hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.03.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 23 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tatusiu, czy dziesięć to dużo? (Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak), na drugim Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda, wydanie 2 (Joanna Bątkiewicz-Brożek). Kolejny produkt to Czerwona ziemia (Marcin Meller) oraz 52-piętrowy domek na drzewie (Denton Terry, Griffiths Andy).
1
Tatusiu, czy dziesięć to dużo? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tatusiu, czy dziesięć to dużo?
Dostępny123 szt.

Mały Wilczek zadaje Tacie Wilkowi bardzo dużo pytań. Czy jestem szybki? Czy jestem głośny? Czy jestem silny? To tylko kilka z nich. Tata na wszystko ma odpowiedź, ale wcale nie taką prostą. Świat jest przecież skomplikowany. Tylko jedno jest proste. Niezależnie od tego, czy Wilczek jest szybki, głośny czy silny, tata kocha go równie mocno! Piękna opowieść o relacji dziecka i rodzica zilustrowana mistrzowsko przez Emilię Dziubak!

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

86 osób kupiło
2
Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda, wydanie 2
Dostępny96 szt.

Pierwsza biografia autora potężnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij” Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób, wielokrotnie stawiany przez Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

35 osób kupiło
3
Czerwona ziemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona ziemia
Dostępny142 szt.

Ekscytujący, wzruszający i niesamowicie autentyczny. Czerwona ziemia, thrillerowy debiut Marcina Mellera, zaskoczy wszystkich. Rok 1996. Wiktor Tilszer, młody dziennikarz, przemierza Afrykę wzdłuż i wszerz, przeżywając prawdopodobnie najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia. Rok 2020. Marcin Tilszer, syn uznanego reportera, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem. Wiktor musi porzucić dziennikarskie śledztwo, nad którym pracuje jego redakcja, i ruszyć na poszukiwania syna. A w Afryce to, co niemożliwe okazuje się prawdopodobne, a czasem nawet pewne, tropy prowadzą donikąd, zaś podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony, nieodkładalna powieść sensacyjna o ojcowskiej miłości, błędach przeszłości i ich konsekwencjach. Ależ to się czyta! Przygotujcie się na największą przygodę tego roku. „To powieść sensacyjno-przygodowa o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna. Ale też opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i Afryce. Mam nadzieję, że zarwiecie noc albo dwie”. – Marcin Meller

45,99 zł
34,95 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,04 zł

28 osób kupiło
4
52-piętrowy domek na drzewie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52-piętrowy domek na drzewie
Dostępny43 szt.

Czwarty tom najśmieszniejszej serii od czasów ?Dziennika cwaniaczka?! Andy i Terry mieszkają w pięćdziesięciodwupiętrowym domku na drzewie (mieli trzydziestodziewięciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: maszynę do robienia fal, grę w węże i drabiny z prawdziwymi wężami i drabinami, marchewkostrzelną wyrzutnię rakietową, Przebraniomat 5000, pizzerię Zosia Samosia, a nawet Ślimaczą Akademię Wojowników Ninja! No, na co czekacie? Właźcie! Terry Denton urodził się w Melbourne jako jeden z pięciu braci. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego ? parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Andy Griffiths też pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Uwielbia zwierzęta, toteż jego kot został sportretowany w serii ?Domek na drzewie?. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy jego uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.

36,90 zł
23,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,91 zł

27 osób kupiło
5
Gra Sen Edycja jubileuszowa - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Sen Edycja jubileuszowa
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny95 szt.

89,90 zł
65,63 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,27 zł

26 osób kupiło
6
Lilie królowej. Tom 1. Siostry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilie królowej. Tom 1. Siostry
Dostępny375 szt.

Napisana z rozmachem opowieść udowadniająca, że ludzkie emocje niezależnie od czasów są zawsze takie same. Litwa, rok 1382. Ośmioletnia Milda cudem unika śmierci podczas napaści Krzyżaków na jej rodzinną wioskę. Zabrana do Wilna przez starszego brata, wojownika pogańskiego kniazia Jagiełły, uczy się od bratowej sztuki zielarstwa. W tym czasie jej rówieśniczka, niepokorna Amalia, wiedzie wygodne życie w węgierskiej stolicy Andegawenów jako dwórka i najbliższa przyjaciółka młodziutkiej królewny Jadwigi. Sielankę tę burzy tajemnica jej pochodzenia, wyjawiona przez umierającą w klasztorze matkę. Na pozór obie dziewczyny żyją w całkiem odrębnych światach, kiedy jednak córka Ludwika Węgierskiego niespodziewanie zostaje królową Polski i przybywa do Krakowa, ich losy splatają się już na zawsze. Mijają lata i dziewczęta uświadamiają sobie, że na Wawelu robi się coraz bardziej niebezpiecznie. W świecie dworskich układów oraz intryg czują się bezbronne. Lecz wcale nie zamierzają się poddawać… Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów i wnuczki. Autorka m.in. bestsellerowej sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.

44,00 zł
27,72 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,28 zł

24 osoby kupiły
7
Anne z Avonlea - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anne z Avonlea
Dostępny2554 szt.

Drugi tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej. Anne zamierza wyjechać na studia, ale los chce inaczej – zostaje w Avonlea, żeby opiekować się tracącą wzrok Marillą. Dostaje posadę w tutejszej szkole, zawiera nowe znajomości z mieszkańcami wioski, a założone przez nią Koło Entuzjastów Avonlea działa coraz prężniej. Do tego wspólnie z Marillą podejmują decyzję o przygarnięciu kilkuletnich bliźniąt: Davy’ego i Dory, które wniosą w ich życie… jeszcze więcej radosnego chaosu. Anne z Avonlea to opowieść nie tylko o zabawnych perypetiach nastolatki, ale też o wchodzeniu w dorosłość i odpowiedzialności za bliskich. Powieść ukazała się w 1909 roku – zaledwie rok po wydaniu Anne z Zielonych Szczytów, która okazała się ogromnym sukcesem. Zaskoczyło to nawet samą Lucy Maud Montgomery. Wydawca od razu podpisał z autorką umowę na kolejne tomy. Pierwsze polskie wydanie Anne z Avonlea opublikowano w 1924 roku.

54,90 zł
35,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,76 zł

22 osoby kupiły
8
Staś Pętelka. Brat czy siostra? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Staś Pętelka. Brat czy siostra?
Dostępny421 szt.

Nadchodzi wielka zmiana! W domu Pętelków wszyscy czekają na nowego członka rodziny. Mama i Jadzia pakują do torby ubranka i pieluchy, tata skręca łóżeczko, a Staś… ma mnóstwo pytań: kto mieszka w brzuchu mamy i dlaczego ją kopie? Co się dzieje w szpitalu? Dlaczego taki mały bobas robi tyle hałasu? I czy można nakarmić go jajecznicą? Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

29,99 zł
25,99 zł

Rabat 13,3%
oszczędzasz 4,00 zł

21 osób kupiło
9
Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
Dostępny213 szt.

Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.? W tej arcyważnej i niezwykle aktualnej książce wybitny znawca dawnej i współczesnej Rosji prof. Andrzej Nowak odsłania źródła rosyjskiej mentalności cofając się aż do czasów powstania państwa polskiego i Rusi Kijowskiej, kiedy Moskwa była zarośniętym trawą i lasem skrawkiem ziemi w dziczy, prowadząc czytelnika aż do czasów współczesnych i haniebnej inwazji Władimira Putina na Ukrainę. Uczony tłumaczy, że Ruś to nie Rosja, a dziedzictwo tamtej historycznej krainy nie ma nic wspólnego ze współczesną Moskwą. Dopiero w XV w. zaczęto na dworach w Krakowie i Wilnie postrzegać Moskwę jako zagrożenie militarne, kiedy dla uzasadnienia swoich wojen przeciwko Polsce carowie już wtedy zaczęli używać argumentów, które słyszymy również dziś – rzekoma obrona mniejszości prawosławnej i zjednoczenie wszystkich Rusinów pod jednym berłem. Warto też zaznaczyć przepaść cywilizacyjną dzielącą Polskę i Rosję. Gdy dziesiątki tysięcy szlachty polskiej decydowało o losie Rzeczypospolitej na sejmikach i sejmach, w Rosji nastał czas opriczniny, czyli brutalnego terroru i władzy służb specjalnych. Kiedy nad Wisłą powstawały setki książek i pism politycznych, w carskim imperium nie znano map, mało kto też potrafił czytać czy pisać, nie było szkół. Rósł strach przed Polską, a wraz z nim nienawiść. Finałem tej nienawiści zdawał się być wiek XVIII, kiedy caryca Katarzyna upokorzyła Rzeczpospolitą instalując na polskim tronie swego kochanka, porywając polskich senatorów i wreszcie zarządzając rozbiory. Oprócz gołej siły militarnej Moskwy, doprowadziła do tego wewnętrzna słabość państwa, a Polska straciła swoją suwerenność formalnie będąc sojusznikiem Rosji. Ostrzega nas przed tym prof. Andrzej Nowak. To cenna i ważna lekcja także dziś, a to największa wartość tej książki. Z historii stosunków polsko-rosyjskich wyciąga autor nieustannie wnioski, które ważne są dla nas teraz; zwłaszcza teraz. Prowadzi nas przez heroizm XIX-wiecznych powstań do wielkiego zwycięstwa w 1920 r., a potem do działań agentury rosyjskiej w II RP i stale niebezpiecznej współpracy niemiecko-rosyjskiej, której kulminacją były zbrodnie II wojny światowej. Zatrzymujemy się dopiero w czasach nam współczesnych, kiedy na własne oczy i tak blisko nas na Ukrainie widzimy nieposkromiony i zbrodniczy apetyt imperialny Władimira Putina. Prof. Andrzej Nowak oparł swoją analizę na nieznanych wcześniej dokumentach oraz badaniach, które przeprowadzał w moskiewskich archiwach. Dlatego ostrzegał i wciąż ostrzega przed krwiożerczą bestią, która także nad Wisłą ma swoich zwolenników. Czas udawania się skończył. Ta książka ma nami potrząsnąć. Czy się obudzimy?...

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

19 osób kupiło
10
Oszustwa pamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Oszustwa pamięci
Dostępny123 szt.

Przełomowy bestseller w 20 krajach uhonorowany nagrodą Mądra Książka Roku 2018 – przyznaną przez Uniwersytet Jagielloński, Fundację Euklidesa i redaktorów portalu Mądre Książki. Ta książka zmienia myślenie o naszych wspomnieniach! Zapamiętywanie, zapominanie i fałszywe wspomnienia. Dlaczego być może nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś. „Możecie mnie nazwać „hakerką pamięci”, bo moja praca polega na włamywaniu się ludziom do pamięci i sprawianiu, że przypominają sobie z ogromnym bogactwem szczegółów zdarzenia, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Przekonywałam ludzi, że popełniali przestępstwa, że cierpieli z powodu fizycznego urazu, albo że zostali zaatakowani przez psa... To może wydać się niewiarygodne, ale jest to po prostu starannie zaplanowane wykorzystywanie naukowej wiedzy o pamięci. I choć brzmi to dość groźnie, robię to, by pomóc odkryć, jak poważne mogą być zniekształcenia pamięci…” W Oszustwach pamięci doktor Julia Shaw, psycholożka sądowa, ekspertka kryminalistyki i światowy autorytet w dziedzinie badań nad pamięcią, prezentuje zdumiewającą różnorodność sposobów, w jakie nasz mózg może być oszukany. Wspomnienia są naszą najcenniejszą własnością. To one nas tworzą. Tylko że tak naprawdę dalekie są od dokładnego zapisu przeszłości. Każdy z nas przyzna, że nieraz doświadcza luki w pamięci, na przykład wchodzi do pokoju i natychmiast zapomina, po co, albo nagle nie jest w stanie przypomnieć sobie imienia osoby, którą spotkał dziesiątki razy. A co, jeśli nasza pamięć ma potencjał popełniania znacznie poważniejszych błędów: na granicy czystego zmyślenia i samooszukiwania? „Wartka, zabawna, miejscami przerażająca podróż w głąb naszego zapamiętywania, która pozwala zrozumieć, dlaczego każdy pamięta rzeczy, które naprawdę nigdy się nie wydarzyły”. – „Pacific Standard” „Fascynująca i niepokojąca książka na podstawie najnowszych badań ujawnia, jak działa nasza pamięć. I prowokuje pytanie: ile tak naprawdę wiemy o sobie samych. A także daje nadzieję i pokazuje, jak możemy lepiej panować nad wspomnieniami, mając świadomość ich iluzoryczności”. – BBC Radio

44,90 zł
25,14 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,76 zł

19 osób kupiło
11
Camino Portugues. Przewodnik dla pielgrzymów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino Portugues. Przewodnik dla pielgrzymów
Dostępny59 szt.

Najdokładniejszy i najbardziej kompletny polski przewodnik po Camino Portugués Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia najchętniej wybieranej przez Polaków drogi do Santiago de Compostela, uwzględniając różne warianty trasy. Dodatkowo zawiera opis trasy z Fatimy do Tomaru, dzięki czemu wędrowanie można rozpocząć od miasta objawień maryjnych. W przewodniku znajduje się również opis szlaku z Santiago do Fisterry i Muxíi. • Szczegółowy opis drogi „zakręt po zakręcie” • Czytelne i dokładne mapy • Kilka wariantów przebiegu szlaku • Profile wysokości • Adresy miejsc noclegowych na całej trasie • Opisy zabytków i miejsc wartych zobaczenia • Plany większych miejscowości • Lokalizacje sklepów, barów, punktów usługowych • Aktualne ceny, godziny otwarcia, dane kontaktowe • Źródła wody • Miejsca i godziny mszy świętych • Pełny opis drogi do Fisterry i Muxíi • Kilkaset zdjęć Ponadto wskazówki: • Jak przygotować się do Camino • Jak dotrzeć na miejsce startu • Co warto (i czego nie warto) spakować do plecaka

54,90 zł
34,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,86 zł

17 osób kupiło
12
Trzydziesta pierwsza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzydziesta pierwsza
Dostępny151 szt.

Kolejny po Motylku i Więcej czerwieni tom sagi o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. W Lipowie nastał świąteczny czas. Wszystko pachnie sosnowym igliwiem, a w ceglanym kościele śpiewa się kolędy. Jedno tylko mąci spokój mieszkańców wsi: już za kilka dni ma wrócić morderca. Przez długie piętnaście lat nikt we wsi nie wymawiał nawet jego imienia. Młodszy aspirant Daniel Podgórski ma szczególne powody, żeby nienawidzić mężczyzny - sprawcy pożaru, w którym bohaterską zginął ojciec policjanta. Jakby tego było mało, we wsi zjawia się rodzeństwo ze Szwecji, które grozi jednemu z mieszkańców. Podgórski stara się zapanować nad sytuacją. Nie spodziewa się jednak, że na dzień przed Wigilią zabójczy ogień zapłonie na nowo. Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, z powołania pisarz. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi trzema psami i jeździ konno. Uwielbia Szwecję i Hiszpanię. Zapraszamy na stronę internetową autorki www.katarzynapuzynska.pl.

45,00 zł
29,25 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

16 osób kupiło
13
Złodziej pioruna. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziej pioruna. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1
Dostępny159 szt.

Co by było, gdyby olimpijscy bogowie żyli w XXI wieku? Co by było, gdyby nadal zakochiwali się w śmiertelnikach i śmiertelniczkach i mieli z nimi dzieci, z których mogliby wyrosnąć wielcy herosi – jak Tezeusz, Jazon czy Herakles? Jak to jest – być takim dzieckiem? To właśnie przydarzyło się dwunastoletniemu Percy’emu Jacksonowi, który zaraz po tym, jak dowiedział się prawdy, wyruszył w niezwykle niebezpieczną misję. Z pomocą satyra i córki Ateny Percy odbędzie podróż przez całe Stany Zjednoczone, żeby schwytać złodzieja, który ukradł przedwieczną „broń masowego rażenia” – należący do Zeusa piorun piorunów. Po drodze zmierzy się z zastępami mitologicznych potworów, których zadaniem jest go powstrzymać. A przede wszystkim będzie musiał stawić czoła ojcu, którego nigdy wcześniej nie spotkał, oraz przepowiedni, która ostrzegła go przed…

42,90 zł
27,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,01 zł

15 osób kupiło
14
Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata
Dostępny69 szt.

Kryzysy. Plagi. Pandemie. Czy w drugiej dekadzie XXI wieku można przewidzieć ich nadejście? Co nas czeka w przyszłości i czy mamy na to wpływ? Katastrofy są z natury trudne do przewidzenia. Ale kiedy nadchodzą, powinniśmy być lepiej przygotowani niż Rzymianie na wybuch Wezuwiusza czy średniowieczni Włosi na nadejście epidemii dżumy. W końcu nauka jest po naszej stronie. Dlaczego więc wciąż bywamy nieudolni i bezradni? Populistyczni rządzący słabo radzili sobie w obliczu pandemii koronawirusa. Niall Ferguson twierdzi, że działały głębsze patologie, widoczne już w naszych reakcjach na wcześniejsze katastrofy. Jedną z nich była rozrośnięta do niebotycznych rozmiarów biurokracja, która uniemożliwia szybkie reagowanie. Czerpiąc z wielu dyscyplin, w tym ekonomii i nauki o sieciach, autor opisuje nie tylko historię, ale ogólną teorię katastrofy. Jego wnikliwa analiza przeszłości i teraźniejszości pomaga przewidzieć, jakie niebezpieczeństwa będą czyhać na nas jutro, i co najważniejsze – jak lepiej sobie z nimi radzić.

69,90 zł
46,83 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 23,07 zł

12 osób kupiło
15
Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem
Dostępny406 szt.

Od lotniska Silverstone do Abu Zabi. Od Giuseppe Fariny i Juana Manuela Fangio do Lewisa Hamiltona i Maksa Verstappena. Od Alfy Romeo i Ferrari do Mercedesa i Red Bulla. Formułę 1 można streścić w trzech słowach: szybko, szybciej, najszybciej. Oto jej historia widziana Sokolim Okiem Mikołaja Sokoła, który obserwował z bliska niemal 200 wyścigów F1. Dlaczego Ferrari nie wzięło udziału w pierwszym wyścigu w historii Formuły 1? Co było nie tak z oponami Michelin, że większość stawki odmówiła startu w pamiętnym Grand Prix USA w 2005 roku? Dlaczego Ayrton Senna nigdy nie odpuszczał? Czy Robert Kubica miał szansę na mistrzostwo świata? Książka jednego z najpopularniejszych dziennikarzy zajmujących się Formułą 1 w Polsce opowiada o najważniejszych, najciekawszych, najbardziej emocjonujących, decydujących, nietypowych wydarzeniach i kluczowych postaciach w historii F1. Nie brakuje tu także polskiego akcentu – opowieści związanych z ekscytującą karierą Roberta Kubicy. Wykorzystując zakulisowe informacje, Mikołaj Sokół kreśli ponad 600-stronicową opowieść, w której każde Grand Prix to pretekst do spojrzenia na Formułę 1 z szerszej perspektywy i ukazania zachodzących w niej zmian. Wszystko zostało wzbogacone wspaniałymi zdjęciami autora, który wykonał je, z bliska obserwując zmagania najlepszych kierowców. To książka dla wszystkich kochających świat sportu i rywalizacji, a nie tylko zagorzałych fanów F1.

79,99 zł
55,19 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 24,80 zł

12 osób kupiło
16
Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 1. Zagadka czarnego psa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 1. Zagadka czarnego psa
Dostępny62 szt.

Pierwszy tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód (szukali naszyjnika mumii, zaglądali do grobu wampira, a nawet tropili ducha Chopina). Ale teraz będą badać wyłącznie zjawiska nadprzyrodzone. Ten pomysł podsuwa im Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i ma za zadanie napisać serię reportaży z miejsc, w których straszy. Cała czwórka pod opieką wujka Janka i w towarzystwie psa o imieniu Lucy udaje się do Zamku Ogrodzieniec. A to dlatego, że zamek podobno jest nawiedzony – pod postacią czarnego psa ukazuje się tam kasztelan Stanisław Warszycki. Ciekawe, czy Lucy się z nim zaprzyjaźni… Detektywi z Tajemniczej 5 oraz Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

12 osób kupiło
17
Prawo cywilne w pigułce. Zobowiązania. Spadki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo cywilne w pigułce. Zobowiązania. Spadki
Dostępny24 szt.

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem. W książce zostały zawarte najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa cywilnego (zobowiązań i spadków). Opracowanie zostało podzielone na 2 działy tematyczne, w których znajdziesz 4 części omawiające m.in: Część ogólną oraz część szczegółową zobowiązań, Zagadnienia związane z dziedziczeniem, Umowy w prawie spadkowym. Na końcu każdej z części znajduje się test, dzięki któremu możesz sprawdzić poziom zdobytej wiedzy.

29,00 zł
24,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

10 osób kupiło
18
Okrutna jak Polka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okrutna jak Polka
Dostępny340 szt.

„Patriarchat jest zakłamany i okrutny. My, Polki, jego ofiary, także takie jesteśmy. Dojedziemy każdą, która nas rozdrażni albo stanie nam na drodze. Albo przynajmniej ją pouczymy, „dobrze” jej doradzimy, żeby sobie nie myślała, że sama wie, co ma robić. Upokorzymy, wyśmiejemy, zhejtujemy, nie przepuścimy okazji, by boleśnie dowalić. A im jesteśmy zajadlejsze wobec innych, tym większej nienawiści i pogardy wobec nas samych to dowodzi. Czas się z tym rozliczyć i uporać, bo relacje między kobietami w Polsce zbyt często są nie do zniesienia. Dlatego prawo stanowione wobec nas takie jest! Dlatego kolejni politycy bez piątej klepki ciągle od nowa komplikują i zatruwają nam życie, zamiast je ułatwiać. Pozwalamy na to, ponieważ nawykłyśmy do przemocy. W domu, w pracy, w szpitalu, w internecie, nawet na cholernej jodze. Wszędzie to samo - przekraczanie granic, słowa, które nie mają prawa padać, sarkazm, pouczenia, „dobre” nieproszone rady, jawna i bierna agresja, sądy plotkarskie. Dopóki nie sięgniemy po własną moc - a dostęp do niej przynosi zaprzestanie pilnowania, oceniania, recenzowania, zawstydzania, wyśmiewania, upokarzania, dołowania i moralnego osądzania na każdym kroku samej siebie oraz innych kobiet - pozostaniemy skazane na zapyziały salon, przydeptane kapcie i zatłuszczoną kuchnię domu odwiecznej Anieli Dulskiej. Bezlitosny osąd da się zamienić w życzliwą ciekawość. Kompleksy i brak wiary w siebie można pokonać. Każdego dnia komuś się to udaje. Chcę, byśmy, gdy przyjdzie czas, umarły, będąc dla siebie siostrami. Wtedy będziemy żyły długo i szczęśliwie w pamięci kolejnych pokoleń kobiet, które będą wiedziały, z kogo brać przykład. O tym jest ta książka”. - Paulina Młynarska Paulina Młynarska (1970) - niezależna dziennikarka i pisarka, felietonistka, podróżniczka, businesswoman. Zaangażowana społecznie feministka i certyfikowana nauczycielka jogi. Sama o sobie mówi, że ma na koncie już sześć życiorysów, a przecież to dopiero początek. Mieszka na Krecie z dwoma psami, trzema kotami i całym mnóstwem opowieści. Matka dorosłej córki. Jej profile w mediach społecznościowych śledzi ponad dwieście tysięcy osób.

44,00 zł
28,60 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,40 zł

10 osób kupiło
19
Za dużo marchewek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za dużo marchewek
Niedostępny
Brak

Światowy bestseller w Amberku Zabawna, pełna wdzięku iszalonych przygód, cudownie ilustrowana książka pokazuje, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile wżyciu, nawetgdy po drodze spotykają nas niezbyt miłeniespodzianki. A dzielenie się zinnymi jest ważniejsze niż posiadanie. Królik KOCHA marchewki! Kocha je tak bardzo, że wjego przytulnej norce zaczyna brakować miejsca dlaniego. Przyjaciele proponują mu pomoc, Królik przyjmuje ją zradością. Ale czy mnóstwo marcheweknie oznacza mnóstwa kłopotów dlaKrólika ijego przyjaciół? Katy Hudsonto jedna zulubionych autorek iilustratorek polskich dzieci. Jej światowy bestsellerZa dużo marchewekbawi iuczy przyjaźni idzielenia się zinnymi kolejne roczniki maluchów. Następne tomy serii:Za dużo zimowych zabaw,Wyścig po Złotego ŻołędziaiZa doskonały tort urodzinowy– ugruntowały jej popularność. Skąd tak wielka popularność seriiZa dużo marchewekKaty Hudson? Bo Królik ijego przyjaciele to przesympatyczne, oryginalne, pełne wdzięku, a przede wszystkim prawdziwe postacie, które mają też swoje słabości do przezwyciężania. Bo kipiąca przygodami akcja rozśmiesza iwzrusza do łez. Bo kolorowy, radosny świat, który Katy Hudson wykreowała przepięknymi ilustracjami, jest niepowtarzalny. Seria niesie przesłanie onajwyższej wartości przyjaźni, która pomaga wnajtrudniejszych momentach, oumiejętności dzielenia się, współdziałania, wspólnej zabawy iwzajemnej pomocy. Panna Śpieszka iPan Leniwiec– pierwszy tom nowej serii – wprowadza temat uważności. Katy Hudson rozpoczęła swoją karierę jako mała dziewczynka, rysując na ścianach wcałym domu. Rodzice szybko zachęcili ją do przerzucenia się na kredki ikartkę. Potem kredki zastąpił pędzel, farby ipióro. Ukończyła Art College, mieszka zmężem idwójką dzieci wLondynie.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

9 osób kupiło
20
Miasto Psów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto Psów
Dostępny5 szt.

Zapraszamy do Miasta Psów. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Inszczekut Badań Psich, Szkołę im. Cziki Szczekacz, Muzeum Psów czy Fort Dog. Przespacerujemy się promenadą, obejrzymy spektakl w psim teatrze i odpoczniemy w parku. Poznamy słynnych mieszkańców, historię miasta czy niezwykłe wynalazki jak czochraczkę czy zapachomat. W Mieście Psów bardzo dużo się dzieje! Policja ściga rabusiów, pojawiają się kosmici, państwo Szczeklińscy świętują złoty jubileusz, Maksio Dalmatyńczyk obchodzi urodziny, a to nie wszystko! Poza tym roztargnieni turyści wciąż coś gubią i trzeba pomagać im w szukaniu… Pełna humoru, fantastycznych historii i zaskakujących pomysłów książka o psach!

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

8 osób kupiło
21
Listy, Joanna Beretta Molla i Piotr Molla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy, Joanna Beretta Molla i Piotr Molla
Dostępny109 szt.

Święta Joanna Beretta Molla i Piotr Molla byli małżeństwem od 1955 do 1962 roku. Był to stosunkowo niedługi okres, ożywiany pełną pasji miłością do siebie i do Chrystusa. Świadczy o tym obfita korespondencja, którą po raz pierwszy publikujemy w całości. Listy obojga małżonków są przekonującym dowodem na to, że droga do świętości niekoniecznie prowadzi przez klasztory czy posługę kapłańską, ale może wić się pośród świata: prowadzi przez zaangażowanie w pracę, pełnię miłości, poświęcenie wychowaniu i wykształceniu dzieci. To książka, która zachęca do miłości i nadziei.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

8 osób kupiło
22
Łaskun - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łaskun
Dostępny105 szt.

Szósty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. W domu pewnego bezrobotnego sędziego policja odkrywa makabryczną inscenizację. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety. Wkrótce okazuje się, że na miejscu zbrodni znajduje się dowód obciążający aspiranta Daniela Podgórskiego. Odkrycie tożsamości drugiej ofiary tylko pogarsza sytuację policjanta. Czyżby to Daniel był mordercą? A może to ktoś z komendy chce go wrobić w podwójne zabójstwo? Ale skoro Podgórski jest niewinny, to dlaczego ucieka? Prawa do serii o aspirancie Podgórskim i komisarz Kopp sprzedano do dwudziestu krajów świata. Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

7 osób kupiło
23
Włoski nie gryzie!, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski nie gryzie!, wydanie 4
Dostępny72 szt.

Włoski nie gryzie to unikalny kurs do samodzielnej, aktywnej nauki języka włoskiego od podstaw! Wyjątkowo skuteczna metoda nauki, oparta na rozwiązywaniu różnorodnych ćwiczeń, ułatwia zapamiętywanie. Wciągające, zróżnicowane zadania zaznajomią cię z niezbędnym słownictwem, podstawami gramatyki i gotowymi wzorcami konwersacyjnymi. Dzięki nim trenujesz kompetencje językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie. W każdym rozdziale znajdziesz nowe słówka, porcję gramatyki, którą przećwiczysz od razu, krótkie teksty i dialogi, testy podsumowujące, by sprawdzić, ile już umiesz, a także ciekawostki. Znaczenie nowych słówek możesz sprawdzić na marginesie, a jeśli zawiedzie cię pamięć – na końcu znajdziesz zbiorczy słownik. Słuchaj nagrań mp3, by poznać prawidłową wymowę i ćwiczyć rozumienie ze słuchu.

45,90 zł
32,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,77 zł

7 osób kupiło
24
Dziadkowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadkowie
Dostępny68 szt.

Z Hiszpanii i Polski do Argentyny. Światowej sławy pisarz i dziennikarz opisuje historie swoich dziadków – Hiszpana Antonia Caparrósa i polskiego Żyda Wincentego Rosenberga. Martín Caparrós, argentyński pisarz i dziennikarz, autor kultowego Głodu, w najnowszej, pasjonującej książce rozplata i porządkuje zawikłane wątki rodzinnej historii, przenosząc czytelnika wprost do Hiszpanii z początku XX wieku oraz do…przedwojennego Chełma i Warszawy. Tytułowi dziadkowie to Hiszpan Antonio Caparrós i Wincenty Rosenberg – polski Żyd urodzony w zaborze rosyjskim, który w 1928 roku wyjechał z Polski i osiadł w Argentynie. Autor przygląda się ich losom, kreśli obraz miasteczek i miast, w których jego przodkowie dorastali i mieszkali, mając za tło burzliwe czasy, w tym drugą wojnę światową i wojnę domową w Hiszpanii. Caparrós opisuje, a częściowo próbuje wyobrazić sobie dylematy, przed jakimi stawali jego dziadkowie, trudne, dramatyczne nieraz, podejmowane przez nich decyzje, ale też ślady, jakie w osobowości Wincentego Rosenberga pozostawiła odległa – jakże nieobojętna – Zagłada. W tym samym dniu, 13 kwietnia 2022 roku, w ręce polskich czytelników trafia również druga książka opisująca losy Wincentego Rosenberga: Getto jest we mnie autorstwa argentyńsko-francuskiego pisarza, tłumacza i scenarzysty Santiago Amigoreny, który jest kuzynem Martína Caparrósa.

48,00 zł
32,64 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,36 zł

7 osób kupiło
25
Pani zyskuje przy bliższym poznaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani zyskuje przy bliższym poznaniu
Dostępny34 szt.

Krystyna Janda w rozmowie z Katarzyną Montgomery Aktorka. Żona. Matka. Krystyna Janda. Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Jej głosu, śmiechu i energii. W każdej ze swoich ról, teatralnych czy filmowych, zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w „Człowieku z marmuru” wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W „Przesłuchaniu” poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W „Tataraku” dotknęła najczulszych strun, w „Boskiej” rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia, które najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru chodzą „na Jandę”. Każdy spektakl z Jej udziałem kończy się owacją na stojąco. Zawsze wierna sobie i widzom. Szczera, bezpośrednia, wymagająca, choć bezdyskusyjnie zyskująca przy bliższym poznaniu. Katarzynie Montgomery opowiada o swoich najważniejszych rolach – tych życiowych i tych zawodowych, o powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach teatru, za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, śmierci i życiu… „W tej opowieści nie sposób postawić kropkę”. – Katarzyna Montgomery „Pisanie. Kontaktowanie się i porozumiewanie za pośrednictwem pisania. To bardzo istotna część mojego życia zawodowego i nie tylko. Mam nadzieję, że tytuł tej książkiPani zyskuje przy bliższym poznaniu – odnosi się w dużej mierze do tego, co zapisałam, wyznałam, zamieściłam. I mam nadzieję, że jest choć w części prawdziwy”. – Krystyna Janda Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och Teatr, które prowadzi do dziś. Katarzyna Montgomery – dziennikarka. Od 2011 roku redaktor naczelna miesięcznika „Zwierciadło”. Wcześniej pracowała m.in. w dwutygodniku „VIVA”, „Gazecie Wyborczej”. W latach 2007-2014 prowadziła popularny program „Mała czarna” w TV4.

59,99 zł
38,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 21,00 zł

7 osób kupiło
26
"Lud ognisty" dawnej Rzeczypospolitej. Studia z dziejów artylerii polskiej XVII wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
"Lud ognisty" dawnej Rzeczypospolitej. Studia z dziejów artylerii pols...
Dostępny34 szt.

Niniejsza publikacja zawiera zbiór 52 artykułów, dotyczących wybranych problemów z dziejów artylerii polskiej w XVII w. Zostały one uporządkowane w pięciu głównych kolumnach – pierwsza obejmuje zagadnienia związane z funkcjonowaniem urzędu generała artylerii koronnej, kolejna z problematyką personelu korpusu, następna opisuje działalność kilku arsenałów koronnych, czwarta przypomina wybrany sprzęt artyleryjski, a ostatnia analizuje taktykę artylerii polskiej w drugiej połowie XVII w. Część artykułów posiada charakter szkiców i przyczynków naukowych, a część stanowi publikację materiałów źródłowych, niezbędnych przy analizie funkcjonowania korpusu artylerii koronnej. Kilka z tych artykułów zostało już opublikowanych, ale obecnie zostały one znacznie uzupełnione, podobnie jak zamieszczone tutaj biogramy oficerów i inżynierów artylerii polskiej. Publikacja ma charakter popularnonaukowy, zawiera podstawowy aparat naukowy, a zatem źródła rękopiśmienne i drukowane oraz opracowania – ich opisy bibliograficzne podano w formie uproszczonej. Zastosowano skróty powszechnie przyjęte w krajowej literaturze historyczno-wojskowej, a zatem w odniesieniu do zasobów archiwalnych i bibliotecznych, także do materiałów drukowanych oraz podstawowej literatury historycznej. Publikacja jest zaproszeniem do poznania historii polskiej artylerii w dobie panowania Jana III Sobieskiego i „rządów” generała Marcina Kątskiego, a jej głównym celem jest zachęcenie historyków do opracowania syntezy dziejów artylerii polskiej oraz naukowej biografii generała Kątskiego...

43,00 zł
27,09 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,91 zł

7 osób kupiło
27
Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych wyd. 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

6 osób kupiło
28
Skuteczne zarządzanie zespołem. Jak uzyskać harmonię, zaufanie i widoczne efekty pracy w zespole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne zarządzanie zespołem. Jak uzyskać harmonię, zaufanie i widoc...
Dostępny65 szt.

Samo skompletowanie zespołu nie gwarantuje sukcesów, nawet jeśli w jego członkach drzemie potężny potencjał. Często się zdarza, że mimo zapewnienia wszystkich potrzebnych zasobów nie osiągają oni zadowalających efektów. Brakuje odpowiedniej koordynacji, a nieefektywne spotkania, bezproduktywne konflikty i dysfunkcyjna dynamika grupy prowadzą do frustracji, opóźnień i błędnych decyzji. Nawet jeśli zespół uzyska zamierzony cel, jest on okupiony przepracowaniem, stresem i utratą zaangażowania. Czy można uniknąć tego ponurego scenariusza? Można, jeśli zbuduje się zdrową kulturę zespołową i właśnie o tym jest ta książka. Znajdziesz w niej zbiór prostych praktyk o wysokiej skuteczności, dzięki którym Twój zespół będzie mógł natychmiast wejść na ścieżkę pełnego uczestnictwa w zadaniach, produktywnego konfliktu i stałego postępu. Dowiesz się również, w jaki sposób zapobiegać występowaniu problemów zespołowych. Przekonasz się, że proste narzędzia mogą ułatwić osiąganie synergii dzięki nakierowaniu zachowań zespołu na właściwe tory. Bardzo istotnymi tematami są proces zespołowy i klimat psychologiczny. Zła atmosfera w zespole powoduje, że problemy narastają, a czasem przeradzają się w porażki. Z drugiej strony stworzenie psychologicznego bezpieczeństwa może się wydawać niezwykle trudne dla liderów pozostających pod presją osiągania wyników. W poradniku opisano proste narzędzia umożliwiające zarządzanie obydwoma tymi aspektami. Dzięki tej książce nauczysz się korzystać z takich narzędzi jak: mapa synchronizacji zespołukontrakt zespołowyformularz ustalania faktówkarta szacunkuprzewodnik bezprzemocowego wyrażania potrzebZadaniem zarządzania jest sprawić, by ludzie byli zdolni do wspólnego działania Peter Drucker

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

7 osób kupiło
29
Statki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statki
Dostępny248 szt.

Ujmująca prostotą kartonowa książeczka dla najmłodszych miłośników łódek i statków. Na wodzie dziś duży ruch – tu płynie żaglówka, tam łódź wiosłowa, prom przewozi chętnych na drugi brzeg, a na pełne morze wyrusza kuter rybacki. Ale najwięcej dzieje się w porcie! Trzeba wprowadzić do niego duży wycieczkowiec i szybko go załadować, bo pasażerowie już czekają na rejs! „Pojazdy” to klasyczna amerykańska seria książek kartonowych dla najmłodszych. Znajdziecie tu prosty tekst, ilustracje o soczystych kolorach i mocnych konturach, a przede wszystkim całe mnóstwo pojazdów – czyli to, co maluchy lubią najbardziej! Polecamy także pozostałe części serii: Budowa, Ciężarówki i Pociągi.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

6 osób kupiło
30
Wrzeciono Boga. Tom 2. Wdowi grosz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzeciono Boga. Tom 2. Wdowi grosz
Dostępny528 szt.

Dwudziestolecie międzywojenne. Teofil Kłosek – weteran powstań śląskich, zaprawiony w boju ułan i zasłużony działacz niepodległościowy – jest rozczarowany rzeczywistością wolnej Polski. Nuży go praca szarego robotnika, nie wystarcza spokojne życie u boku ukochanej żony Klary, pali ogień ideałów... Nad Górny Śląsk nadciąga cień swastyki. Teofil z grupą wiarusów tropi siatkę niemieckich konspiratorów. Kiedy ułańska fantazja i brawura stają się przyczyną tragedii, opętany pragnieniem zemsty Teofil lekceważy wszelkie ostrzeżenia, rzucając na szalę honor, dobre imię i zasady, którym wiernie hołdował. Wdowi grosz to drugi tom poruszającej, wielowątkowej sagi „Wrzeciono Boga” zainspirowany prawdziwymi losami śląskiej rodziny. Na kartach powieści ożywają burzliwe czasy śląskich zrywów powstańczych i torowania dróg do wolności. Fabuła koncentruje się wokół cichych bohaterów, którzy do ojczyźnianej skarbony złożyli przysłowiowy wdowi grosz – najcenniejszy dar. To ponadczasowa opowieść o miłości i honorze, wierności ideałom i przyjaźni aż po grób. W przygotowaniu tom trzeci Jutrznia.

45,00 zł
30,60 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

6 osób kupiło
31
L.O.L. Surprise! OMG Queens. Runway Diva - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! OMG Queens. Runway Diva
MGA, L.O.L. Surprise!
Dostępny5 szt.

NoNowa seria lalek w rodzinie L.O.L. Surprise - Lalki fashion O.M.G. Queens! Królowe wiedzą, że są królowymi, lansują swój styl i są dumne ze swojej odmienności. “My, siostry, wiemy, co to znaczy być Królowymi. Przyjmujemy to, kim jesteśmy i dumnie prezentujemy styl, czy to na wybiegu, parkiecie, czy na gali.” – ogłaszają nowe przyjaciółki O.M.G. Queens! W kolekcji dostępne są 4 lalki: Miss Divine, Runway Diva, Sways i Prism. Ponadto dostępna jest również lalka Splash Beauty, której garderoba pozwala na stworzenie aż 125 super stylizacji. Lalki sprzedawane oddzielnie. W zestawie znajduje się 20 niespodzianek do odkrycia:

169,56 zł
159,39 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,17 zł

6 osób kupiło
32
Najpiękniejszy ogródek Borsuka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejszy ogródek Borsuka
Dostępny86 szt.

Ciepła, podnosząca na duchu, przepięknie ilustrowana barwami czterech pór roku książka otym, że niewszystko można zaplanować. I jeśli nawet los przynosi nam przykre niespodzianki, to po burzy nadejdą znowu dobre ipiękne dni. Borsuk tak bardzo chciał mieć najpiękniejszy ogródek. Wszystko dokładnie sobie obmyślił izaplanował. Od zeszłego lata zbierał igromadził widealnym porządku nasionka. Na wiosnę zwielkim przejęciem rozpoczął prace. Przyjaciele pospieszyli mu zpomocą: razem pielili, grabili, ażwreszcie zasiali. A potem świętowali. Borsuk niemógł się doczekać: już widział swoje równiutkie rządki kwiatów iwarzyw. Aż przyszedł deszcz — to dobrze. A potem burze iwichury — to niedobrze... I porwały nasionka. Borsuk zamknął się sam wdomu ibardzo się martwił: – wtym roku niebędę miał najpiękniejszego ogródka... A może jednak?

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

6 osób kupiło
33
Dżungla w ogrodzie. Ogrodnictwo na ratunek planecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżungla w ogrodzie. Ogrodnictwo na ratunek planecie
Dostępny1185 szt.

O dzikiej przyrodzie wokół nas. Wystarczy kilka drobnych zmian, aby spłachetek ziemi stał się rozległą siecią maleńkich rezerwatów przyrody. Ogrody i parki, szczeliny w chodniku i doniczki. Gdziekolwiek jesteśmy, w odległości kilku kroków od nas żyją dżdżownice, stonogi, muchy, rybiki, komary, osy, chrząszcze, myszy, ryjówki i wiele, wiele więcej fascynujących stworzeń. Dave Goulson pokazuje niesamowite, a czasem dziwne życie tych zwierząt. Zaprasza do pokopania w pryzmie kompostu, zajrzenia pod kępę trawy i zanurkowania w ogrodowym stawie. Wyjaśnia, jak nasze życie – a ostatecznie losy ludzkości – są nierozerwalnie splecione z najmniejszymi i niedocenianymi bohaterami świata przyrody. Bada też szkody wyrządzone przez komercyjne ogrodnictwo: intensywnie hodowane rośliny w jednorazowych plastikowych doniczkach, spryskiwane pestycydami i uprawiane w torfie wyciętym z ziemi. Dziś, kiedy ponad trzy czwarte ludzi mieszka w miastach, wiele osób straciło kontakt ze światem przyrody. Zapomnieliśmy o ziemi. Dave Goulson odwraca ten trend i ponownie łączy nas z dziką przyrodą. Bestseller „Sunday Timesa” „Twój ogród jest bogaty jak bank centralny. Tyle że skarbem w nim jest nie złoto, a życie. Ogród to także tętniąca życiem struktura przypominająca wysoko rozwiniętą metropolię. Dave Goulson znakomicie oprowadza po jej meandrach”. – Maja Popielarska „Goulson jest mistrzem intrygujących szczegółów. Dżungla w ogrodzie otwiera oczy, a entuzjazm Goulsona jest zaraźliwy. To człowiek, z którym po prostu chciałoby się łazić po ogrodzie i słuchać o tych wszystkich cudach”. – „The Times” „Ta książka nauczy was wiele o stworzeniach, które żyją tuż za drzwiami i tylko czekają, żeby je poznać”. – „Sunday Times” „Wspaniała. Tę książkę powinien przeczytać każdy, nie tylko ogrodnik”. – „Observer” „Krzepiąca książka o cudach natury”. – „The Times”

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

6 osób kupiło
34
Włoski. Kurs podstawowy + CD, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski. Kurs podstawowy + CD, wydanie 4
Dostępny57 szt.

Włoski Kurs podstawowyprzeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw języka włoskiego. Kursuczy 1700 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój i bez problemu porozumiesz się w każdej sytuacji! Ciekawostki zilustrowane zdjęciami zapoznają Cię z obyczajami oraz kulturą Włoch. W skład kursu wchodzą książka i dwie płyty audio z nagraniami. Książka(136 strony) zawiera praktyczne dialogi, interesujące ćwiczenia, zapis nagrań, ciekawostki oraz uczy prawidłowej pisowni. Obszerna część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a ćwiczenia umożliwiają sprawdzenie swojej wiedzy. Wysokiej jakości nagrania(146 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy włoski akcent. Wszystkie słówka, zwroty oraz dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki. Co zmieniono w Nowej Edycji? - nowa, atrakcyjna szata graficzna, - bardziej przejrzysty układ książki, - większa ilość słówek i zwrotów, - ilustrowane ciekawostki o obyczajach i kulturze, - rozbudowana część gramatyczna, - dodatkowe ćwiczenia, sekcje dla ambitnych, - większa ilość nagrań. Włoski Kurs podstawowyjest polecany do samodzielnej nauki w podróży, w domu, w samochodzie. Ucz się, gdziekolwiek jesteś! Opanuj podstawy języka i zacznij swobodnie rozmawiać! Naukę języka możesz kontynuować z kursem Włoski Krok dalej.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

5 osób kupiło
35
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino de Santiago. Przewodnik dla pielgrzymów
Dostępny39 szt.

Nowe, zaktualizowane wydanie najdokładniejszego i najbardziej kompletnego polskiego przewodnika po Camino de Santiago Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Pozwala także na kontynuowanie wędrówki z Santiago do Fisterry i Muxíi. • Szczegółowy opis drogi „zakręt po zakręcie” • Czytelne i dokładne mapy • Kilka wariantów przebiegu szlaku • Profile wysokości • Adresy miejsc noclegowych na całej trasie • Opisy zabytków i miejsc wartych zobaczenia • Plany większych miejscowości • Lokalizacje sklepów, barów, punktów usługowych • Aktualne ceny, godziny otwarcia, dane kontaktowe • Źródła wody • Miejsca i godziny mszy świętych • Pełny opis drogi do Fisterry i Muxíi • Kilkaset zdjęć Ponadto wskazówki: • Jak przygotować się do Camino • Jak dotrzeć na miejsce startu • Co warto (i czego nie warto) spakować do plecaka

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

5 osób kupiło
36
Obietnica poranka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obietnica poranka
Dostępny26 szt.

Wielka, bezgraniczna miłość macierzyńska, która buduje wokół dziecka iluzje wspaniałego świata. Życie głównego bohatera jest zwariowane dzięki obecności w jego życiu niezwykłej, ale zarazem szalonej matki. Romain przeżywa niesamowite przygody i z dnia na dzień staje się jednym z najbardziej znanych pisarzy XX wieku. Wszechogarniająca macierzyńska miłość jest wspaniała, ale może być również ciężarem. Porywająca autobiografia Romaina Gary’ego, wybitnego pisarza polskiego pochodzenia, który jako jedyny dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. Na podstawie książki powstał film, w którym główne role zagrali niezwykle popularny nad Sekwaną Pierre Niney oraz niezrównana Charlotte Gainsbourg. W epizodach wystąpili polscy aktorzy Katarzyna Skarzanka, Marta Klubowicz i Piotr Cyrwus. Romain Gary (1914–1980), urodzony w Rosji, lata dzieciństwa spędził w Wilnie i Warszawie, po czym znalazł się wraz z matką we Francji. Podczas wojny służył w lotnictwie francuskim, po wojnie był konsulem francuskim w Kalifornii. Ta właśnie część życia dostarczyła mu inspiracji do napisania w 1960 roku Obietnicy poranka, jednej z piękniejszych opowieści o miłości matki i syna.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

5 osób kupiło
37
Angielski nie gryzie!, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski nie gryzie!, wydanie 4
Dostępny121 szt.

Wciągnij się w naukę angielskiego! Poznawaj podstawy łatwo, szybko i przyjemnie! Angielski nie gryzie! to unikalny kurs do samodzielnej, aktywnej nauki języka angielskiego! Wyjątkowo skuteczna metoda nauki oparta na rozwiązywaniu wciągających, zróżnicowanych ćwiczeń, które zaznajomią cię z niezbędnym słownictwem, podstawami gramatyki i gotowymi wzorcami konwersacyjnymi. Dzięki nim trenujesz wszystkie kompetencje językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie. We wszystkich 13 rozdziałach zamieszczono porcję słówek, najważniejsze zagadnienia gramatyczne wraz z ćwiczeniami, krótkie teksty i dialogi, testy podsumowujące, by sprawdzić, ile już umiesz, a także ciekawostki. Znaczenie nowych słówek możesz sprawdzić na marginesie lub w zbiorczym słowniku umieszczonym na końcu książki. Tam też znajduje się klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń. Słuchaj nagrań mp3, by poznać wymowę i ćwiczyć rozumienie ze słuchu.

45,90 zł
32,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,77 zł

5 osób kupiło
38
Dary losu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dary losu
Dostępny1104 szt.

Rok 1935 Kornelia Makowska, córka warszawskiego okulisty i jej dwie przyjaciółki zdają maturę w prywatnej szkole dla dziewcząt i przymierzają się do wkroczenia w dorosłość. Tymczasem wyjeżdżają do dworku ciotki Kornelii, do Warki, małego miasteczka nad Pilicą. Poznają tam dwóch młodzieńców, porucznika Maurycego Skimunta i lekarza, Borysa Muszyńskiego. Wybucha płomienny romans pomiędzy Maurycym i Kornelią, o której marzy również młody lekarz. Lato mija im na zabawach, pływaniu po jeziorze i wycieczkach samochodowych. Pewnego dnia jednak dochodzi do tragedii… Rok 2012 Klementyna, wnuczka Kornelii, lekarki, która w latach 50-tych przeprowadziła się do włoskiego Sorrento, dowiaduje się o istnieniu pałacyku w Michałowie, który właśnie odziedziczyła jej rodzina. Wraz z mamą i córką wracają do Polski, aby poznać swoje korzenie. Chociaż wojna zatarła wiele śladów, kobiety docierają do pałacyku i postanawiają go odnowić. Pomaga im w tym grupa młodych archeologów amatorów. Piękne okoliczności przyrody i miła atmosfera sprawiają, że do głosu dochodzą uczucia. Niestety, sprawy znowu się komplikują… Piękna opowieść o kilku pokoleniach kobiet, pokonywaniu przeciwności i poplątanych ścieżkach losu.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
39
Puzzle 1000 elementów. Palace of Westminster, London, England - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Palace of Westminster, London, England
Trefl, 1000
Dostępny25 szt.

Puzzle z serii Trefl Prime UFT składające się z 1000 elementów są dedykowane prawdziwym miłośnikom układanek. Puzzle przedstawiają zachwycający widok na Pałac Westminsterski w Londynie. Puzzle zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów z zastosowaniem najgrubszej tektury, unikalnych kształtów oraz specjalnej metody cięcia. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualny kolaż oraz łatwo przenieść całą układankę. Ponadto poszczególne elementy produktów UFT są wykonane z materiałów ekologicznych. Worek zsypowy oraz stickery na pudełku zostały wykonane z folii biodegradowalnej. Produkty nie są opakowane w folię termokurczliwą. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.3 x 48.0 cm

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

5 osób kupiło
40
Piżama party dla zwierząt. Julka mała weterynarka. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

5 osób kupiło
41
Mistycy, prorocy, szarlatani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistycy, prorocy, szarlatani
Dostępny123 szt.

W co wierzyli Polacy na przestrzeni dziejów? Kto pragnął zawładnąć ich duszami? Kim był baron Jakub Józef von Frank-Dobrucki, twórca żydowskiej sekty frankistów? Dlaczego Elimelech z Leżajska cieszył się z swoich czasach taką estymą? Czym wsławiła się Makryna Mieczysławska i jak udało się jej omamić całą dziewiętnastowieczna Europę? Mateczka Kozłowska, Eliasz Klimowicz, Stefan Ossowiecki, Michał Karaszewicz-Tokarzewski i inni – czyli kreślony przez autora historycznych bestsellerów Sławomira Kopra portret proroków, mistyków, samozwańczych kapłanów, działających na wyobraźnię polskich wiernych przez stulecia – aż do dzisiaj.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

4 osoby kupiły
42
Pielęgnacja roślin pokojowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pielęgnacja roślin pokojowych
Dostępny83 szt.

Ta pokaźna książka zawiera opisy ponad 100 najpopularniejszych roślin doniczkowych, które będą ozdobą każdego mieszkania. Listę otwiera zestawienie #top10 najmodniejszych roślin pokojowych, wśród których można wymienić choćby monsterę dziurawą czy zamiokulkasa zamiolistnego. Reszta gatunków jest podzielona na następujące kategorie: rośliny o ozdobnych liściach, kwiatach i owocach, kaktusy i sukulenty oraz rośliny lecznicze. Unikalną cechą tej publikacji jest to, że każdy opis gatunku jest rozbudowany i wyczerpujący (zajmuje przynajmniej rozkładówkę książki) i zawiera porady dotyczące wymagań rośliny, jej pielęgnacji, walki z zagrażającymi szkodnikami, dostępnych odmian i pokrewnych gatunków. Książkę wzbogacają liczne i efektowne fotografie, a także rysunki – instrukcje czynności pielęgnacyjnych.

99,95 zł
71,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,99 zł

4 osoby kupiły
43
Moi wielcy poprzednicy. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moi wielcy poprzednicy. Tom 1
Dostępny49 szt.

Bezprecedensowa publikacja w dziejach literatury szachowej, bardzo wysoko oceniona przez znawców. Garri Kasparow, trzynasty mistrz świata i jeden z najwybitniejszych szachistów w historii, przygląda się spuściźnie swoich wielkich poprzedników. Obszernie przedstawia losy i najpiękniejsze partie szachowych mistrzów świata, a także ich głównych rywali do tego tytułu, prezentując analizę stylu ich gry oraz idee, którymi wzbogacili sztukę szachową. Bohaterami tego tomu, otwierającego trzyczęściowy cykl, są dawni „niekoronowani królowie” szachów oraz czwórka pierwszych oficjalnych mistrzów świata: Wilhelm Steinitz, Emanuel Lasker, Jose Raul Capablanca i Aleksander Alechin.

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

4 osoby kupiły
44
Encyklopedia dawnej broni i uzbrojenia ochronnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dawnej broni i uzbrojenia ochronnego
Dostępny834 szt.

Prezentowana publikacja to pierwsza polska encyklopedia z dziedziny bronioznawstwa, zawierająca zagadnienia dotyczące dawnej broni i uzbrojenia ochronnego. Ujmuje ona w 1170 hasłach wiedzę mieszczącą się w następujących dziedzinach: • broń biała (sieczna, drzewcowa, obuchowa), • broń miotająca (ręczna i strzelecka), • broń „artyleryjska”: 1. barobalistyczna (starożytne i średniowieczne machiny miotające działające zgodnie z zasadą wykorzystania siły odśrodkowej), 2. neurobalistyczna (starożytne i średniowieczne machiny miotające działające zgodnie z zasadą wykorzystania sprężystości materiału stosowanego do budowy urządzeń miotających i energii nagromadzonej w cięciwach), • broń artyleryjska prochowa, • broń strzelecka prochowa (długa i krótka), • uzbrojenie ochronne (ludzkie i zwierzęce), • broń i uzbrojenie kombinowane, bastardowe, pamiątkowe, dekoracyjne i symboliczne.

99,90 zł
79,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 19,98 zł

4 osoby kupiły
45
Batpig. Zobaczyła świnka niebo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batpig. Zobaczyła świnka niebo
Dostępny1262 szt.

Komiks o superprosiaku, który podbije serca fanów Dogmana! Przedstawiamy przezabawną powieść graficzną z wyjątkowo nieustraszonym bohaterem w roli głównej – superprosiakiem, który nieustannie walczy o sprawiedliwość... No, może nie aż tak nieustannie. Raczej gdzieś pomiędzy kąpielami błotnymi, a jedzeniem smacznych kanapek. Grzesiek Podlaski wiódł życie przeciętnego szóstoklasisty. Był zwyczajnym, różowym, włochatym prosiakiem i jak każdy typowy prosiak w tym wieku uwielbiał jeść kanapki, grać na konsoli, zażywać kąpiele błotne i spędzać czas z przyjaciółmi ‒ karpiem Karolem i nietoperzycą Gryzeldą. Aż pewnego dnia... radioaktywne ugryzienie nietoperza dało mu moc, o której nawet nie śnił! Zainspirowany przygodami ulubionego komiksowego bohatera, Wieprzowego Mściciela, Grzesiek postanawia, że użyje swoich mocy, by walczyć o sprawiedliwość w Wielkim Mieście, i przybiera superbohaterski przydomek (werble...) Batpig! Teraz Grzesiek będzie potrzebować jedynie dobrze brzmiącego sloganu, kostiumu ze spandeksu, który podkreśli mu pośladki... i może jeszcze kilku drobnych porad, jak właściwie walczyć ze złem. „Absolutny hit dla fanów Dogmana Dava Pilkeya!” – Kirkus „Pełny akcji, sprytny i niesamowicie zabawny!” – Lincoln Peirce, autor serii „Big Nate” „Kolorowy komiks Harrella to świetna zabawa, pełna szybkiego tempa, obfita w głupotki (mnóstwo kalamburów!) oraz dobrze rozwiniętej fabuły i postaci. (…) To absolutna lektura obowiązkowa dla fanów serii Dogman Dava Pilkeya. Czytelnicy oszaleją na punkcie tego uroczego bohatera”. – Kirkus „Dzięki wyrazistym grafikom przypominającym kreskówki, jakie oglądaliśmy w sobotnie poranki, historia Harrella zachwyci fanów serii Dogman i Investigator”. – Publishers Weekly

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
46
Edzio i przyjaciele. Edzio i porządki na polanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edzio i przyjaciele. Edzio i porządki na polanie
Dostępny110 szt.

Na leśnej polanie słychać krzyki i kłótnie. W powietrzu śmigają jeżyny. Między misiem Antonim a puchaczem Jerzym toczy się spór o porządek i zasady. Mieszkańcy polany mają pomysł: potrzebujemy szefa! Nazajutrz zjawia się szef z głową i wprowadza na polanie nowe porządki: można chodzić tylko jedną prostą dróżką, trzeba układać osobno żółte i czerwone liście, a każdy z mieszkańców ma swój wyznaczony kwadrat. Czy takiego ładu chcieli mieszkańcy polany? Bohaterowie kolejnej części serii „Edzio i przyjaciele” – puchacz Jerzy, miś Antoni, wiewiórek Edzio, myszki Polcia i Helcia oraz Coś – przekonują siękiedy potrzebujemy wokół siebie porządku, a kiedy dobry, a nawet piękny jest bałagan. Seria „Edzio i przyjaciele”: 1. Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca 2. Polcia i Helcia. Wielka przygoda 3. Coś 4. Z górki na pazurki 5. Urodziny Edzia 6. Edzio i tajemnica zupy 7. Edzio i duch lasu 8. Edzio i nocna wyprawa 9. Edzio i piękna przygoda 10. Edzio i tajemniczy pokój 11. Edzio i porzadki na polanie

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
47
Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop
Dostępny75 szt.

Kim jest Britney Spears? Jak dziewczyna z sąsiedztwa przeistoczyła się w księżniczkę POP? Być Britney to biografia i analiza społeczna w jednym. To zbiór opowieści, wywiadów, anegdot i relacji fanów, z których wyłania się wyrazisty portret jednej z największych gwiazd naszych czasów. Jennifer Otter Bickerdike, uznana komentatorka branży muzycznej, w wyjątkowy dla siebie życzliwy, ale obiektywny sposób śledzi drogę Britney, która z dziewczyny z sąsiedztwa przeistoczyła się w więźnia własnej sławy. Być Britney to kompleksowa prezentacja współczesnej ikony – utalentowanej, ale zmagającej się z trudnościami gwiazdy, o której zawsze się dużo mówiło i której życie, praca i osobowość będą budzić zainteresowanie jeszcze przez wiele lat. „Po latach w roli ofiary Britney zasługuje, aby ją wreszcie pokazać jako wojowniczkę, źródło inspiracji i zagadkę” – Jennifer Otter Bickerdike. Polskie wydanie zostało uzupełnione o komentarz autorki dotyczący bieżących wydarzeń i uwolnienia Britney spod kurateli ojca. Przedstawia ona ważną rolę fanów, którzy zapoczątkowali ruch #FreeBritney, ale również prawników i samej piosenkarki.

44,99 zł
25,64 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 19,35 zł

4 osoby kupiły
48
Życie według kota jest przyjemne i zdrowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Życie według kota jest przyjemne i zdrowe
Dostępny8 szt.

Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień Weź znajdź wreszcie czas na życie! Nie wiesz, co zrobić, żeby móc cieszyć się życiem? Masz już dość wszystkich terapeutów i poradników? To spójrz na swojego kota (jeśli go masz). Albo (jeśli go nie masz) wyobraź sobie kota w twojej sytuacji. Jeśli nikt do tej pory ci nie pomógł, to przekonaj się, że ostatnia i najprzyjemniejsza szansa na szczęście to kot! Nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Życie przecieka ci przez palce, świat przelatuje koło nosa. Usiłujesz coś z tym zrobić, zaliczasz kolejne gabinety, przekopujesz się przez stosy poradników. I nic się nie zmienia. Weź przykład z kota! Jak autorka tego niezwykłego poradnika, dziewczyna taka jak my wszyscy, która nawiązała bliższy, psychoterapeutyczny kontakt ze swoim kotem: Najpierw go poobserwuj. Potem z nim pogadaj. A potem przeczytaj list, który do ciebie napisze. I tak z każdym problemem. Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze sobą i swoim ciałem, odkryć przyjemność z zabawy i odpoczynku, rozbudzić ciekawość i cieszyć się każdą chwilą, zacznij życie według kota! To naprawdę działa! Astrid Eulalie jest redaktorką lifestylową. Od wielu lat mieszka z Ozyrysem, swoim ukochanym kotem.

39,90 zł
18,35 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 21,55 zł

3 osoby kupiły
49
Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków
Dostępny1 szt.

Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków jest kontynuacją reportażu Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm, który można rozpatrywać osobno. Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej jest trudnym momentem nie tylko dla Witka, u którego stwierdzono autyzm, lecz także dla pozostałych członków jego rodziny, zaangażowanych w proces asymilacji chłopca w nowym środowisku. Pojawiające się trudności w funkcjonowaniu szkolnym głównego bohatera są potęgowane niedostatecznym wsparciem ucznia i jego rodziny ze strony placówki oraz odkrywaniem zaskakujących tajemnic przodków, w których ujawnianiu bierze udział cała rodzina. Dostęp do elementów nieznanej historii wpływa na relacje rodzinne oraz sposób postrzegania własnego miejsca w świecie. Autorka dostarcza opiekunom praktycznych wskazówek, dotyczących trudności, na jakie mogą natrafić w trakcie procesu edukacyjnego swych podopiecznych oraz sposobów dążenia do wszechstronnego i efektywnego rozwoju dziecka. Tajemniczy świat Witka to seria książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, której towarzyszy odkrywanie nieznanych kart rodzinnej historii.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
50
Kot w Butach. Czytamy razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w Butach. Czytamy razem
Dostępny108 szt.

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek dla najmłodszych.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry