hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 9 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (Dale Carnegie), na drugim Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway). Kolejny produkt to Brzechwa dzieciom z ilustracjami Szancera (Jan Brzechwa, Jan Marcin Szancer) oraz Heartstopper. Tom 3 (Alice Oseman).
1
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi
Dostępny
684 szt.

Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości. Sztuką jest jej wydobycie i zastosowanie w działaniu. Niewielu to potrafi. Carnegie tak. Po mistrzowsku. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi ułatwia swobodne poruszanie się w biznesie. Przydaje się znakomicie w życiu rodzinnym i towarzyskim.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

89 osób kupiło
2
Stary człowiek i morze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Stary człowiek i morze
Dostępny
1462 szt.

Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago rozpoczyna dramatyczną walkę nie tylko z ogromną rybą i siłami natury, lecz także ze sobą i swoim słabnącym ciałem. W oszczędnym, przejmującym stylu Hemingway pokazuje realia życia w kubańskiej wiosce i warunki pracy rybaków, jednak Stary człowiek to przede wszystkim ponadczasowa opowieść o uporze, niezłomnej sile ducha i pomysłowości pozwalającej wybrnąć z najgorszej opresji. Hemingway uważał to opowiadanie (a napisał je w zaledwie osiem tygodni) za swoje najlepsze dzieło. Wkrótce po publikacji stało się ono bestsellerem, a pisarz otrzymał za nie Nagrodę Pulitzera. Przyczyniło się ono również do przyznania mu Literackiej Nagrody Nobla w 1954 roku. Krytycy prześcigali się w zachwytach i porównywali ten niedługi tekst między innymi do Moby Dicka Hermana Melville’a. Stary człowiek został dwukrotnie zekranizowany, a w rolę główną wcielili się Spencer Tracy i Anthony Quinn. „Najlepsza rzecz w jego dorobku. Z czasem może się okazać, że to najlepsza rzecz w dorobku nas wszystkich, jego i mojego pokolenia. Tym razem odkrył Boga, Stwórcę”. – William Faulkner po lekturze Starego człowieka i morza

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

65 osób kupiło
3
Brzechwa dzieciom z ilustracjami Szancera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Brzechwa dzieciom z ilustracjami Szancera
Dostępny
354 szt.

Zbiór najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy. Znakomicie zilustrowana przez mistrza Jana Marcina Szancera.

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

53 osoby kupiły
4
Heartstopper. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heartstopper. Tom 3
Dostępny
1421 szt.

Trzeci tom cyklu powieści graficznych o miłości Charliego i Nicka. Komiks, który wielu młodym ludziom pozwala pokonać rozterki i zaakceptować siebie. Charlie i Nick tworzą szczęśliwą parę, ale wciąż boją się o to, co powiedzą inni. Bo każda miłość potrzebuje wsparcia, żeby rozkwitnąć. Trzeci tom cyklu „Heartstopper” opowiada o skomplikowanym procesie „wychodzenia z szafy”. Charlie i Nick są ze sobą szczęśliwi, ale nie potrafią cieszyć się sobą tak do końca, dopóki nie są szczerzy ze swoimi bliskimi i dopóki wciąż jest w nich lęk przed odrzuceniem i brakiem zrozumienia ze strony innych ludzi. Choć rodzina Charliego i mama Nicka już o wszystkim wiedzą, w ich życiu wciąż są osoby im nieprzychylne – jak Harry czy brat Nicka – lub takie, którym chłopcy z różnych powodów boją się zdradzić swój sekret, jak Tao. Nie oni jedni wiele się o sobie dowiedzą podczas szkolnej wycieczki do Paryża – w tym tomie śledzimy też relacje par ich przyjaciół: Tao i Elle czy Tary i Darcy. Ośmioodcinkowy serial Netflixa na podstawie pierwszego tomu „Heartstoppera” w przygotowaniu! Emisja 1. sezonu (8 odcinków) w czerwcu 2022! „Jestem przekonana, że lektura cyklu Heartstopper wielu młodym ludziom dała poczucie, że nie są sami, a ich problemy nie są końcem świata, tylko przeszkodą do pokonania”. – Maja Heban, Noizz.pl „Nie dziwię się, że Heartstopper stał się takim fenomenem. W swej prostocie pokazuje nie tylko, że każdy zasługuje na szacunek, ale jest też powieścią, która powinna być tzw. must read dla każdego młodego czytelnika odkrywającego siebie. Ale tak naprawdę to historia pełna ciepła, zrozumienia i miłości, idealna dla każdego czytelnika, niezależnie od wieku”. – Natalia Zoń, poinformowani.pl

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

27 osób kupiło
5
Najbogatszy człowiek w Babilonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najbogatszy człowiek w Babilonie
Dostępny
734 szt.

W 1926 roku George S. Clason opublikował pierwszą z serii broszur poświęconych oszczędzaniu, które najpewniejszą drogą prowadzą do sukcesu finansowego. Aby dowieść swych racji, autor posłużył się przypowieściami osadzonymi w realiach starożytnego Babilonu. Owe broszury zyskały nieprawdopodobne powodzenie i były masowo kolportowane przez banki i firmy ubezpieczeniowe. Nic więc dziwnego, że w krótkim czasie ukazały się w formie książki opatrzonej tytułem Najbogatszy człowiek w Babilonie. Od pierwszego wydania książka ta – świetnie napisana lekkim piórem, dowcipnie i ze swadą – sprzedawała się w ogromnych nakładach. Najbogatszy człowiek w Babilonie nie dostarcza szybkich rozwiązań, ale znakomicie radzi, jak spłacać długi, zapewnić sobie stały dochód i w rezultacie budować majątek. Te rady są tak samo skuteczne obecnie, jak skuteczne były osiem tysięcy lat temu w Babilonie. A Babilończycy wiedzieli co nieco o pieniądzach. To jedna z najlepszych, najpraktyczniejszych książek motywacyjnych poświęconych finansom osobistym i sztuce inwestowania. George Samuel Clason urodził się w Luizjanie, w stanie Missouri, 7 listopada 1874 roku. Studiował na University of Nebraska – Lincoln . Służył w armii w czasie wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Założył wydawnictwo Clason Map Company w Denver i wydał pierwszy atlas drogowy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jego Najbogatszy człowiek w Babilonie uważany jest za książkę wszech czasów.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

25 osób kupiło
6
Potop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potop
Dostępny
125 szt.

Potop w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania. Potop to druga część Trylogii Henryka Sienkiewicza. Powieści te, pisane „ku pokrzepieniu serc”, przedstawiają doniosłe wydarzenia z historii, by pokazać, że dzięki odwadze, honorowi i jedności narodowej kraj może wyjść cało z każdego zagrożenia. W Potopie jest to wojna ze Szwecją w latach 1655–1660, z powodu swojej gwałtowności i początkowych ogromnych sukcesów najeźdźcy zwana „potopem szwedzkim”. Na tle prawdziwych wydarzeń historycznych rozwija się wątek romansowy, opowiadający o miłości Oleńki Billewiczówny i Andrzeja Kmicica. Bohater jest początkowo awanturnikiem, który przez własną dumę, pychę i porywczość opowiada się po niewłaściwej stronie, traci honor, szacunek ludzki i narzeczoną. Czy uda mu się wszystko odzyskać i naprawić swoje winy? Jaki sposobem może tego dokonać? Sienkiewicz po mistrzowsku prowadzi czytelnika przez kolejne przygody, niebezpieczeństwa, nagłe zwroty akcji, rozwijając panoramę obyczajowości Polski szlacheckiej. Przedstawiamy wydanie w znanej i cenionej serii „Kolorowa Klasyka”, w oprawie graficznej utrzymanej w stylistyce epoki, z pięknymi, klasycznymi ilustracjami. Ta dopracowana, niezwykle estetyczna edycja będzie prawdziwą ozdobą każdej domowej biblioteki. Zachęcamy do lektury!

66,00 zł
38,28 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 27,72 zł

15 osób kupiło
7
Zaś słońce wschodzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaś słońce wschodzi
Dostępny
1265 szt.

Paryż, lata dwudzieste. Środowisko młodych amerykańskich artystów, którzy po wojnie przebywają w Europie. Czas spędzają na rozmowach, romansach i odwiedzaniu kolejnych barów. Postanawiają także wybrać się do Pampeluny, aby obejrzeć walki byków podczas lokalnej fiesty. Ta sielanka i pozorna beztroska podszyta jest jednak rozgoryczeniem i pesymizmem. W powściągliwym stylu i wartkich dialogach Hemingway oddaje klimat tamtych czasów i nastroje panujące wśród jego rówieśników – przedstawicieli „straconego pokolenia”, nad którego dojrzewaniem zaciążyły wojenne tragedie. Słońce zaś wschodzi to pierwsza powieść Ernesta Hemingwaya. Wydana w 1926 roku, wywołała sensację towarzyską i mimo rozbieżnych opinii krytyków cieszyła się dużą popularnością. Czytano ją jako powieść z kluczem, portretującą Amerykanów przebywających wówczas w Paryżu, a w postaci Jake’a Barnesa dopatrzono się autoportretu pisarza, nieżałującego swoim rywalom osobistych złośliwości. Za sprawą powieści wyjazdy do Francji i Hiszpanii stały się modne wśród zamożnych amerykańskich studentów, a młode czytelniczki stylizowały się na główną bohaterkę Brett Ashley, którą uznano za wzór kobiety niezależnej i wyzwolonej. Obecnie Słońce zaś wschodzi uważa się za jedno z najważniejszych dzieł Hemingwaya, a nowatorski styl utworu stał się inspiracją dla wielu późniejszych pisarzy.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

12 osób kupiło
8
Sztuka życia bez ściemy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka życia bez ściemy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Życie trwa tylko chwilę. Nie zepsuj tego! Ksiądz Jan Kaczkowski potrafił rozpalić serca i ostudzić emocje. Nikt tak mądrze jak on nie mówił o współczesnym Kościele, o cierpieniu, potrzebie kochania albo chociaż lubienia ludzi, którzy nas otaczają. Czy bliskości da się nauczyć? Co to znaczy być przyzwoitym? Dlaczego czasem trudno nie być antyklerykałem? Gdzie jest Bóg, kiedy nasi bliscy cierpią? Czy eutanazja może być alternatywą dla cierpienia? Odpowiedzi na te oraz setki innych pytań, które znajdujemy w nieznanych tekstach księdza Kaczkowskiego, uczą nas żyć w zgodzie z samym sobą i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

44,99 zł
34,64 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

10 osób kupiło
9
Joga twarzy. Proste ćwiczenia i inspirujące wskazówki, jak być piękną i promienną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga twarzy. Proste ćwiczenia i inspirujące wskazówki, jak być piękną ...
Dostępny
48 szt.

Szukasz naturalnego sposobu, aby wyglądać młodziej i czuć się zdrowiej? Poznaj jogę twarzy według autorskiej metody Danielle Collins – czołowej ekspertki w tej dziedzinie. To innowacyjny program składający się z ćwiczeń i masażu. Ich regularne stosowanie sprawi, że twoja skóra wygładzi się i ujędrni. To także praktyczne ćwiczenia, porady zdrowotne oraz inspirujące wskazówki dotyczące stylu życia, diety i pielęgnacji skóry. Wystarczy pięć minut dziennie, by zyskać promienny i młody wygląd, poczuć się znakomicie i pięknie wyglądać każdego dnia – bez względu na to, ile masz lat. Odkryj moc jogi twarzy! Danielle Collins jest czołową ekspertką w dziedzinie jogi twarzy, nauczycielką jogi, propagatorką zdrowego odżywiania i osiągania dobrobytu za pomocą technik holistycznych. Danielle od lat dzieli się swoją pasją: uczy, pisze, podróżuje, występuje w programach telewizyjnych. Jej techniki prezentowane były na łamach popularnych magazynów, takich jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar” czy „The Daily Mail”. Na całym świecie jej metody uczy już ponad 500 instruktorów.

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

9 osób kupiło
10
Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę, wydanie 2
Dostępny
41 szt.

Świat wirtualny, w którym toczy się codzienne cyberżycie, ma też swoją ciemną odsłonę. Darknet. To właśnie tam, po drugiej stronie internetowego lustra, Ross Ulbricht postanowił zrealizować swój zuchwały plan, który miał doprowadzić do narkotykowej rewolucji. Ulbricht był typowym dwudziestokilkulatkiem – studiował fizykę, grał na bębnach, chodził na randki. Równolegle pracował nad swoim życiowym dziełem, które miało mu przynieść sławę i cyfrową nieśmiertelność. W 2011 roku założył platformę Silk Road – sklep internetowy oferujący łatwy zakup wszystkiego, co nielegalne. Bez względu na to, czy zamówienie dotyczyło heroiny, cyjanku, czy nerki, wystarczyło jedno kliknięcie, zaszyfrowana płatność bitcoinami i towar lądował pod drzwiami klienta. Jednak jak zawsze w przypadku czarnego rynku, także Silk Road szybko utonął w przemocy, stając się wirtualnym kartelem, gdzie morderstwa, wymuszenia i ataki są codziennością. Alter ego Rossa – Straszny Pirat Roberts – stanął na jego czele. Król darknetu to trzymające w napięciu studium obłędu napędzanego poczuciem władzy i wnikliwa kronika jednego z najważniejszych śledztw we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych. To także historia o tym, że nie ma zbrodni doskonałej. Wystarczy jeden mały błąd, by wygodny fotel bossa nielegalnego imperium zamienić na twardą pryczę w więziennej celi.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

9 osób kupiło
11
Krótki przewodnik po życiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótki przewodnik po życiu
Dostępny
586 szt.

Mądrość człowieka gór Zatrzymajmy przez chwilę uwagę przy tym słowie: życie. Jaka treść kryje się poza tym słowem? Jakie krajobrazy przywodzi nam przed oczy? Kolorowe łąki, falujące zbożem pola, ptaki w powietrzu, pasące się na polach zwierzęta… Życie jest dramatem pełnym tajemnic. Stawia ono człowieka przed jednym podstawowym pytaniem: co człowiek ma zrobić, by swego życia nie zmarnować? Miłość, piękno i wolność, lęk i nienawiść nierozerwalnie związane są z ludzką naturą. Ksiądz Józef Tischner pokazuje, jak iść przez życie, by być szczęśliwym i spełnionym. Skłania do refleksji nad tym, co jest naprawdę ważne, co jest istotą człowieczeństwa. Jego uniwersalne rozważania, pełne mądrości ludzi gór, pomogą Ci odnaleźć spokój i wewnętrzną wolność. Józef Tischner (1931–2000) – ksiądz, filozof, publicysta. Profesor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, współzałożyciel wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Kawaler Orderu Orła Białego.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

7 osób kupiło
12
Córka, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka, wydanie 2
Dostępny
147 szt.

Leda to 48-letnia profesorka literatury, rozwódka i matka dorosłych córek. Kiedy córki wyjeżdżają do Kanady, by zamieszkać z ojcem, Leda w samotności ładuje baterie na wakacjach. Kilka pierwszych dni upływa jej spokojnie, do czasu aż kobieta spotyka pewną obcesową rodzinę, w obecności której czuje niepokój, a czasem nawet strach. Jedno, z pozoru niewinne, zdarzenie, sprawia, że do Ledy powracają wspomnienia wyborów, których dokonała jako matka, a które poważnie wpłynęły na losy jej rodziny. Nadmorski urlop szybko zamienia się jednak w pełną gorzkich refleksji podróż w czasie, wprost do dawnych lat wczesnego macierzyństwa Ledy. Z czasem ta spokojna opowieść o odkrywającej siebie na nowo kobiecie staje się historią konfrontacji z przeszłością… Film Maggie Gyllenhaal z gwiazdorską obsadą: Olivia Colman, Dakota Johanson, Jessie Buckley, Dagmara Domańczyk i Ed Harris.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7 osób kupiło
13
Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny
Dostępny
76 szt.

Piąty tom sagi o dramatycznych losach ziemiańskiej rodziny z wileńskich Kresów. Jest rok 1952. Anna powoli dochodzi do siebie po stracie ukochanego. Jedynym jej pragnieniem jest odzyskanie braci, którzy przebywają w enerdowskim sierocińcu. Wraz z matką i jej drugim mężem opuszcza radzieckie Kresy i wyjeżdża do Berlina. Chce zapomnieć o tragicznej przeszłości i, ku rozpaczy Marii, odcina się od wszystkiego, co polskie. Stawiany w Berlinie mur rozdziela nie tylko wrogie systemy polityczne, ale także rodziny, również Ostojańskich. Mijają lata. Dorasta nowe pokolenie. Viktoria, córka Anny, mieszka z rodzicami i bratem w rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Skończyła studia ekonomiczne, ale marzy o karierze dziennikarki. Ostojany zna tylko z opowieści babki Marii, która, wbrew woli Anny, stara się zaszczepić w sercach wnuków to, czego wyrzekła się córka. Viktoria czuje się Niemką z polską duszą. Bez wahania przyjmuje propozycję stażu w Warszawie, jako korespondentka zachodnioniemieckiej gazety. W tym czasie do Lorelei przyjeżdżają studenci z Warszawy, by pracować przy zbiorze winogron. Jeden z nich na zawsze odmieni życie Viktorii. Wioletta Sawicka – urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka dziesięciu powieści.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

5 osób kupiło
14
Piszę i zmazuję! Bazgraki i dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszę i zmazuję! Bazgraki i dinozaury
Dostępny
111 szt.

Bazgraki i dinozaury (3-6 lat) to wciągające zabawy z sympatycznymi stworkami, z którymi przedszkolaki poznają świat dinozaurów, a przy okazji ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację i myślenie logiczne. Atrakcyjne fabularnie polecenia i różnorodne zadania rozwijają zainteresowania dziecka prehistorycznymi gadami oraz sprawność manualną i koordynację oko–ręka. Trening koncentracji i przygotowanie do nauki pisania Wraz z sympatycznymi Bazgrakami dzieci rozwiązują zadania, m.in. zagadki logiczne, łamigłówki z elementami kodowania i labirynty, odkrywając przy tym gatunki dinozaurów oraz różnice między nimi. Przedszkolaki dowiedzą się, który z dinozaurów miał najdłuższą szyję, gdzie szukać śladów obecności wielkich gadów i jak narysować triceratopsa. Pogłówkują również, ile pieniędzy potrzeba, by kupić figurkę dinozaura, oraz jak znaleźć wyjście z parku. Będą też ćwiczyć percepcję i pamięć wzrokową, przygotowując się do nauki pisania. Polecenia przygotowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę i neurologopedę, wciągają dzieci w przygody ciekawych świata Bazgraków. Kolorowe ilustracje Poli Augustynowicz pobudzają dziecięcą wyobraźnię oraz angażują uwagę. Książka Bazgraki i dinozaury umożliwia niekończącą się zabawę – zmywalne karty i flamaster suchościeralny pozwalają na wielokrotne rozwiązywanie zadań. Rozwój poznawanie świata, grafopercepcja, koncentracja, koordynacja oko–ręka Autorki: Monika Sobkowiak - nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji. Pola Augustynowicz - ilustratorka i graficzka, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektuje książki, tekstylia, opakowania, współpracuje z magazynami. Laureatka licznych konkursów graficznych i biennale. W serii również: • Bazgraki i alfabet, • Bazgraki i liczby, • Bazgraki piszą i czytają, • Bazgraki w kosmosie, • Bazgraki w podróży, • Bazgraki w przedszkolu .

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

5 osób kupiło
15
Po co nam lasy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co nam lasy?
Dostępny
36 szt.

Pierwszy tom komiksowej serii edukacyjnej, wyjaśniającej w prosty sposób zagadnienia ekologii i złożoność świata przyrody. Las był domem naszych przodków już w zamierzchłych czasach. Każde wejście do lasu jest jak podróż w czasie, która pozwala doświadczyć niebywałej żywotności tego ekosystemu. Dzięki najnowszym odkryciom naukowców wiemy już, że świat roślin i świat zwierząt są bardziej do siebie podobne, niż myśleliśmy. Okazuje się, że drzewa, tak jak my, są istotami czującymi, na swój własny sposób. Powinniśmy zadbać o trwały rozwój lasów oraz zapewnić ochronę wszystkim gatunkom, które składają się na ich ekosystemy. Te książki pomogą dzieciom zrozumieć świat, który je otacza. Hubert Reeves, znany w frankofońskim świecie profesor astrofizyki i popularyzator nauki, w wieku 84 lat zadebiutował jako autor komiksów! Jest przekonany, że komiksy nie tylko świetnie tłumaczą złożone pojęcia, ale także przeformułowują je w nowatorski sposób, ułatwiając ich zrozumienie.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
16
Strategia Umami. Jak połączyć biznes z projektowaniem doświadczeń i wyróżnić się na rynku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategia Umami. Jak połączyć biznes z projektowaniem doświadczeń i wy...
Dostępny
35 szt.

Jeżeli chcesz wyróżnić się na rynku, potrzebujesz strategii doświadczeń. Dlaczego? Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale twoi klienci nie kupują od ciebie produktów czy usług – oni kupują doświadczenia. Co więcej, w najbliższych latach doświadczenia staną się fundamentem tworzenia wyjątkowej wartości rynkowej i głównym źródłem przewagi strategicznej. Jak to zrobić? Musisz zbudować potężną, ale wykonalną strategię i skutecznie wdrożyć ją w całej organizacji. Aga Szóstek określa tę strategię jako umami, które jest piątą kategorią smaku (obok słodkiego, kwaśnego, słonego i gorzkiego) i nadaje potrawom wyjątkowy smak. W realiach biznesowych umami rozumiane jest jako doświadczenie, którego klienci nigdy nie mają dość i o którym sami z siebie opowiadają innym, jako czynnik, dzięki któremu nasza oferta przestaje być „w porządku”, a staje się czymś unikalnym i zapadającym w pamięć. Strategia Umami w projektowaniu doświadczeń Strategia Umami to podejście opracowane na bazie 20 lat doświadczenia zawodowego łączącego badania akademickie z praktyką biznesową. Jest syntezą UX z CX i z projektowaniem usług na poziomie strategicznym. Model zaproponowany przez autorkę to kolejny krok w ewolucji myślenia projektowego, który pozwala: • dowiedzieć się, jakie historie opowiadają dziś twoi klienci; • odkryć czynniki motywujące i zniechęcające, które kierują tymi historiami; • zdefiniować idealne przyszłe doświadczenie, które chcesz dostarczyć; • określić wykonalne środki, które zapewnią postęp w realizacji tej wizji; oraz • ocenić ten postęp dzięki analizie przyszłych historii klientów. Biznesowe aspekty budowania doświadczeń klientów Pełna praktycznych historii, szeroko zakrojonej wiedzy, śmiałych przemyśleń i praktycznych porad, ta książka pomoże ci dostosować organizację do budowania wyjątkowej wartości rynkowej przez dostarczanie klientom niezapomnianych doświadczeń. Dzięki niej będzie ci łatwiej opracować i wdrożyć strategię prokliencką, dzięki której nadasz swojej organizacji nową energię, wyróżnisz się na rynku i zostaniesz pokochany przez swoich klientów, którzy będą chętnie opowiadać o tobie innym. Bo żeby zostać zauważonym, trzeba się wyróżnić.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

4 osoby kupiły
17
Wieczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wieczna
Dostępny
1 szt.

Powieść, o której napisaniu Lisa Scottoline marzyła od lat. Rzym, rok 1937. Elisabetta, Marco i Sandro to trójka włoskich nastolatków, których przyjaźń jest silniejsza niż dzielące ich różnice. Elisabetta - która marzy, że zostanie pisarką - ma kłopoty w domu. Marco, syn byłego kolarza, to przystojny i w gorącej wodzie kąpany chłopak, który wolny czas spędza na pomaganiu ojcu w barze. Tymczasem spokojny, dobroduszny Sandro - geniusz matematyczny - wychowuje się w inteligenckiej żydowskiej rodzinie. Mijają lata, a ich relacja z przyjaźni powoli zmienia się w rywalizację dwóch kandydatów do serca dziewczyny. Jednakże nad Europą wisi już widmo wojny. We Włoszech rządzi kochany przez naród duce. Sytuacja przyjaciół komplikuje się, gdy Mussolini zawiera przymierze z Hitlerem i rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę prześladowania przychylnych mu dotąd Żydów. Wreszcie dochodzi do katastrofy, która wpłynie na losy głównych bohaterów i podda ich wielkiej próbie. Młodzi zaczynają wtedy rozumieć, że faszyści to dopiero początek… Wieczna to poruszająca opowieść o zdradzie, lojalności, triumfie i klęsce w czasach najtragiczniejszych zwrotów akcji w dziejach ludzkości. Ta osadzona na tle jednego z najpiękniejszych miast świata opowieść na długo zapadnie w serce i duszę nawet najtwardszego czytelnika. „W Wiecznej Lisa Scottoline swoim wielkim talentem zabiera nas do Włoch czasów II wojny światowej, przedstawiając wzruszającą historię o trzech rodzinach, których przecinające się światy zostają nagle zniszczone. Autorka oczami zapadających w pamięć postaci ukazuje tragiczne piękno wojennego Rzymu, w którym czytelnicy, śledząc losy bohaterów, odnajdą radość i smutek. To naprawdę pełna pasji opowieść o przyjaźni, lojalności i ogromnym bohaterstwie”. – Pam Jenoff „Zupełna zmiana w porównaniu z doskonale sprzedającymi się współczesnymi thrillerami Scottoline - ambitna, dogłębnie przebadana historia trzech rzymskich rodzin uwikłanych w krach faszystowskich Włoch… Polecam z głębi serca”. – „Kirkus Reviews” „Wspaniała wyprawa Scottoline w świat powieści historycznych… Autorka umiejętnie ożywia wydarzenia z przeszłości. Ta wciągająca, pełna emocji historia przyciągnie fanów literatury opisującej czasy II wojny światowej”. – „Publishers Weekly” Lisa Scottoline - autorka wielu bestsellerów z listy „New York Timesa”, laureatka Nagrody Edgara, przewodnicząca organizacji Mystery Writers of America. Pomysłodawczyni kursów Justice & Fiction w University of Pennsylvania Law School, dzięki którym zdobyła tytuł najlepszego wykładowcy. Jej książki ukazały się w nakładzie przeszło 30 milionów egzemplarzy w 35 krajach, a prawa do ekranizacji thrillerów zostały zakupione przez liczne wytwórnie filmowe i stacje telewizyjne. Mieszka w Filadelfii wraz z gromadą uroczych, choć niesfornych zwierzaków.

44,99 zł
23,84 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 21,15 zł

4 osoby kupiły
18
Mądrość wilków. O tym, jak myślą i troszczą się o siebie. Zdumiewające fakty o zwierzęciu, które jest najbardziej podobne do człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość wilków. O tym, jak myślą i troszczą się o siebie. Zdumiewające...
Dostępny
57 szt.

Kochaj rodzinę, troszcz się o tych, których powierzono twojej opiece, nigdy się nie poddawaj, nigdy nie zaniechaj zabawy – oto wilcze zasady. Wilki z pełną empatią troszczą się o starych i chorych, z miłością wychowują dzieci, a w zabawie potrafią zapomnieć o wszystkim. Myślą, marzą, planują, inteligentnie porozumiewają się ze sobą i są bardziej podobne do nas niż może nam się wydawać. Elli H. Radinger opowiada frapujące historie, które jak w soczewce ilustrują tak cenne cechy i wartości jak oddanie rodzinie, zaufanie do bliskich, cierpliwość, zdolności przywódcze, czujność, radzenie sobie z porażkami lub śmiercią. Odsłania zdumiewające i do tej pory nieznane fakty z życia wilków i pokazuje, że wilki byłyby lepszymi ludźmi niż my. „Jedna z najmądrzejszych i pełnych zrozumienia książek o naturze, jakie czytałem – w następnym życiu chciałbym być wilkiem!” Peter Wohlleben, autor bestsellerów Sekretne życie drzew, Duchowe życie zwierząt i Nieznane więzi natury.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
19
Demeter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Demeter
Dostępny
7 szt.

Jezioro wyrzuca na brzeg martwe ciało zgwałconej dziewczyny. Wkrótce bez śladu ginie kolejna. Obie pracowały w położonym na pustkowiu luksusowym hotelu Odonata na Mazurach, którego gośćmi byli wpływowi mężczyźni spragnieni rozrywek tylko dla wtajemniczonych. Gdy właściciel hotelu Jan Rej zatrudnia nową, atrakcyjną pracownicę, nie wie, że ukrywa ona swoją prawdziwą tożsamość. I że gotowa jest poświęcić wszystko, żeby poznać prawdę i ukarać sprawców zbrodni. Kim jest kobieta, która błyskawicznie zdobywa władzę w Odonacie i zyskuje zaufanie jej właściciela? Kim są ludzie, którzy podążają jej śladem i podają się za hotelowych gości? Czy zaginiona dziewczyna żyje? Zorganizowana grupa przestępcza. Śmiertelnie niebezpieczny trójkąt miłosny. I kobieta ryzykująca własne życie, by przerwać krąg zbrodni…

42,99 zł
21,07 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 21,92 zł

3 osoby kupiły
20
Król - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król
Dostępny
195 szt.

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka, uczciwa i szanowana wojowniczka skrywająca niebezpieczną historię rodzinną, i Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, nieradząca sobie w życiu offline – ten silny kobiecy duet zakłada agencję detektywistyczną, która podejmuje się najtrudniejszych wyzwań. Każdy tom to osobna, misternie skonstruowana zagadka kryminalna, której wątki przeplatają się ze skomplikowanym prywatnym życiem bohaterek. Pierwsze zlecenie agencji: prezes firmy farmaceutycznej podejrzewa, że ktoś z jego pracowników jest kretem, który przekazuje dane do konkurencji. Fikcyjne zatrudnienie Anny ma jej umożliwić wniknięcie w środowisko korporacji. W trakcie śledztwa sprawa kreta schodzi jednak na dalszy plan, bo na wierzch wychodzą brutalne fakty i odsłania się prawda o nietypowym zabójstwie. Król, pierwsza część tetralogii „Anna Maria Kier”, jest opowieścią o kłamstwie, manipulacji i zatraconych wartościach. Kolejne tomy: As, Dama i Walet są już w przygotowaniu. Dagmara Andryka – z wykształcenia filozof oraz absolwentka studiów podyplomowych w Instytucie Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pisarka, scenarzystka, autorka opowiadań. Zadebiutowała świetnie przyjętą powieścią Tysiąc, która rozpoczęła trylogię kryminalną z dziennikarką Martą Witecką w roli głównej. W 2019 r. trzecia część cyklu, Tajemnice Mille, została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

3 osoby kupiły
21
Taśma pakowa brązowa 3M Tartan 369 48mmx66m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
3 osoby kupiły
22
Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę
Dostępny
269 szt.

Wędruj swoją własną ścieżką w Bieszczadach. Ta książka to opowieść, a jednocześnie wędrówka po Bieszczadach, zaproszenie do tego, by poznawać je coraz głębiej. To zachęta, by nie tylko zachwycać się pięknem tego cudownego miejsca, ale też uczyć się słuchać i patrzeć, bo tylko wtedy Bieszczady pozwolą się naprawdę odkryć i obdarują wędrującego całym swoim bogactwem. Adrian Markowski, który sam od długich lat wydeptuje bieszczadzkie szlaki, jest niezwykłym przewodnikiem. Prowadząc pewnie czytelnika przez drogi i bezdroża, przeszłość i teraźniejszość Bieszczadów, zaprasza, by każdy szedł swoją własną ścieżką, wskazując tropy, zachęca, by podążać nimi na swój własny sposób. A przede wszystkim - opowiada nie tylko, dokąd, ale i jak wędrować. Adrian Markowski - pisarz i poeta, autor tomu opowiadań Sąsiady (zekranizowanego przez Grzegorza Królikiewicza), tomiku piosenek Niebo nad Caryńską oraz książek dla dzieci Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy i Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy; dziennikarz, redaktor i tłumacz.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
23
Tomek w Gran Chaco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w Gran Chaco
Dostępny
371 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. W ósmej części swych przygód Tomek z żoną Sally, ojcem i Karskimi wraca w okolice tajemniczego miasta Inków - dawnej stolicy Imperium Słońca. Smuga i Nowicki, którzy umożliwili im ucieczkę - teraz są uwięzieni w kamiennym mieście. Zdani na własne siły planują ucieczkę z tego legendarnego miejsca, w którym Smuga jest białym wodzem marionetką, a kapitan Nowicki najpilniej strzeżonym jeńcem. W ucieczce pomaga im wdzięczny za uratowanie żony i syna szaman Wolnych Kampów - Onari – ofiarowując z przeogromnego skarbca Inków grudki szczerego złota i bezcenne szmaragdy. Podróżnicy muszą jeszcze pokonać amazońską gęstwinę i przedrzeć się przez niebezpieczne terytoria Indian, aby ponownie spotkać się w gronie, w którym przeżyli tak wiele.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
24
Klocki zębate, 216 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki zębate, 216 elementów
ANEK
Dostępny
3 szt.

Klocki to ulubiona zabawka wszystkich dzieci, które odkrywają świat. Doskonałym wprowadzeniem w świat nauki są klocki zębate, trwać wiele godzin. Zapakowane w plastikową walizkę, która po rozłożeniu służy jako podstawa do przykręcania kolorowych, zębatych kółek. Eksperymentowanie rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Poznawanie zależności pozwala dziecku na kreatywną zabawę i pobudza naturalną, dziecięcą ciekawość. Stymuluje rozwój dziecka poprzez naukę logicznego myślenia. Wymiary pudełka: 29 x 24 x 9 cm Wiek: +3

74,36 zł
65,44 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,92 zł

2 osoby kupiły
25
Polska Rewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska Rewolucja
Dostępny
55 szt.

„Każda cecha i każdy etap pracy Grzegorza Konata odznacza się bardzo wysoką jakością wynikającą zarówno z autora wiedzy teoretycznej, znajomości przedmiotu, poważnego traktowania faktów, jak i z samego pierwotnego wyboru tematu badań. (…) Analizy autora są wnikliwe, poważne i zaczynają się od nastawienia sceptycznego, a następnie zmierzają do uzasadnionych ustaleń. Teraz tak, niestety, nieczęsto się pisze (…). Konat odnawia rangę naukowości i powagę naukowego tekstu”. dr hab. Paweł Kozłowski, prof. Uniwersytetu Warszawskiego „(…) uważam tę rozprawę za wybitną pod względem zakresu i osiągnięć zawartych w niej badań”. prof. dr Jan Toporowski, Uniwersytet Londyński „[Być] może największą zaletą jego interpretacyjnych wysiłków jest ukazanie poruszającego obrazu badacza, który zdał sobie sprawę ze swojej bezsilności. G. Konat ukazał bez dramatyzowania rozterki nie tylko ekonomisty, który opisuje „mieszczańską rewolucję”, ale również badacza, który pragnie zmiany i chce być jej uczestnikiem, nie rezygnując z zadawania pytania „jak powinno być”. (…) Konfrontowany z rzeczywistością szokowego skoku w kapitalizm, chcąc zachować swoje socjalistyczne czy socjaldemokratyczne przekonania, Tadeusz Kowalik znalazł się poniekąd w intelektualnej pułapce. Ucieczka z niej prowadziła do zaakceptowania, wskazuje G. Konat, koncepcji „realistycznej utopii”, reformatorskich posunięć i możliwości wyboru spośród wielu modeli kapitalistycznego systemu”. prof. dr hab. Henryk Szlajfer, emeritus, Instytut Nauk Politycznych PAN Grzegorz Konat – doktor nauk społecznych, historyk myśli ekonomicznej, pracownik naukowy Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pod jego współredakcją ukazały się m.in. Realny kapitalizm. Wokół teorii kapitału monopolistycznego (Warszawa 2018) oraz Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami (Warszawa 2016).

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
26
Nawet jeśli umrę w drodze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawet jeśli umrę w drodze
Dostępny
149 szt.

Nie wiadomo, czy John ocalił nerkę i czy nadal mieszka w parku. Śliczna Negin wyjechała do Niemiec, żeby zostać tam policjantką. Merhavi wciąż jest samotny, opiekuje się staruszkami i marzy o miłości. Mahfoud pracuje w Rzymie, w Zarze… a w lesie pod Hajnówką umiera właśnie kolejny człowiek, którego imienia nigdy nie poznamy. Trzy miesiące, podróż przez cztery kraje, spotkania z ludźmi dziesięciu narodowości. Wszystko po to, żeby zrozumieć motywacje, lęki i nadzieje tych, których nazywamy uchodźcami. Ostatecznie zaś po to, aby odkryć, że próby zatrzymania ruchów migracyjnych skazane są na porażkę. Nawet jeśli mogą umrzeć w drodze - będą iść. Będą iść - tak samo jak my kiedyś szliśmy. Nawet jeśli umrę w drodze to książka dla tych, którzy uchodźców chcą potraktować jak ludzi, a nie jak temat polityczny czy narzędzie propagandy. Każdy z nich ma inną twarz, ale to nie oni nam zagrażają. To my sami zagrażamy naszej cywilizacji, odwracając się od jej największych zdobyczy - troski o najsłabszych i równych praw, przysługujących każdemu człowiekowi. Monika Białkowska (ur. 1977) – dziennikarka, publicystka, autorka programu „Reportaż z wycinków świata”.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

1 osoba kupiła
27
Tomek w Gran Chaco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w Gran Chaco
Dostępny
655 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. W ósmej części swych przygód Tomek z żoną Sally, ojcem i Karskimi wraca w okolice tajemniczego miasta Inków - dawnej stolicy Imperium Słońca. Smuga i Nowicki, którzy umożliwili im ucieczkę - teraz są uwięzieni w kamiennym mieście. Zdani na własne siły planują ucieczkę z tego legendarnego miejsca, w którym Smuga jest białym wodzem marionetką, a kapitan Nowicki najpilniej strzeżonym jeńcem. W ucieczce pomaga im wdzięczny za uratowanie żony i syna szaman Wolnych Kampów - Onari – ofiarowując z przeogromnego skarbca Inków grudki szczerego złota i bezcenne szmaragdy. Podróżnicy muszą jeszcze pokonać amazońską gęstwinę i przedrzeć się przez niebezpieczne terytoria Indian, aby ponownie spotkać się w gronie, w którym przeżyli tak wiele.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
28
Niebo bez ptaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo bez ptaków
Dostępny
91 szt.

Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar hitlerowskiego kombinatu śmierci na Majdanku i jeden z pierwszych książkowych głosów kobiet z tego miejsca. Danuta Brzosko-Mędryk jako dwudziestodwulatka trafiła do obozu za działalność konspiracyjną. Najpierw pracowała jako sprzątaczka, a potem pielęgniarka w więźniarskim szpitalu obozowym. Już wtedy, ryzykując życie, próbuje notować prawdę o obozie, którą wysyła w świat przy pomocy robotników z zewnątrz. W ten sposób powstaje bezcenny dokument prawdy o człowieku. Wydanie pod opieką merytoryczną i patronatem Państwowego Muzeum na Majdanku. „Obok Dziennika Anny Frank, obok znakomitej relacji Wandy Półtawskiej I boję się snów, Niebo bez ptaków Danuty Brzosko-Mędryk (dzięki wysyłanym za druty zeszytom i grypsom odnalezionym później i stanowiącym fundament materiału pisarskiego) daje nam oglądać świat okupacji hitlerowskiej widziany oczyma bardzo młodymi, więc ufnymi w sens życia, w możliwość przetrwania mimo wszystko, mimo grozy narastającej w najbliższym otoczeniu”. – Seweryna Szmaglewska Danuta Brzosko-Mędryk (1921–2015) – lekarka stomatolog, pisarka, działaczka społeczna. Urodzona w Pułtusku. W trakcie okupacji dwukrotnie aresztowana. Po raz pierwszy podczas egzaminu maturalnego w prywatnym mieszkaniu. Egzamin ustny ukończyła na Pawiaku w trakcie więziennego spaceru. Drugi raz aresztowana w swoim mieszkaniu za działalność konspiracyjną. Przewieziona do obozu Lublin KL Majdanek. Następnie do KL Ravensbrück i KL Buchenwald. Jej wspomnienia obozowe Niebo bez ptaków były powodem, dla którego w 1971 roku rząd USA powołał ją na świadka procesu ekstradycyjnego byłej nadzorczyni KL Lublin Herminy Braunsteiner-Ryan oraz w procesie załogi Majdanka w Düsseldorfie. Jedna z inicjatorek budowy Centrum Zdrowia Dziecka. Za swoje zasługi wielokrotnie odznaczana, w tym Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Opublikowała między innymi: Czy świadek szuka zemsty?, Mury w Ravensbrück, Warszawskie dziewczęta.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
29
Klocki zębate, 138 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki zębate, 138 elementów
ANEK
Dostępny
1 szt.

Klocki to ulubiona zabawka wszystkich dzieci, które odkrywają świat. Doskonałym wprowadzeniem w świat nauki są klocki zębate, konstrukcyjne. Zestaw zawiera 138 elementów do kreatywnej zabawy, która może potrwać wiele godzin. Zapakowane w plastikową walizkę, która po rozłożeniu służy jako podstawa do przykręcania kolorowych, zębatych kółek. Eksperymentowanie rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Poznawanie zależności pozwala dziecku na kreatywną zabawę i pobudza naturalną, dziecięcą ciekawość. Stymuluje rozwój dziecka poprzez naukę logicznego myślenia. Wymiary pudełka: 28 x 17 x 8 cm

23,90 zł
21,03 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,87 zł

1 osoba kupiła
30
MGA's Dream Bella. Color Change Surprise. Wróżka fioletowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MGA's Dream Bella. Color Change Surprise. Wróżka fioletowa
MGA
Dostępny
53 szt.

Lalki Dream Bella Color Change Surprise Fairies firmy MGA zapewniają pełne niespodzianek doświadczenie podczas rozpakowywania! W każdym opakowaniu znajduje się lalka do przebierania, ale wygląd każdej z nich pozostaje tajemnicą, dopóki nie zostanie odkryty poprzez zabawę w zmianę kolorów. Następnie dziewczynki odkryją uroczą lalkę z peruką, skrzydełkami, bucikami i spódniczkami. Charakterystyka: - Aby zobaczyć swoją uroczą laleczkę w całej okazałości, zanurz ją w kąpieli z zimną wodą! Wystarczy odwrócić opakowanie i napełnić je wodą. - Użyj miękkiej gąbki w kształcie gwiazdy i zimnej wody, aby zobaczyć zmianę koloru i ozdób twarzy. - Wyposaż się w wymienne, różnokolorowe peruki, wielowarstwowe, zdejmowane spódnice, skrzydła i buty w kwiaty. - Lalka do przebierania (14 cm). - 3 stylizacje dostępne w różnych stylach, odcieniach skóry i kolorach włosów.

39,35 zł
36,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,36 zł

1 osoba kupiła
31
Testament - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testament
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

John Grisham w swoim lżejszym, bardziej pogodnym wydaniu! Połączenie thrillera prawniczego z powieścią sensacyjną i przygodową. Samobójstwo ekscentrycznego miliardera, które wprowadzi chaos w życie wielu ludzi, a los co najmniej jednej osoby odmieni na zawsze. Troy Phelan, decydując się na spektakularne zakończenie swojej egzystencji, postanawia po raz ostatni zakpić z byłych żon i nieudanych dzieci, dla których był tylko źródłem pieniędzy. Jego nowy testament, szokujący rodzinę i media, doprowadza do zaciekłej walki prawnej. A jest o co walczyć – jedenaście miliardów dolarów, które zgodnie z ostatnią wolą zmarłego ma otrzymać nikomu nieznana nieślubna córka Phelana, Rachel Lane, żyjąca w sercu brazylijskiej dżungli. Zaufany adwokat miliardera wysyła tam jednego ze swoich wspólników, skompromitowanego Nate’a O’Rileya, świeżo po odwyku. Podczas gdy eksżony i ich dzieci oraz zatrudniona przez nich armia prawników próbują obalić testament i dostać swój kawałek tortu, O’Riley wkracza w zupełnie nieznany mu świat i narażając się na tysiące śmiertelnych niebezpieczeństw, przedziera się przez dziką dżunglę, gdzie indiańskie plemiona wciąż żyją jak przed wiekami. A tymczasem ścigana przez wrogów kobieta, której szuka, kryje w sobie niewiarygodną tajemnicę.

43,90 zł
35,12 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
32
Pakiet: Beksiński. Tomy 1-4, wydanie miniaturowe w etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Beksiński. Tomy 1-4, wydanie miniaturowe w etui
Dostępny
155 szt.

Wyjątkowy zestaw czterech minialbumów Beksiński w eleganckim etui. Komplet ten to niepowtarzalna edycja bestsellerowych wydań albumowych zawierających dzieła Zdzisława Beksińskiego, z których dwa ukazały się jeszcze za życia i przy współpracy samego Mistrza. Kolekcja zawiera wybrane prace Beksińskiego z zakresu malarstwa, rysunku oraz grafiki komputerowej, pochodzących z archiwum Muzeum Historycznego w Sanoku oraz zbiorów prywatnych.

115,00 zł
83,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 31,05 zł

1 osoba kupiła
33
Pakiet Tatarka Zapach fiołków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Tatarka Zapach fiołków
Dostępny
72 szt.

Piękne historie o mocy przyjaźni i różnych odcieniach miłości. Malowniczy dworek w podlaskich Bujanach, noc świętojańska i siła tradycji, która jest dobrym duchem, ale czasem także przekleństwem pokoleń. TATARKA ? W noc świętojańską, pełną ludowej magii i wróżb, Ksenia plecie wianek z polnych kwiatów i ziół, by rzucić go w nurt Biebrzy i poznać odpowiedzi na zapisane w sercu pytania. Nie jest to jednak tak proste, jak by się wydawało. Podlaska zielarka zdradza stare sekrety, tatarska fałdżejka odprawia własne uroki? Za ich sprawą ścieżki, którymi podąża Ksenia, plączą się coraz mocniej. Na szczęście stary dworek w Bujanach ? otoczony kwiatami, aromatycznymi ziołami i dobrą energią ? daje Ksenii siłę, by podążać drogą, którą wiedzie ją intuicja. ZAPACH FIOŁKÓW ? Słoneczna Prowansja czy podlaskie Bujany? Dla Kseni to trudny wybór, ponieważ do obu miejsc wyrywa się jej serce. Kiedy jest wreszcie bliska podjęcia decyzji, odkrywa kłamstwo, które znowu zmienia wszystko. Nic nie jest takie, jakie się wydawało. Do głosu dochodzą tajemnice z przeszłości, dotyczące jej przodków, w tym niezwykłej Emilie de Fleury i jej niezrealizowanego nigdy marzenia, któremu towarzyszy aromat fiołków. Zauroczona nimi Ksenia, powodowana ciekawością i sentymentem postanawia uczynić wszystko, co w jej mocy, by to marzenie spełnić.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
34
Buntowniczki z Afganistanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Buntowniczki z Afganistanu
Dostępny
5 szt.

- Walczę w domu, walczę w pracy, walczę ze społeczeństwem – przyznaje jedna z bohaterek książki Ludwiki Włodek. - To zabiera mnóstwo energii. Ledwo skończyłam 30 lat, a już mam siwe włosy. O włosy zresztą też musiałam walczyć. Jak obcięłam je do ucha, ojciec chciał mnie wyrzucić z domu. Nie mógł zrozumieć, dlaczego nie może mi kazać nosić długich. Kiedy dostałam pierwszą pensję, usłyszałam od niego, że wolałby żeby to mój brat tyle zarabiał. Ale się nie poddałam. Dzięki tej walce jestem silna. Nikt mnie nie zatrzyma. Buntowniczki z Afganistanu opowiada o walce Afganek o niezależność. Pokazuje, jaką drogę musiały przejść, żeby stać się znanymi polityczkami, artystkami, działaczkami. Włodek rozmawiała z kobietami, dla których udział w modernizacji kraju był rodzinną tradycją, ale też z dziewczynami, które musiały postawić się nawet własnym rodzicom, żeby pokonać stereotypy i ograniczenia narzucane przez patriarchat i specyficznie rozumianą tradycję. Za swoją niezależność płaciły ogromną ceną. Były obiektem ataków i hejtu. Talibowie umieszczali ich nazwiska na listach do odstrzału, konserwatywni mułłowie wytykali je palcem. Atakowane były one same i ich najbliżsi. Włodek zna swoje bohaterki od lat. Z wieloma się przyjaźni. Śledziła rozwój ich karier, towarzyszyła im w sukcesach zawodowych i w życiu prywatnym. Była z nimi w kontakcie, gdy w sierpniu 2021 roku talibowie zajmowali Kabul, z niektórymi spotkała się w Polsce. Jej książka pokazuje, że walka o prawa kobiet w Afganistanie (i nie tylko) nigdy się nie kończy, a kobieca solidarność może zdziałać cuda.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
35
Dwieście wiosen. Tom 1. Folwark Konstancji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwieście wiosen. Tom 1. Folwark Konstancji
Dostępny
69 szt.

Pierwszy tom porywającej literackiej sagi! Dwustuletnia historia, w której wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, przeplatają się ze sobą w zawrotnym tempie, czyniąc z tej opowieści pełną niespodzianek podróż do świata, który dawno minął. Gdy wiosną 1815 roku w majątku dziedzica Andrzeja Konarskiego przychodzą na świat bliźniacze cielęta, właściciel, zgodnie ze zwyczajem, ładuje je do bryczki i objeżdża z nimi granice swych włości. To tyleż radosne, co niecodzienne wydarzenie rodzi w młodym dziedzicu nadzieję na równie pomyślne zmiany w jego życiu osobistym, a na widok pięknej doliny, rozpościerającej się podczas tej przejażdżki przed jego oczami, przychodzi myśl, by zbudować w niej mały folwark dla młodszej siostry, Konstancji… Pewnej deszczowej kwietniowej nocy w maleńkiej osadzie w dolinie rzeki pojawia się kilkunastoletnia sierota, Marynia Popiel, z dopiero co narodzonym, ledwo żywym dzieckiem na ręku. Konstancja Konarska przyjmuje ją pod swój dach, nie wiedząc, ile ten jeden gest zmieni w życiu wszystkich. Grażyna Jeromin-Gałuszka - autorka wielu książek, które urzekają czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat, wykreowany głównie z wyobraźni. Niektóre z jej powieści, jak na przykład Kobiety z Czerwonych Bagien czy Magnolia, zdobywały laury na festiwalach i od wielu lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy, małej osadzie w dolinie Radomki, gdzie kończą się wszystkie drogi.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
36
Miłość skazanych - kobieta i mężczyzna w więzieniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość skazanych - kobieta i mężczyzna w więzieniu
Dostępny
4660 szt.

Czym jest miłość, a czym miłość nie jest? Czy wszyscy na nią zasługują? Nawet kryminaliści? A może każdy z nas pragnie kochać i być kochanym? Na te i podobne pytania autorka poszukuje odpowiedzi, prowadząc bardzo intymne rozmowy z osobami, które doświadczyły kary pozbawienia wolności i ich rodzinami. Spotyka się z funkcjonariuszami Służby Więziennej, duchownymi i przedstawicielami organów ścigania. Przenikając do świata za kratami, dowiaduje się, jak skazani radzą sobie ze swoją seksualnością, co to znaczy mieć syna z mordercą, jak wygląda ślub w zakładzie karnym, a także które słowa są zakazane w więziennej grypserze. Książka poruszająca jeden z najgorętszych, ponadczasowych tematów społecznych. Opatrzona komentarzami prawnika i wykładowcy resocjalizacji. Krótko mówiąc: książka o miłości opowiadana z różnych perspektyw.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
37
Ach, te Czeszki! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ach, te Czeszki!
Dostępny
420 szt.

Główną bohaterką każdego z ośmiu reportaży składających się na tę książkę jest kobieta, ale jej indywidualny los stanowi w gruncie rzeczy punkt wyjścia do opowiedzenia o Czechosłowacji w XX wieku – od międzywojnia przez czasy wojenne po Praską Wiosnę i aksamitną rewolucję. Opisując życie tych niezwykłych kobiet, okrutnie skonfrontowanych z bezwzględną historią, Mariusz Surosz udowadnia, że wciąż za mało wiemy o naszych południowych sąsiadach. Jednocześnie, konsekwentnie burząc stereotypy na temat Czechów, opowiada uniwersalną historię o ludziach żyjących w cieniu totalitaryzmów.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
38
Polska w brytyjskiej strategii wspirania ruchu oporu. Historia Sekcji Polskiej Kierownictwa Operacji Specjalnych (SOE) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska w brytyjskiej strategii wspirania ruchu oporu. Historia Sekcji ...
Dostępny
59 szt.

Książka jest studium przygotowanym przez dwoje doświadczonych badaczy o jednym z najsłabiej zbadanych problemów dotyczących dziejów Polski w II wojnie światowej i relacji polsko-brytyjskich. Brakowało na rynku czytelniczym krytycznej syntezy historii Sekcji Polskiej Kierownictwa Operacji Specjalnych (SOE) i o roli Polski w brytyjskiej strategii wspierania ruchu oporu. W książce szeroko ukazano uwarunkowania i miejsce Polski w brytyjskich planach strate- gicznych w latach 1939-1945 oraz scharakteryzowano genezę i kontakty polsko-brytyjskie w zakresie wspierania Polskiego Państwa Podziemnego. Praca przynosi także nowe ustalenia dotyczące sfery polityki Wielkiej Brytanii wobec sprawy polskiej, w tym m.in. Katynia, konferencji jałtańskiej i prób wykorzystania SOE przez Winstona Churchilla do usunięcia rządu Tomasza Arciszewskiego. Monografia została oparta na wielu nowych i do niedawna tajnych źródłach, które znacząco poszerzają wiedzę o stosunkach polsko-brytyjskich w czasie II wojny światowej. W efekcie powstało interesujące opracowanie, w którym przedstawiano brytyjską politykę i strategię wspierania polskiego ruchu oporu oraz jego miejsce i znaczenie w planach Londynu w czasie wojny.

55,00 zł
38,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

1 osoba kupiła
39
Za horyzont - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Za horyzont
Dostępny
22 szt.

Ona – piękna aktorka, żyjąca w świetle fleszy, nieustannie kreująca swój wizerunek na Instagramie. On – spokojny, melancholijny nauczyciel, ceniący swoją prywatność. Napisany przez niego scenariusz filmu otwiera mu drzwi do show-biznesu. Ona zakończyła właśnie swój długoletni związek ze znanym aktorem. Ich życie było ciągłą zabawą – imprezy, kluby, alkohol. Teraz pragnie spokoju i odnalezienia siebie. On jest wrażliwym mężczyzną, którego nie interesują przelotne romanse. Za każdym razem, gdy się angażował uczuciowo, nie kończyło się to dla niego dobrze. Dlatego po raz pierwszy w życiu postanawia choć ten jeden raz skupić się na bieżącej chwili, bez wybiegania myślami w przyszłość. Drogi tych dwojga się przecinają, ale czy jest szansa, by się połączyły? Czy mimo przeciwności losu będą w stanie zatracić się w miłości?

42,90 zł
23,17 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 19,73 zł

1 osoba kupiła
40
Hope Is of a Different Color - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hope Is of a Different Color
Dostępny
60 szt.

Fascynująca opowieść o studentach z Globalnego Południa, którzy uczyli się w Polsce w czasach zimnej wojny. Łódź, jako drugie co do wielkości miasto w Polsce, była punktem węzłowym dla zagranicznych studentów, którzy uczyli się w PRL od połowy lat 60. ubiegłego wieku do transformacji ustrojowej. Łódzka Filmówka, należąca od 1955 roku do Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Filmowych i Telewizyjnych (CILECT), była szczególnie lubianym celem studenckich podróży. Młodzi adepci sztuki filmowej z Afryki, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu stanowili jedną trzecią populacji zagranicznych studentów. Szkoła w obiegu międzynarodowym cieszy się znakomitą reputacją, a jednak doświadczenia uczących się w niej filmowców z Globalnego Południa są nadal bardzo słabo znane zarówno w Polsce, jak i poza nią. Jest to więc publikacja pionierska. Książka Hope Is of a Different Color przedstawia historię wymiany studenckiej między używając ówczesnej nomenklatury krajami rozwijającymi się i Polską Republiką Ludową w czasach zimnej wojny. Jej autorzy i autorki rzucają światło na doświadczenia i kariery pokolenia młodych filmowców w Łodzi, z których liczni osiągnęli później sukces artystyczny w swoich krajach rodzinnych. Książka ukazuje nowe pole badawcze i rosnące zainteresowanie kwestią stosunków rasowych w Europie Wschodniej i Centralnej. Eseje, które się na nią składają pisane są z rozmaitych perspektyw: socjologicznej, politologicznej oraz z punktu widzenia historii sztuki i filmu. Tom zawiera również niepublikowane wcześniej fotografie i ujęcia z filmów, pochodzące z archiwów prywatnych oraz materiał wizualny i tekstowy z kolekcji łódzkiej Szkoły Filmowej.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

1 osoba kupiła
41
Nie umrzeć za życia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie umrzeć za życia. Audiobook
Robert Skrzypczak, Rafael Dom Wydawniczy
Dostępny
29 szt.

Autor z ogromnym wyczuciem, ale też wnikliwością oraz znajomością ludzkich tęsknot, obaw, starań wskazuje na najważniejsze czynniki kształtujące naszą wiarę i prowadzące do zbawienia. Prawdziwą siłą książki jest przełożenie języka religijnego i przykładów biblijnych na naszą codzienność. Ksiądz profesor Robert Skrzypczak kieruje nasze myślenie ku wnioskowi, że właśnie w codziennych relacjach z drugim człowiekiem realizuje się nasza rzeczywista relacja z Bogiem. Według autora życie wiarą i pogłębianie jej nie jest wydarzeniem świątecznym, „od wielkiego dzwonu”, lecz powszednią praktyką w rodzinie, w relacjach kobiety i mężczyzny, w relacjach z dziećmi, z przyjaciółmi, ale i wrogami.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
42
Trio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trio
Granna, od 7 lat
Dostępny
34 szt.

Gra ćwiczy spostrzegawczość i refleks, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Proste reguły! Gracz ma za zadanie ułożyć na planszy układ z karty przy pomocy pionka. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej kart

61,00 zł
57,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,05 zł

1 osoba kupiła
43
L.O.L. Surprise! Dance Off! Kolekcjonerska gra w karty, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
L.O.L. Surprise! Dance Off! Kolekcjonerska gra w karty, mix wzorów
MGA, od 6 lat
Dostępny
40 szt.

Odkryj unikatowe karty z L.O.L. Surprise! Zdobądź całą kolekcję i stacz walkę z innymi posiadaczkami kart z podobiznami laleczek lol. W każdym opakowaniu znajduję się talia 24 kart oraz 9 sztuk tokenów. Zbierz swoją wyjątkową talię kart spośród 400 dostępnych. Każda miłośniczka L.O.L. Surprise! będzie zachwycona odkrywaniem kart niespodzianek. Posiadacze będą mogli stoczyć pojedynek! Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu. Wymiary produktu: 3.0 x 9.0 x 15.0 cm

35,47 zł
19,51 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 15,96 zł

1 osoba kupiła
44
Szpieg olimpijski. Jerzy Pawłowski; od PRL-owskiego celebryty do wroga państwa nr 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpieg olimpijski. Jerzy Pawłowski; od PRL-owskiego celebryty do wroga...
Dostępny
159 szt.

Przez lata wizerunek Jerzego Pawłowskiego był oparty na legendzie o wielkim sportowcu – „szermierzu wszech czasów”. PRL-owska propaganda zrobiła z niego romantyka wychowanego w kulcie Wołodyjowskiego . Liczba medali olimpijskich, udział w wielu mistrzostwach świata i Europy uczyniły go postacią, do której należało odnosić się z szacunkiem. Biografia ukazuje historię upadku jednego z największych autorytetów polskiego sportu. Kto mógł się spodziewać, że oficer WP, kawaler najwyższych odznaczeń państwowych zdecyduje się na współpracę z obcym wywiadem. I kto mógł się spodziewać - co wyszło po latach - że współpraca Pawłowskiego z tajnymi służbami, tym razem komunistycznymi, ma znacznie dłuższe korzenie, że przyszły amerykański szpieg rozpoczynał karierę od raportów dla SB, nawet na swoich bliskich? Czy godząc się na współpracę z wywiadem USA, dążył do upadku ustroju komunistycznego? Czy wynikało to z politycznych przekonań, czy z cynicznego wyrachowania? Kiedy nachylimy się nad jego powikłaną biografią, ukaże się nam nietuzinkowy gracz używający całej swojej zręczności do pokonania znienawidzonego ustroju komunistycznego. Ale czy aby tylko jako Wallenroda powinniśmy go zapamiętać?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

45
Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestowa...
Dostępny
25 szt.

Edukacja finansowa dla wszystkich Ta książka jest o niezależności finansowej. Dla sprzedawczyni. Dla 16-latka, który chce sfinansować swoją edukację, bo jego rodzicom nie starcza na to pieniędzy. Dla 57-latki, która uświadamia sobie, że jako kobieta otrzyma emeryturę o 46 procent niższą niż mężczyzna. Niezależność finansowa jest możliwa. Ale nie jest łatwa. Nie ma tu fantastycznej strategii na tak zwany „pasywny dochód”, który pozwoli ci na beztroskie życie w luksusie. Nie dowiesz się również, jak można kupić rzekomo totalnie niedoszacowane nieruchomości lub akcje, a następnie szybko sprzedać je z oszałamiającym zyskiem. Zasady dotyczące pieniędzy są proste - ale nikt ich nam nie pokazuje Mimo że żyjemy w systemie kapitalistycznym opartym na zasadach finansowych, nie uczymy się o pieniądzach. Luka edukacyjna nie pozwala nam rozwinąć odpowiedzialnego podejścia do pieniędzy i właściwych zachowań finansowych. Dlatego znany trener finansowy Philipp J. Müller postanowił napisać niniejszą książkę, by krok po kroku przeprowadzić nas przez ogromną i często skomplikowaną finansową dżunglę. Bo jeśli chodzi o pieniądze, przedsiębiorczość i wolność, nigdy nie było lepszego czasu niż teraz. 30 lat temu nie było ani komputerów i internetu, ani dostępu do akcji, do know-how, do niezbędnej wiedzy. Dzisiaj to wszystko jest możliwe. O zarabianiu, oszczędzaniu, wydawaniu i inwestowaniu Ten założyciel największej akademii inwestycyjnej w Europie pomaga nam zrozumieć, czym są dla nas pieniądze, i wyjaśnia, dlaczego droga do dobrobytu zaczyna się od rozwoju osobistego. W kolejnych rozdziałach pokazuje, jak można skutecznie zarządzać finansami osobistymi, czyli jak zadbać o domowy budżet, wychodzić z długów, pomnażać oszczędności i samemu zadbać o godziwą emeryturę. Jest to prostsze, niż się większości ludzi wydaje. I również mniej czasochłonne. W zupełności wystarczy jedna godzina tygodniowo, może nawet pół, aby zbudować dobre relacje z pieniędzmi, zapanować nad swoimi finansami i pomnożyć dochody. Pieniądze rodzą pieniądze: handlu akcjami można się nauczyć Dla tych, którzy nie chcą zostawić swoich pieniędzy na koncie oszczędnościowym i pozwalać im tracić wartość z powodu inflacji, Müller prezentuje podstawowe zasady, które pomogą zwiększyć dochody dzięki mądrym inwestycjom i regularnym zarobkom z giełdy. Dzięki jego rozsądnym radom nie tylko zadbasz o swoje pieniądze, ale również osiągniesz bezpieczeństwo i wolność osobistą nawet w niepewnych czasach.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

46
Grzesiuk. Król życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzesiuk. Król życia
Dostępny
7 szt.

Pierwsza biografia barda warszawskiej ulicy. Mówił, że nie jest pisarzem, a napisał trzy książki, które przeczytało kilka milionów Polaków. Mówił, że nie jest muzykiem, a nagrał dziesiątki piosenek, w których ocalił od zapomnienia przedwojenną Warszawę. Stanisław Grzesiuk był legendarnym bardem stolicy, jego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. W swojej najsłynniejszej książce Boso, ale w ostrogach ocalił od zapomnienia świat przedwojennej Warszawy i jej charakternych dzieci. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem. To książka o człowieku, który nigdy nie pił na smutno. Pił z radości życia. Tak samo żył, niezależnie od tego, jak mocno los akurat go poniewierał. Na biednym przedwojennym Czerniakowie, w piekielnych obozach koncentracyjnych, w sanatoriach i szpitalach dla gruźlików – wszędzie był królem życia. Autor dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka, odnalazł niepublikowane nigdzie do tej pory opowiadania i teksty barda Warszawy. Po latach, wbrew utartym już faktom i opowieściom, poznajemy prawdziwą opowieść o człowieku, który tak kochał życie, że nikomu nie chciał go oddać. „– Jaki jest wasz stosunek do tematu: kobiety, wino i śpiew? – zapytał. – Po warszawsku to się mówi: dziwki, wódka i gramofon – odpowiedziałem. – A mój stosunek do nich jest szaleńczy, namiętny i bardzo otwarty”. Fragment książki Bartosz Janiszewski – dziennikarz i scenarzysta, ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat był dziennikarzem tygodników „Newsweek” i „Wprost”. Nominowany m.in. do nagród Grand Press i MediaTory. Laureat konkursu dla scenarzystów Script Fiesta. Jako scenarzysta współpracuje m.in. z HBO i TVN.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

47
Walka o oddech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka o oddech
Dostępny
114 szt.

Tomasz Rezydent Lekarz, mąż i ojciec. Z powołaniem walczący od samego początku z epidemią, wielokrotnie wypowiadający się na ten temat w radiu i telewizji, aktywnie działający w mediach społecznościowych. Orędownik szczepień i przeciwnik teleporad, skupiony na badaniu i leczeniu chorych. Z sukcesem debiutował książką "Niewidzialny Front", gdzie opisał pierwszą falę walki z pandemią. W swojej nowej publikacji wciąga czytelnika w trudny i bezlitosny świat walki o ludzkie życie w jednym z najcięższych oddziałów covidowych w Polsce. Respiratory, duszący się chorzy, ludzkie dramaty i pacjenci cudem wyciągnięci z pogranicza życia i śmierci. Treści, które publikuje, szokują, wzbudzają podziw, ale i strach. ?WALKA O ODDECH" to książka pisana na bieżąco, wypełniona surową relacją z frontu dwóch najgorszych fal koronawirusa. Wzbudza skrajne emocje - od przerażenia i obrzydzenia po wzruszenie i łzy. Nigdy nie zdarzyło mi się być tak blisko pola bitwy o ludzkie życie, jak podczas lektury tej książki. Widziałam przerażone oczy chorego, który za chwilę zostanie wprowadzony w farmakologiczną śpiączkę i podłączony pod respirator. Czułam to, co czuje młody lekarz po raz pierwszy samodzielnie intubujący pacjenta, bo nie ma innego wyjścia. Słyszałam złowrogą ciszę COVID-owego oddziału przerywaną co chwilę alarmem aparatury monitorującej parametry życiowe chorych i krzyk pielęgniarek, że właśnie ktoś się zatrzymał. Doktorze Tomku, dziękuję za uchylenie drzwi do tego tajemnego, przerażającego, a zarazem fascynującego świata. Katarzyna Koper, dziennikarka pisząca o zdrowiu, m.in. dla ?Newsweeka?

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

48
Skryte, jasne, słone. Rybackie miasteczko w Kornwalli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skryte, jasne, słone. Rybackie miasteczko w Kornwalli
Dostępny
504 szt.

W prologu do powieści Ulica Nadbrzeżna John Steinbeck pisze, jak trudne, niemal niemożliwe jest przekształcenie krajobrazu i ludzi w literaturę. Lamornie Ash, której imię pochodzi od nazwy jednej z kornwalijskich zatok i której matka urodziła się w Kornwalii, udaje się to doskonale. Młoda autorka przeprowadza się do rybackiego Newlyn i wrasta w lokalną tkankę, wnikliwie obserwując mieszkańców i uważnie słuchając ich opowieści. Wypływa na morze, patroszy ryby, bierze udział w aukcjach po połowach i upija się z rybakami w pubach. Te codzienne rytuały są dla niej pretekstem do głębszych rozważań o istocie człowieczeństwa i upływającym czasie. Sięgając do wielkiej literatury – Sebalda, Bishop, Woolf czy Conrada – zestawia mit z rzeczywistością i odkrywa przy tym własną tęsknotę za byciem częścią zżytej społeczności. Skryte, jasne, słone to piękna opowieść o poszukiwaniu korzeni i refleksyjna podróż do miejsca, którego fundamentem jest natura, a spoiwem wspólnota.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

49
Deadly Clas. Tom 8. Nigdy nie wracaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadly Clas. Tom 8. Nigdy nie wracaj
Dostępny
21 szt.

Mroczne i komiczne spojrzenia na lata 80 przez pryzmat alternatywnej wrażliwości Ricka Remendera. Ciąg dalszy niezwykle burzliwej historii Marcusa Lopeza Arguello i innych uczniów Kings Dominion. Album zawiera zeszyty „Deadly Class” 36-39. Ciekawostki: Komiks został zaadaptowany do formy serialu telewizyjnego. Można go oglądać na HBO GO pt. „Szkoła zabójców”.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

50
Biały trop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały trop
Dostępny
209 szt.

Pewnej zimowej nocy na peronie stacji kolejowej w Norrköpingu zatrzymuje się pociąg ekspresowy X2000. Na pokładzie znaleziono martwą dziewczynę. Jej palce są zakrwawione, a z ust wypływa biała piana. Okazuje się, że nie była sama. Podróżowała z przyjaciółką, która teraz zaginęła bez śladu. Kim były kobiety? I dokąd zmierzały? Prokuratorka Janie Berzelius prowadzi śledztwo w sprawie tej makabrycznej zbrodni. Szybko okazuje się, że sprawa dotyka też czułych punktów samej Jany. Kobieta po raz kolejny staje oko w oko ze swoją mroczną przeszłością. Gdy komisarz Henrik Levin i jego współpracowniczka Mia Bolander znajdują pewien trop, do Jany dociera, że podejrzenia spadną na osobę z jej najbliższego otoczenia, mężczyznę, o którym najchętniej by zapomniała, a który wie o niej zbyt wiele. Jeśli prokuratorka nie znajdzie go przed policją, może stracić wszystko... „Emelie Schepp tworzy skomplikowaną intrygę wokół tajemniczego pochodzenia prokuratorki Jany Berzelius, przedstawiając jednocześnie wiarygodny obraz pracy policji i prokuratury”. – „Dagens Nyheter”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

51
Apostata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apostata
Dostępny
646 szt.

Gdy spoglądasz w otchłań, również otchłań spogląda w ciebie. Od ponad wieku jedyny Kontynent Ekumeny dzieli na pół linia okopów. W tym frontowym pasie Nieludzkiej Ziemi skażonej magią bojową wojska demokratycznej Republiki ścierają się ze sfanatyzowanymi wojownikami teokratycznego Cesarstwa Yoryckiego. Tymczasem z dala od zgiełku pól bitewnych toczy się zupełnie inna walka, może nawet ważniejsza dla losów cywilizacji: niekończąca się batalia przeciwko mrocznym kultom, które oddają cześć złowrogim bytom zrodzonym u zarania czasu. Wyznawcy demonów nie spoczną, póki nie uwolnią swych panów z więżącej ich Otchłani, by ci mogli pochłonąć ludzkość, tak jak czynili to z innymi rasami zasiedlającymi Ekumenę przez miliony lat. *** Motywy z mitologii Lovecrafta, historyczne inspiracje, nowe światy i demoniczna groza w zaskakującym debiucie powieściowym z pogranicza fantastyki, kryminału i horroru.

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

52
Inferno, wydanie 6 (kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inferno, wydanie 6 (kieszonkowe)
Dostępny
67 szt.

Światowej sławy specjalista od symboli Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego… Czy jego wiedza o tajemnych sekretach, które skrywa historyczna fasada miasta, wystarczy, by umknąć nieznanym oprawcom? Czy zdoła rozszyfrować zagadkę i uratować świat przed śmiertelnym zagrożeniem?

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

53
Kwiatkowska. Żarty się skończyły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Dostępny
103 szt.

Intymny portret „kobiety pracującej”. W wieku siedemnastu lat zdecydowała, że nigdy nie będzie mieć dzieci. Nie chciała sławy, ale sława ją pociągała. Nawet kiedy opiekowała się chorym mężem, w pokoju obok odbywały się próby. Przyrzekła sobie, że jeśli nie zostanie artystką, to pójdzie do klasztoru. Prywatnie – pełna sprzeczności. Manewrowała między domem a pracą, luksusem a skromnością, skupieniem a przygnębieniem. W wywiadach oszczędna, tajemnicza, skłonna do konfabulacji. Jaka naprawdę była Irena Kwiatkowska? Marcin Wilk jako pierwszy dotarł do nie publikowanych dotąd pamiętników artystki, dokumentów, listów oraz fotografii. Rozmawiał z osobami, które Irenę znały najlepiej – z bratanicą Krystyną czy z wieloletnią gosposią Zofią. To pierwsza pełna biografia artystki. Bo z Ireną Kwiatkowską żartów nie ma. Irena Kwiatkowska żarty zostawia na scenie. Marcin Wilk

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

54
Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna, wydanie 3
Dostępny
446 szt.

Nowe wydanie wyjątkowych rekolekcji. „Chrystus nas pociąga nie dlatego, że został ukrzyżowany, tylko dlatego, że wchodząc w krzyż, przeszedł przez niego z miłością. Tylko to jest ważne”. Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijaństwa – to nie tylko pobożne praktyki, to szansa na spotkanie z żywym Bogiem. Abp Grzegorz Ryś odsłania ich rewolucyjną, uzdrawiającą siłę.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

55
Jak kochać zwierzęta w świecie człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kochać zwierzęta w świecie człowieka
Dostępny
82 szt.

Nie pytajmy, co zwierzęta mogą zrobić dla nas, ale co my możemy zrobić dla nich. Wszyscy kochamy zwierzęta, ale czy żyje im się od tego lepiej? Industrializacja, wylesianie, chów przemysłowy, wymieranie gatunków — wszystko to sprawia, że jest to najgorszy w dziejach czas dla zwierząt. Nasz stosunek do innych istot staje się nie do utrzymania. A gdybyśmy tak miłość i troskę okazywaną domowym zwierzakom rozszerzyli na inne stworzenia? Jakie zmiany musielibyśmy wprowadzić w naszej diecie, poglądach i życiu? Henry Mance podejmuje prywatne śledztwo, aby się przekonać, czy moglibyśmy współistnieć z innymi gatunkami na sprawiedliwszych zasadach. Zatrudnia się w ubojni i na fermie hodowlanej, aby poznać realia produkcji mięsa i nabiału. Zgłębia nasze poglądy na temat polowań, ogrodów zoologicznych, przeławiania mórz, zachowywania dzikich obszarów i zwierząt domowych. Spotyka się z kucharzami, hodowcami, aktywistami, filozofami, naukowcami i wizjonerami techniki, którzy przedefiniowują nasz opinie o zwierzętach. Ta wnikliwa, prowokacyjna i dowcipna książka jest w ostatecznym rozrachunku opowieścią o odkryciu i nadziei — oraz o przyszłości, która mogłaby się urzeczywistnić.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

56
Tomek w grobowcach faraonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w grobowcach faraonów
Dostępny
668 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Akcja powieści toczy się w Egipcie i Sudanie. Bohaterowie, na zlecenie oszukanego angielskiego arystokraty, tropią fałszerza egipskich dzieł sztuki, pochodzących z grobowców faraonów. Pościg za przestępcą, zwanym „żelaznym faraonem”, jest pełen zaskakujących zwrotów akcji, trzymających w napięciu i zachęcających do czytania kolejnych stron. W wartką akcję są umiejętnie wplecione informacje o historii, kulturze, gospodarce i przyrodzie przemierzanych terenów.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

57
Tomek w grobowcach faraonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w grobowcach faraonów
Dostępny
316 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Akcja powieści toczy się w Egipcie i Sudanie. Bohaterowie, na zlecenie oszukanego angielskiego arystokraty, tropią fałszerza egipskich dzieł sztuki, pochodzących z grobowców faraonów. Pościg za przestępcą, zwanym „żelaznym faraonem”, jest pełen zaskakujących zwrotów akcji, trzymających w napięciu i zachęcających do czytania kolejnych stron. W wartką akcję są umiejętnie wplecione informacje o historii, kulturze, gospodarce i przyrodzie przemierzanych terenów.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

58
Portrety kobiet niezwykłych. Skandalistki, damy, emancypantki na dziełach sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portrety kobiet niezwykłych. Skandalistki, damy, emancypantki na dzieł...
Dostępny
108 szt.

Prostytutka na tronie, madame niezdobyta, nieświęta madonna… – kochane do szaleństwa przez wielu mężczyzn i znienawidzone przez niejedną kobietę. Poznaj dziesięć dam, których życiorysy, talent i uroda sprawiły, że stały się one przedmiotem twórczej kreacji artystów i trafiły na płótna najznakomitszych mistrzów pędzla swoich czasów. To zarówno wierne kochanki, rozwiązłe żony, bezwzględne egocentryczki, jak i intelektualistki, prekursorki feminizmu czy filantropki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, kim były te nietuzinkowe postaci, sięgnij po najnowszą książkę Stefanii Lazar Portrety kobiet niezwykłych. Publikacja zawiera kolorowe reprodukcje dzieł sztuki.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

59
Love Sux, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love Sux, CD
Avril Lavigne, Warner Music Polska
Dostępny
44 szt.

Avril Lavigne, ośmiokrotna laureatka Grammy, sprzedająca milionowe nakłady płyt wokalistka, autorka piosenek, projektantka i filantropka, powraca ze swoim najnowszym albumem „Love Sux”. Siódmą studyjną płytę Kanadyjki wypełnia 12 utworów, gdzie znajdują się hity takie jak: „Bite Me” i „Love It When You Hate Me”, w którym gościnnie pojawia się blackbear. Jest to pierwsze nowe wydawnictwo gwiazdy od 2019 roku. Lista utworów: 1. Cannonball 2. Bois Lie (feat. Machine Gun Kelly) 3. Bite Me 4. Love It When You Hate Me (feat. blackbear) 5. Love Sux 6. Kiss Me Like The World Is Ending 7. Avalanche 8. Déjà Vu 9. F.U. 10. All I Wanted (feat. Mark Hoppus) 11. Dare To Love Me 12. Break Of A Heartache

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

60
Pakiet Kobieta z sąsiedztwa / Znam twój sekret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Kobieta z sąsiedztwa / Znam twój sekret
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Porywające i wciągające thrillery psychologiczne autorki ?Naszych małych kłamstw? i ?Idealnego ślubu?. KOBIETA Z SSIEDZTWA: Lucy ma kochającego męża, pracę marzeń oraz zwiewne zasłony i mięciutką pościel w pięknym domu na Mulberry Avenue. W dzieciństwie los ją surowo doświadczył, więc wie, że w życiu nie może być idealnie. Ale niewiele jej brakuje do życia idealnego. Im mocniej Lucy się do kogoś zbliża, tym trudniej jej utrzymać przeszłość w sekrecie. Lecz chłopak Amber porzucił ją w potrzebie i przyjaciółka nie może liczyć na nikogo innego. Lucy aż za dobrze wie, że ludzie toczą grę pozorów. Niekiedy skrywają tajemnice. I zrobią wszystko, by nie wyszły one na jaw. Nadal jednak nie ma wątpliwości ? przecież może zaufać przyjaciółce? Prawda? Wciągająca, przykuwająca uwagę do ostatniej strony ?Kobieta z sąsiedztwa? opowiada o mrocznej stronie przyjaźni, a intrygę wieńczy zapierający dech w piersi zwrot akcji. ZNAM TWÓJ SEKRET: Clare ma dość. Ma za sobą trudny rok i marzy tylko o tym, by trochę odetchnąć. Cała rodzina zjeżdża na wakacje do willi we Włoszech, najwyższy czas, by mąż też dla odmiany kiwnął palcem. W końcu jest jej to winien? Dan stracił wprawdzie głowę dla kogoś innego, ale opamiętał się, wrócił i zapewnia, że na dobre. Clare może mu przecież zaufać? Gdy ich syn przybywa do willi, okazuje się, że nie jest sam ? towarzyszy mu żona, której wcześniej nie spotkali. Ella to zupełne przeciwieństwo Clare. Olśniewająca. Młoda. Wpływowa. I zna tajemnicę Clare, która może zniszczyć całą rodzinę? Jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by ten głęboko skrywany sekret nigdy nie wyszedł na jaw.

64,90 zł
47,38 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

61
Obcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy
Dostępny
24 szt.

Są ludzie, którzy twierdzą, że zło to brak dobra. A ja jestem pewny, że zło to tylko i wyłącznie człowiek. Retlowowie przyjeżdżają do Polski jako repatrianci. Osiadają w spokojnej wiosce, a ich największym marzeniem jest stać się „swoimi”. Co muszą zrobić, żeby zostali zaakceptowani? Czy to w ogóle możliwe? Szybko okazuje się, że nic nie jest takie, jak wydawało się na początku. Wszędzie może zagościć zło. Czy przyjezdni nie mają czegoś na sumieniu? Zachowują się, jakby mieli coś do ukrycia. Chcesz poznać ich głęboko skrywaną tajemnicę?

42,90 zł
23,17 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 19,73 zł

62
Texas Moon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Texas Moon, CD
KHRUANGBIN & LEON BRIDGES, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. Doris 2. B-Side 3. Chocolate Hills 4. Father Father 5. Mariella

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

63
Laurel Hell, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laurel Hell, CD
Mitski, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1.Valentine, Texas 2.Working For The Knife 3.Stay Soft 4.Everyone 5.Heat Lightning 6.The Only Heartbreaker 7.Love Me More 8.There's Nothing Left For You 9.Should've Been Me 10.I Guess 11.That's Our Lamp

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

64
Laurel Hell LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laurel Hell LP RED, Winyl
Mitski, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

A1.Valentine, Texas A2.Working For The Knife A3.Stay Soft A4.Everyone A5.Heat Lightning B1.The Only Heartbreaker B2.Love Me More B3.There's Nothing Left For You B4.Should've Been Me B5.I Guess B6.That's Our Lamp

157,90 zł
145,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

65
Laurel Hell LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laurel Hell LP BLACK, Winyl
Mitski, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

A1.Valentine, Texas A2.Working For The Knife A3.Stay Soft A4.Everyone A5.Heat Lightning B1.The Only Heartbreaker B2.Love Me More B3.There's Nothing Left For You B4.Should've Been Me B5.I Guess B6.That's Our Lamp

157,90 zł
145,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

66
Kobiety w sieci, sieć kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety w sieci, sieć kobiet
Dostępny
7 szt.

Niniejsza monografia wpisuje się w nurt badań z zakresu socjolingwistyki, lingwistyki kulturowej oraz języka nowych mediów. Jej celem jest ukazanie roli kryterium płci jako jednego z istotnych wyznaczników potocznej odmiany języka włoskiego oraz języka polskiego, bazując na analizie porównawczej danych językowych pochodzących z forów dyskusyjnych o tematyce kobiecej. Jak zauważa Marta Nowosad-Bakalarczyk, kobieta i mężczyzna, ?dwa różne podmioty, różnie wyposażone biologicznie i kulturowo?, w odmienny sposób dokonują percepcji i wartościowania otaczającej ich rzeczywistości. W związku z tym czynnik płci powinien być uwzględniany w językowej konceptualizacji świata. W rozważaniach poświęconych komunikacji kobiet nierzadko pojawia się termin język kobiet, który wydaje się określeniem nie do końca precyzyjnym. Językoznawcy podejmujący zagadnienie zależności języka od płci mówiących nim osób zaliczają wyodrębnione ze względu na czynnik płci realizacje języka narodowego do sfery stylu bądź do odmian socjalnych. (ze Wstępu)

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

67
Oblicza orientalizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza orientalizmu
Dostępny
5 szt.

Autorzy dziewięciu case studies, składających się na niniejszy tom, przedstawiają różnorodne oblicza orientalizmu w literaturach europejskich (francuskiej, włoskiej, niemieckiej, angielskiej, polskiej, czeskiej, słowackiej). Inspirują się oni bądź też wchodzą w polemikę z tezami głoszonymi przez Edwarda W. Saida w jego Orientalizmie (1978), w którym zasłużony teoretyk literatury i krytyk kultury zdefiniował pojęcie orientalizmu rozumiane jako imaginacyjną reprezentację Wschodu, stworzoną na potrzeby kultury Zachodu. Rozprawa ta mimo krytyki nadal oferuje narzędzia przydatne w analizie kultury i literatury, zwłaszcza w wypadku niewystarczająco przebadanych pod tym kątem kultur środkowoeuropejskich.

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

68
Art and shamanhood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Art and shamanhood
Dostępny
3 szt.

This volume is the result of the 10th International Society for Shamanistic Research Conference held in Warsaw 5–9 October 2011. The Conference was organized by: the Polish Institute of World Art Studies, the Institute of Eastern Studies at the Adam Mickiewicz University, the State Ethnographic Museum in Warsaw and the International Society for Shamanistic Research.

40,00 zł
24,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 16,00 zł

69
Schowek
Wózek spacerowy Oyster 3 - Tonic, szary stelaż
Oyster
Niedostępny
Brak

Zaprojektowany w wyraźnym, eleganckim stylu, jednak możesz mieć pewność, że w kwestii solidności i jakości, stanie na wysokości zadania. Oyster 3 - Większy wózek, mniejszy po złożeniu W świecie, w którym kluczową rolę odgrywa oszczędność przestrzeni, Oyster3 może wydawać się większy, niż jego poprzednik Oyster2: siedzisko znajduje się wyżej, ma większą powierzchnię, większe koła o turbinowej konstrukcji i obciążenie do 22 kg. Jednak ułatwiając jednocześnie rodzicom życie, wózek Oyster3, jak na swój rozmiar, składa się do wyjątkowo kompaktowych rozmiarów i można go również złożyć z zamontowanym siedziskiem. Wózek wyposażony jest w wysuwany uchwyt ułatwiający przenoszenie wózka, zarówno w przypadku przechowywania, jak i transportu publicznego. Wszechstronność wózka Oyster 3 Składanie z zamontowanym siedziskiem Jest to wózek, który w trybie wózka spacerowego będzie składał się z siedziskiem zamontowanym zarówno w pozycji przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Obracane siedzisko Wypinanie i wpinanie siedziska jest jednocześnie i łatwe i ergonomiczne po prostu sięgnij i podciągnij pasek umieszczony między siedziskiem a oparciem i podnieś siedzisko, by zmienić kierunek, którym będzie podróżować maluch. Dostosowany dla dzieci już od narodzin Siedzisko można rozłożyć na płasko (w obu kierunkach jazdy), dzięki czemu nadaje się dla dziecka już od narodzin. Maksymalne bezpieczeństwo i komfort 5-punktowa uprząż bezpieczeństwa z nakładkami naramiennymi i zagłówkiem dla dodatkowego komfortu, rozpinana budka z ochroną przeciwsłoneczną UV 50+, wysuwany daszek przeciwsłoneczny i siatka wentylacyjna na upalne letnie dni zapewniają dziecku maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas każdego spaceru. Inżynieria i Design wózka Oyster 3 Eleganckie wzornictwo Pięknie wykonany stelaż wózka Oyster3, bardzo starannie wykończony ręcznie obszytym pałąkiem dla dziecka i rączką dla rodzica z teleskopową regulacją. Lekkie i płynne prowadzenie Ultra płynne prowadzenie połączone z nowymi, większymi kołami o turbinowej konstrukcji wyposażonymi w opony z poliuretanowej pianki, które są zarówno wytrzymałe jak i odporne na wszelkie przebicia. Wózek Oyster3 został również wyposażony w bardziej miękkie zawieszenie do jazdy w każdym terenie a także przednie, obrotowe koła z systemem blokady za pomocą jednego przełącznika. Rośnie razem z dzieckiem To, co naprawdę robi wrażenie w Oyster3, to fakt, że rośnie on razem z pasażerem, od niemowlaka do dziecka na krawędziach budki znajdują się dwa przyciski zwalniające, które po jednoczesnym naciśnięciu umożliwiają rodzicowi regulację wysokości budki i uprzęży bez regulowania pasów bezpieczeństwa oddzielnie. Kluczowe cechy: - daszek przeciwsłoneczny i siatka wentylacyjna - budka z ochroną UV 50+ - siedzisko można rozłożyć na płasko - odpowiednie dla dziecka od narodzin - wózek można złożyć z zamontowanym siedziskiem - regulacja podnóżka - materiał podnóżka można dodatkowo wypchać na zewnątrz dla dodatkowego komfortu - przestronny i wentylowany koszyk na zakupy - przednie obrotowe koła z systemem blokady za pomocą jednego kliknięcia - oszałamiający stelaż wyposażony we wspaniałe materiały i delikatne oznaczenie marki - budkę i szelki można regulować na wysokość aby dostosować je do rosnącego dziecka - unikalny design kołami turbinowymi dla precyzyjnego wykończenia wózka - poliuretanowe koła piankowe i zawieszenie na wszystkie koła zapewniające płynniejszą jazdę w każdym terenie - osłona przeciwdeszczowa w zestawie Konfiguracje: - siedzisko na płasko (do użytkowania od narodzin) - obracane siedzisko - gondola - system podróżny z fotelikiem samochodowym - ultra kompaktowe składanie (składa się z zamontowanym siedziskiem) Dostępne akcesoria: - Gondola do wózka Oyster 3 - Adaptery fotelika samochodowego - Dostawka do wózka dla starszego dziecka Wymiary: - po złożeniu: szer. 37 x wys. 57 x dł. 71 cm - po rozłożeniu: szer. 57 x wys. 102 x dł. 94 cm

2 163,00 zł
Powiadomienie
70
Schowek
Gondola do wózka Oyster 3 / Zero - Mustard
Oyster
Niedostępny
Brak

Pięknie wykonana i funkcjonalna gondola, która pozwoli na przytulne spacery w wózku Oyster 3 już od narodzin dziecka. Gondola posiada specjalnie wyprofilowane dno, dzięki któremu gondolę można kołysać, gdy nie jest zamontowana na stelażu i znajduje się na podłożu. W ten sposób można uspokoić maluszka. Wbudowane stopki w dnie gondoli pozwalają na jej ustabilizowanie w razie potrzeby. Aby zamontować gondolę na wózku Oyster Zero, należy dokupić Adaptery do gondoli Oyster 3 do wózka Oyster Zero

836,00 zł
Powiadomienie
71
Schowek
Gondola do wózka Oyster 3 / Zero - Tonic
Oyster
Niedostępny
Brak

Pięknie wykonana i funkcjonalna gondola, która pozwoli na przytulne spacery w wózku Oyster 3 już od narodzin dziecka. Gondola posiada specjalnie wyprofilowane dno, dzięki któremu gondolę można kołysać, gdy nie jest zamontowana na stelażu i znajduje się na podłożu. W ten sposób można uspokoić maluszka. Wbudowane stopki w dnie gondoli pozwalają na jej ustabilizowanie w razie potrzeby. Aby zamontować gondolę na wózku Oyster Zero, należy dokupić Adaptery do gondoli Oyster 3 do wózka Oyster Zero

836,00 zł
Powiadomienie
72
Stopki ażurowe dziewczęce 23-26 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
73
Stopki ażurowe dziewczęce 20-22 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
74
Stopki ażurowe dziewczęce 17-19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stopki ażurowe dziewczęce 17-19
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

4,99 zł
Powiadomienie
75
Stopki ażurowe chłopięce 23-26 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
76
Papier ksero HP Office A4 80g 500 arkuszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ksero HP Office A4 80g 500 arkuszy
PBS Connect
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.04

32,90 zł
Powiadomienie
77
Fly High 3 PB/CD pk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fly High 3 PB/CD pk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

47,90 zł
42,63 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,27 zł

78
Disney PIXAR. A Bug’s Life. Poziom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney PIXAR. A Bug’s Life. Poziom 3
Dostępny
60 szt.

Trudne jest życie mrówki: każdego dnia musi znaleźć pożywienie, które później zabiera jej konik polny. Flik ma pomysł! Mrówki mogą stanąć do walki z konikami polnymi. Tyle, że koniki są większe od mrówek! Czy Flik znajdzie przyjaciół, którzy mu pomogą? Czy razem pokonają koniki polne?Książka zawiera kod dostępu do wersji audio oraz dodatkowych ćwiczeń i notatek dla nauczyciela na platformie Pearson English Portal, do którego dostęp użytkownicy uzyskują przez wygodne logowanie na Pearson English Portal.  Kod dostępu do audiobooka (kod alfanumeryczny) i materiałów dla nauczyciela (kod QR) znajduje się na wewnętrznej okładce publikacji i należy go aktywować na jednym urządzeniu. Korzystanie z platformy Pearson English Portal na innym urządzeniu jest możliwe, wystarczy zalogować się swoimi danymi na stronie pearsonenglish.com/login. Dostęp do wskazanych wyżej zasobów jest bezpłatny i aktywny dopóki publikacja jest dostępna w sprzedaży w internetowej księgarni językowej Bookland, jednak nie krócej niż do dnia 31.12.2025 r. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie Pearson English Portal.

32,90 zł
29,28 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,62 zł

79
High Note (Global Edition) 5. Class CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,50 zł
62,42 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 23,08 zł

80
Raz, dwa, trzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raz, dwa, trzy
Granna, od 2 lat
Dostępny
97 szt.

Kolorowe, przepiękne układanki pomogą Twoim pociechom w opanowaniu liczenia do pięciu. 12 par w kategoriach - zwierzątka, jedzenie oraz zabawki.

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

81
Unikat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unikat
Granna, od 7 lat
Dostępny
46 szt.

Gra dla całej rodziny. Wygra ten, kto jest najbardziej spostrzegawczy, kto umie sprawnie przewidzieć kolejne ruchy i kto mądrze podejmuje decyzje.

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

82
Pamiątka I komunii świętej + audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka I komunii świętej + audiobook
Dostępny
31 szt.

Pierwsza Komunia Święta to unikatowy pakiet dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia po raz pierwszy sakramentu Eucharystii i dla ich rodziców, a także wyjątkowa pamiątka tej uroczystości. Ten wartościowy zestaw zawiera: • błogosławieństwo rodziców dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej, • wprowadzenie i przypomnienie zasad sakramentu pojednania, • formułę spowiedzi świętej, • rachunek sumienia przygotowany specjalnie dla dzieci, • kontrolki pierwszych dziewięciu piątków miesiąca, • audiobook Opowieści Biblijne dla dzieci. W tej niezwykłej książce prezentujemy Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu opowiedziane i skierowane bezpośrednio do dzieci. Najważniejsze biblijne wydarzenia zostały opisane pięknym współczesnym językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia, ale w sposób odpowiedzialny i zachowujący wartościowe treści. Co może stanowić najlepszy prezent na Komunię Świętą? Odpowiedź jest prosta. To Pismo święte, bo przecież to właśnie ono daje możliwość poznania Boga poprzez Słowo. Wiemy jednak, że język jakim napisana jest Biblia często bywa za trudny i zniechęca młodych czytelników. Dlatego prezentujemy wyjątkową wersje opowieści biblijnych skierowanych bezpośrednio do dzieci. Audiobook dla dzieci Opowieści napisane są współczesnym językiem i pomogą wejść każdemu dziecku w świat biblijnych wydarzeń, a wersja audio stanowi dodatkowe ułatwienie w poznawaniu znaczenia Słowa Bożego. To idealny prezent na Komunię.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

1 osoba kupiła
83
Pierwsza Komunia Święta + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza Komunia Święta + DVD
Dostępny
49 szt.

Pierwsza Komunia Święta to unikatowy pakiet dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia po raz pierwszy sakramentu Eucharystii, dla ich rodziców, a także wyjątkowa pamiątka uroczystości. Ten wartościowy zestaw zawiera: - błogosławieństwo rodziców dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej, - przypomnienie i wytłumaczenie istoty sakramentu Eucharystii, - wprowadzenie i przypomnienie zasad sakramentu pojednania, - rachunek sumienia przygotowany specjalnie dla dzieci, - kontrolki pierwszych dziewięciu piątków miesiąca, - film DVD „Marcelino chleb i wino”, reż, Luigi Comencini - piękną i wzruszającą opowieść o Marcelinie, która stała się światowym hitem filmowym; mądrą historię stanowiącą inspirację dla każdego dziecka do pełnienia szlachetnych czynów i wskazującą drogę do bycia dobrymi, pobożnymi ludźmi.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

84
Real Life - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Real Life
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.08

Wallace has spent his summer in the lab breeding a strain of microscopic worms. He is four years into a biochemistry degree at a lakeside Midwestern university, a life that s a world away from his childhood in Alabama. His father died a few weeks ago, but Wallace didn t go back for the funeral, and he hasn t told his friends Miller, Yngve, Cole and Emma. For reasons of self-preservation, he has become used to keeping a wary distance even from those closest to him. But, over the course of one blustery end-of-summer weekend, the destruction of his work and a series of intense confrontations force Wallace to grapple with both the trauma of the past, and the question of the future. Deftly zooming in and out of focus, Real Life is a deeply affecting story about the emotional cost of reckoning with desire, and overcoming pain.

55,00 zł
49,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

85
Pluszak JednoroŻec 30 cm Sun-day J0114 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak JednoroŻec 30 cm Sun-day J0114
Sun-day, Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Maskotka pluszowa /p p Jednorożec 2 kolory /p p Wymiary 30 nbsp cm /p p Pakowanie w kartonie 66 sztuk /p p Firma SUN-DAY nbsp /p p INDEX J0114

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

86
Bajka o koniku chwalipięcie, co chciał być najsilniejszy + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka o koniku chwalipięcie, co chciał być najsilniejszy + CD
Dostępny
3 szt.

Bajka o koniku chwalipięcie, co chciał być najsilniejszy autorstwa Lecha Tkaczyka została napisana z myślą o ciekawych świata, lubiących zdobywać nowe umiejętności i kochających przygody maluchach. To bajka edukacyjna z morałem. Z tej bajki każdy maluch dowie się, jak żyją domowe zwierzęta i o czym rozmawiają, na czym polega praca na na wsi i w gospodarstwie i że pracę należy szanować. A przede wszystkim, że należy mówić prawdę, słuchać rodziców i żyć w przyjaźni z kolegami i znajomymi, a także, że nie warto się kłócić i być chwalipiętą. Dzieci poznają bliżej mądrego kota, koguta, kaczorka, osiołka i oczywiście psotnego chwalipiętę - konika Karego. Książeczka jest napisana rymowanym, łatwo przyswajalnym przez dzieci klasycznym wierszem i pięknie ozdobiona ilustracjami przez Agatę Gomółkę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Wydawnictwo ASTRUM przygotowało serię książek dla dzieci „Gdyby zwierzęta umiały mówić”. Każda z książeczek zawiera ciekawą, ślicznie ilustrowaną bajkę poświęconą odrębnemu zagadnieniu. Ich autor, Lech Tkaczyk, w sposób prosty, żywy i zabawny uczy dzieci, jak dobierać przyjaciół, dlaczego zawsze należy mówić prawdę i słuchać rodziców, a także kochać zwierzęta i szanować przyrodę. Każda książka autorstwa Lecha Tkaczyka ma dodaną płytę audio CD ze słuchowiskiem i muzycznymi materiałami edukacyjnymi. Słuchowisko, to teatr wyobraźni i dziecko będzie miało okazję poznać dźwięki domowych zwierząt oraz różnych zwierząt żyjących na gospodarstwie. Z pewnością warto sięgnąć po tę bajkę ze słuchowiskiem audio CD na płycie. Lech Tkaczyk - ur. w 1956 roku absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W 1990 r. wraz z żoną, Jolantą Tkaczyk, absolwentką Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Wrocławskim, także absolwentką Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej, założyli Wydawnictwo Astrum z siedzibą we Wrocławiu. Obecnie Wydawnictwo Astrum jest jednym z większych wydawnictw książek dla dzieci, ekskluzywnych książek prezentowych, albumów malarskich, klasycznej literatury, książek poetyckich, książek z dziedziny zdrowego żywienia, ezoteryki, także szeroko pojętego komunikowania międzyludzkiego, także multimediów - słuchowisk i audiobooków dla dzieci i dorosłych, w tym materiałów do nauki języków. Lech Tkaczyk jako dietetyk żywieniowiec pasjonuje się ziołami i przyprawami w kuchni. Jest autorem książek z dziedziny żywienia, w tym książki Dieta funkcjonalna. Samoleczenie ziołami w kuchni. Pod jego redakcją powstały książki: Kuchnia indyjska, Kuchnia tajska, album malarski Jezus Chrystus na obrazach sławnych malarzy, a także książek o komunikowaniu niewerbalnym, m.in. Postawa, mimika, gest. Jego pasją jest starożytna sztuka leczenia kamieniami. Napisał książkę Samoleczenie kamieniami metodą BTL i Lecznicza moc kamieni. Otrzymał Medal Komisji Edukacji za działania na rzecz edukacji dzieci. Lech Tkaczyk nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych, nagrywa słuchowiska, pisze wiersze. Kocha poezję oraz piosenkę poetycką.

39,00 zł
14,82 zł

Rabat 62,0%
oszczędzasz 24,18 zł

87
Nie tylko szablą. Nauka i kultura polska w walce o utrzymanie tożsamości narodowej 1795-1918 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie tylko szablą. Nauka i kultura polska w walce o utrzymanie tożsamoś...
Dostępny
32 szt.

Julian Dybiec (ur. w Łącku nad Dunajcem) – profesor historii kultury i nauki. Szkołę średnią ukończył w Nowym Sączu, studia historyczne – na Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym także doktoryzował się i habilitował. Uczeń Henryka Barycza. Zajmuje się problemami kultury i nauki wieków XVIII-XX, relacjami intelektualnymi społeczeństwa polskiego z Europą i światem. Szczególną uwagę poświęca wyjaśnianiu tego, w jaki sposób społeczeństwo polskie potrafiło utrzymać swoją narodowość w ponad stuletnim starciu z dwoma zaborczymi potęgami: Rosją i Niemcami. Zajmuje się też regionalistyką, studiami nad Sądecczyzną. Jest autorem książek: Michał Wiszniewski życie i twórczość; Finansowanie nauki i oświaty w Galicji 1860-1918; Mecenat naukowy i oświatowy w Galicji, 1860-1918; Polska Akademia Umiejętności 1872-1952; Uniwersytet Jagielloński 1918-1939; Polska w orbicie wielkich idei. Polskie przekłady obcojęzycznego piśmiennictwa 1795-1918 (t. 1-2); Warunki rozwoju nauk humanistycznych i społecznych 1944-1989 (t. 9 Historii nauki polskiej, opracowanej i wydanej przez PAN), Dzieje miasta Nowego Sącza 1867-1918 (zagadnienia skarbowości, gospodarki, ludności), Kultura ludowa Łącka. Był kierownikiem Zakładu Historii Oświaty i Kultury UJ, członkiem redakcji „International Newsletter for the History of Education” (Hanower), „Rocznika Sądeckiego” oraz kolegium redakcyjnego „Archiwum Historii i Filozofii Medycyny” i „Rozpraw z Dziejów Oświaty”. Brał udział w pracach Rady Naukowej Instytutu Historii Nauki PAN, Komitetu Historii Nauki PAN i kilku komisji PAN i PAU. Wygłaszał referaty na konferencjach naukowych m.in. w Wolfenbüttel, Salamance, Parmie, Pradze, Wiedniu, Oslo i na zaproszenie na uniwersytecie w Lille.

40,00 zł
34,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

88
The Discursive Construction of Foreign Language Pedagogy at the University Level in Poland against the Background of the European Qualifications Framework - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
The Discursive Construction of Foreign Language Pedagogy at the Univer...
Dostępny
3 szt.

„Katarzyna Nosidlak’s book focuses on the theory and practice of foreign language pedagogy construed on a national scale for the needs of higher education systems in Poland under the pressures of international requirements. It raises contemporary issues of official educational discourses on language policy in Europe, which are significant for shaping the vision of the world shared by humans in interindividual communication in general and English as a second language in particular. Approaching the European Qualifications Framework and the Polish Qualifications Framework as tools for coordinating and comparing the content and results of education in the EU Member States at all levels, from basic to post-secondary, the book essentially enriches the knowledge of foreign language teaching and learning in the era of unification of laws on education. The notable achievements of Katarzyna Nosidlak’s book lie in its emphasis on the role of discourses and discursive practices in social life, including the formation of the Polish education system on the example of language pedagogy, its revelation of the consequences of the application of the perspective of social constructivism for communicative practices in foreignlanguage teaching, and its provision of a comprehensive overview of legal acts and publications on the qualifications framework for lifelong learning”. – Elżbieta Magdalena Wąsik

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

89
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Mallory Duckington + torebka 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Mallory Duckington + torebka 2w1
MGA, Na! Na! Na! Surprise
Dostępny
4 szt.

Na! Na! Na! Surprise Glam Series to niespodzianka typu 2w1 – miękka modna lalka i kolekcjonerska pomponowa torebka w kształcie głowy zwierzaka! Seria glam oferuje przyciągające wzrok metaliczne tkaniny na modowej torebce, która ma wygodny klips do przymocowania do plecaka lub torebki. Na! Na! Na! Surprise to pierwsze w historii miękkie, ruchome lalki z nadrukowaną twarzą i modnymi detalami. Zebranie ich wszystkich będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek! Zawartość i cechy zestawu: • 1 lalka Na! Na! Na! Surprise – Mallory Duckington z serii Glam, • 1 pomponowa torebka, • 1 ubranko, • 1 para butów, • metka zawiera biografię postaci, datę urodzenia i nie tylko! Wymiary: ok. 20.0 cm (wysokość lalki)

119,34 zł
112,18 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,16 zł

90
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Liling Luck + torebka 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Liling Luck + torebka 2w1
MGA, Na! Na! Na! Surprise
Dostępny
1 szt.

Na! Na! Na! Surprise Glam Series to niespodzianka typu 2w1 – miękka modna lalka i kolekcjonerska pomponowa torebka w kształcie głowy zwierzaka! Seria glam oferuje przyciągające wzrok metaliczne tkaniny na modowej torebce, która ma wygodny klips do przymocowania do plecaka lub torebki. Na! Na! Na! Surprise to pierwsze w historii miękkie, ruchome lalki z nadrukowaną twarzą i modnymi detalami. Zebranie ich wszystkich będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek! Zawartość i cechy zestawu: • 1 lalka Na! Na! Na! Surprise – Liling Luck z serii Glam, • 1 pomponowa torebka, • 1 ubranko, • 1 para butów, • metka zawiera biografię postaci, datę urodzenia i nie tylko! Wymiary: ok. 20.0 cm (wysokość lalki)

120,11 zł
112,90 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,21 zł

91
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Erika Featherton + torebka 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Erika Featherton + torebka 2w1
MGA, Na! Na! Na! Surprise
Dostępny
2 szt.

Na! Na! Na! Surprise Glam Series to niespodzianka typu 2w1 – miękka modna lalka i kolekcjonerska pomponowa torebka w kształcie głowy zwierzaka! Seria glam oferuje przyciągające wzrok metaliczne tkaniny na modowej torebce, która ma wygodny klips do przymocowania do plecaka lub torebki. Na! Na! Na! Surprise to pierwsze w historii miękkie, ruchome lalki z nadrukowaną twarzą i modnymi detalami. Zebranie ich wszystkich będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek! Zawartość i cechy zestawu: • 1 lalka Na! Na! Na! Surprise – Erika Featherton z serii Glam, • 1 pomponowa torebka, • 1 ubranko, • 1 para butów, • metka zawiera biografię postaci, datę urodzenia i nie tylko! Wymiary: ok. 20.0 cm (wysokość lalki)

119,34 zł
112,18 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,16 zł

92
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Tabitha Nekota + torebka 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Tabitha Nekota + torebka 2w1
MGA, Na! Na! Na! Surprise
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Na! Na! Na! Surprise Glam Series to niespodzianka typu 2w1 – miękka modna lalka i kolekcjonerska pomponowa torebka w kształcie głowy zwierzaka! Seria glam oferuje przyciągające wzrok metaliczne tkaniny na modowej torebce, która ma wygodny klips do przymocowania do plecaka lub torebki. Na! Na! Na! Surprise to pierwsze w historii miękkie, ruchome lalki z nadrukowaną twarzą i modnymi detalami. Zebranie ich wszystkich będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek! Zawartość i cechy zestawu: • 1 lalka Na! Na! Na! Surprise – Tabitha Nekota z serii Glam, • 1 pomponowa torebka, • 1 ubranko, • 1 para butów, • metka zawiera biografię postaci, datę urodzenia i nie tylko! Wymiary: ok. 20.0 cm (wysokość lalki)

119,34 zł
112,18 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,16 zł

93
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Gianni Wilde + torebka 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na! Na! Na! Surprise. Lalka Gianni Wilde + torebka 2w1
MGA, Na! Na! Na! Surprise
Dostępny
9 szt.

Na! Na! Na! Surprise Glam Series to niespodzianka typu 2w1 – miękka modna lalka i kolekcjonerska pomponowa torebka w kształcie głowy zwierzaka! Seria glam oferuje przyciągające wzrok metaliczne tkaniny na modowej torebce, która ma wygodny klips do przymocowania do plecaka lub torebki. Na! Na! Na! Surprise to pierwsze w historii miękkie, ruchome lalki z nadrukowaną twarzą i modnymi detalami. Zebranie ich wszystkich będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek! Zawartość i cechy zestawu: • 1 lalka Na! Na! Na! Surprise – Gianni Wilde z serii Glam, • 1 pomponowa torebka, • 1 ubranko, • 1 para butów, • metka zawiera biografię postaci, datę urodzenia i nie tylko! Wymiary: ok. 20.0 cm (wysokość lalki)

119,34 zł
112,18 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,16 zł

94
Rainbow High. Zestaw plaża + zmieniający kolor basen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Zestaw plaża + zmieniający kolor basen
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.09

Rainbow High inspiruje kreatywność i pomysłową zabawę. Plaża jest naszym placem zabaw w Pacific Coast, najbardziej elitarnym liceum artystycznym na zachodnim wybrzeżu. Tutaj dni są słoneczne, a zajęcia odbywają się przy basenie. Zabierz swoje lalki Rainbow High Pacific Coast Fashion do najfajniejszego zestawu basenowego, który pobudzi wyobraźnię i zabawę w opowiadanie historii. Mogą wypoczywać przy basenie pod regulowanym parasolem i palmami, relaksować się przy koktajlach w barze z sokami lub popływać w zmieniającym kolor basenie 7w1. Zestaw basenowy 7w1 zmieniający kolor — wystarczy napełnić go wodą i nacisnąć przycisk, aby wybrać kolor basenu. Możesz wybrać dowolny kolor tęczy (przezroczysty, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski lub fioletowy) lub przejść przez wszystkie! Wypoczywaj w dobrym stylu. Spędź czas przy basenie na eleganckich leżakach i ochłodź się w słońcu dzięki regulowanemu i składanemu parasolowi z kokosowym nadrukiem. Lub wybierz się na spacer po luksusowym drewnianym tarasie, aby podziwiać widok wśród palm. Ten zestaw zapewni dzieciom niekończącą się radość i pomysłową rozrywkę w postaci opowiadania historii. Zrelaksuj się przy basenie. Nadrabiaj zaległości po zajęciach w barze z sokami, popijając ulubione koktajle na wspaniałych stołkach barowych i marmurowym blacie z wgłębieniami na napoje. Po co zadowalać się jedną pulą kolorów, skoro możesz mieć tęczę? Tylko 2 proste kroki. 1. - napełnij basen wodą. 2. - naciśnij przycisk. Zmieniające kolor światła LED są sterowane przez naciśnięcie złotego przycisku w prawym rogu marmurowego basenu. Światła wyłączają się automatycznie po 30 sekundach, aby oszczędzać baterię. Oglądaj serial animowany w YouTube i Netflix! Po prostu wyszukaj „Rainbow High Dolls”. Lalki sprzedawane oddzielnie.

360,63 zł
338,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 21,64 zł

95
Rainbow High. Zestaw 6 lalek modowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Zestaw 6 lalek modowych
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.25

Rainbow High to linia lalek modowych, która pobudza wyobraźnię i zachęca do kreatywności. W opakowaniu znajduje się aż 6 oryginalnych lalek: Violet, Ruby, Sunny, Skyler, Poppy i Jade. Każda lalka ma wspaniały wygląd inspirowany kolorem i własny styl. Są także w pełni ruchome, ich ręce i nogi zginają się, więc mogą przybrać mnóstwo efektownych póz. Lalki mają piękne rysy twarzy, długie rzęsy i stylizowane, nadające się do czesania włosy. Każda z nich ma kompletną stylizację w swoim charakterystycznym kolorze, którą można łączyć i dopasowywać, aby za każdym razem uzyskać nowy wygląd. W zestawie jest również grzebień do włosów i podstawka dla każdej lalki. Zawartość pudełka: • 6 lalek modowych Rainbow High, • 6 kompletnych stylizacji, • 6 par butów, • 6 grzebieni, • 6 stojaków na lalkę. Wysokość lalki: ok. 28.0 cm Wymiary opakowania: 70.5 x 10.0 x 30.0 cm

605,31 zł
568,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 36,32 zł

96
MGA's Dream Bella. Color Change Surprise. Wróżka różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MGA's Dream Bella. Color Change Surprise. Wróżka różowa
MGA
Dostępny
17 szt.

Lalki Dream Bella Color Change Surprise Fairies firmy MGA zapewniają pełne niespodzianek doświadczenie podczas rozpakowywania! W każdym opakowaniu znajduje się lalka do przebierania, ale wygląd każdej z nich pozostaje tajemnicą, dopóki nie zostanie odkryty poprzez zabawę w zmianę kolorów. Następnie dziewczynki odkryją uroczą lalkę z peruką, skrzydełkami, bucikami i spódniczkami. Charakterystyka: - Aby zobaczyć swoją uroczą laleczkę w całej okazałości, zanurz ją w kąpieli z zimną wodą! Wystarczy odwrócić opakowanie i napełnić je wodą. - Użyj miękkiej gąbki w kształcie gwiazdy i zimnej wody, aby zobaczyć zmianę koloru i ozdób twarzy. - Wyposaż się w wymienne, różnokolorowe peruki, wielowarstwowe, zdejmowane spódnice, skrzydła i buty w kwiaty. - Lalka do przebierania (14 cm). - 3 stylizacje dostępne w różnych stylach, odcieniach skóry i kolorach włosów.

39,00 zł
36,66 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,34 zł

97
Erebos. Lektura A2-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Erebos. Lektura A2-B1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

W szkole Nicka wszyscy są zafascynowani nową grą online EREBOS. Chociaż reguły gry są bardzo surowe - gracze otrzymują tylko jedną szansę, o grze nie wolno z nikim rozmawiać, można grać tylko indywidualnie, a kto w jakikolwiek sposób naruszy reguły gry, zostaje natychmiast wykluczony. EREBOS zna swoich graczy - obserwuje ich, rozmawia z nimi, poddaje próbom. Coraz silniej uzależnia i wpływa na życie graczy w świecie rzeczywistym. Czy gracze będą skłonni posunąć się do zabójstwa, aby pozostać w grze? Deutsch - leichter lesenBekannte Kinder- und Jugendbuchklassiker  meisterhaft gekürzt und sprachlich vereinfachtSkrócone i uproszczone wersje klasycznych opowiadań literackich umożliwiają młodemu czytelnikowi kontakt z literaturą niemiecką nawet na niskich poziomach zaawansowania językowego. Już po 100 godzinach nauki języka niemieckiego można sięgnąć po najprostsze opowiadania i uwrażliwiać dzieci i młodzież na piękno klasycznej literatury niemieckiej. Trudniejsze terminy są wyjaśnione w przypisach, a w tekście zastosowano numerację wersów, co ułatwia także podział tekstu na części i pracę z krótszymi fragmentami. Na końcu każdej książeczki zamieszczono motywujące zadania i ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu czytanego.

41,00 zł
36,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,10 zł

98
Bluzka krótki rękaw 98-122 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,80 zł
Powiadomienie
99
Bluzka długi rękaw 98-128 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bluzka długi rękaw 98-128
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

55,30 zł
Powiadomienie
100
Bluzka krótki rękaw 98-122 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,80 zł
Powiadomienie
Wróć do góry