hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.03.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 28 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wojownicy. Tom 1. Ucieczka w dzicz (Erin Hunter), na drugim Wojownicy. Tom 4. Cisza przed burzą (Erin Hunter). Kolejny produkt to Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem (Oliver Sacks) oraz Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z nas to, co najgorsze, i to, co najlepsze (Robert M. Sapolsky).
1
Wojownicy. Tom 1. Ucieczka w dzicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wojownicy. Tom 1. Ucieczka w dzicz
Dostępny
87 szt.

Od wieków cztery klany wojowniczych kotów dzieliły las według praw ustanowionych przez przodków. Jednak jeden z nich odrzucił odwieczny porządek, stwarzając zagrożenie dla pozostałych. Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczają siedlisko walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, ich przywódczyni, i jej dumni wojownicy – Lwie Serce i Tygrysi Pazur – nie poddadzą się bez walki, zdecydowani bronić za wszelką cenę swoich pobratymców i młodych. Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w lesie pojawia się zwyczajny, domowy kot, o którym mówiło proroctwo i który odmieni losy tych ziem.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

107 osób kupiło
2
Wojownicy. Tom 4. Cisza przed burzą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Tom 4. Cisza przed burzą
Dostępny
2 szt.

Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny Zdrajca Klanu Pioruna został wygnany. Jednak Ogniste Serce nie może pozbyć się wrażenia, że Tygrysi Pazur czai się w mrokach lasu i szykuje się do zemsty. Nowy zastępca ma na głowie niemałe kłopoty – niezwykle gorące lato, ucznia skrywającego szokującą tajemnicę i przywódczynię, która stanowi cień samej siebie. A z każdym kolejnym upalnym dniem widmo nadciągającej burzy jest coraz bardziej realne...

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

38 osób kupiło
3
Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem
Dostępny
431 szt.

Książka Olivera Sacksa, angielskiego neurologa i psychiatry, z pozoru tylko podejmuje wąsko rozumianą tematykę medyczną związaną z neuropsychologią czy też z neurologią. Neuropsychologia, tak jak kiedyś psychoanaliza, jest pasjonującą dyscypliną naukową nie tylko dlatego, że poszerza naszą wiedzę o psychice człowieka, ale również dlatego - a może przede wszystkim - że studiowanie tych zagadnień nieodmiennie prowadzi czytelnika do postawienia sobie zasadniczych pytań egzystencjalnych. Głębokie, proste i literacko znakomite analizy osób chorych, z którymi spotkał się w swojej praktyce 0liver Sacks, nie tylko przybliżają nam ich psychicznie jako ludzi. Skłaniają także do refleksji nad sobą. Każdy ma przecież jakieś braki, każda psychika jest w jakimś stopniu niekompletna, z czymś nie możemy sobie poradzić, czegoś nie potrafimy zrozumieć, a to, co uzyskujemy jako ostateczny wynik prób uzgodnienia siebie ze sobą, nie zawsze zdaje egzamin.

54,90 zł
43,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

38 osób kupiło
4
Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z nas to, co najgorsze, i to, co najlepsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z nas to, co najgorsze, i to, co n...
Dostępny
115 szt.

Zachowuj się – znakomita, kompleksowa publikacja amerykańskiego biologa i neurologa, Roberta Sapolsky’ego, o motywach ludzkiego zachowania. Kolejny tytuł pośród uznanych propozycji popularno-naukowych Media Rodziny, takich jak Inteligencja emocjonalna Golemana, Factfulness Hansa Roslinga czy Pułapki myślenia Kahnemana. Autor zabiera czytelnika w zdumiewającą podróż, przedstawiając interdyscyplinarne spojrzenie na ludzkie postępowanie z perspektywy naukowej. W fascynujący sposób tłumaczy nasze codzienne doświadczenia. Zarazem jednak maluje najpełniejszy jak dotąd obraz gleby, z której wyrastają plemienne waśnie i ksenofobia, wojna i pokój. Książka ma pomysłowy układ: poczynając od chwili, w której zachowaliśmy się tak, a nie inaczej, cofamy się w czasie, aby warstwa po warstwie ukazać kolejne przyczyny naszego postępowania. Od reakcji w ułamku sekundy zachodzących w mózgu i układzie nerwowym, przez interakcje hormonalne, doświadczenia dorastania, dzieciństwa czy rozwoju płodowego. W każdym rozdziale pojawia się najważniejsze z pytań: co sprawia, że popełniamy najgorsze potworności, i zarazem co nas popycha do najwspanialszych zachowań? Autor uwzględnia też wpływ genetycznego dziedzictwa i kulturowego kontekstu aż do ewolucyjnych początków istnienia naszego gatunku. Po połączeniu wszystkich tych warstw uzyskujemy bezprecedensowy, zdumiewający wgląd w ludzką naturę. Rzuca nowe światło na takie zjawiska, jak rasizm, traumatyczne dzieciństwo, moralność czy wolna wola. Pokazuje także, jak skuteczniej dążyć do pojednania i trwałego pokoju. „Zachowuj się” to niespotykane osiągnięcie: książka mądra, głęboko ludzka, często bardzo zabawna, która nas uczy człowieczeństwa. Przez wiele lat nie znajdzie sobie równej. Niewątpliwą zaletą tej książki jest wspaniała narracja, zabarwiona dowcipem i humorem, a także znakomity przekład autorstwa Piotra Szymczaka, które ułatwiają przyswajanie pełnej erudycji treści.

89,00 zł
59,63 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 29,37 zł

37 osób kupiło
5
Zniszcz ten dziennik. Kreatywna destrukcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniszcz ten dziennik. Kreatywna destrukcja
Dostępny
703 szt.

Zniszcz ten dziennik– światowy bestseller, którego nakład przekroczył już ponad 2 mln egzemplarzy! To książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik, który pozwala przekształcić destrukcję w kreację, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje! Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia. Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie”, „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretację zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic - nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłownie, ale jedynie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni do różnych form artystycznego wyżycia się i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości. W trakcie tworzenia dziennika ubrudzisz się. Twoje ubranie pokryje się farbą albo innymi dziwnymi substancjami. Zamoczysz się. Będziesz proszony o zrobienie rzeczy, które będziesz poddawać w wątpliwość. Będziesz ubolewać, że książka znajduje się w opłakanym stanie. Zamienisz destrukcję, która cię otacza, w kreację i zaczniesz żyć twórczo !

34,99 zł
20,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

37 osób kupiło
6
Wojownicy. Tom 5. Niebiezpieczna ścieżka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Tom 5. Niebiezpieczna ścieżka
Dostępny
166 szt.

Klan Cienia wybrał nowego przywódcę. Ogniste Serce przeczuwa jednak, że stary wróg wciąż pragnie zemsty na swoim poprzednim klanie. Tymczasem w lesie pojawiło się nowe zagrożenie, które zagraża życiu każdego kota. Klanowi Pioruna grozi unicestwienie – jego przywódczyni odwróciła się od swoich przodków. Głowę Ognistego Serca zaprząta jedna myśl – może Błękitna Gwiazda ma rację? Może Klan Gwiazdy opuścił ich na zawsze?

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

32 osoby kupiły
7
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 4. Blask gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 4. Blask gwiazd
Dostępny
482 szt.

Wojownicy wreszcie dotarli do nowego domu, ale w ich życiu nadal nie zapanował spokój. Koty muszą ustalić nowe granice terytorium, odnaleźć nowe miejsce komunikacji z przodkami, a co najważniejsze, poradzić sobie z kolejnym niebezpieczeństwem, które tym razem zrodziło się w ich własnych szeregach.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

22 osoby kupiły
8
Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej gr...
Dostępny
313 szt.

Przełomowa analiza nowego porządku ekonomicznego, narzuconego przez cyfrową rewolucję, i jedna z najważniejszych książek XXI wieku o gospodarce i społeczeństwie Gra toczy się o wysoką stawkę. Dążenia potężnych korporacji do przewidywania i kontrolowania naszych zachowań są prawdziwym wyzwaniem dla ludzkości. Pasożytnicza logika ekonomiczna, w której wytwarzanie towarów i usług jest podporządkowane globalnej architekturze modyfikacji behawioralnych, może zmienić ludzką naturę w XXI wieku tak samo, jak przemysłowy kapitalizm zniekształcił naturalne środowisko w XIX i XX wieku. Autorka pokazuje, jak patronująca tym procesom Dolina Krzemowa wpływa na każdy sektor światowej gospodarki; jak prognozy naszych zachowań są kupowane i sprzedawane na rynkach prognoz behawioralnych, a bogactwo, wiedza i władza koncentrują się w jednym miejscu na niespotykaną dotąd skalę. Wskazuje, że prawdziwe zagrożenie dla naszego społeczeństwa płynie już nie ze strony totalitarnych państw, lecz ze strony globalnych korporacji, powszechnie inwigilujących nasze zachowania i kuszących obietnicami maksymalnego zysku kosztem demokracji, wolności i – ostatecznie – naszej przyszłości. Jedna z najlepszych książek roku wg „The Guardian” (wybrana przez Elif Shafak), „The New Yorker” (Jia Tolentino), Bloomberga (Ana Botin), „The Wall Street Journal” (Zadie Smith) oraz Baracka Obamy. „Książkę Shoshany Zuboff można nazwać przełomową ,edukującą, czy niepokojącą. Ale jedno określenie pasuje najbardziej– jest to pozycja konieczna do przeczytania”. – John Thornhill, „Financial Times” „Każdy powinien przeczytać tę książkę w ramach własnej cyfrowej samoobrony”. – Naomi Klein

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

21 osób kupiło
9
Bestia z pałacu Buckingham - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestia z pałacu Buckingham
Dostępny
186 szt.

Świat okryła ciemność. Londyn stał się miastem ruin, po których błąkają się ludzie w poszukiwaniu pożywienia. Książę Alfred, samotny mól książkowy, nigdy nie opuszcza fortecy, w jaką zmienił się pałac Buckingham. W nocnym mroku pałacowe korytarze nawiedzają bestie. Kiedy Królowa, ukochana mama Alfreda, zostaje wtrącona do londyńskiej Tower, chłopiec będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę, żeby uratować ją… i cały świat! Wsiądź do wehikułu czasu i wybierz się na wyprawę w przyszłość! Mityczne stwory będą Twoimi przewodnikami, aż po sam jej kres!

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

10 osób kupiło
10
Mali Wielcy. Matka Teresa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Wielcy. Matka Teresa
Dostępny
178 szt.

Mała Agnes urodziła się w Skopje w Macedonii jako najmłodsza z trojga rodzeństwa. Od dziecka wiedziała, że chce poświęcić życie religii. Fascynowały ją historie misjonarzy pomagających ludziom – i chciała robić to samo. Wstępując do zakonu, przybrała imię Teresa. Następnie wyjechała do Indii, gdzie założyła zgromadzenie misjonarek miłości. Siostry opiekowały się każdym, kto potrzebował pomocy. Znana jako matka Teresa z Kalkuty przez ponad 45 lat prowadziła domy opieki dla ubogich, chorych i sierot na całym świecie. To opowieść o kobiecie, której misją było służenie innym, laureatce Pokojowej Nagrody Nobla i świętej Kościoła katolickiego. „Mali Wielcy” – bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy – teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób – od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku – od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii „Mali Wielcy” idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: teraz mali – wkrótce wielcy!

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

9 osób kupiło
11
Siła spokoju. Droga miłującego pokój wojownika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła spokoju. Droga miłującego pokój wojownika
Dostępny
113 szt.

„Wszystko ma swój cel, od ciebie zależy czy go odszukasz”. Siła spokoju to opowieść oparta na życiu Dana Millmana, mistrza świata w gimnastyce akrobatycznej, który podróżuje w świat ciała i ducha, romantycznych i przerażających przygód, śmiechu i magii. Dan jest uczniem college'u, przystojniakiem i uzdolnionym sportowcem, zdobywającym kolejne nagrody, jednak życie nie daje mu ani trwałego spokoju, ani satysfakcji. Pewnej nocy poznaje starszego mężczyznę, którego nazywa „Sokrates”. To przypadkowe spotkanie i wszystkie zdarzenia, które po nim nastąpiły, całkowicie odmieniły jego życie. Sokrates zostaje mentorem i duchowym przewodnikiem Dana na drodze miłującego pokój wojownika i uczy go jak prowadzić życie pełne radości i mądrości. Kultowa książka, która odmienia życie

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

9 osób kupiło
12
Tamte dni, tamte noce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamte dni, tamte noce
Dostępny
348 szt.

Tamte dni, tamte noce (Call Me by Your Name) to historia nagłego i intensywnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domu we Włoszech. Obaj są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i początkowo każdy z nich udaje obojętność. Ale w miarę jak mijają kolejne niespokojne letnie tygodnie, ujawniają się ukryte emocje: obsesja i strach, fascynacja i pożądanie, a ich namiętność przybiera na sile. Niespełna sześciotygodniowy romans jest doświadczeniem, które naznacza ich na całe życie. Na Rivierze i podczas namiętnego wieczoru w Rzymie odkrywają coś, czego boją się już nigdy nie znaleźć: totalną bliskość. Dzięki znakomicie uchwyconej psychologii, która towarzyszy zauroczeniu, książka jest szczerą, przeszywającą serce elegią o ludzkiej namiętności, której nie da się zapomnieć. **** „Przesłanie tego tekstu mówi, że zawsze powinniśmy być wierni swoim uczuciom i szczerze je wyrażać, nie ukrywać ich. Chciałem, żeby widzowie przebyli tę podróż razem z bohaterami i poczuli pierwszą miłość. Ważne było dla mnie przekazanie uniwersalnej prawdy o tym, że druga osoba czyni nas pięknymi – opromienia nas, wznosi na wyżyny”. – Luca Guadagnino, reżyser filmu **** „Jeśli kiedykolwiek padliście ofiarą obsesyjnej miłości – wielkiej siły, która pcha nas nieuchronnie w stronę obiektu naszego uczucia – rozpoznacie każdy jej niuans we wspaniałej powieści André Acimana”. – „The Washington Post” **** „Aciman jest wyjątkowym znawcą pożądania”. – „The New Yorker” Premiera „Tamtych dni, tamtych nocy” z mistrzowskimi rolami Timothée Chalameta Armiego Hammera w polskich kinach zaplanowana jest na 26 stycznia. Dystrybutorem filmu jest United International Poland. André Aciman (2 stycznia 1951 roku) – amerykański autor, eseista i literaturoznawca urodził się i dorastał w Egipcie, w rodzinie sefardyjskich Żydów. Wykładał literaturę francuską w Princeton University, uczył też kreatywnego pisania w Bard College. Jest autorem wielu prac krytycznych o twórczości Marcela Prousta. W 1995 roku wydał wspomnienia pod tytułem "Wyjście z Egiptu. Książka otrzymała Nagrodę Whiting. Aciman publikuje na łamach „The New Yorker”, „The New York Review of Books” i „The New York Times”. Obecnie jest profesorem City University of New York, gdzie wykłada teorię literatury. Jego powstała w 2007 roku powieść Tamte dni, tamte noce otrzymała Nagrodę Literacką Lambda w kategorii Gay Fiction i została uznana przez „New York Times” za książkę roku.

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

8 osób kupiło
13
Moje pierwsze 100 słów. 0+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów. 0+
Dostępny
583 szt.

Nowa edycja bestsellerowej serii Moje pierwsze 100 słów! Pierwsza książeczka maluszka do nauki podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Przeznaczona dla dzieci w wieku 0+. Zawiera 24 strony, podzielone na działy tematyczne pozwalające dziecku na poznanie ponad 100 najważniejszych słów z kategorii: moje otoczenie, dom, rodzina, kształty, zwierzęta, warzywa, owoce, części ciała, kolory, a nawet pierwsze liczby. Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, pięknie i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

8 osób kupiło
14
Mali Wielcy. Hans Christian Andersen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Wielcy. Hans Christian Andersen
Dostępny
23 szt.

Hans przyszedł na świat w ubogiej rodzinie jako syn szewca i niepiśmiennej praczki. Kiedy był małym chłopcem, traktował książki z baśniami jak bezcenne skarby, które przenosiły go w świat wyobraźni. Marzył, by występować na scenie, ale został obsadzony jedynie w roli trolla. Dzięki teatrowi Hans odkrył jednak miłość do pisania. Pisał zarówno o tym, co zwyczajne, jak i o tym, co fantastyczne, zapraszając czytelników i czytelniczki do świata swoich baśni. Niezwykła historia Hansa Christiana Andersena, najpopularniejszego bajkopisarza na świecie, którego baśnie zostały przetłumaczone na 125 języków i były źródłem inspiracji dla niezliczonych przedstawień i filmów, niosąc uniwersalne przesłanie dla ich wielbicieli i wielbicielek w kolejnych pokoleniach. „Mali Wielcy” - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii „Mali Wielcy” idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: teraz mali - wkrótce wielcy!

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
15
Przemyślny szlachcic. Don Kichot z Manczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemyślny szlachcic. Don Kichot z Manczy
Dostępny
50 szt.

Nowy przekład jednego z najważniejszych dzieł światowej literatury. Niniejszym oddajemy do rąk czytelnika długo oczekiwane pierwsze polskie wydanie krytyczne Don Kichota, w nowym, doskonałym przekładzie Wojciecha Charchalisa. Miguel de Cervantes Saavedra swoim Don Kichotem położył podwaliny pod nowoczesną powieść. Przygody oszalałego od czytania książek szlachcica i jego giermka od z górą czterystu lat bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Dzięki nowemu polskiemu przekładowi dzieło zostało odświeżone, więc współczesny miłośnik literatury będzie mógł cieszyć się tą historią jak nigdy przedtem. Wspaniały przekład wspaniałego dzieła. Okazuje się, że mimo swego sędziwego wieku Don Kichot to książka interesująca, wciągająca i pouczająca, a przede wszystkim śmieszna, jak informuje sam autor na kartach swojej powieści. Do tej pory trudno było tę śmieszność dostrzec. Dopiero teraz w pełni możemy docenić humor i doskonałe pióro wielkiego Hiszpana.

79,00 zł
59,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,75 zł

6 osób kupiło
16
Pan Juliusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Juliusz
Dostępny
111 szt.

Najnowsza książka Waldemara Łysiaka Pan Juliusz to fascynująca opowieść o życiu i twórczości wieszcza Juliusza Słowackiego, zawierająca m.in. analizę jego konkurencyjnego zderzenia z Adamem Mickiewiczem i szczegółowe relacje o kilkunastu głównych romansach poety będącego kobieciarzem.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

5 osób kupiło
17
Wsie, animalia, miscellanea, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wsie, animalia, miscellanea, wydanie 2
Dostępny
11 szt.

Wznowienie debiutu poetyckiego Macieja Bobuli, który przyniósł autorowi w 2019 Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius i stał się okazją do wykonania gestu bezprecedensowego. Wspólnie z pozostałymi nominowanymi do Silesiusa – Michałem Domagalskim i Janem Rojewskim – poeta zadecydował o podziale nagrody, co zainicjowało trend widoczny obecnie w wielu wyróżnieniach literackich – by finansowo nagradzać także nominowanych. A co można powiedzieć o debiutanckiej poezji Bobuli? Z jednej strony Wsie, animalia, miscellanea wpisują się w tak popularny wśród młodszych twórców nurt poezji społecznie zaangażowanej, kreśląc panoramę socjologiczną miejsc znanych autorowi z autopsji. Z drugiej eksplorowana jest tu przestrzeń, która w 2018 była poetycko jakby niezagospodarowana, czyli tytułowe wsie, a dalej prowincje i miasteczka, do których ostatnie PKS-y docierały z końcem lat 90-tych. Można zaryzykować stwierdzenie, że przed debiutem Bobuli współczesna poezja polska skupiała się na dwóch obszarach – dużych miastach i przyrodzie, zaniedbując czy wręcz ignorując przestrzeń, w której mieszka ogromna część obywatelek i obywateli naszego kraju. Wsie… zainicjowały trend, który teraz wyraźnie widoczny jest na naszej scenie poetyckiej. Nie uświadczymy tu jednak idealizowania prowincji, nadania jej wymiaru krainy na wpół magicznej (co charakterystyczne jest dla książek poetyckich skupiających się na przyrodzie), poezja Bobuli wolna jest też od epatowania brutalnością w ukazywaniu problemów społecznych (alkoholizm, stosunek do zwierząt i przyrody), czy przesyconych konserwatyzmem relacji międzyludzkich. Autor przypomina tu w pewnym sensie reportera, który stara się być w jak największym stopniu niedostrzegalny, może z wyjątkiem zabiegów literackich, gdy sceny trudne równoważone są świetnie podanym humorem. Możliwe, że właśnie to stanowi najmocniejszą stronę książki Bobuli. Wznowienie Wsi, animali, miscellanea w nowej szacie edytorskiej i graficznej, z pewnymi zmianami redaktorskimi w stosunku do wydania pierwszego, zapowiada ukazanie się jeszcze w 2022 roku drugiej książki poetyckiej Macieja Bobuli pt. Pustko.

45,00 zł
23,85 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 21,15 zł

5 osób kupiło
18
Siedem królestw. Tom 1. Wybrańcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem królestw. Tom 1. Wybrańcy
Dostępny
139 szt.

Katsa ma siedemnaście lat, jest piękna i bystra, silna, ale i niepozbawiona słabości. Dysponuje Darem, który nawet w niej samej budzi obrzydzenie – ma talent do zabijania. Z rozkazu władcy jednego z siedmiu królestw zmuszona jest wykorzystywać swój Dar jako królewska egzekutorka. Gdy staje się to dla niej nie do zniesienia, zakłada tajną Radę, by walczyć z tyranią. Życie Katsy zmienia się na zawsze w dniu, gdy spotyka księcia Po, obdarzonego Darem walki. Z początku dziewczyna nie podejrzewa, że zostaną choćby przyjaciółmi. Nie spodziewa się też, że dowie się czegoś nowego o swoim Darze i że trafi na trop straszliwej tajemnicy ukrytej w odległym kraju – tajemnicy, która może zniszczyć wszystkie siedem królestw samymi tylko słowami. Barwna powieść Kristin Cashore z plejadą niezwykłych bohaterów, fascynująco wykreowanym światem, niebezpiecznymi przygodami i gorącym romansem zachwyca i pochłania bez reszty. Skradnie serce każdego, kto kiedykolwiek szukał własnej drogi w życiu. „Powieść przepełniona zarówno gniewem, jak i radością”. – „New York Times” „Romans, od którego aż miękną kolana”. – LA TIMES „Wow, co za historia! Musiałam się dowiedzieć, jak się kończy!” – Tamora Pierce

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3 osoby kupiły
19
Gówno się pali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gówno się pali
Dostępny
50 szt.

Jak bardzo różnią się od siebie chłopcy i dziewczynki, mężczyźni i kobiety?... Czy w ferworze walki płci w ogóle jest możliwy pokój? Zbiór Gówno się pali to pełna ciepłego humoru odpowiedź na te pytania. W dwóch pierwszych opowiadaniach spotykamy m. in. staruszków, którym typowo męska skłonność do rywalizacji wcale nie przeszła z wiekiem, dziewczynkę, zdecydowaną na operację zmiany płci, dziewięciolatka, który posiusiał się w nocy do łóżka, mamusię „anioła”, dziadka, którego przy piwie, rumie i kartach dopadł atak kamieni nerkowych i wiele innych, niemniej barwnych postaci... W trzeciej części książki autor opisuje historię miłości dwojga ludzi od szkoły podstawowej aż po kryzys wieku średniego. Mnóstwo knajpianych anegdot, zabawnych przygód z młodości, walka o niezależność w czasach byłego reżimu... Gówno się pali to książka kilkanaście razy wznawiana za naszą południową granicą. Na jej podstawie został nakręcony kultowy film „Pelíšky” (polski tytuł „Pod jednym dachem”) w reżyserii Jana Hřebejka. Fragment książki (wstęp): „Dziewczynki siedziały po prawej, chłopcy po lewej. (...) Z sekcji dziewczęcej dobiegał szczebiot. Podawały sobie nawzajem jakieś pluszowe zwierzątko, powtarzając ciągle: – Jeeej, pokaż mi go jeszcze raz! Ale słodziutki! Mi też go podaj! Boże, ale słodziutki! Pluszowy potwór z przygłupawym uśmiechem wędrował z rąk do rak, za każdym razem wywołując nową falę zachwytu. Trwało to jakieś pół godziny. Na siedzeniach za mną siedzieli dwaj chłopcy, okularnicy z wysokimi czołami. Ich rozmowa trwała całą trasę Paryż-Praga. Całkowicie poważnie i ze wszystkich stron rozpatrywali problem, czy gówno się pali? Dwa światy podzielone tylko wąskim przejściem...”

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

3 osoby kupiły
20
Masłem do dołu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Masłem do dołu
Dostępny
24 szt.

Rogal (czy w tym wypadku czeski rohlík) zawsze denerwująco wywraca się na talerzu, w dodatku zwykle masłem do dołu. Prawo natury, z którym trzeba się pogodzić. Tak jak z innymi dość irytującymi faktami, jak choćby tym, że człowiek się starzeje. Jednak czy rzeczywiście jesteśmy na to wszystko skazani? A może by na przykład zaprojektować i opatentować talerzyk, na którym podstępny rogalik nie ma prawa się wykopyrtnąć? Poza tym – czy przekroczywszy pewną granicę wieku, trzeba być nudnym i poukładanym? Bohaterowie Masłem do dołu, dwaj czerstwi sześćdziesięciolatkowie Arnošt i Evžen, są innego zdania. Masłem do dołu to powieść Petra Šabacha, która z miejsca uzyskała w Czechach status bestsellera i znalazła się w finale Nagrody Josefa Škvoreckiego. Wielbiciele czeskiego humoru znajdą tu wszystko, co lubią: dowcipne dialogi, absurdalne sytuacje, które przecież zdarzają się na co dzień, mnóstwo tylko na pozór niepowiązanych ze sobą anegdot, wyjątkowo trafnie oddany nastrój miejsca i chwili. Dla tych, którzy uparcie stawiają Šabacha w szeregu pisarzy „popowych” Masłem do dołu jest kolejną szansą odkrycia, że pod historią opowiadaną przez przyjemnie podchmielonego wesołka kryje się znacznie więcej niż śmiech.

34,00 zł
17,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,00 zł

3 osoby kupiły
21
Chi Chi Love. Maskotka piesek Loomy sterowany na świecący kabel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chi Chi Love. Maskotka piesek Loomy sterowany na świecący kabel
Simba Toys
Dostępny
5 szt.

ChiChi LOVE Loomy ma na sobie różową pelerynę z kokardką. Chihuahua potrafi chodzić, szczekać i machać ogonem. Biały pilot w kształcie psiej kości jest połączony kablem z psiakiem, dzięki czemu można nim łatwo sterować. Szczególną atrakcją jest świecąca smycz. Funkcja oświetlenia pojawia się automatycznie po naciśnięciu i przytrzymaniu klawisza, dzięki temu dzieci mogą chodzić z psem nawet w ciemności. Wielkość pieska: 20.0 cm

139,56 zł
125,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,96 zł

3 osoby kupiły
22
Hurt/Comfort - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurt/Comfort
Dostępny
86 szt.

Artur ma osiemnaście lat i nie wie jeszcze wielu rzeczy. Nie wie, jak zacząć rozmowę z własnym ojcem, gdzie przebywa obecnie jego matka, jakie oczekiwania ma wobec niego koleżanka z klasy i dlaczego Magda, jego przyjaciółka, na siłę próbuje go swatać. Nie wie też, jakim cudem uda mu się zdać maturę z polskiego, skoro nadal myli romantyzm z oświeceniem, a parabola to dla niego wyłącznie wykres funkcji kwadratowej. Za to świetnie wychodzi mu udawanie głuchego, gdy w autobusie zaczepi go ktoś obcy, a to już dobry początek. Janek wie, czego chce od życia. I nie jest to zaliczenie matury z matematyki, chociaż z pewnością by nie zaszkodziło. Chce brata, który nie ignoruje jego istnienia, mniej żenujących rodziców, a także youtuberów, którzy wrzucają filmiki regularnie i zawsze na czas. I mniej zmechaconych swetrów, tak przy okazji. Przede wszystkim chciałby jednak zwrócić na siebie uwagę jakiegoś miłego chłopaka. Najlepiej takiego, który w autobusie udaje głuchego i wcale nie wydaje się miły.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
23
Moje pierwsze 100 słów. Kolory, numery, kształty. 0+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Moje pierwsze 100 słów. Kolory, numery, kształty. 0+
Dostępny
14 szt.

Nowość z bestsellerowej serii „Moje pierwsze 100 słów”! Pierwsza książeczka maluszka do nauki podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Przeznaczona dla dzieci w wieku 0+. Oto świat kolorów, liczb i kształtów! Książeczka uczy rozpoznawania i nazywania barw, kształtów i podstawowych liczb. Stymuluje rozwój mowy, ucząc porównywania, różnicowania i pojęć takich jak: dużo-mało, wysoko-nisko, z przodu-z tyłu, i wielu innych. Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, pięknie i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę, budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

29,99 zł
14,70 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 15,29 zł

3 osoby kupiły
24
Wojownicy. Tom 3. Las tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Tom 3. Las tajemnic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

W klanie jest zdrajca. Komu zaufa Ogniste Serce? Napięcie wśród kotów przemierzających las osiągnęło niespotykany dotychczas poziom, a wierność klanowi straciła na znaczeniu. Dotychczasowy przyjaciel w okamgnieniu stać się może wrogiem, a niektóre koty skłonne są nawet zabić, by osiągnąć to, czego pragną. Ogniste Serce jest zdecydowany poznać prawdę tajemniczej śmierci Rudego Ogona. Nie wie jednak, że lepiej, by pewne tajemnice nie ujrzały światła dziennego...

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
25
The Age Of Quarrel LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Age Of Quarrel LP, Winyl
CRO-MAGS, Mystic Production
Dostępny
1 szt.

1. We Gotta Know 2. World Peace 3. Show You No Mercy 4. Malfunction 5. Street Justice 6. Survival Of The Streets 7. Seekers Of The Truth 8. It's The Limit 9. Hard Times 10. By Myself 11. Don't Tread On Me 12. Face The Facts 13. Do Unto Others 14. Life Of My Own 15. Signs Of The Times

139,90 zł
128,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,19 zł

2 osoby kupiły
26
Lalka Evi. Owocowe lody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lalka Evi. Owocowe lody
Simba Toys, Steffi i Evi
Dostępny
6 szt.

Wyjątkowa laleczka marki Simba ma długie, lśniące włosy i ubrana jest w nietuzinkową sukieneczkę z motywem kolorowych owoców. Dodatkowo, piękny strój laleczki Evi ozdobiony jest oryginalnymi bucikami. Laleczka w ręku trzyma loda na patyku. Lalka Evi ma 12 cm wysokości, dzięki czemu dziewczynki będą mogły bawić się nią w dowolnym miejscu. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

23,90 zł
12,43 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 11,47 zł

2 osoby kupiły
27
Moje pierwsze 100 słów. Pojazdy. 0+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów. Pojazdy. 0+
Dostępny
271 szt.

Nowa edycja bestsellerowej serii „Moje pierwsze 100 słów”! Pierwsza książeczka maluszka do nauki podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Przeznaczona dla dzieci w wieku 0+. Oto świat POJAZDÓW! Maluszek dzięki książeczce pozna nowe słowa i znaczenia określające ponad 100 środków lokomocji poruszających się po lądzie, w powietrzu i na wodzie, w mieście i na wsi, służących do pracy czy transportu, jeżdżących na szynach i na sygnale oraz wiele innych. Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, pięknie i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
28
Teczka z Raczka A4/95mm Backup 4 A 63 Derf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,02 zł
2 osoby kupiły
29
Mój smakołyk. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój smakołyk. Psi Patrol
Trefl, od 3 lat
Dostępny
154 szt.

Weźcie udział w wyjątkowej przygodzie, towarzysząc bohaterom serialu „Psi Patrol” w pogoni za smakołykami. Dzięki specjalnej kostce z łapkami wcielicie się w 4 różne postacie szukające smakołyków. Uważajcie na przeszkody, które będą utrudniać wykonanie zadania. Opakowanie zawiera: -10 kafelków ze smakołykami, - 9 kafelków z przeszkodami, - 6 kafelków specjalnych (2 wariant gry), - 4 pionki z podstawką, - kostka z łapkami, - plansza, - instrukcja. Ilość Graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 20-30 min

50,90 zł
44,28 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,62 zł

2 osoby kupiły
30
ABC metodyki nauczania języka polskiego jako obcego, dodruk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC metodyki nauczania języka polskiego jako obcego, dodruk
Dostępny
53 szt.

Książka Iwony Janowskiej jest próbą objęcia całokształtu zagadnień związanych z podejściem zadaniowym do uczenia się i nauczania języków obcych. Celem książki jest prezentacja podstawowych założeń programowych tego podejścia oraz interpretacja założeń teoretycznych w świetle praktyki pedagogicznej. Wypracowane i przedstawione w niniejszej pracy materiały, strategie i procedury przyczynić się mogą do uściślenia i rozpowszechnienia metodyki zadaniowej, a przede wszystkim do podniesienia jakości nauczania i uczenia się języków obcych.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

2 osoby kupiły
31
Moje pierwsze 100 słów. Zwierzęta. 0+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów. Zwierzęta. 0+
Dostępny
393 szt.

Nowa edycja bestsellerowej serii „Moje pierwsze 100 słów”! Pierwsza książeczka maluszka do nauki podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Przeznaczona dla dzieci w wieku 0+. Oto świat ZWIERZT! Zawiera 24 strony, podzielone na dwanaście działów tematycznych pozwalających dziecku na poznanie najważniejszych 100 zwierząt, takich jak: zwierzęta domowe, zwierzęta z dżungli, pod wodą, z krainy lodu, rodziny zwierząt… i wiele innych. Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, pięknie i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
32
Wieczna wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczna wojna
Dostępny
39 szt.

Powieść zdobyła nagrody Hugo, Nebula, Locus. Nazwanie Wiecznej wojny najlepszą powieścią wojenną SF byłoby krzywdzącym niedopowiedzeniem. Oprócz błyskotliwego technologicznego i społecznego wizjonerstwa jest ona tak dobrą i przejmującą powieścią wojenną jak żadna z tych, które czytałem. – William Gibson, autor Neuromancera. Znakomita powieść należąca do kanonu literatury SF. Łączy pełen rozmachu obraz przyszłego konfliktu z wizjonerskim i ponadczasowym spojrzeniem na człowieka i zmiany wywołane przez wojnę. Wojna to piekło i William Mandella przekonuje się o tym na własnej skórze, walcząc z Taurańczykami. Towarzyszymy mu przez całą służbę, obserwując jego oczami okrucieństwa, ogrom cierpień i absurdy walk… a także przemiany na Ziemi, która w ciągu jego życia – na skutek efektów relatywistycznych – starzeje się o kilkaset lat. Wieczna wojna to powieść wojenna, ale i… pacyfistyczna, w której walka z wrogiem przeradza się w walkę o człowieczeństwo.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
33
Angst with happy ending - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angst with happy ending
Dostępny
87 szt.

Życie siedemnastoletniego Aleksandra nie jest usłane różami. W domu wciąż brakuje pieniędzy, mama zaharowuje się w kolejnych pracach, a przy jego boku nie ma nawet przyjaciół, którzy mogliby pomóc w odczarowaniu szarej rzeczywistości. Dlatego jest bardzo podekscytowany internetową znajomością z Yuki – czuje, że nareszcie poznał bratnią duszę. Tym większe jest jego rozczarowanie, gdy w realu przyjaciółka okazuje się... niskim chłopcem o nastroszonych ciemnych włosach i wielkich, pełnych lęku brązowych oczach. Jak mógł dać się tak oszukać?! Anita musi się opiekować czworgiem rodzeństwa i znosić krzyki pijanego ojca. Zawsze może liczyć na sąsiedzką pomoc Aleksa, jednak gdy jest już u kresu sił, nawet jego wsparcie to za mało. Chłopak mimo własnych problemów, które wywołują w nim napady agresji, nie zamierza odpuścić i chce odmienić jej los.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
34
Schubert. The String Quartets, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schubert. The String Quartets, CD
Quatuor Modigliani, Harmonia Mundi
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: String Quartet No. 15 in G major, D. 887 (Op. posth. 161) String Quartet No. 7 in D major, D. 94 String Quartet No. 12 in C minor ("Quartettsatz"), D. 703 String Quartet No. 14 in D minor ("Death and the Maiden"), D. 810 String Quartet No. 9 in G minor, D. 173 String Quartet No. 5 in B flat major (fragment), D. 68 String Quartet No. 11 in E major, D. 353 (Op. posth. 125/2) String Quartet No. 8 in B flat major, D. 112 (Op. posth. 168) String Quartet No. 3 in B flat major, D. 36 String Quartet No. 10 in E flat major, D. 87 (Op. 125/1) String Quartet No. 6 in D major, D. 74 String Quartet No. 2 in C major (fragment), D. 32 String Quartet No. 13 in A minor ("Rosamunde"), D. 804 (Op. 29) String Quartet No. 4 in C major, D. 46 String Quartet No. 1 in G minor/B flat major, D. 18

110,90 zł
1 osoba kupiła
35
HEADU Gra Montessori - Budowniczy owadów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HEADU Gra Montessori - Budowniczy owadów
Headu, 5+
Dostępny
26 szt.

Graj i odkrywaj! Ucz się, rozpoznawaj części ciała i klasyfikuj owady. Czy wiesz, że ciało motyla jest podzielone na trzy części? A że biedronki mają sześć nóg? Zbuduj cztery różne rodzaje owadów z załączonych zestawów i uwolnij swoją wyobraźnię, aby wymyślić o wiele więcej! W zestawie znajduje się 48 części oraz ilustrowana instrukcja obsługi pełna przydatnych wskazówek. Kolor: Wielokolorowy Licencja: Brak

48,90 zł
44,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
36
Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach
Dostępny
485 szt.

Nie znajdziesz w tej książce porad dietetycznych ani praktycznych wskazówek jak być piękną i młodą. Nie dostarczy ci ona prostych wzruszeń nad bolesnym losem osób, których ciała nie przystają do kanonu. Nie ma tu też historii cudownych metamorfoz przeprowadzanych pod okiem armii specjalistów i zapewniających rozrywkę milionom widzów popularnych reality-shows. Zamiast tego dowiesz się, jak to jest być grubą w świecie, który grubości nienawidzi, skąd się biorą uprzedzenia, na czym polega fat fobia i jakie są jej skutki. Nagradzana reporterka Maria Mamczur oddaje głos osobom, które dyskryminacji doświadczają na własnym ciele. Wspólnie z bohaterkami książki zastanawia się, jak w takim świecie wywalczyć miejsce dla siebie.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
37
Uczę się bawiąc. Kształty i kolory 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się bawiąc. Kształty i kolory 2
Clementoni
Dostępny
61 szt.

Duże elementy i plastikowe foremki, bezpieczne i wytrzymałe, zaprojektowane tak, aby dzieci mogły się nimi z łatwością posługiwać. Rozwija zdolności logicznego myślenia, pobudza spostrzegawczość i koncentrację, wyobraźnię i kreatywność. Gra zawiera 4 plansze, 16 kartonowych elementów, 16 plastikowych foremek.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

1 osoba kupiła
38
Gramatyka i Słownik Pre-Inter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
39
Uczę się bawiąc. Mamy i ich dzieci 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się bawiąc. Mamy i ich dzieci 2
Clementoni
Dostępny
306 szt.

Gra edukacyjna z dużymi elementami opracowanymi specjalnie pod kątem najmłodszych graczy. Zazębiające się elementy i wcięcia umożliwiają autokorektę. Rozwija zdolności logicznego myślenia, pobudza spostrzegawczość i koncentrację, wyobraźnię i kreatywność.Gra zawiera duże, laminowane elementy.

24,90 zł
21,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,99 zł

1 osoba kupiła
40
Minecraft. Zestaw 18 figurek. Seria 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Zestaw 18 figurek. Seria 7
Jada Toys, Minecraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Metalowe figurki kolekcjonerskie stworzone na bazie popularnej gry komputerowej Minecraft. Zestaw zawiera 18 postaci z serii 7, które z pewnością zachwycą każdego fana. Wysokość figurek 4 cm.

132,90 zł
119,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,29 zł

1 osoba kupiła
41
Chłopak z Warszawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopak z Warszawy
Dostępny
14 szt.

Niezwykle ciekawy obraz Polski tuż przed wybuchem wojny i w czasie jej trwania oczami nastolatka! Jesienią 1944 Andrzej Borowiec, w dwóch lewych butach i lamowanym aksamitem smokingu, kulejąc, wmaszerował do niemieckiego obozu jenieckiego. Trzy tygodnie wcześniej został dwukrotnie ranny. W obozie opatrzył go wzięty do niewoli brytyjski lekarz. Andrzej, który właśnie skończył szesnaście lat, ocalał z powstania warszawskiego. Ubrany jak wielu powstańców w zdobyczną „panterkę” SS, przez dwa miesiące brał udział w krwawych walkach ulicznych w stolicy Polski. Walczył w Batalionie „Zośka”, przeżył koszmar kanałów. Wspomnienia Andrzeja Borowca nie ograniczają się wyłącznie do okresu powstania warszawskiego. Urodzony w 1928 roku, syn pułkownika Wojska Polskiego opisuje barwne dzieciństwo w latach trzydziestych, pierwsze dni wojny w oblężonym Lwowie, wstąpienie w szeregi konspiracji, udział w powstaniu i wreszcie krótki powojenny epizod tajnego emisariusza. Dzięki tej niezwykłej relacji możemy wraz z Autorem przeżyć historię, poznać smak zwycięstw i gorycz klęski. Chłopak z Warszawy to niezrównana opowieść o przetrwaniu i oporze podczas jednego z najbardziej wstrząsających wydarzeń drugiej wojny światowej, przywołana przez człowieka należącego do nielicznej już grupy żyjących weteranów heroicznego polskiego lata. Andrzej Borowiec dedykuje swoją książkę wszystkim chłopakom z Warszawy – „szczególnie tym, którym nie dane było dorosnąć”.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
42
Mag. Tom 1. Papierowy Mag - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mag. Tom 1. Papierowy Mag
Dostępny
31 szt.

Wciągające fantasy w steampunkowym wydaniu! Wkrocz do świata magów, w którym wszystko jest możliwe. Miej się jednak na baczności. Ceony Twill całe swoje życie marzyła o tym, aby zostać Wytapiaczem – specjalistką od magii metalu. Zdeterminowana ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff z wyróżnieniem. Nie tak wyobrażała sobie jednak dalszy rozwój kariery. Okazuje się, że brakuje magów władających magią papieru. Wobec tego szkoła musi wyznaczyć jedną osobę, która zostanie skierowana na staż do papierowego maga, by kontynuować specjalizację pod jego czujnym okiem. Takim sposobem ambitna, choć zrezygnowana Ceony trafia do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Dzięki niemu zaczyna jej się podobać wizja zostania Składaczem. Jednak dobra passa nie trwa długo. Ceony szybko przekonuje się, że istnieje też magia zakazana. Jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza. Od teraz młoda praktykantka jest zdana tylko na siebie. Zaczyna niebezpieczną walkę z nieznanymi wcześniej mocami.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
43
Zęby. Trefliki i dobre nawyki. Rodzina Treflików - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zęby. Trefliki i dobre nawyki. Rodzina Treflików
Dostępny
107 szt.

Trefliki o higienie zębów wiedzą już całkiem sporo. Sięgają po swoje szczoteczki, używają odpowiedniej pasty i takiej dłuuugiej nici dentystycznej. Mają nawet specjalną, tęczową klepsydrę, która odmierza czas szczotkowania! Zęby Treflików są bezpieczne - mają opiekę stomatolożki, Pani Dziąsełko, oraz nieustraszonych Zębowych Strażników - rodziców, którzy zawsze chętnie odpowiedzą na kilka, no, może kilkanaście pytań: Co nocą dzieje się w naszej buzi? Ile mamy zębów? Dlaczego trzeba chodzić do dentysty? Co trzeba jeść, by zęby były zdrowe? Czy dzidziusie też muszą myć zęby? Czy wibrujące szczoteczki są magiczne? Czy jamę ustną trzeba płukać wodą? I co z tymi mleczakami ? czy kiedyś odrosną?

32,99 zł
25,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,59 zł

1 osoba kupiła
44
Jajo na sznurku ażurowe 18cm.w siatce  HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
45
Enola Holmes. Tom 6. Sprawa tajemniczego zniknięcia księżnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enola Holmes. Tom 6. Sprawa tajemniczego zniknięcia księżnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Finałowy tom serii o przygodach Enoli Holmes! Gdzie jest księżna del Campo? Kolejna sprawa młodej detektywki wymaga od niej nie lada sprytu, wyjątkowych umiejętności i empatii. A depczący jej po piętach Sherlock wpada na nowy pomysł, jak odnaleźć niesforną pannę, która ciągle umyka braciom… Do rodzinnej posiadłości Sherlocka Holmesa dostarczono tajemniczy pakunek. Sherlock przybywa do domu, wezwany przez zarządcę, jednak nie otwiera przesyłki, bo jest przeznaczona dla jego młodszej siostry Enoli. Problem w tym, że nikt nie wie, gdzie ona jest… Gdy Sherlock poszukuje Enoli, ta angażuje się w sprawę zaginionej księżnej Blanchefleur del Campo. Rodzeństwo musi rozwiązać potrójną zagadkę i znaleźć odpowiedzi na pytania: Co się stało z ich matką? Gdzie podziała się lady Blanchefleur? Co ma wspólnego z tą sprawą ich brat Mycroft? Przez poprzednie pięć tomów niesamowicie zżyliśmy się z Enolą i wspieraliśmy ją w jej buncie. Z zapartym tchem śledziliśmy jej poczynania, kiedy starała się nawiązać kontakt z zaginioną matką i jednocześnie umknąć braciom – Sherlockowi i Mycroftowi. W wyczekiwanym, szóstym tomie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. „Jako młode dziewczę wyobrażałam sobie siebie jako superbohaterkę, ale brakowało mi kostiumu. Gdybym dziś była nastolatką, to miałabym gotowy wzór, bo Enola Holmes to superbohaterka na miarę przygodowej wyobraźni wszystkich dziewczyn!”. – Justyna Bednarek Ekranizacja pierwszego tomu Enola Holmes i sprawa zaginionego markiza autorstwa Nancy Springer z Millie Bobby Brown w roli tytułowej i Henrym Cavillem jako Sherlockiem jest wielkim hitem Netfliksa. Jesienią 2022 roku detektywka powróci na ekrany w kolejnym filmie. I na koniec dobra wiadomość: to nie koniec przygód! Już wkrótce nowa powieściowa seria przygód Enoli. Czy Wy też nie możecie się jej doczekać?

34,99 zł
25,54 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
46
Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Wiktor Suworow jak zwykle w świetnej formie! Doskonałe uzupełnienie Akwarium - największego hitu Suworowa. Służby specjalne byłego Związku Radzieckiego nieodmiennie budzą fascynację. W swej najnowszej książce Wiktor Suworow opisuje je od podszewki. Były rezydent GRU w Genewie we właściwym sobie gawędziarskim stylu opowiada, jak – krok po kroku – zostawało się szpiegiem. Dowiadujemy się zatem, jak typowano kandydata, jak go kształcono, na jaką placówkę mógł trafić (lepszy Waszyngton czy Pekin – to wcale nie takie oczywiste), jakie zadania mógł tam otrzymywać i jaką rolę w jego życiu odgrywała żona. Poznajemy szczegółowo struktury GRU, sposoby werbowania agentów i zażartą rywalizację z odwiecznym wrogiem, czyli… KGB. Mnóstwo detali, przykłady akcji, także autentycznych – wszystko to sprawia, że Szpieg, czyli… jest swego rodzaju kompendium pracy radzieckich służb specjalnych, a zarazem arcyciekawą lekturą.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
47
Anglia powojenna i jej polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anglia powojenna i jej polityka
Dostępny
57 szt.

Jakie interesy kierują polityką Wielkiej Brytanii? Dlaczego angielscy kapitaliści nie zawsze są sprzymierzeńcami rządu londyńskiego? Dlaczego każdy rząd na Downing Street musi się liczyć z London City? Jak dużą rolę w polityce angielskiej odgrywa masoneria? Czy relacje ze Stanami Zjednoczonymi mają charakter współzawodnictwa czy współpracy? Jak imperium brytyjskie wykorzystywało dla własnych interesów kolejno Polskę, Rosję, Prusy, Cesarstwo Niemieckie i jak potrafiło skłócać inne narody dla własnych korzyści? O wszystkich tych kwestiach pisał niemal 100 lat temu Roman Dmowski. Jak się okazuje, mimo upływu niemal millenium od napisania analizy, nic nie straciła ze swej spostrzegawczości i trafności oceny. „Dziś każdy naród w Europie czuje, że jego losy zależne są w znacznej mierze od polityki angielskiej: od kierunku, jaki ona przybierze, od celów, do jakich dążyć będzie. (…) My, Polacy, od chwili, kiedy zaczęliśmy się zbliżać do odbudowania naszego państwa, widzieliśmy, w jak wielkiej mierze powodzenie naszych wysiłków zależy od polityki angielskiej. Odtąd ani na chwilę nie przestawaliśmy i nie przestajemy, często bardzo przykro, odczuwać znaczenia Anglii i potęgi wpływów angielskich. Tym ważniejszą jest dla nas rzeczą politykę angielską rozumieć. (…) Sfera naszych interesów i naszych działań daje nam w bardzo skromnym zakresie sposobność do bezpośredniego zetknięcia się z Anglią i przyjrzenia się bliżej mechanizmowi jej polityki. (…) Nie mam też, kreśląc uwagi poniższe, ambitnego zamiaru wyłożenia systemu polityki angielskiej, przedstawienia wszystkich głównych jej zagadnień i trudności. Czuję się zdolnym do wskazania tylko niektórych zagadnień, mających, moim zdaniem, wielkie dla przyszłości znaczenie. (…) Chciałbym tą drogą zachęcić ludzi młodszych do gruntownego zajęcia się tym przedmiotem. Jest to wielką koniecznością, bo przy dzisiejszym układzie międzynarodowym polityka zewnętrzna Polski nie może stać się polityką na dalszą metę, polityką wielkopaństwową, jeżeli nie będzie rozumiała położenia Anglii, motywów i celów polityki angielskiej”. Fragment książki

19,01 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,02 zł

1 osoba kupiła
48
Koło do pływania River run 1 czerwone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło do pływania River run 1 czerwone
Intex, Inna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Koło do pływania w kolorze czarno-biało-czerwonym, cechuje się doskonałą odpornością na uszkodzenia. Koło posiada specjalne uchwyty na ręce, wygodne oparcie na plecy oraz siateczkę we wnętrzu. Dzięki niej w kole wygodnie się siedzi, nie tracąc przy tym możliwości przyjemnego moczenia się w wodzie. Produkt jest lekki, a specjalne zawory sprawiają, że w prosty i szybki sposób można je nadmuchać oraz spuścić z niego powietrze. Koło wykonane zostało z grubego, bardzo wytrzymałego materiału PVC średnica koła 135 cm. W zestawie łatka naprawcza. Kolor: czerwony Licencja: Brak

134,90 zł
128,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,74 zł

1 osoba kupiła
49
Begin Again - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Begin Again
Dostępny
1085 szt.

On ustanawia zasady – a ona łamie każdą po kolei. Zacząć od nowa – to największe marzenie Allie Harper, dlatego przyjeżdża na studia do Woodshill. I dlatego nie jest zachwycona, gdy musi wynająć mieszkanie razem z zarozumiałym buntownikiem Kadenem. Kaden White jest co prawda bardzo atrakcyjny, ale tak nieznośny, że Allie nie ma najmniejszej ochoty mieszkać z nim pod jednym dachem. Zwłaszcza gdy Kaden przedstawia jej listę zasad obowiązujących w mieszkaniu, z czego najważniejsza brzmi: między nimi nigdy do niczego nie dojdzie. Allie jednak szybko dostrzega, że za surową fasadą Kadena kryje się o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. I im lepiej go poznaje, z tym większym trudem ignoruje narastające między nimi napięcie…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
50
Rzeczywisty beneficjent a podatek u źródła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczywisty beneficjent a podatek u źródła
Dostępny
2 szt.

„Autor próbuje udowodnić, że to nie koncepcja rzeczywistego beneficjenta służy do przeciwdziałania nadużyciom umów o UPO i unijnych dyrektyw, lecz klauzule GAAR, PPT i LOB. W monografii tej Autor zauważa, że właściwa funkcja koncepcji rzeczywistego beneficjenta (funkcja alokacyjna) prowadzi do zapewnienia właściwego zastosowania umów o UPO oraz unijnych dyrektyw, eliminując podwójne opodatkowanie tylko wtedy, gdy może ono wystąpić ze względu na alokację dochodu z państwa źródła do państwa rezydencji. Realizuje ona zatem cele umów o UPO i unijnych dyrektyw na moment ich stosowania niezależnie od intencji podmiotu, który ją stosuje, i jej adresatów. Natomiast funkcja antyabuzywna, będąc funkcją niewłaściwą, może prowadzić do podwójnego opodatkowania, znacząco redukować ochronę i przewidywalność w stosowaniu umów o UPO oraz unijnych dyrektyw, destabilizować ich funkcjonalność. Ponadto realizuje ona intencje indywidualnego, krajowego ustawodawcy. Niestety ta ostatnia dominuje w podejściu organów podatkowych. Rodzi też obawy u Autora, że może także zdominować podejście sądów administracyjnych. Tymczasem koncepcja rzeczywistego beneficjenta nie jest quasi-klauzulą GAAR albowiem w jej treści brak jest przesłanek nadużycia" – z przedmowy, Dagmara Dominik-Ogińska Publikacja zawiera m.in. porównanie koncepcji rzeczywistego beneficjenta z klauzulami antyabuzywnymi oraz analizę najnowszych zmian w Modelu Konwencji OECD z 2017 r. i Komentarzu do tego Modelu, a także nowelizacji w polskim ustawodawstwie,wprowadzonych m.in. przez „Polski Ład”, w tym: • nowej, mniej korzystnej dla podatników, definicji rzeczywistego właściciela, mającej także znaczenie dla nowego sposobu opodatkowania zwanego „podatkiem od przerzuconych dochodów” (diverted profits tax), • kontrowersyjnego zawężenia mechanizmu pay & refund w podatku u źródła, • kryteriów dochowania należytej staranności. W opracowaniu zawarto analizę blisko 20 przełomowych wyroków krajowych, unijnych i międzynarodowych w sprawach podatkowych dotyczących ustalania statusu rzeczywistego beneficjenta, ukazującą, jaka jest percepcja koncepcji rzeczywistego beneficjenta przez sądy w konkretnych stanach faktycznych. Odnosi się ona m.in. do słynnych wyroków duńskich TSUE z 2019 r. oraz zastosowania wytycznych interpretacyjnych z tych wyroków przed sądy krajowe w wyrokach z lat 2020–2021.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

1 osoba kupiła
51
Baśnie śnieżnego lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie śnieżnego lasu
Dostępny
78 szt.

Pięknie opowiedziana, inspirowana rosyjskim folklorem baśń o dziewczynce, która musiała znaleźć w sobie nadludzką siłę, aby wyruszyć w podróż do poznania prawdy o sobie. Nowa opowieść Sophie Anderson, autorki Domu na kurzych łapach. Kiedy Janka była dzieckiem, znaleziono ją w lesie tuż przy jaskini niedźwiedzicy. Dziś dziewczynka wzrostem i siłą przewyższa nie tylko swoich rówieśników, ale nawet niektórych dorosłych. Dlatego zyskała przydomek Janka Niedźwiedzica. Pewnego dnia spostrzega, że jej nogi zamieniły się w… łapy niedźwiedzia! Aby odkryć, dlaczego tak się stało, musi poznać tajemnicę swojego pochodzenia. Postanawia wyruszyć do Śnieżnego Lasu, ponieważ czuje, że tam odkryje prawdę. Czy z pomocą przyjaciół, mimo wielu przeciwności, uda jej się dowiedzieć, kto rzucił na nią niedźwiedzią klątwę, i z powrotem powrócić do ludzkiego świata?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
52
Magiczne kryształy. Proste rytuały na szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne kryształy. Proste rytuały na szczęście
Dostępny
43 szt.

Jeden kryształ – wiele możliwości! Zastanawiasz się, jak wprowadzić pozytywną energię do swojego życia? A może chcesz się dowidzieć, jak naprawić relacje z bliskimi lub nawiązać więź ze swoim pupilem? Wystarczy jeden kryształ, by zadziała się magia. Richard Webster, autor wielu bestsellerów, stworzył prosty i inspirujący przewodnik po pracy z kryształami. Niezależnie od tego, jaki kamień znajdzie się w twoich rękach, poznasz aż pięćdziesiąt zastosowań, dzięki którym między innymi: - uwolnisz się od stresu, - poprawisz pamięć i koncentrację, - poradzisz sobie z trudnymi emocjami, - zwiększysz swoją motywację oraz silę woli. W książce znajdziesz również parę dodatków na temat różnorodnych kamieni, ich kolorów i zastosowań.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
53
Leviathan LP GOLD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leviathan LP GOLD, Winyl
Mastodon, Relapse Records
Dostępny
11 szt.

01. Blood And thunder 02. I Am Ahab 03. Seabeast 04. Island 05. Iron Tusk 06. Megalodon 07. Naked Burn 08. Aqua Dementia 09. Hearts Alive 10. Joseph Merrick

128,90 zł
122,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,44 zł

54
Remission LP GOLD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Remission LP GOLD, Winyl
Mastodon, Relapse Records
Dostępny
12 szt.

A1.Crusher Destroyer A2.March Of The Fire Ants A3.Where Strides The Behemoth B1.Workhorse B2.Ol'e Nessie B3.Burning Man C1.Trainwreck C2.Trampled Under Hoof C3.Trilobite D1.Mother Puncher D2.Elephant Man

149,90 zł
142,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,49 zł

55
Gorsza od szatana. Zbrodnie Germanidy Szykowicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorsza od szatana. Zbrodnie Germanidy Szykowicz
Niedostępny
Brak

Morderczyni, złodziejka, oszustka, manipulatorka. Przebiegła i okrutna. Wampirzyca z Kresów. Germanida Szykowicz wraz ze Stanisławem Zbońskim siali przerażenie wśród mieszkańców II Rzeczypospolitej. Odbierali życie biednym i bogatym. Kobietom i mężczyznom. Nikt nie był bezpieczny. Ich zbrodnicza fantazja nie miała granic. To znaczy jej zbrodnicza fantazja. Bo to w umyśle Germanidy rodziły się okrutne scenariusze, które jej partner wprowadzał w czyn. Razem z Germanidą i Stanisławem wędrujemy od miasta do miasta, od zbrodni do zbrodni, od sądu do sądu. Bo złapano ich – i to nie raz. I sądzono także nie raz. I nie raz się sprawiedliwości wymykali. Jarosław Molenda zabiera nas w podróż po Kresach. Tych nieznanych – pogrążonych w biedzie i zbrodni, nękanych konfliktami, chaosem i bezprawiem. Kresach, które zrodziły najaktywniejszą parę polskich morderców II Rzeczypospolitej.

46,99 zł
36,18 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

56
Skandar i Złodziej Jednorożców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skandar i Złodziej Jednorożców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Wkrocz w zapierający dech w piersiach świat bohaterów i dzikich jednorożców w pierwszej książce z niecierpliwie oczekiwanej epickiej sagi przygodowej fantasy dla fanów Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona. Okrzyknięty jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów w tym roku, debiut A.F.Steadman wywołuje ogromne zainteresowanie, a światowa premiera zaplanowana jest w 38 językach! Warto dodać, że już trwają prace nad ekranizacją przez Sony Pictures! Jednorożce nie należą do świata bajek, pojawiają się w koszmarach, które z bijącym sercem budzą Cię w ciemności nocy… Zaciekłe bestie mogą być tylko ujarzmione przez wybranych. Trzynastoletni Skandar Smith zawsze chciał być jeźdźcem jednorożca. Być jednym z niewielu szczęśliwców wybranych do związania się z nim na całe życie; trenowania i ścigania się o chwałę; bycia bohaterem. Ale gdy marzenie Skandara ma się spełnić, sprawy zaczynają przybierać bardziej niebezpieczny obrót, niż mógł sobie wyobrazić. Mroczny i potężny wróg ukradł najpotężniejszego jednorożca na wyspie – a gdy zagrożenie staje się coraz bliższe, Skandar odkrywa tajemnicę, która może na zawsze rozbić jego świat na kawałki… Będzie zmuszony zmierzyć się z przeszłością, by chronić najbliższych. Przygotujcie się na niezwykłych bohaterów, magię żywiołów, podniebne bitwy, pradawne tajemnice, emocjonujące wyścigi i przerażające jednorożce w tej fantastycznej przygodowej serii, która przyprawi Was oszybsze bicie serca!

44,99 zł
32,84 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

57
25th Anniversary - Live In Amsterdam LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25th Anniversary - Live In Amsterdam LP, Winyl
Toto, Edel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Tracklist Plaat 1 1. Toto - Girl Goodbye 2. Toto - Goodbye Elenore 3. Toto - Child's Anthem 4. Toto - I'll Supply the Love 5. Toto - Gift With a Golden Gun 6. Toto - While My Guitar Gently Weeps 7. Toto - Bodhisattva 8. Toto - Africa 9. Toto - Rosanna Tracklist Plaat 2 1. Toto - Waiting For Your Love 2. Toto - Georgy Porgy 3. Toto - Lion 4. Toto - Hydra 5. Toto - English Eyes 6. Toto - Till the End 7. Toto - I Won't Hold You Back 8. Toto - Afraid of Love 9. Toto - Hold the Line 10. Toto - Home of the Brave

121,90 zł
109,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,19 zł

58
Dzieci zapomniane przez Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci zapomniane przez Boga
Dostępny
40 szt.

Masterton powraca i mrozi krew w żyłach swoich fanów! Bohaterowie Wirusa znowu w akcji! Do londyńskiego szpitala trafia młoda kobieta z ostrymi bólami brzucha. Okazuje się, że jest w ciąży. Niestety badanie wykazuje bardzo poważną deformację płodu. Wbrew logice i współczesnej wiedzy medycznej nowo narodzony płód żyje… Podobnie zniekształcone płody pojawiają się także w innych szpitalach… Gemma Bright, pracownica firmy nadzorującej system kanalizacyjny Londynu, dokonując ze swoją ekipą inspekcji jednego z kanałów, jest świadkiem niewytłumaczalnych zjawisk. W panującym zamieszaniu ginie jej przełożony. Po pewnym czasie ktoś natrafia na jego potwornie okaleczone ciało Detektywi Dżamila Patel i Jerry Pardoe znów łączą siły, by powiązać koszmar z kanałów ze sprawą okaleczonych płodów. Czy uda im się rozwiązać ponurą zagadkę i ocalić Londyn przed katastrofą?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

59
Temperówka igloo 1 otwór dla leworęcznych 1 szt. mix blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka igloo 1 otwór dla leworęcznych 1 szt. mix blister
Maped
Dostępny
3 szt.

Plastikowe temperówki o ergonomicznym kształcie z transparentnym pojemnikiem na ścinki. Jeden otwór, wersja dla leworęcznych. Uwaga: mix 3 kolorów: różowy, zielony, niebieski. Wysyłka koloru losowa.

8,99 zł
60
Gumka zenoa pastel obrotowa blister 1 szt. mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka zenoa pastel obrotowa blister 1 szt. mix
Maped
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Gumka ZENOA PASTEL w plastikowej, obrotowej obudowie, która całkowicie chroni gumkę przed zabrudzeniem. Nowoczesny design. Gumka nie zawiera PVC, bardzo skutecznie wymazuje na wszystkich rodzajach papieru. Blister 1 sztuka. Uwaga: gumka dostępna w kolorach pastelowych: turkusowy, różowy i fioletowy. Wysyłka koloru losowa.

13,99 zł
Powiadomienie
61
Atma DELUXE VERSION, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atma DELUXE VERSION, CD
Yob, Relapse Records
Dostępny
20 szt.

1. Prepare The Ground 2. Atma 3. Before We Dreamed Of Two 4. Upon The Sight Of The Other Shore 5. Adrift In The Ocean

68,90 zł
65,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,44 zł

62
Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry
Dostępny
109 szt.

W 2014 roku Reni Eddo-Lodge, brytyjska dziennikarka i blogerka, opublikowała na Facebooku post zatytułowany Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry. Napisała w nim, że ma już dość wyjaśniania białym ludziom, jak czują się osoby o innym kolorze skóry, ma dość ich reakcji – od znudzenia i niezrozumienia po agresję. Ci, którzy sądzą, że biały kolor skóry jest „naturalny”, nie są w stanie pojąć, na czym polega rasizm, zwłaszcza ten ukryty, strukturalny. Po opublikowaniu postu Reni Eddo-Lodge została zasypana odpowiedziami zarówno białych, jak i ciemnoskórych. Jedni jej dziękowali, że otworzyła im oczy, inni, że wypowiedziała to, co sami czują. Książka Reni Eddo-Lodge jest próbą opisania tego doświadczenia w szerszym kontekście – kolonialnej historii Wielkiej Brytanii, ale też różnych współczesnych form dyskryminacji rasowej. Co powinien wiedzieć biały, żeby zrozumieć, jak to jest być kolorowym w dzisiejszym świecie? Autorka pisze o własnych doświadczeniach, przytacza prace badaczy, nie pomija żadnego z ważnych aspektów rasizmu; pokazuje jego korzenie, pisze o uprzywilejowaniu białych, rasizmie strukturalnym i o czarnym feminizmie.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
63
Moje pierwsze 100 słów. Sztuka. 2+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów. Sztuka. 2+
Dostępny
236 szt.

Nowość z bestsellerowej serii „Moje pierwsze 100 słów”! Książeczka małego dziecka do nauki nowych słów i pojęć oraz zdobywania wiedzy o otaczającym świecie ujętej tematycznie w barwnych ilustracjach. Przeznaczona dla dzieci w wieku 2+. Teraz czas na wprowadzenie w świat sztuki! 24 strony książeczki podzielone są na grupy tematyczne, pozwalając dziecku na poznanie ponad 100 prostych słów i pojęć związanych ze sztuką, jak: malarstwo i warszat artysty, muzyka i taniec, kino i fotografia, teatr i literatura, znani artyści i słynne dzieła sztuki, podstawowe style w sztuce i architekturze… oraz wiele innych, które sprawią, że dziecko zacznie odkrywać sztukę oraz rozwijać artystyczną wrażliwość! Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, pięknie i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

64
Dokumentacja pracownicza. Wzory. Komenta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
179,00 zł
161,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

65
Live In North America LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In North America LP, Winyl
Suffocation, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

2LP: Side A 01. Thrones Of Blood (Live) 02. Effigy Of The Forgotten (Live) 03. Funeral Inception (Live) Side B 01. Pierced From Within (Live) 02. Surgery Of Impalement (Live) 03. Dismal Dream (Live) 04. Jesus Wept (Live) Side C 01. As Grace Descends (Live) 02. Liege Of Inveracity (Live) 03. Breeding The Spawn (Live) Side D 01. Catatonia (Live) 02. Souls To Deny (Live) 03. Infecting The Crypts (Live)

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

66
Le Manuscrit De Madame Theobon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
Powiadomienie
67
Licht Der Welt A Christmas Promenade, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
58,90 zł
68
Clavier-Ubung II Chaconne Hamada, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clavier-Ubung II Chaconne Hamada, CD
Bach, Harmonia Mundi
Dostępny
7 szt.

Toccata In D Major, BWV 912, BC L143 Italian Concerto In F Major, BWV 971, BC L7, Op. 2 I. Allegro II. Andante III. Presto Overture In The French Style In B Minor, BWV 831, Op. 2 I. Ouverture II. Courante III. Gavottes I & II IV. Passepieds I & II V. Sarabande VI. Bourrées I & II VII. Gigue VIII. Écho Violin Partita No. 2 In D Minor, BWV 1004: V. Ciaccona

52,90 zł
69
Rachmaninoff, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachmaninoff, CD
JEAN-PAUL GASPARIAN, Harmonia Mundi
Dostępny
17 szt.

1. Vocalise, transcription for piano, Op. 34/14 2. Moments musicaux (6) for piano, Op. 16 3. Prelude for piano No. 21 in B minor, Op. 32/10 4. Prelude for piano No. 5 in D major, Op. 23/4 5. Piano Sonata No. 2 in B flat minor, Op. 36

52,90 zł
70
The String Quartets & String Quintet No 2 Dudok Quartet Maijala, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
71
Infinite London Philharmonic Orchestra Ullen Svarfvar, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
72
To Scarlatti Biddau, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To Scarlatti Biddau, CD
Scarlatti, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak

DISC 1: 1. * Aparte - Scarlatti to Scarlati - Biddau 2. Sonata in G Major K. 13 (F.529): Presto 3. Sonata in G Major K. 523 (F.467): Allegro 4. Sonata in G minor K. 8 (F.524): Allegro 5. Sonata in G minor K. 450 (F.396): Allegrissimo 6. Sonata in G Major K. 259 (F.207): Andante 7. Sonata in D Major K. 29 (F.545): Presto 8. Sonata in D Major K.96 (F.62): Allegrissimo 9. Sonata in B minor K. 173 (F.123): Allegro 10. Sonata in B minor K. 377 (F.323): Allegrissimo 11. Sonata in F minor K. 69 (F. 29): - 12. Sonata in F minor K. 387 (F.333): Veloce E Fugato 13. Sonata in G minor K. 31 (F.53): Allegro 14. Sonata in D minor K. 434 (F.380): Andante 15. Sonata in D minor K. 444 (F.390): Allegrissimo 16. Sonata in F Major K. 446 (F.392): Pastorale Allegrissimo 17. Sonata in F Major K. 525 (F.469): Allegro DISC 2: 1. * Hans Von Bülow's Anthology 2. * Suite in G Major 3. I. Preludio: Allegro Con Brio [Alessandro Scarlatti] 4. II. Toccata: Allegro Con Brio, Quasi Presto [K. 13] 5. III. Sarabande: Moderato, Ma Deciso [K. 8] 6. IV. Burlesca: Allegretto Con Moto [K. 450] 7. V. Menuetto: Andantino Grazioso [K. 259] 8. VI. Gigue: Allegro Molto [K. 523] 9. * Suite in F minor 10. I. Sonata: Allegro Con Brio [K. 31] 11. II. Fuga: Maestoso [Alessandro Scarlatti] 12. III. Courante: Allegro Moderato [K. 69] 13. IV. Capriccio: Molto Allegro [K. 387] 14. V. Siciliano: Andantino [K. 446] 15. VI. Scherzo: Vivace [K. 525] 16. * Suite in D Major 17. I. Sonata: Presto [K. 29] 18. II. Courante: Moderato [K. 434] 19. III. Capriccio: Molto Allegro [K. 444] 20. IV. Bourrée: Allegro [K. 377] 21. V. Gavotte: Moderato [K. 173] 22. VI. Gigue: Vivace [K. 96]

62,90 zł
Powiadomienie
73
Fanny & Felix Mendelssohn, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fanny & Felix Mendelssohn, CD
Trio Chausson, Harmonia Mundi
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Fanny Hensel-Mendelssohn. Piano Trio In D Minor Op.11 - I. Allegro Molto Vivace 2. Fanny Hensel-Mendelssohn. Piano Trio In D Minor Op.11 - II. Andante Espressivo 3. Fanny Hensel-Mendelssohn. Piano Trio In D Minor Op.11 - III. Lied Allegretto 4. Fanny Hensel-Mendelssohn. Piano Trio In D Minor Op.11 - IV. Allegretto Moderato 5. Felix Mendelssohn. Piano Trio No.1 In D Minor Op.49 - I. Molto Allegro Ed Agitato 6. Felix Mendelssohn. Piano Trio No.1 In D Minor Op.49 - II. Andante Con Moto Tranquillo 7. Felix Mendelssohn. Piano Trio No.1 In D Minor Op.49 - III. Scherzo Leggiero E Vivace 8. Felix Mendelssohn. Piano Trio No.1 In D Minor Op.49 - IV. Finale Allegro Assai Appassionato

58,90 zł
74
How Is It That I Should Look At The Stars, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Is It That I Should Look At The Stars, CD
The WEATHER STATION, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1.Marsh 2.Endless Time 3.Taught 4.Ignorance 5.To Talk About 6.Stars 7.Song 8.Sway 9.Sleight Of Hand 10.Loving You

75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

75
Fleuves De L Ame, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fleuves De L Ame, CD
HOUEIDA HEDFI, Phantasy Sound / Pias
Dostępny
5 szt.

1 Souffles Du Nil 2 Namami Gange (Obéissance Au Gange) 3 Envol Du Mékong 4 Appel Du Danube 5 Baisers Amers De L'euphrate 6 Les Cloches De Yamuna 7 Echos De Medjerda 8 Cheminement Du Tigre

58,90 zł
76
Phanerozoic Live LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Phanerozoic Live LP BLACK, Winyl
The OCEAN, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Side A 1.The Cambrian Explosion 2.Cambrian 3.Ordovicium 4.Silurian Side B 1.Devonian 2.Carboniferous 3.Permian Side 2 : Phanerozoic Ii: Live At Roadburn Redux Side C 1.Triassic Side D 1.Jurassic | Cretaceous Side E 1.Palaeocene 2.Eocene 3.Oligocene Side F 1.Miocene | Pliocene 2.Pleistocene

315,90 zł
290,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 25,27 zł

77
Brahms. Piano Trios 2 & 3, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brahms. Piano Trios 2 & 3, CD
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Brahms: Piano Trio No.2 in C Major, Op. 87 I. Allegro 2. Brahms: Piano Trio No.2 in C Major, Op. 87 II. Andante Con Moto (Tema Con Variazione) 3. Brahms: Piano Trio No.2 in C Major, Op. 87 III. Scherzo. Presto. Trio: Poco Meno Presto 4. Brahms: Piano Trio No.2 in C Major, Op. 87 IV. Finale. Allegro Giocoso 5. Brahms: Piano Trio No.3 in C minor, Op. 101 I. Allegro Energico 6. Brahms: Piano Trio No.3 in C minor, Op. 101 II. Presto Non Assai 7. Brahms: Piano Trio No.3 in C minor, Op. 101 III. Andante Graziano 8. Brahms: Piano Trio No.3 in C minor, Op. 101 IV. Finale. Allegro Molto

52,90 zł
Powiadomienie
78
Autograph, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autograph, CD
ORTIZ, JOELL, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

1.In My Feelings 2.Uncle Chris Car 3.Housing Authority 4.One Day 5.Masked Up 6.Sincerely Yours 7.OG 8.Lifeline 9.Goin' Thru It 10.Holy Ghost 11.Therapeutic 12.Love Is Love 13.Doors Up

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

79
In Order To Know You, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Order To Know You, CD
Deep Throat Choir, Bella Union / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Alchemilla 2. Firefly 3. Picturing 4. Uvas 5. Lighter 6. Tremelo Train 7. Patience 8. Camille 9. In Order to Know You 10. Unstitching 11. Field of Not Knowing

58,90 zł
80
Et Toc, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Et Toc, CD
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Un Beau Petit Couteau 2. ET TOC #1 „Je crois bien que c'était une femme” 3. Une Loreleï, made in Croix du Sud 4. ET TOC #2 „J'ai menti” 5. J'ai pas vu un Ange 6. ET TOC #3 „C'est pas beau de dire n'importe quoi” 7. C'est l'Enfant 8. Docteur! 9. ET TOC #4 „Je crève” 10. Conversations dans le noir 1. Du bon usage de la virgule 11. Conversations dans le noir 2. Comment naissent les liaisons 12. Conversations dans le noir 3. Points, à la ligne

52,90 zł
81
Marie Weine nicht Eisler - Brecht - Finzi, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
82
A Perfect Light, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Perfect Light, CD
40 WATT SUN, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.27

Perfect Light 1.Reveal 2.Behind My Eyes 3.Until 4.Colours 5.The Spaces In Between 6.Raise Me Up 7.A Thousand Miles 8.Closure Live At United Reformed Church 1.Colours 2.Carry Me Home 3.Marazion 4.Restless

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

83
Heavenly Remixes 3 & 4, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heavenly Remixes 3 & 4, CD
V/A, Heavenly / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

1.he World According to Sly & Lovechild (Andrew Weatherall Soul of Europe Mix) 2.Beehive (Andrew Weatherall Dub) 3.Weekender (Audrey Is a Little Bit More Partial Mix) 4.Chwyldro (Andrew Weatherall Remix) 5.Only Love Can Break Your Heart (A Mix of Two Halves) 6.Bubblegum (Andrew Weatherall Remix) 7.Conquistador (Sabres of Paradise No. 3 Mix) 8.Sugar Tastes Like Salt (Andrew Weatherall Tastes Like Dub Mix Pt.1 - Live Bass) 1.Dance Your Life Away (Andrew Weatherall Remix) 2.Heart Failed (In the Back of a Taxi) (Two Lone Swordsmen Dub) 3.Compulsion (Andrew Weatherall Remix) 4.Dead & Gone (Andrew Weatherall Remix) 5.Out the Window (Andrew Weatherall Remix) 6.Gandhi (Andy Weatherall Remix II) 7.Bonita Manana (Sabres of Paradise Remix) 8.Devils Angels (Andrew Weatherall Remix)

58,90 zł
Powiadomienie
84
Bobby Weir And Wolf Bros Live In Colorado, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

85
American Band, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
American Band, CD
Truckers Drive-By, Ato / Pias
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Ramon Casiano 2. Darkened Flags On The Cusp Of Dawn 3. Surrender Under Protest 4. Guns Of Umpqua 5. Filthy And Fried 6. Sun Don't Shine 7. Kinky Hypocrite 8. Ever South 9. What It Means 10. Once They Banned Imagine 11. Baggage

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

86
The Alien Coast, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Alien Coast, CD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. 3000 Ad Mass 2. Bermejo And The Devil 3. Minotaur 4. Atlas 5. The Last Dance 6. Ghost In Smoke 7. Alien Coast 8. Hunter And His Hounds 9. Tin Man Love 10. Popcorn Ceiling 11. Love Letter From A Red Roof Inn

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

87
The Light At The End Of The Line, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Light At The End Of The Line, CD
IAN, JANIS, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

1.I'm Still Standing 2.Resist 3.Stranger 4.Swannanoa 5.Wherever Good Dreams Go 6.Perfect Little Girl 7.Nina 8.Dancing With The Dark 9.Dark Side Of The Sun 10.Summer In New York 11.The Light At The End Of The Line 12.Better Times Will Come

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

88
Le Cercle De L'Harmonie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Cercle De L'Harmonie, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Johannes Brahms (1833 - 1897): Symphony No. 1 in C Minor, Op. 68: 1. Brahms: Symphony No. 1 in C Minor, Op. 68: I. Un poco sostenuto - Allegro 2. Brahms: Symphony No. 1 in C Minor, Op. 68: II. Andante sostenuto 3. Brahms: Symphony No. 1 in C Minor, Op. 68: III. Un poco allegretto e grazioso 4. Brahms: Symphony No. 1 in C Minor, Op. 68: IV. Adagio - Più andante - Allegro non troppo, ma con brio-Più allegro Violin Concerto in D Major, Op. 77: 5. Brahms: Violin Concerto in D Major, Op. 77: I. Allegro non troppo 6. Brahms: Violin Concerto in D Major, Op. 77: II. Adagio 7. Brahms: Violin Concerto in D Major, Op. 77: III. Allegro giocoso, ma non troppo vivace

58,90 zł
Powiadomienie
89
L'Amor Conjugale, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L'Amor Conjugale, CD
różni wykonawcy, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Lista utworów: 1. L'Amor Conjugale: Sinfonia 2. L'Amor Conjugale, Scena prima: Introduzione "Gira, gira, molinello" (Floreska) 3. L'Amor Conjugale, Scena prima: Allegretto "Vieni qua, vieni qua, figliuola" (Floreska, Peters) 4. L'Amor Conjugale, Scena II: Accompagnato "Sono qua mia cara, addio" (Zeliska, Floreska, Peters) 5. L'Amor Conjugale, Scena II: Cantabile "Caro oggetto d'un affeto il più tenero e contento" (Zeliska, Floreska, Peters) 6. L'Amor Conjugale, Scena II: Allegro "Lo son allegro, io son contento" (Zeliska, Floreska, Peters) 7. L'Amor Conjugale, Scena II: Recitativo "Si Malvino, sta allegro e gia da un pezzo" (Peters, Zeliska, Floreska) 8. L'Amor Conjugale, Scena III: Recitativo "Sempre più son contento" (Peters, Floreska) 9. L'Amor Conjugale, Scena III: Aria "Non so, cosa sia" (Floreska) 10. L'Amor Conjugale, Scena IV: Recitativo "Qui bisogna sbrigarsi" (Peters) 11. L'Amor Conjugale, Scena V, VI, VII: Recitativo "Siate pronti miei fidi" (Moroski) - Mio Signore (Peters) - Un espresso (Moroski, Peters) 12. L'Amor Conjugale, Scena VII: Accompagnato "Qui mi scrive" (Moroski) 13. L'Amor Conjugale, Scena VII: Aria "Ciel, che lessi quel periglio" (Moroski, Peters) 14. L'Amor Conjugale, Scena VIII: Recitativo "Lo vedesti" (Floreska, Zeliska) 15. L'Amor Conjugale, Scena IX: Recitativo "Floreska, ritirati" (Zeliska, Floreska, Peters) 16. L'Amor Conjugale, Scena X: Recitativo "Lode al Cielo, siam soli" (Zeliska, Peters) 17. L'Amor Conjugale, Scena XI: Scena "Si, ne profittero" (Zeliska) 18. L'Amor Conjugale, Scena XII: Recitativo "Lasciami, che ho da fare" (Floreska, Peters) 19. L'Amor Conjugale, Scena XII: Aria "L'oro a un colore" (Peters) 20. L'Amor Conjugale, Scena XIII: Recitativo "Sara ver quel che dice" (Floreska) 21. L'Amor Conjugale, Scena XIV: Scena "Qual notte eterna, spaventosa!" (Amorveno) 22. L'Amor Conjugale, Scena XIV: Aria "Cara immagine adorata" (Amorveno) 23. L'Amor Conjugale, Scena XIV: Accompagnato "Oh Dio, dolce illusione" (Amorveno) 24. L'Amor Conjugale, Scena XV: Recitativo "Animo, ma cos hai Paura" (Zeliska, Peters) 25. L'Amor Conjugale, Scena XV: Romanza "Una moglie sventurata" - Prima stanza (Zeliska, Peters) 26. L'Amor Conjugale, Scena XV: Recitativo "Ma che razza di canzon" (Zeliska, Peters) 27. L'Amor Conjugale, Scena XV: Romanza "Scuopre alfin, che in nera tomba" - Seconda stanza (Zeliska, Peters) 28. L'Amor Conjugale, Scena XV: Trio "Ah qual voce mi sorprende" (Amorveno, Zeliska, Peters) 29. L'Amor Conjugale, Scena XVI: Quartetto "Fra l'orror di questo abisso" (Zeliska, Amorveno, Moroski, Peters) 30. L'Amor Conjugale, Scena XVII: Accompagnato "Ecco tutto perduto" (Zeliska, Amorveno) 31. L'Amor Conjugale, Scena XVII: Duetto "Ah, ti stringo al seno omai" (Zeliska, Amorveno) 32. L'Amor Conjugale, Scena XVIII: Finale - Sestetto "Vendetta, vendetta" (Zeliska, Floreska, Amorveno, Aderlao, Moroski, Peters) 33. L'Amor Conjugale, Scena ultima

68,90 zł
Powiadomienie
90
Geister Duo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
58,90 zł
91
Horn And Piano. A Cor Basse Recital, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horn And Piano. A Cor Basse Recital, CD
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: Horn Sonata In F Major, Op. 17, composed by Ludwig van Beethoven 1.I. Allegro Moderato 2.II. Poco Adagio, Quasi Andante 3.III. Rondo. Allegro Moderato Horn Sonata In F Major, Op. 34, composed by Ferdinand Ries 4.I. Larghetto. Allegro Molto 5.II. Andante 6.III. Rondo. Allegro Horn Concerto No. 1 In E Major, composed by Giovanni Punto 7.I. Allegro Moderato (Arr. For Horn And Piano By Alexander Melnikov) 8.II. Adagio (Arr. For Horn And Piano By Alexander Melnikov) 9.III. Rondeau En Chasse (Arr. For Horn And Piano By Alexander Melnikov) Horn Sonata In E-Flat Major, Op. 28, composed by Franz Danzi 10.I. Adagio. Allegro 11.II. Larghetto 12.III. Allegretto

58,90 zł
92
L'Ame Des Poetes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L'Ame Des Poetes, CD
Guillaume de Chassy, Harmonia Mundi
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Actualités 2. Throughout 3. Adieu chérie 4. Music Is Melody 5. Danse Avec Moi 6. L'âme des poètes 7. L'Etang 8. Verlaine 9. Je Suis Seule Ce Soir 10. Nacht und Träume, D. 827

52,90 zł
93
Y In Dub, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Y In Dub, CD
The Pop Group, Mute / Pias
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Theif Of Fire 2. Snowgirl 3. Blood Money 4. Savage Sea 5. We Are Time 6. Words Disobey Me 7. Don't Call Me Pain 8. Boys From Brazil 9. Don't Sell Your Dreams 10. She Is Beyond Good And Evil

58,90 zł
94
In Plain Sight, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Plain Sight, CD
FRANCIS, NEAL, Ato / Pias
Dostępny
20 szt.

1.Alameda Apartments 2.Problems 3.Can't Stop the Rain 4.D'Artagnan 5.Prometheus 6.Sentimental Garbage 7.Asleep 8.BNYLV 9.Say Your Prayers

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

95
Voltiges, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voltiges, CD
Tristan Pfaff, Harmonia Mundi
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Khatchaturian Danse du Sabre 2. Liapounov Etude transcendante Op. 11 N° 10 "Lezghinka"? 3. Tchaikovski Casse-Noisette Andante maestoso 4. Rachmaninov Polka italienne 5. Saint Saens Danse macabre 6. Matitia Valse Russe 7. Massenet Paraphrase de concert sur La mort de Thais 8. von Vecsey Valse triste 9. Liszt Mephisto Waltz 10. Pere Komitas Printemps

52,90 zł
96
Which Way to Happy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Which Way to Happy, CD
Penelope Isles, Bella Union / Pias
Dostępny
20 szt.

58,90 zł
97
Piano Works Lefebvre, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano Works Lefebvre, CD
Ravel, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Sonatine, M.40 I Modéré II Mouvement De Menuet III Animé Menuet Sur Le Nom De Haydn, M.58 Valses Nobles Et Sentimentales, M.61 Menuet Antique, M.7 Pavane Pour Une Infante Défunte, M.19 Le Tombeau De Couperin, M.68 I Prélude II Fugue III Forlane IV Rigaudon V Menuet VI Toccata

52,90 zł
Powiadomienie
98
19 Valses Chaplin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19 Valses Chaplin, CD
Chopin, Harmonia Mundi
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Chopin: Waltz in E Flat Major, Op.18 'Grande Valse Brillante' 2. Chopin: Three Waltzes, Op.34 Waltz No.1 in a Flat Major 3. Chopin: Three Waltzes, Op.34 Waltz No.2 in a Minor 4. Chopin: Three Waltzes, Op.34 Waltz No.3 in F Major 5. Chopin: Waltz in a Flat Major, Op.42 6. Chopin: Three Waltzes, Op.64 Waltz No.1 in D Flat Major 7. Chopin: Three Waltzes, Op.64 Waltz No.2 in C Sharp minor 8. Chopin: Three Waltzes, Op.64 Waltz No.3 in a Flat Major 9. Chopin: Two Waltzes, Op.69 (Posth.) Waltz No.1 in a Flat Major 10. Chopin: Two Waltzes, Op.69 (Posth.) Waltz No.2 in B minor 11. Chopin: Three Waltzes, Op.70 (Posth.) Waltz No.1 in G Flat Major 12. Chopin: Three Waltzes, Op.70 (Posth.) Waltz No.2 in F minor 13. Chopin: Three Waltzes, Op.70 (Posth.) Waltz No.3 in D Flat Major 14. Chopin: Waltz in E minor, KK Iva/15 (Posth.) 15. Chopin: Waltz in E Major, KK Iva/12 (Posth.) 16. Chopin: Waltz in a Flat Major, KK Iva/13 (Posth.) 17. Chopin: Waltz in E Flat Major, KK Iva/14 (Posth.) 18. Chopin: Waltz in E Flat Major, KK Ivb/10 (Posth.) 19. Chopin: Waltz in a Minor, KK Ivb/11 (Posth.)

58,90 zł
99
Great American Painting LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Great American Painting LP, Winyl
The DISTRICTS, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1. Revival Psalm 2. No Blood 3. Do It Over 4. White Devil 5. Long End 6. Outlaw Love 7. Hover 8. I Want to Feel It All 9. On Our Parting My Beloved

139,90 zł
128,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,19 zł

100
Primordial Waters LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Primordial Waters LP, Winyl
DEAN, JAMAEL, Stones Throw / Pias
Dostępny
5 szt.

106,90 zł
Wróć do góry