hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 16 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Życie Violette (Valerie Perrin), na drugim Torebka prezentowa Paski, średnia (PAW). Kolejny produkt to Torebka prezentowa Księżniczka, średnia (PAW) oraz Torebka prezentowa Łapacz snów, duża (PAW).
1
Życie Violette - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Życie Violette
Dostępny
6139 szt.

Francuski bestseller! Ponad 750 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Najlepiej sprzedająca się książka we Włoszech w 2020 roku. Prawa sprzedano do 22 krajów. Wielka pochwała radości z małych rzeczy. Bajkowe krajobrazy Burgundii, opowieści o życiu snute na cmentarzu, śmiech i łzy, które mieszają się z pachnącą kawą. Życie i jego różne odcienie. I niezłomna wiara w szczęście. Mimo wszystko. Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która chce na nowo rozkwitnąć – jak kwiaty, którym zmieniono wodę. Podobnie jak one, Violette spędza całe dnie na cmentarzu, doglądając go. Porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… I stara się pocieszyć odwiedzających go żałobników. Wiele już usłyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. Sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął… Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie. Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w zwykłym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości. Autorka, Valérie Perrin, jest francuską fotografką i scenarzystką, współpracowniczką i życiową partnerką reżysera Claude’a Leloucha.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

92 osoby kupiły
2
Torebka prezentowa Paski, średnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torebka prezentowa Paski, średnia
PAW
Dostępny
307 szt.

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok.

6,99 zł
82 osoby kupiły
3
Torebka prezentowa Księżniczka, średnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torebka prezentowa Księżniczka, średnia
PAW
Dostępny
263 szt.

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok.

3,99 zł
70 osób kupiło
4
Torebka prezentowa Łapacz snów, duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torebka prezentowa Łapacz snów, duża
PAW
Dostępny
319 szt.

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok.

8,99 zł
55 osób kupiło
5
Tworzę ogród naturalny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tworzę ogród naturalny
Dostępny
86 szt.

Książka Tworzę ogród naturalny jest przeznaczona dla profesjonalistów i dla ogrodników amatorów, hobbystów, dla każdego, kto chciałby w przestrzeni, którą dysponuje: na balkonie, w przydomowym ogródku, na działce stworzyć swój naturalny ogród. Zawiera opis 180 bylin i traw, omówienia kiedy sadzić, jak uprawiać, z jakimi roślinami łączyć na rabatach. Plany nasadzeń pomagają tworzyć wielkie ogrody i nieduże rabaty. Zachęcamy wszystkich, do przeczytania książki i rozpoczęcia swojej przygody z ogrodami naturalnymi. Twórzmy ogrody, wpuśćmy do swojego życia piękno i radość z kreowania swojego otoczenia. Książka Tworzę ogród naturalny będzie w tym bardzo pomocna. Tworzę ogród naturalny. Wysokie, ozdobne trawy, a na ich tle kolorowe jeżówki, rudbekie, floksy, marcinki, kosaćce i ostróżki, różne kolory i struktury, feeria barw, kształtów - to istota ogrodów inspirowanych naturą, nazywanych naturalnymi bądź naturalistycznymi. Jednym z prekursorów i propagatorów idei ogrodu naturalnego jest Piet Oudolf, którego książkę Tworzę ogród naturalny przedstawiamy. W ostatnich latach wśród architektów krajobrazu widać wyraźnie wzrost zainteresowania ogrodami naturalnym. Efekty tego zainteresowania można zauważyć także w polskich miastach. Wynędzniałe, równo przystrzyżone trawniki zamieniają się w kolorowe łąki, azabetonowane place w skwery z „dzikimi”, naturalnymi kwietnikami, piękne wysokie trawy ozdabiają ronda oraz pasy zieleni pomiędzy jezdniami. Miejska zieleń nabiera szczególnego znaczenia, dzięki nowym naturalnym nasadzeniom, mieszkańcy, mają coraz więcej okazji do kontaktu z przyrodą, a to znacznie podnosi jakość życia. Pandemia i lockdown przysłużyły się idei tworzenia ogrodów naturalnych. Odosobnienie, niemożność przemieszczania się uświadomiły wielu osobom jak ważne jest, żeby w naszym najbliższym otoczeniu była zieleń, ile radości daje obcowanie z naturą.

79,00 zł
49,77 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 29,23 zł

36 osób kupiło
6
Mentalista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mentalista
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa! W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem? Inspektor Mina Dabiri, która prowadzi śledztwo, zwraca się z prośbą o pomoc do Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji. Szybko ustalają, że ta sprawa jest podobna do wcześniejszej zbrodni. Wtedy staje się jasne, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę. Muszą go powstrzymać, zanim ofiar będzie więcej... Camilla Läckberg – jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. Światową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace. Jest także autorką thrillerów psychologicznych Złota klatka i Srebrne skrzydła oraz serii książek dla dzieci o przygodach Super-Charliego. Książki Camilli wydawane są w ponad 60 krajach, zostały przetłumaczone na 43 języki, a na całym świecie sprzedało się 29 milionów egzemplarzy. Henrik Fexeus – jeden z najlepszych prelegentów w Szwecji, wielokrotnie nagradzany mentalista. Przeprowadził szereg głośnych eksperymentów psychologicznych w szwedzkiej telewizji. W 2007 wydał książkę Konsten att läsa tankar (Sztuka czytania w myślach), która trafiła do szerokiej rzeszy czytelników. Jego kolejne książki również zyskały dużą popularność. Zostały przetłumaczone na 27 języki i sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy. W 2018 Henrik Fexeus został uznany za jednego z najlepszych ekspertów na świecie w dziedzinie mowy ciała.

49,99 zł
37,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

32 osoby kupiły
7
Pięć królestw. Tom 1. Łupieżcy niebios - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć królestw. Tom 1. Łupieżcy niebios
Dostępny
671 szt.

Cole chciał się tylko popisać przed kolegami w Halloween. Wycieczka do nawiedzonego domu okazała się jednak początkiem szalonej, niespodziewanej przygody… Chłopiec wraz z przyjaciółmi trafia na tajemnicze Obrzeża – miejsce, które leży między jawą i snem, rzeczywistością i wyobraźnią, i rządzi się swoimi magicznymi prawami. Cole chciałby oczywiście jak najszybciej wrócić do domu, wygląda jednak na to, że nie będzie to łatwe. Bo na Obrzeżach dzieje się źle! Magia traci na sile, a pięciu królestwom grozi niebezpieczeństwo. To właśnie Cole, wraz z nowymi przyjaciółmi, będzie musiał wszystko naprawić i spróbować przeżyć na tyle długo, żeby odnaleźć drogę do domu…

39,99 zł
23,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 16,00 zł

20 osób kupiło
8
Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej
Dostępny
129 szt.

Jihye mnóstwo czasu i pieniędzy poświęca na to, by dopasować się do kanonu koreańskiego piękna. Jiyoung wiele lat zajęło zrozumienie, że nie musi spełniać oczekiwań mężczyzn. Yoona trafiła w tryby brutalnego świata usług seksualnych. Eunju po dzieciństwie spędzonym na emigracji miała problem z dostosowaniem się do rygorystycznych wymogów rodzimej kultury. Singielka Haesoo realizuje się w branży producentów gier VR. Anna Sawińska, która przez kilkanaście lat mieszkała w Seulu, poznała świat koreańskich kobiet od podszewki. To świat, który zmienia się zaskakująco powoli, jest pełen nierówności i szowinizmu, przemilczanej przemocy domowej i presji, by dostawać się do sztywnych struktur rodzinnych i społecznych. Bywa zaskakujący, z daleka wydaje się też bardzo odmienny od naszego. Jednak – jak mówi autorka – na poziomie tego, co prawdziwie istotne, jest to książka o o kobietach, bez względu na to, gdzie się urodziły i jakim językiem mówią.

46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

16 osób kupiło
9
Piłka kolorowa 23 cm. Dżungla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Piłka kolorowa 23 cm. Dżungla
Simba Toys
Dostępny
34 szt.

Piłka jest sprzedawana bez powietrza, do samodzielnego napompowania. Średnica: 23.0 cm

11,99 zł
10,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,80 zł

15 osób kupiło
10
Prawdziwe przyjaciółki. Tom 3. Przyjaciółki na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe przyjaciółki. Tom 3. Przyjaciółki na zawsze
Dostępny
40 szt.

Trzeci tom wzruszającego cyklu komiksów o dorastaniu i akceptacji siebie! Ciepła i mądra opowieść, która mówi: pokochaj siebie taką, jaką jesteś! Kontynuacja Prawdziwych przyjaciółek i Najlepszych przyjaciółek – cudownych opowieści o dorastaniu do kochania siebie za to, kim się jest. Sara jest w ósmej klasie, a życie nigdy nie było tak zwariowane. Wszystko się zmienia, jej rówieśnicy zaczynają randkować (nikt jednak nie chce umówić się z nią!). Chociaż Sara bardzo się stara być szczęśliwą, jakoś jej to nie wychodzi. Bez względu na to, co robi, nigdy nie czuje się ze sobą dobrze. Ciągle ma wrażenie, że wszystko idzie nie tak, jak powinno. Czy kiedykolwiek będzie naprawdę szczęśliwa ‒ taka, jaka jest? Autorki stworzyły cykl o Sarze i jej przyjaciółkach w oparciu o własne wspomnienia i przeżycia. W przepełnionych empatią, ciepłem i humorem powieściach graficznych przypominają czytelnikom, że każdy jest jak najbardziej w porządku, zasługuje na wszystko, co najlepsze, i nikt nie musi niczego udowadniać na siłę ani sobie, ani innym. Tom 1. cyklu „Prawdziwe przyjaciółki” zyskał nominację w Plebiscycie Blogerów Lokomotywa. Recenzje poprzednich tomów: „Prawdziwe przyjaciółki to szczera, poruszająca opowieść, którą pokocha każdy, kto kiedykolwiek poczuł się samotny. A grafika wprost zapiera dech w piersiach”. – Victoria Jamieson, laureatka Newberry Honor, autorki bestsellera „New York Timesa” Roller Girls „Cudownie ożywcze i boleśnie prawdziwe. Brawo!” – Jennifer L. Holm, laureatka Newberry Honor, autorki bestsellerów „New York Timesa” i współautorka cyklu „Trzymaj się, Sunny!” „Dojrzała, autobiograficzna historia, w której można znaleźć równie wiele humoru, wzruszeń, co życiowych prawd”. – dzikabanda.pl „Tematyka jest bardzo bliska dzieciom, które codziennie muszą zmagać się z różnymi relacjami w grupie rówieśniczej”. – Instagram.com/Spursmaniak „Historia Sary akcentuje wielką potrzebę społecznej akceptacji młodego człowieka i posiadania kogoś bliskiego, kto wesprze, a jednocześnie zrozumie próby „wybicia się na niepodległość”. Poprzez cięty język postaci i gorzkie autorefleksje bohaterki Shannon Hale dosadnie pokazuje, że dzieciństwo i szkolna codzienność nie zawsze są pasmem szczęśliwości”. – Fragment opinii z Plebiscytu Blogerów Lokomotywa

42,90 zł
26,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,30 zł

16 osób kupiło
11
LOL Surprise Dance Off Trading Cards - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LOL Surprise Dance Off Trading Cards
MGA
Dostępny
329 szt.

Miks wzorów. Towar wysyłany losowo. W kolekcji LOL Surprise Dance Off dostępnych jest łącznie 400 kart kolekcjonerskich. W zestawie znajduje się zestaw uzupełniający z ośmioma kartami do zebrania i zabawy.

15,90 zł
2,99 zł

Rabat 81,2%
oszczędzasz 12,91 zł

12 osób kupiło
12
Młodzi przyrodnicy. Wiosna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Wiosna
Dostępny
2025 szt.

Seria „Młodzi przyrodnicy” przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp. Seria zawiera tomy specjalne z gumką, które świetnie się sprawdzą podczas wycieczek w teren. Dzięki nim łatwiej będzie zidentyfikować napotykane zwierzęta i rośliny. Tom specjalny pt. Wiosna to pierwszy z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć wiosną. Dziecko dowie się, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Sprawdzi, co się dzieje wiosną w ogrodzie, na łące, nad jeziorem i w ulu. Nauczy się rozpoznawać rodzaje ptasich piór i skorupki jaj, muszle ślimaków i małży oraz wiosenne kwiaty. Przyjrzy się nocnemu niebu na wiosnę i pozna konstelacje, które można wtedy zaobserwować. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać ptasie odgłosy i rozpozna je podczas spaceru. Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. gdzie zainstalować budkę dla ptaków i urządzić czatownię oraz jak sprawić, by doniczkowa świąteczna choinka przyjęła się w ogrodzie.

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

12 osób kupiło
13
Bańki mydlane 120 ml Miecze Psi Patrol My Bubble 485317 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 120 ml Miecze Psi Patrol My Bubble 485317
Mc Bańki Mydlane, Banki Psi Patrol
Dostępny
24 szt.

Bańki mydlane w kształcie miecza od My Bubble ucieszą nie tylko bawiące się dziecko ale i wszystkich wok oacute ł. Idealne r oacute wnież do wykorzystywania podczas r oacute żnego rodzaju imprez plenerowych, przyjęć urodzinowych czy festyn oacute w Miecze wypełnione są specjalnym płynem do robienia baniek. Należy zamoczyć końc oacute wkę w gotowym płynie, a po wyjęciu pomachać nią lub podmuchać. Miecz o pojemności 120 ml z licencji Psi Patrol. Wymiary/waga nbsp wymiary produktu dł. cm 37 cm, wymiary opakowania DISPLAY nbsp dł. x wys. x gł. cm 20x37x14, waga produktu bez opakowania kg 0,17 kg, waga produktu w opakowaniu DISPLAY kg 4,13 kg. Bańki przeznaczone dla dzieci w wieku 3 . Pakowane w display po 24 szt. nbsp

5,99 zł
12 osób kupiło
14
Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą
Dostępny
133 szt.

„Ta ciekawa i błyskotliwa lektura rzuca nowe światło na naszą obecność w świecie. Jeżeli poszukujecie sposobu na życie pełną piersią i chcecie doświadczać rzeczywistości w sposób pogłębiony, koniecznie przeczytajcie tę pełną olśnień książkę”. Mela Koteluk Żyjemy w miastach zalanych betonem, otoczeni ekranami, nieustannie podłączeni do sieci. Stopniowo tracimy umiejętność korzystania z dobroci natury. Nie wszystko jednak stracone. Okazuje się, że naszej więzi z przyrodą nie zniszczyły negatywne zjawiska i ciągle jest niezwykle silna. Peter Wohlleben na podstawie najnowszych badań naukowych oraz własnych wieloletnich obserwacji otwiera nam oczy i uszy. Zachęca, by widzieć, słyszeć i czuć mocniej. By uświadomić sobie potęgę swoich zmysłów i wsłuchiwać się we własne ciało. W nagrodę otrzymamy od natury dużo dobrego - w otoczeniu drzew nasze ciśnienie się znormalizuje, kolor zielony nas uspokoi, a las wyostrzy nam zmysły. Ukojenie, jakie daje natura, jest nie do przecenienia. Pozwólmy jej na to.

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

11 osób kupiło
15
Alfred Wiewiór. Tom 1. Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfred Wiewiór. Tom 1. Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka
Dostępny
1816 szt.

Historia Alfreda Wiewióra, który w Parku Księżycowym prowadzi biuro detektywistyczne. Pracują w nim: Alfred Wiewiór – niestrudzony tropiciel tajemnic, poszukiwacz przygód i pogromca niewyjaśnionych zagadek. Wysportowany, zwinny, urodzony akrobata, mistrz hulajnogi. Uwielbia łamigłówki, wyśmienicie liczy i odznacza się doskonałą pamięcią. Zapamiętuje prawie wszystkie kryjówki, w których chowa przysmaki! Uwielbia czytać książki kryminalne wypożyczane z parkowej biblioteczki. To one zainspirowały go do rozpoczęcia kariery detektywa. Maciek Jeż – Za dnia bywa nieco senny i rozkojarzony. Marzyciel, błądzący myślami w obłokach, ale w nocy, gdy inni śpią, nie ma sobie równych w tropieniu, śledzeniu, bezszelestnym skradaniu się i rozpracowywaniu oszustów i rabusiów. W wolnych chwilach pisze powieść grozy pod tytułem Sekret Mrocznej Puszczy. Inne jeże podśmiewają się z jego zacięcia literackiego, ale on nic sobie z tego nie robi. Stefan Dzik – Zwykle pracuje w przebraniu, bo ludzie na jego widok wpadają w popłoch. Urodzony optymista, uwielbia żołędzie i miłe niespodzianki. Dobry humor nigdy go nie opuszcza. Odważny i sprytny, ale gdy trzeba, dzielnie staje w obronie słabszych i pokrzywdzonych. Olbrzym o gołębim sercu. Marzy o karierze aktorskiej. Chodzi na castingi, ale na razie bez powodzenia… Alfred podejmuje się rozwiązania sprawy przywłaszczenia tajemniczej walizki. Nawet w najśmielszych snach nie mógłby przypuszczać, jakie będzie rozwiązanie tej zawikłanej zagadki…

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

11 osób kupiło
16
Italia do zjedzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Italia do zjedzenia
Dostępny
4861 szt.

Nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowej książki Bartka Kieżuna, znanego w blogosferze jako Krakowski Makaroniarz. Italia do zjedzenia została nagrodzona Nagrodą Magellana 2018, za najlepszy przewodnik kulinarny roku. Italia do zjedzenia jest to wyjątkowym połączeniem książki kulinarnej i subiektywnego przewodnika po Włoszech. W środku znajdziemy historię kuchni i sztuki opatrzoną zdjęciami z licznych podróży autora do Italii. „Moja książka jest efektem wielu lat podróży do Włoch i zdobywania wiedzy o kulinariach i włoskiej sztuce, którą uwielbiam tak samo jak włoskie jedzenie. Może być po prostu książką kucharską, ale może też być przewodnikiem po różnych zakątkach Italii. Można w niej znaleźć nieco anegdot o włoskiej historii, o tym jakie dzieje mają za sobą słynne dania kuchni włoskiej. Wszystko po to, by zrozumieć jak z wielkim, nie tylko kulinarnym dziedzictwem, mamy do czynienia na półwyspie Apenińskim.” – Bartek Kieżun Bartek Kieżun - dziennikarz kulinarny i bloger związany z magazynem„ Kukbuk”. Z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania kucharz. Miłośnik książek, nie tylko kulinarnych. Publikuje w magazynie „Kukbuk”. Stale współpracuje z Radiem Kraków i portalem Wirtualna Polska. W przerwach w pisaniu i gotowaniu prowadzi Miejsce Sklep – galerię z polskim dizajnem lat sześćdziesiątych. Absolwent krakowskiej Szkoły Sommelierów. Pierwszy polski zdobywca Barilla Cup. Jako kucharz gotuje i karmi, prowadzi warsztaty, organizuje wyjątkowe kolacje degustacyjne oraz sędziuje na konkursach kulinarnych. Jego pierwsza książka Italia do zjedzenia została nagrodzona Nagrodą Magellana 2018, za najlepszy przewodnik kulinarny roku.

99,99 zł
62,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 37,00 zł

10 osób kupiło
17
Moje pierwsze 100 zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 zwierząt
Dostępny
311 szt.

Nowa seria książek z otwieranymi okienkami to świetny sposób, by małe dziecko mogło poznawać świat dookoła siebie. Seria składa się z czterech pozycji: Moje pierwsze 100 słów, Moje pierwsze 100 pojazdów, Moje pierwsze 100 słów na wsi, Moje pierwsze 100 zwierząt. Każdy z tytułów to edukacyjny, kartonowy boardbook z okienkami, do którego dziecko będzie wielokrotnie wracać. W tej książce wasze dziecko pozna ponad 100 zwierząt z całego świata. Dowie się jak wyglądają, jak nazywają się ich dzieci. Pozna miejsca, w których żyją, a nawet dźwięki, jakie wydają.

36,99 zł
24,04 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,95 zł

9 osób kupiło
18
Elena. Tom 1. Wygrać z losem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elena. Tom 1. Wygrać z losem
Dostępny
27 szt.

Elena. Wygrać z losem to pierwszy tom serii Elena, który ukazuje się w nowej szacie graficznej. Znana autorka kryminałów i miłośniczka koni, Nele Neuhaus, tym razem pisze dla młodego czytelnika. Rodzina Weilandów prowadzi ujeżdżalnię i szkołę nauki jazdy konnej, konkurując z rodziną Jungblutów. Pomiędzy rodzinami panuje głęboka nienawiść, której źródeł Elena nie zna. Dziewczyna spędza ostatnie dni jesieni, jeżdżąc na ukochanym koniu Fritzim. I zakochuje się w Timie Jungblucie, jedynym chłopcu, w którym nie wolno jej się zakochać. Pewnego dnia okazuje się, że dziadek Eleny tonie w długach i stajnia musi trafić w ręce komornika. Długi spłacą rodzice Eleny, ale wiąże się to z radykalnymi posunięciami. Ulubiony koń Eleny, który jako źrebię uległ ciężkiemu wypadkowi, trafia po jej błaganiach do stajni z wysłużonymi końmi. Jeden kłopot mniej. Tyle że Elena jest wierna przyjaźni… Zakazane uczucie, intryga kryminalna, a w tle wspaniała opowieść o miłości do koni.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

8 osób kupiło
19
Bajki 5 minut przed snem. Masza i Niedźwiedź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki 5 minut przed snem. Masza i Niedźwiedź
Dostępny
63 szt.

Osiem nowych, uroczych i pełnych humoru opowieści o przygodach Maszy, Niedźwiedzia oraz gromady ich leśnych przyjaciół. Tym razem Masza i Dasza oddają się obserwacji ptaka wędrownego, którym jest… mały Pingwin, Niedźwiedź usiłuje zdobyć względy Niedźwiedzicy słodkimi podarunkami, doprowadzając tym samym do małej katastrofy, a jego największy rywal stosuje niecne sztuczki, żeby wygrać leśny wyścig rowerowy. To tylko część przygód, które czekają na młodych czytelników w tej książce! Każda opowieść została napisana przyjaznym, prostym językiem i stanowi punkt wyjścia do fascynujących rozmów z kilkulatkiem. Opowiadania z tego zbioru to świetna propozycja do wspólnej lektury dla całej rodziny - nie tylko przed snem! W książce znalazły się następujące historie: Pierwsza jaskółka, miodowy dzień, Nie ma deszczu, nie ma grzybów, Kręć pedałami, Znalezione nie kradzione, Wpuszczeni w maliny, Nienaganne maniery i Wyspa skarbów. Wszystkie zostały napisane na podstawie odcinków piątego sezonu serialu Masza i Niedźwiedź.

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

8 osób kupiło
20
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 3. Dookoła świata. Szwecja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 3. Dookoła świata. Szwecja
Dostępny
960 szt.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn znowu w drodze! Malownicze biało-czerwone domki, kapryśna pogoda, jeziora pełne ryb, kiszone śledzie i cynamonowe bułeczki – to znak, że następnym przystankiem jest Szwecja. Kiedy w centrum Sztokholmu przyjaciele spotykają sobowtóra Pippi Pończoszanki, a potem w tajemniczych okolicznościach znikają ich zapasy, zaczyna się nowa tajna misja, która prowadzi wprost do magicznego świata Astrid Lindgren. Członkinie Tajnego Klubu wraz z Frankiem i Luckiem zapraszają na spotkanie z Ronją – córką zbójnika, zwiedzanie Willi Śmiesznotki, zabawę w największym szwedzkim parku rozrywki, wspólne wędkowanie i… bliskie spotkanie z łosiami. Zapowiada się megawyprawa!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

8 osób kupiło
21
Dziecięce koszmary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecięce koszmary
Dostępny
4036 szt.

Thriller z detektyw D.D. Warren Jeśli kochają, to bezgranicznie. Jeśli nienawidzą, to na zabój. Rodzinna tragedia. Cztery ofiary śmiertelne. Jedna w stanie krytycznym. Wezwani na miejsce zbrodni w spokojnej dzielnicy Bostonu policjanci zastają zwłoki kobiety i trójki dzieci zadźganych nożem. A ciężko ranny postrzelony mężczyzna trafia w stanie śpiączki do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że załamany utratą pracy, zabił swoją rodzinę i próbował popełnić samobójstwo. Wkrótce w innej dzielnicy dochodzi do podobnej tragedii: zamordowano drobnego handlarza narkotyków, jego żonę i czwórkę dzieci. Na pierwszy rzut oka wygląda to na porachunki gangsterskie. Te sprawy wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, ale prowadząca oba śledztwa detektyw D.D. Warren nie jest o tym przekonana i próbuje znaleźć łączący je element. Kiedy dowiaduje się, że w obu rodzinach było dziecko z zaburzeniami psychicznymi, odkrywa, że były leczone na oddziale psychiatrii tego samego szpitala, i już wie, gdzie szukać odpowiedzi.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

7 osób kupiło
22
Encyklopedia z folią. Księga ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia z folią. Księga ciała
Dostępny
448 szt.

Seria książek popularnonaukowych dla przedszkolaków, która porusza najważniejsze dla dzieci w tym wieku tematy. Wyjątkowa forma stron z przezroczystymi ilustracjami pozwala maluchowi przyjrzeć się bliżej omawianym tematom. Księga ciała prezentuje najważniejsze fakty o ludzkim ciele. Podstawowe informacje przedstawione w przystępny sposób trafią do maluchów w wieku przedszkolnym. Oprócz ciekawych informacji o ludzkim ciele w książce znalazły się ilustracje na przezroczystej folii, dzięki którym dziecko może bliżej przyjrzeć się temu, jak wygląda ludzkie ciało – jak jest zbudowane, jak funkcjonują narządy, co dzieje się w ciele człowieka.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

7 osób kupiło
23
Opowieści o niezwykłych budowlach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o niezwykłych budowlach
Dostępny
102 szt.

Budynki w kształcie koszyka, buta lub toalety, dizajnerskie wille, okazałe mosty czy monumentalne świątynie – to wszystko i jeszcze mnóstwo innych ważnych i oryginalnych obiektów czeka na każdego, kto wybierze się z bocianem Filipem i jego przyjacielem żabą Skoczkiem w podróż do świata architektury. Gotyk, renesans, barok, secesja, funkcjonalizm – co sobie życzysz. Siądź między skrzydłami Filipa, przygoda właśnie się zaczyna. Rusz z nami w podróż w poszukiwaniu ciekawych budowli!

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

6 osób kupiło
24
Księga ciekawostek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga ciekawostek
Dostępny
4662 szt.

Czy wiesz, że na języku płetwala błękitnego zmieściłyby się dwie drużyny piłkarskie? Że najwyższe drzewo na świecie, sekwoja olbrzymia, ma taką samą wysokość jak 26-piętrowy budynek? Że gepard i porsche mogą przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie trzy sekundy? Księga ciekawostek to wciągająca lektura zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bogato ilustrowana, zawiera setki niezwykłych porównań i zadziwiających faktów o otaczającym świecie, które dowodzą jego różnorodności.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

6 osób kupiło
25
Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności
Dostępny
1772 szt.

Zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami i obrazami dotyczącymi naszego wyglądu. Media społecznościowe pełne są wystylizowanych i wyretuszowanych zdjęć i porad dotyczących tego, jak być „idealną wersją siebie”. To wszystko wpływa na to, w jaki sposób zaczynamy postrzegać siebie i nasze ciało. Skupiamy uwagę na swoim wyglądzie, dążąc do osiągnięcia ideału. Ta książka przekonuje, że ideały nie istnieją, podobnie jak kanony piękna. Zawarte w niej fakty, ciekawostki, zweryfikowane dane, porady, przykłady z życia wzięte, wypowiedzi specjalistów oraz młodych ludzi pomogą czytelnikom zrozumieć, jak zmienia się ciało i jak może być postrzegane. Autorka podpowiada także, jak dbać o siebie – o swoje ciało i swoją psychikę. Uczy, jak krok po kroku dochodzić do samoakceptacji i jak pokochać siebie samego. Nie unika także trudnych tematów, bardzo bliskim młodym ludziom, którzy dojrzewając, wkraczają w dorosły i skomplikowany świat, nie zawsze im przychylny. Omawia takie zagadnienia jak tożsamość płciowa i orientacja seksualna. Przybliża także problem zaburzeń odżywiania oraz cielesnych zaburzeń dysmorficznych (BDD). Przede wszystkim jednak ma na celu uświadomić swoim czytelnikom, że różnorodność jest super, a bycie sobą zawsze okazuje się lepsze i bardziej komfortowe niż podążanie za wirtualnymi wzorcami, które w rzeczywistości nie istnieją. Trzeba nauczyć się doceniać różnice i uwierzyć w to, że każde ciało jest wspaniałe.

29,99 zł
12,99 zł

Rabat 56,7%
oszczędzasz 17,00 zł

6 osób kupiło
26
Góra mądrości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góra mądrości
Dostępny
4271 szt.

Góra mądrości to nastrojowe opowiadanie o poszukiwaniu przyjaźni, przełamywaniu lęków, o tym, że trzeba marzyć i podążać za swoimi marzeniami. Książka opowiada historię liska i niedźwiadka, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu kwiatu przyjaźni, wiedzą, bowiem, że gdy go odnajdą, spełni się ich marzenie - niedźwiadek poszukuje prawdziwego przyjaciela, a lisek chce podróżować i porzucić lęk ciemności. Góra mądrości to opowiadanie utrzymane w nurcie bajki terapeutycznej, odpowiednie dla szerokiej grupy wiekowej, jakim jest wiek przedszkolny. Książka idealnie wpisuje się w obecne trendy wydawnicze, przypomina prozę Przemysława Wechterowicza i Marty Guśniowskiej. Wyróżnia się ciepłym, subtelnym językiem i pozytywnym przesłaniem. Jego długość jest odpowiednia do poczytania dziecku przed snem. Ma wartości kojące i afirmujące przyjaźń.

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

6 osób kupiło
27
Przygoda z Psim Patrolem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z Psim Patrolem
Clementoni, od 3 lat
Dostępny
220 szt.

Zestaw z mnóstwem gier i zabawnych quizów do rozwiązania za pomocą zabawnego elektronicznego pióra. Zawiera: - arkusze quizów, - puzzle do złożenia, - 10 powiązanych skojarzeń z obrazami do złożenia i quizami.

72,00 zł
63,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,64 zł

6 osób kupiło
28
Sherlock Holmes. Tom 1. Studium w szkarłacie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Tom 1. Studium w szkarłacie
Dostępny
2310 szt.

Pierwszy z cyklu utworów o kryminalnych zagadkach, które rozwiązuje genialny i ekscentryczny detektyw Sherlock Holmes. Studium w szkarłacie po raz pierwszy zostało opublikowane w 1887 roku na łamach czasopisma „Beeton's Christmas Annual”, w formie książkowej ukazało się rok później.

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

6 osób kupiło
29
Pola i Piotruś. Hulajnoga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola i Piotruś. Hulajnoga
Dostępny
328 szt.

Pola i Piotruś to najlepsi przyjaciele. Uwielbiają wspólnie spędzać czas. Mają mnóstwo pomysłów i nigdy się nie nudzą. I choć czasem zdarzają się im trudne sytuacje, małe kłótnie czy łzy, to zawsze potrafią temu zaradzić – dzięki życzliwości, uśmiechowi i zrozumieniu. Książki zostały napisane prostym tekstem, idealnym dla malucha. Problemy poruszane w każdym opowiadaniu są bliskie każdemu dziecku, a wyraźne ilustracje i opowieści z humorem pozwolą małym czytelnikom utożsamić się z bohaterami. W opowiadaniu Hulajnoga Pola bardzo chce pojeździć na hulajnodze Piotrusia. Zabiera więc pojazd i rusza przed siebie! Niestety jej przygoda nie kończy się dobrze. Na szczęście Piotruś już pędzi z pomocą. Z tej uroczej opowieści maluchy dowiedzą się, jak być dobrym przyjacielem i dlaczego warto umieć przepraszać.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5 osób kupiło
30
Wizje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wizje
Dostępny
15 szt.

Dramat sprzed lat powraca i przynosi kolejne ofiary… Paulina została znaleziona w lesie i uparcie twierdzi, że zginął tam człowiek. Policja nie znajduje jednak ciała. Dziewczyna trafia do szpitala psychiatrycznego i kilka dni później wyznaje lekarzowi, że zwłoki będą odkryte dopiero 27 marca. Opowiada o swojej przerażającej wizji, dokładnie opisując ofiarę. Podaje nazwisko mężczyzny i dodaje, że w przeszłości znęcał się nad swoją małoletnią córką. Wszystko się potwierdza – 27 marca w wiadomościach pojawia się informacja o zamordowanym mężczyźnie znalezionym w lesie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi komisarz Igor Szulc vel Czarny, najlepszy kryminalny w województwie… A „rzeźnik ze świętego miasta”, jak ochrzciła go prasa, numeruje kolejne ofiary. Czy uda się go powstrzymać w tej śmiertelnej wyliczance? Co łączy brutalne morderstwa z tragicznym pożarem sprzed niemal 20 lat? Jakie mroczne tajemnice z przeszłości skrywa Paulina? Tłem dramatycznych wydarzeń jest Lubliniec – miejsce okryte ponurą sławą hitlerowskich eksperymentów na dzieciach, pacjentach tamtejszego szpitala psychiatrycznego.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

5 osób kupiło
31
Polszczyzna na co dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Polszczyzna na co dzień
Dostępny
48 szt.

Nowe wydanie cenionego poradnika poświęconego poprawności językowej Polszczyzna na co dzień jest przeznaczona dla osób chcących udoskonalić swoją sprawność komunikacyjną i poszerzyć świadomość językową. Zawiera omówienie zagadnień związanych ze stylistyką, gramatyką, retoryką, wymową, grzecznością językową, komunikacją internetową, pisownią, ortografią i interpunkcją. W książce znalazł się także obszerny poradnik redaktora, a całość zamykają wzory tekstów użytkowych. W nowym wydaniu pojawił się rozdział dotyczący języka niedyskryminującego, a rozdział dotyczący języka w internecie napisano od nowa. W innych rozdziałach znalazły się nowe artykuły, np. Mowa nienawiści. Zaktualizowane zostały zasady pisowni i interpunkcji. Książkę polecamy studentom polonistyki oraz wszystkim, którzy występują publicznie i chcieliby zadbać o estetykę i skuteczność swoich wypowiedzi. Wśród osób, do których kierowana jest Polszczyzna na co dzień, znajdują się między innymi pracownicy administracji i instytucji pozarządowych, aktywiści i działacze społeczni, sędziowie i adwokaci, pisarze, dziennikarze i publicyści, copywriterzy i webmasterzy, redaktorzy i korektorzy, jak również nauczyciele, studenci i uczniowie liceów.

94,00 zł
77,08 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 16,92 zł

5 osób kupiło
32
Operacja Czerwona Kokardka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Czerwona Kokardka
Dostępny
63 szt.

Operacja Czerwona Kokardka to już 18 książka w małej serii o nieustraszonych detektywach i psie Otto. Z czym Tiril i Oliver będą musieli poradzić sobie tym razem? Policja w Elvestad prowadzi śledztwo w sprawie serii tajemniczych kradzieży, ale nie zauważa kilku ważnych śladów. Między innymi tego, że wszystkie domy, w których doszło do włamania, zostały wcześniej oznakowane. Biuro Detektywistyczne nr 2 rusza do akcji! Tiril, Oliver i Otto muszą nie tylko dowiedzieć się, kto za tym stoi, ale też złapać złodziei, zanim ci wyjadą z ich miasteczka.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

5 osób kupiło
33
Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4
Dostępny
9 szt.

Ciąg dalszy przygód rezolutnej dziewczynki. W czwartym tomie serii życie Natki po raz kolejny jest dla niej niesprawiedliwe. Dla przykładu Natka zawsze zajmuje ostatnie miejsce w klasowym wyścigu, chociaż to nie jej wina. A w szkolnym przedstawieniu nigdy nie dostaje dobrej roli. Do tego rodzice nie chcą jej zabrać na wystawę psów. Rezolutna dziewczynka ma jednak głowę pełną pomysłów i potrafi poradzić sobie z każdą sytuacją. „Natka” to seria idealna dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Każdy tomik zawiera trzy osobne historyjki z życia głównej bohaterki. Tekst uzupełniają zabawne czarno-białe ilustracje.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
34
Małe Licho. Tom 4. Małe Licho i babskie sprawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe Licho. Tom 4. Małe Licho i babskie sprawki
Dostępny
148 szt.

Ulubiona seria dla dzieci i ich rodziców! Czwarty tom bestsellerowej serii dla dzieci, dorosłych i potworów, bez względu na wiek, kształt bądź liczbę macek! Czwarta klasa to nie przelewki, o czym Bożydar Antoni Jekiełłek przekonuje się na własnej skórze. Również w domu nie ma co liczyć na spokój, kiedy z każdego kąta wyłażą krasnoludki i sikają do kakałka, Tsadkiel organizuje korki z matmy, Licho prowadzi przyspieszone kursy z higieny mniej lub bardziej osobistej, a wujek usiłuje pracować. Ale prawdziwe zamieszanie zaczyna się, gdy do klasy czwartej be nieoczekiwanie wkracza Jedna Wielka Zmyłka, wywołując wilka z lasu. Czy też, jak w tym przypadku, widmowego Szczęsnego z zaświatów. Krasnoludki, babskie sprawki i tatuś w przypływie romantyzmu. Nic dziwnego, że pochłonięty Sprawami Bożek nie zauważa, co czai się w szkolnym budynku. A jest to coś straszniejszego niż pierwsza miłość, klasówka z matmy, a nawet chińskie gumki do mazania…

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
35
Bankructwo polskiej inteligencji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bankructwo polskiej inteligencji
Dostępny
63 szt.

Wygląda na to, że polska inteligencja, czyli warstwa ludzi wykształconych, żyjących z pracy umysłowej, zbankrutowała. Niekoniecznie finansowo, ale na pewno ideowo. Pod koniec wieku XX zboczyła gdzieś na manowce i powoli przestała się liczyć jako wiodąca grupa społeczna, z której wyłaniają się elity. Autor tej książki zastanawia się nad przyczynami tego zjawiska i ubolewa nad nim, ponieważ „jakiekolwiek odbudowanie Polski, przeprowadzenie ważnych reform zawsze będzie kulało, jeśli nie odbudujemy warstwy naszej inteligencji”. Daje przykłady, dokąd zabrnęli np. naukowcy: otóż wspierają oni w olbrzymiej większości neomarksistowskie teorie. Oderwali się od życia społecznego. Najradykalniejsze ugrupowania lewicowe uzyskują u nich dziewięciokrotnie wyższe notowania niż wśród „zwykłych” wyborców. Poparcie dla obozu patriotycznego jest wśród pracowników nauki czterokrotnie niższe niż wśród pozostałych obywateli. Autor domaga się radykalnej zmiany szkolnictwa wyższego. „Jak najprędzej trzeba przywrócić mu funkcję reprodukcyjną młodej polskiej inteligencji” – pisze wybitny pedagog i publicysta zarazem, prof. Aleksander Nalaskowski. – „Ale inteligencji rzeczywistej, a nie rzekomej. Inteligencji nie spowitej doktryną czy ideologią, ale rzetelnym rozpoznaniem własnych korzeni. Tylko bowiem będąc wiernym własnej życiodajnej tradycji, możemy stać się tolerancyjni i życzliwi dla innych kultur”. Książka obfituje w błyskotliwe refleksje na tematy gorąco dyskutowane w naszym społeczeństwie. Opisuje i wyjaśnia kryzys cywilizacyjny, jaki dotknął świat. Przekaz wzbogacają liczne ilustracje.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

4 osoby kupiły
36
Banki Mydl Skate 55ml My Bubble 36/144/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banki Mydl Skate 55ml My Bubble 36/144/288
Mc Bańki Mydlane, Banki Mc
Dostępny
715 szt.

2,99 zł
4 osoby kupiły
37
Długopis wymazywalny czarny Patio Click p12   cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
4 osoby kupiły
38
O chłopcu, który zniknął świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O chłopcu, który zniknął świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

A ty, co wrzuciłbyś do czarnej dziury, gdybyś mógł? Harrison z całych sił stara się być dobrym dzieciakiem: nigdy nie zwędził nic ze sklepu, zawsze dzieli się z siostrą i nie oszukuje podczas gry w planszówki. Ma tylko jedną wadę… zupełnie nie potrafi zapanować nad wybuchowym charakterem. Gdy podczas przyjęcia urodzinowego dostaje balonik, który w rzeczywistości jest czarną dziurą, dochodzi do wniosku, że znalazł idealny sposób na pozbycie się swoich problemów! Teraz może wysłać w niebyt wszystko, co go irytuje. Jednak gdy balonik sprawia, że zaczynają znikać nie tylko obrzydliwe brokuły i szkolne podręczniki, lecz także rzeczy, które Harrison uwielbia, i ludzie, których naprawdę kocha, chłopiec zdaje sobie sprawę, że musi poszukać innego sposobu na poradzenie sobie z problemami. Chłopiec, który zniknął świat to ekscytująca i pełna humoru opowieść o dorastającym chłopcu, który podobnie jak czytelnicy próbuje poradzić sobie ze zmianami w życiu.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4 osoby kupiły
39
Niebezpieczeństwa palenia w łóżku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczeństwa palenia w łóżku
Dostępny
64 szt.

Oprócz zupełnie nowych opowiadań polskie wydanie zawiera historie z tomu To, co utraciłyśmy w ogniu wydanego przez Wydawnictwo Czarna Owca w 2017 roku. Niebezpieczeństwa palenia w łóżku to pierwszy tom opowiadań Mariany Enriquez, który w oryginale ukazał się już w 2009 roku. W zawartych w nim historiach widać elementy, które uczyniły z autorki jeden z najbardziej charakterystycznych głosów literatury argentyńskiej: fascynujące postacie z różnych światów, śmiałe społeczne diagnozy i mieszaninę horroru z miejskim realizmem. Budzące dreszcze grozy opowieści to jednak tylko jedno oblicze skondensowanej prozy Argentynki. Strach to zaledwie pretekst do zbadania takich kwestii jak poczucie winy, patriarchat czy historia Argentyny. Horror jest tu próbą opisu codziennej obcości i odchyleń od normy. W 2021 roku opowiadania znalazły się w ścisłym finale Międzynarodowej Nagrody Bookera.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4 osoby kupiły
40
Banki Mydl Pixel Ii 55ml My Bubble 36/144/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banki Mydl Pixel Ii 55ml My Bubble 36/144/288
Mc Bańki Mydlane, Banki Mc
Dostępny
758 szt.

3,30 zł
2,99 zł

Rabat 9,4%
oszczędzasz 0,31 zł

4 osoby kupiły
41
Młody matematyk. Notatnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody matematyk. Notatnik
Dostępny
130 szt.

Notatnik matematyka to doskonała książka dla młodych miłośników zadań matematycznych. Czytelnicy znajdą w niej mnóstwo zadań, zagadek i liczbowych łamigłówek do rozwiązania, a także instrukcje, na podstawie których w prosty sposób stworzą własne matematyczne projekty.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

4 osoby kupiły
42
Co i jak? Dlaczego ludzie chorują? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co i jak? Dlaczego ludzie chorują?
Dostępny
87 szt.

Seria popularnonaukowa „Co i jak?” odpowiada na najbardziej palące przedszkolaków pytania. W tomie Dlaczego ludzie chorują? czytelnicy znajdą odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące chorowania. Skąd się bierze przeziębienie? Jak leczyć katar? Czym wirusy różnią się od bakterii? Jak działa szczepionka? Co to jest prześwietlenie? Co to jest epidemia? Kiedy trafia się do szpitala? Kto robi operację, a kto leczy zęby? A wszystko napisane językiem zrozumiałym dla dzieci i bogato zilustrowane.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

4 osoby kupiły
43
Uczę się rysować, część 2, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się rysować, część 2, wydanie 2
Dostępny
71 szt.

Wszystkie dzieci lubią rysować. Rysowanie dostarcza dziecku dużo radości i dobrej zabawy, podczas której uczy się kreślenia rozmaitych form i kształtów, ćwiczy umiejętność posługiwania się ołówkiem i kredkami, rozwija sprawność grafomotoryczną, niezwykle istotną dla nauki pisania. W książeczce Uczę się rysować zaprezentowane są kolejne etapy powstawania rysunków, co z pewnością zainteresuje dziecko i zachęci je do podejmowania prób samodzielnego rysowania. Książeczka zawiera proste i jasne wskazówki oraz wzory wyjaśniające, jak krok po kroku można narysować rozmaite zwierzęta, pojazdy, rośliny, przedmioty bądź postacie. Pokazuje, że wiele rysunków składa się z prostych, znanych dziecku kształtów, takich jak: kółka, kwadraty czy trójkąty oraz z rozmaitych kresek – linii. Wystarczy je tylko umiejętnie połączyć, a potem pokolorować. I dzieło gotowe! Dzięki ćwiczeniom zawartym w naszej książeczce dziecko przekona się, że wykonanie ciekawego rysunku czy obrazka wcale nie jest trudne.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
44
Co i jak? Dlaczego deszcz pada? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co i jak? Dlaczego deszcz pada?
Dostępny
27 szt.

Jakie są rodzaje chmur? Skąd się bierze tęcza? Jakie są rodzaje deszczu? Czy deszcz pada wszędzie na świecie? Książka popularnonaukowa dla najmłodszych. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące deszczu. A co najważniejsze - wszystko napisane językiem zrozumiałym dla najmłodszych.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

3 osoby kupiły
45
Biały szlak. Podróż przez świat porcelany, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały szlak. Podróż przez świat porcelany, wydanie 2
Dostępny
93 szt.

Edmund de Waal, znany brytyjski ceramik i pisarz, zabiera czytelnika w intymną podróż tropem porcelany, wielkiej fascynacji swojego życia. Aby poznać tajemnice „białego złota”, początkowo planuje odwiedzić „trzy białe wzgórza”: w Chinach, Niemczech i Anglii. Z czasem jego poszukiwania zmieniają się w podróż dookoła świata, podczas której artysta odwiedza nie tylko warsztaty i fabryki, ale także komnaty alchemików; poznaje nie tylko losy filiżanek i porcelanowych figurek, lecz również dzieje ludzkich namiętności, pragnienia bogactwa, doskonałości i czystości. De Waal ma ogromny dar odnajdywania piękna – zarówno w przedmiotach, jak i w słowach. O tym właśnie jest jego książka: to bardzo plastyczny, liryczny i intrygujący zapis historii poszukiwania piękna.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
46
Pocieszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocieszki
Dostępny
80 szt.

Opowieści z życia wzięte i życiu poświęcone ? Pocieszki ? nowa książka Katarzyny Grocholi! Chcesz mieć lepszy dzień? A może miesiąc? A może wystarczy pocieszka na każdy tydzień? Oto pięćdziesiąt dwie historie, tyle, ile jest tygodni w roku. Z wdziękiem, lekkością i humorem Katarzyna Grochola wciągnie Cię w swój świat, który może okazać się także Twoim. Świat deszczowych poranków, kiedy nie chce się podnieść z łóżka i wieczorów przynoszących niespodzianki. Niezaplanowanych spotkań, nadziei, dobrych uczynków, ptaków za lodówką, próśb niekaralnych i miłości, za którą wszyscy tęsknimy. Choć niektóre z pocieszek autorka traktuje z przymrużeniem oka, a niektóre całkiem serio, zapewniamy ? wszystkie zdarzyły się naprawdę. Nikt tak jak Katarzyna Grochola nie doda Ci otuchy! Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

3 osoby kupiły
47
Torebka prezentowa Robot, średnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Robot, średnia
PAW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok.

3,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
48
Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy
Dostępny
741 szt.

Pięknie zilustrowana opowieść odkrywająca tajemnice miejskiej nocy. Dziewczynka szykuje się do snu, podczas gdy jej mama wychodzi do pracy. Gdzie idzie? Co robi nocą, gdy córeczka śpi? Okazuje się, że mama jest kierowcą autobusu i rozwozi mieszkańców miasta do pracy. Autorka zabiera czytelnika w podróż ulicami miasta, aby pokazać, jak pracują ludzie nocą. Poznajemy zawody, które są mniej popularne, ale bez których miasto nie działałoby tak jak powinno. Jest to pouczająca historia, która uświadamia najmłodszym, że praca tych wszystkich ludzi jest potrzebna i ważna. Dzięki ich wysiłkowi od rana miasto funkcjonuje tak jak każdego dnia.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

3 osoby kupiły
49
Nazywam się Czogori - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nazywam się Czogori
Dostępny
12 szt.

Powieść o tym, o czym milczą książki himalaistów. Drugi najwyższy szczyt świata w lokalnym języku określany jest jako Czogori – Duża Góra, a nie K2, jak nazwali go Anglicy. Miejscowe wierzenia i tradycje, ekonomiczne i społeczne problemy są jednak pomijane w relacjach. Podobnie jak ekologiczna katastrofa, której przyczyną jest zarówno położona tuż obok linia frontu, jak i śmieci pozostawiane przez wspinaczy – nie tylko plastik, lecz także trupy. Z wyprawą polskich wspinaczy wyrusza w 1995 roku młody fotograf Olo, którego ojciec zginął tam dziesięć lat wcześniej. Podróż zmusza młodzieńca do stawienia czoła własnym słabościom oraz mistycznej i społecznej rzeczywistości północnego Pakistanu. Mieszają się tam elementy islamu i buddyzmu oraz starożytnych wierzeń, po których przewodnikiem duchowym jest szejk Iskander oraz jego syn Karim i inni, niewidzialni dla himalaistów, miejscowi tragarze. Ola wciąga spór między miejscowymi a przybyszami z Europy oraz tajemnice Czogori, których korzenie tkwią w czasach ekspansji Aleksandra Macedońskiego. Powieść w fantastycznej formie ujawnia niewygodne zaplecze himalaizmu, pokazuje historię podboju gór wysokich oczami ich mieszkańców oraz natury: ekologia, duchy i przemiany w Polsce lat 90. widziane w lustrze wspinaczki wysokogórskiej.

42,90 zł
22,31 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 20,59 zł

3 osoby kupiły
50
Książka dźwiękowa. Mikuś i wizyta na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka dźwiękowa. Mikuś i wizyta na wsi
Dostępny
34 szt.

Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie z nocnika, przygotowanie do przedszkola, chodzenie spać. Piękne ilustracje, uroczy bohater, realistyczne dźwięki zachwycą każdego malucha.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

3 osoby kupiły
51
Sztuka szczęścia. Poradnik życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka szczęścia. Poradnik życia
Dostępny
45 szt.

Sztuka szczęścia – zapis rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda Cutlera z Dalajlamą. Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia – osiągnięciu szczęścia. Po raz pierwszy dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób osiągnął wewnętrzną równowagę. Pokazuje nam, jak możemy walczyć z depresją, gniewem, zazdrością. Mówi o współczuciu i altruizmie, analizuje sytuacje uniwersalne, takie jak śmierć, miłość, małżeństwo, wszelkiego typu relacje międzyludzkie. Podaje przykłady technik i medytacji pomocnych w osiągnięciu pożądanego stanu umysłu i użytecznych nie tylko dla buddystów. W progu XXI wieku wciąż jesteśmy dalecy od odnalezienia w życiu trwałego szczęścia. Któż inny może wskazać nam drogę, jeśli nie uznany mistrz opierający się na bogatej, przeszło 2500-letniej tradycji.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
52
Perły św. Józefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perły św. Józefa
Dostępny
5 szt.

Przeżyj każdy dzień ze św. Józefem „Idźcie do Józefa! Ze szczególną ufnością uciekajcie się do św. Józefa. Jego opieka jest najpotężniejsza, gdyż jest on patronem Kościoła powszechnego”. – Błogosławiony papież Pius IX Ksiądz Donald Calloway MIC, autor bestsellerowej książki Konsekracja św. Józefowi, która zapoczątkowała światowy ruch zawierzenia Opiekunowi Jezusa, przygotował Perły z myślą o wierzących, którym św. Józef jest bliski, jak również o tych, którzy chcieliby lepiej poznać Opiekuna Świętej Rodziny. Niezwykłe teksty świętych, papieży i wielkich mistyków Kościoła opisujące rolę i znaczenie św. Józefa, podzielone i przyporządkowane poszczególnym dniom roku, staną się cennym dodatkiem do codziennej modlitwy każdego czciciela tego świętego. Ksiądz Donald H. Calloway MIC jest członkiem Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia. Po radykalnej zmianie życia i nawróceniu na katolicyzm ukończył studia filozoficzne i teologiczne. Jest mariologiem i wielkim czcicielem św. Józefa.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

3 osoby kupiły
53
Milczenie lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milczenie lasu
Dostępny
6 szt.

Możesz zapaść się pod ziemię, ale i tak nie uciekniesz przed prawdą. Bez dostępu do cywilizacji, kontaktu z rodziną i światem zewnętrznym. Od ośmiu lat Cooper i jego córeczka, Finch, żyją samotnie w opuszczonym domku pośrodku niczego, w jednym z Appalaskich lasów. Wszystko ułożyło się dokładnie tak, jak Cooper to zaplanował. I pozwoliło mu zakopać pod ziemią wszystkie tajemnice, które nie mogą wyjść na jaw. O istnieniu ich schronienia wiedzą tylko tajemniczy sąsiad, Szkot, i przyjaciel Coopera, Jake, który co roku przywozi im zapasy na zimę. Tym razem jednak wsparcie nie nadchodzi. Na domiar złego, dorastająca Finch ma już dosyć życia, jakie wybrał dla niej ojciec. Nie rozumie jeszcze, że granice bezpiecznej przestrzeni nieuchronnie się zacierają, a prawda, która nadal ich ściga, może na zawsze zniszczyć świat, jaki zbudowali. Już niedługo oboje staną przed najtrudniejszym wyborem – czy będą nadal się ukrywać, czy zdecydują się stawić czoła demonom przeszłości? Milczenie lasu to trzymająca w napięciu i przejmująca historia o woli przetrwania, poświęceniu oraz o tym, jak daleko gotowy jest się posunąć ojciec, gdy wie, że może stracić wszystko.

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

3 osoby kupiły
54
Elena. Tom 2. Burzliwe lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elena. Tom 2. Burzliwe lato
Dostępny
45 szt.

Elena. Burzliwe lato to drugi tom serii Elena, który ukazuje się w nowej szacie graficznej. Znana autorka kryminałów i miłośniczka koni, Nele Neuhaus, tym razem pisze dla młodego czytelnika. Elena nie wyobraża sobie życia bez koni. Kiedy siedzi w siodle, zapomina o całym świecie – no, może z wyjątkiem Tima, chłopca z konkurencyjnej stadniny, którego kocha, ale z którym, z powodu zadawnionych konfliktów rodzinnych, nie może być. Mroczna tajemnica rodzinna sprawia, że młodzi ludzie wciąż muszą się kryć ze swoim uczuciem. Pojawia się też dodatkowy problem – w okolicy zaczynają ginąć konie. Elena i Tim przypadkowo znajdują się w centrum dramatycznych wydarzeń i ryzykują życie, by rozwiązać zagadkę złodziejskiej szajki. Muszą też znaleźć odpowiedź na pytanie – co jest silniejsze: miłość czy nienawiść?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
55
Klocki Blocki Magnetic 124 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki Magnetic 124 el.
Icom
Dostępny
12 szt.

Klocki magnetyczne to prawdziwy hit w kategorii zabawek kreatywnych dla dzieci. Swoją serię klocków magnetycznych przygotowała na sezon 2021/2022 także marka BLOCKI. Poznajcie kolekcję BLOCKI Magnetic - magnetyczne klocki dla dzieci od 6. roku życia.

56,57 zł
53,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,83 zł

3 osoby kupiły
56
Księga drzew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga drzew
Dostępny
997 szt.

Seria książek popularnonaukowych dla przedszkolaków, która porusza najważniejsze dla dzieci w tym wieku tematy. Wyjątkowa forma stron z przezroczystymi ilustracjami pozwala maluchowi przyjrzeć się bliżej omawianym tematom. Księga drzew przedstawia najważniejsze fakty o drzewach. Podstawowe informacje przedstawione w przystępny sposób trafią do maluchów w wieku przedszkolnym. Oprócz ciekawych informacji o drzewach w książce znalazły się ilustracje na przezroczystej folii, dzięki którym dziecko może bliżej przyjrzeć się temu, jak są zbudowane drzewa i jego elementy.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

3 osoby kupiły
57
Rainbow Junior High. Poppy Rowan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow Junior High. Poppy Rowan
MGA
Dostępny
83 szt.

Cofnij się w czasie i spotkaj uczniów realizujących kreatywne marzenia w Rainbow High jeszcze zanim zostali przyjaciółmi... Poznaj młodsze wersje swoich sześciu ulubionych oryginalnych modnych lalek Rainbow High! Ruby, Poppy, Sunny, Jade, Skyler i Violet mają swoje własne historie o tym, jak odnalazły swoją twórczą pasję, zanim stały się uczennicami Rainbow High. Każda z pełnowymiarowych lalek jest tak samo piękna, stylowa i kolorowa. Poznajcie Poppy Rowan jest od stóp do głów ubrana na pomarańczowo. Ma młodo wyglądające rysy twarzy, długie rzęsy oraz piękne włosy, które dziewczynki mogą czesać i stylizować (Przed pierwszym czesaniem należy umyć lalce włosy). Ponadto posiada super funkcje - przeguby kończyn umożliwiają ustawienie jej w dowolnej pozie. Ramiona i nogi zginają się, gdy nadajesz lalce kolejną efektowną pozę. Każdy zestaw zawiera lalkę, ubranko, buty, materiałowy plecak oraz akcesoria. Każdy szczegół outfitu jest dopracowany i dopasowany do całości.

120,11 zł
112,90 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,21 zł

3 osoby kupiły
58
Torebka prezentowa Paw, duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Paw, duża
PAW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok.

4,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
59
Co i jak? Dlaczego słońce świeci? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co i jak? Dlaczego słońce świeci?
Dostępny
104 szt.

Czym jest słońce? Z czego się składa? Gdzie leży? Jak bardzo jest gorące? Książka popularnonaukowa dla najmłodszych. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytania dotyczące słońca. A co najważniejsze - wszystko napisane językiem zrozumiałym dla najmłodszych.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

3 osoby kupiły
60
Zając o bursztynowych oczach. Historia wielkiej rodziny zamknięta w małym przedmiocie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zając o bursztynowych oczach. Historia wielkiej rodziny zamknięta w ma...
Dostępny
97 szt.

Zając o bursztynowych oczach to niezwykła synteza powieści detektywistycznej, rodzinnych wspomnień i wykładu z historii sztuki. Odziedziczywszy po wujecznym dziadku wyjątkowy zbiór 264 maleńkich japońskich figurek, autor rozpoczyna pasjonujące śledztwo. Zgłębiając historię tej szczególnej kolekcji, poznaje dzieje swoich przodków — kilku pokoleń arystokratycznej rodziny Ephrussich. Nurtuje go pytanie, jak to się stało, że z całej ogromnej fortuny właśnie te drobne i kruche przedmioty przetrwały kataklizmy XX wieku. Książka otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Literacką Costa, Nagrodę Galaxy, Nagrodę Brytyjskich Księgarzy i Nagrodę im. Christophera Ondaatje przyznawaną przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Literackie. Była także nominowana do Nagrody im. Harolda Hyama Wingate’a, Nagrody BBC im. Samuela Johnsona i Nagrody PEN/Ackerley.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
61
Rainbow High Pacific Coast. Modna lalka Hali Capri - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High Pacific Coast. Modna lalka Hali Capri
MGA, Rainbow High
Dostępny
104 szt.

Stwórz letnią kolekcję pięknych, wystrojonych lalek z serii Rainbow High Pacific Coast. Wymiary:ok. 26.0 cm (wysokość lalki) Wymiary opakowania: 31.0 x 26.0 x 8.0 cm

160,63 zł
150,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,64 zł

3 osoby kupiły
62
Lustro naszych smutków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lustro naszych smutków
Dostępny
4384 szt.

Trzecia z cyklu powieści Lemaitre’a rozpoczynającego się od Do zobaczenia w zaświatach (nagrodzonej Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013). Rodzinne sekrety, romanse, bohaterowie, których nikt nie zauważa, nikczemnicy, w których widzi się bohaterów, małe pragnienia i wielkie ambicje, burleska i tragizm – jednym słowem życie à la française. Każdy naród ma w swojej historii momenty, których się wstydzi. Dla Francuzów z całą pewnością zalicza się do nich kampania z 1940 roku. Po temat sięgali najwięksi pisarze, jak Jean-Paul Sartre. Nie mógł się temu oprzeć również Lemaitre. I choć jego rozliczenie z tym okresem nie ocieka jadem – jest miejscami zabawne i ciepłe – nie traci przez to swej mocy. Kwiecień 1940 roku. W Paryżu wszyscy mówią o wkroczeniu Niemców, które ma nastąpić lada chwila, ale większość Francuzów żyje swoimi sprawami. Młoda nauczycielka Louise Belmont próbuje się odnaleźć po skandalu obyczajowym, w który była zamieszana. Pan Jules karmi klientów w swojej restauracji. Uroczy hochsztapler Désiré Migault, który nie zawsze tak się nazywał i był już adwokatem, pilotem i chirurgiem, teraz próbuje swoich sił w Ministerstwie Informacji. Obrotny starszy kapral Landrade wykorzystuje pobyt w wojsku do robienia interesów, a paryski żandarm Fernand widzi w histerycznych działaniach władz szansę na spełnienie marzenia jego ukochanej żony. Kiedy ogarnięta paniką Francja pogrąża się w chaosie i mieszkańcy Paryża uciekają przed Niemcami, największe szumowiny – kanalie i tchórze – wypływają na powierzchnię. Ale jest też kilku ludzi dobrej woli, którzy nie poddają się otaczającemu ich zdeprawowaniu i zmierzają do szczególnego miejsca.

45,90 zł
36,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,18 zł

2 osoby kupiły
63
Człowiek, który odjechał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który odjechał
Dostępny
556 szt.

Z fotografiami Andrzeja Kramarza Człowiek, który odjechał – wspólna książka Jacka Podsiadły i Andrzeja Kramarza – to opowieść o wędrówce w przestrzeni i czasie, o byciu w drodze, o wolności, jaką daje wyruszenie w świat. Jest to też opowieść o realnych podróżach poety i fotografa – również o tych, które odbyli razem. Wiersze Podsiadły i zdjęcia Kramarza to dwa przenikające się nurty tej opowieści. Rodzą się z podobnych doświadczeń i intuicji. Tworzą mocny splot. Przypominają, że słowo i obraz mogą rezonować w sobie nawzajem, że w tym współbrzmieniu odzywa się coś poruszająco prawdziwego, co umknęłoby nam, gdyby nie odnalazło się w spotkaniu głosu poety i spojrzenia fotografa. Człowiek, który odjechał mówi o patrzeniu – uważnym, odsłaniającym realność świata. I o istnieniu, które wychodzi nam naprzeciw, kiedy jesteśmy w drodze. prof. Paweł Próchniak

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
64
Wasteplants. Atlas śmiecioroślin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wasteplants. Atlas śmiecioroślin
Dostępny
34 szt.

„Zielnik Diany Lelonek różni się zasadniczo od tych znanych z historii. Nie jest zbiorem zasuszonych eksponatów, lecz sprawozdaniem ze skutków działań człowieka i wpływu tej działalności na sposób egzystowania wybranych gatunków roślin. Artystka przeprowadziła badania na wysypiskach i hałdach poprzemysłowych, w miejscach, wydawałoby się, najbardziej niesprzyjających dla bytowania flory. Zafascynowało ją to, w jaki sposób różne gatunki roślin przystosowują się do nowych, nienaturalnych, często całkowicie syntetycznych rodzajów podłoży i zaczynają tworzyć hybrydalne formy śmiecioroślin. Jej praca koncentruje się na przemianach, jakie w naturalnym środowisku wywołuje działalność człowieka w epoce antropocenu, czyli w czasie, w którym supremacja ludzi nad naturą zaczyna podważać podstawy istnienia nie tylko gatunku homo sapiens, ale także całej planety. W tym sensie zielnik Diany Lelonek można traktować jako wydarzenie przełomowe. Jest on najprawdopodobniej pierwszym herbarium nowej ery, w której od-ludzkie formy hybrydowe stopniowo będą zyskiwać przewagę nad dotychczasową florą, traktowaną przez nas jako „naturalna”. Fragment Wstępu Marka Wasilewskiego

96,00 zł
67,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 28,80 zł

2 osoby kupiły
65
Jack Reacher: Lepiej już umrzeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher: Lepiej już umrzeć
Dostępny
1701 szt.

Ci, którzy wejdą mu w drogę, wcześniej czy później będą musieli się przekonać, że… lepiej już umrzeć. Bo Reacher jest genetycznie zaprogramowany do tego, by zwyciężać. I jeśli nie da się inaczej, sięga po środki ostateczne. Kiedy obudził się tego dnia, nie planował troszczyć się o to, by grabarzom nie zabrakło pracy. Nie miał też w planach spędzenia nocy w kostnicy… jako trup. Nie zamierzał również zatrzymywać się w miasteczku w Arizonie, które czasy świetności już dawno ma za sobą. Zresztą w ogóle się tam nie wybierał. Cały Reacher – zmierza tam, dokąd prowadzi go wzrok albo dokąd go podwiozą. Na drodze pod Los Gemelos na granicy z Meksykiem spotyka Michaelę Fenton, która urządza zasadzkę na ludzi tajemniczego Dendonckera – miejscowego wcielenia zła. Michaela, była agentka FBI, musi do niego dotrzeć, by dowiedzieć się, co się stało z jej bratem. I prosi Reachera o pomoc. Ten nie ma ochoty odgrywać roli rycerza na białym koniu – woli chodzić pieszo albo jeździć autostopem – i pakować się w kłopoty. Ale po pierwsze, zaczyna lubić tę dzielną kobietę. A po drugie, zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tylko o uratowanie jej brata, lecz być może także setek, a nawet tysięcy istnień ludzkich.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

2 osoby kupiły
66
Rainbow Junior High. Ruby Anderson - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow Junior High. Ruby Anderson
MGA
Dostępny
71 szt.

Poznaj młodsze wersje 6 popularnych lalek Rainbow High Fashion. Chcesz wiedzieć, jak wyglądali i jak się ubierali w szkole podstawowej? Mała Ruby Anderson zawsze uwielbiała czerwony kolor, do którego dostosowuje swój cały strój. Preferuje stylowe jeansowe bluzy z napisem Sparkle, wygodną bluzę i nowoczesne buty w kratę. Wszystkie jej przybory szkolne zmieszczą się w miękkim, otwieranym plecaku. W Ruby Anderson zakochasz się nie tylko w pięknych dużych oczach, ale także w pięknych rudych włosach, które możesz czesać i zaplatać do woli. Ruchome stawy na nogach i ramionach pozwalają lalce wykonywać dowolny ruch. Zbierz wszystkie lalki Rainbow High Fashion z niesamowitej kolekcji Junior.

120,11 zł
112,90 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,21 zł

3 osoby kupiły
67
Baśnie i legendy polskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie i legendy polskie
Dostępny
198 szt.

Baśnie ilegendy polskie to barwnie ilustrowana publikacja zawierająca teksty najpopularniejszych polskich legend ibaśni. Opowieści te to źródło wiedzy otradycji ikulturze. Historie zawarte wtej książce od wieków znane są wielu pokoleniom Polaków iwiążą się zpoczątkami naszej państwowości. Książka zawiera: Legendę oLechu, Czechu iRusie, Legendę oPiaście ipostrzyżynach jego syna Ziemowita, Legendę oKraku iWandzie oraz Kwiat paproci.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
68
Sacrum a profanum. O istocie sfery religijnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sacrum a profanum. O istocie sfery religijnej
Dostępny
25 szt.

Mircea Eliade (1907–1986) napisał Sacrum a profanum w połowie lat 50. XX wieku, w dojrzałym okresie swojej twórczości historyka religii. Ta skromna objętościowo książka pozwala zapoznać się pokrótce z głównymi ideami ogromnego dzieła Eliadego. Jest to wprowadzenie do historii religii, które dla zwięzłości pomija kontekst kulturowo-historyczny. W zamian licznymi przykładami ze wszystkich stron świata i ze wszystkich epok ilustruje stworzoną przez Eliadego koncepcję religii i jej miejsca w ludzkim świecie. Sacrum jest jego zdaniem pierwotne wobec świata świeckiego, a znane nam formy codziennego życia mają religijny rodowód, np. dom i jego struktura czy sfera publiczna. Przejaw świętości (hierofania) organizuje naszą codzienność, wyznacza „centrum” i ukierunkowuje przestrzeń. Również czas ma hierofaniczny rodowód, który przetrwał do dziś w rytuałach związanych na przykład z porami roku. „Człowiek religijny” żyje w uświęconym świecie „otwarty na bogów”. Zdaniem Eliadego ludzie byli w tym sensie religijni od niepamiętnych czasów i pozostają tacy – często nieświadomie – do dziś. Jego wizję potwierdzałyby najnowsze badania archeologiczne, które odkrywają formy życia religijnego w coraz odleglejszej przeszłości.

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

2 osoby kupiły
69
Dom ojców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom ojców
Dostępny
398 szt.

Ta opowieść to podróż w czasie i przestrzeni do świata naszych przodków – tych, których pamiętamy, i tych sprzed setek tysięcy lat. Bo choć szkolne podręczniki o tym milczą, historia ziem, na których dziś żyjemy, nie zaczęła się od Mieszka. W południowej Polsce odnaleziono liczące nawet do pół miliona lat ślady protoplastów współczesnego człowieka, a w jednej z jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej pozostałości po grupie przedstawicieli kultury magdaleńskiej, być może zabitych i zjedzonych w kanibalistycznej uczcie około piętnastu tysięcy lat temu. Ten malowniczy wapienny pejzaż to dom naszych ojców, dziadów i pradziadów, którzy mówią do nas w snach, wracają w podświadomych lękach. Książka Andrzeja Muszyńskiego wymyka się klasyfikacjom: to przepiękna proza autobiograficzna i prehistoryczny reportaż śledczy zarazem. To historia pełna barwnych postaci, a nasi przodkowie należący do różnych gatunków hominidów są odmalowani równie żywo, jak dziadek czy sąsiedzi autora.

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

2 osoby kupiły
70
Pogrom 1905. Miłość i hańba. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogrom 1905. Miłość i hańba. Audiobook
Wacław Holewiński, Aleksandria
Dostępny
45 szt.

Początek XX wieku, czas rewolucji, czas wielkich zmian, czas makabrycznych zbrodni. W roku 1905 mieszkańcy stolicy dokonują brutalnego samosądu na sutenerach i nierządnicach. Lincz dotyka wszystkich, ofiarami stają się zarówno podrzędne prostytutki, jak i najbardziej ekskluzywny przybytek rozkoszy warszawskiego półświatka - miejsce załatwiania interesów najwyżej postawionych urzędników. Powstaje pytanie, czy pogrom był oddolnym zrywem obywatelskim, mającym na celu przywrócenie ładu moralnego na ulicach Warszawy, czy może wyrachowaną akcją odwracającą uwagę od poczynań rosyjskich zaborców? Wacław Holewiński, na tle nieznanych dotąd wydarzeń z polskiej historii, tka opowieść o ofiarach, pospolitych bandytach, prominentach i morderstwach, stawia pytania, na które trzeba znaleźć odpowiedź.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
71
Stambuł do zjedzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stambuł do zjedzenia
Dostępny
4165 szt.

Bartek Kieżun dociera do odległych zakątków Europy, by przywieźć stamtąd opowieści o Orient Expressie, Konstantynie, intrygujących restauracjach, o których wiedzą tylko wybrani, i najlepszych przystawkach do raki. W jego książce Stambuł do zjedzenia miasto to jawi się jako kulinarne królestwo gotowe, by je odkryć. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze wyprawy to te bez mapy w ręce. Bartek wie to doskonale, dlatego w Stambule, kierowany intuicją i poleceniami znajomych, dociera do zakamarków zapomnianych przez turystów. I właśnie dzięki temu powstał przewodnik kulinarny pełen opowieści o wielkiej historii, pachnący bakłażanem i wyjątkowy jak turecki dywan.

99,99 zł
71,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

2 osoby kupiły
72
Opowieści o miastach i miasteczkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o miastach i miasteczkach
Dostępny
71 szt.

Lodowaty Jakuck, pustynny Jazd czy nieistniejące miasto przyszłości Konza zapraszamy do przemierzenia świata wzdłuż i wszerz wraz z koziołkiem Piotrem i kurką Klarą. Odwiedzisz miasta wielkie, małe, przeludnione, historyczne i te całkiem nowoczesne. Odkryjesz ich piękno i czasem zdziwisz się, jakie są różne. Wystarczy otworzyć strony bogato ilustrowanej książki i dać się pochłonąć gwarowi metropolii ze wszystkich zakątków globu.Chodź z nami odkrywać miasta i miasteczka!

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

2 osoby kupiły
73
Pola i Piotruś. Plama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola i Piotruś. Plama
Dostępny
769 szt.

Pola i Piotruś to najlepsi przyjaciele. Uwielbiają wspólnie spędzać czas. Mają mnóstwo pomysłów i nigdy się nie nudzą. I choć czasem zdarzają się im trudne sytuacje, małe kłótnie czy łzy, to zawsze potrafią temu zaradzić – dzięki życzliwości, uśmiechowi i zrozumieniu. Książki zostały napisane prostym tekstem, idealnym dla malucha. Problemu poruszane w każdym opowiadaniu są bliskie każdemu dziecku, a wyraźne ilustracje i opowieści z humorem pozwolą małym czytelnikom utożsamić się z bohaterami. W opowiadaniu Plama Piotruś i Pola bawią się tak wspaniale, że Piotruś zapomina zrobić siku. I nagle na podłodze pojawia się mokra plama. Ojej! Jak przyjaciołom uda się wybrnąć z tej sytuacji? Sympatyczna opowiastka o wzlotach i upadkach towarzyszących nauce korzystania z nocnika, a także o życzliwości, przyjaźni i dobrej zabawie.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
74
Opowieści o tym, jak uratować planetę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o tym, jak uratować planetę
Dostępny
16 szt.

DBAMY O TO, CO KOCHAMY, MUSIMY WIĘC KOCHAĆ NATURĘ Ta przepięknie ilustrowana książka przedstawia sześć emocjonalnych historii, których bohaterami są przyroda, zwierzęta i dzieci. Książka porusza główne problemy, którymi zagrożona jest nasza planeta. Pełne odwagi i nadziei opowieści przekazują najmłodszym, jak ważna jest troska o środowisko i naturę. Dzieci są coraz bardziej świadome kwestii ekologicznych. Warto więc, by poznały swoją rolę jako obywateli, którzy będą decydowali o przyszłości naszego ekosystemu. Ta książka pomoże im zrozumieć świat, by mogli go zmieniać. Językiem opowieści książka przekazuje szereg wartości: szacunek dla środowiska, miłość do przyrody i planety, praca zespołowa czy chęć robienia rzeczy lepiej. Każdej historii towarzyszą dodatkowe informacje i refleksje, między innymi: krótkie wyjaśnienie problemu, pomysły na jego rozwiązanie oraz prezentacja działań, które są już podejmowane.

49,99 zł
44,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
75
Dobre myśli. Pasja życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre myśli. Pasja życia
Dostępny
178 szt.

Książka to zbiór sentencji, maksym oraz skrzydlatych słów, które nierzadko podają prawdę oświecie iludziach. Po publikacje warto sięgnąć, gdy mamy chwilę, by usiąść iodpocząć zprzyjemną lekturą wręku, ale też wprzypadku, gdy np. poszukujemy złotych myśli jako dedykacji czy motta. to pożyteczne książki, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonały wybór na nagrody dla szkół podstawowych i średnich!

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
76
Tako rzecze Zaratustra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tako rzecze Zaratustra
Dostępny
2848 szt.

Tako rzecze Zaratustra to najczęściej czytane i tłumaczone dzieło niemieckiego filozofa Friedricha Nietzschego. Jego wysokie walory literackie sprawiły, że zyskało popularność również poza środowiskiem akademickim. Utwór wyróżnia się oryginalnym stylem i językiem, a także bogatą i niejasną symboliką. Jest opisywany jako epopeja filozoficzna i składa się z czterech części, z których każda powstawała w zaledwie 10 dni. W Tako rzecze Zaratustra można znaleźć najbardziej znane motywy twórczości Nietzschego: chrześcijańsko-humanistyczny konflikt dobra ze złem oraz krytykę kultury i dotychczasowego systemu wartości, motyw woli mocy, ideę wiecznego powrotu czy w końcu utopijną ideę nadczłowieka jako określenie ideału indywidualnej osobowości.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2 osoby kupiły
77
Poli Raksy twarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poli Raksy twarz
Dostępny
129 szt.

Pola Raksa zagrała wiele ról teatralnych i filmowych, ale zbiorową wyobraźnią zawładnęła dzięki roli w serialu, który stał się jednym z największych fenomenów polskiej kultury masowej. Postać ślicznej sanitariuszki przyniosła jej bezprecedensową sławę, stając się jednocześnie przekleństwem. Chociaż wystąpiła w filmach Wajdy, Hasa i Barei – dla milionów widzów pozostała już na zawsze rudowłosą Rosjanką z „Czterech pancernych”. Mówiła, że serial odbił się fatalnie także na jej życiu osobistym: „Kolejni narzeczeni odchodzili w siną dal, bo nie mogli znieść tego ciągłego szarpania mnie za rękaw i pytania widzów: A co z Jankiem?”. Ikona polskiego kina lat sześćdziesiątych wycofała się z życia publicznego i od wielu lat konsekwentnie odmawia kontaktu z mediami. Opowieść Krzysztofa Tomasika to próba wyjaśnienia na czym polegał fenomen aktorki, „za której twarz każdy by się zabić dał”.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
78
Spirit Of Blues, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Of Blues, LP
różni wykonawcy, Wagram Music
Dostępny
19 szt.

Lista utworów: Strona A 1. John Lee Hooker –Boom Boom 2. Jimmy Reed – Shame Shame Shame 3. Ray Charles – Blues Is My Middle Name 4. Memphis Slim – Blues For My Baby 5. James Cotton – V-8 Ford Blues 6.Willie Mae Thornton – Hound Dog 7.Buddy Guy – First Time I Met The Blues Strona B 1. Screamin' Jay Hawkins – I Put A Spell On You 2. Robert Johnson – Sweet Home Chicago 3. Elmore James – Dust My Broom 4. B.B. King – Catfish Blues 5. Memphis Minnie – Me And My Chauffeur 6. Howlin' Wolf – I've Got A Women 7. Blind Boy Fuller – Money Spending Women

65,90 zł
1 osoba kupiła
79
Niespodzianek 5! Unicorn Squad. Niemowlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespodzianek 5! Unicorn Squad. Niemowlaczki
Epee
Dostępny
9 szt.

Nowa seria akcesoriów i figurek do kolekcjonowania z linii 5 Surprise. To jedna kula, w której ukrytych jest aż 5 niespodzianek. Do zebrania aż 8 przesłodkich bobasków-jednorożców. Każdy w zestawie z kołyską, kocykiem, buteleczką do karmienia oraz unikalnymi akcesoriami. Gdy zanurzy się jednorożca w lodowatej wodzie, jego pieluszka zmieni kolor. Zawartość kuli: • 1 losowy jednorożec, • zestaw unikalnych akcesoriów, • kocyk i butelka do karmienia, • pieluszka zmieniająca kolor, • kołyska, którą można zbudować z kuli.

49,44 zł
43,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,93 zł

1 osoba kupiła
80
Evi. Morska zabawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Morska zabawa
Simba Toys
Dostępny
54 szt.

Evi w skafandrze do nurkowania z płetwami i okularami pływackimi może zwiedzać morskie głębiny. Zanurkuj w poszukiwaniu rafy koralowej i podwodnych stworzeń. W zestawie znajdują się 3 słodkie podwodne zwierzęta: konik morski, rybka i delfin. Wymiary opakowania: 4,5 x 12 x 16 cm. Wysokość lalki: 12 cm.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

1 osoba kupiła
81
Pieczątki Fiorello emocje 3 sztuki GR-FF03 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
82
Kazania pasyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazania pasyjne
Dostępny
28 szt.

Wielki Post to czas wsłuchania się w słowa Pana. Czas dostrojenia się do Jego głosu. Czas otwarcia oczu i odczytania konkretnych znaków czasu. Dlaczego właśnie z historii starcia Ehuda z Eglonem opisanej w Starym Testamencie możemy się nauczyć, jak dziś toczyć walkę duchową z największym przeciwnikiem ludzkości? Co przepowiedziała Matka Boża w Quito i dlaczego Jej słowa są tak ważne? Czym jest wielki czas odstępstwa, o którym mówił święty ojciec Pio? Ksiądz prof. Robert Skrzypczak w Kazaniach pasyjnych przeprowadza czytelnika przez historie spisane w starotestamentowej Księdze Sędziów i zestawia je z wydarzeniami, których jesteśmy dziś świadkami. Podążając śladem Antychrysta, autor demaskuje jego destrukcyjną obecność w Kościele, na uczelniach i w rodzinach. Stara się prześwietlić korzenie kryzysu, który dotknął wiele katolickich krajów i który dziś dotyka nasz kraj. A co najważniejsze – wskazuje miejsca, w których powinniśmy szukać duchowego ratunku. Ks. prof. Robert Skrzypczak – ceniony rekolekcjonista, autor i tłumacz wielu książek, m.in. ks. Dolindo Ruotolo, W twej duszy jest niebo. Konferencje i świadectwa. Jeden z pierwszych popularyzatorów osoby ks. Dolindo w Polsce. Profesor Akademii Katolickiej w Warszawie. Wyróżniony nagrodą Totus (2013) za propagowanie nauczania św. Jana Pawła oraz Medalem św. Edyty Stein (2017). Współpracuje z redakcją „Gościa Niedzielnego”. „Biskup Carlo Ferrari powiedział kiedyś, że „najgroźniejszym ateistą jest chrześcijanin żyjący tak, jakby Boga nie było”. Czterysta lat temu, w 1610 roku, w Quito, w Ekwadorze, Maryja objawiła się hiszpańskiej misjonarce, s. Mariannie de Jesús Torres. Pozostawiła zakonnicy przesłanie, które miało się urzeczywistnić czterysta lat później. O tym, co Maryja wtedy powiedziała, zapomniano. Zostało to przykryte grubą warstwą kurzu. Jednak im bliżej było naszych czasów, tym chętniej sobie przypominano tamto zdarzenie. O czym mówiła wtedy Maryja? Że za czterysta lat Kościół na świecie będzie przeżywał straszny kryzys. (…) Jesteśmy w tym właśnie miejscu”. Fragment

27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

1 osoba kupiła
83
Za kurtyną. Tom 1. Apogeum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Za kurtyną. Tom 1. Apogeum
Dostępny
49 szt.

Kurtyna nie rozsuwa się na zawołanie. Wszystko zaczyna się w słoneczny weekend, gdy Lena wybiera się na wycieczkę wspinaczkową. Kiedy czołga się w jaskiniowym tunelu, nagle ogarnia ją dziwne uczucie. Po wyjściu na zewnątrz okazuje się, że jej towarzyszy nigdzie nie ma. Próbując zrozumieć, co się właściwie stało, ostatecznie musi pogodzić się z jedynym możliwym wyjaśnieniem – przeniosła się do innego wymiaru. To tajemnicze królestwo nazywa się Ardiven i przypomina Europę sprzed kilkuset lat. Nie ma tu prądu, ludzie wierzą w kilku bogów, a nazwy geograficzne i obyczaje są zupełnie inne od tych obowiązujących w jej świecie. Wielka przygoda czy niewyobrażalny koszmar? Zagubionej dziewczynie z pomocą przychodzą szarmancki i odpowiedzialny Eavan oraz arogancki i cyniczny Cedrik. Lena, rozdarta między rozsądkiem i namiętnością, za wszelką cenę próbuje przetrwać w nowej rzeczywistości. W jakie osobiste i polityczne gierki grają obaj mężczyźni? Który z nich okaże się godny zaufania? Czy Lenie uda się wrócić do domu? I czy w ogóle będzie chciała? Pełna emocji i niebezpieczeństw, porywająca podróż w czasie i przestrzeni w rytmie klasycznego rocka. Pierwsza część trylogii, która pochłania niczym tajemnicza jaskinia.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

2 osoby kupiły
84
Klocki Blocki MyArmy Wóz z działem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki MyArmy Wóz z działem
Icom
Dostępny
4 szt.

Klocki Blocki MyArmy. Kolekcja dedykowana jest dla dzieci od 6 roku życia.

15,33 zł
14,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,34 zł

1 osoba kupiła
85
Jutro będziesz mój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro będziesz mój
Dostępny
37 szt.

Posiadłość Ardnoch jest bezpieczną przystanią sławnych i bogatych. Dla ludzi spoza wyższych sfer jest niedostępna i równie tajemnicza, co jej właściciel, były gwiazdor Hollywood Lachlan Adair. Teraz spokojnej rezydencji grozi wielki skandal. Policjantka Robyn Penhaligon przyjeżdża do Szkocji, chcąc odnowić kontakt z ojcem, który wiele lat temu odszedł, aby w pełni poświęcić się pracy prywatnego ochroniarza. Odnalezienie go okazuje się jednak dużo trudniejsze, niż myślała. Przy okazji poszukiwań Robyn poznaje celebrytę, Lachlana Adaira. To właśnie on zatrudnił jej ojca i odebrał jej go na dobre. Każde kolejne spotkanie tylko potwierdza jej dotychczasową opinię na temat mężczyzny – Lachlan jest despotyczny i zarozumiały. Jego pewność siebie jest jednak jednocześnie irytująca i pociągająca, a Robyn coraz trudniej oprzeć się pokusie. Kobieta chętnie wyjechałaby z Ardnoch, zanim ulegnie urokowi swojego wroga. Jednak gdy jej ojciec staje się celem osoby zagrażającej mieszkańcom prestiżowej rezydencji, policjantka postanawia zrobić wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Rozpoczynając prywatne śledztwo, w sprawie niepokojących wydarzeń, musi jednak liczyć się z tym, że od teraz Lachlan będzie jej towarzyszył niemal na każdym kroku, a ogień, który się między nimi tli, może zapłonąć na dobre. Czy Lachlanowi uda się uciec przed przeszłością, która może zniszczyć mu życie? A może bardziej powinien się obawiać wroga ukrywającego się tuż obok niego?

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

1 osoba kupiła
86
Banki Mydl Battle Stars 55ml My Bubble 36/144/28 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banki Mydl Battle Stars 55ml My Bubble 36/144/28
Mc Bańki Mydlane, Banki Mc
Dostępny
657 szt.

2,99 zł
1 osoba kupiła
87
Bracia Di Caro. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Di Caro. Tom 2
Dostępny
531 szt.

Kolejna odsłona najbardziej wyczekiwanej serii królowej romansów mafijnych. Była pewna, że jej życie to jedno niekończące się pasmo nieszczęść. Została zabrana z domu wbrew swojej woli. Stała się narzeczoną przyszłego Dona, choć wcale tego nie chciała. Kiedy już myślała, że jest zamknięta w złotej klatce, spowitej mrokiem i cierpieniem, jej przyszły mąż okazał jej serce. Czy jednak jego intencje były prawdziwe? A może wszystko było zwykłą iluzją, która miała tylko uśpić jej czujność?

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
88
Mekong przed końcem świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mekong przed końcem świata
Dostępny
2 szt.

To samotna włóczęga wyznaczana biegiem Mekongu, książka o krainie, która nigdy nie zabliźniła ran, jakie zadali jej obcy. Za progiem czai się pandemia, która zmieni świat na zawsze. Delta Mekongu jest jednym z najciekawszych regionów Indochin. To właśnie tam Grzegorz Kapla rozpoczyna swoją kolejną włóczęgę. Jego reporterski zmysł pozwala mu dostrzec wiele szczegółów i uczestniczyć w sytuacjach niedostępnych zwykłemu turyście: porannej ceremonii ofiarowania buddyjskim mnichom miski ryżu, prezentacji nowego króla Tajów, a także próbować lokalnych potraw w miejscach, do których nie prowadzą przewodnicy z biur podróży: „kucharz sprzedaje swoją zupę, ryż z mięsem albo curry z palnika gazowego na kółkach i podaje ci do maciupkiego stolika, jaki w naszym świecie stałby w przedszkolu. Ledwo można się wcisnąć w maleńkie krzesełko”. Dociera także do ważnych miejsc – takich jak Wat Arun, głównej świątyni Tajów, Angkor Wat czy Srebrnej Pagody – choć nie zawsze utartymi szlakami: „Ktoś mnie nagabuje, żebym kupił bilet i popłynął zobaczyć zachód słońca. Macham ręką i zbiegam kamiennymi schodkami w dół, do promu. To zwykły prom. Po drugiej stronie w wiosce Akreiy Ksatr nie ma niczego ciekawego, ale kiedy płynie się przez Mekong pierwszy raz w życiu, nieważne jest dokąd”. Włóczęga to także wspaniała okazja, by spotkać niezwykłych ludzi, chętnie dzielących się swoimi historiami i doświadczeniami. Ta podróż i przypadkowe spotkania wyznaczają na mapie Delty Mekongu trasę nie do powtórzenia. Swoje wspomnienia Autor uzupełnia czarno-białymi zdjęciami, bo one sprawiają, że patrzymy uważniej. Na świat trzeba właśnie tak patrzeć – zwłaszcza na świat mający wkrótce przestać istnieć z powodu pandemii.

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
89
Książka dźwiękowa. Mikuś i dzień w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka dźwiękowa. Mikuś i dzień w przedszkolu
Dostępny
2718 szt.

Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie z nocnika, przygotowanie do przedszkola, chodzenie spać. Piękne ilustracje, uroczy bohater, realistyczne dźwięki zachwycą każdego malucha.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
90
Długopis wymazywalny niebieski Patio Click p12   cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
1 osoba kupiła
91
Bastion. Tom 1. Armia Potępionych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bastion. Tom 1. Armia Potępionych
Dostępny
11 szt.

Kobieta znająca przyszłość i mężczyzna z przeszłością. Czy to się może udać?Erika ma niecodzienny talent, potrafi z wyjątkowych kart wyczytać odpowiedzi na swoje pytania. Ukrywa jednak te zdolności, tak jak chowa przed światem jeszcze wiele innych mrocznych tajemnic z przeszłości.Bastion mimo upływu lat wciąż kocha tę samą kobietę. Chociaż los mu nie sprzyja, to postanawia zawalczyć o tę miłość i nie dać jej uciec, jak to zrobił przed laty.Dwójka bohaterów, niegdyś bardzo sobie bliska, obecnie boryka się z wieloma problemami: nowe rodziny, zdrady, groźby, niebezpieczeństwo, adaptacja w zupełnie innym miejscu... Czy ta para znajdzie wspólną drogę? Czy los skrzyżuje ich ścieżki na dłużej? I co najważniejsze: jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i roli? Grażyna A. Adamska jest spełniającą swoje marzenia kobietą, kwantową czarodziejką, zapaloną autorką, szczęśliwą partnerką i dumną mamą. Z wykształcenia marketingowcem i negocjatorem, a z zamiłowania pisarką i zaczytanym molem książkowym. Uwielbia tworzyć historie, w których jednym z wątków jest magia i ezoteryka. Stara się, aby bohaterowie byli nieidealni i przekuwali swoje wady w siłę. Na poważnie swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w 2011 roku. Od tamtej pory cały czas coś tworzy i umieszcza na wattpadzie lub wydaje.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
92
Felek i Tola. Co słychać? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felek i Tola. Co słychać?
Dostępny
117 szt.

Felek i Tola wracają! Piąty tom kultowego cyklu o przygodach lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki. Tęskniliście za szalonymi przygodami leśnych przyjaciół? U Felka i Toli znów dużo się dzieje! Kogut Pip i kura Ko wyprowadzają się z lasu, bo ich synek Jo musi iść do szkoły w mieście. Z miasta, ku radości Henia, przyjeżdża za to Kitka – wiewiórka elegantka. I to z hukiem: w towarzystwie dzika Dzidka, twardziela na motorze. Ale kiedy Kitka postanawia kupić opuszczony kurnik Pipa i Ko i zrobić sobie z niego domek letniskowy, nie wszyscy są zachwyceni… Cykl książek Felek i Tola powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga. Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników. Polecamy również poprzednie części: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie, Felek i Tola i porywacze, a także kartonowe tomy dla najmłodszych: Felek i Tola i nowy sąsiad, Felek i Tola i balon Henia, Felek i Tola i urodziny Henia, Felek i Tola i burza.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
93
Wbrew bogom, czyli od magii i religii do metody.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wbrew bogom, czyli od magii i religii do metody..
Dostępny
41 szt.

Myślenie magiczne jest jednym z ewolucyjnie pożytecznych przekonań naszego starego mózgu. Jest szybsze i nie wymaga tak dużych nakładów energii, jak używanie rozumu. To dlatego nie znamy się na prawdopodobieństwie i przeważnie zamiast faktów poszukujemy potwierdzenia własnych przekonań. Książka Krzysztofa Dołowego jest opowieścią o rodzącej się w bólach metodzie naukowej. To historia zmagań o podstawowe pojęcia pomiędzy nauką a władzą religijną (i jej późniejszymi odpowiednikami - autorytarnymi ideologiami oraz państwową cenzurą).Co mają ze sobą wspólnego święta inkwizycja i antyszczepionkowcy? Co łączy alchemię i Eucharystię oraz dlaczego obie są wrogami atomów? Z jakich powodów wynalezienie pigułki antykoncepcyjnej było trudniejsze, niż mogłoby się wydawać? Jak przelot komety obalił astronomię, a opadanie rtęci w rurce fizykę Starożytnych?Autor znany z doskonale przygotowanych, błyskotliwych i pełnych anegdot wykładów, nareszcie zdecydował się przybliżyć swoją wizję historii nauki szerszemu gronu odbiorców. Ze zdumiewającą erudycją K. Dołowy wiedzie Czytelnika przez wielką wojnę, jaką nauki przyrodnicze stoczyły z magią i religią, a którą wielu uczonych przypłaciło życiem, aresztem lub nakazem milczenia. Opowiada o przypadku pomagającym badaczom, błędach, jakie uniemożliwiły im zrozumienie swojego odkrycia, pseudonaukowych koncepcjach, prowadzących do zabijania milionów oraz o ideologiach niszczących uczonych: greckich w czasach wczesnego chrześcijaństwa, rosyjskich w czasach komunizmu czy niemieckich za hitleryzmu. To opowieść o triumfie cywilizacji opartej na rozumie, która jednak kończy się ostrzeżeniem przed powrotem do magicznego myślenia - mitów i pseudonaukowych doniesień szerzących się dziś bez kontroli w przestrzeni Internetu.

65,00 zł
52,65 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,35 zł

2 osoby kupiły
94
Malowany ptak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowany ptak
Dostępny
3152 szt.

Seria Klasyki Albatrosa to książki eleganckie, współczesne i zawsze na czasie, takie, do których z przyjemnością wracamy, i po które z przyjemnością sięgną następne pokolenia czytelników - najważniejsze współczesne powieści, które przejdą do historii. Od chwili ukazania się powieść "Malowany ptak", jak większość wielkich dzieł, wzbudzała kontrowersje. Podobnie jest z jej ekranizacją, nad którą prace trwały aż 9 lat. Film w reżyserii Václava Marhoula, z międzynarodową obsadą - m.in. z Harveyem Keitelem i Stellanem Skarsgardem - stał się największą sensacją Festiwalu w Wenecji. Parabola ludzkiego losu, naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy, wizja świata wynaturzonego przez wojnę. Kilkuletni żydowski chłopiec w pierwszych tygodniach II wojny światowej trafia do zapadłej wioski na Kresach Wschodnich i ściąga na siebie prześladowania prymitywnych i zabobonnych chłopów. Bity i torturowany, tuła się po okolicy i staje się świadkiem niekończących się okrucieństw i zbrodni. W końcu zło, z którym się styka, staje się również jego udziałem. To więcej niż realizm. To podróż do świata koszmarów i lęków. Luis Bunuel

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
95
Steffi Love. Lalka Steffi w ciąży z niespodzianką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Steffi Love. Lalka Steffi w ciąży z niespodzianką
Simba Toys
Dostępny
1 szt.

Lalka Steffi w ciąży z niespodzianką, zabawa jest ekscytująca, gdyż nie wiadomo jakiej płci urodzi się dzidziuś. Czy to będzie chłopiec, dziewczynka, a może bliźniaczki? Przekonamy się podczas zabawy po odpakowaniu lalki. Zabawa Steffi w ciąży i jej nowo narodzonym niemowlakiem bądź niemowlakami, to lekcja empatii, pozwala dziewczynce wejść w rolę odpowiedzialnej opiekunki. Zestaw zawiera ponad 11 akcesoriów, wysokość lalki: 29.0 cm, wysokość bobaska 4.0 cm Uwaga. Dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

54,90 zł
38,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

1 osoba kupiła
96
Strażnicy dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnicy dusz
Dostępny
38 szt.

Strażnicy dusz to bestsellerowa powieść Aidena Thomasa. Jedyna w swoim rodzaju książka fantasy young adult z paranormalnym romansem LGBTQ+! Yadriel, transpłciowy homoseksualny chłopak, podobnie jak reszta jego rodziny, ma dar porozumiewania się z duchami. Niestety familia nie do końca go rozumie, przez co przypisuje mu żeńską rolę w całej społeczności. Na domiar złego, kuzyn głównego bohatera zostaje zabity, co prowadzi do wszczęcia śledztwa. Odsunięty od poszukiwań Yadriel, razem z przyjaciółką, na własną rękę postarają się rozwiązać sprawę zabójstwa. Na swojej drodze przypadkowo napotkają przystojnego ducha Juliana, który nie jest gotowy odejść w zaświaty. Yadriel i Julian odkrywają, że mogą sobie wzajemnie pomóc w osiągnięciu celu. Jednak im więcej czasu Yadriel spędza z Julianem, tym trudniej im się rozstać.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
97
Ameryka Rewizje wizualnej mitologii Stanów Zjednoczonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ameryka Rewizje wizualnej mitologii Stanów Zjednoczonych
Dostępny
7 szt.

Książka stanowi krytyczną analizę formacji i późniejszych rewizji tego, co autor określa mianem amerykańskich wizualnych mitów. Mity te osadzone są w szeroko pojętej wizualności, modelach spojrzenia, obrazach, sztuce i innych przejawach kultury wizualnej, takich jak film. Ameryka została napisana przede wszystkim z perspektywy historyka sztuki, ale również amerykanisty, ma zatem charakter interdyscyplinarny, łączący refleksję z dziedziny historii sztuki, studiów nad kulturą wizualną i studiów amerykanistycznych. Każdy z rozdziałów, które poprzedzone zostały obszernym, teoretycznym wprowadzeniem, stanowi osobne a zarazem skorelowane z całością książki studium przypadku kształtowania się, zwłaszcza w XIX wieku, obrazów-mitów, w rozmaitych ich przejawach formalnych i medialnych, a przede wszystkim tego, jak ? w wyniku zmieniającej się sytuacji społeczno-kulturowej ? były one rewidowane w sztuce i kulturze wizualnej wieku XX i XXI. Autor dokonuje znamiennego rozróżnienia na Stany Zjednoczone i Amerykę rozumianą jako wyobrażeniowo-symboliczne pole lub ekran konstytuowania się amerykańskiej mitologii, zmierzającej do zneutralizowania różnicy i unifikacji heterogenicznego narodu. Zaprezentowane, obszerne analizy dzieł sztuki, popularnych obrazów i filmów, demonstrują sposób, w jaki ? zwłaszcza od połowy XX wieku ? w wyniku budzącej się politycznej świadomości zmarginalizowanych grup, na fali walki o prawa obywatelskie i zachodzących zmian w szeroko pojętym społeczno-kulturowym pejzażu Stanów Zjednoczonych, mitologia ta ulegała stopniowej dekonstrukcji. Jednocześnie jednak, mimo owych wewnętrznych interwencji i osłabienia ekonomicznej i kulturowej hegemonii USA na arenie światowej w ostatnich dekadach, autor stawia tezę, odnosząc się do konkretnych przypadków i problemów amerykańskiej wizualności, że ramowe współrzędne mitu ciągle stanowią trwały punkt odniesienia.

86,00 zł
1 osoba kupiła
98
Torebka prezentowa Łapacz róże, duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Łapacz róże, duża
PAW
Dostępny
1 szt.

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok.

4,99 zł
1 osoba kupiła
99
Elektronika bez oporu. Praktyczne przykłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektronika bez oporu. Praktyczne przykłady
Dostępny
33 szt.

Elektronika? To nic trudnego! Poznaj fizyczne podstawy działania elementów i układów elektronicznych Naucz się budować typowe układy analogowe i cyfrowe Eksperymentuj, aby pogłębić swoją wiedzę i zdobyć doświadczenieUrządzenia elektronicznie otaczają nas zewsząd. Nie sposób obecnie wykonać nawet najprostszej czynności, która nie wymagałaby użycia jakiegoś rodzaju sprzętu elektronicznego. Smartfony, mikrofalówki, pralki automatyczne czy bankomaty to tylko niektóre przykłady urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Tymczasem większość z nas nie ma nawet cienia pojęcia o tym, jak działają układy elektroniczne, a gdy cokolwiek zaczyna szwankować, potrzebujemy pomocy fachowca lub... rozglądamy się za nowszym modelem.Celem tej książki jest bezbolesne wprowadzenie czytelnika w niezwykle interesujący i tajemniczy świat elektroniki. Dzięki praktycznym przykładom może on w swoim tempie, w naturalny i bezpieczny sposób poznawać zjawiska fizyczne odpowiedzialne za działanie urządzeń elektronicznych i stopniowo odkrywać coraz bardziej zaawansowane zagadnienia, nie zniechęcając się nadmiarem teorii czy specjalistycznym żargonem. Nauka przed doświadczenie - to motyw przewodni tej książki, pora zatem zakasać rękawy i rozpocząć eksperymenty! Zjawiska elektryczne wokół nas Sposoby generowania energii elektrycznej Podstawowe elementy elektroniczne i ich zastosowanie Układy elektroniczne na bazie tranzystorów Generowanie sygnałów elektrycznych Sposób działania bramek logicznych Podstawy konstrukcji układów cyfrowych Praktyczne projekty urządzeń elektronicznychZwalcz swój opór - naucz się elektroniki!

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
100
Liście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liście
Dostępny
45 szt.

"Snuję opowieść, nęcąc czytelnika, uspokajając go, czasem oczywiście strasząc i zadziwiając, a gdy pomyślę: ?Ha, idealny moment!", nagle usuwam swoją postać, rzucając kilka słów o pozornie głębokim znaczeniu. Nie usuwam jej jednak całkowicie, tylko błyskawicznie ukrywam się za papierowym przepierzeniem. Gdy po jakimś czasie wystawiam stamtąd niewinnie uśmiechniętą twarz, mogę zrobić z czytelnikiem, co zechcę. Na tym, dla przykładu, polegają sztuczki, przedmiot wytężonej pracy każdego pisarza". fragment opowiadania ?Zabawki? Osamu Dazai (1909?1948) w swym krótkim, zakończonym samobójczą śmiercią życiu napisał utwory niezwykle poczytne do dziś w Japonii, a także ? za pośrednictwem przekładów ? na całym świecie. Utwory uniwersalne, mimo iż pisane całe dekady temu, w innej przestrzeni kulturowej i oparte na osobistych doświadczeniach pisarza. Wykreowane przez niego postaci, ich dylematy i przemyślenia, to wciąż istotny punkt odniesienia dla części japońskiego społeczeństwa, w tym wkraczającej w dorosłość młodzieży. Publikacja książki dofinansowana przez The Japan Foundation.

65,00 zł
55,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry