hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 19 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Naukowa zabawa. Eksperymenty dla malucha (Clementoni), na drugim Najpiękniejsze miasta świata (Dawid Lasociński, Paweł Wojtyczka). Kolejny produkt to Skarby świata (Luba Ristujczina) oraz Piórka prawie wszystkie (Jan Sztaudynger).
1
Naukowa zabawa. Eksperymenty dla malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naukowa zabawa. Eksperymenty dla malucha
Clementoni
Dostępny
233 szt.

Zestaw naukowy dedykowany najmłodszym, aby poprzez ciekawe i angażujące eksperymenty, odkryć odpowiedzi na szereg pytań z otaczającej nas rzeczywistości. Komponenty PFF zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Laboratorium do zabawy kolorami, wagami, miarami w drodze eksperymentów.

69,90 zł
61,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,39 zł

23 osoby kupiły
2
Najpiękniejsze miasta świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze miasta świata
Dostępny
306 szt.

Najpiękniejsze miasta świata to piękny album, który jest przewodnikiem po najwspanialszych miastach na kuli ziemskiej. Na kartach tej książki znajdują się m.in. stolica Stanów Zjednoczonych - Waszyngton, miasto, które jest ojczyzną tango - Buenos Aires, słynące z nowoczesności Tokio, malowniczy Rabat, nie brakuje też, wyróżniających się wieloma zabytkami architektury i kultury, europejskich stolic, np. Paryża, Rzymu, Pragi i Lizbony. Całość wzbogacona materiałem zdjęciowym.

52,90 zł
31,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,16 zł

18 osób kupiło
3
Skarby świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby świata
Dostępny
76 szt.

Skarby świata to piękny album prezentujący szeroki przekrój światowej sztuki - od czasów najdawniejszych po współczesność. Można tu znaleźć informacje o twórcach poszczególnych epok, piękne, kolorowe reprodukcje i krótkie opisy dzieł oraz kierunków i nurtów, które królowały w danej epoce. Nie zabraknie też zachwycających budowli, które przetrwały do dzisiaj i są świadkami tego, jak kształtowała się historia świata. Podczas lektury tej książki czytelnik zgłębi m.in. wiedzę o średniowiecznej rzeźbie, pozna bliżej malarstwo wielkich mistrzów, np. Leonarda da Vinci, Rembrandta, Jacques -Louis Davida. Sztuka współczesna to m.in. dokonania fowistów i ekspresjonistów, dadaistów i surrealistów oraz rzeźbiarzy abstrakcyjnych. Album jest szczególnie polecany miłośnikom sztuki oraz wszystkim wrażliwym na piękno i estetykę.

61,90 zł
36,52 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 25,38 zł

13 osób kupiło
4
Piórka prawie wszystkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórka prawie wszystkie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Piórka prawie wszystkie to pierwszy tak obszerny zbiór fraszek mistrza gatunku. Wydanie zawiera ponad dwa tysiące utworów i będzie najpełniejszym opublikowanym do tej pory zbiorem. Piórka prawie wszystkie zostały wzbogacone o fraszki z lat 1945–1970, publikowane dotąd jedynie w prasie, oraz o utwory odnalezione w archiwum autora. Fraszki zostały ułożone tematycznie.

69,90 zł
46,83 zł
Powiadomienie

Rabat 33,0%
oszczędzasz 23,07 zł

11 osób kupiło
5
Najpiękniejsze zamki i pałace świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze zamki i pałace świata
Dostępny
32 szt.

Najpiękniejsze zamki i pałace świata to piękny album, który jest przewodnikiem po najwspanialszych budowlach na kuli ziemskiej. Na kartach tej książki znajdują się m.in. położony wśród malowniczych alpejskich szczytów średniowieczny zamek Hohenwerfen oraz niemiecki zamek Neuschwanstein, a także krzyżacka twierdza w Malborku. Jednak nie tylko Europa może poszczycić się wyjątkowymi budowlami, również na kontynencie azjatyckim można podziwiać przepiękne zamki i pałace, m.in. dawny chiński pałac cesarski nazywany Zakazanym Miastem, a także Wielki Pałac Królewski w Bangkoku. Ponadto wewnątrz niniejszej książki czytelnik może podziwiać rezydencję prezydenta Peru, zwaną Pałacem Gubernatora. Całość wzbogacona materiałem zdjęciowym.

52,90 zł
31,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,16 zł

9 osób kupiło
6
Perły świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perły świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Perły świata to książka, w której zamieszczono opisy i zdjęcia wybranych obiektów, wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przy rodniczego UNESCO. Zaprezentowano tu m.in. urzekające swoim widokiem czerwone dachówki, przykrywające białe, wapienne domostwa i potężne mury obronne, omywane morskimi falami malowniczego Dubrownika, okazałe budowle Awinionu, zachwycające zabytki Akropolu, czy nieprzemijające piękno marmurowej budowli, w której zaklęta miała być pamięć o ukochanej cesarza Szahdżahana - Tadź Mahal. Piękne albumowe wydanie z fascynującymi zdjęciami i ciekawymi opisami. Publikacja ta to niezapomniana podróż do najpiękniejszych zakątków świata.

20,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,3%
oszczędzasz 5,91 zł

9 osób kupiło
7
Giganci sportu. Lewandowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giganci sportu. Lewandowski
Dostępny
116 szt.

Robert Lewandowski to bez wątpienia najlepszy polski piłkarz wszech czasów. Jego kariera sportowa jest podziwiana przez wielu kibiców na całym świecie, a dla młodych sportowców jest on wzorem do naśladowania. W tej książce przeczytasz o fenomenie Roberta Lewandowskiego i jego drodze na szczyt, poznasz dzieciństwo i początki kariery przyszłego mistrza, ale też dowiesz się, jak wyglądały sportowe realia w Polsce w ubiegłych dziesięcioleciach. Dzięki lekturze tej publikacji fani Lewego mogą liczyć, że nie pominą żadnego ważnego momentu w jego karierze zarówno tej klubowej, jak i reprezentacyjnej oraz poznają wiele ciekawostek z prywatnego życia piłkarza. Jak wspomina autor: książka jest przeznaczona dla przyszłych piłkarzy i ich rodziców. Bez wątpienia Robert może być dla nich wzorem do naśladowania. Choć realia sportu i życia zmieniły się radykalnie przez lata, to osiągnięcie sportowego sukcesu nadal, niezmiennie, wymaga ciężkiej i systematycznej pracy, cierpliwości i rozsądku.

27,90 zł
15,99 zł

Rabat 42,7%
oszczędzasz 11,91 zł

8 osób kupiło
8
Zwierzęta wokół nas. Encyklopedia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta wokół nas. Encyklopedia dla dzieci
Dostępny
299 szt.

Zwierzęta wokół nasto książka, zktórą można wybrać się wniezwykłą podróż do świata zwierząt. Pola, łąki, rzeki czy ogrody są zamieszkane przez wiele gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów czy ryb. Zaprezentowano tu m.in. konika pospolitego, kunę leśną, szczupaka, trzmiela ziemnego, pliszkę siwą iżubra. Każde zwierzę zostało pokazane na zdjęciu oraz opisane, wkolorowych tabelach podano także informacje orodzinie, długości ciała, długości życia, pożywieniu iwystępowaniu oraz czy jest jadowite czy nie. Ciekawe teksty ipiękna szata graficzna powodują, że nie sposób oderwać się od tej książki.

43,90 zł
26,78 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,12 zł

7 osób kupiło
9
Poczet królów polskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczet królów polskich
Dostępny
155 szt.

Historię można poznawać wróżny sposób. Jednak najciekawszy inajpopularniejszy znich polega na poznaniu jej przez pryzmat życiorysów wielkich polityków. Temu celowi służy niniejsza publikacja. Poprzez biografie królów, książąt, władców iprezydentów starano się ukazać najważniejsze wydarzenia wdziejach Rzeczpospolitej. Warto tu zwrócić uwagę, że charakter danego monarchy był kształtowany przez wzorce epoki, wktórej żył, stąd też wbiogramach nie pominięto tak ważnych dla poznania nie tylko władcy, ale ijego czasów, cech osobowości panującego, anegdot znim związanych oraz współczesnych mu relacji. Aby ułatwić orientację wczasoprzestrzeni historycznej, każdy biogram poprzedzony jest informacją dotyczącą sytuacji wEuropie oraz wPolsce, ponadto każdorazowo przedstawiono drzewo genealogiczne danej postaci oraz najważniejsze powiązania rodzinne lub polityczne. Poza tym poznawanie osoby panującego mogą ułatwić taśmy czasu, na których wyeksponowano najważniejsze wydarzenia zokresu panowania, zarówno te kształtujące historię Rzeczpospolitej, jak ihistorię powszechną. Poczet królów polskich opatrzony jest wieloma zdjęciami obiektów muzealnych, reprodukcjami słynnych obrazów, atakże wizerunkami władców autorstwa największych mistrzów pędzla: Matejki, Bacciarellego, Lessera...

38,90 zł
23,34 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,56 zł

8 osób kupiło
10
Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos
Dostępny
4 szt.

Kosmos iWszechświat fascynowały ludzi od zawsze, człowiek od najdawniejszych czasów obserwował niebo. Ijuż tysiące lat temu zastanawiał się, czym są ciała niebieskie ijak odległe są od Ziemi. Ta książka wciekawy iprzystępny sposób wyjaśnia czytelnikom skomplikowane fakty dotyczące Kosmosu. Dowiesz się zniej, skąd starożytni mieszkańcy Ziemi czerpali wiedzę oKosmosie, jakich narzędzi używali dawni astronomowie. Poznasz sylwetki najsłynniejszych badaczy Wszechświata. Zgłębisz wiedzę dotyczącą gwiazd, galaktyk, Układu Słonecznego oraz dowiesz się, jak przebiegały podróże kosmiczne.

23,90 zł
14,99 zł

Rabat 37,3%
oszczędzasz 8,91 zł

6 osób kupiło
11
Bing. Mówiąca maskotka, Bing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Mówiąca maskotka, Bing
Golden Bear, Bing
Dostępny
3464 szt.

Zabawka została wykonana z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału. Króliczek posiada charakterystyczne ubranko, urocze oczy, długie uszy oraz ruchome rączki i nóżki. Gdy maluch naciśnie na jego brzuszek, zwierzątko zaskoczy go zabawną interakcją. Maskotka przedstawiająca Binga świetnie sprawdzi się nie tylko podczas zabawy, ale również jako przytulanka, która utuli malucha do snu.

97,99 zł
90,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,84 zł

6 osób kupiło
12
Strażak Sam. Ale zdrapka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Ale zdrapka!
Dostępny
130 szt.

Daj się zaskoczyć zabawie w zdrapywanie. Książka zawiera kolorowanki, labirynty, kolorowe strony do zdrapywania oraz rysik. Odkrywaj obrazki z ulubionymi bohaterami, wystarczy zdrapać farbę, a pojawią się błyszczące strony lub pełne kolorów ilustracje. Produkt zawiera zawieszkę na euro haczyk.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
13
Księga cudów Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga cudów Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Księga cudów Polski to piękna, obszerna albumowa publikacja, której celem jest zaprezentowanie różnorodnych walorów naszego kraju. W książce znajdziesz informacje dotyczące polskich krain geograficznych - tego czym się charakteryzują, jakie zwierzęta je zamieszkują, dowiesz się więcej o mieszkańcach różnych regionów, o tym jaki przemysł dominuje na danym terenie, a także poznasz jego kulturę, nie zabraknie również ciekawostek turystycznych. Miłośnicy przyrody znajdą tutaj obszerne informacje dotyczące parków narodowych i rezerwatów przyrody. Wielbiciele zabytków i architektury odkryją wiele pięknych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Unikatowe, fascynujące fotografie oraz rzeczowe, ale obszerne i opisowe teksty powodują, że książkę tę z pewnością można określić mianem ekskluzywnej".

55,90 zł
39,13 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,77 zł

3 osoby kupiły
14
Peppa Pig. Ale zdrapka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Ale zdrapka!
Dostępny
363 szt.

Daj się zaskoczyć zabawie w zdrapywanie. Książka zawiera kolorowanki, labirynty, kolorowe strony do zdrapywania oraz rysik. Odkrywaj obrazki z ulubionymi bohaterami, wystarczy zdrapać farbę, a pojawią się błyszczące strony lub pełne kolorów ilustracje. Produkt zawiera zawieszkę na euro haczyk.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
15
Historia motoryzacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia motoryzacji
Dostępny
177 szt.

Jak się zmieniały samochody i motocykle? Jak na te zmiany wpływały osiągnięcia nauki i techniki? O tym właśnie jest ta książka! Historia motoryzacji prezentuje wybór najsłynniejszych modeli samochodów i motocykli świata od początków motoryzacji po współczesność. Autor zawarł w niej ciekawe informacje, dotyczące ogólnej historii motoryzacji oraz odkryć i wynalazków. które przyczyniły się do ulepszenia pojazdów i komfortu jazdy. Na kartach tej publikacji znalazły się zarówno zabytkowe, legendarne pojazdy, jak i te nowoczesne, wyprzedzające obecną epokę, nie zabraknie również "słynnych" aut i pojazdów gwiazd. Interesującym tekstom i opisom samochodów towarzyszą ciekawe zdjęcia prezentowanych modeli.

61,90 zł
43,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,57 zł

3 osoby kupiły
16
Sekretna droga do odkrycia pewności siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretna droga do odkrycia pewności siebie
Dostępny
1198 szt.

SzczegółyNajsilniejszą potrzebą człowieka jest wiara w samego siebie.Tym stwierdzeniem dr Joseph Murphy otwierał często swoje wykłady. Wiara w siebie nie jest jedyną z naszych potrzeb. Ale jest tą najbardziej pierwotną. Bez zdrowej wiary w siebie, w której pojęciu Murphy dostrzega zdolność do tworzenia rzeczy nowych, żadne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe.Ta książka mówi o odkrywaniu i budowaniu pewności siebie. Pewność rodzącą się nie tyle z nabytych umiejętności, ile z potencjalnych zdolności. Pewność wynikająca z uświadomienia sobie, że sam twój umysł jest pośrednikiem większych praw i sił, które czynią cię istotą twórczą. Pewność, która nie jest butą czy dumą, ale wartością solidną i trwałą opartą na pracy umysłu, która otworzy nam nowe możliwości. Pewność siebie, która sprzyja budowaniu własnej samooceny i zaufania do samego siebie, a nie słabej i złudnej arogancji.Recepta na tego rodzaju pewność siebie nie jest tania. Wymaga, pisze Murphy, intencji, poświęcenia, wytrwałości i skupienia. Twój umysł nie wyda owoców bez wysiłku. Ale dzięki nim, jako poszukiwacz, odkryjesz, że masz wszelkie powody, by czuć się pewnie. Ponieważ odkryjesz istnienie większego, nielokalnego umysłu, którego twój własny intelekt jest jedynie przekaźnikiem i środkiem twórczej ekspresji.Czy jesteś gotów odkryć, kim naprawdę jesteś?Zdrowa wiara w siebie jest największym wyznacznikiem sukcesu. Ale tak wielu z nas jej brakuje. W The Secret Formula Joseph Murphy, autor przełomowego klasyka The Power of Your Subconscious Mind, ujawnia sposób do wewnętrznego wzmocnienia poczucia własnej wartości: uświadomienia sobie nieskończonych mocy swojego umysłu.Proste i przekonujące sposoby zebrane w tej książce stanowią plan sekretną formułę dzięki której odkryjesz metafizyczną moc myśli i połączenia twojego umysłu z najwyższą twórczą mocą wszechświata. Kiedy przyswoisz tę prawdę, poznasz siebie i będziesz mógł być tym, kim naprawdę jesteś.Twoja podświadomość jest w dużej mierze twoim przeznaczeniem pisze popularny mistrz ezoteryki, Mitch Horowitz, we wstępie do książki. A twoje przeznaczenie można ukształtować. The Secret Formula pokazuje, jak to zrobić.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
17
Znajdź mnie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź mnie, wydanie 2
Dostępny
199 szt.

Znajdź mnie to kontynuacja bestsellerowej powieści Tamte dni, tamte noce André Acimana. Minęło 20 lat. Losy Samuela, Elia i Olivera splotą się w niezwykłych okolicznościach. Niewiarygodne, że minęło już 20 lat. A ich życie toczy się dalej, a przeznaczenie nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Samuel jest już panem w dojrzałym wieku. Starzejący się profesor filologii klasycznej jedzie do Rzymu na spotkanie z synem. Elio jest już uznanym, cieszącym się sławą pianistą. W pociągu do Wiecznego Miasta Samuel spotyka przypadkowo piękną, młodą kobietę. Spotkanie to na zawsze już odmieni jego życie. Elio postanawia zamieszkać w Paryżu. Tam właśnie wdaje się w romans z o wiele starszym od siebie mężczyzną. Oliver jest obecnie wykładowcą w college'u w Nowej Anglii. Na co dzień wiedzie spokojne życie jako mąż i ojciec. Postanawia udać się w podróż przez Atlantyk. Znajdź mnie to niejako sentymentalny powrót autora do bohaterów sprzed lat. Wielokrotnie zastanawialiśmy się, jak mogłyby potoczyć się dalsze losy głównych postaci Tamtych dni, tamtych nocy. Teraz dostajemy na to pytanie odpowiedź i to w zachwycającej formie. To książka subtelna, na wskroś przepełniona wrażliwością. Poszczególne wątki: muzyka, natura czasu i przeznaczenie składają się na opowieść, a właściwie na trzy opowieści naładowane ogromnym, lecz niezwykle eleganckim ładunkiem erotycznym. Z resztą Aciman, jako uznany specjalista od twórczości Marcela Prousta, doskonale wie, jak zgłębiać piórem najtajniejsze zakamarki ludzkiej duszy i rzeczywistości. Znajdź mnie to znakomita kontynuacja nietuzinkowej powieści!

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

2 osoby kupiły
18
Tomek i Przyjaciele. HGY82 Popchnij i jedź. Zestaw Crystal Mines Thomas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i Przyjaciele. HGY82 Popchnij i jedź. Zestaw Crystal Mines Thoma...
Tomek i Przyjaciele, Mattel
Dostępny
12 szt.

Zestaw z torem kolejkowym dedykowany wszystkim miłośnikom uwielbianej serii Tomek i Przyjaciele. W tym wydaniu bajkowa lokomotywa wyrusza do kopalni kryształów. W zestawie znajdziemy: - kilka rodzajów torów: proste, zakręty czy zwrotnicę z przekładnią, - lokomotywę, - wagonik, - akcesoria tematyczne. Cechy: - metalowe elementy, jak silnik, - idealnie oddaje wygląd bajkowej lokomotywy, - brak napędu na baterie, - poruszanie po torach w sposób mechaniczny.

85,90 zł
77,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,59 zł

2 osoby kupiły
19
Florek. Pokochaj delfinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Florek. Pokochaj delfinka
Dostępny
40 szt.

„Zwierzęta w potrzebie” to seria fabularyzowanych opowieści, których głównymi bohaterami są właśnie zwierzęta. Publikacje to ciepłe historie, które uwrażliwiają młodych czytelników na los i krzywdę bezbronnych zwierząt. Pokazują dzieciom, że one także mają takie samo prawo do szczęśliwego życia jak ludzie i nikt nie powinien ich tego prawa pozbawiać. Dwaj chłopcy – Kajtek i Adam – spędzają wakacje wraz ze swoimi rodzicami na słonecznych Hawajach. W tym rajskim miejscu przeżywają wiele przygód, między innymi pomagają delfinowi, który zaplątał się w żyłkę rybacką. Chłopcy zaprzyjaźniają się z sympatycznym stworzeniem i coraz bardziej poznają świat natury, dzięki czemu zgłębiają wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska oraz włączają się w akcję przeciwko powstawaniu delfinarium.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
20
Saga rodu Quinnów. Tom 1. Wzburzone fale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Quinnów. Tom 1. Wzburzone fale
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Pierwsza część wzruszającej Sagi rodu Quinnów, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów Nory Roberts. Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą wyścigowym. Mieszka w Europie i wiedzie beztroskie życie. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość, że ojciec człowiek, który go wychował i pokochał leży na łożu śmierci. Ray Quinn zobowiązuje synów do opieki nad przygarniętym przez niego czwartym chłopcem. Jako pierwszy wychowaniem małego Setha ma zająć się właśnie Cameron.

34,99 zł
27,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
21
Mały poczet królów dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały poczet królów dla dzieci
Dostępny
33 szt.

Co chcecie jeszcze wiedzieć? Skąd się biorą królowie? Nie wiecie? Z tatusia króla imamy królowej. Nie spadają z księżyca inie znajduje się ich w kapuście. Nie urywają się też z choinki. Że co? Czy królowie byli kiedyś dziećmi? No pewnie. Myśleliście, że od razu urodzili się z brodą, berłem i może jeszcze koroną? Najpierw byli tacy jak Wy, zupełnie mali. A dopiero potem stawali się Wielcy, Mądrzy albo Sprawiedliwi. Czasem tylko Gnuśni albo Wstydliwi. Umowa stoi, niech Wam będzie. Opowiem Wam o tym, co robili królowie, jak jeszcze królami nie byli. Apotem, co z tego wynikło, czyli jak rządzili, jakie mieli sukcesy, co im się nie udało i wreszcie, jak się w księgach dziejów zapisali, bo jak się sami przekonacie, różnie z tym bywało.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
22
Hipnotyzer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hipnotyzer
Dostępny
86 szt.

W szwedzkim miasteczku Tumba dochodzi do brutalnej zbrodni ? na oczach nastolatka zostają zamordowane matka i młodsza siostra. On sam doznaje poważnych obrażeń. Jest w szoku, co uniemożliwia złożenie wiarygodnych zeznań. Chłopiec to jedyny świadek zbrodni, dlatego komisarz Joona Linna postanawia poddać go hipnozie. Dziesięć lat temu psychiatra Erik Maria Bark zrezygnował ze stosowania hipnozy i poprzysiągł nigdy do niej nie wracać. Za namową Linny łamie własne postanowienie, co wywołuje lawinę dramatycznych zdarzeń?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
23
Ilustrowany słownik mitologii greckiej i rzymskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik mitologii greckiej i rzymskiej
Dostępny
89 szt.

Podejmując pracę nad Ilustrowanym słownikiem mitologii greckiej irzymskiej, przede wszystkim uwzględniłam jego przydatność dla Czytelników młodzieży szkolnej. Skoncentrowałam się na mitologii greckiej, uznanej przez niektórych badaczy za najpiękniejszą mitologię świata, irzymskiej, pozostałe, starsze systemy mitologiczne, traktując marginalnie. Wiadomo bowiem, że dla kształtowania się mentalności kultur europejskich punktem wyjścia były mitologia grecka irzymska, przy czym mitologia rdzennie rzymska (częściowo utracona) stopniowo przejmowała przekazy ibóstwa greckiej mitologii, początkowo nadając im jedynie własne imiona. Istotną różnicą między tymi przekazami była ich ewolucja znaczeniowo-obyczajowa. Na gruncie rzymskim nastąpiła wyraźna zmiana. Podczas gdy bogowie olimpijscy zachowywali się niekiedy niepoprawnie, bogowie rzymscy, choć nie zawsze nazbyt przykładni, postępowali nieco rozważniej, spokojniej. Ich wizerunki zmienione zostały pod wpływem odmiennej od greckiej mentalności rzymskiej. Na przykład Jowisz, poważny, groźny Pan Świata, zwyjątkiem atrybutów władzy wniczym nie przypomina Zeusa, niezwykle aktywnego, pomysłowego, uwodzącego przy każdej okazji boginie, nimfy ikobiety śmiertelne. Junona, dostojna matrona, Matka bogów iludzi, niewiele też przypomina mściwą izazdrosną Herę, choć bez wątpienia była również zazdrosna. Aby zrozumieć przyczynę tej ewolucji mitologicznej, musimy dać odpowiedź na podstawowe pytanie: co sprawiło iczemu służyło istnienie bogów? - Lucyna Stankiewicz

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
24
Podwieczorek GRANNA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwieczorek GRANNA
Granna
Dostępny
193 szt.

Bierze cię ochota na jakąś pyszną przekąskę? No tak! Przecież to już czas na podwieczorek. Zaproś członków rodziny i poczęstuj ich czymś wyjątkowym.

30,81 zł
29,27 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

1 osoba kupiła
25
Klocki konstrukcyjne ADUSIE MINI 90 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
82,65 zł
74,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,26 zł

1 osoba kupiła
26
Pisane z tobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisane z tobą
Dostępny
154 szt.

Gdy miałem piętnaście lat, pojedyncza kula zmieniła całe moje życie. Przez następną dekadę próbowałem uciec przed demonami przeszłości. Zbudowałem imperium, które miało mnie chronić, lecz nic nie było w stanie złagodzić szoku na widok noworodka płaczącego przed drzwiami mojego mieszkania. Nigdy nie planowałem zostać ojcem. Przekazanie niewinnej istocie całego tego syfu, jaki w sobie nosiłem, byłoby prawdziwym okrucieństwem, a jednak trzymałem w ramionach moje własne dziecko. Wbrew wszelkiej logice Rosalee okazała się najwspanialszą nagrodą, jaka mnie w życiu spotkała. Musiałem całkowicie odciąć się od przeszłości, by ochronić jej przyszłość. Dlatego kiedy cztery lata później pojawiła się jej matka, byłem gotowy do bitwy. Gdyby tylko udało mi się trzymać uczucia na wodzy?

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
27
Kraina baśni. Czerwony Kapturek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina baśni. Czerwony Kapturek
Dostępny
92 szt.

Czerwony Kapturek to ponadczasowa baśń opowiadająca historię dziewczynki, która zmierzając przez las, by pomóc chorej babci, napotkała podstępnego wilka. Baśń ta uczy młodych czytelników, że dobro zawsze zwycięża, aza oszustwo ikłamstwo czeka nas zasłużona kara. Całość dopełniają kolorowe ilustracje, wystarczy sięgnąć po tę książkę iprzenieść się do krainy baśni.

6,90 zł
4,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
28
Cars. Auto FLL37 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. Auto FLL37
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Replika samochodu z bajki "Auta" w skali 1:55. Zabawka odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia.

34,43 zł
30,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

1 osoba kupiła
29
Zysk nie jest ważny, jest najważniejszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zysk nie jest ważny, jest najważniejszy
Dostępny
143 szt.

"Zysk nie jest ważny, jest najważniejszy" pokazuje zasady, którymi kieruje się Cloutier, aby jego firma zawsze przynosiła zysk. Pokazuje też jak pieniądze uciekają z firmy i jak temu zaradzić.Książka podzielona jest na 15 rozdziałów, gdzie każdy stanowi osobną zasadę zysku. Autor napisał książkę w oparciu o własne doświadczenia. Śmiało można stwierdzić, że przedstawia gotową receptę na zysk.Książka momentami jest jak uderzenie pioruna, które wstrząśnie Czytelnikiem.Autor jest bezwzględnie szczery i mówi wprost, że to od Ciebie - Twojej odpowiedzialności i decyzji zależy kondycja Twojej firmy!Stosowanie się do ZASAD ZYSKU gwarantuje, że firma jeszcze bardziej zwiększy swoje dochody.W książce znajdziesz odpowiedzi na pytania:- Co sprawia, że jedna firma sobie swietnie radzi finansowo, a druga ledwo wiąże koniec z końcem?- Jak dbać o płynnośc finansową przedsiębiorstwa?- Kiedy powinna się zapalić czerwona lampka nad finansami firmy?- Jak zawsze mieć środki na bieżące działania?- Dlaczego zysk jest najważniejszy?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
30
Karnet B6 Rocznica ślubu Szmaragdowa HM200-2534 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Rocznica ślubu Szmaragdowa HM200-2534
PAN DRAGON
Dostępny
10 szt.

Okolicznościowy karnet B6 z kopertą i życzeniami w środku.

10,99 zł
1 osoba kupiła
31
Cars. Auto HFB44 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. Auto HFB44
Mattel
Dostępny
8 szt.

Replika samochodu z bajki "Auta" w skali 1:55. Zabawka odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia.

34,43 zł
30,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

1 osoba kupiła
32
Bal w Moulin de la Galette - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bal w Moulin de la Galette
Dostępny
159 szt.

"Bal w Moulin de la Galette" to nie tylko historia powstawania arcydzieła Renoira o tym samym tytule, lecz także opowieść o miłości odkładanej na lepsze czasy i rywalizacji dwóch wytrwałych mężczyzn o względy roztańczonej modelki. W tle Montmartre i schody budzące męskie pożądanie, źródło, którego woda sprawia, że kobiety stają się wierne swoim mężczyznom, wyścigi na osłach, Karczma Morderców, pole Polaków i inne miejsca znane tylko rodowitym mieszkańcom tego wzgórza. Ponadto szokujące rozrywki paryżan i ich niesamowite sposoby leczenia. Powieść ujawnia równocześnie sekrety malarza, dlaczego lubił malować akty kobiece i z jakiego powodu jest więcej Montmartre?u w Paryżu niż Paryża w Montmartrze. Każdy, kto był w stolicy Francji, odwiedził na pewno to słynne wzgórze artystów. Przewodniki podają ogólnie znane informacje, a powieść odsłania tajemnice i historię tego fascynującego wzniesienia z bielejącą na szczycie bazyliką Sacré-Cour.

52,00 zł
37,96 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,04 zł

1 osoba kupiła
33
Poradnik dla młodzieży. Skuteczna komunikacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik dla młodzieży. Skuteczna komunikacja
Dostępny
13 szt.

Sztuka skutecznej komunikacji nie należy do najłatwiejszych iwymaga nieustannego doszkalania się wtym zakresie. Dla wszystkich, którzy chcieliby ją poszerzać pomocny będzie niniejszy poradnik. Ztej książki czytelnicy dowiedzą się m.in.: jak poznać swoje mocne isłabe strony, jak zbudować poczucie własnej wartości, jak pokonać bariery komunikacji, jak osiągnąć zamierzone cele, jak skutecznie rozwiązywać spory, jak czytać mowę ciała. Sięgnij po nią izostań mistrzem skutecznej komunikacji.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
34
One Of Us Is Lying - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Of Us Is Lying
Dostępny
9 szt.

The internationally bestselling YA thriller by acclaimed author, Karen M. McManus - now a major new TV series! Five students go to detention. Only four leave alive. Yale hopeful Bronwyn has never publicly broken a rule. Sports star Cooper only knows what he's doing in the baseball diamond. Bad boy Nate is one misstep away from a life of crime. Prom queen Addy is holding together the cracks in her perfect life. And outsider Simon, creator of the notorious gossip app at Bayview High, won't ever talk about any of them again. He dies 24 hours before he could post their deepest secrets online. Investigators conclude it's no accident. All of them are suspects. Everyone has secrets, right? What really matters is how far you'll go to protect them. 'Tightly plotted and brilliantly written, with sharp, believable characters, this whodunit is utterly irresistible' - HEAT

49,00 zł
45,57 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,43 zł

1 osoba kupiła
35
Mission Economy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mission Economy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

The extraordinary efforts that took mankind to the moon 50 years ago were more than a scientific feat of aeronautics. They required new forms of collaboration between the public sector (notably, NASA) and private companies. This book asks: what if the same level of boldness - the boldness that set inspirational goals, took risks and explicitly recognized that this requires large spending but will be worthwhile in terms of long-term growth - was applied to the biggest problems of our time, climate change, disease and inequality, to name only a few? Mariana Mazzucato argues that applying innovation to societal goals and structuring government budgets more explicitly to the long-term, as the moon programme did, we can do government differently.

61,00 zł
56,73 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,27 zł

1 osoba kupiła
36
Długopis Soft Feel czarny (12szt) BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Soft Feel czarny (12szt) BIC
BIC
Dostępny
76 szt.

Opakowanie zbiorcze 12 szt.. BIC Soft Feel Długopis czarny Pudełko.

40,04 zł
38,04 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
37
Złota księga bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota księga bajek
Dostępny
77 szt.

Złota księga bajek to pięknie ilustrowana książka dla dzieci zawierająca teksty najwspanialszych bajek wszech czasów. Publikacja jest idealna dla najmłodszych dzieci, którym czytanie bajek przez rodziców umila czas i wpływa na ich rozwój. Ci nieco starsi mogą sięgnąć po tę książkę i zagłębić się w samodzielnej lekturze, a z kolei dorosłym teksty tych pięknych opowieści przypomną dziecięce lata. Na kartach Złotej księgi bajek znalazły się m.in. Pinokio, Kopciuszek, Książę zamieniony w żabę, Dzikie łabędzie.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
38
Eksplodujące Kotki. Implodujące kotki (rozszerzenie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksplodujące Kotki. Implodujące kotki (rozszerzenie)
Rebel, od 12 lat
Dostępny
28 szt.

Dodatek do gry Eksplodujące Kotki Zupełnie nowe karty, zupełnie nowe żarty, jeszcze więcej wybuchów i dodatkowy, szósty gracz przy stole! To i jeszcze więcej znajdziecie w tym niepozornym pudełeczku, które stanowi dodatek do puchatej rosyjskiej ruletki – Eksplodujących Kotków. Wraz z rozszerzeniem do gry dołącza nowy rodzaj karty – Implodujący Kotek. Gdy pociągniesz go z talii, nie wybucha od razu! Zamiast tego umieszczasz go w wybranym przez siebie miejscu talii ODKRYTEGO, więc od tej pory będzie wiadomo, gdzie się znajduje. Gracz, który będzie musiał go dobrać, będzie w nie lada opałach, bo na Implodującego Kotka nie działa karta rozbrojenia. Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Eksplodujące Kotki (nowa edycja). Wszystkie dodatki z serii Eksplodujące Kotki można dowolnie ze sobą łączyć według zasad opisanych w instrukcji. Czym są Eksplodujące Kotki? To niezwykle popularna w kraju i za granicą gra imprezowa pełna negatywnej interakcji! Uczestnicy kolejno dobierają karty, starając się jednocześnie uniknąć spotkania z eksplodującym kotkiem, który powoduje automatyczną przegraną! W tym celu będziemy zagrywali rozmaite karty odwlekacjące nieuniknione, przenoszące zagrożenie na przeciwników lub chroniące nas przez zgubnym wpływem tykającej bomby. Zawartość opakowania: • 20 kart • kołnierz wstydu • instrukcja

74,95 zł
65,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,99 zł

1 osoba kupiła
39
Kubek Q 873 Past Elle Nie jestem święty (miętowy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek Q 873 Past Elle Nie jestem święty (miętowy)
Kukartka
Dostępny
4 szt.

Kubki Pastelle to jedna z kilku serii kubków Kukartka. Kubki są delikatne, eleganckie, mają smukły kształt, złote zdobiania i świetne teksty - a każdy opakowany jest w piękny złocony kartonik. Cechy szczególne: Typ produktu: kubek na prezent, Materiał: porcelana, Styl: nowoczesny, pastelowy, Opakowanie: złocony kartonik. Pojemność: 300ml.

32,80 zł
1 osoba kupiła
40
Mustang z Dzikiej Doliny. HFB89 Lalka z koniem Lucky i Duch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mustang z Dzikiej Doliny. HFB89 Lalka z koniem Lucky i Duch
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Poczuj atmosferę przyjaźni, odwagi i przygody znaną z animacji „Mustang: Duch wolności” wytwórni DreamWorks! Lalki, ubrane w urocze bluzeczki z materiału, mają ok. 17,5 cm wysokości i 7 punktów zgięcia, które pozwalają ustawiać je na przeróżne sposoby. Konie mają ok. 20 cm wysokości, ruchome głowy, miękkie grzywy i ogony, które można stylizować, oraz niezwykle dynamiczne pozy. Każdy zestaw ma też uchwyt w kształcie litery „C”, aby lalka mogła siedzieć na koniu, oraz szczotkę, przysmak dla konika, siodło i lejce dla Ślicznotki i Bumeranga. Zestawy sprzedawane oddzielnie, zależnie od dostępności. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

110,90 zł
99,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

1 osoba kupiła
41
Świecąca piłka 10 cm Minionki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,28 zł
21,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,43 zł

1 osoba kupiła
42
Wychodźstwo i osadnictwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychodźstwo i osadnictwo
Dostępny
9 szt.

Broszura w oryginalnej nazwie: Wychodztwo i osadnictwo ukazała się w 1900 roku dzięki pomocy J. L. Popławskiego, który dzieło zredagował i pomógł wydać. Sam Roman Dmowski w tym czasie przebywał w Brazylii, aby poznać w praktyce prawdziwy kolonizacyjny potencjał Polaków. Poniższa książka jest wynikiem przestudiowania przez Romana Dmowskiego tematu emigracji polskiej, właśnie przed tym wyjazdem. Autor podjał temat możliwości budowy Nowej Polski w południowej Brazylii. Nie był w tym pomyśle odosobniony, gdyż takie zamierzenia popierali także działacze emigracyjni. Dmowski poświęcił tematowi kolonizacji wiele czasu i pracy, a sam temat uznał za wielce intrygujący i zawiły. Uważał, że kolonizacja może przyczynić się do rozwoju Polski, a sami Polacy powinni aspirować do jak największej rozbudowy Państwa Polskiego.

23,10 zł
18,99 zł

Rabat 17,8%
oszczędzasz 4,11 zł

1 osoba kupiła
43
Nazywam się Jeżynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazywam się Jeżynka
Dostępny
45 szt.

Poznajmy się. Jestem Jeżynka. Same ze mną kłopoty. Jak tylko się urodziłam, mama poszła do urzędu i powiedziała, że już jestem. Pani urzędniczka okropnie się zdenerwowała i prawie popękała ze złości, bo w jej spisie mnie nie było.Co to w ogóle jest ta Jeżynka? Owoc, sałatka czy córka jeża? Mama się uparła (ma to po mnie) i stwierdziła, że będzie stała dotąd, aż jej Jeżynka zostanie Jeżynką. No i dopięła swego, chociaż trwało to kilka bardzo długich godzin. Na uparciuchów nie ma rady.Same ze mną KŁOPOTY. Bo, mimo że mam pięć lat i pół, ciągle jestem bardzo skręconym dzieckiem. Tak mówi tata. Może źle się wyraziłam. Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że coś nie tak z moim nosem, że jest w kształcie sprężynkowatym albo też, że mam poskręcane policzki. Nie, pod tym względem jestem całkowicie prosta, skręcony mam charakter. Nie usiedzę na chwilę, nosi mnie, czasem ponosi, wszędzie wchodzę, bywa, że bezpowrotnie.

28,90 zł
20,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,09 zł

1 osoba kupiła
44
Jak skutecznie negocjować. Zdobądź przewagę... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak skutecznie negocjować. Zdobądź przewagę...
Dostępny
5 szt.

Książka nauczy Cię kompetencji, która pomoże Ci być skutecznym w życiu prywatnym, zawodowym, biznesowym i społecznym.Czytasz ten opis, więc myślę, że wiesz iż każdy z nas w życiu coś sprzedaje, każdy coś negocjuje. Już małe dzieci próbują i doskonalą techniki, które pozwolą im uzyskać późniejsze pójście spać, otrzymanie czegoś słodkiego, niezjedzenie jakiegoś posiłku, bajkę czy dłuższe granie na komputerze.Skoro od małego nabywamy negocjacyjnych umiejętności i mamy mnóstwo okazji by je ćwiczyć, to dlaczego tak wielu z nas nie osiąga w tym mistrzostwa? To wszystko zależy od wielu czynników np. otoczenia, naszych przekonań moralnych i etycznych, samoświadomości naszych kompetencji czy skłonność do uległości bądź nasz duch rywalizacji.Masz na większość z tych czynników wpływ.To fantastyczną wiadomością, że decydując się na świadomy proces doskonalenia siebie możesz wpłynąć na te czynniki, które blokują Cię przed negocjacjami. Być może zajmie Ci to mniej lub więcej czasu, na pewno jednak efekty, które zobaczysz będą warte wykonanej pracy.Ta książka jest dla Ciebie niezależnie od tego czy masz swoją działalność biznesową czy jej nie prowadzisz. Nauczenie się negocjacji poza biznesem przyda Ci się w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym:podczas rozmów małżeńskich lub partnerskich,przy rozmowach z dziećmi,w trakcie procesu kupna/sprzedaży, szczególnie bardziej wartościowych rzeczy jak auto czy nieruchomość,gdy będzie Ci zależało na wynegocjowaniu np. podwyżki w pracy, doposażenia stanowiska, zmiany zakresu obowiązku,rozmawiając z klientami i kontrahentami, aby odnosić sukces w rozmowach i utrzymywać nadal dobre relacje,w czasie załatwiania np. spraw urzędowych, rozmów w sklepach, w trakcie zebrań w szkole, we wspólnocie mieszkaniowej itp.

47,00 zł
1 osoba kupiła
45
Polskie pieśni patriotyczne, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie pieśni patriotyczne, wydanie 2
Dostępny
119 szt.

Każdy kraj ma swoje narodowe symbole, które ukształtowały się w przeciągu wieków i scalają one naród, budując jego tożsamość. Oprócz flagi i godła, takim znakiem są również pieśni patriotyczne. Najważniejszą polską pieśnią patriotyczną jest oczywiście nasz hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, lecz przez wieki powstało wiele innych pieśni wyrażających miłość do ojczyzny i dumę z bohaterskich dokonań żołnierzy walczących o niepodległość. I właśnie im poświęcona jest ta książka. Pieśni narodowe obecnie przypominają najważniejsze momenty naszych dziejów, a w okresie ograniczonej wolności dodawały Polakom otuchy i wlewały w serca nadzieję na odrodzenie kraju. W książce zamieszczono teksty najważniejszych pieśni hymnicznych, pokrótce przedstawiono historię ich powstania i to jak przez lata je modyfikowano, dostosowując do panujących czasów. Krótka, lecz bardzo zwięzła analiza tekstów pomoże w ich jak najlepszym zrozumieniu.

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
46
Odkrywanie tajemnic polszczyzny biblijnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywanie tajemnic polszczyzny biblijnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Antologia prezentuje dokonania łódzkich językoznawców na polu (wieloaspektowego) poznania polszczyzny biblijnej ? zarówno dawnej, jak i współczesnej, a także ?dialogu? współczesnej z dawną. Widać w niej zamysł pokazania rozległej panoramy zainteresowań, podejść metodologicznych oraz uzyskanych wyników, co w sumie pozwala poznać warsztat i dorobek łódzkich badaczy, a zarazem czyni z książki cenne, bogate poznawczo kompendium wiedzy o rozwoju polszczyzny biblijnej (jak również polszczyzny w ogóle) i sposobach jej badania, a przy okazji o historii kultury nie ty polskiej, lecz także starożytnej (gdyż takie są konteksty języków Biblii). Z recenzji prof. dr hab. Marzeny Makuchowskiej

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

47
GHIOCHI PREZIOSI LALKA UNIQUE EYES rebecca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GHIOCHI PREZIOSI LALKA UNIQUE EYES rebecca
Giochi Preziosi
Dostępny
160 szt.

"Poznaj trzy niezwykłe przyjaciółki ? Amy, Rebeccę i Sophię! To grupa zwariowanych przyjaciółek, która kocha modę i wspólne spędzanie czasu. Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne, własny wygląd i inne zainteresowania, dzięki czemu dziewczynka może wybrać tę, która najbardziej do niej pasuje. Każda z lalek ma 25 centrymetrów i długie, rozpuszczone włosy, które można czesać i układać w różne fryzury. Unique Eyes to wspaniałe lalki ze spojrzeniem, które zawsze za Tobą podąża. Przeznaczone są do zabawy dla dzieci od 3 roku życia. Dodatkowe cechy lalki sprawiają, że natychmiast stanie się ona ulubioną przyjaciółką i towarzyszką w życiu codziennym. Wspólne zabawy w dom i różne wymyślane przygody, naśladujące życie dorosłych, rozwijają kreatywność dziecka i nie są jedynie sposobem na nudę ? mają ogromne znaczenie w kontekście ich rozwoju społecznego. Zestaw zawiera pojedynczą lalkę.

147,49 zł
132,74 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,75 zł

48
Ame brisee przekład francuski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ame brisee przekład francuski
Dostępny
4 szt.

"Rei éprouva comme une brulure d'estomac, une chaleur acide, a la fois intense et diffuse, qui vous monte a la gorge. Un énorme bloc d'émotions glacées se mettait a fondre peu a peu sous l'effet de cette chaleur intérieure dormante. Le temps se défossilisait, recommençait a trembler."Tokyo, 1938. En pleine guerre entre le Japon et la Chine, quatre violonistes amateurs se réunissent régulierement pour répéter. Un jour, ils sont interrompus par des soldats, soupçonnés de comploter contre le pays. Caché dans une armoire, Rei assiste a l'arrestation de son pere. Cet événement constitue pour lui la blessure premiere qui déterminera son destin... Mais le passé peut-il etre réparé ?

46,00 zł
40,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,52 zł

49
Spóźniony miesiąc miodowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spóźniony miesiąc miodowy
Dostępny
6 szt.

Kate i Daniel pobrali się z rozsądku. On z radością przekazał jej zarząd nad rodzinną posiadłością i ruszył w świat. Ona zyskała dom i źródło dochodów. Przez jedenaście lat ich kontakty ograniczały się do zwięzłych listów. Niespodziewanie Kate zostaje wezwana na Cypr, by zająć się chorym mężem. Z oddaniem go pielęgnuje, a potem przywozi do ojczyzny. Nawykły do aktywnego życia Daniel czuje się w domu jak w więzieniu. Wiecznie poirytowany, często kłóci się z Kate, a ona nie pozostaje mu dłużna. Są zgodni tylko w jednym ? nie chcą już dłużej być małżeństwem jedynie z nazwy. Czy to możliwe, skoro każde z nich wyobraża sobie wspólne życie zupełnie inaczej?

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

50
Miłość pokona wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość pokona wszystko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Angielska inżynier Mia Gallagher i włoski milioner Rocco Vitelli mieli się pobrać. Rocco odkrył jednak, że Mia wykradła jego projekty i przekazała konkurencyjnej firmie. Zerwał zaręczymy i wszelkie kontakty z Mią. Po trzech latach spotyka ją w Londynie i odkrywa, że ma syna. Do listy oskarżeń dorzuca jeszcze to, że Mia zataiła przed nim ten fakt. Ona jednak uparcie twierdzi, że wielokrotnie informowała Rocca o dziecku. Rocco zaczyna podejrzewać, że ktoś specjalnie usiłuje ich poróżnić? Ivy Kennedy za miesiąc skończy trzydzieści lat. Nie ma partnera, a marzy o tym, by te urodziny były wyjątkowe. Przychodzi jej na myśl przyjaciel jej brata, Louis Charpentier. Louis to playboy, nazywany królem jednej nocy, bo zazwyczaj tyle trwają jego związki z kobietami. A Ivy właśnie o to chodzi ? o jedną noc?

21,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

51
Gdy pojawiłaś się ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy pojawiłaś się ty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

Javier Torres przyjeżdża na Galapagos, by nadzorować przebudowę swojego nowego hotelu. Przyciągają go również wspomnienia. Osiemnaście miesięcy temu poznał tu rudowłosą dziewczynę, Emerald Jones, z którą spędził najpiękniejszą noc w swoim życiu i o której nie potrafi zapomnieć. Nie mieli szans się więcej spotkać ? on przedstawił jej się jako surfer Ramon, a ona, turystka, wyjechała, nie wiadomo dokąd. Gdy tak rozmyśla nad niemożliwym, nagle ze sklepu wychodzi Emerald. Nie jest sama. Na rękach niesie małe dziecko?

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

52
Zerwane zaręczyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwane zaręczyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

Książę Benedict często odwiedza słynną salę balową w nadziei, że wreszcie pozna pannę, którą chciałby uczynić swoją księżną. Gdy zaczyna upadać na duchu, w drzwiach staje Abigail Prescott. Nieważne, że jej ojciec to hazardzista, a matka pochodzi z pospólstwa. Benedict jest pewien, że właśnie z Abigail pragnie spędzić resztę życia. Po szybkich oświadczynach zostaje wyznaczona data ślubu, ale zamiast zjawić się w kościele, Abigail zrywa zaręczyny bez podania przyczyn. Spotykają się ponownie po trzech miesiącach. Okoliczności sprawiają, że przez kilka dni są skazani na swoje towarzystwo. Książę nie dba o plotki i jawnie adoruje dawną narzeczoną, zupełnie jakby puścił w niepamięć upokorzenie. Jest szczery czy planuje zemstę?

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

53
Umowa z milionerem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa z milionerem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

A Małżeństwo Alexandrosa Larakisa z Ariadne Coustakis miało przynieść korzyść obu rodzinom: Coustakisowie spokrewnią się z grecką arystokracją, a Alexandros zyska ich imperium biznesowe. Jednak Ariadne ucieka dzień przed ślubem. Alexandros oddycha z ulgą, bo choć bardzo mu zależy na fuzji, to nie chce się żenić. Tymczasem Coustakis niespodziewanie oznajmia, że ma jeszcze drugą, nieślubną córkę. Jest nią mieszkająca w Londynie Rosalie Jones. Alexandros dostaje adres, pod którym ją znajdzie? B Gdy Melissa Rivero spotykała się nad brzegiem oceanu z Herculesem Xenakisem, początkowo nie wiedziała, że jest księciem. A gdy się dowiedziała, nie powstrzymało jej to przed romansem z nim. Naiwnie sądziła, że jest przed nimi przyszłość. Jednak książę po kolejnych wakacjach już nie wrócił. Odwiedzili ją natomiast ludzie z pałacu, zakazując wyjawiania, kto jest ojcem jej dziecka. Po pięciu latach Hercules ponownie przyjeżdża w jej strony. Nie sam ? z narzeczoną. Mimo to Melissa postanawia się z nim spotkać?

21,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

54
Zaklinacz zwierząt / Medical - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinacz zwierząt / Medical
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Jodie dowiaduje się, że odziedziczyła połowę praktyki weterynaryjnej w Everleigh w hrabstwie Dorset. Jej radość przyćmiewa fakt, że jej nowym partnerem ma być Cole Crawford, sławny w okolicy terapeuta i behawiorysta zwierząt. Ona i Cole byli kiedyś z sobą blisko, lecz tuż przed studiami on zakończył ich związek. Gdy Jodie przyjeżdża do Everleigh, były chłopak ponownie zabiega o jej względy. Jodie boi się ryzykować po raz kolejny. Cole się jednak nie poddaje?

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

55
Twój na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój na zawsze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Freja Anderson całe życie podróżowała ze swoim ojcem pisarzem. Gdy zmarł, zamieszkała w Nowym Jorku. Na jednym z przyjęć poznaje Giovanniego Catalana, sportowca paraolimpijskiego. Zakochują się w sobie i biorą ślub. Ich wspólne życie nie wygląda jednak tak, jak Freja sobie wyobrażała. Zaczyna podejrzewać, że mąż nie mówi jej o sobie wszystkiego. Trzy tygodnie później Giovanni ginie w wybuchu w restauracji, tak przynajmniej ogłaszają wszystkie media. Freja domyśla się, że jej mąż żyje, tylko się ukrywa. By poznać prawdę, rozpowszechnia plotkę, że zamierza powtórnie wyjść za mąż?

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

56
Jak w bajce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak w bajce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Fotografka Caitlin Fraser samotnie wychowuje czteroletniego syna. Pełna nadziei, jedzie do Edynburga na spotkanie w sprawie dobrze płatnej pracy. Ku jej zdumieniu rzekomym pracodawcą okazuje się szejk Kadir Al Marara, ojciec jej syna. Choć sam przed laty odszedł, nie ujawniając swojego statusu i pochodzenia, teraz ma pretensje do Caitlin, że nie poinformowała go o dziecku. Zamierza jak najszybciej nadrobić stracone lata. Dla Caitlin oznaczałoby to jednak rewolucję w życiu, na którą nie jest gotowa. Kadir będzie musiał znaleźć sposób, by przeprowadzić swój plan?

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

57
Kolejna noc rozkoszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolejna noc rozkoszy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Desmond Price, współwłaściciel rancza Mesa Falls i właściciel kasyna, postanawia pomóc Nicole ustalić, kto jest ojcem jej siostrzeńca. Proces dochodzenia do prawdy jest jednak długotrwały, Nicole i Desmond muszą odbyć wiele spotkań. I od początku walczą z pożądaniem. W końcu spędzają z sobą noc, jedną, potem drugą, sądząc, że namiętność powoli się wypali. Gdy Nicole opuszcza Mesa Falls, Desmond zaczyna za nią tęsknić, ale wie, że Nicole nie zgodzi się na związek oparty jedynie na seksie...

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

58
Sekrety księcia Leopolda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety księcia Leopolda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

O rękę Caroline ubiegało się wielu kawalerów, jednak piękna arystokratka odprawiła wszystkich z kwitkiem. Przyzwyczajona do powszechnego uwielbienia, jest oburzona, że książę Leopold jej nie pamięta. Jak to, przecież została mu przedstawiona, a nawet z nią tańczył! Kiedy o księciu zaczynają krążyć bulwersujące plotki, urażona Caroline dba, by ukazały się w prasie. Mimo to nie umie odmówić, gdy Leopold prosi ją o pomoc w prowadzonym przez siebie śledztwie. Działają zbyt pochopnie i wywołują szereg skandali, ale im bardziej narażają się na potępienie, tym bardziej się jednoczą. Stają się sobie bliscy, niestety w ich świecie uczucia to luksus, bo związków nie zawiera się z miłości. Na szczęście oboje dochodzą do wniosku, że niektóre zasady są po to, by je łamać.

21,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

59
Niespodziewana wizyta / Światowe Życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespodziewana wizyta / Światowe Życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.27

Maggie Taggart po śmierci matki przejęła obowiązki gospodyni w posiadłości na przedmieściach Dublina. Właścicielem jest włoski milioner Nikos Marchetti, który kupił ten piękny dom przez pośredników, nawet go nie oglądając, i jeszcze nigdy się w nim nie pojawił. Pewnego wieczoru niespodziewanie staje na progu. Maggie, która pierwszy raz go widzi, zupełnie traci głowę. Nie potrafi oprzeć się Nikosowi, który chce spędzić z nią noc. To ma być tylko jedna noc, po której on wyjedzie, a ona wróci do samotnego, trochę nudnego życia? Druga część miniserii ukaże się w maju.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

60
Więcej niż seks / Gorący Romans Duo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej niż seks / Gorący Romans Duo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.06

Katherine Garbera ? Więcej niż seks (In Bed with His Rival) Piper Holloway, malarka i właścicielka galerii sztuki, lubi swoje życie singielki. Odnosi też sukcesy zawodowe. Wprawdzie z powodu skandalu, w jaki uwikłana jest jej rodzina, obroty firmy spadają, ale za to zaczyna jej się układżycie osobiste. Młodszy o jedenaście lat obiecujący prawnik Brian Cooper wydaje się być ideałem, lecz Piper nieoczekiwanie z nim zrywa. Uważa, że różnica wieku między nimi nie wytrzyma próby czasu. Brian nie daje za wygraną? Maisey Yates ? Miesiąc zapomnienia (The Rancher?s Wager) ?Nie była znawczynią sztuki miłosnej, ale nadrabiała brak rutyny pomysłowością i zapałem. Rozkoszowała się jego ciałem z taką radością i z takim entuzjazmem, jakby świat nie istniał. A on, zachwycony jej nagością, miał wrażenie, że nigdy nie doświadczył tak intensywnych doznań. Z każdym pocałunkiem odkrywał w sobie coś, czego istnienia nie był dotąd świadomy...?.

21,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

61
Pakiet mobilności 2022 Co się zmieni dla polskich przewoźników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet mobilności 2022 Co się zmieni dla polskich przewoźników
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

W 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące Pakietu Mobilności. Dla przewoźników wykonujących przewozy międzynarodowe będą to zmiany rewolucyjne! Nie daj się zaskoczyć! Poznaj fachowe wskazówki ekspertów, które przybliżą nowe regulacje w zakresie: - delegowanie kierowców, - powrót pojazdu do macierzystego kraju, - kabotaż, - wymagania dotyczące siedziby, a także obowiązkowe licencje dla pojazdów poniżej 3,5 t. Poznaj również wytyczne Komisji Europejskiej do przepisów o delegowaniu! Co koniecznie musisz wiedzieć o tych zmianach? Sprawdź, co doradzają eksperci

79,90 zł
67,12 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,78 zł

62
Przywództwo w administracji publicznej. Perspektywa zarządzania kryzysowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywództwo w administracji publicznej. Perspektywa zarządzania kryzys...
Dostępny
150 szt.

Tego typu przeglądowe i porządkujące pozycje są niezwykle ważne i potrzebne zarówno dla badaczy jak i szerszego grona czytelników. Funkcjonują one jako swoiste ?drogowskazy? czy punkty orientacyjne w gąszczu szczegółowych studiów i analiz. Wyróżniającą zaletą tej konkretnej monografii jest sposób pokazania dynamiki i powiązań dwóch kluczowych kategorii, czyli przywództwa i zarządzania w kontekście kryzysu, a więc stanu, który coraz częściej będzie towarzyszył naszemu życiu indywidualnemu i zbiorowemu, czy tego chcemy, czy nie. prof. UJ dr hab. Andrzej Bukowski, Uniwersytet Jagielloński Istotnym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach monografii jest wykorzystanie ustaleń naukowych dotyczących przywództwa, w nowej niejako odsłonie, pod którą kryją się sytuacje nadzwyczajne i momenty kryzysowe. [?] Monografia stanowi bardzo cenny wkład do badań nad przywództwem w administracji publicznej, szczególnie w perspektywie zarządzania kryzysowego. dr hab. Sebastian Kozłowski, Uniwersytet Warszawski

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

63
Na ulicy i przy urnie. Studia o zachowaniach politycznych Polaków 1980-2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Na ulicy i przy urnie. Studia o zachowaniach politycznych Polaków 1980...
Dostępny
1 szt.

Od wielu lat, z bliska i z daleka, z perspektywy Washington and Lee University, Krzysztof Jasiewicz obserwuje, bada i analizuje polską rzeczywistość społeczną i polityczną. W książce Na ulicy i przy urnie sięga do Marca ?68, opisuje stan świadomości społecznej w mrocznych latach osiemdziesiątych i w trudnym okresie transformacji, wykazuje, że od wyborów 1995 roku kształt polskiego życia politycznego decyduje się ?przy urnach?. Przygląda się głębokie­mu podziałowi kulturowo-społeczno-politycznemu po 2010 roku, ale kieruje też uwagę na możliwość nowych podziałów: pokoleniowych ? raczej nie, płciowych ? być może. Zebranie w jednym tomie tekstów z różnych lat, pisanych po polsku i po angielsku, stwa­rza wartość dodaną, zapewnia zróżnicowane podejście do badanej rzeczywistości. Książka obejmuje historię, teraźniejszość, a nawet wychyla się ku przyszłości, uwzględnia literaturę polską i polski punkt widzenia, ale także szerszą, porównawczą perspektywę ? wszystko to daje opowieść, którą czyta się z wielkim zainteresowaniem. I z pożytkiem dla zrozumienia niełatwej przeszłości, trudnego dnia dzisiejszego i niepewnego jutra. prof. Mirosława Grabowska, Uniwersytet Warszawski, Centrum Badania Opinii Społecznej Znałem większość tych prac. Każdy, kto studiuje polską politykę, musi je znać. Teraz studia jednego z najwybitniejszych polskich socjologów polityki mamy w jednym przejrzyście zreda­gowanym tomie. W realizowanym z żelazną konsekwencją programie badawczym Jasiewicza zniuansowanie teoretyczne i nienaganny warsztat metodologiczny łączą się z bogactwem danych empirycznych. A to daje wynik o wadze aksjomatu: zachowania polityczne Polaków są motywowane bardziej czynnikami kulturowymi, głównie religijnymi, niż ekonomicznymi. Ani badacze, ani praktycy nie mogą sobie pozwolić, by ten wynik ignorować. prof. Jan Kubik, Rutgers University, University College London Krzysztof Jasiewicz, socjolog i politolog, obecnie zatrudniony jako William P. Ames, Jr. ?41 Professor in Sociology and Anthropology na Washington and Lee University w Lexington w amerykańskim stanie Wirginia. Od 2014 roku redaktor naczelny kwartalnika ?East European Politics & Societies and Cultures?. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1972, socjologia), doktorat otrzymał w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk (1976). W latach osiemdziesiątych współautor badań z serii ?Polacy?. W roku 1990 założyciel i pierwszy kierownik Pracowni Badań Wyborczych w Instytucie Studiów Poli­tycznych PAN. Stypendysta Oxfordu, Harvardu i National Endowment for Democracy w Waszyngtonie. Od 1991 roku mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych. Jego artykuły ukazały się między innymi w ?Journal of Democracy?, ?European Journal of Political Research?, ?Communist and Post-Communist Studies?, ?Problems of Post-Communism? oraz w licznych wydawnictwach zbiorowych.

48,30 zł
28,98 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,32 zł

64
Histoire du fils literatura francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Histoire du fils literatura francuska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

"Tres vite, tous se demanderaient sans se l'avouer comment on avait pu jusqu'alors vivre sans André, son babillage, ses rires, sa vitalité tendre et sa douceur. Il avait été dans la maison comme une chanson vive, en dépit des ragots et de ce trou que creusait dans sa vie l'absence d'un pere". André grandit heureux dans la famille de sa tante, aupres de ses cousines. Mais au fond de lui reste tapie la douleur d'etre le fils d'un pere inconnu et d'une mere distante. Alors qu'André est sur le point de se marier, sa mere lui livre un nom... Dans la France rurale du KK ? siecle, l'Histoire du fils est aussi celle de trois générations qui se débattent avec le poids des silences familiaux.

43,00 zł
37,84 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,16 zł

65
Flammes de pierre literatura francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flammes de pierre literatura francuska
Dostępny
5 szt.

"Rémy et Laure partageaient le sommet de Croisse-Baulet et, si modeste qu'il fut, il faisait pour eux de cet instant un moment inoubliable. Rémy connaissait trop la force de cette communion pour y meler les gestes minuscules de l'amour. Il sentait que son désir était partagé, que cette émotion avait la valeur d'une étreinte et que Laure, pas plus que lui, ne pourrait l'oublier. Tout devait garder son ampleur, sa grâce. Les petites effusions, les maladroites caresses humaines, dans ces décors de lumiere, d'espace et de vent, sont dérisoires et meme insupportables. Il fallait laisser l'esprit se mouvoir sans contraintes. Le regard était suffisant pour exprimer l'émoi et celui de Laure parlait sans ambiguité. Ils retirerent les peaux de phoque des skis, réglerent les fixations pour la descente et raccourcirent les bâtons. Puis, sans se hâter, l'esprit plein d'un moment qu'il était inutile de faire durer tant il était saturé d'infini, ils s'élancerent dans la pente".

126,00 zł
110,88 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,12 zł

66
Lait de l'oranger literatura francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lait de l'oranger literatura francuska
Dostępny
4 szt.

Dans ce récit autobiographique, Gisele Halimi écrit a son pere tant aimé pour lui dire "ce qui n'a pas été dit". Tout commence en Tunisie au pied de l'oranger. Tous les matins, la petite fille se cache pour jeter son café au lait dans les racines de l'arbre. Gisele Halimi revient sur son enfance rebelle et ses combats précoces contre les stéréotypes de genre véhiculés par la religion et l'école. La haine de l'injustice chevillée au corps, Gisele Halimi devient l'avocate la plus célebre du XX? siecle. Actrice et témoin de notre époque, elle a secoué l'Histoire par des combats difficiles qui résonnent encore fortement aujourd'hui. De la guerre d'Algérie a la reconnaissance du viol comme crime, en passant par le proces de Bobigny et la bataille pour la légalisation de l'avortement, tout en côtoyant Mitterrand, Simone Veil, Bourguiba ou encore Camus, Sartre et Beauvoir, elle retrace ici son parcours hors du commun. Le lait de l'oranger est l'un de ses livres les plus personnels et les plus émouvants.

76,00 zł
66,88 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,12 zł

67
Iris sauvage przekład francuski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iris sauvage przekład francuski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Louise Glück compte depuis longtemps parmi les voix majeures de la poésie contemporaine outre-Atlantique. Son oeuvre, née de l'expérience et de la voix d'une femme, traverse le féminin tout en lui résistant car la biographie, quand elle a eure dans ses poemes, ne subsiste que comme trace : l'événement, déja passé au tamis du langage, laisse place a sa profondeur, a son interprétation, a l'interrogation.Le jardin ou l'on croise furtivement John, un mari qui cultive des plants de tomates, ou encore un fils, Noah, prend ainsi dans L'iris sauvage une dimension biblique et mythologique pour finalement devenir l'espace imaginaire ou se déploie une vaste polyphonie. Louise Glück y fait entendre a la fois la voix des fleurs interpellant leur Créateur, celle de ce meme Créateur se penchant sur sa Création, et la voix humaine questionnant sa propre finitude, notamment par un regard distancié sur la vie quotidienne. Dans cette chambre d'échos métaphysique, on trouvera portée a son comble une poétique de la renaissance qui est au coeur de l'oeuvre glückienne.Par une écriture qui emploie le langage de tous les jours, sublimé par le travail du vers et par les multiples résonances au sein des poemes, ou précision, coupes abruptes, ellipses tendent a souligner l'acuité de sa vision, Louise Glück parvient a dire la beauté tragique de toute vie sur terre, le temps d'une floraison.Ce recueil d'une originalité incomparable, a la composition parfaite, a été récompensé du prix Pulitzer de poésie a sa parution en 1992 et a marqué un tournant décisif dans l'oeuvre de Louise Glück.

103,00 zł
90,64 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,36 zł

68
Ghetto interieur przekład francuski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ghetto interieur przekład francuski
Dostępny
5 szt.

"Vicente n'avait pas voulu savoir. Il n'avait pas voulu imaginer. Mais, en 1945, peu a peu, malgré lui, comme tout le monde, il a commencé a savoir - et il n'a pas pu s'empecher d'imaginer."Vicente Rosenberg est arrivé en Argentine en 1928. Il a rencontré Rosita, ils se sont aimés et ont eu trois enfants. Mais depuis quelque temps, les nouvelles d'Europe s'assombrissent. A mesure que lui parviennent les lettres de sa mere, restée a Varsovie, Vicente comprend qu'elle va mourir. De honte et de culpabilité, il se mure alors dans le silence.Ce roman raconte l'histoire de ce silence - qui est devenu celui de son petit-fils, Santiago H. Amigorena.

43,00 zł
37,84 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,16 zł

69
Fin de combat przekład francuski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fin de combat przekład francuski
Dostępny
3 szt.

A quarante ans, Karl Ove Knausgaard est sur le point de devenir un auteur reconnu a travers le monde entier. Il partage son quotidien entre l'écriture de ce qui sera son grand oeuvre et l'éducation de ses trois enfants en bas âge. Sa vie a Malmö est réglée comme du papier a musique. Jusqu'a ce que son oncle s'oppose a la publication de cette autobiographie. L'interdit remet en cause la seule certitude de Knausgaard : celle de son destin d'écrivain. Pour s'accomplir en tant qu'homme et pere, il doit raconter son histoire, sans rien taire.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

70
Face nord du coeur przekład francuski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Face nord du coeur przekład francuski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Amaia Salazar, détachée de la Police forale de Navarre, suit une formation de profileuse au siege du FBI dans le cadre d?un échange avec Europol. L?intuition singuliere et la perspicacité dont elle fait preuve conduisent l?agent Dupree a l?intégrer a son équipe, lancée sur les traces d?un tueur en série recherché pour plusieurs meurtres de familles entieres. Alors que l?ouragan Katrina dévaste le sud des États-Unis, l?étau se resserre autour de celui qu?ils ont surnommé le Compositeur. La Nouvelle-Orléans, dévastée et engloutie par les eaux, est un cadre idéal pour ce tueur insaisissable qui frappe toujours a la faveur de grandes catastrophes naturelles. L?association du réalisme cru de scenes apocalyptiques en Louisiane, de rituels vaudous des bayous et de souvenirs terrifiants de l?enfance basque d?Amaia constitue un mélange ensorcelant et d?une rare puissance romanesque.

120,00 zł
105,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,40 zł

71
Definition du bonheur literatura francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Definition du bonheur literatura francuska
Dostępny
5 szt.

"Pour Clarisse, le bonheur n'existait pas dans la durée et la continuité (cela, c'était le mien), mais dans le fragment, sous forme de pépite qui brillait d'un éclat singulier, meme si cet éclat précédait la chute."Deux femmes : Clarisse, ogre de vie, grande amoureuse et passionnée de l'Asie, porte en elle depuis l'origine une faille qui annonce le désastre ; Eve balance entre raison et déraison, tout en développant avec son mari une relation profonde et stable. L'une habite Paris, l'autre New York. A leur insu, un lien mystérieux les unit.A travers l'entrelacement de leurs destinées, ce roman intense dresse la fresque d'une époque, des années quatre-vingt a nos jours, et interroge le rapport des femmes au corps et au désir, a l'amour, a la maternité, au vieillissement et au bonheur.

120,00 zł
105,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,40 zł

72
Ciel par-dessus le toit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciel par-dessus le toit
Dostępny
5 szt.

"Il ne faut rien regretter parce qu'il faut bien que ça se termine, ce faux-semblant qu'est l'enfance, il faut bien que les masques soient retirés, les imposteurs démasqués, les abces crevés, il faut bien en finir avec les belles paroles, les bons sentiments, les reves doucereux, il faut bien, un jour, arracher a coups de dents sa place au monde."Loup, dix-sept ans, est désemparé depuis que sa soeur a fui le domicile familial. Quand un drame s'abat sur leur famille, tous tentent de renouer un lien abîmé. De quelle solitude, de quelle culpabilité enfouie leur vient cette difficulté a l'amour ?

37,50 zł
33,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,50 zł

73
Choses Humaines - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choses Humaines
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

"Tu sais ce qui arrive a ceux qui pensent qu'on peut survivre en respectant des lois morales ? Tôt ou tard, ils finissent piétinés."Les Farel forment un couple de pouvoir. Jean est un célebre journaliste politique ; son épouse Claire est connue pour ses engagements féministes. Leur fils, Alexandre, étudie dans une prestigieuse université américaine. Mais alors que tout semble leur réussir, une accusation de viol fait voler en éclats ce qu'ils avaient si cherement acquis.Ce roman puissant interroge la violence du monde contemporain et nous confronte a nos peurs : qui est a l'abri de se retrouver un jour piégé dans un redoutable engrenage ?

46,00 zł
40,48 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,52 zł

74
Juste la fin du monde literatura francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Juste la fin du monde literatura francuska
Dostępny
3 szt.

Le ls retourne dans sa famille pour l'informer de sa mort prochaine. Ce sont les retrouvailles avec le cercle familial o l'on se dit l'amour que l'on se porte travers les ternelles querelles. De ce e visite qu'il voulait d ni ve, le ls repar ra sans avoir rien dit. La pice intgre la liste des oeuvres inscrites au programme de franais de premire pour les preuves anticipes du baccalaurat sec ons gnrales et technologiques

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

75
Fils de l'homme literatura francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fils de l'homme literatura francuska
Dostępny
5 szt.

Apres plusieurs années d'absence, un homme resurgit dans la vie de sa compagne et de leur jeune fils. Il les entraîne aux Roches, une vieille maison isolée dans la montagne ou lui-meme a grandi aupres d'un patriarche impitoyable. Entourés par une nature sauvage, la mere et le fils voient le pere étendre son emprise sur eux et édicter les lois mystérieuses de leur nouvelle existence. Hanté par son passé, rongé par la jalousie, l'homme sombre lentement dans la folie. Bientôt, tout retour semble impossible.Apres Regne animal, Jean-Baptiste Del Amo continue d'explorer le theme de la transmission de la violence d'une génération a une autre et de l'éternelle tragédie qui se noue entre les peres et les fils.

114,00 zł
100,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,68 zł

76
Chevreuse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chevreuse
Dostępny
2 szt.

Pour la premiere fois depuis quinze ans, le nom de cette femme lui occupait l'esprit, et ce nom entraînerait a sa suite, certainement, le souvenir d'autres personnes qu'il avait vues autour d'elle, dans la maison de la rue du Docteur-Kurzenne. Jusque-la, sa mémoire concernant ces personnes avait traversé une longue période d'hibernation, mais voila, c'était fini, les fantômes ne craignaient pas de réapparaître au grand jour. Qui sait ? Dans les années suivantes, ils se rappelleraient encore a son bon souvenir, a la maniere des maîtres chanteurs. Et, ne pouvant revivre le passé pour le corriger, le meilleur moyen de les rendre définitivement inoffensifs et de les tenir a distance, ce serait de les métamorphoser en personnages de roman.

109,00 zł
95,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,08 zł

77
How English Works - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How English Works
Niedostępny
Brak

This book uses readings from newspapers, works of non-fiction, and college textbooks to illustrate the use of target structures. The Instructor's Manual provides teaching suggestions and an answer key for the Student's Book.

45,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

78
Wychowanie muzyczne w Meksyku i w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie muzyczne w Meksyku i w Polsce
Niedostępny
Brak

Niniejsza praca jest z zakresu pedagogiki porównawczej. Pedagogika porównawcza jest uważana za względnie nową dziedzinę pedagogiki, powstałą później niż takie jej działy, jak np. dydaktyka, historia wychowania, pedagogika ogólna czy specjalna. W pracy badawczej podjęłam próbę analizy dwóch systemów powszechnego wychowania muzycznego w odległych geograficznie i kulturowo krajach: w Meksyku i w Polsce i jestem przekonana, że wiedza ta może być niezmiernie pożyteczna dla młodych nauczycieli. Nauczyciel wychowania muzycznego pracujący na wyższej uczelni to bardzo szerokie pojęcie ? obejmuje ono zarówno rozpoczynających pracę w tym zawodzie, jak i znakomitych uczonych o światowej sławie. Jest to więc zróżnicowana grupa, charakteryzująca się stałym rozwojem jej członków, którzy poddawani są także różnym rodzajom formalnej weryfikacji. Każdego roku do grona nauczycieli akademickich dołącza nowa grupa młodych pracowników, którzy rozpoczynają odpowiedzialną i niełatwą pracę w tym zawodzie. Jego właściwe wykonywanie, oprócz pewnych swoistych cech osobowości, wymaga stałego kształcenia i doskonalenia zawodowego o podwójnym charakterze. Równolegle bowiem z kształceniem i ustawicznym doskonaleniem merytorycznym w zakresie obranej dyscypliny artystycznej i metodyki jej nauczania nauczyciel wychowania muzycznego musi realizować kształcenie i doskonalenie pedagogiczne oraz naukowo-metodologiczne, które sprawią, że będzie on coraz lepszym nauczycielem i wychowawcą muzycznym, a także coraz lepszym badaczem. W tej sytuacji jako nauczycielowi akademickiemu wydaje mi się zasadne podjęcie tematu niniejszej pracy: ukazanie problematyki wychowania muzycznego w innym kraju o bogatej w tej dziedzinie tradycji. Studium takie może rozszerzyć wiedzę teoretyczną i praktyczną muzyków-nauczycieli wyższych uczelni w Meksyku i w Polsce.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

79
Empower Upper-intermediate/B2 Student's Book with eBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empower Upper-intermediate/B2 Student's Book with eBook
Dostępny
27 szt.

The Upper-intermediate Student's Book with eBook gives learners clear learning objectives. It provides core grammar and vocabulary input alongside a mix of skills. Speaking lessons offer a unique combination of functional language, pronunciation and conversation skills, alongside video that helps learners to communicate effectively in the real world. Each unit ends with a consolidation of core language from the unit and focuses on writing within the context of a highly communicative mixed-skills lesson. This version of the Student's Book comes with access to an eBook (with audio and video) available on the Cambridge One platform.

107,00 zł
96,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,70 zł

80
Red Comet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Red Comet
Niedostępny
Brak

Drawing on a wealth of new material, Heather Clark brings to life the great and tragic poet, Sylvia Plath. Refusing to read Plath's work as if her every act was a harbinger of her fate, Clark evokes a culture in transition in the mid-twentieth century as she thoroughly explores Sylvia's world. We see Plath's early relationships and determination not to become a conventional woman and wife; we witness her Cambridge years and thunderclap meeting with Ted Hughes; and, through clear-eyed portraits of the demonised players in the arena of her suicide, we gain a deeper understanding of her final days. Featuring illuminating readings of Plath's poems, Red Comet brings us closer than ever to the spirited woman and visionary artist who blazed a trail that still lights the way for women the world over.

83,00 zł
Powiadomienie
81
Salka Valka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Salka Valka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

A new translation of Nobel Prize-winning author Halldór Laxness's masterpiece Late one snowy midwinter night, in a remote Icelandic fishing village, a penniless woman arrives by boat. She comes with her daughter, the young but gutsy Salka Valka. The two must forge a life in this remote place, where everyone is at the mercy of a single wealthy merchant, and where everything revolves around fish. After her mother's tragic death, Salka grows into a fiercely independent-minded adult - cutting off her hair, educating herself and becoming an advocate for the town's working class. A coming-of-age story, a feminist tale, a lament for Iceland's poor - this is the funny, tender, epic story of Salka Valka. 'Laxness is a poet who writes to the edges of the pages, a visionary who allows us a plot' Daily Telegraph TRANSLATED BY PHILIP ROUGHTON

61,00 zł
Powiadomienie
82
Karl Lagerfeld - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karl Lagerfeld
Dostępny
5 szt.

Karl Lagerfeld lived a very public life. He shaped the Chanel and Fendi brands for decades, and his wit and wisdom amused and informed the world. Yet despite a massively public persona, his hinterland remained unknown. What is the truth behind this larger-than-life but enigmatic figure? The journalist and fashion specialist Alfons Kaiser met Lagerfeld on numerous occasions. He has now written the first authoritative biography on this fascinating character, whose life has always been marked by elements of secrecy. From his parents? links with the Nazi regime to Lagerfeld?s last days in the company of only his closest friends, this book ? the result of unprecedented archival and field work ? divulges all the facets of a passionate artist and workaholic: the precocious boy who preferred to draw in the attic rather than play with his peers; the son who quarrelled with his parents but never got away from them; the competitor of Yves Saint Laurent, whom he outshone in the end; the brother, uncle, friend; and finally, the partner of Jacques de Bascher, the great love of his life.

139,00 zł
83
Sula - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sula
Dostępny
2 szt.

Stunningly-designed new editions of Toni Morrison's best-known novels, published by Vintage Classics in celebration of her life and work. WITH A NEW INTRODUCTION BY NAMWALI SERPELL, AUTHOR OF THE OLD DRIFT As young girls in a poor but close-knit community, Nel and Sula are inseparable. But their paths as adults couldn't be more different: while Nel settles in town to raise a family, Sula escapes for the progressive ideals of the big city. When Sula reappears ten years later, she comes face to face with a community whose values are at odds with her fierce individualism and rebellious ways. Reunited, Nel and Sula must confront the consequences of their actions and the dreadful secret they shared in childhood. Two girls who grow up to become women. Two friends who become something worse than enemies. Terrifying, comic and tragic, Sula overflows with love and life, friendship and betrayal.

56,00 zł
84
Song of Solomon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Song of Solomon
Niedostępny
Brak

Stunningly-designed new editions of Toni Morrison's best-known novels, published by Vintage Classics in celebration of her life and work. WITH A NEW INTRODUCTION BY BOOKER PRIZE WINNING AUTHOR MARLON JAMES Soon after a local eccentric leaps from a rooftop in a vain attempt at flight, Macon 'Milkman' Dead III is born. Brought up by his well-off black family to revere the white world around him, Milkman strives to make sense of his conflicting identities. Always seeking flight in some way, he leaves his Michigan home for the South, retracing the steps of his forebears in search of his own buried heritage and is introduced to an entire cast of strivers and seeresses, liars and assassins; the inhabitants of a fully realised black world. Evocative and kaleidoscopic, Song of Solomon is a brilliantly imagined coming-of-age tale.

56,00 zł
Powiadomienie
85
How to Live What To Do - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How to Live What To Do
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

What can Alice in Wonderland teach us about childhood? Could reading Conversations with Friends guide us through first love? Does Esther Greenwood?s glittering success and subsequent collapse in The Bell Jar help us understand ambition? And, finally, what can we learn about death from Virginia Woolf? Literature matters. Not only does it provide escapism and entertainment, but it also holds a mirror up to our lives to show us aspects of ourselves we may not have seen or understood. From jealousy to grief, fierce love to deep hatred, our inner lives become both stranger and more familiar when we explore them through fiction. Josh Cohen, a psychoanalyst and Professor of Modern Literary Theory, delves deep into the inner lives of the most memorable and vivid characters in literature. His analysis of figures such as Jay Gatsby and Mrs Dalloway offers insights into the greatest questions about the human experience, ones that we can all learn from. He walks us through the different stages of existence, from childhood to old age, showing that literature is much more than a refuge from the banality and rigour of everyday life ? through the experiences of its characters, it can show us ways to be wiser, more open and more self-aware.

56,00 zł
50,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,60 zł

86
Recitatif - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recitatif
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.15

Twyla and Roberta have known each other since they were eight years old, when they were thrown together as roommates in a girls' shelter. Inseparable then, they lose touch as they grow older, only to meet again later at a diner, a grocery store and then at a protest. The two women are seemingly at opposite ends of every problem but, despite their conflict, the deep bond their shared experience has forged between them is undeniable. Recitatif keeps Twyla's and Roberta's races ambiguous throughout the story. We know that one is white and one is black, but which is which? And who is right about the race of the woman the girls tormented at the orphanage? This story is a masterful exploration of what keeps us together and what keeps us apart, of race and the relationships that shape our lives. Now with a new introduction by Zadie Smith, it is as radically compelling and relevant today as it was when first written nearly forty years ago.

57,00 zł
45,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,40 zł

87
Natural Wellness Every Day - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natural Wellness Every Day
Dostępny
2 szt.

Health and beauty begin from within. Covering nature, skin, health and self care, Natural Wellness Every Day is bursting with insights, tips and recipes for a complete mind-body approach to wellbeing. Guided by the experts at Weleda, this manual draws on 100 years of expertise to bring specialist holistic advice to all - from soothing rituals and natural remedies, to the powerful benefits of seasonal self-care. This book will not only educate you on the natural powers and uses of certain herbs and flowers, debunk health and beauty jargon around sustainability and encourage you to embrace effective self-care rituals, it will also speak to the power of uniting yourself with the natural world and its cycles to offer practical solutions to everyday health and skin dilemmas and promote health and wellbeing throughout the seasons. Natural Wellness Every Day is a complete guide to natural care of earth, skin, self and health, guiding you towards a routine that will activate your wellness from within and care for the planet at the same time.

111,00 zł
105,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,55 zł

88
The Panic Years - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Panic Years
Dostępny
6 szt.

'As informative as it is poetic' Dolly Alderton 'Compassionate, funny and beautifully written' Daisy Buchanan Every woman will experience the panic years in some way between her mid-twenties and early-forties. This maddening period of transformation and personal crisis is recognisable by the myriad of decisions we make - about partners, holidays, jobs, homes, savings, friendships - all of which are impacted by the urgency of the single decision that comes with a biological deadline, the one decision that is impossible to take back; whether or not to have a baby. But how to stay sane in such a maddening time? How to know who you are and what you might want from life? How to know if you're making the right decisions? Raw, hilarious and beguilingly honest, Nell Frizzell's account of her panic years is both an arm around the shoulder and a campaign to start a conversation. This affects us all - women, men, mothers, children, partners, friends, colleagues - so it's time we started talking about it with a little more candour. WHAT READERS ARE SAYING 'Loved this book! Highly recommend for any woman (or man!) during the weird time in your 20s' ***** - 'Those panicky feelings of being a 24-30 something put into words' ***** - 'This book brings forth a sigh of relief. Excellent book that really taps into what so many of us are thinking and feeling, but not saying' *****

65,00 zł
60,45 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,55 zł

89
Fast Ice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fast Ice
Dostępny
3 szt.

A research ship is adrift off the coast of Antarctica . . . Weeks earlier, one of the crew messaged NUMA claiming to have made a world-shattering discovery. Followed by silence. Kurt Austin and Joe Zavala are dispatched to the icy waters. They find a sinking ship, her crew murdered, the vessel ransacked - and one research scientist missing. What was discovered? Who wanted it badly enough to kill everyone? And where did they vanish to? One way or another Kurt's heading for Antarctica to learn the truth. But he won't just be risking sub-zero temperatures, avalanches and blizzards. For someone is preparing to turn this secret discovery into a weapon of chilling power - unless Kurt can find them first . . .

44,00 zł
40,92 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,08 zł

90
About Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
About Time
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.01

The measurement of time has always been essential to human civilization, from early Roman sundials to the advent of GPS. But while we have one eye on the time every day, are we aware of the power clocks have given governments, military leaders and business owners, and how they have shaped our lives and our world? In this spectacularly far-reaching book, David Rooney narrates a history of timekeeping and civilization in twelve concise chapters. Over their course, we meet the most epochal inventions in horological history, from medieval water clocks to Renaissance hourglasses, and from stock-exchange timestamps to satellites in Earth's orbit. We discover how clocks have helped people navigate the globe and build empires, but also, on occasion, taken us to the brink of destruction. This is the story of time, and the story of time is the story of us.

56,00 zł
52,08 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,92 zł

91
The Green Planet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Green Planet
Dostępny
2 szt.

Praise for The Green Planet (BBC One) 'David Attenborough's gobsmacking, awe-inspiring return' The Guardian 'The Green Planet reveals the secret lives of plants in the same way The Blue Planet opened our eyes to the oceans' New Scientist There's something new under the sun Plants live secret, unseen lives - hidden in their magical world and on their timescale. From the richest jungles to the harshest deserts, from the snowiest alpine forest to the remotest steaming swamp, Green Planet travels from one great habitat to the next, showing us that plants are as aggressive, competitive and dramatic as the animals on our planet. You will discover agents of death, who ruthlessly engulf their host plant, but also those that form deep and complex relationships with other species, such as the desert cacti who use nectar-loving bats to pollinate. Although plants are undoubtedly the stars of the show, a fascinating new light will be shed on the animals that interact with them. Using the latest technologies and showcasing over two decades of new discoveries, Green Planet reveals the strange and wonderful life of plants like never before - a life full of remarkable behaviour, emotional stories and surprising heroes.

139,00 zł
125,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

92
One Step Too Far - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Step Too Far
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.03

A young man disappears during a stag weekend in the woods. Years later, he's still missing. But his friends who were with him that day are still searching for him. Still hunting. They hike deep into the wilderness. With them is missing person specialist Frankie Elkin. What they don't know is that they are putting their own lives in terrifying danger, and may not come back alive . . .

72,00 zł
61,20 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,80 zł

93
Dubliners - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dubliners
Niedostępny
Brak

EDITED BY HANS WALTER GABLER WITH INTRODUCTIONS BY SCARLETT BARON AND JOHN BANVILLE In this powerfully influential series of short stories, James Joyce captures uneasy souls, shabby lives and innocent minds in the dark streets and homes of his native city. In doing so, he conjures uncertainties and desires, illumines moments of joy and sorrow otherwise lost in private memory, and pierces the many mysteries at the heart of things.

50,00 zł
Powiadomienie
94
Rowley Jefferson's Awesome Friendly Spooky Stories - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowley Jefferson's Awesome Friendly Spooky Stories
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Scare yourself silly with Rowley Jefferson's Awesome Friendly Spooky Stories by Jeff Kinney, the #1 international bestselling author of Diary of a Wimpy Kid! Grab a flashlight, crawl under the covers, and dive into the twisted, unexpectedly hilarious world of Rowley Jefferson's imagination. You'll meet zombies, vampires, ghosts, and much more in these comically terrifying tales. Rowley's spooky stories might leave you laughing, but beware-you could end up sleeping with the lights on! And don't miss Rowley Jefferson's first two awesome friendly books, the instant #1 bestsellers Diary of an Awesome Friendly Kid: Rowley Jefferson's Journal and Rowley Jefferson's Awesome Friendly Adventure!

39,00 zł
35,88 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,12 zł

95
Unlocking the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unlocking the World
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Steam power transformed our world. It revolutionized work and production, but also the ease and cost of movement over land and water. The result was to throw open vast areas of the world to the rampaging expansion of Europeans and Americans on a scale previously unimaginable. Unlocking the World is the captivating history of the great port cities which emerged as the bridgeheads of this new steam-driven economy, reshaping not just the trade and industry of the regions around them but their culture and politics as well. They were the agents of what we now call 'globalization', but their impact and influence, and the reactions they provoked, were far from predictable. Nor were they immune to the great upheavals in world politics across the 'steam century'. This book is global history at its very best. Packed with fascinating case histories (from New Orleans to Montreal, Bombay to Singapore, Calcutta to Shanghai), individual stories and original ideas, Darwin's book allows us, for better or worse, to see the modern age taking shape.

61,00 zł
56,73 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,27 zł

96
Baby Guitar 4 struny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Guitar 4 struny
Bontempi
Dostępny
164 szt.

Gitara dziecięca, posiada 4 struny Zabawka dla dzieci w wieku 3+

100,96 zł
92,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,08 zł

97
The Tale of Peter Rabbit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Tale of Peter Rabbit
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.22

Celebrate our beloved furry friend, Peter Rabbit, with this beautiful birthday edition of the classic tale. This birthday edition has been re-originated to match Beatrix Potter's first published work with a celebratory new cover. A must have first book for every little reader. Peter Rabbit loves the yummy vegetables he finds in Mr McGregor's garden, the only problem is: Mr McGregor doesn't want Peter to get his paws on his crops! Since appearing in 1902 in the first of Beatrix Potter's well-loved tales, this mischievous little rabbit has hopped into the heart of generations of book lovers. Beatrix Potter is one of the world's best-loved children's authors, and has created a vast collection of stories based on her other iconic characters, including Mrs. Tiggy-Winkle, Benjamin Bunny, Jemima Puddle-Duck, Mr. Jeremy Fisher and Tom Kitten. Her humorous and lively tales are a natural part of childhood, and are the perfect nursery books for all little ones. Today Beatrix Potter's original 23 tales are still published by Frederick Warne, alongside a wide range of other formats including baby books, activity books and gift and sound books. The Tale of Peter Rabbit is number one in Beatrix Potter's series of 23 little books. Check out the rest of the titles: The World of Peter Rabbit: The Complete Collection 1-23 The Complete Adventures of Peter Rabbit The Tale of Peter Rabbit Picture Book

56,00 zł
Powiadomienie
98
Zestaw 5 insektów w opakowaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw 5 insektów w opakowaniu
Collecta
Dostępny
60 szt.

Zestaw 5 figurek insektów w opakowaniu Wszystkie modele CollectA są wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i wykonane z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla zdrowia. W skład zestawu wchodzi: Ważka Szklarnik Leśny Skorpion żółty Konik polny Ptasznik czerwonokolanowy Modliszka

107,44 zł
94,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,89 zł

99
Studia Regionalne i Lokalne 4 (86) 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Regionalne i Lokalne 4 (86) 2021
Dostępny
22 szt.

Katarzyna Szmigiel-Rawska, Justyna Ślawska, Sylwia Waruszewska Identyfikacja gmin zurbanizowanych na podstawie danych przestrzennych Przemysław Tomczak, Agnieszka Latocha, Dominik Sikorski, Robert Szmytkie, Katarzyna Kajdanek, Paulina Miodońska Od regresu do sukcesu. Identyfikacja obszarów wiejskich na podstawie poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego Grzegorz Dumieński, Alicja Lisowska, Andrzej Tiukało Badania ilościowe źródłem danych o adaptacyjności gmin zagrożonych powodzią w zlewni Nysy Kłodzkiej Maciej Pilny Sposoby wyznaczania stref w studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego największych polskich miast Joanna Zuzanna Popławska Strategie zaprezentowania interesów mieszkańców przez ruchy miejskie w Polsce Agnieszka Murawska Działania łódzkich ośrodków wsparcia ekonomii społecznej - jako wsparcie dla rozwoju regionu Roman Szul Dominika Studzińska, Zmiana roli i charakteru granicy polsko-rosyjskiej a uwarunkowania rozwoju polskiej strefy przygranicznej

21,00 zł
18,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

100
This Is Vegan Propaganda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This Is Vegan Propaganda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

Our choices can help alleviate the most pressing issues we face today: the climate crisis, infectious and chronic diseases, human exploitation and, of course, non-human exploitation. Undeniably, these issues can be uncomfortable to learn about but the benefits of doing so cannot be overstated. It is quite literally a matter of life and death. Through exploring the major ways that our current system of animal farming affects the world around us, as well as the cultural and psychological factors that drive our behaviours, This Is Vegan Propaganda answers the pressing question, is there a better way? Whether you are a vegan already or curious to learn more, this book will show you the other side of the story that has been hidden for far too long. Based on years of research and conversations with slaughterhouse workers and farmers, to animal rights philosophers, environmentalists and everyday consumers, vegan educator and public speaker Ed Winters will give you the knowledge to understand the true scale and enormity of the issues at stake. This Is Vegan Propaganda is the empowering and groundbreaking book on veganism that everyone, vegan and sceptic alike, needs to read.

83,00 zł
78,85 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,15 zł

Wróć do góry