hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 26 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku (Kobi Yamada), na drugim Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 1 (Agnieszka Mielech). Kolejny produkt to Sekrety Krakowa (Michał Rożek) oraz Dzień rozbiórkowy na placu budowy (Sherri Duskey Rinker, AG Ford).
1
Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku
Dostępny
180 szt.

Przepięknie zilustrowany list miłosny do potencjału, który tkwi w każdym z nas. Unikatowa, magiczna książka, która poruszy struny podświadomości każdego, bez względu na wiek. Oszczędna w słowach – nie oczekuj od niej fabularnych zwrotów akcji, to marzycielska książka z historią jakby utkaną z kolorowych snów – o miłości, przyjaźni, wierze w siebie, nadziei, współczuciu, przygodzie, doświadczaniu życia. Każda ilustracja to pełna symboli osobna historia ukazująca drogę rozwoju bohaterki. Autorzy z dyskrecją wyrażają wartości, które każdy dorosły chce, aby ich dziecko przyjęło, jednocześnie nie zapominając o docenieniu wrażliwości dziecka. To książka o marzeniach, myślach i towarzyszącym im delikatnych emocjach dziecka. Dziecko potyka się, pozwala sobie na łzy i popełnia błędy, tak jak każdy z nas. Ale to nie wszystko! Może zabiera nas do świata cudów, które nosimy w sobie. Dziewczynka wznosi misterne budowle, przemierza morze, tworzy gwiazdy, uwalnia motyle... Światowy bestseller, który zachwycił rodziców i terapeutów w naszym kraju. Może to wizualna uczta dla oka; magnetyzujące dzieło sztuki, które przytuli twoją duszę; liryczny utwór złożony z pytań, które otworzą twój umysł na nowe możliwości. Może pokazuje, że jesteś tu, aby wykorzystać swoje talenty, myśli, marzenia, bo i ty możesz dać światu coś niepowtarzalnego. „Pełna magii, otulająca ciepłem opowieść o wachlarzu możliwości, które dostajemy od życia i potencjale, który każdy nosi w sobie”. Joanna Mackiewicz, Bliskie Czytanie „Śnij, odkrywaj, kochaj, wyrażaj własne zdanie, ale przede wszystkim idź za głosem serca. Czy kiedykolwiek miałeś w rękach książkę, przy której przeglądaniu wstrzymałeś oddech? Taka była moja reakcja na Może. Daje się ją tylko opisać jako zapierającą dech w piersiach”. Dawn Mooney, 5 Minutes for Books

54,90 zł
36,23 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 18,67 zł

157 osób kupiło
2
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 1
Dostępny
1781 szt.

Emi to dziewczynka taka jak ty. Wraz z mamą, tatą i czekoladowym labradorem Wedlem mieszka w dużym mieście w domu Na Bateryjce. Emi ma zwariowanych przyjaciół: Anielę, która nie cierpi księżniczek, muzykalną Faustynę, Franka-mądralę, czarującego Lucka i wielu innych. Pewnego dnia dziewczyny wpadają na pomysł założenia tajnego klubu. Jego motto brzmi: NIGDY WIĘCEJ NUDY!

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

34 osoby kupiły
3
Sekrety Krakowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Krakowa
Dostępny
88 szt.

Sekretne życie miejsc i ludzi Ukryte skarby, śmiertelne zarazy, kontrowersyjne mariaże, fałszywi egzorcyści i brawurowe fortele – każdy krakowski zaułek skrywa jakiś sekret, za każdym rogiem czai się tajemnica. Tętniące życiem ulice i budynki Starego Miasta od wieków są świadkami rozmaitych zdarzeń. W kolejnym bogatym w fakty i anegdoty tomie Autor, miłośnik i znawca kultury, sztuki i historii Krakowa, zdradza sekrety miasta i jego mieszkańców. Swoją barwną opowieścią zachęca, by z książką w dłoni ruszyć ulicami Starego Miasta i krok po kroku śledzić jej bohaterów. Michał Rożek (1946–2015) – historyk sztuki, członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, współtwórca cyklicznych programów telewizyjnych w TVP Kraków, współzałożyciel i redaktor kwartalnika „Kraków” oraz długoletni współpracownik „Dziennika Polskiego”. Napisał kilkaset rozpraw i artykułów poświęconych głównie historii i sztuce krakowskiego grodu. W Wydawnictwie WAM opublikował m.in. Tajemnice zabytków Krakowa, Zwiedzamy Kraków w trzy dni, Z dziejów sztuki polskiej oraz Altera Roma. Święte miejsca Krakowa.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

32 osoby kupiły
4
Dzień rozbiórkowy na placu budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień rozbiórkowy na placu budowy
Dostępny
2 szt.

Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Dźwig porządnie się dziś namacha swoją kulą. Wielkie maszyny z placu budowy i ich mała przyjaciółka – Brumka Brzdąc – muszą zburzyć opuszczony dom, który od dawna popada w ruinę. Czy jednak w rozbiórce chodzi tylko o rozwalanie, hałasowanie i robienie strasznego bałaganu? Nic z tych rzeczy – nawet w Dniu Demolki można zadbać o planetę. Auta już wkrótce się przekonają, że kupa gruzu to nie śmieci, a segregacja surowców jest dobrą zabawą – szczególnie w dobrym towarzystwie!

36,90 zł
24,35 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 12,55 zł

31 osób kupiło
5
Przyjaciel Północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przyjaciel Północy
Dostępny
15 szt.

Arktyczne lato, niedźwiedzie polarne i pełna przygód pogoń za kłusownikami! To miały być spokojne wakacje w towarzystwie ulubionej ciotki. Nietypowe, bo na dalekim Spitsbergenie, wśród reniferów, maskonurów i fiordów. Dwunastoletni Daniel nie spodziewał się jednak, że lądując na arktycznej wyspie, wpadnie w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zabija niedźwiedzie polarne, a miejscowa policja nie potrafi ustalić sprawców. Czy w takiej sytuacji można być bezczynnym, szczególnie gdy ma się wolny czas, duszę odkrywcy i ciotkę dziennikarkę która zna wyspę jak własną kieszeń? „Żałuję, że ta książka nie powstała, kiedy sam byłem w wieku głównego bohatera – na pewno przeżywałbym jego przygody razem z nim. Polecam lodowato, jak na Arktykę przystało”. Mikołaj Golachowski – przyrodnik, podróżnik i pisarz Ilona Wiśniewska, autorka cenionych reportaży z dalekiej Północy, debiutuje powieścią dla młodych czytelniczek i czytelników, a niepowtarzalną atmosferę Spitsbergenu oddają sugestywne, malarskie ilustracje Mariusza Andryszczyka. Książkę polecają: BukBuk.pl, CzasDzieci.pl, OurLittleAdventures.pl Patronat honorowy: Ambasada Królestwa Norwegii

44,99 zł
22,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,49 zł

29 osób kupiło
6
Motylek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motylek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. W mroźny zimowy poranek na skraju wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się być ze sobą w żaden sposób związane. Zaczyna się wyścig z czasem. Policja musi odnaleźć mordercę, zanim zginą następne kobiety. Śledztwo ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, przy okazji odkrywając też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców sielskiej – tylko na pozór – sielskiej miejscowości. „Ta opowieść ma w sobie wiele z sielskiego klimatu klasycznych, prowincjonalnych kryminałów Agathy Christie. Ale ta idylla to tylko fasada i gra pozorów. Z kolejnymi trupami i tajemnicami akcja nabiera tempa. Pozornie niezwiązane ze sobą wątki zaczynają się splatać i poznajemy mroczne, nieprzyjemne, sięgające dalekiej przeszłości sekrety i grzechy mieszkańców mazurskiej wioski. Poczciwa i niewinna atmosfera spokojnej wsi gdzieś znika, a w jej miejscu pojawiają się niepokój i trwoga. Poplątana intryga i wyraziste postaci w nią zamieszane sprawiają, że od Motylka trudno się oderwać od pierwszych stron aż do zaskakującego finału”. – Gaja Grzegorzewska „Puzyńska z równą starannością portretuje zarówno postaci pierwszego, jak i drugiego planu. Intryga do końca przykuwa uwagę. Autorka stosuje sprawdzony chwyt rodem z prozy Christie – w małej społeczności niemal wszyscy są podejrzani, każdy coś ukrywa, kłamie i kluczy, bo ma na sumieniu mniejsze lub większe grzeszki, więc istotne jest nie tylko główne pytanie: kto zabija?, ale również wyświetlanie tajemnic kolejnych bohaterów. Debiutująca autorka ma już świetnie opanowany warsztat prozy kryminalnej i ewidentny talent do wymyślania kryminalnych historii”. – Robert Ostaszewski Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką.

44,00 zł
34,76 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,24 zł

19 osób kupiło
7
Chłopcy z Placu Broni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopcy z Placu Broni
Dostępny
725 szt.

Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej. Dzieje gromadki chłopców – uczniów budapesztańskiego gimnazjum – którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor podkreśla szczególnie takie walory, jak honor, odwaga, poczucie obowiązku.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

18 osób kupiło
8
Pani Bovary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Bovary
Dostępny
393 szt.

Najbardziej znana powieść Gustave’a Flauberta. Wstrząsająca opowieść o miłości i upadku. Emma dzieciństwo spędziła w klasztorze. Wtedy też przeczytała powieści, które rozbudziły w niej pragnienie życia w lepszym, bogatszym świecie. Choć Karol Bovary nie jest idealnym kandydatem, z małżeństwem z nim młoda kobieta wiąże spore nadzieje. Szybko jednak przeżywa gorzkie rozczarowanie codziennością, a nuda i rutyna pchają ją w ramiona kolejnych kochanków w poszukiwaniu spełnienia. Emma porzuca konwenanse, kreuje swój świat, odległy od realnego, i stopniowo pogrąża się w szaleństwie. Tymczasem jej mąż pozostaje błogo nieświadomy i ślepy na to, co dzieje się z nieszczęśliwą żoną. Pani Bovary w chwili publikacji wywołała skandal obyczajowy, a po kilku latach została wpisana do indeksu ksiąg zakazanych. Dziś zalicza się ją do najwybitniejszych osiągnięć realizmu psychologicznego w literaturze. „Jedno z najdoskonalszych dzieł poetyckiej fikcji, jakie znamy. [...]. Bez Flauberta nie byłoby we Francji Marcela Prousta ani Jamesa Joyce’a w Irlandii. Czechow nie byłby tym samym Czechowem”. – Vladimir Nabokov

59,90 zł
38,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,96 zł

13 osób kupiło
9
Siedem reguł spełniania marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem reguł spełniania marzeń
Dostępny
86 szt.

Każdy zadaje sobie to pytanie. Jakiej odpowiedzi udzielisz lub uzyskasz zależy wyłącznie od ciebie. Autor tej książki przekonuje bowiem, że możesz osiągnąć plany i cele, a spełnianie marzeń jest możliwe, jeśli mocno w to wierzysz. A do tego stosujesz siedem złotych reguł, które zawarł w tym poradniku. Ponieważ wiara w sukces musi być głęboko zakorzeniona w twojej podświadomości, umysł wolny od ograniczeń, a podświadomość zaprogramowana na pozytywne myślenie. W jaki sposób wzmocnić potęgę umysłu? Jak wyzwolić wysokie wibracje i połączyć się z energią wszechświata, by przyciągnąć pozytywne zdarzenia i ludzi do swojego życia?

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

12 osób kupiło
10
Kto zabrał mój ser? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zabrał mój ser?
Dostępny
415 szt.

Czy sam tytuł książki Spencera Johnsona pobudził Twoją ciekawość? Jeśli tak, to sięgnij po lekturę, a dowiesz się, jakie zmiany zachodzą w życiu każdego z nas i w jaki sposób się do nich dostosować.Alegoryczna opowieść.Szybko zauważysz, że książka Johnsona ma dwie płaszczyzny. Jedną z nich jest opowieść o dwóch myszach Nosie i Pędziwietrze oraz miniaturowych ludziach Zastałku i Bojku. Myszy i ludzie żyją we wnętrzu labiryntu i poszukują tytułowego sera. Jest on źródłem nie tylko pokarmu, ale i szeroko rozumianego szczęścia.Nos błyskawicznie wyczuwa zmiany, a Pędziwiatr szybko podejmuje działania. Zastałek wszystkiemu zaprzecza i nie dopuszcza możliwości jakichkolwiek ewolucji, z kolei Bojek uczy się, jak się do nich przystosować.Alegoria naszego życia.Książka Kto zabrał mój ser? to nie tylko proste opowiadanie, ale inteligentna, alegoryczna przypowieść, która opowiada o procesach, jakie zachodzą w życiu każdego z nas. Także i Ty nie ustajesz w poszukiwaniu szczęścia tytułowego sera, krążąc po labiryncie życia.Bywa, że bronimy się przed zmianami albo wręcz przeciwnie, jesteśmy na tyle elastyczni, że staramy się dostosować do nowości, które są nieodłączną częścią naszej egzystencji. Bez względu na to, jaką postawę przyjmiesz, potrzebujesz odnaleźć własną, życiową drogę, a w jej odkryciu i zrozumieniu tego, co naprawdę jest ważne, pomoże Ci dzieło Spencera Johnsona Kto zabrał mój ser?.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

12 osób kupiło
11
12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach
Dostępny
28 szt.

Dwunastu autorów napisało dwanaście opowiadań pełnych emocji. Towarzyszyło im zadowolenie, gdy bohaterowie stawali się dokładnie tacy, jak chcieli. Złość, gdy zbyt długo nie mogli wpaść na dobry pomysł, i wiele innych uczuć.Dzieci skaczą z radości, pękają z dumy, onieśmiela je wstyd czy strach. Każda z doświadczanych przez nie emocji jest ważna! Wszystkie warto poznać i zrozumieć.Czytajmy dzieciom tę książkę, zachęcając do rozmowy o emocjach, które codziennie przeżywają. Niech wyrosną na dorosłych, którzy potrafią sobie z nimi radzić.W tej książce znajdziecie teksty o: dumie, wstydzie, zazdrości, radości, strachu, bezradności, zadowoleniu, smutku, zaskoczeniu, tęsknocie, współczuciu i złości.

39,90 zł
27,53 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,37 zł

12 osób kupiło
12
Wizarding World. Harry Potter. Różdżka z projektorem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wizarding World. Harry Potter. Różdżka z projektorem, mix wzorów
Spin Master
Dostępny
20 szt.

Ta interaktywna różdżka wyświetla patronusa Harry'ego (jeleń), Hermiony (wydra) lub Rona (pies) poprzez wiązkę niebieskiego światła. Po aktywacji różdżka drży, symulując energię, która uwalnia zaklęcie. Zasilanie: 3 baterie LR44. Cena dotyczy 1 sztuki.

99,99 zł
61,99 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 38,00 zł

13 osób kupiło
13
Normalni ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Normalni ludzie
Dostępny
73 szt.

Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku! Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w Normalnych ludziach opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa. Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, choć pochodzą z dwóch różnych światów. Mieszkają w niewielkim mieście, jednym z tych, z których chce się jak najszybciej uciec. Chodzą do tej samej szkoły, ale na korytarzu mijają się bez słowa, unikają swoich spojrzeń, chociaż łączy ich więcej niż wspólne lekcje. Ukrywanie tej znajomości nie jest trudne, komplikacje zaczynają się wtedy, gdy między dwojgiem nastolatków budzi się uczucie. Powieść Normalni ludzie nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Ponadto stacja BBC ogłosiła, że historia Connella i Marianne zostanie przeniesiona na mały ekran, a adaptację wyreżyseruje Lenny Abrahamson.

44,99 zł
37,79 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

10 osób kupiło
14
Zabawy i zadania z naklejkami. Smerfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy i zadania z naklejkami. Smerfy
Dostępny
168 szt.

„Zabawy i zadania z naklejkami” to książka z łamigłówkami i kolorowankami ozdobiona ilustracjami z najnowszego serialu o przygodach Smerfów. Każde dziecko odkryje w niej dla siebie coś ciekawego, niezależnie od talentów i indywidualnych zdolności. Samodzielne szukanie rozwiązań daje niezwykłą satysfakcję, dlatego znajdują się tu bardzo zróżnicowane zadania: od najprostszych kolorowanek i zagadek dla najmłodszych dzieci, po trudniejsze – dla doświadczonych entuzjastów łamigłówek. Ważną częścią książki jest arkusz naklejek: służą one do rozwiązywania poszczególnych zadań lub do ozdobienia ilustracji według własnego pomysłu dziecka. Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego. Książka „Zabawy i zadania z naklejkami” zawiera proste zadania logiczne a także ćwiczenia kształtujące u dzieci spostrzegawczość, koncentrację i sprawność oko-ręka.

10,99 zł
7,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 3,00 zł

10 osób kupiło
15
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 3. Na scenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 3. Na scenie
Dostępny
2463 szt.

Kolejny tom bestsellerowej serii o przygodach Emi! Dziewczyny z Tajnego Klubu zapisują się do szkoły musicalu. W przeddzień wielkiego spektaklu giną teatralne rekwizyty. Przedstawienie wisi na włosku. Czy dziewczynom uda się je uratować?

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

10 osób kupiło
16
Krew królów. Dramatyczne dzieje hemofilii w europejskich rodach książęcych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew królów. Dramatyczne dzieje hemofilii w europejskich rodach książę...
Dostępny
1151 szt.

Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Jürgen Thorwald na przykładach losów trzech postaci historycznych bada jedną z najbardziej podstępnych chorób w dziejach: hemofilię. Wyróżnia ją szczególny proces dziedziczenia – objawy występują tylko u męskich potomków. Kobiety jedynie nieświadomie przekazują synom gen, który sprawia, że ich krew nie krzepnie. Najsłynniejszą nosicielką tej rzadkiej przypadłości była Wiktoria, królowa Anglii. To ona poprzez mariaże swoich dzieci przyczyniła się do rozpowszechnienia hemofilii na europejskich dworach. Bohaterami Krwi królów są trzej książęta, a zarazem trzy najbardziej znane przypadki. Thorwald połączył tu dwie swoje pasje i opowiedział kawał historii nowożytnej Europy z perspektywy osób dotkniętych hemofilią. Przedstawia losy Alfonsa, wydziedziczonego następcy tronu hiszpańskiego, księcia pruskiego Waldemara, walczącego o życie podczas ostatnich dni II wojny światowej, a także niezwykłe dzieje carewicza Aleksego leczonego przez demonicznego Rasputina. Ich historie układają się we wstrząsającą kronikę wydarzeń, które w dużym stopniu zaważyły na losach Europy przełomu XIX i XX wieku. Jednocześnie posłużyły one za przykłady pozwalające opisać przebieg tej tajemniczej choroby.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

9 osób kupiło
17
Kostka 4x4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka 4x4
Spin Master
Dostępny
224 szt.

Zaawansowana wersja popularnej zabawki logicznej, która posiada 4 rzędy zamiast 30. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor.

115,50 zł
103,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,55 zł

9 osób kupiło
18
Żegnaj, niedźwiadku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żegnaj, niedźwiadku
Dostępny
726 szt.

Kiedy niedźwiadek umiera, zostawia po sobie ogromną pustkę. Przez długi czas jego dwaj najlepsi przyjaciele, bóbr i kret, ogromnie za nim tęsknią i nie mogą zrozumieć, dlaczego misia już nie ma… Czas jednak goi rany, a bóbr i kret zdają sobie sprawę, że niedźwiadek na pewno nie chciałby, aby byli nieszczęśliwi.

36,99 zł
24,41 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 12,58 zł

8 osób kupiło
19
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 5. Źrebaki i rumaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 5. Źrebaki i rumaki
Dostępny
2103 szt.

Tajny Klub Superdziewczyn otrzymuje zaszyfrowany list z Żabiego Rogu. Co się w nim kryje i kto go przysłał? Przyjaciele chcą rozwiązać tę zagadkę. Trop prowadzi do stadniny koni „Źrebaki i Rumaki”, której właścicielka być może jest czarownicą… Dziewczyny i Franek, nowy członek Tajnego Klubu, rozpoczynają naukę jazdy konnej i poznają mieszkańców gospodarstwa: wiecznie głodną kozę Melę, kotkę-podróżniczkę Srebrną Lolę oraz wspaniałe rumaki Grenadę i Figaro. Jednak to stara klacz Brava, która ma opuścić stadninę, skradnie serca Emi i jej przyjaciół. Tajny Klub będzie musiał wykazać się nie lada pomysłowością, żeby znaleźć Bravie nowy dom. Misja się rozpoczyna!

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

7 osób kupiło
20
Dom czwarty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom czwarty
Dostępny
12 szt.

Była komisarz Klementyna Kopp po czterdziestu latach wraca w rodzinne strony. Na prośbę matki ma przyjrzeć się sprawie pewnego morderstwa. W drodze do Złocin znika jednak bez śladu. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że nigdy nie dotarła do miasteczka, ale aspirant Daniel Podgórski odkrywa, że musiało być inaczej. Dlaczego wszyscy kłamią? Co stało się z Klementyną? Kto maluje tajemnicze graffiti z czarną szubienicą i podrzuca martwe ptaki? Jaki ma to związek z okrutną egzekucją, dokonaną nad jeziorem Bachotek w październiku 1939 roku? Dom czwarty to siódmy tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

9 osób kupiło
21
Zabawy i zadania z naklejkami. My Little Pony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy i zadania z naklejkami. My Little Pony
Dostępny
121 szt.

Seria „Zabawy i zadania z naklejkam”i została opracowana tak, aby każde dziecko, niezależnie od indywidualnych zdolności i talentów, mogło znaleźć tu coś dla siebie. Samodzielne rozwiązywanie bardzo prostych zadań sprawi maluchom frajdę i przyniesie satysfakcję, a w wykonaniu tych trudniejszych z pewnością pomogą bardziej doświadczeni fani łamigłówek! Tytuł poświęcony zupełnie nowej odsłonie popularnej licencji My Little Pony skierowany jest do dzieci, które zaczynają dopiero swą przygodę z książeczkami aktywizującymi. Z pewnością spodoba się fankom i fanom nowego filmu o kucykach, który miał premierę we wrześniu 2021 na platformie Netflix! Choć zadania nawiązują bezpośrednio do filmowej historii, nie trzeba jej znać, aby poradzić sobie z poszczególnymi łamigłówkami. W książce znalazły się zadania kształtujące spostrzegawczość dziecka, sprawność ręki piszącej, proste zadania logiczne i zorientowane na rozwijanie twórczych zdolności malucha, a wszystkie powstały we współpracy z metodykami nauczania przedszkolnego. Część dołączonych do książki naklejek przyda się podczas rozwiązywania łamigłówek, a część można wykorzystać jako ozdobę i, za zgodą rodzica, przykleić w dowolnym miejscu. Udanej zabawy!

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

7 osób kupiło
22
Myśl jak pokerzysta. Jak nauczyłam się być czujna, kontrolować sytuację i zwyciężać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl jak pokerzysta. Jak nauczyłam się być czujna, kontrolować sytuacj...
Dostępny
96 szt.

Naucz się myśleć jak pokerzysta i lepiej podejmować decyzje, by wygrywać życiowe zawody! Psycholożka, badaczka ludzkich zachowań i autorka poczytnych poradników Maria Konnikova nigdy wcześniej nie grała w pokera, kiedy zwróciła się do Erika Seidela – pokerowego mistrza świata – z prośbą, by został jej mentorem. Zarabianie na pokerze interesowało ją mniej niż nauka o życiu, jaka płynęła z kart. Pasmo osobistych niepowodzeń i refleksje na temat idei szczęścia, przypadku i pecha w życiu skierowały ją w stronę pokera, gdyż zdaniem ekspertów jest to najlepsza gra do nauki rozróżniania tego, co możemy kontrolować, a czego nie. Seidel wprowadził ją do fascynującego świata wysokich stawek i owładniętych karcianą obsesją mężczyzn, a wtedy wydarzyło się coś zdumiewającego... Konnikova zaczęła wygrywać turnieje i zarabiać na grze tysiące dolarów! Nauczyła się nie tylko jak rozumieć swoich przeciwników, ale przede wszystkim samą siebie, jak podejmować decyzje pod presją oraz jak oddzielać emocje od podejmowanych wyborów. Odkryła też, jak możliwie najlepiej rozgrywać kiepskie karty i czym tak naprawdę jest… szczęście. Fascynująca lektura nie tylko dla fanów kart, ale dla wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na własną życiową wygraną. Maria Konnikova miała cztery lata, gdy wyjechała z rodzicami z ZSRR i osiadła w USA. Ukończyła Harvard, dziś jest psycholożką, dziennikarką, stałą współpracowniczką „New Yorkera”, felietonistką m.in. „New York Timesa”, „Wall Street Journal” i „WIRED”, popularyzatorką nauki. Jest też autorką bestsellerowych książek: Myśl jak Sherlock Holmes i Myśl jak oszust. „Jeden z najbardziej niezwykłych rezultatów dziennikarskiego eksperymentu. To książka nie tylko o grze w pokera, ale o znaczeniu szczęścia, nauce o umiejętnościach i psychologii przechytrzania konkurentów”. – Joshua Foer „To porywająca opowieść – z niepozorną bohaterką, która okazuje się czarnym koniem zawodów, mentorem przypominającym Yodę i całą masą szalonych postaci. Jest to również podręcznik, jak kontrolować życie, myśleć obiektywnie i podejmować lepsze decyzje. Czytanie tej książki jest jak wylosowanie koloru. Nie uwierzysz w swoje szczęście – i będziesz je pamiętał przez długi, długi czas”. – Daniel H. Pink „Maria Konnikova zapytała, czy pracowitość, inteligencja i trening mogą pokonać przypadek, blef i manipulacje – a odpowiedź brzmi: „tak!””. –„The Spectator” „To książka, która pokaże ci, jak skuteczniej grać w grę w życie, i podnosząca na duchu podróż od zera do bohatera, która wywoła uśmiech w tych trudnych czasach”. – Nature.com

44,99 zł
24,99 zł

Rabat 44,5%
oszczędzasz 20,00 zł

7 osób kupiło
23
Zapach śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapach śmierci
Dostępny
41 szt.

Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej. Pewnego letniego wieczoru David Hunter ? antropolog sądowy ? odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy. Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie. W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć. Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety. Po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala. Oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami. W niektórych nadal ktoś leży? Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie? Szpital upomni się o kolejne ofiary. Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci. Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór. Mylą się. Simon Beckett jest brytyjskim dziennikarzem i pisarzem. Zasłynął jako autor thrillerów kryminalnych, których głównym bohaterem jest antropolog sądowy ? David Hunter. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Simon Beckett mieszka wraz z żoną w Sheffiled w Anglii.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

6 osób kupiło
24
Saga o Karli Linde. Tom 1. Czas tajemnic, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga o Karli Linde. Tom 1. Czas tajemnic, wydanie 2
Dostępny
1077 szt.

Pełna tajemnic saga Marzeny Rogalskiej. Bywa, że jeden człowiek potrafi odmienić nasze życie. Ukryta pod fortepianem w salonie krakowskiego mieszkania dziewczynka z ciekawością podsłuchuje rozmowę ukochanego ojca z dystyngowaną panią Doris. Niedługo małą Karolinę i dojrzałą kobietę połączy niezwykła więź. Dorastająca Karla ma wszystko, by zawojować salony Krakowa. Młodziutka, śliczna, błyskotliwa dziewczyna z dobrego domu potrafi zawrócić w głowie. Gdy wyjeżdża z ojcem do Zakopanego, jej życie nabiera tempa i barw. Zafascynowana artystycznym światem, stopniowo odkrywa uroki flirtu, zabawy, a nawet hazardu. Świat dorosłych, w który wchodzi, jest jednak bardziej skomplikowany, niż może się wydawać. Ale serce Karli nie potrafi zabić mocniej aż do momentu spotkania z Jankiem. Czy przewrotny los pozwoli dwojgu młodym ludziom zbliżyć się do siebie? Zwłaszcza, że rodzice mają wobec córki inne plany, a w jej życiu znowu pojawia się pani Doris? Marzena Rogalska jak nikt potrafi porywająco opowiadać – o uczuciach, emocjach, relacjach rodzinnych. W pierwszym tomie nowej trylogii o losach Karli Linde w mistrzowski sposób opisuje atmosferę Krakowa lat trzydziestych, artystyczną bohemę Zakopanego i pozorną beztroskę życia szlacheckiego dworku.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
25
Dante - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dante
Dostępny
1076 szt.

Zakochany nastolatek, wojownik z duszą na ramieniu ruszający na bitwę, ambitny polityk marzący o wejściu do świata władzy, a wreszcie genialny poeta, który na wiele stuleci ukształtował wyobrażenie ludzi o tym, co ich czeka po śmierci. Popularny włoski historyk Alessandro Barbero kreśli wielowymiarowy portret Dantego Alighieri – jednego z najwybitniejszych średniowiecznych twórców. Umieszcza go na tle ważnych wydarzeń epoki: bitew, sporów ideologicznych, spisków i walki o władzę. Pokazuje Dantego zaangażowanego społecznie, wplątanego w dworskie intrygi, a czasem działającego pod wpływem emocji. Odsłania też tajemnice warsztatu poety, który przez ponad trzynaście lat pisał swoje największe dzieło – Boską Komedię – wizjonerski poemat o podróży przez zaświaty, w którym Włosi zaczytują się do dziś. Tę biografię, napisaną w 700. rocznicę śmierci poety, czyta się jak wciągającą powieść, a pod piórem włoskiego profesora średniowiecze okazuje się epoką fascynującą i wciąż pełną tajemnic. „Historyk Alessandro Barbero podjął się niełatwego zadania – postanowił napisać biografię Dantego Alighieri, ikony światowej literatury. Sięgnął przy tym do nieoczywistych źródeł i dokumentów. Nie daje jednak jasnych odpowiedzi na wiele pytań związanych z tym wybitnym poetą, ale zostawia czytelnikowi przestrzeń do formułowania własnych hipotez. Książka ta, napisana w przystępny i wciągający sposób, przedstawia fascynujący fresk wydarzeń i życia społecznego we Florencji i na całym Półwyspie Apenińskim na przełomie XIII i XIV wieku. Cieszę się, że ta interesująca pozycja dociera do polskiego czytelnika, i to w świetnym tłumaczeniu Krzysztofa Żaboklickiego”. – Tessa Capponi-Borawska „Słynny rzymski piosenkarz Antonello Venditti żalił się kiedyś w jednym ze swoich utworów: „Dziś nadal nie wiem, czy Dante był człowiekiem wolnym, nieudacznikiem czy partyjnym sługusem”. Lektura książki profesora Alessandra Barbero nie rozwieje tej wątpliwości, stajemy się jednak bogatsi o świadomość, że Dante był przede wszystkim człowiekiem swojej epoki. Odkrywanie tej prawdy, wraz z poznawaniem średniowiecznej Italii opisywanej przez autora, może stanowić ogromną przyjemność intelektualną”. – Julia Wollner, redaktorka naczelna magazynu „Lente”

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

5 osób kupiło
26
Wspomnienia z martwego domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia z martwego domu
Dostępny
39 szt.

Wspomnienia z martwego domu to najbardziej osobiste dzieło Fiodora Dostojewskiego. W 1849 roku Dostojewski za przynależność do Koła Pietraszewskiego został skazany na karę śmierci przez rozstrzelanie. W ostatniej chwili car zamienił ją na więzienie połączone z ciężkimi robotami. Pisarz przebywał na katordze cztery lata, a doświadczenia zebrane w tym okresie pozwoliły mu przedstawić w powieści obraz życia w syberyjskim więzieniu. Swoje wspomnienia Dostojewski wkłada w usta szlachcica skazanego za zabójstwo żony na dziesięć lat ciężkich robót. Opisuje zwyczaje panujące na katordze, relacje między współwięźniami, ich historie, zachowania, postawy i charaktery, przedstawia różne fragmenty katorżniczego życia (pobyty w szpitalu, handel wódką, święta, kary cielesne, zachowanie przełożonych, roboty) i wiele sylwetek skazańców. Są pośród nich ludzie dobrzy, wartościowi, z którymi nawiązuje przyjaźnie. Jednak większość katorżników to ludzie ponurzy, dumni, ambitni, zawistni, źli i złośliwi. Awantury, kradzieże i bójki są na porządku dziennym, atmosfera moralna panująca w barakach jest trudna do zniesienia. Większość skazańców pochodzi ze stanu chłopskiego, do byłego „pana” odnoszą się niekiedy z nienawiścią, Aleksandrowi Pietrowiczowi jako byłemu szlachcicowi jest na katordze wyjątkowo ciężko, wrogość większości współwięźniów i samotność – to uczucia szczególnie doskwierające mu podczas pierwszych miesięcy pobytu w więzieniu.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

5 osób kupiło
27
A koń w galopie nie śpiewa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A koń w galopie nie śpiewa
Dostępny
253 szt.

„Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom”. Wychodząc z tego założenia, postanowiliśmy opisać część z tych rzeczy, które się nikomu nie przyśniły. Ani filozofom, ani szlifierzom, ani nawet zdunom. Snując wątek hippiczno-botaniczny, postanowiliśmy powołać do życia nowy kierunek literacki, czyli „realizm paniczny”. Kto gustuje w historiach kryminalnych, będzie usatysfakcjonowany, ponieważ nawet po zakończeniu nie wiadomo do końca, dlaczego takie zdumiewające wydarzenia były treścią tej opowieści. Licząc na miliony czytelników, zapewniamy, że chodziło nam wyłącznie o nagrody literackie, a nie tani poklask. Artur Andrus – dziennikarz, radiowiec, satyryk, autor i wykonawca piosenek, głównie kabaretowych. Motto, którym się kieruje w swoim życiu, brzmi: „Każdy powinien mieć motto, którym się kieruje w swoim życiu – i dobrze, żeby ono brzmiało”. Wojciech Zimiński - scenarzysta, dziennikarz, satyryk, prowadzący „Szkło kontaktowe” w TVN24, chwilami autor rysunków satyrycznych, nie lubi ryb (jeść, oglądać je lubi).

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

5 osób kupiło
28
Śliniak silikonowy, wieloryb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śliniak silikonowy, wieloryb
Akuku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Silikonowy śliniak od „akuku” to praktyczny i wygodny sposób, aby zabezpieczyć ubranko dziecka przed zabrudzeniem. Posiada wygodną kieszonkę, która zatrzymuje resztki spadającego pokarmu. Regulowane zapięcie sprawi, że z łatwością każda mama dopasuje rozmiar śliniaka do swojego bobasa. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i na spacerze. Śliniak wykonany jest w 100% z lekkiego i bezpiecznego silikonu. Nie zawiera żadnych dodatkowych elementów, które mogłyby podrażnić skórę dziecka lub stwarzać niebezpieczeństwo. Niezwykle miękki i przyjemny w dotyku. Rozmiar: długość 30.0 cm x szerokość 23.0 cm

19,60 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,3%
oszczędzasz 2,61 zł

5 osób kupiło
29
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 11. Aloha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 11. Aloha
Dostępny
2876 szt.

Nareszcie wymarzone wakacje! Emi i Flora wyjeżdżają nad morze na długo wyczekiwany obóz windsurfingowy. Po jego zakończeniu wraz z całą paczką oraz Luckiem, sąsiadem Emi, wyruszają zabawnym busem – ogórasem – w szaloną nadmorską podróż. W trakcie wyprawy będą mieszkać na kempingach, wędrować nadmorskimi szklakami i zgubią się wśród wydm. Nieoczekiwane spotkanie z wyrzuconym na plażę morświnem rozpocznie nową misję Tajnego Klubu Superdziewczyn. Wszyscy na stanowiska! Trzeba pomóc zagrożonemu ssakowi.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

5 osób kupiło
30
Zgiń, przepadnij - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgiń, przepadnij
Dostępny
179 szt.

Od najmłodszych lat Tekli towarzyszy pech. Nie wiadomo, czy to klątwa, czy też fatalne zrządzenie losu, ale nieszczęście dopada też każdego, kto się z nią zetknie, a przynajmniej taka opinia krąży w niewielkiej miejscowości, w której młoda kobieta mieszka od urodzenia. Sama Tekla walczy z fatum wszelkimi możliwymi sposobami. Regularnie odczynia uroki, odsuwające złe wydarzenia, nosi przy sobie przedmioty przynoszące szczęście i woreczki z ziołami, które mają odpędzić złe moce, mimo to biedaczka wydaje się chodzącym prawem Murphy'ego. Tuż przed trzydziestymi trzecimi urodzinami Tekla tego samego dnia traci pracę, narzeczonego i najlepszą przyjaciółkę. Przez załamaniem nerwowym ratuje ją dawno niewidziana kuzynka, Dominika, której smutna sytuacja tamtej jest na rękę. Dominika dostała wymarzoną pracę w Hiszpanii i potrzebuje kogoś zaufanego, kto zaopiekuje się mieszkaniem. Tekla z radością zostawia za sobą szczątki swego nieszczęsnego życia i wyjeżdża. Dominika nie wierzy w żadnego pecha, dopóki samolot, którym miała polecieć, nie ulega nagłej awarii i lot zostaje przełożony. Wywołuje to kolejne reperkusje, a jedną z nich jest nieoczekiwanie znaleziony trup… Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
31
Śliniak silikonowy, słoń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śliniak silikonowy, słoń
Akuku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Silikonowy śliniak od „akuku” to praktyczny i wygodny sposób, aby zabezpieczyć ubranko dziecka przed zabrudzeniem. Posiada wygodną kieszonkę, która zatrzymuje resztki spadającego pokarmu. Regulowane zapięcie sprawi, że z łatwością każda mama dopasuje rozmiar śliniaka do swojego bobasa. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i na spacerze. Śliniak wykonany jest w 100% z lekkiego i bezpiecznego silikonu. Nie zawiera żadnych dodatkowych elementów, które mogłyby podrażnić skórę dziecka lub stwarzać niebezpieczeństwo. Niezwykle miękki i przyjemny w dotyku. Rozmiar: długość 30.0 cm x szerokość 23.0 cm

19,60 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,3%
oszczędzasz 2,61 zł

5 osób kupiło
32
Świat w matni. Czwarta część trylogii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w matni. Czwarta część trylogii
Dostępny
235 szt.

Świat trzeba ratować, odchodząc od antagonizmu w stronę współpracy dwóch współczesnych globalnych potęg - Chin i USA. Znajdą się i staną na ich czele przywódcy, którzy będą chcieli i potrafili tego dokonać. To oni zapiszą się po dobrej stronie historii, tak jak po 1945 r. uczynili to przywódcy zwaśnionych przez pokolenia regionalnych potęg - Niemiec i Francji, stawiając na polityczną i ekonomiczną kooperację. Uchroniła ona Europę od zgubnych zbrojnych konfliktów, które toczyły się przez cały XIX i początek XX wieku, na czym ucierpiały wszystkie państwa i co pochłonęło miliony ofiar ludzkich. Nasz świat znalazł się w matni. Możni tego świata muszą pojąć, że nie da się nieustannie wzbogacać się - jakże często wyzyskując innych - bez oglądania się na towarzyszące temu koszty społeczne i środowiskowe. Natomiast społeczeństwa krajów na dorobku, funkcjonujące w gospodarkach emancypujących się, muszą znaleźć własny, oparty na merytokracji sposób wykorzystania nieodwracalnej globalizacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nie uda im się to bez zapanowania nad procesami demograficznymi i bez uporania się z korupcją dewastującą gospodarkę. Jak ją autor przewrotnie określa, czwarta część trylogii - poprzednie trzy zapoczątkowane bestsellerem pt. Wędrujący świat ukazały się w kilkunastu językach - została napisana z potrzeby ciągłego przypominania o największych problemach i poszukiwania odpowiedzi na pytania nurtujące dziś ludzkość: Jaka jest sytuacja? Co mamy robić? Co będzie dalej? To, co się wydarzy w przyszłości, zależy od nas. Od nas jako ludzkości, współczesnej cywilizacji, i od nas, jako uczestników toczących się procesów społecznych. Profesor Kołodko dzieli się z Czytelnikami spostrzeżeniami i przemyśleniami odnośnie do stanu zglobalizowanej gospodarki, jej politycznego i kulturowego otoczenia. Czyni to bez emocji, korzystając z ogromu wiedzy, opierając się na własnych badaniach, doświadczeniach z podróży (odwiedził 168 krajów) i osobistych kontaktach z przywódcami i uczonymi tego wędrującego świata. Autor stara się kierować racjonalnością, a nie emocjami - zarówno w przypadku stawiania diagnoz, jak i formułowania recept. Gdy bowiem poddajemy się emocjom, to trudno o optymizm wobec wyjątkowego spiętrzenia negatywnych aspektów Wielkich Spraw Przyszłości: nierówności społeczno-ekonomicznych, zmian środowiskowych, nierównowagi demograficznej, na które nakłada się „czarna trójca” - populizm, nacjonalizm i autorytaryzm - a także szwankująca demokracja. Zdecydowana większość zagrożeń, przed którymi stoimy, może być pokonana. I to jest powód do optymizmu. Może, ale nie musi. I to skłania do pesymizmu niejednego uważnego obserwatora otaczającej nas rzeczywistości. Przeformułowanie celów rozwoju gospodarczego to imperatyw naszych czasów. Upieranie się przy starych, moralnie zużytych strategiach tworzy więcej problemów niż rozwiązań. Kreślenie celów rozwoju na nowe czasy to nie tylko zadanie elit, które te cele formułują i egzemplifikują, lecz całych społeczeństw, które muszą głęboko przeorać swoje systemy wartości. Do epoki wspólnoty pierwotnej, z typowym dla niej zbieractwem i myślistwem, nie da się wrócić, ale dalej trwać w oparach niepohamowanego konsumpcjonizmu zrodzonego przez XX-wieczny kapitalizm, też już się nie da. Ludzkości nie jest potrzebna obfitość, a umiar, i nie pogoń za produkowaniem i spożywaniem coraz większej ilości towarów, a zdolność do utrzymywania bezpiecznej równowagi ekonomicznej i społecznej. „Jeden z najprzenikliwszych obserwatorów światowej gospodarki, z wieloletnim doświadczeniem, zarówno naukowca, jak i praktyka. Jego prace są zawsze ważnym punktem wyjścia debat i dyskusji o ekonomii politycznej globalizacji”. – Francis Fukuyama, Stanford University, autor Końca historii „Ta książka to arcydzieło stworzone przez myśliciela, który jest jednocześnie praktykiem transformacji gospodarczej i polityki w realnym świecie”. – Justin Yifu Lin, Uniwersytet Pekiński, były wiceprezydent Banku Światowego, o Wędrującym świecie „Grzegorz Kołodko wykorzystuje głębokie doświadczenie polityczne, szeroki zakres obserwacji i solidne zrozumienie ekonomii realnego świata w swojej koncepcji nowego pragmatyzmu. Jest przywódcą i sojusznikiem wszystkich zaangażowanych w walkę o pokój, sprawiedliwość, wspólny dobrobyt i dobro publiczne”. – James K. Galbraith, University of Texas, Austin „Erudycyjne i prowokujące do myślenia podejście do wielkich pytań stojących przed ludzkością”. – John Cassidy, „The New Yorker”, o Dokąd zmierza świat „W tym przekonującym dziele profesor Grzegorz Kołodko łączy wiedzę akademicką z doświadczeniem wyniesionym z wybitnych dokonań w pracy w rządzie w kluczowych okresach polskich reform gospodarczych. Idąc poprzez wiele dziedzin i nigdy nie unikając spornych kwestii, napisał książkę, która wnosi ważny i przydatny wkład do literatury na tematy gospodarki, zmian społecznych i ładu światowego w XXI wieku”. – Henry Kissinger, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, o Dokąd zmierza świat Profesor Grzegorz W. Kołodko – uczony i polityk, profesor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista. W interdyscyplinarnych pracach naukowych zajmuje się polityką rozwoju, długofalowymi zmianami systemowymi, teoretycznymi i praktycznymi problemami globalizacji, ekonomią i polityką gospodarczą posocjalistycznej transformacji. Popularyzator wiedzy, autor i redaktor naukowy 60 książek oraz licznych artykułów i referatów opublikowanych w 28 językach. Członek Academia Europaea oraz Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Doktor honoris causa i honorowy profesor kilkunastu zagranicznych uniwersytetów. W 1989 roku uczestniczył w historycznych obradach Okrągłego Stołu, w latach 1989-1991 był członkiem Rady Ekonomicznej Rady Ministrów. Jako wicepremier i minister finansów w latach 1994-1997 dzięki głębokim reformom systemowym doprowadził Polskę do rekordowego tempa wzrostu i do członkostwa w OECD. Pełniąc te stanowiska po raz kolejny w latach 2002-2003, ponownie wprowadził gospodarkę na ścieżkę szybkiego wzrostu i odegrał ważną rolę w integracji Polski z Unią Europejską. Założyciel i Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Distinguished Professor of Belt and Road School w Beijing Normal University. Wykładał na czołowych amerykańskich uniwersytetach, m.in. Yale, UCLA i Rochester, oraz okazjonalnie na licznych uczelniach w Europie, Ameryce i Azji. Angażowany był jako ekspert organizacji międzynarodowych, m.in. Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Maratończyk (50 ukończonych biegów, najlepszy czas 3:38.22) i podróżnik (zwiedził 168 krajów i Antarktydę). Meloman, autor wystaw fotograficznych.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
33
O powstawaniu gatunków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O powstawaniu gatunków
Dostępny
75 szt.

Karol Darwin (1809-82) – angielski przyrodnik, geolog, twórca teorii ewolucji, człowiek, którego myśl przeorała cały dotychczasowy światopogląd ludzkości. Teorię ewolucji przedstawił w swoim fundamentalnym dziele O powstawaniu gatunków (pełny tytuł brzmiał O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego czyli o utrzymywaniu się doskonalszych ras w walce o byt). Do powstania teorii ewolucji w znacznej mierze przyczyniła się 5–letnia wyprawa (1831–36) badawcza na statku HMS Beagle, w czasie której odwiedził autor m.in. wyspy Galapagos. Po powrocie wile lat rozwijał swoją teorię, by wreszcie opublikować ją w roku 1859. Darwin unikał kontrowersyjnego wówczas terminu ewolucja, jednak już na początku swej książki stwierdził: ponieważ w każdym gatunku rodzi się daleko więcej osobników, niż może przeżyć i ponieważ na skutek tego powstaje pomiędzy nimi walka o byt, osobnik, który pod wpływem skomplikowanych i nieraz zmiennych warunków zmieni się nieznacznie, lecz w sposób korzystny dla siebie, będzie miał więcej widoków na utrzymanie się przy życiu i w ten sposób ulegnie działaniu doboru naturalnego. Na zasadzie zaś potężnego prawa dziedziczności każda taka wyselekcjonowana odmiana będzie dążyć do przekazania potomstwu swej nowej, zmienionej postaci. Książka Darwina uznawana jest za fundamentalne dzieło nauk przyrodniczych, a samo pojęcie darwinizm weszło także do kanonu innych nauk.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4 osoby kupiły
34
Ogród na cztery pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród na cztery pory roku
Dostępny
309 szt.

Co siać w lutym, a co do ziemi włożyć dopiero w kwietniu? Jak zadbać o ogród jesienią i jak przygotować grządki po zimie. No i najważniejsze – co z tymi wszystkimi plonami zrobić. Sebastian Kulis, autor bloga Roślinne Porady, zabiera nas w roczną podróż po swoim ogrodzie. Miesiąc po miesiącu podpowiada, co warto wysiać, jak zadbać o ziemię i jak zaplanować kolejne miesiące w ogrodzie, na balkonie i na parapecie, bo jako miejski ogrodnik, żadnych wyzwań się nie boi. Co więcej, w swojej książce, nie tylko zaraża pasją do ogrodnictwa, ale też równie silnie szerzy idee zero waste. Z Kulisem nic się nie zmarnuje, nawet najnędzniejszy pomidorek z parapetowej hodowli. Szpadle w dłoń i do piachu!

74,99 zł
53,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

4 osoby kupiły
35
Mój przyjaciel król - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój przyjaciel król
Dostępny
55 szt.

Fenomenalny zapis królewskich dni dokonany przez Józefa Hena, tak pełen barw, zapachów i uczuć, że czujemy, jakbyśmy byli tam, na miejscu ze Stanisławem Augustem, wraz z nim przeżywali tragiczne rozterki, jakbyśmy zasiadali na czwartkowym obiedzie i zapadali się razem w długą noc porozbiorową… Dlaczego zdecydował się włożyć koronę, gdy wszystko krzyczało, że to nie ma sensu? Wiedział i rozumiał, że ograniczenia będą trudne do pokonania. Dlaczego już po roku cała Familia stanęła przeciwko niemu; bo był jednak trochę obcy, inny, może chodziło mu bardziej niż im o przyszłość państwa, narodu, a nie o majątki? Czy naprawdę kochał swoją Sophie? I pytanie najważniejsze – jakim był królem w tych czasach upadku Rzeczpospolitej? Mówili, że oddał Polskę Rosji, że nie walczył, nie zrobił nic, by powstrzymać tragedię… A co miał czynić, zabrano mu całą władzę, konfederacje radomska, barska i targowicka pozostawiły go bez realnego wpływu na rządzenie państwem. Jako władca przegrał wszystko, żadne upokorzenie nie zostało mu darowane; czemu więc patrzymy na niego dzisiaj jak na mądrego i przewidującego monarchę? Bo takim był, może najważniejszym królem w naszej historii! Zostawił po sobie światłość, oświecenie przyszło razem z nim, nauka, nowe świata widzenie… Bez niego nie przetrwalibyśmy 125 lat ciemności… Wspaniała książka, każdy, kto chce zrozumieć wielki upadek, wiek powstań i narodowy romantyzm następnego wieku, musi ją przeczytać.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
36
Five Nights At Freddy's. Kos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. Kos
Dostępny
60 szt.

Czy jesteście gotowi na kolejną dawkę strachu? Przed wami szósta część serii Fazbear Frights z uniwersum Five Nights at Freddy's, czyli trzy kolejne mrożące krew w żyłach opowiadania. Jak to jest być ściganym przez własną przeszłość? Nole próbuje uniknąć konfrontacji z niewygodną prawdą i pada ofiarą potwora, który wymierza srogie kary za dawne przewinienia. Wyniszczony przez chorobę dziewięcioletni Jake spogląda wstecz, wspominając czasy, zanim zachorował, i wyobraża sobie, co by było, gdyby wyzdrowiał.... Toby zaś zrobi naprawdę wszystko, by udowodnić swoją wartość oschłemu ojcu i aroganckiemu bratu… co przyniesie fatalne konsekwencje. Ten świat nie wie, co to przebaczenie.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

4 osoby kupiły
37
Elementarz. Moje pierwsze czytanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz. Moje pierwsze czytanki
Dostępny
183 szt.

Poznajcie swoich rówieśników – Antka, Lenkę, Adę, Julka i Krzysia. Są przyjaciółmi i mają niezwykłą wyobraźnię. Wystarczą garnki, patyki, kamienie i już powstaje orkiestra albo rakieta, albo pociąg. Dużo tu zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw. Elementarz. Moje pierwsze czytanki to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Książka, stworzona zgodnie z zaleceniami metodyków, składa się z dwóch etapów: Pierwszy etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą „Jak się pisze, tak się czyta”, czyli używamy tylko podstawowych liter alfabetu, są one wprowadzane stopniowo od najprostszych do tych trudniejszych jak „ą”, „ę” czy „ź”, „ś”. W dymkach umieszczone zostały dodatkowo podpowiedzi, jak wybrane wyrazy sylabizować i literować. Drugi etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą „Tak się pisze, a tak się czyta”. Pojawiają się wszystkie litery alfabetu, dwuznaki, a także upodobnienia i udźwięcznienia, które sprawiają liczne trudności początkującemu czytelnikowi, ponieważ wyrazy je zawierające inaczej się pisze, a inaczej czyta. W Elementarzu znalazło się prawie 100 ciekawych czytanek, którym towarzyszą zabawne ilustracje. Dzięki tej książce nauka czytania może stać się naprawdę dobrą zabawą! Duża, czytelna czcionka!

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
38
Mary Poppins powraca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mary Poppins powraca
Dostępny
131 szt.

Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17 – w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Mary Poppins wróciła! Sfrunęła z nieba, trzymając sznurek latawca (choć oczywiście nigdy się do tego nie przyzna). A od jej powrotu młodzi Banksowie znów przeżywają cudowne przygody: odkrywają, kim jest Najstarsza Córka i w jaki sposób sprowadza wiosnę, jedzą podwieczorek z Panem Wspakiem, który w każdy Drugi Poniedziałek miesiąca robi wszystko na odwrót, a nawet zawierają znajomość z Wielką i Małą Niedźwiedzicą. Janka i Michałek czują jednak niepokój. Mary Poppins powiedziała, że odejdzie, gdy z jej złotego łańcuszka zerwie się sekretnik. Kiedy to nastąpi? I czy tym razem Mary zniknie na zawsze?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
39
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Wielka misja małej sondy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Wielka misja małej sondy
Dostępny
58 szt.

Książka o kosmosie jakiej jeszcze nie było! Wybierz się w niezwykłą misję z sondą New Horizons przez Układ Słoneczny. Leć z prędkością 10 mil na sekundę i dowiedz się, jak gigantyczny Jowisz pomógł maleńkiej sondzie dotrzeć do Plutona. Zobacz pierwsze w historii zdjęcia tej karłowatej planety i odkryj zadziwiającą cechę jej powierzchni. Następnie pokonaj kolejny miliard mil do mini-świata Arrokoth. Przygodowa formuła jest książki bliska współczesnym dzieciom, a dynamiczna szata graficzna łącząca ilustracje, infografiki i zdjęcia pomaga w zrozumieniu treści. Wielka misja małej sondy to kolejna książka duetu Lapin-Ceccarelli, znanych z fantastycznej książki edukacyjno-przygodowej o Srebrnym Globie Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc!, wydanej przez HarperKids.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

4 osoby kupiły
40
Strona Guermantes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strona Guermantes
Dostępny
100 szt.

Trzeci tom cyklu: „W poszukiwaniu straconego czasu” (t. I W stronę Swanna, t. II W cieniu zakwitających dziewcząt). Rodzina bohatera zamieszkuje w skrzydle pałacu rodu de Guermantes. Marcel natychmiast zakochuje się w pani domu (a właściwie pani na zamku). Czyni starania, żeby się do niej zbliżyć, wykorzystując jej licznych krewnych i znajomych. Pisarz jak zwykle łączy subtelna analizę psychologiczną i obserwację życia epoki z rozważaniami estetyczno-filozoficznymi.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
41
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 23. Samotny cyklista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 23. Samotny cyklista
Dostępny
22 szt.

Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 23. Gdy nowy znajomy składa pannie Violet Smith atrakcyjną propozycję pracy z wygodnym zakwaterowaniem, perspektywy na przyszłość wydają się doskonałe. Do czasu, gdy pojawia się samotny cyklista. Za każdym razem jedzie za nią na tym samym odcinku drogi. Ale dlaczego? Holmes i Watson muszą się tego dowiedzieć, zanim w tej z pozoru banalnej sprawie pojawi się groźba zbrodni.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
42
Jedzenie intuicyjne. Bez radykalnych zasad, zakazów i diet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedzenie intuicyjne. Bez radykalnych zasad, zakazów i diet
Dostępny
1195 szt.

Najnowsze, uaktualnione i uzupełnione wydanie bestsellera żywieniowego. Jak radzić sobie z emocjami i stresem bez zajadania ich? Dietetyczki z ogromnym doświadczeniem w leczeniu i profilaktyce zaburzeń odżywiania przedstawiają rewolucyjny program żywieniowy, który raz na zawsze pomoże ci wyrwać się z zaklętego kręgu diet i odzyskać radość z jedzenia. Dziesięć prostych zasad popartych setkami badań stało się dla wielu wybawieniem od ciągłych nieskutecznych diet i zadręczania się z powodu każdej dodatkowej kalorii trafiającej na talerz. Autorki dowodzą, że wystarczy w miejsce złych nawyków wykształcić własny, indywidualny dla każdego z nas model zdrowego, zgodnego z potrzebami organizmu odżywiania. Wyjaśniają niebezpieczeństwa płynące z kultury odchudzania i zachęcają do przyjęcia ciałopozytywności, nawiązania prawidłowej relacji z jedzeniem i zaufania swojej wewnętrznej mądrości. Jak na mowo poczuć satysfakcję płynącą z posiłków? Jak zacząć szanować swoje ciało bez względu na jego wiek czy rozmiar? Jak zacząć wsłuchiwać się we własny organizm i monitorować jego reakcje, by w końcu docenić tak samo głód, jak poczucie sytości? Ta książka pomaga na nowo zaprzyjaźnić się z jedzeniem.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
43
AFA-SKALA. Jak badać mowę dziecka afatycznego? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AFA-SKALA. Jak badać mowę dziecka afatycznego?
Dostępny
39 szt.

Książka jest rezultatem wieloletnich doświadczeń Autorek, na co dzień zajmujących się terapią dzieci afatycznych. Zasadniczą część książki stanowi skala, będąca konkretną propozycją sposobu zbierania materiału służącego do oceny sprawności językowej i komunikacyjnej dziecka z zaburzonym rozwojem mowy. Z pozycji praktyków, Autorki dzielą się również swoimi przemyśleniami na temat trudności związanych z diagnozowaniem i opisem afazji. Ich badania opierają się na obserwacji zachowań dziecka sytuacji celowo zorganizowanej. Za pomocą materiałów werbalnych i graficznych, starają się one stworzyć sytuację eksperymentalną, w miarę możliwości naturalną, po to, by sprowokować reakcję dziecka, zarejestrować je i ocenić. W książce zostały poruszone problemy rzadko omawiane w literaturze logopedycznej. Zasadniczym jej celem jest ułatwienie logopedom – praktykom diagnozy i planowania terapii dzieci afatycznych.

62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

3 osoby kupiły
44
Koloruj wodą. Magiczne stworzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruj wodą. Magiczne stworzenia
Dostępny
2179 szt.

Koloruj wodą! Do tej kolorowanki nie potrzebujesz kredek ani flamastrów. Użyj pędzelka i wody, aby wyczarować niezwykle kolorowy magicznych stworzeń! Wspaniałej zabawy! Czysta i wygodna zabawa dla dzieci uwielbiających malowanie!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
45
Obłędy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obłędy
Dostępny
49 szt.

Gdy długo skrywane obsesje stają się obłędami… Porzucona Andrea Cherry leczy złamane serce i układa swoje życie od nowa. Los przecież nigdy nie był dla niej łaskawy, a przeszłość powróciła, gdy dziewczyna oddała swoje serce temu jedynemu. Ale czy można złamać coś, co już od dawna jest złamane? I czy można żyć, nie znając odpowiedzi na najważniejsze pytanie: kim jest ojciec mojego dziecka? Andrea decyduje się na odważny krok i zamierza sama odkryć prawdę, choć ta może być o wiele trudniejsza niż jej dotychczasowe życie. Kto okaże się biologicznym ojcem Lily, dziewczynki, która skradła serce Nicholasa Blake’a? Czy spotkanie z mordercą i ofiarą Oddechu Diabła okaże się punktem zwrotnym w rozwiązaniu tej tajemnicy? Nicholas zrobi wszystko, żeby poznać prawdę, ale czy warto ingerować w przeznaczenie? A przede wszystkim - czy jest to bezpieczne? Angela Santini - młoda polska autorka w 2012 roku wyjechała z Polski do Londynu. W 2021 roku zadebiutowała książką Obsesje, która spotkała się z gorącym przyjęciem czytelniczek. Zapewnia, że w życiu nic jej tak nie wyszło jak trójka wiecznie głodnych dzieci, które w przeciwieństwie do niej doskonale wiedzą, czego chcą. No dobrze, ona też wie, czego chce, z tą różnicą, że jej dzieci to dostają. Zapewnia, że jest szczęśliwą matką, żoną i niczyją kochanką. Poza tym jest całkiem zwyczajna; kocha gotować, tańczyć, czytać i oglądać filmy o seryjnych mordercach.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

3 osoby kupiły
46
Książka moich wspomnień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka moich wspomnień
Dostępny
1059 szt.

Nowe wydanie wspomnień Jarosława Iwaszkiewicza – po raz pierwszy bez zmian wprowadzonych przez cenzurę. Wybitny pisarz wspomina swoje dzieciństwo i młodość spędzone na Kresach – barwnie opisuje życie rodzinne i towarzyskie, zwyczaje świąteczne i codzienność w środowisku zubożałej szlachty. Wraca do dramatycznych lat wojny i odzyskania niepodległości. Błyskotliwie portretuje artystów dwudziestolecia, z którymi się przyjaźnił: Karola Szymanowskiego, Juliana Tuwima, Jana Lechonia i innych. Przytacza fascynujące anegdoty z życia intelektualnego i artystycznego II Rzeczpospolitej. Iwaszkiewicz opisuje też kulisy powstania swoich pierwszych utworów. Okazuje się przy tym wnikliwym obserwatorem, a czasem zaskakuje dystansem i ironią, ujawnia swoje słabostki i niespełnione ambicje. Potwierdza też, że jest mistrzem słowa i stylu, z ciepłym humorem i ogromną wrażliwością pisze o świecie, który odszedł już bezpowrotnie, a zarazem znakomicie oddaje atmosferę okresu międzywojennego.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

3 osoby kupiły
47
W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważn...
Dostępny
1059 szt.

Kiedy wszyscy mówią jednocześnie, kto się zatrzyma, by posłuchać? Jesteśmy samotni jak nigdy wcześniej, mimo rozwoju techniki, która ułatwia i przyspiesza komunikację. Krótkie, powierzchowne przekazy niemal całkowicie wyparły z życia codziennego rozmowę. Doprowadziły do stworzenia pozbawionego znaczenia szumu, z którego trudno wyłowić istotne informacje. Uczymy się, jak dobierać słowa, by zagłuszyć wypowiedzi innych, jak prowadzić bezustanną autopromocję i zawsze, ale to zawsze stawiać na swoim. Za wszelką cenę mamy być widoczni i słyszani. Kate Murphy z uwagą, skrupulatnością i ciekawością zgłębia naukowe strony procesu słuchania – fizjologiczną, psychologiczną i społeczną. Odnosząc się do licznych badań i przeprowadzając wywiady z zawodowymi słuchaczami – radiowcem, sprzedawcą mebli czy księdzem spowiednikiem – poszukuje przyczyny zatracania tej ważnej umiejętności. Pokazuje, jak duże znaczenie ma poświęcanie komuś czasu i uwagi. Dowodzi, że obecny kryzys komunikacyjny doprowadził do epidemii samotności, a izolacja społeczna jest dla nas tak szkodliwa jak alkoholizm i przyczynia się do rozwoju zbierającej coraz większe żniwo depresji.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
48
Życie jako podróż. Czy można znaleźć prawdziwe szczęście w codzienności? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie jako podróż. Czy można znaleźć prawdziwe szczęście w codziennośc...
Dostępny
33 szt.

W książce Życie jako podróż Osho porusza tyle trudnych, egzystencjalnych tematów, że wydaje się, jakby włożył kij w mrowisko. Czy to prawda, że bez utopijnych ideałów życie nie stawałoby się lepsze? Czy siedzisz w więzieniu? Czy zwyczajne życie może dawać poczucie szczęścia? Czemu robimy z igły widły? Skąd się biorą różnice międzypokoleniowe? Czym jest agonia, a czym ekstaza? Jak wyciszyć umysł? Jak stać się człowiekiem? Te i inne pytania znajdują tu swoje omówienie. Człowiek jest pomostem między tym, co zwierzęce, a tym, co boskie, a uświadomienie sobie tego pomaga zrozumieć tkwiące w nas sprzeczności. Miłość i nienawiść, siła i słabość, rozpacz i radość, szczodrość i skąpstwo. Osho zachęca do poznania tych uczuć, zaakceptowania i zrozumienia, że ich występowanie obok siebie jest nieuniknione. Tak jak ciemność jest po prostu brakiem światła, słabość wynika z braku siły – podobnie nienawiść, oschłość serca, jest rezultatem braku miłości. A jak zwykle motywem przewodnim nauk Osho jest wskazówka: Poznaj i pokochaj samego siebie.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
49
Zniknięty ksiądz. Moja historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniknięty ksiądz. Moja historia
Dostępny
103 szt.

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie seminarium szybko nadchodzi rozczarowanie rzeczywistością plebanii, nałogi, obezwładniająca samotność, choroba, poważny wypadek, a w końcu najgorsze dla młodego księdza – utrata wiary. Wali mu się świat, ale też pojawia się światełko w tunelu – ona. Dziś były już ksiądz mówi, że uciekł od śmierci w życie. Oprócz swojej historii Adamiec opowiada historie innych mężczyzn, którzy wybrali drogę kapłaństwa. Zapijających kryzysy. Zepsutych łatwymi pieniędzmi. Żyjących z kobietami. Odkrywających swój homoseksualizm. Porzucających sutannę dla miłości oraz tych zamkniętych w domach dla emerytów i zapomnianych. Takich księży kościelni hierarchowie „znikają”. Mimo goryczy Marcin mówi o ciemnych stronach Kościoła bez zacietrzewienia, raczej ze smutkiem, czasem z humorem, ale zawsze ze zrozumieniem dla ludzkich słabości. Kończy swą opowieść z nadzieją: „Przestałem wierzyć w Boga jako duchowny. A odzyskałem poczucie, że jestem Dzieckiem Bożym, kiedy biskup zabronił mi przystępować do sakramentów”.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
50
Saga rodziny z Ogrodowej. Tom 2. Duszący zapach bzu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodziny z Ogrodowej. Tom 2. Duszący zapach bzu. Audiobook
Ewelina Maria Mantycka, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Kontynuacja losów rodziny z ulicy Ogrodowej. Fabian i Lilka próbują zbudować swój związek na kruchym fundamencie zaufania. Miłość, której się nie spodziewali, stawia przed nimi nowe wyzwania i problemy. Związek dwojga ludzi niełatwo zacząć z bagażem niepowodzeń i traumatycznych doświadczeń. Zbliżające się lato i ciepłe dni dają początek wielkim pragnieniom, które w nich drzemią. Cały wachlarz emocji nawiedza prawnuki „szalonej wiedźmy z Ogrodowej”. Klaudia Leszczyńska po powrocie do Czarnowa przeżywa na nowo pokusy, które do niedawna były tylko wspomnieniem. Dla Rajmunda nie ma w życiu nic ważniejszego niż jego dzieci, ich dobro i zapewnienie im bezpieczeństwa. Duszący zapach bzów rosnących niegdyś za spichlerzem przy dworku przypomina o zagadkowej śmierci dziewczynki, którą lata temu pochowano w rodzinnej mogile. W tle dziadek Janek snuje opowieści o prababce Rozalii, która w oczach syna była zupełnie inna niż plotki głoszone o niej w okolicy. Jej prawnuki starają się odkryć, dlaczego tak bardzo kochała miejsce, w którym ją skrzywdzono...

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
51
Awantura o Basię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awantura o Basię
Dostępny
137 szt.

Z pokolenia na pokolenie Awantura o Basię nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu. Ta ulubiona lektura dziewcząt również chłopców może porwać interesującym wątkiem sensacyjnym oraz zabawnymi scenami i wszechobecnym humorem.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
52
Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Ros...
Dostępny
286 szt.

Rywalizacja między wielkimi mocarstwami wchodzi w fazę krytyczną. Rywalizacja między wielkimi mocarstwami wchodzi w fazę krytyczną. Czy Stany Zjednoczone pójdą na wojnę z Chinami? Po czyjej stronie stanie Rosja? Czy Polska zostanie wciągnięta w III wojnę światową? Czy świat stoi na krawędzi nuklearnej zagłady? To tylko niektóre z pytań, na które próbują odpowiedzieć Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz. Znany geopolityk oraz publicysta historyczny rozmawiają o Polsce i świecie. O tym, czy armia Rzeczypospolitej jest gotowa odeprzeć atak i obronić państwo. Wrzesień ’39 nie może się powtórzyć. Stany Zjednoczone wycofują się z Europy, aby skupić się na Pacyfiku. A to oznacza, że amerykańskie gwarancje dla Polski stają się coraz bardziej iluzoryczne. Na jakich sojuszników naprawdę możemy liczyć? Czy grozi nam rosyjska agresja i nowa Jałta? Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
53
Proces i rzeczywistość. Esej kosmologiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces i rzeczywistość. Esej kosmologiczny
Dostępny
13 szt.

Wykłady te opierają się na powrocie do tej fazy myśli filozoficznej, która rozpoczęła się od Kartezjusza, a zakończyła na Humie. System filozoficzny, który starają się wyjaśnić, jest nazywany filozofią organizmu. Nie istnieje koncepcja filozoficzna, która nie mogłaby na swoją obronę zacytować jakichś wyraźnych stwierdzeń któregoś z owej grupy myślicieli pomiędzy Kartezjuszem a Hume'em lub jednego z dwóch twórców całej myśli zachodniej, Platona i Arystotelesa. Jednakże filozofia organizmu jest skłonna uwydatniać właśnie te elementy w pismach wspomnianych mistrzów, które późniejsi systematycy odkładali na bok. Autorem, który najpełniej antycypował główne stanowiska filozofii organizmu, jest John Locke w jego Rozważaniach, zwłaszcza w dalszych księgach tego dzieła. (fragment Wstępu Autora)

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

2 osoby kupiły
54
Saga o Karli Linde. Tom 2. Kres czasów, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga o Karli Linde. Tom 2. Kres czasów, wydanie 2
Dostępny
727 szt.

Porywająca historia, wielkie uczucie w przededniu dziejowej burzy. Czy miłość przetrwa wszystko? Karla po zdanej maturze może wreszcie spełnić swoje marzenie i ruszyć w świat. Po krótkich wakacjach w Paryżu trafia do Anglii, by zamieszkać we wspaniałej posiadłości, otoczona zbytkiem i przyjmowana przez najlepsze towarzystwo. Nie daje się jednak zwieść uwodzicielskiej łatwości życia. Szybko przekonuje się, że piękne angielskie dwory skrywają ponure tajemnice, a arystokratyczne tytuły nie przesądzają o prawości charakterów. Beztroskie życie lub wierność sobie – oto wybór, przed którym u progu dorosłości staje dziewczyna. W Karli rodzi się bunt. Trudno jej już liczyć na pochłoniętą własnymi romansami Kathy, listy i telefoniczne rozmowy to za mało, by ukoić tęsknotę za Jankiem, a ukochany ojciec po raz pierwszy zdaje się coś przed nią ukrywać. Tymczasem dobiegające ze świata wieści nie wróżą niczego dobrego, ale nikt z jej bliskich, prócz ojca, nie chce wierzyć w nieuchronność nadciągającej wojennej zawieruchy… Marzena Rogalska jak nikt potrafi porywająco opowiadać - o uczuciach, emocjach, relacjach. W drugim tomie nowej trylogii, o losach Karli Linde, w mistrzowski sposób oddaje przedwojenną atmosferę w Polsce i w Europie, niezwykłe więzy między ojcem a córką oraz uczucia zakochanych, które zostają wystawione na najcięższą z prób.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
55
Jak w 45 dni zmienić nawyki mózgu i odzyskać dobry nastrój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak w 45 dni zmienić nawyki mózgu i odzyskać dobry nastrój
Dostępny
129 szt.

Gdy czujemy się dobrze, nasz mózg uwalnia serotoninę, oksytocynę, dopaminę i endorfiny. Jeżeli w którymś momencie brakuje nam pożywienia, bezpieczeństwa czy wsparcia społecznego, mózg przerywa wydzielanie tych substancji i przechodzi w tryb krótkich zrywów, od przetrwania do przetrwania. Czy możemy coś zrobić, by nasz mózg zaczął funkcjonować w inny sposób? Czy możemy go „wytrenować”? Doktor Loretta Graziano Breuning, autorka bestsellerowych książek i założycielka The Inner Mammal Institute, przekonuje, że jest to możliwe, pod warunkiem że zrozumiemy, jak działają nasze ssacze mózgi. Podaje również strategie, które pozwolą im przestawić się na nowe tory. Śmiech, łzy, godzenie się z tym, czego nie możemy zmienić, poczucie wpływu, ćwiczenia fizyczne – to tylko niektóre czynniki prowadzące nas ku szczęściu. Mózg nie może wydzielać substancji radości non stop. I dobrze, bo co by to było, gdybyśmy przez cały czas pozostawali w stanie euforii. Istnieją jednak proste triki, które zmienią narząd odziedziczony po zwierzęcych przodkach w sojusznika naszego szczęścia.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
56
Inferno. Tom 1. Devil, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inferno. Tom 1. Devil, wydanie kieszonkowe
Dostępny
238 szt.

Wracając do Filadelfii, dwudziestoczteroletnia Hailey Warren ma prosty plan. Zamierza spędzić czas z bliskimi, znaleźć pracę i wynająć małe mieszkanie w centrum. Los oferuje jej jednak całkiem inny scenariusz, gdy na jaw wychodzi prawda. Okazuje się, że Thomas – brat Hailey – zadłużył firmę na pół miliona dolarów. Zdesperowany zwraca się o pomoc do Victora Sharmana, jednak mężczyzna stawia warunek. Spłaci dług, jaki ciąży na Warrenach, jeżeli Hailey zgodzi się z nim zamieszkać.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
57
Gate - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gate
Dostępny
102 szt.

Miłość, która spada na człowieka w niewłaściwym momencie życia. I nowy początek, który pojawia się, gdy wszystko wydawało się już skończone. Sopocki hotel Grand ich połączył. Życie rozdzieliło. Nie przeczuwają, że spotkają się ponownie. Lotnisko stanie się poczekalnią przed rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu. Konfesjonałem, w którym wyznają swoją prawdę. I rozdrożem, gdzie będą musieli dokonać wyboru: czy żyć przeszłością i wspomnieniami, czy wyruszyć na spotkanie nieznanego. Pełna czułości opowieść o ludziach, którym przytrafiło się życie, ze wszystkimi odcieniami szczęścia i cierpienia. To historie o tym, że los potrafi upomnieć się o nas w najmniej oczekiwanym momencie, by wyrównać rachunki. Janusz Leon Wiśniewski po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w opisywaniu tego, co wydarza się między dwojgiem bliskich sobie ludzi.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

2 osoby kupiły
58
Dzienniki. Tom 2. Lata 1960-1968 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki. Tom 2. Lata 1960-1968
Dostępny
26 szt.

„Chronologicznie Dzienniki Władysława Tatarkiewicza obejmują lata 19441960 (tom I), 19601968 (tom II) i 19691977 (tom III), który ukaże się w roku 2022. Tom drugi ma charakter pamiętnikarski, jest dokumentem historycznym, relacją pisaną na bieżąco, z dnia na dzień, przez zarazem znakomitego obserwatora i sprawozdawcę, człowieka ukształtowanego w Polsce niepodległej, arystokratę ducha, filozofa i nauczyciela akademickiego, ponadto chrześcijanina. Lektura Dzienników to fascynująca, intelektualna podróż w czasie. Konfrontowanie się Tatarkiewicza z siermiężną rzeczywistością Polski Ludowej powoduje niekiedy zabawne dysonanse. Oprócz spraw codziennych, filozof opisuje realia i kuluary życia naukowego. Przez całą książkę przewijają się postaci naukowców, artystów i dziennikarzy. Dzienniki mogą być wciągającą lekturą dla młodych czytelników, znających autora wyłącznie dzięki jego trzytomowej Historii filozofii. Mają bardziej charakter zapisków literackich niż filozoficznych dywagacji. Pan Profesor Tatarkiewicz schodzi z katedry uniwersyteckiej wprost w codzienność, jawi się w niej nie jako uczony, lecz jako żywy człowiek, zatroskany o swoje zdrowie, los rodziny i znajomych”. Od Redakcji

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

2 osoby kupiły
59
Klub przyrodnika. Tom 1. Zagadka purpurowej orchidei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub przyrodnika. Tom 1. Zagadka purpurowej orchidei
Agnieszka Stelmaszyk, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Pierwszy tom nowej serii Agnieszki Stelmaszyk – autorki bestsellerowej serii „Mazurscy w podróży”. Purpurowa orchidea to zagrożony wyginięciem kwiat, którego ostatni okaz na świecie rośnie w trudno dostępnej azjatyckiej dżungli. Misji odnalezienia go i ocalenia gatunku podejmuje się botanik Paul Flynn. Okazuje się jednak, że dociera na miejsce za późno – kwiat zostaje skradziony przez najemników wynajętych przez bogatego kolekcjonera. W tym samym czasie w trakcie konferencji organizowanej w ramach szczytu klimatycznego w tajemniczych okolicznościach znika jedna z prelegentek Alicja Szafrańska, która badała wpływ ludzkiej działalności na globalne ocieplenie. Niewiele później czwórka przyjaciół z Klubu Przyrodnika – Natalia, Zuzanna, Tymek i Dominik – dowiaduje się o zaginięciu mieszkającego w pobliżu Wiktora Orlińskiego. Nikt nie wie, gdzie podział się starszy mężczyzna, ale jego ukochana szklarnia została wcześniej zdemolowana przez nieznanego sprawcę. Nastolatki postanawiają zbadać tę sprawę i spróbować rozwikłać tajemnicę zaginięcia zaprzyjaźnionego sąsiada. Szybko zwracają uwagę na wskazówki łączące jego zniknięcie ze sprawą Alicji Szafrańskiej. Nie spodziewają się jednak, że tym samym natrafią na ślad kryminalnej intrygi, przez którą może im grozić śmiertelne niebezpieczeństwo… Wielowątkowa historia, która wciągnie nie tylko najmłodszych czytelników. W emocjonującą przygodowo-kryminalną fabułę autorka ponownie włączyła element edukacyjny, czytelnicy dowiedzą się wielu interesujących ciekawostek o roślinach, zwierzętach i ochronie przyrody. Po raz kolejny Agnieszka Stelmaszyk stworzyła historię od której wprost nie będzie można się oderwać!

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
60
Pakiet: Szalone misje II wojny światowej / Największe oszustwa w II wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Szalone misje II wojny światowej / Największe oszustwa w II wo...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Dwie pasjonujące książki autora militarnych bestsellerów sprzedanych w Polsce w ponad 185 tysiącach egzemplarzy Szalone misje II wojny światowej 100 nieznanych epizodów II wojny: najbardziej brawurowe operacje i akcje sabotażowe. Najbardziej śmiałe wyczyny szpiegów, komandosów, członków ruchu oporu, żołnierzy jednostek specjalnych i cywilów obu stron konfliktu. • Pluton niemieckich żołnierzy przebranych za kobiety przekracza granicę Belgii jako forpoczta inwazji. • Próba porwania królowej holenderskiej przez niemieckich spadochroniarzy. • Tajne radio działa w niemieckim obozie dla amerykańskich jeńców. • Ośmiu amerykańskich żołnierzy przechodzi linię frontu w przebraniu francuskich policjantów. • Podwodna wojna o Gibraltar. • Brytyjski oficer w mundurze pułkownika włoskiej armii wykrada informacje z niemieckiego sztabu. • Jedyna potrójna agentka II wojny światowej. • Supertajne wojsko X. • Tajna misja w Alpach. • Jeńcy wojenni skaczą ze spadochronami nad Trzecią Rzeszą. • Mobilizacja 28 000 000 cywilnych zabójców. Największe oszustwa w II wojnie światowej 80 najbardziej nieprawdopodobnych akcji i operacji szpiegowskich oraz wojskowych. Podstęp, kamuflaż, mistyfikacja, dezinformacja w latach 1939–45. Sensacyjna książka wykorzystuje odtajnione dokumenty – materiały archiwalne, wypowiedzi uczestników i świadków wydarzeń, wspomnienia żołnierzy, agentów i cywilów. Odkrywa zakulisowe, niekonwencjonalne i ryzykowne akcje, których celem było zmylenie wroga. • Brytyjski agent w niemieckiej szkole szpiegów i niemieccy szpiedzy w Białym Domu. • Kradzież planów Linii Maginota i tajnej broni Hitlera. • „Zdobycie” Belgradu przez dziewięciu Niemców. • Przemycanie okrętów do Wielkiej Brytanii. • Fałszywa flota podwodna i fikcyjny marszałek polny. • Tajna agentka Greta Garbo. • Plan porwania papieża. William Breuer to jeden z najpopularniejszych amerykańskich historyków wojskowości, autor nieustannie wznawianych na świecie bestsellerów, m.in.: Ściśle tajne w II wojnie światowej, Tajne bronie w II wojnie światowej, Tajne epizody II wojny światowej, Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. W swoich książkach, napisanych żywo i z rozmachem, dociera zawsze do niepublikowanych informacji i przedstawia je w tempie najlepszej powieści sensacyjno-przygodowej.

64,90 zł
45,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,47 zł

2 osoby kupiły
61
Lśnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lśnienie
Dostępny
114 szt.

To jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w niej z każdą minutą. Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z przejściami psychicznymi bohaterów. Stephen King jest autorem ponad 60 światowych bestsellerów. Ostatnio ukazały się m.in. Instytut, Outsider, Śpiące królewny (napisana wspólnie z synem, Owenem Kingiem) oraz Trylogia o Billu Hodgesie - Pan Mercedes (nagrodzona Edgar Award dla najlepszej powieści), Znalezione nie kradzione i Koniec warty. Za zasługi dla literatury amerykańskiej w 2018 roku otrzymał nagrodę PEN America Literary Service Award, a w 2014 roku państwowe odznaczenie National Medal of Arts. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną, pisarką Tabithą King.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

2 osoby kupiły
62
Mam nadzieję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mam nadzieję
Dostępny
17 szt.

Czy nasze życie ma deadline? Czy każdy musi być bogaty? Czy żyjemy w najgorszym kraju na świecie? Czy jeśli napijesz się z plastikowego kubeczka to zaaresztuje cię ekologiczna policja? Zamiarem książki jest nieco uspokoić czytelników, którzy mogą mieć wrażenie, że życie niekiedy ich przerasta, że nie sposób zachować się porządnie, sprostać wszystkim wymaganiom i jeszcze przy okazji nie podpaść w poczucie przygnębienia, że jest już za późno, by cokolwiek zmienić wokół siebie. To książka, która nie obiecuje, że wszystko będzie dobrze, ale też uspokaja - nie wszystko będzie najgorzej. Od refleksji nad tym - czy jesteśmy za starzy, by cieszyć się życiem, przez uwagi o tym, jak nie poddać się przygnębiającej fali newsów, po refleksję, że nic nie jest tak straszne, jak się wydaje - jeśli tylko zmierzymy się z tym, czego naprawdę się boimy. Mam nadzieję to pozycja która ma zagubionemu czytelnikowi dać trochę pocieszenia ale też nadziei - że jest w życiu coś więcej niż tylko niepewność i zawiedzione nadzieje.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
63
List Judasza nie Iszkarioty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List Judasza nie Iszkarioty
Dostępny
36 szt.

List Judasza nie Iszkarioty to prawdopodobnie ostatnia książka ojca Augustyna – tak autor zapowiadał to w książce Ocalenie część 2. To zdumiewająca medytacja na temat skromnego, zaledwie jednostronicowego Listu świętego Judy, poprzedzającego Apokalipsę. Tytuł Apokalipsa pochodzi od czasownika greckiego APOCALYPTEIN, które da się przetłumaczyć jako objawienie albo odsłonięcie czy nawet… zdemaskowanie. Wszyscy chyba doskonale widzimy, że świat, a także Kościół, stał się, w poprzednim stuleciu, i w tym, które się rozpoczęło, jeszcze intensywniej teatrem niezwykle zaciętej walki zła i dobra, walki Boga i Szatana – o nas, o wierzących. Pokuta mogłaby zmienić wyroki Boga i mogłaby powstrzymać inwazję zła, herezji, zarazy, wojny, głodu, drożyzny, w końcu ponurej i bladej śmierci, ale niewielu to czyni. Ostatnia szansa zostanie zaprzepaszczona, ale ocaleje Reszta. To słyszę od czterech lat. Gdyby teraz święty Juda stanął przed tobą, powiedziałby: „Ludzie nawet nie rozumieją, co złego uczynili, choć mogli zrozumieć. Ich niewiedza własnych win nie jest bez wielkiej winy!” fragment książki

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

2 osoby kupiły
64
Szpilki z Wall Street - pocket - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpilki z Wall Street - pocket
Dostępny
351 szt.

Biurowy hate-love z niesamowitym humorem i wyjątkowo gburowatym przystojniakiem. Olivia Santos od dwóch lat pracuje dla giełdowego geniusza Dylana Clarka. I dokładnie tyle samo czasu oboje się nienawidzą. Mężczyzna nie znosi nawyków kobiety: wiecznie stukających szpilek, spóźnialstwa i nietrzymania się harmonogramu zadań. Pomimo to Dylan wie, że jej potrzebuje, i choćby chciał, nie może zwolnić.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
65
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 10. Polarna Wyprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 10. Polarna Wyprawa
Dostępny
124 szt.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn marzy o dołączeniu do zagadkowej Polarnej Wyprawy. Przyjaciele zrobią wszystko, aby stać się częścią ekspedycji, która wyruszy w góry jeździć na nartach i spędzać czas z psami husky. Czekają ich niezwykłe przygody i mnóstwo sportowych atrakcji: nocleg na śniegu w tipi, jazda w prawdziwym psim zaprzęgu i pasowanie na polarników! Kolejna tajna misja przyniesie nowe przyjaźnie i udowodni, że dla paczki nie ma rzeczy niemożliwych.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

2 osoby kupiły
66
Gramatyka obrazkowa angielska, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka obrazkowa angielska, wydanie 3
Dostępny
40 szt.

Gramatyka obrazkowa to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli opanować najważniejsze zagadnienia angielskiej gramatyki na poziomie A1-B2. Książka została podzielona na 17 rozdziałów. To ponad 300 stron praktycznej wiedzy.Nieskomplikowany system oznaczeń kolorystycznych nadaje rozdziałowi wewnętrzną strukturę i porządkuje treści. Każdy kolor przypisany jest do konkretnego pojęcia gramatycznego, które w całym rozdziale oznaczone będzie wyłącznie za jego pomocą.Gramatyka obrazkowa została stworzona specjalnie z myślą o wzrokowcach. Jeśli jesteś jednym z nich, ta książka to pierwsze na rynku wydawniczym rozwiązanie właśnie dla Ciebie.Gramatyka obrazkowa to:- Reguły gramatyczne zostały tu zwizualizowane: warstwa graficzna to nie ozdobnik, lecz istotna część metody nauki.- Dzięki ciekawym rysunkom i fotografiom oraz przejrzystym schematom przyswoisz sobie wiedzę bez czytania długich tekstów.- Stymulujące kojarzenie rysunki i fotografie oraz wspomagające zapamiętywanie kształty i kolory, pomagają mózgowi przyjmować zawarte w objaśnieniach treści. Gramatyka obrazkowa wykorzystuje tę zasadę i tak przedstawia reguły, by były przejrzyste i bardziej zrozumiałe.

54,90 zł
43,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

2 osoby kupiły
67
Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskach
Dostępny
23 szt.

To nie jest tylko opowieść o sporcie i wielkich ideach. To wciągająca historia ludzkich nadziei i ambicji, lęków, słabości i dramatycznych wyborów oraz najtrudniejszych walk, które toczą się poza stadionami. Książka Daniela Lisa daje niespotykanie szeroki i świeży wgląd w historie polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków. Autor konfrontuje z sobą źródła, wyszukuje nieznane dokumenty i rzuca nowe światło na historie – wydawałoby się – już opowiedziane. Jako pierwszy opisuje polski wątek najkrwawszego wydarzenia w historii igrzysk – zamachu w Monachium. Zastanawia się z polskimi narciarkami, czy wesprzeć radziecki protest i dostać medal, czy powiedzieć prawdę i zająć czwarte miejsce. Tropi wojenne losy mistrza boksu, które ten w czasach stalinizmu wolałby przemilczeć: siedział w więzieniu, obozie, pracował na kolei, a może służył w Wehrmachcie? Ze sztangistą Ryszardem Tomaszewskim, multimedalistą paraolimpijskim, wraca do stanu wojennego i uścisku dłoni z księciem Karolem. „Na pierwszym planie walka Polaków o złoto, srebro lub brąz, a w tle – wielka historia i wielki teatr kolejnych olimpiad. Legionista Adam otrzepał się z pyłu wojennego i bierze przeszkody na paryskim hipodromie, oszczepniczka Marysia przemawia się z Hitlerem w loży honorowej, sędzia sportowy Jakub z Kalisza – Jakow z Izraela ginie w zamachu terrorystycznym w Monachium. Detektywistyczne rekonstrukcje, nowe, żywe wiadomości o wydarzeniach i charakterach. Czytam i zamieniam się w świadka. Gorąco polecam”. – Małgorzata Szejnert „Daniel Lis od lat jest redaktorem moich książek, najlepszym z trenerów. Tym razem to ON startował w zawodach, pisząc książkę, a ja dopingowałam, ile wlezie. Dobiegł do mety ze znakomitym wynikiem. „Stulecie przeszkód” jest świetnie napisane, a dbałość autora o szczegół, wyciąganie na światło dzienne faktów zapomnianych, choć fascynujących, i prostowanie przekłamań zasługują na złoty medal. Proszę też przygotować chusteczki, bo jest tu masa wzruszeń. A poza tym trudno nie płakać, kiedy na olimpijskim podium staje polski sportowiec”. – Magdalena Grzebałkowska

54,99 zł
31,34 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 23,65 zł

2 osoby kupiły
68
Zaproszenie na chrzest święty, 5 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie na chrzest święty, 5 sztuk
Top Graphic, 5
Dostępny
24 szt.

Zaproszenia na chrzest święty w formacie 12.5 x 12.5 cm. W opakowaniu 5 zaproszeń w różnych wzorach.

8,99 zł
2 osoby kupiły
69
Alchemiczne Gody Chrystiana Różokrzyża. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alchemiczne Gody Chrystiana Różokrzyża. Tom 2
Dostępny
20 szt.

Drugi tom Alchemicznych godów Chrystiana Różokrzyża zawiera oryginalny tekst Johanna Valentina Andreae opisujący czwarty, piąty, szósty i siódmy dzień z siedmiodniowej podróży Chrystiana Różokrzyża wraz z obszerną ezoteryczną analizą Jana van Rijckenborgha, dziesięć ilustracji Johfry oraz objaśnienia słów różokrzyżowych.

52,50 zł
37,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,70 zł

2 osoby kupiły
70
Chatka Puchatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chatka Puchatka
Dostępny
100 szt.

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół - pluszowych zabawek w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książeczki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
71
The Gravity of Us - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Gravity of Us
Dostępny
647 szt.

Inteligentny, podnoszący na duchu debiut Young Adult, idealny dla fanów Becky Albertalli i Adama Silvery. To nie jest kolejna rozprawka w szkolnym stylu, to czuła i mądra opowieść o miłości między dwoma młodymi chłopakami. Cal chce być dziennikarzem. Jest już w połowie drogi do sukcesu, dzięki koncie na FlashFame z pół milionem obserwujących i perspektywą stażu w Buzzfeed. Ambitne plany pokrzyżuje mu jednak wybranie jego taty pilota do głośnej misji NASA na Marsa. Wkrótce Cal razem z rodzicami zostawia Brooklyn na rzecz gorącego i wilgotnego Houston. Nagle życie chłopaka zamienia się w telewizyjne reality show - z ciągle kłócącymi się rodzicami i odgrywaniem ról idealnej amerykańskiej rodziny na potrzeby medialnego spektaklu. A potem Cal spotyka Leona, którego mama jest astronautką w tej samej misji. I w zawrotnym tempie traci dla niego głowę. Cal i Leon stają się dla siebie oazą spokoju pośród oceanu szaleństwa. Wraz z rozwojem ich relacji, wzrasta gorączkowa atmosfera wokół misji na Marsa. Kiedy na jaw wychodzą ukryte motywy stojące za programem, Cal musi znaleźć sposób na odkrycie prawdy bez ranienia tych, na których najbardziej mu zależy. Porzucone marzenia, nagła przeprowadzka, medialne zamieszanie i brudne sekrety, które mogą okazać się początkiem końca wielkiej misji. W całym tym szaleństwie, jedyną stałą wydaje się być związek z nowo poznanym Leonem. Czy w tej miłości warto się zatracić? „Mocno osadzony w rzeczywistości romans, który mieni się niczym gwiazdozbiór”. – Adam Silvera, autor bestsellera Nasz ostatni dzień „Książka o pierwszej miłości i pierwszym locie w kosmos. Opowieść o astronautach, o której nie wiedziałam, że jej potrzebuję. Książka klejnot – cudowna i mądra”. – Becky Albertalli, autorka zekranizowanej powieści Simon oraz inni homo sapiens „Ten debiut jest pełną ciepła opowieścią o niedoskonałym queerowym związku i młodym mężczyźnie, który poznaje samego siebie, kiedy wszystko wokół niego się zmienia”. – „Publishers’ Weekly” „Ciepły, mądry i trafiający prosto do serca debiut. Książka o tym, jak spełniać swoje marzenia, nie odrywając się za bardzo od ziemi”. – Karen M. McManus, autorka bestsellerów Jedno z nas kłamie i Dwoje dochowa tajemnicy Książka mówi o tych wszystkich rzeczach, które ważne są dla każdego człowieka – o rodzinie, o tym, jak trudno poznać samego siebie i o tym specjalnym rodzaju miłości, który sprawia, że szybujesz prosto w niebo.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
72
Serge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serge
Dostępny
121 szt.

Reza stworzyła bezlitosną kronikę absurdów XXI wieku. Autorka odznacza się niezwykłą umiejętnością analizowania ludzkich zachowań, ostrym dialogiem i czarnym humorem, ale także empatią dla postaci niedoskonałych i paradoksalnych. Rzuca pełnymi ironii i sarkazmu strzałami, raniąc i śmiesząc zarazem. Rodzinne zwiedzanie obozu Auschwitz uruchamia lawinę wzajemnych pretensji, co prowadzi do obnażenia problemów i dramatów, z jakimi od lat borykają się Popperowie. To poruszająca tragikomedia o spustoszeniu, jakie czyni upływający czas, o znaczeniu więzów rodzinnych i wychowania, o uwikłaniu jednostki w historię.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
73
Cała prawda o starych ludziach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała prawda o starych ludziach
Dostępny
123 szt.

Ciepła i zabawna książka obrazkowa, która jest hołdem dla wszystkich dziadków i starszych osób. Kiedy jest się dzieckiem, dziadkowie wydają się naprawdę starzy. Ale czy bycie starszym musi oznaczać bycie nudnym, powolnym lub cichym? NIE! Wspaniała książka, która łamie stereotypy i pokazuje, że wiek, to tylko stan umysłu.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
74
Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką
Dostępny
23 szt.

Czy psy przeżywają emocje tak samo jak my? By poznać odpowiedź na to pytanie, naukowiec i bestsellerowy autor Gregory Berns wraz ze swoim zespołem zrobił to, czego nikt nigdy nie próbował: wytresowali psy tak, by całkowicie świadome mogły przejść badanie MRI. To umożliwiło badaczom zrozumienie, co czują i myśli ich podopieczni. Ale psy to dopiero początek. W Co myśli i czuje pies Berns pokazuje nam mózgi i umysły dzikich zwierząt – lwów morskich, które mogą nauczyć się tańczyć, oraz delfinów, które widzą za pomocą dźwięku. W neuroarcheologicznym eksperymencie Berns rekonstruuje mózg jednego z najbardziej tajemniczych zwierząt w historii, wilkowora tasmańskiego, by wyjaśnić, czemu ten gatunek wymarł. Przełomowe badania Bernsa pokazują, jak podobne są mózgi zwierząt i ludzi. Sam autor udowadnia, że zwierzęta - tak samo jak my – mają uczucia. To rzuca zupełnie nowe światło na kwestię praw zwierząt. Pełna mądrości, humoru i empatii, Co myśli i czuje pies to książka o nowym świecie, w którym inteligentne istoty są wszędzie wokół. To nowy manifest wyzwolenia zwierząt w dwudziestym pierwszym wieku.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
75
Kamperem przez Polskę. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,50 zł
28,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,06 zł

2 osoby kupiły
76
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Dlaczego jemy rośliny? Sekret...
Dostępny
80 szt.

Dlaczego jemy akurat te rośliny, a nie inne? Czy warzywa i owoce zawsze były jadalne? Skąd pochodzą i jak powstają nowe odmiany? Na czym polegają modyfikacje genetyczne i czy są bezpieczne? Ta dowcipna książka śledzi dzieje udomowienia roślin, a zabawny tekst dopełniają atrakcyjne, komiksowe ilustracje znanego hiszpańskiego humorysty.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
77
Gramatyka obrazkowa niemiecka, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka obrazkowa niemiecka, wydanie 3
Dostępny
23 szt.

Bez znajomości gramatyki trudno jest mówić i pisać w języku obcym, jednak podręczniki, w których dominuje tekst, nie pomagają ci skutecznie w nauce. Dlaczego? Bo podobnie, jak większość ludzi, jesteś wzrokowcem. Gramatyka obrazkowa to pierwsze na rynku wydawniczym rozwiązanie dla ciebie.Reguły gramatyczne zostały tu zwizualizowane: warstwa graficzna to nie ozdobnik, lecz istotna część metody nauki.Dzięki ciekawym rysunkom i fotografiom oraz przejrzystym schematom przyswoisz sobie wiedzę bez czytania długich tekstów.Stymulujące kojarzenie rysunki i fotografie oraz wspomagające zapamiętywanie kształty i kolory, pomagają mózgowi przyjmować zawarte w objaśnieniach treści. Gramatyka obrazkowa wykorzystuje tę zasadę i tak przedstawia reguły, by były przejrzyste i bardziej zrozumiałe.

54,90 zł
43,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

2 osoby kupiły
78
Park Smoków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Park Smoków
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Dostępny
72 szt.

Gra z przezroczystymi kartami! Tworzycie parki rozrywki, w których główną atrakcją są smoki. Wygra gracz, którego park będzie miał najwięcej zwiedzających. Musicie więc dbać o swoje smoki – co rundę należy je karmić, bo głodny smok odstraszy zwiedzających! Pilnujcie też, aby dorosłe smoki składały jajka – wykluwający się smok przyciągnie do parku nowych zwiedzających! Podczas rozgrywki wykorzystujecie 60 przezroczystych kart. Dzięki nim rozwijacie swoje parki. Autor: Nicolas Sato Ilustracje: Ayumi Kakei Wymiary opakowania: 20.0 x 20.0 x 4.5 cm

89,90 zł
65,63 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,27 zł

2 osoby kupiły
79
Dojrzewanie. Dziewczyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dojrzewanie. Dziewczyny
Dostępny
21 szt.

Przetłuszczają ci się włosy, na całym ciele wyskakują pryszcze, a rodzina nagle zaczyna doprowadzać cię do szału… Co się dzieje? Bądźmy szczere, dziewczyny – czasami potrzebujemy faktów bez upiększeń. Dojrzewanie przypomina jazdę kolejką górską, ale może też być o wiele łatwiejsze, jeśli tylko wiecie, czego się spodziewać. Spokojnie – ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, od staników po postrzeganie własnego ciała.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
80
Wiosna. Głos przyrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosna. Głos przyrody
Dostępny
71 szt.

Maria Kownacka autorka Plastusiowego pamiętnika i Kajtkowych przygód, była wielką miłośniczką polskiej przyrody. Jej wielkim marzeniem było przybliżenie dzieciom otaczającego je środowiska naturalnego i zagadnień ekologii. Realizacją tego marzenia stał się cykl książek przyrodniczych „Głos przyrody”, którego pierwszy tom poświęcony jest wiośnie. Przy współudziale Marii Kowalewskiej doświadczonego biologa i pedagoga, pisarka opracowuje pasjonujące kompendium wiedzy o polskiej wiośnie, jej przemianach, roślinności, zwierzętach, ekosystemie. Ta jedyna w swoim rodzaju publikacja przyrodnicza charakteryzuje się przejrzystym układem, bogatym zasobem wiedzy, ukazuje wiele ciekawostek przyrodniczych, a równocześnie urozmaicona jest ciekawymi anegdotami, opowiastkami, zagadkami, konkursami, a także praktycznymi wskazówkami dla najmłodszych odkrywców przyrody. Publikacja opatrzona jest setkami realistycznych i artystycznych ilustracji i zdjęć. Wiosna jest doskonałym narzędziem dydaktycznym zarówno dla nauczycieli przyrody w klasach II-VI szkoły podstawowej, jak i dla rodziców pragnących przekazać swoim dzieciom wiedzę o wiośnie i jej zaskakujących tajemnicach.

27,50 zł
19,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 7,51 zł

2 osoby kupiły
81
Bez mojej zgody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez mojej zgody
Dostępny
50 szt.

Filmowe wydanie bestsellerowej powieści Jodi Picoult! Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę. Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi, aż do tej pory Annie akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Wreszcie Annie dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci. „Jodi Picoult napisała prostą historię o wielkich sprawach. Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie”. – „Pani” Jodi Picoult (ur. 1966) jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich pisarek. Jej książki zostały przetłumaczone na 34 języki i sprzedały się w łącznym nakładzie 40 milionów! Została też uhonorowana licznymi nagrodami literackimi. Urodziła się i wychowała na Long Island. Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. Po uzyskaniu dyplomu na Harvardzie wyszła za mąż za Tima Van Leera, którego poznała jeszcze podczas studiów w Princeton. Wraz z nim i trójką dzieci mieszka w Hanoverze, w stanie New Hampshire. Jest autorką 25 powieści, m.in.: Bez mojej zgody, Głosu serca oraz Iskry światła.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
82
Mistrzowie opowieści o miłości. Od Hansa Christiana Andersena do Margaret Artwood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie opowieści o miłości. Od Hansa Christiana Andersena do Marga...
Dostępny
59 szt.

Doskonała lektura dla zakochanych, kochających i tych, którzy wciąż szukają Czy miłość to uczucie tylko dla głupców? A może to uczucie tylko dla odważnych? Pod piórem najwybitniejszych pisarzy dylematy te zyskują dodatkowe, nieoczywiste znaczenia. Temat miłości brały na warsztat najbardziej błyskotliwe i niepokorne talenty literackie. Od XIX-wiecznych klasyków: Antoniego Czechowa czy Hansa Christiana Andersena, przez XX-wiecznych mistrzów: Jamesa Joyce’a i Trumana Capote’a, aż po przenikliwych obserwatorów codzienności XXI wieku: Margaret Atwood czy Etgara Kereta. Nobliści, klasycy literatury, pisarze warci odkrycia lub ponownej lektury opisują miłość w jej nieskończonych odcieniach. Walczącą do granic poświęcenia. Uległą, czułą i ufną. Odrzuconą, nieszczerą i potraktowaną jako interesowna. Krótką jak błahostka. Zmieniającą tory życia. Godną najwyższego podziwu lub tylko wzruszenia ramionami. Miłość spadającą jak grom z jasnego nieba albo przeciwnie – rodzącą się powoli, mającą za fundament spokojną i wypróbowaną przyjaźń. Lektura do czytania z miłością. „Kaj spojrzał na nią; była taka piękna, nie wyobrażał sobie mądrzejszej, piękniejszej twarzy, nie wydawała mu się już z lodu, jak wtedy, gdy machała do niego ręką zza szyby; w jego oczach była doskonała (…)”. – Hans Christian Andersen, przekład: Bogusława Sochańska „Chciałbym być schodami, długimi schodami, które ty czyścisz, pomyślał, i wiedział, że gdy ona się wreszcie odwróci, będzie piękna i że on będzie ją kochał”. – Stig Dagerman, przekład: Justyna Czechowska „Musimy być dla siebie dobrzy, upomina się w duchu Wilma. Mamy już tylko siebie”. – Margaret Atwood, przekład: Paweł Lipszyc

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
83
Skradziona kołysanka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skradziona kołysanka. Audiobook
Anna Stryjewska, StoryBox
Dostępny
15 szt.

Miała wszystko. Straciła wszystko. Żywiołem Barbary jest scena, a wielką miłością rodzina: mąż i mała córeczka. To dla niej przerywa karierę i to jej śpiewa kołysankę, którą skomponowała. W jeden zwyczajny dzień szczęście zamienia się w koszmar. Oszalała z rozpaczy Barbara zamyka się przed światem i pogrąża w samotności i cierpieniu. Ucieka z Łodzi jak najdalej od miejsca budzącego złe wspomnienia i wiedziona głosem serca osiedla się w bieszczadzkiej wiosce. Jaką tajemnicę skrywa zielony dom z drewna z brązowymi okiennicami? Czy dzięki usłyszanej melodii kołysanki Barbara odzyska szansę na nowe życie? Bohaterka książki Anny Stryjewskiej Skradziona kołysanka nuci, że na wszystko przychodzi czas. Na przebaczenie i zrozumienie. Na ufność i zapomnienie. Tylko czas pokona wszystko, tylko czas…

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
84
Noe kontra Mabbul. Przeciw upadkowi i zepsuciu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noe kontra Mabbul. Przeciw upadkowi i zepsuciu
Dostępny
21 szt.

Czy nie jesteśmy świadkami „modernizacji nieba”? I czy to nie oznacza jego końca? Jak mam czcić Boga, który ewoluuje? Jak mam czcić Boga, którego kroją mi na miarę najnowszej mody? Czy naprawdę trzeba czuć lęk przed metką zacofania? o. Adam Czuszel (fragment książki) Polecam lekturę książki wszystkim, którzy uważają, że nie ma już czasu ani na poezję, ani na romanse czy kryminały, a nawet na klasykę, a zastanawiają się poważnie nad zbawianiem siebie. o. Augustyn Pelanowski (fragment wprowadzenia do książki)

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

1 osoba kupiła
85
Zranione Światło. Komentarze do Ewangelii św. Jana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zranione Światło. Komentarze do Ewangelii św. Jana
Dostępny
73 szt.

Jakże często jesteśmy jak ten dworzanin, który zagadnięty przez Filipa, podczas czytania w drodze Pisma Świętego, czy rozumie co czyta? – odpowiedział: Jak mam rozumieć, skoro mi nikt nie wytłumaczył? Wsłuchujemy się nabożnie w tekst Ewangelii podczas niedzielnej mszy świętej i równie ochoczo wracamy do swojego świeckiego życia. Ojciec Augustyn „rozpakowuje” dla nas prezent Słowa Bożego zamknięty w skrzyni Pisma Świętego.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

1 osoba kupiła
86
Puzzle 2x60 elementów. Świnka Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x60 elementów. Świnka Peppa
Clementoni, 2 x 60 elementów
Dostępny
109 szt.

Puzzle Supercolor Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiar obrazka po ułożeniu: 27.0 x 19.0 cm

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
87
Dojrzewanie. Chłopaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dojrzewanie. Chłopaki
Dostępny
20 szt.

Wszędzie wyrastają ci włosy, dostałeś trądziku, a dziewczyny nagle przestały być tak denerwujące… Co się dzieje? Bądźmy szczerzy, chłopaki – czasami potrzebujemy faktów bez upiększeń. Dojrzewanie przypomina jazdę kolejką górską, ale może też być o wiele łatwiejsze, jeśli tylko wiecie, czego się spodziewać. Spokojnie – ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, od golenia po życie towarzyskie!

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
88
I będę cię kochać aż do śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
I będę cię kochać aż do śmierci
Dostępny
8 szt.

Najnowsza powieść autorki książek obyczajowych Namiętność pachnąca terpentyną i Poza ringiem. Amelia i ja. Najlepszym i najgorszym zarazem, co może spotkać człowieka, jest miłość. Rita zawsze kochała wiatr we włosach. Młodość upływała jej na ciągłych zabawach i imprezowaniu, a jeśli wpadała czasem w kłopoty, wyciągał ją z nich kochający mężczyzna. Tomasz sam nie stroni od drobnych występków, ale gdy łobuz spotka swoją prawdziwą miłość, może zrobić dla niej wszystko. Może się dla niej zmienić i wkroczyć na dobrą drogę do szczęścia. I gdy już kochankowie mieli stanąć na ślubnym kobiercu, Tomasz wplątuje się w obronie narzeczonej w tragiczną w skutkach bójkę i trafia do więzienia. Rita zaś odnajduje szczęście u boku innego. Zakłada rodzinę, ląduje w spokojnym mazurskim miasteczku, gdzie wraz z mężem prowadzi pensjonat nad jeziorem. Sielanka zostaje jednak nagle przerwana, gdy w drzwiach pojawia się ON. Prowokujący i piękny jak przed laty… Związek z zazdrosnym i dość gwałtownym mężem, przeplatana seksem przyjaźń z lokalnym policjantem i szalone, niekontrolowane porywy serca do dawnej wielkiej miłości. Czy tym razem Rita zdoła dokonać właściwego wyboru? Czy podąży za rozumem, czy za sercem? I będę cię kochać aż do śmierci – to opowieść o wielkiej miłości, która często trwa wbrew wszelkim przeciwnościom losu, wbrew zdrowemu rozsądkowi i mimo dobrych rad życzliwych ludzi wokół! Anna Kasiuk – autorka powieści obyczajowych i erotycznych. Jej debiutancka książka Piąte – nie zabijaj zajęła III miejsce w plebiscycie zorganizowanym przez pismo „Fanbook” na najlepszą książkę 2014 roku. Ten sam sukces osiągnęła w 2020 roku powieść Poza ringiem. Amelia i ja. Zakochana w Mazurach, o których nie tylko pisze, ale i mówi z czułością, zabiera Czytelniczki i Czytelników do świata zawiłych i przenikliwych powieści. Nie boi się poruszania kontrowersyjnych tematów. O seksie pisze w sposób pobudzający zmysły. Odważne powieści Anny Kasiuk cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a wciąż rosnące grono jej wiernych odbiorców plasuje pisarkę w grupie najbardziej poczytnych autorek literatury rodzimej.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

1 osoba kupiła
89
Tabliczka mnożenia ABINO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabliczka mnożenia ABINO
ABINO
Dostępny
85 szt.

Karty wspomagające naukę tabliczki mnożenia.

9,54 zł
8,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,55 zł

1 osoba kupiła
90
Recepta na szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recepta na szczęście
Dostępny
3387 szt.

Zapraszamy do kliniki dla zwierząt doktora Borsuka! Doktor Borsuk uleczy nawet najtrudniejsze przypadki i sprawi, że w waszych sercach zagości radość. Recepta na szczęście to pełna humoru opowieść o tym, że szczęście może być bardzo blisko. Wystarczy odrobina chęci i dobre nastawienie. Doktor Borsuk stosuje niekonwencjonalne metody leczenia. Swoimi receptami zaskakuje nawet najbardziej pewnych siebie pacjentów. Czy na pewno odnalezienie muszelki pośrodku lasu albo zimna kąpiel wyleczą zatroskane zwierzęta? To opowieść, dzięki której każdy młody czytelnik odkryje, że szczęście nie jest uzależnione od innych, lecz od nas samych. I że dzieląc się radością, tak naprawdę ją mnożymy.

32,99 zł
24,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
91
Śmiertelna rozpacz. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiertelna rozpacz. Audiobook
T. R. Ragan, StoryBox
Dostępny
21 szt.

Idealne życie, które Faith McMann znała jako żona, matka i nauczycielka, zostało zniszczone, gdy bezwzględni przestępcy zamordowali jej męża i porwali jej dzieci. Oprócz żalu, strachu i rozpaczy nie pozostało jej nic, co mogłaby poczuć… oprócz wściekłości. Faith podróżuje w głąb ciemności, zdeterminowana, by za wszelką cenę uratować swoje dzieci. Czy zdąży je odnaleźć, zanim będzie za późno?

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
92
Sekret zegarmistrza. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret zegarmistrza. Audiobook
Renata Kosin, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Lena mieszka w starym dworku odziedziczonym po przodkach. W atmosferze dawnych czasów tworzy piękną biżuterię z części wiekowych czasomierzy – pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Każdego dnia nakręca zegarki nigdy nieodebrane z naprawy, przechowywane w blaszanym pudełku po francuskich czekoladkach, a wśród nich jeden wyjątkowy, z monogramem na kopercie. Stary dom skrywa wiele sekretów, które nagle zaczynają się odsłaniać. W kaflowym piecu odnajduje się dziennik z 1884 roku oraz coś, co może pomóc rozwikłać zagadkę bezimiennej mogiły w lesie za domem, złotego zegarka oraz tego, co ukrywa od lat miejscowa zielarka. Lena w poszukiwaniu odpowiedzi na owe pytania podąża śladami tajemniczej autorki dziennika – Emilie de Fleury. Wyrusza w podróż do słonecznej Prowansji, gdzie narażając siebie i córkę na niebezpieczeństwo, odkrywa zaskakujące karty historii rodziny.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
93
Klasyka dla dzieci. William Szekspir. Tom 9. Cymbelin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Klasyka dla dzieci. William Szekspir. Tom 9. Cymbelin
William Shakespeare, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Cymbelin to jedna z najlepiej znanych sztuk Williama Szekspira, w której przeplata się temat wojny i tragedii. Opowiada o królu Cymbelinie i jego córce, Imogenie, która wbrew woli ojca bierze ślub z mężczyzną niskiego stanu, Posthumusem. Po ślubie Posthumus zostaje wygnany z Brytanii, a Imogena zostaje zakładniczką w pałacu. Z czasem na jaw wychodzą intrygi królowej – macochy Imogeny, zadrość Posthumusa i lojalność córki króla. Krótka narracyjna wersja sztuki została dostosowana do potrzeb młodego czytelnika. Może być słuchana przez dzieci samodzielnie lub w towarzystwie rodziców chcących wyjaśnić swym pociechom dodatkowe zawiłości dzieła Szekspira. Może być także wykorzystana przez nauczycieli jako pomoc w nauce.

24,95 zł
13,72 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 11,23 zł

1 osoba kupiła
94
Akceptuję, co czuję. Moja rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akceptuję, co czuję. Moja rodzina
Dostępny
59 szt.

Rodziny mogą być bardzo różne! W każdej rodzinie, niezależnie od jej kształtu i historii, przeżywamy zarówno radosne, jak i trudne chwile. W takich sytuacjach rozmowa i wyrażanie swoich emocji i potrzeb to najlepszy klucz do porozumienia. Aby czuć się dobrze w rodzinie, warto zrozumieć więzi, które nas łączą. Ta książka pomoże ci lepiej zrozumieć różne rodziny oraz poczuć się dobrze w swojej! Książka została opracowana przez Isabelle Filliozat, psychoterapeutkę i guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji, autorkę bestsellerów takich jak Próbowałam już wszystkiego i W sercu emocji dziecka.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
95
...Palce Boga, stopy Miriam. Sekret nawiedzenia Elżbiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
...Palce Boga, stopy Miriam. Sekret nawiedzenia Elżbiety
Dostępny
19 szt.

Niewiele jest osób, które tak gorliwie i autentycznie jak o. Adam i Debora, w Duchu Świętym głoszą Jezusa Chrystusa, zaczynając – jak On, od Maryi. To książka dla wszystkich, którzy żyjąc w Kościele, chcą, razem z Maryją zbliżać się do Światła, aby wobec trudnych pytań o wiarę nie milczeć jak Zachariasz. Dla tych, którzy chcą żyć w obecności Bożego Słowa, by wyrwać się z pustyni duchowej bezpłodności. Maryja, niesiona Duchem Świętym, wychodzi do świata, także takiego jak dziś, pełnego zniszczenia, zepsucia, zatarcia granic, pomieszania tego, co święte, i tego, co jest grzechem, przychodzi tam, gdzie może nie ma już nadziei na to, że coś może się zmienić… Ta, która nosi w sobie Boga, jest dla człowieka znakiem, aby w żadną z ludzkich dróg nie wyruszał samotnie, ale by był wypełniony Obecnością, jaka jest w nim możliwa poprzez dar życia sakramentalnego. Oto Miriam przynosi nam Światło, przemierzając razem z nami nasze ciemności. Ona idzie, niosąc troskliwe spojrzenie Boga do winnicy życia Elżbiety, ale także do życia ludzi w każdym pokoleniu i języku. (fragment książki)

33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

1 osoba kupiła
96
Głębiny Miłosierdzia. Komentarze do Ewangelii św. Marka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głębiny Miłosierdzia. Komentarze do Ewangelii św. Marka
Dostępny
38 szt.

Całe życie marzyłem, by moje imię było w czyimś sercu wyryte niezniszczalnie. Spotkałem takie Serce i takie Oblicze w Biblii. Odkryłem w Biblii Raj Serca Boga. Z serc ludzkich możesz zniknąć, w sercu Boga możesz być zapisany na zawsze. Prorokowanie to bardziej przekonywanie o miłości Boga niż przewidywanie przyszłości, dzięki temu, że jest działaniem opartym na pewności przemiany tego, co niemożliwe w to, co możliwe. Być może nie mam w sobie ani jednego westchnienia miłości – do Niego, do siebie ani do nikogo innego. Tym bardziej jednak zdumiewa mnie Jego czuła miłość do mnie, nie godząca się na moją nieczułą obojętność! o. Augustyn Pelanowski

35,90 zł
32,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
97
Seriale. Do następnego odcinka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Seriale. Do następnego odcinka. Audiobook
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, StoryBox
Dostępny
2 szt.

Wszyscy oglądamy seriale, czas przyjrzeć się im z bliska. Kim jest showrunner i co to jest bottle episode? Czym różni się sitcom od proceduralu i serialu analogowego? Co robi się, gdy aktor grający główną rolę złamie nogę? Seriale stały się jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Nawet Olga Tokarczuk w swoim przemówieniu noblowskim wspomniała o serialowej narracji. Bo bez niej trudno zrozumieć współczesnego człowieka. O tym niesłychanie ciekawym zjawisku kulturowym oraz o fascynujących kulisach serialowych produkcji opowie autorka bloga Zwierz Popkulturalny.

39,90 zł
22,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,56 zł

1 osoba kupiła
98
Chwila prawdy. Niewiarygodna historia Krystyny Górskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwila prawdy. Niewiarygodna historia Krystyny Górskiej
Dostępny
45 szt.

Chwila prawdy – to niesłychanie wciągająca opowieść o życiu Krystyny Górskiej, kobiety odważnej i pełnej życia. Urodzona na początku lat 20. ubiegłego wieku w Częstochowie; młodość – czas wspaniałych lat 30. – przeżywa w Gdyni, gdzie tatko, pracownik poczty, zostaje przeniesiony. Bywa w Gdańsku, Berlinie, w Warszawie. Poznaje Marszałka i przedwojenną elitę, która bawi w pensjonacie jej mamy. Czas wojny zastaje ją w oddaleniu od bliskich, przedziera się przez granicę do Paryża, a następnie Londynu. Ale nie chce tej wojny jedynie przeczekać, chce walczyć. W 1942 roku przekrada się zaśnieżonymi Tatrami do Polski, gdzie jako czynna przez całą wojnę agentka rządu londyńskiego wykonuje różne zadania, w tym komórki likwidacyjnej. Po wojnie ucieka przed Sowietami do Londynu, gdzie zostawiła malutką córeczkę. Pracuje dla brytyjskiego wywiadu, jako przedstawiciel dyplomatyczny przyjeżdża na przełomie lat 40. i 50. do Ambasady Brytyjskiej w Warszawie i przyczynia się do przerzutu radzieckiego oficera na zachód. W latach 50. podejmuje pracę w rozgłośni Wolna Europa w Monachium. Jej życie osobiste pełne jest wzlotów i upadków. Okazuje się, że ukochana ciotka nie jest ciotką, sobowtór spotkany w Rzymie jest siostrą, a matka – nie jest matką. Ona jednak twardo stąpa po ziemi i z optymizmem idzie naprzód. Aż do 2017 roku… Czyta się jednym tchem…

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
99
Tylko kiszonki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko kiszonki
Dostępny
395 szt.

Konserwuje żywność, ułatwia jej strawienie, stanowi źródło witamin, wspomaga metabolizm i utrzymuje równowagę organizmu – kiszenie, fermentowanie i solenie. Moda na kiszonki wróciła, a dzięki tej książce dowiesz się, jak zrobić kambuchę, kefir, kim chi, ukisić cytrynę i przygotować marmoladę z kumkwatów. Fermentacji możemy poddać niemal wszystkie warzywa i owoce, warto więc poznać najciekawsze receptury na zachowanie ich wartości odżywczych i witamin. Kiszonki to bogactwo kultury bakterii, probiotyków, które łagodzą alergie i nietolerancje pokarmowe, zmniejszają nawet ryzyko występowania nowotworów.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
100
Wizarding World. Harry Potter. Luna z Patronusem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizarding World. Harry Potter. Luna z Patronusem
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Expecto Patronum! Ożyw Patronusa Luny i udawaj, że rzucasz zaklęcia z 8-calową lalką Hermiony z Patronusem od Wizarding World! Dzięki siedmiu akcesoriom, Patronusowi pod postacią zajączka, ta 8-calowa lalka to idealna zabawka dla fanów Harry'ego Pottera, która pozwala rzucać zaklęcia swoją ulubioną postacią. Śliczne detale twarzy, miękkie, długie kręcone włosy oraz pięć punktów zgięcia ożywiają postać. Aby bawić się na jeszcze więcej sposobów Hermiona ma też dodatkowe akcesoria. Ta 8-calowa lalka Luny Lovegood inspiruje wyobraźnie poprzez zabawę.

126,90 zł
114,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,69 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry