hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.02.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 2 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Porozumienie bez przemocy. O języku życia (Marshall Rosenberg), na drugim Na rozdrożu (Georg Gänswein). Kolejny produkt to Najlepsze miasto świata. Odbudowa Warszawy 1944-1949 (Grzegorz Piątek) oraz Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek (Karyl McBride).
1
Porozumienie bez przemocy. O języku życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Porozumienie bez przemocy. O języku życia
Dostępny
1740 szt.

Nowe wydanie Porozumienia bez przemocy: o języku życia Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP – zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też cel: Rosenberg jako mediator nie dąży do kompromisu, lecz – uwaga! – do tego, by każda ze stron zakończyła konflikt w pełni usatysfakcjonowana. Brzmi niewiarygodnie, lecz, jak udowadnia autor na licznych przykładach ze swojej pracy, jest to możliwe.

49,99 zł
30,99 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 19,00 zł

155 osób kupiło
2
Na rozdrożu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na rozdrożu
Dostępny
22 szt.

Jaka jest przyszłość naszej wiary Arcybiskup Georg Gänswein jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych postaci Kościoła katolickiego na świecie. W 2003 roku został osobistym sekretarzem kard. Josepha Ratzingera i do dziś piastuje tę funkcję. W swojej książce zdradza czytelnikom tajemnice pracy u boku papieża, dzieli się szczegółami z jego życia po abdykacji oraz tłumaczy, na czym polega radość wiary, której nauczył się od Benedykta XVI. Po raz pierwszy opublikowano tu również wybrane kazania i wykłady arcybiskupa, które potwierdzają, że pozostaje on radykalnie wierny przyjętej przez siebie dewizie biskupiej: „Dać świadectwo prawdzie”. Jego słowa będą doskonałym drogowskazem dla wielu współczesnych chrześcijan. Abp Georg Gänswein – niemiecki duchowny rzymskokatolicki, doktor teologii, wieloletni pracownik Kongregacji Nauki Wiary. Od 2003 roku osobisty sekretarz kard. Josepha Ratzingera, a od 2021 roku prefekt Domu Papieskiego.

32,90 zł
19,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 12,91 zł

33 osoby kupiły
3
Najlepsze miasto świata. Odbudowa Warszawy 1944-1949 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze miasto świata. Odbudowa Warszawy 1944-1949
Dostępny
180 szt.

Po klęsce powstania warszawskiego nazywana niegdyś Paryżem Północy Warszawa zamieniła się w ocean gruzów. Trzeba było mieć wiele wyobraźni, żeby patrząc na sterczące kikuty dawnych kamienic, planować szybkie odrodzenie miasta. A jednak decyzję o jego odbudowie podjęto niemal niezwłocznie. Przed architektami i budowniczymi stanęło trudne zadanie… Choć wizytówką powojennej odbudowy Warszawy stała się zrekonstruowana starówka, to reszta miasta nie miała wrócić do dawnej formy, tylko zamienić się w idealną nowoczesną metropolię. To książka o entuzjazmie i optymizmie, o wyobrażaniu sobie „najlepszego miasta świata” na gruzach starego porządku, o architektach z Biura Odbudowy Stolicy, którzy tworząc miasto swoich marzeń, przykładali rękę do budowy totalitarnego państwa.

67,99 zł
50,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,00 zł

27 osób kupiło
4
Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek
Dostępny
88 szt.

Matka automatycznie kojarzy się nam z troskliwą miłością, serdeczną bezinteresownością i ciepłem rodzinnego domu. Nie każdej z nas jednak dane było mieć taką mamę. Niekiedy ta teoretycznie najbliższa nam osoba jest tak zaabsorbowana sobą, że cały rodzinny świat kręci się wokół niej i jej własnych niespełnionych potrzeb, frustracji czy ambicji. Córka nie nabywa wówczas naturalnego poczucia własnej wartości i nie ma szans, by harmonijnie budować odrębną osobowość. Odczuwa niewyjaśnioną pustkę i smutek, ma trudności z rozumieniem własnych i cudzych emocji, nie umie przyjmować i dawać miłości, a w efekcie - sabotuje siebie i całe swoje życie. To negatywne dziedzictwo psychologiczne można przerwać, odzyskując kontakt z własnymi autentycznymi emocjami. Psychoterapeutka Karyl McBride, która sama zmagała się z narcystycznym dziedzictwem matki, a w swej karierze pomogła setkom pacjentek, przedstawia w swej książce drogę zrozumienia i przebaczenia, która doprowadzi zagubione córki do zdrowia emocjonalnego. Nowe wydanie bestsellerowej książki Nigdy dość dobra.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

24 osoby kupiły
5
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, czerwona
Hasta
Dostępny
81 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 6 mm / długość 25 m – kolor czerwony

2,99 zł
19 osób kupiło
6
Tweens, czyli prawie nastolatki. Poradnik dla rodziców dzieci od 8 do 13 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tweens, czyli prawie nastolatki. Poradnik dla rodziców dzieci od 8 do ...
Dostępny
58 szt.

Most łączący dzieciństwo z dorosłością W Stanach Zjednoczonych dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 13 lat określa się specjalnym słowem tweens, odróżniając je wyraźnie od maluchów czy przedszkolaków (kids), ale też od pełnoprawnych nastolatków (teens). Ten wyjątkowy okres w życiu młodego człowieka to także bardzo wymagający czas dla jego rodziców, bo wszystko zdaje się zmieniać dosłownie z dnia na dzień! • Dlaczego dzieci w tym wieku tak często miewają zmienne humory, bywają aroganckie, leniwe i impulsywne? • Jak sprzyjać dobrej formie psychicznej i fizycznej swojego dziecka? • Jak ograniczyć mu czas spędzany przed ekranem? • Jak wspierać swoje dziecko w walce ze szkolnym stresem? • Wczesne przyjaźnie i miłości – jak pomóc? Jeśli jeszcze niedawno wydawało ci się, że doskonale znasz swoje dziecko, a teraz masz duże problemy ze zrozumieniem go w najprostszych sprawach – to ta książka jest właśnie dla ciebie. Niezwykle ceniona ekspertka w dziedzinie rodzicielstwa i matka czworga dzieci, Sarah Ockwell-Smith, przygotowała zestaw praktycznych porad dla rodziców dzieci w wieku od 8 do 13 lat – wszystko w oparciu o najnowsze ustalenia naukowe z dziedziny biologii, psychologii i socjologii dorastania. Sarah Ockwell-Smith jest licencjonowanym psychologiem, nauczycielką prenatalną i porodową, doulą poporodową oraz matką czworga dzieci. Podjęła również szkolenie w zakresie hipnoterapii oraz psychoterapii i jest członkiem British Sleep Society. Jest współzałożycielką strony GentleParenting (www.gentleparenting.co.uk) oraz autorką bloga www.sarahockwell-smith.com. Regularnie pisze dla magazynów parentingowych oraz występuje w roli eksperta ds. rodzicielstwa w krajowej telewizji i w radiu. Jest autorką dziesięciu innych książek – na rynku polskim ukazała się jej książka Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

16 osób kupiło
7
Proszę państwa do gazu. Ludzie, którzy szli (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proszę państwa do gazu. Ludzie, którzy szli (wydanie z opracowaniem i ...
Dostępny
175 szt.

Wydanie Proszę państwa do gazu i Ludzi, którzy szli kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Proszę państwa do gazu i Ludzie, którzy szli jak w soczewce skupiają w sobie najważniejsze zagadnienia dotyczące egzystencji w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Narrator Tadek próbuje prostymi słowami opisać rozgrywającą się na jego oczach, bezprecedensową tragedię całych narodów. Nie ucieka przy tym od opisów okrucieństw, niczego czytelnikowi nie ułatwia – maluje bezmiar ludzkiego cierpienia, okrucieństwa i niewyobrażalnej zbrodni na masową skalę. Pokazuje skupiony w jednym, przerażającym miejscu świat nazistowskiego systemu totalitarnego, który odzierał ludzi z człowieczeństwa. Borowski przedstawił tu przerażającą prawdę o ludzkiej naturze i woli przetrwania bez względu na koszty. Wybór opowiadań Tadeusza Borowskiego zawiera dwa najważniejsze teksty pochodzące ze zbioru Opowiadania oraz skróconą wersją słownika określeń oświęcimskich. Pozycja obowiązkowa.

10,90 zł
6,99 zł

Rabat 35,9%
oszczędzasz 3,91 zł

18 osób kupiło
8
Małe życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe życie
Dostępny
125 szt.

Światowa sensacja literacka! Najgłośniejsza amerykańska powieść ubiegłego roku, nominowana do Nagrody Bookera i National Book Award; laureatka prestiżowej Kirkus Prize. Zachwycająca powieść o przyjaźni poddanej ogromnej próbie. Oto historia życia czterech przyjaciół – o ich niełatwym dojrzewaniu, ogromnych sukcesach, bolesnych wyborach i tyranii pamięci, od której nie sposób czasem się uwolnić… To również opowieść o jednym z najbardziej fascynujących miast świata – Nowym Jorku – który jest piątym, równorzędnym bohaterem tej olśniewającej książki.

79,99 zł
59,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 20,00 zł

15 osób kupiło
9
Bastion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bastion
Dostępny
19 szt.

Apokaliptyczny thriller Mistrza Grozy. Przerażająca wizja świata po zagładzie biologicznej. Tak kończy się świat... Wystarczy błąd na komputerze w laboratorium Ministerstwa Obrony. Najpierw nadchodzi epidemia. Potem pojawiają się sny… Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają mieć wizje wskazujące im drogę. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką. Podzielona ludzkość tworzy dwa obozy – Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła to, co najgorsze. Ci, którzy wierzą w miłość i braterstwo, mają w starciu z nimi niewielkie szanse. Tyle że konfrontacja między siłami dobra i zła staje się nieunikniona. Pod koniec 2020 roku miał premierę wyprodukowany przez stację CBS miniserial stworzony na podstawie książki. Wystąpili w nim między innymi Whoopi Goldberg, James Mardsen, Amber Heard oraz Alexander Skarsgård.

64,90 zł
46,08 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,82 zł

15 osób kupiło
10
Na wschód od Edenu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wschód od Edenu
Dostępny
205 szt.

Wspaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów - Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne, co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny - Abry. W końcu Kaleb odnajduje matkę, demoniczną Kathy, w domu publicznym i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii… Na wschód od Edenu to jedna z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych powieści XX wieku. Podczas gdy w warstwie fabularnej jest realistyczną sagą rodziny kalifornijskich ranczerów, jej drugie, głębsze dno można odczytywać jako reinterpretację biblijnej historii o Kainie i Ablu i przypowieść o walce dobra ze złem. John Steinbeck (1902-1968) - amerykański powieściopisarz, laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych”. Jego najbardziej znane powieści, obok Na wschód od Edenu, to Tortilla Flat, Myszy i ludzie, Grona gniewu i Ulica Nadbrzeżna. Na wschód od Edenu zekranizował w 1955 roku Elia Kazan - w roli Kaleba Traska wystąpił James Dean. Powieść znalazła się w finale National Book Award.

75,00 zł
47,25 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 27,75 zł

14 osób kupiło
11
Gdzie jesteś, piękny świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś, piękny świecie
Dostępny
134 szt.

Alice, pisarka, poznaje Felixa, pracownika magazynu wysyłkowego, i proponuje mu wspólną podróż do Rzymu. W Dublinie jej najlepsza przyjaciółka Eileen próbuje dojść do siebie po rozstaniu z partnerem i zaczyna flirtować z Simonem, mężczyzną, którego zna z dzieciństwa. Alice, Felix, Eileen i Simon są jeszcze młodzi – ale życie już daje się im we znaki. Pożądają się, zwodzą, spotykają i rozstają. Uprawiają seks, martwią się o seks, martwią się o swoje przyjaźnie i świat, w którym żyją. Stoją w ostatnim oświetlonym pokoju przed mrokiem i są świadkami końca? Będą potrafili uwierzyć w istnienie pięknego świata?

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

14 osób kupiło
12
Puzzle 30 elementów. Zabłyśnij jak Kucyk Pony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 30 elementów. Zabłyśnij jak Kucyk Pony
Trefl, 30
Dostępny
245 szt.

Puzzle 30 elementów Zabłyśnij jak Kucyk Pony. Układanka składa się z 30 elementów i została zaprojektowana z myślą o wszystkich małych miłośniczkach i miłośnikach puzzli. Po jej ukończeniu powstanie obrazek o wymiarach 27.0x20.0 cm. Precyzyjnie wykonane i idealnie dopasowane elementy oraz wysoka jakość nadruku sprawiają, że układanie jest łatwe i przyjemne, a sam obrazek, po sklejeniu specjalnym klejem do puzzli Trefl, może stać się wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Układanka została zapakowana w solidne, tekturowe pudełko.

14,00 zł
12,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,01 zł

13 osób kupiło
13
Pakiet: Przeminęło z wiatrem (ilustrowane wydanie dwutomowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Przeminęło z wiatrem (ilustrowane wydanie dwutomowe)
Dostępny
1219 szt.

Wyjątkowe, dwutomowe wydanie jednej z najważniejszych powieści XX wieku, uhonorowanej Nagrodą Pulitzera! Książka w twardej oprawie zawiera czarno-białe ilustracje wykonane przez Annę Halarewicz – artystkę współpracującą m.in. z „Elle” i „Twoim Stylem”. Tomy powieści sprzedawane są wyłącznie w komplecie jako pakiet. Scarlett O’Hara. Rozpieszczona córka plantatora bawełny. Kokietka i intrygantka o zielonych oczach, najwęższej talii w trzech hrabstwach i niebywałym tupecie, dzięki którym prawie każdego mężczyznę potrafi okręcić sobie wokół palca. Ale ona zawsze chciała tego jednego, który jej nie uległ… Nawet kiedy na jej drodze staje Rhett Butler – bezkompromisowy, inteligentny i cyniczny oficer – nie zamierza dać za wygraną i zrezygnować z mężczyzny swoich marzeń. Ale Rhett nie zamierza zrezygnować z niej… Jednak w życiu Scarlett to nie mężczyźni okazują się najważniejsi. Zdana wyłącznie na siebie, poświęca wszystko, aby w ogniu wojny secesyjnej ratować rodzinny majątek – Tarę. I z beztroskiej dziewczyny powoli zmienia się w dojrzałą kobietę. Powieść o kobiecej niezłomności, walce o rodzinę i szczęście. A także o błędach, za które czasami trzeba zapłacić najwyższą cenę… Filmowa adaptacja Przeminęło z wiatrem z Vivien Leigh i Clarkiem Gable’em po prawie 80 latach od premiery nadal należy do najważniejszych filmów w historii kina.

89,90 zł
64,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,17 zł

13 osób kupiło
14
To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktó...
Dostępny
139 szt.

Autor pokazuje jak rozwinąć wewnętrzną świadomość pokoju zakorzenionego w języku, którego używamy na co dzień. Książka przekazuje praktyczne umiejętności i potężne narzędzia, które głęboko zmienią Wasze związki i bieg Waszego życia. Znalazły się w niej inspirujące historie, lekcje i idee wypracowane przez ponad czterdzieści lat mediacji w konfliktach i związkach z najbardziej dotkniętych przemocą zakątków świata. Kolejne rozdziały poświęcone są rozwiązywaniu konfliktów, transformacji kultury biznesu i autorytarnych struktur, zmianie wyobrażeń wroga, problemowi terroryzmu, wyrażaniu i przyjmowaniu wdzięczności oraz skutecznej zmianie społecznej.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

12 osób kupiło
15
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m zielony 311952 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m zielony 311952
Hasta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

2,99 zł
Powiadomienie
12 osób kupiło
16
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m zielony 311953 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
11 osób kupiło
17
Kitty Kotty cannot sleep - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitty Kotty cannot sleep
Dostępny
131 szt.

Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

11 osób kupiło
18
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, turkusowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, turkusowa
Hasta
Dostępny
45 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 6 mm / długość 25 m – kolor turkusowy

2,99 zł
9 osób kupiło
19
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m fioletowy 311982 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
9 osób kupiło
20
Mój ogród. Kwiaty i zioła w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój ogród. Kwiaty i zioła w ogrodzie
Dostępny
61 szt.

W tej publikacji znajdą Państwo: informacje na temat uprawy, pielęgnowania najpopularniejszych odmian drzew owocowych, warzyw, ziół, które możemy hodować w przydomowym ogródku lub na działce (tzw. ogród użytkowy).

9,80 zł
5,99 zł

Rabat 38,9%
oszczędzasz 3,81 zł

10 osób kupiło
21
Kitty Kotty. I don't want to play like that! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitty Kotty. I don't want to play like that!
Dostępny
126 szt.

Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
22
Zuzia na plaży. Mądra Mysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia na plaży. Mądra Mysz
Dostępny
51 szt.

Zuzia spędza wakacje na plaży. Naturalnie, nie sama, jedzie z nią mama, tata i duży, zielony plastikowy krokodyl. A morze jest niebezpieczne dla krokodyli. Czy podczas tych wakacji pogoda dopisze? Będzie gorąco?

8,90 zł
5,99 zł

Rabat 32,7%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
23
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Fuksja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
8 osób kupiło
24
W czerwonej sieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W czerwonej sieci
Dostępny
159 szt.

Moskwa, wrzesień, 1980 rok. Na tajnym spotkaniu w siedzibie KGB zapada decyzja o przeprowadzeniu zamachu na Jana Pawła II. Na wykonanie zlecenia oficerowie mają pół roku. Rusza zakrojona na szeroką skalę akcja werbowania współpracowników z różnych stron świata. Wykorzystując ludzkie słabości, problemy finansowe czy ortodoksyjne poglądy, Rosjanie szybko tworzą specjalną grupę, w której skład wchodzą: Polak, Turek, Bułgar, Szwajcar i Francuz. Dzieli ich wszystko – pochodzenie, osobowość, status społeczny, wiek – ale łączy wspólny cel: uciszyć papieża i co za tym idzie, powstrzymać zmiany zachodzące w bloku państw wschodnich. Rozpoczyna się gra, której finał będzie miał miejsce w maju 1981 roku na placu św. Piotra…

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

8 osób kupiło
25
Puzzle 60 elementów. Psi Patrol. Na polanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Psi Patrol. Na polanie
Trefl, 60
Dostępny
834 szt.

Puzzle 60 elementów Psi Patrol na polanie. Układanka składa się z 60 elementów i została zaprojektowana z myślą o wszystkich małych miłośniczkach i miłośnikach puzzli. Po jej ukończeniu powstanie obrazek o wymiarach 33.0x22.0 cm. Precyzyjnie wykonane i idealnie dopasowane elementy oraz wysoka jakość nadruku sprawiają, że układanie jest łatwe i przyjemne, obrazek po sklejeniu specjalnym klejem do puzzli Trefl może stać się wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Układanka została zapakowana w solidne, tekturowe pudełko.

11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

8 osób kupiło
26
Ludowa historia Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludowa historia Polski
Dostępny
77 szt.

Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych. Głównym przedmiotem książki jest władza — władza tych, którzy w społeczeństwie są na górze, nad tymi, którzy są na dole — oraz instytucje społeczne, które służyły elitom do przejmowania tego, co wyprodukował lud. To nie tylko więc historia poddaństwa i pańszczyzny, ale także relacji w fabryce i w biurze w XIX w. To historia ludowa, a nie narodowa: autora mniej interesują wojny i powstania, a bardziej to, jak ich sukcesy i klęski zmieniały relacje pomiędzy mieszkańcami naszego kraju, Polakami, Żydami, Ukraińcami i innymi mniejszościami.

86,00 zł
74,82 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,18 zł

7 osób kupiło
27
Five Nights at Freddy's. Srebrne oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights at Freddy's. Srebrne oczy
Dostępny
102 szt.

Dziesięć lat temu w pizzerii Freddy Fazbear`s Pizza w miasteczku Hurricane miały miejsce okrutne morderstwa. Siedemnastoletnia dziś Charlie od tamtego czasu usiłowała zapomnieć o tym, co się wydarzyło; bezskutecznie, bo to jej ojciec był właścicielem lokalu i twórcą czterech animatronów - olbrzymich pluszowych maskotek, ulubieńców dzieci. W dziesiątą rocznicę tragedii Charlie spotyka się z przyjaciółmi, pragnąc uczcić pamięć zmarłego wtedy kolegi. Razem udają się do zamkniętej pizzerii, gdzie wszystko wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś, a pozostawione w niej maskotki okazują się być krwiożerczymi bestiami... Pierwsza część trylogii opartej na kultowej serii niezależnych gier komputerowych, napisana przez ich twórcę. Seria uzyskała olbrzymią popularność i wysokie oceny graczy i recenzentów. Wytwórnia Warner Bros przygotowuje na jej podstawie film pełnometrażowy.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

7 osób kupiło
28
Mój ogród. Drzewa owocowe i warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój ogród. Drzewa owocowe i warzywa
Dostępny
69 szt.

W tej publikacji znajdą Państwo: informacje na temat uprawy, pielęgnowania najpopularniejszych odmian drzew owocowych, warzyw, ziół, które możemy hodować w przydomowym ogródku lub na działce (tzw. ogród użytkowy).

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

8 osób kupiło
29
Kroniki Mroku. Tom 3. Legendy Ahn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Mroku. Tom 3. Legendy Ahn
Dostępny
1 szt.

Życie Rezkina po dramatycznych wydarzeniach na królewskim turnieju zaczyna przypominać koszmarny sen. Dowodzi statkiem pełnym przerażonych ludzi, dotychczasowi wrogowie uważają go za prawowitego władcę a dotychczasowi przyjaciele za bezdusznego mordercę. Gdzieś tam, na lądzie, czeka na niego obłąkany król-mag, który posunie się do każdego okrucieństwa, byle pokonać konkurenta do tronu. Na razie Rezkin skupia się na pierwszym i podstawowym zadaniu - zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom, za których jest odpowiedzialny. Wie jednak, że to dopiero początek wyzwań. Jeśli zawiedzie, pozostałe królestwa rozszarpią Ashai w mgnieniu oka a ludzie, których stara się chronić zostaną wiecznymi tułaczami - bez domów, rodzin i bezpiecznej przystani. Tym samym Rezkin złamie Zasadę 1 – chroń i szanuj swoich przyjaciół – i zostanie bodaj największym przegranym spośród wszystkich. Bez kraju, bez celu i bez honoru.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

6 osób kupiło
30
Z szynką raz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z szynką raz
Dostępny
91 szt.

Kontynuacja nowej serii Charlesa Bukowskiego! Z szynką raz! to przejmująca opowieść o dzieciństwie i młodzieńczych latach literackiego alter ego autora - Henry'ego Chinaski - ukazująca, jak wrażliwy i ambitny chłopak, na przekór biedzie, despotycznemu ojcu i presji zgnuśniałego otoczenia, walczy o prawo do podążania własną drogą.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
31
Wnuczka wariatki. Pola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wnuczka wariatki. Pola
Dostępny
89 szt.

Zabawnie opowiedziana historia trzech pokoleń kobiet, która mogła potoczyć się inaczej. Pola ma dwadzieścia osiem lat, studiuje i pracuje w butiku, a mimo to wciąż żyje pod dyktando matki. To na jej życzenie dziewczyna ma spędzić wakacje u babki, która do tej pory była dla niej jedynie bohaterką ponurej legendy - miesiąc na „zapadłej wsi” w towarzystwie niezrównoważonej starszej pani ma być dla niej nauczką i przestrogą przed zbyt lekkomyślnym podejściem do życia. Dziewczyna w najśmielszej nawet wyobraźni nie przypuszcza, co ją tam czeka. Na dzień dobry „babunia” upija ją własnej roboty bimbrem i wciąga w rozkręconą przez siebie intrygę. W dodatku starsza pani jeździ jak szalona fiacikiem, a jak trzeba i motocykl odpali. Z energią godną trzydziestolatki wojuje z całą wsią - wszystko po to, żeby nie dopuścić do wycięcia lasu i postawienia w jego miejsce fabryki. A to tylko początek wydarzeń, w które babcia wciąga Polę i jej przyjaciół. Danuta Noszczyńska - plastyczka, reżyserka, twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant, absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Opublikowała książki: Historia nie Magdaleny, Blondynka moralnego niepokoju, Hormon nieszczęścia, Mogło być gorzej, Kufer babki Alicji, Luizę pilnie sprzedam, Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana, Wszystkie życia Heleny P., Harpia (trzy ostatnie nagrodzone na Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”), Farbowana blondynka, Zła miłość, Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie, Nieświęta rodzina, Zobaczyć gdzie indziej i Nigdy nie jest za daleko.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
32
Historia bez cenzury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia bez cenzury
Dostępny
2339 szt.

Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? „Tak się składa, że nie wszystko. Nie da się w piętnastominutowym odcinku opowiedzieć o jakimś władcy od początku do końca. Wiele ciekawych i ważnych rzeczy musimy sobie darować. W tej książce dostajecie Historię Bez Cenzury w wersji full wypas. Nie było żadnych ograniczeń długości tekstu. Mogłem pisać do momentu, aż poczułem: „Ok, Wojtas, to chyba wszystko”. Wojtek Drewniak

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

6 osób kupiło
33
Zabawna Flappy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zabawna Flappy
Dostępny
3 szt.

Nowa, niezwykła powieść autorki bestsellerów Santy Montefiore. Flappy Scott-Booth to samozwańcza królowa matka Badley Compton, malowniczej mieściny w hrabstwie Devon. Jej mąż Kenneth całe dnie gra w golfa, a ona z troską dogląda ich pięknego domu i ogrodów. A przede wszystkim organizuje niezapomniane przyjęcia, na których, otoczona gronem wiernych przyjaciół, bryluje jako gwiazda wieczoru. Jej życie jest jak ona sama – wręcz doskonałe. Aż do dnia, kiedy do wioski wprowadzają się Hedda Harvey-Smith z mężem Charlesem. Ich dom jest większy, a przyjęcia bardziej wystawne. Wkrótce zajmują czołowe miejsca wśród miejscowej socjety. Dosłownie. A na to Flappy nie może pozwolić. „Pełna zabawnych spostrzeżeń oraz celnych puent, napisana z ogromnej potrzeby serca – ta powieść niesie wytchnienie każdemu, kto szuka w książkach ukojenia.” – „Lancashire Post”

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

5 osób kupiło
34
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Mietowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
5 osób kupiło
35
Kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety
Dostępny
89 szt.

Kobiety to już nawet nie osobny rozdział w życiu Charlesa Bukowskiego - to cała książka, której pierwsze zdania brzmią: „Miałem pięćdziesiątkę na karku i od czterech lat nie byłem w łóżku z kobietą. Nie miałem żadnych przyjaciółek. Kobiety widywałem jedynie na ulicy lub w innych miejscach publicznych, lecz patrzyłem na nie bez pożądania, z poczuciem, że nic z tego nie będzie. Onanizowałem się regularnie, ale myśl o jakimkolwiek związku z kobietą - nawet nie opartym na seksie - była mi obca”. Po czym następuje blisko trzysta stron poświęconych głównie opisom zbliżeń z imponującą liczbą partnerek. Kobiety pociągały autora z siłą, która pozbawia mężczyzn nie tylko rozsądku, ale i instynktu samozachowawczego. Czasem uważał je za modliszki, przystawał jednak na każde ryzyko, byle tylko dokonać kolejnego podboju. Nawet czytelnicy, których mogłaby razić nadmierna dosadność opisów, nie rozstaną się z tą książką w połowie.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

5 osób kupiło
36
Zuzia idzie do szkoły muzycznej. Mądra Mysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia idzie do szkoły muzycznej. Mądra Mysz
Dostępny
72 szt.

Zuzia lubi muzykę, więc bardzo się cieszy, kiedy rodzice zapisują ją do szkoły muzycznej. Tyle tu instrumentów. Choć i kuchenny koncert z chochlą i blachą do pieczenia to świetna zabawa. A samodzielnie skomponowana piosenka dla misia jest największym sukcesem.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
37
Historia bez cenzury. Tom 2. Polskie koksy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia bez cenzury. Tom 2. Polskie koksy
Dostępny
2829 szt.

Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. Historia Bez Cenzury powraca! O kim opowiemy? Jasne, że o polskich koksach! Przed Wami Cnotliwy Koksu spod Grunwaldu, Turbohetman, który w młodości grał małą dziewczynkę, Półczłowiek-Półłomot, który trafił do polskiego hymnu, Wystrzałowy generał, który lubił walić z grubej rury, a także włochaty koleżka, odważny kuzyn misia Koralgola – największej pierdoły wśród niedźwiedzi. Chcecie więcej? I dobrze, bo to tylko niektórzy spośród naszych koksów.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

4 osoby kupiły
38
Zdrada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrada
Dostępny
1933 szt.

Odkryj niezwykłą opowieść o miłości, zagrożeniu, odwadze i zdradzie, autorki bestsellerowych powieści Biała perła oraz Ocalone. Czy mógłbyś zabić? Kogoś, kogo kochasz? Dwie siostry bliźniaczki podzielone zaciekłą lojalnością, połączone straszliwym sekretem… Paryż, 1938 rok. Romaine pilotuje samoloty, jest nieustraszona i pełna pasji, jej siostra Florence to osoba z towarzystwa, rozkoszująca się władzą i przywilejami. Obie mają coś do udowodnienia i coś do ukrycia. Ich światy zderzają się ze sobą, gdy ulice Paryża nawiedza strach. Słychać wojenne werble, Francja zmierza ku upadkowi. Kto upadnie wraz z nią? Zdrada to niezwykle mocna, niezapomniana, epicka historia o miłości, stracie i długofalowych konsekwencjach wojny, doskonała dla wielbicielek powieści Santy Montefiore i Paulliny Simons. „Niezwykła, porywająca książka. Trzymająca w napięciu. Pochłaniająca. Kipiąca tajemnicami. Kate Furnivall ma talent do tworzenia miejsc i postaci, które pozostają w pamięci długo po przeczytaniu ostatnich słów powieści”. – Jane Corry

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
39
Kredkami do Nieba. Zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną Ewangelią. Rok C, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredkami do Nieba. Zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną Ewangelią...
Dostępny
37 szt.

Książka pokazuje, jaką radością może być odkrywanie Ewangelii z dziećmi. Są w niej pomysły na rozmowy i zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną Ewangelią. Adresowana jest do rodziców, dziadków i przyjaciół pragnących przekazywać wiarę młodszym. Przyda się wszystkim, którzy głoszą Słowo Boże dzieciom. Może być ciekawa dla wspólnot poszukujących programu do pracy z dziećmi.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

4 osoby kupiły
40
Szara myszka i kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szara myszka i kolory
Dostępny
81 szt.

Zabawny, rymowany tekst Małgorzaty Strzałkowskiej opowiada historię szarej myszki, która jest bardzo smutna z powodu ubarwienia swojego futerka. Myszka wybiera się na wędrówkę po krainach różnych kolorów, żeby poszukać najlepszej barwy dla siebie. Dziecko razem z myszką dowiaduje się, co może być zielone, niebieskie, czerwone, różowe itd. Na koniec myszka spotyka szarego wilka i docenia wtedy kolor swojego futerka. Już nie wydaje się jej nudne. Zadowolona wraca do siebie. A gdy złapie ją szary dzień, plecie kolorowy wianek z kwiatków na poprawę humoru.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

4 osoby kupiły
41
Świeccy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeccy
Dostępny
102 szt.

Wykształciuchy, łże-elity, poskomuniści, elgiebety, ekolodzy, czerwona hołota, zdegenerowane lewactwo i zdradzieckie mordy. Krócej scharakteryzować familii Świeckich chyba się nie da. Są dobrze wykształceni, mają zasoby i – co najgorsze – naprawdę działają. Tanie mieszkania dla wszystkich, walka z patodeweloperką i kościołem wściubiającym nos w każdy aspekt życia. Komunizm, poganizm i obraza uczuć religijnych. Świeccy to powieść dla czytelników, którzy wprawdzie tęsknią za Panem Samochodzikiem, ale równocześnie czują się na niego trochę za starzy. To nowe, świeże spojrzenie na Polskę, która istnieje tylko teoretycznie. Spojrzenie pełne nadziei, bo w Polsce Świeckich istnieje jakaś alternatywa.

45,00 zł
39,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

4 osoby kupiły
42
Mega kolorowanka. Marvel Spider-Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega kolorowanka. Marvel Spider-Man
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Ruszaj do akcji! Spider-Man i jego drużyna już na ciebie czekają. Koloruj obrazki, jak podpowiada ci wyobraźnia, i dobrze się baw!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
43
Ucieczka z Festung Breslau - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucieczka z Festung Breslau
Dostępny
390 szt.

Zima 1945 r. Festung Breslau broni się zaciekle przed ofensywą Armii Czerwonej. Żołnierze walczą o każdą ulicę, każdy dom, każde drzwi. Karabinem, bagnetem a jeśli trzeba, to na pięści. Tuż obok rozgrywa się zupełnie inna walka, niemająca nic wspólnego z brutalną siłą – walka wywiadów. Oficer Abwehry Schielke musi rozwiązać zagadkę godną detektywa: odnaleźć mordercę ludzi powiązanych z wywożeniem z miasta dzieł sztuki. Przy okazji, być może, odnaleźć same działa sztuki i zapewnić sobie spokojne, dostatnie życie po wojnie. Ale to będzie później. Na razie musi przeżyć i dotrwać do końca swojej gangsterskiej przygody.

57,90 zł
46,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
44
Saga rodu Quinnów. Tom 2. Niebezpieczne prądy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Quinnów. Tom 2. Niebezpieczne prądy
Dostępny
5081 szt.

Druga część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Bracia powracają do rodzinnego domu, aby wypełnić ostatnią wolę ojca... Ethan Quinn to człowiek morza. Nie po drodze mu z tradycją, lecz ją akceptuje. Serce tego cichego mężczyzny jest równie głębokie, co wody, które kocha. Teraz, po śmierci ojca, stara się odnieść sukces, budując łodzie. Lecz do najważniejszych osiągnięć będą należeć zmiany, których dokona w swoim życiu... Jest taki chłopiec, który go potrzebuje. I kobieta, którą kocha, choć nigdy nie przypuszczał, że może z nią być. By spełniać marzenia, Ethan musi zmierzyć się ze swoją mroczną przeszłością – zaakceptować nie tylko to, kim jest, ale też, kim chciałby się stać.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

4 osoby kupiły
45
Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2 (B1-B2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2 (B1-B2)
Dostępny
122 szt.

Podstawy języka francuskiego masz już w małym palcu i chcesz osiągnąć wyższy poziom? Niech nigdy nie zabraknie Ci francuskich słówek! Sięgnij po Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2 na poziomie B1–B2. Oto druga część kultowej serii do nauki francuskiego słownictwa na poziomie średnio zaawansowanym. Znajdziesz w niej aż 52 rozdziały poświęcone określonym tematom, takim jak cechy charakteru, naprawy i sprzątanie, jedzenie, zdrowie czy problemy środowiskowe. Każdy z nich zawiera listę słówek i pakiet zdań do przetłumaczenia z ich użyciem. Obok odpowiedzi znajdują się również wskazówki w dymkach z dodatkowym słownictwem i często popełnianymi błędami. Dzięki metodzie „w tłumaczeniach” skutecznie przyswoisz najważniejsze francuskie słówka – poprzez zastosowanie ich kontekście! Do książki dołączone zostały również testy, które pomogą Ci sprawdzić zdobytą wiedzę i utrwalić ją. Oprócz tego z przygotowanym kursem MP3 z natywnym lektorem przećwiczysz poprawną francuską wymowę oraz rozumienie ze słuchu. Z pozycją Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2: • nauczysz się ponad 2000 przydatnych francuskich słówek na poziomie B1–B2, • poznasz praktyczne francuskie wyrażenia i zwroty oraz użyjesz ich we właściwych kontekstach, • bez trudu zmotywujesz się do systematycznej i regularnej nauki języka francuskiego.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
46
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Pom 311937 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
4 osoby kupiły
47
Nasza wojna. Imperia 1912-1916. Narody 1917-1923 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza wojna. Imperia 1912-1916. Narody 1917-1923
Dostępny
54 szt.

Wielką Wojnę na wschodzie Europy wywołały imperia, biły się w niej narody, a ginęli zwykli ludzie. Im dłużej trwała, tym trudniej było wyobrazić sobie, jak się skończy i czy w ogóle kiedyś nastanie pokój. Tego, że zmianie ulegnie prawie wszystko, nie przewidział nikt. I tej zmianie poświęcona jest Nasza wojna. Podzielona jest na dwie części, w pierwszej koncentruje się na działaniach militarnych, przywraca pamięć o ważnych, lecz zapomnianych miejscach na mapach frontu wschodniego – Gorlicach, Przasnyszu czy Przemyślu, w drugiej opowiada o tym wszystkim, co działo się poza frontami, strajkach i buntach robotniczych, prawach kobiet, kulturze, polityce i walce o niepodległość narodów Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Wszystko to w porywającym stylu - przystępnie, czasem dowcipnie, zawsze w oparciu o źródła, w tym dotychczas rzadko wykorzystywane.

99,99 zł
86,99 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 13,00 zł

4 osoby kupiły
48
Superpojazdy w akcji. Policja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superpojazdy w akcji. Policja
Dostępny
28 szt.

Czy chcesz wziąć udział w akcjach ratunkowych i pościgach? Przed tobą ważne zadania do wykonania: przeczytaj historyjkę, pokoloruj dzielnych bohaterów i przyklej odpowiednie nalepki. Do dzieła!

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

3 osoby kupiły
49
Hot Wheels. Ale jazda! Kolorowanki i zadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. Ale jazda! Kolorowanki i zadania
Dostępny
807 szt.

W książce znajdziesz odjazdowe kolorowanki i zadania, ponad 30 naklejek oraz kask wycinankę. Będziesz mógł pokonać labirynty, złamać szyfr, znajdować brakujące elementy, łączyć kropki, rysować i kolorować. Wszystkie obrazki możesz ozdobić dołączonymi naklejkami. Włóż kask i… gaz do dechy!

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
50
Podatek dochodowy od osób prawnych, wydanie 19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatek dochodowy od osób prawnych, wydanie 19
Dostępny
2 szt.

Stan prawny: 4 stycznia 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Podatek od osób prawnych, Indeks rzeczowy. Seria „Twoje Prawo” zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
51
Ojciec Pio i brat Daniele - bratnie dusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec Pio i brat Daniele - bratnie dusze
Dostępny
9 szt.

Mistyczne życie współbrata Świętego z Pietrelciny. Wielki mistyk, przyjaciel ojca Pio. Kim był brat Daniele Natale? „Ojciec Pio i brat Daniele byli niczym bliźniacy – zarówno w duszy, jak i w ciele”. – Matteo Bevilacqua Matteo Bevilacqua na podstawie zapisków Silvana Scapina, bliskiego przyjaciela brata Daniele, oraz zebranych materiałów – cennych świadectw, dokumentów medycznych – zarysowuje portret niezwykłego, pełnego światła człowieka, niestrudzonego towarzysza i przyjaciela ojca Pio. Autor przedstawia wyjątkową drogę zakonnika, który u boku ojca Pio przeżywał swoje liczne charyzmaty – bilokacje, moc wypędzania demonów oraz dar czytania w myślach i sercach i prowadzenia duchowych synów mistyka z Pietrelciny do nieba. Przede wszystkim jednak opisuje jedno z najbardziej tajemniczych przeżyć brata Daniele – doświadczenie śmierci, czyśćca i powrotu do życia, które stało się fundamentem jego późniejszej misji. Jako bliski towarzysz ojca Pio zakonnik poświęcił życie, aby wspierać świętego w odkupieńczym dziele, przez wiele lat dzieląc z nim cierpienia i radości.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
52
Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka
Dostępny
162 szt.

Odwaga to nie brak strachu – mówi OSHO Książka tłumaczy jak krok po kroku pokonać strach, który towarzyszy naszemu życiu. Ukazuje źródło naszych obaw, pomaga je zrozumieć i znaleźć odwagę by stawić im czoła. Niepewność i obawy to wg. OSHO powód do świętowania i pogłębiania wiedzy o nas samych i otaczającym świecie. OSHO koncentruje się na rozwijaniu wewnętrznej odwagi, która pozwala żyć autentycznie i z satysfakcją. W tej książce znajdziesz techniki medytacyjne, które pomogą radzić sobie z lękami.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
53
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m biały 311946 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
3 osoby kupiły
54
Poznajemy kształty i kolory. Nad morzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy kształty i kolory. Nad morzem
Dostępny
1525 szt.

Seria tematycznych książeczek, dzięki którym dziecko uczy się rozpoznawać kolory i kształty, uzupełniając ilustracje naklejkami i kolorując obrazki według wzoru.

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

3 osoby kupiły
55
Droga Krzyżowa ze św. Faustyną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Krzyżowa ze św. Faustyną
Dostępny
28 szt.

Książeczka jest zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z Dzienniczka s. Faustyny, które kończy krótka modlitwa.

8,80 zł
7,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

3 osoby kupiły
56
Lady L. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady L.
Dostępny
312 szt.

Pierwsze wydanie polskiego przekładu książki wybitnego francuskiego pisarza. Kiedy lady Diana L., opływająca w luksusy osiemdziesięcioletnia wdowa po angielskim arystokracie, dowiaduje się, że ze względu na budowę nowej autostrady ma zostać zburzony jej letni pawilon, wybiera się… na spacer. Podczas przechadzki opowiada towarzyszowi o swoim życiu, które okazuje się zupełnie inne, niż można się spodziewać. Ta babka wielu dostojnych osobistości, ceniona jak najprawdziwsze dobro narodowe, to w rzeczywistości Annette Boudin, córka praczki i drukarza alkoholika. A do tego anarchistka - miłością jej życia okazuje się więc nie bogacz z tytułem, ale podzielający poglądy kobiety Armand Denis. Ich związek kryje w sobie jednak pewną tajemnicę… Sekret, który raz na zawsze może zniszczyć nienaganny wizerunek starszej pani. Lady L. to Romain Gary w najlepszym wydaniu - słodko-gorzka opowieść o prawdziwych namiętnościach, której urok nie ma sobie równych. Romain Gary to jeden z kilku pseudonimów literackich francuskiego pisarza Romana Kacewa. Pochodzący z żydowskiej rodziny autor w dzieciństwie przebył drogę z bolszewickiej Rosji do Francji, gdzie był dyplomatą, reżyserem, a przede wszystkim pisarzem. W 1980 r. popełnił samobójstwo. Pozostawił po sobie takie tytuły jak Życie przed sobą czy Obietnica poranka, które trafiły do kanonu najważniejszych powieści XX wieku. Lady L. to druga - po Latawcach - niepublikowana dotąd w Polsce książka Gary’ego ukazująca się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
57
Nocny stróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny stróż
Dostępny
17 szt.

Nie ma takiej nocy, z której nie można przedrzeć się do światła. Póki żyjesz, masz szansę na przebudzenie. Ta lektura poprowadzi Cię bezpiecznie. Zajrzyj w głąb swojego serca, wydobądź wszystko na wierzch i skonfrontuj się z przeciwnikami. Zaczekaj na poranek. Każda noc przeminie, ale żyj uważnie, by nie przegapić świtu. Przygotuj się na spotkanie z prawdziwą Miłością.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
58
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 1
Dostępny
967 szt.

Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna? Przez alagai! Bez alagai cały ten świat byłby niebiańskim rajem, spoczywającym w objęciach Everama... Jaki masz cel w życiu? Chcę zabijać alagai! A jak umrzesz? W szponach alagai! Dal’Sharum nie umierają w łóżkach ze starości! Nie padają ofiarą słabości bądź głodu! Dal’Sharum giną w bitwie, walczą, póki nie zasłużą na raj. Śmierć alagai! Chwała Everamowi!

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

3 osoby kupiły
59
Grupa. Jak jeden terapeuta i kilkoro nieznajomych uratowali mi życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grupa. Jak jeden terapeuta i kilkoro nieznajomych uratowali mi życie
Dostępny
176 szt.

Odświeżający oryginalny pamiętnik osiągającej sukcesy młodej prawniczki. Kobiety, która niechętnie zgadza się na psychiczne i emocjonalne odsłonięcie się przed sześcioma kompletnie obcymi osobami. Czy doprowadzi ją to do celu, czyli odnalezienia więzi międzyludzkich i tych łączących ją z nią samą? Christie Tate właśnie została najlepszą studentką w szkole prawniczej i w końcu uporała się z trwającymi latami zaburzeniami odżywiania. Dlaczego więc jechała przez Chicago, fantazjując o własnej śmierci? Dlaczego wyobrażała sobie poddanie się smutkowi, który wciąż ją dręczy? W życiu Christie pojawia się doktor Rosen, terapeuta, który spokojnie zapewnia ją, że jeśli dołączy do jednej z jego grup psychoterapeutycznych, to odmieni swoje życie. Wystarczy, że pojawi się na spotkaniu i będzie szczera we wszystkim. Opowie o nawykach żywieniowych, dzieciństwie, życiu seksualnym. Christie jest sceptyczna, twierdząc, że jest wadliwa, i że nie da się jej wyleczyć. Ale doktor Rosen wydaje receptę na pięć słów: Nie potrzebujesz lekarstwa. Potrzebujesz świadka. Tak zaczyna się jej dziwna, przerażająca i ostatecznie zmieniająca życie przygoda z terapią grupową. Christie, początkowo zniechęcona dziwnymi wytycznymi doktora Rosena, z czasem, gdy jej mechanizmy obronne przestają działać, zaczyna mu ufać i polegać na sesjach i zaleconych nocnych rozmowach z różnymi członkami grupy. Grupa to cudowanie uzależniająca lektura z Christie jako przewodniczką – sceptyczną co do jej własnej umiejętności nawiązywania kontaktów i intymności, ale wbrew sobie działającą z nadzieją. Otrzymujemy miejsce w pierwszym rzędzie na odważne, ekscytujące, bolesne i przezabawne przedstawienie, jakim jest terapia grupowa. Niedostatecznie zbadany proces, który cię rozbija, a następnie składa, aby ostatecznie wszystkie elementy pasowały do siebie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
60
Hot Wheels. Turbowyzwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. Turbowyzwania
Dostępny
1190 szt.

Wskakuj za kierownicę i podejmij wyzwania z superszybkimi autami i motocyklami, które znajdziesz w tej odjazdowej książce! Do rozwiązania wysokooktanowych łamigłówek wykorzystaj naklejki. Nie zapomnij też o wycięciu niesamowitej zawieszki na drzwi swojego pokoju.

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
61
Frontlines. Tom 7. Reguły wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frontlines. Tom 7. Reguły wojny
Dostępny
508 szt.

„Nikt nie pisze (militarnego s-f) lepiej niż Marko Kloos. Jego cykl jest godnym następcą takich klasyków jak Kawaleria kosmosu Heinleina, czy Wieczna wojna Haldemana”. – George R.R. Martin Minęły cztery lata, odkąd Ziemia rzuciła cała swoją militarną potęgę przeciwko obcym. Ludzkość cofnęła się znad krawędzi zagłady. W Układzie Słonecznym jest spokojnie. Póki co. Być może ocalali Dryblasi wycofali się w strachu, ale zagrożenie nie zniknęło. Należy zlikwidować nieprzyjaciela na dobre, zanim podejmie kontratak, i do tego potrzebna jest nowa ofensywa. Andrew i jego zespół do działań specjalnych wyruszają na pokładzie pancernika typu Mściciel na niezwykle ważną misję poszukiwawczą. Tym razem mają działać na terenie Dryblasów. Bez bohaterstwa na pokaz. Bez niepotrzebnego ryzyka. Wyłącznie szybkie uderzenie we wrogim systemie Capella. Rozwalić okręt nasienny obcych w drzazgi i spadać z powrotem na Ziemię. Tak przynajmniej wygląda cel. Jednak czy na wojnie cokolwiek idzie zgodnie z planem?

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
62
Hot Wheels. Kolorowanki i zadania. Gaz do dechy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. Kolorowanki i zadania. Gaz do dechy!
Dostępny
360 szt.

W książce znajdziesz odjazdowe kolorowanki i zadania, ponad 30 naklejek oraz kask wycinankę. Będziesz mógł pokonać labirynty, złamać szyfr, znajdować brakujące elementy, łączyć kropki, rysować i kolorować. Wszystkie obrazki możesz ozdobić dołączonymi naklejkami. Włóż kask i… gaz do dechy!

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
63
Zabójcza sieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcza sieć
Dostępny
3333 szt.

Jedna noc, dwie ofiary. Śledcza Hannah Shor bardzo chce udowodnić przełożonym i sobie samej, że jest dobrą policjantką. Gdy pewien mężczyzna w średnim wieku zostaje zadźgany w swoim mieszkaniu, Shor widzi w tym dla siebie szansę. Jednak szybko się dowiaduje, że zamordowany był podłym internetowym trollem, napastującym seksualnie kobiety na Twitterze. Policjantka zastanawia się, czy naprawdę chce schwytać zabójcę... A noc jeszcze się nie skończyła. Kilka godzin później zostaje uduszona młoda kobieta. Śledczy Jacob Cooper odkrywa, że ofiara była uzależniona od brutalnych, sieciowych gier RPG. Aby znaleźć zabójcę, Jacob stanie się graczem. Shor musi odłożyć na bok wątpliwości, a Jacob znaleźć sposób na przezwyciężenie technofobii. Tylko tak rozwiążą sprawy. Poszukiwania zawiodą ich w najbrudniejsze zakątki internetu, gdzie próbując dopaść zabójcę, odkryją szokujące tajemnice.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
64
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 2
Dostępny
1464 szt.

Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami śmierć jest lepsza od prawdy. Tak jak lepsze od niej jest kłamstwo Okaleczyłem się by przeżyć. Zrobiłem to, ponieważ uznałem, że nie zasługuję na nic, poza włóczęgą przez noc. Nikt nigdy nie będzie mi już bliski. Ale chadzam pod nocnym niebem i nie lękam się demonów. Nie uciekam przed nimi, to one uciekają przede mną! Przede mną! ...jestem potworem Jestem darem dla świata. Ale podaruję mu tylko zniszczenie.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

3 osoby kupiły
65
Mój ogród. Iglaki, krzewy, trawniki, aranżacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój ogród. Iglaki, krzewy, trawniki, aranżacje
Dostępny
94 szt.

W tej publikacji znajdą Państwo: informacje na temat uprawy, pielęgnowania najpopularniejszych odmian drzew owocowych, warzyw, ziół, które możemy hodować w przydomowym ogródku lub na działce (tzw. ogród użytkowy).

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
66
Barbie. HDJ36 Malibu. Syrenka migoczące światełka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HDJ36 Malibu. Syrenka migoczące światełka
Barbie, Mattel
Dostępny
143 szt.

Z Syrenką Barbie możesz całkowicie zanurzyć się w opowiadaniu swojej historii. Zanurz tę piękną lalkę Barbie w wodzie, a zobaczysz jak jej lśniący perłowy ogon błyszczy w jednym z czterech pokazów kolorystycznych.

141,60 zł
127,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,16 zł

2 osoby kupiły
67
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Krem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
68
Zaproszenie Komunia ZK01 (10szt.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie Komunia ZK01 (10szt.)
AbCard
Dostępny
28 szt.

Eleganckie zaproszenia papierowe z kopertami. 10 sztuk w opakowaniu.

28,30 zł
25,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,83 zł

2 osoby kupiły
69
Ocalała z chińskiego gułagu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalała z chińskiego gułagu
Dostępny
85 szt.

Przez trzy lata znosiła setki godzin przesłuchań, tortur, głód, policyjną przemoc, zimno, szczury, noce pod oślepiającym neonem celi, kafkowskie mechanizmy niszczenia. Nazywa się Gulbahar Haitiwaji i jest pierwszą ujgurską kobietą, która przeżyła chiński obóz reedukacyjny i odważyła się o tym opowiedzieć. Te obozy są dla Chin tym, czym gułag był dla ZSRR. Od 2017 roku deportowano tam ponad milion Ujgurów. Świat grzmi o ludobójstwie, a Komunistyczna Partia Chin neguje, iż są to obozy koncentracyjne i legitymizuje ich istnienie, mówiąc o „walce z islamskim terroryzmem, infiltracją i separatyzmem”. Ujgurowie to tureckojęzyczna muzułmańska grupa etniczna zamieszkująca Xinjiang. Region bardzo pożądany przez Komunistyczną Partię Chin, ponieważ znajduje się na „Nowym Jedwabnym Szlaku”, którego odtworzenie jest flagowym projektem politycznym prezydenta Xi Jinpinga. Świadectwo Gulbahar jest przerażające: opowiada, czego doświadczyła w trzewiach chińskiego systemu obozów koncentracyjnych i jak została uratowana.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

2 osoby kupiły
70
Słowiańskie Boginie Ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiańskie Boginie Ziół
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Słowiański zielnik, jakiego do tej pory nie było! Poznaj magiczną moc ziół i ich patronek. Którą Boginią jesteś? Na początku były Trzy. Trzy Boginie. Ta, która stwarza. Ta, która nagradza. I ta, która niszczy. Biała, czerwona i czarna. Biała (dziewczyna) przynosi światło. Jest początkiem i nowym życiem. Czerwona (matka) to kreacja i pełnia. I czarna (starucha), która spycha nas w mrok, byśmy następnie mogły się odrodzić. Na początku były Trzy. A tak naprawdę Jedna. Trójbogini wpisana w Koło Życia. Słowiańskie Boginie Ziół to nie tylko historia trzech Bogiń: Dziewanny – Bogini wiosny i życia, Mokosz – Bogini Matki i Matki Ziemi oraz Marzanny – Bogini zimy i śmierci. To przede wszystkim słowiański zielnik. Każdej z Bogiń były poświęcone szczególne zioła z wyjątkowymi właściwościami. Dlaczego nasięźrzał był zwany miłośnicą, dziewanna – dziwoszką, a bylica zielem zapomnienia? Co dziurawiec miał wspólnego z boginkami, a jarzębina z rusałkami? Każda ze słowiańskich bogiń została w wyjątkowy sposób sportretowana przez Martę Jamróg – artystkę z Jasielskiej Pracowni Ikon.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
71
Zestaw archeologiczny. Minerały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw archeologiczny. Minerały
Piatnik
Dostępny
22 szt.

Wersja polska.Wykop minerały jak prawdziwy archeolog. Znajdź pięć prawdziwych kamieni ozdobnych i poznaj ich historię. Odkryj fascynujący świat minerałów! W skład zestawu wchodzi: Blok gipsowy z ukrytymi kryształami: kryształ górski, awenturyn, kwarc różowy, czerwony jaspis, ametyst; młotek, dłuto, gąbka.

65,00 zł
57,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
72
Zaklinacz deszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinacz deszczu
Dostępny
1008 szt.

Powieść, na podstawie której Francis Ford Coppola nakręcił film w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych wystąpili Matt Damon, Danny Devito i Danny Glover. Dramat sądowy, w którym sala rozpraw staje się polem bitwy. Początkujący prawnik przeciwko znanej kancelarii reprezentującej wielką firmę. Rudy Baylor, który właśnie skończył studia, nie ma szans na zatrudnienie w Memphis, gdzie roi się od prawników. O wymarzonej pracy w renomowanej kancelarii może zapomnieć. Realizuje więc jedyny pomysł, który przychodzi mu do głowy – otwiera własną kancelarię. W sytuacji, gdy ścigają go wierzyciele, nie może przebierać wśród klientów. Przyjmuje zlecenie pierwszych osób zwracających się do niego o pomoc prawną – rodziców chorego na białaczkę chłopca, któremu firma ubezpieczeniowa odmówiła pokrycia kosztów leczenia. Rudy zamierza wnieść przeciwko niej pozew i domagać się odszkodowania w wysokości dziesięciu milionów dolarów. Sen z powiek spędza mu jednak drobny szczegół: po raz pierwszy w życiu będzie występował przed sądem. A jego przeciwnik jest najlepiej opłacanym adwokatem w mieście. Ale może zdarzy się cud? Bo przecież cuda się zdarzają, nawet na sali sądowej!

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
73
Księga Całości. Tom 7. Porzucone królestwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 7. Porzucone królestwo
Dostępny
1255 szt.

Basergor-Kragdob, król Ciężkich Gór i górskich rozbójników, opuścił swoje królestwo. W poszukiwaniu spokoju i odpoczynku, uciekł do Dartanu. Zostawił za sobą Góry, władzę i przyjaciół. Znalazł tylko nową wojnę i dojmującą samotność. Teraz wraca, pogodzony z własnym przeznaczeniem, gotów stawić mu czoła, ale na własnych warunkach. Minęło jednak, jakby mimochodem, kilkanaście lat. W tym czasie Grombelard zdziczał do reszty. Wrogowie urośli w siłę. Dawni towarzysze poszli pod inne komendy albo od dawna nie żyją. Przyjaciele zbudowali domy, założyli rodziny i wcale nie tęsknią za straceniem życia na skalistym gościńcu. Glorm został sam. Ze swoją tęsknotą, świadomością popełnionych błędów i zmarnowanym życiem. Powinien się poddać, przyłączyć do pirackiego księcia na Agarach i zginąć z mieczem w ręku w jakieś morskiej awanturze. Ale, choć mógł uciec z Ciężkich Gór, nigdy nie zdoła wyrwać ich ze swojej duszy. Musi wracać do domu.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
74
Metropolis. Największy wynalazek ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metropolis. Największy wynalazek ludzkości
Dostępny
112 szt.

W ciągu tysiącleci istnienia ludzkości nic nie ukształtowało nas głębiej niż miasta. Od początku swego istnienia były katalizatorem ludzkiego rozwoju, prowadząc do powstania nowych zawodów, form sztuki, kultu oraz handlu, a w konsekwencji cywilizacji. Autor wiedzie czytelnika przez wieki, pokazując stworzone dzięki miastom innowacje, postępujące przemiany społeczne i niezmierzone przejawy ludzkiej energii. Odkrywa między innymi tajniki narodzin miast, jak Uruk czy Babilon, zabiera w podróż po ateńskiej agorze, kreśli barwny obraz handlu w XIX-wiecznym Bagdadzie, wielkich finansów omawianych w londyńskich kawiarniach czy domowych wygód w sercu Amsterdamu. Prowadzi przez kolorową paryską belle époque i pochyla się nad zniszczoną i odbudowaną Warszawą, a także zastanawia się, jak nowojorskie drapacze chmur zainspirowały utopijne wizje społeczeństwa. Porusza również problemy XXI wieku; dzielnic nędzy czy zrównoważonego rozwoju tkanki miasta w obliczu kryzysu klimatycznego. Wciągające i przepełnione pasjonującymi szczegółami Metropolis to znakomity dowód, że historia ludzkiej cywilizacji jest historią miast.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
75
Blog osławiony między niewiastami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blog osławiony między niewiastami
Dostępny
94 szt.

Wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa z jego bardzo popularnego bloga internetowego – swoiste „Dzieła wybrane”. Blog osławiony między niewiastami Artura Andrusa to nie tylko papierowy wybór najlepszych tekstów z jego popularnego bloga, ale także jakby „Dzieła wybrane”. W książce, oprócz przewrotnych, rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też Andrusa-mniej-znanego (m.in. felietony dla policji i lekarzy) oraz Andrusa-bardzo-popularnego (choćby teksty piosenek, które szturmem zdobywają polskie listy przebojów). Andrus poprosił wydawcę, żeby w książce nie zamieszczać rysunków ani zdjęć. Jest to wyraz jego szacunku dla czytelników. „– Ale proszę zostawić trochę wolnego miejsca, tak, żeby każdy mógł sobie sam coś narysować. Nie narzucajmy czytelnikom tego, co mają oglądać, wystarczy, że narzuciliśmy im to, co mają czytać!” – mówił wyraźnie poruszony podczas przygotowań do druku. Poruszenie Andrusa zostało utrwalone na pamiątkowym zdjęciu, którego jednak w książce nie publikujemy, bo jest poruszone. Każdą stronę tej książki przenika typowo andrusowska ironia naiwna, Andrus jako rodowity warszawiak z Sanoka jest klasycznym typem sympatycznego cynika, który najchętniej żartuje nie z innych, a z samego siebie. „Od niedawna jestem narciarzem. Kolega prawnik (a zimą również instruktor) twierdzi, że biorąc pod uwagę moje umiejętności i styl jazdy, nazywając siebie „narciarzem”, narażam się na proces cywilny o naruszenie dobrego imienia przedstawicieli tej dyscypliny sportu”. – Fragment książki „Rzadko zdarza mi się śmiać przy lekturze (jeszcze rzadziej na filmach), ale tu cieszyłam się jak dziecko. Świetny język, znakomite skojarzenia, zabawa słowem, czyli to, co lubię najbardziej”. – Irena Matuszkiewicz Artur Andrus - dziennikarz, radiowiec, satyryk, autor i wykonawca piosenek, głównie kabaretowych. Motto, którym się kieruje w swoim życiu, brzmi: „Każdy powinien mieć motto, którym się kieruje w swoim życiu - i dobrze, żeby ono brzmiało”.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
76
Wojny i epidemie w dziejach Rzeczypospolitej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny i epidemie w dziejach Rzeczypospolitej
Dostępny
37 szt.

Książka przedstawia historie epidemii i wojen, które z sposób znaczący wpłynęły na losy Rzeczypospolitej. Jest to wyjątkowa pozycja wydawnicza ze względu na przedstawienie nowej perspektywy wydawałby się znanego już tematu. Książka opisuje w sposób interdyscyplinarny wzajemne korelacje i wpływy czynników biologicznych, działań wojennych, politycznych w ważnych wydarzeniach dla Rzeczypospolitej m.in. wpływ epidemii dżumy na pierwszy rozbiór Rzeczypospolitej, cholery na upadek powstania listopadowego, tyfusu plamistego na odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Napisana przystępnym językiem pasjonująca historia o tym jak epidemie chorób zakaźnych były i są nadal wpisane w losy świata. Autorka wskazuje polityczne i społeczne wykorzystywanie pandemii przez przeciwników Rzeczypospolitej. Epidemie stanowiły doskonały pretekst do organizowania kordonów, które miały oprócz zatrzymania epidemii także wpływać na wewnętrzne sprawy Rzeczypospolitej. Rozważania są oparte na bogatej literaturze przedmiotu zarówno polskiej, jak i zagranicznej, co jednocześnie jest wyrazem rzetelności i staranności badan. Należy także podkreślić nowatorskie i interdyscyplinarne podejście dr Renaty Paligi do omawianej problematyki, gdyż na rynku księgarskim raczej nie spotyka się w ostatnim czasie oceny skutków epidemii w ujęciu prowadzenia wojen. płk dr hab. Jacek Lasota (z recenzji) Napisany przez Autorkę tekst o trzech epidemiach, które w dramatycznych okolicznościach militarnych pojawiły się na terenie Polski i w znaczący sposób wpływały na przebieg historii, jest ciekawym opracowaniem mało znanej tematyki. Wykorzystana szeroka literatura pozwoliła z wielu stron zobrazować zagadnienie. Opisywane do tej pory przez historyków wojskowości wydarzenia militarne jedynie marginalnie odnotowywały problemy epidemiczne. Natomiast medycy skupiali swoją uwagę na zagadnieniach ściśle związanych z ich wiedzą i nie widzieli szerszego tła i wpływu epidemii na ogólne zjawiska historyczne. (?) Nowe opracowanie mało znanych zagadnień powinno znaleźć odbiorców zarówno wśród osób, które historie poznają i badają zawodowo, jak i tych, którzy traktują ją jako źródło poszerzania własnych refleksji o dziejach narodowych. Dodatkowego waloru przydaje pracy współcześnie występująca epidemia. Choć nie ma ona tak dramatycznego, militarnego tła, to jednak poważnie wstrząsnęła wieloma dziedzinami życia społecznego, gospodarką, kulturą, stosunkami międzyludzkimi. dr hab. Marek Dutkiewicz, prof. UJK (z recenzji)

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

2 osoby kupiły
77
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m niebieski 311972 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
78
Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Katalog graficzny z dodatkiem Ruś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Katalog graficzny z dodatkiem Ruś
Dostępny
68 szt.

Kolejne wydanie pierwszej na rynku polskim pozycji w całości poświęcona tematowi zdobnictwa wczesnego średniowiecza. Dla Słowian, wikingów, artystów, rzemieślników, twórców sztuki użytkowej, projektantów, designerów, grafików komputerowych, projektantów stron www, wykonawców i amatorów tatuaży, historyków i historyków sztuki, studentów i uczniów szkół, uczelni plastycznych i artystycznych, oraz wszystkich rozmiłowanych w dawnej kulturze, jej pięknie i estetyce. Tytuł dokładnie oddaje zawartość, bowiem książka zawiera graficzne interpretacje motywów zdobniczych i ornamentów występujących na przedmiotach używanych we wczesnym średniowieczu - mniej więcej od VIII do końca XII wieku. W centrum zainteresowania jest tutaj sam motyw zdobniczy, czy to rozeta, popularna plecionka, ornament roślinny, przedstawienie figuralne bądź specyficznie ujęty symbol. W doborze materiału poszukiwania objęły niemal wszystkie tereny odwiedzane przez wikingów oraz te zamieszkiwane przez wszystkie odłamy Słowian, a także kraje z którymi nasi przodkowie wchodzili w najczęstsze kontakty. Zdobnictwo występujące na rękojeściach mieczy, tulejach włóczni, ostrogach, okuć toreb i kołczanów, uchwytach noży i drewnianych łyżek, pochewkach, butach, srebrnych i brązowych ozdobach, mozaikowych posadzkach, kościanych szkatułkach, rylcach, grzebieniach i elementach siodeł, pozostałościach fragmentów materiałów, rytach kamiennych, portalach, kapitelach kolumn romańskich, w średniowiecznych księgach, przeniesione zostały na papier i przedstawione w sposób graficzny. Niektóre zostały rozwinięte, by stworzyć ornamenty taśmowe, a inne zachowały swój pierwotny układ. Wszystko po to, by ktokolwiek poszukując inspiracji albo konkretnych wzorów związanych z tamtymi czasami miał wybór kilkuset takich motywów. Każdy odtwórca historyczny, chcący obszyć swoje giezło, ozdobić wytłaczaniem skórzane elementy stroju nie będzie już musiał wertować tysięcy stron i mieć nadzieję, że jego wyobraźnia podpowie mu zastosowanie każdego ze wzorów. Każdy miłośnik i wykonawca tatuażu, będzie mógł swobodnie przenieść proponowany wzór na ciało. Podobnie zresztą, jak każdy, kto po prostu będzie tworzył stronę internetową w odpowiednim klimacie, reklamę, albo zwyczajnie będzie chciał malowaniem lub rzeźbieniem ozdobić krzesło, stół, framugę, ścianę, samochód, kubek, koszulkę, będzie mógł po prostu zajrzeć do prezentowanego katalogu. Wszystkie motywy opatrzone zostały podpisem mówiącym o miejscu pochodzenia, przybliżonej datacji, oraz przedmiotu na którym się znajdowały.

55,00 zł
38,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

2 osoby kupiły
79
Piasek kinetyczny Kinetic Sand Smakowite zapachy Niebieskie maliny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

2 osoby kupiły
80
Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl
Dostępny
584 szt.

Początek lat dziewięćdziesiątych nie był łatwy dla dorastających dziewcząt. Feministyczne hasła wydawały się przestarzałe i kojarzyły się z pokoleniem matek, a pop- i kontrkultura wciąż pełne były narcystycznych mężczyzn przekonanych o własnej nieomylności. Amerykańskie nastolatki powiedziały „dość!”. Chcąc zmienić skostniały układ sił, postanowiły rozsadzić system od środka. Tak narodził się punkowy ruch Riot Grrrl, który przez kilka lat z małej lokalnej inicjatywy urósł do rozmiarów subkultury i rozlał się na całe Stany. Bikini Kill, Bratmobile, Heavens to Betsy i wiele innych dziewczyńskich zespołów grało w końcu tak, jak miały ochotę, sekretnie powielane ziny wypełniały skrzynki pocztowe nastolatek w całym kraju, a nieformalny sojusz kobiet rósł w siłę. I choć wspólnotowe działania ustały, a krąg buntowniczek zaczął trawić wewnętrzny konflikt, zaangażowane reprezentantki Riot Grrrl wciąż stanowią autorytet w sprawach związanych z równością, sprawiedliwością i feminizmem oraz inspirują kolejne pokolenia młodych kobiet do walki o własne miejsce i własny głos. Do przodu, dziewczyny! to pasjonująca kronika kultowych lat dziewięćdziesiątych oraz niezwykła historia dziewczyńskiej rewolucji, której siła rozwaliła szowinistyczny mur dzielący od dekad alternatywną scenę.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
81
Five Nights at Freddy's. Czwarty schowek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights at Freddy's. Czwarty schowek
Dostępny
52 szt.

Co się stało z Charlie? Jak to możliwe, że jej koszmarna śmierć była jednak upozorowana? John pragnie odsunąć od siebie wspomnienie o Freddy Fazbear's Pizza, ale nie jest to takie proste. W Hurricane pojawia się nowa pizzeria, a wraz z nią kolejne porwania. John jest zmuszony współpracować z Jessicą, Marlą i Carltonem, aby rozwiązać sprawę i znaleźć zaginione dzieci. Grupa przyjaciół musi zmierzyć się z historią, która nie daje o sobie zapomnieć. Odkrycie pokręconej zagadki Charlie ponownie prowadzi do spotkania z jej ojcem — twórcą animatroników, olbrzymich pluszowych maskotek, a jednocześnie krwiożerczych bestii. Ostatni tom bestsellerowej serii „Five Nights at Freddy’s”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
82
Zaproszenie Komunia ZK08 (10szt.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie Komunia ZK08 (10szt.)
AbCard
Dostępny
24 szt.

Eleganckie zaproszenia papierowe z kopertami. 10 sztuk w opakowaniu.

28,30 zł
25,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,83 zł

2 osoby kupiły
83
Zaproszenie Komunia ZK04 (10szt.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie Komunia ZK04 (10szt.)
AbCard
Dostępny
23 szt.

Eleganckie zaproszenia papierowe z kopertami. 10 sztuk w opakowaniu.

28,30 zł
25,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,83 zł

2 osoby kupiły
84
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m niebieski 311974 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
85
Zaproszenie na egzekucję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie na egzekucję
Dostępny
36 szt.

Podobnie jak Zamek Kafki, Zaproszenie na egzekucję przedstawia wizję dziwacznego i irracjonalnego świata. W nienazwanym kraju marzeń młody człowiek, Cyncynat C., zostaje skazany na śmierć przez ścięcie za gnozeologiczną zgniliznę i nieprzezroczystość, wymyślone zbrodnie, których nie można zdefiniować. Cyncynat spędza swoje ostatnie dni w absurdalnym więzieniu, w którym odwiedzają go chimeryczni dozorcy, kat udający współwięźnia oraz teściowie, przychodzący do celi z własnymi meblami. Kiedy prowadzony jest na egzekucję, orientuje się, że świat się właśnie rozpada.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

2 osoby kupiły
86
Sukienka z wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sukienka z wody
Dostępny
13 szt.

Alina przyjeżdża do Szczecinka, żeby odwiedzić przyjaciółkę Edytę, która podczas rejsu żaglówką wpadła do wody i teraz leży pogrążona w śpiączce. Kiedy wydarzył się feralny wypadek, Edyta pracowała nad książką, przełomową dla swojej kariery. Alina, namówiona przez męża Edyty i wspólną znajomą, postanawia dokończyć powieść, by przyjaciółka nie straciła życiowej szansy na bestseller. Książka musi być oddana wydawcy już niedługo, niewiele zostało do napisania, ale akcja jest tak błyskotliwa, skomplikowana, a jednocześnie wciągająca, że zakończenia nie może dopisać nikt przypadkowy. To, że Alina zawodowo jest profilerką, pomoże jej rozszyfrować fakty, zorientować się, kto w rzeczywistości jest pierwowzorem powieściowych bohaterów, i stworzyć zakończenie zgodne z zamierzeniami Edyty. Pracując nad książką, Alina odnowi przyjaźnie sprzed lat, doceni życie rodzinne i towarzyskie, a także spotka kogoś, dla kogo jej serce zabije mocniej. Jednak odkryje także tajemnice, które mieszkańcy malowniczego miasteczka leżącego nad jeziorem woleliby zachować dla siebie…

42,99 zł
30,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

4 osoby kupiły
87
Ćwiczenia z podziwu. Eseje i portrety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z podziwu. Eseje i portrety
Dostępny
29 szt.

Emil Cioran (1911-1995), światowej sławy rumuńsko–francuski filozof, mizantrop i sceptyk paradoksalnie kochający życie właśnie za jego (jak uważał) brak sensu, w tym tomie daje wyraz podziwowi dla twórczości autorów, którzy go po części ukształtowali. Eseje o nich i krótkie ich portrety powstawały przez prawie trzydzieści lat, aż zostały zebrane w całość wydaną w 1986 roku. Tom zawiera czternaście tekstów o innych i dwa o samym autorze. De Maistre, Valéry, Beckett, Saint–John Perse, Eliade, Caillois, Borges i inni są okazją do „ćwiczenia się” w podziwie – bo mizantropowi i sceptykowi nie przychodzi on łatwo. Nie są to oczywiście „monografie” tych twórców, lecz okazje do wypowiedzenia własnych myśli jak ta, że „nie ma podstaw, by uznawać dobro za najwyższy atrybut boskości”. Dekonstruując wszakże de Maistre'a, Cioran konkluduje, że myśl jego idola jest „żywa o tyle, o ile budzi nasz wstręt i zbija z tropu”. Przewrotność tego podziwu uwidacznia się też w opinii o Valérym: „Być zrozumianym za życia to prawdziwe nieszczęście dla pisarza. Valéry był rozumiany już za życia”. Ćwiczenia z podziwu, przy którym gimnastykuje się autor tego tomu, będą więc wyzwaniem także dla intelektualnej kondycji czytelnika, zwłaszcza, gdy natrafi on na zdania negujące jego trud podziwiania: „pisarz to ktoś niespełna rozumu, kto leczy się fikcją słów„, a „pisanie jest ułomnością”. Zajęcia na Cioranowskiej siłowni nie są łatwe.

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

2 osoby kupiły
88
Diabeł ubiera się na czarno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł ubiera się na czarno
Dostępny
1137 szt.

Mówi się, że przyjaciół należy trzymać blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Ale co w sytuacji, gdy wróg jest jednocześnie mężczyzną, którego kochasz? Kiedy były chłopak Maddie pojawia się w jej życiu z oburzającą propozycją, w pierwszym odruchu dziewczyna ma ochotę odmówić. Jednak jemu zależy wyłącznie na spełnieniu ostatniego życzenia ojca. To dlatego Maddie się zgadza, mimo że Chase złamał jej serce. Udawanie jego narzeczonej nie powinno być trudne, tym bardziej że to okazja, by przysporzyć zarozumiałemu arogantowi nieco cierpienia… Ich układ doprowadza do łańcucha wydarzeń, które roztrzaskują życie Maddie w drobny mak. A kiedy mur wokół serca Chase’a kruszeje, oboje muszą zmierzyć się z rzeczywistością. Opowieść o drugiej szansie, miłości, stracie, odnajdywaniu siebie i zakochiwaniu się w odpowiedniej osobie.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
89
Park Narodowy Ujście Warty. Królestwo ptaków, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Park Narodowy Ujście Warty. Królestwo ptaków, wydanie 4
Dostępny
13 szt.

Szczegółowa mapa Parku Ujście Warty z wieloma ciekawymi informacjami turystycznymi jak: wypożyczalnie sprzętu turystycznego, szlaki turystyczne, trasy rowerowe. W mapie rozmieszczono ikonki ptaków wskazujące na ich miejsca występowania. Na rewersie mapy kilkanaście unikatowych zdjęć ptaków.

10,20 zł
8,99 zł

Rabat 11,9%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
90
Viehweg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viehweg
Dostępny
5 szt.

Theodor Viehweg (1907-1988) był niemieckim prawnikiem i filozofem, przedstawicielem szkoły mogunckiej, autorem książki Topik und Jurisprudenz. Ein Beitrag zur rechtswissenschaftlichen Grundlagenforschung,/i> (1953), która zainicjowała współczesną dyskusję nad rolą topiki w prawie, tworząc nowy, zorientowany praktycznie nurt w teorii i filozofii prawa. Viehweg rozumiał topikę jako wiedzę o miejscach wspólnych (toposach), a same toposy - jako możliwe punkty widzenia, odgrywające rolę argumentów i figur argumentacyjnych. Topika miała pełnić nie tylko funkcję inwencyjną (ars inveniendi), zwykle jej przypisywaną, lecz także funkcję uzasadniającą (ars iudicandi). Viehweg chciał, by topika prawnicza znalazła istotne miejsce w dyskusji nad podstawowymi zagadnieniami nauki prawa i aby miała wpływ na praktykę prawniczą. Oczekiwania mogunckiego filozofa spełniły się. Zainteresowanie topiką wzrosło już za jego życia, a współcześnie topika znalazła zastosowanie w rozumowaniach prawniczych związanych z koncepcją konstytucyjnego państwa prawa. Ten konstytucyjnoprawny renesans myśli Viehwega stał się przyczyną powstania niniejszej książki.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
91
Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany
Dostępny
1044 szt.

Książka dla każdej kobiety, tej z cyckami i tej bez. Swoiste vademecum zdrowia seksualnego dla wszystkich kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet po raku piersi. Poradnik, w którym poruszono kwestie dotyczące między innymi orgazmu, masturbacji, diety, sportu czy medytacji. Vademecum seksu, które prowadzi nas nie tylko do wiedzy o naszych erotycznych fantazjach i marzeniach, ale także o nas samych. To książka dla kobiet, które chcą zmienić, poprawić, a może po prostu mieć udane życie seksualne. Można ją czytać jak się chce. Pomijać rozdziały, robić notatki, cytować i kwestionować. Warto też pamiętać, że nie zawsze będzie tak, jak sobie wymyśliłyśmy dawno temu. Nie będzie zgodnie z planem. Trochę jak w życiu, gdzie najlepsze scenariusze są jeszcze przed nami. Zapraszamy do stworzenia swojego wymarzonego życia seksualnego.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
92
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Zol 311950 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
93
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Mietowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
94
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę pielęgniarkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę pielęgniarkę
Dostępny
14 szt.

Mam przyjaciółkę pielęgniarkę to jedna z książeczek opisujących najróżniejsze zawody w serii książek dla dzieci Mądra Mysz. Jak działa izba przyjęć? Co robią pielęgniarki? Dlaczego na sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto? I co to właściwie jest promieniowanie rentgenowskie? na te pytania zapewne wszyscy uzyskacie odpowiedzi sięgając po tą książkę. „Mądra Mysz” to edukacyjna seria książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, przybliżające najróżniejsze zawody książki, tak jak niniejsza Mam przyjaciółkę pielęgniarkę. Kwadratowe książki dla ciekawych świata maluchów to też cykl pełen technicznych szczegółów – Maszyny i pojazdy. Coś dla siebie znajdą także wielbiciele historii w tomikach prezentujących świat dawniej i dziś. Podseria książeczek o zawodach cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że wśród opisanych profesji czytelnicy znajdą nie tylko tradycyjne zawody jak strażak czy policjant. Opisane zostały też zawody budzące ciekawość, jak śmieciarz czy kolejarz, ale i rzadziej spotykane, jak energetyk czy baletnica. Przystępne opisy, merytoryczne szczegóły i pełne detali ilustracje usatysfakcjonują najbardziej dociekliwe dziecko!

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
95
Twierdza. Oblężenie Przemyśla i korzenie skrwawionych ziem Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twierdza. Oblężenie Przemyśla i korzenie skrwawionych ziem Europy
Dostępny
70 szt.

Książka roku „BBC History Magazine” i „Financial Times”, uhonorowana Distinguished Book Award 2021 przez Society for Military History, nominowana do Gilder Lehrman Prize for Military History i The British Army Military Book of the Year. We wrześniu 1914 roku, zaledwie miesiąc po wybuchu pierwszej wojny światowej, armia rosyjska rozpoczęła oblężenie Przemyśla. Wieloetniczne miasto zamieniono w twierdzę, która stanowiła najważniejszy bastion broniący monarchii habsburskiej przed najazdem. Przez sześć miesięcy, odpierając szturmy i zmagając się z głodem, wielonarodowa załoga twierdzy stawiała zacięty opór, uniemożliwiając Rosjanom osiągnięcie szybkiego zwycięstwa, które pozwoliłoby wygrać całą wojnę. Miasto padło dopiero w marcu 1915 roku, co oznaczało początek okupacji, prześladowań i pierwszej brutalnej czystki antysemickiej, jakiej doświadczyła Europa Środkowo-Wschodnia w XX wieku. Wybitny historyk Alexander Watson opowiada o najdłuższym oblężeniu Wielkiej Wojny, pokazując, w jaki sposób zwiastowała ona nadejście wojny totalnej w Europie. To najbardziej wnikliwy opis tamtej kluczowej kampanii frontu wschodniego pierwszej wojny światowej, ukazujący jej grozę i niezliczone ludzkie tragedie.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
96
Lovi smoczek silikonowy dynamiczny 18m+ 2szt Stardust blue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lovi smoczek silikonowy dynamiczny 18m+ 2szt Stardust blue
Lovi
Dostępny
11 szt.

Informacje o produkcie: Zaprojektowany dla starszych dzieci. Dynamiczny smoczek uspokajający LOVI został stworzony we współpracy z neurologopedami. Zachowuje wszystkie właściwości smoczków dla młodszych dzieci, takich jak dynamiczność czy symetryczny kształt przypominający brodawkę. Silikonowa gumka smoczka jest wzmocniona, dzięki temu odporniejsza na gryzienie. Jest to ważne szczególnie w okresie intensywnego rozwoju ząbków i dziąseł. unikalna kolekcja Stardust nie zaburza odruchu ssania zapobiega odruchowi zagryzania smoczka zapewnia swobodne oddychanie i połykanie śliny nie zaburza prawidłowego rozwoju mowy i zgryzu pod warunkiem przestrzegania zaleceń ortodontycznych i neurologopedycznych

35,00 zł
32,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,80 zł

1 osoba kupiła
97
Szablon 105x180 Zwierzeta B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
98
Gilead - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gilead
Dostępny
164 szt.

Nagrodzona Pulitzerem i National Book Critics Circle Award pierwsza część legendarnej sagi autorstwa królowej amerykańskiej literatury pięknej! W Gileadzie, małym miasteczku w stanie Iowa, żyją trzy pokolenia Amerykanów. Ich świat definiują duchy wojny secesyjnej, konflikty rodzinne i religia, która stanowi serce tej zamkniętej wspólnoty. Od dekad czuwa nad nią kalwiński pastor, wielebny John Ames, Gilead to pożegnalny list kaznodziei do jego siedmioletniego syna z drugiego małżeństwa. Przewidując swój bliski kres, pragnie zostawić mu w spadku choć namiastkę ojcostwa - a wraz z nim przemyślenia, inspiracje i wartości, którymi powinien kierować się jego potomek w przyszłym życiu. „Pisanie było dla mnie czymś podobnym do modlitwy, nawet kiedy nie zajmowałem się pisaniem modlitw, jak mi się to często zdarzało. Pisząc, czujesz, że nie jesteś sam, że ktoś jest przy tobie. Czuję, że teraz jestem sobą, cokolwiek by to nie znaczyło” - wyznaje Ames. Wspomina śmierć uwielbianej żony, ich dziecka, a także przodków z dwóch stron secesyjnej barykady, którzy do końca nie potrafili się ze sobą pogodzić. Wyraziste refleksje pastora wypełnione są czułością, szczerością i bólem - kluczowymi elementami potrzebnymi do zmierzenia się z przeszłością, teraźniejszością, a także... przyszłością. Proza ulubionej pisarki Baracka Obamy to niedająca się zapomnieć uniwersalna medytacja nad człowieczeństwem, która inspiruje czytelnika do zastanowienia się nad siłą wypowiadanych słów. Według Robinson to właśnie one mogą przynieść przebaczenie i wolność - tak ważne dla współczesnej jednostki i społeczeństwa. „Porywająca powieść o złamanym sercu Ameryki”. – Ali Smith, autorka czteroksięgu „Pory roku” „Przepiękna historia: mądra, czuła i idealnie wyważona”. – Sarah Waters „Gilead jest ucieczką dla czytelników poszukujących tych niezwykle rzadko spotykanych powieści, które z jednej strony badają wielkie idee, opowiadając jednocześnie świetną historię”. – Olivia Boler, „San Francisco Chronicle” „W chwili, kiedy historia kulturowa zdominowana jest przez płytkie, powierzchowne, szybkie rozwiązania, Marilynne Robinson stanowi cudowną anomalię: jest pisarką, która w tak przemyślany, nieustępliwy i uważny sposób bada największej wagi kwestie konfrontujące nasze człowieczeństwo. Przejmująca, absorbująca, liryczna powieść. Robinson udaje się wyrazić cud naszego istnienia”. – Merle Rubin, „Los Angeles Times Book Review” Marilynne Robinson (1942) urodziła się i dorastała w Idaho. Jej pierwsza powieść Housekeeping (1980) zdobyła nagrodę PEN/Hemingway dla najlepszego debiutu i została nominowana do Pulitzera. Jej czteroksiąg „Powieści Gilead” uhonorowano dotąd ponad 25 najważniejszymi wyróżnieniami, dzięki czemu Robinson stała się jedną z najbardziej utytułowanych amerykańskich pisarek, a także potencjalną kandydatką do literackiej Nagrody Nobla. W 2012 r. ówczesny prezydent Barack Obama odznaczył ją National Medal of Arts and National Humanities - co więcej, jest ona jedyną pisarką, z którą ten miłośnik książek zdecydował się przeprowadzić wywiad. Robinson od lat publikuje na łamach takich czasopism jak „Harper’s Magazine”, „The Paris Review” czy „The New York Review of Books”, wydaje kolejne tomy esejów i gości z wykładami na największych amerykańskich uniwersytetach. Pozostałe tomy cyklu „Powieści Gilead” w nadchodzących miesiącach ukażą się po raz pierwszy w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
99
Dziewczynka, która widziała zbyt wiele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka, która widziała zbyt wiele
Dostępny
179 szt.

Ile można poświęcić dla ukochanej osoby? Aaron i Ania są dla siebie całym światem. Kiedy ich matka zaczyna chorować, trafiają pod opiekę ciotki. Jej dom, który dziewczynka pamięta jako niezwykle piękny, wypełniony sztuką i antycznymi meblami, staje się miejscem przemocy i dramatycznej walki. Kto ochroni rodzeństwo, gdy wszystkie granice zostaną przekroczone? Czy dziecięca wyobraźnia Ani pozwoli jej zapomnieć o wydarzeniach w zamkniętym pokoju? Czy Aaronowi uda się ochronić swoją siostrę? „Poruszająca powieść o ludziach, których życie było piekłem... aż w końcu miłość pokonała strach. Pamiętaj, że zawsze dasz sobie radę z własnym „potworem” pod warunkiem, że przestaniesz się go bać”. – Małgorzata Domagalik „To książka tyleż ważka, co przerażająca. Historia zwykłej rodziny, w której nic nie jest proste. Jak z puszki Pandory wysypują się nieszczęścia i wstydliwie skrywane tajemnice: samobójcza śmierć ojca, depresja matki, przemoc fizyczna i psychiczna wobec dzieci. Z rodzinną traumą próbuje zmierzyć się nastoletnia Ania. Stawia sobie jasny cel: unicestwić demony nękające jej brata Aarona. Aby to osiągnąć, złamie prawo ludzkie i boskie – by prawda i sprawiedliwość zatriumfowały. Tylko czy na sprawiedliwość nie jest już za późno? Dziewczynka, która widziała zbyt wiele - nie przegapcie jej. To książka ważna. Żywy język, świetne nakreślone portrety, proste dialogi – tak o rzeczach trudnych trzeba pisać. Polecam gorąco, choć po tej lekturze nic już nie będzie takie samo”. – Anna Dmowska, miesięcznik „Claudia” Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej; w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a trzy lata później odebrała grand prix Festiwalu. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść 5 sekund do Io. Jej najnowsze książki to m.in.: Dziewczyna z gór. Śniegi i Dziewczyna z gór. Tropy. Jest także autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia rzeźbiarka.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
100
Zaproszenie Komunia ZK07 (10szt.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie Komunia ZK07 (10szt.)
AbCard
Dostępny
12 szt.

Eleganckie zaproszenia papierowe z kopertami. 10 sztuk w opakowaniu.

28,30 zł
25,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,83 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry