hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 27 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać (Mikołaj Marcela), na drugim Jak przestać się martwić i zacząć żyć (Dale Carnegie). Kolejny produkt to Encyklopedia dla dzieci (praca zbiorowa) oraz Smopsy (Justyna Bednarek).
1
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać
Dostępny
404 szt.

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe pytania: „Jak było w szkole?”, choć już po twojej minie wiadomo, że: nudno, sztywno i powtarzalnie! Może przyszedł czas na prywatną rewolucję edukacyjną? Ta książka ci w tym pomoże. A Mikołaj Marcela doradzi, jak przetrwać w tym dziwnym miejscu, jakim bardzo często jest szkoła. Co najważniejsze: nie będzie przynudzał! Pisze krótko i na temat! W książce znajdziesz rady, m.in.: • jak przekonać rodziców, że godziny spędzone w internecie i na YouTubie są ważnym elementem twojej edukacji; • jak uczyć się mniej, a osiągać więcej; • jakich narzędzi używać i jak tworzyć notatki, by wiedza sama została ci w głowie; • jak każda porażka staje się szansą na odkrycie czegoś nowego; • jak zaplanować naukę, by przygotowanie się do klasówki nie zmieniło się w torturę; • jak sen, sport i odżywianie wpływają na twoją naukę. Ilustrowany poradnik dla wszystkich sfrustrowanych uczniów i uczennic nie tylko o tym, jak przetrwać najtrudniejsze momenty w szkole, lecz także jak odnieść w niej wymarzony sukces i uruchomić swoje supermoce!

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

82 osoby kupiły
2
Jak przestać się martwić i zacząć żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jak przestać się martwić i zacząć żyć
Dostępny
616 szt.

Dzięki książce Jak przestać się martwić i zacząć żyć miliony ludzi pozbyło się kłopotów, które zatruwały im życie. Niektórzy z nich dzielą się swymi doświadczeniami z czytelnikiem. Ta publikacja jest panaceum na obawy i lęki, udowadnia, że życie człowieka nie musi być pełne niepokoju i napięć, pozbawiających szczęścia i odbierających siły.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

61 osób kupiło
3
Encyklopedia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci
Dostępny
928 szt.

• Dlaczego magnes przyciąga? • Czym różnią się gady od płazów? • Jak wyglądali pierwsi ludzie? • Dlaczego samoloty unoszą się w powietrzu? • Jak działa silnik? • Czy można spacerować w kosmosie? • Jakie zwierzę jest najmniejsze na świecie? • Ile kości znajduje się w ludzkim ciele? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tej książce. Książka zawiera ponad 1000 wspaniałych zdjęć i ilustracji, najważniejsze informacje dotyczące Ziemi i Kosmosu, mapy świata i flagi państw oraz mnóstwo ciekawostek. Wiadomości zebrano w rozdziałach: Kosmos, Nasza planeta, Świat roślin i zwierząt, Ciało człowieka, Dzieje ludzkości, Nasza codzienność, Nauka, Technika, Mapy świata, Polska, Flagi państw świata To idealna książka dla wszystkich dzieci spragnionych rzeczowych informacji.

59,00 zł
39,53 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,47 zł

29 osób kupiło
4
Smopsy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smopsy
Dostępny
321 szt.

Wściekły Jaromir z Arkony tropi bestie, czyli smoki. Udało mu się już zlokalizować trzy sztuki. Teraz tylko musi je wyłapać! Tymczasem smoki, społeczne, łagodne stworzenia, zaprzyjaźniły się z wiedźmą Świętosławą, która otacza je swoją magiczną opieką. Ani trochę nie mają ochoty na walkę z jakimś Jaromirem! Pozostaje im ucieczka – Świętosława otwiera im korytarz czasu… Przewrotna i komiczna historia o sile złości i sile przyjaźni, która potrafi przenosić góry.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

18 osób kupiło
5
Kochamy DINOZAURY! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochamy DINOZAURY!
Dostępny
176 szt.

ŁUP! CHRUP! WRRR! Niektóre dinozaury miały mocne szczęki, a inne szybko biegały. Jedne szczerzyły OSTRE zęby, drugie puszczały najbardziej CUCHNCE bąki. FUJ! Ale czekaj, czekaj, nie uciekaj… Bo dinozaury były WSPANIAŁE! Od dzikich łowców, przez łagodne giganty, aż po groźne drapieżniki! Czy wiesz, że niektóre z nich znosiły jaja wielkości PIŁEK? Albo że odkryto skamieniałą kupę dinozaura o długości Twojego ramienia? A może chcesz poznać dinozaury, które widziały w ciemności? Dowiedz się, co sprawiło, że dinozaury były tak NIESAMOWITE! Wszyscy kochamy DINOZAURY! w serii: Nie tylko ROBALE

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

15 osób kupiło
6
O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą
Dostępny
245 szt.

Pszczoła Stefcia jest już bardzo zmęczona. Lata od samego rana, dźwiga kwiatowy pyłek i nie ma czasu nawet się napić! W dodatku nie do końca wie, po co właściwie tak się męczy. Żeby królowa matka się najadła? – Stefcia, królowa matka cię wzywa! Motyla noga! Czyżby czytała w Stefci myślach? Teraz czeka Stefanię zasłużona bura… Wesoła opowieść o pracy każdej małej pszczoły.

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

14 osób kupiło
7
Niedokończony eliksir nieśmiertelności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedokończony eliksir nieśmiertelności
Dostępny
135 szt.

W starym domu na peryferiach straszy. Ktoś widział tam zjawy, ponoć jakąś dziewczynę zaatakował tam wampir. Duchy są niebezpieczne – nigdy nie wiadomo, czy nie wciągną do swojej bandy kolejnej niewinnej duszyczki. Co kilkadziesiąt lat ktoś zaczyna mieszkać w domu i… też zamienia się w ducha! Są duchy dzieci, duchy zwierząt – nikt nie może czuć się bezpieczny. Mimo to znajdują się kolejni śmiałkowie, którzy z ciekawością zaglądają do starego domu. Podobno tamtejsze duchy mają teraz pod opieką jakieś dziecko, żywe, zwyczajne dziecko! Ponoć któremuś z nich udało się wrócić do ludzkiej postaci! Mówią, że… A może to tylko plotki?

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

14 osób kupiło
8
Opowiadania - Tadeusz Borowski (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania - Tadeusz Borowski (wydanie z opracowaniem i streszczeniem...
Dostępny
208 szt.

Wydanie Opowiadań Tadeusza Borowskiego kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Opowiadania Tadeusza Borowskiego to jedna z najważniejszych pozycji literatury polskiej XX wieku. Autor literacko przetworzył i w ten sposób utrwalił wspomnienia z nazistowskiego obozu koncentracyjnego, obozu pracy w III Rzeszy i obozu dla dipisów. Prosta narracja ma za zadanie oddać niewysłowione okrucieństwo nazistowskiego systemu totalitarnego. Narrator, przy okazji przedstawiania różnych wydarzeń z życia więźnia obozu, poddaje refleksji kondycję społeczeństwa, która uwidoczniła się w specyficznych warunkach obozowych. Nie wyłącza z tych rozliczeń siebie - każdy, kto przeżył, dokonał tego kosztem tych, którzy zginęli. Niezwykłe świadectwo najczarniejszych kart historii ludzkości. Wydanie zawiera dziesięć opowiadań, w tym Proszę państwa do gazu, Ludzie, którzy szli, U nas w Auschwitzu... oraz Dzień na Harmenzach, wraz ze słownikiem określeń oświęcimskich.

27,95 zł
16,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 10,96 zł

13 osób kupiło
9
Dwa miasta. Tom 2. Wrocławskie tęsknoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa miasta. Tom 2. Wrocławskie tęsknoty
Dostępny
121 szt.

Drugi tom poruszającej sagi „Dwa miasta” – losy lwowskiej rodziny w powojennym Wrocławiu. Po II wojnie światowej setki pociągów wiozą przesiedleńców z Kresów na Ziemie Odzyskane. Wśród podróżnych jest Adela z rodziną. Gdy Szubowie wysiadają z pociągu towarowego na dworcu we Wrocławiu, ich oczom ukazuje się miasto wypalonych ruin. Tu nic nie będzie proste – ani życie, ani miłość. Wszyscy tęsknią za ukochanym Lwowem, za znajomymi ulicami i zniesieńskimi wzgórzami. Jednak powrót jest niemożliwy, choćby tęsknota rozrywała duszę na strzępy… Mimo zagubienia każdy z Szubów wie, że nie można żyć przeszłością, trzeba iść do przodu. Miasto powoli podnosi się ze zgliszczy, a oni stopniowo odzyskują wewnętrzny spokój. Czy Julia i Paweł znajdą siłę, by zacząć życie od początku? Czy Szubówny pokochają miasto pełne gruzów i niebezpieczeństw? Czy odnajdą w nim nowy dom?

39,90 zł
27,53 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,37 zł

11 osób kupiło
10
Akademia CzuCzu. Litery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia CzuCzu. Litery
Dostępny
419 szt.

Akademia CzuCzu zaprasza do świata liter! Krok 3: bawcie się, poznając przy tym alfabet. W edukacyjnym zestawie znajdziecie 2 książeczki do kolorowania i zestaw dwuelementowych puzzli z literami. Kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do zabawy na różne sposoby i rozwijanie małej motoryki, poznawanie liter i nowych słów. Wyjątkowa cecha: zestaw pozwala na kreatywną zabawę na wiele sposobów. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. • Kolorujcie, rysujcie i podejmujcie pierwsze próby odwzorowywania kształtów! To świetny sposób na doskonalenie sprawności dłoni i spostrzegawczości oraz przygotowanie do nauki pisania. • Nazywajcie szczegóły na ilustracjach. To doskonały sposób na poznawanie i utrwalanie nowych słów. • Zabawa z puzzlami rozwija małą motorykę, spostrzegawczość i koncentrację. • Nazywajcie różne litery, wykorzystując ilustracje na puzzlach, w książeczkach i w waszym otoczeniu. • Puzzle z literkami można łączyć na różne sposoby. Nieoczywiste połączenia. pozwalają testować znajomość alfabetu i spostrzegawczość. W serii Akademia CzuCzu znajdziecie 4 edukacyjne zestawy o tematyce dostosowanej zainteresowań dzieci w różnym wieku. W pudełku znajdziecie: • 2 książeczki harmonijki do kolorowania • 24 układanki (48 elementów) Długość książeczki: 96 cm Pudełko: 16,5 x 19 x 5 cm

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

11 osób kupiło
11
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Pierwsze słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Pierwsze słowa
Dostępny
455 szt.

Edukacyjne karty na sznureczku pozwalają odkrywać razem świat! Książeczka zawiera 32 piękne ilustracje, które przedstawiają to, co maluchy znają lub co mogą znaleźć w najbliższym otoczeniu. Poręczny format i oryginalne łączenie sprawiają, że kartami można bawić się na mnóstwo kreatywnych sposobów, które znakomicie wspierają rozwój poznawczy. Do zestawu dołączyliśmy poradnik pełen pomysłów na rozwijające aktywności. Wyjątkowa cecha: karty inspirują do różnorodnych edukacyjnych zabaw, których poziom trudności można dostosować do wieku i umiejętności dziecka.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

10 osób kupiło
12
Wojna cukierkowa. Tom 2. Awantura w salonie gier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna cukierkowa. Tom 2. Awantura w salonie gier
Dostępny
1811 szt.

Minął rok, odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed Belindą White. Zła czarodziejka zmieniła się w ich rówieśniczkę, a zaraz potem straciła pamięć. Teraz, jako Lindy, pomoże czwórce przyjaciół w walce z nowym zagrożeniem: w okolicy otwarto podejrzany salon gier, w którym można wygrać niesamowite nagrody. Właścicielem okazuje się... jej brat, Jonas White, bezwzględny czarodziej zainteresowany zdobyciem najpotężniejszego talizmanu na Ziemi…

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

9 osób kupiło
13
Akademia CzuCzu. Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia CzuCzu. Kolory
Dostępny
329 szt.

Witajcie w Akademii CzuCzu! Krok 1: bawcie się i jednocześnie poznawajcie KOLORY. W edukacyjnym zestawie znajdziecie książeczki do kolorowania i pierwsze dwuelementowe układanki. Ilustracje z grubymi konturami i dużymi polami powstały z myślą o maluchach i inspirują je do podejmowania pierwszych prób trzymania kredki i tworzenia. Układanie puzzli to naturalna kontynuacja zabawy i świetne ćwiczenie ręki, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Wyjątkowa cecha: zestaw pozwala na kreatywną zabawę na wiele sposobów. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. • Zacznij od pokazania maluchowi, że kredka zostawia kolorowy ślad. Na tym etapie pozwól mu na trzymanie jej w całej dłoni i zamaszyste ruchy ręką. Liczy się radość tworzenia i stopniowe odkrywanie i doskonalenie nowych umiejętności. • Opowiadaj o zwierzętach i przedmiotach na ilustracjach, wydawaj różne dźwięki i zachęć dziecko, by cię naśladowało. Co za radość! • Nazywaj kolory na obrazkach, razem szukajcie przykładów o różnych barwach wokół was. • Pokaż dziecku, na czym polega zabawa z puzzlami – to fantastyczne ćwiczenie małej motoryki i spostrzegawczości. • Możecie łączyć puzzle na różne sposoby, tworząc nieoczywiste i zabawne połączenia. W pudełku znajdziecie: • 2 książeczki harmonijki do kolorowania • 10 układanek (20 elementów) Długość książeczki: 96 cm Pudełko: 16,5 x 19 x 5 cm

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

8 osób kupiło
14
Minecraft. Kres - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Kres
Dostępny
161 szt.

Najnowsza oficjalna powieść ze świata Minecrafta to historia bohaterskiej walki o przetrwanie! Gdy do Kresu wkraczają ludzie, para endermanów musi zdecydować po czyjej stronie stanąć.Fin i Mo bliźniacze rodzeństwo endermanów odkąd sięgają pamięcią, mieszkają w tajemniczej krainie zwanej Kresem. Myszkują w starożytnych ruinach, na obrzeżach wielkiego miasta Telos, pod czujnym spojrzeniem potężnego smoka. Na statku, który nazywają domem, mają wszystko, czego im potrzeba. Wiedzą wszystko, co powinni wiedzieć o swoim świecie a przynajmniej tak im się wydaje, dopóki nie zjawiają się intruzi z innego wymiaru.Najeźdźcy zwani ludźmi przybywają rabować skarby i zabić Smoka Kresu. Fin i Mo są gotowi bronić swojego domu, ale kiedy stają twarzą w twarz z ludźmi, odkrywają, że nie są przygotowani do walki tak dobrze, jak sądzili. Zaskoczone rodzeństwo trafia w sam środek wojny ludzi z endermanami, wojny o przyszłość ich domu.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

7 osób kupiło
15
Błyskawica. Historia Wandy Traczyk-Stawskiej, żołnierza powstania warszawskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błyskawica. Historia Wandy Traczyk-Stawskiej, żołnierza powstania wars...
Dostępny
105 szt.

„Byłam ...odważna. I pewnie do dziś trochę taka jestem. Albo, wie pan co? Może po prostu nie miałam wyobraźni, żeby się bać. Stąd ta odwaga. Jak się człowiek bije o godność, o prawo do życia w godności, to może góry przenosić”. W 2018 roku wsparła protest rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, aktywnie włączyła się w Strajk Kobiet, protestowała przeciwko wydarzeniom na polsko-białoruskiej granicy. Mówi, że „nie wolno zostawić w potrzebie ludzi, którzy są zagrożeni”. Wanda Traczyk-Stawska – wojowniczka, aktywistka, kobieta instytucja, moralny autorytet. Walczyła w powstaniu warszawskim jako strzelec i łączniczka Oddziałów Osłonowych Wojskowych Zakładów Wydawniczych (WZW) – Biura Informacji i Propagandy – Komendy Głównej AK. Po wojnie studiowała psychologię i przez całe zawodowe życie pracowała z dziećmi z niepełnosprawnościami. Dlaczego mówi o sobie żołnierz, a nie żołnierka? Czym było dla niej powstanie i jak wpłynęło na jej postrzeganie świata? I dlaczego nadal walczy? Na te i wiele innych pytań, Michał Wójcik szuka w rozmowie z nią odpowiedzi, kreśląc wielobarwny, pełnokrwisty obraz tej niezwykłej kobiety.

64,99 zł
56,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,45 zł

7 osób kupiło
16
Reksio szczeniak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reksio szczeniak
Dostępny
125 szt.

Czy wiecie, że Reksio też był kiedyś szczeniakiem? I że od samych narodzin spotykały go niezwykłe przygody? Nieodpowiedzialni właściciele wyjeżdżają na wakacje i porzucają malutkiego szczeniaka. Na szczęście znajduje go i przygarnia Adaś. Jak potoczą się dalsze losy rezolutnego psiaka? Przed Wami pełna zwrotów akcji, przyjaźni i troski historia, której zakończenie na pewno Was zaskoczy. Reksio szczeniak to dotąd niepublikowane opowiadanie, oparte na odnalezionym po latach scenariuszu twórcy postaci Reksia – Lechosława Marszałka pt. Reksiowe cyrki. W 2017 roku Reksio obchodzi 50. urodziny, a dzieci nadal uwielbiają kultowego psa z łatką! Książka powstała we współpracy z Fundacją imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

7 osób kupiło
17
Antologia poezji miłosnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antologia poezji miłosnej
Dostępny
101 szt.

Antologia poezji miłosnej to obszerny wybór najpiękniejszych wierszy o miłości. Książka prezentuje przekrój liryków od czasów najdawniejszych po współczesność. Wewnątrz czytelnik znajdzie utwory naj bardziej znanych polskich poetów, m.in. Jana Kochanowskiego, Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, Jana Andrzeja Morsztyna, Wespazjana Kochowskiego, Elżbiety Drużbackiej, Franciszka Karpińskiego, Jana Czeczota, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa, Bronisławy Ostrowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Jarosława Iwaszkiewicza, Bruna Jasieńskiego, Juliana Przybosia, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Andrzeja Sosnowskiego, Marcina Barana. Na kartach niniejszej antologii nie brakuje też interesujących liryków autorów mniej znanych, m.in. Jana Gawińskiego, Stanisława Starzyńskiego, Stefana Witwickiego, Gustawa Ehrenberga, Michała Bałuckiego, Mariana Gawalewicza, Marii Grossek-Koryckiej, Edmunda Biedera, Józefa Ruffera, Albina Dziekońskiego, Światopełka Karpińskiego. Antologia poezji miłosnej to zestawienie różnych utworów, tych wybitnych i tych mniej docenianych, jednak to, co je łączy, to tematyka skupiona wokół jednego z najbardziej niezwykłych uczuć, znanych człowiekowi...

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

7 osób kupiło
18
Zemsta (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
130 szt.

Wydanie Zemsty kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Co byś zrobił dla zemsty? Przedstawiamy nowelkę Bolesława Prusa, która odsłania inne, nieznane oblicze tego autora jako twórcy sięgającego po wątki fantastyczne. Na początku XX w. w pewnej paryskiej kawiarni można spotkać tajemniczego jogina, mającego magiczne zdolności i potrafiącego pokazać zainteresowanym wizję przyszłości za sto lat – w roku 2008. Czy będzie wtedy istnieć niepodległa Polska i jaki kształt przybierze? Cóż, to będzie zależało od tego, którą drogę zemsty nad zaborcą wybierze Władysław Miler. Obdarzony potężną mocą przez jogina, może czynić zaborcy wszelkie zło – jednak czy to dobry sposób? Czy zło może przynieść dobro? Zapraszamy do lektury!

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
19
Księżyc w nowiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżyc w nowiu
Dostępny
239 szt.

W drugiej części bestsellerowego cyklu ZMIERZCH nie brak wydarzeń mrożących krew w żyłach. Edward to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z przyjacielem z dzieciństwa Jacobem… Powieść, podobnie jak pozostałe części cyklu, została sfilmowana.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
20
Zew nocnego ptaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zew nocnego ptaka
Dostępny
64 szt.

Jest rok 1699. Fount Royal to niewielka, otoczona bagnami i lasami osada w Karolinie, gdzieś na skraju brytyjskich kolonii w Ameryce Północnej. Pewnego dnia w makabryczny sposób ginie miejscowy pastor, jakiś czas potem zaś Daniel Howarth, jeden z najbardziej szanowanych mieszkańców. Jakby tego było mało, na Fount Royal spada fala nieszczęść: ludzie zaczynają chorować i umierać, pożary trawią kolejne zabudowania, od kilku tygodni niemal nieustannie pada deszcz, niszcząc i tak już słabe plony. Mieszkańcy są przekonani, że odpowiada za to czarownica. Podejrzenia padają na owdowiałą niedawno Rachel Howarth. Jest młoda i piękna, ale ma znamiona, nie chce odmówić Modlitwy Pańskiej, w jej domu znaleziono słomiane lalki, a świadkowie zeznają, że spółkowała z samym Szatanem. Na wezwanie burmistrza do osady przybywa sędzia Isaac Woodward i jego młody sekretarz Matthew Corbett. Mimo że dowody nie budzą wątpliwości i kobietę czeka śmierć na stosie, Matthew nie wierzy w jej winę. Gdy zaczyna własne śledztwo, na jaw stopniowo wychodzą skrzętnie skrywane tajemnice osadników. Toczy się gra, której stawką jest nie tylko życie Rachel, ale i przyszłość całego Fount Royal. Zew nocnego ptaka Roberta McCammona (Magiczne lata, Łabędzi śpiew) to przyprawiony szczyptą grozy kryminał, który mimo epickiego rozmachu zachwyca dynamiczną akcją, barwnie zarysowanymi postaciami i zaskakującą fabułą.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

6 osób kupiło
21
Królowa Celtów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Królowa Celtów
Dostępny
5 szt.

Nowy bestseller d Dirkiem Pittem Dirk Pitt wjednej znajbardziej zuchwałych iryzykownych misji w nowym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody. Śmiertelne zatrucie wody imorderstwa naukowców ONZ wSalwadorze… Katastrofa tankowca wpobliżu Detroit… Atak na archeologów prowadzących wykopaliska nad Nilem… Co łączy te zbrodnie? Dirk Pitt podczas badań wAmeryce Południowej, a jego dzieci – Dirk iSummer – wEgipcie, stają się świadkami tych przerażających wydarzeń. Dirk podejrzewa, że natrafił na ogólnoświatowy spisek, który grozi zagładą części ludzkości ibezpośrednio jego rodzinie. Dirk iSummer widzą szansę ratunku wodnalezieniu grobowca córki faraona, Meritaton, która 3000 lat temu uciekła przed śmiertelną zarazą zEgiptu do Europy. Razem zojcem ruszają tropem, który prowadzi zgorącej egipskiej pustyni przezgórzystą Szkocję do skalistych irlandzkich wysp. Czy wstarożytnej zagadce tkwi klucz do uratowania przyszłości ludzkości? Clive Cussler to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo–sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater– Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w105 krajach – przezprawie pół wieku nieschodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler nazwany został Wielkim mistrzem przygody, który fascynuje czytelników wkażdym wieku.

49,90 zł
22,46 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 27,44 zł

6 osób kupiło
22
Kroniki Rosewood. Tom 4. Księżniczka w sercu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Rosewood. Tom 4. Księżniczka w sercu
Dostępny
72 szt.

Wróć do magicznego świata Kronik Rosewood z czwartą częścią zachwycającej serii Ellie to zbuntowana księżniczka, która ukrywa swoją prawdziwą tożsamość. Lottie jest jej portmanką – udaje księżniczkę, by ta mogła pozostać anonimowa. Jamie jako partyzan Ellie ma chronić ją przed niebezpieczeństwami. Za wszelką cenę. Lottie, Ellie i Jamie powracają do Rosewood Hall na kolejny rok nauki – lecz nic już nie będzie takie samo. Wciąż wstrząśnięci odkryciem, że przywódcą Lewiatana jest ktoś tak bliski maradawskiej rodzinie, muszą poskładać w całość wskazówki dotyczące planów złowrogiej organizacji. Czeka ich trudne zadanie – tym bardziej że wśród uczniów ukrywa się człowiek Lewiatana. Na szali leżą przyjaźnie, rodziny muszą ponownie się zjednoczyć, a serca mogą zostać złamane…

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

5 osób kupiło
23
Emigranci. Tom 3. Pod stepowym niebem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emigranci. Tom 3. Pod stepowym niebem
Dostępny
100 szt.

Na stepach Kazachstanu rośnie piołun, a czy rozkwitnie tu miłość? Stanisławów, rok 1940. Olga Jelska w bezsenną noc drży nad losem swojej rodziny. Jej mąż został osadzony w obozie w Kozielsku, a ona otrzymała nakaz opuszczenia wygodnego mieszkania. Lecz to dopiero początek gehenny… Za kilka godzin dotychczasowe życie Olgi zakończy się: z trójką dzieci wsiądzie do pociągu oznaczonego czerwoną gwiazdą i wyruszy w nieznane. Wraz z nią sąsiedzi, znajomi i setki innych Polaków – wszyscy tak samo przerażeni i niepewni przyszłości. Czy delikatna kobieta podoła trudom wysiedlenia? Czy poradzi sobie z nieprzychylną przyrodą i brutalnym komendantem kołchozu w Priesnogorkowce? A przede wszystkim, czy zdoła ochronić dzieci? Pod stepowym niebem, trzeci tom sagi „Emigranci”, to oparta na faktach opowieść o sile kobiet, które wplątane w tragiczne wydarzenia II wojny światowej musiały zostać wojowniczkami.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
24
Wojna w Kuropatkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wojna w Kuropatkach
Dostępny
4 szt.

Kuropatki. Miła, mała wioska, gdzie Mela i jej młodsza siostra Ada uwielbiają spędzać wakacje. Jest las, a w nim jagody i grzyby, jest malutkie jeziorko, a nad nim Port Piratów… Ale tegoroczny pobyt dziewczynek nie będzie tak beztroski jak poprzednie. Do lasu nie wolno wchodzić, psa Bajbusa niepokoją policyjne syreny, a w niektórych domach nocami palą się zielone latarnie. Bo w Kuropatkach trwa wojna, choć nikt o niej nie wie. „ Tę książkę powinien swojemu dziecku przeczytać każdy rodzic. To opowieść o prawdziwym człowieczeństwie pełnym mądrości, empatii i akceptacji. Katarzyna Ryrych świetnie wyjaśniła, jak dzisiaj być przyzwoitym i dobrym człowiekiem. Pokazała jednocześnie, jak można i należy budować wspólny świat dzieci i dorosłych – świat przyjazny i bezpieczny dla wszystkich, bez względu na różnice narodowościowe, religijne, wiekowe... A słowa małej Meli: “Jak łatwo zostać dobrym, kiedy dokoła inni robią złe rzeczy. A wystarczyłoby ich nie robić” powinny pobudzić młodego i starszego czytelnika do głębokiej refleksji i konkretnego działania”. – dr Marek Michalak, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018) „Walka między Dobrem a Złem trwa właśnie teraz - i nie mam wątpliwości, po której stronie opowiada się Katarzyna Ryrych. Uzbrojona we wrażliwość, wyobraźnię i w pisarski talent rzuca wyzwanie bezdusznemu światu. Niektóre książki są jak oręż. Oto jedna z nich!” – Grzegorz Kasdepke

29,90 zł
14,05 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 15,85 zł

5 osób kupiło
25
Pamiętniki Hadriana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Hadriana
Dostępny
138 szt.

„Wziąć czyjeś życie, które Historia (o ile to w ogóle możliwe) już poznała, ustaliła, zamknęła w jego kształcie ostatecznym, i zrobić to tak, aby jednym rzutem oka objąć cały łuk; więcej, wybrać taki moment, kiedy człowiek, który to życie przeżył, waży je w swoim ręku, docieka wielu rzeczy, przez chwilę udaje mu się wydać o nich osąd. Zrobić to tak, żeby wobec swojego życia zajął tę samą pozycję co my”. Ten zamysł Marguerite Yourcenar udało się zrealizować dopiero w 1951 roku, wiele lat po pierwszej, zarzuconej próbie napisania powieści o cesarzu Hadrianie. Tak powstała jedna z najwybitniejszych książek XX wieku, w której głos rzymskiego cesarza dokonującego rozliczenia ze swoim życiem brzmi niezwykle autentycznie – pisarka znakomicie udokumentowała realia – ale i współcześnie, bo dotyka samej istoty egzystencjalnego doświadczenia. W długim liście do Marka Aureliusza Hadrian opowiada o swoich rozterkach władcy i poglądach filozoficznych, zamiłowaniu do literatury i sztuki, a także o miłości do Antinousa. Jest to zarazem głęboka medytacja nad ludzką naturą, przemijaniem i prawdą Historii. Powieści towarzyszą Zapiski do „Pamiętników Hadriana” w przekładzie Krystyny Dolatowskiej, w których Yourcenar zdradza swój zamysł i okoliczności powstania powieści, a przede wszystkim odsłania tajemnice swej sztuki pisarskiej. Marguerite Yourcenar (1903–1987) urodzona w Belgii, wychowała się na północy Francji. Była jedną z najwybitniejszych autorek piszących w języku francuskim i pierwszą kobietą, która została wybrana do Akademii Francuskiej. Opublikowała kilkanaście powieści, tomów eseistycznych i sztuk teatralnych, pisała poezję, uprawiała krytykę literacką, tłumaczyła m.in. z angielskiego (Virginię Woolf, Jamesa Baldwina) i starożytnej greki. Była erudytką, znawczynią starożytności i kultur Wschodu, dużo podróżowała. Pamiętniki Hadriana zadedykowała G. F., Grace Frick, profesorce literatury amerykańskiej i tłumaczce, swojej ukochanej, z którą spędziła większą część życia.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

5 osób kupiło
26
Jeszcze jeden dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze jeden dzień
Dostępny
6409 szt.

Powieść autorki światowych bestsellerów Dom przy ulicy Amélie oraz Księga Utraconych Imion. Czy w obliczu śmierci można zrozumieć, jak żyć pełnią życia? Wzruszająca historia przyjaźni Jill, pielęgniarki z oddziału dziecięcej onkologii, i małego Logana. Zapierająca dech w piersiach, radosna podróż przez światy miłości, przyjaźni i odkrywania, co jest najważniejsze. Afirmacja życia zaklęta w piękną literacką formę, niezwykle ciepła opowieść o miłości z nutką magii. „Pochłaniająca, przemawiająca do wyobraźni powieść”. – „Publishers Weekly” „Urokliwa… dynamiczna, lecz i ujmująca”. – „Kirkus Reviews”

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
27
Zarządzanie szczęśliwym zespołem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie szczęśliwym zespołem
Dostępny
10 szt.

Kierownictwo organizacji nie oczekuje od liderów, że będą uszczęśliwiali swoje zespoły. Ważniejsze jest osiąganie celów biznesowych i realizowanie planu. Można jednak uznać za udowodnione, że szczęśliwsi ludzie pracują chętniej, szczęśliwsze zespoły są efektywniejsze, a szczęśliwsze organizacje łatwiej odnoszą spektakularne sukcesy. Błędem jest jednak nadmierne skoncentrowanie się na zadowoleniu powierzonych sobie pracowników. Do przywództwa i zarządzania należy podejść systemowo, pamiętając, że dzisiejsze organizacje wymagają zupełnie innego stylu zarządzania niż kilkanaście lat temu. Tylko jak konkretnie miałoby wyglądać takie zarządzanie?Dzięki tej książce dowiesz się, co możesz zrobić, aby zbudować lepszą kulturę organizacyjną, zwiększyć produktywność w swoim zespole i zachęcić kierownictwo organizacji do innowacyjności. W tym bardzo praktycznym, a zarazem interesująco napisanym poradniku znajdziesz mnóstwo przykładów ciekawych gier, innowacyjnych narzędzi i skutecznych, gotowych do wdrożenia dobrych praktyk. Przekonaj się, że można dzięki nim zmotywować dowolny zespół, wpływać na kulturę w organizacji, poprawiać efektywność pracy i pobudzać innowacyjność. Już po pierwszych kilku stronach dojdziesz do wniosku, że możesz dokonać przewrotu. Możesz zainspirować ludzi i zmotywować swój zespół. Przecież każdy zasługuje, by pracować w szczęśliwszej organizacji, prawda?Dowiedz się, jak: lepiej mierzyć efektywność skuteczniej nagradzać pracowników zastąpić oceny okresowe efektywniej motywować zespoły tworzyć kulturę organizacyjną sprzyjającą kreatywności i innowacyjnościZespół jest zbyt ważny, by pozostawić go menedżerom!

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

4 osoby kupiły
28
Mój zegar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój zegar
Dostępny
93 szt.

Doskonała książka do nauki odczytywania godziny! Naukę tę ułatwią ruchome, łatwe do przesuwania wskazówki zegara, a pobudzające wyobraźnię historie sympatycznych bohaterów zachęcą dziecko do opowiadania o tym, co robi o różnych porach dnia.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4 osoby kupiły
29
Stanisław August - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław August
Dostępny
42 szt.

Prace wybrane Stanisława Cata-Mackiewicza …my, Polacy, nie znosimy właściwych ludzi na właściwych miejscach. My nie lubimy naczelników, szefów, wodzów inteligentnych. Nawet na prezesów naszych stowarzyszeń, stronnictw, organizacji z radością wybieramy ludzi niebojowych, to znaczy pozbawionych indywidualności. Kult poczciwego durnia jest jedynym powszechnie uznanym kultem w Polsce. Stanisław Cat-Mackiewicz W rodzinie Stanisława Mackiewicza, mojego dziadka, obowiązuje przekonanie, że praktycznie wszystko, co napisał, odnosi się nie tylko do przedstawianych zdarzeń, ale – nawet przede wszystkim – do charakteru narodowego Polaków. Piotr Niemczyk Stanisław Mackiewicz (1896–1966), pseudonim „Cat”, polityk, pisarz, publicysta, z wykształcenia prawnik. W czasie pierwszej wojny światowej należał do POW, walczył też w wojnie polsko-bolszewickiej. W niepodległej Polsce założyciel i redaktor wileńskiego dziennika „Słowo”, a także działacz grupy wileńskich konserwatystów, tzw. „żubrów kresowych”. W latach 1928-1930 poseł na sejm z listy BBWR. W marcu 1939 osadzony w Berezie Kartuskiej. Po wybuchu II wojny światowej opuścił Polskę. Przeciwnik polityczny gen. Władysława Sikorskiego, w latach 1954-55 premier rządu na uchodźstwie. Wrócił do kraju w 1956, zmarł w Warszawie. Autor licznych, pełnych polemicznej werwy publikacji, głównie o tematyce politycznej, historyczno-politycznej i literackiej, m.in. Klucz do Piłsudskiego, Myśl w obcęgach, Europa in flagranti, Był bal, Polityka Becka i in.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

4 osoby kupiły
30
Minecraft. Zaginione dzienniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Zaginione dzienniki
Dostępny
467 szt.

Kolejna część przygód w świecie "Minecrafta" to nowe wyzwania, spotkania z zaskakującymi postaciami i nieoczekiwane sytuacje, które wystawią na próbę przyjaźń bohaterów. Ta, na szczęście, okaże się silniejsza niż jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Sumienna i lubiąca grać zgodnie z zasadami Alison i szalony, spontaniczny Max zawsze w końcu znajdą wspólny język i wyjdą z każdej opresji. A sytuacji trudnych i niebezpiecznych nie zabraknie, bo dwoje bohaterów opuści znane sobie rejony na powierzchni, by poznać mroczną krainę Nether.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
31
Fred. Pogromca suszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fred. Pogromca suszy
Dostępny
160 szt.

Fred, psi ekopatrol, ma znów pełne łapy roboty! Okazuje się, że planecie, na której mieszka, grozi susza. Aby ją ocalić, Fred rozpoczyna budowę tamy. Technikę ma już podpatrzoną od sąsiadów bobrów. Rozpoczyna też zbiórkę deszczówki, a przy okazji załapuje się na prozdrowotne kąpiele w błocie. Niestety Basia zamiast go chwalić, zmywa mu głowę – i to strasznie śmierdzącym szamponem! A on miał iść jutro z Jackiem na tajny spacer tropem ginących ptaków! W takim perfumowanym kamuflażu może być to kłopotliwe!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
32
Beniamin Ashwood. Tom 3. Wrogie terytorium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beniamin Ashwood. Tom 3. Wrogie terytorium
Dostępny
124 szt.

Czas uciekania się skończył. Nastał czas walki. Ben i Amelia wkrótce umrą. Jeszcze nie widzą jak. Z głodu, z zimna czy rozniesieni na mieczach ścigającej ich pogoni. Ale lodowaty oddech śmierci już czują na karkach. Nocami, kuląc się na śniegu przy malutkich ogniskach, snują wizje powrotu do Widoków albo ucieczki do Wolnej Ziemi. Jak wspaniale byłoby odwrócić się plecami do wszystkich problemów świata i po prostu ratować życie. Ale zagrożenie ze strony demonów jest prawdziwe i oboje wiedzą, że tak naprawdę nigdy nie zdobędą się na ucieczkę. Muszą działać! Ale jak? Mają nadzieję, że odpowiedzi czekają w Irreforcie, w siedzibie Zakonu Purpuratów. Muszą się tam dostać - jak najszybciej i po cichu. To tylko trzy miesiące pieszej wędrówki. Przez śnieg i mróz. Bez zapasów. Z pogonią na karku. Szanse powodzenia są raczej niewielkie. Ale chwilowo świat nie ma nic lepszego na swoją obronę.

56,90 zł
45,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,38 zł

3 osoby kupiły
33
Uczeń sztukmistrza. Tom 3. Sobowtór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Uczeń sztukmistrza. Tom 3. Sobowtór
Dostępny
22 szt.

Trzeci tom fenomenalnego cyklu „Uczeń sztukmistrza”, wyróżnionego w konkursie Książka Roku Ibby 2021. Marcin Zięba wraz ze swoim mistrzem – cyrkowcem i pirotechnikiem – Jordakim Kuparenką opuszczają Warszawę. Walczą pod wodzą Napoleona w kampanii moskiewskiej 1812, zaznając trudów wojskowego życia. W stolicy pozostają ich bliscy, przyjaciele, rzemieślnicy, artyści i wielkie umysły epoki. Trudny czas wojny i mania prześladowcza doprowadzą osamotnionego E.T.A. Hoffmanna do szaleństwa, a najgorszy łajdak, dybiący wcześniej na życie Marcina, dozna fascynującej metamorfozy. Po serii dramatycznych wydarzeń odnajdzie się zagubiona pieczęć Francji. Także wiele innych sensacyjnych wątków rozwiąże się, ukazując drugie dno intryg, znanych nam z poprzednich części. Ta nowocześnie napisana powieść historyczna to prawdziwa perełka na rynku wydawniczym 2022 roku.

34,90 zł
16,40 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 18,50 zł

3 osoby kupiły
34
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Zwierzęta
Dostępny
515 szt.

Poznajcie różne zwierzęta i wymyślajcie różne zabawy! Na edukacyjnych kartach znajdziecie 32 piękne i szczegółowe ilustracje, które przedstawiają zwierzęta mieszkające w Polsce. Książeczka ma poręczny format, a oryginalne łączenie pozwala na korzystanie z niej na mnóstwo kreatywnych sposobów. Bawcie się razem, poznając nowe słowa i rozwijając różne umiejętności. Wyjątkowa cecha: karty inspirują do różnorodnych edukacyjnych zabaw, których poziom trudności można dostosować do wieku i umiejętności dziecka. W pudełku znajdziecie: • książeczkę na sznureczku • scenariusze zabaw Liczba stron: 16 Pudełko: 11 x 13,5 x 4,5

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
35
Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko
Dostępny
950 szt.

Chcielibyście być silni i ukrywać swoje rany, bo utożsamiacie wrażliwość z porażką? Tłumicie odczucia z obawy przed odrzuceniem? Zapomnieliście o swoich ideałach, gdyż musieliście przystosować się do obcych wam poglądów? Często się zdarza, że chcąc osiągnąć sukces, ignorujemy nasze pragnienia i cechy szczególne, uznając je za obciążenia. Odrzucając je, poświęcamy tkwiące w nas nasze wewnętrzne dziecko - najwrażliwszą, najsubtelniejszą, najbardziej kreatywną i radosną część nas samych. To dzięki wewnętrznemu dziecku możemy odkrywać zasoby, które pozwolą nam poznać swoje „ja” i ukazać je otaczającemu światu. Ariane Calvo pokazuje, jak to zrobić. Ariane Calvo jest psycholożką i psychoterapeutką specjalizującą się w stabilizowaniu emocji, zwiększaniu odporności i terapii zmian życiowych. Jest także trenerką medytacji uważności, autorką wielu książek i coachem.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

4 osoby kupiły
36
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Pojazdy
Dostępny
479 szt.

Niech pojazdy o różnych nazwach zainspirują was do kreatywnych zabaw! Edukacyjna książeczka z 32 pięknymi ilustracjami pojazdów to doskonały pomysł na prezent dla najmłodszych miłośników motoryzacji. Kolorowe maszyny to świetny pretekst do zabaw w nazywanie, grupowanie czy naśladowanie dźwięków. Poręczny format i łączenie sznureczkiem sprawiają, że kartami można bawić się na mnóstwo kreatywnych sposobów. Wyjątkowa cecha: karty inspirują do różnorodnych edukacyjnych zabaw, których poziom trudności można dostosować do wieku i umiejętności dziecka. Wymyślajcie różne zabawy z Kartami obrazkowymi na sznureczku. Pojazdy! Możecie na przykład: • oglądać obrazki i powtarzać nazwy pojazdów, • bawić się w wyszukiwanie szczegółów na ilustracjach, • grupować pojazdy na takie, które potrafią latać, pływać albo jeździć, • naśladować warkot silników, • budować garaże z klocków, • wykorzystać karty do nauki języków obcych. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. W pudełku znajdziecie: • książeczkę na sznureczku • scenariusze zabaw Liczba stron: 16 Pudełko: 11 x 13,5 x 4,5

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
37
Jej bohater - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej bohater
Dostępny
683 szt.

Kiedyś kobieta zraniła jego serce. Czy mimo to będzie w stanie otworzyć się na nową miłość? Losy Hanny i Eryka już się kiedyś splotły: dawno temu mężczyzna uratował jej życie, ale kiedy po latach spotykają się ponownie, ona nie rozpoznaje w nim swojego wybawiciela. Hanna z kolei zbyt mocno przypomina Erykowi byłą żonę, przez co ten nie jest w stanie zapanować nad targającymi nim emocjami: pożądaniem, tkliwością, zazdrością, a nawet nienawiścią. Kiedy na horyzoncie pojawi się rywal, Eryk będzie musiał zdecydować, czy ulegnie lękowi przed ponownym odrzuceniem, czy zawalczy o kobietę, którą kocha. Przesycona zmysłowością opowieść o ludziach, którzy zagubili się w życiu i próbują na nowo znaleźć swoje miejsce na ziemi.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
38
Lockwood i Spółka. Tom 2. Szepcząca czaszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lockwood i Spółka. Tom 2. Szepcząca czaszka
Dostępny
204 szt.

Łowcy upiorów powracają! Najmniejsza, najbardziej wyluzowana i najbardziej utalentowana londyńska agencja nie boi się żadnych wyzwań i nadal tropi zjawiska paranormalne! Duchy i zmory, strzeżcie się! Jonathan Straud, autor bestsellerowego cyklu „Lockwood i Spółka”, po pierwszej części Krzyczące schody, przedstawia kolejną wywołującą dreszcze powieść. Nasi starzy znajomi – Lucy, Anthony i George’a – wracają w kolejnym tomie przygód dzielnej agencji ds. paranormalnych. Nowe zlecenie dla agencji Lockwood i Spółka zapowiada się obiecująco: trójka nastolatków ma zbadać grób podejrzanego wiktoriańskiego doktora. Pod ziemią wybudziło się coś strasznego i zwłoki trzeba ekshumować. Jak zwykle Anthony Lockwood jest pewny sukcesu i jak zwykle sprawy przybierają zły obrót: najpierw uwalnia się przerażający duch, a potem z trumny znika niebezpieczny przedmiot. Agenci muszą odzyskać tajemniczy obiekt, zanim jego niszczycielska moc pochłonie życie kolejnej ofiary. Liczy się każda minuta, tymczasem ich znienawidzeni rywale z agencji Fittes również poszukują skradzionego przedmiotu. Jakby tego było mało, do sprawy postanawia włączyć się zamieszkująca słój szepcząca czaszka…

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3 osoby kupiły
39
A kuku. Książeczki kontrastowe. Zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku. Książeczki kontrastowe. Zabawki
Dostępny
702 szt.

Projektując serię książeczek kontrastowych „A kuku”, pomyśleliśmy o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. Dlaczego? * To świetne połączenie wczesnej edukacji z najbardziej znaną zabawą dla maluchów. * To bezcenna pomoc dla rodziców, którzy chcą zacząć stymulować rozwój niemowlaka. * To atrakcyjne graficznie książki, które rosną razem z dzieckiem! Gdy maluch wykształci już zmysł wzroku i zacznie widzieć wyraźniej, zabawa w „a kuku” stanie się jego ulubioną zabawą! * To proste wyrazy naśladowcze stymulujące rozwój mowy dziecka tj. „Bzzz, bzzz” czy „hop, hop”. Książka A kuku! Zabawki prezentuje zabawki, które dziecko zna lub pozna w bliskiej przyszłości.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
40
Album naszego maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album naszego maluszka
Dostępny
4977 szt.

Album naszego maluszka to niezwykła pamiątka, która po latach będzie dla całej rodziny źródłem wyjątkowych wspomnień pełnych magii. To cudowna pamiątka dla całej rodziny! W albumie rodzice mogą: - opisywać swoje wspomnienia zarówno z oczekiwania na maleństwo, jak i z pierwszego roku spędzonego z dzieckiem, - wklejać zdjęcia i inne drobne pamiątki, - notować zmiany i przełomowe momenty związane z rozwojem malucha tj. pierwszy kroczek, pierwsze słowo.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
41
Orły imperium. Tom 16. Dzień cezarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 16. Dzień cezarów
Dostępny
95 szt.

Kolejny tom bestsellerowego cyklu rzymskiego! Jest 54 rok n. e. Cesarz Klaudiusz nie żyje. Neron przejmuje władzę, jednak do tronu pretenduje także jego przyrodni brat Brytanik. Rozpoczyna się krwawa walka o tytuł cesarza. Wszystko, czego pragną prefekt Katon i centurion Macro, to prowadzić proste życie w armii i walczyć, mając u boku lojalnych żołnierzy. Niestety Katon zwrócił na siebie uwagę rywalizujących frakcji, które są zdeterminowane, aby przeciągnąć go na swoją stronę. Gdy siły rebeliantów rosną, legioniści i gwardia pretoriańska stają się pionkami w politycznej grze na wielką skalę. Czy można zapobiec wojnie domowej? I kto ostatecznie przejmie władzę? Przyszłość Imperium jest w rękach Katona...

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
42
Modlitwy i rozważania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy i rozważania
Dostępny
21 szt.

„Zbiór modlitw i rozważań jest przeznaczony dla wszystkich, którzy żyją w świecie targanym rozmaitymi konfliktami, w rzeczywistości naznaczonej przez zło, cierpienie, niesprawiedliwość. Książka ta nie jest typowym modlitewnikiem; nie składa się wyłącznie z tekstów modlitw, ponieważ modlenie się polega nie tylko na wypowiadaniu słów, ale także na wznoszeniu serca i umysłu do Boga. [...] niniejszy modlitewnik zawiera również refleksje, które – jak ufam – sprowokują nas do medytacji i zjednoczenia z Bogiem, abyśmy nie tylko mówili do Niego, lecz także słuchali Go, gdy przemawia do nas. Tak więc refleksje te przeznaczone są nie tylko do czytania, ale także do przemyślenia. Każdej z nich należy poświęcić dłuższą chwilę”. - z Wprowadzenia

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
43
Ten, którego poskromię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten, którego poskromię
Dostępny
1173 szt.

Czy wakacyjna przygoda stanie się przygodą życia? Uroczy przystojniak i dziewczyna po przejściach – Alex Bishop i River Lancaster. Bohaterowie tej książki poznają się na Florydzie. Alex nie narzeka na brak zainteresowania kobiet. Fantastycznie zbudowany, czarujący, szarmancki. Kowboj z Teksasu pracuje na ranczu swoich rodziców. River jest pielęgniarką, mieszka w Minnesocie i właśnie dowiedziała się, że miłość jej życia to gigantyczna pomyłka, leczy więc zranione serce. Oboje przyjechali tu odpocząć, zabawić się, oboje szukają rozrywki. Widują się podczas posiłków, ale ich znajomość ogranicza się do wymiany spojrzeń. Potem los nieoczekiwanie zbliża ich do siebie na florydzkiej plaży. A wieczorem w barze nie mogą się wprost nagadać, znakomicie czują się w swoim towarzystwie. Gdy lądują w hotelowym pokoju i spędzają ze sobą upojną noc, żadne nie traktuje tego jako zapowiedzi poważnej relacji. Czy ich romans pozostanie tylko wakacyjnym epizodem? Ten, którego poskromię to kolejna część z serii romansów o braciach Bishop (po Ten, którego pragnę i Ten, którego szukam).

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
44
A kuku. Książeczki kontrastowe. W domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku. Książeczki kontrastowe. W domu
Dostępny
1160 szt.

Projektując serię książeczek kontrastowych „A kuku”, pomyśleliśmy o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. Dlaczego? * To świetne połączenie wczesnej edukacji z najbardziej znaną zabawą dla maluchów. * To bezcenna pomoc dla rodziców, którzy chcą zacząć stymulować rozwój niemowlaka. * To atrakcyjne graficznie książki, które rosną razem z dzieckiem! Gdy maluch wykształci już zmysł wzroku i zacznie widzieć wyraźniej, zabawa w „a kuku” stanie się jego ulubioną zabawą! * To proste wyrazy naśladowcze stymulujące rozwój mowy dziecka tj. „Bzzz, bzzz” czy „hop, hop”. * To bezpieczne dla dziecka książki: w sztywnej oprawie z zaokrąglonymi rogami. Książka A kuku. W domu prezentuje przedmioty, które można spotkać w domu.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
45
Samoloty ZSRR w II wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoloty ZSRR w II wojnie światowej
Dostępny
262 szt.

Ta bogato zilustrowana barwnymi ilustracjami i archiwalnymi zdjęciami książka to szczegółowy przewodnik po dwupłatach, myśliwcach, samolotach szturmowych, bombowcach, samolotach transportowych, rozpoznawczych i morskich, które pełniły służbę w Wojenno-Wozdusznych Siłach (WWS), czyli sowieckim lotnictwie wojskowym w latach 1939-1945. Niniejsza publikacja zawiera przedstawione w ujęciu chronologicznym opisy wszystkich znanych samolotów radzieckich z okresu wojny ? od pękatego, oryginalnego myśliwca Polikarpow I-16, po Iljuszyna Ił-2 i Petlakowa Pe-2, czyli dwa znakomite bombowce taktyczne, które zasłynęły w kampaniach prowadzonych na froncie wschodnim. Zaprezentowano również główne typy samolotów, dostarczanych do ZSRS po przyjęciu przez Kongres USA w 1941 roku ustawy Lend-Lease, takie jak solidny Douglas A-20 i Bell P-39 Airacobra, a także nieco mniej znane konstrukcje sowieckie, w tym łódź latającą Beriew Be-4, średni bombowiec Jermołajew Jer-2 czy myśliwiec przechwytujący z napędem rakietowym Berezniak-Isajew BI-1. Na każdej z kolorowych ilustracji odtworzono autentyczne oznakowanie i wzory malowania maskującego, a opis poszczególnych typów został opatrzony tabelami ze szczegółowymi danymi techniczno-taktycznymi. Niniejsza publikacja stanowi niezbędne kompendium dla wszystkich modelarzy oraz entuzjastów lotnictwa z lat II wojny światowej.

42,00 zł
34,02 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
46
Gentleman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gentleman
Dostępny
58 szt.

Kto jest gentlemanem?Zdaniem Mary-Ann Cooper na pewno nie jest nim jej zabójczo przystojny szef, nadęty bubek z ego wielkości Francji, doskonały przykład na to, że idealnie skrojony garnitur to nie wszystko. Chociaż bez wątpienia wygląda w nim świetnie.Mary-Ann ma dwadzieścia siedem lat, otyłego kocura o imieniu Bob, pracę, której szczerze nie cierpi, a także problem z asertywnością i skłonność do pokrywania się zdradzieckim rumieńcem w sytuacjach stresowych... I to w zasadzie wszystko, co można zapisać w życiowym bilansie po stronie aktywów.Według jej najlepszej przyjaciółki Bonnie Mary-Ann jest na prostej drodze ku samotnej starości z kotem u boku. Pełna dobrych chęci Bonnie postanawia więc zeswatać ją ze swoim znajomym - przystojnym i bogatym Benem. Jednak dobre chęci w przypadku Mary-Ann nie wystarczą, a zaaranżowana przez przyjaciółkę romantyczna wycieczka zamienia się w iście piekielne doświadczenie.Jak się okazuje, gentlemanem może być każdy. Szczególnie ktoś, kogo o to nie podejrzewasz!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
47
Wakacje Michała. Opowiadanie z propozycjami zabaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje Michała. Opowiadanie z propozycjami zabaw
Dostępny
14 szt.

Posyłając dzieci do szkoły, chcemy, aby szły do niej z radością i odnosiły sukcesy. Czasem wymagają one dodatkowych zadań, które utrwalą i poszerzą wiadomości i umiejętności nabywane w przedszkolu czy pierwszej klasie. Niniejsza książeczka jest kolejną propozycją, jak przez różne gry i zabawy można wspomóc dziecko i lepiej przygotować je do dodawania i odejmowania. Opieram się na moich doświadczeniach zdobytych podczas prowadzenia grupowych i indywidualnych zajęć usprawniających umiejętności liczenia (wykorzystuje również elementy metody Marii Montessori i książki Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej).

26,82 zł
18,99 zł

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,83 zł

1 osoba kupiła
48
Unforgetable. With Love, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unforgetable. With Love, 2 LP
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. The Very Thought Of You 2. Paper Moon 3. Route 66 4. Mona Lisa 5. L-O-V-E 6. This Can’t Be Love Strona B 1. Smile 2. Lush Life 3. That Sunday That Summer 4. Orange Colored Sky 5: A Medley Of: For Sentimental Reasons, Tenderly & Autumn Leaves LP 2 Strona C 1. Straighten Up And Fly Right 2. Avalon 3. Don’t Get Around Much Anymore 4. Too Young 5. Nature Boy 6. Darling, Je Vous Aime Beaucoup Strona D 1. Almost Like Being In Love 2. Thou Swell 3. Non Dimenticar 4. Our Love Is Here To Stay 5. Unforgettable

147,90 zł
1 osoba kupiła
49
Super Mario Maze Game DX 7371 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
163,90 zł
150,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,11 zł

1 osoba kupiła
50
Sąd Ozyrysa (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sąd Ozyrysa (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
103 szt.

Wydanie Sądu Ozyrysa kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Egipski bóg Ozyrys zajmuje się sądzeniem zmarłych. Pewnego dnia przed jego sąd trafia minister Psunabudes... I tutaj zaczyna się problem, bo mimo swojej wszechwiedzy bóg nie ma pojęcia, co zrobić z duszą człowieka, który żył i postępował w taki sposób, że teraz zaciekle kłócą się o niego Głupota i Niegodziwość, a każda chce zabrać jego duszę do swoich osobistych zaświatów! Może Mądrość będzie w stanie coś doradzić? Przedstawiamy nowelkę Sąd Ozyrysa, dzięki której poznacie Henryka Sienkiewicza jako satyryka i humorystę. Dobra zabawa gwarantowana!

4,98 zł
3,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 0,99 zł

1 osoba kupiła
51
Cała siła, jaką czerpię na życie. Świadectwa, relacje, pamiętniki osób LGBTQ+ w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała siła, jaką czerpię na życie. Świadectwa, relacje, pamiętniki osób...
Dostępny
302 szt.

Własnym głosem, na własnych zasadach. W czerwcu 2020 roku Pracownia Badań nad Historią i Tożsamościami LGBT+ w ISNS UW we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla ogłosiła konkurs na pamiętniki. Nadesłano sto osiemdziesiąt prac napisanych przez osoby w różnym wieku, pochodzące z różnych środowisk, różnych klas społecznych i wszystkich regionów Polski, a także osoby mieszkające na emigracji. Cała siła, jaką czerpię na życie to obszerny, prawie tysiącstronicowy wybór wyrazistych i poruszających tekstów. Stanowi on wyjątkowy zapis doświadczeń osób LGBTQ+ w Polsce – ich dorastania i samotności, pierwszych miłości, coming out-ów, odrzucenia – lub akceptacji – ze strony najbliższych, sytuacji w szkole i w pracy, opresji ze strony Kościoła i prawicowych polityków. Ogłoszenie konkursu zbiegło się z homofobiczną i transfobiczną nagonką towarzyszącą wyborom prezydenckim, wiele tekstów powstało w geście sprzeciwu wobec nienawistnej polityki i policyjnej przemocy 7 sierpnia. Stanowią one zapis lęku i niepewności, ale też wściekłości, buntu, wzajemnej solidarności, determinacji i odwagi. Te intymne, autobiograficzne opowieści odzwierciedlają rzeczywistość osób LGBTQ+, są jednak także lustrem, w którym odbija się Polska. Opowiadana z ironią, sarkazmem i łobuzerskim wywracaniem porządku, językiem, który często odmawia uznania zastanych pojęć i narzuconego porządku – Polska squeerowana. Każdy z tych tekstów jest zupełnie inny, każdy opowiada niezwykłą – choć prawdziwą – historię. Blisko osiemdziesiąt gotowych scenariuszy na film. Świadectw, których nie da się już zignorować. Książka opatrzona jest wstępem zespołu Pracowni Badań nad Historią i Tożsamościami LGBT+, w którym wyjaśniono zasady konkursu i edycji tekstów oraz zaproponowano kilka różnych ścieżek i sposobów poruszania się po tomie.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

1 osoba kupiła
52
Podłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podłość
Dostępny
105 szt.

Podłość to antylaurka dla współczesnej Polski, powieść napisana bez złudzeń, przez nieczułą przewodniczkę po bezdusznej ojczyźnie”. – Anna Dziewit-Meller „Niezwykła historia o zwykłych ludziach. Debiut Olgi Mildyn jest poruszający”. – Łukasz Orbitowski Na polskich drogach dziennie ginie średnio jedenaście osób. Ale kiedy czworo jedzie tym samym samochodem, jest szansa na zmartwychwstanie. Pośmiertnie staną się wydarzeniem, newsem, wylądują w gazetach i serwisach informacyjnych, a tam mogą zacząć żyć własnym życiem. Podobnie jak Andżelika, ostatnia z tej pięcioosobowej rodziny, zamordowana w swoim własnym łóżku. Ta książka to pojemnik na żal. Opowieść z różnych krańców Polski: o smutku, nieszczęściu, codziennych udrękach i rozpaczach, źle ulokowanym zaufaniu, matactwach, chciwości i ludzkiej niegodziwości. O szczerych intencjach i żarliwych staraniach – dziennikarki Kasi i policjantki Miry – które nie są dobrze widziane. Monumentalny, po reportersku liryczny debiut Olgi Mildyn, dotyka do głębi.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

1 osoba kupiła
53
Neptune Blue, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neptune Blue, CD
Lana Lane, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

Lista utworów: 1. Remember Me 2. Under The Big Sky 3. Really Actually 4. Come Lift Me Up 5. Bring It On Home 6. Don’t Disturb The Occupants 7. Lady Mondegreen (She’s So Misunderstood) 8. Miss California 9. Someone Like You (Psych Version) 10. Far From Home 11. Neptune Blue

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

1 osoba kupiła
54
Nieopowiedziana historia... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieopowiedziana historia...
Dostępny
17 szt.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce funkcjonowało według jasno określonych zasad, zapisanych i uchwalonych w statucie Towarzystwa. Posiadało własną strukturę organizacyjną, a także liczne oddziały terenowe, zlokalizowane najczęściej przy dużych skupiskach żydowskich. Jednym z takich miejsc na mapie Polski był Kraków.Przez cały okres PRL Towarzystwo pozostawało jednak w sferze ideologicznych i propagandowych działań partii i aparatu władzy. Działalność krakowskiego oddziału TSKŻ, jego cele oraz sposób pracy również były uzależnione od aktualnej polityki wewnętrznej i międzynarodowej oraz dyrektyw aparatu rządzącego. Miało to wpływ na prowadzoną przez niego działalność, która w niektórych okresach była całkowicie zdominowana i podporządkowana państwu, a w innych cechowała się względną samodzielnością na polu społeczno-kulturalnym.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
55
Prawa ucznia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawa ucznia
Dostępny
17 szt.

Uczniowie mają swoje prawa i obowiązki. Te gwarantuje im zresztą Prawo oświatowe. Co jednak ważne nie ma jednego ustawowego czy określonego w rozporządzeniu ministra ds. edukacji katalogu tychże praw. Dlatego też autor postanowił napisać niniejszą monografię. Ma ona bowiem na celu zebranie w jednej publikacji praw ucznia, które są (lub mają być) powszechnie respektowane w polskich szkołach.Książka opisuje, najpierw, prawne uregulowania praw ucznia, a następnie opisuje i wyjaśnia każde z nich, tłumacząc, jak uczniowie mogą z nich korzystać. Następnie przedstawiony zostaje stan dotychczasowych badań oraz badań własnych w zakresie wiedzy o prawach ucznia wśród uczniów oraz ich przestrzegania przez osoby, które są do tego zobligowane. Temat staje się coraz bardziej aktualny. Uczniowie coraz częściej chcą tego, by ich prawa były przestrzegane (przykładami są facebookowe grupy dotyczące praw ucznia, których członkami są tysiące osób). Książka jest, z tego, co wiem, pierwszym w Polsce opracowaniem monograficznym o prawach ucznia i jako pierwsza wymienia katalog 13 praw, które powinny być każdemu uczniowi zagwarantowane. Książka ma na celu uświadomić jeszcze więcej osób w zakresie przysługujących im praw oraz poszerzyć wiedzę osób zainteresowanych tym tematem.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
56
Fragmenty lunarne. Szkice o obecności księżyca w poezji polskiej od schyłku XIX do początku XXI wieku wraz z małą antologią księżycowych wierszy poetów Zachodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fragmenty lunarne. Szkice o obecności księżyca w poezji polskiej od sc...
Dostępny
9 szt.

Księżyc towarzyszy poetom od wieków. Czy znaczy to, że należy już tylko do muzeum wyobraźni, że stał się nieważnym ornamentem, zużytym symbolem? Marian Stala odpowiada przecząco na to pytanie, analizując w pierwszej części swej książki lunarne ślady, obecne w poezji polskiej od końca XIX do początku XXI wieku, w części drugiej zaś – prezentując zwięzłą antologię wierszy z księżycem i o księżycu, zaczerpniętych z poezji zachodniej. Księżyc Micińskiego, Miłosza i Świetlickiego, Laforgue’a, Yeatsa i Nelly Sachs jest fascynujący… „Fragmenty lunarne w intrygujący sposób oświetlają obszary tylko na pozór dobrze już rozpoznane. Pokazują, że sprawy poezji z księżycem wciąż warte są uważnego i pogłębionego namysłu. I przypominają, że podążanie za poruszeniami poetyckiej wyobraźni ma w sobie rzeczywisty potencjał poznawczy, który pozostaje kwestią nie tylko humanistycznej wiedzy, ale też osobistej – na swój sposób intymnej – relacji ze słowem szukającym piękna i prawdy, wkraczającym w ciemność, mierzącym się z tajemnicą”. prof. dr hab. Paweł Próchniak Marian Stala (1952) – historyk literatury, krytyk, profesor na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności, laureat nagrody Fundacji Kościelskich (1991) i nagrody im. Kazimierza Wyki (1998). Opublikował takie książki historycznoliterackie i krytyczne, jak między innymi Trzy nieskończoności. O poezji Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana i Czesława Miłosza (2001), Przeszukiwanie czasu (2004), Blisko wiersza (2013).

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

1 osoba kupiła
57
Puzzle 300 elementów. Kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Kwiaty
Ravensburger, 300
Dostępny
16 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości.

33,71 zł
30,34 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,37 zł

1 osoba kupiła
58
Rozważania, myśli, szkice z lat 2019-2021 cz.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania, myśli, szkice z lat 2019-2021 cz.1
Dostępny
26 szt.

Pewnego dnia ojciec Augustyn przesłał na adres redakcji wydawnictwa przesyłkę z archiwalnymi tekstami.Dołączył krótki list:Przekazuję moje teksty z ostatnich lat. Są to szkice do książek, które niegdyś uznałem za robocze i ukazały się w innym kształcie, lub w ogóle nie ujrzały światła dziennego, rozważania, niedrukowane artykuły i inne zapiski. Ponieważ nie będę miał możliwości kontynuowania i rozwijania tych tekstów zostawiam zupełną wolność Wydawnictwu do ich wykorzystania.Przekazujemy więc Państwu to, co otrzymaliśmy. Nie jest to zbiór jednorodny czy związany z jakimś konkretnym zamiarem twórczym.To raczej świadectwo, jak aktualne jest Słowo Boże, które każdego dnia daje nam Pan i jakim światłem może być dla nas w codziennym życiu.

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
59
Amberek. Pakiet: Rycerz, który nie chciał walczyć / Abrakazebra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Pakiet: Rycerz, który nie chciał walczyć / Abrakazebra
Dostępny
56 szt.

W Amberku po raz pierwszy w pakiecie 2 bestsellery w 20 krajach twórców współczesnej klasyki (Bajkołapek na dobranoc) Helen i Thomasa Docherty. Rycerz, który nie chciał walczyć Pięknie rymowana iilustrowana, zabawna ipełna przygód książka owartości iradości czytania, przetłumaczona na26 języków. Jak pokonać smoka? Czy wystarczy mu poczytać? Leoś łagodnym był rycerzem i bardzo dobre serce miał. Inni rycerze chcieli walczyć, on – ciągle tylko czytać chciał. Najmniejszej muchy by nieskrzywdził. Dobry imiły był dlakażdego. Rodzice mówili: – Rycerz ma WALCZYĆ! Lecz on niebardzo wiedział, dlaczego. Kiedy rodzice wyprawiają Leosia, by walczył ze smokiem, dają mu miecz itarczę, a on zabiera ze sobą też mnóstwo książek... • Radosna zachęta do czytania irealizacji marzeń zgodnych zzainteresowaniami ipredyspozycjami dziecka. Abrakazebra Cudownie oryginalna, pięknie rymowana iilustrowana książka autorów bestsellerów wydanych wponad 20 krajach: Rycerz, który niechciał walczyć iBajkołapek na dobranoc przekonuje, że niezawsze trzeba być najważniejszym inajpopularniejszym wgrupie. W Ziewanicach, starej wiosce, dość sennej, dzieci niemiały do roboty nic specjalnego. Nie czekało ich nic nowego ani nic fajnego… Aż pewnego dnia zjawiła się tajemnicza Abrakazebra ze swoim Magicznym Przedstawieniem. Wszyscy byli zachwyceni... zwyjątkiem Kozła. Czy ion przekona się, że marzenia, wspólna zabawa iprzyjaźń dają więcej radości isatysfakcji niż poczucie, że jest się najważniejszym? • Ta książka pokazuje dziecku, jak ważne są wzajemny szacunek iakceptacja innych. Helen Docherty, Thomas Dochertyto autorzy współczesnej klasyki, bestsellerów wydawanych w26 językach. Najsławniejsze znich to Rycerz, który niechciał walczyć iBajkołapek na dobranoc. Helen pisze zabawne, rymowane opowieści; Thomas tworzy niepowtarzalne, malarskie ilustracje, które wypełniają zwierzątka, rycerze orazdziwne isympatyczne istoty. Wyobraźnia, wrażliwość plastyczna ikolorystyczna Thomasa Docherty wprowadza nas wbaśniowe światy, a zabawne rytmiczne teksty Helen dają mądre idobre przesłanie. Książki małżeńskiej pary twórców zachęcają dzieci do czytania, pokazując, jak wielka jest moc bajek iopowieści. Uczą wzajemnego szacunku, akceptacji innych ipokazują siłę życzliwej przyjaźni.

54,90 zł
38,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

1 osoba kupiła
60
Klechdy sezamowe (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klechdy sezamowe (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
76 szt.

Wydanie Klechd sezamowych kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Klechdy sezamowe to zbiór sześciu przepięknych baśni pochodzących z tradycji Dalekiego Wschodu, spisanych przez sławnego pisarza i poetę, Bolesława Leśmiana. Jest tutaj wszystko, co niezbędne ciekawej baśni – magiczne przedmioty i zwierzęta, przepiękne księżniczki, odważni książęta, źli czarnoksiężnicy i czarownice, niesamowite miejsca, niebezpieczeństwa, strachy i zapierające dech w piersiach przygody, a także rzecz jasna pozytywne zakończenie. Niektórzy z bohaterów tych baśni są już zapewne znani polskim dzieciom – kto nie słyszał o Ali-Babie lub o Aladynie? Jednak czekają tu też nowe niespodzianki i nieznani bohaterowie. Dokąd doleciał książę na magicznym rumaku? Co takiego potrafi ptak Bulbulezar? Kto i dlaczego zaklął w posąg króla Wysp Hebanowych? Przeczytajcie, a dowiecie się! Gorąco polecamy!

15,98 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
61
Zemsta. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
Dostępny
53 szt.

Londyński finansista zmagający się z uzależnieniami odwiedza swojego ojca na farmie węży w Afryce. Czy uda im się naprawić trudne relacje? Podczas gdy zamożne elity czekają na ewakuację, zwykli obywatele walczą na ulicach o przetrwanie. Tak prezentuje się Ameryka po wyniszczającej pandemii. Czy w tym świecie ktoś przestrzega jeszcze prawa? Naukowiec, który opracował środek na nieśmiertelność, zamierza skasować swoją pamięć. Czy zdoła usunąć niebezpieczne wspomnienia, zanim będzie za późno? Bohaterowie zbioru opowiadań Zemsta stają przed niezwykle trudnymi wyborami. Autor z wirtuozerią odmalowuje mroczne wizje przyszłości, w których sprawiedliwość rządzi się swoimi prawami.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
62
Moje buty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje buty
Dostępny
6491 szt.

Wiązanie sznurowadeł jeszcze nigdy nie było tak proste! Dzięki dwukolorowej sznurówce dołączonej do książki, prostym wskazówkom krok po kroku i łatwej do zapamiętania rymowance każdy przedszkolak nauczy się tego w mig!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
63
W sidłach zmysłów. Tom 2. Smak zemsty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W sidłach zmysłów. Tom 2. Smak zemsty
Dostępny
57 szt.

Drugi tom rewelacyjnej serii mafijnej Katarzyny Małeckiej! Kontynuacja historii bohaterów z Zapachu pokusy! Nadchodzi czas odsłonięcia kart i poznania tajemnic. Blair po raz kolejny musi walczyć o swoje życie i uciekać. Jednak w najgorszych snach nie wyobraziłaby sobie tego, że mafiosem, który za nią podąża i najprawdopodobniej będzie chciał ją zabić, jest mężczyzna, którego pokochała. Fakty mówią jednak same za siebie. Consigliere Massimiliano jest w szpitalu, nieprzytomny, a Blair jest za to odpowiedzialna. Dziewczyna ma pewność, że ukochany nie wybaczy jej zdrady i nie będzie chciał wysłuchać tego, co ma do powiedzenia. Nie zrozumie, że została przyparta do muru. Tymczasem sytuacja staje się coraz gorsza, ponieważ Massimiliano Vitale poprzysięga zemstę na tych, którzy zawinili i nie spocznie, póki jej nie dokona.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
64
Michał idzie do szkoły. Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michał idzie do szkoły. Opowiadania
Dostępny
18 szt.

Posyłając dziecko do szkoły, chcemy, aby uczęszczało ono do niej z radością i odnosiło sukcesy. Czasem wymaga to dodatkowych ćwiczeń, które utrwalą wiadomości i umiejętności nabywane w przedszkolu czy w początkowym okresie nauki szkolnej.W trakcie uważnego czytania przygód Michała znajdziecie Państwo wiele podpowiedzi, jak podążając za dzieckiem w codziennych sytuacjach, można pomóc mu przygotować się do czytania i pisania. Każdy rozdział jest propozycją do nabywania nowej umiejętności i utrwalania poprzedniej.

26,80 zł
18,99 zł

Rabat 29,1%
oszczędzasz 7,81 zł

1 osoba kupiła
65
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Owoce i warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Karty obrazkowe na sznureczku. Owoce i warzywa
Dostępny
411 szt.

Utrwalajcie nazwy owoców i warzyw i wymyślajcie własne zabawy! W edukacyjnej książeczce znajdziecie 32 smakowite ilustracje przedstawiające kolorowe warzywa i owoce, które mogą znaleźć się na waszym stole. Karty mają poręczny format i oryginalne łączenie, dzięki czemu możecie korzystać z nich na wiele sposobów i w różnych miejscach. Wspólna zabawa rozwija zmysły i doskonali spostrzegawczość, pamięć i kreatywność. Wyjątkowa cecha: karty inspirują do różnorodnych edukacyjnych zabaw, których poziom trudności można dostosować do wieku i umiejętności dziecka. W pudełku znajdziecie: • książeczkę na sznureczku • scenariusze zabaw Liczba stron: 16 Pudełko: 11 x 13,5 x 4,5

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
66
To grzech tak mówić. Trzy dramaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To grzech tak mówić. Trzy dramaty
Dostępny
103 szt.

Trzeba umieć się z siebie śmiać – Polaków portret własny, śmieszno–straszny. Trzy dramaty Marka Modzelewskiego: Inteligenci, Wstyd i Kto chce być Żydem? czyta się jak wciągającą prozę. Autor, niebywale wyczulony na polskie absurdy i hipokryzje, sprawia, że w jego utworach stajemy nadzy jak przed lustrem. Wady, które zwykle skrzętnie zamiatamy pod dywan, w dramatach Modzelewskiego wybrzmiewają szczególnie głośno. Obrywa się po równo wszystkim: aspirującym inteligentom, postępowym feministkom, elicie intelektualnej oraz parweniuszom. Przez pryzmat tych niebanalnych postaci możemy zobaczyć własne kołtuństwo i obłudę. I – być może – zasłużyć na katharsis. „Najwrażliwszy człowiek w mieście. Grzech nie kochać. Polecam!” – Izabela Kuna „Marek Modzelewski pisze o niewygodach ludzkich. O tarapatach. O bólu. Mamy naszego Czechowa!” – Wojciech Malajkat „Marek to surowy obserwator z wielką czułością do człowieka”. – Agata Kulesza

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
67
Afatyk w domu. Terapia pacjenta z zaburzeniami funkcji poznawczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afatyk w domu. Terapia pacjenta z zaburzeniami funkcji poznawczych
Dostępny
17 szt.

Zeszyt ćwiczeń przeznaczony jest dla osób cierpiących na zaburzenia funkcji poznawczych spowodowane: • afazją, • zespołami otępiennymi, • chorobą Alzheimera, • oraz dla osób po incydentach neurologicznych i wypadkach komunikacyjnych. Publikacja będzie również pomocna dla osób starszych chcących ćwiczyć swój umysł, by zachować jego sprawność na dłużej.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
68
Poezje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny
2196 szt.

Mistrzyni poezji miłości, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, w sposób naturalny i piękny mówi o gwałtowności i delikatności uczuć. Używając palety różnych barw i odcieni – od radosnych, żartobliwych, przez nostalgiczne, po ciemne, katastroficzne – snuje refleksję nad światem. Fascynuje ją natura, filozofia i spirytyzm, zastanawia się nad przemijaniem i śmiercią. Poetka często pyta o zagadkę istnienia. Istnienia, którego miłość jest najbardziej fascynującym i tajemniczym przejawem.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

1 osoba kupiła
69
Noc strachów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc strachów
Dostępny
157 szt.

Była sobie czarna, czarna droga, która prowadziła przez czarną, czarną noc. A na końcu tej czarnej, czarnej drogi rosła wielka stara grusza. A przy tej wielkiej starej gruszy stał koślawy domek z desek. A przed tym koślawym domkiem płonęło małe ognisko. A wokół tego małego ogniska siedziało kilkoro przyjaciół. A każdy z tych przyjaciół miał do opowiedzenia niesamowitą historię...

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
70
Puzzle 1000el Zioła i przyprawy 197941 RAVENSBURGER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000el Zioła i przyprawy 197941 RAVENSBURGER
Ravensburger
Dostępny
13 szt.

Wysokiej jakości puzzle renomowanego niemieckiego producenta firmy Ravensburger. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o detale. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dostosowane do każdego wieku. Wielkość obrazka po ułożeniu: 70 x 50 cm Wiek: 7+

67,07 zł
60,36 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,71 zł

1 osoba kupiła
71
Stacja Obserwacji Owadów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja Obserwacji Owadów
Playme
Dostępny
2 szt.

LICENCJA: ScienceCan ILOŚĆ WZORÓW: 1 DOSTĘPNE SERIE: Life Sciences WYMIARY PRODUKTU: 22 x 22 x 13,9 cm WYMIARY OPAKOWANIA: 23 x 23 x 15 cm EFEKTY: stacja obserwacji owadów, powiększenie do 5x, poręczna rączka do transportowania stacji, wbudowana wentylacja dla utrzymania optymalnych warunków dla owadów.

94,30 zł
86,76 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,54 zł

2 osoby kupiły
72
Ocalenie. Rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalenie. Rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim
Dostępny
41 szt.

Rozmowa z ojcem Augustynem Pelanowskim o Jego rodzinie, zakonie, Kościele. Jest to rozmowa do szpiku kości prawdziwa, nie jest możliwe aby o niej zapomnieć, aby ją pominąć, by nie zobowiązać siebie osobiście do zajęcia stanowiska wobec tego, o czym mówi ojciec Augustyn. Czym się stała ta rozmowa, w co się przerodziła, przeczytasz… Czy powinna ujrzeć światło dzienne? Wszak treści, jakie zawiera, nie należą do najłatwiejszych, jak z resztą większość publikacji Ojca Augustyna. To wymagająca lektura dla szaleńców, którzy są bardzo zdeterminowani by poznać Boga i samych siebie. Ale ta książka którą masz w ręku jest, nazwijmy rzecz po imieniu, arcytrudna… Nie ze względu na język, bynajmniej… Ta rozmowa zmusza do decyzji – albo – albo. Dla każdego to „albo” będzie czymś innym, ale będzie na pewno, to obiecuję fragment ze wstępu Klary Olszewskiej Książka jest ważnym, profetycznym głosem w dyskusji o sytuacji w Kościele. Kończą się lata obfitości, nadchodzi epoka głodu słowa Bożego. Bóg dopuszcza taki stan rzeczy, by na jaw wyszły pragnienia, jakie każdy katolik nosi w sercu – pragnienia rzeczywiste, a nie urojone. Nie wiesz, kto z nas jest ogniotrwały w wierze, dopóki nie zapłonie pożar herezji! fragment książki

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

1 osoba kupiła
73
Władca Pierścieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca Pierścieni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez Władcę Pierścieni. Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc:Dla nas, żyjących w paskudnym, zmaterializowanym i pozbawionym romantyzmu świecie możliwość powrotu dzięki tej książce do czasów heroicznych przygód, barwnych, przepysznych i wręcz bezwstydnie pięknych opowieści jest czymś niezwykle ważnym.Równie istotna jest przyjemność, jaką czytelnik czerpie z odkrywania złożonego, ale logicznie skonstruowanego uniwersum tej opowieści. Umożliwiają to dołączone do książki mapy oraz obszerne dodatki.Od wydawcy:"Władca Pierścieni" to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu pięćdziesięciu przeszło lat od pierwszego wydania "Władcy Pierścieni" miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi.

149,90 zł
109,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,47 zł

1 osoba kupiła
74
743943 BUTELKA 150ML WSKAŹNIK TEMPERATURY + UCHWYT + USTNIK SILIKONOWY NIEKAPEK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
743943 BUTELKA 150ML WSKAŹNIK TEMPERATURY + UCHWYT + USTNIK SILIKONOWY...
Nuk
Dostępny
1 szt.

Butelka dla niemowląt do nauki NUK First Choice zkontrolą temperatury. Wbudowany wskaźnik kontroli temperatury zmienia kolor, jeśli zawartość butelki jest zbyt gorąca. Niebieski kolor wskaźnika zmienia się nabiały Butelka ułatwia dzieciom przestawienie się zkarmienia piersią nasamodzielne picie. Butelka dla niemowląt ma miękki silikonowy smoczek niekapek, nie musisz się martwić, żezawartość się rozleje. Ma ergonomiczny kształt iposiada antypoślizgowe uchwyty, dzięki czemu dziecko może samodzielnie trzymać butelkę np. podczas jazdy wspacerówce. Zaletą tej super butelki jest łatwość demontażu iczyszczenia. Wykonana zwysokiej jakości tworzywa polipropylenowego, nie zawiera BPA (bisfenolu A). Odpowiednia dla dzieci od 6 do 18 miesięcy. Testowana klinicznie. Opakowanie zawiera:- butelkę do picia 150 ml- pierścień śrubowy- kapturek uszczelniający iosłonę ochronę- silikonowy smoczek, który zapobiega rozlaniu- wskaźnik temperatury

43,90 zł
28,10 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,80 zł

1 osoba kupiła
75
Stacja uprawy roślin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja uprawy roślin
Playme
Dostępny
2 szt.

LICENCJA: ScienceCan ILOŚĆ WZORÓW: 1 DOSTĘPNE SERIE: Life Sciences WYMIARY PRODUKTU: 12 x 12 x 18 cm WYMIARY OPAKOWANIA: 17 x 19 x 14 cm EFEKTY: mobilna stacja uprawy roślin, dwa tryby - dzień / noc, możliwa hodowla w wodzie lub ziemi, miara do pomiaru wzrostu roślin, w zestawie: stacja uprawy roślin, mini łopata, butelka z atomizerem, bawełna, instrukcja w języku angielskim

80,63 zł
74,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,45 zł

76
Problemy laryngologiczne u osób w podeszłym wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problemy laryngologiczne u osób w podeszłym wieku
Dostępny
189 szt.

Podręcznik pt. ?Problemy laryngologiczne u osób w podeszłym wieku? to oczekiwana publikacja przeznaczona do podyplomowego kształcenia specjalistów wielu dziedzin, w tym: otolaryngologii, audiologii i foniatrii, geriatrii, rehabilitacji medycznej, fizjoterapii, psychologii, alergologii, neurologii oraz medycyny rodzinnej. Postępy w naukach biologicznych i medycznych i wzrost poziomu życia przyczyniły się do wydłużenia życia ludzkiego. Jednocześnie pandemia wirusem COVID-19 spowodowała liczne zgony w grupie ludzi starszych oraz poważne problemy laryngologiczne, wynikające nie tylko z naturalnego procesu starzenia się, ale także będące powikłaniem po przebytym zakażeniu. Problemy laryngologiczne u osób w podeszłym wieku to podręcznik nowoczesny i dostosowany do realizowanych strategii postępowania po przebytej pandemii COVID-19, w którym wskazuje się potrzebę wielospecjalistycznej opieki starszych pacjentów z problemami laryngologicznymi. Rozdziały zostały opracowane w sposób syntetyczny według jednolitego schematu. Zwrócono uwagę na najnowsze spojrzenie na problemy laryngologiczne i nowe możliwości diagnostyczne, w miarę możliwości rozbudowano także postępowanie rehabilitacyjne. Zadbano również o aspekt praktyczny podręcznika w postaci opisów ciekawych przypadków klinicznych w wybranych rozdziałach.

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

77
Niewydolność serca. Współczesne spojrzenie. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewydolność serca. Współczesne spojrzenie.
Dostępny
151 szt.

Kolejny numer z serii ?W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia?, pod redakcją naukową dr hab. n. med. i n. o zdr. Pawła Balsama, został poświęcony nowoczesnym formom leczenia niewydolności serca w oparciu o aktualne wytyczne i rekomendacje Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. dużą starannością omówiono, m.in. kliniczną stronę choroby, grupy leków stanowiące filary farmakoterapii w niewydolności serca oraz ostrą niewydolność serca Szczególne miejsce znalazł także wątek dotyczący innowacyjnego podejścia do leczenia pacjentów z niewydolnością serca ze zredukowaną frakcją wyrzutową oraz roli leczenia zintegrowanego i kontroli czynników ryzyka w przypadku chorób współistniejących. Monografię kończy omówienie zapalenia mięśnia sercowego oraz roli biopsji mięśnia sercowego. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim kardiologom, ale poruszane tematy z pewnością zainteresują także specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami kardiologicznym. Gorąco polecamy tę lekturę także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych. Wierzymy, że monografia będzie przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

78
Transport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transport
Dostępny
60 szt.

Wydawnictwo PWN z radością przedstawia najnowsze, już 7. wydanie przekrojowej publikacji TRANSPORT. Od czasu wydania poprzedniej wersji tej publikacji zaszły bardzo poważne zmiany w transporcie i odczuwalny jest już od dawna brak aktualnej wersji książki o charakterze kompendium wiedzy o transporcie. Zgodnie z opinią prof. GWSH dr hab. Marii Michałowskiej ?to jedyny w Polsce podręcznik akademicki, który w założeniu ma obejmować szerokie spektrum problemów stanowiących aktualną rzeczywistość dotyczącą funkcjonowania i rozwoju transportu w zmieniającym się otoczeniu?. W najnowszym wydaniu TRANSPORTU położono nacisk na innowacje w różnych gałęziach transportu, nowe wymagania środowiskowe, nową aktualną politykę Unii Europejskiej wobec transportu, problemy dostosowania infrastruktury transportu do nowych wyzwań, czy transport w zintegrowanych łańcuchach logistycznych, a także różne problemy zw. ze spedycją. Wśród Autorów najnowszego wydania TRANPORTU są wybitni przedstawiciele świata nauki, jak i gospodarki w Polsce, profesorowie tytularni wyższych uczelni: prof. dr hab. Krystyna Wojewódzka-Król, prof. dr hab. Elżbieta Załoga, prof. dr hab. Juliusz Engelhardt, prof. dr hab. Andrzej Grzelakowski, prof. dr hab. Andrzej Ruciński, prof. dr hab. Danuta Rucińska, prof. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski, prof. dr hab. Krzysztof Szałucki i prof. dr hab. Olgierd Wyszomirski. Skład autorski, uniwersalność i kompleksowość oraz wysoki poziom merytoryczny sprawiają, że książka TRANSPORT. TENDENCJE ZMIAN jest jedynym dostępnym na rynku systemowym ujęciem problemów transportu, potrzebnym zarówno studentom, jak i praktykom gospodarczym.

114,00 zł
100,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,68 zł

79
Krótki kurs. Zachowanie zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótki kurs. Zachowanie zwierząt
Dostępny
62 szt.

Seria Krótki kurs to popularnonaukowe książki wydawane przez Oxford University Press, które w przystępny sposób przedstawiają szereg tematów z niemal każdej dziedziny. Omawiając z entuzjazmem fakty, analizy, perspektywy i nowe koncepcje autorzy-eksperci sprawiają, że tematy trudne stają się przystępne w lekturze. Krótki kurs. Zachowanie zwierząt: stanowi wprowadzenie do tematyki zachowania zwierząt i prezentuje narzędzia wykorzystywane współcześnie przez naukowców do badania zwierząt, takie jak analiza obrazu, omawia kluczowe pojęcia używane w badaniach nad zachowaniem zwierząt, takie jak natura, wychowanie, epigenetyka czy samolubny gen, prezentuje współczesną teorię zachowania zwierząt, odwołując się do przykładów wielu gatunków zwierząt, od surykatek po ćmy, łączy badania nad historią naturalną i obserwację ptaków z biologią molekularną i neuronauką. Zachowanie zwierząt jest kluczowe dla ich przetrwania i rozmnażania. Dzięki zastosowaniu nowych narzędzi molekularnych, takich jak profilowanie DNA i genomika, w badaniach nad zachowaniem zwierząt dokonuje się rewolucja, z kolei rozwój analizy obrazu i metod obliczeniowych pozwala naukowcom badać zachowanie zwierząt w sposób, w jaki wcześniej nie było to możliwe. Dzięki połączeniu tych metod z tradycyjnymi metodami obserwacyjnymi i eksperymentalnymi nasza wiedza na temat zachowania zwierząt rozwija się w niespotykanym dotąd tempie. Tristram D. Wyatt omawia ewolucję zachowania zwierząt, rozwój zachowania u poszczególnych osobników (z uwzględnieniem wzajemnego wpływu genów, epigenetyki i doświadczenia), nasze współczesne rozumienie społeczności zwierząt oraz zachowania zbiorowe, takie jak poruszanie się stad szpaków. Odwołując się do badań laboratoryjnych i terenowych nad gatunkami z całego królestwa zwierząt, autor przywołuje przykłady ssaków, motyli, pszczół, ryb i ptaków i analizuje przyczyny zachowań zwierząt oraz zjawiska instynktu, uczenia się i kultury. Tristram D. Wyatt omawia też wybrane aspekty zachowania człowieka w szerokiej perspektywie ekologii behawioralnej.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

80
Hammer Of Dawn, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hammer Of Dawn, LP
Hammerfall, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Brotherhood A 2. Hammer of Dawn A 3. No Son of Odin A 4. Venerate Me A 5. Reveries A 6. Too Old to Die Young B 7. Not Today B 8. Live Free or Die B 9. State of the W.I.L.D. B 10. No Mercy B Line-Up: Joacim Cans - Vocals Oscar Dronjak - Guitar Pontus Norgren - Guitar Fredrik Larsson - Bass David Wallin - Drums

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

81
Soru Hanta Narodziny bohatera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soru Hanta Narodziny bohatera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem ? członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów ? jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie. Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu ? tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach ? są w stanie ocalić Ziemię. To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy. Wojciech Smoła ? urodzony w 1992 roku, w Lublinie. Absolwent Politechniki Lubelskiej, na której w 2016 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera z dziedziny inżynierii materiałowej. Od najmłodszych lat redaktor różnych internetowych serwisów fanowskich poświęconych produkcjom sci-fi i fantasy. Od 2009 roku zastępca redaktora naczelnego największego polskiego serwisu poświęconego popkulturze Dalekiego Wschodu ? anime24.pl. Od listopada 2015 roku pełni również funkcję starszego redaktora polskiego oddziału serwisu informacyjnego IGN, na którym regularnie publikuje newsy, artykuły i recenzje związane z grami, filmami, serialami i książkami. Do napisania ?Soru Hanty? zainspirowały go zarówno amerykańskie, jak i japońskie komiksy, z których postanowił zaczerpnąć to, co najlepsze ? historię pełną zwrotów akcji, z ciekawymi postaciami, zwieńczoną rzucającym na kolana finałem.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

82
Zatracona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zatracona
Dostępny
9 szt.

Jest drobna, piekielnie niebezpieczna i nigdy się nie poddaje. Nie ma wyjścia – musi szkodzić i zagrażać innym. Alex Walker pracuje dla tajemniczej i tajnej agencji. Jej zadaniem jest uwodzenie mężczyzn i wystawianie ich agencji, która potem ich szantażuje i wykorzystuje dla własnych zysków. Prowadząca Eva przedstawia Alex jej nowy cel – naukowca po 40.. To Dominic Stone, specjalizuje się w sztucznej inteligencji i tworzy nowatorski program, nad którym chcą przejąć kontrolę różne rządy czy organizacje przestępcze. Alex jako studentka w amerykańskim campusie z wprawą nawiązuje romans. Mimo wyrachowania pojawia się namiętność, pożądanie i drugie dno. Jej pasją jest projektowanie miniaturowych makiet domów. Buduje m.in. zamek Izoldy i innych literackich bohaterek, by finalnie zrobić dom dla siebie, a właściwie dla swoich trzech wcieleń... Powoli dowiadujemy się też o trudnej przeszłości bohaterki, która była molestowana przez ojczyma, a gdy matka umarła, została pod całkowitą opieką oprawcy. Gdy staje się nastolatką morduje ojczyma ze swoim przyjacielem. Uwięziona przez umowę z agencją, uwikłana w beznadziejny romans, by się wyzwolić musi się zmierzyć z traumatyczną przeszłością. Czy jej się uda?

42,99 zł
30,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

83
Młodzi przyrodnicy. Tom 8. Jak nie dać się zjeść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Tom 8. Jak nie dać się zjeść
Dostępny
316 szt.

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp. Proste teksty i duże litery sprawiają, że „Młodzi przyrodnicy” to także seria do pierwszego czytania. W książce Jak nie dać się zjeść! mali czytelnicy poznają najróżniejsze strategie, które wykorzystują zwierzęta, żeby obronić się przed wrogiem: ostre kolce jeża i skorupa żółwia, ubarwienie maskujące, które pomaga wtopić się w otoczenie, albo jaskrawe, które ostrzega przed toksynami w skórze; udawanie rannego i odciąganie drapieżnika od gniazda, tryskanie w niego cuchnącą cieczą, ostre kolce lub szczypce i wiele innych. Piękne, realistyczne ilustracje pomogą zanurzyć się w fascynującym świecie przyrody.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

84
Tajemnica Carycy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Carycy
Dostępny
21 szt.

Agata Śródka – restauratorka celebrytka – zostaje zaproszona do jurorowania w finale telewizyjnego talent show, którego tematem jest wykonanie jadalnej repliki jaja Faberge. Zrządzeniem losu dokładnie w tym samym czasie szkolna przyjaciółka prosi Agatę o przyjazd do remontowanego pałacu i pomoc w przygotowaniu uroczystego otwarcia hotelu. Zaradna i przedsiębiorcza Śródka postanawia połączyć obie te okazje i zaprasza ekipę telewizyjną do rezydencji w Roztoce. Tymczasem na terenie pałacowego ogrodu policja odkrywa zwłoki mężczyzny… Jak potoczą się losy bohaterów znakomitej kontynuacji Winy wina?

42,99 zł
37,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,59 zł

85
Zabawa w kąpieli. Wesoły hipcio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w kąpieli. Wesoły hipcio
Dostępny
1 szt.

Seria „Zabawa w kąpieli” to idealna książeczka do wesołego pluskania się w wodzie. Urocza rymowana historyjka oraz przycisk dźwiękowy sprawią, że każda kąpiel zamieni się we wspaniałą przygodę. Wesoły hipcio bardzo lubi zabawę w błotku. Gdy bardzo się pobrudzi, leci do łazienki i wskakuje do wanny, aby się dobrze umyć.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

86
Pod skórą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pod skórą
Dostępny
17 szt.

Nowy Jork, lato 1969 roku. Student literatury Jonathan Rosen śledzi piękną dziewczynę. Idąc za nią, spotyka eleganckiego bibliofila Josefa Eisensteina, z którym nawiązuje znajomość. Ten tajemniczy starszy mężczyzna wprowadza niedoświadczonego chłopca w świat sztuki i zmysłowości, zdradza mu tajniki uwodzenia i pomaga wejść w dorosłość. W pracowni Eisensteina Jonathan po raz pierwszy uprawia miłość z młodą kobietą, którą obaj zagadnęli w barze. Z upływem czasu Jonathan nabiera podejrzeń, że jego mentor skrywa jakąś straszną tajemnicę. Ale to przeczucie przerodzi się w pewność dopiero kilkadziesiąt lat później, na całkiem innym etapie życia.

52,99 zł
37,62 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,37 zł

87
Poczuj się lepiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczuj się lepiej
Dostępny
6927 szt.

Która dieta jest najlepsza? Czy można jeść po 18? Ile litrów wody należy wypić, żeby być zdrowym? Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny z dużym doświadczeniem codziennie w swoim gabinecie odpowiada na takie pytania. Co więcej, większość z nich się powtarza. Bo choć źródeł informacji jest coraz więcej, to poziom dietetycznego zagubienia systematycznie rośnie. Poczuj się lepiej to rodzaj dietetycznej pierwszej pomocy. Książki, która pozwoli zrozumieć podstawowe zasady zdrowego odżywiania i po prostu poczuć się lepiej. Znajdziemy w niej poparte naukowymi badaniami informacje o dietach, pomysły jak zaplanować posiłki, przewodnik po najczęstszych dolegliwościach oraz informacje, jak przygotować się do wizyty u dietetyka. Całość zakończona jest Q&A z najczęstszymi pytaniami z gabinetu. Książka napisana jest w lekki i przyjemny sposób, a atrakcyjności dodają jej towarzyszące tekstom kolaże.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

88
Układ Solarny z projektorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układ Solarny z projektorem
Playme
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

LICENCJA: ScienceCan ILOŚĆ WZORÓW: 1 DOSTĘPNE SERIE:: Space & Technology WYMIARY PRODUKTU: 43 x 18 x 24 cm WYMIARY OPAKOWANIA: 31 x 25 x 11 cm EFEKTY: system solarny na standzie, wmontowany projektor na slajdy, zabawka dźwiękowa - wbudowane opowieści o planetach w języku angielskim i niemieckim, slajdy zawierają 24 obrazki, po naciśnięciu przycisku na standzie układ zacznie opowiadać ciekawostki dotyczące danej planety

135,30 zł
124,48 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,82 zł

89
Przenośny Mikroskop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przenośny Mikroskop
Playme
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Twoje dziecko lubi zgłębiać tajemnice natury i obserwować świat z bliska? Mikroskop będzie idealnym pomysłem na prezent! Przenośna funkcja obserwacji: Włącz światło LED, skieruj oko na port obserwacyjny okularu i skieruj soczewkę obiektywu na obiekt obserwacji. Ręcznie wyreguluj okular i soczewkę obiektywu aż obraz będzie wyraźny. Funkcja obserwacji przez smartfona: Zamocuj smartfon we wsporniku i wyrównaj okrągły otwór z kamerą smartfona. Zbliż mikroskop do obiektu obserwacji i włącz funkcję kamery smartfona. Idealne rozwiązanie dla nauczycieli, którzy chcą aby ich uczniowie dzielili się wynikami obserwacji, eksperymentów czy prac domowych, lub po prostu każdego kto chce się podzielić swoimi obserwacjami z innymi! Funkcja pulpitu: Otwórz przenośny wspornik i przymocuj mikroskop do wspornika. Przymocuj próbkę do zacisku i wyrównaj z okrągłym otworem dolnej części. Wyreguluj przycisk z tyłu uchwytu. Mikroskop powinien sięgać ziemi na podstawce. 3 poziom zaawansowania - produkt przeznaczony głównie dla dzieci w wieku 8-9 lat Dane techniczne Numer katalogowy: 5134722 Kolor: Biały Wiek dziecka: 8 lat + Materiał: ABS Długość: 6 cm Szerokość: 14,5 cm Wysokość: 25,5 cm Powiększenie: x60 - x120 Baterie: 1,5V AAA (Brak w zestawie) Certyfikaty: CE, EN71 Zestaw zawiera: Nowy oryginalny mikroskop marki Science Can, 1x przenośna podstawka, 1x uchwyt do telefonu, 1x uchwyt do trzymania slajdów, 2x puste slajdy.

85,96 zł
79,08 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,88 zł

90
Reksio. Wielka księga przygód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reksio. Wielka księga przygód
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Reksio ma już ponad 50 lat! Pierwszy film animowany z tym kultowym bohaterem powstał w 1967 roku. A dzieci nadal go uwielbiają! Reksio mieszka na wsi z przyjaciółmi: psem Azorem, krową Krasulą, koniem Maurycym, świnką Balbinką i kurami. Zawsze służy im dobrą radą i znajduje dla nich czas. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, których uczą opowiadania o sympatycznym piesku z łatką. Reksio zaprasza na swoje podwórko, hau, hau! Jubileuszowe wydanie, idealne na prezent dla małych wielbicieli zwierząt i fanów psa z łatką.

59,90 zł
44,33 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

91
Ósma szansa na miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ósma szansa na miłość
Dostępny
22 szt.

Po koszmarnej próbie weselnego przyjęcia para odwołuje ślub, a następnego ranka budzi się uwięziona w pętli czasu. Razem. Zabawna debiutancka powieść, której intryga nawiązuje do „Dnia Świstaka”. Megan i Tom czeka magiczny ślubny weekend na pięknej wyspie San Juan. Przed nimi próba weselnego przyjęcia przed najważniejszym dniem w życiu. Niespodziewanie wszystko się jednak komplikuje. Dwie trudne rodziny, dziesięć wspólnych lat i zbyt wiele tajemnic sprawiają, że sprawy szybko wymykają się spod kontroli. Po koszmarnej próbie weselnego przyjęcia para postanawia odwołać ślub, lecz następnego ranka oboje budzą się uwięzieni w pętli czasu. Czy ich przeznaczeniem jest przeżywanie najgorszego dnia w życiu wciąż od nowa? I co się stanie, jeżeli w końcu nadejdzie dzień ślubu? Ósma szansa na miłość pokazuje, jak moglibyśmy się zachować, gdybyśmy dostali drugą szansę w życiu i w miłości – i co to znaczy w końcu dokonać właściwych wyborów.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

92
Ta książka naprawi Twoje życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta książka naprawi Twoje życie
Dostępny
1315 szt.

Jak zwiększyć swoje IQ? Jak przerwać złe nawyki? Co jeść, aby poczuć się szczęśliwiej? Jak zdobyć przyjaciół i mieć wpływ na ludzi? Jak dłużej żyć zdrowej? Ta książka to całościowe spojrzenie na to, jak można polepszyć jakość swojego życia, zapewnić sobie spokój ducha, zdrowie i powodzenie wśród ludzi . Autorce udaje się podać wiedzę w pigułce: co jeść, gdzie bywać i jak żyć, by zapewnić sobie maksymalne zadowolenie. Choć niejeden domorosły filozof albo coach próbuje udowodnić w social mediach, że to on zna sekret na szczęście, to nauka może dać nam trafną i rzetelną odpowiedź na nurtujące nas pytania. Książka to oparty na twardych dowodach przewodnik udanej egzystencji we współczesnym świecie. Autorka pracuje dla „New Scientist”, jest dziennikarką, ale ma również wykształcenie na polu neuronauki.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

93
Horrorstor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrorstor
Dostępny
83 szt.

Coś dziwnego dzieje się w salonie meblowym Orsk w Cleveland w stanie Ohio. Co rano pracownicy zastają tam połamane regały Kjërring, stłuczone szklanki Glans i roztrzaskane szafy Liripip. Sprzedaż spada, kamery monitoringu niczego nie wychwytują, a menadżerowie wpadają w panikę. Aby rozwiązać zagadkę, troje pracowników zgłasza się na całonocny dyżur w sklepie. Od zmierzchu do świtu patrolują opustoszały Salon Wystawowy, natykają się na dziwne zjawiska i doświadczają potworności przekraczających ludzkie pojęcie. Horrorstör to tradycyjna opowieść o nawiedzonym domu, osadzona w scenerii jak najbardziej współczesnej i wydana w taki sposób, aby czytelnik mógł się nią cieszyć do końca życia. Poręczny format, miękka oprawa, skrzydełka – dzięki eleganckiej formie można do woli napawać się strachem, na jaki każdy z nas zasługuje. Grady Hendrix publikował teksty w czasopismach „Variety”, „Slate”, „New York Post”, „Playboy”, „Village Voice”, „Strange Horizons” oraz w antologii The Mad Scientist’s Guide to World Domination. Przez kilka lat odbierał telefony w instytucji badającej zjawiska parapsychologiczne. Obecnie pracuje w Orsk Manhattan.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

94
Kara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kara
Dostępny
18 szt.

Fragment tekstu z okładki: „I pozwoliła mu się poprowadzić za rękę do jego namiotu, który stał jakieś dwadzieścia metrów naprzeciwko jej volvo, aby kochał się z nią, jakby posiadał ją już od lat, i rozumiał w miłości, która nie potrzebuje żadnych słów, tylko delikatny dotyk, by pochylić się, wyprężyć czy obrócić i oddać się w całości miłosnej grze. Była wolna, niezależna, poza religią, prawem i ludzką moralnością, bez żadnych zobowiązań, bez przyrzeczeń czy żądań. Tylko ona i on, pieszczoty, miłość i seks.”

81,99 zł
57,39 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,60 zł

95
Ulubione rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ulubione rzeczy
Dostępny
6 szt.

Lacey Flint, młoda londyńska policjantka z ponurą, głęboko skrywaną przeszłością, jest zafascynowana postaciami seryjnych morderców, zwłaszcza Kuby Rozpruwacza. Ale nigdy jeszcze nie prowadziła sprawy zabójstwa, nie widziała z bliska zwłok. Aż do wieczoru, kiedy na jej samochód osuwa się straszliwie poraniona kobieta i umiera na jej rękach... Lacey zostaje wciągnięta w wyrafinowaną grę z genialnym seryjnym mordercą, który terroryzuje Londyn. A wszystkie tropy prowadzą do niej... Co łączy policjantkę z zabójcą? A najważniejsze: kim naprawdę jest Lacey Flint... Sharon Bolton to brytyjska autorka kryminałów i thrillerów psychologicznych (m. in.: Blizna, Rozpad, Pakt, Mistrz ceremonii, Truciciel) sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy, tłumaczonych na 20 języków i wyróżnianych najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami. Największą sławę przyniosła jej seria z Lacey Flint: Ulubione rzeczy, Karuzela samobójczyń, Zagubieni, Mroczne przypływy Tamizy.

47,90 zł
22,03 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 25,87 zł

96
Jeanny. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeanny. Winyl
Falco, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

105,90 zł
Powiadomienie
97
Księga Całości. Tom 6. Pani Dobrego Znaku. Wieczne cesarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 6. Pani Dobrego Znaku. Wieczne cesarstwo
Dostępny
841 szt.

Na czele największego majątku w kraju stanęła... niewolnica. Przerażona, zagubiona i samotna. Słaba. „Uzurpatorka!”, krzyczeli. A jednak poszli za nią. Poszli za nią rycerze z najlepszych domów, prości knechci, niewolnicy i majętni mieszczanie. Uwierzyli w marzenie i ruszyli po odzyskanie dawnego Dartanu – królestwa zbudowanego z rycerskiego honoru, wojennej chwały i pieśni o wiecznej miłości. Szlachetni marzyciele ruszyli na śmiertelny bój, po którym długo jeszcze będą opłakiwać godnych przeciwników, których musieli zabić. W świecie rządzonym przez mężczyzn i urządzonym dla mężczyzn, kobieta nie ma szans wygrać, grając zgodnie z zasadami. I Ezena doskonale o tym wie. Zamiast grać, przewraca szachownicę, a zaskoczonemu przeciwnikowi wbija sztylet w serce. Tak właśnie wygrywa się z Wiecznym Cesarstwem. Tak właśnie prowincję czyni się Królestwem.

64,90 zł
51,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,98 zł

98
Dni Natana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dni Natana
Dostępny
60 szt.

Dni Natana to unikatowe źródło do historii chasydyzmu, mistyczno-pietystycznego ruchu żydowskiego, którego początki sięgają osiemnastowiecznej Europy Wschodniej. Książka opisuje drogę autora, Natana Sternharza (1780-1844) do chasydyzmu, jego służbę w charakterze skryby cadyka Nachmana z Bracławia (1772-1810) a także lata, gdy po śmierci mistrza stanął na czele społeczności jego zwolenników. Wydane po śmierci Sternharza dzieło obejmuje okres od narodzin autora aż do 1835 roku. W centrum fabuły znajduje się więź, która połączyła w 1802 roku Sternharza z jego mistrzem, Nachmanem z Bracławia. Autor opisuje swoje podróże do cadyka oraz wynikające z tego rodzinne konflikty, a także swoją działalność pisarską i wydawniczą. Szczególne miejsce w narracji zajmuje przejmujący opis ostatnich dni i agonii cadyka bracławskiego oraz jego pogrzebu w Humaniu. Ostatnia część Dni Natana zawiera opis starań autora na rzecz rozpowszechnienia nauk jego mistrza oraz skonsolidowania społeczności jego wyznawców. Dzieło Sternharza daje wgląd w duchowość i praktyki społeczności bracławskich chasydów z początku XIX w., pokazując jednocześnie osobiste i rodzinne wyzwania stające przed zwolennikami Nachmana z Bracławia. Napisane przystępnym językiem Dni Natana stanowią fascynujące wprowadzenie do historii, zwyczajów, praktyk i wierzeń chasydzkich, widzianych oczami jednego z XIX wiecznych przywódców ruchu. W serii ukazały się: Ludwig Kalisch, Obrazki z moich lat chłopięcych Jecheskiel Kotik, Moje wspomnienia, TOM I Najstarsze pamiętniki Żydów krakowskich: Meir ben Jechiel Kadosz z Brodu, Zwój pana Meira, Jom Tow Lipmann Heller, Zwój nienawiści Jecheskiel Kotik, Moje wspomnienia, TOM II Estera Rachela Kamińska, Boso przez ciernie i kwiaty. Memuary ?matki teatru żydowskiego? Mordechaj Aron Gincburg, Awiezer. Wyznania maskila Beniamin R., ?Płonęli gniewem?. Autobiografia młodego Żyda Rachela Fajgenberg, Dziewczęce lata. Młodość w poleskim sztetlu Kadia Mołodowska, Spadek po pradziadku. Opowieść

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

99
W rytmie nienawiści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W rytmie nienawiści
Dostępny
15 szt.

Alvaro i Malia od początku pałają do siebie niechęcią. Gdy okazuje się, że dziewczyna ma grać jako support przed ich koncertami, mężczyzna dokłada wszelkich starań, aby ją do tego zniechęcić. Jest bliska rezygnacji, ale Dylan – perkusista zespołu, w którym jest Alvaro, przekonuje ją, że to zły pomysł. Agenci Dylana i Malii widzą okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Dla rozgłosu Malia i Dylan są zmuszeni udawać parę. Pewnego wieczoru dochodzi między nimi do czegoś więcej, ale ten wieczór okazuje się dla Malii jednym wielkim rozczarowaniem. Dziewczyna unika Alvara za wszelką cenę, jednak ten uparcie ubiega się o jej uwagę. Czy postanowią dać sobie szansę? Czy Malia stanie na wysokości zadania i dotrzyma umowy?

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

100
Przewodnik antybiotykoterapii 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik antybiotykoterapii 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Kolejna, XXVII edycja. Przewodnik zawiera informacje na temat stosowania antybiotyków w lecznictwie otwartym. Książka prezentuje kryteria doboru antybiotyków w kilkudziesięciu jednostkach chorobowych (z podaniem opcji terapeutycznych i standardowego dawkowania), a także opis błędów i przyczyn niepowodzeń w antybiotykoterapii oraz interakcji antybiotyków z innymi lekami.

20,00 zł
Powiadomienie
Wróć do góry