hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.02.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 2 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Porozumienie bez przemocy. O języku życia (Marshall Rosenberg), na drugim Małe życie (Hanya Yanagihara). Kolejny produkt to Five Nights at Freddy's. Srebrne oczy (Scott Cawthon, Kira Breed-Wrisley) oraz Tweens, czyli prawie nastolatki. Poradnik dla rodziców dzieci od 8 do 13 lat (Sarah Ockwell-Smith).
1
Porozumienie bez przemocy. O języku życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozumienie bez przemocy. O języku życia
Dostępny
892 szt.

Nowe wydanie Porozumienia bez przemocy: o języku życia Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP – zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też cel: Rosenberg jako mediator nie dąży do kompromisu, lecz – uwaga! – do tego, by każda ze stron zakończyła konflikt w pełni usatysfakcjonowana. Brzmi niewiarygodnie, lecz, jak udowadnia autor na licznych przykładach ze swojej pracy, jest to możliwe.

50,00 zł
40,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

44 osoby kupiły
2
Małe życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe życie
Dostępny
132 szt.

Światowa sensacja literacka! Najgłośniejsza amerykańska powieść ubiegłego roku, nominowana do Nagrody Bookera i National Book Award; laureatka prestiżowej Kirkus Prize. Zachwycająca powieść o przyjaźni poddanej ogromnej próbie. Oto historia życia czterech przyjaciół – o ich niełatwym dojrzewaniu, ogromnych sukcesach, bolesnych wyborach i tyranii pamięci, od której nie sposób czasem się uwolnić… To również opowieść o jednym z najbardziej fascynujących miast świata – Nowym Jorku – który jest piątym, równorzędnym bohaterem tej olśniewającej książki.

79,99 zł
62,39 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 17,60 zł

24 osoby kupiły
3
Five Nights at Freddy's. Srebrne oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights at Freddy's. Srebrne oczy
Dostępny
57 szt.

Dziesięć lat temu w pizzerii Freddy Fazbear`s Pizza w miasteczku Hurricane miały miejsce okrutne morderstwa. Siedemnastoletnia dziś Charlie od tamtego czasu usiłowała zapomnieć o tym, co się wydarzyło; bezskutecznie, bo to jej ojciec był właścicielem lokalu i twórcą czterech animatronów - olbrzymich pluszowych maskotek, ulubieńców dzieci. W dziesiątą rocznicę tragedii Charlie spotyka się z przyjaciółmi, pragnąc uczcić pamięć zmarłego wtedy kolegi. Razem udają się do zamkniętej pizzerii, gdzie wszystko wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś, a pozostawione w niej maskotki okazują się być krwiożerczymi bestiami... Pierwsza część trylogii opartej na kultowej serii niezależnych gier komputerowych, napisana przez ich twórcę. Seria uzyskała olbrzymią popularność i wysokie oceny graczy i recenzentów. Wytwórnia Warner Bros przygotowuje na jej podstawie film pełnometrażowy.

39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

23 osoby kupiły
4
Tweens, czyli prawie nastolatki. Poradnik dla rodziców dzieci od 8 do 13 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tweens, czyli prawie nastolatki. Poradnik dla rodziców dzieci od 8 do ...
Dostępny
101 szt.

Most łączący dzieciństwo z dorosłością W Stanach Zjednoczonych dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 13 lat określa się specjalnym słowem tweens, odróżniając je wyraźnie od maluchów czy przedszkolaków (kids), ale też od pełnoprawnych nastolatków (teens). Ten wyjątkowy okres w życiu młodego człowieka to także bardzo wymagający czas dla jego rodziców, bo wszystko zdaje się zmieniać dosłownie z dnia na dzień! • Dlaczego dzieci w tym wieku tak często miewają zmienne humory, bywają aroganckie, leniwe i impulsywne? • Jak sprzyjać dobrej formie psychicznej i fizycznej swojego dziecka? • Jak ograniczyć mu czas spędzany przed ekranem? • Jak wspierać swoje dziecko w walce ze szkolnym stresem? • Wczesne przyjaźnie i miłości – jak pomóc? Jeśli jeszcze niedawno wydawało ci się, że doskonale znasz swoje dziecko, a teraz masz duże problemy ze zrozumieniem go w najprostszych sprawach – to ta książka jest właśnie dla ciebie. Niezwykle ceniona ekspertka w dziedzinie rodzicielstwa i matka czworga dzieci, Sarah Ockwell-Smith, przygotowała zestaw praktycznych porad dla rodziców dzieci w wieku od 8 do 13 lat – wszystko w oparciu o najnowsze ustalenia naukowe z dziedziny biologii, psychologii i socjologii dorastania. Sarah Ockwell-Smith jest licencjonowanym psychologiem, nauczycielką prenatalną i porodową, doulą poporodową oraz matką czworga dzieci. Podjęła również szkolenie w zakresie hipnoterapii oraz psychoterapii i jest członkiem British Sleep Society. Jest współzałożycielką strony GentleParenting (www.gentleparenting.co.uk) oraz autorką bloga www.sarahockwell-smith.com. Regularnie pisze dla magazynów parentingowych oraz występuje w roli eksperta ds. rodzicielstwa w krajowej telewizji i w radiu. Jest autorką dziesięciu innych książek – na rynku polskim ukazała się jej książka Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci.

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

23 osoby kupiły
5
Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek
Dostępny
187 szt.

Matka automatycznie kojarzy się nam z troskliwą miłością, serdeczną bezinteresownością i ciepłem rodzinnego domu. Nie każdej z nas jednak dane było mieć taką mamę. Niekiedy ta teoretycznie najbliższa nam osoba jest tak zaabsorbowana sobą, że cały rodzinny świat kręci się wokół niej i jej własnych niespełnionych potrzeb, frustracji czy ambicji. Córka nie nabywa wówczas naturalnego poczucia własnej wartości i nie ma szans, by harmonijnie budować odrębną osobowość. Odczuwa niewyjaśnioną pustkę i smutek, ma trudności z rozumieniem własnych i cudzych emocji, nie umie przyjmować i dawać miłości, a w efekcie - sabotuje siebie i całe swoje życie. To negatywne dziedzictwo psychologiczne można przerwać, odzyskując kontakt z własnymi autentycznymi emocjami. Psychoterapeutka Karyl McBride, która sama zmagała się z narcystycznym dziedzictwem matki, a w swej karierze pomogła setkom pacjentek, przedstawia w swej książce drogę zrozumienia i przebaczenia, która doprowadzi zagubione córki do zdrowia emocjonalnego. Nowe wydanie bestsellerowej książki Nigdy dość dobra.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

22 osoby kupiły
6
Hot Wheels. Kolorowanki i zadania. Gaz do dechy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. Kolorowanki i zadania. Gaz do dechy!
Dostępny
98 szt.

W książce znajdziesz odjazdowe kolorowanki i zadania, ponad 30 naklejek oraz kask wycinankę. Będziesz mógł pokonać labirynty, złamać szyfr, znajdować brakujące elementy, łączyć kropki, rysować i kolorować. Wszystkie obrazki możesz ozdobić dołączonymi naklejkami. Włóż kask i… gaz do dechy!

12,53 zł
8,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 3,54 zł

20 osób kupiło
7
Smoczki silikonowe dynamiczne 18 m+, Stardust blue (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki silikonowe dynamiczne 18 m+, Stardust blue (2 sztuki)
Lovi
Dostępny
20 szt.

Przedstawione smoczki zaprojektowane są dla starszych dzieci. Zachowują wszystkie właściwości smoczków dla młodszych dzieci, takich jak dynamiczność czy symetryczny kształt przypominający brodawkę. Silikonowa gumka smoczka jest wzmocniona, dzięki temu odporniejsza na gryzienie. Jest to ważne szczególnie w okresie intensywnego rozwoju ząbków i dziąseł. Smoczki nie zaburzają odruchu ssania, zapewniają swobodne oddychanie i połykanie śliny, nie zaburzają prawidłowego rozwoju mowy i zgryzu pod warunkiem przestrzegania zaleceń ortodontycznych i neurologopedycznych. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki.

35,00 zł
32,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,80 zł

18 osób kupiło
8
Zuzia na plaży. Mądra Mysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia na plaży. Mądra Mysz
Dostępny
30 szt.

Zuzia spędza wakacje na plaży. Naturalnie, nie sama, jedzie z nią mama, tata i duży, zielony plastikowy krokodyl. A morze jest niebezpieczne dla krokodyli. Czy podczas tych wakacji pogoda dopisze? Będzie gorąco?

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

18 osób kupiło
9
Proszę państwa do gazu. Ludzie, którzy szli (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proszę państwa do gazu. Ludzie, którzy szli (wydanie z opracowaniem i ...
Dostępny
329 szt.

Wydanie Proszę państwa do gazu i Ludzi, którzy szli kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Proszę państwa do gazu i Ludzie, którzy szli jak w soczewce skupiają w sobie najważniejsze zagadnienia dotyczące egzystencji w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Narrator Tadek próbuje prostymi słowami opisać rozgrywającą się na jego oczach, bezprecedensową tragedię całych narodów. Nie ucieka przy tym od opisów okrucieństw, niczego czytelnikowi nie ułatwia – maluje bezmiar ludzkiego cierpienia, okrucieństwa i niewyobrażalnej zbrodni na masową skalę. Pokazuje skupiony w jednym, przerażającym miejscu świat nazistowskiego systemu totalitarnego, który odzierał ludzi z człowieczeństwa. Borowski przedstawił tu przerażającą prawdę o ludzkiej naturze i woli przetrwania bez względu na koszty. Wybór opowiadań Tadeusza Borowskiego zawiera dwa najważniejsze teksty pochodzące ze zbioru Opowiadania oraz skróconą wersją słownika określeń oświęcimskich. Pozycja obowiązkowa.

11,53 zł
6,99 zł

Rabat 39,4%
oszczędzasz 4,54 zł

17 osób kupiło
10
Na wschód od Edenu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wschód od Edenu
Dostępny
24 szt.

Wspaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów - Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne, co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny - Abry. W końcu Kaleb odnajduje matkę, demoniczną Kathy, w domu publicznym i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii… Na wschód od Edenu to jedna z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych powieści XX wieku. Podczas gdy w warstwie fabularnej jest realistyczną sagą rodziny kalifornijskich ranczerów, jej drugie, głębsze dno można odczytywać jako reinterpretację biblijnej historii o Kainie i Ablu i przypowieść o walce dobra ze złem. John Steinbeck (1902-1968) - amerykański powieściopisarz, laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych”. Jego najbardziej znane powieści, obok Na wschód od Edenu, to Tortilla Flat, Myszy i ludzie, Grona gniewu i Ulica Nadbrzeżna. Na wschód od Edenu zekranizował w 1955 roku Elia Kazan - w roli Kaleba Traska wystąpił James Dean. Powieść znalazła się w finale National Book Award.

75,00 zł
49,50 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 25,50 zł

17 osób kupiło
11
Najlepsze miasto świata. Odbudowa Warszawy 1944-1949 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze miasto świata. Odbudowa Warszawy 1944-1949
Dostępny
164 szt.

Po klęsce powstania warszawskiego nazywana niegdyś Paryżem Północy Warszawa zamieniła się w ocean gruzów. Trzeba było mieć wiele wyobraźni, żeby patrząc na sterczące kikuty dawnych kamienic, planować szybkie odrodzenie miasta. A jednak decyzję o jego odbudowie podjęto niemal niezwłocznie. Przed architektami i budowniczymi stanęło trudne zadanie… Choć wizytówką powojennej odbudowy Warszawy stała się zrekonstruowana starówka, to reszta miasta nie miała wrócić do dawnej formy, tylko zamienić się w idealną nowoczesną metropolię. To książka o entuzjazmie i optymizmie, o wyobrażaniu sobie „najlepszego miasta świata” na gruzach starego porządku, o architektach z Biura Odbudowy Stolicy, którzy tworząc miasto swoich marzeń, przykładali rękę do budowy totalitarnego państwa.

67,99 zł
54,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,60 zł

15 osób kupiło
12
Bastion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bastion
Dostępny
315 szt.

Apokaliptyczny thriller Mistrza Grozy. Przerażająca wizja świata po zagładzie biologicznej. Tak kończy się świat... Wystarczy błąd na komputerze w laboratorium Ministerstwa Obrony. Najpierw nadchodzi epidemia. Potem pojawiają się sny… Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają mieć wizje wskazujące im drogę. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką. Podzielona ludzkość tworzy dwa obozy – Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła to, co najgorsze. Ci, którzy wierzą w miłość i braterstwo, mają w starciu z nimi niewielkie szanse. Tyle że konfrontacja między siłami dobra i zła staje się nieunikniona. Pod koniec 2020 roku miał premierę wyprodukowany przez stację CBS miniserial stworzony na podstawie książki. Wystąpili w nim między innymi Whoopi Goldberg, James Mardsen, Amber Heard oraz Alexander Skarsgård.

64,90 zł
48,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,87 zł

15 osób kupiło
13
Historia bez cenzury. Tom 2. Polskie koksy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia bez cenzury. Tom 2. Polskie koksy
Dostępny
2118 szt.

Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. Historia Bez Cenzury powraca! O kim opowiemy? Jasne, że o polskich koksach! Przed Wami Cnotliwy Koksu spod Grunwaldu, Turbohetman, który w młodości grał małą dziewczynkę, Półczłowiek-Półłomot, który trafił do polskiego hymnu, Wystrzałowy generał, który lubił walić z grubej rury, a także włochaty koleżka, odważny kuzyn misia Koralgola – największej pierdoły wśród niedźwiedzi. Chcecie więcej? I dobrze, bo to tylko niektórzy spośród naszych koksów.

46,99 zł
32,89 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

13 osób kupiło
14
Mega kolorowanka. Marvel Spider-Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega kolorowanka. Marvel Spider-Man
Dostępny
29 szt.

Ruszaj do akcji! Spider-Man i jego drużyna już na ciebie czekają. Koloruj obrazki, jak podpowiada ci wyobraźnia, i dobrze się baw!

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

13 osób kupiło
15
Historia bez cenzury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia bez cenzury
Dostępny
1213 szt.

Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? „Tak się składa, że nie wszystko. Nie da się w piętnastominutowym odcinku opowiedzieć o jakimś władcy od początku do końca. Wiele ciekawych i ważnych rzeczy musimy sobie darować. W tej książce dostajecie Historię Bez Cenzury w wersji full wypas. Nie było żadnych ograniczeń długości tekstu. Mogłem pisać do momentu, aż poczułem: „Ok, Wojtas, to chyba wszystko”. Wojtek Drewniak

46,99 zł
32,89 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

13 osób kupiło
16
Pakiet: Przeminęło z wiatrem (ilustrowane wydanie dwutomowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Przeminęło z wiatrem (ilustrowane wydanie dwutomowe)
Dostępny
716 szt.

Wyjątkowe, dwutomowe wydanie jednej z najważniejszych powieści XX wieku, uhonorowanej Nagrodą Pulitzera! Książka w twardej oprawie zawiera czarno-białe ilustracje wykonane przez Annę Halarewicz – artystkę współpracującą m.in. z „Elle” i „Twoim Stylem”. Tomy powieści sprzedawane są wyłącznie w komplecie jako pakiet. Scarlett O’Hara. Rozpieszczona córka plantatora bawełny. Kokietka i intrygantka o zielonych oczach, najwęższej talii w trzech hrabstwach i niebywałym tupecie, dzięki którym prawie każdego mężczyznę potrafi okręcić sobie wokół palca. Ale ona zawsze chciała tego jednego, który jej nie uległ… Nawet kiedy na jej drodze staje Rhett Butler – bezkompromisowy, inteligentny i cyniczny oficer – nie zamierza dać za wygraną i zrezygnować z mężczyzny swoich marzeń. Ale Rhett nie zamierza zrezygnować z niej… Jednak w życiu Scarlett to nie mężczyźni okazują się najważniejsi. Zdana wyłącznie na siebie, poświęca wszystko, aby w ogniu wojny secesyjnej ratować rodzinny majątek – Tarę. I z beztroskiej dziewczyny powoli zmienia się w dojrzałą kobietę. Powieść o kobiecej niezłomności, walce o rodzinę i szczęście. A także o błędach, za które czasami trzeba zapłacić najwyższą cenę… Filmowa adaptacja Przeminęło z wiatrem z Vivien Leigh i Clarkiem Gable’em po prawie 80 latach od premiery nadal należy do najważniejszych filmów w historii kina.

89,90 zł
67,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,47 zł

12 osób kupiło
17
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Fuksja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
11 osób kupiło
18
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, czerwona
Hasta
Dostępny
61 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 6 mm / długość 25 m – kolor czerwony

2,99 zł
11 osób kupiło
19
Five Nights at Freddy's. Czwarty schowek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights at Freddy's. Czwarty schowek
Dostępny
48 szt.

Co się stało z Charlie? Jak to możliwe, że jej koszmarna śmierć była jednak upozorowana? John pragnie odsunąć od siebie wspomnienie o Freddy Fazbear's Pizza, ale nie jest to takie proste. W Hurricane pojawia się nowa pizzeria, a wraz z nią kolejne porwania. John jest zmuszony współpracować z Jessicą, Marlą i Carltonem, aby rozwiązać sprawę i znaleźć zaginione dzieci. Grupa przyjaciół musi zmierzyć się z historią, która nie daje o sobie zapomnieć. Odkrycie pokręconej zagadki Charlie ponownie prowadzi do spotkania z jej ojcem — twórcą animatroników, olbrzymich pluszowych maskotek, a jednocześnie krwiożerczych bestii. Ostatni tom bestsellerowej serii „Five Nights at Freddy’s”.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

11 osób kupiło
20
Puzzle 30 elementów. Zabłyśnij jak Kucyk Pony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 30 elementów. Zabłyśnij jak Kucyk Pony
Trefl, 30
Dostępny
123 szt.

Puzzle 30 elementów Zabłyśnij jak Kucyk Pony. Układanka składa się z 30 elementów i została zaprojektowana z myślą o wszystkich małych miłośniczkach i miłośnikach puzzli. Po jej ukończeniu powstanie obrazek o wymiarach 27.0x20.0 cm. Precyzyjnie wykonane i idealnie dopasowane elementy oraz wysoka jakość nadruku sprawiają, że układanie jest łatwe i przyjemne, a sam obrazek, po sklejeniu specjalnym klejem do puzzli Trefl, może stać się wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Układanka została zapakowana w solidne, tekturowe pudełko.

11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

11 osób kupiło
21
Gdzie jesteś, piękny świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś, piękny świecie
Dostępny
118 szt.

Alice, pisarka, poznaje Felixa, pracownika magazynu wysyłkowego, i proponuje mu wspólną podróż do Rzymu. W Dublinie jej najlepsza przyjaciółka Eileen próbuje dojść do siebie po rozstaniu z partnerem i zaczyna flirtować z Simonem, mężczyzną, którego zna z dzieciństwa. Alice, Felix, Eileen i Simon są jeszcze młodzi – ale życie już daje się im we znaki. Pożądają się, zwodzą, spotykają i rozstają. Uprawiają seks, martwią się o seks, martwią się o swoje przyjaźnie i świat, w którym żyją. Stoją w ostatnim oświetlonym pokoju przed mrokiem i są świadkami końca? Będą potrafili uwierzyć w istnienie pięknego świata?

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

11 osób kupiło
22
Saga rodu Quinnów. Tom 2. Niebezpieczne prądy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Quinnów. Tom 2. Niebezpieczne prądy
Dostępny
5369 szt.

Druga część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Bracia powracają do rodzinnego domu, aby wypełnić ostatnią wolę ojca... Ethan Quinn to człowiek morza. Nie po drodze mu z tradycją, lecz ją akceptuje. Serce tego cichego mężczyzny jest równie głębokie, co wody, które kocha. Teraz, po śmierci ojca, stara się odnieść sukces, budując łodzie. Lecz do najważniejszych osiągnięć będą należeć zmiany, których dokona w swoim życiu... Jest taki chłopiec, który go potrzebuje. I kobieta, którą kocha, choć nigdy nie przypuszczał, że może z nią być. By spełniać marzenia, Ethan musi zmierzyć się ze swoją mroczną przeszłością – zaakceptować nie tylko to, kim jest, ale też, kim chciałby się stać.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

9 osób kupiło
23
Puzzle 60 elementów. Psi Patrol. Na polanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Psi Patrol. Na polanie
Trefl, 60
Dostępny
494 szt.

Puzzle 60 elementów Psi Patrol na polanie. Układanka składa się z 60 elementów i została zaprojektowana z myślą o wszystkich małych miłośniczkach i miłośnikach puzzli. Po jej ukończeniu powstanie obrazek o wymiarach 33.0x22.0 cm. Precyzyjnie wykonane i idealnie dopasowane elementy oraz wysoka jakość nadruku sprawiają, że układanie jest łatwe i przyjemne, obrazek po sklejeniu specjalnym klejem do puzzli Trefl może stać się wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Układanka została zapakowana w solidne, tekturowe pudełko.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

8 osób kupiło
24
To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktó...
Dostępny
130 szt.

Autor pokazuje jak rozwinąć wewnętrzną świadomość pokoju zakorzenionego w języku, którego używamy na co dzień. Książka przekazuje praktyczne umiejętności i potężne narzędzia, które głęboko zmienią Wasze związki i bieg Waszego życia. Znalazły się w niej inspirujące historie, lekcje i idee wypracowane przez ponad czterdzieści lat mediacji w konfliktach i związkach z najbardziej dotkniętych przemocą zakątków świata. Kolejne rozdziały poświęcone są rozwiązywaniu konfliktów, transformacji kultury biznesu i autorytarnych struktur, zmianie wyobrażeń wroga, problemowi terroryzmu, wyrażaniu i przyjmowaniu wdzięczności oraz skutecznej zmianie społecznej.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

8 osób kupiło
25
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m zielony 311952 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
8 osób kupiło
26
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m, niebieska
Hasta
Dostępny
13 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 12 mm / długość 25 m – kolor niebieski

3,99 zł
7 osób kupiło
27
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m zielony 311953 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
8 osób kupiło
28
Gilead - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gilead
Dostępny
132 szt.

Nagrodzona Pulitzerem i National Book Critics Circle Award pierwsza część legendarnej sagi autorstwa królowej amerykańskiej literatury pięknej! W Gileadzie, małym miasteczku w stanie Iowa, żyją trzy pokolenia Amerykanów. Ich świat definiują duchy wojny secesyjnej, konflikty rodzinne i religia, która stanowi serce tej zamkniętej wspólnoty. Od dekad czuwa nad nią kalwiński pastor, wielebny John Ames, Gilead to pożegnalny list kaznodziei do jego siedmioletniego syna z drugiego małżeństwa. Przewidując swój bliski kres, pragnie zostawić mu w spadku choć namiastkę ojcostwa - a wraz z nim przemyślenia, inspiracje i wartości, którymi powinien kierować się jego potomek w przyszłym życiu. „Pisanie było dla mnie czymś podobnym do modlitwy, nawet kiedy nie zajmowałem się pisaniem modlitw, jak mi się to często zdarzało. Pisząc, czujesz, że nie jesteś sam, że ktoś jest przy tobie. Czuję, że teraz jestem sobą, cokolwiek by to nie znaczyło” - wyznaje Ames. Wspomina śmierć uwielbianej żony, ich dziecka, a także przodków z dwóch stron secesyjnej barykady, którzy do końca nie potrafili się ze sobą pogodzić. Wyraziste refleksje pastora wypełnione są czułością, szczerością i bólem - kluczowymi elementami potrzebnymi do zmierzenia się z przeszłością, teraźniejszością, a także... przyszłością. Proza ulubionej pisarki Baracka Obamy to niedająca się zapomnieć uniwersalna medytacja nad człowieczeństwem, która inspiruje czytelnika do zastanowienia się nad siłą wypowiadanych słów. Według Robinson to właśnie one mogą przynieść przebaczenie i wolność - tak ważne dla współczesnej jednostki i społeczeństwa. „Porywająca powieść o złamanym sercu Ameryki”. – Ali Smith, autorka czteroksięgu „Pory roku” „Przepiękna historia: mądra, czuła i idealnie wyważona”. – Sarah Waters „Gilead jest ucieczką dla czytelników poszukujących tych niezwykle rzadko spotykanych powieści, które z jednej strony badają wielkie idee, opowiadając jednocześnie świetną historię”. – Olivia Boler, „San Francisco Chronicle” „W chwili, kiedy historia kulturowa zdominowana jest przez płytkie, powierzchowne, szybkie rozwiązania, Marilynne Robinson stanowi cudowną anomalię: jest pisarką, która w tak przemyślany, nieustępliwy i uważny sposób bada największej wagi kwestie konfrontujące nasze człowieczeństwo. Przejmująca, absorbująca, liryczna powieść. Robinson udaje się wyrazić cud naszego istnienia”. – Merle Rubin, „Los Angeles Times Book Review” Marilynne Robinson (1942) urodziła się i dorastała w Idaho. Jej pierwsza powieść Housekeeping (1980) zdobyła nagrodę PEN/Hemingway dla najlepszego debiutu i została nominowana do Pulitzera. Jej czteroksiąg „Powieści Gilead” uhonorowano dotąd ponad 25 najważniejszymi wyróżnieniami, dzięki czemu Robinson stała się jedną z najbardziej utytułowanych amerykańskich pisarek, a także potencjalną kandydatką do literackiej Nagrody Nobla. W 2012 r. ówczesny prezydent Barack Obama odznaczył ją National Medal of Arts and National Humanities - co więcej, jest ona jedyną pisarką, z którą ten miłośnik książek zdecydował się przeprowadzić wywiad. Robinson od lat publikuje na łamach takich czasopism jak „Harper’s Magazine”, „The Paris Review” czy „The New York Review of Books”, wydaje kolejne tomy esejów i gości z wykładami na największych amerykańskich uniwersytetach. Pozostałe tomy cyklu „Powieści Gilead” w nadchodzących miesiącach ukażą się po raz pierwszy w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

6 osób kupiło
29
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, turkusowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, turkusowa
Hasta
Dostępny
30 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 6 mm / długość 25 m – kolor turkusowy

2,99 zł
6 osób kupiło
30
Kitty Kotty. I don't want to play like that! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitty Kotty. I don't want to play like that!
Dostępny
130 szt.

Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
31
Na rozdrożu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na rozdrożu
Dostępny
24 szt.

Jaka jest przyszłość naszej wiary Arcybiskup Georg Gänswein jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych postaci Kościoła katolickiego na świecie. W 2003 roku został osobistym sekretarzem kard. Josepha Ratzingera i do dziś piastuje tę funkcję. W swojej książce zdradza czytelnikom tajemnice pracy u boku papieża, dzieli się szczegółami z jego życia po abdykacji oraz tłumaczy, na czym polega radość wiary, której nauczył się od Benedykta XVI. Po raz pierwszy opublikowano tu również wybrane kazania i wykłady arcybiskupa, które potwierdzają, że pozostaje on radykalnie wierny przyjętej przez siebie dewizie biskupiej: „Dać świadectwo prawdzie”. Jego słowa będą doskonałym drogowskazem dla wielu współczesnych chrześcijan. Abp Georg Gänswein – niemiecki duchowny rzymskokatolicki, doktor teologii, wieloletni pracownik Kongregacji Nauki Wiary. Od 2003 roku osobisty sekretarz kard. Josepha Ratzingera, a od 2021 roku prefekt Domu Papieskiego.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

6 osób kupiło
32
Kitty Kotty cannot sleep - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitty Kotty cannot sleep
Dostępny
134 szt.

Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
33
Sukienka z wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sukienka z wody
Dostępny
6 szt.

Alina przyjeżdża do Szczecinka, żeby odwiedzić przyjaciółkę Edytę, która podczas rejsu żaglówką wpadła do wody i teraz leży pogrążona w śpiączce. Kiedy wydarzył się feralny wypadek, Edyta pracowała nad książką, przełomową dla swojej kariery. Alina, namówiona przez męża Edyty i wspólną znajomą, postanawia dokończyć powieść, by przyjaciółka nie straciła życiowej szansy na bestseller. Książka musi być oddana wydawcy już niedługo, niewiele zostało do napisania, ale akcja jest tak błyskotliwa, skomplikowana, a jednocześnie wciągająca, że zakończenia nie może dopisać nikt przypadkowy. To, że Alina zawodowo jest profilerką, pomoże jej rozszyfrować fakty, zorientować się, kto w rzeczywistości jest pierwowzorem powieściowych bohaterów, i stworzyć zakończenie zgodne z zamierzeniami Edyty. Pracując nad książką, Alina odnowi przyjaźnie sprzed lat, doceni życie rodzinne i towarzyskie, a także spotka kogoś, dla kogo jej serce zabije mocniej. Jednak odkryje także tajemnice, które mieszkańcy malowniczego miasteczka leżącego nad jeziorem woleliby zachować dla siebie…

42,99 zł
30,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

5 osób kupiło
34
Magnes samoprzylepny A4, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes samoprzylepny A4, czarny
Hasta
Dostępny
23 szt.

Samoprzylepny magnes dostępny w formie taśmy magnetycznej. Dzięki zastosowaniu powłoki klejowej, magnes można wykorzystać jako podkład pod zdjęcia, reklamy, prezentacje. Idealny również do samodzielnego tworzenia dekoracji magnetycznych. Magnes można dowolnie przycinać nożykiem do tapet. Wymiary: 21.0 x 29.7 cm

11,99 zł
5 osób kupiło
35
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m niebieski 311974 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
5 osób kupiło
36
Barbie. HDJ36 Malibu. Syrenka migoczące światełka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HDJ36 Malibu. Syrenka migoczące światełka
Barbie, Mattel
Dostępny
73 szt.

Z Syrenką Barbie możesz całkowicie zanurzyć się w opowiadaniu swojej historii. Zanurz tę piękną lalkę Barbie w wodzie, a zobaczysz jak jej lśniący perłowy ogon błyszczy w jednym z czterech pokazów kolorystycznych.

145,60 zł
131,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,56 zł

5 osób kupiło
37
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m biały 311948 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
5 osób kupiło
38
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę pielęgniarkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę pielęgniarkę
Dostępny
100 szt.

Mam przyjaciółkę pielęgniarkę to jedna z książeczek opisujących najróżniejsze zawody w serii książek dla dzieci Mądra Mysz. Jak działa izba przyjęć? Co robią pielęgniarki? Dlaczego na sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto? I co to właściwie jest promieniowanie rentgenowskie? na te pytania zapewne wszyscy uzyskacie odpowiedzi sięgając po tą książkę. „Mądra Mysz” to edukacyjna seria książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, przybliżające najróżniejsze zawody książki, tak jak niniejsza Mam przyjaciółkę pielęgniarkę. Kwadratowe książki dla ciekawych świata maluchów to też cykl pełen technicznych szczegółów – Maszyny i pojazdy. Coś dla siebie znajdą także wielbiciele historii w tomikach prezentujących świat dawniej i dziś. Podseria książeczek o zawodach cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że wśród opisanych profesji czytelnicy znajdą nie tylko tradycyjne zawody jak strażak czy policjant. Opisane zostały też zawody budzące ciekawość, jak śmieciarz czy kolejarz, ale i rzadziej spotykane, jak energetyk czy baletnica. Przystępne opisy, merytoryczne szczegóły i pełne detali ilustracje usatysfakcjonują najbardziej dociekliwe dziecko!

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
39
Ludowa historia Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludowa historia Polski
Dostępny
52 szt.

Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych. Głównym przedmiotem książki jest władza — władza tych, którzy w społeczeństwie są na górze, nad tymi, którzy są na dole — oraz instytucje społeczne, które służyły elitom do przejmowania tego, co wyprodukował lud. To nie tylko więc historia poddaństwa i pańszczyzny, ale także relacji w fabryce i w biurze w XIX w. To historia ludowa, a nie narodowa: autora mniej interesują wojny i powstania, a bardziej to, jak ich sukcesy i klęski zmieniały relacje pomiędzy mieszkańcami naszego kraju, Polakami, Żydami, Ukraińcami i innymi mniejszościami.

86,00 zł
74,82 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,18 zł

4 osoby kupiły
40
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m, turkusowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m, turkusowa
Hasta
Dostępny
27 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 12 mm / długość 25 m – kolor turkusowy

3,99 zł
4 osoby kupiły
41
Monarchowie mórz. Niezwykła opowieść o pięciuset milionach lat ewolucji głowonogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monarchowie mórz. Niezwykła opowieść o pięciuset milionach lat ewolucj...
Dostępny
173 szt.

Przed ssakami były dinozaury, a przed dinozaurami - głowonogi. Głowonogi rządzą! Pierwsze w historii Ziemi prawdziwie istotne zwierzęta, są nadal wśród nas. Ich fascynujące drzewo genealogiczne obejmuje między innymi kałamarnice, ośmiornice czy łodziki. Były wynalazcami pływania i panowały w morzach przez miliony lat. Ale kiedy u ryb wyewoluowały szczęki, głowonogi musiały zacząć się bronić (albo zostać zjedzone). U niektórych pojawiły się kolce, inne porzuciły muszle, otwierając niezmierzone bogactwo innowacji: mistrzowskiego kamuflażu, napędu odrzutowego wspomaganego płetwami i wspaniałej inteligencji, której jeszcze nie potrafimy dokładnie zmierzyć. W Monarchach mórz biolog morska Danna Staaf opowiada o tym, jak te niezwykłe stworzenia rządziły w głębinach i dlaczego nadal pozostają przedmiotem naszego podziwu. Ta wciągająca książka ma szansę zrobić dla głowonogów to, co paleontolodzy w latach sześćdziesiątych zrobili dla dinozaurów - pokazać, jak bardzo są wyjątkowe i fascynujące. Danna Staaf zdobyła doktorat w dziedzinie biologii bezkręgowców na Uniwersytecie Stanforda; od lat zajmuje się badaniem głowonogów. Jej artykuły poświęcone biologii morskiej publikowane były między innymi w „Science”, a wyniki badań - w „Journal of Experimental Biology”, a także w licznych podręcznikach.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
42
Zabawna Flappy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawna Flappy
Dostępny
2468 szt.

Nowa, niezwykła powieść autorki bestsellerów Santy Montefiore. Flappy Scott-Booth to samozwańcza królowa matka Badley Compton, malowniczej mieściny w hrabstwie Devon. Jej mąż Kenneth całe dnie gra w golfa, a ona z troską dogląda ich pięknego domu i ogrodów. A przede wszystkim organizuje niezapomniane przyjęcia, na których, otoczona gronem wiernych przyjaciół, bryluje jako gwiazda wieczoru. Jej życie jest jak ona sama – wręcz doskonałe. Aż do dnia, kiedy do wioski wprowadzają się Hedda Harvey-Smith z mężem Charlesem. Ich dom jest większy, a przyjęcia bardziej wystawne. Wkrótce zajmują czołowe miejsca wśród miejscowej socjety. Dosłownie. A na to Flappy nie może pozwolić. „Pełna zabawnych spostrzeżeń oraz celnych puent, napisana z ogromnej potrzeby serca – ta powieść niesie wytchnienie każdemu, kto szuka w książkach ukojenia.” – „Lancashire Post”

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

4 osoby kupiły
43
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Pom 311937 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
3 osoby kupiły
44
Wnuczka wariatki. Pola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wnuczka wariatki. Pola
Dostępny
2 szt.

Zabawnie opowiedziana historia trzech pokoleń kobiet, która mogła potoczyć się inaczej. Pola ma dwadzieścia osiem lat, studiuje i pracuje w butiku, a mimo to wciąż żyje pod dyktando matki. To na jej życzenie dziewczyna ma spędzić wakacje u babki, która do tej pory była dla niej jedynie bohaterką ponurej legendy - miesiąc na „zapadłej wsi” w towarzystwie niezrównoważonej starszej pani ma być dla niej nauczką i przestrogą przed zbyt lekkomyślnym podejściem do życia. Dziewczyna w najśmielszej nawet wyobraźni nie przypuszcza, co ją tam czeka. Na dzień dobry „babunia” upija ją własnej roboty bimbrem i wciąga w rozkręconą przez siebie intrygę. W dodatku starsza pani jeździ jak szalona fiacikiem, a jak trzeba i motocykl odpali. Z energią godną trzydziestolatki wojuje z całą wsią - wszystko po to, żeby nie dopuścić do wycięcia lasu i postawienia w jego miejsce fabryki. A to tylko początek wydarzeń, w które babcia wciąga Polę i jej przyjaciół. Danuta Noszczyńska - plastyczka, reżyserka, twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant, absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Opublikowała książki: Historia nie Magdaleny, Blondynka moralnego niepokoju, Hormon nieszczęścia, Mogło być gorzej, Kufer babki Alicji, Luizę pilnie sprzedam, Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana, Wszystkie życia Heleny P., Harpia (trzy ostatnie nagrodzone na Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”), Farbowana blondynka, Zła miłość, Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie, Nieświęta rodzina, Zobaczyć gdzie indziej i Nigdy nie jest za daleko.

39,99 zł
21,19 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,80 zł

3 osoby kupiły
45
Nocny stróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny stróż
Dostępny
5 szt.

Nie ma takiej nocy, z której nie można przedrzeć się do światła. Póki żyjesz, masz szansę na przebudzenie. Ta lektura poprowadzi Cię bezpiecznie. Zajrzyj w głąb swojego serca, wydobądź wszystko na wierzch i skonfrontuj się z przeciwnikami. Zaczekaj na poranek. Każda noc przeminie, ale żyj uważnie, by nie przegapić świtu. Przygotuj się na spotkanie z prawdziwą Miłością.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
46
Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl
Dostępny
546 szt.

Początek lat dziewięćdziesiątych nie był łatwy dla dorastających dziewcząt. Feministyczne hasła wydawały się przestarzałe i kojarzyły się z pokoleniem matek, a pop- i kontrkultura wciąż pełne były narcystycznych mężczyzn przekonanych o własnej nieomylności. Amerykańskie nastolatki powiedziały „dość!”. Chcąc zmienić skostniały układ sił, postanowiły rozsadzić system od środka. Tak narodził się punkowy ruch Riot Grrrl, który przez kilka lat z małej lokalnej inicjatywy urósł do rozmiarów subkultury i rozlał się na całe Stany. Bikini Kill, Bratmobile, Heavens to Betsy i wiele innych dziewczyńskich zespołów grało w końcu tak, jak miały ochotę, sekretnie powielane ziny wypełniały skrzynki pocztowe nastolatek w całym kraju, a nieformalny sojusz kobiet rósł w siłę. I choć wspólnotowe działania ustały, a krąg buntowniczek zaczął trawić wewnętrzny konflikt, zaangażowane reprezentantki Riot Grrrl wciąż stanowią autorytet w sprawach związanych z równością, sprawiedliwością i feminizmem oraz inspirują kolejne pokolenia młodych kobiet do walki o własne miejsce i własny głos. Do przodu, dziewczyny! to pasjonująca kronika kultowych lat dziewięćdziesiątych oraz niezwykła historia dziewczyńskiej rewolucji, której siła rozwaliła szowinistyczny mur dzielący od dekad alternatywną scenę.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
47
Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2 (B1-B2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2 (B1-B2)
Dostępny
76 szt.

Podstawy języka francuskiego masz już w małym palcu i chcesz osiągnąć wyższy poziom? Niech nigdy nie zabraknie Ci francuskich słówek! Sięgnij po Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2 na poziomie B1–B2. Oto druga część kultowej serii do nauki francuskiego słownictwa na poziomie średnio zaawansowanym. Znajdziesz w niej aż 52 rozdziały poświęcone określonym tematom, takim jak cechy charakteru, naprawy i sprzątanie, jedzenie, zdrowie czy problemy środowiskowe. Każdy z nich zawiera listę słówek i pakiet zdań do przetłumaczenia z ich użyciem. Obok odpowiedzi znajdują się również wskazówki w dymkach z dodatkowym słownictwem i często popełnianymi błędami. Dzięki metodzie „w tłumaczeniach” skutecznie przyswoisz najważniejsze francuskie słówka – poprzez zastosowanie ich kontekście! Do książki dołączone zostały również testy, które pomogą Ci sprawdzić zdobytą wiedzę i utrwalić ją. Oprócz tego z przygotowanym kursem MP3 z natywnym lektorem przećwiczysz poprawną francuską wymowę oraz rozumienie ze słuchu. Z pozycją Francuski w tłumaczeniach. Słownictwo 2: • nauczysz się ponad 2000 przydatnych francuskich słówek na poziomie B1–B2, • poznasz praktyczne francuskie wyrażenia i zwroty oraz użyjesz ich we właściwych kontekstach, • bez trudu zmotywujesz się do systematycznej i regularnej nauki języka francuskiego.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
48
Mój ogród. Kwiaty i zioła w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój ogród. Kwiaty i zioła w ogrodzie
Dostępny
65 szt.

W tej publikacji znajdą Państwo: informacje na temat uprawy, pielęgnowania najpopularniejszych odmian drzew owocowych, warzyw, ziół, które możemy hodować w przydomowym ogródku lub na działce (tzw. ogród użytkowy).

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
49
Smoczki silikonowe dynamiczne 18 m+, Stardust violet (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki silikonowe dynamiczne 18 m+, Stardust violet (2 sztuki)
Lovi
Dostępny
20 szt.

Przedstawione smoczki zaprojektowane są dla starszych dzieci. Zachowują wszystkie właściwości smoczków dla młodszych dzieci, takich jak dynamiczność czy symetryczny kształt przypominający brodawkę. Silikonowa gumka smoczka jest wzmocniona, dzięki temu odporniejsza na gryzienie. Jest to ważne szczególnie w okresie intensywnego rozwoju ząbków i dziąseł. Smoczki nie zaburzają odruchu ssania, zapewniają swobodne oddychanie i połykanie śliny, nie zaburzają prawidłowego rozwoju mowy i zgryzu pod warunkiem przestrzegania zaleceń ortodontycznych i neurologopedycznych. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki.

32,99 zł
30,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

3 osoby kupiły
50
Zabójcza sieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcza sieć
Dostępny
3262 szt.

Jedna noc, dwie ofiary. Śledcza Hannah Shor bardzo chce udowodnić przełożonym i sobie samej, że jest dobrą policjantką. Gdy pewien mężczyzna w średnim wieku zostaje zadźgany w swoim mieszkaniu, Shor widzi w tym dla siebie szansę. Jednak szybko się dowiaduje, że zamordowany był podłym internetowym trollem, napastującym seksualnie kobiety na Twitterze. Policjantka zastanawia się, czy naprawdę chce schwytać zabójcę... A noc jeszcze się nie skończyła. Kilka godzin później zostaje uduszona młoda kobieta. Śledczy Jacob Cooper odkrywa, że ofiara była uzależniona od brutalnych, sieciowych gier RPG. Aby znaleźć zabójcę, Jacob stanie się graczem. Shor musi odłożyć na bok wątpliwości, a Jacob znaleźć sposób na przezwyciężenie technofobii. Tylko tak rozwiążą sprawy. Poszukiwania zawiodą ich w najbrudniejsze zakątki internetu, gdzie próbując dopaść zabójcę, odkryją szokujące tajemnice.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
51
Kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety
Dostępny
45 szt.

Kobiety to już nawet nie osobny rozdział w życiu Charlesa Bukowskiego - to cała książka, której pierwsze zdania brzmią: „Miałem pięćdziesiątkę na karku i od czterech lat nie byłem w łóżku z kobietą. Nie miałem żadnych przyjaciółek. Kobiety widywałem jedynie na ulicy lub w innych miejscach publicznych, lecz patrzyłem na nie bez pożądania, z poczuciem, że nic z tego nie będzie. Onanizowałem się regularnie, ale myśl o jakimkolwiek związku z kobietą - nawet nie opartym na seksie - była mi obca”. Po czym następuje blisko trzysta stron poświęconych głównie opisom zbliżeń z imponującą liczbą partnerek. Kobiety pociągały autora z siłą, która pozbawia mężczyzn nie tylko rozsądku, ale i instynktu samozachowawczego. Czasem uważał je za modliszki, przystawał jednak na każde ryzyko, byle tylko dokonać kolejnego podboju. Nawet czytelnicy, których mogłaby razić nadmierna dosadność opisów, nie rozstaną się z tą książką w połowie.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
52
Ocalała z chińskiego gułagu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalała z chińskiego gułagu
Dostępny
64 szt.

Przez trzy lata znosiła setki godzin przesłuchań, tortur, głód, policyjną przemoc, zimno, szczury, noce pod oślepiającym neonem celi, kafkowskie mechanizmy niszczenia. Nazywa się Gulbahar Haitiwaji i jest pierwszą ujgurską kobietą, która przeżyła chiński obóz reedukacyjny i odważyła się o tym opowiedzieć. Te obozy są dla Chin tym, czym gułag był dla ZSRR. Od 2017 roku deportowano tam ponad milion Ujgurów. Świat grzmi o ludobójstwie, a Komunistyczna Partia Chin neguje, iż są to obozy koncentracyjne i legitymizuje ich istnienie, mówiąc o „walce z islamskim terroryzmem, infiltracją i separatyzmem”. Ujgurowie to tureckojęzyczna muzułmańska grupa etniczna zamieszkująca Xinjiang. Region bardzo pożądany przez Komunistyczną Partię Chin, ponieważ znajduje się na „Nowym Jedwabnym Szlaku”, którego odtworzenie jest flagowym projektem politycznym prezydenta Xi Jinpinga. Świadectwo Gulbahar jest przerażające: opowiada, czego doświadczyła w trzewiach chińskiego systemu obozów koncentracyjnych i jak została uratowana.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

3 osoby kupiły
53
Zestaw archeologiczny. Minerały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw archeologiczny. Minerały
Piatnik
Dostępny
4 szt.

Wersja polska.Wykop minerały jak prawdziwy archeolog. Znajdź pięć prawdziwych kamieni ozdobnych i poznaj ich historię. Odkryj fascynujący świat minerałów! W skład zestawu wchodzi: Blok gipsowy z ukrytymi kryształami: kryształ górski, awenturyn, kwarc różowy, czerwony jaspis, ametyst; młotek, dłuto, gąbka.

64,99 zł
57,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,80 zł

3 osoby kupiły
54
Dajmy sobie nową szansę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dajmy sobie nową szansę
Dostępny
132 szt.

W życiu nie ma przypadków. To tylko zaskakujące i dobrze przemyślane pomysły Boga, by dać człowiekowi kolejną szansę! Konrad, który po odejściu żony od dwóch lat samotnie zmaga się z trudem wychowywania trójki dzieci, stracił już wszelką nadzieję na odzyskanie miłości i szczęścia. Agata, mierząc się z trudnymi wspomnieniami z dzieciństwa i z poczuciem winy z powodu krzywdy, jaką wyrządziła swoim najbliższym, decyduje się na szereg desperackich kroków. Życie Iwony, perfekcyjnej żony oraz matki, a także uznanej architekt, zaczyna rozsypywać się niczym źle zaprojektowany i postawiony na niewłaściwych fundamentach dom. Ryszard, przymuszony konsekwencjami swych błędów, po dwudziestu latach małżeństwa musi w końcu podjąć wyzwanie i uratować swoją rodzinę. Antoni u kresu swego życia próbuje skorzystać z ostatniej być może szansy, by odpokutować i naprawić to, co zniszczył w młodości. Może się wydawać, że losy tych tak różnych, poranionych i nieszczęśliwych ludzi mogłyby się skrzyżować tylko przez przypadek. Na kartach najnowszej powieści Beaty Agopsowicz – doświadczonej pedagog i mediatorki rodzinnej – zbieg okoliczności i przypadków zamienia się w niespodziewany i skuteczny plan, który Bóg krok po kroku wprowadza w życie bohaterów. Czy odważą się Mu zaufać i dzięki przebaczeniu dadzą sobie nową szansę na szczęście i miłość? Dajmy sobie nową szansę to przejmująca i pełna życiowej mądrości opowieść o wytrwałości i cierpliwości, dzięki którym można naprawić to, co zepsute, a nawet posklejać to, co się rozbiło.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
55
Twierdza. Oblężenie Przemyśla i korzenie skrwawionych ziem Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twierdza. Oblężenie Przemyśla i korzenie skrwawionych ziem Europy
Dostępny
52 szt.

Książka roku „BBC History Magazine” i „Financial Times”, uhonorowana Distinguished Book Award 2021 przez Society for Military History, nominowana do Gilder Lehrman Prize for Military History i The British Army Military Book of the Year. We wrześniu 1914 roku, zaledwie miesiąc po wybuchu pierwszej wojny światowej, armia rosyjska rozpoczęła oblężenie Przemyśla. Wieloetniczne miasto zamieniono w twierdzę, która stanowiła najważniejszy bastion broniący monarchii habsburskiej przed najazdem. Przez sześć miesięcy, odpierając szturmy i zmagając się z głodem, wielonarodowa załoga twierdzy stawiała zacięty opór, uniemożliwiając Rosjanom osiągnięcie szybkiego zwycięstwa, które pozwoliłoby wygrać całą wojnę. Miasto padło dopiero w marcu 1915 roku, co oznaczało początek okupacji, prześladowań i pierwszej brutalnej czystki antysemickiej, jakiej doświadczyła Europa Środkowo-Wschodnia w XX wieku. Wybitny historyk Alexander Watson opowiada o najdłuższym oblężeniu Wielkiej Wojny, pokazując, w jaki sposób zwiastowała ona nadejście wojny totalnej w Europie. To najbardziej wnikliwy opis tamtej kluczowej kampanii frontu wschodniego pierwszej wojny światowej, ukazujący jej grozę i niezliczone ludzkie tragedie.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

3 osoby kupiły
56
Blog osławiony między niewiastami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blog osławiony między niewiastami
Dostępny
47 szt.

Wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa z jego bardzo popularnego bloga internetowego – swoiste „Dzieła wybrane”. Blog osławiony między niewiastami Artura Andrusa to nie tylko papierowy wybór najlepszych tekstów z jego popularnego bloga, ale także jakby „Dzieła wybrane”. W książce, oprócz przewrotnych, rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też Andrusa-mniej-znanego (m.in. felietony dla policji i lekarzy) oraz Andrusa-bardzo-popularnego (choćby teksty piosenek, które szturmem zdobywają polskie listy przebojów). Andrus poprosił wydawcę, żeby w książce nie zamieszczać rysunków ani zdjęć. Jest to wyraz jego szacunku dla czytelników. „– Ale proszę zostawić trochę wolnego miejsca, tak, żeby każdy mógł sobie sam coś narysować. Nie narzucajmy czytelnikom tego, co mają oglądać, wystarczy, że narzuciliśmy im to, co mają czytać!” – mówił wyraźnie poruszony podczas przygotowań do druku. Poruszenie Andrusa zostało utrwalone na pamiątkowym zdjęciu, którego jednak w książce nie publikujemy, bo jest poruszone. Każdą stronę tej książki przenika typowo andrusowska ironia naiwna, Andrus jako rodowity warszawiak z Sanoka jest klasycznym typem sympatycznego cynika, który najchętniej żartuje nie z innych, a z samego siebie. „Od niedawna jestem narciarzem. Kolega prawnik (a zimą również instruktor) twierdzi, że biorąc pod uwagę moje umiejętności i styl jazdy, nazywając siebie „narciarzem”, narażam się na proces cywilny o naruszenie dobrego imienia przedstawicieli tej dyscypliny sportu”. – Fragment książki „Rzadko zdarza mi się śmiać przy lekturze (jeszcze rzadziej na filmach), ale tu cieszyłam się jak dziecko. Świetny język, znakomite skojarzenia, zabawa słowem, czyli to, co lubię najbardziej”. – Irena Matuszkiewicz Artur Andrus - dziennikarz, radiowiec, satyryk, autor i wykonawca piosenek, głównie kabaretowych. Motto, którym się kieruje w swoim życiu, brzmi: „Każdy powinien mieć motto, którym się kieruje w swoim życiu - i dobrze, żeby ono brzmiało”.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
57
Zuzia idzie do szkoły muzycznej. Mądra Mysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia idzie do szkoły muzycznej. Mądra Mysz
Dostępny
31 szt.

Zuzia lubi muzykę, więc bardzo się cieszy, kiedy rodzice zapisują ją do szkoły muzycznej. Tyle tu instrumentów. Choć i kuchenny koncert z chochlą i blachą do pieczenia to świetna zabawa. A samodzielnie skomponowana piosenka dla misia jest największym sukcesem.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
58
Zaproszenie na egzekucję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie na egzekucję
Dostępny
9 szt.

Podobnie jak Zamek Kafki, Zaproszenie na egzekucję przedstawia wizję dziwacznego i irracjonalnego świata. W nienazwanym kraju marzeń młody człowiek, Cyncynat C., zostaje skazany na śmierć przez ścięcie za gnozeologiczną zgniliznę i nieprzezroczystość, wymyślone zbrodnie, których nie można zdefiniować. Cyncynat spędza swoje ostatnie dni w absurdalnym więzieniu, w którym odwiedzają go chimeryczni dozorcy, kat udający współwięźnia oraz teściowie, przychodzący do celi z własnymi meblami. Kiedy prowadzony jest na egzekucję, orientuje się, że świat się właśnie rozpada.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

6 osób kupiło
59
Tajemnice długowieczności. Jak przyjaźń, życzliwość i optymizm pomagają dożyć stu lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice długowieczności. Jak przyjaźń, życzliwość i optymizm pomagaj...
Dostępny
101 szt.

Marta Zaraska, znana i lubiana dziennikarka specjalizująca się w publikacjach naukowych bierze na warsztat temat długowieczności i mitów związanych z tzw. zdrowym trybem życia. Czy dieta bezglutenowa i regularne ćwiczenia na siłowni uchronią nas przed starzeniem? Na ile mogą pomóc nam łykane w tabletkach suplementy i gotowane na parze brokuły? Autorka przeanalizowała setki badań, prac naukowych i eksperymentów, wyciągając bardzo ciekawe wnioski dotyczące tego, co w naszym życiu powinno być naprawdę ważne, jeśli chcemy żyć jak najdłużej. To napisana przystępnym językiem, dobrze udokumentowana i niepozbawiona praktycznego wymiaru opowieść o dobrych nawykach, wadze relacji społecznych i zaangażowaniu w rozwój osobisty, które pomagają żyć dłużej i lepiej.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

2 osoby kupiły
60
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Krem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
61
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Zol 311950 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
62
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Mietowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
63
Zaklinacz deszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinacz deszczu
Dostępny
984 szt.

Powieść, na podstawie której Francis Ford Coppola nakręcił film w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych wystąpili Matt Damon, Danny Devito i Danny Glover. Dramat sądowy, w którym sala rozpraw staje się polem bitwy. Początkujący prawnik przeciwko znanej kancelarii reprezentującej wielką firmę. Rudy Baylor, który właśnie skończył studia, nie ma szans na zatrudnienie w Memphis, gdzie roi się od prawników. O wymarzonej pracy w renomowanej kancelarii może zapomnieć. Realizuje więc jedyny pomysł, który przychodzi mu do głowy – otwiera własną kancelarię. W sytuacji, gdy ścigają go wierzyciele, nie może przebierać wśród klientów. Przyjmuje zlecenie pierwszych osób zwracających się do niego o pomoc prawną – rodziców chorego na białaczkę chłopca, któremu firma ubezpieczeniowa odmówiła pokrycia kosztów leczenia. Rudy zamierza wnieść przeciwko niej pozew i domagać się odszkodowania w wysokości dziesięciu milionów dolarów. Sen z powiek spędza mu jednak drobny szczegół: po raz pierwszy w życiu będzie występował przed sądem. A jego przeciwnik jest najlepiej opłacanym adwokatem w mieście. Ale może zdarzy się cud? Bo przecież cuda się zdarzają, nawet na sali sądowej!

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
64
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m fioletowy 311982 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
65
Grupa. Jak jeden terapeuta i kilkoro nieznajomych uratowali mi życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grupa. Jak jeden terapeuta i kilkoro nieznajomych uratowali mi życie
Dostępny
77 szt.

Odświeżający oryginalny pamiętnik osiągającej sukcesy młodej prawniczki. Kobiety, która niechętnie zgadza się na psychiczne i emocjonalne odsłonięcie się przed sześcioma kompletnie obcymi osobami. Czy doprowadzi ją to do celu, czyli odnalezienia więzi międzyludzkich i tych łączących ją z nią samą? Christie Tate właśnie została najlepszą studentką w szkole prawniczej i w końcu uporała się z trwającymi latami zaburzeniami odżywiania. Dlaczego więc jechała przez Chicago, fantazjując o własnej śmierci? Dlaczego wyobrażała sobie poddanie się smutkowi, który wciąż ją dręczy? W życiu Christie pojawia się doktor Rosen, terapeuta, który spokojnie zapewnia ją, że jeśli dołączy do jednej z jego grup psychoterapeutycznych, to odmieni swoje życie. Wystarczy, że pojawi się na spotkaniu i będzie szczera we wszystkim. Opowie o nawykach żywieniowych, dzieciństwie, życiu seksualnym. Christie jest sceptyczna, twierdząc, że jest wadliwa, i że nie da się jej wyleczyć. Ale doktor Rosen wydaje receptę na pięć słów: Nie potrzebujesz lekarstwa. Potrzebujesz świadka. Tak zaczyna się jej dziwna, przerażająca i ostatecznie zmieniająca życie przygoda z terapią grupową. Christie, początkowo zniechęcona dziwnymi wytycznymi doktora Rosena, z czasem, gdy jej mechanizmy obronne przestają działać, zaczyna mu ufać i polegać na sesjach i zaleconych nocnych rozmowach z różnymi członkami grupy. Grupa to cudowanie uzależniająca lektura z Christie jako przewodniczką – sceptyczną co do jej własnej umiejętności nawiązywania kontaktów i intymności, ale wbrew sobie działającą z nadzieją. Otrzymujemy miejsce w pierwszym rzędzie na odważne, ekscytujące, bolesne i przezabawne przedstawienie, jakim jest terapia grupowa. Niedostatecznie zbadany proces, który cię rozbija, a następnie składa, aby ostatecznie wszystkie elementy pasowały do siebie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
66
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Roz 360624 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
67
Park Narodowy Ujście Warty. Królestwo ptaków, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Park Narodowy Ujście Warty. Królestwo ptaków, wydanie 4
Dostępny
26 szt.

Szczegółowa mapa Parku Ujście Warty z wieloma ciekawymi informacjami turystycznymi jak: wypożyczalnie sprzętu turystycznego, szlaki turystyczne, trasy rowerowe. W mapie rozmieszczono ikonki ptaków wskazujące na ich miejsca występowania. Na rewersie mapy kilkanaście unikatowych zdjęć ptaków.

10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
68
Król odszkodowań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król odszkodowań
Dostępny
1449 szt.

Thriller prawniczy, którego akcja toczy się nie na sali sądowej, lecz w gabinetach, gdzie prowadzone są tajne pertraktacje, i na łamach prasy. Zdobycie tego, o czym śni każdy prawnik, ma swoją cenę. Praca w Biurze Obrońcy Publicznego to nie najlepszy początek kariery dla zdolnego młodego prawnika. Nędzna pensja, brak ciekawych spraw, zero perspektyw. A jednak to właśnie tam Clayowi Carterowi, z trudem wiążącemu koniec z końcem, trafia się okazja zdobycia naprawdę wielkich pieniędzy. I to nie za to, że stanie przed sądem. Przeciwnie – za to, że nie dopuści do procesu. Kiedy zostaje wyznaczony na obrońcę z urzędu chłopaka, który zabił rówieśnika, jest przekonany, że ma do czynienia z przypadkiem, jakich wiele – bezsensownym aktem przemocy na ulicy. Szybko jednak orientuje się, że sprawa ma drugie dno. Bo skoro wielki koncern farmaceutyczny proponuje mu 15 milionów dolarów, by zapobiegł procesowi, to nietrudno sobie wyobrazić, o jakie sumy toczy się gra. Clay ma na wyciągnięcie ręki to, o czym nawet nie śnił. Za wszystko trzeba jednak zapłacić. W tej sprawie nie chodzi bowiem tylko o pieniądze, ale też o ludzkie życie.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
69
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m Zol 311951 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
70
Moje miejsce na ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje miejsce na ziemi
Dostępny
1977 szt.

Idealna lektura dla fanów Kena Folletta, zarówno jego trylogii Stulecie, jak i thrillerów szpiegowskich. Opowieść o tym, jak historia determinuje ludzkie losy. O niespełnionej miłości, poczuciu winy, zemście i duchach przeszłości, które wpływają na nasze decyzje i uniemożliwiają patrzenie w przyszłość. Przestroga przed tym, by ścigając własne demony, nie zapominać, że życie toczy się tu i teraz. I oda do przyjaźni. Fernando, Catalina i Eulogio urodzili się i spędzili beztroskie dzieciństwo w tej samej dzielnicy Madrytu. W dorosłość wkraczają w najgorszym możliwym momencie: po wyniszczającej kraj wojnie domowej, w której ich rodziny nie stanęły po stronie zwycięzców. Każde z nich straciło kogoś bliskiego lub coś cennego. Radzą sobie jednak, jak mogą, w nowej rzeczywistości, próbują nawet cieszyć się małymi przyjemnościami dnia codziennego i chwytać chwile szczęścia. Dopóki kilka nierozważnych kroków nie postawi ich w sytuacji, w której będą musieli podjąć poważną decyzję. Decydują się na ucieczkę z Hiszpanii – każde z innych powodów. A że Europa początku lat czterdziestych XX wieku nie jest najlepszym miejscem na podróżowanie, płyną do Aleksandrii, gdzie podobno zatrzymał się zaprzyjaźniony z nimi młody amerykański poeta, z którym Catalina musi wyjaśnić pewne sprawy. Nie jest to jednak koniec ich odysei, raczej dopiero początek. Okazuje się bowiem, że w Egipcie nie są bezpieczni, a Amerykanin, z którym dziewczyna desperacko pragnie się spotkać, wciąż jej umyka. Troje przyjaciół wraca do targanej wojną Europy. Los rzuci ich w różne miejsca – do Paryża, Londynu, Chile, Bostonu – i czekają ich jeszcze długie lata poszukiwań swojego miejsca na ziemi… jeśli takie w ogóle istnieje.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2 osoby kupiły
71
Mój ogród. Iglaki, krzewy, trawniki, aranżacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój ogród. Iglaki, krzewy, trawniki, aranżacje
Dostępny
65 szt.

W tej publikacji znajdą Państwo: informacje na temat uprawy, pielęgnowania najpopularniejszych odmian drzew owocowych, warzyw, ziół, które możemy hodować w przydomowym ogródku lub na działce (tzw. ogród użytkowy).

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
72
Metropolis. Największy wynalazek ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metropolis. Największy wynalazek ludzkości
Dostępny
27 szt.

W ciągu tysiącleci istnienia ludzkości nic nie ukształtowało nas głębiej niż miasta. Od początku swego istnienia były katalizatorem ludzkiego rozwoju, prowadząc do powstania nowych zawodów, form sztuki, kultu oraz handlu, a w konsekwencji cywilizacji. Autor wiedzie czytelnika przez wieki, pokazując stworzone dzięki miastom innowacje, postępujące przemiany społeczne i niezmierzone przejawy ludzkiej energii. Odkrywa między innymi tajniki narodzin miast, jak Uruk czy Babilon, zabiera w podróż po ateńskiej agorze, kreśli barwny obraz handlu w XIX-wiecznym Bagdadzie, wielkich finansów omawianych w londyńskich kawiarniach czy domowych wygód w sercu Amsterdamu. Prowadzi przez kolorową paryską belle époque i pochyla się nad zniszczoną i odbudowaną Warszawą, a także zastanawia się, jak nowojorskie drapacze chmur zainspirowały utopijne wizje społeczeństwa. Porusza również problemy XXI wieku; dzielnic nędzy czy zrównoważonego rozwoju tkanki miasta w obliczu kryzysu klimatycznego. Wciągające i przepełnione pasjonującymi szczegółami Metropolis to znakomity dowód, że historia ludzkiej cywilizacji jest historią miast.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
73
Mój ogród. Drzewa owocowe i warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój ogród. Drzewa owocowe i warzywa
Dostępny
48 szt.

W tej publikacji znajdą Państwo: informacje na temat uprawy, pielęgnowania najpopularniejszych odmian drzew owocowych, warzyw, ziół, które możemy hodować w przydomowym ogródku lub na działce (tzw. ogród użytkowy).

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
74
Zdrada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrada
Dostępny
1904 szt.

Odkryj niezwykłą opowieść o miłości, zagrożeniu, odwadze i zdradzie, autorki bestsellerowych powieści Biała perła oraz Ocalone. Czy mógłbyś zabić? Kogoś, kogo kochasz? Dwie siostry bliźniaczki podzielone zaciekłą lojalnością, połączone straszliwym sekretem… Paryż, 1938 rok. Romaine pilotuje samoloty, jest nieustraszona i pełna pasji, jej siostra Florence to osoba z towarzystwa, rozkoszująca się władzą i przywilejami. Obie mają coś do udowodnienia i coś do ukrycia. Ich światy zderzają się ze sobą, gdy ulice Paryża nawiedza strach. Słychać wojenne werble, Francja zmierza ku upadkowi. Kto upadnie wraz z nią? Zdrada to niezwykle mocna, niezapomniana, epicka historia o miłości, stracie i długofalowych konsekwencjach wojny, doskonała dla wielbicielek powieści Santy Montefiore i Paulliny Simons. „Niezwykła, porywająca książka. Trzymająca w napięciu. Pochłaniająca. Kipiąca tajemnicami. Kate Furnivall ma talent do tworzenia miejsc i postaci, które pozostają w pamięci długo po przeczytaniu ostatnich słów powieści”. – Jane Corry

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
75
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Mietowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
76
Superpojazdy w akcji. Policja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superpojazdy w akcji. Policja
Dostępny
175 szt.

Czy chcesz wziąć udział w akcjach ratunkowych i pościgach? Przed tobą ważne zadania do wykonania: przeczytaj historyjkę, pokoloruj dzielnych bohaterów i przyklej odpowiednie nalepki. Do dzieła!

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
77
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m311946 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
78
Władza platform. Za fasadą Google, Facebooka i Spotify - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władza platform. Za fasadą Google, Facebooka i Spotify
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

To książka o władzy platform Facebooka i Google, o kontrolowaniu człowieka, grup społecznych, a nawet państw. O „magii” uzależniania ludzi, celebracji osobliwych mitów, kulcie porażki, mirażach bogactwa, kreatywności i kariery. To książka o algorytmizacji codziennego życia, feudalnych stosunkach na platformach, ich niewolnikach i menedżerach pokutnikach. O zarządzaniu antykonkurencyjnymi platformami, o „strefach zabójstw” rynkowych rywali. To wreszcie książka o utowarowieniu wszystkiego – od miłości po nienawiść – o tyranii iluzji, o redefiniowaniu znaczeń w cyberprzestrzeni ludzkiej aktywności, o obsesji pomiarów każdego aspektu życia z nadrzędną misją i wiarą, że można naprawiać świat, tworząc jeszcze lepszy algorytm. „Ponieważ profesor Kreft lubi przywoływać słowa Olgi Tokarczuk, skojarzyłem jego postawę z wędrowcem opisanym przez Olgę Tokarczuk w eseju Człowiek na krańcach świata, przypominającym rycinę niewiadomego autorstwa opublikowaną w 1888 r. przez francuskiego astronoma Camille’a Flammariona. Przedstawia ona wędrowca, który dotarł do granic świata i wystawiwszy głowę poza ziemską sferę, zachwyca się widokiem uporządkowanego i wielce harmonijnego kosmosu. Chłodne oko »astronoma« Krefta dostrzega za fasadą społeczności biznesowy układ powiązań, wielkich i małych kół i kółeczek organizacji finansowych w cyfrowym wszechświecie. Niemniej fascynuje go »debunking«, czyli rozgryzanie, ale i obalanie mitów założycielskich firm GAFA z Doliny Krzemowej. Profesor Kreft jest jednym z najważniejszych polskich eksplorerów tej kwestii, wnikającym – używając jego określenia – za fasadę nie tylko wskazanych w tytułach gigantów firm informatyczno-technicznych (BigTech), ale obejmując oglądem i analizą cały gwiazdozbiór cyfrowych firm sieci Web 2.0”. Z recenzji prof. dr. hab. Tomasza Gobana-Klasa Prof. dr hab. Jan Kreft (Politechnika Gdańska). Wieloletni dziennikarz i korespondent zagraniczny, autor ponad tysiąca publikacji w mediach polskich i zagranicznych, menedżer zarządzający firmami mediów i nowych technologii. Autor kilkunastu książek, w tym: Władza algorytmów – u źródeł potęgi Google i Facebooka, Za fasadą społeczności – zarządzanie nowymi mediami i Koniec dziennikarstwa, jakie znamy. Agregacja w mediach.

44,00 zł
32,12 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

1 osoba kupiła
79
Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat
Dostępny
53 szt.

To najlepsza książka biznesowa roku 2021 według Financial Times & McKinsey. To thriller i zarazem przewodnik po zakamarkach cyberprzestrzeni. Prezentuje bogatą galerię szpiegów, hakerów, handlarzy bronią, naukowców, polityków i ludzi biznesu. Pokazuje kulisy działania NSA, GRU czy Mosadu. Wiele miejsca zajmuje w książce cyberbezpieczeństwo w odniesieniu do biznesu i ogromnych strat ponoszonych przez firmy, zwłaszcza banki, na skutek cyberataków. Zagrożenia, które jeszcze dziesięć lat temu wydawały się jedynie hipotetyczne, teraz stały się jak najbardziej realne. Obecnie terrorysta z łatwością może zakłócić działanie oprogramowania wykorzystywanego w Boeingach. To o wiele prostsze niż porwanie samolotu i zderzenie go z drapaczem chmur. Rosja udowodniła, że jest w stanie wyłączyć prąd w środku zimy. Przekonaliśmy się, że Korea Północna potrafi na odległość siać chaos w amerykańskich szpitalach. Cyberprzestępcy wykorzystali fakt, że pandemia zatrzymała miliony ludzi w domu przy komputerach, by włamać się do niezliczonej liczby amerykańskich firm z listy Fortune 500. Ataki wydają się nie mieć końca. Reporterka „New York Timesa”, Nicole Perlroth, opierając się na wieloletnich relacjach i setkach wywiadów, pozwala zajrzeć przez dziurkę od klucza do tajemnego, wręcz niewidzialnego świata przemysłu cyberbroni, dzięki czemu każdy z nas, żyjący w centrum cyfrowego tsunami, będzie miał szanse zabrać głos, zanim będzie za późno. Jej książka jest owocem siedmiu lat dziennikarskiego śledztwa i stanowi poważny sygnał ostrzegawczy, że nasze być albo nie być może zależeć od zbudowania potężnych mechanizmów obronnych w cyberprzestrzeni. A teraz, kiedy pandemia przeniosła nasze życie jeszcze głębiej w świat internetu, staliśmy się jeszcze bardziej narażeni na ataki. Wystarczy, że zostanie przeciw nam wymierzone jedno z najbardziej pożądanych narzędzi w arsenale każdego szpiega – błąd w oprogramowaniu – zero-day. Może on po cichu szpiegować naszego iPhone’a, zakłócić pracę systemu kontroli bezpieczeństwa w zakładzie chemicznym, zmienić wyniki wyborów czy sparaliżować system energetyczny. Bo bez względu na to, jak mocny jest sejf, zawsze znajdzie się ktoś, kto potrafi się do niego włamać. „Reportaż najwyższej próby… Pasjonująca podróż od pierwszej do ostatniej strony, a zarazem pilne wezwanie do działania, zanim nasz podłączony do sieci świat wymknie się spod kontroli. Zajmuję się cyberbezpieczeństwem od dekady, a mimo to, akapit po akapicie, nie dawało mi spokoju jedno pytanie: W jaki sposób udało jej się na to wpaść? Zastanawiałem się, jak można być aż tak dobrym”. - Garrett M. Graff, „Wired”, autor bestsellerowej książki „New York Timesa” Jedyny samolot na niebie „Porywająca opowieść o tym, jak twórcy groźnej broni cyfrowej stali się jej celem. Perlroth podejmuje złożony temat, dotychczas ukryty za techniczną nomenklaturą i wyraźnie pokazuje, jak bardzo dotyczy on każdego z nas”. - Kara Swisher, gospodyni serwisu podcastowego „New York Timesa” o nazwie „Sway”

79,90 zł
67,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,98 zł

1 osoba kupiła
80
Bingo Boy reads with Kids. Hugo the Artist - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bingo Boy reads with Kids. Hugo the Artist
Dostępny
11 szt.

Hugo the Artist to 16-stronicowa książeczka, w formacie A5 w języku angielskim, której bohaterem jest sympatyczna mysz o imieniu Hugo. Hugo maluje obraz, wprowadzając dzieci w krainę kolorów. Mały czytelnik pozna słownictwo związane z nazwami kolorów oraz dodatkowo pozna kilka rymowanek, dzięki którym łatwiej mu będzie pokolorować rysunek na przedostatniej stronie książeczki. Lektura służy do ćwiczeń w nauce czytania po angielsku METOD GLOBALN. Duży, wyraźny druk oraz obrazki do kolorowania zachęcają dzieci nie tylko do czytania, ale również do działań twórczych i artystycznych. Angielski tekst podzielony jest na zwroty i wyrażenia ujęte w klamerki, opatrzone tłumaczeniem, dzięki czemu dziecko rozumie czytany tekst i z łatwością zapamiętuje nowe zwroty i wyrażenia. Książka zawiera kod QR, który przenosi czytelnika do filmu multimedialnego tej historyjki. Książce towarzyszy dodatkowa prezentacja multimedialna, dzięki której mały czytelnik utrwali nazwy kolorów: DOTS and COLOURS Uwieńczeniem wysiłku dziecka jest przeczytanie tej lektury komuś z domowników. Dziecko zapisuje na stronie SUKCESU (ostatnia strona książeczki) komu przeczytało tę książkę na głos. Książeczki z serii BINGO BOY READS WITH KIDS mogą być również wykorzystywane przez szkoły do organizowania konkursu płynnego czytania po angielsku!

13,10 zł
11,99 zł

Rabat 8,5%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
81
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 2
Dostępny
1305 szt.

Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami śmierć jest lepsza od prawdy. Tak jak lepsze od niej jest kłamstwo Okaleczyłem się by przeżyć. Zrobiłem to, ponieważ uznałem, że nie zasługuję na nic, poza włóczęgą przez noc. Nikt nigdy nie będzie mi już bliski. Ale chadzam pod nocnym niebem i nie lękam się demonów. Nie uciekam przed nimi, to one uciekają przede mną! Przede mną! ...jestem potworem Jestem darem dla świata. Ale podaruję mu tylko zniszczenie.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

2 osoby kupiły
82
Opanuj cukrzycę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opanuj cukrzycę
Dostępny
54 szt.

Przełomowy sposób opanowania cukrzycy. Autorzy opracowali metodę, która może pomóc zwalczyć insulinooporność przy jednoczesnej poprawie ogólnego stanu zdrowia. Pokazują, jak spożywać duże ilości pełnowartościowych produktów bogatych w węglowodany, obniżając przy tym poziom glukozy we krwi. Udzielają również porad dotyczących przerywanego postu i codziennych ćwiczeń oraz wskazówek odnoszących się do jedzenia w trudnych sytuacjach, takich jak posiłki w restauracji czy rodzinne obiady. Dzięki tym sposobom, a także ponad trzydziestu pysznym, sycącym i bogatym w składniki odżywcze przepisom, książka ta pomoże Ci zmaksymalizować wrażliwość na insulinę, osiągnąć idealną wagę ciała, poprawić zdrowie układu trawiennego, prowadzić aktywny tryb życia i poczuć się najlepiej od lat.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
83
Barbie Extra. GRN27 Lalka w białej tunice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Extra. GRN27 Lalka w białej tunice
Barbie, Mattel
Dostępny
29 szt.

Lalki Barbie Extra prezentują unikalny i odważny EKSTRA styl w modnych strojach o wyrazistych kolorach. Każda lalka Barbie ma własną wyjątkową stylizację. W każdym zestawie znajduje się także inna figurka zwierzątka - wszystkie wyglądają bardzo uroczo i modnie! Linia Barbie Extra umożliwia dzieciom wyrażanie siebie poprzez eksperymentowanie ze stylem i ekscytującą zabawę w stylizację lalek, które można ustawiać w różnych pozach. Te lalki są gotowe na modową przygodę z brokatem, żelkami, emotkami i niesamowitymi fryzurami - robią wrażenie, gdziekolwiek się pojawią!

138,72 zł
124,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,87 zł

1 osoba kupiła
84
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m biały 311947 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
85
Lady L. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady L.
Dostępny
222 szt.

Pierwsze wydanie polskiego przekładu książki wybitnego francuskiego pisarza. Kiedy lady Diana L., opływająca w luksusy osiemdziesięcioletnia wdowa po angielskim arystokracie, dowiaduje się, że ze względu na budowę nowej autostrady ma zostać zburzony jej letni pawilon, wybiera się… na spacer. Podczas przechadzki opowiada towarzyszowi o swoim życiu, które okazuje się zupełnie inne, niż można się spodziewać. Ta babka wielu dostojnych osobistości, ceniona jak najprawdziwsze dobro narodowe, to w rzeczywistości Annette Boudin, córka praczki i drukarza alkoholika. A do tego anarchistka - miłością jej życia okazuje się więc nie bogacz z tytułem, ale podzielający poglądy kobiety Armand Denis. Ich związek kryje w sobie jednak pewną tajemnicę… Sekret, który raz na zawsze może zniszczyć nienaganny wizerunek starszej pani. Lady L. to Romain Gary w najlepszym wydaniu - słodko-gorzka opowieść o prawdziwych namiętnościach, której urok nie ma sobie równych. Romain Gary to jeden z kilku pseudonimów literackich francuskiego pisarza Romana Kacewa. Pochodzący z żydowskiej rodziny autor w dzieciństwie przebył drogę z bolszewickiej Rosji do Francji, gdzie był dyplomatą, reżyserem, a przede wszystkim pisarzem. W 1980 r. popełnił samobójstwo. Pozostawił po sobie takie tytuły jak Życie przed sobą czy Obietnica poranka, które trafiły do kanonu najważniejszych powieści XX wieku. Lady L. to druga - po Latawcach - niepublikowana dotąd w Polsce książka Gary’ego ukazująca się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
86
Chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec
Dostępny
729 szt.

Lawrence Ferlinghetii, duchowy ojciec takich geniuszy jak Tom Waits, Bob Dylan czy Michael Stipe i Patti Smith, ostatni przedstawiciel beat generation, którego tomik poezji A Coney Island of the Mind uchodzi za jedno z największych osiągnięć współczesnej poezji, w swoje setne urodziny dał nam wyjątkowy prezent. I nie jest to prezent do skonsumowania w jeden wieczór. Ta powieść biograficzna jest, jak sam pisze, poszukiwaniem fabuły własnego życia. To historia o ludzkiej samotności, bezbronności i potrzebie akceptacji. Jest też zwierciadłem, a odbicie, które w nim widzimy, nie napawa nadzieją. „Mały chłopiec może początkowo wydawać się stereotypowym pamiętnikiem. Niebawem jednak Ferlinghetti przywraca ducha Beatu, wzmaga tempo narracji, odrzucając interpunkcję niczym zużyty człon rakiety nośnej, i w ten oto sposób wciąga nas szalony, zakręcony i mocno rozciągnięty w czasie riff przynależny do pokolenia tego poety. Wszyscy jarzący bluesa czytelnicy z radością i zadowoleniem dadzą się ponieść temu odlotowemu potokowi słów, spontanicznej ich fali – nie, niech to będzie dla nas raczej rwący strumień świadomości. Brawo, mistrzu!” – Billy Collins „Ferlinghetti to odważny człowiek i śmiały poeta”. – Bob Dylan „Gdy przybyłem po raz pierwszy do San Francisco i usłyszałem «Ferlinghetti», pomyślałem zrazu, że jest to na pewno nazwa jakiejś wielkiej jednostki geograficznej. No i okazało się, że tak właśnie było”. – Tom Waits

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
87
Bingo Boy reads with Kids. Pumpinello Funny Fellow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bingo Boy reads with Kids. Pumpinello Funny Fellow
Dostępny
29 szt.

Kolorowanka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która w przyjazny sposób zachęca najmłodszych do czytania po angielsku metodą globalną. Dzieci uczą się wielu słów i zwrotów przydatnych w codziennej komunikacji.

13,10 zł
11,99 zł

Rabat 8,5%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
88
Nasza wojna. Imperia 1912-1916. Narody 1917-1923 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza wojna. Imperia 1912-1916. Narody 1917-1923
Dostępny
85 szt.

Wielką Wojnę na wschodzie Europy wywołały imperia, biły się w niej narody, a ginęli zwykli ludzie. Im dłużej trwała, tym trudniej było wyobrazić sobie, jak się skończy i czy w ogóle kiedyś nastanie pokój. Tego, że zmianie ulegnie prawie wszystko, nie przewidział nikt. I tej zmianie poświęcona jest Nasza wojna. Podzielona jest na dwie części, w pierwszej koncentruje się na działaniach militarnych, przywraca pamięć o ważnych, lecz zapomnianych miejscach na mapach frontu wschodniego – Gorlicach, Przasnyszu czy Przemyślu, w drugiej opowiada o tym wszystkim, co działo się poza frontami, strajkach i buntach robotniczych, prawach kobiet, kulturze, polityce i walce o niepodległość narodów Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Wszystko to w porywającym stylu - przystępnie, czasem dowcipnie, zawsze w oparciu o źródła, w tym dotychczas rzadko wykorzystywane.

99,99 zł
86,99 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 13,00 zł

1 osoba kupiła
89
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m Mietowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
90
Jak wejść na wysokie wibracje. Witalność, zdrowie i kreatywna energia życiowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wejść na wysokie wibracje. Witalność, zdrowie i kreatywna energia ...
Dostępny
40 szt.

Mówisz „Jestem pełen energii”? To wibracje. Wsłuchaj się w nie, postaraj się je poczuć. Zwróć uwagę na wibracje w tobie i wokół ciebie – odczuwane w ciele, duszy i umyśle. Dostrojenie się i znalezienie sposobu na to, jak wejść na wysokie wibracje i zwiększać świadomość, stanie się twoją stała praktyką duchową i terapią na wyciszenie złych emocji. Ćwiczenia proponowane przez Autorkę, specjalistkę z zakresu uzdrawiania duchowego i rozwoju osobistego, nauczą cię dostrajać wibracje i stosować skuteczne oczyszczanie energetyczne. Życie w harmonii zapewnia spokój ducha, szczęście, zdrowie, dobre relacje w życiu osobistym. Gdy poczujesz, że brakuje ci harmonii, znajdź właściwą nutę! Rób to, co przynosi ci wyższe wibracje. Co sprawia, że czujesz, że żyjesz. Wejdź na wysokie wibracje. Uzdrów energią ciało i duszę.

74,70 zł
56,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,67 zł

1 osoba kupiła
91
Przedsionek piekła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsionek piekła
Dostępny
2465 szt.

W miasteczku pełnym sekretów prawda leży głęboko pogrzebana… Wstyd. Strach. Żal. Gniew. Miłość. Sekrety. I kłamstwa. Whistling Ridge jest jak beczka prochu. Wystarczy tylko jedna iskra − prawda o tym, co wydarzyło się tamtej nocy. Whistling Ridge, miasteczko w Górach Skalistych w Kolorado, jest rajem wyłącznie dla turystów. Poza sezonem diabeł mówi tu dobranoc, mimo że ostatnie zdanie należy do pastora Pierwszego Kościoła Baptystycznego. A może właśnie dlatego… Kiedy siedemnastoletnia Emma zostawia swoją najlepszą przyjaciółkę Abi na imprezie w lesie, jak większość dziewczyn w jej wieku wciąż sądzi, że ich życie dopiero się zaczyna. Są w ostatniej klasie liceum i już wkrótce świat wreszcie stanie przed nimi otworem. Ale tej nocy wydarzy się wiele rzeczy, a Emma może już nigdy nie zobaczyć przyjaciółki. Wiedziona poczuciem winy, zrobi wszystko, by ustalić, co się naprawdę stało. Po tygodniu od zniknięcia twarz Abigail Blake będzie się pusto uśmie­chać z setek łopoczących na wietrze ulotek przyklejonych do słupów telefonicznych i kościelnych tablic ogłoszeniowych. Sa­muel Blake uda się z policją do lasu i pośród drzew będzie wy­krzykiwać imię córki. Noah będzie spierał plamy ze spodni tak długo i tak energicznie, że zejdzie mu skóra z palców, a Emma schowa pod łóżko opakowanie z farbą do włosów. Dolly, ćmiąca papierosa za papierosem, będzie wpijać palce w łuszczącą się skórę głowy i wpatrywać się w zakrywający dziurę w ścianie wielki krzyż, bojąc się, że teraz wszystkie najgorsze rzeczy wyj­dą na jaw. Nikt nie mówi tego głośno, ale wszyscy wiedzą, że Abi już nie wróci. Mroczny thriller literacki o miłości, nienawiści, poczuciu winy, traumie i nietolerancji, z atmosferą jak z miasteczka Twin Peaks. Jedna z najgłośniejszych książek 2021 roku, dla fanów powieści Celeste Ng, Jane Harper, Cormaca McCarthy’ego i Gillian Flynn!

43,90 zł
35,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
92
Księga Całości. Tom 7. Porzucone królestwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 7. Porzucone królestwo
Dostępny
1210 szt.

Basergor-Kragdob, król Ciężkich Gór i górskich rozbójników, opuścił swoje królestwo. W poszukiwaniu spokoju i odpoczynku, uciekł do Dartanu. Zostawił za sobą Góry, władzę i przyjaciół. Znalazł tylko nową wojnę i dojmującą samotność. Teraz wraca, pogodzony z własnym przeznaczeniem, gotów stawić mu czoła, ale na własnych warunkach. Minęło jednak, jakby mimochodem, kilkanaście lat. W tym czasie Grombelard zdziczał do reszty. Wrogowie urośli w siłę. Dawni towarzysze poszli pod inne komendy albo od dawna nie żyją. Przyjaciele zbudowali domy, założyli rodziny i wcale nie tęsknią za straceniem życia na skalistym gościńcu. Glorm został sam. Ze swoją tęsknotą, świadomością popełnionych błędów i zmarnowanym życiem. Powinien się poddać, przyłączyć do pirackiego księcia na Agarach i zginąć z mieczem w ręku w jakieś morskiej awanturze. Ale, choć mógł uciec z Ciężkich Gór, nigdy nie zdoła wyrwać ich ze swojej duszy. Musi wracać do domu.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
93
Bingo Boy reads with Kids. Time for School - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bingo Boy reads with Kids. Time for School
Dostępny
6 szt.

Time for School to 16-stronicowa książeczka, w formacie A5 w języku angielskim, której bohaterem jest sympatyczna mysz o imieniu Hugo. Hugo maluje obraz, wprowadzając dzieci w krainę kolorów. Mały czytelnik pozna słownictwo związane z nazwami kolorów oraz dodatkowo pozna kilka rymowanek, dzięki którym łatwiej mu będzie pokolorować rysunek na przedostatniej stronie książeczki.Lektura służy do ćwiczeń w nauce czytania po angielsku METOD GLOBALN. Duży, wyraźny druk oraz obrazki do kolorowania zachęcają dzieci nie tylko do czytania, ale również do działań twórczych i artystycznych. Angielski tekst podzielony jest na zwroty i wyrażenia ujęte w klamerki, opatrzone tłumaczeniem, dzięki czemu dziecko rozumie czytany tekst i z łatwością zapamiętuje nowe zwroty i wyrażenia. Książka zawiera kod QR, który przenosi czytelnika do filmu multimedialnego tej historyjki. Kliknij tutaj aby obejrzeć film.Książce towarzyszy dodatkowa prezentacja multimedialna, dzięki której mały czytelnik utrwali nazwy kolorów: DOTS and COLOURSUwieńczeniem wysiłku dziecka jest przeczytanie tej lektury komuś z domowników. Dziecko zapisuje na stronie SUKCESU (ostatnia strona książeczki) komu przeczytało tę książkę na głos. Książeczki z serii BINGO BOY READS WITH KIDS mogą być również wykorzystywane przez szkoły do organizowania konkursu płynnego czytania po angielsku!

13,10 zł
11,99 zł

Rabat 8,5%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
94
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Demoniczny. Tom 2. Pustynna włócznia. Księga 1
Dostępny
735 szt.

Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna? Przez alagai! Bez alagai cały ten świat byłby niebiańskim rajem, spoczywającym w objęciach Everama... Jaki masz cel w życiu? Chcę zabijać alagai! A jak umrzesz? W szponach alagai! Dal’Sharum nie umierają w łóżkach ze starości! Nie padają ofiarą słabości bądź głodu! Dal’Sharum giną w bitwie, walczą, póki nie zasłużą na raj. Śmierć alagai! Chwała Everamowi!

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

2 osoby kupiły
95
Pismo Święte Nowy Testament - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte Nowy Testament
Dostępny
39 szt.

Jednotomowe wydanie Pisma Świętego w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych, ze znakomitym, obszernym komentarzem, w trwałej i eleganckiej granatowej oprawie. Zawiera: - wstęp do każdej księgi, - tekst opatrzony starannie opracowanymi przypisami, - zrozumiały język, - nowy, zaktualizowany przekład (2004). Dodatkowo wydanie wzbogacone o 16 stron zawierajacych mapy, schematy, grafiki oraz krótką charakterystykę czterech ewangelii.

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

1 osoba kupiła
96
Chłopak z sąsiedztwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopak z sąsiedztwa
Dostępny
47 szt.

On - przystojny buntownik, który kocha motocykle, ale nie lubi samego siebie. Młody mężczyzna z przeszłością, która pozostawiła blizny na jego ciele i psychice. Nie wierzy w miłość ani w to, że jest jej wart, a kobiety zmienia jak rękawiczki. Ona - delikatna, ciepła i pełna empatii, kocha się w nim od zawsze i ma nadzieję, że ON w końcu zauważy w niej atrakcyjną kobietę, nie tylko siostrę swojego przyjaciela. Liwia i Igor znają się od dzieciństwa, kiedy Igor ma dwadzieścia lat, rodzinna tragedia zmusza go do opuszczenia miasteczka, w którym do teraz mieszkał. Liw wierzy, że on jest miłością jej życia i czeka na jego powrót… Co wydarzy się, kiedy tych dwoje spotka się ponownie? Czy obezwładniające przyciąganie, chemia i fascynacja mogą przemienić się w miłość…?

42,99 zł
38,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,30 zł

1 osoba kupiła
97
Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany
Dostępny
1298 szt.

Książka dla każdej kobiety, tej z cyckami i tej bez. Swoiste vademecum zdrowia seksualnego dla wszystkich kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet po raku piersi. Poradnik, w którym poruszono kwestie dotyczące między innymi orgazmu, masturbacji, diety, sportu czy medytacji. Vademecum seksu, które prowadzi nas nie tylko do wiedzy o naszych erotycznych fantazjach i marzeniach, ale także o nas samych. To książka dla kobiet, które chcą zmienić, poprawić, a może po prostu mieć udane życie seksualne. Można ją czytać jak się chce. Pomijać rozdziały, robić notatki, cytować i kwestionować. Warto też pamiętać, że nie zawsze będzie tak, jak sobie wymyśliłyśmy dawno temu. Nie będzie zgodnie z planem. Trochę jak w życiu, gdzie najlepsze scenariusze są jeszcze przed nami. Zapraszamy do stworzenia swojego wymarzonego życia seksualnego.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
98
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, ciemny róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, ciemny róż
Hasta
Dostępny
25 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 6 mm / długość 25m – kolor ciemny róż

2,99 zł
1 osoba kupiła
99
Sex'N'Roll. Reedycja CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sex'N'Roll. Reedycja CD
The Bill, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
10 szt.

Lista utworów1. Lego2. Mam dwie lewe ręce3. Piosenka 14. Piosenka 25. Piosenka 36. Piosenka 47. Dziki zachód8. Historia pewnej miłości9. Pop - kiltura10. Barbi11. Kibel II12. Kibel (Mix)13. Aplauz

31,11 zł
29,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,56 zł

1 osoba kupiła
100
Ucieczka z Festung Breslau - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucieczka z Festung Breslau
Dostępny
205 szt.

Zima 1945 r. Festung Breslau broni się zaciekle przed ofensywą Armii Czerwonej. Żołnierze walczą o każdą ulicę, każdy dom, każde drzwi. Karabinem, bagnetem a jeśli trzeba, to na pięści. Tuż obok rozgrywa się zupełnie inna walka, niemająca nic wspólnego z brutalną siłą – walka wywiadów. Oficer Abwehry Schielke musi rozwiązać zagadkę godną detektywa: odnaleźć mordercę ludzi powiązanych z wywożeniem z miasta dzieł sztuki. Przy okazji, być może, odnaleźć same działa sztuki i zapewnić sobie spokojne, dostatnie życie po wojnie. Ale to będzie później. Na razie musi przeżyć i dotrwać do końca swojej gangsterskiej przygody.

57,90 zł
46,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry