hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.03.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 14 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Obiecałem Ci gwiazdy (Weronika Schmidt), na drugim Przebudzenie (Anthony De Mello). Kolejny produkt to Dzikie zioła sezonowo. 60 przepisów na zaskakujące potrawy z aromatycznymi chwastami w roli głównej (Piotr Ciemny) oraz Kto jak nie ja! (Agata Przybyłek).
1
Obiecałem Ci gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Obiecałem Ci gwiazdy
Dostępny
374 szt.

Maddy i Noah połączyła w dzieciństwie niezwykła przyjaźń. Wyjątkowa więź pozostała w ich sercach pomimo czterech lat rozłąki. Kiedy w ostatniej klasie liceum spotykają się ponownie, Maddy dostrzega w oczach chłopaka smutek i chłód. Postanawia przebić się przez mur, który wokół siebie zbudował i dowiedzieć się, dlaczego przed laty zniknął bez pożegnania. Noah przeszedł wiele trudnych chwil, a dawna przyjaciółka jest jak balsam dla jego poranionej duszy. Problem w tym, że chłopak boi się uczuć - dla niego oznaczają słabość i ból. Pierwsza przyjaźń, pierwsza miłość. Wzburzone morze emocji i dwa młode serca dryfujące ku sobie... To zawsze była ona. Moje przeznaczenie. Moja definicja wszystkiego.

42,90 zł
26,17 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,73 zł

89 osób kupiło
2
Przebudzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie
Dostępny
545 szt.

Przebudzenie jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony’ego de Mello, indyjskiego jezuitę, mistyka i psychoterapeutę, które zredagował po jego śmierci współpracownik i spadkobierca, J. Francis Stroud. „Niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przywiązywać”. Anthony de Mello

44,90 zł
31,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

17 osób kupiło
3
Dzikie zioła sezonowo. 60 przepisów na zaskakujące potrawy z aromatycznymi chwastami w roli głównej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zioła sezonowo. 60 przepisów na zaskakujące potrawy z aromatycz...
Dostępny
619 szt.

Odkryj moc dzikich ziół i niezwykłe właściwości zwykłych roślin. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby o każdej porze roku zbierać dary natury, które wykorzystasz w swojej kuchni! Przygotuj wykwintne dania z tanich oraz łatwo dostępnych roślin, a także dowiedz się: • jak poszukiwać dzikich ziół; • z których chwastów można przygotować sezonowy napar; • które rośliny dostępne są przez cały rok; • czy niedojrzałe owoce i kapary można wykorzystać podczas gotowania; • które dary natury mają właściwości lecznicze i pomogą ci zadbać o zdrowie przez cały rok. W książce Piotra Ciemnego znajdziesz nie tylko pomysłowe i nowoczesne przepisy na każdą porę roku, ale także przydatne opisy roślin. Dzięki niej odkryjesz tajniki pracy prawdziwego zielarza! Jak prawidłowo rozpoznawać zioła? Gdzie ich szukać? Dlaczego warto je zbierać? Dzikie zioła sezonowo to kompletny poradnik dla osób zainteresowanych czerpaniem z natury bez względu na porę roku. Piotr Ciemny – twórca inicjatywy oraz konta na Instagramie „Chwasty od Kuchni”, regularny gość programów telewizyjnych i radiowych o naturze, ekologii i zielarstwie, a także pracownik duńskich restauracji nagrodzonych gwiazdkami Michelin: 108 i Alchemist. Sprawia, że hasło „znane rośliny w nieznanej odsłonie” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

14 osób kupiło
4
Kto jak nie ja! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kto jak nie ja!
Dostępny
25 szt.

Przyjaciółki z pokoju nauczycielskiego ponownie zapraszają do udziału w lekcji życia. Przekonaj się, która z nich zakończy semestr szczęśliwie, a która wpakuje się w jeszcze większe kłopoty. Joanna dzieli swój czas między pracę, miłość – Marka, nastoletnią córkę Kornelię i szaloną ciotkę, której pomysły przyprawiają o ból głowy. Ela rozwija wymarzoną firmę. Czy jedno nietypowe zlecenie odmieni jej życie? Czy pojawi się szansa na… miłość? Magdę i jej byłego męża coraz bardziej martwi stan córki. Kolejne konsultacje przybliżają ich w końcu do odpowiedzi na pytanie, co dolega Lilce. Czy ta trudna sytuacja przyniesie coś dobrego? Druga część serii o nauczycielkach to zabawna i przewrotna opowieść o losach trzech kobiet, które łączy siła przyjaźni. Agata Przybyłek kolejny raz pokazuje, że w życiu nie ma sprawdzonego wzoru na szczęście.

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

12 osób kupiło
5
Skazanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skazanie
Dostępny
842 szt.

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego. Zgłasza się do niej matka dziewczyny, której śmierć została zakwalifikowana jako samobójstwo. Twierdzi, że ma dowody, że jej córka nie odebrała sobie życia, a mimo to kolejni prokuratorzy wciąż umarzają postępowanie. Prawniczka szybko dostrzega, że doszło nie tylko do uchybień proceduralnych, ale także manipulacji. Jednocześnie Chyłka musi nawigować po nieznanych wodach życia osobistego – trwają przygotowania do ślubu, a ona po latach decyduje się nawiązać kontakt z matką.

42,90 zł
27,03 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,87 zł

12 osób kupiło
6
Jedno po drugim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedno po drugim
Dostępny
251 szt.

Pobyt w luksusowym, rustykalnym domku narciarskim we francuskich Alpach wydaje się przyjemnością. Chyba że bierzesz właśnie udział w wyjeździe służbowym, a każdy z ośmiu współpracowników ma coś do zyskania, coś do stracenia i coś do ukrycia. Kiedy współzałożyciel modnego londyńskiego startupu technologicznego organizuje wyjazd dla zespołu w góry, wszystko wydaje się dobrze zaplanowane. Schody zaczynają się, kiedy na stole pojawia się pewna oferta. Stawka jest wysoka – w grę wchodzą miliardy. Zdania w zespole są podzielone, a napięcie sięga zenitu. Burza szalejąca wewnątrz chaty nie może się jednak równać z tą na zewnątrz. Niszczycielska lawina odcina domek od świata zewnętrznego. Co gorsza, jedna z osób nie zdążyła wrócić ze zbocza, gdy uderzyła lawina… Mijają kolejne godziny, ratunek nie nadchodzi, za to narasta panika. W domku robi się coraz zimniej, a grupa nieustannie maleje. Gasną kolejne istnienia. Jedno po drugim.

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

11 osób kupiło
7
Nasze ciała, ich pole bitwy. Co wojna robi kobietom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze ciała, ich pole bitwy. Co wojna robi kobietom
Dostępny
90 szt.

Gwałt – najbardziej przemilczana zbrodnia wojenna. Christina Lamb, doświadczona korespondentka wojenna, oddaje głos kobietom z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi. Wśród jej rozmówczyń są japońskie niewolnice seksualne (tzw. comfort women), kobiety bengalskiego pochodzenia (birangona) krzywdzone przez pakistańskich żołnierzy w 1971 roku w czasie wojny między Indiami, Pakistanem i Bangladeszem, Jezydki porywane i przetrzymywane wbrew swej woli przez członków ISIS, nigeryjskie uczennice uprowadzone przez Boko Haram, muzułmanki gwałcone przez bośniackich Serbów i kobiety z plemienia Tutsi krzywdzone przez Hutu w czasie ludobójstwa w Rwandzie. Lamb pokazuje, że przemoc seksualna stanowi uniwersalne narzędzie kontroli. Przedstawia gwałt nie jako „efekt uboczny" wojny, ale potężny instrument zniszczenia, równie skuteczny jak broń chemiczna. Służy on konkretnym celom: ma zmusić kobiety do uległości i upokorzyć je. Świadectwa bohaterek książki są wstrząsające – szczególnie w świetle obojętności światowej opinii publicznej na ich krzywdę. Bohaterki Lamb nie są ofiarami, ale ocalałymi. Mimo niewyobrażalnego bólu i cierpienia żyją i zmieniają świat – dając jednoznaczny sygnał do działania.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

12 osób kupiło
8
Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka. Poziom A1-A2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka. Poziom A1-A2
Dostępny
70 szt.

Nauka koreańskiego metodą wizualną! Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka to innowacyjny kurs, w którym pojęcia objaśniane są przy pomocy ilustracji, co ułatwia zapamiętywanie słówek i zasad gramatycznych. Podręcznik skierowany jest do osób, które rozpoczynają naukę języka koreańskiego, a także tych, które chcą utrwalić podstawowe słownictwo. Z kursem poznasz blisko 1000 najważniejszych słów i zwrotów w języku koreańskim wprowadzonych w formie słownika obrazkowego, a także wiele słów i pojęć charakterystycznych dla kultury i tradycji Korei. W każdym rozdziale utrwalisz znajomość słownictwa w aktywnym słowniku obrazkowym i ćwiczeniach leksykalnych, poćwiczysz pisanie znaków, nauczysz się podstaw gramatyki w sekcji opatrzonej licznymi przykładami i opanujesz podstawy komunikacji dzięki aktywnym rozmówkom koreańskim. Cały materiał poprzedza rozdział poświęcony wymowie w transkrypcji McCune’a-Reischauera, najbardziej powszechnej metodzie latynizacji języka koreańskiego na świecie. Każdemu koreańskiemu słówku, zdaniom i dialogom prezentowanym w tej książce towarzyszy transkrypcja ułatwiająca naukę wymowy. Całość zamyka klucz umożliwiający sprawdzenie uzupełnionych ćwiczeń.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

11 osób kupiło
9
Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru
Dostępny
254 szt.

Miś z walizką pełną przygód. Na peronie stacji kolejowej stał samotny miś. Przybył z Mrocznego Zakątka Peru i marzył o domu pełnym ciepła i miłości. „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”, przeczytali państwo Brownowie na tabliczce zawieszonej na szyi zwierzaka. Ale jak to zrobić? Zamieszkać z niedźwiedziem pod jednym dachem? Tak rozpoczyna się historia jednego z najsłynniejszych misiów świata – Paddingtona! Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

10 osób kupiło
10
Dzika droga. Jak odnalazłam siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzika droga. Jak odnalazłam siebie
Dostępny
1480 szt.

Bestseller #1 „new york timesa". Kultowa książka przetłumaczona na trzydzieści języków. Jeszcze nigdy nie było tak źle, a wszystko wydarzyło się jedno po drugim: rozpad małżeństwa, strata najbliższej osoby, brak wsparcia rodziny, nietrafione wybory miłosne. Cheryl znalazła się w punkcie, w którym czuła jedynie frustrację, gniew i przytłaczającą bezradność. Aby na nowo odnaleźć siebie, postanowiła wyruszyć w podróż. Zdecydowała się na samotną wyprawę najtrudniejszym szlakiem wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej, liczącym cztery tysiące kilometrów. Ta wędrówka zmieniła wszystko. Dzika droga to prawdziwa, brutalnie szczera i inspirująca historia o odzyskiwaniu równowagi. Opowieść o pokonywaniu własnych słabości i znajdowaniu siły, by zawalczyć o siebie i swoje życie. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto szuka własnej drogi.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

9 osób kupiło
11
Niewidzialne życie Addie LaRue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialne życie Addie LaRue
Dostępny
264 szt.

„Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”. Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd – zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną przez kogokolwiek. Dlatego Addie decyduje się opuścić swoją wioskę, albowiem straciła wszystko. Dziewczyna jest zdeterminowana znaleźć dla siebie właściwe miejsce, nawet jeśli została skazana na wieczną samotność. Ale czy na pewno? Każdego roku, w dniu jej urodzin, tajemniczy Luc przychodzi z wizytą i pyta, czy Addie jest już gotowa, by oddać mu swą duszę. Ich mroczna i ekscytująca gra będzie trwać przez wieki. Minie trzysta lat, zanim Addie odwiedzi ukrytą w Nowym Jorku księgarnię i pozna kogoś, kto zapamięta jej imię – i nagle wszystko znów zmieni się na zawsze. Powieść, która nie przestaje podbijać list bestsellerów na całym świecie! Wielki fenomen i książka określana potencjalnym klasykiem na miarę naszych czasów! W stylu Żony podróżnika w czasie i Życia po życiu – Niewidzialne życie Addie LaRue jest opowieścią wymykającą się wszystkim gatunkom!

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

9 osób kupiło
12
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, fioletowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, fioletowy
Epee
Dostępny
26 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. W asortymencie 6 wariantów: • pomarańczowy + foremki MUFFINKI • różowy + foremki MUFFINKI • zielony + foremki POJAZDY • niebieski + foremki POJAZDY • fioletowy + foremki MORSKIE ŻYCIE • żółty + foremki MORSKIE ŻYCIE

78,99 zł
69,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

9 osób kupiło
13
Córka Robrojka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka Robrojka
Dostępny
3906 szt.

Opowieść o Belli oraz jej ojcu, Robercie Rojku, który po niefortunnym pobycie w Łodzi wraca do Poznania i tam próbuje stworzyć swej córce ciepły dom. Jako wieloletni przyjaciel Gabrysi zostaje otoczony troskliwą opieką rodziny Borejków. Między nim a Natalią nawiązuje się coś więcej niż przyjaźń. Bella zyskuje nowych przyjaciół oraz wielbicieli (niejaki Czarek Majchrzak, zwany Przeszczepem). Udane, choć pracowite wakacje Belli kończą się miłą jej sercu niespodzianką w nowej szkole, w jej klasie, znalazł się również Czarek!

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

8 osób kupiło
14
Tomek na Czarnym Lądzie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek na Czarnym Lądzie. Audiobook
Alfred Szklarski, Muza
Dostępny
5 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. W Tomku na Czarnym Lądzie celem kolejnej wyprawy Tomka, jego ojca, Smudy i bosmana Nowickiego jest polowanie na dzikie zwierzęta w Afryce. Nasi bohaterowie przybywają do portu w Kenii, na zachód jadą pociągiem i w Nairobi rozpoczynają wyprawę pełną niezwykłych przygód. Docierają w okolice Jeziora Wiktorii, odwiedzają królestwo Bugandy, poznają zwyczaje Pigmejów – najniższych ludzi na świecie. A to wszystko w otoczeniu zmieniającej się roślinności sawanny, dżungli, wysokich gór. Bezkrwawe łowy kończą się sukcesem – wracają z rodziną goryli, lampartami, okapi, słoniem i żyrafą.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

7 osób kupiło
15
Siłą wyciągnięci z bunkrów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siłą wyciągnięci z bunkrów
Dostępny
1712 szt.

Wszystkie sekrety najsłynniejszego zdjęcia z powstania w getcie warszawskim. Kim jest chłopiec z podniesionymi rączkami? Jaki sekret skrywają kobieta po lewej i towarzysząca jej dziewczynka? Co spotkało dźwigającego worek chłopca wypędzanego z kryjówki? Jakim człowiekiem jest żołnierz mierzący z broni do dzieci z obojętną miną? Czego jeszcze możemy się dowiedzieć ze zdjęcia, które likwidator getta Jürgen Stroop w swoim raporcie podpisał „Siłą wyciągnięci z bunkrów"? Tomasz Zyśko odkrywa przed nami nieznany los ludzi, po których pozostała tylko fotografia. Odkrywanie tajemnic przeszłości boli i fascynuje, a przede wszystkim pozwala zrozumieć.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

7 osób kupiło
16
Powrót do Doliny Muminków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do Doliny Muminków
Dostępny
3597 szt.

„Obieramy kurs na nowe życie, pełne niebezpieczeństw i przygód!” Dajcie się ponieść nowym, ekscytującym opowiadaniom i popłyńcie do Doliny Muminków! Przeczytajcie o tym, jak Muminki znajdują Królewski Rubin, żeglują na samotną wyspę, spotykają Czarodzieja i odkrywają magiczny portal. Lecz gdy w końcu zatęsknią za domem, czy uda im się wrócić do ukochanej Doliny Muminków?

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

7 osób kupiło
17
Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce
Dostępny
2053 szt.

Wybitny neurobiolog, ateista, prowokator, zwolennik legalizacji marihuany. Pierwsza biografia Jerzego Vetulaniego. 2 marca 2017 roku zostaje ranny w wypadku na przejściu dla pieszych. Nie odzyska już przytomności. Umiera po pięciu tygodniach. Rok wcześniej mówi: „Warto żyć tak długo, jak długo jesteśmy w stanie myśleć, jak długo pracuje nasz mózg". Kocha wprawiać innych w osłupienie. Dla niego „życie jest wrzodem na ciele Wszechświata", ale bada je, poznaje i uczy o nim. Vetulani całe życie związany jest z Krakowem. To on współtworzy Piwnicę pod Baranami i staje się jedną z legend tego miejsca. W krakowskim Instytucie Farmakologii Polskiej Akademii Nauk rozwija naukową karierę. Walczy o rzeczy ważne. O wolność w opozycji demokratycznej. O prawa kobiet. O prawa społeczności LGBT+. O legalizację marihuany do celów medycznych. Nikogo, kto się z nim styka, nie pozostawia obojętnym. Studenci go uwielbiają, a świat nauki i podziwia, i krytykuje. A wszystko to zaczyna się w 1965 roku, gdy jego brat tonie podczas spływu kajakowego. Jerzy jest wstrząśnięty, ale właśnie ta śmierć mobilizuje go do obrony doktoratu. Kariera naukowa rozpędzi się w sposób imponujący. Vetulani zostanie jednym z najczęściej cytowanych polskich naukowców w dziedzinie biomedycyny. A może zaczyna się wcześniej, gdy jako dziecko podczas ponurych lat niemieckiej okupacji jeździ wąskotorówką do Kocmyrzowa, by łapać motyle?

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

7 osób kupiło
18
Ścieżki Północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżki Północy
Dostępny
22 szt.

Osadzony w japońskim obozie, którego jeńcy są wykorzystywani do pracy przy budowie Kolei Śmierci w Birmie, chirurg Dorrigo Evans nie może przestać myśleć o romansie z żoną swego wuja sprzed dwóch lat. Bliski rozpaczy codziennie musi walczyć o ocalenie podlegających mu żołnierzy przed głodem, cholerą, torturami... Pewnego dnia otrzymuje list, który zmieni jego życie na zawsze. Jest to opowieść o wielu rodzajach miłości i śmierci, o wojnie i prawdzie, do której dochodzi się z wiekiem, o sukcesie, który osiąga się po to tylko, by uświadomić sobie, co się straciło.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

7 osób kupiło
19
Mali wredni wikingowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali wredni wikingowie
Dostępny
1021 szt.

O, jakże trudne jest życie małego wikinga! Nic, tylko ciągle musimy plądrować, kraść i tropić trolle, żeby rodzice byli z nas zadowoleni. Ani chwili spokoju. Bo tak robią porządni, znaczy ŹLI wikingowie. A gdy nam się nudzi i mamy do wyboru zbieranie grzybów lub najechanie na wyspę, to… ROBIMY NAJAZD! To my, Fanga i Trach, zrobimy wam ciach-mach! Powrót Królowej Dziecięcej Komedii, Francesci Simon z nową, bardzo niegrzeczną serią dla dzieci, w brawurowym i niegodziwym tłumaczeniu Marii Makuch: czarny, przekorny humor, błyskotliwe dialogi i charakterne powiedzonka, ostra akcja i zabawa. Do tego paczka przyjaciół w nieustających tarapatach (tu wszyscy broją po równo!): Flejka, która nie lubi się kąpać i czesać (jedna kąpiel w roku przecież w zupełności wystarczy), Goldi, która z pozoru jest lizusowatą pannicą (najgorzej!), ale najlepiej potrafi tropić trolle i ogry, Zakręcone Gacie, twierdzi, że najazdy to jego specjalność i że pokonał kiedyś morskiego smoka, ale gdy przychodzi co do czego, to pierwszy ucieka w krzaki.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

6 osób kupiło
20
Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania
Dostępny
70 szt.

Po co ci emocje? Pytanie to może wydawać się dziwne, bo przecież to, że stale coś czujesz, jest czymś oczywistym. I mimo że uczucia w ogromnym stopniu determinują twoje życie i − jak udowadnia autor tej książki − dają ci przewagę ewolucyjną, to wciąż nie wiemy o nich za wiele. Bo czy łatwo ci odpowiedzieć na pytania o dobre strony strachu? Albo osądzić, czy istnieje miłość, która nie przeminie? Czy potrafisz wyjaśnić, dlaczego siebie oceniasz surowiej niż innych? Odpowiedzi na te pytania zaskoczą cię, zafascynują i zmienią. Co więcej, nauczysz się radzić sobie z własnymi i cudzymi emocjami, lepiej zrozumiesz samego siebie i pojmiesz, dlaczego odczuwanie jest twoją największą siłą! Każdy z nas inaczej żyje i odczuwa, jednak wszyscy zachowujemy się wedle wspólnych reguł, które warto poznać. Windscheid łączy zaskakujące naukowe odkrycia z poglądami utrwalonymi przez tysiąclecia. Dostarcza nowych impulsów do życzliwego i pełnego akceptacji poruszania się w skomplikowanym świecie ludzkich uczuć. Leon Windscheid jest doktorem psychologii, przedsiębiorcą oraz autorem bestsellerowych książek. Wraz z czołowymi naukowcami z całego świata opublikował badania na temat kobiet na kierowniczych stanowiskach. Przemawia na Tedx Talks, publikuje artykuły w uznanych czasopismach naukowych. Jest też częstym gościem talk show oraz prowadzi podcasty, które mają miliony słuchaczy.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
21
Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion
Dostępny
920 szt.

To nie jest książka o modzie, to zaproszenie do podróży śladami naszych ubrań, a także do wnętrza siebie. Na końcu tej wyprawy zrozumiesz, jak ubierać się bardziej świadomie i być fair względem siebie, innych i planety. To uwalniający przewodnik po slow fashion, który zmieni twoje myślenie o modzie i własnej szafie. Przemysł modowy jest jedną z najbardziej zanieczyszczających środowisko gałęzi gospodarki. Co sekundę na wysypisko trafia śmieciarka wypełniona ubraniami. Nikogo już nie dziwią chińskie rzeki w najmodniejszych kolorach sezonu, wysuszone jeziora, góry odzieżowych śmieci i słońce widoczne jedynie na telebimie. Szkodzi to zarówno przyrodzie, jak i milionom prawdziwych fashion victims – rolnikom, szwaczkom, dzieciom. Fast fashion dewastuje nie tylko naturę, ale i całe społeczeństwa. Cierpią nasze poczucie wartości i budżet, wypacza się relacja z ciałem i ubraniami. Możemy to jednak zmienić i nie trzeba tego robić w pokutnym worze ze zgrzebnego lnu. Modą można się cieszyć i bawić, łącząc to z misją ekologiczną i społeczną! Katarzyna Zajączkowska bacznie przygląda się przemysłowi modowemu i rozprawia z mitami na temat stylu, kanonów urody i presji social mediów. Dzięki jej prostym radom dowiesz się: • jak wykonać pierwszy krok w kierunku slow fashion i wreszcie odgruzować szafę, • jak korzystać z mody i robić zakupy odpowiedzialnie, nie dając się nabrać na greenwashing, • jak zbudować stylową i autentyczną garderobę bez pogoni za sezonowymi trendami. Nie musimy zaprzeczać, że ubrania są dla nas ważne, że chcemy wyglądać i czuć się dobrze, ale odważmy się na fashion revolution w naszych głowach i szafach! Katarzyna Zajączkowska – projektantka, wykładowczyni w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, przez kilkanaście lat tworzyła kolekcje dla wiodących marek odzieżowych w Polsce. Ten świat poznała od podszewki. Zajmuje się edukacją i wspieraniem branży mody w obszarze zrównoważonego rozwoju, skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach wokół mody cyrkularnej. Prowadzi warsztaty świadomego budowania wizerunku dla firm, organizacji i młodzieży. Autorka bloga i podcastu „Odpowiedzialna Moda".

56,99 zł
43,88 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,11 zł

6 osób kupiło
22
Niewidzialna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialna
Dostępny
1487 szt.

Kiedy dosięgnie cię przeznaczenie, stawisz mu czoło czy uciekniesz? Antonia miała nieszczęśliwe dzieciństwo – ojciec ją ignorował, a matka wpędzała w poczucie winy. Ostatecznie oboje rodzice ją odrzucili. Pozbawiona miłości i poczucia bezpieczeństwa dziewczyna nauczyła się zwracać na siebie jak najmniej uwagi. Gdy jest niewidzialna, nikt nie może jej zranić. Od dziecka znajdowała pocieszenie w filmach i marzyła o napisaniu własnego scenariusza. Podczas letniej pracy w hollywoodzkim studiu poznaje słynnego reżysera i przestaje być niewidzialna. Mężczyzna chce zrobić z niej gwiazdę. Antonia nagle zostaje wystawiona na widok publiczny – zwłaszcza po tym, jak ona i reżyser zakochują się w sobie. Kiedy dochodzi do tragedii, dziewczyna musi zdecydować, czy pozostanie w centrum uwagi, czy ponownie usunie się w cień. Czy zmierzy się ze swoimi demonami, czy ucieknie i schowa się przed światem? To poruszająca historia kobiety, która musi zmierzyć się z bagażem swoich doświadczeń i zdecydować, czy pozostanie wierna sobie, czy jest skłonna zapłacić wysoką cenę, żeby spełnić swoje marzenia.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

6 osób kupiło
23
KookyLoos. Ava's Wardrobe, zestaw z lalką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Ava's Wardrobe, zestaw z lalką
Magic Box, KookyLoos
Dostępny
14 szt.

Ava to wytworna dziewczyna, tak samo jak jej stroje! Uwielbia brokat, dlatego jej suknie są błyszczące i bardzo eleganckie. Czy dzisiejsze wydarzenie jest wyjątkowe? Jej złota sukienka z pewnością rozświetli każde przyjęcie! Wybierz ubranie, dodatki i połącz je tworząc idealną stylizację na tę okazję! A kiedy skończysz zabawę, schowaj wszystko do garderoby i zabierz ją ze sobą! Zawartość: – 1 ekskluzywna KookyLoos Ava, – 2 stroje, akcesoria i buty, – wieszaki i szuflady, – 3 naklejki.

89,99 zł
80,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

6 osób kupiło
24
Spawanie w osłonie gazów metodami MAG i MIG. Podręcznik dla spawaczy i personelu nadzoru spawalniczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spawanie w osłonie gazów metodami MAG i MIG. Podręcznik dla spawaczy i...
Dostępny
99 szt.

Książka wydana. we współpracy ze Związkiem Zakładów Doskonalenia Zawodowego kontynuuje wydanie zapowiedzianego cyklu podręczników poświęconych poszczególnym metodom spawania. Podręcznik jest przeznaczony dla słuchaczy kursów spawania w osłonie gazów metodami MAG i MIG a także dla personelu nadzorującego prace spawalnicze. Z książki mogą również korzystać osoby podnoszące kwalifikacje w innych formach kształcenia pozaszkolnego. Podręcznik zawiera niezbędne zagadnienia dotyczące procesów spawalniczych w osłonie gazów oraz przybliża nowatorskie rozwiązania, które znalazły zastosowanie w wytwarzanych urządzeniach. Został podzielony na 6 rozdziałów tematycznych: 1. Wiadomości ogólne o procesach spawania elektrodami topliwymi w osłonie gazów. 2. Zastosowanie spawania metodami MAG i MIG. 3. Spawanie łukiem elektrycznym. 4. Przygotowanie elementów do spawania. 5. Technika spawania MAG i MIG. 6. Urządzenia do spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów. Podręcznik jest przeznaczony dla słuchaczy kursów spawania w osłonie gazów metodami MAG i MIG a także dla personelu nadzorującego prace spawalnicze. Z książki mogą również korzystać osoby podnoszące kwalifikacje w innych formach kształcenia pozaszkolnego.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

5 osób kupiło
25
Dziewczyny z Gross-Rosen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Gross-Rosen
Dostępny
915 szt.

Zapomniane historie z obozowego piekła. Ruth, Felice, Fela, Gerda, Alize, Halina – sześć młodych dziewczyn, które połączył jeden los. Wszystkie miały swoje marzenia, plany, ambicje… lecz trafiły tam, gdzie granica między człowieczeństwem a bestialstwem była bardzo cienka. Każda z nich przetrwała piekło Gross-Rosen. Każda z nich została bezdusznie pognana w Marszu Śmierci. Niestety – nie każda z nich przeżyła pochód w środku zimy. Co sprawiło, że niektórym kobietom dane było rozpocząć inne, szczęśliwe życie, podczas gdy pozostałym odebrano szansę na nowy początek? Fatum? Siła wyższa? A może zwykły przypadek? Naziści skrupulatnie zacierali ślady po własnych zbrodniach. Niszczyli obozy koncentracyjne, palili dokumenty, zakopywali więźniarki w masowych grobach gdzieś na odludziu. Dlatego przeszłość dziewczyn z Gross-Rosen pokryta jest kurzem zapomnienia. Agnieszka Dobkiewicz - bazując na nielicznych dokumentach zachowanych do naszych czasów – stara się jednak odkryć bolesną prawdę o życiu Ruth, Felice, Feli, Gerdy, Alize oraz Haliny.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
26
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), różowy
Epee
Dostępny
44 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. Każdy wariant kolorystyczny występuje w zestawie z 5 foremkami z serii ZAMEK i ZWIERZAKI. W asortymencie 6 kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy.

31,99 zł
28,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,84 zł

4 osoby kupiły
27
Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego ko...
Dostępny
54 szt.

Masz kota na punkcie kota? Pragniesz lepiej poznać kocią naturę? Dzielisz dom ze zwierzakiem, którego reakcji nie rozumiesz lub który zachowuje się w sposób niemożliwy do zaakceptowania przez domowników? Nie kupuj kota w worku! Ten poradnik omawia kocie zwyczaje, potrzeby i reakcje oraz przybliża informacje dotyczące opieki nad kotem, m.in. zasady właściwego żywienia, pielęgnacji i organizacji przestrzeni. Dzięki książce dowiesz się również, jak wybrnąć z kłopotów w kocio-ludzkim domu, zarówno w sytuacjach codziennych, takich jak korzystanie z kuwety czy wizyta u weterynarza, jak i nietypowych, np. przeprowadzka, narodziny dziecka czy wyjazd. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? • wskazuje przyczyny kocich zachowań i wyjaśnia ich związek ze zdrowiem pupila, • pokazuje, kiedy problem ma źródło w kociej naturze, a kiedy jest wynikiem działania i reakcji opiekuna, • podpowiada, jak interpretować kocią mowę oraz rozumieć sygnały zapachowe, wzrokowe i dźwiękowe wysyłane przez kota, • zawiera praktyczne wskazówki i rozwiązania najczęstszych problemów behawioralnych, np. brudzenie w domu, konflikty między kotami, niszczenie mebli, kocia agresja czy lenistwo.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

4 osoby kupiły
28
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, niebieski
Epee
Dostępny
9 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. W asortymencie 6 wariantów: • pomarańczowy + foremki MUFFINKI • różowy + foremki MUFFINKI • zielony + foremki POJAZDY • niebieski + foremki POJAZDY • fioletowy + foremki MORSKIE ŻYCIE • żółty + foremki MORSKIE ŻYCIE

78,90 zł
69,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,47 zł

4 osoby kupiły
29
Tomek na tropach Yeti. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek na tropach Yeti. Audiobook
Alfred Szklarski, Muza
Dostępny
55 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Akcja tego tomu sagi o Tomku Wilmowskim toczy się w Azji. Tomek i Bosman, na wezwanie Smugi, płyną do Indii. Pierwszym etapem ich podróży jest Bombaj, gdzie nawiązują pierwsze znajomości, które będą bardzo przydatne w dalszych poszukiwaniach przyjaciela. Zgodnie ze wskazówkami udają się na północ do Alwaru. Jednak to nie jest kres poszukiwań Smugi, autor zaprasza nas w dalszą podróż przez Tybet do rosyjskiej Azji Środkowej. W końcu, w niezwykłych okolicznościach, spotykają Smugę i już razem przeżywają przygody.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

4 osoby kupiły
30
Siostra Faustyna. Biografia Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostra Faustyna. Biografia Świętej
Dostępny
1380 szt.

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje – powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać? W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat – tak jak chciał tego Jezus. Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
31
Być parą i nie zwariować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być parą i nie zwariować
Dostępny
28 szt.

Szczęśliwe życie we dwoje. To możliwe! Większość ludzi postrzega udany związek jako jeden z filarów szczęśliwego życia. Jednak życie we dwoje, mimo że wymarzone, niesie ze sobą dziesiątki problemów i dylematów. Jak pogodzić pragnienia, nawyki i życiowe cele dwóch osób? Czy namiętność może trwać wiele lat? W jaki sposób pielęgnować swoją indywidualność, tworząc jednocześnie szczęśliwą parę? Czy związek to romans czy sojusz? Co jest ważniejsze: rozsądek czy uczucia? Czy zdrada zawsze oznacza koniec związku? Dwoje cenionych terapeutów – psycholożka Katarzyna Miller i seksuolog Andrzej Gryżewski – w książce Być parą i nie zwariować zmierzy się nie tylko z tymi, ale również z wieloma innymi, najczęściej występującymi w związkach problemami oraz dylematami i spróbuje znaleźć najlepszy sposób, by je rozwiązać.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

4 osoby kupiły
32
Siła ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła ziół
Dostępny
739 szt.

Lawendowy olejek do masażu relaksacyjnego, syrop z tymianku na suchy kaszel, kojący napar z dziurawca i mięty – dbanie o zdrowie jest prostsze, niż myślisz! Ta książka podpowie ci, jak na własnym parapecie lub w skrzynce na balkonie wyhodować rośliny, które poprawią jakość twojego życia. Nauczy, jak przygotować skuteczne napary, maści i ziołowe preparaty na najczęstsze dolegliwości. Pokaże, jak dzięki prostym rozwiązaniom wyeliminować parabeny, konserwanty, produkty ropopochodne, SLS, PEG, barwniki i inne szkodliwe substancje. Czujesz, że Twojemu zdrowiu i urodzie nie służą suplementy diety, drogie leki i nafaszerowane chemią kosmetyki? Chcesz zwolnić i znaleźć się bliżej natury? Nie godzisz się na kompromisy, jednak nie wiesz, od czego zacząć? ODKRYJ SIŁĘ ZIÓŁ!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
33
Aleja Potępienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleja Potępienia
Dostępny
45 szt.

Klasyka literatury postapo. Kultowa powieść wielokrotnego zdobywcy nagród Hugo i Nebula Wojna nuklearna spustoszyła świat. W Ameryce Północnej ocalali ludzie usiłują przetrwać w niewielkich enklawach, pozostałościach dawnych stanów. Hell Tanner, brutalny członek gangu motocyklowego, otrzymuje szansę odkupienia swych win. Na wschodzie wybuchła epidemia i ktoś musi dostarczyć szczepionkę z Los Angeles do Bostonu. Tanner rusza Aleją Potępienia, by mierzyć się z promieniowaniem, gniewem natury, zmutowanymi zwierzętami i jeszcze gorszymi niż one ludźmi. Powieść nominowana w 1968 r. do nagrody Hugo. Na jej podstawie powstał w 1977 r. film, była też inspiracją dla utworu legendarnej grupy Hawkwind. Roger Zelazny (1937-1995) – klasyk science fiction i fantasy, autor 50 książek i 150 opowiadań, zdobywca sześciu nagród Hugo i trzech Nebula. Jego twórczość cechują częste odwołania do psychologii i mitologii. Polski czytelnik zna m.in. jego cykl „Kroniki Amberu”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
34
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), żółty
Epee
Dostępny
8 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. Każdy wariant kolorystyczny występuje w zestawie z 5 foremkami z serii ZAMEK i ZWIERZAKI. W asortymencie 6 kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy.

26,99 zł
20,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,75 zł

3 osoby kupiły
35
Nawlekane samochodziki Cubika 14316 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawlekane samochodziki Cubika 14316
Cubika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Zestaw składa się z 12 części i sznurka z drewnianą końcówką i ogranicznikiem. Nawlekanie to jedna z najlepszych zabaw służąca rozwojowi umiejętności motorycznych. CUBIKA oferuje nam bardzo estetyczną wersję tego nawlekania w postaci zestawu samochodzików. Elementy wykonane są z wysokiej jakości jesionu i drewna bukowego, a po malowaniu używa się specjalnej farby na bazie wody, która jest bezpieczna dla dzieci i bezzapachowa. Wiek 18M+ Ilość elementów: 13 Kraj: Ukraina

64,07 zł
57,66 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,41 zł

3 osoby kupiły
36
O historii nie dla idiotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O historii nie dla idiotów
Dostępny
26 szt.

Odważne pytania, śmiałe hipotezy, wnikliwe analizy Wybitny historyk Andrzej Nowak pyta o Polskę Czy wyczerpała się zdolność historii do budowania spójnej i ważnej narracji tożsamości wspólnoty? Jaka ma być „narodowa pamięć” — „krytyczna” czy „monumentalna”? Czy rządzą nami nieczułe, ponadnarodowe rynki, na które nie mają już wpływu decyzje podjęte w politycznych wspólnotach? Historia nie dla idiotów składa się z dwóch części: wywiadów i esejów. W pierwszej autor rozmawia ze znakomitymi eseistami oraz historykami: Piotrem Wandyczem, Andrzejem Sulimą Kamińskim, Romanem Szporlukiem, Tomaszem Łubieńskim, Andrzejem Walickim, Henrykiem Samsonowiczem, Antonym Polonskym i Andrzejem Paczkowskim. W rozmowach przewijają się pojęcia patriotyzmu, pamięci, zdrady i polityki. Przenikliwe i wielowarstwowe odpowiedzi rozmówców gwarantują czytelnikowi pogłębioną refleksję nad wspólnotą polityczną i najważniejszymi wartościami w życiu społecznym. W drugiej części książki profesor szuka odpowiedzi na pytania o polską tożsamość oraz pozycję w świecie – od chrztu Polski po działalność IPN.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

3 osoby kupiły
37
Techniki jogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki jogi
Dostępny
26 szt.

Gdy powstała książka Techniki jogi (1946), jej autor Mircea Eliade (1907–1986), światowej sławy rumuńsko-francuski historyk religii, miał za sobą długie lata obcowania z filozofią indyjską. W 1928 roku, odbywszy studia w Bukareszcie, wyjechał na kilkuletnie stypendium do Kalkuty i przebywał przez pewien czas w himalajskiej aśramie. Po powrocie wykładał w Bukareszcie filozofię indyjską. Spotkanie z Indiami zapoczątkowało i ukierunkowało jego późniejsze badania nad historią religii. W Technikach jogi Eliade ujmuje jogę całościowo jako doktrynę soteriologiczną, naukę mistyczną i historię duchowości Indii. Rozważa ją w kontekście różnych nurtów religijnych: hinduizmu, buddyzmu i tantryzmu, niczym paleontolog bada jej powstające od tysięcy lat nawarstwienia. Joga jest najdłuższą i najtrudniejszą z dróg inicjacyjnych. Stanowi wiedzę tajemną, co sprawiło, że dla zachodniego człowieka stała się okazją do nadużyć i nieporozumień. Ukazanie szerokiego tła, na którym joga się pojawia, służy ich wyjaśnianiu i korygowaniu. Jednocześnie zainteresowanego nią czytelnika z pewnością zafascynuje to rozległe, filozoficzne ujęcie, bez którego czysto techniczne praktyki cielesne nie nabiorą pełnego sensu.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

3 osoby kupiły
38
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), zielony
Epee
Dostępny
97 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. Każdy wariant kolorystyczny występuje w zestawie z 5 foremkami z serii ZAMEK i ZWIERZAKI. W asortymencie 6 kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy.

31,99 zł
28,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,84 zł

3 osoby kupiły
39
Niekochalni. Lęk przed bliskością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niekochalni. Lęk przed bliskością
Dostępny
2 szt.

Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być wreszcie szczęśliwym. Od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku. Nie sprzyja temu zawrotny pęd życia, jego konsumpcyjny styl przekładający się na relacje międzyludzkie, a także coraz powszechniejsze uzależnienie od mediów elektronicznych. Jak się jednak okazuje, jednym z głównych powodów życia w samotności, czasem głęboko ukrytym, jest lęk przed bliskością. Książka Niekochalni. Lęk przed bliskością Andrzeja Gryżewskiego, seksuologa i psychoterapeuty, oraz Sylwii Sitkowskiej, psycholożki i psychoterapeutki, poświęcona jest tej dojmującej bolączce naszych czasów. Jak rozpoznać problem? Jakie ma on podłoże? Jak wpływa na seks i miłość? Jak wreszcie znaleźć partnera? Na wszystkie te pytania, a także wiele innych, znajdziesz odpowiedź w tej książce.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
40
Smutek i rozkosz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smutek i rozkosz
Dostępny
650 szt.

Powieść dla wszystkich, którzy czują, że coś jest z nimi nie tak Literackie wydarzenie dla fanów Normalnych ludzi i Fleabag To jest opowieść o Marcie. Ale mogłaby być o każdym z nas. Odkąd sięga pamięcią, Martha czuła, że coś jest z nią nie w porządku. Wszyscy mówili jej: „Weź się w garść”. Próbowała. Naprawdę wolałaby żyć tak jak inni. Ale przez większość czasu głównie chciało jej się wyć. Albo schować. Pod stół. Kiedy po latach w końcu słyszy od lekarza prawidłową diagnozę, myśli, że na wszystko w jej życiu jest już za późno. A może wcale nie? Powieść rozgrywa się w Londynie i Oksfordzie. Jest smutna i zabawna.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
41
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, różowy
Epee
Dostępny
20 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. W asortymencie 6 wariantów: • pomarańczowy + foremki MUFFINKI • różowy + foremki MUFFINKI • zielony + foremki POJAZDY • niebieski + foremki POJAZDY • fioletowy + foremki MORSKIE ŻYCIE • żółty + foremki MORSKIE ŻYCIE

76,99 zł
67,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,24 zł

3 osoby kupiły
42
Historia, Hereditas, Ecclesia. Tom 15. Adam Józef Potocki (1822-1872) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia, Hereditas, Ecclesia. Tom 15. Adam Józef Potocki (1822-1872)
Dostępny
7 szt.

„Merytorycznym walorem recenzowanej rozprawy jest jej mocny fundament źródłowy, a także rozległa znajomość problemu badawczego, opierająca się na szerokiej wiedzy historiograficznej. Niewątpliwie mamy do czynienia zarówno z dojrzałym naukowo historykiem, jak i dojrzałym i wartościowym merytorycznie dziełem. Autor nie tylko zaprezentował osobę swego bohatera, stanowiącego obiekt dociekań historycznych, ale także podjął się próby analizy dokonań osobistych, politycznych, społecznych i gospodarczych Adama Józefa Potockiego […]. Autor podszedł do postaci swego bohatera, którego poznał źródłowo bardzo dobrze, nie tylko z pakietem wiedzy merytorycznej, ale także z dużym zasobem emocji […]. Naukowa odwaga Autora w określeniu własnych opinii i osądów jest dobrą cechą badacza przeszłości” – z recenzji ks. prof. dr hab. Stanisława Nabywańca „Praca została mocno osadzona w źródłach. Imponująco przedstawia się zestawienie kwerend przeprowadzonych w archiwach krajowych i zagranicznych […]. Rozprawa w istotny sposób wypełnia lukę w badaniach nad XIX wiekiem. Zawiera ustalenia oparte na wartościowym materiale źródłowym, który został dobrze wykorzystany, a tekst napisano poprawną polszczyzną. Autor wykonał czasochłonne kwerendy archiwalne, opracował biografię postaci z pierwszego szeregu arystokracji galicyjskiej, ważnej dla poznania dziejów Galicji, Krakowa, a także – w mniejszym zakresie – monarchii habsburskiej w przełomowym okresie przemian w połowie XIX wieku. […] stwierdzić należy, iż przedłożona rozprawa stanowi oryginalne opracowanie zadania badawczego, w istotny sposób poszerzając naszą wiedzę dotyczącą XIX wieku” – z recenzji prof. dr hab. Kazimierza Karolczaka

40,01 zł
34,01 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
43
Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim
Dostępny
714 szt.

„Potrzebujemy małych i większych nadziei, które dzień po dniu podtrzymują nas w drodze”. „Wierzyć to nic innego, jak w nocy świata dotknąć ręki Boga”. „Cierpliwość jest codzienną formą miłości”. Kto z nas nie słyszał kiedyś tych słów? Głębia, prostota, jasność myśli, pokorne szukanie prawdy – to dzięki tym cechom Benedykt XVI pozostaje dla wiernych na całym świecie wielkim nauczycielem chrześcijańskiego życia. W 95. rocznicę swoich urodzin, 17 lat po wyborze na stolicę Piotrową, a 9 lat po zaskakującej abdykacji papież emeryt wciąż jest kochany, słuchany i czytany – również nad Wisłą. Książka ta jest niezwykłym prezentem dla czytelnika: to wybór najważniejszych tekstów Benedykta XVI poświęconych wierze, nadziei i miłości – wartościom, które Ratzinger postawił w centrum swojego nauczania. Małe, ale skondensowane dawki – idealne do codziennego rozważania – układają się w mozaikę wskazówek i inspiracji pomocnych dla każdego.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
44
Minecraft. Frigiel i Fluffy. Odległe lądy. Tajemnica Oriel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Frigiel i Fluffy. Odległe lądy. Tajemnica Oriel
Dostępny
49 szt.

Poznaj dalsze przygody Frigiela i Fluffyego w dalekich Odległych Lądach, najbardziej tajemniczej i nieprzyjaznej krainie uniwersum Minecrafta! Enora, matka Frigiela, pragnie za wszelką cenę wytrzebić magię. Jest bezlitosna. Uciekła z Kresu, zabierając blok dowodzenia, a pozostawiając tam swojego syna w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Mag i jego przyjaciele muszą się wydostać z tego złowrogiego wymiaru, ale wpierw trzeba uwolnić Alice z rąk sanubijskiego wojownika Ouerpo. Frigiel i Abel, broniąc się przed atakami Pożeracza, śpieszą jej na ratunek. Tymczasem wygłodniały potwór atakuje coraz zacieklej i wydaje się niezniszczalny... Czy Frigiel i jego przyjaciele zdołają cało ujść z Kresu? Czy odnajdą Enorę, zanim ta przywoła Pożeracza do Odległych Lądów? Czy zdążą dotrzeć na legendarne podniebne wyspy Oriel, by tam szukać pomocy? Jedno jest pewne: Enora jeszcze nie raz ich zaskoczy...

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

3 osoby kupiły
45
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zamek), niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zamek), niebieski
Epee
Dostępny
82 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. Każdy wariant kolorystyczny występuje w zestawie z 5 foremkami z serii ZAMEK i ZWIERZAKI. W asortymencie 6 kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy.

31,99 zł
28,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,84 zł

3 osoby kupiły
46
Wojna hybrydowa na Ukrainie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wojna hybrydowa na Ukrainie
Dostępny
5 szt.

Pierwsza polska publikacja na temat konfliktu zbrojnego na Krymie i w Donbasie. Gen. dyw. prof. dr hab. Bogusław Pacek, doradca NATO ds. Ukrainy, wyjaśnia na czym polega istota wojny hybrydowej i czym się ona różni od wojny klasycznej. Prezentuje przy tym stanowiska na jej temat uznanych ekspertów z wielu państw, włącznie z USA, Rosją, Ukrainą i Polską.

36,75 zł
18,74 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 18,01 zł

3 osoby kupiły
47
Boskie dziewczyny. Uczona Atena. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

3 osoby kupiły
48
Mądrość tłumu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość tłumu
Dostępny
570 szt.

Chaos. Furia. Zniszczenie. Niektórzy mówią, że chcąc zmienić świat, trzeba go najpierw spalić. Teza ta zostanie za chwilę poddana weryfikacji w tyglu rewolucji: Destruktorzy i Podpalacze przejęli stery władzy, dym zamieszek wyparł przemysłowy smog i wszyscy są zmuszeni podporządkować się mądrości tłumu. Nie mając nic do stracenia, obywatel Brock zamierza stać się bohaterem na miarę nowej ery. Obywatelka Savine musi swój talent do interesów przekuć w zdolność przetrwania, zanim będzie mogła walczyć o odkupienie win. Orso przekona się, że kiedy świat staje na głowie, nikt nie upada równie nisko jak dawny monarcha. Na krwawej Północy stojąca na czele kruchego Protektoratu Rikke stopniowo traci przyjaciół, gdy tymczasem Czarny Calder gromadzi sojuszników i snuje plany zemsty. Banki upadły, słoneczne sztandary Unii zostały zerwane z masztów, a w zalegających za kulisami mrokach wątki demonicznego planu Tkacza powoli zaczynają się ze sobą splatać...

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

3 osoby kupiły
49
Naklej 66x180 S-boo World Travel Pbh 120/1800 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
50
Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944
Dostępny
31 szt.

Książka, która ma szansę wpisać się do kanonu dzieł historycznych dotyczących współczesnej historii Europy Wschodniej. Anna Reid opisuje potworne wydarzenia rozgrywające się w oblężonym przez Niemców Leningradzie, często oddając głos mieszkańcom – ludziom, którzy musieli przetrwać ponad dwa lata (od jesieni 1941 do stycznia 1944) w prawdziwym piekle, cierpiąc choroby i głód. Autorka postrzega sytuację w oblężonym Leningradzie jako wielkie zjawisko społeczne, bada i opisuje ekstremalne, często niedopuszczalne w normalnych warunkach, zachowania, do których ta sytuacja zmusza. Książka jest również istotnym przyczynkiem do weryfikacji zafałszowanego obrazu oblężenia Leningradu, utrwalanego przez radziecką propagandę. Brytyjskiej autorce udało się dotrzeć do rosyjskich archiwów, dzięki czemu w książce pojawiają się nieznane wcześniej informacje, np. na temat liczby przypadków kanibalizmu w Leningradzie. Anna Reid – dziennikarka, historyk, autorka bardzo dobrze przyjętych książek: Borderland: A Journey Through the History of Ukraine, The Shaman's Coat: A Native History of Siberia.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

2 osoby kupiły
51
Psychologia jogi. Wprowadzenie do "Jogasutr" Patańdźalego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia jogi. Wprowadzenie do "Jogasutr" Patańdźalego
Dostępny
44 szt.

Joga? To skomplikowane? Na pewno nie proste. Ścieżka jogi klasycznej, którą reprezentował Patańdźali, autor Jogasutr, była szkołą ascetyczną. W formie niezmienionej jest dziś praktycznie niemożliwa do praktykowania. W związku z tym w swojej bestsellerowej książce Maciej Wielobób podjął próbę reinterpretacji dzieła sprzed ponad 2 tysięcy lat i dostosowania 195 sutr do naszych czasów i warunków życia, tak by każdy współczesny człowiek mógł przyswoić filozofię procesu doświadczania. Studiując tę książkę, poznasz źródła, z których czerpią praktykujący jogę. Dowiesz się, jak należy medytować i dlaczego nie powinno się do tego podchodzić bez odpowiedniej podbudowy intelektualnej i duchowej. Maciej Wielobób poprowadzi Cię śladem Patańdźalego ku najskuteczniejszym ścieżkom oczyszczenia umysłu, co przygotuje Cię do praktykowania klasycznej jogi. Jeśli podejdziesz do tematu poważnie, Twoje dotychczasowe życie wyraźnie się zmieni, a Ty staniesz się nową osobą - nieskończenie mądrą i wolną. W drugim wydaniu Psychologii jogi autor jeszcze uważniej przyjrzał się filologicznej warstwie pracy Patańdźalego. Ponadto uzupełnił aneks o medytację miłującej dobroci oraz mapę Jogasutr, która pozwoli lepiej zrozumieć podział sutr na grupy.

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

2 osoby kupiły
52
Przebudzenie powietrza. Tom 3. Zniszczenie ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie powietrza. Tom 3. Zniszczenie ziemi
Dostępny
125 szt.

Kobieta przebudzona w powietrzu. Żołnierka wykuta w ogniu. Broń powstała z krwi. Vhalla Yarl dotarła na front na Północy. Wykuta w krwi i ogniu, utwardziła serce przed ostatnią bitwą podbojów Cesarstwa Solaris. Wybór, który przed nią stoi, to już nie niewola albo wolność, lecz niewola albo śmierć. Gra toczy się o najwyższą stawkę, ponieważ cesarz bezwarunkowo panuje nad losem Vhalli i wszystkim, co pozostało jej jeszcze do stracenia.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

2 osoby kupiły
53
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zamek), różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zamek), różowy
Epee
Dostępny
91 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. Każdy wariant kolorystyczny występuje w zestawie z 5 foremkami z serii ZAMEK i ZWIERZAKI. W asortymencie 6 kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy.

31,99 zł
28,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,84 zł

2 osoby kupiły
54
Putin. Człowiek bez twarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Putin. Człowiek bez twarzy
Dostępny
22 szt.

Najodważniejsza książka o prezydencie Rosji. Putin. Człowiek bez twarzy to opowieść równie niezwykła, jak zaskakująca kariera Władimira Władimirowicza Putina – pozbawionego błyskotliwych talentów funkcjonariusza KGB niskiej rangi, który został prezydentem Rosji i niemal błyskawicznie zlikwidował dorobek demokratycznych przemian, sprawiając, że kraj ponownie stał się zagrożeniem dla świata i swoich własnych obywateli. Wyniesiony na stanowisko przez otoczenie chorego i w szybkim tempie tracącego popularność Borysa Jelcyna, Putin wydawał się idealnym kandydatem na marionetkowego prezydenta, posłusznego we wszystkim oligarchom. Jednak reżyserzy tego spektaklu grubo się pomylili. Zyskawszy stanowisko, Putin niespodziewanie pokazał swoją drugą twarz: nieustępliwego i łatwo zdobywającego popularność polityka, który zamierza stawiać światu własne warunki. Przejął kontrolę nad mediami, rozprawił się z przeciwnikami politycznymi (którzy skończyli na wygnaniu albo w grobie) i zniszczył jeszcze nieokrzepły system wyborczy, koncentrując całą władzę w rękach swoich zwolenników. Masha Gessen była świadkiem niezwykłej kariery Władimira Putina, dotarła też do źródeł informacji, z których nie udało się wcześniej czerpać nikomu innemu. „Putin. Człowiek bez twarzy” to wstrząsająca historia, ukazująca polityczne manipulacje wojną, terroryzmem i ludzkim życiem, manipulacje, które tworzą dzisiejsze oblicze rosyjskiego imperium. Masha Gessen (ur. 1967) – rosyjska dziennikarka. W latach 1981–1991 pracowała w Stanach Zjednoczonych, po czym powróciła do Moskwy, gdzie mieszka obecnie. Pisała m.in. dla „The New Republic” i „New Statesman”. Jest rosyjską korespondentką „US News & World Report”. Autorka kilku książek dotyczących głównie życia społecznego i politycznego współczesnej Rosji, a także biografii słynnego rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
55
Anesthetize, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anesthetize, CD + DVD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Intro (02:07) 2. Fear Of A Blank Planet (07:34) 3. My Ashes (04:46) 4. Anesthetize (17:20) 5. Sentimental (05:18) 6. Way Out Of Here (07:47) 7. Sleep Together (07:54) 8. Prodigal (06:03) 9. What Happens Now ? (08:09) 10. Normal (07:13) 11. Dark Matter (08:57) 12. Drown With Me (05:21) 13. Cheating The Polygraph (08:11) 14. Half-Light (05:28) 15. Sever (05:37) 16. Wedding Nails (05:43) 17. Strip The Soul / Dot Three (08:17) 18. The Sleep Of No Dreaming (05:31) 19. Halo (08:34) 20. Intro (02:07) 21. Fear Of A Blank Planet (07:34) 22. My Ashes (04:46) 23. Anesthetize (17:20) 24. Sentimental (05:18) 25. Way Out Of Here (07:47) 26. Sleep Together (07:54) 27. What Happens Now ? (08:09) 28. Normal (07:13) 29. Dark Matter (08:57) 30. Drown With Me (05:21) 31. Cheating The Polygraph (08:11) 32. Half-Light (05:28) 33. Sever (05:37) 34. Wedding Nails (05:43) 35. Strip The Soul / Dot Three (08:17) 36. The Sleep Of No Dreaming (05:31) 37. Halo (08:34) 38. Outro (02:48)

79,90 zł
73,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

2 osoby kupiły
56
Puzzle 1000 elementów. Haribo Tropikalne żelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Haribo Tropikalne żelki
Schmidt Spiele Puzzle, 1000
Dostępny
6 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem „Premium Quality” to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle „Premium Quality” są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem „Premium Quality” jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

53,00 zł
47,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,30 zł

2 osoby kupiły
57
Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie
Dostępny
308 szt.

Prawda o katastrofie smoleńskiej jest jedna Dlaczego nadal wierzymy w sto kłamstw? 12 lat po katastrofie smoleńskiej nadal nie wiemy, kto za nią odpowiada. Według polskiej prokuratury winnych brak. Polskim władzom nie udaje się odzyskać wraku. Podkomisja Antoniego Macierewicza wydaje 24 miliony złotych, by wyprodukować 100 teorii spiskowych o zamachu. Nie wierzy w nie już chyba nikt. Gdy w 11. rocznicę największej lotniczej katastrofy w naszej historii TVP publikuje propagandowy film: „raport” mający podsumować ustalenia w jej sprawie, potencjalni zamachowcy zostają wskazani bez cienia wątpliwości. Dziennikarze kiwają głowami, widzowie wzruszają ramionami, a rząd i prokuratura udają, że tego filmu w ogóle nie było. Wyjaśnienie zagadki jest proste, ale po latach kłamstw mało kogo ono obchodzi. Polska zostaje podzielona. Ofiary wypadku wykorzystane do politycznych celów. Winni nie ponoszą żadnej kary. O dramatycznych kulisach wypadku, o zatrważającej skali polskich zaniedbań i o rosyjskich manipulacjach na temat katastrofy opowiada ówczesny przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dr inż. Maciej Lasek. Człowiek, który kocha latać i jak nikt zna się na wypadkach. Kto zamontował bombę w rządowym samolocie? Czy rząd Tuska o tym wiedział? Dlaczego rząd PiS-u nie ukarał winnych? Gdy pozwalamy politykom na zbyt wiele, stajemy się zabawką w ich ręku…

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
58
12 lekcji św. Tomasza z Akwinu. Duchowa mądrość na burzliwe czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 lekcji św. Tomasza z Akwinu. Duchowa mądrość na burzliwe czasy
Dostępny
14 szt.

Książka dla tych, którzy potrzebują konkretnych rad: jak żyć w pogmatwanej codzienności współczesnego świata. Kevin Vost zabiera nas w podróż po Summie teologii św. Tomasza z Akwinu i udowadnia, że jest to dzieło na wskroś praktyczne. Na nim opiera 12 lekcji, których treść można by opisać zdaniem: Wybieraj w życiu to, co najpiękniejsze i najlepsze – czyli Boga. Porusza zagadnienia naszej wiary i stawia trudne pytania, które zadaje sobie wielu współczesnych katolików, a odpowiedzi szuka właśnie u Akwinaty, którego mądrość bez wahania określa jako ponadczasową.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

2 osoby kupiły
59
A kiedy zniknie pustynia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kiedy zniknie pustynia
Dostępny
246 szt.

Samaa żyje w świecie, który za kilka stuleci może być naszym światem. To pustynia pozbawiona tlenu, pełna nieznośnego ciepła. Większość zwierząt i roślin wymarła na skutek tajemniczej katastrofy klimatycznej. Ludzkość zmuszona jest funkcjonować w opustoszałej przestrzeni, prowadzić koczowniczy tryb życia, a także żyć w strachu przed głodem i odwodnieniem. W tym wrogim człowiekowi środowisku ocaleni nauczyli się organizować swoją codzienność na nowo. Kobiety zajmują się domem, mężczyźni handlują lub polują… na drzewa. To pozostałość dawnego świata będąca ostatnim cennym dobrem – walutą wymiany żywności i tlenu, które można zdobyć w Mieście. Nikt nie wierzy, że to właśnie drzewa są sednem sprawy i nie powinny być wycinane. Zbyt wiele pokoleń przeminęło, by ktokolwiek o tym wiedział. Samaa nie zna innego świata. Marzy o dołączeniu do łowców, ale w jej społeczeństwie kobiety nie mogą wykonywać wielu czynności. Pomimo to dziewczyna zdobywa się na odwagę i pewnego dnia wyrusza w ślad za łowcami. Okazuje się, że pustynia ma niejedno oblicze, a wszystko, w co do tej pory wierzyła Samaa, jest kłamstwem. Poetycka i futurystyczna powieść autorstwa Marie Pavlenko pokazuje, że niektóre rozwiązania problemu globalnego ocieplenia są na wyciągnięcie ręki. Ale podobnie jak ludzie ze świata Samai, nie bierzemy ich pod uwagę. Marie Pavlenko proponuje nam kontemplacyjną historię, w której krok po kroku, razem z bohaterką, odkrywamy istotę natury – istotę życia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
60
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zwierzaki), niebieski
Epee
Dostępny
108 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. Każdy wariant kolorystyczny występuje w zestawie z 5 foremkami z serii ZAMEK i ZWIERZAKI. W asortymencie 6 kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy.

31,99 zł
28,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,84 zł

2 osoby kupiły
61
Spawanie w osłonie gazów metodą TIG. Podręcznik dla spawaczy i personelu nadzoru spawalniczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spawanie w osłonie gazów metodą TIG. Podręcznik dla spawaczy i persone...
Dostępny
14 szt.

Spawanie w osłonie gazów metodą TIG - jest nowoczesnym podręcznikiem adresowanym do spawaczy i personelu nadzorującego prace spawalnicze oraz innych osób, zajmujących się spawalnictwem i podnoszących swoje kwalifikacje w różnych formach kształcenia ustawicznego. Podręcznik składa się z 9 rozdziałów tematycznych: 1. Wiadomości ogólne o procesach spawania metodą nietypowa w osłonie gazów obojętnych. 2. Zastosowanie spawania metodą TIG. 3. Spawanie łukiem elektrycznym w osłonie gazów metodą TIG. 4. Stanowisko do spawania metodą TIG. 5. Urządzenia i sprzęt do spawania metodą TIG. 6. Spawalność materiałów podstawowych stosowanych w połączeniach spawanych metodą TIG. 7. Materiały dodatkowe stosowane w procesach spawania metodą TIG. 8. Ogólne zasady technologii spawania metodą TIG. 9. Bezpieczeństwo i higiena pracy w procesach spawania ręcznego metodą TIG.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
62
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, żółty
Epee
Dostępny
52 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. W asortymencie 6 wariantów: • pomarańczowy + foremki MUFFINKI • różowy + foremki MUFFINKI • zielony + foremki POJAZDY • niebieski + foremki POJAZDY • fioletowy + foremki MORSKIE ŻYCIE • żółty + foremki MORSKIE ŻYCIE

78,99 zł
69,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

2 osoby kupiły
63
Alice's Adventures in Wonderland / Alicja w krainie czarów z podręcznym słownikiem angielsko-polskim Poziom A2/B1 (wyd. 2022) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alice's Adventures in Wonderland / Alicja w krainie czarów z podręczny...
Dostępny
331 szt.

Alice's Adventures in Wonderland z podręcznym słownikiem angielsko-polskim(Alicja w Krainie Czarów) to klasyczna powieść z pogranicza snu i jawy. Wydana w 1865 roku przez Lewis Carroll jest jedną z najpoczytniejszych dzieł literatury dziecięcej na świecie, które zostało przetłumaczone na ponad 25 języków. Książkę polubią nie tylko dzieci, ale również dorośli ponieważ magiczna podróż małej Alicji do fantastycznej krainy jest spełnieniem marzeń każdego dziecka.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
64
Dasz radę! Karty pracy do zajęć rewalidacyjnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę! Karty pracy do zajęć rewalidacyjnych dla uczniów z niepełno...
Dostępny
130 szt.

Dasz radę! to karty pracy do zajęć rewalidacyjnych stworzone przez nauczycielkę dla uczniów. Autorka, Małgorzata Leduchowska, pracuje z młodzieżą z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w szkole ponadpodstawowej. Zauważyła, że uczniowie na tym poziomie kształcenia często mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem i analizą prostych tabel czy wykresów. Publikacja przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Składa się z trzech głównych części: • Praca z tekstem • Praca z danymi liczbowymi • Praca nad sobą. Dzięki pracy z publikacją uczniowie zyskają umiejętności potrzebne nie tylko w szkole, ale również w codziennym życiu. Zadania związane z wyzwaniami każdego dnia, od analizowania przepisów kulinarnych przez odczytywanie danych z ogłoszeń po rozpoznawanie własnych emocji, to cenna pomoc dla młodych ludzi.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

1 osoba kupiła
65
Puzzle 1000 elementów. Star Wars. The Mandalorian. Eskorta - T. Kinkade - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Star Wars. The Mandalorian. Eskorta - T. Kinkad...
Schmidt Spiele Puzzle, 1000
Dostępny
11 szt.

Kolejna niesamowita praca Thamasa Kinkade. Tym razem przenosimy się do uniwersum Star Wars, gdzie widzimy statek Razor Crest wraz z bohaterami serii Mandalorian, między innymi Boba Fett. Niech moc będzie z Tobą i miłego układania.

63,00 zł
56,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2 osoby kupiły
66
Usta rzeźbiarki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usta rzeźbiarki
Dostępny
534 szt.

O tym, czego doświadczyła podczas wojny, nie mówiła nikomu, nawet najbliższym. Przetrwała. Przeżyła. Jedyne, czego chciała, to uniknąć rozdrapywania ran i ciągłego powracania do przeszłości. Kiedy wreszcie odzyskała spokój, pojawiło się najgorsze - ciężka choroba. Jej ciało odmówiło posłuszeństwa, a ona stała się jego niewolnicą. Czuła, że znów straciła wolność. Jednak choroba nie złamała jej woli. Nie po to przeżyła wojnę, żeby teraz się poddać. Ciało, które zdradziło, stało się czymś więcej. To ono - odtwarzane, przetwarzane, zwielokrotniane - pozwoliło jej tworzyć sztukę, poprzez którą mogła wyrazić i zachować siebie. Poznajcie opowieść o dojrzewaniu kobiety i artystki, o tworzeniu i miłości. Oto historia życia Aliny Szapocznikow. Artystki, która przemieniła swoje cierpienie w sztukę.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
67
Agrafki art. 912382-24 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,26 zł
6,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,27 zł

1 osoba kupiła
68
Typy Broni i Uzbrojenia 231. Lotniskowce eskortowe typu Casablanca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Typy Broni i Uzbrojenia 231. Lotniskowce eskortowe typu Casablanca
Dostępny
30 szt.

W publikacji opisano historię rozwoju, konstrukcję, wyposażenie, uzbrojenie i zastosowanie podczas II wojny światowej amerykańskich lotniskowców eskortowych typu Casablanca. Był to wyprodukowany w największej liczbie – 50 egz. - typ lotniskowców nie tylko podczas II wojny światowej, ale w ogóle w historii. Szczegółowo opisano historię służby i szlak bojowy jednego z lotniskowców opisywanego typu – Kitkun Bay (CVE-71). W tomiku zamieszczono szczegółowe dane techniczne okrętu oraz jego plan w dwóch rzutach, schemat malowania, 43 zdjęcia i 3 plany.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
69
Spójrz na to filozoficznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spójrz na to filozoficznie
Dostępny
52 szt.

Dlaczego tak często nie czujemy się szczęśliwi? Dlaczego dręczy nas brak czasu, lęk przed porażką czy obsesja kontrolowania wszystkiego? Jak mamy sobie radzić z egzystencjalnymi wątpliwościami, obawami, frustracją i zmęczeniem, które nasilają się jeszcze w epoce globalnej pandemii? Andrea Colamedici i Maura Gancitano starają się zainspirować nas do poszukiwania odpowiedzi na pytania dotyczące najważniejszych spraw życiowych. Za pomocą myśli starożytnych i współczesnych filozofów oraz praktycznych ćwiczeń pokazują, jak odnaleźć siebie i dzięki temu rozkwitnąć. Przekonują, że filozofia może mieć ogromny wpływ na współczesne życie i ułatwiać podejmowanie kluczowych decyzji. Mowa o filozofii rozumianej nie jako intelektualna rozrywka, ale traktowanej jako most prowadzący na drugi brzeg, jako prawdziwa sztuka życia w harmonii, pomocna w odnalezieniu naszego miejsca w świecie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
70
Żywot Rancego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot Rancego
Dostępny
81 szt.

Klasyka światowej literatury pierwszy raz w języku polskim. Żywot Rancégo to nieznane w Polsce arcydzieło wielkiego francuskiego pisarza. Na jego premierę czekaliśmy niemal dwieście lat. Opowiada o życiowej i duchowej podróży Armanda Jeana de Rancégo. Dziecięcy geniusz, chrześniak kardynała Richelieugo i ulubieniec XVII-wiecznych dworów na końcu swej drogi zostanie opatem trapistów – cysterskiego zakonu o najsurowszej w Kościele Katolickim regule. François-René de Chateaubriand napisał to dzieło na polecenie swojego duchowego przewodnika. Praca nad książką była dla autora moralną, metafizyczną podróżą, w którą dzięki wspaniałemu tłumaczowi możemy dziś wyruszyć także i my. Z francuskiego oryginału po raz pierwszy na język polski przełożył Wiktor Dłuski.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

2 osoby kupiły
71
Kostka sorter 24 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
23,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,07 zł

1 osoba kupiła
72
Nasklejki buźki odblaskowe NO-1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,57 zł
5,99 zł

Rabat 8,8%
oszczędzasz 0,58 zł

1 osoba kupiła
73
Super Mario. Pluszowy Cat Mario, 19 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Mario. Pluszowy Cat Mario, 19 cm
Jakks Pacific, Super Mario
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Oficjalnie licencjonowany pluszowy Mario Cat. Ta miękka zabawka jest przyjemna w dotyku, wykonana przyjemnego materiału. Wysokość zabawki: ok. 19.0 cm

77,00 zł
73,15 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,85 zł

1 osoba kupiła
74
Piórnik Tuba Starpak Pixel Game Pick Pb 12/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Tuba Starpak Pixel Game Pick Pb 12/48
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Zalety produktu odporny materiał, podszewka, kt oacute ra chroni przed zabrudzeniem i jest łatwa w czyszczeniu, mocny zamek błyskawiczny, bardzo pojemny. Pi oacute rnik w kształcie tuby z kolekcji STARPAK z zamkiem błyskawicznym. Pi oacute rnik pomieści niezbędne artykuły piśmiennicze i nie zajmie dużo miejsca w plecaku. Tuba z grafiką z serii Pixel Game. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami STARPAK z młodzieżową grafiką. Produkt jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 8x22x8 cm, waga produktu kg 0,06 kg. Pi oacute rnik pakowany w folijkę.

14,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
75
Naklej 66x180 S-boo World Travel 2 Pbh 120/1800 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
76
Uczę się pisać. Słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się pisać. Słowa
Dostępny
129 szt.

Uczymy się pisać krok po kroku! Zaczniemy od szlaczków a skończymy na całych zdaniach! Niemożliwe? Sprawdźcie sami. Poznajcie serię „Uczę się pisać”, z którą nauka pisania będzie o wiele prostsza. Seria podzielona jest na etapy – dzieci zaczynają ćwiczyć od rysowania szlaczków, przez naukę pisania pierwszych liter, słów i wreszcie zdań! W każdym zeszycie znajdziecie zróżnicowane zadania edukacyjne pomocne w nauce pisania oraz rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętności grafomotoryczne dziecka. Uczę się pisać. Słowa to trzeci etap w nauce pisania. Powodzenia!

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
77
Wydrapywanka tęczowa A5 (10 arkuszy) multikolor + 2 rylce WZ-06 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,93 zł
10,99 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,94 zł

1 osoba kupiła
78
Adwokat Nerona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adwokat Nerona
Dostępny
152 szt.

Rok 64 n.e. Po ogromnym pożarze, który nawiedził Rzym, Lucjusz Anniusz, prawnik rzymski, zostaje wynajęty przez cesarza Nerona do znalezienia dowodów winy chrześcijan, rzekomych podpalaczy stolicy Imperium. Marzący o sławie i szacunku jurysta odkrywa jednak, że nie wszystko jest takie, jak początkowo się wydawało, a kolejne odnajdywane przez niego dowody prowadzą do przerażających wniosków. Kto tak naprawdę jest winny największego pożaru, jaki kiedykolwiek wybuchł w Rzymie? Jak daleko posunie się Anniusz, by odkryć prawdę?

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
79
Portfel Stk61-09 Pp Pbh 24/72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portfel Stk61-09 Pp Pbh 24/72
Starpak
Dostępny
55 szt.

Zalety produktu zapinany na rzep, dzięki czemu pieniądze Twojego dziecka będą bezpieczne, nawet w dalekiej podr oacute ży. W środku znajduje się kieszonka na bilon oraz przegr oacute dki na karty płatnicze. Portfel z kolekcji STARPAK z licencją Psi Patrol. Zapoznaj się r oacute wnież z innymi produktami STARPAK z serii Psi Patrol. Portfel jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 9x14x1, waga produktu kg 0,05 kg. Portfel pakowany w folijkę.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
80
Naklej 66x180 S-boo Eurpoe Travel Pbh 120/1800 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
81
Rosja. Kryminalne dzieje Imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosja. Kryminalne dzieje Imperium
Dostępny
157 szt.

Dzieje Rosji od jej prapoczątków aż do schyłku XX stulecia. Autor koncentruje się wyłącznie na systemie specyficznego, zbrodniczego kształtowania i sprawowania władzy od jej zarania. Pragnie wykazać, że system komunistyczny był logicznym następstwem represyjnej polityki książąt i carów nie tylko wobec poddanych, ale i najbliższych. „Uczciwość Rosjanina kończy się tam, gdzie zaczyna się interes Imperium”

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
82
Nowy wspaniały świat. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy wspaniały świat. Audiobook
Aldous Huxley, Muza
Dostępny
112 szt.

Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
83
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 900 g + 4 foremki + 2 narzędzia, zielony
Epee
Dostępny
20 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. W asortymencie 6 wariantów: • pomarańczowy + foremki MUFFINKI • różowy + foremki MUFFINKI • zielony + foremki POJAZDY • niebieski + foremki POJAZDY • fioletowy + foremki MORSKIE ŻYCIE • żółty + foremki MORSKIE ŻYCIE

78,99 zł
69,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

1 osoba kupiła
84
Czytam i mówię z Fenkiem. Samogłoski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam i mówię z Fenkiem. Samogłoski
Dostępny
24 szt.

Książeczka przeznaczona jest do wspomagania i samodzielnej nauki czytania dla dzieci dwujęzycznych oraz dla tych, które chcą w sposób łatwy rozpocząć naukę czytania.

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

1 osoba kupiła
85
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zamek), fioletowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UltraPiasek. Puszka 200 g + 5 foremek (zamek), fioletowy
Epee
Dostępny
79 szt.

Zabawa piaskiem jeszcze nigdy nie była tak wciągająca! UltraPiasek zachowuje swoje właściwości i nadaje się zarówno do zabawy na sucho, jak i wodzie. Uformowany, zachowuje swój kształt! To fantastyczna zabawa antystresowa, która zapewni dzieciom niezwykłe doznania sensoryczne. Łatwo się sprząta i nie pozostawia plam. Najlepsze właściwości uzyskuje w temperaturze ok. 26 stopni C. Każdy wariant kolorystyczny występuje w zestawie z 5 foremkami z serii ZAMEK i ZWIERZAKI. W asortymencie 6 kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy.

30,99 zł
27,27 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,72 zł

1 osoba kupiła
86
Szpieg. Jak diler narkotyków został agentem w Korei Północnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpieg. Jak diler narkotyków został agentem w Korei Północnej
Dostępny
120 szt.

Były kryminalista infiltruje północnokoreański reżim? Takie historie się nie zdarzają! Jim prowadzi burzliwe życie. Jako niepokorny nastolatek z postępującym ADHD zaciąga się do Legii Cudzoziemskiej i zostaje spadochroniarzem. Po powrocie do kraju zostaje dilerem narkotykowym kopenhaskich elit. W końcu wpada w ręce policji z kilogramową paczką kokainy. Wyrok: osiem lat. Poznaje miłość swojego życia, porzuca przestępczą przeszłość, a jego firma odnosi sukces. Gdy pewnego dnia dzwoni jego telefon, jest pewny, że nic go już w życiu nie zaskoczy. „Chciałbym cię prosić o pomoc w infiltracji reżimu północnokoreańskiego” – brzmi głos w słuchawce. Jim nie waha się ani chwili. Wciela się w rolę Mr Jamesa, obrzydliwie bogatego nafciarza, który chce pomnożyć swoje miliardy dzięki handlowi bronią z Koreą Północną. Rozpoczyna się surrealistyczna, ale śmiertelnie niebezpieczna „ekstremalna maskarada”. Gdyby to była powieść, nikt nie uwierzyłby w jej fabułę.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
87
Magia polskich ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia polskich ziół
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Łąka to skarbnica leczniczych preparatów i naturalnych kosmetyków. W tym przewodniku znajdziesz przepisy na: • proste mikstury wzmacniające zdrowie • eliksiry poprawiające urodę • mieszanki budujące odporność. Czy wiesz, że rośliny, które spotykasz podczas spaceru w parku, lesie czy na łące, mają życiodajną moc? Poznaj właściwości macierzanki, jasnoty, lebiodki, a nawet zwykłej paproci. Samodzielnie przygotuj naturalne i skuteczne toniki, maści, maceraty, nalewki i wywary. Wszystko bez sztucznych aromatów, konserwantów i chemicznych wypełniaczy. Zadbaj o dobrostan swojego ciała i ducha - zwolnij i odkryj moc polskiej łąki. Pomóż swojemu organizmowi odzyskać wewnętrzną harmonię, a przy okazji dowiedz się, kiedy szeptuchy nosiły wianki z bluszczyku kurdybanka, dlaczego dla Azteków tak ważne były aksamitki i który poeta rozpisywał się nad pięknem zwykłego bratka. Poznaj uzdrawiającą moc niepozornych roślin. To prostsze, niż myślisz!

44,99 zł
34,64 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

88
Jak zatrzymać przy sobie księcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zatrzymać przy sobie księcia
Dostępny
642 szt.

Z pewnością słyszeliście o Dorothei Beaumont. To ja – posłuszna córka. Zawsze wiedziałam, co jest moją powinnością: wspaniały debiut, otrzymanie kilkunastu propozycji małżeństwa i wzbudzenie tym zazdrości innych arystokratek. Zwieńczeniem planów moich rodziców byłby mój ślub z księciem… którego nigdy dotąd nie spotkałam i – co gorsza – którego serce zdobyła moja przyrodnia siostra Charlene. I to był powód, dla którego po raz pierwszy sprzeciwiłam się woli rodziców. Przez całe życie byłam idealną córką i nadszedł czas, by to zmienić. Dzięki tej decyzji wreszcie posmakowałam wolności – i nie zamierzam poślubić żadnego mężczyzny. Będę silna i niezależna. Nie ulegnę nawet księciu Osborne, którego uwodzicielski uśmiech sprawia, że... chcę ulec. Ale czy dam radę oprzeć się namiętności i mężczyźnie, którego tajemnicę znam tylko ja?

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

89
Avicii. Biografia Tima Berglinga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avicii. Biografia Tima Berglinga
Dostępny
1418 szt.

Intymna biografia kultowego DJ-a, który odszedł zbyt wcześnie. Avicii był wizjonerem. Poprzez swoje muzyczne wyczucie i unikatowy styl zdefiniował epokę, w której szwedzka i europejska muzyka house zawładnęła światem. Ale Tim Bergling był również introwertycznym młodym człowiekiem zmuszonym do dorastania w nieludzko szybkim tempie. Po serii nagłych wypadków i pobytów w szpitalu latem 2016 roku przestał koncertować. Zaledwie dwa lata później świat obiegła szokująca informacja - jeden z najsławniejszych na świecie DJ-ów popełnił samobójstwo w hotelowym pokoju w Omanie. Pozostawił po sobie największe hity klubowej sceny, takie jak „Wake Me Up”, „Waiting for Love” czy „Levels”, i gigantyczną fortunę. Jego utwory mają miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych. Avicii. Biografia Tima Berglinga została napisana przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Månsa Mosessona, który dzięki wywiadom z rodziną Tima, jego przyjaciółmi i kolegami z branży muzycznej dogłębnie poznał producenta-gwiazdę. Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego życiowych poszukiwań. Autor nie stronił od ukazywania demonów, z którymi walczył chłopak, i propozycji odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące losów jednej z najjaśniej świecących gwiazd muzycznych ostatniej dekady.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

90
Łatwo być Bogiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwo być Bogiem
Dostępny
50 szt.

Znakomita polska space opera wydana w USA z rekomendacjami największych mistrzów science fiction, wielokrotnie nominowana w plebiscycie Lubimy Czytać i wyróżniona nagrodą Best Audio w 2020 roku. Prawdziwa uczta dla miłośników gatunku. Połowa XXIV stulecia, ludzkość skolonizowała tysiące systemów gwiezdnych w Ramieniu Oriona, nie natrafiając na ślady innych zaawansowanych cywilizacji. Niemal sto lat po krwawej wojnie domowej, która powstrzymała na całe dekady dalszą kolonizację, załoga uprzątającego pola dawno zapomnianych bitew kolapsarowca natrafia na niezidentyfikowane wrakowisko. Znalezione na nim szczątki zaważą nie tylko na losach załogi, ale zmienią także bieg historii. W tym samym czasie uwolniony warunkowo z kolonii karnej sierżant Henryan Święcki otrzymuje zadanie rozpracowania tajnej organizacji, która ingeruje w prowadzone przez naukowców obserwacje jedynych napotkanych do tej pory istot rozumnych, próbując zapobiec zagładzie prymitywnych Wojowników Kości, którzy przegrywają odwieczną wojnę z odmienną i tylko niewiele bardziej rozwiniętą rasą Gurdów zamieszkującą tę samą planetę. Od wyborów dokonywanych przez Święckiego zależeć będzie znacznie więcej niż tylko przetrwanie okrutnych stworzeń, które nie są w stanie stworzyć wyższej kultury. Oto świat, w którym naprawdę łatwo zostać bogiem…

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

91
Arriving Somewhere CDBR, CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arriving Somewhere CDBR, CD + Blu-ray
Dostępny
20 szt.

1. Revenant (Live) 2. Open Car (Live) 3. Blackest Eyes (Live) 4. Lazarus (Live) 5. Hatesong (Live) 6. Don't Hate Me (Live) 7. Mother And Child Divided (Live) 8. Buying New Soul (Live) 9. So Called Friend (Live) 10. Arriving Somewhere But Not Here (Live) 11. Heartattack In A Layby (Live) 12. The Start Of Something Beautiful (Live) 13. Halo (Live) 14. The Sound Of Muzak (Live) 15. Even Less (Live) 16. Trains (Live) 17. End Credits (Mother And Child Divided)[Live]

79,90 zł
73,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

92
Sliding Gliding Worlds, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sliding Gliding Worlds, CD
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Yaboop Yaboop 2. Soda Water 3. The Code For Chickendon 4. Guzzard 5. The Dusty Pouch 6. Sliding And Gliding 7. Kick Muck 8. It`s A Hup-Ho World 9. Atmospheric Underslunky 10. (Omnidirectional) Bhadra 11. Fetch Me The Pongmaster] 12. Mae Hong Song 13. White Rhino Tea 14. Loaf Jaw 15. The Green Island

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

93
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Szkolne przygody Pimpusia Sadełko to opowieść o małym kotku, którego rodzice postanowili oddać do kociej szkoły. Młody czytelnik poznaje kolejno beztroskie życie Pimpusia w domu rodzinnym Sadełków, liczne jego przygody w szkole i poza nią, w tym także potyczki z psami. Wierszowana historia kończy się postanowieniem poprawy przez kotka. Drugie wydanie.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

94
Please Come Home...Mr Bulbous LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Please Come Home...Mr Bulbous LP, Winyl
KING'S X, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.28

A1.Fish Bowl Man A2.Julia A3.She's Gone Away A4.Marsh Mellow Field A5.When You're Scared B1.Charlie Sheen B2.Smudge B3.Bitter Sweet B4.Move Me B5.Move Me (Part Two)

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

95
Tongues, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tongues, CD
TAGAQ, TANYA, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

1.In Me 2.Tongues 3.Colonizer 4.Teeth Agape 5.Birth 6.I Forgive Me 7.Nuclear 8.Do Not Fear Love 9.Earth Monster 10.Colonizer (Tundra Mix)

68,90 zł
63,39 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

96
Genesis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genesis, CD
Xixa, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

Lista utworów: 1. Thine Is The Kingdom 2. Genesis Of Gaea 3. Land Where We Lie 4. Eclipse 5. Soma 6. Eve Of Agnes 7. Velveteen 8. May They Call Us Home 9. Nights Plutonian Shore

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

97
The Ballad Of Dood & Juanita LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

98
Legacy Of Ruin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legacy Of Ruin, CD
Eight Bells, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.11

Lista utworów: 1. Destroyer 2. The Well 3. Torpid Dreamer 4. Nadir 5. The Crone 6. Premonition

68,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

99
Tribute To The Chemical Brothers, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tribute To The Chemical Brothers, CD
V/A, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

100
Tired of Tomorrow 5th Anniversary Deluxe Edition LP YELLOW, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tired of Tomorrow 5th Anniversary Deluxe Edition LP YELLOW, Winyl
Nothing, Relapse Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

100,90 zł
95,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,04 zł

Wróć do góry