hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 3 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku? (Anita Głowińska), na drugim Z miłości? To współczuję, wydanie 3 (Agata Romaniuk). Kolejny produkt to Listy starego diabła do młodego (Clive Staples Lewis) oraz Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1 (Joris Chamblain, Lucile Thibaudier).
1
Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?
Dostępny
2177 szt.

Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku? to kolejna książeczka z tak uwielbianej przez dzieci serii! Kicia Kocia jest bardzo przejęta. Razem z koleżankami i kolegami z przedszkola zakłada prawdziwy ogródek. Dzieci same proponują, jakie warzywa zasiać na poszczególnych grządkach. Zaczynają rozumieć, jakie to ważne, móc samodzielnie wybierać, a tym samym mieć na coś wpływ.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

104 osoby kupiły
2
Z miłości? To współczuję, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z miłości? To współczuję, wydanie 3
Dostępny
4 szt.

Oman oczami kobiet Z miłości? To współczuję to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida z prośbą o błogosławieństwo. „Może nie jest to najlepszy przewodnik po Omanie, ale na pewno najlepszy po omańskich duszach, namiętnościach, skrywanych marzeniach i tym wszystkim, co jest przed turystami schowane za fasadą świata islamu. Agata Romaniuk przebija ten mur i prowadzi nas na granicę prawa szariatu. Świetne historie, świetny język, świetny reporterski debiut”. – Cezary Łazarewicz „Z miłości? To współczuję jest świeżym, oryginalnym i naprawdę świetnym reporterskim głosem, w którym szacunek do innej kultury współgra z umiejętnością wydobywania z opisu czegoś, co jednocześnie może być czułe i złościć”. – Jarosław Czechowicz

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

45 osób kupiło
3
Listy starego diabła do młodego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy starego diabła do młodego
Dostępny
90 szt.

W Listach starego diabła do młodego piekielna ekscelencja, podsekretarz stanu w piekle, wymienia urzędowe listy ze swoim podwładnym, bratankiem, młodszym diabłem, który ma okazać swoje zdolności w służbie kusicielskiej. Za tym humorem, dowcipem, elegancją, za tą dociekliwością i przewrotnością kryją się ważne przesłania i pytania. Najważniejsze z nich to pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.

34,90 zł
23,38 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,52 zł

25 osób kupiło
4
Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1
Dostępny
54 szt.

Początek przygodowej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu stworom z baśni i legend. Pierwszy album zbiorczy zawiera dwa tomy oryginalne: „Niesforny gargulec” i „Na ratunek jednorożcom”. Enola jest gotowa ruszyć na koniec świata, aby ratować dziwne istoty będące w potrzebie lub niebezpieczeństwie. Pewnego dnia zostaje wezwana do miasteczka, gdzie gargulec zdobiący dach kościoła ciągle oblewa wodą ludzi wychodzących z mszy. Co poradzić na niegrzeczne zachowanie potworka? Może Enola znajdzie sposób. Zaraz potem będzie musiała pomóc jednorożcom, które mają poważne kłopoty! Scenarzystą „Enoli” jest Joris Chamblain, współautor wielu opowieści dla dzieci, w tym znanych polskiemu czytelnikowi „Pamiętników Wisienki”. Lucile Thibaudier to publikująca od kilku lat graficzka, która zdobyła uznanie rysunkami do komiksów napisanych właśnie przez Chamblaina, m.in. do cyklu „Sorcières sorcières”.

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

18 osób kupiło
5
Sprzedani. Reportaże z peryferii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzedani. Reportaże z peryferii
Dostępny
18 szt.

Mogłoby się wydawać, że nie ma kraju mniej związanego z dynamicznymi zmianami we współczesnym świecie, niż anonimowy Paragwaj. Tymczasem za każdym razem, gdy kupujemy przecenione mięso w supermarkecie, nasz obiad współfinansują Paragwajczycy i środowisko naturalne, które ich otacza. Książka Sprzedani. Reportaże z peryferii to podróż tematyczna po skutkach globalizacji. Odwiedzając wioski i prowincjonalne miasteczka, Wojciech Ganczarek portretuje kraj tyleż nieznany, co wyjątkowy. Lider ruchów niepodległościowych i rozwoju przemysłu w regionie, Paragwaj to jedyne miejsce w Ameryce Południowej, gdzie język nieeuropejski zachował się w powszechnym użyciu. W pamięci bohaterów książki powracają wspomnienia dawnej świetności, zniszczonej wraz z wojną z 1864 roku. Znów: jedyną wielką wojną na kontynencie. Ale dzisiejszy Paragwaj to dokładne zaprzeczenie tamtego Paragwaju sprzed lat. Niezależność gospodarczą zamieniono na ścisłe podporządkowanie cenom z giełdy towarowej w Chicago, populację miejscową — na zagranicznych plantatorów soi. Dawna kolonia hiszpańska stała się kolonią świata, rajem dla land grabberów, rekordzistą w globalnych rankingach nierówności i deforestacji. I chociaż nazwa "Paragwaj" wciąż nie kojarzy się z niczym szczególnym, ta niewielka republika południowoamerykańska znajduje się w samym oku cyklonu monopolizacji handlu żywnością, na celowniku międzynarodowych instytucji finansowych i w awangardzie globalnych zmian, które trudno określić jako pozytywne. Projekt zrealizowany przy wsparciu Funduszu Wyszehradzkiego. Książka powstała równolegle z filmem dokumentalnym „Jestem Paragwajczykiem” (hiszp. Soy paraguayo, 92', 2019).

60,90 zł
40,80 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 20,10 zł

15 osób kupiło
6
Córka generała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka generała
Dostępny
466 szt.

Są takie historie, które zostają w ludziach na zawsze… Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami poruszająca opowieść o trudnej miłości w cieniu walki o przetrwanie. Każdy w Wolnym Mieście Gdańsku czuje, że wojna wisi w powietrzu. Jednak myśli Andrzeja Tapera zaprząta coś zupełnie innego – jest z wzajemnością zakochany w Elise, córce emerytowanego niemieckiego generała, zafascynowanego Hitlerem i jego ideologią. Generał von Hummel, który nie akceptuje relacji córki z Polakiem, zrobi wszystko, by chronić swoją rodzinę, nawet jeśli miałby stanąć na drodze wielkiemu uczuciu… Jak potoczą się losy Elise? Czy Andrzej zdradzi miłość swojego życia? Jak wojenna zawierucha wpłynie na los zakochanych i czy przyjaciele będą w stanie wypełnić pustkę w sercu Andrzeja? Magdalena Witkiewicz – najpopularniejsza autorka powieści obyczajowych – snuje pełną wzruszeń opowieść o trudnych życiowych wyborach, rodzinnych sekretach, a przede wszystkim o ludziach, którzy wierzyli w miłość ponad podziałami, niezależnie od genów, wychowania czy pochodzenia.

42,90 zł
26,17 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,73 zł

11 osób kupiło
7
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 2. Pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 2. Pory roku
Dostępny
86 szt.

Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 2. Pory roku – druga część nowej serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku! Koniecznie poznaj także część pierwszą, Kropla wody! Pompikowi jest smutno, że kończy się ciepłe lato, za to Porada nie może się doczekać pięknej jesieni. Polinka woli zabawy w śniegu, a Pomruk czeka na odrodzenie przyrody i świeże zioła. Każdy żubr ma swoją ulubioną porę roku, a Pompik zaczyna się zastanawiać, dlaczego właściwie wszystko dookoła tak bardzo się zmienia?

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

11 osób kupiło
8
Jad. Trujące substancje w świecie zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jad. Trujące substancje w świecie zwierząt
Dostępny
1088 szt.

Odkryj mrożące krew w żyłach jadowite zwierzęta i ich trucicielskie sztuczki! Niektóre zwierzęta mają w zanadrzu tajną broń, która pozwala im przeżyć – jad. To unikatowa mikstura, odmierzana z precyzją, aby rzucić wyzwanie drapieżnikom lub podporządkować sobie ofiary. Futrzaste zwierzątka o wielkich oczach i jadowitej ślinie, migoczące ośmiorniczki o zabójczych zdolnościach, groźne pająki, węże i skorpiony? Sprawdź, w jakich okolicznościach i w jaki sposób korzystają z toksycznych substancji i jak sygnalizują otoczeniu do czego są zdolne! Ico Romero Reyes - pochodzi z Wysp Kanaryjskich, mieszkała w Barcelonie oraz w Nowym Jorku. Przez wiele lat pracowała w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej, gdzie odpowiadała za jakość i wartość merytoryczną treści naukowych. Jej pierwsza książka dla dzieci sprawia, że poznawanie przyrody staje się prawdziwą przygodą! Tania Garcia - Ilustratorka i projektantka pochodząca z Barcelony. Uwielbia rysować cyfrowo, szczególnie przy użyciu Ipada. Cyfrowa ilustracja pozwala jej pracować z paletami żywych kolorów i teksturami, które tworzy sama z użyciem tuszu indyjskiego. Inspiracje czerpie z podróży, filmów, natury, mody, rodzinnego miasta i ze wszystkiego, co ją cieszy.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

10 osób kupiło
9
Rozkaz mordować Polaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozkaz mordować Polaków
Dostępny
28 szt.

Ukraiński bohater, a w rzeczywistości pozbawiony skrupułów zbrodniarz. Oto dwa oblicza Romana Szuchewycza, działacza OUN i dowódcy UPA, odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków na Ukrainie Zachodniej. Niniejsza praca, poświęcona postaci Szuchewycza, stanowi przegląd całego jego życia. Autor poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że członek znanej, inteligenckiej rodziny, stał się ukraińskim terrorystą zwalczającym państwo polskie, a następnie współpracownikiem niemieckiego wywiadu. Przybliża jego działalność na Rusi Podkarpackiej, będącej poligonem doświadczalnym OUN. Omawia współudział w tworzeniu batalionu „Nachtigall”, który w zamyśle ukraińskich nacjonalistów miał stanowić zalążek ich armii. Podczas służby w batalionie policyjnym SS na Białorusi Szuchewycz nauczył się niemieckiej metody pacyfikacji wsi - wszystkich mieszkańców uznawano za bandytów i mordowano. Sam rozwinął ją potem „twórczo"” w Małopolsce Wschodniej, nazywając ludobójstwo Polaków „wysiedleniami”. Szybko podporządkował sobie zarówno OUN, jak i UPA. Jako faktyczny dyktator starał się działać tak, by za nic nie odpowiadać. Decyzje podejmował formalnie ktoś inny, jak na przykład fikcyjna Ukraińska Główna Rada Wyzwoleńcza. Jak bardzo zakłamanie i zbrodnia towarzyszyły Szuchewyczowi, autor dowodzi na przykładzie czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej. Jest ona zarazem świadectwem realizowanej przez niego polityki fałszowania rzeczywistości i obarczenia winą kogoś innego. Dyktator do końca wierzył w wybuch III wojny światowej. Zakładał naiwnie, że mocarstwa zachodnie potraktują OUN-UPA jako sojusznika. Wskutek tego doszło praktycznie do zagłady ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego. Sowiecka sprawiedliwość dosięgła wszystkich, których ręce unurzane były w polskiej krwi... Autor oparł swą prace na wszelkich dostępnych źródłach - dokumentach, wspomnieniach i relacjach, zwłaszcza ukraińskich. Głównym jego celem jest ukazanie prawdziwego, zbrodniczego oblicza Romana Szuchewycza i wyjaśnienie, dlaczego traktowanie go dziś na Ukrainie jako bohatera musi w Polakach budzić sprzeciw. Marek A. Koprowski - pisarz, dziennikarz, historyk zajmujący się losami Polaków. Plonem jego wypraw i poszukiwań jest wiele książek, z czego kilkadziesiąt ukazało się nakładem Wydawnictwa Replika. Za serię książek pod wspólnym tytułem Wołyń otrzymał Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Jest też laureatem nagrody „Polcul - Jerzy Boniecki Foundation” za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

9 osób kupiło
10
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Zol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
9 osób kupiło
11
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 1. Kropla wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 1. Kropla wody
Dostępny
63 szt.

Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 1. Kropla wody – pierwsza część nowej serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku! Koniecznie poznaj także część drugą, Pory roku! Jest gorący letni dzień i Polinka cieszy się gwałtowną ulewą, która pomaga jej się schłodzić. Jednak wkrótce niebo się przejaśnia, a futerko Polinki wysycha. Gdzie się podziała jej upragniona woda? Pompik oferuje, że pomoże siostrze rozwikłać tę zagadkę. Okazuje się, że na temat obiegu wody w przyrodzie wiele ma do powiedzenia traszka, trzciniak i… dżdżownica.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
12
Kitty Kotty. It's mine! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kitty Kotty. It's mine!
Dostępny
4 szt.

Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

9,90 zł
5,54 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 4,36 zł

7 osób kupiło
13
Grecja. Gorzkie pomarańcze, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecja. Gorzkie pomarańcze, wydanie 3
Dostępny
17 szt.

Osobista opowieść o Grecji. Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami, wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka, szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii. „Gorycz „gorzkich pomarańczy” czujemy na języku dziś wszyscy. Ważna książka, która z upływem lat pomnaża swoje znaczenia”. – Małgorzata Rejmer „Kocham Grecję, a teraz kocham Dionisiosa Sturisa. Dziękuję, że w swojej książce nie stworzył kolejnej cacanej laurki. Ta książka mnie boli i zachwyca. Boli, bo tak wielu rzeczy nie wiedziałam. Zachwyca, bo więcej wiem i rozumiem. Dziękuję, że zabrałeś mnie w tę podróż”. – Dorota Wellman „Autor Gorzkich Pomarańczy, choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz”. – Tasos Tsakiroglou w „Efimerida ton syntakton” o greckim wydaniu książki

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

7 osób kupiło
14
Kitty Kotty helps to clean - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitty Kotty helps to clean
Dostępny
138 szt.

Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

7 osób kupiło
15
Bajki terapeutyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki terapeutyczne
Dostępny
57 szt.

Konwencja bajki, konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne rozwiązanie nękających problemów, skłaniając dziecko do szukania skutecznych sposobów radzenia sobie z własnymi trudnościami. Rodzice, terapeuci i wychowawcy zaznajomieni ze stosowanymi w bajkach technikami psychologicznymi z powodzeniem będą mogli wykorzystywać je we własnych fabułach terapeutycznych mających na celu uodpornienie dziecka przed lękiem lub znaczne zmniejszenie jego porażającego oddziaływania.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

7 osób kupiło
16
Snując zmierzch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Snując zmierzch
Dostępny
1 szt.

Wyczekiwana kontynuacja książki Tkając świt, którą pokochali polscy czytelnicy! Droga Mai Tamarin do uszycia sukien ze słońca, księżyca i gwiazd nie obyła się bez wielkich poświęceń. Dziewczyna wraca do królestwa na skraju wojny. Edan – chłopak, którego kocha, odszedł, a ona zmuszona jest włożyć kolejne przebranie i potajemnie zająć miejsce przyszłej żony cesarza. Jednak szalejąca wokół Mai wojna jest niczym w porównaniu z jej wewnętrzną bitwą. Od chwili kiedy dotknął jej demon Bandur, zmysły dziewczyny powoli nikną: jej oczy zaczynają świecić na czerwono, traci także kontrolę nad magią i ciałem. To tylko kwestia czasu, zanim Maia całkowicie się zatraci i stanie demonem. Ale nawet to nie powstrzyma jej, by znaleźć Edana, chronić swoją rodzinę i zaprowadzić pokój w A’landi! Zakazany romans, wielkie tajemnice i mroczne intrygi? Fani Young Adult Fantasy będą zachwyceni tą historią!

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

7 osób kupiło
17
Pożyczony narzeczony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożyczony narzeczony
Dostępny
90 szt.

Autorka serii „Miss Independent” i Korepetytora! Komedia romantyczna z motywem hate-love! Życie Laury Stone wydaje się idealnie poukładane. Szaloną i pełną wybryków przeszłość kobieta zostawiła za sobą. Jednak nagle wszystko się komplikuje, gdy narzeczony z nią zrywa, a ona zostaje postawiona w sytuacji bez wyjścia. Kobieta nie może pozwolić na to, by zepsuć rodzinne przyjęcie, nie przybywając na nie z ukochanym. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka Naomi. Proponuje Laurze, aby ta pojechała na rodzinne spotkanie z jej partnerem. Jakby pomysł nie wydawał się za mało absurdalny, to tym mężczyzną jest Aaron Colder, który wielokrotnie upokarzał Laurę, kiedy chodzili razem do szkoły. Aaron i Laura zgadzają się wziąć udział w tym przedstawieniu. Od nienawiści do miłości jest jeden krok i dlatego od tej pory już nic nie pójdzie tak, jak sobie zaplanowali.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

6 osób kupiło
18
Sandman. Tom 4. Pora mgieł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Dostępny
94 szt.

Cykl „Sandman” to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów – istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale ma władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć – rządzi ludzkimi snami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasami je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że SANDMAN został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Kelley Jones („Deadman”, „Batman”, „Moon Knight”), Malcolm Jones III („Dracula, „Spider-Man”) i Mike Dringenberg („Doom Patrol”).

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

6 osób kupiło
19
Przygody Smerfów. Tom 5. Smerfy i Krakukas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Smerfów. Tom 5. Smerfy i Krakukas
Dostępny
24 szt.

Piąty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera dwie opowieści: „Smerfy i Krakukas” oraz „Smerf inny niż wszystkie”. Papa Smerf pracuje nad miksturą mającą zwiększyć plony smerfojagód, jednak eksperyment wymyka się spod kontroli i czarodziej wpada w poważne tarapaty. Niedługo potem wioska bohaterów zostaje zaatakowana przez straszliwego ptaka! Skąd się wziął ten potwór? Czy uda się go pokonać? Następnie poznamy Smerfa, który jest znudzony życiem w gronie przyjaciół i pragnie wyruszyć w podróż dookoła świata. Jak daleko zajdzie? Jakie niebezpieczeństwa napotka na swojej drodze? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
20
Kostka Rubika 3x3, brelok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka Rubika 3x3, brelok
Rubiks, Spin Master
Dostępny
320 szt.

Kostka Rubika to klasyczna łamigłówka, którą można cieszyć się w domu albo w podróży. Uwielbiamy ją tak bardzo, że postanowiliśmy zrobić jej małą, przenośną wersję, która sprawi, że nigdy nie będziesz się nudzić, gdziekolwiek będziesz. Kostka Rubika ma sześć różnych ścian, z których każda składa się z dziewięciu kolorowych kwadratów. Celem jest takie kręcenie kostką Rubika, aby przywrócić ją do pierwotnego stanu i sprawić, że wszystkie ściany będą miały taki sam kolor. W sumie jest... 43 252 003 274 489 856 000 sposobów ułożenia boków i tylko jeden jest poprawny! Kręć, odwracaj i sprawdź, czy uda Ci się go znaleźć! Nowa i ulepszona Kostka Rubika ma mechanizm, który gwarantuje płynniejszą, szybszą, bardziej niezawodną grę. Tradycyjne naklejki zostały zastąpione plastikowymi płytkami, co oznacza brak blaknięcia, łuszczenia się i uniemożliwia oszukiwanie.

44,33 zł
39,45 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,88 zł

5 osób kupiło
21
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m niebieski 312006 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
5 osób kupiło
22
Bidon Spider-Man 500 ml, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Spider-Man 500 ml, mix wzorów
KIDS EUROSWAN
Dostępny
11 szt.

Bidon aluminiowy Spiderman 500 ml to bardzo lekki metalowy pojemnik na napoje dla dziecka. Bardzo przydatny na rodzinnych i przedszkolnych wycieczkach i spacerach. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

4 osoby kupiły
23
Miłość za zakrętem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość za zakrętem
Dostępny
1089 szt.

Trzy kobiety i trzy nowe początki. Jadwiga z nikomu nieznanej bibliotekarki przeistacza się w rasową blogerkę. Definitywnie odcina się od przeszłości, by budować nową, lepszą przyszłość. Udowadnia, że na miłość nigdy nie jest za późno, a dobro wraca. Ewelina zawróci w głowie lekarzowi po przejściach, ale najpierw będzie musiała zmierzyć się z najgorszą sytuacją, jaką może doświadczyć kochająca matka. Joanna, choć trzyma wszystkich na dystans, znajdzie się w centrum życiowych zawirowań. W życiu bibliotekarki z sercem na dłoni, zaradnej fryzjerki i prężnie działającej bizneswoman namiesza pewien mężczyzna. Jak poradzą sobie trzy różne kobiety, które połączył los? Czy wreszcie odnajdą szczęście? I co z tym wszystkim mają wspólnego kluby go-go?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
24
Ślepa kuchnia. Jedzenie i ideologia w PRL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepa kuchnia. Jedzenie i ideologia w PRL
Dostępny
91 szt.

Milewska jest eseistką, dramatopisarką, historykiem i antropologiem kultury. Jej książka "Ślepa kuchnia. Jedzenie i ideologia w PRL" wpisuje się w rozpowszechniony i modny ostatnio nurt literatury popularnonaukowej na temat pozapolitycznej historii Polski Ludowej. Każdy rozdział dotyczy osobnego problemu, jest pewnym ?leksykonem? dla osób zainteresowanych popularną wiedzą na temat żywności, jedzenia, kuchni i kwestii z nimi związanych w Polsce lat 1945-1989. Monografia Moniki Milewskiej będzie jedną z najlepszych w ogóle o historii PRL - to fascynująca, wciągająca, erudycyjna, roztropna historycznie, kunsztowna językowo, oddająca naturę całej epoki, całego systemu, zdecydowanie wychodząca poza tytułową problematykę. Czytelnik dostrzeże dychotomię państwa i społeczeństwa w historii codzienności; co innego komuniści mówią, co innego myślą, co innego robią (sprawa chociażby specjalnych sklepów przeznaczonych dla elit rządzących) ? podobnie jak obywatele. Dzięki pracy Milewskiej, dużo lepiej rozumiemy ramy, sytuacje społeczne, okazje społeczne czy konteksty interakcji PRL.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

4 osoby kupiły
25
Kitty Kotty is ill - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitty Kotty is ill
Dostępny
133 szt.

Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
26
Depresja. Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depresja. Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży
Dostępny
36 szt.

Prezentowana książka to przystępny przewodnik po rozpoznawaniu i terapii depresji u młodych ludzi. Bazując na cieszącym się powodzeniem podręczniku, opracowanym na potrzeby badań naukowych, publikacja ta przedstawia przegląd modelu poznawczo-behawioralnego przeznaczonego do pracy z tą grupą wiekową. Poruszane tematy obejmują kwestie dotyczące sposobu rozpoczynania terapii, angażowania młodych ludzi, wyznaczania celów terapii, a także ocenę i formułowanie zachowań poznawczych, czy rozwiązanie problemów, z którymi mogą spotkać się terapeuci. Książka ta ma stanowić również zachętę dla rodziców i instytucji do wspierania terapii. W publikacji znajdziemy również przykłady konkretnych przypadków i praktyczne wskazówki, które przygotują terapeutę do pracy z młodymi ludźmi. Informacje przedstawione są w czytelnym i praktycznym stylu, co czyni tę książkę odpowiednią dla specjalistów pracujących w placówkach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a także dla tych, którzy się szkolą. Może okazać się ona również przydatną lekturą dla osób pracujących w środowiskach świadczących usługi dla dzieci i młodzieży.

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

4 osoby kupiły
27
Dolina Cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dolina Cieni
Dostępny
2 szt.

Kiedy umierasz, życie staje się prostsze. Tomasz Rach, którego ciało spłonęło podczas wypadku, wie o tym najlepiej. Mężczyzna postanowił wykorzystać swą rzekomą śmierć, by zacząć wszystko od nowa. Przez lata udawało mu się żyć w cieniu, zawsze znajdując sposób na utrzymanie. Może nie do końca legalny, ale kiedy jest się oficjalnie martwym, niektórymi rzeczami nie trzeba się już przejmować Gdy dostaje intratne zlecenie – jedno z tych, które mogą dać mu kolejną szansę na prawdziwe życie, przyjmuje je bez wahania. Zamiast wybawienia i gotówki znajduje jednak coś innego. Kiedy w jego życiu pojawia się tajemnicza Helena, rozpętuje się piekło, które wyciąga na wierzch grzechy przeszłości. Dolina cieni to emocjonujący thriller o tym, że wszystkie czyny mają swoje konsekwencje, a ucieczka przed odpowiedzialnością nie zdejmuje jej ciężaru z barków.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

4 osoby kupiły
28
Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach
Dostępny
101 szt.

Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach to ósmy tytuł serii „Moje Ciało”. Tym razem Gen-ichiro razem z Makoto Yamadą wyjaśniają, jak opatrywać drobne rany: skaleczenia, zadrapania, użądlenia, poparzenia czy przytrzaśnięte palce. Nie brakuje również ciekawostek związanych z czkawką, guzami i zdrętwiałymi kończynami. Jak w każdym tomie, proste i wyraziste rysunki Gen-ichiro Yagyu podkreślają naturalność, bezpretensjonalność i humor serii.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

4 osoby kupiły
29
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Lawenda 311983 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
4 osoby kupiły
30
Churchill - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Churchill
Dostępny
3 szt.

Sir Winston Leonard Spencer Churchill urodził się w Imperium Brytyjskim, a zmarł w Wielkiej Brytanii, jednym z państw europejskich. Za życia został odznaczony 37. orderami i medalami brytyjskimi i licznych krajów, 11 doktoratami honoris causa, a także innymi tytułami. Niemal na całym świecie znaleźć można niezliczone mnóstwo jego pomników czy popiersi w urzędowych gmachach lub na ulicach. Churchill wygrywał w Wielkiej Brytanii wszystkie plebiscyty na człowieka naj… najlepszego brytyjskiego premiera w XX wieku, największego Brytyjczyka wszech czasów. W czasie dyskusji, sporów i awantur o brexit wystarczyło, by jeden z działaczy laburzystowskich powołał się na niego, by na dobre kilka dni zapomniano o Unii Europejskiej, a mówiono jedynie o tym, kim był Winston Churchill. Natomiast dla miłośników historii nazwisko Churchilla jest nieustannie nośne i wzbudza wielkie emocje. Książkę, którą oddajemy Czytelnikowi jest opowieścią o wielkim mężu stanu, wybitnym polityku, nobliście i człowieku, który żył w niezwykle ciekawych czasach. Winston Churchill słynął z błyskotliwego umysłu i nietuzinkowego poczucia humoru. Z tego powodu był często tematem anegdot. Pewnego razu lady Astor, której awersja do Winstona była powszechnie znana, przebywała z wizytą u stryjecznego brata Churchilla w Blenheim, gdzie niespodziewanie zjawił się Winston. Oczywiście doszło do awantury. Nancy w pewnym momencie wybuchła: „Gdybym była twoją żoną, podałabym ci kawę z trucizną. – A gdybym ja był twoim mężem, natychmiast bym to wypił” – odparł spokojnie Churchill.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

4 osoby kupiły
31
Ilustrowana historia Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana historia Polski
Dostępny
1 szt.

115 barwnych opowieści o najważniejszych w naszych dziejach wydarzeniach i postaciach - od czasów legendarnych do współczesności. Dzięki tej książce pierwsze spotkania dzieci z ojczystą historią nie są ani trudne, ani nudne. Atrakcyjne ilustracje dodatkowo pobudzają wyobraźnię i zainteresowanie przeszłością.

59,96 zł
43,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,79 zł

3 osoby kupiły
32
Edzio i przyjaciele. Edzio i tajemnica zupy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edzio i przyjaciele. Edzio i tajemnica zupy
Dostępny
2387 szt.

Wiewiórek Edzio znajduje książkę kucharską swojej babci, a w niej przepis na zupę ze wszystkiego. Receptura babci podpowiada, by gotować ją wspólnie z przyjaciółmi, a każdy z nich przynosi wybrany samodzielnie składnik i wrzuca go do wody… Jednak, żeby uzyskać niesamowity smak zupy ze wszystkiego, potrzebny jest jeszcze tajemniczy składnik. Wiewiórek zaprasza swoich przyjaciół, by ugotować zupę babci. Zupa ze wszystkiego, czyli z czego? Miś Antoni, Coś, myszki Polcia i Helcia, puchacz Jerzy i Edzio starają się odkryć tajemnicę zupy. Zadanie nie jest proste i nie obywa się bez kłótni. W końcu okazuje się, że tajemniczy składnik to coś zupełnie innego niż myśleli przyjaciele. A jak już został odnaleziony, to zupa była prawdziwa pychota.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

3 osoby kupiły
33
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Granat 312008 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
3 osoby kupiły
34
Naboje do piór Magnum (5 sztuk), czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Naboje do piór Magnum (5 sztuk), czarne
Cresco, 5
Dostępny
9 szt.

Przedstawiamy naboje do piór Magnum. Cechy produktu: • uniwersalne, standardowe wejście do piór, • wysokiej jakości atrament produkcji EU, • niewymazywalny, • nabój długi o podwójnej zawartości atramentu, • kolor: czarny. Opakowanie zawiera 5 sztuk.

2,99 zł
1,23 zł

Rabat 58,9%
oszczędzasz 1,76 zł

3 osoby kupiły
35
Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven
Dostępny
9 szt.

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Zdawałoby się, że to zdarzyło się lata temu, ale minęło ledwie kilka dni, odkąd Rachel Roth odzyskała pamięć, uwięziła demonicznego ojca Trigona w swoim amulecie i opłakiwała złamane po raz pierwszy serce. Nie ma jednak czasu, by zamartwiać się przeszłością… Musi znaleźć sposób, by na dobre pozbyć się Trigona. Garfield Logan wciąż nie może uwierzyć, że ma moc przemiany w zwierzęta. Ponadto kontrolowanie nowo odkrytych zdolności jest trudne, a ich nieprzewidywalna natura może mieć niebezpieczne konsekwencje. Świadomość, że rodzice ukrywali przed nim taki sekret, powoduje, że czuje się bardzo samotny. Oboje szukają odpowiedzi, których udzielić może tylko jedna osoba: Slade Wilson. Kiedy Raven i Gar wpadają na siebie w Nashville, czują, że rodzi się między nimi więź, mimo tajemnic, które próbują przed sobą ukryć. Wiele zaufania i odwagi będzie potrzebne, by zaleczyć rany z przeszłości. Czy zdołają znaleźć w sobie akceptację tych najmroczniejszych stron? A może nawet miłość? Kolejna powieść graficzna duetu artystów odpowiedzialnych za stworzenie bestselerowych albumów „Młodzi Tytani: Raven” i „Młodzi Tytani: Beast Boy” – scenarzystki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
36
Walentynka Pszczółki, eko koperta K156 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walentynka Pszczółki, eko koperta K156
Cardie
Dostępny
6 szt.

Otwierana kartka od Cardie, w formacie A6 z uroczą grafiką na okładce. W środku pusta, z miejscem na Wasze wyjątkowe słowa. W zestawie ekologiczna koperta.Kartka została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce.Rozmiar kartki: 10,5 x 14,8 cm po złożeniuPapier: satynowy, o gramaturze 300g.Koperta: ekologiczna, brązowa o gramaturze 100g.

13,99 zł
3 osoby kupiły
37
Poznajemy angielskie słówka. Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy angielskie słówka. Kolory
Dostępny
111 szt.

Słońce jest żółte, pomidor czerwony. Jakie jeszcze są kolory?Dzięki tej książeczce poznasz ich angielskie nazwy, a także nauczysz się je poprawnie wymawiać. Zabawne ilustracje oraz duża czcionka ułatwią Ci przyswojenie pierwszych angielskich słówek.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
38
Ozdoba dekoracyjna Drew Serca Op30szt Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
2 osoby kupiły
39
Krajobraz z martwą babcią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajobraz z martwą babcią
Dostępny
7 szt.

Czy jesteśmy coś winni naszym rodzicom? Czy mamy prawo żądać, aby dzieci żyły według naszych zasad? Krajobraz z martwą babcią to panorama odwiecznych opozycji: miasto - wieś, młodzi - starzy, kobiety - mężczyźni, ludzie - zwierzęta, martwi - żywi. Aktualne problemy i tabu społeczne, zaskakujące zwroty akcji i niespodziewane sojusze, pogłębiona analiza nie ograniczana przez wyłącznie ludzką perspektywę, szczypta absurdalnego humoru i martwa babcia bez patosu to przepis Podstenska na dobrą współczesną powieść.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
40
Bestie z polskim rodowodem. Mordercy, gwałciciele, terroryści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestie z polskim rodowodem. Mordercy, gwałciciele, terroryści
Dostępny
144 szt.

Oszuści, gwałciciele, żądni zemsty rewolwerowcy i bezwzględni zabójcy. Oto Polacy, którzy weszli do niechlubnej elity przestępców o międzynarodowej sławie. Mówi się o nich rzadko. Próżno szukać ich biogramów w encyklopediach. Ich nazwiska, choć świetnie znane w pewnych środowiskach, nie są wymieniane w gronie znanych i podziwianych. To Polacy, którzy siali postrach na Dzikim Zachodzie i ulicach Nowego Jorku. Wyprowadzali w pole FBI i służby wywiadowcze. Seryjni mordercy i terroryści… Wszyscy realizowali swoje niecne plany w sposób, który pozwolił im zapisać się na zawsze w historii toczącej się w cieniu, poza prawem i oficjalnymi podręcznikami. Skąd konkretnie pochodzili? Co nimi kierowało? Jak to się stało, że zamiast prowadzić spokojne życie, wybierali ryzyko, rozlew krwi i brudne interesy? Jarosław Molenda przedstawia postaci trzynastu najsłynniejszych w półświatku polskich kryminalistów, którzy zyskali sobie niechlubną sławę i uznanie w całym przestępczym świecie.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
41
Język polski. Testy 8-klasisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Testy 8-klasisty
Dostępny
97 szt.

Testy 8-klasisty. Język polski to pomoc dla uczniów przygotowujących się do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Zamieszczone w książce testy pomagają oswoić się z formą egzaminu po 8 klasie i przydają się do sprawdzenia i utrwalenia wiadomości.

18,99 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
42
Pałac w Dukli. Skarby utracone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałac w Dukli. Skarby utracone
Dostępny
27 szt.

Aby ocalić od zapomnienia, przekazuję moją skromną wiedzę na temat losów pałacu dukielskiego i jego niegdyś znakomitych zbiorów. Zbiorów sztuki, archiwaliów i pamiątek historycznych, które na skutek II wojny światowej i komunistycznej nacjonalizacji przestały istnieć. Zbiory te, podobnie jak w przypadku setek, a nawet tysięcy ziemiańskich i arystokratycznych domów odeszły w niebyt. Te centra cywilizacji, kultury i polskości w przeważającej części już po zakończeniu działań wojennych zostały po prostu starte z powierzchni ziemi. Było to konsekwencją przystąpienia przez komunistycznego najeźdźcę do budowy nowego wspaniałego świata. Do naszych dni zachowały się po nich jedynie nikłe wspomnienia.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

2 osoby kupiły
43
Poznajemy angielskie słówka. Zwierzątka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy angielskie słówka. Zwierzątka
Dostępny
97 szt.

Na pewno widziałeś już pieska i kotka. Jakie jeszcze są zwierzątka?Dzięki tej książeczce poznasz ich angielskie nazwy, a także nauczysz się je poprawnie wymawiać. Zabawne ilustracje oraz duża czcionka ułatwią Ci przyswojenie pierwszych angielskich słówek.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
44
W lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W lesie
Dostępny
38 szt.

Wszystkich ciekawskich małych odkrywców zapraszamy do wędrówki po lesie. W lesie jest mnóstwo rzeczy do zobaczenia. Na przykład: jakie zwierzęta żyją pod ziemią, czym się żywią? Co robią wiewiórki zimą? Gdzie się chowają młode jeże? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej pięknej, kolorowej książce.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
45
Pan Borsuk i Pani Lisica. Tom 3. Ale załoga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Borsuk i Pani Lisica. Tom 3. Ale załoga
Dostępny
15 szt.

Nadeszła jesień. Róża, Szperaczek i Borek postanowili zorganizować regaty na rzece. Ale muszą najpierw zbudować łódkę, co nie jest tak trudne, jak dogadanie się, jak ta łódka ma wyglądać. Czy uda im się w końcu wziąć udział w przygodzie żeglarskiej? Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
46
Niezwykła miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła miłość
Dostępny
1502 szt.

Miłość czasem zaskakuje, pojawiając się tam, gdzie nikt jej się nie spodziewa.Hania o tym wiedziała. A jednak dała się zaskoczyć. Nie szukała nowej przygody, chciała tylko wyleczyć złamane serce. Bartosz ma narzeczoną. Planują ślub. Ale wciąż coś zgrzyta w tym związku. Życie gwałtownie odwróci karty, a on będzie się musiał zmierzyć z prawdą, która wydaje się nie do uwierzenia.Co się dzieje, gdy miłość pojawia się w niewłaściwym momencie? Kiedy człowiek stara się zachować w porządku, ale nie wiadomo, co to dokładnie oznacza? Gdy trzeba odgadnąć, kto mówi prawdę?Serce czy rozum? Co wybrać, gdy jedno źle podpowiada, a drugie też się myli? Czy jest trzecie wyjście?„Krystyna Mirek to zaklinaczka rzeczywistości. Niczym dobra wróżka otula czytelnika magią codzienności i ciepłem bijącym z opowiadanych przez nią życiowych historii. I choć w swoich powieściach nie stroni od tematów trudnych, zawsze, ale to zawsze daje nadzieję na lepsze i piękniejsze jutro. Niezwykła miłość rozkocha was w sobie i rozgrzeje w zimowe wieczory. Polecam z całego serca”.Małgorzata Tinc, ladymargot.pl

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
47
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m 311985 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
3 osoby kupiły
48
Zaginiony chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zaginiony chłopiec
Dostępny
7 szt.

„Sześć lat temu ktoś go porwał. Dzisiaj twój mały chłopiec powrócił. Dociera do niej przeciągająca się po drugiej stronie słuchawki cisza. Serce zaczyna jej szybciej bić. – kogo znaleźli? – pyta, powoli, ostrożnie, z uwagą wypowiadając słowa. – znaleźli Daniela. Megan czeka przed bramą szkoły na swojego sześcioletniego syna, Daniela. Gdy plac pustoszeje, zaczyna panikować. Nigdzie nie może go znaleźć. Jej syn zaginął”. (fragment książki) Po latach nieprzespanych nocy i tęsknoty za synem, Megan w końcu odbiera telefon, o którym marzyła. Odnaleźli Daniela. Kiedy jednak wraca, coś jest nie tak… Megan zaczyna podejrzewać, że chodzi o coś więcej. Obawia się, że jej syn skrywa sekret. Sekret, który może zniszczyć jej rodzinę… „Co myślisz o swoim powrocie do domu? Dlaczego na mnie nie spojrzysz? Proszę, powiedz mi, o czym myślisz”.

44,90 zł
23,80 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 21,10 zł

2 osoby kupiły
49
Nauki tajemne w dawnej Polsce. Mistrz Twardowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauki tajemne w dawnej Polsce. Mistrz Twardowski
Dostępny
108 szt.

Czarnoksięstwo i praktyki magiczne fascynują ludzkość od zarania dziejów. Oto jedyne takie opracowanie o czarach i naukach tajemnych w dawnej Polsce. Roman Bugaj koncentruje się na problematyce magii i nauk tajemnych na przestrzeni dziejów naszego kraju. Rysuje obraz ich postrzegania i praktyk od czasów najdawniejszych, poprzez średniowiecze, po renesans. Przywołuje i przybliża ciekawe postacie, jak choćby doktora Johanna Fausta – słynnego średniowiecznego maga i alchemika posądzanego o kontakty z szatanem. Omawia również polskie procesy o czary i praktyki czarnoksięskie stosowane między innymi na dworze Stefana Batorego. Obszerną część Bugaj poświęca Panu Twardowskiemu. Najsłynniejszy polski czarnoksiężnik potrafił ponoć odmładzać i leczyć ciężkie choroby. Był prawdziwym specjalistą w kontaktach z zaświatami, najbardziej znanym z tego, że podpisał cyrograf z diabłem… Nauki tajemne w dawnej Polsce to książka napisana z pasją, ale i ogromnym znawstwem omawianych tematów. To ogromne źródło wiedzy o tym, jak wielki wpływ magia i czary miały na życie Polaków na przestrzeni wieków.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
50
Dialog sokratyczny Ksenofonta. Komentarz do Ekonomika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dialog sokratyczny Ksenofonta. Komentarz do Ekonomika
Dostępny
58 szt.

Ekonomik to jedno z najważniejszych dzieł w całej twórczości Ksenofonta. Szczególnie upodobał je sobie filozof i ziemianin polski August hrabia Cieszkowski, który w liście do pierwszego tłumacza tego utworu, Antoniego Bronikowskiego, oznajmiał, że mamy wręcz do czynienia z „prawdziwym klejnotem naukowym, którego wartość dotąd nie dosyć uznano, prawie nawet mało domyślano się jej”. Leo Strauss również zwraca naszą uwagę na wielkie znaczenie Ekonomika dla kultury współczesnej. – prof. Piotr Nowak Leo Strauss (1899–1973) – jeden z najwybitniejszych filozofów polityki ubiegłego stulecia, profesor nauk politycznych na University of Chicago. Wywarł przemożny wpływ na odrodzenie klasycznej filozofii politycznej w XX wieku. Nakładem Teologii Politycznej ukazały się dotychczas jego książki Sokrates i Arystofanes oraz O Machiavellim.

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

2 osoby kupiły
51
Taka sama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Taka sama
Dostępny
15 szt.

Porywający thriller psychologiczny o kobiecie, która uważa, że uciekła przed brutalnym morderstwem sprzed lat. Ale czy ktoś jej w to uwierzy? Sienna Scott dorastała w mrocznym cieniu paranoicznych urojeń swojej matki. Teraz wraca do domu, by zmierzyć się z przeszłością i nierozwiązaną sprawą zabójstwa, które zmieniło jej życie. Młoda kobieta boi się, że w noc morderstwa to ona była celem. Pojawia się też obawa, że zabójca zamierza naprawić błąd z przeszłości i już zaczął działać. W miarę jak pętla zaciska się coraz bardziej, granice między prawdą a kłamstwem, rzeczywistością a złudzeniem powoli się zacierają. Czy spełni się najgorszy koszmar Sienny? A może uda jej się zdemaskować mordercę? „Jednym słowem: porywająca. Pełen intensywności thriller psychologiczny o miłości, zdradzie, chorobie psychicznej i strachu. Zakręcony, klimatyczny suspens, który sprawi, że będziesz zadawać sobie te same pytania co pełna niepokoju bohaterka i przerzucać strony, by dowiedzieć się, co się stało. Spindler jest w najlepszej formie”. – Allison Brennan, autorka bestsellerów „New York Timesa” „Spindler trzyma w napięciu dzięki wartkiej akcji i wielu podejrzanym, którzy aż do samego końca wydają się winni”. – Recenzja z „Library Journal” Erica Spindler jest autorką wielu bestsellerowych powieści, które ukazały się w 25 krajach. Planowała zostać artystką i zdobyła stopnie naukowe w dziedzinie sztuk wizualnych na Delta State University i University of New Orleans. Jednak pewnego dnia wzięła do ręki powieść romantyczną i od razu się w niej zakochała. Wkrótce spróbowała sama pisać romanse, ale prawdziwe powołanie odnalazła dopiero w thrillerach. Spindler jest laureatką prestiżowej Nagrody Daphne du Maurier, Kiss of Death Award oraz trzykrotną finalistką Nagrody RITA. Mieszka na przedmieściach Nowego Orleanu w Luizjanie z mężem i dwoma synami.

42,90 zł
22,31 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 20,59 zł

2 osoby kupiły
52
Pakiet Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinki 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pakiet Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinki 1-3
Dostępny
2 szt.

Czas na spotkanie z Ekipą Złych! Szykujcie się! Oto przed wami najśmieszniejsza i najbardziej niesforna książka, jaką możecie sobie wyobrazić.

69,00 zł
40,02 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 28,98 zł

2 osoby kupiły
53
Samochody. Malowanka z wierszykami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody. Malowanka z wierszykami
Dostępny
41 szt.

Ta książeczka zachwyci wszystkie dzieci. Zawiera obrazki samochodów, które można pokolorować, a do tego wesołe rymowanki.

5,68 zł
4,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 0,69 zł

1 osoba kupiła
54
Parasolka Jungle 19cali przeźroczysta KL11053 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka Jungle 19cali przeźroczysta KL11053
KIDS EUROSWAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

23,90 zł
21,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

1 osoba kupiła
55
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Roz 360626 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
56
Rajstopy dz.micro malowanki 104-110 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rajstopy dz.micro malowanki 104-110
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

14,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
57
Stymulacja rozwoju mowy dziecka do 3. roku życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stymulacja rozwoju mowy dziecka do 3. roku życia
Dostępny
33 szt.

Porady dla rodziców, opiekunów, studentów, terapeutów w oparciu o całościowy rozwój dziecka - Dominika CzachorowskaCzytelnik zainteresowany aktywnym rozwijaniem mowy swojego dziecka znajdzie w tej publikacji przejrzysty, uporządkowany, przydatny i podany w przystępnej formie poradnik dla rodziców/opiekunów małego dziecka:- porady specjalisty (logopedy), uwiarygodnione jednocześnie własnym doświadczeniem matki małego dziecka;- bardzo konkretne i jasne wskazówki oraz propozycje ćwiczeń z małym dzieckiem, dodatkowo podzielone na etapy: pierwszy, drugi, trzeci rok życia; wyróżnione wizualnie w książce;- omówienie znaczenia okresu prenatalnego dla harmonijnego rozwoju dziecka po urodzeniu i propozycje prenatalnej stymulacji dziecka dla przyszłej mamy;- omówienie umiejętności bazowych dla rozwoju mowy.Autorka podkreśla znaczenie pierwszych trzech lat życia dla prawidłowego poznawczego rozwoju dziecka, w tym mowy, a także znaczenie stymulacji wielozmysłowej małego dziecka i jej wpływ na rozwój mowy. Równocześnie zwraca uwagę na olbrzymią rolę środowiska i otoczenia dziecka dla jego prawidłowego rozwoju, w tym również mowy.Istotą tej książki/miniporadnika jest zwrócenie uwagi, że mowa nie jest umiejętnością samą w sobie i kształtuje się na tle innych, harmonijnie rozwijających się funkcji i sprawności dziecka, z czego wyłania się holistyczne podejście do dziecka i jego rozwoju psychoruchowego.Mamy nadzieję, że publikacja ta przyczyni się do lepszego rozpropagowania idei konsultowania rozwoju noworodków i niemowlaków ze specjalistami, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

36,90 zł
32,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
58
Schowek
Maserati Levante GTS Blue RMZ
Daffi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Zabawka - model metalowy z elementami plastikowymi: Maserati Levante GTS RMZ.

22,90 zł
20,38 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,52 zł

1 osoba kupiła
59
Dziewczyna z indeksem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z indeksem
Dostępny
8 szt.

Kolorowa młodość w szarych czasach PRL-u. Gdańsk, lata 70. XX wieku. W stronę Wybrzeża zwracają się oczy wszystkich Polaków marzących o wolności. Dla Uśki, studentki filologii rosyjskiej na gdańskim uniwersytecie, każdy kolejny rok akademicki okazuje się pretekstem do zaskakujących odkryć. Nowe fakty historyczne, do niedawna skrzętnie ukrywane przez władzę, wstydliwe tajemnice rodzinne, różnice kulturowe, a także… gorące uczucie do syna prominentnego członka partii – wszystko to sprawia, że w życiu dziewczyny nieustannie zachodzą zmiany. Zmiany, które mogą okazać się ważniejsze, niż do tej pory sądziła… Czy będzie potrafiła udźwignąć ich konsekwencje?

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
60
Nie pocieszaj się, tylko płacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pocieszaj się, tylko płacz
Dostępny
43 szt.

Tomik nowych wierszy księdza profesora Jana Sochonia. Utwory przejmują swoją konfesyjną formą, mówią w powściągliwy sposób o rzeczach ostatecznych: śmierci, odchodzeniu bliskich czy próbie rozmowy z Bogiem, która momentami jest filozoficznym wadzeniem się z nieodgadnionym, niezgodą na świat, który jest pełen niezawinionego cierpienia. Autor - filozof kultury, poeta, krytyk literacki, eseista, biograf i wydawca pism bł. ks. Jerzego Popiełuszki - ma na swoim koncie wiele nagród literackich i nominacji (m.in. do nagrody Nike i nagrody Józefa Mackiewicza); był tłumaczony na języki: angielski, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski, czeski, serbski, chorwacki, ukraiński. Opublikował wiele książek filozoficznych oraz tekstów literackich.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

1 osoba kupiła
61
Sydonia. Przepowiednie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sydonia. Przepowiednie
Dostępny
2 szt.

Sydonia – prawdopodobnie Sidonia Bertilda v. Buytedorf, córka Aleida i Kunningardy, ur.1510 (?) w Jakobshagen (Dobrzany), zmarła w klasztorze w Stralsundzie około roku 1583. Jej „Propheties” i „Visionen” krążyły w niezliczonych wersjach po Europie Północnej. Prawdopodobnie po raz pierwszy zostały spisane przez Jana Hoghena z Wolgast (Wołogoszcz) i choć rękopis zaginął, zachowały się w przekazach ustnych.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
62
Miasto w płomieniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miasto w płomieniach
Dostępny
6 szt.

Niebo nad miastem ma kolor krwawej czerwieni, Kiedy mathilde rozpoczyna wędrówkę przez piekło. Wielkanoc 1945 roku. Od prawie dwóch miesięcy pierścień oblężenia zaciska się wokół Festung Breslau. Miasto zmienia się w ocean płomieni, a życie ocalałych ludzi przenosi się do piwnic. Dwudziestopięcioletnia Mathilde Jansen wbrew zdrowemu rozsądkowi postanawia przedrzeć się do swojego dawnego mieszkania po drugiej stronie Odry, co oznacza niemal pewną śmierć. Dlaczego decyduje się na tak dramatyczny krok? Co ukrywa? Nikt nie wie, że droga przez miasto oznacza dla niej osobiste rozliczenie. Z każdą godziną stopniowo wychodzą na jaw kolejne tajemnice.

42,90 zł
23,17 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 19,73 zł

1 osoba kupiła
63
Karty do zdrapywani Scratch Art 14ark 10x14cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do zdrapywani Scratch Art 14ark 10x14cm
Amos
Dostępny
73 szt.

- zestaw kreatywny kart do zdrapywania - zabawa poprawia zdolności manualne, pobudza wyobraźnię oraz uczy koncentracji - zapewnia długie godziny zabawy, idealny w podróży i w domu - gotowe dzieła ozdobią dziecięcy pokój - zawiera 14 arkuszy 10×14 cm: 12 z wzorami słynnych budowli i 2 czarne, oraz patyczek do zdrapywania - zgodne z wymaganiami UE

22,08 zł
20,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,77 zł

1 osoba kupiła
64
O czym szumią wierzby. Tom 2. Auto, Ropuch, Borsuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O czym szumią wierzby. Tom 2. Auto, Ropuch, Borsuk
Dostępny
24 szt.

Szczur i Kret prawie zapomnieli o strachu, jakiego najedli się podczas wyprawy do puszczy... Emocje opadły, a dwaj przyjaciele znaleźli wytchnienie w ciepłej, bezpiecznej i przytulnej norze Borsuka, który w labiryncie podziemnych korytarzy szykuje im moc niespodzianek. Tymczasem nadchodzi pora powrotu do domu, gdzie czeka ich kolejne zaskoczenie. Ropuch oszalał! Oszalał na punkcie prędkości, warkotu silnika, zapachu oleju i benzyny... Krótko mówiąc – automobil odebrał mu rozum! Aby przywrócić zmysły porywczemu płazowi, jego przyjaciele postanawiają zastosować nadzwyczajne środki. Ale czy to wystarczy? Niezwykła baśń O czym szumią wierzby Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, tak subtelna i pełna fantazji.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
65
Opowieści o powieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Opowieści o powieści
Dostępny
4 szt.

Leszek Bugajski jest znanym krytykiem literackim i publicystą, wieloletnim redaktorem legendarnej Twórczości, z którą związany jest od 1972 roku, a od 1988 prowadzi dział krytyki literackiej. Jako krytyk literacki debiutował w 1971 roku na łamach Współczesności i przez ten czas współpracował z wieloma pismami, jak Życie Literackie czy z polską edycją Playboya, a obecnie współpracuje również z tygodnikiem Wprost. Opowieści o powieści są jego kolejną książką krytyczną, w której pochyla się nad kondycją polskiej powieści współczesnej. Krytyczną? Sam autor w słowie wstępnym zauważa: To nie jest książka krytycznoliteracka. Tak mi się wydaje. Nie wytycza granic, trendów, nie zapowiada zmiany jakiejkolwiek warty ani nie obwieszcza literackiej rewolucji. Nie ma w niej uzurpacji - jest pokora wobec wspaniałego zjawiska, jakim jest beletrystyka. Pokora zwyczajnego czytelnika, faceta, który lubi literaturę niezmiennie od kilkudziesięciu lat. Bo ona go bawi, zachwyca, wzrusza, a niekiedy również po prostu nudzi. I z reguły nie prowokuje do głębokich badań. Przecież kiedy idę do lasu czy na łąkę i podoba mi się to, co widzę, czy mnie obchodzi, kto tu jest nagozalążkowy, a kto okrytozalążkowy? Wcale. I choć Bugajski wzdryga się przed etykietą krytyka literackiego trudno inaczej nazwać go, gdy zacznie się czytać jego teksty i pozna jego wrażliwość na słowo pisane. Opowieści o powieści przedstawiają pisarzy z różnych pokoleń, znanych i mniej znanych, starszych i młodszych, takich, którzy ucierpieli po transformacji lub nie ucierpieli a jest ich dwóch i może są oni najważniejszymi ogniwami tej powieści - Wiesław Myśliwski i Janusz Głowacki. Ale czytelnik znajdzie tutaj również ważne opowieści o Oldze Tokarczuk, Jarosławie Marku Rymkiewiczu, Marianie Pilocie, Edwardzie Redlińskim, Zycie Oryszyn, Zycie Rudzkiej, Dariuszu Bitnerze, Waldemarze Bawołku, Jerzym Pilchu, Dorocie Masłowskiej, Krzysztofie Bieleckim, Andrzeju Stasiuku i wielu innych.

44,90 zł
23,80 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 21,10 zł

1 osoba kupiła
66
Star Wars Film. Zemsta Sithów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Film. Zemsta Sithów
Dostępny
34 szt.

Seria „Star Wars Film” to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych („Nowa nadzieja”) po najnowsze („Przebudzenie Mocy”). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi. Wojny klonów zbliżają się do dramatycznego końca. Bitwy toczą się w kosmosie i na obcych światach. Wojska Republiki pod dowództwem generałów Jedi walczą bardzo dzielnie, ale za rogiem czeka wielka zdrada... Niejedna przysięga zostanie złamana i brat stanie przeciwko bratu w imię zwycięstwa Sithów w odwiecznej walce dobra ze złem...

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
67
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Gra 312009 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
68
Niewidzialna dziewczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialna dziewczyna
Dostępny
270 szt.

Nie widzisz jej. Ale ona widzi ciebie. Życie Owena Picka rozpada się na kawałki. Trzydziestotrzyletni nauczyciel zostaje zawieszony w pracy, po tym jak dwie uczennice oskarżają go o molestowanie. Mieszkający w pokoju gościnnym ciotki, sfrustrowany swoim życiem Owen szuka profesjonalnych porad w internecie. Tymczasem w sąsiedztwie Picka zamieszkuje rodzina Foursów, freelancerka Cate i psycholog dziecięcy Roan oraz dwójka ich nastoletnich dzieci. Pewnego dnia córka zwierza się matce, że sąsiad śledził ją, gdy wracała do domu. Siedemnastoletnia Saffyre Maddox przez trzy lata była pacjentką Roana Foursa. Po zakończeniu terapii podąża za nim jak cień, przy okazji poznając sekrety psychologa i jego rodziny. W walentynkową noc Saffyre znika, a ostatnią osobą, która widziała ją żywą, okazuje się Owen Pick. Niewidzialna dziewczyna to niepokojący thriller psychologiczny, pełen poczucia krzywdy, samotności i odrzucenia oraz nagromadzonego przez lata żalu. To historia ludzi, którzy, choć żyją blisko siebie, nie dostrzegają prawdy o nich samych.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

1 osoba kupiła
69
W przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W przedszkolu
Dostępny
134 szt.

W przeszkolu" to duża książka obrazkowa specjalnie do oglądania, do szukania, do odkrywania i opowiadania. Witamy w przedszkolu Dmuchawiec! Co możemy razem robić? Możemy razem malować, czytać, jeść smakołyki na śniadanie, a na placyku zabaw świetnie się bawić. Na każdej stronie książki znajdziecie Mię, Emmę, Selinę, Łukasza i Juliana. Bardzo się przyjaźnią. Miejcie oczy szeroko otwarte!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
70
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Roz 311976 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
71
Agathe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Agathe
Dostępny
18 szt.

Codzienna trasa do gabinetu i z powrotem. Rozmowy z pacjentami na temat ich problemów, nierzadko trywialnych. Monotonia praktyki psychologicznej. Rysowanie karykatur pacjentów. Tak wygląda życie głównego bohatera. Za dwadzieścia dwa tygodnie planuje przejść na emeryturę. A co potem? Czy pozostaje już tylko całkowite zanurzenie się we własnej samotności? Pewnego dnia do gabinetu przychodzi Agathe. Tak rozpoczyna się najważniejszy etap życia terapeuty i pacjentki. Debiutancka powieść duńskiej pisarki odniosła światowy sukces i została wydana w trzydziestu krajach, zdobywając wiele pozytywnych recenzji prasy i czytelników. Ukazując dwie postaci źle traktowane i rozczarowane życiem, Agathe urzeka subtelną atmosferą i ogromną uwagą, jaką autorka poświęca emocjom swoich, czasem nieudolnych postaci. „Le Monde” Anne Cathrine Bomann w sposób subtelny ukazuje kwestie, które najwyraźniej bardzo dobrze zna. „La Repubblica” Urocze, niepozbawione humoru i głębokie! „The Irish Times” Zdumiewające! „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Główny bohater tej krótkiej opowieści jest przedstawiony dogłębniej, niż większość autorów potrafiłaby to uczynić w tekście trzykrotnie dłuższym. „The Herald” Bomann jest psycholożką i przekonująco ukazuje, jak ważne jest otwieranie oczu i serc innych ludzi. „Daily Mail”

36,00 zł
18,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,00 zł

1 osoba kupiła
72
Ozdoba dekoracyjna Drew Serce Op12szt Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
1 osoba kupiła
73
Syn, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn, wydanie 2
Dostępny
217 szt.

Epicka i poruszająca powieść o dziedzictwie amerykańskiego Zachodu! Wiosną 1849 r. Eli McCullough ma trzynaście lat, gdy grupa Komanczów szturmuje jego domostwo, brutalnie morduje matkę i siostrę chłopca, a jego samego zabiera do niewoli. Odważny i sprytny Eli szybko przystosowuje się do życia Komanczów: uczy się ich zwyczajów i języka, odpowiada na nowe imię, które otrzymał jako adoptowany syn wodza. Jako członek plemienia toczy wojnę z białymi, co utrudnia zrozumienie tego, kim naprawdę jest. Kiedy jednak choroby, głód i przytłaczająca liczba uzbrojonych Amerykanów dziesiątkują plemię, Eli zostaje sam. Ani biały, ani Komancz – musi na nowo znaleźć sobie miejsce w świecie. Zaczyna podróż pełną przygód, tragedii, ale i szczęścia, które odbijają się echem w życiu jego potomstwa. Z historią Eliego przeplatają się losy jego syna Petera – mężczyzny, który ponosi emocjonalne koszty dążenia ojca do władzy, oraz prawnuczki Eliego, Jeanne Anne – kobiety, która musi walczyć z zatwardziałymi rywalami, aby odnieść sukces w męskim świecie. Syn to wielopokoleniowa saga o losach teksańskiej rodziny McCulloughów – od czasów XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego – dla której najważniejszą wartością jest ziemia i honor. To także książka niepokojąca i działająca na wyobraźnię, kontynuująca najlepszą tradycję amerykańskiego kanonu – łącząca pisarską sprawność Larry’ego McMurtry’ego z ostrością wyrazu Cormaca McCarthy’ego. „Oszałamiająca… to książka, która naprawdę zasługuje na miano arcydzieła”. – Kate Atkinson „Mistrzowska!” – „The New York Times” „Zapewne najlepsza książka amerykańska napisana w tym stuleciu”. – „The Bookseller” (UK) „Syn słusznie rości sobie prawo do tytułu Wielkiej Amerykańskiej Powieści”. – „The Washington Post” „Oszałamiająca… Syn jest dla literatury tym samym, czym Goya dla malarstwa”. – „Sydney Morning Herald”

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

2 osoby kupiły
74
Potęga celu. 13 sposobów, by osiągnąć to, czego zawsze pragnąłeś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga celu. 13 sposobów, by osiągnąć to, czego zawsze pragnąłeś
Dostępny
22 szt.

Codzienne praktyki sprzyjające realizacji celów Legendarny mówca i autor Zig Ziglar uświadamia nam, że nie sposób zrealizować celu, którego się nie ma. Każdy może być lepszy, każdy może mieć i robić więcej. Ale… „Nie da się tego zrobić, błądząc we mgle niezdecydowania. Trzeba dążyć do konkretnego celu”. Po fascynującej analizie 4 powodów, które powstrzymują ludzi przed wyznaczaniem sobie celów, Zig prowadzi nas drogą 9 kroków wiodących do sprecyzowania życiowych dążeń i składa nam obietnicę, że „dobrze wyznaczony cel to połowa sukcesu”. Wtedy można od razu przejść do działania! Ziglar proponuje formułę obejmującą 13 przełomowych praktyk, które każdego dnia będą cię przybliżać do realizacji twoich zamierzeń. „Kiedy przyswoisz sobie te koncepcje i zastosujesz się do zaleceń, osiągniesz swoje cele”. Jeśli styl Ziga nie jest ci obcy, wiesz, że możesz spodziewać się mnóstwa życiowych historii i zwięzłych złotych myśli, nie wspominając o tonach bezcennej motywacji. Może cię natomiast zaskoczyć i jednocześnie zachwycić poziom praktyczności oferowanych tu rozwiązań. Zig sprowadza procesy wyznaczania i realizacji celów do codziennych, sukcesywnie wykonywanych czynności.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

75
Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 5
Dostępny
14 szt.

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud ma na tym punkcie obsesję i w związku z tym zadanie na całe życie... I dlatego nic go nie powstrzyma. Wspólnik z piekła rodem? Trzeba spróbować! Magiczny prezent urodzinowy? Czemu nie? Szalony pościg przez epoki? Jasne! A wszystko po to, żeby spełnić marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel? To piąty album z cyklu Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Zawiera tomy: Koszmary Iznoguda, Wspólnik Iznoguda, Urodziny Iznoguda oraz Iznogud wreszcie kalifem. Postać głównego bohatera wymyślili dwaj legendarni francuscy autorzy: scenarzysta René Goscinny (Asterix, Lucky Luke, książki o Mikołajku) i rysownik Jean Tabary (Corinne et Jeannot). Na podstawie cyklu komiksowego o wielkim wezyrze powstały serial animowany i film fabularny.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

76
Supergirl. Jak być super - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supergirl. Jak być super
Dostępny
7 szt.

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Kara Danvers posiada supermoce. Potrafi latać. Wylądowała na Ziemi w kapsule z obcej planety. Jednak jej największymi zmartwieniami są wygrana w najbliższych zawodach lekkoatletycznych, świętowanie szesnastych urodzin i przetrwanie najnowszego megapryszcza. A może z pomocą swoich najlepszych przyjaciółek oraz lekko frustrujących, choć bezgranicznie kochających przybranych rodziców uda jej się dokonać jeszcze jednej ważnej rzeczy – zapomnieć o dręczących ją snach i przebłyskach z dalekiej, obcej przeszłości. Taki przynajmniej był plan, zanim niewielkiego miasteczka Midvale nie nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi... odkrywając sekrety z przeszłości Supergirl, które nie powinny były ujrzeć światła dziennego. Kara ma teraz tylko dwie opcje: albo znajdzie sposób, żeby uratować swoje miasto i być super, albo poniesie spektakularną klęskę. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana autorka Mariko Tamaki („Pewnego lata”, „Harley Quinn: Breaking Glass”) połączyła siły z nominowaną do Nagrody Eisnera ilustratorką Joëlle Jones („Lady Killer”, „Catwoman”), aby stworzyć wciągającą opowieść o dorastaniu Supergirl.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

77
DCEased. Nadzieja na końcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DCEased. Nadzieja na końcu świata
Dostępny
8 szt.

W najczarniejszej godzinie Ziemi bohaterowie przynoszą nadzieję w kolejnej odsłonie sagi „DCeased”. Akcja komiksu „DCeased. Nadzieja na końcu świata” toczy się równolegle do wydarzeń z albumu głównego, czyli „DCEased. Nieumarli w świecie DC”. Równanie antyżycia zainfekowało ponad miliard ludzi na Ziemi. Jego ofiarami padli bohaterowie i złoczyńcy. Zostały zarażone całe narody. Bezpośrednio po zniszczeniu Metropolis Superman i Wonder Woman opracowują plan powstrzymania fali infekcji i ochrony tych, którzy zarażeni jeszcze nie są. Jednak armia nieumarłych prze naprzód, niszcząc wszystko na swojej drodze. Wojna antyżycia dopiero się rozpoczyna! Tom Taylor („Injustice”, „Suicide Squad. Zła krew”), scenarzysta, którego albumy regularnie trafiają na listę bestsellerów „New York Timesa”, łączy siły ze znakomitymi artystami jak: Carmine Di Giandomenico, Dustin Nguyen, Trevor Scott oraz wielu innych, aby opowiedzieć kolejną epicką przygodę! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w formie cyfrowej jako „DCeased: Hope at World’s End” #1–15.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

78
Lady Baba Jaga. Opowieść o Jadze Hupało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady Baba Jaga. Opowieść o Jadze Hupało
Dostępny
44 szt.

Stylistka fryzur, artystka, pionierka niezależnego biznesu. W latach transformacji jej cięcie przeobrażało Polki w istoty nowoczesne, wzmacniało w nich wolę przetrwania. Od ćwierćwiecza jej fryzury są znakiem jakości stylu i mody w Polsce. Oglądamy je w operze, w teatrach, w filmie, na dyplomowych pokazach studentów wydziału mody warszawskiej ASP. Jaga urodziła się w Ziemi Kłodzkiej, w pół drogi między Kłodzkiem a Nową Rudą. „Praca, praca, praca, nauka, nauka, nauka i dużo modlenia się” – tak jej siostra streszcza matczyne wychowanie. Mistyczne uniesienia Jagi przy muzyce organów w kościele Świętego Jerzego w Wojborzu przemieniły się w zachwyt nastolatki nad muzyką Depeche Mode, Velvet Underground i Duran Duran. Od pracy i nauki nie odstąpiła nigdy. Kazimiera Szczuka – krytyczka i historyczka literatury. Uczy w Szkolnym Ośrodku Socjoterapii w Warszawie, prowadzi zajęcia na gender studies i studiach polsko-żydowskich IBL PAN. Członkini zespołu Archiwum Kobiet IBL PAN i zarządu Polskiego Towarzystwa Genderowego. Autorka książek, m.in. wywiadu rzeki z prof. Marią Janion Transe, traumy i transgresje i artykułów o literaturze, filmie i sztuce. Współredaktorka i autorka Encyklopedii gender i …czterdzieści i cztery. Figury literackie. Nowy kanon.

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

79
Vege lunchbox - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vege lunchbox
Dostępny
405 szt.

Wydaje ci się, że wegańskie jedzenie jest drogie, a przygotowywanie posiłków na wynos wymaga wiele czasu i wysiłku? Nic bardziej mylnego! Natalia Krupska, autorka książki Vege słodkie na co dzień i na święta udowadnia, że weganizm może być dla każdego – nawet w trudnych warunkach i ciągłym pośpiechu! Wystarczy nauczyć się odpowiednio planować posiłki i poświęcić na gotowanie nie więcej niż pół godziny dziennie, by zadbać o swoje zdrowie i wykształcić nawyki, które będą nam służyć przez lata. W środku znajdziesz: • 100 przepisów na wegańskie obiady, śniadania i przekąski, które z łatwością zabierzesz ze sobą do pracy lub szkoły, • pyszne, różnorodne dania na bazie prostych, tanich i łatwo dostępnych składników, • bazowe przepisy na błyskawiczne domowe pieczywo, konfitury, pasty i smarowidła, • zdrowsze, wegańskie alternatywy sklepowych słodyczy, batoników i ciastek, • informacje o makroskładnikach i kaloryczności, które pomogą ci ułożyć zbilansowany jadłospis. Gotuj po wegańsku – prosto, smacznie, w nie dłużej niż 30 minut dziennie!

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

80
Pensjonat na brzegu jeziora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pensjonat na brzegu jeziora
Dostępny
2 szt.

Ania Brzęcka wraz z mamą i babcią prowadzą pensjonat „Na drugim brzegu jeziora”. Niestety w pobliżu powstaje hotel, który sprawia, że pensjonat pustoszeje. Kobiety, by ratować rodzinne przedsięwzięcie, postanawiają organizować w ogrodzie rodzinne uroczystości. Ania – świeżo upieczona maturzystka – jest bardzo przywiązana do pensjonatu i z dużym zaangażowaniem uczestniczy w pierwszym od lat urządzanym tu weselu. Kiedy po wielogodzinnej pracy postanawia odpocząć na swojej ulubionej ławce nad jeziorem, zauważa, że jest ona zajęta. Kamil – kuzyn panny młodej – niedawno rozstał się z dziewczyną i dom weselny to ostatnie miejsce na ziemi, w którym chciałby się znaleźć. Wybiera się więc na spacer, by w samotności posiedzieć nad wodą. Tych dwoje spotyka się ponownie po czterech latach, znów przy okazji wesela. Ale są już zupełnie innymi ludźmi. Czy potrafią odnaleźć do siebie drogę? Czy pamiętają jeszcze, co połączyło ich tamtego wieczoru? I jak poukładać wszystko na nowo, gdy życie się tak skomplikowało?

42,90 zł
23,17 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 19,73 zł

81
Dziesięć panien mądrych. Męcznenniczki elżbietańskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć panien mądrych. Męcznenniczki elżbietańskie
Dostępny
49 szt.

Męczeństwo wpisane jest w bieg historii Kościoła od jego początków. Przez wieki chrześcijanie z miłości do Chrystusa gotowi byli oddawać życie. Wśród nich znalazły się bohaterskie siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. 19 czerwca 2021 r. Ojciec Święty Franciszek wydał dekret o męczeństwie siostry M. Paschalis Jahn i dziewięciu towarzyszek i pozwolił na ogłoszenie ich błogosławionymi. Autor w interesujący i oryginalny sposób przybliża sylwetki sióstr, które z entuzjazmem odpowiedziały na wezwanie Chrystusa. Kiedy w 1945 r. na tereny Dolnego Śląska i Opolszczyzny wkroczyła Armia Czerwona, grabiąc mienie, mordując ludność cywilną i dokonując gwałtów, siostry – w obronie wiary i czystości swojej oraz innych kobiet – poniosły śmierć męczeńską.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

82
List - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List
Dostępny
8 szt.

Bestseller, który podbił tysiące serc na całym świecie. Idealny dla fanów Pamiętnika Nicholasa Sparksa. Jeden list. Dwie kobiety, które wiele łączy, choć dzieli je czas. Lata 70. XX wieku. Tina Craig pragnie uciec od swojego brutalnego męża. Ciężko pracuje, aby zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy i go zostawić, a dodatkowo udziela się jako wolontariuszka w sklepie charytatywnym, żeby spędzać w domu jak najmniej czasu. Podczas jednej ze zmian przegląda kieszenie używanego garnituru i natrafia na stary list w zamkniętej, nieostemplowanej kopercie. Tina otwiera go i czyta – ta decyzja na zawsze zmieni bieg jej życia... 4 września 1939 roku. Billy Stirling wie, że był głupcem, ale ma nadzieję, że uda mu się naprawić to, co zepsuł. Siada do napisania listu, licząc, że odmieni w ten sposób swój los. Nawet sobie nie wyobraża, jak wpłynie tym na przyszłość…

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

83
Spory o modernizację i demokrację w XX-XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spory o modernizację i demokrację w XX-XXI wieku
Dostępny
2 szt.

Demokratyczne procedury oraz instytucje Trzeciej Rzeczypospolitej wrosły już w społeczną tkankę, stały się nie tylko jej naturalnym elementem, lecz także swoistą wartością. Niemniej jednak polski system polityczny nadal podlega modyfikacjom. Proces ten odbywa się zarówno na poziomie samorządu, gdzie wprowadzane są chociażby narzędzia poszerzające pole społecznej partycypacji (np. budżet obywatelski), jak i na poziomie centralnym w postaci tworzenia nowych bądź modyfikowania już istniejących instytucji publicznych. W sposób ciągły następuje zatem modernizacja polskiego ustroju oraz demokracji. Jednym z wymiarów owego ?poprawiania? ustroju jest polityczna refleksja na ten temat, jaka pojawia się nieustannie w partiach i środowiskach politycznych. Tematyka ta niejednokrotnie stawała się również elementem politycznych sporów i dyskusji, jej główni uczestnicy formułowali zaś w jej ramach propozycje ustrojowe czy rozwiązania dla umacniania demokracji lub też wreszcie dla funkcjonowania partii politycznych jako kluczowych uczestników życia politycznego. Dyskusji tych nie zatrzymało także uchwalenie w 1997 roku ustawy zasadniczej, która w kolejnych latach stała się zarówno fundamentem ustroju, jak i punktem odniesienia dla kolejnych propozycji zmian i modernizacji systemu politycznego w Polsce. Uchwalona w 1997 roku konstytucja będzie bowiem stanowiła oś podziału w obrębie polskiej polityki; dla jednych spór o kształt Rzeczypospolitej stanie się sporem o konieczność całościowej zmiany politycznego systemu ze zmianą konstytucji włącznie, dla innych natomiast przedmiotem rozważań będzie jedynie zakres modernizacji istniejącego już układu, dostosowanie procedur demokratycznych do nowych wyzwań i zmieniającego się społeczeństwa. W jednym i drugim przypadku możemy mówić jednak o sporze zarówno o instytucje, jak i o ducha ustroju, o funkcje i zakres zadań państwa itp. Biorąc pod uwagę szerokie spektrum podjętych rozważań oraz wielowątkowość zawartych w książce analiz, mamy świadomość, że w wielu fragmentach proponowana praca nie rozstrzyga definitywnie podjętego tematu. Niemniej jednak żywimy nadzieję, że do rąk Czytelnika trafia opracowanie, które poszerza wiedzę w naukach o polityce i administracji i stanie się podstawą do dalszych analiz w podjętym zakresie modernizacji polskiego ustroju politycznego i jakości demokracji.

66,00 zł
84
Alternatywne metody rozwiązywania sporów w sprawach medycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alternatywne metody rozwiązywania sporów w sprawach medycznych
Dostępny
2 szt.

Monografia pt. Alternatywne sposoby rozwiązywania sporów medycznych została zainspirowana Ogólnopolską Konferencją Naukową pt. ?Mediacja w sprawach medycznych?, która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu w dniach 3?4 IV2019 r. Autorzy przedstawili w niej alternatywne wobec drogi sądowej metody rozstrzygania sporów w sprawach medycznych, mając świadomość jurydycznej, ale przede wszystkim praktycznej doniosłości tej problematyki. Procesy sądowe o naprawienie szkód wyrządzonych w związku z leczeniem są bowiem skomplikowane, długie i kosztowne, a ich ostateczny wynik, pomimo zaangażowania stron i znacznych nakładów czasu oraz środków, pozostaje niepewny i trudny do przewidzenia. Treść publikacji obejmuje nie tylko rozwiązania przyjmowane w Polsce, m.in. mediację, arbitraż, postępowanie przed Rzecznikiem Praw Pacjenta oraz wojewódzkimi komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych, lecz także pozasądowe modele rozstrzygania sporów funkcjonujące w innych systemach prawnych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Rozwiązania te poddano wnikliwej analizie z punktu widzenia prawa materialnego oraz proceduralnego. Autorzy podjęli próbę zajęcia stanowiska w spornej w piśmiennictwie kwestii, odnoszącej się do tego, czy metody pozasądowego rozwiązywania sporów między lekarzem (szpitalem) a pacjentem można zakwalifikować do technik ADR (ang. alternative dispute resolution) zarówno w wąskim (sensu stricto), jak i szerokim (sensu largo) ujęciu. Monografia skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców ? studentów, aplikantów, sędziów, adwokatów i radców prawnych oraz innych osób bezpośrednio zainteresowanych rozwiązaniem konkretnych problemów prawnych, w szczególności zaś lekarzy, personelu medycznego, podmiotów sprawujących funkcje kierownicze w systemie lecznictwa oraz pacjentów i ich rodzin.

36,00 zł
85
Zarabianie w młodym wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarabianie w młodym wieku
Dostępny
43 szt.

Wmawiają Ci, że szkoła jest najważniejsza. Bez matury i studiów będziesz nikim. Zakompleksieni i przesiąknięci strachem rodzice i nauczyciele walczą o swoje racje, które są nieaktualne jak cały system edukacji. Nie uczymy się, jak być szczęśliwymi, kochać i wybaczać bliźnim, dbać o zdrowie ciała i ducha, rozwijać naturalne talenty, a przede wszystkim jak zarabiać ogromne pieniądze, realizując się w pasjach. Zarabiaj jak 1% najbogatszych Polaków. Uwolnij się z ograniczających przekonań. Zacznij budować wolność finansową już dziś. Pozyskaj od praktyków wiedzę, jak zacząć od zera, bez kapitału na start. Stwórz strategię, pozyskaj klientów i pomnażaj majątek. Stań się rasowym przedsiębiorcą w młodym wieku. Zamień marzenia na cele i realizuj je jedno za drugim. Osiągnij w rok to, czego inni nie potrafią przez całe życie. Jeżeli masz wielkie ambicje i poszukujesz sposobów na zarabianie dużych pieniędzy w młodym wieku ? ta książka jest dla Ciebie.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

86
Sztuka przedsiębiorczości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka przedsiębiorczości
Dostępny
14 szt.

BIZNES TO PRZYGODA. Ta książka poprowadzi Cię przez Twoją własną podróż - od początkującego przedsiębiorcy po świadomego przedsiębiorcę, który nie boi się sięgać po więcej i z odwagą rozwija żagle swojej firmy. Poznasz w niej pierwsze kroki ku stworzeniu i budowaniu swojego przedsiębiorstwa. ?Sztuka przedsiębiorczości? to skarbnica pomysłów i wiedzy, dzięki którym wejdziesz na wyższy poziom, przybliżysz się do wolności finansowej i zaczniesz zmieniać świat z pomocą swoich produktów i usług. DOWIESZ SIĘ M.IN.: ? Jak rozpocząć karierę przedsiębiorcy i czego potrzebujesz na start? ? Gdzie i jak pozyskać inwestorów? ? Jak się do tego przygotować i kiedy jest najlepszy moment? ? Czy do założenia firmy konieczny jest kapitał? ? Jak znaleźć swoją niszę? Czy warto wejść w konkurencyjny rynek, czy stworzyć własny błękitny ocean? I jak lepiej działać - lokalnie czy globalnie? ? Jak zwiększać dochody firmy? ? Jak unikać błędów i radzić sobie z przeciwnościami losu?

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

87
Ostatni śnieg tej zimy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni śnieg tej zimy
Dostępny
294 szt.

Czy można zakochać się po raz drugi… w tej samej osobie? Marta i Paweł są małżeństwem z kilkuletnim stażem, ale przechodzą kryzys. Brakuje między nimi żaru i pasji, które rozpalały ich na początku wspólnej drogi. Każda próba zażegnania nieporozumień tylko pogarsza sytuację. Niespodziewanie w ich świat wkracza siedmioletnia Blanka, nieco pogubiona córka kuzynki Marty. Rodzice dziewczynki są w trakcie rozwodu, a jej samej trudno się odnaleźć w nowej sytuacji. Nietypowe zadania, z którymi musi się zmierzyć młode małżeństwo, szczególnie przytłaczają Pawła. Mimo początkowych obaw szybko przekonuje się jednak do rezolutnej dziewczynki. Razem z Martą starają się sprostać tej niecodziennej sytuacji bycia rodzicami na pełen etat. Czy wyzwania, przed którymi stanęli Marta i Paweł, są w stanie uzdrowić ich związek? Czy niczym wiosenny promień słońca stopią śnieg, by w ich małżeństwie znowu zagościła wiosna? Natalia Sońska w ciepłej, pełnej emocji historii o tym, co w życiu ważne i o czym nie można zapominać w codziennym biegu i pogoni za sukcesem.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

88
Sprawy łóżkowe. Historia seksu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawy łóżkowe. Historia seksu
Dostępny
285 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Czym była chatka menstruacyjna? • Jak wyglądały przeszczepy jąder? • Dlaczego milczymy o kobiecym wytrysku? • Czy „cipa” to wulgaryzm? Nie istnieje jedna historia seksu. Jest ich całe mnóstwo, a każdy człowiek ma swoją własną, unikatową. Po lekturze tej książki przekonamy się, że niestety, pod pewnymi względami nie różnimy się wcale od naszych przodków tak bardzo jakbyśmy chcieli. A jednak świat, w którym żyjemy przynajmniej dopuszcza możliwość rozmowy o seksie, o skłonnościach, o samoświadomości. Być może wiek XXI zostanie zapamiętany jako wiek zgody na otwartą rozmowę o seksie? Musimy nadal rozmawiać o seksie, o przyjemności, potrzebach, miłości, związkach i naszych ciałach. Ponieważ jedyny sposób na pozbycie się wstydu to wyciągnąć seks z szafy i uważnie mu się przyjrzeć. Historia pokazała nam bowiem, jak szkodliwe potrafi być otaczanie wstydem praktyk seksualnych we wszelkich jej odmianach. Książki dobre nie tylko w teorii!

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

89
Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem
Dostępny
283 szt.

Znasz to uczucie bezgranicznej radości i ekscytacji, kiedy nagle wśród tłumu nieznajomych dostrzegasz kogoś, na kogo czekałaś całe życie? Kiedy wystarczy jedno dłuższe spojrzenie, żeby zabrakło Ci tchu, a w Twoim brzuchu zaczęło trzepotać stado motyli? Londyn – wielomilionowe miasto pełne drapaczy chmur, historycznych zakątków, instagramowych kawiarni i ludzi w ciągłym biegu. A wśród nich ona – dwudziestoparoletnia Róża, która właśnie stawia pierwsze kroki na angielskim chodniku. Trzyma w dłoni plik fotografii i przez najbliższe miesiące nie ma zamiaru się z nimi rozstać. Co łączy ją z Emilem, który jest ich autorem? I dlaczego tak bardzo zależy jej na odwiedzeniu wszystkich miejsc ze zdjęć? Podczas jednej z wypraw spotyka w metrze mężczyznę, którego widok sprawia, że Róża po raz pierwszy od dawna czuje, jakby obudziła się z długiego snu. Zaskoczona spełnia jego prośbę i dyktuje mu swój numer telefonu. Od tego momentu jej życie diametralnie się zmienia.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

90
Leksykon dzikich kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon dzikich kobiet
Dostępny
35 szt.

Niniejszy leksykon poświęcony jest znanym z mitów, legend i baśni postaciom kobiecym przeistaczającym się w zwierzęta. Anna Lewicka, przeprowadzając czytelnika po różnych zakątkach świata ? od Kraju Kwitnącej Wiśni przez Wyspy Brytyjskie do lasów Amazonii ? snuje opowieści o czterdziestu kobietach i ich niezwykłych zdolnościach. Niektóre opisywane postacie potrafią samoistnie zamienić się w zwierzę, inne z kolei przechodzą transformację wskutek czyjejś ingerencji. Każda przemiana służy jednak jakiemuś celowi ? poszukiwaniu pomocy, oszukiwaniu ludzi, schwytaniu ofiary czy odpokutowaniu za grzechy. Tytułowe dzikie kobiety, wspaniale zilustrowane przez Klaudię Migacz, ożywają na kartach książki, prezentując formy, jakie przybierają w wierzeniach niemal całego świata. Będzie to wspaniała lektura dla wszystkich miłośników mitologii, nie tylko słowiańskiej.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

91
Go West. Young Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Go West. Young Man
Dostępny
10 szt.

„Pełna okrucieństwa i przemocy historia drogi przechodzącego z rąk do rąk zegarka kieszonkowego w czasach podboju Dzikiego Zachodu... Western, w którym czuć proch i błoto...” Czternaście krótkich historii zawartych w Go West. Young Man przedstawia podbój Dzikiego Zachodu, począwszy od 1763 i skończywszy na 1938 roku. Od konfliktów nad brzegami Wielkich Jezior po zatargi na pustyni w Meksyku, a na ich tle losy różnych postaci. Traperzy i pionierzy, indiańskie plemiona, desperados i prostytutki – wszyscy walczą o przetrwanie na Wielkich Równinach, w dynamicznie rozwijających się miasteczkach i podczas niekończących się wojen. Motywem przewodnim tego albumu jest ciemna strona ludzkiej natury, a także gorzki smak amerykańskiego snu. Pojawia się tu także tematyka rasizmu, ludobójstwa Indian, sytuacji kobiet, wojen i biedy. Go West. Young Man to wnikliwy i świadomy hołd złożony westernowi.

93,00 zł
83,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,30 zł

92
Brulion A6, 96 kartek, Kratka, Twarda Okładka, Top 2000 Like An Adult - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion A6, 96 kartek, Kratka, Twarda Okładka, Top 2000 Like An Adult
Hamelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

nbsp Kolekcje z oferty Standard to specjalnie dobrane miksy wzor oacute w okładek dla uczni oacute w w każdym wieku. 10 specjalnie dobranych kolekcji sprawi, że każdy znajdzie cos dla siebie. Wszystkie produkty posiadają laminowane okładki. nbsp - Twarda, laminowana, kartonowa okładka - 5 wzor oacute w. - nbsp Format A6 - 96 kartek z liniaturą w kratkę. - Papier 70 g/m2. - Zadrukowane okładki wewnętrzne korespondujące z przednią okładką. nbsp

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

93
Cekiny 8mm Zestaw 3 kolorów X5g Titanum Craft-fun Series Bef-007 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cekiny 8mm Zestaw 3 kolorów X5g Titanum Craft-fun Series Bef-007
Hasta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

ul li Zestaw cekin oacute w w trzech kolorach. /li li Znakomite do samodzielnego dekorowania ozd oacute b styropianowych, odzieży, wykańczania zaproszeń, kartek okolicznościowych, zakładek do książek. /li li Z łatwością można je naszywać, przypinać za pomocą szpilek lub naklejać. /li li Doskonałe uzupełnienie dla techniki scrapbooking. /li li Kształt okrągłe. /li li Średnica 8 mm. /li li Waga 3 kolory x 5 g. /li li Kolory blador oacute żowy, fuksjowy, czerwony. /li li Opak 24 szt. /li li Karton 12 opak. /li /ul

3,99 zł
Powiadomienie
94
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S21 FE (czerwony) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S21 FE (czerwony)
Crong
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.18

Kolor bazowy: CzerwonyMateriał główny: SilikonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Samsung Galaxy S21 FETyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: MikrofibraRodzaj etui: Plecki

49,00 zł
Powiadomienie
95
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S21 FE (granatowy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S21 FE (granatowy)
Crong
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Kolor bazowy: GranatowyMateriał główny: SilikonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Samsung Galaxy S21 FETyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: MikrofibraRodzaj etui: Plecki

49,00 zł
Powiadomienie
96
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S21 FE (czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crong Color Cover - Etui Samsung Galaxy S21 FE (czarny)
Crong
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: SilikonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Samsung Galaxy S21 FETyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: MikrofibraRodzaj etui: Plecki

49,00 zł
Powiadomienie
97
Schowek
BE SNAZZY Skarpety SK-46 z ozdobami 30-35 girl
BE SNAZZY
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

10,99 zł
Powiadomienie
98
Schowek
BE SNAZZY Skarpety SK-54 z ozdobami 36-41 girl
BE SNAZZY
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

10,99 zł
Powiadomienie
99
Silver Sash, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silver Sash, CD
Wovenhand, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

100
CEBA 201-068-260 Przewijak twardy krótki z zagłówkiem 50x70 Zajączki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CEBA 201-068-260 Przewijak twardy krótki z zagłówkiem 50x70 Zajączki
Ceba
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Przewijak twardy marki Ceba Baby to przewijak z utwardzonym spodem z możliwością montażu na dziecięcym łóżeczku o szerokości 60 cm. Specjalne kołeczki blokujące zapewniają stabilność zamontowanego przewijaka zapobiegając jego przesuwaniu. Obicie przewijaka Ceba Baby jest wykonane z atestowanej folii, która jest całkowicie bezpieczna dla skóry twojego maluszka. Materiał bardzo łatwo utrzymać w czystości. Przewijak Ceba Baby wyposażony jest dodatkowo w zagłówek zabezpieczający główkę maluszka przed potencjalnymi urazami. Wymiary produktu: 50 x 70 cm.

67,70 zł
54,84 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,86 zł

Wróć do góry