hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.01.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 28 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga (Zych Paweł, Vargas Witold), na drugim Nażyć się. Jak zacząć nażywać się dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć (Marta Iwanowska-Polkowska). Kolejny produkt to Błękitne noce (Joan Didion) oraz Pudełko pełne przygód dla dziewczynki 3-7 lat.
1
Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga
Dostępny97 szt.

?Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga? to wyjątkowe wydanie popularnych ?Bestiariuszy?, w którym zebrane zostały dwie dotychczas osobne części tego tytułu, czyli ?Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach? oraz ?Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach?. Dzięki temu niesamowite, pobudzające wyobraźnię historie o mitycznych stworzeniach, przekazywane z pokolenia na pokolenie przez naszych przodków, znajdziemy teraz w jednej, obszernej publikacji, którą uzupełniają jedyne w swoim rodzaju, piękne ilustracje autorstwa Pawła Zycha i Witolda Vargasa.

79,90 zł
46,34 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 33,56 zł

149 osób kupiło
2
Nażyć się. Jak zacząć nażywać się dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nażyć się. Jak zacząć nażywać się dziś, pamiętać o tym jutro i już nig...
Dostępny242 szt.

To książka dla nas, które gdzieś po drodze do osiągania życiowych celów zgubiłyśmy siebie. Dla zmęczonych, przytłoczonych codziennością i próbujących zaspokoić potrzeby wszystkich wokół. A co z naszymi? Jak sprawić, żeby w codziennej gonitwie nie zapomnieć o sobie, jak zmienić myślenie o tym, co w życiu najważniejsze, i jak tworzyć mocne i dobre relacje z innymi? #nażyćsię. Jak zacząć nażywać się dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć to osobista książka o odwadze i odnajdywaniu dobrostanu pomimo życiowych przeszkód. Autorka z troskliwością i zrozumieniem pochyla się nad naszymi próbami zadbania o siebie i pokazuje drogi wyjścia z pułapek, w które wpadamy. Szczerze dzieli się historiami z własnego życia, co sprawia, że jest to też lektura pełna osobistych wzruszeń i refleksji. Spróbuj się #nażyć – w pobliskim parku, na własnej kanapie, nad Bałtykiem czy na egzotycznej wyspie. Różne drogi, ten sam cel – ty. Marta Iwanowska-Polkowska– coachyca, trenerka, z wykształcenia psycholożka, z powołania towarzyszy innym w odważnym urzeczywistnianiu swojego JA, podejmowaniu śmiałych wyzwań i przechodzeniu przez zmiany z wyrozumiałością dla siebie. Autorka podcastu „Urzeczywistnij swoje Ja”. Prowadzi procesy indywidualne i warsztaty rozwojowe. Jej główne „narzędzia pracy” z innymi to refleksja, uważność, akceptacja i docenianie, zmiana perspektywy, ale też poczucie humoru i zachwyt. Na stronie ManufakturaRozwoju.pl dzieli się swoimi refleksjami i podcastami. Prywatnie mama i żona. Odważyła się żyć i #nażyćsię niezależnie od tego, jak życie ją poobijało.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

40 osób kupiło
3
Błękitne noce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błękitne noce
Dostępny85 szt.

Poruszające bolesną szczerością refleksje o utracie córki, starzeniu się i upływie czasu. Joan Didion rozpoczyna Błękitne noce 26 lipca 2010 roku, w siódmą rocznicę ślubu jedynej córki Quintany, która zmarła 26 sierpnia 2005, zaledwie półtora roku po nagłej śmierci swojego ojca, Johna Gregory’ego Dunne’a. Pisarka, wychodząc od wspomnień ze ślubu córki, wraca do czasów jej dzieciństwa, przygląda się swoim myślom, analizuje lęki i wątpliwości dotyczące małżeństwa, adopcji i rodzicielstwa, chorób i starzenia się. Nie unika bolesnych pytań. Czy zawiodła jako matka? Czy coś przegapiła? Czy cokolwiek mogła zrobić inaczej? Błękitne noce, podobnie jak poprzedzający ją Rok magicznego myślenia, to niebywale przenikliwe zapiski zmarłej niedawno wybitnej amerykańskiej pisarki, która w swoich tekstach drobiazgowo analizuje nie tylko wydarzenia, ale i towarzyszące im myśli i emocje. Joan Didion (1934–2021) – amerykańska dziennikarka, eseistka, autorka powieści i scenariuszy. Tworzyła w nurcie Nowego Dziennikarstwa, które wprowadziło stosowanie w reportażu i eseju technik zaczerpniętych z literatury pięknej. Rok magicznego myślenia przyniósł jej w 2005 roku National Book Award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Stanach Zjednoczonych. Książka znalazła się także w finale Nagrody Pulitzera w kategorii biografii i autobiografii oraz National Book Critics Circle Award.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

31 osób kupiło
4
Pudełko pełne przygód dla dziewczynki 3-7 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko pełne przygód dla dziewczynki 3-7 lat
Dostępny700 szt.

Zestaw 3 książek dla dzieci w wieku 3-7 lat.W estetycznym pudełku, idealnie nadaje się na prezent.W zestawie 3 książki, kredki, dodatki do zabawy.W książkach ciekawe zabawy dla dziewczynki w wieku 3-7 lat.Łączenie punktów, kolorowanie z naklejkami, ozdabianie, czytanie, zabawy manualne. Książki łączą naukę z zabawą.

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

24 osoby kupiły
5
Kodowanie i inne zabawy bez komputera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie i inne zabawy bez komputera
Dostępny131 szt.

Zestaw 3 książek dla dzieci w wieku 7-13 lat.W estetycznym pudełku, idealnie nadaje się na prezent.W zestawie 3 książki, oraz dodatki do zabawy.W książkach znajdują się doskonałe pozycje wpierającą rozwój dziecka, rozwijająca logiczne myślenie i wspomagająca naukę przez zabawę.Wiele ciekawych ćwiczeń pozwalających na tworzenie rozwiązań, doświadczanie własnej sprawczości w rozwiązywaniu problemów.Te książki są wspierającym doświadczeniem przekładającym się na wszystkie aspekty życia. Dziecko obserwuje, analizuje, wnioskuje, uczy się spostrzegawczości, cierpliwości, myślenia przyczynowo-skutkowego.Zawarte ćwiczenia pobudzają do myślenia zarówno kreatywnego jak i krytycznego.W książkach łamigłówki logiczne, zadania matematyczne, szyfry i obrazki do rozkodowywania, krzyżówki oraz wiele innych rozwijających zabaw.Pudełko dodatkowo zabezpieczone folią.

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

22 osoby kupiły
6
Pudełko mądrej główki 6-12 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko mądrej główki 6-12 lat
Dostępny450 szt.

Zestaw 3 książek dla dzieci w wieku 6-12 lat.W estetycznym pudełku, idealnie nadaje się na prezent.W zestawie 3 książki, dodatki do zabawy.W książkach znajdują się ciekawe zadania dostosowane do wieku dziecka. Wspaniałe krzyżówki, łamigłówki, szukanie ukrytych elementów, uzupełnianie, kolorowanie, zgadywanie a także niesamowite zabawy w kodowanie dla dzieci.Pudełko dodatkowo zabezpieczone folią.

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

17 osób kupiło
7
Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych u dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych u dzieci
Dostępny481 szt.

Zaradny Kot to program poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u dzieci w wieku 8-13 lat opracowany przez profesora Philipa C. Kendalla i jego zespół. Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika dla terapeuty. To znakomite narzędzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie dziecka w terapię. Postać kotka, który ze Strachusia przemienia się w Zaradnego Kota, przemawia do dziecięcej wyobraźni, a przyjazna szata graficzna sprawia, że terapia staje się dobrą zabawą. Dzieci dowiadują się, na czym polega terapia, uczą się rozpoznawać uczucia i panować nad nimi, poznają techniki relaksacyjne i skuteczne strategie rozwiązywania problemów.

34,90 zł
31,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,84 zł

14 osób kupiło
8
Syn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn
Dostępny85 szt.

Sonny Lofthus odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. W kłopoty z prawem popadł po śmierci ojca policjanta. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która tragiczne odejście jego ojca przedstawia w zupełnie nowym świetle. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy. Fabuła rozwija się niczym skomplikowane równanie matematyczne z wieloma niewiadomymi. (…) Jo Nesbo znów triumfuje. „Dagsavisen”

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

8 osób kupiło
9
Pudełko pełne przygód dla chłopca 3-7 lat. Zestaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko pełne przygód dla chłopca 3-7 lat. Zestaw
Dostępny781 szt.

Zestaw 3 książek dla dzieci w wieku 3-7 lat.W estetycznym pudełku, idealnie nadaje się na prezent.W zestawie 3 książki, kredki, dodatki do zabawy.W książkach ciekawe ćwiczenia dla chłopca w wieku 3-7 lat, zagadki i ćwiczenia manualne, szukanie ukrytych elementów, szlaczki, zygzaczki, labirynty, kolorowanki, łączenie punktów i wiele innych zadań łączących naukę z zabawą.Pudełko dodatkowo zabezpieczone folią.

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

8 osób kupiło
10
Długopis BiC Round Stick Exact czarny p20. BIC - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis BiC Round Stick Exact czarny p20. BIC
BIC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

2,99 zł
Powiadomienie
7 osób kupiło
11
10 uczuć. Wyprawa do świata emocjii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 uczuć. Wyprawa do świata emocjii
Dostępny8 szt.

Olek, Mela i Pan Kot Mrucki to główni bohaterowie wędrujący po świecie pełnym ciekawych, zaskakujących, a czasami zadziwiających miejsc. Podczas swojej wyprawy trafiają do niezwykłych miejscowości, np.: Cochocieszyna, Ojejowa, Obleśnicy czy Znikowa Podstolnego. Za każdym razem spotyka ich inna przygoda, wywołująca tytułowe uczucia. Na ich drodze stają różne, ciekawe osoby. Mają okazję doświadczyć radości, smutku, zaskoczenia, wstydu, obrzydzenie a nawet strachu i złości. Pan Kot Mrucki rozmawia z nimi o tym co się wydarzyło, co czują i dlaczego to co czują, jest istotne. Każda miejscowość przynosi im nie tylko nowe doświadczenia, ale też nową pamiątkę. Olek i Mela zabierają ją ze sobą, by pamiętać o tym co poznali i czego się nauczyli. Dziesięć rozdziałów książki, to dziesięć miejsc odpowiadających dziesięciu uczuciom, które pojawiają się u osób w każdym wieku. Każdy rozdział zawiera krótkie wyjaśnienie dla rodziców, pomagające wracać w rozmowach z dziećmi o uczuciach do opowiadań z książki.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6 osób kupiło
12
V - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V
Dostępny604 szt.

Obejmujące sześćdziesiąt lat poszukiwania V. prowadzą czytelnika przez Aleksandrię, Paryż, Maltę, Florencję, Afrykę i Nowy Jork – ale kim, gdzie lub czym jest V.? Sprośna, czasem smutna, często zabawna V stała się współczesnym klasykiem. Niezwykła V., podczas gdy różne style literackie, od błyskotliwe i cudaczne, ścigają się nawzajem. Books & Bookmen Majestatyczna żegluga przez jaskinie niezmierzone przez człowieka. Niewiele jest

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

6 osób kupiło
13
Uwolnij się od psychopaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwolnij się od psychopaty
Dostępny76 szt.

Każdemu może się zdarzyć, że nawiąże relację z psychopatą. Psychopaci, socjopaci, osoby narcystyczne to ludzie, którzy manipulują innymi i świadomie ich ranią, nie odczuwając przy tym śladu odpowiedzialności czy skruchy. Związek z tak zaburzoną osobą przypomina emocjonalny roller coaster, mroczną podróż do własnych lęków, pełną wściekłości, samotności i goryczy. Niezależnie od tego, jak pięknie się rozpocznie, dalszy ciąg relacji z osobą toksyczną jest rozpaczliwie powtarzalny: po etapie idealizacji nieuchronnie nadejdzie faza dewaluacji i odrzucenia.Toksycznego związku zwykle nie da się naprawić, ale można ofiarować sobie dar nowego początku i odzyskać siebie, swoje życie i swoje szczęście. Nikt nie musi być pionkiem w grze psychopaty. Trzeba jednak podjąć dość trudną pracę, aby się uwolnić i wydobrzeć po toksycznym związku. I o tym właśnie jest ta książka. Zmierzenie się z pewnymi sprawami, kiedy człowiek czuje się zdeptany, pobity i przemieniony w pustą skorupę, może się wydawać nierealne. Ale będzie też odświeżające i wzmacniające, a przede wszystkim doprowadzi do odbudowania poczucia własnej siły, wartości swojej osoby i odzyskania szczęścia. I również o tym jest ta książka.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

5 osób kupiło
14
Stara Słaboniowa i Spiekładuchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stara Słaboniowa i Spiekładuchy
Dostępny252 szt.

Wy to, Słaboniowo, zawsze tak zakręcicie, że człowiek sam nie wie, w co wierzyć, i widzi rzeczy, których nie ma. W mroźny zimowy wieczór stara kobieta staje przy drewnianym płocie i jak co dzień spogląda bystrym okiem na rodzinną wieś. Gdzieś z nieprzeniknionych ciemności nadciąga zło, jakiego jeszcze mieszkańcy Capówki nie doświadczyli. Zimny, wschodni wiatr niesie ze sobą smród siarki, w głębi lasu świecą czyjeś czujne oczy, dziecko o twarzy starca sprowadza na bagna niewinne dziewczęta, a zrodzony z ludzkiego występku Strzygoń wychodzi na krwawy żer. Tylko stara Słaboniowa zna wszelkie diabelskie sztuczki i potrafi zaradzić nie tylko na nadprzyrodzone, ale również na zwykłe, ludzkie kłopoty. W Starej Słaboniowej i Spiekładuchach świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, ludzkie tajemnice i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami, a mała wieś gdzieś przy wschodniej granicy z niewiadomych przyczyn wciąż jest nękana przez siły nieczyste. Joanna Łańcucka - urodzona w Skierniewicach, wychowana w małej wsi na wschodzie Polski. Z zawodu plastyczka realizująca się głównie w malarstwie olejnym. Z lubością zajmuje się czytaniem, pisaniem oraz haftem artystycznym.

50,00 zł
38,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

5 osób kupiło
15
Prawdziwa magia! Opowiadania z naklejkami. Świnka Peppa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwa magia! Opowiadania z naklejkami. Świnka Peppa
Dostępny136 szt.

Wyjątkowa seria książek z opowiadaniami i kolorowymi ilustracjami. Poza niesamowitymi historiami w środku znajduje się również mnóstwo naklejek z ulubionymi postaciami, które wzbogacą czytane opowieści. Poznaj wspaniałe przygody popularnych bohaterów.

11,60 zł
8,99 zł

Rabat 22,5%
oszczędzasz 2,61 zł

5 osób kupiło
16
Pudełko 4 latka. Zestaw edukacyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko 4 latka. Zestaw edukacyjny
Dostępny236 szt.

Zestaw 3 książek dla dzieci w wieku przedszkolnym od 4 lat.W estetycznym pudełku, idealnie nadaje się na prezent.W zestawie 3 książki, kredki, dodatki do zabawy.W książkach ciekawe ćwiczenia dostosowane do wieku dziecka, zagadki i ćwiczenia manualne, łączenie punktów, rysowanie po śladzie, szukanie ukrytych elementów, szlaczki, zygzaczki, labirynty i wiele innych zadań łączących naukę z zabawą.Pudełko dodatkowo zabezpieczone folią.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

5 osób kupiło
17
Mieszkańcy zatoki w opałach. Opowiadania z naklejkami. Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszkańcy zatoki w opałach. Opowiadania z naklejkami. Psi Patrol
Dostępny3 szt.

Wyjątkowa seria książek z opowiadaniami i kolorowymi ilustracjami. Poza niesamowitymi historiami w środku znajduje się również mnóstwo naklejek z ulubionymi postaciami, które wzbogacą czytane opowieści. Poznaj wspaniałe przygody popularnych bohaterów.

11,60 zł
8,99 zł

Rabat 22,5%
oszczędzasz 2,61 zł

5 osób kupiło
18
Mój pierwszy uczuciometr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy uczuciometr
Dostępny130 szt.

Inspektor Krokodyl i Emoludki pomagają nam identyfikować emocje za pomocą słynnego wynalazku inspektora Krokodyla: uczuciometru. Tym razem w wersji książeczki dla nieco młodszych czytelników (krótsze teksty i kartonowe kartki). Zakręć kółkiem, aby zidentyfikować swoje emocje i ich intensywność. Z tej serii: Uczuciometr inspektora Krokodyla Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

5 osób kupiło
19
Bruce Lee. Życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruce Lee. Życie
Dostępny1211 szt.

Bruce Lee – Mały Smok, mistrz sztuk walki, legenda kina. Pierwsza wiarygodna biografia gwiazdy „Wejścia smoka”. Oparta na ponad setce rozmów, ilustrowana nieznanymi fotografiami i rozwiązująca zagadkę tajemniczej śmierci. W Hongkongu był dziecięcą gwiazdą kina, przywódcą szkolnego gangu chuliganów i mistrzem cza–czy. Ciosem pięści wymierzonym z odległości jednego cala posyłał dorosłego mężczyznę na drugi koniec pokoju. Bruce Lee miał niezwykłe umiejętności i wdzięk przydatne w Hollywood – świecie, który postanowił podbić, choć nie było w nim ról dla Azjatów. Trenował, przyjaźnił się i rywalizował z największymi gwiazdami tamtych lat. Jak wyprowadzić kopniak z półobrotu uczyli się od niego Roman Polański, Steve McQueen i Chuck Norris. Stał się pomostem łączącym show–business z kulturą Dalekiego Wschodu. Choć jego karierę przerwała zaskakująca śmierć, której okoliczności zrodziły wiele teorii spiskowych, to elektryzująca kreacja w „Wejściu smoka” uczyniła Bruce'a Lee nieśmiertelnym. Ta książka pokazuje, jak niepozorny chłopak, którego na hollywoodzkich przyjęciach często mylono z kelnerem, choć jeden cios jego pięści mógł powalić niemal każdego, odmienił na zawsze oblicze kina. Opisuje trudną drogę Małego Smoka, który wprowadził na ekran sztuki walki, podbił serca widzów na całym świecie i stał się legendą. Jednocześnie pozwala zobaczyć niedoskonałego i inspirującego człowieka, który się za nią kryje. Bruce Lee. Życie to porywająca biografia wypełniona nowymi faktami, nieznanymi wspomnieniami i niesamowitymi historiami wprost z serca Hollywood. Matthew Polly jako pierwszy opowiada prawdziwą historię życia i śmierci Bruce'a Lee.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

4 osoby kupiły
20
Zaćmienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaćmienie
Dostępny182 szt.

Trzecia część bestsellerowego ZMIERZCHU. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. Zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany – co Bella ma wybrać: życie czy śmierć? Na podstawie powieści powstał film.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

4 osoby kupiły
21
Gniazdko dudków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gniazdko dudków
Dostępny54 szt.

?Gniazdko dudków" to powieść napisana na cztery ręce przez kultowych nowojorskich poetów: Johna Ashbery?ego i Jamesa Schuylera. Poetycki duet pisał ją, z przerwami, kilkanaście lat, a potem tandem polskich poetów ? Andrzej Sosnowski i Tadeusz Pióro ? przekładał ją, z przerwami, ponad dwadzieścia pięć lat. We wstępie Ashbery?ego czytamy: ?Czysty przypadek sprawił, że James Schuyler i ja zaczęliśmy pisać ?A Nest of Ninnies? - opowiada John Ashbery. ? Był lipiec roku 1952, kiedy wracaliśmy do Nowego Jorku z East Hampton [...]. Zaczynając się nudzić, Jimmy powiedział: ? A może byśmy tak napisali powieść? ? A jak mielibyśmy to zrobić, zapytałem. ? To proste, ty piszesz pierwsze zdanie ? brzmiała odpowiedź. Dla Schuylera było to dość typowe ? wpaść na błyskotliwy pomysł, po czym zatrudnić kogoś innego, żeby wprowadził go w życie. Żeby nie dać się wystrychnąć na dudka, rzuciłem zdanie złożone z trzech słów: ?Alice was tired??. Efektem tego pomysłu jest jeden z najdziwniejszych i najbardziej żywiołowych eksperymentów w historii literatury amerykańskiej, pastisz opery mydlanej, literackie tour de force rozgrywane na przedmieściach Ameryki.

39,00 zł
20,67 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,33 zł

4 osoby kupiły
22
Karaluchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karaluchy
Dostępny87 szt.

Kryminał z cyklu z Harrym Hole. W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany z zastrzykami witaminy B12 i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku: wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi dziennego światła…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
23
Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy
Dostępny107 szt.

Oto warsztat pełen pojazdów! Napraw je, korzystając ze wskazówek i przekrojów. Znajdź odpowiednie narzędzia do wykonania zadania. Pomyśl, jak pomóc tym autom, żeby mogły jechać! Krótkie teksty, czytelne ilustracje i praktyczne wskazówki. Książka przedstawia wszystkie pojazdy, które dzieci uwielbiają: pociągi, koparki, betoniarki, helikoptery, samoloty i statki kosmiczne. Jest tu tak wiele zadań, że książka zapewni maluchom zajęcie na wiele godzin i nawet nie zauważą, jak wiele nauczą się po drodze. Doskonały prezent dla dzieci kochających maszyny i dla przyszłych inżynierów. Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

4 osoby kupiły
24
Pieśń o Renarcie. Tom 1. Mistrz forteli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń o Renarcie. Tom 1. Mistrz forteli
Dostępny68 szt.

W średniowieczu wymieszanym z fantazją, Renart, psotny zbir i słynny kłamca, wyrusza na nowe przygody. W towarzystwie swojego wiernego przyjaciela, wilka Isengrima, ten odwieczny kozioł ofiarny spotyka czarodzieja Merlina... i musi przyjąć rolę, który nie jest jego zgodna z jego naturą: musi uratować świat przed nieuchronną katastrofą! Tłem wydarzeń jest region prowansalski, w którym króluje magia, a kabaliści, czarownicy i greccy bogowie wkrótce znajdą tu swoje miejsce. Joann Sfar w bezprecedensowy sposób oddaje hołd średniowiecznym opowieścią, które na stała weszły do kultury. Tak jak i lis Renart.Sfar ofiarowuje nam zupełnie nową odsłonę przygód Renarta w jego fantastyczno-epickiej wizji średniowiecznej Francji, gdzieś pomiędzy eposem a komedią, jak pisze o swojej serii autor. Sam tytuł serii, Pieśń o Renarcie, nawiązuje też do Pieśni o Rolandzie i ma wskazywać, choć bardziej jako parodia, na jeszcze jedno źródło średniowiecznych inspiracji Sfara: chanson de geste, czyli epos rycerski. I tak na kartach tej serii będziemy mieli do czynienia z mieszanką niepoprawnego humoru, niegodziwych oszustw, przebiegłości, wielkich czynów, a wśród bohaterów, oprócz samego Renarta, zobaczymy między innymi wilka Isengrima, a także czarodzieja Merlina czy też postać historyczną Marię z Francji, pierwszą znaną średniowieczną powieściopisarkę.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

4 osoby kupiły
25
Szym Pansik nie śpi całą noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik nie śpi całą noc
Dostępny90 szt.

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa”, POWRACA w przezabawnej kontynuacji o radzeniu sobie z frustracją, gdy nie możesz robić tego, co chcesz. Tej nocy szkoda czasu na sen! Szym Pansik nie zamierza spać, tylko bawić się z przyjaciółmi przez całą noc. Jak długo wytrzyma? Hm… Sprawdźcie sami. Seria o Szym Pansiku koncentruje się na tematach związanych z emocjami i umiejętnościami społecznymi. W serii: Szym Pansik ma zły humor Szym Pansik ma własne zdanie

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

3 osoby kupiły
26
Akademia CzuCzu. Cyfry - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia CzuCzu. Cyfry
Bright Junior Media
Dostępny349 szt.

Akademia CzuCzu zaprasza na pierwsze lekcje matematyki! Krok 3: bawcie się i uczcie liczyć do 10. Edukacyjny zestaw zawiera długie książeczki do kolorowania i tematyczny zestaw dwuelementowych puzzli. Urocze ilustracje zainspirują dzieci do mnóstwa różnorodnych zabaw w liczenie i ćwiczeń grafomotorycznych. To świetny sposób na rozwijanie małej motoryki, poznawanie cyfr i nowych pojęć. Wyjątkowa cecha: zestaw pozwala na kreatywną zabawę na wiele sposobów.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
27
Beksiński Malarstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beksiński Malarstwo
Dostępny84 szt.

Wybór najważniejszych prac malarskich Zdzisława Beksińskiego, jednego z najorginalniejszych malarzy polskich XX wieku. Beksiński prawiał fotografię artystyczną, rysunek, grafikę, grafikę komputerową, rzeźbę, ale przede wszystkim malarstwo. Jego fantastyczne, wizyjne, apokaliptyczne wizje tworzą rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl artysty. Dzieła Beksińskiego znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w Polsce i za granicą, jednak największa kolekcja, licząca kilka tysięcy prac,oraz całe archiwum artysty należą do Muzeum Historycznego w Sanoku. Z tej własnie kolekcji pochodzą prezentowane w albumie obrazy.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
28
Ella w teatrze. Ella. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ella w teatrze. Ella. Tom 2
Dostępny151 szt.

Klasa Elli dostała zadanie - ma zorganizować szkolne przedstawienie. To oczywiście spędza sen z powiek panu nauczycielowi. Aby zainspirować klasę zabiera wszystkich do teatru. Na miejscu wszystko wymyka się spod kontroli i spektakl kończy się fiaskiem. Niezrażony nauczyciel postanawia, że jego klasa wystawi jasełka. Jak sprawdzą się Samppa, Tuukka i Pate w roli trzech mędrców podążających za pierwszą gwiazdką?

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
29
Canpol Babies Smoczek Uspokajający Kauczukowy Okrągły 6-18M Bunny&Company - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Canpol Babies Smoczek Uspokajający Kauczukowy Okrągły 6-18M Bunny&Comp...
canpol Babies
Dostępny19 szt.

Nowy smoczek do uspokajania z kolekcji "Bunny&Company". Smoczki charakteryzują się unikalnym, autorskim wzornictwem oraz wykonaniem z bezpiecznych materiałów. Wyposażone są w kauczukową gumkę o okrągłym kształcie oraz uchwytem świecącym w ciemności. W opakowaniu 1 szt. Dostępny w dwóch rozmiarach: 23/277_blu, 23/277_pin, 23/277_tur: (A) 0-6 m-cy 23/278_blu, 23/278_pin, 23/278_tur: (B) 6-18 m-cy

9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
30
Zielarnia. Jak czerpać ze skarbów natury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielarnia. Jak czerpać ze skarbów natury
Dostępny136 szt.

Wszystko o ZIOŁACH i ich zastosowaniu w medycynie naturalnej i kosmetyce. Naucz się je rozpoznawać, zbierać i wykorzystywać ich moc. W książce między innymi: syrop z kwiatów mniszka na przeziębienie, napar z owoców dzikiej róży na wzmocnienie odporności, wyciąg z kozłka lekarskiego na uspokojenie, a także toniki i maseczki ziołowe dla każdego rodzaju skóry czy ziołowe płukanki do zniszczonych włosów. Pomoc dla wszystkich ceniących siłę natury i pragnących ograniczyć stosowanie chemii w życiu codziennym. Polscy autorzy, polskie realia. Prosty, przejrzysty i zrozumiały język. Skuteczne, sprawdzone oraz czytelne pomysły do wykonania „krok po kroku". Zioła odkryją swoje tajemnice.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
31
Wiersze wszystkie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wszystkie
Dostępny38 szt.

„Mówi się i pisze, że życie Konstandinosa Kawafisa rozwijało się niezależnie od wielkich wydarzeń historycznych. Nie uderzył w niego żaden polityczny piorun, jego losu nie ukierunkowała żadna z cywilizacyjnych katastrof. Skryty w jednej z nieodwiedzanych uliczek czasu, w jakimś jego niedoświetlonym zakamarku, stronił od wszystkiego, co mogłoby jego egzystencję uczynić skomplikowaną i wyrazistą. Tak jak w przypadku Kafki czy Pessoi, był to żywot urzędnika skrupulatnie wykonującego swe obowiązki. Może nawet żywot bardziej niż u tamtych zwinięty i zaszpuntowany ze względu na homoseksualizm, który stanowił kłopotliwy składnik jego formy życia - niemieszczący się w granicach obowiązujących podówczas norm obyczajowych, piętnowany i penalizowany. Podobne doświadczenia skutkują skłonnością do hermetyzmu, który staje się ochronną tarczą. Przechadzający się po ulicach Aleksandrii poeta - nienagannie ubrany i uczesany, w swej dandysowskiej nienaganności usztywniony - każdym gestem przeganiał rzeczywistość i trzymał ją na dystans. Jego wystylizowany strój był zbroją, noszoną na wypadek ataku”.Grzegorz Jankowicz

72,00 zł
51,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,16 zł

3 osoby kupiły
32
Terapia pedagogiczna w teorii i działaniu, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia pedagogiczna w teorii i działaniu, wydanie 2
Dostępny29 szt.

Niniejsza publikacja wpisuje się w obszar poszukiwań i uzupełnia rynek wydawniczy o pozycję pedagogiczną, która adresowana jest do wielu różnych podmiotów: nauczycieli, studentów i kandydatów na nauczycieli, wychowawców, opiekunów, pedagogów oraz wszystkich osób, które przygotowują się do zawodu terapeuty pedagogicznego lub chcą podjąć działania pomocowe wobec uczniów w ramach codziennej praktyki edukacyjno-wychowawczej. Szeroki zakres teoretyczny i praktyczny terapii pedagogicznej został świadomie ograniczony do wybranych zagadnień i połączony z kształtowaniem u Czytelnika postawy krytycznego myślenia i refleksyjności.Niniejsza książka powstała we współpracy dwóch autorek, których zainteresowania naukowe i długoletnia praktyka pedagogiczna koncentrują się wokół zagadnień związanych z pomocą psychopedagogiczną i wspomaganiem rozwoju dziecka ucznia ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Autorki mają nadzieję, że Terapia pedagogiczna w teorii i działaniu. Wybrane zagadnienia stanowić będzie źródło informacji i kształtowania umiejętności i postaw terapeutycznych, jak też namysłu nad codziennością terapeutyczną. Szczególnie pomocna może być krótka refleksja nad proponowanymi zagadnieniami po każdym rozdziale i zamieszczony tam wykaz literatury tematycznej. Niniejsza publikacja jest poszerzoną i zmienioną wersją pozycji autorek z roku 2015 Terapia pedagogiczna w zarysie. Teoria, praktyka, refleksja.

70,00 zł
49,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

3 osoby kupiły
33
Łowcy głów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowcy głów
Dostępny190 szt.

Roger Brown uważa się za najlepszego i zarazem najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, postanawia wykorzystać szansę i zrobić decydujący krok w stronę finansowej niezależności… Akcja powieści toczy się w świecie finansowej elity i w przestępczym podziemiu. Morderstwa, spektakularne pościgi i oszałamiające tempo zdarzeń. Polowanie na głowy trwa…

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
34
Gitara krok po kroku, część 2. Piosenki na 2 chwyty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gitara krok po kroku, część 2. Piosenki na 2 chwyty
Dostępny21 szt.

Książka uczy różnych rytmów i gitarowych uderzeń, bazując na zestawie 26 popularnych i różnorodnych piosenek. Można je zagrać znając jedynie 2 chwyty. W zestawie tym znalazły się utwory z repertuaru takich wykonawców jak: Anna Jantar, Boney M., Elektryczne Gitary, Kasia Klich, Karin Stanek, Maryla Rodowicz, Paweł Kukiz, Ryszard Rynkowski, Wilki.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
35
Po prostu spokój. Jak dobrze żyć po stoicku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu spokój. Jak dobrze żyć po stoicku
Dostępny173 szt.

Stoicyzm jest to postawa życiowa, która jest w zasięgu naszych możliwości a szczęście i spokój są zależne od nas – twierdzi autorka. Jak to osiągnąć? Paulina Felicja Seidler prezentuje autorską wersję tej filozofii praktycznej. Prowadzi czytelnika krok po kroku – od podstaw czyli tego co trzeba wiedzieć na początku przygody ze stoicyzmem poprzez ważne dla tego nurtu zagadnienia jak m.in. rozważania dotyczące wpływu języka na myślenie czy emocje rozumiane po stoicku. Przekazuje również konkretne wskazówki jak należy pracować z emocjami. Pisze o zasadach, które pozwalają utrzymać dobre relacje międzyludzkie i podpowiada jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Uświadamia nam jak sabotujemy własne szczęście i radzi jak można przestać to robić. Czy każdy może zostać stoikiem? Jak zacząć praktykować stoicyzm? Odpowiedzi znajdziecie w książce.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
36
Pudełko 3 latka. Zestaw edukacyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko 3 latka. Zestaw edukacyjny
Dostępny427 szt.

Zestaw 3 książek dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 lat.W estetycznym pudełku, idealnie nadaje się na prezent.W zestawie 3 książki, kredki, dodatki do zabawy.W książkach ciekawe ćwiczenia dostosowane do wieku dziecka, zagadki i ćwiczenia manualne, łączenie punktów, rysowanie po śladzie, szukanie ukrytych elementów, szlaczki, zygzaczki, labirynty i wiele innych zadań łączących naukę z zabawą.Pudełko dodatkowo zabezpieczone folią.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
37
Pidżamersi. Zadanie Przyklejanie PJ Masks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pidżamersi. Zadanie Przyklejanie PJ Masks
Dostępny220 szt.

Seria Zadanie Przyklejanie to książki z atrakcyjnymi dla dzieci zadaniami. Wzbogacona 4 arkuszami kolorowych naklejek z ulubionymi bohaterami. W serii dostępne również książki ze świnką Peppą, z Psim Patrolem, jednorożcami oraz z bohaterskimi Pidżamersami.

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
38
Beksiński Fotografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beksiński Fotografia
Dostępny35 szt.

?Beksiński. Fotografie? to miniaturowe wydanie większego albumu ?Foto Beksiński?, stanowiące wybór najciekawszych zdjęć autorstwa sanockiego artysty. Fotografia, choć jest najmniej znaną dziedziną twórczości Zdzisława Beksińskiego, zachwyca w równym stopniu krytyków i akademików. Zbiór blisko sześćdziesięciu zdjęć zgromadzonych w publikacji pochodzi ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
39
Miejscy szpiedzy. Tom 2. Złote wrota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejscy szpiedzy. Tom 2. Złote wrota
Dostępny121 szt.

Tajny zespół młodych agentów pracujących dla MI6 doskonalił swoje wyjątkowe umiejętności w bazie w Szkocji. Po pokonaniu znanego przestępcy podczas szczytu ekologicznego w Paryżu grupa młodocianych szpiegów powraca w drugiej części bestsellerowej serii New York Timesa. Czternastoletnia Sydney jest surferką z Australii. Jest także specjalistką od operacji terenowych w grupie Miejskich szpiegów. Dziewczyna jest podekscytowana, gdy dowiaduje się, że będzie działać pod przykrywką na statku badawczym Sylvia Earle. Ale sprawy nie idą zgodnie z planem i chociaż Sydney znajduje się w centrum uwagi, nie dzieje się to w taki sposób, w jaki by sobie życzyła. Tymczasem w grupie Miejskich szpiegów pojawiają się nowe informacje dotyczące rzekomego kreta w organizacji. Przynoszą trop, który wiedzie agentów do San Francisco w Kalifornii. Kiedy jednak badają sprawę szpiega, który zginął w Ogrodzie Botanicznym, odkrywają, że sami są śledzeni. Wkrótce zostają wciągnięci w ekscytującą rozgrywkę pełną niezbyt uczciwych misji i podwójnych agentów! Będzie gorąco! Seria „Miejscy szpiedzy”: Tom I – Miasto świateł Tom II – Złote wrota

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
40
Wszystkie martwe sny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie martwe sny
Dostępny4 szt.

Mocne, brutalne, ociekające krwią, ale i czarnym humorem – takie są opowiadania Marcina Piotrowskiego, współautora kultowej powieści Folk. Przedstawiamy Wam autorski zbiór jednego z najoryginalniejszych pisarzy literackiego horroru ekstremalnego w Polsce.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
41
Wspólny stół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspólny stół
Dostępny207 szt.

Wzruszająca i bardzo aktualna w wymowie książka o tym, jak wspólnie spędzone chwile jednoczą rodziny. Violet tęskni za czasami, kiedy cała rodzina spotykała się przy wspólnym stole. Jedli, rozmawiali, żartowali i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz każdy pędzi do swoich zajęć, rozrywek, telefonów i komputerów. A ich stół, nikomu już niepotrzebny, staje się coraz mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika… Czy dziewczynce uda się go odbudować dzięki ponownemu zgromadzeniu rodziny? Wspólny stół to hołd złożony podtrzymywaniu rodzinnych więzi. Peter H. Reynolds – kanadyjski pisarz i ilustrator książek dla dzieci, twórca m.in. bestsellerowej Kropki, Kiedyś i współautor Ja, miłość, Ja, spokój, Ja, joga.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
42
Cześć i czołem. Góra dołem! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cześć i czołem. Góra dołem!
Dostępny153 szt.

Przyklej plasterek króliczkowi, pomóż znaleźć pieskowi piłeczkę i umyj zęby lwa! Cześć i czołem. Góra dołem! to brawurowo zrymowana i zilustrowana kartonowa książka dla najmłodszych, która zaprasza do wspólnej zabawy podczas czytania i angażuje w niesienie pomocy małym przyjaciołom. Hej, jak masz na imię? Cześć i czołem! Zajmij się naszym zwierzęcym zespołem!

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
43
Z płonącymi sercami, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z płonącymi sercami, wydanie 4
Dostępny42 szt.

Kiedy przyglądam się powikłanej historii naszego zbawienia, to widzę, że nie tylko my tęsknimy za bliskością Boga, ale również Bóg tęskni za zjednoczeniem z nami. Wydaje się, jakby Bóg wołał do nas: Moje serce jest niespokojne, dopóki nie spocznie w tobie, moje ukochane stworzenie.Henri J.M. Nouwen, jeden z najpopularniejszych pisarzy duchowych, przypomina, jak bardzo istotne dla współczesnego człowieka jest odnalezienie głębokiego związku pomiędzy mszą świętą a życiem codziennym. W poruszający sposób ukazuje Eucharystię jako wydarzenie głęboko ludzkie, odsłaniające nasze podstawowe doświadczenia: smutek i stratę, czułość i otwartość, bliskość i zaangażowanie.„To nie jest książka, która przeprowadzi nas krok po kroku przez obrzędy mszy świętej. To książka, która wprowadza nas w głębię tego, co możemy nazwać życiem eucharystycznym. Jeśli Eucharystia, jak przekonuje Nouwen, rozpala nasze serca, to ta książka może sprawić, że będziesz chciał płonąć tym ogniem”. – Ks. Krzysztof PorosłoJedna z najważniejszych książek o Eucharystii.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
44
Francuskie samobójstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuskie samobójstwo
Dostępny97 szt.

Francuskie samobójstwo we Francji biło rekordy sprzedaży: 15 tys. egz. dziennie! Równie silne były napaści na książkę i jej autora; nic dziwnego, skoro wieszczy on schyłek Francji, którego główną przyczyną są/będą kobiety-feministki, ruchy gejowskie i wszystkie inne z nimi spokrewnione oraz muzułmańscy imigranci. Za równie niebezpieczne uznaje „mroczne, podziemne wpływy brukselskich technokratów”. W książce bez trudu odnajdziemy symptomy zaraźliwej choroby, która toczy dziś także Polskę i całą cywilizację Zachodu. Autor tej wartko napisanej publikacji to obecny kandydat prawicy na prezydenta Francji – wg sondaży z dużymi szansami co najmniej na drugą turę. Pochodzący z Algierii Éric Zemmour do tej pory zajmował się polityką tylko jako autor książek i publicysta (świetny!). Widząc bezsilność, ale i nieudolność polityków prawicy, postanowił sam stanąć do pojedynku o najwyższą władzę. Sięga do wielorakich spustoszeń, które poczyniła najpierw rewolucja francuska z jej złudnymi hasłami oraz z jej okrucieństwem, a dopełniła potem rewolucja seksualna roku 1968 i kolejne błędy polityków. Także tych po prawej stronie, którzy zamiast bronić odwiecznych wartości, woleli dla tzw. świętego spokoju i ze strachu przed mediami ulec marksistowskiej argumentacji. Chrześcijaństwo zostało wyrugowane z polityki – pisze Zemmour – łapami chrześcijańskich demokratów, którzy już bardzo daleko odeszli od pierwotnych ideałów swojego ugrupowania. Tak stało się we Francji i innych krajach, tak dzieje się również w Unii Europejskiej. A w Polsce? Tekst Zemmoura skłania do refleksji, dlaczego chadecja nie rozwinęła się w kraju, zdawałoby się, do tego szczególnie predestynowanym. „Polityka została przechwycona przez prawo, które już jej nie wypuści” – pisze Éric Zemmour. Dowodzi, że sędziowie aspirują do bycia „kapłanami prawa”. Wspólnoty całej Europy cierpią na utratę lub poważny uszczerbek narodowej tożsamości i bolesne tego konsekwencje. Autor książki uważa, że Francja jednak cierpi najbardziej. Prorokuje, że „ideologia globalizacji, antynarodowa i wielokulturowa, będzie w XXI wieku tym, czym był nacjonalizm w XIX, a totalitaryzm w XX wieku”. Czy się komuś to podoba, czy nie, Zachód to od przeszło tysiąca lat także my. Zapoznajmy się więc z wielkimi zagrożeniami, póki jeszcze można (chyba) przeciwdziałać im kartką wyborczą. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba mieć mocne rozeznanie, kto jest kim i za czym naprawdę optuje – Éric Zemmour bardzo nam w tym pomaga.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

2 osoby kupiły
45
Żywe linie nowe usta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywe linie nowe usta
Dostępny15 szt.

Człowiek patrzy na świat jak na syna. Źródło białka. Wyregulowujemy bromazepam alprazolam i klorazepat płytami ceramicznymi z Castoramy. Parówki na rusztowaniach z Aldika po kilku operacjach krwawienie z genitaliów działające na forum. Człowiek patrzy na syna jak kradnie w Gdańsku ze śmietnika na monitoringach bez bezpośredniej percepcji. Filtry spalinowe montują w dwu-, trzy komorowe okna PCV twój śpiew. Błoto w uzębionej pieśni. Lepiej widać co na zewnątrz rzeczywistości w swej immanentnej inności światło łóżka z pacjentem. Budziłem kiedy jeszcze był mały w żywym patosie konstrukcji. Jestem. Człowiek patrzy na świat jak na wielkoprzemysłowego syna w programach leczenia zespołu abstynencji w Jaśle. Serce nie może poczuć. Armatorem jest ten kto we własnym imieniu uprawia żeglugę statkiem łączy fale kompotu z modelami zarobku. Kilka tysięcy złotych ulokowanych w związku z działaniem przeciwdrgawkowym udało się uwolnić do receptorów. Odpowietrzanie krzywizn niezgodnie z ich zastosowaniem w świetle wchodzących przepisów. Człowiek patrzy na świat jak na syna w przeciągu farmaceutyków. Kurierzy jeżdżą rowerami na komunię żeby się znaleźć i doszukują różnej maści w spodniach dzwoneczki. Ogłoszony alarm dla miasta Warszawa wisiał w necie jak tysiące innych treści znalezionych pod boazerią. Człowiek patrzy na świat jak na syna wychodzącego z armatury terenów zielonych. Człowiek patrzy na świat. Człowieczy roztwór syna. Syk. Antoś sika.Nikt już nie wychodzi. Nie wygląda. Torbiel zamiast rozwinąć czyste. To oczywiste które dajemy im żeby jedli czynią nam swobodę słodką. Przypomnij sobie letniska. Z góry przyjęte tematy może jedynie bujny automatyzm bez troski. Odbywający się za dziecka. Ma to być. Oj przestań luźnościami rozbić. Basen pod pośladki chorego. A jednak ja w jak najbardziej automatycznej postaci. Niewątpliwie pieluchomajtki do pojemnika na odpady medyczne wolne od wpływu wszelkiej woli kierowniczej notujące życie psychiczne. Obluźnij jakąkolwiek pomocniczą w sposób jak najdalej idące. Pozostają ślad. Przejawiają przyjmuje. Nie są za ciasno lub za luźno zapięte. Nie wiemy. Jesteś jeszcze młody. Wahania przed krokiem w nieznane. Wielki dylemat. Uśmiecham się bo jesteś piękny.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
46
Święci i Biesy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci i Biesy
Dostępny90 szt.

Witold Vargas i Paweł Zych, uznany i ceniony duet autorski, tym razem zabierają nas w podróż po zaświatach i ziemskim padole śladami legend o polskich świętych i biesach. W oparciu o ludowe wierzenia, przekazy historyczne i literaturę hagiograficzną autorzy odtworzyli kilkaset historii o niebiańskich wysłannikach i ich diabelskich oponentach działających na naszych ziemiach. Książka napisana barwnym, gawędziarskim stylem, bogata w ciekawostki historyczne, literackie, krajoznawcze. Opowieść o niebiańskich i piekielnych bohaterach dopełniają znakomite ilustracje oparte na kulturowych wyobrażeniach i fantazji autorów.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
47
Puzzle 1000 elementów. Medytacje z origami - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Medytacje z origami
Ravensburger, 1000
Dostępny54 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości.

67,10 zł
60,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,71 zł

1 osoba kupiła
48
Dama i kochanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dama i kochanka
Dostępny7 szt.

Konwenanse, skromność i dobre obyczaje idą w kąt, o moralności lepiej zapomnieć… Ignacy, którego rodzice należą do śmietanki towarzyskiej Warszawy lat dwudziestych XX wieku, z ogromnym zapałem wprowadza w życie te zasady. Jedynym ratunkiem może być dla niego skromna, ustatkowana żona – ale gdzie i jak taką znaleźć? A nawet kiedy już się znajdzie, to jak sprawić, żeby to ona sprowadziła rozwiązłego męża na dobrą drogę, a nie on ją, na drogę wyuzdania i rozpusty?

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

1 osoba kupiła
49
Puzzle 500 elementów. Duży Format. Rothenburg - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Duży Format. Rothenburg
Ravensburger, 500
Dostępny58 szt.

Puzzle firmy Ravensburger, charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości.

61,10 zł
54,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,11 zł

1 osoba kupiła
50
Ewaluacja osiągnięć w kształceniu geograficznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewaluacja osiągnięć w kształceniu geograficznym
Dostępny8 szt.

Książka zawiera pogłębione rozważania nad teoriami, strategiami, metodami oraz narzędziami służącymi do prawidłowej i wielowymiarowej ewaluacji wiedzy i umiejętności geograficznych. Poruszono w niej trzy kluczowe obszary tematyczne. W pierwszym rozdziale zaprezentowano teoretyczne, taksonomiczne oraz praktyczne ujęcia ewaluacji. Scharakteryzowano jej funkcje i modele, rodzaje oceniania oraz przedstawiono rozważania dotyczące dobrych i złych praktyk ewaluacyjnych w geograficznej rzeczywistości szkolnej/akademickiej. Rozdział drugi poświęcono pomiarowi dydaktycznemu. Przedstawiono rodzaje pomiaru, procedurę konstrukcji testów (w tym rodzaje zadań testowych) oraz objaśniono sposoby wykorzystania wyników testów nie tylko do tradycyjnie przypisanej tej formie kontroli oceny sumującej, ale do oceniania kształtującego i orientującego. W trzecim rozdziale zaprezentowano różne teoretyczne oraz praktyczne koncepcje oceniania geograficznych umiejętności. Scharakteryzowano także empirycznie zweryfikowane w toku badań naukowych narzędzia do oceny oraz kształtowania wyróżniającej kompetencji geograficznej, którą jest myślenie przestrzenne. Rozdział ostatni stanowi bogaty zestaw propozycji narzędzi, które tak nauczyciel, jak i uczeń/student może wykorzystać do autorefleksji nad ewaluacją procesu kształcenia. Mają one formułę warsztatów. Mogą być swobodnie selekcjonowane przez nauczyciela/ucznia/studenta w zależności od jego potrzeb, preferowanego stylu samorefleksji czy zagadnienia, które chce zgłębić.

108,00 zł
75,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 32,40 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry