hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.02.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 21 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tryb czytania. Minecraft. Moby w świecie podstawowym (Nick Eliopulos, Alan Batson), na drugim Tryb czytania. Minecraft. Górskie wyzwanie (Nick Eliopulos, Alan Batson). Kolejny produkt to Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Dzidziuś (Nathalie Choux) oraz Z Peppą jest wesoło! Świnka Peppa. Naklejki na numerki (praca zbiorowa).
1
Tryb czytania. Minecraft. Moby w świecie podstawowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tryb czytania. Minecraft. Moby w świecie podstawowym
Dostępny191 szt.

Propozycja dla najmłodszych fanów i fanek Minecrafta, którzy dzięki tej książce mogą doskonalić umiejętność samodzielnego czytania. Krótkie, intrygujące opowiadanie pt. Moby w świecie podstawowym, prosty język, duże ilustracje i pytania pomocnicze do tekstu zawarte na początku książki – wszystko to pozwoli w łatwy i przyjemny sposób przebrnąć przez tekst, zrozumieć go, przyswoić nowe słownictwo i przygotować do płynnego czytania bardziej złożonych książek. Niezwykła przygoda w świecie znanym z gry i doskonała zabawa gwarantowana! Czytanie nigdy nie było prostsze!

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

48 osób kupiło
2
Tryb czytania. Minecraft. Górskie wyzwanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tryb czytania. Minecraft. Górskie wyzwanie
Dostępny182 szt.

Propozycja dla najmłodszych fanów i fanek Minecrafta, którzy dzięki tej książce mogą doskonalić umiejętność samodzielnego czytania. Krótkie, intrygujące opowiadanie pt. Górskie wyzwanie, prosty język, duże ilustracje i pytania pomocnicze do tekstu zawarte na początku książki – wszystko to pozwoli w łatwy i przyjemny sposób przebrnąć przez tekst, zrozumieć go, przyswoić nowe słownictwo i przygotować do płynnego czytania bardziej złożonych książek. Niezwykła przygoda w świecie znanym z gry i doskonała zabawa gwarantowana! Czytanie nigdy nie było prostsze!

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

42 osoby kupiły
3
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Dzidziuś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Dzidziuś
Dostępny67 szt.

Seria dobrze znanych książeczek „Moje pierwsze słowa” po raz kolejny powiększyła się o nowe tytuły: Dzidziuś, Rodzina, Zmysły oraz Zabawki. Tytuł Dzidziuś przedstawia czynności, które robi malec na co dzień, takie jak: kąpanie się, jedzenie, bawienie czy spanie. Pokazując i nazywając czynność malec uczy się nowych słów, bawiąc się przy okazji ruchomymi obrazkami. Dzięki kolorowym ilustracjom, dziecko uczy się nazywać przedmioty z którymi ma styczność na co dzień. Kartonowe książeczki wykonane są z największą starannością, zaokrąglone strony sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla malucha, a ruchome elementy pozwalają ćwiczyć małą motorykę.

26,99 zł
18,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 8,00 zł

28 osób kupiło
4
Z Peppą jest wesoło! Świnka Peppa. Naklejki na numerki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Peppą jest wesoło! Świnka Peppa. Naklejki na numerki
Dostępny76 szt.

Książka Naklejki na numerki to doskonała zabawa, a jednocześnie świetne ćwiczenie precyzji, spostrzegawczości, wyobraźni i pamięci. Różnokształtne naklejki zostały ponumerowane, a obrazki mają cyfry z brakującym fragmentem. Znajdź i połącz numery brakujących fragmentów ilustracji z odpowiednimi naklejkami aż powstanie kompletny i kolorowy obraz lub wizerunek ulubionego bohatera!

10,00 zł
5,99 zł

Rabat 40,1%
oszczędzasz 4,01 zł

29 osób kupiło
5
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Zabawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Zabawki
Dostępny70 szt.

Seria dobrze znanych książeczek Moje pierwsze słowa po raz kolejny powiększyła się o nowe tytuły: Dzidziuś, Rodzina, Zmysły oraz Zabawki. Książeczka pod tytułem Zabawki przedstawia i nazywa popularne i znane rodzicom zabawki: klocki, lalki, ciastolinę czy bębenek. Dzięki kolorowym obrazkom, dziecko uczy się nazywać przedmioty z którymi ma styczność na co dzień. Kartonowe książeczki wykonane są z największą starannością, zaokrąglone strony sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla malucha, a ruchome elementy pozwalają ćwiczyć małą motorykę.

26,99 zł
18,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 8,00 zł

26 osób kupiło
6
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Rodzina
Dostępny252 szt.

Seria dobrze znanych książeczek Moje pierwsze słowa po raz kolejny powiększyła się o nowe tytuły: Dzidziuś, Rodzina, Zmysły oraz Zabawki. Książeczka Rodzina przedstawia i pokazuje najbliższe osoby z otoczenia maluszka. Na dużych obrazkach dzidziuś poznaje rodzinę: mamę i tatę czyli rodziców, brata i siostrę czyli rodzeństwo oraz babcię i dziadka czyli dziadków. Dzięki kolorowym obrazkom, dziecko uczy się nazywać osoby z którymi ma styczność na co dzień. Kartonowe książeczki wykonane są z największą starannością, zaokrąglone strony sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla malucha, a ruchome elementy pozwalają ćwiczyć małą motorykę.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

26 osób kupiło
7
Gotowi na misje Psi Patrol. Naklejki na numerki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotowi na misje Psi Patrol. Naklejki na numerki
Dostępny256 szt.

Książka Naklejki na numerki to doskonała zabawa, a jednocześnie świetne ćwiczenie precyzji, spostrzegawczości, wyobraźni i pamięci. Różnokształtne naklejki zostały ponumerowane, a obrazki mają cyfry z brakującym fragmentem. Znajdź i połącz numery brakujących fragmentów ilustracji z odpowiednimi naklejkami aż powstanie kompletny i kolorowy obraz lub wizerunek ulubionego bohatera!

10,00 zł
5,99 zł

Rabat 40,1%
oszczędzasz 4,01 zł

19 osób kupiło
8
3 bajeczki przed snem. Bing - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 bajeczki przed snem. Bing
Dostępny54 szt.

Czym jest recykling i co można zrobić ze starych kaloszy? Jaką zabawkę kupi Bing za własne pieniądze? Jak się zakończyło czytanie bajek w wannie? Trzy urocze i mądre opowieści o przygodach Binga ukołyszą malucha do snu, a świecąca w ciemności okładka sprawi, że rytuał wspólnej wieczornej lektury nabierze wyjątkowej aury! Aby podziwiać efekt świecenia, wystarczy naświetlić okładkę książki pod lampą lub zostawić ją na chwilę w jasnym pomieszczeniu. Lakier użyty na okładce jest w pełni bezpieczny dla dzieci, a dzięki zaokrąglonym rogom książka nadaje się nawet dla kilkulatków. W zbiorze znalazły się niepublikowane wcześniej opowieści napisane na podstawie odcinków serialu o przygodach Binga – Kalosze, Wybór i Opowiadanie na dobranoc.

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

18 osób kupiło
9
Złota Kolekcja. Tom 3. Kajko i Kokosz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Tom 3. Kajko i Kokosz
Dostępny37 szt.

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom trzeci kolekcji zawiera długą historię „WOJE MIRMIŁA” w pierwotnej wersji gazetowej z odcinkami nigdy wcześniej niepublikowanymi w albumach oraz krótki komiks „PASOWANIE”. Komiks poprzedza wstęp redaktora naczelnego Klubu Świata Komiksu Tomasza Kołodziejczaka, a w posłowiu Krzysztof Janicz opowiada o odejściu rysownika z „Wieczoru Wybrzeża”. Album uzupełniają legendarny wywiad-rzeka „JANUSZ CHRISTA – WYZNANIA SPISANE” oraz unikatowy komiks „KALAFIT”.

99,99 zł
68,99 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 31,00 zł

13 osób kupiło
10
Nerf Roblox MM2 Dartbringer - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerf Roblox MM2 Dartbringer
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Dołącz do przygody Nerf Roblox z tym pistoletem Nerf Roblox MM2 Dartbringer! Ten miotacz strzałek Nerf jest inspirowany tymi używanymi w popularnej grze Roblox MM2. Wygodny blaster ma wbudowany magazynek na 3 strzałki, który pozwala graczom wystrzelić 3 strzałki z rzędu. Aby z niego skorzystać, wystarczy włożyć strzałki do magazynka, aktywować zasuwę ładującą, a następnie pociągnąć za spust, aby oddać strzał. W zestawie 3 oficjalne piankowe rzutki Nerf Elite, które całkowicie wypełniają magazynek. Dla wszystkich fanów Robloxa ten blaster Nerf Roblox zawiera specjalny kod, aby uzyskać ekskluzywny wirtualny przedmiot!

149,90 zł
134,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,99 zł

12 osób kupiło
11
Jezu Ufam Tobie. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej (książeczka komunijna, biała) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezu Ufam Tobie. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej (książeczka komuni...
Dostępny123 szt.

Najnowszy zaktualizowany modlitewnik przygotowany z myślą o dzieciach przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Powstał z potrzeby - zgłaszanej przez wielu duszpasterzy - dostosowania języka komentarzy i modlitw do świadomości najmłodszych. Pierwsza w życiu książeczka do modlitwy nie może zniechęcać i odrzucać! Tylko zrozumiały i komunikatywny modlitewnik może spełnić swoją rolę. Zarówno modlitwy, komentarze pisane językiem dziecka, jak i ilustracje zawarte w modlitewniku pomogą w kształtowaniu właściwego obrazu Boga, który jest miłością i zachęcą do zaufania Jezusowi. Autor, jak nikt inny, potrafił podbić serca dzieci oraz swoją pracą duszpasterską zdobyć ich zaufanie. Te fakty dają poniekąd gwarancję, że bardzo ciepło przyjmą one ofiarowaną im przez ulubionego biskupa książeczkę. To zaś sprawi, że chętniej będą z niej korzystać i dzięki niej zbliżać się do Boga. Oprócz tradycyjnych modlitw i nabożeństw (różańca, drogi krzyżowej, gorzkich żali) modlitewnik zawiera modlitwy, które pomogą w nawiązywaniu relacji z Panem Jezusem jako kochającym Bogiem i najbliższym Przyjacielem obecnym przy nas w każdym momencie życia. Są tak przygotowane, aby dziecko uczyło się rozmowy z Nim w wydarzeniach codziennego dnia: uwielbienia, dziękczynienia, prośby, adoracji. Modlitewnik ma pomóc przede wszystkim w spotkaniach z Panem Jezusem w Eucharystii oraz sakramencie pokuty. Zawiera mszał wraz z komentarzami, by pomagać w uważnym i owocnym uczestnictwie we Mszy Świętej. Rozdział poświęcony przygotowaniu do spowiedzi wraz z modlitwami zbliżyć ma do Jezusa Chrystusa, który kocha nas, z miłosierdziem odpuszczając winy, zaś rachunek sumienia - pomóc w kształtowaniu sumienia. Odniesienia do Biblii oraz modlitwy biblijne pomogą odkryć już we wczesnym wieku słowo Boże. Modlitwy do Maryi posłużą pogłębianiu relacji z Nią: odkrywaniu Jej matczynej obecności i pomocy. Modlitwy do św. Józefa nauczą oddawania się pod Jego opiekę. Modlitewnik pomoże także dziecku nawiązać przyjaźń z aniołami obecnymi w naszym życiu oraz świętymi. Zbioru modlitw dopełnia wybór pieśni kościelnych, pięknych, polskich, tradycyjnych i nowych. Wydanie posiada imprimatur Kościoła Katolickiego.

19,90 zł
11,99 zł

Rabat 39,7%
oszczędzasz 7,91 zł

12 osób kupiło
12
Korektor w piórze Donau z plastikową końcówką 10ml blister - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor w piórze Donau z plastikową końcówką 10ml blister
DONAU
Dostępny58 szt.

Korektor w piórzeplastikowa końcówka, zapewnia precyzyjną korektę pojemność: 10ml pakowany w blister kolor czerwony

7,80 zł
6,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 0,81 zł

11 osób kupiło
13
3 bajeczki przed snem. Przygody Misia Paddingtona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 bajeczki przed snem. Przygody Misia Paddingtona
Dostępny34 szt.

Ten uroczy miś podbija serca czytelników w różnym wieku, a Przygody Misia Paddingtona. 3 bajeczki przed snem to idealna propozycja dla młodszych jego fanów. Książka została wydana w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze - jeszcze bardziej wyjątkowy. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Świecąca okładka to jednak nie wszystko. W książce znalazły się urocze, niepublikowane dotąd opowieści o przygodach Misia Paddingtona i rodziny Brownów. Wszystkie powstały na podstawie odcinków popularnego telewizyjnego serialu. Każda z tych opowieści, jak wszystkie przygody Misia Paddingtona, kończy się dobrze i jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem. Zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!

30,00 zł
20,70 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,30 zł

11 osób kupiło
14
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Zmysły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Zmysły
Dostępny112 szt.

Seria dobrze znanych książeczek „Moje pierwsze słowa” po raz kolejny powiększyła się o nowe tytuły: Dzidziuś, Rodzina, Zmysły oraz Zabawki. Zmysły to kartonowa książeczka z której maluch, dowiaduje się, jakie są zmysły i do czego służą. Na przykład przy słuchu mówimy o różnych dźwiękach typu śpiew ptaka czy kapanie wody. Przy dotyku pokazujemy kłującą brodę taty i odczuciu jakie wywołuje po jej dotknięciu. Dzięki kolorowym obrazkom, dziecko uczy się nazywać przedmioty z którymi ma styczność na co dzień. Kartonowe książeczki wykonane są z największą starannością, zaokrąglone strony sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla malucha, a ruchome elementy pozwalają ćwiczyć małą motorykę.

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

10 osób kupiło
15
O wojnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wojnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Klasyczny podręcznik strategii wojskowej do dziś używany na wojskowych uczelniach. Książka, która zmieniła oblicze świata. Od dziesiątków lat inspiruje strategów, budzi niezdrowe emocje u liderów o zapędach dyktatorskich i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla ambitnych biznesmenów. Przepełniona brutalną mądrością i koncepcjami bezkompromisowych rozwiązań rodem z bitewnych pól, jest lekturą, do której wielokrotnie chce się powracać.

69,90 zł
55,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

10 osób kupiło
16
Historia naturalna wróżek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia naturalna wróżek
Dostępny185 szt.

Oto sekretna księga prof. Elsie Arbour, cenionej botaniczki, która przez całe życie zajmowała się tropieniem i badaniem wróżek. Owocem jej pracy jest zachwycający album Historia naturalna wróżek, który badaczka przekazała swojej siostrzenicy, aby i ona mogła poznać tajemne życie tych magicznych istot i zrozumieć, jaką rolę odgrywają w przyrodzie. Na stronach tej wyjątkowej księgi znajdziecie skrupulatne notatki i szczegółowe rysunki, dzięki którym nauczycie się rozróżniać gatunki wróżek z całego świata oraz dowiecie się, gdzie mieszkają i jak żyją. Poznacie sekretną mowę wróżek, ich anatomię, cykl życia oraz zwyczaje. Historia naturalna wróżek, wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Zapadające w pamięć stylizowane ilustracje uruchamiają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w magiczny świat, a wciągająca historia pomaga chłonąć wiedzę. Wyjątkowość tej księgi podkreśla jej olśniewająca szata graficzna oraz eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze złoconymi tłoczeniami. Dzięki temu „Historia naturalna wróżek” sprawdzi się jako prezent na wyjątkowe okazje dla małych, dużych i całkiem dorosłych! Książkę docenili też czytelnicy na całym świecie – dotychczas sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Rosji, Japonii, Korei, Chorwacji i Estonii. Emily A. Hawkins – brytyjska pisarka, autorka Oceanologii, która została bestsellerem „New York Timesa”. Napisała ponad 40 książek dla dzieci, w Polsce ukazały się: Atlas przygód zwierząt, Atlas oceanicznych przygód, Atlas przygód dinozaurów oraz Magiczne stwory i mityczne bestie. Jessica Roux – amerykańska ilustratorka, miłośniczka roślin i zwierząt, fanka Harry Pottera.

59,99 zł
41,39 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,60 zł

10 osób kupiło
17
Promyczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promyczek
Dostępny12 szt.

Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa. Oboje to czują. Oboje mają powód, by z tym walczyć. Oboje skrywają tajemnice. Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić… Mogą również zniszczyć.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

9 osób kupiło
18
Peppa Pig. Naklejki na numerki, część 2. Grunt to rodzinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Naklejki na numerki, część 2. Grunt to rodzinka
Dostępny164 szt.

Książka Naklejki na numerki to doskonała zabawa, a jednocześnie świetne ćwiczenie precyzji, spostrzegawczości, wyobraźni i pamięci. Różnokształtne naklejki zostały ponumerowane, a obrazki mają cyfry z brakującym fragmentem. Znajdź i połącz numery brakujących fragmentów ilustracji z odpowiednimi naklejkami aż powstanie kompletny i kolorowy obraz lub wizerunek ulubionego bohatera!

10,00 zł
5,99 zł

Rabat 40,1%
oszczędzasz 4,01 zł

9 osób kupiło
19
Edyta Stein. Św. Teresa Benedykta od Krzyża. Życie niezwykłej kobiety. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edyta Stein. Św. Teresa Benedykta od Krzyża. Życie niezwykłej kobiety....
Dostępny5 szt.

Edyta Stein była filozofem i pielęgniarką, nauczycielką i prelegentką, zakonnicą i mistyczką. Konfrontując się z doświadczeniami I wojny światowej i rodzącego się nazizmu, odkrywała, że prawda jest uobecniona w Chrystusie. Pośród niepokojów społeczno-politycznych potrafiła osiągnąć jedność myśli, wiary i postawy życiowej, aż do śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

8 osób kupiło
20
Martwe dusze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwe dusze
Dostępny164 szt.

Paweł Iwanowicz Cziczikow – grzeczny, zadbany, porządny obywatel – zajeżdża ze swym stangretem Selifanem oraz lokajem Pietrkiem do miasta gubernialnego N., gdzieś na rosyjskiej prowincji. Cziczikowa poznajemy powoli. Nie jest zbyt bogaty, ale też i nie jest biedny, „ani tłusty, ani chudy” – raczej dosyć bezbarwny. Zapoznaje się najpierw z ważnymi osobistościami miasta. Robi to bardzo zręcznie, wzbudza ogólną sympatię i zainteresowanie. Następnie zaczyna objeżdżać okoliczne majątki, w celu skupowania martwych dusz chłopskich. Podróżując z nim poznajemy najróżniejsze charaktery ludzkie. Początkowo, wszystko wydaje się układać gładko, ale o Cziczikowie zaczynają krążyć plotki. Piękne pozory zmieniają kształty jak w krzywym zwierciadle.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

8 osób kupiło
21
Romanowowie 1613-1918 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romanowowie 1613-1918
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Byli najpotężniejszą dynastią czasów nowożytnych. Przez ponad trzysta lat Romanowowie rządzili Rosją, wierząc, że władza absolutna jest świętym powołaniem carów. Zbudowali imperium, w którym polityka i ich życie prywatne przenikały się nawzajem. Saga o życiu dwudziestu carów i caryc najpotężniejszej dynastii czasów nowożytnych. Pasjonująca historia spisków pałacowych, zdrad, zbrodni, błyskotliwych zwycięstw, upokarzających klęsk, geniuszu i szaleństwa. A także romansów, mariaży, seksualnych ekscesów, bajecznych bogactw i wielkich tragedii. Punktem kulminacyjnym Romanowów jest nowy portret cara Mikołaja II i jego żony Aleksandry oraz makabryczna zbrodnia na całej rodzinie carskiej w 1918 roku. Wykorzystując nieznane dotąd materiały archiwalne, autor stworzył nie tylko pasjonującą opowieść o życiu prywatnych Romanowów, ale także uniwersalne studium władzy i wnikliwy obraz imperium, na którym wzoruje się dzisiejsza Rosja.

100,00 zł
80,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

8 osób kupiło
22
Giganci. Tom 2. Siegfried - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giganci. Tom 2. Siegfried
Dostępny26 szt.

Drugi tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników. Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić… W drugim tomie poznajemy Siegfrieda, inteligentnego chłopca, któremu doskwiera samotność. Jest przykuty do wózka i całe dnie spędza ze swoim opiekunem, ponieważ rodzice nieustannie przebywają w podróżach służbowych. Kiedy Siegfried poznaje Adryela, wodnego giganta, czuje, jak jego życie nabiera sensu. Razem z Erin i Yrso stawiają czoła potężnemu Alypharowi, którym kieruje tajemnicza grupa naukowców. Wiedzą jednak, że prawdziwa walka dopiero przed nimi... Scenariusz wyszedł spod pióra Lylian, a rysunki stworzył James Christ.

29,99 zł
20,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

7 osób kupiło
23
Skrawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrawki
Dostępny743 szt.

Czy ktoś mógł go jeszcze uratować? Czy nie lepiej byłoby skończyć te cierpienia i pozwolić swojemu okaleczonemu ciału odejść z tego świata? W okolicach Warszawy policja znajduje resztki zwłok bestialsko okaleczonych mężczyzn. Zwyrodniały morderca niewiele pozostawia z ciał swoich ofiar. Prowadzący śledztwo, podkomisarz Krzysztof Kalinowski, musi odpowiedzieć na pytanie dlaczego zamordowanym brakuje większości mięśni i innych narządów wewnętrznych? I co ze zbrodniami ma wspólnego trójka mieszkających w Aninie sąsiadów? W tym czasie giną kolejni mężczyźni. Czy prowadzący śledztwo wygrają wyścig z czasem i zapobiegną kolejnym brutalnym zabójstwom?

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

7 osób kupiło
24
Kto zabił Jezusa? Prawda i interpretacje (wyd. 2018) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

7 osób kupiło
25
Medycyna mitochondrialna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna mitochondrialna
Dostępny66 szt.

W książce znajdziesz szczegółowe dane dotyczące najczęściej występujących schorzeń oraz informacje, jak je pokonać dzięki mitochondriom, czyli centrom energetycznym komórek. Autor szczegółowo opisuje wpływ leczniczych głodówek i znaczenie właściwego wypoczynku. Podaje ważne składniki odżywcze i ich wpływ na mitochondria oraz wyjaśnia, dlaczego warto rozważyć przejście na dietę paleo. Poznaj dowody na skuteczność terapii mitochondrialnej w zwalczaniu ADHD, fibromialgii, cukrzycy typu 2, depresji, problemów skórnych i chorób oczu. Jest również efektywna przy dolegliwościach układu krążenia i oddechowego, migrenach i bólach menstruacyjnych, schorzeniach neurodegeneracyjnych, chorobach nerek i narządów trawiennych oraz nowotworach. Nie ma chorób nieuleczalnych!

54,50 zł
34,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,16 zł

7 osób kupiło
26
Powiedz komuś! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedz komuś!
Dostępny803 szt.

W nowym wydaniu znajdziesz ciekawe ćwiczenia, scenariusze lekcji i rozbudowane wskazówki dla rodziców, wychowawców i nauczycieli. Oto książka o bezpieczeństwie dziecka. Jej zadaniem jest ostrzegać dzieci przed zagrożeniami w taki sposób, by nie straszyć ich otaczającym światem. Dziecko jest bezpieczne, gdy potrafi rozpoznać niedopuszczalne zachowanie i nawet zachęcane do milczenia - umie zareagować: natychmiast powiedzieć o nim komuś, komu ufa, by otrzymać potrzebną ochronę. Dzięki lekturze tej książki mali czytelnicy nauczą się – na konkretnych przykładach- czym jest szacunek do świata, ludzi, dzieci i własnego ciała. Dowiedzą się, jak wolno postępować, a jak nie należy. W trakcie wspólnego czytania dzieci w magiczny sposób się otwierają i zaczynają mówić na tematy, których dotąd nie poruszały. Może się okazać, że ich błędne poglądy wymagają sprostowania lub że w ich otoczeniu są kłopoty, którym można jeszcze zapobiec. Zabawy/scenariusze lekcji zawarte przed każdą z 4 części książki i na jej końcu pomagają dziecku odkrywać własną wartość, uważność na ludzi i dobro w otaczającym je świecie. Ugruntowują pozytywny stosunek do siebie, innych ludzi, świata i przyszłości, a to podstawa rozwoju szczęśliwego dziecka.

39,90 zł
35,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

7 osób kupiło
27
Pidżamersi. Odszukaj różnice, część 1. Królowa piratów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pidżamersi. Odszukaj różnice, część 1. Królowa piratów
Dostępny310 szt.

16-stronicowa kolorowa książka dla miłośników odnajdywania różnic. To z pozoru proste zadanie zajmie dziecko na długo, wspomoże ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości. W środku naklejki!

9,50 zł
4,99 zł

Rabat 47,5%
oszczędzasz 4,51 zł

6 osób kupiło
28
Uciekinierka i ułan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uciekinierka i ułan
Dostępny214 szt.

Czasy kampanii napoleońskiej w Prusach Wschodnich. Émilie de Berier, tajemnicza Francuzka, szantażowana przez politycznych wrogów z Polski, pragnie odzyskać porwaną córkę. Lekkoduch pułkownik Antoni Podolski, dziedzic rodzinnego majątku, szuka szpiega, który wykradł dokumenty francuskiemu generałowi. Jego i Émilie łączy wspólna podróż do Warszawy zajętej przez Wielką Armię Napoleona. Choć nie pałają do siebie sympatią, ich ścieżki nieustannie się krzyżują. Szukając pomocy u księcia Józefa Poniatowskiego, obydwoje zostają wplątani w wir wielkiej polityki. Tymczasem Warszawa odbita z rąk Rosjan bawi się na balach i hucznie świętuje przybycie Cesarza. Czy tych dwoje może połączyć coś więcej? Czy mogą sobie pozwolić na uczucia? Czy pokonają wszystkie przeszkody, jakie na ich drodze postawi los? Rozgrywki i intrygi na zapleczu wielkiej historii, afera szpiegowska i dwoje uwikłanych w nią młodych ludzi... Joanna Wtulich, autorka bestsellerowej „Trylogii lwowskiej”, tym razem wraca do swoich czytelniczek i czytelników z pełną rozmachu „Sagą napoleońską”! Joanna Wtulich – nauczycielka i bibliotekarka zakochana w książkach. Wielokrotnie wyróżniana za swoje opowiadania, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału (2018, 2019) i w ramach konkursu „Poznań Fantastyczny” (2019). Uważa, że przemieszczanie się i pisanie ma terapeutyczną moc. Autorka m.in. bestsellerowego cyklu „Trylogia lwowska”.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
29
Five Nights at Freddy's. Tom 2. Zwyrodniali. Srebrne oczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights at Freddy's. Tom 2. Zwyrodniali. Srebrne oczy
Dostępny62 szt.

Drugi tom bestsellerowej powieści Srebrne Oczy! Od strasznych wydarzeń w Pizzerii Freddy'ego Fazbeara minął rok. Charlie próbuje zapomnieć o tamtych przeżyciach; teraz, w nowej szkole, chce zacząć wszystko od nowa i żyć jak normalna, wesoła nastolatka. Wciąż jednak dręczą ją koszmary o zamaskowanym mordercy i czterech makabrycznych lalkach. Mimo to ma nadzieję, że nic złego jej już nie spotka. Zmienia zdanie, gdy niedaleko jej szkoły zaczynają się pojawiać ciała, na których widnieją tak dobrze znane jej ślady. Świat przerażających tworów jej ojca znowu ją dopadł i tym razem nie pozwoli jej tak łatwo się wymknąć.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

6 osób kupiło
30
Klej w taśmie PRITT NON-PERMANENT 8,4mm x 10m blister - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
6 osób kupiło
31
Psi Patrol. Odszukaj rożnice, część 2. Pieski i zatoka przygód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Odszukaj rożnice, część 2. Pieski i zatoka przygód
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

16-stronicowa kolorowa książka dla miłośników odnajdywania różnic. To z pozoru proste zadanie zajmie dziecko na długo, wspomoże ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości. W środku naklejki!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
32
Hajmdal. Tom 6. Ostatnia bitwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Hajmdal. Tom 6. Ostatnia bitwa
Dostępny103 szt.

Wszystko ma swój początek i koniec. Szykuje się ostateczne starcie, które rozstrzygnie o losach „Hajmdala”, ludzkości, a także całej Galaktyki. Admirał Nathaniel Kashtaritu wybiera odpowiednie miejsce na bitwę, w której Federację Terrańską wesprze niespodziewany sojusznik. Ale wróg nie próżnuje. Velmeński agent działający na pokładzie drednota dokonuje kolejnego sabotażu. Dochodzenie prowadzone przez śledczych przynosi niespodziewane rezultaty. Ezra Leahy kończy akademię wojskową i uzyskuje stopień podporucznika. Od naczelnego dowództwa otrzymuje zadanie, do którego musi wybrać najlepszych z najlepszych. Żołnierzy gotowych na wszystko. Nawet na poświęcenie własnego życia w samobójczej misji. Doskonale wyszkolona jednostka komandosów ma odmienić losy bitwy. Czy ludzkość zdoła przetrwać? Czy przeznaczenie się wypełni? Czy załoga „Hajmdala” odnajdzie bezpieczną przystań? Rozwiązanie mistycznych tajemnic, heroiczne czyny, abordaże i artyleryjskie pojedynki okrętów – to wszystko w finałowym tomie „Hajmdala”. Podróż dobiegła końca.

34,90 zł
17,80 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 17,10 zł

5 osób kupiło
33
Five Nights At Freddy's. 1:35 w nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. 1:35 w nocy
Dostępny134 szt.

Kolejna porcja przerażających historii prosto z pokręconego świata gry Five Nights at Freddy’s. Zapnij pasy, bo ta złowroga przejażdżka może cię wybić na niebezpieczną orbitę… Dla Delili, Stanleya i Devona bycie niezauważanym jest praktycznie sposobem na życie. Samotna od najmłodszych lat Delila co noc zapada się coraz głębiej w swoje sny, walcząc z makabrycznymi koszmarami, od których nie ma ucieczki. Stanley zmaga się z odrzuceniem i wpadł w pułapkę zastawioną przez tajemniczego pracodawcę. A Devon, porzucony przez ojca i ignorowany przez matkę, nie może zrozumieć, dlaczego miłość i przyjaźń przychodzą tak łatwo każdemu oprócz niego. Niestety, w bezdusznym świecie Five Nights at Freddy's samotność jest jak magnes, który przyciąga zło…

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

5 osób kupiło
34
Srebrne oczy. Tom 1. Five Nights At Freddy's - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

5 osób kupiło
35
3 bajeczki przed snem. Kotociaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 bajeczki przed snem. Kotociaki
Dostępny70 szt.

Do czego mogą się przydać krótkofalówki i komu uciekła nieposłuszna kosiarka? Kogo przestraszył strach na wróble, który kotki postawiły w ogrodzie? Czy Krakersowi i Budyniowi uda się opanować zasady dobrego wychowania? Trzy urocze i pełne humoru opowieści o przygodach kociego rodzeństwa – Pianki, Budynia i Krakersa, a także ich rodziców i przyjaciół to propozycja nie tylko dla fanów serialu Kot-o-Ciaki. Ciepłe opowieści ukołyszą malucha do snu, a świecąca w ciemności okładka sprawi, że rytuał wspólnej wieczornej lektury nabierze wyjątkowej aury! Aby podziwiać efekt świecenia, wystarczy naświetlić okładkę książki pod lampą lub zostawić ją na chwilę w jasnym pomieszczeniu. Lakier użyty na okładce jest w pełni bezpieczny dla dzieci, a dzięki zaokrąglonym rogom książka nadaje się nawet dla kilkulatków. W zbiorze znalazły się niepublikowane wcześniej opowieści napisane na podstawie odcinków serialu o przygodach kotków – Krótkofalówki, Strach na wróble i Dobre maniery.

30,00 zł
22,80 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
36
A potem przyszła wiosna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A potem przyszła wiosna
Dostępny1067 szt.

Życie Poli Gajdy, popularnej aktorki i celebrytki, tylko z pozoru jest usłane różami. W rzeczywistości kobieta zmaga się z zaburzeniami odżywiania i brakiem pewności siebie. Gdy prześladujący ją paparazzo ujawnia zdradę jej ukochanego, Pola przeżywa załamanie nerwowe. Czego trzeba, by znów wyjść z mroku na światło? Jak pokonać demony, które powracają w snach? Czy naprawdę czas leczy rany? I czy życie zgodne z rytmem natury wystarczy, by uzdrowić chorą duszę?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
37
Zwyrodniali. Five Nights At Freddy's - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

4 osoby kupiły
38
Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach
Dostępny14 szt.

Wszystkim się wydaje, że wiedzą, czym jest stres, i że z łatwością potrafią go rozpoznać. Tymczasem objawy stresu bywają różne i wcale nie takie oczywiste – wśród najczęstszych wymienia się: nadmierną agresję, zobojętnienie, brak pewności siebie, ciągłe zmęczenie, ból pleców i szyi, osłabioną koncentrację czy ataki paniki. Jeśli masz kłopot ze stresem lub podejrzewasz, że może ON być przyczyną twoich problemów w życiu prywatnym lub zawodowym, to koniecznie sięgnij po ten poradnik. Kluczem do zarządzania stresem jest odzyskanie kontroli – nad otoczeniem, czasem, nastawieniem, emocjonalną i fizjologiczną reakcją na niego. Książka wyposaży cię we wszystkie narzędzia do tego potrzebne: najpierw dostarczy ci wiedzy o stresie i mechanizmach jego powstawania, a później udostępni środki i taktyki, które pomogą ci odzyskać kontrolę w konkretnych stresujących sytuacjach. Dowiesz się, jak zarządzać stresem w pracy, m.in. jak wspierać współpracowników i jak chronić siebie przed stresem. W specjalnym dodatku na końcu książki odnajdziesz aż 101 sprawdzonych pomysłów na obniżenie stresu. Znajdź ten najlepszy dla siebie, pokonaj stres i odzyskaj pozytywne spojrzenie na świat! Dzięki tej książce: • poznasz konkretne techniki zmniejszające poziom stresu • nauczysz się, jak przejąć kontrolę nad otoczeniem i własnymi emocjami • zmienisz podejście do stresujących sytuacji w pracy i życiu codziennym • dowiesz się, jak zarządzać stresem spowodowanym zmianą lub konfliktem

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

4 osoby kupiły
39
Baśnie i legendy polskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie i legendy polskie
Dostępny43 szt.

Pozycja, której nie może zabraknąć w żadnym domu – eleganckie wydanie ponad pięćdziesięciu legend, baśni i podań z różnych stron Polski z niezapomnianymi ilustracjami Mirosława Tokarczyka. Znajdziemy tu legendy warszawskie, krakowskie i poznańskie, znad Wigier oraz baśnie śląskie. Opowieści o Warsie i Sawie, Świętej Kindze i księciu Popielu. Historie o skarbach, zbójcach i rycerzach, smokach, utopcach, diabłach i innych baśniowych stworach. Doskonały prezent dla dzieci małych i dużych. Mirosław Tokarczyk (ur. 1934) – malarz, ilustrator, przewodniczący Rady Nadzorczej i współwłaściciel Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Studiował grafikę w pracowni Jana Marcina Szancera na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Był kierownikiem artystycznym w „Ruchu”, naczelnym grafikiem w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych i w Instytucie Wydawniczym „Nasza Księgarnia” oraz doradcą artystycznym w Wydawnictwie „Alfa”. Charakterystyczna dla tego artysty jest intensywna, kontrastowa kolorystyka oraz prostota formy. Mirosław Tokarczyk opracował graficznie i zilustrował ponad dwieście książek dla dzieci i młodzieży, w tym Baśnie i legendy polskie, Słonia na huśtawce Jerzego Kiersta, Szablę Salima i cztery inne książki Zdzisława Nowaka o Hodży Nasreddinie, Spacer lwa Tadeusza Śliwiaka czy cykl Krystyny Boglar o Rafale (W kogo ty się wdałeś, Rafał? i inne). Brał udział w wielu wystawach (m.in. w Bratysławie, Wiedniu, Monachium, Bolonii). Otrzymał liczne nagrody i odznaczenia – w tym Srebrny Krzyż Zasługi (1988), nagrodę Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY za ilustracje do encyklopedii dla najmłodszych „Sezam” Jána Navrátila (1990), a także wyróżnienie i I nagrodę w konkursach Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na najpiękniejszą książkę roku (1987, 1990). Zilustrował również m.in. W aeroplanie Juliana Tuwima oraz Czy to lama, czy to plama? Zofii Bezdomny w legendarnej serii „Poczytaj mi, mamo”.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

4 osoby kupiły
40
Ściereczki do czyszczenia ekranów Q-CONNECT tuba 100 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,70 zł
15,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,71 zł

3 osoby kupiły
41
Punisher. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punisher. Tom 2
Dostępny26 szt.

Drugi tom mrocznej i krwawej opowieści o Punisherze spod szyldu Marvel Knights – imprintu Marvel Comics. Frank Castle, samotny mściciel zwany Punisherem, słynie z tego, że od lat toczy wojnę z mafią. Dlaczego więc próbuje uratować jednego z jej szefów z rąk partyzantów w Afryce Południowej? Co więcej, w niedalekiej przyszłości czeka go pojedynek z Wolverine’em, a także z kimś, przez kogo przestępcy tracą ostatnio grunt pod nogami... i to dosłownie. Wkrótce Punisher odkryje też nieznany, mroczny świat pod ulicami Nowego Jorku – świat rodem nie tyle z opowieści gangsterskiej, ile z najprawdziwszego horroru! Autorami tej historii są Garth Ennis i Steve Dillon, mistrzowie komiksu znani z tak kultowych tytułów jak „Kaznodzieja”, „Punisher Max” czy „Hellblazer”. Towarzyszą im rysownicy Joe Quesada („Daredevil”), Tom Mandrake i Darick Robertson („Transmetropolitan”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Punisher” (2001) #6–7 i #13–26 oraz „Marvel Knights Double-Shot” #1. Komiks tylko dla dorosłych.

120,00 zł
92,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

3 osoby kupiły
42
Bezpieczna przystań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bezpieczna przystań
Dostępny3599 szt.

Tylko wiara i zaufanie mogą scalić rodzinę po największej tragedii. Przeżywająca żałobę Ophélie zamyka się w sobie i odsuwa od swojej 11-letniej córki. Osamotniona Pip zaczyna pobierać lekcje rysunku od spotkanego na plaży malarza, który wypełnia pustkę powstałą w jej sercu po stracie ojca. Dziewczynka przypomina mężczyźnie jego własną córkę, więc otacza ją ciepłem i opieką. Początkowo Ophélie jest bardzo nieufna i ostrożna wobec Matta, jednak stopniowo zaczyna zauważać, jak wiele radości wnosi on w życie jej i jej dziecka. Gdy bohaterka uświadamia sobie, że bezpieczna przystań to nic innego jak ramiona ukochanego człowieka, nad życie jej i Matta nadciąga sztorm… Mężczyzna musi zmierzyć się z niedokończonymi sprawami z przeszłości, a Ophélie zostaje zdradzona przez najbliższą jej osobę. Czy uzdrawiająca siła miłości da wszystkim nową nadzieję? W tej poruszającej powieści Danielle Steel bada kruche więzi między ludźmi. Bezpieczna przystań prowadzi nas przez złożony proces radzenia sobie ze stratą — ku błogosławieństwom, które wynikają nawet z największych życiowych tragedii.

42,99 zł
19,99 zł

Rabat 53,5%
oszczędzasz 23,00 zł

4 osoby kupiły
43
Łap za słówka. Pomysłowa gra językowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łap za słówka. Pomysłowa gra językowa
Egmont - gry, od 10 lat
Dostępny111 szt.

Pomysłowa gra językowa! Odmiany sera. Słówka zaczynające się na samogłoskę. Coś żółtego. Czas ucieka. Ile odpowiednich słów przyjdzie ci do głowy? Czy będą oryginalne i jedyne w swoim rodzaju? Sam decydujesz, ile punktów możesz zdobyć. Liczy się każde wyjątkowe słowo odczytane na głos. Jeśli inni gracze będą mieli takie same pomysły jak ty, możesz wyjść bez słowa… To gra, która pobudza fantazję i kreatywność. Rozwija myślenie taktyczne i uczy szybkich skojarzeń. Elementy gry: • 48 kart zadań z 480 zadaniami, • 48 kart punktów z liczba od 1 do 6 w 8 kolorach, • 12 kart utrudnień, • 1 karta startu, 1 karta mety, • 8 pionków, • 1 klepsydra, • 1 notes.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

3 osoby kupiły
44
Mroczna strona. Znajdę cię, córeczko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna strona. Znajdę cię, córeczko
Dostępny119 szt.

Pięć minut, tak niewiele, a wystarczyło, żebym straciła wszystko: idealnie poukładane życie, szczęśliwe małżeństwo, córkę. Na bałtyckiej plaży, w środku lata, ginie dwuletnia Marysia. Wszystko wskazuje na to, że dziewczynka się utopiła, chociaż jej ciało nie zostaje odnalezione… Rodzice dziecka muszą zmierzyć się nie tylko z ogromną tragedią, najskrytszymi tajemnicami, ale i hejtem, który spada na nich ze strony internautów. Czy warto zaufać silnemu przeczuciu, które wbrew zdrowemu rozsądkowi podpowiada, że spotkana przypadkiem trzy lata później dziewczynka, to zaginiona córeczka? Czy można uwierzyć komuś, kto raz już nas zawiódł?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

3 osoby kupiły
45
Halt. Zapiski z domu trzeźwienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Halt. Zapiski z domu trzeźwienia
Dostępny370 szt.

Literacki traktat o alkoholizmie „Odszedł mistrz literatury „alkoholowej” Jerzy Pilch (Hłaski już dawno nie ma), nie da się już wypić z autorem opowieści Moskwa – Pietuszki Wieniediktem Jerofiejewem, ale jest godny następca – Jakub Zając”. Artur Górski – pisarz, dziennikarz, korespondent wojenny To nie jest zwykła książka o alkoholiku, który dzieli się swoimi wspomnieniami z ośrodka odwykowego. To raczej opowieść o skatowanej duszy, udręczonym ciele i niezwykle bystrym umyśle. Jeśli spodziewacie się, że dostaniecie soczysty opis staczania się w chorobę wraz z receptą na cudowne ozdrowienie, to czeka was rozczarowanie. Nie dowiecie się też, ile trzeba wypić i jak nisko upaść, żeby otrzymać diagnozę: alkoholik. Nie poznacie cudownego sposobu na to, co trzeba zrobić, żeby alkoholikiem przestać być. Znajdziecie tu co prawda sporo terapeutycznych wskazówek i objawień, dowiecie się, jak wygląda proces uzależnienia i proces trzeźwienia. Ale to jest właściwie historia bez happy endu, bo zakończenie nie zostało jeszcze napisane. Autor, jak większość z nas, każdego dnia pisze je od nowa. Halt można czytać jak poradnik, jak wciągającą, dobrą literaturę, jak przewodnik po widmowym Krakowie i jak zbiorową autobiografię Pokolenia X. Bo wszyscy śnimy koszmarnie, wszyscy żyjemy w strachu i wszyscy jesteśmy w taki lub inny sposób uzależnieni.

39,99 zł
29,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

3 osoby kupiły
46
122 mm artyleryjska wyrzutnia rakietowa WR 40 Langusta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
122 mm artyleryjska wyrzutnia rakietowa WR 40 Langusta
Dostępny35 szt.

W drugim tomie nowej serii „Broń i Wyposażenie Wojska Polskiego” przedstawiono szczegółowy opis programu modernizacji wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych BM-21 Grad wprowadzonych do uzbrojenia Wojska Polskiego pod koniec lat 60. XX wieku. Program taki był realizowany na zamówienie MON od 2006 r. przez konsorcjum kierowane przez Hutę Stalowa Wola. Dotychczas do standardu WR-40 Langusta przebudowano jedynie 75 z ogółem 150 wyrzutni BM-21 Grad, jakimi dysponowało WP. Jako podwozie wybrano polski pojazd Jelcz CZ 662D.35 o układzie napędowym 6x6. W 2015 r. konsorcjum kierowane przez HSW przedstawiło MON znacznie nowocześniejszą wyrzutnię rakietową WR-40 Langusta II na podwoziu Jelcz 8x8, lecz dotychczas nie wzbudziła ona zainteresowania decydentów wojskowych. Tekst zilustrowano kilkudziesięcioma zdjęciami oraz ok. 30 grafikami 3D. W zamieszczonym na końcu tomiku komentarzu A. Zasieczny poddał druzgocącej krytyce sposób realizacji przez MON oraz założenia programu WR 40 Langusta.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
47
Odczarowanie świata. Próba politycznej historii religii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odczarowanie świata. Próba politycznej historii religii
Dostępny56 szt.

Książka ta zarysowuje pewien program. Nie udaje, że jest wyczerpującą polityczną historią religii, o którą się upomina; jej cel stanowi wyłącznie stworzenie podstaw dla podobnej historii, zdefiniowanie ogólnych ram i zarysowanie perspektyw. Napisano ją, biorąc za punkt wyjścia podwójną tezę, przesądzającą o jej kształcie i dynamice narracji. Głosi ona, że mimo upartego trwania kościołów i utrzymywania się wiary życiowa trajektoria religijnego żywiołu w naszym świecie zasadniczo dobiegła końca, a niezwykła oryginalność Zachodu polega na tym, iż dokonało się tam ponowne włączenie w obręb ludzkich działań i więzi żywiołu sakralnego, który od zawsze modelował je od zewnątrz. Jeśli mamy tu do czynienia z kresem religii, jest to kres, który można stwierdzić, obserwując nie zanik wiary, lecz przemianę ludzko społecznego uniwersum, dokonującą się nie tyle poza religią, co na jej fundamencie, poprzez całkowite odwrócenie pierwotnej religijnej logiki. Analizę tego procesu rozpadu i odwrócenia istniejącej od niepamiętnych czasów formacyjnej mocy religijnego żywiołu wysuwamy tu na pierwszy plan.

65,00 zł
45,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

3 osoby kupiły
48
Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi
Dostępny1330 szt.

Niezwykła, wciągająca opowieść, łącząca historię, naukę i kulturę, dzięki której dowiadujemy się, co pozwoliło ludziom stać się dominującym gatunkiem na naszej planecie. Chodzimy z podniesionym dumnie czołem, podążamy śladami innych, celebrujemy pierwsze kroki naszych dzieci. Tylko dlaczego i jak dokładnie zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach? I jaką cenę przyszło nam za to zapłacić? Dwunożność ma swoje złe strony: poród jest trudniejszy i niebezpieczny, w biegu rozwijamy prędkość znacznie mniejszą niż inne zwierzęta i cierpimy na szereg dolegliwości, od przepuklin po problemy z zatokami. Ale to też ta cecha uczyniła nas ludźmi. W Pierwszych krokach paleoantropolog Jeremy DeSilva pokazuje, w jaki sposób chodzenie w pozycji wyprostowanej stało się początkiem pojawienia się wielu cech, które czynią nas ludźmi – od zdolności technologicznych, żądzy odkrywania i podróżowania, po wykształcenie mowy i uczuć wyższych takich jak współczucie, empatia czy altruizm. „Dwunożność dała nam, poza mnóstwem kłopotów, cechy absolutnie wyjątkowe: altruizm i empatię. DeSilva fascynująco opowiada, jak do tego mogło dojść”. – Piotr Stanisławski, crazynauka.pl „Naukowa podróż do źródeł człowieczeństwa. Zaskakująca, błyskotliwa książka”. – Tomasz Targański, tygodnik „Polityka” „Literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu… niezwykle przekonująca”. – „Science News”

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
49
Teczka A4 z gumką Donau Life niebieska - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z gumką Donau Life niebieska
DONAU
Dostępny23 szt.

3-skrzydłowa teczka wykonana z kartonu o grubości 0,9mmokrągła, pionowa gumka w kolorze czarnym chroni zawartość przed wysunięciemzaokrąglone rogicertyfikat FSC gwarantuje, że surowiec potrzebny do produkcji wyrobu pochodzi z lasów zarządzanych w odpowiedzialny sposób promuje on trwałą gospodarkę leśną opartą o najwyższe światowe standardy w dziedzinie ochrony przyrody i gwarantuje legalność pochodzenia surowca gramatura: 500g/m2 format: A4 wymiary: 250x330mm kolor: niebieski

12,20 zł
10,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,21 zł

3 osoby kupiły
50
Koty czarne, koty białe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty czarne, koty białe
Dostępny117 szt.

Sposób rozumowania właściwy logice został w tej książce prosto, ciekawie i dowcipnie przedstawiony za pomocą historii o kotach. Zaczyna się ona od tego, że dumna z koloru futerka kocia społeczność sporządziła tablicę z napisem: „Wszystkie koty w tej dzielnicy są czarne!” Jednak po pewnym czasie ktoś potajemnie dodaje stwierdzenie: „To nieprada!” Zaczynają się poszukiwania winowajcy (a może winowajców?). A potem następują burzliwe obrady, jak sformułować informację o umaszczeniu kotów, by odpowiadała prawdzie co wbrew pozorom wcale nie jest łatwe, ale wreszcie się udaje dzięki myśleniu zgodnemu z zasadami logiki który to tryb dzieci niepostrzeżenie przyswajają. Dorosły czytelnik, czytając książkę z dzieckiem, może później z łatwością sprawdzić, czy dokładnie zrozumiało ono tekst, szukając wspólnie wyrażeń o tym samym znaczeniu. Można też po prostu cieszyć się dowcipną fabułą okraszoną niebanalnymi ilustracjami.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry