hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.03.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 21 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce (Tim Marshall), na drugim Szlaczki. Przygotowanie do nauki pisania 6-7 lat (Anna Podgórska). Kolejny produkt to Marysia i wielkanocne jajka (Nadia Berkane, Alexis Nesme) oraz Kraina Lodu. Kolorowanka (praca zbiorowa).
1
Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalne...
Dostępny
513 szt.

Świeże i oryginalne spojrzenie na geopolitykę stojącą za dzisiejszymi problemami polityki międzynarodowej. Przywódcy wszystkich państw i narodów są ograniczeni przez geografię. Ich wybory krępują góry, rzeki, morza i beton. Dlatego, chcąc nadążać za wydarzeniami na świecie, powinniśmy rozumieć ludzi, idee i ruchy społeczne, a dla uzyskania pełnego obrazu musimy również zrozumieć geografię. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Putin ma aż taką obsesję na punkcie Krymu, dlaczego przeznaczeniem Stanów Zjednoczonych było zdobycie statusu supermocarstwa albo dlaczego wpływy Chin wciąż się zwiększają – ta książka da ci odpowiedź na powyższe pytania. „Marshall przygląda się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, by przybliżyć czytelnikowi jeden z najważniejszych czynników wpływających na światową historię. Wskazuje, że pora więcej uwagi poświęcić przedrostkowi geo- w słowie geopolityka. Inteligentne spojrzenie na sposób, w jaki geografia kształtuje wybory światowych przywódców. Gideon Rachman, ft.com Niewielu korespondentów zagranicznych we współczesnych mediach brytyjskich potrafi przedstawić globalną sytuację polityczną tak jak Tim Marshall... Genialny styl, w jakim wiedza oraz doświadczenie przelane zostały na karty Więźniów geografii, pokazuje, dlaczego w sprawach polityki z głosem Marshalla liczy się cały świat. retroculturati.com Marshall nie obawia się trudnych pytań i odpowiada na nie z błyskotliwą precyzją (...) W coraz bardziej zagmatwanym, chaotycznym i pełnym koneksji świecie Więźniowie geografii to praktyczny, a zarazem zwięzły podręcznik traktujący o geopolityce. Adam Le Bor, Newsweek W swej najnowszej książce Marshall rzeczowo i w fascynującym stylu wyjaśnia, dlaczego bez geografii polityka nie może istnieć. Na wyróżnienie zasługuje sposób, w jaki autor potrafi uchwycić psychologię narodów oraz nadać mapom siłę, którą politycy zmuszeni są ujarzmić.” – Dan Lewis, Top Ten Holiday Reads, Stanfords, worldtravelguide.net

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

64 osoby kupiły
2
Szlaczki. Przygotowanie do nauki pisania 6-7 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szlaczki. Przygotowanie do nauki pisania 6-7 lat
Dostępny
176 szt.

Jak nauczyć dziecko pisać ładnie i starannie? Zanim dziecko zacznie pisać litery i cyfry, musi przygotować rękę do tego trudnego zadania. Doskonałą formą ćwiczenia jest rysowanie szlaczków oraz pisanie po liniach przerywanych. Dziecko musi stopniowo przygotowywać rękę do płynnego pisania w liniach. Jest to trudny i żmudny proces, ale osiągalny z umiejętnie przygotowanym materiałem – takim, jak w tej książce. „Szlaczki” polecamy wszystkim dzieciom przygotowującym się do nauki pisania.

9,99 zł
5,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,00 zł

58 osób kupiło
3
Marysia i wielkanocne jajka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia i wielkanocne jajka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Zbliża się Wielkanoc i misia Marysia ze swym przyjacielem Gryzkiem przygotowuje pisanki. W świąteczny poranek obydwoje z zapałem poszukują czekoladowych jajeczek w ogrodzie. Do zabawy przyłącza się tato i wszyscy mają przy tym dużo śmiechu – nawet ci, którzy nie znaleźli zbyt wielu słodyczy. Misia Marysia, rezolutna kilkuletnia bohaterka, ma takie same przeżycia jak każde dziecko w jej wieku. Zadaje mnóstwo pytań, bawi się, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Historie małej Misi to wspaniałe wsparcie dla każdego malucha, a dla rodziców - pomoc w przeprowadzeniu dziecka przez różne życiowe momenty.

9,40 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 46,9%
oszczędzasz 4,41 zł

23 osoby kupiły
4
Kraina Lodu. Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Kolorowanka
Dostępny
89 szt.

Książeczka do kolorowania z naklejkami: • duży format ułatwia swobodne kolorowanie • ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej • 2 strony kolorowych naklejek Czas na kolorową przygodę z Anną i Elsą oraz ich przyjaciółmi z królestwa Arendelle! Obrazki z ulubionymi bohaterami zachęcają do wypełniania ich barwami, co pobudza kreatywność i wyobraźnię małego twórcy. Kolorowanie wpływa też pozytywnie na rozwój manualny i ćwiczy koncentrację. Do książki dołączone są naklejki, które dziecko może wykorzystać w dowolny sposób – na przykład tworząc bajkowe scenki lub ozdabiając ulubione przedmioty.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

18 osób kupiło
5
II wojna światowa. Infografiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
II wojna światowa. Infografiki
Dostępny
50 szt.

Nowe, unikatowe spojrzenie na II wojnę światową! Dysponujemy mnóstwem danych na temat tego konfliktu, lecz bardzo trudno je spójnie i zrozumiale przedstawić. Wykorzystując swoją rozległą wiedzę, autorzy wybrali formę infografii, która pozwoliła nie tylko ogarnąć tę obfitość informacji, ale i ukazać je w sposób atrakcyjny i czytelny dla odbiorców. Efekt ich starań jest zdumiewający, zarówno gdy chodzi o metodę przekazywania wiedzy, jej wizualizację, jak i zrozumienie złożonych zjawisk i powiązanie rozmaitych aspektów II wojny światowej. Na II wojnę światową. Infografiki składają się czterech części: „Aspekt materialny i ludzki”, „Broń i armie”, „Kampanie i bitwy” oraz „Bilans strat i zniszczeń”. Opisują one sześćdziesiąt kluczowych tematów – jak problem zaopatrzenia w ropę naftową, struktura związków taktycznych i operacyjnych, operacja „Barbarossa”, logistyka walczących państw, wojna na Pacyfiku, eksploatacja okupowanej Europy, wojna na pustyni… – przedstawiających ten wielki globalny konflikt przystępnie, a zarazem nieszablonowo. „Arcydzieło sztuki ilustracyjnej… fantastyczne osiągnięcie i pozycja obowiązkowa na półce każdego miłośnika historii II wojny światowej.” - „Militaria & History” „Bogato ilustrowane i dogłębnie udokumentowane - nie może zabraknąć tej książki u żadnego entuzjasty historii wojskowości”. - „Military History Matters” „Pięknie ilustrowana, odmienna od wszystkich innych, prowokująca do myślenia książka o II wojnie światowej, do której będziesz wielokrotnie wracał.” - „Eastern Daily Press” „Świeże i fascynujące spojrzenie na II wojnę światową – perfekcyjny układ graficzny oraz ilustracje.” - „West Read Reviews” „Alians historiografii z technikami big data.” - Jean-Marc Bastiere, „Le Figaro”

69,00 zł
43,47 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,53 zł

14 osób kupiło
6
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 8. Szkolny bal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 8. Szkolny bal
Dostępny
144 szt.

Ósma część przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci. Cała szkoła Winterstone skąpana w różu! Z okazji wielkiego szkolnego balu w klasie panny Cornfield zapanowało straszne zamieszanie: Sibel chce tańczyć z Jo, Jo chce tańczyć z Luną, a czego właściwie chciałaby Ida? Magiczne zwierzęta nie mogą się temu nadziwić, ale żółwica Henrietta wie, że „jak się ktoś zabuja, to rozum traci”. A w samym środku całej tej wrzawy dwójka dzieci tęsknie wypatruje swoich magicznych zwierzaków…

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

13 osób kupiło
7
Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?
Dostępny
93 szt.

Książka, na podstawie której Ridley Scott nakręcił „Łowcę androidów”. Obejrzawszy ten film, Dick uznał ponoć, że grający tytułowego eksterminatora Harrison Ford dostał zlecenie i na niego… Opracowanie graficzne - Wojciech Siudmak! „Co to jest człowiek? To pytanie jest tematem Blade runnera i żeby na nie odpowiedzieć, stworzył Dick człowieka sztucznego…W powieści Blade runner sztuczni ludzie to nie poczciwe roboty Asimova z wmontowanymi bezpiecznikami moralności zwanymi trzema prawami robotyki. Androidy Dicka są groźne, bo są kłamstwem, wyglądają jak ludzie, ale brakuje im człowieczeństwa – poczucia winy, współczucia, sumienia…Łowca zbiegłych androidów Rick Deckard poddaje je testowi na współczucie. Istoty niezdolne do współczucia likwiduje. Tylko co dzieje się z jego współczuciem?” – z przedmowy Lecha Jęczmyka

59,90 zł
38,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 21,56 zł

12 osób kupiło
8
Malowanki i zabawy logopedyczne. Ćwiczenia wspomagające poprawną wymowę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki i zabawy logopedyczne. Ćwiczenia wspomagające poprawną wymow...
Dostępny
98 szt.

Malowanki i zabawy logopedyczne to doskonała książka dla dzieci, którym z trudnością przychodzi opanowanie poprawnej wymowy. Żmudne ćwiczenia i nieustanne powtarzanie nudzą i zniechęcają dzieci do pracy. Jeśli wiemy, że dziecko nie ma anatomicznych wad aparatu mowy, należy z nim przede wszystkim ćwiczyć, ale ćwiczenia powinny mieć formę zabawy. Tego rodzaju zadania proponujemy w tej książce – dziecko koloruje według kodu lub własnego pomysłu, łączy w pary, a przy okazji głośno i wyraźnie wypowiada trudne wyrazy, wierszyki i zagadki. Zachęcaj dziecko do pracy i baw się razem z nim! Opanowanie poprawnej wymowy wzmocni wiarę dziecka we własne możliwości.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

12 osób kupiło
9
Marysia urządza urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia urządza urodziny
Dostępny
103 szt.

Misia Marysia urządza przyjęcie urodzinowe i zaprasza gości. Będzie oczywiście tort ze świeczkami i wspaniałe prezenty. Ciekawe jakie! Misia Marysia, rezolutna kilkuletnia bohaterka, ma takie same przeżycia jak każde dziecko w jej wieku. Zadaje mnóstwo pytań, bawi się, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Historie małej Misi to wspaniałe wsparcie dla każdego malucha, a dla rodziców - pomoc w przeprowadzeniu dziecka przez różne życiowe momenty.

7,90 zł
4,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 2,91 zł

11 osób kupiło
10
Wielka akademia. Elementarz 5-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka akademia. Elementarz 5-latka
Dostępny
53 szt.

Prawie 100 stron zabawy i edukacji zarazem. Na każdej stronie znajduje się ilustracja i zadanie do wykonania. Polecenia poprzedzone są pytaniami motywującymi dziecko do znalezienia na ilustracji odpowiedzi, ćwiczenia ręki, opowiedzenia o tym co widzi, użycia kredki określonego koloru, rysowania, uzupełnienia obrazka naklejką. Zadania i ćwiczenia dostosowane zostały do potrzeb poznawczych oraz możliwości dziecka. Nagradzaj swoje dziecko! Wśród naklejek na końcu książki znajdziesz nagrody ze złotym pucharem. Wspieraj każdy wysiłek i przyklejaj naklejkę-nagrodę przy wykonywanym zadaniu. Mocne strony książki: * Zadania przygotowane pod nadzorem dyplomowanego nauczyciela wychowania przedszkolnego ułatwiają adaptację w przedszkolu. * Książka przygotowana zgodnie z wytycznymi programowymi MEN. Ministerstwa Edukacji i Nauki. * Barwne, atrakcyjne ilustracje obwiedzione ramką, ułatwiającą koncentrację na zadaniu. * Naklejki nagrody, motywujące do podejmowania prób wykonania zadania. * Dyplom z gratulacjami na końcu książki jako nagroda za naukę z Elementarza.

25,00 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,01 zł

11 osób kupiło
11
LEGO Star Wars. Przemytnik, rebeliant, bohater! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Star Wars. Przemytnik, rebeliant, bohater!
Dostępny
89 szt.

Nie trać czasu, bo przed tobą nie lada wyzwania: trzeba zniszczyć Gwiazdę Śmierci, uratować Luke’a Skywalkera i wytropić podstępnych łowców nagród! Zbuduj minifigurkę Hana Solo oraz nietoperzowatego mynocka i rozpocznij epicką przygodę w odległej galaktyce. Przeczytaj komiksy, a potem rozwiąż zagadki, pomagając Hanowi w jego międzygwiezdnych misjach. Książka z zadaniami, opowiadaniem, komiksami oraz minifigurką LEGO® • bestsellerowa seria doskonale zna nie tylko fanom budowania • pełne przygód i humoru opowiadanie oraz komiksy • ciekawe zadania, łamigłówki i labirynty • gratka dla wszystkich kolekcjonerów – minifigurka LEGO®

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

11 osób kupiło
12
Mali Bogowie. Tom 4. Komedia Posejdona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Bogowie. Tom 4. Komedia Posejdona
Dostępny
14 szt.

Czwarty album wesołych przygód kandydatów na bogów i herosów, którzy starają się wykazać, aby zasłużyć sobie na miejsce na Olimpie. Mali bohaterowie zawsze dobrze się bawią, ale teraz mają jeszcze więcej rozrywki niż zwykle, bo obserwują, jak Grecy nieporadnie próbują zdobyć Troję. Tymczasem Odyseuszowi wciąż coś uniemożliwia odbycie rejsu dookoła świata, Atena uczy się dowodzić armiami, a Herakles szuka nadludzkiej siły tam, gdzie nikt by jej nie szukał. Z kolei niereformowalny Taurusek gra na nerwach nawet potężnym niebianom – Zeusowi i Posejdonowi. On to ma poczucie humoru! Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

10 osób kupiło
13
Gdzie jest tort? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest tort?
Dostępny
363 szt.

Pełen przygód i humoru pościg za tortem w zwariowanej wyszukiwance ilustratora bestsellerowej serii o Felku i Toli. Na stole przed domem państwa Pieskich stoi smakowity tort. Ale nie stoi zbyt długo – porywają go dwie łakome myszy! Rozpoczyna się szalony pościg za bezczelnymi złodziejaszkami przez lasy, rzeki i góry. Na trasie tej pogoni mnóstwo się dzieje. Co knują małpki? Gdzie się schował wąż? Zaraz, a co tu robią… Felek i Tola? I co się stało z tortem? Seria obrazkowych książek bez tekstu Thé Tjong-Khinga zaprasza do śledzenia zaskakujących perypetii wielu różnych bohaterów, opowiadania ich historii i odkrywania wciąż nowych, zabawnych detali. Każdy tom to kilka toczących się jednocześnie obrazkowych historyjek na wiele godzin świetnej zabawy. Polecamy także drugi tom serii pt. Wielki piknik.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

10 osób kupiło
14
Tabliczka mnożenia ze smokami. Klasy 2-3. Działania, łamigłówki, komiks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
5,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,00 zł

9 osób kupiło
15
Marysia w restauracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia w restauracji
Dostępny
113 szt.

Misia Marysia wybiera się razem z rodzicami i chomikiem Gryzkiem do restauracji. Czy wysiedzi spokojnie na miejscu? Co tym razem spsoci jej mały przyjaciel? Misia Marysia, rezolutna kilkuletnia bohaterka, ma takie same przeżycia jak każde dziecko w jej wieku. Zadaje mnóstwo pytań, bawi się;, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Historie małej Misi to wspaniałe wsparcie dla każdego malucha, a dla rodziców - pomoc w przeprowadzeniu dziecka przez różne życiowe momenty.

7,90 zł
4,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 2,91 zł

9 osób kupiło
16
Kraina lodu 2. Ubrania do naklejania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kraina lodu 2. Ubrania do naklejania
Dostępny
73 szt.

Książeczka z naklejkami • tworzenie scenek oraz strojów za pomocą naklejek (8 stron) • poziom trudności dostosowany do wieku dziecka (4–6 lat) • dodatkowe meganaklejki do wykorzystania poza książką Witaj w Krainie lodu! Razem z Anną, Elsą i ich przyjaciółmi przeżyj nową przygodę. Ty też masz te moc, więc wyczaruj dla bohaterów niezwykłe stroje. Wszystko czego potrzebujesz, to… naklejki! W książce znajdziesz też meganaklejki, które możesz wykorzystać w dowolny sposób. Wystrzałowej zabawy!

13,99 zł
9,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,00 zł

9 osób kupiło
17
Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii
Dostępny
80 szt.

Książka autorów bestsellerowych Zwrotnic dziejów Fascynująca rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą o polsko-rosyjskiej historii i jej wariantach Skąd się wzięła polsko-rosyjska obsesja? Dlaczego ciągle nam z Rosją nie po drodze? Które momenty w historii stosunków Polski z Rosją okazały się decydujące dla Polaków, Europejczyków i świata? Wybitny i ceniony historyk Andrzej Chwalba oraz dziennikarz Wojciech Harpula, wykorzystując formę wywiadu, sprawdzoną w książce Zwrotnice dziejów, koncentrują się tym razem na relacjach Polski z „niewygodnym” sąsiadem. Zadają pytania o historię i dynamikę relacji polsko-rosyjskich, decydujące procesy i kluczowe momenty, które zaważyły na losach obu państw. Unia w Krewie 1385 roku, bitwa pod Orszą w 1514, wojny z Moskwą za Batorego, zajęcie Moskwy w 1610, początek „oddawania pola” Rosji w rozejmie andruszowskim, rozbiory, XIX-wieczne powstania narodowe, wreszcie Bitwa Warszawska 1920, zbrodnia katyńska i powojenna instalacja komunistów w Polsce. Autorzy rzetelnie i zarazem barwnie wyjaśniają, dlaczego do dziś cień Rosji kładzie się na stosunkach wewnętrznych i międzynarodowych Polski. Prowokujące pytania, odważne diagnozy, wnikliwe analizy. Lektura niezbędna dla każdego miłośnika historii.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

8 osób kupiło
18
Kaligrafia. Ćwiczenia w pisaniu liter. Klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaligrafia. Ćwiczenia w pisaniu liter. Klasa 1
Dostępny
126 szt.

Jak nauczyć dziecko pisać ładnie i starannie? Wymaga to czasu oraz dobrze przygotowanych zadań. Dziecko powinno zacząć od pisania szlaczków i wzorów literopodobnych, a następnie przejść do pisania liter i wyrazów. Ważna jest szerokość linii oraz stopień trudności wprowadzanych zadań. Tak właśnie opracowane są ćwiczenia w prezentowanej książce.

9,99 zł
5,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,00 zł

8 osób kupiło
19
Łamigłówki i zabawy logopedyczne. Zadania wspomagające poprawną wymowę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki i zabawy logopedyczne. Zadania wspomagające poprawną wymowę
Dostępny
82 szt.

Łamigłówki i zabawy logopedyczne to doskonała książka dla dzieci, którym z trudnością przychodzi opanowanie poprawnej wymowy. Żmudne ćwiczenia i nieustanne powtarzanie nudzą i zniechęcają dzieci do pracy. Jeśli wiemy, że dziecko nie ma anatomicznych wad aparatu mowy, należy z nim przede wszystkim ćwiczyć, ale ćwiczenia powinny mieć formę zabawy. Tego rodzaju zadania proponujemy w tej książce dziecko uzupełnia, odgaduje, łączy w pary, a przy okazji głośno i wyraźnie wypowiada trudne wyrazy oraz ćwiczy prawidłowy oddech. Zachęcaj dziecko do pracy i baw się razem z nim. Opanowanie poprawnej wymowy wzmocni wiarę dziecka we własne możliwości. Wiek: od 6 lat.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
20
LEGO Star Wars. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Star Wars. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
60 szt.

Książeczka do kolorowania z naklejkami: • barwne naklejki stanowią wzór do kolorowania obrazków • ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej • 2 strony naklejek

10,90 zł
7,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 2,91 zł

7 osób kupiło
21
Najwybitniejsi naukowcy. Pasteur: Rewolucja drobnoustrojowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwybitniejsi naukowcy. Pasteur: Rewolucja drobnoustrojowa
Dostępny
18 szt.

Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Niniejszy tom przedstawia postać francuskiego chemika i prekursora mikrobiologii – Louisa Pasteura. Wśród jego licznych osiągnięć należy wymienić m.in. metodę unieszkodliwiania bakterii w napojach – pasteryzację. Ponadto Pasteur był twórcą szczepionek przeciwko wściekliźnie, cholerze i wąglikowi, badał też zjawisko odporności poszczepiennej. Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, omawiające najważniejsze odkrycia bohatera komiksu, oraz krótkie kalendarium jego życia. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
22
Najwybitniejsi naukowcy. Hypatia: Prawda w matematyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwybitniejsi naukowcy. Hypatia: Prawda w matematyce
Dostępny
16 szt.

Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. W tym tomie poznajemy jedną z pierwszych kobiet naukowców – filozofkę i matematyczkę Hypatię z Aleksandrii. Do jej największych odkryć legenda zalicza wynalezienie astrolabium, czyli przyrządu astronomicznego używanego w nawigacji. Dzięki swojej tolerancji i otwartości była osobą bardzo szanowaną w Aleksandrii, a rozległa wiedza i umiejętność logicznego rozumowania powodowała, że zwracali się do niej o radę nawet przedstawiciele władz. Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, omawiające najważniejsze odkrycia bohaterki, oraz krótkie kalendarium jej życia. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

6 osób kupiło
23
Wielki piknik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki piknik
Dostępny
397 szt.

Wielka awantura o piknikowe przysmaki w pełnej zabawnych detali wyszukiwance ilustratora bestsellerowej serii o Felku i Toli. Dwa pyszne torty, grupa przyjaciół i piękna pogoda na piknik – czy coś mogłoby pójść nie tak? A jednak! Kiedy cała gromada zwierząt, taszcząca koce, parasole i torby z zapasami, dociera wreszcie na miejsce, okazuje się, że… torty zniknęły! Wyśledźcie, czyja to sprawka, a przy okazji zobaczcie, kto walczył z rekinem, co się stało z fryzurą pani Pudelniczki i do czego może się przydać sznurek od latawca. A może spotkacie tu także Felka i Tolę? Przyjrzyjcie się dobrze! Seria obrazkowych książek bez tekstu Thé Tjong-Khinga zaprasza do śledzenia zaskakujących perypetii wielu różnych bohaterów, opowiadania ich historii i odkrywania wciąż nowych, zabawnych detali. Każdy tom to kilka toczących się jednocześnie obrazkowych historyjek na wiele godzin świetnej zabawy. Polecamy także pierwszy tom serii pt. Gdzie jest tort?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6 osób kupiło
24
Aladyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aladyn
Dostępny
23 szt.

Komiksowa adaptacja kinowego hitu Aladyn! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak Król Lew, Mulan czy Zakochany kundel. Baśniowym Agrabahem rządzi dobrotliwy sułtan, którego córka Dżasmina za kilka dni musi wyjść za mąż, jak nakazuje prawo. W tym samym mieście żyje złodziejaszek o imieniu Aladyn. Pewnego dnia w jego ręce wpada czarodziejska lampa, w której mieszka dżin. Sympatyczny młodzieniec wreszcie spełnia swoje wielkie marzenie: zostaje księciem i zdobywa serce Dżasminy. Nie wie jednak, że władzę w państwie – a potem w całym wszechświecie! – zamierza przejąć przebiegły wezyr Dżafar. Czy pomysłowemu Aladynowi uda się pokrzyżować plany złego wezyra? Wzruszający komiks o biedzie i bogactwie, o pragnieniu poznania świata i o miłości pomimo wszystko.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

5 osób kupiło
25
Marysia na basenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia na basenie
Dostępny
92 szt.

Misia Marysia wybiera się na basen z rodziną i przyjacielem Gryzkiem. Będzie wiele emocji, zabawy i ruchu. Czego dziewczynka się nie doczeka? O tym przeczytamy na końcu! Misia Marysia, rezolutna kilkuletnia bohaterka, ma takie same przeżycia jak każde dziecko w jej wieku. Zadaje mnóstwo pytań, bawi się, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Historie małej Misi to wspaniałe wsparcie dla każdego malucha, a dla rodziców - pomoc w przeprowadzeniu dziecka przez różne życiowe momenty.

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

5 osób kupiło
26
Cedryk. Tom 1. Ciepło, cieplej... zimno! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cedryk. Tom 1. Ciepło, cieplej... zimno!
Dostępny
15 szt.

Opowieść o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk zawsze znajdzie sposób, żeby coś zbroić. Czasem nawet niechcący. A że pragnie szybko dorosnąć, aby imponować dziewczynom (szczególnie jednej!) i kolegom, ciągle wpada w kłopoty. Zdaje się, że skłonność do wygłupów odziedziczył po dziadku. Oto historie o staruszku, który lubi się śmiać ze wszystkiego, i o jego wnuku, który potrafi każdego rozbawić. Albo zdenerwować. Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulême) scenarzysta Raoul Cauvin („Niebieskie Mundury”, „Kupidyn”) oraz rysownik o pseudonimie Laudec („L’an 40”, „Taxi girl”). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Tata umie wszystko”, „Co za mucha go ugryzła?!” oraz „Ciepło, cieplej… zimno!”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

5 osób kupiło
27
Marysia jest starszą siostrzyczką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia jest starszą siostrzyczką
Dostępny
88 szt.

Mama misi Marysi spodziewa się dzidziusia. Dziewczynka już się nie może doczekać maleństwa. Czy będzie się umiała z nim bawić? Misia Marysia, rezolutna kilkuletnia bohaterka, ma takie same przeżycia jak każde dziecko w jej wieku. Zadaje mnóstwo pytań, bawi się, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Historie małej Misi to wspaniałe wsparcie dla każdego malucha, a dla rodziców - pomoc w przeprowadzeniu dziecka przez różne życiowe momenty.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
28
Mały Duszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Duszek
Dostępny
361 szt.

Pełna przygód, humoru i staroświeckiego wdzięku książka, po której żadne dziecko nie będzie się już bać duchów. Klasyczna opowieść autora niezapomnianej Malutkiej Czarownicy. – Próbuje mi pan wmówić, że wmieszały się tu duchy! – A gdyby tak było? – zapytał pan Holzinger. – Śmieszne, Holzinger! Zupełnie śmieszne! Nie wierzę w duchy! Aż do tej pory Duszek spokojnie przysłuchiwał się rozmowie w gabinecie. Ale teraz jego spokój się skończył. Burmistrz Puchaczowa nie wierzy w duchy?! Zobaczymy! Mały Duszek z Sowiego Zamku, jak przystało na ducha, codziennie budzi się równo o północy i straszy, złowrogo podzwaniając pękiem kluczy. Ale tak naprawdę jest bardzo sympatyczny – przyjaźni się z puchaczem, płata figle generałom i urzędnikom… Niejedno już widział, ponoć przyczynił się nawet do straszliwej klęski szwedzkich najeźdźców na swoje rodzinne Puchaczowo. Nie widział tylko – choć bardzo chciał – jak jego miasteczko wygląda za dnia. Pewnego razu niespodziewanie budzi się w samo południe. I wtedy dopiero się zaczyna! Mały Duszek to jedna z najbardziej znanych książek Otfrieda Preusslera, autora Malutkiej Czarownicy, Huberta w Wielkim Kapeluszu i wielu innych tytułów uwielbianych przez dzieci na całym świecie. Została przetłumaczona na 44 języki. Seria „Mistrzowie Światowej Ilustracji” prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
29
Naklejki Na Zeszyt Panda Starpak 494465 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Na Zeszyt Panda Starpak 494465
Starpak
Dostępny
21 szt.

nbsp /p p Zalety produktu naklejki dostępne w dw oacute ch wersjach kolorystycznych oraz kilku wzorach, na listku znajduje się 6 nbsp naklejek, naklejki pozwalają na opisanie zeszyt oacute w szkolnych, dzięki czemu unikniemy pomyłek przy pakowaniu tornistra do szkoły. Zestaw kolorowych naklejek na zeszyty z grafiką w Pandy z kolekcji STARPAK. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami STARPAK Zawartość opakowania 25 arkuszy po 6 nbsp szt. naklejek. Naklejki wykonane z papieru. Wymiary/waga wymiary produktu dł. x wys. cm 7x23, wymiary opakowania dł. x wys. cm 9x23x1, waga produktu w opakowaniu kg 0,07 nbsp kg. Nie odpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. Pakowane w folijkę. nbsp /p p a href STARPAK prezentuje Wyprawka szkolna - YouTube /a /p p nbsp

2,99 zł
4 osoby kupiły
30
Disney Uczy. Litery. Auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Uczy. Litery. Auta
Dostępny
55 szt.

Książka powstała w ramach programu Disney Uczy i jest dedykowana pięciolatkom. Podczas rozwiązywania zadań dziecko ćwiczy pisanie liter po śladzie, doskonaląc w ten sposób sprawność manualną i opanowując technikę trzymania ołówka. Dodatkowo mały uczeń poznaje alfabet oraz uczy się rozróżniać małe i wielkie litery. W książce, oprócz różnorodnych ćwiczeń związanych z literami, znajdują się także ciekawe zadania wzbogacające słownictwo. W zajęciach dzieciom towarzyszą ulubieni bohaterowie, a dodatkową atrakcją są naklejki, które można wykorzystać w zadaniach. Nauka przez zabawę tylko z serią „Disney Uczy”!

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
31
Dzienniki gwiazdowe II wyd. 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki gwiazdowe II wyd. 2022
Dostępny
82 szt.

Ijon Tichy, \"kosmiczny wędrowiec\", bohater opowiadań Stanisława Lema, powraca, żeby znowu przemierzać wszechświat w poszukiwaniu nowych wyzwań. Do Dzienników gwiazdowych II weszły te przygody, które nie znalazły się w wyborze Jerzego Jarzębskiego z 1999 roku. Czytelnicy znajdą pośród nich m.in. przesławną \"podróż ósmą\", wspomnienia Ijona i rozważania dotyczące pożytku ze smaków. Żaden z Lemowych cykli nie powstawał tak długo: trzydzieści lat dzieli pierwsze opowieści od ostatniej. Błyskotliwe i pełne humoru, skłaniają do refleksji i dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

4 osoby kupiły
32
Kapitał i ideologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitał i ideologia
Dostępny
302 szt.

Wspaniała kontynuacja bestsellerowego Kapitału w XXI wieku, jednej z najważniejszych książek ekonomicznych ostatnich lat. Thomas Piketty przedstawia w niej idee, które stały za wzrostem nierówności w minionym tysiącleciu, bada ideologiczne spory, które dały nam niewolnictwo, poddaństwo, kolonializm, komunizm oraz kapitalizm i w ten sposób ukształtowały losy miliardów ludzi. Wnioski z tego badania są następujące: postęp gospodarczy przez wieki polegał na walce o równość i edukację, a nie, jak się często przyjmuje, o uznanie świętych praw własności. Nowa epoka skrajnej nierówności, która w latach 80. XX wieku stanęła na drodze postępu, jest częściowo reakcją na schyłek komunizmu, ale też owocem ignorancji, intelektualnej specjalizacji oraz coraz silniejszej polityki tożsamości. Piketty przedstawia w niej nie tylko historię idei, ale też druzgocącą krytykę współczesnej polityki oraz śmiałą propozycję nowego i bardziej sprawiedliwego systemu gospodarczego. To jedna z tych książek, które trzeba znać, żeby zrozumieć świat, w których przyszło nam żyć.

119,90 zł
88,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 31,17 zł

4 osoby kupiły
33
Naklejki na zeszyt, cena za 1 arkusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyt, cena za 1 arkusz
Starpak
Dostępny
275 szt.

Zestaw naklejek na zeszyty z kolekcji Starpak. Na listku znajduje się 9 sztuk. Naklejki pozwalają na opisanie zeszytów szkolnych, dzięki czemu unikniemy pomyłek przy pakowaniu tornistra do szkoły. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak dedykowanymi szkole Naklejki wykonane z papieru. Wyprodukowane w Polsce. Wymiary produktu: 11x16 cm.

2,99 zł
4 osoby kupiły
34
KookyLoos. Laleczka, seria 2. Sunday Funday - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Laleczka, seria 2. Sunday Funday
Magic Box Toys Polska
Dostępny
121 szt.

Już jest nowa seria KookyLoos Sunday Funday! W serii jest aż 12 superstylowych i zabawnych minilaleczek do kolekcjonowania, które mogą zmieniać wyraz twarzy za pomocą jednego kliknięcia! Każda KookyLoos jest inna, ma niepowtarzalną osobowość i hobby. Ale to nie przeszkadza im się przyjaźnić i świetnie się ze sobą dogadywać! Optymistyczne i pozytywnie nastawione do świata, uwielbiają się bawić i mieć wspólne tajemnice, odkrywać nowości i przeżywać wspólnie tysiące przygód. Każda z KookyLoos należy do jednej z ekip, ale najlepiej bawią się, gdy są wszystkie razem! Otwórz tubę i sprawdź, która KookyLoos ukrywa się w środku. Poznaj jej styl, upodobania, dowiedz się, do której ekipy należy i wspólnie z nią zaplanuj najbliższy weekend dzięki nowej serii Sunday Funday! Na co masz ochotę? Plażę, sport, taniec... To nie ma znaczenia, bo z KookyLoos będziesz się świetnie bawić! W opakowaniu znajduje się 1 laleczka Kookyloos i akcesoria. Wysokość laleczki 8 cm. Uwaga! Różne wzory, wysyłka wzoru losowa.

55,54 zł
4 osoby kupiły
35
Neurotyczna osobowość naszych czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neurotyczna osobowość naszych czasów
Dostępny
55 szt.

Jedna z podstawowych lektur na studiach psychologicznych. Horney przedstawia obraz neurotyka, z jego konfliktami, lękami, cierpieniem I trudnościami, jakie ma on z samym sobą oraz w kontaktach z innymi ludźmi, a także próby ich rozwiązania. Jest to podsumowanie pierwszych doświadczeń zdobytych przez autorkę w pracy klinicznej nad nerwicami, a jednocześnie ilustracja pewnego etapu rozwoju myśli neopsychoanalitycznej. Do dziś jedna z podstawowych lektur na studiach psychologicznych.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

4 osoby kupiły
36
Ture Sventon w Londynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
37
Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie? to ósma z kolei książka kartonowa z otwieranymi okienkami w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Tym razem Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na wieś. Nunuś po raz pierwszy zobaczy prawdziwe gospodarstwo i zwierzęta w nim mieszkające, a Kicia Kocia opowie o ich życiu i zwyczajach. W książce mały czytelnik znajdzie aż 47 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z panującymi w gospodarstwie zwyczajami.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6 osób kupiło
38
Rywalki. Tom 5. Korona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywalki. Tom 5. Korona
Dostępny
1080 szt.

Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z Jedynej. Córka Americi i Maxona – księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości . Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać... Kiera Cass – autorka bestsellerowej serii „Rywalki”. Ukończyła historię na Radford University. Dorastała w Południowej Karolinie, a obecnie mieszka w Christiansburg w stanie Wirginia z mężem inżynierem elektrykiem, synem z obsesją na punkcie samochodów i córką kochającą księżniczki. Jak sama twierdzi, jest także cenioną klientką w lokalnym sklepie z babeczkami.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
39
Świat z boku. Absurdy zagranicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat z boku. Absurdy zagranicy
Dostępny
230 szt.

O czym nie mówi się głośno? Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei? I dlaczego Namibia stroi fochy na Niemców? Jakimi absurdami zadziwia nas zagranica? Nonsensy wytyka jej Grzegorz Dobiecki, który z cyklem Świat z boku występuje w podcaście Dariusza Rosiaka Raport o stanie świata. Na co dzień prowadzi program Dzień na świecie w stacji Polsat News. Znany dziennikarz z właściwą sobie wnikliwością, humorem i błyskiem w oku mówi o terrorze, obalanych pomnikach i medialnych grach stosowanych przez polityków. „Grzegorz Dobiecki to dziennikarz w naszym imieniu. Bo satyra to najlepsze i jedyne antidotum, terapia i ostrzeżenie przed głupotą i podłością wielkich i mniejszych tego świata.” – Andrzej Poniedzielski „To zestaw niebanalnych, a nawet – zaryzykuję – niebinarnych spostrzeżeń. Autor mówi do nas o zupełnie innym, bardziej skomplikowanym świecie. Bawmy się jego słowem i cytujmy znajomym, bo to niezwykła kronika naszych czasów.” – Dariusz Rosiak Grzegorz Dobiecki urodził się dawno temu w Warszawie. Skończył prawo na UW z wyróżnieniem, ale bez zapału. Bardziej mu się podobało dziennikarstwo, zwłaszcza radiowe. Zaczynał w Radiokurierze u Andrzeja Turskiego. Od stanu wojennego pracował w Radio France Internationale i emigracyjnym Video Kontakcie. Później został paryskim korespondentem multimedialnym (TVP, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, RMF FM). Z Francją, gdzie mieszkał w sumie 26 lat, pozostaje związany rodzinnie i emocjonalnie, co daje się zauważyć. Od 2008 r. w Polsat News jest senior-redaktorem magazynu Dzień na świecie. Ostatnio dręczy felietonami słuchaczy podcastu Raport o stanie świata.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
40
Człowiek z Marsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z Marsa
Dostępny
56 szt.

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Człowiek z Marsa to pierwsza, na wiele lat zapomniana powieść Lema. Jej tematem jest „wojna światów” toczona przez ludzi w hermetycznie zamkniętym laboratorium z przybyłym z Marsa cyborgiem. W warstwie odnoszącej się do techniki i technologii, a także na płaszczyźnie literackiej autor nawiązuje do klasyków gatunku, takich jak między innymi H.G. Wells. Książkę czyta się z prawdziwym zainteresowaniem – dociekliwi czytelnicy odkryją tu wątki, które Lem podejmie w późniejszej twórczości.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
41
Teatr angażujący. Teatroterapia drogą wyjścia z izolacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr angażujący. Teatroterapia drogą wyjścia z izolacji
Dostępny
13 szt.

Teatr dla większości ludzi jest miejscem tak zwanej kultury wysokiej, kojarzonej z wielkimi nazwiskami, między innymi dramatopisarzy, reżyserów, aktorów, kostiumografów i oświetleniowców. Nasze wyobrażenia o teatrze kształtowały się już od najmłodszych lat, kiedy jako przedszkolaki oglądaliśmy w nim najważniejsze bajki. Świat się zmienia, a wraz z nim teatr, który zyskuje nowy wymiar. Dawno temu teatr służył wyzwalaniu różnorodnych emocji – tak zwanemu oczyszczaniu (katharsis). Później stał się ważnym nośnikiem kultury i bogatych tradycji. Dla wielu ludów był również narzędziem przekazywania rytuałów. Ponadto rola teatru polegała na walce o wolność, czyli zabieraniu głosu w sprawach ważnych społecznie i politycznie. Stopniowo teatr zmieniał swoje przeznaczenie. Nadal możemy w nim obejrzeć sztuki klasyczne, które zabiorą nas w świat literatury pięknej, ale także dzieła zaangażowane społecznie, które pokazują dręczące nas problemy i wyzwania. Obecnie sztuka może stać się medium i początkiem dialogu społecznego. Dlatego w naszej kulturze kształtuje się nurt teatru angażującego. Jego celem jest nie tylko jednoczenie społeczności i oddawanie głosu osobom nieakceptowanym, lecz także budowanie wspólnoty wokół istotnych myśli i cennych wartości... W książce, którą trzymasz w dłoni, koncentruję się na roli teatru angażującego w życiu osób zepchniętych na margines lub narażonych na wykluczenie społeczne. Znajdziesz w niej różnorodne wskazówki dotyczące możliwości budowania i rozwijania ich potencjału za pomocą działań teatralnych.

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

2 osoby kupiły
42
Klocki Brick Trick Chatka Hagrida Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
109,99 zł
95,69 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 14,30 zł

2 osoby kupiły
43
Walcząc z pożądaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Walcząc z pożądaniem
Dostępny
51 szt.

Kickbokser z bliznami. Dziewczyna z zasadami. Jedna noc niepohamowanej pasji. O Elizabeth Bennett musicie wiedzieć trzy rzeczy: jest piekielnie bystra, zawsze musi mieć kontrolę i żyje według skrupulatnie wyznaczonych reguł. Na własnej skórze przekonała się, że osoby, które kocha się najbardziej, najmocniej cię zranią. Potem jednak poznaje Declana Blaya, nowego sąsiada mieszkającego w jej apartamentowcu. Declan to wytatuowany brytyjski kickbokser, a w dodatku uczelniany bad boy, którego Elizabeth powinna unikać, ale kiedy ratuje ją przed katastrofą na studenckiej imprezie, wszystkie jej zasady dotyczące seksu i miłości przestają mieć znaczenie. Ona daje mu jedną noc niepohamowanej pasji, jednak Declan pragnie czegoś więcej. Mieszkają obok siebie, ich sypialnie oddziela tylko cienka ściana, a Declan nieustannie marzy o tym, by na zawsze posiąść wrażliwą sąsiadkę. Jedna noc. Dwa zranione serca. Pożądanie, jakiego jeszcze nigdy nie czuli.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

2 osoby kupiły
44
Disney Uczy. Cyfry. Miki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Uczy. Cyfry. Miki
Dostępny
67 szt.

Książka Disney Uczy. Cyfry wprowadza przedszkolaki w świat cyfr i przygotowuje do nauki liczenia. Podczas rozwiązywania zadań dziecko ćwiczy pisanie cyfr po śladzie, doskonaląc w ten sposób sprawność manualną i opanowując technikę trzymania ołówka. Dodatkowo uczy się wykonywać proste działania na liczbach. W książce, oprócz różnorodnych ćwiczeń związanych z cyframi, znajdują się także ciekawe zadania rozwijające spostrzegawczość. W zajęciach dzieciom towarzyszą ulubieni bohaterowie Disneya, a dodatkową atrakcją są naklejki, które można wykorzystać podczas pracy. Nauka przez zabawę tylko z serią „Disney Uczy”!

12,53 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,54 zł

2 osoby kupiły
45
Fiasko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiasko
Dostępny
65 szt.

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Ziemska wyprawa próbuje porozumieć się z cywilizacją odległej planety Kwinty. Wszystkie wysiłki okazują się jednak bezcelowe, gdyż Kwintanie wszelkimi siłami bronią się przed kontaktem. Lem niezwykle pomysłowo wyposażył w technikę swych kosmonautów, ale nie pomogło im to w realizacji odwiecznych marzeń ludzkości o wymianie doświadczeń z braćmi w rozumie. Obcość pozostanie więc – jak zawsze u Lema – nieprzenikalna, a ludzie owinięci na wieczność w swoje mitologie. Fiasko, ostatnia powieść Lema, miejscami gorzka i pesymistyczna, podsumowuje najistotniejsze wątki jego pisarstwa.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
46
Barbie Dreamtopia. Ubrania do naklejania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Dreamtopia. Ubrania do naklejania
Dostępny
70 szt.

Książeczka z naklejkami • tworzenie scenek oraz strojów za pomocą naklejek (8 stron) • poziom trudności dostosowany do wieku dziecka (4–6 lat) • dodatkowe meganaklejki do wykorzystania poza książką Witaj w Dreamtopii! Przemierzaj razem z Barbie niezwykłą krainę wyobraźni i wyczaruj dla jej mieszkańców wyjątkowe stroje. Wybierz coś wystrzałowego dla jej podwodnych przyjaciół i stwórz stylizację na zabawę w zamku. Zamiast magicznej różdżki użyj naklejek i przygotuj dla Barbie i jej przyjaciółek stroje, dzięki którym dziewczyny będą się prezentować wspaniale. W książce znajdziesz też meganaklejki, które możesz wykorzystać w dowolny sposób. Wystrzałowej zabawy!

13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
47
GRU. Radziecki Wywiad Wojskowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
GRU. Radziecki Wywiad Wojskowy
Dostępny
112 szt.

Historia, struktura i tajemnice Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Armii Radzieckiej czyli GRU. Dopóki w 1978 r. autor tej książki, oficer GRU, nie uciekł do Wielkiej Brytanii, na Zachodzie o radzieckim wywiadzie wojskowym wiedziano tyle co nic. Suworow musiał przekazać oficerom MI5 niemal wszystkie podstawowe wiadomości: o strukturze GRU i jej siatek wywiadowczych, werbunku i metodach zdobywania informacji, łączności z agentami, sposobach przesyłania zdobyczy do ZSRR, a także często nieznanych na Zachodzie dokonaniach tej służby. Tak powstała ta książka – barwna, dowcipna, anegdotyczna, a zarazem jeżąca włos na karku, zwłaszcza gdy pomyśleć, że GRU po ćwierćwieczu od jej wydania najwyraźniej rozkwita.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

2 osoby kupiły
48
Einstein o Einsteinie. Zapiski autobiograficzne i naukowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Einstein o Einsteinie. Zapiski autobiograficzne i naukowe
Dostępny
141 szt.

Jest rok 1946. Za biurkiem, w domu, jakich setki w Princeton, zasiada twórca największej rewolucji naukowej XX wieku. Na czterdziestu pięciu stronach opisuje swoje życie, od zachwytów dzieciństwa do ostatecznych pytań starzejącego się naukowca. Tworzy coś, co nazwie swoim własnym nekrologiem - a my musimy nazwać jednym z najcenniejszych dokumentów nauki. Sześćdziesięciosiedmioletni Albert Einstein nie pała entuzjazmem do autobiografii. Uważa, że „zazwyczaj są owocem narcyzmu i negatywnych uczuć wobec innych”. W rezultacie powstaje autobiografia intelektualna intensywna w treści, ale niejako zaszyfrowana. Hanoch Gutfreund i Jürgen Renn, wytrawni znawcy Einsteina, mają jednak klucz i otwierają drzwi na oścież. Udowadniają, że wielkich myślicieli należy czasem szukać na wydziałach innych niż filozoficzny.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

2 osoby kupiły
49
Pokój na Ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokój na Ziemi
Dostępny
40 szt.

Ostatnia wielka przygoda Ijona Tichego Pokój na Ziemi toczy się w nieodległej przyszłości, kiedy ziemskie mocarstwa postanowiły wyekspediować swe arsenały i fabryki nowej broni na Księżyc, aby tam ewoluowały samopas, pozostawiając Ziemię w stanie pokoju i dobrobytu. Lęk przed tym, co się na Księżycu z tych arsenałów urodziło, popycha jednak organizacje międzynarodowe do wysłania na Księżyc Ijona Tichego w supertajnej misji, aby dowiedział się, co zaszło na bezludnym globie. Bohaterowi zdarza się tam jednak osobliwy przypadek: rozcięcie wielkiego spoidła łączącego półkule mózgowe, co sprawia, że staje się psychicznie rozdwojony. Tichy nie wie, że nosi w sobie tajemnicę, na którą czyhają wszystkie ziemskie wywiady. Pokój na Ziemi to ostatnia z obszernych książek Lema, których bohaterem jest gwiezdny podróżnik Ijon Tichy, znany z takich arcydzieł jak Dzienniki gwiazdowe i Kongres futurologiczny.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
50
Ultimate Spider-Man. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultimate Spider-Man. Tom 10
Dostępny
18 szt.

Wybuch w głównej siedzibie SHIELD i więzieniu dla superłotrów oznacza same problemy dla Spider-Mana i jego przyjaciół. Norman Osborn, znany także jako Zielony Goblin, znów jest na wolności i szuka zemsty. Na jego drodze staną: Spider-Man, Kitty Pryde, Harry Osborn, syn Normana, oraz cały arsenał SHIELD! A kiedy jedna z koleżanek z klasy Petera odkryje swoje mutanckie zdolności – zacznie płonąć i niekontrolowanie latać – szybko uświadomi sobie, że jej życie nigdy już nie będzie takie samo. Dołączy do X-Men czy do terrorystów z Bractwa Magneto? Na gościnnych występach Iceman i Ludzka Pochodnia! Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis („Daredevil: Nieustraszony!”), a rysunki stworzyli Stuart Immonen („Amazing Spider-Man”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #112–122 serii „Ultimate Spider-Man”.

109,99 zł
84,69 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 25,30 zł

2 osoby kupiły
51
Harvard Business Review. Podręcznik menedżera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harvard Business Review. Podręcznik menedżera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Jedyny podręcznik, jakiego potrzebujesz, żeby rozwinąć umiejętności menedżerskie i przywódcze. Niezależnie od tego, czy zostałeś menedżerem niedawno, czy masz już doświadczenie, ale chcesz wywierać większy wpływ w swojej organizacji, na co dzień borykasz się z podobnymi wyzwaniami. Podwładni zasypują cię pytaniami, szef na ostatnią chwilę zleca ci ważną prezentację albo trzeba przedstawić przekonujące uzasadnienie biznesowe. We wszystkich tych sytuacjach przydadzą ci się nowe umiejętności zawodowe i osobiste, które umożliwią ci wykorzystanie pełni potencjału. Książka ta prezentuje wiedzę zgromadzoną w zasobach „Harvard Business Review” i jest kopalnią najlepszych praktyk we wszystkich aspektach zarządzania – od sprawozdań finansowych przez zasady strategii po inteligencję emocjonalną i zdobywanie zaufania podwładnych. Miej ten kompleksowy podręcznik zawsze przy sobie przez całą karierę zawodową i bądź liderem, który wywiera duży wpływ w swojej organizacji. W Harvard Business Review. Podręczniku menedżera znajdziesz m.in.: • szczegółowe wskazówki dotyczące typowych zadań menedżera, • ćwiczenia i wzorcowe materiały, które pomogą ci zastosować przedstawione koncepcje, • zwięzłe omówienie najnowszych badań i poglądów na temat ważnych umiejętności menedżerskich, których autorami są tacy eksperci „Harvard Business Review”, jak Dan Goleman, Clayton Christensen, John Kotter i Michael Porter, • na końcu każdego rozdziału krótkie podsumowanie i zadania umożliwiające utrwalenie najważniejszych koncepcji, • prawdziwe historie opowiedziane przez menedżerów.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
52
Teraz tu jest nasz dom/Tепер наш дім тут. Wersja polsko-ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz tu jest nasz dom/Tепер наш дім тут. Wersja polsko-ukraińska
Dostępny
416 szt.

Kiedy w Doniecku robi się coraz niebezpieczniej i na ulice wyjeżdżają pierwsze czołgi, rodzina Baranowskich decyduje się na organizowaną przez polskie władze ewakuację z Ukrainy. Ciepłe przyjęcie w obozie dla uchodźców osładza Romkowi i jego rodzeństwu pobyt w nowym miejscu, ale dzieci tęsknią za dziadkami i dopytują, kiedy będą wracać do domu. Niestety nie nastąpi to szybko, dlatego cała rodzina uczy się polskiego, żeby dzieci mogły iść do szkoły, a rodzice do pracy. Romek zaczyna powoli rozumieć, że teraz tu ma być ich dom. Ale jeszcze nie wie, czy go lubi, czy nie. Historia jednej z rodzin z Doniecka, którą wojna na Ukrainie zmusiła do ucieczki z domu. Ponieważ rodzina (polsko-ukraińska) chce pozostać anonimowa, żeby jak najszybciej zasymilować się z Polakami, nie podajemy ich nazwiska ani nazwy miasta, w którym osiedli. Tłumaczka: Iryna Kotlarska-Fesiuk „Nie przypuszczałam, że historia, którą dla Was napisałam w 2016 roku, po kilku latach stanie się znowu aktualna. W Waszych szkołach i przedszkolach zjawiają się nowi koledzy. Czasem trudno się z nimi dogadać, bo mówią w języku, który nie do końca rozumiemy, są tacy, którzy w ogóle nie chcą mówić. Mają za sobą trudne do wyobrażenia przejścia, często ich domy już nie istnieją, zostały zburzone przez bomby, a oni uciekli do nas szukać pokoju i spokoju. W Polsce znajdują czasem przystanek w tułaczce, ale na pewno wielu z nich zostanie u nas na dłużej, może na stałe. Ukraina, nasz sąsiad, potrzebuje pomocy. To, co mogą ofiarować polskie dzieci, to serdeczność, przyjaźń i wyrozumiałość w przedszkolu, szkole, na podwórku. O tym jest książka Teraz tu jest nasz dom.” – Barbara Gawryluk „Я не уявляла, що історія, написана для вас у 2016 році, через декілька років стане знову актуальною. У ваших школах і садочках з’являються нові діти. Іноді з ними важко порозумітися, бо вони розмовляють мовою, котру ми не зовсім розуміємо, а є ті, хто взагалі не хочуть говорити. Вони пережили те, що навіть важко уявити, часто їхніх будинків більше немає – їх знищено бомбами, а вони втекли до нас шукати спокою та миру. Іноді у Польщі вони знаходять зупинку посеред блукань, але точно багато з них залишаться з нами на довше, можливо, на постійно. Україна – наш сусід – потребує допомоги. Те, що можуть дати польські діти, це – щирість, дружба і розуміння в садочку, у школі та на подвір’ї. Ось про що книга «Тепер наш дім тут».” – Варвара Гаврилюк

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
53
Historyjki harmonijki. Miła wiewiórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki harmonijki. Miła wiewiórka
Dostępny
59 szt.

Kartonowe książeczki rozkładają się jak harmonijka. W każdej przedstawiono jedną opowieść o jednym bohaterze. W miarę jak rozkładamy książeczkę, ukazują się kolejne scenki z opowieści i dowiadujemy się nowych rzeczy. Po rozłożeniu pojedyncze strony (panele) książeczki tworzą jedną długą ilustrację przedstawiającą wiele elementów związanych z danym tematem. Dziecko ogląda, nazywa zwierzęta i przedmioty, uczy się rozpoznawać kolory i kształty. Może samo opowiadać, co widzi na ilustracjach, i budować własną historyjkę.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
54
Legion Nieśmiertelnych. Tom 7. Świat Buntowników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legion Nieśmiertelnych. Tom 7. Świat Buntowników
Dostępny
134 szt.

Flota Bojowa 921 wraca na Ziemię. Ludzie nie mieli okazji jej oglądać od chwalebnego dnia Aneksji. Lecz to, co mogło być radosną okazją, aby płaszczyć się u stóp wyższych form życia, szybko przemieniło się w koszmar. W ciągu ostatnich lat ludzkość dopuściła się wielu czynów, które wzbudziły wątpliwości u jej władców z centrum Galaktyki. Wśród ziemskich rządzących narasta panika, a Legion Varus wyrusza, aby naprawić popełnione przez nich błędy. Pewne projekty należy usunąć, aby uniknąć zbrojnej interwencji Imperium. Wśród tysięcy żołnierzy maszerujących na wojnę jest jeden człowiek, który spędza sen z powiek każdemu politykowi, z jakim się zetknął. Jeden człowiek, któremu pisane jest kroczyć własną ścieżką pomiędzy prawem galaktycznym, moralnością a gwiazdami.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
55
Trolle z Troy. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle z Troy. Tom 6
Dostępny
23 szt.

Szósty album zbiorczy pełnej humoru i niezwykłych przygód serii fantasy Christophe’a Arlestona, twórcy bestsellerowego cyklu „Lanfeust z Troy”. Album zawiera oryginalne tomy 21–24: „Złoto trolli”, „W trollej szkole”, „Sztuka prymitywna” i „Kamień z nieba”. Trolle nigdy nie mają spokoju ze strony ludzi. Tym razem włochaci mieszkańcy lasu będą musieli sobie poradzić z tłumami uczestniczącymi w gorączce złota. Potem wrócimy do dzieciństwa Wahy, kiedy jeszcze uczyła się w trollej szkole. Ona i inne maluchy znajdą się w niebezpieczeństwie, gdy pewna wiedźma postanowi wykorzystać ich mleczne zęby do ponurych czarów. Następnie Waha i jej przyjaciele zostaną wciągnięci w niedorzeczny konkurs ogłoszony przez bajecznie bogatego władcę miasta wzniesionego na środku pustyni. A na koniec bezwłosa trollica spróbuje uratować swoją wioskę przed katastrofą nadlatującą z nieba. Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. „Odyseja Lanfeusta”, „Zdobywcy Troy”) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do „Trolli” jest Jean-Louis Mourier, twórca ilustracji także do innych opowieści napisanych przez Arlestona: „Ognie Askellu” i „Wojowniczki z Troy”.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
56
Miejsca, w których płakałam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsca, w których płakałam
Dostępny
84 szt.

Amelie pokochała Reese’a szybko i mocno. On ją podobno też. I dopiero po jakimś czasie Amelie zorientowała się, że w ich relacji coś jest nie tak… Że ona bardzo cierpi i zbyt często płacze… Miejsca, w których płakałam to powieść podejmująca niezwykle trudny temat toksycznych związków. Amelie poznała Reese’a w trudnym momencie swojego życia – zaraz po przeprowadzce, zmianie szkoły i środowiska. Wydawał się jej miłością życia. Potem okazało się, że ta „miłość” ją wyniszcza. Dlaczego więc trwała w niej tak długo? Amelie wraca pamięcią w różne miejsca, w których przyszło jej płakać publicznie przez Reese’a, by odpowiedzieć sobie na to pytanie. Te powroty to dla niej przepracowywanie własnej historii i próba uwolnienia się od toksycznej relacji. Miejsca, w których płakałam to kolejna powieść uznanej autorki powieści YA Holly Bourne, w której pisarka obnaża mechanizm toksycznych związków i opowiada o ich wyniszczających konsekwencjach.

45,99 zł
32,19 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
57
Druciki kreatywne pastelowe 6x300mm, mix 4 kolorów, 20 sztuk ASTRA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
58
Batman Knightfall. Tom 1. Prolog - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Knightfall. Tom 1. Prolog
Dostępny
57 szt.

Choć od ukazania się „Batman Knigtfall” minęło już prawie 30 lat, to do dziś pozostaje jedną z najważniejszych kanonicznych opowieści o Mrocznym Rycerzu. Na początku lat 90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak „Śmierć Supermana” wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną. Obrońca Gotham nigdy dotąd nie spotkał równego sobie przeciwnika. Mimo dość bogatej galerii łotrów Batman potrzebował zupełnie nowego antagonisty – innego niż Joker czy Strach na Wróble – dorównującego mu zarówno intelektem, jak i siłą fizyczną. Tak pojawiła się postać Bane’a, który jest nie tylko bezwzględnym draniem, ale i doskonałym strategiem. Po 50 latach od swojego debiutu Mroczny Rycerz został pokonany. A scena z udziałem Bane’a jest jedną z najbardziej ikonicznych w historii Mrocznego Rycerza. Motyw ten będzie wykorzystywany i przetwarzany nie tylko w komiksach (seria „Batman” Toma Kinga), ale także w filmach („Mroczny Rycerz powstaje” Christophera Nolana) czy grach („Batman: Arkham Origins”). „Batman Knightfall” to pozycja, której żaden fan Mrocznego Rycerza nie może przegapić. To również świetna okazja do poznania licznych barwnych postaci wypełniających Gotham „Batman Knightfall: Prolog” rozpoczyna niezwykle ambitną, pięciotomową sagę zbierającą wszystkie wątki związane z niezapomnianym starciem Bane’a z Batmanem. W pierwszym tomie poznajemy genezę Bane’a i Azraela – dwóch nowych postaci w uniwersum DC, które będą kluczowe dla dalszych wydarzeń. Obserwujemy również Batmana zmagającego się z tajemniczą chorobą. Mimo że zgłasza się po pomoc do terapeutki Shondry Kinsolving, jego stan ciągle się pogarsza. Tymczasem w Gotham działa wielu śmiertelnie niebezpiecznych przestępców. Joker, Poison Ivy, Szalony Kapelusznik i Killer Croc są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, aby siać zamęt na ulicach. W mieście pojawia się też nowy gracz – szaleniec znany jako Bane. Jego przeznaczeniem jest zniszczenie Batmana i przejęcie kontroli nad Gotham. Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Dennis O’Neil. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Joe Quesada, Graham Nolan, Tom Grindberg, Jim Aparo oraz wielu innych. Abum zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman: The Sword Of Azrael” #1–4, „Batman Legends of the Dark Knight” #16–20, „Batman: Vengeance of Bane” #1, „Batman” #484–491, „Legends of The Dark Knight Annual” #2, „Detective Comics” #654–658. "

199,99 zł
153,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 46,00 zł

1 osoba kupiła
59
Nautilus. Tom 2. Mobilis in mobile - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nautilus. Tom 2. Mobilis in mobile
Dostępny
11 szt.

Gdyby Julius Verne napisał Jamesa Bonda… Rok 1899. Podczas zamachu terrorystycznego, który pustoszy port w Bombaju, Kimball O’Hara, agent brytyjskich służb specjalnych, zostaje uwikłany w zagmatwaną rozgrywkę geopolityczną. Po tym, jak staje się idealnym kozłem ofiarnym, jego jedyna nadzieja na udowodnienie swojej niewinności – a przy okazji na złagodzenie napięć dyplomatycznych, które mogą doprowadzić do podpalenia regionu – znajduje się w sejfie, we wraku statku leżącego na dnie zatoki. Niestety żadna znana łódź podwodna nie jest w stanie zejść na taką głębokość. Wyjątkiem może być legendarny okręt, uważany za najznakomitszy w dziejach – Nautilus. Wraz z początkiem XX wieku nadszedł wreszcie czas, by NAUTILUS powrócił.

59,99 zł
53,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
60
Fabula Rasa. To jest kryminał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabula Rasa. To jest kryminał
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny
83 szt.

„Fabula Rasa” to znakomita gra dla dorosłych i dzieci. Zwycięstwo zapewni pełna fantazji wyobraźnia, dobra pamięć i trochę szczęścia. Na graczy czekają niesamowite kryminalne przygody i dużo śmiechu. Karty z „To jest kryminał” można też łączyć z kartami innych gier z serii „Fabula Rasa”. Elementy gry: • 55 kart z obrazkami, • 1 kostka, • 1 klepsydra.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

1 osoba kupiła
61
Sixtine. Tom 1. Złoto Azteków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sixtine. Tom 1. Złoto Azteków
Dostępny
18 szt.

Sixtine jest zwyczajną nastolatką. Chodzi do szkoły, której nie cierpi, nie odrabia lekcji, nie lubi matematyki, zalicza wpadki przy tablicy przed całą klasą. Ale to tylko pozory z tą zwyczajnością. Pomimo swojego wieku przeżyciami mogłaby obdzielić niejednego dorosłego. Nie ma ojca. Zmarł, gdy była małym dzieckiem, pozostawiając w sercu niezagojoną ranę. Dom tonie w długach, a wizyty komornika stają się codziennością. Razem ze swoją mamą muszą się z niego jak najszybciej wyprowadzić. Jakby tego było mało, wkręca się w aferę, przy której seriale kryminalne bledną. Na szczęście nie jest sama. Towarzyszy jej dwoje przyjaciół z klasy, Sophie i Martin, oraz banda piratów szukających dziury w całym, a także ktoś jeszcze…

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
62
Teczka z Raczka A4/45mm Df 27 Derf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,60 zł
2 osoby kupiły
63
Urobieni. Reportaże o pracy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urobieni. Reportaże o pracy, wydanie 2
Dostępny
265 szt.

Ponad półtora miliona ludzi pracujących w Polsce żyje w ubóstwie. Przeciętny Polak przepracowuje w roku niemal dwa tysiące godzin, co daje nam drugie miejsce w rankingu najbardziej zapracowanych krajów w Unii Europejskiej. Choć spędzamy w pracy prawie jedną trzecią swojego życia, wciąż niewiele wiemy o mechanizmach rynku pracy i nierównościach panujących wśród zatrudnionych w innych branżach. Pracownik fabryki, ochroniarz na osiedlu nowych bloków, właściciel budki z zapiekankami, szefowa związku zawodowego w sieci hipermarketów, kierownik call center i wielu innych – to właśnie oni, niewidzialni pracownicy, choć wciąż słyszą zapewnienia o perspektywie poprawy swojego losu, nie czują się beneficjentami systemu, w którym przyszło im żyć. Bo jak powiedział jeden z bohaterów: „jesteśmy tylko trybikami”. Zbiór reportaży Urobieni ujawnia niewygodną prawdę o polskim rynku pracy. Opowiada historie zarówno tych, którzy w 1989 zostali siłą wtłoczeni w nowy model gospodarczy, jak i tych, których ukształtował dziki, nadwiślański kapitalizm lat dziewięćdziesiątych. Niepewność jutra, spychający w ubóstwo wyzysk, pogarda dla słabszych i rosnąca frustracja tworzą gorzką opowieść o codzienności milionów Polaków.

36,00 zł
26,28 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

1 osoba kupiła
64
Tech Deck. Zestaw Flip-trick, rampa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tech Deck. Zestaw Flip-trick, rampa
Spin Master, Tech Deck
Dostępny
133 szt.

Zestaw ramp Flip N' Grind X-Connect Park Creator zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania niesamowitego niestandardowego parku, w którym możesz doskonalić swoje umiejętności jazdy na deskorolce. Używaj swoich akcesoriów X-Connect razem ze swoją kolekcją fingerboardów Tech Deck lub Tech Deck BMX (sprzedawane osobno). Rampy i fingerboardy Tech Dec są idealne dla dzieci i miłośników jazdy na deskorolce od lat 6.

103,90 zł
93,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,39 zł

1 osoba kupiła
65
Pióro wieczne Tytan w etui, szare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne Tytan w etui, szare
Cresco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Pióro wieczne w eleganckim etui. Kolor tuszu: niebieski.

33,59 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
66
Gra w film. Z zagadnień relacji między filmem i grami wideo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w film. Z zagadnień relacji między filmem i grami wideo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Książka stanowi wieloaspektowe studium intermedialnych i transmedialnych relacji między dynamicznie rozwijającymi się grami cyfrowymi oraz filmem. Autorka, przywołując bogaty materiał egzemplifikacyjny, dowodzi, że w konsekwencji oddziaływania na siebie obu mediów dochodzi do ich ewolucji oraz nieustannych przetworzeń w obszarze poetyk, struktur i systemów medialnych. Analiza różnorodnych gier cyfrowych pozwala wykazać, w jaki sposób użycie środków kinematograficznego wyrazu oddziałuje na gameplay, a w szerszym kontekście – na zanurzenie użytkownika w wirtualną rzeczywistość. Twórcy gier wideo eksploatują i reinterpretują kinematograficzne struktury audiowizualne, narracyjne, gatunkowe oraz dramaturgiczne, wykorzystują i transformują elementy filmowego języka po to, aby symulować doświadczenie filmu w grze. W ten sposób tworzy się ponadmedialne, kulturowe porozumienie z odbiorcą/użytkownikiem – gry okazują się kolejnym źródłem doświadczenia tego, co „filmowe”, a to, co „filmowe” staje się przecież coraz częściej synonimem tego, co rzeczywiste. Gra w film jest pozycją ważną, wnoszącą do wiedzy o grach wideo i ogólnej problematyki intermedialnej nowe interesujące spojrzenie. Wyróżnia się i szerokością ujęcia, i znakomitymi analizami konkretnych przykładów. Uważam, że książka stanie się ważną pozycją w interdyscyplinarnej literaturze przedmiotu.” – prof. dr hab. Maryla Hopfinger

44,00 zł
32,12 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

1 osoba kupiła
67
Amazing Spider-Man. Tom 4. Ścigany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Spider-Man. Tom 4. Ścigany
Dostępny
23 szt.

Czwarty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Siergiej Kravinoff i jego pomagierzy od miesięcy porywają przebranych za zwierzęta superludzi i brakuje im do kolekcji już tylko jednego: Spider-Mana. Co Kraven chce z nimi wszystkimi zrobić?! Zwierzyna zostaje wypuszczona w Central Parku i rozpoczynają się łowy – lecz nie tylko Kraven jest myśliwym. Kto jeszcze weźmie Spideya na cel? Peter Parker znajdzie się w paskudnej sytuacji – na szali leży życie niewinnych (i nie tylko), a on, no cóż… jest Spider-Manem. Finałowe starcie zakończy się w zaskakujący sposób. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach „Amazing Spider-Man” (2018) #16–23, #16.HU, #18.HU–20.HU, które stworzyli Nick Spencer, Ryan Ottley, Alberto Alburquerque, Humberto Ramos, Gerardo Sandoval, Iban Coello, Ken Lashley, Chris Bachalo, Cory Smith, Tyler Crook, Cliff Rathburn, Victor Olazaba, Victor Nava, Mark Morales, Wayne Faucher, Livesay, Jaime Mendoza, Tim Townsend, Al Vey, Laura Martin, Brian Reber, Carlos Lopez, Edgar Delgado, Erick Arciniega I Nathan Fairbairn."

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
68
Kaczogród. Pierścień mumii i inne historie z lat 1942-1943 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczogród. Pierścień mumii i inne historie z lat 1942-1943
Dostępny
26 szt.

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1942–1944. Kariera Carla Barksa jako rysownika disnejowskich komiksów zaczęła się w latach czterdziestych XX wieku i w tym zbiorze znalazły się jego najwcześniejsze dokonania na tym polu. Tom otwiera „Złoto piratów” – pierwsza historia o kaczorach, do której rysunki współtworzył Carl Barks, a zarazem najdłuższa w jego dorobku (i w naszej kolekcji), liczy sobie bowiem ponad sześćdziesiąt stron. W tej opowieści Donald znajduje starą mapę i w towarzystwie siostrzeńców oraz pewnej papugi wyrusza na poszukiwanie pirackiego skarbu, a po płetwach depcze mu nie kto inny jak Czarny Piotruś. Z kolei w tytułowej opowieści Hyzio znika w tajemniczych okolicznościach, a Donald z dwoma pozostałymi siostrzeńcami musi odbyć podróż morską aż do Egiptu, aby go ratować. Inne komiksy opowiadają między innymi o kłopotach Donalda z tresowaną małpą oraz z żarłocznymi krukami, jego wybitnych zdolnościach handlowych, najdłuższym (choć niezmierzonym) skoku narciarskim w historii, zwariowanych wyścigach konnych czy ciężkiej pracy ratownika. W tomie zobaczymy też pierwsze zatargi naszego kaczora z sąsiadem Jonesem.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
69
Marysia i Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia i Boże Narodzenie
Dostępny
118 szt.

Misia Marysia ubiera choinkę i przygotowuje się do świąt. Czy wiszące na choince pierniczki są bezpieczne, jeśli w domu czai się wielki łakomczuch? Zaraz się o tym przekonamy! Misia Marysia, rezolutna kilkuletnia bohaterka, ma takie same przeżycia jak każde dziecko w jej wieku. Zadaje mnóstwo pytań, bawi się, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Historie małej Misi to wspaniałe wsparcie dla każdego malucha, a dla rodziców - pomoc w przeprowadzeniu dziecka przez różne życiowe momenty.

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
70
Płytkie groby na Syberii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Płytkie groby na Syberii
Dostępny
41 szt.

Z Syberii do Afganistanu – prawdziwa historia ucieczki polskiego więźnia GUŁagu. W 1939 roku Michał Krupa został aresztowany we wschodniej Polsce, wówczas okupowanej przez ZSRR, i oskarżony o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Piekło zaczęło się dla niego od przesłuchań i tortur w osławionym więzieniu śledczym na moskiewskiej Łubiance. Uznany za winnego, został zesłany na Syberię do łagru Peczora. Tam na co dzień spotykał się z wyrafinowanym okrucieństwem i próbował przetrwać w skrajnie trudnych warunkach, w których więźniowie skazani na katorżniczą pracę na ogół nie przeżywali roku. Niemalże cudem zdołał się wydostać z łagru w ogólnym chaosie, który zapanował po niemieckiej inwazji na Związek Radziecki. Odbył morderczą podróż z Syberii do Afganistanu, gdzie wreszcie znalazł się w bezpiecznym miejscu. Historia życia Michała Krupy to niezwykła opowieść o woli przetrwania człowieka w obliczu drastycznych przeciwności losu. Autor daje świadectwo sadyzmu Stalina i opresyjności reżimu, który stworzył.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

1 osoba kupiła
71
Disney Księżniczka. Śmiej się z księżniczkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Śmiej się z księżniczkami
Dostępny
55 szt.

Jesteś gotów na najbardziej zabawną przygodę w świecie Disneya? To świetnie, bo żarty się właśnie zaczęły! I będą trwać w najlepsze w towarzystwie ulubionych księżniczek. Wyszukuj różnice, przemierzaj labirynty, baw się naklejkami i rozwiązuj zagadki, a przy tym śmiej się, ile sił! Zabawa z Disneyem nie ma końca!

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
72
Matematyka ze smokami. Klasa 1. Działania, łamigłówki, komiks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka ze smokami. Klasa 1. Działania, łamigłówki, komiks
Dostępny
63 szt.

Pierwsze działania matematyczne, proste zadania tekstowe, porównywanie wielkości, liczenie na pieniądzach – ciekawe i zróżnicowane zadania pomogą w utrwaleniu zdobytych umiejętności. Przerywniki w postaci komiksów ze smokami przypomną o tym, że nauka nie musi być nudna ani stresująca. Książka opracowana zgodnie z programem nauczania matematyki w klasie 1.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
73
Naklejki na zeszyt, ramka zebra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyt, ramka zebra
Starpak
Dostępny
1867 szt.

Na listku znajduje się 6 naklejek, naklejki pozwalają na opisanie zeszytów szkolnych, dzięki czemu unikniemy pomyłek przy pakowaniu tornistra do szkoły.

2,99 zł
1 osoba kupiła
74
Kanibale Nowego Jorku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kanibale Nowego Jorku
Dostępny
10 szt.

Komiks narysowany przez znakomitego francuskiego grafika François Boucqa, zdobywcy wielu wyróżnień branżowych, w tym aż trzech nagród Festiwalu Komiksowego w Angoulême. Nowy Jork, rok 1990. Młoda policjantka Azami zostaje wciągnięta w rozgrywki ludzi zajmujących się mroczną i przerażającą działalnością. W ostępach wielkomiejskiej dżungli istnieje ukryty świat, gdzie za duże pieniądze można zdobyć rzecz najważniejszą – wieczną młodość. Jednak, jak każdy nielegalny towar, także ten jest produkowany za pomocą krwawych metod. Korzenie tajemniczego procederu sięgają wydarzeń sprzed niemal pół wieku – wtedy to w pewnym radzieckim gułagu narodziły się potwory, dla których ludzkie ciało to tylko materiał umożliwiający przetrwanie i przynoszący duże zyski... Scenariusz albumu stworzył Jerome Charyn, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy, a rysunki są dziełem francuskiego mistrza komiksu François Boucqa (m.in. serie „Księżycowa Gęba” i „Bouncer” do scenariuszy Alexandra Jodorowsky’ego). Polski czytelnik miał już możliwość poznania efektów wspólnej pracy Charyna i Boucqa w komiksie „Czarcia morda”. Z kolei opowieśćKanibale Nowego Jorku” jest powiązana fabularnie z – również opublikowaną w Polsce – historią „Tulipanek” tych samych dwóch twórców.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
75
Naklejki dekoracyjne- pojazdy, 9szt 335122020 ASTRA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,30 zł
9,99 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
76
Yakari. Tom 13. Władcy równin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yakari. Tom 13. Władcy równin
Dostępny
18 szt.

Trzynasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który wraz z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Indianie polują na bizony, ale jednocześnie szanują te stworzenia i uważają je za dar od duchów opiekuńczych. Yakari postanawia bliżej poznać majestatyczne zwierzęta przemierzające w ogromnych stadach Wielkie Równiny Ameryki. Wyrusza z Małym Piorunem na wędrówkę, podczas której nie tylko zaprzyjaźni się z bizonami, ale także będzie musiał się wykazać odwagą i pomysłowością! Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za 6. i 31. tom „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
77
Naklejki na zeszyt, Balerina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyt, Balerina
Starpak
Dostępny
2733 szt.

Na listku znajduje się 6 naklejek, naklejki pozwalają na opisanie zeszytów szkolnych, dzięki czemu unikniemy pomyłek przy pakowaniu tornistra do szkoły. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

2,99 zł
2 osoby kupiły
78
Disney maluch. Elementarz ekologiczny. Ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney maluch. Elementarz ekologiczny. Ćwiczenia
Dostępny
82 szt.

Książeczka jest doskonałym uzupełnieniem Elementarza ekologicznego. W towarzystwie ulubionych bohaterów ze świata Disneya maluszek utrwala wiedzę o tym, jak dbać o planetę. Zadania dostosowane do wieku dziecka umożliwią mu trenowanie logicznego myślenia i spostrzegawczości. Dodatkową atrakcją są duże, łatwe do chwytania naklejki – nie tylko gwarantują dobrą zabawę, ale też pozytywnie wpływają na rozwój zdolności manualnych i dają poczucie satysfakcji.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
79
Okrążyć słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okrążyć słońce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji. Początek XX wieku. Trzyletnia Beryl Markham przeprowadza się wraz z rodzicami na farmę w Kenii. To miejsce szybko staje się jej domem, a członkowie plemienia Kipsigis przewodnikami po nowej i dzikiej krainie. Wychowywana samotnie przez ojca Beryl szybko wyrasta na niezależną i silną kobietę. Nie boi się niczego. Z wyjątkiem miłości. Kiedy poznaje Karen Blixen i jej kochanka, Denysa Fincha Hattona, jej życie zmienia się na zawsze. Uwikłana w miłosny trójkąt, odnajduje w sobie pasję, która wzniesie ją ku słońcu. Okrążyć słońce to oparta na faktach historia Beryl Markham, kobiety, która daleko wyprzedziła swoje czasy. Pionierki lotnictwa, treserki koni, skandalistki i buntowniczki uwikłanej w miłosną relację tak doskonale upamiętnioną w Pożegnaniu z Afryką. Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad. Paula McLain - amerykańska pisarka i poetka. Okrążyć słońce to kolejna po bestsellerowej Paryskiej żonie powieść tej uwielbianej przez krytyków i czytelników autorki, chwalonej za niezwykły styl w budowaniu wielowymiarowych portretów niezwykłych kobiet. Książka niemal natychmiast znalazła się na szczytach list bestsellerów - tylko w ciągu pierwszego miesiąca sprzedano ponad 100 000 egzemplarzy powieści.

37,90 zł
29,18 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
80
(Nie)grzeczni? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie)grzeczni?
Dostępny
24 szt.

Stare, mądre przysłowie mówi: małe dzieci - mały kłopot, duże dzieci - duży kłopot. I choć pewnie kilka lat temu, gdy Wasza pociecha boleśnie ząbkowała, burzliwie przechodziła bunt dwulatka, a potem z płaczem wędrowała do przedszkola, by co chwilę wracać z niego a to z katarem, a to z gorączką, powtarzaliście sobie: jeszcze chwileczka, jeszcze momencik, jeszcze tydzień, miesiąc, rok i wyjdziemy na prostą. Dziecko urośnie, nabierze odporności i mądrości, pójdzie do szkoły, a potem wreszcie będzie przepięknie i bezproblemowo! Nic bardziej mylnego. Wychowanie dzieci to niekończące się pasmo zaskoczeń, szczodrze okraszane coraz to nowszymi sytuacjami kryzysowymi, którym my, rodzice, musimy dzielnie stawiać czoła. Dopóki dziecko pozostaje pod opieką najbliższych i pani przedszkolanki, jest o tyle łatwiej, że mamy z nim praktycznie stały kontakt. Urywa się on wraz z przekroczeniem progu szkoły i otrzymaniem pierwszego własnego telefonu komórkowego z dostępem do internetu. Dziecko zaczyna zamykać drzwi do swojego pokoju, nawiązuje relacje, do których nas nie dopuszcza, z coraz mniejszą chęcią wykonuje nasze polecenia. Jak reagować? Krytykanctwem, wyśmiewaniem i zawstydzaniem można jedynie pogłębić przepaść między światem dziecka i rodziców. By ją choć częściowo zasypać, trzeba pozostać blisko, być zawsze gotowym do wysłuchania, zrozumienia i wczucia się w sytuację rosnącego człowieka.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
81
Adam i Ewa na Okinawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adam i Ewa na Okinawie
Dostępny
46 szt.

Niezwykła opowieść o historii Okinawy snuta z perspektywy dwojga podróżników bez pamięci zakochanych w tej przepięknej wyspie, jej niesamowitej przeszłości i tajemniczej duchowości. Pożegnalna wyprawa Adama i Ewy na Okinawę, wyspę z ich snów, okazuje się inna niż wszystkie poprzednie. Na zgliszczach zamku Shuri para spotyka ognistowłosego Nabiego, który, choć wygląda jak zwykły rudy chłopiec, to tak naprawdę jest kijimunā – duchem mieszkającym w drzewie gajimaru, jedną z mitycznych istot występujących w ludowych wierzeniach ludu Uchinānchu. Nabi zabiera wędrowców w magiczną podróż po najważniejszych wydarzeniach w historii Morskiego Królestwa, podczas której Adam i Ewa odkrywają własną, tajemniczą przeszłość i swoje miejsce na Ziemi. Dokąd ta wędrówka w przeszłość doprowadzi parę podróżników? Czy uda im się odkryć, kiedy ich własna egzystencja splątała się z historią Okinawy i kim naprawdę są? Adam i Ewa na Okinawie to mistyczna powieść, która przedstawia historię tej wyspy w sposób pełen życia, kolorów i smaków. Jednocześnie jest to książka, która zachęca do bliższego poznania Okinawy, zagłębienia się w jej niesamowitą, skomplikowaną historię, wyprawy do parujących lasów Yambaru i koralowych plaż, spojrzenia w dal z klifów przylądka Hedo, zapuszczenia się w wąskie uliczki Naha i Nago, poznania zamieszkujących ją ludzi i mitycznych istot, które obserwują podróżników zza każdego drzewa.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
82
Herosi Diuny. Tom 1. Paul z Diuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Herosi Diuny. Tom 1. Paul z Diuny
Dostępny
45 szt.

O tym, co się działo pomiędzy wydarzeniami opisanymi w Diunie i Mesjaszu Diuny, przeczytacie w książce Paul z Diuny. Pokonawszy Padyszacha Imperatora Szaddama IV w słynnej bitwie pod Arrakin, Paul Atryda włada niepodzielnie wszechświatem. Droga do umocnienia jego władzy jest jednak długa i wyczerpująca – w siłę rośnie kwizarat i kult nowego władcy, trwa krwawy dżihad, przez systemy gwiezdne przetacza się bunt wszczęty przez earla Memnona Thorvalda, przeciwko Imperatorowi spiskują Bene Gesserit, KHOAM i Gildia Kosmiczna, a na jego życie nastają asasyni. W atmosferze nieustannego zagrożenia Muad’Dib musi się zmierzyć nie tylko z licznymi – zewnętrznymi i wewnętrznymi - wrogami, lecz także z wizjami przyszłości, ku której prowadzi ludzkość. A wszystkie jego plany może zaprzepaścić mała, lecz śmiertelnie niebezpieczna dziewczynka... Dom Wydawniczy Rebis jest wydawcą oryginalnego cyklu „Kroniki Diuny” Franka Herberta, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. Wydaną przez Dom Wydawniczy Rebis trylogię „Legendy Diuny” Briana Herberta i Kevina J. Andersona tworzą powieści: Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom, Bitwa pod Corrinem. Powieści Łowcy Diuny i Czerwie Diuny autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona to dwutomowe zwieńczenie legendarnych „Kronik Diuny” Franka Herberta. „To istotne połączenie dwóch pierwszych tomów sagi o Diunie rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu Diuny. (...) Świetna lektura (...)” – Booklist

79,00 zł
59,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,75 zł

1 osoba kupiła
83
A Heartless Portrait The Orphean Testament, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Heartless Portrait The Orphean Testament, CD
Evergrey, Mystic Production
Dostępny
22 szt.

1. Save Us 2.Midwinter Calls 3.Ominous 4.Call Out the Dark 5.The Orphean Testament 6.Reawakening 7.The Great Unwashed 8.Heartless 9.Blindfolded 10.Wildfires

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

84
Silver Surfer. Czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silver Surfer. Czarny
Dostępny
13 szt.

Silver Surfer przepadł w czarnej dziurze wraz z resztą najpotężniejszych obrońców kosmosu. To jednak nie koniec jego historii! Strażnik Kosmicznych Szlaków może jeszcze ocalić swoją duszę, o ile tylko odnajdzie w niej światło i dość siły, by stawić czoło wszechpotężnemu Królowi w Czerni. Czy jednak odważy się przebudzić coś, co może przynieść gwiazdom zagładę? I jaką rolę odegrają w tej historii kosmiczne symbionty, z których wywodzi się Venom? Autorem tej opowieści jest znany z mrocznych i niesztampowych historii Donny Cates („Doktor Strange”, „Thanos”, „Thor”, „Venom”), a rysunki stworzył Tradd Moore („All-New Ghost Rider”, „The New World”). Album zawiera zeszyty #1–5 serii „Silver Surfer: Black”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

85
X-Men. Punkty zwrotne. Wojna o mesjasza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
X-Men. Punkty zwrotne. Wojna o mesjasza
Dostępny
18 szt.

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii „X-Men – Punkty zwrotne”! Hope, pierwsza mutantka urodzona po Dniu M i zarazem ostatnia nadzieja na przetrwanie gatunku homo superior, uciekła w przyszłość, gdzie miała bezpiecznie dorosnąć pod opieką Cable’a. Są jednak tacy, którzy widzą w dziewczynce śmiertelne zagrożenie i nie spoczną, dopóki jej nie zabiją. Czy X-Force – grupa do zadań specjalnych pod dowództwem Wolverine’a – zdąży ją ocalić przed Bishopem i jego nowym straszliwym sojusznikiem? Jaką rolę odegra Deadpool? I czy Hope rzeczywiście uratuje mutantów przed wyginięciem, czy raczej… sprowadzi na nich zagładę? Autorami tej opowieści, kontynuującej wątki z albumu „X-Men. Punkty zwrotne – Kompleks mesjasza”, są Duane Swierczynski („Deadpool: Wojna Wade’a Wilsona”, „Punisher Max”) oraz Craig Kyle i Christopher Yost – współtwórcy scenariusza do filmu „Thor: Ragnarok”. Rysunki stworzyli Mike Choi, Clayton Crain, Sonia Oback oraz Ariel Olivetti. Album zawiera zeszyty „X-Force/Cable: Messiah War”, „Cable” #13–15 i „X-Force” #14–16.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

86
Kajko i Kokosz. Kajko e Kokosz. Il rimedio miracoloso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Kajko e Kokosz. Il rimedio miracoloso
Dostępny
9 szt.

Kajko e Kokosz – Il rimedio miracoloso jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy (1934–2008) Kajko i Kokosz – Cudowny lek przetłumaczonego na język włoski. Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze. Wersja komiksu „Il rimedio miracoloso” w języku włoskim będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów i miłośników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Pozwoli także wszystkim osobom czytającym w języku włoskim poznać najpopularniejszych polskich bohaterów komiksowych. Zbójcerze ciągle się głowią, jak zdobyć Mirmiłowo, a przede wszystkim, jak pozbyć się mieszkającego tam straszliwego smoka Milusia. Nie pomaga nawet szeroko zakrojona akcja reklamowa nakłaniająca obcych rycerzy do zmierzenia się z bestią. Z pomocą przychodzi im sama natura: postanawiają użyć chorego Kaprala jako broni biologicznej i podrzucić go Mirmiłowi. Dla zarażonego kasztelana jedynym ratunkiem jest cudowna woda z legendarnego źródła Pochwista. Wyruszają po nią Kajko i Kokosz w towarzystwie smoka Milusia. Niestety, źródło jest zatrute i aby przełamać czar, trzeba pokonać wiele przeszkód. Tymczasem Zbójcerze, dowiedziawszy się, że gród został pozbawiony ochrony najdzielniejszych wojów, szykują się do ataku... Mirmilov non non sarà un posto sicuro finché i suoi vicini continueranno ad essere i crudeli Brigantieri che tramano perennemente per sbarazzarsi di Milus e conquistare il villaggio con il minimo sforzo possibile. Purtroppo il tentativo di reclutamento per combattere il famelico drago non attirò alcun eroico volontario dai villaggi lontani. Ma si presentò un’occasione speciale: il Caporale si era ammalato trovandosi così in una condizione ideale per essere usato come un’arma biologica! Il contagio si diffonde tra i più alti livelli del potere di Mirmilov, arrivando fino alla capanna del castellano. Lo può salvare solamente l’acqua miracolosa che sgorga dalla fonte di Pocvist. Già sappiamo chi recupererà il rimedio miracoloso: Kajko, Kokosz e Milus si mettono subito in viaggio, ma non basta giungere a destinazione per compiere la missione. Bisogna spezzare un incantesimo malvagio che rende velenosa l’acqua della fonte. In breve – c’è tanto da fare. Riusciranno i nostri amici a superare gli ostacoli e a tornare al villaggio prima che i Brigantieri vadano all’attacco di Mirmilov privo della loro protezione? „Kajko e Kokosz” è la serie di fumetti più popolare creata da Janusz Christa (1934–2008). Il ciclo racconta le gesta dei due guerrieri – il valoroso e prudente Kajko e il goloso e prepotente Kokosz, che difendono Mirmilov dagli attacchi dei famigerati Brigantieri e vivono tutta una serie di avventure divertenti. Il fumetto è nato tra gli anni ’70-’80, fiore all’occhiello della rivista per i ragazzi „Świat Młodych” (Il Mondo dei giovani). Nel 2003 la casa editrice Egmont Polska ha ripreso la serie, pubblicando anche 3 edizioni speciali nelle lingue regionali. Le avventure di Kajko e Kokosz hanno ricevuto anche un adattamento per gli amanti dei giochi da tavolo (La Grande Gara) e dei giochi da computer (La Rocca del Mago). Nel 2016 è apparso il primo volume delle nuove avventure di Kajko e Kokosz, creato da giovani sceneggiatori e disegnatori di fumetti polacchi, in omaggio a Janusz Christa."

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

87
Batman. Tom 3. Opowieści o duchach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Tom 3. Opowieści o duchach
Dostępny
13 szt.

Po zakończeniu wywołanej przez Jokera wojny Batman dochodzi do wniosku, że Gotham ewoluuje zbyt szybko, by mógł nadążyć za zachodzącymi w mieście zmianami. Jednoosobowa walka ze zbrodnią zawsze była dużym wyzwaniem. Czy w obecnych warunkach jest w ogóle możliwa? Jego najnowszy przeciwnik, tajemniczy Ghost-Maker, doprowadzi Mrocznego Rycerza do granic wytrzymałości, gdy ten będzie próbował chronić zarówno Łowcę Klaunów, jak i Harley Quinn! Zwycięzca tego pojedynku zdobędzie Gotham! Album zawiera również opowieść o genezie Łowcy Klaunów oraz wstrząsającą historię z Batgirl w roli głównej! Autor scenariuszy do bestsellerowych komiksów James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”) i wielu znakomitych rysowników z branży komiksowej, m.in. Guillem March, James Stokoe, Carlo Pagulayan, przedstawiają historię wprowadzającą Ghost-Makera, bezwzględną i nietuzinkową postać z przeszłości Bruce’a Wayne’a, która na zawsze zmieni życie Batmana! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #101–105, „Batman Annual” #5, fragment „Batgirl” #48 i „Batgirl” #49.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

88
Thor. Tom 2. Preludium wojny światów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thor. Tom 2. Preludium wojny światów
Dostępny
8 szt.

Drugi tom przygód Gromowładnego z serii wydawniczej Marvel Fresh! Thor przeszedł przez Hel, a teraz musi stawić czoło potędze samego Njeba! Czy zdoła uciec ze sławnego więzienia anielic z pomocą Walkirii i swojej śmiertelnie groźnej siostry – Angeli? Tymczasem agentka specjalna Roz Solomon szuka dla siebie nowego miejsca po upadku SHIELD – i staje oko w oko z lodowymi olbrzymami. To starcie zwiastuje straszliwą wojnę, która może na zawsze spustoszyć Dziesięć Światów – w tym Ziemię! Czy Gromowładnemu i jego drużynie uda się jej zapobiec? Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli Mike del Mundo („Avengers”), Lee Garbett („Nieśmiertelny Hulk”) i Tony Moore („Deadpool: Martwi prezydenci”, „The Walking Dead”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #7–11 serii „Thor”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

89
Rick i Morty przedstawiają. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick i Morty przedstawiają. Tom 3
Dostępny
4 szt.

Trzeci tom przygód całej plejady bohaterów (także drugoplanowych) znanych z kultowego serialu telewizyjnego o geniuszu Ricku i jego wnuku Mortym! Kilku Ricków wyrusza na niebezpieczną misję. Co jest jej celem? Zdradzimy tylko, że nawet wielkie zagrożenie można zlikwidować ciosem w nabiał. Później zapijaczony geniusz powspomina czasy przyjaźni z Człekiem Ptakiem. Niedługo potem dzięki wypruwaczowi flaków Jaguarowi zrozumie, co czuje do wnuka. A na deser powrócą Prześladowcy Śmierci z apokaliptycznego wymiaru. Przed nami cztery historie pełne niestosownych żartów i celnych puent. Za scenariusze do poszczególnych opowieści odpowiadają różni twórcy, m.in. Amerykanin Jake Goldman (współtwórca takich animowanych hitów jak „Atomówki” czy „Futurama”), a autorem rysunków do połowy historii jest Brytyjczyk Marc Ellerby („Doctor Who”, „Niesamowity świat Gumballa”)."

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

90
Łasuch. Powrót - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łasuch. Powrót
Dostępny
8 szt.

Kontynuacja słynnej opowieści rozgrywającej się w postapokaliptycznej Ameryce! Niegdyś Gus, chłopiec z jelenimi rogami, przeżył wiele przygód, znalazł przyjaciół, miłość, szczęście, rodzinę i akceptację. Teraz, wiele lat później... wszystko zaczyna się od nowa. Chłopiec budzi się w dziwacznym świecie, w którym ostatni ludzie walczą o przetrwanie. Mówią mu, że jest wyjątkowy, że jest wybrańcem i że tylko on może pomóc im uwolnić się od hybryd-ciemiężycieli. Autorem „Łasucha” jest kanadyjski scenarzysta i rysownik Jeff Lemire, zdobywca wielu prestiżowych nagród za bestsellerowe komiksy takie jak „Czarny Młot”, „Opowieści z hrabstwa Essex”, „Green Arrow”, „Justice League United”, „Animal Man”, „Superboy”. Główna opowieść o Łasuchu doczekała się ekranizacji w postaci serialu. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Sweet Tooth: The Return” #1–6.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

91
Fabula Rasa. Morskie opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabula Rasa. Morskie opowieści
Egmont - komiksy, od 8 lat
Dostępny
75 szt.

„Fabula Rasa” to znakomita gra dla dorosłych i dzieci. Zwycięstwo zapewni pełna fantazji wyobraźnia, dobra pamięć i trochę szczęścia. Na graczy czekają niesamowite pirackie przygody i dużo śmiechu. Karty z „Morskich powieści” można też łączyć z kartami innych gier z serii „Fabula Rasa”. Elementy gry: • 55 kart z obrazkami, • 1 kostka, • 1 klepsydra.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

92
Disney uczy. Zadania do zmazywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney uczy. Zadania do zmazywania
Dostępny
35 szt.

Książeczka edukacyjna ze ścieralnymi stronami i mazakiem: • różnorodność zadań wspierających rozwój przedszkolaków • rysowanie szlaczków przygotowujących do nauki pisania • ścieralne strony oraz dołączony mazak umożliwiają wielokrotne rozwiązywanie zadań • rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia oraz umiejętności manualnych dziecka Zadania do zmazywania to książka, która powstała w ramach programu Disney Uczy i jest dedykowana czterolatkom. odczas doskonałej zabawy przedszkolak ma okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi, odpowiednimi dla swojego wieku. Ścieralne strony oraz dołączony do książki mazak sprawiają, że dziecko może wielokrotnie rozwiązywać ulubione zadania.

18,99 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,00 zł

93
Disney uczy. Zadania do zmazywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney uczy. Zadania do zmazywania
Dostępny
71 szt.

Książeczka edukacyjna ze ścieralnymi stronami i mazakiem • różnorodność zadań wspierających rozwój przedszkolaków • rysowanie szlaczków przygotowujących do nauki pisania • ścieralne strony oraz dołączony mazak umożliwiają wielokrotne rozwiązywanie zadań • rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia oraz umiejętności manualnych dziecka Zadania do zmazywania to książka, która powstała w ramach programu Disney Uczy i jest dedykowana czterolatkom. Podczas doskonałej zabawy przedszkolak ma okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi, odpowiednimi dla swojego wieku. Ścieralne strony oraz dołączony do książki mazak sprawiają, że dziecko może wielokrotnie rozwiązywać ulubione zadania.

18,99 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,00 zł

94
Puzzle 1000 elementów. Bitwa pod Grunwaldem według Janusza Christy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Bitwa pod Grunwaldem według Janusza Christy
Egmont - gry, 1000
Dostępny
37 szt.

W filmie ,,Christa” z 2010 r. tak opisuje BITWĘ autor dokumentu o Mistrzu polskiego komiksu Sławomir W. Malinowski: „…to żartobliwa interpretacja Bitwy pod Grunwaldem, w której zamiast rycerzy Zakonu Krzyżackiego i wojsk Króla Jagiełły tudzież litewskich, biorą udział bohaterowie rodem z grodu kasztelana Mirmiła. Cała bitwa została sprowadzona do meczu koszykówki. Proszę spojrzeć! Oto Wielki Książe, tutaj Zawisza Czarny… Jeszcze nie dokończony bez kopii oraz Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego”. Szkic: Janusz Christa Rysunek: Wojciech Olszówka Kolor: Arkadiusz Salamoński Dane techniczne: • wymiary: 68.3 x 48.0 cm, • wymiar orientacyjny 1 puzzla: 17.0 x 19.0 cm.

99,99 zł
74,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 25,00 zł

95
Barbie. Spełniaj marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Spełniaj marzenia
Dostępny
60 szt.

Zabawa z ulubionymi bohaterami • uwielbiane przez dzieci zadania i łamigłówki • mnóstwo akcji i humoru • duże naklejki do wykorzystania podczas zabawy Przygoda się zaczęła! I będzie trwać w najlepsze w towarzystwie Barbie i jej bliskich. Przyszedł czas na spełnianie nawet najbardziej szalonych marzeń. Rozwiązuj zadania, wklejaj naklejki, poznaj wesołe rymowanki… i baw się dobrze!

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

96
Miki. Wesołe przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miki. Wesołe przygody
Dostępny
78 szt.

Zabawa z ulubionymi bohaterami • uwielbiane przez dzieci zadania i łamigłówki • mnóstwo akcji i humoru • duże naklejki do wykorzystania podczas zabawy Jesteś gotów na najbardziej zabawną przygodę w świecie Disneya? To świetnie, bo żarty się właśnie… zaczęły! I będą trwać w najlepsze w towarzystwie Mikiego i jego przyjaciół. Rozwiązuj zadania i żartozagadki, naklejaj, a przy tym śmiej się, ile sił!

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

97
Kubuś i Przyjaciele. Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kubuś i Przyjaciele. Kolorowanka
Dostępny
78 szt.

Książeczka do kolorowania z naklejkami: • duży format ułatwia swobodne kolorowanie • ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej • 2 strony kolorowych naklejek

10,99 zł
7,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 3,00 zł

98
Kodeks etyki zawodowej notariusza. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks etyki zawodowej notariusza. Komentarz
Dostępny
3 szt.

Znajomość Kodeksu Etyki Zawodowej Notariusza oraz bezwzględne przestrzeganie zawartych w nim zasad należą do fundamentalnych obowiązków każdej osoby wykonującej ten zawód zaufania publicznego. Dzięki lekturze książki można dowiedzieć się m.in.: jakie są źródła etyki notarialnej, jak przedstawiają się konsekwencje nieprzestrzegania zawartych w Kodeksie norm oraz hierarchia ujętych w nim zasad. Autorzy wskazują również zagadnienia związane z przyszłością etyki w notariacie, które powinny zostać zmodyfikowane. Z uwagi na to, że od uchwalenia Kodeksu Etyki Zawodowej Notariusza w 1997 roku upłynęło prawie ćwierć wieku, komentarz może okazać się pomocny w rozstrzyganiu wątpliwości pojawiających się w związku ze stosowaniem zasad etycznych w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Publikacja jest przeznaczona dla organów samorządu zawodowego notariuszy, w tym zwłaszcza sądów dyscyplinarnych rozpatrujących przypadki niewłaściwego zachowania członków tego samorządu. Będzie również przydatna osobom chcącym w przyszłości wykonywać zawód notariusza, a więc studentom prawa, aplikantom i zastępcom notarialnym.

169,00 zł
152,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

99
Unikanie opodatkowania a planowanie podatkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unikanie opodatkowania a planowanie podatkowe
Dostępny
4 szt.

,,Recenzowana praca wypełnia istniejącą na rynku lukę, bowiem do tej pory nie było opracowania pomyślanego jako kompendium wiedzy (także o charakterze prawnoporównawczym) na temat mechanizmu unikania opodatkowania w kontekście planowania podatkowego, na dodatek przy zastosowaniu podejścia systemowego". prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic W książce omówiono i scharakteryzowano przejawy unikania opodatkowania oraz planowania podatkowego i ich skutki, a zwłaszcza problematykę wyznaczenia granic tych pojęć. Rozważania o charakterze teoretycznoprawnym zostały wzbogacone licznymi odniesieniami do praktyki stosowania prawa, ukazującymi występujące w obrocie prawnym konkretne przypadki unikania opodatkowania oraz planowania podatkowego. Ponadto uwzględnione zostały zmiany wprowadzane tzw. polskim ładem, czyli ustawą z 29.10.2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Opracowanie jest przeznaczone dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, sędziów sądów administracyjnych, prokuratorów oraz pracowników administracji skarbowej. Będzie przydatne pracownikom naukowym oraz studentom kierunków prawniczych, administracyjnych i ekonomicznych.

139,00 zł
125,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

100
HyperViolent, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HyperViolent, 2 LP
Hocico, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Lista utworów: Strona A 1. When The Trumpets of Hate Blow 2. Broken Empires 3. Acts of Aggression Strona B 4. What Are Nightmares Made Of? 5. Hacked Society Strona C 6. El Jardin de Las Locuras 7. Lost World 8. Backstabbers Strona D 9. N.W.O. 10. Crown of Knives

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

Wróć do góry