hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 15 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akademia 2-latka. Dom (Ewa Gorzkowska-Parnas, Tomasz Parnas), na drugim Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata (Jim Afremow). Kolejny produkt to Pan Samochodzik i templariusze /w.12 (Zbigniew Nienacki) oraz Stulecie chirurgów (Jurgen Thorwald).
1
Akademia 2-latka. Dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia 2-latka. Dom
Dostępny
575 szt.

Nasza akademia pomaga maluchom przygotować się do zadań zawartych w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku proste zadania, wykorzystując sprzęty domowe. Zakres dydaktyczny: • logiczne myślenie, • percepcja wzrokowa, • poszerzanie wiedzy ogólnej, • wzbogacanie słownictwa.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

50 osób kupiło
2
Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata
Dostępny
228 szt.

Co w świecie sportu odróżnia kilku najlepszych od całej rzeszy pozostałych zawodników? Mentalność. Znaczenie psychiki zostało kiedyś znakomicie podsumowane przez legendę koszykówki Kareema Abdula-Jabbara: „Twój umysł jest tym, co sprawia, że wszystko inne działa”. A wybitny tenisista Novak Djokovic dodaje: „[Pomiędzy] setką najlepszych graczy nie ma dużej różnicy fizycznej... Decyduje psychiczna zdolność radzenia sobie z presją, do grania na najwyższym poziomie w odpowiednich momentach”. Oczywiście większość z nas nie zarabia na życie uprawianiem sportu i nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Ale każdy sportowiec może wypracować taką samą mentalność. Każdy z nas jest w stanie osiągnąć najwyższy poziom w grze w życie, docierając do maksimum własnych możliwości. Możemy walczyć o to, by być najlepszą wersją samych siebie. A kiedy na naszej drodze pojawią się przeciwności losu, każdy z nas może zachować się jak „zawodowiec”. I wypracować taką determinację, silną wolę i mentalność, które będą pchały nas do przodu. Naprawdę każdy człowiek może zacząć stosować mistrzowskie podejście. W książce Umysł mistrza psycholog sportowy dr Jim Afremow przedstawia metody treningowe, które stosuje w pracy z olimpijczykami, mistrzami świata oraz wieloma zawodowymi sportowcami: • jak wejść w „strefę”, • jak rozwijać się w zespole i jednocześnie zachować pokorę, • jak robić postępy w danej dyscyplinie sportu i utrzymać doskonałą formę przez długi czas, • jak dopasować skuteczną rutynę przedstartową do własnych potrzeb, aby przezwyciężyć wszelkie przeciwności pojawiające się podczas startu.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

34 osoby kupiły
3
Pan Samochodzik i templariusze /w.12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i templariusze /w.12
Dostępny
106 szt.

Pan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju-wynalazcy. Samochód ten, choć szpetny, ?skrzyżowanie czółna z taczką?, jak wyrażali się o nim złośliwi ? miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej. Tym pojazdem pan Tomasz wyruszył w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty. Świetnie się szuka skarbów, ale... lepiej, żeby nikt w tym nie przeszkadzał... A tymczasem śladem poszukiwań pana Samochodzika w zamkach krzyżackich i siedzibach templariuszy podążają pewni Duńczycy oraz podejrzana grupka polskiej młodzieży. Aby znaleźć skarb potrzebna jest niemała wiedza, spryt i... dużo szczęścia. Kto będzie miał go więcej?

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

20 osób kupiło
4
Stulecie chirurgów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stulecie chirurgów
Dostępny
1786 szt.

Nowe wydanie niezwykłej opowieści o początkach i dziejach chirurgii. „[...] Książka brutalnie pokazuje, jakim macaniem w ciemności była chirurgia jeszcze w XIX wieku. Narzędzia, z którymi ma do czynienia narrator, ów żądny wiedzy chirurg z nowego świata, to nóż rzeźnicki, piła, żelazo. Opowiada, jak prowincjonalny lekarz z Kentucky, który ulega błaganiom umierającej pacjentki, wycina jej na żywo ogromną torbiel. Dzielna kobieta wyje psalmy, pod oknem gromadzi się tłum, który grozi »mordercy« pętlą. Pacjentka przeżywa zabieg, co pozwala także przeżyć chirurgowi. Lekarz ten jednak wkrótce umiera, bo nie znalazł się podobny do niego ryzykant, który wyciąłby mu wyrostek. [...] Autor opisuje eksperymenty z narkozą. Jeden z jej pionierów, który wykorzystuje do znieczulania gaz rozweselający, nie wytrzymuje kpin środowiska, popełnia samobójstwo. Opowieść kończy się spotkaniem z Louisem Rehnem, chirurgiem z Frankfurtu. W 1896 r. zszywa on serce zranionego chłopca, chociaż znakomitości wiedeńskie oświadczyły niedawno, że chirurg, który by kiedyś tego próbował, »na zawsze straci szacunek kolegów«. Rehn z lękiem odsłania ów święty organ i widzi, że nie reaguje on gniewem”. – Małgorzata Szejnert, „Gazeta Wyborcza” Jurgen Thorwald – niemiecki pisarz, dziennikarz i historyk, szczególnie znany z książek opisujących historię medycyny sądowej i II wojny światowej.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

19 osób kupiło
5
Jak człowiek staje się mordercą. Mroczne opowieści psychiatry sądowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak człowiek staje się mordercą. Mroczne opowieści psychiatry sądowego
Dostępny
207 szt.

• Dlaczego ludzie zabijają? • Czy popełnienie makabrycznej zbrodni czyni z kogoś potwora? • Czy każdy z nas, gdyby miał powód, mógłby zostać zabójcą? W ciągu dwudziestu sześciu lat praktyki klinicznej psychiatra sądowy Richard Taylor pracował nad ponad setką spraw dotyczących morderstw. I chociaż wszystkie kończyły się ludzką śmiercią, to za zbrodniami stały odmienne motywacje. W swojej fascynującej opowieści autor wspomina najbardziej tragiczne, przerażające i poruszające przypadki. Pojawiają się w niej zarówno oskarżeni, których poznawał podczas przewodu sądowego, jak i pacjenci, których leczył. Ujawnia też sekrety z przeszłości własnej rodziny, które pomagają mu znaleźć odpowiedzi na najbardziej osobiste kwestie, z którymi zmaga się każdego dnia… Taylor próbuje dociec, co kryje się w umysłach osób, które targnęły się na cudze życie, zastanawia się, jak w ogóle zrozumieć mroczne zakamarki ludzkiej psychik i dlaczego tak ważne jest, abyśmy spróbowali je poznać. Ta książka to niezwykła analiza psychiki zabójców, a także wyjątkowy wgląd w życie i umysł ich lekarza. Znakomita lektura dla fanów trudnych przypadków i wszystkiego, co niejednoznaczne.

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

17 osób kupiło
6
Akademia 3-latka. Owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 3-latka. Owoce
Dostępny
376 szt.

Nasza akademia pomaga rozwinąć umiejętności zawarte w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku rozmaite zadania, wykorzystując znajome owoce. Zakres dydaktyczny: • logiczne myślenie, • percepcja wzrokowa, • poszerzanie wiedzy ogólnej, • sprawność grafomotoryczna.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

16 osób kupiło
7
Jaszczurka, pawian i mądra sowa. Dlaczego niegrzeczne dzieci nie istnieją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaszczurka, pawian i mądra sowa. Dlaczego niegrzeczne dzieci nie istni...
Dostępny
213 szt.

Jeśli twoje dziecko po raz kolejny ma napad złości, a tobie przychodzi do głowy jedynie: „Znowu jest niegrzeczne!”, oznacza to, że potrzebujesz zmienić swoje myślenie i rozumienie jego zachowania. Wyobraź sobie, że mózg twojego dziecka to piękne drzewo - baobab. Przy jego pniu czai się jaszczurka. To zwinne zwierzątko kieruje się instynktem, działa automatycznie, reaguje natychmiast. Na gałęzi siedzi pawian. On odpowiada za emocje takie jak strach, złość i radość. Nie potrafi kierować się logiką. Żyje chwilą obecną. U samej góry czuwa mądra sowa. Ona potrafi analizować, myśleć logicznie, okazywać uczucia i radzić sobie z silnymi emocjami. Mądra sowa wie, kiedy powinna zlecieć z gałęzi i wziąć jaszczurkę oraz pawiana pod swoje skrzydła. Dzięki niej - już jako dorośli - planujemy i reagujemy racjonalnie. A co mądra sowa robi w mózgu dziecka? Odpowiedź jest prosta: w mózgu małego dziecka nie zamieszkała jeszcze mądra sowa! Trzymasz w rękach przełomowy poradnik, który da ci klucz do wychowania zdrowych emocjonalnie dzieci. Dzięki tej książce wreszcie je zrozumiesz. Twoje życie stanie się prostsze i o wiele radośniejsze!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

15 osób kupiło
8
Pierwszy rok życia dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy rok życia dziecka
Dostępny
248 szt.

Kontynuacja słynnego poradnika W oczekiwaniu na dziecko Nowe, zmienione i poszerzone wydanie! Najpopularniejszy poradnik dla rodziców! Niezastąpione źródło informacji na temat: • rozwoju, • pielęgnacji, • chorób wieku dziecięcego, • szczepień ochronnych, • podróżowania z dzieckiem, • bezpieczeństwa. Pierwszy rok życia dziecka to całkowicie nowe opracowanie bestsellerowego poradnika dla rodziców. Autorka, niekwestionowany autorytet w kwestiach opieki nad dzieckiem, prezentuje nowoczesne podejście, oparte na najnowszych badaniach naukowych i aktualnych zaleceniach dotyczących żywienia, pielęgnacji i wychowania dziecka. Rodzice i opiekunowie znajdą tu odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz życzliwe, pełne empatii porady dotyczące wszystkich aspektów opieki nad dzieckiem od chwili narodzin do ukończenia pierwszego roku życia.

65,00 zł
42,90 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 22,10 zł

13 osób kupiło
9
Karta edukacyjna. Angielski - czasowniki nieregularne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Angielski - czasowniki nieregularne
Dostępny
100 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,70 zł
3,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 0,71 zł

14 osób kupiło
10
Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski
Dostępny
46 szt.

Jaka byłaby teraz Polska, gdyby zwrotnice dziejów ustawiono inaczej. Kto mógł odmienić losy naszego kraju, a kto tego nie zrobił. Autor bestsellerowych książek historycznych i jego alternatywna historia Polski. Nasze tu i teraz jest sumą wyborów i zdarzeń sprzed lat. Ta zasada obowiązuje zarówno w przypadku jednostek, jak i całych narodów. Czasami warto zastanowić się, jak wyglądałoby polskie dziś, gdyby wydarzenia z przeszłości przybrały inny bieg. Jakie byłoby nasze państwo bez rozbicia dzielnicowego i sprowadzenia Krzyżaków. Czy dynastia Jagiellonów okazała się dla Polski źródłem wielkości czy nieszczęść. A może pod władzą Habsburgów nasz kraj stałby się częścią paneuropejskiej potęgi. Czy Polska mogła uniknąć rozbiorów. Wybitny i ceniony historyk, prof. Andrzej Chwalba, z epickim rozmachem, wizjonerstwem, ale i właściwą sobie naukową precyzją kreśli fascynującą panoramę alternatywnych losów Polski. Opierając się na swojej rozległej wiedzy, prowadzi czytelnika przez świat, który - z powodu takich, a nie innych decyzji i okoliczności - nigdy nie stał się polityczną rzeczywistością, choć był realnym jej wariantem. W tej intelektualnej podróży towarzyszy mu dziennikarz Wojciech Harpula, który w wielu momentach inspiruje, ale i prowokuje do coraz odważniejszych odpowiedzi na pytanie co by było, gdyby.

44,90 zł
30,98 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,92 zł

12 osób kupiło
11
Akademia 2-latka. Rośliny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 2-latka. Rośliny
Dostępny
272 szt.

Nasza akademia pomaga maluchom przygotować się do zadań zawartych w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku proste zadania i pomaga poznawać rośliny. Zakres dydaktyczny: • logiczne myślenie, • percepcja wzrokowa, • poszerzanie wiedzy ogólnej, • wzbogacanie słownictwa.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

12 osób kupiło
12
Na swoim miejscu. Przewodnik po organizacji domu, szafy i życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na swoim miejscu. Przewodnik po organizacji domu, szafy i życia
Dostępny
1278 szt.

Nie musisz być perfekcyjną panią domu, żeby w twoich czterech ścianach panował hollywoodzki porządek! Kluczem do cieszenia się uporządkowanym i zorganizowanym wnętrzem jest znalezienie odpowiedniego miejsca dla wszystkich posiadanych przedmiotów. Jak to zrobić? Nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń, pozbywać się większości rzeczy ani inwestować w remont mieszkania. Nawet niewielkim kosztem możesz stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko cieszyć oczy i zachwycać czystością, ale przede wszystkim taką, w której będzie ci znacznie łatwiej utrzymać porządek. Wszystko dzięki temu, że każda rzecz będzie na swoim miejscu. Clea Shearer i Joanna Teplin to prawdziwe specjalistki w dziedzinie organizacji, dzięki którym przekonasz się, że utrzymywanie porządku może być łatwe i przyjemne. Fankami ich metody organizacji są między innymi Reese Witherspoon i Gwyneth Paltrow. Na swoim miejscu gwarantuje trwałą metamorfozę domu która odmieni twoje życie - pokój po pokoju! Bestseller „New York Timesa” „Kiedy gwiazdy potrzebują pomocy w poskromieniu bałaganu, dzwonią do Clei i Joanny. Ale nie martwcie się, dziewczyny stojące za tym biznesem wydały książkę ze wszystkimi wskazówkami i trickami, żebyście także i wy mogły mieć hollywoodzki porządek”. – Realtor „Na swoim miejscu jest jak przewodnik po odzyskiwaniu zdrowia psychicznego”. – Try Small Things Clea Shearer i Joanna Teplin to przyjaciółki i partnerki biznesowe - połączyły je wspólna pasja oraz miłość do pięknych przedmiotów i etykiet organizacyjnych. Twórczynie „The Home Edit”, programu organizacji przestrzeni, który koncentruje się na kategoryzacji i sposobach przechowywania. Ich autorski system porządkowania, organizacji i stylizacji wnętrz pozwala połączyć funkcjonalność z estetyką. Do każdego pomieszczenia podchodzą indywidualnie, z dbałością o detale i komfort właścicieli. Shearer i Teplin pomogły w organizacji domu m.in. Reese Witherspoon, Khloé Kardashian i Evie Longorii oraz tysiącom fanów programu „Zrób porządek z The Home Edit” dostępnego na platformie Netflix.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

13 osób kupiło
13
Dzienniki gwiazdowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki gwiazdowe
Dostępny
72 szt.

Stanisław Lem – pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Czego możemy się nauczyć od kosmitów? W cyklu opowiadań pisanych przez ponad trzydzieści lat Stanisław Lem udowadnia, że bardzo wiele. Bohater Dzienników gwiazdowych, Ijon Tichy, niczym Guliwer obcuje z różnymi istotami pozaziemskmi. Podczas swych licznych wojaży międzyplantetarnych podróżnik poznał rozmaite obce cywilizacje, stworzone tak przez istoty myślące, jaki i przez zaawansowane roboty. Zaskakujące, ale kosmici mieszkający na oddalonych w przestrzeni (czasem także czasie) planetach mają więcej wspólnego z nami, niż mogłoby się wydawać...

39,90 zł
27,53 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,37 zł

11 osób kupiło
14
Wielkie złudzenie. Liberalne marzenia a rzeczywistość międzynarodowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie złudzenie. Liberalne marzenia a rzeczywistość międzynarodowa
Dostępny
129 szt.

Fascynująca książka jednego z najwybitniejszych badaczy stosunków międzynarodowych, autora Tragizmu polityki mocarstw, twórcy teorii realizmu ofensywnego. Profesor John J. Mearsheimer analizuje idealistyczne złudzenia dotyczące polityki międzynarodowej i leżące u ich źródeł błędy intelektualne. Wskazuje czynniki w rzeczywistości decydujące o postępowaniu państw. Formułuje surowe oskarżenie polityki amerykańskiej ostatniego trzydziestolecia, z jej wiarą w koniec historii oraz możliwość eksportu demokracji liberalnej na cały świat. Wielkie złudzenie to manifest realizmu politycznego i doniosłe wezwanie o powściągliwość, o uznanie ograniczeń narzucanych przez rzeczywistość. „Książka ta, podobnie jak poprzedni i wydany już w Polsce tom Johna Mearsheimera, jest (…) prawdziwą lekcją politycznej trzeźwości oraz pokazem rozsądnego wyjaśniania teraźniejszości (z delikatnym prognozowaniem przyszłości); (…) dotychczasowy przebieg wydarzeń zdaje się jedynie potwierdzać oceny i opinie J. Mearsheimera. Zgodnie z nimi, na scenę wracają narodowe interesy, polityka siły (power politics), a na najwyższym szczeblu na nowo rozpoczyna się gra mocarstw (…) co nie znaczy wcale, że bez znaczenia będzie i takie państwo jak Polska, o ile tylko odrobi lekcje politycznego realizmu. Ta książka jest jedną z najlepszych możliwych lektur właśnie pod tym względem. prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk Wielkie złudzenie (…) jest manifestem – apelem wręcz – do cnoty umiarkowania w polityce zagranicznej. (…) Mearsheimer dobitnie pokazuje zalety realizmu i umiarkowania zamiast liberalnych krucjat, powodujących więcej problemów niż rozwiązań, dużo częściej prowadzących do wojen i innych nieszczęść. Książka przepełniona jest myśleniem zrównoważonym, chłodnym, oddzielającym fakty od emocji, kalkulującym, stawianiem na mądrze rozumiane interesy narodowe. Słowem: cech, jakich w Polsce jest mało, stanowczo za mało. dr hab. Michał Lubina John J. Mearsheimer jest profesorem nauk politycznych na Uniwersytecie w Chicago, gdzie został wyróżniony tytułem R. Wendell Harrison Distinguished Service Professor of Political Science. Wśród jego licznych publikacji znajdują się Tragizm polityki mocarstw oraz Wielkie złudzenie. Liberalne marzenia a rzeczywistość międzynarodowa.

49,00 zł
30,87 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,13 zł

9 osób kupiło
15
Chemia. Zbiór zadań maturalnych. Matura od 2023 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań maturalnych. Matura od 2023 roku
Dostępny
287 szt.

Najlepsza książka do nowej matury od 2023 r. Zbiór zadań maturalnych, cz. I Chemia ogólna i nieorganiczna, Barbary Pac, znanej i bardzo cenionej autorki. Pedagog o ogromnym doświadczeniu, autorka bestsellerowych książek przygotowała książkę do matury w nowej formule od 2023 roku. Wszystkie zadania oparte są na wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły ponadpodstawowej (zakres rozszerzony), a konstrukcyjnie przypominają te, które można znaleźć w Informatorze o egzaminie maturalnym z chemii od roku szkolnego 2022/23 opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz w arkuszach maturalnych z ubiegłych lat. Uwaga! Zbiór zawiera nowy typ zadań, który nie występował dotychczas na egzaminie maturalnym z chemii. Aby rozwiązać problem postawiony w takim zadaniu (za co będzie można uzyskać 4 lub 5 punktów), trzeba wykazać się zdolnością łączenia różnych umiejętności. Ważna informacja: do wszystkich zadań dołączono odpowiedzi.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

9 osób kupiło
16
Czarne oceany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne oceany
Dostępny
37 szt.

Rzecz dzieje się w Stanach w kręgach kompleksu wojskowo-przemysłowego. Trzonem armii są wojska ekonomiczne, chroniące gospodarkę przed wrogimi wpływami. Establishment oddzielił się biologicznie i społecznie od nieprzekształconego genetycznie plebsu. Większość funkcji państwa podległa prywatyzacji. W tym świecie jak ryba w wodzie czuje się Nicholas Hunt, polityk i lobbysta.

59,90 zł
41,33 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,57 zł

8 osób kupiło
17
W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy
Dostępny
1232 szt.

Autoportret Mistrza. „Myśliwski pozostaje we współczesnej literaturze zjawiskiem wyjątkowym i zasługującym na najwyższą uwagę. Jego powieści, pisane bez pośpiechu, ignorujące literackie mody i rynkowe targowisko próżności, to w rzeczy samej pełne mądrości i dojrzałej wiedzy o życiu traktaty, przypowieści czy – jak pisano – filozoficzne eseje, które nie przestają równocześnie być fascynującymi narracjami, zachęcającymi do lektury wielokrotnej. Dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć jak najwięcej o autorze Ucha Igielnego, o jego życiu, pisarstwie, istocie procesu twórczego i o tym, jaką rolę odgrywa w nim muzyka, o ważnych dla niego autorach, przemyśleniach filozoficznych, a także o roli pamięci, pojmowaniu ludzkiego losu, relacji między przypadkiem a przeznaczeniem, poetyką chaosu a żelazną logiką konstrukcji dzieła – zbiór ten jest lekturą obowiązkową, prawdziwą pisarską summą”. – Jerzy Illg Tom ukazuje się z okazji 90. urodzin Wiesława Myśliwskiego. Znalazły się w nim zarówno teksty jego publicznych wystąpień – w tym najsławniejszy: esej Kres kultury chłopskiej – jak i wybrane przez Autora wywiady. Dzięki temu mamy jedyną okazję dowiedzieć się więcej o dzieciństwie i młodości pisarza, o początkach jego literackiej kariery i pracy na etacie redaktora, o długim i szczęśliwym małżeństwie i o tym, dlaczego pisarz nie powinien się śpieszyć. „W środku jesteśmy baśnią”, twierdzi Myśliwski, a my – dzięki tej książce – możemy poznać przynajmniej cząstkę baśni, jaką jest on sam.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

8 osób kupiło
18
Akademia 4-latka. ZOO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 4-latka. ZOO
Dostępny
408 szt.

Nasza akademia pomaga rozwinąć umiejętności zawarte w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku rozmaite zadania z pomocą sympatycznych mieszkańców zoo. Zakres dydaktyczny: • logiczne myślenie, • percepcja wzrokowa, • poszerzanie wiedzy ogólnej, • sprawność grafomotoryczna.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

9 osób kupiło
19
Karta edukacyjna. Chemia - układ okresowy pierwiastków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Chemia - układ okresowy pierwiastków
Dostępny
35 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,67 zł
3,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,68 zł

7 osób kupiło
20
Akademia 3-latka. Zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 3-latka. Zabawki
Dostępny
311 szt.

Nasza akademia pomaga maluchom przygotować się do zadań zawartych w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku proste zadania, wykorzystując sprzęty domowe. Zakres dydaktyczny: - logiczne myślenie, - percepcja wzrokowa, - poszerzanie wiedzy ogólnej, - wzbogacanie słownictwa.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
21
Karta edukacyjna. Geografia - ukształtowanie powierzchni Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Geografia - ukształtowanie powierzchni Polski
Dostępny
20 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,67 zł
3,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,68 zł

6 osób kupiło
22
Poza winą i karą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poza winą i karą
Dostępny
26 szt.

Próby przełamania podjęte przez złamanego Jean Améry (1912–1978, właśc. Hans Mayer), austriacki intelektualista pochodzenia żydowskiego, był bodaj najgłębszym z pisarzy XX wieku. Głębia jego twórczości polegała na zmaganiu się z fundamentalną traumą ludzkiego życia, przed którą Améry nie widział ucieczki. Jego analizy nie znają pocieszenia poza jednym, specyficznym, którym jest rozpoznanie własnej kondycji. Tak rozważał starość i samobójstwo (O starzeniu się, Podnieść na siebie rękę, Wydawnictwo Aletheia, oba tytuły Warszawa 2018). W równie radykalny sposób postąpił ze swoim życiem, które zakończył właśnie samobójstwem. W niniejszym tomie, opublikowanym w 1966 roku, Améry dokonuje późnego rozrachunku z pobytem w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej i torturami, jakich wtedy doświadczył. Nie chodzi w tym rozrachunku o winę ani o karę. Poza kwestią winy i kary pozostaje najważniejsze: los człowieka złamanego. Opis i analiza tego losu stanowią treść książki. Taka przemoc, raz doznana, pozostaje w ofierze już na zawsze – utracona wiara w człowieka i jego człowieczeństwo nie podlega zaleczeniu. Cierpienie w żaden sposób nie „uwzniośla”, nie wznosi na wyżyny ducha, lecz sprowadza do parteru ciała, czyli do nicości. Améry wszakże jest w swoich analizach racjonalistą i zwolennikiem oświecenia. Oświecenia, które oświeca, lecz nie objaśnia, bo nie ma tu nic, co byłoby możliwe do wyjaśnienia.

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

6 osób kupiło
23
Zestaw naklejek - wiara góry przenosi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw naklejek - wiara góry przenosi
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Zestaw naklejek z chrześcijańskimi hasłami w otoczeniu nasyconych barw. 12 naklejek z tekstami np.: • Ufaj Panu z całego serca • Jak w Niebie tak i na Ziemi • Boże obietnice nie zawiodą • Ukochałem cię miłością odwieczną

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
24
Akademia 3-latka. Kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 3-latka. Kucyki
Dostępny
584 szt.

Nasza akademia pomaga rozwinąć umiejętności zawarte w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku rozmaite zadania z pomocą przemiłych kucyków. Zakres dydaktyczny: • logiczne myślenie, • percepcja wzrokowa, • poszerzanie wiedzy ogólnej, • sprawność grafomotoryczna.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
25
Karta edukacyjna. Matematyka - geometria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Matematyka - geometria
Dostępny
32 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,67 zł
3,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,68 zł

5 osób kupiło
26
After 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
After 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem
Dostępny
2017 szt.

Największy fenomen książkowy ostatnich lat. Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad. Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina, i na to, co zdarzyło się później. Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy etap, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby o nim zapomnieć, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać… Czy Tessa jest w stanie mu wybaczyć? I - co ważniejsze - czy Hardin jest w stanie się zmienić?

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

6 osób kupiło
27
Nasze kolorowe dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze kolorowe dinozaury
Dostępny
1008 szt.

W książeczce czekają na ciebie rysunki wesołych prehistorycznych gadów, które nie mogą się doczekać, aż je pokolorujesz. Weźzatem kredki lub flamastry ido dzieła!

4,29 zł
3,99 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,30 zł

5 osób kupiło
28
Karta edukacyjna. Matematyka - algebra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Matematyka - algebra
Dostępny
34 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,67 zł
3,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,68 zł

5 osób kupiło
29
Język polski. Lektury do klas 4-8. Repetytorium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Lektury do klas 4-8. Repetytorium
Dostępny
50 szt.

Repetytorium zawiera omówienie lektur, które powinien znać uczeń kończący szkołę podstawową. Są to pozycje obowiązkowe w klasach IV–VIII i każda z nich może być przywołana na egzaminie ósmoklasisty. Na omówienie składają się ważne informacje o autorach, epoce, w której tworzony był utwór, gatunku i stylu literackim, który reprezentuje, a ponadto przypomnienie treści z uwzględnieniem wątków, bohaterów, motywów. Czasami pojawia się też plan wydarzeń, a czasami anegdoty i jakieś dodatkowe wiadomości uzupełniające. To opracowanie pomoże w przypomnieniu przesłania utworu i jego wymowy. Na stronach z oznaczeniami literowymi przy numerze tematów zamieściliśmy całe utwory poetyckie. Dołączyliśmy do nich przypisy z wyjaśnieniami archaicznych słów i zwrotów, wyrażeń o charakterze branżowym czy specjalistycznym, neologizmów, odniesień do mitologii, życiorysów postaci, faktów z historii, geografii – słowem warto je czytać. LEKTURY podzieliliśmy na 54 tematy. Najważniejsze informacje wyróżniliśmy graficznie, co ułatwia zapamiętanie. By wielokrotnie nie powtarzać tych samych informacji, stosujemy odnośniki oznaczone symbolem oka i różową liczbą. W ten sposób informujemy, pod którym numerem znajduje się szersze omówienie danego zagadnienia. Każdy temat jest zakończony zadaniem lub kilkoma zadaniami. Chociaż podajemy do nich odpowiedzi – celowo „do góry nogami”, to zachęcamy najpierw do podjęcia próby samodzielnej odpowiedzi.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

5 osób kupiło
30
Karta edukacyjna. Historia - poczet władców Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Historia - poczet władców Polski
Dostępny
31 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,70 zł
3,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 0,71 zł

4 osoby kupiły
31
Karta edukacyjna. Fizyka - prawa i reguły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Fizyka - prawa i reguły
Dostępny
23 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,67 zł
3,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,68 zł

4 osoby kupiły
32
Lewis Hamilton. Kompletna biografia najlepszego kierowcy w historii Formuły 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lewis Hamilton. Kompletna biografia najlepszego kierowcy w historii Fo...
Dostępny
46 szt.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1! Najwięcej indywidualnych triumfów w wyścigach Formuły 1! Najwięcej wywalczonych pole position w historii startów! Lewis Hamilton, po prostu GOAT – greatest of all time. Oto historia niekwestionowanego mistrza, który przemienił swe chłopięce marzenia w rzeczywistość. Idola milionów, który dzięki ogromnemu wysiłkowi, tytanicznej pracy i niesamowitemu talentowi w Formule 1 osiągnął wszystko. Książka Franka Worralla opisuje karierę Lewisa Hamiltona - od szalonego debiutanckiego sezonu, w którym utalentowany Brytyjczyk utarł nosa ówczesnemu mistrzowi Fernandowi Alonso, przez wściekłą rywalizację z Sebastianem Vettelem, aż po obecne wyścigi, gdy jego największym rywalem jest Max Verstappen. Prawdziwa gratka dla fanów Lewisa Hamiltona i Formuły 1, a także dla wszystkich zainteresowanych niesamowitymi historiami ze świata sportu.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
33
W drodze z Jezusem. Podróż wewnętrzna na przekór niepokojom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze z Jezusem. Podróż wewnętrzna na przekór niepokojom
Dostępny
6 szt.

Ta książka jest dla tych, którzy pragną odkryć cel swojego życia i móc całkiem szczerze powiedzieć: „Teraz wiem, po co żyję!”. W jednym z najtrudniejszych dla siebie momentów życia Henri Nouwen wygłosił serię wykładów o znaczeniu naśladowania Jezusa w epoce niepokoju. Podjął tematy: powołania, sensu życia, lęku i nadziei. Sporo uwagi poświęcił praktycznym wskazówkom, które od lat pomagają ludziom poruszać się określoną drogą – drogą wiary. W książce W drodze z Jezusem. Podróż wewnętrzna na przekór niepokojom dzieli się przejmującym świadectwem, że podstawowe prawdy Ewangelii wystarczą do zaspokojenia naszych najgłębszych potrzeb. Henri J. M. Nouwen - holenderski ksiądz katolicki, pisarz, laureat Nagrody im. Thomasa Mertona, profesor m.in. Uniwersytetu w Notre Dame, Yale Divinity School i Harvard Divinity School, jeden z najpopularniejszych pisarzy duchowych. Po dwudziestu latach aktywności akademickiej Henri J. M. Nouwen zamieszkał i posługiwał w jednej ze wspólnot L’Arche, opiekującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Od lat 60. mieszkał w Ameryce. Ostatnie lata swego życia spędził wśród upośledzonych w Daybreak, kanadyjskim domu Arki koło Toronto. Autor ponad 40 książek z zakresu duchowości – wysoko cenionych przez katolików i protestantów, m.in.: Zraniony Uzdrowiciel, Potrzeba intymności, Przekroczyć siebie. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukaże się W drodze z Jezusem. Podróż wewnętrzna na przekór niepokojom (oryg. Following Jesus: Finding Our Way Home in an Age of Anxiety). Pochowany w Richmond Hill w Kanadzie. Trumnę ozdabiały kolorowe naiwne rysunki wykonane przez jego niepełnosprawnych podopiecznych.

29,90 zł
25,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

4 osoby kupiły
34
Ilustrowany atlas świata dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany atlas świata dinozaurów
Dostępny
4280 szt.

Ten jedyny w swoim rodzaju atlas ukaże Wam fascynujący świat dinozaurów z nowej perspektywy. Autorzy oprowadzą Was po najnowszych stanowiskach wykopaliskowych, gdzie paleontolodzy odkrywają nowe gatunki tych wymarłych zwierząt. Quiz zamieszczony na końcu książki pozwoli Wam sprawdzić swoją wiedzę o kopalnych gadach.

49,99 zł
39,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
35
Ławrusznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ławrusznik
Dostępny
622 szt.

W domu, w którym dorastał Igor, nie było miejsca na miłość. Od najmłodszych lat był przyzwyczajany do przemocy i uczony brutalnych zasad. Dlatego nikogo nie zdziwiło, że wstąpił do gruzińskiej mafii. Jako kanonieri qurdi musiał podporządkować się całkowicie zwierzchnikom. Nie miał prawa do własnych decyzji ani do własnego życia. Tym bardziej nie miał prawa się zakochać… Jednak gdy poznał bezbronną i tajemniczą Sofię, jego zimne serce zadrżało. Zaczął odkrywać w sobie emocje, o które nigdy by się nie podejrzewał. Pragnął Sofii i poddał się gwałtownemu uczuciu. Zapomniał przez to o najważniejszej zasadzie worów – posłuszeństwie. Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
36
Gosposia prawie do wszystkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gosposia prawie do wszystkiego
Dostępny
155 szt.

Świat otwiera przed nami nieograniczone możliwości - do takiego wniosku dochodzi bohaterka książki i ma rację. Aby jednak z nich skorzystać, trzeba być otwartym na ten świat, nie bać się zmian ani wyzwań, nie zasklepiać w utartych zwyczajach i poglądach. Trzeba iść do ludzi, nie zastanawiając się, co nam to da i czy aby ktoś nie zrobi nam krzywdy. No risk, no fun!Czy prawie doktorantka, literaturoznawczyni, może z własnej woli zostać gosposią pracującą po domach? I to nie w Ameryce, ale u nas, w Polsce? Czy można mieć radość z pracy? Czy można pokochać kogoś o pięćdziesiąt lat starszego od siebie? Albo o pięćdziesiąt lat młodszego?Czy trzeba tkwić w związku z osobą, która uczyniła nam krzywdę? Zakres naszej wolności jest szerszy, niż czasami chcemy to przyznać. Książka ta nie powstałaby, gdyby nie kilkoro moich Czytelników, których spotkałam na trasie autorskiej lub w Internecie. Oni poszerzyli moją wiedzę i podarowali mi wiele radości. Chciałabym te wartości przekazać dalej.

12,44 zł
9,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 2,45 zł

3 osoby kupiły
37
Zabawa z zegarem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa z zegarem
Dostępny
650 szt.

Zadania i ćwiczenia znajdujące się w naszej książeczce pomogą dzieciom opanować trudną sztukę posługiwania się zegarem. Polecane są również wszystkim, którzy mają z tym trudności. Są świetną propozycją do nauki i zabawy w szkole oraz w domu.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

3 osoby kupiły
38
Kołozeszyt A5, 100 kartek w kratkę, Secret Gar, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5, 100 kartek w kratkę, Secret Gar, cena za 1 szt
Hamelin
Dostępny
38 szt.

Kwieciste, modne grafiki na okładkach oraz uszlachetnienia przyciągają uwagę użytkownika. Miękka, laminowana okładka z kartonu sprawia, że zeszyt jest elastyczny i lekki do noszenia. Podwójna spirala zapewnia wygodne użytkowanie, otwarcie kołozeszytu idealnie płasko. Atrakcyjna, utrzymana w konwencji kolekcji adresówka na wewnętrznej stronie okładki. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

11,99 zł
3 osoby kupiły
39
Mega bańka tęczowa, wielokolorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega bańka tęczowa, wielokolorowa
Epee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Nowa odsłona Mega Bańki w fantastyczne tęczowo–kosmiczne wzory! Wspaniały produkt, który przeniesie Cię na wyższy poziom zabawy! Nadmuchaj Mega Bańkę i daj się porwać wyobraźni. Można ją podrzucać, łapać, odbijać, a nawet odpoczywać na niej. Rośnie aż do 90.0 cm. Zawartość opakowania: • 1 Mega bańka, • 1 ustnik, • 1 końcówka do upuszczania powietrza. Wymiary opakowania: 18.0 x 12.5 x 3.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

31,99 zł
28,15 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,84 zł

3 osoby kupiły
40
Mitologia Greków i Rzymian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitologia Greków i Rzymian
Dostępny
694 szt.

Mimo czterech tysięcy lat dzielących nas od starożytnej Grecji i trudnego do ogarnięcia postępu cywilizacyjnego, który się w tym czasie dokonał, zręby naszej kultury i cywilizacji nadal oddziałują na nasz sposób czucia, myślenia i postrzegania świata, choć często już nie zdajemy sobie z tego sprawy. Książka Zygmunta Kubiaka pozwala wskrzesić tę pamięć, wziąć udział w fascynującym procesie tworzenia się mitów i odbyć podróż w czasie. To nie jest szkolny bryk, lecz dzieło, którego językiem i erudycją należy się rozkoszować, autor przedstawia bowiem wszystkie wersje mitów, które przetrwały do naszych czasów, zapisane przez poetów, filozofów i mitografów, od Hezjoda i Homera po Salustiosa. Zygmunt Kubiak poszukuje prawdy wyłaniającej się z mitów z precyzją filologa i wrażliwością poety. Mitologia Greków i Rzymian otrzymała Nagrodę Wielkiej Fundacji Kultury oraz Nagrodę Czytelników „Gazety Wyborczej” w plebiscycie książek nominowanych do Nagrody NIKE 1998. Zygmunt Kubiak (1929−2004) − polski pisarz, eseista, tłumacz, propagator kultury antycznej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, laureat Nagrody Kościelskich za 1963 rok. Autor Brewiarza Europejczyka (1998), Literatury Greków i Rzymian (1999), Dziejów Greków i Rzymian (2003); przełożył m.in. Eneidę i Wyznania św. Augustyna oraz wiersze Konstandinosa Kawafisa. Wydał także antologie Muza grecka (1960) i Muza rzymska (1963) z własnymi przekładami literatury antyku oraz Antologię poezji nowogreckiej (1970). Poza tym tłumaczył z języka angielskiego: "Poezje wybrane" Williama Blake'a (1991) oraz antologię Twarde dno snu. Tradycja romantyczna w poezji języka angielskiego.

64,99 zł
50,04 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

3 osoby kupiły
41
Podróż przez czas. Tom 1. Raje utracone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż przez czas. Tom 1. Raje utracone
Dostępny
1640 szt.

Wielka podróż przez historię ludzkości. Nowa seria autora, którego książki pokochały miliony czytelników. Noam ma niezwykłą moc - jest nieśmiertelny. To jego dar i przekleństwo. Pamięta czasy, gdy rodził się nasz świat. Gdy wszystko było pierwsze: delikatny dotyk kory na policzku, zapierająca dech pogoń za zwierzyną, tajemniczy szum Jeziora, miłość, zdrada… A teraz? Wszystko zaczyna się, gdy na jego drodze pojawia się piękna Nura. Ojciec, którego podziwiał, okazuje się skrywać mroczną stronę. Nic nie jest takie, jakie się wydawało, a Noam staje przed trudnym wyborem. Tymczasem do wioski docierają niepokojące wieści: Jezioro, którego życiodajne wody zasilają okolicę, zaczyna wzbierać, zwiastując katastrofę… * Najnowsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta przenosi nas do początków cywilizacji. Tak odległych, że spowija je gęsta mgła mitów i legend. A jednak zmagania Noama i Nury - którzy muszą stawić czoła końcowi świata, jaki znają - dzisiaj, u progu katastrofy klimatycznej, wyglądają niepokojąco aktualnie. Przyszłość odbija się tu w przeszłości niczym w tafli Jeziora. Raje utracone to pierwszy tom serii, w której Schmitt, na wzór wielkich encyklopedystów, odmalowuje monumentalną panoramę losów świata. Pokazuje, że historie, które sobie opowiadamy, najwięcej mówią o nas samych. A nasze „raje utracone” to tak naprawdę dawne złudzenia - i lepiej je porzucić, by wziąć odpowiedzialność za to, co przyniesie jutro.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

3 osoby kupiły
42
Figurka DC 12 cali Aquaman S 1V1 P2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka DC 12 cali Aquaman S 1V1 P2
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

3 osoby kupiły
43
Krótka historia teatru w Europie. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia teatru w Europie. Tom 1
Dostępny
7 szt.

„Pewien student, kiedy zdał już egzamin (chyba na czwórkę?) i nie mógł być podejrzewany o lizusostwo z powodu oceny, odważył się powiedzieć autorowi: Panie Profesorze, ja nigdy nie przypuszczałem, że historia teatru może być tak ciekawa!. Autor lubił być chwalony, ale miał wątpliwości: czy to historia jest tak ciekawa, czy autora opowiadanie, czy jedno z drugim ożenione? Po wielu latach, kiedy przestał już wykładać, postanowił to sprawdzić, pisząc Krótką historię teatru w Europie jako książkę do czytania dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, że historia teatru może być tak ciekawa.”Józef Kelera

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

3 osoby kupiły
44
Pakiet Beksiński. Sztuki plastyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Beksiński. Sztuki plastyczne
Dostępny
53 szt.

Wyjątkowy zestaw czterech minialbumów Beksiński. Rysunek, Beksiński. Grafika, Beksiński. Malarstwo oraz Beksiński. Fotografia w eleganckim etui. Komplet ten to niepowtarzalna edycja bestsellerowych wydań albumowych prezentujące wszystkie z dziedzin, którymi zajmował się niezwykle utalentowany sanocki artysta, Zdzisław Beksiński.

115,00 zł
83,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 31,05 zł

2 osoby kupiły
45
Przygody Łemików, część 1. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Łemików, część 1. Audiobook
Max Lucado, Szaron
Dostępny
13 szt.

Łemiki to niewielkie drewniane ludziki stworzone przez rzeźbiarza o imieniu Eli. Poznaj Pączka, Łucję i ich przyjaciół. Razem z nimi wyrusz w przygodę.1. Poznaj Twój Wyjątkowy dar (11:24)2. Zastanów się czy kiedyś powiesz Chcę mieć zielony nos (15:27)3. Otwórz Najcenniejszy prezent (20:33)Podaruj dziecku rewelacyjne opowieści, które pomogą mu:odkryć swoją tożsamość,poznać prawdziwą wartość człowieka,zaakceptować własne ciało,traktować innych z szacunkiemi poznać miłość niebiańskiego Ojca.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

2 osoby kupiły
46
Nasze kochane zwierzęta wiejskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze kochane zwierzęta wiejskie
Dostępny
819 szt.

W książeczce czekają na ciebie rysunki wesołych zwierzątek, które nie mogą się doczekać, aż je pokolorujesz. Weź zatem kredki lub flamastry i do dzieła!

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
47
Figurka Filmowa 12 calowa Batman S2V1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
48
After. Płomień pod moją skórą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
After. Płomień pod moją skórą
Dostępny
256 szt.

Największy fenomen książkowy ostatnich lat. Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad. Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina, i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście. Ale spotkanie Hardina, który wydaje się jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
49
Teatr i teatrologia. Podstawowe pytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr i teatrologia. Podstawowe pytania
Dostępny
15 szt.

Autorka poszerza tradycyjnie rozumianą teatrologię i włącza w jej obręb także zjawiska estetyczne i społeczno-kulturowe wykraczające poza teatr, będące przedmiotem performance studies (choć sama tego terminu ani jego odmian nie stosuje). Książka ma układ trójdzielny. Część pierwsza Przedmiot teatrologii i podstawowe pojęcia prezentuje konstytutywne dla nauki o teatrze zagadnienia i pojęcia przynosi definicję przedstawienia jako zdarzenia estetyczno-społecznego i wyjaśnia jego specyfikę (współobecność uczestników, ulotność, budowę znaczeń i aspekty odbioru). Część druga Dziedziny badań, teorie i metody obejmuje problemy związane z analizą przedstawienia, metodami i praktykami pisarstwa historycznego o teatrze w kontekście przemian, jakie zaszły na gruncie historii w minionych dwóch stuleciach, a także prezentuje podstawowe modele teoretyczne w świetle najnowszych kierunków humanistyki oraz mechanizm powstawania, rozwoju i weryfikacji teorii. Część trzecia, zapowiedziana tytułem Rozszerzenia i powiązania wewnętrzne, podejmuje problem relacji zachodzących między teatrem a innymi sztukami oraz między teatrem a przedstawieniami kulturowymi.Książka Eriki Fischer-Lichte nie stanowi sprawozdania z istniejących i stosowanych przez innych badaczy procedur badawczych, lecz w oparciu o poddany redefinicji paradygmat przedstawienia jest autorską propozycją spójnego ujęcia świata widowisk estetycznych i kulturowo-społecznych.Fragment recenzji wydawniczej prof. Małgorzaty LeykoWydanie dofinansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
50
Śmierć Viveka Ojiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć Viveka Ojiego
Dostępny
107 szt.

?Śmierć Viveka Ojiego? autorstwa Akwaeke Emezi, osoby piszącej pochodzącej z Nigerii, konstrukcją przywodzi na myśl ?Kronikę zapowiedzianej śmierci? Gabriela Garcii Marqueza. Emezi opowiada losy nieheteronormatywnego chłopaka dorastającego w nigeryjskim miasteczku, gdzie kwestia identyfikacji płciowej jest tabuizowana. Na przeszkodzie do swobodnej ekspresji własnej tożsamości i miłosnego spełnienia stają lokalne przesądy oraz bezwzględny patriarchat. Ta misternie skonstruowana powieść została wysoko oceniona przez zagraniczną prasę, a amerykański ?Newsweek? uznał ją za jedno z najważniejszych wydarzeń literackich 2020 roku.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
51
Akademia 4-latka. Domowe zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 4-latka. Domowe zwierzaki
Dostępny
5 szt.

Nasza akademia pomaga rozwinąć umiejętności zawarte w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku rozmaite zadania z pomocą domowych zwierzaków. Zakres dydaktyczny: • logiczne myślenie, • percepcja wzrokowa, • poszerzanie wiedzy ogólnej, • sprawność grafomotoryczna.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
52
Kroniki Diuny. Tom 4. Bóg Imperator Diuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Diuny. Tom 4. Bóg Imperator Diuny
Dostępny
84 szt.

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie nieustannie knujący intrygi ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło jednak niewiele. Bene Gesserit, Tleilaxanie, Ixanie i Gildia Kosmiczna – trzymani w ryzach groźbą odcięcia dostaw życiodajnego melanżu – gotowi są zrobić wszystko, by w końcu pozbyć się człowieka-czerwia. Syn legendarnego Muad’Diba staje w obliczu najbardziej diabolicznego spisku w historii. Spisku, który może doprowadzić nawet do śmierci Boga... Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve („Blade Runner 2049”, „Sicario”). Autorami scenariusza są Eric Roth („Forrest Gump”), Jon Spaihts („Doktor Strange”) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer („Gladiator”, „Incepcja”, „Dunkierka”). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
53
Psi park - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi park
Dostępny
420 szt.

Psi park Sofi Oksanen – najważniejszy literacki thriller tego roku Ile jesteś w stanie poświęcić, by uciec do lepszego świata? Olenka ukradkiem obserwuje w parku rodzinę bawiącą się z psem. Nagle przysiada się do niej młoda kobieta. Olenka od razu ją rozpoznaje. Trudno zapomnieć twarz kogoś, komu zniszczyło się życie. Teraz to ona może zniszczyć Olenkę. Ale na razie obie tylko patrzą na swoje dzieci, wychowywane przez inne kobiety... „Psi park” to trzymająca w napięciu powieść o dziewczynie z Ukrainy, która na Zachodzie szuka ucieczki przed dawnym życiem. Kiedyś była gotowa zrobić wszystko dla pieniędzy. Werbowała młode, zdesperowane kobiety, by rodziły dzieci zamożnym Europejkom i Rosjankom. Przekraczała kolejne granice, nie bała się nawet układów z mafią. Ale wystarczył jeden fałszywy krok, by wszystko legło w gruzach. Wtedy powróciły demony przeszłości i wspomnienie utraconego dziecka… Olenka czuje, że pętla kłamstw coraz mocniej zaciska się wokół jej szyi. Wie, że musi uciekać. Ale czy jeszcze ma dokąd? Sofi Oksanen autorka nagradzana na całym świecie, laureatka Prix Femina, bezlitośnie i mistrzowsko zarysowuje mroczny obraz świata, w którym przemoc stanowi jedyne prawo, a ciało kobiety jest tylko towarem. „Sofi Oksanen mistrzowsko splata wątki. W tle mamy nielegalne operacje, handel komórkami jajowymi, walkę o władzę, przemoc oraz nadużycia. I ogromny ładunek emocji, którego nie da się rozbroić głębokim oddechem.” – Sylwia Chutnik „Oksanen napisała – jak przystało na thriller – powieść trzymającą w napięciu. A przy okazji za gardło. Powieść Sofi Oksanen jest dowodem na to, że czasem fikcja lepiej zdaje relację z rzeczywistości niż najlepszy reportaż.” – Wojciech Szot „(…) połączenie dylematów prozy wysokoartystycznej z woltami dramatycznymi, trafne, głębokie pytania o znaczenie historii, o los, o odpowiedzialność za własne życie – przedstawione w pół-kryminalnych fabułach, wciąganych na jedno czytelnicze posiedzenie.” – Paulina Małochleb „Czytanie Oksanen to jak zawsze literacka przygoda, ale również mroczna konfrontacja z tym, czego się w sobie boimy lub wstydzimy.” – Jarosław Czechowicz „Oksanen napisała – jak przystało na thriller – powieść trzymającą w napięciu. A przy okazji za gardło. Powieść Sofi Oksanen jest dowodem na to, że czasem fikcja lepiej zdaje relację z rzeczywistości niż najlepszy reportaż.” – Wojciech Szot „(…) połączenie dylematów prozy wysokoartystycznej z woltami dramatycznymi, trafne, głębokie pytania o znaczenie historii, o los, o odpowiedzialność za własne życie – przedstawione w pół-kryminalnych fabułach, wciąganych na jedno czytelnicze posiedzenie.” – Paulina Małochleb „Czytanie Oksanen to jak zawsze literacka przygoda, ale również mroczna konfrontacja z tym, czego się w sobie boimy lub wstydzimy.” – Jarosław Czechowicz „Czytałam ze ściśniętym brzuchem. Ostatnio taką lekturą dla mnie było Małe życie.” – Marta Mrowiec „Oksanen to wybitna pisarka, w której głowie, w jej palcach stukających w klawisze komputera, zdaje się być ogrom tematów ważnych, pozornie lokalnych, w rzeczywistości aktualnych w każdym miejscu na kuli ziemskiej.” – Wacław Holewiński „Oksanen przeprowadza wiwisekcję najnowszej historii, wydobywając na światło dzienne najbardziej palące kwestie społeczne.” – „The Wall Street Journal” „W tej misternej, wysmakowanej opowieści z suspensem Oksanen odmalowuje wstrząsający obraz postsowieckiej Ukrainy.” – „The Guardian” „Literacka uczta dla wielbicieli powieści, w których atmosfera gęstnieje z każdą kolejną stroną” – „Publishers Weekly ” Sofi Oksanen – pisarka o fińsko-estońskich korzeniach, jedna z najczęściej nagradzanych nordyckich autorek. Po bestsellerowej powieści „Oczyszczenie” okrzyknięto ją literackim fenomenem pokolenia. Jej książki przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. W 2021 roku została „literacką matką chrzestną” trzech fińskich polityczek, m.in. Sanny Marin, najmłodszej premierki na świecie.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
54
Co Jezus widział z krzyża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co Jezus widział z krzyża
Dostępny
27 szt.

Ojciec Sertillanges OP staje w miejscu Krzyża i patrzy na Jerozolimę oczami Chrystusa. Przeprowadza nas przez biblijne proroctwa tak, jak mógł słyszeć i rozumieć je Mesjasz. Towarzyszy nam w podróży przez Jerozolimę. Gościmy na ostatniej wieczerzy, obserwujemy zdradę Judasza, stajemy się niemymi świadkami męki Zbawiciela. Popadamy w rozpacz wraz z Jego Matką, chcemy Mu pomóc – jak Szymon Cyrenejczyk, płaczemy z niewiastami… Ta podróż staje się okazją do podjęcia wewnętrznej pielgrzymki, skłania do refleksji nad cierpieniem ukrzyżowanego Jezusa – z miłości do nas. Co Jezus widział z krzyża to zbiór 10 medytacji związanych z męką i śmiercią Pana Jezusa. Punktem wyjścia rozważań są miejsca i osoby, które Chrystus mógł dostrzec z krzyża.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
55
O dziewczynce, która chciała ocalić książki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O dziewczynce, która chciała ocalić książki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Wiesz, co dzieje się z książkami, których nikt nie wypożycza w bibliotece? Anna już wie. Znikają! Ale co dzieje się z wszystkimi, którzy w tych książkach mieszkają? Czy też znikną? Anna nie może do tego dopuścić! Postanawia ocalić zapomniane książki. Tylko jak? Oto magiczna opowieść o miłości do świata książek napisana przez jednego z najwybitniejszych pisarzy norweskich i przepięknie zilustrowana przez Lisę Aisato.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
56
Tatry i Zakopane. Mapa turystyczna, 1:20 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry i Zakopane. Mapa turystyczna, 1:20 000
Dostępny
41 szt.

Tatry i Zakopane – mapa turystyczna / laminowana w skali 1:20 000 Zawiera: • plastyczne pasma górskie • plan Zakopanego • skaliste szczyty • szlaki rowerowe i piesze • czasy przejść na szlakach • drogi, kolejki, wyciągi Idealna mapa do planowania wycieczek!

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
57
Lalka Evi z dzikim zwierzątkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Evi z dzikim zwierzątkiem
Simba Toys, Simba
Dostępny
98 szt.

Laleczka Evi przenosi nas w daleką podróż, laleczki w odsłonie mieszkanek z egzotycznych zakątków świata, jest tu Azjatka z misiem panda, Afrykanka z żyrafą, Hinduska ze słoniem. Wysokość lalki: 12 cm. Uwaga! Różne rodzaje, towar wysyłany losowo.

22,90 zł
20,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

2 osoby kupiły
58
Górski. Wygramy my albo oni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Górski. Wygramy my albo oni
Dostępny
491 szt.

Pierwsza biografia trenera Kazimierza Górskiego. Początek lat 70., w polskiej piłce od II wojny światowej brakuje znaczących sukcesów. Kadrę obejmuje nowy trener. Niedługo cały piłkarski świat będzie patrzył na niego z niedowierzaniem. Trener Górski prowadzi reprezentację Polski do zwycięstw, które do dziś nie zostały powtórzone. „Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni” czy „piłka jest okrągła, a bramki są dwie” to tylko niektóre powiedzenia, z których słynął. Choć wśród specjalistów od piłki wzbudzały uśmiech, kryło się w nich wielkie zrozumienie futbolu. Nazywano go Sokratesem piłkarskiego świata. Jakie były tajemnice jego sukcesu? Dlaczego pomimo - jak sądzą niektórzy - nonszalanckiego stosunku do panujących reguł sięgał po najwyższe trofea? Co sądzą o nim byli piłkarze? Jak wyglądała jego droga z przedwojennego Lwowa na największe stadiony świata? Mirosław Wlekły, autor bestsellera Tu byłem o Tonym Haliku, z detektywistycznym zacięciem podąża śladem trenera tysiąclecia. Dzięki setkom rozmów z ludźmi, którzy byli blisko Kazimierza Górskiego, tworzy pełny obraz swojego bohatera. Ta książka to nie tylko biografia wielkiego trenera, ale też fascynująca opowieść o złotej erze polskiej piłki. Mirosław Wlekły - reporter, autor m.in. bestsellerowej biografii Tony'ego Halika. Laureat Nagrody im. Beaty Pawlak (za Raban. O Kościele nie z tej ziemi). Za książkę Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo nominowany do Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Trzykrotnie nominowany do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
59
Canoe z papieru. Traktat o Antropologii Teatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Canoe z papieru. Traktat o Antropologii Teatru
Dostępny
13 szt.

Canoe z papieru stanowi wynik nie tylko wieloletniej pracy wędrującego uniwersytetu, jak nazywa się Międzynarodową Szkołę Antropologii Teatru, ale i gromadzi doświadczenia wyniesione z trzydziestoletniej pracy teatralnej, m.in. z licznych wypraw zespołu. Próbując uchwycić istotę aktorstwa, Barba buduje pomost między Wschodem a Zachodem, konfrontuje europejskie techniki sceniczne z ich azjatyckimi odpowiednikami, zderza osiągnięcia takich reformatorów teatru jak: Stanisławski, Meyerhold, Craig, Brecht czy Grotowski z dokonaniami mistrzów z Azji.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
60
Akademia 4-latka. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 4-latka. Pojazdy
Dostępny
48 szt.

Nasza akademia pomaga rozwinąć umiejętności zawarte w programie nauczania przedszkolnego. Przedstawia dziecku rozmaite zadania, wykorzystując przeróżne pojazdy. Zakres dydaktyczny: • logiczne myślenie, • percepcja wzrokowa, • poszerzanie wiedzy ogólnej, • sprawność grafomotoryczna.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
61
Lamy i alpaki i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lamy i alpaki i przyjaciele
Dostępny
85 szt.

To wesoła kolorowanka, w której znajdziesz rysunki swoich ulubionych postaci. Możesz je dowolnie kolorować i ozdabiać. A brokatowe naklejki z pewnością cię zachwycą. Dobrej zabawy!

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

2 osoby kupiły
62
Z Grotowskim. Teatr jest tylko formą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Grotowskim. Teatr jest tylko formą
Dostępny
10 szt.

Z Grotowskim to zbiór różnorodnych gatunkowo tekstów (rozmowy, wprowadzenie do filmu, pismo urzędowe) ukazujących długoletnią przyjaźń, nie tylko artystyczną, łączącą Petera Brooka z Grotowskim. Książkę zamyka kalendarium zestawiające najważniejsze spotkania twórców. Publikacja z 2015 roku, przygotowana z okazji 90. urodzin artysty, stanowi zmienione i poprawione wydanie książki z 2007 roku, Teatr jest tylko formą. O Jerzym Grotowskim.

10,71 zł
9,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 0,72 zł

2 osoby kupiły
63
Nasze kolorowe zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze kolorowe zoo
Dostępny
3036 szt.

W książeczce czekają na ciebie rysunki różnych zwierząt zogrodów zoologicznych, które nie mogą się doczekać, aż je pokolorujesz. Weź zatem kredki lub flamastry i do dzieła!

4,29 zł
3,99 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,30 zł

1 osoba kupiła
64
Czym jest teatr? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czym jest teatr?
Dostępny
9 szt.

Jestem przekonany, że w tekstach zamieszczonych w niniejszym wyborze Czytelnicy znajdą wiele bodźców i prowokacji do własnych przemyśleń dotyczących nie tylko problematyki teatralnej. Autor jest bowiem od wielu lat aktywnym świadkiem, uczestnikiem i komentatorem życia kulturalnego oraz zjawisk zachodzących we współczesnym społeczeństwie. Polem jego obserwacji jest przede wszystkim społeczeństwo japońskie, ale co najmniej od wczesnych lat siedemdziesiątych XX wieku jest Suzuki również aktywnym uczestnikiem ważnych światowych wydarzeń teatralnych. Odwołując się w swojej pracy reżyserskiej do rodzimej kultury, jednocześnie czerpie obficie z dorobku kultury europejskiej i wnikliwie obserwuje nurtujące świat problemy o wymiarze globalnym. (Fragment Wstępu Henryka Lipszyca)

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
65
Wróżki. Seria ze słoneczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżki. Seria ze słoneczkiem
Dostępny
102 szt.

To sympatyczna kolorowanka z rysunkami uroczych wróżek w pięknych strojach, które tylko czekają, aż je pokolorujecie i ozdobicie. A dołączone do książeczki naklejki dodatkowo umilą Wam czas.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
66
Puzzle 1000 elementów. Chinese Calendar 6000-5694 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Chinese Calendar 6000-5694
Eurographics, 1000
Dostępny
6 szt.

- ilość elementów: 1000, - wysoka jakość nadruku i precyzja wykonania, - idealne dopasowanie elementów, - odporne na zginanie, - puzzle eliminują odbijanie światła, - rozwijają zdolności manualne u dziecka, - kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie, - format obrazka po ułożeniu: 68×48 cm. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Wiek: +10

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
67
Łamigłówki Biblijne. Wykreślanki słowne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki Biblijne. Wykreślanki słowne
Dostępny
23 szt.

Szukasz pomysłu na wartościowe zajęcie dla swojego dziecka, które pozwoliłoby mu dobrze spędzić czas wolny i jednocześnie lepiej poznać Biblię? Łamigłówki biblijne – wykreślanki słowne zaangażują Twoją pociechę w interesującą zabawę i ważne lekcje o Słowie Bożym. Siedemnaście znanych biblijnych historii i pięć różnych rodzajów wykreślanek zapewnią wiele godzin ciekawych i rozwijających ćwiczeń. Doskonałym uzupełnieniem zagadek i historii są żywe ilustracje – wszystko to przyniesie Twojemu dziecku doświadczenie nauki i zabawy, do którego będzie chciało wciąż wracać. Idealna propozycja dla wszystkich małych miłośników łamigłówek!

26,00 zł
20,28 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,72 zł

1 osoba kupiła
68
Kobieta niezależna. Poznaj tajniki kobiet sukcesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta niezależna. Poznaj tajniki kobiet sukcesu
Dostępny
155 szt.

Droga Kobieto!Pomyśl proszę czy i ile razy zdarzyło Ci się pomyśleć, że nie możesz osiągnąć sukcesu? Ile razy wydawało Ci się, że nie jesteś wystarczająco mądra, odważna, atrakcyjna, przebojowa, aby wejść na swój szczyt? Ile razy pomyślałaś, że bogactwo, sukcesy, awanse są dla kogoś innego, ale nie dla Ciebie?Jeśli chociaż raz przeszło Ci to przez myśl i stanęło na drodze do spełnienia marzeń i celów... Jeśli spowodowało, że nie odważyłaś się zrobić kolejnego kroku...OBUDŹ SIĘ!PORZUĆ TE CHOLERNE WYMÓWKI!ZACZNIJ O SIEBIE DBAĆ!W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi.Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać!Kiedy stawiałam swoje pierwsze kroki w biznesie, byłam przeciętną dziewczyną, pełną obaw i kompleksów. Pochodzę z rodziny, w której nikt nie osiągnął biznesowych sukcesów. Zaczynałam swoją karierę bez pieniędzy i wsparcia rodziców. Jedyne co miałam, to moje marzenia o tym, aby wieść lepsze życie. Być stabilną finansowo.   

51,00 zł
1 osoba kupiła
69
Peter Brook. Ku teatrowi pierwszemu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peter Brook. Ku teatrowi pierwszemu
Dostępny
9 szt.

Ta książka opowiada o drodze. O drodze, jaką przebył Peter Brook w teatrze Bouffes du Nord, od Tymona Ateńczyka do Hamleta. Byłem świadkiem tej drogi od jej pierwszego wieczoru. Teraz nadszedł czas, aby ją opisać. Opis podąży torem Brooka i jego zespołu, przywołując wcześniejsze wydarzenia, które rozegrały się tak w Londynie, jak i w innych miejscach. Począwszy od premiery Tymona, będzie się zatrzymywać na chwilach uniesień i opisze to, co trwałe; połączy analizę z bezpośrednim świadectwem. Perspektywę, która ukazuje widok ogólny, połączy z konkretami doświadczenia, pozwalającymi to doświadczenie, choćby częściowo, przywołać. Chodzi o to, aby przypomnieć poszczególne wydarzenia, nie gubiąc przy tym wizji całej drogi – aby objaśnić jej przebieg i etapy; aby przywrócić pamięć olśnień doznanych w sali, która stała się mityczna. Sali, którą wyjątkowy reżyser uczynił zarówno swoim ogniskiem domowym, jak i swoim dziedzictwem. Książka ta żywi się bezpośrednią znajomością drogi Brooka w Bouffes. Brook i Bouffes są nierozdzielni.

10,71 zł
9,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 0,72 zł

1 osoba kupiła
70
Protokół Warszawski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Protokół Warszawski
Dostępny
5 szt.

Arma Christi. Narzędzia Męki Pańskiej. Broń Chrystusa. Otoczone kultem artefakty znikają w tajemniczych okolicznościach. Brugia. Nagły wystrzał przerywa nabożeństwo w zabytkowej bazylice. Pod osłoną granatu dymnego trzech mężczyzn kradnie relikwię Świętej Krwi. Cotton Malone, szpieg-antykwariusz, bez zastanowienia rzuca się w pościg - i ląduje w areszcie. Wolność odzyskuje dzięki dawnej szefowej, jednak amerykański Departament Sprawiedliwości nigdy nie działa bezinteresownie. Tajemniczy handlarz informacji organizuje aukcję, w której stawką jest bezpieczeństwo Polski. Światowe mocarstwa walczą między sobą o udział, a Stany Zjednoczone zrobią wszystko, by zająć miejsce przy stole. Przyparty do muru Malone musi sam wykraść jedną z relikwii - Włócznię Przeznaczenia, którą przebito bok Chrystusa, przechowywaną w Zamku Królewskim na Wawelu. Jednak ani Polacy, ani Rosjanie nie zamierzają mu na to pozwolić. Tymczasem nad elitami polskiej polityki znów krąży widmo - widmo protokołu warszawskiego. Steve Berry - międzynarodowej sławy pisarz, autor 20 powieści. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy w 52 krajach. Wielokrotnie nagradzany, regularnie trafia na listy bestsellerów. Uznanie czytelników zdobył serią o przygodach Cottona Malone'a, która w fascynujący sposób łączy historię z fikcją literacką.

47,00 zł
36,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

1 osoba kupiła
71
Najciekawsze historie o zawodach, które warto polubić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Najciekawsze historie o zawodach, które warto polubić
Dostępny
1 szt.

Bajki edukacyjne z morałem pod tytułem Najciekawsze historie o zawodach, które warto polubić zostały napisane z myślą o ciekawych świata i kochających przygody oraz zdobywanie wiedzy milusińskich. Napisał je Lech Tkaczyk, pisarz, poeta, autor ponad stu książek dla dzieci, słuchowisk, piosenek, które zostały wydane w postaci książek do których dodawane są płyty audio CD ze słuchowiskiem lub audiobookiem. Na każdej płycie audio CD, oprócz słuchowiska nagranego na podstawie tekstów autora, młody czytelnik znajdzie też piosenkę oraz materiał edukacyjny do samodzielnej nauki. Autor, stosując sprawdzoną zasadę „nauka poprzez zabawę”, w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje nasze pociechy z różnymi zawodami, które w wieku dziecięcym zawsze ich fascynują i ciekawią. Poznajemy takie zawody jak: strażak,policjant, listonosz,kominiarz,a także marynarz. Autor wykorzystując wierszowaną formę opowieści objaśnia czym charakteryzuje się konkretny zawód. Bajeczka jest też ciekawie ilustrowana, co z pewnością spodoba się każdemu milusińskiemu oraz rodzicom!

70,00 zł
35,70 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 34,30 zł

1 osoba kupiła
72
Paw Patrol. Zestaw prezentowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Paw Patrol. Zestaw prezentowy
Spin Master
Dostępny
30 szt.

Pędź na ratunek szybciej niż kiedykolwiek dzięki pojazdom Psi Patrol True Metal. Ten prezentowy 3-pak zawiera pojazdy True Metal Skye, Chase'a i Marshalla z serii Off-Road Mud Series. Te metalowe pojazdy w skali 1:55 wyglądają dokładnie jak te znane z telewizyjnego show. Dzięki autentycznym detalom i grafikom błota, działającym kołom oraz odlaniu w metalu pojazdy True Metal Off-Road są gotowe do szybkich akcji ratunkowych! Popchnij pojazd ręką albo wystrzel go, aby przeżyć przygodę! Każdy ze szczeniaków jest w swoim pojeździe i z uszami powiewającymi na wietrze pędzi na ratunek. Dzięki tak wielu pojazdom Psi Patrol True Metal do zebrania (dodatkowe pojazdy sprzedawane osobno), dzieci mogą się cieszyć swoimi ulubionymi egzemplarzami z show. Zabawki Psi Patrol True Metal to idealny prezent dla dzieci i fanów Psiego Patrolu. Uratuj dzień dzięki 3-pakowi Psi Patrol True metal Off-Road Mud.

68,90 zł
42,72 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,18 zł

1 osoba kupiła
73
Wszyscy wiedzieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy wiedzieli
Dostępny
185 szt.

Wszyscy wiedzieli. Wszyscy milczeli. Coś wreszcie pękło. Pani, jak na kobietę, to nawet nie jest głupia!. Szkoda, że tych tłustych nóg nie możesz sobie obciąć. To dzięki jej nieuctwu będziemy wszyscy tu stać do rana. No proszę, stoi gówno i płacze. Brzmi znajomo? W marcu 2021 roku Anna Paliga jako pierwsza odważyła się napisać o przemocy w łódzkiej filmówce. Bardzo szybko dołączyły do niej inne osoby, opisujące własne doświadczenia: absolwenci szkół filmowych i teatralnych, znani aktorzy. Mobbing, przemoc fizyczna i psychiczna, molestowanie mogą dotknąć każdego z nas. Bez względu na to, czy pracujemy w sklepie spożywczym, zagranicznej korporacji czy redakcji poczytnego pisma. Nie są problemem wyłącznie szkół artystycznych. Ale dzięki znanym osobom łatwiej zmienić rzeczywistość. To właśnie wybitne aktorki dały siłę ruchowi #MeToo. To będzie opowieść o tym, co sprawiło, że ludzie najpierw dali się zastraszyć, zgnieść, poniżyć, wpędzić w nałogi, traumy, ale potem zaczęli mówić i otwarcie sprzeciwiać się układom, systemowi, autorytetom, którymi byli straszeni od lat Uznani aktorzy i eksperci o wyrwaniu się z kręgu przemocy. Anna Paliga, Joanna Koroniewska, Weronika Rosati, Aleksandra Domańska, Aleksandra Konieczna, Marta Nieradkiewicz, Wojciech Malajkat, Piotr Głowacki, Patrycja Volny, Piotr Witkowski, Wiktoria Wolańska, Zuzanna Lit, Marta Miłoszewska, Maja Herman, Monika Klonowska, Anna Mochnaczewska, Alina Czyżewska. Ja też mogę być molestowany/a, ja też mogę spotkać się z przemocą. Ja też mogę znaleźć się w sytuacji, gdy wszyscy wiedzą i nikt nic nie powie. Czas to zmienić!

46,90 zł
34,71 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,19 zł

1 osoba kupiła
74
Karta edukacyjna. Biologia - budowa człowieka - układy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Biologia - budowa człowieka - układy
Dostępny
18 szt.

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,67 zł
3,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,68 zł

1 osoba kupiła
75
Wywołując (i zapominając) Szekspira - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywołując (i zapominając) Szekspira
Dostępny
7 szt.

Książka zawiera zapis dwóch spotkań Petera Brooka z publicznością z połowy lat dziewięćdziesiątych, podczas których wybitny reżyser podjął temat aktualności Szekspira.

7,99 zł
1 osoba kupiła
76
Nasze kochane księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze kochane księżniczki
Dostępny
1196 szt.

W książeczce czekają na ciebie rysunki uroczych księżniczek, które nie mogą się doczekać, aż je pokolorujesz. Weź zatem kredki lub flamastry i do dzieła!

4,29 zł
3,99 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,30 zł

1 osoba kupiła
77
Zestaw naklejek - botanic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw naklejek - botanic
Szaron
Dostępny
2 szt.

Zestaw naklejek z chrześcijańskimi hasłami w otoczeniu natury. 6 naklejek z tekstami np.: • Niech Cię Pan obdarzy swą łaską • Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan • Dobroć i łaska • Nie wyczerpała się łaska Pana

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
78
Ekologiczna kuchnia Jagny Niedzielskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologiczna kuchnia Jagny Niedzielskiej
Dostępny
168 szt.

Ekologia zaczyna się w twojej głowie i na twoim talerzu. • Potrzebujesz pomysłów na zdrowe i proste w przygotowaniu potrawy? • Chcesz właściwie przechowywać żywność? • W twojej szafce zalega stara kasza, a marchewka próbuje sama wyjść z lodówki? • Nie wiesz, jak planować swoje zakupy, by w pełni wykorzystać wszystkie składniki, które lądują w twoim koszyku? • Chciałbyś wydawać mniej pieniędzy na jedzenie? Jagna Niedzielska, znana kucharka, edukatorka i doradczyni kulinarna, w ostatnich latach przeprowadziła wiele warsztatów i webinarów, podczas których opowiadała o przechowywaniu żywności. Zainteresowanie i liczba pytań, które zadawali ich uczestnicy, przerosły jej najśmielsze oczekiwania. W odpowiedzi na te potrzeby autorka napisała niniejszą książkę - pełną praktycznych porad, kuchennych tricków i ciekawostek. Ekologiczna kuchnia Jagny Niedzielskiej to przede wszystkim przepisy na proste, wyjątkowo smaczne wegańskie i wegetariańskie potrawy, dzięki którym nie będziesz marnował jedzenia. W Polsce wyrzuca się 4,8 mln ton żywności rocznie. Z książki dowiesz się, jak łatwo zmienić nawyki, by marnować mniej jedzenia i pieniędzy. Przekonasz się też, że ekologia jest ekonomiczna.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
79
Powrót Dionizosa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót Dionizosa
Dostępny
7 szt.

Jest to książka o mitologii, jednakże takiej, która przybiera rożne oblicza, dotyczy wielu dziedzin i oscyluje między teorią a praktyką. Jej autor, Theodoros Terzopoulos Grek z urodzenia, niestrudzony podróżnik z wyboru, w dwunastu teoretycznych rozdziałach, dopełnionych opisem czterdziestu praktycznych ćwiczeń (wraz z ich zapisem filmowym), przedstawia w dość ogólny sposób szeroki horyzont swoich przez pół wieku prowadzonych poszukiwań. []Odnajdziemy tu osobiste świadectwo, jak przetrwać w czasach niestabilnych politycznie i ekonomicznie, a także wskazówki, jak stać się osobą bardziej stabilną spokojną wewnętrznie i silną na zewnątrz. Jest to również książka napisana przez kogoś, kto rozpoczął swoje życie jako uciekinier z własnego kraju i kto dzięki kontaktom z innymi duchowymi uchodźcami (jak Heiner Mller w dawnym Berlinie Wschodnim) czy utalentowanymi bratnimi duszami (jak Tadashi Suzuki) zdołał otworzyć teatr na nowy świat. Dlatego właśnie publikacja ta stanowi coś więcej niż podręcznik teatralnej praktyki czy historii teatru. Ukazuje głęboko filozoficzną wizję tego, jak człowiek współczesny może zostać ocalony i pozostawać w kontakcie z czasem i miejscem, ciałem i duszą, teraźniejszością i przyszłością, z tym, co świadome i nieświadome.Fragment Wstępu Freddy'ego Decreusa

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
80
Karta edukacyjna. Geografia - tablica stratygraficzna - dzieje ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta edukacyjna. Geografia - tablica stratygraficzna - dzieje ziemi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Ściągawka – pomocna na lekcji, podczas odrabiania pracy domowej, a nawet przy nauce do klasówki. Włożona do zeszytu, zawsze pod ręką – gdy z głowy wyleci potrzebny wzór czy data.

4,67 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,68 zł

2 osoby kupiły
81
Punkt graniczny przedstawienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punkt graniczny przedstawienia
Dostępny
10 szt.

Zapis rozmowy Lisy Wolford z Thomasem Richardsem, dyrektorem Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards (Pontedera, Włochy), przeprowadzonej w 1995 roku. Rozmowa ta daje wgląd w istotę twórczych poszukiwań Grotowskiego w domenie określanej przez niego mianem sztuka jako wehikuł, wyznaczającej końcowy etap jego poszukiwań. Richards opowiada tu m.in. o transformacji energii, która może nastąpić w pracy nad pieśniami z tradycji afrokaraibskiej. To dzięki tej pracy oraz dzięki oparciu się na strukturach działań wykorzystujących niebanalne wspomnienia performerów możliwa staje się wertykalna podróż ku temu, co subtelne. (Od wydawcy polskiego)

7,99 zł
1 osoba kupiła
82
Łamigłówki Biblijne. Kropka do kropki 7+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki Biblijne. Kropka do kropki 7+
Dostępny
24 szt.

Szukasz pomysłu na twórcze i wartościowe aktywności dla swojego dziecka wieku szkolnym, które pozwoliłyby mu dobrze spędzić czas wolny i jednocześnie poznać ważne historie biblijne? Łamigłówki biblijne – kropka do kropki zapewnią dzieciom godziny zabawnych i ciekawych ćwiczeń, które rozwiną w nich zmysły artysty i odkrywcy, przynosząc jednocześnie cenne lekcje wprost z Bożego Słowa. Łączenie kropek i znane historie z Biblii uzupełnione o żywe, zabawne ilustracje zagwarantują naukę i zabawę, od których twoja pociecha nie będzie mogła się oderwać! Łamigłówki biblijne – kropka do kropki to świetna forma rozwijających ćwiczeń dla twojego młodego entuzjasty łączenia kropek.

26,00 zł
20,28 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,72 zł

1 osoba kupiła
83
Dinozaur chodzący ze światłem i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur chodzący ze światłem i dźwiękiem
Icom
Dostępny
5 szt.

Chodzący dinozaur z funkcją światła i dźwięku.

49,00 zł
46,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

1 osoba kupiła
84
Święty Bachus. Nieznane lata teatru greckiego 300 p.n.e.-1600 n.e. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Bachus. Nieznane lata teatru greckiego 300 p.n.e.-1600 n.e.
Dostępny
8 szt.

Książka Aleksisa Solomosa Święty Bachus podejmuje fascynujący i zaniedbany, nawet wśród bizantynistów, problem dramatu bizantyjskiego. Stanowi cenne źródło wiedzy na temat greckiego dramatu chrześcijańskiego, który uznać można za swoisty pomost między teatrem antycznym a średniowiecznym. Opisuje fragment historii teatru prawie nieobecny w polskiej literaturze przedmiotu, a i rzadko podejmowany na Zachodzie. Po raz pierwszy spotkałem Świętego Bachusa na świetlistej mozaice kościoła w Dafni. Między żydowskimi rybakami, biednymi mnichami i innymi pokornymi mieszkańcami świątyni, Bachus i Sergiusz wyróżniają się białymi i złocistymi szatami, niczym dioskurowie jakiejś starożytnej szlachetnej kultury, która nagle i nieoczekiwanie została zwyciężona przez prostszą i bardziej ludową wiarę. Porwał mnie nie tyle wygląd czy życiorys syryjskiego męczennika, ile alegoria, która przeświecała zza jego imienia alegoria, która oświetla pewną przejściową i nieznaną, niemal tajemną epokę teatru. Gdyż tak naprawdę starożytny Bachus nigdy nie umarł; nie tylko jako bóg wina i daimonion teatralnego szału. Kiedy zmarł ostatni Menander, a zanim urodził się pierwszy Chortatzis gdyż nowa komedia i dramat kreteński stanowią punkty graniczne naszej nieznanej historii owity bluszczem Dionizos jest wciąż blisko nas, przyjmując ukryte i jawne ofiary. Spośród tysiąca dziewięciuset nieznanych lat teatru greckiego, co najmniej tysiąc siedemset to lata twórcze; teatr ten kontynuuje swoją drogę pośród tysięcy przemian i przeobrażeń, przesądów i ustaw, śmierci i wygnań czasem politeistyczny, czasem monoteistyczny, ale zawsze dionizyjski.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
85
Aspera Hiems Symfonia, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspera Hiems Symfonia, CD
Arcturus, ProMedia
Dostępny
15 szt.

1. To Thou Who Dwellest in the Night 2. Wintry Grey 3. Whence ; Whither Goest the Wind 4. Raudt Og Svart 5. The Bodkin ; the Quietus (... to Reach the Stars) 6. Du Nordavind 7. Fall of Man 8. Naar Kulda Tar (Frostnettenes Prolog)

68,90 zł
60,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

1 osoba kupiła
86
Steffi Love. Lalka Steffi Relax - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Steffi Love. Lalka Steffi Relax
Simba Toys
Dostępny
5 szt.

Zrelaksuj się razem ze Steffi, która ma na sobie swobodny, ale modny dres i puszyste, wygodne buty do chodzenia po domu. Możecie wypić razem herbatę i poczytać książkę na tablecie. Jeżeli zrobi się zimno, Steffi może założyć na głowę kaptur i dalej wypoczywać. Wysokość lalki: 29.0 cm

42,90 zł
28,74 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,16 zł

1 osoba kupiła
87
Boski dwumian. Przenikanie rzeczywistości w teatrze no - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boski dwumian. Przenikanie rzeczywistości w teatrze no
Dostępny
9 szt.

Ta książka pokazuje na przykładzie trzech dramatów nō, w jaki sposób w dziele sztuki wypełniają się zasady antycznego postrzegania świata, według których przyroda, całe otoczenie człowieka i on sam stanowią niepodzielny i żywy BOSKI DWUMIAN – jeden świat, w którym żywi obcują ze zmarłymi. Dzięki wynalazkowi Umiejętności (takie jest bowiem pierwotne znaczenia słowa nō) człowiek przemienia ograniczenie „tu i teraz” na trwanie w wieczności, przy czym wieczność nie jest bezkształtna, ale barwna i pełna form. Publikacja dofinansowana przez The Japan Foundation oraz Fundację im. Takashimy.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
88
Mężczyźni z różowym trójkątem. Świadectwo homoseksualnego więźnia obozu koncentracyjnego z lat 1939-1943 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
89
Wiatraczek Owoc 16cm Mc Disp 24/216/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek Owoc 16cm Mc Disp 24/216/432
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
459 szt.

7,80 zł
5,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
90
Gorszy niż faszysta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorszy niż faszysta
Dostępny
9 szt.

Autor głośnej biografii Lecha Wałęsy, laureat Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Nowa książka Pawła Zyzaka jest wycinkiem z jego osobistych przeżyć między rokiem 2008, kiedy zasłynął swą biografią Lecha Wałęsy, a rokiem 2010, kiedy emocje wokół publikacji dopiero dogasały. Książka jest krótką historią IPN w momencie, gdy Instytut na skutek działań obozu rządzącego przeszedł zasadnicze zmiany, które na trwałe zmieniły jego oblicze. Książka `słynnego magistra` jest wreszcie kontynuacją losów Lecha Wałęsy, uzupełniających jego książkową biografię. Autor przypomina zapomniane fakty z życia Wałęsy, dostarcza nam wiedzy o sposobie myślenia polskiego noblisty, o źródłach jego decyzji oraz przypomina i zestawia jego dokonania, znajdując dla nich wspólny mianownik. Politycy i uczeni o pierwszej książce Pawła Zyzaka Lech Wałęsa. Idea i historia oraz o samym autorze: `...on śmierdzi z kilometra, śmierdzi fałszem, śmierdzi bezczelnością, chamstwem. Ja mówię, faszyzm to mało. Bezpieka to mała sprawa`. Lech Wałęsa - noblista, były prezydent RP `...można mechanizmami też prawnymi starać się wymusić na IPN-ie, żeby dopuszczał w większym stopniu historyków spoza... zaklętego kręgu ludzi o radykalnych poglądach`. Bronisław Komorowski - prezydent RP `...praca magisterska... nie była pracą magisterską tylko paszkwilem i politycznym atakiem...` Donald Tusk - premier RP `Jest... Zyzak dzieckiem IPN i [Janusza] Kurtyki zgrabnie pływającym w potoku łajna...` Tomasz Lis - dziennikarz (aktualnie TVP) `Książka Pawła Zyzaka pozostanie na zawsze ważnym świadectwem czasów ograniczania swobody wypowiedzi, a nawet naukowych poszukiwań w III Rzeczpospolitej. Jest ona również zapisem społecznej choroby, której charakterystycznym objawem jest ťabdykacja rozumuŤ. Co najsmutniejsze choroba ta dosięgła przede wszystkim środowiska opiniotwórcze i intelektualne - dziennikarzy, naukowców i artystów`. Sławomir Cenckiewicz

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
91
Aby Warburg. Panorama recepcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aby Warburg. Panorama recepcji
Dostępny
158 szt.

Kim był Aby Warburg? Przedwcześnie zmarłym, znakomitym znawcą sztuki i kultury Renesansu, wizjonerem, któremu śmierć uniemożliwiła realizację Atlasu Mnemosyne, dziejów samoświadomości człowieka, widzianych przez pryzmat wyrazowej energii obrazów? Mistrzem historii, prekursorem najróżniejszych nowoczesnych sposobów odczytywania obrazów: antropologii obrazowej, visual studies, rozmaitych form krytycznej historii sztuki? A może Warburg był ojcem ikonologii, a zarazem dziewiętnastowiecznym uczonym, głęboko zakorzenionym w praktykach uprawiania nauki tego czasu, wiernym przekonaniu o pozytywnej i oświecającej misji studiów humanistycznych? Zebrane w niniejszym tomie wspomnienia, artykuły i rozprawy ukazują różne oblicza tego wielkiego hamburskiego uczonego, rysując portret wszechstronny, bogaty i złożony, powstający na przestrzeni osiemdziesięciu lat po śmierci Warburga. Napisane po części przez uczonych, którzy zetknęli się z nim jeszcze za jego życia i blisko z nim współpracowali, po części przez badaczy późniejszych pokoleń, pozostają świadectwem geniuszu i magicznego oddziaływania humanisty, którego dzieło nadal pozostaje niewyczerpanym źródłem inspiracji, a także interpretacji jego spuścizny.

95,00 zł
79,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,20 zł

1 osoba kupiła
92
Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz
Dostępny
670 szt.

„Do kogo zadzwonili Amerykanie, gdy potrzebowali tajnej pomocy w Iraku? Do Polaków oczywiście!” – „The Washington Post” „Jeśli lubisz prawdziwe historie szpiegowskie splecione z geopolityką, ruszaj do księgarni i kup Pozdrowienia z Warszawy [...] Polecam!” – Anne Applebaum Fascynująca opowieść o tym, jak u kresu zimnej wojny rozpoczęła się współpraca polskich tajnych służb i CIA. „Przez całą pierwszą dekadę XXI wieku Polska pomagała nam się zmagać z niemal każdym poważnym problemem w polityce zagranicznej, jaki mieliśmy” - mówi były dyrektor CIA Michael Sulick. Współpraca z Polską to „jedna z dwóch najważniejszych relacji wywiadowczych, jakie kiedykolwiek utrzymywały Stany Zjednoczone” - twierdzi z kolei były szef CIA George Tenet. Pozdrowienia z Warszawy to historia sojuszu, który narodził się między ówczesnymi rywalami na początku lat 90. To wtedy dawni komunistyczni szpiedzy w brawurowej akcji wywieźli z Iraku sześciu amerykańskich dyplomatów. Od tamtej pory polski wywiad działał w każdym miejscu, do którego Amerykanie nie odważyli się udać. Jak wyglądały szczegóły operacji „Przyjazny Saddam”? Czy gdyby amerykański rząd słuchał polskich tajnych służb, nie doszłoby do ataków 11 września? Co polskie władze wiedziały o działaniach CIA w Starych Kiejkutach? Nagradzany dziennikarz John Pomfret kreśli wciągający obraz polsko-amerykańskiej współpracy, ujawnia kulisy tajnych rozmów i akcji oraz zadaje ważne pytania o cenę sojuszu, jaką musiała zapłacić Polska. Pozdrowienia z Warszawy to najnowsza historia Polski pokazana przez pryzmat losów najsłynniejszych agentów wywiadu. „Prawdziwa i porywająca historia szpiegowska. John Pomfret ujawnia, jak Amerykanie uwiedli Polaków, wyrwali ich z ramion KGB i wciągnęli we własne awantury i nieszczęścia - od Iraku poprzez Koreę Północną do ciemnej strony CIA. Pokochałam tę książkę i wiele się nauczyłam”. – Barbara Demick, autorka Światu nie mamy czego zazdrościć „Pełna suspensu […] wciągająca opowieść o spotkaniu szpiegów, którzy w czasie zimnej wojny byli po przeciwnych stronach, wypełniona szczegółami wprost od samych uczestników zdarzeń”. – NPR „Otwierająca oczy opowieść o relacjach Ameryki z Polską i jej służbami wywiadowczymi [...] Żywe i wnikliwe spojrzenie na niedostrzegany międzynarodowy sojusz”. – „Kirkus Review” „Odsłaniając kulisy zdarzeń, Pomfret kreśli mocne portrety szpiegów i dyplomatów z obu stron i opowiada o ważnych wydarzeniach, w tym o brawurowym uratowaniu sześciu amerykańskich dyplomatów z Kuwejtu w czasie wojny w zatoce. Ważny wkład w badanie stosunków europejsko-amerykańskich”. – „Booklist” „Arcydzieło historycznego dziennikarstwa śledczego”. – SpyTalk „Nie wahaj się i wyrusz w podróż pełną szpiegostwa, odwagi, wielkich ucieczek i wstrząsającej zmiany, jaka dokonała się w rękach polskich i amerykańskich oficerów wywiadu. Pozdrowienia z Warszawy Johna Pomfreta jest niczym przejażdżka kolejką górską z ostatnich lat zimnej wojny w blask światła nowej ery. To odyseja, której nie możesz przegapić”. – David E. Hoffman, laureat Pulitzera

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

2 osoby kupiły
93
Nasze kolorowe pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze kolorowe pojazdy
Dostępny
1045 szt.

W książeczce czekają na ciebie rysunki różnych pojazdów, które nie mogą się doczekać, aż je pokolorujesz. Weź zatem kredki lub flamastry i do dzieła!

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
94
Zab Wodna Dysk Gum 17x21 Simba B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zab Wodna Dysk Gum 17x21 Simba B/c
Simba Toys, Simba
Dostępny
38 szt.

15,55 zł
14,99 zł

Rabat 3,6%
oszczędzasz 0,56 zł

1 osoba kupiła
95
Przygody Łemików, część 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Łemików, część 2. Audiobook
Max Lucado, Szaron
Dostępny
14 szt.

Łemiki to niewielkie drewniane ludziki stworzone przez rzeźbiarza o imieniu Eli. Poznaj Pączka, Łucję i ich przyjaciół.Razem z nimi wyrusz w przygodę1. Odkryj, że Jesteś Wyjątkowy (8:35)2. Dowiedz się, czy na pewno chcesz być Najlepsza (20:51)3. Usłysz głos, który mówi Jesteś mój (15:26)Podaruj dziecku rewelacyjne opowieści, które pomogą mu:odkryć swoją tożsamość,poznać prawdziwą wartość człowieka,zaakceptować własne ciało,traktować innych z szacunkiemi poznać miłość niebiańskiego Ojca.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

1 osoba kupiła
96
Spalić dom. Rodowód reżysera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Spalić dom. Rodowód reżysera
Dostępny
1 szt.

Spalić dom to książka koncentrująca się na doświadczeniu reżyserskim założyciela Odin Teatret. Twórca ponad siedemdziesięciu spektakli dzieli się w niej zarówno wspomnieniami z dzieciństwa i młodości, jak i tajnikami swego rzemiosła, oddając też głos swoim aktorom.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

1 osoba kupiła
97
Stanisławski na próbie. Wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisławski na próbie. Wspomnienia
Dostępny
17 szt.

Stanisławski na próbie to opis prób do spektaklu „Świętoszek”, w którym Toporkow wystąpił w roli Orgona. Aktor nie tylko odnotowuje uwagi swego nauczyciela i rekonstruuje atmosferę panującą na próbach, ale co z perspektywy dzisiejszego odbiorcy jest najważniejsze dogłębnie przekazuje wskazówki i metody składające się na nauczanie Stanisławskiego. To jednocześnie najpoważniejsze źródło wiedzy o poszukiwaniach Stanisławskiego prowadzących do ukształtowania tzw. metody działań fizycznych oznaczającej strategię w pracy aktora nad rolą. Jak pisała Katarzyna Osińska, jej podstawę stanowi prawidłowa organizacja fizycznej linii życia aktora na scenie. Działania fizyczne to elementy zachowań, przede wszystkim związane z reagowaniem na partnerów; opanowanie ich ma umożliwić aktorowi przeniknięcie w najgłębsze uczucia i przeżycia, które musi wywołać w sobie, aby stworzyć daną postać sceniczną. Metoda ta wyznacza punkt odniesienia dla wielu współcześnie prowadzonych poszukiwań w zakresie sztuki aktora, takich na przykład jak praca Jerzego Grotowskiego w dziedzinie sztuki jako wehikułu.

28,00 zł
25,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,80 zł

1 osoba kupiła
98
Hatha-Joga Nauka Jogów o zdrowiu fizycznem i o sztuce oddychania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hatha-Joga Nauka Jogów o zdrowiu fizycznem i o sztuce oddychania
Dostępny
64 szt.

Reprint wydanej w 1925 roku (czyli prawie przed stu laty) nakładem wydawnictwa Trzaska, Evert i Michalski sp akc. Tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać dziwny, ale przecież w tym zakresie nic się nie zmieniło nie od stu ale od wielu więcej lat. Joga wszak ma swój początek w starożytnej hinduskiej filozofii, medytacji połączonej z fizycznymi ćwiczeniami. Hatha-Joga to ta część systemu filozoficznego hinduizmu, która mówi o fizycznym aspekcie życia człowieka, trosce o ciało, jego stan, zdrowie i siłę, to zwrot ku przyrodzie a w zasadzie zespolenie się z nią. Mamy tu zatem rozważania o tym jak utrzymać ciało w najlepszej formie, jak się ożywiać, jak oddychać, jak czerpać energię ze słońca, powietrza, wody.I dodatkowo uzupełniają każdą część książki przykłady konkretnych ćwiczeń.

29,80 zł
21,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,34 zł

1 osoba kupiła
99
Relikwie ukrzyżowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relikwie ukrzyżowania
Dostępny
12 szt.

Autor z godną podziwu pasją odkrywcy przeszukuje źródła i tropi wszelkie ślady relikwii ukrzyżowania Chrystusa. Rozpoczyna od najważniejszej – drzewa Krzyża Świętego. Dlaczego te kawałki drewna tak bardzo poruszały narody? Ponieważ krzyż jest nie tylko narzędziem śmierci Chrystusa, ale również Jego figurą i symbolem. W książce mowa jest także o innych artefaktach związanych z ukrzyżowaniem, m.in. gwoździach, koronie cierniowej, świętej włóczni i Całunie Turyńskim.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

1 osoba kupiła
100
La Masquerade Infernale, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Masquerade Infernale, CD
Arcturus, ProMedia
Dostępny
11 szt.

1. Master of Disguise 2. Ad Astra 3. Chaos Path, The 4. Masquerade Infernale, La 5. Alone 6. Throne of Tragedy, The 7. Painting My Horror 8. Of Nails and Sinners

68,90 zł
60,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry