hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.03.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szczeliny istnienia (Jolanta Brach-Czaina), na drugim Położna Izabela Dembińska. Rodzić można łatwiej (Izabela Dembińska). Kolejny produkt to Błony umysłu (Jolanta Brach-Czaina) oraz Saga wołyńska. Głód (Joanna Jax).
1
Szczeliny istnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczeliny istnienia
Dostępny
142 szt.

Ścierka, piasek, szczur, talerz, pąk, kiełbasa, wiśnia, kurz – egzystencjalny konkret to podstawa rozważań Jolanty Brach-Czainy w książce Szczeliny istnienia. Wydany po raz pierwszy w 1992 roku esej był wielkim wydarzeniem literackim. Zyskał miano książki kultowej, „biblii feminizmu”. Przede wszystkim jednak czytelnicy odbierali te niewielkie objętościowo teksty bardzo osobiście, ponieważ pada w nich pytanie nawet nie o to, jak powinniśmy istnieć, ale o to, jak rzeczywiście istniejemy. Filozofia codzienności Jolanty Brach-Czainy bierze się z zadumy na tym, co blisko, dookoła nas, czego doświadcza każdy człowiek. „Podstawę naszego istnienia stanowi codzienność. A że fakt istnienia przeżywamy jako niezwykle ważny, więc ogarnia nas zdumienie, ilekroć uświadamiamy sobie, że upływa ono na drobiazgach”. Obcinanie paznokci, wynoszenie śmieci, ścielenie łóżka, zmywanie naczyń, obieranie ziemniaków – każda z tych czynności ma w oczach filozofki wymiar egzystencjalny i metafizyczny. Brach-Czaina dopatruje się egzystencjalnego sensu zarówno w rodzeniu się czy umieraniu, jak i w jedzeniu czy codziennym krzątaniu się po domu. Podobnie można go dostrzec w każdej z otaczających nas rzeczy, o ile tylko zechcemy zamilknąć i pozwolić tym przedmiotom codziennego użytku, zdarzeniom potocznym, sytuacjom oczywistym i swojskim drobiazgom przemówić. O ile tylko pozwolimy sobie na myślenie o nich i ich analizę. Szczeliny istnienia pokazują nam, że „codzienność jest nie tylko bezpieczną, płytką laguną nieruchomej nudy, lecz także samym środkiem bytowania, miejscem podstępnej, głębinowej, nieprzejednanej walki sił istnienia i unicestwiania”.

35,00 zł
22,05 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

43 osoby kupiły
2
Położna Izabela Dembińska. Rodzić można łatwiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Położna Izabela Dembińska. Rodzić można łatwiej
Dostępny
832 szt.

Drugie, poszerzone i uaktualnione, wydanie bestsellerowego poradnika położnej Izabeli Dembińskiej. Doświadczona położna w prosty sposób wyjaśnia jak przygotować się do porodu łącząc ciało, umysł z całą logistyką. Skupia się na przygotowaniu ciała do porodu naturalnego, ale ponieważ nigdy nie wiadomo, jak poród się rozpocznie i zakończy, nowe wydanie zostało poszerzone o wiedzę z zakresu indukcji porodu i jej metod, cięcia cesarskiego oraz porodu naturalnego po cesarskim cięciu. Autorka stara się pokazać na ile wewnętrzna wiara we własne siły pomaga kobietom przejść przez ciążę, nawet jeśli nie każdej z nich uda się zrealizować własny plan porodu. Izabela Dembińska to jedyna w Polsce położna, która uzyskała prestiżowy certyfikat Spinning Babies Certified Parent Educator. Jest psychologiem i dyplomowaną położną, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, instruktorką rekreacji ruchowej, propagatorką świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży i porodu.

59,90 zł
34,14 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 25,76 zł

27 osób kupiło
3
Błony umysłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błony umysłu
Dostępny
174 szt.

„Jolanta, córka Ireny, wnuczka Bronisławy, prawnuczka Ludwiki” – gdy na okładce pierwszego wydania tej niezwykłej, filozoficznej opowieści o człowieku zamiast tradycyjnego imienia i nazwiska pojawiły się imiona przodkiń Jolanty Brach-Czainy, zapanowały zdumienie, konsternacja i zachwyt. Dopiero odkrywaliśmy w Polsce herstorię, a ludowa historia kobiet dopiero zaczynała być opowiadana. Niewiele jest książek równie przełomowych dla polskiej filozofii i literatury jak dzieła Jolanty Brach-Czainy. Wielokrotnie cytowane i dyskutowane stały się kluczowe dla zrozumienia tego, kim jesteśmy. W rozważaniach zebranych w Błonach umysłu Brach-Czaina przypomina – podobnie jak w legendarnych Szczelinach istnienia – o rytuałach, które wypełniają naszą codzienność. Ale co wynika z faktu, że żyjemy? I jak żyć w świecie, który ciągle się przeobraża? Zdaniem filozofki ludźmi stajemy się poprzez relacje. „Jestem wśród innych tak, jak oddycham”, pisze. Błony umysłu są zaproszeniem do przyjrzenia się na nowo światu ludzi, zwierząt, roślin i pojęć. Zaproszeniem nieustannie aktualnym, bo zawsze w swojej zachłanności „kurczowo ściskamy okruchy świata, żebrząc o życie”.

35,00 zł
21,35 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,65 zł

19 osób kupiło
4
Saga wołyńska. Głód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga wołyńska. Głód
Dostępny
217 szt.

Najnowsza powieść bestsellerowej autorki – Joanny Jax! Wielki głód na Ukrainie, tygiel narodowościowy we Lwowie i skomplikowane relacje polsko-ukraińskie to pejzaż, w którym swoje miejsce musi odnaleźć piątka młodych ludzi. Nadia Szewczenko i Wissarion Zinowjew walczą o przetrwanie w czasie hołomodoru, a Marta Osadkowska i Marcel Lemański o miłość, której nikt z ich otoczenia nie daje szans. To opowieść o ludzkiej godności, człowieczeństwie i determinacji, by zaznać odrobinę szczęścia. A przede wszystkim o skomplikowanych ludzkich losach i uczuciach, których siła potrafi być niszcząca i rzucić się cieniem na całe życie bohaterów. Joanna Jax kolejny raz udowadnia, że ma niebywałą zdolność do tworzenia bohaterów, których losy splatają się z historycznymi wydarzeniami.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

17 osób kupiło
5
Wycinanki. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki. Dinozaury
Dostępny
124 szt.

Ta piękna książeczka aktywizująca stworzona została z myślą o małych wielbicielach dinozaurów. Najmłodsi paleontolodzy mogą całkowicie samodzielnie – bez kleju i bez nożyczek – odtworzyć modele najpopularniejszych dinozaurów. W tej twórczej i pasjonującej pracy pomogąim wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że już 4-letnibadacze prehistorycznych zwierząt bez trudu stawią czoła wyzwaniu. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele. Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą aktywizującą. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci ćwiczą sprawność manualną, poznają nowe techniki plastyczne, kształcą wyobraźnię przestrzenną, uczestniczą w fascynującym procesie tworzenia własnych zabawek. Wycinanki są doskonałym prezentem edukacyjnym dla dziecka.

17,99 zł
10,99 zł

Rabat 38,9%
oszczędzasz 7,00 zł

17 osób kupiło
6
Rywalki. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywalki. Tom 1
Dostępny
1082 szt.

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Ami Singer. Dla Ami Eliminacje to koszmar. Oznaczają konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie. Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, Ami zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić...

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

8 osób kupiło
7
Historia Biblii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Biblii
Dostępny
41 szt.

John Barton (ur. 1948), anglikański biblista z Oksfordu, podsumował w niniejszej książce długie lata swoich badań nad Biblią, przedstawiając fascynującą opowieść o historii kształtowania się tej Księgi, jaką dziś znamy, o jej recepcji i interpretacji. Oparł się w tym na dwóch założeniach: Po pierwsze, nie ma jednoznacznej relacji między Biblią a zasadami wiary przyjmowanymi przez oparte na niej religie. Nie sposób wyczytać z niej ich konkretnego kształtu, a na dodatek biblijne ekwiwokacje sprawiają im kłopot. Zarazem, wbrew przyjętemu mniemaniu, ani chrześcijaństwo, ani judaizm nie skupiają się w swojej praktyce na Piśmie jako jedynej, świętej księdze. Nie jest ono „konstytucją” dla żadnej z religii, lecz raczej opowieścią założycielską. Po drugie, Biblia nie powstała jednorazowo jako zamknięta całość, lecz ewoluowała, a jej kanon jest wynikiem historycznych negocjacji. Ewolucja Biblii hebrajskiej (Starego Testamentu w nazewnictwie chrześcijańskim) trwała mniej więcej od VIII do II wieku p.n.e. Również kanon Nowego Testamentu kształtował się długo, a odrzucenie apokryfów nie wynika jednoznacznie z ich treści. Kościół akceptował naturalnie tworzący się konsens w tej mierze, przy czym na początku nie było uzgodnionego tekstu. Wszystko to Barton opisuje i komentuje na podstawie najnowszych badań historycznych i filologicznych. Odkrycie ostatnich stuleci – że Biblia ma historię – znajduje przekonujące potwierdzenie.

86,00 zł
60,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,80 zł

8 osób kupiło
8
Five Nights At Freddy's. Tom 1. W pułapce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. Tom 1. W pułapce
Dostępny
118 szt.

Czy wiesz, czego pragniesz? To pytanie, na które Oswald, Sarah i Millie znają odpowiedź – a przynajmniej tak im się wydaje. Oswald chce, żeby lato nie było takie nudne, Sarah pragnie być piękna, a Millie marzy, by zniknąć z powierzchni ziemi. Ale w zakręconym świecie Five Nights At Freddy spełnienie najgłębszych pragnień ich serc ma swoją cenę? W tym tomie mistrz horroru – Scott Cawthon – opowiada trzy mrożące krew w żyłach historie. Czytelnicy, strzeżcie się! Ta przerażająca kolekcja opowiadań powali nawet najodważniejszych fanów!

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

8 osób kupiło
9
Po piśmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po piśmie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Koniec pisma i człowiek tracący podmiotowość w nowym dziele Jacka Dukaja. Intelektualna podróż wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji – aż do jej kresu i do kresu człowieka. Przez ostatnich kilka tysięcy lat pismo, książki i biblioteki były nośnikami i skarbnicami wiedzy. Technologia pisma stworzyła cywilizację człowieka. Myślenie pismem oznacza myślenie symbolami, ideami i kategoriami. Daje bezpośredni dostęp do wnętrza innych: ich emocji, przeżyć i poczucia „ja”. Wyniósłszy tę umiejętność na wyżyny sztuki, w istocie tworzy nasze życie duchowe. W Po piśmie Dukaj pokazuje ludzkość u progu nowej ery. Kolejne technologie bezpośredniego transferu przeżyć– od fonografu do telewizji, internetu i virtual reality – wyprowadzają nas z domeny pisma. Stopniowo, niezauważalnie odzwyczajamy się od człowieka, jakiego znaliśmy z literatury – od podmiotowego „ja”. „Mechanizm «wyzwalania z pisma» napędzają miliardy codziennych wyborów producentów i konsumentów kultury. Nie napiszę listu – zadzwonię. Nie przeczytam powieści – obejrzę serial. Nie wyrażę politycznego sprzeciwu w postaci artykułu – nagram filmik i wrzucę go na jutjuba. Nie spędzam nocy na lekturze poezji – gram w gry. Nie czytam autobiografii – żyję celebów na Instagramie. Nie czytam wywiadów – słucham, oglądam wywiady. Nie notuję – nagrywam. Nie opisuję – fotografuję”. Literatura, filozofia, popkultura, neuronauka i fizyka – zaglądamy za kulisy cywilizacji i odkrywamy, że to nie człowiek posługuje się stworzonymi przez siebie narzędziami, ale to one coraz częściej posługują się człowiekiem. Nadchodzą czasy postpiśmienne, gdy miejsce człowieka-podmiotu i jego „ja” zajmują bezpośrednio przekazywane przeżycia. „Czy mogę powiedzieć o sobie: «jestem oglądaniem serialu», «jestem śledzeniem celebów na Instagramie»?” Człowiek staje się maszyną do przeżywania.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

7 osób kupiło
10
Ale historia… Zygmuncie, i kto tu rządzi? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale historia… Zygmuncie, i kto tu rządzi?
Dostępny
23 szt.

Cześć, jestem Jolka i uwielbiam czytać - strona po stronie, linijka po linijce. Jako jedyna w klasie mam w domu prawdziwe książki. I to aż trzy! Znalazłam je u babci na strychu. Wykorzystam każdą okazję, żeby zdobyć kolejne albo chociaż je obejrzeć. Podróże w przeszłość bardzo się do tego przydają Grupa nastolatków przenosi się do szesnastowiecznej Polski. Mają sprawdzić, kto wtedy naprawdę rządził naszym krajem: Zygmunt Stary, królowa Bona, Zygmunt August, a może ktoś inny? Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria "Ale historia" z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z czwartej części dowiecie się między innymi, do czego doprowadziła moda na magię, dlaczego piraci służyli polskiemu królowi i jak rozpoznać prawdziwego szlachcica! Grażyna Bąkiewicz - historyczka, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść "O melba!" otrzymała I nagrodę IBBY - Książka Roku 2002. Dwie kolejne: "Stan podgorączkowy" (2003) i "Będę u Klary" (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. "Korniszonek" (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. "Muchy w butelce", powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej "Srebrny kałamarz 2008". "Ale historia Mieszko, ty wikingu!" otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek. Artur Nowicki - jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

7 osób kupiło
11
Design i moda w przedwojennej Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Design i moda w przedwojennej Polsce
Dostępny
100 szt.

Album poświęcony historii polskiego designu zaprezentuje i opowie historię wzornictwa polskiego, poczynając od Wystawy Paryskiej w 1925 roku po czasy współczesne. Prezentować będzie najlepsze projekty mebli, ceramiki użytkowej, elementów wnętrz mieszkalnych, samochodów i motocykli, pociągów i tramwajów, urządzeń gospodarstwa domowego i elektroniki, które powstały w pracowniach naszych artystów-projektantów – przedstawimy także sylwetki tych najważniejszych. Całość wzbogaca ok. 250 czarno-białych i kolorowych ilustracji.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

5 osób kupiło
12
Wielka Akademia. Elementarz 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wielka Akademia. Elementarz 4-latka
Dostępny
65 szt.

Edukacja i zabawa w formie książek aktywnościowych, wprowadzających i utrwalających wiedzę. Elementarze z tej serii dostarczają mądrą aktywność dzieci 2,3,4 i 5-letnich. Są wsparciem dla rodziców, w motywowaniu dziecka do poznawania, sprawdzania, odpowiadania na pytania. Pomoc dla tych, którym zależy na postępach ich pociech i radosnego przygotowaniu ich do dalszego rozwoju szkolnego. W ramach serii znajdują się tytuły rozwijające: logiczne myślenie, ćwiczenia na koncentrację i koordynację, ćwiczenia na poszerzanie zasobu słów, ćwiczenia na wypowiadanie się, nauka orientacji przestrzennej, kształtów, kolorów, zdrowego żywienia, zasad higieny. Seria pozwala dzieciom w wieku przedszkolnym na pożyteczne spędzenie czasu w domu, w przedszkolu, na wakacjach, w czasie podróży. Jest wsparciem dla opiekunów, rodziców, dziadków. Zadania i ćwiczenia dostosowane zostały do potrzeb poznawczych 4-latka. Na każdej stronie znajduje się ilustracja i zadanie do wykonania. Polecenia poprzedzone są pytaniami motywującymi dziecko do znalezienia na ilustracji odpowiedzi, ćwiczenia ręki, opowiedzenia o tym co widzi, użycia kredki określonego koloru, rysowania, uzupełnienia obrazka naklejką, porównywania, odnajdywania detali, nazywania kształtów, prostego liczenia, śledzenia wzrokiem, odwzorowania linii, połączenia elementów. W książce znajdują się dodatkowo naklejki-nagrody, do przyklejenia na stronie po zrealizowaniu zadania, a na końcu dyplom za naukę. Zakres tematyczny zadań: pory roku, poznawanie zwierząt, zabawa w domu i na placu zabaw, życie na wsi, przyjęcie urodzinowe, rośliny, nauka higieny, warzywa i owoce, zdrowe jedzenie, zawody (lekarz, strażak, weterynarz), pojazdy, morze i plaża, ubiór, przeciwieństwa, liczby w zakresie do 5, podstawowe litery w formie uproszczonej.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
13
Segregator A5/2R Penmate panterka T0106 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate panterka T0106
Penmate
Dostępny
4 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór panterka.

12,99 zł
5 osób kupiło
14
Klej introligatorski Penmate (100 ml) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej introligatorski Penmate (100 ml)
Penmate, 1 sztuka
Dostępny
56 szt.

Biały klej introligatorski o szerokim zastosowaniu. • Klei tekturę, papier, drewno, tworzywa i inne materiały. • Nietoksyczny, wodorozcieńczalny. • Wykręcany dozownik umożliwia precyzyjne nanoszenie kleju i zabezpiecza przed wyschnięciem.

7,99 zł
4 osoby kupiły
15
Segregator A5/2R Penmate wrzosowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate wrzosowy
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.10

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor wrzosowy.

12,99 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
16
Ojcowie Kościoła o Eucharystii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcowie Kościoła o Eucharystii
Dostępny
9 szt.

Wybór niniejszy obejmuje teksty wschodnie (greckie i syryjskie) i późniejsze nieco łacińskie na temat Eucharystii, które pokazują gminy tętniące życiem eucharystycznym i skupione wokół tego sakramentu. Stanowił on centrum i serce wspólnoty, element jednoczący Kościół, jego pokarm i napój duchowy. Prawda o Eucharystii była więc tak oczywista i bezdyskusyjnie przyjmowana, jako że sakrament ten należał do codziennego życia Kościoła, że brak w wśród pism starożytnego Kościoła większych traktatów na jej temat. Ale zachowały się bardzo liczne wzmianki, fragmenty homilii czy teksty liturgiczne, tchnące wiarą, które mogą stać się natchnieniem dla nas, ludzi XXI w.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
17
Nic nie przestraszy misia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic nie przestraszy misia
Dostępny
85 szt.

Pewnej księżycowej nocy w rodzinie misiów Malec budzi się z przekonaniem, że usłyszał potwora. Tata miś jest zdeterminowany, aby pokazać maluchowi, że na zewnątrz nie ma niczego strasznego. Krok po kroku przemierzają las i spotykają tylko małe, płochliwe stworzonka... W każdym razie żadne z nich nie może przecież przestraszyć niedźwiedzia... Dowcipna, zaskakująca i jednocześnie uspokajająca rymowana historia o dziecięcych strachach, które można łatwo wyjaśnić i złagodzić. Idealna lekka lektura do czytania przed snem.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
18
Chronologia wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chronologia wody
Dostępny
213 szt.

„Wszystko, co przechowuję w pamięci, wiruje wokół wydarzeń w moim życiu jak woda” – pisze Lidia Yuknavitch, czyniąc z tego żywiołu centralny punkt opowieści o swoim życiu. A nie było ono łatwe. Bo czy są słowa, które mogą oddać ból matki po utracie dziecka? Czy da się opisać dorastanie w domu przepełnionym gniewem ojca? I jak przedstawić lata autodestrukcji napędzanej alkoholem, narkotykami i seksem? Yuknavitch bez lęku i zahamowań prowadzi nas przez własne doświadczenia, nie ukrywając egzystencjalnych kryzysów i nie uciekając od intelektualnych rozważań. Ma wielu przewodników, którzy pozwolili jej przetrwać lata niepewności, uzależnień i niewyobrażalnego bólu – od Joanny d’Arc po Kathy Acker, od markiza de Sade po Kena Keseya. Yuknavitch nie boi się dosadności, opisując ludzkie ciało jako metaforę tego, co przeżyte. Autorka imponuje szczerością i bezkompromisowością, odwagą, by pomimo przeciwności iść dalej. W końcu Chronologia wody to również głos sprzeciwu wobec tyranii współczesnej kultury próbującej wmówić kobietom, jak powinny żyć.

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

4 osoby kupiły
19
Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty. W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty. W rozmowie z Włodzimierzem No...
Dostępny
4 szt.

Tą jedną biografią można wypełnić kilka życiorysów! Eksplorował jaskinie i wspinał się w Himalajach. Jako opozycjonista w PRL-u był aresztowany i internowany. W nowej Polsce wszedł do wielkiej polityki – był pierwszym cywilem w ministerstwie obrony. Z wykształcenia matematyk, pracował w kilku zawodach, w różnych krajach i w dwóch kompletnie odmiennych epokach. Jego życie osobiste to niezwykle dramatyczna historia miłości i straty. Janusz Onyszkiewicz ma o czym opowiadać. Jak z Wandą Rutkiewicz zdobyli Gaszerbrum III? Którą z wielkich gwiazd kina dublował w filmie potępionym przez Gomułkę? I co dla jego pokolenia oznaczał rok ‘68? Z jakiego powodu władze uważały, że jest agentem MI6? Czemu „twórczo” tłumaczył rozmowę Margaret Thatcher z Lechem Wałęsą? I dlaczego kolegę z celi nazywał „herbatnikiem”? Jak przyjął go Ronald Reagan, a czym był zainteresowany Kim Ir Sen? Dlaczego odwołał salwę honorową na cześć papieża? I jak to się stało, że wziął ślub z wnuczką Piłsudskiego w więzieniu na Rakowieckiej, po czym odnaleźli rodzinę w Japonii? Rozmowy z Januszem Onyszkiewiczem trwały trzy lata, przerwane przez czas pandemii, bohater książki snuje więc też pasjonujące refleksje o tym, co dzieje się w Polsce obecnie, zastanawiając się, „gdzie to pękło”... Swoje historie, związane z mężem i ojcem, opowiadają także żona Joanna Jaraczewska i dzieci.

54,99 zł
31,34 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 23,65 zł

4 osoby kupiły
20
Zeszyt Walki Duchowej. 60 dni błogosławionego wzrostu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt Walki Duchowej. 60 dni błogosławionego wzrostu
Dostępny
44 szt.

Trzymasz w ręku notatnik duchowy. Użyte do jego stworzenia papier i farba drukarska nie mają większego znaczenia, ale jeżeli dodasz do tego pragnienie chwały Bożej i walki o poprawę jakości Twojej wiary, wtedy powstanie naprawdę wybuchowa mieszanka. Jestem przekonany, że podjęcie tego 60-dniowego wyzwania doprowadzi do wybuchu, który pochłonie Twoje wady, przepali lęki i pragnienia. Siła odrzutu spowoduje, że diabeł zostanie strącony do piekła, a Ty będziesz bezpiecznie i z radością chodził nawet pośrodku płomieni utrapienia. Błogosławię Cię w imię Jezusa, byś zapragnął Boga, który jest Ogniem Pożerającym.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
21
Kroniki Diuny. Tom 1. Diuna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Diuny. Tom 1. Diuna
Dostępny
106 szt.

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron.Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody SF: Nebula i Hugo.Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu Kroniki Diuny, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie gwiazdy światowego kina: Timothe Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
22
Szczęście w wielkim mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście w wielkim mieście
Dostępny
168 szt.

Odkryj swoją drogę do szczęścia. Myślisz, że twoje życie jest pozbawione blasku i radości. Czujesz, że straciłaś sens i nie żyjesz pełnią życia, że inaczej sobie to wszystko wyobrażałaś. Przestałaś wierzyć, że coś się zmieni. A może uwierzyłaś, że dla ciebie jest już za późno na szczęście. Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl o jakim życiu marzysz. Skąd wziąć siły, żeby zrobić ten pierwszy krok? W jaki sposób pokonać lęk przed zmianą i porażką? Co zrobić z czarnymi myślami i uwierzyć, że Bogu naprawdę nic się nie wymyka? Czy w dzisiejszym wielkim mieście wiara może być jeszcze kompasem? Poznaj niezwykłe historie siedmiu kobiet, które zmieniły swoje życie, postanowiły zaufać, zawalczyć o siebie i wbrew przeciwnościom losu odnalazły drogę do szczęścia, zaczynając wszystko od nowa. Szczęście w wielkim mieście to pełne pasji, optymizmu i wzruszeń rozmowy o byciu spełnioną kobietą i znalezieniu tego, czego każda z nas szuka najbardziej: swojej drogi do szczęścia. Daj sobie i Bogu jeszcze jedną szansę!

42,90 zł
27,54 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 15,36 zł

3 osoby kupiły
23
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach
Dostępny
340 szt.

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty. Śledztwo prowadzone przez miejscowych policjantów było pełne nieścisłości. Rzeczy osobiste nastolatek zniknęły z miejsca przestępstwa, a świadkowie wielokrotnie zmieniali zeznania. Faleiro rekonstruuje wydarzenia, by odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Padma i Lalli zginęły. Wyszły nocą na dwór, bo w domu nie miały toalety. Brakowało też dostępu do bieżącej wody, gazu i elektryczności. Były zależne od ojców i braci, a krewni już myśleli o wydaniu ich za mąż. Wiedziały, że po ślubie staną się własnością kolejnego mężczyzny, a jego imię zostanie im wytatuowane na skórze. Czerpiąc z historii innych ofiar – zabitych, zgwałconych i wykorzystanych – a także z raportów i licznych badań, Faleiro pokazuje skalę problemu. Pomaga zrozumieć, co oznacza życie w dzisiejszych Indiach: konserwatywnych, kastowych i patriarchalnych. Indyjska kobieta nigdzie nie jest bezpieczna. Może stracić życie w miejscu publicznym, ale śmiertelne niebezpieczeństwo grozi jej także we własnym domu.

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

3 osoby kupiły
24
Protokół dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Protokół dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Książka Tomasza Orłowskiego – dyplomaty i ambasadora RP w Paryżu i Rzymie, wieloletniego szefa Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – adresowana jest do szerokiej rzeszy czytelników: zarówno profesjonalistów i studentów stosunków międzynarodowych oraz dyplomacji, jak i tych wszystkich, którzy zainteresowani są zasadami i regułami dobrego wychowania na co dzień. Protokół dyplomatyczny, ceremoniał i etykieta, wbrew rozpowszechnionej opinii, nie utrudniają życia, lecz je ułatwiają. Są praktyczną wskazówką, jak należy się zachować w sytuacja nietypowych, trudnych i nieprzewidywalnych. W ślad za autorem jednego z najstarszych zabytków polskiej poezji (Przecław Słota: O zachowaniu się przy stole) Orłowski podpowiada Czytelnikowi, na czym polega kultura w relacjach międzynarodowych i jak należy chronić godność państwa, a zarazem okazywać szacunek partnerom, budzić ich zaufanie i sympatię. Jest to kompendium wiedzy i doświadczenia szczególnie potrzebnych i przydatnych w czasach, gdy stosunki międzynarodowe przestały być domeną zawodowych dyplomatów, a stały się integralną częścią życia nas wszystkich, całego społeczeństwa.

72,90 zł
68,53 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,37 zł

3 osoby kupiły
25
Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie! w.2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie! w.2021
Dostępny
14 szt.

Jak rzucać bumerangiem, żeby go nie zepsuć? W jaki sposób zahipnotyzować tatę? Dlaczego pewna kotka namiętnie poluje na skarpetki, a pewna koza paraduje po ogródku w kaloszu na głowie? Jak biegać z psem w parku, żeby się zbytnio nie zmęczyć? Co zrobić, gdy jamnik z sąsiedztwa marzy o karierze psa pasterskiego i ma depresję? Jak dać nauczkę nieznośnym Bliźniakom, którzy nieustannie robią wszystkim głupie kawały? I wreszcie czy Riko, niezwykły pies rasy border collie rzeczywiście rozumie, co mówią do niego ludzie i czy potrafi im rozumnie odpowiadać szczekaniem?

39,99 zł
19,20 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 20,79 zł

3 osoby kupiły
26
W obliczu Zagłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W obliczu Zagłady
Dostępny
3 szt.

Tom W obliczu Zagłady. Rząd RP na uchodźstwie wobec Żydów 1939-1945 jest publikacją towarzyszącą serii wydawniczej Polskie Dokumenty Dyplomatyczne. Zawiera on 554 archiwalne dokumenty (jak i wiele innych cytowanych w przypisach), które ilustrują działania polskiego rządu na uchodźstwie wobec ludności żydowskiej w czasie drugiej wojny światowej. Prezentowane archiwalia ukazują systemowość i masowy charakter działań polskiej służby dyplomatyczno-konsularnej w sprawie pomocy i ratowania Żydów, podejmowanych we wszystkich fazach wojny. Przybliżają aktywność zarówno prezydenta, premiera, jak i poszczególnych ministerstw i urzędów, lecz przede wszystkim ukazują stałą pracę polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych oraz przedstawicielstw pomocowych Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej i Polskiego Czerwonego Krzyża. Udokumentowane w tomie działania pozwalają na postawienie tezy, że polscy urzędnicy i dyplomaci zorganizowali jedną z największych akcji pomocy Żydom przeprowadzonych przez służby dyplomatyczne jakiegokolwiek kraju w czasie II wojny światowej. Ma to związek – co również oddają dokumenty – z wyjątkową sytuacją, w jakiej znalazł się rząd polski na uchodźstwie. W Polsce mieszkała bowiem najliczniejsza grupa osób narodowości żydowskiej w Europie i w rezultacie to właśnie do polskich władz i placówek zwróciła się o pomoc największa grupa zagrożonych osób, a działania polskich urzędów były nieporównywalnie bardziej intensywne niż aktywność przedstawicielstw pozostałych państw alianckich i neutralnych. Zamieszczone w tomie archiwalia obrazują całe spektrum podejmowanych starań, dokumentują zarówno działalność informacyjną (o sytuacji Żydów na terenach okupowanej Polski), propagandową (zmierzającą do mobilizowania społeczności międzynarodowej do przeciwdziałania Zagładzie) czy prawną (obliczoną na postawienie zarzutów karnych sprawcom zbrodni). Przede wszystkim ukazują jednak aktywność stricte pomocową, polegającą na znajdowaniu bezpiecznego schronienia czy umożliwianiu ewakuacji zagrożonym osobom. Wskazują przy tym, że szeroko zakrojony wysiłek pomocowy nie miał incydentalnego charakteru, lecz stanowił jeden z najważniejszych aspektów polityki rządu RP na uchodźstwie. Zdecydowana większość zawartych w tomie dokumentów to materiały dotychczas niepublikowane. Podstawę źródłową tomu stanowią dokumenty przechowywane w dziesięciu krajowych i zagranicznych archiwach: Archiwum Akt Nowych, amerykańskie The National Archives at College Park, kalifornijski Instytut Hoovera, Polski Instytut Naukowy w Nowym Jorku, Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce, brytyjskie The National Archives, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, izraelski Yad Vashem, Polski Instytut Studiów Kościelnych w Rzymie oraz Archivum Helveto-Polonicum w szwajcarskim Fryburgu. Tom opatrzony jest również wstępem oraz indeksem osobowym i rzeczowym ułatwiającymi odszukanie potrzebnych informacji.

99,00 zł
93,06 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,94 zł

2 osoby kupiły
27
Segregator A5/2R Penmate kosmos T0108 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate kosmos T0108
Penmate
Dostępny
10 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór kosmos.

12,99 zł
2 osoby kupiły
28
Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów
Dostępny
195 szt.

Oto Polska B jak bóbr. Po II wojnie światowej jej mieszkańców dało się policzyć na palcach. Kiedy Aleksander Ford kręcił filmową adaptację Krzyżaków, zwierzę do słynnej sceny polowania znalazł dopiero w gdańskim rezerwacie. Ale to już przeszłość. Dziś trudno o jakiekolwiek rachuby, a największe europejskie gryzonie żyją od Bałtyku po Tatry. Historia polskiej populacji bobra w XX wieku jest opowieścią o spektakularnym powrocie gatunku jeszcze niedawno zagrożonego wymarciem. Pałace na wodzie to zapis krajoznawczego śledztwa – prowadzonego w Gdańsku i Poznaniu, na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu oraz w Bieszczadach – w poszukiwaniu historycznych korzeni kraju bobrów i źródeł jego obecnej potęgi. To również przewodnik po z pozoru niewidzialnym świecie tych zwierząt. A także zachęta do nawiązania dobrosąsiedzkich stosunków. Bo metropolie bobrów to przeciwieństwo miast ludzkich: pełne wody i bujnej zieleni, samoistnie filtrujące zanieczyszczenia, buchające gatunkową różnorodnością.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
29
Niemy Prorok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemy Prorok
Dostępny
85 szt.

Dziś w Rocie widzi się przede wszystkim piewcę wielkiej epoki cesarsko-królewskiej Monarchii. Widzi się konstruktora jej wielkiego mitu. To oczywiste – nie tylko najbardziej znany Marsz Radetzky ego, ale tysiące innych utrwalonych słów pisarza świadczą o pozytywnych emocjach, które budziła w nim monarchia. Ale czy w oczach pisarza ten świat podwójnej monarchii doprawdy był tak idylliczny, tak sielankowy No – niezbyt. Raczej, ku naszemu zaskoczeniu, chciałoby się nucić Ale to już było. Bo jakże tamten świat w gruncie rzeczy przypomina nasz dzisiejszy, ten znany nam dokładnie.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

2 osoby kupiły
30
Technok, zabawka edukacyjna Mozaika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, zabawka edukacyjna Mozaika
Technok, Technok
Dostępny
23 szt.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
31
Majestat Rzeczypospolitej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majestat Rzeczypospolitej
Dostępny
14 szt.

Najważniejszym znakiem trwania i ciągłości jest majestat Rzeczypospolitej – pojęcie trudne do nazwania z racji jego nieuchwytności, jak w przypadku każdej władzy, ale także jego ewolucji w czasie. Pochodzi od łacińskiego terminu maiestas, znaczącego dosłownie wyższość. Powstawało w miarę krzepnięcia ustroju państwa w połowie XVI wieku. „Polski majestat państwowy przejawiał się na równi w: królu, narodzie i Rzeczypospolitej. Te trzy komponenty łączyły w sobie wiele form świadomości społeczno-politycznych: mity, rytuały, symbole, percepcję czasu, sacrum i profanum oraz wiele wartości i emocji […]. Polski majestat państwowy w trzech postaciach uosabiał kolejno: ideę nadzwyczajności narodu w jego pojęciu wolności, ideę władzy królewskiej w postaci mitu idealnego władcy oraz ideę ustroju republikańskiego”. Upływ czasu, zmierzch monarchii i długotrwała utrata niepodległości wysublimowały majestat Rzeczypospolitej w wartość niematerialną, o której powiedziano „wielmożność a dostojność”. Takim pozostaje jako warunek umacniania tożsamości narodu i budowania nowoczesnego państwa. Nadając uroczystą formę wydarzeniom, nie musimy szukać żadnych obcych zapożyczeń, jakimi zasypują nas kultura i informacja masowa. Ten album zaprezentuje całe bogactwo polskich ceremonii państwowych, w których uwidaczniają się duma, wielkość i trwanie. Tomasz Orłowski – dyplomata i historyk, ambasador tytularny w stanie spoczynku. Przez ponad 30 lat pracował w MSZ, zajmując między innymi stanowiska dyrektora Protokołu Dyplomatycznego, wiceministra spraw zagranicznych, ambasadora RP we Francji i we Włoszech. Profesor stosunków międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Sciences Po – Paris School of International Affairs. Autor podręczników z zakresu protokołu dyplomatycznego i praktyki dyplomatycznej wydawanych przez PISM.

99,00 zł
93,06 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,94 zł

2 osoby kupiły
32
Wirtuoz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wirtuoz
Dostępny
25 szt.

Od Warszawy powstania styczniowego po współczesną Majorkę – autor bestsellerowej serii o Adamie Bergu zabiera czytelnika w kolejną sensacyjną podróż, w której nic nie jest oczywiste. Berg otrzymuje zlecenie odnalezienia zaginionych pamiątek po pewnym wybitnym Polaku. Jeśli mu się uda, historię polskiej kultury trzeba będzie pisać na nowo. We wrześniu 1863 roku narodową relikwię niszczą Kozacy w odwecie za zamach na carskiego namiestnika. W 1939 roku, tuż po kampanii wrześniowej, z pewnej kamienicy warszawskiej w tajemniczy sposób znikają unikatowe portrety geniusza i jego rodziny. Bezcenne artefakty zostają bezpowrotnie utracone. Czy na pewno? Co łączy oba te dramatyczne zdarzenia? Dochodzenie przypomina morderczy tor przeszkód. Rozpoczyna się pojedynek, w którym wszystkie metody są dozwolone. Zdrada, podstęp, zbrodnia, mistyfikacja… Kto jest rywalem Berga w dojściu do prawdy? Swoi czy obcy? Gra idzie o wielką stawkę. Jest nią nie tylko splendor – ale także życie bohatera i najbliższej mu osoby. Triumf i upadek, chore fascynacje i ludzkie słabości, zagadki historii i szyfry. Perfekcyjny splot fikcji i prawdy historycznej rodem z najlepszych powieści detektywistycznych w stylu Artura Pereza Reverte.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

2 osoby kupiły
33
Nieludzką ręką uczynione - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieludzką ręką uczynione
Dostępny
38 szt.

„„Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie” (J 4,48) – to zdanie wypowiedział sam Pan Jezus. Tych niezwykłych znaków mamy wokół siebie wiele. Są jednak i znaki szczególne, które dostaliśmy z nieba. Dary, które zostały wykonane nieludzką ręką... Znajdują się w różnych zakątkach świata, a ich historie są całkiem niezwykłe”. Od Autorów Mimo rozwoju techniki i najnowszych metod badawczych wciąż nie udaje się wytłumaczyć fenomenu pojawienia się na świecie czy oddziaływania przedmiotów, które zdają się pochodzić bezpośrednio z nieba. W albumowym ujęciu prezentujemy ich najbardziej niesamowite przykłady. Warto poznać historie z nimi związane, ponieważ niejednokrotnie stanowią dowód na to, jak niezwykłe rzeczy przygotował nam Pan Bóg. Ciekawe reporterskie ujęcie tematów ze wskazaniem zarówno niezbitych faktów, jak i wierzeń oraz przekonań pozwoli wyrobić sobie własny pogląd o ich niezwykłości, a bogactwo ilustracji da wyobrażenie o rzeczywistym wyglądzie cudownych podarunków nie z tego świata.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
34
Wycinanki. Kocham zwierzęta! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki. Kocham zwierzęta!
Dostępny
92 szt.

Ta piękna książeczka aktywizująca dedykowana jest najmłodszym miłośnikom zwierząt. Pozwoli im całkowicie samodzielnie i w pełni bezpiecznie – bez używania nożyczek, stworzyć modle sympatycznych czworonogów jak żyrafa, słoń, niedźwiedź, pies, kot, myszki czy żółw, a także sześcionożną biedronkę i dwa groźne węże. W tej twórczej i pasjonującej pracy małym wielbicielom fauny pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia. Już 4-letni przyjaciele zwierząt bez trudu poradzą sobie ze skonstruowaniem kartonowych zwierząt, którymi będą mogli się bawić. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki o konstruowanych zwierzętach. Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą aktywizującą. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci ćwiczą sprawność manualną, poznają nowe techniki plastyczne, kształcą wyobraźnię przestrzenną, uczestniczą w fascynującym procesie tworzenia własnych zabawek. Wycinanki są doskonałym prezentem edukacyjnym dla dziecka.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
35
Odstraszanie. Strategia i polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odstraszanie. Strategia i polityka
Dostępny
9 szt.

To pierwsza w Polsce tak ambitna monografia poświęcona odstraszaniu, czyli wpływaniu na kalkulacje przeciwnika w celu ograniczenia ryzyka konfrontacji militarnej. Książka koncentruje się na odstraszaniu w polityce Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO), który od ponad 70 lat pozostaje filarem bezpieczeństwa świata zachodniego. Autor w umiejętny sposób, posługując się zrozumiałym językiem, prowadzi czytelnika przez teorię odstraszania aż do jej zastosowania w praktyce. Przedstawia, jak w czasie zimnej wojny i po rozpadzie ZSRR zmieniała się percepcja zagrożeń USA i całego NATO, a na tym tle ukazuje ewolucję strategii i polityki Sojuszu. Znaczący wkład poznawczy i edukacyjny do polskich studiów strategicznych wnosi rozdział poświęcony Polsce, która jako państwo średniej wielkości staje przed licznymi dylematami związanymi z polityką odstraszania na poziomie narodowym i w ramach NATO. Po książkę powinni sięgnąć przede wszystkim studenci i wykładowcy, specjaliści w dziedzinie polityki międzynarodowej, dyplomaci, wojskowi, dziennikarze i politycy. Zainteresuje jednak też innych odbiorców, którzy z niepokojem obserwują negatywne zmiany w otoczeniu międzynarodowym Polski i zadają sobie pytanie o wiarygodność sojuszniczych gwarancji bezpieczeństwa. – prof. UW dr hab. Robert Kupiecki, b. ambasador RP w USA i b. wiceminister obrony narodowej

50,00 zł
47,00 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
36
Drewnianki. Kreatywne zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewnianki. Kreatywne zabawy
Dostępny
15 szt.

Drewnianki to zbiór zabaw z wykorzystaniem drewnianych przedmiotów codziennego użytku. Obręcze od karniszy, kołki montażowe, klocki czy klamerki (spinacze do bielizny) dają mnóstwo możliwości do zabaw! To tani i łatwy w pozyskaniu materiał do pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole, a także w domu czyli wszędzie tam, gdzie można i gdzie chce się aktywnie i twórczo spędzać czas z dzieckiem. Niniejsza publikacja zawiera 100 pomysłów na zabawy z wykorzystaniem drewnianych rekwizytów. Zabawy zostały podzielone na 10 kategorii ze względu na wykorzystywane przedmioty. W każdej kategorii znajduje się 10 gotowych propozycji zabaw wraz z ilustracjami pomocniczymi. Integralną część publikacji stanowi zestaw gotowych kart i szablonów (do użycia podczas przeprowadzania wybranych propozycji zabaw), który został zamieszczony na perforowanych stronach na końcu książki. Prezentowane w publikacji zabawy są proste, ale doskonale rozwijają wyobraźnię i dają okazję do tego, by w kreatywny sposób spojrzeć na edukację dzieci. Pomagają w rozwijaniu umiejętności matematycznych, poszerzaniu słownictwa, rozwijaniu pamięci, doskonaleniu orientacji przestrzennej czy koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale przede wszystkim dają wiele okazji do rozwijania wrażliwości dotykowej. Zmysł dotyku jest przecież tak ważny w procesie poznawania świata przez najmłodszych! Przedmiotami wykorzystanymi w publikacji można manipulować, a przy tym doskonalić sprawność dłoni, kształtować prawidłowe napięcie mięśniowe, rozwijać chwyt pęsetkowy, czyli ćwiczyć wszystko to, co niewątpliwie jest bazą do przygotowania przedszkolaka do roli ucznia.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
37
Technok, samolot do piasku na plaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, samolot do piasku na plaży
Technok, Technok
Dostępny
18 szt.

8,99 zł
1 osoba kupiła
38
Segregator A5/2R Penmate niebieski pastelowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate niebieski pastelowy
Penmate
Dostępny
9 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor niebieski pastelowy.

12,99 zł
1 osoba kupiła
39
Live From London LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live From London LP BLACK, Winyl
Gary Moore, Provogue
Dostępny
9 szt.

1.Oh Pretty Woman 2.Bad For You Baby 3.Down The Line 4.Since I Met You Baby 5.Have You Heard 6.All Your Love 7.Mojo Boogie 8.I Love You More Than You'll Ever Know 9.Too Tired / Gary's Blues 1 10.Still Got The Blues 11.Walking By Myself 12.The Blues Is Alright 13.Parisienne Walkways

134,90 zł
128,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,74 zł

1 osoba kupiła
40
Ołówek automatyczny XQ ceramic jedo 0,5 mm + grafit 0,5 mm HB Dong-a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek automatyczny XQ ceramic jedo 0,5 mm + grafit 0,5 mm HB Dong-a
DONGA-A
Dostępny
8 szt.

Grubość grafitu 0,5 mm w przycisku gumka i pojemnik na zapasowe grafity. Trwałe i elastyczne grafity wykonane z połączenia syntetycznej żywicy, grafitu i węgla, do rysowania na papierze i kalce kreślarskiej długość wkładu grafitowego 60 mm, w etui 12 wkładów.

14,15 zł
12,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
41
Na ostrzu noża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ostrzu noża
Dostępny
91 szt.

Co kryje się za zamkniętymi drzwiami sali operacyjnej, w której przeprowadza się zabiegi na ludzkim mózgu? Jakie decyzje musi podejmować neurochirurg pochylony nad otwartą czaszką osoby, której życie i zdrowie w pełni zależą od jego umiejętności i możliwości współczesnej medycyny? Pacjentów i chirurgów łączą trudne kompromisy. I jedni, i drudzy stają czasami przed dramatycznymi wyborami i jest to nieuniknione, bo chirurgia stawia życie na ostrzu noża, obnażając najczulsze punkty zarówno pacjenta, jak i lekarza,. Rahul Jandial jest neurobiologiem i chirurgiem specjalizującym się w leczeniu raka mózgu. Ten znakomity i doświadczony lekarz na kartach tej książki otwarcie przyznaje się do błędów, które prześladują go od lat. Przedłużył życie tysiącom ludzi, ale jego interwencje powodowały też ból i cierpienie. Wysłuchaj jego opowieści o odporności, odwadze i zaufaniu pacjentów oraz lekcjach, których mu udzielili. Obok opisów ekstremalnie skomplikowanych operacji znajdziesz tu głęboki i wzruszający wgląd w psychikę neurochirurga, który dzień w dzień dochodzi do granic ludzkich możliwości.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
42
Poufne lekcje perskiego, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poufne lekcje perskiego, DVD
Vadim Perelman , 2021
Dostępny
18 szt.

W świecie, gdzie każdy dzień może być ostatnim, nie należy poruszać się według schematów. „Poufne lekcje perskiego” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie. Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. Ponieważ podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu – słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość więźniów i innych oficerów. Jeden fałszywy ruch może wiele kosztować… Nagrodzony przez festiwalową publiczność film Vadima Perelmana, wielokrotnie docenianego przez krytykę reżysera (m.in. nominowany do Oscara w kategoriach najlepszy aktor i najlepsza aktorka „Dom z piasku i mgły”) to mistrzowsko zrealizowana, niebanalna opowieść, o tym, jak zbieg okoliczności i fanaberia ratują życie, a ciekawie przedstawiona relacja Niemiec – Żyd nie powtarza schematu filmów wojennych, a wręcz przeciwnie buduje nowy rodzaj napięcia. • MFF Berlin 2020 – Berlinale Special Gala • MFF Transatlantyk 2020 – Nagroda Publiczności – Transatlantyk Distribution Award • Białoruski kandydat do Oscara

32,99 zł
31,34 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,65 zł

1 osoba kupiła
43
Kronika z Roskilde. Najstarsza historia Danii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika z Roskilde. Najstarsza historia Danii
Dostępny
253 szt.

Dla polskiego odbiorcy dzieje Danii we wczesnym średniowieczu – w czasach tzw. ery wikingów oraz w okresie bezpośrednio po nim następującym – pozostają wciąż mało znane. Abstrahując od interpretacji wczesnych duńskich dziejów w kulturze masowej, wyrażonej np. w cieszącym się wielką popularnością serialu Wikingowie, zawsze warto wiedzieć, co średniowieczni Duńczycy mieli do powiedzenia o własnych dziejach. Kiedy sięgamy do samych początków, naszą uwagę zwraca niepozorny anonimowy tekst łaciński znany jako Kronika z Roskilde – najstarsza choć anonimowa historia tego kraju, obejmująca okres od IX do XII stulecia. Pomimo krótkiej wręcz lakonicznej formy narracyjnej autor związany z kręgiem katedry w mieście Roskilde ukazał własną interpretację dziejów, różniącą się od tej przekazanej przez następnych duńskich kronikarzy związanych z mecenatem arcybiskupa Absalona. Szczególną uwagę zwraca jednak opis wydarzeń, których kronikarz z Roskilde był naocznym i bezpośrednim obserwatorem, związanych z bolesnym procesem przekształceń wewnętrznych Danii – odchodzenia od dziedzictwa ery wikingów oraz przyspieszenia jej chrystianizacji, okcydentalizacji i feudalizacji. Oddając do rąk polskiego czytelnika przekład najstarszej duńskiej kroniki, nie sposób było pominąć też pewnych analogii z polskimi dziejami, i to pomimo widocznego dystansu kronikarza z Roskilde do Słowiańszczyzny, położnej po drugiej stronie Bałtyku. Warto bowiem pamiętać, że morze, dla jednych będące nieprzebytą granicą, dla innych jest przecież niczym innym jak drogą.

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
44
Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii
Dostępny
68 szt.

Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii to książka przygodowa, w której przygodą staje się spotkanie z Chrystusem w Komunii. Mogą ją czytać dzieci same, lub rodzice dzieciom w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii i Spowiedzi świętej. Książka jest napisana lekkim piórem i ma wiele opisów śmiesznych sytuacji, dlatego czyta się ją lekko i przyjemnie. Jednocześnie wprowadza ona dziecko w świat prawd wiary i rozważań moralnych, potrzebnych, aby dziecko dobrze przeżyło przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
45
Puzzle 1000 elementów. Zaklęcie Anne Stokes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Zaklęcie Anne Stokes
Eurographics, 1000
Dostępny
5 szt.

Puzzle 1000 Zaklęcie Anne Stokes. Cechy: ilość elementów: 1000,wysoka jakość nadruku i precyzja wykonania,idealne dopasowanie elementów,odporne na zginanie,puzzle eliminują odbijanie światła,rozwijają zdolności manualne u dziecka,kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie,format obrazka po ułożeniu: 68 x 48 cm.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
46
Epitafia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Epitafia
Dostępny
30 szt.

A gdyby spojrzeć na wielkich artystów z innej perspektywy? Na przykład oczami współczesnego poety, który szpera w zakamarkach ich historii? Gabriel Leonard Kamiński powierza czytelnikom swój najnowszy tom wypełniony literackimi obrazami bliskich sobie twórców, m.in. Bohumila Hrabala, Chinua Achebe, Jorge’a Borgesa, Susan Sontag, a także poetek i poetów rodzimych, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza czy Zbigniewa Herberta. Pojawiają się tam również mniej znani twórcy, outsiderzy, oraz członkowie rodziny autora. Im wszystkim dedykuje wiersze – Epitafia. Kamiński wykracza jednak poza formę, jaką epitafium sugeruje – tworzy rozbudowane utwory, pełne refleksji o życiu, śmierci, trwaniu i twórczości. Możemy usłyszeć pośmiertny głos poetek i poetów, z którymi autor prowadzi rozmowy, czy w imieniu których przemawia, niekiedy traktując ich historie jako część osobistych wspomnień.

41,00 zł
21,73 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,27 zł

1 osoba kupiła
47
Segregator A5/2R Penmate dżungla T0104 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate dżungla T0104
Penmate
Dostępny
14 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór dżungla.

12,99 zł
2 osoby kupiły
48
Na! Na! Na! Surprise. Zestaw Kiciusiowy biwak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na! Na! Na! Surprise. Zestaw Kiciusiowy biwak
MGA
Dostępny
17 szt.

Witamy na obozie Na! Na! Na! Czas na kempingową przygodę z lalkami Na! Na! Na! Lalki Surprise. Rozbij obóz z zestawem Kiciusiowy biwak, w którym namiot i akcesoria zawierają motyw kotka. Piecz wspaniałe przysmaki na ognisku. Latarnia i ognisko naprawdę świecą, a ognisko ma nawet mgiełkę wodną, która symuluje dym. Namiot i wszystkie akcesoria mają urocze akcenty w postaci zwierzęcych uszu. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne rzeczy do biwakowania na świeżym powietrzu! Lalki sprzedawane oddzielnie. Zawartość i cechy zestawu: • namiot ma formowane pałąki i elementy przypominające kocie uszy u góry, • ognisko i latarenka naprawdę świecą, • termos, kubek na kakao, patyki do pieczenia na ognisku i nie tylko, • materiałowy śpiwór z uroczym kocim akcentem, • kiciusiowy namiot pasuje do wszystkich lalek Na! Na! Na! Lalki Surprise, • łatwy w rozstawieniu Kiciusiowy namiot, • zestaw nie zawiera lalek. Zasilanie: 4 baterie LR 41 (baterie testowe w zestawie) Wymiary opakowania: 31.0 x 51.0 x 14.0 cm

237,22 zł
222,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 14,23 zł

1 osoba kupiła
49
Karnet PM-218 Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PM-218 Komunia
Kukartka
Dostępny
8 szt.

Każda kartka w kolekcji Passion Moments to małe arcydzieło - wyjątkowe i niepowtarzalne, świetne w dotyku, piękne wizualnie, po prostu niepowtarzalne. Kartki PM są bardzo bogato zdobione, a jednocześnie skromne i stylowe, cały efekt tkwi w detalach i doskonałym wykonaniu. W zależności od wzoru, na kartkach znajdują się dekoracje ze złotej, srebrnej, perłowej lub holograficznej folii, a także doklejki biżuteryjne, kokardki, brokat, laserowe wycięcia, wstążeczki i inne dodatki. Wnętrze karnetu do zawsze atrakcyjna grafika i tekst życzeń. Kartki mają w komplecie dopasowaną kopertę. Cechy szczególne: zdobienie: przynajmniej dwie folie (metaliczne/perłowe/holograficzne), brokat, elementy doklejane, wycięcia laserowe, wstążeczki - w zależności od wzoru, wnętrze: kolorowe, z delikatną grafiką, wyjątkowe życzenia w środku, w komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta, okazja: komunia.

14,99 zł
1 osoba kupiła
50
Teczka z rączką A4 6,5 cm maxi plus Lux PCV Penmate zielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z rączką A4 6,5 cm maxi plus Lux PCV Penmate zielona
Penmate
Dostępny
8 szt.

Teczka wykonana z tektury 1,7mm, nitowane boki z okleinowanymi krawędziami. Okleina Lux PCV na papierze. Wymiary w cm: 36 x 26,5 x 6,5. Kolor ziolony.

33,05 zł
1 osoba kupiła
51
Wycinanki. Małe gospodarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki. Małe gospodarstwo
Dostępny
194 szt.

Ta piękna książeczka aktywizująca stworzona została z myślą o małych wielbicielach wiejskiego życia. Przyszli farmerzy mogą całkowicie samodzielnie i w pełni bezpiecznie – bez kleju i bez nożyczek odtworzyć modele wiejskiej zagrody, stodoły, sadu pełnego owoców, uroczej sadzawki dla ptactwa domowego, traktora z przyczepą wypełnioną sianem i rzecz jasna poczciwych zwierząt zagrodowych: stada baranów, rodziny świnek, indyka, koguta w otoczeniu całego zastępu kur,krowy, kaczuszki, a nawet psa Burka w swojej budzie. W tej twórczej i pasjonującej pracy małym artystom pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że już 4-letni miłośnicy zabaw gospodarczych bez trudu stawią czoła wyzwaniu. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele. Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą aktywizującą. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci ćwiczą sprawność manualną, poznają nowe techniki plastyczne, kształcą wyobraźnię przestrzenną, uczestniczą w fascynującym procesie tworzenia własnych zabawek Wycinanki są doskonałym prezentem edukacyjnym dla dziecka.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
52
Technok, kostka edukacyjna Kształty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, kostka edukacyjna Kształty
Technok, Technok
Dostępny
28 szt.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
53
Marker suchościeralny mini z czyścikiem niebieski Mungyo blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker suchościeralny mini z czyścikiem niebieski Mungyo blister
Mungyo
Dostępny
23 szt.

Marker suchościeralny w wersji mini z końcówką fibrową2 mm zapewniającą precyzję pisania. Szczególnie przydatny do terminarzy z tablicą suchościeralną i do brulionów z kartkami suchościeralnymi. Szybkoschnący, łatwousuwalny tusz dający żywe kolory. Na skuwce czyścik z miękkiej tkaniny oraz płytka magnetyczna.

7,17 zł
5,99 zł

Rabat 16,5%
oszczędzasz 1,18 zł

1 osoba kupiła
54
Siła i solidarność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła i solidarność
Dostępny
23 szt.

Zamysłem przy pisaniu tej książki było odtworzenie strategii NATO od momentu powstania organizacji w 1949 r. do zakończenia zimnej wojny. Nie chodziło jednak wyłącznie o opis, analizę i uporządkowanie materii historycznej. Za cel postawione jest bowiem także wskazanie trwałych elementów w myśli i aktywności strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego, które zostały wypracowane w „klasycznym” okresie jego funkcjonowania i przeniesione w nowe, pozimnowojenne realia.

29,99 zł
28,19 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
55
Segregator A5/2R Penmate wycinanki T0110 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate wycinanki T0110
Penmate
Dostępny
9 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór wycinanki.

12,99 zł
1 osoba kupiła
56
Poszukiwania osób zaginionych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwania osób zaginionych
Dostępny
2 szt.

Książka zawiera wyniki kompleksowych badań dotyczących zjawiska zaginięć ludzi w Polsce w ostatnich 20 latach, przeprowadzonych przez Fundację Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz Wydziały Prawa i Administracji Uniwersytetów Warszawskiego i Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prace badawcze miały na celu stworzenie mechanizmu skutecznego poszukiwania i identyfikacji osób zaginionych oraz adekwatnego wsparcia ich bliskich, a także usprawnienie działań służb odpowiedzialnych za poszukiwania. W publikacji omówiono zagadnienia takie jak: • przyczyny i skala zaginięć, • metody prowadzenia poszukiwań i identyfikacji osób oraz prowadzenia baz danych, • aspekty psychologiczne, kryminologiczne i wiktymologiczne zaginięć, • analiza regulacji obowiązujących w wybranych państwach na świecie. Książka zainteresuje osoby zajmujące się tematyką poszukiwań osób zaginionych, szczególnie funkcjonariuszy Policji, detektywów, psychologów sądowych, prokuratorów i sędziów, a także osoby towarzyszące bliskim osób zaginionych – terapeutów i pracowników organizacji społecznych. Będzie także cennym źródłem wiedzy dla pracowników naukowych i studentów zajmujących się postępowaniem karnym i kryminalistyką.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

1 osoba kupiła
57
Karnet Primus 0157 Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Primus 0157 Komunia
Kukartka
Dostępny
17 szt.

Kartki z serii Primus, to kartki najwyższej jakości, pięknie zdobione m.in złotą lub srebrną folią,tłoczeniami, czy wycinkami laserowymi. Idealne na najważniejsze okazje w życiu, takie jak ślub, komunia. W środku każdej kartki znajdują się dobrane do okazji życzenia, a do kartki dołączona jest dopasowana koperta. Cechy szczególne: wielkość: niestendardowa, prostokątna, kwadratowa, zdobienia: dekoracje ze złotej folii, doklejane koraliki, tłoczenia koperta: dopasowana w komplecie, wnętrze kartki: życzenia w środku, okazja: komunia.

18,99 zł
1 osoba kupiła
58
Segregator A5/2R Penmate zygzaki T0105 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate zygzaki T0105
Penmate
Dostępny
6 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór zygzaki.

12,99 zł
1 osoba kupiła
59
Teczka z rączką A4 5 cm ecoline Penmate bordowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z rączką A4 5 cm ecoline Penmate bordowa
Penmate
Dostępny
5 szt.

Teczka wykonana z tektury 1,7mm. Okleina Ecoline matowa. Nitowane boki z okleinowanymi krawędziami. Wymiary w cm: 32 x 23,5 x 5. Kolor: bordowy

24,44 zł
1 osoba kupiła
60
Chiński feniks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiński feniks
Dostępny
60 szt.

„Niniejszy tom pojawił się na naszym rynku w 2010 roku, a więc przed ponad dekadą. Napisany w formie osobistego eseju, był efektem kilkuletniego pobytu na placówce dyplomatycznej w Azji - co prawda nie w Chinach, ale właśnie wtedy wielokrotnie tam jeździłem, z uwagi na swoje zainteresowania i sinologiczne wykształcenie. A im częściej jeździłem, tym bardziej nie mogłem się nadziwić temu, co tam obserwowałem. Już wtedy stało się bowiem dla mnie jasne, że ta wielka cywilizacja - w ostatnich dwóch stuleciach będąca w odwrocie lub politycznej zawierusze - teraz znalazła się na ścieżce prawdziwego odrodzenia. [...] Niech ten Chiński Tryptyk będzie dowodem, że polska sinologia (oraz nauki polityczne) też mają jakiś wkład w rozważania na temat współczesnych Chin, że nie muszą czerpać tylko i wyłącznie z tłumaczeń czy obcych źródeł. Ale nade wszystko ważne jest to, by pokazać, jak bardzo i jak szybko Chiny się w ostatnich ponad czterech dekadach zmieniały. Oddawany tutaj w Państwa ręce tom Chiński feniks ma właśnie taki cel - pokazać odbiorcy, jak i dlaczego Wielkie Chiny ponownie się obudziły i skąd się wziął fenomen tamtejszego Odrodzenia - niczym feniksa właśnie”. – Prof. Bogdan Góralczyk, fragment Wstępu do drugiego wydania „Chiny to kraj zarazem nowoczesny i starożytny, komunistyczny i kapitalistyczny, bogaty i biedny, reformujący się i opierający się reformom, jednolity i zróżnicowany, represyjny i wolnomyślicielski, konserwatywny i rewizjonistyczny, pasywny i agresywny, mocny i słaby”. Jak wytłumaczyć ten „chiński paradoks”? W jaki sposób kraj pogrążony w biedzie w czasach „wielkiego skoku” i „rewolucji kulturalnej” wyrasta w ciągu ostatnich dekad na mocarstwo? W swym porywającym eseju prof. Góralczyk, autor bestsellerowego Wielkiego Renesansu, próbował już przed ponad dekadą wyjaśnić fenomen chińskich reform i spróbować przewidzieć, jak Państwo Środka będzie się zachowywało dalej.

84,00 zł
72,24 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
61
Grzechotka Smily Play - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka Smily Play
Smily Play
Dostępny
7 szt.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
62
Segregator A5/2R Penmate plamki T0111 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate plamki T0111
Penmate
Dostępny
3 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór plamki.

12,99 zł
1 osoba kupiła
63
Rodzina Treflików. Trefliki i dobre nawyki w toalecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Trefliki i dobre nawyki w toalecie
Dostępny
83 szt.

Kolega z przedszkola Treflika robi siku w pieluszkę. Spokojnie, to normalne – każdy kiedyś nosił ją na pupie! Treflik chyba już zapomniał, jak to było bez ulubionego nocnika z kaczuszką... Teraz, razem z siostrą, wybierają w sklepie majtki z dinozaurami lub jednorożcami! Wiedzą też, jak prawidłowo i jak długo siedzieć na desce klozetowej, oraz pamiętają, żeby nie wstrzymywać siku ani kupy i zawsze jak najszybciej szukać toalety. A gdy zdarzy się wpadka – trudno – to żaden wstyd mówić o tym głośno i zmienić majtki na jeszcze bardziej odlotowe! Dodatkowe zajęcia z angielskiego, warsztaty przyrodnicze, balet czy karate – staramy się, by nasze przedszkolaki wszechstronnie się rozwijały, wspieramy ich rozwój emocjonalny i społeczny. Często jednak to, co związane z ciałem, fizjologią zostaje w cieniu. Kolekcja Trefliki i dobre nawyki, dzięki konsultacji ze specjalistami, pomaga zatroszczyć się o dobre nawyki związane z ciałem i jego funkcjonowaniem w najbardziej podstawowym sensie. Dobre nawyki to coś, co ułatwia życie nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. To prosta droga do niewymuszonej samodzielności. A Ty, co dobrego zrobiłeś dziś dla swojego ciała?

32,99 zł
25,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,59 zł

1 osoba kupiła
64
Teczka z gumką A4 Jednorożec 13 Derform - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
65
Karnet Primus 0158 Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Primus 0158 Komunia
Kukartka
Dostępny
12 szt.

Kartki z serii Primus, to kartki najwyższej jakości, pięknie zdobione m.in złotą lub srebrną folią,tłoczeniami, czy wycinkami laserowymi. Idealne na najważniejsze okazje w życiu, takie jak ślub, komunia. W środku każdej kartki znajdują się dobrane do okazji życzenia, a do kartki dołączona jest dopasowana koperta. Cechy szczególne: wielkość: niestendardowa, prostokątna, kwadratowa, zdobienia: dekoracje ze złotej folii, doklejane koraliki, tłoczenia koperta: dopasowana w komplecie, wnętrze kartki: życzenia w środku, okazja: komunia.

18,99 zł
1 osoba kupiła
66
Segregator A5/2R Penmate kobaltowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate kobaltowy
Penmate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Kolor kobaltowy.

12,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
67
Cztery mistyczki pod jednym dachem. Święte mniszki z Helfty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
68
Segregator A5/2R Penmate kwiatki T0101 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5/2R Penmate kwiatki T0101
Penmate
Dostępny
18 szt.

Segregator wykonany z tektury 1,9 mm. Okleina uszlachetniona błyszcząca folią polipropylenową. Szerokość grzbietu 4 cm. Mechanizm dwuringowy. Wymiary w cm: 19,5 x 23. Wzór kwiatki.

12,99 zł
1 osoba kupiła
69
Katechizm zycia konsekrowanego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katechizm zycia konsekrowanego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Zasady, śluby, formacja, życie duchowe, życie wspólnotowe, apostolat zakonników to sześć podstawowych części książki. Całość przedstawiono w formie katechizmu (pytanie odpowiedź). Książka bardzo użyteczna dla domów formacyjnych. Praktyczne wademekum i podręcznik dla każdej osoby konsekrowanej.

18,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
70
Eques Polonus. Rycerski pomnik nagrobny w sztuce polskiej XVI wieku jako wyraz stanowego prestiżu szlachty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eques Polonus. Rycerski pomnik nagrobny w sztuce polskiej XVI wieku ja...
Dostępny
5 szt.

Za czasów Zygmunta Starego ukształtował się specyficzny, charakterystyczny dla terenu Rzeczypospolitej, typ renesansowego nagrobka rycerskiego. Problematyka związana z jego powstaniem, rozwojem, ikonografią, znaczeniem dla kultury staropolskiej oraz oddziaływaniem stanowi niezwykle ważną i frapującą przestrzeń w badaniach nad nowożytną sztuką polską. Na naszych ziemiach pierwsze nagrobki w stylu renesansowym powstały na zamówienie wspomnianego króla oraz najwyższych dygnitarzy z jego otoczenia. Monumentalne, przyścienne pomniki, wykonywane niejednokrotnie z cennych odmian skał dekoracyjnych, umieszczane we wnętrzach kościołów stopniowo zastąpiły dużo skromniejsze gotyckie płyty nagrobne montowane w posadzkę. Początkowo dzieła w nowym stylu były wykonywane prawie wyłącznie przez artystów włoskich, tworzących w duchu dojrzałego renesansu, sprowadzonych do Krakowa przez monarchę. Stanowiły one modny, ale w dużym stopniu obcy wtręt na gruncie sztuki polskiej. Dość szybko jednak wrosły w naszą kulturę artystyczną, zaspokajając potrzeby fundatorów, wypełniając różnorodne zadania społeczne. Wnikając w miejscowy grunt dzieła te napełniły się nową, wielowarstwową treścią.

60,00 zł
44,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

1 osoba kupiła
71
Bałkany wyobrażone, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałkany wyobrażone, wydanie 3
Dostępny
114 szt.

„Gdyby Bałkany nie istniały, należałoby je wymyślić” – napisał Hermann Keyserling w swoim słynnym tekście z 1928 roku. Książka Marii Todorovej śledzi relacje pomiędzy tym, co realne, i tym, co wyobrażone. Opierając się na dziełach literatury podróżniczej, relacjach dyplomatów, doniesieniach naukowców i dziennikarzy, Todorova eksploruje ontologię Bałkanów od XVIII wieku do dnia dzisiejszego, odkrywając drogę rodzenia się zmitologizowanego wizerunku tej części Europy. Autorce, urodzonej i wykształconej na Bałkanach, udało się połączyć w swoim klasycznym już dzisiaj dziele podejście naukowe z głębokim namysłem humanistycznym.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

72
Elementarna teoria liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarna teoria liczb
Dostępny
162 szt.

Niniejszy podręcznik jest wprowadzeniem do teorii liczb, zawierającym jej podstawowe pojęcia, twierdzenia i dowody. Jest odzwierciedleniem wieloletniej pracy dydaktycznej autorów ze studentami matematyki i informatyki. Do korzystania z podręcznika wystarczy znajomość elementów teorii mnogości, algebry i analizy matematycznej w zakresie pierwszych dwóch lat typowych kursów uniwersyteckich. Pozycja przeznaczona przede wszystkim dla studentów matematyki i informatyki uniwersytetów i uczelni technicznych, nauczycieli matematyki oraz zdolniejszych uczniów przygotowujących się do konkursów i olimpiad. W wydaniu drugim dopisano odpowiedzi do większości ćwiczeń i zadań z podręcznika. Omówiono także kilka nowych wątków, w tym dowód poprawności testu Lucasa-Lehmera.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

73
Live From The Pool, 2 LP (miętowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live From The Pool, 2 LP (miętowe)
Vola, Mascot
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: A1. 24 Light-Years A2. Alien Shivers A3. Head Mounted Sideways B1. Straight Lines B2. Ruby Pool B3. Owls C1. These Black Claws feat. SHAHMEN C2. Gutter Moon (October Session) C3. Ghosts C4. Smartfriend D1. Whaler D2. Inside Your Fur D3. Stray The Skies

134,90 zł
74
Dziewczyny z Dubaju, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Dubaju, Blu-ray
Maria Sadowska, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wielki przebój kinowy, który obejrzało ponad milion widzów w Polsce! Film petarda, który odsłania hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawnią całą prawdę na temat „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były celebrytki, modelki, jak i znane postaci ze świata polityki, sportu czy biznesu. Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

75
Dziewczyny z Dubaju, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Dubaju, DVD
Maria Sadowska, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

Wielki przebój kinowy, który obejrzało ponad milion widzów w Polsce! Film petarda, który odsłania hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawnią całą prawdę na temat „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były celebrytki, modelki, jak i znane postaci ze świata polityki, sportu czy biznesu. Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

76
Teoria liczb z programem Mathematica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria liczb z programem Mathematica
Dostępny
187 szt.

Niniejsza publikacja stanowi praktyczne uzupełnienie podręcznika ?Elementarna teoria liczb? autorstwa Wacława Marzantowicza i Piotra Zarzyckiego. Studenci matematyki oraz informatyki, dla których jest przeznaczona, znajdą w niej w niej definicje oraz twierdzenia z podręcznika bazowego ? ilustrowane ?technologicznie?. Główną wartością są jednak zadania, do rozwiązania których korzysta się z popularnego programu Mathematica. Proponowane komendy i procedury są intuicyjne, a ich stosowanie pozwoli zrozumieć i utrwalić wiele zagadnień z zakresu teorii liczb.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

77
Czy ktoś tu je słodycze beze mnie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy ktoś tu je słodycze beze mnie?
Dostępny
125 szt.

Nie tylko dorośli boją się, że coś ich omija. Ciekawe, co robi mama, kiedy jestem w przedszkolu? Zajada się babeczkami, jeżdżąc na kucyku pony? A babcia? Skacze na trampolinie? A tata? Może wspina się na drzewa, żując gumę balonową? Nieeee. Na pewno ciągle o mnie myślą i mają nadzieję, że dobrze się bawię. No i na pewno nigdy, przenigdy nie zjedliby słodyczy beze mnie. Prawda

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

78
Mini wydrapywanki zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini wydrapywanki zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.08

Avenir Scratch to zupełnie nowe podejście do prac ręcznych. Wyjątkowy arkusz, na którym tworzy się poprzez zdrapywanie warstwy wierzchniej, by odsłonić wielobarwną warstwę spodnią. Wydrapywanka to zabawka kreatywna , pozwalająca nie tylko tworzyć piękne prace, ale także dająca doświadczenia sensoryczne - dzięki użyciu odpowiedniego narzędzia i zachowywania się papieru podczas zabawy dziecko odbiera nowe wrażenia dotykowe. Zestaw jest idealny dla przedszkolaków, zarówno chłopców jak i dziewczynek. Mini wydrapywanki to poręczna zabawka, którą można zabrać ze sobą wszędzie. W zestawie znajduje się 10 kolorowanek z pomocniczymi konturami i 5 całkiem gładkich karteczek, które pozwolą dziecku puścić wodze wyobraźni i narysować co tylko chce.

17,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,01 zł

79
Magiczne kolorowanie 4 pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne kolorowanie 4 pory roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Magiczne Wodne Kolorowanie- bez bałaganu, gdzie tylko chcesz! Książka zawiera 6 powierzchni do kolorowania (wielokrotnego użytku), naklejki z zajęciami tematycznymi oraz długopis na wodę do wielokrotnego napełniania. Napełnij pisak wodą a następnie rysuj, aby odsłonić kolor na stronach- zniknie, gdy woda wyschnie, potem zacznij od nowa! To niekończąca się zabawa !

48,89 zł
44,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

80
4W1 Zestaw do robienia jednorożców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4W1 Zestaw do robienia jednorożców
RUSSELL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Zestaw jednorożec Avenir 4 w 1 zawiera to, co najlepsze dla dzieci - szycie DIY, , sztuka quilingu oraz wydrapywanki, dzięki czemu dzieci mogą wybierać swoje ulubione zajęcia z jednego dużego zestawu. Opierając się na popularnym motywie jednorożca, dzieci mogą tworzyć breloczki, kartki z życzeniami i obrazki zdrapki. W zestawie 9 projektów jednorożców, dzięki którym dzieci udekorują swój pokój, bądź podzielą się nimi z przyjaciółmi.

121,02 zł
108,92 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,10 zł

81
Mój pierwszy zestaw do zdrapywania piknik z rodziną kretów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy zestaw do zdrapywania piknik z rodziną kretów
RUSSELL
Dostępny
6 szt.

Jeśli idziesz na piknik, jaki rodzaj jedzenia i picia byś przygotował? Chcesz wiedzieć, co rodzina Kretów zabrała na piknik? Przyjdź i znajdź odpowiedź w Avenir My first Scratch Box. Zdrap czarną powierzchnię na stronach zeszytu, aby odkryć, co przygotowała rodzina Kretów! Zabawa z jedzeniem gwarantowana!

126,62 zł
113,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,66 zł

82
Mini wydrapywanki pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini wydrapywanki pod wodą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.11

Avenir Scratch to zupełnie nowe podejście do prac ręcznych. Wyjątkowy arkusz, na którym tworzy się poprzez zdrapywanie warstwy wierzchniej, by odsłonić wielobarwną warstwę spodnią. Wydrapywanka to zabawka kreatywna , pozwalająca nie tylko tworzyć piękne prace, ale także dająca doświadczenia sensoryczne - dzięki użyciu odpowiedniego narzędzia i zachowywania się papieru podczas zabawy dziecko odbiera nowe wrażenia dotykowe. Zestaw jest idealny dla przedszkolaków, zarówno chłopców jak i dziewczynek. Mini wydrapywanki to poręczna zabawka, którą można zabrać ze sobą wszędzie. W zestawie znajduje się 10 kolorowanek z pomocniczymi konturami i 5 całkiem gładkich karteczek, które pozwolą dziecku puścić wodze wyobraźni i narysować co tylko chce.

17,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,01 zł

83
Magiczne wodne kolorowanie pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne wodne kolorowanie pod wodą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Magiczne Wodne Kolorowanie- bez bałaganu, gdzie tylko chcesz! Książka zawiera 6 powierzchni do kolorowania (wielokrotnego użytku), naklejki z zajęciami tematycznymi oraz długopis na wodę do wielokrotnego napełniania. Napełnij pisak wodą z kranu a następnie rysuj, aby odsłonić kolor na stronach- zniknie, gdy woda wyschnie, potem zacznij od nowa! To niekończąca się zabawa !

45,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

84
Origami stwórz swoje zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami stwórz swoje zwierzęta
RUSSELL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Avenir Origami to niesamowita kolekcja, nie tylko sztuki origami, ale także łącząca ją z ulubionymi motywami dziecięcymi! Każdy zestaw origami zawiera aż 40 dwustronnych składanych arkuszy zwierząt, duży plakat oraz szczegółową instrukcję. Rozpocznij podróż do odkrywania sztuki origami i wyrażaj siebie w kreatywny i pomysłowy sposób dzięki Avenir Origami Fun!

45,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

85
Origami stwórz swoje własne zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami stwórz swoje własne zoo
RUSSELL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Avenir Origami to niesamowita kolekcja, nie tylko sztuki origami, ale także łącząca ją z ulubionymi motywami dziecięcymi! Każdy zestaw origami zawiera aż 40 dwustronnych składanych arkuszy zwierząt, duży plakat oraz szczegółową instrukcję. Rozpocznij podróż do odkrywania sztuki origami i wyrażaj siebie w kreatywny i pomysłowy sposób dzięki Avenir Origami Fun!

45,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

86
Origami stwórz swoje własne lotnisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami stwórz swoje własne lotnisko
RUSSELL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.27

Avenir origami zawiera 40 niesamowitych papierowych samolotów w 8 różnych stylach do tworzenia i latania, a także szczegółową broszurę instruktażową, która wprowadza dzieci w zabawę origami. Ponadto w zestawie znajduje się również gigantyczny plakat lotniskowy z kartą do dekoracji, dzięki czemu możesz stworzyć własne lotnisko, na którym będą lądować samoloty! Przejmij dowodzenie i bądź kontrolerem własnego lotniska.

45,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

87
Soma Sema, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soma Sema, CD
Stengah, Mascot
Dostępny
20 szt.

1. Weavering 2. At the Behest of Origins 3. Above Inhumanity 4. Swoon 5. Lumen 6. Message in Memories 7. Blank Masses Inheritance 8. He An the Sea 9. The Overman 10. Offering

65,90 zł
88
Poeta ze średniowiecznej ekstazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poeta ze średniowiecznej ekstazy
Dostępny
4 szt.

Książka zawiera rozprawy i szkice o życiu i twórczości młodopolskiego poety i dramatopisarza Antoniego Szandlerowskiego (1878-1911). To twórca nietuzinkowy i pełen sprzeczności. Był księdzem, ale ? zgodnie z duchem modernizmu katolickiego, zdecydowanie potępianego przez Kościół ? nad dogmatyzm przedkładał myślenie o teologii i religii jako o ekspresji uczuć ludzi wierzących. Talent literacki realizował nie w twórczości religijnej, lecz ? wywołując tym dezaprobatę władz kościelnych ? w utworach beletrystycznych, na dodatek silnie inspirowanych dziełami Stanisława Przybyszewskiego, uznawanego za gorszyciela, erotomana i satanistę. Nad środowiska duszpasterskie przedkładał towarzystwo ludzi sztuki. Złożył śluby czystości, lecz złamał celibat. Żył na plebanii z kobietą (i to Żydówką), lecz nie zrzucił sutanny. Skonfliktowany z przełożonymi, zamiast okazać im posłuszeństwo, wystąpił przeciw nim z paszkwilem. Został pochowany bez krzyża, ponieważ taka była jego ostatnia wola, w przypadku księdza ? niewątpliwie skandalizująca. I co najważniejsze ? jednym z dominujących tematów twórczości Szandlerowskiego stała się miłość zmysłowa, ujmowana jako doznanie sakralne i mistyczne. Twórczość księdza-poety oraz jej recepcja rozpięta między uwielbieniem a zapomnieniem to interesujące zagadnienie badawcze. Zwłaszcza w Łodzi, gdzie Szandlerowski ? jako wikary w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża ? odnosił pierwsze, i od razu znaczące, sukcesy literacko-dramaturgiczne.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

89
Notatnik Duży Antyczne Kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Duży Antyczne Kwiaty
Peter Pauper Press
Dostępny
9 szt.

Duży, oryginalny notatnik firmy Peter Pauper Press ? Antyczne Kwiaty (Antique Blossoms). Każdy notes tej marki jest wyjątkowym dziełem sztuki. Bogactwo wzorów i kolorów pozwala wybrać ten idealny. Notes doskonale nadaje się na prezent. Szczegóły: - okładka sztywna, wytłaczana, opalizująca - złocone brzegi stron - notes jest zszywany, a po otwarciu leży płasko - ułatwia to pisanie - wewnątrz wstążka jako zakładka - kartki wykonane z wysokiej jakości papieru bezkwasowego - niezwykle trwałe, z cechami gwarantującymi długi czas użytkowania - gramatura 120 gsm - zadruk w linie dwustronny - wymiary: 18,4 cm x 22,9 cm - ilość stron: 192

80,60 zł
90
Notatnik Midi Las Marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Midi Las Marzeń
Peter Pauper Press
Dostępny
11 szt.

Średni notatnik firmy Peter Pauper Press ? Las Marzeń (Dream Forest). Każdy notes tej marki jest wyjątkowym dziełem sztuki. Bogactwo wzorów i kolorów pozwala wybrać ten idealny. Notes idealnie nadaje się na prezent. Szczegóły: - okładka sztywna, wytłaczana, opalizująca - notes jest zszywany - okładka oraz kartki z zaokrąglonymi rogami - zamknięcie na gumkę - na końcu koperta na luźne notatki, wizytówki, itp. - kartki wykonane z wysokiej jakości papieru bezkwasowego - niezwykle trwałe, z cechami gwarantującymi długi czas użytkowania - gramatura 120 gsm - zadruk w linie dwustronny - wymiary: 15,9 cm x 21 cm - format zbliżony do A5 - ilość stron: 160

51,00 zł
91
Szkicownik B5 na spirali gładki Jeż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik B5 na spirali gładki Jeż
Narcissus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Szkicownik B5 marki Narcissus zawiera 60 arkuszy papieru o gramaturze 120 gsm w odcieniu ciepłej bieli. Papier posiada delikatną perforację do wyrywania kartek. Bardzo grube plecki 1,5 mm dają solidną podstawę do rysowania w plenerze, gdy nie mamy na czym oprzeć szkicownika. Całość na spirali zapewniającej dużą wygodę użytkowania. Znakomity do wszelkich technik rysunkowych (ołówek, węgiel, grafit, kredka i pastel) równie dobrze sprawdza się w przypadku technik mokrych (tusz, markery wodne, rozmycia akwarelowe). Ten uniwersalny szkicownik spełni wymagania zarówno profesjonalnych twórców jak też studentów i amatorów. Wyprodukowano w Polsce.

23,50 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,9%
oszczędzasz 3,51 zł

92
Notatnik Duży Sen Kolibra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Duży Sen Kolibra
Peter Pauper Press
Dostępny
19 szt.

Duży, oryginalny notatnik firmy Peter Pauper Press ? Sen Kolibra (Hummingbird Dreams). Każdy notes tej marki jest wyjątkowym dziełem sztuki. Bogactwo wzorów i kolorów pozwala wybrać ten idealny. Notes doskonale nadaje się na prezent. Szczegóły: - okładka sztywna, wytłaczana, opalizująca - złocone brzegi stron - notes jest zszywany, a po otwarciu leży płasko - ułatwia to pisanie - wewnątrz wstążka jako zakładka - kartki wykonane z wysokiej jakości papieru bezkwasowego - niezwykle trwałe, z cechami gwarantującymi długi czas użytkowania - gramatura 120 gsm - zadruk w linie dwustronny - wymiary: 18,4 cm x 22,9 cm - ilość stron: 192

71,37 zł
93
Adresownik Duży Spadające Kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adresownik Duży Spadające Kwiaty
Peter Pauper Press
Dostępny
17 szt.

Elegancki duży adresownik marki Peter Pauper Press. Zmieści ponad 350 kontaktów. Cały skorowidz jest w języku angielskim. Szczegóły: - okładka sztywna, zdobiona - zamknięcie na gumkę - 21 przekładek indeksujących (4 wspólne dla liter IJ, PQ, UV, XYZ) - na końcu koperta na luźne notatki, wizytówki, itp. - po otwarciu adresownik leży płasko - ułatwia to pisanie - wymiary 17,3 x 20,6 cm (format większy niż A5) - 132 strony na spirali wewnętrznej

79,34 zł
94
Szkicownik B5 na spirali gładki Słoń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik B5 na spirali gładki Słoń
Peter Pauper Press
Dostępny
13 szt.

Szkicownik B5 marki Narcissus zawiera 60 arkuszy papieru o gramaturze 120 gsm w odcieniu ciepłej bieli. Papier posiada delikatną perforację do wyrywania kartek. Bardzo grube plecki 1,5 mm dają solidną podstawę do rysowania w plenerze, gdy nie mamy na czym oprzeć szkicownika. Całość na spirali zapewniającej dużą wygodę użytkowania. Znakomity do wszelkich technik rysunkowych (ołówek, węgiel, grafit, kredka i pastel) równie dobrze sprawdza się w przypadku technik mokrych (tusz, markery wodne, rozmycia akwarelowe). Ten uniwersalny szkicownik spełni wymagania zarówno profesjonalnych twórców jak też studentów i amatorów. Wyprodukowano w Polsce.

28,40 zł
95
Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu
Dostępny
1028 szt.

Paryż 1919. W wieku trzydziestu sześciu lat Coco Chanel jest już ikoną stylu, a wszystkie kobiety rywalizują o jej odważne kreacje, symbol nowoczesnej kobiety, zmysłowej nawet w spodniach. Udało się stworzyć znakomicie prosperujący dom mody, którego klientkami są najznamienitsze damy z najwyższych kręgów towarzyskich. Lata ubóstwa, w których Coco była tylko Gabrielle, sierotą porzuconą w klasztorze, wydają się bardzo odległe, ale jej niskie pochodzenie wciąż ją prześladuje – wielka miłość jej życia, angielski arystokrata Boy Capel, choć także ją kocha, nie rezygnuje z małżeństwa z interesu. Kiedy Boy ginie w tragicznym wypadku, Coco wpada w depresję. Podczas podróży do Wenecji rosyjski impresario podaje jej chusteczkę, która pachnie najbardziej odurzającymi perfumami, jakie kiedykolwiek czuła: stworzoną dla rodziny carskiej esencję, która stała się nieosiągalna po rewolucji. Coco nie ma wątpliwości: to zapach, który chce odtworzyć na pamiątkę po swoim kochanku. Kiedy wraca do Paryża, nawet najwspanialsze przyjęcia nie są w stanie oderwać jej obsesji. Poszukując odpowiedniego zapachu, spotyka charyzmatycznego księcia Dymitra Romanowa, bratanka zamordowanego cara Mikołaja II, który pomaga jej zrealizować marzenie. Czy szukając zapachu miłości, Chanel No 5, potknie się o inną miłość? Michelle Marly jest pseudonimem literackim bestsellerowej autorki i znanej dziennikarki Micaeli Jary, urodzonej w Hamburgu w 1956 roku, córki pochodzącego z Siemianowic Śląskich znanego pianisty i kompozytora Michaela Jary’ego (prawdziwe nazwisko Michał Jarczyk) oraz niezwykle popularnej w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku niemieckiej modelki Christiany Michaelis. Marly wyrastała zarówno w świcie muzyki, filmu, jak i mody, co miało wpływ na jej karierę zawodową. Po studiach podjęła pracę jako dziennikarka w czasopismach kobiecych, z których kilkoma kierowała jako naczelna redaktorka. Wiele lat spędziła w Paryżu. Po ogromnym sukcesie jej powieści, przetłumaczonych na kilkanaście języków, poświęciła się wyłącznie pisaniu. Obecnie mieszka wraz z mężem i córką na przemian w Berlinie i Monachium.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

96
What Happens Next, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What Happens Next, LP
Davy Knowles, Provogue
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Light Of The Moon 2. Heartbreak Or Nothing 3. Roll Me 4. Get Lucky 5. Devil And The Deep Blue Sea 6. One & The Same Strona B 1. Solid Ground 2. River 3. Side Show 4. Hell To Pay 5. Wake Me Up When The Nightmare's Over 6. If I Ever Meet My Maker

110,90 zł
105,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

97
What Happens Next, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What Happens Next, CD
Davy Knowles, Provogue
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. Light of the Moon 2. Heartbreak or Nothing 3. Roll Me 4. Get Lucky 5. Devil and the Deep Blue Sea 6. One ; the Same 7. Solid Ground 8. River 9. Side Show 10. Hell to Pay 11. Wake Me Up When the Nightmare's Over 12. If I Ever Meet My Maker

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

98
Bang Bang Boom Boom LP TRANSPARENT, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bang Bang Boom Boom LP TRANSPARENT, Winyl
Beth Hart, Provogue
Dostępny
20 szt.

1.Baddest Blues 2.Bang Bang Boom Boom 3.Better Man 4.Caught Out In The Rain 5.Swing My Thing Back Around 6.With You Everyday 7.Thru The Window Of My Mind 8.Spirit Of God 9.There In Your Heart 10.The Ugliest House On The Block 11.Everything Must Change

110,90 zł
105,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

99
In The Aftermath, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In The Aftermath, LP
Brown Hollis, Mascot
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Paint It Black 2. Stupid Girl 3. Lady Jane 4. Under My Thumb 5. Doncha Bother Me 6. Think 7. Flight 505 8. High and Dry 9. It's Not Easy 10. I Am Waiting 11. Goin' Home

110,90 zł
100
Wilk, lew i ja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilk, lew i ja, DVD
Gilles De Maistre, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Nowy film twórców międzynarodowego hitu „Mia i biały lew”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką, w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem i pięknym jeziorem stary dom, gdzie wychowywała się ze swoim dziadkiem. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

Wróć do góry