hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.03.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 26 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się CzuCzu. Biblioteczka malucha (praca zbiorowa), na drugim O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami... (Fulla Horak). Kolejny produkt to Lotti Karotti Deluxe (Ravensburger) oraz Jeziora Mazurskie; 2-częściowa laminowana mapa żeglarska 1:60 000 (praca zbiorowa).
1
CzuCzu. Biblioteczka malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Biblioteczka malucha
Dostępny
281 szt.

Czytanie to wyjątkowy sposób na wspólne spędzenie czasu i odkrycie otaczającego nas świata. Edukacyjny zestaw książeczek porusza tematykę bliską najmłodszym. W środku znajdziecie 4 tytuły: Co czuję, Owoce i warzywa, Moje ciało i Zwierzęta. Pełne uroku ilustracje przedstawiają to, co maluchy lubią i znają z najbliższego otoczenia. Zachęcają do wspólnej lektury i zabawy oraz pokazują, że czytanie to doskonały i rozwijający sposób na spędzanie czasu. Wyjątkowa cecha: edukacyjny zestaw rośnie razem z dziećmi, można go wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Oglądajcie książeczki i nazywajcie razem przedmioty na ilustracjach. Spróbujcie odnaleźć je wokół was. Następnie powtarzajcie dźwięki i róbcie razem śmieszne miny. Wspólna lektura pozwala uporządkować dotychczasową wiedzę, rozwija spostrzegawczość, pamięć i słownictwo. To także znakomity sposób na budowanie wyjątkowej więzi z maluchem. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. W pudełku znajdziecie: • 4 książeczki harmonijki: Co czuję, Owoce i warzywa, Moje ciało, Zwierzęta Długość książeczki: 90 cm Pudełko: 16.5 x 19.0 x 7.0 cm

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

22 osoby kupiły
2
O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami...
Dostępny
92 szt.

Gdybyś wiedział jak wyglądają męki czyśćcowe, uczyniłbyś wszystko, by nigdy do Czyśćca nie trafić!Czyściec składa się z nieprzeliczonych, a najrozmaitszych kręgów w tym kręgu głodu, lęku, grozy czy utrapień - opowiada Fulla (Stefania) Horak, Sybiraczka, filozof i mistyczka, której Pan Bóg pozwolił zajrzeć do Czyśćca i Piekła.Dusza, zanim straci w pierwszym Kręgu Czyśćca świadomość całokształtu swego życia, długości czekającej ją kary i jakości wiecznej nagrody, przez cały czas od śmierci do pogrzebu wie, że będzie musiała odpokutować wszystkie winy i odrobić wszystkie zaniedbania. I jakże jest szczęśliwą, że może! Wie już teraz, jak niewspółmiernie lekkim jest najdłuższe i najbardziej przykre nawet życie w porównaniu do jednej choćby chwili spędzonej w Czyśćcu. Z jakąż radością wróciłaby na ziemię, na nędzę, na poniewierkę, na choroby, na poniżenia i jakby je teraz umiała pożytecznie znosić!

37,00 zł
22,57 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 14,43 zł

18 osób kupiło
3
Lotti Karotti Deluxe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotti Karotti Deluxe
Ravensburger, od 4 lat
Dostępny
141 szt.

Nowa odsłona popularnej gry z uroczymi króliczkami w roli głównej. Lotti Karotti to gra zręcznościowa dla najmłodszych. Polega na tym, że króliczki wspinają się na szczyt góry - wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie się na szczycie i znajdzie swoje marchewki. Niestety nie wszystko idzie prosto - czasem nieoczekiwanie mały króliczek spada do dziury, która znienacka pojawia się pod jego nogami. Proste zasady i nieoczekiwane wygrane Chociaż gra ma proste zasady zrozumiałe nawet dla najmłodszych graczy, to wynik gry nigdy nie jest przesądzony - nie wiadomo, kiedy pod danym pionkiem otworzy się zapadnia, a króliczek zniknie. Gra gwarantuje mnóstwo śmiechu i radości nie tylko maluchom, ale również ich opiekunom. Zasady gry Na środku stołu umieszczamy zielony pagórek - każdy z graczy może wybrać jeden z czterech kolorów króliczków (żółty, niebieski, fioletowy, różowy). Potasowane karty kładziemy na stole rewersem do góry (czyli tak, by nie było widać ich zawartości). Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy, natomiast reszta gra w kolejności zgodnej z kierunkiem wskazówek zegara. Na każdej z kart można znaleźć informację, o ile pól poruszy się tym razem króliczek danego gracza, natomiast karta z marchewką oznacza, że należy przekręcić znajdującą się na szczycie marchewkę - w tym momencie może pojawić się dziura, która wciągnie któregoś króliczka. Na szczęście każdy gracz ma cztery króliczki, zatem nawet jeżeli któryś spadnie z góry, to pozostałe wciąż mają szansę na zdobycie upragnionych marchewek. Wygrywa ten, którego króliczek pierwsze wespnie się na szczyt i zdobędzie swój przysmak - marchewki. Nauka dla najmłodszych Lotti Karotti prosta gra, której bohaterami są urocze króliczki - pozwoli dzieciom rozwijać zarówno wyobraźnię jak i zręczność czy umiejętność logicznego myślenia. Ponadto gra ta wprowadza również elementy prostego liczenia (1-3). Nawet przegrana cieszy Najmłodsze dzieci cieszą się nie tylko z wygranej - moment, gdy króliczki wpadają do dziur bywa równie satysfakcjonujący, co tylko przedłuża czas spędzony na rozpracowywaniu tej gry i pozwala na wzbudzenie jeszcze większej radości u dziecka. Zawartość pudełka: - zielone wzgórze z gigantyczną marchewką o wymiarach ok. 29 x 26 cm, - 16 króliczków (w 4 kolorach: różowym, fioletowym, niebieskim i żółtym), - 24 karty do gry, - instrukcja obsługi w języku polskim. Wymiary pudełka: 27x27x11 cm.

124,18 zł
111,76 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,42 zł

9 osób kupiło
4
Jeziora Mazurskie; 2-częściowa laminowana mapa żeglarska 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeziora Mazurskie; 2-częściowa laminowana mapa żeglarska 1:60 000
Dostępny
32 szt.

"Jeziora Mazurskie Żeglarska mapa Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest dwustronnie laminowana, trwała i wodoodporna, dzięki czemu sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno na łódce, na jachcie, jak i na lądzie. Poza bogatą treścią żeglarską zawiera też treść turystyczną. Dodatkowo plany Węgorzewa, Giżycka, Pisza, Mikołajek, Rucianego-Nidy i Rynu w skali 1:15 000. Na mapie m.in.: ? śluzy, przystanie i pomosty, przeszkody i mielizny, slipy i dźwigi, warsztaty szkutnicze i żaglomistrzowskie, wypożyczalnie sprzętu wodnego, stacje benzynowe dla jachtów, ? strefy ciszy, zakazy przybijania do brzegu, ? szlaki piesze i kajakowe, linie żeglugi pasażerskiej, ? baza noclegowa, m.in. stanice wodne, kempingi, schroniska młodzieżowe, hotele, ? obiekty zabytkowe i rezerwaty przyrody, ? izobaty pokazujące głębokości jezior (izobaty wrysowane są co 10 m, dodatkowo pokazane są bardzo istotne dla żeglarzy izobaty 1, 2 i 5 m), uzupełnieniem których jest barwna batymetria. "

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

9 osób kupiło
5
Psalmy. Komentarze do tekstów biblijnych. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psalmy. Komentarze do tekstów biblijnych. Tom 2
Dostępny
12 szt.

Psalmy (tom drugi) to książka zawierająca komentarze Adama Szustaka OP do Księgi Psalmów. Powstała na podstawie internetowej serii noszącej tytuł „Plaster miodu. Psalmy”, która przez kilka lat z różną częstotliwością ukazywała się na youtube'wym kanale Langusta na palmie, a która następnie została spisana, uporządkowana i nieco poszerzona. Teksty w niej zawarte nie są naukowymi komentarzami do Biblii, ale raczej zapisem osobistych przemyśleń i refleksji autora, które rodziły się podczas modlitwy psalmami. W książce Psalmy (tom drugi) ojciec Adam dzieli się tym, jak Słowo Boże dotyka na co dzień jego życia i jak pozwala mu poznać Boga. Psalmy są dla ojca świadectwem tego, że Panu Bogu nic nie wymyka się z rąk, że On swoją miłością już dawno ogarnął wszystkie (zarówno piękne, jak i trudne) sytuacje życia ludzkiego i rozlał tam swoją łaskę. Modlitwa psalmami, której w swoich komentarzach krok po kroku uczy autor, to więc stopniowe otwieranie serca na Bożą obecność w nas i w naszym życiu. Książkę Psalmy (tom drugi) można zatem nazwać także próbą odkrycia nowych lub odświeżenia zapomnianych sposobów budowania relacji z Bogiem i życia z Nim na co dzień. „Za każdym razem, gdy przygotowywałem poszczególne komentarze do psalmów, prosiłem Ducha Bożego, by mi wskazywał, co wybrać, o czym powiedzieć i przy którym wersecie się zatrzymać. Mam zatem ogromną nadzieję, że idąc razem przez te poszczególne teksty, będziemy wspólnie spotykali Pana Boga i poznawali Jego miłość”. Adam Szustak OP

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

5 osób kupiło
6
Sudety Wschodnie laminowana mapa turystyczna 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety Wschodnie laminowana mapa turystyczna 1:60 000
Dostępny
34 szt.

Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Sudetów Wschodnich obejmuje swoim zasięgiem Kotlinę Kłodzką, Góry Opawskie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Stołowe oraz czeskie Orlické hory. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm ? 600 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84 Na mapie m.in.: ? szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe, ? schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, ? turystyczny plan Kłodzka.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
7
Kreta light przewodnik + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreta light przewodnik + mapa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

"Kreta Kąpiele w szmaragdowo-turkusowej wodzie lagun Balos lub Elafonisi, relaks na rajskich plażach o drobnym białym piasku lub w cieniu palm na plaży Vai, zwiedzanie tajemniczej Groty Diktejskiej, która miała być miejscem narodzin Zeusa, odkrywanie skarbów przeszłości w słynnych pałacach cywilizacji minojskiej Knossos czy Fajstos, wędrówka pomiędzy niebosiężnymi skałami wąwozu Samaria, zakup przepięknych pamiątek z ceramiki w urokliwej wiosce Margarites. Odkryj Kretę z nową, wyjątkową serią przewodników light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. "

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
8
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów
Dostępny
86 szt.

Książka o przyjaźni, empatii, potrzebie więzi oraz o tym, że nie warto oceniać innych po pozorach. O mocy, jaką dają wspólnota oraz wzajemna życzliwość. Historia sąsiadów, którzy nie znają siebie nawzajem: bo czy mama dziesięciorga hałaśliwych kurcząt może się spodziewać, że poważny sąsiad w garniturze lubi dzieci? A czy ogr, wyglądający zupełnie jak? ogr, może liczyć na to, że ktoś zechce się z nim zaprzyjaźnić? Pewna awaria wywoła lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Bo prawdziwa przygoda czasem zaczyna się tam, gdzie coś idzie niezupełnie tak, jak byśmy chcieli. Przekonają się o tym sąsiedzi, dla których niespodziewana awaria okaże się początkiem ekscytującej wspólnej drogi. Drogi, którą najlepiej przemierza się u boku przyjaciela.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
9
Balon foliowy, dinozaur (61 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy, dinozaur (61 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
2 szt.

Balon foliowy w kształcie dinozaura ucieszy każdego małego miłośnika tych prehistorycznych stworzeń Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Rozmiar: 61 cm (24”) • Kształt: dinozaur • Kolor: zielony • Nadruk: dinozaur • Ilość: 1 szt.

13,31 zł
12,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,32 zł

3 osoby kupiły
10
Jura Krakowsko-Częstochowska Część północna; aminowana mapa turystyczna 1:52 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jura Krakowsko-Częstochowska Część północna; aminowana mapa turystyczn...
Dostępny
36 szt.

Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, słynne zamki w Mirowie i Bobolicach, przepiękny pałac Raczyńskich w Złotym Potoku to tylko niektóre atrakcje północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Z naszą dwustronnie laminowaną mapą tego obszaru bez trudu można ich odnaleźć znacznie więcej. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonym krajoznawcami z regionu. Mapa zawiera bogatą treść turystyczną, m.in.: ? szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, trasy konne, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze. Cechy mapy: ? ukształtowanie terenu przedstawione za pomocą poziomic i cieniowania, ? dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:52 000 (1 cm ? 520 m), ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84, ? trwałość ? mapa jest dwustronnie laminowana, ? wygoda składania.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
11
Suwalszczyzna; laminowana mapa turystyczna 1:85 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suwalszczyzna; laminowana mapa turystyczna 1:85 000
Dostępny
29 szt.

Suwalszczyzna Spacery w Puszczy Augustowskiej, podziwianie widoków z mostów w Stańczykach, kajakowa przeprawa Czarną Hańczą, a może żeglowanie po jeziorze Wigry? Dwustronnie foliowana, wygodna w składaniu i trwała mapa turystyczna Suwalszczyzny pomoże zaplanować udany pobyt. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna zarówno dla turysty pieszego jak i rowerzysty skala 1:85 000 (1 cm ? 850 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: ? szlaki piesze i odległości na szlakach, ? szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, ? szlaki kajakowe, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? baza noclegowa, w tym hotele, schroniska młodzieżowe, pensjonaty, kempingi, ? parki narodowe, krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? poziomice pokazujące ukształtowanie terenu."

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
12
Mapa Pogórze Rożnowskie w skali 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Pogórze Rożnowskie w skali 1:50 000
Dostępny
42 szt.

Rodzaj: mapa jednostronna laminowana z przewodnikiem turystycznym na odwrocieSkala: 1:50'000Rok wydania: 2022Wydanie: 5Format: B1 (68 x 98 cm)Mapa Pogórza Rożnowskiego w skali 1:50 000 obejmuje nieco zapomniany i niedoceniany region polskich Karpat. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnów na północy, Nowy Sącz na południu, Tuchów i Ropa na wschodzie oraz Brzesko i Łososina Dolna na zachodzie.Pogórze Rożnowskie o zróżnicowanej rzeźbie terenu, położone pomiędzy dolinami dwóch rzek Dunajca i Białej, to rejon idealny do uprawiania turystyki rowerowej. Dobrze rozbudowana sieć szlaków prowadzi przez malownicze tereny, niekiedy niezwykle cenne przyrodniczo. Atrakcyjności dodają liczne ruiny zamków i pozostałości grodzisk, które ostały się po prowadzącym tędy dawnym szlaku handlowym na Węgry. Dodatkowo w miastach rozsianych po Pogórzu znajdziemy liczne zabytki z różnych epok historycznych. Największą perłą tego regionu są dwa jeziora: Czchowskie i Rożnowskie. Akweny zapewniają doskonałe warunki miłośnikom sportów wodnych. Jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych na obszarze mapy jest Skamieniałe Miasto skupisko piaskowca ciężkowickiego o malowniczych formach i kształtach.Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Oprócz typowej treści turystycznej na mapie wyróżniono cmentarze wojenne z I wojny światowej charakterystyczny element podgórskiego krajobrazu.Na odwrocie znajduje się szczegółowy informator krajoznawczy, charakterystyka Pogórza, informacje praktyczne. Całość uzupełniają zdjęcia z najciekawszych miejsc na Pogórzu.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
13
Dieci A2 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieci A2 podręcznik
Dostępny
12 szt.

Dieci to kurs języka włoskiego dla obcokrajowców podzielony na 4 poziomy (A1, A2, B1, B2). Składa się z 10 rozdziałów podzielonych na dwustronicowe lekcje.Podręcznik Dieci A1 zawiera:10-odcinkowy kurs wideo,gramatykę,ilustrowany słownik,ćwiczenia,komiksy VIVERE E PENSARE ALL'ITALIANA,teksty rozwijające umiejętność wypowiadania się,interesujące odsłuchy.

149,00 zł
128,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 20,86 zł

2 osoby kupiły
14
Zeszyt A5 32k kratka 70g soft touch Chees Interdruk   cena za 1 sztukę mix. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32k kratka 70g soft touch Chees Interdruk cena za 1 sztukę...
Interdruk
Dostępny
103 szt.

Zeszyt A5, 32 kartki, kratka. Okładka jest bardzo delikatna w dotyku. Opakowanie zbiorcze zawiera 10 sztuk. Różne wzory, sprzedawane oddzielnie. Wysyłka losowa.

2,99 zł
2 osoby kupiły
15
Balon foliowy, samochód twister czerwony (61 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy, samochód twister czerwony (61 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
8 szt.

Balon foliowy w kształcie samochodu do jazdy terenowej ucieszy każdego małego miłośnika motoryzacji Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Rozmiar: 61 cm • Kształt: auto • Kolor: czerwony, czarny • Nadruk: auto • Ilość: 1 szt.

13,31 zł
12,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
16
Wędrówki Chitonu Zbawiciela. Templariusze i konkwistadorzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki Chitonu Zbawiciela. Templariusze i konkwistadorzy
Dostępny
24 szt.

Zachodni chrześcijanie znaleźli się w trudnej sytuacji. Upadły państwa krzyżowców w Palestynie oraz w Syrii i straszliwe oskarżenia złowieszcza chmura zawisły nad Zakonem Rycerzy Świątyni. Powieść przenosi czytelnika najpierw do Francji pod rządami Filipa IV Pięknego, a następnie w późniejsze czasy w epokę podboju Ameryki. Po zlikwidowaniu zakonu pozostali przy życiu nieliczni templariusze Rycerze Świątyni, uciekają z cudowna relikwia na nieznane sobie ziemie, by nadal ja chronić. Do tej odkrytej niedawno przez Kolumba części świata żądza złota przyciąga wojowniczych Hiszpanów. Zdobywcy zwani konkwistadorami przynoszą zagładę. imperium Inków i Azteków. Nowy Świat zalewa potężną fala zła. Niestety walka dobra ze złem nie zawsze kończy się zwycięstwem tego pierwszego. W tych niesprzyjających warunkach jedyny potomek templariuszy próbuje ocalić świętą szatę Zbawiciela.„Drogi polski Czytelniku!Wielkie dzięki za zainteresowanie niniejsza książka. Będziesz uczestnikiem wiekopomnych wydarzeń, które niegdyś wstrząsnęły światem. Mam nadzieje, ze zanurzenie się w dawno minionych czasach będzie pasjonująca i poznawcza przygoda. Przyjemnej lektury”.Giennadij Lewicki

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
17
Last Minute. Prawo cywilne, część II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute. Prawo cywilne, część II
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Na myśl o egzaminie z prawa cywilnego dostajesz gęsiej skórki i najchętniej przeniósłbyś się w czasie, nawet z powrotem do 2020 roku? Podczas wertowania Kodeksu cywilnego numery artykułów zlewają ci się w jedno, a w głowie wciąż pustka? Szukasz sprawdzonego rozwiązania, które pomogło już tysiącom studentów w skutecznych przygotowaniach do egzaminu z KC? Mamy dla ciebie receptę na efektywną powtórkę! Wybierając książkę z serii Last Minute, zyskujesz: - niezbędne informacje przedstawione w przejrzystej formie; - możliwość skuteczniejszej powtórki dzięki wykorzystaniu elementów graficznych, takich jak tabele i diagramy; - wiele przykładów z życia, dzięki którym poszerzysz wiedzę i przekonasz się, jak przepisy prawa są stosowane w praktyce; - zestaw pytań kontrolnych podsumowujących wiadomości z każdego działu. A wszystko to z uwzględnieniem najnowszego stanu prawnego - na LISTOPAD 2021 r. Publikacja obejmuje: - Zobowiązania (art. 353-921 k.c.); - Spadki (art. 922-1057 k.c.). Schemat opisu każdego zagadnienia jest prosty i przejrzysty. - Tematy omówiono w takiej kolejności, w jakiej występują w KC - podczas powtórki niczego nie pominiesz. Możesz też skupić się tylko na wybranych zagadnieniach, którym musisz poświęcić więcej czasu. - Język jest przystępny i łatwy do zrozumienia - zgrabnie przebrniesz przez gąszcz przepisów i wszystko będzie dla ciebie jasne. - Znajdziesz tu wiele diagramów - podczas powtórki zaangażujesz obie półkule mózgowe, co poskutkuje szybszą nauką. - Problemy, na które musisz zwrócić szczególną uwagę, zawarto w ramkach „Uwaga” - na pewno ich nie przegapisz. - Przytoczone życiowe przykłady pokażą ci, jak kodeksowe przepisy stosuje się do konkretnych problemów. - Swą wiedzę sprawdzisz dzięki serii pytań kontrolnych (a na końcu książki znajdziesz odpowiedzi wraz z podstawą prawną). Dzięki tej książce dowiesz się m.in.: - jakie zasady wiążą się z wykonywaniem zobowiązań; - czym skutkuje solidarność dłużników i wierzycieli; - kiedy dochodzi do bezpodstawnego wzbogacenia; - jak można naprawić szkodę na osobie; - czy można zwolnić się z długu; - co zrobić w sytuacji niewypłacalności dłużnika; - jakie uprawnienia przysługują z tytułu rękojmi przy sprzedaży; - czym różni się umowa zlecenia od umowy o dzieło; - czy wynajmujący mieszkanie sam ponosi koszty napraw; - czy komisant odpowiada za uszkodzenia rzeczy danej na przechowanie; - czy i w jakiej sytuacji można odwołać darowiznę; - w jakiej kolejności następuje dziedziczenie; - czy testament ustny jest wiążący; - czym jest zachowek; - w jakim terminie można odrzucić spadek. Skuteczna powtórka przed egzaminem z prawa cywilnego Zapadające w pamięć przykłady i rozwiązania graficzne Kompleksowy opis zagadnień uregulowanych w księdze trzeciej i czwartej Kodeksu cywilnego

34,90 zł
24,78 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

1 osoba kupiła
18
Balon Fol 61cm Fx Koparka Go Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,31 zł
12,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
19
Królowa Dzikusów Mistrz gry Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Dzikusów Mistrz gry Tom 3
Dostępny
100 szt.

KONTYNUACJA KSIŻEK "GWIAZDA PÓŁNOCY, GWIAZDA POŁUDNIA" ORAZ "PAN KAMIENIA WSCHODU" Skostniała tradycja Królestwa Żeglarzy czy nowoczesność Cesarstwa Słońca? Już wiadomo. Krwawa wojna dobiega końca i armia pod dowództwem Iana Lancastera miażdży wszystko, co napotka na swojej drodze. Ostatnim celem jest zaniedbana, dzika prowincja Północy, broniona przez Armię Cieni. Zdawałoby się, że żołnierze Cesarstwa połkną ją na śniadanie. Ta jednak nie daje za wygraną i broni się ostatkiem sił, wciąż nie pozwalając ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na korzyść perfekcyjnie wyszkolonej armii. Mimo że Północ strategicznie nie jest ważna, dla dowódcy i przyszłego cesarza znaczy najwięcej. W końcu na czele dzikusów, jak ich pogardliwie nazywa, stoi jego była kochanka ? Aline ? wygnana córka największego wroga, obecnie obiekt zaciekłej nienawiści. Konfrontacja jest nieunikniona. Pierwszy raz w historii Kontynentu Zachodniego wychowanka ultrakonserwatywnego Królestwa, kobieta, która w swoim kraju nic nie znaczy, pełni rolę przywódczyni. Dlatego dźwiga na barkach odpowiedzialność nie tylko za losy Północy, lecz także za ludzi, którzy walczą o zmianę. Ruch Czarnej Róży rozrasta się, ale jest podatny na dezinformację. Wszak propaganda to potężna i skuteczna broń. Królowa Północy, Czarna Róża, legenda za życia ? czy Aline ma dość siły, żeby sprostać pokładanym w niej nadziejom? Czy Michel, jej mąż, stanie u boku dziewczyny w każdej sytuacji? I co wyniknie ze spotkania byłych kochanków, zważywszy na to, że w mrocznych podziemiach Aline skrywa coś, czego Ian się nie spodziewa?

56,99 zł
48,44 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,55 zł

1 osoba kupiła
20
Puzzle 500 elementów. Piknik dla psa, Scottie (XXL) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Piknik dla psa, Scottie (XXL)
Eurographics, 500
Dostępny
19 szt.

Puzzle firmy Eurographics składające się z 500 elementów, po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 48 cm. Duży rozmiar elementów: ok. 2,5 x 2 cm.

54,80 zł
52,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,74 zł

1 osoba kupiła
21
Zanzibar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanzibar
Dostępny
236 szt.

Mimo rajskich fragmentów wybrzeża Zanzibar tętni życiem również z dala od oceanu między ciasnymi alejkami Stone Town, w wiejskich meczetach i szkółkach koranicznych czy na plantacjach goździków i manioku. Warto poświęcić czas, aby poznać obie te twarze Ungui. W zamian otrzymamy życzliwość i ciekawość miejscowej ludności oraz niekończące się krzyki umorusanych dzieci: Jambo!

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
22
Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie
Dostępny
27 szt.

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofyW jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może dać mu psychiczny komfort i poczucie, że panuje nad sytuacją? I wreszcie czy istnieje sprawdzona strategia, dzięki której zawsze postawimy na swoim?Łukasz Walewski, niezrównany poszukiwacz historycznych ciekawostek i gaf polityków, zabiera nas w fascynującą i niebezpieczną podróż po meandrach ludzkiej psychiki, zdradzając tajemnice największych negocjacji w historii.Komu i po co Donald Trump prawił fałszywe komplementy? Na kogo i za co śmiertelnie obraził się Saddam Husajn? Czym Sylvio Berlusconi zasłużył sobie na opinię amanta i wizjonera?Większość z nas zapewne nigdy nie usiądzie do stołu z despotą rządzącym Wenezuelą czy Koreą Północną, ale z wieloma zachowaniami opisanymi przez Walewskiego spotka się w życiu codziennym. Bo tyrani to nie tylko Stalin, Husajn i Mussolini. Może być nim szef, który od lat nie zgadza się na zasłużoną podwyżkę, albo starsza siostra, zajmująca łazienkę przez cały ranek.Tyrani i dyktatorzy są do siebie bardzo podobni. Wszyscy podobnie myślą, mają zbliżoną konstrukcję psychologiczną i podejmują podobne działania, niezależnie od epoki historycznej. Dlatego wyruszając na ryzykowną wyprawę, jaką są negocjacje z dyktatorem, trzeba mieć się na baczności.Czytajcie! Ta książka się wam przyda! Tyranów przybywa. Wyznawców tyranii też. Ale są na nich sposoby. Znajdziecie je w tej książce. Każdego tyrana da się jakoś rozbroić i posłać na śmietnik historii.Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta, związany . z Polityką i TOK FMDyplomaci muszą czasami rozmawiać z tyranami. Łukasz Walewski podpowiada, jak rozpracować psyche zbrodniarzy i uzyskać wyższe korzyści z tych paskudnych moralnie sytuacji.Piotr Łukasiewicz, żołnierz, politolog i dyplomata, ostatni ambasador RP w AfganistanieHistorie przytoczone przez Łukasza Walewskiego mogą pomóc nam zrozumieć złożoność i nieoczywistość zachowań tyranów, ale i służyć jako punkt odniesienia dla naszych własnych wyzwań negocjacyjnych.dr hab. Olgierd Annusewicz, politolog, wykładowca UW

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

2 osoby kupiły
23
Cobi 5725. Historical Collection. World War II. Samolot myśliwski brytyjski Supermarine Spitfire Mk.VB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 5725. Historical Collection. World War II. Samolot myśliwski bryt...
Cobi
Dostępny
17 szt.

Supermarine Spitfire to najbardziej znany brytyjski myśliwiec z okresu drugiej wojny światowej. Jego konstrukcja okazała się bardzo rozwojowa, co umożliwiło wykorzystywanie myśliwca przez cały okres wojny. Na Sptifire latali również polacy! Produkowana od 1941 roku wersja VB wyróżniała się zamontowanym mocniejszym silnikem Royce-Rolls Merlin 45, którego osiągi pozwalały konkurować z najnowszymi niemieckimi Messerschmittami BF-109. W skrzydłach zamontowano uzbrojenie w postaci 2 działek 20 mm i 4 karabinów maszynowych 7,7 mm. Na takiej maszynie latał m.in. polski AS Jan Zumbach z dywizjonu 303. Z 342 klocków konstrukcyjnych COBI wybudujesz odwzorowany w modelarskiej skali 1:32 samolot myśliwski Supermarine Spitfire VB. Nowa konstrukcja jeszcze lepiej oddaje kształty historycznego pierwowzoru. Nowe chowane koła, obracające się śmigło, ruchome lotki i otwierana kabina, w której można umieścić figurkę pilota, sprawiają, że model może posłużyć również jako zabawka. Wysokiej jakości nadruki odwzorowują bardzo charakterystyczne oznaczenia samolotu Jana Zumbacha z polskiego dywizjonu RAF. Do zestawu dołączona jest zawierająca nowe elementy figurka inspirowana postacią polskiego ASa! Samolot może zostać wyeksponowany na klockowej podstawce, która zawiera tabliczkę z nadrukowaną nazwą modelu. Zestaw nawiązujący do słynnej Bitwy o Anglię to pozycja obowiązkowa dla fanów polskiego i brytyjskiego lotnictwa oraz historii. Zbuduj klocek po klocku symbol największej bitwy powietrznej w historii! - 342 wysokiej jakości elementy, - wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją, - klocki spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci, - w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych, - klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury, - czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach, - figurka inspirowana słynnym pilotem, - historyczne oznaczenia, - podstawka ekspozycyjna, - klocek z nazwą samolotu. Wiek 8+

152,90 zł
137,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,29 zł

1 osoba kupiła
24
Prosto Klass 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosto Klass 1
Dostępny
104 szt.

1Pierwszy tom kursu do językka rosyjskiego na poziomie podstawowym A1-A2 zapewnia:materiał na 120 godzin aktywnej nauki języka rosyjskiego,różnorodne i sprawdzone materiały,aktualne i przydatne słownictwo,przejrzysty układ graficzny, sprzyjąjący samodzielnej nauce,lekcje powtórzeniowe w każdym rozdziale,wygodny dostęp do nagrań poprzez QR kody,banki słownictwa (Quizlet) i tablice gramatyczne na Facebooku.Nowa, 2-tomowa seria podręczników dla dorosłych rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw. Polecana do szkół językowych i wyższych, a także do nauczania indywidualnego.Autorami kursu są dr Justyna Deczewska i dr Krzysztof Świrko, wykładowcy języka rosyjskiego w Szkole Języków Obcych Uniwersytetu Warszawskiego.Drugi tom kursu ukaże się w 2022 r.

54,90 zł
49,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

1 osoba kupiła
25
Zestaw do makijażu z lusterkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do makijażu z lusterkiem
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Zestaw do makijażu z lusterkiem. Produkt nie potrzebuje baterii. Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

34,43 zł
32,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,72 zł

1 osoba kupiła
26
Działania mediacyjne w uczeniu się i nauczaniu.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania mediacyjne w uczeniu się i nauczaniu..
Dostępny
9 szt.

Przedstawiona do recenzji książka jest niezwykle cennym i wartościowym opracowaniem []. Autorki w sposób przejrzysty i logiczny, a jednocześnie kompleksowy przedstawiają istotę działań mediacyjnych, które są nowym pojęciem w kontekście procesu uczenia się i nauczania języków obcych, a tym samym rzadko funkcjonującym w świadomości nauczycieli praktyków. Co więcej, zawarte w publikacji tłumaczenia na język polski nowych terminów, jak również deskryptorów działań mediacyjnych czynią książkę jeszcze bardziej cenną, ponieważ wypełniają ważną lukę w polskim piśmiennictwie glottodydaktycznym. Warto też podkreślić, że szczegółowe przedstawienie założeń podejścia ukierunkowanego na działanie wiodącego we współczesnej glottodydaktyce pozwala lepiej zrozumieć założenia działań mediacyjnych, a zwłaszcza ich ewolucję znaczeniową. Niezwykle cenne wydaje się również przedstawienie przykładów zadań mediacyjnych: pokazują one czytelnikowi, w jaki sposób założenia teoretyczne przekładają się na praktykę dydaktyczną, ale także pozwalają zaobserwować nowe tendencje w praktycznym wymiarze procesu kształcenia językowego. z recenzji dr. hab. Radosława Kucharczyka, prof. UW

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
27
Balon foliowy, rakieta (61 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy, rakieta (61 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
17 szt.

Balon foliowy w kształcie rakiety ucieszy każdego małego miłośnika kosmosu i podróży kosmicznych Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Rozmiar: 61 cm (24”) • Kształt: rakieta • Kolor: niebieski • Nadruk: Rakieta • Ilość: 1 szt.

13,31 zł
12,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
28
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Ducha Zapaśnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Ducha Zapaśnika
Dostępny
2 szt.

Scooby-Doo i Tajemnicza Spółka wybierają się na wielką galę Towarzystwa Zapaśniczego ?Mondo?. Zamierzają aktywnie kibicować swojemu ulubionemu zapaśnikowi Fosterowi o ksywie Twarz Dziecka. Ale co się dzieje? To nie do wiary, wygląda na to, że pojawił się duch, który ni mniej ni więcej tylko uprowadził masywnego Fostera! I co teraz? Czy w ogóle dojdzie do wieczornej walki Twarzy Dziecka z Czarnym Sercem? Scooby-Doo i jego przyjaciele z Tajemniczej Spółki podejmują się odnaleźć zapaśnika. Ale wszystko wskazuje na to, że nie uda im się bez Twojej pomocy!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

29
Piętnastoletni kapitan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piętnastoletni kapitan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Piętnastoletni kapitan jest powieścią przygodową francuskiego pisarza Juliusza Verne?a należącą do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Akcja powieści rozpoczyna się w 1873 roku na amerykańskim statku ?Pielgrzym? płynącym do Afryki. Na skutek dramatycznego zajścia podczas polowania na wieloryba, kapitan i część załogi żaglowca giną. Dowodzenie przejmuje piętnastoletni praktykant Dick Sand. Chłopak postanawia jak najszybciej odwieźć pasażerów do Ameryki. Jednak podstępny handlarz niewolników Negoro, pracujący jako kucharz okrętowy, krzyżuje jego plany i statek kończy kurs w Afryce. Załogę i pasażerów czeka na Czarnym Lądzie wiele niebezpieczeństw i emocjonujących przygód. Stawią im czoła dzięki odważnej i zdecydowanej postawie piętnastoletniego kapitana. Kreując postać Dicka Sanda, Juliusz Verne stworzył zupełnie nowy typ bohatera, który dla pokoleń młodych czytelników stał się wzorem do naśladowania. Lektura dla klasy V

21,50 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

30
Peppa Pig Układaj i koloruj Zabawa kolorami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig Układaj i koloruj Zabawa kolorami
Dostępny
167 szt.

Oto pudełko pełne zabawy! Wewnątrz dziecko znajdzie książeczkę z malowankami oraz dwustronnymi puzzlami. Ułóż obrazek z bohaterami, a potem odwróć układankę i pokoloruj scenkę według własnego pomysłu.

27,99 zł
20,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

31
Programowanie sterowane testami w Pythonie. Jak tworzyć skalowalne zestawy testów i aplikacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie sterowane testami w Pythonie. Jak tworzyć skalowalne zes...
Dostępny
56 szt.

Spośród wielu koncepcji tworzenia oprogramowania na szczególną uwagę zasługuje model programowania sterowanego testami, znany jako TDD. Technika ta opiera się na integracji procesów projektowania aplikacji i pisania kodu z prowadzeniem testów. Mimo że taki sposób pracy wydaje się dość wymagający dla zespołów deweloperów, łatwo się przekonać, że TDD pozwala na stałe uzyskiwanie dobrych efektów, a opracowane tą metodą aplikacje zaskakują stabilnością i przewidywalnością w środowisku produkcyjnym. W tej praktycznej książce dokładnie opisano koncepcje przeprowadzania testów oprogramowania, a szczególny akcent położono na model programowania sterowanego testami. Przedstawiono w niej również szeroką gamę przydatnych do testowania narzędzi, takich jak wbudowany w Pythona moduł testów jednostkowych unittest, frameworki pytest i Robot, a także biblioteka webtest. Omówiono też zasady projektowania testów, testowania kodu podczas implementacji nowych funkcjonalności i tworzenia pełnych zbiorów testów. Ponadto dokładnie zaprezentowano najlepsze praktyki związane z testami automatycznymi i modelem programowania TDD. Poszczególne koncepcje zostały zilustrowane praktycznymi przykładami zastosowania narzędzi dostępnych w Pythonie. W książce między innymi: najlepsze praktyki dotyczące projektowania testów praca z frameworkiem pytest przeznaczonym do testowania aplikacji tworzenie testów funkcjonalnych dla aplikacji WSGI za pomocą biblioteki webtest zasady programowania sterowanego testami techniki tworzenia niezawodnych aplikacji w Pythonie Najważniejsze jest testowanie kodu - od pierwszej linii! O autorze Alessandro Molina od dwóch dekad programuje w Pythonie. Pasjonuje się zastosowaniem tego języka do tworzenia aplikacji internetowych. Obecnie pracuje nad frameworkami TurboGears2 i Beaker. Opracował framework plikowej pamięci masowej DEPOT i prosty interpreter JavaScriptu dla Pythona, nazwany DukPy. Brał też udział w takich projektach Pythona jak FormEncode, ToscaWidgets i Ming MongoDB ORM.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

32
Ryzykowne związki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzykowne związki
Dostępny
150 szt.

Pamela Lang, popularna autorka romansów, otrzymuje ze swojego wydawnictwa propozycję nie do odrzucenia ? ma napisać romans mafijny. Nie jest jej to na rękę z przyczyn osobistych. Kiedyś sama kochała mężczyznę, który okazał się przestępcą, żywi zatem obawy, że podczas pisania obudzą się bolesne wspomnienia. Zamierzając zniechęcić wydawcę do tego pomysłu, zaczyna pisać mafijną historię zupełnie inną od tych dostępnych na rynku. W jej powieści przystojny mafioso ukrywa swoją kryminalną działalność, a córka polskiego polityka zakochuje się w nim, nie wiedząc, kim jest. Niestety konkurencyjna mafia wkrótce go demaskuje i sprawy się komplikują. W dodatku życie Pameli zaczyna się dziwnie splatać z życiem jej bohaterów? ?Ryzykowne związki? to lekka powieść, w której mafijny świat potraktowany jest z przymrużeniem oka.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

33
Umowa na miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa na miłość
Dostępny
150 szt.

Młoda kobieta jest zmuszona zapłacić byłem partnerowi, który porwał ich synka. Jeśli tego nie uczyni, ojciec sprzeda malca. Do czego będzie zdolna matka, by odzyskać swoje ukochane dziecko? Poważny i kiedyś bardzo szanowany człowiek biznesu zostaje zatrzymany za zabójstwo swojej narzeczonej. Policja nie mając dowodów, wypuszcza go na wolność. Ten jednak i tak zostaje aresztowany oraz skazany za oszustwa podatkowe. Po wyjściu z więzienia poznaje dziewczynę, która pracuje w klubie nocnym jako kelnerka. Mężczyzna jest nią zainteresowany i składa jej propozycję ? trzy tygodnie spotkań za wysoką stawkę. Co połączy Sophie i Avana? Czy będą mieli szansę na uczucie?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

34
Plan kont z komentarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan kont z komentarzem
Dostępny
4 szt.

Kompendium wiedzy na temat zasad ewidencji operacji gospodarczych występujących w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych. Obszerny komentarz do planu kont zawiera: *omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych; *charakterystykę operacji ewidencjonowanych na tych kontach; *założenia systemu rachunkowości finansowej w firmie z omówieniem m.in. zasad tworzenia polityki rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych i przeprowadzania inwentaryzacji. Precyzyjny wywód, kompleksowe ujęcie skomplikowanej tematyki oraz jednoznaczne interpretacje to niewątpliwe atuty tej publikacji, docenione przez wielu księgowych. Dotychczasowe wydania cieszyły się uznaniem zarówno ekspertów rachunkowości, jak i księgowych praktyków oraz zyskały opinię jednej z zasadniczych wykładni polskiego prawa bilansowego. Obecne XXIV wydanie Planu kont?. uwzględnia zmiany, jakie nastąpiły w ustawie o rachunkowości oraz ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych w związku z realizacją rządowego programu Polski Ład. Autorzy przedstawili również księgowe oraz podatkowe skutki wsparcia otrzymanego przez przedsiębiorców w ramach tarcz antykryzysowych i tarczy finansowej w związku z pandemią COVID-19, a także ich rozliczenie w kolejnych latach obrotowych. Komentarze, przykłady, ujęcie operacji gospodarczych na kontach księgowych dotyczą m.in.: *zmian w ustawie o rachunkowości związanych z uproszczeniami przy podpisywaniu sprawozdań finansowych jeżeli kierownikiem jednostki jest organ wieloosobowy, *wyceną nieruchomości inwestycyjnych, w szczególności w spółkach nieruchomościowych, *zmian w zaliczaniu do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych, w tym nieruchomości mieszkalnych oraz praw majątkowych o charakterze mieszkalnym, *zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych związanych z rozliczaniem wynagrodzeń pracowników i osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Stan prawny: 1 marca 2022 r.

367,50 zł
345,45 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 22,05 zł

35
Peppa Pig Zabawa w kolory Malowany świat Peppy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig Zabawa w kolory Malowany świat Peppy
Dostępny
51 szt.

Kolorowanki w formie bloku z wyrywanymi kartkami. W środku 20 stron z ulubionymi bohaterami oraz 50 fantastycznych naklejek! Publikacja ma format bloku z wyrywanymi kartkami ? dziecko może w prezencie podarować komuś swoje ukończone dzieło.

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

36
Psi Patrol. Opowiadania z naklejkami. Królewskie przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Opowiadania z naklejkami. Królewskie przygody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Psi Patrol ma jak zwykle pełne łapy roboty! Tym razem musi wkroczyć do akcji w Psimburgu. Sprawdź, czy pieskom się uda powstrzymać ambitną i pomysłową Sweetie. Jest to wyjątkowa książka z opowiadaniem i kolorowymi ilustracjami, wzbogacona dwoma arkuszami naklejek z wizerunkiem ulubionych postaci Psi Patrol. Seria dedykowana dla przedszkolaków.

11,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,01 zł

37
Świnka Peppa. Opowiadania z naklejkami. Na pomoc, tato świnko! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Opowiadania z naklejkami. Na pomoc, tato świnko!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Nie tylko Peppa ma wesołe przygody. Również tacie śwince przytrafiają się zabawne wydarzenia. Najważniejsze jednak, że zawsze można na niego liczyć! Przeczytaj opowiadania i śmiej się razem z Peppą! Wyjątkowa książka z opowiadaniem i kolorowymi ilustracjami, wzbogacona dwoma arkuszami naklejek z wizerunkiem ulubionych postaci. Seria dedykowana dla przedszkolaków.

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

38
Przygody Meliklesa Greka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Meliklesa Greka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Przygody Meliklesa Greka są powieścią historyczną należącą do kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Akcja powieści rozgrywa się w VI wieku przed naszą erą w krajach basenu Morza Egejskiego. Melikles, młody Grek, towarzyszy w misji dyplomatycznej medyjskiemu kapłanowi Nehurabhedowi. Celem podróży jest pojednanie Greków, Fenicjan i Egipcjan pogrążonych w konflikcie o wpływy handlowe. Bohaterowie powieści przeżywają liczne przygody, także niebezpieczne, i dokonują wielu ciekawych spotkań. Wielkim atutem powieści jest płynąca z niej lekcja o kulturze i historii starożytnych cywilizacji śródziemnomorskich. Lektura klasa V.

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

39
Pies Baskerville'ów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies Baskerville'ów
Dostępny
1 szt.

Pies Baskerville?ów jest wielkim klasykiem gatunku powieści kryminalnej, należącym do ścisłego kanonu literatury angielskiej i światowej. Bohaterem powieści sir Arthura Conan Doyle?a jest Sherlock Holmes, archetyp detektywa, obdarzony wyrafinowanym poczuciem humoru genialny obserwator i analityk, potrafiący rozwiązać skomplikowane zagadki kryminalne i zdemaskować najbardziej utajone zło posługując się metodą dedukcji. Tym razem, w najsławniejszym z wszystkich swoich dochodzeń, Sherlock Holmes trafi a na trop przestępczej manipulacji w ciągle żywej legendzie sprzed wieków o demonicznym psie prześladującym członków rodu Baskerville?ów. Po niewyjaśnionej śmierci sir Karola w majątku w Dartmoor, krainie wrzosowisk i wiecznej mgły, Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel Watson podejmują się zapewnić bezpieczeństwo ostatniemu przedstawicielowi rodu sir Henrykowi. Rozpoczyna się wielka przygoda detektywistyczna, w której Sherlock Holmes będzie musiał zmobilizować cały swój potencjał intelektualny, dogłębną znajomość ludzkiej psychologii, a także wrodzoną sobie niezwykłą sprawność fizyczną. Pies Baskerville?ów jest lekturą dla szkół średnich.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

40
Łowcy wilków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowcy wilków
Dostępny
2 szt.

Łowcy wilków są powieścią przygodową amerykańskiego pisarza Jamesa Olivera Curwooda należącą do światowego kanonu literatury pięknej. Jej akcja rozgrywa się w scenerii bezkresnych lasów kanadyjskich, a jej bohaterami są Rod, pół-krwi Indianin Wabi i stary Indianin Mukkoki. Trójka przyjaciół postanawia spędzić zimę na polowaniu na wilki w nadziei, że za skóry drapieżników zarobią spore pieniądze od rządu. Podczas wyprawy okazuje się, że muszą wykazać się odwagą i wytrzymałością nie tylko ze względu na srogą zimę i na niebezpieczne zwierzęta. Muszą także stawić czoła wrogim plemionom indiańskim, które od dawna się na nich zasadzały. Wśród wielu przygód łowcy wilków trafią nawet na trop poszukiwaczy złota.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

41
Ostatnia zagadka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia zagadka
Dostępny
2 szt.

Poszukiwania zaginionej koleżanki prowadzą Jajca, Pucka, Pchełkę i Martę do siedziby groźnej fanatycznej sekty. Do tego w tym samym czasie ktoś ukradł fiolki z niebezpieczną trucizną z laboratorium w Kampinosie. Co mają ze sobą wspólnego te dwie sprawy? Przyjaciołom pomoże rozwiązać tę zagadkę tajemniczy reporter Krzysztof. Czy tym razem uda się im cało wyjść z opresji? Czy Jajco da radę rozwiązać wszystkie zagadki logiczne przygotowane przez groźnego przestępcę? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości - oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą. Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych. W serii ukazał się również: Mroczny labirynt ? Czarna walizka ? Kamienna pułapka ? Ostatnia zagadka ? Trzy dni od teraz ? Bezlitosna fala ? Koszmarna przesyłka ? Wszystko w swoim czasie ? Kolekcja Łowcy Cieni

21,50 zł
15,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

42
Mała Dorrit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Dorrit
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Mała Dorrit jest jedną z najpopularniejszych powieści angielskiego pisarza Charlesa Dickensa, autora Opowieści wigilijnej. Opowiada o osobliwych losach Małej Dorrit i jej skomplikowanej, pełnej przygód miłości do szlachetnego Artura Clennama. Mała Dorrit dorasta wraz ze swoim rodzeństwem w londyńskim więzieniu dla dłużników, gdzie osadzony jest jej ojciec William Dorrit. Dziewczyna może swobodnie opuszczać mury więzienia i pracować jako szwaczka. Odwaga i niezłomność zostają nagrodzone. Po latach nędzy, codziennych trudów i upokorzeń przychodzi miłość i bogactwo. W Dorrit zakochuje się Artur Clennam. Niemal równocześnie okazuje się, że ojciec dziewczyny jest spadkobiercą ogromnej fortuny. Z dnia na dzień długi zostają spłacone, a cała rodzina rozpoczyna zupełnie nowe życie. Jednak dramaty rodzinne i miłosne dalekie są od zakończenia? Tłem opowieści jest system polityczny i klasowy w Anglii w epoce wiktoriańskiej. Genialne połączenie pięknej intrygi i satyry społeczno-politycznej sprawiło, że wielu wybitnych pisarzy, jak George Bernard Shaw czy Agnus Wilson, uznało Małą Dorrit za arcydzieło, a książka wpisała się na stałe do kanonu literatury światowej.

28,00 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

43
Bajki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Bajki rosyjskiego pisarza i poety Iwana Kryłowa (1769?1844) należą do światowego kanonu literatury dziecięcej. Od pokoleń bawią i wzruszają dzieci na całym świecie, ucząc je równocześnie odróżniać dobro od zła i z humorem rozpoznawać i potępiać postawy naganne moralnie. Lektura w klasie II

11,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

44
Niebo z widokiem na niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo z widokiem na niebo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Niebo z widokiem na niebo to powieść o dojrzewaniu, o dobrych uczuciach i złych zachowaniach, o młodzieży zagubionej w świecie rywalizacji, ciasnych mieszkań, komputerów, zapracowanych rodziców, którzy niewiele mają czasu na bliskość, nie mówiąc o rozmowie. Akcja powieści dzieje się tu i teraz, jest w niej więc obyczajowość polskiej szkoły, w której nauczyciele niekoniecznie świecą przykładem, a młodzież niekoniecznie tego od nich wymaga. Jej bohaterowie: Artur i Kinga odnajdują się w tłumie i zakochują w sobie tak bardzo, jak można to zrobić, mając naście lat. Rozmawiają ze sobą wierszami, czatują w Internecie, wysyłają e-maile, stwarzają swój poetycki azyl, do którego wkracza rzeczywistość nijak się mająca do ich dusz fruwających w chmurach. W tej colleage?owo skomponowanej powieści jest niepokój naszego wieku, zagubienie, ale i ratunek, który odnaleźć można w wartościach, jakim wierni są bohaterowie powieści. Niebo z widokiem na niebo to powieść dla każdego, kto zechce pamiętać, że ?z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, dwie tylko: poezja i dobroć więcej nic?.

22,50 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 5,51 zł

45
Sycylia light: przewodnik + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sycylia light: przewodnik + mapa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Gorąca wyspa skarbów: od starożytnych ruin w Syrakuzach i Agrigento, przez zabytki sztuki arabsko-normańskiej w Palermo i Monreale, po perły baroku w Noto i Ragusie. Rajskie plaże, gaje cytrusowe, dymiąca Etna, dziewicza przyroda Wysp Liparyjskich. Sycylijski temperament: ekspresja uczuć, pobożność podczas barwnych procesji i beztroska hucznego karnawału. Marcepanowe cudeńka, słodkie rurki – cannoli siciliani, owoce morza, a na ochłodę orzeźwiająca granita. Odkryj Sycylię z nową, wyjątkową serią explore! guide light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Do publikacji dołączona jest również dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

46
Albania - Zestaw Przewodnikowy 2 w 1 (light) 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albania - Zestaw Przewodnikowy 2 w 1 (light) 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Albania Dzikie zakątki Gór Przeklętych, sielska Dolina Valbony, bezdroża w paśmie Korab. Szumiące strumienie i wodospady. Echa starożytności w Butrincie, Apollonii i Durrës, osmańskie twierdze, zdobione freskami cerkwie, zabytkowe meczety, wszechobecne schrony. Rejs po jeziorze Koman, emocjonujący rafting w kanionie Osum, spacer zaułkami urokliwych starych miast Gjirokastry i Beratu. Śródziemnomorskie słońce i plaże Adriatyku, tętniące życiem kurorty na Riwierze Albańskiej. Pyszne ryby i owoce morza, doskonała jagnięcina pod każdą postacią i oczywiście kawa, której aromat spowija uliczki każdej albańskiej miejscowości. Odkryj Albanię z nową, wyjątkową serią light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Do publikacji dołączona jest również dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika. "

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

47
Beskid Żywiecki laminowana mapa turystyczna 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Żywiecki laminowana mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny
73 szt.

Wejście na Babią Górę, kąpiel w Jeziorze Żywieckim, szusowanie po Wielkiej Rycerzowej, a może wizyta w browarze w Żywcu? Dwustronnie laminowana, wygodna w użyciu mapa turystyczna Beskidu Żywieckiego pomoże trafić do celu. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna dla turysty skala 1:50 000 (1 cm ? 500 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: ? szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, ? wyciągi i trasy narciarskie, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, ? parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

48
PIT 2022 komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PIT 2022 komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

PIT 2022. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany przepisów obowiązujące od 1 stycznia 2022 r., a także te, które wchodzą w życie w trakcie roku podatkowego. Omówione zostały nowe regulacje, które dotyczą ulg na rozwój i innowacje firm prowadzonych przez przedsiębiorców jednoosobowych, a także ograniczeń w zakresie amortyzacji lokali przeznaczonych na cele mieszkalne, jak również określania przychodu pracownika z tytułu używania samochodu służbowego do celów prywatnych, a ponadto nowego sposobu odliczania składki zdrowotnej oraz zwolnień od podatku dodatków osłonowych i świadczeń socjalnych wprowadzonych przez Polski Ład. Objaśnione są również znowelizowane regulacje dotyczące m.in. rozszerzenia ulgi dla młodych, zmienionej sytuacji podatkowej wspólników spółek komandytowych czy rozwiązań wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. Jest to bardzo przydatny w praktyce ? narzędziowy ? komentarz do konkretnych przepisów. Publikacja zawiera praktyczne przykłady, pokazujące, jak prawidłowo rozliczać podatek dochodowy. Autor, omawiając konkretne przepisy podatkowe, wskazuje na aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych (WSA i NSA), Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości UE. W publikacji Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania nurtujące wszystkich podatników PIT. Zawarte w komentarzu wyjaśnienia pomogą m.in. rozstrzygnąć: kto może skorzystać z ulgi na innowacyjność zatrudnianych pracowników, jak prawidłowo udokumentować transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi (ceny transferowe), jak ustalić przychód ze sprzedaży samochodu poleasingowego, jak rozliczyć darowiznę przekazaną na zwalczanie skutków COVID-19, kto może skorzystać z ulgi dla klasy średniej, kto jest zobowiązany do płacenia podatku od budynków komercyjnych, czy wszystkie budynki mieszkalne nie podlegają amortyzacji, czy składka zdrowotna podlega odliczeniu od dochodu, jak i kiedy dokonać korekty kosztów podatkowych. Oddawany do Państwa rąk komentarz jest niezbędnym narzędziem w codziennej pracy doradców podatkowych, pracowników biur rachunkowych, służb finansowo-księgowych oraz właścicieli firm, szczególnie w sytuacji, gdy polski system podatkowy jest coraz bardziej skomplikowany. Publikacja może być wykorzystywana przez podatników jako swoisty oręż w nierównej walce z organami podatkowymi ? dzięki zamieszczonym w niej wyrokom, interpretacjom oraz przykładom wraz z zapisami księgowymi. O Autorze: Grzegorz Ziółkowski ? prawnik, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem, właściciel biura rachunkowego, który pracował także w dziale kontroli organów podatkowych. Udzielił kilkuset odpowiedzi na pytania dotyczące podatków dochodowych. Napisał również wiele artykułów, komentarzy oraz poradników z zakresu podatków. W Wydawnictwie INFOR jest znanym i cenionym autorem, m.in. w ?Monitorze Księgowego?. ATUTY PUBLIKACJI: Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania.

269,00 zł
258,24 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 10,76 zł

49
Włochy: przewodnik 3w1 (przewodnik + atlas + mapa) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy: przewodnik 3w1 (przewodnik + atlas + mapa)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

"Całe Włochy w jednym tomie. Spacer wśród starożytnych zabytków Rzymu, podziwianie arcydzieł Michała Anioła i Leonarda da Vinci we florenckiej Galerii Uffizi, zabawa na karnawale w Wenecji, wizyta w przykrytych popiołem Wezuwiusza Pompejach, a może pizza w Neapolu? Tysiące kilometrów piaszczystych plaż Półwyspu Apenińskiego, Sycylii i Sardynii, łagodne, zielone wzgórza, na których przycupnęły średniowieczne miasteczka, ośnieżone górskie szczyty czekające na zdobycie. Słynna włoska kuchnia: kawa, spaghetti, pizza i risotto w wielu odsłonach. Te i inne atrakcje Italii pomoże odkryć przewodnik ExpressMap z serii explore! guide. Nowa jakość wśród przewodników ? wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: ? mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, ? bogata treść ? historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, ? przydatne informacje praktyczne ? dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, ? liczne informacje o lokalnej kuchni, ? przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, ? szczegółowy atlas Włoch, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, ? dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika. "

109,90 zł
76,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 32,97 zł

50
Main Challenges for Democracy, the Rule of Law, and the Protection of Human Rights in the Modern Wor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Main Challenges for Democracy, the Rule of Law, and the Protection of ...
Dostępny
4 szt.

Professor Jerzy Jaskiernia is one of the most outstanding contemporary constitutionalists, not only in the national but also international dimension. The study summarizes 50 years of his public activity ? scientific, organizational, and political. A measure of Professor Jaskiernia?s impressive achievements in these areas is the list of the Jubilarian?s achievements included in the book. The publication includes fifty-two papers prepared by fifty-six scientists affiliated with research centers in Poland and recognized foreign constitutionalists representing universities in Germany, Lithuania, Serbia, Slovakia, Spain, and the United Kingdom. Such a wide circle of Authors, including not only the friends and colleagues of the Jubilarian, his students, and associates but also other people who came into contact with Professor Jaskiernia during his public activity, is unequivocal proof of respect and gratitude for his achievements, going far beyond the achievements of the legal community. As a result, the study presents the title issues (Challenges for Democracy, the Rule of Law, and the Protection of Human Rights in the Modern World) in a complete and comprehensive manner. In addition to texts on strictly systemic topics, the reader will also find works with a philosophical, sociological, and political science profile, relating to the main and current problems of the functioning of the state, law, and society in Poland and other countries. This circumstance undoubtedly makes the reviewed work particularly valuable. The studies systematically reflect on the book?s most important threads. The first part (Roots and Development of Democratic Ideas) is devoted to the democratic system axiology. The second part (Challenges of Democracy) concerns the theory of democracy, including papers on the contemporary challenges of the development trends and possible crises of democratic values, and provides an excellent supplement to dogmatic considerations. In the study?s third part (Challenges for the Rule of Law and Security), the authors take up many multi-faceted issues regarding the principles of the rule of law, such as judicial independence, freedom of economic activity, military, cyber and environmental security ? both internally and internationally. The last part (Challenges for the Protection of Human Rights) relates directly to the specific freedoms and rights of the individual and problems currently related to their effective observance. From the publishing review of Assoc. Prof. Sławomir Patyra, professor of the Maria Curie-Skłodowska University in Lublin

130,65 zł
125,42 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 5,23 zł

51
Pewność w niepewności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewność w niepewności
Dostępny
9 szt.

Pewność byłaby jakimś pięknym celem dla rozumu i serca. A niepewność? Ona się bierze z dialogu, który nie chce szufladkowania. Chodzi o wymianę myśli, jakiś zbawczy węzeł. Korzystanie z książek nie może być ?jak leci?, z zapominaniem, co jest gdzie indziej. To się nijak ma do życia. Wiedział o tym już Platon. Starałam się zawsze pamiętać, co mówili różni ludzie. To ważne, zwłaszcza w trudnych sprawach wiary, o której tu dużo, bardzo dużo. Choć są chwile odpoczynku i zwykłej, wcale nie tak łatwej radości. Liczy się jednak wrażliwość. Dla Norwida nawet czarna nić smutku była ?może święta, choć mylna?. A ta wojna? Jeszcze przypomnę, co pisałam kiedyś: kto uwierzy w zabijanie, zabije, a kto w miłość uwierzy, pokocha.

22,40 zł
21,50 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,90 zł

52
Obraz ludzi Podhala i Tatr w inskrypcjach ze starego cmentarza na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz ludzi Podhala i Tatr w inskrypcjach ze starego cmentarza na Pęks...
Niedostępny
Brak

Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, nazywany też Starym Cmentarzem lub Cmentarzem Zasłużonych, jest jedną z najciekawszych polskich nekropolii. W ciągu 170 lat funkcjonowania cmentarza pochowano na nim około 6 tysięcy osób. Obecnie szacuje się, że na terenie nekropolii znajduje się około 400 grobów (częściowo anonimowych), zarówno jednoosobowych, jak i rodzinnych, wieloosobowych, opatrzonych inskrypcjami, zwanymi także epitafiami, napisami epigraficznymi lub nagrobkami, tj. krótkimi, autonomicznymi tekstami, zamkniętymi pod względem semantycznym i formalnym, informującymi o śmierci jakiejś osoby i upamiętniającymi osobę zmarłą. W pracy odtworzono złożony, wieloaspektowy, niezwykle interesujący językowo i poznawczo obraz ludzi utrwalony w zakopiańskich inskrypcjach.

55,00 zł
Powiadomienie
53
Polityka europejska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka europejska
Dostępny
9 szt.

Zmiany geopolityczne w Europie i na świecie po 1989 r., upadek bloku państw socjalistycznych, pogłębiający się i rozszerzający proces integracji ? którego wyrazem jest Unia Europejska ? spowodowały, że polityka europejska stała się w państwach członkowskich UE niemal strategiczną polityką kierunkową w sferze zagranicznej. Doskonale można to zobaczyć na przykładzie zjednoczonych Niemiec. Geopolityczna pozycja Niemiec w Europie po drugiej wojnie światowej była typową zmienną zależną. Początkowo ewoluowała od fazy okupacji oraz marginalizacji na arenie międzynarodowej, w połączeniu ze swoistym upokorzeniem, poprzez fazę rozpoznania zdolności do współpracy i pozyskiwania nowo powstałej Republiki Federalnej Niemiec do konkretnych inicjatyw europejskich, aż po pełnoprawne i równoprawne członkostwo w integracyjnych strukturach europejskich. W ten sposób w polityce zagranicznej (Aussenpolitik) ?starej? RFN, tej przed zjednoczeniem, musiał się narodzić bardzo silny kierunek partykularny, zwrócony ku procesom zachodzącym na kontynencie europejskim, w tym przede wszystkim związanym z instytucjonalizacją współpracy międzynarodowej w Europie oraz jej tendencjami integracyjnymi, który zaczął być określany jako polityka europejska (Europapolitik). Głównym celem pracy jest ukazanie polityki europejskiej na przykładzie Republiki Federalnej Niemiec. Przeprowadzona zostanie diagnoza tzw. infrastruktury koncepcyjnej i doktrynalnej niemieckiej Europapolitik, czyli jej funkcji, celów, głównych tendencji i kierunków ewolucji ujawnionych w praktyce integracyjnej, czynników ją determinujących oraz określających miejsce tej polityki w polityce zagranicznej zjednoczonych Niemiec. Dodatkowo ustalone zostanie, czy niemiecka Europapolitik zmieniła się z chwilą zjednoczenia Niemieckiej Republiki Demokratycznej i RFN. Jeżeli tak, to w jakim stopniu i w jakim kierunku poszły ewentualne zmiany. Ze wstępu

55,00 zł
54
Metody nauczania rachunkowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody nauczania rachunkowości
Dostępny
9 szt.

Edukacja na przełomie stuleci stanowi podstawę badań i refleksji teoretyków oraz praktyków, których zainteresowania dydaktyczno-badawcze sytuują się w różnych obszarach nauki. Proces kształcenia na poziomie szkoły wyższej powinien uwzględniać potrzeby obecnych studentów, a rolą kadry dydaktycznej jest wykorzystanie w kształceniu wiedzy o pokoleniu. Pandemia COVID-19 wpisuje się w nurt zmienności, niepewności, złożoności czy niejednoznaczności otoczenia. Niepewność związana z konsekwencjami pandemii COVID-19 skutkuje nie tylko dyskomfortem, ale także zaniechaniem niektórych działań i procesów. Czas pandemii to wielkie wyzwanie dla całego środowiska akademickiego, które musiało błyskawicznie dostosować się do nowych warunków pracy. Można zaryzykować tezę, że nauczyciele akademiccy oraz studenci i słuchacze studiów podyplomowych pokonali różne bariery techniczne i komunikacyjne. Zawartość monografii można podzielić na dwie części ? pierwsza z nich dotyczy założeń koncepcyjnych oraz metodyki nauczania rachunkowości ? propozycji, które warto wykorzystać w tłumaczeniu skomplikowanych zagadnień rachunkowości, na przykład wyjaśnianie pojęć, biorąc pod uwagę historię rachunkowości, sentencje wyroków sądowych, znane filmy. Przypomniano poglądy na temat roli konta w nauczaniu rachunkowości. Wskazano również na koncepcję prowadzenia zajęć w czasie pandemii, reagowanie na zmianę ponad trzymanie się planu oraz stres zawodowy u pracowników. Część druga zaś, to wyniki badań, których celem była ocena: ? możliwości i metod nauczania rachunkowości w warunkach zdalnego kształcenia w opinii różnych grup studentów, ? technik komunikacji w świetle badań empirycznych, ? determinant e-komunikacji kształcenia zdalnego. W ostatnim rozdziale monografii zaprezentowano podglądy w zakresie doskonalenia procesu dydaktycznego i umiejętności adeptów rachunkowości.

55,00 zł
55
Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian
Dostępny
5 szt.

W książce przedstawiono najnowsze zmiany dotyczące prowadzenia ksiąg rachunkowych i trybu składania e-sprawozdań finansowych. Uwzględniono przy tym zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 czerwca 2022 r. Autorka ? właścicielka biura rachunkowego ? wskazuje, jakie ułatwienia wprowadzono dla jednostek kierowanych przez organ wieloosobowy, które ze względów organizacyjno-technicznych mają trudności z realizacją swoich ustawowych obowiązków. Wyjaśnia też, jakie są możliwości wyłączenia z konsolidacji wszystkich jednostek zależnych, których udziały zostały nabyte, zakupione lub pozyskane z wyłącznym ich przeznaczeniem do późniejszej odprzedaży przez Alternatywną Spółkę Inwestycyjną (ASI), niezależnie od okresu, na jaki weszła ona w ich posiadanie. W komentarzu do zmian związanych z obecnie trudną sytuacją pandemiczną i geopolityczną omówiono m.in.: ?przesłanki, których zaistnienie powoduje, że jednostka powinna sporządzić sprawozdanie przy założeniu braku kontynuacji działania; ?dopuszczalne uproszczenia dla mikro- i małych jednostek; ?zasady prowadzenia ksiąg przez fundacje i stowarzyszenia; ?sposób składania e-sprawozdań finansowych i ich poszczególnych elementów. Publikacja zawiera ujednolicony tekst ustawy o rachunkowości i jest polecana dla księgowych, biegłych rewidentów, pracowników działów księgowości, biur rachunkowych, menedżerów, doradców podatkowych. ATUTY PUBLIKACJI: Kompleksowość, prosty język, praktyczność, schematy, tabele, ujednolicony tekst ustawy o rachunkowości

139,00 zł
133,44 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 5,56 zł

56
En cas de bonheur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
En cas de bonheur
Dostępny
5 szt.

"Il y a des romans d'amour qui sont déj? des films d'amour. Mais Truffaut n'est plus l? pour les tourner. [...] Alors mieux vaut s'en tenir aux romans, aux rares romans d'aujourd'hui qui parlent vraiment d'amour. L'amour que nous avons vécu, l'amour que nous allons vivre, c'est s?r, l'amour que nous r?vons de vivre. Merci, Foenkinos." Erik Orsenna, de l'Académie française. "Jubilatoire! David Foenkinos, auteur farfelu et facétieux, ne déroge pas ? sa réputation. [...] Pour cette réjouissante épopée, il se plaît dans la comédie sociale et distille ses réjouissantes sentences en dissertant une fois encore sur l'avenir de la vie conjugale." Nathalie Valiez ? Elle

90,00 zł
81,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

57
La Traque du Loup de Wall Street - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Traque du Loup de Wall Street
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Condamné ? rembourser plus de 100 millions de dollars ? des investisseurs escroqués, Jordan Belfort nous raconte ici sa vie apr?s son arrestation. C'est le récit d'une incroyable rédemption, ? la mesure de ses faramineux exc?s passés. Détruit par la drogue et l'alcool, jeté en prison, cerné par une armée de magistrats vindicatifs, confronté ? un deuxi?me divorce et ? la séparation d'avec ses enfants, celui qui admet avoir vécu l'une des existences les plus dysfonctionnelles de cette plan?te n'a d'autre choix que d'entamer une longue et douloureuse remontée vers la lumi?re. Mais peut-on redevenir " normal " quand on est monté si absurdement haut ? Le B?cher des vanités façon gonzo : un redoutable page-turner.

136,00 zł
122,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,60 zł

58
The Penguin Book of Norse Myths: Gods of the Vikings - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Penguin Book of Norse Myths: Gods of the Vikings
Dostępny
4 szt.

'Burning ice, biting flame; that is how life began' The extraordinary Scandinavian myth cycle is one of the most enduring, exciting, dramatic and compelling of the world's great stories. The Penguin Book of the Norse Myths compellingly retells these stories for the modern reader, taking us from the creation of the world through the building of Asgard's Wall to the final end in Ragnarok. You'll discover how Thor got his hammer and how Odin lost his eye, the terrible price of binding the wolf Fenrir and why Loki the trickster can never be trusted. The Norse myths are as thrilling to read as they are of vast cultural and historical importance. In this gripping book Kevin Crossley-Holland brings alive the passion, cruelty and heroism of these unforgettable stories.

67,23 zł
62,52 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,71 zł

59
Zakladka Ind 18x65/20k 7wzor Mix Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
60
Piórnik Sasz Owal 1zam Backup 4 A95 Derf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Sasz Owal 1zam Backup 4 A95 Derf
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

40,00 zł
Powiadomienie
61
Balon foliowy, piłka nożna (46 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy, piłka nożna (46 cm)
Godan, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Balon foliowy w kształcie piłki ucieszy każdego małego piłkarza i fana piłki nożnej Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Rozmiar: 46 cm (18”) • Kształt: Okrągły • Kolor: Wielokolorowy • Nadruk: Piłka nożna • Ilość: 1 szt.

7,99 zł
Powiadomienie
62
Podstawki pod karty Mini American - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawki pod karty Mini American
Crafters
Dostępny
3 szt.

Podstawka zaprojektowania głównie z myślą o Arkham Horror LCG, znakomicie się sprawdza do trzymania portretów postaci w rozmaitych systemach RPG. W zestawie jest 5 podstawek pod karty, przestrzeń między osłonami jest przewidziana na karty w rozmiarze mini american w koszulce premium. Sama osłona karty, bez zapięcia i podstawki ma wymiary 67 na 43 mm. Do czyszczenia PMMA (szkła akrylowego - plexi) nie należy używać żadnych środków na bazie alkoholi. Polecamy wodę z mydłem, a w przypadku silnych zabrudzeń - cytrusowe środki czyszczące. Elementy są zabezpieczone folią ochronną: bezbarwną, białą, seledynową lub niebieską. Wyprodukowano w Polsce.

39,95 zł
63
Puzzle 500 elementów. Co poszło nie tak? (XXL) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Co poszło nie tak? (XXL)
Eurographics, 500
Dostępny
11 szt.

Puzzle firmy Eurographics składające się z 500 elementów, po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 48 cm. Duży rozmiar elementów: ok. 2,5 x 2 cm.

54,80 zł
52,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,74 zł

64
Od wiary do teologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od wiary do teologii
Dostępny
14 szt.

Publikacja Od wiary do teologii po raz pierwszy ukazała się w 2000 roku. Drugie wydanie zawiera uzupełniony i poprawiony zbiór dokumentów opracowanych przez Międzynarodową Komisję Teologiczną w latach 1969-2000. Dokumenty te podejmują wiele różnorodnych zagadnień teologicznych, których cechą charakterystyczną jest ich aktualność i wyjątkowa waga we współczesnym życiu Kościoła. Stanowią one rzeczywistą pomoc dla Urzędu Nauczycielskiego Kościoła w jego zadaniu interpretowania i oceniania pojawiających się problemów teologicznych. Są one także wartościowym ukierunkowaniem dla poszukiwań teologicznych, gdyż starają się syntetycznie i spójnie ująć współczesną problematykę, szanując jej ortodoksję. Omawiają one zagadnienia dotyczące chrystologii i eklezjologii, a także eschatologii, małżeństwa, pracy teologicznej, interpretacji dogmatów i niektórych kwestii moralnych.

80,00 zł
68,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,00 zł

65
Kamasutra najlepszego męża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra najlepszego męża
Grammi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Kamasutra najlepszego męża. Erotyczna gra w kości dla par.

17,99 zł
Powiadomienie
66
Kamasutra 30 latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra 30 latka
Grammi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Kamasutra 30 latka. Erotyczna gra w kości dla par.

17,99 zł
Powiadomienie
67
Kamasutra 40 latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra 40 latka
Grammi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Kamasutra 40 latka. Erotyczna gra w kości dla par.

17,99 zł
Powiadomienie
68
Kamasutra dla zakochanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra dla zakochanych
Grammi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Kamasutra dla zakochanych. Erotyczna gra w kości dla par.

17,99 zł
Powiadomienie
69
Kamasutra 18 latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra 18 latka
Grammi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Kamasutra 18 latka. Erotyczna gra w kości dla par.

17,99 zł
Powiadomienie
70
Postrzeganie i ocena dzieł sztuki europejskiej... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postrzeganie i ocena dzieł sztuki europejskiej...
Dostępny
8 szt.

Historia ludzkości to historia podróży w sensie metafizycznym i realnym, a diariusze z dawnych wypraw stanowią niewątpliwie atrakcyjny, bardzo rozległy obszar interdyscyplinarnych eksploracji badawczych []. Pamiętniki podróżników były wykorzystywane w wielu opracowaniach [historycznych], a zachowanymi relacjami zajęli się ostatnio także historycy sztuki, analizując zawarte w nich opisy dzieł, ukazujące estetyczne wrażenia peregrynantów. Praca dr Małgorzaty Wyrzykowskiej znakomicie wpisuje się w tę problematykę. [] Autorka zdecydowała się na niezwykle trudne, wręcz pionierskie opracowanie ogromnego, wielojęzycznego materiału źródłowego, obejmującego bardzo różnorodne ze względu na formę i treść relacje. [] Z analiz i konstatacji Autorki oraz setek przytoczonych cytatów wyłania się mozaikowy obraz sztuki Europy powstającej na przestrzeni 150 lat, widziany oczami świadków tej kreacji, uczestników Grand Tourów, turystów, wojażerów różnej narodowości, wyznania, statusu społecznego, mentalności i wykształcenia.dr hab. Hanna Osiecka-Samsonowicz, prof. IS PANPraca dr Małgorzaty Wyrzykowskiej wpisuje się w bardzo ważny nurt badań nad sztuką i kulturą europejskiego baroku, z wykorzystaniem niezwykle ciekawych źródeł historycznych z dziejów nowożytnych podróży []. Książka stanowi ważny wkład historyczki sztuki do wprowadzania nowych szczegółowych ustaleń z zakresu szeroko rozumianych studiów kulturowych i humanistycznych. [] W przyszłości ustaleniami badawczymi Autorki mogą się posłużyć nie tylko historycy sztuki, ale też historycy kultury, a nawet badacze piśmiennictwa czasów nowożytnych.prof. dr hab. Bogdan Rok, Uniwersytet Wrocławski

73,50 zł
62,48 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,02 zł

71
Wiosenne łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosenne łamigłówki
Dostępny
4 szt.

Lubisz zagadki logiczne? Lubisz bawić się cyframi i liczbami? Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek i zadań logicznych! Weź do ręki ołówek oraz kredki i zaproś do zabawy szare komórki. Szybko przekonasz się, że myślenie może być przygodą pasjonującą i kształcącą. Baw się dobrze! W książce znajdziesz 100 zadań rozwijających: logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność liczenia, pisania, wnioskowania, wyszukiwania,przyporządkowywania przedmiotów, porównywania.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

72
Cerkwie. Wschodnia część Beskidu Niskiego, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cerkwie. Wschodnia część Beskidu Niskiego, wydanie 2
Dostępny
8 szt.

Beskid Niski to kraina dla wielu nieznana. W porównaniu z Bieszczadami i Beskidem Sądeckim nie przyjeżdża tu tak wielu gości i turystów, lecz ktoś, kto potrafi szukać, znajdzie wiele interesujących rzeczy. Zaliczyć do nich można z pewnością stare budowle i inne materialne świadectwa pozostawione przez zamieszkujących tu przez wieki Łemkach. Charakterystyczne cerkwie, kapliczki i krzyże zdobią nadal wioski. W tomie tym zaprezentowane i opisane zostały wszystkie cerkwie ze wschodniej części Beskidu Niskiego oraz przylegającego do niej od północy terenu. Zdjęcia większości z nich ukazują zarówno wygląd z końca XX w., jak i współczesny. Zaproponowana kolorowa mapka ma ułatwić dotarcie do prezentowanych obiektów.

35,70 zł
32,13 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,57 zł

73
Kapitalizm i jego sztuczna inteligencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitalizm i jego sztuczna inteligencja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.02

Spis treści: Wstęp 1. Odpady alternatywne ABC nowych mediów 2. Kapitalizm nadzoru 3. Sztuczna inteligencja a sens życia 4. Wszystko może też być inne pewna utopia społeczna 5. Kapitaliści XXI wieku 6. Anarchia 7. Aneks kapitalizm i jego pieniądze 8. Literatura

44,00 zł
33,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

74
Józef Muczkowski. Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej, historyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Józef Muczkowski. Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej, historyk
Dostępny
2 szt.

Publikacja przedstawia losy oraz działalność jednego z dyrektorów Biblioteki Jagiellońskiej, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego i historyka żyjącego w XIX wieku Józefa Muczkowskiego. Kompleksowo przybliża w porządku chronologicznym całokształt życia osobistego Dyrektora, jego dorobek naukowy i osiągnięcia o charakterze zawodowym. Książka złożona jest z siedmiu rozdziałów poruszających zagadnienia odwołujące się do poszczególnych etapów życia Józefa Muczkowskiego. Autorka zwróciła w niej szczególną uwagę na jego rozwój naukowy, poczynając od narodzin i młodzieńczych lat, po okres sprawowania dyrektury w Bibliotece Jagiellońskiej i ostatnie dni życia. Znaczna część publikacji odnosi się do charakterystyki zmian wprowadzonych przez Józefa Muczkowskiego w krakowskiej książnicy. Znalazły się wśród nich aspekty dotyczące porządkowania, a zarazem katalogowania zbiorów bibliotecznych oraz generalnej przebudowy i prac restauracyjnych prowadzonych w gmachu Biblioteki. Książka przybliża również działalność dydaktyczną, wydawniczą i informacyjną Dyrektora. Autorka zaprezentowała w niej także szeroki wachlarz inicjatyw podejmowanych przez niego w życiu politycznym. Istotną częścią publikacji, będącą ogniwem łączącym każdy z rozdziałów, jest prezentacja postaci jego najbliższych, a także relacji, jakie łączyły go z rodziną i innymi naukowcami. Podstawą pracy badaczki są, w przeważającej mierze, źródła dotychczas niepublikowane. Autorka uwzględnia liczne rękopisy, edycje fragmentów korespondencji oraz pism urzędowych. Dzięki analizie oraz interpretacji, a następnie opracowaniu i uporządkowaniu szeregu źródeł informacji książka uzupełnia zasób wiedzy dotyczący nie tylko postaci Józefa Muczkowskiego, ale i historii krakowskiej książnicy w pierwszej połowie dziewiętnastego stulecia.

55,00 zł
38,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

75
Kamasutra najlepszej żony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra najlepszej żony
Grammi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Kamasutra najlepszej żony. Erotyczna gra w kości dla par.

17,99 zł
Powiadomienie
76
Dieci A1 podręcznik + wersja cyfrowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieci A1 podręcznik + wersja cyfrowa
Dostępny
4 szt.

Dieci to kurs języka włoskiego dla obcokrajowców podzielony na 4 poziomy (A1, A2, B1, B2). Składa się z 10 rozdziałów podzielonych na dwustronicowe lekcje.Podręcznik Dieci A1 zawiera:10-odcinkowy kurs wideo,gramatykę,ilustrowany słownik,ćwiczenia,komiksy VIVERE E PENSARE ALL'ITALIANA,teksty rozwijające umiejętność wypowiadania się,interesujące odsłuchy.Dieci A1 jest skierowany do początkujących uczniów i korzysta z zasobów internetowych strony AREA WEB, gdzie można znaleźć:kurs audio i wideowideogramatykę,interaktywne ćwiczenia z autokorektą,darmowy przewodnik dla nauczyciela w formacie pdf,zadania dodatkowe,testy i gry.

180,00 zł
154,80 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 25,20 zł

77
Kamasutra 50 latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra 50 latka
Grammi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Kamasutra 50 latka. Erotyczna gra w kości dla par.

17,99 zł
Powiadomienie
78
Muzeum Książąt Czartoryskich, wersja polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum Książąt Czartoryskich, wersja polska
Dostępny
14 szt.

Przewodnik po Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie jest praktycznym narzędziem dla zwiedzających nowo powstałą ekspozycję, w którym zawarto krótkie i rzeczowe informacje o tematyce i najważniejszych eksponatach poszczególnych sal. Część przewodnikową poprzedzono również wstępem opisującym pokrótce dzieje rodu książąt Czartoryskich oraz historię powstania i kształtowania się muzeum. Treść publikacji ponadto zaopatrzono w materiał ilustracyjny oraz plan z zaznaczonymi kierunkami poruszania się, ułatwiający sprawną orientację. Osoby pragnące bardziej zgłębić temat zarówno muzeum, jego zabytków, jak również samych Czartoryskich, na końcu znajdą spis bibliograficzny.

89,00 zł
81,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,12 zł

79
The Killer Whale. Reader level A1/A2 + kod - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Killer Whale. Reader level A1/A2 + kod
Dostępny
5 szt.

The Killer Whale to tytuł należący do serii CLIL Readers: Discover Our Amazing World. Seria łączy naukę języka angielskiego z poznawaniem zagadnień z innych obszarów kształcenia. Została opracowana w oparciu o metodę CLIL - Content and Language Integrated Learning - i pozwala na jednoczesne nauczanie języka obcego i przekazywanie wiadomości z zakresu innych przedmiotów, np. biologii, historii, geografii. Pomaga uczniom zdobyć umiejętność posługiwania się językiem obcym w sytuacjach wykraczających poza sferę codziennej komunikacji. Rozwija także zdolność krytycznego myślenia, zachęca do podejmowania dyskusji i samodzielnego poszukiwania informacji w różnych źródłach.Do książki papierowej dołączono kod pozwalający na korzystanie z jej cyfrowego, interaktywnego odpowiednika - DigiBooka. DigiBook jest zamieszczony na platformie expressdigibooks.com i zawiera m.in.: filmy dokumentalne, ścieżki dźwiękowe (wersja karaoke, czyli z podświetlaniem odpowiedniej linijki widocznego na ekranie tekstu), interaktywne ćwiczenia i słowniczek. Dostęp do DigiBooka jest ważny przez 15 miesięcy od momentu aktywacji kodu. Do korzystania z DigiBooka konieczne jest zainstalowanie aplikacji Express DigiBooks.Każdy tytuł zawiera:kilka rozdziałów z krótkimi tekstami poświęconymi różnym zagadnieniom związanym z danym tematem,piękne fotografie, które pomagają zrozumieć tekst,słowniczki angielsko-angielskie (Word Bank) wzbogacone o ilustracje,sekcje z ćwiczeniami, które pozwalają opanować nowe słownictwo i sprawdzają zrozumienie tekstów (Pre-Reading Activities, While-Reading Activities, After-Reading Activities),zadania ICT polegające na wyszukiwaniu informacji i przygotowaniu prezentacji na dany temat,zadania Think! uczące krytycznego myślenia,sekcję Revision, która umożliwia powtórzenie i utrwalenie materiału. Zadania z tej sekcji to: Listening Activities, Reading Activities, Speaking & Writing Activities,sekcję Reading in Context, która pozwala wykorzystać nabytą wiedzę i umiejętności do pracy z innymi tekstami,sekcję Amazing Facts przedstawiającą ciekawostki związane z danym tematem.Poziom tytułu wg CEF: A1/A2Treść lektury: Take the plunge into the thrilling life of the killer whale! Read about these extraordinary creatures family relationships, language, and intelligence - including the clever way they fight the most dangerous sharks. Filled with stories, illustrations and amazing information, this book will allow you to hunt down the facts and figures about one of natures most fearsome predators... which is also a friend to humans.

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

80
Nuovo Espresso 5. Podręcznik + ćwiczenia + online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuovo Espresso 5. Podręcznik + ćwiczenia + online
Dostępny
9 szt.

NUOVO Espresso un corso di lingua italiana diviso in sei livelli (da A1 a C2) in linea con le indicazioni del Quadro Comune Europeo per le Lingue.Si basa su principi metodologici moderni e innovativi, grazie ai quali lo studente viene messo in grado di comunicare subito con facilit e sicurezza.NUOVO Espresso 5 indirizzato a chi desideri approfondire la conoscenza della lingua italiana, acquisire sicurezza nella comunicazione spontanea, perfezionare la capacit espressiva e la competenza d'uso di funzioni, strutture e lessico.NUOVO Espresso 5 il quinto volume del corso e si rivolge a studenti di livello avanzato (C1). La licenza d’uso dell’ebook interattivo è valida 14 mesi dalla data di attivazione.

181,00 zł
155,66 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 25,34 zł

81
Modlitwa myślna w pierwotnej tradycji kapucyńskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa myślna w pierwotnej tradycji kapucyńskiej
Dostępny
21 szt.

Książka nie jest przewodnikiem po modlitwie myślnej, ale teologiczną refleksją nad nią. Nie tyle wskazuje, jak się modlić, ile dlaczego należy żyć duchem modlitwy. Chociaż nie brakuje w niej konkretnych wskazówek budowania relacji z Bogiem, autor tłumaczy, że człowiekowi przekonanemu o wartości i konieczności modlitwy odpowiedni jej sposób wskaże Duch Święty.Publikacja skierowana jest przede wszystkim do ludzi, którzy żyją duchowością kapucyńską i pragną czerpać z zakorzenienia się na nowo w modlitewnej tradycji. Może ona służyć również wszystkim osobom złączonym z kapucynami więzami duchowymi, a także tym, którzy chcą poznać kapucyńską duchowość.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

82
Wprowadzenie do etyki czasownikowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do etyki czasownikowej
Dostępny
5 szt.

Słówa kluczowe: prawda, aletyka, dobro, agatyka, czas rzeczywisty, intradyscyplinarnośćWydane w połowie marca 2022 Wprowadzenie do etyki czasownikowej to pierwsza polska książka, w której odnotowano początek wojny rosyjsko-ukraińskiej. Autor nie relacjonuje wydarzeń, ale bada istotę prawdy, dobra i piękna wartości najważniejszych dla kultury europejskiej i od wieków gwałconych przez Rosję bez względu na panujący tam ustrój. Tematem książki jest definiowane czasownikowo dobro jako centralny punkt dociekań etycznych. Ale w etyce ma swoje miejsce również zagadnienie prawdy, lokowane tradycyjnie w epistemologii. Autor wyodrębnia aspekt przeddecyzyjny prawdy, by zwrócić uwagę na jej konsekwencje: decyzja oparta na informacji prawdziwej różni się od decyzji motywowanej narracją (prawda jest tu atrybutem informacji, nie zdania; wiedza składa się z informacji, nie ze zdań).

38,00 zł
36,48 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,52 zł

83
Nie/pozorne oczywistości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie/pozorne oczywistości
Dostępny
5 szt.

Celem podjętych w prezentowanej rozprawie badań jest analiza semantyczna i pragmatyczna aforyzmów rosyjskich. Wybrane zostały aforyzmy zawierające frazemy pochodzenia biblijnego [...]. Jako cezura, pozwalająca określić ramy współczesnej aforystyki, posłużył 1991 rok, czyli początek wielkich rosyjskich przemian, jakie nastąpiły zarówno w sferze politycznej, gospodarczej, jak i kulturowej, mentalnej oraz religijnej. Istotny był przy tym rok publikacji danego aforyzmu, bądź to w formie drukowanej antologii, bądź w Internecie, na stronach poszczególnych autorów lub Moskiewskiego Klubu Aforystyki. Nie bez znaczenia było bowiem przypadające na koniec XX wieku powstanie i rozwój Internetu, który niezależnie od tradycyjnych publikacji książkowych pozwolił wielu twórcom zaistnieć w świadomości odbiorców. Istotne dla nas było także to, w jakim sposób reprezentowana jest wybrana tematyka i czy można mówić o odradzającym się w nowym stuleciu zainteresowaniu tematyką biblijną w Rosji postradzieckiej. Aforyzmy, krótkie utwory opisujące aktualne zjawiska społeczne, wydają się idealnym materiałem, pozwalającym prześledzić procesy zachodzące obecnie we współczesnym społeczeństwie rosyjskim. Ewoluując, aforyzm zawsze bowiem dopasowywał się w pewien sposób do epoki, w której powstał i którą reprezentował.[Ze Wstępu]

36,00 zł
34,56 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,44 zł

84
Cracovia Medica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cracovia Medica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.23

Przeszłość i kultura Krakowa zawsze wzbudzały zainteresowanie tak wśród krakowskich uczonych, jak i wśród miłośników Krakowa, czyli odbiorców ich osiągnięć. Nie żałowali oni ani czasu, ani możliwości, by dostarczyć nam, krakowianom, interesującej lektury. Dzięki nim nie jesteśmy nieślubnymi dziećmi" naszych czasów, lecz dziedzicami licznych osiągnięć poprzednich pokoleń. Chwała im za ich wysiłek ( ... ). A medycyna jest również częścią naszej kultury. Piszę to w celu uzasadnienia, dlaczego chwyciłem za pióro, by dopełnić w popularnym przekazie wiedzę o medycynie w Krakowie. (z przedmowy)

40,00 zł
34,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

85
Puzzle 1000 elementów. Fleroux Groningen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Fleroux Groningen
Ravensburger, 1000
Dostępny
26 szt.

Są przeznaczone dla osób powyżej 14. roku życia. Ravensburger jest największym producentem puzzli na świecie, które wytwarza od ponad 120 lat. Puzzle marki Ravensburger posiadają antyrefleksyjną powłokę - są wykonane z opatentowanego, grubego kartonu z miękką podściółką (obrazek nadrukowany jest na papierze o strukturze włókna lnu, które ogranicza odbijanie światła, ułatwia układanie, a sam obrazek, niezależnie od wielkości puzzli, jest wyraźniejszy). Ponadto dzięki opatentowanej technologii SoftClick każdy pojedynczy element puzzli Ravensburger ma unikalny kształt i pasuje wyłącznie w jedno miejsce. Kształty puzzli są różnorodne dzięki ręcznie wykonanej sztancy. Puzzle Ravensburger są odporne na zginanie.

59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

86
Zestaw pierścionków zwierzęta 6szt. mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw pierścionków zwierzęta 6szt. mix
Icom
Dostępny
2 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. ZESTAW PIERŚCIONKÓW ZWIERZĘTA 6 SZT. MIX WZORÓW. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

11,99 zł
87
Markery Intensity Color Change 6szt mix BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Markery Intensity Color Change 6szt mix BIC
BIC
Dostępny
51 szt.

Markery Intensity Color Change 6 szt. mix BIC. Pudełko z 6 markerami zmieniającymi kolory Intensity Color Change.

55,73 zł
52,94 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

88
Traktor z dzwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z dzwiękiem
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

Traktor 25 cm z funkcją światła i dzwięku. Skala modelu 1:16. Produkt zawiera baterie 3 x "AG13". Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

55,30 zł
52,54 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,76 zł

89
Koparka na radio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koparka na radio
Icom
Dostępny
6 szt.

KOPARKA NA RADIO STEROWANA PALCEM

245,99 zł
233,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 12,30 zł

90
Czołg na radio światło dźwięk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg na radio światło dźwięk
Icom
Dostępny
2 szt.

CZOŁG 54 CM.NA RADIO ZE ŚWIATŁEM I DŹWIĘKIEM

245,99 zł
233,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 12,30 zł

91
Gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

GRA 30 X 26 CM.

29,50 zł
28,03 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,47 zł

92
Karuzelka nad łóżko z projektorem gwiazd, sowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karuzelka nad łóżko z projektorem gwiazd, sowa
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Karuzelka z kolorowymi zwierzątkami, które mogą służyć dziecku za gryzaki. Projektor wyświetla na suficie gwiazdki, a brzuszek sowy świeci delikatnym światłem.

159,90 zł
151,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,99 zł

93
Karuzelka nad łóżko z projektorem gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karuzelka nad łóżko z projektorem gwiazd
Icom
Dostępny
5 szt.

Karuzelka z kolorowymi zwierzątkami, świecąca, grająca. Wyświetla gwiazdki na suficie.

110,69 zł
105,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,53 zł

94
Spinnery wodne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spinnery wodne
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Spinnery wodneWesołe morskie zwierzątka kręcą się i świecą.

62,20 zł
55,98 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,22 zł

95
Święty Feliks przyjaciel dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Feliks przyjaciel dzieci
Dostępny
14 szt.

Pięknie ilustrowana książka dla dzieci, przybliżająca postać pierwszego ogłoszonego przez Kościół "świętym" kapucyna, brata Feliksa z Cantalice. Brat Feliks przez wiele lat był kwestarzem w Rzymie. Dawało mu to okazję do licznych spotkań z ludźmi, którym pomagał, w sposób szczególny swoją modlitwą. Bardzo kochał dzieci, które nazywał "aniołeczkami". Do dziś w kapucyńskich klasztorach w dzień wspomnienia św. Feliksa z Cantalice, w maju, odprawia się specjalne nabożeństwa dla dzieci z obrzędem namaszczenia olejem św. Feliksa. Książka m.in ukazuje także genezę tego nabożeństwa.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

96
Braciszek do wynajęcia 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Braciszek do wynajęcia 3
Dostępny
26 szt.

Makoto nie może znieść myśli, że na tak małą dziewczynkę jak Kanami spadło tyle nieszczęść. Śmierć obojga rodziców, wrogie nastawienie brata, który powinien się nią opiekować, wreszcie nieporozumienia z rówieśnikami ? to wszystko sprawia, że mimo jej sprzeciwu postanawia nadal spotykać się z Kanami, nawet jeśli sam miałby teraz płacić za wspólnie spędzony czas. ?Mogę cię wynajmować, bylebyś tylko była przy mnie?.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

97
Made in Abyss 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Made in Abyss 10
Dostępny
27 szt.

Reg staje do walki z Faputą, aby bronić wioski wypaczonych przed jej zemstą. Tymczasem Nanachi wydostaje się z niewoli u Belafa i rusza na pomoc przyjaciołom. Lecz w wiosce pojawia się nowe zagrożenie, z którym nie może się równać nawet księżniczka wypaczonych. Oto dziesiąty tom opowieści o niezwykłej przygodzie pełnej wściekłości i rozpaczy.

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

98
Eden It's an Endless World! Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eden It's an Endless World! Tom 4
Dostępny
27 szt.

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca Eliaha Ballarda. W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

64,90 zł
57,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,79 zł

Wróć do góry