hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.03.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 26 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami... (Fulla Horak), na drugim CzuCzu. Biblioteczka malucha (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Psalmy. Komentarze do tekstów biblijnych. Tom 2 (Adam Szustak OP) oraz Balon foliowy, rakieta (61 cm) (Godan).
1
O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami...
Dostępny97 szt.

Gdybyś wiedział jak wyglądają męki czyśćcowe, uczyniłbyś wszystko, by nigdy do Czyśćca nie trafić!Czyściec składa się z nieprzeliczonych, a najrozmaitszych kręgów w tym kręgu głodu, lęku, grozy czy utrapień - opowiada Fulla (Stefania) Horak, Sybiraczka, filozof i mistyczka, której Pan Bóg pozwolił zajrzeć do Czyśćca i Piekła.Dusza, zanim straci w pierwszym Kręgu Czyśćca świadomość całokształtu swego życia, długości czekającej ją kary i jakości wiecznej nagrody, przez cały czas od śmierci do pogrzebu wie, że będzie musiała odpokutować wszystkie winy i odrobić wszystkie zaniedbania. I jakże jest szczęśliwą, że może! Wie już teraz, jak niewspółmiernie lekkim jest najdłuższe i najbardziej przykre nawet życie w porównaniu do jednej choćby chwili spędzonej w Czyśćcu. Z jakąż radością wróciłaby na ziemię, na nędzę, na poniewierkę, na choroby, na poniżenia i jakby je teraz umiała pożytecznie znosić!

37,00 zł
21,09 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 15,91 zł

41 osób kupiło
2
CzuCzu. Biblioteczka malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Biblioteczka malucha
Dostępny128 szt.

Czytanie to wyjątkowy sposób na wspólne spędzenie czasu i odkrycie otaczającego nas świata. Edukacyjny zestaw książeczek porusza tematykę bliską najmłodszym. W środku znajdziecie 4 tytuły: Co czuję, Owoce i warzywa, Moje ciało i Zwierzęta. Pełne uroku ilustracje przedstawiają to, co maluchy lubią i znają z najbliższego otoczenia. Zachęcają do wspólnej lektury i zabawy oraz pokazują, że czytanie to doskonały i rozwijający sposób na spędzanie czasu. Wyjątkowa cecha: edukacyjny zestaw rośnie razem z dziećmi, można go wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Oglądajcie książeczki i nazywajcie razem przedmioty na ilustracjach. Spróbujcie odnaleźć je wokół was. Następnie powtarzajcie dźwięki i róbcie razem śmieszne miny. Wspólna lektura pozwala uporządkować dotychczasową wiedzę, rozwija spostrzegawczość, pamięć i słownictwo. To także znakomity sposób na budowanie wyjątkowej więzi z maluchem. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. W pudełku znajdziecie: • 4 książeczki harmonijki: Co czuję, Owoce i warzywa, Moje ciało, Zwierzęta Długość książeczki: 90 cm Pudełko: 16.5 x 19.0 x 7.0 cm

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

21 osób kupiło
3
Psalmy. Komentarze do tekstów biblijnych. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psalmy. Komentarze do tekstów biblijnych. Tom 2
Dostępny78 szt.

Psalmy (tom drugi) to książka zawierająca komentarze Adama Szustaka OP do Księgi Psalmów. Powstała na podstawie internetowej serii noszącej tytuł „Plaster miodu. Psalmy”, która przez kilka lat z różną częstotliwością ukazywała się na youtube'wym kanale Langusta na palmie, a która następnie została spisana, uporządkowana i nieco poszerzona.Teksty w niej zawarte nie są naukowymi komentarzami do Biblii, ale raczej zapisem osobistych przemyśleń i refleksji autora, które rodziły się podczas modlitwy psalmami. W książce Psalmy (tom drugi) ojciec Adam dzieli się tym, jak Słowo Boże dotyka na co dzień jego życia i jak pozwala mu poznać Boga. Psalmy są dla ojca świadectwem tego, że Panu Bogu nic nie wymyka się z rąk, że On swoją miłością już dawno ogarnął wszystkie (zarówno piękne, jak i trudne) sytuacje życia ludzkiego i rozlał tam swoją łaskę. Modlitwa psalmami, której w swoich komentarzach krok po kroku uczy autor, to więc stopniowe otwieranie serca na Bożą obecność w nas i w naszym życiu. Książkę Psalmy (tom drugi) można zatem nazwać także próbą odkrycia nowych lub odświeżenia zapomnianych sposobów budowania relacji z Bogiem i życia z Nim na co dzień.„Za każdym razem, gdy przygotowywałem poszczególne komentarze do psalmów, prosiłem Ducha Bożego, by mi wskazywał, co wybrać, o czym powiedzieć i przy którym wersecie się zatrzymać. Mam zatem ogromną nadzieję, że idąc razem przez te poszczególne teksty, będziemy wspólnie spotykali Pana Boga i poznawali Jego miłość”.Adam Szustak OP

55,00 zł
35,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,25 zł

11 osób kupiło
4
Balon foliowy, rakieta (61 cm) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy, rakieta (61 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny2 szt.

Balon foliowy w kształcie rakiety ucieszy każdego małego miłośnika kosmosu i podróży kosmicznych Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Rozmiar: 61 cm (24”) • Kształt: rakieta • Kolor: niebieski • Nadruk: Rakieta • Ilość: 1 szt.

13,30 zł
12,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,31 zł

5 osób kupiło
5
Last Minute. Prawo cywilne, część II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute. Prawo cywilne, część II
Dostępny95 szt.

Na myśl o egzaminie z prawa cywilnego dostajesz gęsiej skórki i najchętniej przeniósłbyś się w czasie, nawet z powrotem do 2020 roku? Podczas wertowania Kodeksu cywilnego numery artykułów zlewają ci się w jedno, a w głowie wciąż pustka? Szukasz sprawdzonego rozwiązania, które pomogło już tysiącom studentów w skutecznych przygotowaniach do egzaminu z KC? Mamy dla ciebie receptę na efektywną powtórkę! Wybierając książkę z serii Last Minute, zyskujesz: - niezbędne informacje przedstawione w przejrzystej formie; - możliwość skuteczniejszej powtórki dzięki wykorzystaniu elementów graficznych, takich jak tabele i diagramy; - wiele przykładów z życia, dzięki którym poszerzysz wiedzę i przekonasz się, jak przepisy prawa są stosowane w praktyce; - zestaw pytań kontrolnych podsumowujących wiadomości z każdego działu. A wszystko to z uwzględnieniem najnowszego stanu prawnego - na LISTOPAD 2021 r. Publikacja obejmuje: - Zobowiązania (art. 353-921 k.c.); - Spadki (art. 922-1057 k.c.). Schemat opisu każdego zagadnienia jest prosty i przejrzysty. - Tematy omówiono w takiej kolejności, w jakiej występują w KC - podczas powtórki niczego nie pominiesz. Możesz też skupić się tylko na wybranych zagadnieniach, którym musisz poświęcić więcej czasu. - Język jest przystępny i łatwy do zrozumienia - zgrabnie przebrniesz przez gąszcz przepisów i wszystko będzie dla ciebie jasne. - Znajdziesz tu wiele diagramów - podczas powtórki zaangażujesz obie półkule mózgowe, co poskutkuje szybszą nauką. - Problemy, na które musisz zwrócić szczególną uwagę, zawarto w ramkach „Uwaga” - na pewno ich nie przegapisz. - Przytoczone życiowe przykłady pokażą ci, jak kodeksowe przepisy stosuje się do konkretnych problemów. - Swą wiedzę sprawdzisz dzięki serii pytań kontrolnych (a na końcu książki znajdziesz odpowiedzi wraz z podstawą prawną). Dzięki tej książce dowiesz się m.in.: - jakie zasady wiążą się z wykonywaniem zobowiązań; - czym skutkuje solidarność dłużników i wierzycieli; - kiedy dochodzi do bezpodstawnego wzbogacenia; - jak można naprawić szkodę na osobie; - czy można zwolnić się z długu; - co zrobić w sytuacji niewypłacalności dłużnika; - jakie uprawnienia przysługują z tytułu rękojmi przy sprzedaży; - czym różni się umowa zlecenia od umowy o dzieło; - czy wynajmujący mieszkanie sam ponosi koszty napraw; - czy komisant odpowiada za uszkodzenia rzeczy danej na przechowanie; - czy i w jakiej sytuacji można odwołać darowiznę; - w jakiej kolejności następuje dziedziczenie; - czy testament ustny jest wiążący; - czym jest zachowek; - w jakim terminie można odrzucić spadek. Skuteczna powtórka przed egzaminem z prawa cywilnego Zapadające w pamięć przykłady i rozwiązania graficzne Kompleksowy opis zagadnień uregulowanych w księdze trzeciej i czwartej Kodeksu cywilnego

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

5 osób kupiło
6
Beskid Żywiecki laminowana mapa turystyczna 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Żywiecki laminowana mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny30 szt.

Wejście na Babią Górę, kąpiel w Jeziorze Żywieckim, szusowanie po Wielkiej Rycerzowej, a może wizyta w browarze w Żywcu? Dwustronnie laminowana, wygodna w użyciu mapa turystyczna Beskidu Żywieckiego pomoże trafić do celu. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna dla turysty skala 1:50 000 (1 cm ? 500 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: ? szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, ? wyciągi i trasy narciarskie, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, ? parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
7
Balon foliowy, dinozaur (61 cm) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy, dinozaur (61 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny14 szt.

Balon foliowy w kształcie dinozaura ucieszy każdego małego miłośnika tych prehistorycznych stworzeń Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Rozmiar: 61 cm (24”) • Kształt: dinozaur • Kolor: zielony • Nadruk: dinozaur • Ilość: 1 szt.

10,99 zł
4 osoby kupiły
8
Jeziora Mazurskie; 2-częściowa laminowana mapa żeglarska 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jeziora Mazurskie; 2-częściowa laminowana mapa żeglarska 1:60 000
Dostępny1 szt.

"Jeziora Mazurskie Żeglarska mapa Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest dwustronnie laminowana, trwała i wodoodporna, dzięki czemu sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno na łódce, na jachcie, jak i na lądzie. Poza bogatą treścią żeglarską zawiera też treść turystyczną. Dodatkowo plany Węgorzewa, Giżycka, Pisza, Mikołajek, Rucianego-Nidy i Rynu w skali 1:15 000. Na mapie m.in.: ? śluzy, przystanie i pomosty, przeszkody i mielizny, slipy i dźwigi, warsztaty szkutnicze i żaglomistrzowskie, wypożyczalnie sprzętu wodnego, stacje benzynowe dla jachtów, ? strefy ciszy, zakazy przybijania do brzegu, ? szlaki piesze i kajakowe, linie żeglugi pasażerskiej, ? baza noclegowa, m.in. stanice wodne, kempingi, schroniska młodzieżowe, hotele, ? obiekty zabytkowe i rezerwaty przyrody, ? izobaty pokazujące głębokości jezior (izobaty wrysowane są co 10 m, dodatkowo pokazane są bardzo istotne dla żeglarzy izobaty 1, 2 i 5 m), uzupełnieniem których jest barwna batymetria. "

34,90 zł
18,50 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 16,40 zł

3 osoby kupiły
9
Świnka Peppa. Opowiadania z naklejkami. Na pomoc, tato świnko! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Opowiadania z naklejkami. Na pomoc, tato świnko!
Dostępny72 szt.

Nie tylko Peppa ma wesołe przygody. Również tacie śwince przytrafiają się zabawne wydarzenia. Najważniejsze jednak, że zawsze można na niego liczyć! Przeczytaj opowiadania i śmiej się razem z Peppą! Wyjątkowa książka z opowiadaniem i kolorowymi ilustracjami, wzbogacona dwoma arkuszami naklejek z wizerunkiem ulubionych postaci. Seria dedykowana dla przedszkolaków.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
10
Włochy: przewodnik 3w1 (przewodnik + atlas + mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy: przewodnik 3w1 (przewodnik + atlas + mapa)
Dostępny49 szt.

"Całe Włochy w jednym tomie. Spacer wśród starożytnych zabytków Rzymu, podziwianie arcydzieł Michała Anioła i Leonarda da Vinci we florenckiej Galerii Uffizi, zabawa na karnawale w Wenecji, wizyta w przykrytych popiołem Wezuwiusza Pompejach, a może pizza w Neapolu? Tysiące kilometrów piaszczystych plaż Półwyspu Apenińskiego, Sycylii i Sardynii, łagodne, zielone wzgórza, na których przycupnęły średniowieczne miasteczka, ośnieżone górskie szczyty czekające na zdobycie. Słynna włoska kuchnia: kawa, spaghetti, pizza i risotto w wielu odsłonach. Te i inne atrakcje Italii pomoże odkryć przewodnik ExpressMap z serii explore! guide. Nowa jakość wśród przewodników ? wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: ? mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, ? bogata treść ? historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, ? przydatne informacje praktyczne ? dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, ? liczne informacje o lokalnej kuchni, ? przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, ? szczegółowy atlas Włoch, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, ? dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika. "

109,90 zł
76,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 32,97 zł

2 osoby kupiły
11
Muzeum Książąt Czartoryskich, wersja polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum Książąt Czartoryskich, wersja polska
Dostępny7 szt.

Przewodnik po Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie jest praktycznym narzędziem dla zwiedzających nowo powstałą ekspozycję, w którym zawarto krótkie i rzeczowe informacje o tematyce i najważniejszych eksponatach poszczególnych sal. Część przewodnikową poprzedzono również wstępem opisującym pokrótce dzieje rodu książąt Czartoryskich oraz historię powstania i kształtowania się muzeum. Treść publikacji ponadto zaopatrzono w materiał ilustracyjny oraz plan z zaznaczonymi kierunkami poruszania się, ułatwiający sprawną orientację. Osoby pragnące bardziej zgłębić temat zarówno muzeum, jego zabytków, jak również samych Czartoryskich, na końcu znajdą spis bibliograficzny.

89,00 zł
81,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,12 zł

2 osoby kupiły
12
Puzzle 1000 elementów. Fleroux Groningen - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Fleroux Groningen
Ravensburger, 1000
Dostępny31 szt.

Są przeznaczone dla osób powyżej 14. roku życia. Ravensburger jest największym producentem puzzli na świecie, które wytwarza od ponad 120 lat. Puzzle marki Ravensburger posiadają antyrefleksyjną powłokę - są wykonane z opatentowanego, grubego kartonu z miękką podściółką (obrazek nadrukowany jest na papierze o strukturze włókna lnu, które ogranicza odbijanie światła, ułatwia układanie, a sam obrazek, niezależnie od wielkości puzzli, jest wyraźniejszy). Ponadto dzięki opatentowanej technologii SoftClick każdy pojedynczy element puzzli Ravensburger ma unikalny kształt i pasuje wyłącznie w jedno miejsce. Kształty puzzli są różnorodne dzięki ręcznie wykonanej sztancy. Puzzle Ravensburger są odporne na zginanie.

67,10 zł
60,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,71 zł

2 osoby kupiły
13
Zanzibar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanzibar
Dostępny229 szt.

Mimo rajskich fragmentów wybrzeża Zanzibar tętni życiem również z dala od oceanu między ciasnymi alejkami Stone Town, w wiejskich meczetach i szkółkach koranicznych czy na plantacjach goździków i manioku. Warto poświęcić czas, aby poznać obie te twarze Ungui. W zamian otrzymamy życzliwość i ciekawość miejscowej ludności oraz niekończące się krzyki umorusanych dzieci: Jambo!

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

2 osoby kupiły
14
Sudety Wschodnie laminowana mapa turystyczna 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety Wschodnie laminowana mapa turystyczna 1:60 000
Dostępny21 szt.

Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Sudetów Wschodnich obejmuje swoim zasięgiem Kotlinę Kłodzką, Góry Opawskie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Stołowe oraz czeskie Orlické hory. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm ? 600 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84 Na mapie m.in.: ? szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe, ? schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, ? turystyczny plan Kłodzka.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
15
Lotti Karotti Deluxe - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotti Karotti Deluxe
Ravensburger, od 4 lat
Dostępny280 szt.

Nowa odsłona popularnej gry z uroczymi króliczkami w roli głównej. Lotti Karotti to gra zręcznościowa dla najmłodszych. Polega na tym, że króliczki wspinają się na szczyt góry - wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie się na szczycie i znajdzie swoje marchewki. Niestety nie wszystko idzie prosto - czasem nieoczekiwanie mały króliczek spada do dziury, która znienacka pojawia się pod jego nogami. Proste zasady i nieoczekiwane wygrane Chociaż gra ma proste zasady zrozumiałe nawet dla najmłodszych graczy, to wynik gry nigdy nie jest przesądzony - nie wiadomo, kiedy pod danym pionkiem otworzy się zapadnia, a króliczek zniknie. Gra gwarantuje mnóstwo śmiechu i radości nie tylko maluchom, ale również ich opiekunom. Zasady gry Na środku stołu umieszczamy zielony pagórek - każdy z graczy może wybrać jeden z czterech kolorów króliczków (żółty, niebieski, fioletowy, różowy). Potasowane karty kładziemy na stole rewersem do góry (czyli tak, by nie było widać ich zawartości). Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy, natomiast reszta gra w kolejności zgodnej z kierunkiem wskazówek zegara. Na każdej z kart można znaleźć informację, o ile pól poruszy się tym razem króliczek danego gracza, natomiast karta z marchewką oznacza, że należy przekręcić znajdującą się na szczycie marchewkę - w tym momencie może pojawić się dziura, która wciągnie któregoś króliczka. Na szczęście każdy gracz ma cztery króliczki, zatem nawet jeżeli któryś spadnie z góry, to pozostałe wciąż mają szansę na zdobycie upragnionych marchewek. Wygrywa ten, którego króliczek pierwsze wespnie się na szczyt i zdobędzie swój przysmak - marchewki. Nauka dla najmłodszych Lotti Karotti prosta gra, której bohaterami są urocze króliczki - pozwoli dzieciom rozwijać zarówno wyobraźnię jak i zręczność czy umiejętność logicznego myślenia. Ponadto gra ta wprowadza również elementy prostego liczenia (1-3). Nawet przegrana cieszy Najmłodsze dzieci cieszą się nie tylko z wygranej - moment, gdy króliczki wpadają do dziur bywa równie satysfakcjonujący, co tylko przedłuża czas spędzony na rozpracowywaniu tej gry i pozwala na wzbudzenie jeszcze większej radości u dziecka. Zawartość pudełka: - zielone wzgórze z gigantyczną marchewką o wymiarach ok. 29 x 26 cm, - 16 króliczków (w 4 kolorach: różowym, fioletowym, niebieskim i żółtym), - 24 karty do gry, - instrukcja obsługi w języku polskim. Wymiary pudełka: 27x27x11 cm.

124,20 zł
111,78 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,42 zł

2 osoby kupiły
16
Zeszyt A5 32k kratka 70g soft touch Chees Interdruk   cena za 1 sztukę mix. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32k kratka 70g soft touch Chees Interdruk cena za 1 sztukę...
Interdruk
Dostępny107 szt.

Zeszyt A5, 32 kartki, kratka. Okładka jest bardzo delikatna w dotyku. Opakowanie zbiorcze zawiera 10 sztuk. Różne wzory, sprzedawane oddzielnie. Wysyłka losowa.

2,99 zł
1 osoba kupiła
17
Dieci A2 podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieci A2 podręcznik
Dostępny5 szt.

Dieci to kurs języka włoskiego dla obcokrajowców podzielony na 4 poziomy (A1, A2, B1, B2). Składa się z 10 rozdziałów podzielonych na dwustronicowe lekcje.Podręcznik Dieci A1 zawiera:10-odcinkowy kurs wideo,gramatykę,ilustrowany słownik,ćwiczenia,komiksy VIVERE E PENSARE ALL'ITALIANA,teksty rozwijające umiejętność wypowiadania się,interesujące odsłuchy.

149,00 zł
128,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 20,86 zł

1 osoba kupiła
18
Braciszek do wynajęcia 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Braciszek do wynajęcia 3
Dostępny47 szt.

Makoto nie może znieść myśli, że na tak małą dziewczynkę jak Kanami spadło tyle nieszczęść. Śmierć obojga rodziców, wrogie nastawienie brata, który powinien się nią opiekować, wreszcie nieporozumienia z rówieśnikami ? to wszystko sprawia, że mimo jej sprzeciwu postanawia nadal spotykać się z Kanami, nawet jeśli sam miałby teraz płacić za wspólnie spędzony czas. ?Mogę cię wynajmować, bylebyś tylko była przy mnie?.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

1 osoba kupiła
19
Prosto Klass 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosto Klass 1
Dostępny35 szt.

1Pierwszy tom kursu do językka rosyjskiego na poziomie podstawowym A1-A2 zapewnia:materiał na 120 godzin aktywnej nauki języka rosyjskiego,różnorodne i sprawdzone materiały,aktualne i przydatne słownictwo,przejrzysty układ graficzny, sprzyjąjący samodzielnej nauce,lekcje powtórzeniowe w każdym rozdziale,wygodny dostęp do nagrań poprzez QR kody,banki słownictwa (Quizlet) i tablice gramatyczne na Facebooku.Nowa, 2-tomowa seria podręczników dla dorosłych rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw. Polecana do szkół językowych i wyższych, a także do nauczania indywidualnego.Autorami kursu są dr Justyna Deczewska i dr Krzysztof Świrko, wykładowcy języka rosyjskiego w Szkole Języków Obcych Uniwersytetu Warszawskiego.Drugi tom kursu ukaże się w 2022 r.

54,90 zł
49,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

1 osoba kupiła
20
Ryzykowne związki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzykowne związki
Dostępny150 szt.

Pamela Lang, popularna autorka romansów, otrzymuje ze swojego wydawnictwa propozycję nie do odrzucenia ? ma napisać romans mafijny. Nie jest jej to na rękę z przyczyn osobistych. Kiedyś sama kochała mężczyznę, który okazał się przestępcą, żywi zatem obawy, że podczas pisania obudzą się bolesne wspomnienia. Zamierzając zniechęcić wydawcę do tego pomysłu, zaczyna pisać mafijną historię zupełnie inną od tych dostępnych na rynku. W jej powieści przystojny mafioso ukrywa swoją kryminalną działalność, a córka polskiego polityka zakochuje się w nim, nie wiedząc, kim jest. Niestety konkurencyjna mafia wkrótce go demaskuje i sprawy się komplikują. W dodatku życie Pameli zaczyna się dziwnie splatać z życiem jej bohaterów? ?Ryzykowne związki? to lekka powieść, w której mafijny świat potraktowany jest z przymrużeniem oka.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
21
Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie
Dostępny31 szt.

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofyW jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może dać mu psychiczny komfort i poczucie, że panuje nad sytuacją? I wreszcie czy istnieje sprawdzona strategia, dzięki której zawsze postawimy na swoim?Łukasz Walewski, niezrównany poszukiwacz historycznych ciekawostek i gaf polityków, zabiera nas w fascynującą i niebezpieczną podróż po meandrach ludzkiej psychiki, zdradzając tajemnice największych negocjacji w historii.Komu i po co Donald Trump prawił fałszywe komplementy? Na kogo i za co śmiertelnie obraził się Saddam Husajn? Czym Sylvio Berlusconi zasłużył sobie na opinię amanta i wizjonera?Większość z nas zapewne nigdy nie usiądzie do stołu z despotą rządzącym Wenezuelą czy Koreą Północną, ale z wieloma zachowaniami opisanymi przez Walewskiego spotka się w życiu codziennym. Bo tyrani to nie tylko Stalin, Husajn i Mussolini. Może być nim szef, który od lat nie zgadza się na zasłużoną podwyżkę, albo starsza siostra, zajmująca łazienkę przez cały ranek.Tyrani i dyktatorzy są do siebie bardzo podobni. Wszyscy podobnie myślą, mają zbliżoną konstrukcję psychologiczną i podejmują podobne działania, niezależnie od epoki historycznej. Dlatego wyruszając na ryzykowną wyprawę, jaką są negocjacje z dyktatorem, trzeba mieć się na baczności.Czytajcie! Ta książka się wam przyda! Tyranów przybywa. Wyznawców tyranii też. Ale są na nich sposoby. Znajdziecie je w tej książce. Każdego tyrana da się jakoś rozbroić i posłać na śmietnik historii.Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta, związany . z Polityką i TOK FMDyplomaci muszą czasami rozmawiać z tyranami. Łukasz Walewski podpowiada, jak rozpracować psyche zbrodniarzy i uzyskać wyższe korzyści z tych paskudnych moralnie sytuacji.Piotr Łukasiewicz, żołnierz, politolog i dyplomata, ostatni ambasador RP w AfganistanieHistorie przytoczone przez Łukasza Walewskiego mogą pomóc nam zrozumieć złożoność i nieoczywistość zachowań tyranów, ale i służyć jako punkt odniesienia dla naszych własnych wyzwań negocjacyjnych.dr hab. Olgierd Annusewicz, politolog, wykładowca UW

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

1 osoba kupiła
22
Jura Krakowsko-Częstochowska Część północna; aminowana mapa turystyczna 1:52 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jura Krakowsko-Częstochowska Część północna; aminowana mapa turystyczn...
Dostępny18 szt.

Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, słynne zamki w Mirowie i Bobolicach, przepiękny pałac Raczyńskich w Złotym Potoku to tylko niektóre atrakcje północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Z naszą dwustronnie laminowaną mapą tego obszaru bez trudu można ich odnaleźć znacznie więcej. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonym krajoznawcami z regionu. Mapa zawiera bogatą treść turystyczną, m.in.: ? szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, trasy konne, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze. Cechy mapy: ? ukształtowanie terenu przedstawione za pomocą poziomic i cieniowania, ? dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:52 000 (1 cm ? 520 m), ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84, ? trwałość ? mapa jest dwustronnie laminowana, ? wygoda składania.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
23
Cerkwie. Wschodnia część Beskidu Niskiego, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cerkwie. Wschodnia część Beskidu Niskiego, wydanie 2
Dostępny3 szt.

Beskid Niski to kraina dla wielu nieznana. W porównaniu z Bieszczadami i Beskidem Sądeckim nie przyjeżdża tu tak wielu gości i turystów, lecz ktoś, kto potrafi szukać, znajdzie wiele interesujących rzeczy. Zaliczyć do nich można z pewnością stare budowle i inne materialne świadectwa pozostawione przez zamieszkujących tu przez wieki Łemkach. Charakterystyczne cerkwie, kapliczki i krzyże zdobią nadal wioski. W tomie tym zaprezentowane i opisane zostały wszystkie cerkwie ze wschodniej części Beskidu Niskiego oraz przylegającego do niej od północy terenu. Zdjęcia większości z nich ukazują zarówno wygląd z końca XX w., jak i współczesny. Zaproponowana kolorowa mapka ma ułatwić dotarcie do prezentowanych obiektów.

35,70 zł
32,13 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,57 zł

1 osoba kupiła
24
Albania - Zestaw Przewodnikowy 2 w 1 (light) 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albania - Zestaw Przewodnikowy 2 w 1 (light) 2022
Dostępny23 szt.

Albania Dzikie zakątki Gór Przeklętych, sielska Dolina Valbony, bezdroża w paśmie Korab. Szumiące strumienie i wodospady. Echa starożytności w Butrincie, Apollonii i Durrës, osmańskie twierdze, zdobione freskami cerkwie, zabytkowe meczety, wszechobecne schrony. Rejs po jeziorze Koman, emocjonujący rafting w kanionie Osum, spacer zaułkami urokliwych starych miast Gjirokastry i Beratu. Śródziemnomorskie słońce i plaże Adriatyku, tętniące życiem kurorty na Riwierze Albańskiej. Pyszne ryby i owoce morza, doskonała jagnięcina pod każdą postacią i oczywiście kawa, której aromat spowija uliczki każdej albańskiej miejscowości. Odkryj Albanię z nową, wyjątkową serią light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Do publikacji dołączona jest również dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika. "

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
25
Psi Patrol. Opowiadania z naklejkami. Królewskie przygody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Opowiadania z naklejkami. Królewskie przygody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Psi Patrol ma jak zwykle pełne łapy roboty! Tym razem musi wkroczyć do akcji w Psimburgu. Sprawdź, czy pieskom się uda powstrzymać ambitną i pomysłową Sweetie. Jest to wyjątkowa książka z opowiadaniem i kolorowymi ilustracjami, wzbogacona dwoma arkuszami naklejek z wizerunkiem ulubionych postaci Psi Patrol. Seria dedykowana dla przedszkolaków.

11,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
26
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Ducha Zapaśnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Ducha Zapaśnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Scooby-Doo i Tajemnicza Spółka wybierają się na wielką galę Towarzystwa Zapaśniczego ?Mondo?. Zamierzają aktywnie kibicować swojemu ulubionemu zapaśnikowi Fosterowi o ksywie Twarz Dziecka. Ale co się dzieje? To nie do wiary, wygląda na to, że pojawił się duch, który ni mniej ni więcej tylko uprowadził masywnego Fostera! I co teraz? Czy w ogóle dojdzie do wieczornej walki Twarzy Dziecka z Czarnym Sercem? Scooby-Doo i jego przyjaciele z Tajemniczej Spółki podejmują się odnaleźć zapaśnika. Ale wszystko wskazuje na to, że nie uda im się bez Twojej pomocy!

14,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

27
Piętnastoletni kapitan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piętnastoletni kapitan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Piętnastoletni kapitan jest powieścią przygodową francuskiego pisarza Juliusza Verne?a należącą do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Akcja powieści rozpoczyna się w 1873 roku na amerykańskim statku ?Pielgrzym? płynącym do Afryki. Na skutek dramatycznego zajścia podczas polowania na wieloryba, kapitan i część załogi żaglowca giną. Dowodzenie przejmuje piętnastoletni praktykant Dick Sand. Chłopak postanawia jak najszybciej odwieźć pasażerów do Ameryki. Jednak podstępny handlarz niewolników Negoro, pracujący jako kucharz okrętowy, krzyżuje jego plany i statek kończy kurs w Afryce. Załogę i pasażerów czeka na Czarnym Lądzie wiele niebezpieczeństw i emocjonujących przygód. Stawią im czoła dzięki odważnej i zdecydowanej postawie piętnastoletniego kapitana. Kreując postać Dicka Sanda, Juliusz Verne stworzył zupełnie nowy typ bohatera, który dla pokoleń młodych czytelników stał się wzorem do naśladowania. Lektura dla klasy V

21,50 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

28
Królowa Dzikusów Mistrz gry Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Dzikusów Mistrz gry Tom 3
Dostępny22 szt.

KONTYNUACJA KSIŻEK "GWIAZDA PÓŁNOCY, GWIAZDA POŁUDNIA" ORAZ "PAN KAMIENIA WSCHODU" Skostniała tradycja Królestwa Żeglarzy czy nowoczesność Cesarstwa Słońca? Już wiadomo. Krwawa wojna dobiega końca i armia pod dowództwem Iana Lancastera miażdży wszystko, co napotka na swojej drodze. Ostatnim celem jest zaniedbana, dzika prowincja Północy, broniona przez Armię Cieni. Zdawałoby się, że żołnierze Cesarstwa połkną ją na śniadanie. Ta jednak nie daje za wygraną i broni się ostatkiem sił, wciąż nie pozwalając ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na korzyść perfekcyjnie wyszkolonej armii. Mimo że Północ strategicznie nie jest ważna, dla dowódcy i przyszłego cesarza znaczy najwięcej. W końcu na czele dzikusów, jak ich pogardliwie nazywa, stoi jego była kochanka ? Aline ? wygnana córka największego wroga, obecnie obiekt zaciekłej nienawiści. Konfrontacja jest nieunikniona. Pierwszy raz w historii Kontynentu Zachodniego wychowanka ultrakonserwatywnego Królestwa, kobieta, która w swoim kraju nic nie znaczy, pełni rolę przywódczyni. Dlatego dźwiga na barkach odpowiedzialność nie tylko za losy Północy, lecz także za ludzi, którzy walczą o zmianę. Ruch Czarnej Róży rozrasta się, ale jest podatny na dezinformację. Wszak propaganda to potężna i skuteczna broń. Królowa Północy, Czarna Róża, legenda za życia ? czy Aline ma dość siły, żeby sprostać pokładanym w niej nadziejom? Czy Michel, jej mąż, stanie u boku dziewczyny w każdej sytuacji? I co wyniknie ze spotkania byłych kochanków, zważywszy na to, że w mrocznych podziemiach Aline skrywa coś, czego Ian się nie spodziewa?

57,00 zł
48,45 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,55 zł

29
Peppa Pig Układaj i koloruj Zabawa kolorami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig Układaj i koloruj Zabawa kolorami
Dostępny273 szt.

Oto pudełko pełne zabawy! Wewnątrz dziecko znajdzie książeczkę z malowankami oraz dwustronnymi puzzlami. Ułóż obrazek z bohaterami, a potem odwróć układankę i pokoloruj scenkę według własnego pomysłu.

27,99 zł
20,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

30
Programowanie sterowane testami w Pythonie. Jak tworzyć skalowalne zestawy testów i aplikacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie sterowane testami w Pythonie. Jak tworzyć skalowalne zes...
Dostępny86 szt.

Spośród wielu koncepcji tworzenia oprogramowania na szczególną uwagę zasługuje model programowania sterowanego testami, znany jako TDD. Technika ta opiera się na integracji procesów projektowania aplikacji i pisania kodu z prowadzeniem testów. Mimo że taki sposób pracy wydaje się dość wymagający dla zespołów deweloperów, łatwo się przekonać, że TDD pozwala na stałe uzyskiwanie dobrych efektów, a opracowane tą metodą aplikacje zaskakują stabilnością i przewidywalnością w środowisku produkcyjnym. W tej praktycznej książce dokładnie opisano koncepcje przeprowadzania testów oprogramowania, a szczególny akcent położono na model programowania sterowanego testami. Przedstawiono w niej również szeroką gamę przydatnych do testowania narzędzi, takich jak wbudowany w Pythona moduł testów jednostkowych unittest, frameworki pytest i Robot, a także biblioteka webtest. Omówiono też zasady projektowania testów, testowania kodu podczas implementacji nowych funkcjonalności i tworzenia pełnych zbiorów testów. Ponadto dokładnie zaprezentowano najlepsze praktyki związane z testami automatycznymi i modelem programowania TDD. Poszczególne koncepcje zostały zilustrowane praktycznymi przykładami zastosowania narzędzi dostępnych w Pythonie. W książce między innymi: najlepsze praktyki dotyczące projektowania testów praca z frameworkiem pytest przeznaczonym do testowania aplikacji tworzenie testów funkcjonalnych dla aplikacji WSGI za pomocą biblioteki webtest zasady programowania sterowanego testami techniki tworzenia niezawodnych aplikacji w Pythonie Najważniejsze jest testowanie kodu - od pierwszej linii! O autorze Alessandro Molina od dwóch dekad programuje w Pythonie. Pasjonuje się zastosowaniem tego języka do tworzenia aplikacji internetowych. Obecnie pracuje nad frameworkami TurboGears2 i Beaker. Opracował framework plikowej pamięci masowej DEPOT i prosty interpreter JavaScriptu dla Pythona, nazwany DukPy. Brał też udział w takich projektach Pythona jak FormEncode, ToscaWidgets i Ming MongoDB ORM.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

31
Umowa na miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa na miłość
Dostępny150 szt.

Młoda kobieta jest zmuszona zapłacić byłem partnerowi, który porwał ich synka. Jeśli tego nie uczyni, ojciec sprzeda malca. Do czego będzie zdolna matka, by odzyskać swoje ukochane dziecko? Poważny i kiedyś bardzo szanowany człowiek biznesu zostaje zatrzymany za zabójstwo swojej narzeczonej. Policja nie mając dowodów, wypuszcza go na wolność. Ten jednak i tak zostaje aresztowany oraz skazany za oszustwa podatkowe. Po wyjściu z więzienia poznaje dziewczynę, która pracuje w klubie nocnym jako kelnerka. Mężczyzna jest nią zainteresowany i składa jej propozycję ? trzy tygodnie spotkań za wysoką stawkę. Co połączy Sophie i Avana? Czy będą mieli szansę na uczucie?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

32
Plan kont z komentarzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan kont z komentarzem
Dostępny5 szt.

Kompendium wiedzy na temat zasad ewidencji operacji gospodarczych występujących w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych. Obszerny komentarz do planu kont zawiera: *omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych; *charakterystykę operacji ewidencjonowanych na tych kontach; *założenia systemu rachunkowości finansowej w firmie z omówieniem m.in. zasad tworzenia polityki rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych i przeprowadzania inwentaryzacji. Precyzyjny wywód, kompleksowe ujęcie skomplikowanej tematyki oraz jednoznaczne interpretacje to niewątpliwe atuty tej publikacji, docenione przez wielu księgowych. Dotychczasowe wydania cieszyły się uznaniem zarówno ekspertów rachunkowości, jak i księgowych praktyków oraz zyskały opinię jednej z zasadniczych wykładni polskiego prawa bilansowego. Obecne XXIV wydanie Planu kont?. uwzględnia zmiany, jakie nastąpiły w ustawie o rachunkowości oraz ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych w związku z realizacją rządowego programu Polski Ład. Autorzy przedstawili również księgowe oraz podatkowe skutki wsparcia otrzymanego przez przedsiębiorców w ramach tarcz antykryzysowych i tarczy finansowej w związku z pandemią COVID-19, a także ich rozliczenie w kolejnych latach obrotowych. Komentarze, przykłady, ujęcie operacji gospodarczych na kontach księgowych dotyczą m.in.: *zmian w ustawie o rachunkowości związanych z uproszczeniami przy podpisywaniu sprawozdań finansowych jeżeli kierownikiem jednostki jest organ wieloosobowy, *wyceną nieruchomości inwestycyjnych, w szczególności w spółkach nieruchomościowych, *zmian w zaliczaniu do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych, w tym nieruchomości mieszkalnych oraz praw majątkowych o charakterze mieszkalnym, *zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych związanych z rozliczaniem wynagrodzeń pracowników i osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Stan prawny: 1 marca 2022 r.

367,50 zł
345,45 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 22,05 zł

33
Peppa Pig Zabawa w kolory Malowany świat Peppy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig Zabawa w kolory Malowany świat Peppy
Dostępny189 szt.

Kolorowanki w formie bloku z wyrywanymi kartkami. W środku 20 stron z ulubionymi bohaterami oraz 50 fantastycznych naklejek! Publikacja ma format bloku z wyrywanymi kartkami ? dziecko może w prezencie podarować komuś swoje ukończone dzieło.

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

34
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów
Dostępny141 szt.

Książka o przyjaźni, empatii, potrzebie więzi oraz o tym, że nie warto oceniać innych po pozorach. O mocy, jaką dają wspólnota oraz wzajemna życzliwość. Historia sąsiadów, którzy nie znają siebie nawzajem: bo czy mama dziesięciorga hałaśliwych kurcząt może się spodziewać, że poważny sąsiad w garniturze lubi dzieci? A czy ogr, wyglądający zupełnie jak? ogr, może liczyć na to, że ktoś zechce się z nim zaprzyjaźnić? Pewna awaria wywoła lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Bo prawdziwa przygoda czasem zaczyna się tam, gdzie coś idzie niezupełnie tak, jak byśmy chcieli. Przekonają się o tym sąsiedzi, dla których niespodziewana awaria okaże się początkiem ekscytującej wspólnej drogi. Drogi, którą najlepiej przemierza się u boku przyjaciela.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

35
Przygody Meliklesa Greka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Meliklesa Greka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.28

Przygody Meliklesa Greka są powieścią historyczną należącą do kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Akcja powieści rozgrywa się w VI wieku przed naszą erą w krajach basenu Morza Egejskiego. Melikles, młody Grek, towarzyszy w misji dyplomatycznej medyjskiemu kapłanowi Nehurabhedowi. Celem podróży jest pojednanie Greków, Fenicjan i Egipcjan pogrążonych w konflikcie o wpływy handlowe. Bohaterowie powieści przeżywają liczne przygody, także niebezpieczne, i dokonują wielu ciekawych spotkań. Wielkim atutem powieści jest płynąca z niej lekcja o kulturze i historii starożytnych cywilizacji śródziemnomorskich. Lektura klasa V.

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

36
Pies Baskerville'ów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies Baskerville'ów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pies Baskerville?ów jest wielkim klasykiem gatunku powieści kryminalnej, należącym do ścisłego kanonu literatury angielskiej i światowej. Bohaterem powieści sir Arthura Conan Doyle?a jest Sherlock Holmes, archetyp detektywa, obdarzony wyrafinowanym poczuciem humoru genialny obserwator i analityk, potrafiący rozwiązać skomplikowane zagadki kryminalne i zdemaskować najbardziej utajone zło posługując się metodą dedukcji. Tym razem, w najsławniejszym z wszystkich swoich dochodzeń, Sherlock Holmes trafi a na trop przestępczej manipulacji w ciągle żywej legendzie sprzed wieków o demonicznym psie prześladującym członków rodu Baskerville?ów. Po niewyjaśnionej śmierci sir Karola w majątku w Dartmoor, krainie wrzosowisk i wiecznej mgły, Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel Watson podejmują się zapewnić bezpieczeństwo ostatniemu przedstawicielowi rodu sir Henrykowi. Rozpoczyna się wielka przygoda detektywistyczna, w której Sherlock Holmes będzie musiał zmobilizować cały swój potencjał intelektualny, dogłębną znajomość ludzkiej psychologii, a także wrodzoną sobie niezwykłą sprawność fizyczną. Pies Baskerville?ów jest lekturą dla szkół średnich.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

37
Łowcy wilków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowcy wilków
Dostępny2 szt.

Łowcy wilków są powieścią przygodową amerykańskiego pisarza Jamesa Olivera Curwooda należącą do światowego kanonu literatury pięknej. Jej akcja rozgrywa się w scenerii bezkresnych lasów kanadyjskich, a jej bohaterami są Rod, pół-krwi Indianin Wabi i stary Indianin Mukkoki. Trójka przyjaciół postanawia spędzić zimę na polowaniu na wilki w nadziei, że za skóry drapieżników zarobią spore pieniądze od rządu. Podczas wyprawy okazuje się, że muszą wykazać się odwagą i wytrzymałością nie tylko ze względu na srogą zimę i na niebezpieczne zwierzęta. Muszą także stawić czoła wrogim plemionom indiańskim, które od dawna się na nich zasadzały. Wśród wielu przygód łowcy wilków trafią nawet na trop poszukiwaczy złota.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

38
Ostatnia zagadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia zagadka
Niedostępny
Brak

Poszukiwania zaginionej koleżanki prowadzą Jajca, Pucka, Pchełkę i Martę do siedziby groźnej fanatycznej sekty. Do tego w tym samym czasie ktoś ukradł fiolki z niebezpieczną trucizną z laboratorium w Kampinosie. Co mają ze sobą wspólnego te dwie sprawy? Przyjaciołom pomoże rozwiązać tę zagadkę tajemniczy reporter Krzysztof. Czy tym razem uda się im cało wyjść z opresji? Czy Jajco da radę rozwiązać wszystkie zagadki logiczne przygotowane przez groźnego przestępcę? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości - oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą. Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych. W serii ukazał się również: Mroczny labirynt ? Czarna walizka ? Kamienna pułapka ? Ostatnia zagadka ? Trzy dni od teraz ? Bezlitosna fala ? Koszmarna przesyłka ? Wszystko w swoim czasie ? Kolekcja Łowcy Cieni

21,50 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

39
Mała Dorrit - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Dorrit
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Mała Dorrit jest jedną z najpopularniejszych powieści angielskiego pisarza Charlesa Dickensa, autora Opowieści wigilijnej. Opowiada o osobliwych losach Małej Dorrit i jej skomplikowanej, pełnej przygód miłości do szlachetnego Artura Clennama. Mała Dorrit dorasta wraz ze swoim rodzeństwem w londyńskim więzieniu dla dłużników, gdzie osadzony jest jej ojciec William Dorrit. Dziewczyna może swobodnie opuszczać mury więzienia i pracować jako szwaczka. Odwaga i niezłomność zostają nagrodzone. Po latach nędzy, codziennych trudów i upokorzeń przychodzi miłość i bogactwo. W Dorrit zakochuje się Artur Clennam. Niemal równocześnie okazuje się, że ojciec dziewczyny jest spadkobiercą ogromnej fortuny. Z dnia na dzień długi zostają spłacone, a cała rodzina rozpoczyna zupełnie nowe życie. Jednak dramaty rodzinne i miłosne dalekie są od zakończenia? Tłem opowieści jest system polityczny i klasowy w Anglii w epoce wiktoriańskiej. Genialne połączenie pięknej intrygi i satyry społeczno-politycznej sprawiło, że wielu wybitnych pisarzy, jak George Bernard Shaw czy Agnus Wilson, uznało Małą Dorrit za arcydzieło, a książka wpisała się na stałe do kanonu literatury światowej.

28,00 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

40
Bajki dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki dla dzieci
Dostępny3 szt.

Bajki rosyjskiego pisarza i poety Iwana Kryłowa (1769?1844) należą do światowego kanonu literatury dziecięcej. Od pokoleń bawią i wzruszają dzieci na całym świecie, ucząc je równocześnie odróżniać dobro od zła i z humorem rozpoznawać i potępiać postawy naganne moralnie. Lektura w klasie II

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

41
Niebo z widokiem na niebo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo z widokiem na niebo
Dostępny13 szt.

Niebo z widokiem na niebo to powieść o dojrzewaniu, o dobrych uczuciach i złych zachowaniach, o młodzieży zagubionej w świecie rywalizacji, ciasnych mieszkań, komputerów, zapracowanych rodziców, którzy niewiele mają czasu na bliskość, nie mówiąc o rozmowie. Akcja powieści dzieje się tu i teraz, jest w niej więc obyczajowość polskiej szkoły, w której nauczyciele niekoniecznie świecą przykładem, a młodzież niekoniecznie tego od nich wymaga. Jej bohaterowie: Artur i Kinga odnajdują się w tłumie i zakochują w sobie tak bardzo, jak można to zrobić, mając naście lat. Rozmawiają ze sobą wierszami, czatują w Internecie, wysyłają e-maile, stwarzają swój poetycki azyl, do którego wkracza rzeczywistość nijak się mająca do ich dusz fruwających w chmurach. W tej colleage?owo skomponowanej powieści jest niepokój naszego wieku, zagubienie, ale i ratunek, który odnaleźć można w wartościach, jakim wierni są bohaterowie powieści. Niebo z widokiem na niebo to powieść dla każdego, kto zechce pamiętać, że ?z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, dwie tylko: poezja i dobroć więcej nic?.

22,50 zł
16,99 zł

Rabat 24,5%
oszczędzasz 5,51 zł

42
Sycylia light: przewodnik + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sycylia light: przewodnik + mapa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Gorąca wyspa skarbów: od starożytnych ruin w Syrakuzach i Agrigento, przez zabytki sztuki arabsko-normańskiej w Palermo i Monreale, po perły baroku w Noto i Ragusie. Rajskie plaże, gaje cytrusowe, dymiąca Etna, dziewicza przyroda Wysp Liparyjskich. Sycylijski temperament: ekspresja uczuć, pobożność podczas barwnych procesji i beztroska hucznego karnawału. Marcepanowe cudeńka, słodkie rurki – cannoli siciliani, owoce morza, a na ochłodę orzeźwiająca granita. Odkryj Sycylię z nową, wyjątkową serią explore! guide light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Do publikacji dołączona jest również dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

43
Kreta light przewodnik + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreta light przewodnik + mapa
Dostępny28 szt.

"Kreta Kąpiele w szmaragdowo-turkusowej wodzie lagun Balos lub Elafonisi, relaks na rajskich plażach o drobnym białym piasku lub w cieniu palm na plaży Vai, zwiedzanie tajemniczej Groty Diktejskiej, która miała być miejscem narodzin Zeusa, odkrywanie skarbów przeszłości w słynnych pałacach cywilizacji minojskiej Knossos czy Fajstos, wędrówka pomiędzy niebosiężnymi skałami wąwozu Samaria, zakup przepięknych pamiątek z ceramiki w urokliwej wiosce Margarites. Odkryj Kretę z nową, wyjątkową serią przewodników light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. "

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

44
PIT 2022 komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PIT 2022 komentarz
Dostępny37 szt.

PIT 2022. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany przepisów obowiązujące od 1 stycznia 2022 r., a także te, które wchodzą w życie w trakcie roku podatkowego. Omówione zostały nowe regulacje, które dotyczą ulg na rozwój i innowacje firm prowadzonych przez przedsiębiorców jednoosobowych, a także ograniczeń w zakresie amortyzacji lokali przeznaczonych na cele mieszkalne, jak również określania przychodu pracownika z tytułu używania samochodu służbowego do celów prywatnych, a ponadto nowego sposobu odliczania składki zdrowotnej oraz zwolnień od podatku dodatków osłonowych i świadczeń socjalnych wprowadzonych przez Polski Ład. Objaśnione są również znowelizowane regulacje dotyczące m.in. rozszerzenia ulgi dla młodych, zmienionej sytuacji podatkowej wspólników spółek komandytowych czy rozwiązań wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. Jest to bardzo przydatny w praktyce ? narzędziowy ? komentarz do konkretnych przepisów. Publikacja zawiera praktyczne przykłady, pokazujące, jak prawidłowo rozliczać podatek dochodowy. Autor, omawiając konkretne przepisy podatkowe, wskazuje na aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych (WSA i NSA), Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości UE. W publikacji Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania nurtujące wszystkich podatników PIT. Zawarte w komentarzu wyjaśnienia pomogą m.in. rozstrzygnąć: kto może skorzystać z ulgi na innowacyjność zatrudnianych pracowników, jak prawidłowo udokumentować transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi (ceny transferowe), jak ustalić przychód ze sprzedaży samochodu poleasingowego, jak rozliczyć darowiznę przekazaną na zwalczanie skutków COVID-19, kto może skorzystać z ulgi dla klasy średniej, kto jest zobowiązany do płacenia podatku od budynków komercyjnych, czy wszystkie budynki mieszkalne nie podlegają amortyzacji, czy składka zdrowotna podlega odliczeniu od dochodu, jak i kiedy dokonać korekty kosztów podatkowych. Oddawany do Państwa rąk komentarz jest niezbędnym narzędziem w codziennej pracy doradców podatkowych, pracowników biur rachunkowych, służb finansowo-księgowych oraz właścicieli firm, szczególnie w sytuacji, gdy polski system podatkowy jest coraz bardziej skomplikowany. Publikacja może być wykorzystywana przez podatników jako swoisty oręż w nierównej walce z organami podatkowymi ? dzięki zamieszczonym w niej wyrokom, interpretacjom oraz przykładom wraz z zapisami księgowymi. O Autorze: Grzegorz Ziółkowski ? prawnik, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem, właściciel biura rachunkowego, który pracował także w dziale kontroli organów podatkowych. Udzielił kilkuset odpowiedzi na pytania dotyczące podatków dochodowych. Napisał również wiele artykułów, komentarzy oraz poradników z zakresu podatków. W Wydawnictwie INFOR jest znanym i cenionym autorem, m.in. w ?Monitorze Księgowego?. ATUTY PUBLIKACJI: Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania.

269,00 zł
258,24 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 10,76 zł

45
Suwalszczyzna; laminowana mapa turystyczna 1:85 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suwalszczyzna; laminowana mapa turystyczna 1:85 000
Dostępny11 szt.

Suwalszczyzna Spacery w Puszczy Augustowskiej, podziwianie widoków z mostów w Stańczykach, kajakowa przeprawa Czarną Hańczą, a może żeglowanie po jeziorze Wigry? Dwustronnie foliowana, wygodna w składaniu i trwała mapa turystyczna Suwalszczyzny pomoże zaplanować udany pobyt. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna zarówno dla turysty pieszego jak i rowerzysty skala 1:85 000 (1 cm ? 850 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: ? szlaki piesze i odległości na szlakach, ? szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, ? szlaki kajakowe, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? baza noclegowa, w tym hotele, schroniska młodzieżowe, pensjonaty, kempingi, ? parki narodowe, krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? poziomice pokazujące ukształtowanie terenu."

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

46
Main Challenges for Democracy, the Rule of Law, and the Protection of Human Rights in the Modern Wor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Main Challenges for Democracy, the Rule of Law, and the Protection of ...
Dostępny6 szt.

Professor Jerzy Jaskiernia is one of the most outstanding contemporary constitutionalists, not only in the national but also international dimension. The study summarizes 50 years of his public activity ? scientific, organizational, and political. A measure of Professor Jaskiernia?s impressive achievements in these areas is the list of the Jubilarian?s achievements included in the book. The publication includes fifty-two papers prepared by fifty-six scientists affiliated with research centers in Poland and recognized foreign constitutionalists representing universities in Germany, Lithuania, Serbia, Slovakia, Spain, and the United Kingdom. Such a wide circle of Authors, including not only the friends and colleagues of the Jubilarian, his students, and associates but also other people who came into contact with Professor Jaskiernia during his public activity, is unequivocal proof of respect and gratitude for his achievements, going far beyond the achievements of the legal community. As a result, the study presents the title issues (Challenges for Democracy, the Rule of Law, and the Protection of Human Rights in the Modern World) in a complete and comprehensive manner. In addition to texts on strictly systemic topics, the reader will also find works with a philosophical, sociological, and political science profile, relating to the main and current problems of the functioning of the state, law, and society in Poland and other countries. This circumstance undoubtedly makes the reviewed work particularly valuable. The studies systematically reflect on the book?s most important threads. The first part (Roots and Development of Democratic Ideas) is devoted to the democratic system axiology. The second part (Challenges of Democracy) concerns the theory of democracy, including papers on the contemporary challenges of the development trends and possible crises of democratic values, and provides an excellent supplement to dogmatic considerations. In the study?s third part (Challenges for the Rule of Law and Security), the authors take up many multi-faceted issues regarding the principles of the rule of law, such as judicial independence, freedom of economic activity, military, cyber and environmental security ? both internally and internationally. The last part (Challenges for the Protection of Human Rights) relates directly to the specific freedoms and rights of the individual and problems currently related to their effective observance. From the publishing review of Assoc. Prof. Sławomir Patyra, professor of the Maria Curie-Skłodowska University in Lublin

130,70 zł
125,47 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 5,23 zł

47
Pewność w niepewności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewność w niepewności
Dostępny10 szt.

Pewność byłaby jakimś pięknym celem dla rozumu i serca. A niepewność? Ona się bierze z dialogu, który nie chce szufladkowania. Chodzi o wymianę myśli, jakiś zbawczy węzeł. Korzystanie z książek nie może być ?jak leci?, z zapominaniem, co jest gdzie indziej. To się nijak ma do życia. Wiedział o tym już Platon. Starałam się zawsze pamiętać, co mówili różni ludzie. To ważne, zwłaszcza w trudnych sprawach wiary, o której tu dużo, bardzo dużo. Choć są chwile odpoczynku i zwykłej, wcale nie tak łatwej radości. Liczy się jednak wrażliwość. Dla Norwida nawet czarna nić smutku była ?może święta, choć mylna?. A ta wojna? Jeszcze przypomnę, co pisałam kiedyś: kto uwierzy w zabijanie, zabije, a kto w miłość uwierzy, pokocha.

22,40 zł
21,50 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,90 zł

48
Obraz ludzi Podhala i Tatr w inskrypcjach ze starego cmentarza na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz ludzi Podhala i Tatr w inskrypcjach ze starego cmentarza na Pęks...
Niedostępny
Brak

Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, nazywany też Starym Cmentarzem lub Cmentarzem Zasłużonych, jest jedną z najciekawszych polskich nekropolii. W ciągu 170 lat funkcjonowania cmentarza pochowano na nim około 6 tysięcy osób. Obecnie szacuje się, że na terenie nekropolii znajduje się około 400 grobów (częściowo anonimowych), zarówno jednoosobowych, jak i rodzinnych, wieloosobowych, opatrzonych inskrypcjami, zwanymi także epitafiami, napisami epigraficznymi lub nagrobkami, tj. krótkimi, autonomicznymi tekstami, zamkniętymi pod względem semantycznym i formalnym, informującymi o śmierci jakiejś osoby i upamiętniającymi osobę zmarłą. W pracy odtworzono złożony, wieloaspektowy, niezwykle interesujący językowo i poznawczo obraz ludzi utrwalony w zakopiańskich inskrypcjach.

55,00 zł
Powiadomienie
49
Polityka europejska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka europejska
Dostępny6 szt.

Zmiany geopolityczne w Europie i na świecie po 1989 r., upadek bloku państw socjalistycznych, pogłębiający się i rozszerzający proces integracji ? którego wyrazem jest Unia Europejska ? spowodowały, że polityka europejska stała się w państwach członkowskich UE niemal strategiczną polityką kierunkową w sferze zagranicznej. Doskonale można to zobaczyć na przykładzie zjednoczonych Niemiec. Geopolityczna pozycja Niemiec w Europie po drugiej wojnie światowej była typową zmienną zależną. Początkowo ewoluowała od fazy okupacji oraz marginalizacji na arenie międzynarodowej, w połączeniu ze swoistym upokorzeniem, poprzez fazę rozpoznania zdolności do współpracy i pozyskiwania nowo powstałej Republiki Federalnej Niemiec do konkretnych inicjatyw europejskich, aż po pełnoprawne i równoprawne członkostwo w integracyjnych strukturach europejskich. W ten sposób w polityce zagranicznej (Aussenpolitik) ?starej? RFN, tej przed zjednoczeniem, musiał się narodzić bardzo silny kierunek partykularny, zwrócony ku procesom zachodzącym na kontynencie europejskim, w tym przede wszystkim związanym z instytucjonalizacją współpracy międzynarodowej w Europie oraz jej tendencjami integracyjnymi, który zaczął być określany jako polityka europejska (Europapolitik). Głównym celem pracy jest ukazanie polityki europejskiej na przykładzie Republiki Federalnej Niemiec. Przeprowadzona zostanie diagnoza tzw. infrastruktury koncepcyjnej i doktrynalnej niemieckiej Europapolitik, czyli jej funkcji, celów, głównych tendencji i kierunków ewolucji ujawnionych w praktyce integracyjnej, czynników ją determinujących oraz określających miejsce tej polityki w polityce zagranicznej zjednoczonych Niemiec. Dodatkowo ustalone zostanie, czy niemiecka Europapolitik zmieniła się z chwilą zjednoczenia Niemieckiej Republiki Demokratycznej i RFN. Jeżeli tak, to w jakim stopniu i w jakim kierunku poszły ewentualne zmiany. Ze wstępu

55,00 zł
50
Metody nauczania rachunkowości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody nauczania rachunkowości
Dostępny9 szt.

Edukacja na przełomie stuleci stanowi podstawę badań i refleksji teoretyków oraz praktyków, których zainteresowania dydaktyczno-badawcze sytuują się w różnych obszarach nauki. Proces kształcenia na poziomie szkoły wyższej powinien uwzględniać potrzeby obecnych studentów, a rolą kadry dydaktycznej jest wykorzystanie w kształceniu wiedzy o pokoleniu. Pandemia COVID-19 wpisuje się w nurt zmienności, niepewności, złożoności czy niejednoznaczności otoczenia. Niepewność związana z konsekwencjami pandemii COVID-19 skutkuje nie tylko dyskomfortem, ale także zaniechaniem niektórych działań i procesów. Czas pandemii to wielkie wyzwanie dla całego środowiska akademickiego, które musiało błyskawicznie dostosować się do nowych warunków pracy. Można zaryzykować tezę, że nauczyciele akademiccy oraz studenci i słuchacze studiów podyplomowych pokonali różne bariery techniczne i komunikacyjne. Zawartość monografii można podzielić na dwie części ? pierwsza z nich dotyczy założeń koncepcyjnych oraz metodyki nauczania rachunkowości ? propozycji, które warto wykorzystać w tłumaczeniu skomplikowanych zagadnień rachunkowości, na przykład wyjaśnianie pojęć, biorąc pod uwagę historię rachunkowości, sentencje wyroków sądowych, znane filmy. Przypomniano poglądy na temat roli konta w nauczaniu rachunkowości. Wskazano również na koncepcję prowadzenia zajęć w czasie pandemii, reagowanie na zmianę ponad trzymanie się planu oraz stres zawodowy u pracowników. Część druga zaś, to wyniki badań, których celem była ocena: ? możliwości i metod nauczania rachunkowości w warunkach zdalnego kształcenia w opinii różnych grup studentów, ? technik komunikacji w świetle badań empirycznych, ? determinant e-komunikacji kształcenia zdalnego. W ostatnim rozdziale monografii zaprezentowano podglądy w zakresie doskonalenia procesu dydaktycznego i umiejętności adeptów rachunkowości.

55,00 zł
Wróć do góry