hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.03.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szczeliny istnienia (Jolanta Brach-Czaina), na drugim Wycinanki. Ozdoby wielkanocne (Zbigniew Dobosz). Kolejny produkt to Wycinanki. Dinozaury (Ludwik Cichy, Zbigniew Dobosz) oraz Błony umysłu (Jolanta Brach-Czaina).
1
Szczeliny istnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szczeliny istnienia
Dostępny
565 szt.

Ścierka, piasek, szczur, talerz, pąk, kiełbasa, wiśnia, kurz – egzystencjalny konkret to podstawa rozważań Jolanty Brach-Czainy w książce Szczeliny istnienia. Wydany po raz pierwszy w 1992 roku esej był wielkim wydarzeniem literackim. Zyskał miano książki kultowej, „biblii feminizmu”. Przede wszystkim jednak czytelnicy odbierali te niewielkie objętościowo teksty bardzo osobiście, ponieważ pada w nich pytanie nawet nie o to, jak powinniśmy istnieć, ale o to, jak rzeczywiście istniejemy. Filozofia codzienności Jolanty Brach-Czainy bierze się z zadumy na tym, co blisko, dookoła nas, czego doświadcza każdy człowiek. „Podstawę naszego istnienia stanowi codzienność. A że fakt istnienia przeżywamy jako niezwykle ważny, więc ogarnia nas zdumienie, ilekroć uświadamiamy sobie, że upływa ono na drobiazgach”. Obcinanie paznokci, wynoszenie śmieci, ścielenie łóżka, zmywanie naczyń, obieranie ziemniaków – każda z tych czynności ma w oczach filozofki wymiar egzystencjalny i metafizyczny. Brach-Czaina dopatruje się egzystencjalnego sensu zarówno w rodzeniu się czy umieraniu, jak i w jedzeniu czy codziennym krzątaniu się po domu. Podobnie można go dostrzec w każdej z otaczających nas rzeczy, o ile tylko zechcemy zamilknąć i pozwolić tym przedmiotom codziennego użytku, zdarzeniom potocznym, sytuacjom oczywistym i swojskim drobiazgom przemówić. O ile tylko pozwolimy sobie na myślenie o nich i ich analizę. Szczeliny istnienia pokazują nam, że „codzienność jest nie tylko bezpieczną, płytką laguną nieruchomej nudy, lecz także samym środkiem bytowania, miejscem podstępnej, głębinowej, nieprzejednanej walki sił istnienia i unicestwiania”.

35,00 zł
19,99 zł

Rabat 42,9%
oszczędzasz 15,01 zł

65 osób kupiło
2
Wycinanki. Ozdoby wielkanocne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Wycinanki. Ozdoby wielkanocne
Dostępny
1 szt.

Ta piękna książeczka z wycinankami została stworzona z myślą o dzieciach pragnących aktywnie uczestniczenie w przygotowaniach do świąt wielkanocnych. Najmłodsi wielbiciele prac ręcznych będą mogli samodzielnie stworzyć koszyk do święconki, girlandę z papierowych pisanek, wielkanocny talerz, baranka, kurę wielkanocną, a także wielkanocne pisklę i zająca. Wszystkie te piękne ozdoby pięknie udekorują wielkanocny stół, można je także powiesić w oknach lub na drzwiach. Zmontowanie ozdób z nadciętych elementów z kartonu jest bardzo proste i nie wymaga użycia ani nożyczek, ani kleju. Jasne, opatrzone rysunkami instrukcje i wzory wskazują dziecku, w jaki sposób składać modele ozdób wielkanocnych.

17,99 zł
8,99 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,00 zł

54 osoby kupiły
3
Wycinanki. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wycinanki. Dinozaury
Dostępny
24 szt.

Ta piękna książeczka aktywizująca stworzona została z myślą o małych wielbicielach dinozaurów. Najmłodsi paleontolodzy mogą całkowicie samodzielnie – bez kleju i bez nożyczek – odtworzyć modele najpopularniejszych dinozaurów. W tej twórczej i pasjonującej pracy pomogąim wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że już 4-letnibadacze prehistorycznych zwierząt bez trudu stawią czoła wyzwaniu. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele. Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą aktywizującą. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci ćwiczą sprawność manualną, poznają nowe techniki plastyczne, kształcą wyobraźnię przestrzenną, uczestniczą w fascynującym procesie tworzenia własnych zabawek. Wycinanki są doskonałym prezentem edukacyjnym dla dziecka.

17,99 zł
9,99 zł

Rabat 44,5%
oszczędzasz 8,00 zł

44 osoby kupiły
4
Błony umysłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błony umysłu
Dostępny
345 szt.

„Jolanta, córka Ireny, wnuczka Bronisławy, prawnuczka Ludwiki” – gdy na okładce pierwszego wydania tej niezwykłej, filozoficznej opowieści o człowieku zamiast tradycyjnego imienia i nazwiska pojawiły się imiona przodkiń Jolanty Brach-Czainy, zapanowały zdumienie, konsternacja i zachwyt. Dopiero odkrywaliśmy w Polsce herstorię, a ludowa historia kobiet dopiero zaczynała być opowiadana. Niewiele jest książek równie przełomowych dla polskiej filozofii i literatury jak dzieła Jolanty Brach-Czainy. Wielokrotnie cytowane i dyskutowane stały się kluczowe dla zrozumienia tego, kim jesteśmy. W rozważaniach zebranych w Błonach umysłu Brach-Czaina przypomina – podobnie jak w legendarnych Szczelinach istnienia – o rytuałach, które wypełniają naszą codzienność. Ale co wynika z faktu, że żyjemy? I jak żyć w świecie, który ciągle się przeobraża? Zdaniem filozofki ludźmi stajemy się poprzez relacje. „Jestem wśród innych tak, jak oddycham”, pisze. Błony umysłu są zaproszeniem do przyjrzenia się na nowo światu ludzi, zwierząt, roślin i pojęć. Zaproszeniem nieustannie aktualnym, bo zawsze w swojej zachłanności „kurczowo ściskamy okruchy świata, żebrząc o życie”.

35,00 zł
20,30 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,70 zł

41 osób kupiło
5
Saga wołyńska. Głód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga wołyńska. Głód
Dostępny
238 szt.

Najnowsza powieść bestsellerowej autorki – Joanny Jax! Wielki głód na Ukrainie, tygiel narodowościowy we Lwowie i skomplikowane relacje polsko-ukraińskie to pejzaż, w którym swoje miejsce musi odnaleźć piątka młodych ludzi. Nadia Szewczenko i Wissarion Zinowjew walczą o przetrwanie w czasie hołomodoru, a Marta Osadkowska i Marcel Lemański o miłość, której nikt z ich otoczenia nie daje szans. To opowieść o ludzkiej godności, człowieczeństwie i determinacji, by zaznać odrobinę szczęścia. A przede wszystkim o skomplikowanych ludzkich losach i uczuciach, których siła potrafi być niszcząca i rzucić się cieniem na całe życie bohaterów. Joanna Jax kolejny raz udowadnia, że ma niebywałą zdolność do tworzenia bohaterów, których losy splatają się z historycznymi wydarzeniami.

44,90 zł
25,59 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 19,31 zł

20 osób kupiło
6
Wypychanki wielkanocne. Dekoracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypychanki wielkanocne. Dekoracje
Dostępny
43 szt.

Poznaj wielkanocne tradycje i zwyczaje, a potem przygotuj oryginalne ozdoby, którymi udekorujesz wielkanocny stół. Ozdób dom kolorowymi trójwymiarowymi pisankami, na stole postaw baranka, a w oknie powieś wiosenne kurczątko. Ich wykonanie jest bardzo proste – wystarczy wypchnąć elementy i złożyć je bez użycia kleju i nożyczek. W książce znajdziesz wiele pomysłowych projektów oraz świątecznych ciekawostek, dzięki którym Wielkanoc będzie wyjątkowa!

16,99 zł
9,99 zł

Rabat 41,2%
oszczędzasz 7,00 zł

18 osób kupiło
7
Położna Izabela Dembińska. Rodzić można łatwiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Położna Izabela Dembińska. Rodzić można łatwiej
Dostępny
924 szt.

Drugie, poszerzone i uaktualnione, wydanie bestsellerowego poradnika położnej Izabeli Dembińskiej. Doświadczona położna w prosty sposób wyjaśnia jak przygotować się do porodu łącząc ciało, umysł z całą logistyką. Skupia się na przygotowaniu ciała do porodu naturalnego, ale ponieważ nigdy nie wiadomo, jak poród się rozpocznie i zakończy, nowe wydanie zostało poszerzone o wiedzę z zakresu indukcji porodu i jej metod, cięcia cesarskiego oraz porodu naturalnego po cesarskim cięciu. Autorka stara się pokazać na ile wewnętrzna wiara we własne siły pomaga kobietom przejść przez ciążę, nawet jeśli nie każdej z nich uda się zrealizować własny plan porodu. Izabela Dembińska to jedyna w Polsce położna, która uzyskała prestiżowy certyfikat Spinning Babies Certified Parent Educator. Jest psychologiem i dyplomowaną położną, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, instruktorką rekreacji ruchowej, propagatorką świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży i porodu.

59,90 zł
29,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 29,95 zł

17 osób kupiło
8
Design i moda w przedwojennej Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Design i moda w przedwojennej Polsce
Dostępny
292 szt.

Album poświęcony historii polskiego designu zaprezentuje i opowie historię wzornictwa polskiego, poczynając od Wystawy Paryskiej w 1925 roku po czasy współczesne. Prezentować będzie najlepsze projekty mebli, ceramiki użytkowej, elementów wnętrz mieszkalnych, samochodów i motocykli, pociągów i tramwajów, urządzeń gospodarstwa domowego i elektroniki, które powstały w pracowniach naszych artystów-projektantów – przedstawimy także sylwetki tych najważniejszych. Całość wzbogaca ok. 250 czarno-białych i kolorowych ilustracji.

64,90 zł
38,29 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 26,61 zł

15 osób kupiło
9
Klej introligatorski Penmate (100 ml) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej introligatorski Penmate (100 ml)
Penmate, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Biały klej introligatorski o szerokim zastosowaniu. • Klei tekturę, papier, drewno, tworzywa i inne materiały. • Nietoksyczny, wodorozcieńczalny. • Wykręcany dozownik umożliwia precyzyjne nanoszenie kleju i zabezpiecza przed wyschnięciem.

7,99 zł
Powiadomienie
14 osób kupiło
10
Wielka Akademia. Elementarz 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Akademia. Elementarz 4-latka
Dostępny
82 szt.

Edukacja i zabawa w formie książek aktywnościowych, wprowadzających i utrwalających wiedzę. Elementarze z tej serii dostarczają mądrą aktywność dzieci 2,3,4 i 5-letnich. Są wsparciem dla rodziców, w motywowaniu dziecka do poznawania, sprawdzania, odpowiadania na pytania. Pomoc dla tych, którym zależy na postępach ich pociech i radosnego przygotowaniu ich do dalszego rozwoju szkolnego. W ramach serii znajdują się tytuły rozwijające: logiczne myślenie, ćwiczenia na koncentrację i koordynację, ćwiczenia na poszerzanie zasobu słów, ćwiczenia na wypowiadanie się, nauka orientacji przestrzennej, kształtów, kolorów, zdrowego żywienia, zasad higieny. Seria pozwala dzieciom w wieku przedszkolnym na pożyteczne spędzenie czasu w domu, w przedszkolu, na wakacjach, w czasie podróży. Jest wsparciem dla opiekunów, rodziców, dziadków. Zadania i ćwiczenia dostosowane zostały do potrzeb poznawczych 4-latka. Na każdej stronie znajduje się ilustracja i zadanie do wykonania. Polecenia poprzedzone są pytaniami motywującymi dziecko do znalezienia na ilustracji odpowiedzi, ćwiczenia ręki, opowiedzenia o tym co widzi, użycia kredki określonego koloru, rysowania, uzupełnienia obrazka naklejką, porównywania, odnajdywania detali, nazywania kształtów, prostego liczenia, śledzenia wzrokiem, odwzorowania linii, połączenia elementów. W książce znajdują się dodatkowo naklejki-nagrody, do przyklejenia na stronie po zrealizowaniu zadania, a na końcu dyplom za naukę. Zakres tematyczny zadań: pory roku, poznawanie zwierząt, zabawa w domu i na placu zabaw, życie na wsi, przyjęcie urodzinowe, rośliny, nauka higieny, warzywa i owoce, zdrowe jedzenie, zawody (lekarz, strażak, weterynarz), pojazdy, morze i plaża, ubiór, przeciwieństwa, liczby w zakresie do 5, podstawowe litery w formie uproszczonej.

24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

13 osób kupiło
11
Rywalki. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywalki. Tom 1
Dostępny
1073 szt.

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Ami Singer. Dla Ami Eliminacje to koszmar. Oznaczają konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie. Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, Ami zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić...

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

12 osób kupiło
12
Wycinanki. Kocham zwierzęta! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wycinanki. Kocham zwierzęta!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Ta piękna książeczka aktywizująca dedykowana jest najmłodszym miłośnikom zwierząt. Pozwoli im całkowicie samodzielnie i w pełni bezpiecznie – bez używania nożyczek, stworzyć modle sympatycznych czworonogów jak żyrafa, słoń, niedźwiedź, pies, kot, myszki czy żółw, a także sześcionożną biedronkę i dwa groźne węże. W tej twórczej i pasjonującej pracy małym wielbicielom fauny pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia. Już 4-letni przyjaciele zwierząt bez trudu poradzą sobie ze skonstruowaniem kartonowych zwierząt, którymi będą mogli się bawić. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki o konstruowanych zwierzętach. Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą aktywizującą. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci ćwiczą sprawność manualną, poznają nowe techniki plastyczne, kształcą wyobraźnię przestrzenną, uczestniczą w fascynującym procesie tworzenia własnych zabawek. Wycinanki są doskonałym prezentem edukacyjnym dla dziecka.

17,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 44,5%
oszczędzasz 8,00 zł

12 osób kupiło
13
Historia Biblii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Biblii
Dostępny
43 szt.

John Barton (ur. 1948), anglikański biblista z Oksfordu, podsumował w niniejszej książce długie lata swoich badań nad Biblią, przedstawiając fascynującą opowieść o historii kształtowania się tej Księgi, jaką dziś znamy, o jej recepcji i interpretacji. Oparł się w tym na dwóch założeniach: Po pierwsze, nie ma jednoznacznej relacji między Biblią a zasadami wiary przyjmowanymi przez oparte na niej religie. Nie sposób wyczytać z niej ich konkretnego kształtu, a na dodatek biblijne ekwiwokacje sprawiają im kłopot. Zarazem, wbrew przyjętemu mniemaniu, ani chrześcijaństwo, ani judaizm nie skupiają się w swojej praktyce na Piśmie jako jedynej, świętej księdze. Nie jest ono „konstytucją” dla żadnej z religii, lecz raczej opowieścią założycielską. Po drugie, Biblia nie powstała jednorazowo jako zamknięta całość, lecz ewoluowała, a jej kanon jest wynikiem historycznych negocjacji. Ewolucja Biblii hebrajskiej (Starego Testamentu w nazewnictwie chrześcijańskim) trwała mniej więcej od VIII do II wieku p.n.e. Również kanon Nowego Testamentu kształtował się długo, a odrzucenie apokryfów nie wynika jednoznacznie z ich treści. Kościół akceptował naturalnie tworzący się konsens w tej mierze, przy czym na początku nie było uzgodnionego tekstu. Wszystko to Barton opisuje i komentuje na podstawie najnowszych badań historycznych i filologicznych. Odkrycie ostatnich stuleci – że Biblia ma historię – znajduje przekonujące potwierdzenie.

86,00 zł
60,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,80 zł

12 osób kupiło
14
Ale historia… Zygmuncie, i kto tu rządzi? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale historia… Zygmuncie, i kto tu rządzi?
Dostępny
38 szt.

Cześć, jestem Jolka i uwielbiam czytać - strona po stronie, linijka po linijce. Jako jedyna w klasie mam w domu prawdziwe książki. I to aż trzy! Znalazłam je u babci na strychu. Wykorzystam każdą okazję, żeby zdobyć kolejne albo chociaż je obejrzeć. Podróże w przeszłość bardzo się do tego przydają Grupa nastolatków przenosi się do szesnastowiecznej Polski. Mają sprawdzić, kto wtedy naprawdę rządził naszym krajem: Zygmunt Stary, królowa Bona, Zygmunt August, a może ktoś inny? Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria "Ale historia" z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z czwartej części dowiecie się między innymi, do czego doprowadziła moda na magię, dlaczego piraci służyli polskiemu królowi i jak rozpoznać prawdziwego szlachcica! Grażyna Bąkiewicz - historyczka, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść "O melba!" otrzymała I nagrodę IBBY - Książka Roku 2002. Dwie kolejne: "Stan podgorączkowy" (2003) i "Będę u Klary" (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. "Korniszonek" (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. "Muchy w butelce", powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej "Srebrny kałamarz 2008". "Ale historia Mieszko, ty wikingu!" otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek. Artur Nowicki - jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

11 osób kupiło
15
Po piśmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po piśmie
Dostępny
88 szt.

Koniec pisma i człowiek tracący podmiotowość w nowym dziele Jacka Dukaja. Intelektualna podróż wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji – aż do jej kresu i do kresu człowieka. Przez ostatnich kilka tysięcy lat pismo, książki i biblioteki były nośnikami i skarbnicami wiedzy. Technologia pisma stworzyła cywilizację człowieka. Myślenie pismem oznacza myślenie symbolami, ideami i kategoriami. Daje bezpośredni dostęp do wnętrza innych: ich emocji, przeżyć i poczucia „ja”. Wyniósłszy tę umiejętność na wyżyny sztuki, w istocie tworzy nasze życie duchowe. W Po piśmie Dukaj pokazuje ludzkość u progu nowej ery. Kolejne technologie bezpośredniego transferu przeżyć– od fonografu do telewizji, internetu i virtual reality – wyprowadzają nas z domeny pisma. Stopniowo, niezauważalnie odzwyczajamy się od człowieka, jakiego znaliśmy z literatury – od podmiotowego „ja”. „Mechanizm «wyzwalania z pisma» napędzają miliardy codziennych wyborów producentów i konsumentów kultury. Nie napiszę listu – zadzwonię. Nie przeczytam powieści – obejrzę serial. Nie wyrażę politycznego sprzeciwu w postaci artykułu – nagram filmik i wrzucę go na jutjuba. Nie spędzam nocy na lekturze poezji – gram w gry. Nie czytam autobiografii – żyję celebów na Instagramie. Nie czytam wywiadów – słucham, oglądam wywiady. Nie notuję – nagrywam. Nie opisuję – fotografuję”. Literatura, filozofia, popkultura, neuronauka i fizyka – zaglądamy za kulisy cywilizacji i odkrywamy, że to nie człowiek posługuje się stworzonymi przez siebie narzędziami, ale to one coraz częściej posługują się człowiekiem. Nadchodzą czasy postpiśmienne, gdy miejsce człowieka-podmiotu i jego „ja” zajmują bezpośrednio przekazywane przeżycia. „Czy mogę powiedzieć o sobie: «jestem oglądaniem serialu», «jestem śledzeniem celebów na Instagramie»?” Człowiek staje się maszyną do przeżywania.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

12 osób kupiło
16
Five Nights At Freddy's. Tom 1. W pułapce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. Tom 1. W pułapce
Dostępny
76 szt.

Czy wiesz, czego pragniesz? To pytanie, na które Oswald, Sarah i Millie znają odpowiedź – a przynajmniej tak im się wydaje. Oswald chce, żeby lato nie było takie nudne, Sarah pragnie być piękna, a Millie marzy, by zniknąć z powierzchni ziemi. Ale w zakręconym świecie Five Nights At Freddy spełnienie najgłębszych pragnień ich serc ma swoją cenę? W tym tomie mistrz horroru – Scott Cawthon – opowiada trzy mrożące krew w żyłach historie. Czytelnicy, strzeżcie się! Ta przerażająca kolekcja opowiadań powali nawet najodważniejszych fanów!

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

10 osób kupiło
17
Chronologia wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chronologia wody
Dostępny
332 szt.

„Wszystko, co przechowuję w pamięci, wiruje wokół wydarzeń w moim życiu jak woda” – pisze Lidia Yuknavitch, czyniąc z tego żywiołu centralny punkt opowieści o swoim życiu. A nie było ono łatwe. Bo czy są słowa, które mogą oddać ból matki po utracie dziecka? Czy da się opisać dorastanie w domu przepełnionym gniewem ojca? I jak przedstawić lata autodestrukcji napędzanej alkoholem, narkotykami i seksem? Yuknavitch bez lęku i zahamowań prowadzi nas przez własne doświadczenia, nie ukrywając egzystencjalnych kryzysów i nie uciekając od intelektualnych rozważań. Ma wielu przewodników, którzy pozwolili jej przetrwać lata niepewności, uzależnień i niewyobrażalnego bólu – od Joanny d’Arc po Kathy Acker, od markiza de Sade po Kena Keseya. Yuknavitch nie boi się dosadności, opisując ludzkie ciało jako metaforę tego, co przeżyte. Autorka imponuje szczerością i bezkompromisowością, odwagą, by pomimo przeciwności iść dalej. W końcu Chronologia wody to również głos sprzeciwu wobec tyranii współczesnej kultury próbującej wmówić kobietom, jak powinny żyć.

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

6 osób kupiło
18
Nic nie przestraszy misia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic nie przestraszy misia
Dostępny
112 szt.

Pewnej księżycowej nocy w rodzinie misiów Malec budzi się z przekonaniem, że usłyszał potwora. Tata miś jest zdeterminowany, aby pokazać maluchowi, że na zewnątrz nie ma niczego strasznego. Krok po kroku przemierzają las i spotykają tylko małe, płochliwe stworzonka... W każdym razie żadne z nich nie może przecież przestraszyć niedźwiedzia... Dowcipna, zaskakująca i jednocześnie uspokajająca rymowana historia o dziecięcych strachach, które można łatwo wyjaśnić i złagodzić. Idealna lekka lektura do czytania przed snem.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
19
Alfabet. Wzorki, literki, cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet. Wzorki, literki, cyferki
Dostępny
137 szt.

Książka edukacyjna z naklejkami. W książeczce znajdują się szlaczki, literki, cyferki.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
20
Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów
Dostępny
269 szt.

Oto Polska B jak bóbr. Po II wojnie światowej jej mieszkańców dało się policzyć na palcach. Kiedy Aleksander Ford kręcił filmową adaptację Krzyżaków, zwierzę do słynnej sceny polowania znalazł dopiero w gdańskim rezerwacie. Ale to już przeszłość. Dziś trudno o jakiekolwiek rachuby, a największe europejskie gryzonie żyją od Bałtyku po Tatry. Historia polskiej populacji bobra w XX wieku jest opowieścią o spektakularnym powrocie gatunku jeszcze niedawno zagrożonego wymarciem. Pałace na wodzie to zapis krajoznawczego śledztwa – prowadzonego w Gdańsku i Poznaniu, na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu oraz w Bieszczadach – w poszukiwaniu historycznych korzeni kraju bobrów i źródeł jego obecnej potęgi. To również przewodnik po z pozoru niewidzialnym świecie tych zwierząt. A także zachęta do nawiązania dobrosąsiedzkich stosunków. Bo metropolie bobrów to przeciwieństwo miast ludzkich: pełne wody i bujnej zieleni, samoistnie filtrujące zanieczyszczenia, buchające gatunkową różnorodnością.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
21
Poufne lekcje perskiego, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poufne lekcje perskiego, DVD
Vadim Perelman , 2021
Dostępny
19 szt.

W świecie, gdzie każdy dzień może być ostatnim, nie należy poruszać się według schematów. „Poufne lekcje perskiego” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie. Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. Ponieważ podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu – słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość więźniów i innych oficerów. Jeden fałszywy ruch może wiele kosztować… Nagrodzony przez festiwalową publiczność film Vadima Perelmana, wielokrotnie docenianego przez krytykę reżysera (m.in. nominowany do Oscara w kategoriach najlepszy aktor i najlepsza aktorka „Dom z piasku i mgły”) to mistrzowsko zrealizowana, niebanalna opowieść, o tym, jak zbieg okoliczności i fanaberia ratują życie, a ciekawie przedstawiona relacja Niemiec – Żyd nie powtarza schematu filmów wojennych, a wręcz przeciwnie buduje nowy rodzaj napięcia. • MFF Berlin 2020 – Berlinale Special Gala • MFF Transatlantyk 2020 – Nagroda Publiczności – Transatlantyk Distribution Award • Białoruski kandydat do Oscara

32,99 zł
31,34 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,65 zł

5 osób kupiło
22
Zeszyt Walki Duchowej. 60 dni błogosławionego wzrostu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt Walki Duchowej. 60 dni błogosławionego wzrostu
Dostępny
29 szt.

Trzymasz w ręku notatnik duchowy. Użyte do jego stworzenia papier i farba drukarska nie mają większego znaczenia, ale jeżeli dodasz do tego pragnienie chwały Bożej i walki o poprawę jakości Twojej wiary, wtedy powstanie naprawdę wybuchowa mieszanka. Jestem przekonany, że podjęcie tego 60-dniowego wyzwania doprowadzi do wybuchu, który pochłonie Twoje wady, przepali lęki i pragnienia. Siła odrzutu spowoduje, że diabeł zostanie strącony do piekła, a Ty będziesz bezpiecznie i z radością chodził nawet pośrodku płomieni utrapienia. Błogosławię Cię w imię Jezusa, byś zapragnął Boga, który jest Ogniem Pożerającym.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
23
Powiastki filozoficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Powiastki filozoficzne
Dostępny
14 szt.

Wolter (1694-1778) - właśc. Francois-Marie Arouet - francuski pisarz, filozof, publicysta, działacz społeczny, postać najbardziej bodaj z filozofów kojarzona z Oświeceniem i związanym z nim racjonalizmem. Jak pisze W. Tatrkiewicz najogólniejsze hasła Oświecenia znalazły w poglądach Woltera pełny wyraz: były to: rozum, przyroda i ludzkość. Wszystkie trzy miały ostrze polemiczne: "rozum" był hasłem skierowanym przeciw objawieniu; "przyroda" - przeciw czynnikom nadprzyrodzonym, "ludzkość", pojmowana jako najwyższy cel etyczny. Wolter nie był klasycznym filozofem, swoje poglądy wyrażał przeto w przypowieściach, właśnie w Powiastkach filozoficznych, z których najważniejsze to "Kandyd" (będący satyrą na optymizm i filozofię Leibniza), "Zadig" (w którym wyśmiewa się z metafizyków i moralistów). Był przy tym Wolter absolutnym mistrzem ironii i satyry, był także zaciekłym krytykiem ortodoksyjnego chrześcijaństwa, wyśmiewał Biblię, krytykował też radykalnie społeczny system feudalny, był wolnym duchem, wolnomyslicielem, co najlepiej wyraża w swoich Powiastkach...

69,00 zł
34,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 34,50 zł

5 osób kupiło
24
Selma Lagerlof. Nowoczesna Szwedka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Selma Lagerlof. Nowoczesna Szwedka
Dostępny
3 szt.

Biografia pierwszej laureatki literackiej Nagrody Nobla na świecie, feministki, działaczki społecznej. Książka jest historią i osobistą, i społeczną Selmy Lagerlöf. Osobistą: autorka opisuje relacje rodzinne i intymne bohaterki z jej partnerkami. Społeczną: bo poznajemy zaangażowanie Lagerlof w walkę o prawa kobiet, odnowienie języka szwedzkiego, edukację. Bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami.

59,90 zł
32,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 26,95 zł

4 osoby kupiły
25
Wycinanki. Małe gospodarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wycinanki. Małe gospodarstwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Ta piękna książeczka aktywizująca stworzona została z myślą o małych wielbicielach wiejskiego życia. Przyszli farmerzy mogą całkowicie samodzielnie i w pełni bezpiecznie – bez kleju i bez nożyczek odtworzyć modele wiejskiej zagrody, stodoły, sadu pełnego owoców, uroczej sadzawki dla ptactwa domowego, traktora z przyczepą wypełnioną sianem i rzecz jasna poczciwych zwierząt zagrodowych: stada baranów, rodziny świnek, indyka, koguta w otoczeniu całego zastępu kur,krowy, kaczuszki, a nawet psa Burka w swojej budzie. W tej twórczej i pasjonującej pracy małym artystom pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że już 4-letni miłośnicy zabaw gospodarczych bez trudu stawią czoła wyzwaniu. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele. Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą aktywizującą. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci ćwiczą sprawność manualną, poznają nowe techniki plastyczne, kształcą wyobraźnię przestrzenną, uczestniczą w fascynującym procesie tworzenia własnych zabawek Wycinanki są doskonałym prezentem edukacyjnym dla dziecka.

17,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 44,5%
oszczędzasz 8,00 zł

4 osoby kupiły
26
Gniotek Rybka 555952 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,40 zł
6,99 zł

Rabat 5,5%
oszczędzasz 0,41 zł

4 osoby kupiły
27
Technok, sorter kształtów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, sorter kształtów
Technok, Technok
Dostępny
45 szt.

8,99 zł
4 osoby kupiły
28
Ołówek 559875 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
4 osoby kupiły
29
Gniotek 558625 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
4 osoby kupiły
30
Powrót do tamtych dni, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do tamtych dni, DVD
Konrad Aksinowicz, 2021
Dostępny
1 szt.

Sentymentalny powrót do lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia są tłem dla poruszającej filmowej historii, Konrada Aksinowicza („W spirali”), o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować.

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

4 osoby kupiły
31
Ojcowie Kościoła o Eucharystii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcowie Kościoła o Eucharystii
Dostępny
28 szt.

Wybór niniejszy obejmuje teksty wschodnie (greckie i syryjskie) i późniejsze nieco łacińskie na temat Eucharystii, które pokazują gminy tętniące życiem eucharystycznym i skupione wokół tego sakramentu. Stanowił on centrum i serce wspólnoty, element jednoczący Kościół, jego pokarm i napój duchowy. Prawda o Eucharystii była więc tak oczywista i bezdyskusyjnie przyjmowana, jako że sakrament ten należał do codziennego życia Kościoła, że brak w wśród pism starożytnego Kościoła większych traktatów na jej temat. Ale zachowały się bardzo liczne wzmianki, fragmenty homilii czy teksty liturgiczne, tchnące wiarą, które mogą stać się natchnieniem dla nas, ludzi XXI w.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
32
Wypychanki wielkanocne. Koszyczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypychanki wielkanocne. Koszyczki
Dostępny
185 szt.

Poznaj wielkanocne tradycje i zwyczaje, a potem przygotuj oryginalne ozdoby, którymi udekorujesz wielkanocny stół. Ozdób dom kolorowymi trójwymiarowymi pisankami, na stole postaw baranka, a w oknie powieś wiosenne kurczątko. Ich wykonanie jest bardzo proste – wystarczy wypchnąć elementy i złożyć je bez użycia kleju i nożyczek. W książce znajdziesz wiele pomysłowych projektów oraz świątecznych ciekawostek, dzięki którym Wielkanoc będzie wyjątkowa!

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
33
Segregator A5/2R Penmate piórka T0102 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate piórka T0102
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór piórka.

12,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
34
Protokół dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Protokół dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością
Dostępny
16 szt.

Książka Tomasza Orłowskiego – dyplomaty i ambasadora RP w Paryżu i Rzymie, wieloletniego szefa Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – adresowana jest do szerokiej rzeszy czytelników: zarówno profesjonalistów i studentów stosunków międzynarodowych oraz dyplomacji, jak i tych wszystkich, którzy zainteresowani są zasadami i regułami dobrego wychowania na co dzień. Protokół dyplomatyczny, ceremoniał i etykieta, wbrew rozpowszechnionej opinii, nie utrudniają życia, lecz je ułatwiają. Są praktyczną wskazówką, jak należy się zachować w sytuacja nietypowych, trudnych i nieprzewidywalnych. W ślad za autorem jednego z najstarszych zabytków polskiej poezji (Przecław Słota: O zachowaniu się przy stole) Orłowski podpowiada Czytelnikowi, na czym polega kultura w relacjach międzynarodowych i jak należy chronić godność państwa, a zarazem okazywać szacunek partnerom, budzić ich zaufanie i sympatię. Jest to kompendium wiedzy i doświadczenia szczególnie potrzebnych i przydatnych w czasach, gdy stosunki międzynarodowe przestały być domeną zawodowych dyplomatów, a stały się integralną częścią życia nas wszystkich, całego społeczeństwa.

59,00 zł
55,46 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,54 zł

3 osoby kupiły
35
W cieniu Imperium Wschodzącego Słońca. Japoński projekt kolonialny i kultura filmowa w Azji Wschodniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu Imperium Wschodzącego Słońca. Japoński projekt kolonialny i k...
Dostępny
17 szt.

Badając kulturę filmową w krajach podbitych przez Japonię w latach 1895‒1945, autor w przekonujący sposób dowodzi, że kino stanowiło integralną część składową narracji imperialnej oraz służyło przekazywaniu opowieści o postępie i misji cywilizacyjnej. Przyjęta przez Krzysztofa Loskę perspektywa badawcza ułatwia zrozumienie zależności kolonialnych w regionach przyłączonych do Imperium Wschodzącego Słońca oraz wyjaśnienie tego, w jaki sposób kino stało się narzędziem promowania wizji nowego porządku w tamtej części świata. Wychodząc od analizy kultury filmowej na Tajwanie i w Korei, autor zwraca uwagę na wewnętrzne sprzeczności projektu kolonialnego, a następnie pokazuje obraz okupacji z punktu widzenia ludności podporządkowanej, odwołując się zarówno do dzieł rozrachunkowych, jak i filmów nostalgicznych. Powiązanie kina kolonialnego ze spojrzeniem na przeszłość z punktu widzenia współczesnych reżyserów tajwańskich, chińskich i koreańskich pozwala na uchwycenie postkolonialnego charakteru kinematografii dalekowschodnich. Krzysztof Loska – profesor nauk humanistycznych, kierownik Katedry Teorii i Antropologii Filmu w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami, zastępca przewodniczącego Komitetu Nauk o Sztuce PAN. Prowadzi badania z zakresu historii kina azjatyckiego, postkolonializmu oraz kulturowych uwarunkowań tekstów filmowych, jest autorem stu sześćdziesięciu artykułów naukowych oraz kilkunastu książek, m.in. Poetyka filmu japońskiego (2009), Kenji Mizoguchi i wyobraźnia melodramatyczna (2012), Adaptacje literatury japońskiej (2012), Nowy film japoński (2013), Mistrzowie kina japońskiego (2015), Postkolonialna Europa: etnoobrazy współczesnego kina (2016).

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

3 osoby kupiły
36
Wirtuoz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wirtuoz
Dostępny
180 szt.

Od Warszawy powstania styczniowego po współczesną Majorkę – autor bestsellerowej serii o Adamie Bergu zabiera czytelnika w kolejną sensacyjną podróż, w której nic nie jest oczywiste. Berg otrzymuje zlecenie odnalezienia zaginionych pamiątek po pewnym wybitnym Polaku. Jeśli mu się uda, historię polskiej kultury trzeba będzie pisać na nowo. We wrześniu 1863 roku narodową relikwię niszczą Kozacy w odwecie za zamach na carskiego namiestnika. W 1939 roku, tuż po kampanii wrześniowej, z pewnej kamienicy warszawskiej w tajemniczy sposób znikają unikatowe portrety geniusza i jego rodziny. Bezcenne artefakty zostają bezpowrotnie utracone. Czy na pewno? Co łączy oba te dramatyczne zdarzenia? Dochodzenie przypomina morderczy tor przeszkód. Rozpoczyna się pojedynek, w którym wszystkie metody są dozwolone. Zdrada, podstęp, zbrodnia, mistyfikacja… Kto jest rywalem Berga w dojściu do prawdy? Swoi czy obcy? Gra idzie o wielką stawkę. Jest nią nie tylko splendor – ale także życie bohatera i najbliższej mu osoby. Triumf i upadek, chore fascynacje i ludzkie słabości, zagadki historii i szyfry. Perfekcyjny splot fikcji i prawdy historycznej rodem z najlepszych powieści detektywistycznych w stylu Artura Pereza Reverte.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
37
Segregator A5/2R Penmate złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate złoty
Penmate
Dostępny
1 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor złoty.

12,99 zł
3 osoby kupiły
38
Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu
Dostępny
1093 szt.

Paryż 1919. W wieku trzydziestu sześciu lat Coco Chanel jest już ikoną stylu, a wszystkie kobiety rywalizują o jej odważne kreacje, symbol nowoczesnej kobiety, zmysłowej nawet w spodniach. Udało się stworzyć znakomicie prosperujący dom mody, którego klientkami są najznamienitsze damy z najwyższych kręgów towarzyskich. Lata ubóstwa, w których Coco była tylko Gabrielle, sierotą porzuconą w klasztorze, wydają się bardzo odległe, ale jej niskie pochodzenie wciąż ją prześladuje – wielka miłość jej życia, angielski arystokrata Boy Capel, choć także ją kocha, nie rezygnuje z małżeństwa z interesu. Kiedy Boy ginie w tragicznym wypadku, Coco wpada w depresję. Podczas podróży do Wenecji rosyjski impresario podaje jej chusteczkę, która pachnie najbardziej odurzającymi perfumami, jakie kiedykolwiek czuła: stworzoną dla rodziny carskiej esencję, która stała się nieosiągalna po rewolucji. Coco nie ma wątpliwości: to zapach, który chce odtworzyć na pamiątkę po swoim kochanku. Kiedy wraca do Paryża, nawet najwspanialsze przyjęcia nie są w stanie oderwać jej obsesji. Poszukując odpowiedniego zapachu, spotyka charyzmatycznego księcia Dymitra Romanowa, bratanka zamordowanego cara Mikołaja II, który pomaga jej zrealizować marzenie. Czy szukając zapachu miłości, Chanel No 5, potknie się o inną miłość? Michelle Marly jest pseudonimem literackim bestsellerowej autorki i znanej dziennikarki Micaeli Jary, urodzonej w Hamburgu w 1956 roku, córki pochodzącego z Siemianowic Śląskich znanego pianisty i kompozytora Michaela Jary’ego (prawdziwe nazwisko Michał Jarczyk) oraz niezwykle popularnej w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku niemieckiej modelki Christiany Michaelis. Marly wyrastała zarówno w świcie muzyki, filmu, jak i mody, co miało wpływ na jej karierę zawodową. Po studiach podjęła pracę jako dziennikarka w czasopismach kobiecych, z których kilkoma kierowała jako naczelna redaktorka. Wiele lat spędziła w Paryżu. Po ogromnym sukcesie jej powieści, przetłumaczonych na kilkanaście języków, poświęciła się wyłącznie pisaniu. Obecnie mieszka wraz z mężem i córką na przemian w Berlinie i Monachium.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
39
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach
Dostępny
379 szt.

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty. Śledztwo prowadzone przez miejscowych policjantów było pełne nieścisłości. Rzeczy osobiste nastolatek zniknęły z miejsca przestępstwa, a świadkowie wielokrotnie zmieniali zeznania. Faleiro rekonstruuje wydarzenia, by odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Padma i Lalli zginęły. Wyszły nocą na dwór, bo w domu nie miały toalety. Brakowało też dostępu do bieżącej wody, gazu i elektryczności. Były zależne od ojców i braci, a krewni już myśleli o wydaniu ich za mąż. Wiedziały, że po ślubie staną się własnością kolejnego mężczyzny, a jego imię zostanie im wytatuowane na skórze. Czerpiąc z historii innych ofiar – zabitych, zgwałconych i wykorzystanych – a także z raportów i licznych badań, Faleiro pokazuje skalę problemu. Pomaga zrozumieć, co oznacza życie w dzisiejszych Indiach: konserwatywnych, kastowych i patriarchalnych. Indyjska kobieta nigdzie nie jest bezpieczna. Może stracić życie w miejscu publicznym, ale śmiertelne niebezpieczeństwo grozi jej także we własnym domu.

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

3 osoby kupiły
40
Segregator A5/2R Penmate panterka T0106 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate panterka T0106
Penmate
Dostępny
8 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór panterka.

12,99 zł
4 osoby kupiły
41
Maskotka Kaczka krzyżówka 20 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Kaczka krzyżówka 20 cm
Beppe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

41,90 zł
37,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

3 osoby kupiły
42
Długopis z zawieszką Królik plusz 559912 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,00 zł
7,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
43
Marker suchościeralny mini z czyścikiem niebieski Mungyo blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker suchościeralny mini z czyścikiem niebieski Mungyo blister
Mungyo
Dostępny
4 szt.

Marker suchościeralny w wersji mini z końcówką fibrową2 mm zapewniającą precyzję pisania. Szczególnie przydatny do terminarzy z tablicą suchościeralną i do brulionów z kartkami suchościeralnymi. Szybkoschnący, łatwousuwalny tusz dający żywe kolory. Na skuwce czyścik z miękkiej tkaniny oraz płytka magnetyczna.

7,20 zł
5,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
44
Segregator A4/4R Penmate złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/4R Penmate złoty
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona folią polipropylenową. Szerokość grzbietu: 4 cm. Mechanizm czteroringowy. Wymiaryw cm: 26 x 31,5. Kolor złoty.

17,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
45
Kronika z Roskilde. Najstarsza historia Danii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika z Roskilde. Najstarsza historia Danii
Dostępny
32 szt.

Dla polskiego odbiorcy dzieje Danii we wczesnym średniowieczu – w czasach tzw. ery wikingów oraz w okresie bezpośrednio po nim następującym – pozostają wciąż mało znane. Abstrahując od interpretacji wczesnych duńskich dziejów w kulturze masowej, wyrażonej np. w cieszącym się wielką popularnością serialu Wikingowie, zawsze warto wiedzieć, co średniowieczni Duńczycy mieli do powiedzenia o własnych dziejach. Kiedy sięgamy do samych początków, naszą uwagę zwraca niepozorny anonimowy tekst łaciński znany jako Kronika z Roskilde – najstarsza choć anonimowa historia tego kraju, obejmująca okres od IX do XII stulecia. Pomimo krótkiej wręcz lakonicznej formy narracyjnej autor związany z kręgiem katedry w mieście Roskilde ukazał własną interpretację dziejów, różniącą się od tej przekazanej przez następnych duńskich kronikarzy związanych z mecenatem arcybiskupa Absalona. Szczególną uwagę zwraca jednak opis wydarzeń, których kronikarz z Roskilde był naocznym i bezpośrednim obserwatorem, związanych z bolesnym procesem przekształceń wewnętrznych Danii – odchodzenia od dziedzictwa ery wikingów oraz przyspieszenia jej chrystianizacji, okcydentalizacji i feudalizacji. Oddając do rąk polskiego czytelnika przekład najstarszej duńskiej kroniki, nie sposób było pominąć też pewnych analogii z polskimi dziejami, i to pomimo widocznego dystansu kronikarza z Roskilde do Słowiańszczyzny, położnej po drugiej stronie Bałtyku. Warto bowiem pamiętać, że morze, dla jednych będące nieprzebytą granicą, dla innych jest przecież niczym innym jak drogą.

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
46
Zakładka Duża - Wszystko niech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka Duża - Wszystko niech
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Zakładka o rozmiarze 18 cm x 5 cm.Zakładka zawiera tekst biblijny.

0,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
47
Rodzina Treflików. Trefliki i dobre nawyki w toalecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Trefliki i dobre nawyki w toalecie
Dostępny
101 szt.

Kolega z przedszkola Treflika robi siku w pieluszkę. Spokojnie, to normalne – każdy kiedyś nosił ją na pupie! Treflik chyba już zapomniał, jak to było bez ulubionego nocnika z kaczuszką... Teraz, razem z siostrą, wybierają w sklepie majtki z dinozaurami lub jednorożcami! Wiedzą też, jak prawidłowo i jak długo siedzieć na desce klozetowej, oraz pamiętają, żeby nie wstrzymywać siku ani kupy i zawsze jak najszybciej szukać toalety. A gdy zdarzy się wpadka – trudno – to żaden wstyd mówić o tym głośno i zmienić majtki na jeszcze bardziej odlotowe! Dodatkowe zajęcia z angielskiego, warsztaty przyrodnicze, balet czy karate – staramy się, by nasze przedszkolaki wszechstronnie się rozwijały, wspieramy ich rozwój emocjonalny i społeczny. Często jednak to, co związane z ciałem, fizjologią zostaje w cieniu. Kolekcja Trefliki i dobre nawyki, dzięki konsultacji ze specjalistami, pomaga zatroszczyć się o dobre nawyki związane z ciałem i jego funkcjonowaniem w najbardziej podstawowym sensie. Dobre nawyki to coś, co ułatwia życie nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. To prosta droga do niewymuszonej samodzielności. A Ty, co dobrego zrobiłeś dziś dla swojego ciała?

32,99 zł
25,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,59 zł

2 osoby kupiły
48
Karnet PM-213 Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PM-213 Komunia
Kukartka
Dostępny
2 szt.

Każda kartka w kolekcji Passion Moments to małe arcydzieło - wyjątkowe i niepowtarzalne, świetne w dotyku, piękne wizualnie, po prostu niepowtarzalne. Kartki PM są bardzo bogato zdobione, a jednocześnie skromne i stylowe, cały efekt tkwi w detalach i doskonałym wykonaniu. W zależności od wzoru, na kartkach znajdują się dekoracje ze złotej, srebrnej, perłowej lub holograficznej folii, a także doklejki biżuteryjne, kokardki, brokat, laserowe wycięcia, wstążeczki i inne dodatki. Wnętrze karnetu do zawsze atrakcyjna grafika i tekst życzeń. Kartki mają w komplecie dopasowaną kopertę. Cechy szczególne: zdobienie: przynajmniej dwie folie (metaliczne/perłowe/holograficzne), brokat, elementy doklejane, wycięcia laserowe, wstążeczki - w zależności od wzoru, wnętrze: kolorowe, z delikatną grafiką, wyjątkowe życzenia w środku, w komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta, okazja: komunia.

11,99 zł
2 osoby kupiły
49
Segregator A5/2R Penmate wrzosowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate wrzosowy
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor wrzosowy.

12,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
50
Segregator A5/2R Penmate wycinanki T0110 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate wycinanki T0110
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.26

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór wycinanki.

12,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
51
Segregator A5/2R Penmate dżungla T0104 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate dżungla T0104
Penmate
Dostępny
1 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór dżungla.

12,99 zł
2 osoby kupiły
52
Hiszpański romans, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański romans, DVD
Woody Allen, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Romanse, niespodzianki i sercowe kłopoty! „Hiszpański romans” to pełen humoru film Woody’ego Allena, reżysera i scenarzysty „O północy w Paryżu” „Blue Jasmine” i „Vicky Cristina Barcelona”. Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On szybko zauważa, że ona zafascynowana jest młodym i obiecującym reżyserem Philippe. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego spojrzenie na świat. Nowopoznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

2 osoby kupiły
53
Czy ktoś tu je słodycze beze mnie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy ktoś tu je słodycze beze mnie?
Dostępny
103 szt.

Nie tylko dorośli boją się, że coś ich omija. Ciekawe, co robi mama, kiedy jestem w przedszkolu? Zajada się babeczkami, jeżdżąc na kucyku pony? A babcia? Skacze na trampolinie? A tata? Może wspina się na drzewa, żując gumę balonową? Nieeee. Na pewno ciągle o mnie myślą i mają nadzieję, że dobrze się bawię. No i na pewno nigdy, przenigdy nie zjedliby słodyczy beze mnie. Prawda

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
54
Segregator A5/2 Penmate fioletowy pastelowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2 Penmate fioletowy pastelowy
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor fioletowy pastelowy.

12,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
55
Segregator A5/2R Penmate kobaltowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate kobaltowy
Penmate
Dostępny
1 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor kobaltowy.

12,99 zł
2 osoby kupiły
56
Segregator A5/2R Penmate kwiatki T0101 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate kwiatki T0101
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór kwiatki.

12,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
57
Segregator A5/2R Penmate niebieski pastelowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate niebieski pastelowy
Penmate
Dostępny
19 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor niebieski pastelowy.

12,99 zł
1 osoba kupiła
58
Segregator A5/2R Penmate biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate biały
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor biały.

12,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
59
Segregator A5/2R Penmate kosmos T0108 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate kosmos T0108
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór kosmos.

12,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
60
Notatnik Midi Las Marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Midi Las Marzeń
Peter Pauper Press
Dostępny
15 szt.

Średni notatnik firmy Peter Pauper Press ? Las Marzeń (Dream Forest). Każdy notes tej marki jest wyjątkowym dziełem sztuki. Bogactwo wzorów i kolorów pozwala wybrać ten idealny. Notes idealnie nadaje się na prezent. Szczegóły: - okładka sztywna, wytłaczana, opalizująca - notes jest zszywany - okładka oraz kartki z zaokrąglonymi rogami - zamknięcie na gumkę - na końcu koperta na luźne notatki, wizytówki, itp. - kartki wykonane z wysokiej jakości papieru bezkwasowego - niezwykle trwałe, z cechami gwarantującymi długi czas użytkowania - gramatura 120 gsm - zadruk w linie dwustronny - wymiary: 15,9 cm x 21 cm - format zbliżony do A5 - ilość stron: 160

50,40 zł
1 osoba kupiła
61
Barbie. Moja szafa. Zmazywanki z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Barbie. Moja szafa. Zmazywanki z naklejkami
Dostępny
49 szt.

Moja szafa to niekończąca się zabawa w przebieranki. Barbie dobrze wie, że moda to przede wszystkim doskonała przygoda. Dzisiaj chciałaby o tym przekonać także ciebie. Daj się namówić na wspólny przegląd szafy. Dzięki kolorowym naklejkom wielokrotnego użytku i specjalnym ścieralnym stronom możesz się bawić w stylizowanie bez końca. Uważaj ta zabawa wciąga!

19,00 zł
12,99 zł

Rabat 31,6%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
62
Śpiewające przepisy + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Śpiewające przepisy + DVD
Dostępny
27 szt.

Śpiewające przepisy to wesoła forma przedstawienia receptur na potrawy, które dzieci uwielbiają i mogą przyrządzić je z pomocą rodziców. Jest to wspaniała forma rozrywki i spędzania wspólnego czasu w kuchni. Książeczka + płyta DVD

19,99 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,99 zł

1 osoba kupiła
63
W obliczu Zagłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W obliczu Zagłady
Dostępny
14 szt.

Tom W obliczu Zagłady. Rząd RP na uchodźstwie wobec Żydów 1939-1945 jest publikacją towarzyszącą serii wydawniczej Polskie Dokumenty Dyplomatyczne. Zawiera on 554 archiwalne dokumenty (jak i wiele innych cytowanych w przypisach), które ilustrują działania polskiego rządu na uchodźstwie wobec ludności żydowskiej w czasie drugiej wojny światowej. Prezentowane archiwalia ukazują systemowość i masowy charakter działań polskiej służby dyplomatyczno-konsularnej w sprawie pomocy i ratowania Żydów, podejmowanych we wszystkich fazach wojny. Przybliżają aktywność zarówno prezydenta, premiera, jak i poszczególnych ministerstw i urzędów, lecz przede wszystkim ukazują stałą pracę polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych oraz przedstawicielstw pomocowych Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej i Polskiego Czerwonego Krzyża. Udokumentowane w tomie działania pozwalają na postawienie tezy, że polscy urzędnicy i dyplomaci zorganizowali jedną z największych akcji pomocy Żydom przeprowadzonych przez służby dyplomatyczne jakiegokolwiek kraju w czasie II wojny światowej. Ma to związek – co również oddają dokumenty – z wyjątkową sytuacją, w jakiej znalazł się rząd polski na uchodźstwie. W Polsce mieszkała bowiem najliczniejsza grupa osób narodowości żydowskiej w Europie i w rezultacie to właśnie do polskich władz i placówek zwróciła się o pomoc największa grupa zagrożonych osób, a działania polskich urzędów były nieporównywalnie bardziej intensywne niż aktywność przedstawicielstw pozostałych państw alianckich i neutralnych. Zamieszczone w tomie archiwalia obrazują całe spektrum podejmowanych starań, dokumentują zarówno działalność informacyjną (o sytuacji Żydów na terenach okupowanej Polski), propagandową (zmierzającą do mobilizowania społeczności międzynarodowej do przeciwdziałania Zagładzie) czy prawną (obliczoną na postawienie zarzutów karnych sprawcom zbrodni). Przede wszystkim ukazują jednak aktywność stricte pomocową, polegającą na znajdowaniu bezpiecznego schronienia czy umożliwianiu ewakuacji zagrożonym osobom. Wskazują przy tym, że szeroko zakrojony wysiłek pomocowy nie miał incydentalnego charakteru, lecz stanowił jeden z najważniejszych aspektów polityki rządu RP na uchodźstwie. Zdecydowana większość zawartych w tomie dokumentów to materiały dotychczas niepublikowane. Podstawę źródłową tomu stanowią dokumenty przechowywane w dziesięciu krajowych i zagranicznych archiwach: Archiwum Akt Nowych, amerykańskie The National Archives at College Park, kalifornijski Instytut Hoovera, Polski Instytut Naukowy w Nowym Jorku, Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce, brytyjskie The National Archives, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, izraelski Yad Vashem, Polski Instytut Studiów Kościelnych w Rzymie oraz Archivum Helveto-Polonicum w szwajcarskim Fryburgu. Tom opatrzony jest również wstępem oraz indeksem osobowym i rzeczowym ułatwiającymi odszukanie potrzebnych informacji.

99,00 zł
93,06 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,94 zł

1 osoba kupiła
64
Segregator A5/2R Penmate jasnozielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate jasnozielony
Penmate
Dostępny
9 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor jasnozielony.

12,99 zł
1 osoba kupiła
65
Poeta ze średniowiecznej ekstazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poeta ze średniowiecznej ekstazy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Książka zawiera rozprawy i szkice o życiu i twórczości młodopolskiego poety i dramatopisarza Antoniego Szandlerowskiego (1878-1911). To twórca nietuzinkowy i pełen sprzeczności. Był księdzem, ale ? zgodnie z duchem modernizmu katolickiego, zdecydowanie potępianego przez Kościół ? nad dogmatyzm przedkładał myślenie o teologii i religii jako o ekspresji uczuć ludzi wierzących. Talent literacki realizował nie w twórczości religijnej, lecz ? wywołując tym dezaprobatę władz kościelnych ? w utworach beletrystycznych, na dodatek silnie inspirowanych dziełami Stanisława Przybyszewskiego, uznawanego za gorszyciela, erotomana i satanistę. Nad środowiska duszpasterskie przedkładał towarzystwo ludzi sztuki. Złożył śluby czystości, lecz złamał celibat. Żył na plebanii z kobietą (i to Żydówką), lecz nie zrzucił sutanny. Skonfliktowany z przełożonymi, zamiast okazać im posłuszeństwo, wystąpił przeciw nim z paszkwilem. Został pochowany bez krzyża, ponieważ taka była jego ostatnia wola, w przypadku księdza ? niewątpliwie skandalizująca. I co najważniejsze ? jednym z dominujących tematów twórczości Szandlerowskiego stała się miłość zmysłowa, ujmowana jako doznanie sakralne i mistyczne. Twórczość księdza-poety oraz jej recepcja rozpięta między uwielbieniem a zapomnieniem to interesujące zagadnienie badawcze. Zwłaszcza w Łodzi, gdzie Szandlerowski ? jako wikary w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża ? odnosił pierwsze, i od razu znaczące, sukcesy literacko-dramaturgiczne.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

1 osoba kupiła
66
Teczka z gumką A4 Jednorożec 13 Derform - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
67
Szkicownik B5 na spirali gładki Jeż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik B5 na spirali gładki Jeż
Narcissus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Szkicownik B5 marki Narcissus zawiera 60 arkuszy papieru o gramaturze 120 gsm w odcieniu ciepłej bieli. Papier posiada delikatną perforację do wyrywania kartek. Bardzo grube plecki 1,5 mm dają solidną podstawę do rysowania w plenerze, gdy nie mamy na czym oprzeć szkicownika. Całość na spirali zapewniającej dużą wygodę użytkowania. Znakomity do wszelkich technik rysunkowych (ołówek, węgiel, grafit, kredka i pastel) równie dobrze sprawdza się w przypadku technik mokrych (tusz, markery wodne, rozmycia akwarelowe). Ten uniwersalny szkicownik spełni wymagania zarówno profesjonalnych twórców jak też studentów i amatorów. Wyprodukowano w Polsce.

23,50 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,9%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
68
Karnet B6 PR-411 Urodziny dziecięce (panda) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 PR-411 Urodziny dziecięce (panda)
Kukartka
Dostępny
5 szt.

Kartki z serii Passion Premium to świetny pomysł na piękną pamiątkę w super cenie. Każda kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp. - tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: dopasowana w zestawie, zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami, okazja: urodziny

7,99 zł
1 osoba kupiła
69
Puzzle 1000 elementów. VW Miłość i nadzieja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. VW Miłość i nadzieja
Eurographics, 1000
Dostępny
8 szt.

Puzzle 1000 VW Miłość i nadzieja. Cechy: ilość elementów: 1000,wysoka jakość nadruku i precyzja wykonania,idealne dopasowanie elementów,odporne na zginanie,puzzle eliminują odbijanie światła,rozwijają zdolności manualne u dziecka,kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie,format obrazka po ułożeniu: 68 × 48 cm.

63,00 zł
59,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,15 zł

1 osoba kupiła
70
Teczka A4 na gumkę lux Penmate wrzos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 na gumkę lux Penmate wrzos
Penmate
Dostępny
11 szt.

Teczka wykonana z tektury 1,7 mm. Boki z okleinowanymi krawędziami, zapinana na płaską gumkę o szerokości 7 mm. Uszlachetniona błyszczącą folią polipropylenową. Standardowe i pastelowe kolory okleiny. Wymiary w cm: 32 x 23,5 x 4,5.

23,50 zł
1 osoba kupiła
71
Grafit do ołówka automatycznego  XQ 05 MM HB Dong-a 2 x 12 szt. blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grafit do ołówka automatycznego XQ 05 MM HB Dong-a 2 x 12 szt. bliste...
DONGA-A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Trwałe i elastyczne grafity wykonane z połączenia syntetycznej żywicy, grafitu i węgla, do rysowania na papierze i kalce kreślarskiej długość wkładu grafitowego 60 mm, w etui 12 wkładów.

8,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
72
Zestaw Naklejek 180 szt Baby SMERFY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Naklejek 180 szt Baby SMERFY
Barbo Toys
Dostępny
18 szt.

Zestaw Naklejek 180 szt., Baby - SMERFY, Barbo Toys Wymarzony zestaw, bardzo starannie wykonanych naklejek (4 piękne arkusze), z motywem uroczych Smerfów - Baby, gwarantuje zabawę - niespodziankę na wiele godzin. Tylko wyobraźnia wyznacza tu granice. Używaj naklejek do tworzenia własnych przygód, układając je na papierze, broszurach, książkach, pocztówkach lub łącząc z własnymi rysunkami itp. Naklejki mają wiele drobnych szczegółów, które dają dziecku wiele możliwości rozwinięcia swoich zdolności twórczych i zabawy. Używanie naklejek pomaga również rozwijać zdolności motoryczne małych rączek dzieci. Szczegółowe informacje o produkcie: Zawiera 4 arkusze zawierające łącznie 180 naklejek. Wymiary opakowania: 27 cm x 19 cm. Uwaga: produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 lat. Ryzyko zakrztuszenia.Produkty Barbo Toys są projektowane w Danii, ze szczególną dbałością o zrównoważony rozwój i wysokiej jakości materiały. Zabawki są wytwarzane zgodnie z filozofią "nauka przez zabawę", aktywnie wspierają i stymulują zarówno wyobraźnię jak i edukację dziecka, przy tym charakteryzują się doskonałym skandynawskim wzornictwem.

21,00 zł
18,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
73
Ale babki! + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ale babki! + DVD
Dostępny
27 szt.

Ale babki to zbiór przepisów dla dzieci. Dwie smaczne babeczki - waniliowa i czekoladowa poprowadzą nas przez każdy z przepisów i pomogą go wykonać. Na koniec przeprowadzą także lekcję języka angielskiego w ciekawej formie. Zapraszają: Pychotka i Ochotka. Książeczka + płyta DVD

19,99 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,99 zł

1 osoba kupiła
74
Cztery mistyczki pod jednym dachem. Święte mniszki z Helfty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
75
Na ostrzu noża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Na ostrzu noża
Dostępny
1 szt.

Co kryje się za zamkniętymi drzwiami sali operacyjnej, w której przeprowadza się zabiegi na ludzkim mózgu? Jakie decyzje musi podejmować neurochirurg pochylony nad otwartą czaszką osoby, której życie i zdrowie w pełni zależą od jego umiejętności i możliwości współczesnej medycyny? Pacjentów i chirurgów łączą trudne kompromisy. I jedni, i drudzy stają czasami przed dramatycznymi wyborami i jest to nieuniknione, bo chirurgia stawia życie na ostrzu noża, obnażając najczulsze punkty zarówno pacjenta, jak i lekarza,. Rahul Jandial jest neurobiologiem i chirurgiem specjalizującym się w leczeniu raka mózgu. Ten znakomity i doświadczony lekarz na kartach tej książki otwarcie przyznaje się do błędów, które prześladują go od lat. Przedłużył życie tysiącom ludzi, ale jego interwencje powodowały też ból i cierpienie. Wysłuchaj jego opowieści o odporności, odwadze i zaufaniu pacjentów oraz lekcjach, których mu udzielili. Obok opisów ekstremalnie skomplikowanych operacji znajdziesz tu głęboki i wzruszający wgląd w psychikę neurochirurga, który dzień w dzień dochodzi do granic ludzkich możliwości.

44,90 zł
20,65 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 24,25 zł

1 osoba kupiła
76
Zakładka Duża - Nasza pomoc jest w imieniu Pana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka Duża - Nasza pomoc jest w imieniu Pana
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Zakładka o rozmiarze 18 cm x 5 cm.Zakładka zawiera tekst biblijny.

2,50 zł
1,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,4%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
77
Przygody króliczka Alilo + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przygody króliczka Alilo + DVD
Dostępny
18 szt.

Przygody króliczka Alilo to zbiór opowiadań o ciekawych losach rodziny królików. Każda wyprawa pokaże nowe doświadczenia i emocje z nimi związane. Książeczka + płyta DVD

19,99 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,99 zł

1 osoba kupiła
78
Kryzys w człowieku, człowiek w kryzysie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryzys w człowieku, człowiek w kryzysie
Dostępny
9 szt.

Słowo kryzys należy prawdopodobnie do najczęściej używanych zarówno na gruncie publicystyki, informacji, a także nauki. Stosuje się go w odniesieniu do sytuacji społecznej, politycznej, ekonomicznej i kulturowej. Jednakże w stosunku do wszystkich tych wymiarów znajduje się wspólny mianownik, a mianowicie: kryzys człowieka oraz człowieczeństwa. Zauważamy jednocześnie narastający paradoks, ponieważ w miarę "postępu" cywilizacyjnego, który miał prowadzić do stwarzania człowiekowi optymalnych warunków rozwoju, narasta cywilizacja indywidualizmu, subiektywizmu, relatywizmu, materializmu, technicyzmu oraz skrajnego pragmatyzmu. Jako uzasadnienie wystarczy wymienić rozwijającą się niezwykle dynamicznie kulturę przekazywania informacji, która w rzeczywistości prowadzi do zamykania się człowieka w swoim świecie przybierającym kształt wirtualny. Sytuacja ta posiada u swoich podstaw bardzo niebezpieczny kierunek negowania i kwestionowania zhierachizowanego systemu wartości. Zagubienie człowieka wynika z zatracania podstaw aksjologicznych. Niezwykle niebezpieczna dyktatura relatywizmu prowadzi do zagubienia człowieka, a tym samym wszystkiego, co jest jego wytworem. Niezwykle cenne jest stwierdzenie kard. J. Ratzingera, który zauważa: "Fundamentalnie zmienia się również pojęcie Boga. Pytanie, jak należy Go pojmować: osobowo czy nieosobowo, w dzisiejszych czasach jawi się jako drugorzędne; między teistycznymi i nieteistycznymi formami religii nie dostrzega się już istotnej różnicy" ( Wprowadzenie w chrześcijaństwo, tł. Z. Włodkowa, Kraków 2006, s. 17). Właśnie zagadnienie kryzysu stało się zasadnicznym przedmiotem pracy naukowo-badawczej warszawskiego środowiska teologów duchowości. Warto zaznaczyć, że publikacja zawiera dorobek badawczy posiadający bardzo szeroki i interdyscyplinarny charakter. Jednocześnie niewątpliwym walorem jest jej międzynarodowy wymiar. Obok doświadczonych teologów z Polski, Francji, Hiszpanii czy Rumunii swoją pracę prezentują w sposób bardzo profesjonalny młodzi adepci teologii. Mimo zróżnicowanego poziomu jest ona niezwykle cennym wkładem w dziedzictwo teologii i wpisuje się z powodzeniem w międzynarodowy dyskurs nad stanem człowieka i świata.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
79
Amerykański system wyborczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykański system wyborczy
Dostępny
14 szt.

Wybory stanowią istotę demokracji amerykańskiej. Choć w omówieniach amerykańskiego systemu politycznego najczęściej wskazuje się takie elementy ustrojowe jak trójpodział władzy czy zasada kontroli i równowagi, to specyficzną cechę demokracji amerykańskiej stanowi powszechność elekcji. Liczba wybieralnych funkcji i stanowisk w Stanach Zjednoczonych przekracza 519 tysięcy - od prezydenta USA aż po hycla w stanie Vermont. Amerykanie uważają wybory za istotę życia politycznego kraju i najbardziej widoczny przejaw zasady, że władze sprawuje się skutecznie jedynie za zgodą obywateli. Z tego powodu wybory 2020r. będą miały podstawowe znaczenie dla dalszych losów państwa amerykańskiego i jego relacji z obywatelami. Ktokolwiek zasiądzie w Białym Domu, musi odnieść sukces w sposób niebudzący zastrzeżeń i niedający asumptu do podważania wyników elekcji.

59,00 zł
55,46 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,54 zł

1 osoba kupiła
80
Ale historia Mamy niepodległość! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale historia Mamy niepodległość!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Cześć, jestem Ola i uważam, że życie jest super! Od pewnego czasu trenuję ju-jitsu. Trener twierdzi, że mam zadatki na mistrzynię i wytypował mnie do zawodów. Problem w tym, że rodzice muszą wyrazić zgodę, a moi myślą, że chodzę na baletGrupa nastolatków przenosi się do Polski z dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Muszą sprawdzić, czy Polacy zawdzięczają wolność sobie samym, czy sytuacji międzynarodowej. Ale to nie wszystko, dzieciaki mają tajny plan. Chcą odnaleźć monety, na które przetopione zostały korony i berła polskich królów, i odtworzyć z nich te korony. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.Bogato ilustrowana seria Ale historia z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W szóstej części spotkacie Emilię Plater i młodego Piłsudskiego, dowiecie się o tajnych skrytkach emisariuszy i o tym, że dziewczyny produkowały bomby oraz co to znaczy tworzyć państwo.Grażyna Bąkiewicz historyczka, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść O melba! otrzymała I nagrodę IBBY Książka Roku 2002. Dwie kolejne: Stan podgorączkowy (2003) i Będę u Klary (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. Korniszonek (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. Muchy w butelce, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej Srebrny kałamarz 2008. Ale historia Mieszko, ty wikingu! otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek.Artur Nowicki jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
81
Europa w porządku międzynarodowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa w porządku międzynarodowym
Dostępny
13 szt.

Autor książki podjął próbę odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Jaką rolę odegrała Europa w dziejach i jak ta rola zmieniała się w ciągu burzliwego wieku dwudziestego? Czy stary kontynent powoli traci swoją zdolność (współ)kształtowania świata? Czy przestaje być jego „lepszą częścią” (jakkolwiek niepoprawnie politycznie to brzmi)? Czy po wiekach dominacji odejdzie w cień innych wschodzących potęg? Czy obecnie możemy mówić o zmierzchu Europy? W jaki sposób Europejczycy mogą ocalić swoją tożsamość kulturową? Czy Unia Europejska przetrwa? A może już jej nie ma, choć nie jesteśmy jeszcze tego świadomi - podobnie jak dzieje się w przypadku odległych gwiazd, których paliwo już się wyczerpało, ale ich światło wciąż jeszcze do nas dociera?

36,00 zł
33,84 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,16 zł

1 osoba kupiła
82
Behawiorysta (wydanie specjalne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Behawiorysta (wydanie specjalne)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie. Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było… Rozpoczyna się gra między ścigającym a ściganym, w której tak naprawdę nie wiadomo, kto jest kim.

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
83
Szkicownik B5 na spirali gładki Słoń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik B5 na spirali gładki Słoń
Peter Pauper Press
Dostępny
13 szt.

Szkicownik B5 marki Narcissus zawiera 60 arkuszy papieru o gramaturze 120 gsm w odcieniu ciepłej bieli. Papier posiada delikatną perforację do wyrywania kartek. Bardzo grube plecki 1,5 mm dają solidną podstawę do rysowania w plenerze, gdy nie mamy na czym oprzeć szkicownika. Całość na spirali zapewniającej dużą wygodę użytkowania. Znakomity do wszelkich technik rysunkowych (ołówek, węgiel, grafit, kredka i pastel) równie dobrze sprawdza się w przypadku technik mokrych (tusz, markery wodne, rozmycia akwarelowe). Ten uniwersalny szkicownik spełni wymagania zarówno profesjonalnych twórców jak też studentów i amatorów. Wyprodukowano w Polsce.

28,40 zł
1 osoba kupiła
84
Długopis Penmate neonowy dream pen blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Penmate neonowy dream pen blister
Penmate
Dostępny
12 szt.

Praktyczny i zabawny wielokolorowy długopis, zaprojektowany z myślą o dzieciach i nastolatkach. Jest idealnym gadżetem, który powinien znaleźć się w każdym piórniku. Dream Pen sprawi, że każdy obrazekczy notatka będzie cudownie tęczowa! Pisząc naszymi nowymi długopisami czeka Cię kolorowa niespodzianka, bowiem wkłady wykonane są z pięknego, wielobarwnego atramentu, który zmienia kolor podczas pisania.

8,99 zł
1 osoba kupiła
85
Drewnianki. Kreatywne zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewnianki. Kreatywne zabawy
Dostępny
25 szt.

Drewnianki to zbiór zabaw z wykorzystaniem drewnianych przedmiotów codziennego użytku. Obręcze od karniszy, kołki montażowe, klocki czy klamerki (spinacze do bielizny) dają mnóstwo możliwości do zabaw! To tani i łatwy w pozyskaniu materiał do pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole, a także w domu czyli wszędzie tam, gdzie można i gdzie chce się aktywnie i twórczo spędzać czas z dzieckiem. Niniejsza publikacja zawiera 100 pomysłów na zabawy z wykorzystaniem drewnianych rekwizytów. Zabawy zostały podzielone na 10 kategorii ze względu na wykorzystywane przedmioty. W każdej kategorii znajduje się 10 gotowych propozycji zabaw wraz z ilustracjami pomocniczymi. Integralną część publikacji stanowi zestaw gotowych kart i szablonów (do użycia podczas przeprowadzania wybranych propozycji zabaw), który został zamieszczony na perforowanych stronach na końcu książki. Prezentowane w publikacji zabawy są proste, ale doskonale rozwijają wyobraźnię i dają okazję do tego, by w kreatywny sposób spojrzeć na edukację dzieci. Pomagają w rozwijaniu umiejętności matematycznych, poszerzaniu słownictwa, rozwijaniu pamięci, doskonaleniu orientacji przestrzennej czy koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale przede wszystkim dają wiele okazji do rozwijania wrażliwości dotykowej. Zmysł dotyku jest przecież tak ważny w procesie poznawania świata przez najmłodszych! Przedmiotami wykorzystanymi w publikacji można manipulować, a przy tym doskonalić sprawność dłoni, kształtować prawidłowe napięcie mięśniowe, rozwijać chwyt pęsetkowy, czyli ćwiczyć wszystko to, co niewątpliwie jest bazą do przygotowania przedszkolaka do roli ucznia.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
86
Teczka z gumką A4 Alfabet Derform - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
87
Segregator A4/4R Penmate fioletowy pastelowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/4R Penmate fioletowy pastelowy
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona folią polipropylenową. Szerokość grzbietu: 4 cm. Mechanizm czteroringowy. Wymiaryw cm: 26 x 31,5. Kolor fioletowy pastelowy.

17,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
88
Eques Polonus. Rycerski pomnik nagrobny w sztuce polskiej XVI wieku jako wyraz stanowego prestiżu szlachty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eques Polonus. Rycerski pomnik nagrobny w sztuce polskiej XVI wieku ja...
Dostępny
6 szt.

Za czasów Zygmunta Starego ukształtował się specyficzny, charakterystyczny dla terenu Rzeczypospolitej, typ renesansowego nagrobka rycerskiego. Problematyka związana z jego powstaniem, rozwojem, ikonografią, znaczeniem dla kultury staropolskiej oraz oddziaływaniem stanowi niezwykle ważną i frapującą przestrzeń w badaniach nad nowożytną sztuką polską. Na naszych ziemiach pierwsze nagrobki w stylu renesansowym powstały na zamówienie wspomnianego króla oraz najwyższych dygnitarzy z jego otoczenia. Monumentalne, przyścienne pomniki, wykonywane niejednokrotnie z cennych odmian skał dekoracyjnych, umieszczane we wnętrzach kościołów stopniowo zastąpiły dużo skromniejsze gotyckie płyty nagrobne montowane w posadzkę. Początkowo dzieła w nowym stylu były wykonywane prawie wyłącznie przez artystów włoskich, tworzących w duchu dojrzałego renesansu, sprowadzonych do Krakowa przez monarchę. Stanowiły one modny, ale w dużym stopniu obcy wtręt na gruncie sztuki polskiej. Dość szybko jednak wrosły w naszą kulturę artystyczną, zaspokajając potrzeby fundatorów, wypełniając różnorodne zadania społeczne. Wnikając w miejscowy grunt dzieła te napełniły się nową, wielowarstwową treścią.

60,00 zł
44,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

1 osoba kupiła
89
Teczka z rączką A4 5 cm ecoline Penmate czarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z rączką A4 5 cm ecoline Penmate czarna
Penmate
Dostępny
10 szt.

Teczka wykonana z tektury 1,7mm Okleina Ecoline matowa. Nitowane boki z okleinowanymi krawędziami. Wymiary w cm: 32 x 23,5 x 5. Kolor: czarny

24,40 zł
1 osoba kupiła
90
Odstraszanie. Strategia i polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odstraszanie. Strategia i polityka
Dostępny
14 szt.

To pierwsza w Polsce tak ambitna monografia poświęcona odstraszaniu, czyli wpływaniu na kalkulacje przeciwnika w celu ograniczenia ryzyka konfrontacji militarnej. Książka koncentruje się na odstraszaniu w polityce Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO), który od ponad 70 lat pozostaje filarem bezpieczeństwa świata zachodniego. Autor w umiejętny sposób, posługując się zrozumiałym językiem, prowadzi czytelnika przez teorię odstraszania aż do jej zastosowania w praktyce. Przedstawia, jak w czasie zimnej wojny i po rozpadzie ZSRR zmieniała się percepcja zagrożeń USA i całego NATO, a na tym tle ukazuje ewolucję strategii i polityki Sojuszu. Znaczący wkład poznawczy i edukacyjny do polskich studiów strategicznych wnosi rozdział poświęcony Polsce, która jako państwo średniej wielkości staje przed licznymi dylematami związanymi z polityką odstraszania na poziomie narodowym i w ramach NATO. Po książkę powinni sięgnąć przede wszystkim studenci i wykładowcy, specjaliści w dziedzinie polityki międzynarodowej, dyplomaci, wojskowi, dziennikarze i politycy. Zainteresuje jednak też innych odbiorców, którzy z niepokojem obserwują negatywne zmiany w otoczeniu międzynarodowym Polski i zadają sobie pytanie o wiarygodność sojuszniczych gwarancji bezpieczeństwa. – prof. UW dr hab. Robert Kupiecki, b. ambasador RP w USA i b. wiceminister obrony narodowej

50,00 zł
47,00 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
91
Karnet PM-212 Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PM-212 Komunia
Kukartka
Dostępny
18 szt.

Każda kartka w kolekcji Passion Moments to małe arcydzieło - wyjątkowe i niepowtarzalne, świetne w dotyku, piękne wizualnie, po prostu niepowtarzalne. Kartki PM są bardzo bogato zdobione, a jednocześnie skromne i stylowe, cały efekt tkwi w detalach i doskonałym wykonaniu. W zależności od wzoru, na kartkach znajdują się dekoracje ze złotej, srebrnej, perłowej lub holograficznej folii, a także doklejki biżuteryjne, kokardki, brokat, laserowe wycięcia, wstążeczki i inne dodatki. Wnętrze karnetu do zawsze atrakcyjna grafika i tekst życzeń. Kartki mają w komplecie dopasowaną kopertę. Cechy szczególne: zdobienie: przynajmniej dwie folie (metaliczne/perłowe/holograficzne), brokat, elementy doklejane, wycięcia laserowe, wstążeczki - w zależności od wzoru, wnętrze: kolorowe, z delikatną grafiką, wyjątkowe życzenia w środku, w komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta, okazja: komunia.

14,99 zł
1 osoba kupiła
92
Chiński feniks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiński feniks
Dostępny
60 szt.

„Niniejszy tom pojawił się na naszym rynku w 2010 roku, a więc przed ponad dekadą. Napisany w formie osobistego eseju, był efektem kilkuletniego pobytu na placówce dyplomatycznej w Azji - co prawda nie w Chinach, ale właśnie wtedy wielokrotnie tam jeździłem, z uwagi na swoje zainteresowania i sinologiczne wykształcenie. A im częściej jeździłem, tym bardziej nie mogłem się nadziwić temu, co tam obserwowałem. Już wtedy stało się bowiem dla mnie jasne, że ta wielka cywilizacja - w ostatnich dwóch stuleciach będąca w odwrocie lub politycznej zawierusze - teraz znalazła się na ścieżce prawdziwego odrodzenia. [...] Niech ten Chiński Tryptyk będzie dowodem, że polska sinologia (oraz nauki polityczne) też mają jakiś wkład w rozważania na temat współczesnych Chin, że nie muszą czerpać tylko i wyłącznie z tłumaczeń czy obcych źródeł. Ale nade wszystko ważne jest to, by pokazać, jak bardzo i jak szybko Chiny się w ostatnich ponad czterech dekadach zmieniały. Oddawany tutaj w Państwa ręce tom Chiński feniks ma właśnie taki cel - pokazać odbiorcy, jak i dlaczego Wielkie Chiny ponownie się obudziły i skąd się wziął fenomen tamtejszego Odrodzenia - niczym feniksa właśnie”. – Prof. Bogdan Góralczyk, fragment Wstępu do drugiego wydania „Chiny to kraj zarazem nowoczesny i starożytny, komunistyczny i kapitalistyczny, bogaty i biedny, reformujący się i opierający się reformom, jednolity i zróżnicowany, represyjny i wolnomyślicielski, konserwatywny i rewizjonistyczny, pasywny i agresywny, mocny i słaby”. Jak wytłumaczyć ten „chiński paradoks”? W jaki sposób kraj pogrążony w biedzie w czasach „wielkiego skoku” i „rewolucji kulturalnej” wyrasta w ciągu ostatnich dekad na mocarstwo? W swym porywającym eseju prof. Góralczyk, autor bestsellerowego Wielkiego Renesansu, próbował już przed ponad dekadą wyjaśnić fenomen chińskich reform i spróbować przewidzieć, jak Państwo Środka będzie się zachowywało dalej.

84,00 zł
72,24 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
93
Suwerenność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suwerenność
Dostępny
8 szt.

Suwerenność i jej rola we współczesnych stosunkach międzynarodowych ciągle pozostaje przedmiotem sporu. Każdego miesiąca powstaje wiele prac jej poświęconych. Badaczy interesuje, czy państwa tracą suwerenność w czasach globalizacji, jakie są relacje między suwerennością a demokracją i na ile państwa zachowują suwerenność w Unii Europejskiej. Wznawiana przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych książka pokazuje, że treść suwerenności zmieniała się na przestrzeni wieków, przyjmując formę cechy państw lub instytucji społeczności międzynarodowej. Książka wypełni swoje zadanie, jeżeli przyczyni się do lepszego zrozumienia znaczenia suwerenności we współczesnym świecie, a co za tym idzie – do skuteczniejszego prowadzenia polityki zagranicznej państwa.

45,00 zł
42,30 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
94
Bałkany wyobrażone, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałkany wyobrażone, wydanie 3
Dostępny
163 szt.

„Gdyby Bałkany nie istniały, należałoby je wymyślić” – napisał Hermann Keyserling w swoim słynnym tekście z 1928 roku. Książka Marii Todorovej śledzi relacje pomiędzy tym, co realne, i tym, co wyobrażone. Opierając się na dziełach literatury podróżniczej, relacjach dyplomatów, doniesieniach naukowców i dziennikarzy, Todorova eksploruje ontologię Bałkanów od XVIII wieku do dnia dzisiejszego, odkrywając drogę rodzenia się zmitologizowanego wizerunku tej części Europy. Autorce, urodzonej i wykształconej na Bałkanach, udało się połączyć w swoim klasycznym już dzisiaj dziele podejście naukowe z głębokim namysłem humanistycznym.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

95
Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty. W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty. W rozmowie z Włodzimierzem No...
Dostępny
18 szt.

Tą jedną biografią można wypełnić kilka życiorysów! Eksplorował jaskinie i wspinał się w Himalajach. Jako opozycjonista w PRL-u był aresztowany i internowany. W nowej Polsce wszedł do wielkiej polityki – był pierwszym cywilem w ministerstwie obrony. Z wykształcenia matematyk, pracował w kilku zawodach, w różnych krajach i w dwóch kompletnie odmiennych epokach. Jego życie osobiste to niezwykle dramatyczna historia miłości i straty. Janusz Onyszkiewicz ma o czym opowiadać. Jak z Wandą Rutkiewicz zdobyli Gaszerbrum III? Którą z wielkich gwiazd kina dublował w filmie potępionym przez Gomułkę? I co dla jego pokolenia oznaczał rok ‘68? Z jakiego powodu władze uważały, że jest agentem MI6? Czemu „twórczo” tłumaczył rozmowę Margaret Thatcher z Lechem Wałęsą? I dlaczego kolegę z celi nazywał „herbatnikiem”? Jak przyjął go Ronald Reagan, a czym był zainteresowany Kim Ir Sen? Dlaczego odwołał salwę honorową na cześć papieża? I jak to się stało, że wziął ślub z wnuczką Piłsudskiego w więzieniu na Rakowieckiej, po czym odnaleźli rodzinę w Japonii? Rozmowy z Januszem Onyszkiewiczem trwały trzy lata, przerwane przez czas pandemii, bohater książki snuje więc też pasjonujące refleksje o tym, co dzieje się w Polsce obecnie, zastanawiając się, „gdzie to pękło”... Swoje historie, związane z mężem i ojcem, opowiadają także żona Joanna Jaraczewska i dzieci.

54,99 zł
31,34 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 23,65 zł

96
Elementarna teoria liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarna teoria liczb
Dostępny
187 szt.

Niniejszy podręcznik jest wprowadzeniem do teorii liczb, zawierającym jej podstawowe pojęcia, twierdzenia i dowody. Jest odzwierciedleniem wieloletniej pracy dydaktycznej autorów ze studentami matematyki i informatyki. Do korzystania z podręcznika wystarczy znajomość elementów teorii mnogości, algebry i analizy matematycznej w zakresie pierwszych dwóch lat typowych kursów uniwersyteckich. Pozycja przeznaczona przede wszystkim dla studentów matematyki i informatyki uniwersytetów i uczelni technicznych, nauczycieli matematyki oraz zdolniejszych uczniów przygotowujących się do konkursów i olimpiad. W wydaniu drugim dopisano odpowiedzi do większości ćwiczeń i zadań z podręcznika. Omówiono także kilka nowych wątków, w tym dowód poprawności testu Lucasa-Lehmera.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

97
Live From The Pool, 2 LP (miętowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live From The Pool, 2 LP (miętowe)
Vola, Mascot
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: A1. 24 Light-Years A2. Alien Shivers A3. Head Mounted Sideways B1. Straight Lines B2. Ruby Pool B3. Owls C1. These Black Claws feat. SHAHMEN C2. Gutter Moon (October Session) C3. Ghosts C4. Smartfriend D1. Whaler D2. Inside Your Fur D3. Stray The Skies

134,90 zł
98
Dziewczyny z Dubaju, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Dubaju, Blu-ray
Maria Sadowska, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wielki przebój kinowy, który obejrzało ponad milion widzów w Polsce! Film petarda, który odsłania hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawnią całą prawdę na temat „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były celebrytki, modelki, jak i znane postaci ze świata polityki, sportu czy biznesu. Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

99
Dziewczyny z Dubaju, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Dubaju, DVD
Maria Sadowska, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

Wielki przebój kinowy, który obejrzało ponad milion widzów w Polsce! Film petarda, który odsłania hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawnią całą prawdę na temat „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były celebrytki, modelki, jak i znane postaci ze świata polityki, sportu czy biznesu. Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

100
Teoria liczb z programem Mathematica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria liczb z programem Mathematica
Dostępny
150 szt.

Niniejsza publikacja stanowi praktyczne uzupełnienie podręcznika ?Elementarna teoria liczb? autorstwa Wacława Marzantowicza i Piotra Zarzyckiego. Studenci matematyki oraz informatyki, dla których jest przeznaczona, znajdą w niej w niej definicje oraz twierdzenia z podręcznika bazowego ? ilustrowane ?technologicznie?. Główną wartością są jednak zadania, do rozwiązania których korzysta się z popularnego programu Mathematica. Proponowane komendy i procedury są intuicyjne, a ich stosowanie pozwoli zrozumieć i utrwalić wiele zagadnień z zakresu teorii liczb.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

Wróć do góry