hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.03.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tata Oli nie umie przegrywać (Thomas Brunstrom), na drugim Magiczna podróż Flory (Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz). Kolejny produkt to Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania (Izabela Jąderek) oraz Historia, której nie było (Agnieszka Jankowiak-Maik).
1
Tata Oli nie umie przegrywać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tata Oli nie umie przegrywać
Dostępny
310 szt.

Tata Oli może wyprzedzić każdego na swoim rowerze. Jest też najszybszym biegaczem i to on jest mistrzem w jedzeniu słodyczy. Za każdym razem, gdy wygrywa, przechwala się tak, że nie da się tego słuchać. To dość irytujące, zwłaszcza że tata bezczelnie oszukuje! Ola postanawia dać mu nauczkę. Tylko czy tata będzie potrafił przyznać się do porażki?

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

45 osób kupiło
2
Magiczna podróż Flory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna podróż Flory
Dostępny
199 szt.

Flora wraz z rodzicami i swoją najlepszą przyjaciółką Polą wyjeżdża do dziadków na wieś.Podróż jest długa i monotonna, dlatego rodzice po kolei wymyślają magiczne krainy, przez które jedzie wesoły busik. Najpierw przejeżdżają przez park jurajski pełen dinozaurów, i przez Krainę Krasnoludów. Potem auto zmienia się w statek UFO i zmierza ku innej galaktyce, ale w rezultacie ląduje w dolinie, w której mieszka troll. Potem jest ptasi zakątek, wizyta u Indian, spotkanie z niedźwiedziami polarnymi, nurkowanie z homarem i rozdymką i mnóstwo innych przygód, aż wreszcie podróż dobiega końca, a babcia i dziadek witają podróżników.

34,99 zł
21,69 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

25 osób kupiło
3
Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

• Jak zmienia się moje ciało? • Jak zrozumieć siebie i innych? • Kim jestem i kto mi się podoba? • Jak przychodzi pierwsza miłość? • Jak to robić z głową? • Skąd się biorą dzieci? • Jak dbać o swoje ciało? • Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Rozwój psychoseksualny trwa u każdej osoby od urodzenia aż do śmierci. Szczególnie ważny jest okres dojrzewania. To intensywny i burzliwy czas, który kształtuje rozumienie i postrzeganie siebie, stosunek do swojego ciała i własnej tożsamości, emocjonalność i ekspresję uczuć, a także budowanie więzi i relacji w całym późniejszym życiu. Wielu rodziców nie umie rozmawiać z dziećmi o ich seksualności i nie ma na ten temat wiedzy. Szkoła również nie wypełnia tej luki w edukacji, a treści, które są w niej przekazywane, nierzadko zawierają błędne informacje i mity. Dzieci w czasie dojrzewania często są osamotnione i zdezorientowane w związku z tym, co się z nimi dzieje. Ta książka w sposób rzetelny, wyczerpujący, otwarty i skierowany bezpośrednio do dzieci przekazuje im wiedzę, której nie są w stanie uzyskać od bliskich dorosłych. To kompendium wiadomości dotyczących budowy anatomicznej, fizjologii dojrzewania, poszukiwania i rozwoju tożsamości seksualnej i płciowej, ale również asertywności i relacji społecznych oraz bezpieczeństwa w sieci. Może również stanowić pomoc dla dorosłego w rozmowach z dziećmi na temat ich rozwoju psychoseksualnego.

59,99 zł
37,79 zł
Powiadomienie

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,20 zł

20 osób kupiło
4
Historia, której nie było - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia, której nie było
Dostępny
389 szt.

Ta książka całkowicie odmieni twoje spojrzenie na dzieje Polski! Historia, jaką znasz z podręczników, w dużej części składa się z uproszczeń, manipulacji, przemilczanych faktów, a czasem nawet zwykłych kłamstw. Prawda jest taka, że bitwy pod Psim Polem nie było, Kazimierz Wielki nie umarł bezpotomnie, do chrztu nie przekonała Mieszka jego żona Dobrawa, a w roku 1920 Polacy nie zwyciężyli dzięki „cudowi nad Wisłą”, tylko dzięki znakomitym działaniom naszego wywiadu. Zaskoczeni? A to dopiero początek. Agnieszka Jankowiak-Maik (znana w internecie jako Babka od histy) w lekki sposób pisze o niezwykłych meandrach polskiej historii: ukazuje jej drugie dno, przypomina zapomniane postacie i odkrywa przemilczane wydarzenia. Do tego bezpardonowo obnaża najgłupsze elementy polityki historycznej, która – zniekształcając rzeczywistość – do dziś realizowana jest w szkołach. Jeśli chcesz poznać prawdziwe dzieje naszego kraju i oczyścić umysł ze złogów propagandy, po prostu otwórz tę książkę i zacznij czytać. Agnieszka Jankowiak-Maik jest właścicielką popularnego fanpage'a „Babka od histy”, wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorką wielu artykułów na portalach Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia, a także nauczycielką, która od lat aktywnie działa na rzecz zmiany edukacji w Polsce. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press oraz została Wielkopolskim Nauczycielem Roku 2021. W tym samym roku redakcja „Wysokich Obcasów” uznała ją za jedną z 50 Śmiałych – za sprzeciw wobec reformy edukacji.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

19 osób kupiło
5
Dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom
Dostępny
37 szt.

Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii. Ich sprawy prowadzi komisarz Marta Lipowicz – policjantka od niedawna służąca w lokalnej komendzie. Intuicja podpowiada jej, że samobójstwa były upozorowane, a w mieście pojawił się mściciel wyrównujący rachunki. Klucz do rozwiązania zagadki może tkwić w przeszłości, o której mieszkańcy Wschowy nie chcą mówić. Lipowicz podejrzewa, że zabójstwa mają związek z miejscowym domem dziecka, skrywającym wiele mrocznych tajemnic. Czy policjantka zdoła odkryć prawdę i powstrzymać mordercę, zanim ten zabije kolejne osoby? Czy może podda się naciskom przełożonych i odpuści? Piotr Kościelny (ur. 1978 r.) – pisarz, prywatny detektyw, specjalista ds. bezpieczeństwa i windykacji terenowej. Instruktor samoobrony. Prowadzi biuro detektywistyczne na terenie Wrocławia i Głogowa. Autor powieści z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji, ceniony przez czytelników za mocne pióro i realizm. Miłośnik zwierząt, posiada trzy koty i psa rasy bokser. Oficjalna strona autora: piotrkoscielny.com

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

16 osób kupiło
6
Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie
Kapitan Nauka - gry, od 8 lat
Dostępny
156 szt.

Niedoścignieni piloci! Wystartujcie w międzygalaktycznym wyścigu, poznajcie podstawy programowania i sięgnijcie gwiazd. Gra Zakodowany kosmos wprowadzi najmłodszych do świata algorytmów bez użycia komputera! W trakcie rozgrywki dzieci uczą się tworzenia poleceń w języku programowania. Rozwijają w ten sposób myślenie logiczne i orientację przestrzenną. Doskonalą przy tym zdolności niezbędne zawodowym programistom, m.in. koncentrację, wytrwałość oraz cierpliwość w poszukiwania rozwiązań - omijając kosmiczne przeszkody, blokując innych graczy i wykorzystując ułożone przez nich trasy.

64,90 zł
50,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,28 zł

15 osób kupiło
7
Drzewo anioła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo anioła
Dostępny
3680 szt.

Rodzinne sekrety. Szokująca prawda. Powieść autorki bestsellerowej serii „Siedem Sióstr”. Książka zawiera fragment nowej, wcześniej niepublikowanej powieści kryminalnej Lucindy Riley, zatytułowanej The Murders at Fleat House, która ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros 1 czerwca 2022 roku. Opowieść o miłości, stracie i oczyszczającej podróży w przeszłość. Po trzech dekadach Greta Simpson wraca do Marchmont Hall, urokliwej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję. Obecny właściciel posiadłości, stary przyjaciel, zaprasza Gretę na Boże Narodzenie, licząc na to, że znajome kąty poruszą coś w jej podświadomości i staną się kluczem do odzyskania utraconej pamięci. Bo po wypadku, któremu Greta uległa przed laty, w jej umyśle zatarł się wszelki ślad po burzliwych zdarzeniach z długiego okresu jej życia. Lekarze orzekli, że amnezja jest spowodowana traumą. Greta nie pamięta… bo nie chce pamiętać. Czy nie byłoby więc lepiej, żeby nie wracała do przeszłości? Czy to, co może odkryć o sobie i swojej pięknej córce – aktorce, która jako mała dziewczynka rozpoczęła karierę gwiazdy filmowej – nie okaże się gorsze od niewiedzy? I czy na odnalezienie miłości jej życia i tak nie jest już za późno? Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach, które rzucają cień na kolejne pokolenia.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

14 osób kupiło
8
Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki
Dostępny
61 szt.

Prawdziwa japońska kuchnia w twoim domu! Jak wiadomo, dobry ramen trudniej znaleźć niż prawdziwą miłość. Kto raz spróbował kuchni japońskiej, ten wie, że nie tylko wywraca ona kulinarny świat do góry nogami, ale także daje szczęście. Jeśli kochasz eksperymenty i różnorodność, najlepsze miejsce z japońskim jedzeniem znajdziesz w swoim domu! Nie potrzebujesz skomplikowanych produktów ani doświadczenia. Sonoko Sakai to ceniona i skuteczna nauczycielka kuchni japońskiej. Swoją filozofię gotowania opiera na pięciu zasadach: świeżość, sezonowość, prostota, piękno i oszczędzanie. W tej książce dzieli się zarówno kulinarnymi tajemnicami, jak i 160 pomysłami na gotowe dania. • Czeka cię absolutne olśnienie w dziedzinie gotowania ryżu. • Zaskoczysz bliskich puszystym chlebkiem mlecznym i uzależniającymi ciasteczkami mochi. • Poznasz tajniki przyrządzania japońskich bulionów, własnoręcznie zrobisz tofu, makarony soba i udon... • I co najważniejsze: zmontujesz (tak!) w końcu wymarzony ramen!

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

14 osób kupiło
9
Kocham koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham koty
Dostępny
120 szt.

Kocham koty to angażująca, pełna niespodzianek książka, która odpowie na ponad 60 dociekliwych pytań i wprawi w zachwyt miłośników kotów. Dowiedzą się oni, jak czytać z ruchu kociego ogona, dlaczego koty mruczą i który kot jest najbardziej puszysty. Dzieci będą oglądać, czytać i podnosić klapki! Poznają kilkadziesiąt kotów, od dachowców przez koty syjamskie po dziko żyjące koty. Dowiedzą się mnóstwo o kocich zwyczajach, rasach kotów i zasadach opieki nad nimi.

56,00 zł
34,72 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 21,28 zł

12 osób kupiło
10
Szklany tron. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklany tron. Tom 1
Dostępny
112 szt.

Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy. Jeśli wygra – będzie wolna, jeśli przegra – jej wybawieniem będzie śmierć. Uczestnicy turnieju giną w tajemniczych okolicznościach. Czy Celaena zdoła zdemaskować zabójcę zanim sama stanie się ofiarą?

44,99 zł
38,69 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

11 osób kupiło
11
Uczę się rysować z Myszką zwierzęta. Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się rysować z Myszką zwierzęta. Krok po kroku
Dostępny
182 szt.

To wspaniała książeczka, która w kilku prostych krokach pokazuje dzieciom, jak łatwo mogą narysować różne zwierzęta, a potem je pokolorować.

10,49 zł
6,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 3,50 zł

11 osób kupiło
12
Wszystko dla lajków? Powiedz STOP fikcji w internecie. #S.O.S. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
17,99 zł

Rabat 30,5%
oszczędzasz 7,91 zł

9 osób kupiło
13
Czy ta przyjaźń jest okej? Powiedz STOP toksycznym relacjom. #S.O.S. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
17,99 zł

Rabat 30,5%
oszczędzasz 7,91 zł

9 osób kupiło
14
Nie pękaj! bądź sobą! Powiedz STOP presji rówieśników. #S.O.S. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
17,99 zł

Rabat 30,5%
oszczędzasz 7,91 zł

9 osób kupiło
15
Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento
Dostępny
322 szt.

Twój lunch wcale nie musi być drogi ani nudny! Zamknij w swoim lunchboxie zdrowe danie z łatwo dostępnych składników, a stosując zasady japońskiego bento, spraw, aby wyglądało pięknie i apetycznie! Moda na lunchboxy opanowała cały kraj. Każdy, kto dba o swoje zdrowie, zabiera do pracy pudełko wypełnione pysznościami. Jeśli brakuje ci inspiracji, zajrzyj do tej książki. Znajdziesz tutaj nie tylko smaczne przepisy na dania wykonane z sezonowych składników, ale też praktyczne porady: • jak tanio i szybko przygotować posiłek do lunchboxu, • jak planować całoroczną dietę i robić zakupy z głową, • jak nie marnować jedzenia, • jakiego pudełka używać do danego posiłku. Malwina Bareła, autorka bloga Filozofia smaku, w swoim życiu kieruje się japońską filozofią bento. Wie, że jesteś tym, co jesz, a jedzenie przygotowujemy nie tylko dla żołądka, ale również dla oczu.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

8 osób kupiło
16
Gwiazda Piołun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazda Piołun
Dostępny
146 szt.

Andrzej Franaszek zaprasza nas do zwiedzania cudownego ogrodu polskiej kultury. Jest nie tylko przewodnikiem, ale i ogrodnikiem, rekonstruuje świat, który niesłusznie bywa dziś spychany do elitarnych kwartalników. Jego bohaterami są giganci naszego dziedzictwa, giganci polskości: Miłosz i Czapski, Herbert i Różewicz, Gombrowicz i Iwaszkiewicz. Ich monumenty Franaszek oczyszcza z popiołów zapomnienia, dzięki niemu mówią do nas i o nas, jak niegdyś ich wielcy przodkowie: Mickiewicz i Słowacki, Chopin i Norwid. Andrzej Franaszek (1971) – historyk literatury, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Opublikował biografie Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta oraz książki eseistyczne Ciemne źródło i Przepustka z piekła. Otrzymał m.in. Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Nagrodę Nike Czytelników „Gazety Wyborczej” oraz Nagrodę Miasta Krakowa. Od kilku lat pracuje nad monografią życia i twórczości Józefa Czapskiego.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

8 osób kupiło
17
Weź wyhamuj! Powiedz STOP podstępnym uzależnieniom. #S.O.S. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
17,99 zł

Rabat 30,5%
oszczędzasz 7,91 zł

8 osób kupiło
18
1000 naklejek. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 naklejek. Zwierzęta
Dostępny
2939 szt.

Seria „1000 naklejek” to wspaniałe książeczki z mnóstwem informacji, ciekawostek i przede wszystkim naklejek! Idealne książki dla małego odkrywcy świata. Które zwierzę jest największe na świecie? Jaki jest król zwierząt? Kto może się poszczycić mianem najszybszego stworzenia na Ziemi? Książka 1000 naklejek. Zwierzęta odpowie na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące świata zwierząt, a naklejki zapewnią mnóstwo dobrej zabawy na długi czas!

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

8 osób kupiło
19
Niechciane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niechciane
Dostępny
111 szt.

Kiedy Tekla Tracz wchodzi po trapie liniowca pasażerskiego złamana bólem z powodu pozostawionej na pastwę losu w dalekiej Ameryce córeczki Kasi, nikt nie jest w stanie przewidzieć, że to dramatyczne dla niej wydarzenie zdeterminuje los kilku pokoleń kobiet. Rozciągnięta w czasie historia kobiet z rodziny Traczów, która rozpoczyna się na początku XX wieku. Tekla, Barbara, Monika i Waleria - uwikłane w dziejowe wydarzenia, radzą sobie, jak mogą. Muszą podejmować trudne decyzje, muszą zaciskać zęby i walczyć z przeciwnościami losu, ale zawsze próbują odnaleźć w sobie siłę. W końcu są kobietami i nie ma takiej burzy, której by nie przetrwały, choć cena, którą czasem przyjdzie im za to zapłacić, bywa wysoka.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

8 osób kupiło
20
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks
Dostępny
2310 szt.

Dzięki niej dokonał się jeden z największych przełomów w historii współczesnej nauki – choć ona sama nigdy się o tym nie dowiedziała. Nazywała się Henrietta Lacks, ale naukowcy znają ją jako HeLa. Większość swojego życia spędziła na plantacji tytoniu w stanie Wirginia. Mimo że zmarła w 1951 roku, stała się nieśmiertelna. Fragment jej guza dał początek pierwszej w historii linii komórkowej, która ma zdolność namnażania się poza ludzkim ciałem. Został pobrany bez jej zgody. Komórki HeLa przyczyniły się do największych odkryć medycznych naszych czasów, takich jak szczepionki przeciw polio, wirusowi HPV i SARS-CoV-2. Testowano na nich eksperymentalne terapie, skutki promieniowania i większość przełomowych leków, między innymi na AIDS, białaczkę, grypę i chorobę Parkinsona. Koncerny zbiły na linii HeLa fortunę, ale rodziny Henrietty nie stać było nawet na wizytę u lekarza. Życie Lacksów zmieniła dopiero ta książka, którą Rebecca Skloot pisała przez 10 lat. Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks natychmiast stało się bestsellerem. Zostało okrzyknięte „książką roku” przez ponad 60 najważniejszych światowych mediów, trafiło też na listy lektur.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

8 osób kupiło
21
Hela sama myje zęby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama myje zęby
Dostępny
2722 szt.

„Hela sama” to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się: mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła. Książki zostały napisane prostym rymowanym tekstem, który ułatwia dziecku jego zrozumienie i zapamiętanie. Mała, sympatyczna dziewczynka pozwoli maluchom utożsamić się z nią i wspólnie zdobywać nowe umiejętności. Każda z książeczek serii opowiada o problemach, które są bliskie każdemu maluchowi. Hela sama myje ząbki opowiada o dniu w którym Hela umie już sama myć swoje śnieżnobiałe ząbki. Myje je 3 razy każdego dnia.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
22
Dwór cierni i róż. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór cierni i róż. Tom 1
Dostępny
103 szt.

Autorka bestsellerowej serii „Szklany tron” powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia! Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Gdy Feyre zabija wilka, w jej domu zjawia się bestia, żądająca zadośćuczynienia. Zmuszona do zamieszkania w groźnej i pełnej magii krainie dziewczyna odkrywa, że jej prześladowca, Tamlin, nie jest zwierzęciem, a potomkiem starożytnej rasy, która niegdyś rządziła światem…

44,99 zł
38,69 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

7 osób kupiło
23
Krucyfiks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucyfiks
Dostępny
34 szt.

W głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, a na koniec przywiązano ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali. Kolana kobiety dotykały ziemi, jak podczas modlitwy, a na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że przed dwoma laty go złapano i stracono... Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy dochodzeniu policjantów? A może skazano wówczas niewłaściwego człowieka? Pracujący przy tamtym śledztwie detektyw Robert Hunter nigdy nie był przekonany, że udało się złapać prawdziwego mordercę. Kiedy więc pewnego dnia odbiera telefon i słyszy ten sam, znajomy i zniekształcony specjalnymi urządzeniami, głos, czuje, że koszmar sprzed dwóch lat odżywa na nowo, ze zdwojoną siłą. A morderca znów próbuje go wciągnąć w swoją chorą grę.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

7 osób kupiło
24
Angielski dla smyka. Mądry przedszkolak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla smyka. Mądry przedszkolak
Dostępny
242 szt.

Ćwiczenia w tej książeczce pomogą przedszkolakom opanować proste słowa i wyrażenia języka angielskiego. Bawiąc się, będą się uczyć.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

8 osób kupiło
25
Zwiedzeni przez przypadek. Tajemnicza rola losowości w życiu i w rynkowej grze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiedzeni przez przypadek. Tajemnicza rola losowości w życiu i w rynko...
Dostępny
188 szt.

Błyskotliwa książka, w której autor bestsellera Czarny Łabędź zastanawia się nad rolą przypadku w naszym w życiu. Zwiedzeni przez losowość to książka, której przeczytanie zmienia sposób myślenia o biznesie i świecie. Na podstawie swego wieloletniego doświadczenia zawodowego na rynku finansowym, a także w oparciu o setki przeczytanych książek, Taleb snuje fascynującą opowieść o tym, jak funkcjonować w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa losowość i dlaczego ludzie tak usilnie starają się usystematyzować przypadek. Ta książka jest o szczęściu – a ściślej o tym, jak postrzegamy i radzimy sobie ze szczęściem w życiu i biznesie. Taleb z typowym dla siebie zgryźliwym poczuciem humoru zajmuje się głównymi problemami intelektualnymi związanymi z niedocenianiem wpływu przypadku na nasze życie. Na podstawie szeregu zdarzeń zaczerpniętych z życia postaci prawdziwych i mitycznych, takich jak legenda baseballu Yogi Berra, filozof Karl Popper, najmądrzejszy człowiek świata starożytnego, Solon, współczesny finansista George Soros czy antyczny grecki podróżnik Odyseusz, stara się opisać fenomen i rolę przypadkowości w życiu prywatnym i zawodowym, dochodząc do szokujących wniosków... Jedna z najmądrzejszych książek wszech czasów według magazynu „Fortune”

52,90 zł
41,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,11 zł

7 osób kupiło
26
Sonic i superdrużyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonic i superdrużyny
Rebel, od 7 lat
Dostępny
121 szt.

Pełna zabawy wyścigowa gra planszowa Wybierz swoich ulubionych bohaterów, ścigaj się z przyjaciółmi, uważaj na pułapki i bądź pierwszy na mecie! Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa inspirowana grami wideo z serii Sonic the Hedgehog. Podczas zabawy będziemy wykorzystywali karty ruchu, by przemieszczać po specjalnym torze członków naszych drużyn oraz przeciwników. Sprytne użycie dostępnych ruchów pozwoli nam zablokować innych graczy, a nas przybliży do zwycięstwa. Na czym to polega? • W trakcie swojej tury zagrywasz numerowaną od 1 do 6 kartę ruchu, wybierasz postać w kolorze zagranej karty, a następnie przesuwasz figurkę tej postaci o wskazaną na karcie liczbę pól do przodu. • W zależności od koloru zagranej karty poruszasz nie tylko figurkami swoich postaci, ale również postaci drugiego członka swojego zespołu albo przeciwników. • Niektóre z pól na planszy mają specjalne efekty: część z nich to spowalniające nas pułapki, inne przyspieszają nasz ruch, a jeszcze inne pozwalają zdobywać cenne karty bonusów. • Gra kończy się, gdy wszystkie figurki należące do jednej osoby albo jej zespołu przekroczą linię mety. Ten gracz albo zespół zwycięża. Dlaczego pokochasz tę grę? • To prosta i dynamiczna wyścigowa zabawa, która zapewni wiele emocji wszystkim uczestnikom niezależnie od wieku. • Dzięki temu, że gracze muszą manewrować ograniczoną pulą kart, a także przez rozmaite karty bonusów, wyścig nabiera przyjemnie strategicznego charakteru. • Solidne figurki dobrze leżą nawet w dziecięcej dłoni, a ich przemieszczanie po planszy jest bardzo satysfakcjonujące. • Dzięki nawiązaniu do popularnej serii ta planszowka doskonale nadaje się na prezent dla fanów gry komputerowej oraz filmu Sonic. Zawartość opakowania: • plansza • 8 figurek • 73 karty • instrukcja

129,95 zł
114,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,59 zł

8 osób kupiło
27
Hela sama na nocniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama na nocniku
Dostępny
2055 szt.

„Hela sama” to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się: mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła. W serii znajdują się: Hela sama na nocniku opowiada o dniu w którym Hela nie potrzebuje już pieluszki i robi siusiu na nocnik. Książki zostały napisane prostym rymowanym tekstem, który ułatwia dziecku jego zrozumienie i zapamiętanie. Mała, sympatyczna dziewczynka pozwoli maluchom utożsamić się z nią i wspólnie zdobywać nowe umiejętności. Każda z książeczek serii opowiada o problemach, które są bliskie każdemu maluchowi.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
28
Piłka magiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka magiczna
Pro Kids
Dostępny
22 szt.

Piłka magiczna. Po podrzuceniu kula się poszerza z 20 cm do 32 cm.

24,80 zł
22,07 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,73 zł

6 osób kupiło
29
Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3
Dostępny
104 szt.

Długo oczekiwana trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana, by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać śmiercionośną, przewrotną grę… Jeden poślizg może zniszczyć nie tylko Feyrę, ale też cały jej świat. W obliczu wojny, która ogarnia wszystkich, Feyra znów musi decydować, komu może ufać, i szukać sojuszników w najmniej oczekiwanych miejscach. Niebawem dwie armie zetrą się w krwawej, nierównej walce o władzę.

54,99 zł
47,29 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,70 zł

6 osób kupiło
30
Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich
Dostępny
188 szt.

Od wielu lat interesuję się psychologią oraz rozwojem osobistym i duchowym. Podczas procesu mojej głębokiej przemiany, który rozpoczął się w 2006 roku, trafiłam również na astrologię. Jako osoba racjonalna na początku byłam bardzo sceptyczna. Z biegiem czasu przekonałam się jednak, że astrologia daje wiele cennych wskazówek i wzbogaca życie, czyniąc je bardziej zrozumiałym, przejrzystym i piękniejszym. Astrologia pomogła mi lepiej poznać samą siebie, moich bliskich oraz otaczający nas świat. Astrologia to nie wyrocznia, ponieważ każdy z nas ma wolną wolę i może wybrać, jak zachowa się wobec sytuacji i wyzwań, które pojawiają się na ścieżce życia. Astrologia pomaga je zrozumieć, spojrzeć na nie z szerszej perspektywy i przepracować najważniejsze duchowe lekcje. W tej książce koncentruję się na znakach zodiaku, a także energii, która podczas danego miesiąca wpływa na każdego z nas: budzi nasz ukryty potencjał, ale również odkrywa nasze słabości. Kiedy wiemy, w jakim energetycznym momencie się znajdujemy, znacznie łatwiej jest nam zrozumieć siebie oraz wyzwania, jakie przed nami stoją. Moją intencją jest, aby książka ta była dla Ciebie wsparciem w rozwoju, przemianie i zdobyciu większej samoświadomości. Pragnę, by pomogła Ci pokonać niezauważone wcześniej blokady i nauczyła Cię reagować inaczej niż dotychczas. Życzę Ci przepięknego rozkwitu i wspaniałej energii. Niech budzi się i rośnie Twoja mądrość i wewnętrzna moc. Dziękuję za to, że możemy razem podróżować. Z miłością Agnieszka

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

7 osób kupiło
31
Kocham psy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham psy
Dostępny
96 szt.

Kocham psy to angażująca, pełna niespodzianek książka, która odpowie na ponad 60 dociekliwych pytań i wprawi w zachwyt miłośników psów. Dowiedzą się oni, jak poznać, że pies jest szczęśliwy, który pies jest najmniejszy i w jaki sposób psy pomagają ludziom. Dzieci będą oglądać, czytać i podnosić klapki! Poznają kilkadziesiąt psów, od mieszańców przez psy gończe po radosne szczeniaki. Nauczą się czytać z ruchu psiego ogona. Dowiedzą się wszystkiego o rasach, zachowaniu psów i opiece nad nimi. Pozostałe książki w serii: Kocham koty Kocham dzikie zwierzęta

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

6 osób kupiło
32
Brush lettering dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brush lettering dla początkujących
Dostępny
87 szt.

Naucz się pięknie pisać brush penem - od podstaw!Sztuka pięknego pisaniaBrush lettering w dosłownym tłumaczeniu oznacza kaligrafię pędzlem. Czasem używa się też specjalnych pisaków do brush letteringu. Wbrew pozorom sztuka ta ma wymiar nie tylko rozrywkowy czy relaksacyjny - wiele osób potwierdza, że ćwiczenie kaligrafii bardzo je relaksuje - ale także wybitnie praktyczny. Zdolność pięknego pisania pozwala tworzyć zachwycające kartki świąteczne, piękne zaproszenia na rozmaite uroczystości, oryginalne plakaty z ulubionymi cytatami i inne ręcznie wykonywane dzieła, które cieszą oko, zdobią otoczenie i uprzyjemniają życie. Satysfakcja gwarantowana, a zabawa przednia!Opanowanie sztuki kaligrafowania pędzlem nie jest wcale trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały, wiedzieć, co się chce napisać, dodać do tego odrobinę cierpliwości i skorzystać z kilku rad od doświadczonej nauczycielki brush letteringu. Wioletta Guzy z pasji uczyniła sposób na życie - pięknego pisania uczy uczestników warsztatów online i na żywo, wiedzą i umiejętnościami dzieli się też chętnie za pośrednictwem konta na Instagramie, a także... tej książki. Stanowi ona swego rodzaju kompendium wiedzy i inspiracji w dziedzinie brush letteringu.Uwaga! Autorka jest osobą leworęczną, poradnik zatem zawiera dodatkowo specjalne podpowiedzi dla osób piszących lewą ręką.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

6 osób kupiło
33
Paddington w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington w ogrodzie
Dostępny
215 szt.

Miś z walizką pełną przygód. Kawałek grządki wyłącznie dla siebie! Tylko tego brakowało na liście miłych rzeczy, które mogą spotkać kogoś, kto jest niedźwiedziem i mieszka u państwa Brownów. Tym bardziej że zbliża się Dzień Ogrodnika, a wraz z nim konkurs, który Paddington bardzo chciałby wygrać. Jedyne, co może mu stanąć na przeszkodzie, to dziwnie zdenerwowani robotnicy z sąsiedniego placu budowy. Czyżby miało to coś wspólnego ze słoikiem marmolady, który miś zostawił na trawniku? Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
34
Gdzie jest Pulpo? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Pulpo?
Dostępny
45 szt.

W żółtej kamienicy obok parku mieszkają różne psy – oczywiście ze swoimi właścicielami. Na parterze mieszka mops Pulpo razem z panią Adelą. Na pierwszym piętrze mieszkają Bezik i jego pan, który jest pilotem. Wyżej znajduje się dom Pynia i jego Heli. A najwyższe piętro należy do jamniczki Fibi i Leona. Pewnego dnia podczas wystawy w pobliskim pawilonie znika Pulpo. Zrozpaczona pani Adela bardzo się martwi o swojego pupila. Wszystkie psy i wszyscy mieszkańcy wyruszają na poszukiwania Pulpa.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

5 osób kupiło
35
Żywoty zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywoty zwierząt
Dostępny
1017 szt.

Czy życie zwierzęcia jest mniej ważne niż życie człowieka? Okrucieństwo człowieka wobec zwierząt sprawia, że pisarka Elizabeth Costello nie jest już w stanie spokojnie patrzeć bliźnim w oczy. Wykorzystuje okazję, gościnny wykład na uniwersytecie Apppleton, by – w obecności swojej rodziny – przeanalizować „zbrodnię o szokujących rozmiarach”, którą nie tylko jej bliscy i uniwersyteccy koledzy popełniają rutynowo i z samozadowoleniem: krzywdzenie zwierząt. Niezwykły wywód skłania do głębokiej refleksji nie tylko nad jednym z najważniejszych współczesnych dylematów, ale przede wszystkim nad pytaniem: „Co tak naprawdę czyni nas ludźmi?”. Tekst wzbogacony został wstępem filozofki Amy Gutmann oraz esejami literaturoznawczyni Marjorie Garber, filozofa Petera Singera, religioznawczyni Wendy Doniger, antropolożki i biolożki Barbary Smuts. Tworzą one pogłębione humanistyczne tło dla toczącej się współcześnie dyskusji. J.M. Coetzee, laureat Nagrody Nobla w 2003 roku, jest autorem powieści i opowiadań, tomów krytycznoliterackich, wspomnień i przekładów, m.in.: Hańba, Czekając na barbarzyńców, Wiek żelaza. Prócz Nobla otrzymał też dwukrotnie Nagrodę Bookera, Prix Femina i Nagrodę Jerozolimską. Jest profesorem literatury powszechnej Uniwersytetu Kapsztadzkiego. Postać Elizabeth Costello pojawia się w jego późniejszych powieściach, przez krytyków uważana jest za alter ego pisarza.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
36
Jesteśmy Twoi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteśmy Twoi
Dostępny
1260 szt.

Poruszająca serce opowieść o wszystkich obliczach miłości Spotkali się w chmurach. Każde z innego świata, na co dzień dzielił ich ocean. I choć nigdy więcej mieli się nie zobaczyć, los ponownie połączył ich w niespodziewany sposób. Wykorzystali drugą szansę. Opowieść o ich miłości to historia jak z bajki. Każdy o takiej marzy. Ida i Tom chcą jednak czegoś więcej. Chcą stać się rodziną. To naturalne i pozornie banalne pragnienie staje się dla nich najtrudniejszym życiowym wyzwaniem. Czy wspólny cel i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać przeszkody? Co musi się wydarzyć, by Ida i Tom zrozumieli, że miłość ma niejedno oblicze? Anna Ficner-Ogonowska uważnie i z niespotykaną czułością opisuje najskrytsze marzenia zwykłej-niezwykłej kobiety i siłę miłości mężczyzny, który zrobi wszystko, by uszczęśliwić swoją ukochaną. To historia, która rozbudza nadzieję i przywraca wiarę w niemożliwe. Anna Ficner-Ogonowska – autorka m.in. bestsellerowej Trylogii o szczęściu, powieści Okruch, Jeśli zatęsknię, Czas pokaże. Pisarka, która jak nikt rozumie kobiety. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Prywatnie córka, żona i matka.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
37
Uczę się rysować z Kicią. Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się rysować z Kicią. Krok po kroku
Dostępny
182 szt.

To wspaniała książeczka, która w kilku prostych krokach pokazuje dzieciom, jak łatwo mogą narysować różne przedmioty i zwierzęta, a potem je pokolorować.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

5 osób kupiło
38
Profil mordercy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profil mordercy
Dostępny
1247 szt.

Lektura obowiązkowa dla fanów Mindhuntera i Trupiej Farmy Paul Britton jest jednym z najsłynniejszych profilerów na świecie – na podstawie śladów na miejscu zbrodni przygotowuje portret psychologiczny mordercy. Szuka szczegółów, które powiedzą mu coś o sprawcy, pozwolą sięgnąć do jego umysłu i spojrzeć na świat jego oczami. Nawet jeżeli oznacza to konieczność oglądania śmierci przerażonej ofiary. Psychopaci ukrywający ciała ofiar w ścianach własnego domu i w przydomowym ogródku, szantażysta grożący zatruciem karmy dla zwierząt i odżywek dla dzieci w marketach, makabryczni kolekcjonerzy zabierający z miejsc zbrodni fragment ciała ofiar - to tylko niektóre z prawdziwych spraw, jakie trafiły na strony tej książki. Paul Britton nie tylko przedstawia swoje najtrudniejsze śledztwa, ale też próbuje wyjaśnić, skąd bierze się w ludziach zdolność do okrucieństwa i zbrodni. Profil mordercy to mroczna wyprawa w głąb zbrodniczych umysłów.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
39
Teraz tu jest nasz dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz tu jest nasz dom
Dostępny
395 szt.

Kiedy w Doniecku robi się coraz niebezpieczniej i na ulice wyjeżdżają pierwsze czołgi, rodzina Baranowskich decyduje się na organizowaną przez polskie władze ewakuację z Ukrainy. Ciepłe przyjęcie w obozie dla uchodźców osładza Romkowi i jego rodzeństwu pobyt w nowym miejscu, ale dzieci tęsknią za dziadkami i dopytują, kiedy będą wracać do domu. Niestety nie nastąpi to szybko, dlatego cała rodzina uczy się polskiego, żeby dzieci mogły iść do szkoły, a rodzice do pracy. Romek zaczyna powoli rozumieć, że teraz tu ma być ich dom. Ale jeszcze nie wie, czy go lubi, czy nie. Historia jednej z rodzin z Doniecka, którą wojna na Ukrainie zmusiła do ucieczki z domu. Ponieważ rodzina (polsko-ukraińska) chce pozostać anonimowa, żeby jak najszybciej zasymilować się z Polakami, nie podajemy ich nazwiska ani nazwy miasta, w którym osiedli.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

4 osoby kupiły
40
Baletnice. Podróż do Japonii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baletnice. Podróż do Japonii
Dostępny
821 szt.

Skąd wiadomo, że jest się zakochanym? „Wyjazd do Japonii!”, „Występ w teatrze w Kioto!” – te słowa nie schodziły z ust uczniów szkoły baletowej. Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni to nagroda za długie godziny poświęcone nauce tańca. Ale dla Mai jest czymś jeszcze – szansą na spotkanie z Daisukem. Maya i Daisuke poznali się przez internet. Połączyło ich wspólne hobby – kolekcjonowanie figurek. W pewnym momencie dziewczyna poczuła jednak, że z niecierpliwością wyczekuje kolejnych maili od kolegi. Może ich internetowa znajomość to coś więcej niż przyjaźń? Siódmy tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet. We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 18 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy! Poznaj dotychczasowe tomy serii: 1. Przyjaciółki i rywalki 2. Prawie idealna 3. W cieniu brata 4. Mała buntowniczka 5. Wschodząca gwiazda 6. Mimo wszystko

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

4 osoby kupiły
41
Baśnie dla nieustraszonych dziewczynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie dla nieustraszonych dziewczynek
Dostępny
99 szt.

Po Baśniach, których nie czytano dziewczynkom to kolejna propozycja autorki Myriam Sayalero która zawiera kompilację klasycznych historii o mocno feministycznym wydźwięku. Bohaterki Baśni dla nieustraszonych dziewczynek to kobiety, które ratują siebie; kobiety, które ratują swoich mężów; wojownicze królowe i mądre dziewczyny, które rozwiązują zagadki i dzielnie zmagają się z przeciwnościami losu. W pięknym prezentowym, bogato ilustrowanym, wydaniu kilkanaście bohaterek stawia czoła złodziejom, olbrzymom, klątwom i uprzedzeniom oraz przeżywa tysiące zaczarowanych przygód.

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

5 osób kupiło
42
Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu
Dostępny
49 szt.

A więc zostałaś nazwana dziwką? Choć termin „slut-shaming” może wydawać się nowy, to samo zjawisko jest stare jak świat. To zawstydzanie, poniżanie, próba sprawowania kontroli i przede wszystkim – przemoc. Ktoś nazwał cię dziwką? To właśnie slut-shaming. Ktoś za twoimi plecami opowiadał, jaka jesteś puszczalska? To również. A może usłyszałaś, że nie powinnaś się tak wulgarnie malować? Albo że taka sukienka to nie wypada? No właśnie. Nieważne, czy to brutalne wyzwisko, czy subtelna, pozornie przyjacielska rada. Slut-shaming podany wszystko jedno w jakiej formie boleśnie odbija się na psychice dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet. Czy można z tym wygrać? To jedno z pytań, na które odpowiedzi poszukują autorki książki. Wspólnie z psycholożkami, dziennikarkami, seks workerkami i seksuolożkami zastanawiają się, skąd bierze się slut-shaming, jak działa i w jaki sposób można się go pozbyć. Dziwki, zdziry, szmaty to również do bólu osobista i szczera opowieść o tym, jak każda z bohaterek książki doświadczyła tego rodzaju przemocy. Na sam koniec autorki oddają głos kobietom, które cieszą się seksem na własnych zasadach. Erotyczne historie – prywatne, intymne, oszałamiające i podniecające – dodają odwagi i pokazują, jak nie dać się zawstydzić.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
43
Paryż. Piżamorama w.2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż. Piżamorama w.2022
Dostępny
2247 szt.

Druga książka z serii Piżamorama z ruchomymi ilustracjami. Paryż Piżamorama to kolejna niezwykła podróż chłopca w piżamie w paski. Dziecko zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść je do pełnego uroku i magii Paryża - miasta, które nigdy nie zasypia.W tej książce przypominamy bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Dołączona paskowana folia pozwala ożywić ilustracje. Aby stworzyć iluzję ruchu, wystarczy przyłożyć folię do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać ją od jednej krawędzi strony do drugiej.Zobaczymy wówczas migoczące światła wieży Eiffla, dzieła współczesnej sztuki w Centrum Pompidou, uliczne neony, samochody na ruchliwym rondzie Charlesa de Gaulle'a, paryskie metro i tłumy na Polach Elizejskich to jest właśnie piżamorama!

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

4 osoby kupiły
44
KlikTrix. Zestaw startowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KlikTrix. Zestaw startowy
Epee
Dostępny
43 szt.

KlikTrix to mnóstwo elementów, które można ze sobą łączyć, tworząc z nich widowiskowe aranżacje i wybuchowe sceny. To zabawa na zasadzie reakcji łańcuchowej / efektu domina. Produkt charakteryzuje dbałość o detale, jakość i precyzja wykonania. Twórz własne projekty! Rób zdjęcia, nagrywaj filmiki i udostępniaj! Szykuj się na wystrzałowe efekty! KlikTrix, ze względu na swoją specyfikę, świetnie sprawdza się w mediach społecznościowych. Zawartość opakowania: • 16 dwuczęściowych klikerów, • 3 piłki, • 1 wyrzutnia, • 18 gumek, • 1 przyrząd do nakładania gumek.

42,99 zł
37,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,16 zł

4 osoby kupiły
45
Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy
Dostępny
389 szt.

Malwina Bareła, autorka bloga Filozofia Smaku i bestsellerowej książki Lunchbox na każdy dzień, wraca z nowymi przepisami! Czy można szybko ugotować pyszne sezonowe dania, które da się zabrać do pracy? Oczywiście! Czy przygotowanie oryginalnych dań musi się odbijać na naszej kieszeni? Absolutnie nie! Książka Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy zadziwi Cię prostotą, pokaże, jak ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia, jak stworzyć niesamowite dania z niewykorzystanych składników i przy okazji zaoszczędzić pieniądze. Pozwoli zaplanować zakupy i uzmysłowi, że niektóre dania można ugotować z wyprzedzeniem, a nadal będzie tak jak lubisz - smacznie i zdrowo! Pamiętaj, Twój lunchbox nie musi być drogi ani nudny! Wystarczy chwila, by stworzyć posiłek, który sprawi przyjemność Tobie i Twoim bliskim.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

4 osoby kupiły
46
Końce świata. Niezwykła opowieść o tym, jak wymierała nasza planeta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Końce świata. Niezwykła opowieść o tym, jak wymierała nasza planeta
Dostępny
1355 szt.

Jak wyobrażasz sobie koniec świata? Jako zabójczą asteroidę, która z całą siłą uderzy w naszą planetę i zniszczy ją doszczętnie? Potężną falę upałów, która zaleje cały świat, unicestwi życie zwierząt i roślin? A może jako wielki wybuch wulkanu, którego lawa pokryje kontynenty? Każdy z tych scenariuszy jest prawdopodobny. A to dlatego, że wszystko już było. Peter Brannen, wielokrotnie nagradzany dziennikarz naukowy, przenosi się wraz z czytelnikami w daleką przeszłość. Burzliwą, zagadkową i pełną tajemnic. Opisuje pięć największych masowych wymierań, do których w ciągu milionów lat doszło na naszej planecie. Bada analogie pomiędzy zmianami klimatycznymi XXI wieku a tymi, które doprowadziły do największych kataklizmów w dziejach świata. Analizuje możliwe scenariusze. Spotyka się z naukowcami – paleontologiami, geologami, paleoklimatologami – którzy nie tylko badają historię naszej planety, ale również przyglądają się jej obecnej kondycji. Wszystko po to, aby udowodnić, że tak naprawdę niewiele trzeba, aby Ziemia przestała istnieć. Końce świata to fascynująca opowieść o naszej planecie, o jej wielokrotnych początkach i końcach. Wnikliwe spojrzenie w przyszłość. To także idealny prezent dla znajomego, który nie wierzy w zmiany klimatyczne. Książka, którą powinien przeczytać każdy. Peter Brannen – wielokrotnie nagradzany dziennikarz naukowy, specjalizujący się między innymi w astrobiologii, paleontologii i biologii ewolucyjnej. Publikował na łamach „The Guardian”, „Washington Post”, „New York Times”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
47
Zielone oczy driady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielone oczy driady
Dostępny
863 szt.

Zdradzone serce potrzebuje czasu, żeby znów zaufać. Livia kocha swoją irlandzką chatkę na klifie. Szum fal i targający wrzosowiskami wiatr zagłuszają bolesne wspomnienia. Dziewczyna chce zapomnieć o najgorszym dniu swojego życia, kiedy zdradził ją ukochany mężczyzna, a cały jej świat w jednej chwili rozsypał się na kawałki. Przeszłość jednak znów próbuje ją dopaść, i wtedy Livia bez wahania przyjmuje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na Podlasie. Kiedy obdarzona niezwykłą intuicją dziewczyna zaczyna renowację tajemniczego fresku zielonookiej Noelle, czuje, że być może zdarzenia i zagadki w jej własnym życiu są częścią większej historii. A gdy na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna, nie może oprzeć się wrażeniu, że gdzieś się już kiedyś spotkali. Czy poznanie skrywanego przez mieszkańców wioski sekretu pomoże jej uporać się z demonami przeszłości i znów otworzyć się na miłość? Zielone oczy driady to kolejna część serii Dni Mocy. Poznaj niepowtarzalny klimat wietrznej Irlandii i urzekającą atmosferę Podlasia – osadzonych w tradycji i pełnych ludowych podań i legend.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
48
Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia
Dostępny
108 szt.

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie. Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?

44,99 zł
38,69 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4 osoby kupiły
49
Pop Pops Pets. Figurki slime 6szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pop Pops Pets. Figurki slime 6szt.
Daffi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Pop Pops Pets. Figurki slime 6 szt. Pop Pops Pets to niezwykle piękne figurki ukryte w śluzie. Do zebrania aż 60 figurek z serii Zwierzęta domowe. W zestawie 6 różowych bąbelków ze slimem, w których są 2 figurki- niespodzianki do znalezienia. Figurki są losowe, to co znajdziemy w środku jest niespodzianką. Zestaw z pewnością zachwyci wszystkich małych kolekcjonerów figurek Pop Pops Pets. Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

10,27 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,28 zł

5 osób kupiło
50
Kotki. Połącz kropki, znajdź różnicę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotki. Połącz kropki, znajdź różnicę
Dostępny
149 szt.

Nasza książeczka to nie tylko kolorowanka, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja, by kolorując ulubieńców, poćwiczyć spostrzegawczość oraz precyzyjne rysowanie.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

3 osoby kupiły
51
Ukochane dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukochane dziecko
Dostępny
42 szt.

Ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą Ukryty w lesie szałas z zabitymi oknami. Życie Leny i jej dwojga dzieci toczy się wedle ściśle określonych zasad: pory posiłków, wizyty w toalecie czy czas nauki są dokładnie wyznaczone przez porywacza, a zarazem ojca dzieci, i wszyscy ich przestrzegają. W ten sposób ojciec porywacz chce chronić rodzinę przed niebezpieczeństwami czyhającymi na zewnątrz i zapewnić dzieciom matkę, która już zawsze będzie się nimi opiekować. Pewnego dnia Lenie udaje się uciec – koszmar jednak trwa. Wygląda na to, że jej oprawca chce odzyskać to, co uważa za swoją własność. Mimo że pojawiają się wątpliwości, czy to naprawdę ta kobieta, nazywana „Leną”, zniknęła kilkanaście lat wcześniej, policja i zdesperowani rodzice Leny robią wszystko, by połączyć te pozornie niepasujące do siebie fragmenty układanki.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

3 osoby kupiły
52
Hela sama je obiadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama je obiadek
Dostępny
3265 szt.

„Hela sama” to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się: mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła. W serii znajdują się: Hela sama je obiadek/posiłki opowiada o dniu w którym Hela pięknie je obiadek. Zjada brokuły, ziemniaka i mięsko. Książki zostały napisane prostym rymowanym tekstem, który ułatwia dziecku jego zrozumienie i zapamiętanie. Mała, sympatyczna dziewczynka pozwoli maluchom utożsamić się z nią i wspólnie zdobywać nowe umiejętności. Każda z książeczek serii opowiada o problemach, które są bliskie każdemu maluchowi.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
53
Colette. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colette. Biografia
Dostępny
57 szt.

Nowe wydanie biografii jednej z najsłynniejszych francuskich pisarek, skandalistek i rewolucjonistek, która swoimi książkami walczyła z patriarchatem. Truman Capote napisał o niej opowiadanie. Na cześć stworzonej przez nią bohaterki literackiej sprzedawano lody „Klaudyna”, balsam, perfumy, a nawet papierosy. W Paryżu krążyły o niej legendy. Jaka naprawdę była Colette? Gdyby Sidonie-Gabrielle Colette urodziła się sto lat później, niż to rzeczywiście miało miejsce, bez wątpienia przyćmiłaby wszystkie bohaterki kronik towarzyskich i kolorowej prasy. Skandal wydawał się jej sposobem na życie, odsuwał w cień jej literaturę. Starała się wychodzić poza reguły i przekraczać utarte wzorce zachowań. Liczne „przyjaźnie” homo- i heteroseksualne oraz na poły kazirodczy związek z pasierbem wydobyły Colette z uwierającego ją gorsetu stereotypów. Próbowała spełniać się w najróżniejszych rolach: pisarki, aktorki, tancerki, mima, dziennikarki i krytyczki teatralnej, ale też żony i matki. Claude Francis i Fernande Gontier podjęły próbę wskazania tego, co w jej życiu należy do legendy i tego, co naprawdę się wydarzyło. Z ich książki wyłania się postać dużo bardziej dwuznaczna, złożona, amoralna i z pewnością bardziej utalentowana niż ta, która stała się bohaterką legendy. Claude Francis i Fernande Gontier wykładały literaturę francuską na amerykańskich uniwersytetach. Za pierwszą wspólnie napisaną książkę – studium biograficzne Simone de Beauvoir (1985) – otrzymały Grand Prix czytelniczek miesięcznika „Elle”. Colette to ich drugie wspólne dzieło, po raz pierwszy opublikowane w 1986 r.

79,99 zł
69,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,40 zł

3 osoby kupiły
54
Morderstwa i woń migdałów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwa i woń migdałów
Dostępny
181 szt.

Oto wyjątkowy zbiór prezentujący Camillę Läckberg z różnych stron. Morderstwa i woń migdałów to po pierwsze antologia zawierająca cztery teksty prezentujące kunszt pisarski autorki. Składają się na nią minipowieść Zamieć śnieżna i woń migdałów oraz trzy opowiadania: Kawiarnia wdów, Sen o Elisabeth i Elegancka śmierć. Druga część, biograficzna, to autoportret królowej kryminału, w którym Läckberg opisuje historię swojej kariery. Począwszy od dzieciństwa w rodzinnej Fjällbace, przez studia w Wyższej Szkole Handlowej w Göteborg, aż po kurs kreatywnego pisania, który dostała w prezencie na urodziny od matki i pierwszego męża. Właśnie podczas tego kursu wymyśliła fabułę Księżniczki z lodu. Sukces książki sprawił, że uwierzyła w siebie i napisała kolejne. Publikację zamyka krótki kurs pisania powieści autorstwa samej Camilli, a także wybrane fragmenty jej bloga, będącego jednym z najpopularniejszych w Skandynawii. To publikacja zarówno dla wiernych fanów Camilli Läckberg, jak i dla tych czytelników, którzy dopiero chcą zapoznać się z twórczością autorki.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
55
Co teraz powiedzieć? Spektrum autyzmu a skuteczna komunikacja w życiu, pracy i miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co teraz powiedzieć? Spektrum autyzmu a skuteczna komunikacja w życiu,...
Dostępny
75 szt.

Nietypowy przewodnik po neurotypowym świecie komunikacji międzyludzkiej Small talk, białe kłamstwa, aluzje, komunikaty niewerbalne, niepisane zasady i opanowujące myśli pytanie: „Co teraz powiedzieć?” – to tylko niektóre z elementów codzienności, które dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu stanowią nie lada wyzwanie. Sarah Nannery doskonale je rozumie. Już jako dorosła kobieta usłyszała diagnozę, która wyjaśniła jej trudności w komunikacji interpersonalnej, z jakimi zmagała się przez lata. Choć spektrum autyzmu skomplikowało jej karierę naukową i zawodową, a także relacje z najbliższymi, nie zamknęło jej drogi do spełnienia się w roli zarówno specjalistki ds. rozwoju dużych organizacji, jak i szczęśliwej żony oraz mamy. Dzięki cierpliwemu wsparciu swojego męża Larry’ego krok po kroku wypracowała strategie radzenia sobie z trudnościami komunikacyjnymi i opracowała szczegółowy ich opis, z którego skorzystać mogą nie tylko osoby zmagające się z zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Książka podpowiada wiele rozwiązań, które można wykorzystać w codziennym życiu z osobami z autyzmem. Polecam ją także jako wartościowe opracowanie dla profesjonalistów zajmujących się problematyką autyzmu. Jan Reszkiewicz, kierownik warsztatów terapii zajęciowej przy Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA U coraz większej liczby adolescentów i osób dorosłych diagnozuje się spektrum autyzmu. Niektórzy z nich pojawiają się w gabinetach terapeutów w poszukiwaniu drogi do siebie – by nauczyć się rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb, regulowania emocji i lepszej komunikacji z ważnymi dla siebie osobami. Pozostali szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania na własną rękę, a swoje osobiste doświadczenia odkrywają na przykład w relacjach innych osób borykających się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Można do nich zaliczyć książkę Sarah i Larry’ego Nannery, którzy przygotowali systematyczny poradnik wyjaśniający złożoność komunikacji w sytuacjach zawodowych, w zakresie relacji społecznych oraz w bliskim związku. Opisane w nim strategie radzenia sobie z problemami stanowią cenną podpowiedź dla wszystkich tych osób, które odczuwają zagubienie pośród subtelności i niuansów komunikacji międzyludzkiej. Cieszę się, że taka pozycja pojawiła się na naszym rynku wydawniczym. Katarzyna Pęczak, psycholog, psychoterapeutka pracująca z osobami ze spektrum autyzmu Sarah Nannery – z wykształcenia specjalistka od komunikacji międzykulturowej, przez lata szefowa działu rozwoju w jednej z największych na świecie organizacji non-profit. Obecnie zarządza programem badań nad autyzmem na Drexel University. Nieneurotypowa mama dwójki dzieci, w tym jednego z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Larry Nannery – specjalista od nowych technologii, w swojej pracy skupia się na wspieraniu przez technologię komunikacji międzyludzkiej, w tym z osobami nieneurotypowymi. Pomysłodawca wielu praktycznych strategii wykorzystywanych na co dzień przez jego żonę i syna, zmagających się ze spektrum autyzmu.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

4 osoby kupiły
56
Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony
Dostępny
12 szt.

Antologia opowiadań fantasy o tematyce słowiańskiej. Silne bohaterki kobiece w różnorodnych, często zaskakujących odsłonach słowiańszczyzny. Będzie można w niej spotkać zarówno współczesne szeptuchy, szamanki, demonice i boginki, jak i ich wcześniejsze wcielenia – sprzed wieków. Czytelnicy będą mieli okazję wrócić do znanych już bohaterów z bestsellerowych książek, które już zdążyły podbić ich serca, jak i poznać zupełnie nowych. Niebanalne wykorzystanie motywu silnej obecności duchowości Słowian i wierzeń naszych przodków w obszernej i różnorodnej księdze. Autorzy to m.in. Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Marta Krajewska, Marcin Podlewski, Jagna Rolska, Rafał Dębski, Anna Szumacher.

44,99 zł
38,69 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

3 osoby kupiły
57
Wrzask - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wrzask
Dostępny
10 szt.

Po ucieczce z Lengardu – podziemnego ośrodka rządowego – Alyssa Scott zna już swój dar. Jest Mówiącą. Jest Kreatorką, a nie – potworem. Jednak w laboratorium szalonego, śmiertelnie niebezpiecznego naukowca Kendalla Vanika zostali jej przyjaciele i Landon Ward, który nauczył ją kontrolować jej dar, który ją okłamał, którego... Alyssa desperacko pragnie ich ocalić, ocalić musi także resztę świata. Jednak każdy kolejny jej ruch grzęźnie w pajęczynie kłamstw i sekretów, aż w końcu sama zaczyna wątpić we wszystko, w co dotychczas wierzyła. A jej pamięć głęboka uwalnia fragmenty wspomnień, także tych bolesnych o śmierci rodziców. Rozpoczyna więc wojnę o przyjaciół, o świat i odzyskanie kontroli nad swoim życiem. W tym starciu sprzymierzeńcy stają się wrogami, a wrogowie –sprzymierzeńcami. Alyssa może być pewna tylko dwóch rzeczy: jeśli chodzi o Mówiących, nic nie jest takie, jak się wydaje, a jedyną osobą, której może ufać, jest ona sama.

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

3 osoby kupiły
58
What do you meme? Świeże memy. Rozszerzenie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What do you meme? Świeże memy. Rozszerzenie 1
Epee, od 18 lat
Dostępny
4 szt.

Idealna gra dla tych, którzy mają poczucie humoru i uwielbiają tworzyć własne memy! Zawartość opakowania: • 25 kart ze zdjęciami, • 90 kart z hasłami. Zadaniem graczy jest dopasować kartę z podpisem do karty z obrazkiem tak, aby stworzyć najśmieszniejszego mema. Zwycięzcę wybiera sędzia danej rundy. By urozmaicić grę, można użyć własnych zdjęć lub kart z podpisami.

72,99 zł
64,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,76 zł

3 osoby kupiły
59
Hela sama żegna smoczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama żegna smoczek
Dostępny
2964 szt.

„Hela sama” to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się: mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła. W serii znajdują się: Hela sama żegna smoczek opowiada o dniu Heli, gdy decyduje się powiedzieć do smoczka: papa. Książki zostały napisane prostym rymowanym tekstem, który ułatwia dziecku jego zrozumienie i zapamiętanie. Mała, sympatyczna dziewczynka pozwoli maluchom utożsamić się z nią i wspólnie zdobywać nowe umiejętności. Każda z książeczek serii opowiada o problemach, które są bliskie każdemu maluchowi.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
60
Pieski. Połącz kropki, znajdź różnicę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieski. Połącz kropki, znajdź różnicę
Dostępny
115 szt.

Nasza książeczka to nie tylko kolorowanka, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja, by kolorując ulubieńców, poćwiczyć spostrzegawczość oraz precyzyjne rysowanie.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

3 osoby kupiły
61
Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwa...
Dostępny
1317 szt.

Wystarczą dwie minuty, aby tylko dzięki postawie ciała zmienić stan umysłu! 63 miliony ludzi obejrzało występ Amy Cuddy na kanale TED. Unieś ręce lub stań w pozie Wonder Woman – poczujesz odwagę i siłę i zmienisz swoje nastawienie do czekającego cię zadania na bardziej pozytywne. To biologia działa na twoją korzyść! Amy Cuddy pokazuje, jak dzięki prostym trikom możesz pokonać poczucie bezsilności. Poparta naukowymi dowodami rewolucyjna teoria autorki mówi, że pewność siebie można wytrenować! Amy Cuddy – ceniona psycholożka, profesorka Harvardu. W 2012 roku „Time” zaliczył ją do grona game changers, wpływowych postaci, które „zmieniają zasady”. Jedna z najlepszych książek 2015 roku według „Forbesa”. Bestseller „New York Timesa”, który zmienił życie tysięcy ludzi.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
62
12 opowieści żydowskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 opowieści żydowskich
Dostępny
184 szt.

Ta książka to zapis prac związanych z dwoma projektami tzw. historii mówionej: „Świadek żydowskiego stulecia” realizowanego dla Fundacji Centropa i „Zapisywanie świata żydowskiego w Polsce” dla Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Z powstałego w ich ramach wielkiego archiwum rozmów Autorka wybiera tytułowe 12 opowieści polskich Żydów urodzonych w latach 1909–1926. Opierając się na wspomnieniach (jakże często sprzecznych i fragmentarycznych), pieczołowicie odtwarza codzienne życie przedwojennej społeczności żydowskiej w Polsce. Razem z bohaterami przywołujemy z ich pamięci klimat żydowskich miasteczek, domowe rytuały, zapomniane zwyczaje a nawet przepisy na świąteczne potrawy. Bohaterowie pochodzą z różnych środowisk, klas i części Polski. Z rodzin całkowicie zasymilowanych jak i ortodoksyjnych, bogatych i biednych, mówiących w jidysz i/lub po polsku. Ich nazwiska nie są znane, ale przywoływane przez nich historie układają się w fascynujący obraz wielorakiej obecności Żydów w Polsce. Opowieści skupiają się głównie na okresie przedwojennym, najtrudniejszym do odtworzenia, choć nie pomijają czasów wojny i późniejszych. Hanka Grupińska ma szacunek dla języka, pozwala bohaterom wypowiedzieć się do końca, nie poprawia, oddając tym samym rytm intymnej rozmowy. Czasami, gdy słów brakuje, jak we fragmentach o Zagładzie, staje się delikatną akuszerką wyznań, wiedzącą dokładnie, gdzie postawić kropkę, za którą jest już tylko milczenie.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
63
LEGO DUPLO Dinozaurowa szkółka 10938 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO Dinozaurowa szkółka 10938
LEGO
Dostępny
102 szt.

Zestaw LEGO® DUPLO® Jurassic World Dinozaurowa szkółka (10938) to okazja do swobodnej zabawy w opiekę nad zwierzętami dla zainteresowanych dinozaurami przedszkolaków od 2 lat. Zestaw z uroczymi dinozaurami dla dzieci Młodzi wielbiciele zwierząt mogą pomóc Claire Dearing z Jurassic World zaopiekować się trzema młodymi dinozaurami. Jest tu triceratops mieszkający w jaskini, pteranodon w gnieździe oraz brachiozaur z długą szyją skubiący liście z drzewa. Zabawa uroczymi dinozaurami w ich naturalnym środowisku pomoże maluchom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową oraz inteligencję emocjonalną. Nauka przez zabawę dla maluchów Dzięki zabawkom LEGO DUPLO rodzice mogą uczestniczyć w każdym etapie rozwoju swoich maluchów i zachęcać dzieci do swobodnej zabawy, wyrażania emocji i nabierania pewności siebie. Zawartość i cechy zestawu: • Małe dinozaury – zestaw LEGO® DUPLO® Jurassic World Dinozaurowa szkółka (10938) inspiruje do długich godzin zabawy w opiekę nad trzema młodymi dinozaurami mieszkającymi w lesie • Figurki bezpieczne dla maluchów – w komplecie jest fragment lasu do zbudowania, figurki triceratopsa, pteranodona oraz brachiozaura, a także założycielka Grupy Ochrony Dinozaurów – Claire Dearing • Edukacyjna zabawa – zabawa młodymi dinozaurami w ich środowisku naturalnym pomoże maluchom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową oraz inteligencję emocjonalną • Prezent dla dwulatków i starszych dzieci – praktyczny zestaw to świetna propozycja dla młodych wielbicieli zwierząt i dinozaurów. Rodzice też mogą dołączyć do zabawy i uczestniczyć we wszystkich etapach rozwoju swoich pociech • Swobodna zabawa – triceratops ma ok. 5 cm wysokości, a zestaw można przebudować na różne sposoby, co inspiruje do niezliczonych, kreatywnych zabaw • Nauka przez zabawę – zestawy LEGO® DUPLO® zostały profesjonalnie zaprojektowane i oferują wciągające historie, atrakcyjne kolory, różnorodne postacie oraz fascynujące detale, dzięki czemu maluchy czeka WIELKI start w życie • Jednolita jakość – elementy LEGO® DUPLO® spełniają surowe branżowe standardy. Dzięki temu maluchy mogą z łatwością chwycić, złączyć i rozłączyć klocki – i tak jest niezmiennie od 1969 roku • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki i inne elementy LEGO® DUPLO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i dokładnie badane. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

99,99 zł
85,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
64
Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck
Dostępny
95 szt.

Blizny. Prawdziwa historia „królików z Ravensbrück to rzecz o nazistowskim okrucieństwie, sile przetrwania i odwadze kobiet – młodych polskich działaczek ruchu oporu, poddanych wyniszczającym eksperymentom pseudomedycznym w obozie koncentracyjnym nad jeziorem Schwedt. To także historia kobiecego buntu i wzajemnej solidarności więźniarek różnych krajów, opowieść o lekarzach w służbie Hitlera i pewnej amerykańskiej filantropce, która postanowiła pomóc ofiarom eksperymentów w leczeniu ich blizn na ciele i duszy.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

3 osoby kupiły
65
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 10. Śmierć stawia żagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 10. Śmierć stawia żagle
Dostępny
78 szt.

Daisy Wells i Hazel Wong udały się do Egiptu w rejs po Nilu. Mają nadzieję, że uda im się obejrzeć kilka starożytnych świątyń i mumii. Jednak zamiast podziwiać zabytki trafiają na… morderstwo. Razem z nimi na okręcie SS Hatszepsut podróżuje również tajemnicze bractwo zwane Tchnieniem Życia: grupa eleganckich angielskich dam i dżentelmenów, którzy uważają się za wcielenia starożytnych faraonów. Po trzech dniach rejsu ich przywódczyni zostaje znaleziona martwa nocą w kajucie. Daisy i Hazel szybko się orientują, że nieśmiała córka ofiary jest wrabiana – i zaczynają badać najtrudniejszą dotąd w ich karierze sprawę.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
66
365 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
365 dni
Dostępny
2 szt.

Książka, która podbiła świat! Soczyście opisany świat gangsterskich porachunków, w którym nie ma litości, granic ani zasad – poza jedną: MUSISZ BYĆ MOJA. Massimo Toricelli jest młodym, szalenie przystojnym i szalenie niebezpiecznym szefem sycylijskiej mafii. Pięć lat temu podczas walki bossów został postrzelony i w stanie krytycznym trafił do szpitala. Wtedy, na granicy życia i śmierci, ukazała mu się tajemnicza nieznajoma. Postanowił, że za wszelką cenę będzie jego – w każdym znaczeniu tego słowa. Laura Biel jest filigranową brunetką, miłośniczką luksusowych marek i znudzoną życiem 29-letnią menedżerką hotelarstwa. Razem ze swoim chłopakiem Martinem i przyjaciółmi wyjeżdża na Sycylię. Wakacje mają naprawić pozbawiony namiętności związek i pomóc odnaleźć sens życia. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie najniebezpieczniejszy mężczyzna na Sycylii, który porwie ją, uwięzi, zagrozi śmiercią jej rodzinie i da 365 dni… na pokochanie go. Ale czy tyle wystarczy, by zakochać się w bestii?

44,99 zł
25,19 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,80 zł

3 osoby kupiły
67
Literki dla smyka. Mądry Przedszkolak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki dla smyka. Mądry Przedszkolak
Dostępny
258 szt.

Ćwiczenia w tej książeczce wprowadzą przedszkolaki w świat literek. Poznają alfabet i utrwalą sobie kształt liter. Bawiąc się, będą się uczyć.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

3 osoby kupiły
68
DaVinci Resolve. Poradnik użytkownika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DaVinci Resolve. Poradnik użytkownika
Dostępny
48 szt.

Program DaVinci Resolve to absolutny fenomen wśród oprogramowania służącego do montażu wideo. Równie chętnie bowiem korzystają z niego specjaliści z największych wytwórni filmowych Hollywood, jak amatorzy w zaciszu własnych domów. Dzieje się tak, ponieważ DaVinci oferuje szerokie możliwości, i to zarówno w wydaniu płatnym (Studio), jak i darmowym ― prawdę mówiąc, wersje różnią się ledwie detalami.Jeśli pracujesz lub planujesz pracę z plikami wideo, koniecznie przyjrzyj się DaVinci Resolve: Poznaj interfejs programu Naucz się zaciągać do niego pliki wideo i audio Opanuj najważniejsze zasady udoskonalania i podkręcania obrazu Obrabiaj dźwięk Montuj w całość obrazy z wielu kamer Ciesz się filmami, których nie powstydziłby się najsprawniejszy operator

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

3 osoby kupiły
69
Ciagle po kole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciagle po kole
Dostępny
118 szt.

Klasyczna pozycja dotycząca powstania w getcie warszawskim, lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tematem. To bardziej opowieść o ludziach i ich losach, mniej o wojnie i Zagładzie w sensie historycznym. Autorka rozmawia z żydowskimi żołnierzami, uczestnikami powstania w getcie warszawskim: Szmuelem Ronem, Maszą Glajtman-Putermilch, Pniną Grynszpan Frymer, Aronem Karmim, Lubą Gawisar, Adiną Blady-Szwajgier, Haliną (Chałka) Bełchatowską, Bronkiem Szpiglem i Kazikiem Ratajzerem. Klamrą całości są dwie rozmowy z Markiem Edelmanem, zastępcą komendanta Żydowskiej Organizacji Bojowej i ostatnim dowódcą powstania. Autorka gromadzi opowieści i szczegóły z wręcz buchalteryjną dokładnością, ale imponujący warsztat nie przesłania faktu, że Ciągle po kole to przede wszystkim opowieść o młodych ludziach, żyjących w cieniu Zagłady. Dzięki tej koronkowej materii możemy ich lepiej zrozumieć – nie jako postaci historyczne, raz na zawsze zamknięte w spiżowej biografii, ale po prostu jako młodych ludzi, próbujących łapać „okruchy życia”. Nowe wydanie uzupełniają obszerne przypisy, będące świetnym merytorycznym objaśnieniem przedstawianych historii. Jest również wzbogacone unikalnymi zdjęciami z niezwykłej kolekcji Łukasza Biedki. Jak pisze o kolekcji Autorka: „Nie jest ona zwykła, bo nie jest zwykły świat na nich, i jest niezwykła, bo po osiemdziesięciu latach możemy patrzeć w oczy tym, którzy wtedy byli”. Fotografie (publikowane po raz pierwszy!), zrobione najprawdopodobniej przez niemieckich żołnierzy, przedstawiają codzienność okupacyjnego życia polskich Żydów, nie tylko w warszawskim getcie, ale i w innych mniejszych gettach mazowieckich. Bezimienne portrety, sceny zbiorowe, wstrząsające sceny poniżania stanowią nie tyle uzupełnienie tekstu, ale pozwalają przez chwilę poczuć w przybliżeniu konkret tamtego świata i doświadczenia.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

2 osoby kupiły
70
Metody i techniki pracy z osobami bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami, z osobami z zaburzeniami psychicznymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody i techniki pracy z osobami bezrobotnymi, z niepełnosprawnościam...
Dostępny
3 szt.

„Metodyka Pracy Socjalnej” to uzupełnienie serii wydawniczej „Biblioteka Pracy Socjalnej”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Difin. Przedstawiana seria za punkt wyjścia w pracy socjalnej stawia sobie koncentrację na warsztacie metodycznym, którym powinna się posługiwać osoba profesjonalnie pomagająca ludziom. Publikacja zawiera wskazania metodyczne do pracy socjalnej z osobami bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami oraz doświadczającymi zaburzeń psychicznych. Wśród wybranych metod i technik przedstawiono: konferencję grupy rodzinnej, dialog motywujący, podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, kontrakt, projekt socjalny, Kręgi Wsparcia. Wybrane działania metodyczne nie są przypadkowe, ponieważ chodzi przede wszystkim o pokazanie, jak różne metody i techniki mogą być zastosowane w pracy z klientami pomocy społecznej i ich rodzinami w oparciu o ideę pomagania osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczając różnorodnych trudności, problemów czy też kryzysów. Książka adresowana jest do osób kształcących przyszłych przedstawicieli helping professions, tj. pracowników socjalnych, asystentów rodzin, pedagogów, psychologów, opiekunów osób starszych i z chorobami otępiennymi, a także przedstawicieli zawodów medycznych – pielęgniarki, fizjoterapeuci, lekarze. W szczególny sposób skierowana jest do członków rodzin seniorów i osób doświadczających chorób otępiennych.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
71
Odczytanie Listy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odczytanie Listy
Dostępny
127 szt.

Idealne uzupełnienie, a niejako kontynuacja książki Ciągle po kole. Zbiór ponad 300 biogramów – epitafiów żołnierzy Żydowskiej Organizacji Bojowej, oparty na Liście wysłanej w 1943 roku do Londynu przez przywódców tej organizacji, jako ślad pamięci po tych, którzy walczyli w powstaniu w getcie warszawskim. Marek Edelman w krótkim i przejmującym wstępie pisze: „Getto warszawskie nie ma cmentarza. Kości żołnierzy żydowskich są zmieszane z cegłami zburzonego miasta. Proch spalonych ciał zmieszany z ziemią. Nie ma grobów, nie ma kamiennych tablic. I nie ma człowieka z jego imieniem i nazwiskiem, z opowieścią najkrótszą, kim był i jak żył”. Hanka Grupińska tworzy taki cmentarz, miejsce pamięci ze słów. Zbiera historie, czy raczej ich okruchy, z których rekonstruuje fragmenty życia. Skrupulatność w zbieraniu faktów, uważność na każdy drobiazg, który odkrywa znacznie więcej – to wszystko sprawia, że czujemy oddech wielkiej literatury. Autorka zostawia bohaterom ich język, nie poprawia, nie tłumaczy, bo „język czasem, jak obraz, może pokazać, a nie wytłumaczyć czy objaśnić”.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
72
Późny bohater. Biografia Winstona Churchilla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Późny bohater. Biografia Winstona Churchilla
Dostępny
1554 szt.

Po ponad pół wieku od śmierci Churchilla jego nowa biografia, autorstwa Thomasa Kielingera, wzmaga nieustającą fascynację tym niezwykłym człowiekiem, wzbudzając żywe zainteresowanie Czytelników. Winston Churchill to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. Gdy skończył dwadzieścia pięć lat, miał już za sobą przeżycia wojenne na trzech kontynentach, zdążył napisać pięć książek i zasiadał w brytyjskiej Izbie Gmin. Po sześćdziesiątce wydawał się jednak przegranym człowiekiem. Uważano, że jest zbyt staroświeckim politykiem, który nalega na zbrojenia i przygotowania do wojny. Ale potem, gdy wybuchła II wojna światowa, Churchill okazał się mężem opatrznościowym, potrafił stawić skuteczny opór nazistowskim Niemcom. W oczach społeczeństwa stał się wtedy bohaterem, "późnym bohaterem". Jakby tego było mało, stał się cenionym malarzem, zapalonym mówcą i utalentowanym pisarzem - jako jedyny mąż stanu w historii otrzymał Nagrodę Nobla. Ku jego zmartwieniu „tylko” w dziedzinie literatury. Bestseller w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
73
Wybór wierszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór wierszy
Dostępny
1868 szt.

39 wierszy poetki Natalii Usenko z przepięknymi, barwnymi ilustracjami Marianny Jagody. Wzruszające, inteligentne i zabawne utwory dla najmłodszych czytelników o rodzinie, podróżach, emocjach, bardziej i mniej lubianych potrawach, o zwierzętach i postaciach rodem z wyobraźni. Są tu wiersze zimowe i wiosenne, wiersze świąteczne i ekologiczne, okolicznościowe na Dzień Matki i kołysanki do snu.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
74
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Poradnik pacjenta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Poradni...
Dostępny
395 szt.

Nieleczone zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne może bardzo negatywnie wpływać na funkcjonowanie dziecka i zdolność rodziny do radzenia sobie z codziennością. Wywołuje lęk, bywa źródłem znacznego cierpienia i obniża jakość życia. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się to zaburzenie, na czym polega proponowana terapia i jak przebiegają poszczególne sesje. Pacjent i jego rodzice uczą się bardziej unormowanych wzorców wzajemnych interakcji i codziennego funkcjonowania. Otrzymują wskazówki, jak wykorzystywać rutynowe działania i przyzwyczajenia niemające związku z zaburzeniem, aby reakcja na terapię była jak najtrwalsza, a ryzyko nawrotu – jak najmniejsze. Poradnik służy do utrwalania i powtarzania informacji uzyskanych podczas spotkań z terapeutą. Zawiera wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań domowych, w tym formularze do notowania przebiegu ekspozycji z wykresami do śledzenia zmian poziomu lęku oraz formularze samoobserwacji do monitorowania obsesji i kompulsji. Poradnik stanowi uzupełnienie podręcznika poznawczo-behawioralnej terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 8–17 lat. Terapia poznawczo-behawioralna jest opartą na dowodach naukowych metodą leczenia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, nierzadko spotykanego w praktyce psychologów i psychiatrów dziecięcych. Dotychczas brakowało jednak w polskiej literaturze przedmiotu publikacji opisujących protokół terapeutyczny stosowany w leczeniu tego zaburzenia u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Niniejszy komplet, to jest podręcznik terapeuty i poradnik pacjenta, opracowany przez wybitnych znawców tematu, wypełnia tę lukę. Zawiera niezwykle cenne praktyczne wskazówki pomagające skutecznie przeprowadzić psychoedukację dziecka i jego rodziców oraz zaangażować ich w niełatwy proces leczenia.

34,90 zł
31,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,84 zł

2 osoby kupiły
75
Puzzle 100 elementów XXL. Monster Minecraft - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Monster Minecraft
Ravensburger, 100
Dostępny
18 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dostosowano do każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

50,48 zł
45,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,05 zł

2 osoby kupiły
76
Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk, wydanie 2
Dostępny
100 szt.

Wacuś ściskał dłoń Hansa Franka, gdy przez Tatry ruszali pierwsi kurierzy. Wacuś Krzeptowski chluby nazwisku nie przyniósł i skończył marnie, a jego kuzyn Józef „Ujek” Krzeptowski poświęcał życie, by hańbę z nazwiska zmazać. O pierwszym chętnie by zapomniano i pamiętano tylko o drugim. Witkiewicz, Chałubiński, Zaruski, Przerwa-Tetmajer i inni stworzyli wizję Tatr i Podhala jako pięknego zakątka zamieszkanego przez ludzi szlachetnych, swoiste plemię nieskażone cywilizacją. Niemieccy naukowcy również twierdzili, że podtatrzański lud jest nadzwyczajny, a wręcz że górale to w istocie Germanie rozpuszczeni w słowiańskim żywiole – Goralenvolk. Kenkarty z literą „G” przyjęło około 20 procent ludności Podhala. Ci, co je przyjęli, wierzyli w wielkie Niemcy albo obietnice lepszego traktowania, inni brali, bo brali wszyscy w wiosce. Niektórym góralska kenkarta nie przeszkadzała w działalności konspiracyjnej: ukrywali Żydów i tatrzańskich kurierów, sami nosili bibułę albo chodzili z meldunkami na słowacką stronę. Do dziś na Podhalu trudno o jednoznaczną opinię o ideologach i przywódcach Goralenvolku. Wstyd naznaczył jednak nazwiska wielkich rodów. Jest jak niechciany spadek, który mimo wszystko trzeba przyjąć. A przecież góral honorowy i dumny, wierny ojczyźnie i tatrzański rozbójnik, zdrajca i kolaborant to awers i rewers tej samej monety. Ale krzyżyk niespodziany to jednak nie to samo co hakenkreuz. Pozostaje tylko za Antonim Krohem powtórzyć: „wszystko to było cholernie nieproste”. I o tym jest ta książka.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
77
Metody i techniki pracy z osobami starszymi, z osobami z chorobami otępiennymi i ich rodzinami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody i techniki pracy z osobami starszymi, z osobami z chorobami otę...
Dostępny
19 szt.

„Metodyka Pracy Socjalnej” to uzupełnienie serii wydawniczej „Biblioteka Pracy Socjalnej”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Difin. Przedstawiana seria za punkt wyjścia w pracy socjalnej stawia sobie koncentrację na warsztacie metodycznym, którym powinna się posługiwać osoba profesjonalnie pomagająca ludziom. Publikacja zawiera wskazania metodyczne do pracy socjalnej z osobami starszymi, a także osobami doświadczającymi chorób otępiennych i ich rodzin. Wśród wybranych metod i technik przedstawiono: konferencję grupy rodzinnej, dialog motywujący, podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, kontrakt, projekt socjalny, analiza SWOT. Wybrane działania metodyczne nie są przypadkowe, ponieważ chodzi przede wszystkim o pokazanie, jak różne metody i techniki mogą być zastosowane w pracy z klientami pomocy społecznej i ich rodzinami w oparciu o ideę pomagania osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Książka adresowana jest do osób kształcących przyszłych przedstawicieli helping professions, tj. pracowników socjalnych, asystentów rodzin, pedagogów, psychologów, opiekunów osób starszych i z chorobami otępiennymi, a także przedstawicieli zawodów medycznych – pielęgniarki, fizjoterapeuci, lekarze. W szczególny sposób skierowana jest do członków rodzin seniorów i osób doświadczających chorób otępiennych.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

2 osoby kupiły
78
Grafomotoryka Małego Smyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grafomotoryka Małego Smyka
Dostępny
191 szt.

Aby dziecko ładnie pisało, musi przygotować do tego rączkę. I w tym pomoże mu nasza książeczka. Dzięki odpowiednim szlaczkom i rysowaniu po śladzie poćwiczy rękę w precyzyjnym kreśleniu różnych kształtów, a to przełoży się później na ładniejsze pisanie liter oraz cyfr. Podczas rysowania warto zwrócić uwagę na prawidłowe trzymanie kredki.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
79
Przeznaczenie, wolność, dusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeznaczenie, wolność, dusza
Dostępny
76 szt.

„Ja sam jestem pytaniem. Nie wiem, kim jestem. Co robić? Dokąd iść?”. Osho W książce Przeznaczenie, wolność, dusza Osho skupia naszą uwagę na fundamentalnych pytaniach związanych z życiem każdej jednostki – są to ponadczasowe, wciąż aktualne rozważania kluczowe dla osobistego rozwoju, jak również te odnoszące się do sensu naszej egzystencji. Osho koncentruje się na najbardziej frapujących kwestiach dotyczących ludzkiego wnętrza i jakości życia: Czy naprawdę istnieje coś takiego jak „dusza”? Co to jest „karma”? Czy nasze życie ma jakiś szczególny sens lub cel?

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

2 osoby kupiły
80
KlikTrix. Zestaw Deluxe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
KlikTrix. Zestaw Deluxe
Epee
Dostępny
3 szt.

KlikTrix to mnóstwo elementów, które można ze sobą łączyć, tworząc z nich widowiskowe aranżacje i wybuchowe sceny. To zabawa na zasadzie reakcji łańcuchowej / efektu domina. Produkt charakteryzuje dbałość o detale, jakość i precyzja wykonania. Twórz własne projekty! Rób zdjęcia, nagrywaj filmiki i udostępniaj! Szykuj się na wystrzałowe efekty! KlikTrix, ze względu na swoją specyfikę, świetnie sprawdza się w mediach społecznościowych. Zawartość opakowania: • 38 dwuczęściowych klikerów, • 5 piłek, • 1 wyrzutnia, • 40 gumek, • 1 przyrząd do nakładania gumek.

89,99 zł
62,09 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 27,90 zł

1 osoba kupiła
81
Schowek
Weterynaryjne PSB
Dostępny
150 szt.

Najczęstsze choroby Metody badania klinicznego Techniki opieki nad zwierzętami Najczęściej stosowane leki Wyniki badań laboratoryjnych Najczęstsze zabiegi chirurgiczne Techniki badań obrazowych Badanie osadu moczu Diagnostyka parazytologiczna Procedury stomatologiczne i dużo więcej ...

69,00 zł
1 osoba kupiła
82
Kult błogosławionej Doroty w Prusach krzyżackich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kult błogosławionej Doroty w Prusach krzyżackich
Dostępny
18 szt.

Błogosławiona Dorota ze wsi Mątowy Wielkie na Wielkich Żuławach Malborskich, żyła stosunkowo krótko, bo 47 lat, od roku 1347 do 1394, ale jak mało kto wpłynęła na życie religijne, społeczne i nawet polityczne Prus krzyżackich, w jakich przyszło jej żyć. Fascynowała ludzi swoich czasów, fascynuje i dziś. Była ludową świętą, ale pociągała też wielkich tego świata i obrosła w legendy, dzięki którym jej dawny kult nic nie stracił ze swej atrakcyjności.

39,90 zł
21,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 17,95 zł

1 osoba kupiła
83
Szlaczki dla smyka. Mądry Przedszkolak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki dla smyka. Mądry Przedszkolak
Dostępny
104 szt.

Zadania w tej książeczce pomogą przedszkolakom poćwiczyć rączkę i przygotują ją do późniejszego pisania liter. Bawiąc się, będą się uczyć.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
84
Chcę latać wysoko. Opowieść o ciekawości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
85
Słodkie psiaki. Naklejkowy album - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodkie psiaki. Naklejkowy album
Dostępny
74 szt.

Jeśli uwielbiasz pieski, to jest to książeczka dla ciebie. Znajdziesz w niej rysunki swoich ulubieńców, a każdą stronę możesz dodatkowo ozdobić naklejkami, by powstał piękny album.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
86
Ten dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten dzień
Dostępny
222 szt.

Sycylijskie życie Laury Biel zaczyna przypominać bajkę. Jest huczne wesele, mąż, który zrobi i odda dla niej wszystko, ciąża, prezenty i niewyobrażalny wprost luksus: służba, samochody, nadmorskie rezydencje. I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie to, że wokół kręcą się sami gangsterzy, w powietrzu wisi nieokreślona zbrodnia, ktoś stale próbuje ją porwać i zabić, a Olo, najlepsza przyjaciółka, ślepo podąża w jej ślady. Bycie żoną najniebezpieczniejszego mężczyzny na Sycylii ma swoje konsekwencje i Laura boleśnie się o tym przekona… Druga część bestsellera 365 dni to nie tylko przyjemne love story, które czyta się przed snem na dobranoc. To fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji: ucieczek, pogoni, zdrad, walk o honor, śmiertelnego niebezpieczeństwa. To książka o tym, jak łatwo się zakochać i równie łatwo zniszczyć sobie życie. Każdy rozdział zaskakuje, nic nie jest oczywiste – poza ostrym seksem i grą, w której nie ma ani złych, ani dobrych bohaterów. Jest za to wielka niewiadoma.

44,99 zł
24,99 zł

Rabat 44,5%
oszczędzasz 20,00 zł

1 osoba kupiła
87
Na wsi. Połącz kropki, znajdź różnicę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wsi. Połącz kropki, znajdź różnicę
Dostępny
102 szt.

Nasza książeczka to nie tylko kolorowanka, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja, by kolorując ulubieńców, poćwiczyć spostrzegawczość oraz precyzyjne rysowanie.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
88
What do you meme? Extra Paka 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What do you meme? Extra Paka 2
Epee
Dostępny
33 szt.

Idealna gra dla tych, którzy mają poczucie humoru i uwielbiają tworzyć własne memy! Zawartość opakowania: • 25 kart ze zdjęciami, • 90 kart z hasłami.

72,99 zł
64,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,76 zł

1 osoba kupiła
89
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Podręcznik terapeuty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Podręcz...
Dostępny
615 szt.

Przewodnik dla terapeutów prezentujący poznawczo-behawioralną terapię zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 8–17 lat. Autorzy, po przedstawieniu wyników badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo omawiają kolejne sesje terapeutyczne: ich cele, przebieg i stosowane techniki. Program terapeutyczny składa się z dwunastu sesji i obejmuje terapię ekspozycji i powstrzymania reakcji dziecka oraz prowadzoną równolegle terapię poznawczo-behawioralną całej rodziny. Interwencje są nastawione na aspekty środowiska rodzinnego kluczowe dla uzyskania pozytywnej i trwałej reakcji na leczenie. Głównym elementem programu terapeutycznego są praktyczne ćwiczenia wykonywane podczas sesji i w ramach zadań domowych. Podręcznik zawiera formularze wykorzystywane przez terapeutę oraz przez pacjenta i jego rodziców w trakcie terapii. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik pacjenta, który zawiera informacje teoretyczne na temat zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, a także wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań domowych, w tym formularze do notowania przebiegu ekspozycji z wykresami do śledzenia zmian poziomu lęku oraz formularze samoobserwacji do monitorowania obsesji i kompulsji. Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Podręcznik terapeuty to nieoceniona pomoc dla każdego psychoterapeuty, dla którego wartością jest prowadzenie terapii o skuteczności popartej danymi naukowymi. Jest to kolejny z serii protokołów terapii, które stanowiły podstawę badań nad skutecznością. Mogą, a nawet powinni odnieść się do niego z ufnością zarówno psychoterapeuci początkujący, jak i eksperci. Dla studentów i początkujących terapeutów zawarte w podręczniku informacje praktyczne są doskonałym wprowadzeniem do terapii poznawczo-behawioralnej, jak dotychczas najskuteczniejszej metody leczenia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego. Dla ekspertów podręcznik może stanowić źródło inspiracji, pozwalając zweryfikować stosowane podejście. Sposób, w jaki opisane są kolejne kroki postępowania, pozwala na wierne odtworzenie metody, co jest podstawą uzyskania pozytywnych efektów terapii, zbliżonych do skuteczności, jaką wykazali autorzy podręcznika i badań na nim opartych oraz na jaką wskazują metaanalizy badań. dr n. med. Agnieszka Popiel psychiatra, psychoterapeuta i superwizor PTTPB, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

49,90 zł
40,92 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
90
Księżniczki. Połącz kropki, znajdź różnicę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki. Połącz kropki, znajdź różnicę
Dostępny
103 szt.

Nasza książeczka to nie tylko kolorowanka, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja, by kolorując ulubione postaci, poćwiczyć spostrzegawczość oraz precyzyjne rysowanie.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
91
Duma i podejrzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duma i podejrzenie
Dostępny
3 szt.

Jest prawdą powszechnie znaną, że jeśli pan Bingley zostaje oskarżony o morderstwo, Lizzie Bennet i pan Darcy nie spoczną, póki nie znajdą prawdziwego winnego tej zbrodni. Czy wyniknie z tego coś więcej niż sojusz dwójki ambitnych rywali? Energiczna i inteligentna Lizzie Bennet, córka właściciela kancelarii Longbourn i Synowie, dowiaduje się o skandalicznym morderstwie w wyższych sferach. Postanawia nie przegapić okazji i udowodnić, że w świecie zdominowanym przez napuszonych mężczyzn, kobieta także może coś znaczyć. Decyduje więc, że rozwiąże tę sprawę i przywróci sprawiedliwość. Tyle że oskarżony o zbrodnię – pan Bingley – ma już prawnika: Fitzwilliama Darcy'ego, wyniosłego młodego spadkobiercę prestiżowej kancelarii Pemberley i Wspólnicy. Lizzie jest zdeterminowana rozwiązać sprawę morderstwa, zanim zrobi to Darcy. (A fakt, że Darcy jest upartym snobem, nie ma z tym oczywiście NIC wspólnego). Jednak niebezpieczny morderca wciąż jest na wolności, więc gdy sprawa się komplikuje, Lizzie i Darcy będą musieli zacząć współpracować, by nie stać się kolejnymi ofiarami. Feministyczna wersja klasycznej powieści Jane Austen nie tylko dla młodzieży, z kryminalną zagadką w stylu Agathy Christie i mnóstwem humoru.

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

1 osoba kupiła
92
Tworzenie najlepszych ofert. Produkty i usługi... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tworzenie najlepszych ofert. Produkty i usługi...
Dostępny
26 szt.

Pozornie skazany na sukces projekt często kończy się katastrofą. Powodów jest mnóstwo. Może to być błędne zdiagnozowanie oczekiwań klientów lub skoncentrowanie się bardziej na technologiach niż potrzebach przyszłych użytkowników. Nierzadko problemem okazuje się złe zarządzanie zespołem. Bywa i tak, że obiecujący projekt pochłania mnóstwo pieniędzy, czasu i energii, zanim w końcu staje się jasne, że oparto go na opiniach, a nie na faktach. Czy można jakoś uniknąć podobnych frustracji?Można, wystarczy zrozumieć i stosować wzorce tworzenia wartości - i właśnie o tym jest ta książka. Pokazano w niej, jak wykorzystać pozyskane informacje do opracowania propozycji, które bezpośrednio pomogą klientom w rozwiązaniu ich problemów. Przedstawiono techniki harmonizowania zespołu, służące poprawie komunikacji między jego członkami, a także jakości tworzonych wartości. Sporo miejsca poświęcono testowaniu koncepcji, co pozwala na równoczesne minimalizowanie ryzyka porażki i realizację nowatorskich zamierzeń. Te wszystkie trudne zadania stają się o wiele łatwiejsze, jeśli do ich wykonania stosuje się odpowiednie narzędzia. Również one zostały tu wyczerpująco opisane.Dzięki tej książce: zrozumiesz wzorce tworzenia wartości zaczniesz w pełni wykorzystywać doświadczenia i umiejętności ludzi z Twojego zespołu unikniesz marnowania zasobów na błędne koncepcje zaczniesz opracowywać, testować i dostarczać to, czego chcą klienci nauczysz się korzystać z odpowiednich narzędzi podczas opracowywania propozycji wartościPozwól klientom docenić to, co dla nich przygotujesz!

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

1 osoba kupiła
93
Elle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Elle
Dostępny
14 szt.

Finalistka najbardziej prestiżowej kanadyjskiej nagrody literackiej, Governor General’s Award for Fiction. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia XVI-wiecznej awanturniczki – porównywanej do Robinsona Crusoe i „Don Kichota o intuicji Sancho Pansy” – uwięzionej przez piętnaście lat na dzikiej Wyspie Demonów u wybrzeży broniącej się przed kolonizacją Kanady. Powieść rewiduje mit stworzenia Nowego Świata oraz na nowo odkrywa początki historii tego kraju – ile Kanada znaczyła dla wczesnych europejskich poszukiwaczy przygód, co ci Europejczycy znaczyli dla pierwotnych mieszkańców Kanady, ale przede wszystkim ukazuje porażkę tych dwóch światów w uznaniu siebie nawzajem jako ludzi. Gdy porzucona przez hiszpańskiego korsarza Marguerite de La Rocque de Roberval po piętnastu latach wróciła do Francji, jej historia stała się powszechnie znana. Kronika jej przygód została po raz pierwszy spisana przez królową Małgorzatę z Nawarry, a jej wersje zostały następnie opracowane przez innych pisarzy. Douglas Glover, ograniczając się do garstki najbardziej skąpych faktów, napisał najbardziej porywającą i najdziwniejszą historię ze wszystkich.

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

1 osoba kupiła
94
Józef Andrasz SJ. Kierownik duchowy świętej siostry Faustyny Kowalskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Andrasz SJ. Kierownik duchowy świętej siostry Faustyny Kowalskie...
Dostępny
32 szt.

Józef Andrasz SJ (1891–1963) wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, mając niespełna piętnaście lat. Przez kolejne dekady życia zakonnego i kapłańskiego swoje wszechstronne talenty konsekwentnie wykorzystywał – zgodnie z zamysłem św. Ignacego z Loyoli – na większą Bożą chwałę. Książka Stanisławy Bogdańskiej ukazuje go nie tylko jako zaangażowanego w popularyzację tematyki dotyczącej życia duchowego, kultu Serca Jezusowego i Apostolstwa Modlitwy, ale również jako człowieka prowadzącego głębokie życie duchowe oraz cenionego rekolekcjonistę, spowiednika i kierownika duchowego.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
95
Puzzle 500 elementów, koło. Paleta kolorów. Kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów, koło. Paleta kolorów. Kwiaty
Ravensburger, 500
Dostępny
11 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości.

54,23 zł
48,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,42 zł

1 osoba kupiła
96
Jak naprawić sprzęt elektroniczny, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak naprawić sprzęt elektroniczny, wydanie 2
Dostępny
28 szt.

Producenci kuszą w reklamach, by wymieniać swoje urządzenia na najnowsze modele. Tymczasem o wiele tańsze i rozsądniejsze będzie naprawienie sprzętu, gdy tylko zacznie szwankować. Samodzielna naprawa urządzeń jest świetną zabawą! Co więcej - może stać się interesującym hobby, które daje wymierne korzyści ekonomiczne i... środowiskowe. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi, zapewnić sobie odpowiednie miejsce i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Natomiast wiedzy, jak zabrać się do naprawy sprzętu elektronicznego, dostarczy właśnie ta książka!To drugie, poszerzone i uzupełnione wydanie przewodnika dla nieelektroników, którzy chcą nauczyć się naprawiać urządzenia elektroniczne. Dzięki lekturze zrozumiesz podstawy współczesnej elektroniki i nauczysz się trafnie diagnozować przyczyny usterek. Dowiesz się, jak rozwiązywać problemy występujące w najnowszych gadżetach i sprzęcie samochodowym, zagłębisz się w temat płaskich ekranów ciekłokrystalicznych oraz poznasz techniki i nawyki serwisowe dotyczące między innymi mikrofonów pojemnościowych, baterii litowych, zestawów słuchawkowych i pilotów. Dowiesz się, jak rozebrać urządzenie, uchwycić problem, wymienić właściwe elementy i poskładać obudowę. Na końcu znajdziesz porady i triki pomocne w radzeniu sobie z konkretnymi produktami, takimi jak odtwarzacze płyt optycznych, wzmacniacze i urządzenia do rejestrowania filmów na taśmie.W tej książce między innymi:przygotowanie warsztatu pracy oraz zapewnienie bezpieczeństwazasady działania elektroniki i przyczyny usterektypowe objawy problemówkorzystanie z przyrządów pomiarowych, ze schematów i z rysunkówrozbieranie urządzeń i analiza obwodówtechniki napraw i przywracania właściwych połączeńElektronika: romans na całe życie!

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

1 osoba kupiła
97
Jagna i ekowyzwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagna i ekowyzwania
Dostępny
66 szt.

Bądź eko, a zajdziesz daleko! Jestem Jagna i mam 10 lat. Moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają wszyscy w mieście. A! I mieszka z nami jeszcze dziadek Ferdek, który swoje już przeżył. W szkole jak to w szkole – zawsze coś się dzieje. Mój wychowawca pan Burza ciągle ma nowe pomysły i chce, żebyśmy się w nie angażowali. Dlatego zbieramy śmieci, szyjemy torby ze skrawków materiałów albo składamy ekozobowiązania. Aż sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie. Ostatnio do mojej klasy dołączył Tymek – chłopiec, o którym tata zapomniał. Chciałabym się z nim zaprzyjaźnić, szczególnie że nie mam rodzeństwa. Poznaj Jagnę – przebojową, otwartą i życzliwą dziewczynkę, której perypetie zachwycą nie tylko młodych czytelników. Jagna i ekowyzwania to zabawna i wciągająca książka, która porusza ważne tematy, a przy okazji pokazuje, jak można działać proekologicznie.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
98
Zabawa sylabami małego smyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa sylabami małego smyka
Dostępny
119 szt.

Nasza książeczka pomoże dzieciom poćwiczyć czytanie sylabami i pisanie. Wyrazy podzielone są na sylaby, a dodatkowo co druga sylaba wyróżniona jest kolorem. Ponadto przy pojedynczych literach zaznaczony jest kierunek pisania, by pokazać dzieciom, jak prawidłowo łączyć litery, a to jest niezbędne do sprawnego pisania.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
99
Po pierwsze bezpieczeństwo, czyli BHP na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po pierwsze bezpieczeństwo, czyli BHP na nowo
Dostępny
11 szt.

Rewolucyjne spojrzenie na kulturę bezpieczeństwa i higieny pracy.Jesteś pracodawcą, przełożonym, pracownikiem służby bhp? Ciąży na tobie odpowiedzialność za bezpieczeństwo podwładnych? Męczą cię sformalizowany język, skomplikowane akty prawne i brak zrozumienia?Jeśli tak - koniecznie przeczytaj tę książkę! Magdalena Kozłowska, kierownik działu bhp z wieloletnim doświadczeniem, proponuje rewolucyjne podejście do zagadnień istotnych dla każdego, kto poważnie podchodzi do kwestii ochrony życia i zdrowia w miejscu pracy. W jasny i skuteczny sposób wprowadza w świat bezpieczeństwa XXI wieku, podpowiada, jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie oraz podaje praktyczne rozwiązania, a przy okazji bezpardonowo rozprawia się z mitami dotyczącymi behapowców. Nie pozostawiajmy decyzji o przyszłości bezpieczeństwa przypadkowi i szczęściu - zmian nie da się uniknąć, ale warto zastanowić się, jak stawić im czoła!

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
100
Oberża na pustkowiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oberża na pustkowiu
Dostępny
1044 szt.

Jedna z najbardziej znanych powieści angielskiej mistrzyni suspensu, której twórczość weszła już na stałe do kanonu literatury światowej. Kolejna książka Daphne du Maurier wydana w ekskluzywnej „Serii butikowej” Albatrosa. Osnuta gęstą mgłą Kornwalia. Tajemnicza oberża pośrodku drogi donikąd. I młoda kobieta, która próbuje na nowo ułożyć sobie życie, ale wkracza do świata pełnego niebezpieczeństw… W życiu dwudziestotrzyletniej Mary Yellan zaszły przełomowe zmiany. Niedawno pochowała matkę, z którą była blisko związana, a następnie sprzedała podupadającą farmę z całym dobytkiem. Wszystkie rzeczy osobiste zmieściła w jednej walizce – i nic jej już w rodzinnych stronach nie trzyma. Pozbawiona zobowiązań, postanawia odwiedzić jedyną bliską osobę, jaka jeszcze została jej na świecie – ciotkę Patience, którą ostatnio widziała w dzieciństwie. Siostra matki, niegdyś serdeczna i pełna życia, mieszka na kornwalijskim odludziu w oberży Jamajka, którą prowadzi jej mąż, Joss Merlyn. Wybierając się w drogę, Mary jeszcze nie wie, że w omijanej przez miejscowych szerokim łukiem Jamajce nikt o zdrowych zmysłach nie wynajmuje pokoju na noc. Że mało kto wchodzi tam choćby na krótki posiłek i chwilę odpoczynku. Że właściciel oberży to budzący powszechny postrach brutal i alkoholik, który pastwi się nad zahukaną Patience i prowadzi szemrane interesy z tajemniczymi ludźmi, zjeżdżającymi do Jamajki pod osłoną nocy. I że odwiedziny u ukochanej ciotki wiążą się z niebezpieczeństwami, w obliczu których zgubienie drogi na osnutych wieczorną mgłą bagnach wydaje się drobnostką… Jedna z najbardziej tajemniczych powieści Daphne du Maurier, zekranizowana przez samego Alfreda Hitchcocka.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry