hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 7 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Słowa, z którymi was zostawiam (Piotr Pawlukiewicz), na drugim Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi (Joanna Flis). Kolejny produkt to Pojazdy. Wycinam, naklejam, rysuję. Wycinanki edukacyjne (Agnieszka Bator) oraz Zwierzęta. Wycinam, naklejam, rysuję. Wycinanki edukacyjne (Agnieszka Bator).
1
Słowa, z którymi was zostawiam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Słowa, z którymi was zostawiam
Dostępny
5022 szt.

O tym, co najważniejsze. Czym jest wolność? Czym miłosierdzie? Czego możemy nauczyć się od starszych ludzi? Czy każde zakochanie jest dobre? Jak zrozumieć swoich rodziców, a jak swoje dzieci? Czy Bóg w ogóle się nami interesuje? Zadajemy sobie nieraz setki pytań, na które bardzo często nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Szukamy mądrych głosów, które by nam w tym pomogły, ale w natłoku informacji coraz trudniej jest nam je znaleźć. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz przez lata był jednym z najchętniej słuchanych głosów w Kościele. Jego homilie, konferencje, wreszcie wypowiedzi w czasie licznych spotkań z młodzieżą były nagrywane, powielane i rozprowadzane po całej Polsce. Wszyscy chcieli usłyszeć, co ma do powiedzenia znany ksiądz z warszawskiej św. Anny. Zwykłym zdaniem potrafił on bowiem odmienić serca i wlać w nie nadzieję. Dziś, choć księdza Piotra nie ma już z nami, jego słowa wciąż pozostają żywe i niezwykle aktualne. Słowa, z którymi was zostawiam to wybór najpiękniejszych i najmocniejszych tekstów ks. Pawlukiewicza, to prowadzone przez niego rekolekcje, które możesz przeżyć, siedząc na własnej kanapie.

42,99 zł
29,23 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 13,76 zł

54 osoby kupiły
2
Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacj...
Dostępny
2693 szt.

„Świat osób współuzależnionych jest bezlitosny. Pora przyjrzeć mu się z bliska. Ta książka jest o tym, jak będąc w takiej relacji, nie zgubić siebie i znaleźć właściwą drogę. Polecam!”. – Martyna Wojciechowska „Polecam tę lekturę. Akceptacja choroby kogoś bliskiego to przede wszystkim akceptacja zmian, jakich trzeba dokonać w sobie. Wyrusz w tę drogę, jeżeli nie lubisz życia w cieniu czyjegoś nałogu. I nie oglądaj się za siebie...”. – Ewa Woydyłło-Osiatyńska „Lepszy pijący mąż niż żaden”. „To ja jestem winna, że nadużywa alkoholu. Gdybym była lepszą żoną, przestałby pić”. „Muszę wszystko znieść i wytrzymać, bo dzieci powinny mieć matkę”. „Gdy mój syn mi obiecuje, że więcej nie będzie ćpać, wierzę mu i odpuszczam. Do kolejnego razu…” „Kiedy rodzice pili, byłam odpowiedzialna za swoje młodsze rodzeństwo. To przecież naturalne, że o rodzinę trzeba dbać w każdej sytuacji”. To jedne z najczęstszych przekonań osób współuzależnionych. Jeśli choć jedno kojarzy ci się z własną sytuacją, koniecznie musisz przeczytać tę książkę. Bliskimi osób uzależnionych, którzy postanawiają odwiedzić terapeutę, kierują przede wszystkim rozpacz, złość i lęk. Najczęściej ludzie przychodzą po pomoc, radę i wsparcie w konfrontacji z chorobą, na którą nie mają wpływu. Tymczasem jedyne, co można zrobić, to zawalczyć o siebie. Niewiele jest narzędzi, które pozwolą realnie wpłynąć na uzależnienie bliskiej ci osoby. Jednak jest sporo takich, dzięki którym uzyskasz wpływ na własne życie. Autorka przedstawia ćwiczenia praktykowane podczas sesji terapeutycznych. Poznasz profesjonalne, przystępne informacje z konkretnymi poradami, które z łatwością będziesz mógł sam zastosować i w końcu zacząć żyć tak, jak chcesz. Joanna Flis, specjalista psychoterapii uzależnień, zapewnia bezpieczną przestrzeń, w której zajmiesz się przede wszystkim sobą i wszystkimi aspektami swojej relacji z osobą uzależnioną. To jedyny sposób, aby przerwać ciąg nieudanych prób i wygrać walkę, którą toczysz być może od lat. Joanna Flis – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji. Popularyzuje wiedzę na temat zdrowia psychicznego na łamach czasopism, na konferencjach i w mediach. Na Uniwersytecie Szczecińskim prowadzi badania na rodzinami alkoholowymi. Pedagog i ekspertka ds. e-uzależnień w Fundacji dbam o mój z@sięg. Wykładowca i szkoleniowiec. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną.

44,99 zł
31,04 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

34 osoby kupiły
3
Pojazdy. Wycinam, naklejam, rysuję. Wycinanki edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy. Wycinam, naklejam, rysuję. Wycinanki edukacyjne
Dostępny
743 szt.

Wycinam, naklejam, rysuję. Pojazdy. Wycinanki edukacyjne to aktywizująca książka dla przedszkolaków. Jak z niej korzystać? Dziecko wycina proste elementy i przykleja w odpowiedniej kolejności tak, by powstał obrazek, a całość kompozycji dopełnia, rysując po linii przerywanej. Perforacja w książce ułatwia wyrywanie kart i wycinanie. Pracując z tymi wycinankami dziecko: - rozwinie sprawność manualną, - nauczy się korzystać z prostych instrukcji, - zacznie precyzyjnie korzystać z nożyczek, - poćwiczy rysowanie prostych szlaczków i linii, - rozwinie spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

29 osób kupiło
4
Zwierzęta. Wycinam, naklejam, rysuję. Wycinanki edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Wycinam, naklejam, rysuję. Wycinanki edukacyjne
Dostępny
599 szt.

Wycinam, naklejam, rysuję. Zwierzęta. Wycinanki edukacyjne to aktywizująca książka dla przedszkolaków. Jak z niej korzystać? Dziecko wycina proste elementy i przykleja w odpowiedniej kolejności tak, by powstał obrazek, a całość kompozycji dopełnia, rysując po linii przerywanej. Perforacja w książce ułatwia wyrywanie kart i wycinanie. Pracując z tymi wycinankami dziecko: - rozwinie sprawność manualną, - nauczy się korzystać z prostych instrukcji, - zacznie precyzyjnie korzystać z nożyczek, - poćwiczy rysowanie prostych szlaczków i linii, - rozwinie spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

24 osoby kupiły
5
Pies ogrodnika. Agencja Detektywistyczna Czajka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies ogrodnika. Agencja Detektywistyczna Czajka
Dostępny
726 szt.

Tajemnicze morderstwo, nielegalna miłość i miasteczko pełne podejrzanych Co zrobić, kiedy mąż cię zdradza? Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną! Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano. By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała. „Czy przyłapanie męża na zdradzie może być początkiem mrożącej krew w żyłach przygody detektywistycznej? Jak najbardziej! Wciągający, napisany z ogromną lekkością i dowcipem kryminał Katarzyny Gacek zapewni Wam rozrywkę na najwyższym poziomie. A przy okazji przekona Was, że… w kobietach siła! Polecam!” – Alek Rogoziński

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

16 osób kupiło
6
Wszystko, co ukrywamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko, co ukrywamy
Dostępny
956 szt.

Podczas porządków w domu rodzinnym Beth Walsh znajduje ukryty dziennik dawno zmarłej matki. Nie może wyjść z szoku. Okazuje się, że kobieta wcale nie zginęła w wypadku samochodowym, jak myślały jej dzieci. Beth i jej rodzeństwo byli całe życie okłamywani przez ojca. Co takiego musiało się wydarzyć, że nigdy nie wyjawił prawdy o swojej żonie? Kilkadziesiąt lat wcześniej pani Walsh z przerażeniem odkrywa, że jest w kolejnej ciąży. Szuka dla siebie pomocy, ale żyje w czasach nieprzyjaznych kobietom. Jest jednak bardzo zdesperowana... Kelly Rimmer stworzyła trzymającą w napięciu powieść, w której oddaje głos kobietom z dwóch pokoleń. Czy zmagania w poszukiwaniu prawdy o przeszłości pomogą rozwikłać rodzinną tajemnicę?

46,99 zł
32,89 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

15 osób kupiło
7
Uniwersytet 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersytet 3-latka
Dostępny
154 szt.

Ta seria książek z ciekawymi zadaniami oraz naklejkami i wkładkami do wycięcia pomoże dziecku utrwalić podstawową wiedzę potrzebną na kolejnych etapach edukacji przedszkolnej. Poziom trudności zadań jest dostosowany do wieku dziecka, tak by kolorując, rysując po śladzie, szukając różnic czy klasyfikując elementy według wybranych cech, mogło ono rozwijać różne umiejętności: spostrzegawczość, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie i wyobraźnię. Pod każdym ćwiczeniem znajdują się wskazówki dla rodziców.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

14 osób kupiło
8
Pierwszy elementarz 3-latka. Nauka, zabawa, wycinanki, naklejki, piosenki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy elementarz 3-latka. Nauka, zabawa, wycinanki, naklejki, piose...
Dostępny
270 szt.

Seria elementarzy dla 3-latka, 4-latka i 5-latka została przygotowana w oparciu o aktualne programy nauczania w przedszkolu i tematycznie nawiązuje do następujących po sobie pór roku. Dziecko poznaje tu przyrodę i zachodzące w niej zmiany, uczy się podstawowych zasad higieny oraz poznaje otaczający je świat. Materiał ułożony jest od jesieni do lata, czyli pokrywa się z rokiem przedszkolnym. Dzieci trzyletnie rozpoczynają swoją przygodę z nauką w bardzo przyjazny sposób, czyli poprzez zabawę. Kolorują, łączą w pary pasujące do siebie elementy, poznają charakterystyczne zawody, uczą się nazywać zwierzęta i dopasowują je do określonych środowisk. Utrwalają wiedzę o najbliższym otoczeniu, poznają zasady zdrowego żywienia i higieny.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

13 osób kupiło
9
Kostki czekolady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostki czekolady
Dostępny
14 szt.

„Rzeczywistość nakreślona przez Michała jest raczej gorzka i słona, częściej w niej pada deszcz niż świeci słońce. Jego przemyślenia skłaniają do refleksji nad kondycją dzisiejszego świata oraz płytkością człowieczego przemijania”. – Przemysław Sobolewski

34,00 zł
21,76 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,24 zł

10 osób kupiło
10
Pierwszy elementarz 5-latka. Nauka, zabawa, wycinanki, naklejki, piosenki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy elementarz 5-latka. Nauka, zabawa, wycinanki, naklejki, piose...
Dostępny
175 szt.

Seria elementarzy dla 3-latka, 4-latka i 5-latka została przygotowana w oparciu o aktualne programy nauczania w przedszkolu i tematycznie nawiązuje do następujących po sobie pór roku. Dziecko poznaje tu przyrodę i zachodzące w niej zmiany, uczy się podstawowych zasad higieny oraz poznaje otaczający je świat. Materiał ułożony jest od jesieni do lata, czyli pokrywa się z rokiem przedszkolnym. Dzieci pięcioletnie powoli przygotowują się nauki pisania poprzez rysowanie szlaczków i wykonywanie innych zadań rysunkowych. Uczą się wyróżniać sylaby w wyrazie. Utrwalają i pogłębiają wiedzę o otaczającym je świecie: poznają zasady ruchu drogowego, numery telefonów alarmowych, liczą na liczmanach, nazywają figury geometryczne.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

9 osób kupiło
11
Bobaski i miś. Dobranoc, Trefliki na noc. Idę lulu, to papa! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobaski i miś. Dobranoc, Trefliki na noc. Idę lulu, to papa!
Dostępny
105 szt.

Am, am? Chlap, chlap? Ciii? Lulu? – to tylko kilka dźwięków z wieczornego słownika maluszka. W tej bardzo grubej książeczce znajdziecie ponad 100 stron prostych obrazków wraz z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które każdy maluch bez trudu powtórzy i zapamięta! Ćwiczenie mowy i świetna zabawa z dzieckiem na spokojne wieczory, małe i duże podróże. „Wyrazy dźwiękonaśladowcze mają ogromne znaczenie dla dziecka, które przy ich użyciu nazywa i komentuje otaczający je świat oraz bawi się mową i głosem. Dźwięki zawarte w tej książeczce, w połączeniu z prostymi zdaniami oraz nauką następstwa zdarzeń, wspomagają rozwój mowy najmłodszych dzieci”. – Marcelina Przeździęk, neurologopeda Stworzona we współpracy ze specjalistką od snu Magdaleną Komstą kolekcja książek, gier i zabaw „Dobranoc, Trefliki na noc” podpowiada, jak zmienić wieczorne czynności w dobrą zabawę, która ma szczęśliwe, senne zakończenie! Serial „Bobaski i Miś” to skierowana do najmłodszych dzieci prosta animacja o perypetiach rodzeństwa, małych Treflika i Treflinki, znanych już z serialu „Rodzina Treflików”, realizowana techniką lalkową w studiu animacji w Gdyni. Telewizyjna bajka pomaga dzieciom zrozumieć otaczający je świat.

39,99 zł
29,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

9 osób kupiło
12
Wyspa kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wyspa kobiet
Dostępny
58 szt.

Pierwsza od czasu Fatum i furii powieść Lauren Groff, autorki zbioru opowiadań Floryda. Finalistka National Book Award for Fiction 2021. Bestseller „New York Timesa”. Siedemnastoletnia Marie de France, uznana za niepasującą do dworskiego życia i nienadającą się do małżeństwa, zostaje wygnana z królewskiego dworu przez Eleonorę Akwitańską i wysłana do Anglii, gdzie ma zostać nową przeoryszą zubożałego opactwa, w którym zakonnice umierają z głodu, dziesiątkowane chorobami. Początkowe zaskoczenie surowością nowego życia mija, gdy Marie znajduje sens i miłość w byciu z siostrami, we wspólnocie. Pragnienie stworzenia rodziny, tęsknota za ojczyzną i pasje młodości zastępuje coś innego – oddanie innym kobietom i wiara we własne, boskie wizje. Marie, ostatnia z długiej linii wojowniczek i krzyżowców, odważnie postanawia wyznaczyć nowe ścieżki dla zakonnic, które teraz prowadzi i którymi się opiekuje. Jednak czy w świecie, który w przerażający sposób się zmienia, nie godząc na istnienie Marie, jej siła i wizja wystarczą, by coś ocalić? Wyspa kobiet to odważnie nakreślona feministyczna opowieść osadzona w XII wieku. Są tu sacrum i profanum, przemoc, zmysłowość, seks, wojna i religijna ekstaza, siostrzeństwo, nieposkromiona pasja oraz portret niezwykłej, dążącej do wielkości kobiety w zepsutym, patriarchalnym świecie.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

9 osób kupiło
13
Bridgertonowie. Tom 5. Oświadczyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bridgertonowie. Tom 5. Oświadczyny
Dostępny
337 szt.

Eloise ma czterech braci, więc powinna rozumieć mężczyzn lepiej niż większość kobiet – i może musiała przeżyć całe dwadzieścia osiem lat, by dojść do wniosku, że mężczyźni, szczerze mówiąc, to dziwadła… Sir Phillip Crane wiedział, że Eloise Bridgerton jest starą panną, oświadczył się więc, przekonany, że jest nieładna i niewymagająca, za to zdesperowana, by wyjść za mąż. Tylko że… tak wcale nie było. Piękna kobieta, która stanęła na jego progu, z pewnością nie była cicha, a kiedy na moment zamknęła usta, on chciał tylko ją całować… Eloise Bridgerton nie może wyjść za mężczyznę, którego w życiu na oczy nie widziała. Kiedy jednak zaczęła myśleć, zastanawiać się, zanim się zorientowała, siedziała w wynajętym powozie, w środku nocy, jadąc na spotkanie człowieka, który, jak miała nadzieję, okaże się idealnym kandydatem. Tylko że … on nim nie był. Wymarzony mąż nie miewałby takich nastrojów i niewyszukanych manier, a Phillip, chociaż z pewnością przystojny, był potężny, szorstki i nieokrzesany, całkowicie niepodobny do londyńskich dżentelmenów wcześniej starających się o jej rękę. Ale kiedy się uśmiechnął, kiedy ją pocałował, cały świat po prostu zniknął, a ona nie mogła się oprzeć myśli, że może jednak ten niedoskonały mężczyzna okaże się jej ideałem…

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

8 osób kupiło
14
Pierwszy elementarz 4-latka. Nauka, zabawa, wycinanki, naklejki, piosenki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy elementarz 4-latka. Nauka, zabawa, wycinanki, naklejki, piose...
Dostępny
305 szt.

Seria elementarzy dla 3-latka, 4-latka i 5-latka została przygotowana w oparciu o aktualne programy nauczania w przedszkolu i tematycznie nawiązuje do następujących po sobie pór roku. Dziecko poznaje tu przyrodę i zachodzące w niej zmiany, uczy się podstawowych zasad higieny oraz poznaje otaczający je świat. Materiał ułożony jest od jesieni do lata, czyli pokrywa się z rokiem przedszkolnym. Dzieci czteroletnie uczą się przede wszystkim umiejętności niezbędnych w codziennym życiu: zasad higieny, bezpieczeństwa, poznają cykl następujący w przyrodzie i związane z nim zjawiska pogodowe. Pogłębiają wiedzę na temat zawodów, uczą się rozpoznawać i nazywać uczucia, poszerzają wiedzę o zwierzętach.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

8 osób kupiło
15
Historia społeczna Trzeciej Rzeszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia społeczna Trzeciej Rzeszy
Dostępny
699 szt.

Po dojściu Hitlera do władzy w Niemczech zmienia się wszystko, nawet chleb. Korupcja jest surowo karana, chyba że dotyczy partyjnych elit. Przeciwnicy władzy to „odpadki natury”. Panuje kult „przywracania kobietom ich naturalnej godności”. Partia decyduje, co można publicznie powiedzieć, u kogo kupować, jaką gazetę czytać, na co pójść do teatru, jak wychować dzieci. Historia społeczna Trzeciej Rzeszy to jedyna książka, która tak kompleksowo opisuje codzienne życie w nazistowskich Niemczech. W trzydziestu rozdziałach – każdy poświęcony jest innej dziedzinie życia – Richard Grunberger na licznych przykładach pokazuje, jak dwanaście lat istnienia Trzeciej Rzeszy wpłynęło na oświatę i kulturę, jak niszczono stare media i tworzono nowe, na czym w praktyce polegała nowa polityka rodzinna, jak w majestacie prawa gnębiono Żydów i homoseksualistów, jak szybko zmieniły się język i humor. Lektura obowiązkowa, która uświadamia, jak cienka bywa granica między prawem a bezprawiem i jak niewiele trzeba, żeby naród ogarnęło zbiorowe szaleństwo.

74,99 zł
57,74 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 17,25 zł

7 osób kupiło
16
Tron we krwi. Tom 1. Zdrada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tron we krwi. Tom 1. Zdrada
Dostępny
410 szt.

Oto opowieść o intrygach na najwyższych szczeblach władzy, o ambicjach, które prowadzą do najbardziej nikczemnych czynów. Po wygnaniu Bolesława Szczodrego na tronie zasiada Władysław Herman. Jego władzę pomaga wzmacniać Sieciech, jednak ambicje wojewody wzbudzają niechęć możnowładców, w wyniku której wybucha bunt. Na jego czele staje Zbigniew, starszy syn Władysława uznany za pochodzącego z nieprawego łoża. Wspiera go Bolesław - następca tronu. Bracia podejmą drastyczne kroki, by zyskać to, na czym im zależy. Zwrócą się nawet przeciwko własnemu ojcu. Czas poznać historię, w której wszystko może być grą pozorów.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

7 osób kupiło
17
Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii
Dostępny
50 szt.

Artystki, pisarki, naukowczynie, polityczki, psycholożki, filozofki, a nawet jedna morderczyni – wyjątkowe kobiety, które wpłynęły na losy świata. Historia pełna jest kobiet, które zostały zepchnięte do ról żon sławnych mężów, ich muz, asystentek, opiekunek. Z ich dokonań świat czerpał i czerpie garściami. Awanturnice i działaczki walczące o prawa mniejszości, dzielne, dumne i utalentowane. Niezwykłe! Zmarginalizowane, wyklęte albo zapomniane w patriarchalnej rzeczywistości. Autorki tego swoistego kalendarium postanowiły przywrócić równowagę w opowieści o przeszłości i dać głos kobietom, tym dobrym i tym złym, szlachetnym i kierującym się mniej idealistycznymi pobudkami, wszystkim, których nie uwzględniono w podręcznikach historii lub o których opowiedziano za mało – od Beyoncé po Dorię Shafik, od Marii Kaczyńskiej po Lillian Biloccę. Pamiętając o nich, mamy szansę uzyskać wiarygodny obraz ludzkiej egzystencji. Czas przywrócić kobiety na karty historii, dzień po dniu. Projekt @OnThisDayShe powstał, gdy Ailsa Holland dostała kalendarz ważnych wydarzeń z historii świata pod tytułem On this day – i doprowadziło ją do szału, że ledwie wspomniano w nim o kobietach. Kiedy dała upust swojej wściekłości przed przyjaciółkami Jo Bell i Tanią Hershman, podzieliły one jej gniew i wszystkie trzy postanowiły, że coś trzeba z tym zrobić. Przez lata publikowały na Twitterze jeden wpis dziennie. Przedstawiały kobiety z całego świata, żyjące w różnych epokach i działające w różnych obszarach. Poświęcony każdej bohaterce tweet pojawiał się w ważny dla niej dzień: pod datą, kiedy zgłosiła patent, wygrała w wyborach, zdobyła złoty medal w którejś z dyscyplin sportowych, została skazana za ohydną zbrodnię… Wpisy autorek regularnie spotykały się z podobnymi reakcjami: „Czemu o niej nie słyszałam?” czy „Ktoś powinien napisać o niej książkę albo sztukę, a nawet nakręcić film!”.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

7 osób kupiło
18
Wyspa Sachalin. Notatki z podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa Sachalin. Notatki z podróży
Dostępny
50 szt.

Wstrząsający opis prawzoru Gułagu napisany przez mistrza literatury rosyjskiej. Anton Czechow napisał ten reportaż po podróży na Sachalin, którą odbył w 1890 roku. W trakcie swojego pobytu pisarz odwiedził wszystkie więzienia i osiedla na „katorżniczej wyspie” i dokładnie zbadał życie zesłanych i więźniów. Przejmujące wrażenia z tej podróży uzupełnił o szczegółowe dane dotyczące historii i geografii Sachalinu oraz ówczesnego rosyjskiego systemu więziennictwa, którego był zagorzałym przeciwnikiem. Porównywana ze słynnymi Wspomnieniami z domu umarłych Fiodora Dostojewskiego książka wstrząsnęła opinią publiczną i zwróciła uwagę na tragiczny los katorżników, stając się zarazem świadectwem doskonałego warsztatu dziennikarskiego oraz postawy obywatelskiej Czechowa.

59,00 zł
46,61 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

7 osób kupiło
19
Kołysanka dla czarownicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołysanka dla czarownicy
Dostępny
51 szt.

Jagoda, specjalistka od klątw, przez złośliwych zwana Wilczą Jagodą, ma trzy problemy. Młodą czarownicę, chcącą zostać jej uczennicą, krewnych mających skłonności do pakowania się w kłopoty oraz klątwę, która, choć rzucona przed laty, może mocno namieszać w życiu wiedźmy. Jagoda musi odkryć, jakie sekrety skrywała jej prababka, powstrzymać pewną potężną i złaknioną krwi czarodziejkę, a w przerwach jeszcze ułożyć plan nauczania dla młodej czarownicy. Na dodatek w Warszawie dochodzi do fali zbrodni, w którym o mały włos nie zostaje zabity brat Jagody. Czy sprosta tym zadaniom, zachowując życie oraz zdrowe zmysły?

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

7 osób kupiło
20
Uniwersytet 2-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersytet 2-latka
Dostępny
57 szt.

Ta seria książek z ciekawymi zadaniami oraz naklejkami i wkładkami do wycięcia pomoże dziecku utrwalić podstawową wiedzę potrzebną na kolejnych etapach edukacji przedszkolnej. Poziom trudności zadań jest dostosowany do wieku dziecka, tak, by kolorując, rysując po śladzie, szukając różnic czy klasyfikując elementy według wybranych cech, mogło ono rozwijać różne umiejętności: spostrzegawczość, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie i wyobraźnię. Pod każdym ćwiczeniem znajdują się wskazówki dla rodziców.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
21
Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach
Dostępny
1216 szt.

Czy na masce samochodu da się usmażyć jajecznicę? Dlaczego moc silnika podajemy w koniach mechanicznych, a nie na przykład jamnikach? Gdzie można dostać mandat za jazdę czarnym autem w niedzielę, a gdzie trzeba ustąpić pierwszeństwa … strusiom? I w końcu – jak to się w ogóle dzieje, że samochód jeździ?! Zadawaliście kiedyś sobie (albo rodzicom!) takie pytania? Bo Marcin Prokop zadawał. Kiedy miał pięć lat, pokochał samochody. Od tamtej pory nie umie bez nich żyć, choć po drodze urósł tak bardzo, że w niektórych już się nie mieści. Teraz postanowił podzielić się tym, co o nich wie, w odjazdowych historiach! Jeśli więc macie w głowie milion pytań o motoryzację – weźcie do ręki tę książkę i… jazda! „Kocham wszystko, co jeździ – samochody, motocykle, quady… nawet kosiarki! Uwielbiam zapach smaru i benzyny, mam ciarki na dźwięk wchodzącego na wysokie obroty silnika, nie mogę oderwać wzroku od pięknie wystylizowanych detali karoserii. Świat motoryzacji jest wspaniały i fascynujący. Dlatego napisałem tę książkę. Aby zaprosić do niego również was, zostać waszym przewodnikiem i zarazić samochodową pasją. A przy okazji wytłumaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. […] Kiedy byłem dzieciakiem, dręczyłem pytaniami mojego ojca, dziadka i wujków. Czasem mi odpowiadali, a czasem nie, bo pewnie sami nie znali odpowiedzi. Marzyłem wtedy o książce, w której znalazłbym wszystkie odpowiedzi mogące zaspokoić moją ciekawość. A ponieważ takiej nie znalazłem, postanowiłem sam ją napisać. Mam nadzieję, że wam się przyda. A teraz gaz do dechy i życzę przyczepności oraz szerokości na trasie tej lektury!” Ze wstępu autora Marcin Prokop – dziennikarz i osobowość telewizyjna, zdobywca m.in. nagrody Wiktora. Człowiek wielu talentów i zainteresowań. Był redaktorem naczelnym kilku magazynów, m.in. „Machiny”, „Filmu” i „Przekroju”. Prowadził audycje radiowe w Radiu Zet i Radiu Złote Przeboje. Napisał kilka bestsellerowych książek. Najlepiej jednak znany jest z telewizji, gdzie poprowadził kilkadziesiąt różnych programów, również motoryzacyjnych. Aktualnie jest gospodarzem „Dzień Dobry TVN”, show „Mam Talent” oraz „Lego Masters”. Prywatnie wielki fan wszystkiego, co jeździ – samochodów, motocykli, rowerów, a nawet zdalnie sterowanych modeli.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

5 osób kupiło
22
Zaklęty las. Mieszkańcy Niebosiężnego Drzewa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklęty las. Mieszkańcy Niebosiężnego Drzewa
Dostępny
1132 szt.

Ciekawska Connie znika w Krainie Cudów Niewidów, a ta odjeżdża znad Niebosiężnego Drzewa. Żadna kraina, która odjechała, szybko jednak nie wraca… Przyjaciele dziewczynki, Frannie, Beth i Joe, są zdruzgotani. Tylko Rondello, osobliwy jegomość obwieszony garnkami, wie, jak pomóc Connie. Ale to oznacza wyprawę do Krainy Olbrzymów. Trzeci tom serii o Zaklętym Lesie to niezapomniane przygody pióra Enid Blyton – jednej z najlepszych autorek klasycznej literatury dziecięcej. Dla dzieci w wieku 6+ Enid Blyton (1897–1968) to jedna z 50 najpopularniejszych pisarek i pisarzy na świecie. Według UNESCO jest najczęściej tłumaczoną autorką literatury dziecięcej (jej książki zostały przełożone na ponad 40 języków). Napisała około 700 książek, w których niezmiennie od pokoleń zaczytują się dzieci na całym świecie. Sprzedano ponad 500 milionów egzemplarzy jej książek, a w Wielkiej Brytanii co minutę sprzedaje się więcej niż jeden tom. W serii również „Zaklęty las” .

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
23
Oczy wilka. Tom 4. Zamknij oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy wilka. Tom 4. Zamknij oczy
Dostępny
72 szt.

Ludzie się nie zmieniają, tylko zakładają lepsze maski. Zamknij oczy to czwarty tom bestsellerowej serii „Oczy wilka”. Dalszy ciąg gorąco przyjętej przez czytelniczki gangstersko-romansowej serii Alicji Sinickiej, której bohaterowie decydują się właśnie na spokojne, rodzinne życie. Jednak jak się okazuje, nie jest im łatwo wyjść z dotychczasowych ról. Lena dość szybko się orientuje, że Artur zaczyna wikłać się w kolejne podejrzane sprawy. Kiedy znajduje pod łóżkiem walizkę z pieniędzmi, jest już pewna, że słyszała od ukochanego obietnice bez pokrycia. Od przeszłości nie da się tak łatwo odciąć. Adrenalina uzależnia. Mężczyzna nie może odpuścić, bo tym razem chodzi o jego brata. A Lena nie zamierza się tylko biernie przyglądać.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

4 osoby kupiły
24
Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności
Dostępny
299 szt.

Słyszałeś o Albercie Einsteinie? Wyobraź sobie, że ten staruszek z siwą czupryną na głowie był w swoich czasach popularniejszy niż niejeden youtuber czy tiktoker! Potrafił zwalniać i przyspieszać czas (przynajmniej w teorii). I to dzięki niemu mamy dzisiaj między innymi GPS. Słynne równanie Einsteina – E=mc2 – na zawsze zmieniło świat… Zobacz, co kryje się za tymi tajemniczymi znakami. Tego nie dowiesz się w szkolnej ławce! Bo każdy może być bystrzakiem! Dzieci są w stanie zrozumieć więcej, niż nam się wydaje. Po prostu dorośli nie potrafią wytłumaczyć pewnych rzeczy w prosty sposób. Książki w serii „Myśli, które zmieniły świat” to imponująco wydane picturebooki, które przybliżają dzieciom trudne zagadnienia i pokazują, jaką fascynującą przygodą jest nauka.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

4 osoby kupiły
25
Paddington się krząta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington się krząta
Dostępny
1686 szt.

Opowieść, w której Paddington przekonuje się, jak łatwo się pomylić, jeśli ocenia się kogoś po wyglądzie. Nikt nie zna się na marmoladzie tak jak Paddington. Nic więc dziwnego w tym, że miś miał zostać gościem specjalnym w fabryce tego przysmaku. Niedźwiadek spodziewał się uroczystego powitania na czerwonym dywanie, a tymczasem… kazano mu szorować klejące się od brudu beczki. Gdyby nie to, że Paddington wpadł wcześniej do rynsztoka, ten wieczór potoczyłby się zupełnie inaczej. Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom. Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu. A szczególnie dla dzieci w wieku 4+. W serii ukazały się: • Miś zwany Paddington • Jeszcze o Paddingtonie • Paddington daje sobie radę • Paddington za granicą • Nowe przygody Paddingtona

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

5 osób kupiło
26
Five Nights At Freddy's. Aport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. Aport
Dostępny
58 szt.

Czytelnicy, strzeżcie się! Przed wami kolejne mrożące krew w żyłach opowieści, które nie pozwolą zasnąć nawet najodważniejszemu fanowi gry Five Nights at Freddy's... Greg, Alec i Oscar zawsze byli popychadłami. Teraz są gotowi przejąć kontrolę nad swoim życiem. Greg decyduje się wcielić w życie kontrowersyjne tezy, które od jakiegoś czasu zgłębia. Alec w końcu chce pokazać światu, jak paskudnym i rozpuszczonym bachorem jest jego siostra. A Oscar, który zbyt wcześnie musiał dorosnąć, postanawia zrobić coś, o czym zawsze marzył…nawet jeśli miałoby to być złe. Chłopcy jednak szybko się przekonają, że w złowrogim świecie Five Nights at Freddy's sprawowanie kontroli nad sytuacją jest tylko iluzją...

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

4 osoby kupiły
27
Koszmarny Karolek i konieczny keczup - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszmarny Karolek i konieczny keczup
Dostępny
634 szt.

Cześć! Jestem Karolek i wszyscy mówią, że jestem ko-szmar-ny! Jak ja KOCHAM keczup! Keczup! Najpiękniejsze słowo świata. Szkoda tylko, że moi podstępni rodzice uparli się, żebym jadł go jak najmniej. Ale co to? Na stole pojawił się Wegczup Keczup. I to z pomidorów oraz innych warzyw! Obrzydlistwo! Czy oni chcą mnie otruć? Kolekcja arcydożartych żartów i niecnych podstępów, które każde dziecko chciałoby zrobić, ale wystarczy, jak o nich poczyta lub ich posłucha. Najbardziej koszmarny bohater literatury dziecięcej powraca! Seria o "Koszmarnym Karolku" bawi od prawie 30 lat, a jego postać i arcydożarte żarty są wciąż aktualne dla kolejnego pokolenia czytelników. Szalony humor, niegrzeczny bohater, krótkie, łatwe w lekturze opowiadania - to jest to, co dzieci (i dorośli też) lubią najbardziej.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

4 osoby kupiły
28
Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzysk...
Dostępny
1002 szt.

Porady, jak pokonać wypalenie i zwiększyć energię, od znanej lekarki i ekspertki ds. żywienia. Wyczerpanie nie musi być twoją codziennością. Masz wrażenie, że wiecznie gdzieś pędzisz i brakuje ci czasu dla siebie? Czujesz się przepracowana, przemęczona i przeciążona nadmiarem bodźców? Może nawet poprosiłaś o pomoc swojego lekarza i usłyszałaś, że czujesz się tak z uwagi na swój wiek, ilość pracy lub, co gorsza, że to po prostu „normalne”? Ale kiedy patrzysz w lustro, nie widzisz już dawnego błysku w oku i czujesz, że brak ci sił? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś „tak”, wiedz, że nie jesteś z tym sama. Kobiety w każdym wieku cierpią z powodu zmęczenia i wypalenia. Ale wyczerpanie wcale nie musi być twoją normą! Zainspirowana własną przemianą lekarka medycyny integracyjnej stworzyła specjalny program, aby każda z nas mogła odzyskać dawną energię – i swoje życie. Pełnia sił przedstawia skuteczny 14-dniowy plan, którego celem jest pokonanie chronicznego zmęczenia, uwzględniający zmiany w planie dnia i żywieniu. To, jak dbasz o siebie na co dzień, ma wpływ na twoje funkcjonowanie. Już po dwóch tygodniach poczujesz przypływ sił, a po trzech miesiącach poczujesz się jak nowa osoba. Pora odzyskać utraconą energię i wrócić do życia, na które zasługujesz. Powiedz „nie” zmęczeniu i odzyskaj pełnię sił.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
29
Księga eliksirów. Magiczna moc naparów, wywarów i mikstur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga eliksirów. Magiczna moc naparów, wywarów i mikstur
Dostępny
112 szt.

Otwórz Księgę eliksirów i poznaj receptury znane w magii od prawieków! Księga eliksirów to skarbnica przepisów na wywary, napary, oleje, maści, koktajle i eliksiry, które wzmacniają magiczną praktykę i podnoszą zdolności parapsychiczne. Napisana w przystępny sposób, bazuje na składnikach, które można bez problemu dostać w lokalnym sklepie. Dowiedz się, jak korzystać z rozmaitych kociołków, czajników i tworzyć rozmaite magiczne mikstury. Ciesz się ziołowymi przepisami, które kierują energią żywiołów, i doświadczaj mocy bulgoczących naparów, gorących infuzji oraz magicznych napojów. Dzięki informacjom zebranym na kartach tej książki poznasz m.in.: • podstawy magii; • receptury związane z astrologią i planetami; • receptury na oczyszczanie; • receptury na napoje i eliksiry uzdrawiające; • receptury na miłość, pieniądze i szczęście; • receptury na napoje i napary wspierające wróżenie; • receptury na eliksiry związane z żywiołami i wiele innych! Poznaj wyjątkową książkę, która przenosi ikoniczny obraz wiedźmy mieszającej eliksir w rzeczywistość XXI wieku. Michael Furie – amerykański czarownik, praktykujący czarowstwo od ponad dwudziestu lat. Autor takich książek, jak Magia z supermarketu, Spellcasting for Beginners, Spellcasting: Beyond the Basics. Jest kapłanem Cailleach, mieszka w północnej Kalifornii.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
30
Wiatraczek Mc Disp 12/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek Mc Disp 12/288
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
199 szt.

9,20 zł
6,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,21 zł

3 osoby kupiły
31
Quiz 2-latka z pieskiem. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz 2-latka z pieskiem. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha
Dostępny
110 szt.

Seria quizów z naklejkami to doskonały sposób na sprawdzenie wiedzy malucha i zapewnienie mu rozwijającej zabawy. Dziecko odpowiada na pytanie, przykleja naklejki i wskazuje odpowiedź – naklejka z poprawną odpowiedzią ma taki sam kolor, jak piłeczka obok pieska w górnym rogu strony. Baw się z nami naklejkami!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
32
Dzienniki 1914-1923. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dzienniki 1914-1923. Tom 2
Dostępny
90 szt.

Z punktu widzenia literatury mój los jest bardzo niewyszukany. Upodobanie do ukazywania mojego pogrążonego we śnie życia wewnętrznego zepchnęło wszystkie inne sprawy na margines, gdzie zaczęły się one w przerażający sposób paczyć i gdzie wypaczają się nieustannie. Nic innego nigdy nie zdoła mnie zadowolić. Teraz moja moc tworzenia takich obrazów jest zupełnie nieprzewidywalna, być może opuściła mnie już na zawsze, a może opanuje mnie jeszcze kiedyś, nie sprzyjają jej wszakże moje warunki życiowe. Kołyszę się więc, nieustannie wzlatuję na szczyt góry, ale nie mogę się tam utrzymać ani przez chwilę. Inni też się kołyszą, ale w jej dolnych regionach, i mając więcej sił; gdy grozi im upadek, pochwyci ich krewny, który w tym celu kroczy tuż przy nich. Ale ja kołyszę się tam, w górze, nie jest to niestety śmierć, a tylko wieczne męki umierania.

69,00 zł
34,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 34,50 zł

3 osoby kupiły
33
Podstawy spektroskopowych metod badania struktury związków organicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy spektroskopowych metod badania struktury związków organicznyc...
Dostępny
43 szt.

Podstawy spektroskopowych metod badania struktury związków organicznych. Wademekum wraz z zadaniami dla maturzystów, uczestników konkursów chemicznych oraz dla kandydatów na studia na kierunkach przyrodniczych jest to kolejna pozycja autorstwa dra Zdzisława Głowackiego, poszerzającą istniejącą już serię opatrzoną wspólnym podtytułem „Chemia organiczna z Tutorem”. Autor przedstawia podstawy trzech głównych spektroskopowych metod analizy struktur związków organicznych, które stały się niezastąpionym narzędziem w pracach badawczych i naukowych. Należą do nich techniki magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR), spektrometria mas (MS) i spektroskopia w podczerwieni (IR). Dzięki postępowi technologii, zwłaszcza dynamicznej komputeryzacji aparatury badawczej, chemicy mają obecnie możliwość niezwykle szybkiego badania i ustalania struktur związków chemicznych. Wademekum to jest przeznaczone dla maturzystów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z chemii, dla uczestników konkursów i olimpiad chemicznych oraz dla studentów, jako wprowadzenie do bardziej zaawansowanych wykładów i ćwiczeń. Spektroskopowa identyfikacja związków organicznych jest jednym z działów w programie nauczania chemii rozszerzonej dla uczniów przystępujących do międzynarodowej matury z chemii. Także CKE w „Informatorze o egzaminie maturalnym z chemii od roku szkolnego 2022/2023” zamieściła zadania, w których przedstawiono wykorzystanie widm NMR do badania budowy związków organicznych.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

3 osoby kupiły
34
Spalaj się! Jak naprawdę spalamy kalorie, tracimy na wadze i zachowujemy zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spalaj się! Jak naprawdę spalamy kalorie, tracimy na wadze i zachowuje...
Dostępny
76 szt.

Rewolucyjna książka, która zmieni sposób, w jaki jesz, poruszasz się i żyjesz. Codziennie spalamy 2000 kalorii. Schudniemy, jeśli będziemy ćwiczyć i ograniczymy spożycie węglowodanów. Prawda? Fałsz! Uczy się nas, żeby myśleć o naszych ciałach jak o prostych silnikach: pobieramy „paliwo” z żywności i spalamy je, wykonując ćwiczenia. Wszelka niewykorzystana energia gromadzona jest jako tłuszcz. Jeśli zakumulowałeś zbędny tłuszcz, po prostu więcej ćwicz, żeby go spalić. W rzeczywistości proces metabolizmu jest o wiele bardziej skomplikowany – nasze ciała są produktem ewolucji, a nie wymysłem inżyniera. Tak naprawdę spalamy prawie 3000 kalorii dziennie, bez względu na nasz poziom aktywności. Ta genialna ewolucyjna strategia pozwalała ludziom przetrwać w czasach głodu, jednak teraz prowadzi do epidemii otyłości. Herman Ponzer, jeden z czołowych badaczy ludzkiego metabolizmu, w swojej przełomowej książce rozprawia się z wieloma pseudonaukowymi mitami dotyczącymi odżywiania. W przystępny i zabawny sposób pokazuje, jak naprawdę działa nasz metabolizm i w jaki sposób możemy kontrolować naszą wagę i żyć zdrowiej.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

3 osoby kupiły
35
Obietnica Łucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obietnica Łucji
Dostępny
1290 szt.

Życie pełne jest nieprzewidzianych zbiegów okoliczności. Uciekając przed swoją przeszłością Łucja przypadkowo trafia do Różanego Gaju – uroczego miasteczka ze starym zniszczonym pałacem. Przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z młodą, ciężko chorą kobietą i składa jej niezwykłą obietnicę: ma odnaleźć ojca jej córeczki. Kiedy w zaskakujących okolicznościach poznaje genialnego muzyka i jego zimną, bezduszną partnerkę Adelę, zaczyna dostrzegać, że przypadki odgrywają w jej życiu coraz ważniejszą rolę. A może to wcale nie są zbiegi okoliczności?

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
36
Dziunia, ale dama. Powieść o Hance Bielickiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziunia, ale dama. Powieść o Hance Bielickiej
Dostępny
1092 szt.

„Nie, nie, nie! Jeszcze raz nie! Przerwijcie to, proszę, zabierzcie tego krokodyla, bo tu umrę ze śmiechu! Następna studentka proszę!” Hanka zbiegła ze sceny i ze łzami w oczach rzuciła się na krzesło w garderobie. Płakała jak nigdy w życiu. Nie o tym marzyła, kiedy w tajemnicy przed ojcem zdawała egzaminy do szkoły teatralnej. Przy jej nazwisku pojawiła się wówczas adnotacja: „aktorka charakterystyczna”. Cóż z niej za aktorka? Wychodzi na scenę i wszyscy w śmiech! A jednak Hanka udowodniła, że warto sięgać po to, czego się pragnie. I nie przeszkodziły jej w tym ani duży nos, ani „głos jak z baru”. Dziunia, ale dama to opowieść o królowej polskiego kabaretu Hance Bielickiej, a jednocześnie wspaniały obraz epoki, przez którą przewijają się legendy polskiej sceny: Danuta Szaflarska, Jerzy Duszyński, Irena Kwiatkowska, Aleksander Zelwerowicz, Marek Hłasko, Helena Buczyńska, Hanka Ordonówna. To powieść o dziewczynie, której wszystkiego było w życiu mało.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
37
Koszmarny Karolek i klątwa kanibala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszmarny Karolek i klątwa kanibala
Dostępny
733 szt.

Cześć! Jestem Karolek i wszyscy mówią, że jestem ko-szmar-ny! Nadszedł weekend, a to oznacza straszne obowiązki domowe. Czy moi niesprawiedliwi rodzice nie widzą, że ja tu tracę miesiące, lata, całe swoje życie na te niewolnicze czynności!? Ale już mam genialny pomysł, jak uwolnić się od tego cotygodniowego cierpienia! Kolekcja arcydożartych żartów i niecnych podstępów, które każde dziecko chciałoby zrobić, ale wystarczy, jak o nich poczyta lub ich posłucha. Najbardziej koszmarny bohater literatury dziecięcej powraca! Seria o „Koszmarnym Karolku” bawi od prawie 30 lat, a jego postać i arcydożarte żarty są wciąż aktualne dla kolejnego pokolenia czytelników. Szalony humor, niegrzeczny bohater, krótkie, łatwe w lekturze opowiadania - to jest to, co dzieci (i dorośli też) lubią najbardziej.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

3 osoby kupiły
38
Quiz 2-latka z kotkiem. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz 2-latka z kotkiem. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha
Dostępny
115 szt.

Seria quizów z naklejkami to doskonały sposób na sprawdzenie wiedzy malucha i zapewnienie mu rozwijającej zabawy. Dziecko odpowiada na pytanie, przykleja naklejki i wskazuje odpowiedź – naklejka z poprawną odpowiedzią ma taki sam kolor, jak piłeczka obok pieska w górnym rogu strony. Baw się z nami naklejkami!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
39
Rakietki Akc 20x32x6 Mc Wb 30/60 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki Akc 20x32x6 Mc Wb 30/60
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
23 szt.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

3 osoby kupiły
40
Nie dopniesz swego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie dopniesz swego
Dostępny
502 szt.

Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na miejsce zbrodni: w polickim lesie znaleziono męskie przedramię. Bardzo prawdopodobne, że to przedramię zaginionego Adama Zajączkowskiego - męża wysoko postawionej prokurator, która od początku zza kulis kontroluje śledztwo i ewidentnie nie chce rozwiązania sprawy. Na drodze staje jej jednak Sawicka, która niespecjalnie przejmuje się pozycją miejscowej wygi. Do Sawickiej dołącza Rafał Michalski z dochodzeniówki. Są jak ogień i woda. Jedyne, w czym się zgadzają, to to, że winnego należy doprowadzić przed sąd. Czy policjant z żelaznymi zasadami znajdzie wspólny język z prokurator, która dla dobra sprawy sprytnie nagina przepisy prawa? Czy demony dręczące Sawicką pozwolą jej pokazać swoją drugą, wrażliwszą stronę? Nie dopniesz swego to pierwszy tom nowej serii kryminalnej Diany Brzezińskiej. Jej bohaterką jest bezkompromisowa i impulsywna prokurator Gabriela Sawicka, która nie boi się sięgać po niekonwencjonalne metody pracy, a niesubordynacja to jej druga natura. W życiu zawodowym prawniczka kieruje się zasadą: „Nie czyni bezprawia, kto spełnia swą powinność”. Nie musisz jej lubić, ale na pewno nie będzie ci obojętna.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
41
Max Scheler między innymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Max Scheler między innymi
Dostępny
21 szt.

Nowa książka Jaromira Brejdaka, zatytułowana Max Scheler między innymi, stanowi kolejny ważny etap jego badań nad myślą niemieckiego filozofa. Autor z godną podziwu konsekwencją rozwija swoje rozważania nad myślą Schelera, tym razem podporządkowując je zastosowanej w pracy metodzie (…). Centralnym punktem (…) staje się więc możliwość wglądu w wybrane zagadnienia twórczości Schelera, w taki sposób, aby za pomocą Innych możliwie najpełniej zajaśniało to, co w myśli głównego bohatera dotąd pozostawało nie do końca rozświetlone. Taka metoda jest podstawą tworzenia nowych możliwości interpretacyjnych pozwalających zobaczyć twórczość Schelera w nowym świetle; czyni to interpretacje Brejdaka intrygującą częścią jego, prowadzonych na własny oryginalny sposób, zmagań z twórczością nieco zapomnianego myśliciela. prof. Krzysztof Mech, Uniwersytet Jagielloński Max Scheler między innymi to próba rekonstrukcji wpływu Schelerowskiej myśli na tytułowych Innych, otwierająca przestrzeń rozmowy prowadzonej z Schelerem zarówno w czasie rzeczywistym, jak i wyimaginowanym. Uczestnikami tego dialogu byli Edyta Stein, Victor Frankl, Helmuth Plessner, a także Edmund Husserl, Martin Heidegger, Dietrich Bonhoeffer, Charles Taylor czy Niklas Luhmann. Na gruncie polskim obfity filozoficzny plon dialogu z Schelerem wydała jego koncepcja solidarności, mająca swoich dyskutantów w osobach Józefa Tischnera i Karola Wojtyły. Znajdziemy tu również przykłady dialogu wewnętrznego Schelera z fascynującymi go rozmówcami, jak Fryderyk Nietzsche czy Mistrz Eckhart. Ostatni, najdłuższy rozdział monografii zamyka wyimaginowany dialog pomiędzy Schelerem a psychologiem rozwoju Michaelem Tomasello. Jest on dowodem na aktualność myśli Maxa Schelera, którego tezy dotyczące intencjonalności zbiorowej po latach znajdują empiryczne potwierdzenie w badaniach psychologii rozwoju. Jaromir Brejdak – profesor filozofii, absolwent Politechniki Wrocławskiej, doktor filozofii Uniwersytetu Ludwiga-Maximiliana w Monachium (Philosophia crucis. Heideggers Beschäftigung mit dem Apostel Paulus, Frankfurt 1996). Habilitacja w IFiS PAN na podstawie rozprawy Odcienie obecności. Próba analizy fenomenu, Kraków 2007. Inne publikacje książkowe: Słowo i czas. Problem rozumienia Innego w hermeneutyce i teorii systemu, Szczecin 2004; Cierń w ciele. Myśl Apostoła Pawła w filozofii współczesnej, Kraków 2010; Ewangelia Zaratustry, Warszawa 2014; The Thorn in the Flesh. The Thought of Apostle Paul in Modern Philosophy, Zürich 2017; Zrozumieć Innego. Próba rozumienia Innego w fenomenologii, hermeneutyce, filozofii dialogi i teorii systemu, Kraków 2020.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

2 osoby kupiły
42
Jak nie podcinać sobie skrzydeł. O przełamywaniu wewnętrznych oporów i niemarnowaniu własnego potencjału - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie podcinać sobie skrzydeł. O przełamywaniu wewnętrznych oporów i...
Dostępny
1235 szt.

Pewnie wiele razy słyszałaś, że powinnaś słuchać swojego wewnętrznego głosu. Jak się okazuje, nie zawsze jest to prawda! Wiedz, że w każdym z nas mieszka wewnętrzny sabotażysta, który uniemożliwia nam osiąganie celów. To właśnie ten podstępny drań niszczy twoją karierę, odpowiada za problemy w związku, wywołuje bóle głowy i inne dolegliwości. Często w "atrakcyjnym przebraniu", zasłaniając się dobrymi intencjami, nie pozwala ci rozwinąć tkwiącego w tobie potencjału. Koniec z tym! Ta książka to jasna instrukcja, jak rozpoznać w sobie wewnętrznego sabotażystę, jak obnażyć jego podstępne metody i jak się przed nimi bronić. Czas raz na zawsze rozprawić się z wewnętrznym sabotażystą i rozwinąć skrzydła! Doktor Michaela Muthig jest lekarzem specjalistą medycyny ogólnej, medycyny psychosomatycznej i psychoterapii. Szczególnie ceni terapię behawioralną. Pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim w Tybindze, a obecnie zajmuje się głównie coachingiem i prowadzi kursy psychologiczne poświęcone tematyce wewnętrznego sabotażu.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
43
144 najważniejsze angielskie przymiotniki. Na skróty do znajomości języka angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
144 najważniejsze angielskie przymiotniki. Na skróty do znajomości jęz...
Dostępny
34 szt.

Język angielski – poziom A1–B2 Cudowne słowo przymiotnik … chciałoby się powiedzieć! Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest poświęcona 144 najczęściej używanym przymiotnikom angielskim. Jeśli chcesz sprawnie komunikować się w tym języku, musisz zacząć naukę od tych najczęściej używanych. Książka ta jest adresowana do osób, które uczą się języka angielskiego od poziomu A1 do poziomu B2. Czytelnicy będący na wstępnym etapie nauki dowiedzą się z niej, których przymiotników trzeba nauczyć się na początku. Bardziej zaawansowany czytelnik będzie mógł utrwalić swoją dotychczasową wiedzę oraz ją rozszerzyć poprzez naukę idiomów i zwrotów, a także analizę cytatów, w których te przymiotniki występują. Mamy nadzieję, że te ostatnie skłonią Cię, drogi czytelniku, do przemyśleń, albowiem znaczna ich liczba przedstawia głębokie prawdy życiowe, z którymi możesz się zgodzić lub nie, ale które z pewnością sprowokują cię do refleksji, a może wywołają uśmiech na Twojej twarzy, czego ci serdecznie życzymy. Mamy nadzieję, że nasza książka ta będzie Ci towarzyszyć w chwilach wytchnienia, zapewniając atrakcyjną formę relaksu, i jednocześnie będzie źródłem wiedzy o angielskim przymiotniku. Powodzenia w nauce języka angielskiego!

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

2 osoby kupiły
44
Bobaski i miś. Dobranoc, Trefliki na noc. Małe widu, małe słychu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobaski i miś. Dobranoc, Trefliki na noc. Małe widu, małe słychu
Dostępny
96 szt.

Ponad 100 stron sensorycznych zabaw dla najmłodszych! Zmysły malucha są bardzo zapracowane – każdego dnia uczą się odbierać nowe bodźce. Rączki dotykają różnokształtnych powierzchni, nosek wącha pierwsze kwiatki, równowaga pomaga utrzymać się na nóżkach… I to wszystko, a nawet więcej, NA RAZ! To musi być wyzwanie! Małe widu, małe słychu to książeczka wspierająca rozwój integracji sensorycznej u najmłodszych. Czas poznawać świat najlepiej, bo wszystkimi zmysłami! Wiek: 1+

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
45
Chłopaki. Tom 1. Jak na imię tej grze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopaki. Tom 1. Jak na imię tej grze
Dostępny
85 szt.

Będzie bolało W świecie, gdzie bohaterowie w kostiumach szybują w przestworzach, a zamaskowani mściciele mkną przez noc, ktoś musi pilnować, by „supki” nie przekraczały pewnych granic. Ktoś czuwa. Przed wami „chłopaki”: Billy Rzeźnik, Tyci Hughie, Cycuś Glancuś, Francuz i Niewiasta. Bardzo niebezpieczni ludzie, tworzący tajny oddział CIA. Każdy z nich w pełni poświęca się walce z najbardziej niebezpieczną siłą na Ziemi – superbohaterstwem. Bo niektórych superherosów trzeba obserwować. Niektórych trzeba kontrolować. A niektórych, czasem, trzeba po prostu zdjąć. I wtedy właśnie czas zadzwonić po chłopaków.

79,91 zł
61,53 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,38 zł

2 osoby kupiły
46
Secesja w Poznaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Secesja w Poznaniu
Dostępny
69 szt.

Szlakiem secesji poznańskiej Intensywna rozbudowa Poznania przypadła na początek XX wieku. Okres, w którym nastąpił dynamiczny rozwój miasta, miał wpływ na styl wielu nowo powstających dzielnic. W Europie od kilku już lat panowała secesja, która pojawiła się jako coś nowego, odmiennego od dotychczasowych neostylów. Jej istotą był brak symetrii, ornamentyka pełna motywów floralnych – kwiatów, liści przetwarzanych w różnorodne, skomplikowane układy. Secesja dotarła do Poznania akurat w momencie, gdy po długich dziesięcioleciach zamknięcia w murach pruskiej twierdzy miasto rozpoczynało swoją drogę ku nowoczesności. Kluczem prezentacji poznańskiego wzornictwa secesyjnego są postacie architektów i współpracujących z nimi sztukatorów oraz próba uchwycenia specyfiki twórczości każdego z nich. Równie wiele uwagi jak wspaniałym poznańskim kamienicom poświęcono w tej książce pięknu detalu, w którym najpełniej odbija się styl secesyjny. „Książkę tę dedykuję tym miłośnikom Poznania, którym bliska jest sprawa ochrony jego dawnego blasku oraz niepowtarzalnego charakteru. Ochrony zarówno przed niszczącym działaniem czasu, jak i przed zalewem współczesnej szpetoty i bylejakości”. Jan Skuratowicz

79,90 zł
63,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,78 zł

2 osoby kupiły
47
Quiz 2-latka z myszką. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz 2-latka z myszką. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha
Dostępny
78 szt.

Seria quizów z naklejkami to doskonały sposób na sprawdzenie wiedzy malucha i zapewnienie mu rozwijającej zabawy. Dziecko odpowiada na pytanie, przykleja naklejki i wskazuje odpowiedź – naklejka z poprawną odpowiedzią ma taki sam kolor, jak piłeczka obok wiewiórki w górnym rogu strony. Baw się z nami naklejkami!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
48
Rakietki Akc Mc Wb 36 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rakietki Akc Mc Wb 36
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
1 szt.

37,90 zł
29,56 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,34 zł

4 osoby kupiły
49
Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśni...
Dostępny
773 szt.

Otwórz drzwi nieznanemu. Poznaj prawdziwe, przerażające historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić. Choć nauka pozostaje wobec nich bezradna, czy mogą nam powiedzieć coś więcej o świecie i nas samych? Pewnego poranka w 2014 roku w stanie Wisconsin przerażony rowerzysta zauważa wyczołgującą się z leśnej gęstwiny zakrwawioną dziewczynkę. Na jej ciele jest dziewiętnaście ran zadanych kuchennym nożem. Wkrótce okazuje się, że do lasu zabrały ją i zaatakowały dwie dwunastoletnie przyjaciółki. Pytane przez policję, dlaczego to zrobiły, odpowiedziały, że tego chciał od nich Slender Man. Richard MacLean Smith – twórca „najstraszniejszego podcastu świata„ – opowiada prawdziwe historie, które nigdy nie doczekały się racjonalnego wyjaśnienia. Fascynuje, przeraża i stawia odważne pytania o nasze postrzeganie świata i granice wiedzy. Czy krwawe wydarzenia w hotelu Cecil nie są wystarczającym dowodem, że nawiedzone domy istnieją? Czy Anneliese Michel naprawdę była opętana przez demona? Czy sześćdziesięcioro dzieci rzeczywiście mogło kłamać, że na szkolnym podwórku wylądowało UFO? Czy wraz z rozwojem internetu nasz umysł cofa się do wypełnionego upiorami i przesądami średniowiecza, a może to sieć daje schronienie nadnaturalnym groźnym istotom jak Slender Man? Oto przyprawiająca o dreszcze podróż do granic ludzkiego poznania. Czy odważycie się w nią wyruszyć?

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
50
144 najważniejsze niemieckie przymiotniki. Na skróty do znajomości języka niemieckiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
144 najważniejsze niemieckie przymiotniki. Na skróty do znajomości jęz...
Dostępny
35 szt.

Język niemiecki – poziom A1–B1 Przymiotnik odpowiada na pytania: jaki? jaka? jakie? czyj? czyja? czyje? który? która? które? Znajomość przymiotników jest szczególnie ważna, gdy posługujemy się językiem obcym, w naszym przypadku językiem niemieckim. Otwiera bowiem możliwość istotnego wzbogacenia konwersacji nawet wtedy, gdy nasza znajomość języka obcego nie jest jeszcze zbyt zaawansowana. A jeśli jeszcze do tego dołożymy umiejętność poprawnego ich używania, a więc ich odmianę przez przypadki, liczby i rodzaje, to nasza komunikacja w języku niemieckim ma szansę stać się naprawdę satysfakcjonująca. Dlatego oddajemy w Wasze ręce książkę, która opisuje 144 najczęściej używane, czyli najważniejsze niemieckie przymiotniki. Takie nieszablonowe podejście do nauki przełamie monotonię czytanek z podręcznika, umili i wzbogaci wasz niemiecki. Dobrej i owocnej nauki!

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

2 osoby kupiły
51
Między stronami życia. Tom 3. Dziewczyna z głową w chmurach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między stronami życia. Tom 3. Dziewczyna z głową w chmurach
Dostępny
74 szt.

Czasem warto pozwolić sobie na to, aby złapać dystans i dostrzec to, co najważniejsze. Dziewczyna z głową w chmurach jest trzecim tomem toruńskiej sagi „Między stronami życia”. Beata, projektantka wnętrz, cieszy się szczęściem przyjaciółki Justyny, która powiedziała „tak” Michałowi. Niedługo po powrocie z ich ślubu kobieta otrzymuje tragiczną wiadomość. Zmarła jej ciotka Weronika, szczególnie bliska Beacie osoba, która zaopiekowała się dziewczyną, gdy ta zaszła w ciążę w liceum. Informacja o pogrzebie Weroniki dociera do rodziców Beaty. Od momentu pojawienia się na świecie wnuczki nie uczestniczyli oni ani w jej życiu, ani w życiu córki. Niespodziewanie Lilkę zaczepia na ulicy mężczyzna, który twierdzi, że jest jej ojcem i pragnie ją odzyskać. Pełna niepokoju i sprzecznych uczuć Beata wyjeżdża wraz z córką i przyjaciółkami na Lazurowe Wybrzeże, gdzie zawiera przelotną, ale znaczącą dla niej znajomość. Jedyne, co po niej zostaje, to wizytówka wręczona jej przed odjazdem. Czy Beacie uda się odnaleźć w nowej rzeczywistości i pogodzić oczekiwania Lilki oraz najbliższego otoczenia z tym, czego w głębi serca pragnie ona sama?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
52
Buntownicy z Rushmore. Tom 2. Heart Breaker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Buntownicy z Rushmore. Tom 2. Heart Breaker
Dostępny
13 szt.

Heart breaker to kolejna część serii Buntownicy z Rushmore, którą pokochały fanki opowieści o niepokornych facetach! Andreas ma łatkę łamacza serc, kobieciarza i playboya. Życie z przemocowym ojcem nauczyło go ukrywania wrażliwości pod maską pewności siebie. Choć jego codzienność przepełniają nieistotne przygody na jedną noc, tak naprawdę pragnie on tylko jednej dziewczyny. Niestety związek z nią jest poza jego zasięgiem. Jane jest młodszą siostrą najlepszego przyjaciela Andreasa, Troya. Ta urocza i niewinna dziewczyna zdecydowanie nie pasuje do cynicznego podrywacza, za jakiego uważany jest Andreas. Jednak od momentu, gdy na początku znajomości wymienili pocałunek, chłopak nie potrafi wyrzucić jej z serca. Jane uchodzi za idealną pannę z wyższych sfer, ale zmęczyła się już tą rolą. Marzy o wyrwaniu się spod kontroli zaborczej matki i podejmowaniu własnych decyzji. Jest zakochana w Andreasie, odkąd się poznali, i zamierza wreszcie zrobić pierwszy krok, aby go zdobyć. By być razem, oboje będą musieli stoczyć walkę nie tylko ze swoimi rodzinami, ale i z wewnętrznymi demonami. Czy znajdą w sobie siłę? Michelle Hercules od zawsze wiedziała, że chce zrobić karierę w jakimś twórczym zawodzie. Długo zakładała, że zajmie się projektowaniem mody, ale pewnego dnia niespodziewanie wpadła na pomysł napisania książki. Gdy zaczęła pisać, pierwsza strona błyskawicznie zmieniła się w sto, te natomiast szybko przerodziły się w gotową debiutancką powieść. Pisarka mieszka w Holandii z mężem i córką. Ma w swoim dorobku literackim liczne romanse.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

2 osoby kupiły
53
Brick Trick Chatka 61541 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
66,90 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
54
Quiz 2-latka z wiewiórką. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz 2-latka z wiewiórką. Zabawa naklejkami i test wiedzy malucha
Dostępny
80 szt.

Seria quizów z naklejkami to doskonały sposób na sprawdzenie wiedzy malucha i zapewnienie mu rozwijającej zabawy. Dziecko odpowiada na pytanie, przykleja naklejki i wskazuje odpowiedź – naklejka z poprawną odpowiedzią ma taki sam kolor, jak piłeczka obok wiewiórki w górnym rogu strony. Baw się z nami naklejkami!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
55
Gra Wodna Mc Disp 24/96/192 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Wodna Mc Disp 24/96/192
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
184 szt.

12,94 zł
9,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 2,95 zł

1 osoba kupiła
56
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości. Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Książka ta w większym stopniu niż tom 1 poświęcona jest wyzwaniom, zagrożeniom i szansom najbliższej przyszłości. Przedstawia ona z jednej strony nowe wejrzenie w regres ogarniający naszą cywilizację, jednak głównie z punktu widzenia zagrożeń dla samych ludzi, jakie zakodowane w nich blokady mentalne tworzą. Pokazuje ona do czego obecny stan prowadzi. Jednak z drugiej strony, w książce tej znalazł się rozszerzony plan pokonywania tych blokad i wywołania rozwoju człowieka, który „przebija” wszystko to, co na ten temat dotychczas pisano. Jest to plan znacznie szerszy, nowatorski i nie mający przybliżonej nawet konkurencji w tym, co na ten temat się publikuje. Otwiera ON zupełnie nowe drogi.

52,00 zł
37,44 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

1 osoba kupiła
57
Puzzle 500 elementów. Peace. Jasno niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Peace. Jasno niebieski
Clementoni, 500
Dostępny
10 szt.

- Puzzle dla dorosłych 500 elementów. - Wymiary gotowej układanki: 49 x 36 cm. - Najbardziej malownicze obrazki, największa różnorodność rozmiarów oraz jakość firmowana przez Clementoni to cechy serii, która może stanowić punkt odniesienia dla wszystkich miłośników puzzli. - Firma Clementoni, od zawsze wyczulona na kwestie ekologii, chętnie korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu, unikając używania szkodliwych składników. Made in Italy. - Odwiedź dział pomocy technicznej Clementoni, aby skorzystać z usługi „zagubione elementy”.

24,90 zł
21,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,99 zł

1 osoba kupiła
58
Gra Wodna Mc Disp 24/96/192 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Wodna Mc Disp 24/96/192
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
162 szt.

11,80 zł
8,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,81 zł

1 osoba kupiła
59
Życie i zasługi Adama Mickiewicza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie i zasługi Adama Mickiewicza
Dostępny
29 szt.

Feliks Koneczny: Mickiewicz należy do największych poetów całego świata, a zasługą jego, że całemu światu pokazał, jakie to doskonałe dzieła, jakie piękne poematy dadzą się układać w polskim języku. On wsławił nasz język, przydał zaszczytu imieniowi polskiemu, on obcym pokazał, jak wysoko wznieść się potrafi u nas poezja. Dzięki niemu nie potrzebujemy się wstydzić naszej narodowej literatury przed najoświeceńszymi nawet narodami, a polska poezja nie cofnie się i nie ustąpi kroku żadnej innej. Uznano to powszechnie, a dzieła jego tłumaczono na wszystkie języki cywilizowane.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
60
Puzzle 500 elementów. Peace. Living the present - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Peace. Living the present
Clementoni, 500
Dostępny
14 szt.

- Puzzle dla dorosłych 500 elementów. - Wymiary gotowej układanki: 49 x 36 cm. - Najbardziej malownicze obrazki, największa różnorodność rozmiarów oraz jakość firmowana przez Clementoni to cechy serii, która może stanowić punkt odniesienia dla wszystkich miłośników puzzli. - Firma Clementoni, od zawsze wyczulona na kwestie ekologii, chętnie korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu, unikając używania szkodliwych składników. Made in Italy. - Odwiedź dział pomocy technicznej Clementoni, aby skorzystać z usługi „zagubione elementy”.

28,04 zł
24,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

1 osoba kupiła
61
Pokemon. Trener Pokemonów Trivia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon. Trener Pokemonów Trivia
Zanzoon, od 7 lat
Dostępny
1457 szt.

Chcesz zostać najlepszym Trenerem Pokémonów? W takim razie musisz koniecznie wypróbować tę fantastyczną, wciągającą, a przy tym bardzo łatwą grę dla każdego fana Pokémonów! Trener Pokémonów Trivia zawiera 1000 pytań, dzięki którym możesz zostać prawdziwym ekspertem w dziedzinie Pokémonów! 3 poziomy gry – Początkujący, Zaawansowany i Ekspert – pomogą Ci przejść przez wszystkie etapy wtajemniczenia! Wirtualny Mistrz Gry wyjaśni zasady rozgrywki, będzie zadawał pytania i zapisywał wyniki. Słuchaj uważnie jego pytań i szybko zdecyduj – prawda czy fałsz? Liczy się wiedza i refleks! Przyciśnij symbol swojego Pokémona i jako pierwszy podaj prawidłową odpowiedź! Do wyboru masz dwa tryby gry – dla jednego gracza i dla wielu graczy. Możesz więc spróbować pobić swój własny rekord lub zmierzyć się z przyjaciółmi! Zasilanie: 3 baterie AAA (w zestawie)

145,99 zł
2 osoby kupiły
62
Chciałbym... Męskie fantazje seksualne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chciałbym... Męskie fantazje seksualne
Dostępny
651 szt.

Magdalena Kuszewska zabiera nas w podróż po świecie męskich fantazji, które łączy jeden wspólny mianownik – są skrywane. Przed światem, przed partnerką, czasem przed samym sobą. Dlaczego temat fantazji seksualnych w XXI wieku nadal stanowi tak silne tabu? O czym fantazjują faceci i dlaczego nie rozmawiają o swoich fantazjach z partnerkami? Co w sytuacji, gdy fantazje stają się niezdrowe, gdy przekraczają granice, których przekraczać nie należy? Obecnie najpopularniejszą fantazją polskich mężczyzn jest MILF. Dojrzała kobieta, silna i niezależna – czy tego właśnie szukają faceci? Czas zweryfikować nasze myślenie o tym, czego pragną mężczyźni, i po prostu oddać im głos. Po świecie męskich fantazji oprowadzają nas eksperci z różnych dziedzin, a także sami mężczyźni. Autorka wraz z nimi tłumaczy nam, dlaczego warto o fantazjach rozmawiać i że wcale nie chodzi tylko o seks.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

1 osoba kupiła
63
El Diablo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
El Diablo
Dostępny
14 szt.

El Diablo to pełna pasji opowieść o sile namiętności, zemście i mrocznych stronach gorącego Madrytu. Pozwól zabrać się w podróż, z której nie będziesz chciała wracać! Lena od kilku lat mieszka i pracuje w Madrycie. Nie przypuszcza, że jej życie stanie na głowie w dniu, w którym otrzyma zadanie, aby sprzedać luksusowy penthouse najbardziej znanemu prawnikowi w mieście, Carlosowi Perezowi. Nie zamierza wdawać się w romans, nie chce komplikować sobie życia i pakować się w kłopoty, nawet nie zdradza nieziemsko przystojnemu Hiszpanowi swojego imienia. Jedna wspólna noc niczego nie zmienia. Prawda? Nieoczekiwanie Lena wpada w tarapaty, a tak się składa, że w całym Madrycie zna tylko jednego prawnika… Tylko czy on będzie chciał jej pomóc po tym, jak go potraktowała? Kim tak naprawdę jest El Diablo? Jakie skrywa sekrety i jaką rolę odegra Lena w prowadzonej przez niego ryzykownej grze? Tajemnicza vendetta, w której Lena zdecyduje się pomóc Carlosowi, sprawi, że ukochane miasto nagle stanie się dla niej labiryntem pełnym czyhających za każdym rogiem niebezpieczeństw. Czy po tym wszystkim uda jej się zachować swoje serce? El Diablo spodoba się wszystkim wielbicielkom powieści, w których romans przeplata się z wątkiem kryminalnym, a namiętność i niebezpieczeństwo idą w parze.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

1 osoba kupiła
64
Szewczenko. Moje życie, moja piłka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szewczenko. Moje życie, moja piłka
Dostępny
96 szt.

Autobiografia legendarnego napastnika Dynama Kijów, Milanu i reprezentacji Ukrainy Już od dnia, w którym został wybrany do juniorskiej drużyny Dynama, Andrij Szewczenko czuł, że zostanie zawodowym piłkarzem. Nie przeszkodziły mu w tym odmienne plany ojca, pokusy młodości ani nagłe przerwanie treningów z powodu wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Prawdziwy punkt zwrotny nastąpił, gdy w wieku 21 lat strzelił hat-tricka w meczu z Barceloną na Camp Nou. Talent odkryty przez Walerija Łobanowskiego sprawił, że trafił do Milanu, a prawdziwą legendą klubu został, gdy wykorzystał decydującego karnego w finale Ligi Mistrzów z Juventusem. Jaką obietnicę złożył mamie? Co zrobili jego rodzice, gdy po awarii w Czarnobylu wrócił do domu z radioaktywną futbolówką? Dlaczego w drużynie Milanu grał z numerem 7? Jak przed derbami Mediolanu prowokował go Marco Materazzi? Co usłyszał od Silvio Berlusconiego przed odejściem do Chelsea? Laureat Złotej Piłki, jeden z najlepszych napastników początku XXI wieku i człowiek, który zmienił bieg historii ukraińskiego futbolu postanowił opowiedzieć o swoim życiu: o dorastaniu w środowisku przesiąkniętym alkoholem i narkotykami, o rodzinie, która wskazała mu właściwą drogę, i o determinacji w drodze na szczyt.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
65
Genialny leń. Skup się na tym, co ważne, a resztę sobie odpuść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genialny leń. Skup się na tym, co ważne, a resztę sobie odpuść
Dostępny
233 szt.

Kim jest genialny leń i jak nim zostać? Wokół wciąż rozbrzmiewają głosy: ciesz się chwilą, wstawaj przed słońcem, pilnuj zużycia wody, randkuj, bądź najlepszą wersją siebie. A może czas zignorować to, co myślą inni, i skorzystać z prawa do uczucia przytłoczenia informacjami o tym, jak trzeba żyć, oraz pozwolić sobie na… genialne lenistwo! Kendra Adachi, twórczyni metody genialnego lenia, zaprasza cię do dobrego życia według własnej definicji. Przygotowuje cię do bycia geniuszem w tym, co jest dla ciebie ważne, a leniuchem w tym, co nieistotne. Chodzi o to, aby nie przejmować się niewłaściwymi sprawami, tylko odkryć, co się dla ciebie liczy, a potem nauczyć się to pielęgnować. Uwierz, że masz prawo odpuszczać, jeżeli coś jest nieważne. Gdy już skupisz na czymś swoją uwagę i energię, rób to, tylko jeśli masz pewność, że naprawdę tego chcesz. Autorka książki Genialny leń opisuje trzynaście metod genialnego leniuchowania, czyli radzenia sobie z nawałem obowiązków, zachowując spokój oraz czerpiąc z nich przyjemność. Poznaj jej sposoby na ułatwienie codziennego życia, a także wprowadź do niego więcej luzu i radości! Kendra Adachi – z wykształcenia nauczycielka angielskiego, z pasji – genialny leń. Namiętnie dzieli się z innymi ludźmi sposobami na to, jak przestać się zadręczać nawałem obowiązków. Twórczyni podcastów „Lazy Genius Way”. Żona i matka trojga dzieci prowadząca normalne życie, które czasami lubi, a czasami nie – i to jest w porządku. Mieszka z rodziną w Karolinie Północnej.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
66
Diuna Imperium. Potęga IX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diuna Imperium. Potęga IX
Lucky Duck Games
Dostępny
53 szt.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Diuna: Imperium. Przechytrz swoich przeciwników! Ciąg dalszy zmagań o kontrolę nad Imperium! Technologiczne innowacje z planety Ix zapewnią strategiczną przewagę tym, którzy zdołają je pozyskać. Poszerzająca swój zasięg kompania KHOAM zapewni zasoby, które napędzą Twoją drogę ku potędze. Znajome strategie nabiorą nowego wymiaru, gdy do konfliktu przyłączą się straszliwe okręty wojenne - drednoty. Do zmagań przyłączają się też liderzy kolejnych trzech wysokich rodów: Verniusów, Ekazów i Moritanich. Diuna: Imperium - Potęga Ix urozmaica podstawową grę Diuna: Imperium i wprowadza nowe możliwości strategiczne. Pozyskuj technologie, aby otrzymać trwałe korzyści. Zdominuj pole bitwy potężnymi drednotami. Przechytrz swoich przeciwników, wysyłając na Arrakis infiltratorów. Walcz o najwyższe stawki w nowym, dłuższym trybie gry epickiej. Czy Twoja fortuna wzrośnie wraz z Potęgą Ix?

199,99 zł
179,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,00 zł

1 osoba kupiła
67
Wiatraczek B/o Mc 144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek B/o Mc 144
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
255 szt.

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

1 osoba kupiła
68
The Agony & Ecstasy Of Watain, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Agony & Ecstasy Of Watain, CD
Watain, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 01. Ecstasies in night infinite (04:00) 02. The howling (04:08) 03. Serimosa (05:26) 04. Black cunt (05:25) 05. Leper’s grace (04:12) 06. Not sun nor man nor god (01:25) 07. Before the cataclysm (07:22) 08. We remain (06:13) 09. Funeral winter (04:30) 10. Septentrion (06:47)

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

1 osoba kupiła
69
Dom Radziwiłłów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom Radziwiłłów
Dostępny
34 szt.

Chciałbym pokazać jedną rodzinę, ulegającą wpływom zmienności czasu. Pokażę ją od czasów pogaństwa, kultu świętych drzew i świętych wężów, później na tle europejskiego średniowiecza, rycerskiego i mistycznego, na tle renesansu, reformacji i protestantyzmu, na tle tej gwałtownej kontrrewolucji katolickiej, którą było panowanie jezuitów w XVII wieku, wreszcie za czasów wolnomularstwa i rozbawionego rokoka, uciech, zabaw i pijaństwa, chcę pokazać, jak ją uwiodła gwiazda Napoleona, jak walczyła z Bismarckiem, jak stała w cieniu wielkości i dekadencji państwa carów. Stanisław Cat-Mackiewicz (...) praca jest nie tylko rekapitulacją poglądów Cata na dzieje polskie, których odcinek w XX wieku zwykł nazywać, niby żartami, „Polską poradziwiłłowską” – poglądów bardzo swoistych, dalekich przeważnie od sądów akademickiej historiografii – ale również w niemałej mierze polemiką ze współczesnością i współczesnymi. dr Jerzy Jaruzelski

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

1 osoba kupiła
70
Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście
Dostępny
258 szt.

Mieszkasz w mieście, ale marzysz o samodzielnie wyhodowanym pomidorze czy szpinaku? Nic prostszego! Witaj w świecie miejskiego ogrodnictwa! Mnóstwo tutaj doniczek, nasion, pomidorów, truskawek i zarośniętych balkonów. Jest też trochę ziemi pod paznokciami i zalanych parapetów, ale wierzymy, że i tak ci się spodoba. Napisałyśmy tę książkę, żeby zaprosić cię do zielonego świata w mieście. Do magicznej krainy ze szczęśliwymi ludźmi, która naprawdę istnieje. Nie wierzysz? Stwórz nawet najmniejszy ogródek na parapecie i obserwuj, jak rosną rośliny, a przekonasz się, ile radości daje uprawianie i zjadanie (!) własnych warzyw. Z tej książki dowiesz się: • od czego w ogóle zacząć, • ile to kosztuje, • do czego przydadzą ci się szpatułki laryngologiczne i pudełka po jogurtach, • jak wysoko może wspiąć się dynia, • czy kalafiory lubią się z kapustą, • jak zmieniać świat.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
71
Hate Uber Alles, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hate Uber Alles, CD
Kreator, Mystic Production
Dostępny
40 szt.

Lista utworów: 01.Sergio Corbucci Is Dead (00:58) 02.Hate Über Alles (03:49) 03.Killer Of Jesus (04:05) 04.Crush The Tyrants (04:11) 05.Strongest Of The Strong (04:01) 06.Become Immortal (04:23) 07.Conquer And Destroy (04:45) 08.Midnight Sun (03:38) 09.Demonic Future (04:43) 10.Pride Comes Before The Fall (04:49) 11.Dying Planet (06:52)

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
72
Bing. Mówiąca maskotka, Sula - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Mówiąca maskotka, Sula
Golden Bear, Bing
Dostępny
1290 szt.

Zabawka została wykonana z materiału wysokiej jakości z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Tkanina jest przyjemna w dotyku, a zabawka posiada urocze, kolorowe ubranko, duże oczy i uszy, charakterystyczną słoniową trąbę oraz miękkie rączki i nóżki. Gdy twoje dziecko naciśnie na brzuszek Suli to maskotka zaskoczy go zabawną interakcją.

97,99 zł
90,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,84 zł

1 osoba kupiła
73
Hate Uber Alles, 2 kolorowe LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hate Uber Alles, 2 kolorowe LP
Kreator, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.27

Lista utworów: LP 1 Strona A 01. Sergio Corbucci Is Dead (00:58) 02. Hate Über Alles (03:49) 03. Killer Of Jesus (04:05) 04. Crush The Tyrants (04:11) Strona B 05. Strongest Of The Strong (04:01) 06. Become Immortal (04:23) 07. Conquer And Destroy (04:45) 08. Midnight Sun (03:38) LP 2: Strona C 01. Demonic Future (04:43) 02. Pride Comes Before The Fall (04:49) 03. Dying Planet (06:52)

139,90 zł
128,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,19 zł

74
Hate Uber Alles, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hate Uber Alles, 2 LP
Kreator, Mystic Production
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 01. Sergio Corbucci Is Dead (00:58) 02. Hate Über Alles (03:49) 03. Killer Of Jesus (04:05) 04. Crush The Tyrants (04:11) Strona B 05. Strongest Of The Strong (04:01) 06. Become Immortal (04:23) 07. Conquer And Destroy (04:45) 08. Midnight Sun (03:38) LP 2: Strona C 01. Demonic Future (04:43) 02. Pride Comes Before The Fall (04:49) 03. Dying Planet (06:5

100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

75
Hate Uber Alles, 2 CD + 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hate Uber Alles, 2 CD + 2 LP
Kreator, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Lista uitworów: CD1 „Hate Uber Alles” 01. Sergio Corbucci Is Dead 00:58 02. Hate Über Alles 03:49 03. Killer Of Jesus 04:05 04. Crush The Tyrants 04:11 05. Strongest Of The Strong 04:01 06. Become Immortal 04:23 07. Conquer And Destroy 04:45 08. Midnight Sun 03:38 09. Demonic Future 04:43 10. Pride Comes Before The Fall 04:49 11. Dying Planet 06:52 CD 2 Live At Bloodstock: 01. Terrible Certainty 02. Satan Is Real 03. Hordes Of Chaos 04. Hail To The Hordes 05. 666 World Divided 06. Enemy Of God 07. People Of The Lie 08. Endless Pain 09. Mars Mantra 10. Phantom Antichrist 11. Fallen Brother 12. Apocalypticon LP 1 Strona A 01. Sergio Corbucci Is Dead (00:58) 02. Hate Über Alles (03:49) 03. Killer Of Jesus (04:05) 04. Crush The Tyrants (04:11) Strona B 05. Strongest Of The Strong (04:01) 06. Become Immortal (04:23) 07. Conquer And Destroy (04:45) 08. Midnight Sun (03:38) L p 2: Strona C 01. Demonic Future (04:43) 02. Pride Comes Before The Fall (04:49) 03. Dying Planet (06:52)

486,90 zł
447,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 38,95 zł

76
Hate Uber Alles, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hate Uber Alles, CD
Kreator, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 01. Sergio Corbucci Is Dead 00:58 02. Hate Über Alles 03:49 03. Killer Of Jesus 04:05 04. Crush The Tyrants 04:11 05. Strongest Of The Strong 04:01 06. Become Immortal 04:23 07. Conquer And Destroy 04:45 08. Midnight Sun 03:38 09. Demonic Future 04:43 10. Pride Comes Before The Fall 04:49 11. Dying Planet 06:52

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

77
Back From The Dead, czerwony LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Back From The Dead, czerwony LP
Halestorm, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Piąta studyjna płyta „Back From The Dead”, wyróżnionej Grammy rockowej formacji Halestorm Nad brzmieniem materiału czuwał ceniony w rockowym świecie Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Mastodon, Alice in Chains), którego wspierał Scott Stevens (Shinedown, Daughtry, New Years Day). Ze swoistych ćwiczeń z pisania piosenek, „Back From The Dead” dość szybko przerodziło się w poważny projekt, który miał zdecydować o przyszłości Halestorm. „- Zaczęliśmy pracować nad płytą trzy miesiące przed pandemią” - opowiada wokalistka, Lzzy Hale. - „Kiedy wprowadzono lockdown i nie mogliśmy występować, wpadłam w jakiś mroczny nastrój i pojawił się u mnie rodzaj kryzysu tożsamości. Ten album to opowieść o próbie wydostania się z tej otchłani. Podróż przez problemy ze zdrowiem psychiczny, rozpustę, walkę o przetrwanie, odkupienie i odkrycie się na nowo przy jednoczesnym zachowaniu wiary w ludzkość”. Lista utworów: 1. Back From The Dead 2. Wicked Ways 3. Strange Girl 4. Brightside 5. The Steeple 6. Terrible Things 7. My Redemption 8. Bombshell 9. I Come First 10. Psycho Crazy 11. Raise Your Horns

142,99 zł
131,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,44 zł

78
Back From The Dead, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Back From The Dead, LP
Halestorm, Warner Music Polska
Dostępny
14 szt.

Piąta studyjna płyta „Back From The Dead”, wyróżnionej Grammy rockowej formacji Halestorm Nad brzmieniem materiału czuwał ceniony w rockowym świecie Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Mastodon, Alice in Chains), którego wspierał Scott Stevens (Shinedown, Daughtry, New Years Day). Ze swoistych ćwiczeń z pisania piosenek, „Back From The Dead” dość szybko przerodziło się w poważny projekt, który miał zdecydować o przyszłości Halestorm. „- Zaczęliśmy pracować nad płytą trzy miesiące przed pandemią” - opowiada wokalistka, Lzzy Hale. - „Kiedy wprowadzono lockdown i nie mogliśmy występować, wpadłam w jakiś mroczny nastrój i pojawił się u mnie rodzaj kryzysu tożsamości. Ten album to opowieść o próbie wydostania się z tej otchłani. Podróż przez problemy ze zdrowiem psychiczny, rozpustę, walkę o przetrwanie, odkupienie i odkrycie się na nowo przy jednoczesnym zachowaniu wiary w ludzkość”. Lista utworów: 1. Back From The Dead 2. Wicked Ways 3. Strange Girl 4. Brightside 5. The Steeple 6. Terrible Things 7. My Redemption 8. Bombshell 9. I Come First 10. Psycho Crazy 11. Raise Your Horns

133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

79
The Agony & Ecstasy Of Watain, LP (splatter) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Agony & Ecstasy Of Watain, LP (splatter)
Watain, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Lista utworów: 01. Ecstasies in night infinite (04:00) 02. The howling (04:08) 03. Serimosa (05:26) 04. Black cunt (05:25) 05. Leper’s grace (04:12) 06. Not sun nor man nor god (01:25) 07. Before the cataclysm (07:22) 08. We remain (06:13) 09. Funeral winter (04:30) 10. Septentrion (06:47)

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

80
The Agony & Ecstasy Of Watain, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Agony & Ecstasy Of Watain, LP
Watain, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Lista utworów: 01. Ecstasies in night infinite 02. The howling 03. Serimosa 04. Black cunt 05. Leper’s grace 06. Not sun nor man nor god 07. Before the cataclysm 08. We remain 09. Funeral winter 10. Septentrion

121,90 zł
112,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

81
The Elephants Of Mars, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Elephants Of Mars, CD
Joe Satriani, Mystic Production
Dostępny
21 szt.

Lista utworów: 1. Sahara 2. The Elephants of Mars 3. Faceless 4. Blue Foot Groovy 5. Tension and Release 6. Sailing the Seas of Ganymede 7. Doors of Perception 8. E 104th St NYC 9. Pumpin’ 10. Dance of the Spores 11. Night Scene 12. Through a Mother’s Day Darkly 13. 22 Memory Lane 14. Desolation

56,90 zł
52,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,55 zł

82
The Elephants Of Mars, 2 fioletowe LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Elephants Of Mars, 2 fioletowe LP
Joe Satriani, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Sahara 2. The Elephants of Mars 3. Faceless Strona B: 1. Blue Foot Groovy 2. Tension and Release 3. Sailing the Seas of Ganymede 4. Doors of Perception Strona C: 1. E 104th St NYC 1973 2. Pumpin' 3. Dance of the Spores Strona D: 1. Night Scene 2. Through a Mother's Day Darkly 3. 22 Memory Lane 4. Desolation

157,90 zł
145,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

83
The Elephants Of Mars, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Elephants Of Mars, 2 LP
Joe Satriani, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Lista utworów: Strona A: 1. Sahara 2. The Elephants of Mars 3. Faceless Strona B: 1. Blue Foot Groovy 2. Tension and Release 3. Sailing the Seas of Ganymede 4. Doors of Perception Strona C: 1. E 104th St NYC 1973 2. Pumpin' 3. Dance of the Spores Strona D: 1. Night Scene 2. Through a Mother's Day Darkly 3. 22 Memory Lane 4. Desolation

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

84
The Elephants Of Mars. Edycja limitowana, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Elephants Of Mars. Edycja limitowana, CD
Joe Satriani, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Sahara 2. The Elephants of Mars 3. Faceless 4. Blue Foot Groovy 5. Tension and Release 6. Sailing the Seas of Ganymede 7. Doors of Perception 8. E 104th St NYC 9. Pumpin’ 10. Dance of the Spores 11. Night Scene 12. Through a Mother’s Day Darkly 13. 22 Memory Lane 14. Desolation

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

85
Selkis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Selkis
Dostępny
26 szt.

Nietypowa miłość, bestialskie zbrodnie i walka o przetrwanie na tle wydarzeń prowadzących do anihilacji ludzkości. Space opera, z jaką się jeszcze nie zetknęliście! Poznajcie kosmiczne oblicze Gai Grzegorzewskiej! VI wiek nowej ery w odległym układzie gwiezdnym, którym rządzą dwie zależne od siebie siły – będący militarną potęgą Zjednoczony Sojusz Układu i dostarczające towary Konsorcjum Handlowe. Kiedy w 570 obrocie Układ zostaje zaatakowany przez nieznanego wroga, na polu walki zostaje Starcastle, ostatnia jednostka floty ZSU. Planowana przez kapitana samobójcza misja okrętu zostaje niespodziewanie przerwana. Z opresji flotę ratuje należący do KaHa kontenerowiec Scarlett. Dzięki zaoferowanej przez trejderów niezwykłej technologii maskującej, Starcastle udaje się umknąć ze strefy zniszczenia. Kapitan Kingston w ramach umowy przyjmuje na pokład rozbitków ocalałych ze Scarlett. Do załogi dołączają: Kruger – ekscentryczna i arogancka lekarka pokładowa, Selkis – wywołująca skrajne emocje drapieżna istota oraz mechaniczna hybryda Lucius. Swoim wyglądem, zachowaniem i przynależnością gatunkową tak bardzo różnią się od układowych norm, że od pierwszych chwil budzą nieufność żołnierzy floty. Zwłaszcza Selkis, ostatnia przedstawicielka rasy Scorp, niepoddana obowiązkowemu w Układzie uczłowieczaniu. Mimo że trejderom przysługuje immunitet, ich bezpieczeństwo na statku jest kruche. Tak rozpoczyna się porywająca kosmiczna przygoda! Grzegorzewska, znana z doskonałych powieści kryminalnych, stworzyła intrygującą wizję przyszłości, w której to ludzkość jest agresorem, a słowo „człowieczeństwo” zyskało mroczny wymiar. Podobnie jak w poprzednich powieściach, tu także znajdziemy odważne obyczajowo, osobliwe miłosne wątki, przewrotną kryminalną intrygę oraz wplecione w fabułę liczne popkulturowe tropy. Czytając Selkis będziemy się świetnie bawić, odnajdując nawiązania nie tylko do Star Treka, Battlestar Galactica, Horyzontu zdarzeń, Obcego ale i do takich klasycznych dzieł, jak Boska komedia, utwory Szekspira, czy poezja T.S. Eliota.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

86
Two dirty souls - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Two dirty souls
Dostępny
245 szt.

Two Dirty Souls to opowieść o głęboko skrywanych sekretach, skomplikowanych relacjach rodzinnych, zakazanej miłości i dwojgu ludzi, którzy znacznie lepiej opanowali odgrywanie ról niż bycie sobą. Poznaj nową powieść Anny Langner – porywający romans z wielowymiarowymi bohaterami, którzy powoli odkrywają swoje karty. Jax Dowell jest synem najbardziej wpływowego człowieka w okolicy. Bogaty, rozpuszczony, przekonany o swojej wyższości – cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dziewczyn w miasteczku. Solą w oku jego i jego ojca jest podupadający warsztat Hektora Navarreza. Dowell senior od dawna planuje go wykupić i w ten sposób przejąć monopol na usługi naprawcze w rejonie. Jax wpada więc na pomysł, że uwiedzie najmłodszą z córek konkurenta, aby za jej pośrednictwem przekonać go do sprzedaży warsztatu. Problem w tym, że Skipper Navarrez nie jest w jego typie, ale czego nie robi się, by wspomóc biznes ojca… Z czasem Jax ze zdumieniem odkrywa, że nie może zapomnieć zielonych oczu, które za każdym razem patrzą na niego z pogardą i nienawiścią, rudych włosów wystających spod wytartej bejsbolówki i drobnego ciała ukrytego pod workowatymi ubraniami roboczymi. Najmłodsza z panien Navarrez, niepozorna chłopczyca, wydaje się całkowicie odporna na jego urok, a że jej delikatne dłonie dzierżą ciężki klucz francuski, Jax musi być bardzo ostrożny w jej towarzystwie. Two Dirty Souls to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośniczek opowieści z motywem hate-love oraz wątkiem zakazanej miłości łączącej bohaterów z przeciwnych światów. Silna, niebanalna postać kobieca oraz zaskakujące rodzinne tajemnice spodobają się tym, którzy szukają w romansie czegoś więcej niż historia miłosna.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

87
Żywioły. Magia powietrza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywioły. Magia powietrza
Dostępny
181 szt.

Magia powietrza – inspirująca książka, która przybliża symbolikę żywiołu powietrza i jego magiczne zastosowania „Powietrze znajduje się wszędzie dookoła. To nasz oddech, to dźwięki, które docierają do naszych uszu, oraz wiatr, który owiewa nam twarz. Przenosi nasiona i pyłki, zapachy, które ostrzegają i zachwycają, jak również pieśni naszej kultury. Powietrze to nasz głos, nasze myśli i nasze pomysły”. Poznaj książkę Magia powietrza z serii „Żywioły”, która opisuje historię, wierzenia, praktyki magiczne i odniesienia mitologiczne związane z żywiołem powietrza, pochodzące z różnych kultur i części świata. Znajdziesz w niej m.in.: • opisy świętych miejsc, ziół, roślin, kryształów, kamieni i zwierzęcych przewodników związanych z żywiołem powietrza; • praktyczne przepisy, zaklęcia, rytuały; • informacje dotyczące magicznych praktyk związanych z żywiołem powietrza: magii kadzideł, wiatru, dźwięków, słów i powietrznych medytacji. Książka Magia powietrza wzbogacona jest esejami znanych praktyków magii, takich jak Laura Tempest Zakroff i Phoenix LeFae.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

88
Kapelusz na wodzie. Gawędy o księdzu Tischnerze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapelusz na wodzie. Gawędy o księdzu Tischnerze
Dostępny
353 szt.

„Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem” – mawiał o sobie Józef Tischner. Nowa książka Wojciecha Bonowicza przedstawia wybitnego myśliciela, duszpasterza i publicystę przede wszystkim jako „Józka z Łopusznej”, który zjednywał sobie wszystkich ogromnym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. Z połączenia krótkich obrazów powstał barwny portret Tischnera, człowieka nietuzinkowego, wnoszącego ożywczy ferment do polskiego życia intelektualnego i publicznego.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

89
Na łasce brutali. Kobiety w świecie medycyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na łasce brutali. Kobiety w świecie medycyny
Dostępny
4 szt.

„Gdybym mogła być leczona przez kobietę, oszczędzono by mi największych cierpień”. Jeszcze na początku XIX wieku zawód lekarza wykonywali tylko mężczyźni. Kobiety masowo umierały na uleczalne choroby, bo unikały opieki medycznej. Badania prowadzono w poniżający i często bolesny sposób, a lekarze nie rozumieli problemów zdrowotnych kobiet. Porody odbierano pod kilkoma warstwami koców, bo medycy wstydzili się nagości rodzącej. Z tego samego powodu wielu z nich nie miało pojęcia o kobiecej anatomii. Nic dziwnego, że w Paryżu przez prawie całe stulecie żadna kobieta nie przeżyła cesarskiego cięcia! Uważano, że „istnieje mnóstwo przypadków chorób, które lekarz potrafi wyleczyć dzięki temu, że jest mężczyzną”. Dla pacjentek oznaczało to jedno: bycie na łasce brutali. W takim świecie trzy kobiety znalazły w sobie siłę i determinację, żeby otworzyć przedstawicielkom swojej płci drzwi do zawodu lekarza. Podanie Elizabeth Blackwell o przyjęcie na studia medyczne uznano za świetny żart i tylko dlatego rozpatrzono je pozytywnie. W Szkocji wściekły tłum chciał zabronić studentkom wstępu na salę wykładową. Mimo to zdobyły one wykształcenie, rozpoczęły praktykę lekarską i wywołały prawdziwą rewolucję. Sprawiły, że medycyna zaczęła w końcu dostrzegać potrzeby kobiet w zakresie zdrowia. „Ważny rozdział historii kobiet i medycyny”. – Publishers Weekly

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

90
Zespół Myślenia Ironicznego. Nie ma się z czego śmiać! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zespół Myślenia Ironicznego. Nie ma się z czego śmiać!
Dostępny
3 szt.

Poprawia jakość życia Polaków. Bondziorno Łobuzerio! – wita się ze swoją milionową bandą łobuzów. Codziennie raczy ich porcją wybornych memów, a nie od dziś wiadomo, że dobry mem potrafi pobudzić do życia lepiej niż nerwowe pukanie do drzwi o szóstej rano, dwie kreski na teście ciążowym czy ksiądz Natanek grzmiący z ambony o Harrym Potterze. Niejednokrotnie oskarżany o promowanie nadużyć seksualnych, organizacji terrorystycznych i mowy nienawiści. Wybiera tematy, które śmieszą, złoszczą, irytują. I w nieoczywisty sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Gdzie podziewa się Minister Czarnek, kiedy nie spotyka się z nauczycielami? Co wspólnego ma krasnoludek z nieplanowaną ciążą piętnastolatki? Która wizja końca świata wydaje się najfajniejsza? Gdzie spotykają się jedzenie, seks i piłka nożna? Czy głupi ludzie na świecie są większością? Zespół Myślenia Ironicznego to zbiór bolączek, absurdów i niedorzeczności prosto z polskiego podwórka. Skomentowany przez „wujka Konrada”, który na internetowej ironii od jedenastu lat ściera zęby. I zilustrowany przez polskich twórców – wnikliwych obserwatorów naszej codzienności: Remka Dąbrowskiego, Bartosza Minkiewicza, Kamilę Szcześniak, Michalinę Tańską i Vontrompkę. To także odpowiedź na pytanie: Z czego śmieją się polacy? I czy jest się z czego śmiać? Konrad Kozakiewicz – od 2010, czyli od samego początku, u sterów i żagli internetowych profili Zespołu Myślenia Ironicznego. Miłośnik zmarszczek mimicznych, dawnych czasów i pływania pod prąd. Bez kredytów, bez dzieci, bez zwierząt, bez pomysłu na życie. Ze wszystkich świętości czczący jedynie święty spokój.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

91
Valis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Valis
Dostępny
21 szt.

Dzieło największego geniusza w dziedzinie science fiction czy szaleńca? „Valis to najbardziej autobiograficzna z powieści Dicka… relacjonuje niezwykłe zdarzenie, które stało się jego udziałem w marcu 1974 roku, kiedy to trafił go w głowę różowy promień, powodując zmiany w jego świadomości, podobno poszerzając wiedzę, a nawet zmieniając upodobania smakowe. Do końca życia Dick zastanawiał się, co to było… Próbował różnych kluczy, od ortodoksyjnego judaizmu do gnostycyzmu esseńczyków… Nie zrozumieli tej hipotetyczności niektórzy polscy czytelnicy, którzy uznali tę powieść za wykład gnozy, a tłumacza za lokalnego proroka świętego Dicka”. z przedmowy Lecha Jęczmyka, tłumacza Valisa

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

92
Blood Moon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blood Moon, CD
Bokka, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Lista utworów: 1. Blood Moon 2. How… It All Ends 3. 900 4. Altitude 5. Noises 6. What If? 7. Point 8. The Abyss 9. Walk On A Wire 10. No Counting Backwards

47,90 zł
44,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,83 zł

93
Lokatorka, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokatorka, DVD
Michał Otłowski, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Dramat sensacyjny, inspirowany niewyjaśnioną do dziś sprawą śmierci aktywistki – Jolanty Brzeskiej. Film odsłania kulisy działania tzw. mafii reprywatyzacyjnej. W gwiazdorskiej obsadzie: Jan Frycz, Piotr Głowacki, Irena Melcer, Leszek Lichota, Andrzej Grabowski, Kamil Nożyński i nagrodzona na 46. FPFF w Gdyni - Sławomira Łozińska. Spokój mieszkańców warszawskiej kamienicy burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy kobieta znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

94
Ainbo - strażniczka Amazonii, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ainbo - strażniczka Amazonii, DVD
Richard Claus, Jose Zelada, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Inspirowana legendami opowieść o dorastaniu, magii i pierwotnej sile natury. Wspaniała lekcja przyjaźni i ekologii dla wszystkich, którym zależy na szczęściu i dobru naszej planety. Kiedy lasy deszczowe znajdą się w niebezpieczeństwie, tyko jedna osoba będzie mogła przywrócić spokój w Amazonii. To dzielna wojowniczka Ainbo, która wspierana przez wierne zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, wyruszy w długą i pełną niebezpieczeństw podróż. Co czeka ją na końcu tej niezwykłej wyprawy do samego serca pierwotnej dżungli? „Ainbo” to efekt współpracy twórców mających na koncie hity: „LEGO. Przygoda”, „Happy Feet: Tupot małych stóp” i „Rodzina Adamsów”.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

95
Niegrzeczny basista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczny basista
Dostępny
1160 szt.

Brenna jest managerką od public relations legendarnej kapeli Kill John. W wieku dwudziestu ośmiu lat ma prawie wszystko: fantastyczną pracę, uznanie w przemyśle muzycznym, oddanych przyjaciół, luksusowy apartament – i całą szafę butów. Brakuje jej tylko jednej, dość ważnej rzeczy… Rye, trzydziestoletni artysta z urodzenia i basista z wyboru, odniósł ze sławnym na świecie Kill Johnem niejeden sukces. Jest nieprzyzwoicie bogaty i przystojny, a fanki ciągną się za nim tabunami. Zdaje się, że ma wszystko: seks, hajs i rock’n’roll. Ale okazuje się, że to nie wystarcza… Brenna i Rye działają sobie na nerwy. Każda rozmowa grozi jawną kłótnią, a każda kłótnia jest podszyta wrogością. Oboje przywykli już do tego utartego schematu. Wszystko się jednak zmienia, gdy Rye podsłuchuje wyznanie Brenny. Czy rzeczywiście od nienawiści do miłości już tylko jeden krok?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

96
Zimno, zimniej, zbrodnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zimno, zimniej, zbrodnia
Dostępny
14 szt.

Zbiór opowiadań: Chmielarz, Stachula, Ćwirlej, Ostaszewski, Rozenberg, Żarski, Szolc, Czornyj - czyli śmietanka polskich autorów kryminałów w opowiadaniach ze zbrodnią w tle. Krew na śniegu wygląda tak dramatycznie... Do czytania w długie wieczory.

42,99 zł
20,21 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 22,78 zł

97
Legenda o popiołach i wrzasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda o popiołach i wrzasku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

Długo zapowiadana i wyczekiwana – nowa, zupełnie inna książka Anny Bartłomiejczyk i Marty Gajewskiej rozpoczynająca niezwykłą sagę fantasy! Wyobraźcie sobie połączenie „Gry o tron” i trylogii „Grisza”. To wartka i przejmująca opowieść o wojnie i odkrywaniu siebie, która rozpali was do czerwoności! Antoinette żyje na północy, w królestwie Tesaryth. Jest pokojową pracującą w królewskim pałacu. Niespodziewanie otrzymuje stanowisko książęcej ochmistrzyni, co oznacza, że będzie zarządzać służbą tajemniczego księcia Fiyonna Corvusa. To on powoli odkryje drzemiący w niej magiczny talent, który odziedziczyła po swoich potężnych przodkiniach. Okaże się, że przeszłość Antoinette, a zarazem historia jej rodziny, wygląda zupełnie inaczej, niż jej się do tej pory wydawało. Na południu Rosemary i Raina, księżniczki Zjednoczonego Królestwa Elendoru, stają przed wielkim wyzwaniem. Ktoś dokonuje zamachu stanu i odbiera należny im tron. Oszołomione zdradą siostry uciekają w głąb kontynentu. Zmuszone są zebrać wielu sojuszników, żeby odzyskać swój ukochany dom. Nie spodziewają się, że w międzyczasie odkryją podziemny świat, który wprawi w drganie wojenne bębny, a nad ich przeznaczeniem zawiśnie wizja nadciągającej zagłady. Czy Antoinette przetrwa próbę i stanie się tą, na którą czekano od lat? Czy siostrzana miłość Rosemary i Rainy jest w stanie przezwyciężyć to, co nieuniknione? Legenda o popiołach i wrzasku to emocjonalny rollercoaster i wstęp do fantastycznej serii, która zawładnie sercami czytelników!

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

98
Gwiezdny port - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdny port
Dostępny
35 szt.

Brawurowa powieść graficzna autora Gry o tron z ilustracjami nominowanej do nagrody Hugo Rai Golden osadzona w fascynującej scenerii Chicago przyszłości – pełnego intryg, przygód i spiskujących obcych. Dziesięć lat temu przedstawiciele międzygwiezdnej społeczności składającej się z trzystu czternastu gatunków wylądowali na Ziemi i poprosili, byśmy stali się trzysta piętnastym członkiem ich wspólnoty. Po ciągnących się bez końca opóźnieniach Gwiezdny Port w Chicago wreszcie otwarto. Przybywają do niego obcy dyplomaci, kupcy oraz turyści. Na jego terenie podlegają oni prawom określonym przez międzygalaktyczny traktat, ale poza nim porządku pilnuje chicagowska policja. Charlie Baker, niedawno przeniesiony do komisariatu w dzielnicy, w której znajduje się Gwiezdny Port, gorąco pragnął wykorzystać w praktyce swój entuzjazm do wszystkiego, co pozaziemskie. Nie spodziewał się jednak, że pierwszego dnia radiowóz przywiezie go do miejsca pracy zakutego w kajdanki. Porucznik Bobbi Kelleher jest całkowicie oddana swej pracy, co często prowadzi do konfliktów z Lyhannem Nhar Lysem, szefem ochrony Gwiezdnego Portu i jednym z najgwałtowniejszych wojowników w całej Galaktyce. Infiltrujący grupę nienawidzących kosmitów ekstremistów detektyw Aaron Stein nie ma nic przeciwko łączeniu pracy z przyjemnością – do chwili, gdy dowie się o planach zamachu na kontrowersyjnego emisariusza handlowego przy użyciu skradzionych z Gwiezdnego Portu blasterów. Wszyscy oni muszą powstrzymać szaleńców, zanim wysadzą w powietrze cały Wszechświat…

79,90 zł
63,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,78 zł

99
Empatajzer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Empatajzer
Dostępny
34 szt.

W powstałym po katastrofie ekologicznej postindustrialnym mieście Pattium, w którym woda jest towarem luksusowym, a dzielnicę biedoty, Mizerię, od reszty miasta odgradza wysoki mur, popularnością cieszą się wynalezione przez Inżyniera empatajzery – urządzenia, które pozwalają zapisywać i odtwarzać skrajne emocje i przeżycia. Sara Schwartz, policjantka z miejskiej obyczajówki, dostaje nową sprawę. Na platformie empatajzerów ktoś umieścił nagranie, na którym bierze prysznic. Problem w tym, że dostęp do wody w Pattium jest ściśle limitowany. W dodatku nagranie wrzucono z konta jednego z pracowników firmy Empathy, produkującej urządzenia. Śledztwo toczy się raczej leniwie, bo i sprawa nie jest początkowo zbyt dużego kalibru. Po kilku dniach pojawia się kolejne nagranie. Tym razem ktoś pije na nim wino – które również jest nielegalne. Większego ciężaru sprawa nabiera wówczas, kiedy – również z konta jednej z pracownic firmy – ktoś wrzuca w sieć nagranie, na którym jakaś kobieta umiera z pragnienia. Tropy prowadzą na Mizerię, dzielnicę biedoty. Sprawę zaciemniają nagrania, które udostępnia performerka Bea Gerwich – na nich także umierają ludzie. W dodatku na Mizerii wybucha dziwaczny bunt – Przebudzeni, których znakiem rozpoznawczym jest wytatuowana na policzku łza, kontestują empatajzery jako urządzenia dostarczające jedynie namiastek prawdziwych uczuć i namawiają ludzi, by w proteście umierali z pragnienia…

44,90 zł
26,04 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,86 zł

100
Tristan Strong niszczy świat. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tristan Strong niszczy świat. Tom 2
Dostępny
111 szt.

Autor bestselerów Rick Riordan przedstawia drugą część trylogii o Tristanie Strongu autorstwa Kwamego Mbalii. Seria zyskała już uznanie czytelników i recenzentów „New York Times’a”. Kiedy jego babcia zostaje porwana z rodzinnej farmy Strongów, Tristan musi wrócić do Alke, by ratować ją przed czarnym charakterem z ludowych opowieści, który ma swoje plany – i nie swój młot. Tristan Strong wciąż nie może się pozbierać po pierwszej wyprawie do Alke, krainy afroamerykańskich bohaterów ludowych i afrykańskich bogów, mimo że udało mu się wyjść zwycięsko z licznych niebezpiecznych przygód. Nie może jednak odpocząć, bo Nana zostaje porwana przez szukającego zemsty tajemniczego złoczyńcę. Tristan musi wrócić do Alke i ponownie współpracować z pyskatą Gumową Małą, by uratować babcię i nie dopuścić do dalszych zniszczeń. Anansi, teraz jako twórca aplikacji w telefonie Tristana, w każdej chwili służy mu pomocą, podobnie jak kilkoro nowych bohaterów, lecz warunkiem powodzenia misji jest znalezienie sposobu na ponowne zszycie rozdartych dusz. „Druga część serii, podobnie jak pierwsza, ma wartką akcję, lecz tym razem autor skupia się na takich kwestiach jak znaczenie diaspory i skutki traumy, co nadaje książce więcej głębi i siły w porównaniu z jej poprzedniczką. Jest moc”. – „Kirkus” „Świat wykreowany przez Mbalię wciąż zaskakuje dzięki błyskotliwemu podejściu do poruszanego tematu, wartkiej akcji i licznym przygodom oraz – bądźmy szczerzy – komicznej impertynencji Gumowej Małej” – „Booklist”

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

Wróć do góry