogu. Tę drogę zbawienia objawia przede wszystkim Nowy Testament.Niniejszy przekład Nowego Testamentu powstał z okazji jubileuszowego roku łaski, to jest dwutysięcznego rokuod narodzenia się w ciele Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W przeciwieństwie do innych polskich przekładów, niewyróżnia się w nim tytułami logicznych cząstek ksiąg, gdyż nie ma ich także w oryginale.(ks. prof. Remigiusz Popowski SDB)

70,00 zł
51,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
72
Solitaer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solitaer, CD
Dostępny
10 szt.

1. Day of Reckoning 2. Black Clad 3. See the Dragons Ride 4. Dodsfaerd 5. Eindrioi 6. Sessrumnir 7. The Bounty of Flesh and Bone 8. Aeresstrid 9. Battle of Middle-Earth 10. Andvari's Curse 11. Gods of War 12. Visdomsmjoden

65,90 zł
73
Driven, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Driven, LP
Gilbert O'Sullivan, Warner Music Polska
Dostępny
4 szt.

Gilbert O'Sullivan to irlandzki wokalista, kompozytor i pianista, którego muzyczna kariera trwa już od ponad pięciu dekad. Talent do pisania piosenek opartych nie tylko na melodii, ale również na sporej dawce humoru zapewnił mu miliony sprzedanych płyt. Do inspiracji twórczością artysty z Waterford przyznają się m.in. Neil Diamond, Paul Weller, Boy George, Mick Hucknall (Simply Red), Tim Burgess (The Charlatans) czy Gary Barlow (Take That). Najnowszy album Gilberta O'Sullivana jest już dwudziestym w jego dorobku. Powstał we współpracy songwritera z nowym producentem, cenionym w środowisku Andym Wrightem (Massive Attack, Simple Minds, Eurythmics, Jeff Beck, Natalie Imbruglia). Panowie przygotowali dwanaście nowych nagrań, będących mieszanką ballad i bardziej energicznych utworów. W dwóch z nich gościnnie usłyszymy KT Tunstall i Micka Hucknalla. Lista utworów: 1. Love Casualty 2. Blue Anchor Bay 3. Let Bygones Be Bygones (Featuring Mick Hucknall) 4. Body And Mind 5. What Are You Waiting For 6. Let Me Know 7. Take Love (Featuring KT Tunstall) 8. Back And Forth 9. If Only Love Had Ears 10. You Can't Say I Didn't Try 11. You And Me Babe 12. Hey Man 13. Don't Get Under Each Other’s Skin

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

74
Driven, przezroczysty LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Driven, przezroczysty LP
Gilbert O'Sullivan, Warner Music Polska
Dostępny
9 szt.

Gilbert O'Sullivan to irlandzki wokalista, kompozytor i pianista, którego muzyczna kariera trwa już od ponad pięciu dekad. Talent do pisania piosenek opartych nie tylko na melodii, ale również na sporej dawce humoru zapewnił mu miliony sprzedanych płyt. Do inspiracji twórczością artysty z Waterford przyznają się m.in. Neil Diamond, Paul Weller, Boy George, Mick Hucknall (Simply Red), Tim Burgess (The Charlatans) czy Gary Barlow (Take That). Najnowszy album Gilberta O'Sullivana jest już dwudziestym w jego dorobku. Powstał we współpracy songwritera z nowym producentem, cenionym w środowisku Andym Wrightem (Massive Attack, Simple Minds, Eurythmics, Jeff Beck, Natalie Imbruglia). Panowie przygotowali dwanaście nowych nagrań, będących mieszanką ballad i bardziej energicznych utworów. W dwóch z nich gościnnie usłyszymy KT Tunstall i Micka Hucknalla. Lista utworów: 1. Love Casualty 2. Blue Anchor Bay 3. Let Bygones Be Bygones (Featuring Mick Hucknall) 4. Body And Mind 5. What Are You Waiting For 6. Let Me Know 7. Take Love (Featuring KT Tunstall) 8. Back And Forth 9. If Only Love Had Ears 10. You Can't Say I Didn't Try 11. You And Me Babe 12. Hey Man 13. Don't Get Under Each Other’s Skin

133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

75
Driven, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Driven, CD
Gilbert O'Sullivan, Warner Music Polska
Dostępny
6 szt.

Gilbert O'Sullivan to irlandzki wokalista, kompozytor i pianista, którego muzyczna kariera trwa już od ponad pięciu dekad. Talent do pisania piosenek opartych nie tylko na melodii, ale również na sporej dawce humoru zapewnił mu miliony sprzedanych płyt. Do inspiracji twórczością artysty z Waterford przyznają się m.in. Neil Diamond, Paul Weller, Boy George, Mick Hucknall (Simply Red), Tim Burgess (The Charlatans) czy Gary Barlow (Take That). Najnowszy album Gilberta O'Sullivana jest już dwudziestym w jego dorobku. Powstał we współpracy songwritera z nowym producentem, cenionym w środowisku Andym Wrightem (Massive Attack, Simple Minds, Eurythmics, Jeff Beck, Natalie Imbruglia). Panowie przygotowali dwanaście nowych nagrań, będących mieszanką ballad i bardziej energicznych utworów. W dwóch z nich gościnnie usłyszymy KT Tunstall i Micka Hucknalla. Lista utworów: 1. Love Casualty 2. Blue Anchor Bay 3. Let Bygones Be Bygones (Featuring Mick Hucknall) 4. Body And Mind 5. What Are You Waiting For 6. Let Me Know 7. Take Love (Featuring KT Tunstall) 8. Back And Forth 9. If Only Love Had Ears 10. You Can't Say I Didn't Try 11. You And Me Babe 12. Hey Man 13. Don't Get Under Each Other’s Skin

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

76
Terranova, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terranova, CD
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: 01.Terranova 02.Now And Forever 03.Broken Dreams 04.Rise Against The World 05.To The Top 06.Destiny 07.I Can’t Stay 08.Trail Of Destruction 09.No Rebirth 10.Bound To Our Legacy 11.Wait For Me (Bonustrack Limited) 12. Now And Forever (Instrumental Version) 13.Rise Against The World (Instrumental Version) 14.To The Top (Instrumental Version)

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

77
Book Of Evil, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Book Of Evil, CD
Evil, SPV
Dostępny
1 szt.

1. Intro (A Terrible Thing) 2. Divine Conspiracy 3. Evil Never Dies 4. Future Denied 5. The Raven Throne 6. King Of The Undead 7. Beyond Mind Control 8. Sanctuary 9. Storm Warning 10. Evils Message 11. Book Of Evil

65,90 zł
47,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,45 zł

78
Semptiternity, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Semptiternity, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

1. Orchestrated DevastationBrutality 2. Fluent In SilenceBrutality 3.Artistic ButcheryBrutality 4.CrushedBrutality 5. These Walls Shall Be You GraveBrutality 6. Cries Of The ForsakenBrutality 7.48 To 52Brutality 8.CryptoriumBrutality

65,90 zł
Powiadomienie
79
Sentiments, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sentiments, CD
Dostępny
20 szt.

1. Sentiments 2. Demons 3. War 4. Golden 5. Ghosts 6. Deluded 7. Suffering 8. Cure 9. Low 10. Survivor 11. Smile

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

80
Back Home, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Back Home, CD
Dostępny
13 szt.

1. On Board SUE5-2469 2. Final Fate 3. Where We Belong 4. Transcending Real Life 5. Senses Restored 6. Legacy 7. Defenders Of Light 8. Synchronicity 9. The Absolution pt.1 10. The Absolution pt.2 11. Rebirth 12. Of The Last Plague 13. Dreams Will Survive

65,90 zł
81
Heretic Tongues, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heretic Tongues, CD
Wucan, SPV
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

1. Kill the King 2. Don't Break the Oath 3. Fette Deutsche 4. Far and Beyond 5. Far and Beyond (Until We Meet Again) 6. Zwi 7. Schen Liebe Und Zorn 8. Physical Boundaries

65,90 zł
Powiadomienie
82
Królowa Celtów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Celtów
Dostępny
1 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. NOWY BESTSELLER Z DIRKIEM PITTEM Dirk Pitt w jednej z najbardziej zuchwałych i ryzykownych misji w nowym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody. Śmiertelne zatrucie wody i morderstwa naukowców ONZ w Salwadorze? Katastrofa tankowca w pobliżu Detroit? Atak na archeologów prowadzących wykopaliska nad Nilem? Co łączy te zbrodnie? Dirk Pitt podczas badań w Ameryce Południowej, a jego dzieci ? Dirk i Summer ? w Egipcie, stają się świadkami tych przerażających wydarzeń. Dirk podejrzewa, że natrafił na ogólnoświatowy spisek, który grozi zagładą części ludzkości i bezpośrednio jego rodzinie. Dirk i Summer widzą szansę ratunku w odnalezieniu grobowca córki faraona, Meritaton, która 3000 lat temu uciekła przed śmiertelną zarazą z Egiptu do Europy. Razem z ojcem ruszają tropem, który prowadzi z gorącej egipskiej pustyni przez górzystą Szkocję do skalistych irlandzkich wysp. Czy w starożytnej zagadce tkwi klucz do uratowania przyszłości ludzkości? CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater ? Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści ? wydawane w 105 krajach ? przez prawie pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler nazwany został WIELKIM MISTRZEM PRZYGODY, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

54,90 zł
83
Dziewczyna, która zginie pierwsza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna, która zginie pierwsza
Dostępny
47 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Bohaterki kryminału "Dziewczyny w wodzie" ? dwie młode policjantki, które ściga ich przeszłość ? wobec sprawy, gdzie każdy może być ofiarą i każdy może być mordercą. ?Próbowała przerwać spadanie, obracała się rozpaczliwie, ale nie było niczego, co mogłoby ją zatrzymać. Jej samotny krzyk przeszył nocne powietrze...? Keira North wypada z okna podczas studenckiej imprezy i ginie na miejscu. Wypadek? Początkowo tak to wygląda, ale policjantki Alex King i Chloe Lane podejrzewają, że to morderstwo. Przesłuchują troje przyjaciół-współlokatorów Keiry i odkrywają, że każde z nich ma coś do ukrycia. I ktoś jest gotów zabić, by zachować tajemnice. Morderca osacza grupę przyjaciół, którzy kolejno zdają sobie sprawę, że teraz ich życie jest w niebezpieczeństwie. Alex i Chloe zmagają się z własnymi problemami, lecz rozpoczynają wyścig z czasem, zagłębiając się w splątaną sieć kłamstw, zazdrości i gniewu. Nieodkładalny kryminał pełen zwrotów akcji, mylnych tropów i podejrzanych?. Amazon VICTORIA JENKINS, młoda poetka, zadebiutowała jako pisarka w 2017 roku powieścią "Dziewczyny w wodzie" ? pierwszym tomem serii z Alex King i Chloe Lane, który trafił do Top 5 Amazonu.

49,90 zł
84
Ich obietnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ich obietnice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Bestseller z Top 10 ?New York Timesa? ?Zmysłowe, wdzięczne i rozkosznie zabawne?. ?Library Journal? Tom 1 cyklu Dziewczyna spotyka księcia Książę Ashbury wrócił z wojny z ranami na ciele i duszy. Odsunął się od świata, zamknął w swym londyńskim pałacu. Lecz obowiązek nakazuje mu zapewnić ciągłość rodu. A zatem książę potrzebuje żony. I oto w jego bibliotece pojawia się Emma Gladstone? ubrana w ślubną suknię. Emma, mistrzyni krawiectwa, jest młoda, ale odebrała już od życia kilka trudnych lekcji. Książęta są tylko w bajkach. A dobre wróżki, jeżeli nawet istnieją, omijają ją starannie. Dziewczyna może liczyć tylko na siebie. I dlatego Emma przychodzi do księcia po zwrot pieniędzy za suknię uszytą... dla jego narzeczonej. Nieoczekiwanie książę proponuje Emmie małżeństwo. Ale stawia cztery osobliwe warunki. TESSA DARE to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych autorek romansów historycznych. Jej pełne wdzięku i humoru, inteligentne, seksowne powieści podbijają serca czytelniczek w 20 krajach. W USA są zawsze na szczycie list bestsellerów. Otrzymują najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara) i nagrody czytelniczek ?Romantic Times?.

49,90 zł
Powiadomienie
85
Truciciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Truciciel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Cykl Mistrz ceremonii ?Porażające i hipnotyzujące! Sharon Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej?. TESS GERRITSEN ?Bolton pokazuje, dlaczego jej powieści są bestsellerami. Genialnie łączą nowoczesny mroczny thriller psychologiczny z tradycyjnym kryminałem?. ?The Guardian? Zabiła wcześniej. Zabije znowu. Doświadczona policjantka Florence Lovelady wraca do Sabden, by spełnić obietnicę daną umierającemu Larry'emu Glassbrookowi, seryjnemu mordercy, którego sama posłała do więzienia. W pobliżu domu dziecka znaleziono szkielety czwórki dzieci i Larry uporczywie twierdzi, że szczątki nie pochodzą z dalekiej przeszłości. Larry umiera i jego córka Cassie Glassbrook może teraz bez przeszkód odwiedzić rodzinne miasteczko, aby na nowo podbić serce swojej miłości z dzieciństwa. Cassie nie cofnie się przed niczym, żeby odzyskać ukochanego. Kiedy obie kobiety zjawiają się w miasteczku, w którym przed trzydziestu laty nieomal straciły życie, na jaw wychodzą skrywane od dawna tajemnice. Tajemnice, które mogą zniszczyć wszystkich? SHARON BOLTON to brytyjska autorka kryminałów i thrillerów psychologicznych (m. in.: "Blizna", "Rozpad", "Pakt", "Mistrz ceremonii", "Truciciel") sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy, tłumaczonych na 20 języków i wyróżnianych najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami. Największą sławę przyniosła jej seria z Lacey Flint: "Ulubione rzeczy", "Karuzela samobójczyń", "Zagubieni", "Mroczne przypływy Tamizy". W 2022 roku ukaże się piąty tom serii.

54,90 zł
Powiadomienie
86
Noc Ósma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc Ósma
Dostępny
100 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Bestseller numer 1 mistrza thrillera psychologicznego FITZEK poraża i przeraża... Uważaj: to może zdarzyć się naprawdę. Każdemu... Tobie też! Jest ósmy dzień ósmego miesiąca roku. Ósma wieczór. Masz cały kraj wrogów. Czy przeżyjesz Noc Ósmą? Wyobraź sobie internetową loterię, w której każdy może zgłosić najbardziej znienawidzoną osobę. Ósmego sierpnia zostanie wylosowany jeden człowiek. Przez całą noc będzie on wyjęty spod prawa. Każdy może go bezkarnie zabić. I dostanie za to nagrodę - dziesięć milionów euro. Uwaga: to dzieje się naprawdę. Masowy eksperyment psychologiczny wymknął się spod kontroli. A wylosowano twoje nazwisko... SEBASTIAN FITZEK ? autor numer 1 w Niemczech, mistrz thril­lerów psychologicznych wydawanych w 33 krajach. Każda powieść Fitzka ? "W amoku", "Nocny Powrót", "Prezent", "Pacjent", "Łamacz dusz", "Odprysk", "Lot 7a", "Terapia", "Pasażer 23", "Przesyłka", "Ostatnie dziecko", "Odcięci", "Auris" ? zajmuje przez wiele miesięcy 1. miejsce na listach bestsellerów i osiąga milionowe nakłady.

49,90 zł
87
Pirat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pirat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. BESTSELLER NAJWIĘKSZEGO NA ŚWIECIE MISTRZA POWIEŚCI PRZYGODOWYCH Cykl FARGO Sam i Remi Fargo ? małżeństwo milionerów i poszukiwaczy przygód ? w pojedynku z miliarderem ogarniętym zbrodniczą obsesją zdobycia zaginionego legendarnego skarbu. Podczas upragnionych wakacji Sam i Remi odwiedzają antykwariat z rzadkimi książkami w San Francisco. Nazajutrz dowiadują się, że właściciel zmarł nagle w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie wiedzą jeszcze, że zbrodnia ma związek z księgą, która ukrywa tajną mapę wskazującą drogę do historycznego skarbu. Od Kalifornii, przez Arizonę i Jamajkę, po zamek w Nottingham w Anglii, Sam i Remi rozpoczynają wyścig z czasem. Stawką są zaginione przed ośmioma wiekami bajeczne bogactwa króla Jana bez Ziemi. Przeciwnik jest potężny. A wśród ich sojuszników kryje się zdrajca? CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater ? Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści ? wydawane w 105 krajach ? przez prawie pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler nazwany został WIELKIM MISTRZEM PRZYGODY, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

52,90 zł
Powiadomienie
88
Taniec w świetle księżyca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec w świetle księżyca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Drugi tom bestsellerowego cyklu Splendor Lady Arabella Blydon jest obdarzona urodą i inteligencją, ma dość mężczyzn, którzy widzą tylko to pierwsze, nie dostrzegając drugiego. Kiedy jeden z adoratorów mówi Belli, że przez wzgląd na urodę i majątek jest gotów przymknąć oko na jej niedopuszczalne intelektualne zapędy, Arabella postanawia odpocząć od kandydatów na męża. Nie spodziewa się, że w czasie pobytu na wsi pozna lorda Johna Blackwooda, rannego na wojnie bohatera, który zaintrygował ją jak żaden inny mężczyzna. Lord John przeżył najgorsze okropności wojny, lecz dla jego udręczonego serca nic nie mogło być bardziej przerażające niż lady Arabella. Okazuje się upajająca i irytująca; sprawia, że John znowu chce żyć. Nieoczekiwanie dla samego siebie, zaczyna pisać wiersze i wspinać się po drzewach w środku nocy, żeby móc zatańczyć z nią, kiedy zegar wybije północ. I choć wie, że nigdy nie będzie mężczyzną, na którego Bella zasługuje, nie potrafi jej nie pragnąć. Ale czy kiedy magię północy zastąpi światło dnia, jego udręczona dusza nauczy się znowu kochać? JULIA QUINN, autorka nr 1 na listach ?New York Timesa?, nazywana jest współczesną Jane Austen. Jej romanse historyczne są tłumaczone na 29 języków, wydawane w milionowych nakładach i obsypywane nagrodami, w tym wielokrotnie RITA (odpowiednik filmowego Oscara). Seria Bridgertonowie została sfilmowana przez Netflixa.

49,90 zł
Powiadomienie
89
Jej wszystkie bale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej wszystkie bale
Dostępny
7 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Światowy bestseller autorki serii Bridgertonowie sfilmowanej przez Netlixa Powieść z cyklu Splendor O Alexandrze Ridgeleyu wszyscy wiedzą dwie rzeczy: że jest księciem i że nie zamierza się żenić? Wszystko zmienia się, gdy płomiennoruda Amerykanka rzuca się pod koła powozu, by uratować jego siostrzeńca. Alexander nigdy jeszcze nie spotkał takiej kobiety: odważnej i pełnej temperamentu, stanowczej i słodkiej zarazem. Ale piękna nieznajoma jest służącą, a zatem kimś zupełnie nieodpowiednim dla wysoko urodzonego arystokraty... Chyba że okazałoby się, że wcale nie jest tym, kim się wydaje... Dlaczego więc udaje kogoś, kim nie jest? "Sam czar, urok i humor". ?Romantic Times? JULIA QUINN, autorka nr 1 na listach ?New York Timesa?, nazywana jest współczesną Jane Austen. Jej romanse historyczne są tłumaczone na 29 języków, wydawane w milionowych nakładach i obsypywane nagrodami, w tym wielokrotnie RITA (odpowiednik filmowego Oscara). Seria "Bridgertonowie" została zekranizowana przez Netflixa.

49,90 zł
90
Let Us Die, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Let Us Die, CD
Sanz, SPV
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Let Us Die 2. Suck Your Love 3. Follow Me 4. Break Me Down 5. Close 6. My Heart Is In Your Hands 7. Fall Again 8. We Are Lost 9. Fail 10. The End

65,90 zł
91
Electric Love, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Electric Love, CD
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Let Us Die 2. Suck Your Love 3. Follow Me 4. Break Me Down 5. Close 6. My Heart Is In Your Hands 7. Fall Again 8. We Are Lost 9. Fail 10. The End

65,90 zł
92
Gildia Zabójców. Tom 2. Dzieci Gildii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gildia Zabójców. Tom 2. Dzieci Gildii
Dostępny
23 szt.

Droga do elitarnego grona zabójców nie jest usłana różami. Po ukończeniu szkolenia i pierwszego testu pozostali przy życiu rekruci muszą zmierzyć się z ostatecznym egzaminem, a przejdą go tylko ci, którym uda się wyprzedzić konkurentów i wyeliminować cel. Podczas gdy wszyscy członkowie Gildii są zajęci oglądaniem transmisji z krwawej rozgrywki, Alyssa nieoczekiwane dostaje zlecenie z Amerykańskiej Gildii Zabójców. Eliminacja pracowników firmy farmaceutycznej odpowiedzialnych za wypuszczenie wadliwego leku na rynek daje jej możliwość chwilowego zapomnienia o problemach oraz spotkania z dziedzicami dwóch Gildii – młodą amerykańską zabójczynią Olimpią oraz wygnanym z Azji Ryu. Jednak czy to wystarczy, by całkowicie oderwać się od rzeczywistości, w której zdradziły ją najbliższe osoby?

43,90 zł
21,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,95 zł

93
Czepiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czepiec
Dostępny
69 szt.

Czepiec to powieść reportażowa uznanej słowackiej poetki i menedżerki kultury Kataríny Kucbelovej, stanowiąca jej prozatorski debiut. Autorka przez dwa lata jeździła do regionu u podnóża Kráľovej Hoľi w Niżnych Tatrach. Chciała nauczyć się szyć czepiec, część tradycyjnego stroju ludowego, którym mężatki zakrywają włosy. Przy okazji dowiedziała się o życiu w odległej górskiej wsi położonej w stopniowo wyludniającej się okolicy, ale też o sobie, o kulturze ludowej nadużywanej przez każdą słowacką władzę, o współżyciu z Romami, o stereotypach. Nie robiła zdjęć, nie kręciła filmu, nie nagrywała dźwięku. Słuchała, patrzyła, wyszywała i zapisywała. Wraz ze swoją nauczycielką pogrążała się w pamięci, łączyła strzępy przeszłości z detalami teraźniejszości, a wszystko to na skraju wsi sąsiadującej z romską osadą. Książka nominowana do nagrody Anasoft Litera, nagrody im. Jána Johanidesa, nagrody René, i ankiety „Książka roku” miesięcznika Knížna Revue. Zwyciężczyni ankiety Książka roku 2019 dziennika „Pravda”, nagrody Akademii Literackiej Pantha Rei Awards, nagrody fundacji Tatra Banki w kategorii literatura.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

94
Danmark, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Danmark, CD
Thorium, SPV
Dostępny
7 szt.

1. War Is Coming 2. A Crown To Obscurity 3. Majesty 4. Semen Of The Devil 5. My Decay 6. The Silent Suffering 7. Defiance 8. Reign The Abyss 9. Nine Lives 10. Into The Gods

65,90 zł
95
Adfectus, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adfectus, LP
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Abyss 2. Under My Skin 3. Fear 4. Inner War 5. Anger 6. Flame 7. Redemption 8. Zombified

134,90 zł
96
Adfectus, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adfectus, CD
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. Abyss 2. Under My Skin 3. Fear 4. Inner War 5. Anger 6. Flame 7. Redemption 8. Zombified

65,90 zł
97
Stone Orange, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stone Orange, CD
Vulcano, SPV
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Metal Seeds 2. Putrid Angels Ritual 3. Tear Gas 4. Keep Mind 5. A Night In A Metal Gig 6. 7 Seconds In Hell 7. Stone Orange 8. Trigger Of Violence 9. Night Terror With Satan 10. Rebels From 80's 11. Ship Of Dead 12. The Altar Of Defiance 13. Witches Don't Lie 14. Lives Moves Towards Death 15. 418 16. Vulcano Will Live Forever

65,90 zł
98
Puppet Dance, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puppet Dance, CD
Dostępny
15 szt.

1. Killer And Monster 2. Schizophrenia 3. Puppet Dance 4. Dead Inside 5. Army Of Desolation 6. Runaway 7. Memories Of Pain 8. Unbreakable 9. One Of A Kind 10. No One Will Survive 11. We Will Not Fall 12. Downfall

65,90 zł
99
Written By Life, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Written By Life, CD
Radiant, Massacre Records
Dostępny
11 szt.

1. Nightshift 2. Don't Stop The Daydream 3. Real Passion Will Never Die 4. Live The Adventure 5. Stand That Fight 6. Because Of You 7. Contagioned 8. Rock And Win 9. Dare To Fail 10. Twice A Week 11. Hang Around With Friends

65,90 zł
56,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,88 zł

100
Ad Astra, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ad Astra, CD
Bloodred, Massacre Records
Dostępny
5 szt.

1.Shatterer Of Worlds 2.With Existence Comes Suffering 3.Neon Gods 4. All Is Bleak 5. United/divided 6. Twilight Falls 7. Fire, Ash And Dust 8. Realm Of Silence 9. Ad Astra

65,90 zł
56,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,88 zł

Wróć do góry