hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 8 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szukaj i naklejaj. Pojazdy (praca zbiorowa), na drugim Szukaj i naklejaj. Zwierzęta (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Szukaj i naklejaj. Na wsi (praca zbiorowa) oraz Disney Księżniczka. Moje pierwsze bajki o księżniczkach (praca zbiorowa).
1
Szukaj i naklejaj. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szukaj i naklejaj. Pojazdy
Dostępny
404 szt.

Wóz strażacki, koparka, ciężarówka, karetka – sprawdź, czy znajdziesz wszystkie pojazdy na obrazku! Książeczki z kolorowymi ilustracjami i naklejkami. Dziecko poznaje pojazdy, zwierzęta, życie na wsi i przeróżne sprzęty, które można zobaczyć w domu. Na każdej stronie jest mnóstwo elementów do odszukania na dużej ilustracji. Dziecko odpowiada na zamieszczone obok niej pytania i przykleja naklejki we właściwych miejscach.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

198 osób kupiło
2
Szukaj i naklejaj. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szukaj i naklejaj. Zwierzęta
Dostępny
210 szt.

Ośmiornica, delfin, ślimak, tygrys – sprawdź, czy odnajdziesz ich wszystkich na obrazku! Książeczki z kolorowymi ilustracjami i naklejkami. Dziecko poznaje pojazdy, zwierzęta, życie na wsi i przeróżne sprzęty, które można zobaczyć w domu. Na każdej stronie jest mnóstwo elementów do odszukania na dużej ilustracji. Dziecko odpowiada na zamieszczone obok niej pytania i przykleja naklejki we właściwych miejscach.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

167 osób kupiło
3
Szukaj i naklejaj. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szukaj i naklejaj. Na wsi
Dostępny
373 szt.

Kaczki, kury, koń, krowa i królik – sprawdź, czy znajdziesz wszystkie zwierzęta na obrazku! Książeczki z kolorowymi ilustracjami i naklejkami. Dziecko poznaje pojazdy, zwierzęta, życie na wsi i przeróżne sprzęty, które można zobaczyć w domu. Na każdej stronie jest mnóstwo elementów do odszukania na dużej ilustracji. Dziecko odpowiada na zamieszczone obok niej pytania i przykleja naklejki we właściwych miejscach.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

74 osoby kupiły
4
Disney Księżniczka. Moje pierwsze bajki o księżniczkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Księżniczka. Moje pierwsze bajki o księżniczkach
Dostępny
207 szt.

Wspólne czytanie przed snem to magiczny czas. Ta bogato ilustrowana kolekcja krótkich, uroczych opowiastek z ulubionymi bohaterkami z filmów Disneya pomoże maluchom spokojnie zasnąć. Zbiór zawiera 6 historyjek: Kopciuszek, Mała syrenka, Zaplątani, Piękna i Bestia, Aladyn, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

43 osoby kupiły
5
Szukaj i naklejaj. W domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i naklejaj. W domu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Filiżanka, gumowa kaczuszka, globus, śrubokręt i wiele innych rzeczy z kolejnych domowych pomieszczeń – sprawdź, czy znajdziesz wszystkie przedmioty na obrazku! Książeczki z kolorowymi ilustracjami i naklejkami. Dziecko poznaje pojazdy, zwierzęta, życie na wsi i przeróżne sprzęty, które można zobaczyć w domu. Na każdej stronie jest mnóstwo elementów do odszukania na dużej ilustracji. Dziecko odpowiada na zamieszczone obok niej pytania i przykleja naklejki we właściwych miejscach.

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

36 osób kupiło
6
Disney. Moje pierwsze bajki o przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney. Moje pierwsze bajki o przyjaźni
Dostępny
663 szt.

Wspólne czytanie przed snem to magiczny czas. Ta bogato ilustrowana kolekcja krótkich, uroczych opowiastek z ulubionymi bohaterami z filmów Disneya pomoże maluchom spokojnie zasnąć. Zbiór zawiera 6 historyjek: Dumbo, Alicja w Krainie Czarów, Księga dżungli, Bambi, Król Lew, 101 dalmatyńczyków.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

31 osób kupiło
7
Disney Pixar. Moje pierwsze bajki o przygodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Pixar. Moje pierwsze bajki o przygodach
Dostępny
182 szt.

Wspólne czytanie przed snem to magiczny czas. Ta bogato ilustrowana kolekcja krótkich, uroczych opowiastek z ulubionymi bohaterkami z filmów Disneya pomoże maluchom spokojnie zasnąć. Zbiór zawiera 6 historyjek: Gdzie jest Nemo, Potwory i spółka, Iniemamocni, Odlot, Toy Story 3, Ratatuj.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

22 osoby kupiły
8
Kirke - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kirke
Dostępny
5697 szt.

Matka - Wiedźma - Bogini - Kreatorka - Niszczycielka - Potwór - Kobieta - Wyrzutek - Kirke Daj się jej oczarować Jeśli chcesz wiedzieć, kim jesteś, zawalcz o swoje miejsce na świecie. Kirke długo nie wiedziała, kim jest. Urodziła się wśród bogów, lecz była dla nich zbyt mało potężna. Zbyt mało piękna. Zbyt mało okrutna. Wszyscy myśleli, że nie ma żadnej mocy. Lecz kiedy spotkała pierwszego śmiertelnika, stało się jasne, że drzemie w niej siła, która może zagrozić wszystkim bogom. A wtedy zaczęli się bać. Kirke musiała zapłacić za ich strach. Odtrącona przez bogów i ludzi była zmuszona sobie radzić sama. Kolejne próby, przed którymi postawił ją los, przygotowywały ją do tej najważniejszej. Aby ochronić to, co kocha, Kirke będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować raz na zawsze, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała. 1 miejsce na liście bestsellerów New York Timesa w dniu premiery! Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek 2018 roku. Książka autorki uhonorowanej Orange Prize for Fiction, jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Wielkiej Brytanii. Triumf kobiecości w bezwzględnym świecie mężczyzn. `Niezwykle wciągająca powieść, po prostu trzeba ją przeczytać!` Donna Tartt, autorka `Szczygła` `Zachwycająca. Absolutnie zachwycająca!` A.J. Finn, autor bestselleru `Kobieta w oknie` `Kirke ma szansę stać się sensacją lata, zarówno ze względu na walory literackie, jak i ponadczasowość tematu`. `Sunday Times` `Wielbiciele Miller będą po tej książce wyrastać jak grzyby po deszczu, niczym za sprawą zaklęcia czarownicy Kirke. Ta homerycka historia przemówi szczególnie do kobiet, które w XXI wieku wciąż zmagają się z potworami`. `Kirkus` `Tylko najwybitniejsi autorzy powieści historycznych są w stanie oddać niezwykłość i odmienność minionych wieków, a szczególnie czasów starożytnych. Madeline Miller robi to w niezwykły, wyjątkowo odświeżający sposób`. `The Times` `Znakomicie napisana, fascynująca powieść, której lektura budzi strach, litość i zachwyt`. `Miller jest mistrzynią alchemii słowa, która z niezwykłym talentem odświeża przykurzone antyczne opowieści i nadaje im blasku`. `Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2018 roku, która podbije serca czytelników i krytyków!` `Attitude` `Mitologia grecka ze współczesnym, kobiecym twistem!` `Elle`

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

16 osób kupiło
9
Candida. Nie daj się zjeść grzybom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Candida. Nie daj się zjeść grzybom
Dostępny
1201 szt.

Nowa edycja bestsellerowego poradnika Candida. Nie daj się zjeść grzybom w przystępny sposób wyjaśnia genezę choroby, czynniki sprzyjające jej rozwojowi, charakterystyczne objawy i metody leczenia. Drożdżaki Candida to pozornie nieszkodliwe mikroorganizmy obecne we florze bakteryjnej jelit każdego człowieka. Gdy jednak stworzy im się dogodne warunki rozwoju będące skutkiem niewłaściwego odżywiania, zbyt częstego stosowania antybiotyków, leków hormonalnych i immunosupresyjnych, wtedy mogą wywołać wiele niepokojących objawów chorobowych pozornie ze sobą niepowiązanych. Jednocześnie wzrasta ryzyko pojawienia się chorób uznawanych za cywilizacyjne, jakimi są: choroby układu krążenia, układu oddechowego (w tym astma oskrzelowa), nowotwory, alergie, łuszczyca, cukrzyca, nadwaga i otyłość. Ten praktyczny poradnik to propozycja poprawy jakości życia poprzez zmianę diety i nawyków żywieniowych, co przysłuży się nie tylko ludziom chorym, ale również dbającym o zdrowie. Pierwsze wydanie poradnika ukazało się pt. Nie daj się zjeść grzybom Candida.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

15 osób kupiło
10
Papier kolorowy samoprzylepny A5/8K brokat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier kolorowy samoprzylepny A5/8K brokat
Beniamin
Dostępny
85 szt.

Zeszyt papierów kolorowych brokatowych w formacie A5. 8 kartkowy.Zeszyt papierów kolorowych brokatowych w formacie A5. 8 kartkowy.

7,99 zł
14 osób kupiło
11
Marvel Spidey i Super-kumple. Czytanki naklejanki. Współpraca się opłaca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Spidey i Super-kumple. Czytanki naklejanki. Współpraca się opła...
Olesiejuk Sp. z o.o.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Miles, Gwan i Peter grają w gry komputerowe, gdy nagle słyszą Pajęczy Alarm. O rany, ktoś w sąsiedztwie ma kłopoty! Przyjaciele wskakują w kostiumy superbohaterów i… ruszają na pomoc. Kto zaburzył spokój w okolicy? Czy (i jak) młodzi bohaterowie pokonają złoczyńcę? O tym w pierwszej części serii „Spidey i super-kumple”, która powstała na motywach serialu animowanego. „Czytanki naklejanki” to nie tylko obietnica udziału w fascynujących przygodach bohaterów Disneya i Marvela, ale również okazja, by aktywnie uczestniczyć w czytaniu. Do każdej książki dołączony jest arkusz z naklejkami. Część z nich przyda się w trakcie czytania, należy je wkleić w odpowiednie miejsce w tekście, tak by uzupełniły fabułę. Resztę można wykorzystać do zabawy. „Czytanki naklejanki” pozwalają dziecku rozwijać spostrzegawczość, umiejętności manulane (motorykę małą) oraz ćwiczyć pamięć.

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

11 osób kupiło
12
Teczka psychologa dziecięcego. Materiały dla terapeuty pracującego z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka psychologa dziecięcego. Materiały dla terapeuty pracującego z d...
Dostępny
64 szt.

Prezentowany zestaw to praktyczny niezbędnik dla każdego psychologa pracującego z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Sprawdzi się zarówno w pracy w gabinecie, jak i w placówkach oświatowych. Publikacja zawiera materiały do wykorzystania podczas prowadzenia konsultacji dla rodziców (wzory dokumentów i kwestionariuszy), a także w bezpośredniej pracy z dziećmi (karty pracy, arkusz obserwacji i scenariusze zajęć grupowych). Teczka zawiera: • wzór karty informacyjnej; • wzór zgody na uczestnictwo w spotkaniach z psychologiem; • wzór wniosku o wydanie opinii psychologicznej; • kwestionariusz wywiadu z rodzicami; • arkusz obserwacji dziecka; • kwestionariusz dla rodziców; • 5 scenariuszy zajęć grupowych dla dzieci rozwijających sferę emocjonalną, społeczną i poznawczą; • karty pracy, w tym 2 gry planszowe, poruszające takie tematy, jak: emocje, rozwód, sytuacje społeczne.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

11 osób kupiło
13
Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (do 1572 roku). Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Pols...
Dostępny
21 szt.

Kolejna praca Jakuba Wozinskiego napisana z pełną pasją i nietuzinkową narracją historycznych relacji handlowych Polski. To jedna z niewielu prac na naszym rynku wydawniczym, która w kompleksowy sposób przedstawia historię gospodarczą naszej ojczyzny w odniesieniu do modnych obecnie pojęć szlaków handlowych oraz interesów geopolitycznych czy nawet geostrategicznych. Czytelnik sięgając po tę książkę otrzymuje pasjonujący szkic historyczno-polityczny, po lekturze którego wiele wydarzeń historycznych zostanie odczytanych w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Tytuł tej książki odwołuje się do bodajże najważniejszej arterii handlowej, która kształtowała nasze dzieje jeszcze przed epoką kolonialną. Losy polskiej gospodarki, ale i całego kraju, rozstrzygały się właśnie w tych dwóch kluczowych obszarach: u ujścia Wisły, które, jak staram się udowodnić, nie zostało niestety nigdy w pełni podporządkowane polskim interesom; a także nad Morzem Czarnym, które otwierało nas na szlaki handlowe prowadzące w stronę Persji, Azji Środkowej czy też Indii. Nie jest absolutnie dziełem przypadku to, że odrodzone w czasach rządów Władysława Łokietka Królestwo Polskie rozbudowywało się właśnie wokół osi łączącej Bałtyk z Morzem Czarnym. Dla Polski współpraca z Rzymem oznaczała nie tylko szansę na cywilizacyjny awans, lecz zapewniała także podpięcie się pod pewien szerszy projekt społeczno-geopolityczny, umożliwiający bezpieczną i dostatnią egzystencję. Załamanie się tego projektu w następstwie rewolucji protestanckiej stanowiło praprzyczynę stopniowego gospodarczego upadku Polski. Obóz protestancki bezlitośnie wgniótł Polskę w europejski interior i skazał na powolne dogorywanie na peryferiach głównych szlaków handlowych. Jakub Wozinski (ur. 1984) – doktor filozofii, tłumacz i publicysta, m.in.: „Do Rzeczy”, „Polonii Christiana" i „Najwyższego Czasu!”, autor książek: Historia pisana pieniądzem (2013), To NIE musi być państwowe (2014), Dzieje kapitalizmu (2016) oraz Liberalizm to nie wolność (2019), mąż, ojciec czterech synów. Pasjonat odkrywania i opisywania zazwyczaj pomijanych przez główny nurt historiografii związków przyczynowo-skutkowych, w szczególności w zakresie historii gospodarczej.

80,00 zł
52,00 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 28,00 zł

9 osób kupiło
14
Lato na Rodos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato na Rodos
Dostępny
46 szt.

Nagroda główna w 5. Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Turret wymachuje rękami i zaczyna każde zdanie od: „Uh-duh-duh”. Porszak nie lubi się przytulać i układa kamienie od największego do najmniejszego. Został tak nazwany przez Turreta, który kiedyś usłyszał, że jego przyjaciel „ma auto”. Ale to jeszcze nie wszyscy mieszkańcy RODOS, czyli Rodzinnych Ogródków Działkowych (Ogrodzonych Siatką). W Dziczy, czyli najbardziej niedostępnym i zarośniętym zakątku ogródków, chłopcy spędzają lato w towarzystwie Gabaryta, Pandy, Szmirabelli oraz pracującego nad eliksirem szczęścia Wuja Kukułki. To dzięki nim mogą wreszcie poczuć się „normalnie”. Chociaż czy normalność w ogóle istnieje? Może została wymyślona przez ludzi, którzy nie potrafią dostrzec sensu w układaniu kamieni?

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

8 osób kupiło
15
Była sobie rzeka… - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Była sobie rzeka…
Dostępny
3733 szt.

"To była najdłuższa noc w roku, kiedy wszystko może się zdarzyć. Trzy dziewczynki zaginęły. Jedna wróciła. I tak rozpoczyna się opowieść" W ciemną noc w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć? Mieszkańcy nabrzeży prześcigają się w pomysłach, jak rozwiązać zagadkę dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Mijają jednak dni, a tajemnica wydaje się coraz bardziej nieprzenikniona. Dziewczynka okazuje się niema i nie może odpowiedzieć na pytania, kim jest, skąd pochodzi i co stało się z jej bliskimi. W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Tymczasem trzy rodziny wyrażają chęć, by wziąć dziecko pod opiekę. Zamożna młoda matka wierzy, że dziewczynka jest jej córką, która zaginęła dwa lata wcześniej. Rodzina farmerów, która wciąż przeżywa sekretny romans syna, szykuje się na przyjęcie wnuczki. Skromna i skryta gospodyni proboszcza widzi w małej niemowie swoją młodszą siostrę. Każda z tych osób ma własną opowieść, której granice między rzeczywistością a fantazją są ulotne i rozlewają się czasami jak niekontrolowane wody rzeki. URZEKAJĽCA, WIELOWYMIAROWA, PEŁNA ZAGADEK POWIEśĆ, PRZESYCONA FOLKLOREM, TAJEMNICZOśCIĽ I ROMANTYZMEM. TA POWIEśĆ TO MISTERNIE TKANY GOBELIN, SPLATAJĽCY FOLKLOR, NAUKĘ, MAGIĘ I MIT. Książka nominowana do Goodreads Choice Award w kategorii powieść historyczna, uhonorowana nagrodą HWA Gold Crown Award dla najlepszej powieści historycznej 2019 roku, przyznawaną przez brytyjskie stowarzyszenie autorów książek historycznych (Historical Writers Association). Urzekająca baśń pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji - kręta jak rzeka, gęsta i intrygująca. Nikt nie opowiada historii tak jak Diane Setterfield. M.L. Stedman, autorka powieści "światło między oceanami" Zachwycająca, głęboka i piękna. Sprawcie sobie tę rozkosz i sięgnijcie po tę niezwykłą powieść! Madeline Miller, autorka "Kirke"

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

7 osób kupiło
16
Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tom 6. Smocza krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tom 6. Smocza krew
Dostępny
152 szt.

Szósty tom kultowej ogólnoświatowej serii inspirowanej prawdziwymi przygodami i odkryciami osób z kręgu National Geographic! Gęste i upalne lasy deszczowe północnego Borneo należą do najstarszych i najbardziej niesamowitych na świecie. W cieniach strzelistych koron drzew wędrują majestatyczne słonie i niesamowite orangutany. Jednak uwagę Cruza absorbuje maleńka pijawka, której ugryzienie jest zaskakująco bolesne i wolno się goi. Chłopak zastanawia się, czy to, co odkrył w tajnym Archiwum, jest prawdą... W szóstej części przygód Cruz, mając u boku Emmetta, Sailor i Lani, jest bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowany, by odnaleźć przedostatni fragment receptury swojej mamy. Mgławica depcze im po piętach, a rozgrywające się w różnych częściach świata poszukiwanie rewolucyjnego serum jest bardziej ryzykowne niż kiedykolwiek. Odważni odkrywcy podążają za wskazówkami do grobowca chińskiego cesarza, a zajęcia w Akademii prowadzą ich na odległą wyspę w celu wyjaśnienia zagadki zwierzęcia uważanego za wymarłe. Kiedy wszystko zaczyna się toczyć po myśli młodych odkrywców, los płata im figla...

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

7 osób kupiło
17
Czytanki sylabowe z zadaniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki sylabowe z zadaniami
Dostępny
264 szt.

Zbiór tekstów przeznaczonych do czytania sylabami. Przedstawione historyjki są proste, zrozumiałe i ciekawe. Sylaby w wyrazach oddzielone zostały kolorami, co z pewnością ułatwi czytanie, a dołączone do tekstów zadania urozmaicą naukę.

14,49 zł
10,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 3,50 zł

6 osób kupiło
18
Byliśmy łgarzami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byliśmy łgarzami
Dostępny
256 szt.

Piękna, bogata rodzina. Prywatna wyspa. Błyskotliwa dziewczyna i pełen pasji chłopak. Czwórka przyjaciół – Łgarzy – których przyjaźń okazuje się destrukcyjna. Wypadek. Sekret. Trauma. Piramida kłamstw. Przeczytaj. A jeśli ktoś cię zapyta, jak się kończy, KŁAM BEZ SKRUPUŁÓW. Cadence Sinclair Eastman jest najstarszą wnuczką multimilionera Harrisa Sinclaira. Rodzina Sinclairów jest bardzo, bardzo bogata, wyrafinowana i pozornie doskonała. Cadence jednak wie, że to gra pozorów, a Sinclerowie zrobią wszystko, by nikt nie poznał, jaka jest prawda. Rodzina spędza każde lato na wyspie. Jednak nie każde lato jest takie samo… Coś się przydarzyło Cadence w wakacje dwa lata temu, czwórka Łgarzy (Cadence, Johnny, Gat i Mirren) pojawia się więc na wyspie ponownie, by pomóc nastolatce przypomnieć sobie ten incydent. Książka E. Lockhart to intrygująca, klimatyczna opowieść o dramacie rodzinnym, którego korzenie sięgają wcześniejszych pokoleń. Jest przypowieścią o tym, że przywileje często bardziej mogą ograniczać niż pomagać. Uwodzi scenerią odległej wyspy, opisem wakacyjnej miłości, aluzjami do Wichrowych Wzgórz Emily Brontë i milionami domysłów, jakie czytelnicy snują w trakcie lektury. A zakończenie? Jest niesamowite. Ale nie zdradzimy żadnych szczegółów! Byliśmy łgarzami została wyróżniona nagrodą Goodreads Choice Award. Błyskawicznie zdobyła uznanie krytyków i popularność czytelników, niezależnie od wieku – jej bohaterami są nastolatkowie, którzy wchodzą w interakcje z niedoskonałymi dorosłymi, jak i ci niedoskonali dorośli, których zachowania i czyny mają istotny wpływ na rozwój akcji. Była uznawana za najlepszą książkę beletrystyczną dla młodzieży w 2015 roku. Przez 13 tygodni utrzymywała się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „New York Timesa” w kategorii książek dla młodzieży. Recenzent amerykańskiego magazynu „Publishers Weekly” emocjonował się: „Lockhart napisała thriller z zakończeniem, którego większość czytelników się nie domyśli – tak niesamowitym, że niektórzy zechcą natychmiast przeczytać książkę ponownie, aby zrozumieć, dlaczego go nie odgadli”.Amerykański wydawca starał się otoczyć książkę nimbem tajemnicy – materiały promocyjne zachęcały czytelników, którzy już znali powieść, by zapytani o jej zakończenie, „po prostu kłamali”.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

5 osób kupiło
19
Puzzle 4w1 12,15,20,24 elementów. Wesołe pieski. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1 12,15,20,24 elementów. Wesołe pieski. Psi Patrol
Trefl
Dostępny
8 szt.

Nie jedna, nie dwie, ale aż cztery układanki zamknięte w jednym pudełku to prawdziwa gratka dla miłośników puzzli! Po ułożeniu otrzymamy cztery obrazki różnej wielkości. Zestaw doskonale spełnia oczekiwania rodzeństwa, każdy ułoży swój ulubiony obrazek nawet w tym samym czasie. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom. Dodatkowym urozmaiceniem zabawy może być układanie na czas, porównywanie obrazków, szukanie różnic i podobieństw. Do produkcji puzzli użyliśmy materiałów ekologicznych i płótnowanego papieru eliminującego odbijanie światła, co gwarantuje bezpieczeństwo i radość zabawy.

25,90 zł
22,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,37 zł

5 osób kupiło
20
Tatry i Zakopane light: przewodnik + mapa, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry i Zakopane light: przewodnik + mapa, wydanie 2
Dostępny
33 szt.

Od malowniczych dolin, przez rozległe hale, po najwyższe szczyty Tatry zachwycają i budzą respekt. Z tym przewodnikiem przejdziesz Drogę pod Reglami, zdobędziesz Giewont i dotrzesz nad Morskie Oko. Zanurzysz się we wspaniałą tatrzańską przyrodę i zobaczysz najpiękniejsze widoki. Dopełnieniem górskich eskapad będzie poznanie podhalańskiego folkloru i niezwykłej architektury w stylu zakopiańskim.Odkryj Tatry z nową, wyjątkową górską serią przewodników light. To prawdziwy niezbędnik w podróży w polskie góry. Zawiera konkretne opisy tras najciekawszych wycieczek, praktycznie podzielone pod względem trudności, przedstawia najlepsze atrakcje w Zakopanem i na Podhalu, a także propozycje wycieczek rowerowych i samochodowej. Ciekawostki z różnych dziedzin w interesujący sposób poszerzają opisy atrakcji i tras. Sprawdzone, obszerne informacje praktyczne pozwolą przygotować się do górskiej wyprawy i zaplanować wypoczynek z dziećmi. Szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Do publikacji dołączona jest dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika. Mapom wycieczek w przewodniku towarzyszą kody QR, dzięki którym wygodnie można otworzyć elektroniczną wersję mapy na telefonie.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
21
Star Wars Wielka Republika. Na ratunek Valo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Star Wars Wielka Republika. Na ratunek Valo
Dostępny
2071 szt.

Na ratunek Valo to kolejny tytuł epickiej serii „Star Wars. Wielka Republika”. Festiwal Republiki zbliża się wielkimi krokami! Goście z całej galaktyki przybywają na planetę Valo, aby wziąć udział w niesamowitej, zakrojonej na szeroką skalę imprezie, która ma być wielkim świętem Republiki. Podczas gdy wszyscy Valończycy przygotowują się do festiwalu, padawan Jedi Ram Jomaram zaszył się w swojej ulubionej kryjówce: zapuszczonym warsztacie, pełnym rozmaitych części i narzędzi. Gdy jednak z pobliskiego wzgórza, zwanego wzgórzem Crashpoint, dobiega sygnał alarmu, chłopiec wyrusza wraz ze swoim zaufanym droidem V-18, aby zbadać tę sprawę. Odkrywa, że ktoś sabotował valońską wieżę łączności. To przerażający znak, który może świadczyć tylko o jednym – że zarówno samo Valo, jak i nadchodzący Festiwal Republiki są zagrożone. Wkrótce okazuje się, że te obawy nie są bezpodstawne. Gdy Ram śpieszy, aby ostrzec Jedi o potencjalnym niebezpieczeństwie, na planetę napadają straszliwi Nihilowie! Teraz Ram musi stawić czoło wrogowi, który przypuścił szturm na wieżę Crashpoint, i wysłać do Republiki sygnał wołania o pomoc. Na szczęście może liczyć na wsparcie ze strony niespodziewanych sojuszników.

32,99 zł
23,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

4 osoby kupiły
22
LEGO Batman. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Batman. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
59 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

10,90 zł
8,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
23
Jack Reacher: Echo w płomieniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher: Echo w płomieniach
Dostępny
1738 szt.

Naprawdę nie znasz Jacka Reachera? To gdzie ty byłeś przez ostatnie lata? Jazda autostopem może być niebezpieczna. A czekanie na okazję w prażącym słońcu na pustkowiu Teksasu nie należy do przyjemności. Nagrodą może być jednak piękna kobieta w białym cadillacu. Mąż Carmen Greer, właściciel pól naftowych rozciągających się w okolicy miasteczka Echo, za kilka dni wyjdzie z więzienia i będzie chciał ją zabić. Zdesperowana kobieta nie widzi innego sposobu na powstrzymanie go niż ten najbardziej oczywisty i prosi Jacka Reachera o pomoc w pozbyciu się męża. Jeśli były oficer żandarmerii wojskowej się w to zaangażuje, zostanie wplątany w spiralę zbrodni i kłamstw sięgającą daleko w przeszłość. A na to zupełnie nie ma ochoty. Czy Reacher po raz pierwszy powie "nie" kobiecie w potrzebie? Wartość unikalną tych książek (w sumie już dwudziestu) stanowi () sam Reacher - błędny rycerz ze sporym dystansem wobec samego siebie, obdarzony osobliwie lewicową wrażliwością na ludzką krzywdę. Demokratyczny superbohater? Pewnie tak też można go nazwać. Piotr Kofta, Dziennik Gazeta Prawna

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
24
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka
Dostępny
47 szt.

Powieść o klątwie, trudnych relacjach rodzinnych, ale i o konieczności wybaczania, przywołująca ducha dziewiętnastowiecznych sag we współczesnym wydaniu.To dzieje przeklętej rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego dzieci, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.W 1890 roku, w piwnicy pod apteką, przychodzi na świat Wiktoria, nieślubna córka aptekarza i młodej służącej, Hanki. Już w momencie narodzin mała skazana jest na śmierć, gdyż ojciec pozbywa się wszystkich swoich potomków z nieprawego łoża. Tego samego dnia Klementyna, żona aptekarza, też rodzi córkę, jednak dziewczynka zaraz umiera. Akuszerka w tajemnicy zamienia noworodki i w ten sposób ratuje życie małej Wiktorii. Wyczerpana trudnym porodem Hanka umiera, nie wiedząc, że jej córka przeżyje. Przed śmiercią przeklina aptekarza i jego potomnych, w tym, niestety, i własne dziecko.Franciszek Bernat marzy wyłącznie o synu, któremu mógłby przekazać aptekę, córkę traktuje jak zło konieczne.Klątwę Hanki może zdjąć tylko przebaczenie. Czy Wiktoria będzie umiała wybaczyć ojcu?Jak potoczą się losy następnych kobiet z rodziny Bernatów? Każda z nich ma trudne relacje z ojcem, każda pielęgnuje w sobie żal i złość, co zaważy na całym ich życiu. Tak właśnie działa klątwa rzucona w XIX wieku przez Hankę. Czy uda się wreszcie przerwać tę złą passę?Lucyna Olejniczakurodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka powieści: Jestem blisko, Wypadek na ulicy Starowiślnej, Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku, za powieść o tematyce wykluczenia) i Dagerotyp. Tajemnica Chopina.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

4 osoby kupiły
25
Warsztaty prawnicze. Prawo rzymskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsztaty prawnicze. Prawo rzymskie
Dostępny
75 szt.

Prawo rzymskie od podszewkiSzukasz podręcznika, który w przystępny sposób obrazuje zagadnienia z zakresu prawa rzymskiego? Chcesz zrozumieć rzymską jurysprudencję, a przy tym poznać jej związki z teraźniejszością? Świetnie trafiłeś! Książka Wojciecha Dajczaka, Tomasza Giaro i Franciszka Longchamps de Briera jest przystępna nawet dla nie-prawników, którzy chcieliby poznać jedną z trzech podstaw europejskiej cywilizacji. Główną część publikacji stanowią kazusy: nie zostały wymyślone współcześnie i na potrzeby nauczania, lecz zaczerpnięto je z oryginalnych rzymskich źródeł prawniczych. Ich analizę uzupełniają komentarze autorskie i odniesienia do współczesnego prawa europejskiego. Dla ułatwienia lektury wszędzie zamieszczono także parafrazy tekstów oryginalnych kazusów.Kompleksowy przewodnik po rzymskich kazusachKsiążkę podzielono na sześć głównych rozdziałów: Historia i tradycja prawa rzymskiego, Kształtowanie i ochrona praw prywatnych, Osoby i rodzina, Spadki, Posiadanie i prawa rzeczowe oraz Zobowiązania. Zadbano także o dodatkowe elementy, takie jak tablice chronologiczne oraz łacińskie maksymy prawnicze uzupełnione odniesieniami do współczesności. Korzystając z tego podręcznika, krok po kroku przekonasz się, że prawo rzymskie da się lubić!Wybierz tę książkę, jeżeli:jesteś studentem prawa, aplikantem, praktykujący prawnikiem albo po prostu interesujesz się prawem rzymskim;jesteś wykładowcą i szukasz materiałów do prowadzenia zajęć z prawa rzymskiego i łacińskiej terminologii prawniczej;zależy Ci na podręczniku w jasny sposób opisującym zagadnienia związane z prawem rzymskim;chcesz zdać egzamin z prawa rzymskiego w pierwszym terminie.

59,90 zł
42,53 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,37 zł

3 osoby kupiły
26
Disney Księżniczka. Ulubione historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Ulubione historie
Dostępny
43 szt.

Czy odważysz się popłynąć z Ariel na poszukiwanie nocnych lilii? Wolisz razem z Dżasminą poznawać obowiązki prawdziwych księżniczek? A może poprowadzisz z Bellą wielką akcję ratunkową? Poznaj pięć nowych opowieści o odwadze, wytrwałości i podążaniu za głosem serca. Ta książka jest pełna niespodzianek! Kiedy ją przeczytasz, pobiegniesz szukać przygody – bo z księżniczkami wszystko jest możliwe!

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

3 osoby kupiły
27
Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie. Listy 1944-1950 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie. Listy 1944-1950
Dostępny
24 szt.

Tom zawiera 162 listy Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów z lat 1944–1950 i obejmuje całą zachowaną korespondencję z tego okresu. Pierwszy powojenny tom jest kontynuacją edycji listów z lat 1922–1939. Tom został przygotowany do druku przez znakomitą znawczynię epistolografii Iwaszkiewiczów – Ewę Cieślak, edytorkę korespondencji międzywojennej. Lata wojny Iwaszkiewiczowie spędzili na Stawisku, dopiero w jej końcowych miesiącach i zaraz po zakończeniu działań wojennych powrócili do tradycji stałego pisania do siebie w czasie wyjazdów związanych z zawodowymi i rodzinnymi obowiązkami. Ten tom jest pierwszym z planowanej do wydania pełnej korespondencji z lat 1944–1979, dokumentującej życie rodzinne, domowe, artystyczne i literackie jednego z najlepszych polskich pisarzy XX wieku, aktywnego społecznie w Polsce i zaangażowanego w różne przedsięwzięcia europejskie. Listy pokazują uczucia łączące Iwaszkiewiczów i charakter ich związku, który trwał 57 lat. Portretują nie tylko Jarosława, ale i Annę, osobę uzdolnioną artystycznie i literacko, a jednocześnie konkretną, praktyczną, zajmującą się tłumaczeniami literackimi, domem i gospodarstwem. Wątki ukazujące aktywny udział Jarosława Iwaszkiewicza w powojennym życiu literackim i społecznym Polski, z narzuconym jej ustrojem politycznym, ujawniają konteksty ważne dla zrozumienia nastrojów i procesów społecznych tego czasu, a także pomagają lepiej poznać i rozumieć twórczość Iwaszkiewicza. Jak napisała prof. Grażyna Borkowska: „Już dla samej historii małżeńskiej, okraszonej tysiącem drobiazgów z życia wziętych, korespondencja ta jest warta publikacji”. W Listach pojawia się cała plejada pisarzy, muzyków i działaczy – z kraju, emigracji i z zagranicy, bliższych i dalszych znajomych obojga Iwaszkiewiczów – aktywnych w różnych sferach krajowego i międzynarodowego życia artystyczno-literackiego. Znaczna część korespondencji dotyczy też podróży obojga małżonków. W korespondencji nie dokonano żadnych skrótów. Publikacja jest opatrzona licznymi przypisami, ułatwiającymi zrozumienie intencji autorów, kontekstów towarzyskich, rodzinnych, politycznych czy literackich oraz przybliżającymi pewne wydarzenia kulturalne i polityczne, a także dyskusje literackie.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
28
Urodziny Edzia. Edzio i przyjaciele, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urodziny Edzia. Edzio i przyjaciele, wydanie 2
Dostępny
117 szt.

Ta historia jest o tym, że na przyjaciołach zawsze można polegać. To oni potrafią spłatać nam słodkie psikusy i wprawić nas w radość. To oni dbają o to, by w ich towarzystwie nigdy się nie nudzić.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

3 osoby kupiły
29
Edzio i duch lasu. Edzio i przyjaciele, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edzio i duch lasu. Edzio i przyjaciele, wydanie 2
Dostępny
2547 szt.

Ta historia jest o tym, że czasami robimy coś bez żadnej refleksji i nie bacząc na skutki. Na szczęście mamy przyjaciół, którzy pomogą, podpowiedzą... A my dzięki temu czegoś nowego się nauczymy, np. po co są drzewa i jak nasze działania wpływają na przyrodę.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

3 osoby kupiły
30
Lechoń. Rycerz i faun. Biografia poety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lechoń. Rycerz i faun. Biografia poety
Dostępny
29 szt.

Erudycja, analityczna nieustępliwość i empatia dla bohatera opowieści – Wojciech Wencel z pasją naświetla czytelnikom sylwetkę kolejnego, po Kazimierzu Wierzyńskim, wielkiego skamandryty – Jana Lechonia. Rycerz i faun jest literaturoznawczą konsekwencją artystycznej pasji i poetyckiej fascynacji Wencla autorem Srebrnego i czarnego, któremu poświęcał wcześniej wiersze (Do Jana Lechonia; Romantyczność; Lechoń), a w 2018 roku przygotował dla Państwowego Instytutu Wydawniczego nową edycję jego poezji Kasandra się myli. W Rycerzu i faunie czytelnik poznaje losy Lechonia na tle przemian społeczno-politycznych epoki i obserwuje, jak wielka historia łączy się z wielką literaturą i osobistymi dramatami poety – chorobą nerwową, uzależnieniami, niemocą twórczą – aż do samobójczej śmierci, tworząc nieśmiertelną legendę ostatniego romantyka lub protoplasty nowego romantyzmu.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
31
Muzyczno-ruchowe zabawy grupowe + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyczno-ruchowe zabawy grupowe + CD
Dostępny
49 szt.

Muzyczno-ruchowe zabawy grupowe to zbiór 16 propozycji zabaw integrujących grupę i rozwijających sprawność motoryczną. Wszystkie zabawy zostały opracowane w oparciu o wpadające w ucho, autorskie piosenki. Zabawy te, skupiające się na ruchu i rytmie, integrują dzieci, dają poczucie sprawstwa, uczą współdziałania, zaufania do innych, umiejętności naśladowania, wczuwania się w przeżycia innych oraz przestrzegania reguł. Wprawiają w dobry humor, a przy okazji doskonalą motorykę, orientację w schemacie ciała i przestrzeni, koncentrację uwagi, samokontrolę, pamięć i rozwijają poczucie rytmu. W skład publikacji wchodzą: - książeczka zawierająca opisy zabaw; - 2 płyty CD z 16 piosenkami oraz podkładami muzycznymi do nich. Opracowane propozycje dają nauczycielowi możliwość oglądu, jak dzieci radzą sobie w interakcjach społecznych. Pozwalają także na prowadzenie przez nauczyciela dyskretnej obserwacji rozwoju fizycznego w jaki sposób dziecko wykonuje ćwiczenie ruchowe na danym poziomie trudności. Umożliwiają także ocenę tego, czy dzieci robią postępy (zdecydowana większość zabaw powtarzana jest kilka razy, niektóre dodatkowo w coraz szybszym tempie, dzięki czemu nauczyciel łatwiej zauważy nawet niewielkie zmiany). Publikacja ta przeznaczona jest przede wszystkim do pracy z grupą przedszkolaków, ale warto proponować ją również dzieciom w wieku wczesnoszkolnym oraz takim, których rozwój jest zaburzony bądź spowolniony.

40,00 zł
29,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3 osoby kupiły
32
Daraena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daraena
Dostępny
7 szt.

Tam, gdzie baśniowość przeplata się z realizmem, a fantazja z okrucieństwem, nie należy pragnąć obecności bogów. Ich bliskość zakrzywia drogi śmiertelnych, zapętla człowiecze losy, wprzęga je w kołowrót wielkich narracji. Dlatego mądrzy ludzie odstraszają bogów, sypiąc mak i popiół. A drogi i tak się splatają. Tak jak wówczas, gdy półbogini Faenira opowiada młodemu uczniowi historię Daraeny de Navendorm, wnuczki królowej Ventris, i jej przyjaciół: ulicznego żebraka-filozofa, małego złodziejaszka, naiwnego rycerza i córki nierządnicy. Ta opowieść zaczyna się w świecie, który jest Drzewem, a potem toczy się niczym lawina, zagarniając po drodze żebraków, królów i skrzydlatych, przeżuwając ich istnienie i wypluwając gdzieś, gdzie nic się nie kończy, a jedynie rozplata jak strzęp zerwanego powrozu. Pętli się wokół mitów i znaczeń, mami fantastyką tylko po to, żeby podstępnie podsunąć czytelnikowi egzystencjalne zwierciadło.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

2 osoby kupiły
33
Wiech. śmiech śmiechem. Część 1. Książka audio 2CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiech. śmiech śmiechem. Część 1. Książka audio 2CD
Stefan Wiechecki `Wiech`, Bellona
Dostępny
9 szt.

Niezrównany mistrz polskiego i warszawskiego humoru przedstawia najbardziej zabawne, zarówno przedwojenne, jak i powojenne humoreski i reportaże. Mimo upływu lat , od chwili ich napisania niezmiennie bawią i przypominają nam, jak wyglądała dawna Warszawa i jakimi sprawami zajmowali się jej mieszkańcy.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
34
Kresy północy. Wyprawa do polskich Inflant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy północy. Wyprawa do polskich Inflant
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Polacy wiedzą mniej o Inflantach niż o Sumatrze i Borneo – stwierdził już półtora wieku temu Gustaw Manteuffel. Za dawne Kresy Rzeczypospolitej uważa się dziś wyłącznie tereny Ukrainy, Białorusi i Litwy. Mało kto pamięta, że ziemie dzisiejszej Łotwy dzieliły przez ponad dwa stulecia losy naszego kraju, a wielu jego mieszkańców dobrze zasłużyło się dla polskiej historii i kultury. Wiedza o naszych rodakach w Łatgalii, jak obecnie nazywane są dawne Inflanty polskie, wciąż jest znikoma nad Wisłą. „Wyprawa do polskich Inflant nie jest kontynuacją naszego cyklu kresowego, a raczej jego uzupełnieniem. Od serii kresowej różni ją przede wszystkim narracja - to zapis naszych współczesnych podróży, wywiadów i rozmów. Zestawia polskie losy Inflant z dzisiejszą rzeczywistością. Opowiadamy o historii Łatgalii, ale pamiętamy, że do Rzeczypospolitej należała także reszta inflanckich krain. Kurlandia stanowiła lenne księstwo naszego kraju i na jej terenie toczyło się nawet powstanie kościuszkowskie. W Dorpacie (obecnie estońskie Tartu) przez ponad stulecie działał znakomity uniwersytet, który ukończyło wielu wybitnych Polaków. Do burzliwej historii polskich Inflant solennie obiecujemy powrócić w jednym z kolejnych tomów serii kresowej”. – Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

2 osoby kupiły
35
Bieszczady. Jezioro Solińskie. Mapa papierowa 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Jezioro Solińskie. Mapa papierowa 1:25 000
Dostępny
11 szt.

Mapa dwustronna, wydrukowana na papierze kartograficznym o wzmocnionej strukturze, wersja wodoodporna wydrukowana na folii kartograficznej odpornej na przedarcia, wiatr, deszcz, praktycznie nie do zniszczenia. Obszar mapy to Lesko, Olszanica, Łopienka, Chrewt, w jej centralnej części Jezioro Solińskie i Jezioro Myczkowskie. Mapa zawiera wszelkie informacje, pozwalające łatwiej zaplanować wycieczkę – trasy rowerowe, szlaki piesze i ścieżki przyrodniczo-edukacyjne z podaniem ich długości i czasów przejść. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu 10 m. Zastosowanie nowatorskiego cieniowania pozwoliło uwypuklić atrakcyjność form terenowych. Część opisowa bogata w informacje o wszystkich pasmach górskich, rezerwatach przyrodniczych, miasteczkach i wioskach tego regionu. Całość zilustrowana wieloma nigdzie niepublikowanymi fotografiami. Jest to region, gdzie ściągają rzesze turystów, miłośników sportów wodnych, fotografów, ludzi chcących odpocząć nad wodą, miłośników przyrody. Jeziora otoczone są wysokimi, zalesionymi wzgórzami. co podnosi ich atrakcyjność. W części opisowej znajduje się plan Polańczyka.

16,55 zł
11,99 zł

Rabat 27,6%
oszczędzasz 4,56 zł

2 osoby kupiły
36
Comfort!map. Góry Stołowe 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort!map. Góry Stołowe 1:60 000
Dostępny
23 szt.

Skalne miasto na Szczelińcu Wielkim, najwyższym szczycie Gór Stołowych, labirynt Błędnych Skał, Skalne Grzyby oraz sawannowy krajobraz wokół Łęczyckich Skał to tylko niektóre z osobliwości tej części polskich Sudetów. Jeszcze więcej pomoże odnaleźć dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna tego pasma. Obejmuje ona również czeską część Gór Stołowych: Adrpasko-Teplick skly i Broumovsk stny. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:- dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm - 600 m),- bogata treść turystyczna,- zgodność z GPS - współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.Na mapie m.in.:- szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe,- schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty,- muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,- parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,- cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu,- turystyczne plany Kudowy-Zdroju, Dusznik-Zdroju i Polanicy-Zdroju,- informator krajoznawczy.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

3 osoby kupiły
37
Muzyka filmowa. Ukulele dla każdego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka filmowa. Ukulele dla każdego
M. Pawełek, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny
8 szt.

Spis utworów: Mini Szkółka - Jak grać; 1. Amazing Grace /z filmu "Głos Wolności"/; 2. Albniz I. - Leyenda - Asturia /z filmu "Szepty aniołów"/; 3. Albinoni T. - Adagio /z filmu "The Doors"/; 4. Beethoven L.van - Egmont /z filmu "Lincoln"/; 5. Borodin A. - Tańce połowieckie /z filmu "Kniaź Igor"/; 6. Dvork A. - Humoreska /z filmu "Król kobiet"/; 7. Debussy C. - Światło księżyca /z filmu "Ocean`s Eleven"/; 8. Liszt F. - Marzenie miłosne /z filmu "Greta"/; 9. Faur G. - Pavana /z filmu "Mr Nobody - Pan Nikt"/; 10. Joplin S. - Ragtime /z filmu "1900: Czlowiek Legenda"/; 11. Mascagni P. - Intermezzo /z filmu "T2 Trainspotting"/; 12. Massenet J. - Medytacja Thais /z filmu "Titanic"/; 13. Musorgski M. - Wielka Brama Kijowska /z filmu "Jabberwocky"/; 14. Offenbach J. - Barkarola /z filmu "Titanic"/; 15. Ogiński M.K. - Polonez "Pożegnanie Ojczyzny" /z filmu "Popiół i diament"/; 16. Pachelbel J. - Clbre Canon /z filmu "Sing"/; 17. Perry H. - Jeruzalem /z filmu "Rydwany ognia"/; 18. Puccini G. - Pieśń /z filmu "Honor Prizzi"/; 19. Puccini G. - Pieśń /z filmu "G.I. Jane"/; 20. Rachmanonow S. - Wokaliza /z filmu "Dziewiąte wrota"/; 21. Rimski-Korsakow N. - Szecherezada /z filmu "Zaproszenie do tańca"/; 22. Rimski-Korsakow N. - Pieśń indyjska /z filmu "Brazylia"/; 23. Saint-Sans C. - Łabędź /z filmu "Pawłowa, kobieta wszech czasów"/; 24. Rodriguez G.M. - La Cumparsita /z filmu "Roztańczony buntownik"/; 25. Sousa J.Ph. - Marsz wolności /z filmu "Latający cyrk Monty Pythona"/; 26. Satie E. - Gnosienne nr 3 /z filmu "Czekolada"/; 27. Smetana B. - Wełtawa /z filmu "Metropolita"/; 28. Strauss J., syn - Walc cesarski /z filmu "Księga dźungli"/; 29. Strauss J., ojciec - Marsz Radetzky`ego /z filmu "Hugo"/; 30. Weber C.M.von - Zaproszenie do tańca /z filmu "Trujący bluszcz 2"/; 31. Trrego F. - Wielki walc /z filmu "Henry i czerwiec"/; 32. Wagner R. - Galop Walkirii /z filmu "Czas Apokalipsy"/; 33. Wagner R. - Marsz weselny /z filmu "Spider Man 2"/. (opracowanie: Pawełek M.)

38,62 zł
34,76 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,86 zł

2 osoby kupiły
38
Sudety Środkowe; laminowana mapa turystyczna 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety Środkowe; laminowana mapa turystyczna 1:60 000
Dostępny
39 szt.

Dwustronnie laminowana, łatwa w składaniu i trwała mapa turystyczna Sudetów Środkowych w skali 1:60 000. W skład mapy wchodzą Góry Kamienne, Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Masyw ŚlężySwoim zasięgiem obejmuje tereny od Sobótki na północy i wschodzie po Teplice na południu i Lubawkę na zachodzie. Mapa posiada bogatą treść turystyczną - m. in. trasy narciarskie, wyciągi, ścieżki dydaktyczne, szlaki rowerowe i piesze wraz z podanymi czasami przejść. Dzięki cieniowaniu uzyskano plastyczny obraz rzeźby terenu. Dodatkowo zamieszczono informator krajoznawczy ze zdjęciami. Mapa jest zgodna z GPS - posiada współrzędne geograficzne w układzie WGS-84

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
39
Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 1. Narodziny ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 1. Narodziny ludzkości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Harari i jego najsłynniejsze dzieło Sapiens – wielka opowieść o historii ludzkiego gatunku w nowej graficznej odsłonie Jak to możliwe, że mało znaczące zwierzę stało się władcą planety Ziemia, zdolnym rozszczepiać atom, latać na Księżyc oraz manipulować kodem genetycznym? Sapiens. Opowieść graficzna to błyskotliwa, pełna humoru i odniesień do literatury, filozofii, sztuki oraz kultury popularnej opowieść, która czerpie idee i pomysły z przetłumaczonego na 60 języków i sprzedanego w nakładzie 16 milionów egzemplarzy światowego bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów. Yuval Noah Harari proponuje nam powrót do zamierzchłych czasów, w którym towarzyszyć mu będą Prehistoryczny Bill, Doktor Fikcja oraz Detektyw Lopez. Graficzny format oferuje czytelnikowi nowy rodzaj intelektualnej i artystycznej eksploracji przeszłości: ewolucja gatunku przeobraża się w reality show, pierwsze spotkanie homo sapiens i neandertalczyka ukazują arcydzieła sztuki współczesnej, a wyginięcie mamutów oraz tygrysów szablozębnych przyjmuje konwencję filmu kryminalnego. Epickie i pięknie ilustrowane dzieło – efekt współpracy Yuvala Noaha Harariego, belgijskiego ilustratora Davida Vandermeulena oraz francuskiego twórcy komiksowego Daniela Casanave’a – przyciągnie uwagę również tych, którzy na co dzień nie zajmują się nauką czy historią. Pierwszy z czterech tomów nowej serii to wciągająca intelektualna rozrywka dla młodszych i starszych.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

2 osoby kupiły
40
Rozmówki ukraińsko - polskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ukraińsko - polskie
Dostępny
98 szt.

Rozmówki ukraińsko–polskie to wyjątkowa propozycja dla osób posługujących się językiem ukraińskim, które chcą poznać podstawy języka polskiego. Książka zawiera materiał niezbędny dla wyjeżdżających do pracy, dla podróżujących oraz studentów, praktykantów i stażystów. W Rozmówkach znajdziesz najważniejsze zagadnienia, które umożliwią opanowanie podstawowej znajomości języka polskiego.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
41
WSI. Żołnierze przeklęci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WSI. Żołnierze przeklęci
Dostępny
839 szt.

Ciemna strona tzw. reformy wojskowych służb specjalnych Minęło kilkanaście lat od rozwiązania WSI. Dla pokolenia, które niedawno weszło w życie dorosłe, to zdarzenie tak odległe jak zamach na Word Trade Center czy początek wojny w Afganistanie. Dla pokolenia, które już na początku XXI wieku posiadało zdolność śledzenia i oceniania wydarzeń politycznych, rozwiązanie WSI zostało odnotowane jako mało istotne, bez większego wpływu na życie społeczne i gospodarcze. Nieliczni jednak zdają sobie sprawę, że rozwiązanie WSI, sposób w jaki to zrobiono, istotnie wpłynęło na stan bezpieczeństwa państwa i ma swoje konsekwencje aż do dzisiaj. Dzięki tej książce przeciętny obywatel będzie mógł ocenić polityczne decyzje, które przewróciły system bezpieczeństwa w naszym kraju, niezależnie od informacji, które udostępniane były przez media i ujawniane przez polityków. Chcemy, by nasz czytelnik mógł poznać ciemną stronę tzw. reformy wojskowych służb specjalnych, zainicjowaną przez obóz polityczny Jarosława Kaczyńskiego. W naszej książce czytelnik nie znajdzie opisu tajnych operacji, nazwisk agentów oraz szczegółowych obszarów zainteresowań. To już ujawnił Antoni Macierewicz sporządzając i publikując tzw. raport z likwidacji WSI. Czytelnik dowie się jednak jak funkcjonują mechanizmy państwa, jak tworzą się zależności od polityków i jakimi celami kierują się politycy oraz jakie to wywołuje skutki.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
42
Kołozeszyt Przepisnik A5 Cookbook Int - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,03 zł
60,83 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,20 zł

1 osoba kupiła
43
Piękno ludu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękno ludu
Dostępny
112 szt.

Surowe życie na duńskiej wsi w latach II wojny światowej oczami dorastającej dziewczyny. Marie pochodzi z rodziny, w której rytm życia wyznaczają morze i boskie przykazania. Jako dziewczynka uczona jest obowiązków domowych i bezwzględnego posłuszeństwa. Utwierdzana jest w przekonaniu o braku własnej wartości, należy najpierw do ojca, potem do męża. W takim postrzeganiu kobiet wyrastają też chłopcy. To jedyny znany im model rodziny, związku. Gdy wreszcie wojna się kończy, Dania realizuje swoją wersję „amerykańskiego snu”. Marie wyjeżdża do Kopenhagi, gdzie popada w kolejną pułapkę toksycznej relacji…

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

1 osoba kupiła
44
Pojemniki Na Czasopisma Tric 4 Elba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojemniki Na Czasopisma Tric 4 Elba
Hamelin
Dostępny
24 szt.

Wykonane z twardej tektury falistej. Na grzbiecie otwory ułatwiające wyjmowanie i przenoszenie. Miejsce do opisu zawartości. Szerokość grzbietu 7,5 lub 10 cm.

5,10 zł
4,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
45
Zabójcze piękno. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcze piękno. Tom 1
Dostępny
473 szt.

Zemsta nie zawsze bywa słodka Elsa Carlsson – niezwykle piękna i ambitna specjalistka od zarządzania kryzysowego – pracując pod przykrywką asystentki dyrektora finansowego w podupadającym hotelu, ma się dowiedzieć, co dzieje się z firmowymi pieniędzmi, których ciągle brakuje pomimo dużej liczby gości. Mimo pełnego profesjonalizmu nie jest w stanie oprzeć się ognistemu romansowi, który wybucha między nią a przystojnym Christofferem Strömem, rozpalając w nich uczucie, którego żadne z nich się nie spodziewało. Czy namiętność, która połączy tych dwoje, będzie silniejsza od przeciwności, jakie ześle na nich los? Co zrobi Elsa, gdy dowie się, jaką tajemnicę skrywa Chris? Jest też Ona... Nieugięta i nieustępliwa, nie cofnie się przed niczym. Jako czteroletnia dziewczynka jest świadkiem morderstwa rodziców. Kiedy dorasta, poprzysięga zemścić się na wszystkich, którzy odebrali jej szczęśliwe dzieciństwo. Zabija skutecznie, nie oglądając się za siebie i nie pozostawiając śladów. Aż do pewnego momentu… Jaki ma związek z Elsą i Chrisem? Czy im również grozi śmiertelne niebezpieczeństwo

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
46
Sudety Zachodnie; laminowana mapa turystyczna 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety Zachodnie; laminowana mapa turystyczna 1:60 000
Dostępny
41 szt.

Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Sudetów Zachodnich obejmuje swoim zasięgiem Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską. Publikacja powstała we współpracy z krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm 600 m),bogata treść turystyczna,zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.Mapa zawiera m.in.:szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe,schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty,muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu,turystyczny plan Świeradowa, Szklarskiej Poręby i Karpacza,informator krajoznawczy.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
47
Jedno życzenie (wydanie kolekcyjne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedno życzenie (wydanie kolekcyjne)
Dostępny
1788 szt.

Najnowsza powieść Nicholasa Sparksa w wydaniu pasującym do wydanej przez Albatrosa kolekcji „Wszystkie kolory miłości”. Grzbiet pasuje do poprzednich książek z serii. Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie.Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej miejscowości na jednej z wysp w Karolinie Północnej, by tam oczekiwała narodzin swojego dziecka. Planowała oddać je do adopcji. Przystojny i inteligentny Bryce Trickett nie oceniał tej decyzji. Pokazał za to Maggie, jak robić dobre zdjęcia, zaszczepił w niej miłość do fotografii i do atmosfery sennych miasteczek. Ich pierwszy pocałunek był idealny. A uczucie - jedyne w swoim rodzaju. Teraz Maggie jest słynną fotografką podróżniczą. Dzieli czas między swoją nowojorską galerię a wyprawy do najodleglejszych zakątków świata. Ale pewna rozmowa ze spotkaną na plaży kobietą wywróci jej życie do góry nogami. Maggie będzie musiała zmierzyć się z tym, co nieuniknione, lecz uświadomi sobie także, że ma jedno życzenie, które bardzo chce spełnić.

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
48
Mistrzowie gitary. Francisco Tarrega - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie gitary. Francisco Tarrega
M. Pawełek, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny
6 szt.

Kolekcja utworów hiszpańskiego gitarzysty i kompozytora Francisco Tarrega, w opracowaniu nutowym i tabulaturowym na gitarę klasyczną lub akustyczną.Spis utworów:1. Lagrima /Prelude/;2. Prelude 1 in D;3. Prelude 2 in D;4. Prelude in E;5. Prelude in d;6. Endecha /Prelude/;7. Oremus /Prelude/;8. Vals in D;9. Estudio in e;10. Las Dos Hermanitas /Dos Valses/;11. Gran Vals;12. Rosita /Polka/;13. Pepita /Polka/;14. Tango;15. El Ratón - Tango De La Catedra;16. !Marieta! /Mazurka/;17. Adelita /Mazurka/;18. Maria /Gavota/;19. Pavana;20. Danza Mora;21. Malaguena;22. Caprichio Arabe /Serenade/;23. Recuerdos De La Alhambra

44,75 zł
40,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,47 zł

1 osoba kupiła
49
Popieliczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popieliczki
Dostępny
73 szt.

Popielica szara ma szare futerko, biały brzuszek, duże czarne oczy i puszysty ogonek. Możesz ją spotkać także w Polsce. Wczesną jesienią zapada w długi sen zimowy i budzi się dopiero w maju! Straszny z niej śpioch, prawda? 1, 2, 3, policz z nami popieliczki! Tylko szybko, bo pewnie zaraz pójdą spać… Maluchy czasem wolą zrobić z książki domek, niż zajrzeć do środka, co nie znaczy, że nie zasługują na prawdziwą literaturę z pięknymi ilustracjami i pomysłowym tekstem. W formie wygodnej, pobudzającej wyobraźnię kartonowej harmonijki Popieliczki przynoszą prawdziwą radość dla oka i ucha. Popieliczek przybywa z każdą stroną! Trudno nie uśmiechnąć się na widok tych wielkookich zwierzaków, z którymi podróżujemy, uczymy się liczyć i gimnastykujemy język.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
50
Przeboje muzyki poważnej na ukulele z.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeboje muzyki poważnej na ukulele z.1
M. Pawełek, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny
9 szt.

Kolekcja utworów wydawnictwa Contra z cyklu "Ukulele dla każdego"

30,43 zł
27,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,04 zł

1 osoba kupiła
51
Spacerownik po Katowicach. Śródmieście południowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacerownik po Katowicach. Śródmieście południowe
Dostępny
28 szt.

Z drugim tomem spacerownika zwiedzimy południowy obszar centrum Katowic, który po przyłączeniu w 1922 roku miasta do Polski, stał się reprezentacyjną częścią dynamicznie rozwijającej się stolicy autonomicznego Województwa Śląskiego. Ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój świetnej, wówczas nowoczesnej architektury – modernizmu, stylu międzynarodowego czy funkcjonalizmu, jak nazywano ówczesne odmiany, inspirowane dziełami Le Corbusiera czy Bauhausem, była rywalizacja między autonomicznym województwem śląskim a wschodnią częścią należącej do Niemiec rejencji opolskiej o to, która z nich jest nowocześniejsza i bardziej przyjazna do życia. Dzięki temu możemy dziś tę część miasta nazwać stolicą polskiej moderny.

42,70 zł
30,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,96 zł

1 osoba kupiła
52
Rytmika dla dzieci oparta na metodzie Carla Orffa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytmika dla dzieci oparta na metodzie Carla Orffa
Marcin Lemiszewski, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny
19 szt.

Podręcznik przeznaczony jest jako pomoc do prowadzenia zajęć rytmicznych w przedszkolach, szkołach podstawowych ogólnych i muzycznych. Zbiór materiałów oparty został na metodzie Carla Orffa, która kładzie nacisk na naukę poprzez zabawę, rozwinięcie muzykalności i integrację słowa, muzyki i ruchu. Jej głównym elementem jest śpiew i gra na prostych instrumentach perkusyjnych: bębenkach, tamburynach, kołatkach, grzechotkach, trójkątach i dzwonkach chromatycznych. Metodę tę wykorzystuje się również w muzykoterapii dorosłych.Publikacja zawiera szereg zabaw rytmicznych opatrzonych komentarzem. Ułatwia to właściwe przeprowadzenie zajęć. Autor pokazuje również jakie instrumenty wykorzystuje podczas zabaw proponowanych w podręczniku.Materiał dydaktyczny został podzielony na kilka części:Rymowanki i wierszyki z wykorzystaniem gestów i instrumentów perkusyjnych naszego ciałaOpowiadania ilustrowane dźwiękiem instrumentów perkusyjnychUtwory popularne i zabawy do śpiewania i grania na instrumentach Orffa w grupiePrzeboje muzyki klasycznej do wykonywania w orkiestrze grającej na instrumentach Orffa (Cztery pory roku, Kankan, Uwertura do opery Wilhelm Tell, Walc kwiatów z Dziadka do orzechów, Oda do radości i inne)

26,33 zł
23,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,63 zł

1 osoba kupiła
53
Zdrowie. Nie daj się chorobie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie. Nie daj się chorobie
Dostępny
363 szt.

Nowa edycja bestsellerowego poradnika Zdrowie. Nie daj się chorobie w przystępny sposób wyjaśnia tajemnice naszego organizmu i podaje proste metody dbania o zdrowie. Stosowanie ich w codziennym życiu pozwoli unikać chorób i zachować sprawnie działający układ odpornościowy. Autor przedstawia zasady prawidłowego odżywiania, które w połączeniu z aktywnością fizyczną i wiedzą o swoim organizmie dają szansę na długie i zdrowe życie. Oprócz tego w poradniku są poruszane między innymi takie tematy, jak: stosowanie naturalnych metod oczyszczania organizmu, roślin leczniczych, suplementów żywnościowych, homeopatii oraz zapobieganie i walka z nadwagą i otyłością. Ponadto zostały przedstawione czynniki, które wpływają niekorzystnie na nasz stan zdrowia i zatruwają organizm. O swoje zdrowie powinniśmy zadbać sami. Z tą książką będzie to łatwiejsze i skuteczniejsze. Pierwsze wydanie poradnika ukazało się pt. Postaw na zdrowie.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
54
Puzzle 3w1. Psi Patrol gotowy do akcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3w1. Psi Patrol gotowy do akcji
Trefl
Dostępny
79 szt.

Psi Patrol gotowy do akcji to puzzle dla dzieci składające się z 3 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach przygód Chase, Marshalla, Rubble i Rocky'iego. Po ułożeniu układanek powstaną obrazki o wymiarach 20.0x19.5 cm. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. roku życia.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
55
Organizer Spiral A5/244k oprawa twarda Bujo Plum Int - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,61 zł
29,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,53 zł

1 osoba kupiła
56
Brelok antystresowy zwierzątko, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok antystresowy zwierzątko, mix wzorów
M&Z
Dostępny
11 szt.

Antystresowy breloczek POP IT. Teraz swój ulubiony gadżet możesz mieć zawsze przy sobie! Wielkość: ok. 8.0 cm Uwaga. Mix wzorów i kolorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
57
Zabawne obrazki. Koloruj według numerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawne obrazki. Koloruj według numerów
Dostępny
46 szt.

Seria bloków z kolorowankami do kolorowania według numerów.

13,44 zł
10,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,45 zł

1 osoba kupiła
58
Przeboje muzyki poważnej na ukulele z.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeboje muzyki poważnej na ukulele z.2
M. Pawełek, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny
4 szt.

Kolekcja utworów wydawnictwa Contra z cyklu "Ukulele dla każdego".

30,43 zł
27,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,04 zł

1 osoba kupiła
59
Szkoła na flet prosty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na flet prosty
Dostępny
9 szt.

Podręcznik do nauki gry napisany przez wieloletniego wykładowcę Akademii Muzycznej i wielu innych szkół muzycznych, wiele ciekawych utworów zaaranżowanych na flet i zespoły fletowe.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

1 osoba kupiła
60
Łatwy Mozart dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwy Mozart dla początkujących
Agnieszka Górecka, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny
8 szt.

Lista urtworów:Wariacje na temat własny;AllegroAriaMarszMenuet nr 1Menuet nr 2Polonez nr 1Polonez nr 2Allegro z Sonaty fortepianowej nr 18Marsz turecki z Sonaty fortepianowej KV 331Romanza z Koncertu fortepianowego KV 466Allegro z Koncertu fortepianowego KV 450Adagio z XXI Koncertu fortepianowegoMenuet z Koncertu skrzypcowego KV 219Rondo z Koncertu na róg KV 495Allegro z serenady "Eine kleine Nachtmusik"Romans z serenady "Eine kleine Nachtmusik"Menuet z serenady "Eine kleine Nachtmusik"Menuet - Trio z serenady "Eine kleine Nachtmusik"Rondo z serenady "Eine kleine Nachtmusik"Allegro z Symfonii KV 550Menuet z Symfonii KV 550Finale z Symfonii KV 550Pieśń majowaFiołekAlleluja z motetu "Exultate jubilate"Ave Verum CorpusUwertura z opery "Uprowadzenie z seraju"Aria Blondy z opery "Uprowadzenie z seraju"Aria Osmina z opery "Uprowadzenie z seraju"Aria Donny Elviry z opery "Don Juan"Aria Zerliny z opery "Don Juan"Aria Don Juana z opery "Don Juan"Duet Zerliny i Don Juana z opery "Don Juan" (L ci darem la mano")Aria Dorabelli z opery "Cosi fan tutte"Aria Papageno z opery "Czarodziejski flet"Chór z opery "Czarodziejski flet"Uwertura z opery "Wesele Figara"Arietta Cherubina z opery "Wesele Figara"Chór z opery "Wesele Figara"

34,52 zł
31,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,45 zł

1 osoba kupiła
61
Kołozeszyt Przepisnik A5 Kraft Int - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,03 zł
60,83 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,20 zł

1 osoba kupiła
62
Serviam. Wybór tekstów o służbie społecznej 2002-2007. Duchowa misja Polaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serviam. Wybór tekstów o służbie społecznej 2002-2007. Duchowa misja P...
Dostępny
84 szt.

Ciąg dalszy bestsellerowej książki Zadanie Polski. Tytuł niniejszego tomu: Serviam – „Będę służyć” – to postawa Autorki wobec Polski. To jej pragnienie, by naród polski zdecydował się służyć Bogu w Jego planach odrodzenia Ojczyzny. Słowo Serviam jest zarazem przeciwieństwem deklaracji Non serviam, przypisywanej duchowi buntu, Lucyferowi. W niniejszym tomie Niebo ujawnia szczegółowo Boże zamierzenia wobec Polski i Polaków. Zaufanie i oddanie się Jezusowi i Jego Matce oznacza przede wszystkim służbę; usilną walkę o własne nawrócenie, stałą modlitwę o nawrócenie wszystkich, których zbawienie wieczne jest zagrożone. W świecie coraz bardziej odwracającym się od Boga, modlitewna współpraca narodu polskiego z wolą Bożą może zyskać istotną wartość w planach Opatrzności. W książce znajdziemy także zapowiedzi wojen, epidemii i kataklizmów. Odsłonięte zostają plany i sposoby działania sił zła. Ukazane wydarzenia końca czasów podkreślają potrzebę niesienia pomocy i solidarności międzyludzkiej. Otarcie się o zagładę pozwoli ludzkości uświadomić sobie, że uratowała się dzięki miłosierdziu Bożemu. Autorką książki jest Anna Dąmbska (1923–2007), mistyczka pozostająca pod opieką Kościoła, która przez ponad 20 lat spisywała wypowiedzi, wyjaśnienia i napomnienia Zbawiciela, Matki Bożej i dusz odwiedzających ją w warszawskim mieszkaniu. Unikająca rozgłosu, znana z publikacji religijnych wydawanych pod pseudonimem „Anna”, m.in. Świadkowie Bożego Miłosierdzia i Zaufajcie Maryi.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
63
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Urodziny Anny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Urodziny Anny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Anna nie może doczekać się swoich piątych urodzin. Przejęta mierzy sukienkę, oddaje się w ręce fryzjerów, uczy się manier, które pozwolą księżniczce dobrze wypaść w czasie przyjęcia. Niestety, nie wszystko poszło po jej myśli… Co wydarzyło się przy stole? I jaką niespodziankę dla Anny przygotowała jej siostra? O tym w „Urodzinach Anny”, kolejnej części „Czytanki naklejanki. Kraina Lodu”. „Czytanki naklejanki” to nie tylko obietnica udziału w fascynujących przygodach bohaterów Disneya, ale również okazja, by aktywnie uczestniczyć w czytaniu. Do każdej książki dołączony jest arkusz z naklejkami. Część z nich przyda się w trakcie czytania, należy je wkleić w odpowiednie miejsce w tekście, tak by uzupełniły fabułę. Resztę można wykorzystać do zabawy. „Czytanki naklejanki” pozwalają dziecku rozwijać spostrzegawczość, umiejętności manulane (motorykę małą) oraz ćwiczyć pamięć.

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
64
Puzzle 500 elementów. Peace Collection. Mindful Reflection - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Peace Collection. Mindful Reflection
Clementoni, 500
Dostępny
24 szt.

- Puzzle dla dorosłych 500 elementów. - Wymiary gotowej układanki: 49 x 36 cm. - Najbardziej malownicze obrazki, największa różnorodność rozmiarów oraz jakość firmowana przez Clementoni to cechy serii, która może stanowić punkt odniesienia dla wszystkich miłośników puzzli. - Firma Clementoni, od zawsze wyczulona na kwestie ekologii, chętnie korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu, unikając używania szkodliwych składników. Made in Italy. - Odwiedź dział pomocy technicznej Clementoni, aby skorzystać z usługi „zagubione elementy”.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
65
Obiettivo Grammatica 1 A1-A2 podręcznik do gramatyki włoskiego, teoria, ćwiczenia i testy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obiettivo Grammatica 1 A1-A2 podręcznik do gramatyki włoskiego, teoria...
Dostępny
14 szt.

Obiettivo Grammatica 1 (A1-A2) e il primo volume della nuovissima grammatica per stranieri. Concepito appositamente per gli studenti stranieri di italiano, adolescenti e adulti. Presenta le regole e usi della lingua italiana attraverso schede essenziali e attivita di varie tipologie, presentate con una grafica moderna, adeguata e accattivante.

106,00 zł
95,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,60 zł

1 osoba kupiła
66
Ukulele dla każdego. Kolędy i pastorałki na... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukulele dla każdego. Kolędy i pastorałki na...
Dostępny
7 szt.

Kolekcja 48 polskich kolęd i pastorałek w prostym opracowaniu nutowym i tabulaturowym na ukulele.Przed kolędami znajduje się mini szkółka gry na ukulele - 'Jak grać'.Spis utworów:1. A cóż z tą Dzieciną;2. A to co, ziemianie?;3. A to komu, Aniołkowie;4. A wczora z wieczora;5. Ach, ubogi żłobie;6. Anioł pasterzom mówił;7. Bóg się rodzi;8. Bracia, patrzcie jeno;9. Chrystus nam się narodził;10. Cicha noc;11. Cieszmy się;12. Dlaczego dzisiaj;13. Dnia jednego o północy;14. Do szopy, hej pasterze;15. Dziecina mała;16. Dzisiaj w Betlejem;17. Gdy się Chrystus rodzi;18. Gdy śliczna Panna;19. Gore gwiazda;20. Gwiazdeczka;21. Hej, w dzień narodzenia;22. Jakaż to gwiazda;23. Jam jest dudka;24. Jezus malusieńki;25. Kaczka pstra;26. Kolędnicy;27. Królowie jadą;28. Lulajże, Jezuniu;29. Mędrcy świata, monarchowie;30. Mizerna, cicha stajenka;31. My też pastuszkowie;32. Narodził się Jezus Chrystus;33. O gwiazdo Betlejemska;34. Oj, Maluśki;35. Pasterze bieżeli;36. Płacze Jezus mały;37. Pójdziemy bracia;38. Pójdźmy wszyscy do stajenki;39. Przybiegli pasterze;40. Przybieżeli do Betlejem pasterze;41. Przylecieli Anieli;42. Tryumfy;43. W żłobie leży;44. Wesoła nowina;45. Witaj, Jezu ukochany;46. Wschodzi gwiazdka;47. Wśród nocnej ciszy;48. Z Narodzenia Pana

36,56 zł
32,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,66 zł

1 osoba kupiła
67
Wojownicy. Superedycja. Tom 6. Obietnica Krzywej Gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Superedycja. Tom 6. Obietnica Krzywej Gwiazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Przeznaczenie zawsze chodzi własnymi ścieżkami Klan Rzeki raduje się narodzinami nowego miotu kociąt. Dumna matka otacza oba kocurki miłością, jednak kiedy jeden z nich ulega wypadkowi i zostaje nieuleczalnie oszpecony, kocica odwraca się od syna. Nadaje mu nowe, okrutne imię, które na zawsze ma przypominać kocięciu o jego kalectwie Krzywek. Młody kot rośnie w siłę, marząc o zostaniu przywódcą klanu. Jednak odrzucony przez matkę, staje się łatwym celem dla pewnej tajemniczej kocicy, która ma wobec niego wielkie plany. Wkrótce złoży Krzywkowi obietnicę, która rzuci złowrogi cień na przyszłość kociaka.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
68
Business English. Praktyczny kurs języka biznesu (testy LCCI + MP3) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Business English. Praktyczny kurs języka biznesu (testy LCCI + MP3)
Dostępny
53 szt.

Business English to nowoczesny kurs języka biznesu, adresowany do osób, które na co dzień, w pracy i w biurze posługują się językiem angielskim, a także studentów marketingu, zarządzania i ekonomii. Pakiet przeznaczony jest dla osób na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (poziomy B1-C1 wg klasyfikacji Rady Europy). Z kursem Business English nauczysz się specjalistycznego słownictwa, udoskonalisz rozumienie ze słuchu oraz zdobędziesz umiejętność komunikowania się w sytuacjach biznesowych, zarówno w kontaktach formalnych, jak i mniej oficjalnych. Każda z lekcji zawiera zestaw słów i zwrotów związanych np. z motoryzacją, finansami lub zarządzaniem a także teksty, dialogi pokazujące użycie języka w praktyce oraz ćwiczenia utrwalające. W środku znajdziesz 10 testów – po dwa z każdego poziomu oraz aktualne tematy i zagadnienia dotyczące nowinek biznesowo-technicznych. Kurs Business English składa 13 rozdziałów podzielonych na 5 części: Reading, Listening, Writing, Vocabulary, Interesting Facts. W podręczniku znajdują się wzory listów i dokumentów z komentarzami oraz ciekawostki. Na końcu książki zamieszczono słowniczek angielsko-polski oraz klucz odpowiedzi. Dołączone do książki pliki do ściągnięcia zawierają 60 minut wysokiej jakości nagrań native speakerów i są doskonałym uzupełnieniem nauki z kursem. Pomagają zwłaszcza w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu oraz w doskonaleniu poprawnego akcentu i płynności wymowy. Książka przygotowuje do egzaminu LCCI (London Chamber of Commerce AND Industry) English for Business. Zawiera informacje o egzaminie i przykładowe testy do wszystkich pięciu poziomów. Tematyka oraz słownictwo odpowiadają w pełni wymaganiom egzaminacyjnym LCCI. Business English to: - aktualne tematy, nagrania, ćwiczenia, testy, - 300 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi, - praktyczne, biznesowe zwroty oraz specjalistyczne wyrażenia, - aktualne teksty dotyczące m.in. motoryzacji, marketingu, zarządzania, - 10 przykładowych testów egzaminacyjnych - po 2 z każdego poziomu, - wzory oficjalnych listów i dokumentów ze wskazówkami, - wysokiej jakości nagrania rodowitych Brytyjczyków, - przydatny słowniczek angielsko-polski – ponad 800 najważniejszych słów i zwrotów.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

1 osoba kupiła
69
Planer językowy. Czas na niemiecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planer językowy. Czas na niemiecki
Dostępny
14 szt.

Planer językowy. Czas na niemiecki to wyjątkowa propozycja dla osób, które chcą połączyć naukę niemieckiego z codziennym planowaniem, inspirowaniem i realizacją celów. Wykorzystanie metody wiecznego kalendarza pozwala rozpocząć korzystanie z niego w dowolnym momencie, bez konieczności czekania na konkretną datę. Materiał dostosowany jest do początkujących użytkowników języka niemieckiego, na poziomie A2-B1, szukających motywacji, natchnienia i pomysłów do dalszej nauki. Już dzisiaj rozpocznij rok regularnej nauki języka niemieckiego! Skończ z wymówkami i nie czekaj na nowy tydzień, rok czy specjalną okazję. Ucz się nowego słownictwa i gramatyki oraz ćwicz pamięć w potrójnym systemie powtórek i sprawdzaj wiedzę w testach podsumowujących materiał z kilku tygodni. Nauka wejdzie ci w nawyk i szybko zauważysz pozytywne rezultaty swoich działań. Podział na małe porcje materiału przeznaczone do codziennej nauki sprzyja przyswajaniu materiału i szybszemu zapamiętywaniu. Podręczny format ułatwia korzystanie z planera w każdej wolnej chwili – w drodze do szkoły czy pracy, w domu, w podróży – można go zabrać ze sobą wszędzie. Kalendarz z podziałem tygodniowym i miesięcznym świetnie sprawdzi się również do prywatnego planowania. Dostosuj planer do własnych potrzeb w strefie wolnej twórczości - pisz pamiętnik, opowiadania i rysuj mapy myśli. Korzystaj ze strefy geograficzno-kulturowej – zbieraj inspiracje, zapisuj ciekawostki oraz terminy spotkań. Sprawdź nowoczesną metodę nauki, motywuj się, realizuj językowe cele krok po kroku i obserwuj efekty! Planer językowy. Czas na niemiecki to: - nauka języka na poziomie A2-B1, - roczny plan językowy, - możliwość rozpoczęcia nauki w dowolnym momencie, - podział na układ tygodniowy i miesięczny, - słownictwo i gramatyka, - potrójny system powtórek, - testy sprawdzające znajomość materiału, - cytaty i hasła motywujące, - strefa wolnej twórczości (pisz pamiętnik, opowiadania, rysuj mapy myśli), - strefa geograficzno-kulturowa (zapisuj ciekawostki, zbieraj inspiracje), - pomoc w określeniu celów językowych i realizacji.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
70
Live In Cuxhaven 1976, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Cuxhaven 1976, CD
Can, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Cuxhaven 76 Eins (Live) 2. Cuxhaven 76 Zwei (Live) 3. Cuxhaven 76 Drei (Live) 4. Cuxhaven 76 Vier (Live)

58,90 zł
71
Tajemnice stygmatyków. Wielcy mistycy i mali oszuści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice stygmatyków. Wielcy mistycy i mali oszuści
Dostępny
116 szt.

„Stigmata” oznaczało w starożytnym Rzymie piętno wypalane żelazem na skórze niewolnika lub przestępcy. Dopiero od średniowiecza terminem tym zaczęto określać osoby naznaczone krwawiącymi ranami Chrystusa. W dziejach świata doliczono się ponad 350 stygmatyków, z czego ponad 300 to kobiety. Zdecydowana większość osób dotkniętych stygmatami (321) było wyznania katolickiego, zaś 62 z nich zostało przez Kościół beatyfikowanych i kanonizowanych. Wiele osób traktuje stygmatyków jak nieomylnych „chodzących świętych”. Należy jednak pamiętać, że Kościół oficjalnie uznał stygmaty tylko u dwóch świętych: św. Franciszka z Asyżu i św. Katarzyny ze Sieny. Psychiatrzy i psychologowie upatrują w pojawianiu się stygmatów problemów natury neurotycznej, histerycznej i hipnotycznej. Niektórzy biorą też pod uwagę autosugestię czy wizualizację nadjaźni. Choć z drugiej strony, nikomu jak dotąd nie udało się „wywołać” stygmatów stosując hipnozę. To opowieść zarówno o stygmatykach, którzy już odeszli (m.in. o Wandzie Boniszewskiej, Alicji Lenczewskiej, Świętej Siostrze Faustynie, siostrze Dulcissimie Hoffmann, Wandzie Malczewskiej i Helenie Pelczar), jak i o stygmatykach żyjących współcześnie (ks. James Bruse, ks. Zlatko Sudac). To także historia stygmatyków niemieszczących się w ramach duchowych; Giorgio Bongiovanni i jego kosmiczni aniołowie, Anioł New Age - Elia Cataldo, czy Antypapież stygmatyk, któremu miały pomóc anielskie legiony.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

72
Z dziejów medycyny w Rabce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z dziejów medycyny w Rabce
Dostępny
4 szt.

„Celem poznawczym recenzowanej książki jest przedstawienie wyników systematycznych badań nad historią medycyny w Rabce, od momentu założenia uzdrowiska do czasów współczesnych. Redaktorzy monografii zamierzali ukazać, w jaki sposób zmiany w standardzie wiedzy medycznej wpłynęły na kształtowanie się w Rabce instytucji uzdrowiskowych, tworzenie się elementów infrastruktury, a także zmiany w zakresie ich funkcjonowania. Książka przedstawia również sylwetki osób zasłużonych dla rozwoju miasta i uzdrowiska. Cele, jakie stawiali przed sobą redaktorzy recenzowanej monografii, uważam za zrealizowane. [...] Książka wnosi istotny wkład do polskiej historiografii medycyny. Ma duże walory poznawcze, napisana jest na podstawie licznych źródeł i właściwie dobranego piśmiennictwa. Poszerza zasób dotychczasowej wiedzy na temat historii Rabki. Napisana jest dobrym, potoczystym stylem. [...] Monografia stanowi dobry przykład badań realizowanych w standardzie mikrohistorii. Na przykładzie dziejów jednego miasteczka i stosunkowo niewielkiej grupy osób, zaangażowanych w zapoczątkowanie i podtrzymanie w nim działalności o charakterze uzdrowiskowym, możemy śledzić zmiany przebiegające w całej Europie Środkowej i w Polsce na przestrzeni prawie dwóch stuleci. Jest to niezwykle cenna perspektywa poznawcza, pozwala bowiem ukazać w sposób dobrze udokumentowany w źródłach, jak wydarzenia polityczne istotne w skali świata (I i II wojna światowa) oraz Polski (zmiany ustroju politycznego i gospodarczego) wpływają na działania konkretnych ludzi”. – Z recenzji prof. dr hab. Bożeny Płonki-Syroki

52,50 zł
43,58 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,92 zł

73
Trzecie życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecie życie
Dostępny
9 szt.

Kontynuacja książki ?Drugie życie?. Dalsza część historii Julii i Alexa. Płomienne uczucia, rozłąka, trudne do okiełznania przeciwności losu i znaczący wątek kryminalny. Niełatwo poświęcić swoje życie dla kogoś, kogo przeszłość jest tak zawikłana i tajemnicza, że nawet miłość nie potrafi z nią zwyciężyć. Jednak czasem warto zaryzykować, bo tylko przyszłość może przynieść odpowiedzi na wszelkie intrygujące pytania. Patrzyła przez szybę w samochodzie i nie mogła uwierzyć, że to wszystko naprawdę się właśnie skończyło. Spojrzała ostatni raz na dom, miejsce, w którym miała być tak bardzo szczęśliwa, a zrobiła tak wiele żeby to zniszczyć? Izabela Carlos Matka dwójki dzieci, która do tej pory traktowała pisanie jako swoje hobby. Tworząc po nocach kolejne rozdziały, przez lata chowała je coraz głębiej w szufladzie. W końcu jednak odważyła się zrobić krok w stronę niespełnionego marzenia. Bo jeśli nie teraz, to kiedy? W grudniu 2020 roku wydała swoją debiutancką książkę ?Drugie życie? i od tego momentu wszystko nabrało szybszego tempa. Ciepłe przyjęcie historii Julii i Alexa skłoniło ją do kontynuacji ich wątku. Dlatego dzisiaj z ogromną przyjemnością prezentuje ukończoną już opowieść zawiłych losów jej bohaterów.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

74
Dziewczynki mogą wszystko, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynki mogą wszystko, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Inspirująca izabawna, pięknie ilustrowana, rymowana książka dlakażdej dziewczynki zwielkimi marzeniami. Dziewczynki mogą wszystko! Cokolwiek chcą, to robią. Więc jeśli TY nią jesteś, tak samo jest iz Tobą! Dziewczynki są przeróżne, lecz jedno dobrze wiemy: Takiej jak TY dziewczynki na świecie nieznajdziemy! Chcesz zdobywać górskie szczyty? Lecieć wkosmos? Rządzić całym państwem? Dołącz do dziewczynek ztej książki, to zobaczysz, jak niewiarygodne rzeczy robią każdego dnia iprzekonasz się, że iTY możesz zostać tym, kim chcesz, kiedy dorośniesz! • Ta książka przekonuje, że dziewczynki mogą być wspaniałe we wszystkich zawodach. • Energetyzujące ilustracje, zabawne rymy orazsylwetki sławnych kobiet inspirują dziewczynki, a chłopców uczą do nich szacunku.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

75
Klucz do kultury chińskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucz do kultury chińskiej
Dostępny
47 szt.

Czy tradycja jest tylko sposobem rozumienia przeszłości, czy może również odpowiedzią na wyzwania współczesnoś­ci? Czy racjonalizm sprawdza się zawsze, gdy przekraczamy indywidualne granice i wchodzimy w kontakt z innymi? Czy warto jeszcze myśleć o państwie jako organizmie? W zbiorze esejów garściami czerpiących z klasycznych, lecz także mniej znanych tekstów chińskiej tradycji, profesor Lou Yulie stara się pokazać, że być może część odpowiedzi, których szukamy, już gdzieś padła. W czasach polaryzacji i atomizacji społeczeństw zaprezentowane przez Autora holistyczne podejście pozwala nam spojrzeć na wiele istotnych kwestii w innym świetle. O ile do tej pory mieliśmy już wielokrotnie okazję wysłuchać ważnych głosów w chińskiej literaturze i potrafimy dostrzec polityczne role, jakie Chiny odgrywają w świecie, to wciąż mało przestrzeni do wypowiedzi otrzymywali naukowcy i filozofowie. Ta pozycja w twórczy sposób przyczyni się do dyskusji na temat roli tradycyjnej kultury i filozofii we współczesnym świecie.

58,00 zł
49,88 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,12 zł

76
Scar Weaver LP CURACAO, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scar Weaver LP CURACAO, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

106,90 zł
96,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

77
Texas Moon, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Texas Moon, LP
Khruangbin, Leon Bridges, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Lista utworów: Strona A 1. Doris 2. B-Side 3. Chocolate Hills Strona B 1. Father Father 2. Mariella

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

78
Scar Weaver, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scar Weaver, CD
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Eidolon 2. Deadlock 3. Scar Weaver 4. Bottom Feeder 5. Where the Bones Lie 6. Erasure 7. Deserted 8. We Ride 9. Cold Arrival 10. Only in Death

40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

79
Scar Weaver LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scar Weaver LP BLACK, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

1.Eidolon 2.Deadlock 3.Scar Weaver 4.Bottom Feeder 5.Where the Bones Lie 6.Erasure 7.Deserted 8.We Ride 9.Cold Arrival 10.Only in Death

86,90 zł
78,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,69 zł

80
Foreverglade, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foreverglade, CD
Worm, Soulfood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Lista utworów: 1. Foreverglade (Intro) 2. Murk Above The Dark Moor 3. Cloaked In Nightwinds 4. Empire Of The Necromancers 5. Subaqueous Funeral 6. Centuries Of Ooze

62,90 zł
Powiadomienie
81
Voices, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voices, CD
Kalle Wallner, Soulfood
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. One 2. Two 3. Three 4. Four 5. Five 6. Six 7. Seven. Out

73,90 zł
82
P.U.L.S.E. (Restored & Re-Edited), 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
P.U.L.S.E. (Restored & Re-Edited), 2 DVD
Pink Floyd, Warner Music Polska
Dostępny
300 szt.

„P.U.L.S.E. Restored & Re-Edited”, w reżyserii Davida Malleta, ukazuje się w formatach: 2 x Blu-ray i 2 x DVD. W formacie Blu-ray, wydawnictwo jest dostępne po raz pierwszy. Na potrzeby wznowienia materiał na nowo zmontowała Aubrey Powell/Hipgnosis, przygotowując kompilację „The Later Years” z 2019 roku. Okładkę, którą w 2006 roku dla wersji DVD zaprojektowali Storm Thorgerson i Peter Curzon, teraz odświeżyli Aubrey Powell/Hipgnosis i Rupert Truman/StormStudios. Opakowanie przygotował natomiast Peter Curzon ze StormStudios, pod kuratelą Aubrey Powell/Hignosis. Nowe wydawnictwo, tak jak wersja CD z 1995 roku, wyposażone jest w pulsującą lampkę tym razem zasilaną dwiema bateriami AA. „P.U.L.S.E.” pierwotnie ukazało się na albumie w 1995 roku. Dzieło wypełniły nagrania zarejestrowane podczas europejskiej trasy „The Division Bell”. Na DVD i Blu-ray trafi zapis koncertowego wykonania „The Dark Side Of The Moon” (jedyne zarejestrowane w całości wykonanie live tego kultowego albumu). Całość pochodzi z 20 października 1994 roku z Earls Court w Londynie, gdzie Pink Floyd zagrali zarówno swoje klasyki, jak i najważniejsze utwory z „The Division Bell”. Na żywo wybrzmiały m.in. kompozycje „High Hopes”, „Keep Talking”, „Sorrow”, „Wish You Were Here”, „Comfortably Numb” i „The Great Gig In The Sky”. Disc 1 The Concert Film DVD: Stereo PCM 48/16, 5.1 dts Master Audio 48/16 David Gilmour – Guitars, Vocals Nick Mason – Drums Richard Wright – Keyboards,Vocals Sam Brown – Backing Vocals Jon Carin – Keyboards, Vocals Claudia Fontaine – Backing Vocals Durga McBroom – Backing Vocals Dick Parry – Saxophones Guy Pratt – Bass Guitars, Vocals Tim Renwick – Guitars, Vocals Gary Wallis – Percussion Lista utworów: CD 1 1. Shine On You Crazy Diamond, Parts 1-5,7 2. Learning To Fly 3. High Hopes 4. Take It Back 5. Coming Back To Life 6. Sorrow 7. Keep Talking 8. Another Brick In The Wall, Part 2 9. One Of These Days The Dark Side Of The Moon 10. Speak To Me 11. Breathe (in The Air) 12. On The Run 13. Time 14. The Great Gig In The Sky 15. Money 16. Us And Them 17. Any Colour You Like 18. Brain Damage 19. Eclipse Encores 20. Wish You Were Here 21. Comfortably Numb 22. Run Like Hell CD 2 Music Videos, Tour Screen Films, Documentaries & Additional Material All In Stereo Only Music Videos (bd 48/24, Dvd 48/16) 1. Take It Back 1994 2. High Hopes 1994 3. Marooned 2014 Pulse Tour Rehearsal 1994 (bd 96/24, Dvd 48/16) 4. A Great Day For Freedom Version 1 5. A Great Day For Freedom Version 2 6. Lost For Words Concert Screen Films 1994 (bd 96/24, Dvd 48/16) 7. Shine On You Crazy Diamond Parts 1-4,7 8. Speak To Me 9. Time 10. The Great Gig In The Sky 11. Money 12. Us And Them (black & White) 13. Us And Them (colour) 14. Brain Damage + Eclipse North American Dates 15. Brain Damage + Eclipse European Dates 16. Brain Damage Earls Court, London Dates Documentaries & Additional Material (bd 48/24, Dvd 48/16) 17. The Division Bell Album Cover Photography (ely, Cambridgeshire, Uk) 1994 18. Pulse Tv Ad 1995 19. The Division Bell Airships 1994 20. Behind The Scenes Interviews With The Lead Technicians For The Division Bell Tour Rock & Roll Hall Of Fame Induction 1996 (bd 48/24, Dvd 48/16) 21. Wish You Were Here With Billy Corgan Audio-only Live Recordings (bd&dvd 96/24) 22. One Of These Days Live In Hanover 1994 23. Astronomy Domine Live In Miami

189,90 zł
174,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 15,19 zł

83
Mysia Dolina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysia Dolina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Czy wiecie, że myszy żyją obok nas od setek lat? A wiecie, że one też mają swoje rodziny, wielkie radości i codzienne smutki? Niektóre boją się śniegu, a inne kochają podróżować daleko za granice Mysiej Doliny. Wśród nich żyje także ktoś, kto zna historię Myszkowa, spisuje jego losy i przekazuje tę wiedzę następnym pokoleniom. – Babciu, kim jest ten pan? – To nasz archiwista, droga Mo. – A dlaczego on nigdy nic nie mówi? – A dlatego, że nie może. Archiwiści nie rozmawiają z mieszkańcami, obserwują ich i spisują ich losy. Znają każdą mysią historię. – Każdą? Nawet twoją, Babciu? – Nawet moją – odpowiedziała staruszka. – A czy mogę zapytać go o przeszłość Myszkowa? – Oczywiście, ale nie wiem, czy zechce ci ją wyjawić. – A jaka jest jego historia? – Mo podrapała się w czubek głowy. – Kochana, historii archiwisty nie zna nikt. To tajemnica. Przygody i wydarzenia z życia mieszkańców osady Myszkowo z Mysiej Doliny. Główną bohaterką jest myszka Mo, której zadaniem – jako miejscowej archiwistki – jest kontynuowanie tradycji spisywania dziejów mieszkańców osady.

49,99 zł
39,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

84
Wielka Brytania wobec stanu wojennego w Polsce (1981-1983) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Brytania wobec stanu wojennego w Polsce (1981-1983)
Dostępny
5 szt.

Książka Arkadiusza Piotra Kłosowskiego wypełnia istotną lukę w historiografii Polski, USA i Wielkiej Brytanii [...]. Stanowisko Wielkiej Brytanii wobec wprowadzenia stanu wojennego w Polsce wydaje się szczególnie ważne. Był to bowiem jedyny kraj Europy Zachodniej, który udzielił tak dużego wsparcia Stanom Zjednoczonym w kwestii wprowadzenia w 1982 r. sankcji gospodarczych wobec PRL i ZSRR [...]. Treść książki nawiązuje też do kulis światowej polityki i interesów wielkich mocarstw u progu lat osiemdziesiątych XX wieku. Z recenzji prof. zw. dr. hab Janusza Szczepańskiego

65,30 zł
62,69 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,61 zł

85
Drony w służbie ochrony infrastruktury krytycznej na wojnie z COVID-19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drony w służbie ochrony infrastruktury krytycznej na wojnie z COVID-19
Dostępny
5 szt.

Pandemia COVID-19 w specyficzny sposób ukazała polskiemu społeczeństwu przydatność dronów i otworzyła w naszym kraju nowe obszary przestrzenne dla transformacji cyfrowej, przyśpieszając ich rozwój i funkcjonowanie dronów w logistyce, bezpieczeństwie publicznym, rolnictwie, reagowaniu kryzysowym, ochronie zdrowia publicznego, monitorowaniu respektowania zaleceń antycovidowych itp. Analitycy przewidują, że drony w pierwszej kolejności staną się narzędziem transportu tzw. ostatniej mili. Technologia dronowa rozwija się w zawrotnym tempie i dostarcza wiele perspektyw i korzyści rynkowych. Czy w takiej sytuacji Polska ma szansę znaleźć się w gronie liderów wykorzystania technologii latających robotów ze sztuczną inteligencją na pokładzie?

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

86
Finansowe aspekty korzystania z ochrony ubezpieczeniowej przez gminy w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finansowe aspekty korzystania z ochrony ubezpieczeniowej przez gminy w...
Dostępny
5 szt.

Książka autorstwa dr Angeliki Kuligowskiej ma w pełni oryginalny i autorski charakter. Bardzo ciekawie, a jednocześnie wnikliwie przedstawiono w niej problematykę korzystania z ochrony ubezpieczeniowej przez gminy w Polsce. Jest to niezwykle udane dzieło, które z pewnością zainteresuje szerokie grono odborców - studentów, pracowników zakładów ubezpieczeń czy osoby związane z sektorem samorządowym. Ponadczasowymi walorami ksiązki są trafny dobór poruszanych zagadnień oraz interesujące wyniki przeprowadzanych wielopłaszczyznowo badań empirycznych. dr hab. Anna Bera, prof. US

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

87
Umówiony z papierową zorzą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umówiony z papierową zorzą
Dostępny
4 szt.

"Miłość niejedno ma imię" - w poincie pisze Maksymilian Tchoń, autor zbioru pt. Zakazana miłość. Recenzent Zdzisław Antolski zauważa,że wszystkie zamieszczone w tym zbiorze wiersze tworzą ciąg logiczny. "(...) Ta poezja jest nieujarzmiona jak rzeka i potrafi unieść wiele znaczeń oraz metafor (...)". Cytuję ten fragment jako niezwykle trafne spostrzeżenie dotyczące odbioru specyficznego "strumienia samoświadomości", swoistego rachunku sumienia, autorefleksji. Awangardowość i tradycja; zdawać się może, że to dwie przeciwstawne tendencje. Jak udaje się je spleść, nieustannie zaplatać i wykorzystywać? Choćby dlatego warto zagłębić się w nurty wierszy Maksymiliana. Pozostaje on do końca tajemniczy i zasadniczo nie zdradza żadnych własnych tajemnic. Nie dowiemy się zatem. czy jest zakochany w kobiecie, czy w poezji i literaturze. Zapewne oba uczucia towarzyszą jego odkryciom i wysiłkom zdobycia wzajemności. Erudycyjnie wykształcony, sprytny i przygotowany do roli poetu ze swadą wiedzie nas na: ścieżki, trakty i bezdroża. Nie zważa na wertepy, nie traci animuszu. Jego wymowa jest potoczysta, bywa chełpliwa, ale bywa pokorna. Przeciwstawności są elementem koniecznym tej narracji. (...). Wzrusza wiersz " Kocham cię tatusiu...(...). Zestawienie tych metafor i wymowa całego zbioru nie służą odpowiedzi, czym jest"Zakazana miłość", ale przemawiają do każdego z nas: " Jesteś przyczyną dla której istnieję"!

18,70 zł
17,99 zł

Rabat 3,8%
oszczędzasz 0,71 zł

88
KPK. Kodeks postępowania karnego oraz ustawy towarzyszące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KPK. Kodeks postępowania karnego oraz ustawy towarzyszące
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Stan prawny: 10 stycznia 2022 r. Publikacja obejmuje zmiany wchodzące w życie 12.1.2022 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 2447) ? oznaczono je podwójnym stanem prawnym. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks postępowania karnego, Tekst ustawy Kodeks karny wykonawczy, Tekst ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich, Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, Ustawę o opłatach w sprawach karnych, 44 rozporządzenia, Indeks rzeczowy. Książka adresowana jest do prawników oraz studentów prawa, dla których znajomość obowiązujących przepisów stanowi warunek prawidłowego wykonywania zawodu. Kolejne wydania publikacji uwzględniają najnowsze zmiany, przez co zapewniają bieżącą znajomość prawa. Aktualny stan prawny Czytelne hasła i tekst Przypisy od Redakcji Wyróżnienie najnowszych zmian Wybór aktów prawnych Indeks rzeczowy

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

89
Laleczka i diabły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laleczka i diabły
Dostępny
12 szt.

Gdy najtrudniejszą miłością okazuje się miłość do samej siebie. Chłodny, deszczowy wieczór. Hiacynta wraca od kochanka – jedynej osoby, przy której przypomina sobie znaczenie słowa „szczęście”. Czekając na autobus, pozwala myślom swobodnie płynąć. Teraźniejszość miesza się z przeszłością, a kolejne chwile przynoszą bolesne refleksje na temat jej dotychczasowych relacji z ludźmi. Szczególnie dużo uwagi poświęca Wiktorii, swojej przyjaciółce, a jednocześnie rywalce, z którą łączy ją wyjątkowa więź pełna ukrytych napięć, pretensji i bólu. Co by było, gdyby istniał sposób, by ukarać ją za wszystkie złe słowa i popełnione błędy? W głowie Hiacynty pojawiają się coraz śmielsze fantazje o śmierci przyjaciółki… Czy odważy się je zrealizować?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

90
Współpraca dzieci w wieku przedszkolnym Zmieniające się konteksty i perspektywy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współpraca dzieci w wieku przedszkolnym Zmieniające się konteksty i pe...
Dostępny
7 szt.

Wśród kompetencji kluczowych niezbędnych ludziom w XXI wieku wymienia się współpracę zwracając uwagę na znaczenie tej kompetencji w całożyciowym procesie uczenia się i rozwoju. Te kompetencje mogą się rozwijać w sytuacji, gdy jednostki funkcjonują w warunkach sprzyjających podejmowaniu wspólnych działań z innymi ludźmi. Dyspozycje do współdziałania przejawiają już dzieci młodsze (na co wskazują np. badania realizowane przez zespół M. Tomasello), zaś dzieci w wieku przedszkolnym są gotowe do podejmowania różnego typu aktywności wspólne z rówieśnikami, osobami starszymi i młodszymi (o czym dowodzą przywołane przez autorki wyniki badań). W monografii poruszono właśnie zagadnienie współpracy dzieci przedszkolnych w zmieniających się kontekstach i perspektywach. Autorki podjęły w niej próbę spojrzenia na to, jak zmieniało się (i nadal zmienia) postrzeganie kompetencji dzieci przedszkolnych do podejmowania i realizacji działań wspólnych z innymi ludźmi. Zwracają uwagę na zmianę na kontinuum: od kategoryzowania dziecka w okresie średniego dzieciństwa jako niezdolnego do współdziałania po propozycje współpracy z innymi dziećmi, nauczycielkami i nauczycielami aż do włączania go w działania wspólne z osobami dorosłymi w przestrzeni środowiska lokalnego. Przywołują mniej i bardziej znane badania i ich rezultaty dotyczące zagadnienia współpracy między dziećmi przedszkolnymi. Podejmują próbę uchwycenia zmian w postrzeganiu roli i zadań przedszkola i relacji nauczycielek i nauczycieli z rodzicami dzieci oraz szerszym środowiskiem lokalnym. Te zmiany zmierzały od kierowniczej, dyrektywnej roli nauczycieli i nauczycielek do co raz szerzej ujmowanego współdziałania jako kluczowego elementu ?kultury instytucji edukacyjnej?, obejmującego wspólne określanie celów, zasad, warunków współpracy, sposobów realizacji działań, itp. Przykładem rozwiązania wywiedzionego z nowoczesnych koncepcji psychologicznych, socjologicznych i pedagogicznych na kompetencje współdziałania dzieci przedszkolnych jest projekt ?Przedszkolaki na Uniwersytecie? realizowany na Wydziale Studiów Edukacyjnych od 2014 roku, opisany przez autorki w jednym z rozdziałów monografii. Prezentując założenia projektu autorki zwracają uwagę na tworzenie przestrzeni wspólnej, przestrzeni współpracy przez różne podmioty: przedstawicieli uczelni wyższej: nauczycielki i nauczycieli akademickich i studentki oraz studentów, dyrektorki i nauczycielki przedszkoli, dzieci przedszkolne i ich rodziców. Odwołują się do wybranych wypowiedzi i komentarzy uczestników i uczestniczek projektu. W dalszej części przywołują dziecięcą perspektywę ujmowania pojęcia współpracy z drugim człowiekiem na podstawie wypowiedzi dzieci przedszkolnych. W zakończeniu opracowania prezentują wybrane zabawy sprzyjające rozwijaniu współpracy między dziećmi przedszkolnymi.

33,00 zł
91
Bufffo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bufffo
Dostępny
12 szt.

Życie to nieustanny roloholizm. Czy jesteś w stanie się od niego uwolnić? Kozanostrowski. Gdziedziesięcina. Rychłowczas. Trzech mężczyzn trzęsących miastem, a perspektywicznie światem. Trzech twardzieli śmiertelnie, a w zasadzie morderczo poważnie traktujących powierzone im zadania. Trzech przyjaciół, którzy skoczyliby za sobą w ogień. Wydaje się, że nic nie jest w stanie ich rozdzielić. A jednak… Gdy jeden z kompanów wyłamuje się z ustalonego od dekad schematu, przyszłość Trójni staje pod znakiem zapytania. Jak wypadnie bilans życiowy każdego z nich, gdy będą musieli w końcu się rozliczyć ze swoich dokonań? Czy porzucą role, jakie wiele lat temu sobie wybrali? BUfffO to przewrotna, zabójczo błyskotliwa powieść, w której popkultura miesza się ze sztuką, romans z horrorem, a Sofokles z Głowackim. Zupełnie jak w życiu…

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

92
Gra z tradycją w dramatycznej twórczości Hroswity z Gandersheim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra z tradycją w dramatycznej twórczości Hroswity z Gandersheim
Araszkiewicz Aleksandra, Warszawska Firma Wydawnicza
Dostępny
1 szt.

Hroswita z Gandersheim jest z pewnością najbardziej znaną dramatopisarką średniowiecza. Jej teksty są świadectwem połączenia żarliwej pobożności oraz znakomitego wykształcenia. W jej dziełach nowatorstwo przeplata się z wtórnością. Dla dzisiejszych czytelników stanowi przykład wyjątkowej jednostki: kobiety przekraczającej granice swoich ? i nie tylko ? czasów. Autorka bardzo interesująco przybliża tę niezwykłą postać. Opisuje ją z zachowaniem pełnego warsztatu naukowego, ale w sposób zachęcający do lektury nie tylko badaczy, ale wszystkich sympatyków literatury. Aleksandra Araszkiewicz ? doktor nauk humanistycznych, absolwentka filologii klasycznej i polskiej UAM w Poznaniu, nauczycielka, tłumaczka. Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach. Jest autorką przekładu i obszernego opracowania pt. ?Chrześcijański Terencjusz na scenie? (2013). Publikowała artykuły zarówno dotyczące teatru średniowiecznego, jak i wynikające z jej doświadczeń jako nauczycielki języka polskiego. Od pierwszego spotkania z Hroswitą z Gandersheim w czasie stypendium na Universita del Salento w Lecce we Włoszech zgłębia tajniki nie tylko życia, ale i twórczości tej fascynującej kobiety.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

93
KK. Kodeks karny oraz ustawy towarzyszące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KK. Kodeks karny oraz ustawy towarzyszące
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Stan prawny: 10 stycznia 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks karny, Przepisy wprowadzające Kodeks karny, Ustawę o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, Ustawę o świadku koronnym, Tekst ustawy Kodeks wykroczeń, Konwencję o pomocy prawnej w sprawach karnych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, oraz Protokół do Konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, Tekst ustawy Kodeks karny skarbowy, Przepisy wprowadzające Kodeks karny skarbowy, Ustawę o opłatach w sprawach karnych, Ustawę o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka, Ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, Rozporządzenia. Książka adresowana jest do prawników oraz studentów prawa, dla których znajomość obowiązujących przepisów stanowi warunek prawidłowego wykonywania zawodu. Kolejne wydania publikacji uwzględniają najnowsze zmiany, przez co zapewniają bieżącą znajomość prawa. Aktualny stan prawny Czytelne hasła i tekst Przypisy od Redakcji Wyróżnienie najnowszych zmian Wybór aktów prawnych Indeks rzeczowy

45,00 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

94
Sakramentalne akty ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sakramentalne akty ciała
Dostępny
37 szt.

Michał Masłowski (ur. 1944), polonista, teatrolog, antropolog kultury, profesor Sorbony, tłumacz ?Dziadów?, znawca i wybitny interpretator dramatu romantycznego (?Dzieje bohatera??, ?Gest, symbol i rytuały polskiego teatru romantycznego?), od ponad trzydziestu lat jest także we Francji katolickim diakonem stałym. W najnowszej książce łączy obie sfery swojej działalności, podejmując fascynującą i niezwykle inspirującą próbę przemyślenia i analizy liturgii Kościoła katolickiego jako ?aktów ciała? ? organicznych działań, symbolicznych gestów i przedstawień o własnej dramaturgii, estetyce i skuteczności. Dzięki swojej rozległej wiedzy z zakresu teologii, antropologii, teatrologii i nie tylko, Michał Masłowski otwiera i przed praktykującymi i przed tymi, którzy są poza Kościołem, głębię i sens ?akcji liturgicznych?. ?Sakramentalne akty ciała. Szkice z antropologii kulturowej liturgii? to zarazem książka intelektualisty przejętego posoborowym duchem Kościoła otwartego, głos człowieka zatroskanego o świat i ludzkość, i wierzącego w siłę przebaczenia i miłosierdzia. Warto ten głos usłyszeć. W Polsce dzisiejszej może szczególnie. Michał Masłowski dowodzi, że są jeszcze katoliccy intelektualiści, którzy nie marnują swych talentów na polityczną walkę i umacnianie własnych pozycji w rzekomej wojnie kulturowej, ale podchodzący z miłością i troską do realnych problemów bliźnich. Ze Wstępu: By zrozumieć akcję sakramentów, rytuałów i zachowań należy nie tylko zaznajomić się z oficjalną wykładnią teologiczną sformalizowanych gestów, ale i dojść do prawdy ? ich prawdy wewnętrznej, tak by móc ją istotnie wcielić. Trzeba też zrozumieć ich uwikłanie w język gestów i zachowań czy intonacji codziennych i odświętnych, antropologicznych, i ich miejsce w cyklu życia, inicjacji i dojrzewania. Czyli odczuć i zrealizować ich siłę performatywną, a nie tylko deklaratywną i konwencjonalną. Tak by stać się aktorem własnego losu ? aktor wszak to ?działający?. Książka ta rozważa analitycznie w kategoriach antropologii kultury i perfomatyki podstawowe sakramenty życia religijnego ? rozumiane zarówno w kategoriach inicjacji: Msza, Chrzest, jak i jako znaczące etapy życia, jak małżeństwo i ceremonia żałobna. Omawiam również działania związane z mistyką, czyli przeżywaniem transcendencji przez kontemplację i medytację, ujęte w kategorii performansu, to znaczy traktowane jako ?niedziałające działania? nadające światu ontologiczną trwałość performansu duchowego.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

95
Dokumentacja zasad (polityki) rach/RFK1456e - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokumentacja zasad (polityki) rach/RFK1456e
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Polityka rachunkowości jest częścią ogólnej polityki przedsiębiorstwa, stanowi także integralną część systemu rachunkowości ? to zbiór reguł i praktyk przyjętych i stosowanych przez jednostkę przy sporządzaniu i prezentacji sprawozdań finansowych. Ustawa o rachunkowości narzuca obowiązkowe rozwiązania, ale w wielu sytuacjach daje jednostce możliwość indywidualnego podejścia do wybranych zagadnień. Umożliwia to przedsiębiorstwom wybór określonych sposobów postępowania w prowadzeniu rachunkowości, a tym samym wpływania na zawartość informacyjną sprawozdań finansowych oraz decyzje ich odbiorców. Wybór i stosowanie określonego wariantu polityki rachunkowości należy do kompetencji kierownika jednostki, który sporządza i aktualizuje dokumentację w formie pisemnej. W publikacji: *omówiono najważniejsze kwestie związane z opracowaniem poszczególnych elementów polityki rachunkowości, *zaprezentowano gotowy wzorzec polityki rachunkowości dla jednostek stosującej ogólne przepisy ustawy o rachunkowości. Rozszerzeniem publikacji jest suplement elektroniczny zawierający wzorcową dokumentację zasad (polityki) rachunkowości w edytowalnym formacie, co umożliwia łatwe i szybkie sporządzenie własnej dokumentacji. Plik można pobrać przez Internet (szczegółowa instrukcja zamieszczona jest w książce). Stan prawny: 1 stycznia 2022 r.

241,50 zł
227,01 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 14,49 zł

96
Nowe pokolenie Nie tylko złoci rentierzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe pokolenie Nie tylko złoci rentierzy
Dostępny
27 szt.

?Bez standardu złota nie ma żadnej możliwości ochrony oszczędności przed wywłaszczeniem w wyniku inflacji? To jest nikczemny sekret najbogatszych działających przeciwko złotu. Deficyt budżetowy jest prostym oszustwem konfiskującym majątek. Standard złota, przeciwnie do tego podstępnego procesu, stoi jako obrona praw własności. Każdy, kto to załapie, nie będzie miał problemu ze zrozumieniem działania antagonistów standardu złota [?]. Polityka finansowa państwa opiekuńczego wymaga, aby właściciele majątku nie mieli się czym bronić. To jest nikczemny sekret tyrad orędowników państwa opiekuńczego przeciwko złotu. Wydawanie przez rząd pożyczonych pieniędzy jest prostym schematem konfiskaty majątku. Złoto stoi na przeszkodzie tego podstępnego procesu. Stoi na straży prawa własności?. Alan Greenspan, Złoto i wolność gospodarcza (1966) ?Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę właśnie przegrywa?. Frederic Joliot-Curie

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

97
Malebranche - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malebranche
Dostępny
115 szt.

Skończoność musi być tak radykalnie skończona, jak to możliwe, jeśli chcemy, żeby wcielenie Bożej nieskończoności w tę skończoność było świadectwem Bożej chwały. Im większy jest do zasypania rozstęp między skończonością a nieskończonością, tym bardziej nieskończoność poświadcza swoją chwałę w skończoności, czyli w innym. Co za tym idzie, trzeba, by świat był na brzegu próżni, na brzegu nicości, na najdalszym brzegu nicości; by w samym środku swej skończoności przejawiał swe niemal-nic ażeby w rezultacie jego podniesienie przez wcielenie było godne chwały Boga. Zamysłem Boga nie mogłaby być skończona doskonałość. Przedmiotem Bożego pragnienia jest ogólna nicość człowieczeństwa, która tworzy scenę Bożego fantazmatu ofiary; nicość, w której Bóg przedstawi siebie samego na krzyżu. W ten właśnie sposób dochodzi on do swego pragnienia ustrukturowanego, czyli do swojej mądrości i swej chwały, o której najwyższy czas powiedzieć, że jest ona nazwą jego rozkoszy. Gdybyśmy chcieli transponować terminologię Malebranche'a, wypadałoby powiedzieć: mądrość to właściwie Boże pragnienie, a chwała to Boża rozkosz.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

98
Wybór dzieł filozoficznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór dzieł filozoficznych
Dostępny
98 szt.

Ambiwalentny charakter filozofii oraz skomplikowane życie sprzyjały wielu nieporozumieniom i sprzecznym odczytaniom koncepcji Voltaire'a. Wydanie Wyboru dzieł filozoficznych stanowi kolejny krok w przybliżeniu polskiemu czytelnikowi dorobku tego klasyka francuskiego oświecenia. Rozpoczęliśmy od publikacji Słownika filozoficznego (2015). Następnie zaprezentowaliśmy Pisma przeciw Polakom (2017), skierowane przeciwko konfederacji barskiej, oraz Filozofię historii (2018). Wybór pism zebranych w tym tomie nie został dokonany na zasadzie przypadku. Intencją tłumacza było wypełnienie dotkliwych luk, jakie istnieją w przyswajaniu sobie w języku polskim myśli Voltaire'a. Tak się złożyło, że jego przekłady w Polsce miały miejsce w dwóch głównych rzutach przedzielonych dwustuletnią przerwą. Pierwsza fala tłumaczeń zbiegła się z okresem rozbiorowym, druga zaś wystąpiła dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym i dziesięcioleciu powojennym

55,00 zł
38,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

99
Kierownica muzyczna PL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

100
Kronika Miasta Poznania 2/2017 Taniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika Miasta Poznania 2/2017 Taniec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Dowodów codzienności tańca nie brakuje. Sztuka ta towarzyszy każdemu mieszkańcowi miasta. Tańczyć można w kawiarni, na balu, na plaży miejskiej, niezależnie od czasu historycznego. Taniec może się również stać stylem życia, czego najlepszym dowodem popularne zespoły pieśni i tańca lub zespoły tańca współczesnego. Kronika Miasta Poznania już kilka razy oddawała swoje łamy dziejom teatru i muzyki w Poznaniu, zawsze jednak nieco na marginesie zostawiając taniec. Tym razem Redakcja kwartalnika uznała, że w mieście, które w XX wieku stało się niekwestionowaną stolicą tańca artystycznego w Polsce, owe zaległości należy skrupulatnie nadrobić.

35,00 zł
29,40 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

Wróć do góry