hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.03.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 15 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Córki stolicy (Jagna Rolska), na drugim Źródło wiecznej młodości (Peter Kelder). Kolejny produkt to Po tamtej stronie chmur (Tomasz Betcher) oraz Gdzie jest jajo wielkanocne? (Lars Maehle, Odd Henning Skyllingstad).
1
Córki stolicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córki stolicy
Dostępny
194 szt.

Warszawa, 1935. Jedno miasto, różne oblicza. Helena, córka antykwariusza, jest aktywistką społeczną. Jeśli serce jej tak dyktuje, nie waha się rzucić w wir demonstracji. Nie kryje swoich związków z żydowską częścią rodziny. Poldek marzy o świecie kinematografii, lecz jego despotyczny ojciec, rękawicznik z Solca, dokładnie zaplanował mu życie, a on sam nie ma nic do powiedzenia. Jak odmieni się jego los, gdy bez pamięci zakocha się w Helenie? Basia jest ubogą szwaczką z Czerniakowa. Życie jej nie rozpieszcza, praca w pracowni rękawiczniczej z trudem pozwala utrzymać się na powierzchni. Janek, młodszy brat Poldka, żyje w nieustającym poczuciu krzywdy. Ojciec go nie dostrzega, skupiając się wyłącznie na pierworodnym synu. Dokąd doprowadzi Janka znajomość z Basią? I wreszcie – jaki wpływ na życie czworga młodych ludzi będzie miał Konrad Werner, popularny aktor? Zanurzcie się w zaułki przedwojennej Warszawy, posłuchajcie stukotu końskich kopyt po bruku – przenieście się do barwnego, wielokulturowego miasta, którego już nie ma. Jagna Rolska – autorka i współautorka powieści fantastycznych i obyczajowych, w tym bestsellerowego Kaprysu milionera, wyróżnionego tytułem Książki roku 2020 w plebiscycie portalu Granice.pl, oraz SeeIT, nominowanego do nagrody polskiego fandomu im. Janusza A. Zajdla, a także w konkursie „Lubimy czytać” na Książkę roku 2019 w kategorii Science Fiction. Debiutowała w 2011 roku na łamach miesięcznika „Science fiction, fantasy i horror”. Zastępczyni redaktora naczelnego internetowego magazynu literackiego „Fahrenheit”.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

22 osoby kupiły
2
Źródło wiecznej młodości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródło wiecznej młodości
Dostępny
201 szt.

Źródło wiecznej młodości.Pięć tybetańskich rytuałów przywracających zdrowie i witalność.Alfabet długowieczności.

26,00 zł
15,99 zł

Rabat 38,5%
oszczędzasz 10,01 zł

17 osób kupiło
3
Po tamtej stronie chmur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po tamtej stronie chmur
Dostępny
35 szt.

Historia braci-lotników, których los rzuca w wir wojny i to po dwóch przeciwnych stronach, oraz sióstr (wnuczek jednego z nich), które mierzą się z wyzwaniami współczesnego świata. W tę współczesną wpleciony jest romans. Saga, która przywiąże czytelników do bohaterów, zarówno tych historycznych, jak i współczesnych, która pokaże zarówno koszmar wojny, jak i wolę przetrwania oraz wyzwania, z jakimi mierzymy się współcześnie. Wydarzenia opisane poruszą czytelników emocjonalnie. Przez długi czas nie można się domyślić, który z braci jest dziadkiem Magdy i Wiktorii oraz jak potoczyła się ich historia, a także złamać kilka stereotypów, szczególnie w obszarze wojny.

42,99 zł
37,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,59 zł

16 osób kupiło
4
Gdzie jest jajo wielkanocne? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest jajo wielkanocne?
Dostępny
9 szt.

Dziś w przedszkolu Wronie Gniazdo żółty dzień. Ale zanim impreza się zacznie, dzieci muszą znaleźć jajko wielkanocne, które Elin i Sven Ingvar ukryli wyjątkowo sprytnie. To będą trudne poszukiwania dla Leona i Livii, detektywów z Wroniego Gniazda. Rymowane zagadki i masa sztuczek czasami dorośli potrafią być tak zmyślni jak dzieci. No, prawie.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

13 osób kupiło
5
Armia Nowego Wzoru. Styczeń 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia Nowego Wzoru. Styczeń 2022
Dostępny
260 szt.

Długo oczekiwany raport przygotowany przez think tank geopolityczny Strategy&Future Koniunktura geostrategiczna zmienia się wyraźnie na niekorzyść Polski. Rosja wzmocniła się w wyniku reformy sił zbrojnych i wraca do europejskiej polityki, a Europie Środkowo-Wschodniej chciałaby dyktować warunki. Nawet jeśli w dającej się przewidzieć przyszłości nie wybuchnie wojna na naszych granicach, będzie rosło znaczenie sił zbrojnych jako narzędzia polityki państwowej. Strategy&Future ponad rok temu, nie czekając na przebudzenie opinii publicznej i elity strategicznej, rozpoczęło prace nad Armią Nowego Wzoru. To nowa formuła sił zbrojnych, diametralnie wzmacniająca ich skuteczność. Bez wsparcia społecznego, dyskusji na temat głębokości i zakresu reform żadne zmiany się nie powiodą. Albo zmodernizujemy nasze siły zbrojne wspólnym wysiłkiem całego społeczeństwa, albo ich nie zreformujemy w ogóle. Autorzy traktują Raport jako głos w dyskusji, która rozpoczyna się w Polsce. Wszystkie prace nad raportem zostały sfinansowane z wpłat darczyńców, którym zespół Strategy&Future bardzo dziękuje. • Wojna nowej generacji: pokonać Rosję, czyli jak być podmiotem, a nie przedmiotem polityki międzynarodowej. • Realny potencjał NATO w perspektywie wojny z Rosją a sytuacja Polski, czy Stany Zjednoczone są przygotowane, aby bronić Europy? • Przebieg ćwiczeń wojskowych prowadzonych przez Rosję od 1999 roku, zaawansowanie techniczne rosyjskiego arsenału niestrategicznej broni jądrowej. • Wnioski z symulacji, gier seminaryjnych i wojennych.

89,90 zł
32,36 zł

Rabat 64,0%
oszczędzasz 57,54 zł

12 osób kupiło
6
Disney classic. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney classic. Maluj wodą
Dostępny
18 szt.

Malowanki wodne to idealna propozycja dla najmłodszych artystów. Zabarwione strony maluch pociąga pędzelkiem zamoczonym w wodzie i otrzymuje piękne, barwne ilustracje. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Dodatkowym atutem są znani bohaterowie z filmów Disneya. Malowanki wodne – kreatywna zabawa dla najmłodszych!

15,00 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,01 zł

12 osób kupiło
7
Scholomance. Tom 2. Ostatni absolwent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scholomance. Tom 2. Ostatni absolwent
Dostępny
83 szt.

Nowa powieść autorki bestsellerowego cyklu „Temeraire” Drugi tom cyklu „Scholomance”. Szkoła dla wybrańców obdarzonych magicznymi zdolnościami, gdzie porażka oznacza... śmierć! Scholomance, szkoła dla magów, przez dziesiątki lat robiła, co mogła, żeby uśmiercić wszystkich uczniów. Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach sytuacja jednak radykalnie się zmienia. Wygląda na to, że szkoła uwzięła się tylko na El, właśnie teraz, kiedy dotrwała ona do ostatniej klasy, a do tego zdobyła wreszcie grupkę sprzymierzeńców. Nawet jeśli El odeprze niekończące się ataki złowrogów nasyłanych na nię przez Scholomance w przerwach między nawałem uciążliwych zajęć, to wciąż nie ma pojęcia, jak wraz z sojuszniczkami zdoła ujść z życiem z auli po zakończeniu roku. Może powinna zaakceptować mroczną przepowiednię i zostać czarownicą siejącą śmierć i zniszczenie? Mimo licznych problemów El nie zamierza się poddać – ani złowrogom, ani przeznaczeniu, a zwłaszcza Scholomance. Nawet jeśli będzie musiała przy tym zginąć… O Mrocznej wiedzy, pierwszym tomie cyklu „Scholomance”: Wygadana adeptka magii, która nie uznaje sztywno ustalonych norm, i szkoła, w której nie poradziłby sobie Harry Potter. Jestem oczarowana! Z niecierpliwością czekam na tom drugi. - Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka m.in. cyklu „Kwiat Paproci” Witajcie w Scholomance, najniebezpieczniejszej szkole w historii magii. Tutaj na nieostrożnych uczniów śmiertelne zagrożenie czyha za każdym rogiem. Mroczna wiedza to wciągająca opowieść o odwadze, poświęceniu oraz poszukiwaniu akceptacji i zrozumienia wśród rówieśników. - Paulina Hendel, autorka m.in. cyklu „Żniwiarz”.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

10 osób kupiło
8
Czarna walizka. Dalej niż daleko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna walizka. Dalej niż daleko
Dostępny
216 szt.

Kiedy przemija świat, w którym każdy dzień był jak kadr awanturniczego filmu, pozostaje jedynie tęsknota. Mikołaj z Eweliną Radliczówną rozpoczynają nowe życie w Krakowie, dokąd zabierają także Marię. Umieszczona w luksusowym zakładzie dla obłąkanych, po kilku latach umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Nic nie będzie już takie samo, choć Mikołaj nareszcie może poślubić kobietę swojego życia. Mija rok po roku… Nad Europą gromadzą się czarne chmury, nadciąga wojna. Chaja, opiekuńczy duch rodziny Brodskich, wysyła Konstantego i Zinaidę do Rumunii, a sama, już jako Hannah Goldberg, wyrusza do Nowego Jorku. Ewelina z Mikołajem i pasierbicą mają wkrótce do niej dołączyć. Niestety, los postanawia inaczej… Katarzyna Ryrych, rocznik 1959, autorka m.in. Tercetu prowincjonalnego, Wdowiego Wzgórza, Życia motyli i powieści o zagadkowym tytule Zginęła mi sosna. Ma również na swoim koncie kilkanaście książek dla młodszego i nastoletniego czytelnika, za które zdobyła wiele prestiżowych nagród. Szuka tematów niekonwencjonalnych, niezgranych fabuł, zaskakujących narracji – jak życie. Wielu bohaterów jej książek to ludzie, których napotkała na swojej drodze.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

10 osób kupiło
9
Nora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nora
Dostępny
189 szt.

Dziewiąty tom sagi o Lipowie. Berenika jest zbuntowana i lubi chadzać własnymi ścieżkami. Po raz kolejny znika z domu. Jednak tym razem wszystko wydaje się być nie tak jak zazwyczaj. Co gorsza w sprawę zaangażowany jest ojciec jednego z policjantów. Tymczasem w odległym o kilkadziesiąt kilometrów szpitalu psychiatrycznym zostaje zabita pacjentka. Na kilka godzin przed śmiercią wysyła enigmatyczną wiadomość z prośbą o pomoc. Czyżby wiedziała, że ktoś targnie się na jej życie? Jaki ma z tym wszystkim związek brutalnie okaleczone ciało odnalezione obok niedziałającej już dawno karuzeli? Co kryje studnia w zagajniku wśród pól? Czy aspirant Daniel Podgórski uporządkuje wreszcie swoje życie prywatne i zdoła powstrzymać mordercę, zanim zginie ktoś jeszcze? Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

9 osób kupiło
10
Ćwiczenia na pokonanie lęku. Książeczka dla nieustraszonych wojowników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia na pokonanie lęku. Książeczka dla nieustraszonych wojowników
Dostępny
131 szt.

Lęki i zmartwienia mogą przybierać najróżniejszą postać, a my ulegamy im w najmniej spodziewanej chwili. Ciążą nad naszymi głowami niczym groźne chmury, komplikują nam życie i psują zabawę. Ćwiczenia na pokonanie lęku to książeczka, która nauczy cię, jak radzić sobie z obawami i zmartwieniami. Znajdziesz tutaj wyjaśnienie, czym są lęki, a także poznasz twórcze sposoby ich pokonywania. Dowiesz się też, jak: • zrobić sobie zdjęcie emocjonalnym aparatem fotograficznym, • prowadzić dzienniczek, by obserwować wpływ codziennych zajęć na twój nastrój, • stworzyć listę czynności, które pomogą ci pokonać lęki i zachować uśmiech. Drodzy dorośli! Informacje podane w tej książce zostały zweryfikowane przez certyfikowanego psychoterapeutę. Wyjaśniono również znaczenie prezentowanych tutaj ćwiczeń.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

9 osób kupiło
11
Miasto ślepców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto ślepców
Dostępny
57 szt.

Wstrząsające studium kondycji ludzkiej. Bestsellerowa powieść zekranizowana przez Fernanda Meirellesa z Julianne Moore, Markiem Ruffalo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych zwykłymi, codziennymi sprawami, nie oszczędzając nikogo – starców, dzieci, kobiet, mężczyzn, osób prawych i z prawością mających niewiele wspólnego, słabych i silnych. Władze w pośpiechu zamykają pierwszą grupę w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi...

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

7 osób kupiło
12
Porzucenie kota. Wspomnienie o ojcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porzucenie kota. Wspomnienie o ojcu
Dostępny
1218 szt.

Nowa książka japońskiego mistrza Porzucenie kota to wspomnienie Murakamiego o ojcu, uważane przez niektórych krytyków za jeden z najważniejszych tekstów pisarza opublikowanych w ostatnich latach i stanowiący klucz do zrozumienia wielu jego utworów. Ojcowie są u Murakamiego często nieobecni, co jest prawdopodobnie odzwierciedleniem skomplikowanych stosunków pisarza z własnym ojcem. Z tego niewielkich rozmiarów tekstu dowiadujemy się o dzieciństwie i dorastaniu pisarza w niewielkim mieście niedaleko Kobe, jako jedynaka kochającego książki i koty. Przede wszystkim jednak esej wyjaśnia, dlaczego w tak wielu utworach japońskiego pisarza pojawiają się sceny związane z drugą wojną światową oraz z okresem bezpośrednio ją poprzedzającym. Okazuje się, że przeżycia wojenne ojca, którymi podzielił się z małym synem, zostały niejako złożone na barki chłopca, który przez całe życie dźwiga ten ciężar. Murakami rozważa znaczenie historii i dowodzi, że każdy z nas jest odpowiedzialny za czyny popełnione w imieniu społeczeństwa czy narodu, do którego należymy, bez względu na to, czy się z nimi zgadzamy, czy nie.

40,00 zł
29,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

8 osób kupiło
13
Serce Jezusa mówi do twojego serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce Jezusa mówi do twojego serca
Dostępny
35 szt.

Zanurz się w Bożej miłości Twoje Serce jest moją ziemią obiecaną, do której zdążam. (fragment) Książka Serce Jezusa mówi do twojego serca to rozważania na każdy dzień roku, które pomogą nam odnaleźć drogę do Serca Jezusa. Bliska więź z Chrystusem ma moc przemiany życia, a codzienne spotkania z Nim napełniają pociechą i pozwalają odzyskać pokój. Zbawiciel pragnie dzielić z nami wszystkie nasze troski. Mówi, że jesteśmy kochani miłością żarliwą, która nie stawia warunków. Miłością, na której zawsze można polegać. Usłysz w swoim sercu głos Boga – niewyczerpane źródło pokoju i nadziei. Książka zawiera fragmenty Pisma Świętego oraz krótkie medytacje na każdy dzień. Bożena Maria Hanusiak – pustelnica Archidiecezji Krakowskiej, autorka książek: Bóg Ojciec mówi do ciebie, Maryja mówi do ciebie, Modlitewnik do św. Józefa oraz Różaniec z orędziami Maryi.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7 osób kupiło
14
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika
Dostępny
60 szt.

Dalszy ciąg historii o rodzinnej klątwie, aptece „Pod Złotym Moździerzem” i kobietach, które w trudnych czasach potrafiły odczarować los. Jest rok 1938. Nad Europą zawisły czarne chmury. Matylda nadal próbuje odnaleźć zaginioną przyjaciółkę. Wszystkie tropy prowadzą do ogarniętego nazistowskim szaleństwem Berlina. W tym samym czasie młoda kobieta odkrywa, kto naprawdę jest miłością jej życia. Ukoronowaniem tego uczucia staje się córeczka Weronika. Niestety, rodzinna klątwa znów daje o sobie znać. Kilka miesięcy po narodzinach dziecka wybucha wojna, Matylda musi się rozstać się ze świeżo poślubionym mężem i całą swoją miłość i energię poświęcić córeczce. Jak się wkrótce okaże, mała Weronika nie będzie jedynym dzieckiem, które znajdzie miłość i opiekę w domu przy Grodzkiej. Czy bohaterkom powieści uda się ostatecznie przezwyciężyć rodzinną klątwę? Odpowiedzi trzeba szukać w powojennym Paryżu. Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ. Autorka powieści: Jestem blisko, Wypadek na ulicy Starowiślnej, Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku, za powieść o tematyce wykluczenia) i Dagerotyp. Tajemnica Chopina.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

6 osób kupiło
15
Imperium Galaktyczne. Tom 1. Gwiazdy jak pył - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium Galaktyczne. Tom 1. Gwiazdy jak pył
Dostępny
124 szt.

Pierwsza część cyklu „Imperium Galaktyczne” Biron Farrill, naiwny student Uniwersytetu Ziemskiego, trafia w sam środek kosmicznej intrygi. Jego ojciec, powszechnie szanowany rządca Widemos z planety Nefelos, zostaje uwięziony i zamordowany, a nieznany sprawca podkłada bombę radiacyjną w pokoju Birona w akademiku. Czy te dwa wydarzenia się ze sobą wiążą? Dlaczego rządca musiał zginąć? Zrozpaczony i zdeterminowany Biron postanawia wszystko wyjaśnić. Opuszcza Ziemię i podróżuje w daleki kosmos, gdzie wpada w sieć szpiegowskich spisków i gdzie będzie musiał stawić czoło despotom z planety Tyrann. Stawką gry bowiem nie jest tylko życie Birona, ale wolność całej Galaktyki.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

6 osób kupiło
16
Walt Disney. Potęga marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walt Disney. Potęga marzeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Gdy powstawała Myszka Miki, niektórzy twierdzili że jest kopią Walta Disneya. Sam Disney często tłumaczył, że "MiŹki jest sympatycznym facetem, który nigdy nikogo nie skrzywdził, który popada w niezawinione przez siebie kłopoty, ale zawsze dzielnie udaje mu się pokonać przeciwności losu". Zarówno Walt, jak i Miki mieli awanturnicze usposobienie, łąŹczyło ich poczucie sprawiedliwości, cechowała prostolinijność i chłoŹpięce pragnienie współzawodnictwa. Obaj byli też bezwzględnymi wyznawcami powszechnej idei Horatia Algera - drogi "od pucybuta do milionera", gdzie ubodzy chłopcy, spełniają swoje "amerykańskie marzenie" dzięki ciężkiej pracy, odwadze i determinacji. Bob Thomas - znany biograf gwiazd i autor wielu książek poświęconych wszechwładcom Hollywoodu, takim Jack Warner, David O. Selznick czy Darryl F. Zanuck, jako jedyny z biografów , który zmierzył się z historią twórcy Disneylandu, miał dostęp do prywatnych zbiorów rodziny Disneyów. Dzięki temu "Potęga marzeń" nie jest tylko opowieścią opisującą mechanizmy niezwykłej kariery artysty i przedsiębiorcy, a przede wszystkim opowieścią o człowieku, który dzięki swojej niezłomności i konsekwencji, doszedł na szczyty potęgi w amerykańskiej fabryce snów . Trudności, jakie stawiało przed nim życie, wyzwalały w nim energię i nowe pomysły. Lubił wyzwania i łatwo się nie poddawał. O prawa do ekranizacji Mary Poppins, Disney toczył prawdziwe boje z jej autorką, Pamelą L. Travers prawie dwadzieścia lat! Film okazał się niebywałym sukcesem komercyjnym i artystycznym, uhonorowanym przyznaniem 5 Oscarów. W końcu Walt obiecał swojej córce Diane, że zrealizuje ekranizację tej powieści i jak zwykle dopiął swego.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

7 osób kupiło
17
Książka tylko dla mężczyzn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka tylko dla mężczyzn
Dostępny
120 szt.

Prawdziwy mężczyzna to gatunek zagrożony wyginięciem. Tak książka to wołanie o ratunek dla panów. Współcześni mężczyźni coraz mniej odpowiadają wizerunkowi kulturowemu, który każe im być ostoją kobiety, symbolem bezpieczeństwa i walki o przetrwanie. Panowie bywają dziś często słabi, zmęczeni, przepracowani, z obniżonymi potrzebami seksualnymi. Coraz trudniej doszukać się w nich cech, które odróżniają samca od samicy. Świat zaczynają również zaludniać metroseksualni osobnicy, będący w zasadzie mężczyznami, jednak znacznie bardziej przypominający pozbawione płci istoty. Doktor Ewa Kempisty – Jeznach traktuje to zjawisko bardzo poważnie, dowodząc, że winę za ten stan rzeczy ponosi obniżanie się poziomu testosteronu, będące skutkiem niekorzystnego wpływu środowiska oraz fatalnego stylu życia większości współczesnych mężczyzn. Testosteron zanika, atakowany przez żeńskie hormony – estrogeny, zawarte nie tylko w naszym pożywieniu, ale i wodzie pitnej. Jego poziom obniża się wskutek długotrwałych stresów, do których znoszenia męski organizm nie jest przystosowany, siedzącego trybu życia, a wreszcie faktu, że problem najczęściej pozostaje nieodkryty, ponieważ mężczyźni wcale niechętnie zasięgają porady lekarskiej. Skutki są zgubne, nie tylko dla zdrowia samych mężczyzn, którzy – pozbawieni odpowiedniej ilości testosteronu – popadają w depresję, tyją, czy nabawiają się różnego rodzaju schorzeń. To również problem dla kobiet, dla których znalezienie prawdziwego mężczyzny staje się z roku na rok coraz większym wyzwaniem. W swojej książce doktor Ewa Kempisty – Jeznach woła o ratunek dla zagrożonych wyginięciem mężczyzn, pokazując, co mogą zrobić sami, i w jaki sposób mogą im pomóc ich życiowe partnerki. Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach – jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepszych klinikach endokrynologii w Katowicach i w Warszawie. Następnie, przez 32 lata prowadziła we Frankfurcie nad Menem własną, prywatną Klinikę Medycyny Męskiej. Jest założycielką Poradni Medycyny Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej „Achilles”, a także współorganizatorką Międzynarodowego Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Szwecji. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kongresach i konferencjach dotyczących medycyny męskiej. Jest członkinią Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn, Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Ogólnej oraz Międzynarodowego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
18
Testosteron. Klucz do męskości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testosteron. Klucz do męskości
Dostępny
37 szt.

Mężczyznami rządzi testosteron. To od niego zależą zachowanie, styl życia, zdrowie, a nawet wierność lub jej brak w związku. I oczywiście ochota na seks. Problem niedoboru testosteronu z roku na rok dotyczy coraz młodszych panów. W swoim gabinecie autorka każdego dnia spotyka ludzi koło trzydziestki, z problemami wywołanymi niskim poziomem hormonu – malejącą potencją, stanami depresyjnymi. Ludzi zmęczonych wspinaczką po szczeblach kariery czy zmaganiami we własnych firmach – bez napędu i ochoty do życia. Większość z nich zżera stres i wygórowana ambicja, aspiracje rodziców czy partnerek. To wszystko odciska piętno na męskości, pozbawiając panów ich najważniejszego paliwa - testosteronu. Ba, potrafią sobie nawet zaszkodzić, żyjąc, wydawałoby się, zdrowo! Na przykład uprawieniem sportu. Bo testosteron niektórych dyscyplin, choćby popularnego biegania, zwyczajnie nie lubi. Okazuje się, że gwałtowny spadek tego hormonu jest odnotowywany w całej męskiej populacji, skutkiem tego jest zanik plemników. Czy to oznacza wizję świata, w którym kobiety obywają się bez mężczyzn? Czy scenariusz kultowej „Seksmisji” stanie się rzeczywistością? Gatunkowi "mężczyźni" pozostało naprawdę niewiele czasu… Ewa Kempisty-Jeznach, doktor nauk medycznych i certyfikowany lekarz medycyny męskiej, obrazowo tłumaczy, jak funkcjonują faceci, i pomaga zrozumieć przyczyny konkretnych zachowań i reakcji. Tę książkę powinien znać każdy mężczyzna i przeczytać każda kobieta. Dzięki temu w wielu związkach pojawi się znacznie więcej empatii i miłości.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
19
Die Marchen von Gebruder Grimm / Baśnie braci Grimm (poziom A2/B1) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

4 osoby kupiły
20
Wszystkie łapy na pokład! Przyjaciele z bajki. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie łapy na pokład! Przyjaciele z bajki. Psi Patrol
Dostępny
92 szt.

Seria kolorowych książek w nietypowych kształtach. W roli głównej uwielbiani przez dzieci bohaterowie bajek, którzy zachęcają małych czytelników do wspólnej zabawy, rozwiązywania łamigłówek, labiryntów, zagadek oraz do kolorowania. W środku także dwa arkusze naklejek.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

4 osoby kupiły
21
Święci na każdy dzień. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Prawdziwe historie o wierze i odwadze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci na każdy dzień. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Prawdziwe h...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Poznaj historie świętych, którzy zmienili świat! Józef z Kupertynu nazywany jest latającym świętym. Święty Dominik podróżował pieszo po Europie i zakładał domy zakonne, a święty Jan Bosko był akrobatą i iluzjonistą! Wyrusz w drogę i poznaj niesamowite historie z życia świętych! Święci na każdy dzień to fascynujące opowieści o ponad trzystu świętych, które wraz ze swoim dzieckiem możesz czytać przez cały rok! To inspirująca podróż śladami niezwykłych ludzi, którzy całym swoim życiem służyli Bogu i bliźnim. Z książką Meredith Hinds opatrzoną ilustracjami Isabel Muñoz możecie wspólnie odkrywać bogactwo wiary i Kościoła. W książce znajdziesz: • fragmenty Pisma Świętego oraz modlitwy, • pięknie zilustrowane historie świętych na każdy dzień roku, • inspirujące fakty z życia świętych Kościoła.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

4 osoby kupiły
22
Jestem tym, który rozszyfrował Enigmę. Nieznana historia Mariana Rejewskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem tym, który rozszyfrował Enigmę. Nieznana historia Mariana Rejew...
Dostępny
27 szt.

Historia Enigmy jest przedmiotem zainteresowania wielu badaczy i autorów w skali międzynarodowej. Do tej pory ich uwaga koncentrowała się na zagadnieniach technicznych funkcjonowania Enigmy, losach ośrodka w Bletchley Park albo (nieszczęśliwej) historii osobistej Alana Turinga. Wyjątkowość prezentowanej publikacji polega na przedstawieniu całkowicie nieobecnego wątku, który jeszcze nigdy nie został szerzej omówiony zarówno w literaturze międzynarodowej, jak również polskiej, tj. historii Mariana Rejewskiego. Ta książka jest właśnie o nim: jego dzieciństwie, dorastaniu, największym osiągnięciu fundującym podstawy informatyki, a także trudnych losach powojennych, kiedy zdecydował się wrócić do rządzonej przez komunistów Polski, skrzętnie ukrywając wiedzę o swoich osiągnięciach. Rejewski nie miał wątpliwości, że zarówno on, jak i jego najbliżsi od pierwszych miesięcy pobytu w rodzinnej Bydgoszczy byli obserwowani przez Służbę Bezpieczeństwa. Pochopna wypowiedź, zbytnia otwartość w korespondencji ze znajomymi, niepochlebny komentarz na temat rzeczywistości politycznej w kraju mógł skończyć się utratą pracy i represjami. Kolejne dekady życia w niepokoju i niedostatku doprowadziły Rejewskiego do stoczenia ostatniego i równie ważnego boju – walki o prawdę historyczną o Enigmie. Publikowane na Zachodzie książki o tajemnicach drugiej wojny światowej, w tym najważniejsza – Ultra Secret Fredericka Winterbothama, deprecjonowały znaczenie Polaków. Rozszyfrowanie Enigmy miało być efektem kradzieży maszyny przez polskiego mechanika zatrudnionego w niemieckiej firmie w Berlinie. Od połowy lat 70. Marian Rejewski dzięki dużej aktywności medialnej dołożył wszelkich starań, aby opowiedzieć prawdę historyczną. To opowieść o człowieku, który dokonał rewolucji w kryptologii, o rywalizacji człowieka z maszyną, o wielkiej historii przetaczającej się przez życie jednostki, a także o życiu Mariana Rejewskiego, którego historia cały czas czeka na przedstawienie opinii publicznej.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

5 osób kupiło
23
Fru Blu. Maszyna do robienia baniek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fru Blu. Maszyna do robienia baniek
TM Toys
Dostępny
10 szt.

Maszyna do robienia baniek jest w stanie wyprodukować wiele kolorowych baniek naraz! Pora na wspaniałą zabawę! W zestawie: płyn do robienia baniek Fru Blu 0.5 l.

65,22 zł
58,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,52 zł

4 osoby kupiły
24
AniMagic - Waggles Dog (closed box) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AniMagic - Waggles Dog (closed box)
Goliath, AniMagic
Dostępny
66 szt.

129,90 zł
115,61 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 14,29 zł

4 osoby kupiły
25
Przeprowadź kulkę przez labirynt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeprowadź kulkę przez labirynt
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Kostka do gry: - Kostka posiada wymiary 8x8x8 - Trzeba obracać kostkę by przejść skomplikowane labirynty - Produkt nie wymaga użycia baterii - Kostka przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia

9,99 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
26
Odsiecz. Powieść historyczna z czasów piastowskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odsiecz. Powieść historyczna z czasów piastowskich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Porywająca powieść historyczna z czasów piastowskich Trwająca od wielu lat wojna między Bolesławem Chrobrym a cesarzem Henrykiem II kończy się zwycięstwem Polski. Podpisany w Budziszynie traktat ma być gwarancją upragnionego pokoju, ale dla drużyny wiernych przyjaciół wcale nie oznacza to końca przygód. Gromosław, Czambor, Bernard i Randulf ponownie otrzymują rozkazy od Bolesława Chrobrego. Kraj Obodrytów ugina się pod ciężarem wojny domowej i reakcji pogańskiej, a tracący poparcie książę Mścisław potrzebuje pomocy. Nieustraszona kompania natychmiast wyrusza z odsieczą. Czy i tym razem przyjaciele wypełnią należycie swoją misję? Jakie straty będą musieli ponieść? Jaka przyszłość czeka ich samych? Pełna przygód i barwnych opisów powieść pozwala nam przenieść się w odległe czasy panowania Chrobrego i podążać razem z bohaterami przez krainy Połabia, poznając niełatwą historię tego regionu.

42,99 zł
31,38 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

4 osoby kupiły
27
Biblia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci
Dostępny
78 szt.

Biblia dla dzieci – elegancko wydana książka w przystępny sposób przybliża najważniejsze tematy ze Starego i Nowego Testamentu. Ciekawie, prosto i mądrze napisane historie dostarczają dzieciom podstawowej wiedzy z kanonu chrześcijaństwa. Tekst dopełniają oryginalne, artystyczne ilustracje, które działają na wyobraźnię i zapadają w pamięć dzieci.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
28
Gra Akrobaci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Akrobaci
Icom
Dostępny
9 szt.

GRA AKROBACI

17,60 zł
16,99 zł

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,61 zł

3 osoby kupiły
29
Kościół wobec totalitaryzmów 1917-1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół wobec totalitaryzmów 1917-1989
Dostępny
61 szt.

Totalitaryzm był bez wątpienia hańbą XX wieku, nie tylko w wymiarze europejskim, lecz także globalnym. Waga problemu nakazuje jednak nie poprzestawać na tym prostym stwierdzeniu, ale szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego doświadczenie totalitaryzmu dotknęło tak wiele społeczeństw w minionym stuleciu. Naturalne wydaje się przy tym poruszenie kwestii relacji, jaka istnieje między totalitaryzmem a sferą religijną, zwłaszcza o relację między totalitaryzmem a chrześcijaństwem. Czy wyznawanie chrześcijaństwa w ogóle, a przynależność do Kościoła katolickiego w szczególności, miały wpływ na to, jak zachowywali się poszczególni ludzie, jak i całe społeczności, skonfrontowani z totalitarnym złem? I czy polskie doświadczenie związku między antytotalitarnym oporem a religijnością jest regułą w skali – patrząc chronologicznie – całego XX wieku, a – geograficznie rzecz ujmując – całej Europy oraz świata, czy może jedynie wyjątkiem wynikającym ze specyfiki kultury polskiej? Paweł Skibiński rysując szeroką panoramę historycznych wydarzeń poszukuje odpowiedzi na powyższe, wciąż budzące ogromne kontrowersje, pytania.

48,30 zł
34,29 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,01 zł

3 osoby kupiły
30
Kubuś i przyjaciele. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i przyjaciele. Maluj wodą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Malowanki wodne to idealna propozycja dla najmłodszych artystów. Zabarwione strony maluch pociąga pędzelkiem zamoczonym w wodzie i otrzymuje piękne, barwne ilustracje. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Dodatkowym atutem są znani bohaterowie z filmów Disneya. Malowanki wodne – kreatywna zabawa dla najmłodszych!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
31
Teorie spiskowe. Zbiór najsłynniejszych zagadek w dziejach i największych mistyfikacji ostatnich lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teorie spiskowe. Zbiór najsłynniejszych zagadek w dziejach i największ...
Dostępny
213 szt.

Przygotuj się na potężną dawkę najbardziej szokujących teorii spiskowych z całego świata. Przekonaj się dlaczego coraz więcej ludzi uważa, że Ziemia jest płaska. Czy nowoczesne telewizory z dostępem do internetu podsłuchują cię w twoim własnym domu? W jaki sposób bankowość elektroniczna miałaby doprowadzić do ogólnoświatowej katastrofy i wykasowania wszelkich danych? Czy koronawirus wyciekł z laboratorium, a tajemnicze samoloty, które rozpylają trujące substancje chemiczne, naprawdę istnieją? Bez względu na to, czy należysz do niedowiarków, czy do wielbicieli najbardziej szalonych teorii spiskowych, znajdziesz w tej książce wyjaśnienie wielu dręczących cię wątpliwości. I pamiętaj! To, że masz skłonność do popadania w paranoję, wcale nie oznacza, że nie depczą ci po piętach…

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
32
Karnet Złocony kwadrat CL3814_BL Jeż z balonami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Złocony kwadrat CL3814_BL Jeż z balonami
Clear Creations
Dostępny
25 szt.

Karnet bez tekstu z kopertą, złocony, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii.

13,20 zł
11,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,21 zł

3 osoby kupiły
33
Bucket list. Kaszuby i Bory Tucholskie. 100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bucket list. Kaszuby i Bory Tucholskie. 100 nieoczywistych miejsc i do...
Dostępny
400 szt.

Kaszuby i Bory Tucholskie to prawdziwa ostoja natury tuż obok nadmorskich kurortów. Tysiące jezior i jeziorek, zalesionych pagórków tworzących baśniową krainę, do której chcemy cię zabrać. Tutaj, leżąc na miękkim mchu z zamkniętymi oczami, poczujesz delikatny zapach żywicy, odetchniesz czystym powietrzem przy akompaniamencie ćwierkających ptaków, grających pasikoników i szumu sosen. Wierz nam, nigdzie tak nie odpoczniesz. W tym oryginalnym przewodniku dzielimy się naszym zachwytem, by inspirować cię do odkrywania Kaszub i Borów Tucholskich. Znajdziesz w nim bardziej i mniej znane atrakcje turystyczne, które koniecznie trzeba zobaczyć, a także pomysły, jak aktywnie spędzić czas, w pojedynkę lub z rodziną. Nie wahaj się! Iwona i Damian Pawełek, autorzy

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

3 osoby kupiły
34
Ludzie cienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie cienia
Dostępny
94 szt.

Bohaterowie Wirusa i Dzieci zapomnianych przez Boga znowu łączą siły. Londyńska policja dokonuje makabrycznego odkrycia w starej, opuszczonej fabryce. Wszystko wskazuje na to, że odbyła się tam uczta kanibali. Wkrótce dochodzi do serii porwań i zaginięć, a ślady prowadzą do pewnej tajemniczej grupy wyznawców szerzej nieznanego kultu religijnego. Śledztwo prowadzą Dżamila Patel i Jerry Pardoe, policyjni specjaliści od nietypowych spraw kryminalnych związanych z działaniem sił nadprzyrodzonych. Czczony przez sprawców zbrodni bożek, przedstawiany jako mężczyzna z głową kozła, okaże się najtrudniejszym przeciwnikiem dwojga policjantów…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
35
Łapacz snów do samodzielnego wykonania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łapacz snów do samodzielnego wykonania
Make it real
Dostępny
119 szt.

Łapanie słodkich snów jeszcze nigdy nie wyglądało tak pięknie! Wykorzystaj zestaw koralików i innych elementów Make It Real, aby stworzyć wyjątkową i oryginalną ozdobę, która nada niebanalny charakter Twojej sypialni lub innym pomieszczeniom. Wykonaj piękny łapacz snów z połyskującymi koralikami i błyszczącymi wstążkami. Dzięki temu zestawowi będzie to bardzo łatwe zadanie, nawet dla początkujących. W zestawie: • 1 kółko, • 159 różnych koralików, • srebrny sznurek (3 m), • wstążki w 6 kolorach (23 m), • nylonowy sznurek (3 m), • 1 element dekoracyjny – motyl, • 1 arkusz przyklejanych klejnocików, • 2 tacki na koraliki, • 2 klamerki, • 1 nawlekacz do koralików, • instrukcja.

62,99 zł
59,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,15 zł

3 osoby kupiły
36
Pandemia kłamstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandemia kłamstw
Dostępny
451 szt.

Film, w którym tę książkę pokazano po raz pierwszy, był najczęściej blokowanym wideo w serwisach społecznościowych podczas trwania pandemii COVID-19.Autorka została aresztowana przez władze USA za ujawnianie prawdy o wielkim medycznym przekręcie.Bill Gates, Anthony Fauci i koncerny farmaceutyczne nie chcą, żebyś przeczytał tę książkę.Co przed tobą ukrywają? Czego się boją? Czyim interesom służy tuszowanie niewygodnej prawdy?Nie daj sobą manipulować i odkryj szokujące oszustwa, do jakich posuwa się świat badań naukowych. Oszustw, które narażają zdrowie twoje i twojej rodziny.Myślisz, że ciebie to nie dotyczy? Niemal każda tabletka, którą łykasz, każdy wirus, który potencjalnie możesz złapać, i szczepionki, które musisz podawać dzieciom, powstają lub są badane w laboratoriach skorumpowanych przez wielkich graczy rynku farmaceutycznego. Zależy im na tym, żebyś nie był zdrowy. Judy Mikovits ma na to niezbite dowody.Biochemiczka biorąca udział w największych badaniach nad wirusami już nie raz naraziła swoją karierę, ujawniając, że epidemii HIV można było zapobiec, a badania nad retrowirusami mogą być powiązane ze zwiększoną zachorowalnością na choroby cywilizacyjne i autyzm. Czy w obliczu tych matactw powinniśmy ufać informacjom o COVID-19? Dowiedz się prawdy o pandemii korupcji, która trawi medyczny świat i jest groźniejsza niż możesz to sobie wyobrazić.Kiedy wszyscy bardzo nie chcą, żebyś o czymś wiedział, myśl samodzielnie i sprawdź, dlaczego chcą to przed tobą ukryć.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
37
Zestaw do makijażu 10 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do makijażu 10 el.
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Zestaw do makijażu, który zawiera: 4 cienie do powiek, 2 szminki, błyszczyk, 2 spinki do włosów. Produkt nie potrzebuje baterii. Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

11,50 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

2 osoby kupiły
38
Obłoki Śmierci. Bolimów 1915, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obłoki Śmierci. Bolimów 1915, DVD
Ireneusz Skruczaj , 2019
Dostępny
4 szt.

Wyobraź sobie bitwę tak okrutną, że nacierający żołnierze porzucali broń, by nieść pomoc wrogowi… Obłoki śmierci – Bolimów 1915 to pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalny odkrywający historię, która wydarzyła się ponad 100 lat temu, w sercu współczesnej Polski. Właśnie pod Bolimowem został zapisany jeden z najmroczniejszych rozdziałów w dziejach ludzkości. Tu podczas pierwszej wojny światowej narodziła się epoka broni chemicznej. Tu zdarzył się pierwszy na masową skalę mord przy użyciu gazu bojowego. Bitwa pod Bolimowem zmieniła oblicze wojen i świata. W krwawym boju starły się mocarstwa, które wcześniej podzieliły Polskę między siebie i wymazały ją z mapy Europy. Zginęło niemal 100 tysięcy ludzi – żołnierzy i cywilów. Wśród ofiar było wielu Polaków walczących po przeciwnych stronach frontu. Efektowne sceny batalistyczne i najnowocześniejsza technika realizacji pozwalają wejść w tamten świat i zrozumieć mechanizm zła. Jedyną drogą do zachowania człowieczeństwa pozostaje sumienie. Materiały dodatkowe: • Making off, • zwiastun, • dwa filmy archeologiczne. Nagrody i wyróżnienia: • 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2020 – światowa premiera • 49. Lubuskie Lato Filmowe Łagów 2020 – wyróżnienie Jury • MFF Cardiff – Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego • 32. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce – oficjalna selekcja • 30. Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu”– Nagroda Publiczności

22,99 zł
21,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,15 zł

2 osoby kupiły
39
Opowieści połabskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści połabskie
Dostępny
28 szt.

Pełne magii i tajemnic opowieści o średniowiecznym Połabiu Waleczny Gostosz, odważna Słomka, młody i niedoświadczony Nieśmiech czy mściwy Ludolf - to tylko kilku bohaterów zbioru opowiadań, których akcja toczy się na ziemiach Połabia między IX a XII wiekiem. Pamiętne wydarzenia historyczne przeplatają się tutaj z codziennością zwykłych ludzi, a losy postaci znanych z kart kronik, jak Henryk Lew, Niklot czy Otton I, splatają się ze ścieżkami fikcyjnych bohaterów. Czary i wróżby, zapomniane tradycje, dramaty i radości, miłości i zdrady, sprawy wielkie i przyziemne Pozwól uwieść się magii Połabia sprzed wielu wieków, zanim jeszcze przestało być słowiańskie.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
40
Liczydełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczydełko
Icom
Dostępny
5 szt.

LICZYDEŁKO

14,20 zł
13,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
41
Bucket list. Podlesie i Suwalszczyzna. 150 nieoczywistych miejsc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bucket list. Podlesie i Suwalszczyzna. 150 nieoczywistych miejsc
Dostępny
300 szt.

Po Polsce Podlasie i Suwalszczyzna to mieszanka dzikiej przyrody, wielokulturowości, sielskich pejzaży i bogatej historii. Południe regionu to przenikające się światy religii i natury. Dech w piersiach zapierają cztery wyjątkowe parki narodowe – Biebrzański, Białowieski, Wigierski i Narwiański. Wiele tu cerkwi i prawosławnych krzyży, gdzieniegdzie rozbrzmiewają religijne śpiewy. Na zachodzie rytm życia wyznaczają wody – rzeki i malownicze jeziora. Suwalszczyzna natomiast to sanktuarium ciszy, w którym nie brak łagodnych wzniesień i ludzi o gościnnych sercach. Czy wiesz, co to jest skit? Czy masz świadomość, że w Polsce od wieków mieszkają Tatarzy? Znasz już smak kartaczy? Jeśli nie, to śmiało ruszaj ze mną na Podlasie. Zabiorę cię do prawosławnej pustelni położonej na wyspie na Narwi, pojedziemy razem do Muzeum Mleka w Grajewie, poszukamy pływających krów w Biebrzy i stad żubrów na podlaskich polach. Pojedziesz ze mną do Sejn, Puńska, Wodziłek, a także do Wersalu Północy – Białegostoku! Kocham Podlasie i każde ze 150 miejsc, które dla ciebie wybrałem, jest mi bliskie. Mikołaj Gospodarek

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

2 osoby kupiły
42
Playfoam, Masa piankowa, modelina, zestaw 8 koloró - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Playfoam, Masa piankowa, modelina, zestaw 8 koloró
Learning Resources
Dostępny
4 szt.

Playfoam, Masa Piankowa, Modelina, Zestaw 8 kolorówZabawki Learning Resources(R) wraz z Educational Insights(R) są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych... i przygotowaniu się na podbój świata! Współpraca z ekspertami z wielu różnych dziedzin, od naukowców przez nauczycieli po artystów i zapewnia, że ich produkty są bezpieczne i najwyższej jakości.Odkryj zestaw Playfoam The Everlasting Squish zawiera wszystko, czego potrzebują dzieci do zgniatania i rzeźbienia wyjątkowych kreacji! Edycja tęczowych, piankowych koralików jest idealna do wykonania króliczka, jednorożca, korony księżniczki i nie tylko.Innowacyjny, pomysłowy i wielokrotnego użytku - PlayFoam.Dzieci mogą rzeźbić przez wiele godzin.Nietoksyczny materiał do rzeźbienia na bazie piankowych koralików.Nie wysycha, nie kruszy się ani nie przykleja do skóry ani innych powierzchni.Formuj i ponownie formuj tyle razy, ile chcesz.Opakowanie zawiera kolorową mieszankę PlayFoam z delikatnym brokatem, którą dzieci mogą kształtować i zmieniać, a kiedy skończą, mogą po prostu użyć plastikowych form do pakowania, aby przywrócić oryginalne wzory.Zawiera 8 kolorów pianki do zabawy: kolor - żółty, różowy, pomarańczowy, zielony - z delikatnym brokatem, oraz zielony, pomarańczowy, niebieski i fioletowy.Wymiary opakowania: 28 cm x 30,5 cm x 5 cm.Kategoria wiekowa: 3+.Uwaga: Małe elementy, ryzyko zadławienia. Zabawa tylko pod nadzorem osoby dorosłej.

86,00 zł
66,22 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,78 zł

2 osoby kupiły
43
Misja Yeti, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misja Yeti, DVD
Pierre Greco, Nancy Savard
Dostępny
5 szt.

Nawet mała stopa Yeti jest większa od ludzkiej. O wiele, wiele większa. Co zrobić, kiedy nadepnie się wielkiemu futrzakowi na odcisk? Młody, niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać. Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora. Drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy i kłapiący ciągle dziobem, wesoły ptak Jazzman. Czy Simon i Nelly rozszyfrowują pamiętnik? Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami? I wreszcie, czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny? W filmie gościnnie wystąpił himalaista Adam Bielecki, który użyczył głosu jednej z postaci.

8,99 zł
2 osoby kupiły
44
Kosmiczne Magnetyczne Sudoku Gra Logiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne Magnetyczne Sudoku Gra Logiczna
Learning Resources
Dostępny
4 szt.

 Kosmiczne, Magnetyczne Sudoku, Gra Logiczna dla Dzieci Nauka przez zabawę! Zabawki Learning Resources są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych... i przygotowaniu się na podbój świata! Współpraca z ekspertami z wielu różnych dziedzin, od naukowców przez nauczycieli po artystów i zapewnia, że ich produkty są bezpieczne i najwyższej jakości. Zabawna wersja klasycznej gry logicznej SUDOKU, której celem jest wypełnienie diagramu w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z pogrubionych kwadratów znalazło się po jednej cyfrze lub po jednym z kosmitów. Wybierz jedną z łamigłówek, rozwiązuj tradycyjne wyzwania Sudoku oparte na liczbach lub pracuj nad swoimi umiejętnościami logicznymi za pomocą kolorowych kosmitów. Zestaw zawiera 72 łamigłówki o różnym poziomie trudności. Poziomy oznakowano czerwoną kropką na planszy. Jedna kropka - najłatwiejszy, dwie - trudniejszy itd. Również diagramy są zbudowane z 4 /poziom łatwiejszy/ lub 6 pól /poziom trudniejszy/. Zróżnicowane poziomy trudności łamigłówek są dostosowane dla graczy w wieku od 4 do 8 lat. Małe dzieci i początkujący gracze powinni zacząć od rozwiązywania łamigłówek na mniejszych planszach 4 x 4 pola, podczas gdy plansze 6 x 6 pól stanowią wyzwanie dla bardziej zaawansowanych graczy. Plansze z diagramem umieszczamy na Tablicy magnetycznej, by uniknąć przesuwania się żetonów. Tablica pełni jednocześnie funkcję pokrywy pudełka. Dzięki temu gra jest bardzo wygodna i doskonale sprawdza się w podróży. Zabawna wersja klasycznej gry logicznej SUDOKU złożona z 72 łamigłówek. Wybierz jedną z łamigłówek, rozwiązuj tradycyjnie przy pomocy liczb od 1 do 4 lub od 1 do 6 liczb. Kosmiczna wersja na odwrocie pozwala używać od 1 do 4 lub od 1 do 6 kosmitów. Poziomy trudności oznakowano czerwonymi kropkami na planszy. W zestawie złożonym z 73 elementów: 36 dwustronnych plansz do gry. 36 magnetycznych dwustronnych żetonów z liczbami i wizerunkami kosmitów. Magnetyczna tablica do umieszczania plansz. Wymiary opakowania: 23,5 cm x 18,5 cm x 4 cm. Kategoria wiekowa: 4+ Uwaga: Małe elementy, ryzyko zadławienia. Przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat.

124,00 zł
95,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 28,52 zł

2 osoby kupiły
45
Monster Jam. Autka (2-pak), mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Monster Jam. Autka (2-pak), mix wzorów
Spin Master
Dostępny
10 szt.

Poznaj zupełnie nowe, oficjalne, odlane z aluminium z najdrobniejszymi szczegółami zestawy dwóch pojazdów Monster Jam w skali 1:64. W tej serii znajdziesz niezwykłe duety: klasyczne lub zaskakująco zabawne. Te niezwykłe, pełne ciekawych detali i fascynujących grafik na karoserii ciężarówki jeżdżą na prawdziwych oponach BTK, mają chromowane felgi i prawdziwe podwozie. Niezwykle wiernie przypominają swoje poteżne pierwowzory. Zbierz je wszystkie i zorganizuj dla przyjaciół niezapomniane wydarzenie spod znaku Monster Jam. Za sterami każdej z ciężarówek siedzi kierowca. W zestawie znajdziesz też specjalny plakat kolekcjonera. Na co jeszcze czekasz? Do startu, gotowi: MONSTER JAM!

53,90 zł
38,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,09 zł

2 osoby kupiły
46
Disney maluch. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Maluj wodą
Dostępny
108 szt.

Malowanki wodne to idealna propozycja dla najmłodszych artystów. Zabarwione strony maluch pociąga pędzelkiem zamoczonym w wodzie i otrzymuje piękne, barwne ilustracje. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Dodatkowym atutem są znani bohaterowie z filmów Disneya. Malowanki wodne to gwarancja świetnej zabawy! Malowanki wodne kreatywna zabawa dla najmłodszych!

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
47
Stacyjkowo. Lokomotywa Pop&Transform - Bruno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacyjkowo. Lokomotywa Pop&Transform - Bruno
TM Toys
Dostępny
8 szt.

Bruno to spalinowa lokomotywa towarowa. W wersji Pop&Transform ulega transformacji. Dziecko może otwierać dach lokomotywy oraz wysuwać ręcznie boczne panele zabawki, odsłaniając dodatkowe funkcje. Wielkość zabawki: ok. 12.5 cm

79,99 zł
71,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
48
Jej oddech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej oddech
Dostępny
15 szt.

Historia niezwykłej miłości, która sprawi, że zakochane w jednym mężczyźnie kobiety będą w stanie połączyć siły, aby osiągnąć swój cel uszczęśliwić ukochanego. Diana od pięciu lat zmaga się z nieuleczalną chorobą i gdy czuje, że zbliża się jej koniec, postanawia prosić o pomoc Różę. Czy kobieta pomoże swojej znajomej? I co z tym wspólnego ma Amadeusz? Los wystawi naszych bohaterów na wielką próbę. Czy pogodzą się z tym, co dla nich przygotował? Przekonajcie się sami. Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
49
Kalendarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarze
Dostępny
300 szt.

Usiana autobiograficznymi wątkami, nostalgiczna opowieść matki, której dzieci wyfruwają z gniazda, o dzieciństwie, rodzinie, urokach beztroski i bliskości. Rok z życia dziecka we wspomnieniach dorosłej kobiety to wyprawa w głąb siebie i czasu. Wakacje u dziadków na wsi, bose przebieżki po trawie, zabawy ze zwierzętami, rozmowy przy stole, rodzinne spotkania. Piękno zwyczajnych rzeczy. Kalendarze mają moc i otwierają oczy na rzecz z pozoru oczywistą – by cenić codzienność każdego momentu życia, również tego z pozoru zwykłego. Małgorzata Gutowska-Adamczyk – jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru – zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i młodzieży. Cukiernią Pod Amorem podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. Jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Ma dwóch synów – Macieja i Piotra.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
50
Królestwo Nikczemnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo Nikczemnych
Dostępny
1250 szt.

Babka była sycylijską wiedźmą. Wnuczka, by pomścić śmierć siostry, jest gotowa na pakt z samym diabłem Bliźniaczki Vittoria i Emilia wychowały się w Palermo pod czujnym okiem babki, sycylijskiej wiedźmy. Zawsze z amuletami na szyi. Złote i srebrne cornicello mają je chronić przed złem. Siostry – choć na co dzień ich życie kręci się wokół oliwy i bruschetty w rodzinnej restauracji – nie są zwykłymi dziewczynami. Są streghe. To czarownice ze starego rodu, którego korzenie sięgają Bogini Księżyca. Ich pochodzenie i magiczny talent może ściągnąć na nie duże niebezpieczeństwo – niejedna streghe zginęła już na stosie. Gdy zaczyna się spełniać ponura przepowiednia i w okolicy dochodzi do morderstw nastoletnich dziewczyn, siostry mają osiemnaście lat. Vittoria właśnie flirtuje z Domenikiem, a Emilia jest nieszczęśliwie zakochana w braciszku zakonnym… Siły Złego tymczasem wkraczają na Sycylię. Nikczemni powrócili, by odzyskać dług krwi. Kiedy Emilia odkrywa okaleczone ciało zamordowanej siostry, poprzysięga zemstę i podejmuje prywatne dochodzenie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
51
Rywalki. Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywalki. Opowiadania
Dostępny
1142 szt.

Opowiadania ze świata Rywalek w jednym tomie! Pierwsze miejsca list bestsellerów na całym świecie! Pałacowe intrygi, wielkie bale i miłość! Książę i Gwardzista oraz Królowa i Faworytka teraz w jednym tomie. Książę pokazuje wydarzenia sprzed Eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W opowiadaniu Gwardzista przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach – i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie poznała America... W Królowej możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas poprzednich Eliminacji, w których wybrano ją na żonę władcy. Jedna z 35 kandydatek, Marlee Tames pojawiła się w pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany. Faworytka przedstawia sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, poczynając od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału Jedynej. W książce znalazły się również krótkie opowiadania o przeżyciach w pałacu Celeste oraz pokojówki Ameriki, a także specjalne dodatki – wywiady z autorką, lista klas, drzewa genealogiczne rodów, spis wszystkich kandydatek oraz oficjalne playlisty.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
52
Pod lupą. Przyjaciele z bajki. Świnka Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod lupą. Przyjaciele z bajki. Świnka Peppa
Dostępny
55 szt.

Seria kolorowych książek w nietypowych kształtach. W roli głównej uwielbiani przez dzieci bohaterowie bajek, którzy zachęcają małych czytelników do wspólnej zabawy, rozwiązywania łamigłówek, labiryntów, zagadek oraz do kolorowania. W środku także dwa arkusze naklejek.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
53
Grzechotka przywieszka małpka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka przywieszka małpka
Icom
Dostępny
5 szt.

GRZECHOTKA / PRZYWIESZKA MAŁPKA: - Nie posiada ostrych krawędzi - Można ją przywiesić nad kołyską bądź w wózeczku - Wspomaga koordynację wzrokowo ruchową

10,40 zł
9,99 zł

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
54
Dziewczyna gangstera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dziewczyna gangstera
Dostępny
4 szt.

Dziewczyna gangstera to początek nowej mafijnej serii z wyrazistymi i silnymi bohaterami, niespodziewanymi zwrotami akcji oraz gorącym romansem. Nela jest dziewczyną, jakich z pozoru wiele. Z całą pewnością jednak żadna z niej szara myszka. Zaczyna stawiać pierwsze kroki w swoje dorosłe życie, które nabierze rozpędu z chwilą, gdy pozna Kostka. Kostek wychowywał się na ulicy, poznając smak prawdziwego ubóstwa. To właśnie wtedy poprzysiągł, że już nigdy nie zazna biedy. Teraz ma niemal wszystko… Czy młodziutka Nela zdoła pokochać Kostka, który zupełnie nie pasuje do roli jej wymarzonego księcia z bajki?

42,99 zł
30,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

1 osoba kupiła
55
Rajstopy microfibra warkocz biały 40den 116-122 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
1 osoba kupiła
56
Stacyjkowo. Lokomotywa Touch&Go - Koko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacyjkowo. Lokomotywa Touch&Go - Koko
TM Toys
Dostępny
7 szt.

Zabawka jest wyposażona w mechanizm Touch&Go, dlatego jeździ samodzielnie (wymagane baterie). Wystarczy dotknąć dachu lokomotywy, aby uruchomić mechanizm. Ponowne dotknięcie zatrzyma ciuchcię. Lokomotywa może jeździć po torach, jak i poza nimi. Długość zabawki: 10.0 cm

62,99 zł
56,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
57
Ja Jestem. Spotkania z Jezusem Eucharystycznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja Jestem. Spotkania z Jezusem Eucharystycznym
Dostępny
15 szt.

Dotknij tajemnicy Boskiego Serca Z daleka przenikasz moje zamysły, widzisz moje działanie i mój spoczynek. (Ps 139, 2–3) W dzisiejszym świecie pełnym niepokoju i samotności wiele osób potrzebuje osobistego kontaktu z Bogiem. Książka Ja Jestem s. Bożeny Marii Hanusiak to głębokie rozważania, w których Jezus kieruje słowa pełne miłości i pokoju do człowieka – swojego dziecka. Bóg jest wszędzie, ale szczególnie obecny jest w Najświętszym Sakramencie i tę obecność warto sobie uświadamiać każdego dnia. Słowa zapisane przez s. Bożenę Marię są wezwaniem do trwania przed Nim w pokorze i ufności, a także w łączności z Matką Bożą i świętymi. Bożena Maria Hanusiak – pustelnica Archidiecezji Krakowskiej, autorka książek: Bóg Ojciec mówi do ciebie, Maryja mówi do ciebie, Modlitewnik do św. Józefa oraz Różaniec z orędziami Maryi.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
58
Krawcowe z Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby przetrwać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krawcowe z Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby prz...
Dostępny
233 szt.

W czasie szaleństwa hitlerowskiej zagłady, 23 młode więźniarki Auschwitz-Birkenau uniknęły komór gazowych, projektując i szyjąc modne ubrania dla nazistów. Szwalni założonej przez żonę komendanta obozu, Hedwig Höss, patronowały nie tylko żony oficerów SS, a działalność krawcowych nie ograniczała się jedynie do przerabiania odzieży znalezionej w walizkach ofiar. Zamówienia na wyszukane stroje płynęły nawet z samego Berlina. Tę pracę wykonywały młode wykwalifikowane więźniarki, w większości Żydówki, które szyły, żeby - dosłownie - żyć. Historia krawcowych z Auschwitz do niedawna pozostawała nieznana. Ich niezwykłe losy opowiada dopiero Lucy Adlington, opierając się przy tym na niepublikowanych wcześniej materiałach i świadectwach. Lucy Adlington jest brytyjską historyczką i pisarką. Relacje krawcowych z Auschwitz zainspirowały ją początkowo do napisania powieści, a następnie skłoniły do opisania ich niezwykłej historii.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
59
Zabawka dla malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka dla malucha
Icom
Dostępny
2 szt.

ZABAWKA DLA MALUCHA

19,70 zł
18,99 zł

Rabat 3,6%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
60
Balony lateksowe Pierwsza Komunia Święta (25 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe Pierwsza Komunia Święta (25 sztuk)
Godan, 25 sztuk
Dostępny
9 szt.

Balony na pierwszą komunię wyróżniają się pięknym wzorem i najwyższą jakością. Balony wykonano z wytrzymałego lateksu, dzięki czemu mogą się pochwalić wysoką wytrzymałością. Nie pękają, a wygodna końcówka pozwoli Ci łatwo je związać. Miej pewność, że w tak ważnym dniu wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Balony z napisem Pierwsza Komunia Święta to piękna dekoracja na komunię, która nada charakteru uroczystości. • Wymiar balonów w centymetrach: ok. 33 cm • Wymiar balonów w calach: 13 • W opakowaniu: 25 szt. • Kolor: Biały • Nadruk: Pierwsza Komunia Święta

31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

1 osoba kupiła
61
Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

„Kiedy dwoje celebrytów łączy się węzłem małżeńskim, rezultatem jest ktoś taki jak ja” - podsumowała swoje dzieciństwo Carrie Fisher, jedna z ciekawszych postaci amerykańskiego show-biznesu. Kultowa księżniczka Leia z Gwiezdnych wojen przebiła sławą swoich rodziców. Eddie Fisher, znany swingujący piosenkarz z lat 50., i jeszcze bardziej znana matka, Debbie Reynolds, gwiazda Deszczowej piosenki, nie spodziewali się, kim będzie ich córka i że seria Gwiezdne wojny stanie się jednym z najbardziej kultowych filmów wszech czasów. O szalonym dzieciństwie, Paulu Simonie, wzlotach i upadkach, depresji oraz kolorowym (a czasem bardzo czarno-białym) Hollywood opowiada kobieta, która jak nikt inny poznała Fabrykę Snów. A opowiada tak smakowicie, że nie zechcecie się od jej opowieści oderwać! Książka jest bestsellerem New York Timesa!

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
62
Na kolanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na kolanie
Dostępny
41 szt.

Wszystko w życiu dzieje się po coś, tylko nie od razu wiadomo po co. Zbiór felietonów autorstwa Izabelli Frączyk to efekt wnikliwej obserwacji wszystkiego, co nas otacza, oraz umiejętności postrzegania rzeczywistości z przymrużeniem oka. Życie nie szczędzi autorce przygód i nawet w trakcie wyrzucania śmieci potrafi zaserwować jej wydarzenie, jakiego świat nie widział. Jeśli do tego dodamy jeszcze cykl opowiadań o przygodach jej ukochanych zwierząt: przygarniętego w ostatnim dniu wakacji psa Tornado i nieprzeciętnego kota Ciumka, który na świat ludzi patrzy z kocim dystansem, otrzymamy historie pełne zabawnych sytuacji, które wprawią w doskonały nastrój każdego czytelnika. Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi trylogię Stajnia w Pieńkach, serie Śnieżna Grań i Kobiety z odzysku oraz dwutomowy cykl Wszystko nie tak. Jej utwory spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
63
Harmonijka ustna 14cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harmonijka ustna 14cm
Icom
Dostępny
28 szt.

HARMONIJKA USTNA 14 CM. 16 OTWORÓW

17,60 zł
16,99 zł

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
64
Kacperek Komputerek do literek i cyferek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kacperek Komputerek do literek i cyferek
Clementoni, Baby Clementoni
Dostępny
88 szt.

Świat dorosłych staje się ciekawy i zabawny. Dzięki laptopowi zaprojektowanemu specjalnie dla nich, dzieci mogą się utożsamić i naśladować przykłady, z którymi stykają się na co dzień w domu. Efekty świetlne, lustro do obserwacji własnego odbicia, robienia min i kojarzenia ich ze swoimi emocjami, realistyczne dźwięki i design prawdziwego laptopa pozostawiają otwarte pole dla wyobraźni. Dzięki 5 edukacyjnym i interaktywnym zajęciom dziecko może prowadzić wideorozmowy z przyjaciółmi zwierzakami, słuchać muzyki, oglądać zdjęcia w galerii lub wykonywać obliczenia za pomocą kalkulatora. Tak jak prawdziwy laptop, zabawka posiada wiele przycisków, które aktywują efekty świetlne na ekranie, bo zabawa to dla dzieci nie lada praca! Lekki, solidny i idealny do noszenia zawsze przy sobie. Uczy pierwszych liter, kształtów, liczb, kolorów przedstawionych owoców i wielu słówek przy pomocy wesołych piosenek i rymowanek.

98,90 zł
87,03 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,87 zł

1 osoba kupiła
65
Klocki, Kostki Matematyczne, Zestaw Edukacyjny 1-1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki, Kostki Matematyczne, Zestaw Edukacyjny 1-1
Learning Resources
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Klocki, Kostki Matematyczne, Zestaw Edukacyjny 1-10, MathLink Cubes, NumberblocksNauka przez zabawę!Learning Resources(R) to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki Learning Resources(R) są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata!Poznajcie Numberblocks, bohaterów, którzy szturmem przejmują serca małych widzów w całej Europie! Teraz dzieci mogą przenieść się do świata wielokrotnie nagrodzonego serialu wydanego przez CBeebies. Wszystko to dzięki kostkom matematycznym MathLink Cubes.Zestaw zawiera wszystko czego potrzebujecie do zbudowania zabawnych bohaterów, którzy pomogą w nauce liczenia od jednego do dziesięciu. Znajdziecie w nim 100 kostek, 59 buziek, 54 naklejki, 11 plastikowych znaczników liczb, 11 kart z bohaterami, 15 dwustronnych kart z ćwiczeniami oraz przewodnik, który pomoże Wam w doskonałej zabawie. 30 ćwiczeń na 15 dwustronnych kartach, pokazują sposoby, w jakie dzieci mogą bawić się kostkami MatchLink Cubes, a przy tym rozwijać wczesne umiejętności matematyczne. Ćwiczenia zostały opracowane tak, aby pomóc dzieciom rozpoznawać cyfry, uczyć się liczyć, dodawać i odejmować, odkrywać dzielenie i mnożenie oraz rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów. Każda liczba to inny bohater, a dzięki ciekawym kartom, dzieci mogą dowiedzieć się o nich więcej. Na każdej kostce wycięte są figury geometryczne, dzięki czemu dziecko uczy się kształtów. Dodatkowo, dzięki MathLink Cubes, dzieci utrwalają znajomość kolorów. Kostki są bardzo trwałe oraz idealne dla małych rączek, łatwe do łączenia i rozdzielania. Ożyw wyobraźnię swoich dzieci poprzez kreatywność i naukę dziedzin STEM! Połącz ze sobą kolorowe kostki MathLink Cubes, twórz i odkrywaj nieskończone możliwości już dziś! Wszystkie zestawy MathLink Cubes można łączyć ze sobą.STEM DLA NAJMŁODSZYCH!Zestawy zabawek od Learning Resources pobudzają wyobraźnię i wprowadzają w świat małej inżynierii i mechaniki. Wyjątkowo zaprojektowane elementy zaciekawią każde dziecko, pobudzą umysł do pracy oraz pozwolą nabyć nowe umiejętności takie jak: logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność. Wszystkim zestawom zabawek przyświeca idea STEM, która łączy w sobie cztery dziedziny: naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Oznacza to, że twój młody naukowiec nauczy się budowania, projektowania oraz rozwinie wiedzę z zakresu nauk ścisłych.Licz i ucz się z MathLink Cubes! Specjalny zestaw, który pomaga dzieciom opanować podstawowe umiejętności matematyczne poprzez praktyczną zabawę.Szczegółowe informacje o produkcie:Zestaw Numberblocks MathLink Cubes zawiera 100 kostek, 59 buziek, 54 naklejki, 11 plastikowych znaczników liczb, 11 kart z bohaterami, 15 dwustronnych kart z ćwiczeniami oraz przewodnik.Kostki w 10 kolorach i wymiarach: 2 cm x 2 cm x 2 cm, mogą być połączone ze sobą każdym z boków.Dzieci zdobywają umiejętności matematyczne, poznają kolory i kształty.Dzieci rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową oraz zdolności motoryczne.Dzieci mogą budować własne trójwymiarowe kreacje.Kostki są idealne i łatwe do łączenia i rozdzielania dla małych rączek.Do zestawu dołączony jest przewodnik.Wszystkie zestawy MathLink Cubes można łączyć ze sobą.Wymiary kart z bohaterami: 7,5 cm x 10cm.Wymiary kart z ćwiczeniami: 21,5 cm x 14 cm.Wymiary opakowania: 30 cm x 23 cm x 4 cm.Kategoria wiekowa: 3+.Dostępny jest również zestaw Klocki, Kostki matematyczne, Zestaw edukacyjny 11-20, MathLink Cubes, Numberblocks.

206,00 zł
158,62 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 47,38 zł

1 osoba kupiła
66
Szczecin na starych pocztówkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczecin na starych pocztówkach
Dostępny
6 szt.

`Szczecin na starych pocztówkach` to zbiór 120 pocztówek wydanych w formie albumowej w twardej oprawie. Album prezentuje widoki Szczecina sprzed stu lat. Karty oddają koloryt miasta portowego, słynącego niegdyś ze stoczni, w której budowano najszybsze na świecie czterokominowe statki. Widokówki pochodzą z kolekcji autora -Romana Czejarka. Każda z nich została opatrzona komentarzem historycznym, całość zaś poprzedzono rysem historycznym ukazującym dzieje Szczecina od czasów najdawniejszych do końca lat 40. XX wieku.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
67
Od psychologii kryzysu do interwencji kryzysowej i środowiskowej. Pamięci Marii Einhorn-Susułowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od psychologii kryzysu do interwencji kryzysowej i środowiskowej. Pami...
Dostępny
10 szt.

Zamierzeniem redaktorek monografii było przybliżenie Czytelnikom narodzin i rozwoju powojennej stosowanej psychologii klinicznej, jak również jednej z jej najmłodszych dziedzin-psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej. Prezentowane opracowania ukazują badania naukowe psychologii kryzysu, jak i strategie działań interwencyjnych wobec nowych rodzajów zjawisk kryzysowych oraz stanów traumatycznych będących konsekwencją wyzwań współczesniości. Ostatnie opracowania w monografii wprowqwadzająw problematykę społecznych oczekiwań wobec psychologicznych działań interwencyjnych, nieuchronnie powiązanych z zaangażowaniem ideologiczno-politycznym. Tak rozumiana, niełatwa, rodząca liczne dylematywspólczesna droga interwencji kryzysowej zdaje równocześnie otwierać nowe, szerokie perspektywy przyszłości przed psychologią i psychologami. Dorota Kubacka-Jasiecka Małgorzata Kuleta-Krzyszkowiak

61,60 zł
59,14 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,46 zł

1 osoba kupiła
68
Zestaw malowideł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw malowideł
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

- Zawiera 28 cieni do oczu- 6 brokatowych cieni do powiek- 2 błyszczki do ust- 4 aplikatory- Produkt nie wymaga użycia baterii- Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 8 roku życia

61,50 zł
58,43 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,07 zł

1 osoba kupiła
69
Wicher śmierci. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wicher śmierci. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych
Dostępny
878 szt.

Imperium Letheryjskie chwieje się w posadach. Otoczony przez pochlebców oraz agentów przekupnego kanclerza cesarz Rhulad Sengar pogrąża się w obłędzie. Wszędzie roi się od spisków. Imperialna tajna policja wszczyna kampanię terroru skierowaną przeciwko obywatelom. Zbłąkany, ongiś bóg obdarzony zdolnością jasnowidzenia, nagle przestaje dostrzegać przyszłość. Woń chaosu zwabia straszliwe siły, które zbliżają się ze wszystkich stron. Z chylącego się ku upadkowi imperium próbuje uciec grupa uchodźców. Jeden z nich, Fear Sengar, poszukuje duszy Scabandariego Krwawookiego, który mógłby uratować jego brata cesarza. Grupie towarzyszy jednak najstarszy i najbardziej nieprzejednany wróg Scabandariego: Silchas Ruin, brat Anomandera Rake`a. Na plecach nosi wciąż świeże rany zadane nożami Scabandariego, a jego motywy są wysoce niepewne... To okrutna, mroczna opowieść o wojnie, zdradzie, ciemności i niepowstrzymanej magii, kolejny tom najbardziej ekscytującego i wizjonerskiego cyklu epickiej fantasy....ją okazywać łaski. Nadchodzi wojna, wojna na niebie. Jej stawką będzie przetrwanie.

59,00 zł
47,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

1 osoba kupiła
70
Karnet Komunia DL K21 - Dziewczynka modlitwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Komunia DL K21 - Dziewczynka modlitwa
MAK
Dostępny
6 szt.

Karnet ręcznie malowany, delikatnie tłoczony, 200 g/m2

15,40 zł
13,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
71
Karnet Swarovski kwadrat CL2012 Panda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Swarovski kwadrat CL2012 Panda
Clear Creations
Dostępny
15 szt.

Karnet bez tekstu z kopertą, ręcznie robiony z kryształkiem Swarovski, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii.

13,20 zł
11,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
72
Głusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Głusza
Dostępny
1 szt.

Wypoczynek z dala od cywilizacji zmieni się w wakacyjny koszmar. Gdy Tom Anderson wraz z nastoletnią córką trafia do „Płytkich Zdrojów”, ośrodek jest świeżo po rewitalizacji. Malowniczo położony w leśnej głuszy nieopodal jeziora. Okolica przepiękna. Zapowiadają się wspaniałe wakacje. Jak się niebawem okaże, ten relaks w „środku nicości” obfitować będzie w mocne wrażenia. Urokliwe „Płytkie Zdroje” skrywają bowiem mroczną tajemnicę sprzed lat. Okolica tylko z pozoru jest senna, leniwa i spokojna. Wiele się tu działo, a echa wydarzeń sprzed lat wciąż krążą ponad głowami. Przerażające odgłosy, które raz po raz dobiegają z różnych stron, przyprawiają o dreszcz. W dodatku miejscowi nie są przyjaźnie nastawieni do przybyszów. Atmosferę niepokoju i napięcia wiszącego w powietrzu potęgują niesamowite opowieści. Mówi się o złych duchach, które czają się w głębi lasu. O rytualnym mordzie na pobliskiej polanie. O mordercy, którego nie zdołano schwytać i ukrył się w leśnych ostępach. Po serii dziwnych incydentów ojciec i córka wiedzą już, że to nie będzie sielski wypoczynek…

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

2 osoby kupiły
73
Harmonijka ustna 16cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harmonijka ustna 16cm
Icom
Dostępny
39 szt.

HARMONIJKA USTNA 16 CM. 20 OTWORÓW

18,40 zł
17,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
74
Czy ten rudy kot to pies? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy ten rudy kot to pies?
Dostępny
78 szt.

Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica! Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha skandal. Zwolniona z pracy dziewczyna ucieka z miasta. Przez przypadek trafia do wioski pod Wrocławiem, gdzie omyłkowo zostaje wzięta za poszukiwaną kryminalistkę. Jakby miała mało kłopotów, trafia do domu człowieka podejrzanego o ukrywanie zwłok w ogrodzie… Czy ten rudy kot to pies? – wciągająca kontynuacja perypetii Ulki i Beaty z „Martwego Jeziora” to książka pełna nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, które prowadzą do zaskakującego finału! Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
75
Spin Purse Pets. Torebka mikro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spin Purse Pets. Torebka mikro
Spin Master, Spin Master
Dostępny
99 szt.

Torebka w kształcie ulubionego zwierzątka będzie świetnym prezentem dla małej modnisi. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
76
Career Paths. Geography. Student's Book + kod DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
81,00 zł
70,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,53 zł

1 osoba kupiła
77
Klocki, Kostki matematyczne, Zestaw edu. 11-20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki, Kostki matematyczne, Zestaw edu. 11-20
Learning Resources
Dostępny
8 szt.

Klocki, Kostki matematyczne, Zestaw edukacyjny 11-20, MathLink Cubes, NumberblocksNauka przez zabawę!Learning Resources(R) to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki Learning Resources(R) są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata!Poznajcie Numberblocks, bohaterów, którzy szturmem przejmują serca małych widzów w całej Europie! Teraz dzieci mogą przenieść się do świata wielokrotnie nagrodzonego serialu wydanego przez CBeebies. Wszystko to dzięki kostkom matematycznym MathLink Cubes.Zestaw zawiera wszystko czego potrzebujecie do zbudowania zabawnych bohaterów, którzy pomogą w nauce liczenia od jedenastu do dwudziestu. Znajdziecie w nim 155 kostek, 50 buziek, 43 naklejek, 10 plastikowych znaczników liczb, 10 kart z bohaterami, 15 dwustronnych kart z ćwiczeniami oraz przewodnik, który pomoże Wam w doskonałej zabawie. 30 ćwiczeń na 15 dwustronnych kartach, pokazują sposoby, w jakie dzieci mogą bawić się kostkami MathLink Cubes, a przy tym rozwijać wczesne umiejętności matematyczne. Ćwiczenia zostały opracowane tak, aby pomóc dzieciom rozpoznawać cyfry, uczyć się liczyć, dodawać i odejmować, odkrywać dzielenie i mnożenie oraz rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów. Każda liczba to inny bohater, a dzięki ciekawym kartom i akcesoriom, dzieci mogą dowiedzieć się o nich więcej. Na każdej kostce wycięte są figury geometryczne, dzięki czemu dziecko uczy się kształtów. Dodatkowo, dzięki MathLink Cubes, dzieci utrwalają znajomość kolorów. Kostki są bardzo trwałe oraz idealne dla małych rączek, łatwe do łączenia i rozdzielania. Ożyw wyobraźnię swoich dzieci poprzez kreatywność i naukę dziedzin STEM! Połącz ze sobą kolorowe kostki MathLink Cubes, twórz i odkrywaj nieskończone możliwości już dziś! Wszystkie zestawy MathLink Cubes można łączyć ze sobą.STEM DLA NAJMŁODSZYCH!Zestawy zabawek od Learning Resources pobudzają wyobraźnię i wprowadzają w świat małej inżynierii i mechaniki. Wyjątkowo zaprojektowane elementy zaciekawią każde dziecko, pobudzą umysł do pracy oraz pozwolą nabyć nowe umiejętności takie jak: logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność. Wszystkim zestawom zabawek przyświeca idea STEM, która łączy w sobie cztery dziedziny: naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Oznacza to, że twój młody naukowiec nauczy się budowania, projektowania oraz rozwinie wiedzę z zakresu nauk ścisłych.Licz i ucz się z MathLink Cubes! Specjalny zestaw, który pomaga dzieciom opanować podstawowe umiejętności matematyczne poprzez praktyczną zabawę.Szczegółowe informacje o produkcie:Zestaw Numberblocks MathLink Cubes zawiera 155 kostek, 50 buziek, 43 naklejek, 10 plastikowych znaczników liczb, akcesoria: deskę skateboardową, kask, kapelusz; 10 kart z bohaterami, 15 dwustronnych kart z ćwiczeniami oraz przewodnik.Kostki w 10 kolorach i wymiarach: 2 cm x 2 cm x 2 cm, mogą być połączone ze sobą każdym z boków.Dzieci zdobywają umiejętności matematyczne, poznają kolory i kształty.Dzieci rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową oraz zdolności motoryczne.Dzieci mogą budować własne trójwymiarowe kreacje.Kostki są idealne i łatwe do łączenia i rozdzielania dla małych rączek.Do zestawu dołączony jest przewodnik.Wszystkie zestawy MathLink Cubes można łączyć ze sobą.Wymiary kart z bohaterami: 7,5 cm x 10cm.Wymiary kart z ćwiczeniami: 21,5 cm x 14 cm.Wymiary opakowania: 27 cm x 21 cm x 6 cm.Kategoria wiekowa: 3+.Dostępny jest również zestaw Klocki, Kostki matematyczne, Zestaw edukacyjny 1-10, MathLink Cubes, Numberblocks.

289,00 zł
222,53 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 66,47 zł

1 osoba kupiła
78
Stacyjkowo. Lokomotywa Frostini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacyjkowo. Lokomotywa Frostini
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.04

Frostini to jeden z głównych bohaterów bajki „Stacyjkowo”. Ciuchcia podczas jazdy buja się na boki. Może służyć zarówno jako samodzielna zabawka, jak i stanowić element wspaniałej kolekcji pojazdów. Wielkość zabawki: ok. 9.5 cm

35,99 zł
32,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

1 osoba kupiła
79
Kresowe memorabilia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowe memorabilia
Dostępny
2 szt.

„Nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej ukazał się zbiór artykułów Jarosława Kossakowskiego pt. Kresowe memorabilia, poświęconych życiu polskiego ziemiaństwa na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Kossakowski swoim piórem maluje galerię postaci, albumy miejsc, prowadzi przez historie, anegdoty, zdarzenia, przypomina idee i osiągnięcia. Czytelnik, niczym w kinie, z każdym tekstem otrzymuje nowy wciągający film dokumentalny. To obrazy pełne treści wartościowe i potrzebne.Ziemianie polscy, szczególnie w okresie II RP, stanowili ważny czynnik polityczny. O ich względy zabiegał zarówno obóz belwederski, jak i narodowy. Znacząca część ziemian z Maurycym Zamoyskim na czele, czynnie zaangażowała się w ruchu narodowym, mimo świadomości że program Związku Ludowo Narodowego (endecji), wszechstanowy, wymuszał sojusz z partią chłopską oraz uległość wobec jej żądań. (...) Jako dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego zachęcam do lektury pięknych szkiców, o ludziach, majątkach i wydarzeniach -– o polskiej, jedynej w swej oryginalności, kulturze.” – prof. Jan Żaryn, Dyrektor IDMN

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
80
Bucket list. Dolny Śląsk. 200 nieoczywistych miejsc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bucket list. Dolny Śląsk. 200 nieoczywistych miejsc
Dostępny
104 szt.

Wrocław, Sudety, Kotlina Kłodzka, Kotlina Jeleniogórska, dolina Baryczy Zachód i północ Dolnego Śląska charakteryzuje rzadko spotykana równowaga między zabytkami a naturą. Południe to obszar pełen tajemnic, a do największych zalicza się złoty pociąg. Góry stopniują napięcie i dosłownie rosną w oczach. Wkomponowane w ten pejzaż miasta i wsie dodają tej krainie niepowtarzalnej atmosfery. Dolny Śląsk to region, który nie uznaje półśrodków. Albo nie zna się go zupełnie, albo kocha się go do szaleństwa. Nie znam drugiego takiego miejsca w Polsce, które jednocześnie może zadowolić górskich wędrowców, fanów leniuchowania, tropicieli tajemnic czy miłośników architektury. Tutaj każdą opowieść można rozpocząć od słów: „dawno, dawno temu…”. Bogata historia, piękna natura i krztyna niedopowiedzenia. To wystarczy, by pokochać Dolny Śląsk! Mikołaj Gospodarek

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

1 osoba kupiła
81
Life Is Yours, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Is Yours, LP
Foals, Universal Music Polska
Dostępny
10 szt.

Otwierający całość tytułowy utwór, podobnie jak pierwsze dwa single, swym zaraźliwym optymizmem i entuzjazmem, nadają ton całej płycie. Choć na albumie słyszymy zarówno skoczne balearyczne bity („Looking High”), jak i eksperymenty z zachodnioafrykańskim groove'em („Flutter”) oraz skrojoną pod koncerty iście taneczną dynamikę („The Sound”), całość ma spójne brzmienie, przenosząc słuchacza czy to na północno-zachodni Pacyfik czy na St. Lucię, przywołując nostalgię niedawnych czasów. Wszystko zamyka wakacyjne „Wild Green”, przypominający, że wszystkie piękne chwile kiedyś mijają. Yannis oraz jego koledzy, Jimmy Smith i Jack Bevan, pracowali nad nowym materiałem w trakcie zimowego lockdownu, w swojej sali prób w Londynie. Przytłoczeni sytuacją, szukali dźwięków i brzmień, które pomagały wyobrazić sobie lepszą przyszłość. Nie chodziło wyłącznie o ogólny klimat, ale i dreszcz emocji związany z koncertowaniem. Kiedy kończyli prace, przenieśli się do Bath, gdzie wakacyjna atmosfera idealnie wpasowała się w klimat płyty. Lista utworów: 1. Life Is Yours 2. Wake Me Up 3. 2am 4. 2001 5. (summer sky) 6. Flutter 7. Looking High 8. Under The Radar 9. Crest of the Wave 10. The Sound 11. Wild Green

89,99 zł
88,19 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,80 zł

82
Life Is Yours, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Is Yours, CD
Foals, Universal Music Polska
Dostępny
38 szt.

Otwierający całość tytułowy utwór, podobnie jak pierwsze dwa single, swym zaraźliwym optymizmem i entuzjazmem, nadają ton całej płycie. Choć na albumie słyszymy zarówno skoczne balearyczne bity („Looking High”), jak i eksperymenty z zachodnioafrykańskim groove'em („Flutter”) oraz skrojoną pod koncerty iście taneczną dynamikę („The Sound”), całość ma spójne brzmienie, przenosząc słuchacza czy to na północno-zachodni Pacyfik czy na St. Lucię, przywołując nostalgię niedawnych czasów. Wszystko zamyka wakacyjne „Wild Green”, przypominający, że wszystkie piękne chwile kiedyś mijają. Yannis oraz jego koledzy, Jimmy Smith i Jack Bevan, pracowali nad nowym materiałem w trakcie zimowego lockdownu, w swojej sali prób w Londynie. Przytłoczeni sytuacją, szukali dźwięków i brzmień, które pomagały wyobrazić sobie lepszą przyszłość. Nie chodziło wyłącznie o ogólny klimat, ale i dreszcz emocji związany z koncertowaniem. Kiedy kończyli prace, przenieśli się do Bath, gdzie wakacyjna atmosfera idealnie wpasowała się w klimat płyty. Lista utworów: 1. Life Is Yours 2. Wake Me Up 3. 2am 4. 2001 5. (summer sky) 6. Flutter 7. Looking High 8. Under The Radar 9. Crest of the Wave 10. The Sound 11. Wild Green

56,99 zł
55,85 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

83
Extasia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extasia
Dostępny
1425 szt.

Jedna z najlepszych powieści fantasy YA LGBTQ+ wg serwisu BuzzFeed! Gdy tajemnicze zło morduje ludzi, ona decyduje się sięgnąć po najpotężniejszą dla kobiety moc – ukrytą w czerwonym kapturze – moc czarownicy. Książka o kobiecej potędze ‒ pełna tajemnic czyhających w mroku i mocy czerpiącej z krwi i miłości. Nieważne, jak ma na imię. Wystarczy ci wiedzieć, że dzisiaj stanie się jedną z czterech świętych Przystani. Starsi naznaczą ją i założą jej na głowę czerwony kaptur. Razem ze swoimi siostrami przeciwstawi się złu, która żyje pod czarną górą – złu, które zabiło już dziewięciu mieszkańców jej wioski. Nie powie nikomu o białookich bestiach, które za nią podążają. Ani o pozbawionych twarzy szarych kobietach, wysokich jak domy. Ani o dziewczynach, które na jej oczach całowały się w zagajniku wiązów. Dziś zostanie świętą Przystani. W końcu uwolni bliskich od matczynej hańby i uratuje swój lud przed zagładą. Nie boi się. A ty? Ta przejmująca i niezwykle liryczna powieść autorki cenionego przez krytyków Sawkill Girls zaprasza czytelników na spacer ze swoją zdesperowaną bohaterką do świata pełnego sekretów i krwi – do miejsc, w których prawda ukryta jest w kłamstwach, a niszczycielska moc wrze, czekając na kogoś wystarczająco odważnego, by z niej korzystać. Idealna dla fanów Opowieści Podręcznej i Roku próby!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

84
Ostatnia na imprezie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia na imprezie
Dostępny
136 szt.

Koniec wszystkiego dla niej stał się początkiem Jest grudzień 2023 roku i nasz świat właśnie przestaje istnieć. Ludzkość wymiera za sprawą wirusa o nazwie 6DM – „sześć dni maksimum” – najwyżej tyle przeżywa zakażony nim człowiek. W Londynie udaje się jakimś cudem przetrwać jednej kobiecie. Całe życie spychała własne pragnienia na dalszy plan, ukrywała uczucia i rozpaczliwie próbowała dopasować się do innych. Jest zupełnie nieprzygotowana na to, by samotnie stawić czoło przyszłości. Mając za towarzysza jedynie psa, wyrusza w podróż, by upewnić się, że poza nią nikt nie przeżył. Mija apokaliptyczny krajobraz, opustoszałe płonące miasta, stosy trupów, i przechodzi przyspieszony kurs przetrwania. A przy tym szczerze przygląda się sobie i swojemu życiu. Kim się stanie teraz, gdy nie ma już dla kogo żyć i jest sama jak palec?

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

85
Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy
Dostępny
1530 szt.

Seria książeczek dla najmłodszych, wykonanych z mięciutkiej, lekkiej i bezpiecznej pianki, z kolorowymi, uroczymi obrazkami. Wycięcia w poszczególnych stronach uatrakcyjnią lekturę i zamienią ją w zabawę. Każda książeczka to kolejny istotny temat w rozwoju malucha: poznawanie zwierząt, roślin i pojazdów. Jak wygląda hulajnoga? A lokomotywa? Dzięki kolorowej książeczce Pojazdy maluszek nauczy się rozpoznawać pojazdy.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

86
Przeczucie. Opowieść o czasach pandemii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeczucie. Opowieść o czasach pandemii
Dostępny
1446 szt.

Pandemia dotknęła każdego z nas. To horror, który wydarzył się naprawdę. Gdy z Chin dotarły niepokojące wiadomości o nowym wirusie, naukowcy i lekarze chcieli działać od razu. Jednak amerykańskie władze upierały się, że nie ma się czym martwić. Prezydent Trump zachowywał się, jakby nic się nie wydarzyło. Michael Lewis pokazuje początki pandemii z perspektywy ludzi, których działania były hamowane na szczeblu centralnym. Czy gdyby zespół niezależnych specjalistów, nazywanych Wolverines, wcześniej dostał zielone światło do walki z wirusem, epidemia potoczyłaby się inaczej? Czy gdyby urzędnicy słuchali lekarzy, udałoby się uratować setki tysięcy ludzi? Autor wylicza wiele takich przykładów. Pokazuje, że wirus niemocy toczy cały system administracji. Podkreśla też rolę internetu i mediów społecznościowych. Dla wielu osób stały się one podstawowym źródłem informacji, ale jednocześnie zamieniły się w narzędzia do szerzenia fake newsów. Przeczucie zaskakuje i przeraża zarazem. Lewis opisuje fakty, ale jego książkę czyta się jak najlepszy thriller medyczny.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

87
Ordynat Michorowski (Trędowata. Tom 3) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ordynat Michorowski (Trędowata. Tom 3)
Dostępny
151 szt.

Dalsze losy ordynata Waldemara Michorowskiego, bohatera znanego z powieści "Trędowata" Heleny Mniszkówny. "Trędowata" to najsłynniejszy polski melodramat. Przedwojenny bestseller, którym do dzisiaj zachwycają się rzesze czytelników. Historia nieszczęśliwej miłości ubogiej szlachcianki do arystokraty, która doczekała się aż czterech ekranizacji.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

88
Trędowata. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trędowata. Tom 2
Dostępny
150 szt.

Najsłynniejszy polski melodramat. Przedwojenny bestseller, którym do dzisiaj zachwycają się rzesze czytelników. Historia nieszczęśliwej miłości ubogiej szlachcianki do arystokraty, która doczekała się aż czterech ekranizacji. Przełom XIX i XX wieku. Po zawodzie miłosnym, Stefania Rudecka zatrudnia się jako guwernantka u baronowej Elzonowskiej. Poznaje tam jej bratanka - ordynata Waldemara Michorowskiego. Młodzi, mimo początkowej niechęci, zbliżają się do siebie, jednakże ich uczucie bulwersuje okolicznych arystokratów, którzy wyraźnie dają odczuć Stefanii, że jej małżeństwo z Waldemarem byłoby mezaliansem a ona zawsze - ze względu na swoje pochodzenie - będzie dla nich „trędowata”. Upokorzona i załamana dziewczyna postanawia opuścić siedzibę Michorowskich. Czy nieprzytomnie zakochany ordynat pokona uprzedzenia rodziny i przekona Stefanię do małżeństwa? Czy społeczne konwenanse i szykany rodzin zaprzyjaźnionych z Michorowskimi arystokratów doprowadzą do tragedii?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

89
Trędowata. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trędowata. Tom 1
Dostępny
150 szt.

Najsłynniejszy polski melodramat. Przedwojenny bestseller, którym do dzisiaj zachwycają się rzesze czytelników. Historia nieszczęśliwej miłości ubogiej szlachcianki do arystokraty, która doczekała się aż czterech ekranizacji. Przełom XIX i XX wieku. Po zawodzie miłosnym, Stefania Rudecka zatrudnia się jako guwernantka u baronowej Elzonowskiej. Poznaje tam jej bratanka - ordynata Waldemara Michorowskiego. Młodzi, mimo początkowej niechęci, zbliżają się do siebie, jednakże ich uczucie bulwersuje okolicznych arystokratów, którzy wyraźnie dają odczuć Stefanii, że jej małżeństwo z Waldemarem byłoby mezaliansem, a ona zawsze - ze względu na swoje pochodzenie - będzie dla nich „trędowata”. Upokorzona i załamana dziewczyna postanawia opuścić siedzibę Michorowskich. Czy nieprzytomnie zakochany ordynat pokona uprzedzenia rodziny i przekona Stefanię do małżeństwa? Czy społeczne konwenanse i szykany rodzin zaprzyjaźnionych z Michorowskimi arystokratów doprowadzą do tragedii?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

90
Cześć jak się masz? I Spotykamy się w Polsce (A1) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cześć jak się masz? I Spotykamy się w Polsce (A1)
Dostępny
44 szt.

Komentarz gramatyczny w języku angielskim! Wprowadzenie w 2004 roku certyfikacji języka polskiego jako obcego, upowszechnianie standardów europejskich w nauczaniu języków obcych oraz konieczność wprowadzenia programu socjokulturowego do nauczania polszczyzny spowodowały fakt, że nowe wydanie popularnego podręcznika "Cześć, jak się masz?" ukazuje się w dwu częściach. Część I dla poziomu A1 nosi tytuł "Spotykamy się w Polsce", a jej kontynuacja dla poziomu A2 jest zatytułowana "Spotkajmy się w Europie". Podstawę obu części stanowi materiał z podręcznika "Cześć, jak się masz?", jest on jednak uzupełniony o nowe informacje i ćwiczenia, wzbogacony kolorowymi zdjęciami i testami, kończącymi każdą część. To nowe wydanie sprawdzonego podręcznika zachowuje jego walory dydaktyczne, dodając do nich europejski kontekst, towarzyszący nauczaniu języka polskiego od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Podręcznik komunikacyjny dla osób rozpoczynających naukę języka polskiego. Połączenie trzech typów programów: gramatycznego, komunikacyjnego i kulturowego sprawia, że uczący się jednocześnie poznaje struktury gramatyczne i nowe słowa, dowiaduje się, jak ich używać w sytuacjach dnia codziennego oraz zapoznaje się z elementami kultury polskiej. Integracja poznawania kultury z nauką jezyka polskiego to istotna nowość tego wydania. W CZĘŚCI KULTURALNEJ MOŻNA PRZECZYTAĆ M.IN. O: - największych polskich miastach i regionach - znanych współczesnych artystach, pisarzach i politykach - emigracji polskiej na świecie - polskiej tradycji, świętach i obyczajach PODRĘCZNIK UZUPEŁNIAJ: - lekcja zerowa prezentująca zasady polskiej wymowy i pisowni - test biegłości językowej dla poziomu A1 - nagrania dialogów i ćwiczeń komunikacyjnych na CD - słowniczek polsko-angielski - poradnik metodyczny:Jak używać podręcznika CZEŚĆ, JAK SIĘ MASZ?" W KAŻDEJ Z 13 LEKCJI ZNAJDUJ SIĘ: - teksty omawiające - dialogi - tablice leksykalne, grupujące tematycznie słownictwo - komentarz gramatyczny i komunikacyjny w języku angielskim - ćwiczenia gramatyczne i komunikacyjne - kolorowe ilustracje

75,00 zł
54,75 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,25 zł

91
Remixes, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Remixes, 2 CD
Kraftwerk, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Wydawnictwo przedstawiające wpływ zespołu Kraftwerk na współczesną kulturę klubową oraz rozwój muzyki techno i sceny elektronicznej. Kompilacja zawiera dziewiętnaście oficjalnych remixów przygotowanych przez najlepszych producentów i DJów na przestrzeni lat 1991-2021. Wśród autorów znaleźli się m.in. François Kervorkian, William Orbit, Étienne de Crécy, Orbital, Underground Resistance, DJ Rolando i grupa Hot Chip. Lista utworów CD 1 1. Non Stop 2. Robotnik (Kling Klang Mix) 3. Robotronik (Kling Klang Mix) 4. Radioactivity (William Orbit Hardcore Remix – Kling Klang Edit) 5. Radioactivity (François Kervorkian 12” Remix) 6. Expo Remix (Kling Klang Mix 2002) 7. Expo Remix (Kling Klang Mix 2001) 8. Expo Remix (Orbital Mix) 9. Expo Remix (François K + Rob Rives Mix) 10. Home Computer (2021 Single Edit) CD 2 1. Expo Remix (DJ Rolando Mix) 2. Expo Remix (Underground Resistance Mix) 3. Expo Remix (UR Thought 3 Mix) 4. Aéro Dynamik (Kling Klang Dynamix) 5. Aéro Dynamik (Alex Gopher / Étienne de Crécy Dynamik Mix) 6. Aéro Dynamik (François K. Aero Mix) 7. Aéro Dynamik (Intelligent Design Mix by Hot Chip) 8. La Forme (King Of The Mountains Mix by Hot Chip) 9. Tour De France (Etape 2)

89,99 zł
88,19 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,80 zł

92
Remixes, 3 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Remixes, 3 LP
Kraftwerk, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Wydawnictwo przedstawiające wpływ zespołu Kraftwerk na współczesną kulturę klubową oraz rozwój muzyki techno i sceny elektronicznej. Kompilacja zawiera dziewiętnaście oficjalnych remixów przygotowanych przez najlepszych producentów i DJów na przestrzeni lat 1991-2021. Wśród autorów znaleźli się m.in. François Kervorkian, William Orbit, Étienne de Crécy, Orbital, Underground Resistance, DJ Rolando i grupa Hot Chip. Lista utworów: 1 LP Strona A 1. Non Stop 2. Robotronik (Kling Klang Mix) 3. Robotnik (Kling Klang Mix) Strona B 1. Home Computer (2021 Single Edit) 2. Radioactivity (William Orbit Hardcore Remix - Kling Klang Edit) 3. Radioactivity (François Kervorkian 12" Remix) 2 LP Strona C 1. Expo Remix (Kling Klang Mix 2002) 2. Expo Remix (Kling Klang Mix 2001) 3. Expo Remix (Orbital Mix) Strona D 1. Expo Remix (François K + Rob Rives Mix) 2. Expo Remix (DJ Rolando Mix) 3. Expo Remix (Underground Resistance Mix) 4. Expo Remix (UR Thought 3 Mix) 3 LP Strona E 1. Aéro Dynamik (Kling Klang Dynamix) 2. Aéro Dynamik (Alex Gopher / Étienne de Crécy Dynamik Mix) 3. Aéro Dynamik (François K. Aero Mix) Strona F 1. Tour De France (Etape 2) 2. Aéro Dynamik (Intelligent Design Mix by Hot Chip) 3. La Forme (King Of The Mountains Mix by Hot Chip)

222,99 zł
218,53 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 4,46 zł

93
Zakochani w czerwcu i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakochani w czerwcu i inne opowiadania
Dostępny
2 szt.

Zakochani w czerwcu i inne opowiadania Janusza Stanisława Czarneckiego to niezwykle zajmujące historie, które zapraszają czytelnika do podróży po zapisach bacznego i mądrego obserwatora natury człowieka. A może lepiej powiedzieć: natur człowieka, bo jest ich tyle, ile bogactw, różnorodności i zmienności tego świata. Te opowieści to swoiste raporty pisarza w skórze lekarza, a może na odwrót, bo to lekarz w ciele rasowego artysty pióra. Jest tu doskonale widoczna autobiograficzna strona tych świetnych opowiadań ? autor potrafi bardzo dobrze uchwycić swoje doświadczenia, obserwacje, refleksje i wrażenia. Wiele tu czułości wobec tego dziwnego zwierzęcia pochodzącego od małpy, wiele troski o gatunek homo sapiens, współczucia, empatii, ciepłego i przyjaznego spojrzenia na potomków Abla i Kaina. Ratunkiem ? może zbyt trudnym? ? na osuwającą się spod stóp ziemię są po prostu miłość, rozum i oko, ale i gest pomocy, wynikający nie tylko z wierności swemu zawodowemu powołaniu, czyli powinności lekarskiej, ale i zwyczajnej życzliwości, gotowości niesienia pocieszającej oraz łagodzącej rany ciała i ducha ulgi. Autor Zakochanych w czerwcu skomponował tom, w którym niegdysiejsi egzystencjaliści znaleźliby godnego następcę choćby Alberta Camusa. Toruński prozaik jest jak on ? pełen zadumy nad znaczeniem ludzkiego sumienia, nad kulturą i naturą człowieka, tego najbardziej zdumiewającego zwierzęcia na kuli ziemskiej. I jak w twórczości francuskiego pisarza znajdziemy w opowiadaniach doktora Janusza Czarneckiego wzruszające i poruszające zapisy głębokiego humanizmu. Dr hab. Paweł Tański, prof. UMK

37,40 zł
35,90 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,50 zł

94
Działalność charytatywna i opekuńcza w szkołach Okręgu Szkolnego Krakowskiego w II Rzeczypospolitej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działalność charytatywna i opekuńcza w szkołach Okręgu Szkolnego Krako...
Ks. Piotr Jaworski, Edmund Juśko, Andrzej Niedojadło, Wydawnictwo Adam Marszałek
Dostępny
5 szt.

Konstatując należy stwierdzić, iż publikacja wydana wypełni niewątpliwą lukę w obszarze badań historii wychowania nad dziejami II Rzeczypospolitej w zakresie działalności charytatywnej i opiekuńczej w szkołach Okręgu Szkolnego Krakowskiego w II Rzeczypospolitej. Książka stanowić będzie szczególną formę oddziaływania patriotycznego i wychowawczego wobec młodzieży i dorosłych, ukazując znaczenie Okręgu dla kształtowania podwalin państwowości po odzyskaniu niepodległości po 123 latach zniewolenia. Tak szeroko przeprowadzone kwerendy historyczne, jakich dokonali Autorzy pozwalają wierzyć, że niniejsza publikacja będzie stanowić cenną publikację na rynku wydawniczym w kultywowaniu tradycji polskiego narodu. dr hab. Danuta Grzesiak-Witek, UJK Kielce

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

95
Między obowiązkiem a przyzwolenienim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między obowiązkiem a przyzwolenienim
Dostępny
187 szt.

Książka jest analizą zobowiązań nałożonych na państwa w ramach umowy międzynarodowej z dziedziny praw człowieka (Konwencja w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet ? CEDAW) oraz zobowiązań państw członkowskich UE wynikających z systemu prawa integracyjnego. Oba te systemy prawne (unijny i międzynarodowy), jak słusznie zauważa Autorka, stanowią dwa bieguny prawnego modelu działań wyrównawczych na rzecz kobiet, wyznaczając tym samym obszar analizy, który Katarzyna Sękowska-Kozłowska interesująco i dynamicznie określa jako sferę ?między obowiązkiem a przyzwoleniem?. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Roberta Grzeszczaka, UW Autorka konsekwentnie prowadzi czytelnika od problemów podstawowych, z precyzyjną i niezwykle potrzebną analizą stosowanej terminologii, do całościowego ujęcia tytułowych reżimów prawnych i ich swoistego ?zderzenia?. Ta niezbyt obszerna praca stanowi doskonały przykład na to, że zwięzłe i kompetentne opracowanie precyzyjnie określonego problemu badawczego jest o wiele bardziej wartościowe niż długie opracowania po części powielające znane i ogólnodostępne treści i analizy. (?) Dokonana analiza świadczy też o wysokiej kompetencji prawniczej Autorki, jej erudycji i o dogłębnym zrozumieniu mechanizmów interpretacji i stosowania środków wyrównawczych. Część pierwsza i druga stanowią wręcz modelowe ujęcie analizowanej problematyki w oparciu o obszerny materiał źródłowy przy równoczesnym nadaniu im oryginalnego rysu własnych poglądów Autorki. Z recenzji wydawniczej dr. hab. Michała Kowalskiego, prof. UJ Katarzyna Sękowska-Kozłowska ? doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych PAN, kierowniczka Poznańskiego Centrum Praw Człowieka INP PAN, członkini Rady Naukowej Interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości UAM, wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, ekspertka Komisji Europejskiej i Rady Europy, współpracowniczka organizacji pozarządowych. W swojej pracy badawczej zajmuje się przede wszystkim prawnymi aspektami dyskryminacji ze względu na płeć oraz międzynarodowymi mechanizmami ochrony praw człowieka.

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

96
Mroczni mężczyźni. Tom 2. Damiano - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczni mężczyźni. Tom 2. Damiano
Dostępny
116 szt.

Sofia Esposito wie, że już niedługo zostanie jej odebrana wolność. Wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie wybrała. Za kogoś, kto będzie traktował ją jak nową zabawkę w kolekcji. Dlatego dziewczyna przedtem postanawia stracić niewinność z kimś, kogo wybierze sama. Sophia wyjeżdża na dwa tygodnie do Hiszpanii, gdzie poznaje niezwykle przystojnego oraz szarmanckiego Włocha. Kobieta decyduje, że to właśnie z nim spędzi niesamowite chwile. Damiano Castelli nie zdaje sobie sprawy, że dziewczyna, z którą spędził niezapomnianą noc, jest córką bostońskiej głowy mafii, a w dodatku ma zostać żoną innego mężczyzny. Nie potrafi o niej zapomnieć i postanawia ją odszukać. Nieznajoma rozpłynęła się we mgle. Tymczasem świeżo poślubiony mąż Sofii traci cierpliwość i chce, żeby żona dołączyła do jego haremu.

41,90 zł
31,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

97
Doroszenko za Sobieskiego w latach 1665-1676 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doroszenko za Sobieskiego w latach 1665-1676
Wiśmierski Franciszek, DiG
Dostępny
13 szt.

Doktorat Franciszka Wiśmierskiego to pierwsza w dziejach polskiej historiografii próba monografii losów hetmana kozackiego Piotra Doroszenki, w okresie jego władzy nad Kozaczyzną Ukrainną. Dzieje wojen, rozpadu struktur społeczności kozackiej, początku czasów, które z biegiem lat nazwano ?Ruiną?. Tekst Franciszka Wiśmierskiego, powstały blisko 100 lat temu, na seminarium doktorskim na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, nigdy nie był publikowany, a o jego istnieniu nie wiedziano. Pomimo upływu lat opracowanie nie utraciło nic na swojej wartości. Zasługuje na wprowadzenie do polskiej historiografii na stałe, tym bardziej że dzieje Kozaczyzny Ukrainnej w drugiej połowie XVII wieku nadal oczekują na swoje pełne ujęcie. Praca Franciszka Wiśmierskiego może stanąć obok dokonań Jana Perdenii, tym bardziej, że wyprzedziła je o blisko pół wieku. O Autorze: Franciszek Wiśmierski był synem Józefa Wiśmierskiego, profesora gimnazjum we Lwowie, urodzonego 28 stycznia 1871 roku. Urodził się we Lwowie, gdzie po ukończeniu gimnazjum, podjął studia na Uniwersytecie Jana Kazimierza. Był nauczycielem gimnazjalnym w Czortkowie. W czasie II wojny światowej uczestniczył w tajnym nauczaniu, działając w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego. Pod koniec wojny został członkiem Związku Patriotów Polskich w powiecie nowosądeckim. W 1946 roku podjął pracę w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu, jako nauczyciel historii, ale także geografii, której uczył już także przed wojną. Tam założył rodzinę i osiadł już na stałe. W 1957 roku wystartował w wyborach do Sejmu z listy bezpartyjnych kandydatów, ale nie uzyskał mandatu. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego. Zmarł w 1970 roku. Jego opracowanie o losach Kozaczyzny za czasów Piotra Doroszenki, było najprawdopodobniej, jego jednym z niewielu dzieł naukowych w życiu.

52,50 zł
47,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,25 zł

98
Ziemianie polscy XX wieku Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemianie polscy XX wieku Tom 12
Dostępny
6 szt.

12 Część Słownika pod względem liczby biogramów jest zdecydowanie najmniejszym, gdyż weszło do niego tylko 77 życiorysów, ale pod względem objętości jest zbliżony do wcześniejszych tomów. Pojawiło się w nim wiele rodzin, których wcześniej nie opisywaliśmy w naszym wydawnictwie, np. Bajerów (Beyerów) (2), Ciechomskich (3), Dłużewskich (1), Gautierów (1), Głębockich (inna rodzina) (1), Goszczyckich (1), Grabowskich (2) (inna rodzina) Grabowskich (1) (inna rodzina), Horodyskich (1), Jabłońskich (2), Jesków (2), Karpiów (5), Kozarskich (3), Krzyżanowskich (2), Kuesterów (1), Makomaskich (2), Oborskich (1), Orpiszewskich (1), Ożegalskich (2), Szeliskich (6), Ustrzyckich (1), Wawreczków (1), Dunin-Wąsowiczów (1) i Wojciechowskich (1). Pod względem pochodzenia terytorialnego rodziny opisane w zeszycie 12 przypominają omówione we wcześniejszych częściach słownika. Jak zawsze dominują mieszkańcy byłego Królestwa Polskiego i Galicji. Jednak w obecnym zeszycie zdecydowanie przeważają reprezentanci Królestwa (39), z Galicji było tylko 22, z ziem wschodnich razem 12, w tym z Litwy (4) i Białorusi (2), z Wołynia (4), z Podola jedna osoba; z Poznańskiego i Pomorza razem 4. Podziały terytorialne nie zawsze dotyczyły całych rodzin, w niektórych przypadkach poszczególne osoby z tej samej rodziny miały majątki w różnych dzielnicach. Zdziechowscy posiadali majątki na ziemiach wschodnich zaboru rosyjskiego, w Królestwie Polskim, a w okresie międzywojennym także w Poznańskiem. Do Bajerów i Szeliskich należały dobra w byłej Galicji i Królestwie Polskim. Tylko na ziemiach dawnego Królestwa Polskiego gospodarowali: Ciechomscy, Dłużewscy, Dmochowscy, Dzieduszyccy, Gautierowie, Grabowscy, Jabłońscy, Janowscy, Konarscy, Kozarscy, Krassowscy, Krzymuscy, Kuesterowie, Makomascy, Orpiszewscy, Siniarscy-Czapliccy, Swieżawscy, Dunin-Wąsowiczowie, Wiszniewscy, Wodzińscy, Wojciechowscy1. Należy dodać, że w tej licznej reprezentacji ziemiaństwa z byłej Kongresówki, aż 8 rodzin gospodarowało na Kujawach, głównie w powiecie włocławskim (Gautierowie, Krzymuscy, Kuesterowie, Orpiszewscy, Siniarscy-Czapliccy, Dunin-Wąsowiczowie, Wiszniewscy, Wodzińscy). Był to region reprezentowany przez dosyć zamożną grupę ziemian, znaną z nowocześnie prowadzonych gospodarstw. Na terenie Galicji mieszkali: Grodziccy, Horodyscy, Oborscy, Ożegalscy, Romerowie, Trzeciescy, Ustrzyccy, Wawreczkowie, Zakrzeńscy, Żurowscy. Z Litwy byli Karpiowie, Krzyżanowscy i Grabowscy (druga rodzina) z dawnej guberni wołyńskiej. Z Wielkopolski byli Jeskowie i Grabscy. Z dawnej guberni podolskiej Głęboccy. Pod względem społecznym rodziny opisane w tym tomie reprezentują głównie zróżnicowaną grupę średniego ziemiaństwa, od bardziej zamożnych do drobniejszych dziedziców. Do pierwszej grupy można zaliczyć starą rodzinę szlachecką Karpiów, żyjąca od wielu pokoleń na ziemiach litewsko-ruskich dawnej Rzeczypospolitej, a w XIX w. w rosnącym w siłę otoczeniu niemiecko-litewsko-rosyjskim. Niektórzy członkowie rodziny przez kontakty i koligacje ulegli wpływom niemieckim, a także po części litewskim. Mimo różnych trudności utrzymali na Litwie swoje dziedziczne włości do II wojny światowej. Zupełnie z innego środowiska wyszli Wawreczkowie, rodzina pochodzenia śląskiego, drobnomieszczańskiego, której przedstawiciele dzięki zdobytemu wykształceniu i zaradności mogli nabyć majątek ziemski, dokonując przy tym dużego awansu społecznego. Jest to przykład nowego ziemiaństwa w okresie międzywojennym, już niemającego rodowodu szlacheckiego, ani elitarnych koligacji, tylko własną pracą osiągającego sukcesy materialne i społeczne.

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

99
Edito A1 podręcznik + wersja cyfrowa + zawartość online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edito A1 podręcznik + wersja cyfrowa + zawartość online
Dostępny
40 szt.

S?immerger dans le français de la vie quotidienne et découvrir les réalités francophones dans des documents authentiques didactisés. S?adapter a différentes situations de classe : grande liberté et souplesse d?utilisation. Comprendre le fonctionnement de la langue grâce a un apprentissage guidé de la grammaire. S?entrainer au DELF/DALF avec une préparation progressive. Entrer dans le niveau A1 de façon progressive sur 10 unités Améliorer l?ancrage des acquis grâce a deux bilans (? l?essentiel ?) : un en milieu d?unité et un a la fin (linguistique + compréhension orale) Optimiser la mémorisation du lexique grâce aux pages ? vocabulaire ? : exploitation créative et ludique des listes de vocabulaire. Travailler la compétence de médiation avec un ? atelier-médiation ? dans chaque unité. Favoriser l?immersion grâce aux pages ? vie pratique ?

112,40 zł
105,66 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,74 zł

100
Imagine 1 A1 ćwiczenia + zawartość online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imagine 1 A1 ćwiczenia + zawartość online
Dostępny
12 szt.

Motiver les adolescents avec une approche active, coopérative et dynamique. - Faciliter l'enseignement et l'apprentissage grâce a une structure et une progression simples et rassurantes. - Maintenir l'attention des adolescents avec un environnement culturel moderne et des personnages attachants et récurrents - Insuffler le plaisir d'apprendre via des activités ludiques et récréatives et des chansons - Faire mémoriser sans effort avec des astuces linguistiques, des mémos et des cartes mentales - Stimuler la curiosité et évaluer les compétences en menant des enquetes et en relevant des défis (tâche finale) - Approfondir les connaissances et les compétences en français en travaillant des compétences-clés (sociales et civiques, numériques...) et des matieres (histoire, mathématiques...) - Entraîner au DELF et proposer des activités complémentaires sur le site compagnon et dans le guide - Faire évaluer les acquis dans des quiz, des bilans et des tests.

55,70 zł
52,36 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,34 zł

Wróć do góry