hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.03.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 3 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wokół świata na wariata (Łukasz Wierzbicki), na drugim Podpalacz (Wojciech Chmielarz). Kolejny produkt to Elfie, gdzie jesteś? (Marcin Pałasz, Katarzyna Kołodziej) oraz Zasada Trójek (Tomasz Spell).
1
Wokół świata na wariata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół świata na wariata
Dostępny302 szt.

Wokół świata na wariata to kolejna książka przygodowa Łukasza Wierzbickiego oparta na autentycznej historii. Był wrzesień 1926 roku. Leon i Tadeusz spakowali bochen chleba, słój kiszonych ogórków, kilogram jabłek i ruszyli w podróż dookoła świata. Bywało kiepsko. Głupot nawyczyniali po drodze tyle, że wstyd wspominać. Wyprali marynarskie majciochy, stoczyli walkę z truchłem krokodyla, jechali tyłem do przodu, nie ożenili się z księżniczką, dźgnęli scyzorykiem mordercę, zbudowali bambusową łajbę, która utonęła, a zdarzyło się i tak, że na gwałt potrzebowali trumny… Ostatecznie, wbrew wszystkim przeciwnościom, zrobili to. Okrążyli świat i wrócili z wyprawy własnym samochodem z przebraną w garnitur małpką… oraz czymś jeszcze. Oto ich historia.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

39 osób kupiło
2
Podpalacz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podpalacz
Dostępny1178 szt.

Pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką W zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Przez chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Przez krótką chwilę. Sprawę prowadzi komisarz Mortka, przenikliwy człowiek w prestiżowej komórce policji, która potrafi doszczętnie zrujnować życie osobiste. Tao z pozoru proste dochodzenie coraz bardziej się gmatwa i niepostrzeżenie zaczyna pogarszać i tak już trudne relacje komisarza z byłą żoną. Czy Mortce uda się rozwiązać sprawę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii? Jaki cel ma podpalacz? Dlaczego wybiera akurat te, a nie inne domy? A może zależy mu na konkretnej osobie, a pozostałe podpalenia mają odwrócić uwagę? Czy aby wyegzekwować sprawiedliwość, komisarz naciągnie granice prawa?

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

22 osoby kupiły
3
Elfie, gdzie jesteś? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elfie, gdzie jesteś?
Dostępny233 szt.

Elf: Zgubiłem się w wielkim lesie. Moich nigdzie nie było, więc postanowiłem sam ich znaleźć i zgubiłem się jeszcze bardziej. Potem źli ludzie wsadzili mnie do ciasnej klatki i w żaden sposób nie mogłem dać Moim znać, gdzie jestem. Duży: Na szczęście okazaliśmy się nieźli w tropieniu. Przy okazji pomogliśmy policji w pewnym śledztwie, Młody poznał uroczą Nukę, a ja mam nowych kolegów z brygady antyterrorystycznej. Same plusy!

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

14 osób kupiło
4
Zasada Trójek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada Trójek
Dostępny56 szt.

Witaj w Zasadzie Trójek! To miasto ciągnące się nieskończenie we wszystkich kierunkach, pełne magii, fantasmagorycznych istot i niesamowitych miejsc! Odwiedź Dom Szczęścia i postaw własne szczęście w karty! Zgub się wśród wiecznie zabieganych mieszkańców Przeklętej Dzielnicy, a może trafisz do Nigdzie! Wpadnij do Przytułku Nieśmiertelnych i pochyl się nad losem skazanych na wieczne życie! No i nie zapomnij złożyć pokłonu Imperatorce Turystyki, łaskawej władczyni wszystkich podróżnych! To właśnie w Zasadzie Trójek mieszkają Rubin i Honor. Są zmęczeni pasmem osobistych porażek i poczuciem stagnacji, postanawiają więc rzucić wszystko i wyprowadzić się hen daleko, by zacząć życie od nowa. Jednak przed wyjazdem Rubin musi stoczyć jeszcze ostatni magiczny pojedynek. Nieoczekiwanie jego przeciwniczką okazuje się przyjaciółka z dzieciństwa - Alfa. Stare ambicje odżywają na nowo, podsycane przez tajemniczą istotę, którą Rubin spotyka we własnej głowie. Rubin postanawia dać z siebie wszystko, by pokonać Alfę i udowodnić swoją wartość. Ale kiedy próbujesz sięgnąć gwiazd, one nie patrzą w dół. Zasada Trójek, najnowszy komiks Tomasza Spella, autora m.in. Ostatniego przystanku, Przygód Stasia i Złej Nogi, czy Wszechksięgi, to słodko-gorzka, obłędna wizualnie przygoda w zapierającym dech świecie, która zmusi cię to skonfrontowania się z twoim własnym Głodem.

89,90 zł
58,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 31,46 zł

14 osób kupiło
5
Twój drugi mózg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój drugi mózg
Dostępny55 szt.

Czy wiesz, że twoje jelita prowadzą nieustanną rozmowę z mózgiem? Co więcej, ta rozmowa ma ogromne znaczenie dla twojego zdrowia i nastroju, a nawet wpływa na podejmowanie przez ciebie decyzji! Coraz wyraźniej uświadamiamy sobie, że rola układu pokarmowego nie ogranicza się do trawienia. Dr Emeran Mayer wykazuje, że nasz układ pokarmowy to największy pod względem powierzchni narząd zmysłu z milionami receptorów i zakończeń nerwowych. Jednocześnie przewód pokarmowy to środowisko życia trylionów mikroorganizmów, których aktywność wykracza o wiele dalej poza strawienie tłustego obiadu. Z przewodu pokarmowego wciąż płynie do naszego mózgu gigantyczny strumień różnorodnych sygnałów. Wszystko to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, nastrój, stan psychiczny, a nawet zachowanie. Fascynujemy się penetracją najdalszych zakątków kosmosu i przepastnych głębi oceanów, ale do niedawna kompletnie ignorowaliśmy złożony wszechświat w swoim własnym organizmie - świat drobnoustrojów jelitowych. Wciąż pozostaje wiele do odkrycia na temat oddziaływania tego systemu na nasze zdrowie, jednak nauka wyraźnie dostrzega już, że oś mózg-jelita-mikrobiom ściśle splata stan zdrowia mózgu z tym, co jemy, jak uprawiamy i przetwarzamy żywność, jakie zażywamy leki, w jaki sposób pojawiamy się na tym świecie oraz w jakie interakcje wchodzimy przez całe życie z mikroorganizmami z otaczającego środowiska. Skoro zaczynamy w pełni rozumieć tę cudowną złożoność uniwersalnych współzależności, których jako ludzie stanowimy tylko malutki ułamek, jestem przekonany, że będziemy postrzegać świat, siebie i swoje zdrowie zupełnie nowymi oczami.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

14 osób kupiło
6
Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 2. Zagadka grobu wampira - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 2. Zagadka grobu wampira
Dostępny26 szt.

Drugi tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! Tydzień wśród poszukiwaczy skarbów? To będą najlepsze wakacje na świecie! Gdy wujek Piotrka i Jagi zaprasza ich razem z Anką (i oczywiście ze szczurem Sherlockiem) na stanowisko archeologiczne, cała trojka jest bardzo podekscytowana. Zwłaszcza że w wykopie znajduje się grób wampira… czy może raczej osoby, którą kiedyś o wampiryzm podejrzewano. A gdy w dziwnych okolicznościach z grobu znika czaszka, wiadomo już, że to sprawa dla detektywów z Tajemniczej 5… „Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o historii sztuki oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

12 osób kupiło
7
Tam, gdzie las spotyka się z niebem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam, gdzie las spotyka się z niebem
Dostępny1180 szt.

Po stracie matki i walce z rakiem piersi Joanna wraca do przerwanych studiów i badań nad ptakami. Chce udowodnić światu, że ostatnie trudne przejścia jej nie złamały. Pewnego wieczoru jej rutynę i oswojoną samotność zakłóca tajemnicza dziewczynka. Pojawia się przed jej domem w spodniach od piżamy, bosa i posiniaczona. Ma na imię Ursa. Jak mówi, przybyła z gwiazd, by zrozumieć ludzi i ujrzeć na Ziemi pięć cudów. Joanna pozwala jej zostać, ale tylko do czasu, aż odkryje, kim naprawdę jest mała kosmitka. Nie wierzy przecież w cuda. W rozwikłaniu zagadki pomaga jej Gabriel, młody sąsiad odludek. Im więcej czasu oboje spędzają z uroczą dziewczynką, tym więcej mają pytań. Jak to możliwe, że Ursa nie tylko umie czytać, ale też rozumie Szekspira? Dlaczego w jej obecności przytrafiają im się różne dobre rzeczy? I dlaczego Jo i Gabe przestają w końcu sprawdzać w internecie strony z danymi zaginionych dzieci? Chociaż nawiązała się między nimi głęboka więź, cała trójka wie, że zbliża się czas trudnych decyzji. Kiedy nieubłaganie nadchodzi koniec lata, a Ursa jest już bliska ujrzenia piątego cudu, jej przeszłość ich dogania. Magiczna powieść Glendy Vanderah zachwyca. Jest literacką perełką, przepełnioną nadzieją i miłością, która poruszy serce każdego czytelnika.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

12 osób kupiło
8
Martynka w domu. Zbiór opowiadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martynka w domu. Zbiór opowiadań
Dostępny95 szt.

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: Martynka i wielkie sprzątanie, Martynka i braciszek, Martynka i cztery pory roku, Martynka w ogrodzie, Martynka w kuchni, Martynka jest chora, Martynka i Dzień Mamy, Martynka i przeprowadzka.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

11 osób kupiło
9
Elf i skarb wuja Leona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elf i skarb wuja Leona
Dostępny157 szt.

Elf to pies, którego pokochała cała Polska. W każdym tomie swoich przygód pies wraz ze Swoimi natykają się w kryminalno-detektywistyczną zagadkę i otwierają śledztwo.W tej części przygód Elf ze swoimi poszukują testamentu wuja Leona. Co odkrywają jakąś skrytkę, to jest w niej liścik: A kuku, szukajcie dalej, pacany. Nikogo jednak nie śmieszą te żarty starszego pana jeśli nie znajdą testamentu do piątku, pieniądze na schronisko dla zwierząt przepadną.Przeczytajcie o emocjonujących poszukiwaniach Dużego, Młodego i Elfa, psa o gołębim sercu.

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

10 osób kupiło
10
Martynka. Wielka księga przygód. Zbiór opowiadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martynka. Wielka księga przygód. Zbiór opowiadań
Dostępny148 szt.

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki w wielu krajach. Pełne uroku, przyciągające uwagę, realistyczne ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. Książki „bez agresji”, nastawione na budowanie w dziecku poczucie własnej wartości i naukę pozytywnego rozwiązywania dziecięcych problemów. Zachęcają do poznawania otaczającego dziecko świata i podpowiadają, jak zawierać przyjaźnie. W tym zbiorze 8 opowiadań: Martynka i same niespodzianki, Martynka i 40 kuchcików, Martynka na wsi, Martynka w podróży, Martynka - kocia mama, Martynka i spotkanie z duchami, Martynka i kucyk, Martynka pod żaglami.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

10 osób kupiło
11
Strach się bać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Strach się bać
Dostępny218 szt.

Strach się bać, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to kolejny bogato ilustrowany leksykon, tym razem poświęcony słowom i wyrażeniom wywołującym lęk. Przechodząc od A do Z, autor przedstawia czytelnikom szereg stanów, zjawisk, działań, chorób, ale też zwierząt i postaci, które straszą ludzkość od zarania dziejów. Opowieści te, obfitujące w językoznawcze ciekawostki, choć przyprawiają o gęsią skórkę, podszyte są sporą dawką (czarnego) humoru. To wspaniałe źródło wiedzy dla wszystkich, którzy kochają język polski, horrory i literaturę grozy. Co ważne, tekstowi pełnemu strachów towarzyszą równie makabryczne wizualizacje ludzkich lęków uwiecznione przez najwybitniejszych twórców malarstwa europejskiego, m.in. Rembrandta i Goyę.

69,90 zł
38,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 31,45 zł

9 osób kupiło
12
Cienie zła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienie zła
Dostępny1177 szt.

Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy słabością jest Majka Sokołowska. Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. Jedyny świadek zbrodni. Rozwiązała już swoją zagadkę. Uratowała wiele osób. Ma prawo w spokoju zbudować nowe życie. Bo czy warto ryzykować szansę na miłość, bezpieczeństwo, a nawet życie, by ocalić kogoś, kto tak bardzo ją zawiódł?

42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

8 osób kupiło
13
Kolorowanka aktywizująca z naklejkami. Przebojowi piraci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kolorowanka aktywizująca z naklejkami. Przebojowi piraci
Dostępny4 szt.

Kolorowanka aktywizująca łączy obrazki do wypełnienia barwami z prostymi, kreatywnymi zadaniami. Zawiera również naklejki oraz miejsca do ich wklejania. Zainteresuje nawet najbardziej wymagającego smyka. Każde dziecko musi ją mieć!

9,49 zł
5,99 zł

Rabat 36,9%
oszczędzasz 3,50 zł

8 osób kupiło
14
Druga księga zagadek Sherlocka Holmesa. Włącz stoper! Czy zdołasz pokonać słynnego detektywa? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga księga zagadek Sherlocka Holmesa. Włącz stoper! Czy zdołasz poko...
Dostępny2065 szt.

Przekonaj się, czy potrafisz dorównać Sherlockowi Holmesowi. W tej ciekawej kolekcji znajdziesz zagadki wymagające więcej lub mniej czasu na rozwiązanie. Wybierz zagadkę, włącz stoper i sprawdź, czy potrafisz utrzymać nerwy na wodzy mimo upływającego czasu. Zagadki dotyczą różnej tematyki i wiele z nich wymaga zdolności myślenia lateralnego. Znajdziesz tu również zagadki matematyczne, logiczne, wymagające spostrzegawczości, dobrej pamięci, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. W książce są zagadki, których rozwiązanie zajęłoby słynnemu Sherlockowi Holmesowi zaledwie 30 sekund, ale są i takie łamigłówki, które wymagają aż 10 minut. Rozwiąż je wszystkie i udowodnij, że masz równie bystry umysł jak wielki detektyw. Dan Moore jest ekspertem w dziedzinie łamigłówek i dyrektorem firmy Clarity Media Ltd., specjalizującej się w tworzeniu łamigłówek, szarad i krzyżówek. Zajmując się tą tematyką od ponad dekady opracował ponad 100 książek z łamigłówkami. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, gdzie specjalizował się w filozofii umysłu i logice.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

9 osób kupiło
15
Survival podczas szkolenia SERE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Survival podczas szkolenia SERE
Dostępny63 szt.

„Lektura obowiązkowa dla każdego adepta sztuki przetrwania. Zasadniczo adresowana jest do żołnierzy, ale porady zawarte w publikacji śmiało może wykorzystać każdy, kto chce się oderwać od cywilizacji i spróbować swoich sił w starciu z naturą. Autor kompleksowo podszedł do zagadnienia i w prostych słowach przedstawia wszelkie aspekty bytowania w naturalnym środowisku.” – ppłk Rafał Koza, Szef Wydziału Odzyskiwania Izolowanego Personelu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP „Survival podczas szkolenia SERE – jest to nie pierwsza, ale też liczę, że nie ostatnia książka Rafała o tematyce survivalowej, a dokładniej: o wojskowym spojrzeniu na problem. Przedmiotowa publikacja w mojej ocenie będzie (a jak już to czytacie, to jest) doskonałym studium nad literką „S” z akronimu SERE. Opisywane priorytety zostały określone w publikacjach i szkoleniach NATO, a Siły Zbrojne RP, jako członek NATO, implementują to w swojej działalności szkoleniowej. Oczywiście żadna wiedza teoretyczna, która nie została zweryfikowana w praktyce, nie przyda się w sytuacji izolacji lub podobnej. Książka w bardzo przystępny sposób opisuje priorytety, którymi izolowany personel na pewno powinien się kierować. Ja stoję na stanowisku, że w okolicznościach, w których zadziała plan, procedura, łączność, a koledzy wiedzą, jak postępować w określonych sytuacjach noszących znamiona izolacji, to survival się nie przyda. Trudno zakładać, że zawsze tak będzie i w związku z tym szykujemy się, iż umiejętności survivalowe się przydadzą. Dla ludzi zainteresowanych tematem książka ta będzie dobrym uzupełnieniem biblioteczki. Pamiętajmy jednak, że to trening czyni mistrza. Rafał opisuje minimalne wymagania w zakresie priorytetowego podejścia do przetrwania, a wszystko, co wiemy i potrafimy ponad to, może nam jedynie pomóc. Nie znam książki ani szkolenia, które wyczerpałoby temat i przygotowało nas na wszystkie „niespodzianki”, a dotyczy to wszystkich dziedzin naszego życia, i to dlatego korzystajmy z okazji, że Rafał opisał jedną z tych dziedzin i czytajmy.” – ppłk Waldemar Niwald, Szef Wydziału Odzyskiwania Izolowanego Personelu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP Rafał Kubiński – Advanced SERE Instructor. Absolwent, a następnie wieloletni instruktor elitarnego kursu „PATROL” dla dowódców pododdziałów rozpoznawczych Wojsk Lądowych. Szkoleniowiec kandydatów na instruktorów SERE oraz żołnierzy, którzy brali udział w misjach poza granicami kraju, m.in. w Republice Iraku, Islamskiej Republice Afganistanu, a także strzelców wyborowych przygotowujących się do misji w Republice Kosowa oraz Republice Czadu. Autor książek Snajper – ukryta broń dowódców,Snajperzy w operacjach specjalnych oraz Niewidzialni – maskowanie na polu walki.

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

7 osób kupiło
16
Więcej czerwieni. Lipowo. Tom 2 (wydanie specjalne) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej czerwieni. Lipowo. Tom 2 (wydanie specjalne)
Dostępny101 szt.

W Lipowie lato w pełni. Na polach rozpoczynają się żniwa, a w sadach dojrzewają jabłka. Młodszy aspirant Daniel Podgórski czuje, że znalazł się w najlepszym momencie swojego życia. Tymczasem w okolicach sennego zazwyczaj Lipowa zostają zabite dwie młode kobiety. Sprawca okaleczył brutalnie ich ciała. Policja kryminalna z Brodnicy podejrzewa, że oba zabójstwa mogą być dziełem seryjnego mordercy. Podgórski dołącza do ekipy śledczej prowadzonej przez kontrowersyjną komisarz Klementynę Kopp. Policja stara się znaleźć punkty wspólne pomiędzy obiema ofiarami i stworzyć profil zabójcy. Brak postępów w śledztwie zbiega się z kłopotami w życiu prywatnym policjanta. Czy Podgórski odkryje, jaki jest prawdziwy cel mordercy? Czy uda się w porę zapobiec śmierci kolejnej kobiety?Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, z powołania pisarz. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi trzema psami i jeździ konno. Uwielbia Szwecję i Hiszpanię. Debiutowała doskonale przyjętą książką Motylek, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

7 osób kupiło
17
Księżniczki. Książeczka do naklejania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki. Książeczka do naklejania
Dostępny142 szt.

Jaką suknię księżniczka ubierze na bal? W jakim pałacu mieszka? Wielokrotnie przyklejaj i odklejaj naklejki, by poznawać fascynujące pojazdy. Książeczka do naklejania to wspaniała i rozwijająca zabawa dla najmłodszych.

16,99 zł
10,99 zł

Rabat 35,3%
oszczędzasz 6,00 zł

8 osób kupiło
18
Obietnica gangstera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obietnica gangstera
Dostępny597 szt.

Znani z popularnej mafijnej serii bracia Tarasow powracają w nowym gangsterskim cyklu! Bezwzględny mafijny świat, wolny strzelec, który za nic ma zarówno prawo, jak i reguły obowiązujące w przestępczym świecie, i dziewczyna, która w wyniku gangsterskich porachunków traci ukochaną osobę i musi nagle zmienić całe swoje życie, by uniknąć tragicznego losu. Czy miłość zmiękczy serce bezwzględnego płatnego zabójcy?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

7 osób kupiło
19
Logopedia. Teoria zaburzeń mowy, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedia. Teoria zaburzeń mowy, wydanie 3
Dostępny66 szt.

Podręcznik ten zawiera spójną i wyczerpującą interpretację zaburzeń mowy. Publikujemy go z przekonaniem, że współczesna logopedia jest w stanie satysfakcjonująco diagnozować zaburzenia mowy, budować program terapii i prowadzić terapię. Mamy też nadzieję, że dotrze on do słuchaczy tych kierunków studiów, których przedmiotem jest człowiek i jego umysł - szczególnie do studentów logopedii. Teoria prezentowana w tej książce kształtowała się przez lata w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS – ośrodku badawczym, który może poszczycić się najdłuższą w Polsce tradycją kształcenia logopedów.

63,00 zł
49,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,23 zł

7 osób kupiło
20
Powróćmy do siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Powróćmy do siebie
Dostępny33 szt.

Czy każdy zasługuje na drugą szansę? Jessica Walker opuściła rodzinne Willow Creek, kiedy miała dziewiętnaście lat. Była młoda, głupia i przerażona perspektywą utknięcia na zawsze w tym prowincjonalnym miasteczku. Decyzja o wyjeździe kosztowała ją utratę ukochanego Graysona Parkersona. Czternaście lat później po koszmarnej katastrofie lotniczej Jessica wraca do domu, by odzyskać zdrowie i na nowo ułożyć sobie życie. Powrót do miejsca, z którym łączy ją tak wiele wspomnień, okazuje się bolesny. To w Willow Creek poznała swoją pierwszą miłość i tu planowała z ukochanym wspólną przyszłość. W tamtej szczęśliwej wizji nie było jednak ani przeżywającej rozstanie Jessiki, ani Graya jako samotnego ojca po przejściach wychowującego cudowną córeczkę. Wspólna praca w rodzinnym hotelu Parkersonów staje się szansą na odnowienie związku. Wystarczy jedno spojrzenie w niebieskie oczy Graya, by Jess nie mogła pozbyć się wrażenia, że nigdy od niego nie odeszła. Wystarczy pocałunek, a jej świat staje na głowie. Po jednej wspólnej nocy zrozumie, że jej miejsce jest w ramionach tego mężczyzny. Tylko jak ma przekonać Graysona, aby dał szansę swojej pierwszej miłości?

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

7 osób kupiło
21
Warszawa Piżamorama, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa Piżamorama, wydanie 2
Dostępny168 szt.

Warszawa Piżamorama to książka z ruchomymi ilustracjami dla dzieci w wieku od lat dwóch do stu dwóch. To, co ją odróżnia od innych i zachwyca wszystkich, to technika animacji ombro cinema, oparta na iluzji optycznej. Dołączona do książki paskowana folia pozwala ożywić ilustracje, wprawić je w ruch. Wystarczy przyłożyć ją do prążkowanego obrazka i przesuwać od jednej krawędzi strony do drugiej. Nasz bohater - mały chłopiec w piżamie w paski - zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść nas do magicznych miejsc miasta. W Warszawie Piżamoramie migocą światła Pałacu Kultury i Nauki, rusza uliczny korek koło palmy, świeci neon Siatkarka, a Wisła faluje. Jesteśmy w Warszawie jak ze snu. To książka do zabawy, wycieczka do stolicy i pamiątka z niezwykłej podróży. Aby animować ilustracje książka wykorzystuje technikę ombro cinema, wynalezioną ponad sto lat temu.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
22
Moje pierwsze bajki do przytulania. Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze bajki do przytulania. Disney
Dostępny16 szt.

Wspólne czytanie przed snem to magiczny czas. Ta bogato ilustrowana kolekcja krótkich, uroczych opowiastek z ulubionymi bohaterami z filmów Disneya pomoże maluchom spokojnie zasnąć. Zbiór zawiera 6 historyjek: Miki gotuje, Kocham was, moje króliczki, Leśni przyjaciele Roszpunki, Zimowa przygoda Dumbo, Słodkie sny, Dobranoc, Maleństwo.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

6 osób kupiło
23
Legendy miejskie. Niesamowite opowieści i niewyjaśnione tajemnice z całego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Legendy miejskie. Niesamowite opowieści i niewyjaśnione tajemnice z ca...
Dostępny5 szt.

Niezwykłe zdarzenia, niewyjaśnione tajemnice, nadprzyrodzone zjawiska przerażają i fascynują nas od wieków. Historie o nich powtarzane ściszonym głosem na szkolnej przerwie, opowiadane z powagą przy ognisku, przekazywane z ust do ust jako plotka W Legendach miejskich znajdziesz pełen przekrój gatunku. Poczuj dreszczyk grozy, czytając o: legendzie o człowieku bez twarzy, znachorze, który przywracał do życia zmarłych, płetwonurku znalezionym pośrodku spalonego kalifornijskiego lasu, kuwejckich kurczakach wykorzystywanych jako wykrywacze gazów bojowych podczas wojny w Iraku. Legendy miejskie zabiorą cię w fascynującą podróż do granic prawdopodobieństwa - a gdy już do nich dotrzesz, będziesz skłonny uwierzyć w najbardziej niesamowite historie, nawet jeśli dotąd uważałeś się za sceptyka...

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

6 osób kupiło
24
Kubuś i Przyjaciele. Kolorowanka z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i Przyjaciele. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny80 szt.

Czas na fascynującą przygodę w towarzystwie Kubusia i Przyjaciół. Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Kolorowanie z Disneyem to niezła frajda!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
25
Motyl i skrzypce (wydanie specjalne) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motyl i skrzypce (wydanie specjalne)
Dostępny40 szt.

Kiedy najbliższa osoba skazuje cię na śmierć w Auschwitz. Dramatyczna historia o sile kobiet i miłości. Adele von Bron, utalentowana skrzypaczka, poświęciła wszystko, żeby ratować ostatnich wiedeńskich Żydów. Kiedy na polecenie własnego ojca, wysokiego rangą generała Trzeciej Rzeszy, trafiła do obozu w Auschwitz, jej piękny świat legł w gruzach. Przerażającą codziennością stały się głód, strach i cierpienie. Kilkadziesiąt lat późnej Sera James, właścicielka galerii sztuki na Manhattanie, angażuje się w poszukiwania portretu młodej skrzypaczki, który pierwszy raz ujrzała, będąc jeszcze dzieckiem. Podczas próby odnalezienia zaginionego arcydzieła los stawia na jej drodze Williama Hanovera, którego dziadek może być kluczem do rozwiązania zagadki dziewczyny z obrazu. Motyl i skrzypce to poruszająca opowieść o odkrywaniu piękna w najstraszniejszych miejscach: mrocznych zakątkach Auschwitz i zakamarkach poranionych serc. To również historia o tym, jak nie stracić wiary w Boga nawet w samym środku piekła. Kristy Cambron – autorka bestsellerowych i wielokrotnie nagradzanych powieści historycznych oraz książek non-fiction z zakresu religii. Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet. Mieszka w Indianie wraz z mężem i trzema synami.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

6 osób kupiło
26
Koniec człowieczeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec człowieczeństwa
Dostępny1 szt.

„Przez cały czas – taka jest tragikomiczna natura naszej sytuacji – domagamy się od innych ludzi tych samych cech, które uznajemy za niedopuszczalne. Nie sposób otworzyć czasopisma, by nie natknąć się na stwierdzenie, że nasza cywilizacja potrzebuje więcej „siły napędowej”, dynamizmu, poświęcenia czy „kreatywności”... – fragment książki

39,00 zł
24,57 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,43 zł

7 osób kupiło
27
J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie
Dostępny285 szt.

Nowa książka Johna Gartha, wybitnego znawcy twórczości J.R.R. Tolkiena, poświęcona jest miejscom, wydarzeniom historycznym i zjawiskom kulturowym, które inspirowały twórcę Władcy Pierścieni podczas tworzenia świata Śródziemia. Natchnienia dostarczyły mu przede wszystkim krajobrazy Wielkiej Brytanii – szczególnie ukochany przez Tolkiena region West Midlands i okolice Oksfordu – ale ważną rolę odegrały też zamorskie krainy i widoki z różnych stron świata. Odkrywamy wraz z autorem źródła i pierwowzory Shire’u i Hobbitonu, doliny Rivendell, Błyszczących Pieczar w Helmowym Jarze i wielu innych miejsc w Śródziemiu – górskich pejzaży, puszcz i lasów, rzek, jezior, morza i wybrzeży. Dostrzegamy bogactwo związków między osobistymi doświadczeniami pisarza, jego lekturami i zainteresowaniami naukowymi jako profesora w Leeds i Oksfordzie a kreowaną fikcyjną rzeczywistością. Ogromne znaczenie ma towarzyszący rozważaniom materiał ilustracyjny. Wśród ponad stu ilustracji znalazły się rysunki i obrazki samego Tolkiena, dzieła innych artystów, zdjęcia archiwalne, mapy i współczesne fotografie. Książka zaprasza czytelnika w niezwykłą podróż po życiu i wyobraźni jednego z cieszących się światową sławą autorów, pozwalając zarazem zbadać skomplikowane relacje między realnością a fantazją.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

5 osób kupiło
28
Dinopedia. Najlepsza encyklopedia dinozaurów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinopedia. Najlepsza encyklopedia dinozaurów
Dostępny84 szt.

PONAD 600 DINOZAURÓW - w tym nowo odkryteNIESAMOWITE ILUSTRACJE - duże i bardzo szczegółoweNAJNOWSZE ODKRYCIA NAUKOWE w tym kilka obalonych mitówJEŚLI LUBISZ DINOZAURY, TA KSIŻKA JEST DLA CIEBIE!Dinopedia to najszersze i najbardziej aktualne spojrzenie na świat dinozaurów. Jest pełna zdumiewających ilustracji, zadziwia niezwykłymi informacjami, pokazuje najnowszą i najciekawszą paleontologię. Zobaczycie tu najmniejsze, największe, najszybsze i najwolniejsze znane dinozaury. Poznacie najsłynniejsze pomyłki dotyczące tych stworzeń. Będziecie nawet mogli sędziować w największych bitwach dinozaurów i typować ich zwycięzców! Przygotujcie się na podróż w czasie!

65,00 zł
47,45 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,55 zł

5 osób kupiło
29
Gra o spadek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Gra o spadek
Dostępny1001 szt.

Sunset Towers to nowy wielorodzinny dom nad jeziorem Michigan, położony w pobliżu rezydencji należącej do samotnego milionera Samuela W. Westinga, wielbiciela gier i piętrowych zagadek. Mieszkania w Sunset Towers zostają sprzedane starannie wybranej grupie lokatorów. Po tajemniczym morderstwie Westinga okazuje się, że większość lokatorów jest wymieniona w jego testamencie. Ostatnia wola ekscentrycznego staruszka jest skonstruowana jak łamigłówka, w której szesnaścioro spadkobierców, a wraz z nimi czytelnik, mają za zadanie znaleźć rozwiązanie, które zdradzi odpowiedź na odwieczne pytanie: kto zabił?

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

5 osób kupiło
30
Emma i Wioletta. Tom 2. Pierwsze wątpliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma i Wioletta. Tom 2. Pierwsze wątpliwości
Dostępny33 szt.

Druga część opowieści o nastoletniej Emmie i jej o kilka lat młodszej siostrze Wioletcie, które chcą być tancerkami. Emma nie myśli już o zostaniu gwiazdą baletu. Stara się znaleźć własny styl tańca, aby przyjęto ją do grupy hip-hopowej. Z kolei Wioletta rozpoczyna naukę w elitarnej Szkole Opery Paryskiej. Obie siostry kochają to, co robią, więc nawet kiedy ogarniają je wątpliwości, znajdują siły, aby spełniać marzenia! Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

5 osób kupiło
31
Karnet Wielkanoc K. B6-1689 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Wielkanoc K. B6-1689
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą i życzeniami w środku.

4,99 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
32
Esesman i Żydówka. Wojna i miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Esesman i Żydówka. Wojna i miłość
Dostępny99 szt.

Kwiecień 1943 roku. Debora Singer wyskakuje z wagonu transportującego krakowskich Żydów. Podczas próby ucieczki boleśnie skręca w kostce nogę i nie jest w stanie uciekać. Przekonana, że nie ocali życia, siada w sosnowym zagajniku, czekając na śmierć. Słyszy odgłosy obławy. Nagle nadjeżdża wojskowy motocykl. Do przestraszonej dziewczyny zbliża się esesman. Debora jest Żydówką, czyli - jest winna. Przed nią staje hauptsturmführer Bruno Kramer. W tym miejscu ta historia mogłaby się właściwie skończyć. To jednak dopiero jej początek... Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, barwnych postaci, osadzona w realiach II wojny światowej, powieść, w której nic nie jest proste, ale wszystko staje się możliwe, gdy w grę wchodzą uczucia.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

4 osoby kupiły
33
Idiota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idiota
Dostępny247 szt.

Idiota to jedna z najważniejszych powieści w dorobku mistrza literatury rosyjskiej Fiodora Dostojewskiego (1821-81). Ta napisana w latach 1868-69 powieść (pisał ją po katordze, przebywając w Europie Zachodniej) jest swego rodzaju utopią moralną, a jej główny bohater to postać - co u Dostojewskiego rzadkie - pozytywna. Książę Myszkin (bo tak się nazywa główny bohater powieści), to człowiek prawy, naturalny, trochę dziecko, trochę Chrystus, trochę taki rosyjski „jurodiwyj”, człowiek natury wg wzorów Jana Jakuba Rousseau, pragnący zbawić świat czy choćby ocalić drugą z bohaterek Nastasję Filipowną. Ta misja okaże się jednak tragicznie nierealna, dobro jednak (tu obawia się pesymizm Dostojewskiego) nie może pokonać zła. Ale ważny pozostaje poryw szlachetnego serca, idea moralna, te pozostają zwycięskie (przynajmniej jako świadectwo, że można próbować).

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
34
Instrukcja obsługi toksycznych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrukcja obsługi toksycznych ludzi
Dostępny196 szt.

Jak obronić się przed toksycznymi ludźmi? Bestsellerowy poradnik i przewodnik w jednym. Czy można obronić się przed toksycznymi ludźmi? Przeczytaj Instrukcję obsługi toksycznych ludzi i naucz się tego! Każdego dnia natykamy się na toksycznych ludzi. Możemy ich spotkać na każdym kroku: w pracy, urzędzie, szkole. Czasem stykamy się z nimi w relacjach prywatnych, a nawet rodzinnych. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi to przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy „zatruwają” nam życie. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska podpowiadają jak nie ulegać wpływom toksycznych ludzi, wychodzić obronną ręką z konfliktowych sytuacji, a także jak radzić sobie z emocjami, które nam przy tym towarzyszą. Katarzyna Miller – najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty (Wydawnictwo Zwierciadło). Suzan Giżyńska – niezależna reżyserka i copywriteka, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książek, m.in. Instrukcja obsługi kobiety, Instrukcja obsługi faceta (Wydawnictwo Zwierciadło).

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
35
Archeokids - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archeokids
Dostępny150 szt.

Archeologia w wydaniu, jakiego jeszcze nie było. Archeokids? - kreatywny podręcznik młodego archeologa w angażujący i radosny sposób wprowadza dzieci w świat nauki. Książka dostarcza mnóstwo wiedzy i podpowiada, jak przeżywać przygody... we własnym domu. Wyrusz w podróż dookoła świata, odkrywając najsłynniejsze odkrycia archeologiczne, takie jak Pompeje, Machu Picchu czy chińska Terakotowa Armia. Połącz przyjemne z pożytecznym. Ćwiczenia w Archeokids? są miłe, proste i odstresowujące. I to nie wszystko! Wisienką na torcie jest dodatek poświęcony polskiej archeologii i mapka z polskimi skarbami archeologicznymi. Jesteś gotów/-owa wyruszyć w teren? Archeokids? to książka opracowana przez prawdziwych archeologów, zilustrowana przez Stefana Tognettiego, świetnego włoskiego rysownika cudacznych kreskówek - ten zespół wie, jak zamienić lekcje w historii w dobrą zabawę. A gdyby tak wstać sprzed monitora, przygotować się do poszukiwań i nowych odkryć, a potem pobrudzić ręce w ziemi? Ostrzeżenie dla rodziców: Archeokids? potrafi rozbudzić pasję do nauki i odciągnąć dzieci od telefonów. Książce patronują: Archeologia Żywa i archeologicznewarsztaty.pl

41,00 zł
36,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,10 zł

4 osoby kupiły
36
Lucky Luke. Kid Lucky. Tom 2. Niebezpieczne lasso - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Kid Lucky. Tom 2. Niebezpieczne lasso
Dostępny7 szt.

Drugi tom serii opowiadającej o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego urwisa, który kiedyś stanie się rewolwerowcem szybszym od własnego cienia. Dorosły Lucky Luke spotyka na swojej drodze niezbyt sympatycznego bandytę, w którym rozpoznaje kolegę z najmłodszych lat, Billy’ego Bada. Wtedy wraca myślami do przeszłości... Billy już jako malec był nieznośnym łobuziakiem. Ciągle rywalizował z Lukiem, ale nie potrafił go pokonać, dlatego od tamtego czasu bez przerwy myślał o zemście na Samotnym Kowboju! Na szczęście oprócz wspomnień związanych z Billym nasz bohater ma też w pamięci wiele wesołych chwil przeżytych z prawdziwymi przyjaciółmi – dobrymi kolegami i miłymi koleżankami. Luke nie nudził się w dzieciństwie, a i my nie będziemy się nudzić, czytając ten album! Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

4 osoby kupiły
37
Szał bitewny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szał bitewny
Dostępny125 szt.

Jakie skutki wywoła wielka wojna braci? Czy największych zdrajców spotka zasłużony los? Jaką karę poniesie jeden z synów Ragnara? Rosną wpływy Danów w angielskich królestwach. Ich krwawy pochód zdaje się nie mieć końca. Kolejne wielkie bitwy wskażą bogom, którzy z wojowników najbardziej zasługują na to, by wejść do Valhalli. Synowie Ragnara nadal kroczą własnymi ścieżkami do upragnionej sławy. Czy któremuś z nich uda się zdobyć legendarny Rzym, czy też może bogowie mają dla niego inny plan? Wikingowie trafią też do wielu nowych miejsc, w tym do Konstantynopola. Jak zachowają się najwięksi władcy, gdy na Wschodzie objawi się nowa, znacząca siła potężnej Rusi? Olbrzymi sztorm zniweczy nową wyprawę i zagrozi życiu największych wojowników. Kto przetrwa i jaki los czeka władcę Danii w starciu z potężnym żywiołem? Czy wyjdzie z tego cało, skoro nie ma pewności, komu może ufać, a komu nie?

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
38
Zbrodnia i kara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia i kara
Dostępny123 szt.

Nie ma bodaj w literaturze światowej powieści tak słynnej (przetłumaczono ją na ponad 100 języków świata) jak Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego (1821-81). Autor, czołowy przedstawiciel (obok Tołstoja i Turgieniewa) rosyjskiego realizmu, wielki pesymista, człowiek skazany przez carat na katorgę, a potem przeciwnik idei socjalistycznych zdaje się w niej pytać: Czy zbrodnia popełniona w imię wielkiego, szlachetnego celu zasługuje na karę? Czy zatem cel uświęca środki? A może przeciwnie: to użyte środki, zawsze i wszędzie, rozstrzygają o wartości celu? Czy zatem zbrodnia (czy to popełniona w imię wielkiej idei czy w zasadzie po to by udowodnić sobie, że po prostu można) musi nieść za sobą karę, wbrew temu co wydaje się głównemu bohaterowi powieści, Raskolnikowowi? Czy aby aktem zabójstwa nie zabił symbolicznie sam siebie? I czy ten racjonalista nie musiał odrzucić argumentów rozumu, by w końcu dojść - na drodze mistycznej (drodze serca) - do prawdy objawionej? Ceniona przede wszystkim za prekursorską głębię psychologiczną powieść, należy do światowego kanonu lektur, dała asumpt do rozwoju psychoanalizy, od lat inspiruje twórców kina i teatru, jest przedmiotem dociekań filozofów, a przy tym wciąż pozostaje niezwykle atrakcyjną fabularnie lekturą. Przyglądanie się wewnętrznemu światu Raskolnikowa, zbrodniarza, który chciał być świętym, skłania do namysłu nad podstawami naszych codziennych motywacji.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
39
Słodki twardziel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Słodki twardziel
Dostępny19 szt.

Ally Nightingale ma wiele tajemnic. Są wśród nich takie, których nie chce zdradzić nawet innym Rock Chicks. Znają je tylko dwaj mężczyźni: jej długoletni przyjaciel Darius Tucker oraz Ren Zano, w którym Ally jest zakochana bez pamięci. Darius bez wahania staje po jej stronie, ale Ren zaczyna się wahać… Jak daleko posunie się Ally, żeby zdobyć to, na co zasługuje każda Rock Chick: miłość i oddanie wybranego mężczyzny?

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

4 osoby kupiły
40
Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu
Dostępny183 szt.

Być może nie ma we wszechświecie nikogo poza nami. Być może powstanie życia jest trudne, a samo życie – rzadkie. A może odległe planety, księżyce i gwiazdy tętnią życiem, którego wciąż jeszcze nie odkryliśmy? Pod skorupami niewielkich, pokrytych lodem księżyców Jowisza i Saturna znajdują się ogromne oceany, istniejące prawdopodobnie równie długo jak nasza planeta. Czy kryją w sobie jakieś formy życia? Z tej książki dowiemy się, jak nauka poszukuje odpowiedzi na to ekscytujące pytanie. Kevin Peter Hand, jeden z czołowych naukowców NASA, prowadzi pionierskie badania, które zawiodły go w najróżniejsze zakątki naszego globu. W tej pasjonującej opowieści łączy wiedzę z zakresu planetologii i biologii, aby wyjaśnić, skąd wiemy, że na Europie, Tytanie czy Enceladusie istnieją oceany, i jak zbadać panujące tam warunki. Odkrycia, które na nas czekają, mogą doprowadzić do rewolucji w sposobie pojmowania naszego miejsca we wszechświecie. Czy rzeczywiście jesteśmy tak wyjątkowi? A może Ziemia jest tylko jedną z wielu żyjących planet orbitujących wokół całkiem przeciętnej gwiazdy?

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

4 osoby kupiły
41
Cień róży. Katia i sekrety prababki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień róży. Katia i sekrety prababki
Dostępny131 szt.

Katia Shadow to pseudonim dziennikarki, która na co dzień opisuje tajemnice przeszłości. Tym razem wyrusza nad Bałtyk w poszukiwaniu prawdy o własnej rodzinie. Co zdarzyło się przed laty w cieniu parasolek i eleganckich pensjonatów? Pytania stawiane przodkom niosą odpowiedzi zdolne wywrócić życie prawnuczki do góry nogami. A jednak warto pytać i szukać, zwłaszcza na pięć minut przed własnym ślubem. Zaginiony pradziadek, zakochana - nie w mężu - prababka. Historie zatopione w głębi morza i Zalewu Wiślanego. Zdjęcia tajemniczej nieznajomej „M” z Belle Epoque. Czy ich losy mogą mieć wpływ na życie młodej kobiety, która urodziła się sto lat później? Tak, jeśli spotyka na swojej drodze człowieka, który także czegoś szuka. Tak, jeśli właśnie jemu chce zdradzić swoje prawdziwe imię. Dwie historie i dwie namiętności spotykają się w miejscu, w którym przed laty coś połączyło ich przodków. Nieświadomi, nieufni, zaskoczeni uczuciem, nie zadają sobie sprawy, że tak naprawdę szukają… siebie. I nie jest oczywiste co znajdą... „Seria uczuć” to cykl powieści o kobietach, które pragną miłości, wierzą w przyjaźń i mają swoje pasje. Psychologia, prawo, fotografia, gamedev ... - w tym są dobre. Rzeczywistość zaskakuje je w kluczowych momentach życia - wówczas biorą sprawy w swoje ręce. Angażują emocje i podejmują grę z przygodą. Bo życie to nie tylko seria zdarzeń. To przede wszystkim seria uczuć. Katarzyna Droga – pisarka, dziennikarka, redaktorka. Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych m.in. o Hance Ordonównie, Aleksandrze Piłsudskiej. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i „ Pokolenia. Powrót do domu”. W „Sekretach przodków” przygląda się rodzinnym przekazom transgeneracyjnym. W latach 2008–2017 była redaktorką naczelną magazynu „Sens” w Wydawnictwie „Zwierciadło”. Po latach pracy w Warszawie wróciła do rodzinnego domu nad Narwią, by pisać książki bliskie współczesnym kobietom.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
42
Bakugan Evolutions. Kula True Metal Platinum Colossus + Nanogans Nano, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bakugan Evolutions. Kula True Metal Platinum Colossus + Nanogans Nano,...
Spin Master
Dostępny3 szt.

Bakugany to magiczne istoty o niezwykłej mocy, z pomocą których młodzi wojownicy walczą o pokój we Wszechświecie. Mają już ogrooomne rzesze fanów. Do ich popularyzacji przyczynił się japoński serial animowany oraz gra strategiczna, która jest tym atrakcyjniejsza, im więcej Bakuganów bierze w niej udział. Czy masz w sobie to coś, co sprawi, że staniesz się Mistrzem Bakugan? Zmierz się ze swoimi przyjaciółmi w waszej własnej Bakugan bitwie! Rzuć Bakugan na metalowe bakużetony (w zestawie). Dodawaj nowe Bakugany do swojej kolekcji i wygrywaj! W sezonie czwartym do zebrania jest ponad 200 modeli Bakugan. Kolekcjonuj ulubione postacie z bajki i wstąp do świata Bakugan ze swoją własną waleczną drużyną. Zawartość i cechy zestawu: • 1 Kula True Metal Bakugan – Platinum Colossus, • 2 Kule Nanogan, • 2 bakużetony, • 3 karty zdolności, • 1 karta postaci, • 1 karta wrót, • doświadczaj niesamowitych Bakugan transforamacji, • rzuć Bakuganem a on otworzy się i przeistoczy z kuli w waleczną postać, • ponad 200 Bakuganów do zebrania w serii 4. Wymiary: ok. 3.5 cm (średnica dużej kuli); 2.5 cm (średnica małej kuli) Wymiary opakowania: 23.0 x 17.0 x 6.0 cm Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zestawu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

90,90 zł
69,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,91 zł

4 osoby kupiły
43
Tech Deck. Deskorolka fingerboard (2-pak), mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tech Deck. Deskorolka fingerboard (2-pak), mix wzorów
Spin Master
Dostępny32 szt.

Ruszaj na ulice z zupełnie nowym 2-pakiem Versus Series od Tech Deck. Cały świat to Twój skatepark z prawdziwymi przeszkodami. W każdym 2-paku Versus Series znajdują się dwa w pełni zmontowane fingerboardy z ulicznymi dodatkami, dzięki czemu możesz od razu rozpocząć zabawę w stylu freestyle oraz karty wyzwań do zbierania i walki z innymi skaterami! Tech Deck Versus pozwala zacząć od małych rzeczy i jeździć na oficjalnej mini deskorolce posiadającej autentyczne grafiki od prawdziwych firm skateboardowych. Potem idź na całość, zbieraj kolejne elementy. Rób oliie, zjeżdżaj po półkach, szlifuj poręcze i rób szalone flipy na koniec! Używaj kart wyzwań, aby wykonywać różne sztuczki na fingerboardzie i rywalizować z przyjaciółmi. Wyciągnij kartę - ten, kto wykona trick, wygrywa! Seria Versus Tech Deck ma wszystko, co potrzebne, aby rywalizować z innymi fingerboardzistami. Fingerboard Tech Deck i zestawy ramp są idealne dla dzieci i miłośników jazdy na deskorolce od lat 6. Jeśli szukasz prawdziwych skateboardowych grafik od autentycznych skateboardowych firm, to musi być Tech Deck! Zacznij od małych, przejdź do dużych i zbierz je wszystkie! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

69,90 zł
62,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

4 osoby kupiły
44
Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie). 10-dniowy holistyczny program odnowy organizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie). 10-dniowy holistyczny ...
Dostępny1505 szt.

Happy detoks to inspirujące i motywujące do zmiany nawyków kompendium wiedzy o zrównoważonym stylu życia i zdrowym odżywianiu. Autorka opisuje własną metamorfozę i zachęca czytelniczki do podjęcia 10-dniowego programu oczyszczającego Happy Detoks, który łączy w sobie nowoczesne podstawy żywienia z mądrością Wschodu, a jej samej pomógł odzyskać zdrowie, spokój i doskonałe samopoczucie. Książka jest przewodnikiem dla tych osób, które zamiast stosowania „diety cud”, chcą się nauczyć holistycznego podejścia do zdrowego życia i żywienia. Znajduje się w niej m.in.: 50 zaskakująco prostych przepisów na potrawy z powszechnie dostępnych produktów, opis żywności, która leczy i odwraca procesy starzenia, proste ćwiczenia, techniki oddechowe i medytacje, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w procesie oczyszczania oraz informacje jak zachować dobrą formę i odporność po detoksie. „Zgodnie z mądrością ajurwedy składniki z pożywienia wchłoną się i wzmocnią nasz organizm tylko wtedy, gdy przedtem go oczyścimy. Dlatego tak ważny jest detoks. Kasia Bem krok po kroku tłumaczy i pokazuje jak mądrze i zdrowo go przeprowadzić. Świetna lektura na wiosnę!” – Dorota Mirska, redaktor naczelna portalu naturalnieozdrowiu.pl Kasia Bem - nauczycielka jogi i medytacji. Posiada zaszczytny tytuł „Master of Yoga”. Autorka bestsellerowych książek Happy life. Sztuka Odpuszczania, Happy uroda oraz serii DVD „Happy joga”. Od lat prowadzi warsztaty i wyjazdy z jogą, pisze o harmonijnym życiu w równowadze, szkoli pracowników firm, występuje na imprezach rozwojowych i w mediach jako ekspert.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
45
Jak narysować dowolną rzecz? Ponad 200 prostych sposobów rysowania krok po kroku każdej rzeczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
28,27 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

3 osoby kupiły
46
Biesy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biesy
Dostępny189 szt.

Geniusz Dostojewskiego w Biesach ujawnił się poprzez dar prorokowania. Napisana pół wieku przed bolszewickim przewrotem powieść ukazuje ponury los społeczeństwa oddanego we władanie ponurym ideologiom. Za współczesnych sobie „biesów” uważał Dostojewski wszelkiej maści rewolucjonistów, nihilistów, ale też i okcydentalistów (zapadników) i tych, którzy w imię liberalnych idei odchodzą od chrześcijaństwa. Mamy tu cały garnitur odrażających postaci, poczynając od Piotra Wierchowieńskiego (amoralnego mistrza szantażu i oszustw wprost wzorowanego na czołowym ówczesnym rewolucjoniście Siergieju Nieczajewie), przez Mikołaja Stawrogina, przedstawiciela znudzonej szlachty/arystokracji, uwodzącego kobiety, ale też intelektualnie zwodzącego swych młodych przyjaciół, łatwo zmieniającego wartości i zapatrywania. Pozornie sympatyczniejszy od Wiechowieńskiego, zdaje się jednak Stawrogin postacią bodaj jeszcze bardziej złowrogą. A mamy tu jeszcze projektującego przyszłe państwo totalitarne Szygalowa, czy wyjątkowo ponurą postać inżyniera Alieksieja Kiryłłowa. Ale dostaje się od Dostojewskiego nie tylko tym „stosunkowo młodym biesom”, ale i „starym”: zachodnim okcydentalistom i naiwnym liberałom jak Karmazynow, czy zwłaszcza ojciec Piotra, Stiepan Wierchowieński, zachwyconemu zachodnią postępowością. Są Biesy bardzo jasnym określeniem się Dostojewskiego w polemice zarówno z rewolucjonistami, jak i rosyjskimi liberałami jak Hercen czy Turgieniew, na stanowisku zupełnie przeciwnym, świat bez Boga i wartości to zdaniem autora świat skazany na upadek. Odznaczający się głębią psychologiczną, pesymistyczny co do natury człowieka, wywód Dostojewskiego wskazuje, że jedyną drogą do poprawy stosunków międzyludzkich jest wiara, nadzieja i miłość.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
47
Dziewięcioro nieznajomych (wydanie specjalne) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewięcioro nieznajomych (wydanie specjalne)
Dostępny102 szt.

Najnowsza książka bestsellerowej autorki Wielkich kłamstewek, serialowego hitu HBO „Skoro trzy bohaterki Wielkich kłamstewek potrafiły tak namieszać, pomyśl, co zrobi dziewiątka”. – „New York Times Book Review” Jedno miejsce, dziewięcioro nieznajomych i dziesięć dni, które zmienią wszystko. To miał być zwyczajny pobyt w SPA. Dziewięcioro nieznajomych przyjeżdża do tajemniczego ośrodka, by „całkowicie przemienić umysł i ciało”. Przemycają wino, papierosy i książki – ale są gorsze rzeczy, które mają do ukrycia. Odludne miejsce będzie musiało przechować dziewięć sekretów, które absolutnie nie mogą wyjść na światło dzienne. Ale charyzmatyczna szefowa ośrodka zna sposoby na wyciąganie tego, co wstydliwe i skrzętnie ukrywane. Zwłaszcza, że sztukę sekretów sama opanowała do perfekcji. Wszyscy kłamią – to jedyna prawda. Lecz co się dzieje, kiedy nie można już dłużej ukrywać tego, kim się jest? Co zrobisz, kiedy twoje życie będzie zależało od nieznajomego? Czy powiesz mu o sobie wszystko? Najnowsza książka bestsellerowej autorki Wielkich kłamstewek, serialowego hitu HBO, to opowieść o tym, co nam dają nasze kłamstwa i kim bylibyśmy, gdyby nie one. Sprzedane prawa do ekranizacji. Liane Moriarty – bestsellerowa autorka hitów takich jak przeniesione na ekran Wielkie kłamstewka. Mistrzyni niezapominanych charakterów i historii głęboko zapadających w pamięć.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
48
Zbrodnie zimową porą (wydanie specjalne) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnie zimową porą (wydanie specjalne)
Dostępny52 szt.

Zbiór dwunastu zimowych zagadek kryminalnych pióra mistrzyni gatunku. Dni robią się coraz krótsze, a w powietrzu już czuć zbliżającą się zimę. Najprzyjemniej byłoby usiąść przed kominkiem, w którym wesoło trzaska ogień, i zatopić się w lekturze opowiadań Królowej Kryminału. Tu niebezpieczeństwo może pojawić się zewsząd – wraz z tajemniczymi gośćmi, w zatrutych smakołykach, a nawet w świątecznych podarunkach. Zbrodnie zimową porą to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników twórczości Agathy Christie i kolejna okazja, by powrócić do jej nieśmiertelnych bohaterów: Herkulesa Poirota i panny Marple.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
49
Czarolina. Tom 4. Zmora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarolina. Tom 4. Zmora
Dostępny15 szt.

Czwarty tom opowieści rozgrywającej się na niezwykłej wyspie Vorn, gdzie fantastykolodzy badają stwory z mitów, legend i baśni! Uczestników kursu czeka wiele niebezpiecznych wyzwań. Jak pomóc Czarolinie, która utkwiła między światami snu i jawy? Kim jest przybysz, który zjawił się w postaci szkieletu? Czy istnieje sposób na odegnanie złowróżbnego Zwiastuna? Kto jest odpowiedzialny za zmienianie istot żywych w szklane posągi? Jaka jest prawdziwa natura Madame C i profesora Balzara? Opowieść powoli zbliża się do końca, dlatego nadeszła pora na stopniowe poznawanie prawdy o dziwnej wyspie! Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy „Czaroliny” autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu „Le Journal de Mickey”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
50
Kacper i spółka. Uroczysko Szyszymory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kacper i spółka. Uroczysko Szyszymory
Dostępny102 szt.

Kiedy Kacper przyjeżdża na wakacje do dziadków na wieś, nie spodziewa się, że czeka go największa przygoda życia!Wspólnie z nowymi przyjaciółmi Zośką i Bosmanem - będzie musiał przemierzyć tajemniczy Czerwony Bór i stawić czoła magicznym stworzeniom ze słowiańskiej mitologii: dzikoludkom, wilkołakom, czy... utopcowi! A wszystko po to, by pomóc Szyszymorze i przywrócić równowagę w lesie.Uroczysko Szyszymory Adama Święckiego, autora m.in serii dla dzieci: „Trochę hałasu z głębi lasu”, „Opowieści lasu” czy „Gdzie? Jak? Dlaczego?”, to komiks dla młodych czytelników, który atmosferą i poczuciem humoru przypomina klasyczne książki Edmunda Niziurskiego, Hanny Ożogowskiej, czy Adama Bahdaja.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry