hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.03.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 29 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nowe przygody skarpetek (Justyna Bednarek), na drugim Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (Justyna Bednarek). Kolejny produkt to Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają! (Justyna Bednarek) oraz Zielone piórko Zbigniewa, wydanie 2 (Justyna Bednarek).
1
Nowe przygody skarpetek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowe przygody skarpetek
Dostępny
479 szt.

Będzie zabawa, wyzwania i przygody! Skarpetki przebojowo wkraczają znów do akcji. Nie chcą tkwić na nogach, żądają przygód! Tym razem, w drugiej książce, kontynuacji bestsellerowych Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura, mamy aż 13 przygód. Skarpetki pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka przekonuje, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.

49,99 zł
28,99 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 21,00 zł

196 osób kupiło
2
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
Dostępny
2103 szt.

Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy jedną. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to pięknie zilustrowane przez Daniela de Latoura historie, które będą bawić i dzieci, i dorosłych. Skarpetki można czytać, odkładać i do nich wracać. Pierwsza część serii to najbardziej utytułowana książka, najczęściej nagradzana pozycja literatury dziecięcej 2016 roku. Była nominowana w konkursie IBBY, zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie Empiku Przecinek i Kropka oraz Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Pretendowała do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz znalazła się na liście 15 najlepszych książek roku 2016 według portalu Juniorowo.pl. W 2017 roku Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek zostały wpisane na listę lektur dla klas I-III. Przetłumaczono je na wiele języków – bawią dzieci m.in. w Rosji, Grecji, Czechach, Holandii, Hiszpanii i Słowacji. Ukazały się już trzy kolejne części przygód skarpetek oraz specjalne wydanie z zagadkami i kolorowankami dla najmłodszych.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

183 osoby kupiły
3
Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają!
Dostępny
456 szt.

Musicie wskoczyć na łajbę w trzeciej części przygód skarpetek i przeżyć morskie przygody. Sprawdźcie, jak powstała banda! Historia zaczyna się ucieczką czarnej skarpetki frotté przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga jej on zdobyć niewielką szalupę, którą nasza bohaterka zamierza opłynąć świat. Zaczyna prowadzić dziennik jak prawdziwy wilk morski. Z rozdziału na rozdział poznaje nowych członków załogi i tak rozpoczyna się historia gangu. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać… Gdybyśmy tylko mogli, pewnie sami dołączylibyśmy do bandy. Kto wie, może kiedyś uda nam się dostać na statek i ruszyć w podróż dookoła świata? Wspaniałe przygody zapewniają jak zawsze autorka książki Banda Czarnej Frottè Justyna Bednarek oraz znakomity ilustrator Daniel de Latour.

49,99 zł
28,99 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 21,00 zł

137 osób kupiło
4
Zielone piórko Zbigniewa, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zielone piórko Zbigniewa, wydanie 2
Dostępny
385 szt.

Musicie się dowiedzieć, kto porwał Zbigniewa! W czwartej części bestsellerowych przygód skarpetek dzieją się sceny jak z prawdziwego thrillera! Autorka Justyna Bednarek musi mieć niesamowitą frajdę, że wie przed wszystkimi czytelnikami, i tymi małymi, i tymi dużymi, co przydarzy się kolejnej skarpetce. Intryga w Zielonym piórku Zbigniewa godna jest najsłynniejszych autorów kryminałów. I do tego te wspaniałe rysunki Daniela de Latoura! Detektyw Pinkerton powraca w tym tomie. Bohater, znany z Bandy Czarnej Frotté, ma odpowiedzialną funkcję – jest futerałem na telefon małej Be. Bardzo sobie ceni tę prestiżową posadę, ale czasami dokucza mu nuda… Wtedy dzieje się coś strasznego. Resztę przeczytajcie sami!

49,99 zł
28,99 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 21,00 zł

67 osób kupiło
5
Kicia Kocia gra w piłkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia gra w piłkę
Dostępny
2186 szt.

Kicia Kocia bardzo lubi grać w piłkę nożną. Wybiera się do parku, gdzie już czekają Julianek i Adelka. Zabawa toczy się w najlepsze. W pewnym momencie włącza się do niej nowy kolega. Nie może kopać piłki, bo jeździ na wózku, ale za to świetnie rzuca. Kici Koci i przyjaciołom zabawa w rzucanie piłki także zaczyna się podobać.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

53 osoby kupiły
6
Piękna Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna Polska
Dostępny
157 szt.

Nasz kraj jest pełen przepięknych miejsc. Z tym wydaniem odkryjesz wiele atrakcyjnych turystycznie zakątków. Zapraszamy Cię w podróż po unikatowych zamkach i pałacach oraz klimatycznych miastach i miasteczkach. Niezwykłym widokiem możesz cieszyć się również na terenach licznych parków narodowych, w otoczeniu gór, jezior, rzek czy nad morskim wybrzeżem.

34,99 zł
18,99 zł

Rabat 45,7%
oszczędzasz 16,00 zł

24 osoby kupiły
7
Abecadło krakowskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło krakowskie
Dostępny
106 szt.

Polecamy książeczki z sentymentem wspominane przez naszych rodziców, babcie, dziadków z dowcipnymi tekstami Wandy Chotomskiej i mistrzowskimi ilustracjami Jana Marcina Szancera. Oprócz wartości edukacyjnej, same w sobie mają charakter historyczny - powstały bowiem ponad sześćdziesiąt lat temu. Stąd opisy i rysunki najciekawszych ówczesnych miejsc. Zmieniła się i wypiękniała Warszawa, pomimo, że nie ma Stadionu Dziesięciolecia, nie ma Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu. Nieustająco czaruje swoimi zabytkami Kraków.

24,90 zł
14,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 9,91 zł

14 osób kupiło
8
Złote bloki, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złote bloki, CD
Mrozu, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

„Złote bloki” to szósty album Mroza, który dodaje nowy wyrazisty kolor do swojej dotychczasowej twórczości. Po gorącym przyjęciu płyt „Zew” i „Aura” artysta zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r'n'b. Lista utworów: 1. Złoto 2. Betonowy las 3. Poligon feat. donGURALesko 4. Galacticos 5. Za daleko feat. Vito Bambino 6. Nogi na stół feat. Jarecki 7. Palę w oknie 8. Zima 9. Kalifornia 10. 4 dni 11. Bez świadków feat. Ras

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

12 osób kupiło
9
Kto zabrał mój ser? Opowieść dla młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zabrał mój ser? Opowieść dla młodzieży
Dostępny
102 szt.

Spencer Johnson napisał opowieść Kto zabrał mój Ser?, by pomóc ludziom wychodzić z trudnych sytuacji, w których mogą się znaleźć w każdym momencie życia. W nowej wersji serowej opowieści przeznaczonej dla młodzieży zachęca, by poważnie podchodząc do zmian, spojrzeć jednak na siebie z boku i śmiać się z własnych lęków.Ludzie na całym świecie często wyrażają żal, że nie zapoznali się z opowieścią o serze, gdy byli nastolatkami. Są przekonani, że gdyby przeczytali ją wówczas, uczyniłoby to ich życie łatwiejszym.Zapewne na co dzień napotykacie więcej zmian, niż ich zaznali przez całe życie wasi rodzice i dziadkowie. Czy nie jest wspaniale wiedzieć, jak stawić im czoło od zarania życia i zwyciężać w konfrontacji z nimi?Mamy nadzieję, że w każdej sytuacji dzięki tej opowieści znajdziecie to, co naprawdę ważne, czyli własny Nowy Ser. Sprawi Wam to zapewne wiele radości.

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

13 osób kupiło
10
Uległość czy niepodległość (wydanie drugie poszerzone) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uległość czy niepodległość (wydanie drugie poszerzone)
Dostępny
19 szt.

Autor patrzy uważnie na otaczający nas świat i z żelazną logiką wyciąga wnioski, które budzą niepokój, a nawet lęk. Czyż nie brzmi to znajomo i złowieszczo: będzie się popierać zepsucie obyczajów, ze świętej religii uczyni się straszaka, aby obrzydzić ją szlachetnym sercom, podłość będzie się nagradzać orderami i zaszczytami, lud ogłupiać wódką, szlachtę szlifami i stanowiskami, a na głowy tych, co będą stawiać opór, wyznaczy się cenę, aby rozprawić się z nimi w stosownej chwili. Słowa te wyszły spod pióra Zygmunta Krasińskiego ponad 180 lat temu! Napisana piękną polszczyzną książka bazuje na wydanej 10 lat temu Uległości czy niepodległości oraz na Strachach i Lachach. Zmusza do przemyśleń, do szukania narodowych, a więc chrześcijańskich korzeni. Utrwala narodową pamięć i uświadamia, jaką straszną cenę trzeba płacić za jej utratę. Obraz współczesnej Polski z historią w tle, obraz odarty z wszelkiej narosłej przez lata komunizmu i neokomunizmu półprawdy. Autor rozprawia się również z rosnącym zakłamaniem III RP. Odwołuje się do roli Krzyża w życiu narodu. Jego pogląd jest jasny: Polsce i Polakom uległość nigdy pożytków nie przyniosła i przynieść nie może, a bohaterstwo i ofiary złożone przez tyle pokoleń naszych rodaków godne są chwały. Autor wyraźnie wskazuje na wewnętrzne oraz funkcjonujące za granicą ośrodki antypolskie, a także metody ich działania; jedną z podstawowych jest manipulowanie historią albo jej eliminowanie – także z programów szkolnych. Porywająca lektura! Kilkadziesiąt ilustracji wzmacnia jeszcze siłę przekazu.

79,00 zł
48,19 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 30,81 zł

10 osób kupiło
11
Włochy na czterech kółkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy na czterech kółkach
Dostępny
35 szt.

Włochy to jeden z najpopularniejszych celów dla miłośników wczasów kempingowych. Nic dziwnego, do tego kraju przyciągają magnetyzujące krajobrazy surowego Tyrolu Południowego, urzekającej Toskanii czy rozpieszczanej przez słońce Apulii. Ten przewodnik zawiera szczegółowo dopracowane trasy, które prowadzą czytelnika przez cudowną Italię – od górzystych regionów na dalekiej północy po sielankowe równiny na dalekim południu. Liczne propozycje wycieczek, najpiękniejsze place postojowe i kempingi, mapy tras i dokładny atlas samochodowy uzupełniają treść i zachęcają do kolejnych podróży do Włoch. Przewodnik zawiera: - 11 tras marzeń przez Włochy, - liczne sugestie miejsc postojowych po drodze, - szczegółowe mapy i atlas samochodowy.

79,90 zł
51,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 27,96 zł

9 osób kupiło
12
Pakiet komunijny. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet komunijny. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Dostępny
149 szt.

Każdy z nas pamięta dzień swojej Pierwszej Komunii Świętej. Dzięki temu zestawowi Pierwsza Komunia Święta Twojego dziecka będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. W zestawie znajduje się Biblia dla dzieci, która zawiera opowieści ze Starego i Nowego Testamentu. Napisane są one przystępnym dla dzieci językiem i wprowadzają dziecko w świat najważniejszych opowieści dla chrześcijanina. Z kolei Pamiątka z Pierwszej Komunii Świętej to niezwykły album, w którym dziecko może wklejać pamiątkowe zdjęcia z tego ważnego wydarzenia, a goście wpisywać życzenia. Zawarte fragmenty biblijne pomogą w głębszym przeżywaniu czasu komunijnego.

46,99 zł
28,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,80 zł

9 osób kupiło
13
Karnet PM-223 Chrzest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PM-223 Chrzest
Kukartka
Dostępny
140 szt.

Każda kartka w kolekcji Passion Moments to małe arcydzieło - wyjątkowe i niepowtarzalne, świetne w dotyku, piękne wizualnie, po prostu niepowtarzalne. Kartki PM są bardzo bogato zdobione, a jednocześnie skromne i stylowe, cały efekt tkwi w detalach i doskonałym wykonaniu. W zależności od wzoru, na kartkach znajdują się dekoracje ze złotej, srebrnej, perłowej lub holograficznej folii, a także doklejki biżuteryjne, kokardki, brokat, laserowe wycięcia, wstążeczki i inne dodatki. Wnętrze karnetu to zawsze atrakcyjna grafika i tekst życzeń. Kartki mają w komplecie dopasowaną kopertę. Cechy szczególne: zdobienie: przynajmniej dwie folie (metaliczne/perłowe/holograficzne), brokat, elementy doklejane, wycięcia laserowe, wstążeczki - w zależności od wzoru, wnętrze: kolorowe, z delikatną grafiką, wyjątkowe życzenia w środku, w komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta.

11,99 zł
9 osób kupiło
14
Miasta świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasta świata
Dostępny
43 szt.

W tym albumie zaprezentowaliśmy 60 najpiękniejszych miast świata. Dzięki tej publikacji odkryjesz ich historię i niezwykłą architekturę. Ponadto dowiesz się, gdzie znajduje się największy na świecie park rozrywki pod dachem, światowe centrum handlu i mody, a także poznasz wiele innych ciekawostek.

34,99 zł
19,99 zł

Rabat 42,9%
oszczędzasz 15,00 zł

8 osób kupiło
15
Abecadło warszawskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło warszawskie
Dostępny
78 szt.

Polecamy książeczki z sentymentem wspominane przez naszych rodziców, babcie, dziadków z dowcipnymi tekstami Wandy Chotomskiej i mistrzowskimi ilustracjami Jana Marcina Szancera. Oprócz wartości edukacyjnej, same w sobie mają charakter historyczny – powstały bowiem ponad sześćdziesiąt lat temu. Stąd opisy i rysunki najciekawszych ówczesnych miejsc. Zmieniła się i wypiękniała Warszawa, pomimo, że nie ma Stadionu Dziesięciolecia, nie ma Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu. Nieustająco czaruje swoimi zabytkami Kraków.

24,90 zł
14,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 9,91 zł

7 osób kupiło
16
Europa. Mapa samochodowa 1:3 400 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa. Mapa samochodowa 1:3 400 000
Dostępny
4 szt.

Mapa Europy w skali 1:3 400 000 zawiera: • indeks miejscowości • odległości w kilometrach • międzynarodową numerację dróg • podział polityczny

19,91 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,92 zł

6 osób kupiło
17
Opowieść o arrasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść o arrasach
Dostępny
51 szt.

Opowieść o arrasach to pasjonująca historia, napisana wierszem, o losach królewskich arrasów znajdujących się w Zamku Królewskim na Wawelu, z ilustracjami Jana Marcina Szancera.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

6 osób kupiło
18
Błąd Kartezjusza. Emocje, rozum i ludzki mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błąd Kartezjusza. Emocje, rozum i ludzki mózg
Dostępny
91 szt.

Czy umysł można oderwać od ciała? Czy podejmując decyzje warto polegać na emocjach? Jak współpracują ze sobą "serce" i "rozum"? Łącząc swoje bogate doświadczenie badacza mózgu z przenikliwością filozofa, Antonio Damasio wytyka Kartezjuszowi tytułowy błąd. Polega on na oddzielaniu umysłu od ciała, a w konsekwencji także rozumu od emocji, i tego co w nas typowo ludzkie od tego co zwierzęce. Studiując przypadki pacjentów neurologicznych oraz opierając się na wynikach badań eksperymentalnych, przekonuje on, że racjonalne decyzje to nie te kierowane jedynie "chłodną kalkulacją", ale oparte na emocjach i uczuciach. Twierdząc, że choć bez mózgu nasze życie wewnętrzne byłoby niemożliwe, Damasio sprzeciwia się poglądowi, że umysł to po prostu kora mózgowa. Wskazuje, że nasza psychika wyłania się w toku cielesnych interakcji ze środowiskiem przetwarzanych przez złożone obwody neuronalne. W Błędzie Kartezjusza Damasio podważa wiele tradycyjnych poglądów na umysł, poznanie i emocje, wskazując na siłę neuronauki w wyjaśnianiu natury ludzkiej. Jednocześnie w przystępny sposób prowokuje on do samodzielnego myślenia o myśleniu.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

6 osób kupiło
19
Przyroda Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda Polski
Dostępny
114 szt.

Polska jest domem różnorodnych gatunków zwierząt i roślin. W niniejszym albumie prezentujemy najciekawszych przedstawicieli rodzimej fauny i flory. Warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na ich temat, by lepiej poznać ojczystą przyrodę. Umieściliśmy tu również mnóstwo ciekawostek oraz wspaniałych fotografii.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

5 osób kupiło
20
Five Nights At Freddy's. Tom 3. Czwarty schowek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. Tom 3. Czwarty schowek
Dostępny
88 szt.

Ostatni tom kultowej trylogii „Five Nights at Freddy's” powraca jako powieść graficzna! Co się stało z Charlie? Jak to możliwe, że jej koszmarna śmierć była jednak upozorowana? John pragnie odsunąć od siebie wspomnienie o Freddy Fazbear's Pizza, ale nie jest to takie proste. W Hurricane pojawia się nowa pizzeria, a wraz z nią kolejne porwania. John jest zmuszony współpracować z Jessicą, Marlą i Carltonem, aby rozwiązać sprawę i znaleźć zaginione dzieci. Grupa przyjaciół musi zmierzyć się z historią, która nie daje o sobie zapomnieć. Odkrycie pokręconej zagadki Charlie ponownie prowadzi do spotkania z jej ojcem — twórcą animatroników, olbrzymich pluszowych maskotek, a jednocześnie krwiożerczych bestii.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

5 osób kupiło
21
Emilka i gwiazdka z nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emilka i gwiazdka z nieba
Dostępny
83 szt.

Nocne niebo jest piękne i pełne tajemnic. Czym są migoczące jasne punkciki? Jakie planety krążą wokół Słońca? Czy Saturn stroi się w biżuterię? Odkryj razem z Emilką planety i niesamowite zbiory gwiazd! Seria „Ziarenka piasku” to cykl lekkich, zabawnych i edukacyjnych opowiastek dla dzieci od trzech do sześciu lat. Każda książeczka zawiera rozwijające i twórcze zadania, które zachęcają do przyglądania się światu, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

5 osób kupiło
22
Piórnik 1zam 2kl Wyp Starpak Balerina Pastel Pb12/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik 1zam 2kl Wyp Starpak Balerina Pastel Pb12/48
Starpak
Dostępny
35 szt.

Zalety produktu 2 rozkładane klapki, 29 element oacute w przybor oacute w szkolnych , odporny materiał, mocny zamek błyskawiczny, trwałe uchwyty na przybory, po złożeniu zajmuje mało miejsca. W pełni wyposażony pi oacute rnik z 2 skrzydełkami i elastycznymi uchwytami na przybory szkolne zapinany na mocny zamek. W zestawie kredki oł oacute wkowe, flamastry, linijka, gumka, temper oacute wka, długopis, oł oacute wek, plan lekcji i tabliczka mnożenia łącznie ponad 20 element oacute w. Cały niezbędny komplet w jednym, dzięki czemu oszczędzimy czas i odpowiednio wyposażymy dziecko. Pi oacute rnik jest odporny na uszkodzenia. Można go łatwo rozłożyć na płasko. Dostęp do przybor oacute w jest wtedy bardzo łatwy. Po złażeniu jest mały i spokojnie zmieści się w każdym plecaku lub worku. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami STARPAK z serii Balerina. Produkt jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 21x14x4, waga produktu kg kg. Pi oacute rnik pakowany w folijkę.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

5 osób kupiło
23
Przygody Koziołka Matołka. Księga 1, wersja polsko-ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Koziołka Matołka. Księga 1, wersja polsko-ukraińska
Dostępny
217 szt.

Pierwsza księga obrazkowych historyjek z fabułą pisaną wierszem. Autor z humorem kreśli przygody koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie „kozy kują”, popada w liczne tarapaty na lądzie, morzu, dalekich i egzotycznych krajach.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
24
Wielkie bitwy morskie. Jutlandia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie bitwy morskie. Jutlandia
Dostępny
2 szt.

Po ponad dwóch latach wyczekiwania i paru zaprzepaszczonych okazjach, angielska Royal Navy i niemiecka Kaiserliche Marine przygotowują się do bitwy u wybrzeży duńskiej Jutlandii. Ma to być ostatnia wielka bitwa morska pierwszej wojny światowej, zaliczana odtąd do największych, epickich bitew w historii marynarki. Mimo bardzo poważnych strat, większych niż po stronie niemieckiej, Anglicy utrzymują dominującą pozycję na morzu. Niemcy zaś, dobrze zdający sobie sprawę, że byli o włos od katastrofy, decydują się na pozostawienie w przyszłości większości okrętów w portach.

65,00 zł
52,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,00 zł

5 osób kupiło
25
Podróżownik. Świętokrzyskie, mapa turystyczna 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżownik. Świętokrzyskie, mapa turystyczna 1:250 000
Dostępny
24 szt.

Jedno z najmniejszych województw w Polsce – świętokrzyskie jest mocno zalesione. Nie bez powodu utworzono na jego terenie aż 9 parków krajobrazowych oraz Świętokrzyski Park Narodowy z piękną Puszczą Jodłową. W rejonie Bałtowa i Stąporkowa odnaleziono i wyeksponowano dla odwiedzających wiele śladów obecności dinozaurów i stworzono pierwszy w Polsce Dinopark. O tym, że w tym regionie zaczęli osiedlać się ludzie zadecydowały ceniony krzemień pasiasty i ruda darniowa. Te pradzieje upamiętniają świętokrzyskie dymarki w Nowej Słupi gdzie organizowane są festyny archeologiczne oraz Krzemionki Opatowskie gdzie zrekonstruowano neolityczną kopalnię krzemienia pasiastego. Atrakcje geologiczne czekają na turystów w stolicy regionu w Kielcach. Rezerwat Kadzielnia jest położony właściwie w centralnej części miasta (z amfiteatrem w wyrobisku kamieniołomu otoczonym zespołem jaskiń), a nieco bardziej na uboczu znajduje się rezerwat Ślichowice, gdzie w dawnym wyrobisku kamieniołomu znajduje się tzw. fałd obalony – naocznie tłumaczący procesy tworzenia i zmian górotworów. Same Góry Świętokrzyskie o bardzo zróżnicowanej budowie geologicznej obfitują w jaskinie, z najbardziej znaną w Polsce jaskinią Raj koło Chęcin. Innymi górskimi atrakcjami są m.in. gołoborza (wielkie bloki skalne) w najwyższych partiach, czyli Łysogórach, szlaki z marmurowymi akcentami (nieczynny kamieniołom) w Paśmie Zelejowej i wiele innych. Turyści tłumnie odwiedzają Święty Krzyż (od którego wywodzi się nazwa regionu), zamek w Chęcinach, który jak wiele innych warowni strzegł pogranicza polsko-śląskiego, stare klasztory i kościoły (na szlaku cysterskim, m.in. Sulejów i Wąchock) oraz małe i nieco większe ośrodki miejskie o imponującej przeszłości: Bodzentyn, Chęciny, Iłżę czy Sandomierz. A dla miłośników starych fabryk i hut są 32 unikatowe obiekty najstarszego na ziemiach Polski Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Jak zaplanować poznawanie tych wszystkich atrakcji? Oczywiście z naszą mapą turystyczno-samochodową 1 : 250 000 gdzie są zaznaczone. Do zobaczenia na szlaku!

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
26
Agnes Grey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agnes Grey
Dostępny
63 szt.

Powieść inspirowana prawdziwymi przeżyciami Anne Brontё, pokazująca determinację kobiety, by zdobyć wykształcenie i pracę oraz by uzyskać niezależność, a jednocześnie demaskująca prawdę o trudach, samotności i upokorzeniach doświadczanych przez guwernantki – przedstawicielki jedynej profesji, której podjąć się mogła szanowana niezamężna kobieta w dziewiętnastowiecznej Anglii. Zmartwiona sytuacją finansową rodziny, a jednocześnie motywowana pragnieniem poszerzenia własnych horyzontów, młodziutka Agnes Grey postanawia zostać guwernantką. Przepełnia ją nadzieja i przekonanie, że wystarczy jej pamiętać siebie taką, jaką była w wieku swoich podopiecznych, by zdobyć ich zaufanie i przyjaźń. Jednak dzieci, którymi przyjdzie jej się zajmować okażą się niezwykle rozpieszczone i niesforne, a pracodawcy wymagający, wyniośli i nieprzyjemni. Czy objęcie posady u innej rodziny przyniesie tytułowej bohaterce choć odrobinę szczęścia? A może nawet spotka miłość życia?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

4 osoby kupiły
27
Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-mazurskie. Przewodnik + atlas 1:325 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-mazurskie. Przewodnik + atlas ...
Dostępny
35 szt.

„Polska Niezwykła” to seria, w której proponujemy odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty. W przewodniku, który oddajemy w Państwa ręce, zachęcamy do wędrówek po niezwykłych zakątkach województwa Warmińsko-mazurskiego, bardzo zróżnicowanego zarówno kulturowo jak i przyrodniczo. Warmia to ostoja katolicyzmu w przeciwieństwie do Mazur gdzie do II wojny światowej przeważali protestanci. Przez kilka stuleci Krainą Wielkich Jezior władali Krzyżacy, a na długo przed przybyciem Słowian mieszkali tu Prusowie. Dzisiaj możemy podziwiać pamiątki minionych czasów: zamki-warownie wzniesione z czerwonej cegły, kilkusetletnie kościoły, pałace-rezydencje dawnych pruskich posiadaczy, tajne kwatery Hitlera i inne obiekty z czasów II wojny światowej. Po dzikich Prusach pozostały tylko dziwnie brzmiące nazwy jezior, wsi czy wzniesień. Zmęczonych zgiełkiem przyjezdnych zachwycą lasy, jeziora, rzeki i strumienie. Opisane miejsca są wskazane na mapie samochodowej w skali 1:325 000, co ułatwi Państwu dotarcie do nich. Ponadto w przewodniku umieściliśmy liczne mapy turystyczne i plany miast umożliwiające planowanie wycieczek i ułatwiające poznawanie urokliwych miejscowości ożywających w sezonie ciepłym i popularnych wśród żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy czy poszukiwaczy śladów przeszłości.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
28
Kwantowe uzdrawianie energią. Sprawdzone techniki na podniesienie wibracji i przeprogramowanie świadomości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwantowe uzdrawianie energią. Sprawdzone techniki na podniesienie wibr...
Dostępny
33 szt.

Czy każdy może uzdrawiać? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Dzięki tej książce nauczysz się uzdrawiania energią. Poznasz przyczyny powstawania chorób i najskuteczniejsze metody radzenia sobie z nimi z punktu widzenia bioenergoterapii. Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji, by naprawić pole kwantowe lub stosować terapię polegającą na ukierunkowaniu myśli świadomością. Autor przybliża także tajniki uzdrawiania magicznego, wychodząc z założenia, że ezoteryka może być wsparciem dla kwantowości nie tylko w procesie poprawy zdrowia, ale i rozwoju duchowym. Wykorzystaj kwantowość i wysokie wibracje, by poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

4 osoby kupiły
29
Miesięcznik ZNAK 803 (04/2022) Neuronauka i neurobzdury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
30
Lisek Julek. Przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisek Julek. Przyjaciele
Dostępny
23 szt.

„Lisek Julek” to seria interaktywnych książeczek dla najmłodszych z uroczym bohaterem. Na kolejnych stronach dzieci poznają przygody liska, w których aktywnie uczestniczą. Rysują i naciskają paluszkiem, obracają książkę i nią potrząsają, naśladują dźwięki i ruchy, by pomagać Julkowi w codziennych czynnościach, które są bliskie także im. Poznaj przyjaciół liska Julka i baw się razem z nimi. Naśladuj głosy i ruchy, poznawaj nazwy zwierząt, potrząsaj książeczką, klaszcz, wskazuj paluszkiem i przybijaj piątki. Wytęż wzrok, aby pomóc Julkowi podczas zabawy w chowanego.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
31
SIBO - samodzielna diagnostyka i leczenie. 21-dniowy plan żywieniowy, który wyeliminuje objawy zespołu jelita drażliwego, poprawi samopoczucie i zredukuje wagę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SIBO - samodzielna diagnostyka i leczenie. 21-dniowy plan żywieniowy, ...
Dostępny
73 szt.

Dieta to podstawa zamieszczonego w książce planu na choroby jelit, takie jak SIBO (zespół przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego) czy IBS (zespół jelita drażliwego). Autorka, która chorowała na SIBO i odzyskała zdrowie, pokaże ci, w jaki sposób uzyskać prawidłową diagnozę. Dowiesz się też, jak skomponować dietę na zdrowy mikrobiom jelitowy. Poznasz terapie i zasady zdrowego odżywiania na oczyszczanie jelit. Wypróbujesz ponad 40 przepisów na pyszne i aromatyczne dania, takie jak: muffinki jagodowo-cytrynowe, miodowe latte z nutą lawendy, zapiekanka pasterska czy pizzerinki z cukinii. Wzdęcia, biegunki, ból i dyskomfort odejdą do przeszłości dzięki odpowiedniej diagnostyce i prawidłowemu leczeniu SIBO. Zdiagnozuj i pokonaj objawy SIBO. Pozbądź się bólu i chorób jelit w 21 dni!

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

4 osoby kupiły
32
Alchemia - praktyczny przewodnik pracy z twoją energią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alchemia - praktyczny przewodnik pracy z twoją energią
Dostępny
80 szt.

Prawdopodobnie słyszałeś o alchemii jako o procesie przemiany ołowiu w złoto. Ale czy wiesz, że można ją zastosować również jako skuteczne narzędzie do rozwoju duchowego? Tak! Z jej pomocą nie tylko zmienisz własne emocje i przekonania, ale również podejście do życia i sposób, w jaki go doświadczasz. Autorka zabiera cię w inspirującą podróż, która wiedzie przez 7 etapów alchemii ku osobistej transformacji. Na każdym z tych etapów czekać będą narzędzia, praktyki duchowe i terapie, takie jak medytacje, afirmacje, praca z czakrami oraz intuicją. Z ich pomocą rozpoczniesz proces uzdrawiania duchowego i odkryjesz swoje „złote ja” na poziomie ciała, psychiki i ducha. Poznaj prawdziwą istotę alchemii!

39,30 zł
29,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

3 osoby kupiły
33
Kresowa opowieść. Tom 4. Anna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa opowieść. Tom 4. Anna
Dostępny
19 szt.

Są takie rany, których nie zabliźni nawet czas Kresy Wschodnie, huculskie połoniny i zapierające dech w piersiach krajobrazy budzą sentyment i tęsknotę za tym, co minęło. Dla czwórki uczestników wyprawy do zachodniej Ukrainy tereny te kojarzą się jednak przede wszystkim z koszmarem prześladującym przez całe życie nie tylko ich samych, ale także następne pokolenia. Anna, emerytowana nauczycielka, będzie musiała wkrótce zmierzyć się z szokującą prawdą na temat przeszłości swoich bliskich, związanych ze zbrodniczą działalnością UPA… Kolejna odsłona „Kresowej opowieści” Edwarda Łysiaka to przejmująca historia o odkrywaniu swoich korzeni i pragnieniu katharsis, które można przeżyć jedynie przez konfrontację z przeszłością, jakkolwiek bolesna by ona nie była.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3 osoby kupiły
34
Kolorowanka składana mini. Domek/Rakieta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka składana mini. Domek/Rakieta
Dostępny
34 szt.

Kolorowanki przestrzenne, które można kolorować kredkami, flamastrami i farbami. Po złożeniu mają mocną, stabilną konstrukcję. Są bezpieczne i gwarantują długie godziny doskonałej zabawy.

19,00 zł
18,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
35
Pejzaże Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pejzaże Polski
Dostępny
76 szt.

Różnorodność niesamowitych pejzaży to jeden z wielu atutów Polski. Ten album zabierze Cię w niezapomnianą wyprawę po spektakularnych plenerach naszego kraju. Zachwycisz się tu zarówno romantycznym zachodem słońca nad Morzem Bałtyckim, malowniczym krajobrazem mazurskich jezior, jak i zapierającym dech widokiem górskich szczytów, a także odkryjesz wiele urokliwych miast i miasteczek.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
36
Skup się. Cztery szybkie i proste strategie pozwalające uporać się z prokrastynacją na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skup się. Cztery szybkie i proste strategie pozwalające uporać się z p...
Dostępny
52 szt.

Co możesz osiągnąć dzięki SKUPIENIU? Co mogłoby się wydarzyć w twoim życiu, gdyby ci się udało ograniczyć prokrastynację? Czy ta książka potrafi ci pomóc? Owszem, jeśli tylko chcesz pokonać prokrastynację, uporać się z przeszkodami wstrzymującymi twój rozwój i opanować umiejętność skupienia się, lektura tej książki pozwoli ci zmierzać ku temu wszystkiemu, czego pragniesz, a zarazem pomoże ci dystansować się wobec tego, czego chcesz uniknąć! Jak mogłoby wyglądać twoje życie, gdyby udało ci się pokonać nawyk prokrastynacji i tym samym w pełni wykorzystać twój potencjał? W tej książce podsuwam ci sprawdzone pomysły, które odmienią twoje życie, twoją karierę i twój świat. Jeśli czujesz, że nadeszła właśnie ta chwila, gdy mocniej niż kiedykolwiek indziej musisz się skupić na tym, co jest w twoim życiu najważniejsze, otwórz tę książkę i zacznij ją czytać! Albo przejdź od razu do rozdziału pierwszego, w którym znajdziesz dwa ekspresowe rozwiązania pozwalające odmienić twoje życie. Keith Abraham od ponad 25 lat pozostaje jednym z czołowych światowych liderów kreatywnego doradztwa – uczy, jak dzięki pasji osiągać wyjątkowe efekty. Z zaangażowaniem zajmuje się badaniami, przekazywaniem wiedzy i pomaganiem ludziom w odkrywaniu ich pasji, by oni z kolei mogli przekształcać ją w kapitał osobisty i zawodowy. Keith jest autorem 4 bestsellerów wydanych w 12 językach dotarł też ze swoim wyjątkowym i inspirującym przesłaniem do ponad 1,5 miliona słuchaczy z 23 krajów, pomagając różnym osobom w wyznaczeniu ponad 14 milionów celów.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
37
Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB
Dostępny
104 szt.

Przerażający obraz Rosji we władaniu służb specjalnych. Jak to się stało, że Rosja wróciła w koleiny ZSRR? Jak doszło do tego, że Czeczeni, do niedawna uważani za szlachetny naród walczący o wolność, dziś są traktowani jak banda terrorystów? Jak to możliwe, że bezbarwny dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa został prezydentem? Autorzy tej zakazanej w Rosji książki dowodzą, że wszystko zaczęło się w 1994 r. od rozpętanej przez rosyjskie służby specjalne, a przypisy­wanej Czeczenom kampanii terrorys­tycznej, która poprzedziła pierwszą wojnę cze­czeń­ską i wybory prezy­denc­kie. I że seria ataków bombo­wych na budynki mieszkalne w 1999 r., przed drugą wojną w Czeczenii i kolejnymi wyborami, była dalszym ciągiem tego krwawego scenariusza, który doprowadził do sterrory­zowania Rosjan i wyniósł do władzy ludzi dawnego KGB. Autorzy, doświadczony oficer radzieckich i rosyjskich służb specjalnych oraz wybitny historyk, przyta­czają na poparcie tej tezy rozliczne, mocne dowody. Ich świadectwo jest tym bardziej przekonujące, że jeden z nich za nie zginął. „Umierał dwadzieścia trzy dni. Jego silny, wysportowany organizm długo opierał się truciźnie. Dopiero 13 listopada sprowadzono specjalistę, a ten stwierdził, że pacjent cierpi na chorobę popromienną. Przeniesiono go na specjalistyczny oddział szpitala uniwersyteckiego. Przez dziewięć godzin przesłuchiwał go, z pomocą tłumacza, inspektor Brent Hyatt ze Scotland Yardu. Gdy zapytał Litwinienkę, kogo on podejrzewa o zlecenie otrucia, usłyszał, że prezydenta Rosji”. – z posłowia Krystyny Kurczab-Redlich

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
38
Jedzenie emocjonalne – jak NIE jeść na pocieszenie. Proste przeprogramowanie mózgu, by odzyskać zdrowie i skutecznie zwalczyć zajadanie emocji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedzenie emocjonalne – jak NIE jeść na pocieszenie. Proste przeprogram...
Dostępny
30 szt.

Pudełko lodów po pełnym stresu i niepokoju dniu w pracy. Kilka paczek chipsów naraz, a potem ból brzucha, bo nie radzisz sobie z nawracającymi stanami lękowymi. Przejadasz się, bo desperacko szukasz poczucia szczęścia. Jeśli te stwierdzenia nie są dla ciebie obce, sięgnij po tę książkę. Autorka pokaże ci, jak dzięki neuroplastyczności i prostemu przeprogramowaniu mózgu skończyć z jedzeniem emocjonalnym. Oferuje ci także praktyczne narzędzia, dzięki którym zadbasz o siebie tak, aby każda część ciebie – ciało, emocje, myśli i relacje – była prawdziwie nasycona. I nie chodzi tu o zmianę diety! Lektura tej książki to twój pierwszy krok do odzyskania zdrowia i poczucia własnej wartości. Zdrowe odżywianie dla twoich emocji.

84,80 zł
63,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 21,20 zł

2 osoby kupiły
39
Wojciech Kossak. Najwybitniejszy batalista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojciech Kossak. Najwybitniejszy batalista
Dostępny
71 szt.

Malarstwo Wojciecha Kossaka jest takie, jak jego życie: dynamiczne, pełne rozmachu i ułańskiej fantazji. Poprzez sztukę dostarczał on widzom zmysłowej przyjemności, przywoływał minioną chwałę polskiego oręża, był piewcą bitew kampanii napoleońskiej i dramatycznych starć powstania listopadowego, admiratorem świata ziemiańskich dworów oraz entuzjastą zmysłowej urody świata. Batalistyce, sztuce portretu i realistycznej formie pozostał wierny do końca długiego życia, na przekór zmieniającym się trendom i modom. Dziś, po osiemdziesięciu latach od śmierci artysty, jego twórczość nadal budzi emocje.

129,00 zł
94,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 34,83 zł

2 osoby kupiły
40
Niskowęglowodanowa dieta ketogeniczna. Oblicz prawidłowe zapotrzebowanie na węglowodany i bezpiecznie przejdź 3 etapy diety ketogenicznej, by odzyskać zdrowie i szczupłą sylwetkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niskowęglowodanowa dieta ketogeniczna. Oblicz prawidłowe zapotrzebowan...
Dostępny
56 szt.

Chcesz uzyskać prostą i konkretną odpowiedź, jak odwrócić skutki chorób: cukrzycy typu 2, insulinooporności, jak przyspieszyć metabolizm i wspomóc odchudzanie? Ta książka, napisana przez cenionego lekarza i dietetyczkę, zawiera zalecenia zdrowego odżywiania. Także osobiste doświadczenia pacjentów, którzy dzięki niskowęglowodanowej diecie ketogenicznej odzyskali zdrowie. Z prostym kwestionariuszem obliczysz swoje zapotrzebowanie na węglowodany. Wprowadzisz 3 fazy diety ketogenicznej. Eliminując cukier, docenisz smak burgera z bekonem czy pieczonego łososia z warzywami. Uzyskasz porady, co zrobić, gdy nie możesz zapanować nad głodem lub gdy odczuwasz niespodziewane efekty ketozy. Niskowęglowodanowa dieta ketogeniczna dla zdrowia.

89,80 zł
67,35 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,45 zł

2 osoby kupiły
41
Wszystko wiem! Przepisy drogowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko wiem! Przepisy drogowe
Dostępny
181 szt.

Poznaj przepisy drogowe! Jakie zasady obowiązują rowerzystów i kierowców samochodów? „Wszystko wiem!” to seria dla dzieci w wieku 6-8 lat. Najlepszą formą poznawania świata i budowania podstaw wiedzy dla dziecka w tym wieku jest zabawa. Dlatego proponujemy kreatywne książeczki edukacyjne o zróżnicowanej tematyce, która zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Każda z książek nie tylko prezentuje bardzo ciekawe informacje, ale także zaprasza dziecko do aktywnej zabawy oraz skłania do myślenia, ponieważ zawiera ćwiczenia, polecenia, łamigłówki oraz ogromną liczbę naklejek. Naklejki służą do umieszczenia w konkretnych miejscach w książce według instrukcji, która znajdują się w treści zadań. Każda książka jest też niezwykle atrakcyjna graficznie. Bawi oraz uczy kreatywności, samodzielnego rozwiązywania zadań, pozwala poczuć smak satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
42
Podróżownik. Lubelskie, mapa turystyczna 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżownik. Lubelskie, mapa turystyczna 1:250 000
Dostępny
46 szt.

Lubelskie może poszczycić się pięknymi krajobrazami Roztocza, wąwozów lessowych, bagienno-jeziornego Polesia. Ale atrakcyjność turystyczną budują też miasta i miasteczka: Puławy, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Zamość, Zwierzyniec, Włodawa, Kozłówka Ordynacji Zamoyskich, wreszcie Lublin. Województwo położone na styku kultur: wschodniej i zachodniej zachowało tradycje katolickie pomieszane z prawosławnymi i greckokatolickimi, a także judaistyczne, ormiańskie a nawet tatarskie – warto zajrzeć do świątyń różnych wyznań, by poczuć swoisty kresowy klimat zaklęty w cerkwiach. Mozaika kulturowa widoczna bywa też w mowie, obyczajach i architekturze. Format mapy po rozłożeniu: 68.0 x 98.0 cm Wiele tych informacji turystycznych można znaleźć wprost na mapie samochodowej w skali 1:250 000. Zatem w drogę!

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
43
Comfort! map Wybrzeże Środkowe, mapa 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Wybrzeże Środkowe, mapa 1:50 000
Dostępny
41 szt.

Dwustronnie laminowana mapa wybrzeże Morza Bałtyckiego od Wolińskiego Parku Narodowego aż po Koszalin. Obejmuje m.in. Dziwnów, Kamień Pomorski, Pobierowo, Rewal, Niechorze, Trzebiatów, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Mielno, Karlino. Mapa została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu.Mapa posiada bogatą treść turystyczną, m.in.:szlaki piesze i rowerowe,ścieżki dydaktyczne i spacerowe,odległości na szlakach,muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,parki narodowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,ukształtowanie terenu pokazane za pomocą poziomic i cieniowania,dodatkowo plan Kołobrzegu w szczegółowej skali 1:15 000 (1 cm 150 m).Cechy mapy:dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty skala 1:50 000 (1 cm 500 m),zgodna z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84,wygodna w składaniu,dwustronnie laminowana,trwała i wodoodporna.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
44
Droga do niewolności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do niewolności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Wierzyliście, że wolność jest dana raz na zawsze? Myliliście się. Tracimy ją. Tu, teraz. Kolejna książka Timothy Snyder – Droga do niewolności Wierzyliśmy, że koniec zimnej wojny przyniesie ostateczne zwycięstwo demokracji i zapewni wolność przyszłym pokoleniom. Byliśmy naiwni. Autorytaryzm powrócił do Rosji i Putinowska oligarchia bogaczy znalazła sojuszników na całym świecie. Nacjonaliści, separatyści, radykałowie i kasta najbogatszych z pomocą cyberarmii dyktatora z Kremla oraz chciwych zachodnich technokratów potrafią skutecznie zagospodarować niezadowolenie - wydawałoby się - dojrzałych i odpornych na populizm zachodnich społeczeństw. Pierwsze rosyjskie cele zostały osiągnięte: brexit osłabi Unię Europejską, a Donald Trump odwróci wzrok w najważniejszym momencie. Rodzi się pytanie, jaki będzie następny krok. Timothy Snyder wskazywał te zagrożenia w swojej niezrównanej książce O tyranii. Dzięki doskonałej analizie zarówno współczesności, jak i historii przejrzyście uświadamia, dokąd zmierzamy: ku wolności czy oligarchii, ku indywidualizmowi czy totalizmowi, ku prawdzie czy fałszowi. Którą drogą pójdziemy? Odpowiedź znajdziesz w książce Droga do niewolności.

54,99 zł
42,34 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

2 osoby kupiły
45
"O Maryjo, Matko najsłodsza". Ojciec Pio i Maryja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"O Maryjo, Matko najsłodsza". Ojciec Pio i Maryja
Dostępny
21 szt.

„O Maryjo, przenajsłodsza Mateczko kapłanów, pośredniczko i szafarko wszelkich łask, z głębi mego serca proszę Cię i błagam, abyś dziś, jutro i na zawsze składała za mnie dziękczynienie Jezusowi, który jest błogosławionym owocem Twojego żywota” O. Pio Matka Boża była obecna w życiu o. Pio już od pierwszych chwil jego życia. Święty kapucyn twierdził, że jest wręcz popychany tchnieniem swojej niebieskiej Mamusi. Maryja z Nazaretu była zawsze punktem odniesienia jego modlitw i to do Niej kierował on swoje spojrzenie w obliczu licznych, bolesnych prób, którym był poddawany w swoim życiu. Luciano Regolo przytacza poruszającą historię wielkiego nabożeństwa zakonnika do Najświętszej Maryi Panny i przywołuje nieznane dotąd epizody związane ze świętym z San Giovanni Rotondo. W książce znajduje się również wybór najpiękniejszych modlitw poświęconych Maryi, których autorem jest o. Pio. Luciano Regolo – włoski dziennikarz i autor wielu książek (m.in. Święty w mojej rodzinie). Dyrektor popularnego we Włoszech serwisu „Famiglia Cristiana”. Prywatnie ojciec Alessandra i Raffaella.

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
46
Oni tworzyli historię. Napoleon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oni tworzyli historię. Napoleon
Dostępny
5 szt.

Jak korsykański oficer mógł zostać Napoleonem I, cesarzem Francuzów w latach 1804-1815? Kolejno: generał, konsul i cesarz. Ambitny syn Ancien Rgime'u robiący karierę w czasach Republiki stał się sprawnym reformatorem, twórcą nowoczesnego państwa, a także militarnym geniuszem, który na jakiś czas zdominował monarchie europejskie. Trzyczęściowa epopeja poświęcona losom Napoleona Bonapartego, ukazanym na tle wielkich wewnętrznych i międzynarodowych konfliktów jego epoki, obejmuje czasy od początku jego kariery wojskowej po śmierć na wygnaniu. Komiksowa opowieść uzupełniona jest bogatym zestawem materiałów historycznych.

129,99 zł
103,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 26,00 zł

2 osoby kupiły
47
Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę
Dostępny
1408 szt.

Życie Hardina można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Tessy, i na to, co zdarzyło się później. Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia. Tylko gniew pobudzał go do działania. Nikt nie nauczył go, co to znaczy kochać. Hardin zawsze był sam. Imiona kolejnych dziewczyn zlewały mu się w jedno. Pragnął ich dotyku, ale od uczuć trzymał się z daleka. Dzięki temu życie było proste. Tessa miała być kolejną łatwą zdobyczą. Całkiem nieźle się bawił… Dopóki szarość jej oczu nie zaczęła prześladować go w snach, a kształt ust doprowadzać do szału. Tak dobrze sobie radził, zanim popełnił błąd i pozwolił jej stać się całym światem! Obiecał sobie, że zrobi wszystko, by było tak jak dawniej. Myślisz, że znasz wszystkie tajemnice Hardina? Ta książka to więcej, niż ci się wydaje! Historia miłości #Hessa z perspektywy Hardina

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
48
Podróżownik. Śląskie, mapa turystyczna 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżownik. Śląskie, mapa turystyczna 1:250 000
Dostępny
32 szt.

Z czym kojarzy się województwo śląskie? Oczywiście z górnictwem – tym obecnym i bogatą historią tej działalności sprzed wieków. W Tarnowskich Górach odbywa się podziemny spływ łodziami oświetlonymi lampami karbidowymi w Sztolni Czarnego Pstrąga – najbardziej zjawiskowym obiekcie na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego wpisanym na listę UNESCO. Ślązacy kultywują żywy folklor widoczny w gwarze, zwyczajach i strojach oraz w regionalnej kuchni. Nadal na Górnym Śląsku można zauważyć familiarny styl życia i pewne poczucie odrębności, które uwarunkowały burzliwe dzieje regionu. Ale… w tym właśnie województwie znajduje się… Szlak Orlich Gniazd z licznymi jaskiniami i pięknymi skałkami, a w Podzamczu – ruiny zamku Ogrodzieniec. Inne pozostałości zamków rycerskich można obejrzeć np. w Olsztynie (oczywiście nie tym położonym w Warmii), Mirowie, Bobolicach. Dla mieszkańców innych części Polski nie całkiem oczywiste są górskie atrakcje województwa – Beskid Śląski i Żywiecki – popularne nie tylko latem, gdyż zimą ściągają tu amatorzy białego szaleństwa. Wszystkie te możliwości poznania atrakcji turystycznych i zażycia relaksu na łonie natury są zaznaczone na mapie samochodowej w skali 1 : 250 000. Do dzieła! Format mapy po rozłożeniu: 68.0 x 98.0 cm

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
49
Bolesław Chrobry. Rozdroża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolesław Chrobry. Rozdroża
Dostępny
58 szt.

Piąty tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Henryk odszedł od bram poznańskich, przestraszył się, ugodził. Ale Bolesław czuje i wie, że wróci… gotować się trzeba na nieodległą przyszłość. A tymczasem Świątki coraz silniej wtykają się do Księstwa, żądają, proszą, karzą… za grzechy Bolesławowe i syna jego Mieszki, który stryja ugodził śmiertelnie – pójdzie Pąć błagać Kyrii Krysta o przebaczenie. Czy nowy Bożyc silniejszy od tych starych bóstw – tego lud jeszcze do końca nie wie; trzeba nakazem mu drogę uściełać. Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
50
Wenanty Katarzyniec. Biografia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wenanty Katarzyniec. Biografia. Audiobook
Edward Staniukiewicz, Bratni Zew
Dostępny
20 szt.

Kim był skromny franciszkanin, o. Wenanty Katarzyniec? Jak wyglądało jego życie, które doprowadziło do ogłoszenia go Czcigodnym Sługą Bożym? Czego można się od niego nauczyć? I jak skorzystać z jego pomocy? Książka jest zwięzłym opisem życia sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Franciszkanin, wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, po śmierci znany jako skuteczny orędownik u Boga. Dziś wiele osób z nadzieją wyczekuje chwili, gdy Kościół katolicki oficjalnie wyniesie go na ołtarze i wskaże światu jako wzór chrześcijańskiego życia. Dowiedz się, kim był, co robił i jak do dziś pomaga tym, którzy proszą go o pomoc. Daj się pociągnąć tej pokornej postaci franciszkańskiego zakonnika. Naucz się od niego, jak dobrze wypełniać swoje powołanie.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
51
The Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Game
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Dostępny
2278 szt.

The Game to kooperacyjna gra karciana, w której proste zasady łączą się z emocjonującą rozgrywką. Aby zwyciężyć, gracze muszą wspólnymi siłami wyłożyć na stół wszystkie karty. Mimo że współpracują, mają bardzo ograniczone możliwości komunikacji, dzięki czemu każda rozgrywka pełna jest niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Bardzo wciągająca gra karciana stawia graczy przeciwko samej grze.

54,99 zł
42,89 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,10 zł

1 osoba kupiła
52
Jeszcze trochę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze trochę
Dostępny
72 szt.

„To są brzydkie opowieści. Pan Robert wygrzebał je od złuszczonym naskórkiem świata, na dnie butelki i w innych miejscach, w które rzadko się zagląda, i podzielił się nimi, aby było nam nieprzyjemnie. Jako uczestniczący kronikarz pozbierał połamane historie i przetrącone życia, oddając sprawiedliwość tym, których w mniej wyrozumiałych oczach spotkałoby tylko wzruszenie ramion i rzucone krótko: patologia. Ukazuje je przy tym w sposób wyzbyty poczucia wyższości i moralizatorstwa. Panarobertowa Wieś Cudów nie pasuje do wyobrażeń o tym, jak powinna wyglądać polska prowincja. W ogóle do niczego nie pasuje i w nosie ma, co ktoś sobie o niej pomyśli, i dlatego jest niepokojąco prawdziwa. Nie może być inaczej - wszak Wieś Cudów naprawdę istniała, a być może istnieje po dziś dzień.” – Radek Rak, pisarz

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
53
Zniszczone pianino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniszczone pianino
Dostępny
149 szt.

Po śmierci kuzyna Chris postanawia zaopiekować się jego żoną, a swoją dawną przyjaciółką, Anną. Kobieta z dwojgiem dzieci, Edwardem i Elisabeth, przyjeżdża do ogromnej rodowej posiadłości w Kornwalii i zamieszkuje w niej na stałe. Ciężko chory na suchoty siedemnastoletni Edward gra cudownie na pianinie. Chris jest oczarowany chłopcem, są sobą zafascynowani, przyciąga ich do siebie niezrozumiała dla obu siła uczucia które boją się nazwać. Rodzina Chrisa prowadzi jedną z największych firm uprawiających herbatę na Cejlonie i tam właśnie wysyła Chrisa matka, która postanawia zapobiec rodzinnemu skandalowi? Wkrótce do Chrisa dołącza Anna, ten jednak nieustannie wspomina jej syna. Niezrozumiała siła, jaka przyciąga Chrisa do syna zakochanej w nim kobiety, sprawia, że pomiędzy Chrisem a Anną dochodzi do nieoczekiwanego zbliżenia, lecz ten widzi w twarzy Anny ? Edwarda i jego uczucia do chłopaka stają się coraz bardziej niebezpieczne i poplątane. Trójkąt miłosny, który rodzi się między bohaterami, będzie miał tragiczne skutki. Czy można kochać kogoś miłością czystą ? platoniczną? Jak zachowa się Anna i rodzice Chrisa, kiedy jego prawdziwe uczucia wyjdą na jaw? Czy Chris zrozumie uczucia, które nim targają? Szaleństwo, jakie nastanie w duszy jednego z bohaterów, doprowadzi do katastrofy, o jakiej nikomu się nie śniło. Miłość. Zazdrość. Zło. Zdrada. Brak spełnienia. Sekret. Szaleństwo. Bezsilność? Właśnie one wypełniają treść tej książki.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
54
Wszystko wiem! Psy i koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko wiem! Psy i koty
Dostępny
158 szt.

Psy i koty - fakty, ciekawostki i zadania! „Wszystko wiem!” to seria dla dzieci w wieku 6-8 lat. Najlepszą formą poznawania świata i budowania podstaw wiedzy dla dziecka w tym wieku jest zabawa. Dlatego proponujemy kreatywne książeczki edukacyjne o zróżnicowanej tematyce, która zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Każda z książek nie tylko prezentuje bardzo ciekawe informacje, ale także zaprasza dziecko do aktywnej zabawy oraz skłania do myślenia, ponieważ zawiera ćwiczenia, polecenia, łamigłówki oraz ogromną liczbę naklejek. Naklejki służą do umieszczenia w konkretnych miejscach w książce według instrukcji, która znajdują się w treści zadań. Każda książka jest też niezwykle atrakcyjna graficznie. Bawi oraz uczy kreatywności, samodzielnego rozwiązywania zadań, pozwala poczuć smak satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
55
The Game. Nic prostszego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Game. Nic prostszego
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Dostępny
2886 szt.

Zagraj kartę i dobierz kartę – czy da się jeszcze prościej? Niech was to jednak nie zwiedzie. Żeby zwyciężyć, będziecie musieli udowodnić, że potraficie stworzyć doskonale współpracujący zespół, który rozumie się bez słów! Cel gry jest prosty. To pozbycie się wszystkich 50 kart. Żeby to zrobić, musimy ze sobą współpracować, a żeby to się udało, musimy wypracować dobry kod wzajemnej komunikacji. Ta bowiem jest mocno utrudniona i musimy sporo informacji zachować dla siebie. Trzeba będzie się nakombinować, żeby wygrać.

54,99 zł
42,89 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,10 zł

1 osoba kupiła
56
Karnet PM-225 Chrzest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PM-225 Chrzest
Kukartka
Dostępny
157 szt.

Każda kartka w kolekcji Passion Moments to małe arcydzieło - wyjątkowe i niepowtarzalne, świetne w dotyku, piękne wizualnie, po prostu niepowtarzalne. Kartki PM są bardzo bogato zdobione, a jednocześnie skromne i stylowe, cały efekt tkwi w detalach i doskonałym wykonaniu. W zależności od wzoru, na kartkach znajdują się dekoracje ze złotej, srebrnej, perłowej lub holograficznej folii, a także doklejki biżuteryjne, kokardki, brokat, laserowe wycięcia, wstążeczki i inne dodatki. Wnętrze karnetu to zawsze atrakcyjna grafika i tekst życzeń. Kartki mają w komplecie dopasowaną kopertę. Cechy szczególne: zdobienie: przynajmniej dwie folie (metaliczne/perłowe/holograficzne), brokat, elementy doklejane, wycięcia laserowe, wstążeczki - w zależności od wzoru, wnętrze: kolorowe, z delikatną grafiką, wyjątkowe życzenia w środku, w komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta.

11,99 zł
1 osoba kupiła
57
Kalendarz kieszonkowy 2023 z o. Wenantym Katarzyńcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz kieszonkowy 2023 z o. Wenantym Katarzyńcem
Dostępny
2 szt.

Kieszonkowy kalendarz na 2023 rok z myślami ojca Wenantego Katarzyńca. W środku oprócz czytelnego kalendarium z imieninami, znajduje się miejsce na notatki, cytaty ojca Wenantego oraz modlitwa za jego wstawiennictwem.

9,10 zł
6,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 2,11 zł

1 osoba kupiła
58
Ochrona własności intelektualnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona własności intelektualnej
Dostępny
14 szt.

Podręcznik Ochrona własności intelektualnej przedstawia w usystematyzowanej i czytelnej formie najważniejsze regulacje z zakresu poruszanej tematyki. W publikacji omówiono zagadnienia dotyczące m.in.: • praw autorskich i praw pokrewnych, • intelektualnej własności przemysłowej, • wzorów użytkowych, przemysłowych oraz znaków towarowych, • topografii układów scalonych, projektów racjonalizatorskich, oznaczeń geograficznych, • twórczości intelektualnej w środowisku cyfrowym. Wiedza z zakresu własności intelektualnej zawarta w podręczniku uniemożliwi Czytelnikom popełnianie plagiatu oraz bezprawnego wykorzystywania zarówno dzieł z zakresu prawa autorskiego czy praw pokrewnych, jak i projektów wynalazczych, znaków towarowych/usługowych czy oznaczeń geograficznych.

65,00 zł
53,95 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,05 zł

1 osoba kupiła
59
Lisek Julek. Przygoda w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisek Julek. Przygoda w lesie
Dostępny
74 szt.

„Lisek Julek” to seria interaktywnych książeczek dla najmłodszych z uroczym bohaterem. Na kolejnych stronach dzieci poznają przygody liska, w których aktywnie uczestniczą. Rysują i naciskają paluszkiem, obracają książkę i nią potrząsają, naśladują dźwięki i ruchy, by pomagać Julkowi w codziennych czynnościach, które są bliskie także im. Co za przygoda! Lisek Julek znalazł jajo, które wypadło z dziupli. Czy pomożesz mu się nim zaopiekować? Naśladuj dźwięki i gesty, dmuchaj, potrząsaj książeczką i ją obracaj, aby dzięciołek mógł wrócić do rodziców.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
60
Atlas samochodowy Polska 1:300 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas samochodowy Polska 1:300 000
Dostępny
54 szt.

Atlas samochodowy. Polska 1:300 000 znakomicie łączy na mapie aktualne informacje drogowe z lokalizacją i opisem miejsc i obiektów zabytkowych, rekreacyjnych oraz ze wskazaniem najcenniejszych dóbr kultury i natury. Podstawowa mapa przeznaczona jest nie tylko dla kierowców, ale i dla turystów, którzy podróżują po Polsce i lubią odkrywać nowe miejsca. Najważniejsze atuty atlasu to: • aktualna i szczegółowa sieć dróg • numeracja dróg • informacje o atrakcjach turystycznych i rekreacji • granice parków narodowych i krajobrazowych • praktyczny skorowidz miejscowości (ponad 70 tys. nazw) - mapa przeglądowa Polski w skali 1 : 750 000 • oznaczenie i informacje o przejściach granicznych • wskazówki o pierwszej pomocy.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
61
Wystrzałowe katapulty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wystrzałowe katapulty
FoxGames / GW Foksal, od 7 lat
Dostępny
1140 szt.

Dwa wspaniałe rody, mieszkające w swoich odległych królestwach. Gdyby tylko nie było pomiędzy nimi pradawnej urazy… Zbuduj swój zamek, rozstaw rycerzy, załaduj katapulty i użyj swojego sprytu i techniki, by wygrać bitwę! Powal wszystkich rycerzy przeciwnika i zwycięż! Gotowi? Cel… Pal! 1. Zbuduj Zamek 2. Wymierz swoją katapultę 3. Pokonaj przeciwnika!

189,99 zł
148,19 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 41,80 zł

1 osoba kupiła
62
Adwokaci. Zraniony zapał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adwokaci. Zraniony zapał
Dostępny
95 szt.

Odkryj tajemnice profesji tak starej jak konflikt i zbrodnia. Adwokaci to fascynująca podróż po arkanach tej starej jak konflikt i zbrodnia profesji. Otwierając drzwi gabinetów mecenasów, poznajemy odartą z blichtru i mitów rzeczywistość. Mamy okazję poczuć krańcowe emocje sądowych batalii, w których stawką bywa wolność albo bankructwo, a sednem ludzki dramat. Jak sprostać kryzysowi, z którym zazwyczaj przychodzi do adwokata klient? Czasem pierwsze decyzje okazują się kluczowe. Trzeba wytrzymać ciśnienie, a jednocześnie mieć odwagę i pewność obranej strategii, bo na rachuby po prostu brakuje czasu. Jakich potrzeba predyspozycji, by unieść ten ciężar? Oto pytania, które autor postawił dziesiątkom tytułowych bohaterów tej książki. Jedno jest pewne: to praca nieznosząca spokoju, a emocje, które jej towarzyszą, z czasem tylko rosną. Na szczęście emocje te tonują autoironia i poczucie humoru, zarówno autora, jak i jego rozmówców. Artur Nowak drąży temat pracy adwokatów naprawdę głęboko. Z książki dowiemy się również, jak zmieniał się ten zawód, ile w nim można zarobić pieniędzy, ale też stracić rzeczy niewymiernych, jaką drogę musi przejść absolwent prawa, zanim zostanie adwokatem, co się dzieje z jego zapałem po latach praktyki, jakie refleksje towarzyszą naszym bohaterom na różnych etapach kariery i co mówią na ich temat sędziowie, prokuratorzy, wreszcie klienci.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
63
Księga najpotężniejszych zaklęć. Elementarz tworzenia i rzucania zaklęć ochronnych, miłosnych, uzdrawiających, przyciągających dobrobyt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga najpotężniejszych zaklęć. Elementarz tworzenia i rzucania zaklę...
Dostępny
35 szt.

Zaklęcie ochronne dla bliskich, eliksir odchudzający, rytuał przywołujący anioła stróża, a może czary miłosne? W kolejnej książce Autorki bestsellera Księga białej magii znajdziesz dziesiątki prawdziwych i skutecznych zaklęć z jej osobistego grimuaru. Są to czary na każdą okazję! Pomogą ci one stworzyć rzeczywistość, jakiej pragniesz. Ta książka dostarczy ci niesamowitej wiedzy o magii, magicznych symbolach, amuletach, atrybutach czarownicy i wielu innych ezoterycznych kwestiach. Ma dla ciebie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pracy z zaklęciami. Zapytasz o to, jak rzucać zaklęcia, kiedy to robić, jak zaklęcia działają i czym różnią się o rytuałów – a Autorka dostarczy ci odpowiedzi! Idealne zaklęcia dla współczesnej czarownicy!

84,80 zł
63,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 21,20 zł

1 osoba kupiła
64
Odetchnij od miasta. Góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odetchnij od miasta. Góry
Dostępny
69 szt.

Piąta część bestsellerowej serii prezentującej najciekawsze miejsca noclegowe w Polsce. Tym razem autorzy, podróżnicy i twórcy bloga @zyciepopracy, zabierają nas w góry zapraszając na wyprawę najciekawszymi szlakami Tatr, Bieszczad, Sudetów czy gór Świętokrzyskich. Oprócz opisów najciekawszych i najbardziej przyjaznych domów gościnnych, chatek i schronisk w książce znajdziecie wiele praktycznych wskazówek: m.in. jak przygotować się do wyprawy w góry, czy na co zwracać uwagę na szlaku. Autorzy prezentują warte odwiedzenia knajpki i restauracje, podpowiadają którymi trasami najlepiej ruszyć w góry i jakie miejsca odwiedzić. Swoimi doświadczeniami w książce dzielą się też nietuzinkowe postaci związane z górami – m.in. znawca dzikich roślin Łukasz Łuczaj czy himalaistka i zdobywczyni Broad Peak, Agnieszka Bielecka.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
65
Nauka latania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka latania
Dostępny
11 szt.

Kto chce latać, musi nauczyć się kochać. Po nagłej śmierci swojego partnera Kuba wraca do rodzinnej wsi na Mazurach, chcąc wyrwać się raz na zawsze z Warszawy. Przypadkowe spotkanie z Adamem, miejscowym policjantem, kończy się wspólnie spędzoną nocą. W ten sposób rozpoczyna się relacja, która dla każdego z nich stanie się powodem wewnętrznego rozdarcia i bólu. Czy w hermetycznym środowisku, gdzie wszyscy wiedzą o sobie wszystko, uda im się zachować romans w tajemnicy? A może bez względu na konsekwencje i na przekór swoim rodzinom postanowią się ujawnić? Nauka latania to pełna szczerych emocji, poruszająca opowieść o relacji dwóch mężczyzn, którzy nie mogąc żyć w zgodzie ze swoimi uczuciami, postanawiają stoczyć nierówną walkę o miłość i szacunek.

32,99 zł
24,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

1 osoba kupiła
66
Tessa d'Urberville. Historia kobiety czystej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tessa d'Urberville. Historia kobiety czystej
Dostępny
90 szt.

Jedna ze stu najważniejszych książek wszechczasów! Otwarty portret seksualnej hipokryzji społeczeństwa epoki wiktoriańskiej. Powieść Thomasa Hardy ego natychmiast po premierze w 1891 roku wzbudziła szalone kontrowersje. Także dzięki nim odniosła ogromny sukces komercyjny i weszła go grona klasyki literatury. Ufna i bezbronna Tessa zostaje w myśl przyjętych powszechnie standardów wystawiona przez własną rodzinę na małżeńską giełdę. Jako atrakcyjny towar ma zdobyć majątek. Jednak uwiedziona i bezlitośnie wykorzystana przez rzekomego przyszłego męża, samotnie rodzi dziecko, które wkrótce umiera. Wówczas Tessa spotyka młodego idealistę, Angela Clare a. Jednak kiedy ten poznaje przeszłość dziewczyny, odrzuca ją. Będąc ofiarą obłudnej, skostniałej angielskiej moralności, pozbawiona nadziei i środków do życia Tessa ucieka przed cierpieniem, decydując się na straszny, desperacki krok. Wstrząsającą historię miłości, zdrady i zbrodni Hardy kreśli barwnym, poetyckim językiem. Połączenie krytyki społecznych konwenansów z dogłębną refleksją nad rolą przeznaczenia w ludzkim życiu sprawiają, że Tessa D Urberville należy do powieści szczególnie poruszających i pamiętnych. W 1979 roku na podstawie książki powstał głośny, wielokrotnie nagradzany i doceniany przez krytykę film w reżyserii Romana Polańskiego z Nastassją Kinski w roli głównej. W roku 2008 powieść stała się podstawą doskonałego serialu z Gemmą Arterton w roli tytułowej.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
67
Comfort! map Beskid Śląski light. Przewodnik + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Beskid Śląski light. Przewodnik + mapa
Dostępny
39 szt.

Wjazd wyciągiem na Skrzyczne, wędrówka do źródeł Wisły na stokach Baraniej Góry, zachód słońca na Ochodzitej, białe szaleństwo w Szczyrku i Wiśle - Beskid Śląski przyciąga o każdej porze roku. Fani folkloru docenią Tydzień Kultury Beskidzkiej, a miłośnicy regionalnych przysmaków - bryndzę i kwaśnicę. Dopełnieniem górskich eskapad będą: wizyta na trójstyku granic, wypoczynek w uzdrowiskowym Ustroniu, spacer po Bielsku-Białej śladami bohaterów polskich kreskówek czy udział w warsztatach koronkarskich w Koniakowie. Odkryj Beskid Śląski z nową, wyjątkową górską serią przewodników light. To prawdziwy niezbędnik w podróży w polskie góry. Zawiera konkretne opisy tras najciekawszych wycieczek, praktycznie podzielone pod względem trudności, przedstawia najlepsze atrakcje w regionie, a także propozycje wycieczek rowerowych. Ciekawostki z różnych dziedzin w interesujący sposób poszerzają opisy atrakcji i tras. Informacje praktyczne pozwolą przygotować się do górskiej wyprawy i zaplanować wypoczynek z dziećmi. Szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Mapom wycieczek w przewodniku towarzyszą kody QR, dzięki którym wygodnie można otworzyć elektroniczną wersję mapy na smartfonie. Do publikacji dołączona jest dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
68
Wszystko wiem! Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko wiem! Pojazdy
Dostępny
73 szt.

Pojazdy - fakty, ciekawostki i zadania! „Wszystko wiem!” to seria dla dzieci w wieku 6-8 lat. Najlepszą formą poznawania świata i budowania podstaw wiedzy dla dziecka w tym wieku jest zabawa. Dlatego proponujemy kreatywne książeczki edukacyjne o zróżnicowanej tematyce, która zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Każda z książek nie tylko prezentuje bardzo ciekawe informacje, ale także zaprasza dziecko do aktywnej zabawy oraz skłania do myślenia, ponieważ zawiera ćwiczenia, polecenia, łamigłówki oraz ogromną liczbę naklejek. Naklejki służą do umieszczenia w konkretnych miejscach w książce według instrukcji, która znajdują się w treści zadań. Każda książka jest też niezwykle atrakcyjna graficznie. Bawi oraz uczy kreatywności, samodzielnego rozwiązywania zadań, pozwala poczuć smak satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
69
Zbuduj swoją odporność. Wzmocnij układ immunologiczny dzięki diecie, ćwiczeniom i naturalnym sposobom na ochronę przed infekcjami, nawet w czasie pandemii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zbuduj swoją odporność. Wzmocnij układ immunologiczny dzięki diecie, ć...
Dostępny
8 szt.

Pandemia COVID-19 uświadomiła, że wszelkie zaniedbania dotyczące zdrowia, prędzej czy później dadzą o sobie znać. Dopiero ta ekstremalna sytuacja wskazała, jak ważna jest odporność na stres i choroby. Jak ją wzmocnić? Książka jest kompleksowym poradnikiem napisanym przez lekarkę, która relacjonowała przebieg pandemii COVID-19 w USA. Dzięki niej określisz autentyczny stan swojego zdrowia i to, czy jesteś w grupie ryzyka. Dowiesz się, jakie działania powinieneś podjąć, by wzmocnić odporność stosując dietę niskowęglowodanową lub keto, terapie naturalne, aktywność fizyczną i suplementację. Poznasz strategie, dzięki którym zachowasz bezpieczeństwo w domu i przestrzeni publicznej. Wzmocnij swoją odporność na czas pandemii.

74,70 zł
37,35 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 37,35 zł

70
Duchowy kod uzdrawiania od Plejadian. Uzdrawiające symbole i ciągi liczbowe, które pomogą ci wejść na wysokie wibracje i wzmocnią twój układ energetyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowy kod uzdrawiania od Plejadian. Uzdrawiające symbole i ciągi lic...
Dostępny
32 szt.

W książce znajdziesz uzdrawiające symbole, ciągi liczbowe, afirmacje i medytacje przekazane od dobrych aniołów jakimi są Plejadianie. Dzięki nim oczyścisz i uzdrowisz swój układ energetyczny z różnych dolegliwości. Od rytuału przebaczenia do uzdrawiających symboli i sekwencji liczbowych, po oczyszczanie czakr, usuwanie patogenów, energetycznego wspierania organu serca. Od budowania pełnej światła ochrony duszy po błogosławieństwa dla siebie i innych. Dzięki wielu ćwiczeniom zawartym w książce otworzysz swoje czakry, zwiększyć świadomość oraz duchowość. Poznasz terapie, których podstawą jest uzdrawianie duchowe oraz przekazy channelingowe, które uzdrowią cię na wszystkich poziomach – mentalnym, emocjonalnym, fizycznym i duchowym. Odkryj duchowy kod uzdrawiania ciała, umysłu i duszy.

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

71
Cukrzycę można wyleczyć - książka kucharska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukrzycę można wyleczyć - książka kucharska
Dostępny
101 szt.

Epidemia cukrzycy typu 2 i otyłości niesie ze sobą wiele konsekwencji zdrowotnych. Cukrzyca typu 2 znacznie zwiększa ryzyko zapadnięcia na większość rodzajów chorób przewlekłych, między innymi choroby serca, nerek oraz infekcje. Nie musi jednak tak być. Cukrzyca i otyłość są chorobami uleczalnymi. Kluczem jest zatem takie zmodyfikowanie diety i zdrowe odżywianie, by ułatwić sobie odchudzanie, oczyścić organizm i poprawić zdrowie. Odkryjesz harmonogramy i plany postu przerywanego – poszczenie 16-, 24-, 26- i 30-godzinne. Poznasz aktualne informacje na temat insulinooporności i jej związku z przyrostem masy ciała i cukrzycą typu 2. Znajdziesz przepisy na pyszne i urozmaicone dania, które nigdy ci się nie znudzą. Przekonaj się, czym jest dobre jedzenie.

89,80 zł
67,35 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,45 zł

72
Skuteczne metody na PCOS. Zapobieganie i odwracanie skutków zespołu policystycznych jajników dzięki specjalnej diecie i postowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne metody na PCOS. Zapobieganie i odwracanie skutków zespołu po...
Dostępny
44 szt.

To książka dla kobiet, które borykają się z bezpłodnością. Jeśli powodem jest zespół policystycznych jajników, ta książka podpowie ci, jakie są przyczyny, objawy i jak leczyć PCOS. Poznasz zasady diety oczyszczającej, zdrowego odżywiania i moc postów przerywanych w odzyskiwaniu zdrowia i pokonywaniu chorób. Porady Autorów przyczynią się również do pozbycia się otyłości, insulinooporności, a nawet cukrzycy. Z doświadczenia Autorów wynika, że już po miesiącu stosowania się do zaleceń opisanych w tej książce, wielu kobietom udało się zajść w ciążę. A to najlepsze potwierdzenie skuteczności opisanych metod na pokonanie PCOS. Jak wyeliminować PCOS i cieszyć się macierzyństwem.

64,60 zł
48,45 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,15 zł

73
Do widzenia, Lily - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do widzenia, Lily
Dostępny
351 szt.

Poruszająca opowieść o człowieku i jego zwierzęciu, idealna dla fanów filmu „Był sobie pies”. Ted i Lily to najlepsi przyjaciele. Spędzają razem mnóstwo czasu, rozmawiając o chłopakach, oglądając filmy i grając w Monopoly. To ostatnie bywa nieco trudne, bo o ile Ted to wypalony, samotny pisarz z dwoma przeciwstawnymi kciukami, o tyle Lily jest... jamnikiem. A do tego wierną towarzyszką, która u boku właściciela przeżyła już ponad dekadę. Teraz jednak jej dalsze losy stają pod znakiem zapytania – pewnej nocy Ted odkrywa na ciele ukochanego psa potencjalnie niebezpieczny guz. Zaczyna się walka z czasem - „ośmiornica”, jak nazywa tumor mężczyzna, wcale nie zamierza odpuścić. Ted musi więc poradzić sobie z perspektywą straty... a także z własnym smutkiem, który od dłuższego czasu coraz bardziej go przytłacza. „Pokręcona i głęboko wzruszająca Do widzenia, Lily to powieść zabawna, mądra i całkowicie oryginalna w odkrywaniu, co to znaczy kochać każdą śmiertelną istotę. Ten dzielny mały jamnik podbije twoje serce - zupełnie jak jego na pozór niemiły, ale w środku pełen uczuć właściciel. Nie przegap ich wspólnych przygód!” – Sara Gruen, autorka bestsellera Woda dla słoni „Czytanie tej chwytającej za serce, ale ostatecznie zapierającej dech w piersiach powieści było bardzo głębokim przeżyciem…. Jak powiedziałaby Lily: Musisz! Przeczytać! Tę! Książkę!” – „Washington Post” „Wrażliwa, przezabawna i emocjonalnie satysfakcjonująca… Ta wzruszająca autobiograficzna powieść przesycona jest intymnością posiadania zwierząt domowych… Rowley napisał pełną hojnych porcji słodko-gorzkiego człowieczeństwa, niezwykle przejmującą i wzruszającą opowieść, którą czytelnicy (szczególnie miłośnicy zwierząt) na pewno pokochają”. – „Publishers Weekly” Steven Rowley jest autorem bestsellerowych powieści, które poruszają najczulsze struny. Przetłumaczono je już na ponad 20 języków, trwają również prace nad ich ekranizacjami. Zanim został pisarzem, Rowley pracował jako freelancer, dziennikarz i scenarzysta. Pochodzi z Portland w stanie Maine, a obecnie mieszka w Palm Springs w Kalifornii. Do widzenia, Lily to jego druga, po Gujciu, książka, która pojawia się w Polsce nakładem Prószyński i S-ka.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

74
Czakry - 7-dniowa praktyka uzdrawiania energią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czakry - 7-dniowa praktyka uzdrawiania energią
Dostępny
99 szt.

Ta książka oferuje nowy rodzaj pracy z czakrami – 7-dniową praktykę uzdrawiania energią. Znacznie wykracza ona poza zwykłe zestawy praktyk rozwoju duchowego, medytacji, wizualizacji, mantr czy pozycji jogi. Dzięki ćwiczeniom umysłu i terapiom czakr proponowanym przez autora dowiesz się, jak obudzić energię w twoich centrach energetycznych oraz jak odblokować i przeprowadzić oczyszczanie czakr. Poznasz sposoby na to, jak zyskać zdrowie, spokój i samoakceptację. Będziesz w stanie wzmocnić aktywność wszystkich czakr. Znajdziesz motywację, by poświęcić czas i energię na proces uzdrawiania duchowego, fizycznego czy emocjonalnego. Dowiedz się, jak aktywować czakry. Obudź moc energii drzemiącej w twoim wnętrzu!

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

75
Trzy noce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy noce
Dostępny
150 szt.

Dwudziestodwuletnia Liza, przyszła panna młoda, pozornie ma wszystko. Ukochane studia, pracę i bajecznie przystojnego narzeczonego, którego zazdroszczą jej koleżanki. Sytuacja zmienia się pewnego letniego popołudnia, gdy przyłapuje Huberta na zdradzie, a ta przeszywa jej serce na wskroś. Podróż poślubna, w którą udaje się wraz z przyjaciółką, ma uleczyć sączące się rany. Kobieta nie wie jednak, że przyjdzie jej zmierzyć się ze starymi bliznami. Fernando, którego poznaje tuż po przyjeździe do Rio de Janeiro, raczy ją nietypową propozycją. Trzy noce - czy tyle wystarczy, aby poślubić nieznanego mężczyznę? Co stanie się, gdy Liza odkryje, że Fernando nie jest jej tak całkiem obcy, jakby się wydawało, a tajemnica, którą rozwikła tych dwoje, okaże się mieć korzenie w dalekiej przeszłości?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

76
On jest mój 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On jest mój 2
Dostępny
150 szt.

To twój klub, twoja krew i rodzina. Lynn Bronsky została wychowana przez groźną organizację Ergo In. Częścią życia dziewczyny jest uciekanie i chronienie tajemnic sekty, do której została sprzedana. Ciągła zmiana wizerunku i tożsamości to dla niej codzienność. W Podziemiu, nielegalnym klubie walki, poznaje Sugar - córkę Thanaki Doyle'a. Lynn wie, że powinna ignorować motocyklistów i ich wojny, lecz okoliczności zmuszają ją do wejścia na scenę, by obronić Rona. Thim ma wszystko, czego pragnął: nosi naszywkę Prezydenta młodszej gwardii, jego ojciec liczy się z jego zdaniem, a kobieta, którą ukradł najlepszemu przyjacielowi, jest w jego łóżku. Klubowa striptizerka Sugar - jego grzech, słodka i bezczelna dziewczyna - zaprząta jego myśli, podczas gdy on powinien być skupiony. Wystarczy zawrzeć z nią pakt, aby mieć dziedzictwo Doyle'a w zasięgu ręki. Nielegalne walki, sekta i uczucie, które nie powinno było się narodzić, a jednak to tylko początek. „Jeśli lubicie seksownych motocyklistów, to ta historia rozpali Was do czerwoności”. - Monika Rępalska, autorka serii „Anioły Ciemności”

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

77
Ćwiczenia fizyczne a mózg. Wzmocnij koncentrację, zdrowie psychiczne i równowagę hormonalną oraz zwiększ poziom neuroprzekaźników w mózgu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia fizyczne a mózg. Wzmocnij koncentrację, zdrowie psychiczne i...
Dostępny
34 szt.

Ćwiczenia fizyczne to zdrowie – prawda znana od lat. Jednak czy wiedziałeś, że aktywność fizyczna ma dobroczynny wpływ nie tylko na twoją sylwetkę, ale również na zdrowie twojego mózgu! Badania naukowe dowodzą, że ćwiczenia aerobowe fizycznie przebudowują mózg w celu uzyskania jego maksymalnej wydajności. Odkryj, w jaki sposób, dzięki aktywności fizycznej, pokonać stres, poprawić pamięć i uchronić się przed depresją, ADD, uzależnieniem czy chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera. Autor, ceniony psychiatra kliniczny, zabierze cię w fascynującą podróż przez połączenie ciało-umysł. Zmieni to na zawsze to, w jaki sposób myślisz o porannym bieganiu! Ćwicz swój mózg, ćwicząc swoje ciało!

89,80 zł
67,35 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,45 zł

78
Druga połowa serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga połowa serca
Dostępny
150 szt.

Ona ? z przeszłością, o której każdy chciałby zapomnieć. On ? wzbudza w niej dawno wyparte uczucia. Łączy ich wiele i dzieli jeszcze więcej. Kobieta wzbrania się przed pożądaniem, które budzi w niej nieznajomy, i stara się jak najbardziej go do siebie zniechęcić. Pamięta, że miłość to wyłącznie niebezpieczeństwo. Gdy jednak przeszłość powraca do niej ze zdwojoną siłą, Octavia Russo musi stawić czoło nie tylko śmiertelnemu wrogowi, ale także miłości, która zjawia się niespodziewanie. Tym razem na szali jest jej życie, ale również życie mężczyzny, który zajął drugą połowę jej serca. Czy uda jej się wyjść cało z tej sytuacji? Jak wiele będzie musiała poświęcić, aby uratować życie człowieka, którego pokochała? Co, jeżeli jej plan się nie powiedzie, planu B nie będzie, a dziewczyna będzie musiała wybrać drogę, która zaważy na losie wszystkich? Czy Octavia pokona duchy przeszłości? Jak skończy się rozgrywka, która zaczęła się dawno temu? Nie wszyscy wygrają tę walkę. Wartka akcja, nietuzinkowa fabuła, namiętny romans i ona ? piękna, ale ostra jak brzytwa główna bohaterka, której nie podskoczy żaden goryl. Przyznam, że Autorka postarała się o uśmiech na mojej twarzy, ale też o wstrzymywanie oddechu! Polecam Wam ten gorący debiut dwoma połówkami mojego serca! ? Małgorzata Smolec

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

79
Furiat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furiat
Dostępny
150 szt.

Axel Troy nigdy nie jest sam. Zawsze towarzyszą mu przyjaciele: Bezsilność, Złość, Ból, Zemsta. Jest jeszcze ona. Ta, która ściska za gardło, zabiera oddech, zamienia w proch i pył wszystko, z czym się zetknie ? FURIA. Gdy na jego drodze staje Sunday Rainbow, roztrzepana i beztroska dziewczyna, która swoim blaskiem zawstydza samo słońce, zdarzyć się może wiele. Nie pyta, czy może, nie zastanawia się, nie wycofuje. To nie w jej stylu. Nie jest świeczką, żarówką. Jest reflektorem! Mrok ma gęsią skórkę, gdy ona jest blisko. Dwie skrajnie różne osobowości. Dwa spojrzenia na świat. Dwie możliwości. Ciemność pochłania wszystko. Światło rozświetla mrok.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

80
Instrukcja obsługi przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrukcja obsługi przyszłości
Dostępny
2466 szt.

Książka Instrukcja obsługi przyszłości Arety Szpury podpowie Ci, jak zostać bohaterem i zmienić świat na lepsze. Jaka przyszłość nas czeka? Scenariusze pisane przez naukowców i ekspertów nie są optymistyczne. Mamy do wyboru: stać bezczynnie, lub działać. Tylko jak? Areta Szpura, znana i lubiana aktywistka, w swojej książce Instrukcja obsługi przyszłości odpowiada na pytanie, co możemy zrobić, aby realnie wpłynąć na przyszłość naszej planety i stać się prawdziwym bohaterem… Pomaga jej w tym ośmioro ekspertów. W swoim poprzednim, influencerskim życiu Areta Szpura podbijała świat mody jako współzałożycielka marki Local Heroes, a jej ubrania nosiły największe gwiazdy i celebryci. Od kilku lat całkowicie zmieniła kierunek swoich działań, nie tylko odcinając się od świata fast fashion, ale także realizując się na polu aktywizmu ekologicznego, współtworząc wiele mikroprojektów i skupiając na ratowaniu planety. Dziś sama siebie nazywa „emerytowaną influencerką i przyszłą farmerką.” Jej najnowszy projekt to książka o znamiennym tytule: Instrukcja obsługi przyszłości, będąca kontynuacją bestsellera Jak uratować świat?. Scenariusze opisujące to, jak może wyglądać rok 2050, jeśli ludzkości nie uda się powstrzymać destrukcyjnych procesów, działają na wyobraźnię. Susze, powodzie, tsunami, migracje klimatyczne — a to przecież tylko kilka przykładów. Pesymistyczne wizje i katastrofalne prognozy zalewają nas zewsząd, co sprawia, że część z nas woli schować głowę w piasek i udawać, że problem nie istnieje. Jest jednak spora grupa ludzi, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę i znaleźć konstruktywne rozwiązania, które pozwolą nam zatrzymać zmiany klimatyczne. Właśnie do nich kierowana jest Instrukcja obsługi przyszłości — zdumiewająca, ciekawa, wypełniona po brzegi fascynującymi informacjami i wnioskami, mobilizująca do tego, aby zrozumieć zmieniającą się rzeczywistość i zacząć działać. Książka Szpury to podręcznik i jednocześnie zbiór rozmów przeprowadzonych z gronem wybitnych ekspertów na temat przyszłości naszej planety. Czy jesteśmy w stanie osiągnąć neutralność klimatyczną? Jakie mamy alternatywy dla kapitalizmu, który bezsprzecznie wpływa na kondycję Ziemi? Jak będzie wyglądało rolnictwo przyszłości? Czy w kolejnych dekadach mamy szansę wykarmić 10 miliardów ludzi? Czy szkoły demokratyczne mogą być bardziej ekologiczną odpowiedzią na dzisiejszy system edukacji? Jak budować miasta przyszłości? Na te i inne palące pytania Areta Szpura odpowiada wraz ze specjalistami, wśród których znajdziemy m.in. Mirosława Proppé (WWF Polska), Jana Mencwela (Miasto Jest Nasze), profesora Bolesława Roka (Akademia Leona Koźmińskiego, Forum Odpowiedzialnego Biznesu) czy Mariannę Kłosińską (Fundacja Bullerbyn). Napisana w przystępny i bezpretensjonalny sposób książka przekazuje konkretną, popartą badaniami naukowymi i doświadczeniem specjalistów wiedzę, wraz z całym arsenałem narzędzi, które pozwolą odbiorcy nie tylko zrozumieć, w jaki sposób zmienia się świat, ale też jak odnaleźć się w gąszczu informacji, sprzecznych komunikatów i fake newsów oraz krok po kroku zacząć zmieniać rzeczywistość dookoła siebie. Merytoryczna wiedza została przekazana lekko i z wielką pasją, w sposób, jaki trafi do odbiorców w każdym wieku. Instrukcja obsługi przyszłości zamiast zniechęcać, sprawia, że chce się wstać z łóżka i zacząć działać. A więc… może Ty też masz ochotę zostać bohaterem i zmienić przyszłość świata?

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

81
Bestiariusz krakowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiariusz krakowski
Dostępny
132 szt.

Słoń, nosorożec i tygrys na elewacjach kamienic Starego Miasta? Dzięki bogato zdobionemu i dowcipnemu literackiemu przewodnikowi po zakamarkach Krakowa odkryjesz, skąd się tam wzięły. Turyści uwielbiają nie tylko panoramy, ale również szczegóły. Dokumentując swoje wędrówki, często poszukują takich detali, po to by je uwiecznić, a także cieszyć się własną spostrzegawczością i umiejętnością wyłuskiwania z bogatego pejzażu znaczących elementów. Bestiariusz krakowski ułatwia te poszukiwania i poprzez literackie medium zwraca uwagę na elementy zdobnicze charakterystyczne dla zabudowy okolic krakowskiego Rynku. Bogusław Rostworowski wychował się w dwóch kulturach: polskiej i brytyjskiej, nie tylko więc pozwala swoim tekstom zaistnieć w dwóch językach, ale także łączy w swoim spojrzeniu charakter rozmiłowanego w mieście mieszkańca, a zarazem przybysza - sam zamieszkał w Krakowie dopiero jako osoba dorosła. What are elephants, rhinoceroses and tigers doing on the facades of houses in Kraków's Old Town? Discover how they came to be there with the aid of this witty, richly illustrated literary guide to these little known treasures of Kraków. While tourists of course love townscapes, they no less appreciate the rich architectural details within them. And when documenting their trips, often they search for particular features and small details, not only to record them but also to satisfy a sense of achievement at having noticed these minor details within their overall architectural setting. To make this task easier, this Kraków Bestiary uses a literary medium to draw the visitor's attention to these beautiful features, so characteristic of the architecture in the Main Square and its surrounding streets. Bogusław Rostworowski, who was raised in post-war England before returning to live in his Polish homeland as a young adult, presents his poems in both Polish and English. Thus, they express both the freshness of a newcomer's perception as well as the love for his city.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

82
Bądź KETO. Dieta, zdrowie i styl życia oparte na naukowych podstawach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź KETO. Dieta, zdrowie i styl życia oparte na naukowych podstawach
Dostępny
61 szt.

Zdrowe życie, szczupła sylwetka, dobre samopoczucie Dieta ketogenna - cóż to takiego? Termin od pewnego czasu robi karierę w mediach, zapewne więc wszyscy zdążyli się z nim zetknąć. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym polega specyfika ketogennego stylu życia. Tym bardziej że wokół tematu narosło już wiele mitów i półprawd. To niedobrze, bo właściwie dobrana dieta ketogenna pozwala nie tylko w szybkim tempie pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale też poprawia parametry krwi, wspiera w walce z powszechnym w XXI wieku zespołem metabolicznym i pomaga regulować pracę układu nerwowego, co szeroko wpływa na stan umysłu, a w konsekwencji funkcjonowanie całego organizmu. Wróćmy jednak do postawionego na wstępie pytania. Mocno rzecz upraszczając, ketodieta jest to sposób odżywiania oparty na niskiej zawartości węglowodanów w posiłkach. Ale to tylko część prawdy. W książce, którą trzymasz w rękach, autorka wymienia aż dziesięć rodzajów znanych diet niskowęglowodanowych, co i tak nie wyczerpuje listy. Przeczytaj, a dowiesz się nie tylko, na czym polega specyfika poszczególnych odmian diety ketogennej, ale także: - na które procesy zachodzące w organizmie wpływa dieta ketogenna, - jakie są wskazania, aby rozpocząć jej stosowanie, - jak dopasować dietę do swoich potrzeb i możliwości, - jak uniknąć błędów w jej stosowaniu, - jak komponować posiłki, - jakie są medyczne przesłanki ketodiety. Znajdziesz tu również wiele innych cennych informacji, bazujących na najnowszych badaniach klinicznych, a także doświadczeniu autorki, które zdobywała przez lata praktykowania diety ketogennej i pracy z ludźmi. Sabina Sztuba - magister inżynier kierunku biotechnologia molekularna i biokataliza, dyplomowany dietetyk kliniczny, propagatorka zdrowego i świadomego stylu życia opartego na faktach naukowych.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

1 osoba kupiła
83
Potęga mitu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga mitu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.20

Czy wspólna mitologia mieszkańców całej planety jest możliwa? „Kiedy nasz najmłodszy syn obejrzał Gwiezdne wojny dwunasty albo trzynasty raz z rzędu, spytałem go: Dlaczego oglądasz je tak często? A on mi na to: Z tego samego powodu, dla którego ty przez całe życie czytasz w kółko Stary Testament. Znalazł się w świecie nowego mitu”. Kultowa już Potęga mitu jest zapisem rozmów Josepha Campbella z dziennikarzem Billem Moyersem, zainspirowanych przez Jacqueline Kennedy Onassis, ówczesną redaktorkę wydawnictwa Doubleday. Rancza, na którym spotykali się autorzy, użyczył im sam George Lucas. Joseph Campbell – wybitny antropolog i religioznawca - porównuje mity różnych kultur, w których poruszane są wielkie tematy ludzkości: życie, zdolność do ofiary, miłość, bohaterstwo, pragnienie wieczności... Jednocześnie podkreśla, że mitologia odgrywa w życiu współczesnego zachodniego człowieka niewielką rolę, co powoduje, że nie potrafi on żyć w zgodzie ze społeczeństwem, naturą i przede wszystkim z samym sobą. Campbell twierdzi, że mitologia Zachodu opiera się na światopoglądzie z pierwszego tysiąclecia przed naszą erą, który nie zgadza się ze współczesnym wyobrażeniem o wszechświecie. Dodaje też, że długo będziemy musieli czekać na nową mitologię, bo wszystko zmienia się zbyt szybko, żeby można było to zmitologizować. Campbell wierzy jednak, że nowa mitologia powstanie. Ale czy wspólna mitologia mieszkańców całej planety jest możliwa?

59,99 zł
46,19 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

84
Pan nieidealny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan nieidealny
Dostępny
150 szt.

Molly Morgan jest piękną, młodą kobietą. Pracuje w salonie jubilerskim, projektując biżuterię. Świetnie płatna praca, przystojny mąż, wspaniały dom. Wszystko wydaje się być idealne, gdy nagle do pustego mieszkania naprzeciw wprowadza się nowa lokatorka. Perfekcyjne jak dotąd małżeństwo zostaje wystawione na próbę. Poukładane życie Molly rozpada się w jednej chwili, a to dopiero początek jej kłopotów. Złamane serce, porwanie, odosobnienie, adrenalina i? tajemniczy mężczyzna dający złudne poczucie bezpieczeństwa. To nie może skończyć się dobrze. Molly stanie przed trudnym wyborem. Posłucha głosu serca czy rozsądku? Czy stojąc na krawędzi uczyni krok w stronę zachowawczego spokoju u boku męża, czy ruszy do przodu, mając nadzieję, że miłość doda jej skrzydeł, by pokonać przepaść?

40,90 zł
34,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,13 zł

85
Google Analytics w biznesie. Poradnik dla zaawansowanych. Wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Google Analytics w biznesie. Poradnik dla zaawansowanych. Wydanie II
Dostępny
39 szt.

Najważniejsze narzędzie analityczne Google? Wykorzystaj je maksymalnie. Na 120%! Google Analytics to internetowe narzędzie, które Google oferuje nieodpłatnie każdemu, kto prowadzi działalność online. Dzięki niemu możliwe jest zbieranie i analizowanie danych generowanych przez internautów poruszających się w sieci, wchodzących na stronę firmy i podejmujących za pośrednictwem jej serwisu internetowego rozmaite aktywności. Dla osoby sprawnie poruszającej się w panelu użytkownika Google Analytics stanowi przebogate źródło wiedzy o klientach firmy - ich zwyczajach, zainteresowaniach, oczekiwaniach, zachowaniach itd. Te informacje mogą być podstawą do usprawnienia obsługi klienta online, a co za tym idzie - przyczynić się do zwiększenia ruchu i sprzedaży w serwisie WWW przedsiębiorstwa. Umiejętnie zaprzęgnięty do pracy Google Analytics zapewnia przewagę rynkową. Jednak słowem kluczem jest tu ?umiejętnie?. Nie wystarczy bowiem podpiąć firmowy serwis pod panel analityczny i od czasu do czasu logować się do ?analityksów?. Trzeba się nauczyć czytać zbierane przez Google dane, eksportować je i zestawiać w sposób, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom i celom biznesowym firmy. Jak pisze autorka, z Google Analytics - zwłaszcza w jego nowej odsłonie - da się wyciągnąć 120% możliwości! Jak to zrobić? Tego się dowiesz z tej książki, w drugim wydaniu pogłębionej o wiedzę dotyczącą wizualizacji danych w Google Data Studio, a także pracy z danymi wyeksportowanymi do BigQuery. O autorze Martyna Zastrożna ? e-ntuzjastka marketingu internetowego i web usability. Z nieskrywaną fascynacją przygląda się tabelom i wykresom w ukochanym Google Analytics. Jest autorką książki Google Analytics dla marketingowców (Onepress, 2013), a także wielu artykułów z dziedziny analityki, e-marketingu i podstaw użyteczności. Zawodowo zajmuje się marketingiem internetowym i SEO. Chętnie dzieli się wiedzą ze studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i uczestnikami szkoleń (m.in. dla firm: Enea, Solar, Media Expert oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy). Prywatnie jest miłośniczką dobrej herbaty i mocnego brzmienia.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

86
Wespazjan. Kat Rzymu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wespazjan. Kat Rzymu
Dostępny
22 szt.

Drugi tom cyklu opowiadającego o losach młodego człowieka, który mimo skromnego pochodzenia miał się stać jednym z najpotężniejszych cesarzy Rzymu. Tracja, 30 r. Nawet na obrzeżach rzymskiego świata Wespazjanowi nie udaje się ukryć przed burzliwą polityką pogrążonego w kryzysie cesarstwa. Na polecenie swoich patronów ma wykonać niezwykłe zadanie: potajemnie wydostać starego wroga z fortecy obleganej przez rzymski legion. Nad imperium niczym miecz Damoklesa wisi wojna domowa, a zeznania człowieka, którego rozkazano mu pojmać, mogłyby doprowadzić do upadku znienawidzonego powszechnie Sejana. Dowódca gwardii pretoriańskiej zaś marzy już wyłącznie o cesarskim tytule. Misja jest śmiertelnie niebezpieczna – Wespazjan będzie musiał sobie poradzić z zasadzką w zaśnieżonych górach, z piratami na pełnym morzu i z otaczającymi go zewsząd szpiegami Sejana. Największe niebezpieczeństwo czai się jednak w przegniłym sercu imperium – na koszmarnym dworze cesarza Tyberiusza, rozpustnego, trawionego paranoją szaleńca... „Zainteresowanie autora starożytnym Rzymem dobrze oddaje zarówno jakość literacka, jak też starannie zbadane historyczne tło fabuły. Bohaterowie wypadają niezwykle przekonująco, a śmiertelnie niebezpieczne realia rzymskiej polityki ukazane są z ogromną pieczołowitością”. – Mike Ashworth, historicalnovelsociety.org

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

87
Podróżownik. Wielkopolskie, mapa turystyczna 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżownik. Wielkopolskie, mapa turystyczna 1:250 000
Dostępny
15 szt.

W wielkopolskiem historia nierozerwalnie splata się z teraźniejszością. To kolebka polskiej państwowości, o czym można się przekonać podążając śladami pierwszych Piastów przez Gniezno, Ostrów Lednicki czy Poznań. Niektóre tradycje wywodzą się z faktu sąsiadowania z potężnymi Niemcami. Osadnicy z Bambergu przywieźli przepis na świętomarcińskie rogale i zarazili Polaków swoją pracowitością. Pruskie panowanie oprócz germanizacji pozostawiło wysoką kulturę rolną. Przyroda została nierzadko podporządkowana gospodarnej wielkopolskiej społeczności, która stworzyła wiele ośrodków miejskich z cennymi obiektami i… w 1919 r. wygrała Powstanie Wielkopolskie gdy odradzała się nasza państwowość. Po koszmarze II wojny światowej w 1956 roku miało tu miejsce znamienne wystąpienie przeciw komunistycznym władzom, a dzisiaj Poznań jest też pierwszą gwiazdą miast targowych. Wielkopolskę na pewno można uznać za raj dla miłośników kolejnictwa i starych parowozów, a część pojezierna dostarcza atrakcji miłośnikom wszelakich sportów wodnych, wędkowania i rekreacyjnego żeglowania. A jak, gdzie i po co dojechać można sprawdzić na naszej turystyczno-samochodowej mapie 1 : 250 000. Ahoj przygodo!

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

88
Podróżownik. Mazowieckie, mapa turystyczna 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżownik. Mazowieckie, mapa turystyczna 1:250 000
Dostępny
16 szt.

Główną atrakcją Mazowsza jest niewątpliwie Warszawa z takimi obiektami jak: Zamek Królewski, kolumna Zygmunta i wpisana na listę UNESCO odbudowana z pietyzmem Starówka czy też Pałac Kultury. Ale warto poznać również inne atuty stolicy: Centrum Nauki Kopernik, rezydencje pałacowe (nie tylko królewskie Łazienki), folklor prawobrzeżnej Pragi, czy wreszcie muzea: Powstania Warszawskiego oraz Historii Żydów Polskich Polin. Dawna stolica Mazowsza – Płock też może być celem turystycznego wypadu, podobnie jak podwarszawskie miasta-ogrody – Milanówek i Podkowa Leśna. Te ostatnie zawsze przyciągały świat artystyczny a powstały dzięki inicjatywie przedwojennej finansjery. Osobnym rozdziałem turystyki aktywnej jest Kampinoski Park Narodowy. Pieszych i zmotoryzowanych zapraszają także inne duże kompleksy przyrodnicze: Puszcza Kozienicka na południu, Mazowiecki PK na wschód od Warszawy, Bagno Pulwy między Puszczą Białą a Narwią, Puszcza Zielona na północy. Dzięki niedostępnym niegdyś puszczom do dziś przetrwał kurpiowski folklor, a imprezy i potrawy kurpiowskie są obecnie prawdziwym magnesem dla turystów spragnionych rozkoszowania się lokalnymi tradycjami. A dla miłośników historii znajdą się pamiątki po bitwach i wojnach w: Pułtusku, Raszynie, Maciejowicach, w obecnie położonej na terenie Warszawy Olszynce Grochowskiej, twierdze w stolicy i Modlinie oraz pola gdzie rozegrały się tzw. „Cud nad Wisłą” i bitwa nad Bzurą. Z mapą samochodową w skali 1:250 000 można zaplanować ciekawe wypady, bo zaznaczone są na niej sygnatury atrakcji turystycznych. Zapraszamy! Format mapy po rozłożeniu: 68.0 x 98.0 cm

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

89
Królestwo w Dolinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo w Dolinie
FoxGames / GW Foksal, od 10 lat
Dostępny
2037 szt.

Dawno, dawno temu, w odległej krainie leżała dolina zamieszkała przez nację, która rozpaczliwie potrzebowała swojego króla. Czy to właśnie Ty jesteś tym, który będzie nimi rządzić? Czy Twoja strategia jest na tyle dobra, aby zwyciężyć nad innymi pretendentami do tronu? Na tronie Królestwa w dolinie zasiądzie ten z graczy, który będzie cieszył się najlepszą reputacją. Przekonuj do siebie poddanych, pomnażaj majątek i zdobywaj nagrody, by ugruntować swoją pozycję! Przebieg tury gracza: - Zrekrutuj postać ze wzgórza, - Wezwij postać: a) wezwij poddanego LUB b) aktywuj specjalistę, - Zdobądź królewską nagrodę, - Uzupełnij dolinę i wzgórze. Gra kończy się, kiedy nie ma już możliwości wypełnić całkowicie wzgórza. Uzyskaj jak największe wpływy, premie oraz bonusy, aby cieszyć się najlepszą reputacją w królestwie. Czy to właśnie Ty zostaniesz prawdziwym królem doliny?

159,99 zł
124,79 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 35,20 zł

90
Niezwykłe ogrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe ogrody
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Dostępny
943 szt.

W Niezwykłych Ogrodach wcielacie się w ogrodników, którzy mają za zadanie układać kwiaty, sadzić drzewa, zamawiać posągi i budować stawy. Każdy element musi być odpowiednio umieszczony – działacie pod presją czasu, a stawka jest naprawdę wysoka! Pozyskuj do swojego ogrodu nowe funkcjonalności i nominuj go do prestiżowego konkursu. Czy Twój zielony skwer stanie się lokalnym pośmiewiskiem, czy też może jednak okoliczne ogrody zazielenią się z zazdrości?

54,99 zł
42,89 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,10 zł

91
Księga dżungli. Historia Mowgliego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga dżungli. Historia Mowgliego
Dostępny
73 szt.

Księga dżungli. Historia Mowgliego to zebrane w jednym tomie i ułożone chronologiczne opowieści o chłopcu, który jako dziecko trafia do dżungli i wychowuje się wśród wilków oraz innych dzikich zwierząt. Pierwotnie składające się na książkę historie ukazywały się w gazetach, ponieważ okazały się niezwykle popularne, zostały potem wydane w formie książkowej. I są wydawane do dziś. Podejście Rudyarda Kiplinga, pisarza urodzonego w Indiach, laureata Nagrody Nobla, do świata zwierząt, pełne szacunku i zrozumienia dla praw dżungli, bardzo wyprzedzało jego czasy. Dzięki oryginalnej wyobraźni autora i jego śmiałym pomysłom do dziś czytamy tę opowieść z zachwytem. Najbliższymi opiekunami i nauczycielami Mowgliego są czarna pantera Bagheera, niedźwiedź Baloo oraz… wąż Kaa. Warto podążyć tropem tego małego chłopca i jego przyjaciół. Ich świat jest pełen cudów i niejednym nas może oczarować.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

92
Duchy z miasteczka Demmin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy z miasteczka Demmin
Dostępny
216 szt.

Wiosną 1945 roku, w obawie przed zbliżającą się Armią Czerwoną, blisko tysiąc mieszkańców niemieckiego miasteczka Demmin popełniło zbiorowe samobójstwo. Debiut Vereny Keßler to powieść o dorastaniu w szczególnym miejscu. Larry to nastolatka, która marzy, by w przyszłości zostać reporterką wojenną i całe swoje życie podporządkowuje realizacji tego marzenia. Przeszłość jednak powraca – we wspomnieniach starszych mieszkańców, ich historiach, a przede wszystkim w tym, co niewypowiedziane. Tymczasem życie Larry obserwuje pani Dohlberg, starsza sąsiadka, która była uczestniczką tragicznych wydarzeń wiosny 1945 roku. Dziewięćdziesięciolatka wciąż wraca myślą do tego, co stało się w miasteczku u schyłku wojny. I choć Larry i pani Dohlberg mieszkają obok siebie, nigdy ze sobą nie rozmawiają. Ani o teraźniejszości, ani o przeszłości. „Chciałabym napisać tę książkę. Niestety, napisał ją ktoś inny, ja tylko czytałam ją jak szalona i co chwilę mówiłam do mojej dziewczyny: «To jest naprawdę dobre! Doskonała książka!». Czuję wstręt na myśl o zbyt dużych przymiotnikach. A jednak wyobrażam sobie, że jeśli przytoczę to jako cytat z prywatnej rozmowy, może zabrzmi to choć trochę wiarygodnie lub miarodajnie. Przecież nie mówiłabym tak, gdybym tak nie czuła! Trzeba czytać tę książkę. Nie wiem, czy w tych czasach żyją jeszcze osoby, które traktują blurby poważnie. Mam jednak nadzieję, że mnie posłuchacie – i to nie tylko dlatego, że lubię rozkazywać. Wszechobecni zmarli, przesuwanie granic ciała, ucieczki z domu i sąsiadki podglądające życie z okien mieszkania to tematy wyjątkowo bliskie mojemu sercu. Polecam”. Dorota Kotas Verena Kessler urodziła się w 1988 roku w Hamburgu. Była zatrudniona jako copywriterka w agencjach reklamowych, od 2015 pracuje jako wolny strzelec. W latach 2016-2020 studiowała w Niemieckim Instytucie Literatury w Lipsku. W 2020 roku ukazała się w Niemczech jej debiutancka powieść, którą mają państwo przed sobą.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

93
Europa na czterech kółkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa na czterech kółkach
Dostępny
210 szt.

Samochód? Namiot? Kamper? Samodzielne podróżowanie z noclegami na kempingach to sposób na życie. Nasz przewodnik odkrywa przed Tobą 24 gotowe trasy samochodowe po Europie. Jedne wiodą na daleką Północ, kierują do fiordów Norwegii i na słoneczne wybrzeże Adriatyku, inne prowadzą przez Niemcy, Hiszpanię i Francję na południe do Chorwacji i Grecji. Nie mogło tu zabraknąć takich słynnych traktów, jak Romantyczny Szlak czy Droga Świętego Jakuba. Uzupełnieniem opisu każdej trasy są adresy wybranych kempingów. Dokładny przebieg proponowanych podróży prezentują szczegółowe mapy, gdzie zaznaczono najważniejsze zabytki, ciekawe miejsca, parki narodowe i krajobrazowe oraz interesujące trasy alternatywne. Wspaniałe zdjęcia inspirują do podróży, a użyteczne informacje przekonują, że nie pozostaje już nic innego, jak tylko wybrać jedną z tras i ruszyć w podróż po Europie.

79,90 zł
59,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,77 zł

94
Gdy rozpęta się piekło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy rozpęta się piekło
Dostępny
360 szt.

Ta książka przedstawia przerażający i brutalny świat, jaki znamy z gry Fallout, z filmu „Mad Max” czy z „Drogi MacCarthy’ego”. Przeżyją tylko nieliczni. Jak uzdatniać wodę ze ścieku? Jak przyrządzić „szczura z rożna”? Jak w razie potrzeby zutylizować zwłoki? Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby przetrwać, gdy nadejdzie kataklizm! Cody Lundin znany z programu Dwa oblicza survivalu w praktyczny sposób uczy, jak poradzić sobie w ekstremalnej sytuacji zagrożenia. Jak być samodzielnym i samowystarczalnym, gdy świat, który znamy, legnie w gruzach? Dowiedz się, co spakować do „awaryjnego” plecaka, jak urządzić schronienie dla rodziny, zdobyć pożywienie w piwnicy, a nawet jak wykąpać się bez wody. Grozę apokaliptycznych wizji rozbijają rysunki Russa Millera, rysownika kultowych komiksów Marvela. Lundin survivalu nauczył się, mieszkając w dziczy i w aborygeńskiej wiosce. Obecnie osiedlił się w Arizonie, gdzie żyje w zgodzie ze swoją filozofią. Jego dom jest wyposażony w pasywny system ogrzewania, kompostownik i urządzenie do zbierania deszczówki, za to nie ma w nim energii elektrycznej! Nie musisz jeść własnego psa, jeśli jesteś dobrze przygotowany.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

95
Zarządzanie procesowe. Problemy metodologiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie procesowe. Problemy metodologiczne
Dostępny
2 szt.

Książka przedstawia w sposób kompleksowy węzłowe aspekty i problemy badawcze zarządzania procesowego. Publikacja została ukierunkowana na procesy wytwórcze, jakie generalnie występują w działalności gospodarczej. Całość tekstu składa się z sześciu rozdziałów, w których zawarto: - charakterystykę koncepcji zarządzania procesowego, - systematyzację metod badawczych, - przegląd własnych propozycji analityczno-obliczeniowych, - formalizację zarządzania procesowego, - modelowanie, analizę diagnostyczną, projektowanie i controlling wyników, - badanie zdolności rozwojowej i programowanie rozwoju procesów wytwórczych w organizacji. Publikacja jest przeznaczona dla tych odbiorców, którzy zajmują się metodologią zarządzania procesowego oraz jej zastosowaniami. Jest także adresowana do kierownictwa przedsiębiorstw, rad nadzorczych, konsultantów. Książka powinna być pomocna dla słuchaczy na kierunkach menedżerskich uczelni ekonomicznych i technicznych, jak również będzie przydatna w pracy zespołów badawczych. „(...) opiniowana monografia jest oryginalnym opracowanie naukowym o wysokich walorach poznawczych i utylitarnych, znakomicie wpisującym się we współczesny nurt zarządzania procesowego. Zawiera przegląd koncepcji i metod z zakresu zarządzania procesowego oraz przedstawia szereg autorskich propozycji metodologicznych wzbogacających dotychczas wypracowane instrumentarium badawcze. (...) Rekomendując monografię (...) uważam, że jest opracowaniem niezwykle cennym zarówno dla środowiska dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości - badaczy zajmujących się metodologią zarządzania procesowego, jak również przedstawicieli praktyki”. Prof. dr hab. Janusz Czekaj Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

119,00 zł
98,77 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 20,23 zł

96
Kościół Żydzi jezuici - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół Żydzi jezuici
Wenklar Michał, Ignatianum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

Podjęta w recenzowanej publikacji kwestia pomocy udzielanej Żydom w czasie trwania II wojny światowej wpisuje się w bardzo ważny i wciąż aktualny nurt badań historycznych nad wspólną przeszłością Polaków i Żydów oraz szerzej relacji chrześcijańsko-żydowskich. Problematyka ta od lat budzi wiele emocji i skrajnych ocen, często warunkowanych nie tylko rodzajem dostępnych i analizowanych źródeł, ale również publicystycznym temperamentem autorów lub ich polityczno-ideowymi wyborami. Z tym większą uwagą i zainteresowaniem należy przyjąć opracowanie, które już we wstępie deklaruje popularyzowanie wyników badań prowadzonych rzetelnie i gruntownie, bez uprzedzeń i pokusy szybkich uogólnień, w oparciu o różnorodny materiał źródłowy. dr hab. Andrzej Paweł Bieś SJ, prof. AIK Tematyka relacji polsko-żydowskich w okresie okupacji niemieckiej przez wiele lat była bardzo zaniedbana. Dopiero w ostatnim czasie wzrasta liczba publikacji poświęconych temu zagadnieniu. Wciąż jeszcze niewiele możemy powiedzieć o skali wsparcia udzielanego prześladowanej ludności żydowskiej. Nie mamy także całej wiedzy na temat pomocy udzielanej Żydom przez Kościół katolicki. Dlatego z uznaniem należy przyjąć pojawienie się każdej rzetelnej pracy dotykającej tej problematyki. Recenzowaną książkę należy uznać za wartościową pozycję na temat dziejów Kościoła i stosunków polsko-żydowskich w latach II wojny światowej. Wszystkie opracowania zawarte w przygotowywanej publikacji są oparte na solidnej bazie źródłowej, a ich poziom jest wysoki. dr Roman Gieroń

35,00 zł
33,25 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

97
River Fools And Mountain Saints LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
River Fools And Mountain Saints LP, Winyl
NOE, IAN, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.07

A1.Pine Grove (Madhouse) A2.River Fool A3.Lonesome As It Gets A4.Strip Job Blues 1984 A5.Tom Barrett A6.Ballad Of A Retired Man B1.Mountain Saint B2.One More Night B3.POW Blues B4.Burning Down The Prairie B5.Appalachia Haze B6.Road May Flood / It's A Heartache

110,90 zł
102,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

98
Moments In Between LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moments In Between LP, Winyl
RUTH B., Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Princess Peach 2.Holiday Interlude 3.Holiday 4.Situation 5.Sweet Chamomile 6.Favourite 7.Spaceship 8.Die Fast 9.Dirty Nikes 10.Share

127,90 zł
117,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

99
The Nearness Of Dreams, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Nearness Of Dreams, CD
ADRIAN FREY TRIO, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

1.Things I Found 2.Relations Near And Far 3.Call Me, Tell Me 4.Schumann Dreams On In Us 5.Song Of Travel 6.The Twenty-Third 7.Stories Of Abu Kengke 8.Wider View 9.Between Us

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

100
Close LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Close LP BLACK, Winyl
Messa, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

A1.Suspended A2.Dark Horse A3.Orphalese B1.Rubedo B2.Hollow B3.Pilgrim C1.0=2 D1.If You Want Her To Be Taken D2.Leffotrak D3.Serving Him

127,90 zł
117,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

Wróć do góry