hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.03.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 31 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia na basenie (Anita Głowińska), na drugim Kicia Kocia w przedszkolu (Anita Głowińska). Kolejny produkt to ADHD u dorosłych. Jak ułatwić sobie życie i uspokoić myśli (Sabine Bernau) oraz Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie (Anita Głowińska).
1
Kicia Kocia na basenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia na basenie
Dostępny
1478 szt.

Kicia Kocia wybrała się na pływalnię. Przygotowała się do tej wyprawy i spakowała niezbędne rzeczy. Nie wiedziała, że basen jest taki ogromny! Na szczęście na miejscu spotkała Packa. Czy Kicia Kocia pokona swój strach i wskoczy do wody? Jak skończy się ta wodna przygoda?

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

107 osób kupiło
2
Kicia Kocia w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia w przedszkolu
Dostępny
1735 szt.

W kolejnym tomie Kicia Kocia idzie do przedszkola. Tam spotyka przyjaciół i wspólnie robią dużo ciekawych rzeczy. Dzięki Kici Koci dzieci dowiadują się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka. Książki o Kici Koci są polecane do czytania przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

88 osób kupiło
3
ADHD u dorosłych. Jak ułatwić sobie życie i uspokoić myśli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
ADHD u dorosłych. Jak ułatwić sobie życie i uspokoić myśli
Dostępny
210 szt.

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci z ADHD i nagle zaczynają rozumieć, co było powodem ich cierpienia. Często też dorośli trafiają na terapię z powodu zaburzeń i chorób, które są wynikiem niezdiagnozowanego i niepoddanego terapii ADHD. W nowym, zaktualizowanym wydaniu książki ADHD u dorosłych autorka: • omawia wyczerpująco, czym jest ADHD i jaki jest aktualny stan wiedzy na jego temat; • podkreśla znaczenie terapii psychologicznej i farmakologicznej w łagodzeniu objawów ADHD; • daje praktyczne wskazówki, jak zarządzać emocjami, znaleźć porozumienie z członkami rodziny i współpracownikami, stworzyć bliską relację z partnerem bez objawów ADHD; • dostarcza prostych rozwiązań poprawiających organizację codziennych zajęć; • zamieszcza arkusze do samoobserwacji poszczególnych typów ADHD oraz materiały do pracy własnej. Objawy ADHD nie znikają wraz z wejściem w dorosłość. Dzięki skutecznej terapii można jednak zmniejszyć ich dokuczliwość, a nawet sprawić, że staną się źródłem sukcesu. „Wiedza jest ważnym elementem terapii. Książka Sabine Bernau jest nie tylko praktyczna, ale i napisana z sercem przez kogoś, kto mierzył się z ADHD przez wiele lat. Zawiera mnóstwo wskazówek i technik pokazujących, co można robić, by na co dzień lepiej radzić sobie z jego objawami. Jej lektura może okazać się ważnym krokiem do zrozumienia, czym jest to zaburzenie w dorosłym życiu.” – dr n. med. Artur Kołakowski, psychiatra i psychoterapeuta

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

65 osób kupiło
4
Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie
Dostępny
1569 szt.

Kicię Kocię odwiedził jej najlepszy kolega Pacek. Dzieci objadły się słodyczami. To nie był dobry pomysł, bo Kicię Kocię rozbolał brzuch. Następnego dnia postanawia urządzić witaminowe przyjęcie i poczęstować przyjaciół owocami i warzywami.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

58 osób kupiło
5
Mitologia słowiańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitologia słowiańska
Dostępny
13 szt.

Mitologia słowiańska Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony zabiera czytelników w fascynujący świat pradawnych Słowian oraz ich wierzeń. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów i herosów, jak również postaci słowiańskiej demonologii. Tym, co wyróżnia Mitologię słowiańską spośród innych dostępnych tego typu książek, jest przyjazny każdemu czytelnikowi język przedstawionych historii, pozbawiony naukowych, często trudno rozumianych terminów. Publikacja ta jest zbiorem fabularnych opowiadań ilustrujących treść słowiańskich mitów, jednak wszystkie kulturowo-historyczne składniki zawartych w niej tekstów – imiona bóstw i demonów, ich atrybuty i zachowania – zgodne są z wiedzą naukową. W połączeniu z atrakcyjną i przejrzystą formą narracji czyni to niniejszą książkę atrakcyjną nie tylko dla badaczy historii Słowian, ale także miłośników literatury fantasy, gier komputerowych i wszelkich działań mających charakter rekonstrukcji przeszłości.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

32 osoby kupiły
6
Szósta klepka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szósta klepka
Dostępny
2040 szt.

Pierwszy tom bestsellerowej serii Jeżycjada świat widziany oczami zakompleksionej nastolatki wcale nie jest różowy. Cesia Żak, młoda, pogodna dziewczyna mieszkająca wraz z rodziną w żółtym domku z wieżyczką na co dzień zmierza się z kłopotami różnego rodzaju. Piękna starsza siostra przyprawia ją o kompleksy, w szkole musi znosić gbura Jerzego, maleńkie dziecko krzyczy tuż za ścianą, a pralka znów zalała sąsiadów z dołu... Na dodatek, kiedy tylko pojawia się problem, rodzina szturmem biegnie do Cesi po pomoc. Dziewczyna postanawia zaprotestować. W jaki sposób to uczyni? Czy rodzina ją zrozumie i doceni? Czy Cesia znajdzie w końcu miłość?

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

23 osoby kupiły
7
Liczby nie kłamią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczby nie kłamią
Dostępny
618 szt.

Czy podróżowanie samolotem jest niebezpieczne? Ile ważą wszystkie krowy na świecie? I co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi? Liczby nie kłamią to książka o mieszkańcach Ziemi, o pożywieniu i paliwach, które dostarczają im energii, o transporcie i wynalazkach współczesnego świata, a także o tym, jak to wszystko wpływa na naszą planetę. Profesor Vaclav Smil zabiera nas na pasjonującą wyprawę, której celem jest odkrywanie faktów. Podsuwając zaskakujące dane statystyczne zilustrowane sugestywnymi grafikami i wykresami, zachęca nas do otrząśnięcia się z intelektualnego lenistwa. Z tej pełnej fascynujących informacji i frapujących przykładów książki dowiemy się między innymi, ilu ludzi potrzebnych było do zbudowania piramidy Cheopsa, dlaczego szczepionki nie tylko ratują życie, ale także stanowią opłacalną inwestycję i czemu samochody elektryczne nie są (jeszcze) tak dobrym rozwiązaniem, jak nam się wydaje. Smil błyskotliwie łączy wiedzę naukową i historyczną ze zdrowym rozsądkiem, poruszając niezwykle szeroki wachlarz zagadnień, a każde z nich przedstawia w formie krótkich, lecz treściwych rozdziałów. Liczby nie kłamią to obowiązkowa i zajmująca lektura, prowokująca do stawiania pytań w sprawach, które zbyt często traktujemy jako pewnik. Smil udowadnia, że fakty mają znaczenie. Liczby nie kłamią, jaką zatem prawdę nam przekazują?

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

19 osób kupiło
8
Dla dzieci o Mszy Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla dzieci o Mszy Świętej
Dostępny
442 szt.

Niedziela to świąteczny dzień. Dzieci nie muszą iść do szkoły, a rodzice do pracy. Wszyscy mogą odpocząć, mają czas na spacer i odwiedziny u dziadków. W każdą niedzielę dzieje się coś jeszcze. Pan Bóg zaprasza nas na spotkanie! Dlatego idziemy do kościoła na Mszę Świętą. Ale… czasem ziewamy w kościele, bo nie rozumiemy, co się dzieje podczas Mszy. Warto to zmienić! Nigdy już nie będziesz się nudzić na Mszy Świętej, jeśli poznasz jej tajemnice. Uwaga! Idziemy do kościoła!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

15 osób kupiło
9
Moja pierwsza encyklopedia zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza encyklopedia zwierząt
Dostępny
482 szt.

Książka zawiera wspaniałe ilustracje, dzięki którym dzieci nauczą się rozpoznawać i nazywać zwierzęta domowe i te żyjące na wolności. Fotografie zostały wybrane ze szczególną pieczołowitością, aby przedstawione na nich gatunki były łatwo rozpoznawalne dla maluchów. Krótkie teksty opisujące charakterystyczne cechy zwierząt dają odpowiedzi na pytania nurtujące najmłodszych i pomagają rozwijać zasób słownictwa.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

14 osób kupiło
10
Pokochaj siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokochaj siebie
Dostępny
274 szt.

Książka `Pokochaj siebie` należy już do klasyki psychologii humanistycznej, kierunku kładącego nacisk na pełny rozwój i samourzeczywistnienie jednostki, na wyzwolenie z nabytych lub wyimaginowanych ograniczeń i przesądów, na aktywną postawę wobec życia i osiągnięcie szczęścia w zgodzie z samym sobą. Autor uważa, że stan zdrowia psychicznego jest stanem normalnym i osiągnięcie go leży w granicach możliwości każdego z nas, a połączenie ciężkiej pracy, zdrowego rozsądku, humoru i pewności siebie jest podstawą szczęśliwego życia. Książka została przetłumaczona na wiele języków. W Polsce od 16 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród czytelników.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

12 osób kupiło
11
Jezus. Historia największej miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus. Historia największej miłości
Dostępny
48 szt.

Życie i śmierć Chrystusa widziane w świetle Pisma Świętego i żydowskiej tradycji to najwspanialsza historia miłosna, jaką kiedykolwiek opowiedziano! Brant Pitre odkrywa przed czytelnikiem tajemnice najbardziej znanego symbolu wiary chrześcijańskiej, jakim jest krzyż Chrystusa. Pokazuje, że śmierć Jezusa nie była zwykłą egzekucją, ale czymś o wiele większym: spełnieniem starożytnych żydowskich proroctw o wiecznym przymierzu zawartym między Bogiem a ludzkością. Przez pryzmat tych zapowiedzi można rozpoznać w Chrystusie Oblubieńca, w obrazie Kościoła – Jego Oblubienicę, a ukrzyżowanie rozumieć jako moment zaślubin, w którym Oblubieniec wyrażał miłość do oblubienicy i wydawał za nią siebie samego. Najbardziej znane fragmenty Biblii – wyjście z Egiptu, wesele w Kanie Galilejskiej, spotkanie z Samarytanką przy studni, Ostatnia Wieczerzy, ukrzyżowanie, a także opis powtórnego przyjścia na końcu czasów – zostają przez autora odczytane na nowo i zyskują wyjątkową interpretację. Brant Pitre – profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i wierze, ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.

46,90 zł
29,08 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,82 zł

11 osób kupiło
12
Keto detoks. 4-tygodniowy plan na zrzucenie zbędnych kilogramów i odzyskanie równowagi hormonalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Keto detoks. 4-tygodniowy plan na zrzucenie zbędnych kilogramów i odzy...
Dostępny
595 szt.

Dieta keto stworzona dla kobiet. Szukasz skutecznego sposobu na szczupłą sylwetkę? Zależy ci na zgubieniu zbędnych kilogramów, ale chcesz osiągnąć swój cel bez efektu jojo i skutków ubocznych? Wypróbuj dietę przygotowaną specjalnie dla kobiet! Większość kuracji dietetycznych została stworzona przez mężczyzn dla mężczyzn. Warto pamiętać, że kobiece ciała nie działają w ten sam sposób i mają inne potrzeby. Popularne plany żywieniowe mogą utrudniać odchudzanie i siać spustoszenie w złożonym i delikatnym układzie hormonalnym kobiety. Dr Sara Gottfried poświęciła swoją karierę demistyfikacji zdrowia hormonalnego oraz pomaganiu pacjentkom w kompleksowej poprawie ich zdrowia z wykorzystaniem medycyny funkcjonalnej. Teraz ekspertka dzieli się nową, przyjazną kobietom dietą keto, która odpowiada na wyjątkowe potrzeby hormonalne ich organizmów. Keto detoks to 4-tygodnowy plan dr Gottfried łączący detoksykację hormonalną z dietą ketogeniczną dostosowaną do potrzeb kobiet, uzupełniony okresowym postem oraz ponad 50 przepisami. Dzięki tej książce przywrócisz równowagę hormonalną, zdrowo zrzucisz zbędne kilogramy i poczujesz się lepiej! Bestseller „New York Timesa”!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

11 osób kupiło
13
Świat według fizyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat według fizyki
Dostępny
74 szt.

Fizyk kwantowy i gospodarz programów BBC prezentuje fascynujące i pouczające spojrzenie na to, co fizyka mówi nam o świecie Rzucając światło na największe pytania, jakie płyną ze współczesnej fizyki, Jim Al-Khalili zachęca nas do zastanowienia się nad tym, co ta niezwykle istotna nauka mówi nam o wszechświecie i naturze samej rzeczywistości. Al-Khalili rozpoczyna swoją opowieść od wprowadzenia podstawowych pojęć dotyczących przestrzeni, czasu, energii i materii, a następnie opisuje trzy filary współczesnej fizyki – teorię kwantową, teorię względności i termodynamikę, pokazując, w jaki sposób wszystkie one muszą się zjednoczyć, abyśmy mieli szansę w dalekiej przyszłości osiągnąć pełne zrozumienie rzeczywistości. Fizyka objawia się jako śmiałe ludzkie poszukiwanie coraz bardziej fundamentalnych zasad, które dokładnie wyjaśniają otaczający nas świat przyrody, jako przedsięwzięcie kierujące się podstawowymi wartościami, takimi jak uczciwość i wątpliwości. Wiedza zdobywana dzięki fizyce daje nam zarówno wiarę we własne siły, jak i wzbudza w nas pokorę, przy czym sama fizyka nieustannie bez lęku zanurza się w nieznane. Czyniąc nawet najbardziej zagadkowe koncepcje naukowe dostępnymi i fascynującymi, ta głęboko wnikliwa książka wyjaśnia, dlaczego fizyka jest dla nas ważna i namawia wszystkich do udziału w wielkiej przygodzie poszukiwania prawdy w otaczającym nas świecie.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

10 osób kupiło
14
Prawdziwe tygrysy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe tygrysy
Dostępny
2642 szt.

Nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry. Catherine Standish wie, że szpiegom nie zdarzają się przypadkowe spotkania. Pracuje w kontrwywiadzie wystarczająco długo. Zdążyła się już przekonać, czym są zdrada, dwulicowość i wbijanie noża w plecy. Nie ma jednak pojęcia, w jakim celu ktoś mógłby obrać za cel właśnie ją – alkoholiczkę na odwyku, która w królestwie Jacksona Lamba wraz z resztą przegrywów przekłada papiery z jednej sterty na drugą. Ktokolwiek przetrzymuje Catherine jako zakładniczkę, na pewno nie robi tego z powodów osobistych. Chodzi mu o Slough House. A najprawdopodobniej o samego Jacksona Lamba. Lamb… Da się o nim wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że mógłby zostawić swojego człowieka na lodzie. W zasadzie pod tym względem można mieć do niego bezgraniczne zaufanie…

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

9 osób kupiło
15
Tamar. Wszystkie nieszczęścia kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamar. Wszystkie nieszczęścia kobiet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Tamar. Wszystkie nieszczęścia kobiet to trzecia – po Judycie i Esterze – publikacja z serii opowiadającej o kobietach, ich tożsamości i życiowych zadaniach, na podstawie historii biblijnych. Tamar doznała w życiu niemalże wszystkich największych tragedii, a jednocześnie potrafiła się od tego odbić, wyjść na prostą. Zgotowano jej wszystko, co najgorsze, doświadczyła okrucieństw, traktowano ją najgorzej, jak to tylko możliwe, a jednak ona się na tym nie zatrzymała. Tamar to historia kobiety nieszczęśliwej, która w pewnym momencie zdjęła szaty smutku i zaczęła żądać. I tak skutecznie żądała, że jako pierwsza kobieta weszła do genealogii Pana Jezusa. Jest to opowieść o największym nieszczęściu, które wstało i zaczęło walczyć, opowieść o kobiecie, która doświadczyła tego, co świat funduje wszystkim kobietom, i zrekonstruowała wszystko na nowo.

39,90 zł
38,70 zł
Powiadomienie

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,20 zł

9 osób kupiło
16
Książka o bąkach. Leksykon pierdów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka o bąkach. Leksykon pierdów
Dostępny
44 szt.

Nic nie przełamuje lodów tak jak porządny bąk. Chociaż to prawda, że nie zawsze pojawią się w odpowiednim momencie Niektóre bąki są głośne. Kanonada sieje strach i przerażenie. Inne są całkowicie bezdźwięczne. Jedne brzydko pachną jak Bąk Zgniłe Jajo, czy bąk nad bąkami, czyli popularny Smrodek. Ostrzegamy: Taki bąk to prawdziwy koszmar! Ale są też takie, które są niemal bezwonne, jak na przykład Salwa z karabinu. Wszystkie je łączy jednak to, że są zabawne! Oto leksykon jakiego jeszcze nie było. Zabawna książka o niezręcznym zjawisku, o którym - w przeciwieństwie do dorosłych - dzieci uwielbiają opowiadać. Wiatry, gazy, bąki, pierdy Głośne, ciche, pojedyncze, w seriach. To jedna z tych rzeczy, które łączą ludzi ze zwierzętami, a której doświadcza każdy - nawet królowa.

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

8 osób kupiło
17
Nierozłączne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nierozłączne
Dostępny
1184 szt.

Nieznana powieść Simone de Beauvoir publikowana pierwszy raz po ponad pół wieku od powstania. Do klasy dziewięcioletniej Sylvie dołącza nowa uczennica. Andrée jest nieprzeciętnie inteligentna, zabawna, żywiołowa, ma własne zdanie na każdy temat i wyraźnie odstaje nie tylko od koleżanek, ale też od obrazu przykładnej panienki z dobrego domu. Dziewczynki szybko odnajdują wspólny język i mimo sprzeciwu nauczycielek i matki Andrée spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Przez kolejne lata podziwiana niezależność Andrée kruszy się na oczach Sylvie kawałek po kawałku, zostaje zduszona przez restrykcyjne wymagania ślepego na własne błędy społeczeństwa. Zaciskająca się pętla konwenansów i obłudnej religijności doprowadza do tragedii. De Beauvoir napisała tę powieść w 1954 roku, dwadzieścia pięć lat po nagłej śmierci swojej najbliższej przyjaciółki. Pozostawiła tekst bez tytułu, nigdy go też nie opublikowała. Teraz, pod wieloma względami wciąż boleśnie aktualny, po raz pierwszy zostaje oddany w ręce czytelników. Wstęp, przybliżający okoliczności powstania noweli, napisała Sylvie Le Bon de Beauvoir, profesorka filozofii, „duchowa córka” Simone. Wprowadzeniem opatrzyła Margaret Atwood.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

8 osób kupiło
18
Małgorzata Walewska. Moja twarz brzmi znajomo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Małgorzata Walewska. Moja twarz brzmi znajomo
Dostępny
2 szt.

Małgorzata Walewska od lat zasiada w jury telewizyjnego show Twoja twarz brzmi znajomo. Ma wspaniały głos, ale nie usłyszysz go w radiu. Możesz nie wiedzieć, że w 1999 roku brytyjski dziennik „The Times” wytypował ją jako jedną z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie. Zaskoczy cię wiadomość, że jej kolegami z pracy byli Placido Domingo i Luciano Pavarotti. Czy świat zna ją lepiej niż my? Kim naprawdę jest największa gwiazda polskiej opery? Jak wysoką cenę musiała zapłacić za międzynarodową sławę? Małgorzata Walewska zaprasza cię do swojego świata pełnego dźwięków. Usłyszysz go dzięki rozmowie, którą prowadzi z Agatą Ubysz. Będzie intymnie, zaskakująco, bez udawania i szczerze do bólu. Bo z kim tak można rozmawiać, jeśli nie z prawdziwą przyjaciółką?

54,99 zł
31,34 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 23,65 zł

8 osób kupiło
19
Cząstki elementarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cząstki elementarne
Dostępny
47 szt.

Niepokojąca diagnoza współczesnych postaw ludzkich. Młody biolog, przesiadujący w nieskończoność nad swoją pracą, i jego przyrodni brat, pogrążający się w kryzysie psychicznym nałogowy konsument pornografii, uosabiają zdaniem autora dwa skrajne sposoby życia we współczesnej cywilizacji. Kiedy obsesje seksualne przywodzą jednego z braci na skraj obłędu, drugi pracuje nad genetycznym modelem nieśmiertelnej i bezpłciowej istoty ludzkiej. Książka łącząca elementy powieści obyczajowej, eseju i science fiction wywołała we Francji istną burzę, a nieprzyznanie jej autorowi nagrody Goncourtów porównywano z odrzuceniem przez jury Podróży do kresu nocy Céline'a.

49,99 zł
40,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

8 osób kupiło
20
Hard Land - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hard Land
Dostępny
313 szt.

„… i poczułem się tak, jak chciałbym czuć się przez całe moje życie: beztroski, opanowany, otwarty i nieśmiertelny”. Missouri, rok 1985. Piętnastoletni Sam, aby uciec od problemów w domu, podczas wakacji podejmuje pracę w starym kinie. I w ciągu tego magicznego lata wszystko jego życie zmienia się diametralnie. Znajduje przyjaciół, zakochuje się i odkrywa tajemnice swojego rodzinnego miasta. Po raz pierwszy czuje, że znalazł swoje miejsce na ziemi. Aż wydarza się coś, co zmusza go do szybkiego wejścia w dorosłość. Poruszająca historia i hołd złożony filmom coming of age z lat osiemdziesiątych, takim jak Klub winowajców czy Stań przy mnie – historia tego jednego lata, którego nie da się zapomnieć. „High and low, jasność i mrok, euforia i melancholia – Benedict Wells umieścił cały dramat dorastania między dwiema okładkami książki. Kogo ta powieści nie poruszy, ten nigdy nie był młody. Prawdziwe arcydzieło.” – Theresa Hubner, Radio SWR2E

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

8 osób kupiło
21
Peggy Guggenheim. Życie uzależnione od sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peggy Guggenheim. Życie uzależnione od sztuki
Dostępny
1396 szt.

Wielka sztuka, głośne romanse i świat bohemy. Poznajcie biografię Peggy Guggenheim i jej niezwykłe życie uzależnione od sztuki. Jej ojciec zginął w katastrofie Titanica, a ona sama była jedną z uboższych krewnych w rodzinie milionerów. Mogła marzyć o zostaniu żoną bogatego biznesmena, tymczasem stała się jedną z najważniejszych postaci bohemy artystycznej XX wieku. Na pytanie, ilu miała mężów, odpowiadała: „Swoich czy cudzych?”. A tym ulubionym (i pierwszym) był niestroniący od alkoholu angielski pisarz Laurence Vail. Choć wśród wielu kochanków znaleźli się między innymi Samuel Beckett, Max Ernst i Roland Penrose, prawdziwa miłość zawsze zdawała się jej umykać. Może dlatego całe życie poświęciła sztuce. W swoim weneckim pałacu zgromadziła największą kolekcję dzieł modernizmu. Założyła jedną z pierwszych galerii sztuki nowoczesnej w Londynie. W Nowym Jorku, w Paryżu i w każdym miejscu, w którym znalazła się choć na chwilę, stawała się czołową postacią elit artystycznych. To ona odkryła Jacksona Pollocka i pozowała przed obiektywem Man Raya, w jej salonie wisiały obrazy Picassa, a przez jej dom przewinęli się wszyscy znani ludzie sztuki i literatury pierwszej połowy XX wieku. Znała tych, których trzeba było znać. Życie Peggy było niekonwencjonalne, a ona sama uwielbiała szokować. Ekscentryczna, trudna, nieoceniona. Anton Gill przedstawia biografię niesamowitej kobiety – patronki modernizmu, mecenaski sztuki nowoczesnej, przyjaciółki, muzy i kochanki wielu artystów. Jej życie było dokładnie takie, jak sztuka, którą kochała – surrealistyczne.

64,99 zł
50,04 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

9 osób kupiło
22
Wstyd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstyd
Dostępny
221 szt.

Wstyd zamyka nam usta. Ale przemilczane sprawy zawsze wracają. Julia Karlińska, była policjantka nazywana Karlą, uczy historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Mundur odwiesiła po tragicznej śmierci męża, policjanta, który zginął w wypadku motocyklowym. Sprawcy tragedii nigdy nie odnaleziono. Ale duchy przeszłości się obudzą, gdy Śmierszynem, miastem Karlińskiej, wstrząśnie wieść o zabójstwie Sławomira Nowaka, znanego profesora matematyki oraz jej kolegi z „medyka”. Będzie to dopiero początek splotu dramatycznych wydarzeń. Tego samego dnia kobieta będzie musiała się zmierzyć z traumą zaginięcia jednego z synów. Kiedy się okaże, że chłopiec nie żyje, instynkt śledczy podpowie Karli, że obie sprawy należy połączyć w jedno śledztwo. Mocny thriller kryminalny o uczuciu, które może dać początek złu, i o mrocznej drodze ku prawdzie, która wyniesiona na powierzchnię, rani do krwi.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

7 osób kupiło
23
Oskarżona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarżona
Dostępny
1664 szt.

Dwudziestotrzyletnia Lena po traumatycznych wydarzeniach w Polsce ukrywa się w Kopenhadze, jednak szybko okazuje się, że i tam nie jest bezpieczna. Demony przeszłości powróciły, odnalazł ją bowiem mężczyzna, przed którym uciekała. Tym razem kobieta szuka schronienia w ukrytym przed resztą świata tajemniczym hotelu w hiszpańskiej Maladze. Jednak nie udaje się jej zaznać spokoju, bo zostaje OSKARŻONA. Ktoś próbuje przypisać jej swoją zbrodnię. Zaczyna się niebezpieczna gra, w której znów przyjdzie zapłacić najwyższą cenę. Oskarżona to thriller psychologiczny w nurcie domestic noir, pełen napięć i niespodziewanych zwrotów akcji. To powieść, która gra na emocjach i angażuje zmysły. Jej akcja rozgrywa się w psychice zarówno bohaterów, jak i czytelnika.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

6 osób kupiło
24
LEGO ǀ Disney Pościg za Zyklopem z filmu "Buzz Astral" 76830 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO ǀ Disney Pościg za Zyklopem z filmu "Buzz Astral" 76830
LEGO
Dostępny
18 szt.

Twój mały kosmiczny rekrut uwielbia Buzza Astrala? Zestaw do zbudowania Pościg za Zyklopem (76830) będzie dla niego świetnym prezentem. Dzieci mogą odtworzyć sceny z filmu „Buzz Astral” wytwórni Disney and Pixar – ostatecznej historii o narodzinach Buzza Astrala – ucząc się jednocześnie budować z klocków LEGO®. Minifigurka Buzza Astrala ma kosmiczny skafander i hełm, a mech ma ruchome ręce i nogi oraz miotacz dysków do dynamicznej zabawy w bitwy. Proste modele dla kosmicznych rekrutów Zestawy LEGO 4+ zawierają wiele pomysłowych elementów, które są gwarancją świetnej zabawy. Klocek startowy to solidna podstawa do budowania, a w każdej torebce z klockami znajduje się figurka, więc zabawę w odgrywanie ról można zacząć jeszcze przed ukończeniem zestawu. Najlepsza zabawa dla całej rodziny Zabawki 4+ pozwalają dorosłym budować razem z dziećmi. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z klockami LEGO, nie muszą się martwić – ten kolekcjonerski zestaw z Buzzem Astralem zawiera ułatwiające budowanie ilustrowane instrukcje, więc nawet dzieci, które dopiero uczą się czytać, poradzą sobie ze złożeniem modelu. Zawartość i cechy zestawu: • Przeżyj na nowo sceny z ostatecznej historii o narodzinach Buzza Astrala – zestaw Pościg za Zyklopem (76830) inspirowany filmem wytwórni Disney and Pixar zachwyci wszystkie dzieci od czwartego roku życia • Zabawka akcji do zbudowania dla fanów Buzza Astrala – w pudełku są minifigurki LEGO® Buzza Astrala i Izzy w kosmicznych hełmach i pancerzach, a także ruchomy mech do zbudowania i trzy rodzaje broni • Czas ruszyć na ratunek – poruszając zabawkowym mechem, strzelając dyskami i zagrzewając bohaterów do walki, fani Buzza Astrala znajdą się w świecie wyobrażonych przygód i akcji • Prezent dla wielbicieli Buzza Astrala od czwartego roku życia – zestawy LEGO® 4+ są łatwe do złożenia i dzięki dołączonemu klockowi startowemu oraz przejrzystym obrazkowym instrukcjom pomagają dzieciom nauczyć się budowania • Urodzinowy prezent do zabawy i ozdoby – zabawkowy mech ma ok. 12 cm wysokości, więc można go postawić na półce, żeby był zawsze pod ręką • Zabawa bez czekania – obrazkowe instrukcje są jasne nawet dla maluchów niepotrafiących czytać, a elementy mocuje się do klocka startowego, więc składanie zestawu nie trwa długo • Filmowa akcja w domu – dzieci będą zachwycone podczas odgrywania scenek z filmu „Buzz Astral” wytwórni Disney and Pixar, a inscenizując własne pełne akcji bitwy, rozwiną zdolności kreatywne • Więcej międzygalaktycznej zabawy – fani filmu „Buzz Astral” mogą mieć jeszcze więcej zabawy, łącząc ten zestaw z modelami Starcie z Zurgiem (76831) oraz Statek kosmiczny XL-15 (76832) • Niezmienna jakość – elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe już od 1958 roku, dzięki czemu są jednolite, pasują do siebie i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić • Bezpieczna zabawa – zabawki konstrukcyjne LEGO® są testowane na wszystkie możliwe sposoby, więc możesz mieć pewność, że spełniają rygorystyczne standardy bezpieczeństwa

89,99 zł
77,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 12,60 zł

6 osób kupiło
25
Siostry wrony. Tom 3. Światła Północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry wrony. Tom 3. Światła Północy
Dostępny
22 szt.

Trzeci tom sagi o mitycznej krainie Jotundale, gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Pochodząca z naszego świata dziewczynka Sonja przeżywa kolejne przygody w Jotundale. Pewnego dnia wraz z przyjaciółmi, Bjornarem i Lottą, trafia do wioski tajemniczych ludzi gór, gdzie spotyka się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Wkrótce jednak Sonja odkrywa, że przywódczyni gospodarzy Ravnda skrywa pewien mroczny sekret... Autorka komiksu, urodzona w 1993 roku Norweżka Malin Falch, dorastała w Trondheim, a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka seria. Już pierwszy tom cyklu zaskarbił sobie serca czytelników i uznanie krytyków w wielu krajach oraz został wyróżniony dwiema ważnymi norweskimi nagrodami: Pondus i ARKs barnebokpris. Obecnie trwają prace nad filmową adaptacją komiksu.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

6 osób kupiło
26
Puzzle 2000 elementów. The Birth Of Venus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. The Birth Of Venus
Clementoni, 2000
Dostępny
10 szt.

Puzzle 2000 elementów kolekcja muzealna.Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy.Wymiar układanki: 97,5x66,8 cm.

36,90 zł
32,47 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,43 zł

6 osób kupiło
27
Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt
Dostępny
1058 szt.

Jedna z najsłynniejszych himalaistek świata. Pierwsza Polka i Europejka na Evereście, pierwsza kobieta, która zdobyła K2. Wanda Rutkiewicz. Budziła skrajne emocje: uwielbienie i nienawiść, podziw i niechęć, zazdrość i troskę, fascynację i rozczarowanie. Uparta, ambitna i ekstremalnie wymagająca wobec siebie i innych. Szła konsekwentnie przez życie, które wypełniały na przemian euforia i tragedie, sukcesy i porażki, sława i pomówienia. Za swoją obsesyjną miłość do gór zapłaciła cenę najwyższą: samotnością wśród ludzi za życia i pozostaniem w ukochanych Himalajach na zawsze. W jej życiu blask wtapiał się w mrok, a z mroku zawsze wyłaniał się kolejny szczyt. Jeszcze jeden. Elżbieta Sieradzińska wykonała tytaniczną pracę: przeprowadziła dziesiątki rozmów z alpinistami, sięgnęła do wielu źródeł – także tych nieznanych, jak zachowane fragmenty niewydanych wspomnień matki himalaistki, Marii Błaszkiewicz. Przytacza także niepublikowane dotąd fragmenty relacji uczestników holenderskiej wyprawy, którzy wsparli Wandę w tragicznych dla niej wydarzeniach na Broad Peak w 1991 roku. Wydarzeniach, które być może zaważyły na kondycji psychicznej Wandy Rutkiewicz i na podejmowanych przez nią decyzjach w ostatnich latach życia. Nowe, uzupełnione wydanie biografii, na podstawie której powstaje serial telewizyjny. „Obszernie udokumentowana, ciekawie napisana książka o niezwykłej i ciągle fascynującej Wandzie Rutkiewicz”. – Janusz Onyszkiewicz „Tym razem o Wandzie najwięcej mówi sama Wanda. Świetne uzupełnienie wiedzy o niej i jej osiągnięciach, bo Wanda mimo tylu publikacji, sztuk teatralnych i filmów wciąż pozostaje tajemnicą i legendą. Serdecznie polecam”. – Leszek Cichy „Napisana wartkim językiem biografia wprowadza czytelnika w środowisko dostępne nielicznym. Z tego tła wyłania się postać nieprzeciętna, a jakże ludzka. Ela Sieradzińska zrobiła coś niezwykłego: w opowieść o życiu Wandy udało jej się wpleść szczegóły techniczne związane ze zdobywaniem gór najwyższych. Dociekliwość i ciężka praca dały nietuzinkową biografię Polki, która stała się przykładem dla następnych pokoleń”. – Marian Sajnog

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

6 osób kupiło
28
Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta
Dostępny
100 szt.

Ta książka powstała ze złości – pisze autorka we wstępie, złości na to, że kobietom jest w tym zawodzie trudniej, są mniej doceniane i rzadziej nagradzane. I to nie dlatego, że są niewystarczająco dobre. Ale też z potrzeby pokazania kobiecych wzorców branży architektonicznej i tego, że jest wiele architektek, urbanistek i związanych z kreowaniem środowiska architektonicznego ekspertek, zasługujących na to, by świat zobaczył ich osiągnięcia. Z ambicją sfeminizowania dyskursu architektonicznego i otwarcia go dla kobiet. Dziewiętnaście rozmów z 24 kobietami autorka podzieliła na cztery główne części: Miasta, gdzie prezentuje urbanistki, ale też zamieszcza rozmowę z socjolożką, Budynki – gdzie rozmawia z kobietami, które na co dzień zajmują się projektowaniem architektonicznym, w części trzeciej Obok - przedstawia bohaterki, które nie mieszczą się w prostym podziale na architekturę i urbanistykę i które mają w ramach architektury bardzo konkretne, wykraczające poza standard, zainteresowania i wreszcie część czwarta Słowa to rozmowy z architektkami, które rzeczywistość kształtują raczej za pomocą zdań, badań i edukacji niż samodzielnie wykonywanych projektów.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

5 osób kupiło
29
Sztuka wojenna (Sztuka wojny). Chiński traktat o skutecznej taktyce i strategii w walce zbrojnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wojenna (Sztuka wojny). Chiński traktat o skutecznej taktyce i ...
Dostępny
328 szt.

Sztuka wojenna chińskiego mędrca Sun Zi, pisanego także Sun Tzu, liczy sobie dwa i pół tysiąclecia. Wciąż jednak jest aktualna i może do niej sięgnąć każdy, kto ma głowę na karku. Dzieło Sun Zi to światowy bestseller. Mao zdobył Chiny bo opierał się na strategii Sun Zi. Japończycy przegrali wojnę na Pacyfiku, bo studiując od wieków Sun Zi, nie potrafili słuchać jego zaleceń. Uniwersalną wartość traktatu Sun Zi bardzo szybko dostrzegł wielki biznes. Przedsiębiorcy korzystając z rad chińskiego mędrca tworzą strategie zarządzania firmą, walki z konkurencją, zdobywania rynku i dobrze na tym wychodzą. Książkę uzupełniają dwa dodatkowe traktaty poświęcone strategii oraz obszerny esej Roberta Stillera poświęcony traktatowi oraz problemów z jego tłumaczeniem.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

5 osób kupiło
30
Pieniądze dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze dla początkujących
Dostępny
235 szt.

Mówi się "nie rozmawiajmy o pieniądzach". Jeśli jednak nie będziemy o nich mówić, jak je zrozumiemy? Skąd dowiemy się, jak "pracują" pieniądze, co to znaczy płacić rachunki, jak zrozumieć kredyty? I dlaczego niektórzy są bogaci, a inni biedni? Oto książka, która w prosty sposób tłumaczy, czym są pieniądze ich początkującym (i nie tylko) użytkownikom.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
31
LEGO ǀ Disney Starcie z Zurgiem z filmu "Buzz Astral" 76831 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO ǀ Disney Starcie z Zurgiem z filmu "Buzz Astral" 76831
LEGO
Dostępny
34 szt.

Zabierz miłośników kosmosu w wieku od 7 lat w niezwykłą międzyplanetarną podróż do świata filmu „Buzz Astral” wytwórni Disney and Pixar. To możliwe dzięki kreatywnemu zestawowi Starcie z Zurgiem (76831), który pozwoli małym kosmicznym strażnikom ruszyć do walki ze złoczyńcą Zurgiem i wraz z Buzzem, Izzy oraz kotem imieniem Sox odzyskać ogniwo paliwowe. Zabawa bez końca Fani mogą na nowo odegrać sceny z filmu, który opowiada o początkach Buzza Astrala. Będą walczyć ze złym Imperatorem Zurgiem, zabawkowym mechem z ruchomymi rękami i nogami, używając miotacza klocków Izzy oraz nadgarstkowego lasera Buzza. Ten kolekcjonerski zestaw konstrukcyjny zachęca także do porzucenia scenariusza i tworzenia własnych, nowych historii bitewnych, dzięki którym dzieci nauczą się, że praca zespołowa pozwala pokonać czarne charaktery! Zawartość i cechy zestawu: • Zabawa w kosmiczne bitwy dla bohaterów akcji od 7 lat – miłośnicy Buzza Astrala mogą teraz polecieć w kosmos, aby wraz ze strażnikami rozprawić się ze złym robotem Zurgiem • Postacie z filmu – w zestawie Starcie z Zurgiem (76831) są dwie minifigurki, w tym disnejowski Buzz Astral, figurka LEGO® robotycznego kota, robot do zbudowania i ruchomy mech • Dynamiczna bitwa – korzystając z wielu fajnych broni, w tym lasera nadgarstkowego, blastera i miotacza klocków, fani mogą pomóc powstrzymać Zurga przed kradzieżą ogniwa paliwowego ze statku kosmicznego Buzza • Pomysł na prezent dla fanów od 7 lat – urodzinowy prezent dla kosmicznych rekrutów, którym podobał się film „Buzz Astral” wytwórni Disney and Pixar – ostateczna historia o narodzinach Buzza Astrala • Dynamiczna zabawa – Zły mech Zurg do zbudowania ma ok. 14 cm wysokości i jest ruchomy, więc ożywi każdą zabawę w bitwę • Kosmiczna przygoda dla fanów Buzza Astrala – Przenieś ich do innego wymiaru, aby dołączyli do bohaterskiego Buzza w jego misji zaprowadzenia porządku w galaktyce • Więcej międzygalaktycznej zabawy – ten zestaw łączy się z modelami Pościg za Zyklopem (76830) oraz Statek kosmiczny XL-15 (76832), więc dzieci mogą przenieść filmową akcję do własnej sypialni • Zawsze wciągająca zabawa – prezenty LEGO® dla dzieci spełniają surowe branżowe standardy, więc maluchy mogą z łatwością chwycić, złączyć i rozłączyć klocki – i tak jest niezmiennie od 1958 roku • Trwałość i niezawodność – testujemy zabawki konstrukcyjne LEGO® dla dzieci na wszelkie możliwe sposoby, aby mieć pewność, że spełniają one surowe standardy bezpieczeństwa dzieci

139,99 zł
120,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 19,60 zł

5 osób kupiło
32
To się nie mieści w głowie / В голові не вкладається, wersja polsko-ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To się nie mieści w głowie / В голові не вкладається, wersja polsko-uk...
Dostępny
164 szt.

Czy można zaprzyjaźnić się z kozą albo zabrać rybę na spacer? Oczywiście, że można. Można też zjadać pełne miski dziwnych fioletek i bez strachu wsadzać palce wprost do lwich paszcz. Takie (i o wiele gorsze) pomysły rodzą się każdego dnia w dziecięcych głowach. Nie wierzycie? No to przeczytajcie. Tłumaczka: Iryna Kotlarska-Fesiuk

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

5 osób kupiło
33
36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego dz...
Dostępny
131 szt.

Bodaj najlepsze momenty sienkiewiczowskiej trylogii to opisy forteli obmyślanych przez imć Zagłobę. Dzięki znajomości ludzkiej psychiki z łatwością zwodził przeciwnika i realizował swoje cele, a także zdobywał szacunek swoich towarzyszy. W tej książce znajdują się opowieści o czynach ludzi takich jak Zagłoba, o wybitnych dowódcach formatu Lawrence’a z Arabii i mężach stanu jak słynny chiński strateg Zhuge Liang, ale też postaciach fikcyjnych, takich jak dowódca „Czerwonego Października”.

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

6 osób kupiło
34
Angielski. Fiszki PLUS dla początkujących 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Fiszki PLUS dla początkujących 1
Dostępny
89 szt.

Angielski Fiszki PLUS dla początkujących 1 (A0-A1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością!- Ucz się 1500 słów, wyrażeń i przykładowych zdań poznaj użycie gotowe wzorce komunikacyjne, utrwal reguły gramatyczne.- Poznaj prawidłowa wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń- Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania)- Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz!- Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie w drodze do pracy lub szkoły!W zestawie znajdują się: 600 fiszek + program i nagrania do pobrania + kolorowe przegródki + etuiFiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany.Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3 tak byś jak najlepiej dobrał najlepsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
35
Ameryka. Dom podzielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ameryka. Dom podzielony
Dostępny
184 szt.

Ulice amerykańskich miast w ogniu. Zimna wojna z Chinami. Szturm na Kapitol. Utrwalany przez lata wizerunek Stanów Zjednoczonych jako wzoru do naśladowania dla innych państw kruszy się w zastraszającym tempie. Co się zza niego wyłania? Atak zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol po przegranych wyborach, spiskowe teorie spod znaku QAnon, gospodarcza zapaść w pasie rdzy, kulturowe wojny: o aborcję, o klimat, o dostęp do broni. Systemowy rasizm nadal ma się tu dobrze, a ze względu na narastający konflikt i rywalizację technologiczną z Chinami ofiarami prześladowań stają się również osoby pochodzenia azjatyckiego. Dzisiejsza Ameryka to dom podzielony kryzysami – które radykalizują już i tak spolaryzowane społeczeństwo. „Dom podzielony ostać się nie może” – te słynne słowa Abrahama Lincolna przypomniał w czasie kampanii wyborczej Joe Biden. Czy nowy prezydent, który niedługo po objęciu władzy zaczął gwałtownie tracić poparcie społeczeństwa, będzie w stanie przeprowadzić umacniające kraj reformy? Czy nieudane wyjście z Afganistanu, porażka w „wojnie z terroryzmem” na Bliskim Wschodzie oraz rosnące trudności z powstrzymywaniem działań Władimira Putina to ostateczny koniec globalnego przywództwa USA? Andrzej Kohut w książce Ameryka. Dom podzielony w pogłębiony sposób analizuje wydarzenia i problemy ostatnich lat, dając nam jeden z najpełniejszych obrazów dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Andrzej Kohut – amerykanista, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, specjalista ds. nowych mediów w Ośrodku Studiów Wschodnich. Jest twórcą popularnego podcastu „Po amerykańsku”. Regularnie komentuje wydarzenia w USA dla polskich mediów. Przez kilka lat był koordynatorem Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Warszawie oraz szefem działu zagranicznego portalu Klubu Jagiellońskiego. Pracował także jako prezenter radiowy w Radiofonii i Radiu Kolor.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
36
Nowa rozprawa przeciw kobietom, która dowodzi, że nie są one ludźmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa rozprawa przeciw kobietom, która dowodzi, że nie są one ludźmi
Dostępny
4 szt.

W roku 1595 ukazała się niewielka książeczka, której anonimowy autor, odwołując się w tym celu do całego zespołu przemyślnie dobranych cytatów biblijnych, z wielką pasją dowodził, iż kobiety nie są ludźmi. Prawdziwym obiektem tego ataku nie były jednak przedstawicielki płci niewieściej, lecz socynianie, czyli bracia polscy, preferujący zdecydowanie literalną interpretację Pisma. Autor rozprawki próbował ośmieszyć ich praktykę egzegetyczną, pokazując, że ostatecznie pozwala ona udowodnić prawdziwość najbardziej nawet absurdalnej tezy. Jego rzeczywiste intencje nie zostały jednak przez większość współczesnych zrozumiane, książka stała się źródłem skandalu, potępiły ją natychmiast poważne teologiczne autorytety i długo jeszcze wywoływała w różnych europejskich krajach ostre polemiczne reakcje. Jej autorstwo przypisywano, trudno powiedzieć czy słusznie, zmarłemu młodo poecie i filologowi Valensowi Acidaliusowi.Tłumaczenie: Bednarz Urszula

30,00 zł
23,40 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

4 osoby kupiły
37
Syberyjskie przygody Chmurki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syberyjskie przygody Chmurki
Dostępny
77 szt.

Chmurka, mała Polka, nie rozumie, dlaczego musi mieszkać na Syberii. I co to znaczy, że są wysiedleńcami. Ale to nic. Ma tu przecież przyjaciela Ilię, ukochanego kota Katafieja, codzienne figle na śniegu i przesiadywanie w ciepłej obórce. Nie boi się szczurów, które odwiedzają ich izbę co noc – są takie zabawne! A wiersze, których uczy się w szkole – krasnei melodyjne. Chmurce – Ani ciężko zrozumieć, dlaczego babcia za nimi nie przepada i uparcie przypomina o dalekiej Polsce. Czy kiedyś tam wrócą? Prawdziwa historia o niezwykłym dzieciństwie na mroźnej Syberii. 17 września 1939 roku, w siedemnaście dni po wkroczeniu armii niemieckiej, ZSRR napadł na Polskę i zajął prawie połowę jej terenów. W lutym 1940 roku władze sowieckie rozpoczęły masowe wywózki Polaków i innych nacji w głąb Rosji. Byli wśród nich lekarze, wojskowi i inni przedstawiciele inteligencji, więźniowie polityczni, osoby o „niewłaściwym” pochodzeniu. Podróżowali całymi rodzinami, przez wiele dni upchnięci w bydlęcych wagonach, w mrozie, często bez wody i jedzenia. Do dziś nie wiadomo, ile osób wywieziono. Na dalekiej Syberii czekały ich surowy klimat, praca ponad siły, głód i skromna, zimna izba, która od teraz miała być ich domem. Większość deportowanych nigdy nie wróciło do Polski.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
38
Angielski. Konwersacje dla średnio zaawansowanych. Poziom B1-B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Konwersacje dla średnio zaawansowanych. Poziom B1-B2
Dostępny
221 szt.

Mierzysz się z żywym językiem angielskim w codziennych sytuacjach? Kiedy chcesz powiedzieć po angielsku coś bardziej zaawansowanego, brakuje Ci słów i milkniesz ze stresu? A może chcesz swobodnie rozmawiać po angielsku ze znajomymi, ale nie wszystko rozumiesz i brak Ci pewności siebie? Dobrze wiesz, że w prawdziwych sytuacjach komunikacyjnych nie jest tak łatwo. Ludzie rozmawiają szybko, niewyraźnie i stosują skomplikowane konstrukcje. Brzmienie języka różni się w zależności od kraju, z którego pochodzi jego użytkownik. Rozumiemy Twoje bolączki. Właśnie dlatego mówimy: nie poddawaj się i sięgnij po tę książkę! Znajdziesz w niej aż 120 przeróżnych konwersacji i scenek sytuacyjnych, dzięki którym udoskonalisz umiejętności rozumienia ze słuchu oraz mówienia na poziomie średnio zaawansowanym. W każdym rozdziale odkryjesz nowe zasoby słownictwa, gramatyki, praktyczne porady oraz ciekawostki językowe. Osłuchasz się z amerykańskim i angielskim akcentem oraz nauczysz się konstruować trudniejsze wypowiedzi. Stań twarzą w twarz z osobą anglojęzyczną, pożegnaj niepotrzebny stres i włącz się w dyskusje na wymagające tematy. Ćwicz razem z nami! • 120 codziennych konwersacji i tematów dyskusji, • ponad 1000 przydatnych słów, konstrukcji oraz zagadnień gramatycznych na poziomie średnio zaawansowanym, • około 1500 pytań do tekstów wraz odpowiedziami, • ponad 4 godziny nagrań w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie języka angielskiego, • praktyczny kurs angielskiego, dzięki któremu wzniesiesz swój angielski na wyższy poziom! To wymarzona książka dla młodzieży i dorosłych, dla uczniów i wszystkich samouków, którzy chcą udoskonalić lub sprawdzić swoje umiejętności językowe na poziomie B1-B2.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
39
Kanska. Miłość na Wyspach Owczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kanska. Miłość na Wyspach Owczych
Dostępny
279 szt.

Kiedy Laila odkryła, że jest lesbijką, uciekła z Wysp Owczych. Chciała być jak najdalej od rodziny i nieprzychylnego otoczenia - wówczas nawet w gazetach pisano, że AIDS to kara, którą Bóg wymierza homoseksualistom za grzechy. Kiedy swoją orientację poznała Eva, została w kraju. Próbowała żyć, szukać szczęścia i walczyć o zmiany. Po latach Laila wróciła. Pod jej nieobecność kraj zmienił się nie do poznania. To już nowe Wyspy Owcze. Bardziej otwarte, odważne, wolne. Urszula Chylaszek, reporterka i fotografka, opowiada o dynamicznie zmieniającym się kraju, portretując osobisty i społeczny wymiar rewolucji obyczajowej na Wyspach Owczych. Śledzi drogę, jaką ten niewielki naród - niespełna pięćdziesiąt cztery tysiące osób, z których większość jest ze sobą spokrewniona - przeszedł od religijnego konserwatyzmu do nowoczesnej swobody. Jak silne są więzy tradycji? Czy da się uwolnić od zwyczajowego systemu nakazów i zakazów? Jakie tajemnice kryją niewielkie społeczności? Co ryzykują ci, którzy chcą wyciągnąć je na światło dzienne? I wreszcie - jak szukać miłości, kiedy wszyscy znają się od przedszkola?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
40
Angielski. 100 Fiszek. Czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. 100 Fiszek. Czasy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Angielski 100 Fiszek Czasy to świetna i intensywna powtórka gramatyczna 11 czasów i konstrukcji czasownikowych z opisem sposobu użycia i budowy danego czasu na przykładach najbardziej przydatnych na co dzień czasowników. Wygodny zestaw 100 fiszek zawiera przykładowe zdania twierdzące, przeczenia oraz pytania, utrwalające umiejętność stosowania w praktyce najważniejszych czasów i konstrukcji gramatycznych. Dodatkowo na niektórych fiszkach znajdują się wskazówki gramatyczne dotyczące odmiany czasowników lub konstrukcji gramatycznych. Zestaw jest przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych. W skład zestawu wchodzą:- 100 fiszek zawierających 11 czasów i konstrukcji czasownikowych (Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, used to, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Perfect, Future Simple, Future Continuous, be going to) - kolorowe przegródki, które umożliwiają systematyczną naukę wszystkich słówek Wygodny zestaw:-        do kieszeni-        do torebki-        do plecaka

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
41
Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana
Dostępny
202 szt.

Niezwykła i dramatyczna historia o tym, jak niewielka osada stała się potęgą rządzącą światem śródziemnomorskim. W książce Thomasa R. Martina - wzorem rzymskich dróg - schodzą się rozmaite wątki, które autor tropi, podążając za westalkami do świątyń, matronami do willi, konsulami na forum czy przywódcami na bitewne pola. Autor aktualizuje dotychczasowe ustalenia na temat życia Rzymian od czasu założenia miasta w VIII wieku przed naszą erą do VI wieku naszej ery. W przejrzysty sposób prezentuje poszczególne etapy rozwoju Miasta, zwracając przy tym uwagę nie tylko na jego wewnętrzne przeobrażenia, ale i znaczące zmiany zachodzące na otaczających je terytoriach. Pokazuje, jak z drewnianej osady Rzym stał się imperium, jak wyglądały rzymskie rodziny, jak przenikały się kultury, konkurowały religie, co Rzymianie mówili i myśleli, i jak niepozorne nieraz postaci zmieniały bieg historii świata.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
42
Tata. Człowiek, mit, legenda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tata. Człowiek, mit, legenda
Dostępny
1080 szt.

Bądź bohaterem dla swojego dziecka! Silniejszy niż Wielka Stopa, potężniejszy niż Thor, mądrzejszy niż Einstein… Szast-prast i już – w mig robi najlepsze spaghetti z czekoladowymi drażami. Zmienia pieluchy, bo po prostu to lubi, potrafi też liczyć do nieskończoności. I to dwa razy! Tata. Najwspanialszy człowiek pod słońcem! Zabawna i niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, która jest w stanie zmienić zwykłego rodzica w wielkiego bohatera. Na końcu książki mały czytelnik znajdzie niespodziankę – specjalne miejsce na opowieść o jego, wyjątkowym tacie. Książkę zilustrował Dani Torrent, laureat wielu wyróżnień, w tym nagród fundacji Fita z Girony i Manuel António da Mota z Portugalii, doceniony również przez amerykańskie Stowarzyszenie Ilustratorów (SOI).

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
43
Poczucie własnej wartości. Droga do rozwoju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczucie własnej wartości. Droga do rozwoju
Dostępny
32 szt.

Dorota Gromnicka, doświadczona psycholog i terapeutka, przedstawia poczucie własnej wartości jako bardzo istotne w osiąganiu dojrzałości, tworzeniu dobrych relacji, radzeniu sobie z kryzysami. Pomaga ono funkcjonować na co dzień, wspiera w ważnych momentach życia, w kluczowych decyzjach, ochrania, motywuje, umożliwia dawanie i przyjmowanie miłości oraz dobra. Część teoretyczna książki pozwala zrozumieć, na czym polega proces budowania własnej wartości, i odkryć najlepszy sposób porozumienia ze sobą i z innymi. Część praktyczną książki stanowią ćwiczenia, dzięki którym czytelnik dowie się, jak postrzega samego siebie, co robić, żeby czuć się ze sobą lepiej, na co zwracać uwagę, jak zmienić sposób myślenia na konstruktywne oraz zaakceptować siebie. Część ostatnia przedstawia różne drogi rozwoju poczucia własnej wartości na przykładach z życia innych osób.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
44
Zełenski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zełenski
Dostępny
541 szt.

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy kraju, którego niezłomna walka o wolność budzi powszechny szacunek? Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Popularny aktor komediowy, który zagrał rolę prezydenta, a następnie naprawdę nim został. Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, naśladowany przez największych politycznych graczy. Już teraz historia jego życia to fascynujący zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze jakiś czas temu nikt by go nie podejrzewał: przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji. Jak wyglądało dzieciństwo prezydenta Ukrainy, jego dom rodzinny oraz relacje z równieśnikami? W jaki sposób żydowskie pochodzenie wpłynęło na jego dalsze wybory? Co mówią o nim ci, którzy go znali, zanim zyskał sławę? Jak wyglądała jego droga do kariery aktorskiej, a nawet – celebryckiej? Kiedy i dlaczego Zełenski zdecydował się wkroczyć do świata polityki i w jaki sposób zdobył tak ogromne poparcie społeczne? Jakim przywódcą był przed wybuchem wojny? Ale także: jaki jest w życiu prywatnym i czy oliwkowy to naprawdę jego ulubiony kolor? Opowieść o niezwykłej drodze przebytej od studenta prawa, rozśmieszającego cały kraj aktora i kabareciarza, po przywódcę politycznego, z którym liczą się najważniejsi zachodni politycy, śledzonego przez miliony osób na Instagramie.

42,99 zł
31,81 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,18 zł

3 osoby kupiły
45
Sztuczki survivalowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuczki survivalowe
Dostępny
144 szt.

Sztuczki survivalowe Książka, która uratuje twoje zdrowie, a nawet życie Paweł Frankowski, Witold Rajchert To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Fresnela, linijkę (cm i cal), zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać. Napotykasz trudności? Skorzystaj z zawartych w poradniku narzędzi i rad! Obudź w sobie narodową zapobiegliwość i zaradność. Tylko przygotowani przetrwają! NIEZBĘDNE UMIEJĘTNOŚCI SZTUKI PRZETRWANIA: Poznasz skuteczne metody wydostania się z opresji, np. tonącego samochodu, strzelaniny, pożaru lasu. Wykonasz improwizowane ubranie, tymczasowe schronienie czy własną folię NRC. Przygotujesz filtry wodne i pojemniki do przenoszenia płynów. Sporządzisz lekarstwa, a także pożywienie z owoców lasu, łąki i parku miejskiego. Nauczysz się rozpalać, utrzymać i ukrywać ognisko. Dowiesz się, jak stworzyć nóż i puszkę survivalową z dostępnych akcesoriów życia codziennego.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

3 osoby kupiły
46
Miłość w czasie zagłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasie zagłady
Dostępny
8560 szt.

Prawdziwa historia uczucia, które zrodziło się w krakowskim getcie. Oswald Bousko, wicekomendant Schutzpolizei, który odwraca się od faszyzmu, i Rebeka Steinert-Aspis, Polka żydowskiego pochodzenia, wdowa z dwójką dzieci. W czasie pierwszej akcji wysiedlenia z getta w czerwcu 1942 roku Bousko, dokonując cudów, próbuje ratować Rebekę i jej dzieci. Na drodze staje mu przyjaciel, oficer SS, który za wszelką cenę stara się pokrzyżować mu plany. Miłość pomiędzy Oswaldem i Rebeką jest niemożliwa, zakazana… Ale z drugiej strony, czy istnieje coś potężniejszego? Wszystkie postacie powieści są prawdziwe lub inspirowane prawdziwymi. Oswald Bousko pośmiertnie odznaczony został medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata Instytutu Yad Vashem. W powieść pojawia się również Tadeusz Pankiewicz, który ratował ludzi z getta i otrzymał to wyróżnienie za życia.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

3 osoby kupiły
47
Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

To nie jest poradnik. Rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami i czytelnikami, by pokazać m.in. jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym. Bo pierwszej pomocy psychologicznej powinno się uczyć tak, jak pierwszej pomocy przedmedycznej. Bohaterowie książki Sucheckiej opowiadają, dlaczego nie mówić innym, że "wszystko będzie dobrze” czy przekonywać, że „inni mają jeszcze gorzej”. Tłumaczą, co dobrego mogą dać nam nuda i cyberhigiena, jak budować dobrą atmosferę w szkole i pozytywną samoocenę. Opowiadają, czym zajmuje się pedagog, psycholog i psychiatra. Przede wszystkim to książka, która wzmacnia i daje nadzieje. Która pokazuje, że wiedza z zakresu zdrowia psychicznego jest podstawą dbania o siebie. Również wtedy, gdy nic złego nas nie spotyka i jesteśmy zdrowi. Rozmówczynie i rozmówcy Justyny Sucheckiej najczęściej mówią o prawie do dobrego życia dla wszystkich. Oni już wiedzą, że dla każdego człowieka oznacza to coś innego. I że każdy z nas może być ich sojusznikiem lub sojuszniczką. Trzeba tylko uzbroić się w wiedzę i... empatię. I temu służy ta książka.

44,99 zł
39,14 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

3 osoby kupiły
48
Psiak łobuziak. Książeczka dźwiękowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psiak łobuziak. Książeczka dźwiękowa
Dostępny
63 szt.

Psiak Felek uwielbia płatać figle. Pewnego razu trochę przy tym narozrabiał, na szczęście z pomocą przyszli jego przyjaciele. Psiak łobuziak ze wspaniałej serii książeczek dźwiękowych to ciepła, zabawna opowieść z uroczymi bohaterami i pozytywnym przesłaniem. Dzięki przyciskowi dźwiękowi lektura zmieni się w interaktywną zabawę.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

3 osoby kupiły
49
LEGO ǀ Disney Statek kosmiczny XL-15 z filmu "Buzz Astral" 76832 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO ǀ Disney Statek kosmiczny XL-15 z filmu "Buzz Astral" 76832
LEGO
Dostępny
25 szt.

Zabawka dla fanów kosmosu od ósmego roku życia pozwoli dzieciom zabrać ulubionego bohatera na poszukiwanie przygód na pokładzie statku kosmicznego XL-15 do zbudowania (76832). Ten kolekcjonerski model rozbudzi wyobraźnię, zachęcając do odgrywania kolejnych historii z ratowaniem galaktyki przed złem. Do zabawy lub ustawienia na półce Świetny statek kosmiczny do zbudowania wiernie oddaje pierwowzór z filmu wytwórni Disney and Pixar opowiadającego o początkach Buzza Astrala. Jest tu otwierany kokpit z miejscem na minifigurkę LEGO® Buzza Astrala i ogniwo paliwowe, które można zdemontować. W zestawie są też cztery postacie z filmu i trzy rodzaje broni, w tym wyrzutnia rakiet „Mr. Boom” Darby’ego, więc zabawa w odgrywanie scen będzie ekscytująca. W komplecie jest też podstawka z plakietką informacyjną, więc dzieci mogą postawić gotowy model na półce w pokoju. Zawartość i cechy zestawu: • Filmowy statek kosmiczny Buzza – wyobraźnia rozwinie skrzydła, gdy zabawkowy statek XL-15 (76832) z filmu „Buzz Astral” wytwórni Disney and Pixar wyruszy w kosmiczną misję • Zabawa w odgrywanie ról z Buzzem i jego ekipą – w zestawie są trzy minifigurki LEGO®, w tym Buzz Astral i figurka LEGO robotycznego kota oraz trzy sztuki broni, a statek ma otwierany kokpit i wyjmowane ogniwo paliwowe • Wyobraźnia rozwija skrzydła – dzieci mogą polecieć statkiem kosmicznym XL-15, bawić się w ekipę obsługi naziemnej przygotowującej statek do lotu lub odegrać dowolną liczbę świetnych bitew kosmicznych z minifigurkami LEGO® i bronią • Prezent dla fanów Buzza Astrala – kreatywny pomysł na prezent urodzinowy dla fanów od ósmego roku życia, którzy uwielbiają kosmiczną zabawę i film o historii ich bohatera z wytwórni Disney and Pixar Baw się lub ustaw na półce – model statku kosmicznego do zbudowania wraz z podstawką do ekspozycji ma ok. 15 cm wysokości, 27 cm długości i 18 cm szerokości • Filmowa akcja w Twoim domu – przenieś fanów w inny wymiar, aby dołączyli do swojego bohatera Buzza Astrala i pomogli mu w walce o zaprowadzenie porządku w galaktyce • Więcej międzygalaktycznej zabawy – ten zestaw łączy się z modelami Pościg za Zyklopem (76830) oraz Starcie z Zurgiem (76831), więc dzieci mogą przenieść filmową akcję do własnej sypialni • Zawsze wciągająca zabawa – prezenty LEGO® spełniają surowe branżowe standardy. Dzięki temu maluchy mogą z łatwością chwycić, złączyć i rozłączyć klocki z zestawów 4+ – i tak jest niezmiennie od 1958 roku • Trwałość i niezawodność – testujemy zabawki konstrukcyjne LEGO® na wszelkie możliwe sposoby, aby mieć pewność, że spełniają one surowe standardy bezpieczeństwa dzieci

239,99 zł
206,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 33,60 zł

3 osoby kupiły
50
Jezu Ufam Tobie. 20. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezu Ufam Tobie. 20. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu
Dostępny
54 szt.

„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” – św. Jan Paweł II Dwudziesta rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu splata się z wydarzeniami, które dobitnie świadczą o tym, że Boże Miłosierdzie jest tym, czego najbardziej potrzeba współczesnemu człowiekowi. Przypomnienie historycznych chwil, przypomnienie życia i dzieła św. Siostry Faustyny, a także jej orędzia pozwala na nowo zagłębić się w bezmiar Bożej opatrzności. Książka pozwala zrozumieć, czym jest prawdziwe zawierzenie się Bożemu Miłosierdziu oraz jak wielką zmianę wnosi w ludzkie życie realizacja słów: „Jezu, ufam Tobie”. Bogactwo historycznych i współczesnych fotografii wspaniale ilustruje rozwój kultu oraz siłę rodzącą ufności w nieskończoność Bożej miłości. Książka staje się kompletna dzięki części zawierającej modlitwy, które każdemu pomogą w otwarciu się na Boże Miłosierdzie.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
51
Światłość i mrok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światłość i mrok
Dostępny
1642 szt.

Miłość wbrew regułom w wielokulturowym świecie. Rok 1939. Kołki nieopodal Łucka. Ślub przed synagogą gromadzi całe sztetel. Chana, siostra panny młodej, i Jan, przyjaciel nowożeńca, ujrzawszy się po raz pierwszy, niczym rażeni piorunem zakochują się w sobie i wywołują skandal, gdy na weselu – wbrew żelaznym zasadom – zatańczą razem. Chasydkę i ziemiańskiego syna dzieli wszystko, religia, wychowanie, obyczaje, a także prawo talmudyczne. Czy Chana odważy się je złamać, narażając się nawet na śmierć z ręki ojca? Czy Jan, mimo wszelkich przeciwności i działań własnej rodziny, znajdzie sposób, by połączyć się z ukochaną? Światłość i mrok to historia wielkiej miłości, opowieść pełna dramatycznych zwrotów, w której splatają się losy wielu postaci o wyrazistych, mocnych charakterach. Małgorzata Niezabitowska z niespotykaną dbałością odtwarza klimat lat trzydziestych i z pasją kreśli obraz niełatwych relacji między Żydami, Polakami i Ukraińcami.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
52
Izaak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Izaak
Dostępny
8 szt.

Opowieść o Izaaku to kolejna – po Jonaszu i Eliaszu – historia, ukazująca naszą męską tożsamość. Tym razem jednak będzie to zupełnie inna historia. Śledząc losy biblijnego Izaaka będziemy się przyglądać męskiej porażce. Zobaczymy, jak to się stało, że z niezwykłych planów, które Bóg miał wobec Izaaka, prawie nic nie udało się zrealizować. Wszystko po to, by po przeczytaniu tej książki mieć w sobie decyzję: „Nie dopuszczę do tego! Nie pozwolę, by w moim męskim życiu coś takiego się wydarzyło!”. Izaak zachęca nas do tego, by zobaczyć, z czym się zmagamy, za co wreszcie trzeba się wziąć, aby w końcu nauczyć się żyć jak prawdziwi faceci.

39,90 zł
38,70 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,20 zł

2 osoby kupiły
53
Barbie. HBV05 Szykowna blondynka w sukience w motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HBV05 Szykowna blondynka w sukience w motyle
Barbie, Mattel
Dostępny
21 szt.

Lalka Barbie z pięknymi, długimi włosami w sukience w kolorowe motyle.

41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

2 osoby kupiły
54
Koniec się pani nie udał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec się pani nie udał
Dostępny
46 szt.

Rześka i bezkompromisowa emerytka Zofia Wilkońska umiera i trafia na rozmowę do miejsca, które wydaje się być niczym inny, jak czyśćcem. Po odpowiedzi na kilka trywialnych pytań, ustawia się w kolejce do wyjścia. Przypadkowa zamiana biletów rzuca ją jednak tam, gdzie wcale nie powinna się znaleźć. Co więcej: sprytnie włącza się w prace podupadającego i skierowanego do likwidacji zespołu produkującego drobne dobre uczynki. Ma w tym jednak swój osobisty interes. Do pomocy angażuje porucznika Borewicza, Danutę Szaflarską i generała Jaruzelskiego. Tymczasem kobieta, z którą zamieniła się biletem, odnajduje ją i zaczyna szantażować.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

2 osoby kupiły
55
Bracia Miles. Tom 1. Nieznajomy z samolotu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Miles. Tom 1. Nieznajomy z samolotu
Dostępny
61 szt.

Podróż powrotna Emily Foster ze ślubu koleżanki zaczęła się gorzej niż źle. Kiedy kobieta czeka na odprawę, jakiś pijany facet próbuje zniszczyć jej bagaż. Na szczęście obsługa lotniska jako rekompensatę proponuje dziewczynie lot w pierwszej klasie. Emily myśli, że w końcu będzie mogła odpocząć. Niestety dostaje miejsce obok mężczyzny, który wygląda rewelacyjnie i wprawia ją tym w zakłopotanie. Bo cóż, Emily nie czuje się na tyle atrakcyjna, żeby siedzieć przy takim ciachu. Tymczasem okazuje się, że seksowny nieznajomy jest nią zainteresowany i wspólna podróż zamienia się w jeden wielki flirt. Do tego z powodu złej pogody pasażerowie muszą spędzić jeden dzień w Bostonie, zanim znowu wyruszą do Nowego Jorku. Tej nocy Emily nigdy nie zapomni. Mija dwanaście miesięcy. Dwanaście miesięcy bez kontaktu z nieznajomym z samolotu. Emily sądzi, że tamte chwile będą tylko wspomnieniem. Jednak kiedy zaczyna nową pracę i poznaje swojego szefa, już wie, że się myliła.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
56
Gotuj bez glutenu z Isabel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotuj bez glutenu z Isabel
Dostępny
481 szt.

„Pamiętam myśli i uczucia sprzed 22 lat, kiedy usłyszałam, że mój syn wymaga stosowania ścisłej diety bezglutenowej. Nikt nie wiedział, czym jest taka dieta, nikt też nie potrafił nam pomóc. Jedyne, co mieliśmy, to skąpa ulotka od lekarza. Ale okazało się, że życie z celiakią wcale nie jest takie straszne. Wręcz przeciwnie, dzięki niej jadasz zdrowo i świadomie! To lekcja dla nas wszystkich”. – Izabela Adamek Dieta bez glutenu jest smaczna, prosta i zdrowa! Książka dla dopiero rozpoczynających przygodę z dietą bezglutenową, jak i tych, którzy poszukują urozmaicenia w codziennym żywieniu. Zbiór 103 smacznych i zdrowych przepisów dla całej rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza tym: sporo porad i kilka ciekawych bezglutenowych historii. - proces wdrażania diety bezglutenowej, - przegląd produktów dozwolonych i zakazanych, - szereg wskazówek ułatwiających funkcjonowanie rodziny z osobą wymagającą ścisłego przestrzegania diety, - jak uzupełniać niedobory składników odżywczych? - proste i zdrowe przepisy, które urozmaicą twój jadłospis! dla kogo dieta bez glutenu jest odpowiednia?

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

2 osoby kupiły
57
Moja misja wojenna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja misja wojenna
Dostępny
55 szt.

Brawurowa historia polskiej arystokratki, jednej z najlepszych agentek alianckich w czasie II wojny światowej. Spisane przez Klementynę Mańkowską w latach osiemdziesiątych sensacyjne wspomnienia poznali najpierw czytelnicy we Francji i Niemczech, zanim w 2003 roku po raz pierwszy ukazały się w Polsce w bardzo ograniczonym nakładzie. Nowe wydanie Mojej misji wojennej zawiera wstęp syna autorki, Krzysztofa Mańkowskiego, napisany specjalnie do tej edycji, oraz wiele zdjęć z rodzinnego archiwum. Hrabina Klementyna Mańkowska była spokrewniona z najznamienitszymi polskimi rodami. Wyrzucona przez Niemców w grudniu 1939 roku z pałacu w Winnogórze, uciekła z dziećmi z transportu i trafiła do Warszawy. Tam wstąpiła do wciąż jeszcze owianej aurą tajemnicy organizacji Muszkieterów. Dzięki swoim kontaktom, także z arystokratami niemieckimi, oraz „aryjskiej” urodzie, już wkrótce zaczęła zdobywać bezcenne informacje wywiadowcze. W czerwcu 1940 roku zamieszkała na wyspie Noirmoutier na wybrzeżu Atlantyku. Pracując w niemieckiej komendanturze, dostarczała Muszkieterom dalsze bezcenne materiały, m.in. o planie „Barbarossa”. Po dłuższej obserwacji skontaktował się z nią wysoki rangą przedstawiciel Abwehry – Mańkowska przypuszczała, że był to sam Canaris – by przekazała aliantom informację o opozycji wobec Hitlera. Gdy po wielu perypetiach Mańkowska dotarła do Londynu, musiała stawić czoło nowym niebezpieczeństwom: Anglicy podejrzewali, że jest agentką Abwehry, a generał Sosnkowski ostrzegł, że może paść ofiarą zamachu II Oddziału AK.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
58
Doładuj swój mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doładuj swój mózg
Dostępny
1091 szt.

Dr James Goodwin, profesor fizjologii, przekonuje, że kondycja umysłowa w dużym stopniu zależna jest nie od uwarunkowań genetycznych, a od naszych zachowań, tj.: sposobu odżywiania się, aktywności fizycznej, higieny snu, ekspozycji na stres, częstotliwości i jakości kontaktów towarzyskich czy zdolności odczuwania szczęścia. Prezentuje innowacyjne metody stymulacji mózgu, w tym z wykorzystaniem medycyny regeneracyjnej, odwołując się do różnorodnych dziedzin medycznych: dietetyki, mikrobiologii czy psychologii, a także najnowszych badań naukowych. Książka zawiera szereg praktycznych porad oraz program treningowy dla mózgu do samodzielnego wykonania w domu.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
59
Trans i pół, bejbi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trans i pół, bejbi
Dostępny
20 szt.

Nazwana jedną z najlepszych książek roku przez ponad dwadzieścia zagranicznych magazynów, w tym „The New York Times Book Review”, „Entertainment Weekly”, „NPR”, „Time”, „Vogue”, „Esquire” i „Vulture”. Finalistka National Book Critics Circle Award, Hemingway Award i Gotham Book Prize, nominowana do Women's Prize for Fiction. Amerykański bestseller 2021 roku. Trans i pół, bejbi jest portretem trzech kobiet, trans i cis, zmagających się z pytaniami o naturę macierzyństwa i rodziny. Torrey Peters w swoim prowokacyjnym debiucie genialnie i bez strachu porusza się po najbardziej niebezpiecznych tematach tabu dotyczących płci, seksu i związków, oferując nam ekscytująco oryginalną, dowcipną i głęboko poruszającą powieść, która będzie na językach wszystkich. Torrey Peters stwierdziła kiedyś, że „rynek wydawniczy nie sprzyja kobietom trans”. Pierwsze opowiadania opublikowała sama, oferując je za darmo na swojej stronie internetowej. Dzięki Trans i pół, bejbi wydanej przez Penguin Random House pokazała, że kobiety transpłciowe mogą z powodzeniem publikować beletrystykę w głównym nurcie. Trans i pół, bejbi to błyskotliwy debiut o trzech kobietach - transpłciowych i cispłciowych - których życie splata się po nieoczekiwanej ciąży i zmusza je do konfrontacji z najgłębszymi pragnieniami związanymi z płcią, macierzyństwem i seksem. To powieść o stracie, miłości i szukaniu własnej tożsamości. „Czego nie wiesz o rodzinie, miłości i związkach, tego dowiesz się od Torrey Peters. Jej powieść porywa rozmachem, mądrością, bezpretensjonalnością i humorem. Lektura obowiązkowa (zwłaszcza dla cisów)!” - Juliusz Kurkiewicz „Powieść Peters jest miejscami realistyczna, miejscami absurdalna, ale zawsze szczera i gotowa na to, by wziąć czytelników pod włos. Uniwersalne doświadczenie osób transpłciowych nie istnieje i autorka doskonale o tym wie. To niełatwa, ale wciągająca lektura”. - Maja Heban „Dobrze jest w końcu móc przeczytać książkę osoby transpłciowej o transpłciowości i jej przeżywaniu. Trans i pół, bejbi bawi się naszymi emocjami, wzrusza i otwiera oczy”. - Kacper Potępski „Dowcipna i elegancka. Trans i pół, bejbi to prawdopodobnie pierwsza wielka powieść trans”. - „The Guardian” „Opowieść o miłości, stracie i odkrywaniu własnej tożsamości - zarówno osobista, jak uniwersalna”. - „Entertainment Weekly” „To najmądrzejsza powieść, jaką przeczytałem od dłuższego czasu”. – Garth Greenwell „Gdybym miała możliwość wyczyszczenia własnej pamięci, użyłabym jej do ponownego przeczytania Trans i pół, bejbi po raz pierwszy. – „Vogue”

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
60
The Bela Session LP BLACK RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Bela Session LP BLACK RED, Winyl
Bauhaus, Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

A.Bela Lugosi's Dead B1.Some Faces B2.Bite My Hip B3.Harry B4.Boys

106,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
61
Kangurzątko i mama malują wodą. Malowanki wodne. Zwierzęta gospodarskie 09581 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,87 zł
7,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,88 zł

1 osoba kupiła
62
Strażacy przy pracy. Książeczka dźwiękowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażacy przy pracy. Książeczka dźwiękowa
Dostępny
1539 szt.

Dzielni strażacy pomagają wszystkim potrzebującym! Gdy wyje syrena to znak, że pędzą na ratunek. Strażacy przy pracy ze wspaniałej serii książeczek dźwiękowych to ciepła opowieść z uroczymi bohaterami i pozytywnym przesłaniem. Dzięki przyciskowi dźwiękowi lektura zmieni się w interaktywną zabawę.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

1 osoba kupiła
63
Co cztery słonie wiozą w wagonie? Kolorowanki zgadywanki dla najmłodszych. Emocje KS66256 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
64
Tajemnice piramid - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice piramid
Dostępny
3 szt.

Zastanawiałeś się, dlaczego tak wielu ludzi twierdzi, że doznało „dziwnego” uczucia, zwiedzając którąś z egipskich piramid? Szukasz naturalnego i taniego sposobu, by dodać sobie energii i witalności? Chcesz dowiedzieć się, jak naostrzyć tępą żyletkę, nie dotykając jej? Zajrzyj do kolejnej już książki Teresy Stąpór! Tajemnice piramid to nader treściwa, choć niewielkich rozmiarów, praca na temat tych liczących przeszło 4500 (ale czy na pewno właśnie tyle?!) lat budowli. Autorka zawarła w niej mnóstwo informacji na temat hipotez dotyczących pochodzenia piramid, scharakteryzowała ich energetyczne właściwości, przedstawiła możliwości wykorzystania małych piramid w życiu codziennym, opisała proste sposoby przygotowania ich w domu, wspomniała o urządzeniach powstałych na bazie piramid itd. Nic, tylko spróbować!

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
65
Pandemia COVID-19. Polityka "wielkiego zamknięcia" jako wyzwanie dla demokracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandemia COVID-19. Polityka "wielkiego zamknięcia" jako wyzwanie dla d...
Dostępny
1 szt.

„Pandemia COVID-19, z którą boryka się społeczność międzynarodowa od 2020 roku, obok skutków zdrowotnych zainicjowała szereg przemian o charakterze politycznym. Dla wielu rządów stała się pretekstem do zaostrzenia kursu wobec społeczeństwa bądź wybranych grup społecznych, które w warunkach demokracji liberalnej cieszyły się rozbudowanymi prawami i wolnościami obywatelskimi. W typowej demokracji liberalnej owe wolności paradoksalnie utrudniają pracę rządów, zwłaszcza gdy zamierzają one wprowadzać w życie programy polityczne niepopularne społecznie lub sprzeczne ze złożonymi w trakcie kampanii wyborczych obietnicami. W takich warunkach „uzasadnienie covidowe” do podjęcia niepopularnych decyzji staje się niezwykle pomocne.” – fragment Wstępu „Monografia dotyczy aktualnych wydarzeń związanych z pandemią COVID-19, która jest ważną determinantą kondycji demokracji. Opracowanie odpowiada na pytanie, czy w okresie pandemii zaobserwowano politykę ewolucji demokracji w kierunku autorytarnym. Autorzy stawiają tezę, że pandemia została wykorzystana w wielu państwach do wzmocnienia władzy rządzących nad społeczeństwem. Do zbadania tej problematyki wykorzystano metodologię militant democracy Karla Loewensteina, który stworzył ją w odpowiedzi na przemiany polityczne, jakie miały miejsce w latach 30. XX wieku w Niemczech, gdzie za pomocą mechanizmów demokratycznych wprowadzono ustrój totalitarny.” – dr hab. Krzysztof Żarna, prof. UR

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

1 osoba kupiła
66
Działania prospołeczne a troska o egzystencjalny wymiar wolontariatu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania prospołeczne a troska o egzystencjalny wymiar wolontariatu
Dostępny
6 szt.

Autor podjął się trudnego zadania, a mianowicie zwrócenia uwagi, zarówno w rozważaniach teoretycznych, jak i w zrealizowanych badaniach, na potrzebę rozwoju i optymalizacji działań prospołecznych w przestrzeni wolontariatu. Uważam, że jest to zadanie [?] w pełni zasadne. Autor przeprowadził badania nad bardzo ważnym, a jednocześnie nad niewystarczająco poznanym zagadnieniem wolontariatu. W ramach badań empirycznych Grzegorz Piekarski uzyskał bogaty materiał, który został opatrzony właściwą interpretacją. Również pozytywnie oceniam sposób dokonania prezentacji literatury, świadczący o dobrym rozpoznaniu omawianego zagadnienia. Fragment recenzji dr hab. Elżbiety Gaweł-Luty, prof. AMW Książka w pełni zasługuje na wydanie jako wartościowy przyczynek do ważnej problematyki, wymagającej kompetencji teoretycznych i znajomości realiów praktycznych. Tematyka wolontariatu wydaje się ciągle niedoceniana, zarówno badawczo, jak i ? a nawet zwłaszcza ? w zakresie sprzyjania obecności tego zjawiska w przestrzeni organizacji życia społecznego, w tym jego oddolnych inicjatyw i okazji kształtowania wrażliwości etycznej, empatii i gotowości służenia pomocą czy samoorganizacji obywatelskiej. Z tego powodu trudno przecenić zamysł Autora, aby wpisać się w ten ciągle niedostateczny wysiłek refleksji i badań na tym polu. Wątek troski o ?egzystencjalny wymiar wolontariatu? dodatkowo pogłębia sposób podejścia do tematyki tak widzianej, sam w sobie zbyt rzadko uwzględniany także wtedy, gdy promuje się wartość zaangażowań prospołecznych. Zbyt często ta wartość jest widziana w trybie marketingowym, jednostronnie afirmującym, bez zrozumienia trudności i złożoności działań wymagających kompetencji, zaangażowania i poczucia odpowiedzialności. [?] Zamysł wydania tej książki ma więc wiele ważnych racji, a także potencjalnych odbiorców, zarówno wśród nauczycieli w szkole, jak i wśród działaczy i organizacji pozarządowych, samorządowych czy centrów kulturowych, zorientowanych na animacyjne oddziaływanie czy interwencje pomocowe poza systemem opieki czy pracy socjalnej. Fragment recenzji dr hab. Moniki Jaworskiej-Witkowskiej, prof. AP

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

1 osoba kupiła
67
Szkoła transformacji. O szkole waldorfskiej w dobie przełomu demokratycznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła transformacji. O szkole waldorfskiej w dobie przełomu demokraty...
Dostępny
12 szt.

W książce tej Maja Dobiasz-Krysiak przygląda się badawczo szkole waldorfskiej i jej społecznym uwarunkowaniom. Śledzi jej międzywojenną historię i związek z ezoterycznym, społecznym ruchem antropozoficznym oraz edukacyjnym ruchem Nowego Wychowania i Niemieckiej Pedagogiki Reformy. Analizuje znaczenia i wartości za jakimi się opowiada, przygląda się jej wzorcowym realizacjom niemieckim, a także jej polskiej adaptacji. Opisuje moment, w jakim pojawia się w Polsce lata osiemdziesiąte XX wieku i czas przełomu demokratycznego a także śledzi ówczesne środowiska alternatywne i edukacyjne, by móc wskazać czynniki, które sprzyjały jej rozwojowi i które wpłynęły na sposoby jej polskiej glokalizacji. Wreszcie rozmawia z członkami środowiska waldorfskiego w Polsce i analizuje ich narracje o szkole, pokazując na jakie potrzeby i oczekiwania społeczne odpowiadała w momencie swojego powstawania.

84,00 zł
58,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,20 zł

1 osoba kupiła
68
Nieobojętność. Tom 2. Odkąd cię poznałam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieobojętność. Tom 2. Odkąd cię poznałam
Dostępny
341 szt.

Ta książka jest wytworem wyobraźni autorki. Wszyscy bohaterowie są wymyśleni. Ale przecież to wszystko mogło się wydarzyć. I to czyni tę historię jeszcze bardziej poruszającą. Agata Targosz wciąż pracuje nad reportażem o Kamilu Przyborze, mężczyźnie skazanym za morderstwo, którego prawdopodobnie nie popełnił. Dziennikarka dociera do nowych informacji, ale czy to wystarczy, by doprowadzić do ponownego procesu? Cała sprawa pochłania kobietę na tyle, że odsuwa się od męża. On natomiast postanawia ratować ich związek. Kamil stara się posklejać to, co zostało z jego życia, ale każdy dzień to dla niego pole bitwy. Po dwudziestu latach za kratami powrót do szarej zwyczajności to droga pełna dziur i zakrętów. A demony przeszłości nie śpią i dają o sobie znać. Agata i Kamil mierzą się ze wspomnieniami i przykrymi doświadczeniami. Czy są w stanie uratować siebie nawzajem i zacząć na nowo żyć? Na kogo mogą liczyć w tej nierównej walce? Drugi tom serii „Nieobojętność” autorstwa Klaudii Bianek to przejmująca historia o szukaniu sprawiedliwości, odnajdywaniu siebie i ogromnej potrzebie bliskości.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

1 osoba kupiła
69
Mycie zębów to świetna zabawa. Dobranoc Trefliki na noc KS36671 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
70
Mała stylistka. Moda na cały rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała stylistka. Moda na cały rok
Dostępny
65 szt.

Uwielbiasz modę? Jeżeli tak, to dzięki tej książce stworzysz wspaniałe stylizacje na każdą okazję. Baw się naklejkami, koloruj i ozdabiaj! Wizyta w parku, jazda na rowerze czy deszczowa pogoda – zawsze ubieraj swoje modelki tak, jak chcesz! Dzięki brokatowym naklejkom stylizacje nabiorą niepowtarzalnego charakteru.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
71
Torebka prezentowa butelka pikowana 918 12x35x10cm p12 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
1 osoba kupiła
72
Podwodny świat syrenki Lilly. Malowanki wodne. Między nami syrenkami 09727 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,87 zł
7,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,88 zł

1 osoba kupiła
73
Książka Misiaki przedszkolaki. Małe wielkie wyzwania. Sprzątanie 09086 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
74
Brzydka prawda. Kulisy walki Facebooka o dominację - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydka prawda. Kulisy walki Facebooka o dominację
Dostępny
62 szt.

Nagradzane reporterki „New York Timesa” w pasjonującym, demaskatorskim stylu przedstawiają wyjątkową, technologiczną historię naszych czasów – dzieje Facebooka. Spokojnie, oddychajcie głęboko. Słyszymy was. – Mark Zuckerberg, wrzesień 2006 Nigdy nie mieliśmy zamiaru was zdenerwować. – Sheryl Sandberg, lipiec 2014 Przepraszam i obiecuję poprawę. – Mark Zuckerberg, wrzesień 2017 Popełniliśmy błędy, przyznaję się do nich i biorę za nie odpowiedzialność. – Sheryl Sandberg, kwiecień 2018 To był mój błąd, za który przepraszam. – Mark Zuckerberg, kwiecień 2018 Musimy się poprawić. – Sheryl Sandberg, styczeń 2019 Musimy działać lepiej. – Mark Zuckerberg, maj 2020 Facebook, swego czasu jeden z największych fenomenów branży technologicznej, od kilku lat jest nękany kontrowersjami i kryzysami. Wyciek danych użytkowników, fake newsy i polaryzująca mowa nienawiści. Dlaczego tak się stało? Decyzje kierownictwa doprowadzały do kryzysów, od których potem próbowano odwracać uwagę. Programiści dostawali polecenia tworzenia narzędzi, które w rezultacie wzmacniały konfliktową retorykę, teorie spiskowe i bańki informacyjne przepuszczające tylko jednostronne opinie. Facebook stał się najbardziej żarłoczną na świecie machiną do eksploracji danych, odnotowywał rekordowe zyski i wzmacniał swą dominującą pozycję za pomocą agresywnego lobbingu. Korzystając z unikatowej wiedzy, m.in. byłych pracowników Facebooka, autorki zabierają nas do świata skomplikowanych rozgrywek, sojuszy i rywalizacji w firmie. Ich dziennikarskie śledztwo doprowadziło do szokujących wniosków: błędne poczynania nie były anomalią, lecz nieuchronnością. Dla Marka Zuckerberga i Sheryl Sandberg w niezwykle burzliwych minionych pięciu latach nieograniczony rozwój pozostawał priorytetem. Obydwoje są ikonami naszych czasów: „cudowny chłopiec” Doliny Krzemowej, który stał się miliarderem, i błyskotliwa bizneswoman, inspiracja dla milionów kobiet. Jednak zamknięci w swoich hermetycznych kręgach, zaślepieni przez własne ambicje i arogancję, nie zrobili nic, kiedy ich technologia była przejmowana przez podżegaczy, przestępców i skorumpowane reżimy polityczne na całym świecie. W książce Brzydka prawda zostają pociągnięci do odpowiedzialności Autorki należały do zespołu dziennikarzy śledczych, który znalazł się w gronie finalistów Nagrody Pulitzera za rok 2019. Zespół zdobył też George Polk Award w kategorii reportaż oraz Gerald Loeb Award za reportaż śledczy.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
75
Kotka psotka. Książeczka dźwiękowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotka psotka. Książeczka dźwiękowa
Dostępny
22 szt.

Urocza kotka Kicia uwielbia bawić się kłębkiem włóczki. Pewnego razu trochę przy tym napsociła, na szczęście z pomocą przyszli jej przyjaciele. Kotka psotka ze wspaniałej serii książeczek dźwiękowych to ciepła, zabawna opowieść z uroczymi bohaterami i pozytywnym przesłaniem. Dzięki przyciskowi dźwiękowi lektura zmieni się w interaktywną zabawę.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

1 osoba kupiła
76
Tajemnice piramid - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice piramid
Dostępny
14 szt.

Zastanawiałeś się, dlaczego tak wielu ludzi twierdzi, że doznało „dziwnego” uczucia, zwiedzając którąś z egipskich piramid? Szukasz naturalnego i taniego sposobu, by dodać sobie energii i witalności? Chcesz dowiedzieć się, jak naostrzyć tępą żyletkę, nie dotykając jej? Zajrzyj do kolejnej już książki Teresy Stąpór! Tajemnice piramid to nader treściwa, choć niewielkich rozmiarów, praca na temat tych liczących przeszło 4500 (ale czy na pewno właśnie tyle?!) lat budowli. Autorka zawarła w niej mnóstwo informacji na temat hipotez dotyczących pochodzenia piramid, scharakteryzowała ich energetyczne właściwości, przedstawiła możliwości wykorzystania małych piramid w życiu codziennym, opisała proste sposoby przygotowania ich w domu, wspomniała o urządzeniach powstałych na bazie piramid itd. Nic, tylko spróbować!

120,00 zł
86,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,60 zł

1 osoba kupiła
77
Smoczy kamień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczy kamień
Dostępny
87 szt.

Jaki sekret skrywa królewna Karolina? Gdzie udaje się w tajemnicy przed Jankiem? I jaką historię pamięta las, z którego podobno nikt nie wraca?Janek, świeżo upieczony książę, śledzi swoją żonę, by odkryć, dokąd wymyka się z zamku. Podążając za nią, dociera do opuszczonego klasztoru w Ciemnoborze, a w nim odnajduje figurę pięknej śpiącej kobiety w koronie. Gdy tylko poznaje pochodzenie niezwykłej rzeźby, postanawia pomóc żonie zdjąć klątwę, która położyła się cieniem na jej życiu. A w tym celu muszą wyruszyć razem w niebezpieczną podróż. Smoczy kamień to pasjonująca opowieść o świecie, w którym liczy się życzliwość i odwaga nie tylko ta do władania mieczem, ale przede wszystkim ta, dzięki której pokonujemy uprzedzenia i zdobywamy nowych sprzymierzeńców.

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

1 osoba kupiła
78
Magiczny kuferek wróżki Emmy. Rozwiąż, pokoloruj, otwórz! Lampy alpaki i flamingi KS66065 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,50 zł
3,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
79
Zaufaj i podążaj. Tom 2. Trudny wybór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaufaj i podążaj. Tom 2. Trudny wybór
Dostępny
10 szt.

Kaja i Maja prowadzą swoją wymarzoną Agencję detektywistyczną. Pewnego dnia Kaja spotyka starszą panią, której wnuczka Ola zniknęła bez śladu. Poruszona Kaja namawia wspólniczkę do wyjaśnienia sprawy. Niebawem dowiadują się, że wnuczka zamieszana jest w śmierć współlokatorki, a policja wyznaczyła za pomoc w jej odnalezieniu wysoką nagrodę. Nikłe wskazówki, jakie udaje im się zebrać, prowadzą je do brutalnego świata, w którym życie człowieka warte jest mniej od porcji dragów. Tam trafiają na trop byłego chłopaka Oli. Rozpoczyna się wyścig z czasem.Tak jak poprzedni tom (Zaufaj i podążaj. To nie przypadek), również i tu wątki pełne dramatyzmu często okraszone są specyficznym dla Autorki humorem, a pikanterii dodają liczne, acz uzasadnione, sceny erotyczne umieszczone na szerokiej skali spektrum: od romantycznych po brutalne. I jak w I tomie, tak i teraz Autorka swoim stylem sprawia, że Czytelnik podążał będzie za fabułą bez wytchnienia.Urszula Pieńkowska (05.09.1974) po ukończeniu studiów prowadziła własną działalność gospodarczą, a także pracowała na etacie. Pisać zaczęła w wieku czterdziestu i czterech lat, spełniając swoje odwieczne marzenie; najbardziej pociąga ją sensacja. Z natury pozytywna i wesoła, wyznaje teorię, że świat jest raczej szary niż czarno-biały, a w każdym człowieku istnieją zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy. Prywatnie Autorka jest szczęśliwą mężatką z dwudziestopięcioletnim stażem i matką dorosłej już Asi. Mieszka w okolicach Warszawy nad Jeziorem Zegrzyńskim. Uwielbia podróżować po świecie, jej serce w szczególności skradł Singapur, do którego w jednej z książek zabiera również swoich bohaterów.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

1 osoba kupiła
80
Obudź w sobie Boginię. Joga i ajurweda dla kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obudź w sobie Boginię. Joga i ajurweda dla kobiet
Dostępny
233 szt.

Czy chcesz codziennie czuć się jak Bogini? Skończyć z problemami hormonalnymi, trawiennymi, bezsennością, obciążeniem wątroby, złym samopoczuciem? Ta książka powstała z przekonania o niezwykłej mocy kobiecości. Dowiesz się z niej: - jak praktykować jogę uwzględniającą budowę i potrzeby kobiecego ciała, - czym jest ajurweda, jak odkryć swoją doszę i poznać sposób odżywiania właściwy dla ciebie, - jak uspokoić układ hormonalny i odnaleźć źródła braku równowagi, - jak zrozumieć swój cykl menstruacyjny, opierając się na wiedzy płynącej z jogi i ajurwedy, - jak wykorzystać medycynę naturalną i zioła dla poprawy swojego dobrostanu. Skończ ze stresem, przemęczeniem i męską rywalizacją, wchodząc na drogę życia w zgodzie z naturą i intuicyjną żeńską energią. Praktyczne wskazówki, konkretne asany i inspiracje ajurwedyjskie pozwolą ci spojrzeć na siebie holistycznie oraz odzyskać spokój ciała i umysłu. Bogini może być sensualna i waleczna, spokojna i silna, dynamiczna i wyrozumiała. Tyle energii odkryjesz w sobie!

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
81
Lisek Julek. Poznajmy się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisek Julek. Poznajmy się
Dostępny
83 szt.

„Lisek Julek” to seria interaktywnych książeczek dla najmłodszych z uroczym bohaterem. Na kolejnych stronach dzieci poznają przygody liska, w których aktywnie uczestniczą. Rysują i naciskają paluszkiem, obracają książkę i nią potrząsają, naśladują dźwięki i ruchy, by pomagać Julkowi w codziennych czynnościach, które są bliskie także im. Lisek Julek bardzo chce mieć przyjaciela. Dlatego zaprasza cię do wspólnej zabawy. Aby dowiedzieć się, co Julek lubi najbardziej, naciskaj i rysuj paluszkiem, potrząsaj książeczką, naśladuj dźwięki, tańcz, przybijaj piątki i świetnie się przy tym baw!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
82
Kaktus dobry pies / кактус хороший пес - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaktus dobry pies / кактус хороший пес
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Kaktus, wielki rudy kundel w typie labradora, trafił do Weroniki ze schroniska. Smutny, zabiedzony psiak w nowym domu od razu odżył i mocno pokochał nową rodzinę. Na Kaktusa zawsze można liczyć! Ten mądry pies pociesza dziewczynkę, gdy jest chora, broni przed podwórkowymi łobuzami i odnajduje jej plecak z foczką. Jest prawdziwym przyjacielem. A że przy tym nieco szalonym i niesfornym – to tylko dodaje mu uroku! Teraz i ty możesz się z nim zaprzyjaźnić. Tłumaczka: Iryna Kotlarska-Fesiuk Кактус – великий рудий дворняжка схожий на лабрадора. Сумний і нещасний пес відразу ожив, потрапивши у новий дім, і дуже полюбив нову родину. На Кактуса завжди можна розраховувати. Цей мудрий пес втішає дівчинку, коли вона хворіє, а на подвір’ї захищає її від хуліганів. Справжнісінький друг. А ще він трішки шалений і вайлуватий – і це робить його ще симпатичнішим. Проста розповідь про собачу любов – настільки симпатична, що навіть людині захочеться махати хвостом! Ґжеґож Касдепке

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
83
Witraże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Witraże
Dostępny
3 szt.

Sięgnij po opowieść o sile przyjaźni! Dwanaście lat temu grupa obcych sobie ludzi spotkała się na Wyspach Kanaryjskich. Ta podróż zmieniła ich życie. Jak potoczyły się losy bohaterów? Kim są dzisiaj? Czy czegoś żałują, a może za czymś tęsknią? Agata po sprzedaniu firmy próbuje odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Jest wolna, ale czy szczęśliwa? Praca zawodowa całkowicie pochłania Julitę, dużo wrażeń dostarczają jej też domowe obowiązki. Opieka nad dwoma szalonymi nastolatkami, którym bliska staje się ekologia i filozofia zero waste, to nie lada wyzwanie. Niemały przewrót czeka też Sylwię i Kacpra. Ale czy niespodzianki nie są tym, co sprawia, że życie nabiera kolorów? Agnieszka Lis pokazuje, że na zmiany nigdy nie jest za późno. I małe, i duże są wpisane w nasze życie. Ale nie uda się ich przeprowadzić bez miłości, przyjaźni i wsparcia najbliższych.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

1 osoba kupiła
84
Misiaki przedszkolaki. Małe wielkie wyzwania. Ubieranie 09567 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
85
Jak przeżyłam w pierwszej klasie gimnazjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
86
Chrześcijaństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrześcijaństwo
Dostępny
391 szt.

Leszek Kołakowski nie był filozofem chrześcijańskim. Nigdy nie zadeklarował się jako członek żadnego z Kościołów chrześcijańskich i nie praktykował rytuałów religijnych. A jednak chrześcijaństwo jest w samym centrum zainteresowań polskiego filozofa od samego początku jego intelektualnej biografii i to właśnie problematyce chrześcijaństwa poświęci gros swoich tekstów na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Najpierw jako surowy krytyk, później „życzliwy adwersarz”, a w końcu przyjazny sojusznik i jeden z najwybitniejszych znawców teologii naszych czasów. Dlaczego chrześcijaństwo było takie ważne dla Leszka Kołakowskiego? /fragment wstępu/ Książka ta to zbiór tekstów Leszka Kołakowskiego na temat chrześcijaństwa. Religii, którą uważał za fundament naszej kultury. Leszek Kołakowski (1927–2009), historyk filozofii, profesor Uniwersytetu Warszawskiego do marca 1968, od 1970 roku Senior Research Fellow w All Souls College Uniwersytetu Oksfordzkiego. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Autor m.in. książek Obecność mitu, Jeśli Boga nie ma…, Bóg nam nic nie jest dłużny, Świadomość religijna i więź kościelna.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

1 osoba kupiła
87
Pop It torebka na zamek 1006381 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pop It torebka na zamek 1006381 mix cena za 1 szt
Norimpex
Dostępny
103 szt.

Silikonowa torebka z zamkiem błyskawicznym. Produkt ma dodatkowy atut, bąbelki - ich naciśnięcie generuje delikatny trzask jak w przypadku pstrykania folią bąbelkową. Po wyciśnięciu całej powierzchni wystarczy odwrócić zabawkę i klikać od nowa. Torebka występuje w kilku wersjach kolorystycznych(sprzedawana oddzielnie). Wymiary opakowania: 17x12x5cm. Wiek: 3+.

10,99 zł
1 osoba kupiła
88
Obraz Malowanie po numerach - Kocia mama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz Malowanie po numerach - Kocia mama
Symag
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Wymiary: 40 x 50 cm

64,90 zł
61,01 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,89 zł

1 osoba kupiła
89
Córeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córeczka
Dostępny
91 szt.

Fragmenty książek: „Kiedy rozum śpi, eksplodują wielkie talenty. Donbas, dramatyczne wypadki wiosny i lata 2014 roku. Po wojennej szachownicy zręcznie porusza się drobna kobieca sylwetka, niesie nadzieję na rychłe zwycięstwo światła nad ciemnością.Córeczka Tamary Dudy wciąga, frapuje, wzrusza i bawi do łez. To najpiękniejszy hołd złożony wielu bezimiennym bohaterom wojny na wschodzie Ukrainy”. „Wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy to słowo. Nie wymawiano go jak dotąd przed telewizyjnymi kamerami, nie występowało w leksykonie polityk w, ale ktoś wypisał je palcem na zakurzonym zderzaku mojej gazelki. Wojna. Pieprzona wojna”. „Miałam doskonałe warunki do prowadzenia wojny podjazdowej. Filigranowa i niepozorna, za to zwinna i wytrwała, znałam te ulice i podwórka, mogłam niepostrzeżenie wyjechać z miasta setką różnych dróg i cichcem wrócić. Nie miałam męża ani dzieci. To, co wcześniej zdawało mi się życiową porażką, teraz okazało się atutem. Nie spodziewaliście się? Tym gorzej dla was”. Marcin Gaczkowski (ur. 1982) – literaturoznawca i historyk, nauczyciel akademicki, tłumacz literatury z języka ukraińskiego i rosyjskiego. Przełożył na polski m.in. wiersze Wasyla Stusa, Jurija Zawadskiego i Myrosława Łajuka, a także powieści nominowane do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”: Zapomnienie Tani Malarczuk, Magnetyzm Petra Jacenki oraz – wspólnie z Anną Ursulenko – Najdłuższe czasy Wołodymyra Rafiejenki. Tamara Duda (ur. 1976) – ukraińska dziennikarka i tłumaczka, autorka dwóch powieści wydanych pod pseudonimem Tamara Horicha Zernia. W latach 2014–2016 pracowała jako wolontariuszka w strefie działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Debiutancka Córeczka zapewniła Dudzie prestiżową nagrodę ukraińskiej redakcji BBC za najlepszą książkę beletrystyczną 2019 roku. Powieść znalazła się także wśród trzydziestu najważniejszych utworów prozatorskich niepodległej Ukrainy według Ukraińskiego Instytutu Książki.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
90
Puzzle 1000 Minecraft Challenge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Minecraft Challenge
Ravensburger
Dostępny
33 szt.

Są przeznaczone dla osób powyżej 14. roku życia. Ravensburger jest największym producentem puzzli na świecie, które wytwarza od ponad 120 lat. oPuzzle marki Ravensburger posiadają antyrefleksyjną powłokę - są wykonane z opatentowanego, grubego kartonu z miękką podściółką (obrazek nadrukowany jest na papierze o strukturze włókna lnu, które ogranicza odbijanie światła, ułatwia układanie, a sam obrazek, niezależnie od wielkości puzzli, jest wyraźniejszy). oPonadto dzięki opatentowanej technologii SoftClick każdy pojedynczy element puzzli Ravensburger ma unikalny kształt i pasuje wyłącznie w jedno miejsce. oKształty puzzli są różnorodne dzięki ręcznie wykonanej sztancy. oPuzzle Ravensburger są odporne na zginanie.

67,33 zł
60,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,73 zł

1 osoba kupiła
91
Możliwość wyspy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Możliwość wyspy
Dostępny
62 szt.

Czytanie Houellebecqa jest jak picie alkoholu. Na początku jest miło… Daniel to zawodowy komik, parający się pisaniem skandalicznych skeczy. Jest człowiekiem nieszczęśliwym: pożąda kobiety, której zależy na zaangażowaniu i miłości, a kocha inną, która pragnie wyłącznie seksu. Zmęczony życiem dołącza do sekty klonującej ludzi. Dwa tysiące lat później jego klony Daniel24 i Daniel25 usiłują odszyfrować zapiski pozostawione przez ich pierwowzór. Porównują swoją nowoczesną, wyobcowaną egzystencję z codziennym życiem człowieka na początku XXI wieku. W świecie zachowujących wieczną młodość ludzi przyszłości nie ma jednak miejsca na wzajemne relacje, zanika nie tylko miłość, ale i seks, bohaterowie są całkowicie samowystarczalni i porozumiewają się wirtualnie.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
92
Elementarz Ważnych Słów. Spokój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,99 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
93
Choose Cthulhu 4. Bezimienne miasto. Gra paragrafowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choose Cthulhu 4. Bezimienne miasto. Gra paragrafowa
Dostępny
4 szt.

Zapuść się w głąb pustyni, by odkryć pradawną tajemnicę! Starożytne ruiny ukryte pośród wydm Półwyspu Arabskiego czekają na śmiałków, którzy odważą się je odnaleźć. Dziwne budowle, jakby nieprzystosowane dla ludzi, skrywają wiedzę i skarby starsze niż ludzkość. Czy zdołasz rozszyfrować prastare sekrety ukryte w tekstach Abdula al-Hazreda i odnajdziesz Bezimienne miasto? Czy uda ci się przetrwać w labiryntach jego tuneli i pośród kolosalnych ruin? Jakie stwory wciąż pełzają po tych mrocznych korytarzach, dawno zapomnianych przez wszystkich śmiertelników W grze paragrafowej Choose Cthulhu 4: Bezimienne miasto kierujesz losami bohatera zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadania Bezimienne miasto? H. P. Lovecrafta. Dzięki twoim wyborom historia może potoczyć się inaczej!

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

1 osoba kupiła
94
Sekretny kurort - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretny kurort
Dostępny
23 szt.

Enzo prowadzi we Włoszech ekskluzywny kurort, jego życie wydaje się spokojne i ułożone. Do czasu! Kaja wyjeżdża na wakacje z przyjaciółką, zmęczona pracą w Polsce zastanawia się nad nowym początkiem. Wszystko wskazuje na to, że namiętny romans, który wybucha między tą dwójką skończy się jak jedna z wielu miłosnych przygód. Okazuje się jednak, że uczucie przetrwa o wiele dłużej, tylko co zrobi Kaja, gdy Enzo pozna jej sekret? I czy mafia pokrzyżuje ich wspólne plany?

42,99 zł
38,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,30 zł

1 osoba kupiła
95
Brelok pluszowy Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok pluszowy Psi Patrol
Spin Master
Dostępny
5 szt.

Pluszowy brelok dla każdego fana rezolutnych piesków! Uwaga. Dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
96
Uległość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uległość
Dostępny
56 szt.

Wydana w dzień zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” książka przedstawia wizję przyszłości inną niż wszystkie Przed wyborami w 2022 roku życie Franҫoisa wyglądało zupełnie zwyczajnie – jako uznany w gronie specjalistów badacz twórczości Jorisa-Karla Huysmansa wykłada literaturę na Sorbonie. Życie upływa mu monotonnie na pisaniu kolejnych artykułów, prowadzeniu zajęć i przelotnych romansach. Kiedy wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Mohammed Ben Abbes, Franҫois musi nieoczekiwanie przystosować się do nowej, obcej rzeczywistości.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

97
Platforma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platforma
Dostępny
58 szt.

„Niebezpieczna w sposób, w jaki literatura ma być niebezpieczna – budzi uśpioną wrażliwość”. – „The New York Observer” Michel Renault pracuje w ministerstwie kultury. Wiedzie monotonne życie, a jego zainteresowania nie wykraczają poza seks i telewizję. Odziedziczony po ojcu spadek przeznacza na podróż do Tajlandii – raju seksturystów. Tam poznaje młodą, piękną Valerie, pracującą w biurze podróży. Po powrocie do Francji zostają kochankami i wspólnie wprowadzają w życie pomysł Michela – zorganizowaną seksturystykę do krajów Trzeciego Świata. Tylko tak bowiem, twierdzi bohater, Zachód i Wschód mogą pomóc sobie nawzajem. Houellebecq rozwija przenikliwą diagnozę zdegenerowanego Zachodu – zdominowanego przez wszechobecne współzawodnictwo i plagę przemocy – oraz zaślepionego przez materializm Wschodu.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

98
Powszednia historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powszednia historia
Dostępny
101 szt.

Czy pijacki telefon do byłego może odmienić życie? Może, ale nie musi. A przynajmniej tym razem nic na to nie wskazuje. Jana od dziecka słyszała, że może być kimkolwiek zechce, została więc: architektką wnętrz i na stałe zagranicą. Ludwik był nastolatkiem, gdy stracił ojca i materialną beztroskę, gruntu pod nogami szuka w murach uniwersytetu, gdzie właśnie rozpoczyna pracę. Krzysiek dość wcześnie zrozumiał, że należy do grupy społecznej, która nie cieszy się szczególną przychylnością, mimo to próbuje budować życie na własnych zasadach. Słowem: ona, on i przyjaciel gej. I już mogłoby się wydawać, że znamy tę opowieść… W Powszedniej historii – czyli antysadze rodzinnej – uproszczone perypetie bohaterów są jedynie pretekstem, by przyjrzeć się drodze kilku pokoleń. Drodze, napędzanej odwieczną chęcią ucieczki, która zaprowadziła Janę, Ludwika i Krzyśka na ulice jednego z dużych miast postkomunistycznej Europy. Jak to zwykle bywa: wielka historia łączy się z popkulturą, a drobne obietnice szczęścia ścierają się z rzeczywistością. „Był romans, nie ma romansu, a co pomiędzy? Sto lat marzeń o lepszym życiu, przekazywanych w sztafecie z pokolenia na pokolenie. Tą brawurową powieścią, w której czasy i osoby wirują jak na rozpędzonej karuzeli, Sebastian Nowak udowadnia, że historie o miłości wciąż potrafią pomieścić w sobie cały świat”. – Maciej Jakubowiak „W Powszedniej historii Nowak pokazuje nam ludzi, którym życie bardziej się przydarza, niż spełnia, a mimo to do zdjęcia pozują dumnie, tak jak stoją. W dresie, na kacu, świeżo po zerwaniu. Ich opowieści z pozoru podobne są do wielu innych, ale opisane zostały wyjątkowo, z jedynym poczuciem humoru, który szanuję: absurdalnym, dosadnym, lecz życzliwym. Czytajcie tę książkę”. – Olga Hund

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

99
Hotel spełnionych marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel spełnionych marzeń
Dostępny
101 szt.

Ciepła opowieść o tym, że czasem trzeba stracić wszystko, żeby odzyskać to, co najważniejsze. Anka za namową narzeczonego zaciąga kredyt na zakup hotelu. Podniszczone Grodzisko, które w krótkim czasie miało stać się świetną inwestycją, okazuje się finansową studnią bez dna, a obłudny partner ulatnia się, zanim jeszcze Anka zostanie bankrutką. Zdesperowana kobieta za ostatnie pieniądze publikuje reklamę podupadłego zamku, w której poleca go jako oryginalne miejsce wypoczynku dla wszystkich, którzy gustują w miejscach z klimatem i szukają nietypowych urlopowych wrażeń. Wśród koneserów takich wakacji znajdą się: miłośnicy wędrówek śladami pierwszych Piastów, uduchowiona joginka i para staruszków, która dawno temu spędziła w hotelu swoją podróż poślubną. Zaintrygowany ogłoszeniem zjawi się tam także Dawid - znany, ale wyjątkowo niesympatyczny pisarz cierpiący na brak weny twórczej. Jednak gości jest wciąż zbyt mało, żeby hotel przetrwał. W obliczu nadciągającej katastrofy finansowej, Anka będzie musiała zdecydować, czy chce dalej walczyć o niszczejące mury, siebie i uczucie, które właśnie w niej kiełkuje. A także uświadomić sobie, czego naprawdę chce od życia. Czy Grodzisko to miejsce, w którym spełnią się jej marzenia?

42,99 zł
37,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,59 zł

100
Fiku-miku na nocniku. Książeczka dźwiękowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiku-miku na nocniku. Książeczka dźwiękowa
Dostępny
286 szt.

Pingwinek właśnie nauczył się korzystać z nocnika, co wcale nie było łatwe. Na szczęście z pomocą mamy szybko opanował tę trudną sztukę. Fiku-miku na nocniku ze wspaniałej serii książeczek dźwiękowych to ciepła, zabawna opowieść z uroczym bohaterem i pozytywnym przesłaniem. Dzięki przyciskowi dźwiękowi lektura zmieni się w interaktywną zabawę.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

Wróć do góry